О некоторых вопросах государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 6 декабря 2022 года № 301
В соответствии с пунктом 2 статьи 40 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 27, пунктом 2 статьи 39 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 7) статьи 17, статьей 164 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 7 ноября 2022 года № 274 "О внесении изменений в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 13 июля 2022 года № 163 "О структуре и лимитах штатной численности местных исполнительных органов", Восточно-Казахстанской областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить положение государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области" согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Утвердить структуру государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области" согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Управлению физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области обеспечить:
1) в течение двадцати календарных дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Признать утратившими силу:
1) постановление Восточно-Казахстанского областного акимата "О некоторых вопросах государственного учреждения "Управление культуры и спорта Восточно-Казахстанской области" от 4 августа 2022 года № 181;
2) постановление Восточно-Казахстанского областного акимата "О внесении изменений в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 4 августа 2022 года № 181 "О некоторых вопросах государственного учреждения "Управление культуры и спорта Восточно-Казахстанской области" от 14 октября 2022 года № 256.
5. Управлениям физической культуры и спорта (Кусумбаев С.К.), финансов (Рахметкалиев Д.Е.) Восточно-Казахстанской области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.

"Шығыс Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 6 желтоқсандағы № 301 қаулысы
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 40-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 2-тармағына, 39-бабы 2-тармағына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабы 7) тармақшасына, 164-бабына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 65-бабы 3-тармағына, "Жергілікті атқарушы органдардың құрылымы мен штат санының лимиттері туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 13 шілдедегі № 163 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 7 қарашадағы № 274 қаулысына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "Шығыс Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Шығыс Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы бекітілсін.
3. Шығыс Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жариялау үшін "Қазақстан Республикасының заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Мыналардың:
1) "Шығыс Қазақстан облысының мәдениет және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 4 тамыздағы № 181 қаулысының;
2) "Шығыс Қазақстан облысының мәдениет және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 4 тамыздағы № 181 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 14 қазандағы № 256 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
5. Шығыс Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт (С.К. Кусумбаев), қаржы (Д.Е. Рахметқалиев) басқармалары Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.

6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области по вопросам физической культуры и спорта.
Исполняющий обязанности акима
Восточно-Казахстанской области
Д. Ахметов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель управления финансов
Восточно-Казахстанской области
_____________
"6" декабря 2022 года
Д. Рахметкалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель управления экономики
и бюджетного планирования
Восточно-Казахстанской области
_____________
"6" екабря 2022 года
Ф. Бельбеев
Приложение 1 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "6" декабря 2022 года
№ 301 ______
Положение о государственном учреждении "Управление физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области" (далее – Управление) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере физической культуры и спорта на территории Восточно-Казахстанской области.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Управления утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 070016, Республика Казахстан, Восточно-Казахстанская область, город Усть-Каменогорск, проспект Каныша Сатпаева, 82/8.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 29.12.2022 № 329.
9. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
10. Финансирование деятельности Управления осуществляется из республиканского и местных бюджетов, бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан.

6. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің дене шынықтыру және спорт мәселелері жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
Шығыс Қазақстан облысы
әкімінің міндетін атқарушы
Д. Ахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Шығыс Қазақстан облысы
қаржы басқармасының басшысы
_____________
2022 жылғы "6" желтоқсан
Д. Рахметқалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Шығыс Қазақстан облысы
экономика және бюджеттік жоспарлау
басқармасының басшысы
_____________
2022 жылғы "6" желтоқсан
Ф. Бельбеев
Шығыс Қазақстан
облысы әкімдігінің
2022 жылғы "6" желтоқсандағы
№ 301 қаулысына 1 қосымша
"Шығыс Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Шығыс Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма) Шығыс Қазақстан облысының аумағында дене шынықтыру және спорт саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Басқарма, егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Басқарманың құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 070016, Қазақстан Республикасы, Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, Қаныш Сәтпаев даңғылы, 82/8.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 29.12.2022 № 329 қаулысымен.
9. Осы Ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
10. Басқарма қызметін қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттерден, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) жүзеге асырылады.

11. Управлению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Управления.
Если Управлению законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия государственного органа
12. Задачи:
1) содействие развитию всех видов спорта на территории Восточно-Казахстанской области;
2) создание и укрепление материальной базы в сфере физической культуры и спорта, развитие соответствующих инфраструктур;
13. Полномочия:
Права:
1) запрашивать и получать в установленном порядке от других государственных органов, должностных лиц, организаций и их руководителей, граждан информацию, необходимую для выполнения своих функций;
2) вносить предложения по созданию, реорганизации и ликвидации организаций подведомственных Управления;
3) привлекать для получения консультаций, исследования вопросов, требующих специальных знаний и навыков, консультантов (независимых экспертов);
4) вносить предложение в компетентные органы по пресечению, устранению действий лиц, противоречащих действующему законодательству Республики Казахстан в сфере физической культуры и спорта и привлечению их к ответственности.
5) на основании договоров возмездного (безвозмездного) оказания услуг в целях защиты интересов государства приобретать юридические услуги (юридических консультантов, адвокатов);
Обязанности:
1) обеспечивает реализацию государственной политики в области физической культуры и спорта;
2) давать согласие на создание филиалов и представительств организациями, находящихся в ведении Управления;
3) Управление обязано осуществлять функции, предусмотренные пунктом 14 настоящего Положения, в соответствии с требованиями действующего законодательства;
4) принимать иные меры по исполнению своей миссии задач и функций в пределах законодательства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным постановлением Восточно - Казахстанского областного акимата 24.10.2024 № 258.
14. Функции:
1) создает инфраструктуру для занятий спортом физических лиц, в том числе с учетом доступности для маломобильных групп населения, по месту жительства и в местах массового отдыха;
2) осуществляет государственный контроль за безопасной эксплуатацией спортивного оборудования, предназначенного для занятий массовым спортом;
3) проводит областные спортивные соревнования, в том числе среди спортсменов-ветеранов совместно с республиканскими и (или) местными аккредитованными спортивными федерациями;

11. Басқармаға кәсіпкерлік субъектілерімен Басқарманың функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Басқармаға заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
12. Міндеттері:
1) Шығыс Қазақстан облысы аумағында спорттың барлық түрлерінің дамуына қолдау көрсету;
2) дене шынықтыру және спорт саласында материалдық база құру және нығайту, тиісті инфрақұрылымдарды дамыту;
13. Өкілеттіктері:
Құқықтары:
1) өз функцияларын орындау үшін қажетті ақпаратты белгіленген тәртіппен басқа мемлекеттік органдардан, лауазымдық тұлғалардан, ұйымдар мен олардың жетекшілерінен, азаматтардан сұрау және алу;
2) Басқармаға ведомстволық бағынысты ұйымдарды құру, қайта ұйымдастыру және тарату жөнінде ұсыныстар енгізу;
3) арнаулы білім және тәжірибені қажет ететін кеңес алу, мәселелерді зерттеу үшін кеңесшілерді (тәуелсіз кеңесшілерді) тарту;
4) тұлғалардың Қазақстан Республикасының дене шынықтыру және спорт саласындағы қолданыстағы заңнамаға қайшы келетін іс-әрекеттеріне жол бермеу және оларды жауапкершілікке тарту жөнінде құзыретті органдарға ұсыныс енгізу.
5) мемлекет мүддесін қорғау мақсатында өтеулі (өтеусіз) қызметтер көрсету шарттарының негізінде заң қызметтерін (заң консультанттарын, адвокаттарды) алуға;
Міндеттері:
1) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету;
2) Басқарманың қарамағындағы ұйымдардың филиалдар мен өкілдіктер құруға келісім беруге;
3) Басқарма осы Ереженің 14-тармағында көзделген функцияларды қолданыстағы заңнаманың талаптарына сәйкес жүзеге асыру;
4) Қазақстан Республикасы заңнамасы шегінде өз миссиясын, міндеттері мен функцияларын орындау бойынша өзге де шараларды қабылдау.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 24.10.2024 № 258 қаулысымен.
14. Функциялары:
1) жеке тұлғалардың спортпен айналысуы үшін, оның ішінде халықтың жүріп-тұруы шектеулі топтарына қолжетімді болуы ескеріле отырып, тұрғылықты жері бойынша және көпшілік демалатын орындарда инфрақұрылым жасайды;
2) бұқаралық спортпен айналысуға арналған спорттық жабдықтың қауіпсіз пайдаланылуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
3) республикалық және (немесе) жергілікті аккредиттелген спорт федерацияларымен бірлесе отырып, облыстық спорттық жарыстарды, оның ішінде ардагер спортшылар арасында өткізеді;

4) участвует в проведении республиканских и международных спортивных соревнований, в том числе среди спортсменов-ветеранов, проводимых уполномоченным органом в области физической культуры и спорта совместно с аккредитованными республиканскими спортивными федерациями;
5) обеспечивает подготовку областных сборных команд по видам спорта и их выступления на республиканских и международных спортивных соревнованиях;
6) обеспечивает развитие массового спорта и национальных видов спорта на территории области;
7) координирует деятельность физкультурно-спортивных организаций на территории области;
8) создает детско-юношеские клубы физической подготовки, в том числе адаптивной физической культуры и спорта;
9) принимает меры по использованию во внеурочное и вечернее время спортивных сооружений организаций образования в целях обеспечения работы спортивных секций для населения и проведения спортивных мероприятий;
10) присваивает спортсменам спортивные разряды, лишает спортсменов спортивных разрядов: "кандидат в мастера спорта Республики Казахстан", спортсмен 1 разряда;
11) присваивает квалификационные категории, лишает квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации первой категории, тренер-преподаватель высшего уровня квалификации первой категории, тренер среднего уровня квалификации первой категории, тренер-преподаватель среднего уровня квалификации первой категории, методист высшего уровня квалификации первой категории, методист среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, спортивный судья первой категории;
12) утверждает единый региональный календарь спортивно-массовых мероприятий по предложениям региональных и местных аккредитованных спортивных федераций и обеспечивает его реализацию;
13) координирует организацию и проведение спортивных мероприятий на территории области;
14) осуществляет сбор, анализ и предоставляет уполномоченному органу в области физической культуры и спорта информацию по развитию физической культуры и спорта на территории области по форме и в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;
15) осуществляет аккредитацию местных спортивных федераций;
16) реализует типовые образовательные учебные программы по видам спорта специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва и школ-интернатов для одаренных в спорте детей;
17) согласовывает типовые учебные планы областных специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва и школ-интернатов для одаренных в спорте детей;

4) дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті орган аккредиттелген республикалық спорт федерацияларымен бірлесе отырып өткізетін республикалық және халықаралық спорттық жарыстарды, оның ішінде ардагер спортшылар арасында өткізуге қатысады;
5) спорт түрлерi бойынша облыстық құрама командаларды даярлауды және олардың республикалық және халықаралық спорттық жарыстарда өнер көрсетуiн қамтамасыз етедi;
6) облыс аумағында бұқаралық спортты және ұлттық спорт түрлерiн дамытуды қамтамасыз етеді;
7) облыс аумағында дене шынықтыру-спорт ұйымдарының қызметiн үйлестiредi;
8) балалар-жасөспірімдердің дене шынықтыру даярлығы, оның ішінде бейімдік дене шынықтыру және спорт клубтарын құрады;
9) білім беру ұйымдарының спорт ғимараттарын сабақтан тыс және кешкі уақытта халық үшін спорт секцияларының жұмысын қамтамасыз ету және спорттық іс-шаралар өткізу мақсатында пайдалану жөнінде шаралар қолданады;
10) спортшыларға: "Қазақстан Республикасының спорт шеберлігіне кандидат", 1-разрядты спортшы спорттық разрядтарын береді, спортшыларды осындай спорттық разрядтардан айырады;
11) мынадай: бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты жаттықтырушы-оқытушы, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бірінші санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бірінші санатты жаттықтырушы-оқытушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты әдіскер, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бірінші санатты әдіскер, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегі бірінші санатты нұсқаушы-спортшы, бiрiншi санатты спорт төрешiсi біліктілік санаттарын береді, біліктілік санаттарынан айырады;
12) аккредиттелген өңірлік және жергілікті спорт федерацияларының ұсыныстары бойынша спорттық-бұқаралық iс-шаралардың бірыңғай өңірлік күнтiзбесін бекiтедi және оның iске асырылуын қамтамасыз етеді;
13) облыс аумағында спорттық іс-шараларды ұйымдастыруды және өткiзудi үйлестiредi;
14) облыс аумағында дене шынықтыру мен спортты дамыту жөніндегі ақпаратты жинауды, талдауды жүзеге асырады және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген нысанда және мерзімдерде дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкiлеттi органға ұсынады;
15) жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеуді жүзеге асырады;
16) олимпиадалық резервтің мамандандырылған мектеп-интернат-колледждері мен спорттағы дарынды балаларға арналған, мектеп-интернаттары үшін спорт түрлері бойынша білім берудің үлгілік оқу бағдарламаларын іске асырады;
17) олимпиадалық резервтің облыстық мамандандырылған мектеп-интернат-колледждері мен спорттағы дарынды балаларға арналған, мектеп-интернаттарының үлгілік оқу жоспарларын келіседі;

18) формирует и утверждает областные списки сборных команд области по видам спорта по предложениям региональных и местных аккредитованных спортивных федераций;
19) принимает меры к обеспечению жилищем чемпионов и призеров Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр в соответствии с Законом Республики Казахстан "О физической культуре и спорте";
20) организует медицинское обеспечение официальных физкультурных и спортивных мероприятий;
21) обеспечивает общественный порядок и общественную безопасность при проведении физкультурных и спортивных мероприятий;
22) координирует использование физкультурно-оздоровительных и спортивных сооружений;
23) присваивает статусы "специализированная" спортивным школам, "специализированное" отделениям спортивных школ;
24) согласовывает с республиканскими аккредитованными спортивными федерациями техническую спецификацию и техническое задание на проектирование спортивных сооружений, предназначенных для проведения соревнований международного и республиканского уровня;
25) разрабатывает размеры выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд;
26) разрабатывает региональный перечень приоритетных видов спорта;
27) организует работу врачебно-физкультурных диспансеров;
28) утверждает государственный спортивный заказ на финансирование спортивных секций для детей и юношества в пределах объемов бюджетных средств;
29) обеспечивает размещение государственного спортивного заказа в спортивных секциях для детей и юношества независимо от форм собственности поставщиков услуг государственного спортивного заказа, их ведомственной подчиненности, типов и видов;
30) обеспечивает исполнение всех этапов и процедур размещения, контроля качества и целевого освоения государственного спортивного заказа в электронном и общедоступном форматах;
31) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Статус и полномочия первого руководителя государственного органа
15. Руководство Управлением осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и осуществление им своих функций.

18) аккредиттелген өңірлік және жергілікті спорт федерацияларының ұсыныстары бойынша спорт түрлері бойынша облыстық құрама командаларының тізімдерін қалыптастырады және бекітеді;
19) "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Олимпиада, Паралимпиада және Сурдлимпиада ойындарының чемпиондары мен жүлдегерлерін тұрғын үймен қамтамасыз ету шараларын қабылдайды;
20) ресми дене шынықтыру және спорт іс-шараларын медициналық қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
21) дене шынықтыру және спорт іс-шараларын өткізу кезінде қоғамдық тәртіп пен қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз етеді;
22) дене шынықтыру-сауықтыру және спорт ғимараттарын пайдалануды үйлестіреді;
23) спорт мектептеріне, спорт мектебінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе береді;
24) халықаралық және республикалық деңгейдегі жарыстарды өткізуге арналған спорттық ғимараттарды жобалау үшін техникалық өзіндік ерекшеліктер мен техникалық тапсырманы республикалық аккредиттелген спорт федерацияларымен келіседі;
25) спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамдарында қатысатын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшерін әзірлейді;
26) спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесін әзірлейді;
27) дәрігерлік-дене шынықтыру диспансерлерінің жұмысын ұйымдастырады;
28) бюджет қаражаты көлемі шегінде балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларын қаржыландыруға мемлекеттік спорттық тапсырысты бекітеді;
29) мемлекеттік спорттық тапсырыстың көрсетілетін қызметтерін берушілердің меншік нысанына, олардың ведомстволық бағыныстылығына, типтері мен түрлеріне қарамастан, балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларында мемлекеттік спорттық тапсырысты орналастыруды қамтамасыз етеді;
30) электрондық және жалпыға қолжетімді форматтарда мемлекеттік спорттық тапсырысты орналастырудың, оның сапасын бақылаудың және нысаналы игерілуінің барлық кезеңдері мен рәсімдерінің орындалуын қамтамасыз етеді;
31) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
3-тарау. Мемлекеттік органның бірінші басшысының мәртебесі мен өкілеттіктері
15. Басқармаға басшылықты Басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.

16. Первый руководитель Управления назначается на должность и освобождается от должности акимом Восточно-Казахстанской области в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
17. Первый руководитель Управления имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18.Полномочия руководителя Управления:
1) без доверенности действует от имени Управления;
2) представляет интересы Управления в государственных органах, иных организациях;
3) заключает договоры;
4) выдает доверенности;
5) открывает банковские счета;
6) издает приказы и дает указания обязательные для всех работников Управления, учреждений и организаций физической культуры Восточно-Казахстанской области;
7) принимает на работу и увольняет с работы лиц и иных работников Управления, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, а также руководителей организаций, находящихся в ведении Управления;
8) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Управления и иных работников, назначаемых руководителем Управления, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
9) принимает необходимые меры по противодействию коррупции, несет за это персональную ответственность;
10) обеспечивает равный доступ мужчин и женщин к государственной службе в соответствии с их опытом, способностями и профессиональной подготовкой;
11) осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством Республики Казахстан, настоящим положением, акиматом и акимом Восточно-Казахстанской области.
Исполнение полномочий руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Сноска. Пункт 18 с изменением, внесенным постановлением Восточно - Казахстанского областного акимата от 14.06.2024 № 141 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
19. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество государственного органа
20. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к коммунальной собственности Восточно-Казахстанской области.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

16. Басқарманың бірінші басшысын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
17. Басқарманың бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
18. Басқарма басшысының өкілеттігі:
1) Басқарма атынан сенімхатсыз іс-әрекет етеді;
2) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда Басқарманың мүддесін білдіреді;
3) шарт жасайды;
4) сенімхаттар береді;
5) банк шоттарын ашады;
6) Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының, мекемелері мен ұйымдарының барлық қызметкерлері үшін міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Басқарманың адамдары мен өзге де қызметкерлерін, сондай-ақ Басқарманың қарамағындағы ұйымдардың басшыларын жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады;
8) басқарма қызметкерлері мен басқарма басшысы тағайындайтын өзге де қызметкерлерге Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен көтермелеу шараларын қолданады және тәртіптік жаза қолданады;
9) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша қажетті шараларды қабылдайды, ол үшін дербес жауапты болады;
10) ерлер мен әйелдердің мемлекеттік қызметке олардың тәжірибесіне, қабілеттеріне және кәсіби даярлығына сәйкес тең қол жеткізуін қамтамасыз етеді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасымен, осы Ережемен, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігімен және әкімімен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Басқарма басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
Ескерту. 18-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 14.06.2024 № 141 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
19. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4-тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
20. Басқарманың заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Басқарманың мүлкі оған берілген мүлік және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. Басқармаға бекітілген мүлік Шығыс Қазақстан облысының коммуналдық меншігіне жатады.
22. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Басқарманың өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного органа
23. Реорганизация и управление Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении Управления и его ведомств:
1. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская школа Олимпийского резерва по зимним видам спорта" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
2. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная специализированная школа-интернат-колледж олимпийского резерва для одаренных детей в спорте" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
3. Коммунальное государственное учреждение "Центр подготовки олимпийского резерва Восточно-Казахстанской области" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
4. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская спортивная техническая школа" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
5. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская школа Олимпийского резерва по единоборствам имени Кажымукана" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
6. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная школа высшего спортивного мастерства по летним видам спорта" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
7. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва по тяжҰлой атлетике" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
8. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная школа высшего спортивного мастерства по зимним видам спорта" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
9. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская школа Олимпийского резерва по легкой атлетике" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
10. Коммунальное государственное учреждение "Врачебно-физкультурный диспансер" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
11. Коммунальное государственное учреждение "Спортивный клуб для людей с ограниченными возможностями" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.

5-тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Басқарманың және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
1. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Спорттың қысқы түрлері бойынша Шығыс Қазақстан облыстық мамандандырылған балалар-жасөспірімдер олимпиадалық резерв мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
2. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Спортта дарынды балаларға арналған Шығыс Қазақстан облыстық мектеп-интернаты-колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шығыс Қазақстан облысының олимпиадалық резерв даярлау орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
4. Шығыс Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық мамандандырылған балалар-жасөспірімдер спорт-техника мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
5. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Қажымұқан атындағы Шығыс Қазақстан облыстық жеке күрестен мамандандырылған балалар-жасөспірімдер олимпиадалық резерв мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
6. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық спорттың жазғы түрлері бойынша жоғары спорт шеберлігі мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
7. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Ауыр атлетика бойынша Шығыс Қазақстан облыстық мамандандырылған балалар-жасөспірімдер олимпиадалық резерв спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
8. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық спорттың қысқы түрлері бойынша жоғары спорт шеберлігі мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
9. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық жеңіл атлетикадан мамандандырылған балалар-жасөспірімдер олимпиадалық резерв мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Дәрігерлік-дене шынықтыру диспансері" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған спорт клубы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

12. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная комплексная специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва по игровым видам спорта" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
13. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская спортивная школа Олимпийского резерва по водным видам спорта" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
14. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская школа олимпийского резерва по хоккею с шайбой" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
15. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа города Алтай" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
16. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа поселка Новая-Бухтарма района Алтай" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
17. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа города Серебрянска района Алтай" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
18. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Глубоковского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
19. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Зайсанского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
20. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа района Үлкен Нарын" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
Сноска. Пункт 20 в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 24.10.2024 № 258.
21. Коммунальное государственное учреждение "Многопрофильная детско-юношеская спортивная школа Курчумского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
22. Коммунальное государственное учреждение "Центр развития физической культуры Восточно-Казахстанской области" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
Сноска. Пункт 22 в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 14.06.2024 № 141 (вводится в действие со дняего первого официального опубликования).
23. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа района Самар" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.

12. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық спорттың ойын түрлері бойынша кешенді мамандандырылған балалар-жасөспірімдер олимпиадалық резерв спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
13. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық мамандандырылған су спорты түрлері бойынша балалар-жасөспірімдер олимпиадалық резерв спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
14. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық балалар-жасөспірімдердің шайбалы хоккей бойынша олимпиадалық резервтегі арнайы мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
15. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Алтай қаласының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
16. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Алтай ауданының Жаңа Бұқтырма кентінің балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
17. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Алтай ауданының Серебрянск қаласының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
18. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Глубокое ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
19. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқарсасының "Зайсан ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
20. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Үлкен Нарын ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 24.10.2024 № 258 қаулысымен.
21. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Күршім ауданының көпсалалы балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
22. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шығыс Қазақстан облысының дене шынықтыруды дамыту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 14.06.2024 № 141 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
23. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Самар ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

24. Коммунальное государственное учреждение "Детско–юношеская спортивная школа города Риддера" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
25. Коммунальное государственное учреждение "Детско–юношеская национальная конно–спортивная школа Тарбагатайского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
26. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа имени Бакытхана Сайханова Тарбагатайского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
27. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Уланского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
28. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа по национальным видам конного спорта города Усть-Каменогорска" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
29. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа по национальным и неолимпийским видам спорта города Усть-Каменогорска" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
30. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная школа высшего спортивного мастерства по неолимпийским и национальным видам спорта" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
Сноска. Пункт 30 в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 14.06.2024 № 141 (вводится в действие со дняего первого официального опубликования).
31. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа по игровым видам спорта города Усть-Каменогорска" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
32. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Шемонаихинского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
33. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва по волейболу" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
34. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва по настольному теннису" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
35. Коммунальное государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва по дзюдо" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.

24. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Риддер қаласының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
25. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Тарбағатай ауданының балалар-жасөспірімдер ұлттық ат спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
26. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Тарбағатай ауданының Бақытхан Сайханов атындағы балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
27. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Ұлан ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
28. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Өскемен қаласының ат спортының ұлттық түрлері бойынша балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
29. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Өскемен қаласының ұлттық және олимпиадалық емес спорт түрлері бойынша балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
30. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық олимпиадалық емес және ұлттық спорт түрлері бойынша жоғары спорт шеберлігі мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 14.06.2024 № 141 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
31. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Өскемен қаласының спорт ойын түрлері бойынша балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
32. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шемонаиха ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
33. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық волейболдан мамандандырылған балалар-жасөспірімдер олимпиадалық резерв спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
34. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық үстел теннисінен мамандандырылған балалар-жасөспірімдер олимпиадалық резерв спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
35. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық дзюдодан мамандандырылған балалар-жасөспірімдер олимпиадалық резерв спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

Сноска. Постановление дополнено пунктом 35 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 14.06.2024 № 141 (вводится в действие со дняего первого официального опубликования).
36. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа Катон-Карагайского района" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 36 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 24.10.2024 № 258.
37. Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа района Марқакөл" управления физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 37 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 24.10.2024 № 258.
Приложение 2 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 6 декабря 2022 года № 301
Структура государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Восточно-Казахстанской области"
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Восточно - Казахстанского областного акимата от 24.10.2024 № 258.
Руководитель управления
Заместитель руководителя
Отдел массового спорта, высших достижений и спортивного резерва
Административно-финансовый отдел

Ескерту. Қаулы 35-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 14.06.2024 № 141 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
36. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Катонқарағай ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Ескерту. Қаулы 36-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 24.10.2024 № 258 қаулысымен.
37. Шығыс Қазақстан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Марқакөл ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Ескерту. Қаулы 37-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 24.10.2024 № 258 қаулысымен.
Шығыс
Қазақстан облысы әкімдігінің
2022 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 301 қаулысына 2-қосымша
"Шығыс Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 24.10.2024 № 258 қаулысымен.
Басқарма басшысы
Басшының орынбасары
Бұқаралық спорт, жоғары жетістіктер және спорт резерві бөлімі
Әкімшілік-қаржы бөлімі