7. Отсоединение контрольного (идентификационного) знака от маркированного товара или пломбирующего элемента должно нарушать целостность контрольного (идентификационного) знака и делать невозможным его повторное нанесение на другой товар.
IV. Требования к материалу контрольного (идентификационного)
знака
8. Материал контрольного (идентификационного) знака должен обеспечивать:
целостность знака и его крепления на товаре;
читаемость информации, содержащейся на знаке, до реализации товара потребителю;
разрушение основы при попытке повторного использования;
морозоустойчивость (сохранение работоспособности при температуре -40 0C и ниже).
В качестве основы контрольного (идентификационного) знака могут использоваться текстиль, пластик или бумага.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14.09.2018 № 77 (порядок введения в действие см. п.2).
V. Требования к встроенной RFID-метке контрольного
(идентификационного) знака
9. При изготовлении контрольного (идентификационного) знака должна использоваться RFID-метка UHF-диапазона со следующими техническими характеристиками:
а) работа в диапазонах частот, соответствующих требованиям стандарта ISO 18000-63 (860 – 960 МГц для протокола UHF RFID);
б) наличие уникального серийного номера чипа RFID-метки, записанного его производителем в TID-области памяти чипа;
в) протокол передачи данных – EPCglobal UHF Class 1 Gen 2 / ISO / IEC 18000-63:2013 и другие версии стандарта, совместимые с указанной;
г) объем памяти: EPC – не менее 128 бит, User – не менее 32 бит, TID – не менее 64 бит;
д) температура хранения – от -40 0C до +70 0C;
е) рабочая температура – от -40 0C до +50 0C;
ж) программирование циклов – не менее 10 000 циклов записи.
VI. Требования к составу и структуре информации, содержащейся на контрольных (идентификационных) знаках
Сноска. Заголовок раздела VI в редакции решения Совета Евразийской экономической комиссии от 14.09.2018 № 77 (порядок введения в действие см. п.2).
1. Требования к визуально читаемой информации
10. На контрольный (идентификационный) знак независимо от способа нанесения и материала наносится следующая визуально читаемая информация:
а) признак наличия RFID-метки, соответствующий стандарту ISO / IEC 29160 Information technology – Radio frequency identification for item management – RFID Emblem;
б) краткое наименование товарной группы ТН ВЭД ЕАЭС на русском языке (для товаров товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха" – "Изделия из нат. меха"). Размеры блока – 5х45 мм;

7. Таңбаланған тауардан немесе пломбалаушы элементтен бақылау (сәйкестендіру) белгісін ажырату бақылау (сәйкестендіру) белгісінің тұтастығын бұзуға және оны басқа тауарға қайталап салуды мүмкін етпеуге тиіс.
ІV. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің материалына қойылатын талаптар
8. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің материалы:
белгінің тұтастығы мен оның тауарға бекітілуін;
тауарды тұтынушыға өткізгенге дейін белгіде қамтылған ақпараттың оқылуын;
қайталап пайдалануға әрекеттену кезінде негіздің бұзылуын;
аязға төзімділікті (-40 °С және одан төмен температура кезінде жұмыс қабілеттілігін сақтауды) қамтамасыз етуге тиіс.
Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің негізі ретінде тоқыманы, пластикті немесе қағазды пайдалануға болады.
V. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің кіріктірілген RFID-таңбасына қойылатын талаптар
9. Бақылау (сәйкестендіру) белгісін дайындау кезінде UHF-диапазонының RFID-таңбасы пайдаланылуға тиіс, оның мынадай техникалық сипаттамалары болады:
а) ISO 18000-63 (UHF RFID хаттамасы үшін860 - 960 МГц) стандартының талаптарына сәйкес келетін диапазон жиіліктерінде жұмыс істеу;
б) чип жадының TID-саласында өндірушілер жазған RFID-таңбасы чипінің бірегей сериялық нөмірінің болуы;
в) EPCglobal UHF Class 1 Gen 2 / ISO/IEC 18000-63:2013 деректерді беру хаттамасы және көрсетілгенмен үйлесімді стандарттың басқа да версиялары;
г) жады көлемі: ЕРС - кемінде 128 бит, User - кемінде 32 бит, TID - кемінде 64 бит;
д) сақтау температурасы - -40 °С-дан +70 °С-ға дейін;
е) жұмыс температурасы - -40 °С-дан +50 °С-ға дейін;
ж) циклдерді бағдарламалау - кемінде 10 000 жазба циклі.
VI. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінде қамтылған ақпараттың құрылымы мен форматына қойылатын талаптар
1. Ақпараттың визуальды оқылуына қойылатын талаптар
10. Бақылау (сәйкестендіру) белгісіне салу тәсілі мен материалына қарамастан, мынадай визуальды оқылатын ақпарат салынады:
а) ISO / IEC 29160 Informationtechnology - Radiofrequencyidentification for item management - RFID Emblem стандартына сәйкес келетінRFID-таңбаның болу белгісі;
б) орыс тілінде ЕАЭО СЭҚ ТН тауар тобының қысқаша атауы ("Киім заттары, киімге керек-жарақтар және табиғи үлбірден жасалған өзге де бұйымдар" - "Табиғи үлбірден жасалған бұйымдар" тауар позициясы бойынша бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен тауарларды таңбалауды енгізу жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру кезінде тауарлар үшін). Блоктың көлемі 5х45 мм;

в) 2-символьный код государства-члена, осуществившего выпуск товара в оборот, согласно Классификатору стран мира, утвержденному Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378 (Республика Армения – AM, Республика Беларусь – BY, Республика Казахстан – KZ, Кыргызская Республика – KG, Российская Федерация – RU). Размеры блока – 15х18 мм;
г) идентификационный номер (идентификатор) контрольного (идентификационного) знака, формируемый в соответствии с правилами, приведенными в подразделе 3 настоящего раздела;
д) обозначение способа выпуска товара в оборот (ввоз товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза или производство товаров на территориях государств-членов). Ввоз товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза обозначается красным цветом фона контрольного (идентификационного) знака и дополнительно графическим обозначением правосторонней стрелки в поле с кодом государства-члена. Производство товаров на территориях государств-членов обозначается зеленым цветом фона контрольного (идентификационного) знака.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14.09.2018 № 77 (порядок введения в действие см. п.2).
2. Требования к машиночитаемой информации, размещаемой на
контрольном (идентификационном) знаке
11. В дополнение к визуально читаемой информации контрольный (идентификационный) знак должен содержать следующую машиночитаемую информацию:
а) RFID-метка, включающая в себя:
в TID-области памяти – уникальный серийный номер чипа RFID-метки, записываемый производителем чипа RFID-метки;
в User-области памяти – идентификатор контрольного (идентификационного) знака или код страны-эмитента контрольного (идентификационного) знака, записываемый производителем контрольного (идентификационного) знака;
в EPC-области памяти – серийный глобальной номер торговой единицы (SGTIN), записываемый юридическим лицом или индивидуальным предпринимателем, осуществляющим ввод товара в оборот (при маркировке остатков товаров запись SGTIN в EPC-область памяти RFID-метки не является обязательной);
б) линейный штриховой код в символике Code-128, выполненный в черно-белом цвете. Линейный штриховой код должен содержать в закодированном виде идентификационный номер (идентификатор) контрольного (идентификационного) знака, формируемый в соответствии с правилами, приведенными в подразделе 3 настоящего раздела;
в) 2-мерный штриховой код (QR-код размером 20х20 мм), содержащий в кодированном виде ссылку на национальный компонент информационной системы маркировки (URL-запрос к национальному компоненту с идентификационным номером контрольного (идентификационного) знака).

в) Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды айналымға шығаруды жүзеге асыратын мүше мемлекеттің 2 символды коды (Армения Республикасы - AM, Беларусь Республикасы - BY, Қазақстан Республикасы - KZ, Қырғыз Республикасы - KG, Ресей Федерациясы - RU). Блоктың көлемі - 15x18 мм;
г) осы бөлімнің 3-кіші бөлімінде келтірілген қағидаларға сәйкес қалыптастырылатын бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіру нөмірі (сәйкестендіргіш);
д) тауарды айналымға шығару тәсілін белгілеу (Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарларды әкелу немесе мүше мемлекеттер аумағында тауарларды өндіру). Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарларды әкелу бақылау (сәйкестендіру) белгісінің қызыл түсті фонымен немесе мүше мемлекет коды бар жолда оң жақ бағыттағы нұсқауышпен қосымша графикалық белгілеме арқылы көрсетіледі. Мүше мемлекеттер аумағында тауарларды өндіру бақылау (сәйкестендіру) белгісінің жасыл түсті фонымен көрсетіледі.
2. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінде орналастырылатын ақпараттың машинада оқылуына қойылатын талаптар
11. Бақылау (сәйкестендіру) белгісі визуальды оқылатын ақпаратқа қосымша машинада оқылатын мынадай ақпаратты:
а) RFID-таңбасын, ол мыналарды:
TID- жады саласында - RFID-таңбасы чипін өндіруші жазатын, RFID- таңбасы чипінің бірегей сериялық нөмірін;
User- жады саласында – бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіргішін немесе бақылау (сәйкестендіру) белгісін өндіруші жазатын, бақылау (сәйкестендіру) белгісі елінің – эмитентінің кодын;
ЕРС- жады саласында–тауарды айналымға енгізуді жүзеге асыратын заңды тұлға немесе дара кәсіпкер жазатын, сауда бірлігінің сериялық жаһандық нөмірін (SGTIN)(тауар қалдықтарын таңбалау кезінде RFID-таңбасының ЕРС- жады саласына SGTIN жазбасы міндетті болып табылмайды) қамтиды;
б) қара-ақ түсте орындалған, Code-128 символикасындағы сызықты штрих кодты қамтуға тиіс. Сызықты штрих кодта осы бөлімнің 3-кіші бөлімінде келтірілген қағидаларға сәйкес қалыптастырылатын, бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіру нөмірі (сәйкестендіргіші) кодталған түрде қамтылуы керек;
в) кодталған түрде, таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне сілтеме қамтылған2-өлшемді штрих кодты (көлемі 20x20 мм QR-код) (бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіру нөмірі бар ұлттық компонентке URL-сұрау салу) қамтуға тиіс.

3. Правила формирования идентификационного номера
(идентификатора) контрольного (идентификационного) знака
12. Идентификационный номер (идентификатор) контрольного (идентификационного) знака имеет следующую структуру: YY-XXXXXX-NNNNNNNNNN, где:
YY – 2-символьный код государства-члена, осуществившего выпуск товара в оборот (Республика Армения – AM, Республика Беларусь – BY, Республика Казахстан – KZ, Кыргызская Республика – KG, Российская Федерация – RU);
XXXXXX – тип контрольного (идентификационного) знака (6 буквенно-цифровых символов, формируемых в соответствии с законодательством государств-членов);
NNNNNNNNNN – серия и номер контрольного (идентификационного) знака (10 буквенно-цифровых символов, в которых используются в любой комбинации цифры от 0 до 9 и заглавные буквы латинского алфавита, формируемых в соответствии с законодательством государств-членов и обеспечивающих уникальность учета единицы товара в рамках товарной группы и способа выпуска в оборот товаров, в отношении которых принято решение о маркировке контрольными (идентификационными) знаками).
Приложение
к характеристикам контрольного
(идентификационного) знака,
порядку его нанесения и
требованиям к составу и
структуре информации,
содержащейся на контрольных
(идентификационных) знаках
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения в редакции решения Совета Евразийской экономической комиссии от 14.09.2018 № 77 (порядок введения в действие см. п.2).
ПРИМЕРЫ
изображений контрольных (идентификационных) знаков
Рис 1. Пример изображения контрольного (идентификационного) знака для товаров, произведенных на территориях государств-членов Союза.
Рис 2. Пример изображения контрольного (идентификационного) знака для товаров, ввезенных на таможенную территорию Союза.
Рис 3. Пример изображения контрольного (идентификационного) знака для навесного (накладного) способа крепления на товар.
Обозначения, используемые на рисунках 1 и 2, означают следующее:
1 – 2-символьный код государства-члена Евразийского экономического союза, осуществившего выпуск товара в оборот: Республика Армения – AM, Республика Беларусь – BY, Республика Казахстан – KZ, Кыргызская Республика – KG, Российская Федерация – RU. Размеры – 15 х 18 мм;
2 – способ выпуска товара в оборот: а) ввоз товара на таможенную территорию Союза – графически обозначается красным цветом фона контрольного (идентификационного) знака, дополнительно изображается правосторонняя стрелка; б) производство товара на территориях государств-членов – графически обозначается зеленым цветом фона контрольного (идентификационного) знака;

3. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіру нөмірін (сәйкестендіргішін) қалыптастыру қағидалары
12. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіру нөмірі (сәйкестендіргіші) мынадай құрылымда болады: ҮҮ- XXXXXX-NNNNNNNNNN, мұндағы:
ҮҮ –тауарды айналымға шығаруды жүзеге асырған мүше мемлекеттің 2 символды коды (Армения Республикасы- AM, Беларусь Республикасы- BY, Қазақстан Республикасы - KZ, Қырғыз Республикасы - KG, Ресей Федерациясы - RU);
ХХХХХХ –бақылау (сәйкестендіру) белгісінің типі (мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес қалыптастырылатын 6 әріптік-цифрлық символдар):
NNNNNNNNNN - бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сериясы мен нөмірі (мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес қалыптастырылатын және тауар тобы шеңберінде тауар бірлігін есепке алу мен бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалау туралы шешім қабылданған тауарларды айналымға шығару тәсілінің бірегейлігін қамтамасыз ететін, 0-ден бастап 9-ға дейін цифрлардың кез келген комбинациясында және латын әліпбиінің бас әріптері пайдаланылатын, 10 әріптік-цифрлық символдар).
Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің
сипаттамаларына, оны салу тәртібіне
және бақылау белгілерінде қамтылған ақпараттың
құрылымы мен форматына қойылатын талаптарға
ҚОСЫМША
Бақылау (сәйкестендіру) белгілері бейнелерінің ҮЛГІЛЕРІ
2-сурет. Одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларға арналған бақылау (сәйкестендіру) белгісі бейнесінің үлгісі
3-сурет. Тауарға бекітудің ілмелі (салынбалы) тәсіліне арналған бақылау (сәйкестендіру) белгісі бейнесінің үлгісі
1 және 2-суреттерде пайдаланылатын белгілемелер мыналарды білдіреді:
1 –тауарды айналымға шығаруды жүзеге асырған Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің 2 символды коды: Армения Республикасы - AM, Беларусь Республикасы - BY, Қазақстан Республикасы - КZ, Қырғыз Республикасы - KG, Ресей Федерациясы - RU. Көлемдері-15x18 мм;
2 –тауарды айналымға шығару тәсілі: а) Одақтың кедендік аумағына тауарды әкелу–қосымша оң жақ бағытқа нұсқауыш бейнеленіп, бақылау (сәйкестендіру) белгісінің қызыл түстіфонымен графикалық түрде белгіленеді; б) мүше мемлекеттер аумағында тауар өндіру – бақылау (сәйкестендіру) белгісінің жазыл түстіфонымен графикалық түрде белгіленеді;

3 – краткое наименование товарной группы ТН ВЭД ЕАЭС в текстовом виде на русском языке (для товаров товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха" – "ИЗДЕЛИЯ ИЗ НАТ. МЕХА"). Размеры – 5 х 45 мм;
4 – идентификационный номер (идентификатор) контрольного (идентификационного) знака и линейный штриховой код, дублирующий идентификатор такого знака, в формате Code 128. Размеры – 12 х 75 мм.
Структура идентификатора имеет вид YY-XXXXXX-NNNNNNNNNN. Его наполнение, за исключением 2-буквенного кода государства-члена, определяется в соответствии с законодательством государства-члена;
5 – 2-мерный штриховой код (QR-код), дублирующий идентификатор контрольного (идентификационного) знака и содержащий ссылку на портал национальный компонент информационной системы маркировки товаров. Размеры – 20 х 20 мм;
6 – признак наличия RFID-метки. Размеры – 15 х 15 мм;
7 – поле для вшивания в изделие (25 x 10 мм или 53 х 10 мм) (только для вшивного способа нанесения на товар).
Сноска. Обозначения с изменением, внесенным решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14.09.2018 № 77 (порядок введения в действие см. п.2).
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Совета Евразийской
экономической комиссии
от 23 ноября 2015 г. № 70
ТРЕБОВАНИЯ
к структуре и формату информации, передаваемой организациями,
осуществляющими изготовление и реализацию юридическим лицам и
индивидуальным предпринимателям государств-членов контрольных
(идентификационных) знаков, в компетентные органы своих
государств-членов, а также сроки ее передачи
1. Настоящие требования разработаны в соответствии с подпунктом "в" пункта 2 статьи 6 Соглашения о реализации в 2015 2016 годах пилотного проекта по введению маркировки товаров контрольными (идентификационными) знаками по товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха" от 8 сентября 2015 года. Понятия, используемые в настоящих требованиях, применяются в значениях, определенных указанным Соглашением и международными договорами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз).
2. Информация об изготовленных и реализованных контрольных (идентификационных) знаках аккумулируется в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров. Органы (организации), определяемые государствами – членами Союза (далее соответственно – органы (организации), государства-члены), направляют в компетентный (уполномоченный) орган государства-члена через информационные сервисы национального компонента информационной системы маркировки товаров следующую обязательную информацию по каждому контрольному (идентификационному) знаку:
a) регистрационный (-ые) номер (-а) органа (-ов) (организации (-ий)) государства-члена в реестре организаций, осуществляющих изготовление и реализацию юридическим лицам и индивидуальным предпринимателям контрольных (идентификационных) знаков;
б) идентификационный номер (идентификатор) контрольного (идентификационного) знака;
в) номер налогоплательщика – организации-заказчика контрольного (идентификационного) знака (для Республики Армения – учетный номер налогоплательщика, для Республики Беларусь – учетный номер плательщика, для Республики Казахстан – индивидуальный идентификационный номер и бизнес-идентификационный номер, для Кыргызской Республики и Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика);
г) способ выпуска в оборот (ввоз на таможенную территорию Союза или производство на территориях государств-членов);
д) 4-значный код товара по ТН ВЭД ЕАЭС в соответствии с перечнем товаров, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, для которого будут использованы контрольные (идентификационные) знаки;
е) дата изготовления контрольного (идентификационного) знака;
ж) дата реализации контрольного (идентификационного) знака заказчику;
з) идентификатор чипа радиочастотной метки контрольного знака (Tag Identifier, TID).

3 –орыс тілінде мәтін түріндегі ЕАЭО СЭҚ ТН тауар тобының қысқаша атауы ("Киім заттары, киімге керек-жарақтар және табиғи үлбірден жасалған өзге де бұйымдар" - "ТАБИҒИ ҮЛБІРДЕН ЖАСАЛҒАН БҰЙЫМДАР" тауар позициясы бойынша бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен тауарларды таңбалауды енгізу жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру кезінде тауарларға арналған). Көлемдері - 5 х 45 мм;
4 - бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіру нөмірі (сәйкестендіргіші) және Code 128 форматында осындай белгінің сәйкестендіргішін қайталайтын сызықты штрих код. Көлемдері - 12 х 75 мм.
Сәйкестендіргіш құрылымының түрі YY-XXXXXX- NNNNNNNNNN болады. Мүше мемлекеттің 2 әріптік кодын қоспағанда, оны толтыру мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес айқындалады;
5 –бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіргішін қайталайтын және тауарлардың таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті порталына сілтеме жасалатын 2 өлшемді штрих код (QR-код). Көлемдері - 20 х 20 мм;
6 - RFID-таңбаның болу белгісі. Көлемдері-15x15 мм;
7 – бұйымды тігуге арналған ақ шет (25 х 10 мм немесе 53 х 10 мм) (тауарға салудың тігу тәсіліне ғана арналған).
Еуразиялық экономикалық комиссия
Кеңесінің 2015 жылғы 23 қарашадағы
№ 70 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Бақылау (сәйкестендіру) белгілерін мүше мемлекеттердің заңды тұлғалары мен дара кәсіпкерлеріне дайындауды және өткізуді жүзеге асыратын ұйымдар өз мүше мемлекеттерінің құзыретті органдарына беретін ақпараттың құрылымы мен форматына қойылатын талаптар, сондай-ақ оны беру мерзімдері
1. Осы Талап 2015 жылғы 8 қыркүйектегі "Киім заттары, киімге керек-жарақтар және табиғи үлбірден жасалған өзге де бұйымдар" тауар позициясы бойынша тауарларды бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауды енгізу жөніндегі пилоттық жобаны 2015 – 2016 жылдары іске асыру туралы келісімнің6-бабы 2-тармағының "в" тармақшасына сәйкес әзірленген. Осы талапта пайдаланылатын ұғымдар көрсетілген Келісім мен Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін халықаралық шарттарда айқындалған мәндерде қолданылады.
2. Дайындалған және өткізілген бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы ақпарат тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде шоғырланады. Одаққа мүше мемлекеттер айқындайтын органдар (ұйымдар) (бұдан әрі тиісінше – органдар (ұйымдар), мүше мемлекеттер) мүше мемлекеттің құзыретті (уәкілетті) органына тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесі ұлттық компонентінің ақпараттық сервистері арқылы әрбір бақылау (сәйкестендіру) белгісі бойынша мынадай міндетті ақпаратты жібереді:
а) заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлерге бақылау (сәйкестендіру) белгілерін дайындауды және өткізуді жүзеге асыратын ұйымдардың тізіліміндегі мүше мемлекет органының (органдарының) (ұйымының (ұйымдарының)) тіркеу нөмірі (нөмірлері);
б) бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіру нөмірі (сәйкестендіргіші);
в) салық төлеушінің - бақылау (сәйкестендіру) белгісіне тапсырыс беруші ұйымның нөмірі (Армения Республикасы үшін – салық төлеушінің есептік нөмірі, Беларусь Республикасы үшін – төлеушінің есептік нөмірі, Қазақстан Республикасы үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі мен бизнес-сәйкестендіру нөмірі, Қырғыз Республикасы мен Ресей Федерациясы үшін – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі);
г) айналымға шығару тәсілі (Одақтың кедендік аумағына әкелу немесе мүше мемлекеттер аумағында өндіру);
д) бақылау (сәйкестендіру) белгілері пайдаланылатын, бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын тауарлар тізбесіне сәйкес ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың 4 таңбалы коды;
е) бақылау (сәйкестендіру) белгісі дайындалған күн;
ж) тапсырыс берушіге бақылау (сәйкестендіру) белгісі өткізілген күн;
з) бақылау белгісінің радиожиілікті таңбасы чипінің сәйкестендіргіші (Tag Identifier, TID).

3. Указанная в пункте 2 настоящих требований информация передается органами (организациями) в компетентный (уполномоченный) орган государства-члена в течение 3 рабочих дней после изготовления и (или) реализации контрольных (идентификационных) знаков.
4. Структура и формат данных, передаваемых органами (организациями) в электронном виде, представлены в описании согласно приложению.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к требованиям к структуре и формату
информации, передаваемой организациями,
осуществляющими изготовление и реализацию
юридическим лицам и индивидуальным
предпринимателям государств-членов
контрольных (идентификационных)
знаков, в компетентные органы своих
государств-членов, а также сроки ее передачи
ОПИСАНИЕ
структуры и форматов данных, передаваемых организациями,
осуществляющими изготовление и реализацию юридическим лицам и
индивидуальным предпринимателям государств-членов Евразийского
экономического союза контрольных (идентификационных) знаков, в
компетентные (уполномоченные) органы своих государств-членов
1. Настоящее описание устанавливает требования к структуре и форматам данных, передаваемых организациями, осуществляющими изготовление и реализацию юридическим лицам и индивидуальным предпринимателям государств – членов Евразийского экономического союза (далее соответственно – государства-члены, Союз) контрольных (идентификационных) знаков, в компетентные (уполномоченные) органы своих государств-членов (далее – передаваемые данные).
2. Формат данных, передаваемых в национальный компонент, устанавливается национальным законодательством. Передаваемые данные рекомендуется формировать в XMLформате в соответствии со следующими стандартами:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" (опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу http://www.w3.org/TR/REC-xml);
"Namespaces in XML" (опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу http://www.w3.org/TR/REC-xml-names);
"XML Schema Part 1: Structures" и "XML Schema Part 2: Datatypes" (опубликованы в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресам http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ и http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/).
3. Рекомендуемая структура передаваемых данных приведена в таблице.
4. В таблице формируются следующие поля (графы):
"наименование элемента" – порядковый номер, идентификатор и устоявшееся или официальное словесное обозначение элемента;
"описание элемента" – текст, поясняющий смысл (семантику) элемента;
"примечание" – текст, уточняющий назначение элемента, определяющий правила его формирования (заполнения) или словесное описание возможных значений элемента;
"мн." – множественность элементов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений элемента).

3. Осы талаптардың 2-тармағында көрсетілген ақпаратты органдар (ұйымдар) мүше мемлекеттің құзыретті (уәкілетті) органына бақылау (сәйкестендіру) белгілерін дайындағаннан және (немесе) өткізгеннен кейін 3 жұмыс күні ішінде береді.
4. Органдар (ұйымдар) электронды түрде беретін деректердің құрылымы мен форматы қосымшаға сәйкес сипаттамада берілген.
ҚОСЫМША
Бақылау (сәйкестендіру) белгілерін мүше
мемлекеттердің заңды тұлғалары
мен дара кәсіпкерлеріне дайындауды
және өткізуді жүзеге асыратын ұйымдар
өз мүше мемлекеттерінің құзыретті
органдарына беретін ақпараттың құрылымы
мен форматына қойылатын талаптарына қосымша,
сондай-ақ оны беру мерзімдері
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңды тұлғалары мен дара кәсіпкерлеріне бақылау (сәйкестендіру) белгілерін дайындауды және өткізуді жүзеге асыратын ұйымдар өз мүше мемлекеттерінің құзыретті (уәкілетті) органдарына беретін деректердің құрылымы мен форматтарына
СИПАТТАМА
1. Осы сипаттамада Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі тиісінше – мүше мемлекеттер, Одақ) заңды тұлғалары мен дара кәсіпкерлеріне бақылау (сәйкестендіру) белгілерін дайындауды және өткізуді жүзеге асыратын ұйымдар өз мүше мемлекеттерінің құзыретті (уәкілетті) органдарына беретін деректердің (бұдан әрі – берілетін деректер) құрылымы мен форматтарына қойылатын талаптар белгіленеді.
2. Ұлттық компонентке берілетін деректердің форматы ұлттық заңнамамен белгіленеді. Берілетін деректерді XML-форматында мынадай стандарттарға сәйкес қалыптастыру ұсынылады:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" (http://www.w3.org/TR7REC-xmlмекенжайы бойынша ақпараттық- телекоммуникациялық "Интернет" желісінде жарияланған);
"Namespaces in XML" (http://www.w3.org/TR/REC-xml-namesмекенжайы бойынша ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісінде жарияланған);
"XML Schema Part 1: Structures" и "XML Schema Part 2: Datatypes" (http://www.w3.org/TR/xmlschema-l/жәнеhttp://www.w3.org/TR/xmlschema-2/мекенжайлары бойынша ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісінде жарияланған).
3. Берілетін деректердің ұсынылатын құрылымы кестеде келтірілген.
4. Кестеде мынадай ақ шеттер (графалар) қалыптастырылады:
"элементтің атауы" - элементтің реттік нөмірі, сәйкестендіргіші және қалыптасқан немесе ресми сөзбен белгіленуі;
"элементтің сипаттамасы" - элементтің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"ескертпе" - элементтің мақсатын нақтылайтын, оны қалыптастыру (толтыру) қағидаларын айқындайтын мәтін немесе элементтің ықтимал мәндерін сөзбен сипаттау;
"көп." - элементтердің көптігі (элементтің міндеттілігі (опционалдылығы) және ықтимал қайталану саны).

5. Для указания множественности элементов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – элемент обязателен, повторения не допускаются;
n – элемент обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – элемент обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – элемент обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – элемент обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – элемент опционален, повторения не допускаются;
0..* – элемент опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – элемент опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица.
Структура передаваемых данных
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
1. Регистрационный номер (номер документа о регистрации) органа (организации) государства-члена в реестре
регистрационный номер (номер документа о регистрации) органа (организации) государства-члена в реестре организаций, осуществляющих изготовление и реализацию юридическим лицам и индивидуальным предпринимателям контрольных (идентификационных) знаков
элемент предназначен для указания регистрационного номера (номера документа о регистрации) органа (организации) государства-члена в реестре организаций, осуществляющих изготовление и реализацию юридическим лицам и индивидуальным предпринимателям контрольных (идентификационных) знаков
1
2. Дата и время формирования сведений
дата и время формирования сведений
элемент предназначен для указания даты и времени формирования сведений
0..1
3. Номер налогоплательщика (входит в состав элемента "Сведения о юридическом лице или индивидуальном предпринимателе")
номер налогоплательщика – организации-заказчика контрольного (идентификационного) знака (в составе сведений о юридическом лице или индивидуальном предпринимателе государств-членов, осуществляющем оборот товаров, включенных в перечень товаров, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками)
элемент предназначен для указания номера налогоплательщика (для Республики Армения – учетный номер налогоплательщика, для Республики Беларусь – учетный номер плательщика, для Республики Казахстан – индивидуальный идентификационный номер и бизнес-идентификационный номер, для Кыргызской Республики и Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика) для юридического лица или индивидуального предпринимателя государств-членов, осуществляющего оборот товаров, включенных в перечень товаров, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, и являющегося организацией-заказчиком изготовления таких знаков. Элемент передается органом (организацией) государства-члена, осуществляющим реализацию юридическим лицам и индивидуальным предпринимателям контрольных (идентификационных) знаков.
1

5. Берілетін деректер элементтерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 –элемент міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n–элемент міндетті, n рет қайталануға тиіс(n>1);
1.. * - элемент міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* - элемент міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс(n > 1);
n..m –элемент міндетті, кемінде n рет және m реттен көп емес қайталануға тиіс (n > 1, m > п);
0..1 - элемент опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* - элемент опционалды, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m - элемент опционалды, mреттен көп емес қайталануы мүмкін (ш > 1).
Кесте.
Берілетін деректердің құрылымы
Элементтің атауы
Элементтің сипаттамасы
Ескертпе
Көп.
1. Тізілімдегі мүше мемлекет органының (ұйымының) тіркеу нөмірі (тіркеу туралы құжаттың нөмірі)
заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлерге бақылау (сәйкестендіру) белгілерін дайындауды және өткізуді жүзеге асыратын ұйымдар тізіліміндегі мүше мемлекет органының (ұйымының) тіркеу нөмірі (тіркеу туралы құжаттың нөмірі)
элемент заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлерге бақылау (сәйкестендіру) белгілерін дайындауды және өткізуді жүзеге асыратын ұйымдар тізіліміндегі мүше мемлекет органының (ұйымының) тіркеу нөмірін (тіркеу туралы құжаттың нөмірін) көрсетуге арналған
1
2. Мәліметтерді қалыптастыру күні мен уақыты
мәліметтерді қалыптастыру күні мен уақыты
элемент мәліметтерді қалыптастыру күні мен уақытын көрсетуге арналған
0..1
3. Салық төлеушінің нөмірі ("Заңды тұлға немесе дара кәсіпкер туралы мәліметтер" элементінің құрамына кіреді)
салық төлеушінің - бақылау (сәйкестендіру) белгісіне тапсырыс беруші ұйымның нөмірі (бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын тауарлар тізбесіне енгізілген тауарлардың айналымын жүзеге асыратын мүше мемлекеттің заңды тұлғасы немесе дара кәсіпкері туралы мәліметтер құрамында)
элемент бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын тауарлар тізбесіне енгізілген тауарлардың айналымын жүзеге асыратын және осындай белгілерді дайындауға тапсырыс беруші ұйым болып табылатын мүше мемлекеттердің заңды тұлғасы мен дара кәсіпкері үшін салық төлеушінің нөмірін көрсетуге арналған (Армения Республикасы үшін – салық төлеушіні есепке алу нөмірі, Беларусь Республикасы үшін - төлеушінің есепке алу нөмірі, Қазақстан Республикасы үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі мен бизнес-сәйкестендіру нөмірі, Қырғыз Республикасы мен Ресей Федерациясы үшін – салық төлеушіні тіркеу нөмірі). Элементті заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлерге бақылау (сәйкестендіру) белгілерін өткізуді жүзеге асыратын мүше мемлекет органы (ұйымы) береді.
1

4. Количество реализованных контрольных (идентификационных) знаков
общее количество реализованных контрольных (идентификационных) знаков
элемент предназначен для указания общего количества реализованных контрольных (идентификационных) знаков, сведения о которых передаются в компетентные (уполномоченные) органы своих государств-членов
0..1
5. Изготовленные и реализованные контрольные (идентификационные) знаки
сведения об изготовленных и реализованных контрольных (идентификационных) знаках
элемент предназначен для указания сведений об изготовленных и реализованных контрольных (идентификационных) знаках
1..*
5.1. Способ выпуска товара в оборот
кодовое обозначения способа выпуска товара в оборот
возможные значения:
1 – ввоз на таможенную территорию Союза;
2 – производство на территориях государств-членов
1
5.2. 4-значный код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
4-значный код товара по ТН ВЭД ЕАЭС в соответствии с перечнем товаров, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, для которого будут использованы контрольные (идентификационные) знаки
элемент предназначен для указания 4-значного кода товара по ТН ВЭД ЕАЭС в соответствии с перечнем товаров, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, для которого будут использованы контрольные (идентификационные) знаки
1
5.3. Сведения о контрольных (идентификационных) знаках, предназначенных для маркировки товара
сведения о контрольных (индентификационных) знаках, предназначенных для маркировки товара
элемент предназначен для указания сведений о контрольных (индентификационных) знаках, предназначенных для маркировки товара
1
5.3.1. Дата изготовления контрольных (идентификационных) знаков
дата изготовления контрольных (идентификационных) знаков
элемент предназначен для указания сведений о дате изготовления контрольных (идентификационных) знаков
1
5.3.2. Дата реализации контрольных (идентификационных) знаков
дата реализации контрольных (идентификационных) знаков организации-заказчику контрольных (идентификационных) знаков
элемент предназначен для указания сведений о дате реализации контрольных (идентификационных) знаков организациизаказчику. Элемент передается органом (организацией) государства-члена, осуществляющим реализацию юридическим лицам и индивидуальным предпринимателям контрольных (идентификационных) знаков.
1
5.3.3. Характеристики контрольных (идентификационных) знаков
сведения о характеристиках контрольных (идентификационных) знаков в соответствии с нижеприведенной структурой
элемент предназначен для указания сведений о характеристиках контрольных (идентификационных) знаков
1..*

4. Өткізілген бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің саны
өткізілген бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің жалпы саны
элемент мәліметтері өз мүше мемлекеттерінің құзыретті (уәкілетті) органдарына берілетін, өткізілген бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің жалпы санын көрсетуге арналған
1 0..1
5. Дайындалған және өткізілген бақылау (сәйкестендіру) белгілері
дайындалған және өткізілген бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы мәліметтер
элемент дайындалған және өткізілген бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы мәліметтерді көрсетуге арналған
1..*
5.1. Тауарды айналымға шығару тәсілі
тауарды айналымға шығару тәсілінің кодтық белгілемесі
ықтимал мәндер:
1- Одақтың кедендік аумағына әкелу;
2 –мүше мемлекеттердің аумағында өндіру
1
5.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың 4 таңбалы коды
бақылау (сәйкестендіру) белгілері пайдаланылатын, бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын тауарлар тізбесіне сәйкес ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың 4 таңбалы коды
элемент бақылау (сәйкестендіру) белгілері пайдаланылатын, бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын тауарлар тізбесіне сәйкес ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың 4 таңбалы кодын көрсетуге арналған
1
5.3. Тауарды таңбалауға арналған бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы мәліметтер
Тауарды таңбалауға арналған бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы мәліметтер
элемент тауарды таңбалауға арналған бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы мәліметтерді көрсетуге арналған
1
5.3.1. Бақылау (сәйкестендіру) белгілері дайындалған күн
бақылау (сәйкестендіру) белгілері дайындалған күн
элемент бақылау (сәйкестендіру) белгілері дайындалған күн туралы мәліметтерді көрсетуге арналған
1
5.3.2. Бақылау (сәйкестендіру) белгілері өткізілген күн
бақылау (сәйкестендіру) белгілеріне тапсырыс беруші ұйымның бақылау (сәйкестендіру) белгілерін өткізген күні
элемент тапсырыс беруші ұйымға бақылау (сәйкестендіру) белгілерін өткізген күн туралы мәліметтерді көрсетуге арналған. Элементті заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлерге бақылау (сәйкестендіру) белгілерін өткізуді жүзеге асыратын мүше мемлекет органы (ұйымы) береді.
Элементтің атауы
Элементтің сипаттамасы
Ескертпе
Көп.
5.3.3. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сипаттамасы
төменде келтірілген құрылымға сәйкес бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сипаттамалары туралы мәліметтер
элемент бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сипаттамалары туралы мәліметтерді көрсетуге арналған
1..*

5.3.3.1. Идентификатор контрольного (идентификационного) знака
визуально отображаемый идентификатор контрольного (идентификационного знака)
шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}
[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1
5.3.3.2. Идентификатор чипа радиочастотной метки контрольного (идентификационного) знака
уникальный идентификатор чипа радиочастотной метки контрольного (идентификационного) знака (номер TID радиочастотной метки) в шестнадцатеричной системе исчисления
1
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Совета Евразийской
экономической комиссии
от 23 ноября 2015 г. № 70
ТРЕБОВАНИЯ
к структуре и формату информации, передаваемой юридическими
лицами и индивидуальными предпринимателями, осуществляющими
оборот товаров, включенных в перечень товаров, подлежащих
маркировке контрольными (идентификационными) знаками, в
компетентные (уполномоченные) органы своих государств-членов, а
также сроки передачи такой информации
I. Общие положения
1. Настоящие требования разработаны в соответствии с подпунктом "г" пункта 2 статьи 6 Соглашения о реализации в 2015 – 2016 годах пилотного проекта по введению маркировки товаров контрольными (идентификационными) знаками по товарной позиции "Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха" от 8 сентября 2015 года.
Понятия, используемые в настоящих требованиях, применяются в значениях, определенных указанным Соглашением и международными договорами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз).
При передаче сведений о контрольных (идентификационных) знаках в национальный компонент юридические лица и индивидуальные предприниматели, осуществляющие оборот товаров, включенных в Перечень, несут ответственность за достоверность сведений, содержащихся в контрольных (идентификационных) знаках, в соответствии с законодательством государств-членов.
II. Структура информации
1. Информация о контрольных (идентификационных) знаках,
передаваемая при ввозе на таможенную территорию Союза или
производстве товаров, включенных в перечень товаров, подлежащих
маркировке контрольными (идентификационными) знаками
2. Юридические лица и индивидуальные предприниматели, осуществляющие производство и (или) ввоз на таможенную территорию Союза товаров, включенных в перечень товаров, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, передают в компетентный (уполномоченный) орган государства-члена через национальный компонент информационной системы маркировки товаров следующую обязательную информацию:
1) номер налогоплательщика – организации – заказчика контрольного (идентификационного) знака (для Республики Армения – учетный номер налогоплательщика, для Республики Беларусь – учетный номер плательщика, для Республики Казахстан – индивидуальный идентификационный номер и бизнес-идентификационный номер, для Кыргызской Республики и для Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика);
2) 10-значный код товара по единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
3) регистрационный номер декларации на товары (для организаций-импортеров);
4) идентификатор контрольного (идентификационного) знака;
5) глобальный идентификационный номер торговой единицы (Global Trade Item Number) (далее – GTIN);
6) идентификатор чипа радиочастотной метки контрольного (идентификационного) знака (Tag Identifier) (далее – TID);
7) серийный глобальной номер торговой единицы (Serialized Global Trade Item Number) (далее – SGTIN).

5.3.3.1. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіргіші
бақылау (сәйкестендіру) белгісінің визуальды көрсетілетін сәйкестендіргіші
шаблон: [A-Z] {2} [-] {1}[A-Z0-9] {6} [~] {1} [ A-Z0-9] {10}
1
5.3.3.2. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің радиожиілікті таңбасы чипінің сәйкестендіргіші
есептеудің он алтылық жүйесіндегі бақылау (сәйкестендіру) белгісінің радиожиілікті таңбасы чипінің бірегей сәйкестендіргіші (радиожиілікті таңбаның ТІD нөмірі)
1
Еуразиялық экономикалық комиссия
Кеңесінің 2015 жылғы 23 қарашадағы
№ 70 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын тауарлар тізбесіне енгізілген тауарлардың айналымын жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлер өз мүше мемлекеттерінің құзыретті (уәкілетті) органдарына беретін ақпараттың құрылымы мен форматына қойылатын талаптар, сондай-ақ осындай ақпаратты беру мерзімдері I. Жалпы ережелер
1. Осы талаптар 2015 жылғы 8 қыркүйектегі "Киім заттары, киімге керек-жарақтар және табиғи үлбірден жасалған өзге де бұйымдар" тауар позициясы бойынша тауарларды бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауды енгізу жөніндегі пилоттық жобаны 2015 – 2016 жылдары іске асыру туралы келісімнің 6-бабы 2-тармағының "г" тармақшасына сәйкес әзірленген.
Осы талаптарды пайдаланылатын ұғымдар көрсетілген Келісім мен Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін халықаралық шарттарда айқындалған мәндерде қолданылады.
Бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы мәліметтерді ұлттық компонентке беру кезінде Тізбеге енгізілген тауарлардың айналымын жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлер мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес, бақылау (сәйкестендіру) белгілерінде қамтылған мәліметтердің анықтығы үшін жауапты болады.
II. Ақпараттың құрылымы
1. Одақтың кедендік аумағына әкелу немесе бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын тауарлар тізбесіне енгізілген тауарларды өндіру кезінде берілетін бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы ақпарат
2. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын тауарлар тізбесіне енгізілген тауарларды өндіруді және (немесе) Одақтың кедендік аумағына әкелуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлер тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті арқылы мүше мемлекеттің құзыретті (уәкілетті) органына мынадай міндетті ақпаратты береді:
а) салық төлеушінің – бақылау (сәйкестендіру) белгісіне тапсырыс беруші ұйымның нөмірі (Армения Республикасы үшін – салық төлеушінің есептік нөмірі, Беларусь Республикасы үшін – төлеушінің есептік нөмірі, Қазақстан Республикасы үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі мен бизнес-сәйкестендіру нөмірі, Қырғыз Республикасы мен Ресей Федерациясы үшін – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі);
б) Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметтегі бірыңғай тауар номенклатурасы бойынша тауардың 10 таңбалы коды;
в) тауарларға арналған декларацияның тіркеу нөмірі (импорттаушы – ұйымдарға арналған);
г) бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіргіші;
д) сауда бірлігінің жаһандық сәйкестендіру нөмірі (Global Trade Item Number) (бұдан әрі - GTIN);
е) бақылау (сәйкестендіру) белгісінің радиожилікті таңба чипінің сәйкестендіргіші (Tag Identifier) (бұдан әрі - TID);
ж) сауда бірлігінің сериялық жаһандық нөмірі (Serialized Global Trade Item Number) (бұдан әрі - SGTIN).

11. Структура и формат данных, передаваемых юридическими лицами и индивидуальными предпринимателями государств-членов, осуществляющими оборот товаров, включенных в перечень, представлены в описании согласно приложению.
IV. Сроки передачи информации
12. Срок передачи информации о подлежащих маркировке товарах (до их маркировки) определяется самостоятельно юридическими лицами и индивидуальными предпринимателями государств-членов, осуществляющими оборот товаров, включенных в перечень.
13. Передача информации о маркированных товарах (после их маркировки) по каждой единице производимого и (или) ввозимого товара осуществляется в срок, определяемый самостоятельно юридическими лицами и индивидуальными предпринимателями государств-членов, осуществляющими оборот товаров, включенных в перечень, но не позднее времени отгрузки товаров из мест производства, упаковки (переупаковки), хранения или до предложения таких товаров для продажи, в том числе до их выставления в месте продажи, демонстрации их образцов или предоставления информации о них в месте продажи, включая комиссионную торговлю.
14. Сроки передачи информации об остатках подлежащих маркировке товаров, вновь включенных в перечень, устанавливаются законодательством государства-члена, на территории которого осуществляют деятельность юридические лица и индивидуальные предприниматели.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к требованиям к структуре и формату
информации, передаваемой юридическими
лицами и индивидуальными предпринимателями,
осуществляющими оборот товаров, включенных
в перечень товаров, подлежащих маркировке
контрольными (идентификационными) знаками,
в компетентные (уполномоченные) органы
своих государств-членов, а также сроки
передачи такой информации
ОПИСАНИЕ
структуры и форматов данных, передаваемых юридическими лицами и
индивидуальными предпринимателями государств – членов
Евразийского экономического союза, осуществляющими оборот
товаров, включенных в перечень товаров, подлежащих маркировке
контрольными (идентификационными) знаками, в компетентные
(уполномоченные) органы своих государств-членов
1. Настоящее Описание устанавливает требования к структуре и форматам данных, передаваемых юридическими лицами и индивидуальными предпринимателями, осуществляющими оборот товаров, включенных в перечень товаров, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, в компетентные (уполномоченные) органы своих государств-членов (далее – передаваемые данные).
2. Формат данных, передаваемых в национальный компонент, устанавливается национальным законодательством. Передаваемые данные рекомендуется формировать в XML-формате в соответствии со следующими стандартами:

11. Тізбеге енгізілген тауарлар айналымын жүзеге асыратын мүше мемлекеттердің заңды тұлғалары мен дара кәсіпкерлері беретін деректердің құрылымы мен форматы қосымшаға сәйкес сипаттамада ұсынылған.
IV. Ақпаратты беру мерзімдері
12. Таңбалауға жататын тауарлар туралы ақпарат беру мерзімін (оларды таңбалағанға дейін) тізбеге енгізілген тауарлар айналымын жүзеге асыратын мүше мемлекеттердің заңды тұлғалары мен дара кәсіпкерлері дербес айқындайды.
13. Өндірілетін және (немесе) әкелінетін тауардың әрбір бірлігі бойынша таңбаланған тауарлар туралы ақпарат беру (оларды таңбалағаннан кейін) тізбеге енгізілген тауарлардың айналымын жүзеге асыратын мүше мемлекеттердің заңды тұлғалары мен дара кәсіпкерлері дербес айқындайтын мерзімде жүзеге асырылады, бірақ бұл мерзім тауарларды өндіру, буып-түю (қайтадан буып-түю), сақтау орындарынан тиеп-жөнелткен кезден немесе осындай тауарларды сатуға ұсынғаннан, соның ішінде оларды сату орнына шығарғаннан, олардың үлгілерін демонстрациялағаннан немесе комиссиялық сауданы қоса алғанда, сату орнында олар туралы ақпарат ұсынғаннан кешіктірілмеуге тиіс.
14. Тізбеге жаңадан енгізілген тауарлардың таңбалауға жататын қалдықтары туралы ақпаратты беру мерзімдері аумағында заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлер қызметін жүзеге асыратын мүше мемлекеттің заңнамасында белгіленеді.
ҚОСЫМША
Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға
жататын тауарлар тізбесіне енгізілген тауарлардың
айналымын жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен дара
кәсіпкерлер өз мүше мемлекеттерінің құзыретті
(уәкілетті) органдарына беретін ақпараттың
құрылымы мен форматына қойылатын талаптарға қосымша,
сондай-ақ осындай ақпаратты беру
мерзімдері
Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын тауарлар тізбесіне енгізілген тауарлардың айналымын жүзеге асыратын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңды тұлғалары мен дара кәсіпкерлері өз мүше мемлекеттерінің құзыретті (уәкілетті) органдарына беретін деректердің құрылымы мен форматтарының сипаттамасы
1. Осы Сипаттама бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын тауарлар тізбесіне енгізілген тауарлардың айналымын жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлер өз мүше мемлекеттерінің құзыретті (уәкілетті) органдарына беретін деректердің (бұдан әрі – берілетін деректер) құрылымы мен форматтарына қойылатын талаптарды белгілейді.
2. Ұлттық компонентке берілетін деректердің форматы ұлттық заңнамада белгіленеді. Берілетін деректерді XML-форматында мынадай стандарттарға сәйкес форматтау ұсынылады:

"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" (опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу http://www.w3.org/TR/REC-xml);
"Namespaces in XML" (опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу http://www.w3.org/TR/REC-xml-names);
"XML Schema Part 1: Structures" и "XML Schema Part 2: Datatypes" (опубликованы в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресам http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ и http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/).
3. Рекомендуемая структура передаваемых данных приведена в таблицах 1 и 2.
4. В таблицах 1 и 2 формируются следующие поля (графы):
"наименование элемента" – порядковый номер, идентификатор и устоявшееся или официальное словесное обозначение элемента;
"описание элемента" – текст, поясняющий смысл (семантику) элемента;
"примечание" – текст, уточняющий назначение элемента, определяющий правила его формирования (заполнения) или словесное описание возможных значений элемента;
"мн." – множественность элементов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений элемента).
5. Для указания множественности элементов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – элемент обязателен, повторения не допускаются;
n – элемент обязателен, должен повторяться n раз(n > 1);
1..* – элемент обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – элемент обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – элемент обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – элемент опционален, повторения не допускаются;
0..* – элемент опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – элемент опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
6. Информация об обязательности указания сведений в зависимости от значения элемента "Код типа представляемой информации" (Таблица 1, пункт 3.1) приведена в таблице 3.
Таблица 1.
Структура данных, передаваемых юридическими лицами
и индивидуальными предпринимателями
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
1. Номер налогоплательщика (входит в состав элемента Сведения о юридическом лице или индивидуальном предпринимателе)
номер налогоплательщика – организации - заказчика контрольного (идентификационного) знака (в составе сведений о юридическом лице или индивидуальном предпринимателе, осуществляющем оборот товаров (вывод товаров из оборота), включенных в перечень товаров, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, в компетентные (уполномоченные) органы своих государств-членов)
элемент предназначен для указания номера налогоплательщика (для Республики Армения – учетный номер налогоплательщика, для Республики Беларусь – учетный номер плательщика, для Республики Казахстан – индивидуальный идентификационный номер и бизнес-идентификационный номер, для Кыргызской Республики и для Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика) для юридического лица или индивидуального предпринимателя, осуществляющего оборот товаров (вывод товаров из оборота), включенных в перечень товаров, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, и являющегося организацией -заказчиком изготовления таких знаков
1

"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" (http://www.w3.org/TR/REC-xml мекенжайы бойынша ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісінде жарияланған);
"Namespaces in XML" (://www.w3 .org/TR/REC-xml-names мекенжайы бойынша ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісінде жарияланған);
"XML Schema Part 1: Structures" және "XML Schema Part 2: Datatypes" (http://www.w3.org/TR/xmlschema-l/және http ://www.w3 .org/TR/xmlschema-2/ мекенжайлары бойынша ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісінде жарияланған).
3. Берілетін деректердің ұсынылатын құрылымы 1 және 2-кестелерде келтірілген.
4. 1 және 2-кестелерде мынадай ақ шеттер(графалар) қалыптастырылады:
"элементтің атауы" - элементтің реттік нөмірі, сәйкестендіргіші және оны қалыптасқан немесе ресми сөзбен белгілеу;
"элементтің сипаттамасы" - элементтің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"ескертпе" - элементтің мақсатын нақтылайтын, оны қалыптастыру (толтыру) қағидаларын айқындайтын мәтін немесе элементтің ықтимал мәндерін сөзбен сипаттау;
"көп." - элементтердің көптігі (міндеттілігі (опционалдығы) және элементті ықтимал қайталаулар саны).
5. Берілетін деректер элементтерінің көпше түрін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 - элемент міндетті, қайталауға жол берілмейді;
п - элемент міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1.. * - элемент міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* - элемент міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс(n > 1);
n..m - элемент міндетті, кемінде n рет және m реттен көп емес қайталануға тиіс (n > 1, m> п);
0..1 - элемент опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* - элемент опционалды, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m - элемент опционалды, m реттен көп емес пайдаланылуы мүмкін
(m > 1).
6. "Берілетін ақпарат типінің коды" элементінің мәніне байланысты мәліметтерді көрсету міндеттілігі туралы ақпарат (1-кесте, 3.1-тармақ) 3-кестеде келтірілген.
1-кесте.
Заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлер беретін деректердің құрылымы
Элементтің атауы
Элементтің сипаттамасы
Ескертпе
Көп.
1. Салық төлеушінің нөмірі
(элементтің құрамына Заңды тұлға немесе дара кәсіпкер туралы мәліметтер кіреді)
салық төлеушінің – бақылау (сәйкестендіру) белгісіне тапсырыс беруші ұйымның нөмірі (бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын тауарлар тізбесіне енгізілген тауарлардың айналымын (тауарларды айналымнан шығаруды) жүзеге асыратын заңды тұлға немесе дара кәсіпкер туралы мәліметтердің құрамында)
элемент бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын тауарлар тізбесіне енгізілген тауарлардың айналымын (тауарларды айналымнан шығаруды) жүзеге асыратын және осындай белгілерді дайындауға тапсырыс беруші ұйым болып табылатын заңды тұлға немесе дара кәсіпкер үшін салық төлеушінің нөмірін көрсетуге арналған (Армения Республикасы үшін – салық төлеушінің есептік нөмірі, Беларусь Республикасы үшін – төлеушінің есептік нөмірі, Қазақстан Республикасы үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі мен бизнес-сәйкестендіру нөмірі, Қырғыз Республикасы мен Ресей Федерациясы үшін – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі)

2. Дата и время формирования сведений
дата и время формирования сведений
указываются дата и время формирования сведений
0..1
3. Сведения о товарах
сведения о товарах, на которые нанесены контрольные (идентификационные) знаки
в элементе указываются сведения о товарах, на которые нанесены контрольные (идентификационные) знаки
1..*
3.1 Код типа представляемой информации
кодовое обозначение типа представляемой информации
возможные значения:
1 – товары, ввезенные на таможенную территорию Союза;
2 – товары, произведенные на территории государств-членов;
3 – товары, приобретенные в рамках трансграничной торговли; 4 – остатки товаров, на которые нанесены контрольные (идентификационные) знаки;
5 - комиссионная торговля товарами;
6.1 – товары, возвращенные покупателями ( товар возвращен в течение срока, установленного законодательством государств-членов для возврата (обмена) товара надлежащего качества, и целостность контрольного знака сохранена);
6.2 – товары, возвращенные покупателями (контрольный (идентификационный) знак был поврежден или уничтожен и (или) возврат (обмен) товара производится в срок, превышающий определенный законодательством государств-членов для возврата (обмена) товара надлежащего качества);7 – товары, реализованные (проданные) в рамках розничной торговли или уничтоженные (утерянные) по каким-либо причинам оборота
1
3.2 Код страны экспорта
код государства-члена, экспортировавшего товар при трансграничной торговле
в элементе указываются код государства-члена, экспортировавшего товар при трансграничной торговле
0..1
3.3 Регистрационный номер декларации на товары
регистрационный номер декларации на товары
в элементе указываются сведения о декларации на товары, ввезенные на таможенную территорию Союза
0..1
3.4 Сведения о товарах и использованных контрольных (идентификационных) знаках
сведения о товарах и использованных контрольных (идентификационных) знаках
в элементе указываются сведения о товарах и использованных контрольных (идентификационных) знаках
1..*
3.4.1 Порядковый номер товара в декларации на товары
порядковый номер товара в декларации на товары
в элементе для товаров, ввезенных на таможенную территорию Союза, указываются сведения о порядковом номере товара в декларации на товары
0..1
3.4.2 Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
10-значный код товара по единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
в элементе указывается 10-значный код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
0..1
3.4.3 Сведения о единице товара
сведения о единице товара, на который нанесен контрольный (идентификационный) знак
1..*

2. Мәліметтерді қалыптастыру күні мен уақыты
мәліметтерді қалыптастыру күні мен уақыты
мәліметтерді қалыптастыру күні мен уақыты көрсетіледі
3. Тауарлар туралы мәліметтер
бақылау (сәйкестендіру) белгілері салынған тауарлар туралы мәліметтер
элементте бақылау (сәйкестендіру) белгілері салынған тауарлар туралы мәліметтер көрсетіледі
3.1 Ұсынылатын ақпарат типінің коды
ұсынылатын ақпарат типінің кодтық белгілемесі
ықтимал мәндері:
1 –Одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарлар;
2 –мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген тауарлар;
3 — трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарлар;
4 - бақылау (сәйкестендіру) белгілері салынған тауар қалдықтары;
5 –тауарлардың комиссиялық саудасы;
6.1 –сатып алушылар қайтарған тауарлар (тиісті сападағы тауарды қайтару (айырбастау) үшін мүше мемлекеттің заңнамасында белгіленген мерзім ішінде тауар қайтарылған және бақылау белгісінің тұтастығы сақталған);
6.2 –сатып алушылар қайтарған тауарлар (бақылау (сәйкестендіру) белгісі бүлінген немесе жойылған және (немесе) тауарды қайтару (айырбастау) тиісті сападағы тауарды қайтару (айырбастау) үшін мүше мемлекеттің заңнамасында айқындалғаннан асатын мерзімде жүргізілген);
7 - бөлшек сауда шеңберінде өткізілген (сатылған) немесе қандайда бір себептер бойынша айналымнан жойылған (жоғалған) тауарлар
1
Элементтің атауы
Элементтің сипаттамасы
Ескертпе
Көп.
3.2 Экспорттаушы ел коды
Трансшекаралық сауда кезінде тауарды экспорттаған мүше мемлекеттің коды
элементте трансшекаралық сауда кезінде тауарды экспорттаған мүше мемлекеттің коды көрсетіледі
0..1
3.3 Тауарға арналған декларацияның тіркеу нөмірі
тауарға арналған декларацияның тіркеу нөмірі
элементте Одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларға арналған декларациялар туралы мәліметтер көрсетіледі
0..1
3.4 Тауарлар мен пайдаланылған бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы мәліметтер
тауарлар мен пайдаланылған бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы мәліметтер
элементте тауарлар мен пайдаланылған бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы мәліметтер көрсетіледі
1..*
3.4.1 Тауарларға арналған декларациядағы тауардың реттік нөмірі
тауарларға арналған декларациядағы тауардың реттік нөмірі
элементте Одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарлар үшін тауарларға арналған декларациядағы тауардың реттік нөмірі туралы мәліметтер көрсетіледі
0..1
3.4.2 ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы бойынша тауардың 10 таңбалы коды
элементте ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың 10 таңбалы коды көрсетіледі
0..1
3.4.3 Тауар бірлігі туралы мәліметтер
бақылау (сәйкестендіру) белгісі салынған тауар бірлігі туралы мәліметтер
1..*

3.4.3.1. Сведения о товаре, передаваемые в информационный ресурс
Сведения о товаре, передаваемые в информационный ресурс, обеспечивающий учет и хранение достоверных данных о товарах, подлежащих контролю
элемент определяет сведения о товаре, передаваемые в информационный ресурс, обеспечивающий учет и хранение достоверных данных о товарах, подлежащих контролю, структура элемента приведена в таблице 2
0..1
3.4.3.2. Идентификатор чипа радиочастотной метки контрольного (идентификационного) знака
уникальный идентификатор чипа радиочастотной метки контрольного (идентификационного) знака (номер TID радиочастотной метки) в шестнадцатеричной системе исчисления
0..1
3.4.3.3. Идентификатор контрольного (идентификационного знака)
визуально отображаемый идентификатор контрольного (идентификационного) знака
шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}
[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1
3.4.3.4. Идентификатор контрольного (идентификационного) поврежденного (уничтоженного) знака
визуально отображаемый идентификатор контрольного (идентификационного) поврежденного (уничтоженного) знака (в случае, если информирование по данному элементу предусмотрено законодательством государства-члена)
шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}
[-]{1}[A-Z0-9]{10}
0..1
3.4.3.5. Серийный глобальный номер торговой единицы
серийный глобальный номер торговой единицы (товара, продукции) в стандарте SGTIN-96
макс. длина: 100
0..1
3.3.3.6. Способ выпуска товара в оборот
способ выпуска товара в оборот
возможные значения:
1 – ввоз на таможенную территорию Союза;
2 – производство на территории государств-членов.
0..1
3.3.3.7. Способ вывода товара из оборота
кодовое обозначения способа вывода товара из оборота (при розничной торговле)
возможные значения:
1 – реализация (продажа) в рамках розничной торговли;
2 – уничтожение (утеря) товара.
0..1
3.4.3.8. Дата вывода товара из оборота
дата вывода товара из оборота (при розничной торговле)
элемент содержит сведения о дате вывода товара из оборота
0..1
3.4.3.9. Сведения о нормативных документах, устанавливающих требования к качеству товара (для товара, выпускаемого по таким документам)
сведения о нормативных документах государств-членов, устанавливающие требования к качеству товара (для товара, выпускаемого по таким нормативным документами)
элемент содержит сведения о нормативных документах, устанавливающие требования к качеству товара (для товара, выпускаемого по таким нормативным документам)
0..*
3.4.3.10. Сведения о документах, подтвержающих возврат товара
сведения о реквизитах документов, подтверждающих возврат
элемент содержит сведения о реквизитах документов, подтверждающих возврат
0..*

3.4.3.1. Ақпараттық ресурсқа берілетін тауар туралы мәліметтер
бақылауға жататын тауарлар туралы анық деректерді есепке алуды және сақтауды қамтамасыз ететін ақпараттық ресурсқа берілетін тауар туралы мәліметтер
элементте бақылауға жататын тауарлар туралы анық деректерді есепке алуды және сақтауды қамтамасыз ететін ақпараттық ресурсқа берілетін тауар туралы мәліметтер айқындалады, элементтің құрылымы 2-кестеде келтірілген
0..1
Элементтің атауы
Элементтің сипаттамасы
Ескертпе
Көп.
3.4.3.2. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің радиожиілікті таңба чипінің сәйкестендіргіші
есептеудің он алтылық жүйесіндегі бақылау (сәйкестендіру) белгісінің радиожиілікті таңба чипінің бірегей сәйкестендіргіші (радиожиілікті таңбаның TID нөмірі)
0..1
3.4.3.3. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіргіші
визуальды көрсетілетін бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіргіші
шаблон: [A-Z] {2}[-] {1}[A-Z0-9] {6} [-] {1} [A-Z0-9] {10}
1
3.4.3.4. Бүлінген (жойылған) бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіргіші
визуальды көрсетілетін бүлінген (жойылған) бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіргіші (егер мүше мемлекеттің заңнамасында осы элемент бойынша ақпарат беру көзделген болса)
шаблон: [A-Z] {2} [-] {1}[A-Z0-9] {6} [-] {1} [A-Z0-9] {10}
0..1
3.4.3.5. Сауда бірлігінің сериялық жаһандық нөмірі
SGTIN-96 стандартындағы сауда бірлігінің (тауардың, өнімнің) сериялық жаһандық нөмірі
барынша ұзындығы: 100
0..1
3.3.3.6. Тауарды айналымға шығару тәсілі
тауарды айналымға шығару тәсілі
ықтимал мәндері:
1      –Одақтың кедендік аумағына әкелу;
2      –мүше мемлекеттердің аумағында өндіру.
0..1
3.3.3.7. Тауарды айналымнан шығару тәсілі
тауарды айналымнан шығару тәсілінің кодтық белгілемесі (бөлшек сауда кезінде)
ықтимал мәндері:
1 – бөлшек сауда шеңберінде өткізу (сату);
2 – тауарды жою (жоғалту).
0..1
3.4.3.8. Тауарды айналымнан шығару күні
тауарды айналымнан шығару күні (бөлшек сауда кезінде)
элементте тауарды айналымнан шығару күні туралы мәліметтер қамтылады
0..1
3.4.3.9. Тауардың сапасына қойылатын талаптарды белгілейтін нормативтік құжаттар туралы мәліметтер (осындай құжаттар бойынша шығарылатын тауар үшін)
тауардың сапасына қойылатын талаптарды белгілейтін мүше мемлекеттердің нормативтік құжаттары туралы мәліметтер (осындай нормативтік құжаттар бойынша шығарылатын тауар үшін)
элементте тауардың сапасына қойылатын талаптарды белгілейтін нормативтік құжаттар туралы мәліметтер қамтылады (осындай нормативтік құжаттар бойынша шығарылатын тауар үшін)
0..*
3.4.3.10. Тауардың қайтарылуын растайтын құжаттар туралы мәліметтер
қайтаруды растайтын құжаттардың деректемелері туралы мәліметтер
элементте қайтаруды растайтын құжаттардың деректемелері туралы мәліметтер қамтылады
0..*

3.4.3.11. Сведения о документе, подтвержающем уничтожение товара
сведения о реквизитах документа, подтверждающего уничтожение товара
элемент содержит сведения о реквизитах документа, подтверждающего уничтожение товара
0..*
Таблица 2.
Структура элемента данных, передаваемых в информационный ресурс,
обеспечивающий учет и хранение достоверных данных о товарах,
подлежащих контролю
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.

3.4.3.11. Тауардың жойылуын растайтын құжат туралы мәліметтер
тауардың жойылуын растайтын құжаттың деректемелері туралы мәліметтер
элементте тауардың жойылуын растайтын құжаттың деректемелері туралы мәліметтер қамтылады
0..*
2-кесте
Бақылауға жататын тауарлар туралы анық деректерді есепке алуды және сақтауды қамтамасыз ететін ақпараттық ресурсқа берілетін деректер элементінің құрылымы
Элементтің атауы
Элементтің сипаттамасы
Ескертпе
Көп.

1. Сведения о товаре, передаваемые в информационный ресурс
сведения о товаре, передаваемые в информационный ресурс, обеспечивающий учет и хранение достоверных данных о товарах, подлежащих контролю
элемент определяет сведения о товаре, передаваемые в информационный ресурс, обеспечивающий учет и хранение достоверных данных о товарах, подлежащих контролю
1.1. Идентификатор Global Trade Item Number
глобальный идентификационный номер торговой единицы – цифровое значение
используется для уникальной идентификации торговой единицы
0..1

1. Ақпараттық ресурсқа берілетін тауар туралы мәліметтер
бақылауға жататын тауарлар туралы анық деректерді есепке алуды және сақтауды қамтамасыз ететін ақпараттық ресурсқа берілетін тауар туралы мәліметтер
элемент бақылауға жататын тауарлар туралы анық деректерді есепке алуды және сақтауды қамтамасыз ететін ақпараттық ресурсқа берілетін тауар туралы мәліметтерді айқындайды
1.1. Global Trade Item Number сәйкестендіргіші
сауда бірлігінің жаһандық сәйкестендіру нөмірі – цифрлық мәні
тауар бірлігін бірегей сәйкестендіру үшін пайдаланылады
0..1