О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 сентября 2019 года № 148
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза";
Порядок присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза".
2. Установить, что срок выполнения процедуры присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза" не превышает 9 месяцев с даты вступления настоящего Решения в силу.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической коммиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 2 сентября 2019 г. № 148
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза"
I. Общие положения

"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 148 шешімі
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.
2. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесіне қосылу рәсімін орындау мерзімі осы Шешім күшіне енген күннен бастап 9 айдан аспайды деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 148 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары
I. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила разработаны в соответствиис со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Договор о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года;
Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных документов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 марта 2018 г. № 35 "О ведении единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 г. № 174 "Об утверждении Правил реализации общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия

1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленген:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шарт;
Кеден одағы Комиссиясының "Кедендік құжаттарды толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштар туралы" 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ортақ процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін жүргізу туралы" 2018 жылғы 6 наурыздағы № 35 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 30 қазандағы № 174 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесі (бұдан әрі – ортақ процесс) шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, осы ортақ процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.
3. Ортақ процеске қатысушылар осы Қағидаларды ортақ процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ ортақ процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар

4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"объект интеллектуальной собственности" – объект авторского права, объект смежных прав, товарный знак (знак обслуживания);
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, характеризующее информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла, изменяющееся при выполнении операций общего процесса;
"центральные таможенные органы" – государственные органы государств-членов, уполномоченные в сфере таможенного дела Евразийского экономического союза.
Понятия "единый реестр", "заявитель", "заявление", "обеспечение" и "обязательство", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Регламентом ведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 марта 2018 г. № 35 (далее – Регламент).
Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.SP.01, версия 1.0.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью реализации общего процесса является обеспечение эффективной защиты прав на объекты интеллектуальной собственности таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза (далее ‒ государства-члены) на основе формирования, ведения и использования сведений единого реестра в соответствии с Регламентом.
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
1) обеспечить информационное взаимодействие между заявителем и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) в следующих процессах:
представление сведений для включения объектов интеллектуальной собственности в единый реестр;
представление сведений для внесения изменений (дополнений) в единый реестр, в том числе в целях продления срока защиты;
представление сведений для исключения объектов интеллектуальной собственности из единого реестра;

4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – ортақ процеске белгілі бір қатысушыға белгілі бір іс-қимылды орындауға құқық беру;
"зияткерлік меншік объектісі" – авторлық құқық объектісі, аралас құқықтар объектісі, тауар белгісі (қызмет көрсету белгісі);
"ортақ процестің ақпараттық объектісінің жай-күйі" – ақпараттық объектінің тіршілік циклінің белгілі бір сатысында оны сипаттайтын, ортақ процесс операцияларын орындаған кезде өзгеретін қасиеті;
"орталық кеден органдары" – мүше мемлекеттердің Еуразиялық экономикалық одақтың кеден ісі саласында уәкілеттік берілген мемлекеттік органдары.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "бірыңғай тізілім", "өтініш беруші", "өтініш", "қамтамасыз ету" және "міндеттеме" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 6 наурыздағы № 35 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін жүргізу регламентінде (бұдан әрі – Регламент) айқындалған мағыналарда қолданылады.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "ортақ процесс рәсімдерінің тобы", "ортақ процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "ортақ процесс операциясы", "ортақ процесс рәсімі" және "ортақ процеске қатысушы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Ортақ процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Ортақ процестің толық атауы: "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Ортақ процестің кодтық белгіленімі: P.SP.01, нұсқа 1.0.0.
1. Ортақ процестің мақсаты мен міндеттері
7. Ортақ процесті іске асырудың мақсаты Регламентке сәйкес бірыңғай тізілімнің мәліметтерін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану негізінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) кеден органдарының зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды тиімді қорғауды қамтамасыз етуі болып табылады.
8. Ортақ процестің мақсаттарына қол жеткізу үшін мына міндеттерді шешу қажет:
1) өтініш беруші мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі Комиссия) арасында мына процестерде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету:
зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу үшін мәліметтер беру;
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу үшін, соның ішінде қорғау мерзімін ұзарту мақсатында мәліметтер беру;
зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау үшін мәліметтер беру;

2) обеспечить реализацию информационного взаимодействия между Комиссией и центральными таможенными органами в процессе рассмотрения сведений, представленных заявителем для включения объектов интеллектуальной собственности в единый реестр, а также в целях информирования центральных таможенных органов об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр (включение объектов интеллектуальной собственности, исключение объектов интеллектуальной собственности, изменение (дополнение) сведений об объектах интеллектуальной собственности);
3) обеспечить опубликование сведений из единого реестра на информационном портале Союза, а также представление публикуемых сведений из единого реестра участникам внешнеэкономической деятельности и другим заинтересованным лицам, в том числе по запросам от их информационных систем;
4) обеспечить реализацию обмена электронными документами между заявителем и Комиссией, Комиссией и центральными таможенными органами;
5) обеспечить интеграцию между общим процессом и общим процессом "Регистрация, правовая охрана и использование товарных знаков, знаков обслуживания Евразийского экономического союза", реализация которого предусмотрена пунктом 22 раздела IV Перечня, в части представления актуальной информации о зарегистрированных товарных знаках, знаках обслуживания Союза и информации о документах, подтверждающих данную регистрацию.
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
структурное подразделение Евразийской экономической комиссии, к компетенции которого относятся вопросы в сфере интеллектуальной собственности, которое отвечает за ведение единого реестра, в том числе прием заявлений и обращений
от заявителей, передачу
их уполномоченным органам, принятие решения о возможности включения объектов интеллектуальной собственности
в единый реестр или об отказе
во включении объектов интеллектуальной собственности
в единый реестр, принятие решения о внесении изменений (дополнений) в единый реестр, принятие решения об исключении объектов интеллектуальной собственности из единого реестра
P.SP.01.ACT.001
уполномоченный орган государства-члена
центральный таможенный орган государства-члена, участвующий
в процессах информационного взаимодействия с Комиссией при рассмотрении сведений, представленных заявителем для включения объектов интеллектуальной собственности
в единый реестр, при получении сведений об изменениях (дополнениях), внесенных
в единый реестр (включение объектов интеллектуальной собственности, исключение объектов интеллектуальной собственности, изменение (дополнение) сведений
об объектах интеллектуальной собственности)

2) зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу үшін өтініш беруші берген мәліметтерді қарау процесінде, сондай-ақ орталық кеден органдарын бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) (зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу, зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау, зияткерлік меншік объектілері туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру)) туралы хабардар ету мақсатында Комиссия мен орталық кеден органдарының ақпараттық өзара іс-қимылын іске асыруды қамтамасыз ету;
3) бірыңғай тізілім мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету, сондай-ақ бірыңғай тізілімнің жарияланатын мәліметтерін сыртқы экономикалық қызметке қатысушыларға және басқа да мүдделі тұлғаларға, соның ішінде олардың ақпараттық жүйелерінен түскен сұрату бойынша беру;
4) өтініш беруші мен Комиссия, Комиссия мен орталық кеден органдары арасында электронды құжаттар алмасуды іске асыруды қамтамасыз ету;
5) ортақ процесс пен іске асырылуы Тізбенің IV бөлімінің 22-тармағында көзделген "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілерін, қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану" ортақ процесінің Одақтың тіркелген тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері туралы өзекті ақпарат және аталған тіркеуді растайтын құжаттар туралы ақпарат беру бөлігіндегі интеграциясын қамтамасыз ету.
2. Ортақ процеске қатысушылар
9. Ортақ процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ортақ процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Еуразиялық экономикалық комиссияның зияткерлік меншік саласындағы мәселелер құзыретіне жататын, бірыңғай тізілімді жүргізуге, соның ішінде өтініш берушілерден өтініштер мен арыздар қабылдауға, оларды уәкілетті органдарға беруге, зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы немесе зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы шешім қабылдауға, бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешім қабылдауға, зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы шешім қабылдауға жауапты құрылымдық бөлімшесі
P.SP.01.ACT.001
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
мүше мемлекеттің зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу үшін өтініш беруші берген мәліметтерді қарау кезінде, бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) (зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу, зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау, зияткерлік меншік объектілері туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру)) туралы мәліметтер алған кезде Комиссиямен ақпараттық өзара іс-қимыл процестеріне қатысатын орталық кеден органы

P.SP.01.ACT.002
заявитель
юридическое или физическое лицо – правообладатель (лицо, обладающее исключительным правом на объект интеллектуальной собственности) или лицо, представляющее интересы правообладателя (нескольких правообладателей)
и имеющее постоянное место нахождения (зарегистрированное) на территории одного
из государств-членов, которые подают заявление, обращения
в Комиссию
P.SP.01.ACT.003
заинтересованные лица
юридическое или физическое лицо, использующее
в своей деятельности сведения из единого реестра в своих интересах
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
1) процедуры формирования и ведения единого реестра;
2) процедуры использования единого реестра.
11. При выполнении процедур общего процесса осуществляется формирование и ведение единого реестра, который содержит сведения об объектах интеллектуальной собственности, охраняемых в каждом государстве-члене.
При формировании и ведении единого реестра выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур формирования и ведения единого реестра:
включение объектов интеллектуальной собственности в единый реестр;
рассмотрение обращения заявителя о внесении изменений (дополнений) в единый реестр;
внесение изменений (дополнений) в единый реестр;
продление срока защиты;
исключение объектов интеллектуальной собственности из единого реестра на основании обращения заявителя;
исключение объектов интеллектуальной собственности из единого реестра при возникновении оснований, не связанных с обращением заявителя;
изменение (дополнение) сведений, относящихся к обороту товаров (сведений, определенных в пункте 45 Регламента).
При использовании единого реестра выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур использования единого реестра:
получение информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления единого реестра;
получение информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр;
получение информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров;
получение выписки из единого реестра;
получение сведений из единого реестра по запросам заинтересованных лиц.
12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций общего процесса, приведен в разделе VIII настоящих Правил.

P.SP.01.ACT.002
өтініш беруші
құқық иеленуші заңды немесе жеке тұлға (зияткерлік меншік объектісіне айрықша құқығы бар тұлға) немесе құқық иеленушінің (бірнеше құқық иеленушінің) мүддесін білдіретін және Комиссияға өтініш, арыз беретін мүше мемлекеттердің біреуінің аумағында тұрақты орналасқан (тіркелген) жері бар тұлға
P.SP.01.ACT.003
мүдделі тұлғалар
өз қызметінде бірыңғай тізілімнің мәліметтерін өз мүддесінде пайдаланатын заңды немесе жеке тұлға
3. Ортақ процестің құрылымы
10. Ортақ процесс өздерінің мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдердің жиынтығын білдіреді:
1) бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдері;
2) бірыңғай тізілімді пайдалану рәсімдері.
11. Ортақ процесс рәсімдерін орындау кезінде әр мүше мемлекетте қорғалатын зияткерлік меншік объектілері туралы мәліметтерді қамтитын бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу жүзеге асырылады.
Бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу кезінде бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына қосылған ортақ процестің мынадай рәсімдері орындалады:
зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу;
өтініш берушінің бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы арызын қарау;
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу;
қорғау мерзімін ұзарту;
өтініш берушінің арызы негізінде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау;
өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер туындаған кезде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау;
тауарлардың айналымына жататын мәліметтерді (Регламенттің 45-тармағында айқындалған мәліметтерді) өзгерту (толықтыру).
Бірыңғай тізілімді пайдалану кезінде бірыңғай тізілімді пайдалану рәсімдерінің тобына қосылған ортақ процестің мынадай рәсімдері орындалады:
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу;
бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат алу;
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат алу;
бірыңғай тізілімнен үзінді көшірме алу;
мүдделі тұлғалардың сұратуы бойынша бірыңғай тізілімнен мәліметтер алу.
12. Ортақ процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте берілген.
1-сурет. Ортақ процестің құрылымы
13. Ортақ процесс операцияларының мұқият сипаттамасын қоса алғанда, өзінің мақсаты бойынша топтастырылған ортақ процесс рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.

14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – UnifiedModelingLanguage) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур "Процедуры формирования и ведения единого реестра" (P.SP.01.PGR.001)
15. Процедуры формирования и ведения единого реестра выполняются по мере поступления в Комиссию соответствующих заявлений и обращений от заявителя.
Представление сведений при выполнении процедур формирования и ведения единого реестра осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 сентября 2019 г. № 148 (далее – Регламент информационного взаимодействия).
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 сентября 2019 г. № 148 (далее – Описание форматов и структур).
При поступлении в Комиссию заявления выполняется процедура "Включение объектов интеллектуальной собственности в единый реестр" (P.SP.01.PRC.001), в результате которой Комиссией принимается решение о включении объекта интеллектуальной собственности в единый реестр, заявителю и уполномоченному органу государства-члена направляется соответствующее уведомление, или заявителю направляется уведомление об отказе во включении объектов в единый реестр.
При поступлении в Комиссию обращения заявителя о внесении изменений (дополнений) в единый реестр выполняется процедура "Рассмотрение обращения заявителя о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.PRC.002), в результате которой Комиссией принимается решение о внесении изменений (дополнений) в единый реестр, или в случае отказа во внесении изменений (дополнений) в единый реестр заявителю направляется уведомление об этом.

14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін ортақ процесс рәсімдері мен оларды орындау тәртібі арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (біріздендірілген модельдеу тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотациясын пайдалана отырып жасалды және мәтіндік сипаттамамен жабдықталды.
4. "Бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" рәсімдер тобы (P.SP.01.PGR.001)
15. Бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдері өтініш берушіден Комиссияға тиісті өтініштер мен арыздардың түсу шамасына қарай орындалады.
Бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындау кезінде мәліметтер беру Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 148 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматтары мен құрылымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 148 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Форматтар мен құрылымдардың сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.
Комиссияға өтініш түскен кезде "Зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу" (P.SP.01.PRC.001) рәсімі орындалады, оның нәтижесінде Комиссия зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу туралы шешім қабылдайды, өтініш беруші мен мүше мемлекеттің уәкілетті органына тиісті хабарлама жіберіледі немесе өтініш берушіге объектілерді бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы хабарлама жіберіледі.
Комиссияға өтініш берушіден бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы арыз түскен кезде "Өтініш берушінің бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы арызын қарау" (P.SP.01.PRC.002) рәсімі орындалады, оның нәтижесінде Комиссия бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешім қабылдайды немесе бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тартылған жағдайда өтініш берушіге бұл туралы хабарлама жіберіледі.

При принятии Комиссией решения о внесении изменений (дополнений) в единый реестр по результатам рассмотрения обращения заявителя о внесении изменений (дополнений) в единый реестр, а также при выявлении необходимости внесения исправлений технического характера, выполняется процедура "Внесение изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.PRC.003), в результате которой сведения об объекте интеллектуальной собственности изменяются (дополняются) в едином реестре, заявителю и уполномоченному органу направляются уведомления об этом.
При поступлении в Комиссию обращения заявителя о продлении срока защиты прав на объекты интеллектуальной собственности выполняется процедура "Продление срока защиты" (P.SP.01.PRC.004), в результате которой продлевается срок защиты прав на объекты интеллектуальной собственности, заявителю и уполномоченному органу направляются уведомления об этом, либо заявителю направляется уведомление об отказе в продлении срока защиты.
При поступлении в Комиссию обращения заявителя об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра выполняется процедура "Исключение объектов интеллектуальной собственности из единого реестра на основании обращения заявителя" (P.SP.01.PRC.005), в результате которой объект интеллектуальной собственности исключается из единого реестра, заявителю и уполномоченному органу государства-члена направляются уведомления об этом.
При возникновении оснований для исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра, указанных в пункте 46 Регламента и не связанных с обращением заявителя, выполняется процедура "Исключение объектов интеллектуальной собственности из единого реестра при возникновении оснований, не связанных с обращением заявителя" (P.SP.01.PRC.006), в результате которой объект интеллектуальной собственности исключается из единого реестра, заявителю и уполномоченному органу государства-члена направляются уведомления об этом, либо объект интеллектуальной собственности сохраняется в едином реестре без изменений.
При внесении заявителем изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров, выполняется процедура "Изменение (дополнение) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.PRC.007), в результате которой сведения, относящиеся к обороту товаров, изменяются (дополняются) в едином реестре, Комиссии, заявителю и уполномоченному органу государства-члена направляются уведомления об этом.
Формирование и подача заявлений и иных обращений, внесение изменений в сведения, относящиеся к обороту товаров, осуществляются заявителем в электронном виде с использованием сервисов личного кабинета заявителя на информационном портале Союза. Для взаимодействия с заявителем со стороны Комиссии используются сервисы личного кабинета должностного лица (сотрудника) Комиссии, размещенные на внутренней части информационного портала Союза.

Өтініш берушінің бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы арызын қарау нәтижесі бойынша Комиссия бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешім қабылдаған кезде, сондай-ақ техникалық сипаттағы түзетулер енгізу қажеттігі анықталған кезде "Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу" (P.SP.01.PRC.003) рәсімі орындалады, оның нәтижесінде бірыңғай тізілімдегі зияткерлік меншік объектісі туралы мәліметтер өзгертіледі (толықтырылады), өтініш беруші мен уәкілетті органға бұл туралы хабарлама жіберіледі.
Комиссияға өтініш берушіден зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды қорғау мерзімін ұзарту туралы арыз түскен кезде "Қорғау мерзімін ұзарту" (P.SP.01.PRC.004) рәсімі орындалады, оның нәтижесінде зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды қорғау мерзімі ұзартылады, өтініш беруші мен уәкілетті органға бұл туралы хабарлама жіберіледі не өтініш берушіге қорғау мерзімін ұзартудан бас тарту туралы хабарлама жіберіледі.
Комиссияға өтініш берушіден зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы арыз түскен кезде "Өтініш берушінің арызы негізінде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау" (P.SP.01.PRC.005) рәсімі орындалады, оның нәтижесінде зияткерлік меншік объектісі бірыңғай тізілімнен алып тасталады, өтініш беруші мен уәкілетті органға бұл туралы хабарлама жіберіледі.
Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастауға Регламенттің 46-тармағында көрсетілген және өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер туындаған кезде "Өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер туындаған кезде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау" (P.SP.01.PRC.006) рәсімі орындалады, оның нәтижесінде зияткерлік меншік объектісі бірыңғай тізілімнен алып тасталады, өтініш беруші мен мүше мемлекеттің уәкілетті органына бұл туралы хабарлама жіберіледі не зияткерлік меншік объектісі бірыңғай тізілімде өзгеріссіз сақталады.
Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өтініш беруші өзгерістер (толықтырулар) енгізген кезде "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерді өзгерту (толықтыру)" (P.SP.01.PRC.007) рәсімі орындалады, оның нәтижесінде бірыңғай тізілімдегі тауарлардың айналымына жататын мәліметтер өзгертіледі (толықтырылады), өтініш беруші мен мүше мемлекеттің уәкілетті органына бұл туралы хабарлама жіберіледі.
Өтініштер мен өзге арыздарды қалыптастыруды және беруді, тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер енгізуді өтініш беруші Одақтың ақпараттық порталындағы өтініш берушінің жеке кабинетінің сервистерін пайдалану арқылы электронды түрде жүзеге асырады. Өтініш берушімен өзара іс-қимыл жасау үшін Комиссия тарапынан Одақтың ақпараттық порталының ішкі бөлігінде орналасқан Комиссияның лауазымды тұлғасының (қызметкерінің) жеке кабинетінің сервистері пайдаланылады.

16. Приведенное описание группы процедур "Процедуры формирования и ведения единого реестра" (P.SP.01.PGR.001) представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема выполнения группы процедур "Процедуры формирования и ведения единого реестра" (P.SP.01.PGR.001)
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры формирования и ведения единого реестра" (P.SP.01.PGR.001), приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры формирования и ведения единого реестра" (P.SP.01.PGR.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.01.PRC.001
включение объектов интеллектуальной собственности в единый реестр
процедура предназначена для рассмотрения обращения заявителя
о включении объектов интеллектуальной собственности в единый реестр и защиты прав на объекты интеллектуальной собственности на территории государств-членов
P.SP.01.PRC.002
рассмотрение обращения заявителя о внесении изменений (дополнений)
в единый реестр
процедура предназначена для рассмотрения обращения заявителя
о внесении изменений (дополнений) в единый реестр и принятия решения о внесении изменений (дополнений) в единый реестр либо об отказе
во внесении изменений (дополнений) в единый реестр
P.SP.01.PRC.003
внесение изменений (дополнений) в единый реестр
процедура предназначена для внесения изменений (дополнений) в единый реестр на основании обращения заявителя или
в связи с необходимостью внесения исправлений технического характера
P.SP.01.PRC.004
продление срока защиты
процедура предназначена для продления срока защиты прав на объекты интеллектуальной собственности
P.SP.01.PRC.005
исключение объектов интеллектуальной собственности из единого реестра на основании обращения заявителя
процедура предназначена для исключения объектов интеллектуальной собственности из единого реестра на основании обращения заявителя
P.SP.01.PRC.006
исключение объектов интеллектуальной собственности из единого реестра при возникновении оснований, не связанных
с обращением заявителя
процедура предназначена для исключения объектов интеллектуальной собственности из единого реестра при возникновении оснований, не связанных
с обращением заявителя
P.SP.01.PRC.007
изменение (дополнение) сведений, относящихся
к обороту товаров
процедура предназначена для внесения изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров
5. Группа процедур "Процедуры использования единого реестра" (P.SP.01.PGR.002)
18. Процедуры использования единого реестра выполняются при получении соответствующих технологических запросов от информационных систем уполномоченных органов государств-членов, заявителей или заинтересованных лиц.
В рамках выполнения процедур использования единого реестра обрабатываются следующие виды технологических запросов, поступающих от информационных систем уполномоченных органов государств-членов:
запрос информации о дате и времени обновления единого реестра;
запрос информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров;
запрос информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр;
запрос информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров.

16. "Бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" рәсімдер тобының (P.SP.01.PGR.001) келтірілген сипаттамасы 2-суретте берілген.
2-сурет. "Бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" рәсімдер тобын (P.SP.01.PGR.001) орындаудың жалпы схемасы
17. "Бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" рәсімдер тобына (P.SP.01.PGR.001) кіретін ортақ процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
"Бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдері" рәсімдер тобына (P.SP.01.PGR.001) кіретін ортақ процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.01.PRC.001
зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу
рәсім өтініш берушінің зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу туралы арызын қарауға және мүше мемлекеттердің аумағында зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды қорғауға арналған
P.SP.01.PRC.002
өтініш берушінің бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы арызын қарау
рәсім өтініш берушінің бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы арызын қарауға және бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешім қабылдауға не бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тартуға арналған
P.SP.01.PRC.003
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу
рәсім өтініш берушінің арызы негізінде немесе техникалық сипаттағы түзетулер енгізу қажеттігіне байланысты бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізуге арналған
P.SP.01.PRC.004
қорғау мерзімін ұзарту
рәсім зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды қорғау мерзімін ұзартуға арналған
P.SP.01.PRC.005
өтініш берушінің арызы негізінде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау
рәсім өтініш берушінің арызы негізінде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастауға арналған
P.SP.01.PRC.006
өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер туындаған кезде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау
рәсім өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер туындаған кезде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастауға арналған
P.SP.01.PRC.007
тауарлардың айналымына жататын мәліметтерді өзгерту (толықтыру)
рәсім тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізуге арналған
5. "Бірыңғай тізілімді пайдалану рәсімдері" рәсімдер тобы (P.SP.01.PGR.002)
18. Бірыңғай тізілімді пайдалану рәсімдері мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен, өтініш берушілерден немесе мүдделі тұлғалардан тиісті технологиялық сұрату алынған кезде орындалады.
Бірыңғай тізілімді пайдалану рәсімдерін орындау шеңберінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен түсетін технологиялық сұратудың мынадай түрлері өңделеді:
бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату;
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату;
бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат сұрату;
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгертілуі (толықтырылуы) туралы ақпарат сұрату.

При необходимости запроса информации о дате и времени обновления единого реестра или запроса информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, выполняется процедура "Получение информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления единого реестра" (P.SP.01.PRC.008).
При необходимости запроса об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр, выполняется процедура "Получение информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр" (P.SP.01.PRC.009).
При необходимости запроса об изменениях (дополнениях), внесенных в сведения, относящиеся к обороту товаров, выполняется процедура "Получение информации об изменениях (дополнениях), внесенных в сведения, относящиеся к обороту товаров" (P.SP.01.PRC.010).
С использованием сервиса личного кабинета заявитель направляет технологические запросы в Комиссию о представлении выписки из единого реестра.
При поступлении технологического запроса о представлении выписки из единого реестра выполняется процедура "Получение выписки из единого реестра" (P.SP.01.PRC.011), по результатам выполнения которой формируется выписка из единого реестра и представляется заявителю.
При получении технических запросов заинтересованных лиц либо от их информационных систем через информационный портал Союза выполняется процедура "Получение сведений из единого реестра по запросам заинтересованных лиц" (P.SP.01.PRC.012), по результатам выполнения которой запрошенные сведения из единого реестра представляются заинтересованным лицам.
Представление заинтересованным лицам актуальной информации из единого реестра с возможностью поиска (фильтрации) по выбранным параметрам и выгрузки информации во внешние файлы обеспечивается средствами сервисов на информационном портале Союза.
Представление актуальной информации из единого реестра по запросу внешней информационной системы с возможностью поиска (фильтрации) по выбранным параметрам обеспечивается средствами сервисов информационного портала Союза.
19. Приведенное описание группы процедур "Процедуры использования единого реестра" (P.SP.01.PGR.002) представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема выполнения группы процедур "Процедуры использования единого реестра" (P.SP.01.PGR.002)
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры использования единого реестра" (P.SP.01.PGR.002), представлен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур "Процедуры использования единого реестра" (P.SP.01.PGR.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

Бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату немесе тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату қажет болған кезде "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.008) рәсімі орындалады.
Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат сұрату қажет болған кезде "Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.009) рәсімі орындалады.
Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат сұрату қажет болған кезде "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.010) рәсімі орындалады.
Жеке кабинет сервисін пайдалану арқылы өтініш беруші Комиссияға бірыңғай тізілімнен үзінді көшірме беру туралы технологиялық сұрату жібереді.
Бірыңғай тізілімнен үзінді көшірме беру туралы технологиялық сұрату түскен кезде "Бірыңғай тізілімнен үзінді көшірме алу" (P.SP.01.PRC.011) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижесінде бірыңғай тізілімнен үзінді көшірме қалыптастырылады және өтініш берушіге ұсынылады.
Мүдделі тұлғалардан не Одақтың ақпараттық порталы арқылы олардың ақпараттық жүйелерінен техникалық сұрату алынған кезде "Мүдделі тұлғалардың сұратуы бойынша бірыңғай тізілімнен мәліметтер алу" (P.SP.01.PRC.012) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижесінде мүдделі тұлғаларға бірыңғай тізілімнен сұратылған мәліметтер беріледі.
Мүдделі тұлғаларға таңдалған параметрлер бойынша іздеу (фильтрлеу) және ақпаратты сыртқы файлдарға жүктеу мүмкіндігімен бірыңғай тізілімнен өзекті ақпарат беру Одақтың ақпараттық порталындағы сервистер құралдарымен қамтамасыз етіледі.
Сыртқы ақпараттық жүйенің сұратуы бойынша таңдалған параметрлер бойынша іздеу (фильтрлеу) мүмкіндігімен бірыңғай тізілімнен өзекті ақпарат беру Одақтың ақпараттық порталындағы сервистер құралдарымен қамтамасыз етіледі.
19. "Бірыңғай тізілімді пайдалану рәсімдері" (P.SP.01.PGR.002) рәсімдер тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте берілген.
3-сурет. "Бірыңғай тізілімді пайдалану рәсімдері" (P.SP.01.PGR.002) рәсімдер тобын орындаудың жалпы схемасы
20. "Бірыңғай тізілімді пайдалану рәсімдері" (P.SP.01.PGR.002) рәсімдер тобына кіретін ортақ процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
"Бірыңғай тізілімді пайдалану рәсімдері" (P.SP.01.PGR.002) рәсімдер тобына кіретін ортақ процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.SP.01.PRC.008
получение информации
о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате
и времени обновления единого реестра
процедура предназначена для оценки необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений единого реестра
со сведениями, содержащимися в едином реестре в Комиссии
P.SP.01.PRC.009
получение информации
об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр
процедура предназначена для синхронизации хранящихся
в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений единого реестра
со сведениями, содержащимися в едином реестре в Комиссии
P.SP.01.PRC.010
получение информации
об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров
процедура предназначена для синхронизации хранящихся
в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений, относящихся к обороту товаров, со сведениями, относящимися к обороту товаров, хранящимися
в составе единого реестра
в Комиссии
P.SP.01.PRC.011
получение выписки
из единого реестра
процедура предназначена для получения выписки
из единого реестра
по запросу заявителя
P.SP.01.PRC.012
получение сведений
из единого реестра
по запросам заинтересованных лиц
процедура предназначена для получения сведений, содержащихся в едином реестре, через информационный портал Союза либо сервисов, размещенных
на информационном портале Союза
V. Информационные объекты общего процесса
21. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.01.BEN.001
заявление
и регистрационные формы
заявление о включении объекта интеллектуальной собственности в единый реестр и, прилагаемые к нему
в соответствии с требованиями Регламента регистрационные формы
P.SP.01.BEN.002
единый реестр
единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности, представляющий собой совокупность сведений
об объектах интеллектуальной собственности, в отношении которых таможенные органы государств-членов принимают меры, предусмотренные статьей 124 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
P.LL.09.BEN.003
сведения, относящиеся
к обороту товаров
сведения, относящиеся
к объектам интеллектуальной собственности, определенные в пункте 45 Регламента
VI. Ответственность участников общего процесса
22. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников центральных таможенных органов государств-членов в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса

P.SP.01.PRC.008
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталып тұрған бірыңғай тізілімнің мәліметтерін Комиссиядағы бірыңғай тізілімде қамтылған мәліметтермен синхрондау қажеттігін бағалауға арналған
P.SP.01.PRC.009
бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталып тұрған бірыңғай тізілімнің мәліметтерін Комиссиядағы бірыңғай тізілімде қамтылған мәліметтермен синхрондауға арналған
P.SP.01.PRC.010
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталып тұрған, тауарлардың айналымына жататын мәліметтерді Комиссиядағы бірыңғай тізілімнің құрамында сақталып тұрған, тауарлардың айналымына жататын мәліметтермен синхрондауға арналған
P.SP.01.PRC.011
бірыңғай тізілімнен үзінді көшірме алу
рәсім өтініш берушінің сұратуы бойынша бірыңғай тізілімнен үзінді көшірме алуға арналған
P.SP.01.PRC.012
мүдделі тұлғалардың сұратуы бойынша бірыңғай тізілімнен мәліметтер алу
рәсім Одақтың ақпараттық порталы не Одақтың ақпараттық порталына орналастырылған сервистер арқылы бірыңғай тізілімде қамтылған мәліметтерді алуға арналған
V. Ортақ процестің ақпараттық объектілері
21. Олар туралы мәліметтер немесе олардан алынатын мәліметтер ортақ процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесіне берілетін ақпараттық объектілер тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.01.BEN.001
өтініш және тіркеу нысандары
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу туралы өтініш және Регламентке сәйкес оған қоса берілетін тіркеу нысандары
P.SP.01.BEN.002
бірыңғай тізілім
зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімі, ол мүше мемлекеттердің кеден органдары оларға қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 124-бабында көзделген шараларды қабылдайтын зияткерлік меншік объектілері туралы мәліметтердің жиынтығын білдіреді
P.LL.09.BEN.003
тауарлардың айналымына жататын мәліметтер
зияткерлік меншік объектілеріне жататын, Регламенттің 45-тармағында айқындалған мәліметтер
VI. Ортақ процеске қатысушылардың жауаптылығы
22. Мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақ құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, ал мүше мемлекеттердің орталық кеден органдарының лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Ортақ процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары

23. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран мира и соответствующие
им коды (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.002
классификатор валют
классификатор
содержит перечень кодов и наименований валют (применяется
в соответствии
с Решением Комиссии Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г.
№ 378)
P.CLS.003
единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (ТН ВЭД ЕАЭС)
классификатор
содержит перечень кодов и наименований товаров единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
P.CLS.015
классификатор видов транспорта
и транспортировки товаров
классификатор
содержит перечень видов транспортных средств
и транспортировки товаров
и соответствующие
им коды (применяется
в соответствии
с Решением Комиссии Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г.
№ 378)
P.CLS.018
классификатор видов груза, упаковки
и упаковочных материалов
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов груза, упаковки и упаковочных материалов и соответствующие
им коды (применяется
в соответствии
с Решением Комиссии Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г.
№ 378)
P.CLS.025
классификатор таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза
классификатор
содержит перечень кодов и наименований таможенных органов государств-членов
P.CLS.027
классификатор видов документов, используемых в сфере интеллектуальной собственности, в том числе при проведении процедур, связанных
с регистрацией объектов интеллектуальной собственности Евразийского экономического союза
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов документов, используемых в сфере интеллектуальной собственности, в том числе при проведении процедур, связанных
с регистрацией объектов интеллектуальной собственности Евразийского экономического союза
P.CLS.037
международная классификация товаров и услуг для регистрации знаков
классификатор
международная классификация товаров
и услуг (МКТУ), предназначенная для целей регистрации знаков (применяется
в соответствии
с Соглашением
о Международной классификации товаров
и услуг для регистрации знаков, заключенном
в Ницце 15 июня 1957 года)
P.CLS.051
классификатор видов документов, удостоверяющих личность
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов документов, удостоверяющих личность
(применяется
в соответствии

23. Ортақ процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Ортақ процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Тип
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.001
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
әлем елдерінің атаулары мен оларға тиісті кодтардың тізбесін қамтиды
(Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.002
валюталар сыныптауышы
сыныптауыш
валюталардың кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
(Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.003
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы (ЕАЭО СЭҚ ТН)
сыныптауыш
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы тауарларының кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.015
көлік және тауарларды тасымалдау түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
көлік құралдары және тауарларды тасымалдау түрлерінің және оларға тиісті кодтардың тізбесін қамтиды (Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.018
жүк, қаптама және қаптау материалдары түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
жүк, қаптама және қаптау материалдары түрлерінің атаулары мен оларға тиісті кодтардың тізбесін қамтиды (Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.025
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышы
сыныптауыш
мүше мемлекеттердің кеден органдарының кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.027
зияткерлік меншік саласында, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың зияткерлік меншік объектілерін тіркеумен байланысты рәсімдерді жүргізу кезінде пайдаланылатын құжаттар түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
зияткерлік меншік саласында, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың зияткерлік меншік объектілерін тіркеумен байланысты рәсімдерді жүргізу кезінде пайдаланылатын құжаттар түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.037
белгілерді тіркеу үшін тауарлардың және қызметтер көрсетудің халықаралық сыныптауышы
сыныптауыш
белгілерді тіркеу мақсаттарына арналған тауарлардың және қызметтер көрсетудің халықаралық сыныптауышы (МКТУ) (1957 жылғы 15 маусымда Ниццеде жасалған Белгілерді тіркеу үшін тауарлар мен қызметтердің халықаралық жіктемесі туралы келісімге сәйкес қолданылады)
P.CLS.051
жеке басты куәландыратыны құжаттар түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш

с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 апреля 2019 г. № 53)
P.CLS.068
справочник методов идентификации, хозяйствующих субъектов при
их государственной регистрации
в государствах – членах Евразийского экономического союза (определяет вид номера (кода) записи по государственному реестру (регистру), который устанавливается при проведении процедуры государственной регистрации хозяйствующему субъекту)
справочник
содержит перечень идентификаторов
и наименований методов идентификации, хозяйствующих субъектов при их государственной регистрации
в государствах-членах
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры формирования и ведения единого реестра
Процедура "Включение объектов интеллектуальной собственности в единый реестр" (P.SP.01.PRC.001)
24. Схема выполнения процедуры "Включение объектов интеллектуальной собственности в единый реестр" (P.SP.01.PRC.001) представлена на рисунках 4 – 6.
Рис. 4. Схема выполнения процедуры "Включение объектов интеллектуальной собственности в единый реестр" (P.SP.01.PRC.001) для операций
P.SP.01.OPR.001 – P.SP.01.OPR.005
Рис. 5. Схема выполнения процедуры "Включение объектов интеллектуальной собственности в единый реестр" (P.SP.01.PRC.001) для операций
P.SP.01.OPR.006 – P.SP.01.OPR.017
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Включение объектов интеллектуальной собственности в единый реестр" (P.SP.01.PRC.001) для операций
P.SP.01.OPR.018 – P.SP.01.OPR.025
25. Процедура "Включение объектов интеллектуальной собственности в единый реестр" (P.SP.01.PRC.001) выполняется с момента подачи заявителем заявления.
26. Первой операцией является "Получение и проверка на соответствие установленным требованиям заявления и прилагаемых документов" (P.SP.01.OPR.001), в результате которой Комиссия проверяет представленные заявителем документы и сведения на соответствие требованиям, определенным в Разделе II Регламента.
27. В случае установления Комиссией несоответствий требованиям, определенным в Разделе II Регламента, ведущих к прекращению рассмотрения заявления, выполняется операция "Направление уведомления об отказе в рассмотрении заявления" (P.SP.01.OPR.002).
28. В случае если документы и сведения представлены не в полном объеме, выполняется операция "Направление уведомления о необходимости представления недостающих документов и сведений" (P.SP.01.OPR.003), по результатам выполнения которой Комиссия направляет заявителю уведомление о необходимости представления недостающих документов и сведений.
Комиссия ожидает ответа от заявителя на уведомление о необходимости представления недостающих документов и сведений в сроки, установленные пунктом 23 Регламента.

жеке басты куәландыратыны құжаттар түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 53 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.068
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде шаруашылық жүргізуші субъектілерді мемлекеттік тіркеген кезде оларды сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығы (мемлекеттік тіркеу рәсімін жүргізген кезде мемлекеттік тізілім (тіркелім) бойынша шаруашылық жүргізуші субъектіге белгіленетін нөмірдің (кодтың) түрін айқындайды)
анықтамалық
мүше мемлекеттерде шаруашылық жүргізуші субъектілерді мемлекеттік тіркеген кезде оларды сәйкестендіру әдістерінің тізбесін қамтиды
VIII. Ортақ процесс рәсімдері
1. Бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу рәсімдері
"Зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу" рәсімі (P.SP.01.PRC.001)
24. "Зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу" (P.SP.01.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 4 – 6-суреттерде берілген.
4-сурет. P.SP.01.OPR.001 – P.SP.01.OPR.005 операциялары үшін "Зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу" (P.SP.01.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
5-сурет. P.SP.01.OPR.006 – P.SP.01.OPR.017 операциялары үшін "Зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу" (P.SP.01.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
6-сурет. P.SP.01.OPR.018 – P.SP.01.OPR.025 операциялары үшін "Зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу" (P.SP.01.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
25. "Зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу" (P.SP.01.PRC.001) рәсімі өтініш беруші өтініш берген кезден бастап орындалады.
26. "Өтініш пен қоса берілетін құжаттарды алу және белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеру" (P.SP.01.OPR.001) алғашқы операция болып табылады, оның нәтижесінде Комиссия өтініш беруші ұсынған құжаттар мен мәліметтердің Регламенттің ІІ бөлімінде айқындалған талаптарға сәйкестігін тексереді.
27. Комиссия өтінішті қарауды тоқтатуға алып келетін Регламенттің ІІ бөлімінде айқындалған талаптарға сәйкессіздікті анықтаған жағдайда "Өтінішті қараудан бас тарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.002) операциясы орындалады.
28. Құжаттар мен мәліметтер толық көлемде ұсынылмаған жағдайда "Жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді ұсыну қажеттігі туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.003) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесі бойынша Комиссия өтініш берушіге жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді ұсыну қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
Комиссия Регламенттің 23-тармағында белгіленген мерзімдерде өтініш берушіден жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді ұсыну қажеттігі туралы хабарламаға жауап күтеді.

29. В случае представления недостающих документов и сведений в сроки, установленные пунктом 23 Регламента, либо по истечении указанных сроков выполняется операция "Принятие решения по результатам проверки комплектности представленных документов и сведений" (P.SP.01.OPR.004), в результате которой Комиссией в соответствии с Регламентом принимается решение об отказе в рассмотрении заявления или решение о дальнейшем рассмотрении указанного заявления.
30. В случае если принято решение об отказе в рассмотрении заявления, выполняется операция "Направление уведомления об отказе в рассмотрении заявления" (P.SP.01.OPR.005), в результате которой заявителю направляется уведомление об отказе в рассмотрении заявления.
31. В случае если принято решение о дальнейшем рассмотрении заявления, выполняется операция "Направление заявления и регистрационных форм для рассмотрения уполномоченным органом" (P.SP.01.OPR.006), в результате которой Комиссия отправляет заявление и регистрационные формы для рассмотрения уполномоченному органу каждого государства-члена.
32. Уполномоченный орган, получив заявление и регистрационные формы, подтверждает их получение и обработку в рамках выполнения операции "Прием и обработка заявления и регистрационных форм в уполномоченном органе" (P.SP.01.OPR.007), по результатам выполнения которой формирует и направляет технологическое уведомление о приеме и обработке заявления и регистрационных форм.
33. При получении Комиссией уведомления о приеме и обработке заявления и регистрационных форм выполняется операция "Получение уведомления о приеме и обработке заявления и регистрационных форм" (P.SP.01.OPR.008).
34. В период с момента подачи заявителем заявления до принятия окончательного решения Комиссией заявитель вправе отозвать указанное заявление. В этом случае выполняется операция "Получение обращения об отзыве заявления" (P.SP.01.OPR.009), в рамках которой заявитель подает, а Комиссия принимает обращение об отзыве заявления.
35. В случае если обращение об отзыве заявления поступило в период с момента передачи указанного заявления и регистрационных форм уполномоченному органу государства-члена до принятия окончательного решения, Комиссией выполняется также операция "Информирование уполномоченного органа об отзыве заявления" (P.SP.01.OPR.010), в результате которой уполномоченному органу каждого государства-члена будут отправлены сведения об отзыве ранее представленного заявления.
36. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена сведений об отзыве ранее представленного заявления выполняется операция "Получение сведений об отзыве заявления" (P.SP.01.OPR.011), в результате которой уполномоченный орган государства-члена подтверждает получение и обработку сведений об отзыве ранее представленного заявления. Затем выполняется операция "Прием уведомления о получении сведений об отзыве заявления" (P.SP.01.OPR.012), по результатам которой Комиссия принимает уведомление о получении уполномоченным органом государства-члена сведений об отзыве заявленияи их обработке.

29. Жетіспейтін құжаттар мен мәліметтер Регламенттің 23-тармағында белгіленген мерзімдерде ұсынылған жағдайда не көрсетілген мерзімдер аяқталған соң "Ұсынылған құжаттардың жиынтығын тексеру нәтижесі бойынша шешім қабылдау" (P.SP.01.OPR.004) операциясы орындалады, оның нәтижесінде Комиссия Регламентке сәйкес өтінішті қараудан бас тарту туралы шешім немесе көрсетілген өтінішті одан әрі қарау туралы шешім қабылдайды.
30. Өтінішті қараудан бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда "Өтінішті қараудан бас тарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.005) операциясы орындалады, оның нәтижесінде өтініш берушіге өтінішті қараудан бас тарту туралы хабарлама жіберіледі.
31. Өтінішті одан әрі қарау туралы шешім қабылданған жағдайда "Өтініш пен тіркеу нысандарын уәкілетті органның қарауына жіберу" (P.SP.01.OPR.006) операциясы орындалады, оның нәтижесінде Комиссия өтініш пен тіркеу нысандарын әр мүше мемлекеттің уәкілетті органының қарауына жібереді.
32. Өтініш пен тіркеу нысандарын алған соң уәкілетті орган оларды алғанын және өңделгенін "Өтініш пен тіркеу нысандарын уәкілетті органда қабылдау және өңдеу" (P.SP.01.OPR.007) операциясын орындау шеңберінде растайды, оны орындау нәтижесі бойынша өтініш пен тіркеу нысандарының қабылданғаны мен өңделгені туралы технологиялық хабарламаны қалыптастырады және жібереді.
33. Комиссия өтініш пен тіркеу нысандарының қабылданғаны мен өңделгені туралы хабарламаны алған кезде "Өтініш пен тіркеу нысандарының қабылдау және өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.SP.01.OPR.008) операциясы орындалады.
34. Өтініш беруші өтініш берген кезден бастап Комиссия түпкілікті шешім қабылдағанға дейінгі кезеңде өтініш беруші көрсетілген өтінімді кері қайтарып алуға құқылы. Бұл жағдайда "Өтінішті қайтарып алу туралы арызды алу" (P.SP.01.OPR.009) операциясы орындалады, оның шеңберінде өтініш беруші өтінішті қайтарып алу туралы арыз береді, ал Комиссия оны алады.
35. Өтінішті қайтарып алу туралы арыз көрсетілген өтініш пен тіркеу нысандары мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріген кездеп бастап Комиссия түпкілікті шешім қабылдағанға дейінгі кезеңде түссе, "Уәкілетті органды өтінішті қайтарып алу туралы хабардар ету" (P.SP.01.OPR.010) операциясы орындалады, оның нәтижесінде әр мүше мемлекеттің уәкілетті органына бұрын берілген өтінішті қайтарып алу туралы мәліметтер жіберіледі.
36. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына бұрын берілген өтінішті қайтарып алу туралы мәліметтер түскен кезде "Өтінішті қайтарып алу туралы мәліметтерді алу" (P.SP.01.OPR.011) операциясы орындалады, оның нәтижесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы бұрын берілген өтінішті қайтарып алу туралы мәліметтердің алынғаны мен өңделгенін растайды. Содан соң "Өтінішті қайтарып алу туралы мәліметтердің алынғаны туралы хабарламаны қабылдау" (P.SP.01.OPR.012) операциясы орындалады, оның нәтижесі бойынша Комиссия мүше мемлекеттің уәкілетті органының өтінішті қайтарып алу туралы мәліметтерді алғаны және оларды өңдегені туралы хабарламаны қабылдайды.

37. С момента получения и обработки уполномоченным органом государства-члена заявления и регистрационных форм выполняется операция "Проверка сведений заявления и регистрационных форм уполномоченным органом" (P.SP.01.OPR.013). В результате выполнения операции при наличии оснований для отказа в Комиссию направляется отказ уполномоченного органа во включении объекта интеллектуальной собственности в единый реестр, а при отсутствии оснований для отказа отправляется технологическое уведомление о возможности включения объекта интеллектуальной собственности в единый реестр. Данная операция выполняется в отношении каждого объекта интеллектуальной собственности, указанного в заявлении.
38. При получении Комиссией технологического уведомления о возможности включения объекта интеллектуальной собственности в единый реестр или отказа уполномоченного органа во включении объекта интеллектуальной собственности в единый реестр выполняется операция "Получение и обработка сведений по результатам проверки заявления и регистрационных форм уполномоченным органом" (P.SP.01.OPR.014), по результатам которой в уполномоченный орган государства-члена направляется соответствующее уведомление.
39. При поступлении в уполномоченный орган уведомления о получении и обработке сведений выполняется операция "Получение и обработка уведомления" (P.SP.01.OPR.015), в рамках которой осуществляется обработка указанного уведомления.
40. В случае поступления в Комиссию сведений по результатам проверки заявления и регистрационных форм от уполномоченных органов всех государств-членов выполняется операция "Принятие решения о возможности включения объекта в единый реестр или об отказе во включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.OPR.016), в результате которой принимается решение об отказе во включении объекта интеллектуальной собственности в единый реестр или решение о возможности включения объекта в единый реестр.
41. В случае, если в рамках сроков, установленных пунктом 25 Регламента, поступил отказ от уполномоченного органа хотя бы одного государства-члена, выполняется операция "Направление уведомления об отказе во включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.OPR.017), в результате которой Комиссия направляет уведомление об отказе во включении объекта интеллектуальной собственности в единый реестр заявителю с приложением отказов уполномоченных органов во включении объекта интеллектуальной собственности в единый реестр.
42. В случае, если в рамках сроков, установленных пунктом 25 Регламента, в Комиссию поступили технологические уведомления о возможности включения объектов интеллектуальной собственности в единый реестр от уполномоченного органа каждого государства-члена, выполняется операция "Направление уведомления о возможности включения объекта в единый реестр" (P.SP.01.OPR.018), в результате которой Комиссия уведомляет заявителя о том, что принято решение о возможности включения объекта в единый реестр.

37. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы өтініш пен тіркеу нысандарын алған және өңдеген кезден бастап "Өтініш пен тіркеу нысандарының мәліметтерін уәкілетті органның тексеруі" (P.SP.01.OPR.013) операциясы орындалады. Операцияны орындау нәтижесінде бас тарту үшін негіздер болған кезде Комиссияға уәкілетті органның зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосудан бас тартуы жіберіледі, ал бас тарту үшін негіздер болмаған кезде зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы технологиялық хабарлама жіберіледі. Бұл операция өтініште көрсетілген әрбір зияткерлік меншік объектісіне қатысты орындалады.
38. Комиссия зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы технологиялық хабарламаны немесе уәкілетті органның зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосудан бас тартуын алған кезде "Өтініш пен тіркеу нысандарын уәкілетті органның тексеруі нәтижесі бойынша мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SP.01.OPR.014) операциясы орындалады, оның нәтижесі бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органына тиісті хабарлама жіберіледі.
39. Уәкілетті органға мәліметтердің алынғаны және өңделгені туралы хабарлама түскен кезде "Хабарламаны алу және өңдеу" (P.SP.01.OPR.015) операциясы орындалады, оның шеңберінде көрсетілген хабарламаны өңдеу жүзеге асырылады.
40. Өтініш пен тіркеу нысандарын тексеру нәтижесі бойынша Комиссияға барлық мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан мәліметтер түскен кезде "Объектіні бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы немесе объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы шешім қабылдау" (P.SP.01.OPR.016) операциясы орындалады, оның нәтижесінде объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы шешім немесе объектіні бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы шешім қабылданады.
41. Егер Регламенттің 25-тармағында белгіленген мерзімдер шеңберінде тым болмаса бір мүше мемлекеттің уәкілетті органынан бас тарту түссе, "Объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.017) операциясы орындалады, оның нәтижесінде Комиссия өтініш берушіге уәкілетті органдардың зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосудан бас тартуларымен қоса, зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы хабарлама жібереді.
42. Егер Регламенттің 25-тармағында белгіленген мерзімдер шеңберінде әр мүше мемлекеттің уәкілетті органынан зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы технологиялық хабарламалар түссе, "Объектіні бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.018) операциясы орындалады, оның нәтижесінде Комиссия өтініш берушіні объектіні бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы хабардар етеді.

43. При представлении заявителем в Комиссию в сроки, установленные пунктом 29 Регламента, обеспечения или заверенной им копии обеспечения, либо по истечении сроков, установленных пунктом 29 Регламента, выполняется операция "Принятие решения о включении или об отказе во включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.OPR.019), в результате которой Комиссия принимает решение о включении объекта в единый реестр или решение об отказе во включении объекта в единый реестр.
44. В случае принятия решения об отказе во включении объекта в единый реестр выполняется операция "Направление уведомления об отказе во включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.OPR.020), в результате которой заявителю направляется уведомление об отказе во включении объектов интеллектуальной собственности в единый реестр.
45. В случае принятия решения о включении объекта в единый реестр выполняются операция "Включение объекта в единый реестр и опубликование сведений единого реестра" (P.SP.01.OPR.021), в результате которой Комиссия подготавливает Решение о включении объектов интеллектуальной собственности в единый реестр, обеспечивает включение объекта интеллектуальной собственности в единый реестр и опубликование сведений единого реестра на информационном портале Союза. Затем выполняются операции "Направление заявителю уведомления о включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.OPR.022) и "Направление уполномоченному органу уведомления о включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.OPR.023).
46. Операция "Направление заявителю уведомления о включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.OPR.022) выполняется в целях информирования заявителя о включении объекта в единый реестр.
47. В результате выполнения операции "Направление уполномоченному органу уведомления о включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.OPR.023) уведомление о включении объекта интеллектуальной собственности в единый реестр направляется уполномоченному органу каждого государства-члена.
48. После выполнения операции "Направление уполномоченному органу уведомления о включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.OPR.023) выполняется операция "Получение уведомления о включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.OPR.024), в результате которой уведомление о включении объекта интеллектуальной собственности в единый реестр получено и обработано в уполномоченном органе государства-члена, подтверждение об обработке уведомления сформировано и направлено в Комиссию.
49. Операция "Получение подтверждения об обработке уведомления" (P.SP.01.OPR.025), выполняется при поступлении в Комиссию подтверждения об обработке уведомления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый реестр в уполномоченном органе государства-члена.

43. Регламенттің 29-тармағында белгіленген мерзімдерде өтініш беруші Комиссияға қамтамасыз етуді немесе қамтамасыз етудің өзі куәландырған көшірмелерін ұсынса не Регламенттің 29-тармағында белгіленген мерзімдер өткен соң "Объектіні бірыңғай тізілімге қосу немесе қосудан бас тарту туралы шешім қабылдау" (P.SP.01.OPR.019) операциясы орындалады, оның нәтижесінде Комиссия объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы шешім немесе объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.
44. Объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда "Объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.020) операциясы орындалады, оның нәтижесінде өтініш берушіге зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы хабарлама жіберіледі.
45. Объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы шешім қабылданған жағдайда "Объектіні бірыңғай тізілімге қосу және бірыңғай тізілімнің мәліметтерін жариялау" (P.SP.01.OPR.021) операциясы орындалады, оның нәтижесінде Комиссия Зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу туралы шешімді дайындайды, зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосуды және бірыңғай тізілім мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді. Содан кейін "Өтініш берушіге объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.022) және "Уәкілетті органға объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.023) операциялары орындалады.
46. "Өтініш берушіге объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.022) операциясы өтініш берушіні объектінің бірыңғай тізілімге қосылғаны туралы хабардар ету мақсатында орындалады.
47. "Уәкілетті органға объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.023) операциясын орындау нәтижесінде зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама әр мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберіледі.
48. "Уәкілетті органға объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.023) операциясы орындалғаннан кейін "Объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама алу" (P.SP.01.OPR.024) операциясы орындалады, оның нәтижесінде зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама алынады және мүше мемлекеттің уәкілетті органында өңделеді, хабарламаның өңделгені туралы растау қалыптастырылып, Комиссияға жіберіледі.
49. "Хабарламаның өңделгені туралы растау алу" (P.SP.01.OPR.025) операциясы Комиссияға зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарламаны мүше мемлекеттің уәкілетті органында өңдеу туралы растау түскен кезде орындалады.

50. Результатом выполнения процедуры "Включение объектов интеллектуальной собственности в единый реестр" (P.SP.01.PRC.001) является опубликованный на портале Союза обновленный единый реестр и уведомление об этом заявителя и уполномоченных органов всех государств-членов, либо направление заявителю отказа в запрашиваемых действиях.
51. Перечень операций, осуществляемых при выполнении процедуры "Включение объектов интеллектуальной собственности в единый реестр" (P.SP.01.PRC.001), приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень операций, осуществляемых при выполнении процедуры "Включение объектов интеллектуальной собственности в единый реестр" (P.SP.01.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.01.OPR.001
получение и проверка на соответствие установленным требованиям заявления
и прилагаемых документов
приведено в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.002
направление уведомления об отказе
в рассмотрении заявления
приведено в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.003
направление уведомления
о необходимости представления недостающих документов и сведений
приведено в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.004
принятие решения по результатам проверки комплектности представленных документов и сведений
приведено
в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.005
направление уведомления об отказе
в рассмотрении заявления
приведено
в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.006
направление заявления и регистрационных форм для рассмотрения уполномоченным органом
приведено
в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.007
прием и обработка заявления
и регистрационных форм
в уполномоченном органе
приведено
в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.008
получение уведомления о приеме
и обработке заявления и регистрационных форм
приведено
в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.009
получение обращения об отзыве заявления
приведено в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.010
информирование уполномоченного органа об отзыве заявления
приведено
в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.011
получение сведений об отзыве заявления
приведено
в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.012
прием уведомления о получении сведений об отзыве заявления
приведено
в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.013
проверка сведений заявления
и регистрационных форм уполномоченным органом
приведено
в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.014
получение и обработка сведений
по результатам проверки заявления
и регистрационных форм уполномоченным органом
приведено
в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.015
получение и обработка уведомления
приведено
в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.016
принятие решения о возможности включения объекта в единый реестр
или об отказе во включении объекта
в единый реестр
приведено
в таблице настоящих Правил

50. Одақ порталында жарияланған жаңартылған бірыңғай тізілім және өтініш беруші мен барлық мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарын бұл туралы хабардар ету не өтініш берушіге сұратылған іс-қимылдан бас тарту жіберу "Зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу" (P.SP.01.PRC.001) операциясын орындау нәтижесі болып табылады.
51. "Зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу" (P.SP.01.PRC.001) операциясын орындау кезінде жүзеге асырылатын операциялар тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
"Зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу" (P.SP.01.PRC.001) операциясын орындау кезінде жүзеге асырылатын операциялар тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.01.OPR.001
өтініш пен қоса берілетін құжаттарды алу және белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеру
осы Қағидалардың 7-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.002
өтінішті қараудан бас тарту туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 8-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.003
жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді ұсыну қажеттігі туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.004
ұсынылған құжаттардың жиынтығын тексеру нәтижесі бойынша шешім қабылдау
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.005
өтінішті қараудан бас тарту туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.006
өтініш пен тіркеу нысандарын уәкілетті органның қарауына жіберу
осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.007
өтініш пен тіркеу нысандарын уәкілетті органда қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.008
өтініш пен тіркеу нысандарының қабылдау және өңдеу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.009
өтінішті қайтарып алу туралы арызды алу
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.010
уәкілетті органды өтінішті қайтарып алу туралы хабардар ету
осы Қағидалардың 16-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.011
өтінішті қайтарып алу туралы мәліметтерді алу
осы Қағидалардың 17-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.012
өтінішті қайтарып алу туралы мәліметтердің алынғаны туралы хабарламаны қабылдау
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.013
өтініш пен тіркеу нысандарының мәліметтерін уәкілетті органның тексеруі
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.014
өтініш пен тіркеу нысандарын уәкілетті органның тексеруі нәтижесі бойынша мәліметтерді алу және өңдеу
осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.015
хабарламаны алу және өңдеу
осы Қағидалардың 21-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.016
объектіні бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы немесе объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы шешім қабылдау
осы Қағидалардың 22-кестесінде келтірілген

P.SP.01.OPR.017
направление уведомления об отказе
во включении объекта в единый реестр
приведено
в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.018
направление уведомления о возможности включения объекта в единый реестр
приведено
в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.019
принятие решения о включении или
об отказе во включении объекта в единый реестр
приведено
в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.020
направление уведомления об отказе
во включении объекта в единый реестр
приведено
в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.021
включение объекта в единый реестр
и опубликование сведений единого реестра
приведено
в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.022
направление заявителю уведомления
о включении объекта в единый реестр
приведено
в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.023
направление уполномоченному органу уведомления о включении объекта
в единый реестр
приведено
в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.024
получение уведомления о включении объекта в единый реестр
приведено
в таблице настоящих Правил

P.SP.01.OPR.017
объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.018
объектіні бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.019
объектіні бірыңғай тізілімге қосу немесе қосудан бас тарту туралы шешім қабылдау
осы Қағидалардың 25-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.020
объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 26-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.021
объектіні бірыңғай тізілімге қосу және бірыңғай тізілімнің мәліметтерін жариялау
осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.022
өтініш берушіге объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.023
уәкілетті органға объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 29-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.024
объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 30-кестесінде келтірілген

в единый реестр или об отказе во включении объекта в единый реестр принимается в течение сроков, установленных пунктами 26 и 28 Регламента
6
Описание операции
исполнитель принимает решение о возможности включения объекта интеллектуальной собственности в единый реестр или об отказе
во включении объекта в единый реестр
7
Результаты
решение о возможности включения объекта интеллектуальной собственности в единый реестр или об отказе во включении объекта в единый реестр принято
Таблица 23
Описание операции "Направление уведомления об отказе во включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.017
2
Наименование операции
направление уведомления об отказе во включении объекта в единый реестр
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется в случае, если исполнителю в рамках срока, установленного пунктом 25 Регламента, поступил отказ от уполномоченного органа хотя
бы одного государства-члена и принято решение
об отказе во включении объекта интеллектуальной собственности в единый реестр (операция "Принятие решения о возможности включения объекта в единый реестр или об отказе
во включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.OPR.016))
5
Ограничения
заявителю направляется уведомление об отказе
во включении объекта в единый реестр в течение срока, установленного пунктом 27 Регламента
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет заявителю уведомление об отказе во включении объекта
в единый реестр с приложением копий отказов центральных таможенных органов во включении объекта в единый реестр
7
Результаты
уведомление об отказе во включении объектов интеллектуальной собственности в единый реестр
направлено заявителю
Таблица 24
Описание операции "Направление уведомления о возможности включения объекта в единый реестр" (P.SP.01.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.018
2
Наименование операции
направление уведомления о возможности включения объекта в единый реестр
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется, в случае, если исполнителю в рамках срока, установленного пунктом 25 Регламента, поступили технологические уведомления
о возможности включения объекта в единый реестр от уполномоченного органа каждого государства-члена и принято решение о возможности включения объекта в единый реестр (операция "Принятие решения о возможности включения объекта
в единый реестр или об отказе во включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.OPR.016))
5
Ограничения
заявителю направляется уведомление
о возможности включения объекта в единый реестр
в течение срока, установленного пунктом 28 Регламента
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет заявителю уведомление о возможности включения объекта
в единый реестр с указанием на необходимость представления заявителем обеспечения
7
Результаты
уведомление о возможности включения объекта
в единый реестр направлено заявителю
Таблица 25
Описание операции "Принятие решения о включении или об отказе
во включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.019
2
Наименование операции
принятие решения о включении или об отказе
во включении объекта в единый реестр
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при представлении или
не представлении заявителем исполнителю в срок, установленный пунктом 25 Регламента, обеспечения или заверенной им копии обеспечения
5
Ограничения
осуществляется в течение сроков, установленных пунктами 31 и 33 Регламента
6
Описание операции
исполнитель принимает решение о включении объекта в единый реестр на основании представленного заявителем обеспечения или заверенной им копии обеспечения.
В случае если заявителем в срок, установленный пунктом 29 Регламента, указанные документы
не представлены, исполнитель принимает решение об отказе во включении объекта в единый реестр
7
Результаты
решение о включении или об отказе во включении объекта в единый реестр принято
Таблица 26
Описание операции "Направление уведомления об отказе во включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.020
2
Наименование операции
направление уведомления об отказе во включении объекта в единый реестр
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется в случае если Комиссией принято решение об отказе во включении объекта в единый реестр (операция "Принятие решения о включении
или об отказе во включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.OPR.019))
5
Ограничения
осуществляется в течение срока, установленного пунктом 33 Регламента
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет заявителю уведомление об отказе во включении объекта
в единый реестр
7
Результаты
уведомление об отказе во включении объекта
в единый реестр направлено заявителю
Таблица 27
Описание операции "Включение объекта в единый реестр
и опубликование сведений единого реестра" (P.SP.01.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.021
2
Наименование операции
включение объекта в единый реестр
и опубликование сведений единого реестра
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется в случае если исполнителем принято решение о включении объекта в единый реестр (операция "Принятие решения о включении
или об отказе во включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.OPR.019))
5
Ограничения
осуществляется в течение срока, установленного
пунктом 34 Регламента
6
Описание операции
исполнитель включает объект в единый реестр
и опубликовывает сведения единого реестра
на информационном портале Союза
7
Результаты
объект включен в единый реестр и сведения единого реестра опубликованы на информационном портале Союза
Таблица 28
Описание операции "Направление заявителю уведомления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый реестр" (P.SP.01.OPR.022)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.022
2
Наименование операции
направление заявителю уведомления о включении объекта в единый реестр
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется, если исполнитель включил объект
в единый реестр (операция "Включение объекта
в единый реестр и опубликование сведений единого реестра" (P.SP.01.OPR.021))
5
Ограничения
уведомление направляется в течение срока, установленного пунктом 34 Регламента
6
Описание операции
исполнитель направляет заявителю уведомление
о включении объекта в единый реестр
7
Результаты
уведомление о включении объекта в единый реестр направлено заявителю
Таблица 29
Описание операции "Направление уполномоченному органу уведомления о включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.OPR.023)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.023
2
Наименование операции
направление уполномоченному органу уведомления о включении объекта в единый реестр
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется, если исполнитель включил объект
в единый реестр (операция "Включение объекта
в единый реестр и опубликование сведений единого реестра" (P.SP.01.OPR.021))
5
Ограничения
структура и формат представляемых сведений соответствуют Описанию форматов электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет в уполномоченный орган каждого государства-члена уведомление
о включении объекта в единый реестр
7
Результаты
уведомление о включении объекта в единый реестр направлено уполномоченному органу каждого государства-члена
Таблица 30
Описание операции "Получение уведомления о включении объекта
в единый реестр" (P.SP.01.OPR.024)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.024
2
Наименование операции
получение уведомления о включении объекта
в единый реестр
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о включении объекта в единый реестр (операция "Направление уполномоченному органу уведомления о включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.OPR.023))
5
Ограничения
структура и формат представляемых сведений соответствуют Описанию форматов электронных документов и сведений.
Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель получает и обрабатывает уведомление о включении объекта в единый реестр, формирует
и направляет в Комиссию подтверждение
об обработке уведомления
7
Результаты
уведомление о включении объекта в единый реестр получено, подтверждение об обработке уведомления направлено в Комиссию
Таблица 31
Описание операции "Получение подтверждения об обработке уведомления" (P.SP.01.OPR.025)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.025
2
Наименование операции
получение подтверждения об обработке уведомления
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется, если исполнителю направлено подтверждение об обработке уведомления
о включении объекта в единый реестр
в уполномоченном органе (операция "Получение уведомления о включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.OPR.024))
5
Ограничения
структура и формат представляемых сведений соответствуют описанию форматов электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает подтверждение об обработке уведомления о включении объекта в единый реестр
в уполномоченном органе
7
Результаты
подтверждение об обработке уведомления
о включении объекта в единый реестр
в уполномоченном органе получено
от уполномоченного органа каждого
государства-члена

объектіні бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы немесе объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы шешім Регламенттің 26 және 28-тармақтарында белгіленген мерзімдер ішінде қабылданады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы немесе объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы шешім қабылдайды
7
Нәтижелер
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы немесе объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы шешім қабылданды
23-кесте
"Объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.017) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.017
2
Операцияның атауы
объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушыға Регламенттің 25-тармағында белгіленген мерзімдер шеңберінде тым болмаса бір мүше мемлекеттің уәкілетті органынан бас тарту түскен және объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда орындалады ("Объектіні бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы немесе объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы шешім қабылдау" (P.SP.01.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
өтініш берушіге Регламенттің 27-тармағында белгіленген мерзім ішінде объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы хабарлама жіберіледі
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы орталық кеден органдарының бас тартуларының көшірмелерімен қоса объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады және өтініш берушіге жібереді
7
Нәтижелер
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы хабарлама өтініш берушіге жіберілді
24-кесте
"Объектіні бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.018) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.018
2
Операцияның атауы
объектіні бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Регламенттің 25-тармағында белгіленген мерзімдер шеңберінде әр мүше мемлекеттің уәкілетті органынан зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы технологиялық хабарламалар түскен және объектіні бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы шешім қабылданған жағдайда орындалады ("Объектіні бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы немесе объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы шешім қабылдау" (P.SP.01.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
өтініш берушіге Регламенттің 28-тармағында белгіленген мерзім ішінде объектіні бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы хабарлама жіберіледі
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өтініш берушінің қамтамасыз етуді ұсынуының қажеттігін көрсетіп, объектіні бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы хабарламаны қалыптастырады және өтініш берушіге жібереді
7
Нәтижелер
объектіні бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы хабарлама өтініш берушіге жіберілді
25-кесте
"Объектіні бірыңғай тізілімге қосу немесе қосудан бас тарту туралы шешім қабылдау" (P.SP.01.OPR.019) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.019
2
Операцияның атауы
объектіні бірыңғай тізілімге қосу немесе қосудан бас тарту туралы шешім қабылдау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Регламенттің 25-тармағында белгіленген мерзімде өтініш беруші орындаушыға қамтамасыз етуді немесе қамтамасыз етудің өзі куәландырған көшірмелерін ұсынған кезде орындалады
5
Шектеулер
Регламенттің 31 және 32-тармақтарында белгіленген мерзімдер ішінде жүзеге асырылады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өзіне өтініш беруші ұсынған қамтамасыз етудің немесе оның куәландырылған көшірмелерінің негізінде объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы шешім қабылдайды. Егер өтініш беруші Регламенттің 29-тармағында белгіленген мерзімде көрсетілген құжаттарды ұсынбаса, орындаушы объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы шешім қабылдайды
7
Нәтижелер
объектіні бірыңғай тізілімге қосу немесе қосудан бас тарту туралы шешім қабылданды
26-кесте
"Объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.020) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.020
2
Операцияның атауы
объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Комиссия объектіні бірыңғай қосудан бас тарту туралы шешім қабылдаған жағдайда орындалады ("Объектіні бірыңғай тізілімге қосу немесе қосудан бас тарту туралы шешім қабылдау" (P.SP.01.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
Регламенттің 33-тармағында белгіленген мерпзім ішінде жүзеге асырылады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады және өтініш берушіге жібереді
7
Нәтижелер
объектіні бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады және өтініш берушіге жіберілді
27-кесте
"Объектіні бірыңғай тізілімге қосу және бірыңғай тізілімнің мәліметтерін жариялау" (P.SP.01.OPR.021) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.021
2
Операцияның атауы
объектіні бірыңғай тізілімге қосу және бірыңғай тізілімнің мәліметтерін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы шешім қабылдаған жағдайда орындалады ("Объектіні бірыңғай тізілімге қосу немесе қосудан бас тарту туралы шешім қабылдау" (P.SP.01.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
Регламенттің 34-тармағында белгіленген мерзім ішінде жүзеге асырылады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы объектіні бірыңғай тізілімге қосады және бірыңғай тізілімнің мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялайды
7
Нәтижелер
объект бірыңғай тізілімге қосылды және бірыңғай тізілімнің мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
28-кесте
"Өтініш берушіге объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.022) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.022
2
Операцияның атауы
өтініш берушіге объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы объектіні бірыңғай тізілімге қосқан жағдайда орындалады ("Объектіні бірыңғай тізілімге қосу және бірыңғай тізілімнің мәліметтерін жариялау" (P.SP.01.OPR.021) операциясы)
5
Шектеулер
хабарлама Регламенттің 34-тармағында белгіленген мерзім ішінде жіберіледі
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өтініш берушіге объектінің бірыңғай тізілімге қосылғаны туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелер
өтініш берушіге объектінің бірыңғай тізілімге қосылғаны туралы хабарлама жіберілді
29-кесте
"Уәкілетті органға объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.023) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.023
2
Операцияның атауы
уәкілетті органға объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы объектіні бірыңғай тізілімге қосқан жағдайда орындалады ("Объектіні бірыңғай тізілімге қосу және бірыңғай тізілімнің мәліметтерін жариялау" (P.SP.01.OPR.021) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің құрылымы мен форматы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматының сипаттамасына сәйкес келеді
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы әр мүше мемлекеттің уәкілетті органына объектінің бірыңғай тізілімге қосылғаны туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелер
әр мүше мемлекеттің уәкілетті органына объектінің бірыңғай тізілімге қосылғаны туралы хабарлама жіберілді
30-кесте
"Объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама алу" (P.SP.01.OPR.024) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.024
2
Операцияның атауы
объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы объектінің бірыңғай тізілімге қосылғаны туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Уәкілетті органға объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.023) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің құрылымы мен форматы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматының сипаттамасына сәйкес келеді. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы объектінің бірыңғай тізілімге қосылғаны туралы хабарламаны алады және өңдейді, хабарламаның өңделгені туралы растауды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
объектінің бірыңғай тізілімге қосылғаны туралы хабарламаны алынды, хабарламаның өңделгені туралы растау Комиссияға жіберілді
31-кесте
"Хабарламаның өңделгені туралы растау алу" (P.SP.01.OPR.025) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.025
2
Операцияның атауы
хабарламаның өңделгені туралы растау алу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
объектінің бірыңғай тізілімге қосылғаны туралы хабарламаның уәкілетті органда өңделгені туралы растау орындаушыға жіберілген жағдайда орындалады ("Объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама алу" (P.SP.01.OPR.024) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің құрылымы мен форматы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматының сипаттамасына сәйкес келеді
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы объектінің бірыңғай тізілімге қосылғаны туралы хабарламаның уәкілетті органда өңделгені туралы растау алады
7
Нәтижелер
объектінің бірыңғай тізілімге қосылғаны туралы хабарламаның уәкілетті органда өңделгені туралы растау әр мүше мемлекеттің уәкілетті органынан алынды

Процедура "Рассмотрение обращения заявителя о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.PRC.002)
52. Схема выполнения процедуры "Рассмотрение обращения заявителя о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.PRC.002) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Рассмотрение обращения заявителя о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.PRC.002)
53. Процедура "Рассмотрение обращения заявителя о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.PRC.002) выполняется при подаче заявителем обращения о внесении изменений (дополнений) в единый реестр (за исключением продления срока защиты).
54. Первой выполняемой операцией является "Прием и проверка обращения на соответствие установленным требованиям" (P.SP.01.OPR.026), в результате которой представленное заявителем обращение будет проверено на соответствие требованиям Регламента.
55. В случае установления Комиссией несоответствия обращения о внесении изменений (дополнений) в единый реестр требованиям, установленным Регламентом, ведущего к отказу, выполняется операция "Направление уведомления об отказе в рассмотрении обращения" (P.SP.01.OPR.027), в результате которой заявитель получает уведомление об отказе в рассмотрении обращения.
56. В случае если требуются недостающие документы и сведения, выполняется операция "Направление уведомления о необходимости представлении недостающих документов и сведений для рассмотрения обращения" (P.SP.01.OPR.028), в результате выполнения которой Комиссия направляет заявителю уведомление о необходимости представления недостающих документов и сведений.
Комиссия ожидает ответа от заявителя на уведомление о необходимости представления недостающих документов и сведений в сроки, установленные Регламентом.
57. В случае представления полного комплекта документов и сведений либо при непредставлении заявителем недостающих документов и сведений в установленный Регламентом срок выполняется операция "Принятие решения о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.OPR.029), в результате которой Комиссией принимается решение о внесении изменений (дополнений) в единый реестр или решение об отказе во внесении изменений (дополнений) в единый реестр.
58. В случае принятия Комиссией решения об отказе во внесении изменений (дополнений) в единый реестр выполняется операция "Направление уведомления об отказе во внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.OPR.030), по результатам выполнения которой заявитель получает уведомление об отказе во внесении изменений (дополнений) в единый реестр.

"Өтініш берушінің бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы арызын қарау" (P.SP.01.PRC.002) рәсімі
52. "Өтініш берушінің бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы арызын қарау" (P.SP.01.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 7-суретте келтірілген.
7-сурет. "Өтініш берушінің бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы арызын қарау" (P.SP.01.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
53. "Өтініш берушінің бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы арызын қарау" (P.SP.01.PRC.002) рәсімі өтініш беруші бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы арыз берген кезде орындалады (қорғау мерзімін ұзартуды қоспағанда).
54. "Арызды қабылдау және белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеру" (P.SP.01.OPR.026) алдымен орындалатын операция болып табылады, оның нәтижесінде өтініш беруші ұсынған арыз Регламент талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тексеріледі.
55. Комиссия бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы арыздың Регламентте белгіленген талаптарға сәйкес келмейтінін анықтап, ол бас тартуға әкеп соққан жағдайда "Арызды қараудан бас тарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.027) операциясы орындалады, оның нәтижесінде өтініш беруші арызды қараудан бас тарту туралы хабарлама алады.
56. Жетіспейтін құжаттар мен мәліметтер талап етілген жағдайда "Арызды қарау үшін жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді ұсыну қажеттігі туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.028) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесінде Комиссия өтініш берушіге жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді ұсыну қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
Комиссия Регламентте белгіленген мерзімдерде өтініш берушіден жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді ұсыну қажеттігі туралы хабарламаға жауап күтеді.
57. Жетіспейтін құжаттар мен мәліметтердің толық жиынтығы ұсынылған не өтініш беруші жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді Регламентте белгіленген мерзімде ұсынбаған жағдайда "Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешім қабылдау" (P.SP.01.OPR.029) операциясы орындалады, оның нәтижесінде Комиссия бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешім немесе бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
58. Комиссия бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тарту туралы шешім қабылдаған жағдайда " Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.030) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесінде өтініш беруші бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тарту туралы хабарлама алады.

59. Результатом выполнения процедуры "Рассмотрение обращения заявителя о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.PRC.002) является принятие Комиссией решения о внесении изменений (дополнений) в единый реестр. В случае принятия Комиссией решения об отказе во внесении изменений (дополнений) в единый реестр, результатом выполнения процедуры "Рассмотрение обращения заявителя о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.PRC.002) является уведомление заявителя об отказе во внесении изменений в единый реестр.
60. Перечень операций, осуществляемых при выполнении процедуры "Рассмотрение обращения заявителя о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.PRC.002), представлен в таблице 32.
Таблица 32
Перечень операций, осуществляемых при выполнении процедуры "Рассмотрение обращения заявителя о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.01.OPR.026
прием и проверка обращения
на соответствие установленным требованиям
приведено в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.027
направление уведомления об отказе в рассмотрении обращения
приведено в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.028
направление уведомления
о необходимости представления недостающих документов
и сведений для рассмотрения обращения
приведено в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.029
принятие решения о внесении изменений (дополнений) в единый реестр
приведено в таблице настоящих Правил
P.SP.01.OPR.030
направление уведомления об отказе во внесении изменений (дополнений) в единый реестр
приведено в таблице настоящих Правил
Таблица 33
Описание операции "Прием и проверка обращения на соответствие установленным требованиям" (P.SP.01.OPR.026)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.026
2
Наименование операции
прием и проверка обращения на соответствие установленным требованиям
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении от заявителя обращения о внесении изменений (дополнений)
в единый реестр
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель принимает от заявителя обращение
о внесении изменений (дополнений) в единый реестр и проверяет его на соответствие требованиям Регламента
7
Результаты
представленное заявителем обращение проверено
на соответствие требованиям Регламента
Таблица 34
Описание операции "Направление уведомления об отказе
в рассмотрении обращения" (P.SP.01.OPR.027)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.027
2
Наименование операции
направление уведомления об отказе в рассмотрении обращения
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется, если установлено несоответствие обращения о внесении изменений (дополнений)
в единый реестр требованиям Регламента, ведущее
к отказу
5
Ограничения
уведомление с указанием причин отказа направляется заявителю в течение срока, установленного
пунктом 12 Регламента
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет заявителю уведомление об отказе в рассмотрении обращения
7
Результаты
заявителю направлено уведомление об отказе
в рассмотрении обращения
Таблица 35
Описание операции "Направление уведомления о необходимости представления недостающих документов и сведений для рассмотрения обращения" (P.SP.01.OPR.028)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.028
2
Наименование операции
направление уведомления о необходимости представления недостающих документов и сведений для рассмотрения обращения
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется, в случае если требуются недостающие документы и сведения для рассмотрения обращения
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет заявителю уведомление о необходимости представления недостающих документов и сведений
для рассмотрения обращения
7
Результаты
уведомление о необходимости представления недостающих документов и сведений
для рассмотрения обращения направлено заявителю
Таблица 36
Описание операции "Принятие решения о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.OPR.029)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.029
2
Наименование операции
принятие решения о внесении изменений (дополнений) в единый реестр
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется в случае представления полного комплекта документов и сведений либо при непредставлении заявителем недостающих документов и сведений в течение срока, установленного пунктом 23 Регламента
5
Ограничения
принятие решения исполнителем о внесении изменений (дополнений) в единый реестр осуществляется в течение срока, установленного пунктом 41 Регламента
6
Описание операции
исполнитель принимает решение по результатам проверки обращения о внесении изменений (дополнений) в единый реестр на соответствие требованиям Регламента
7
Результаты
принято решение о внесении изменений (дополнений) в единый реестр или решение
об отказе во внесении изменений (дополнений)
в единый реестр
Таблица 37
Описание операции "Направление уведомления об отказе во внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.OPR.030)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.030
2
Наименование операции
направление уведомления об отказе во внесении изменений (дополнений) в единый реестр
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется если принято решение об отказе
во внесении изменений (дополнений) в единый реестр (операция "Принятие решения о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.OPR.029))
5
Ограничения
уведомления об отказе во внесении изменений (дополнений) в единый реестр осуществляется
в течение срока, установленного пунктом 23 Регламента
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет заявителю уведомление об отказе во внесении изменений (дополнений) в единый реестр
7
Результаты
уведомление об отказе во внесении изменений (дополнений) в единый реестр направлено заявителю

59. Комиссияның бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешім қабылдауы "Өтініш берушінің бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы арызын қарау" (P.SP.01.PRC.002) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады. Комиссия бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тарту туралы шешім қабылдаған жағдайда өтініш берушіні бірыңғай тізілімге өзгерістер енгізуден бас тарту туралы хабардар ету "Өтініш берушінің бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы арызын қарау" (P.SP.01.PRC.002) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
60. "Өтініш берушінің бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы арызын қарау" (P.SP.01.PRC.002) рәсімін орындау кезінде жүзеге асырылатын операциялар тізбесі 32-кестеде келтірілген.
32-кесте
"Өтініш берушінің бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы арызын қарау" (P.SP.01.PRC.002) рәсімін орындау кезінде жүзеге асырылатын операциялар тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.01.OPR.026
арызды қабылдау және белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеру
осы Қағидалардың 33-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.027
арызды қараудан бас тарту туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 34-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.028
арызды қарау үшін жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді ұсыну қажеттігі туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 35-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.029
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешім қабылдау
осы Қағидалардың 36-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.030
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тарту туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 37-кестесінде келтірілген
33-кесте
"Арызды қабылдау және белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеру" (P.SP.01.OPR.026) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.026
2
Операцияның атауы
арызды қабылдау және белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеру
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
өтініш берушіден бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы арыз түскен кезде орындалады
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өтініш берушіден бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы арыз қабылдайды және оның Регламент талаптарына сәйкестігін тексереді
7
Нәтижелер
өтініш беруші ұсынған арыздың Регламент талаптарына сәйкестігі тексерілді
34-кесте
"Арызды қараудан бас тарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.027) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.027
2
Операцияның атауы
арызды қараудан бас тарту туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы арыздың Регламент талаптарына сәйкес келмейтіні анықталған кезде орындалады
5
Шектеулер
Регламенттің 12-тармағында белгіленген мерзім ішінде өтініш берушіге бас тарту себептері көрсетілген хабарлама жіберіледі
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы арызды қараудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады және өтініш берушіге жібереді
7
Нәтижелер
арызды қараудан бас тарту туралы хабарлама өтініш берушіге жіберілді
35-кесте
"Арызды қарау үшін жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді ұсыну қажеттігі туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.028) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.028
2
Операцияның атауы
арызды қарау үшін жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді ұсыну қажеттігі туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
арызды қарау үшін жетіспейтін құжаттар мен мәліметтер талап етілетін жағдайда орындалады
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы арызды қарау үшін жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді ұсыну қажеттігі туралы хабарламаны қалыптастырады және өтініш берушіге жібереді
7
Нәтижелер
арызды қарау үшін жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді ұсыну қажеттігі туралы хабарлама өтініш берушіге жіберілді
36-кесте
"Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешім қабылдау" (P.SP.01.OPR.029) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.029
2
Операцияның атауы
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешім қабылдау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
жетіспейтін құжаттар мен мәліметтердің толық жиынтығы ұсынылған не өтініш беруші Регламенттің 23-тармағында белгіленген мерзім ішінде жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді Регламентте белгіленген мерзімде ұсынбаған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
орындаушының бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешім қабылдауы Регламенттің 41-тармағында белгіленген мерзім ішінде жүзеге асырылады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы арызды Регламент талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тексеру нәтижесі бойынша шешім қабылдайды
7
Нәтижелер
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешім немесе бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тарту туралы шешім қабылданды
37-кесте
"Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.030) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.030
2
Операцияның атауы
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тарту туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда орындалады ("Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешім қабылдау" (P.SP.01.OPR.029) операциясы)
5
Шектеулер
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тарту туралы хабардар ету Регламенттің 23-тармағында белгіленген мерзім ішінде жүзеге асырылады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады және өтініш берушіге жібереді
7
Нәтижелер
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тарту туралы хабарлама өтініш берушіге жіберілді

Процедура "Внесение изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.PRC.003)
61. Схема выполнения процедуры "Внесение изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.PRC.003) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Внесение изменений (дополнений) в единый реестр на основании обращения заявителя" (P.SP.01.PRC.003)
62. Процедура "Внесение изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.PRC.003) выполняется при принятии Комиссией решения о внесении изменений (дополнений) в единый реестр по результатам рассмотрения обращения заявителя о внесении изменений (дополнений) в единый реестр или при необходимости внесения исправлений технического характера. В рамках данной процедуры не обеспечивается внесение изменений (дополнений) в сведения об объектах интеллектуальной собственности, включенных в единый реестр, предусмотренные пунктом 45 Регламента (далее – изменение (дополнение) сведений об объектах интеллектуальной собственности).
63. Первой выполняемой операцией является "Внесение изменений (дополнений) в единый реестр и опубликование обновленных сведений единого реестра" (P.SP.01.OPR.031),в результате которой Комиссия вносит изменения (дополнения) в единый реестр и опубликовывает обновленные сведения единого реестра на информационном портале Союза.
64. После внесения изменений (дополнений) в единый реестр и опубликования обновленных сведений единого реестра на информационном портале Союза Комиссия уведомляет уполномоченный орган каждого государства-члена и заявителя о внесенных изменениях (дополнениях) в единый реестр в рамках выполнения операций "Направление уполномоченному органу уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.OPR.032) и "Направление заявителю уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.OPR.035). По результатам выполнения указанных операций соответствующее уведомление направляется заявителю и уполномоченному органу каждого государства-члена.
65. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр выполняется операция "Прием и обработка уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.OPR.033), в результате выполнения которой уполномоченный орган получает и обрабатывает уведомление о внесении изменений (дополнений) в единый реестр, формирует и направляет в Комиссию подтверждение о приеме и обработке уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр.

"Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу" (P.SP.01.PRC.003) рәсімі
61. "Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу" (P.SP.01.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 8-суретте келтірілген.
8-сурет. "Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу" (P.SP.01.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
62. "Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу" (P.SP.01.PRC.003) рәсімі өтініш берушінің бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы арызын қарау нәтижесі бойынша Комиссия бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешім қабылдаған кезде, сондай-ақ техникалық сипаттағы түзетулер енгізу қажеттігі анықталған кезде орындалады. Бұл рәсім шеңберінде бірыңғай тізілімге қосылған, Регламенттің 45-тармағында көзделген зияткерлік меншік объектілері туралы мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу қамтамасыз етілмейді (бұдан әрі – зияткерлік меншік объектілері туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру)).
63. "Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.SP.01.OPR.031) алдымен орындалатын операция болып табылады, оның нәтижесінде Комиссия бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізеді және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялайды.
64. Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізілгеннен және жаңартылған мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланғаннан кейін Комиссия "Уәкілетті органға бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.032) және "Өтініш берушіге бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.035) операцияларының шеңберінде әр мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен өтініш берушіні бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы хабардар етеді. Көрсетілген операцияларды орындау нәтижесі бойынша өтініш берушіге және әр мүше мемлекеттің уәкілетті органына тиісті хабарлама жіберіледі.
65. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама түскен кезде "Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SP.01.OPR.033) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесінде уәкілетті орган бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама алады және өңдейді, бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау қалыптастырып, Комиссияға жібереді.

66. При поступлении в Комиссию подтверждения о приеме и обработке уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр выполняется операция "Получение подтверждения о приеме и обработке уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.OPR.034), в результате выполнения которой Комиссия получает и обрабатывает указанное подтверждение.
67. Результатом выполнения процедуры "Внесение изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.PRC.003) являются внесенные изменения (дополнения) в единый реестр, опубликование обновленных сведений на информационном портале Союза и уведомление об этом заявителя и уполномоченного органа каждого государства-члена.
68. Перечень операций, осуществляемых при выполнении процедуры "Внесение изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.PRC.003), представлен в таблице 38.
Таблица 38
Перечень операций, осуществляемых при выполнении процедуры "Внесение изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.01.OPR.031
внесение изменений (дополнений)
в единый реестр и опубликование обновленных сведений единого реестра
приведено в таблице 39 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.032
направление уполномоченному органу уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр
приведено в таблице 40 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.033
прием и обработка уведомления
о внесении изменений (дополнений)
в единый реестр
приведено в таблице 41 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.034
получение подтверждения о приеме и обработке уведомления
о внесении изменений (дополнений) в единый реестр
приведено в таблице 42 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.035
направление заявителю уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр
приведено в таблице 43 настоящих Правил
Таблица 39
Описание операции "Внесение изменений (дополнений) в единый реестр и опубликование обновленных единого реестра" (P.SP.01.OPR.031)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.031
2
Наименование операции
внесение изменений (дополнений) в единый реестр
и опубликование обновленных сведений единого реестра
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется если принято решение о внесении изменений (дополнений) в единый реестр
по результатам рассмотрения обращения заявителя
о внесении изменений (дополнений) в единый реестр, или при необходимости внесения исправлений технического характера
5
Ограничения
внесение изменений (дополнений) в единый реестр
и опубликование обновленных сведений единого реестра на информационном портале Союза осуществляется в течение срока, установленного пунктом 44 Регламента
6
Описание операции
исполнитель вносит изменения (дополнения)
в единый реестр и опубликовывает обновленные сведения единого реестра на информационном портале Союза
7
Результаты
изменения (дополнения) в единый реестр внесены, обновленные сведения единого реестра
на информационном портале Союза опубликованы
Таблица 40
Описание операции "Направление уполномоченному органу уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.OPR.032)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.032
2
Наименование операции
направление уполномоченному органу уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется, если исполнителем принято решение
о внесении изменений (дополнений) в единый реестр, изменения (дополнения) внесены в единый реестр и обновленные сведения единого реестра опубликованы на информационном портале Союза (операция "Внесение изменений (дополнений)
в единый реестр и опубликование обновленных сведений единого реестра" (P.SP.01.OPR.031))
5
Ограничения
структура и формат представляемых сведений соответствуют описанию форматов электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет уполномоченному органу каждого государства-члена уведомление о внесении изменений (дополнений) в единый реестр
7
Результаты
уведомление о внесении изменений (дополнений)
в единый реестр направлено уполномоченному органу каждого государства-члена
Таблица 41
Описание операции "Прием и обработка уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.OPR.033)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.033
2
Наименование операции
прием и обработка уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении уведомления
о внесении изменений (дополнений) в единый реестр (операция "Направление уполномоченному органу уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.OPR.032))
5
Ограничения
структура и формат представляемых сведений соответствуют описанию форматов электронных документов и сведений.
Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель принимает и обрабатывает уведомление о внесении изменений (дополнений)
в единый реестр, формирует и направляет
в Комиссию подтверждение о приеме и обработке уведомления о внесении изменений (дополнений)
в единый реестр
7
Результаты
уведомление о внесении изменений (дополнений)
в единый реестр получено и обработано, подтверждение о приеме и обработке уведомления
о внесении изменений (дополнений) в единый реестр направлено в Комиссию
Таблица 42
Описание операции "Получение подтверждения о приеме и обработке уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.OPR.034)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.034
2
Наименование операции
получение подтверждения о приеме уведомления
о внесении изменений (дополнений) в единый реестр
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем
от уполномоченного органа каждого государства-члена подтверждения о приеме и обработке уведомления о внесении изменений (дополнений)
в единый реестр (операция "Прием и обработка уведомления о внесении изменений (дополнений)
в единый реестр" (P.SP.01.OPR.033))
5
Ограничения
структура и формат представляемых сведений соответствуют описанию форматов электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает подтверждение о приеме
и обработке уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр
7
Результаты
подтверждение о приеме и обработке уведомления
о внесении изменений (дополнений) в единый реестр получено от уполномоченного органа каждого государства-члена
Таблица 43
Описание операции "Направление заявителю уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.OPR.035)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.035
2
Наименование операции
направление заявителю уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется, если Комиссией принято решение внесении изменений (дополнений) в единый реестр, соответствующие изменения (дополнения) внесены в единый реестр и обновленные сведения единого реестра опубликованы на информационном портале Союза (операция "Внесение изменений (дополнений) в единый реестр и опубликование обновленных сведений единого реестра" (P.SP.01.OPR.031))
5
Ограничения
уведомление направляется в течение срока, установленного пунктом 44 Регламента
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет заявителю уведомление о внесении изменений (дополнений)
в единый реестр
7
Результаты
уведомление о внесении изменений (дополнений)
в единый реестр направлено заявителю

66. Комиссияға бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау түскен кезде "Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны мен өңделгені туралы растау алу" (P.SP.01.OPR.034) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесінде Комиссия көрсетілген растауды алады және өңдейді.
67. Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу, жаңартылған мәліметтердің Одақтың ақпараттық порталында жариялануы және бұл туралы өтініш беруші мен әр мүше мемлекеттің уәкілетті органын хабардар ету "Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу" (P.SP.01.PRC.003) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
68. "Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу" (P.SP.01.PRC.003) рәсімін орындау кезінде жүзеге асырылатын операциялар тізбесі 38-кестеде келтірілген.
38-кесте
"Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу" (P.SP.01.PRC.003) рәсімін орындау кезінде жүзеге асырылатын операциялар тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.01.OPR.031
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін жариялау
осы Қағидалардың 39-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.032
уәкілетті органға бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 40-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.033
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 41-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.034
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны мен өңделгені туралы растау алу
осы Қағидалардың 42-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.035
өтініш берушіге бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 43-кестесінде келтірілген
39-кесте
"Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.SP.01.OPR.031) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.031
2
Операцияның атауы
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы өтініш берушінің арызын қарау нәтижелері бойынша бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешім қабылданған кезде немесе техникалық сипаттағы түзетулер енгізу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялау Регламенттің 44-тармағында белгіленген мерзім ішінде жүзеге асырылады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізеді және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялайды
7
Нәтижелер
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізілді, бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
40-кесте
"Уәкілетті органға бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.032) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.032
2
Операцияның атауы
уәкілетті органға бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешім қабылдаған, бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізілген және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жариялан кезде орындалады ("Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.SP.01.OPR.031) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің құрылымы мен форматы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматының сипаттамасына сәйкес келеді
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны қалыптастырады және әр мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама әр мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
41-кесте
"Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SP.01.OPR.033) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.033
2
Операцияның атауы
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама түскен кезде орындалады ("Уәкілетті органға бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.032) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің құрылымы мен форматы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматының сипаттамасына сәйкес келеді.
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны қабылдайды және өңдейді, орындаушы бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растауды қалыптастырып, Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны алынды және өңделді, бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау Комиссияға жіберілді
42-кесте
"Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны мен өңделгені туралы растау алу" (P.SP.01.OPR.034) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.034
2
Операцияның атауы
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны мен өңделгені туралы растау алу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
әр мүше мемлекеттің уәкілетті органынан орындаушы бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растауды алған кезде орындалады ("Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SP.01.OPR.033) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің құрылымы мен форматы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматының сипаттамасына сәйкес келеді
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау алады
7
Нәтижелер
әр мүше мемлекеттің уәкілетті органынан бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау алынды
43-кесте
"Өтініш берушіге бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.035) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.035
2
Операцияның атауы
өтініш берушіге бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Комиссия бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешім қабылдаған, бірыңғай тізілімге тиісті өзгерістер (толықтырулар) енгізілген және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жариялан кезде орындалады ("Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.SP.01.OPR.031) операциясы)
5
Шектеулер
хабарлама Регламенттің 44-тармағында белгіленген мерзім ішінде жіберіледі
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны қалыптастырады және өтініш берушіге жібереді
7
Нәтижелер
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама өтініш берушіге жіберілді

Процедура "Продление срока защиты" (P.SP.01.PRC.004)
69. Схема выполнения процедуры "Продление срока защиты" (P.SP.01.PRC.004) представлена на рисунках 9 и 10.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Продление срока защиты" (P.SP.01.PRC.004)
для операций P.SP.01.OPR.036 – P.SP.01.OPR.040
Рис. 10. Схема выполнения процедуры "Продление срока защиты" (P.SP.01.PRC.004)
для операций P.SP.01.OPR.041 – P.SP.01.OPR.045
70. Процедура "Продление срока защиты" (P.SP.01.PRC.004) выполняется при необходимости продления срока защиты таможенными органами государств-членов прав на объекты интеллектуальной собственности.
71. Первой выполняемой операцией является "Прием и проверка обращения о продлении срока защиты на соответствие установленным требованиям" (P.SP.01.OPR.036), в результате которой представленное заявителем обращение проверяется на соответствие требованиям Регламента.
72. В случае если заявителем не соблюдены требования к оформлению обращения, установленные Регламентом, выполняется операция "Направление уведомления об отказе в рассмотрении обращения" (P.SP.01.OPR.037), в результате которой заявителю направлено уведомление об отказе в рассмотрении обращения.
73. В случае если требуются недостающие документы и сведения, выполняется операция "Направление уведомления о необходимости представления недостающих документов и сведений" (P.SP.01.OPR.038), в результате выполнения которой Комиссия направляет заявителю уведомление о необходимости представления недостающих документов и сведений.
Комиссия ожидает ответа от заявителя на уведомление необходимости представления недостающих документов и сведений в сроки, установленные Регламентом.
74. В случае представления полного комплекта документов и сведений либо при непредставлении заявителем недостающих документов и сведений в установленный Регламентом срок выполняется операция "Принятие решения о продлении или об отказе продления срока защиты" (P.SP.01.OPR.039), в результате которой Комиссией принимается решение о продлении срока защиты или решение об отказе в продлении срока защиты.
75. В случае непредставления заявителем недостающих документов и сведений в установленный Регламентом срок, либо при несоблюдении условий, установленных пунктом 42 Регламента, Комиссия принимает решение об отказе в продлении срока защиты. При этом выполняется операция "Направление уведомления об отказе в продлении срока защиты" (P.SP.01.OPR.040), в результате которой Комиссия уведомляет заявителя о принятом решении.
76. В случае принятия решения о продлении срока защиты выполняется операция "Внесение изменений в единый реестр в части срока защиты и опубликование обновленных сведений единого реестра" (P.SP.01.OPR.041), в результате которой Комиссия вносит соответствующие изменения в единый реестр и опубликовывает обновленные сведения единого реестра на информационном портале Союза.

"Қорғау мерзімін ұзарту" (P.SP.01.PRC.004) рәсімі
69. "Қорғау мерзімін ұзарту" (P.SP.01.PRC.004) рәсімін орындау схемасы 9 және 10-суреттерде келтірілген.
9-сурет. P.SP.01.OPR.036 – P.SP.01.OPR.040 операциялары үшін "Қорғау мерзімін ұзарту" (P.SP.01.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
10-сурет.  P.SP.01.OPR.041 – P.SP.01.OPR.045 операциялары үшін "Қорғау мерзімін ұзарту" (P.SP.01.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
70. "Қорғау мерзімін ұзарту" (P.SP.01.PRC.004) рәсімі зияткерлік меншік объектілерге құқықтарды қорғау мерзімін мүше мемлекеттердің кеден органдарының ұзартуы қажет болған кезде орындалады.
71. "Қорғау мерзімін ұзарту туралы арызды қабылдау және белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеру" (P.SP.01.OPR.036) алдымен орындалатын операция болып табылады, оның нәтижесінде өтініш беруші ұсынған арыз Регламент талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тексеріледі.
72. Өтініш беруші Регламентте белгіленген, арызды ресімдеуге қойылатын талаптарды сақтамаған жағдайда "Арызды қараудан бас тарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.037) операциясы орындалады, оның нәтижесінде өтініш берушіге арызды қараудан бас тарту туралы хабарлама жіберіледі.
73. Жетіспейтін құжаттар мен мәліметтер талап етілген жағдайда "Жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді ұсыну қажеттігі туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.038) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесінде Комиссия өтініш берушіге жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді ұсыну қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
Комиссия Регламентте белгіленген мерзімдерде өтініш берушіден жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді ұсыну қажеттігі туралы хабарламаға жауап күтеді.
74. Құжаттар мен мәліметтердің толық топтамасы ұсынылған жағдайда не өтініш беруші жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді Регламентте белгіленген мерзімде ұсынбаған кезде "Қорғау мерзімін ұзарту туралы немесе ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылдау" (P.SP.01.OPR.039) операциясы орындалады, оның нәтижесінде Комиссия қорғау мерзімін ұзарту туралы немесе ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.
75. Өтініш беруші жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді Регламентте белгіленген мерзімде ұсынбаған жағдайда не Регламенттің 42-тармағында белгіленген шарттар сақталмаған кезде Комиссия қорғау мерзімін ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылдайды. Бұл ретте "Қорғау мерзімін ұзартудан бас тарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.040) операциясы орындалады, оның нәтижесінде Комиссия өтініш берушіні қабылданған шешім туралы хабардар етеді.
76. Қорғау мерзімін ұзарту туралы шешім қабылданған жағдайда "Бірыңғай тізілімге қорғау мерзімі бөлігінде өзгерістер енгізу және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.SP.01.OPR.041) операциясы орындалады, оның нәтижесінде Комиссия бірыңғай тізілімге тиісті өзгерістер енгізеді және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялайды.

77. После внесения изменений в единый реестр и опубликования обновленных сведений единого реестра на информационном портале Союза Комиссия направляет уведомление в уполномоченный орган каждого государства-члена и направляет уведомление заявителю о внесенных изменениях в единый реестр и продлении срока защиты в рамках выполнения операций "Направление уполномоченному органу уведомления о продлении срока защиты" (P.SP.01.OPR.042) и "Направление заявителю уведомления о продлении срока защиты" (P.SP.01.OPR.045). В результате выполнения указанных операций соответствующие уведомления направляются уполномоченному органу каждого государства-члена и заявителю.
78. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления о продлении срока защиты выполняется операция "Прием и обработка уведомления о продлении срока защиты" (P.SP.01.OPR.043), в результате выполнения которой уполномоченный орган государства-члена получает и обрабатывает указанное уведомление, формирует и направляет в Комиссию подтверждение о приеме и обработке уведомления о продлении срока защиты.
79. При поступлении в Комиссию подтверждения о приеме и обработке уведомления о продлении срока защиты выполняется операция "Получение подтверждения о приеме и обработке уведомления о продлении срока защиты" (P.SP.01.OPR.044), в результате выполнения которой Комиссия получает и обрабатывает указанное подтверждение.
80. В случае принятия Комиссией решения о продлении срока защиты результатом выполнения процедуры "Продление срока защиты" (P.SP.01.PRC.004) являются продление срока защиты, внесение соответствующих изменений в единый реестр, опубликование обновленных сведений единого реестра на информационном портале Союза и уведомление об этом заявителя, а также уведомление уполномоченного органа каждого государства-члена. В случае принятия Комиссией решения об отказе в продлении срока защиты результатом выполнения процедуры "Продление срока защиты" (P.SP.01.PRC.004) является уведомление заявителя о принятом Комиссией решении.
81. Перечень операций, осуществляемых при выполнении процедуры "Продление срока защиты" (P.SP.01.PRC.004), представлен в таблице 44.
Таблица 44
Перечень операций, осуществляемых при выполнении процедуры "Продление срока защиты" (P.SP.01.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
P.SP.01.OPR.036
прием и проверка обращения о продлении срока защиты на соответствие требованиям
приведено
в таблице 45 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.037
направление уведомления об отказе
в рассмотрении обращения
приведено
в таблице 46 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.038
направление уведомления о необходимости представления недостающих документов
и сведений
приведено
в таблице 47 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.039
принятие решения о продлении или об отказе продления срока защиты
приведено
в таблице 48 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.040
направление уведомления об отказе
в продлении срока защиты
приведено
в таблице 49 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.041
внесение изменений в единый реестр в части срока защиты и опубликование обновленных сведений единого реестра
приведено
в таблице 50 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.042
направление уполномоченному органу уведомления о продлении срока защиты
приведено
в таблице 51 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.043
прием и обработка уведомления о продлении срока защиты
приведено
в таблице 52 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.044
получение подтверждения о приеме
и обработке уведомления о продлении срока защиты
приведено
в таблице 53 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.045
направление заявителю уведомления
о продлении срока защиты
приведено
в таблице 54 настоящих Правил
Таблица 45
Описание операции "Прием и проверка обращения о продлении срока защиты на соответствие требованиям" (P.SP.01.OPR.036)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.036
2
Наименование операции
прием и проверка обращения о продлении срока защиты на соответствие требованиям
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении от заявителя обращения о продлении срока защиты в течение срока, установленного пунктом 42 Регламента
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель принимает от заявителя обращение
о продлении срока защиты и проверяет его
на соответствие требованиям Регламента
7
Результаты
принято и проверено обращение о продлении срока защиты
Таблица 46
Описание операции "Направление уведомления об отказе
в рассмотрении обращения" (P.SP.01.OPR.037026)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.037
2
Наименование операции
направление уведомления об отказе в рассмотрении обращения
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется, если установлено несоответствие обращения о продлении срока защиты требованиям Регламента, ведущее к отказу
5
Ограничения
уведомление с указанием причин отказа направляется заявителю в течение срока, установленного пунктом 12 Регламента
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет заявителю уведомление об отказе в рассмотрении обращения
7
Результаты
заявителю направлено уведомление об отказе
в рассмотрении обращения
Таблица 47
Описание операции "Направление уведомления о необходимости представления недостающих документов и сведений" (P.SP.01.OPR.038)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.038
2
Наименование операции
направление уведомления о необходимости представления недостающих документов и сведений для рассмотрения обращения
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется, если требуются недостающие документы и сведения для рассмотрения обращения
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет заявителю уведомление о необходимости представления недостающих документов и сведений
для рассмотрения обращения
7
Результаты
уведомление о необходимости представления недостающих документов и сведений
для рассмотрения обращения заявителю направлено
Таблица 48
Описание операции "Принятие решения о продлении или об отказе продления срока защиты" (P.SP.01.OPR.039)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.039
2
Наименование операции
принятие решения о продлении или об отказе продления срока защиты
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется в случае представления полного комплекта документов и сведений либо при непредставлении заявителем недостающих документов и сведений в течение срока, установленного пунктом 23 Регламента
5
Ограничения
принятие решения о продлении срока защиты
или об отказе осуществляется в течение срока, установленного пунктом 41 Регламента
6
Описание операции
исполнитель принимает решение по результатам проверки обращения о продлении срока защиты
на соответствие требованиям Регламента
7
Результаты
принято решение о продлении срока защиты
или решение об отказе в продлении срока защиты
Таблица 49
Описание операции "Направление уведомления об отказе в продлении срока защиты" (P.SP.01.OPR.040)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.040
2
Наименование операции
направление уведомления об отказе в продлении срока защиты
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется если принято решение об отказе
в продлении срока защиты (операция "Принятие решения о продлении или об отказе продления срока защиты" (P.SP.01.OPR.039))
5
Ограничения
уведомление об отказе в продлении срока защиты направляется заявителю в течение срока, установленного пунктом 44 Регламента
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет заявителю уведомление об отказе в продлении срока защиты
7
Результаты
уведомление об отказе в продлении срока защиты направлено заявителю
Таблица 50
Описание операции "Внесение изменений в единый реестр в части срока защиты и опубликование обновленных сведений единого реестра" (P.SP.01.OPR.041)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.041
2
Наименование операции
внесение изменений в единый реестр в части срока защиты и опубликование обновленных сведений единого реестра
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется если принято решение о продлении срока защиты (операция "Принятие решения
о продлении или об отказе продления срока защиты" (P.SP.01.OPR.039)
5
Ограничения
внесения изменений в части продления срока защиты и опубликования обновленных сведений единого реестра на информационном портале Союза осуществляются в течение срока, установленного пунктом 44 Регламента
6
Описание операции
исполнитель вносит изменения в части продления срока защиты в единый реестр и опубликовывает обновленные сведения единого реестра
на информационном портале Союза
7
Результаты
внесены изменения в части продления срока защиты в единый реестр, обновленные сведения единого реестра опубликованы на информационном портале Союза
Таблица 51
Описание операции "Направление уполномоченному органу уведомления о продлении срока защиты" (P.SP.01.OPR.042)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.042
2
Наименование операции
направление уполномоченному органу уведомления о продлении срока защиты
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется если исполнителем принято решение
о продлении срока защиты и соответствующие изменения внесены в единый реестр и обновленные сведения единого реестра опубликованы
на информационном портале Союза (операция "Внесение изменений в единый реестр в части срока защиты и опубликование обновленных сведений единого реестра" P.SP.01.OPR.041)
5
Ограничения
структура и формат представляемых сведений соответствуют описанию форматов электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет уполномоченному органу каждого государства-члена уведомление о внесенных изменениях
в единый реестр и продлении срока защиты
7
Результаты
уведомления о продлении срока защиты направлены уполномоченному органу каждого
государства-члена
Таблица 52
Описание операции "Прием и обработка уведомления о продлении срока защиты" (P.SP.01.OPR.043)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.043
2
Наименование операции
прием и обработка уведомления о продлении срока защиты
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении уведомления
о продлении срока защиты (операция "Направление уполномоченному органу уведомления о продлении срока защиты" (P.SP.01.OPR.042))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений.
Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель принимает и обрабатывает уведомление о продлении срока защиты, формирует и направляет в Комиссию подтверждение о приеме
и обработке уведомления о продлении срока защиты
7
Результаты
уведомление о продлении срока защиты получено
и обработано, подтверждение о приеме и обработке уведомления о продлении срока защиты направлено в Комиссию
Таблица 53
Описание операции "Получение подтверждения о приеме и обработке уведомления о продлении срока защиты" (P.SP.01.OPR.044)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.044
2
Наименование операции
получение подтверждения о приеме и обработке уведомления о продлении срока защиты
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем подтверждения о приеме и обработке уведомления
о продлении срока защиты (операция "Прием
и обработка уведомления о продлении срока защиты" (P.SP.01.OPR.043))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает от уполномоченного органа каждого государства-члена подтверждение
о приеме и обработке уведомления о продлении срока защиты
7
Результаты
подтверждение о приеме и обработке уведомления о продлении срока защиты получено
от уполномоченного органа каждого
государства-члена
Таблица 54
Описание операции "Направление заявителю уведомления о продлении срока защиты" (P.SP.01.OPR.045)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.045
2
Наименование операции
направление заявителю уведомления о продлении срока защиты
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется если исполнителем принято решение
о продлении срока защиты и соответствующие изменения внесены в единый реестр (операция "Внесение изменений в единый реестр в части срока защиты" P.SP.01.OPR.041)
5
Ограничения
уведомление направляется в течение срока, установленного пунктом 44 Регламента
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет заявителю уведомление о продлении срока защиты
7
Результаты
уведомление о продлении срока защиты направлено заявителю
Процедура "Исключение объектов интеллектуальной собственности

77. Бірыңғай тізілімге өзгерістер енгізілгеннен және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланғаннан кейін Комиссия "Уәкілетті органға қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.042) және "Өтініш берушіге қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.045) операцияларын орындау шеңберінде бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер және қорғау мерзімін ұзарту туралы әр мүше мемлекеттің уәкілетті органына хабарлама жібереді және өтініш берушіге хабарлама жібереді. Көрсетілген операцияларды орындау нәтижесінде тиісті хабарламалар әр мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберіледі.
78. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама түскен кезде "Қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SP.01.OPR.043) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы көрсетілген хабарламаны алады және өңдейді, қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаның қабылданғаны мен өңделгені туралы растауды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
79. Комиссияға қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаның қабылданғаны мен өңделгені туралы растау түскен кезде "Қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаның қабылданғаны мен өңделгені туралы растау алу" (P.SP.01.OPR.044) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесінде Комиссия көрсетілген растауды алады және өңдейді.
80. Комиссия қорғау мерзімін ұзарту туралы шешім қабылдаған жағдайда қорғау мерзімін ұзарту, бірыңғай тізілімге тиімді өзгерістер енгізу, бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялау және бұл туралы өтініш берушіні хабардар ету, сондай-ақ әр мүше мемлекеттің уәкілетті органын хабардар ету "Қорғау мерзімін ұзарту" (P.SP.01.PRC.004) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады. Комиссия қорғау мерзімін ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылдаған жағдайда өтініш берушіні Комиссия қабылдаған шешім туралды хабардар ету "Қорғау мерзімін ұзарту" (P.SP.01.PRC.004) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
81. "Қорғау мерзімін ұзарту" (P.SP.01.PRC.004) рәсімін орындау кезінде жүзеге асырылатын операциялар тізбесі 44-кестеде келтірілген.
44-кесте
"Қорғау мерзімін ұзарту" (P.SP.01.PRC.004) рәсімін орындау кезінде жүзеге асырылатын операциялар тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
P.SP.01.OPR.036
қорғау мерзімін ұзарту туралы арызды қабылдау және белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеру
осы Қағидалардың 45-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.037
арызды қараудан бас тарту туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 46-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.038
жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді ұсыну қажеттігі туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 47-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.039
қорғау мерзімін ұзарту туралы немесе ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылдау
осы Қағидалардың 48-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.040
қорғау мерзімін ұзартудан бас тарту туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 49-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.041
бірыңғай тізілімге қорғау мерзімі бөлігінде өзгерістер енгізу және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін жариялау
осы Қағидалардың 50-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.042
уәкілетті органға қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 51-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.043
қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 52-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.044
қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаның қабылданғаны мен өңделгені туралы растау алу
осы Қағидалардың 53-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.045
өтініш берушіге қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 54-кестесінде келтірілген
45-кесте
"Қорғау мерзімін ұзарту туралы арызды қабылдау және белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеру" (P.SP.01.OPR.036) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.036
2
Операцияның атауы
қорғау мерзімін ұзарту туралы арызды қабылдау және белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеру
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
өтініш берушіден қорғау мерзімін ұзарту туралы арыз түскен кезде Регламенттің 42-тармағында белгіленген мерзім ішінде орындалады
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өтініш берушіден қорғау мерзімін ұзарту туралы арызды қабылдайды оның Регламент талаптарына сәйкестігін тексереді
7
Нәтижелер
қорғау мерзімін ұзарту туралы арыз қабылданды және тексерілді
46-кесте
"Арызды қараудан бас тарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.037) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.037
2
Операцияның атауы
арызды қараудан бас тарту туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
қорғау мерзімін ұзарту туралы арыздың Регламент талаптарына сәйкес келмейтіні анықталып, бас тартуға әкеп соққан жағдайда орындалады
5
Шектеулер
бас тарту себептері көрсетілген хабарлама өтініш берушіге Регламенттің 12-тармағында белгіленген мерзім ішінде жіберіледі
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өтінішті қараудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады және өтініш берушіге жібереді
7
Нәтижелер
өтініш берушіге өтінішті қараудан бас тарту туралы хабарлама жіберілді
47-кесте
"Жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді ұсыну қажеттігі туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.038) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.038
2
Операцияның атауы
жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді ұсыну қажеттігі туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
арызды қарау үшін жетіспейтін құжаттар мен мәліметтер талап етілетін болса орындалады
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы арызды қарау үшін жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді ұсыну қажеттігі туралы хабарламаны қалыптастырады және өтініш берушіге жібереді
7
Нәтижелер
арызды қарау үшін жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді ұсыну қажеттігі туралы хабарлама өтініш берушіге жіберілді
48-кесте
"Қорғау мерзімін ұзарту туралы немесе ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылдау" (P.SP.01.OPR.039) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.039
2
Операцияның атауы
қорғау мерзімін ұзарту туралы немесе ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылдау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
құжаттар мен мәліметтердің толық топтамасы ұсынылған жағдайда не өтініш беруші жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді Регламенттің 23-тармағында белгіленген мерзім ішінде ұсынбаған кезде орындалады
5
Шектеулер
қорғау мерзімін ұзарту туралы немесе ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылдау Регламенттің 41-тармағында белгіленген мерзім ішінде жүзеге асырылады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы қорғау мерзімін ұзарту туралы арызды Регламент талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тексеру нәтижелері бойынша шешім қабылдайды
7
Нәтижелер
қорғау мерзімін ұзарту туралы немесе ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылданды
49-кесте
"Қорғау мерзімін ұзартудан бас тарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.040) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.040
2
Операцияның атауы
қорғау мерзімін ұзартудан бас тарту туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
қорғау мерзімін ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылданған кезде орындалады ("Қорғау мерзімін ұзарту туралы немесе ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылдау" (P.SP.01.OPR.039) операциясы)
5
Шектеулер
қорғау мерзімін ұзартудан бас тарту туралы хабарлама өтініш берушіге Регламенттің 44-тармағында белгіленген мерзім ішінде жіберіледі
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы қорғау мерзімін ұзартудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады және өтініш берушіге жібереді
7
Нәтижелер
орындаушы қорғау мерзімін ұзартудан бас тарту туралы хабарлама өтініш берушіге жіберілді
50-кесте
"Бірыңғай тізілімге қорғау мерзімі бөлігінде өзгерістер енгізу және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.SP.01.OPR.041) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.041
2
Операцияның атауы
бірыңғай тізілімге қорғау мерзімі бөлігінде өзгерістер енгізу және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
қорғау мерзімін ұзарту туралы шешім қабылданған кезде орындалады ("Қорғау мерзімін ұзарту туралы немесе ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылдау" (P.SP.01.OPR.039) операциясы)
5
Шектеулер
қорғау мерзімін ұзарту бөлігінде өзгерістер енгізу және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялау Регламенттің 44-тармағында белгіленген мерзім ішінде жүзеге асырылады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бірыңғай тізілімге қорғау мерзімін ұзарту бөлігінде өзгерістер енгізеді және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялайды
7
Нәтижелер
бірыңғай тізілімге қорғау мерзімін ұзарту бөлігінде өзгерістер енгізілді, бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
51-кесте
"Уәкілетті органға қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.042) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.042
2
Операцияның атауы
уәкілетті органға қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы қорғау мерзімін ұзарту туралы шешім қабылдаған және бірыңғай тізілімге тиісті өзгерістер енгізілген және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланған кезде орындалады ("Бірыңғай тізілімге қорғау мерзімі бөлігінде өзгерістер енгізу және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін жариялау" P.SP.01.OPR.041 операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің құрылымы мен форматы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматының сипаттамасына сәйкес келеді
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер және қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаны қалыптастырып, әр мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама әр мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
52-кесте
"Қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SP.01.OPR.043) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.043
2
Операцияның атауы
қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама түскен кезде орындалады ("Уәкілетті органға қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.042) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс.
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаны қабылдайды және өңдейді, орындаушы қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растауды қалыптастырып, Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаны қабылданды және өңделді, қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау Комиссияға жіберілді
53-кесте
"Қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаның қабылданғаны мен өңделгені туралы растау алу" (P.SP.01.OPR.044) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.044
2
Операцияның атауы
қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаның қабылданғаны мен өңделгені туралы растау алу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растауды алған кезде орындалады ("Қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SP.01.OPR.043) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы әр мүше мемлекеттің уәкілетті органынан қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау алады
7
Нәтижелер
әр мүше мемлекеттің уәкілетті органынан қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау алынды
54-кесте
"Өтініш берушіге қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.045) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.045
2
Операцияның атауы
өтініш берушіге қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы қорғау мерзімін ұзарту туралы шешім қабылдаған және бірыңғай тізілімге тиісті өзгерістер енгізілген кезде орындалады ("Бірыңғай тізілімге қорғау мерзімі бөлігінде өзгерістер енгізу және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін жариялау" P.SP.01.OPR.041 операциясы)
5
Шектеулер
хабарлама Регламенттің 44-тармағында белгіленген мерзім ішінде жіберіледі
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өтініш берушіге қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаны қалыптастырады және өтініш берушіге жібереді
7
Нәтижелер
өтініш берушіге қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама өтініш берушіге жіберілді

из единого реестра на основании обращения заявителя" (P.SP.01.PRC.005)
82. Схема выполнения процедуры "Исключение объектов интеллектуальной собственности из единого реестра на основании обращения заявителя" (P.SP.01.PRC.005) представлена на рисунке 11.
Рис. 11. Схема выполнения процедуры "Исключение объекта интеллектуальной собственности из единого реестра на основании обращения заявителя" (P.SP.01.PRC.005)
83. Процедура "Исключение объектов интеллектуальной собственности из единого реестра" (P.SP.01.PRC.005) выполняется при поступлении в Комиссию от заявителя обращения об исключении объектов интеллектуальной собственности из единого реестра.
84. Первой выполняемой операцией является "Получение и проверка обращения об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра" (P.SP.01.OPR.046), в результате которой представленные заявителем документы будут проверены
на соответствие требованиям Регламента.
85. В случае если заявителем не соблюдены требования к оформлению обращения об исключении объектов интеллектуальной собственности из единого реестра, установленные Регламентом, либо не соблюдены требования, определенные в пункте 47 Регламента, выполняется операция "Направление уведомления об отказе в рассмотрении обращения" (P.SP.01.OPR.047), в результате которой заявителю направляется уведомление об отказе в рассмотрении обращения.
86. В случае если заявителем соблюдены требования к оформлению обращения об исключении объектов интеллектуальной собственности из единого реестра, установленные Регламентом, а также требования, определенные в пункте 47 Регламента, выполняется операция "Исключение объекта интеллектуальной собственности и опубликование обновленных сведений единого реестра" (P.SP.01.OPR.048), в результате которой Комиссия вносит соответствующие изменения в единый реестр и опубликовывает обновленные сведения единого реестра на информационном портале Союза.
87. После внесения изменений в единый реестр и опубликования обновленных сведений единого реестра на информационном портале Союза Комиссия в течение срока, определенного пунктом 51 Регламента, уведомляет уполномоченный орган каждого государства-члена и заявителя об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра в рамках выполнения операций "Направление уведомления уполномоченному органу об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра" (P.SP.01.OPR.049) и "Направление заявителю уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра" (P.SP.01.OPR.052). По результатам выполнения указанных операций соответствующие уведомления направляются уполномоченному органу каждого государства-члена и заявителю.

"Өтініш берушінің арызы негізінде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау" (P.SP.01.PRC.005) рәсімі
82. "Өтініш берушінің арызы негізінде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау" (P.SP.01.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 11-суретте келтірілген.
11-сурет. "Өтініш берушінің арызы негізінде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау" (P.SP.01.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
83. "Өтініш берушінің арызы негізінде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау" (P.SP.01.PRC.005) рәсімі Комиссияға өтініш берушіден зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы арыз түскен кезде орындалады.
84. "Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы арызды алу және тексеру" (P.SP.01.OPR.046) алдымен орындалатын операция болып табылады, оның нәтижесінде өтініш беруші ұсынған құжаттар Регламент талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тексеріледі.
85. Өтініш беруші зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы арызды ресімдеуге қойылатын, Регламентте белгіленген талаптарды сақтамаған не Регламенттің 47-тармағында айқындалған талаптар сақталмаған жағдайда "Арызды қараудан бас тарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.047) операциясы орындалады, оның нәтижесінде өтініш берушіге арызды қараудан бас тарту туралы хабарлама жіберіледі.
86. Өтініш беруші зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы арызды ресімдеуге қойылатын, Регламентте белгіленген талаптарды, сондай-ақ Регламенттің 47-тармағында айқындалған талаптарды сақтаған жағдайда "Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.SP.01.OPR.048) операциясы орындалады, оның нәтижесінде Комиссия бірыңғай тізілімге тиісті өзгерістер енгізеді және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялайды.
87. Бірыңғай тізілімге өзгерістер енгізілгеннен және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланғаннан кейін Комиссия "Уәкілетті органға зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.049) және "Өтініш берушіге зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.052) операцияларын орындау шеңберінде Регламенттің 51-тармағында айқындалған мерзімде әр мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен өтініш берушіні зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабардар етеді. Көрсетілген операцияларды орындау нәтижесі бойынша тиісті хабарламалар әр мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен өтініш берушіге жіберіледі.

88. При поступлении в уполномоченный орган уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра выполняется операция "Прием и обработка уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра" (P.SP.01.OPR.050), в результате выполнения которой уполномоченный орган получает и обрабатывает указанное уведомление, формирует и направляет в Комиссию подтверждение о приеме и обработке уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра.
89. При поступлении в Комиссию подтверждения о приеме и обработке уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра выполняется операция "Получение подтверждения о приеме и обработке уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра" (P.SP.01.OPR.051), в результате выполнения которой Комиссия получает и обрабатывает указанное подтверждение.
90. Результатом выполнения процедуры "Исключение объектов интеллектуальной собственности из единого реестра на основании обращения заявителя" (P.SP.01.PRC.005) являются внесенные изменения в единый реестр и уведомление об этом уполномоченного органа каждого государства-члена и заявителя, либо отказ в рассмотрении обращения об исключении объектов интеллектуальной собственности из единого реестра.
91. Перечень операций, осуществляемых при выполнении процедуры "Исключение объектов интеллектуальной собственности из единого реестра при обращении заявителя" (P.SP.01.PRC.005), представлен в таблице 55.
Таблица 55
Перечень операций, осуществляемых при выполнении процедуры "Исключение объектов интеллектуальной собственности из единого реестра при обращении заявителя" (P.SP.01.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
P.SP.01.OPR.046
получение и проверка обращения об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
приведено в таблице 56 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.047
направление уведомления
об отказе в рассмотрении обращения
приведено в таблице 57 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.048
исключение объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
и опубликование обновленных сведений единого реестра
принятие решения
об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра приведено
в таблице 58 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.049
направление уведомления уполномоченному органу
об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
приведено в таблице 59 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.050
прием и обработка уведомления
об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
приведено в таблице 60 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.051
получение подтверждения
о приеме и обработке уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
приведено в таблице 61 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.052
направление заявителю уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
приведено в таблице 62 настоящих Правил
Таблица 56
Описание операции "Получение и проверка обращения об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра" (P.SP.01.OPR.046)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.046
2
Наименование операции
получение и проверка обращения об исключении объекта интеллектуальной собственности
из единого реестра
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при подаче заявителем обращения
об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель принимает от заявителя обращение
об исключении объекта из единого реестра
и проверяет его на соответствие требованиям Регламента
7
Результаты
представленные заявителем документы проверены на соответствие требованиям Регламента
Таблица 57
Описание операции "Направление уведомления об отказе
в рассмотрении обращения" (P.SP.01.OPR.047)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.047
2
Наименование операции
направление уведомления об отказе в рассмотрении обращения
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется в случае, если заявителем не соблюдены требования к оформлению обращения об исключении объектов интеллектуальной собственности
из единого реестра, установленные Регламентом, либо не соблюдены требования, определенные
в пункте 47 Регламента
5
Ограничения
уведомления об отказе в рассмотрении обращения осуществляется в течение срока, установленного пунктом 23 Регламента
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет заявителю уведомление об отказе в рассмотрении обращения
об исключении объекта из единого реестра
7
Результаты
уведомление об отказе в рассмотрении обращения
об исключении объекта из единого реестра направлено заявителю
Таблица 58
Описание операции "Исключение объекта интеллектуальной собственности из единого реестра и опубликование обновленных сведений единого реестра" (P.SP.01.OPR.048)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.048
2
Наименование операции
исключение объекта интеллектуальной собственности из единого реестра и опубликование обновленных сведений единого реестра
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется в случае, если заявителем соблюдены требования к оформлению обращения
об исключении объектов интеллектуальной собственности из единого реестра, установленные Регламентом, а также требования, определенные
в пункте 47 Регламента
5
Ограничения
исключение объектов интеллектуальной собственности из единого реестра, внесение соответствующих изменений в единый реестр
и опубликование обновленных сведений единого реестра на информационном портале Союза осуществляется в течение срока, установленного пунктом 51 Регламента
6
Описание операции
исполнитель исключает объект интеллектуальной собственности из единого реестра, вносит соответствующие изменения в единый реестр
и опубликовывает обновленные сведения единого реестра на информационном портале Союза
7
Результаты
внесены изменения в единый реестр в части исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра, обновленные сведения единого реестра опубликованы
на информационном портале Союза
Таблица 59
Описание операции "Направление уведомления уполномоченному органу об исключении объекта интеллектуальной собственности
из единого реестра" (P.SP.01.OPR.049)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.049
2
Наименование операции
направление уведомления уполномоченному органу об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется, если объект интеллектуальной собственности исключен из единого реестра
и обновленные сведения единого реестра опубликованы на информационном портале Союза (операция "Исключение объекта интеллектуальной собственности из единого реестра и опубликование обновленных сведений единого реестра" (P.SP.01.OPR.048))
5
Ограничения
структура и формат представляемых сведений соответствуют описанию форматов электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет уполномоченному органу каждого государства-члена уведомление о внесенных изменениях
в единый реестр в части исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
7
Результаты
уполномоченному органу каждого государства-члена направлено уведомление об исключении объекта интеллектуальной собственности
из единого реестра
Таблица 60
Описание операции "Прием и обработка уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра" (P.SP.01.OPR.050)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.050
2
Наименование операции
прием и обработка уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении уведомления
об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (операция "Направление уведомления уполномоченному органу об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра" (P.SP.01.OPR.049))
5
Ограничения
структура и формат полученных сведений соответствуют описанию форматов электронных документов и сведений.
Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель принимает и обрабатывает уведомление об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра, формирует и направляет в Комиссию подтверждение о приеме и обработке уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
7
Результаты
уведомление об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра получено и обработано, подтверждение о приеме
и обработке уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра направлено в Комиссию
Таблица 61
Описание операции "Получение подтверждения о приеме и обработке уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра" (P.SP.01.OPR.051)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.051
2
Наименование операции
получение подтверждения о приеме и обработке уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении подтверждения
о приеме и обработке уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (операция "Прием и обработка уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра" (P.SP.01.OPR.050))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель получает от уполномоченного органа каждого государства-члена подтверждение приема
и обработки уведомления об исключении объекта
из единого реестра и обрабатывает его
7
Результаты
подтверждение приема и обработки уведомления
об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра получено
от уполномоченного органа каждого государства-члена и обработано
Таблица 62
Описание операции "Направление заявителю уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра" (P.SP.01.OPR.052)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.052
2
Наименование операции
направление заявителю уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
Выполняется, если объект интеллектуальной собственности исключен из единого реестра (операция "Исключение объекта интеллектуальной собственности из единого реестра" (P.SP.01.OPR.048))
5
Ограничения
направление уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра осуществляется в течение срока, установленного пунктом 51 Регламента
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет заявителю уведомление об исключении объекта из единого реестра
7
Результаты
уведомление об исключении объекта из единого реестра направлено заявителю
Процедура "Исключение объектов интеллектуальной собственности
из единого реестра при возникновении оснований, не связанных

88. Уәкілетті органға зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарлама түскен кезде "Зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SP.01.OPR.050) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесінде уәкілетті орган көрсетілген хабарламаны алады және өңдейді, зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растауды қалыптастырып, Комиссияға жібереді.
89. Комиссияға зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау түскен кезде "Зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау алу" (P.SP.01.OPR.051) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесінде Комиссия көрсетілген растауды алады және өңдейді.
90. Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер және бұл туралы әр мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен өтініш берушіні хабардар ету не зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы арызды қараудан бас тарту "Өтініш берушінің арызы негізінде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау" (P.SP.01.PRC.005) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
91. "Өтініш берушінің арызы негізінде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау" (P.SP.01.PRC.005) ресімін орындау кезінде орындалатын операциялар тізбесі 55-кестеде келтірілген.
55-кесте
"Өтініш берушінің арызы негізінде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау" (P.SP.01.PRC.005) ресімін орындау кезінде орындалатын операциялар тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
P.SP.01.OPR.046
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы арызды алу және тексеру
осы Қағидалардың 56-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.047
арызды қараудан бас тарту туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 57-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.048
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін жариялау
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы шешім қабылдау осы Қағидалардың 58-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.049
уәкілетті органға зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 59-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.050
зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 60-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.051
зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау алу
осы Қағидалардың 61-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.052
өтініш берушіге зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 62-кестесінде келтірілген
56-кесте
"Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы арызды алу және тексеру" (P.SP.01.OPR.046) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.046
2
Операцияның атауы
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы арызды алу және тексеру
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
өтініш беруші зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы арыз берген кезде орындалады
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өтініш беруші зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы арызды қабылдайды және оның Регламент талаптарына сәйкестігін тексереді
7
Нәтижелер
өтініш беруші ұсынған құжаттардың Регламент талаптарына сәйкестігі тексерілді
57-кесте
"Арызды қараудан бас тарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.047) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.047
2
Операцияның атауы
арызды қараудан бас тарту туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
өтініш беруші зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы арызды ресімдеуге қойылатын, Регламентте белгіленген талаптарды сақтамаған не Регламенттің 47-тармағында айқындалған талаптар сақталмаған жағдайда
орындалады
5
Шектеулер
арызды қараудан бас тарту туралы хабардар ету Регламенттің 23-тармағында белгіленген мерзім ішінде жүзеге асырылады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы арызды қараудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады және өтініш берушіге жібереді
7
Нәтижелер
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы арызды қараудан бас тарту туралы хабарлама өтініш берушіге жіберілді
58-кесте
"Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.SP.01.OPR.048) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.048
2
Операцияның атауы
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
өтініш беруші зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы арызды ресімдеуге қойылатын, Регламентте белгіленген талаптарды, сондай-ақ Регламенттің 47-тармағында айқындалған талаптарды сақтаған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау, бірыңғай тізілімге тиісті өзгерістер енгізу және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялау Регламенттің 51-тармағында белгіленген мерзім ішінде жүзеге асырылады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастайды, бірыңғай тізілімге тиісті өзгерістер енгізеді және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялайды
7
Нәтижелер
бірыңғай тізілімге зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау бөлігінде өзгерістер енгізілді, бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
59-кесте
"Уәкілетті органға зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.049) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.049
2
Операцияның атауы
уәкілетті органға зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
зияткерлік меншік объектісі бірыңғай тізілімнен алып тасталған және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланған кезде орындалады ("Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.SP.01.OPR.048) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің құрылымы мен форматы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматының сипаттамасына сәйкес келеді
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бірыңғай тізілімге зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау бөлігінде енгізілген өзгерістер туралы хабарламаны қалыптастырады және әр мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
әр мүше мемлекеттің уәкілетті органына бірыңғай тізілімге зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау бөлігінде енгізілген өзгерістер туралы хабарлама жіберілді
60-кесте
"Зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SP.01.OPR.050) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.050
2
Операцияның атауы
зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарлама түскен кезде орындалады ("Уәкілетті органға зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.049) операциясы)
5
Шектеулер
алынған мәліметтердің құрылымы мен форматы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының сипаттамасына сәйкес келеді.
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарламаны қабылдайды және өңдейді, орындаушы зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растауды қалыптастырып, Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарлама қабылданды және өңделді, зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау Комиссияға жіберілді
61-кесте
"Зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау алу" (P.SP.01.OPR.051) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.051
2
Операцияның атауы
зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау алу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау түскен кезде орындалады ("Зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SP.01.OPR.050) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс.
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы әр мүше мемлекеттің уәкілетті органынан зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау алады және оны өңдейді
7
Нәтижелер
зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау әр мүше мемлекеттің уәкілетті органынан алынды және өңделді
62-кесте
"Өтініш берушіге зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.052) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.052
2
Операцияның атауы
өтініш берушіге зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
зияткерлік меншік объектісі бірыңғай тізілімнен алып тасталған кезде орындалады ("Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.SP.01.OPR.048) операциясы)
5
Шектеулер
зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарлама жіберу Регламенттің 51-тармағында белгіленген мерзім ішінде жүзеге асырылады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы объектінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарламаны қалыптастырады және өтініш берушіге жібереді
7
Нәтижелер
объектінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарлама өтініш берушіге жіберілді

с обращением заявителя" (P.SP.01.PRC.006)
92. Схема выполнения процедуры "Исключение объектов интеллектуальной собственности из единого реестра при возникновении оснований, не связанных с обращением заявителя" (P.SP.01.PRC.004) представлена на рисунках 12 и 13.
Рис. 12. Схема выполнения процедуры "Исключение объекта интеллектуальной собственности из единого реестра при возникновении оснований, не связанных
с обращением заявителя" (P.SP.01.PRC.006)
для операций P.SP.01.OPR.053 – P.SP.01.OPR.055
Рис. 13. Схема выполнения процедуры "Исключение объекта интеллектуальной собственности из единого реестра при возникновении оснований, не связанных
с обращением заявителя" (P.SP.01.PRC.006)
для операций P.SP.01.OPR.056 – P.SP.01.OPR.060
93. Процедура "Исключение объектов интеллектуальной собственности из единого реестра при возникновении оснований, не связанных с обращением заявителя" (P.SP.01.PRC.006) выполняется при возникновении события, являющегося основанием для исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра. В рамках настоящей процедуры применяются основания для исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра, определенные в пункте 46 Регламента, за исключением поступления обращения от заявителя.
94. Первой выполняемой операцией является "Выявление фактов и поступление информации, являющихся основанием для исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра" (P.SP.01.OPR.053), в результате которой осуществляется проверка обоснованности и достоверности выявленных фактов и поступившей информации для исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра.
951. В случае поступления информации о недостоверности представленных документов и (или) сведений, может быть выполнена операция "Направление запроса о представлении документов, подтверждающих сведения, являющиеся основанием для исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра" (P.SP.01.OPR.054), в результате выполнения которой Комиссия направляет заявителю запрос о представлении документов, подтверждающих сведения, являющиеся основанием для исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра.
Комиссия ожидает ответа от заявителя на запрос о представлении документов, подтверждающих сведения, являющиеся основанием для исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра, в сроки, установленные пунктом 50 Регламента.
96. В случае представления либо непредставления заявителем документов, подтверждающих сведения, являющиеся основанием для исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра в срок, установленный пунктом 50 Регламента, выполняется операция "Принятие решения об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра" (P.SP.01.OPR.055), в результате которой Комиссией принимается решение об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра либо решение об отказе в исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра.

"Өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер туындаған кезде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау" (P.SP.01.PRC.006) рәсімі
92. "Өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер туындаған кезде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау" (P.SP.01.PRC.006) рәсімін орындау схемасы 12 және 13-суреттерде келтірілген.
12-сурет. P.SP.01.OPR.053 – P.SP.01.OPR.055 операциялары үшін "Өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер туындаған кезде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау" (P.SP.01.PRC.006) рәсімін орындау схемасы
13-сурет. P.SP.01.OPR.056 – P.SP.01.OPR.060 операциялары үшін "Өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер туындаған кезде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау" (P.SP.01.PRC.006) рәсімін орындау схемасы
93. "Өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер туындаған кезде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау" (P.SP.01.PRC.006) рәсімі зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау үшін негіз болған оқиғалар туындаған кезде орындалады. Осы рәсім шеңберінде зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау үшін Регламенттің 46-тармағында айқындалған негіздер қолданылады, бұған өтініш берушінің арызы қосылмайды.
94. "Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау үшін негіз болатын фактілердің анықталуы және ақпараттың түсуі"(P.SP.01.OPR.053) алдымен орындалатын операция болып табылады, оның нәтижесінде зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау үшін анықталған фактілер мен түскен ақпараттың негізділігі мен дұрыстығын тексеру жүзеге асырылады.
95. Ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің дәйексіздігі туралы ақпарат түскен жағдайда "Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау үшін негіз болатын мәліметтерді растайтын құжаттарды ұсыну туралы сұрату жіберу" (P.SP.01.OPR.054) операциясы орындалуы мүмкін, оны орындаудың нәтижесінде Комиссия өтініш берушіге зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау үшін негіз болатын мәліметтерді растайтын құжаттарды ұсыну туралы сұрату жібереді.
Комиссия Регламенттің 50-тармағында белгіленген мерзімде өтініш берушіден зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау үшін негіз болатын мәліметтерді растайтын құжаттарды ұсыну туралы сұратуға жауап күтеді.
96. Өтініш беруші зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау үшін негіз болатын мәліметтерді растайтын құжаттарды ұсынған не Регламенттің 50-тармағында белгіленген мерзімде ұсынбаған жағдайда "Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы шешім қабылдау" (P.SP.01.OPR.055) операциясы орындалады, оның нәтижесінде Комиссия зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы шешім не зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.

97. В случае принятия решения Комиссией об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра, выполняется операция "Исключение объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания, не связанные с обращением заявителя)" (P.SP.01.OPR.056), в результате которой Комиссия вносит соответствующие изменения в единый реестр и опубликовывает обновленные сведения единого реестра на информационном портале Союза в сроки, определенные пунктом 51 Регламента.
98. После внесения изменений в единый реестр и опубликования обновленных сведений единого реестра на информационном портале Союза Комиссия уведомляет в течение срока, определенного пунктом 51 Регламента, уполномоченный орган каждого государства-члена и заявителя о внесенных изменениях в единый реестр в части исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра в рамках выполнения операций "Направление уведомления уполномоченному органу об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания, не связанные с обращением заявителя)" (P.SP.01.OPR.057) и "Направление заявителю уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания, не связанные с обращением заявителя)" (P.SP.01.OPR.060). В результате выполнения указанных операций соответствующие уведомления направляются уполномоченному органу каждого государства-члена и заявителю.
99. При поступлении в уполномоченный орган уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра выполняется операция "Прием и обработка уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания, не связанные с обращением заявителя)" (P.SP.01.OPR.058), в результате выполнения которой уполномоченный орган получает и обрабатывает указанное уведомление, формирует и направляет в Комиссию подтверждение о приеме и обработке уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра.
100. При поступлении в Комиссию подтверждения о приеме и обработке уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра выполняется операция "Получение подтверждения о приеме и обработке уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания, не связанные с обращением заявителя)" (P.SP.01.OPR.059), в результате выполнения которой Комиссия получает и обрабатывает указанное подтверждение.
101. Результатом выполнения процедуры "Исключение объектов интеллектуальной собственности из единого реестра при возникновении оснований, не связанных с обращением заявителя" (P.SP.01.PRC.006) являются внесенные изменения в единый реестр и уведомление об этом заявителя и уполномоченного органа каждого государства-члена, либо отсутствие таких изменений и уведомлений.

97. Комиссия зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы шешім қабылдаған жағдайда "Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау (өтініш берушінің арызымен байланысы жоқ негіздер)" (P.SP.01.OPR.056) операциясы орындалады, оның нәтижесінде Комиссия бірыңғай тізілімге тиісті өзгерістер енгізеді және Регламенттің 51-тармағында айқындалған мерзімде бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялайды.
98. Бірыңғай тізілімге өзгерістер енгізілгеннен және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланғаннан кейін Комиссия "Уәкілетті органға зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама жіберу (өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер)" (P.SP.01.OPR.057) және "Өтініш берушіге зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама жіберу (өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер)" (P.SP.01.OPR.060) операцияларын орындау шеңберінде Регламенттің 51-тармағында айқындалған мерзімде әр мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен өтініш берушіні бірыңғай тізілімге зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау бөлігінде енгізілген өзгерістер туралы хабардар етеді. Көрсетілген операцияларды орындау шеңберінде тиісті хабарламалар әр мүше мемлекеттің уәкілетті органына және өтініш берушіге жіберіледі.
99. Уәкілетті органға зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама түскен кезде "Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу (өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер)" (P.SP.01.OPR.058) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесінде уәкілетті орган көрсетілген хабарламаны алады және өңдейді, зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растауды қалыптастырып, Комиссияға жібереді.
100. Комиссияға зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау түскен кезде "Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау алу (өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер)" (P.SP.01.OPR.059) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесінде Комиссия көрсетілген растауды алады және өңдейді.
101. Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер және өтініш беруші мен әр мүше мемлекеттің уәкілетті органын бұл туралы хабардар ету не мұндай өзгерістер мен хабарламалардың болмауы "Өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер туындаған кезде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау" (P.SP.01.PRC.006) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.

102. Перечень операций, осуществляемых при выполнении процедуры "Исключение объектов интеллектуальной собственности из единого реестра при возникновении оснований, не связанных с обращением заявителя" (P.SP.01.PRC.006), представлен в таблице 63.
Таблица 63
Перечень операций, осуществляемых при выполнении процедуры "Исключение объектов интеллектуальной собственности из единого реестра при возникновении оснований, не связанных с обращением заявителя" (P.SP.01.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
P.SP.01.OPR.053
выявление фактов и поступление информации, являющихся основанием для исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
приведено в таблице 64 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.054
направление запроса
о представлении документов, подтверждающих сведения, являющиеся основанием для исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
приведено в таблице 65 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.055
принятие решения об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
приведено в таблице 66 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.056
исключение объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания,
не связанным с обращением заявителя)
приведено в таблице 67 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.057
направление уведомления уполномоченному органу
об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания,
не связанным с обращением заявителя)
приведено в таблице 68 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.058
прием и обработка уведомления
об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания,
не связанным с обращением заявителя)
приведено в таблице 69 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.059
получение подтверждения
о приеме и обработке уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания,
не связанным с обращением заявителя)
приведено в таблице 70 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.060
направление заявителю уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания, не связанным
с обращением заявителя)
приведено в таблице 71 настоящих Правил
Таблица 64
Описание операции "Выявление фактов и поступление информации, являющихся основанием для исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра" (P.SP.01.OPR.053)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.053
2
Наименование операции
выявление фактов и поступление информации, являющихся основанием для исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при наличии оснований, определенных в пункте 46 Регламента, за исключением поступления обращения от заявителя
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель выявляет факты и получает информацию, являющиеся основанием
для исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
7
Результаты
выявлены факты и поступила информация, являющиеся основанием для исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
Таблица 65
Описание операции "Направление запроса о представлении документов, подтверждающих сведения, являющиеся основанием для исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра" (P.SP.01.OPR.054)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.054
2
Наименование операции
направление запроса о представлении документов, подтверждающих сведения, являющиеся основанием для исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется, если исполнителю поступила информация о недостоверности представленных документов и (или) сведений
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель запрашивает у заявителя, государственных органов и заинтересованных лиц документы, подтверждающие достоверность сведений, являющихся основанием для исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
7
Результаты
документы, подтверждающие сведения, являющиеся основанием для исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра, запрошены у заявителя
Таблица 66
Описание операции "Принятие решения об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра" (P.SP.01.OPR.055)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.055
2
Наименование операции
принятие решения об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется, если заявителем представлены
либо не представлены документы, подтверждающие сведения, являющиеся основанием для исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра, в сроки, установленные пунктом 50 Регламента
5
Ограничения
принятие решения об исключении объектов интеллектуальной собственности из единого реестра осуществляется в течение срока, установленного пунктом 49 Регламента
6
Описание операции
исполнитель принимает решение об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра или решение об отказе в исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра по результатам проверки представленных документов, подтверждающих сведения, являющиеся основанием для исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
7
Результаты
принято решение об исключении либо решение
об отказе в исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
Таблица 67
Описание операции "Исключение объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания, не связанные
с обращением заявителя)" (P.SP.01.OPR.056)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.056
2
Наименование операции
исключение объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания,
не связанным с обращением заявителя)
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется, если принято решение об исключении объекта из единого реестра (процедура "Принятие решения об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра" (P.SP.01.OPR.055))
5
Ограничения
внесение изменений в единый реестр, связанных
с исключением объекта интеллектуальной собственности и опубликование обновленных сведений единого реестра на информационном портале Союза осуществляется в течение срока, установленного пунктом 51 Регламента
6
Описание операции
исполнитель вносит изменения в единый реестр, связанные с исключением объекта интеллектуальной собственности, и опубликовывает обновленные сведения единого реестра
на информационном портале Союза
7
Результаты
внесены изменения в единый реестр, связанные
с исключением объекта интеллектуальной собственности, обновленные сведения единого реестра опубликованы на информационном портале Союза
Таблица 68
Описание операции "Направление уведомления уполномоченному органу об исключении объекта интеллектуальной собственности
из единого реестра (основания, не связанные с обращением заявителя)" (P.SP.01.OPR.057)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.057
2
Наименование операции
направление уведомления уполномоченному органу об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания,
не связанные с обращением заявителя)
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется, если объект исключен из единого реестра (операция "Исключение объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания, не связанные с обращением заявителя)" (P.SP.01.OPR.056))
5
Ограничения
структура и формат представляемых сведений соответствуют описанию форматов электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет уполномоченному органу каждого государства-члена уведомление о внесенных изменениях
в единый реестр в части исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
7
Результаты
уполномоченному органу каждого государства-члена направлено уведомление об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
Таблица 69
Описание операции "Прием и обработка уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания, не связанные с обращением заявителя)" (P.SP.01.OPR.058)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.058
2
Наименование операции
прием и обработка уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности
из единого реестра (основания, не связанные
с обращением заявителя)
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении уведомления
об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра от Комиссии (операция "Направление уведомления уполномоченному органу об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания, не связанные с обращением заявителя)" (P.SP.01.OPR.057))
5
Ограничения
структура и формат полученных сведений соответствуют описанию форматов электронных документов и сведений.
Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель принимает и обрабатывает уведомление об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра, формирует и направляет в Комиссию подтверждение о приеме и обработке уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
7
Результаты
уведомление об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра получено и обработано, подтверждение о приеме
и обработке уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра направлено в Комиссию
Таблица 70
Описание операции "Получение подтверждения о приеме и обработке уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания, не связанные с обращением заявителя)" (P.SP.01.OPR.059)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.059
2
Наименование операции
получение подтверждения о приеме и обработке уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания, не связанные с обращением заявителя)
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении от уполномоченного органа каждого государства-члена подтверждения
о приеме и обработке уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (операция "Прием и обработка уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания,
не связанные с обращением заявителя)" (P.SP.01.OPR.058)
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель получает от уполномоченного органа каждого государств-членов подтверждение
о приеме и обработке уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра и обрабатывает их
7
Результаты
подтверждение о приеме и обработке уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра получено
и обработано от уполномоченного органа каждого государства-члена
Таблица 71
Описание операции "Направление заявителю уведомления
об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания, не связанные с обращением заявителя)" (P.SP.01.OPR.060)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.060
2
Наименование операции
направление заявителю уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности
из единого реестра (основания, не связанные
с обращением заявителя)
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется, если объект интеллектуальной собственности исключен из единого реестра (операция "Исключение объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания,
не связанные с обращением заявителя)" (P.SP.01.OPR.056))
5
Ограничения
направление уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра осуществляется в течение срока, установленного пунктом 51 Регламента
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет заявителю уведомление об исключении объекта из единого реестра
7
Результаты
уведомление об исключении объекта из единого реестра направлено заявителю

102. "Өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер туындаған кезде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау" (P.SP.01.PRC.006) рәсімін орындау кезінде жүзеге асырылатын операциялар тізбесі 63-кестеде келтірілген.
63-кесте
"Өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер туындаған кезде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау" (P.SP.01.PRC.006) рәсімін орындау кезінде жүзеге асырылатын операциялар тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
P.SP.01.OPR.053
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау үшін негіз болатын фактілердің анықталуы және ақпараттың түсуі
осы Қағидалардың 64-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.054
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау үшін негіз болатын мәліметтерді растайтын құжаттарды ұсыну туралы сұрату жіберу
осы Қағидалардың 65-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.055
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы шешім қабылдау
осы Қағидалардың 66-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.056
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау (өтініш берушінің арызымен байланысы жоқ негіздер)
осы Қағидалардың 67-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.057
уәкілетті органға зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама жіберу (өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер)
осы Қағидалардың 68-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.058
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу (өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер)
осы Қағидалардың 69-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.059
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау алу (өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер)
осы Қағидалардың 70-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.060
өтініш берушіге зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама жіберу (өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер)
осы Қағидалардың 71-кестесінде келтірілген
64-кесте
"Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау үшін негіз болатын фактілердің анықталуы және ақпараттың түсуі" (P.SP.01.OPR.053) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.053
2
Операцияның атауы
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау үшін негіз болатын фактілердің анықталуы және ақпараттың түсуі
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
өтініш берушіден арыз түскен жағдайларды қоспағанда, Регламенттің 46-тармағында айқындалған негіздер болған кезде орындалады
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау үшін негіз болатын фактілердің анықтайды және ақпаратты алады
7
Нәтижелер
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау үшін негіз болатын фактілер анықталды және ақпарат түсті
65-кесте
"Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау үшін негіз болатын мәліметтерді растайтын құжаттарды ұсыну туралы сұрату жіберу" (P.SP.01.OPR.054) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.054
2
Операцияның атауы
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау үшін негіз болатын мәліметтерді растайтын құжаттарды ұсыну туралы сұрату жіберу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушыға ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің дәйексіздігі туралы ақпарат түскен жағдайда орындалады
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы өтініш берушіден, мемлекеттік органдардан және мүдделі тұлғалардан зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау үшін негіз болатын мәліметтердің дұрыстығын растайтын құжаттарды сұратады
7
Нәтижелер
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау үшін негіз болатын мәліметтерді растайтын құжаттар өтініш берушіден сұратылды
66-кесте
"Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы шешім қабылдау" (P.SP.01.OPR.055) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.055
2
Операцияның атауы
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы шешім қабылдау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
өтініш беруші зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау үшін негіз болатын мәліметтерді растайтын құжаттарды ұсынған не Регламенттің 50-тармағында белгіленген мерзімде ұсынбаған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы шешім қабылдау Регламенттің 49-тармағында белгіленген мерзім ішінде жүзеге асырылады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау үшін негіз болатын мәліметтерді растайтын, ұсынылған құжаттарды тексеру нәтижесі бойынша зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы шешім немесе зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды
7
Нәтижелер
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы не алып тастаудан бас тарту туралы шешім қабылданды
67-кесте
"Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау (өтініш берушінің арызымен байланысы жоқ негіздер)" (P.SP.01.OPR.056) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.056
2
Операцияның атауы
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау (өтініш берушінің арызымен байланысы жоқ негіздер)
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы шешім қабылданған жағдайда орындалады ("Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы шешім қабылдау" (P.SP.01.OPR.055) операциясы)
5
Шектеулер
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастауға байланысты бірыңғай тізілімге өзгерістер енгізу және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялау Регламенттің 51-тармағында белгіленген мерзім ішінде жүзеге асырылады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастауға байланысты бірыңғай тізілімге өзгерістер енгізеді және бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялайды
7
Нәтижелер
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастауға байланысты бірыңғай тізілімге өзгерістер енгізілді, бірыңғай тізілімнің жаңартылған мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
68-кесте
"Уәкілетті органға зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама жіберу (өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер)" (P.SP.01.OPR.057) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.057
2
Операцияның атауы
уәкілетті органға зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама жіберу (өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер)
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
объект бірыңғай тізілімнен алып тасталған кезде орындалады ("Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау (өтініш берушінің арызымен байланысы жоқ негіздер)" (P.SP.01.OPR.056) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің құрылымы мен форматы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматының сипаттамасына сәйкес келеді
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бірыңғай тізілімге зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау бөлігінде енгізілген өзгерістер туралы хабарламаны қалыптастырады және әр мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама әр мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
69-кесте
"Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу (өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер)" (P.SP.01.OPR.058) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.058
2
Операцияның атауы
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу (өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер)
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
Комиссиядан зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама түскен кезде орындалады ("Уәкілетті органға зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама жіберу (өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер)" (P.SP.01.OPR.057) операциясы)
5
Шектеулер
алынған мәліметтердің құрылымы мен форматы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының сипаттамасына сәйкес келеді.
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарламаны қабылдайды және өңдейді, зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растауды қалыптастырып, Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама қабылданды және өңделді, зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау Комиссияға жіберілді
70-кесте
"Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау алу (өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер)" (P.SP.01.OPR.059) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.059
2
Операцияның атауы
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау алу (өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер)
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау әр мүше мемлекеттің уәкілетті органынан түскен кезде орындалады ("Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу (өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер)" (P.SP.01.OPR.058) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның құрылымы мен форматы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының сипаттамасына сәйкес келеді. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
әр мүше мемлекеттің уәкілетті органынан зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау алады және оларды өңдейді
7
Нәтижелер
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау әр мүше мемлекеттің уәкілетті органынан алынды және өңделді
71-кесте
"Өтініш берушіге зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама жіберу (өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер)" (P.SP.01.OPR.060) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.060
2
Операцияның атауы
өтініш берушіге зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама жіберу (өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер)
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тасталған кезде орындалады ("Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау (өтініш берушінің арызымен байланысы жоқ негіздер)" (P.SP.01.OPR.056) операциясы)
5
Шектеулер
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама жіберу Регламенттің 51-тармағында белгіленген мерзім ішінде жүзеге асырылады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарламаны қалыптастырады және өтініш берушіге жібереді
7
Нәтижелер
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама өтініш берушіге жіберілді

Процедура "Изменение (дополнение) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.PRC.007)
103. Схема выполнения процедуры "Изменение (дополнение) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.PRC.007) представлена на рисунке 14.
Рис. 14. Схема выполнения процедуры "Изменение (дополнение) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.PRC.007)
104. Процедура "Изменение (дополнение) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.PRC.007) выполняется при внесении заявителем с использованием сервисов личного кабинета на информационном портале Союза изменений (дополнений) в сведения, определенные в пункте 45 Регламента.
105. Первой выполняемой операцией является "Прием и внесение изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров" (P.SP.01.OPR.061), в результате которой вносятся заявленные изменения (дополнения) в сведения, относящиеся к обороту товаров.
106. После внесения изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров, Комиссия направляет уведомление в уполномоченный орган каждого государства-члена и заявителю о внесенных изменениях (дополнениях) в рамках выполнения операций "Направление уполномоченному органу уведомления о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров" (P.SP.01.OPR.062) и "Направление заявителю уведомления о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров" (P.SP.01.OPR.065).
По результатам выполнения указанных операций соответствующие уведомления направляются уполномоченному органу каждого государства-члена и заявителю.
107. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров, выполняется операция "Прием и обработка уведомления внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров" (P.SP.01.OPR.063), в результате выполнения которой уполномоченный орган государства-члена получает и обрабатывает уведомление о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся обороту товаров, формирует и направляет в Комиссию подтверждение о приеме и обработке уведомления о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров.
108. При поступлении в Комиссию подтверждения о приеме и обработке уведомления о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров, выполняется операция "Получение подтверждения о приеме и обработке уведомления о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров" (P.SP.01.OPR.064), в результате выполнения которой Комиссия получает и обрабатывает указанное подтверждение.

"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерді өзгерту (толықтыру)" (P.SP.01.PRC.007) рәсімі
103. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерді өзгерту (толықтыру)" (P.SP.01.PRC.007) рәсімін орындау схемасы 14-суретте келтірілген.
14-сурет. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерді өзгерту (толықтыру)" (P.SP.01.PRC.007) рәсімін орындау схемасы
104. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерді өзгерту (толықтыру)" (P.SP.01.PRC.007) рәсімі Одақтың ақпараттық порталындағы жеке кабинет сервистерін пайдалану арқылы өтініш беруші Регламенттің 45-тармағында айқындалған мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізген кезде орындалады.
105. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістерді (толықтыруларды) қабылдау және енгізу" (P.SP.01.OPR.061) алдымен орындалатын операция болып табылады, оның нәтижесінде тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге мәлімделген өзгерістер (толықтырулар) енгізіледі.
106. Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізілгеннен кейін Комиссия "Уәкілетті органға тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.062) және "Өтініш берушіге тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.065) операцияларын орындау шеңберінде әр мүше мемлекеттің уәкілетті органына және өтініш берушіге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы хабарлама жібереді.
Көрсетілген операцияларды орындау нәтижесі бойынша әр мүше мемлекеттің уәкілетті органына және өтініш берушіге тиісті хабарламалар жіберіледі.
107. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама түскен кезде "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SP.01.OPR.063) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны алады және өңдейді, тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растауды қалыптастырып, Комиссияға жібереді.
108. Комиссияға тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау түскен кезде "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау алу" (P.SP.01.OPR.064) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесінде Комиссия көрсетілген растауды алады және өңдейді.

109. Результатом выполнения процедуры "Изменение (дополнение) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.PRC.007) является изменение (дополнение) сведений, относящихся к обороту товаров, в Комиссии и в уполномоченном органе каждого государства-члена.
110. Перечень операций, осуществляемых при выполнении процедуры "Изменение (дополнение) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.PRC.007), представлен в таблице 72.
Таблица 72
Перечень операций, осуществляемых при выполнении процедуры "Изменение (дополнение) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.PRC.007)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SP.01.OPR.061
прием и внесение изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров
приведено в таблице 73 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.062
направление уполномоченному органу уведомления о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров
приведено в таблице 74 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.063
прием и обработка уведомления
о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров
приведено в таблице 75 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.064
получение подтверждения о приеме и обработке уведомления
о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров
приведено в таблице 76 настоящих Правил
P.SP.01.OPR.065
направление заявителю уведомления о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров
приведено в таблице 77 настоящих Правил
Таблица 73
Описание операции "Прием и внесение изменений (дополнений)
в сведения, относящиеся к обороту товаров" (P.SP.01.OPR.061)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.061
2
Наименование операции
прием и внесение изменений (дополнений)
в сведения, относящиеся к обороту товаров
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при внесении заявителем изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель получает и обрабатывает внесенные заявителем изменения (дополнения) в сведения, относящиеся к обороту товаров
7
Результаты
внесены изменения (дополнения) в сведения, относящиеся к обороту товаров
Таблица 74
Описание операции "Направление уполномоченному органу уведомления о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров" (P.SP.01.OPR.062)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.062
2
Наименование операции
направление уполномоченному органу уведомления
о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений (дополнений) исполнителем в сведения, относящиеся к обороту товаров (операция "Прием и внесение изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров" (P.SP.01.OPR.061))
5
Ограничения
структура и формат представляемых сведений соответствуют описанию форматов электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет уполномоченному органу каждого государства-члена уведомление о внесении изменений (дополнений)
в сведения, относящиеся к обороту товаров
7
Результаты
уведомление о внесении изменений (дополнений)
в сведения, относящиеся к обороту товаров, направлено уполномоченному органу каждого государства-члена
Таблица 75
Описание операции "Прием и обработка уведомления внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров" (P.SP.01.OPR.063)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.063
2
Наименование операции
прием и обработка уведомления о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся
к обороту товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении уведомления
о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров (операция "Направление уполномоченному органу уведомления о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров" (P.SP.01.OPR.062))
5
Ограничения
структура и формат полученных сведений соответствуют описанию форматов электронных документов и сведений.
Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель принимает и обрабатывает уведомление о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров, формирует
и направляет в Комиссию подтверждение о приеме
и обработке уведомления о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров
7
Результаты
подтверждение о приеме и обработке уведомления
о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров, направлено
в Комиссию
Таблица 76
Описание операции "Получение подтверждения о приеме и обработке уведомления о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров" (P.SP.01.OPR.064)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.064
2
Наименование операции
получение подтверждения о приеме и обработке уведомления о внесении изменений (дополнений)
в сведения, относящиеся к обороту товаров
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении от уполномоченного органа каждого государства-члена подтверждения
о приеме и обработке уведомления о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся
к обороту товаров (операция "Прием и обработка уведомления о внесении изменений (дополнений)
в сведения, относящиеся к обороту товаров" (P.SP.01.OPR.063))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель получает от уполномоченного органа каждого государства-члена подтверждение о приеме
и обработке уведомления о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров
7
Результаты
подтверждение о приеме и обработке уведомления
о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров, получено
от уполномоченного органа каждого государства-члена
Таблица 77
Описание операции "Направление заявителю уведомления о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров" (P.SP.01.OPR.065)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.065
2
Наименование операции
направление заявителю уведомления о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся
к обороту товаров
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений (дополнений) исполнителем в сведения, относящиеся к обороту товаров (операция "Прием и внесение изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров" (P.SP.01.OPR.061))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет заявителю уведомление о внесении изменений (дополнений)
в сведения, относящиеся к обороту товаров
7
Результаты
уведомление о внесении изменений (дополнений)
в сведения, относящиеся к обороту товаров, направлено заявителю
2. Процедуры использования единого реестра

109. Комиссияда және ір мүше мемлекеттің уәкілетті органында тауарлардың айналымына жататын мәліметтерді өзгерту (толықтыру) "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерді өзгерту (толықтыру)" (P.SP.01.PRC.007) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
110. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерді өзгерту (толықтыру)" (P.SP.01.PRC.007) рәсімін орындау кезінде жүзеге асырылатын операциялар тізбесі 72-кестеде келтірілген.
72-кесте
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерді өзгерту (толықтыру)" (P.SP.01.PRC.007) рәсімін орындау кезінде жүзеге асырылатын операциялар тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SP.01.OPR.061
тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістерді (толықтыруларды) қабылдау және енгізу
осы Қағидалардың 73-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.062
уәкілетті органға тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 74-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.063
тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 75-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.064
тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау алу
осы Қағидалардың 76-кестесінде келтірілген
P.SP.01.OPR.065
өтініш берушіге тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 77-кестесінде келтірілген
73-кесте
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістерді (толықтыруларды) қабылдау және енгізу" (P.SP.01.OPR.061) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.061
2
Операцияның атауы
тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістерді (толықтыруларды) қабылдау және енгізу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
өтініш беруші тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізген кезде орындалады
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өтініш беруші енгізген өзгерістерді (толықтыруларды) алады және өңдейді
7
Нәтижелер
тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізілді
74-кесте
"Уәкілетті органға тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.062) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.062
2
Операцияның атауы
уәкілетті органға тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізген кезде орындалады ("Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістерді (толықтыруларды) қабылдау және енгізу" (P.SP.01.OPR.061) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің құрылымы мен форматы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматының сипаттамасына сәйкес келеді
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
75-кесте
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SP.01.OPR.063) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.063
2
Операцияның атауы
тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны түскен кезде орындалады ("Уәкілетті органға тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.062) операциясы)
5
Шектеулер
алынған мәліметтердің құрылымы мен форматы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының сипаттамасына сәйкес келеді. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны қабылдайды және өңдейді, тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау қалыптастырып, Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау Комиссияға жіберілді
76-кесте
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау алу" (P.SP.01.OPR.064) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.064
2
Операцияның атауы
тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау алу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
әр мүше мемлекеттің уәкілетті органынан тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау түскен кезде орындалады ("Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SP.01.OPR.063) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның құрылымы мен форматы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының сипаттамасына сәйкес келеді. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы әр мүше мемлекеттің уәкілетті органынан тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау алады
7
Нәтижелер
тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау әр мүше мемлекеттің уәкілетті органынан алынды
77-кесте
"Өтініш берушіге тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.OPR.065) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.065
2
Операцияның атауы
өтініш берушіге тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізген кезде орындалады ("Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістерді (толықтыруларды) қабылдау және енгізу" (P.SP.01.OPR.061) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны қалыптастырып, өтініш берушіге жібереді
7
Нәтижелер
тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама өтініш берушіге жіберілді
Бірыңғай тізілімді пайдалану рәсімдері

Процедура "Получение информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления единого реестра" (P.SP.01.PRC.008)
111. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления единого реестра" (P.SP.01.PRC.008) представлена на рисунке 15.
Рис. 15. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления единого реестра" (P.SP.01.PRC.008)
112. Процедура "Получение информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления единого реестра" (P.SP.01.PRC.008) выполняется в целях оценки необходимости синхронизации сведений, хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, запрашивающего сведения, с соответствующей информацией из единого реестра, хранящейся в Комиссии.
113. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра" (P.SP.01.OPR.066), в результате выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и представляется в Комиссию один из следующих видов запросов:
запрос информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров;
запрос информации о дате и времени обновления обновления сведений единого реестра, не связанных с обновлением сведений, относящихся к обороту товаров.
114. При получении Комиссией запроса на получение информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или запроса о дате и времени обновления сведений единого реестра, не связанных с обновлением сведений, относящихся к обороту товаров, выполняется операция "Прием и обработка запроса и представление информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра" (P.SP.01.OPR.067), в результате выполнения которой формируется и представляется в уполномоченный орган информация о дате и времени последнего обновления в отношении запрашиваемых сведений.
115. При поступлении в уполномоченный орган информации о дате и времени последнего обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра, выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра" (P.SP.01.OPR.068).

"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.008) рәсімі
111. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.008) рәсімін орындау схемасы 15-суретте келтірілген.
15-сурет. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.008) рәсімін орындау схемасы
112. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.008) рәсімі мәліметтерді сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталып тұрған мәліметтерді бірыңғай тізілімнің Комиссияда сақталып тұрған тиісті ақпаратымен синхрондау қажеттігін бағалау мақсатында орындалады.
113. Алдымен "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату" (P.SP.01.OPR.066) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы мына сұрату түрлерінің бірін қалыптастырады және Комиссияға ұсынады:
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату;
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылуына байланысы жоқ бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату.
114. Комиссия тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алуға сұрату немесе тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылуына байланысы жоқ бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрату алған кезде "Сұратуды қабылдау және өңдеу және тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат беру" (P.SP.01.OPR.067) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесінде сұратылған мәліметтерге қатысты соңғы рет жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат қалыптастырылып, уәкілетті органға ұсынылады.
115. Уәкілетті органға тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің соңғы рет жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат түскен кезде "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.SP.01.OPR.068) операциясы орындалады.

116. Результатом выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра" (P.SP.01.PRC.008) является получение уполномоченным органом государства-члена информации о дате и времени последнего обновления в отношении запрашиваемых сведений.
117. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра" (P.SP.01.PRC.008), приведен в таблице 78.
Таблица 78
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра" (P.SP.01.PRC.008)
№ п/п
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
P.SP.01.OPR.066
запрос информации о дате
и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра
приведено в таблице 79 настоящих Правил
2
P.SP.01.OPR.067
прием и обработка запроса
и представление информации
о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра
приведено в таблице 80 настоящих Правил
3
P.SP.01.OPR.068
прием и обработка информации
о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра
приведено в таблице 81 настоящих Правил
Таблица 79
Описание операции "Запрос информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра" (P.SP.01.OPR.066)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.066
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при оценке необходимости синхронизации сведений хранящихся
в информационной системе уполномоченного органагосударства-члена, с соответствующей информацией из единого реестра, хранящейся
в Комиссии
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление информции о дате и времени обновления, относящихся к обороту товаров,
или запрос информации о дате и времени обновления сведений единого реестра, не связанных
с обновлением сведений, относящихся к обороту товаров, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра направлен в Комиссию
Таблица 80
Описание операции "Прием и обработка запроса и представление информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра" (P.SP.01.OPR.067)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.067
2
Наименование операции
прием и обработка запроса и представление информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра (операция "Запрос информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра" (P.SP.01.OPR.066))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку запроса, формирует и направляет ответ на запрос
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сообщение, содержащее информацию о дате
и времени последнего обновления в отношении запрашиваемых сведений, направлено
в уполномоченный органгосударства-члена
Таблица 81
Описание операции "Прием и обработка информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате
и времени обновления сведений единого реестра" (P.SP.01.OPR.068)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.068
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при поступлении информации о дате
и времени последнего обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра (операция "Прием и обработка запроса и представление информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра" (P.SP.01.OPR.067))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученной информации о дате и времени последнего обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра
7
Результаты
информация о дате и времеми последнего обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра обработана в уполномоченном органегосударства-члена

116. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сұратылған мәліметтерге қатысты соңғы рет жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алуы "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.008) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
117. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.008) рәсімінің шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі 78-кестеде келтірілген.
78-кесте
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.008) рәсімінің шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі
Р/с №
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
P.SP.01.OPR.066
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату
осы Қағидалардың 79-кестесінде келтірілген
2
P.SP.01.OPR.067
сұратуды қабылдау және өңдеу және тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат беру
осы Қағидалардың 80-кестесінде келтірілген
3
P.SP.01.OPR.068
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 81-кестесінде келтірілген
79-кесте
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату" (P.SP.01.OPR.066) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.066
2
Операцияның атауы
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мәліметтерді сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталып тұрған мәліметтерді бірыңғай тізілімнің Комиссияда сақталып тұрған тиісті ақпаратымен синхрондау қажеттігін бағалау кезінде орындалады
5
Шектеулер
сұратудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес орындаушы тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алуға сұрату немесе тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылуына байланысы жоқ бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрату қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрату немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрату Комиссияға жіберілді
80-кесте
"Сұратуды қабылдау және өңдеу және тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат беру" (P.SP.01.OPR.067) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.067
2
Операцияның атауы
сұратуды қабылдау және өңдеу және тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат беру
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы сұрату алған кезде орындалады ("Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату" (P.SP.01.OPR.066) операциясы)
5
Шектеулер
сұратудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы сұратуды қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұратуға жауап қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелер
сұратылған мәліметтерге қатысты соңғы рет жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қамтитын хабар мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
81-кесте
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.SP.01.OPR.068) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.068
2
Операцияның атауы
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат түскен кезде орындалады ("Сұратуды қабылдау және өңдеу және тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат беру" (P.SP.01.OPR.067) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің соңғы рет жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы алынған ақпаратты өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің соңғы рет жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы алынған ақпарат мүше мемлекеттің уәкілетті органында өңделді

Процедура "Получение информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр" (P.SP.01.PRC.009)
118. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр" (P.SP.01.PRC.009) представлена на рисунке 16.
Рис. 16. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр" (P.SP.01.PRC.009)
119. Процедура "Получение информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр" (P.SP.01.PRC.009) выполняется в целях получения уполномоченным органом сведений из единого реестра, добавление которых в единый реестр или внесение изменений в которые произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса.
Процедура выполняется, в том числе, если в результате выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра" (P.SP.01.PRC.007) установлено, что дата и время последнего обновления единого реестра в уполномоченном органе государства-члена является более ранней, чем дата и время последнего изменения сведений в едином реестре Комиссии.
120. Первой выполняется операция "Запрос информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр" (P.SP.01.OPR.069), в результате выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и представляется в Комиссию запросна получение информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр.
121. При получении Комиссией запроса информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр, выполняется операция "Обработка запроса и представление информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр" (P.SP.01.OPR.070), в результате выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр с момента, указанного в запросе, или направляется уведомление об отсутствии изменений.
122. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена сведений об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр, либо уведомления об отсутствии изменений выполняется операция "Прием и обработка информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр" (P.SP.01.OPR.071), в результате выполнения которой осуществляется синхронизация сведений единого реестра в уполномоченном органе государства-члена со сведениями единого реестра в Комиссии либо устанавливается отсутствие необходимости такой синхронизации.

"Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.009) рәсімі
118. "Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.009) рәсімін орындау схемасы 16-суретте келтірілген.
16-сурет. "Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.009) рәсімін орындау схемасы
119. "Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.009) рәсімі бірыңғай тізілімде толықтыру немесе өзгерістер енгізу сұратуда көрсетілген кезден бастап осы сұрату орындалған кезге дейін орын алған бірыңғай тізілім мәліметтерін уәкілетті органның алуы мақсатында орындалады.
Рәсім "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.008) рәсімін орындау нәтижесінде Комиссиядағы бірыңғай тізілім мәліметтерінің соңғы рет жаңартылған күні мен уақытына қарағанда мүше мемлекеттің уәкілетті органындағы бірыңғай тізілімнің соңғы рет жаңартылған күні мен уақытының неғұрлым бұрынырақ екені белгіленген жағдайда да орындалады.
120. Алдымен "Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат сұрату" (P.SP.01.OPR.069) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпаратқа сұрату қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
121. Комиссия бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпаратқа сұрату алған кезде "Сұратуды өңдеу және бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат беру" (P.SP.01.OPR.070) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесінде сұратуда көрсетілген кезден бастап бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы мәліметтер қалыптастырылып, мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады немесе өзгерістердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі.
122. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы мәліметтер не өзгерістердің жоқ екені туралы хабарлама түскен кезде "Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.SP.01.OPR.071) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органындағы бірыңғай тізілім мәліметтерін Комиссиядағы бірыңғай тізілім мәліметтерімен синхрондау жүзеге асырылады не мұндай синхрондаудың қажет еместігі белгіленеді.

123. Результатом выполнения процедуры "Получение информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр" (P.SP.01.PRC.009) является синхронизация сведений единого реестра в уполномоченном органе государства-члена со сведениями единого реестра в Комиссии либо устанавливается отсутствие необходимости такой синхронизации.
124. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр" (P.SP.01.PRC.009), приведен в таблице 82.
Таблица 82
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях (дополнениях), внесенных
в единый реестр" (P.SP.01.PRC.009)
№ п/п
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
P.SP.01.OPR.069
запрос информации
об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр
приведено в таблице 83 настоящих Правил
2
P.SP.01.OPR.070
обработка запроса
и представление информации
об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр
приведено в таблице 84 настоящих Правил
3
P.SP.01.OPR.071
прием и обработка информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр
приведено в таблице 85 настоящих Правил
Таблица 83
Описание операции "Запрос информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр" (P.SP.01.OPR.069)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.069
2
Наименование операции
запрос информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения измененных (дополненных) сведений из единого реестра
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию запрос на представление измененных (дополненных) сведений из единого реестра в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на представление измененных (дополненных) сведений из единого реестра направлен в Комиссию
Таблица 84
Описание операции "Обработка запроса и представление информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр" (P.SP.01.OPR.070)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.070
2
Наименование операции
обработка запроса и представление информации
об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса
на представление измененных (дополненных) сведений из единого реестра (операция "Запрос информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр" (P.SP.01.OPR.069))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами
государств-членов
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует
и направляет в уполномоченный орган сведения
об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
измененные (дополненные) сведения из единого реестра или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса представлены в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 85
Описание операции "Прием и обработка информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр" (P.SP.01.OPR.071)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.071
2
Наименование операции
прием и обработка информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных (дополненных) сведений из единого реестра либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка запроса и представление информации
об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр" (P.SP.01.OPR.070))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает измененные (дополненные) сведения из единого реестра либо уведомление
об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
измененные (дополненные) сведения из единого реестра или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны

123. Мүше мемлекеттің уәкілетті органындағы бірыңғай тізілім мәліметтерін Комиссиядағы бірыңғай тізілім мәліметтерімен синхрондау не мұндай синхрондаудың қажет еместігін белгілеу "Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.009) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
124. "Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.009) рәсімінің шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі 82-кестеде келтірілген.
82-кесте
"Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.009) рәсімінің шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі
Р/с №
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
P.SP.01.OPR.069
бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат сұрату
осы Қағидалардың 83-кестесінде келтірілген
2
P.SP.01.OPR.070
сұратуды өңдеу және бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат беру
осы Қағидалардың 84-кестесінде келтірілген
3
P.SP.01.OPR.071
бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 85-кестесінде келтірілген
83-кесте
"Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат сұрату" (P.SP.01.OPR.069) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.069
2
Операцияның атауы
бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат сұрату
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
бірыңғай тізілімнен өзгертілген (толықтырылған) мәліметтер алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұратудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бірыңғай тізілімнің өзгертілген (толықтырылған) мәліметтерін беруге сұрату қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелер
бірыңғай тізілімнің өзгертілген (толықтырылған) мәліметтерін беруге сұрату Комиссияға жіберілді
84-кесте
"Сұратуды өңдеу және бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат беру" (P.SP.01.OPR.070) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.070
2
Операцияның атауы
сұратуды өңдеу және бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат беру
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы бірыңғай тізілімнің өзгертілген (толықтырылған) мәліметтерін беруге сұрату алған кезде орындалады ("Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат сұрату" (P.SP.01.OPR.069) операциясы)
5
Шектеулер
сұратудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана сұратады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұратуды қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы мәліметтерді немесе сұратудың параметрлеріне сай келетін мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
бірыңғай тізілімнің өзгертілген (толықтырылған) мәліметтері немесе сұратудың параметрлеріне сай келетін мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылды
85-кесте
"Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.SP.01.OPR.071) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.071
2
Операцияның атауы
бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы бірыңғай тізілімнің өзгертілген (толықтырылған) мәліметтерін немесе сұратудың параметрлеріне сай келетін мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Сұратуды өңдеу және бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат беру" (P.SP.01.OPR.070) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің немесе сұратудың параметрлеріне сай келетін мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бірыңғай тізілімнің өзгертілген (толықтырылған) мәліметтерін немесе сұратудың параметрлеріне сай келетін мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
бірыңғай тізілімнің өзгертілген (толықтырылған) мәліметтері немесе сұратудың параметрлеріне сай келетін мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама өңделді

Процедура "Получение информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.PRC.010)
125. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.PRC.010) представлена на рисунке 17.
Рис. 17. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.PRC.010)
126. Процедура "Получение информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.PRC.010) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений, относящиеся к обороту товаров, добавление которых или изменение которых произошло начиная с момента, указанногов запросе, до момента выполнения этого запроса.
Процедура выполняется, в том числе, если в результате выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления сведений единого реестра" (P.SP.01.PRC.007) установлено, что дата и время последнего обновления сведений, относящихся к обороту товаров и хранящихся в уполномоченном органе, являются более ранними, чем дата и время последнего изменения сведений, относящихся к обороту товаров, хранящихся в Комиссии.
127. Первой выполняется операция "Запрос информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.OPR.072), в результате выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируетсяи представляется в Комиссию запрос на получение информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров.
128. При получении Комиссией запроса информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров, выполняется операция "Обработка запроса и представление информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.OPR.073), в результате выполнения которой формируется и направляется в уполномоченный орган государства-члена информация об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров, с момента времени, указанного в запросе, или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
129. При поступлении в уполномоченный орган информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров, либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.OPR.074), в результате выполнения которой осуществляется синхронизация сведений, относящихся к обороту товаров, хранящихся в уполномоченном органе, со сведениями, относящимися к обороту товаров, хранящимися в Комиссии, либо устанавливается отсутствие необходимости такой синхронизации.

"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.010) рәсімі
125. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.010) рәсімін орындау схемасы 17-суретте келтірілген.
17-сурет. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.010) рәсімін орындау схемасы
126. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.010) рәсімі толықтырылуы немесе өзгертілуі сұратуда көрсетілген кезден бастап осы сұрату орындалған кезге дейін орын алған тауарлардың айналымына жататын мәліметтерді уәкілетті органның алуы мақсатында орындалады.
Рәсім "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.008) рәсімін орындау нәтижесінде Комиссияда сақталып тұрған тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің соңғы рет жаңартылған күні мен уақытына қарағанда мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақталып тұрған тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің соңғы рет жаңартылған күні мен уақытының неғұрлым бұрынырақ екені белгіленген жағдайда да орындалады.
127. Алдымен "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат сұрату" (P.SP.01.OPR.072) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат алуға сұрату қалыптастырып, Комиссияға ұсынады.
128. Комиссия тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпаратқа сұрату алған кезде "Сұратуды өңдеу және тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат беру" (P.SP.01.OPR.073) операциясы, орындалады оны орындаудың нәтижесінде сұратуда көрсетілген уақыттан бастап тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат қалыптастырылып, мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберіледі немесе сұратудың параметрлеріне сай келетін мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі.
129. Уәкілетті органға тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат не сұратудың параметрлеріне сай келетін мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама түскен езде "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.SP.01.OPR.074) операциясы орындалады, оны орындаудың нәтижесінде уәкілетті органда сақталып тұрған, тауарлардың айналымына жататын мәліметтерді Комиссияда сақталып тұрған, тауарлардың айналымына жататын мәліметтер синхрондау жүзеге асырылады не мұндай синхрондаудың қажеті жоқ екені белгіленеді.

130. Результатом выполнения процедуры "Получение информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.PRC.010) является синхронизация сведений, относящихся к обороту товаров, хранящихся в уполномоченном органегосударства-члена, со сведениями, относящимися к обороту товаров, хранящимися в Комиссии, либо устанавливается отсутствие необходимости такой синхронизации.
131. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.PRC.010), приведен в таблице 86.
Таблица 86
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.PRC.010)
№ п/п
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
P.SP.01.OPR.072
запрос информации
об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся
к обороту товаров
приведено в таблице 87 настоящих Правил
2
P.SP.01.OPR.073
обработка запроса
и представление информации
об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров
приведено в таблице 88 настоящих Правил
3
P.SP.01.OPR.074
прием и обработка информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся
к обороту товаров
приведено в таблице 89 настоящих Правил
Таблица 87
Описание операции "Запрос информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.OPR.072)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.072
2
Наименование операции
запрос информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения измененных (дополненных) сведений, относящихся
к обороту товаров
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию запрос на представление измененных (дополненных) сведений, относящихся к обороту товаров,
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на представление измененных (дополненных) сведений, относящихся к обороту товаров, направлен
в Комиссию
Таблица 88
Описание операции "Обработка запроса и представление информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.OPR.073)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.073
2
Наименование операции
обработка запроса и представление информации
об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся
к обороту товаров
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса
на представление измененных (дополненных) сведений, относящихся к обороту товаров (операции "Запрос информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.OPR.072)
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует
и представляет в уполномоченный орган сведения
об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
измененные (дополненные) сведения, относящиеся
к обороту товаров, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, направлены в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 89
Описание операции "Прием и обработка информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.OPR.074)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.OPR.074
2
Наименование операции
прием и обработка информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных (дополненных) сведений, относящихся
к обороту товаров, либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка запроса и представление информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.OPR.073))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает измененные (дополненные) сведения, относящиеся к обороту товаров,
либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса,
и осуществляет их обработку
7
Результаты
измененные (дополненные) сведения, относящиеся
к обороту товаров, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

130. Уәкілетті органда сақталып тұрған, тауарлардың айналымына жататын мәліметтерді Комиссияда сақталып тұрған, тауарлардың айналымына жататын мәліметтер синхрондау не мұндай синхрондаудың қажеті жоқ екенін белгілеу "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.010) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
131. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.010) рәсімінің шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі 86-кестеде келтірілген.
86-кесте
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.PRC.010) рәсімінің шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі
Р/с №
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
P.SP.01.OPR.072
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат сұрату
осы Қағидалардың 87-кестесінде келтірілген
2
P.SP.01.OPR.073
сұратуды өңдеу және тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат беру
осы Қағидалардың 88-кестесінде келтірілген
3
P.SP.01.OPR.074
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 89-кестесінде келтірілген
87-кесте
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат сұрату" (P.SP.01.OPR.072) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.072
2
Операцияның атауы
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат сұрату
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұратудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпаратқа сұрату қалыптастырады
7
Нәтижелер
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпаратқа сұрату қалыптастырылды және Комиссияға жіберілді
88-кесте
"Сұратуды өңдеу және тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат беру" (P.SP.01.OPR.073) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.073
2
Операцияның атауы
сұратуды өңдеу және тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат беру
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпаратқа сұрату алған кезде орындалады ("Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат сұрату" (P.SP.01.OPR.072) операциясы)
5
Шектеулер
сұратудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұратуды қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы мәліметтерді немесе сұратудың параметрлеріне сай келетін мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны қалыптастырып, уәкілетті органға береді
7
Нәтижелер
тауарлардың айналымына жататын, өзгертілген (толықтырылған) мәліметтер немесе сұратудың параметрлеріне сай келетін мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
89-кесте
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.SP.01.OPR.074) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.OPR.074
2
Операцияның атауы
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы тауарлардың айналымына жататын, өзгертілген (толықтырылған) мәліметтерді немесе сұратудың параметрлеріне сай келетін мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Сұратуды өңдеу және тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат беру" (P.SP.01.OPR.073) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің немесе сұратудың параметрлеріне сай келетін мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тауарлардың айналымына жататын, өзгертілген (толықтырылған) мәліметтерді немесе сұратудың параметрлеріне сай келетін мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
тауарлардың айналымына жататын, өзгертілген (толықтырылған) мәліметтер немесе сұратудың параметрлеріне сай келетін мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама өңделді
IX. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі

132. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля, а также в иных случаях.
133. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган государства-члена осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия для данного общего процесса. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
134. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах государств-членов, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 2 сентября 2019 г. № 148
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Договор о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";

132. Ортақ процесс рәсімдерін орындау кезінде айрықша жағдайлар орын алып, онда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізіле алмауы мүмкін. Бұл техникалық іркілістер, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған кезде және өзге жағдайларда орын алуы мүмкін.
133. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оған қатысты қателік туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттар талаптарына сәйкес келмейтіні анықталған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қателікті жою үшін белгіленген тәртіппен қажетті шаралар қабылдайды.
134. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер бір-біріне және Комиссияға мүше мемлекеттердің құзыретіне осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау жататын уәкілетті органдары туралы ақпарат береді, сондай-ақ ортақ процесті іске асыру кезінде техникалық сүйемелдеуді қамтамасыз етуге жауапты адамдар туралы мәліметтер ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 148 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленген:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ортақ процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 марта 2018 г. № 35 "О ведении единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 г. № 174 "Об утверждении Правил реализации общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного понимания участниками информационного взаимодействия порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"аутентификация" – проверка принадлежности субъекту доступа предъявленного им идентификатора, подтверждение подлинности;
"объект интеллектуальной собственности" – товарные знаки и знаки обслуживания, объекты авторского права, объекты смежных прав.
Понятия "единый реестр", "заявитель", "заявление", "обеспечение" и "регистрационные формы", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Регламентом ведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 марта 2018 г. № 35 (далее – Регламент ведения единого реестра).

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін жүргізу туралы" 2018 жылғы 6 наурыздағы № 35 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 30 қазандағы № 174 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесі (бұдан әрі – ортақ процесс) транзакцияларын орындау тәртібі мен шарттарын ортақ процеске қатысушылардың бірізді қолдануын қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.
3. Осы Регламент ортақ процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды іске асыруға тікелей бағытталған ортақ процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті ортақ процеске қатысушылар ортақ процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ ортақ процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – ортақ процеске белгілі бір қатысушыға белгілі бір іс-қимылдарды орындауға құқықтар беру;
"аутентификациялау" – субъект ұсынған сәйкестендіргіштің оған тиесілі екенін тексеру, төлнұсқалықты растау;
"зияткерлік меншік объектісі" – тауар белгілері және қызмет көрсету белгілері, авторлық құқық объектілері, аралас құқық объектілері.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бірыңғай тізілім", "өтініш беруші", "өтініш", "қамтамасыз ету" және "тіркеу нысандары" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 6 наурыздағы № 35 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін жүргізу регламентінде (бұдан әрі – Бірыңғай тізілімді жүргізу регламенті) айқындалған мағыналарда қолданылады.

Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса" применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г.№ 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 сентября 2019 г. № 148 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса представлен в таблице .
Таблица
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, исполняющий роль
1
2
3
Координатор
направляет заявление
и регистрационные формы
для рассмотрения, сведения
об отзыве заявления, уведомления
о включении объекта интеллектуальной собственности
в единый реестр, об изменении (дополнении) сведений в едином реестре, о продлении срока защиты, об исключении объекта из единого реестра, получает технологические уведомления о возможности включения объектов интеллектуальной собственности
в единый реестр или отказы
во включении объектов интеллектуальной собственности
в единый реестр, представляет
по запросам дату и время обновления единого реестра, сведения об изменениях (дополнениях) в едином реестре
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
Потребитель сведений
получает заявление
и регистрационные формы, сведения об отзыве заявления, уведомления о включении объекта интеллектуальной собственности
в единый реестр, об изменении (дополнении) сведений в едином реестре, о продлении срока защиты, об исключении объекта из единого реестра, представляет технологические уведомления
о возможности включения объектов интеллектуальной собственности
в единый реестр или отказы
во включении объектов интеллектуальной собственности
в единый реестр,
направляет запросы в целях получения сведений об изменениях (дополнениях) в едином реестре
и получает сведения из единого реестра, в ответ на технологические запросы

Осы Регламентте пайдаланылатын "ортақ процесс рәсімдерінің тобы", "ортақ процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "ортақ процесс операциясы", "ортақ процесс рәсімі" және "ортақ процеске қатысушы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарда қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 148 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Ортақ процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер 1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Ортақ процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Үйлестіруші
өтініш пен тіркеу нысандарын қарауға, өтінішті қайтарып алу туралы, зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу туралы, бірыңғай тізілімдегі мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы, қорғау мерзімін ұзарту туралы, объектіні бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы мәліметтерді жібереді, зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы технологиялық хабарламаны немесе зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосудан бас тартуды алады, сұрату бойынша бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақытын, бірыңғай тізілімдегі өзгерістер (толықтырулар) туралы мәліметтерді береді
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
Мәліметтерді тұтынушы
өтініш пен тіркеу нысандарын, өтінішті қайтарып алу туралы мәліметтерді, зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу туралы, бірыңғай тізілімдегі мәліметтерді өзгерту (толықтыру) туралы, қорғау мерзімін ұзарту туралы, объектіні бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарламаларды алады, зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы технологиялық хабарламаны немесе зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосудан бас тартуды алады, бірыңғай тізілімдегі өзгерістер (толықтырулар) туралы мәліметтерді алу мақсатында сұрату жібереді және технологиялық сұратуға жауап ретінде бірыңғай тізілімнен мәліметтер алады

уполномоченный орган государства – члена Евразийского экономического союза (P.SP.01.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса между уполномоченным органом государства – члена Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией (далее соответственно – уполномоченный орган государства-члена, Комиссия) осуществляется в соответствии с процедурами общего процесса:
информационное взаимодействие при формировании и ведении единого реестра;
информационное взаимодействие при использовании единого реестра.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченным органом государства-члена и Комиссией представлена на рисунке .
Рис. . Структура информационного взаимодействия между уполномоченным органом государства-члена и Комиссией
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государства-члена и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 сентября 2019 г. № 148 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур

Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.SP.01.ACT.001)
2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Ортақ процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі тиісінше – мүше мемлекеттің уәкілетті органы, Комиссия) арасында ортақ процестің мынадай рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
бірыңғай тізілімді пайдалану кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органы мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органы мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органы мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл ортақ процесс шеңберінде іске асырылады. Ортақ процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл ортақ процестің транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы ортақ процеске қатысушылар арасындағы ортақ процестің ақпараттық объектісінің жай-күйлерін синхрондау мақсатында өзара хабар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялармен және осындай операцияларға сәйкес келетін ортақ процестің транзакцияларымен арасындағы өзара байланыстар айқындалған.
10. Ортақ процесс транзакциясын орындаған кезде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық операция) шеңберінде респондентке сұрау салу хабарын жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық операция) шеңберінде ортақ процесс транзакциясының шаблонына қарай жауап хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабардың құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 148 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.
11. Ортақ процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай ортақ процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтарының шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл

1. Информационное взаимодействие при формировании и ведении единого реестра
12. Схема выполнения транзакций общего процесса представлена на рисунке . Для каждой процедуры общего процесса в таблице  показана связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. . Схема выполнения транзакций общего процесса
при формировании и ведении единого реестра
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при формировании и ведении единого реестра
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта
общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

1. Бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Ортақ процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте берілген. Ортақ процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде ортақ процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйі мен ортақ процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
2-сурет. Бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу кезінде ортақ процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ортақ процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Ортақ процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Ортақ процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші
жай-күйі
Ортақ процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Включение объектов интеллектуальной собственности в единый реестр (P.SP.01.PRC.001)
1.1
Направление заявления
и регистрационных форм для рассмотрения уполномоченным органом (P.SP.01.OPR.006).
Получение уведомления
о приеме и обработке заявления
и регистрационных форм (P.SP.01.OPR.008)
заявление
и регистрационные формы (P.SP.01.BEN.001): направлены сведения
о заявлении
прием и обработка заявления и регистрационных форм
в уполномоченном органе (P.SP.01.OPR.007)
заявление
и регистрационные формы (P.SP.01.BEN.001): сведения о заявлении обработаны
направление заявления
и регистрационных форм
для рассмотрения (P.SP.01.TRN.001)
1.2
Информирование уполномоченного органа об отзыве заявления (P.SP.01.OPR.010).
Прием уведомления
о получении сведений
об отзыве заявления
(P.SP.01.OPR.012)
заявление
и регистрационные формы (P.SP.01.BEN.001): направлены сведения
об отзыве заявления
получение сведений об отзыве заявления (P.SP.01.OPR.011)
заявление
и регистрационные формы (P.SP.01.BEN.001): сведения об отзыве заявления получены
информирование
об отзыве заявления заявителем (P.SP.01.TRN.002)
1.3
Проверка сведений заявления
и регистрационных форм уполномоченным органом (P.SP.01.OPR.013).
Получения и обработка уведомления (P.SP.01.OPR.015)
заявление
и регистрационные формы (P.SP.01.BEN.001): отказ во включении направлен
получение
и обработка сведений
по результатам проверки заявления
и регистрационных форм уполномоченным органом (P.SP.01.OPR.014)
заявление
и регистрационные формы (P.SP.01.BEN.001): отказ во включении получен
представление информации
об отказе
во включении объекта интеллектуальной собственности
в единый реестр
(P.SP.01.TRN.003)
1.4
Проверка сведений заявления
и регистрационных форм уполномоченным органом (P.SP.01.OPR.013).
Получения и обработка уведомления (P.SP.01.OPR.015)
заявление
и регистрационные формы (P.SP.01.BEN.001): уведомление о возможности включения направлено.
получение
и обработка сведений
по результатам проверки заявления
и регистрационных форм уполномоченным органом (P.SP.01.OPR.014)
заявление
и регистрационные формы (P.SP.01.BEN.001): уведомление
о возможности включения получено
представление информации
о возможности включения объекта интеллектуальной собственности
в единый реестр (P.SP.01.TRN.004)
1.5
Направление уполномоченному органу уведомления о включении объекта в единый реестр (P.SP.01.OPR.023).
Получение подтверждения об обработке уведомления (P.SP.01.OPR.025)
единый реестр (P.SP.01.BEN.002): уведомление о включении объекта направлено
получение уведомления
о включении объекта
в единый реестр (P.SP.01.OPR.024)

Зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосу (P.SP.01.PRC.001)
1.1
Өтініш пен тіркеу нысандарын уәкілетті органның қарауына жіберу
(P.SP.01.OPR.006).
Өтініш пен тіркеу нысандарының қабылдау және өңдеу туралы хабарламаны алу (P.SP.01.OPR.008)
өтініш және тіркеу нысандары (P.SP.01.BEN.001):
өтініш туралы мәліметтер жіберілді
өтініш пен тіркеу нысандарын уәкілетті органда қабылдау және өңдеу (P.SP.01.OPR.007)
өтініш және тіркеу нысандары (P.SP.01.BEN.001):
өтініш туралы мәліметтер өңделді
өтініш пен тіркеу нысандарын қарауға жіберу (P.SP.01.TRN.001)
1.2
Уәкілетті органды өтінішті қайтарып алу туралы хабардар ету (P.SP.01.OPR.010).
Өтінішті қайтарып алу туралы мәліметтердің алынғаны туралы хабарламаны қабылдау (P.SP.01.OPR.012)
өтініш және тіркеу нысандары (P.SP.01.BEN.001):
өтінішті қайтарып алу туралы мәліметтер жіберілді
өтінішті қайтарып алу туралы мәліметтерді алу (P.SP.01.OPR.011)
өтініш және тіркеу нысандары (P.SP.01.BEN.001): өтінішті қайтарып алу туралы мәліметтер алынды
өтініш берушінің өтінішті қайтарып алуы туралы хабардар ету (P.SP.01.TRN.002)
1.3
Өтініш пен тіркеу нысандарының мәліметтерін уәкілетті органның тексеруі (P.SP.01.OPR.013).
Хабарламаны алу және өңдеу
(P.SP.01.OPR.015)
өтініш және тіркеу нысандары (P.SP.01.BEN.001):
қосудан бас тарту жіберілді
өтініш пен тіркеу нысандарын уәкілетті органның тексеруі нәтижесі бойынша мәліметтерді алу және өңдеу (P.SP.01.OPR.014)
өтініш және тіркеу нысандары (P.SP.01.BEN.001): қосудан бас тарту алынды
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосудан тас тарту туралы ақпарат беру
(P.SP.01.TRN.003)
1.4
Өтініш пен тіркеу нысандарының мәліметтерін уәкілетті органның тексеруі (P.SP.01.OPR.013).
Хабарламаны алу және өңдеу
(P.SP.01.OPR.015)
өтініш және тіркеу нысандары (P.SP.01.BEN.001):
қосу мүмкіндігі туралы хабарлама жіберілді
өтініш пен тіркеу нысандарын уәкілетті органның тексеруі нәтижесі бойынша мәліметтерді алу және өңдеу (P.SP.01.OPR.014)
өтініш және тіркеу нысандары (P.SP.01.BEN.001):
қосу мүмкіндігі туралы хабарлама алынды
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы ақпарат беру (P.SP.01.TRN.004)
1.5
Уәкілетті органға объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама жіберу (P.SP.01.OPR.023).
Хабарламаның өңделгені туралы растау алу (P.SP.01.OPR.025)
бірыңғай тізілім (P.SP.01.BEN.002):
объектіні қосу туралы хабарлама жіберілді
объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама алу (P.SP.01.OPR.024)

единый реестр (P.SP.01.BEN.002): уведомление о включении объекта получено
направление уведомления
о включении объекта в единый реестр (P.SP.01.TRN.005)
2
Внесение изменений (дополнений) в единый реестр (P.SP.01.PRC.003)
2.1
Направление уполномоченному органу уведомления о внесении изменений (дополнений)
в единый реестр (P.SP.01.OPR.032).
Получение подтверждения о приеме и обработке уведомления о внесении изменений (дополнений)
в единый реестр (P.SP.01.OPR.034)
единый реестр (P.SP.01.BEN.002): направлено уведомление
о внесении изменений (дополнений)
прием и обработка уведомления
о внесении изменений (дополнений)
в единый реестр (P.SP.01.OPR.033)
единый реестр (P.SP.01.BEN.002): уведомление
о внесении изменений (дополнений) получено
направление уведомления
о внесении изменений (дополнений)
в единый реестр (P.SP.01.TRN.006)
3
Продление срока защиты (P.SP.01.PRC.004)
3.1
Направление уполномоченному органу уведомления о продлении срока защиты (P.SP.01.OPR.042).
Получение подтверждения о приеме и обработке уведомления о продлении срока защиты (P.SP.01.OPR.044)
единый реестр (P.SP.01.BEN.002): направлено уведомление
о продлении срока защиты
прием и обработка уведомления
о продлении срока защиты (P.SP.01.OPR.043)
единый реестр (P.SP.01.BEN.002): уведомление о продлении срока защиты получено
направление уведомления
о продлении срока защиты (P.SP.01.TRN.007)
4
Исключение объектов интеллектуальной собственности из единого реестра при обращении заявителя (P.SP.01.PRC.005)
4.1
Направление уведомления уполномоченному органу об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (P.SP.01.OPR.049).
Получение подтверждения о приеме и обработке уведомления
об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (P.SP.01.OPR.051)
единый реестр (P.SP.01.BEN.002): направлено уведомление
об исключении объекта
прием и обработка уведомления
об исключении объекта интеллектуальной собственности
из единого реестра (P.SP.01.OPR.050)
единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности (P.SP.01.BEN.002): уведомление
об исключении объекта получено
направление уведомления
об исключении объекта из единого реестра (P.SP.01.TRN.008)
5
Исключение объектов интеллектуальной собственности из единого реестра при возникновении оснований, не связанных
с обращением заявителя (P.SP.01.PRC.006)
5.1
Направление уведомления уполномоченному органу об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания,
не связанные
с обращением заявителя) (P.SP.01.OPR.057).
Получение подтверждения о приеме и обработке уведомления
об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра (основания,

бірыңғай тізілім (P.SP.01.BEN.002): объектіні қосу туралы хабарлама алынды
объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама жіберу (P.SP.01.TRN.005)
2
Бірыңғай тізілім өзгерістер (толықтырулар) енгізу (P.SP.01.PRC.003)
2.1
Уәкілетті органға бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу (P.SP.01.OPR.032).
Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны мен өңделгені туралы растау алу (P.SP.01.OPR.034)
бірыңғай тізілім (P.SP.01.BEN.002): өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберілді
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу (P.SP.01.OPR.033)
бірыңғай тізілім (P.SP.01.BEN.002): өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама алынды
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу (P.SP.01.TRN.006)
3
Қорғау мерзімін ұзарту (P.SP.01.PRC.004)
3.1
Уәкілетті органға қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама жіберу (P.SP.01.OPR.042).
Қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаның қабылданғаны мен өңделгені туралы растау алу (P.SP.01.OPR.044)
бірыңғай тізілім (P.SP.01.BEN.002): қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама жіберілді
қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу (P.SP.01.OPR.043)
бірыңғай тізілім (P.SP.01.BEN.002): мерзімін ұзарту туралы хабарлама алынды
қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама жіберу (P.SP.01.TRN.007)
4
Өтініш берушінің арызы негізінде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау (P.SP.01.PRC.005)
4.1
Уәкілетті органға зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарлама жіберу (P.SP.01.OPR.049).
Зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау алу (P.SP.01.OPR.051)
бірыңғай тізілім (P.SP.01.BEN.002): объектіні алып тастау туралы хабарлама жіберілді
зияткерлік меншік объектісінің бірыңғай тізілімнен алып тасталғаны туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу (P.SP.01.OPR.050)
зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімі (P.SP.01.BEN.002): объектіні алып тастау туралы хабарлама алынды
объектіні алып тастау туралы хабарлама жіберу (P.SP.01.TRN.008)
5
Өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер туындаған кезде зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен алып тастау (P.SP.01.PRC.006)
5.1
Уәкілетті органға зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама жіберу (өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер) (P.SP.01.OPR.057).

не связанные с обращением заявителя) (P.SP.01.OPR.059)
единый реестр (P.SP.01.BEN.002): направлено уведомление
об исключении объекта
прием и обработка уведомления
об исключении объекта интеллектуальной собственности
из единого реестра (основания,
не связанные
с обращением заявителя) (P.SP.01.OPR.058)
единый реестр (P.SP.01.BEN.002): получено уведомление
об исключении объекта
направление уведомления
об исключении объекта из единого реестра (P.SP.01.TRN.008)
6
Изменение (дополнение) сведений, относящихся к обороту товаров (P.SP.01.PRC.007)
6.1
Направление уполномоченному органу уведомления о внесении изменений (дополнений)
в сведения, относящиеся
к обороту товаров (P.SP.01.OPR.062). Получение подтверждения о приеме и обработке уведомления о внесении изменений (дополнений)
в сведения, относящиеся
к обороту товаров (P.SP.01.OPR.064)
сведения, относящиеся
к обороту товаров (P.SP.01.BEN.003): направлено уведомление
о внесении изменений (дополнений)
прием и обработка уведомления
о внесении изменений (дополнений)
в сведения, относящиеся
к обороту товаров (P.SP.01.OPR.063)
сведения, относящиеся
к обороту товаров (P.SP.01.BEN.003): уведомление
о внесении изменений (дополнений) получено
направление уведомления
о внесении изменений (дополнений)
в сведения, относящиеся
к обороту товаров (P.SP.01.TRN.009)
2. Информационное взаимодействие при использовании единого реестра
13. Схема выполнения транзакций общего процесса представлена на рисунке . Для каждой процедуры общего процесса в таблице  показана связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. . Схема выполнения транзакций общего процесса
при использовании единого реестра
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при использовании единого реестра
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Получение информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления единого реестра (P.SP.01.PRC.008)
1.1
Запрос информации о дате и времени обновления сведений, относящихся
к обороту товаров,
или о дате и времени обновления единого реестра (P.SP.01.OPR.066).
Прием и обработка информации о дате
и времени обновления сведений, относящихся
к обороту товаров,

Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау алу (өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер) (P.SP.01.OPR.059)
бірыңғай тізілім (P.SP.01.BEN.002): объектіні алып тастау туралы хабарлама жіберілді
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу (өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер) (P.SP.01.OPR.058)
бірыңғай тізілім (P.SP.01.BEN.002): объектіні алып тастау туралы хабарлама алынды
объектіні бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама жіберу (P.SP.01.TRN.008)
6
Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерді өзгерту (толықтыру) (P.SP.01.PRC.007)
6.1
Уәкілетті органға тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу (P.SP.01.OPR.062). Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаның қабылданғаны және өңделгені туралы растау алу (P.SP.01.OPR.064)
тауарлардың айналымына жататын мәліметтер (P.SP.01.BEN.003): өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберілді
тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу (P.SP.01.OPR.063)
тауарлардың айналымына жататын мәліметтер (P.SP.01.BEN.003): өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама алынды
тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу (P.SP.01.TRN.009)
2. Бірыңғай тізілімді пайдалану кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Ортақ процесс транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте берілген. Ортақ процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде ортақ процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйі мен ортақ процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
3-сурет. Бірыңғай тізілімді пайдалану кезінде ортақ процесс транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Бірыңғай тізілімді пайдалану кезіндегі ортақ процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Ортақ процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Ортақ процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші
жай-күйі
Ортақ процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.SP.01.PRC.008)
1.1
Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату (P.SP.01.OPR.066).

или о дате и времени обновления единого реестра (P.SP.01.OPR.068)
единый реестр (P.SP.01.BEN.002): сведения запрошены.
сведения, относящиеся к обороту товаров (P.SP.01.BEN.003):
сведения запрошены
прием и обработка запроса
и представление информации о дате
и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров,
или о дате и времени обновления единого реестра (P.SP.01.OPR.067)
единый реестр (P.SP.01.BEN.002): сведения получены.
сведения, относящиеся
к обороту товаров (P.SP.01.BEN.003): сведения получены
получение информации о дате и времени обновления сведений, относящихся
к обороту товаров, или о дате
и времени обновления единого реестра (P.SP.01.TRN.010)
2
Получение информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр (P.SP.01.PRC.009)
2.1
Запрос информации
об изменениях (дополнениях), внесенных
в единый реестр (P.SP.01.OPR.069).
Прием и обработка информации
об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр (P.SP.01.OPR.071)
единый реестр (P.SP.01.BEN.002):
сведения запрошены
обработка запроса
и представление информации
об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр (P.SP.01.OPR.070)
единый реестр (P.SP.01.BEN.002): сведения получены.
единый реестр (P.SP.01.BEN.002): сведения отсутствуют
получение информации
об изменениях (дополнениях), внесенных
в единый реестр (P.SP.01.TRN.011)
3
Получение информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящиеся к обороту товаров (P.SP.01.PRC.010)
3.1
Запрос информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся
к обороту товаров (P.SP.01.OPR.072).
Прием и обработка информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся
к обороту товаров (P.SP.01.OPR.074)
сведения, относящиеся к обороту товаров (P.SP.01.BEN.003):
сведения запрошены
обработка запроса
и представление информации
об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров (P.SP.01.OPR.073)
сведения, относящиеся
к обороту товаров (P.SP.01.BEN.003): сведения получены.
сведения, относящиеся
к обороту товаров (P.SP.01.BEN.003): сведения отсутствуют
получение информации
об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся
к обороту товаров (P.SP.01.TRN.012)
VI. Описание сообщений общего процесса
14. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, представлен в таблице . Структура данных в составе сообщения соответствует описанию форматов и структур электронных документов (сведений), используемых для реализации общего процесса. Ссылка на соответствующую структуру в описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 4.
Таблица
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структуры электронных документов (сведений)
1
2
3

Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.SP.01.OPR.068)
бірыңғай тізілім (P.SP.01.BEN.002): мәліметтер сұратылды. тауарлардың айналымына жататын мәліметтер (P.SP.01.BEN.003):
мәліметтер сұратылды
сұратуды қабылдау және өңдеу және тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілім мәліметтерінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат беру (P.SP.01.OPR.067)
бірыңғай тізілім (P.SP.01.BEN.002): мәліметтер алынды. тауарлардың айналымына жататын мәліметтер (P.SP.01.BEN.003): мәліметтер алынды
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.SP.01.TRN.010)
2
Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат алу (P.SP.01.PRC.009)
2.1
Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат сұрату (P.SP.01.OPR.069).
Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.SP.01.OPR.071)
бірыңғай тізілім (P.SP.01.BEN.002):
мәліметтер сұратылды
сұратуды өңдеу және бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат беру (P.SP.01.OPR.070)
бірыңғай тізілім (P.SP.01.BEN.002): мәліметтер алынды.
бірыңғай тізілім (P.SP.01.BEN.002): мәліметтер жоқ
бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат алу (P.SP.01.TRN.011)
3
Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат алу (P.SP.01.PRC.010)
3.1
Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат сұрату (P.SP.01.OPR.072).
Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.SP.01.OPR.074)
тауарлардың айналымына жататын мәліметтер (P.SP.01.BEN.003):
мәліметтер сұратылды
сұратуды өңдеу және тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат беру (P.SP.01.OPR.073)
тауарлардың айналымына жататын мәліметтер (P.SP.01.BEN.003): мәліметтер алынды.
тауарлардың айналымына жататын мәліметтер (P.SP.01.BEN.003): мәліметтер жоқ
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат алу (P.SP.01.TRN.012)
VI. Ортақ процесс хабарларының сипаттамасы
14. Ортақ процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін ортақ процесс хабарларының тізбесі 4-кестеде берілген. Хабар құрамындағы деректердің құрылымы ортақ процесті іске асыру үшін пайдаланылатын Электрондық құжаттардың (мәліметтердің) форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 4-кестенің 3-графасының мәні бойынша белгіленеді.
4-кесте
Ортақ процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3

P.SP.01.MSG.001
сведения для включения объекта интеллектуальной собственности в единый реестр
обобщенная структура электронного документа (сведений) (R.010), включает структуры: сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности (R.IP.SP.01.001)
и сведения, относящиеся
к обороту товаров (R.IP.SP.01.003)
P.SP.01.MSG.002
уведомление об успешной обработке сообщения
уведомление о результате обработки (R.006)
P.SP.01.MSG.003
сведения об отзыве заявления заявителем
сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности (R.IP.SP.01.001)
P.SP.01.MSG.004
отказ во включении объекта интеллектуальной собственности в единый реестр
сведения о решении уполномоченного органа
(R.IP.SP.01.004)
P.SP.01.MSG.005
технологическое уведомление
о возможности включения объекта в единый реестр
сведения о решении уполномоченного органа
(R.IP.SP.01.004)
P.SP.01.MSG.006
уведомление о включении объекта в единый реестр
обобщенная структура электронного документа (сведений) (R.010), включает структуры: сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности (R.IP.SP.01.002) и сведения, относящиеся к обороту товаров (R.IP.SP.01.003)
P.SP.01.MSG.007
уведомление о внесении изменений (дополнений)
в единый реестр
сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности (R.IP.SP.01.002)
P.SP.01.MSG.008
уведомление о продлении срока защиты
сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности (R.IP.SP.01.002)
P.SP.01.MSG.009
уведомление
об исключении объекта
из единого реестра
сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности (R.IP.SP.01.002)
P.SP.01.MSG.010
уведомление
об изменении (дополнении) сведений, относящихся к обороту товаров
сведения, относящиеся
к обороту товаров (R.IP.SP.01.003)
P.SP.01.MSG.011
запрос информации о дате и времени обновления сведений единого реестра или сведений, относящихся к обороту товаров
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.SP.01.MSG.012
информация о дате
и времени обновления сведений единого реестра или сведений, относящихся к обороту товаров
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.SP.01.MSG.013
запрос информации
об изменениях сведений единого реестра или сведений, относящихся
к обороту товаров
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.SP.01.MSG.014
измененные сведения единого реестра

P.SP.01.MSG.001
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу үшін мәліметтер
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жалпылама құрылымы (R.010), мына құрылымдарды қамтиды: зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері (R.IP.SP.01.001)
және тауарлардың айналымына жататын мәліметтер (R.IP.SP.01.003)
P.SP.01.MSG.002
хабардың табысты өңделгені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.SP.01.MSG.003
өтініш берушінің өтінішті қайтарып алуы туралы мәліметтер
зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері (R.IP.SP.01.001)
P.SP.01.MSG.004
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту
уәкілетті органның шешімі туралы мәліметтер (R.IP.SP.01.004)
P.SP.01.MSG.005
объектіні бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы технологиялық хабарлама
уәкілетті органның шешімі туралы мәліметтер (R.IP.SP.01.004)
P.SP.01.MSG.006
объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жалпылама құрылымы (R.010), мына құрылымдарды қамтиды: зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері (R.IP.SP.01.002) және тауарлардың айналымына жататын мәліметтер (R.IP.SP.01.003)
P.SP.01.MSG.007
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама
зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері (R.IP.SP.01.002)
P.SP.01.MSG.008
қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама
зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері (R.IP.SP.01.002)
P.SP.01.MSG.009
объектіні бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама
зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері (R.IP.SP.01.002)
P.SP.01.MSG.010
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгертілуі (толықтырылуы) туралы хабарлама
тауарлардың айналымына жататын мәліметтер (R.IP.SP.01.003)
P.SP.01.MSG.011
бірыңғай тізілім мәліметтерінің немесе туарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі (R.007)
P.SP.01.MSG.012
бірыңғай тізілім мәліметтерінің немесе туарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі (R.007)
P.SP.01.MSG.013
бірыңғай тізілім мәліметтерінің немесе туарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері туралы ақпарат сұрату
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі (R.007)
P.SP.01.MSG.014
бірыңғай тізілімнің өзгертілген мәліметтері

сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности (R.IP.SP.01.002)
P.SP.01.MSG.015
уведомление
об отсутствии измененных сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.SP.01.MSG.016
измененные сведения, относящиеся к обороту товаров
сведения, относящиеся
к обороту товаров (R.IP.SP.01.003)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Направление заявления и регистрационных форм для рассмотрения" (P.SP.01.TRN.001)

зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері (R.IP.SP.01.002)
P.SP.01.MSG.015
өзгертілген мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.SP.01.MSG.016
туарлардың айналымына жататын өзгертілген мәліметтер
туарлардың айналымына жататын мәліметтер (R.IP.SP.01.003)
VII. Ортақ процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Өтініш пен тіркеу нысандарын қарауға жіберу" (P.SP.01.TRN.001) ортақ процесінің транзакциясы

15. Транзакция общего процесса "Направление заявления и регистрационных форм для рассмотрения" (P.SP.01.TRN.001) предназначена для передачи Комиссией уполномоченному органу государства-члена заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый реестр и регистрационных форм для проверки сведений, представленных заявителем. Схема выполнения транзакции общего процесса представлена на рисунке . Параметры транзакции общего процесса представлены в таблице .
Рис. . Схема выполнения транзакции общего процесса
"Направление заявления и регистрационных форм для рассмотрения"
(P.SP.01.TRN.001)
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса
"Направление заявления и регистрационных форм для рассмотрения" (P.SP.01.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
направление заявления и регистрационных форм для рассмотрения
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос / ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление заявления и регистрационных форм для рассмотрения уполномоченным органом
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка заявления и регистрационных форм в уполномоченном органе
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
заявление и регистрационные формы (P.SP.01.BEN.001): сведения о заявлении обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения для включения объекта интеллектуальной собственности в единый реестр (P.SP.01.MSG.001)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке сообщения (P.SP.01.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда наличие ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) - для P.SP.01.MSG.001
нет – для P.SP.01.MSG.002
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

15. "Өтініш пен тіркеу нысандарын қарауға жіберу" (P.SP.01.TRN.001) ортақ процесінің транзакциясы Комиссияның зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу туралы өтінішті және өтініш беруші ұсынған мәліметтерді тексеруге арналған тіркеу нысандарын мүше мемлекеттің уәкілетті органына беруіне арналған. Ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы 4-суретте берілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде келтірілген.
4-сурет. "Өтініш пен тіркеу нысандарын қарауға жіберу" (P.SP.01.TRN.001) ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы
5-кесте
"Өтініш пен тіркеу нысандарын қарауға жіберу" (P.SP.01.TRN.001) ортақ процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.TRN.001
2
Ортақ процесс транзакциясының атауы
өтініш пен тіркеу нысандарын қарауға жіберу
3
Ортақ процесс транзакциясының шаблоны
сұрату / жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
өтініш пен тіркеу нысандарын уәкілетті органның қарауына жіберу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
өтініш пен тіркеу нысандарын уәкілетті органда қабылдау және өңдеу
8
Ортақ процесс транзакциясын орындау нәтижесі
өтініш және тіркеу нысандары (P.SP.01.BEN.001): өтініш туралы мәліметтер өңделді
9
Ортақ процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
20 мин
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3 рет
10
Ортақ процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосуға арналған мәліметтер (P.SP.01.MSG.001)
жауап хабар
хабардың табысты өңделгені туралы хабарлама (P.SP.01.MSG.002)
11
Ортақ процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (осы ортақ процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ның болуы Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) - P.SP.01.MSG.001 үшін
жоқ – P.SP.01.MSG.002 үшін
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

2. Транзакция общего процесса "Информирование об отзыве заявления заявителем" (P.SP.01.TRN.002)
16. Транзакция общего процесса "Информирование об отзыве заявления заявителем" (P.SP.01.TRN.002) предназначена для информирования Комиссией уполномоченного органа каждого государства-члена об отзыве заявления заявителем. Схема выполнения этой транзакции общего процесса представлена на рисунке . Параметры транзакции общего процесса представлены в таблице .
Рис. . Схема выполнения транзакции общего процесса "Информирование об отзыве заявления заявителем" (P.SP.01.TRN.002)
Таблица 6
Описание транзакции общего процесса "Информирование об отзыве заявления заявителем" (P.SP.01.TRN.002)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.TRN.002
2
Наименование транзакции общего процесса
информирование уполномоченного органа об отзыве заявления заявителем
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос / ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
информирование уполномоченного органа
об отзыве заявления
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
получение сведений об отзыве заявления
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

2. "Өтініш берушінің өтінішті қайтарып алуы туралы хабардар ету" (P.SP.01.TRN.002) ортақ процесінің транзакциясы
16. "Өтініш берушінің өтінішті қайтарып алуы туралы хабардар ету" (P.SP.01.TRN.002) ортақ процесінің транзакциясы әр мүше мемлекеттің уәкілетті органын өтініш берушінің өтінішті қайтарып алуы туралы Комиссияның хабардар етуіне арналған. Осы ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы 5-суретте берілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде келтірілген.
5-сурет. "Өтініш берушінің өтінішті қайтарып алуы туралы хабардар ету" (P.SP.01.TRN.002) ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы
6-кесте
"Өтініш берушінің өтінішті қайтарып алуы туралы хабардар ету" (P.SP.01.TRN.002) ортақ процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.TRN.002
2
Ортақ процесс транзакциясының атауы
өтініш берушінің өтінішті қайтарып алуы туралы хабардар ету
3
Ортақ процесс транзакциясының шаблоны
сұрату / жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
өтінішті қайтарып алу туралы уәкілетті органды хабардар ету
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
өтінішті қайтарып алу туралы мәліметтер алу
8
Ортақ процесс транзакциясын орындау нәтижесі

3. Транзакция общего процесса "Представление информации об отказе во включении объекта интеллектуальной собственности в единый реестр" (P.SP.01.TRN.003)
17. Транзакция общего процесса "Представление информации об отказе во включении объекта интеллектуальной собственности в единый реестр" (P.SP.01.TRN.003) предназначена для представления уполномоченным органом государства-члена в Комиссию отказа во включении объекта интеллектуальной собственности в единый реестр по результатам проверки сведений, представленных заявителем. Схема выполнения этой транзакции общего процесса представлена на рисунке . Параметры транзакции общего процесса представлены в таблице .
Таблица 7
Описание транзакции общего процесса "Представление информации
об отказе во включении объекта интеллектуальной собственности
в единый реестр" (P.SP.01.TRN.003)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.TRN.003
2
Наименование транзакции общего процесса
представление информации об отказе
во включении объекта интеллектуальной собственности в единый реестр
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос / ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
проверка сведений заявления и регистрационных форм уполномоченным органом
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
получение и обработка сведений по результатам проверки заявления и регистрационных форм уполномоченным органом
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

3. "Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосудан тас тарту туралы ақпарат беру" (P.SP.01.TRN.003) ортақ процесс транзакциясы
17. "Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосудан тас тарту туралы ақпарат беру" (P.SP.01.TRN.003) ортақ процесс транзакциясы мүше мемлекеттің уәкілетті органының өтініш беруші ұсынған мәліметтерді тексеру нәтижесі бойынша зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосудан бас тартуды Комиссияға ұсынуына арналған. Осы ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы 6-суретте берілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде келтірілген.
6-сурет. "Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосудан тас тарту туралы ақпарат беру" (P.SP.01.TRN.003) ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы
7-кесте
"Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосудан тас тарту туралы ақпарат беру" (P.SP.01.TRN.003) ортақ процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.TRN.003
2
Ортақ процесс транзакциясының атауы
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосудан тас тарту туралы ақпарат беру
3
Ортақ процесс транзакциясының шаблоны
сұрату / жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
өтініш пен тіркеу нысандарының мәліметтерін уәкілетті органның тексеруі
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
өтініш пен тіркеу нысандарын уәкілетті органның тексеруінің нәтижесі бойынша мәліметтерді алу және өңдеу
8
Ортақ процесс транзакциясын орындау нәтижесі

4. Транзакция общего процесса "Представление информации о возможности включения объекта интеллектуальной собственности в единый реестр" (P.SP.01.TRN.004)
18. Транзакция общего процесса "Представление информации о возможности включения объекта интеллектуальной собственности в единый реестр" (P.SP.01.TRN.004) предназначена для представления уполномоченным органом государства-члена в Комиссию технологическое уведомление о возможности включения объекта интеллектуальной собственности в единый реестр по результатам проверки сведений, представленных заявителем. Схема выполнения этой транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса представлены в таблице 8.
Рис. 7. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление информации
об отказе во включении объекта интеллектуальной собственности в единый реестр" (P.SP.01.TRN.004)
Таблица 8
Описание транзакции общего процесса "Представление информации
о возможности включения объекта интеллектуальной собственности
в единый реестр" (P.SP.01.TRN.004)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.TRN.004
2
Наименование транзакции общего процесса
представление информации о возможности включения объекта интеллектуальной собственности в единый реестр
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос / ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
проверка сведений заявления и регистрационных форм уполномоченным органом
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
получение и обработка сведений по результатам проверки заявления и регистрационных форм уполномоченным органом
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
заявление и регистрационные формы (P.SP.01.BEN.001): уведомление о возможности включения получено
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
технологическое уведомление о возможности включения объекта в единый реестр (P.SP.01.MSG.005)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке сообщения (P.SP.01.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда наличие ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) - для P.SP.01.MSG.005
нет – для P.SP.01.MSG.002
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

4. "Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы ақпарат беру" (P.SP.01.TRN.004) ортақ процесс транзакциясы
18. "Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы ақпарат беру" (P.SP.01.TRN.004) ортақ процесс транзакциясы мүше мемлекеттің уәкілетті органының өтініш беруші ұсынған мәліметтерді тексеру нәтижесі бойынша Комиссияға зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы технологиялық хабарлама беруіне арналған. Осы ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы 7-суретте берілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде келтірілген.
7-сурет. "Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы ақпарат беру" (P.SP.01.TRN.004) ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы
8-кесте
"Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы ақпарат беру" (P.SP.01.TRN.004) ортақ процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.TRN.004
2
Ортақ процесс транзакциясының атауы
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы ақпарат беру
3
Ортақ процесс транзакциясының шаблоны
сұрату / жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
өтініш пен тіркеу нысандарының мәліметтерін уәкілетті органның тексеруі
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
өтініш пен тіркеу нысандарын уәкілетті органның тексеруінің нәтижесі бойынша мәліметтерді алу және өңдеу
8
Ортақ процесс транзакциясын орындау нәтижесі
өтініш және тіркеу нысандары (P.SP.01.BEN.001): қосу мүмкіндігі туралы хабарлама алынды
9
Ортақ процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
20 мин
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3 рет
10
Ортақ процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
объектіні бірыңғай тізілімге қосу мүмкіндігі туралы технологиялық хабарлама (P.SP.01.MSG.005)
жауап хабар
хабардың табысты өңделгені туралы хабарлама (P.SP.01.MSG.002)
11
Ортақ процесс транзакциясы хабарларының параметрлері
ЭЦҚ белгісі
жоқ (осы ортақ процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ның болуы Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) - P.SP.01.MSG.005 үшін
жоқ – P.SP.01.MSG.002 үшін
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

5. Транзакция общего процесса "Направление уведомления о включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.TRN.005)
19. Транзакция общего процесса "Направление уведомления о включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.TRN.005) предназначена для уведомления Комиссией уполномоченного органа государства-члена о включении объекта в единый реестр. Схема выполнения этой транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса представлены в таблице 9.
Рис. 8. Схема выполнения транзакции общего процесса "Направление уведомления
о включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.TRN.005)
Таблица 9
Описание транзакции общего процесса "Направление уведомления
о включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
направление уведомления о включении объекта
в единый реестр
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос / ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление уполномоченному органу уведомления о включении объекта в единый реестр
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
получение уведомления о включении объекта
в единый реестр
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
единый реестр (P.SP.01.BEN.002): уведомление
о включении объекта получено
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
уведомление о включении объекта в единый реестр (P.SP.01.MSG.006)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке сообщения (P.SP.01.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда наличие ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) - для P.SP.01.MSG.006
нет – для P.SP.01.MSG.002
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

5. "Объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.TRN.005) ортақ процесс транзакциясы
19. "Объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.TRN.005) ортақ процесс транзакциясы мүше мемлекеттің уәкілетті органын объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы Комиссияның хабардар етуіне арналған. Осы ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы 8-суретте келтірілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде келтірілген.
8-сурет. "Объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.TRN.005) ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы
9-кесте
"Объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.TRN.005) ортақ процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.TRN.005
2
Ортақ процесс транзакциясының атауы
объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама жіберу
3
Ортақ процесс транзакциясының шаблоны
сұрату / жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
уәкілетті органға объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама жіберу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарламаны алу
8
Ортақ процесс транзакциясын орындау нәтижесі
бірыңғай тізілім (P.SP.01.BEN.002): объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама алынды
9
Ортақ процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
20 мин
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3 рет
10
Ортақ процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама (P.SP.01.MSG.006)
жауап хабар
хабардың табысты өңделгені туралы хабарлама (P.SP.01.MSG.002)
11
Ортақ процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (осы ортақ процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ның болуы Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) - P.SP.01.MSG.006 үшін
жоқ – P.SP.01.MSG.002 үшін
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

6. Транзакция общего процесса "Направление уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.TRN.006)
20. Транзакция общего процесса "Направление уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.TRN.006) предназначена для уведомления Комиссией уполномоченного органа государства-члена о внесении изменений (дополнений) в единый реестр. Схема выполнения этой транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса представлены в таблице 10.
Рис. 9. Схема выполнения транзакции общего процесса "Направление уведомления
о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.TRN.006)
Таблица 10
Описание транзакции общего процесса "Направление уведомления
о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.TRN.006)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.TRN.006
2
Наименование транзакции общего процесса
направление уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос / ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление уполномоченному органу уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка уведомления о внесении изменений (дополнений) в единый реестр
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

6. "Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.TRN.006) ортақ процесс транзакциясы
20. "Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.TRN.006) ортақ процесс транзакциясы мүше мемлекеттің уәкілетті органын бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы Комиссияның хабардар етуіне арналған. Осы ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы 9-суретте келтірілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 10-кестеде келтірілген.
9-сурет. "Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.TRN.006) ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы
10-кесте
"Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.TRN.006) ортақ процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.TRN.006
2
Ортақ процесс транзакциясының атауы
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу
3
Ортақ процесс транзакциясының шаблоны
сұрату / жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
уәкілетті органға бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
8
Ортақ процесс транзакциясын орындау нәтижесі

единый реестр (P.SP.01.BEN.002): уведомление
о внесении изменений (дополнений) получено
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
уведомление о внесении изменений (дополнений) в единый реестр (P.SP.01.MSG.007)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке сообщения (P.SP.01.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда наличие ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) - для P.LL.09.MSG.007

бірыңғай тізілім (P.SP.01.BEN.002): өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама алынды
9
Ортақ процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
20 мин
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3 рет
10
Ортақ процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама (P.SP.01.MSG.007)
жауап хабар
хабардың табысты өңделгені туралы хабарлама (P.SP.01.MSG.002)
11
Ортақ процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (осы ортақ процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ның болуы Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) - P.LL.09.MSG.007 үшін

нет – для P.LL.09.MSG.002
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
7. Транзакция общего процесса "Направление уведомления о продлении срока защиты" (P.SP.01.TRN.007)
21. Транзакция общего процесса "Направление уведомления о продлении срока защиты" (P.SP.01.TRN.007) предназначена для уведомления Комиссией уполномоченного органа государства-члена о продлении срока защиты объекта в едином реестре. Схема выполнения этой транзакции общего процесса представлена на рисунке 10. Параметры транзакции общего процесса представлены в таблице 11.
Рис. 10. Схема выполнения транзакции общего процесса "Направление уведомления
о продлении срока защиты" (P.SP.01.TRN.007)
Таблица 11
Описание транзакции общего процесса "Направление уведомления о продлении срока защиты" (P.SP.01.TRN.007)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.TRN.007
2
Наименование транзакции общего процесса
направление уведомления о продлении срока защиты
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос / ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление уполномоченному органу уведомления о продлении срока защиты
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка уведомления о продлении срока защиты
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
единый реестр (P.SP.01.BEN.002): уведомление
о продлении срока защиты получено
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
уведомление о продлении срока защиты (P.SP.01.MSG.008)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке сообщения (P.SP.01.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда наличие ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) - для P.SP.01.MSG.008
нет – для P.SP.01.MSG.002
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

жоқ – P.LL.09.MSG.002 үшін
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
7. "Қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.TRN.007) ортақ процесс транзакциясы
21. "Қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.TRN.007) ортақ процесс транзакциясы мүше мемлекеттің уәкілетті органын бірыңғай тізілімдегі объектіні қорғау мерзімін ұзарту туралы Комиссияның хабардар етуіне арналған. Осы ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы 10-суретте келтірілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 11-кестеде келтірілген.
10-сурет. "Қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.TRN.007) ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы
11-кесте
"Қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.TRN.007) ортақ процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.TRN.007
2
Ортақ процесс транзакциясының атауы
қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама жіберу
3
Ортақ процесс транзакциясының шаблоны
сұрату / жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
уәкілетті органға қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама жіберу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
8
Ортақ процесс транзакциясын орындау нәтижесі
бірыңғай тізілім (P.SP.01.BEN.002): қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама
9
Ортақ процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
20 мин
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3 рет
10
Ортақ процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама (P.SP.01.MSG.008)
жауап хабар
хабардың табысты өңделгені туралы хабарлама (P.SP.01.MSG.002)
11
Ортақ процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (осы ортақ процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ның болуы Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) - P.SP.01.MSG.008 үшін
жоқ – P.SP.01.MSG.002 үшін
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

8. Транзакция общего процесса "Направление уведомления об исключении объекта из единого реестра" (P.SP.01.TRN.008)
22. Транзакция общего процесса "Направление уведомления об исключении объекта из единого реестра" (P.SP.01.TRN.008) предназначена для уведомления Комиссией уполномоченного органа государства-члена об исключении объекта из единого реестра, при обращении заявителя и при возникновении оснований, не связанных с обращением заявителя. Схема выполнения этой транзакции общего процесса представлена на рисунке 11. Параметры транзакции общего процесса представлены в таблице 12.
Рис. 11. Схема выполнения транзакции общего процесса "Направление уведомления
об исключении объекта из единого реестра" (P.SP.01.TRN.008)
Таблица 12
Описание транзакции общего процесса "Направление уведомления
об исключении объекта из единого реестра" (P.SP.01.TRN.008)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.TRN.008
2
Наименование транзакции общего процесса
направление уведомления об исключении объекта из единого реестра
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос / ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление уведомления уполномоченному органу об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка уведомления об исключении объекта интеллектуальной собственности
из единого реестра
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
единый реестр (P.SP.01.BEN.002): уведомление об исключении объекта получено
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
уведомление об исключении объекта из единого реестра (P.SP.01.MSG.009)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке сообщения (P.SP.01.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда наличие ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) - для P.SP.01.MSG.009
нет – для P.SP.01.MSG.002
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

8. "Объектіні алып тастау туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.TRN.008) ортақ процесс транзакциясы
22. "Объектіні алып тастау туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.TRN.008) ортақ процесс транзакциясы өтініш беруші жүгінген кезде және өтініш берушінің арызына байланысы жоқ негіздер туындаған кезде объектіні бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы мүше мемлекеттің уәкілетті органын Комиссияның хабардар етуіне арналған. Осы ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы 11-суретте келтірілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 12-кестеде келтірілген.
11-сурет. "Объектіні алып тастау туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.TRN.008) ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы
12-кесте
"Объектіні алып тастау туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.TRN.008) ортақ процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.TRN.008
2
Ортақ процесс транзакциясының атауы
объектіні алып тастау туралы хабарлама жіберу
3
Ортақ процесс транзакциясының шаблоны
сұрату / жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
уәкілетті органға зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама жіберу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама қабылдау және өңдеу
8
Ортақ процесс транзакциясын орындау нәтижесі
бірыңғай тізілім (P.SP.01.BEN.002): алып тастау туралы хабарлама алынды
9
Ортақ процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
20 мин
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3 рет
10
Ортақ процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
объектіні бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама (P.SP.01.MSG.009)
жауап хабар
хабардың табысты өңделгені туралы хабарлама (P.SP.01.MSG.002)
11
Ортақ процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (осы ортақ процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ның болуы Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) - P.SP.01.MSG.009 үшін
жоқ – P.SP.01.MSG.002 үшін
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

9. Транзакция общего процесса "Направление уведомления о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров" (P.SP.01.TRN.009)
23. Транзакция общего процесса "Направление уведомления о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров" (P.SP.01.TRN.009) предназначена для уведомления Комиссией уполномоченного органа государства-члена о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров. Схема выполнения этой транзакции общего процесса представлена на рисунке 12. Параметры транзакции общего процесса представлены в таблице 13.
Рис. 12. Схема выполнения транзакции общего процесса "Направление уведомления
о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся обороту товаров" (P.SP.01.TRN.009)
Таблица 13
Описание транзакции общего процесса "Направление уведомления
о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров" (P.SP.01.TRN.009)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.TRN.009
2
Наименование транзакции общего процесса
направление уведомления о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос / ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
направление уполномоченному органу уведомления о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка уведомления о внесении изменений (дополнений) в сведения, относящиеся к обороту товаров
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

9. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.TRN.009) ортақ процесс транзакциясы
23. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.TRN.009) ортақ процесс транзакциясы тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы мүше мемлекеттің уәкілетті органын Комиссияның хабардар етуіне арналған. Осы ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы 12-суретте келтірілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 13-кестеде келтірілген.
12-сурет. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.TRN.009) ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы
13-кесте
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу" (P.SP.01.TRN.009) ортақ процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.TRN.009
2
Ортақ процесс транзакциясының атауы
тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу
3
Ортақ процесс транзакциясының шаблоны
сұрату / жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
уәкілетті органға тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама жіберу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
8
Ортақ процесс транзакциясын орындау нәтижесі

сведения, относящиеся к обороту товаров (P.SP.01.BEN.003): уведомление о внесении изменений (дополнений) получено
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
уведомление об изменении (дополнении) сведений, относящихся к обороту товаров (P.SP.01.MSG.010)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке сообщения (P.SP.01.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда наличие ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) - для P.SP.01.MSG.010
нет – для P.SP.01.MSG.002
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
10. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления единого реестр" (P.SP.01.TRN.010)

тауарлардың айналымына жататын мәліметтер (P.SP.01.BEN.003): өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама алынды
9
Ортақ процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
20 мин
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3 рет
10
Ортақ процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
тауарлардың айналымына жататын мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама (P.SP.01.MSG.010)
жауап хабар
хабардың табысты өңделгені туралы хабарлама (P.SP.01.MSG.002)
11
Ортақ процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (осы ортақ процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ның болуы Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) - P.SP.01.MSG.010 үшін
жоқ – P.SP.01.MSG.002 үшін
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
10. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SP.01.TRN.010) ортақ процесс транзакциясы

24. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления единого реестр" (P.SP.01.TRN.010) выполняется с целью получения уполномоченным органом государства-члена информации о дате и времени последнего обновления сведений общих информационных ресурсов, хранящихся в Комиссии для оценки необходимости синхронизации с ними сведений, хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена. Схема выполнения этой транзакции общего процесса представлена на рисунке 13. Параметры транзакции общего процесса представлены в таблице 14.
Рис. 13. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение информации о дате
и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления единого реестра" (P.SP.01.TRN.010)
Таблица 14
Описание транзакции общего процесса "Получение информации о дате
и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров,
или о дате и времени обновления Единый реестр" (P.SP.01.TRN.010)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.TRN.010
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров, или о дате и времени обновления единого реестр
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос / ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров,
или о дате и времени обновления единого реестр
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка запроса и представление информации о дате и времени обновления сведений, относящихся к обороту товаров,
или о дате и времени обновления единого реестр
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
единый реестр (P.SP.01.BEN.002): сведения получены.
сведения, относящиеся к обороту товаров (P.SP.01.BEN.003): сведения получены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
30 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос информации о дате и времени обновления сведений единого реестра или сведений, относящихся к обороту товаров (P.SP.01.MSG.011)
ответное сообщение
информация о дате и времени обновления сведений единого реестра или сведений, относящихся к обороту товаров (P.SP.01.MSG.012)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда наличие ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) - для P.SP.01.MSG.011,
нет – для P.SP.01.MSG.012
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

24. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SP.01.TRN.010) ортақ процесс транзакциясы мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталып тұрған мәліметтерді ортақ ақпараттық ресурстардың Комиссияда сақталып тұрған мәліметтерімен синхрондау қажеттігін бағалау үшін мүше мемлекеттің уәкілетті органының оның соңғы рет жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алуы мақсатында орындалады. Осы ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы 13-суретте келтірілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 14-кестеде келтірілген.
13-сурет. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SP.01.TRN.010) ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы
14-кесте
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SP.01.TRN.010) ортақ процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.TRN.010
2
Ортақ процесс транзакциясының атауы
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу
3
Ортақ процесс транзакциясының шаблоны
сұрату / жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
сұратуды қабылдау және өңдеу және тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы немесе бірыңғай тізілімнің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат беру
8
Ортақ процесс транзакциясын орындау нәтижесі
бірыңғай тізілім (P.SP.01.BEN.002): мәліметтер алынды. тауарлардың айналымына жататын мәліметтер (P.SP.01.BEN.003): мәліметтер алынды
9
Ортақ процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
30 мин
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3 рет
10
Ортақ процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
бірыңғай тізілім мәліметтерінің немесе тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату (P.SP.01.MSG.011)
жауап хабар
бірыңғай тізілім мәліметтерінің немесе тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат (P.SP.01.MSG.012)
11
Ортақ процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (осы ортақ процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ның болуы Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) - P.SP.01.MSG.011 үшін,
жоқ – P.SP.01.MSG.012 үшін
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

11. Транзакция общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр" (P.SP.01.TRN.011)
25. Транзакция общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр" (P.SP.01.TRN.011) выполняется для передачи Комиссией уполномоченному органу государства-члена измененных сведений из единого реестра при синхронизации. Схема выполнения этой транзакции общего процесса представлена на рисунке 14. Параметры транзакции общего процесса представлены в таблице 15.
Рис. 14. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение информации
об изменениях, внесенных в единый реестр" (P.SP.01.TRN.011)
Таблица 15
Описание транзакции общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в Единый реестр" (P.SP.01.TRN.011)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.TRN.011
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос / ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации об изменениях (дополнениях), внесенных в единый реестр
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса и представление информации об изменениях (дополнениях), внесенных
в единый реестр
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
единый реестр (P.SP.01.BEN.002): сведения получены.
Единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности (P.SP.01.BEN.002): сведения отсутствуют
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
30 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос информации об изменениях сведений единого реестра или сведений, относящихся
к обороту товаров (P.SP.01.MSG.013)
ответное сообщение
измененные сведения единого реестра (P.SP.01.MSG.014)
уведомление об отсутствии измененных сведений (P.SP.01.MSG.015)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда наличие ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) - для P.SP.01.MSG.013, P.SP.01.MSG.014
нет – для P.SP.01.MSG.015
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
12. Транзакция общего процесса "Получение информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.TRN.012)

11. "Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.TRN.011) ортақ процесс транзакциясы
25. "Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.TRN.011) ортақ процесс транзакциясы бірыңғай тізілімнің синхрондау кезінде өзгертілген мәліметтерін мүше мемлекеттің уәкілетті органына Комиссияның беруі үшін орындалады. Осы ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы 14-суретте келтірілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 15-кестеде келтірілген.
14-сурет. "Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.TRN.011) ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы
15-кесте
"Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.TRN.011) ортақ процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.TRN.011
2
Ортақ процесс транзакциясының атауы
бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат алу
3
Ортақ процесс транзакциясының шаблоны
сұрату / жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат сұрату
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
сұратуды өңдеу және бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер (толықтырулар) туралы ақпарат беру
8
Ортақ процесс транзакциясын орындау нәтижесі
бірыңғай тізілім (P.SP.01.BEN.002): мәліметтер алынды. Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімі (P.SP.01.BEN.002): мәліметтер жоқ
9
Ортақ процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
30 мин
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3 рет
10
Ортақ процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
бірыңғай тізілім мәліметтерінің немесе тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері туралы ақпарат сұрату (P.SP.01.MSG.013)
жауап хабар
бірыңғай тізілімнің өзгертілген мәліметтері (P.SP.01.MSG.014)
өзгертілген мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама (P.SP.01.MSG.015)
11
Ортақ процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (осы ортақ процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ның болуы Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) - P.SP.01.MSG.013, P.SP.01.MSG.014 үшін
жоқ – P.SP.01.MSG.015 үшін
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
12. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.TRN.012) ортақ процесс транзакциясы

26. Транзакция общего процесса "Получение информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.TRN.012) выполняется для передачи Комиссией уполномоченному органу государства-члена измененных сведений, относящихся к обороту товаров. Схема выполнения этой транзакции общего процесса представлена на рисунке 15. Параметры транзакции общего процесса представлены в таблице 16.
Рис. 15. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение информации
об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров"
(P.SP.01.TRN.012)
Таблица 16
Описание транзакции общего процесса "Получение информации
об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся
к обороту товаров" (P.SP.01.TRN.012)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SP.01.TRN.012
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос / ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса и представление информации об изменениях (дополнениях) сведений, относящихся к обороту товаров
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения, относящиеся к обороту товаров (P.SP.01.BEN.003): сведения получены
сведения, относящиеся к обороту товаров (P.SP.01.BEN.003): сведения отсутствуют
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
30 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос информации об изменениях сведений единого реестра или сведений, относящихся
к обороту товаров (P.SP.01.MSG.013)
ответное сообщение
измененные сведения, относящиеся к обороту товаров (P.SP.01.MSG.016)
уведомление об отсутствии измененных сведений (P.SP.01.MSG.015)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда наличие ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) - для P.LL.09.MSG.013, P.LL.09.MSG.016
нет – для P.LL.09.MSG.015,
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
27. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, истечении времени ожидания. Для получения комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной системы. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации представлены в таблице 17.
Таблица 17
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.001
инициатор односторонней транзакции общего процесса не получил уведомление о принятии в обработку сообщения-уведомления после истечения согласованного времени и количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в который было отправлено сообщение
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.003
респондент односторонней транзакции общего процесса не смог обработать сообщение-запрос или сообщение-уведомление после того, как отправил инициатору уведомление о принятии в обработку
системная ошибка программного обеспечения на стороне принимающего участника
необходимо направить в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение, запрос, содержащий идентификатор транзакции общего процесса, которая не может быть обработана в штатном режиме, для повторного инициирования транзакции общего процесса
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов и (или) сведений
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов и (или) сведений.
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов и (или) сведений обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника

26. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.TRN.012) ортақ процесс транзакциясы мүше мемлекеттің уәкілетті органына тауарлардың айналымына жататын, өзгертілген мәліметтерді Комиссияның беруі үшін орындалады. Осы ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы 15-суретте келтірілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 16-кестеде келтірілген.
15-сурет. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.TRN.012) ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы
16-кесте
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.TRN.012) ортақ процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SP.01.TRN.012
2
Ортақ процесс транзакциясының атауы
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат алу
3
Ортақ процесс транзакциясының шаблоны
сұрату / жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат сұрату
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
сұратуды өңдеу және тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат беру
8
Ортақ процесс транзакциясын орындау нәтижесі
тауарлардың айналымына жататын мәліметтер (P.SP.01.BEN.003): мәліметтер алынды
тауарлардың айналымына жататын мәліметтер (P.SP.01.BEN.003): мәліметтер жоқ
9
Ортақ процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
30 мин
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3 рет
10
Ортақ процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
бірыңғай тізілім мәліметтерінің немесе тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері туралы ақпарат сұрату (P.SP.01.MSG.013)
жауап хабар
тауарлардың айналымына жататын, өзгертілген мәліметтер (P.SP.01.MSG.016) өзгертілген мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама (P.SP.01.MSG.015)
11
Ортақ процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (осы ортақ процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ның болуы Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) - P.LL.09.MSG.013, P.LL.09.MSG.016 үшін
жоқ – P.LL.09.MSG.015 үшін
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
VIII. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі
27. Ортақ процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлар болып, онда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізіле алмауы мүмкін. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркілістер, күту уақыты өткен кезде және өзге жағдайларда туындайды. Ортақ процесс қатысушысының штаттан тыс жағдайдың туындау себептері туралы түсініктемелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салу жолдау мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі іс-қимылдың сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.001
ортақ процестің біржақты транзакциясының бастамашысы қайталаудың келісілген уақыты мен саны өткеннен кейін хабардың-хабарламаның өңдеуге қабылданғаны туралы хабарлама алмады
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтылымның жүйелік қатесі
хабар жіберген ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
P.EXC.002
ортақ процестің екіжақты транзакциясының бастамашысы қайталаулардың келісілген саны өткеннен кейін жауап хабар алмады
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтылымның жүйелік қатесі
хабар қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
P.EXC.003
ортақ процестің біржақты транзакциясының респонденті бастамашыға өңдеуге қабылдағаны туралы хабарлама жібергеннен кейін сұрату хабарды немесе хабарлама хабарды өңдей алмады
қабылдайтын қатысушының тарапындағы бағдарламалық қамтылымның жүйелік қатесі
хабар қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне ортақ процесс транзакциясына қайтадан бастама жасау үшін штаттық режимде өңдеу мүмкін емес ортақ процесс транзакциясының сәйкестендіргішін қамтитын хабар, сұрату жіберу қажет
P.EXC.004
ортақ процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үндестірілмеген немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемасы жаңартылмаған
ортақ процесс транзакциясының бастамашысы пайдаланатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды синхрондауы немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңартуы қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалса немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңартылса, қабылдаушы қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберу керек

28. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие действующей версии описания форматов и структур электронных документов (сведений), используемых для реализации общего процесса, требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента, и убедиться в отсутствии ошибок структурного и логического контроля. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной системы.
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений
29. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Обобщенная структура электронного документа (сведений)" (R.010), передаваемых в сообщении "Сведения для включения объекта интеллектуальной собственности в Единый реестр" (P.SP.01.MSG.001) приведены в таблице 18.
Таблица 18
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Обобщенная структура электронного документа (сведений)" (R.010), передаваемых в сообщении "Сведения для включения объекта интеллектуальной собственности в единый реестр" (P.SP.01.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
электронный документ (сведения) "Обобщенная структура электронного документа (сведений)" (R.010) должен включать в себя корневые элементы из следующего перечня: "Сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.001) и "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003)
в корневых элементах "Сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.001) и "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) реквизит "Заголовок электронного документа (сведений)" (ccdo:​EDoc​Header) является обязательным для заполнения
в корневом элементе "Сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.001) реквизиты "Дата документа" (csdo:​Doc​Creation​Date), "Регистрационная форма объекта интеллектуальной собственности" (ipcdo:​IP​Object​Registration​Form​Details) в составе сложного реквизита "Заявление о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности Союза" (ipcdo:​IP​Object​Application​Details) обязательны для заполнения

28. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы оған байланысты қате туралы хабарлама алынған хабардың ортақ процесті іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың (мәліметтердің) форматтары мен құрылымдары сипаттамасының қолданыстағы нұсқасына, осы Регламенттің IX бөлімінде көрсетілген хабарларды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүргізеді және құрылымдық және логикалық бақылау қателерінің жоқ екеніне көз жеткізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Сәйкессіздіктер анықталмаған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы интеграцияланған жүйенің қолдау қызметіне осы штаттан тыс жағдайды сипаттай отырып, хабар жібереді.
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар
29. "Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосуға арналған мәліметтер" (P.SP.01.MSG.001) хабарында берілетін "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) жалпылама құрылымы" (R.010) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 18-кестеде келтірілген.
18-кесте
"Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосуға арналған мәліметтер" (P.SP.01.MSG.001) хабарында берілетін "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) жалпылама құрылымы" (R.010) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) жалпылама құрылымы" (R.010) электрондық құжаты (мәліметтері) мына тізбенің түбірлік элементтерін қамтуға тиіс: "Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері" (R.IP.SP.01.001) және "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003)
2
"Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері" (R.IP.SP.01.001) және "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементтерінде "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы" (ccdo:​EDoc​Header) деректемесі толтыру үшін міндетті болып табылады
3
"Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері" (R.IP.SP.01.001) түбірлік элементінде "Зияткерлік меншік объектісін Одақтың зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініш" (ipcdo:​IP​Object​Application​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Құжаттың күні" (csdo:​Doc​Creation​Date), "Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нысаны" (ipcdo:​IP​Object​Registration​Form​Details) деректемелері толтыру үшін міндетті
4

в корневом элементе "Сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.001) в одной записи сложного реквизита "Заявление о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности Союза" (ipcdo:​I​P​Object​Application​Details) могут передаваться несколько записей реквизита "Регистрационная форма объекта интеллектуальной собственности" (ipcdo: ​IP​Object​Registration​Form​Details) и могут передаваться несколько записей "Сведения, относящиеся к объекту интеллектуальной собственности, включенному в единый реестр" (doc:​Registry​I​P​Object​Volatile​Details) в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003), связанных в с реквизитом "Регистрационная форма объекта интеллектуальной собственности" (ipcdo: ​IP​Object​Registration​Form​Details) в корневом элементе "Сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.001)
в корневом элементе "Сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.001) реквизит "Код вида объекта интеллектуальной собственности" (ipsdo:​IP​Object​Kind​Code) в составе сложного реквизита "Объект интеллектуальной собственности в заявлении" (ipcdo:​Registration​Form​IP​Object​Details) имеет одно из следующих значений:
"АП" ‒ объект авторского права;
"СП" ‒ объект смежных прав;
"ТЗ" ‒ товарный знак
в корневом элементе "Сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.001) реквизит "Описание" (csdo:​Description​Text) в составе сложного реквизита "Объект интеллектуальной собственности в заявлении" (ipcdo:​Registration​Form​IP​Object​Details) обязателен для заполнения
в корневом элементе "Сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.001) в составе реквизита "Правообладатель" (ipcdo:​Rightholder​Details), входящего в состав сложного реквизита "Объект интеллектуальной собственности в заявлении" (ipcdo:​Registration​Form​I​P​Object​Details), обязательны для заполнения реквизиты "Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code), "Наименование субъекта" (csdo:​Subject​Name), "Краткое наименование субъекта" (csdo:​Subject​Brief​Name), "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:​Taxpayer​Id), "Адрес" (ccdo:​Subject​Address​Details), "Контактный реквизит" (ccdo:​Communication​Details), "Сотрудник организации" (ipcdo:​Officer​Details)
в корневом элементе "Сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.001) если в составе сложного реквизита "Регистрационная форма объекта интеллектуальной собственности" (ipcdo:​I​P​Object​Registration​Form​Details) заполнен реквизит "Представитель" (ipcdo:​Representative​Details), то в составе реквизита "Представитель" (ipcdo:​Representative​Details) обязательны для заполнения реквизиты "Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code), "Наименование субъекта" (csdo:​Subject​Name), "Краткое наименование субъекта" (csdo:​Subject​Brief​Name), "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:​Taxpayer​Id), "Адрес" (ccdo:​Subject​Address​Details), "Контактный реквизит" (ccdo:​Communication​Details), "Сотрудник организации" (ipcdo:​Officer​Details), "Доверенность" (ipcdo: ​Letter​Of​Attorney​Details)
в корневом элементе "Сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.001) если реквизит "Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code) в составе сложных реквизитов "Правообладатель" (ipcdo:​Rightholder​Details), "Представитель" (ipcdo:​Representative​Details) имеет значение "RU", то составах сложных реквизитов "Правообладатель" (ipcdo:​Rightholder​Details), "Представитель" (ipcdo:​Representative​Details) реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) может быть заполнен
в корневом элементе "Сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.001)
в составе реквизита "Документ, подтверждающий исключительное право на объект интеллектуальной собственности" (ipcdo:​Copyright​Document​Details) реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:​I​P​Doc​Kind​Name) обязателен
к заполнению
в корневом элементе "Сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.001) реквизиты "Товар в соответствии с МКТУ" (ipcdo:​Goods​Base​Details), "Ключевое слово" (csdo:​Keyword​Name) в составе сложного реквизита "Объект интеллектуальной собственности в заявлении" (ipcdo:​Registration​Form​IP​Object​Details) обязательны для заполнения, если реквизит "Код вида объекта интеллектуальной собственности" (ipsdo:​IP​Object​Kind​Code) в составе сложного реквизита "Объект интеллектуальной собственности
в заявлении" (ipcdo:​Registration​Form​IP​Object​Details) имеет значение "ТЗ" ‒ товарный знак
в корневом элементе "Сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.001) реквизиты "Номер класса МКТУ" (ipsdo:​Goods​Class​Code), "Наименование товара (услуги)" (ipsdo:​Goods​Name) в составе реквизита "Товар в соответствии с МКТУ" (ipcdo:​Goods​Base​Details) обязательны для заполнения

"Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері" (R.IP.SP.01.001) түбірлік элементінде "Зияткерлік меншік объектісін Одақтың зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініш" (ipcdo:​I​P​Object​Application​Details) күрделі деректемесінің бір жазбасында "Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері" (R.IP.SP.01.001) түбірлік элементінде "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нысаны" (ipcdo: ​IP​Object​Registration​Form​Details) деректемесімен байланысты "Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нысаны" (ipcdo: ​IP​Object​Registration​Form​Details) деректемесінің бірнеше жазбасы берілуі мүмкін және "Бірыңғай тізілімге қосылған зияткерлік меншік объектісіне жататын мәліметтер" (doc:​Registry​I​P​Object​Volatile​Details) жазбасының бірнешеуі берілуі мүмкін
5
"Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері" (R.IP.SP.01.001) түбірлік элементінде "Өтініштегі зияткерлік меншік объектісі" (ipcdo:​Registration​Form​IP​Object​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік объектісі түрінің коды" (ipsdo:​IP​Object​Kind​Code) деректемесінде мына мәндердің бірі болады:
"АП" ‒ авторлық құқық объектісі;
"СП" ‒ аралас құқықтар объектісі;
"ТЗ" ‒ тауар белгісі
6
"Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері" (R.IP.SP.01.001) түбірлік элементінде "Өтініштегі зияткерлік меншік объектісі" (ipcdo:​Registration​Form​IP​Object​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Сипаттамасы" (csdo:​Description​Text) деректемесі толтыру үшін міндетті
7
"Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері" (R.IP.SP.01.001) түбірлік элементінде "Өтініштегі зияткерлік меншік объектісі" (ipcdo:​Registration​Form​I​P​Object​Details) күрделі деректемесінің құрамына кіретін "Құқық иеленуші" (ipcdo:​Rightholder​Details) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Субъектінің атауы" (csdo:​Subject​Name), "Субъектінің қысқаша атауы" (csdo:​Subject​Brief​Name), "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:​Taxpayer​Id), "Мекенжай" (ccdo:​Subject​Address​Details), "Қатынас жасау деректемесі" (ccdo:​Communication​Details), "Ұйым қызметкері" (ipcdo:​Officer​Details) деректемелері толтыру үшін міндетті
8
"Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері" (R.IP.SP.01.001) түбірлік элементінде егер "Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нысаны" (ipcdo:​I​P​Object​Registration​Form​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Өкіл" (ipcdo:​Representative​Details) деректемесі толтырылған болса, онда "Өкіл" (ipcdo:​Representative​Details) деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Субъектінің атауы" (csdo:​Subject​Name), "Субъектінің қысқаша атауы" (csdo:​Subject​Brief​Name), "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:​Taxpayer​Id), "Мекенжай" (ccdo:​Subject​Address​Details), "Қатынас жасау деректемесі" (ccdo:​Communication​Details), "Ұйым қызметкері" (ipcdo:​Officer​Details), "Сенімхат" (ipcdo: ​Letter​Of​Attorney​Details) деректемелері толтыру үшін міндетті
9
"Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері" (R.IP.SP.01.001) түбірлік элементінде егер "Құқық иеленуші" (ipcdo:​Rightholder​Details), "Өкіл" (ipcdo:​Representative​Details) күрделі деректемелерінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) "RU" мәніне ие болса, онда "Құқық иеленуші" (ipcdo:​Rightholder​Details), "Өкіл" (ipcdo:​Representative​Details) күрделі деректемелерінің құрамындағы "Есепке қою себебінің коды" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) толтырылуы мүмкін
10
"Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері" (R.IP.SP.01.001) түбірлік элементінде "Зияткерлік меншік объектісіне айрықша құқықты растайтын құжат" (ipcdo:​Copyright​Document​Details) деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:​I​P​Doc​Kind​Name) деректемесі толтыру үшін міндетті
11
"Өтініштегі зияткерлік меншік объектісі" (ipcdo:​Registration​Form​IP​Object​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік объектісі түрінің коды" (ipsdo:​IP​Object​Kind​Code) деректемесінің мәні "ТЗ" ‒ тауар белгісі болса, "Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері" (R.IP.SP.01.001) түбірлік элементінде "Өтініштегі зияткерлік меншік объектісі" (ipcdo:​Registration​Form​IP​Object​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "ТҚХС сәйкес тауар" (ipcdo:​Goods​Base​Details), "Түйінді сөз" (csdo:​Keyword​Name) деректемелері толтыру үшін міндетті
12
"Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері" (R.IP.SP.01.001) түбірлік элементінде "ТҚХС сәйкес тауар" (ipcdo:​Goods​Base​Details) деректемесінің құрамындағы "ТҚХС сыныбының нөмірі" (ipsdo:​Goods​Class​Code), "Тауардың (қызметтер көрсетудің) атауы" (ipsdo:​Goods​Name) деректемелері толтыру үшін міндетті
13

в корневом элементе "Сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.001) реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС" (csdo:​Commodity​Code) в составе сложного реквизита "Заявление о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности Союза" (ipcdo:​I​P​Object​Application​Details) обязателен для заполнения и содержит значение кода из справочника ТН ВЭД ЕАЭС на уровне не менее 6 знаков.
в корневых элементах "Сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.001) и "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) если реквизит "Удостоверение личности" (ccdo:​Identity​Doc​V3​Details) заполнен, то в его составе реквизиты "Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code), "Наименование вида документа" (csdo:​Doc​Kind​Name), "Серия документа" (csdo:​Doc​Series​Id), "Дата документа" (csdo:​Doc​Creation​Date), "Наименование уполномоченного органа государства-члена" (csdo:​Authority​Name) обязательны для заполнения
в корневых элементах "Сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.001) и "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) если реквизит "Контактный реквизит" (ccdo:​Communication​Details) заполнен, то в его составе реквизит "Код вида связи" (csdo:​Communication​Channel​Code) имеет значения:
"TE" – телефон;
"EM" – электронная почта
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) реквизит "Код вида адреса" (csdo:​Address​Kind​Code)
в составе реквизит "Адрес" (ccdo:​Subject​Address​Details), входящего в сложный реквизит "Лицо, уполномоченное для контакта" (ipcdo:​Authorized​Contact​Entity​Details), имеет значение "3" – почтовый адрес
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе сложного реквизита "Сведения, относящиеся
к объектам интеллектуальной собственности, включенным в единый реестр" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Volatile​Details) обязательны для заполнения реквизиты "Сведения об обороте товаров" (ipcdo:​Goods​Circulation​Details), "Описание обстоятельства изъятия" (ipsdo:​Protection​Exemption​Text), "Лицо, уполномоченное для контакта" (ipcdo:​Authorized​Contact​Entity​Details), "Входящий номер заявления" (ipsdo:​Application​Id), "Номер регистрационной формы объекта интеллектуальной собственности" (ipsdo:​Registration​Form​Id), "Регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности" (ipsdo:​IP​Object​Id), "Лицо, подписавшее документ" (ipcdo:​Signatory​Details)
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе сложного реквизита "Сведения об обороте товаров" (ipcdo:​Goods​Circulation​Details) атрибут "Код вида оборота товаров" (атрибут kind​Code) должен иметь одно из значений:
"01" – оборот оригинальных товаров;
"02" – оборот товаров, обладающих признаками нарушения прав на объекты интеллектуальной собственности
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе сложного реквизита "Сведения об обороте товаров" (ipcdo:​Goods​Circulation​Details) обязательны для заполнения реквизиты "Лицо, вовлеченное в оборот товара" (ipcdo:​Goods​Circulation​Party​Details), "Логистическая операция" (ipcdo:​Logistic​Operation​Details), "Описание товара" (ipcdo:​Goods​Description​Details)
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе реквизита "Описание товара" (ipcdo:​Goods​Description​Details) реквизит "Наименование продукта" (csdo:​Product​Name) обязателен для заполнения
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе реквизитов "Лицо, вовлеченное в оборот товара" (ipcdo:​Goods​Circulation​Party​Details), "Лицо, уполномоченное для контакта" (ipcdo:​Authorized​Contact​Entity​Details) обязательны для заполнения реквизиты "Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code), "Наименование субъекта" (csdo:​Subject​Name), "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:​Taxpayer​Id),
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе реквизита "Лицо, вовлеченное в оборот товара" (ipcdo:​Goods​Circulation​Party​Details), входящего в состав сложного реквизита "Сведения об обороте товаров" (ipcdo:​Goods​Circulation​Details), если реквизит "Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code) имеет значение "RU" и реквизит "Наименование субъекта" (csdo:​Subject​Name) имеет значение полного наименования хозяйствующего субъекта, то реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) обязателен к заполнению
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе реквизита ФИО" (ccdo:​Full​Name​Details), входящего в состав сложного реквизита "Сотрудник организации" (ipcdo:​Officer​Details), обязательны для заполнения реквизиты "Имя" (csdo:​First​Name), "Отчество" (csdo:​Middle​Name), "Фамилия" (csdo:​Last​Name)
в составе реквизита "ФИО" (ccdo:​Full​Name​Details)
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе реквизита "Логистическая операция" (ipcdo:​Logistic​Operation​Details) обязательны для заполнения реквизиты "Таможенный орган" (ccdo:​Customs​Office​Details), "Пункт маршрута" (ccdo:​Route​Point​V2​Details), "Описание товара" (ipcdo:​Goods​Description​Details)
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе реквизита "Логистическая операция" (ipcdo:​Logistic​Operation​Details), реквизит "Код вида логистической операции" (ipsdo:​Logistic​Operation​Kind​Code) имеет одно из значений:
"01" - перевозка;
"02" - хранение
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) реквизит "Порядковый номер" (csdo:​Object​Ordinal)
в составе реквизита "Пункт маршрута" (ccdo:​Route​Point​V2​Details) обязателен для заполнения
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе реквизита "Пункт маршрута" (ccdo:​Route​Point​V2​Details) реквизит "Код вида пункта маршрута" (csdo:​Route​Point​Kind​Code) имеет одно из значений:
"01" - начальный;
"02" - промежуточный;
"03" - конечный

"Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері" (R.IP.SP.01.001) түбірлік элементінде "Зияткерлік меншік объектісін Одақтың зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініш" (ipcdo:​I​P​Object​Application​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды" (csdo:​Commodity​Code) деректемесі толтыру үшін міндетті және ЕАЭО СЭҚ ТН анықтамалығының кемінде 6 белгі деңгейіндегі код мәнін қамтиды
14
"Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері" (R.IP.SP.01.001) және "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементтерінде "Жеке куәлік" (ccdo:​Identity​Doc​V3​Details) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Құжат түрінің атауы" (csdo:​Doc​Kind​Name), "Құжат сериясы" (csdo:​Doc​Series​Id), "Құжаттың күні" (csdo:​Doc​Creation​Date), "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы" (csdo:​Authority​Name) деректемелері толтыру үшін міндетті
15
"Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері" (R.IP.SP.01.001) және "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементтерінде "Қатынас жасау деректемесі" (ccdo:​Communication​Details) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамындағы "Байланыс түрінің коды" (csdo:​Communication​Channel​Code) деректемесінің мәні мынадай болады:
"TE" – телефон;
"EM" – электронды почта
16
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Қатынас жасауға уәкілеттік берілген тұлға" (ipcdo:​Authorized​Contact​Entity​Details) күрделі деректемесінің құрамына кіретін "Мекенжай" (ccdo:​Subject​Address​Details) деректемесінің құрамындағы "Мекенжай түрінің коды" (csdo:​Address​Kind​Code) деректемесінің мәні
"3" – почта мекенжайы болады
17
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Бірыңғай тізілімге қосылған зияткерлік меншік объектілеріне жататын мәліметтер" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Volatile​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тауарлардың айналымы туралы мәліметтер" (ipcdo:​Goods​Circulation​Details), "Алып қою мән-жайының сипаттамасы" (ipsdo:​Protection​Exemption​Text), "Қатынас жасауға уәкілеттік берілген тұлға" (ipcdo:​Authorized​Contact​Entity​Details), "Өтініштің кіріс нөмірі" (ipsdo:​Application​Id), "Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нысанының нөмірі" (ipsdo:​Registration​Form​Id), "Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:​IP​Object​Id), "Құжатқа қол қойған тұлға" (ipcdo:​Signatory​Details) деректемелері толтыру үшін міндетті
18
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Тауарлардың айналымы туралы мәліметтер" (ipcdo:​Goods​Circulation​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тауарлар айналымы түрінің коды" (kind​Code атрибуты) атрибутының мәні мыналардың бірі болуға тиіс:
"01" – түпнұсқа тауарлардың айналымы;
"02" – зияткерлік меншік объектілеріне құқықтардың бұзылу белгілері бар тауарлардың айналымы
19
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Тауарлардың айналымы туралы мәліметтер" (ipcdo:​Goods​Circulation​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тауарлардың айналымына тартылған тұлға" (ipcdo:​Goods​Circulation​Party​Details), "Логистикалық операция" (ipcdo:​Logistic​Operation​Details), "Тауардың сипаттамасы" (ipcdo:​Goods​Description​Details) деректемелері толтыру үшін міндетті
20
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Тауардың сипаттамасы" (ipcdo:​Goods​Description​Details) деректемесінің құрамында "Өнімнің атауы" (csdo:​Product​Name) деректемесі толтыру үшін міндетті
21
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Тауарлардың айналымына тартылған тұлға" (ipcdo:​Goods​Circulation​Party​Details), "Қатынас жасауға уәкілеттік берілген тұлға" (ipcdo:​Authorized​Contact​Entity​Details) деректемелерінің құрамында "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Субъектінің атауы" (csdo:​Subject​Name), "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:​Taxpayer​Id) деректемелері толтыру үшін міндетті
22
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Тауарлардың айналымы туралы мәліметтер" (ipcdo:​Goods​Circulation​Details) күрделі деректемесінің құрамына кіретін "Тауарлардың айналымына тартылған тұлға" (ipcdo:​Goods​Circulation​Party​Details) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU" болса және "Субъектінің атауы" (csdo:​Subject​Name) деректемесінің мәні шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы болса, онда "Есепке қою себебінің коды" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) деректемесі толтыру үшін міндетті
23
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Ұйым қызметкері" (ipcdo:​Officer​Details) күрделі деректемесінің құрамына кіретін "ТАӘ" (ccdo:​Full​Name​Details) деректемесінің құрамында "Аты" (csdo:​First​Name), "Әкесінің аты" (csdo:​Middle​Name), "Тегі" (csdo:​Last​Name) деректемелері толтыру үшін міндетті
24
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Логистикалық операция" (ipcdo:​Logistic​Operation​Details) деректемесінің құрамында "Кеден органы" (ccdo:​Customs​Office​Details), "Маршрут пункті" (ccdo:​Route​Point​V2​Details), "Тауардың сипаттамасы" (ipcdo:​Goods​Description​Details) деректемелері толтыру үшін міндетті
25
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Логистикалық операция" (ipcdo:​Logistic​Operation​Details) деректемесінің құрамында "Логистикалық операция түрінің коды" (ipsdo:​Logistic​Operation​Kind​Code) деректемесінің мәні мыналардың біреуі болады:
"01" - тасымалдау;
"02" - сақтау
26
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Маршрут пункті" (ccdo:​Route​Point​V2​Details) деректемесінің құрамында "Реттік нөмірі" (csdo:​Object​Ordinal) деректемесі толтыру үшін міндетті
27
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Маршрут пункті" (ccdo:​Route​Point​V2​Details) деректемесінің құрамында "Маршрут пункті түрінің коды" (csdo:​Route​Point​Kind​Code) деректемесінің мәні мыналардың біреуі болады:
"01" - бастапқы;
"02" - аралық;
"03" - соңғы
28

в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003), если есть записи, в которых значения аналогичных реквизитов больше или меньше значения реквизита "Порядковый номер" (csdo:​Object​Ordinal) в составе реквизита "Пункт маршрута" (ccdo:​Route​Point​V2​Details), то реквизит "Код вида пункта маршрута" (csdo:​Route​Point​Kind​Code) в составе реквизита "Пункт маршрута" (ccdo:​Route​Point​V2​Details) имеет значение "02" (промежуточный)
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003), если в составе реквизита "Логистическая операция" (ipcdo:​Logistic​Operation​Details) реквизит "Код вида логистической операции" (ipsdo:​Logistic​Operation​Kind​Code) имеет значение "01" (перевозка); то реквизиты "Пункт пропуска" (ipcdo:​Border​Checkpoint​Details), "Код вида транспорта" (csdo:​Transport​Mode​Code) в составе реквизита "Логистическая операция" (ipcdo:Logistic​Operation​Details) обязательны к заполнению и если реквизит "Код вида логистической операции" (ipsdo:​Logistic​Operation​Kind​Code) имеет значение "02" (хранение), то реквизиты "Пункт пропуска" (ipcdo:​Border​Checkpoint​Details), "Код вида транспорта" (csdo:​Transport​Mode​Code) в составе реквизита "Логистическая операция" (ipcdo:​Logistic​Operation​Details), не заполняются
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе реквизита "Таможенный орган" (ccdo:​Customs​Office​Details) обязательны для заполнения реквизиты "Код таможенного органа" (csdo:​Customs​Office​Code), "Наименование таможенного органа" (csdo:​Customs​Office​Name), "Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code), "Адрес" (ccdo:​Object​Address​Details)
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе реквизитов "Пункт маршрута" (ccdo:​Route​Point​V2​Details), "Таможенный орган" (ccdo:​Customs​Office​Details), "Лицо, уполномоченное для контакта" (ipcdo:​Authorized​Contact​Entity​Details) реквизит "Адрес" (ccdo:​Object​Address​Details) содержит в своем составе реквизиты, обязательные для заполнения
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе реквизита "Пункт маршрута" (ccdo:​Route​Point​V2​Details) реквизиты "Наименование (название) места" (csdo:​Location​Name), "Код места совершения грузовых операций" (csdo:​Cargo​Handling​Location​Code)обязательны для заполнения
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) реквизит "Код роли субъекта в обороте товаров" (ipsdo:​Googs​Circulation​Party​Role​Code) в составе сложного реквизита "Объект интеллектуальной собственности в заявлении" (ipcdo:​Registration​Form​IP​Object​Details) обязателен для заполнения. Значение реквизита должно соответствовать одному из следующих значений:
"10" – грузополучатель;
"20" – импортер;
"30" – лицензиат;
"50" – перевозчик;
"60" – производитель;
"90" – экспортер
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе реквизита "Лицо, уполномоченное для контакта" (ipcdo:​Authorized​Contact​Entity​Details), если реквизит "Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code) имеет значение "RU" и реквизит "Наименование субъекта" (csdo:​Subject​Name) имеет значение полного наименования хозяйствующего субъекта, то реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) обязателен к заполнению

"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде осындай деректемелердің мәндері "Маршрут пункті" (ccdo:​Route​Point​V2​Details) деректемесінің құрамында "Реттік нөмірі" (csdo:​Object​Ordinal) деректемесінің мәнінен көп немесе аз болған жазбалар болса, онда "Маршрут пункті" (ccdo:​Route​Point​V2​Details) деректемесінің құрамында "Маршрут пункті түрінің коды" (csdo:​Route​Point​Kind​Code) деректемесінің мәні "02" (аралық) болады
29
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Логистикалық операция" (ipcdo:​Logistic​Operation​Details) деректемесінің құрамында "Логистикалық операция түрінің коды" (ipsdo:​Logistic​Operation​Kind​Code) деректемесінің мәні "01" (тасымалдау) болса; онда "Логистикалық операция" (ipcdo:Logistic​Operation​Details) деректемесінің құрамында "Өткізу пункті" (ipcdo:​Border​Checkpoint​Details), "Көлік түрінің коды" (csdo:​Transport​Mode​Code) деректемелері толтыру үшін міндетті және "Логистикалық операция түрінің коды" (ipsdo:​Logistic​Operation​Kind​Code) деректемесінің мәні "02" (сақтау) болса, онда "Логистикалық операция" (ipcdo:​Logistic​Operation​Details) деректемесінің құрамында "Өткізу пункті" (ipcdo:​Border​Checkpoint​Details), "Көлік түрінің коды" (csdo:​Transport​Mode​Code) деректемелері толтырылмайды
30
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Кеден органы" (ccdo:​Customs​Office​Details) деректемесінің құрамында "Кеден органының коды" (csdo:​Customs​Office​Code), "Кеден органының атауы" (csdo:​Customs​Office​Name), "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Мекенжай" (ccdo:​Object​Address​Details) деректемелері толтыру үшін міндетті
31
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Маршрут пункті" (ccdo:​Route​Point​V2​Details), "Кеден органы" (ccdo:​Customs​Office​Details), "Қатынас жасауға уәкілеттік берілген тұлға" (ipcdo:​Authorized​Contact​Entity​Details) деректемелерінің құрамында "Мекенжай" (ccdo:​Object​Address​Details) деректемесі өз құрамында толтыру үшін міндетті деректемелерді қамтиды
32
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Маршрут пункті" (ccdo:​Route​Point​V2​Details) деректемесінің құрамында "Жердің атауы (аты)" (csdo:​Location​Name), "Жүк операциялары жасалатын жердің коды" (csdo:​Cargo​Handling​Location​Code) деректемелері толтыру үшін міндетті
33
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Өтініштегі зияткерлік меншік объектісі" (ipcdo:​Registration​Form​IP​Object Details)​ күрделі деректемесінің құрамындағы "Тауарлар айналымындағы субъект рөлінің коды" (ipsdo:​Googs​Circulation​Party​Role​Code) деректемесі толтыру үшін міндетті. Деректеменің мәні мына мәндердің біріне сәйкес болуға тиіс:
"10" – жүк алушы;
"20" – импорттаушы;
"30" – лицензиат;
"50" – тасымалдаушы;
"60" – өндіруші;
"90" – экспорттаушы
34
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Қатынас жасауға уәкілеттік берілген тұлға" (ipcdo:​Authorized​Contact​Entity​Details) деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU" болса және "Субъектінің атауы" (csdo:​Subject​Name) деректемесінің мәні шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы болса, онда "Есепке қою себебінің коды" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) деректемесі толтыру үшін міндетті

30. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.001), передаваемых в сообщении "Сведения об отзыве заявления заявителем" (P.SP.01.MSG.003) приведены в таблице 19.
Таблица 19
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.001), передаваемых в сообщении "Сведения об отзыве заявления заявителем" (P.SP.01.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Заголовок электронного документа (сведений)" (ccdo:​E​Doc​Header) является обязательным для заполнения
31. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о решении уполномоченного органа" (R.IP.SP.01.004), передаваемых в сообщении "Отказ во включении объектов интеллектуальной собственности в единый реестр" (P.SP.01.MSG.004) приведены в таблице 20.
Таблица 20
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о решении уполномоченного органа" (R.IP.SP.01.004), передаваемых в сообщении "Отказ во включении объектов интеллектуальной собственности в единый реестр" (P.SP.01.MSG.004)
Код требования
Формулировка требования
1
в информационном ресурсе Комиссии, содержащем сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности
в единый реестр, должна быть запись с такими же значениями реквизитов "Входящий номер заявления" (ipsdo:​Application​Id), "Номер регистрационной формы объекта интеллектуальной собственности" (ipsdo:​Registration​Form​Id). При этом у такой записи значение реквизита "Наименование субъекта" (csdo:​Subject​Name) в составе сложного реквизита "Заявление о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности Союза" (ipcdo:​I​P​Object​Application​Details) должно соответствовать значению реквизита "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:​Business​Entity​Name) представленного электронного документа (сведений) "Сведения
о решении уполномоченного органа" (R.IP.SP.01.004)
2
реквизиты "Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code), "Наименование уполномоченного органа государства-члена" (csdo:​Authority​Name) в составе реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:​Unified​Authority​Details) и реквизит "Сотрудник организации" (ipcdo:​Officer​Details) обязательны для заполнения
3
реквизит "Наименование должности" (csdo:​Position​Name) в составе реквизита "Уполномоченный сотрудник" (ipcdo:​Authority​Officer​Details) и реквизиты "Наименование должности" (csdo:​Position​Name), "Контактный реквизит" (ccdo:​Communication​Details) в составе "Сотрудник организации" (ipcdo:​Officer​Details) обязательны для заполнения
4
в составе реквизита ФИО" (ccdo:​Full​Name​Details), входящего в состав реквизитов "Уполномоченный сотрудник" (ipcdo:​Authority​Officer​Details), "Сотрудник организации" (ipcdo:​Officer​Details), обязательны для заполнения реквизиты "Имя" (csdo:​First​Name), "Отчество" (csdo:​Middle​Name), "Фамилия" (csdo:​Last​Name) в составе реквизита "ФИО" (ccdo:FullNameDetails)
5
реквизит "Код решения уполномоченного органа" (csdo:​Authority​Decision​Code) должен иметь значение "0" (отказ во включении)
6
реквизит "Описание" (csdo:​Description​Text) обязателен для заполнения
7
реквизит "Код вида связи" (csdo:​Communication​Channel​Code) в составе реквизита "Контактный реквизит" (ccdo:​Communication​Details) должен быть заполнен и содержать одно или два следующих значения:
"TE" – телефон;
"EM" – электронная почта

30. "Өтініш берушінің өтінішті қайтарып алуы туралы мәліметтер" (P.SP.01.MSG.003) хабарында берілетін "Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері" (R.IP.SP.01.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 19-кестеде келтірілген.
19-кесте
"Өтініш берушінің өтінішті қайтарып алуы туралы мәліметтер" (P.SP.01.MSG.003) хабарында берілетін "Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері" (R.IP.SP.01.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы" (ccdo:​E​Doc​Header) деректемесі толтыру үшін міндетті болып табылады
31. "Зияткерлік меншік субъектілерін бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту" (P.SP.01.MSG.004) хабарында берілетін "Уәкілетті органның шешімі туралы мәліметтер" (R.IP.SP.01.004) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 20-кестеде келтірілген.
20-кесте
"Зияткерлік меншік субъектілерін бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту" (P.SP.01.MSG.004) хабарында берілетін "Уәкілетті органның шешімі туралы мәліметтер" (R.IP.SP.01.004) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге қосу туралы өтініш мәліметтерін қамтитын Комиссияның ақпараттық ресурсында "Өтініштің кіріс нөмірі" (ipsdo:​Application​Id), "Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нысанының нөмірі" (ipsdo:​Registration​Form​Id) деректемелерінің мәндерімен бірдей жазба болуға тиіс. Бұл ретте мұндай жазбада "Зияткерлік меншік объектісін Одақтың зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініш" (ipcdo:​I​P​Object​Application​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Субъектінің атауы" (csdo:​Subject​Name) деректемесінің мәні ұсынылған "Уәкілетті органның шешімі туралы мәліметтер" (R.IP.SP.01.004) электрондық құжаттарының (мәліметтердің) "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo:​Business​Entity​Name) деректемесінің мәніне сәйкес болуға тиіс
2
"Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:​Unified​Authority​Details) деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы" (csdo:​Authority​Name) деректемелері және "Ұйым қызметкері" (ipcdo:​Officer​Details) деректемесі толтыру үшін міндетті
3
"Уәкілетті қызметкер" (ipcdo:​Authority​Officer​Details) деректемесінің құрамында "Лауазымның атауы" (csdo:​Position​Name) деректемесі және "Ұйым қызметкері" (ipcdo:​Officer​Details) құрамындағы "Лауазымның атауы" (csdo:​Position​Name), "Қатынас жасау деректемесі" (ccdo:​Communication​Details) деректемелері толтыру үшін міндетті
4
"Уәкілетті қызметкер" (ipcdo:​Authority​Officer​Details), "Ұйым қызметкері" (ipcdo:​Officer​Details) деректемелерінің құрамына кіретін "ТАӘ" (ccdo:​Full​Name​Details) деректемесінің құрамында "Аты" (csdo:​First​Name), "Әкесінің аты" (csdo:​Middle​Name), "Тегі" (csdo:​Last​Name) деректемелері толтыру үшін міндетті
5
"Уәкілетті орган шешімінің коды" (csdo:​Authority​Decision​Code) деректемесінің мәні "0" (қосудан бас тарту) болуға тиіс
6
"Сипаттамасы" (csdo:​Description​Text) деректемесі толтыру үшін міндетті
7
"Қатынас жасау деректемесі" (ccdo:​Communication​Details) деректемесінің құрамында "Байланыс түрінің коды" (csdo:​Communication​Channel​Code) деректемесі толтырылуға тиіс және мына мәндердің біреуін немесе екеуін қамтуға тиіс:
"TE" – телефон;
"EM" – электронды почта

33. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Обобщенная структура электронного документа (сведений)" (R.010), передаваемых в сообщении "Уведомление о включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.MSG.006) приведены в таблице 22.
Таблица 22
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Обобщенная структура электронного документа (сведений)" (R.010), передаваемых в сообщении "Уведомление о включении объекта в единый реестр" (P.SP.01.MSG.006)
Код требования
Формулировка требования
электронный документ (сведения) "Обобщенная структура электронного документа (сведений)" (R.010) должен включать в себя корневые элементы из следующего перечня электронных документов (сведений): "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002) и "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003)
в корневом элементе "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002) и "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) реквизит "Заголовок электронного документа (сведений)" (ccdo:​E​Doc​Header) является обязательным для заполнения
в корневом элементе "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002) значение реквизита "Регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности" (ipsdo:​IP​Object​Id) в составе сложного реквизита "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details) соответствует в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) значению реквизита "Регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности" (ipsdo: ​IP​Object​Id) в составе сложного реквизита "Сведения, относящиеся к объектам интеллектуальной собственности, включенным в единый реестр" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Volatile​Details),
в корневом элементе "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002) передается одна запись реквизита "Регистрационная форма объекта интеллектуальной собственности" (ipcdo: ​IP​Object​Registration​Form​Details) и могут передаваться несколько записей "Сведения, относящиеся к объекту интеллектуальной собственности, включенному в единый реестр" (doc:​Registry​I​P​Object​Volatile​Details) в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003), связанных
с реквизитом "Регистрационная форма объекта интеллектуальной собственности" (ipcdo: ​IP​Object​Registration​Form​Details) в корневом элементе "Сведения Единого реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002)
в корневом элементе "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002) реквизит "Код вида объекта интеллектуальной собственности" (ipsdo:​IP​Object​Kind​Code) в составе сложного реквизита "Cведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details) имеет одно из следующих значений:
"АП" ‒ объект авторского права;
"СП" ‒ объект смежных прав;
"ТЗ" ‒ товарный знак
в корневом элементе "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002) реквизит "Описание" (csdo:DescriptionText) в составе сложного реквизита "Cведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details) обязателен для заполнения
в корневом элементе "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002) в составе реквизита "Правообладатель" (ipcdo:​Rightholder​Details), входящего в состав сложного реквизита "Cведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details), обязательны для заполнения реквизиты "Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code), "Наименование субъекта" (csdo:​Subject​Name), "Краткое наименование субъекта" (csdo:​Subject​Brief​Name), "Адрес" (ccdo:​Subject​Address​Details), "Контактный реквизит" (ccdo:​Communication​Details), "Сотрудник организации" (ipcdo:​Officer​Details)
в корневом элементе "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002) если реквизит "Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code) в составе сложных реквизитов "Правообладатель" (ipcdo:​Rightholder​Details) имеет значение "RU", то составах сложных реквизитов "Правообладатель" (ipcdo:​Rightholder​Details) реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) может быть заполнен
в корневом элементе "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002) в составе реквизита "Документ, подтверждающий исключительное право на объект интеллектуальной собственности" (ipcdo:​Copyright​Document​Details) реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:​I​P​Doc​Kind​Name) обязателен
к заполнению
10
в корневом элементе "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002) реквизиты "Товар
в соответствии с МКТУ", (ipcdo:​Goods​Base​Details), "Ключевое слово" (csdo:​Keyword​Name) в составе сложного реквизита "Cведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details) обязателен для заполнения, если реквизит "Код вида объекта интеллектуальной собственности" (ipsdo:​IP​Object​Kind​Code) в составе сложного реквизита "Cведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details) имеет значение:
"ТЗ" ‒ товарный знак
11
в корневом элементе "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002) реквизиты "Номер класса МКТУ" (ipsdo:​Goods​Class​Code), "Наименование товара (услуги)" (ipsdo:​Goods​Name) в составе реквизита "Товар в соответствии с МКТУ" (ipcdo:​Goods​Base​Details) обязательны для заполнения
12

33. "Объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама" (P.SP.01.MSG.006) хабарында берілетін "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) жалпылама құрылымы" (R.010) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 22-кестеде келтірілген.
22-кесте
"Объектіні бірыңғай тізілімге қосу туралы хабарлама" (P.SP.01.MSG.006) хабарында берілетін "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) жалпылама құрылымы" (R.010) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) жалпылама құрылымы" (R.010) электрондық құжаты (мәліметтері) мына электрондық құжаттар (мәліметтер) тізбесінің түбірлік элементтерін қамтуға тиіс: "Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) және "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003)
2
"Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) және "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементтерінде "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы" (ccdo:​E​Doc​Header) деректемесі толтыру үшін міндетті болып табылады
3
"Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) түбірлік элементінде "Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:​IP​Object​Id) деректемесінің мәні "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Бірыңғай тізілімге қосылған зияткерлік меншік объектілеріне жататын мәліметтер" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Volatile​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo: ​IP​Object​Id) деректемесінің мәніне сәйкес келеді
4
"Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) түбірлік элементінде "Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нысаны" (ipcdo: ​IP​Object​Registration​Form​Details) деректемесінің бір жазбасы беріледі және "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Бірыңғай тізілімге қосылған зияткерлік меншік объектісіне жататын мәліметтер" (doc:​Registry​I​P​Object​Volatile​Details) деректемесінің "Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) түбірлік элементінде "Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нысаны" (ipcdo: ​IP​Object​Registration​Form​Details) деректемесімен байланысты бірнеше жазбасы берілуі мүмкін
5
"Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) түбірлік элементінде "Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік объектісі түрінің коды" (ipsdo:​IP​Object​Kind​Code) деректемесінің мәні мыналардың біреуі болады:
"АП" ‒ авторлық құқық объектісі;
"СП" ‒ аралас құқықтар объектісі;
"ТЗ" ‒ тауар белгісі
6
"Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) түбірлік элементінде "Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Сипаттамасы" (csdo:DescriptionText) деректемесі толтыру үшін міндетті
7
"Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) түбірлік элементінде "Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details) күрделі деректемесінің құрамына кіретін "Құқық иеленуші" (ipcdo:​Rightholder​Details) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Субъектінің атауы" (csdo:​Subject​Name), "Субъектінің қысқаша атауы" (csdo:​Subject​Brief​Name), "Мекенжай" (ccdo:​Subject​Address​Details), "Қатынас жасау деректемесі" (ccdo:​Communication​Details), "Ұйым қызметкері" (ipcdo:​Officer​Details) деректемелері толтыру үшін міндетті
8
"Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) түбірлік элементінде "Құқық иеленуші" (ipcdo:​Rightholder​Details) күрделі деректемелерінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU" болса, онда "Құқық иеленуші" (ipcdo:​Rightholder​Details) күрделі деректемелерінің құрамындағы "Есепке қою себебінің коды" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) деректемесі толтырылуы мүмкін
9
"Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) түбірлік элементінде "Зияткерлік меншік объектісіне айрықша құқықты растайтын құжат" (ipcdo:​Copyright​Document​Details) деректемесінің құрамында "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:​I​P​Doc​Kind​Name) деректемесі толтыру үшін міндетті
10
егер "Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік объектісі түрінің коды" (ipsdo:​IP​Object​Kind​Code) деректемесінің мәні:
"ТЗ" ‒ тауар белгісі болса,
"Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) түбірлік элементінде "Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "ТҚХС сәйкес тауар" (ipcdo:​Goods​Base​Details), "Түйінді сөз" (csdo:​Keyword​Name) деректемелері толтыру үшін міндетті
11
"Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) түбірлік элементінде "ТҚХС сәйкес тауар" (ipcdo:​Goods​Base​Details) деректемесінің құрамында "ТҚХС сыныбының нөмірі" (ipsdo:​Goods​Class​Code), "Тауардың (қызметтер көрсетудің) атауы" (ipsdo:​Goods​Name) деректемелері толтыру үшін міндетті
12

в корневом элементе "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002) реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС" (csdo:​Commodity​Code) в составе сложного реквизита "Заявление о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности Союза" (ipcdo:​I​P​Object​Application​Details) обязателен для заполнения и содержит значение кода из справочника ТН ВЭД ЕАЭС на уровне не менее 6 знаков
13
в корневом элементе "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002) реквизит "Код статуса" (csdo:​Status​Code) в составе реквизита "Статус" (ccdo:​Status​V2​Details) должен иметь значение "01" (включен в Единый реестр)
14
в корневом элементе "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002) реквизиты "Код вида документа" (csdo:​Doc​Kind​Code), "Наименование документа" (csdo:​Doc​Name), "Номер документа" (csdo:​Doc​Id), "Дата документа" (csdo:​Doc​Creation​Date), "Дата начала срока действия документа" (csdo:​Doc​Start​Date) в составе "Ссылка на документ" (ccdo:​Doc​Reference​Details) является обязательными для заполнения
15
в корневых элементах "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002) и "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) если реквизит "Удостоверение личности" (ccdo:​Identity​Doc​V3​Details) заполнен, то в его составе реквизиты "Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code), "Наименование вида документа" (csdo:​Doc​Kind​Name), "Серия документа" (csdo:​Doc​Series​Id), "Дата документа" (csdo:​Doc​Creation​Date), "Наименование уполномоченного органа государства-члена" (csdo:​Authority​Name) обязательны для заполнения
16
в корневых элементах "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002) и "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) если реквизит Контактный реквизит" (ccdo:​Communication​Details) заполнен, то в его составе реквизит "Код вида связи" (csdo:​Communication​Channel​Code) имеет значения:
"TE" – телефон;
"EM" – электронная почта
17
в корневых элементах "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002), "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) реквизит "Код вида адреса" (csdo:​Address​Kind​Code) в составе реквизит "Адрес" (ccdo:​Subject​Address​Details), входящего в сложный реквизит "Лицо, уполномоченное для контакта" (ipcdo:​Authorized​Contact​Entity​Details) имеет значение "3" – почтовый адрес
18
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе сложного реквизита "Сведения, относящиеся к объектам интеллектуальной собственности, включенным в единый реестр" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Volatile​Details) обязательны для заполнения реквизиты "Регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности" (ipsdo:​IP​Object​Id), "Сведения об обороте товаров" (ipcdo:​Goods​Circulation​Details), "Описание обстоятельства изъятия" (ipsdo:​Protection​Exemption​Text), "Лицо, уполномоченное для контакта" (ipcdo:​Authorized​Contact​Entity​Details), "Входящий номер заявления" (ipsdo:​Application​Id), "Номер регистрационной формы объекта интеллектуальной собственности" (ipsdo:​Registration​Form​Id), "Регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности" (ipsdo:​IP​Object​Id), "Лицо, подписавшее документ" (ipcdo:​Signatory​Details)
19
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе сложного реквизита "Сведения об обороте товаров" (ipcdo:​Goods​Circulation​Details) атрибут "Код вида оборота товаров" (атрибут kind​Code) должен иметь одно из значений:
"01" – оборот оригинальных товаров;
"02" – оборот товаров, обладающих признаками нарушения прав на объекты интеллектуальной собственности
20
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе сложного реквизита "Сведения об обороте товаров" (ipcdo:​Goods​Circulation​Details) обязательны для заполнения реквизиты "Лицо, вовлеченное в оборот товара" (ipcdo:​Goods​Circulation​Party​Details), "Логистическая операция" (ipcdo:​Logistic​Operation​Details), "Описание товара" (ipcdo:​Goods​Description​Details)
21
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе реквизита "Описание товара" (ipcdo:​Goods​Description​Details) реквизит "Наименование продукта" (csdo:​Product​Name) обязателен для заполнения
22
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе реквизитов "Лицо, вовлеченное в оборот товара" (ipcdo:​Goods​Circulation​Party​Details), "Лицо, уполномоченное для контакта" (ipcdo:​Authorized​Contact​Entity​Details) обязательны для заполнения реквизиты "Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code), "Наименование субъекта" (csdo:​Subject​Name), "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:​Taxpayer​Id),
23
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе реквизита "Лицо, вовлеченное в оборот товара" (ipcdo:​Goods​Circulation​Party​Details), входящего в состав сложного реквизита "Сведения об обороте товаров" (ipcdo:​Goods​Circulation​Details), если реквизит "Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code) имеет значение "RU" и реквизит "Наименование субъекта" (csdo:​Subject​Name) имеет значение полного наименования хозяйствующего субъекта, то реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) может быть заполнен
24
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе реквизита ФИО" (ccdo:FullNameDetails), входящего в состав сложного реквизита "Сотрудник организации" (ipcdo:​Officer​Details), обязательны для заполнения реквизиты "Имя" (csdo:​First​Name), "Отчество" (csdo:​Middle​Name), "Фамилия" (csdo:​Last​Name)
в составе реквизита "ФИО" (ccdo:​Full​Name​Details)
25
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе реквизита "Логистическая операция" (ipcdo:​Logistic​Operation​Details) обязательны для заполнения реквизиты "Таможенный орган" (ccdo:​Customs​Office​Details), "Пункт маршрута" (ccdo:​Route​Point​V2​Details), "Описание товара" (ipcdo:​Goods​Description​Details)
26
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе реквизита "Логистическая операция" (ipcdo:​Logistic​Operation​Details), реквизит "Код вида логистической операции" (ipsdo:​Logistic​Operation​Kind​Code) имеет одно из значений:
"01" - перевозка;
"02" - хранение
27
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) реквизит "Порядковый номер" (csdo:​Object​Ordinal)
в составе реквизита "Пункт маршрута" (ccdo:​Route​Point​V2​Details) обязателен для заполнения
28
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе реквизита "Пункт маршрута" (ccdo:​Route​Point​V2​Details) реквизит "Код вида пункта маршрута" (csdo:​Route​Point​Kind​Code) имеет одно из значений:
"01" - начальный;
"02" - промежуточный;
"03" - конечный
29

"Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) түбірлік элементінде "Зияткерлік меншік объектісін Одақтың зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініш" (ipcdo:​I​P​Object​Application​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды" (csdo:​Commodity​Code) деректемесі толтыру үшін міндетті және ЕАЭО СЭҚ ТН анықтамалығының кемінде 6 белгі деңгейіндегі код мәнін қамтиды
13
"Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) түбірлік элементінде "Мәртебесі" (ccdo:​Status​V2​Details) деректемесінің құрамында "Мәртебенің коды" (csdo:​Status​Code) деректемесінің мәні "01" (Бірыңғай тізілімге қосылған) болуға тиіс
14
"Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) түбірлік элементінде "Құжатқа сілтеме" (ccdo:​Doc​Reference​Details) құрамындағы "Құжат түрінің коды" (csdo:​Doc​Kind​Code), "Құжаттың атауы" (csdo:​Doc​Name), "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id), "Құжаттың күні" (csdo:​Doc​Creation​Date), "Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн" (csdo:​Doc​Start​Date) деректемелері толтыру үшін міндетті болып табылады
15
"Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) және "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементтерінде егер "Жеке куәлік" (ccdo:​Identity​Doc​V3​Details) деректемесі толтырылса, онда оның құрамындағы "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Құжат түрінің атауы" (csdo:​Doc​Kind​Name), "Құжат сериясы" (csdo:​Doc​Series​Id), "Құжаттың күні" (csdo:​Doc​Creation​Date), "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы" (csdo:​Authority​Name) деректемелері толтыру үшін міндетті
16
"Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) және "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементтерінде егер "Қатынас жасау деректемесі" (ccdo:​Communication​Details) толтырылса, онда оның құрамындағы "Байланыс түрінің коды" (csdo:​Communication​Channel​Code) деректемесінің мәні мынадай болады:
"TE" – телефон;
"EM" – электронды почта
17
"Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002), "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементтерінде "Қатынас жасауға уәкілеттік берілген тұлға" (ipcdo:​Authorized​Contact​Entity​Details) күрделі деректемесіне кіретін "Мекенжай" (ccdo:​Subject​Address​Details) деректемесінің құрамында "Мекенжай түрінің коды" (csdo:​Address​Kind​Code) деректемесінің мәні "3" – почта мекенжайы болады
18
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Бірыңғай тізілімге қосылған зияткерлік меншік объектілеріне жататын мәліметтер" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Volatile​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:​IP​Object​Id), "Тауарлардың айналымы туралы мәліметтер" (ipcdo:​Goods​Circulation​Details), "Алып қою мән-жайының сипаттамасы" (ipsdo:​Protection​Exemption​Text), "Қатынас жасауға уәкілеттік берілген тұлға" (ipcdo:​Authorized​Contact​Entity​Details), "Өтініштің кіріс нөмірі" (ipsdo:​Application​Id), "Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нысанының нөмірі" (ipsdo:​Registration​Form​Id), "Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:​IP​Object​Id), "Құжатқа қол қойған тұлға" (ipcdo:​Signatory​Details) деректемелері толтыру үшін міндетті
19
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Тауарлардың айналымы туралы мәліметтер" (ipcdo:​Goods​Circulation​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тауарлар айналымы түрінің коды" (kind​Code атрибуты) атрибутының мәні мына мәндердің бірі болуға тиіс:
"01" – түпнұсқа тауарлардың айналымы;
"02" – зияткерлік меншік объектілеріне құқықтардың бұзылу белгілері бар тауарлардың айналымы
20
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Тауарлардың айналымы туралы мәліметтер" (ipcdo:​Goods​Circulation​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Тауарлардың айналымына тартылған тұлға" (ipcdo:​Goods​Circulation​Party​Details), "Логистикалық операция" (ipcdo:​Logistic​Operation​Details), "Тауардың сипаттамасы" (ipcdo:​Goods​Description​Details) деректемелері толтыру үшін міндетті
21
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Тауардың сипаттамасы" (ipcdo:​Goods​Description​Details) деректемесінің құрамында "Өнімнің атауы" (csdo:​Product​Name) деректемесі толтыру үшін міндетті
22
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Тауарлардың айналымына тартылған тұлға" (ipcdo:​Goods​Circulation​Party​Details), "Қатынас жасауға уәкілеттік берілген тұлға" (ipcdo:​Authorized​Contact​Entity​Details) деректемелерінің құрамында толтыру "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Субъектінің атауы" (csdo:​Subject​Name), "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:​Taxpayer​Id) деректемелері толтыру үшін міндетті
23
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Тауарлардың айналымы туралы мәліметтер" (ipcdo:​Goods​Circulation​Details) күрделі деректемесінің құрамына кіретін "Тауарлардың айналымына тартылған тұлға" (ipcdo:​Goods​Circulation​Party​Details) деректемесінің құрамында егер "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU" болса және "Субъектінің атауы" (csdo:​Subject​Name) деректемесінің мәні шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы болса, онда "Есепке қою себебінің коды" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) деректемесі толтырылуы мүмкін
24
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде деректемесінің құрамында "Ұйым қызметкері" (ipcdo:​Officer​Details) күрделі деректемесінің құрамына кіретін "ТАӘ" (ccdo:​Full​Name​Details) деректемесінің құрамында "Аты" (csdo:​First​Name), "Әкесінің аты" (csdo:​Middle​Name), "Тегі" (csdo:​Last​Name) деректемелері толтыру үшін міндетті
25
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Логистикалық операция" (ipcdo:​Logistic​Operation​Details) деректемесінің құрамында "Кеден органы" (ccdo:​Customs​Office​Details), "Маршрут пункті" (ccdo:​Route​Point​V2​Details), "Тауардың сипаттамасы" (ipcdo:​Goods​Description​Details) деректемелері толтыру үшін міндетті
26
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Логистикалық операция" (ipcdo:​Logistic​Operation​Details) деректемесінің құрамында "Логистикалық операция түрінің коды" (ipsdo:​Logistic​Operation​Kind​Code) деректемесінің мәні мыналардың біреуі болады:
"01" - тасымалдау;
"02" - сақтау
27
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Маршрут пункті" (ccdo:​Route​Point​V2​Details) деректемесінің құрамында "Реттік нөмірі" (csdo:​Object​Ordinal) деректемесі толтыру үшін міндетті
28
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Маршрут пункті" (ccdo:​Route​Point​V2​Details) деректемесінің құрамында "Маршрут пункті түрінің коды" (csdo:​Route​Point​Kind​Code) деректемесінің мәні мыналардың біреуі болады:
"01" - бастапқы;
"02" - аралық;
"03" - соңғы
29

в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003), если в составе реквизита "Логистическая операция" (ipcdo:LogisticOperationDetails) реквизит "Код вида логистической операции" (ipsdo:​Logistic​Operation​Kind​Code) имеет значение "01" (перевозка); то реквизиты "Пункт пропуска" (ipcdo:​Border​Checkpoint​Details), "Код вида транспорта" (csdo:​Transport​Mode​Code) в составе реквизита "Логистическая операция" (ipcdo:Logistic​Operation​Details) обязательны к заполнению и если реквизит "Код вида логистической операции" (ipsdo:​Logistic​Operation​Kind​Code) имеет значение "02" (хранение), то реквизиты "Пункт пропуска" (ipcdo:​Border​Checkpoint​Details), "Код вида транспорта" (csdo:​Transport​Mode​Code) в составе реквизита "Логистическая операция" (ipcdo:​Logistic​Operation​Details), не заполняются
31
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе реквизита "Таможенный орган" (ccdo:​Customs​Office​Details) обязательны для заполнения реквизиты "Код таможенного органа" (csdo: ​Customs​Office​Code), "Наименование таможенного органа" (csdo:​Customs​Office​Name), "Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code), "Адрес" (ccdo:​Object​Address​Details)
32
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе реквизитов "Пункт маршрута" (ccdo:​Route​Point​V2​Details), "Таможенный орган" (ccdo:​Customs​Office​Details), "Лицо, уполномоченное для контакта" (ipcdo:​Authorized​Contact​Entity​Details) реквизит "Адрес" (ccdo:​Object​Address​Details) содержит в своем составе реквизиты, обязательные для заполнения
33
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе реквизита "Пункт маршрута" (ccdo:RoutePointV2Details) реквизиты "Наименование (название) места" (csdo:​Location​Name), "Код места совершения грузовых операций" (csdo:​Cargo​Handling​Location​Code) обязательны для заполнения
34
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) реквизит "Код роли субъекта в обороте товаров" (ipsdo:​Googs​Circulation​Party​Role​Code) в составе сложного реквизита "Объект интеллектуальной собственности в заявлении" (ipcdo:​Registration​Form​IP​Object​Details) обязателен для заполнения. Значение реквизита должно соответствовать одному из следующих значений:
"10" – грузополучатель;
"20" – импортер;
"30" – лицензиат;
"50" – перевозчик;
"60" – производитель;
"90" – экспортер
35
в корневом элементе "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) в составе реквизита "Лицо, уполномоченное для контакта" (ipcdo:​Authorized​Contact​Entity​Details), если реквизит "Код страны" (csdo:​Unified​Country​Code) имеет значение "RU" и реквизит "Наименование субъекта" (csdo:​Subject​Name) имеет значение полного наименования хозяйствующего субъекта, то реквизит "Код причины постановки на учет" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) может быть заполнен
36

"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Логистикалық операция" (ipcdo:​Logistic​Operation​Details) деректемесінің құрамында "Логистикалық операция түрінің коды" (ipsdo:​Logistic​Operation​Kind​Code) деректемесінің мәні "01" (тасымалдау) болса; онда "Логистикалық операция" (ipcdo:Logistic​Operation​Details) деректемесінің құрамында "Өткізу пункті" (ipcdo:​Border​Checkpoint​Details), "Көлік түрінің коды" (csdo:​Transport​Mode​Code) деректемелері толтыру үшін міндетті және "Логистикалық операция түрінің коды" (ipsdo:​Logistic​Operation​Kind​Code) деректемесінің мәні "02" (сақтау) болса, онда "Логистикалық операция" (ipcdo:​Logistic​Operation​Details) деректемесінің құрамында "Өткізу пункті" (ipcdo:​Border​Checkpoint​Details), "Көлік түрінің коды" (csdo:​Transport​Mode​Code) деректемелері толтырылмайды
31
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Кеден органы" (ccdo:​Customs​Office​Details) деректемесінің құрамында "Кеден органының коды" (csdo:​Customs​Office​Code), "Кеден органының атауы" (csdo:​Customs​Office​Name), "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code), "Мекенжай" (ccdo:​Object​Address​Details) деректемелері толтыру үшін міндетті
32
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Маршрут пункті" (ccdo:​Route​Point​V2​Details), "Кеден органы" (ccdo:​Customs​Office​Details), "Қатынас жасауға уәкілеттік берілген тұлға" (ipcdo:​Authorized​Contact​Entity​Details) деректемелерінің құрамында "Мекенжай" (ccdo:​Object​Address​Details) деректемесі өз құрамында толтыру үшін міндетті деректемелерді қамтиды
33
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Маршрут пункті" (ccdo:​Route​Point​V2​Details) деректемесінің құрамында "Жердің атауы (аты)" (csdo:​Location​Name), "Жүк операциялары жасалатын жердің коды" (csdo:​Cargo​Handling​Location​Code) деректемелері толтыру үшін міндетті
34
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Өтініштегі зияткерлік меншік объектісі" (ipcdo:​Registration​Form​IP​Object Details)​ күрделі деректемесінің құрамындағы "Тауарлар айналымындағы субъект рөлінің коды" (ipsdo:​Googs​Circulation​Party​Role​Code) деректемесі толтыру үшін міндетті. Деректеменің мәні мына мәндердің біріне сәйкес болуға тиіс:
"10" – жүк алушы;
"20" – импорттаушы;
"30" – лицензиат;
"50" – тасымалдаушы;
"60" – өндіруші;
"90" – экспорттаушы
35
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементінде "Қатынас жасауға уәкілеттік берілген тұлға" (ipcdo:​Authorized​Contact​Entity​Details) деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:​Unified​Country​Code) деректемесінің мәні "RU" болса және "Субъектінің атауы" (csdo:​Subject​Name) деректемесінің мәні шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы болса, онда "Есепке қою себебінің коды" (csdo:​Tax​Registration​Reason​Code) деректемесі толтырылуы мүмкін
36

в "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002) и "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003) реквизиты "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) должна быть заполнена
37
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время"
(bdt: Date‌Time‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
38
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: Date‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD
34. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002), передаваемых в сообщении "Уведомление о внесении изменений (дополнений) в единый реестр" (P.SP.01.MSG.007) приведены в таблице 23.
Таблица 23
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002), передаваемых
в сообщении "Уведомление о внесении изменений (дополнений)
в единый реестр" (P.SP.01.MSG.007)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Заголовок электронного документа (сведений)" (ccdo:​E​Doc​Header) является обязательным для заполнения
2
в сообщении передается две записи реквизита "Сведения Единого реестра объектов интеллектуальной собственности" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details) изменяемая и измененная
3
в составе реквизита "Документ, подтверждающий исключительное право на объект интеллектуальной собственности" (ipcdo:​Copyright​Document​Details) реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:​I​P​Doc​Kind​Name) обязателен к заполнению
4
реквизит "Код статуса" (csdo:​Status​Code) в составе реквизита "Статус" (ccdo:​Status​V2​Details) для изменяемой записи может иметь одно из значений:
"01" – включен в Единый реестр;
"02" – изменен;
"03" – продлен срок защиты
5

"Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) мен "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) түбірлік элементтерінде "Ортақ ресурс жазбаларының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемелері толтырылуға тиіс
37
"Күні және уақыты" (bdt: Date‌Time‌Type) деректер типі бар деректемелердің мәндері YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақытты көрсету форматын білдіретін тіркелген символ
38
"Күні" (bdt: Date‌Type), деректер типі бар деректемелердің мәндері YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
34. "Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама" (P.SP.01.MSG.007) хабарында берілетін "Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 23-кестеде келтірілген.
23-кесте
"Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы хабарлама" (P.SP.01.MSG.007) хабарында берілетін "Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы" (ccdo:​E​Doc​Header) деректемесі толтыру үшін міндетті болып табылады
2
хабарда "Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай тізілімінің мәліметтері" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details) деректемесінің өзгертілетін және өзгертілген екі жазбасы беріледі
3
"Зияткерлік меншік объектісіне айрықша құқықты растайтын құжат" (ipcdo:​Copyright​Document​Details) деректемесінің құрамында "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:​I​P​Doc​Kind​Name) деректемесі толтыру үшін міндетті
4
"Мәртебесі" (ccdo:​Status​V2​Details) деректемесінің құрамында "Мәртебе коды" (csdo:​Status​Code) деректемесі өзгертілетін жазба үшін мына мәндердің бірін иеленуі мүмкін:
"01" – Бірыңғай тізілімге қосылған;
"02" – өзгертілген;
"03" – қорғау мерзімі ұзартылған
5

реквизит "Код статуса" (csdo:​Status​Code) в составе реквизита "Статус" (ccdo:​Status​V2​Details) для измененной записи должен иметь значение "02" (изменен)
6
реквизит "Конечная дата" (csdo:​End​Date) в составе сложного реквизита "Сведения Единого реестра объектов интеллектуальной собственности" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details) и реквизит "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:​Taxpayer​Id) в составе в составе сложных реквизитов "Правообладатель" (ipcdo:​Rightholder​Details) имеют одинаковое значение для изменяемой и измененной записи
7
реквизиты "Код вида документа" (csdo:​Doc​Kind​Code), "Наименование документа" (csdo:​Doc​Name), "Номер документа" (csdo:​Doc​Id), "Дата документа" (csdo:​Doc​Creation​Date), "Дата начала срока действия документа" (csdo:​Doc​Start​Date) в составе "Ссылка на документ" (ccdo:​Doc​Reference​Details) является обязательными для заполнения
8
для изменяемой записи реквизит "Конечная дата и время"
(csdo:​End​Date​Time) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) должен быть заполнен
9
для измененной записи реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) должна быть заполнена
10
для измененной записи значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должно быть больше значения реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) для изменяемой записи
11
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время"
(bdt: Date‌Time‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
12
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: Date‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD
13
в информационном ресурсе, хранящемся в информационной системе уполномоченного органа, должна содержаться запись
с регистрационным номером объекта интеллектуальной собственности, соотвествующим значению реквизита "Регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности"
(ipsdo:​I​P​Object​Id), указанном в передаваемых записях
35. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002), передаваемых в сообщении "Уведомление о продлении срока защиты" (P.SP.01.MSG.008) приведены в таблице 24.
Таблица 24
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002), передаваемых
в сообщении "Уведомление о продлении срока защиты" (P.SP.01.MSG.008)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Заголовок электронного документа (сведений)" (ccdo:​E​Doc​Header) является обязательным для заполнения
2
в сообщении передается две записи реквизита "Сведения Единого реестра объектов интеллектуальной собственности" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details) с ранее действующим сроком защиты (закрытая) и измененная (с продленным сроком защиты)
3
в составе реквизита "Документ, подтверждающий исключительное право на объект интеллектуальной собственности" (ipcdo:​Copyright​Document​Details) реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:​I​P​Doc​Kind​Name) обязателен к заполнению
4
в закрытой записи реквизит "Код статуса" (csdo:​Status​Code) в составе реквизита "Статус" (ccdo:​Status​V2​Details) может иметь одно из значений:
"01" – включен в Единый реестр;
"02" – изменен;
"03" – продлен срок защиты
5

"Мәртебесі" (ccdo:​Status​V2​Details) деректемесінің құрамында "Мәртебе коды" (csdo:​Status​Code) деректемесі өзгертілген жазба үшін "02" (өзгертілген) мәнін иеленуге тиіс
6
"Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай тізілімінің мәліметтері" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Соңғы күн" (csdo:​End​Date) деректемесі және "Құқық иеленуші" (ipcdo:​Rightholder​Details) күрделі деректемелерінің құрамындағы "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:​Taxpayer​Id) деректемесі өзгертілетін және өзгертілген жазба үшін бірдей мәнге ие болады
7
"Құжатқа сілтеме" (ccdo:​Doc​Reference​Details) құрамындағы "Құжат түрінің коды" (csdo:​Doc​Kind​Code), "Құжаттың атауы" (csdo:​Doc​Name), "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id), "Құжаттың күні" (csdo:​Doc​Creation​Date), "Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн" (csdo:​Doc​Start​Date) деректемелері толтыру үшін міндетті болып табылады
8
өзгертілетін жазба үшін "Ортақ ресурс жазбаларының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Соңғы күні және уақыты"
(csdo:​End​Date​Time) деректемесі толтырылуға тиіс
9
өзгертілген жазба үшін "Ортақ ресурс жазбаларының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
10
өзгертілген жазба үшін "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні өзгертілетін жазба үшін "Соңғы күні және уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәнінен артық болуға тиіс
11
"Күні және уақыты" (bdt: Date‌Time‌Type) деректер типі бар деректемелердің мәндері YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақытты көрсету форматын білдіретін тіркелген символ
12
"Күні" (bdt: Date‌Type), деректер типі бар деректемелердің мәндері YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
13
уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде сақталып тұрған ақпараттық ресурста берілетін жазбаларда көрсетілген зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі "Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:​I​P​Object​Id) деректемесінің мәніне сәйкес келетін жазба болуға тиіс
35. "Қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама" (P.SP.01.MSG.008) хабарында берілетін "Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 24-кестеде келтірілген.
24-кесте
"Қорғау мерзімін ұзарту туралы хабарлама" (P.SP.01.MSG.008) хабарында берілетін "Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы" (ccdo:​E​Doc​Header) деректемесі толтыру үшін міндетті болып табылады
2
хабарда "Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай тізілімінің мәліметтері" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details) деректемесінің бұрын қолданылған (жабық) және өзгертілген (қорғау мерзімі ұзартылған) қорғау мерзімі бар екі жазба беріледі
3
"Зияткерлік меншік объектісіне айрықша құқықты растайтын құжат" (ipcdo:​Copyright​Document​Details) деректемесінің құрамында "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:​I​P​Doc​Kind​Name) деректемесі толтыру үшін міндетті
4
"Мәртебесі" (ccdo:​Status​V2​Details) деректемесінің құрамында "Мәртебе коды" (csdo:​Status​Code) деректемесінің жабық жазбасында мына мәндердің бірі болуы мүмкін:
"01" – Бірыңғай тізілімге қосылған;
"02" – өзгертілген;
"03" – қорғау мерзімі ұзартылған
5

в записи, с продленным сроком защиты, реквизит "Код статуса" (csdo:​Status​Code) в составе реквизита "Статус" (ccdo:​Status​V2​Details) должен иметь значение "03" (продлен срок защиты)
6
реквизит "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:​Taxpayer​Id)
в составе сложных реквизитов "Правообладатель" (ipcdo:​Rightholder​Details) имеет одинаковое значение со значением аналогичного реквизита в закрытой записи и записи, с продленным сроком защиты
7
реквизиты "Код вида документа" (csdo:​Doc​Kind​Code), "Наименование документа" (csdo:​Doc​Name), "Номер документа" (csdo:​Doc​Id), "Дата документа" (csdo:​Doc​Creation​Date), "Дата начала срока действия документа" (csdo:​Doc​Start​Date) в составе "Ссылка на документ" (ccdo:​Doc​Reference​Details) является обязательными для заполнения
8
в закрытой записи реквизит "Конечная дата и время"
(csdo:​End​Date​Time) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) должен быть заполнен
9
в записи, с продленным сроком защиты, реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) должна быть заполнена
10
для записи, с продленным сроком защиты, значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должно быть больше значения реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) закрытой записи
11
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время"
(bdt: Date‌Time‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
12
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: Date‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD
13
в информационном ресурсе, хранящемся в информационной системе уполномоченного органа, должна содержаться запись
с регистрационным номером объекта интеллектуальной собственности, соотвествующим значению реквизита "Регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности"
(ipsdo:​I​P​Object​Id), указанном в передаваемых записях
36. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002), передаваемых в сообщении "Уведомление об исключении объекта из единого реестра" (P.SP.01.MSG.009) приведены в таблице 25.
Таблица 25
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002), передаваемых
в сообщении "Уведомление об исключении объекта из единого реестра" (P.SP.01.MSG.009)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Заголовок электронного документа (сведений)" (ccdo:​E​Doc​Header) является обязательным для заполнения
2
в сообщении передается одна запись реквизита "Сведения Единого реестра объектов интеллектуальной собственности" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details)
3
в информационном ресурсе, хранящемся в информационной системе уполномоченного органа, должна содержаться запись
с регистрационным номером объекта интеллектуальной собственности, соотвествующим значению реквизита "Регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности"
(ipsdo:​I​P​Object​Id)
4
в составе реквизита "Документ, подтверждающий исключительное право на объект интеллектуальной собственности" (ipcdo:​Copyright​Document​Details) реквизит "Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности" (ipsdo:​I​P​Doc​Kind​Name) обязателен к заполнению
5

қорғау мерзімі ұзартылған жазбада "Мәртебесі" (ccdo:​Status​V2​Details) деректемесінің құрамында "Мәртебе коды" (csdo:​Status​Code) деректемесінің мәні "03" (қорғау мерзімі ұзартылған) болуға тиіс
6
"Құқық иеленуші" (ipcdo:​Rightholder​Details) күрделі деректемелерінің құрамында "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:​Taxpayer​Id) деректемесінің мәні жабық жазбадағы және қорғау мерзімі ұзартылған жазбадағы осыған ұқсас деректеменің мәнімен бірдей болады
7
"Құжатқа сілтеме" (ccdo:​Doc​Reference​Details) құрамындағы "Құжат түрінің коды" (csdo:​Doc​Kind​Code), "Құжаттың атауы" (csdo:​Doc​Name), "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id), "Құжаттың күні" (csdo:​Doc​Creation​Date), "Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн" (csdo:​Doc​Start​Date) деректемелері толтыру үшін міндетті болып табылады
8
"Ортақ ресурс жазбаларының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы жабық жазбада "Соңғы күні және уақыты" (csdo:​End​Date​Time) деректемесі толтырылуға тиіс
9
қорғау мерзімі ұзартылған жазбада "Ортақ ресурс жазбаларының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
10
қорғау мерзімі ұзартылған жазба үшін "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні жабық жазбаның "Соңғы күні және уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәнінен артық болуға тиіс
11
"Күні және уақыты" (bdt: Date‌Time‌Type) деректер типі бар деректемелердің мәндері YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақытты көрсету форматын білдіретін тіркелген символ
12
"Күні" (bdt: Date‌Type), деректер типі бар деректемелердің мәндері YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
13
уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде сақталып тұрған ақпараттық ресурста берілетін жазбаларда көрсетілген зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі "Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:​I​P​Object​Id) деректемесінің мәніне сәйкес келетін жазба болуға тиіс
36. "Объектіні бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама" (P.SP.01.MSG.009) хабарында берілетін "Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 25-кестеде келтірілген.
25-кесте
"Объектіні бірыңғай тізілімнен алып тастау туралы хабарлама" (P.SP.01.MSG.009) хабарында берілетін "Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы" (ccdo:​E​Doc​Header) деректемесі толтыру үшін міндетті болып табылады
2
хабарда "Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай тізілімінің мәліметтері" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details) деректемесінің бір жазбасы беріледі
3
уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде сақталып тұрған ақпараттық ресурста берілетін жазбаларда көрсетілген зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі "Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:​I​P​Object​Id) деректемесінің мәніне сәйкес келетін жазба болуға тиіс
4
"Зияткерлік меншік объектісіне айрықша құқықты растайтын құжат" (ipcdo:​Copyright​Document​Details) деректемесінің құрамында "Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы" (ipsdo:​I​P​Doc​Kind​Name) деректемесі толтыру үшін міндетті
5

реквизит "Код статуса" (csdo:​Status​Code) в составе реквизита "Статус" (ccdo:​Status​V2​Details) должен иметь значение "04" (исключен)
6
реквизит "Конечная дата" (csdo:​End​Date) в составе сложного реквизита "Сведения Единого реестра объектов интеллектуальной собственности" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details) и реквизит "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:​Taxpayer​Id) в составе в составе сложных реквизитов "Правообладатель" (ipcdo:​Rightholder​Details) имеют одинаковое значение со значениями аналогичных реквизитов в существующей записи
7
реквизиты "Код вида документа" (csdo:​Doc​Kind​Code), "Наименование документа" (csdo:​Doc​Name), "Номер документа" (csdo:​Doc​Id), "Дата документа" (csdo:​Doc​Creation​Date), "Дата начала срока действия документа" (csdo:​Doc​Start​Date) в составе "Ссылка на документ" (ccdo:​Doc​Reference​Details) является обязательными для заполнения
8
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:​End​Date​Time) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) должен быть заполнен
9
значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должно быть меньше значения реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime)
10
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время"
(bdt: Date‌Time‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
11
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: Date‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD

"Мәртебесі" (ccdo:​Status​V2​Details) деректемесінің құрамында "Мәртебе коды" (csdo:​Status​Code) деректемесінің мәні "04" (алып тасталған) болуға тиіс
6
"Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай тізілімінің мәліметтері" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Соңғы күн" (csdo:​End​Date) деректемесі және "Құқық иеленуші" (ipcdo:​Rightholder​Details) күрделі деректемелерінің құрамындағы "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:​Taxpayer​Id) деректемесінің мәні тиісті жазбаның осыған ұқсас деректемелерінің мәндерімен бірдей болады
7
"Құжатқа сілтеме" (ccdo:​Doc​Reference​Details) құрамындағы "Құжат түрінің коды" (csdo:​Doc​Kind​Code), "Құжаттың атауы" (csdo:​Doc​Name), "Құжаттың нөмірі" (csdo:​Doc​Id), "Құжаттың күні" (csdo:​Doc​Creation​Date), "Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн" (csdo:​Doc​Start​Date) деректемелері толтыру үшін міндетті болып табылады
8
"Ортақ ресурс жазбаларының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Соңғы күні және уақыты" (csdo:​End​Date​Time) деректемесі толтырылуға тиіс
9
"Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні "Соңғы күні және уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәнінен кем болуға тиіс
10
"Күні және уақыты" (bdt: Date‌Time‌Type) деректер типі бар деректемелердің мәндері YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақытты көрсету форматын білдіретін тіркелген символ
11
"Күні" (bdt: Date‌Type), деректер типі бар деректемелердің мәндері YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс

37. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003), передаваемых в сообщении "Уведомление об изменении (дополнении) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.MSG.010) приведены в таблице 26.
Таблица 26
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003), передаваемых в сообщении "Уведомление об изменении (дополнении) сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.MSG.010)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Заголовок электронного документа (сведений)" (ccdo:​E​Doc​Header) является обязательным для заполнения
2
передается две записи реквизита "Сведения, относящиеся к объектам интеллектуальной собственности, включенным в единый реестр" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Volatile​Details) изменяемая и измененная
3
в информационном ресурсе, хранящемся в информационной системе уполномоченного органа, должна содержаться запись
с регистрационным номером объекта интеллектуальной собственности, соотвествующим значению реквизита "Регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности" (ipsdo:​I​P​Object​Id), содержащемся в передаваемых записях
4
для изменяемой записи реквизит "Конечная дата и время"
(csdo:​End​Date​Time) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) должен быть заполнен
5
для измененной записи реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) должна быть заполнена
6
для измененной записи значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должно быть больше значения реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) для изменяемой записи
7
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время"
(bdt: Date‌Time‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
8
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: Date‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD

37. "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы хабарлама" (P.SP.01.MSG.010) хабарында берілетін "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 26-кестеде келтірілген.
26-кесте
"Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы хабарлама" (P.SP.01.MSG.010) хабарында берілетін "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы" (ccdo:​E​Doc​Header) деректемесі толтыру үшін міндетті болып табылады
2
"Бірыңғай тізілімге қосылған зияткерлік меншік объектілеріне жататын мәліметтер" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Volatile​Details) деректемесінің өзгертілетін және өзгертілген екі жазбасы беріледі
3
уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде сақталып тұрған ақпараттық ресурста берілетін жазбаларда көрсетілген зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі "Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі" (ipsdo:​I​P​Object​Id) деректемесінің мәніне сәйкес келетін жазба болуға тиіс
4
өзгертілетін жазба үшін "Ортақ ресурс жазбаларының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Соңғы күні және уақыты" (csdo:​End​Date​Time) деректемесі толтырылуға тиіс
5
өзгертілген жазба үшін "Ортақ ресурс жазбаларының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:​Resource​Item​Status​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
6
өзгертілген жазба үшін "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні өзгертілетін жазба үшін "Соңғы күні және уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәнінен артық болуға тиіс
7
"Күні және уақыты" (bdt: Date‌Time‌Type) деректер типі бар деректемелердің мәндері YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақытты көрсету форматын білдіретін тіркелген символ
8
"Күні" (bdt: Date‌Type), деректер типі бар деректемелердің мәндері YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс

38. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации о дате и времени обновления сведений единого реестра или сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.MSG.011) приведены в таблице 27.
Таблица 27
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации о дате и времени обновления сведений единого реестра или сведений, относящихся
к обороту товаров" (P.SP.01.MSG.011)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Идентификатор информационного объекта общего процесса" (csdo:​Information​Resource​Id) может иметь одно из значений:
единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности (P.SP.01.BEN.002);
сведения, относящиеся к обороту товаров(P.SP.01.BEN.003)
2
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:​Update​Date​Time) является обязательным для заполнения
39. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации об изменениях сведений единого реестра или сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.MSG.013) приведены в таблице 28.
Таблица 28
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации об изменениях сведений единого реестра или сведений, относящихся к обороту товаров" (P.SP.01.MSG.013)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Идентификатор информационного объекта общего процесса" (csdo:​Information​Resource​Id) может иметь одно из значений:
единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности (P.SP.01.BEN.002);
сведения, относящиеся к обороту товаров(P.SP.01.BEN.003)
2
реквизит "Идентификатор информационного объекта общего процесса" (csdo:​Information​Resource​Id) должен иметь значение: P.SP.01.BEN.002 в рамках транзакции "Получение информации
об изменениях, внесенных в единый реестр" (P.SP.01.TRN.011)
3
реквизит "Идентификатор информационного объекта общего процесса" (csdo:​Information​Resource​Id) должен иметь значение: P.SP.01.BEN.003 в рамках транзакции "Получение информации
об изменениях, внесенных в сведения, относящиеся к обороту товаров" (P.SP.01.TRN.008)
4
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:​Update​Date​Time) является обязательным для заполнения

38. "Бірыңғай тізілім мәліметтерінің немесе тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату" (P.SP.01.MSG.011) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 28-кестеде келтірілген.
27-кесте
"Бірыңғай тізілім мәліметтерінің немесе тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату" (P.SP.01.MSG.011) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Ортақ процестің ақпараттық объектісінің сәйкестендіргіші" (csdo:​Information​Resource​Id) деректемесі мына мәндердің бірін иеленуі мүмкін: зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімі P.SP.01.BEN.002); тауарлардың айналымына жататын мәліметтер (P.SP.01.BEN.003)
2
"Жаңартылған күні мен уақыты" (csdo:​Update​Date​Time) деректемесі толтыру үшін міндетті болып табылады
39. "Бірыңғай тізілім мәліметтерінің немесе тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері туралы ақпарат сұрату" (P.SP.01.MSG.013) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 28-кестеде келтірілген.
28-кесте
"Бірыңғай тізілім мәліметтерінің немесе тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері туралы ақпарат сұрату" (P.SP.01.MSG.013) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Ортақ процестің ақпараттық объектісінің сәйкестендіргіші" (csdo:​Information​Resource​Id) деректемесі мына мәндердің бірін иеленуі мүмкін:
зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімі (P.SP.01.BEN.002); тауарлардың айналымына жататын мәліметтер (P.SP.01.BEN.003)
2
"Ортақ процестің ақпараттық объектісінің сәйкестендіргіші" (csdo:​Information​Resource​Id) деректемесінің мәні мынадай болуға тиіс: P.SP.01.BEN.002 "Бірыңғай тізілімге енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.SP.01.TRN.011) транзакциясы шеңберінде
3
"Ортақ процестің ақпараттық объектісінің сәйкестендіргіші" (csdo:​Information​Resource​Id) деректемесінің мәні мынадай болуға тиіс: P.SP.01.BEN.003 "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтердің өзгерістері (толықтырылуы) туралы ақпарат алу" (P.SP.01.TRN.012) транзакциясы шеңберінде
4
"Жаңартылған күні мен уақыты" (csdo:​Update​Date​Time) деректемесі толтыру үшін міндетті болып табылады

40. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002), передаваемых в сообщении "Измененные сведения единого реестра" (P.SP.01.MSG.014) в таблице 29.
Таблица 29
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.002), передаваемых
в сообщении "Измененные сведения единого реестра" (P.SP.01.MSG.014)
Код требования
Формулировка требования
1
в составе сообщения могут передаваться несколько записей реквизита "Сведения Единого реестра объектов интеллектуальной собственности" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details)
41. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003), передаваемых в сообщении "Измененные сведения, относящиеся к обороту товаров" (P.SP.01.MSG.016) в таблице 30.
Таблица 30
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения, относящиеся к обороту товаров" (R.IP.SP.01.003), передаваемых в сообщении "Измененные сведения, относящиеся к обороту товаров" (P.SP.01.MSG.016)
Код требования
Формулировка требования
1
в составе сообщения могут передаваться несколько записей реквизита "Сведения, относящиеся к объектам интеллектуальной собственности, включенным в единый реестр" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Volatile​Details)
УТВЕРЖДЕНО
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 2 сентября 2019 г. № 148
Описание
форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящее Описание разработано в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Договор о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";

40. "Бірыңғай тізілімнің өзгертілген мәліметтері" (P.SP.01.MSG.014)хабарында берілетін "Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 29-кестеде келтірілген.
29-кесте
"Бірыңғай тізілімнің өзгертілген мәліметтері" (P.SP.01.MSG.014) хабарында берілетін "Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері" (R.IP.SP.01.002) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
хабардың құрамында "Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай тізілімінің мәліметтері" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Details) деректемесінің бірнеше жазбасы берілуі мүмкін
41. "Тауарлардың айналымына жататын өзгертілген мәліметтер" (P.SP.01.MSG.016) хабарында берілетін "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 30-кестеде келтірілген.
30-кесте
"Тауарлардың айналымына жататын өзгертілген мәліметтер" (P.SP.01.MSG.016) хабарында берілетін "Тауарлардың айналымына жататын мәліметтер" (R.IP.SP.01.003) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
хабардың құрамында "Бірыңғай тізілімге қосылған зияткерлік меншік объектілеріне жататын мәліметтер" (ipcdo:​Customs​Register​I​P​Object​Volatile​Details) деректемесінің бірнеше жазбасы берілуі мүмкін
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 148 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы I. Жалпы ережелер
1. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленген:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ортақ процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 марта 2018 г. № 35 "О ведении единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 г. № 174 "Об утверждении Правил реализации общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін жүргізу туралы" 2018 жылғы 6 наурыздағы № 35 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 30 қазандағы № 174 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесі (бұдан әрі – ортақ процесс) шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама ортақ процесс рәсімдерін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұлан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейінгі иерархия деңгейлері ескеріле отырып, толық деректемелік құрамды көрсете келе кесте нысанында беріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделі элементтерінің бірмәнді сәйкес келуі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (графалар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің орныққан немесе ресми сөздік белгілемесі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер элементінің деректемеге сәйкес келетін сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) және саны.

7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"государство-член" – государство, являющееся членом Союза;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.

7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгіленімдер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануға тиіс;
1..* – деректеме міндетті, ешбір шектеусіз қайталауға болады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет (n > 1) рет қайталануға тиіс;
n..m – деректеме міндетті, n реттен кем және m реттен көп (n > 1, m > n) қайталанбауға тиіс;
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, ешбір шектеусіз қайталауға болады;
0..m – деректеме опциялы, m реттен (m > 1) асырмай қайталауға болады.
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"мүше мемлекет" – Одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"деректеме" – белгілі бір контексте бөлінбейтін біртұтас болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г.№ 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын "базистік деректер моделі", "деректер моделі", "нысаналы сала деректерінің моделі", "нысаналы сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерінде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 сентября 2019 г. № 148.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 148 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі қағидаларының 4-тармағында айқындалған мағыналарында қолданылады.

В таблицах 4, 7, 10, 13, 16 и 19 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государства – члена Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 сентября 2019 г. № 148.
IV. Структуры электронных документов и сведений

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10, 13, 16 және 19-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 148 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

R.IP.SP.01.001
сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности
urn:EEC:R:IP:SP:01:IPObjectApplication:v1.0.0
2.2
R.IP.SP.01.002
сведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности
urn:EEC:R:IP:SP:01:IPObjectRegister:v1.0.0
2.3
R.IP.SP.01.003
сведения, относящиеся
к обороту товаров
urn:EEC:R:IP:SP:01:IPObjectVolatileDetails:v1.0.0
2.4

R.IP.SP.01.001
зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері
urn:EEC:R:IP:SP:01:IPObjectApplication:v1.0.0
2.2
R.IP.SP.01.002
зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімінің мәліметтері
urn:EEC:R:IP:SP:01:IPObjectRegister:v1.0.0
2.3
R.IP.SP.01.003
тауарлардың айналымына жататын мәліметтер
urn:EEC:R:IP:SP:01:IPObjectVolatileDetails:v1.0.0
2.4

R.IP.SP.01.004
сведения о решении уполномоченного органа
urn:EEC:R:IP:SP:01:IPObjectCustomsDecision:v1.0.0
10. Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли Таможенного союза (далее – реестр структур).

R.IP.SP.01.004
уәкілетті органның шешімі туралы мәліметтер
urn:EEC:R:IP:SP:01:IPObjectCustomsDecision:v1.0.0
10. Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдары аттарының кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес Кеден одағының сыртқы және өзара саудасының интеграцияланған ақпараттық жүйесінде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электронды құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне (бұдан әрі – құрылымдар тізілімі) қосылуға тиіс электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

12. Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствиис номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур.
Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

12. Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдары аттарының кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес құрылымдар тізіліміне қосылуға тиіс электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
Аттардың импортталатын кеңістіктері 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

13. Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур.
14. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:​E​Doc​Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:​E​Doc​Header​Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:​Inf​Envelope​Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:​Inf​Envelope​Code​Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:​E​Doc​Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:​E​Doc​Code​Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии
с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:​E​Doc​Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:​E​Doc​Ref​Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:​E​Doc​Date​Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:​Language​Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка

13. Аттардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары осы Сипаттамаға сәйкес құрылымдар тізіліміне қосылуға тиіс электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
14. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректеменің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:​E​Doc​Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:​E​Doc​Header​Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Ортақ процесс хабарының коды
(csdo:​Inf​Envelope​Code)
ортақ процесс хабарының кодпен белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:​Inf​Envelope​Code​Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:​E​Doc​Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:​E​Doc​Code​Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:​E​Doc​Id)
электрондық құжатты (мәліметті) бірмәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:​E​Doc​Ref​Id)
Жауап ретінде осы электрондық құжат (мәлімет) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:​E​Doc​Date​Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:​Language​Code)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)

в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:​Event​Date​Time)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3. Код результата обработки
(csdo:​Processing​Result​V2​Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:​Processing​Result​Code​V2​Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии
со справочником результатов обработки электронных документов
и сведений
1
4. Описание
(csdo:​DescriptionText)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

ISO 639-1-ге сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні және уақыты
(csdo:​Event​Date​Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) өңдеу аяқталатын күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:​Processing​Result​V2​Code)
алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) ортақ процеске қатысушының ақпараттық жүйесінің өңдеу нәтижесінің кодпен белгіленуі
M.SDE.90014
csdo:​Processing​Result​Code​V2​Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні
1
4. Сипаттамасы
(csdo:​DescriptionText)
электрондық құжатты (мәліметтерді) өңдеу нәтижесін еркін нысанда сипаттау
M.SDE.00002

16. Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур.
Импортируемые пространства имен приведены в таблице 6.
Таблица
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

16. Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдары аттарының кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес құрылымдар тізіліміне қосылуға тиіс электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
Аттардың импортталатын кеңістіктері 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время обновления
(csdo:​Update​Date​Time)
дата и время обновления общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
кодовое обозначение страны, представившей сведения в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
4. Идентификатор информационного объекта общего процесса
(csdo:​Information​Resource​Id)
строка символов, идентифицирующая общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00326
csdo:​Information​Resource​Id​Type (M.SDT.00330)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1

ISO 639-1-ге сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Жаңартылған күні мен уақыты
(csdo:​Update​Date​Time)
ортақ ресурстың (тізілімнің, тізбенің, деректер базасының) жаңартылған күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
3. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
ортақ ресурсқа (тізілімге, тізбеге, деректер базасына) мәліметтер берген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін белгілеу
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
4. Ортақ процестің ақпараттық объектісінің сәйкестендіргіші
(csdo:​Information​Resource​Id)
ортақ ресурсты (тізілімді, тізбені, деректер базасын) сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.00326
csdo:​Information​Resource​Id​Type (M.SDT.00330)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1

20. Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствиис с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур.
Импортируемые пространства имен приведены в таблице 9.
Таблица 9
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

20. Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдары аттарының кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес құрылымдар тізіліміне қосылуға тиіс электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
Аттардың импортталатын кеңістіктері 9-кестеде келтірілген.
9-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Произвольное содержимое
содержимое с произвольной структурой
произвольный элемент.
Пространство имҰн: любое.
Валидация: проводится всегда
1..*
2. Структуры электронных документов и сведений в предметной области
23. Описание структуры электронного документа (сведений)
"Сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.001) приведено в таблице 11.
Таблица 11
Описание структуры электронного документа (сведений) "Сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности
2
Идентификатор
R.IP.SP.01.001
3
Версия

ISO 639-1-ге сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Еркін мазмұн
еркін құрылымдағы мазмұн
еркін элемент.
Аттар кеңістігі: кез келген.
Валидация: үнемі жүргізіледі
1..*
2. Нысаналы саладағы электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары
23. "Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері" (R.IP.SP.01.001) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 11-кестеде келтірілген.
11-кесте
"Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері" (R.IP.SP.01.001) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері
2
Сәйкестендіргіш
R.IP.SP.01.001
3
Нұсқа

25. Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур.
26. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.001) приведен в таблице 13.
Таблица 13
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Сведения заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности" (R.IP.SP.01.001)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:​E​Doc​Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:​E​Doc​Header​Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:​Inf​Envelope​Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:​Inf​Envelope​Code​Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:​E​Doc​Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии
с реестром структур электронных документов
и сведений
M.SDE.90001
csdo:​E​Doc​Code​Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии
с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:​E​Doc​Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:​E​Doc​Ref​Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:​E​Doc​Date​Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии

25. Аттардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" және "Z.Z.Z" символдары осы Сипаттамаға сәйкес құрылымдар тізіліміне қосылуға тиіс электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі мен нысаналы сала деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
26. "Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері" (R.IP.SP.01.001) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 13-кестеде келтірілген.
13-кесте
"Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері" (R.IP.SP.01.001) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректеменің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:​E​Doc​Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:​E​Doc​Header​Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
1.1. Ортақ процесс хабарының коды
(csdo:​Inf​Envelope​Code)
ортақ процесс хабарының кодпен белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:​Inf​Envelope​Code​Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:​E​Doc​Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:​E​Doc​Code​Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:​E​Doc​Id)
электрондық құжатты (мәліметті) бірмәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:​E​Doc​Ref​Id)
Жауап ретінде осы электрондық құжат (мәлімет) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:​E​Doc​Date​Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)

с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:​Language​Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка
в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Заявление о включении объекта интеллектуальной собственности
в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности
(ipcdo:​I​P​Object​Application​Details)
сведения заявления
о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности
M.IP.CDE.00065
ipcdo:​I​P​Object​Application​Details​Type (M.IP.CDT.00010)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.1. Входящий номер заявления
(ipsdo:​Application​Id)
входящий номер заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности
M.IP.SDE.00006
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
2.2. Номер документа
(csdo:​Doc​Id)
номер документа, присвоенный заявителем
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.3. Дата документа
(csdo:​Doc​Creation​Date)
дата подачи заявления
о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.4. Наименование субъекта
(csdo:​Subject​Name)
наименование заявителя (правообладателя (представителя правообладателя, действующего по доверенности))
M.SDE.00224
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
2.5. Регистрационная форма объекта интеллектуальной собственности
(ipcdo:​I​P​Object​Registration​Form​Details)
регистрационная форма объекта интеллектуальной собственности к заявлению
о включении объектов интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности
M.IP.CDE.00400
ipcdo:​I​P​Object​Registration​Form​Details​Type (M.IP.CDT.00400)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.5.1. Номер регистрационной формы объекта интеллектуальной собственности
(ipsdo:​Registration​Form​Id)
номер регистрационной формы объекта интеллектуальной собственности, прилагаемой
к заявлению о включении объектов интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности
M.IP.SDE.00158
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
2.5.2. Объект интеллектуальной собственности в заявлении
(ipcdo:​Registration​Form​I​P​Object​Details)
сведения об объекте интеллектуальной собственности в заявлении
на включение объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности
M.IP.CDE.00404
ipcdo:​Registration​Form​I​P​Object​Details​Type (M.IP.CDT.00404)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код вида объекта интеллектуальной собственности
(ipsdo:​I​P​Object​Kind​Code)
кодовое обозначение вида объекта интеллектуальной собственности
M.IP.SDE.00032
ipsdo:​I​P​Object​Kind​Code​Type (M.IP.SDT.00002)
Значение кода в соответствии
с перечнем видов объектов интеллектуальной собственности
1
*.2. Наименование объекта интеллектуальной собственности
(ipsdo:​I​P​Object​Name)
словесное обозначение объекта интеллектуальной собственности
M.IP.SDE.00033

МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:​Language​Code)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1-ге сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініш
(ipcdo:​I​P​Object​Application​Details)
зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің мәліметтері
M.IP.CDE.00065
ipcdo:​I​P​Object​Application​Details​Type (M.IP.CDT.00010)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.1. Өтініштің кіріс нөмірі
(ipsdo:​Application​Id)
зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің кіріс
M.IP.SDE.00006
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
2.2. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
құжаттың өтініш беруші берген нөмірі
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
2.3. Құжаттың күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініш берілген күн
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.4. Субъектінің атауы
(csdo:​Subject​Name)
өтініш берушінің (құқық иеленушінің (құқық иеленушінің сенімхат бойынша әрекет ететін өкілінің)) атауы
M.SDE.00224
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
1
2.5. Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нысаны
(ipcdo:​I​P​Object​Registration​Form​Details)
зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтінішке зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нысаны
M.IP.CDE.00400
ipcdo:​I​P​Object​Registration​Form​Details​Type (M.IP.CDT.00400)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.5.1. Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нысанының нөмірі
(ipsdo:​Registration​Form​Id)
зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтінішке қоса берілетін зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нысанының нөмірі
M.IP.SDE.00158
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
2.5.2. Өтініштегі зияткерлік меншік объектісі
(ipcdo:​Registration​Form​I​P​Object​Details)
зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштегі зияткерлік меншік объектісі туралы мәліметтер
M.IP.CDE.00404
ipcdo:​Registration​Form​I​P​Object​Details​Type (M.IP.CDT.00404)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Зияткерлік меншік объектісі түрінің коды
(ipsdo:​I​P​Object​Kind​Code)
зияткерлік меншік объектісі түрінің кодпен белгіленуі
M.IP.SDE.00032
ipsdo:​I​P​Object​Kind​Code​Type (M.IP.SDT.00002)
Зияткерлік меншік объектілері түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні
1
*.2. Зияткерлік меншік объектісінің атауы
(ipsdo:​I​P​Object​Name)
зияткерлік меншік объектісінің сөзбен белгіленуі
M.IP.SDE.00033

csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
1
*.3. Изображение объекта интеллектуальной собственности
(ipsdo:​I​P​Object​Picture)
изображение объекта интеллектуальной собственности
M.IP.SDE.00200
ipsdo:​I​P​Object​Picture​Type (M.IP.SDT.00200)
Последовательность двоичных цифр (битов) не длиннее 5 Мб.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 6990507
0..*
а) Код формата данных
(атрибут media​Type​Code)
кодовое обозначение формата данных
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии
со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
*.4. Описание
(csdo:​Description​Text)
описание объекта интеллектуальной собственности
M.SDE.00002
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.5. Количество правообладателей
(ipsdo:​Rightholder​Quantity)
количество правообладателей, указываемое в заявлении
о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности
M.IP.SDE.00104
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число
в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 4
1
*.6. Правообладатель
(ipcdo:​Rightholder​Details)
информация о правообладателе
M.IP.CDE.00113
ipcdo:​I​P​Subject​Details​Type (M.IP.CDT.00114)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.6.1. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.6.2. Наименование субъекта
(csdo:​Subject​Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта
или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.6.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:​Subject​Brief​Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта
или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:​Business​Entity​Type​Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023

csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
1
*.3. Зияткерлік меншік объектісінің бейнеленуі
(ipsdo:​I​P​Object​Picture)
зияткерлік меншік объектісінің бейнеленуі
M.IP.SDE.00200
ipsdo:​I​P​Object​Picture​Type (M.IP.SDT.00200)
Ұзындығы 5 Мб аспайтын қосарлы цифрлардың (бит) дәйектілігі.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 6990507
0..*
а) Деректер форматының коды
(media​Type​Code атрибуты)
деректер форматының кодпен белгіленуі
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Деректер форматының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 255
0..1
*.4. Сипаттамасы
(csdo:​Description​Text)
зияткерлік меншік объектісінің сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
*.5. Құқық иеленушілер саны
(ipsdo:​Rightholder​Quantity)
зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініште көрсетілетін құқық иеленушілер саны
M.IP.SDE.00104
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097)
Санаудың ондық жүйесіндегі теріс емес тұтас сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
1
*.6. Құқық иеленуші
(ipcdo:​Rightholder​Details)
құқық иеленуші туралы ақпарат
M.IP.CDE.00113
ipcdo:​I​P​Subject​Details​Type (M.IP.CDT.00114)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.6.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
субъект тіркелген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.6.2. Субъектінің атауы
(csdo:​Subject​Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы
немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.6.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:​Subject​Brief​Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6.4. Ұйымдық-құқықтық нысан коды
(csdo:​Business​Entity​Type​Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодпен белгіленуі
M.SDE.00023

csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии
со справочником (классификатором), идентификатор которого определен
в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.6.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:​Business​Entity​Type​Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.6.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:​Business​Entity​Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:​Business​Entity​Id​Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Метод идентификации
(атрибут kind​Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:​Business​Entity​Id​Kind​Id​Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора
из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.6.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:​Unique​Customs​Number​Id)
уникальный идентификационный номер субъекта, предназначенный
для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:​Unique​Customs​Number​Id​Type (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.6.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:​Taxpayer​Id)
идентификатор субъекта
в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:​Taxpayer​Id​Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора
в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.6.9. Код причины постановки на учет
(csdo:​Tax​Registration​Reason​Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:​Tax​Registration​Reason​Code​Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.6.10. Удостоверение личности
(ccdo:​Identity​Doc​V3​Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056
ccdo:​Identity​Doc​Details​V3​Type (M.CDT.00062)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.6.10.1. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.6.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:​Business​Entity​Type​Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.6.6. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш
(csdo:​Business​Entity​Id)
тізілім (тіркелім) бойынша мемлекеттік тіркеу кезінде берілген жазба нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:​Business​Entity​Id​Type (M.SDT.00157)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) Сәйкестендіру әдісі
(kind​Id атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
csdo:​Business​Entity​Id​Kind​Id​Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.6.7. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(csdo:​Unique​Customs​Number​Id)
субъектінің кедендік бақылау мақсаттарына арналған бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00135
csdo:​Unique​Customs​Number​Id​Type (M.SDT.00089)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.6.8. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo:​Taxpayer​Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілерінің тізілімінде субъектіні сәйкестендіргіш
M.SDE.00025
csdo:​Taxpayer​Id​Type (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.6.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:​Tax​Registration​Reason​Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салықтық есепке қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:​Tax​Registration​Reason​Code​Type (M.SDT.00030)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.6.10. Жеке куәлік
(ccdo:​Identity​Doc​V3​Details)
жек тұлғаны куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
ccdo:​Identity​Doc​Details​V3​Type (M.CDT.00062)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.6.10.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

*.6.10.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:​Identity​Doc​Kind​Code)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
csdo:​Identity​Doc​Kind​Code​Type (M.SDT.00098)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.6.10.3. Наименование вида документа
(csdo:​Doc​Kind​Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.6.10.4. Серия документа
(csdo:​Doc​Series​Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.6.10.5. Номер документа
(csdo:​Doc​Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
*.6.10.6. Дата документа
(csdo:​Doc​Creation​Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.6.10.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:​Doc​Validity​Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.6.10.8. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:​Authority​Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти государства-члена либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.6.10.9. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:​Authority​Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.6.11. Адрес
(ccdo:​Subject​Address​Details)
адрес субъекта
M.CDE.00058
ccdo:​Subject​Address​Details​Type (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.6.11.1. Код вида адреса
(csdo:​Address​Kind​Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:​Address​Kind​Code​Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии
со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1

*.6.10.2. Жеке тұлғаны куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:​Identity​Doc​Kind​Code)
жеке тұлғаны куәландыратын құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00136
csdo:​Identity​Doc​Kind​Code​Type (M.SDT.00098)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.6.10.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:​Doc​Kind​Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.6.10.4. Құжат сериясы
(csdo:​Doc​Series​Id)
құжат сериясының цифрмен немесе әріп-цифрмен белгіленуі
M.SDE.00157
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.6.10.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
құжатты тіркеген кезде оған берілген цифрлық немесе әріп-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
*.6.10.6. Құжаттың күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.6.10.7. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:​Doc​Validity​Date)
құжат күшінде болатын мерзім аяқталатын күн
M.SDE.00052
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.6.10.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:​Authority​Id)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органын не ол уәкілеттік берген, құжатты берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.6.10.9. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:​Authority​Name)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген, құжатты берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.6.11. Мекенжай
(ccdo:​Subject​Address​Details)
субъектінің мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:​Subject​Address​Details​Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.6.11.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:​Address​Kind​Code)
мекенжай түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00192
csdo:​Address​Kind​Code​Type (M.SDT.00162)
Мекенжайлар түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1

*.6.11.2. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.6.11.3. Код территории
(csdo:​Territory​Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:​Territory​Code​Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.6.11.4. Регион
(csdo:​Region​Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6.11.5. Район
(csdo:​District​Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6.11.6. Город
(csdo:​City​Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6.11.7. Населенный пункт
(csdo:​Settlement​Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6.11.8. Улица
(csdo:​Street​Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6.11.9. Номер дома
(csdo:​Building​Number​Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.6.11.10. Номер помещения
(csdo:​Room​Number​Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.6.11.11. Почтовый индекс
(csdo:​Post​Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:​Post​Code​Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.6.11.12. Номер абонентского ящика
(csdo:​Post​Office​Box​Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1

*.6.11.2. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.6.11.3. Аумақ коды
(csdo:​Territory​Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:​Territory​Code​Type (M.SDT.00031)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.6.11.4. Өңір
(csdo:​Region​Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6.11.5. Аудан
(csdo:​District​Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6.11.6. Қала
(csdo:​City​Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6.11.7. Елді мекен
(csdo:​Settlement​Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6.11.8. Көше
(csdo:​Street​Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6.11.9. Үйдің нөмірі
(csdo:​Building​Number​Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.6.11.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:​Room​Number​Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.6.11.11. Почта индексі
(csdo:​Post​Code)
почта байланысы кәсіпорнының почта индексі
M.SDE.00006
csdo:​Post​Code​Type (M.SDT.00006)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.6.11.12. Абоненттік жәшік нөмірі
(csdo:​Post​Office​Box​Id)
почта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшік нөмірі
M.SDE.00013
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1

*.6.12. Контактный реквизит
(ccdo:​Communication​Details)
контактный реквизит субъекта
M.CDE.00003
ccdo:​Communication​Details​Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.6.12.1. Код вида связи
(csdo:​Communication​Channel​Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:​Communication​Channel​Code​V2​Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии
со справочником видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.6.12.2. Наименование вида связи
(csdo:​Communication​Channel​Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6.12.3. Идентификатор канала связи
(csdo:​Communication​Channel​Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:​Communication​Channel​Id​Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
*.6.13. Сотрудник организации
(ipcdo:​Officer​Details)
информация о сотруднике организации с указанием должности
M.IP.CDE.00039
ccdo:OfficerDetailsType (M.CDT.00031)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.6.13.1. Ф.И.О.
(ccdo:​Full​Name​Details)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
ccdo:​Full​Name​Details​Type (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.6.13.1.1. Имя
(csdo:​First​Name)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6.13.1.2. Отчество
(csdo:​Middle​Name)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6.13.1.3. Фамилия
(csdo:​Last​Name)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6.13.2. Наименование должности
(csdo:​Position​Name)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6.13.3. Контактный реквизит
(ccdo:​Communication​Details)
контактный реквизит должностного лица
M.CDE.00003
ccdo:​Communication​Details​Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

*.6.12. Қатынас жасау деректемесі
(ccdo:​Communication​Details)
субъектінің қатынас жасау деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:​Communication​Details​Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.6.12.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:​Communication​Channel​Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің кодпен белгіленуі (телефон, факс, электронды почта және т.б.)
M.SDE.00014
csdo:​Communication​Channel​Code​V2​Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.6.12.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:​Communication​Channel​Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электронды почта және т.б.)
M.SDE.00093
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6.12.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:​Communication​Channel​Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электронды почта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:​Communication​Channel​Id​Type (M.SDT.00015)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
*.6.13. Ұйым қызметкері
(ipcdo:​Officer​Details)
ұйым қызметкері туралы оның лауазымы көрсетілген ақпарат
M.IP.CDE.00039
ccdo:OfficerDetailsType (M.CDT.00031)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.6.13.1. Т.А.Ә.
(ccdo:​Full​Name​Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:​Full​Name​Details​Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.6.13.1.1. Аты
(csdo:​First​Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6.13.1.2. Әкесінің аты
(csdo:​Middle​Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6.13.1.3. Тегі
(csdo:​Last​Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6.13.2. Лауазымның атауы
(csdo:​Position​Name)
қызметкер лауазымының атауы
M.SDE.00127
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6.13.3. Қатынас жасау деректемесі
(ccdo:​Communication​Details)
лауазымды тұлғаның қатынас жасау деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:​Communication​Details​Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

*.6.13.3.1. Код вида связи
(csdo:​Communication​Channel​Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:​Communication​Channel​Code​V2​Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии
со справочником видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.6.13.3.2. Наименование вида связи
(csdo:​Communication​Channel​Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6.13.3.3. Идентификатор канала связи
(csdo:​Communication​Channel​Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:​Communication​Channel​Id​Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
*.7. Документ, подтверждающий исключительное право на объект интеллектуальной собственности
(ipcdo:​Copyright​Document​Details)
информация о документе, подтверждающем исключительное право
на объект интеллектуальной собственности
M.IP.CDE.00048
ipcdo:​Copyright​Document​Details​Type (M.IP.CDT.00037)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.7.1. Код вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности
(ipsdo:​I​P​Doc​Kind​Code)
кодовое обозначение вида документа, используемого
в сфере интеллектуальной собственности, в том числе при проведении процедур, связанных с регистрацией объектов интеллектуальной собственности Евразийского экономического союза
M.IP.SDE.00007
ipsdo:​I​P​Doc​Kind​Code​Type (M.IP.SDT.00009)
Значение кода в соответствии
с классификатором видов документов, используемых в сфере интеллектуальной собственности,
в том числе при проведении процедур, связанных с регистрацией объектов интеллектуальной собственности Евразийского экономического союза.
Шаблон: \d{5}
0..1
*.7.2. Наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности
(ipsdo:​I​P​Doc​Kind​Name)
наименование вида документа, используемого в сфере интеллектуальной собственности, в том числе при проведении процедур, связанных с регистрацией объектов интеллектуальной собственности Евразийского экономического союза
M.IP.SDE.00187
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.7.3. Наименование документа
(csdo:​Doc​Name)
наименование документа, представляемого в качестве подтверждения исключительного права на объект интеллектуальной собственности
M.SDE.00108

*.6.13.3.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:​Communication​Channel​Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің кодпен белгіленуі (телефон, факс, электронды почта және т.б.)
M.SDE.00014
csdo:​Communication​Channel​Code​V2​Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.6.13.3.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:​Communication​Channel​Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электронды почта және т.б.)
M.SDE.00093
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6.13.3.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:​Communication​Channel​Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электронды почта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:​Communication​Channel​Id​Type (M.SDT.00015)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
*.7. Зияткерлік меншік объектісіне айрықша құқықты растайтын құжат
(ipcdo:​Copyright​Document​Details)
зияткерлік меншік объектісіне айрықша құқықты растайтын құжат туралы ақпарат
M.IP.CDE.00048
ipcdo:​Copyright​Document​Details​Type (M.IP.CDT.00037)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.7.1. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің коды
(ipsdo:​I​P​Doc​Kind​Code)
зияткерлік меншік саласында, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың зияткерлік меншік объектілерін тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізу кезінде пайдаланылатын құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.IP.SDE.00007
ipsdo:​I​P​Doc​Kind​Code​Type (M.IP.SDT.00009)
Зияткерлік меншік саласында, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың зияткерлік меншік объектілерін тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізу кезінде пайдаланылатын құжаттар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{5}
0..1
*.7.2. Зияткерлік меншік саласында пайдаланылатын құжат түрінің атауы
(ipsdo:​I​P​Doc​Kind​Name)
зияткерлік меншік саласында соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың зияткерлік меншік объектілерін тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізу кезінде пайдаланылатын құжат түрінің атауы
M.IP.SDE.00187
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.7.3. Құжаттың атауы
(csdo:​Doc​Name)
зияткерлік меншік объектісіне айрықша құқықты растау ретінде ұсынылатын құжаттың атауы
M.SDE.00108

csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
1
*.7.4. Номер документа
(csdo:​Doc​Id)
номер документа, представляемого в качестве подтверждения исключительного права
на объект интеллектуальной собственности
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
*.7.5. Дата документа
(csdo:​Doc​Creation​Date)
дата утверждения документа, представляемого в качестве подтверждения исключительного права на объект интеллектуальной собственности
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.7.6. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:​Authority​Name)
наименование уполномоченного органа, выдавшего документ, представляемый в качестве подтверждения исключительного права
на объект интеллектуальной собственности
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
*.7.7. Сведения о сроке действия правовой охраны объекта интеллектуальной собственности
(ipcdo:​Copyright​Term​Details)
информация о сроке действия правовой охраны объекта интеллектуальной собственности
M.IP.CDE.00049
ipcdo:​Copyright​Term​Details​Type (M.IP.CDT.00038)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.7.7.1. Признак неопределенности срока охраны объекта авторского права
(ipsdo:​Copyright​Term​Defined​Indicator)
признак, определяющий неопределенность срока охраны объекта авторского права:
1 – срок охраны определен;
0 – срок охраны не определен
M.IP.SDE.00085
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
*.7.7.2. Дата истечения срока действия документа
(csdo:​Doc​Validity​Date)
дата истечения срока действия правовой охраны объекта интеллектуальной собственности
M.SDE.00052
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.7.7.3. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
кодовое обозначение страны,
в которой действует правовая охрана объекта интеллектуальной собственности
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1..*
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
1
*.7.4. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
зияткерлік меншік объектісіне айрықша құқықты растау ретінде ұсынылатын құжаттың нөмірі
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
*.7.5. Құжаттың күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
зияткерлік меншік объектісіне айрықша құқықты растау ретінде ұсынылатын құжаттың бекітілген күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
1
*.7.6. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:​Authority​Name)
зияткерлік меншік объектісіне айрықша құқықты растау ретінде ұсынылатын құжатты берген уәкілетті органның атауы
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
1
*.7.7. Зияткерлік меншік объектісін құқықтық қорғаудың қолданылу мерзімі туралы мәліметтер
(ipcdo:​Copyright​Term​Details)
зияткерлік меншік объектісін құқықтық қорғаудың қолданылу мерзімі туралы ақпарат
M.IP.CDE.00049
ipcdo:​Copyright​Term​Details​Type (M.IP.CDT.00038)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.7.7.1. Авторлық құқық объектісін қорғау мерзімінің белгісіз болуының белгісі
(ipsdo:​Copyright​Term​Defined​Indicator)
авторлық құқық объектісін қорғау мерзімінің белгісіз болуын айқындайтын белгі:
1 – қорғау мерзімі айқындалған;
0 – қорғау мерзімі айқындалмаған
M.IP.SDE.00085
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (шындық) немесе "false" (өтірік)
1
*.7.7.2. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:​Doc​Validity​Date)
зияткерлік меншік объектісін құқықтық қорғаудың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
M.SDE.00052
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.7.7.3. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
зияткерлік меншік объектісін құқықтық қорғаудың қолданылатын елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1..*
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

*.7.8. Товар в соответствии с МКТУ
(ipcdo:​Goods​Base​Details)
информация о товаре,
на который распространяется действие товарного знака
M.IP.CDE.00086
ipcdo:​Goods​Base​Details​Type (M.IP.CDT.00089)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.7.8.1. Номер класса МКТУ
(ipsdo:​Goods​Class​Code)
номер класса товаров
в соответствии
с международной классификацией товаров и услуг
M.IP.SDE.00020
ipsdo:​I​C​G​S​Code​Type (M.IP.SDT.00010)
Значение кода в соответствии
с международной классификацией товаров и услуг для регистрации товарных знаков.
Шаблон: 0[1-9]|[1-3][0-9]|4[0-5]
0..1
*.7.8.2. Наименование класса МКТУ
(ipsdo:​Goods​Class​Name)
наименование класса товаров
в соответствии
с международным классификатором товаров
и услуг
M.IP.SDE.00180
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.7.8.3. Наименование товара (услуги)
(ipsdo:​Goods​Name)
наименование товара (услуги)
в соответствии
с международным классификатором товаров
и услуг, в отношении которого распространяется действие товарного знака
M.IP.SDE.00022
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..*
*.7.8.4. Дополнительное наименование товара (услуги)
(ipsdo:​Additional​Goods​Name)
наименование товара (услуги), для которого отсутствует соответствующий термин
в соответствии с международным классификатором товаров
и услуг
M.IP.SDE.00198
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..*
*.7.9. Наименование товара (услуги)
(ipsdo:​Goods​Name)
наименование товара (услуги), на который распространяется право на объект интеллектуальной собственности
M.IP.SDE.00022
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..*
*.8. Ключевое слово
(csdo:​Keyword​Name)
буквенно-числовые выражения (включая транслитерацию), относящиеся к заявляемому объекту интеллектуальной собственности, которые предположительно могут быть использованы при описании товаров, в декларации на товары и (или) транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документах
M.SDE.00295
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..*
*.9. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:​Commodity​Code)
кодовое обозначение группы (класса) товаров в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза на уровне от 6 знаков
M.SDE.00091
csdo:​Commodity​Code​Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС
на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.

*.7.8. ТҚХС сәйкес тауар
(ipcdo:​Goods​Base​Details)
тауар белгісінің қолданысы таралатын тауар туралы ақпарат
M.IP.CDE.00086
ipcdo:​Goods​Base​Details​Type (M.IP.CDT.00089)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.7.8.1. ТҚХС сыныбының нөмірі
(ipsdo:​Goods​Class​Code)
тауарлардың және қызметтер көрсетудің халықаралық сыныптамасына сәйкес тауар сыныбының нөмірі
M.IP.SDE.00020
ipsdo:​I​C​G​S​Code​Type (M.IP.SDT.00010)
Тауар белгілерін тіркеу үшін тауарлардың және қызметтер көрсетудің халықаралық сыныптамасына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: 0[1-9]|[1-3][0-9]|4[0-5]
0..1
*.7.8.2. ТҚХС сыныбының атауы
(ipsdo:​Goods​Class​Name)
тауарлардың және қызметтер көрсетудің халықаралық сыныптамасына сәйкес тауар сыныбының атауы
M.IP.SDE.00180
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.7.8.3. Тауардың (қызметтер көрсетудің) атауы
(ipsdo:​Goods​Name)
тауарлардың және қызметтер көрсетудің халықаралық сыныптамасына сәйкес тауар белгісінің қолданысы таралатын тауардың (қызметтер көрсетудің) атауы
M.IP.SDE.00022
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..*
*.7.8.4. Тауардың (қызметтер көрсетудің) қосымша атауы
(ipsdo:​Additional​Goods​Name)
тауарлардың және қызметтер көрсетудің халықаралық сыныптамасына сәйкес тиісті термині жоқ тауардың (қызметтер көрсетудің) атауы
M.IP.SDE.00198
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..*
*.7.9. Тауардың (қызметтер көрсетудің) атауы
(ipsdo:​Goods​Name)
зияткерлік меншік объектісіне арналған құқық қолданылатын тауардың (қызметтер көрсетудің) атауы
M.IP.SDE.00022
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..*
*.8. Түйінді сөз
(csdo:​Keyword​Name)
өтініш берілетін зияткерлік меншік объектісіне қатысты әріп-сан тіркестері (транслитерацияны қоса алғанда), олар тауарлардың сипаттамасында, тауарларға арналған декларацияларда және (немесе) көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге құжаттарда пайдаланылуы мүмкін
M.SDE.00295
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..*
*.9. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo:​Commodity​Code)
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес тауарлар тобының (сыныбының) 6 белгі деңгейінде кодпен белгіленуі
M.SDE.00091
csdo:​Commodity​Code​Type (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН-нан 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейіндегі кодтың мәні.

Шаблон: \d{5}/(АП|СП|ТЗ)-\d{4}-(0[1-9]|[1|2]\d|3[0|1])(0[1-9]|1[0-2])\d{2}
1
2.12. Входящий номер заявления
(ipsdo:​Application​Id)
входящий номер заявления о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности
M.IP.SDE.00006
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
2.13. Номер регистрационной формы объекта интеллектуальной собственности
(ipsdo:​Registration​Form​Id)
номер регистрационной формы объекта интеллектуальной собственности, прилагаемой
к заявлению о включении объектов интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности
M.IP.SDE.00158
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
2.14. Статус
(ccdo:​Status​V2​Details)
статус объекта интеллектуальной собственности в едином таможенном реестре объектов интеллектуальной собственности
M.CDE.00071
ccdo:​Status​Details​V2​Type (M.CDT.00074)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.14.1. Дата
(csdo:​Event​Date)
дата установки статусного состояния
M.SDE.00131
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.14.2. Код статуса
(csdo:​Status​Code)
кодовое обозначение статусного состояния
M.SDE.00130
csdo:​Status​Code​Type (M.SDT.00040)
Значение кода статуса.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.14.3. Примечание
(csdo:​Note​Text)
примечание к статусному состоянию
M.SDE.00076
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
2.14.4. Ссылка на документ
(ccdo:​Doc​Reference​Details)
документ, устанавливающий статусное состояние
M.CDE.00083
ccdo:​Doc​Reference​Details​Type (M.CDT.00088)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:​Doc​Kind​Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии
со справочником (классификатором), идентификатор которого определен
в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование документа
(csdo:​Doc​Name)
наименование документа
M.SDE.00108

Шаблон: \d{5}/(АП|СП|ТЗ)-\d{4}-(0[1-9]|[1|2]\d|3[0|1])(0[1-9]|1[0-2])\d{2}
1
2.12. Өтініштің кіріс нөмірі
(ipsdo:​Application​Id)
зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің кіріс нөмірі
M.IP.SDE.00006
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
2.13. Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нысанының нөмірі
(ipsdo:​Registration​Form​Id)
зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтінішке қоса берілетін зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нысанының нөмірі
M.IP.SDE.00158
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
2.14. Мәртебесі
(ccdo:​Status​V2​Details)
зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміндегі зияткерлік меншік объектісінің мәртебесі
M.CDE.00071
ccdo:​Status​Details​V2​Type (M.CDT.00074)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.14.1. Күні
(csdo:​Event​Date)
мәртебелік жай-күй белгіленген күн
M.SDE.00131
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.14.2. Мәртебе коды
(csdo:​Status​Code)
мәртебелік жай-күйдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00130
csdo:​Status​Code​Type (M.SDT.00040)
Мәртебе кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.14.3. Ескертпе
(csdo:​Note​Text)
мәртебелік жай-күйге ескертпе
M.SDE.00076
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..*
2.14.4. Құжатқа сілтеме
(ccdo:​Doc​Reference​Details)
мәртебелік жай-күйді белгілейтін құжат
M.CDE.00083
ccdo:​Doc​Reference​Details​Type (M.CDT.00088)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:​Doc​Kind​Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:​Doc​Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108

csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:​Doc​Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:​Doc​Creation​Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:​Doc​Start​Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.15. Технологические характеристики записи общего ресурса
(ccdo:​Resource​Item​Status​Details)
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
M.CDE.00032
ccdo:​Resource​Item​Status​Details​Type (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.15.1. Период действия
(ccdo:​Validity​Period​Details)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:​Period​Details​Type (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время
(csdo:​Start​Date​Time)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2. Конечная дата и время
(csdo:​End​Date​Time)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1

csdo:​Name500​Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:​Doc​Id)
құжатты тіркеген кезде оған берілген цифрлық немесе әріп-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.4. Құжаттың күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн
(csdo:​Doc​Start​Date)
құжат күшінде болатын мерзім басталатын күн
M.SDE.00137
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.15. Ортақ ресурс жазбаларының технологиялық сипаттамалары
(ccdo:​Resource​Item​Status​Details)
ортақ ресурс жазбасы туралы технологиялық мәліметтер жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:​Resource​Item​Status​Details​Type (M.CDT.00033)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.15.1. Қолданылу кезеңі
(ccdo:​Validity​Period​Details)
ортақ ресурс жазбасының (тізілімнің, тізбенің, деректер базасының) қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:​Period​Details​Type (M.CDT.00026)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Бастапқы күні мен уақыты
(csdo:​Start​Date​Time)
бастапқы күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
*.2. Соңғы күні және уақыты
(csdo:​End​Date​Time)
соңғы күні және уақыты
M.SDE.00134
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1

1.6. Код языка
(csdo:​Language​Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка
в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Сведения, относящиеся к объекту интеллектуальной собственности, включенному в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности
(ipcdo:​Registry​I​P​Object​Volatile​Details)
сведения, относящиеся к объекту интеллектуальной собственности, включенному
в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности
M.IP.CDE.00413
ipcdo:​Registry​I​P​Object​Volatile​Details​Type (M.IP.CDT.00413)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.1. Сведения об обороте товаров
(ipcdo:​Goods​Circulation​Details)
сведения, относящиеся
к обороту товаров
M.IP.CDE.00045
ipcdo:​Goods​Circulation​Details​Type (M.IP.CDT.00035)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
а) Код вида оборота товаров
(атрибут kind​Code)
кодовое обозначение вида оборота товаров
csdo:​Code2​Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
2.1.1. Лицо, вовлеченное в оборот товара
(ipcdo:​Goods​Circulation​Party​Details)
информация о лице, вовлеченном в оборот товара
M.IP.CDE.00047
ipcdo:​Goods​Circulation​Party​Details​Type (M.IP.CDT.00036)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование субъекта
(csdo:​Subject​Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:​Subject​Brief​Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:​Business​Entity​Type​Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023

1.6. Тілдің коды
(csdo:​Language​Code)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1-ге сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосылған зияткерлік меншік объектісіне қатысты мәліметтер
(ipcdo:​Registry​I​P​Object​Volatile​Details)
зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосылған зияткерлік меншік объектісіне қатысты мәліметтер
M.IP.CDE.00413
ipcdo:​Registry​I​P​Object​Volatile​Details​Type (M.IP.CDT.00413)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
2.1. Тауарлардың айналымы туралы мәліметтер
(ipcdo:​Goods​Circulation​Details)
тауарлардың айналымына қатысты мәліметтер
M.IP.CDE.00045
ipcdo:​Goods​Circulation​Details​Type (M.IP.CDT.00035)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
а) Тауарлар айналымы түрінің коды
(kind​Code атрибуты)
тауарлар айналымы түрінің кодпен белгіленуі
csdo:​Code2​Type (M.SDT.00170)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
2.1.1. Тауарлардың айналымына тартылған тұлға
(ipcdo:​Goods​Circulation​Party​Details)
тауарлардың айналымына тартылған тұлға туралы ақпарат
M.IP.CDE.00047
ipcdo:​Goods​Circulation​Party​Details​Type (M.IP.CDT.00036)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
субъект тіркелген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Субъектінің атауы
(csdo:​Subject​Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:​Subject​Brief​Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.4. Ұйымдық-құқықтық нысан коды
(csdo:​Business​Entity​Type​Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодпен белгіленуі
M.SDE.00023

*.13.3.2. Наименование вида связи
(csdo:​Communication​Channel​Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.13.3.3. Идентификатор канала связи
(csdo:​Communication​Channel​Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:​Communication​Channel​Id​Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
*.14. Код роли субъекта в обороте товаров
(ipsdo:​Goods​Circulation​Party​Role​Code)
кодовое обозначение роли субъекта (юридического или физического лица), вовлеченного в оборот товаров
M.IP.SDE.00077
ipsdo:​Goods​Circulation​Party​Role​Code​Type (M.IP.SDT.00004)
Значение кода в соответствии
с перечнем ролей субъекта в обороте товаров
1
2.1.2. Логистическая операция
(ipcdo:​Logistic​Operation​Details)
информация о логистической операции
M.IP.CDE.00025
ipcdo:​Logistic​Operation​Details​Type (M.IP.CDT.00017)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида логистической операции
(ipsdo:​Logistic​Operation​Kind​Code)
кодовое обозначение вида логистической операции
M.IP.SDE.00139
ipsdo:​Logistic​Operation​Kind​Code​Type (M.IP.SDT.00078)
Значение кода в соответствии
с перечнем видов логистических операций.
Шаблон: \d{2}
1
*.2. Пункт пропуска
(ipcdo:​Border​Checkpoint​Details)
место пересечения таможенной границы Союза
M.IP.CDE.00411
ipcdo:​Border​Checkpoint​Details​Type (M.IP.CDT.00411)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.1. Код пункта пропуска
(csdo:​Border​Checkpoint​Code)
кодовое обозначение пункта пропуска через таможенную границу Союза
M.SDE.00138
csdo:​Border​Checkpoint​Code​Type (M.SDT.00100)
Значение кода из перечня пунктов пропуска через таможенную границу государств – членов Евразийского экономического союза.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 18
0..1
*.2.2. Наименование пункта пропуска
(csdo:​Border​Checkpoint​Name)
наименование пункта пропуска через таможенную границу Союза
M.SDE.00139
csdo:​Name250​Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.3. Таможенный орган
(ccdo:​Customs​Office​Details)
место совершения таможенных операций и проведения таможенного контроля
M.CDE.00102
ccdo:​Customs​Office​Details​Type (M.CDT.00104)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Код таможенного органа
(csdo:​Customs​Office​Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии
с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.

*.13.3.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:​Communication​Channel​Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электронды почта және т.б.)
M.SDE.00093
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.13.3.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:​Communication​Channel​Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электронды почта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:​Communication​Channel​Id​Type (M.SDT.00015)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
*.14. Тауарлар айналымындағы субъект рөлінің коды
(ipsdo:​Goods​Circulation​Party​Role​Code)
тауарлар айналымына тартылған субъект (заңды немесе жеке тұлға) рөлінің кодпен белгіленуі
M.IP.SDE.00077
ipsdo:​Goods​Circulation​Party​Role​Code​Type (M.IP.SDT.00004)
Тауарлар айналымындағы субъект рөлдерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні
1
2.1.2. Логистикалық операция
(ipcdo:​Logistic​Operation​Details)
логистикалық операция туралы ақпарат
M.IP.CDE.00025
ipcdo:​Logistic​Operation​Details​Type (M.IP.CDT.00017)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Логистикалық операция түрінің коды
(ipsdo:​Logistic​Operation​Kind​Code)
логистикалық операция түрінің кодпен белгіленуі
M.IP.SDE.00139
ipsdo:​Logistic​Operation​Kind​Code​Type (M.IP.SDT.00078)
Логистикалық операциялар түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
1
*.2. Өткізу пункті
(ipcdo:​Border​Checkpoint​Details)
Одақтың кедендік шекарасын кесіп өтетін жер
M.IP.CDE.00411
ipcdo:​Border​Checkpoint​Details​Type (M.IP.CDT.00411)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.2.1. Өткізу пунктінің коды
(csdo:​Border​Checkpoint​Code)
Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пунктінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00138
csdo:​Border​Checkpoint​Code​Type (M.SDT.00100)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің тізбесінен кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 18
0..1
*.2.2. Өткізу пунктінің атауы
(csdo:​Border​Checkpoint​Name)
Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пунктінің атауы
M.SDE.00139
csdo:​Name250​Type (M.SDT.00068)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
*.3. Кеден органы
(ccdo:​Customs​Office​Details)
кедендік операциялар жасалатын және кедендік бақылау жүргізілетін орын
M.CDE.00102
ccdo:​Customs​Office​Details​Type (M.CDT.00104)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1. Кеден органының коды
(csdo:​Customs​Office​Code)
кеден органының кодпен белгіленуі
M.SDE.00255
csdo:​Customs​Office​Code​Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.

csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.2. Наименование продукта
(csdo:​Product​Name)
наименование продукта, присвоенное производителем
и отличающее данный продукт от аналогичных продуктов других производителей
M.SDE.00152
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.3. Наименование марки
(csdo:​Product​Mark​Name)
тип (марка) товара
M.SDE.00232
csdo:​Name250​Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.4. Код вида средства идентификации товара (упаковки)
(ipsdo:​Identification​Kind​Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации товара или упаковки
M.IP.SDE.00026
ipsdo:​Identification​Kind​Code​Type (M.IP.SDT.00001)
Значение кода в соответствии
с перечнем видов средств идентификации товара (упаковки).
Шаблон: \d{2}
0..1
*.5. Описание отдельных составных элементов товара
(ipsdo:​Product​Property​Description​Text)
описание отдельных составных элементов товара
M.IP.SDE.00402
ipsdo:​Property​Description​Text​Type (M.IP.SDT.00400)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
а) Наименование описываемого свойства
(атрибут property​Name)
наименование описываемого свойства
csdo:​Name40​Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
*.6. Изображение
(ipsdo:​Object​Image​Picture)
изображение внешнего вида товара или его упаковки
M.IP.SDE.00037
csdo:Picture1536KbType (M.SDT.00201)
Последовательность двоичных цифр (битов) не длиннее 1,5 Мб.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1572864
0..*
а) Код формата данных
(атрибут media​Type​Code)
кодовое обозначение формата данных
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии
со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
*.7. Звуковой файл
(ipsdo:​I​P​Object​Sound)
информация о товаре, содержащем объект авторского права или смежных прав, в виде звукового файла
M.IP.SDE.00403
csdo:SoundType (M.SDT.00149)
Конечная последовательность двоичных цифр (битов)
0..*
а) Код формата данных
(атрибут media​Type​Code)
кодовое обозначение формата данных
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии
со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
*.8. Видео файл
(ipsdo:​I​P​Object​Video)
информация о товаре, содержащем объект авторского права или смежных прав, в виде видеофайла
M.IP.SDE.00404
csdo:VideoType (M.SDT.00151)
Конечная последовательность двоичных цифр (битов)
0..*
а) Код формата данных
(атрибут media​Type​Code)
кодовое обозначение формата данных
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии
со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1

csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.2. Өнімнің атауы
(csdo:​Product​Name)
өнімнің өндіруші берген және осы өнімді басқа өндірушілердің ұқсас өнімдерінен ерекшелейтін атауы
M.SDE.00152
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.3. Марканың атауы
(csdo:​Product​Mark​Name)
тауар типі (маркасы)
M.SDE.00232
csdo:​Name250​Type (M.SDT.00068)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
*.4. Тауарды (қаптаманы) сәйкестендіру құралы түрінің коды
(ipsdo:​Identification​Kind​Code)
тауарды немесе қаптаманы сәйкестендіру құралы түрінің кодпен белгіленуі
M.IP.SDE.00026
ipsdo:​Identification​Kind​Code​Type (M.IP.SDT.00001)
Тауарды (қаптаманы) сәйкестендіру құралы түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
0..1
*.5. Тауардың жекелеген құрамдас элементтерінің сипаттамасы
(ipsdo:​Product​Property​Description​Text)
тауардың жекелеген құрамдас элементтерінің сипаттамасы
M.IP.SDE.00402
ipsdo:​Property​Description​Text​Type (M.IP.SDT.00400)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..*
а) Сипатталатын қасиеттің атауы
(property​Name атрибуты)
сипатталатын қасиеттің атауы
csdo:​Name40​Type (M.SDT.00069)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
*.6. Бейнесі
(ipsdo:​Object​Image​Picture)
тауардың немесе оның қаптамасының сыртқы түрінің бейнесі
M.IP.SDE.00037
csdo:Picture1536KbType (M.SDT.00201)
Ұзындығы 1,5 Мб аспайтын қосарлы цифрлардың (бит) дәйектілігі.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1572864
0..*
а) Деректер форматының коды
(media​Type​Code атрибуты)
деректер форматының кодпен белгіленуі
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Деректер форматының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 255
0..1
*.7. Дыбыстық файл
(ipsdo:​I​P​Object​Sound)
дыбыстық файл түріндегі авторлық құқық немесе аралас құқықтар объектісін қамтитын тауар туралы ақпарат
M.IP.SDE.00403
csdo:SoundType (M.SDT.00149)
Қосарлы цифрлардың (бит) соңғы дәйектілігі
0..*
а) Деректер форматының коды
(media​Type​Code атрибуты)
деректер форматының кодпен белгіленуі
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Деректер форматының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 255
0..1
*.8. Бейнефайл
(ipsdo:​I​P​Object​Video)
бейнефайл түріндегі авторлық құқық немесе аралас құқықтар объектісін қамтитын тауар туралы ақпарат
M.IP.SDE.00404
csdo:VideoType (M.SDT.00151)
Қосарлы цифрлардың (бит) соңғы дәйектілігі
0..*
а) Деректер форматының коды
(media​Type​Code атрибуты)
деректер форматының кодпен белгіленуі
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Деректер форматының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 255
0..1

2.1.4. Отличительная особенность упаковки товара
(ipcdo:​Package​Description​Details)
описание упаковки товара, содержащего объект интеллектуальной собственности
M.IP.CDE.00134
ipcdo:​Package​Description​Details​Type (M.IP.CDT.00045)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида упаковки
(csdo:​Unified​Package​Kind​Code)
кодовое обозначение вида груза, упаковки или упаковочного материала
M.SDE.00165
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии
со справочником (классификатором), идентификатор которого определен
в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Количество упаковок
(csdo:​Package​Quantity)
количество упаковок товара
M.SDE.00150
csdo:​Quantity8​Type (M.SDT.00156)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 8
0..1
*.3. Код вида средства идентификации товара (упаковки)
(ipsdo:​Identification​Kind​Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации товара или упаковки
M.IP.SDE.00026
ipsdo:​Identification​Kind​Code​Type (M.IP.SDT.00001)
Значение кода в соответствии
с перечнем видов средств идентификации товара (упаковки).
Шаблон: \d{2}
0..1
*.4. Идентификатор единицы продукта
(csdo:​Product​Instance​Id)
уникальный идентификатор упаковки товара, указываемый
в зависимости от вида средства идентификации упаковки
M.SDE.00151
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.5. Описание отдельных составных элементов упаковки товара
(ipsdo:​Package​Property​Description​Text)
описание отдельных составных элементов упаковки товара
M.IP.SDE.00401
ipsdo:​Property​Description​Text​Type (M.IP.SDT.00400)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
а) Наименование описываемого свойства
(атрибут property​Name)
наименование описываемого свойства
csdo:​Name40​Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
*.6. Изображение
(ipsdo:​Object​Image​Picture)
изображение внешнего вида упаковки товара
M.IP.SDE.00037
csdo:Picture1536KbType (M.SDT.00201)
Последовательность двоичных цифр (битов) не длиннее 1,5 Мб.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1572864
0..*
а) Код формата данных
(атрибут media​Type​Code)
кодовое обозначение формата данных
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии
со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1

2.1.4. Тауар қаптамасының айрықша ерекшелігі
(ipcdo:​Package​Description​Details)
зияткерлік меншік объектісін қамтитын тауар қаптамасының сипаттамасы
M.IP.CDE.00134
ipcdo:​Package​Description​Details​Type (M.IP.CDT.00045)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Қаптама түрінің коды
(csdo:​Unified​Package​Kind​Code)
жүк, қаптама немесе қаптау материалы түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00165
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Қаптамалар саны
(csdo:​Package​Quantity)
тауар қаптамаларының саны
M.SDE.00150
csdo:​Quantity8​Type (M.SDT.00156)
Санаудың ондық жүйесіндегі теріс емес тұтас сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
0..1
*.3. Тауарды (қаптаманы) сәйкестендіру құралы түрінің коды
(ipsdo:​Identification​Kind​Code)
тауарды немесе қаптаманы сәйкестендіру құралы түрінің кодпен белгіленуі
M.IP.SDE.00026
ipsdo:​Identification​Kind​Code​Type (M.IP.SDT.00001)
Тауарды (қаптаманы) сәйкестендіру құралы түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
0..1
*.4. Өнім бірлігінің сәйкестендіргіші
(csdo:​Product​Instance​Id)
қаптаманы сәйкестендіру құралының түріне байланысты көрсетілетін тауар қаптамасының бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00151
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.5. Тауар қаптамасының жекелеген құрамдас элементтерінің сипаттамасы (ipsdo:​Package​Property​Description​Text)
тауар қаптамасының жекелеген құрамдас элементтерінің сипаттамасы
M.IP.SDE.00401
ipsdo:​Property​Description​Text​Type (M.IP.SDT.00400)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..*
а) Сипатталатын қасиеттің атауы
(property​Name атрибуты)
сипатталатын қасиеттің атауы
csdo:​Name40​Type (M.SDT.00069)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
*.6. Бейнесі
(ipsdo:​Object​Image​Picture)
тауар қаптамасының сыртқы түрінің бейнесі
M.IP.SDE.00037
csdo:Picture1536KbType (M.SDT.00201)
Ұзындығы 1,5 Мб аспайтын қосарлы цифрлардың (бит) дәйектілігі.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1572864
0..*
а) Деректер форматының коды
(media​Type​Code атрибуты)
деректер форматының кодпен белгіленуі
csdo:​Media​Type​Code​Type (M.SDT.00147)
Деректер форматының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 255
0..1

1.6. Код языка
(csdo:​Language​Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка
в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Уполномоченный орган государства-члена
(ccdo:​Unified​Authority​Details)
центральный таможенный орган
M.CDE.00053
ccdo:​Unified​Authority​Details​Type (M.CDT.00054)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.1. Код страны
(csdo:​Unified​Country​Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code​List​Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.2. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:​Authority​Id)
уникальный идентификатор уполномоченного органа государства-члена
M.SDE.00068
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.3. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:​Authority​Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.4. Краткое наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:​Authority​Brief​Name)
сокращенное наименование уполномоченного органа государства-члена
M.SDE.00126
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
3. Входящий номер заявления
(ipsdo:​Application​Id)
входящий номер заявления
о включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности
M.IP.SDE.00006
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
4. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:​Business​Entity​Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
5. Номер регистрационной формы объекта интеллектуальной собственности
(ipsdo:​Registration​Form​Id)
номер регистрационной формы
M.IP.SDE.00158

1.6. Тілдің коды
(csdo:​Language​Code)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1-ге сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы
(ccdo:​Unified​Authority​Details)
орталық кеден органы
M.CDE.00053
ccdo:​Unified​Authority​Details​Type (M.CDT.00054)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.2. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:​Authority​Id)
мүше мемлекеттің уәкілетті органының бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00068
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.3. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:​Authority​Name)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.4. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқаша атауы
(csdo:​Authority​Brief​Name)
мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқартылған атауы
M.SDE.00126
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
3. Өтініштің кіріс нөмірі
(ipsdo:​Application​Id)
зияткерлік меншік объектісін зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне қосу туралы өтініштің кіріс нөмірі
M.IP.SDE.00006
csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
4. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:​Business​Entity​Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе шаруашылық қызмет жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
5. Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нысанының нөмірі
(ipsdo:​Registration​Form​Id)
тіркеу нысанының нөмірі
M.IP.SDE.00158

1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Договор о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 марта 2018 г. № 35 "О ведении единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 г. № 174 "Об утверждении Правил реализации общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к составу и содержанию процедур введения в действие общего процесса "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза" (P.SP.01) (далее – общий процесс).
3. Процедуры, определенные в настоящем Порядке, выполняются одномоментно либо на протяжении определенного периода времени при присоединении нового участника к общему процессу.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной системы" – технические, технологические, методические и организационные документы, предусмотренные пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года);

1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленген:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін жүргізу туралы" 2018 жылғы 6 наурыздағы № 35 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 30 қазандағы № 174 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін (P.SP.01) (бұдан әрі – ортақ процесс) қолданысқа енгізу рәсімдерінің құрамы мен мазмұнына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Тәртіпте айқындалған рәсімдер ортақ процеске жаңа қатысушы қосылған кезде бір сәтте не белгілі бір уақыт аралығында орындалады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағында көзделген техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;

"технологические документы" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, предусмотренный пунктом 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 сентября 2019 г. № 148 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
5. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур, предусмотренных настоящим Порядком, приведены в таблице.
Таблица
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
присоединяется к общему процессу и выполняет процедуры, предусмотренные настоящим Порядком
уполномоченный орган государства – члена Союза
2
Администратор
координирует выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком,
и участвует в тестировании информационного взаимодействия
с присоединяющимся участником общего процесса
Евразийская экономическая комиссия
V. Введение общего процесса в действие
6. С даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 сентября 2019 г. № 148  "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза "Формирование, ведение и использование единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза" государства – члены Союза (далее – государства-члены) при координации Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) приступают к выполнению процедуры введения в действие общего процесса.
7. Для введения в действие общего процесса государствами-членами должны быть выполнены необходимые мероприятия, определенные процедурой присоединения к общему процессу в соответствии с разделом VI настоящего Порядка.
8. На основании рекомендаций комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли Коллегия Комиссии принимает распоряжение о введении в действие общего процесса.

"технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көзделген, ортақ процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың типтік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 148 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
5. Өзара іс-қимылға қатысушылардың осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындауы кезіндегі рөлі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлі
Р/с №
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
ортақ процеске қосылады және осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындайды
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы
2
Әкімші
осы Тәртіпте көзделген рәсімдердің орындалуын үйлестіреді және ортақ процеске қосылатын қатысушымен ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеуге қатысады
Еуразиялық экономикалық комиссия
V. Ортақ процесті қолданысқа енгізу
6. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 148 шешімі күшіне енген күннен бастап Одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) үйлестіруімен ортақ процесті қолданысқа енгізу рәсімдерін орындауға кіріседі.
7. Ортақ процесті қолданысқа енгізу үшін мүше мемлекеттер осы Тәртіптің VI бөліміне сәйкес ортақ процеске қосылу рәсімінде айқындалған қажетті іс-шараларды орындауға тиіс.
8. Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін мемлекетаралық сынауды жүргізу жөніндегі комиссия ұсынымдарының негізінде Комиссия Алқасы ортақ процесті қолданысқа енгізу туралы өкім қабылдайды.

9. Основанием для принятия рекомендации комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза о готовности общего процесса к введению в действие могут являться результаты тестирования информационного взаимодействия между информационными системами одного из государств-членов и Комиссии.
10. После введения в действие общего процесса к нему могут присоединяться новые участники путем выполнения процедуры присоединения к общему процессу.
VI. Описание процедуры присоединения
11. Для присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены требования документов, применяемых при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза, технологических документов, а также требования законодательства государства-члена, регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента государства-члена.
12. Выполнение процедуры присоединения нового участника к общему процессу включает в себя:
а) информирование государством-членом Комиссии о присоединении участника к общему процессу (с указанием уполномоченного органа, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса);
б) внесение при необходимости в нормативные правовые акты государства-члена изменений, необходимых для выполнения требований технологических документов (в течение 2 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
в) разработку (доработку) при необходимости информационной системы присоединяющегося участника общего процесса (в течение 3 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
г) подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту государства-члена, если такое подключение не было осуществлено ранее (в течение 3 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
д) получение присоединяющимся участником общего процесса справочников и классификаторов, распространяемых администратором, указанных в Правилах информационного взаимодействия;
е) тестирование информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющегося участника общего процесса и администратора на соответствие требованиям технологических документов (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения).

9. Мүше мемлекеттердің бірінің және Комиссияның ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу нәтижелері Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін мемлекетаралық сынауды жүргізу жөніндегі комиссия ұсынымдарын қабылдауға негіз болады.
10. Ортақ процесс қолданысқа енгізілгеннен кейін оған жаңа қатысушылар ортақ процеске қосылу рәсімдерін орындау арқылы қосыла алады.
VI. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
11. Ортақ процеске қосылу үшін ортақ процеске қосылатын қатысушы Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттардың, технологиялық құжаттардың талаптарын, сондай-ақ мүше мемлекеттің ұлттық сегменті шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін мүше мемлекет заңнамасының талаптарын орындауға тиіс.
12. Ортақ процеске жаңа қатысушының қосылу рәсімдерін орындау мынаны қамтиды:
а) мүше мемлекеттің Комиссияны ортақ процеске қатысушының қосылуы туралы хабардар етуі (ортақ процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін жауапты уәкілетті орган көрсетіледі);
б) қажет болған кезде мүше мемлекеттің нормативтік құқықтық актілеріне технологиялық құжаттардың талаптарын орындау үшін қажетті өзгерістер енгізу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 2 ай ішінде);
в) қажет болған кезде ортақ процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін әзірлеу (пысықтау) (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 3 ай ішінде);
г) егер мұндай қосу бұрын жүзеге асырылмаса, ортақ процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін мүше мемлекеттің ұлттық сегментіне қосу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 3 ай ішінде);
д) ортақ процеске қосылатын қатысушының әкімші тарататын, Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуы;
е) ортақ процеске қосылатын қатысушы мен әкімшінің ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тестілеу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде).