Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов на 2023 год
Постановление акимата Жарминского района Восточно-Казахстанской области от 29 ноября 2022 года № 483. Утратило силу постановлением акимата Жарминского района области Абай от 23 августа 2023 года № 356.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жарминского района области Абай от 23.08.2023 № 356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2023 жылға мүгедектер үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Жарма ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 29 қарашадағы № 483 қаулысы. Күші жойылды - Абай облысы Жарма ауданының әкімдігінің 2023 жылғы 23 тамыздағы № 356 қаулысы.
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Жарма ауданының әкімдігінің 23.08.2023 № 356 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 1) статьи 31 Закона Республики Казахстан от "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпунктом 6) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года № 498 "Об утверждении Правила квотирования рабочих мест для инвалидов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14010), в целях оказания содействия занятости инвалидов, акимат Жарминского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабының 1-тармағының 14)-тармақшасына, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 31-бабының 1)-тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 9-бабының 6)-тармақшасына, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы № 498 "Мүгедектер үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 14010 тіркелген) бұйрығына сәйкес, мүгедектерді жұмыспен қамтуға көмек көрсету мақсатында Жарма ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства инвалидов, без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда организациям Жарминского района со списочной численностью работников согласно приложению:
от пятидесяти до ста человек – в размере двух процентов списочной численности работников;
от ста одного до двухсот пятидесяти человек – в размере трех процентов списочной численности работников;
свыше двухсот пятидесяти одного человека – в размере четырех процентов списочной числености работников.

1. Ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыс орындарын есептемегенде, мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыскерлердің тізімдік саны көрсетілген Жарма ауданы ұйымдарына қосымшаға сәйкес белгіленсін.
елуден жүз адамға дейін – жұмыскерлердің тізімдік санының екі пайызы мөлшерінде;
жүз бірден екі жүз елу адамға дейін – жұмыскерлердің тізімдік санының үш пайызы мөлшерінде;
екі жүз елу бірден артық адам – жұмыскерлердің тізімдік санының төрт пайызы мөлшерінде мүгедектер үшін жұмыс орындарының квотасы белгіленсін.