О внесении изменений в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза автомобильным транспортом
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 апреля 2019 года № 46.
В соответствии с пунктом 17 статьи 11 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза автомобильным транспортом, утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 ноября 2018 г. № 194, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 июля 2019 г.
При этом применение настоящего Решения Республикой Беларусь начинается с 1 октября 2019 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической коммиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 2 апреля 2019 г. № 46
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза автомобильным транспортом
1. Подпункт "д" пункта 5 изложить в следующей редакции:
"д) описания формирования реквизитов структуры предварительной информации о товарах, ввозимых автомобильным транспортом.".
2. Пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Описание формирования реквизитов структуры предварительной информации о товарах, ввозимых автомобильным транспортом, приводится в таблице 10.
В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"пункт (пункты) Порядка" – пункт (пункты) Порядка представления предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза автомобильным транспортом, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 апреля 2018 г. № 56, соответствующий (соответствующие) реквизиту структуры электронного вида документа;
"мн." – множественность реквизитов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита). Для указания множественности реквизитов используются обозначения в соответствии с обозначениями, указанными в пункте 8 настоящего документа;
"код правила" – кодовое обозначение правила;
"вид правила" – код области применения правила. Допустимы следующие значения:
1 – правило установлено актом органа Евразийского экономического союза, обязательно к применению во всех государствах-членах;
2 – правило установлено актом органа Евразийского экономического союза, применяется в отдельном государстве-члене;
3 – правило установлено законодательством государства-члена, применяется в отдельном государстве-члене;
"код государства-члена" – 2-значный буквенный код государства-члена, в котором применяется правило (для правил, которые применяются в отдельных государствах-членах);
"описание правила" – описание правила формирования реквизита.".

Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына автомобиль көлігімен әкелінеді деп бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 46 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 11-бабының 17-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 194 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына автомобиль көлігімен әкелінеді деп бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2019 жылғы 1 шілдеден бастап күшіне енеді.
Бұл ретте Беларусь Республикасының осы Шешімді қолдануы 2019 жылғы 1 қазаннан басталады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 2 сәуірдегі
№ 46 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына автомобиль көлігімен әкелінеді деп бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 5-тармақтың "д" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"д) автомобиль көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат құрылымының деректемелерін қалыптастыру сипаттамасы.".
2. 12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Автомобиль көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат құрылымының деректемелерін қалыптастыру сипаттамасы 10-кестеде келтіріледі.
Кестеде мынадай жолақтар (бағандар) қалыптастырылады:
"деректеменің атауы" – деректеменің иерархиялық нөмірі көрсетілетін деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөздік белгіленімі;
"Тәртіптің тармағы (тармақтары)" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 17 сәуірдегі № 56 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына автомобиль көлігімен әкелу болжанатын тауарлар туралы алдын ала ақпарат беру тәртібінің құжаттың электрондық түрі құрылымының деректемесіне сәйкес келетін тармағы (тармақтары);
"көпт." – деректемелердің көптігі (деректеменің міндеттілігі (опционалдығы) және оның ықтимал қайталауларының саны). Деректемелердің көптігін көрсету үшін осы құжаттың 8-тармағында көрсетілген белгіленімдерге сәйкес белгіленімдер пайдаланылады;
"қағиданың коды" – қағиданың кодтық белгіленуі;
"қағиданың түрі" – қағиданы қолдану саласының коды:
1 – қағида Еуразиялық экономикалық одақтың актісімен белгіленген, оның барлық мүше мемлекеттерде қолданылуы міндетті;
2 – қағида Еуразиялық экономикалық одақтың актісімен белгіленген, жекелеген мүше мемлекетте қолданылады;
3 – қағида мүше мемлекеттің заңнамасымен белгіленген, жекелеген мүше мемлекетте қолданылады;
"мүше мемлекеттің коды" – қағида қолданылатын мүше мемлекеттің 2 таңбалы әріптік коды (жекелеген мүше мемлекеттерде қолданылатын қағидалар үшін);
"қағиданың сипаттамасы" – деректемені қалыптастыру қағидасының сипаттамасы.".

значение реквизита "Идентификатор электронного документа (сведений) (csdo:EDocId)" должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
0..1
B.042.00003
1
если реквизит "Идентификатор исходного электронного документа (сведений) (csdo:EDocRefId)" заполнен, то значение реквизита "Идентификатор исходного электронного документа (сведений)" должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
1

"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:EDocId)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
0..1
B.042.00003
1
егер "Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:EDocRefId)" деректемесі толтырылса, онда Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:EDocRefId)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні және уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
1

B.042.00004
1
значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
5. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
1
B.042.00005
1
реквизит "Признак электронного документа (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" должен содержать 1 из значений:
ЭД – если предварительная информация представлена в виде электронного документа;
ОО – в остальных случаях
6. Регистрационный номер предварительной информации
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
8 а)
0..1
B.042.00006
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" не должен быть заполнен.
B.042.00780
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение "01" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не заполнен, то реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" должен быть заполнен
B.042.00781
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение "01" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" может быть заполнен

B.042.00004
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні және уақыты" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, мұнда ccc – миллисекундтардың мәнін белгілейтін символдар (болмауы мүмкін)
5. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
1
B.042.00005
1
"Электрондық құжаттың белгісі (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
ЭҚ - егер алдын ала ақпарат электрондық құжат түрінде ұсынылса;
ОО – қалған жағдайларда
6. Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
8 а)
0..1
B.042.00006
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:PreliminaryInformationIdDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс.
B.042.00780
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтымаса және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылмаса, онда "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс.
B.042.00781
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтымаса және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін

6.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00008
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
6.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.042.00009
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD

6.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00008
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
6.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.042.00009
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD

6.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
1
7. Ссылочный номер предварительной информации
(cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
12
0..1
B.042.00010
1
если осуществляется повторное представление ранее поданной предварительной информации, то реквизит "Ссылочный номер предварительной информации (cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Ссылочный номер предварительной информации (cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
7.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

6.3. Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
1
7. Алдын ала ақпараттың сілтеме нөмірі
(cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
12
0..1
B.042.00010
1
егер бұрын берілген алдын ала ақпаратты қайтадан ұсыну жүзеге асырылса, онда "Алдын ала ақпараттың сілтеме нөмірі (cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Алдын ала ақпараттың сілтеме нөмірі (cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмайды
7.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.042.00011
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
7.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.042.00012
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
7.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
1
8. Цель представления предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)
1..*
B.042.00013
1
экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" должен содержать значение кода цели предоставления предварительной информации в соответствии с классификатором целей представления предварительной информации
B.042.00551
1

B.042.00011
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
7.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.042.00012
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
7.3. Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
1
8. Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)
1..*
B.042.00013
1
"Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің данасы алдын ала ақпарат ұсыну мақсаттарының сыныптауышына сәйкес алдын ала ақпарат ұсыну мақсаты кодының мәнін қамтуға тиіс
B.042.00551
1

экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" должен содержать значения: "01", "02", "03", "05", "06", "11", "12", "13", "14", "15", "16", "17", "18"
B.042.00014
1
если 1 из экземпляров реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "02", "03", "14" "15", "16", "17", "18", то 1 из экземпляров реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" должен содержать значение "01"
B.042.00015
1

"Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің данасы мына мәндерді қамтуға тиіс: "01", "02", "03", "05", "06", "11", "12", "13", "14", "15", "16", "17", "18"
B.042.00014
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі даналарының1-і: "02", "03", "14" "15", "16", "17", "18" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің данасы "01" мәнін қамтуға тиіс
B.042.00015
1

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "15", "16", "17", "18", остальные экземпляры реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не должны содержать значений: "15", "16", "17", "18"
9. Место прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза
(cacdo:‌PIATEntry‌Check‌Point‌Details)
5 р)
7 а)
7 б)
7 в)
7 д)
7 е)
7 ж
0..1
B.042.00016
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01" "06", "11", "12", "13", то реквизит "Место прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIATEntry‌Check‌Point‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIATEntry‌Check‌Point‌Details)" не должен быть заполнен
9.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
7 в)
7 е)
0..1
B.042.00018
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен быть заполнен,
B.042.00019
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать код таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов, применяемом в государстве – члене Евразийского экономического союза
9.2. Код пункта пропуска
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Code)
5 р)
7 а)
7 б)
7 в)
7 д)
7 е)
7 ж
0..1
B.042.00020
1
реквизит "Код пункта пропуска (csdo:‌Border‌Checkpoint‌Code)" не должен быть заполнен
9.3. Наименование пункта пропуска
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Name)
5 р)
7 а)
7 б)
7 д)
7 ж
0..1
B.042.00021
1
если реквизит "Наименование пункта пропуска (csdo:‌Border‌Checkpoint‌Name)" заполнен, то должен содержать наименование пункта пропуска в соответствии с классификатором пунктов пропуска, используемым в государстве – члене Евразийского экономического союза
10. Лицо, представившее предварительную информацию
(cacdo:‌PIDeclarant‌Details)
5 а)
5 б)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
6 ж)
1
B.042.00750
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" не должен быть заполнен
B.042.00749
1
Если реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" содержит значение "1", то в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 реквизит: "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)". Иные реквизиты в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не должны быть заполнены

егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "15", "16", "17", "18" мәндерінің 1-ін қамтыса, "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің қалған даналары: "15", "16", "17", "18" мәндерін қамтымауға тиіс
9. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келу орны
(cacdo:‌PIATEntry‌Check‌Point‌Details)
5 р)
7 а)
7 б)
7 в)
7 д)
7 е)
7 ж
0..1
B.042.00016
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" "06", "11", "12", "13" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келу орны (cacdo:‌PIATEntry‌Check‌Point‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келу орны (cacdo:‌PIATEntry‌Check‌Point‌Details)" деректемесі толтырылмайды
9.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
7 в)
7 е)
0..1
B.042.00018
1
"Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00019
1
"Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте қолданылатын кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының кодын қамтуға тиіс
9.2. Өткізу пунктінің коды
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Code)
5 р)
7 а)
7 б)
7 в)
7 д)
7 е)
7 ж
0..1
B.042.00020
1
"Өткізу пунктінің коды (csdo:BorderCheckpointCode)" толтырылмауға тиіс
9.3. Өткізу пунктінің атауы
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Name)
5 р)
7 а)
7 б)
7 д)
7 ж
0..1
B.042.00021
1
егер "Өткізу пунктінің атауы (csdo:‌Border‌Checkpoint‌Name)" деректемесі толтырылса, онда ол Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте пайдаланылатын өткізу пункттерінің сыныптауышына сәйкес өткізу пунктінің атауын қамтуға тиіс
10. Алдын ала ақпарат берген тұлға
(cacdo:‌PIDeclarant‌Details)
5 а)
5 б)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
6 ж)
1
B.042.00750
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Алдын ала ақпарат берген тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00749
1
егер "Алдын ала ақпарат берген тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Алдын ала ақпарат берген тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамында "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" 1 деректемесі дәлме-дәл толтырылуға тиіс. "Алдын ала ақпарат берген тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы өзге деректемелер толтырылмауға тиіс

B.042.00022
1
если реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" содержит значение "0", или реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не заполнен, то для реквизитов, находящихся в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" применяются правила формирования этих реквизитов
B.042.00753
1
если реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" содержит значение "0", или реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не заполнен, то для реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
10.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
10.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
10.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.042.00552
2
AM,
BY,
KG,
RU
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
B.042.00023
2
KZ
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" может быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.042.00024
2
KZ
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "KZ"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.042.00025
2
KZ
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "2021"
10.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.042.00026
2
AM
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать учетный номер налогоплательщика (УНН)
B.042.00027
2
BY
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать учетный номер плательщика (УНП)

B.042.00022
1
егер "Алдын ала ақпарат берген тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса немесе "Алдын ала ақпарат берген тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылмаса, онда "Алдын ала ақпарат берген тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы деректемелер үшін осы деректемелерді қалыптастыру қағидалары қолданылады
B.042.00753
1
егер "Алдын ала ақпарат берген тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса немесе "Алдын ала ақпарат берген тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылмаса, онда "Алдын ала ақпарат берген тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесі үшін "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемелерінің 1-і дәлме-дәл толтырылуға тиіс
10.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
10.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
10.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.042.00552
2
AM,
BY,
KG,
RU
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00023
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылуы мүмкін
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.042.00024
2
KZ
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты "KZ" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1
B.042.00025
2
KZ
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
10.4. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.042.00026
2
AM
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол салық төлеушінің есептік нөмірін (СЕН) қамтуға тиіс
B.042.00027
2
BY
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол төлеушінің есептік нөмірін (ТЕН) қамтуға тиіс

B.042.00028
2
KZ
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать бизнес-идентификационный номер (БИН)
B.042.00029
2
KG
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать идентификационный налоговый номер (ИНН)
B.042.00030
2
RU
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
10.5. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.042.00031
2
RU
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" и предварительная информация представляется юридическим лицом, то реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" не должен быть заполнен
10.6. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.042.00032
2
AM
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать номерной знак общественных услуг (НЗОУ) или номер справки об отсутствии НЗОУ
B.042.00033
2
BY
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать идентификационный номер
B.042.00034
2
KZ
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
B.042.00035
2
KG
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать персональный идентификационный номер (ПИН)
B.042.00036
2
RU
реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:PersonId)" не должен быть заполнен

B.042.00028
2
KZ
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол бизнес-сәйкестендіру нөмірін (БСН) қамтуға тиіс
B.042.00029
2
KG
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол сәйкестендіргіш салық нөмірін (ССН) қамтуға тиіс
B.042.00030
2
RU
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірін (СТСН) қамтуға тиіс
10.5. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.042.00031
2
RU
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі мен алдын ала ақпаратты заңды тұлға ұсынса, онда"Есепке қою себебінің коды (csdo:TaxRegistrationReasonCode)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс
10.6. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.042.00032
2
AM
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда ол қоғамдық қызметтердің нөмірлік белгісін (ҚҚНБ) немесе ҚҚНБ жоқтығы туралы анықтаманың нөмірін қамтуға тиіс
B.042.00033
2
BY
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда ол сәйкестендіру нөмірін қамтуға тиіс
B.042.00034
2
KZ
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда ол жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН) қамтуға тиіс
B.042.00035
2
KG
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" толтырылса, онда ол дербес сәйкестендіру нөмірін (ДСН) қамтуға тиіс
B.042.00036
2
RU
"Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылмауға тиіс

10.7. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
B.042.00037
1
если реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не содержит значение "1", то реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должен быть заполнен
B.042.00038
1
для реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должно быть заполнено не менее 1 из следующих реквизитов: "Город (csdo:‌City‌Name)",
"Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)"
10.7.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00039
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение
"1" – адрес регистрации
10.7.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00040
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации лица, представившего предварительную информацию, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00041
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"

10.7. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
B.042.00037
1
егер "Алдын ала ақпарат берген тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтымаса, онда "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00038
1
"Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі үшін мына деректемелердің кемінде 1-і толтырылуға тиіс: "Қала (csdo:CityName)", "Елді мекен (csdo:SettlementName)"
10.7.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00039
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі мына мәнді қамтуға тиіс:
"1" – тіркелу мекенжайы
10.7.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00040
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес алдын ала ақпарат берген тұлғаның тіркелу елі кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00041
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс

10.7.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.042.00045
1
реквизит "Почтовый индекс (csdo:‌Post‌Code)" не должен быть заполнен
10.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.042.00046
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
10.8. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
5 б)
7 а)
7 б)
0..1
B.042.00047
1
если реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не содержит значение "1" и предварительная информация представляется лицом, включенным в реестр таможенных представителей, то реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" не должен быть заполнен

10.7.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.042.00045
1
"Пошта индексі (csdo:PostCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
10.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.042.00046
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
10.8. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
5 б)
7 а)
7 б)
0..1
B.042.00047
1
егер "Алдын ала ақпарат берген тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтымаса және алдын ала ақпаратты кеден өкілдерінің тізіліміне енгізілген тұлға берсе, онда "Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" деректемесі толтырылмайды

10.8.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00048
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода государства – члена Евразийского экономического союза, включившего лицо, представившее предварительную информацию, в реестр таможенных предстваителей, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00049
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"

10.8.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00048
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кеден өкілдерінің тізіліміне алдын ала ақпарат берген тұлғаны қамтитын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00049
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс

10.8.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.042.00050
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:RegistrationNumberId)" должен содержать номер свидетельства о включении юридического лица в реестр таможенных представителей без указания признака перерегистрации (буквы
добавления)
10.8.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1

10.8.2. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.042.00050
1
"Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі (casdo:RegistrationNumberId)" деректемесі қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін) көрсетпей заңды тұлғаны кеден өкілдері тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірін қамтуға тиіс
10.8.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1

B.042.00051
1
если номер свидетельства о включении юридического лица в реестр таможенных представителей содержит признак перерегистрации (букву добавления), то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" не должен быть заполнен
10.8.4. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00554
1
реквизит "Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен

B.042.00051
1
егер заңды тұлғаны кеден өкілдері тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірі қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін) қамтыса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
10.8.4. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00554
1
"Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс

10.9. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
0..1
B.042.00052
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" заполнен, то должен содержать 1 из значений:
1 – лицо, представившее предварительную информцию, совпадает с перевозчиком, осуществляющим ввоз товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза;
0 – лицо, представившее предварительную информцию, не совпадает с перевозчиком, осуществляющим ввоз товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза
11. Транспортное средство
(cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)
5
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
1
B.042.00754
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "05", электронный документ содержит строго 1 экземпляр реквизита ""Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Регистрационный номер предварительной информации
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" заполнен, то для реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)" должен быть заполнен строго 1 реквизит: "Признак контейнерных перевозок
(casdo:‌Container‌Indicator)", иначе реквизиты в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)" заполняются в соответствии с правилами их заполнения
B.042.00555
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то для реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)" должны быть заполнены не менее 1 из реквизитов "Идентификационный номер транспортного средства, (csdo:‌Vehicle‌Id)", Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id), Идентификационный номер кузова транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id), иначе реквизиты "Идентификационный номер транспортного средства, (csdo:‌Vehicle‌Id)", Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id), Идентификационный номер кузова транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id) не должны быть заполнены
B.042.00755
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "06", то для реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)" должны быть заполнены не менее 1 из реквизитов "Идентификационный номер транспортного средства, (csdo:‌Vehicle‌Id)", Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id), Идентификационный номер кузова транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id), иначе реквизиты "Идентификационный номер транспортного средства, (csdo:‌Vehicle‌Id)", Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id), Идентификационный номер кузова транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id) не должны быть заполнены

10.9. Мәліметтер үйлесуінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
0..1
B.042.00052
1
егер "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылса, онда ол мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – алдын ала ақпарат берген тұлға Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлар әкелуді жүзеге асырған тасымалдаушыға сәйкес келеді;
0 – алдын ала ақпарат берген тұлға Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлар әкелуді жүзеге асырған тасымалдаушыға сәйкес келмейді
11. Көлік құралы
(cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)
5
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
1
B.042.00754
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса, электрондық құжат "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің 1 данасын ғана қамтыса, "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)" деректемесі үшін "Контейнерлік тасымалдар белгісі
(casdo:‌Container‌Indicator)" деген 1 ғана деректеме толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралы (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы деректемелер оларды толтыру қағидаларына сәйкес толтырылады
B.042.00555
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)" деректемесі үшін "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі, (csdo:‌Vehicle‌Id)", Көлік құралының шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id), Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id) деректемелерінің кемінде 1-і толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі, (csdo:‌Vehicle‌Id)", Көлік құралының шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id), Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)деректемелері толтырылмайды
B.042.00755
2
BY
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01", "06" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Көлік құралы (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)" деректемесі үшін "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі, (csdo:‌Vehicle‌Id)", Көлік құралының шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id), Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id) деректемелерінің кемінде 1-і толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі, (csdo:‌Vehicle‌Id)", Көлік құралының шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id), Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id) деректемелері толтырылмайды

11.1. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
7 в)
0..1
B.042.00055
1
если реквизит "Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details" заполнен, то реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать 1 из значений "30", "31", "32", "90" в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00056
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение "2004"
11.2. Количество транспортных средств
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)
7 в)
0..1
B.042.00057
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Количество транспортных средств (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество транспортных средств (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" не должен быть заполнен
B.042.00756
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", "06" то реквизит "Количество транспортных средств (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество транспортных средств (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" не должен быть заполнен
B.042.00556
1
значение реквизита "Количество транспортных средств (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" должно быть равно общему количеству экземпляров реквизитов "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:TransportMeansRegId)" и "Прицепное транспортное средство (cacdo:TrailerDetails)"
11.3. Признак контейнерных перевозок
(casdo:‌Container‌Indicator)
5 с)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
8
1
B.042.00058
1
реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – товары перевозятся в контейнере;
0 – товары перевозятся не в контейнере
11.4. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
5 г)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
8
0..1
B.042.00757
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "06", то реквизит "Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен быть заполнен
B.042.00782
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "11", "12", "13", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение "01", реквизит "Регистрационный номер предварительной информации
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" не заполнен, то реквизит "Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен быть заполнен

11.1. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
7 в)
0..1
B.042.00055
1
егер "Көлік құралы (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details" деректемесінің құрамындағы "Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі көлік және тауарларды тасымалдау түрлерінің сыныптауышына сәйкес "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1-ін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00056
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2004" мәнін қамтуға тиіс
11.2. Көлік құралдарының саны
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)
7 в)
0..1
B.042.00057
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралдарының саны (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралдарының саны (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00756
2
BY
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралдарының саны (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралдарының саны (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00556
1
"Көлік құралдарының саны (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" деректемесінің мәні "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" және "Тіркемелі көлік құралы (cacdo:TrailerDetails)" деректемелері даналарының жалпы санына тең болуға тиіс
11.3. Контейнерлік тасымалдар белгісі
(casdo:‌Container‌Indicator)
5 с)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
8
1
B.042.00058
1
"Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:ContainerIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – тауарлар контейнермен тасылады;
0 – тауарлар контейнермен тасылмайды
11.4. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
5 г)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
8
0..1
B.042.00757
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01", "06" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00782
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "11", "12", "13" мәндерінің 1-ін қамтыса, "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтымаса, "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмаса, онда "Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.042.00779
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "11", "12", "13", реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" может быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.042.00059
1
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1

B.042.00779
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "11", "12", "13" мәндерінің 1-ін қамтыса, "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.042.00059
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес көлік құралын тіркеген ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1

B.042.00060
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать значение "2021"
11.5. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
5 г)
7 а)
7 б)
0..1
11.6. Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
5 г)
7 а)
7 б)
0..1
11.7. Идентификационный номер кузова транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
5 г)
7 а)
7 б)
0..1
11.8. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
5
7 б)
0..1
B.042.00064
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "03", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение кода типа транспортного средства международной перевозки в соответствии с классификатором типов транспортных средств международной перевозки, иначе реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.00758
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "06", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение кода типа транспортного средства международной перевозки в соответствии с классификатором типов транспортных средств международной перевозки, иначе реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00065
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение "2024"
11.9. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
5 г)
7 а)
7 б)
0..1
B.042.00066
2
AM,
KG,
KZ,
RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен содержать значение кода марки транспортного средства в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств, иначе реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" не должен быть заполнен

B.042.00060
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
11.5. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
5 г)
7 а)
7 б)
0..1
11.6. Көлік құралының шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
5 г)
7 а)
7 б)
0..1
11.7. Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
5 г)
7 а)
7 б)
0..1
11.8. Халықаралық тасымал көлік құралы типінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
5
7 б)
0..1
B.042.00064
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "03" мәнін қамтыса, онда "Халықаралық тасымал көлік құралы типінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі халықаралық тасымал көлік құралдары типтерінің сыныптауышына сәйкес халықаралық тасымал көлік құралының типі кодының мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Халықаралық тасымал көлік құралы типінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00758
2
BY
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01", "06" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Халықаралық тасымал көлік құралы типінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі халықаралық тасымал көлік құралдары типтерінің сыныптауышына сәйкес халықаралық тасымал көлік құралының типі кодының мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Халықаралық тасымал көлік құралы типінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00065
1
"Халықаралық тасымал көлік құралы типінің коды (casdo:TransportTypeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2024" мәнін қамтуға тиіс
11.9. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
5 г)
7 а)
7 б)
0..1
B.042.00066
2
AM,
KG,
KZ,
RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес көлік құралының маркасы кодының мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылмайды

B.042.00784
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений "01", "06", то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен содержать значение кода марки транспортного средства в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств, иначе реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00557
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен содержать значение "2025"

B.042.00784
2
BY
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01", "06" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес көлік құралының маркасы кодының мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00557
1
"Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2025" мәнін қамтуға тиіс

11.10. Прицепное транспортное средство
(cacdo:‌Trailer‌Details)
5 д)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
8
0..2
B.042.00067
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "31", то должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Прицепное транспортное средство (cacdo:‌Trailer‌Details)"
B.042.00558
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "32", то должны быть заполнены 2 экземпляра реквизита "Прицепное транспортное средство (cacdo:‌Trailer‌Details)"
B.042.00559
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90", то реквизит "Прицепное транспортное средство (cacdo:‌Trailer‌Details)" может быть заполнен
B.042.00560
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит значение: "31", "32", "90", то реквизит "Прицепное транспортное средство (cacdo:‌Trailer‌Details)" не должен заполнен
B.042.00561
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01" и реквизит "Прицепное транспортное средство (cacdo:‌Trailer‌Details)" заполнен, то для реквизита "Прицепное транспортное средство (cacdo:‌Trailer‌Details)" должны быть заполнены не менее 1 из реквизитов: "Идентификационный номер транспортного средства, (csdo:‌Vehicle‌Id)", Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id), Идентификационный номер кузова транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id),
иначе реквизиты "Идентификационный номер транспортного средства, (csdo:‌Vehicle‌Id)", Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id), Идентификационный номер кузова транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id) не должны быть заполнены
B.042.00759
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "06" и реквизит "Прицепное транспортное средство (cacdo:‌Trailer‌Details)" заполнен, то для реквизита "Прицепное транспортное средство (cacdo:‌Trailer‌Details)" должны быть заполнены не менее 1 из реквизитов: "Идентификационный номер транспортного средства, (csdo:‌Vehicle‌Id)", Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id), Идентификационный номер кузова транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id),
иначе реквизиты "Идентификационный номер транспортного средства, (csdo:‌Vehicle‌Id)", Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id), Идентификационный номер кузова транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id) не должны быть заполнены

11.10. Тіркемелі көлік құралы
(cacdo:‌Trailer‌Details)
5 д)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
8
0..2
B.042.00067
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "31" мәнін қамтыса, онда ол "Тіркемелі көлік құралы (cacdo:TrailerDetails)" деректемесінің 1 данасымен толтырылуға тиіс
B.042.00558
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "32" мәнін қамтыса, онда ол "Тіркемелі көлік құралы (cacdo:TrailerDetails)" деректемесінің 2 данасымен толтырылуға тиіс
B.042.00559
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "90" мәнін қамтыса, онда "Тіркемелі көлік құралы (cacdo:TrailerDetails)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.00560
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "31", "32", "90" мәндерін қамтымаса, онда "Тіркемелі көлік құралы (cacdo:TrailerDetails)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00561
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса және "Тіркемелі көлік құралы (cacdo:TrailerDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Тіркемелі көлік құралы (cacdo:TrailerDetails)" деректемесі үшін "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі, (csdo:‌Vehicle‌Id)", Көлік құралының шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id), Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id) деректемелерінің кемінде 1-і толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі, (csdo:‌Vehicle‌Id)", Көлік құралының шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id), Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id) деректемелері толтырылмайды
B.042.00759
2
BY
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01", "06" мәндерінің 1-ін қамтыса және "Тіркемелі көлік құралы (cacdo:TrailerDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Тіркемелі көлік құралы (cacdo:TrailerDetails)" деректемесі үшін "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі, (csdo:‌Vehicle‌Id)", Көлік құралының шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id), Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id) деректемелерінің кемінде 1-і толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі, (csdo:‌Vehicle‌Id)", Көлік құралының шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id), Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id) деректемелері толтырылмайды

11.10.5. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
5
7 б)
0..1
B.042.00074
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "03", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение кода типа транспортного средства международной перевозки в соответствии с классификатором типов транспортных средств международной перевозки, иначе реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" не должен быть заполнен

11.10.5. Халықаралық тасымал көлік құралы типінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
5
7 б)
0..1
B.042.00074
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "03" мәнін қамтыса, онда "Халықаралық тасымал көлік құралы типінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі халықаралық тасымал көлік құралдары типтерінің сыныптауышына сәйкес халықаралық тасымал көлік құралының типі кодының мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Халықаралық тасымал көлік құралы типінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.042.00760
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "06", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение кода типа транспортного средства международной перевозки в соответствии с классификатором типов транспортных средств международной перевозки, иначе реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00075
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение "2024"

B.042.00760
2
BY
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01", "06" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Халықаралық тасымал көлік құралы типінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі халықаралық тасымал көлік құралдары типтерінің сыныптауышына сәйкес халықаралық тасымал көлік құралының типі кодының мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Халықаралық тасымал көлік құралы типінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00075
1
"Халықаралық тасымал көлік құралы типінің коды (casdo:TransportTypeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2024" мәнін қамтуға тиіс

11.10.6. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
5
7 а)
7 б)
0..1
B.042.00076
2
AM,
KG,
KZ,
RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен содержать значение кода марки транспортного средства в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств, иначе реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" не должен быть заполнен

11.10.6. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
5
7 а)
7 б)
0..1
B.042.00076
2
AM,
KG,
KZ,
RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес көлік құралы маркасының мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылмайды

B.042.00785
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений "01", "06" то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен содержать значение кода марки транспортного средства в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств, иначе реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.042.00785
2
BY
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01", "06" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес көлік құралы маркасының мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.042.00562
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен содержать значение "2025"
11.11. Масса транспортного средства
(casdo:‌Transport‌Means‌Gross‌Mass)
7 а)
0..1
B.042.00077
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "02", то реквизит "Масса транспортного средства (casdo:‌Transport‌Means‌Gross‌Mass)" должен содержать значение общей массы транспортного средства с грузом, выраженное в килограммах, иначе реквизит "Масса транспортного средства (casdo:‌Transport‌Means‌Gross‌Mass)" не должен быть заполнен
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1

B.042.00562
1
"Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2025" мәнін қамтуға тиіс
11.11. Көлік құралының массасы
(casdo:‌Transport‌Means‌Gross‌Mass)
7 а)
0..1
B.042.00077
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "02" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралының массасы (casdo:‌Transport‌Means‌Gross‌Mass)" деректемесі жүгі бар көлік құралының килограммен көрсетілген жалпы массасының мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралының массасы (casdo:‌Transport‌Means‌Gross‌Mass)" деректемесі толтырылмайды
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1

B.042.00078
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса транспортного средства (casdo:‌Transport‌Means‌Gross‌Mass)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.042.00079
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита ""Масса транспортного средства (casdo:‌Transport‌Means‌Gross‌Mass)" должен содержать значение "2016"

B.042.00078
1
"Көлік құралының массасы (casdo:TransportMeansGrossMass)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.042.00079
1
"Көлік құралының массасы (casdo:TransportMeansGrossMass)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс

11.12. Пункт маршрута
(cacdo:‌PIATItinerary‌Point‌Details)
5
7 а)
7 б) абз. 2
0..*
B.042.00081
2
BY, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01" и атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "11.4 Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)", не содержит значения "AM", "BY", "KG", "KZ", "RU", то реквизит "Пункт маршрута (cacdo:‌PIATItinerary‌Point‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Пункт маршрута (cacdo:‌PIATItinerary‌Point‌Details)" не должен быть заполнен

11.12. Маршрут пункті
(cacdo:‌PIATItinerary‌Point‌Details)
5
7 а)
7 б) абз. 2
0..*
B.042.00081
2
BY, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса және "11.4 Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты "AM", "BY", "KG", "KZ", "RU" мәндерін қамтыса, онда "Маршрут пункті (cacdo:‌PIATItinerary‌Point‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Маршрут пункті (cacdo:‌PIATItinerary‌Point‌Details)" деректемесі толтырылмайды

B.042.00082
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "02", "03" и атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "11.4 Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не содержит значения "AM", "BY", "KG", "KZ", "RU", то реквизит "Пункт маршрута (cacdo:‌PIATItinerary‌Point‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Пункт маршрута (cacdo:‌PIATItinerary‌Point‌Details)" не должен быть заполнен

B.042.00082
2
AM
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "02", "03" мәндерінің 1-ін қамтыса және "11.4 Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты "AM", "BY", "KG", "KZ", "RU" мәндерін қамтымаса, онда "Маршрут пункті (cacdo:‌PIATItinerary‌Point‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Маршрут пункті (cacdo:‌PIATItinerary‌Point‌Details)" деректемесі толтырылмайды

B.042.00761
Если реквизит "Пункт маршрута (cacdo:‌PIATItinerary‌Point‌Details)" заполнен, то количество экземпляров реквизита должно быть не меньше 2
11.12.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
B.042.00083
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны точки маршрута в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00084
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
11.12.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
1
11.12.3. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
1

B.042.00761
Егер "Маршрут пункті (cacdo:PIATItineraryPointDetails)" деректемесі толтырылса, онда деректеме даналарының саны 2-ден кем болмауға тиіс
11.12.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
B.042.00083
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес маршрут нүктесі елі кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00084
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
11.12.2. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
1
11.12.3. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
1

B.042.00085
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен содержать порядковый номер пункта маршрута начиная со значения "1". Значение "1" соответствует начальному пункту маршрута. Максимальное значение реквизита соответствует конечному пункту маршрута. Порядковые номера пунктов маршрута должны соответствовать порядку их прохождения
11.13. Код цели ввоза транспортного средства
(casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)
5
7 а)
7 б) 2абз
0..1

B.042.00085
1
"Реттік нөмірі (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі "1" мәнінен бастап маршрут пунктінің реттік нөмірін қамтуға тиіс. "1" мәні маршруттың бастапқы пунктіне сәйкес келеді. Деректеменің ең көп мәні маршруттың ақырғы пунтіне сәйкес келеді. Маршрут пункттерінің реттік нөмірлері олардың өту тәртібіне сәйкес келуге тиіс
11.13. Көлік құралын әкету мақсатының коды
(casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)
5
7 а)
7 б) 2абз
0..1

B.042.00087
2
BY, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение: "01", то реквизит "Код цели ввоза транспортного средства (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код цели ввоза транспортного средства (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.00088
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "02", "03", то реквизит "Код цели ввоза транспортного средства (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код цели ввоза транспортного средства (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" не должен быть заполнен
11.14. Разрешение на осуществление перевозки грузов
(cacdo:‌Permit‌Transpornation‌Doc‌Details)
7 а)
0..*

B.042.00087
2
BY, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралын әкету мақсатының коды (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралын әкету мақсатының коды (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00088
2
AM
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "02", "03" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Көлік құралын әкету мақсатының коды (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралын әкету мақсатының коды (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" деректемесі толтырылмайды
11.14. Жүк тасымалын жүзеге асыруға рұқсат
(cacdo:‌Permit‌Transpornation‌Doc‌Details)
7 а)
0..*

B.042.00089
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "02", то реквизит "Разрешение на осуществление перевозки грузов (cacdo:‌Permit‌Transpornation‌Doc‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Разрешение на осуществление перевозки грузов (cacdo:‌Permit‌Transpornation‌Doc‌Details)" не должен быть заполнен
11.14.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00090
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00091
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)"должен содержать значение "2009"
11.14.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
11.14.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00563
1
реквизит "Номер документа(csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
11.14.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00564
1
реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен
B.042.00093
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
11.14.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.042.00094
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
11.14.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.042.00095
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
12. Сведения о перевозке
(cacdo:‌PIATMain‌Consignment‌Details)
0..1
B.042.00565
1
реквизит "Сведения о перевозке (cacdo:‌PIATMain‌Consignment‌Details)" должен быть заполнен
12.1. Признак перевозки по книжке МДП
(casdo:‌TIRCarnet‌Indicator)
1
B.042.00096
1
реквизит "Признак перевозки по книжке МДП (casdo:‌TIRCarnet‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – перевозка осуществляется с использованием книжки МДП;
0 – иные случаи

B.042.00089
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "02" мәнін қамтыса, онда "Жүк тасымалын жүзеге асыруға рұқсат (cacdo:‌Permit‌Transpornation‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жүк тасымалын жүзеге асыруға рұқсат (cacdo:‌Permit‌Transpornation‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылмайды
11.14.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00090
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00091
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
11.14.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
11.14.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00563
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
11.14.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00564
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00093
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
11.14.5. Құжатты қолдану мерзімінің басталған күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.042.00094
1
егер "Құжатты қолдану мерзімінің басталған күні (csdo:DocStartDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
11.14.6. Құжатты қолдану мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.042.00095
1
егер "Құжатты қолдану мерзімінің аяқталған күні (csdo:DocValidityDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
12. Тасымал туралы мәліметтер
(cacdo:‌PIATMain‌Consignment‌Details)
0..1
B.042.00565
1
"Тасымал туралы мәліметтер (cacdo:PIATMainConsignmentDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
12.1. ХЖТ кітапшасы бойынша тасымал белгісі
(casdo:‌TIRCarnet‌Indicator)
1
B.042.00096
1
"ХЖТ кітапшасы бойынша тасымал белгісі (casdo:TIRCarnetIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – тасымал ХЖТ кітапшасы пайдаланылып жүзеге асырылады;
0 – өзге де жағдайлар

12.2. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:‌TIRCarnet‌Id‌Details)
0..1
B.042.00097
1
если реквизит "Признак перевозки по книжке МДП (casdo:‌TIRCarnet‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:‌TIRCarnet‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:‌TIRCarnet‌Id‌Details) не должен быть заполнен
12.2.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
1

12.2. ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRCarnet‌Id‌Details)
0..1
B.042.00097
1
егер "ХЖТ кітапшасы бойынша тасымал белгісі (casdo:‌TIRCarnet‌Indicator)" "1" мәнін қамтыса, онда "ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі (cacdo:‌TIRCarnet‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі (cacdo:‌TIRCarnet‌Id‌Details) деректемесі толтырылмайды
12.2.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
1

12.2.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
1
12.2.3. Порядковый номер листа книжки МДП
(casdo:‌TIRPage‌Ordinal)
0..1
12.2.4. Идентификационный номер держателя книжки МДП
(casdo:‌TIRHolder‌Id)
0..1
12.3. Тип декларации
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
7 в)
0..1
B.042.00098
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Тип декларации (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" должен содержать значение
ТТ – перевозка товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита,
иначе реквизит "Тип декларации (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
12.4. Код особенности перевозки (транспортировки) товаров
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
7 в)
0..1
B.042.00099
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Код особенности перевозки (транспортировки) товаров (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" должен содержать 1 из значений:
ТР – перевозка товаров от таможенного органа в месте прибытия до таможенного органа в месте убытия;
ИМ – перевозка товаров от таможенного органа в месте прибытия до внутреннего таможенного органа;
ТС – перевозка товаров между таможенными органами через территории государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и (или) морем, иначе реквизит "Код особенности перевозки (транспортировки) товаров (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" не должен быть заполнен
12.5. Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации
(casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
7 в)
0..1
B.042.00100
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" может быть заполнен,
иначе реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.00566
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" заполнен, то должен содержать 1 из значений:
МПО – при таможенном декларировании международных почтовых отправлений;
ФЛ – при таможенном декларировании товаров для личного пользования и (или) транспортных средств для личного пользования
12.6. Количество отгрузочных спецификаций
(casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)
7 в)
0..1
B.042.00101
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06" и имеются отгрузочные спецификации, то реквизит "Количество отгрузочных спецификаций (casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество отгрузочных спецификаций (casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)" не должен быть заполнен

12.2.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
1
12.2.3. ХЖТ кітапшасы парағының реттік нөмірі
(casdo:‌TIRPage‌Ordinal)
0..1
12.2.4. ХЖТ кітапшасын ұстаушының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRHolder‌Id)
0..1
12.3. Декларацияның типі
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
7 в)
0..1
B.042.00098
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Декларацияның типі (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" деректемесі ТТ – тауарларды кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тасымалдау мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Декларацияның типі (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмайды
12.4. Тауарлар тасу (тасымалдау) ерекшелігінің коды
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
7 в)
0..1
B.042.00099
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Тауарлар тасу (тасымалдау) ерекшелігінің коды (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
ТР – тауарларды келу орнындағы кеден органынан кету орнындағы кеден органына дейін тасымалдау;
ИМ – тауарларды келу орнындағы кеден органынан ішкі кеден органына дейін тасымалдау;
ТС – тауарларды Еуразиялық экономикалық одаққа мүшелер болып табылмайтын мемлекеттердің аумақтары арқылы және (немесе) теңізбен кеден органдарының арасында тасымалдау, әйтпесе "Тауарлар тасу (тасымалдау) ерекшелігінің коды (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" деректемесі толтырылмайды
12.5. Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың арналуы коды
(casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
7 в)
0..1
B.042.00100
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың арналуы коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың арналуы коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00566
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың арналуы коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылса, онда ол мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
ХПЖ – халықаралық пошта жөнелтімдерін кедендік декларациялау кезінде;
ЖТ – жеке пайдалануға арналған тауарларды және (немесе) жеке пайдалануға арналған көлік құралдарын кедендік декларациялау кезінде
12.6. Тиеу ерекшеліктерінің саны
(casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)
7 в)
0..1
B.042.00101
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және тиек ерекшеліктері бар болса, онда "Тиеу ерекшеліктерінің саны (casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тиеу ерекшеліктерінің саны (casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды

B.042.00786
если реквизит "Количество отгрузочных спецификаций (casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)" заполнен и реквизит "Признак перевозки по книжке МДП
(casdo:‌TIRCarnet‌Indicator)" содержит значение "1", то значение реквизита "Количество отгрузочных спецификаций (casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)" должно содержать количество отгрузочных спецификаций в отношении всех партий товаров, перевозимых по книжке МДП
12.7. Количество листов отгрузочных спецификаций
(casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)
7 в)
0..1
B.042.00102
1
если реквизит "Количество отгрузочных спецификаций (casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)" заполнен, то реквизит "Количество листов отгрузочных спецификаций (casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе рекизит "Количество листов отгрузочных спецификаций (casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)" не должен быть заполнен
B.042.00787
если реквизит "Количество листов отгрузочных спецификаций (casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)" заполнен и реквизит "Признак перевозки по книжке МДП
(casdo:‌TIRCarnet‌Indicator)" содержит значение "1", то значение реквизита "Количество листов отгрузочных спецификаций (casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)" количество листов отгрузочных спецификаций в отношении всех партий товаров, перевозимых по книжке МДП
12.8. Количество товаров
(casdo:‌Goods‌Quantity)
7 в)
0..1
B.042.00103
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Число товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Число товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" не должен быть заполнен
B.042.00788
если реквизит "Число товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" заполнен и реквизит "Признак перевозки по книжке МДП
(casdo:‌TIRCarnet‌Indicator)" содержит значение "1", то значение реквизита "Число товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" должно содержать общее количество товаров с учетом всех партий товаров, перевозимых по книжке МДП
12.9. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
7 в)
0..1
B.042.00104
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение 06 то реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" не должен быть заполнен
B.042.00789
1
если реквизит "Количество товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" заполнен и реквизит "Признак перевозки по книжке МДП
(casdo:‌TIRCarnet‌Indicator)" содержит значение "1", то значение реквизита "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должно содержать общее количество грузовых мест с учетом всех партий товаров, перевозимых по книжке МДП

B.042.00786
егер "Тиеу ерекшеліктерінің саны (casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)" деректемесі толтырылса және "ХЖТ кітапшасы бойынша тасымал белгісі (casdo:‌TIRCarnet‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Тиеу ерекшеліктерінің саны (casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)" деректемесінің мәні ХЖТ кітапшасы бойынша тасымалданатын тауарлардың барлық партияларына қатысты тиеу ерекшеліктерінің санын қамтуға тиіс
12.7. Тиеу ерекшеліктері парақтарының саны
(casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)
7 в)
0..1
B.042.00102
1
егер "Тиеу ерекшеліктерінің саны (casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)" деректемесі толтырылса, онда "Тиеу ерекшеліктері парақтарының саны (casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тиеу ерекшеліктері парақтарының саны (casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00787
егер "Тиеу ерекшеліктері парақтарының саны (casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)" деректемесі толтырылса және "ХЖТ кітапшасы бойынша тасымал белгісі (casdo:‌TIRCarnet‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Тиеу ерекшеліктері парақтарының саны (casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)" деректемесінің мәні ХЖТ кітапшасы бойынша тасымалданатын тауарлардың барлық партияларына қатысты тиеу ерекшеліктерінің санын қамтуға тиіс
12.8. Тауарлардың саны
(casdo:‌Goods‌Quantity)
7 в)
0..1
B.042.00103
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Тауарлардың саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарлардың саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00788
егер "Тауарлардың саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі толтырылса және "ХЖТ кітапшасы бойынша тасымал белгісі (casdo:‌TIRCarnet‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Тауарлардың саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесінің мәні ХЖТ кітапшасы бойынша тасымалданатын барлық тауарлар партияларын ескергенде жалпы тауарлар санын қамтуға тиіс
12.9. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
7 в)
0..1
B.042.00104
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00789
1
егер "Тауарлардың саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" толтырылса және "ХЖТ кітапшасы бойынша тасымал белгісі
(casdo:‌TIRCarnet‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесінің мәні ХЖТ кітапшасы бойынша тасымалданатын барлық тауарлар партияларын ескергенде жүк орындарының жалпы санын қамтуға тиіс

B.042.00791
1
если реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" заполнен, то при перевозке насыпом, наливом, навалом и т.п. реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен содержать значение "0"
12.10. Сведения о наложенных средствах идентификации
(cacdo:‌Seal‌Details)
7 в)
0..1
B.042.00105
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Сведения о наложенных средствах идентификации (cacdo:‌Seal‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Сведения о наложенных средствах идентификации (cacdo:‌Seal‌Details)" не должен быть заполнен

B.042.00791
1
егер "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылса, онда үйюмен, құюмен, салумен және т.б. тасымалдау кезінде "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі "0" мәнін қамтуға тиіс
12.10. Салынған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер
(cacdo:‌Seal‌Details)
7 в)
0..1
B.042.00105
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Салынған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер (cacdo:‌Seal‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Салынған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер (cacdo:‌Seal‌Details)" деректемесі толтырылмайды

12.10.1. Количество наложенных средств идентификации
(casdo:‌Seal‌Quantity)
1
12.10.2. Номер пломбиратора
(casdo:‌Seal‌Device‌Id)
0..*
12.10.3. Идентификатор защитной пломбы
(csdo:‌Seal‌Id)
0..*
12.10.4. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..*
12.11. Транспортные средства при транзите
(cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)
7 в)
0..1
B.042.00106
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" не должен быть заполнен
12.11.1. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
1
B.042.00107
1
реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:EqualIndicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – транспортные средства, прибывающие на таможенную территорию Евразийского экономического союза, совпадают с транспортными средствами, осуществляющими перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита;
0 – транспортные средства, прибывающие на таможенную территорию Евразийского экономического союза,
не совпадают с транспортными средствами, осуществляющими перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
12.11.2. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
0..1
B.042.00108
1
если реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" содержит значение "0", то реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение кода вида транспорта в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров, иначе реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00110
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)"должен содержать значение "2004"
12.11.3. Количество транспортных средств
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)
0..1
B.042.00111
1
если реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" содержит значение "0", то реквизит "Количество транспортных средств
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество транспортных средств (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" не должен быть заполнен
12.11.4. Информация о транспортном средстве
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)
0..*

12.10.1. Салынған сәйкестендіру құралдарының саны
(casdo:‌Seal‌Quantity)
1
12.10.2. Пломбиратордың нөмірі
(casdo:‌Seal‌Device‌Id)
0..*
12.10.3. Қорғау пломбасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Seal‌Id)
0..*
12.10.4. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..*
12.11. Транзит кезіндегі көлік құралдары
(cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)
7 в)
0..1
B.042.00106
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Транзит кезіндегі көлік құралдары (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Транзит кезіндегі көлік құралдары (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылмайды
12.11.1. Мәліметтер үйлесуінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
1
B.042.00107
1
"Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келетін көлік құралдары тауарларды кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тасымалдауды жүзеге асыратын көлік құралдарымен үйлеседі;
0 – Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келетін көлік құралдары тауарларды кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тасымалдауды жүзеге асыратын көлік құралдарымен үйлеспейді
12.11.2. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
0..1
B.042.00108
1
егер "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі көлік түрлерінің және тауарларды тасымалдаудың сыныптауышына сәйкес көлік түрі кодының мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00110
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2004" мәнін қамтуға тиіс
12.11.3. Көлік құралдарының саны
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)
0..1
B.042.00111
1
егер "Мәліметтер үйлесуінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралдарының саны (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралдарының саны (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
12.11.4. Көлік құралы туралы ақпарат
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)
0..*

B.042.00112
1
если реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" содержит значение "0", то реквизит "Информация о транспортном средстве (cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Информация о транспортном средстве (cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00795
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" содержит 1 из значений: "31", "32", то для указания сведений о прицепном транспортном средстве должны создаваться отдельные экземпляры реквизита "Информация о транспортном средстве
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)"
*.1. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1

B.042.00112
1
егер "Мәліметтер үйлесуінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы туралы ақпарат (cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралы туралы ақпарат (cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00795
2
BY
егер "Транзит кезіндегі көлік құралдары (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "31", "32" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда тіркемелі көлік құралы туралы мәліметтерді көрсету үшін "Көлік құралы туралы ақпарат
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)" деректемесінің жекелеген даналары жасалуға тиіс
*.1. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1

B.042.00114
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" не содержит значение "20" и известны сведения о стране регистрации транспортного средства, атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира, иначе атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.042.00115
1
если заполнен атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)", атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать значение "2021", иначе атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
*.2. Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства
(casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)
0..1
B.042.00116
2
AM, KG, KZ, RU

B.042.00114
1
егер "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "20" мәнін қамтымаса және көлік құралын тіркеу елі туралы мәліметтер белгілі болса, "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдері сыныптауышына сәйкес көлік құралын тіркеген ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылмауға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1
B.042.00115
1
егер "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты, "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты толтырылса, ол "2021" мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты толтырылмауға тиіс
*.2. Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
(casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)
0..1
B.042.00116
2
AM, KG, KZ, RU

если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" содержит 1 из значений: "31", "32", то реквизит "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен

егер "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі: "31", "32" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылмайды

B.042.00796
2
BY
реквизит "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.042.00117
1
если известны сведения о стране регистрации первого прицепного транспортного средства, то атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id) должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации первого прицепного транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира, иначе атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.042.00118
1
если заполнен атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)", то атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" должен содержать значение "2021", иначе атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
*.3. Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства
(casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)
0..1
B.042.00119
2
AM, KG,KZ, BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" содержит значение "32", то реквизит "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
B.042.00797
2
BY
реквизит "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.042.00120
1
если известны сведения о стране регистрации второго прицепного транспортного средства, то атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации второго прицепного транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира, иначе атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1

B.042.00796
2
BY
"Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.042.00117
1
егер бірінші тіркемелі көлік құралын тіркеу елі туралы мәліметтер белгілі болса, онда "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес бірінші тіркемелі көлік құралын тіркеген ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылмайды
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1
B.042.00118
1
егер "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылса, онда "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты толтырылмайды
*.3. Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
(casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)
0..1
B.042.00119
2
AM, KG,KZ, BY
егер "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "32" мәнін қамтыса, онда "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00797
2
BY
"Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.042.00120
1
егер екінші тіркемелі көлік құралын тіркеу елі туралы мәліметтер белгілі болса, онда "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екінші тіркемелі көлік құралын тіркеген ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылмайды
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1

B.042.00121
1
если заполнен атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)", то атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" должен содержать значение "2021", иначе атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
*.4. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1

B.042.00121
1
егер "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылса, онда "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты толтырылмайды
*.4. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1

B.042.00798
2
BY
реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00799
2
BY
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение "2024"
*.7. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
0..1

B.042.00798
2
BY
"Халықаралық тасымал көлік құралы типінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00799
2
BY
"Халықаралық тасымал көлік құралы типінің коды (casdo:TransportTypeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2024" мәнін қамтуға тиіс
*.7. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
0..1

B.042.00570
1
реквизит Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code) не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
12.12. Таможенный орган и пункт назначения
(cacdo:‌Transit‌Termination‌Details)
7 в)
0..1
B.042.00125
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "06", то реквизит "Таможенный орган и пункт назначения (cacdo:‌Transit‌Termination‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Таможенный орган и пункт назначения (cacdo:‌Transit‌Termination‌Details)" не должен быть заполнен
12.12.1. Таможенный орган
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
1
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.042.00127
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать восьмизначный код таможенного органа, который является таможенным органом назначения для таможенной процедуры таможенного транзита
*.2. Наименование таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
0..1
B.042.00128
1
реквизит "Наименование таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Name)" должен содержать наименование таможенного органа, который является таможенным органом назначения для таможенной процедуры таможенного транзита
*.3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00129
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
12.12.2. Номер (идентификатор) зоны таможенного контроля
(casdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Id)
0..1
12.12.3. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00133
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода государства – члена Евразийского экономического союза, включившего юридическое лицо в реестр уполномоченных экономических операторов или реестр владельцев складов временного хранения, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00134
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.042.00571
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:RegistrationNumberId)" должен содержать номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов или реестр владельцев складов временного хранения без указания признака перерегистрации (буквы
добавления)
*.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1

B.042.00570
1
Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code) деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
12.12. Кеден органы және межелі пункт
(cacdo:‌Transit‌Termination‌Details)
7 в)
0..1
B.042.00125
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кеден органы және межелі пункт (cacdo:‌Transit‌Termination‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кеден органы және межелі пункт (cacdo:‌Transit‌Termination‌Details)" деректемесі толтырылмайды
12.12.1. Кеден органы
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
1
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.042.00127
1
"Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі кедендік транзит кедендік рәсімі үшін межелі кеден органы болып табылатын кеден органының сегіз орынды кодын қамтуға тиіс
*.2. Кеден органының атауы
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
0..1
B.042.00128
1
"Кеден органының атауы (csdo:CustomsOfficeName)" деректемесі кедендік транзит кедендік рәсімі үшін межелі кеден органы болып табылатын кеден органының атауын қамтуға тиіс
*.3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00129
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
12.12.2. Кедендік бақылау аймағының нөмірі (сәйкестендіргіші)
(casdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Id)
0..1
12.12.3. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00133
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі заңды тұлғаны әлем елдері сыныптауышына сәйкес уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне немесе уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне қосқан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00134
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.042.00571
1
"Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі (casdo:RegistrationNumberId)" деректемесі қайта тіркеу белгісі (қосу әрпі) көрсетілместен уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне немесе уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірін қамтуға тиіс
*.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1

B.042.00572
1
если номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов или реестр владельцев складов временного хранения содержит признак перерегистрации (букву добавления), то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" не должен быть заполнен
*.4. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00573
1
если номер свидетельства о включении в реестр уполномоченного экономического оператора содержит сведения о типе свидетельства, реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
12.12.4. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1

B.042.00572
1
егер уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне немесе уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірі қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін) қамтыса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылмайды
*.4. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00573
1
егер уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірі куәліктің типі туралы мәліметтерді қамтыса, "Куәлік түрінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Куәлік түрінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмайды
12.12.4. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1

B.042.00137
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение "3"-почтовый адрес
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00138
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны адреса места доставки товаров в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.042.00137
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі мына мәнді қамтуға тиіс: "3"-пошта мекенжайы
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00138
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды жеткізу орнының мекенжайы елі кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.042.00139
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.042.00574
2
AM
BY
KZ
RU
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.00140
2
KG
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" может быть заполнен
B.042.00141
2
KG
если реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" заполнен, то должен содержать код административно-территориальной единицы в соответствии с государственным классификатором системы обозначений объектов административно-территориальных и территориальных единиц (ЕК СОАТЕ)
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
0..1
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1
B.042.00142
1
если реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" заполнен, то реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита " Город (csdo:‌City‌Name)"
*.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.042.00146
1
реквизит "Почтовый индекс (csdo:‌Post‌Code)" не должен быть заполнен
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.042.00147
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
12.13. Грузовые операции
(cacdo:‌PITranshipment‌Details)
5 ш)
7 а)
7 в)
порядок использоания ПИ
0..*
B.042.00575
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "15", "16", "17", "18" реквизит "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" должен быть заполнен
B.042.00751
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", "06" реквизит "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" может быть заполнен
B.042.00148
2
AM,
KG,
KZ,
RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "02", "06", то реквизит "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" может быть заполнен
B.042.00576
2
AM,
KG,
KZ,
RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значения: "02", "06", "15", "16", "17", "18", то реквизит "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" не должен быть заполнен

B.042.00139
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.042.00574
2
AM
BY
KZ
RU
"Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00140
2
KG
"Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.00141
2
KG
егер "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылса, онда ол әкімшілік-аумақтық және аумақтық бірліктер объектілерін белгілеу жүйесінің мемлекеттік сыныптауышына (ЕК СОАТЕ) сәйкес әкімшілік-аумақтық бірліктің кодын қамтуға тиіс
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1
B.042.00142
1
егер "Елді мекен (csdo:SettlementName)" деректемесі толтырылса, онда "Елді мекен (csdo:SettlementName)" деректемесі "Қала (csdo:CityName)" деректемесінің мәнінен ерекше елді мекеннің атауын қамтуға тиіс
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.042.00146
1
"Пошта индексі (csdo:PostCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.042.00147
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.13. Жүк операциялары
(cacdo:‌PITranshipment‌Details)
5 ш)
7 а)
7 в)
порядок использоания ПИ
0..*
B.042.00575
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі "15", "16", "17", "18" мәндерінің 1-ін қамтыса, "Жүк операциялары (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00751
2
BY
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01", "06" мәнін қамтыса, "Жүк операциялары (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.00148
2
AM,
KG,
KZ,
RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "02", "06" мәнін қамтыса, онда "Жүк операциялары (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.00576
2
AM,
KG,
KZ,
RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "02", "06", "15", "16", "17", "18" мәндерін қамтымаса, онда "Жүк операциялары (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.042.00752
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значения: "01", "06", то реквизит "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" не должен быть заполнен
12.13.1. Код вида грузовой операции
(casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)
5
7 в)
1
B.042.00577
1
реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – разгрузка товаров в месте прибытия;
2 – перегрузка (перевалка) товаров, замена транспортных средств в месте прибытия;
3 – перегрузка (перевалка) товаров, замена транспортных средств при перевозке товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
12.13.2. Признак контейнерных перевозок
(casdo:‌Container‌Indicator)
5
7 в)
0..1

B.042.00752
2
BY
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01", "06" мәндерін қамтымаса, онда "Жүк операциялары (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.13.1. Жүк операциясы түрінің коды
(casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)
5
7 в)
1
B.042.00577
1
"Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperationKindCode)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – тауарларды келу орнында түсіру;
2 – тауарларды келу орнында қайта тиеу (ауыстырып тиеу), көлік құралдарын ауыстыру;
3 – кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдау кезінде тауарларды қайта тиеу (ауыстырып тиеу), көлік құралдарын ауыстыру
12.13.2. Контейнерлік тасымалдар белгісі
(casdo:‌Container‌Indicator)
5
7 в)
0..1

B.042.00150
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "2", "3", реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – осуществляется перегрузка товаров из одного контейнера в другой;
0 – остальные случаи;
иначе реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" не должен быть заполнен

B.042.00150
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі: "2", "3" мәндерінің 1-ін қамтыса, "Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:ContainerIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – тауарларды бір контейнерден екіншісіне қайта тиеу жүзеге асырылады;
0 – қалған жағдайлар;
әйтпесе "Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:‌Container‌Indicator)" деректемесі толтырылмайды

12.13.3. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
7 в)
0..1
B.042.00151
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны совершения грузовой операции в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00152
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)"должен содержать значение "2021"
12.13.4. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
12.13.5. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
7 в)
0..1
B.042.00578
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" не должен быть заполнен
12.13.6. Таможенный орган
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
7 в)
0..1

12.13.3. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
7 в)
0..1
B.042.00151
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі "3" мәнін қамтыса, "Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес жүк операциясын жасау елі кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00152
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
12.13.4. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
12.13.5. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
7 в)
0..1
B.042.00578
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі "3" мәнін қамтыса, "Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе , "Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылмайды
12.13.6. Кеден органы
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
7 в)
0..1

B.042.00579
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", реквизит "Таможенный орган (ccdo:‌Customs‌Office‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Таможенный орган (ccdo:‌Customs‌Office‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.042.00154
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать код таможенного органа в котором совершаются грузовые операции в соответствии с классификатором таможенных органов, применяемом в государстве – члене Евразийского экономического союза
*.2. Наименование таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
0..1
B.042.00155
1
реквизит "Наименование таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)" не должен быть заполнен
*.3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00156
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
12.13.7. Транспортное средство при перегрузке товаров
(cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)
5
7 в)
0..1
B.042.00158
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "2", "3", реквизит "Транспортное средство при перегрузке товаров (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Транспортное средство при перегрузке товаров (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
5
7 в)
0..1
B.042.00159
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение кода вида транспорта в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00160
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)"должен содержать значение "2004"
*.2. Код страны регистрации транспортного средства
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
7 в)
0..1

B.042.00579
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі "3" мәнін қамтыса, "Кеден органы (ccdo:‌Customs‌Office‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе Кеден органы (ccdo:‌Customs‌Office‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.042.00154
1
Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте қолданылатын кеден органдарының сыныптауышына сәйкес жүк операциялары жасалатын кеден органының кодын қамтуға тиіс
*.2. Кеден органының атауы
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
0..1
B.042.00155
1
"Кеден органының атауы (csdo:CustomsOfficeName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00156
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
12.13.7. Тауарларды қайта тиеу кезіндегі көлік құралы
(cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)
5
7 в)
0..1
B.042.00158
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі "2", "3" мәндерінің 1-ін қамтыса, "Тауарларды қайта тиеу кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Тауарларды қайта тиеу кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
5
7 в)
0..1
B.042.00159
1
"Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі көлік және тауарларды тасымалдау түрлерінің сыныптауышына сәйкес көлік түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00160
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2004" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Көлік құралын тіркеу елінің коды
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
7 в)
0..1

B.042.00161
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортное средство при перегрузке товаров (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" содержит значение "20", то реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" должен содержать значение кода страны регистрации активного транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира или значение "00" - неизвестна
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.042.00161
1
егер "Тауарларды қайта тиеу кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "20" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес белсенді көлік құралын тіркеу елі кодының мәнін немесе "00" - белгісіз мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.042.00580
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.3. Количество транспортных средств
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)
7 в)
0..1
B.042.00581
1
реквизит "Количество транспортных средств (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" должен быть заполнен
*.4. Информация о транспортном средстве
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)
5
7 в)
0..*

B.042.00580
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Көлік құралдарының саны
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)
7 в)
0..1
B.042.00581
1
"Көлік құралдарының саны (casdo:TransportMeansQuantity)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.4. Көлік құралы туралы ақпарат
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)
5
7 в)
0..*

B.042.00162
1
реквизит "Информация о транспортном средстве
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)" должен быть заполнен
B.042.00800
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита Транспортное средство при перегрузке товаров (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details) содержит 1 из значений: "31", "32", то для указания сведений о прицепном транспортном средстве должны создаваться отдельные экземпляры реквизита "Информация о транспортном средстве
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)"

B.042.00162
1
"Көлік құралы туралы ақпарат (cacdo:TransportMeansRegistrationIdDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00800
2
BY
егер Тауарларды қайта тиеу кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details) деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "31", "32" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда тіркемелі көлік құралы туралы мәліметтерді көрсету үшін "Көлік құралы туралы ақпарат (cacdo:TransportMeansRegistrationIdDetails)" деректемесінің жекелеген даналары жасалуға тиіс

*.4.1. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
5
7 в)
1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.042.00164
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортное средство при перегрузке товаров (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" не содержит значение "20" и известны сведения о стране регистрации транспортного средства, атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира, иначе атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.042.00165
1
если заполнен атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)", атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать значение "2021", иначе атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
*.4.2. Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства
(casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)
5
7 в)
0..1
B.042.00166
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортное средство при перегрузке товаров (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" содержит 1 из значений: "31", "32", то реквизит "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
B.042.00801
2
BY
реквизит "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.042.00167
1
если известны сведения о стране регистрации первого прицепного транспортного средства, то атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id) должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации первого прицепного транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира, иначе атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1

*.4.1. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
5
7 в)
1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.042.00164
1
егер "Тауарларды қайта тиеу кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "20" мәнін қамтымаса және көлік құралын тіркеген ел туралы мәліметтер белгілі болса, "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес көлік құралын тіркеген ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылмауға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1
B.042.00165
1
егер "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылса, "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты толтырылмайды
*.4.2. Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
(casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)
5
7 в)
0..1
B.042.00166
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Тауарларды қайта тиеу кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі: "31", "32" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00801
2
BY
"Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.042.00167
1
егер бірінші тіркемелі көлік құралын тіркеген ел туралы мәліметтер белгілі болса, онда "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id) деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес бірінші тіркемелі көлік құралын тіркеген ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id) деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылмайды
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1

B.042.00168
1
если заполнен атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)", то атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" должен содержать значение "2021", иначе атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
*.4.3. Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства
(casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)
5
7 в)
0..1
B.042.00169
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" "Транспортное средство при перегрузке товаров (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" содержит значение "32", то реквизит "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
B.042.00802
2
BY
реквизит "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.042.00170
1
если известны сведения о стране регистрации второго прицепного транспортного средства, то атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации второго прицепного транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира, иначе атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.042.00171
1
если заполнен атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)", то атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" должен содержать значение "2021", иначе атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен

B.042.00168
1
егер "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id) деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылса, онда "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты толтырылмайды
*.4.3. Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
(casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)
5
7 в)
0..1
B.042.00169
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" "Тауарларды қайта тиеу кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" деректемесі "32" мәнін қамтыса, онда "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00802
2
BY
"Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.042.00170
1
егер екінші тіркемелі көлік құралын тіркеген ел туралы мәліметтер белгілі болса, онда "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екінші тіркемелі көлік құралын тіркеген ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылмайды
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1
B.042.00171
1
егер "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылса, "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты толтырылмайды

*.4.7. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
0..1
B.042.00174
1
реквизит Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code) не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
12.13.8. Идентификатор контейнера
(casdo:‌Container‌Id)
5
7 в)
0..*
B.042.00175
1
если реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" в составе реквизита "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" содержит значение "1", то реквизит "Идентификатор контейнера (casdo:‌Container‌Id)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Идентификатор контейнера (casdo:‌Container‌Id)" не должен быть заполнен
12.13.9. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
5
0..1

*.4.7. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
0..1
B.042.00174
1
Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code) деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
12.13.8. Контейнердің сәйкестендіргіші
(casdo:‌Container‌Id)
5
7 в)
0..*
B.042.00175
1
егер "Жүк операциялары (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:‌Container‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Контейнердің сәйкестендіргіші (casdo:‌Container‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Контейнердің сәйкестендіргіші (casdo:‌Container‌Id)" деректемесі толтырылмайды
12.13.9. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
5
0..1

B.042.00584
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "1", "2", реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" может быть заполнен, иначе реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
12.14. Товарная партия
(cacdo:‌PIATConsignment‌Details)
1..*
B.042.00783
1
если реквизит "Признак перевозки по книжке МДП casdo:TIRCarnetIndicator)" содержит значение "0", то должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Товарная партия (cacdo:PIATConsignmentDetails)"
B.042.00177
1
если реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)" содержит значение "1", то для реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" должен быть заполнен 1 из реквизитов: "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)", "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)", иначе реквизиты "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)", "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" не должны быть заполнены
B.042.00585
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "01", то для реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" должен быть заполнен 1 из реквизитов: "Стоимость (casdo:‌CA‌Invoice‌Value‌Amount)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)";
"Стоимость (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" в составе каждого экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)"
B.042.00586
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "05" и не содержит значение "01", то для реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" может быть заполнен 1 из реквизитов: "Стоимость (casdo:‌CA‌Invoice ‌Value‌Amount)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)";
"Стоимость (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" в составе каждого экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)"
B.042.00587
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" не содержит значение "01", "05", "06", реквизиты "Стоимость (casdo:‌CA‌Invoice ‌Value‌Amount)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)";
"Стоимость (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" в составе каждого экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" не должны быть заполнены

B.042.00584
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі: "1", "2" мәндерінің 1-ін қамтыса, "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.14. Тауар партиясы
(cacdo:‌PIATConsignment‌Details)
1..*
B.042.00783
1
егер "ХЖТ кітапшасы бойынша тасымал белгісі casdo:TIRCarnetIndicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Тауар партиясы (cacdo:PIATConsignmentDetails)" деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
B.042.00177
1
егер "Көлік құралы (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:‌Container‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесі үшін "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)", "Тауар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" деректемелерінің 1-і толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)", "Тауар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" деректемелері толтырылмайды
B.042.00585
2
BY
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесі үшін "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Құны (casdo:‌CA‌Invoice‌Value‌Amount)"; "Тауар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" деректемесінің әрбір данасының құрамындағы "Құны (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" деректемелерінің 1-і толтырылуға тиіс
B.042.00586
2
BY
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі "05" мәнін қамтыса және "01" мәнін қамтымаса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесі үшін "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Құны (casdo:‌CA‌Invoice‌Value‌Amount)"; "Тауар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" деректемесінің әрбір данасының құрамындағы "Құны (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" деректемелерінің 1-і толтырылуы мүмкін
B.042.00587
2
BY
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі 01", "05", "06" мәндерін қамтымаса, Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Құны (casdo:‌CA‌Invoice‌Value‌Amount)"; "Тауар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" деректемесінің әрбір данасының құрамындағы "Құны (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" деректемелері толтырылмауға тиіс

B.042.00588
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "02" то для реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" должен быть заполнен 1 из реквизитов: "Стоимость (casdo:‌CA‌Invoice ‌Value‌Amount)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)";
"Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" в составе каждого экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)"
B.042.00589
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "05" и не содержит значение "02", то для реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" может быть заполнен 1 из реквизитов: "Стоимость (casdo:‌CA‌Invoice ‌Value‌Amount)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)";
"Стоимость (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" в составе каждого экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)"
B.042.00590
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" не содержит значение "02", "05", "06", реквизиты "Стоимость (casdo:‌CA‌Invoice ‌Value‌Amount)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)";
"Стоимость (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" в составе каждого экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" не должны быть заполнены
12.14.1. Транспортный (перевозочный) документ
(cacdo:‌PIATTransport‌Document‌Details)
5 л)
7 а)
7 б) абз 1
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
8
0..1

B.042.00588
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі "02" мәнін қамтыса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесі үшін "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Құны (casdo:‌CA‌Invoice‌Value‌Amount)"; "Тауар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" деректемесінің әрбір данасының құрамындағы "Құны (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" деректемелерінің 1-і толтырылуға тиіс
B.042.00589
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі "05" мәнін қамтыса және "02" мәнін қамтымаса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесі үшін "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Құны (casdo:‌CA‌Invoice‌Value‌Amount)"; "Тауар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" деректемесінің әрбір данасының құрамындағы "Құны (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" деректемелерінің 1-і толтырылуы мүмкін
B.042.00590
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі "02", "05", "06" мәндерін қамтымаса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Құны (casdo:‌CA‌Invoice‌Value‌Amount)"; "Тауар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" деректемесінің әрбір данасының құрамындағы "Құны (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" деректемелері толтырылмауға тиіс
12.14.1. Көлік (тасымал) құжаты
(cacdo:‌PIATTransport‌Document‌Details)
5 л)
7 а)
7 б) абз 1
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
8
0..1

B.042.00178
2
BY, KG, KZ, RU
реквизит "Транспортный (перевозочный) документ (cacdo:‌PIATTransport‌Document‌Details)" должен быть заполнен
B.042.00591
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит 1 из значений: "02", "03", "05", "06", "11", "12", "13", то реквизит "Транспортный (перевозочный) документ (cacdo:‌PIATTransport‌Document‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Транспортный (перевозочный) документ (cacdo:‌PIATTransport‌Document‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00179
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00180
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)"должен содержать значение "2009"
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1

B.042.00178
2
BY, KG, KZ, RU
"Көлік (тасымал) құжаты (cacdo:‌PIATTransport‌Document‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00591
2
AM
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі "02", "03", "05", "06", "11", "12", "13" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Көлік (тасымал) құжаты (cacdo:‌PIATTransport‌Document‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік (тасымал) құжаты (cacdo:‌PIATTransport‌Document‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00179
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00180
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1

B.042.00592
1
реквизит "Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00182
реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен
B.042.00762
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.5. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
5 л)
7 а)
7 б) абз 1
0..1
B.042.00183
2
BY, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "01", то реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" не должен быть заполнен

B.042.00592
1
"Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00182
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00762
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.5. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
5 л)
7 а)
7 б) абз 1
0..1
B.042.00183
2
BY, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылмайды

B.042.00593
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит 1 из значений: "02", "03", то реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" не должен быть заполнен
12.14.2. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
9
0..1
B.042.00186
1
если таможенным органом зарегистрирована таможенная декларация в виде электронного документа, поданная в соответствии с особенностями таможенного декларирования, определенными статьей 114 ТК ЕАЭС, ревизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
*.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1

B.042.00593
2
AM
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі "02", "03" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда реквизит "Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылмайды
12.14.2. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
9
0..1
B.042.00186
1
егер кеден органы ЕАЭО КК 114-бабында айқындалған кедендік декларациялау ерекшеліктеріне сәйкес берілген электрондық құжат түріндегі кедендік декларацияны тіркесе, "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
*.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1

B.042.00188
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
*.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
0..1
B.042.00190
1
ревизит "Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)" не должен быть заполнен
12.14.3. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
5 м)
7 а)
7 б)
7 г)
0..1
B.042.00191
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05", то реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" не должен быть заполнен
B.042.00792
1
если реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" заполнен, то при перевозке насыпом, наливом, навалом и т.п. реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен содержать значение "0"

B.042.00188
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.3. Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
*.4. Реттік нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
0..1
B.042.00190
1
"Реттік нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.14.3. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
5 м)
7 а)
7 б)
7 г)
0..1
B.042.00191
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі "01", "05" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00792
1
егер "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылса, онда үйюмен, құюмен, салумен және т.б. тасымалдау кезінде "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі "0" мәнін қамтуға тиіс

12.14.4. Страна отправления
(cacdo:‌Departure‌Country‌Details)
5 е)
7 а)
7 в)
7 ж)
0..1
B.042.00192
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "06", "11", то реквизит "Страна отправления (cacdo:‌Departure‌Country‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Страна отправления (cacdo:‌Departure‌Country‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
1
B.042.00193
1
реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны отправления в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00194
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.042.00197
1
реквизит "Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
12.14.5. Страна назначения
(cacdo:‌Destination‌Country‌Details)
5 е)
7 а)
7 в)
7 ж)
0..1

12.14.4. Жөнелту елі
(cacdo:‌Departure‌Country‌Details)
5 е)
7 а)
7 в)
7 ж)
0..1
B.042.00192
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі "01", "06", "11" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Жөнелту елі (cacdo:‌Departure‌Country‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жөнелту елі (cacdo:‌Departure‌Country‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
1
B.042.00193
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі әлем елдері сыныптауышына сәйкес жөнелту елі кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00194
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.042.00197
1
"Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.14.5. Межелі ел
(cacdo:‌Destination‌Country‌Details)
5 е)
7 а)
7 в)
7 ж)
0..1

B.042.00198
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "06", то реквизит "Страна назначения (cacdo:‌Destination‌Country‌Details)" должен быть заполнен
B.042.00763
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "11", то реквизит "Страна назначения (cacdo:‌Destination‌Country‌Details)" может быть заполнен

B.042.00198
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі "01", "06" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Межелі ел (cacdo:‌Destination‌Country‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00763
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі "11" мәнін қамтыса, онда "Межелі ел (cacdo:‌Destination‌Country‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.042.00764
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значения: "01", "06" "11", то реквизит "Страна назначения (cacdo:‌Destination‌Country‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
1
B.042.00199
1
реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны назначения в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00200
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1

B.042.00764
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі "01", "06" "11" мәндерін қамтымаса, онда "Межелі ел (cacdo:‌Destination‌Country‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
1
B.042.00199
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес межелі ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00200
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1

B.042.00202
1
реквизит "Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
12.14.6. Стоимость
(casdo:‌CAInvoice‌Value‌Amount)
5 ц)
7 а)
7 в)
0..1
B.042.00203
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Стоимость (casdo: CAInvoiceValueAmount)" должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
1
B.042.00204
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость (casdo: CAInvoiceValueAmount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор классификатора валют
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
0..1
B.042.00205
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Стоимость (casdo: CAInvoiceValueAmount)" должен содержать значение "2022"
12.14.7. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 п)
7 а)
7 б)
0..1
B.042.00206
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05" реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" может содержать общий вес товара по транспортному документу, выраженный в килограммах, иначе реквизит Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure) не должен быть заполнен
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.042.00207
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.042.00208
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2016"
12.14.8. Отправитель
(cacdo:‌PIATConsignor‌Details)
5 ж)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 е)
7 ж)
0..1
B.042.00209
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05", "06", "11", "13", то реквизит " Отправитель (cacdo:‌PIATConsignor‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Отправитель (cacdo:‌PIATConsignor‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00210
1
для реквизита "Отправитель (cacdo:‌PIATConsignor‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
*.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1

B.042.00202
1
"Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.14.6. Құны
(casdo:‌CAInvoice‌Value‌Amount)
5 ц)
7 а)
7 в)
0..1
B.042.00203
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Құны (casdo: CAInvoiceValueAmount)" деректемесі толтырылуға тиіс
а) валютаның коды
(атрибут currency‌Code)
1
B.042.00204
1
"Құны (casdo: CAInvoiceValueAmount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валюта кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
0..1
B.042.00205
1
"Құны (casdo: CAInvoiceValueAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
12.14.7. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 п)
7 а)
7 б)
0..1
B.042.00206
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01", "05" мәндерінің 1-ін қамтыса, "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі тауардың көлік құжаты бойынша килограммен көрсетілген жалпы салмағын қамтуы мүмкін, әйтпесе "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмайды
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.042.00207
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.042.00208
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс
12.14.8. Жөнелтуші
(cacdo:‌PIATConsignor‌Details)
5 ж)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 е)
7 ж)
0..1
B.042.00209
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01", "05", "06", "11", "13" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Жөнелтуші (cacdo:‌PIATConsignor‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жөнелтуші (cacdo:‌PIATConsignor‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00210
1
"Жөнелтуші (cacdo:‌PIATConsignor‌Details)" деректемесі үшін: "Субъектінің атауы (csdo:SubjectName)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:SubjectBriefName)" деректемелерінің 1 дәлме-дәл толтырылуға тиіс
*.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
*.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1

B.042.00223
2
KG
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать персональный идентификационный номер (ПИН)
B.042.00224
2
RU
реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:PersonId)" не должен быть заполнен
*.7. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
B.042.00225
1
реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должен быть заполнен
B.042.00765
1
для реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должно быть заполнено не менее 1 из следующих реквизитов: "Город (csdo:‌City‌Name)",
"Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)"
*.7.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00227
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение
"1" – адрес регистрации
*.7.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00228
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации отправителя в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00229
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.7.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1

B.042.00223
2
KG
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" толтырылса, онда ол дербес сәйкестендіру нөмірін (ДСН) қамтуға тиіс
B.042.00224
2
RU
"Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.7. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
B.042.00225
1
"Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00765
1
"Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі үшін мына деректемелердің кемінде 1-і толтырылуға тиіс:"Қала (csdo:‌City‌Name)",
"Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)"
*.7.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00227
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі мына мәнді қамтуға тиіс:
"1" – тіркелу мекенжайы
*.7.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00228
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлім елдерінің сыныптауышына сәйкес жөнелтушіні тіркеу елі кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00229
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.7.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1

*.7.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.7.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.042.00233
1
реквизит "Почтовый индекс (csdo:‌Post‌Code)" не должен быть заполнен
*.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.042.00234
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
*.8. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
5 т)
7 а)
7 б)
абз 1
0..1
B.042.00235
2
BY,
KG,
KZ,
RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – отправитель товаров совпадает с продавцом товаров;
0 – отправитель товаров не совпадает с продавцом товаров;
иначе реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" не должен быть заполнен
B.042.00595
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "02", "14", то реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – отправитель товаров совпадает с продавцом товаров;
0 – отправитель товаров не совпадает с продавцом товаров;
иначе реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" не должен быть заполнен
12.14.9. Получатель
(cacdo:‌PIATConsignee‌Details)
5 ж)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 е)
7 ж)
0..1
B.042.00236
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05", "06", "11", "13", то реквизит "Получатель (cacdo:‌PIATConsignee‌Details " должен быть заполнен, иначе реквизит Получатель (cacdo:‌PIATConsignee‌Details " не должен быть заполнен
B.042.00237
1
для реквизита "Получатель
(cacdo:‌PIATConsignee‌Details " должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
*.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.042.00596
2
AM
BY
KG
RU
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
B.042.00238
2
KZ
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" может быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.042.00239
2
KZ
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "KZ"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1

*.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.7.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.042.00233
1
"Пошта индексі (csdo:PostCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.042.00234
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.8. Мәліметтер үйлесуінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
5 т)
7 а)
7 б)
абз 1
0..1
B.042.00235
2
BY,
KG,
KZ,
RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – тауарларды жөнелтуші тауарларды сатушымен үйлеседі;
0 – тауарларды жөнелтуші тауарларды сатушымен үйлеспейді; әйтпесе "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00595
2
AM
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "02", "14" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – тауарларды жөнелтуші тауарларды сатушымен үйлеседі;
0 – тауарларды жөнелтуші тауарларды сатушымен үйлеспейді; әйтпесе "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.14.9. Алушы
(cacdo:‌PIATConsignee‌Details)
5 ж)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 е)
7 ж)
0..1
B.042.00236
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01", "05", "06", "11", "13" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Алушы (cacdo:‌PIATConsignee‌Details" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Алушы (cacdo:‌PIATConsignee‌Details" деректемесі толтырылмайды
B.042.00237
1
"Алушы (cacdo:‌PIATConsigneeDetails" деректемесі үшін "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемелерінің 1-і дәлме-дәл толтырылуға тиіс
*.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
*.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.042.00596
2
AM
BY
KG
RU
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00238
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.042.00239
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты "KZ" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1

*.7.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.7.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.042.00263
1
реквизит "Почтовый индекс (csdo:‌Post‌Code)" не должен быть заполнен
*.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.042.00264
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
*.8. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
5 у)
7 а)
7 б) абз 1
0..1
B.042.00265
2
BY,
KG,
KZ,
RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – получатель товаров совпадает с покупателем товаров;
0 – получатель товаров совпадает с покупателем товаров;
иначе реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" не должен быть заполнен
B.042.00598
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "02", "14", то реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – получатель товаров совпадает с покупателем товаров;
0 – получатель товаров не совпадает с покупателем товаров;
иначе реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" не должен быть заполнен
12.14.10. Продавец
(cacdo:‌PISeller‌Details)
5 т)
7 а)
7 б) абз 1
0..1
B.042.00266
2
BY,
KG,
KZ,
RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01" и реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Отправитель (cacdo:‌PIATConsignor‌Details)" содержит значение "0", то реквизит "Продавец (cacdo:‌PISeller‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Продавец (cacdo:‌PISeller‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00599
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "02", "14" и реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Отправитель (cacdo:‌PIATConsignor‌Details)" содержит значение "0", то реквизит "Продавец (cacdo:‌PISeller‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Продавец (cacdo:‌PISeller‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00267
1
для реквизита "Продавец (cacdo:‌PISeller‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
*.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1

*.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.7.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.042.00263
1
"Пошта индексі (csdo:PostCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.042.00264
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.8. Мәліметтер үйлесуінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
5 у)
7 а)
7 б) абз 1
0..1
B.042.00265
2
BY,
KG,
KZ,
RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – тауарларды алушы тауарларды сатып алушымен үйлеседі;
0 – тауарларды алушы тауарларды сатып алушымен үйлеседі; әйтпесе "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00598
2
AM
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "02", "14" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – тауарларды алушы тауарларды сатып алушымен үйлеседі;
0 – тауарларды алушы тауарларды сатып алушымен үйлеспейді; әйтпесе "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.14.10. Сатушы
(cacdo:‌PISeller‌Details)
5 т)
7 а)
7 б) абз 1
0..1
B.042.00266
2
BY,
KG,
KZ,
RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01" мәнін қамтыса және "Жөнелтуші (cacdo:‌PIATConsignor‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Сатушы (cacdo:‌PISeller‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Сатушы (cacdo:‌PISeller‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00599
2
AM
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "02", "14" мәндерінің 1-ін қамтыса және "Жөнелтуші (cacdo:‌PIATConsignor‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Сатушы (cacdo:‌PISeller‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Сатушы (cacdo:‌PISeller‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00267
1
"Сатушы (cacdo:‌PISeller‌Details)" деректемесі үшін "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемелерінің 1-і дәлме-дәл толтырылуға тиіс
*.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
*.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1

*.7.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.7.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.042.00290
1
реквизит "Почтовый индекс (csdo:‌Post‌Code)" не должен быть заполнен
*.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.042.00291
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
12.14.11. Покупатель
(cacdo:‌PIBuyer‌Details)
5 у)
7 а)
7 б) абз 1
0..1
B.042.00292
2
BY,
KG,
KZ,
RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01" и реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Получатель (cacdo:‌PIATConsignee‌Details)" содержит значение "0", то реквизит "Покупатель (cacdo:‌PIBuyer‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Покупатель (cacdo:‌PIBuyer‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00602
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "02", "14" и реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Получатель (cacdo:‌PIATConsignee‌Details)" содержит значение "0", то реквизит "Покупатель (cacdo:‌PIBuyer‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Покупатель (cacdo:‌PIBuyer‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00293
1
для реквизита "Покупатель (cacdo:‌PIBuyer‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
*.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.042.00603
2
AM
BY
KG
RU
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
B.042.00294
2
KZ
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" может быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.042.00295
2
KZ
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "KZ"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.042.00296
2
KZ
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "2021"
*.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1

*.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.7.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.042.00290
1
"Пошта индексі (csdo:PostCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.042.00291
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.14.11. Сатып алушы
(cacdo:‌PIBuyer‌Details)
5 у)
7 а)
7 б) абз 1
0..1
B.042.00292
2
BY,
KG,
KZ,
RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса және "Алушы (cacdo:‌PIATConsignee‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Сатып алушы (cacdo:‌PIBuyer‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Сатып алушы (cacdo:‌PIBuyer‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00602
2
AM
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "02", "14" мәндерінің 1-ін қамтыса және "Алушы (cacdo:‌PIATConsignee‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Сатып алушы (cacdo:‌PIBuyer‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Сатып алушы (cacdo:‌PIBuyer‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00293
1
"Сатып алушы (cacdo:‌PIBuyer‌Details)" деректемесі үшін: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемелерінің 1-і дәлмен-дәл толтырылуға тиіс
*.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
*.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.042.00603
2
AM
BY
KG
RU
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00294
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.042.00295
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты "KZ" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1
B.042.00296
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.4. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1

*.7.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
*.7.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
0..1
*.7.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
0..1
*.7.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1
B.042.00315
1
если реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" заполнен, то реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита " Город (csdo:‌City‌Name)"
*.7.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
0..1
*.7.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
0..1
*.7.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.7.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.042.00316
1
реквизит "Почтовый индекс (csdo:‌Post‌Code)" не должен быть заполнен
*.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.042.00317
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
12.14.12. Место погрузки товаров
(cacdo:‌PIATLoading‌Location‌Details)
7 а)
0..1
B.042.00318
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "02", то реквизит "Место погрузки товаров (cacdo:‌PIATLoading‌Location‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место погрузки товаров (cacdo:‌PIATLoading‌Location‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00319
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны, в которой осуществлялась погрузка товаров, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00320
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.042.00321
1
реквизит "Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен
*.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.042.00605
1
реквизит "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должен быть заполнен
B.042.00322
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
12.14.13. Место разгрузки товара
(cacdo:‌PIATUnloading‌Location‌Details)
7 а)
0..1
B.042.00323
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "02", то реквизит " Место разгрузки товара (cacdo:‌PIATUnloading‌Location‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит " Место разгрузки товара (cacdo:‌PIATUnloading‌Location‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1

*.7.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
*.7.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
0..1
*.7.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
0..1
*.7.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1
B.042.00315
1
егер "Елді мекен (csdo:SettlementName)" деректемесі толтырылса, онда "Елді мекен (csdo:SettlementName)" деректемесі "Қала (csdo:CityName)" деректемесі мәнінен ерекше елді мекеннің атауын қамтуға тиіс
*.7.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
0..1
*.7.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
0..1
*.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.7.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.042.00316
1
"Пошта индексі (csdo:PostCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.042.00317
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.14.12. Тауарларды тиеу орны
(cacdo:‌PIATLoading‌Location‌Details)
7 а)
0..1
B.042.00318
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "02" мәнін қамтыса, онда "Тауарларды тиеу орны (cacdo:‌PIATLoading‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарларды тиеу орны (cacdo:‌PIATLoading‌Location‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00319
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі в әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды тиеу жүзеге асырылған ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00320
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.042.00321
1
"Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.042.00605
1
"Күні (csdo:‌Event‌Date)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00322
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
12.14.13. Тауарларды түсіру орны
(cacdo:‌PIATUnloading‌Location‌Details)
7 а)
0..1
B.042.00323
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "02" мәнін қамтыса, онда "Тауарларды түсіру орны (cacdo:‌PIATUnloading‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарларды түсіру орны (cacdo:‌PIATUnloading‌Location‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1

B.042.00324
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны, в которой будет осуществляться разгрузка товаров, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00325
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1

B.042.00324
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі в әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды түсіру жүзеге асырылатын ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00325
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1

B.042.00326
1
реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен
*.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.042.00327
1
реквизит "Дата (csdo:‌Event‌Date)" не должен быть заполнен
12.14.14. Место назначения товаров
(cacdo:‌PIATDestination‌Details)
5 ч)
7 а)
7 е)
0..1
B.042.00328
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", для реквизита "Место назначения товаров (cacdo:‌PIATDestination‌Details)" должен быть заполнен реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)"
B.042.00606
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", для реквизита "Место назначения товаров (cacdo:‌PIATDestination‌Details)" может быть заполнено не менее 1 из реквизитов "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)", "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)"
B.042.00607
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13", для реквизита "Место назначения товаров (cacdo:‌PIATDestination‌Details)" может быть заполнено не менее 1 из реквизитов "Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)", "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)"
B.042.00608
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значения: "01", "13" реквизит "Место назначения товаров (cacdo:‌PIATDestination‌Details)" не запдолжен быть заполнен
B.042.00609
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "02", для реквизита "Место назначения товаров (cacdo:‌PIATDestination‌Details)" должен быть заполнен реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)"
B.042.00610
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "02", для реквизита "Место назначения товаров (cacdo:‌PIATDestination‌Details)" может быть заполнено не менее 1 из реквизитов "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)", "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)"
B.042.00611
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13", для реквизита "Место назначения товаров (cacdo:‌PIATDestination‌Details)" может быть заполнено не менее 1 из реквизитов "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)", "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)"

B.042.00326
1
"Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.042.00327
1
"Күні (csdo:‌Event‌Date)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.14.14. Тауарлар жеткізілетін орын
(cacdo:‌PIATDestination‌Details)
5 ч)
7 а)
7 е)
0..1
B.042.00328
2
BY
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, "Тауарлар жеткізілетін орын (cacdo:‌PIATDestination‌Details)" деректемесі үшін "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00606
2
BY
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, "Тауарлар жеткізілетін орын (cacdo:‌PIATDestination‌Details)" деректемесі үшін "Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)", "Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемелерінің кемінде 1-і толтырылуы мүмкін
B.042.00607
2
BY
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, "Тауарлар жеткізілетін орын (cacdo:‌PIATDestination‌Details)" деректемесі үшін "Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)", "Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемелерінің кемінде 1-і толтырылуы мүмкін
B.042.00608
2
BY
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01", "13" мәндерін қамтымаса, "Тауарлар жеткізілетін орын (cacdo:‌PIATDestination‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00609
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "02" мәнін қамтыса, "Тауарлар жеткізілетін орын (cacdo:‌PIATDestination‌Details)" деректемесі үшін "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00610
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "02" мәнін қамтыса, "Тауарлар жеткізілетін орын (cacdo:‌PIATDestination‌Details)" деректемесі үшін "Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)", "Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемелерінің кемінде 1-і толтырылуы мүмкін
B.042.00611
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, "Тауарлар жеткізілетін орын (cacdo:‌PIATDestination‌Details)" деректемесі үшін "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)", "Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемелерінің кемінде 1-і толтырылуы мүмкін

B.042.00612
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значения: "02", "13" реквизит "Место назначения товаров (cacdo:‌PIATDestination‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
7 е)
0..1
B.042.00329
1
если реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" заполнен, то реквизит "Код страны (csdo: ‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенный код страны назначения товаров в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00330
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
5 ч)
7 а)
0..1

B.042.00612
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі: "02", "13" мәндерін қамтымаса "Тауарлар жеткізілетін орын (cacdo:‌PIATDestination‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
7 е)
0..1
B.042.00329
1
егер "Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Елдің коды (csdo: ‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарлар жеткізілетін елдің екі әріптік кодын қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00330
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
5 ч)
7 а)
0..1

B.042.00331
1
если реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" заполнен, то должен содержать наименование места назначения товаров в соответствии с транспортными (перевозочными) документами
*.3. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
5 ч)
7 а)
0..1
B.042.00332
1
реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должен содержать адрес места назначения товаров в соответствии с транспортным (перевозочным) документом
*.3.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1

B.042.00331
1
егер "Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылса, онда ол көлік (тасымал) құжаттарына сәйкес тауарлар жеткізілетін орынның атауын қамтуға тиіс
*.3. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
5 ч)
7 а)
0..1
B.042.00332
1
"Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі көлік (тасымал) құжаттарына сәйкес тауарлар жеткізілетін орынның мекенжайын қамтуға тиіс
*.3.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1

B.042.00617
1
если реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" заполнен, то должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации контейнера в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00618
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
12.14.16. Место временного хранения товара
(cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)
7 г)
0..1
B.042.00335
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "05", то реквизит "Место временного хранения товара (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место временного хранения товара (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код места нахождения товаров
(casdo:‌Goods‌Location‌Code)
1
B.042.00336
1
ревизит "Код места нахождения товаров (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" должен содержать значение кода предполагаемого места хранения товаров в соответствии с классификатором мест нахождения товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00619
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2023"
*.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.042.00620
1
если реквизит "Код места нахождения товаров (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" содержит значения "95", "97" реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен
*.3. Сведения о документе, определяющем место нахождения товара
(cacdo:‌Goods‌Location‌Doc‌Details)
0..1
*.3.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00337
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
*.3.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00621
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
*.3.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00622
1
реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен
B.042.00623
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.3.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.042.00340
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)" заполнен, то значение реквизита
должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD

B.042.00617
1
егер "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылса, онда ол әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес контейнер тіркелген ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00618
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
12.14.16. Тауарды уақытша сақтау орны
(cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)
7 г)
0..1
B.042.00335
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса, онда "Тауарды уақытша сақтау орны (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарды уақытша сақтау орны (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Тауарлар орналасқан жердің коды
(casdo:‌Goods‌Location‌Code)
1
B.042.00336
1
"Тауарлар орналасқан жердің коды (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" деректемесі тауарлар орналасқан орындардың сыныптауышына сәйкес тауарларды сақтаудың болжанатын орны кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00619
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2023" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.042.00620
1
егер "Тауарлар орналасқан жердің коды (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" деректемесі "95", "97" мәндерін қамтыса, "Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.3. Тауар орналасқан жерді айқындайтын құжат туралы мәліметтер
(cacdo:‌Goods‌Location‌Doc‌Details)
0..1
*.3.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00337
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
*.3.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00621
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.3.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00622
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00623
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.3.5. Құжатты қолдану мерзімінің басталған күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.042.00340
1
егер "Құжатты қолдану мерзімінің басталған күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)" толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD

*.3.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.042.00341
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.4. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
B.042.00343
1
если реквизит "Код места нахождения товаров (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" содержит значение "11" реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" должен быть заполнен
*.4.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00344
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода государства – члена Евразийского экономического союза, включившего юридическое лицо в реестр владельцев складов временного хранания, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00345
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.4.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.042.00624
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:RegistrationNumberId)" должен содержать номер свидетельства о включении в реестр владельцев складов временного хранания без указания признака перерегистрации (буквы
добавления)
*.4.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
B.042.00625
1
если номер свидетельства о включении в реестр владельцев складов временного хранания содержит признак перерегистрации (букву добавления, то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" не должен быть заполнен
*.4.4. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1

*.3.6. Құжатты қолдану мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.042.00341
1
егер "Құжатты қолдану мерзімінің аяқталған күні (csdo:DocValidityDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.4. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
B.042.00343
1
егер "Тауарлар орналасқан жердің коды (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" деректемесі "11" мәнін қамтыса, онда "Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.4.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00344
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне заңды тұлға енгізілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00345
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.4.2. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.042.00624
1
"Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі (casdo:RegistrationNumberId)" деректемесі қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін) көрсетпей уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірін қамтуға тиіс
*.4.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
B.042.00625
1
егер уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірі қайта тіркеу (қосу әрпі) белгісін қамтыса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылмайды
*.4.4. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1

B.042.00346
1
ревизит "Признак необходимости особых условий хранения (casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – необходимо обеспечение особых условий временного хранения товаров;
0 – отсутствует необходимость обеспечения особых условий временного хранения товаров
*.6.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.042.00347
1
если реквизит "Признак необходимости особых условий хранения (casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)", должен быть заполнен, иначе реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
12.14.17. Товар
(cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)
1..*
*.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
1
B.042.00348
1
значение реквизита "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" должно быть уникальным в экеземпляре реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)"
*.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
5 ф)
7 а)
7 б)
абз 1
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
0..1
B.042.00629
2
АМ
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значения: "02", "05", "06", "11", "12", "13", "14", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должен быть заполнен иначе реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.00630
2
АМ
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13" и не содержит значения "02", "05", "06", "11", "12", "14", то значение реквизита "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должно соответствовать шаблону "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}"
B.042.00631
2
АМ
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значения "02", "05", "06", "11", "12", "14", то значение реквизита "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должно соответствовать шаблону "|\d{6}|\d{8,10}"
B.042.00794
2
BY, KG, KZ, RU
реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00349
2
BY, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13" и количество экземпляров реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" равно 1, то значение реквизита "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должно соответствовать шаблону "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}", иначе значение реквизита "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должно соответствовать шаблону "\d{6}|\d{8,10}",
*.3. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
5 о)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
0..4

B.042.00346
1
"Сақтаудың ерекше шарттарының қажеттігі белгісі (casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – тауарларды уақытша сақтаудың ерекше жағдайларын қамтамасыз ету қажет;
0 – тауарларды уақытша сақтаудың ерекше жағдайларын қамтамасыз ету қажеттігі жоқ
*.6.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.042.00347
1
егер "Сақтаудың ерекше шарттарының қажеттігі белгісі (casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмайды
12.14.17. Тауар
(cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)
1..*
*.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
1
B.042.00348
1
"Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесінің мәні "Тауар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" деректемесінің данасында бірегей болуға тиіс
*.2. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
5 ф)
7 а)
7 б)
абз 1
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
0..1
B.042.00629
2
АМ
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: 02", "05", "06", "11", "12", "13", "14" мәндерін қамтыса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00630
2
АМ
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса және "02", "05", "06", "11", "12", "14" мәндерін қамтымаса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}"
B.042.00631
2
АМ
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "02", "05", "06", "11", "12", "14" мәндерін қамтыса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: "|\d{6}|\d{8,10}"
B.042.00794
2
BY, KG, KZ, RU
"Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Comm
B.042.00349
2
BY, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса және "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің даналарының саны 1-ге тең болса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесінің мәні "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}" шаблонына сәйкес келуге тиіс, әйтпесе "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесінің мәні "\d{6}|\d{8,10}" шаблонына сәйкес келуге тиіс
*.3. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
5 о)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
0..4

B.042.00350
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05", "06", "13", то реквизит "Наименование товара (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование товара (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
*.4. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 п)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 е)
0..1

B.042.00350
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01", "05", "06", "13" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Тауардың атауы (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауардың атауы (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмайды
*.4. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 п)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 е)
0..1

B.042.00351
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05", и реквизит "Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" не заполнен, то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен
B.042.00632
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06" то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен
B.042.00747
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13" и реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" не заполнен, то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен
B.042.00633
1

B.042.00351
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01", "05" мәндерінің 1-ін қамтыса және "Негізгіден және қосымшадан ерекше өлшем бірлігіндегі тауардың саны (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылмаса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00632
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00747
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса және "Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмаса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00633
1

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значений: "01", "05", "06", "13", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен
B.042.00634
1
если реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" заполнен, то значение должно быть выражено в килограммах
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1

егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі 01", "05", "06", "13" мәндерін қамтымаса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00634
1
егер "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылса, онда мән килограммен көрсетілуге тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1

B.042.00352
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.042.00353
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2016"
*.5. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
7 д)
0..1

B.042.00352
1
"Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.042.00353
1
"Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.5. Нетто массасы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
7 д)
0..1

B.042.00354
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13", и реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" не заполнен, то реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен.
B.042.00790
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение "13", то реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен
B.042.00635
1
Если реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" заполнен, то значение реквизита должно быть выражено в килограммах
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.042.00355
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.042.00356
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2016"
*.6. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
5 х)
7 а)
7 б)
абз.1
7 в)
7 г)
0..1

B.042.00354
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса және "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмаса, онда "Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure) деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00790
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтымаса, онда "Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure) деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00635
1
егер "Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure) деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні килограммен көрсетілуге тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.042.00355
1
"Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.042.00356
1
"Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.6. Тауардың саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
5 х)
7 а)
7 б)
абз.1
7 в)
7 г)
0..1

B.042.00357
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05", "06" и для товара установлена дополнительная единица в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, то реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00358
2
KG, KZ, KG, RU

B.042.00357
2
BY
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01", "05", "06" мәндерінің 1-ін қамтыса және тауар үшін ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес қосымша бірлік белгіленсе, онда "Тауардың саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауардың саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00358
2
KG, KZ, KG, RU

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "02", "05", "06" и для товара установлена дополнительная единица в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, то реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00359
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "02", "05", "06", "14" и для товара установлена дополнительная единица в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, то реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" не должен быть заполнен

егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "02", "05", "06" мәндерінің 1-ін қамтыса және тауар үшін ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес қосымша бірлік белгіленсе, онда "Тауардың саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауардың саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00359
2
AM
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "02", "05", "06", "14" мәндерін қамтыса және тауар үшін ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес қосымша бірлік белгіленсе, онда "Тауардың саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауардың саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылмайды

*.6.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
B.042.00636
1
если реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" заполнен, то реквизит "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение количества товара в единицах измерения, приведенных в классификаторе единиц измерения
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.042.00360
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1

*.6.1. Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
B.042.00636
1
егер "Тауардың саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышында келтірілген өлшем бірліктеріндегі тауар санының мәнін қамтуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.042.00360
1
"Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1

B.042.00361
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита " Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "2016"
*.6.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.042.00362
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
*.7. Порядковый номер товара в декларации на товары
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
8
0..*

B.042.00361
1
"Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.6.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.042.00362
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімін қамтуға тиіс
*.7. Тауардың тауарларға арналған декларациядағы реттік нөмірі
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
8
0..*

B.042.00363
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Порядковый номер товара в декларации на товары (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Порядковый номер товара в декларации на товары (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" не должен быть заполнен
*.8. Признак продукции военного назначения
(casdo:‌Goods‌Military‌Indicator)
7 в)
0..1
B.042.00364
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "06" и товар является продукцией военного назначения, то реквизит "Признак продукции военного назначения (casdo:‌Goods‌Military‌Indicator)" должен содержать значение
"1" – товар является продукцией военного назначения,
иначе реквизит " Признак продукции военного назначения (casdo:‌Goods‌Military‌Indicator)" не должен быть заполнен
*.9. Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
5 п)
7 а)
7 г)
0..1

B.042.00363
1
егер "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Тауардың тауарларға арналған декларациядағы реттік нөмірі (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауардың тауарларға арналған декларациядағы реттік нөмірі (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылмайды
*.8. Әскери мақсаттағы өнімнің белгісі
(casdo:‌Goods‌Military‌Indicator)
7 в)
0..1
B.042.00364
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және тауар әскери мақсаттағы өнім болып табылса, онда "Әскери мақсаттағы өнімнің белгісі (casdo:‌Goods‌Military‌Indicator)" деректемесі "1" - тауар әскери мақсаттағы өнім болып табылады деген мәнді қамтуға тиіс, әйтпесе онда "Әскери мақсаттағы өнімнің белгісі (casdo:‌Goods‌Military‌Indicator)" деректемесі толтырылмайды
*.9. Негізгіден және қосымшадан ерекше өлшем бірлігіндегі тауардың саны
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
5 п)
7 а)
7 г)
0..1

B.042.00365
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05", и реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)", не заполнен то реквизит "Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" должен быть заполнен.
B.042.00637
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значений: "01", "05" то реквизит "Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" не должен быть заполнен

B.042.00365
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01", "05" мәндерінің 1-ін қамтыса және "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмаса, онда "Негізгіден және қосымшадан ерекше өлшем бірлігіндегі тауардың саны
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00637
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "01", "05" мәндерін қамтымаса, онда "Негізгіден және қосымшадан ерекше өлшем бірлігіндегі тауардың саны
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс

*.9.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
B.042.00366
1
реквизит "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение объема товара, выраженное в метрах кубических
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.042.00367
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "113"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1

*.9.1. Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
B.042.00366
1
"Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесі текше метрмен көрсетілген тауар көлімінің мәнін қамтуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.042.00367
1
"Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "113" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1

B.042.00368
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "2016"
*.9.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.042.00369
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
*.10. Наименование места происхождения
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
7 е)
0..*
B.042.00370
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "13", реквизит "Наименование места происхождения (casdo:‌Production‌Place‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование места происхождения (casdo:‌Production‌Place‌Name)" не должен быть заполнен
*.11. Маркировка товара
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
5 н)
7 а)
7 б)
7 д)
7 е)
0..1
B.042.00371
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "12", "13" то реквизит "Маркировка товара (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Маркировка товара (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
*.12. Назначение и область применения товара
(casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)
7 ж)
0..1

B.042.00368
1
"Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.9.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.042.00369
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімін қамтуға тиіс
*.10. Шығарылған жердің атауы
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
7 е)
0..*
B.042.00370
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, "Шығарылған жердің атауы (casdo:‌Production‌Place‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Шығарылған жердің атауы (casdo:‌Production‌Place‌Name)" деректемесі толтырылмайды
*.11. Тауарды таңбалау
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
5 н)
7 а)
7 б)
7 д)
7 е)
0..1
B.042.00371
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "01", "12", "13" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Тауарды таңбалау (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарды таңбалау (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмайды
*.12. Тауардың арналуы және қолданылу саласы
(casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)
7 ж)
0..1

B.042.00372
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "11", то реквизит "Назначение и область применения товара (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" может быть заполнен, иначе реквизит "Назначение и область применения товара (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
*.13. Производитель
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
7 ж)
0..*
B.042.00373
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "11", то реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" должен быть заполнен
B.042.00638
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "12", то реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" может быть заполнен
B.042.00639
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значения "11", "12", то реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00374
1
для реквизита "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.13.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.13.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
*.13.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.042.00640
2
AM
BY
KG
RU
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
B.042.00641
2
KZ
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" может быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.042.00642
2
KZ
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "KZ"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.042.00643
2
KZ
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "2021"
*.13.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.042.00644
2
AM
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать учетный номер налогоплательщика (УНН)

B.042.00372
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "11" мәнін қамтыса, онда "Тауардың арналуы және қолданылу саласы (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Тауардың арналуы және қолданылу саласы (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмайды
*.13. Өндіруші
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
7 ж)
0..*
B.042.00373
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "11" мәнін қамтыса, онда "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details) деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00638
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "12" мәнін қамтыса, онда "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details) деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.00639
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "11", "12" мәндерін қамтыса, онда "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details) деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00374
1
"Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі үшін Субъектінің атауы (csdo:SubjectName)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:SubjectBriefName)" деректемелерінің 1-і дәлмен-дәл толтырылуға тиіс
*.13.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.13.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
*.13.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.042.00640
2
AM
BY
KG
RU
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00641
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.042.00642
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты "KZ" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1
B.042.00643
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.13.4. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.042.00644
2
AM
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол салық төлеушінің есептік нөмірін (СЕН) қамтуға тиіс

*.13.7.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00377
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение "1" – адрес регистрации
*.13.7.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00378
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации производителя товаров в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

*.13.7.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00377
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі мына мәнді қамтуға тиіс: "1" – тіркелу мекенжайы
*.13.7.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00378
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарлар өндірушіні тіркеу елі кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

*.13.7.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.13.7.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.042.00383
1
реквизит "Почтовый индекс (csdo:‌Post‌Code)" не должен быть заполнен
*.13.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.042.00384
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
*.14. Предприятие, выпустившее товары в оборот
(cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)
7 д)
0..*
B.042.00385
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "12", то реквизит "Предприятие, выпустившее товары в оборот (cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Предприятие, выпустившее товары в оборот (cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)" не должен быть заполнен
*.14.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
B.042.00386
1
реквизит "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)" должен быть заполнен
*.14.2. Регистрационный номер предприятия, осуществляющего деятельность, подконтрольную ветеринарно-санитарному надзору
(casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)
0..1
B.042.00387
1
реквизит "Регистрационный номер предприятия, осуществляющего деятельность, подконтрольную ветеринарно-санитарному надзору (casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)" может быть заполнен
*.15. Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
5 н)
5 м)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
0..1
B.042.00388
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05" "06", то реквизит "Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" не должен быть заполнен
*.15.1. Код вида информации об упаковке товара
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
5 н)
5 м)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
0..1
B.042.00389
1
реквизит "Код вида информации об упаковке товара (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" должен содержать 1 из значений:
0 – без упаковки;
1 – с упаковкой;
2 – без упаковки, в оборудованных емкостях транспортного средства
*.15.2. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
5 м)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
0..1
B.042.00390
1
реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен быть заполнен
B.042.00793
1
при перевозке насыпом, наливом, навалом и т.п. реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен содержать значение "0"
*.15.3. Количество грузовых мест, частично занятых товаром
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
0..1

*.13.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.13.7.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.042.00383
1
"Пошта индексі (csdo:PostCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.13.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.042.00384
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.14. Тауарды айналысқа шығаратын кәсіпорын
(cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)
7 д)
0..*
B.042.00385
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі "12" мәнін қамтыса, онда "Тауарды айналысқа шығаратын кәсіпорын (cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарды айналысқа шығаратын кәсіпорын (cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.14.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
B.042.00386
1
"Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.14.2. Ветеринариялық-санитариялық қадағалаудың бақылауындағы қызметті жүзеге асыратын кәсіпорынның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)
0..1
B.042.00387
1
"Ветеринариялық-санитариялық қадағалаудың бақылауындағы қызметті жүзеге асыратын кәсіпорынның тіркеу нөмірі (casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.15. Жүк, жүк орындары, тұғырықтар және тауарларды қаптау
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
5 н)
5 м)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
0..1
B.042.00388
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі: "01", "05" "06" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Жүк, жүк орындары, тұғырықтар және тауарларды қаптау (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жүк, жүк орындары, тұғырықтар және тауарларды қаптау (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.15.1. Тауарды қаптау туралы ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
5 н)
5 м)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
0..1
B.042.00389
1
"Тауарды қаптау туралы ақпарат түрінің коды (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
0 – қаптамасыз;
1 – қаптамамен;
2 – қаптамасыз, көлік құралының жабдықталған ыдыстарында
*.15.2. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
5 м)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
0..1
B.042.00390
1
"Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00793
1
үйюмен, құюмен, салумен және т.б. тасымалдау кезінде "Жүк орындарының саны (casdo:CargoQuantity)" деректемесі "0" мәнін қамтуға тиіс
*.15.3. Ішінара тауар қойылған жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
0..1

B.042.00656
1
реквизит "Количество грузовых мест, частично занятых товаром (casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)" не должен быть заполнен
*.15.4. Вид грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
0..1
*.15.5. Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
5 н)
7 а)
7 б)
7 в)
0..*
B.042.00657
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "06", то реквизит "Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне (cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне (cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)" не должен быть заполнен
*.15.5.1. Код вида информации о грузовом месте (упаковке)
(casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)
1
B.042.00391
1
реквизит "Код вида информации о грузовом месте (упаковке) (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
0 – сведения об упаковке;
1 – сведения о таре;
2 – сведения о грузе;
3 – сведения о поддонах;
4 – сведения об индивидуальной упаковке
*.15.5.2. Код вида упаковки
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
1
B.042.00392
1
реквизит "Код вида упаковки (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида упаковки в соответствии с классификатором видов груза, упаковки и упаковочных материалов
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00658
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида упаковки (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2013"
*.15.5.3. Количество упаковок
(csdo:‌Package‌Quantity)
0..1
B.042.00659
1
если реквизит "Код вида информации о грузовом месте (упаковке) (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" содержит значение "0", "1", "3", "4", то реквизит "Количество упаковок (csdo:‌Package‌Quantity)" должен быть заполнен
B.042.00660
1
если реквизит "Код вида информации о грузовом месте (упаковке) (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" содержит значение "2", то реквизит "Количество упаковок (csdo:‌Package‌Quantity)" может быть заполнен
*.15.5.4. Описание грузового места
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
0..*
*.16. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
5 с)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
8
0..*
B.042.00769

B.042.00656
1
"Ішінара тауар қойылған жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.15.4. Жүк орындарының түрі
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
0..1
*.15.5. Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
5 н)
7 а)
7 б)
7 в)
0..*
B.042.00657
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі: "01", "06" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер (cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер (cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.15.5.1. Жүк орны (қаптама) туралы ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)
1
B.042.00391
1
"Жүк орны (қаптама) туралы ақпарат түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
0 – қаптама туралы мәліметтер;
1 – ыдыс туралы мәліметтер;
2 – жүк туралы мәліметтер;
3 – тұғырықтар туралы мәліметтер;
4 – жеке қаптама туралы мәліметтер
*.15.5.2. Қаптама түрінің коды
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
1
B.042.00392
1
"Қаптама түрінің коды (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" деректемесі жүк, қаптама және қаптау материалдары түрлерінің сыныптауышына сәйкес қаптама түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00658
1
"Қаптама түрінің коды (csdo:PackageKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2013" мәнін қамтуға тиіс
*.15.5.3. Қаптамалардың саны
(csdo:‌Package‌Quantity)
0..1
B.042.00659
1
егер "Жүк орны (қаптама) туралы ақпарат түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" деректемесі "0", "1", "3", "4" мәндерін қамтыса, онда "Қаптамалардың саны (csdo:‌Package‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00660
1
егер "Жүк орны (қаптама) туралы ақпарат түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, онда "Қаптамалардың саны (csdo:‌Package‌Quantity)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.15.5.4. Жүк орнының сипаттамасы
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
0..*
*.16. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
5 с)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
8
0..*
B.042.00769

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06" и реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)" содержит значение "1", то реквизит "Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)" должен быть заполнен
*.16.1. Идентификатор контейнера
(casdo:‌Container‌Id)
1

егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі "06" мәнін қамтыса және "Көлік құралы (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:‌Container‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.16.1. Контейнердің сәйкестендіргіші
(casdo:‌Container‌Id)
1

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "11", "13", то реквизит "Страна происхождения (cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Страна происхождения (cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" не должен быть заполнен
*.17.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
1
B.042.00394
1
реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны происхождения товаров в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі: "11", "13" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Шығарылған елі (cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Шығарылған елі (cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.17.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
1
B.042.00394
1
"Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарлар шығарылған ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.042.00395
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.17.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
B.042.00396
1
реквизит "Краткое название страны (casdo:‌Short‌Country‌Name)" не должен быть заполнен
*.17.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
*.18. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
5 ц)
7 а)
7 в)
7 г)
0..1
B.042.00397
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
1
B.042.00400
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1

B.042.00395
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.17.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
B.042.00396
1
"Елдің қысқаша атауы (casdo:ShortCountryName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.17.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
*.18. Құны
(casdo:‌CAValue‌Amount)
5 ц)
7 а)
7 в)
7 г)
0..1
B.042.00397
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс
а) валютаның коды
(атрибут currency‌Code)
1
B.042.00400
1
"Құны (casdo:CAValueAmount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валюта кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1

B.042.00401
1
атрибут "идентификатор классификатора валют (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.19. Предшествующий документ
(cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)
7 в)
0..*
B.042.00402
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Предшествующий документ (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Предшествующий документ (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" не должен быть заполнен

B.042.00401
1
"Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесінің "валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.19. Алдыңғы құжат
(cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)
7 в)
0..*
B.042.00402
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Алдыңғы құжат (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Алдыңғы құжат (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс

*.19.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.19.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00665
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
*.19.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00666
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.20. Дополнительный документ (сведения)
(cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)
5 щ)
7 а)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
0..*
B.042.00403
2
BY,
KG,
KZ,
RU
если представляются сведения о документах, то реквизит "Дополнительный документ (сведения) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Дополнительный документ (сведения) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" не должен быть заполнен

*.19.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.19.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00665
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.19.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00666
1
егер "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылса, деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.20. Қосымша құжат (мәліметтер)
(cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)
5 щ)
7 а)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
0..*
B.042.00403
2
BY,
KG,
KZ,
RU
егер құжаттар туралы мәліметтер ұсынылса, онда "Қосымша құжат (мәліметтер) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Қосымша құжат (мәліметтер) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылмайды

B.042.00748
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений "02", "05", "06", "11", "12", "13" и представляются сведения о документах, то реквизит "Дополнительный документ (сведения) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит не должен быть заполнен
*.20.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00404
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00405
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)"должен содержать значение "2009"
*.20.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.20.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00407
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен содержать значение номера документа или значение "Б/Н", если документ не имеет номера
*.20.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00408
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.20.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.042.00409
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.20.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.042.00410
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.20.7. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00411
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" заполнен, то реквизит должен содержать двухбуквенное значение кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.042.00748
2
AM
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "02", "05", "06", "11", "12", "13" мәндерінің 1-ін қамтыса және құжаттар туралы мәліметтер ұсынылса, онда "Қосымша құжат (мәліметтер) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе деректеме толтырылмауға тиіс
*.20.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00404
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00405
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.20.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.20.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00407
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі құжат нөмірінің мәнін немесе егер құжатта нөмір болмаса, "Н/С" мәнін қамтуға тиіс
*.20.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00408
1
егер "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.20.5. Құжатты қолдану мерзімінің басталған күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.042.00409
1
егер "Құжатты қолдану мерзімінің басталған күні (csdo:DocStartDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.20.6. Құжатты қолдану мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.042.00410
1
егер "Құжатты қолдану мерзімінің аяқталған күні (csdo:DocValidityDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.20.7. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00411
1
егер "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылса, онда деректеме әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.042.00667
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "12", реквизит "Учетная серия (casdo:‌Registration‌Series‌Id)" может быть заполнен
*.20.12. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
7 д)
7 ж)
0..1
B.042.00668
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "11", "12" реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" может быть заполнен
*.20.13. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
7 д)
7 ж)
0..4
B.042.00669
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "11", "12" реквизит "Наименование товара (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" может быть заполнен
*.20.14. Маркировка товара
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
7 д)
7 ж)
0..1
B.042.00670
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "12", "13" реквизит "Маркировка товара (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" может быть заполнен
*.20.15. Производитель
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
7 д)
7 ж)
0..1

B.042.00667
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "12" мәнін қамтыса, "Есептік сериясы (casdo:‌Registration‌Series‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.20.12. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
7 д)
7 ж)
0..1
B.042.00668
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "11", "12" мәндерін қамтыса, "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.20.13. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
7 д)
7 ж)
0..4
B.042.00669
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "11", "12" мәндерін қамтыса, "Тауардың атауы (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.20.14. Тауарды таңбалау
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
7 д)
7 ж)
0..1
B.042.00670
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "12", "13" мәндерін қамтыса, Тауарды таңбалау (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.20.15. Өндіруші
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
7 д)
7 ж)
0..1

B.042.00671
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "11", "12" реквизит "Производитель
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)" может быть заполнен
B.042.00672
1
если реквизит "Производитель
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)" заполнен, то для реквизита "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"

B.042.00671
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "11", "12" мәндерін қамтыса, "Өндіруші
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.00672
1
егер "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі үшін "Субъектінің атауы (csdo:SubjectName)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:SubjectBriefName)" деректемелерінің 1-і дәлмен-дәл толтырылуға тиіс

B.042.00676
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13", то реквизит "Сведения об обеззараживании (cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)" должен быть заполнен
*.20.16.1. Признак проведения обеззараживания
(casdo:‌Disinfection‌Indicator)
1
B.042.00414
1
реквизит "Признак проведения обеззараживания (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – обеззараживание продукции проводилось;
0 – обеззараживание продукции не проводилось или сведения о проведении обеззараживания отсутствуют

B.042.00676
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, онда "Залалсыздандыру туралы мәліметтер (cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.20.16.1. Залалсыздандыру жүргізудің белгісі
(casdo:‌Disinfection‌Indicator)
1
B.042.00414
1
"Залалсыздандыру жүргізудің белгісі (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – өнімді залалсыздандыру жүргізілді;
0 – өнімді залалсыздандыру жүргізілмеді немесе өнімді залалсыздандыру жүргізілгені туралы мәліметтер жоқ

*.20.16.2. Сведения о проведенном обеззараживании
(cacdo:‌Disinfection‌Details)
0..1
B.042.00677
1
если реквизит "Признак проведения обеззараживания (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" содержит значение "1", реквизит "Сведения о проведенном обеззараживании (cacdo:‌Disinfection‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Признак проведения обеззараживания (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" не должен быть заполнен
*.20.16.2.1. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.042.00415
1
Значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.20.16.2.2. Продолжительность обработки
(casdo:‌Exposition‌Duration)
0..1
*.20.16.2.3. Способ обработки
(casdo:‌Disinfection‌Method‌Name)
0..1
*.20.16.2.4. Наименование химического вещества (субстанции)
(casdo:‌Chemical‌Name)
1
*.20.16.2.5. Температура обработки
(casdo:‌Temperature‌Measure)
0..1
*.20.16.2.6. Концентрация вещества
(casdo:‌Concentration‌Measure)
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.042.00678
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Концентрация вещества (casdo:‌Concentration‌Measure)" должен содержать значение код единицы измерения в соответствии с классификатором, идентификатор которого определен в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1

*.20.16.2. Жүргізілген залалсыздандыру туралы мәліметтер
(cacdo:‌Disinfection‌Details)
0..1
B.042.00677
1
егер "Залалсыздандыру жүргізу белгісі (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, "Жүргізілген залалсыздандыру туралы мәліметтер (cacdo:‌Disinfection‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Залалсыздандыру жүргізу белгісі (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" деректемесі толтырылмайды
*.20.16.2.1. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.042.00415
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.20.16.2.2. Өңдеу ұзақтығы
(casdo:‌Exposition‌Duration)
0..1
*.20.16.2.3. Өңдеу тәсілі
(casdo:‌Disinfection‌Method‌Name)
0..1
*.20.16.2.4. Химиялық заттың (субстанцияның) атауы
(casdo:‌Chemical‌Name)
1
*.20.16.2.5. Өңдеу температурасы
(casdo:‌Temperature‌Measure)
0..1
*.20.16.2.6. Заттың концентрациясы
(casdo:‌Concentration‌Measure)
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.042.00678
1
"Заттың концентрациясы (casdo:‌Concentration‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында айқындалған сыныптауышқа сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1

B.042.00679
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор применяемого классификатора по реестру НСИ Союза**
*.20.16.2.7. Доза вещества
(casdo:‌Dose‌Measure)
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.042.00416
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Доза вещества (casdo:‌Dose‌Measure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором, идентификатор которого определен в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.042.00417
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**

B.042.00679
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақ НАА тізілімі бойынша қолданылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
*.20.16.2.7. Заттың дозасы
(casdo:‌Dose‌Measure)
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.042.00416
1
"Заттың дозасы (casdo:‌Dose‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында айқындалған сыныптауышқа сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.042.00417
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақ НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**

*.20.16.2.8. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
*.21. Место и дата отгрузки товара
(cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)
7 е)
0..*
B.042.00418
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13", то реквизит "Место и дата отгрузки товара (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит " Место и дата отгрузки товара (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" не должен быть заполнен

*.20.16.2.8. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
*.21. Тауарды тиеу орны және күні
(cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)
7 е)
0..*
B.042.00418
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, онда "Тауарды тиеу орны және күні (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарды тиеу орны және күні (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" деректемесі толтырылмайды

*.21.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00419
1
ревизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны отгрузки товара в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00420
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.21.2. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.042.00421
1
если реквизит "Код места или географического пункта (casdo:‌Location‌Code)" заполнен, то должен содержать кодовое обозначение места отгрузки в соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00422
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
*.21.3. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
0..1

*.21.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00419
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауар жөнелтілетін ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00420
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.21.2. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.042.00421
1
егер "Орынның немесе географиялық пункттің коды (casdo:‌Location‌Code)" деректемесі толтырылса, онда сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген сыныптауышқа сәйкес тиеп жөнелту орнының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00422
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақ НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
*.21.3. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
0..1

B.042.00424
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
12.15. Мера обеспечения соблюдения таможенного транзита
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
7 в)
0..*
B.042.00425
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Мера обеспечения соблюдения таможенного транзита (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Мера обеспечения соблюдения таможенного транзита (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)" не должен быть заполнен

B.042.00424
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
12.15. Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
7 в)
0..*
B.042.00425
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)" деректемесі толтырылмайды

12.15.1. Код меры обеспечения соблюдения таможенного транзита
(casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)
1
B.042.00427
1
реквизит "Код меры обеспечения соблюдения таможенного транзита (casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)" должен содержать значение кода меры обеспечения соблюдения таможенного транзита в соответствии с классификатором кодов меры обеспечения соблюдения таможенного транзита"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

12.15.1. Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының коды
(casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)
1
B.042.00427
1
"Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының коды (casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)" деректемесі кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы кодтарының сыныптауышына сәйкес кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.042.00428
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код меры обеспечения соблюдения таможенного транзита (casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)" должен содержать значение "2017"
12.15.2. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
0..1
B.042.00429
2
BY
если реквизит "Код меры обеспечения соблюдения таможенного транзита (casdo:TransitGuaranteeMeasureCode)" содержит значение "01", "02", "03", "04", то реквизит "Сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Guarantee‌Amount)" не должен быть заполнен
B.042.00681
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" не должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
1

B.042.00428
1
"Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының коды (casdo:TransitGuaranteeMeasureCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2017" мәнін қамтуға тиіс
12.15.2. Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
0..1
B.042.00429
2
BY
егер "Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының коды (casdo:TransitGuaranteeMeasureCode)" деректемесі "01", "02", "03", "04" мәндерін қамтыса, онда "Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00681
2
AM, KG, KZ, RU
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:GuaranteeAmount)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) валютаның коды
(атрибут currency‌Code)
1

B.042.00430
2
BY
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен трехбуквенное значение кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1
B.042.00431
2
BY
атрибут "идентификатор классификатора валют (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен содержать значение "2022"

B.042.00430
2
BY
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:GuaranteeAmount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валюта кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1
B.042.00431
2
BY
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:GuaranteeAmount)" деректемесінің "валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс

12.15.3. Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
0..1
B.042.00682
2
BY
если реквизит "Код меры обеспечения соблюдения таможенного транзита (casdo:TransitGuaranteeMeasureCode)" содержит значение "01", "02", "03", "04", то реквизит "Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
*.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.042.00434
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
12.15.4. Документ, подтверждающий применение мер обеспечения соблюдения таможенного транзита
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00436
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" заполнен, то реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00437
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)"должен содержать значение "2009"
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00683
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00684
1
реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен
B.042.00685
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.042.00439
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.042.00440
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
12.15.5. Код гарантии
(casdo:‌National‌Guarantee‌Code)
0..1
B.042.00441
1
реквизит "Код гарантии (casdo:‌National‌Guarantee‌Code)" не должен быть заполнен

12.15.3. Кедендік баждар, салықтар төлеу жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
0..1
B.042.00682
2
BY
егер "Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының коды (casdo:TransitGuaranteeMeasureCode)" деректемесі "01", "02", "03", "04" мәндерін қамтыса, онда "Кедендік баждар, салықтар төлеу жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
*.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.042.00434
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.3. Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
12.15.4. Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шараларының қолданылуын растайтын құжат
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00436
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" толтырылса, онда "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00437
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00683
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00684
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00685
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.5. Құжатты қолдану мерзімінің басталған күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.042.00439
1
егер "Құжатты қолдану мерзімінің басталған күні (csdo:DocStartDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.6. Құжатты қолдану мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.042.00440
1
егер "Құжатты қолдану мерзімінің аяқталған күні (csdo:DocValidityDate)" толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
12.15.5. Кепілдік коды
(casdo:‌National‌Guarantee‌Code)
0..1
B.042.00441
1
"Кепілдік коды (casdo:NationalGuaranteeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс

12.15.6. Код страны в которой гарантия не применяется
(casdo:‌Non‌Guarantee‌Country‌Code)
0..*
B.042.00442
1
реквизит "Код страны в которой гарантия не применяется (casdo:‌Non‌Guarantee‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
12.15.7. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
B.042.00444
1
если реквизит "Код меры обеспечения соблюдения таможенного транзита (casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)" содержит значение "07", "08", то реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1

12.15.6. Кепілдік қолданылмайтын елдің коды
(casdo:‌Non‌Guarantee‌Country‌Code)
0..*
B.042.00442
1
"Кепілдік қолданылмайтын елдің коды (casdo:NonGuaranteeCountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
12.15.7. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
B.042.00444
1
егер "Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының коды (casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)" деректемесі "07", "08" мәнін қамтыса, онда "Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1

B.042.00686
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода государства – члена Евразийского экономического союза, включившего юридическое лицо в реестр уполномоченных экономических операторов или реестр таможенных перевозчиков, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00445
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.042.00687
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:RegistrationNumberId)" должен содержать номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов или реестр таможенных перевозчиков без указания признака перерегистрации (буквы
добавления)
*.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
B.042.00688
1
если номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов или реестр таможенных перевозчиков содержит признак перерегистрации (букву добавления, то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" не должен быть заполнен
*.4. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00689
1
если номер свидетельства о включении в реестр уполномоченного экономического оператора содержит сведения о типе свидетельства, реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен

B.042.00686
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне немесе кедендік тасымалдаушылардың тізіліміне енгізген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00445
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.042.00687
1
"Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі (casdo:RegistrationNumberId)" деректемесі қайта тіркеу (қосу әрпі) белгісі көрсетілместен уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне немесе кедендік тасымалдаушылардың тізіліміне енгізілгені туралы куәліктің нөмірін қамтуға тиіс
*.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
B.042.00688
1
егер уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне немесе кедендік тасымалдаушылардың тізіліміне енгізілгені туралы куәліктің нөмірі қайта тіркеу (қосу әрпі) белгісін қамтыса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылмайды
*.4. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00689
1
егер уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізілгені туралы куәліктің нөмірі куәліктің типі туралы мәліметтерді қамтыса, "Куәлік түрінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе Куәлік түрінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмайды

12.15.8. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
B.042.00446
2
BY
реквизит "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" может быть заполнен
B.042.00690
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" не должен быть заполнен
12.15.9. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.042.00447
2
BY
реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" может быть заполнен

12.15.8. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
B.042.00446
2
BY
"Субъектінің қысқаша атауы (csdo:SubjectBriefName)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.00690
2
AM, KG, KZ, RU
"Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.15.9. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.042.00447
2
BY
"Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.042.00691
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" не должен быть заполнен
12.15.10. Идентификатор банка
(csdo:‌Bank‌Id)
0..1
B.042.00448
2
BY
реквизит "Идентификатор банка (csdo:‌Bank‌Id)" может быть заполнен
B.042.00692
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Идентификатор банка (csdo:‌Bank‌Id)" не должен быть заполнен
12.15.11. Поручительство
(cacdo:‌Surety‌Details)
0..1
*.1. Генеральный договор поручительства
(cacdo:‌Surety‌Main‌Contract‌Details)
0..1

B.042.00691
2
AM, KG, KZ, RU
"Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.15.10. Банктің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Bank‌Id)
0..1
B.042.00448
2
BY
"Банктің сәйкестендіргіші (csdo:‌Bank‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.00692
2
AM, KG, KZ, RU
"Банктің сәйкестендіргіші (csdo:‌Bank‌Id)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.15.11. Кепілгерлік
(cacdo:‌Surety‌Details)
0..1
*.1. Кепілгерліктің бас шарты
(cacdo:‌Surety‌Main‌Contract‌Details)
0..1

B.042.00707
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
12.16. Декларант таможенной процедуры таможенного транзита
(cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)
7 в)
0..1
B.042.00463
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" не должен быть заполнен

B.042.00707
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.16. Кедендік транзит кедендік рәсімінің декларанты
(cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)
7 в)
0..1
B.042.00463
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кедендік транзит кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік транзит кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" деректемесі толтырылмайды

B.042.00464
1
для реквизита "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
12.16.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
12.16.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
12.16.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1

B.042.00464
1
"Кедендік транзит кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" деректемесі үшін "Субъектінің атауы (csdo:SubjectName)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:SubjectBriefName)" деректемелерінің 1-і дәлмен-дәл толтырылуға тиіс
12.16.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
12.16.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
12.16.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1

B.042.00489
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
12.16.8. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
1
B.042.00490
1
реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – декларант таможенной процедуры таможенного транзита совпадает с перевозчиком, осуществляющим перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита;
0 – декларант таможенной процедуры таможенного транзита не совпадает с перевозчиком, осуществляющим перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита

B.042.00489
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.16.8. Мәліметтер үйлесуінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
1
B.042.00490
1
" Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – кедендік транзит кедендік рәсімінің декларанты кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарлар тасымалдауды жүзеге асыратын тасымалдаушымен үйлеседі;
0 – кедендік транзит кедендік рәсімінің декларанты кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарлар тасымалдауды жүзеге асыратын тасымалдаушымен үйлеспейді

12.17. Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза
(cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)
7 в)
порядок использоания ПИ
0..1
B.042.00491
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизит "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" содержит значение "0", то реквизит "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" должен быть заполнен
B.042.00710
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "17", "18", то реквизит "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" должен быть заполнен
B.042.00711
1

12.17. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағымен тауарлар тасымалдаушы
(cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)
7 в)
порядок использоания ПИ
0..1
B.042.00491
1
егер "Кедендік транзит кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағымен тауарлар тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00710
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "17", "18" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағымен тауарлар тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00711
1

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение "06","17", "18", то реквизит "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00492
1
для реквизита "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
12.17.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
12.17.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1

егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06","17", "18" мәндерін қамтымаса, онда "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағымен тауарлар тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00492
1
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағымен тауарлар тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі үшін "Субъектінің атауы (csdo:SubjectName)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:SubjectBriefName)" деректемелерінің 1-і дәлмен-дәл толтырылуға тиіс
12.17.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
12.17.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1

B.042.00716
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
12.17.8. Представитель перевозчика
(cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)
0..*
B.042.00515
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06" и реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details" содержит 1 из значений "30", "31", "32", то реквизит "Представитель перевозчика (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" должен быть заполнен

B.042.00716
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.17.8. Тасымалдаушының өкілі
(cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)
0..*
B.042.00515
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және "Транзит кезіндегі көлік құралдары (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "30", "31", "32" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Тасымалдаушының өкілі (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.042.00717
2
BY
если реквизит "Представитель перевозчика (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details) заполнен, то должно быть заполнено не менее 1 экземпляра реквизита "Представитель перевозчика (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" в котором реквизит "Код роли (casdo:‌Role‌Code)" содержит значение "1"
*.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
B.042.00776
1
реквизит "ФИО (ccdo:FullNameDetails)" должен быть заполнен в соответствии с документом, удостоверяющим личность

B.042.00717
2
BY
егер "Тасымалдаушының өкілі (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details) деректемесі толтырылса, онда "Рөл коды (casdo:‌Role‌Code)" деректемесі "1" мәнін қамтитын "Тасымалдаушының өкілі (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" деректемесінің кемінде 1 данасы толтырылуға тиіс
*.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
B.042.00776
1
"ТАӘ (ccdo:FullNameDetails)" деректемесі жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес толтырылуға тиіс

*.1.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.1.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.1.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
0..1
*.2. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
0..1
*.3. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
0..*
*.3.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
0..1
B.042.00718
1
реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" должен содержать 1 из значений:
AO – единый указатель ресурса в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (URL);
EM – электронная почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс

*.1.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.1.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.1.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
0..1
*.2. Лауазымының атауы
(csdo:‌Position‌Name)
0..1
*.3. Байланысу деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
0..*
*.3.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
0..1
B.042.00718
1
"Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
АО – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісіндегі ресурстың бірыңғай көрсеткіші (URL);
EM – электрондық пошта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс

*.3.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
0..1
*.3.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
1..*
B.042.00719
1
если реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" содержит значение "ТЕ", "FX", реквизит "Идентификатор канала связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Id)" должен быть указан в соответствии с шаблоном: "+ССС РР НННН", где ССС – код страны (от 1 до 3 цифр), РР – национальный код пункта назначения (не менее 2 цифр (код города, поселка и т.п.)) или код оператора мобильной связи, НННН – номер абонента (не менее 4 цифр). Разделителем между группами номера является знак пробела. Длина номера должна составлять не более 15 цифр (символы "+" и пробел не учитываются). Иные символы и разделители не допускаются
*.4. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
0..1

*.3.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
0..1
*.3.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
1..*
B.042.00719
1
егер "Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесі "ТЕ", "FX" мәнін қамтыса, "Байланыс арнасының сәйкестендіргіші (csdo:‌Communication‌Channel‌Id)" деректемесі мына шаблонға сәйкес көрсетілуге тиіс: "+ССС РР НННН", мұнда ССС – елдің коды (1-ден 3 цифрға дейін), РР – межелі пункттің ұлттық коды (кемінде 2 цифр (қаланың, кенттің және т.б. коды)) немесе ұтқыр байланыс операторының коды, НННН – абоненттің нөмірі (кемінде 4 цифр). Нөмір топтарының арасындағы бөлгіш ашық жер белгісі болып табылады. Нөмірдің ұзындығы 15 цифрдан аспауға тиіс ("+" символдары мен ашық жер ескерілмейді). Өзге символдар мен бөлгіштерге жол берілмейді
*.4. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
0..1

B.042.00720
1
реквизит "Удостоверение личности (ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)" должен быть заполнен
*.4.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
B.042.00721
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны, выдавшей документ, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00722
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.4.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00723
1
если ревкизит "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" заполнен, то ревкизит "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)"
должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов, удостоверяющих личность
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
0..1
B.042.00724
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:IdentityDocKindCode) должен содержать идентификатор классификатора видов документов, удостоверяющих личность, по реестру НСИ Союза**
*.4.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
0..1
*.4.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
0..1

B.042.00720
1
"Жеке куәлік (ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.4.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
B.042.00721
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдері сыныптауышына сәйкес құжатты берген ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00722
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.4.2. Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00723
1
егер "Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі жеке басты куәландыратын құжаттар түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
0..1
B.042.00724
1
"Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақ НАА тізілімі бойынша жеке басты куәландыратын құжаттар түрлері сыныптауышының сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
*.4.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
0..1
*.4.4. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
0..1

B.042.00727
1
реквизит "Код роли (casdo:‌Role‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – водитель транспортного средства;
2 – экспедитор;
3 – иное лицо, являющееся представителем организации-перевозчика
12.18. Календарный штемпель железнодорожной станции
(cacdo:‌Railway‌Stamp‌Details)
7 в)
0..1
B.042.00728
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06" и реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" содержит значение "20" реквизит "Календарный штемпель железнодорожной станции (cacdo:‌Railway‌Stamp‌Details)" должен быть заполнен

B.042.00727
1
"Рөл коды (casdo:‌Role‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – көлік құралының жүргізушісі;
2 – экспедитор;
3 – тасымалдаушы ұйымның өкілі болып табылатын өзге де тұлға
12.18. Темір жол станциясының күнтізбелік мөртаңбасы
(cacdo:‌Railway‌Stamp‌Details)
7 в)
0..1
B.042.00728
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және "Транзит кезіндегі көлік құралдары (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "20" мәнін қамтыса, "Темір жол станциясының күнтізбелік мөртаңбасы (cacdo:‌Railway‌Stamp‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс

12.18.1. Код железнодорожной станции
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
1
12.18.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.042.00729
1
реквизит "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должен быть заполнен
B.042.00730
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
13. Перевозчик
(cacdo:‌PIATCarrier‌Details)
5 в)
7 а)
7 б)
0..1
B.042.00517
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Перевозчик (cacdo:‌PIATCarrier‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Перевозчик (cacdo:‌PIATCarrier‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00518
1
для реквизита "Перевозчик (cacdo:‌PIATCarrier‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
13.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1

12.18.1. Темір жол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
1
12.18.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.042.00729
1
"Күні (csdo:‌Event‌Date)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00730
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
13. Тасымалдаушы
(cacdo:‌PIATCarrier‌Details)
5 в)
7 а)
7 б)
0..1
B.042.00517
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Тасымалдаушы (cacdo:‌PIATCarrier‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе Тасымалдаушы (cacdo:‌PIATCarrier‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00518
1
"Тасымалдаушы (cacdo:‌PIATCarrier‌Details)" деректемесі үшін "Субъектінің атауы (csdo:SubjectName)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:SubjectBriefName)" деректемелерінің 1-і дәлмен-дәл толтырылуға тиіс
13.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1

13.8. Представитель перевозчика
(cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)
0..*
B.042.00540
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "02", "03" то реквизит "Представитель перевозчика (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Представитель перевозчика (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" не должен быть заполнен

13.8. Тасымалдаушының өкілі
(cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)
0..*
B.042.00540
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "02", "03" мәндерін қамтыса, онда "Тасымалдаушының өкілі (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тасымалдаушының өкілі (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" деректемесі толтырылмайды

B.042.00736
1
если реквизит "Представитель перевозчика (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" заполнен, то должно быть заполнено не менее 1 экземпляра реквизита "Представитель перевозчика (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" у которого рекзизит "Код роли (casdo:‌Role‌Code)" содержит значение "1"
13.8.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
B.042.00778
1
реквизит "ФИО (ccdo:FullNameDetails)" должен быть заполнен в соответствии с документом, удостоверяющим личность
*.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
0..1

B.042.00736
1
егер "Тасымалдаушының өкілі (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details) деректемесі толтырылса, онда "Рөл коды (casdo:‌Role‌Code)" деректемесі "1" мәнін қамтитын "Тасымалдаушының өкілі (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" деректемесінің кемінде 1 данасы толтырылуға тиіс
13.8.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
B.042.00778
1
"ТАӘ (ccdo:FullNameDetails)" деректемесі жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес толтырылуға тиіс
*.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
0..1

B.042.00746
1
реквизит "Код роли (casdo:‌Role‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – водитель транспортного средства;
2 – экспедитор;
3 – иное лицо, являющееся представителем организации-перевозчика
14. Запасные части и оборудование
(cacdo:‌Spare‌Parts‌Details)
5 к)
7 а)
7 б)
абз 2
0..1
B.042.00543
2
BY
KZ
KG
RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01" то реквизит " Запасные части и оборудование (cacdo:‌Spare‌Parts‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Запасные части и оборудование (cacdo:‌Spare‌Parts‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00544
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "02", "03" то реквизит "Запасные части и оборудование (cacdo:‌Spare‌Parts‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Запасные части и оборудование (cacdo:‌Spare‌Parts‌Details)" не должен быть заполнен
14.1. Признак наличия запасных частей и оборудования
(casdo:‌Spare‌Parts‌Indicator)
1
B.042.00545
1
реквизит "Признак наличия запасных частей и оборудования (casdo:‌Spare‌Parts‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту транспортного средства имеются запасные части и (или) оборудование;
0 – на борту транспортного средства отсутствуют запасные части и (или) оборудование

B.042.00746
1
"Рөл коды (casdo:‌Role‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – көлік құралының жүргізушісі;
2 – экспедитор;
3 – тасымалдаушы ұйымның өкілі болып табылатын өзге де тұлға
14. Қосалқы бөлшектер мен жабдық
(cacdo:‌Spare‌Parts‌Details)
5 к)
7 а)
7 б)
абз 2
0..1
B.042.00543
2
BY
KZ
KG
RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Қосалқы бөлшектер мен жабдық (cacdo:‌Spare‌Parts‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Қосалқы бөлшектер мен жабдық (cacdo:‌Spare‌Parts‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00544
2
AM
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "02", "03" мәндерін қамтыса, онда Қосалқы бөлшектер мен жабдық (cacdo:‌Spare‌Parts‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Қосалқы бөлшектер мен жабдық (cacdo:‌Spare‌Parts‌Details)" деректемесі толтырылмайды
14.1. Қосалқы бөлшектер мен жабдықтың болуының белгісі
(casdo:‌Spare‌Parts‌Indicator)
1
B.042.00545
1
"Қосалқы бөлшектердің және жабдықтың болуының белгісі (casdo:‌Spare‌Parts‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – көлік құралының бортында қосалқы бөлшектер және (немесе) жабдық бар;
0 – көлік құралының бортында қосалқы бөлшектер және (немесе) жабдық жоқ

14.2. Запасные части или оборудование
(cacdo:‌Spare‌Parts‌Item‌Details)
0..*
B.042.00546
1
если реквизит "Признак наличия запасных частей и оборудования (casdo:‌Spare‌Parts‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Запасные части или оборудование (cacdo:‌Spare‌Parts‌Item‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Запасные части или оборудование (cacdo:‌Spare‌Parts‌Item‌Details)" не должен быть заполнен

14.2. Қосалқы бөлшектер немесе жабдық
(cacdo:‌Spare‌Parts‌Item‌Details)
0..*
B.042.00546
1
егер "Қосалқы бөлшектердің және жабдықтың болуы белгісі (casdo:‌Spare‌Parts‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Қосалқы бөлшектер немесе жабдық (cacdo:‌Spare‌Parts‌Item‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Қосалқы бөлшектер немесе жабдық (cacdo:‌Spare‌Parts‌Item‌Details)" деректемесі толтырылмайды

B.042.00549
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита " Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "2016"
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.042.00550
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
________________
*Для вложенных реквизитов, входящих в сложный реквизит, применяется в случае заполнения этого сложного реквизита. Для атрибутов простого реквизита применяется в случае заполнения этого простого реквизита.
**Значение идентификатора указывается в соответствии со следующим шаблоном: 1ZZZ – для справочника, 2ZZZ – для классификатора, где ZZZ – код справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза, сформированному в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155.".

B.042.00549
1
"Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.042.00550
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімін қамтуға тиіс
________________
*Күрделі деректемеге кіретін салынған деректемелер үшін осы күрделі деректемені толтыру жағдайында қолданылады. Қарапайым деректеменің атрибуттары үшін осы қарапайым деректемені толтыру жағдайында қолданылады.
**Сәйкестендіргіштің мәні мынадай шаблонға сәйкес көрсетіледі: 1ZZZ – анықтамалық үшін, 2ZZZ – сыныптауыш үшін, мұнда ZZZ – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешіміне сәйкес қалыптастырылған Одақ НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) коды.".