О внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 октября 2020 года № 138.
В соответствии с пунктом 6 статьи 105, пунктом 5 статьи 109 и пунктами 14 статьи 112 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 октября 2021 г.
Врио председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Назаренко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 27 октября 2020 г. № 138
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии
1. В Решении Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 263 "О порядке использования транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов в качестве декларации на товары":
а) преамбулу после слов "со статьей 105" дополнить словами ", пунктом 5 статьи 109 и пунктами 14 статьи 112";
б) в Инструкции о порядке использования транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов в качестве декларации на товары, утвержденной указанным Решением:
в пункте 1:
после слов "со статьей 105" дополнить словами ", пунктом 5 статьи 109 и пунктами 14 статьи 112";
дополнить словами ", а также порядок совершения таможенных операций, связанных с изменением (дополнением) сведений, заявленных в декларации на товары, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, до выпуска товаров и особенности совершения таможенных операций, связанных с изменением (дополнением) таких сведений после выпуска товаров";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Подача ДТ, в качестве которой используются транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, не сопровождается представлением таможенному органу ее электронного вида, если в отношении указанных в ней товаров не подлежат уплате таможенные пошлины, налоги, специальные, антидемпинговые, компенсационные пошлины.
Законодательством государств – членов Евразийского экономического союза о таможенном регулировании может быть установлено, что подача ДТ, в качестве которой используются транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, не сопровождается представлением таможенному органу ее электронного вида в случае, если в отношении указанных в ней товаров подлежат уплате таможенные пошлины, налоги, специальные, антидемпинговые, компенсационные пошлины, а электронный вид такой ДТ на бумажном носителе в этом случае формируется должностным лицом таможенного органа.";
дополнить пунктом 31 следующего содержания:

Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 27 қазандағы № 138 шешімі
Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 6-тармағына, 109-бабының 5-тармағына және 112-бабының 1-4-тармақтарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2021 жылғы 1 қазаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
В. Назаренко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 27 қазандағы
№ 138 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Кеден одағы Комиссиясының "Көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды тауарларға арналған декларация ретінде пайдалану тәртібі туралы" 2010 жылғы 20 мамырдағы № 263 шешімінде:
а) кіріспе "105-бабына" деген сөздерден кейін ", 109-бабының 5-тармағына және 112-бабының 14-тармақтарына" деген сөздермен толықтырылсын;
б) осы Шешіммен бекітілген көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды тауарларға арналған декларация ретінде пайдалану тәртібі туралы нұсқаулықта:
1-тармақта:
"105-бабына" деген сөздерден кейін ", 109-бабының 5-тармағына және 112-бабының 14-тармақтарына" деген сөздермен толықтырылсын;
"айқындайды" деген сөздің алдынан ", сондай-ақ тауарлар шығарылғанға дейін көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерді өзгертумен (толықтырумен) байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібін және тауарлар шығарылғаннан кейін осындай мәліметтерді өзгертумен (толықтырумен) байланысты кедендік операцияларды жасау ерекшеліктерін" деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар ТД ретінде пайдаланылатын ТД-ны ұсыну кезінде, егер онда көрсетілген тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу көзделмесе, кеден органына оның электрондық түрі қоса берілмейді.
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кедендік реттеу туралы заңнамасында көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар ТД ретінде пайдаланылатын ТД-ны ұсыну кезінде, егер онда көрсетілген тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу көзделмесе, кеден органына оның электрондық түрі қоса берілмейді деп белгіленуі мүмкін, ал қағаз жеткізгіштегі осындай ТД-ның электрондық түрін мұндай жағдайда кеден органының лауазымды адамы қалыптастырады.";
мынадай мазмұндағы31-тармақпен толықтырылсын:

"31. Электронный вид ДТ на бумажном носителе, в качестве которой используются транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы (далее – электронный вид ДТ), в том числе в случае, предусмотренном пунктом 19 настоящей Инструкции, формируется в соответствии со структурой и форматом декларации на товары и транзитной декларации, утвержденными Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 января 2018 г. № 2, и в составе сведений, предусмотренных подпунктами 2 – 7 пункта 8 настоящей Инструкции.
При формировании электронного вида ДТ в реквизите структуры, соответствующем третьему подразделу графы 1 ДТ, указывается аббревиатура "СД".";
в пункте 6:
в подпункте 1:
абзац второй после слова "товаров" дополнить словами "(для товаров, помещаемых под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, – определенная с учетом пункта 2 статьи 136 Кодекса)";
после абзаца пятого дополнить абзацами следующего содержания:
"В Республике Беларусь, Кыргызской Республике и Российской Федерации в случаях, когда в соответствии с законодательством о таможенном регулировании этих государств таможенная стоимость товаров, помещаемых под таможенную процедуру экспорта, не определяется, для целей применения настоящей Инструкции используется:
в Республике Беларусь – стоимость сделки с товарами;
в Кыргызской Республике и Российской Федерации – стоимость декларируемых товаров, приведенная в коммерческих или иных документах, относящихся к этим товарам.";
в пункте 8:
подпункт 6 изложить в следующей редакции:
"6) сведения о коде товара в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (за исключением случая декларирования товаров, общая таможенная стоимость которых не превышает суммы, эквивалентной 200 евро, если в отношении таких товаров не возникает обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин) и таможенной стоимости товара;";
дополнить подпунктом 61 следующего содержания:
"61) сведения о ставках и суммах подлежащих уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, таможенных сборов, пеней, процентов и иные сведения, необходимые для исчисления таможенных пошлин, налогов специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, таможенных сборов, пеней, процентов;";
в пункте 12:
в подпункте 1:
слово "заявляемых" заменить словом "помещаемых";
после слов "временного ввоза (допуска)" дополнить словами "без уплаты таможенных пошлин, налогов";
слова ", если в отношении таких товаров предоставляется полное условное освобождение от уплаты таможенных пошлин, налогов" исключить;
в подпункте 2:
слово "заявляемых" заменить словом "помещаемых";
после слова "завершения" дополнить словом "действия";
в подпункте 3:
слово "заявляемых" заменить словом "помещаемых";
после слов "таможенные процедуры временного ввоза (допуска)" дополнить словами "без уплаты таможенных пошлин, налогов";
слова ", если в отношении таких товаров предоставляется полное условное освобождение от уплаты таможенных пошлин, налогов" исключить;
в подпункте 5 слова "не уплачиваются таможенные пошлины, налоги" заменить словами "не подлежат уплате таможенные пошлины, налоги, специальные, антидемпинговые, компенсационные пошлины";
подпункт 7 исключить;
в подпункте 8:
в абзаце втором слова "их частей и заявляемых" заменить словами "на их частях и помещаемых";
в абзаце третьем после слова "завершения" дополнить словом "действия";
в подпункте 121:
в абзаце пятом после слова "завершения" дополнить словом "действия";
в абзаце шестом слова "в отношении таких запасных частей и оборудования применяется полное условное освобождение от уплаты таможенных пошлин, налогов" заменить словами "временное нахождение и использование таких запасных частей и оборудования на таможенной территории Евразийского экономического союза допускаются без уплаты ввозных таможенных пошлин, налогов";
подпункт 122 после слова "завершения" дополнить словом "действия";
дополнить разделами IV и V следующего содержания:
"IV. Порядок совершения таможенных операций, связанных с изменением (дополнением) сведений, заявленных в ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, до выпуска товаров

"31. Көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар ТД ретінде пайдаланылатын қағаз жеткізгіштегі ТД-ның электрондық түрі (бұдан әрі – ТД электрондық түрі), соның ішінде осы Нұсқаулықтың 19-тармағында көзделген жағдайда, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қаңтардағы № 2 шешімімен бекітілген тауарларға арналған декларацияның және транзиттік декларацияның құрылымы мен форматына сәйкес және осы Нұсқаулықтың 8-тармағының 2 – 7-тармақшаларында көзделген мәліметтер құрамында қалыптастырылады.
ТД электрондық түрін қалыптастыру кезінде ТД-ның 1-бағанының үшінші кіші бөліміне сәйкес келетін құрылымның деректемесінде "СД" аббревиатурасы көрсетіледі.";
6-тармақта:
1-тармақшада:
екінші абзац "тауарлардың" деген сөзден кейін "(Кодекстің 136-бабының 2-тармағы ескеріле отырып айқындалған – ішкі тұтыну үшін шығару кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарлар үшін)" деген сөздермен толықтырылсын;
бесінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Беларусь Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында – осы мемлекеттердің кедендік реттеу туралы заңнамасына сәйкес экспорт кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарлардың кедендік құны айқындалмайтын жағдайда, осы Нұсқаулықты қолдану мақсаттары үшін мыналар пайдаланылады:
Беларусь Республикасында – тауарлармен жасалатын мәміле құны;
Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында – осы тауарларға қатысты коммерциялық немесе өзге де құжаттарда келтірілген, декларацияланатын тауарлардың құны.";
8-тармақта:
6-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес тауардың коды (жалпы кедендік құны 200 евроға тең сомадан аспайтын тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндет туындамайтын болса, осындай тауарларды декларациялау жағдайын қоспағанда) және тауардың кедендік құны туралы мәліметтер;";
мынадай мазмұндағы 61-тармақшамен толықтырылсын:
"61) кедендік баждарды, салықтарды арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын, кедендік алымдарды, өсімпұлдарды, пайыздарды есептеу үшін қажет төленуге жататын кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының, кедендік алымдардың, өсімпұлдардың, пайыздардың ставкалары мен сомалары туралы мәліметтер және өзге де мәліметтер;";
12-тармақта:
1-тармақшада:
"мәлімделетін" деген сөз "орналастырылатын" деген сөзбен ауыстырылсын;
"жариялау және" деген сөздерден кейін "кедендік баждарды, салықтарды төлемей" деген сөздермен толықтырылсын;
", егер осындай тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды төлеуден толығымен шартты босату ұсынылатын болса," деген сөздер алып тасталсын;
2-тармақшада:
"мәлімделетін" деген сөз "орналастырылатын" деген сөзбен ауыстырылсын;
"рәсімдерін" деген сөз "рәсімдерінің әрекеттерін" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақшада:
"мәлімделетін" деген сөз "орналастырылатын" деген сөзбен ауыстырылсын;
"қайтаруға жататын және" деген сөздерден кейін кедендік баждарды, салықтарды төлемей" деген сөздермен толықтырылсын;
", егер осындай тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды төлеуден толығымен шартты босату ұсынылатын болса," деген сөздер алып тасталсын;
5-тармақшада "егер оларға қатысты кедендік баждар, салықтар төленбесе" деген сөздер "егер оларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жатпаса" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақша алып тасталсын;
8-тармақшада:
екінші абзацта "немесе олардың бөліктері", "мәлімделетін" деген сөздер "олардың бөліктерінде", "орналастырылатын" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацта "рәсімін" деген сөз "рәсімінің әрекеттерін" деген сөздермен ауыстырылсын;
121-тармақшада:
бесінші абзацта "рәсімін" деген сөз "рәсімінің әрекеттерін" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы абзацта "егер осындай қосалқы бөлшектерге және жабдыққа кедендік баждарды, салықтарды төлеуден толығымен шартты босату қолданылатын болса," деген сөздер "егер осындай қосалқы бөлшектер мен жабдықты Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында әкелу кедендік баждарын, салықтарды төлемей уақытша ұстауға және пайдалануға мүмкін болса";
122-тармақшада "рәсімді" деген сөз "рәсімінің әрекеттерін" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы IV және V бөлімдермен толықтырылсын:
"IV. Тауарлар шығарылғанға дейін көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерді өзгертумен (толықтырумен) байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі

16. Для изменения (дополнения) сведений, заявленных в ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, до выпуска товаров корректировка декларации на товары (далее – КДТ) по форме, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2013 г. № 289, не применяется.
17. Изменение (дополнение) сведений, заявленных в ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, до выпуска товаров по мотивированному обращению декларанта или таможенного представителя осуществляется с разрешения таможенного органа при соблюдении условий, предусмотренных пунктом 1 статьи 112 Кодекса.
Для изменения (дополнения) сведений, заявленных в ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, до выпуска товаров декларант или таможенный представитель представляет в таможенный орган, зарегистрировавший такую ДТ, обращение в виде заявления, предусмотренного разделом II настоящей Инструкции (далее – заявление), или перечня, предусмотренного разделом III настоящей Инструкции (далее – перечень), с внесенными изменениями (дополнениями). При этом в правом верхнем углу заявления или перечня декларант или таможенный представитель проставляет запись: "Корректировка ДТ № ".
Подача обращения сопровождается представлением документов, подтверждающих изменение (дополнение) сведений, заявленных в ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы.
18. При выявлении до выпуска товаров по результатам проведенного таможенного контроля необходимости изменения (дополнения) сведений, заявленных в ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, в случае, предусмотренном пунктом 2 статьи 112 Кодекса, таможенный орган вручает декларанту или таможенному представителю (работнику декларанта или таможенного представителя) требование о внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в такой ДТ (далее – требование), в виде документа на бумажном носителе.
Требование составляется в произвольной форме в 2 экземплярах на листах бумаги формата А4. В требовании указываются измененные (дополненные) сведения, подлежащие указанию в заявлении либо перечне, а также срок, в пределах которого должно быть представлено такое заявление либо такой перечень с внесенными изменениями (дополнениями). Сведения, указанные в требовании, заверяются подписью и оттиском личной номерной печати должностного лица таможенного органа.

16. Тауарлар шығарылғанға дейін көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) үшін Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 289 шешімімен бекітілген нысан бойынша бекітілген тауарларға арналған декларацияны түзету (бұдан әрі – ТДТ) қолданылмайды.
17. Тауарлар шығарылғанға дейін көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) декларанттың немесе кеден өкілінің уәжді жолданымы бойынша Кодекстің 112-бабының 1-тармағында көзделген шарттар сақталған кезде, кеден органының рұқсатымен жүзеге асырылады.
Тауарлар шығарылғанға дейін көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) үшін декларант немесе кеден өкілі осындай ТД тіркеген кеден органына енгізілген өзгерістер (толықтырулар) қамтылған, осы Нұсқаулықтың II бөлімінде көзделген өтініш түріндегі жолданымды (бұдан әрі – жолданым) немесе осы Нұсқаулықтың IIІ бөлімінде көзделген, тізбені (бұдан әрі – тізбе) ұсынады. Бұл ретте өтініштің немесе тізбенің оң жақтағы жоғарғы бұрышында декларант немесе кеден өкілі: "№ ТД түзету" деген жазба қалдырады.
Жолданымды берген кезде, көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтердің өзгергенін (толықтырылғанын) растайтын құжаттар қоса беріледі.
18. Көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) қажеттігі тауар шығарылғанға дейін кедендік бақылау жүргізу нәтижелері бойынша анықталған кезде, Кодекстің 112-бабының 2-тармағына көзделген жағдайда кеден органы декларантқа немесе кеден өкіліне (декларанттың немесе кеден өкілінің жұмыскеріне) осындай ТД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы талапты қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде табыс етеді.
Талап еркін нысанда 2 данада А4 форматындағы қағаз парақтарында жасалады. Талапта өтініште не тізбеде көрсетілуге тиіс өзгертілген (толықтырылған) мәліметтер, сондай-ақ енгізілген өзгерістер (толықтырулар) қамтылған осындай өтініш не осындай тізбе ұсынылуға тиіс мерзім көрсетіледі. Талапта көрсетілген мәліметтер кеден органының лауазымды адамының қолымен және жеке нөмірлі мөрінің баспа-таңбасымен расталады.

При необходимости внесения изменений в классификационный код товара одновременно с требованием направляется решение о классификации товара, принятое в соответствии с подпунктом 1 пункта 2 статьи 20 Кодекса.
Требование вручается декларанту или таможенному представителю (работнику декларанта или таможенного представителя) под роспись. Лицо, получившее требование под роспись, проставляет дату в формате дд.мм.гггг (день, месяц, календарный год) и время в формате hh:mm (часы и минуты) его получения и заверяет эту запись своей подписью с указанием фамилии и инициалов.
Декларант или таможенный представитель обязан в пределах срока, установленного пунктом 3 статьи 119 Кодекса (а в случае продления срока выпуска – пунктом 6 статьи 119 Кодекса), с учетом срока, предусмотренного абзацем вторым настоящего пункта, представить в таможенный орган заявление или перечень с измененными (дополненными) сведениями. При этом в правом верхнем углу такого заявления или перечня декларант или таможенный представитель проставляет запись: "Корректировка ДТ № ".
В случае если декларант или таможенный представитель не может в срок, установленный пунктом 3 статьи 119 Кодекса, с учетом срока, предусмотренного абзацем вторым настоящего пункта, представить в таможенный орган заявление или перечень с измененными (дополненными) сведениями, он обязан уведомить об этом таможенный орган не позднее 1 часа до истечения этого срока в соответствии со статьей 362 Кодекса.
В случае, предусмотренном абзацем шестым настоящего пункта, таможенный орган до истечения срока выпуска товаров, установленного пунктом 3 статьи 119 Кодекса, в соответствии с пунктами 4 и 5 статьи 119 Кодекса продлевает срок выпуска товаров и информирует об этом декларанта или таможенного представителя в соответствии с пунктом 9 статьи 119 Кодекса.
19. Подача заявления в соответствии с пунктами 17 и 18 настоящей Инструкции сопровождается представлением электронного вида ДТ с измененными (дополненными) сведениями, за исключением случаев, когда в соответствии с пунктом 3 настоящей Инструкции подача такой ДТ не сопровождается представлением ее электронного вида.
V. Особенности совершения таможенных операций, связанных с изменением (дополнением) сведений, заявленных в ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, после выпуска товаров
20. Изменение (дополнение) сведений, заявленных в ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, после выпуска товаров осуществляется в соответствии с разделами I, IIIV Порядка внесения изменений (дополнений) в сведения, заявленные в декларации на товары, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2013 г. № 289, с учетом особенностей, установленных настоящей Инструкцией.

Тауардың сыныптамалық кодына өзгерістер енгізу қажеттігі туындаған кезде, талаппен бір мезгілде Кодекстің 20-бабының 2-тармағының 1-тармақшасына сәйкес қабылданған тауардың сыныптамасы туралы шешім жолданады.
Талап декларантқа немесе кеден өкіліне (декларанттың немесе кеден өкілінің жұмыскеріне) оның қолы қойылып табыс етіледі. Қол қойып, талапты алған тұлға оны алған күнін кк.аа.жжжж (күн, ай, күнтізбелік жыл) форматында және уақытын hh:mm (сағат және минут) форматында қояды және осы жазбаны өзінің тегін және инициалдарын көрсетіп өзінің жеке қолымен растайды.
Декларант немесе кеден өкілі Кодекстің 119-бабының 3-тармағында (шығару мерзімі ұзартылған жағдайда – Кодекстің 119-бабының 6-тармағында) белгіленген мерзім шегінде осы тармақтың екінші абзацында көзделген мерзімді ескере отырып, кеден органына өзгертілген (толықтырылған) мәліметтер қамтылған өтінішті немесе тізбені ұсынуға тиіс. Бұл ретте өтініштің немесе тізбенің оң жақтағы жоғарғы бұрышында декларант немесе кеден өкілі: "№ ТД түзету" деген жазба қалдырады.
Егер декларант немесе кеден өкілі осы тармақтың екінші абзацында көзделген мерзімді ескере отырып, Кодекстің 119-бабының 3-тармағында белгіленген мерзімде кеден органына өзгертілген (толықтырылған) мәліметтер қамтылған өтінішті немесе тізбені ұсына алмаса, ол Кодекстің 362-бабына сәйкес бұл туралы кеден органын бұл мерзім өткенге дейін 1 сағаттан кешіктірмей хабардар етуге міндетті.
Осы тармақтың екінші абзацында көзделген жағдайда кеден органы Кодекстің 119-бабының 3-тармағында белгіленген, тауарларды шығару мерзімі өткенге дейін Кодекстің 119-бабының 4 және 5-тармақтарына сәйкес тауарларды шығару мерзімін ұзартады және Кодекстің 119-бабының 9-тармағына бұл туралы декларантты немесе кеден өкілін хабардар етеді.
19. Осы Нұсқаулықтың 17 және 18-тармақтарына сәйкес өтініш берген кезде, осы Нұсқаулықтың 3-тармағына сәйкес осындай ТД-ны ұсыну кезінде оның электрондық түрі қоса берілмейтін жағдайды қоспағанда, өзгертілген (толықтырылған) мәліметтер қамтылған ТД-ның электрондық түрі қоса беріледі.
V. Тауарлар шығарылғаннан кейін көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерді өзгертумен (толықтырумен) байланысты кедендік операцияларды жасау ерекшеліктері
20. Тауарлар шығарылғаннан кейін көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған ТД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) осы Нұсқаулықта белгіленген ерекшеліктер ескеріле отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 289 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу тәртібінің I, III – V бөлімдеріне сәйкес жүзеге асырылады.

21. Для изменения (дополнения) сведений, заявленных в ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, после выпуска товаров КДТ не применяется в случаях, когда изменение (дополнение) сведений, заявленных в такой ДТ, не влияет на размер исчисленных и (или) подлежащих уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин и не касается документов, подтверждающих уплату таких платежей.
В таких случаях изменения (дополнения) вносятся в ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, от руки и заверяются подписью и оттиском печати (при наличии) декларанта с проставлением даты внесения изменений (дополнений), а изменения (дополнения) в электронный вид ДТ вносятся должностным лицом таможенного органа (если при подаче ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, либо при изменении (дополнении) сведений, заявленных в такой ДТ, в таможенный орган ранее представлялся (должностным лицом таможенного органа формировался) электронный вид ДТ).
В случаях, указанных в абзаце первом настоящего пункта, изменение (дополнение) сведений, заявленных в ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, после выпуска товаров по инициативе таможенного органа осуществляется на основании решения таможенного органа, составляемого в произвольной письменной форме с указанием регистрационного номера такой ДТ, перечня вносимых изменений (дополнений) и обоснования необходимости внесения таких изменений (дополнений).
22. КДТ заполняется в соответствии с Порядком заполнения корректировки декларации на товары, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2013 г. № 289, с учетом особенностей, предусмотренных пунктами 23 – 32 настоящей Инструкции.
23. В Республике Беларусь при изменении (дополнении) сведений, заявленных в ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы и подача которой сопровождалась представлением таможенному органу (формированием должностным лицом таможенного органа) ее электронного вида:
графы 7, 18, 19, 21, 25 – 30 КДТ не заполняются;

21. Тауарлар шығарылғаннан кейін көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) үшін осындай ТД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) есептелген және (немесе) төленуге жататын кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының мөлшеріне әсер етпейтін және осындай төлемдердің төленгенін растайтын құжаттарға қатысты болмайтын жағдайларда ТДТ қолданылмайды.
Мұндай жағдайларда көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған ТД-ға өзгерістер (толықтырулар) қолмен жазылып енгізіледі және өзгерістер (толықтырулар) енгізілген күні жазылып, декларанттың қолы қойылады және мөрінің баспа-таңбасымен (бар болғанда) расталады, ал өзгерістерді (толықтыруларды) ТД-ның электрондық түріне кеден органының лауазымды адамы (егер көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған ТД-ны ұсыну не осындай ТД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) кезінде кеден органына бұрын ТД-ның электрондық түрі ұсынылған (кеден органының лауазымды адамы қалыптастырған) болса) енгізеді.
Осы тармақтың бірінші абзацында көрсетілген жағдайларда тауарлар шығарылғаннан кейін көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) кеден органының бастамасы бойынша кеден органының шешімі негізінде осындай ТД-ның тіркеу нөмірі, енгізілетін өзгерістер (толықтырулар) тізбесі және осындай өзгерістер (толықтырулар) енгізу қажеттігінің негіздемесі көрсетіле отырып, еркін жазбаша нысанда жүзеге асырылады.
22. ТДТ осы Нұсқаулықтың 23 – 32-тармақтарында көзделген ерекшеліктер ескеріле отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 289 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияға түзетулер енгізу тәртібіне сәйкес толтырылады.
23. Беларусь Республикасында көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған ТД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) кезінде және оны бергене кеден органына оның электрондық түрі қоса берілген (кеден органының лауазымды адамы қалыптастырған) кезде:
ТДТ-ның 7, 18, 19, 21, 25 – 30-бағандары толтырылмайды;

графы 4, 6, 9, 11, 24, 36 и 39 КДТ заполняются при наличии соответствующих сведений.
24. В случае если подача ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, не сопровождалась представлением таможенному органу (формированием должностным лицом таможенного органа) ее электронного вида и изменение (дополнение) сведений, заявленных в ДТ, производится впервые, КДТ заполняется в отношении товаров, сведения о которых изменяются (дополняются) и в отношении которых подлежат уплате таможенные пошлины, налоги, специальные, антидемпинговые, компенсационные пошлины. При этом в КДТ заполняются графы 1 – 3, 5, 8, 14, 15, 15 (a, b), 16, 17 (для вывозимых товаров), 17 (a, b) (для вывозимых товаров), 20, 22, 23, 31 – 35, 37, 38, 41 – 47, 54 (за исключением случая заполнения КДТ должностным лицом таможенного органа), а также графы "A", "B", "C" и "D". Графы 4, 6, 9, 11, 24, 36 и 39 КДТ заполняются при наличии соответствующих сведений.
25. В случае если подача ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, не сопровождалась представлением таможенному органу (формированием должностным лицом таможенного органа) ее электронного вида и изменение (дополнение) сведений, заявленных в ДТ, с использованием КДТ производилось ранее, в КДТ заполняются:
в Республике Армения, Республике Казахстан, Кыргызской Республике и Российской Федерации – графы 1, 3, 5, 7, 14, 45a, 54 (за исключением случая заполнения КДТ должностным лицом таможенного органа), графы "A" и "D", а также графы 15, 15 (a, b), 16, 17 (для вывозимых товаров), 17 (a, b) (для вывозимых товаров), 20, 22, 23 и "В" при необходимости внесения изменений (дополнений) в эти графы;
в Республике Беларусь – графы 1 – 3, 5, 8, 14, 15, 15 (a, b), 16, 17 (для вывозимых товаров), 17 (a, b) (для вывозимых товаров), 20, 22, 23, 45a, 54 (за исключением случая заполнения КДТ должностным лицом таможенного органа), "A", "С" и "D", а также графа "В" (если внесение изменений (дополнений) в сведения о товарах влияет на размер подлежащих уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин либо касается документов, подтверждающих уплату таких платежей);
в отношении товаров, изменение (дополнение) сведений о которых производилось ранее, – графы, соответствующие тем графам ДТ, в которых в соответствии с Порядком заполнения декларации на товары, утвержденным Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257 (далее – Порядок заполнения ДТ), указываются сведения, в которые вносятся изменения (дополнения);

ТДТ-ның 4, 6, 9, 11, 24, 36 және 39-бағандары тиісті мәліметтер бар болғанда толтырылады.
24. Егер көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған ТД-ны ұсынғанда кеден органына оның электрондық түрі қоса берілмесе (кеден органының лауазымды адамы қалыптастырмаса) және ТД-да мәлімделген мәліметтер бірінші рет өзгертілетін (толықтырылатын) болса, ТДТ мәліметтері өзгертілетін (толықтырылатын) тауарларға қатысты және кедендік баждар, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары төленуге тиіс тауарларға қатысты толтырылады. Бұл ретте ТДТ-да 1 – 3, 5, 8, 14, 15, 15 (a, b), 16, 17-бағандар (әкелінетін тауарлар үшін), 17 (a, b) бағандар (әкелінетін тауарлар үшін), 20, 22, 23, 31 – 35, 37, 38, 41 – 47, 54-бағандар (ТДТ-ны кеден органының лауазымды адамы толтыратын жағдайды қоспағанда), сондай-ақ "A", "B", "C" және "D" бағандары толтырылады. ТДТ-ның 4, 6, 9, 11, 24, 36 және 39-бағандары тиісті мәліметтер бар болғанда толтырылады.
25. Егер көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған ТД-ны ұсынғанда кеден органына оның электрондық түрі қоса берілмесе (кеден органының лауазымды адамы қалыптастырмаса) және ТД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) ТДТ пайдаланылып бұрын жүргізілген болса, ТДТ-да:
Армения Республикасында, Қазақстан Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында – 1, 3, 5, 7, 14, 45a, 54-бағандары (ТДТ-ны кеден органының лауазымды адамы толтыратын жағдайда қоспағанда), "A" және "D"-бағандары, сондай-ақ 15, 15 (a, b), 16, 17-бағандары (әкелінетін тауарлар үшін), 17 (a, b)-бағандары (әкелінетін тауарлар үшін), осы бағандарға өзгерістер (толықтырулар) енгізу қажеттігі болған кезде – 20, 22, 23 және "В"-бағандары толтырылады;
Беларусь Республикасында – 1 – 3, 5, 8, 14, 15, 15 (a, b), 16, 17-бағандары (әкелінетін тауарлар үшін), 17 (a, b) -бағандары (әкелінетін тауарлар үшін), 20, 22, 23, 45a, 54-бағандары (ТДТ-ны кеден органының лауазымды адамы толтыратын жағдайда қоспағанда), "A", "С" және "D"-бағандары, сондай-ақ "В"-бағаны (егер тауарлар туралы мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу төленуге тиіс кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының мөлшеріне әсер ететін не осындай төлемдердің төленгенін растайтын құжаттарға қатысты болса) толтырылады;
мәліметтері бұрын өзгертілген (толықтырылған) тауарларға қатысты – Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне (бұдан әрі – ТД-ны толтыру тәртібі) сәйкес өзгерістер (толықтырулар) енгізілетін мәліметтер көрсетілетін ТД-ның бағандарына сәйкес келетін бағандар толтырылады;

в отношении товаров, изменение (дополнение) сведений о которых ранее не производилось, – графы 31 – 35, 37, 38, 41 – 45, 46 и 47. Графы 36 и 39 КДТ заполняются при наличии соответствующих сведений.
26. Графа 1 КДТ заполняется в следующем порядке.
Первый и второй подразделы графы заполняются в соответствии с Порядком заполнения ДТ. В третьем подразделе графы указывается аббревиатура "СД".
27. Графа 12 КДТ заполняется в следующем порядке.
В случае если подача ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, сопровождалась представлением таможенному органу (формированием должностным лицом таможенного органа) ее электронного вида:
в первом подразделе графы цифровыми символами в валюте государства – члена Евразийского экономического союза, в таможенный орган которого подается КДТ (таможенным органом которого заполняется КДТ), указывается общая таможенная стоимость товаров как сумма величин, указанных в первом подразделе графы 45 КДТ1 и КДТ2, и величин, указанных в реквизите структуры электронного вида ДТ, соответствующем графе 45 ДТ, в отношении товаров, сведения о таможенной стоимости которых не изменяются и (или) не дополняются;
во втором подразделе графы проставляется величина, указанная:
в реквизите структуры электронного вида ДТ, соответствующем графе 12 ДТ, если изменение (дополнение) сведений о таможенной стоимости товаров производится впервые;
в первом подразделе графы 12 предыдущей КДТ, если изменение (дополнение) сведений о таможенной стоимости товаров производилось ранее.
В случае если подача ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, не сопровождалась представлением таможенному органу (формированием должностным лицом таможенного органа) ее электронного вида, первый и второй подразделы графы не заполняются.
В Республике Казахстан второй подраздел графы не заполняется.
28. Графа 31 КДТ заполняется в следующем порядке.
Графа заполняется в соответствии с Порядком заполнения ДТ в объеме сведений, указанных в заявлении либо перечне с учетом вносимых изменений (дополнений).
29. Графа 32 КДТ заполняется в следующем порядке.
В первом подразделе графы указывается порядковый номер товара, сведения о котором указаны в графе 31 КДТ.
Во втором подразделе графы проставляется указанный в заявлении либо перечне порядковый номер товара, сведения о котором изменяются и (или) дополняются.
30. Графа 44 КДТ заполняется в следующем порядке.
В графу переносятся сведения, указанные в заявлении либо перечне с учетом вносимых изменений (дополнений), а также указываются сведения о документах, подтверждающих вносимые изменения (дополнения), в соответствии с порядком заполнения графы 44 ДТ, установленным Порядком заполнения ДТ.

мәліметтері бұрын өзгертілмеген (толықтырылмаған) тауарларға қатысты –31 – 35, 37, 38, 41 – 45, 46 және 47-бағандары. ТДТ-ның 36 және 39-бағандары тиісті мәліметтер бар болғанда толтырылады.
26. ТДТ-ның 1-бағаны мынадай тәртіппен толтырылады.
Бағанның бірінші және екінші кіші бөлімдері ТД-ны толтыру тәртібіне сәйкес толтырылады. Бағанның үшінші кіші бөлімінде "СД" аббревиатурасы көрсетіледі.
27. ТДТ-ның 12-бағаны мынадай тәртіппен толтырылады.
Егер көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған ТД-ны ұсынғанда кеден органына оның электрондық түрі қоса берілсе (кеден органының лауазымды адамы қалыптастырса):
бағанның бірінші кіші бөлімінде ТДТ ұсынылатын кеден органына Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет валютасының цифрлық символдарымен (ТДТ-ны толтыратын кеден органы) 45-бағанның бірінші кіші бөлімінде көрсетілген ТДТ1 және ТДТ2 шамаларының және ТД-ның 45-бағанына сәйкес келетін ТД-ның электрондық түрінің деректемелерінде көрсетілген шамалардың кедендік құны туралы мәліметтері өзгертілмейтін және (немесе) толықтырылмайтын тауарларға қатысты сомасы ретіндегі тауарлардың жалпы кедендік құны көрсетіледі;
бағанның екінші кіші бөлімінде:
егер тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру) бірінші рет жүргізілетін болса, ТД-ның 12-бағанына сәйкес келетін ТД-ның электрондық түрі құрылымының деректемесінде;
егер тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру) бұрын жүргізілген болса, алдындағы ТДТ-ның 12-бағанының бірінші кіші бөлімінде көрсетілген шама қойылады.
Егер көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған ТД-ны ұсынғанда кеден органына оның электрондық түрі қоса берілмесе (кеден органының лауазымды адамы қалыптастырмаса), бағанның бірінші және екінші кіші бөлімдері толтырылмайды.
Қазақстан Республикасында бағанның екінші кіші бөлімі толтырылмайды.
28. ТДТ-ның 31-бағаны мынадай тәртіппен толтырылады.
Баған ТД-ны толтыру тәртібіне сәйкес өтініште не тізбеде көрсетілген мәліметтер көлемінде, енгізілетін өзгерістер (толықтырулар) ескеріле отырып толтырылады.
29. ТДТ-ның 32-бағаны мынадай тәртіппен толтырылады.
Бағанның бірінші кіші бөлімінде мәліметтері ТДТ-ның 31-бағанында көрсетілген тауардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Бағанның екінші кіші бөлімінде өтініште не тізбеде көрсетілген, мәліметтері өзгертілетін және (немесе) толықтырылатын тауардың реттік нөмірі қойылады.
30. ТДТ-ның 44-бағаны мынадай тәртіппен толтырылады.
Бағанға енгізілетін өзгерістер (толықтырулар) ескеріле отырып, өтініште не тізбеде көрсетілген мәліметтер көшіріледі, сондай-ақ ТД-ны толтыру тәртібінде белгіленген ТД-ның 44 бағанын толтыру тәртібіне сәйкес енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) растайтын құжаттар туралы мәліметтер көрсетіледі.

31. Графа 45 КДТ заполняется в следующем порядке.
В первом подразделе графы цифровыми символами в валюте государства – члена Евразийского экономического союза, в таможенный орган которого подается КДТ (таможенным органом которого заполняется КДТ), указывается величина таможенной стоимости товара, определенная в соответствии с международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза, с учетом вносимых изменений (дополнений).
Во втором подразделе графы указывается:
если подача ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, сопровождалась представлением таможенному органу (формированием должностным лицом таможенного органа) ее электронного вида, – величина, указанная в реквизите структуры электронного вида ДТ, соответствующем графе 45 ДТ (в случае, если изменение (дополнение) сведений о таможенной стоимости товара производится впервые), или величина, указанная в первом подразделе графы 45 предыдущей КДТ (в случае, если изменение (дополнение) сведений о таможенной стоимости товара производилось ранее);
если подача ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, не сопровождалась представлением таможенному органу (формированием должностным лицом таможенного органа) ее электронного вида, – величина таможенной стоимости товара, указанная в заявлении (в случае, если изменение (дополнение) сведений о товаре производится впервые), или величина, указанная в первом подразделе графы 45 предыдущей КДТ (в случае, если изменение (дополнение) сведений о товаре производилось ранее).
В случае если при декларировании товаров представлялся перечень и изменение (дополнение) сведений о товаре производится впервые, второй подраздел графы не заполняется.
В Республике Казахстан второй подраздел графы не заполняется.
32. Графа "B" КДТ заполняется в соответствии с Порядком заполнения корректировки декларации на товары. При этом в колонке "Предыдущая сумма" проставляется общая сумма платежа, указанная:
в реквизите структуры электронного вида ДТ, соответствующем колонке "Сумма" графы "В" ДТ (если подача ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, сопровождалась представлением таможенному органу (формированием должностным лицом таможенного органа) ее электронного вида и изменение (дополнение) сведений об уплате (взыскании) таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин производится впервые);
в колонке "Сумма" графы "B" предыдущей КДТ (если изменение (дополнение) сведений об уплате (взыскании) таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин производилось ранее).
В случае если подача ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, не сопровождалась представлением таможенному органу (формированием должностным лицом таможенного органа) ее электронного вида и изменение (дополнение) сведений об уплате (взыскании) таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин производится впервые, в колонке "Предыдущая сумма" проставляется цифра "0".".

31. ТДТ-ның 45-бағаны мынадай тәртіппен толтырылады.
Бағанның бірінші кіші бөлімінде ТДТ ұсынылатын кеден органына Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет валютасының цифрлық символдарымен (ТДТ-ны толтыратын кеден органы) енгізілетін өзгерістер (толықтырулар) ескеріле отырып, халықаралық шарттарға және Еуразиялық экономикалық одақтың құқығын құрайтын актілерге сәйкес айқындалған тауардың кедендік құнының шамасы көрсетіледі;
Бағанның екінші кіші бөлімінде мыналар көрсетіледі:
егер көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған ТД-ны ұсынғанда кеден органына оның электрондық түрі қоса берілсе (кеден органының лауазымды адамы қалыптастырса) – ТД-ның 45-бағанына сәйкес келетін ТД-ның электрондық түрі құрылымының деректемесіндегі шама көрсетіледі (егер тауардың кедендік құны туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру) бірінші рет жүргізілетін болса) немесе алдындағы ТДТ-ның 45-бағанының бірінші кіші бөліміндегі шама көрсетіледі (егер тауардың кедендік құны туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру) бұрын жүргізілген болса);
егер көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған ТД-ны ұсынғанда кеден органына оның электрондық түрі қоса берілмесе (кеден органының лауазымды адамы қалыптастырмаса) – тауардың кедендік құнының өтініштегі шамасы көрсетіледі (егер тауардың кедендік құны туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру) бірінші рет жүргізілетін болса) немесе алдындағы ТДТ-ның 45-бағанының бірінші кіші бөліміндегі шама көрсетіледі (егер тауардың кедендік құны туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру) бұрын жүргізілген болса);
Егер тауарларды декларациялау кезінде тізбе ұсынылса және тауар туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру) бірінші рет жүргізілсе, бағанның екінші кіші бөлімі толтырылмайды.
Қазақстан Республикасында бағанның екінші кіші бөлімі толтырылмайды.
32. ТДТ-ның "B"-бағаны Тауарларға арналған декларацияға түзету енгізу тәртібіне сәйкес толтырылады. Бұл ретте "Алдындағы сома" бағанасында:
ТД-ның электрондық түрі құрылымының ТД-дағы "В"-бағанының "Сомасы" деген тиісті бағанасына сәйкес келетін деректемесінде (егер көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған ТД-ны ұсынғанда кеден органына оның электрондық түрі қоса берілсе (кеден органының лауазымды адамы қалыптастырса) және кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру) бірінші рет жүргізілсе) көрсетілген төлемнің жалпы сомасы қойылады;
алдындағы ТДТ-ның "B"-бағанындағы "Сомасы" бағанасында (егер кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру) бұрын жүргізілсе) көрсетілген төлемнің жалпы сомасы қойылады.
Егер көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған ТД-ны ұсынғанда кеден органына оның электрондық түрі қоса берілмесе (кеден органының лауазымды адамы қалыптастырмаса) және кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру) бірінші рет жүргізілсе, "Алдындағы сома" бағанасында "0" деген цифр қойылады.".

2. В Порядке внесения изменений (дополнений) в сведения, заявленные в декларации на товары, утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2013 г. № 289:
а) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящий Порядок определяет случаи и порядок внесения изменений (дополнений) в сведения, заявленные в декларации на товары (далее – ДТ), за исключением порядка изменения (дополнения) сведений, заявленных в ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, до выпуска товаров.
Внесение изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ДТ, в качестве которой использовались транспортные (перевозочные), коммерческие и (или) иные документы, после выпуска товаров осуществляется в соответствии с настоящим Порядком с учетом особенностей, установленных разделом V Инструкции о порядке использования транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов в качестве декларации на товары, утвержденной Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 263.";
б) абзац первый пункта 2 дополнить словами ", а также в пункте 21 Инструкции о порядке использования транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов в качестве декларации на товары".

2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 289 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу тәртібінде:
а) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Тәртіп, тауарлар шығарылғанға дейін көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған ТД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) тәртібін қоспағанда, тауарларға арналған декларацияда (бұдан әрі – ТД) мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу жағдайларын және тәртібін айқындайды.
Тауарлар шығарылғанға дейін көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттар тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылған тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 263 шешімімен бекітілген Көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды тауарларға арналған декларация ретінде пайдалану тәртібі туралы нұсқаулықтың V бөлімінде белгіленген ерекшеліктер ескеріле отырып, осы Тәртіпке сәйкес жүзеге асырылады;
б) 2-тармақтың бірінші абзацы "және 26-тармақтарында" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ Көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды тауарларға арналған декларация ретінде пайдалану тәртібі туралы нұсқаулықтың 21-тармағында" деген сөздермен толықтырылсын.