О максимально допустимых уровнях остатков ветеринарных лекарственных средств (фармакологически активных веществ), которые могут содержаться в непереработанной пищевой продукции животного происхождения, в том числе в сырье, и методиках их определения
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 февраля 2018 года № 28. Утратило силу решением Совета Евразийской экономической комиссии от 23 июня 2023 года № 70.
Сноска. Решение утратило силу решением Совета Евразийской экономической комиссии от 23.06.2023 № 70 (вступает в силу по истечении 12 месяцев с даты его официального опубликования).
В соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 56 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и частью 3 статьи 13 технического регламента Таможенного союза "О безопасности пищевой продукции" (ТР ТС 021/2011), принятого Решением Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 880, а также приняв к сведению информацию о результатах мониторинга исполнения уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза (далее – Союз) актов органов Союза в сфере применения санитарных и ветеринарно-санитарных мер, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый перечень ветеринарных лекарственных средств (фармакологически активных веществ), максимально допустимые уровни остатков которых могут содержаться в непереработанной пищевой продукции животного происхождения, в том числе в сырье, и методик их определения (далее – перечень).
2. Установить, что максимально допустимые уровни остатков ветеринарных лекарственных средств (фармакологически активных веществ) в непереработанной пищевой продукции животного происхождения, в том числе в сырье, указанные в перечне, контролируются:
изготовителем (поставщиком) непереработанной пищевой продукции животного происхождения, в том числе сырья, в случае применения ветеринарных лекарственных средств для продуктивных животных;
при проведении производственного контроля на перерабатывающих пищевых предприятиях в соответствии с представляемой изготовителем (поставщиком) информацией о применении ветеринарных лекарственных средств;
при осуществлении государственного контроля (надзора).
В сопроводительном документе на непереработанную пищевую продукцию животного происхождения, в том числе на сырье, выданном в соответствии с законодательством государства – члена Союза, указывается наименование ветеринарного лекарственного средства, дата его последнего применения для продуктивного животного и подтверждение сроков его выведения из организма животного.

Жануарлардан алынған қайта өңделмеген тамақ өнімінің, соның ішінде шикізаттың құрамында болуы мүмкін ветеринариялық дәрілік заттардың (фармакологиялық белсенді заттардың) қалдықтарының ең жоғары рұқсат етілген деңгейлері және оларды анықтау әдістемелері туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 13 ақпандағы № 28 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 56-бабының 2 және 3-тармақтарына және Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 880 шешімімен қабылданған Кеден одағының "Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 021/2011) 13-бабының 3-бөлігіне сәйкес, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одаққа (бұдан әрі – Одақ) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының Одақ органдарының санитариялық және ветеринариялық-санитариялық шаралар қабылдау саласындағы актілерін орындау мониторингі нәтижелері туралы ақпаратты назарға ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған қалдықтарының ең жоғары рұқсат етілген деңгейлері жануарлардан алынған қайта өңделмеген тамақ өнімінің, соның ішінде шикізаттың құрамында болуы мүмкін ветеринариялық дәрілік заттардың (фармакологиялық белсенді заттардың) және оларды анықтау әдістемелерінің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Тізбеде көрсетілген жануарлардан алынған қайта өңделмеген тамақ өнімінде, соның ішінде шикізатта ветеринариялық дәрілік заттардың (фармакологиялық белсенді заттардың) қалдықтарының ең жоғары рұқсат етілген деңгейлері:
жануарлардан алынған қайта өңделмеген тамақ өнімін, соның ішінде шикізатты әзірлеуші (жеткізуші) өнім беретін жануарлар үшін ветеринариялық дәрілік заттарды қолданған жағдайда;
әзірлеуші (жеткізуші) ұсынған ветеринариялық дәрілік заттарды қолдану туралы ақпаратқа сәйкес тамақты қайта өңдеуші кәсіпорындарға өндірістік бақылау жүргізу кезінде;
мемлекеттік бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыру кезінде бақыланады деп белгіленсін.
Одаққа мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес берілген жануарлардан алынған қайта өңделмеген тамақ өніміне, соның ішінде шикізатқа ілеспе құжатта ветеринариялық дәрілік заттың атауы, оның өнім беретін жануар үшін соңғы қолданылған күні және оның жануардың ағзасынан бөлініп шығатын мерзімдерін растау көрсетіледі.

3. Уполномоченным органам государств – членов Союза обеспечить в соответствии с законодательством своих государств доступ заинтересованных органов государственной власти, юридических и физических лиц государств-членов к ознакомлению с методиками, указанными в перечне.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, за исключением пункта 2.
Пункт 2 настоящего Решения вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты опубликования настоящего Решения.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 13 февраля 2018 г. № 28
ПЕРЕЧЕНЬ
ветеринарных лекарственных средств (фармакологически активных веществ), максимально допустимые уровни остатков которых могут содержаться в непереработанной
пищевой продукции животного происхождения, в том числе в сырье, и методик их определения
Ветеринарное лекарственное средство (фармакологически активное вещество) (индикаторная молекула)
Вид сельскохозяйственных животных
Наименование продукции
Максимально допустимые уровни остатков (по индикаторной молекуле) или метаболитов (мг/кг, не более)
Методика (метод)
1
2
3
4
5

3. Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары өз мемлекеттерінің заңнамасына сәйкес мүдделі мемлекеттік билік органдарының, мүше мемлекеттердің заңды және жеке тұлғаларының тізбеде көрсетілген әдістемелермен танысуына қолжетімділікті қамтамасыз етсін.
4. Осы Шешім, 2-тармақты қоспағанда, ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Осы Шешімнің 2-тармағы осы Шешім жарияланған күннен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 13 ақпандағы
№ 28 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Қалдықтарының ең жоғары рұқсат етілген деңгейлері жануарлардан алынған қайта
өңделмеген тамақ өнімінің, соның ішінде шикізаттың құрамында болуы мүмкін
ветеринариялық дәрілік заттардың (фармакологиялық белсенді заттардың) және
оларды анықтау әдістемелерінің тізбесі
ТІЗБЕСІ
Ветеринариялық дәрілік зат (фармакологиялық белсенді зат) (индикаторлық молекула)
Ауыл шаруашылығы жануарларының түрі
Өнімнің атауы
Қалдықтардың (индикаторлық молекула бойынша) немесе метаболиттердің ең жоғары рұқсат етілген деңгейлері (мг/кг, артық емес)
Әдістеме (әдіс)
1
2
3
4
5

4. Амоксициллин Amoxicillin
все виды продуктивных животных, пищевая продукция аквакультуры животного происхождения
мясо (мышечная ткань) (для рыбы в естественных пропорциях с кожей)
0,05
МВИ.МН 5336-2015 "Методика выполнения измерений содержания антибиотиков группы пенициллинов в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием тест-систем производства EuroProxima B.V., Нидерланды", утв. ОДО "КомПродСервис", 2015 год, Республика Беларусь

4. Амоксициллин
Amoxicillin
өнім беретін жануарлардың барлық түрлері, жануарлардан алынған акваөсірудің тамақ өнімі
ет (бұлшықет тіні) (балықтар үшін терімен табиғи пропорцияда)
0,05
ӨОӘ.МН 5336-2015 "Жануарлардан алынған өнімнің құрамындағы пенициллиндер тобы антибиотиктерін EuroProxima B.V., Нидерланды өндірген тест-жүйелерді пайдалана отырып ИФА әдісімен өлшеулерді орындау әдістемесі", "КомПродСервис" ҚЖҚ бекіткен, 2015 жыл, Беларусь Республикасы

ГОСТ Р 54904-2012 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания сульфаниламидов, нитроимидазолов, пенициллинов, амфениколов
с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
МВИ.МН 5200-2015 "Определение содержания остаточных количеств пенициллинов в сырье животного происхождения и пищевых продуктах методом ВЭЖХ-МС/МС. Методика выполнения измерений", утв. РУП "Научно-практический центр гигиены", 2015 год, Республика Беларусь

МЕМСТ Р Р 54904-2012 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы сульфаниламидтердің, нитроимидазолдардың, пенициллиндердің, амфениколдардың қалдығын масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
ӨОӘ.МН 5200-2015 "Жануарлардан алынған шикізат және тамақ өнімдері құрамындағы пенициллиндер қалдықтарының мөлшерін ЖТСХ-МС/МС әдісімен анықтау. Өлшеулерді орындау әдістемесі", "Гигиена ғылыми-практикалық орталығы" РБК бекіткен, 2015 жыл, Беларусь Республикасы

ГОСТ 34285-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод обнаружения химиотерапевтических лекарственных средств для ветеринарного применения с помощью иммуноферментного анализа с хемилюминесцентной детекцией с использованием технологии биочипов"
ГОСТ 32219-2013 "Молоко и молочные продукты. Иммуноферментные методы определения наличия антибиотиков"
ГОСТ 31502-2012 "Молоко и молочные продукты. Микробиологические методы определения наличия антибиотиков"**
жир (жир-сырец)
0,05
печень
0,05
почки
0,05
молоко
0,004

МЕМСТ Р 34285-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Ветеринариялық қолдануға арналған химиотерапевтік дәрілік заттарды биочиптер технологиясын пайдалана отырып хемилюминесценттік детекциямен иммунды-ферменттік талдау көмегімен анықтау әдісі"
МЕМСТ Р 32219-2013 "Сүт және сүт өнімдері. Антибиотиктердің болуын анықтаудың иммунды-ферменттік әдістері"
МЕМСТ Р 31502-2012 "Сүт және сүт өнімдері. Антибиотиктердің болуын анықтаудың микробиологиялық әдістері"**
май (май-шикізаты)
0,05
бауыр
0,05
бүйрек
0,05
сүт
0,004

5. Ампициллин Ampicillin
все виды продуктивных животных, пищевая продукция аквакультуры животного происхождения
мясо (мышечная ткань) (для рыбы в естественных пропорциях с кожей)
0,05
ГОСТ Р 54904-2012 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания сульфаниламидов, нитроимидазолов, пенициллинов, амфениколов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором" МВИ.МН 5336-2015 "Методика выполнения измерений содержания антибиотиков группы пенициллинов в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием тест-систем производства EuroProxima B.V., Нидерланды", утв. ОДО "КомПродСервис", 2015 год, Республика Беларусь МВИ.МН 5200-2015 "Определение содержания остаточных количеств пенициллинов в сырье животного происхождения и пищевых продуктах методом ВЭЖХ-МС/МС. Методика выполнения измерений", утв. РУП "Научно-практический центр гигиены", 2015 год, Республика Беларусь
ГОСТ 34285-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод обнаружения химиотерапевтических лекарственных средств для ветеринарного применения с помощью иммуноферментного анализа с хемилюминесцентной детекцией с использованием технологии биочипов"

5. Ампициллин
Ampicillin
өнім беретін жануарлардың барлық түрлері, жануарлардан алынған акваөсірудің тамақ өнімі
ет (бұлшықет тіні) (балықтар үшін терімен табиғи пропорцияда)
0,05
МЕМСТ Р Р 54904-2012 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы сульфаниламидтердің, нитроимидазолдардың, пенициллиндердің, амфениколдардың қалдығын масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
ӨОӘ.МН 5336-2015 "Жануарлардан алынған өнімнің құрамындағы пенициллиндер тобы антибиотиктерін EuroProxima B.V., Нидерланды өндірген тест-жүйелерді пайдалана отырып ИФА әдісімен өлшеулерді орындау әдістемесі", "КомПродСервис" ҚЖҚ бекіткен, 2015 жыл, Беларусь Республикасы
ӨОӘ.МН 5200-2015 "Жануарлардан алынған шикізат және тамақ өнімдері құрамындағы пенициллиндер қалдықтарының мөлшерін ЖТСХ-МС/МС әдісімен анықтау. Өлшеулерді орындау әдістемесі", "Гигиена ғылыми-практикалық орталығы" РБК бекіткен, 2015 жыл, Беларусь Республикасы
МЕМСТ Р 34285-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Ветеринариялық қолдануға арналған химиотерапевтік дәрілік заттарды биочиптер технологиясын пайдалана отырып хемилюминесценттік детекциямен иммунды-ферменттік талдау көмегімен анықтау әдісі"

ГОСТ 32219-2013 "Молоко и молочные продукты. Иммуноферментные методы определения наличия антибиотиков"
МВИ.МН 4885-2014 "Методика выполнения измерений содержания пенициллина в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием набора реагентов MaxSignal производства BIOO Scentific Corporation (США)", утв. ООО "Компания Альгимед", 2014 , Республика Беларусь***
жир (жир-сырец)
0,05
печень
0,05
почки
0,05
молоко
0,004
6. Апрамицин
Apramicin
все виды продуктивных животных и птицы
мясо
1,0
ГОСТ 32798-2014 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания аминогликозидов
с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"

МЕМСТ Р 32219-2013 "Сүт және сүт өнімдері. Антибиотиктердің болуын анықтаудың иммунды-ферменттік әдістері"
ӨОӘ.МН 4885-2014 "Жануарлардан алынған өнімнің құрамындағы пенициллинді BIOO Scentific Corporation (АҚШ) өндірген MaxSignal реагенттерін алуды пайдалана отырып ИФА әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі", "Компания Альгимед" ЖШҚ бекіткен, 2014 жыл, Беларусь Республикасы***
май (май-шикізаты)
0,05
бауыр
0,05
бүйрек
0,05
сүт
0,004
6. Апрамицин
Apramicin
өнім беретін жануарлардың және құстардың барлық түрлері
ет
1,0
МЕМСТ Р 32798-2014 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы аминогликозидтердің қалдығын масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"

ГОСТ 33934-2016 "Мясо и мясные продукты. Определение цинкбацитрацина методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
с масс-спектрометрическим детектором"
МУК 4.1.3379-16 "Определение остаточных количеств бацитрацина в продутах животного происхождения методом иммуноферментного анализа"
ГОСТ 34285-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод обнаружения химиотерапевтических лекарственных средств для ветеринарного применения с помощью иммуноферментного анализа с хемилюминесцентной детекцией с использованием технологии биочипов"
кролики
мясо
0,15
жир (жир-сырец)
0,15
печень
0,15
почки
0,15
все виды продуктивных животных
(за исключением кроликов), пищевая продукция аквакультуры животного происхождения, пчелы
мясо, в том числе мясо птицы (за исключением диких животных и птицы), субпродукты, в т.ч. птичьи, яйца, пищевая продукция аквакультуры животного происхождения, мед
не допускается (<0,02)
10. Бензилпенциллин этилендиамин
Benzylpenicillin ethylendiamine,
Пеницициллин G прокаин, Бензилпенциллин прокаина, Прокаин пенициллин, Прокаин бензилпенциллин G, Прокаин пенициллин G, Пенициллин G этилендиамин, Пенетамат (Penethamate), Бензилпенциллин натрия, Бензатин бензилпенциллин, Дибензил-этилендиамин
все виды продуктивных животных, пищевая продукция аквакультуры животного происхождения
мясо (мышечная ткань) (для рыбы в естественных пропорциях с кожей)
0,05
ГОСТ Р 54904-2012 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания сульфаниламидов, нитроимидазолов, пенициллинов, амфениколов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
МВИ.МН 5336-2015 "Методика выполнения измерений содержания антибиотиков группы пенициллинов в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием тест-систем производства EuroProxima B.V., Нидерланды", утв. ОДО "КомПродСервис", 2015 год, Республика Беларусь
МВИ.МН 4885-2014 "Методика выполнения измерений содержания пенициллина в продукции животного происхождения методом ИФА
с использованием набора реагентов MaxSignal производства BIOO Scentific Corporation (США)", утв. ООО "Компания Альгимед", 2014 , Республика Беларусь***
МВИ.МН 5200-2015 "Определение содержания остаточных количеств пенициллинов в сырье животного происхождения и пищевых продуктах методом ВЭЖХ-МС/МС. Методика выполнения измерений", утв. РУП "Научно-практический центр гигиены", 2015 год, Республика Беларусь
ГОСТ 32219-2013 "Молоко и молочные продукты. Иммуноферментные методы определения наличия антибиотиков"

МЕМСТ Р 33934-2016 "Ет және ет өнімдері. Мырышбацитрацинді масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен анықтау"
МУК 4.1.3379-16 "Жануарлардан алынған өнімдердені бацитрацин қалдықтарының мқлшерін иммунды-ферменттік талдау әдісімен анықтау"
МЕМСТ Р 34285-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Ветеринариялық қолдануға арналған химиотерапевтік дәрілік заттарды биочиптер технологиясын пайдалана отырып хемилюминесценттік детекциямен иммунды-ферменттік талдау көмегімен анықтау әдісі"
үй қояны
ет
0,15
май (май-шикізаты)
0,15
бауыр
0,15
бүйрек
0,15
өнім беретін жануарлардың барлық түрлері (үй қояндарын қоспағанда), жануарлардан алынған акваөсірудің тамақ өнімдері, бал арасы
ет, соның ішінде құс еті (жабайы жануарлар мен құстарды қоспағанда), субөнімдер, соның ішінде құстардың, жұмыртқа, жануарлардан алынған акваөсірудің тамақ өнімдері, бал
рұқсат етілмейді
(<0,02)
10. Бензилпенциллин этилендиамин
Benzylpenicillin ethylendiamine,
Пеницициллин G прокаин, Прокаин бензилпенциллині, Прокаин пенициллин, Прокаин бензилпенциллин G, Прокаин пенициллин G, Пенициллин G этилендиамин, Пенетамат (Penethamate), Натрий бензилпенциллині, Бензатин бензилпенциллин, Дибензил-этилендиамин
өнім беретін жануарлардың барлық түрлері, жануарлардан алынған акваөсірудің тамақ өнімі
ет (бұлшықет тіні) (балықтар үшін терімен табиғи пропорцияда)
0,05
МЕМСТ Р Р 54904-2012 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы сульфаниламидтердің, нитроимидазолдардың, пенициллиндердің, амфениколдардың қалдығын масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
ӨОӘ.МН 5336-2015 "Жануарлардан алынған өнімнің құрамындағы пенициллиндер тобы антибиотиктерін EuroProxima B.V., Нидерланды өндірген тест-жүйелерді пайдалана отырып ИФА әдісімен өлшеулерді орындау әдістемесі", "КомПродСервис" ҚЖҚ бекіткен, 2015 жыл, Беларусь Республикасы
ӨОӘ.МН 4885-2014 "Жануарлардан алынған өнімнің құрамындағы пенициллинді BIOO Scentific Corporation (АҚШ) өндірген MaxSignal реагенттерін алуды пайдалана отырып ИФА әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі", "Компания Альгимед" ЖШҚ бекіткен, 2014 жыл, Беларусь Республикасы***
ӨОӘ.МН 5200-2015 "Жануарлардан алынған шикізат және тамақ өнімдері құрамындағы пенициллиндер қалдықтарының мөлшерін ЖТСХ-МС/МС әдісімен анықтау. Өлшеулерді орындау әдістемесі", "Гигиена ғылыми-практикалық орталығы" РБК бекіткен, 2015 жыл, Беларусь Республикасы
МЕМСТ Р 32219-2013 "Сүт және сүт өнімдері. Антибиотиктердің болуын анықтаудың иммунды-ферменттік әдістері"

ГОСТ 34285-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод обнаружения химиотерапевтических лекарственных средств
для ветеринарного применения с помощью иммуноферментного анализа
с хемилюминесцентной детекцией
с использованием технологии биочипов"
МВИ.МН 4310-2012 "Определение содержания пенициллина в молоке методом ИФА
с использованием тест-системы производства Beijing Kwinbon Biotechnology Co., Ltd, Китай"***
жир (жир-сырец) (для птицы в естественных пропорциях с кожей, для свиней-шпик со шкурой)
0,05
печень
0,05
почки
0,05
сырое молоко, сырое обезжиренное молоко, сырые сливки, сырье
для детского питания
не допускается
(<0,004)
11. Вальнемулин
Valnemulin
свиньи
мясо

МЕМСТ Р 34285-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Ветеринариялық қолдануға арналған химиотерапевтік дәрілік заттарды биочиптер технологиясын пайдалана отырып хемилюминесценттік детекциямен иммунды-ферменттік талдау көмегімен анықтау әдісі"
ӨОӘ.МН 4310-2012 "Сүттің құрамындағы пенициллинді Beijing Kwinbon Biotechnology Co., Ltd, Қытай өндірген тест-жүйесін пайдалана отырып ИФА әдісімен анықтау"***
май (май-шикізаты) (құстар үшін терімен табиғи пропорцияда, шошқа үшін – теріден ажырамаған қыртыс майы)
0,05
бауыр
0,05
бүйрек
0,05
шикі сүт, шикі майсыздандырылған сүт, шикі қаймақ, балалар тағамына арналған шикізат
рұқсат етілмейді
(<0,004)
11. Вальнемулин
Valnemulin
шошқа
ет

0,05
ГОСТ 34136-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания макролидов, линкозамидов и плевромутилинов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии
с масс-спектрометрическим детектированием"
МУ А-1/05 "Методические указания
по арбитражному определению остаточного содержания макролидов, линкозамидов
и плевромутилинов в продукции животноводства методом высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектированием"****
печень
0,5
почки
0,1

0,05
МЕМСТ Р 34136-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы макролидтердің, линкозамидтердің және плевромутилиндердің қалдықтарын масс-спектрометриялық детектирлеумен жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
МН А-1/05 "Жануарлардан алынған өнімдердің құрамындағы макролидтердің, линкозамидтердің және плевромутилиндердің қалдықтарын масс-спектрометриялық детектирлеумен жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен төрелік анықтау бойынша әдістемелік нұсқау"****
бауыр
0,5
бүйрек
0,1

12. Галофугинон
Halofuginone
все виды продуктивных животных, пищевая продукция аквакультуры животного происхождения, исключая бройлерных цыплят, индеек и крупный рогатый скот
мясо (мышечная ткань
0,01
ГОСТ Р 54518-2011 "Продукты пищевые, корма, продовольственное сырье. Метод определения содержания кокцидостатиков с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии
с масс-спектрометрическим детектором"
жир (жир-сырец)
и кожа
(для свиней-шпик со шкурой)

12. Галофугинон
Halofuginone
өнім беретін жануарлардың барлық түрлері, жануарлардан алынған акваөсірудің тамақ өнімдері, бройлер балапандарын, түйетауықтарды және ірі қара малды қоспағанда
ет (бұлшықет тіні)
0,01
МЕМСТ Р Р 54518-2011 "Тамақ өнімдері, жемшөптер, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы кокцидостатиктерді масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
май (май-шикізаты) және тері
(шошқа үшін -теріден ажырамаған қыртыс майы)

0,05
15. Декоквинат
Decoquinate
все виды продуктивных животных, в том числе птица, пищевая продукция аквакультуры животного происхождения, исключая бройлерных цыплят, крупный и мелкий рогатый скот
все виды продуктов
0,02
ГОСТ Р 54518-2011 "Продукты пищевые, корма, продовольственное сырье. Метод определения содержания кокцидостатиков с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии
с масс-спектрометрическим детектором"

0,05
15. Декоквинат
Decoquinate
өнім беретін жануарлардың барлық түрлері, соның ішінде құстар, жануарлардан алынған акваөсірудің тамақ өнімдері, бройлер балапандарын, ірі қара және ұсақ малды қоспағанда
өнімдердің барлық түрлері
0,02
МЕМСТ Р Р 54518-2011 "Тамақ өнімдері, жемшөптер, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы кокцидостатиктерді масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"

24. Колистин
Colistin
все виды продуктивных животных, пищевая продукция аквакультуры животного происхождения
мясо (мышечная ткань) (для рыбы
в естественных пропорциях
с кожей)
0,15
МВИ.МН 5916-2017 "Методика выполнения измерений содержания колистина в продукции животного происхождения методом ИФА
с использованием реагентов MaxSignal производства BIOO Scientific Corporation (США)"
МУ А 1/045 "Методические указания
по арбитражному определению остаточного содержания полипептидных антибиотиков
в продукции животноводства методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
с масс-спектрометрическим детектором"
жир (жир-сырец) (для птицы кожа
и жир
в естественных пропорциях,
для свиней-шпик
со шкурой
0,15
печень
0,15
почки
0,2
молоко

24. Колистин
Colistin
өнім беретін жануарлардың барлық түрлері, жануарлардан алынған акваөсірудің тамақ өнімі
ет (бұлшықет тіні) (балықтар үшін терімен табиғи пропорцияда)
0,15
ӨОӘ.МН 5916-2017 "Жануарлардан алынған өнімнің құрамындағы колистинді BIOO Scientific Corporation (АҚШ) өндірген MaxSignal реагенттерін пайдалана отырып ИФА әдісімен өлшеулерді орындау әдістемесі"
МН А 1/045 "Жануарлардан алынған өнімнің құрамындағы полипептидтік антибиотиктердің қалдықтарын масс-спектрометриялық деректорлы жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен төрелік анықтау бойынша әдістемелік нұсқау"
май (май-шикізаты) (құстар үшін тері мен май табиғи пропорцияда, шошқа үшін – теріден ажырамаған қыртыс майы
0,15
бауыр
0,15
бүйрек
0,2
сүт

0,001
печень
0,05
почки
0,05
другие продукты
0,005
26. Левомицетин (хлорамфеникол)
все виды продуктивных животных, пищевая продукция аквакультуры животного происхождения, пчелы
cырое молоко, сырое обезжиренное молоко, сырые сливки, мясо,
в том числе мясо птицы
(за исключением диких животных
и птицы), субпродукты в т.ч. птичьи, яйца, пищевая продукция аквакультуры животного происхождения, мед, сырье
для детского питания
не допускается
(< 0,0003)
ГОСТ Р 54904-2012 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания сульфаниламидов, нитроимидазолов, пенициллинов, амфениколов
с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
ГОСТ Р 54655-2011 "Мед натуральный.
Метод определения антибиотиков"
МВИ.МН 4846-2014 "Определение хлорамфеникола в сырье и продукции животного происхождения. Методика выполнения измерений методом иммуноферментного анализа
с использованием набора реагентов
"ИФА-хлорамфеникол"
МВИ.МН 2436-2015 "Методика выполнения измерений содержания хлорамфеникола (левомицетина) в продукции животного происхождения с использованием тест-систем RIDASCREEN®Chloramphenicol
и ПРОДОСКРИН®Хлорамфеникол"
ГОСТ 32219-2013 "Молоко и молочные продукты. Иммуноферментные методы определения наличия антибиотиков"
ГОСТ 32254-2013 "Молоко. Инструментальный метод определения антибиотиков"
МВИ.МН 4678-2015 "Методика измерений содержания хлорамфеникола (левомицетина)
в продукции животного происхождения
методом иммуноферментного анализа
с использованием набора реагентов MaxSignal®Chloramphenicol (CAP) ELISA Test Kit и ИФА антибиотик-хлорамфеникол"
МВИ.МН 3283-2009 "Определение содержания хлорамфеникола в молоке с использованием
тест-системы Ридаскрин® Хлорамфеникол"***
МВИ.МН 4230-2015 "Определение содержания левомицетина (хлорамфеникола) в молоке, сухом молоке, мясе и меде методом иммуноферментного анализа с использованием наборов реагентов MaxSignal ® Chloramphenicol (CAP) ELISA Test Kit и ИФА антибиотик-хлорамфеникол"***
МВИ.МН 4790-2013 "Определение содержания остаточных количеств левомицетина (хлорамфеникола) в сырье животного происхождения и пищевых продуктах методом ВЭЖХ-МС/МС"***
27. Линкомицин/клиндамицин Lincomycin/
Clindamycin
все виды продуктивных животных и птицы
мясо
0,1
ГОСТ 34136-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания макролидов, линкозамидов и плевромутилинов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии
с масс-спектрометрическим детектированием"

0,001
бауыр
0,05
бүйрек
0,05
басқа өнімдер
0,005
26. Левомицетин (хлорамфеникол)
өнім беретін жануарлардың барлық түрлері, жануарлардан алынған акваөсірудің тамақ өнімі, бал арасы
шикі сүт, майсыздандырылған шикі сүт, шикі қаймақ, ет, соның ішінде құс еті
(жабайы жануарлар мен құстарды қоспағанда), субөнімдер, соның ішінде құстан алынған, жұмыртқа, жануарлардан алынған акваөсірудің тамақ өнімдері, бал, балалар тағамына арналған шикізат
рұқсат етілмейді
(< 0,0003)
МЕМСТ Р Р 54904-2012 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы сульфаниламидтердің, нитроимидазолдардың, пенициллиндердің, амфениколдардың қалдығын масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
МЕМСТ Р Р 54655-2011 "Табиғи бал. Антибиотиктерді анықтау әдісі"
ӨОӘ.МН 4846-2014 "Жануарлардан алынған шикізат пен өнімдегі хлорамфениколды анықтау. "ИФА-хлорамфеникол" реагенттері жиынтығын пайдалана отырып иммунды-ферменттік талдау әдісімен өлшеулерді орындау әдістемесі
ӨОӘ.МН 2436-2015 "Жануарлардан алынған өнімнің құрамындағы хлорамфениколды (левомицетинді) RIDASCREEN®Chloramphenicol
және ПРОДОСКРИН®Хлорамфеникол тест-жүйелерін пайдалана отырып өлшеулерді орындау әдістемесі"
МЕМСТ Р 32219-2013 "Сүт және сүт өнімдері. Антибиотиктердің болуын анықтаудың иммунды-ферменттік әдістері"
МЕМСТ Р 32254-2013 "Сүт. Антибиотиктерді анықтаудың аспаптық әдісі"
ӨОӘ.МН 4678-2015 "Жануарлардан алынған өнімнің құрамындағы хлорамфениколды (левомицетинді) MaxSignal®Chloramphenicol (CAP) ELISA Test Kit реагенттері жиынтығын және ИФА антибиотик-хлорамфениколды пайдалана отырып иммунды-ферменттік талдау әдісімен өлшеу әдістемесі"
ӨОӘ.МН 3283-2009 "Сүттің құрамындағы хлорамфениколды Ридаскрин® Хлорамфеникол тест-жүйесін пайдалана отырып анықтау"***
ӨОӘ.МН 4230-2015 "Сүттің, құрғақ сүттің, еттің және балдың құрамындағы левомицетинді (хлорамфениколды) MaxSignal ® Chloramphenicol (CAP) ELISA Test Kit реагенттері жиынтығын және ИФА антибиотик-хлорамфениколды пайдалана отырып иммунды-ферменттік талдау әдісімен анықтау"***
ӨОӘ.МН 4790-2013 "Жануарлардан алынған шикізаттың және тамақ өнімдерінің құрамындағы левомицетин (хлорамфеникол) қалдықтарының мөлшерін ЖТСХ-МС/Мс әдісімен анықтау"***
27. Линкомицин/клиндамицин
Lincomycin/
Clindamycin
өнім беретін жануарлардың және құстардың барлық түрлері
ет
0,1
МЕМСТ Р 34136-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы макролидтердің, линкозамидтердің және плевромутилиндердің қалдықтарын масс-спектрометриялық детектирлеумен жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"

МУ А-1/05 "Методические указания
по арбитражному определению остаточного содержания макролидов, линкозамидов
и плевромутилинов в продукции животноводства методом высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектированием"****
ГОСТ 34285-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод обнаружения химиотерапевтических лекарственных средств
для ветеринарного применения с помощью иммуноферментного анализа
с хемилюминесцентной детекцией
с использованием технологии биочипов"
жир (жир-сырец), кожа (для свиней-шпик со шкурой)
0,1
печень
0,2
почки
0,4
молоко
0,15
яйца и жидкие яичные продукты
0,05
28. Мадуромицин
Maduramicin
все виды продуктивных животных, пищевая продукция аквакультуры животного происхождения, исключая бройлерных цыплят и индеек
все виды продуктов
0,002
ГОСТ Р 54518-2011 "Продукты пищевые, корма, продовольственное сырье. Метод определения содержания кокцидостатиков с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии
с масс-спектрометрическим детектором"
29. Марбофлоксацин
Marbofloxacin
крупный рогатый скот, свиньи
мясо
0,15
ГОСТ 32797-2014 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания хинолонов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии
с масс-спектрометрическим детектором"
ГОСТ 34285-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод обнаружения химиотерапевтических лекарственных средств
для ветеринарного применения с помощью иммуноферментного анализа
с хемилюминесцентной детекцией
с использованием технологии биочипов"
жир-сырец (для свиней шпик со шкурой)
0,05
печень
0,15
почки
0,15
молоко
0,075
30. Метронидазол (metronidazole)/
Диметридазол
(dimetridazole)/
Ронидазол (ronidazole)/Дапсон (dapsone)/
Клотримазол* (clotrimazole)/
Аминитризол* (aminitrizole)
Тинидазол
все виды птицы, пищевая продукция аквакультуры животного происхождения, пчелы
пищевая продукция животного происхождения
не допускается
в продукции животного происхождения на уровне определения методики
(< 0,001)
ГОСТ Р 54904-2012 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания сульфаниламидов, нитроимидазолов, пенициллинов, амфениколов
с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
(за исключением Клотримазола, Аминитризола, Дапсона)
для Дапсона:
ГОСТ 34285-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод обнаружения химиотерапевтических лекарственных средств
для ветеринарного применения с помощью иммуноферментного анализа
с хемилюминесцентной детекцией
с использованием технологии биочипов"
все виды продуктивных животных
(за исключением птицы)
мясо
не допускается
в продукции животного происхождения на уровне определения методов
(< 0,1)
жир-сырец(для свиней-шпик со шкурой)
не допускается
в продукции животного происхождения на уровне определения методов (< 0,1)
печень
не допускается в продукции животного происхождения на уровне определения методов (< 0,1)
почки
не допускается в продукции животного происхождения на уровне определения методов (< 0,1)

МН А-1/05 "Жануарлардан алынған өнімдердің құрамындағы макролидтердің, линкозамидтердің
және плевромутилиндердің қалдықтарын масс-спектрометриялық детектирлеумен жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен төрелік анықтау бойынша әдістемелік нұсқау"****
МЕМСТ Р 34285-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Ветеринариялық қолдануға арналған химиотерапевтік дәрілік заттарды биочиптер технологиясын пайдалана отырып хемилюминесценттік детекциямен иммунды-ферменттік талдау көмегімен анықтау әдісі"
май (май-шикізаты), кожа (шошқа үшін -теріден ажырамаған қыртыс майы)
0,1
бауыр
0,2
бүйрек
0,4
сүт
0,15
жұмыртқа және жұмыртқаның сұйық өнімдері
0,05
28. Мадуромицин
Maduramicin
өнім беретін жануарлардың барлық түрлері, жануарлардан алынған акваөсірудің тамақ өнімдері, бройлер балапандарын және түйетауықтарды қоспағанда
өнімдердің барлық түрлері
0,002
МЕМСТ Р Р 54518-2011 "Тамақ өнімдері, жемшөптер, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы кокцидостатиктерді масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
29. Марбофлоксацин
Marbofloxacin
ірі қара мал, шошқа
ет
0,15
МЕМСТ Р 32797-2014 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы хинолондарды масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
МЕМСТ Р 34285-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Ветеринариялық қолдануға арналған химиотерапевтік дәрілік заттарды биочиптер технологиясын пайдалана отырып хемилюминесценттік детекциямен иммунды-ферменттік талдау көмегімен анықтау әдісі"
май-шикізаты
(шошқа үшін теріден ажырамаған қыртыс майы)
0,05
бауыр
0,15
бүйрек
0,15
сүт
0,075
30. Метронидазол (metronidazole)/
Диметридазол
(dimetridazole)/
Ронидазол (ronidazole)/Дапсон (dapsone)/
Клотримазол* (clotrimazole)/
Аминитризол* (aminitrizole)
Тинидазол
құстың барлық түрлері, жануарлардан алынған акваөсірудің тамақ өнімдері, бал арасы
жануарлардан алынған тамақ өнімдері
жануарлардан алынған өнімде әдістемені анықтау деңгейінде рұқсат етілмейді (< 0,001)
МЕМСТ Р Р 54904-2012 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы сульфаниламидтердің, нитроимидазолдардың, пенициллиндердің, амфениколдардың қалдығын масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
(Клотримазолды, Аминитризолды, Дапсонды қоспағанда)
Дапсон үшін:
МЕМСТ Р 34285-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Ветеринариялық қолдануға арналған химиотерапевтік дәрілік заттарды биочиптер технологиясын пайдалана отырып хемилюминесценттік детекциямен иммунды-ферменттік талдау көмегімен анықтау әдісі"
өнім беретін жануарлардың барлық түрлері (құсты қоспағанда)
ет
жануарлардан алынған өнімде әдістерді анықтау деңгейінде рұқсат етілмейді
(< 0,1)
май-шикізаты
(шошқа үшін – теріден ажырамаған қыртыс майы)
жануарлардан алынған өнімде әдістерді анықтау деңгейінде рұқсат етілмейді
(< 0,1)
бауыр
жануарлардан алынған өнімде әдістерді анықтау деңгейінде рұқсат етілмейді
(< 0,1)
бүйрек
жануарлардан алынған өнімде әдістерді анықтау деңгейінде рұқсат етілмейді
(< 0,1)

31. Монензин
(монензин А)
крупный рогатый скот
мясо
0,002
ГОСТ Р 54518-2011 "Продукты пищевые, корма, продовольственное сырье. Метод определения содержания кокцидостатиков с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии
с масс-спектрометрическим детектором"
жир-сырец
0,01
печень
0,03
почки
0,002
молоко
0,002
прочие виды продуктивных животных и птицы, кроме бройлеров, индеек
печень
0,008
другие продукты
0,002
32. Наразин
Narasin
все виды продуктивных животных, пищевая продукция аквакультуры животного происхождения, исключая бройлерных цыплят
яйца

31. Монензин
(монензин А)
ірі қара мал
ет
0,002
МЕМСТ Р Р 54518-2011 "Тамақ өнімдері, жемшөптер, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы кокцидостатиктерді масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
май-шикізаты
0,01
бауыр
0,03
бүйрек
0,002
сүт
0,002
өнім беретін жануарлардың өзге де түрлері және құстар, бройлерден, түйетауықтан басқа
бауыр
0,008
басқа өнімдер
0,002
32. Наразин
Narasin
өнім беретін жануарлардың барлық түрлері, жануарлардан алынған акваөсірудің тамақ өнімдері, бройлер балапандарын қоспағанда
жұмыртқа

0,005
печень
0,1
почки
0,1
другие продукты
0,025
36. Нитрофураны и их метаболиты (включая фуразолидон
и фурацилин)
Nitrofurans (including furazolidone, furacilinum)
все виды птицы, пищевая продукция аквакультуры животного происхождения, пчелы
пищевая продукция животного происхождения
не допускается
в продукции животного происхождения на уровне определения методики
(< 0,001)
ГОСТ 32014-2012 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания метаболитов нитрофуранов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии
с масс-спектрометрическим детектором"
МВИ.МН 4275-2012 "Определение содержания метаболитов нитрофуранов в продукции животного происхождения с использованием тест-систем производства EuroProxima B.V., Нидерланды"
МВИ.МН 4525-2012 "МВИ содержания метаболитов нитрофуранов в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием наборов реагентов производства BIOO Scientific Corporation (США)"
ГОСТ 33615-2015 "Продукты пищевые. Продовольственное сырье. Иммуноферментный
метод определения остаточного содержания метаболита фуразолидона"
ГОСТ 34164-2017 "Продукты пищевые. Продовольственное сырье. Иммуноферментный метод определения остаточного содержания метаболита фурацилина"
ГОСТ 34285-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод обнаружения химиотерапевтических лекарственных средств
для ветеринарного применения с помощью иммуноферментного анализа
с хемилюминесцентной детекцией
с использованием технологии биочипов"
все виды продуктивных животных
(за исключением птицы)
мясо
не допускается
в продукции животного происхождения на уровне определения методов
(< 0,1)
жир-сырец
(для свиней-шпик
со шкурой)
не допускается
в продукции животного происхождения на уровне определения методов
(< 0,1)
печень
не допускается
в продукции животного происхождения на уровне определения методов
(< 0,1)
почки
не допускается
в продукции животного происхождения на уровне определения методов
(< 0,1)
37. Новобиоцин
Novobiocin
крупный рогатый скот
молоко
0,05
МУ А 1/045 "Методические указания
по арбитражному определению остаточного содержания полипептидных антибиотиков
в продукции животноводства методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
с масс-спектрометрическим детектором"
38.Оксациллин
Oxacillin
все виды продуктивных животных, пищевая продукция аквакультуры животного происхождения
мясо (мышечная ткань)
0,3
ГОСТ Р 54904-2012 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания сульфаниламидов, нитроимидазолов, пенициллинов, амфениколов
с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
МВИ.МН 5336-2015 "Методика выполнения измерений содержания антибиотиков группы пенициллинов в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием тест-систем производства EuroProxima B.V., Нидерланды", утв. ОДО "КомПродСервис",
2015 год, Республика Беларусь

0,005
бауыр
0,1
бүйрек
0,1
басқа өнімдер
0,025
36. Нитрофурандар және олардың метаболиттері (фуразолидон және фурацилинді қоса алғанда)
Nitrofurans (including furazolidone, furacilinum)
құстың барлық түрлері, жануарлардан алынған акваөсірудің тамақ өнімдері, бал арасы
жануарлардан алынған тамақ өнімдері
жануарлардан алынған өнімде әдістемені анықтау деңгейінде рұқсат етілмейді
(< 0,001)
МЕМСТ Р 32014-2012 "Тамақ өнімдері, азық-түлік зикізаты. Құрамындағы нитрофурандардың метаболиттері қалдықтарын масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
ӨОӘ.МН 4275-2012 "Жануарлардан алынған өнімнің құрамындағы нитрофурандардың метаболиттерін EuroProxima B.V., Нидерланды өндірген тест-жүйелерді пайдалана отырып анықтау"
ӨОӘ.МН 4525-2012 "Жануарлардан алынған өнімнің құрамындағы нитрофурандардың метаболиттерін BIOO Scientific Corporation (АҚШ) өндірген реагенттер жиынтығын пайдалана отырып ИФА әдісімен ӨОӘ"
МЕМСТ Р 33615-2015 "Тамақ өнімдері. Азық-түлік шикізаты. Құрамындағы фуразолидон метаболитінің қалдықтарын анықтаудың иммунды-ферменттік әдісі"
МЕМСТ Р 34164-2017 "Тамақ өнімдері. Азық-түлік шикізаты. Құрамындағы фурацилин метаболитінің қалдықтарын анықтаудың иммунды-ферменттік әдісі"
МЕМСТ Р 34285-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Ветеринариялық қолдануға арналған химиотерапевтік дәрілік заттарды биочиптер технологиясын пайдалана отырып хемилюминесценттік детекциямен иммунды-ферменттік талдау көмегімен анықтау әдісі"
өнім беретін жануарлардың барлық түрлері
(құсты қоспағанда)
ет
жануарлардан алынған өнімде әдістерді анықтау деңгейінде рұқсат етілмейді
(< 0,1)
май-шикізаты (шошқа үшін – теріден ажырамаған қыртыс майы)
жануарлардан алынған өнімде әдістерді анықтау деңгейінде рұқсат етілмейді
(< 0,1)
бауыр
жануарлардан алынған өнімде әдістерді анықтау деңгейінде рұқсат етілмейді
(< 0,1)
бүйрек
жануарлардан алынған өнімде әдістерді анықтау деңгейінде рұқсат етілмейді (< 0,1)
37. Новобиоцин
Novobiocin
ірі қара мал
сүт
0,05
МН А 1/045 "Жануарлардан алынған өнімнің құрамындағы полипептидтік антибиотиктердің қалдықтарын масс-спектрометриялық деректорлы жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен төрелік анықтау бойынша әдістемелік нұсқау"
38.Оксациллин
Oxacillin
өнім беретін жануарлардың барлық түрлері, жануарлардан алынған акваөсірудің тамақ өнімі
Ет (бұлшықет тіні)
0,3
МЕМСТ Р Р 54904-2012 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы сульфаниламидтердің, нитроимидазолдардың, пенициллиндердің, амфениколдардың қалдығын масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
ӨОӘ.МН 5336-2015 "Жануарлардан алынған өнімнің құрамындағы пенициллиндер тобы антибиотиктерін EuroProxima B.V., Нидерланды өндірген тест-жүйелерді пайдалана отырып ИФА әдісімен өлшеулерді орындау әдістемесі", "КомПродСервис" ҚЖҚ бекіткен, 2015 жыл, Беларусь Республикасы

ГОСТ 31502-2012 "Молоко и молочные продукты. Микробиологические методы определения наличия антибиотиков"**
МВИ.МН 4885-2014 "Методика выполнения измерений содержания пенициллина в продукции животного происхождения методом ИФА
с использованием набора реагентов MaxSignal производства BIOO Scentific Corporation (США)", утв. ООО "Компания Альгимед", 2014 , Республика Беларусь***
МВИ.МН 5200-2015 "Определение содержания остаточных количеств пенициллинов в сырье животного происхождения и пищевых продуктах методом ВЭЖХ-МС/МС. Методика выполнения измерений", утв. РУП "Научно-практический центр гигиены", 2015 год, Республика Беларусь
ГОСТ 34285-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод обнаружения химиотерапевтических лекарственных средств
для ветеринарного применения с помощью иммуноферментного анализа
с хемилюминесцентной детекцией
с использованием технологии биочипов"
жир (жир-сырец)
0,3
печень
0,3
почки
0,3
молоко
0,03
39. Окситетрациклин
(синоним: Террамицин)
Хлортетрациклин,
Тетрациклин
(сумма
окситетрациклина
и его 4-эпимера)
все виды продуктивных животных, пищевая продукция аквакультуры животного происхождения, пчелы
сырое молоко, сырое обезжиренное молоко, сырые сливки, мясо,
в том числе мясо птицы
(за исключением диких животных
и птицы), субпродукты в т.ч. птичьи, яйца, пищевая продукция аквакультуры животного происхождения, мед, сырье
для детского питания
не допускается (< 0,01)
ГОСТ 31694-2012 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания антибиотиков тетрациклиновой группы с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии
с масс-спектрометрическим детектором"
МВИ.МН 3830-2015 "Методика выполнения измерений содержания антибиотиков группы тетрациклинов в продукции животного происхождения методом ИФА
с использованием набора реагентов
MaxSignal® BIOO Scientific Corporation (США)", утв. ООО "Компания Альгимед", 2015 год, Республика Беларусь
МВИ.МН 3951-2015 "Методика выполнения измерений содержания антибиотиков группы тетрациклинов в продукции животного происхождения с использованием тест-системы Ridascreen R Tetracyklin производства R-Biofarm AG, Германия", утв. ОДО "КомПродСервис", 2015 год, Республика Беларусь
ГОСТ 32254-2013 "Молоко. Инструментальный метод определения антибиотиков"
ГОСТ 34285-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод обнаружения химиотерапевтических лекарственных средств
для ветеринарного применения с помощью иммуноферментного анализа
с хемилюминесцентной детекцией
с использованием технологии биочипов"

МЕМСТ Р 31502-2012 "Сүт және сүт өнімдері. Антибиотиктердің болуын анықтаудың микробиологиялық әдістері"**
ӨОӘ.МН 4885-2014 "Жануарлардан алынған өнімнің құрамындағы пенициллинді BIOO Scentific Corporation (АҚШ) өндірген MaxSignal реагенттерін алуды пайдалана отырып ИФА әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі", "Компания Альгимед" ЖШҚ бекіткен, 2014 жыл, Беларусь Республикасы***
ӨОӘ.МН 5200-2015 "Жануарлардан алынған шикізат және тамақ өнімдері құрамындағы пенициллиндер қалдықтарының мөлшерін ЖТСХ-МС/МС әдісімен анықтау. Өлшеулерді орындау әдістемесі", "Гигиена ғылыми-практикалық орталығы" РБК бекіткен, 2015 жыл, Беларусь Республикасы
МЕМСТ Р 34285-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Ветеринариялық қолдануға арналған химиотерапевтік дәрілік заттарды биочиптер технологиясын пайдалана отырып хемилюминесценттік детекциямен иммунды-ферменттік талдау көмегімен анықтау әдісі"
май (май-шикізаты)
0,3
бауыр
0,3
бүйрек
0,3
сүт
0,03
39. Окситетрациклин
(синонимі: Террамицин)
Хлортетрациклин,
Тетрациклин
(окситетрациклин мен оның 4-эпимерінің сомасы)
өнім беретін жануарлардың барлық түрлері, жануарлардан алынған акваөсірудің тамақ өнімі, бал арасы
шикі сүт, майсыздандырылған шикі сүт, шикі қаймақ, ет, соның ішінде құстың еті (жабайы жануарлар мен құстарды қоспағанда), субөнімдер, соның ішінде құстың, жұмыртқа, жануарлардан алынған акваөсірудің тамақ өнімдері, бал, балалар тағамына арналған шикізат
рұқсат етілмейді (< 0,01)
МЕМСТ Р 31694-2012 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы тетрациклин тобы антибиотиктерінің қалдықтарын масс-спектрометриялық деректорлы жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
ӨОӘ.МН 3830-2015 "Жануарлардан алынған өнімнің құрамындағы тетрациклиндер тобының антибиотиктерін MaxSignal® BIOO Scientific Corporation (АҚШ) реагенттері жиынтығын пайдалана отырып ИФА әдісімен өлшеулерді орындау әдістемесі", "Компания Альгимед" ЖШҚ бекіткен, 2015 жыл, Беларусь Республикасы
ӨОӘ.МН 3951-2015 "Жануарлардан алынған өнімнің құрамындағы тетрациклиндер тобының антибиотиктерін R-Biofarm AG, Германия өндірген Ridascreen R Tetracyklin тест-жүйесін пайдалана отырып өлшеулерді орындау әдістемесі", "КомПродСервис" ҚЖҚ бекіткен, 2015 жыл, Беларусь Республикасы
МЕМСТ Р 32254-2013 "Сүт. Антибиотиктерді анықтаудың аспаптық әдісі"
МЕМСТ Р 34285-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Ветеринариялық қолдануға арналған химиотерапевтік дәрілік заттарды биочиптер технологиясын пайдалана отырып хемилюминесценттік детекциямен иммунды-ферменттік талдау көмегімен анықтау әдісі"

0,003
другие продукты
0,002
46. Сарафлоксацин
Sarafloxacin
индейки, куры
мясо
0,01
ГОСТ 32797-2014 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания хинолонов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии
с масс-спектрометрическим детектором"
ГОСТ 34285-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод обнаружения химиотерапевтических лекарственных средств
для ветеринарного применения с помощью иммуноферментного анализа
с хемилюминесцентной детекцией
с использованием технологии биочипов"
печень
0,1
почки
0,1
кожа и жир
0,01
пищевая продукция аквакультуры животного происхождения
мясо (мышечная ткань рыбы семейства лососевых
в естественной пропорции
с кожей)
0,03
47. Семдурамицин
все виды продуктивных животных, исключая бройлерных цыплят, пищевая продукция аквакультуры животного происхождения
все виды продуктов

0,003
басқа өнімдер
0,002
46. Сарафлоксацин
Sarafloxacin
түйетауық, куры
ет
0,01
МЕМСТ Р 32797-2014 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы хинолондарды масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
МЕМСТ Р 34285-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Ветеринариялық қолдануға арналған химиотерапевтік дәрілік заттарды биочиптер технологиясын пайдалана отырып хемилюминесценттік детекциямен иммунды-ферменттік талдау көмегімен анықтау әдісі"
бауыр
0,1
бүйрек
0,1
тері және май
0,01
жануарлардан алынған акваөсірудің тамақ өнімдері
ет (албырт тұқымдас балықтардың терісімен табиғи пропорциядағы бұлшықет тіні)
0,03
47. Семдурамицин
өнім беретін жануарлардың барлық түрлері, бройлер балапандарын қоспағанда, жануарлардан алынған акваөсірудің тамақ өнімдері
өнімдердің барлық түрлері

0,25
печень
2
почки
1
шпик
0,3
50. Стрептомицин/
Дигидрострептомицин
Streptomycin/
Dihydrostreptomycin
все виды продуктивных животных
мясо
0,5
ГОСТ 32798-2014 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания аминогликозидов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
МВИ.МН 4894-2014 "Методика выполнения измерений содержания стрептомицина в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием набора реагентов MaxSignal® производства BIOO Scientific Corporation (США)"

0,25
бауыр
2
бүйрек
1
шпик
0,3
50. Стрептомицин/
Дигидрострептомицин
Streptomycin/
Dihydrostreptomycin
өнім беретін жануарлардың барлық түрлері
ет
0,5
МЕМСТ Р 32798-2014 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы аминогликозидтердің қалдығын масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
ӨОӘ.МН 4894-2014 "Жануарлардан алынған өнімнің құрамындағы стрептомицинді BIOO Scientific Corporation (АҚШ) өндірген MaxSignal® реагенттері жиынтығын пайдалана отырып ИФА әдісімен өлшеулерді орындау әдістемесі"

ГОСТ 33526-2015 "Молоко и продукты переработки молока. Методика определения содержания антибиотиков методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
МВИ.МН 5593-2016 "Определение содержания остаточных количеств стрептомицина в сырье животного происхождения и пищевых продуктах методом ВЭЖХ-МС/МС", утв. РУП
"Научно-практический центр гигиены",
2016 год, Республика Беларусь
ГОСТ 34285-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод обнаружения химиотерапевтических лекарственных средств для ветеринарного применения с помощью иммуноферментного анализа
с хемилюминесцентной детекцией с использованием технологии биочипов"
МВИ.МН 2642-2015 "Методика выполнения измерений содержания стрептомицина в продукции животного происхождения с использованием
тест-систем RIDASCREEN® STREPTOMYCIN
и ПРОДОСКРИН® СТРЕПТОМИЦИН"***
жир (жир-сырец)
0,5
печень
0,5
почки
1
сырое молоко, сырое обезжиренное молоко, сырые сливки, сырье для детского питания
не допускается
(< 0,2)
птица
яйца и яичные продукты
0,5
51. Сульфаниламиды
(все вещества сульфаниламидной группы)
(сумма всех остатков данной группы не должна превышать МДУ)
все виды продуктивных животных и птицы
мясо
0,1
МВИ.МН 2643-2007 "Методика выполнения измерения количества сульфаметазина
в молоке, мясе, почках с использованием
тест-системы Ридаскрин®Сульфаметазин"
ГОСТ Р 54904-2012 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания сульфаниламидов, нитроимидазолов, пенициллинов, амфениколов
с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
МУК 4.1.2158-07 "Определение остаточных количеств антибиотиков тетрациклиновой группы и сульфаниламидных препаратов в продуктах животного происхождения методом иммуноферментного анализа"

МЕМСТ Р 33526-2015 "Сүт және қайта өңделген сүт өнімдері. Құрамындағы антибиотиктерді жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен анықтау әдістемесі"
ӨОӘ.МН 5593-2016 "Жануарлардан алынған шикізаттың құрамындағы стрептомицин қалдықтарының мөлшерін ЖТСХ-МС/МС әдісімен анықтау", "Гигиена ғылыми-практикалық орталығы" РБК бекіткен, 2016 жыл, Беларусь Республикасы
МЕМСТ Р 34285-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Ветеринариялық қолдануға арналған химиотерапевтік дәрілік заттарды биочиптер технологиясын пайдалана отырып хемилюминесценттік детекциямен иммунды-ферменттік талдау көмегімен анықтау әдісі"
ӨОӘ.МН 2642-2015 "Жануарлардан алынған өнімнің құрамындағы стрептомицинді RIDASCREEN® STREPTOMYCIN және ПРОДОСКРИН® СТРЕПТОМИЦИН тест-жүйелерін пайдалана отырып өлшеулерді орындау әдістемесі"***
май (май-шикізаты)
0,5
бауыр
0,5
бүйрек
1
шикі сүт, майсыздандырылған шикі сүт, шикі қаймақ, балалар тағамына арналған шикізат
рұқсат етілмейді
(< 0,2)
құс
жұмыртқа және жұмыртқа өнімдері
0,5
51. Сульфаниламидтер
(сульфаниламидті топтың барлық заттары)
(осы топтың барлық қалдықтарының сомасы ЖРД аспауы тиіс)
өнім беретін жануарлардың және құстардың барлық түрлері
ет
0,1
ӨОӘ.МН 2643-2007 "Сүттің, еттің, бүйректің құрамындағы сульфаметазин мөлшерін Ридаскрин®Сульфаметазин тест-жүйесін пайдалана отырып өлшеулерді орындау әдістемесі"
МЕМСТ Р Р 54904-2012 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы сульфаниламидтердің, нитроимидазолдардың, пенициллиндердің, амфениколдардың қалдығын масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
МУК 4.1.2158-07 "Жануарлардан алынған өнімдердегі тетрациклин тобы антибиотиктері және сульфаниламидті препараттар қалдықтарының мөлшерін иммунды-ферменттік талдау әдісімен анықтау"

53. Тиамфеникол
Thiamphenicol
(как сумма тиамфеникола и конъюгатов тиамфеникола в расчете на тиамфеникол)
все виды продуктивных животных, пищевая продукция аквакультуры животного происхождения
мясо (мышечная ткань) (для рыбы в естественной пропорции с кожей)
0,05
ГОСТ 34285-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод обнаружения химиотерапевтических лекарственных средств
для ветеринарного применения с помощью иммуноферментного анализа
с хемилюминесцентной детекцией
с использованием технологии биочипов"
печень (кроме рыбы)
0,05
почки
(кроме рыбы)
0,05
жир (жир-сырец) (для птицы в натуральных пропорциях с кожей,
для свиней-шпик со шкурой)
0,05
молоко
0,05

53. Тиамфеникол
Thiamphenicol
(тиамфеникол есебінде
тиамфеникол және тиамфеникол конъюгаттарының сомасы ретінде)
өнім беретін жануарлардың барлық түрлері, жануарлардан алынған акваөсірудің тамақ өнімі
ет (бұлшықет тіні) (балықтар үшін терімен табиғи пропорцияда)
0,05
МЕМСТ Р 34285-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Ветеринариялық қолдануға арналған химиотерапевтік дәрілік заттарды биочиптер технологиясын пайдалана отырып хемилюминесценттік детекциямен иммунды-ферменттік талдау көмегімен анықтау әдісі"
Бауыр (балықтан басқа)
0,05
бүйрек
(балықтан басқа)
0,05
май (май-шикізаты) (құстар үшін терімен табиғи пропорцияда,
шошқа үшін – теріден ажырамаған қыртыс майы)
0,05
сүт
0,05

54. Тилвалозин
Tylvalosin
(сумма тилвалозина и 3-О-ацетилтилозина)
свиньи
мясо
0,05
ГОСТ 34136-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания макролидов, линкозамидов и плевромутилинов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектированием" МУ А-1/05 "Методические указания по арбитражному определению остаточного содержания макролидов, линкозамидов и плевромутилинов в продукции животноводства методом высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектированием"****
шпик со шкурой
0,05
печень
0,05
почки
0,05
птица
мясо
0,05
жир и кожа
0,05
печень
0,05
55. Тилмикозин
Tilmicosin
птица
мясо
0,075
ГОСТ 34136-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания макролидов, линкозамидов и плевромутилинов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектированием" МУ А-1/05 "Методические указания по арбитражному определению остаточного содержания макролидов, линкозамидов и плевромутилинов в продукции животноводства методом высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектированием"****
кожа и жир
0,075
печень
1
почки
0,25
прочие виды продуктивных животных, пищевая продукция аквакультуры животного происхождения
мясо (мышечная ткань) (для рыбы в естественной пропорции с кожей)
0,05
печень
1
почки
1
жир (жир-сырец) (для свиней шпик со шкурой)
0,05
молоко
0,05

54. Тилвалозин
Tylvalosin
(сумма тилвалозина и 3-О-ацетилтилозина)
шошқа
ет
0,05
МЕМСТ Р 34136-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы макролидтердің, линкозамидтердің және плевромутилиндердің қалдықтарын масс-спектрометриялық детектирлеумен жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
МН А-1/05 "Жануарлардан алынған өнімдердің құрамындағы макролидтердің, линкозамидтердің және плевромутилиндердің қалдықтарын масс-спектрометриялық детектирлеумен жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен төрелік анықтау бойынша әдістемелік нұсқау"****
теріден ажырамаған қыртыс майы
0,05
бауыр
0,05
бүйрек
0,05
құс
ет
0,05
май және тері
0,05
бауыр
0,05
55. Тилмикозин
Tilmicosin
құс
ет
0,075
МЕМСТ Р 34136-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы макролидтердің, линкозамидтердің және плевромутилиндердің қалдықтарын масс-спектрометриялық детектирлеумен жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
МН А-1/05 "Жануарлардан алынған өнімдердің құрамындағы макролидтердің, линкозамидтердің және плевромутилиндердің қалдықтарын масс-спектрометриялық детектирлеумен жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен төрелік анықтау бойынша әдістемелік нұсқау"****
тері және май
0,075
бауыр
1
бүйрек
0,25
өнім беретін жануарлардың өзге де түрлері, жануарлардан алынған акваөсірудің тамақ өнімдері
ет (бұлшықет тіні) (балықтар үшін терімен табиғи пропорцияда)
0,05
бауыр
1
бүйрек
1
май (май-шикізаты) (шошқа үшін теріден ажырамаған қыртыс майы)
0,05
сүт
0,05

59. Тулатромицин
Tulathromycin
(2R,3S, 4R,5R,8R,10R,
11R,12S,13S,14R)-2-этил-3,4,10,13-тетрагидрокси-3,5,8,10,12,14-гексаметил-11-[[3,4,6-три-деокси-3-(диметиламино)-b-Д-ксило-гексопираносил]окси]-1-окса-6-азацилопент-декан-15-один, выраженный как эквиваленты тулатромицина)
крупный рогатый скот
жир-сырец
0,1
ГОСТ 34136-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания макролидов, линкозамидов и плевромутилинов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектированием"

59. Тулатромицин
Tulathromycin
(2R,3S, 4R,5R,8R,10R,
11R,12S,13S,14R)-2-этил-3,4,10,13-тетрагидрокси-3,5,8,10,12,14-гексаметил-11-[[3,4,6-три-деокси-3-(диметиламино)-b-Д-ксило-гексопираносил]окси]-1-окса-6-азацилопент-декан-15-один, тулатромициннің эквиваленті ретінде көрсетілген)
ірі қара мал
май-шикізаты
0,1
МЕМСТ Р 34136-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы макролидтердің, линкозамидтердің және плевромутилиндердің қалдықтарын масс-спектрометриялық детектирлеумен жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"

МУ А-1/05 "Методические указания по арбитражному определению остаточного содержания макролидов, линкозамидов и плевромутилинов в продукции животноводства методом высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектированием"****
печень
3
почки
3
свиньи
шпик со шкурой
0,1
печень
3
почки
3
60. Феноксиметил-пенициллин
Phenoximethylpenicillin
cиноним: Пенициллин V
свиньи
мясо
0,25
ГОСТ Р 54904-2012 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания сульфаниламидов, нитроимидазолов, пенициллинов, амфениколов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором" МВИ.МН 5200-2015 "Определение содержания остаточных количеств пенициллинов в сырье животного происхождения и пищевых продуктах методом ВЭЖХ-МС/МС. Методика выполнения измерений", утв. РУП "Научно-практический центр гигиены", 2015 год, Республика Беларусь
ГОСТ 34285-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод обнаружения химиотерапевтических лекарственных средств для ветеринарного применения с помощью иммуноферментного анализа с хемилюминесцентной детекцией с использованием технологии биочипов"
печень

МН А-1/05 "Жануарлардан алынған өнімдердің құрамындағы макролидтердің, линкозамидтердің және плевромутилиндердің қалдықтарын масс-спектрометриялық детектирлеумен жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен төрелік анықтау бойынша әдістемелік нұсқау"****
бауыр
3
бүйрек
3
шошқа
теріден ажырамаған қыртыс майы
0,1
бауыр
3
бүйрек
3
60. Феноксиметил-пенициллин
Phenoximethylpenicillin
cинонимі: Пенициллин V
шошқа
ет
0,25
МЕМСТ Р Р 54904-2012 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы сульфаниламидтердің, нитроимидазолдардың, пенициллиндердің, амфениколдардың қалдығын масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
ӨОӘ.МН 5200-2015 "Жануарлардан алынған шикізат және тамақ өнімдері құрамындағы пенициллиндер қалдықтарының мөлшерін ЖТСХ-МС/МС әдісімен анықтау. Өлшеулерді орындау әдістемесі", "Гигиена ғылыми-практикалық орталығы" РБК бекіткен, 2015 жыл, Беларусь Республикасы
МЕМСТ Р 34285-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Ветеринариялық қолдануға арналған химиотерапевтік дәрілік заттарды биочиптер технологиясын пайдалана отырып хемилюминесценттік детекциямен иммунды-ферменттік талдау көмегімен анықтау әдісі"
бауыр

64. Цефтиофур
Ceftiofur
(сумма всех остатков, содержащих
b-лактамовую структуру, выраженных как десфуроил-цефтиофур)
все виды продуктивных млекопитающих животных, птица
мясо
1
МУ А-1/026 "Методические указания
по арбитражному определению остаточного содержания цефалоспоринов и их метаболитов
в продукции животноводства методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
с масс-спектрометрическим детектором"****
ГОСТ 34137-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания цефалоспоринов
с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектированием"
ГОСТ 31502-2012 "Молоко и молочные продукты. Микробиологические методы определения наличия антибиотиков"**
ГОСТ 32219-2013 "Молоко и молочные продукты. Иммуноферментные методы определения наличия антибиотиков"
ГОСТ 34285-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод обнаружения химиотерапевтических лекарственных средств для ветеринарного применения с помощью иммуноферментного анализа с хемилюминесцентной детекцией с использованием технологии биочипов"
печень
2
почки
6
жир (жир-сырец)
2
молоко
0,1
65. Цефацетрил
Cefacetrile
крупный рогатый скот
молоко
0,125
ГОСТ 34137-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания цефалоспоринов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектированием"
ГОСТ 31502-2012 "Молоко и молочные продукты. Микробиологические методы определения наличия антибиотиков"**
ГОСТ 32219-2013 "Молоко и молочные продукты. Иммуноферментные методы определения наличия антибиотиков"
МУ А-1/026 "Методические указания по арбитражному определению остаточного содержания цефалоспоринов и их метаболитов в продукции животноводства методом высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"****
66. Цефалексин
Cefalexin
крупный рогатый скот
молоко
0,1
МУ А-1/026 "Методические указания
по арбитражному определению остаточного содержания цефалоспоринов и их метаболитов
в продукции животноводства методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
с масс-спектрометрическим детектором"****
ГОСТ 34137-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания цефалоспоринов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектированием"
ГОСТ 34285-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод обнаружения химиотерапевтических лекарственных средств для ветеринарного применения с помощью иммуноферментного анализа с хемилюминесцентной детекцией с использованием технологии биочипов"
мясо
0,2
жир (жир-сырец)
0,2
почки
1
печень
0,2

64. Цефтиофур
Ceftiofur
(b-лактамдық құрылымды қамтитын десфуроил-цефтиофур ретінде көрсетілетін барлық қалдықтардың сомасы)
өнім беретін сүтқоректі жануарлардың барлық түрлері, құстар
ет
1
МН А-1/026 "Мал шаруашылығы өнімдерінің құрамындағы цефалоспориндер мен олардың метаболиттерінің қалдықтарын масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен төрелік анықтау бойынша әдістемелік нұсқау"****
МЕМСТ Р 34137-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы цефалоспориндердің қалдықтарын қалдықтарын масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
МЕМСТ Р 31502-2012 "Сүт және сүт өнімдері. Антибиотиктердің болуын анықтаудың микробиологиялық әдістері"**
МЕМСТ Р 32219-2013 "Сүт және сүт өнімдері. Антибиотиктердің болуын анықтаудың иммунды-ферменттік әдістері"
МЕМСТ Р 34285-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Ветеринариялық қолдануға арналған химиотерапевтік дәрілік заттарды биочиптер технологиясын пайдалана отырып хемилюминесценттік детекциямен иммунды-ферменттік талдау көмегімен анықтау әдісі"
бауыр
2
бүйрек
6
май (май-шикізаты)
2
сүт
0,1
65. Цефацетрил
Cefacetrile
ірі қара мал
сүт
0,125
МЕМСТ Р 34137-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы цефалоспориндердің қалдықтарын қалдықтарын масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
МЕМСТ Р 31502-2012 "Сүт және сүт өнімдері. Антибиотиктердің болуын анықтаудың микробиологиялық әдістері"**
МЕМСТ Р 32219-2013 "Сүт және сүт өнімдері. Антибиотиктердің болуын анықтаудың иммунды-ферменттік әдістері"
МН А-1/026 "Мал шаруашылығы өнімдерінің құрамындағы цефалоспориндер мен олардың метаболиттерінің қалдықтарын масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен төрелік анықтау бойынша әдістемелік нұсқау"****
66. Цефалексин
Cefalexin
ірі қара мал
сүт
0,1
МН А-1/026 "Мал шаруашылығы өнімдерінің құрамындағы цефалоспориндер мен олардың метаболиттерінің қалдықтарын масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен төрелік анықтау бойынша әдістемелік нұсқау"****
МЕМСТ Р 34137-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы цефалоспориндердің қалдықтарын қалдықтарын масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
МЕМСТ Р 34285-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Ветеринариялық қолдануға арналған химиотерапевтік дәрілік заттарды биочиптер технологиясын пайдалана отырып хемилюминесценттік детекциямен иммунды-ферменттік талдау көмегімен анықтау әдісі"
ет
0,2
май (май-шикізаты)
0,2
бүйрек
1
бауыр
0,2

ГОСТ 32797-2014 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания хинолонов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии
с масс-спектрометрическим детектором"
ГОСТ 33634-2015 "Продукты пищевые. Продовольственное сырье. Иммуноферментный метод определения остаточного содержания антибиотиков фторхинолонового ряда"
ГОСТ 34285-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод обнаружения химиотерапевтических лекарственных средств для ветеринарного применения с помощью иммуноферментного анализа с хемилюминесцентной детекцией с использованием технологии биочипов"
жир (жир-сырец) для свиней шпик со шкурой)
0,1
крупный и мелкий рогатый скот
молоко
0,1
мелкий рогатый скот
печень
0,3
почки
0,2
птица
печень
0,2
почки
0,3
кожа
0,1
свиньи, кролики
печень
0,2
почки
0,3

МЕМСТ Р 32797-2014 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы хинолондарды масс-спектрометриялық детекторлы жоғары тиімді сұйық хроматография көмегімен анықтау әдісі"
МЕМСТ Р 33634-2015 "Тамақ өнімдері. Азық-түлік шикізаты. Құрамындағы фторхинолондық қатардағы антибиотиктердің қалдықтарын анықтаудың иммунды-ферменттік әдісі"
МЕМСТ Р 34285-2017 "Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Ветеринариялық қолдануға арналған химиотерапевтік дәрілік заттарды биочиптер технологиясын пайдалана отырып хемилюминесценттік детекциямен иммунды-ферменттік талдау көмегімен анықтау әдісі"
май (май-шикізаты) шошқа үшін теріден ажырамаған қыртыс майы)
0,1
ірі қара және ұсақ мал
сүт
0,1
ұсақ мал
бауыр
0,3
бүйрек
0,2
құс
бауыр
0,2
бүйрек
0,3
кожа
0,1
шошқа, үй қояны
бауыр
0,2
бүйрек
0,3

*** Применяется до 1 июля 2019 г.
**** Применяется до вступления в силу стандартизированного аналога.

*** 2019 жылғы 1 шілдеден бастап қолданылады.
**** Стандартталған баламасы күшіне енгенге дейін қолданылады.