О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств – членов Евразийского экономического союза"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 года № 70
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств – членов Евразийского экономического союза";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств – членов Евразийского экономического союза";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств – членов Евразийского экономического союза";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств – членов Евразийского экономического союза";
Порядок присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств – членов Евразийского экономического союза".

"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 70 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.

2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 мая 2023 г. № 70
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств – членов Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 21 января 2022 г. № 1 "О Правилах регулирования обращения ветеринарных лекарственных средств на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств – членов Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.

2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 30 мамырдағы
№ 70 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында ветеринариялық дәрілік заттар айналымын реттеу қағидалары туралы" 2022 жылғы 21 қаңтардағы № 1 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, осы жалпы процеске (бұдан әрі – жалпы процесс) қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.

3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил понятие "национальный информационный ресурс" означает информационный ресурс, который формирует и ведет уполномоченный в сфере обращения ветеринарных лекарственных средств орган государства – члена Союза (далее – государство-член) и (или) подведомственный этому органу экспертное учреждение государства-члена (далее – уполномоченный орган), содержащий сведения о неблагоприятных реакциях у животных, в том числе побочных действиях, не предусмотренных инструкциями по применению ветеринарных лекарственных препаратов, выявленных при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств-членов (далее соответственно – сведения о неблагоприятных реакциях, неблагоприятная реакция).
Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств – членов Евразийского экономического союза".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.SS.14, версия 0.1.1.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является создание условий по обеспечению обращения на таможенной территории Союза качественных, безопасных и эффективных товаров ветеринарного назначения, а также повышение эффективности выполнения функций уполномоченных органов в сфере контроля (надзора) за обращением ветеринарных лекарственных препаратов, за счет обеспечения единства обязательных требований к качеству, безопасности и эффективности товаров ветеринарного назначения на территориях государств-членов и их соблюдения путем сбора, обработки и анализа информации о неблагоприятных реакциях и побочных действиях, выявленных у животных при применении ветеринарных лекарственных препаратов.

3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде пайдаланады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін "ұлттық ақпараттық ресурс" ұғымы Одаққа мүше мемлекеттің (бұдан әрі – мүше мемлекет) ветеринариялық дәрілік заттар айналысы саласындағы уәкілетті органы және (немесе) мүше мемлекеттің осы органға ведомстволық бағынысты сараптама мекемесі (бұдан әрі – уәкілетті орган) қалыптастыратын және жүргізетін, мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде анықталған жануарлардағы жағымсыз реакциялар, оның ішінде ветеринариялық дәрілік препараттарды қолдану жөніндегі нұсқаулықтарда көзделмеген жанама әсерлер туралы мәліметтерді (бұдан әрі – тиісінше – жағымсыз реакциялар туралы мәліметтер, жағымсыз реакция) қамтитын ақпараттық ресурсты білдіреді.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдері тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Жалпы процестің кодпен белгіленуі: P.SS.14, 0.1.1. нұсқа
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаты тіркелген медициналық бұйымдар туралы ақпарат алмасумен байланысты шығасыларды медициналық бұйымдардың айналысы саласында бірыңғай ақпараттық кеңістік құру есебінен азайту үшін алғышарттар жасау болып табылады
Жалпы процестің мақсаты Одақтың кедендік аумағында ветеринариялық мақсаттағы сапалы, қауіпсіз және тиімді тауарлардың айналысын қамтамасыз ету бойынша жағдайлар жасау, сондай-ақ мүше мемлекеттер аумақтарында ветеринариялық мақсаттағы тауарлардың сапасына, қауіпсіздігіне және тиімділігіне қойылатын міндетті талаптардың бірлігін қамтамасыз ету және ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар мен жанама әсерлер туралы ақпаратты жинау, өңдеу және талдау жолымен оларды сақтау есебінен ветеринариялық дәрілік препараттардың айналысын бақылау (қадағалау) саласындағы уәкілетті органдардың функцияларын орындаудың тиімділігін арттыру болып табылады.

8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить создание, формирование, ведение в полном объеме, а также своевременную актуализацию Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) единой информационной базы данных о неблагоприятных реакциях у животных, в том числе побочных действиях, не предусмотренных инструкциями по применению ветеринарных лекарственных препаратов, выявленных на территориях государств-членов (далее – единая база данных), на основании сведений о неблагоприятных реакциях, получаемых из национальных информационных ресурсов;
б) обеспечить получение уполномоченными органами по запросу сведений из единой базы данных;
в) обеспечить опубликование на информационном портале Союза актуальных и достоверных сведений из единой базы данных для всех заинтересованных лиц с возможностью поиска и предоставления сведений по заданным параметрам, просмотра, выгрузки и сохранения сведений в определенных форматах, оформления подписки на обновления сведений информационного портала Союза и оперативного информирования заинтересованных лиц;
г) обеспечить взаимное оперативное информирование (уведомление) уполномоченных органов о неблагоприятных реакциях (далее – уведомление о выявлении неблагоприятной реакции);
д) разработать, гармонизировать и актуализировать перечни, классификаторы и справочники, применяемые в настоящий момент уполномоченными органами и необходимые для формирования и ведения национальных информационных ресурсов, обмена сведениями о неблагоприятных реакциях, а также разработать их электронные формы.
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
орган Союза, который осуществляет:
формирование и ведение единой базы данных, а также опубликование сведений из единой базы данных на информационном портале Союза; предоставление сведений из единой базы данных в уполномоченный орган по запросу
P.SS.14.ACT.001
уполномоченный орган
уполномоченный орган, который осуществляет:
формирование и ведение национального информационного ресурса;
представление сведений о неблагоприятных реакциях в Комиссию для формирования единой базы данных;
получение сведений о неблагоприятных реакциях из единой базы данных по запросу; направление уведомления о выявлении неблагоприятной реакции в уведомляемый уполномоченный орган
P.SS.14.ACT.002
уведомляемый уполномоченный орган
уполномоченный орган, который осуществляет:
формирование и ведение национального информационного ресурса;
получение уведомления о выявлении неблагоприятной реакции от уполномоченного органа

8. Жалпы процестің мақсаттарына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) ұлттық ақпараттық ресурстардан алынатын жағымсыз реакциялар туралы мәліметтердің негізінде жануарлардағы жағымсыз реакциялар, оның ішінде мүше мемлекеттердің аумақтарында анықталған ветеринариялық дәрілік препараттарды қолдану жөніндегі нұсқаулықта көзделмеген жанама әсерлер туралы бірыңғай ақпараттық дерекқорды (бұдан әрі – бірыңғай дерекқор) құруын, қалыптастыруын, жүргізуін, сондай–ақ уақтылы өзектендіруін қамтамасыз ету;
б) уәкілетті органдардың сұрау салу бойынша бірыңғай дерекқордан мәліметтер алуын қамтамасыз ету;
в) берілген параметрлер бойынша мәліметтерді іздеу және ұсыну, мәліметтерді белгілі бір форматтарда қарау, жүктеп салу және сақтау, Одақтың ақпараттық порталының мәліметтерін жаңартуға жазылуды ресімдеу және мүдделі тұлғаларды жедел ақпараттандыру мүмкіндігімен бірыңғай дерекқордан өзекті және анық мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
г) жағымсыз реакциялар туралы уәкілетті органдарды өзара жедел хабардар етуді (хабарламаны) (бұдан әрі – жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарлама) қамтамасыз ету;
д) қазіргі уақытта уәкілетті органдар қолданатын және ұлттық ақпараттық ресурстарды қалыптастыру және жүргізу, жағымсыз реакциялар туралы мәліметтермен алмасу үшін қажетті тізбелерді, жіктеуіштер мен анықтамалықтарды әзірлеу, үйлестіру және өзектендіру, сондай-ақ олардың электрондық нысандарын әзірлеу.
2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Одақтың: бірыңғай дерекқорды қалыптастыру мен жүргізуді, сондай ақ Одақтың ақпараттық порталында бірыңғай дерекқордан мәліметтерді жариялауды, уәкілетті органға сұрау салу бойынша бірыңғай дерекқордан мәліметтерді ұсынуды жүзеге асыратын органы
P.SS.14.ACT.001
уәкілетті орган
мыналарды:
ұлттық ақпараттық ресурсты қалыптастыруды және жүргізуді;
Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру үшін Комиссияға жағымсыз реакциялар туралы мәліметтерді ұсынуды;
сұрау салу бойынша бірыңғай дерекқордан жағымсыз реакциялар туралы мәліметтер алуды; жағымсыз реакцияның анықталғаны туралы хабарламаны хабардар етілетін уәкілетті органға жолдауды жүзеге асыратын уәкілетті орган
P.SS.14.ACT.002
хабардар етілетін уәкілетті орган
мыналарды:
ұлттық ақпараттық ресурсты қалыптастыруды және жүргізуді;
жағымсыз реакцияның анықталғаны туралы хабарламаны алуды жүзеге асыратын уәкілетті орган

P.SS.14.ACT.003
заинтересованное лицо
физические или юридические лица, а также представители органов государственной власти государств-членов, заинтересованные в получении сведений из единой базы данных, которые запрашивают и получают сведения на информационном портале Союза
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры формирования и ведения единой базы данных (P.SS.14.PGR.001);
б) процедуры получения сведений из единой базы данных (P.SS.14.PGR.002);
в) процедуры уведомления уполномоченных органов (P.SS.14.PGR.003).
11. При выполнении процедур общего процесса уполномоченные органы обеспечивают формирование и ведение национальных информационных ресурсов, содержащих сведения о неблагоприятных реакциях, и представление указанных сведений в Комиссию в целях формирования и ведения полной и актуальной единой базы данных, а также опубликования сведений из единой базы данных на информационном портале Союза для заинтересованных лиц. Комиссия обеспечивает предоставление сведений из единой базы данных уполномоченным органам по запросу.
Уполномоченные органы также осуществляют уведомление уполномоченных органов других государств-членов о выявлении неблагоприятной реакции.
12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур формирования и ведения единой базы данных (P.SS.14.PGR.001)
15. Выполнение процедур формирования и ведения единой базы данных осуществляется по фактам выявления неблагоприятных реакций на территории государства-члена и включения или изменения сведений о них в национальном информационном ресурсе.
При выявлении неблагоприятной реакции выполняется процедура "Включение сведений в единую базу данных" (P.SS.14.PRC.001), в ходе выполнения которой уполномоченный орган формирует и направляет в Комиссию сведения о неблагоприятной реакции.
При изменении сведений о неблагоприятной реакции выполняется процедура "Изменение сведений в единой базе данных" (P.SS.14.PRC.002), в ходе выполнения которой уполномоченный орган формирует и направляет в Комиссию измененные сведения о неблагоприятной реакции.
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 70 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией). Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 70 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

P.SS.14.ACT.003
мүдделі тұлға
жеке немесе заңды тұлғалар, сондай-ақ Одақтың ақпараттық порталында мәліметтерді сұрататын және алатын бірыңғай дерекқордан мәліметтер алуға мүдделі мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өкілдері
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс мақсатына қарай топтастырылған рәсімдер жиынтығын білдіреді:
а) бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдері (P.SS.14.PGR.001);
б) бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу рәсімдері (P.SS.14.PGR.002);
в) уәкілетті органдарды хабардар ету рәсімдері (P.SS.14.PGR.003).
11. Жалпы процесс рәсімдерін орындаған кезде уәкілетті органдар жағымсыз реакциялар туралы мәліметтерді қамтитын ұлттық ақпараттық ресурстарды қалыптастыруды және жүргізу мен толық және өзекті бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу, сондай-ақ мүдделі тұлғалар үшін Одақтың ақпараттық порталында бірыңғай дерекқордан мәліметтерді жариялау мақсатында көрсетілген мәліметтерді Комиссияға ұсынуды қамтамасыз етеді. Комиссия сұрау салу бойынша уәкілетті органның бірыңғай дерекқордан мәліметтерді ұсынуын қамтамасыз етеді.
Уәкілетті органдар басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарын жағымсыз реакцияның анықталғаны туралы хабардар етуді де жүзеге асырады.
12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте берілген.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, жалпы процестің мақсатына қарай топтастырылған рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы схема келтіріледі, ол жалпы процестің рәсімдері арасындағы байланысты және рәсімдерді орындау тәртібін көрсетеді. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (біріздендірілген модельдеу тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотация пайдаланып жасалған және оның мәтіндік сипаттамасы бар.
4. Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің (P.SS.14.PGR.001) тобы
15. Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындау мүше мемлекеттің аумағында жағымсыз реакцияларды анықтау және ұлттық ақпараттық ресурсқа олар туралы мәліметтерді қосу немесе өзгерту фактілері бойынша жүзеге асырылады.
Жағымсыз реакция анықталған кезде "Мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу" (P.SS.14.PRC.001) рәсімі орындалады, оны орындау барысында уәкілетті орган жағымсыз реакция туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жолдайды.
Жағымсыз реакция туралы мәліметтер өзгерген кезде "Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" (P.SS.14.PRC.002) рәсімі орындалады, оны орындау барысында уәкілетті орган жағымсыз реакция туралы өзгертілген мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жолдайды.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 70 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі –Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 70 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес болуға тиіс.

16. Приведенное описание группы процедур формирования и ведения единой базы данных (P.SS.14.PGR.001) представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур формирования и ведения единой базы данных (P.SS.14.PGR.001)
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения единой базы данных (P.SS.14.PGR.001), приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения единой базы данных (P.SS.14.PGR.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.14.PRC.001
включение сведений в единую базу данных
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом осуществляется представление в Комиссию сведений о неблагоприятной реакции для их включения в единую базу данных и опубликования на информационном портале Союза
P.SS.14.PRC.002
изменение сведений в единой базе данных
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом осуществляется представление в Комиссию измененных сведений о неблагоприятной реакции для внесения изменений в единую базу данных и опубликования измененных сведений на информационном портале Союза
5. Группа процедур получения сведений из единой базы данных (P.SS.14.PGR.002)
18. Процедуры получения сведений из единой базы данных выполняются при получении Комиссией соответствующего запроса от уполномоченных органов.
В рамках выполнения процедур получения сведений из единой базы данных обрабатываются следующие виды запросов:
запрос информации о дате и времени обновления единой базы данных;
запрос сведений из единой базы данных;
запрос изменений сведений из единой базы данных.
Запрос информации о дате и времени обновления единой базы данных выполняется в целях оценки необходимости синхронизации сведений о неблагоприятных реакциях, хранящихся в национальном информационном ресурсе, со сведениями, содержащимися в единой базе данных. При осуществлении запроса на предоставление информации о дате и времени обновления единой базы данных выполняется процедура "Получение информации о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.14.PRC.003).
Запрос сведений из единой базы данных выполняется в целях получения уполномоченным органом всех сведений о неблагоприятных реакциях, содержащихся в единой базе данных. Сведения, содержащиеся в единой базе данных, запрашиваются либо в полном объеме, либо по состоянию на определенную дату и время. При осуществлении запроса сведений из единой базы данных выполняется процедура "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.14.PRC.004).

16. Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдері (P.SS.14.PGR.001) тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте көрсетілген.
2-сурет. Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдері (P.SS.14.PGR.001) тобының жалпы схемасы
17. Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің (P.SS.14.PGR.001) тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің (P.SS.14.PGR.001) тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.14.PRC.001
мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу
рәсімді орындау процесінде уәкілетті орган оларды бірыңғай дерекқорға қосу және Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін жағымсыз реакция туралы мәліметтерді Комиссияға ұсынуды жүзеге асырады
P.SS.14.PRC.002
бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту
рәсімді орындау процесінде уәкілетті орган бірыңғай дерекқорға өзгерістер енгізу және өзгертілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін жағымсыз реакция туралы өзгертілген мәліметтерді Комиссияға ұсынуды жүзеге асырады
5. Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу рәсімдерінің (P.SS.14.PGR.002) тобы
18. Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу рәсімдері Комиссия уәкілетті органдардан тиісті сұрату алған кезде орындалады.
Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу рәсімдерін орындау шеңберінде сұратулардың мынадай түрлері өңделеді:
бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату;
бірыңғай дерекқордан мәліметтер сұрату;
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді өзгертуді сұрау.
Бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату ұлттық ақпараттық ресурста сақталатын жағымсыз реакциялар туралы мәліметтерді бірыңғай дерекқордағы мәліметтермен үндестіру қажеттілігін бағалау мақсатында орындалады. Бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды жүзеге асырған кезде "Бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.14.PRC.003) рәсімі орындалады.
Бірыңғай дерекқордан мәліметтер сұрату уәкілетті орган бірыңғай дерекқордағы жағымсыз реакциялар туралы барлық мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Бірыңғай дерекқордағы мәліметтер не толық көлемде, не белгілі бір күн мен уақыттағы жағдай бойынша сұратылады. Бірыңғай дерекқордан мәліметтерді сұратуды жүзеге асыру кезінде "Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.14.PRC.004) рәсімі орындалады.

При запросе изменений сведений из единой базы данных предоставляются сведения, которые были добавлены в единую базу данных, или в которые были внесены изменения, начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. При осуществлении запроса изменений сведений из единой базы данных выполняется процедура "Получение изменений сведений из единой базы данных" (P.SS.14.PRC.005).
Предоставление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. Формат и структура предоставляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
19. Приведенное описание группы процедур получения сведений из единой базы данных (P.SS.14.PGR.002) представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур получения сведений из единой базы данных (P.SS.14.PGR.002)
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений из единой базы данных (P.SS.14.PGR.002), приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений из единой базы данных (P.SS.14.PGR.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.14.PRC.003
получение информации о дате и времени обновления единой базы данных
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом осуществляется оценка необходимости синхронизации сведений о неблагоприятных реакциях, хранящихся в национальном информационном ресурсе, со сведениями, содержащимися в единой базе данных
P.SS.14.PRC.004
получение сведений из единой базы данных
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом осуществляется получение по запросу сведений о неблагоприятных реакциях, содержащихся в единой базе данных
P.SS.14.PRC.005
получение изменений сведений из единой базы данных
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом осуществляется синхронизация сведений о неблагоприятных реакциях, хранящихся в национальном информационном ресурсе, со сведениями, содержащимися в единой базе данных
6. Группа процедур уведомления уполномоченных органов (P.SS.14.PGR.003)
21. Выполнение процедуры уведомления уполномоченных органов осуществляется по фактам выявления неблагоприятных реакций на территории государства-члена и включения или изменения сведений о них в национальном информационном ресурсе в целях повышения оперативности взаимного информирования уполномоченных органов о случаях выявления неблагоприятных реакций.
При выявлении неблагоприятной реакции или изменении сведений о ней в национальном информационном ресурсе выполняется процедура "Уведомление о выявлении неблагоприятной реакции" (P.SS.14.PRC.006), в ходе выполнения которой уполномоченный орган формирует и направляет в уведомляемый уполномоченный орган сведения о неблагоприятной реакции.

Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгертуді сұрату кезінде бірыңғай дерекқорға қосылған немесе сұрау салуда көрсетілген сәттен бастап осы сұрау салу орындалған сәтке дейін өзгерістер енгізілген мәліметтер беріледі. Бірыңғай дерекқордан мәліметтерді өзгертуге сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерге өзгерістер алу" (P.SS.14.PRC.005) рәсімі орындалады.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады. Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
19. Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу (P.SS.14.PGR.002) рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте көрсетілген.
3-сурет. Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу рәсімдері (P.SS.14.PGR.002) тобының жалпы схемасы
20. Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу рәсімдерінің (P.SS.14.PGR.002) тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу рәсімдерінің (P.SS.14.PGR.002) тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.14.PRC.003
бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу
рәсімді орындау процесінде уәкілетті орган ұлттық ақпараттық ресурста сақталатын жағымсыз реакциялар туралы мәліметтерді бірыңғай дерекқорда қамтылған мәліметтермен үндестіру қажеттілігін бағалауды жүзеге асырады
P.SS.14.PRC.004
бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу
рәсімді орындау процесінде уәкілетті орган бірыңғай дерекқорда қамтылған жағымсыз реакциялар туралы мәліметтерді сұрау салу бойынша алуды жүзеге асырады
P.SS.14.PRC.005
бірыңғай дерекқордағы мәліметтерге өзгерістер алу
рәсімді орындау процесінде уәкілетті орган ұлттық ақпараттық ресурста сақталатын жағымсыз реакциялар туралы мәліметтерді бірыңғай дерекқорда қамтылған мәліметтермен үндестіруді жүзеге асырады
6. Уәкілетті органдарды хабардар ету рәсімдерінің (P.SS.14.PGR.003) тобы
21. Уәкілетті органдарды хабардар ету рәсімдерін орындау жағымсыз реакциялар анықталған жағдайлар туралы уәкілетті органдарды өзара хабардар етудің жеделдігін арттыру мақсатында мүше мемлекеттің аумағында жағымсыз реакцияларды анықтау және ұлттық ақпараттық ресурсқа олар туралы мәліметтерді қосу немесе өзгерту фактілері бойынша жүзеге асырылады.
Жағымсыз реакция анықталған немесе ұлттық ақпараттық ресурста ол туралы мәліметтер өзгерген кезде "Жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарлама" (P.SS.14.PRC.006) рәсімі орындалады, оны орындау барысында уәкілетті орган жағымсыз реакция туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабардар етілетін уәкілетті органға жағымсыз реакцияны туралы мәліметті жібереді.

Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 70 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами). Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
22. Приведенное описание группы процедур уведомления уполномоченных органов (P.SS.14.PGR.003) представлено на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема группы процедур уведомления уполномоченных органов (P.SS.14.PGR.003)
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур уведомления уполномоченных органов (P.SS.14.PGR.003), приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур уведомления уполномоченных органов (P.SS.14.PGR.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.14.PRC.006
уведомление о выявлении неблагоприятной реакции
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом осуществляется формирование и направление в уведомляемый уполномоченный орган уведомления о выявлении неблагоприятной реакции
V. Информационные объекты общего процесса
24. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.14.BEN.001
сведения о неблагоприятной реакции
сведения о неблагоприятных реакциях, представляемые для формирования и ведения единой базы данных, запрашиваемые из единой базы данных, а также передаваемые при уведомлениях уполномоченных органов
VI. Ответственность участников общего процесса
25. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии, осуществляется в соответствии с Договором, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса

Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 70 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс.
22. Уәкілетті органдарды хабардар ету рәсімдері (P.SS.14.PGR.003) тобының келтірілген сипаттамасы 4-суретте көрсетілген.
4-сурет. Уәкілетті органдарды хабардар ету рәсімдері (P.SS.14.PGR.003) тобының жалпы схемасы
23. Уәкілетті органдарды хабардар ету рәсімдерінің (P.SS.14.PGR.003) тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Уәкілетті органдарды хабардар ету рәсімдерінің (P.SS.14.PGR.003) тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.14.PRC.006
Жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарлама
рәсімді орындау процесінде уәкілетті орган хабардар етілетін уәкілетті органға жағымсыз реакцияның анықталғаны туралы хабарламаны қалыптастыруды және жіберуді жүзеге асырады
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
24. Жалпы процеске қатысушалар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілер тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.14.BEN.001
жағымсыз реакция туралы мәліметтер
бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу үшін ұсынылатын, бірыңғай дерекқордан сұратылатын, сондай-ақ уәкілетті органдардың хабарламалары кезінде берілетін жағымсыз реакциялар туралы мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
25. Мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту Шартқа, Одақтың құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, ал уәкілетті органдардың лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары

26. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.019
международный классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1
P.CLS.041
номенклатура лекарственных форм
классификатор
содержит перечень кодов и наименований лекарственных форм
P.CLS.054
классификатор организационно-правовых форм
классификатор
содержит перечень кодов и наименований организационно-правовых форм
P.CLS.068
справочник методов идентификации хозяйствующих субъектов
справочник
содержит перечень кодов и наименований методов идентификации хозяйствующих субъектов
P.CLS.099
справочник информационных статусов предоставляемых данных по неблагоприятным реакциям, выявленным у животных при применении ветеринарных лекарственных препаратов
справочник
содержит перечень кодов и наименований информационных статусов предоставляемых данных по неблагоприятным реакциям, выявленным у животных при применении ветеринарных лекарственных препаратов
P.SS.14.CLS.001
справочник видов неблагоприятных реакций, выявленных у животных при применении ветеринарных лекарственных препаратов
справочник
содержит перечень кодов и наименований видов неблагоприятных реакций, выявленных у животных при применении ветеринарных лекарственных препаратов
P.SS.14.CLS.002
справочник информационных статусов предоставляемых данных по неблагоприятным реакциям, выявленным у животных при применении ветеринарных лекарственных препаратов
справочник
содержит перечень кодов и наименований информационных статусов предоставляемых данных по неблагоприятным реакциям, выявленным у животных при применении ветеринарных лекарственных препаратов
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры формирования и ведения единой базы данных (P.SS.14.PGR.001)
Процедура "Включение сведений в единую базу данных" (P.SS.14.PRC.001)
27. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в единую базу данных" (P.SS.14.PRC.001) представлена на рисунке 5.
Рис. 5. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в единую базу данных" (P.SS.14.PRC.001)
28. Процедура "Включение сведений в единую базу данных" (P.SS.14.PRC.001) выполняется при включении уполномоченным органом сведений о неблагоприятной реакции в национальный информационный ресурс.
29. Первой выполняется операция "Представление сведений для включения в единую базу данных" (P.SS.14.OPR.001), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения о неблагоприятной реакции для включения в единую базу данных.

26. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 6-кестеде берілген.
6-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.019
әлем елдерінің халықаралық сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 3166-1 сәйкес әлем елдері кодтарының және атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.041
дәрілік нысандардың номенклатурасы
сыныптауыш
дәрілік нысандардың кодтарының және атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.054
ұйымдық-құқықтық нысандар сыныптауышы
сыныптауыш
ұйымдық-құқықтық нысандар кодтарының және атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.068
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығы
анықтамалық
шаруашылық жүргізуші субъектілердің кодтарының және атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.099
ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша ұсынылатын деректердің ақпараттық мәртебесінің анықтамалығы
анықтамалық
ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша ұсынылатын деректердің ақпараттық мәртебесінің кодтарының және атауларының тізбесін қамтиды
P.SS.14.CLS.001
ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар түрлерінің анықтамалығы
анықтамалық
ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар түрлерінің кодтарының және атауларының тізбесін қамтиды
P.SS.14.CLS.002
ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша ұсынылатын деректердің ақпараттық мәртебесінің анықтамалығы
анықтамалық
ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша ұсынылатын деректердің ақпараттық мәртебесі кодтарының және атауларының тізбесін қамтиды
VIII. Жалпы процесс рәсімдері
1. Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу рәсімдері (P.SS.14.PGR.001)
"Мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу" (P.SS.14.PRC.001) рәсімі
27. "Мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу" (P.SS.14.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 5-суретте көрсетілген.
5-сурет "Мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу" (P.SS.14.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
28. "Мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу" (P.SS.14.PRC.001) рәсімін уәкілетті орган жағымсыз реакция туралы мәліметтерді ұлттық ақпараттық ресурсқа қосқан кезде орындайды.
29. Алдымен "Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.SS.14.OPR.001) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган бірыңғай дерекқорға қосу үшін жағымсыз реакция туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жолдайды.

30. При поступлении в Комиссию сведений о неблагоприятной реакции для включения в единую базу данных выполняется операция "Получение и обработка сведений для включения в единую базу данных" (P.SS.14.OPR.002), в результате выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, осуществляет их включение в единую базу данных и направляет уведомление о результате включения сведений в единую базу данных в уполномоченный орган.
31. При поступлении в уполномоченный орган уведомления о результате включения сведений в единую базу данных выполняется операция "Получение уведомления о результате включения сведений в единую базу данных" (P.SS.14.OPR.003), в результате выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
32. В случае выполнения операции "Получение и обработка сведений для включения в единую базу данных" (P.SS.14.OPR.002) выполняется операция "Опубликование сведений, включенных в единую базу данных" (P.SS.14.OPR.004), в результате выполнения которой Комиссия обеспечивает опубликование сведений из единой базы данных на информационном портале Союза
33. Результатом выполнения процедуры "Включение сведений в единую базу данных" (P.SS.14.PRC.001) является включение сведений о неблагоприятной реакции в единую базу данных и их опубликование на информационном портале Союза.
34. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений в единую базу данных" (P.SS.14.PRC.001), приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений в единую базу данных" (P.SS.14.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.14.OPR.001
представление сведений для включения в единую базу данных
приведено в таблице 8 настоящих Правил
P.SS.14.OPR.002
получение и обработка сведений для включения в единую базу данных
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.SS.14.OPR.003
получение уведомления о результате включения сведений в единую базу данных
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.SS.14.OPR.004
опубликование сведений, включенных в единую базу данных
приведено в таблице 11 настоящих Правил
Таблица 8
Описание операции "Представление сведений для включения в единую базу данных" (P.SS.14.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.14.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений для включения в единую базу данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при включении уполномоченным органом сведений о неблагоприятной реакции в национальный информационный ресурс
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию сведения о неблагоприятной реакции для включения в единую базу данных в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о неблагоприятной реакции для включения в единую базу данных направлены в Комиссию
Таблица 9
Описание операции "Получение и обработка сведений для включения в единую базу данных" (P.SS.14.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.14.OPR.002
2
Наименование операции
получение и обработка сведений для включения в единую базу данных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о неблагоприятной реакции (операция "Представление сведений для включения в единую базу данных" (P.SS.14.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о неблагоприятной реакции для включения в единую базу данных и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель осуществляет включение указанных сведений в единую базу данных, заполняет дату и время их обновления, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате включения сведений в единую базу данных со значением кода результата обработки, соответствующим добавлению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
полученные сведения включены в единую базу данных, уведомление о результате включения сведений в единую базу данных направлено в уполномоченный орган
Таблица 10
Описание операции "Получение уведомления о результате включения сведений в единую базу данных" (P.SS.14.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.14.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о результате включения сведений в единую базу данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате включения сведений в единую базу данных (операция "Получение и обработка сведений для включения в единую базу данных" (P.SS.14.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате включения сведений в единую базу данных в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате включения сведений в единую базу данных получено и обработано уполномоченным органом
Таблица 11
Описание операции "Опубликование сведений, включенных в единую базу данных" (P.SS.14.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.14.OPR.004
2
Наименование операции
опубликование сведений, включенных в единую базу данных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений о неблагоприятной реакции в единую базу данных (операция "Получение и обработка сведений для включения в единую базу данных" (P.SS.14.OPR.002))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование включенных сведений из единой базы данных на информационном портале Союза
7
Результаты
сведения из единой базы данных опубликованы на информационном портале Союза
Процедура "Изменение сведений в единой базе данных" (P.SS.14.PRC.002)

30. Комиссияға бірыңғай дерекқорға қосу үшін жағымсыз реакция туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.14.OPR.002) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, оларды бірыңғай дерекқорға қосуды жүзеге асырады және мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу нәтижесі туралы хабарламаны уәкілетті органға жолдайды.
31. Мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға келіп түскен кезде "Мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.14.OPR.003) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
32. "Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.14.OPR.002) операциясы орындалған жағдайда "Бірыңғай дерекқорға қосылған мәліметтерді жариялау" (P.SS.14.OPR.004) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия бірыңғай дерекқордан алынған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді.
33. Жағымсыз реакция туралы мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау "Мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу" (P.SS.14.PRC.001) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
34. "Мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу" (P.SS.14.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
"Мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу" (P.SS.14.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.14.OPR.001
бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 8-кестесінде келтірілген
P.SS.14.OPR.002
бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді алу және өңдеу
осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
P.SS.14.OPR.003
мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
P.SS.14.OPR.004
бірыңғай дерекқорға қосылған мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
8-кесте
"Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.SS.14.OPR.001) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.14.OPR.001
2
Операцияның атауы
бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган жағымсыз реакция туралы мәліметтерді ұлттық ақпараттық ресурсқа қосқан кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бірыңғай дерекқорға қосу үшін жағымсыз реакция туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға жолдайды
7
Нәтижелер
бірыңғай дерекқорға қосу үшін жағымсыз реакция туралы мәліметтер Комиссияға жолданды
9-кесте
"Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.14.OPR.002) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.14.OPR.002
2
Операцияның атауы
бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді алу және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы жағымсыз реакция туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.SS.14.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бірыңғай дерекқорға қосу үшін жағымсыз реакция туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы көрсетілген мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосуды жүзеге асырады, олардың жаңартылған күні мен уақытын толтырады, Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді қосуға сәйкес келетін өңдеу нәтижесінің кодының мәні бар мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жолдайды
7
Нәтижелер
алынған мәліметтер бірыңғай дерекқорға қосылды, мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
10-кесте
"Мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.14.OPR.003) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.14.OPR.003
2
Операцияның атауы
мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу нәтижесі туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.14.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу нәтижесі туралы хабарламаны уәкілетті орган алды және өңделді
11-кесте
"Бірыңғай дерекқорға қосылған мәліметтерді жариялау" (P.SS.14.OPR.004) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.14.OPR.004
2
Операцияның атауы
бірыңғай дерекқорға қосылған мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
жағымсыз реакция туралы мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосқан кезде орындалады ("Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.14.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы бірыңғай дерекқордан қосылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
бірыңғай дерекқордан алынған мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
"Бірыңғай дерекқорда мәліметтерді өзгерту" (P.SS.14.PRC.002) рәсімі

35. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений в единой базе данных" (P.SS.14.PRC.002) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений в единой базе данных" (P.SS.14.PRC.002)
36. Процедура "Изменение сведений в единой базе данных" (P.SS.14.PRC.002) выполняется при изменении уполномоченным органом сведений о неблагоприятной реакции в национальном информационном ресурсе.
37. Первой выполняется операция "Представление сведений для внесения изменений в единую базу данных" (P.SS.14.OPR.005), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируются и направляются в Комиссию сведения о неблагоприятной реакции для внесения изменений в единую базу данных.
38. При поступлении в Комиссию сведений о неблагоприятной реакции для внесения изменений в единую базу данных выполняется операция "Получение и обработка сведений для внесения изменений в единую базу данных" (P.SS.14.OPR.006), в результате выполнения которой Комиссия получает указанные сведения, осуществляет внесение изменений в единую базу данных и направляет уведомление о результате изменения сведений в единой базе данных в уполномоченный орган.
39. При поступлении в уполномоченный орган уведомления о результате изменения сведений в единой базе данных выполняется операция "Получение уведомления о результате изменения сведений в единой базе данных" (P.SS.14.OPR.007), в результате выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
40. В случае выполнения операции "Получение и обработка сведений для внесения изменений в единую базу данных" (P.SS.14.OPR.006) выполняется операция "Опубликование сведений, измененных в единой базе данных" (P.SS.14.OPR.008), в результате выполнения которой Комиссия обеспечивает опубликование измененных сведений единой базы данных на информационном портале Союза.
41. Результатом выполнения процедуры "Изменение сведений в единой базе данных" (P.SS.14.PRC.002) является изменение сведений о неблагоприятной реакции в единой базе данных и их опубликование на информационном портале Союза.
42. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений в единой базе данных" (P.SS.14.PRC.002), приведен в таблице 12.
Таблица 12
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений в единой базе данных" (P.SS.14.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.14.OPR.005
представление сведений для внесения изменений в единую базу данных
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.SS.14.OPR.006
получение и обработка сведений для внесения изменений в единую базу данных
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.SS.14.OPR.007
получение уведомления о результате изменения сведений в единой базе данных
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.SS.14.OPR.008
опубликование сведений, измененных в единой базе данных
приведено в таблице 16 настоящих Правил
Таблица 13
Описание операции "Представление сведений для внесения изменений в единую базу данных" (P.SS.14.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.14.OPR.005
2
Наименование операции
представление сведений для внесения изменений в единую базу данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при изменении уполномоченным органом сведений о неблагоприятной реакции в национальном информационном ресурсе
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию сведения о неблагоприятной реакции для внесения изменений в единую базу данных в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения о неблагоприятной реакции для внесения изменений в единую базу данных направлены в Комиссию
Таблица 14
Описание операции "Получение и обработка сведений для внесения изменений в единую базу данных" (P.SS.14.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.14.OPR.006
2
Наименование операции
получение и обработка сведений для внесения изменений в единую базу данных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о неблагоприятной реакции для внесения изменений в единую базу данных (операция "Представление сведений для внесения изменений в единую базу данных" (P.SS.14.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель принимает сведения о неблагоприятной реакции для внесения изменений в единую базу данных и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
В случае успешного выполнения проверки исполнитель заполняет дату и время окончания действия изменяемых сведений значением даты и времени начала действия полученных измененных сведений.
Полученные сведения исполнитель вносит в единую базу данных, заполняет дату и время их обновления, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате изменения сведений в единой базе данных со значением кода результата обработки, соответствующим изменению сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
полученные сведения изменены в единой базе данных, уведомление о результате изменения сведений в единой базе данных направлено в уполномоченный орган
Таблица 15
Описание операции "Получение уведомления о результате изменения сведений в единой базе данных" (P.SS.14.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.14.OPR.007
2
Наименование операции
получение уведомления о результате изменения сведений в единой базе данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате изменения сведений в единой базе данных (операция "Получение и обработка сведений для внесения изменений в единую базу данных" (P.SS.14.OPR.006))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результате о результате изменения сведений в единой базе данных в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате изменения сведений в единой базе данных получено и обработано уполномоченным органом
Таблица 16
Описание операции "Опубликование сведений, измененных в единой базе данных" (P.SS.14.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.14.OPR.008
2
Наименование операции
опубликование сведений, измененных в единой базе данных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при изменении сведений о неблагоприятной реакции в единой базе данных (операция "Получение и обработка сведений для внесения изменений в единую базу данных" (P.SS.14.OPR.006))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование сведений, измененных в единой базе данных, на информационном портале Союза
7
Результаты
сведения, измененные в единой базе данных, опубликованы на информационном портале Союза

35. "Бірыңғай дерекқорда мәліметтерді өзгерту" (P.SS.14.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 6-суретте көрсетілген.
6-сурет. "Бірыңғай дерекқорда мәліметтерді өзгерту" (P.SS.14.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
36. "Бірыңғай дерекқорда мәліметтерді өзгерту" (P.SS.14.PRC.002) рәсімі уәкілетті орган ұлттық ақпараттық ресурста жағымсыз реакция туралы мәліметтерді өзгерткен кезде орындалады.
37. Алдымен "Бірыңғай дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.SS.14.OPR.005) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган бірыңғай дерекқорға өзгерістер енгізу үшін жағымсыз реакция туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жолдайды.
38. Комиссияға жағымсыз реакция туралы мәліметтер келіп түскен кезде бірыңғай дерекқорға өзгерістер енгізу үшін "Бірыңғай дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.14.OPR.006) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия көрсетілген мәліметтерді алады, бірыңғай дерекқорға өзгерістер енгізуді жүзеге асырады және бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарламаны уәкілетті органға жолдайды.
39. Уәкілетті органға бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама келіп түскен кезде "Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.14.OPR.007) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
40. "Бірыңғай дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.14.OPR.006) операциясы орындалған жағдайда "Бірыңғай дерекқорда өзгертілген мәліметтерді жариялау" (P.SS.14.OPR.008) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия бірыңғай дерекқордың өзгертілген мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді.
41. Бірыңғай дерекқорда қолайсыз реакция туралы мәліметтерді өзгерту және оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау"Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту" (P.SS.14.PRC.002) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
42. "Бірыңғай дерекқорда мәліметтерді өзгерту" (P.SS.14.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
"Бірыңғай дерекқорда мәліметтерді өзгерту" (P.SS.14.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.14.OPR.005
бірыңғай дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
P.SS.14.OPR.006
бірыңғай дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді алу және өңдеу
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.SS.14.OPR.007
бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
P.SS.14.OPR.008
бірыңғай дерекқорда өзгертілген мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 16-кестесінде келтірілген
13-кесте
"Бірыңғай дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.SS.14.OPR.005) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.14.OPR.005
2
Операцияның атауы
бірыңғай дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган ұлттық ақпараттық ресурста жағымсыз реакция туралы мәліметтерді өзгерткен кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы бірыңғай дерекқорға қосу үшін жағымсыз реакция туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға жолдайды
7
Нәтижелер
бірыңғай дерекқорға қосу үшін жағымсыз реакция туралы мәліметтер Комиссияға жолданды
14-кесте
"Бірыңғай дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.14.OPR.006) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.14.OPR.006
2
Операцияның атауы
бірыңғай дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді алу және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы бірыңғай дерекқорға өзгерістер енгізу үшін жағымсыз реакция туралы мәліметтер алған кезде орындалады ("Бірыңғай дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.SS.14.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы бірыңғай дерекқорға қосу үшін жағымсыз реакция туралы мәліметтерді қабылдайды және оларды Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тексереді. Тексеру сәтті орындалған кезде орындаушы өзгертілетін мәліметтердің қолданысының аяқталу күні мен уақытын алынған өзгертілген мәліметтердің қолданысының басталу күні мен уақытының мәнімен толтырады. Орындаушы алынған мәліметтерді бірыңғай дерекқорға енгізеді, олардың жаңартылған күні мен уақытын толтырады, Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді өзгертуге сәйкес келетін өңдеу нәтижесі кодының мәні бар бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жолдайды
7
Нәтижелер
алынған мәліметтер бірыңғай дерекқорда өзгертілді, бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
15-кесте
"Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.14.OPR.007) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.14.OPR.007
2
Операцияның атауы
бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Бірыңғай дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.14.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарламаны уәкілетті орган алды және өңдеді
16-кесте
"Бірыңғай дерекқорда өзгертілген мәліметтерді жариялау" (P.SS.14.OPR.008) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.14.OPR.008
2
Операцияның атауы
бірыңғай дерекқорда өзгертілген мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
бірыңғай дерекқорда жағымсыз реакция туралы мәліметтер өзгерген кезде орындалады ("Бірыңғай дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді алу және өңдеу" (P.SS.14.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы бірыңғай дерекқордан қосылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
бірыңғай дерекқорда өзгертілген мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

2. Процедуры получения сведений из единой базы данных (P.SS.14.PGR.002)
Процедура "Получение информации о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.14.PRC.003)
43. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.14.PRC.003) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.14.PRC.003)
44. Процедура "Получение информации о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.14.PRC.003) выполняется при необходимости синхронизации информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) сведений о неблагоприятных реакциях, хранящихся в национальном информационном ресурсе, с соответствующей информацией единой базы данных, т.е. в целях оценки необходимости синхронизации сведений о неблагоприятных реакциях, хранящихся в национальном информационном ресурсе, со сведениями, содержащимися в единой базе данных.
45. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.14.OPR.009), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируется и направляется в Комиссию запрос на предоставление информации о дате и времени обновления единой базы данных.
46. При получении Комиссией запроса на предоставление информации о дате и времени обновления единой базы данных выполняется операция "Обработка запроса и предоставление информации о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.14.OPR.010), по результатам выполнения которой Комиссией формируется и направляется в уполномоченный орган информация о дате и времени обновления единой базы данных.
47. При получении уполномоченным органом информации о дате и времени обновления единой базы данных выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.14.OPR.011)
48. Результатом выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.14.PRC.003) является получение уполномоченным органом информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) единой базы данных.
49. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.14.PRC.003), приведен в таблице 17.
Таблица 17
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.14.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.14.OPR.009
запрос информации о дате и времени обновления единой базы данных
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.SS.14.OPR.010
обработка запроса и предоставление информации о дате и времени обновления единой базы данных
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.SS.14.OPR.011
прием и обработка информации о дате и времени обновления единой базы данных
приведено в таблице 20 настоящих Правил
Таблица 18
Описание операции "Запрос информации о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.14.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.14.OPR.009
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления единой базы данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости синхронизации информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) сведений о неблагоприятных реакциях, хранящихся в национальном информационном ресурсе, с соответствующей информацией единой базы данных, т.е. в целях оценки необходимости синхронизации сведений о неблагоприятных реакциях, хранящихся в национальном информационном ресурсе, со сведениями, содержащимися в единой базе данных
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на предоставление информации о дате и времени обновления единой базы данных в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
запрос на предоставление информации о дате и времени обновления единой базы данных направлен в Комиссию
Таблица 19
Описание операции "Обработка запроса и предоставление информации о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.14.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.14.OPR.010
2
Наименование операции
обработка запроса и предоставление информации о дате и времени обновления единой базы данных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на предоставление информации о дате и времени обновления единой базы данных (операция "Запрос информации о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.14.OPR.009))
5
Ограничения
формат и структура предоставляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса, формирует и направляет в уполномоченный орган информацию о дате и времени обновления единой базы данных в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
информация о дате и времени обновления единой базы данных направлена в уполномоченный орган
Таблица 20
Описание операции "Прием и обработка информации о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.14.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.14.OPR.011
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления единой базы данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информации о дате и времени обновления единой базы данных (операция "Обработка запроса и предоставление информации о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.14.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку полученной информации о дате и времени обновления единой базы данных
7
Результаты
уполномоченным органом получена информации о дате и времени обновления единой базы данных

2. Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу рәсімдері (P.SS.14.PGR.002)
"Бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.14.PRC.003) рәсімі
43. "Бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.14.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 7-суретте көрсетілген.
7-сурет. "Бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.14.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
44. "Бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.14.PRC.003) рәсімі ұлттық ақпараттық ресурста сақталатын жағымсыз реакциялар туралы мәліметтердің жай-күйі (соңғы жаңартылған күні мен уақыты) туралы ақпаратты бірыңғай дерекқордың тиісті ақпаратымен үндестіру қажет болған кезде, яғни, ұлттық ақпараттық ресурста сақталатын қолайсыз реакциялар туралы мәліметтерді бірыңғай дерекқордағы мәліметтермен үндестіру қажеттілігін бағалау мақсатында орындалады.
45. Алдымен "Бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату" (P.SS.14.OPR.009) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жолдайды.
46. Комиссия бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды алған кезде "Сұрау салуды өңдеу және бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсыну" (P.SS.14.OPR.010) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қалыптастырады және уәкілетті органға жолдайды.
47. Уәкілетті орган бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде "Бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.SS.14.OPR.011) операциясы орындалады.
48. Уәкілетті органның бірыңғай дерекқордың жай-күйі (соңғы жаңартылған күні мен уақыты) туралы ақпарат алуы "Бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.14.PRC.003) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
49. "Бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.14.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.14.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.14.OPR.009
бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P.SS.14.OPR.010
сұрау салуды өңдеу және бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсыну
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
P.SS.14.OPR.011
бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
18-кесте
"Бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату" (P.SS.14.OPR.009) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.14.OPR.009
2
Операцияның атауы
бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
рәсімі ұлттық ақпараттық ресурста сақталатын жағымсыз реакциялар туралы мәліметтердің жай-күйі (соңғы жаңартылған күні мен уақыты) туралы ақпаратты бірыңғай дерекқордың тиісті ақпаратымен үндестіру қажет болған кезде, яғни, ұлттық ақпараттық ресурста сақталатын қолайсыз реакциялар туралы мәліметтерді бірыңғай дерекқордағы мәліметтермен үндестіру қажеттілігін бағалау мақсатында орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға жолдайды
7
Нәтижелер
бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салу Комиссияға жолданды
19-кесте
"Сұрау салуды өңдеу және бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсыну" (P.SS.14.OPR.010) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.14.OPR.010
2
Операцияның атауы
сұрау салуды өңдеу және бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату" (P.SS.14.OPR.009) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қалыптастырады және Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уәкілетті органға жолдайды
7
Нәтижелер
бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат уәкілетті органға жолданды
20-кесте
"Бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.SS.14.OPR.011) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.14.OPR.011
2
Операцияның атауы
бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде орындалады ("Сұрау салуды өңдеу және бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсыну" (P.SS.14.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
уәкілетті орган бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алды

Процедура "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.14.PRC.004)
50. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.14.PRC.004) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.14.PRC.004)
51. Процедура "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.14.PRC.004) выполняется при необходимости получения уполномоченным органом сведений о неблагоприятных реакциях, содержащихся в единой базе данных.
52. Первой выполняется операция "Запрос сведений из единой базы данных" (P.SS.14.OPR.012), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируется и направляется в Комиссию запрос на предоставление сведений из единой базы данных.
В зависимости от заданных параметров возможно формирование 2 видов запросов:
запрос на предоставление сведений, содержащихся в единой базе данных, в полном объеме;
запрос на предоставление сведений, содержащихся в единой базе данных, по состоянию на определенные дату и время.
53. При получении Комиссией запроса на предоставление сведений из единой базы данных выполняется операция "Обработка запроса и предоставление сведений из единой базы данных" (P.SS.14.OPR.013), по результатам выполнения которой Комиссией формируются и направляются в уполномоченный орган запрашиваемые сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
54. При получении уполномоченным органом сведений из единой базы данных или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка сведений из единой базы данных" (P.SS.14.OPR.014)
55. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.14.PRC.004) является получение уполномоченным органом сведений из единой базы данных или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
56. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.14.PRC.004), приведен в таблице 21.
Таблица 21
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.14.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.14.OPR.012
запрос сведений из единой базы данных
приведено в таблице 22 настоящих Правил
P.SS.14.OPR.013
обработка запроса и предоставление сведений из единой базы данных
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.SS.14.OPR.014
прием и обработка сведений из единой базы данных
приведено в таблице 24 настоящих Правил
Таблица 22
Описание операции "Запрос сведений из единой базы данных" (P.SS.14.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.14.OPR.012
2
Наименование операции
запрос сведений из единой базы данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения уполномоченным органом сведений о неблагоприятных реакциях, содержащихся в единой базе данных
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на предоставление сведений из единой базы данных в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
При необходимости получения сведений из единой базы данных в полном объеме дата и время актуализации в запросе не указывается.
При возникновении необходимости получения сведений по состоянию на определенную дату и время в запросе должна указываться дата и время актуализации единой базы данных
7
Результаты
запрос на предоставление сведений из единой базы данных направлен в Комиссию
Таблица 23
Описание операции "Обработка запроса и предоставление сведений из единой базы данных" (P.SS.14.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.14.OPR.013
2
Наименование операции
обработка запроса и предоставление сведений из единой базы данных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на предоставление сведений из единой базы данных (операция "Запрос сведений из единой базы данных" (P.SS.14.OPR.012))
5
Ограничения
формат и структура предоставляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией, формирует и направляет в уполномоченный орган сведения из единой базы данных в соответствии с параметрами, указанными в запросе.
При запросе полной информации из единой базы данных осуществляется предоставление всех записей, хранящихся в единой базе данных.
При запросе сведений по состоянию на указанную дату и время осуществляется выборка сведений, содержащихся в единой базе данных, по состоянию на дату и время, указанные в запросе.
При отсутствии в единой базе данных сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган направлены сведения из единой базы данных или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 24
Описание операции "Прием и обработка сведений из единой базы данных" (P.SS.14.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.14.OPR.014
2
Наименование операции
прием и обработка сведений из единой базы данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений из единой базы данных или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка запроса и предоставление сведений из единой базы данных" (P.SS.14.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения из единой базы данных или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
уполномоченным органом получены и обработаны сведения из единой базы данных или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса

"Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.14.PRC.004) рәсімі
50. "Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.14.PRC.004) рәсімін орындау схемасы 8-суретте көрсетілген.
8-сурет. "Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.14.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
51. "Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.14.PRC.004) рәсімі уәкілетті орган бірыңғай дерекқордағы жағымсыз реакциялар туралы мәліметтерді алуы қажет болған кезде орындалады.
52. Алдымен "Бірыңғай дерекқордан мәліметтер сұрату" (P.SS.14.OPR.012) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган бірыңғай дерекқордан мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және оны Комиссияға жолдайды.
Берілген параметрлерге байланысты сұрау салудың 2 түрін қалыптастыруға болады:
бірыңғай дерекқорда қамтылған мәліметтерді толық көлемде ұсынуға сұрау салу;
бірыңғай дерекқорда қамтылған мәліметтерді белгілі бір күн мен уақыт бойынша ұсынуға сұрау салу.
53. Комиссия бірыңғай дерекқордан мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде "Сұрау салуды өңдеу және бірыңғай дерекқордан мәліметтер беру" (P.SS.14.OPR.013) операция орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия сұрау салынатын мәліметтерді қалыптастырады және уәкілетті органға жолдайды немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны жолдайды.
54. Уәкілетті орган бірыңғай дерекқордан мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарлама алған кезде "Бірыңғай дерекқордан мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.14.OPR.014) операциясы орындалады.
55. Уәкілетті органның бірыңғай дерекқордан мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарлама алуы "Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.14.PRC.004) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
56. "Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.14.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 21-кестеде келтірілген.
21-кесте
"Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.14.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.14.OPR.012
бірыңғай дерекқордан мәліметтер сұрату
осы Қағидалардың 22-кестесінде келтірілген
P.SS.14.OPR.013
сұрау салуды өңдеу және бірыңғай дерекқордан мәліметтер беру
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
P.SS.14.OPR.014
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
22-кесте
"Бірыңғай дерекқордан мәліметтер сұрату" (P.SS.14.OPR.012) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.14.OPR.012
2
Операцияның атауы
бірыңғай дерекқордан мәліметтер сұрату
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган бірыңғай дерекқордағы жағымсыз реакциялар туралы мәліметтерді алуы қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы бірыңғай дерекқордан мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға жолдайды. Бірыңғай дерекқордан толық көлемде мәліметтер алу қажет болған кезде өзектендіру күні мен уақыты сұрауда көрсетілмейді. Белгілі бір күн мен уақыттағы жағдай бойынша мәліметтерді алу қажеттілігі туындаған кезде сұрау салуда бірыңғай дерекқорды өзектендіру күні мен уақыты көрсетілуі тиіс.
7
Нәтижелер
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді ұсынуға сұрау салу Комиссияға жолданды
23-кесте
"Сұрау салуды өңдеу және бірыңғай дерекқордан мәліметтер беру" (P.SS.14.OPR.013) оерациясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.14.OPR.013
2
Операцияның атауы
сұрау салуды өңдеу және бірыңғай дерекқордан мәліметтер беру
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы бірыңғай дерекқордан мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Бірыңғай дерекқордан мәліметтер сұрату" (P.SS.14.OPR.012) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, бірыңғай дерекқордан мәліметтерді сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес қалыптастырады және уәкілетті органға жолдайды. Бірыңғай дерекқордан толық ақпарат сұратылған кезде бірыңғай дерекқорда сақталатын барлық жазбалар ұсынылады. Көрсетілген күн мен уақыттағы жағдай бойынша мәліметтерді сұрату кезінде сұрау салуда көрсетілген күн мен уақыттағы жағдай бойынша бірыңғай дерекқорда қамтылған мәліметтерді іріктеу жүзеге асырылады. Бірыңғай дерекқорда сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған жағдайда, уәкілетті органға сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарлама жіберіледі
7
Нәтижелер
уәкілетті органға бірыңғай дерекқордан мәліметтер жолданды немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарлама жіберілді
24-кесте
"Бірыңғай дерекқордан мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.14.OPR.014) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.14.OPR.014
2
Операцияның атауы
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы бірыңғай дерекқордан мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Сұрау салуды өңдеу және бірыңғай дерекқордан мәліметтер беру" (P.SS.14.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы бірыңғай дерекқордан мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
уәкілетті орган бірыңғай дерекқордан мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алды және өңдеді

Процедура "Получение изменений сведений из единой базы данных" (P.SS.14.PRC.005)
57. Схема выполнения процедуры "Получение изменений сведений из единой базы данных" (P.SS.14.PRC.005) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Получение изменений сведений из единой базы данных" (P.SS.14.PRC.005)
58. Процедура "Получение изменений сведений из единой базы данных" (P.SS.14.PRC.005) выполняется при необходимости получения уполномоченным органом сведений из единой базы данных, добавление которых или внесение изменений в которые произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса, т.е. в целях синхронизации сведений о неблагоприятных реакциях, хранящихся в национальном информационном ресурсе, со сведениями, содержащимися в единой базе данных. Процедура выполняется в том числе, если в результате выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.14.PRC.003) выявлено, что дата и время обновления сведений национального информационного ресурса являются более ранними, чем дата и время обновления единой базы данных.
59. Первой выполняется операция "Запрос изменений сведений из единой базы данных" (P.SS.14.OPR.015), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируется и направляется в Комиссию запрос на предоставление изменений сведений, внесенных в единую базу данных.
60. При получении Комиссией запроса на предоставление изменений сведений, внесенных в единую базу данных, выполняется операция "Обработка запроса и предоставление изменений сведений из единой базы данных" (P.SS.14.OPR.016), по результатам выполнения которой Комиссией формируются и направляются в уполномоченный орган сведения об изменениях, внесенных в единую базу данных, с даты и времени, указанные в запросе, или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
61. При получении уполномоченным органом изменений сведений, внесенных в единую базу данных, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка изменений сведений из единой базы данных" (P.SS.14.OPR.017).
62. Результатом выполнения процедуры "Получение изменений сведений из единой базы данных" (P.SS.14.PRC.005) является получение уполномоченным органом изменений сведений из единой базы данных или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и синхронизация сведений, хранящихся в национальном информационном ресурсе, со сведениями, содержащимися в единой базе данных.

"Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерге өзгерістер алу" (P.SS.14.PRC.005) рәсімі
57. "Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерге өзгерістер алу" (P.SS.14.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 9-суретте көрсетілген.
9-сурет. "Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерге өзгерістер алу" (P.SS.14.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
58. "Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерге өзгерістер алу" (P.SS.14.PRC.005) рәсімі уәкілетті органның сұрау салуда көрсетілген сәттен бастап осы сұрау салуды орындау сәтіне дейін қосылған немесе оған өзгерістер енгізілген бірыңғай дерекқордан мәліметтерді алуы қажет болған кезде, яғни ұлттық ақпараттық ресурста сақталатын жағымсыз реакциялар туралы мәліметтерді бірыңғай дерекқорда қамтылған мәліметтермен үндестіру мақсатында орындалады. Рәсім, оның ішінде егер "Бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.14.PRC.003) рәсімін орындау нәтижесінде ұлттық ақпараттық ресурстың мәліметтерін жаңарту күні мен уақыты бірыңғай дерекқорды жаңарту күні мен уақытынан барынша ерте екені анықталса, орындалады.
59. Алдымен "Бірыңғай дерекқордан мәліметтерді өзгертуге сұрау салу" (P.SS.14.OPR.015) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган бірыңғай дерекқорға енгізілген мәліметтерге өзгерістер енгізуге сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жолдайды.
60. Комиссия бірыңғай дерекқорға енгізілген мәліметтерге өзгерістер енгізуге сұрау салуды алған кезде "Сұрау салуды өңдеу және бірыңғай дерекқордан мәліметтерге өзгерістер енгізуді ұсыну" (P.SS.14.OPR.016) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия сұрау салуда көрсетілген күн мен уақыттан бастап бірыңғай дерекқорға енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді қалыптастырады және уәкілетті органға жолдайды немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарлама жолдайды.
61. Уәкілетті орган бірыңғай дерекқорға енгізілген мәліметтерге өзгерістерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны алған кезде "Бірыңғай дерекқордан мәліметтердің өзгерістерін қабылдау және өңдеу" (P.SS.14.OPR.017) операциясы орындалады.
62. Уәкілетті органның бірыңғай дерекқорға енгізілген мәліметтерге өзгерістерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны алуы және ұлттық ақпараттық ресурста сақталатын мәліметтерді бірыңғай дерекқорда қамтылған мәліметтермен үндестіру "Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерге өзгерістер алу" (P.SS.14.PRC.005) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.

63. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение изменений сведений из единой базы данных" (P.SS.14.PRC.005), приведен в таблице 25.
Таблица 25
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение изменений сведений из единой базы данных" (P.SS.14.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.14.OPR.015
запрос изменений сведений из единой базы данных
приведено в таблице 26 настоящих Правил
P.SS.14.OPR.016
обработка запроса и предоставление изменений сведений из единой базы данных
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.SS.14.OPR.017
прием и обработка изменений сведений из единой базы данных
приведено в таблице 28 настоящих Правил
Таблица 26
Описание операции "Запрос изменений сведений из единой базы данных" (P.SS.14.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.14.OPR.015
2
Наименование операции
запрос изменений сведений из единой базы данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения уполномоченным органом сведений из единой базы данных, добавление которых или внесение изменений в которые произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса, т.е. в целях синхронизации сведений о неблагоприятных реакциях, хранящихся в национальном информационном ресурсе, со сведениями, содержащимися в единой базе данных
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на предоставление изменений сведений, внесенных в единую базу данных, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
запрос на предоставление изменений сведений, внесенных в единую базу данных, направлен в Комиссию
Таблица 27
Описание операции "Обработка запроса и предоставление изменений сведений из единой базы данных" (P.SS.14.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.14.OPR.016
2
Наименование операции
обработка запроса и предоставление изменений сведений из единой базы данных
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на предоставление изменений сведений, внесенных в единую базу данных (операция "Запрос изменений сведений из единой базы данных" (P.SS.14.OPR.015))
5
Ограничения
формат и структура предоставляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией, формирует и направляет в уполномоченный орган сведения об изменениях, внесенных в единую базу данных, с даты и времени, указанные в запросе, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган направлены сведения об изменениях, внесенных в единую базу данных, с даты и времени, указанные в запросе, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 28
Описание операции "Прием и обработка изменений сведений из единой базы данных" (P.SS.14.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.14.OPR.017
2
Наименование операции
прием и обработка изменений сведений из единой базы данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об изменениях, внесенных в единую базу данных, с даты и времени, указанные в запросе, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка запроса и предоставление изменений сведений из единой базы данных" (P.SS.14.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает измененные сведения, внесенные в единую базу данных, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку.
При получении измененных сведений, внесенных в единую базу данных, обработка осуществляется согласно следующим правилам:
сведения, присутствующие в составе полученных измененных сведений из единой базы данных, и отсутствующие в национальном информационном ресурсе, включаются в сведения национального информационного ресурса;
сведения, присутствующие в составе полученных измененных сведений из единой базы данных, и присутствующие в национальном информационном ресурсе, актуализируются (обновляются)
7
Результаты
изменения сведений из единой базы данных или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены и обработаны уполномоченным органом. Сведения, хранящиеся в национальном информационном ресурсе, синхронизированы со сведениями, содержащимися в единой базе данных

63. "Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерге өзгерістер алу" (P.SS.14.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 25-кестеде келтірілген.
25-кесте
"Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерге өзгерістер алу" (P.SS.14.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.14.OPR.015
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді өзгертуді сұрау
осы Қағидалардың 26-кестесінде келтірілген
P.SS.14.OPR.016
сұрау салуды өңдеу және бірыңғай дерекқордан мәліметтерге өзгерістер енгізуді ұсыну
осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
P.SS.14.OPR.017
бірыңғай дерекқордан мәліметтердің өзгерістерін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
26-кесте
"Бірыңғай дерекқордан мәліметтерді өзгертуді сұрау" (P.SS.14.OPR.015) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.14.OPR.015
2
Операцияның атауы
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді өзгертуді сұрау
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті органның сұрау салуда көрсетілген сәттен бастап осы сұрау салуды орындау сәтіне дейін қосылған немесе оған өзгерістер енгізілген бірыңғай дерекқордан мәліметтерді алуы қажет болған кезде, яғни ұлттық ақпараттық ресурста сақталатын жағымсыз реакциялар туралы мәліметтерді бірыңғай дерекқорда қамтылған мәліметтермен үндестіру мақсатында орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы бірыңғай дерекқорға енгізілген мәліметтерге өзгерістер енгізуге сұрау салуды қалыптастырады және Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға жолдайды
7
Нәтижелер
бірыңғай дерекқорға енгізілген мәліметтерге өзгерістер енгізуге сұрау салу Комиссияға жолданды
27-кесте
"Сұрау салуды өңдеу және бірыңғай дерекқордан мәліметтерге өзгерістер енгізуді ұсыну" (P.SS.14.OPR.016) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.14.OPR.016
2
Операцияның атауы
сұрау салуды өңдеу және бірыңғай дерекқордан мәліметтерге өзгерістер енгізуді ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы бірыңғай дерекқорға енгізілген мәліметтерге өзгерістер енгізуге сұрау салуды алған кезде орындалады ("Бірыңғай дерекқордан мәліметтерді өзгертуді сұрау" (P.SS.14.OPR.015) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, сұрау салуда көрсетілген күн мен уақыттан бастап бірыңғай дерекқорға енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жолдайды
7
Нәтижелер
уәкілетті органға сұрау салуда көрсетілген күн мен уақыттан бастап бірыңғай дерекқорға енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарлама жіберілді
28-кесте
"Бірыңғай дерекқордан мәліметтердің өзгерістерін қабылдау және өңдеу" (P.SS.14.OPR.017) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.14.OPR.017
2
Операцияның атауы
бірыңғай дерекқордан мәліметтердің өзгерістерін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы сұрау салуда көрсетілген күн мен уақыттан бастап бірыңғай дерекқорға енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Сұрау салуды өңдеу және бірыңғай дерекқордан мәліметтерге өзгерістер енгізуді ұсыну" (P.SS.14.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы бірыңғай дерекқорға енгізілген өзгертілген мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады. Бірыңғай дерекқорға енгізілген өзгертілген мәліметтерді алған кезде өңдеу мынадай қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады:
бірыңғай дерекқордан алынған өзгертілген мәліметтердің құрамында бар және ұлттық ақпараттық ресурста жоқ мәліметтер ұлттық ақпараттық ресурстың мәліметтеріне енгізіледі;
бірыңғай дерекқордан алынған өзгертілген мәліметтердің құрамында бар және ұлттық ақпараттық ресурста бар мәліметтер өзектендіріледі (жаңартылады)
7
Нәтижелер
уәкілетті орган бірыңғай дерекқордан алынған мәліметтердің өзгеруін немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің болмауы туралы хабарламаны алды және өңдеді. Ұлттық ақпараттық ресурста сақталатын мәліметтер бірыңғай дерекқордағы мәліметтермен үндестірілді

3. Процедуры уведомления уполномоченных органов (P.SS.14.PGR.003)
Процедура "Уведомление о выявлении неблагоприятной реакции" (P.SS.14.PRC.006)
64. Схема выполнения процедуры "Уведомление о выявлении неблагоприятной реакции" (P.SS.14.PRC.006) представлена на рисунке 10.
Рис. 10. Схема выполнения процедуры "Уведомление о выявлении неблагоприятной реакции" (P.SS.14.PRC.006)
65. Процедура "Уведомление о выявлении неблагоприятной реакции" (P.SS.14.PRC.006) выполняется при включении или изменении уполномоченным органом сведений о неблагоприятной реакции в национальный информационный ресурс.
66. Первой выполняется операция "Направление уведомления о выявлении неблагоприятной реакции" (P.SS.14.OPR.018), в результате выполнения которой уполномоченным органом формируется и направляется в уведомляемый уполномоченный орган уведомление о выявлении неблагоприятной реакции.
67. При получении уведомляемым уполномоченным органом уведомления о выявлении неблагоприятной реакции выполняется операция "Прием и обработка уведомления о выявлении неблагоприятной реакции" (P.SS.14.OPR.019), в результате выполнения которой уведомляемым уполномоченным органом осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
68. Результатом выполнения процедуры "Уведомление о выявлении неблагоприятной реакции" (P.SS.14.PRC.006) является получение уведомляемым уполномоченным органом уведомления о выявлении неблагоприятной реакции.

3. Уәкілетті органдарды хабардар ету рәсімдері (P.SS.14.PGR.003) "Жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарлама" (P.SS.14.PRC.006) рәсімі
64. "Жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарлама" (P.SS.14.PRC.006) рәсімін орындау схемасы 10-суретте көрсетілген.
10-сурет. "Жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарлама" (P.SS.14.PRC.006) рәсімін орындау схемасы
65. "Жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарлама" (P.SS.14.PRC.006) рәсімі уәкілетті орган жағымсыз реакция туралы мәліметтерді ұлттық ақпараттық ресурсқа қосқан немесе өзгерткен кезде орындалады.
66. Алдымен "Жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарламаны жолдау" (P.SS.14.OPR.018) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарламаны қалыптастырады және в хабардар етілетін уәкілетті органға жолдайды.
67. Хабардар етілетін уәкілетті орган жағымсыз реакцияның анықталғаны туралы хабарламаны алған кезде "Жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SS.14.OPR.019) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша хабардар етілетін уәкілетті орган көрсетілген хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады.
68. Хабардар етілетін уәкілетті органның жағымсыз реакцияның анықталғаны туралы хабарламаны алуы "Жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарлама" (P.SS.14.PRC.006) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.

69. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уведомление о выявлении неблагоприятной реакции" (P.SS.14.PRC.006), приведен в таблице 29.
Таблица 29
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уведомление о выявлении неблагоприятной реакции" (P.SS.14.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.14.OPR.018
направление уведомления о выявлении неблагоприятной реакции
приведено в таблице 30 настоящих Правил
P.SS.14.OPR.019
прием и обработка уведомления о выявлении неблагоприятной реакции
приведено в таблице 31 настоящих Правил
Таблица 30
Описание операции "Направление уведомления о выявлении неблагоприятной реакции" (P.SS.14.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.14.OPR.018
2
Наименование операции
направление уведомления о выявлении неблагоприятной реакции
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при включении или изменении уполномоченным органом сведений о неблагоприятной реакции в национальный информационный ресурс
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет уведомление о выявлении неблагоприятной реакции в уведомляемый уполномоченный орган в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о выявлении неблагоприятной реакции направлено в уведомляемый уполномоченный орган
Таблица 31
Описание операции "Прием и обработка уведомления о выявлении неблагоприятной реакции" (P.SS.14.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.14.OPR.019
2
Наименование операции
прием и обработка уведомления о выявлении неблагоприятной реакции
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о выявлении неблагоприятной реакции (операция "Направление уведомления о выявлении неблагоприятной реакции" (P.SS.14.OPR.018))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о выявлении неблагоприятной реакции в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о выявлении неблагоприятной реакции получено и обработано уведомляемым уполномоченным органом
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

69. "Жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарлама" (P.SS.14.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 29-кестеде келтірілген.
29-кесте
"Жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарлама" (P.SS.14.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.14.OPR.018
жағымсыз реакцияның анықталғаны туралы хабарламаны жолдау
осы Қағидалардың 30-кестесінде келтірілген
P.SS.14.OPR.019
жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 31-кестесінде келтірілген
30-кесте
"Жағымсыз реакцияның анықталғаны туралы хабарламаны жолдау" (P.SS.14.OPR.018) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.14.OPR.018
2
Операцияның атауы
жағымсыз реакцияның анықталғаны туралы хабарламаны жолдау
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
уәкілетті орган жағымсыз реакция туралы мәліметтерді ұлттық ақпараттық ресурсқа қосқан немесе өзгерткен кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы жағымсыз реакцияның анықталғаны туралы хабарламаны қалыптастырады және Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабардар етілетін уәкілетті органға жолдайды
7
Нәтижелер
жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарлама хабардар етілетін уәкілетті органға жіберілді
31-кесте
"Жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SS.14.OPR.019) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.14.OPR.019
2
Операцияның атауы
жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
хабардар етілетін уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы жағымсыз реакцияның анықталғаны туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарламаны жолдау" (P.SS.14.OPR.018) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес болуға тиіс
6
Операциясының сипаттамасы
орындаушы жағымсыз реакцияның анықталғаны туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады
7
Нәтижелер
хабардар етілетін уәкілетті орган жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарламаны алды және өңдеді
IX. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі

70. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
71. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией и Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
72. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 мая 2023 г. № 70
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств – членов Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 21 января 2022 г. № 1 "О Правилах регулирования обращения ветеринарных лекарственных средств на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";

70. Жалпы процесс рәсімдерін орындаған кезде деректерді өңдеуді әдеттегі режимде жүргізу мүмкін болмайтын айрықша жағдайлар болуы мүмкін. Бұл техникалық ақаулар, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері және өзге жағдайлар туындағанда орын алуы мүмкін.
71. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған жағдайда уәкілетті орган оған қатысты қате туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне және Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.
72. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер бір-бірін және Комиссияны осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау құзыретіне жататын уәкілетті органдар туралы хабардар етеді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты адамдар туралы мәліметтерді ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 30 мамырдағы
№ 70 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында ветеринариялық дәрілік заттар айналымын реттеу қағидалары туралы" 2022 жылғы 21 қаңтардағы № 1 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств – членов Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, характеризующее информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла, изменяющееся при выполнении операций общего процесса.

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) қатысушылардың жалпы процесс транзакцияларын орындауының тәртібі мен шарттарын біркелкі қолдануын қамтамасыз ету мақсатында әзірленген.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің құрамдастарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – жалпы процестің белгілі бір қатысушысына белгілі бір әрекеттерді орындау құқығын беру;
"электрондық құжат (мәліметтер) деректемесі" – белгілі бір контексте ажырамайтын болып есептелетін, электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
"жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйі" – жалпы процесс операцияларын орындау кезінде өзгеріске түсетін, жалпы процесс рәсімін орындаудың белгілі бір кезеңінде жалпы процестің ақпараттық объектісін сипаттайтын қасиет.

Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 70 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец сведений
осуществляет формирование и ведение национального информационного ресурса;
представляет сведения о неблагоприятных реакциях для формирования единой базы данных
уполномоченный орган (P.SS.14.ACT.001)
Координатор
осуществляет формирование и ведение единой базы данных;
предоставляет сведения из единой базы данных в уполномоченный орган по запросу
Комиссия (P.ACT.001)
Потребитель сведений
осуществляет формирование и ведение национального информационного ресурса;
получает сведения из единой базы данных по запросу
уполномоченный орган (P.SS.14.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами и Евразийской экономической комиссией в соответствии с процедурами общего процесса:
а) информационное взаимодействие при формировании и ведении единой базы данных;
б) информационное взаимодействие при получении сведений из единой базы данных.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией

Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде пайдаланылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 70 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Мәліметтерді иеленуші
ұлттық ақпараттық ресурсты қалыптастыруды және жүргізуді жүзеге асырады;
бірыңғай дерекқорды қалыптастыру үшін жағымсыз реакциялар туралы мәліметтерді ұсынады
уәкілетті орган (P.SS.14.ACT.001)
Үйлестіруші
бірыңғай дерекқорды қалыптастыруды және жүргізуді жүзеге асырады;
уәкілетті органға сұрау салу бойынша бірыңғай дерекқордан мәліметтерді ұсынады
Комиссия (P.ACT.001)
Мәліметтерді тұтынушы
ұлттық ақпараттық ресурсты қалыптастыруды және жүргізуді жүзеге асырады;
сұрау салу бойынша бірыңғай дерекқордан мәліметтер алады
уәкілетті орган (P.SS.14.ACT.001)
2. Ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл уәкілетті органдар мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасында жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
а) бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
б) бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте көрсетілген.
1-сурет. Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы

8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.

8. Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процесс құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындаудың тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылардың арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін үйлесімді ету мақсатында хабарлармен алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялардың және осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакцияларының арасындағы өзара байланыс айқындалған. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.

10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 70 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

10. Жалпы процесс транзакцияларын орындау кезінде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық операция) шеңберінде респондентке сұрату-хабар жібереді, респондент оған жауап ретінде өзі жүзеге асыратын операция (қабылдаушы операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына байланысты жауап-хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабар құрамындағы деректер құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 70 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуі тиіс.

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при формировании и ведении единой базы данных
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении единой базы данных представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении единой базы данных
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при формировании и ведении единой базы данных
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Включение сведений в единую базу данных (P.SS.14.PRC.001)
1.1
Представление сведений для включения в единую базу данных (P.SS.14.OPR.001).

11. Жалпы процесс транзакциясы осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакциясының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте көрсетілген. Әрбір жалпы процесс рәсімі үшін 2-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және алынған күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
2-сурет. Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу (P.SS.14.PRC.001)
1.1
Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді ұсыну (P.SS.14.OPR.001).

Получение уведомления о результате включения сведений в единую базу данных (P.SS.14.OPR.003)
сведения о неблагоприятной реакции (P.SS.14.BEN.001): сведения для включения направлены
получение и обработка сведений для включения в единую базу данных (P.SS.14.OPR.002)
сведения о неблагоприятной реакции (P.SS.14.BEN.001): сведения включены
включение сведений в единую базу данных (P.SS.14.TRN.001)
2
Изменение сведений в единой базе данных (P.SS.14.PRC.002)
2.1
Представление сведений для внесения изменений в единую базу данных (P.SS.14.OPR.005).
Получение уведомления о результате изменения сведений в единой базе данных (P.SS.14.OPR.007)
сведения о неблагоприятной реакции (P.SS.14.BEN.001): сведения для изменения направлены

Мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SS.14.OPR.003)
жағымсыз реакция туралы мәліметтер (P.SS.14.BEN.001): енгізуге арналған мәліметтер жіберілді
Бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді алу және өңдеу (P.SS.14.OPR.002)
жағымсыз реакция туралы мәліметтер (P.SS.14.BEN.001): мәліметтер қосылды
Мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу (P.SS.14.TRN.001)
2
Бірыңғай дерекқорда мәліметтерді өзгерту (P.SS.14.PRC.002)
2.1
Бірыңғай дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну (P.SS.14.OPR.005).
Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SS.14.OPR.007)
жағымсыз реакция туралы мәліметтер (P.SS.14.BEN.001): өзгертуге арналған мәліметтер жіберілді

получение и обработка сведений для внесения изменений в единую базу данных (P.SS.14.OPR.006)
сведения о неблагоприятной реакции (P.SS.14.BEN.001): сведения изменены
изменение сведений в единой базе данных (P.SS.14.TRN.002)
2. Информационное взаимодействие при получении сведений из единой базы данных
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений из единой базы данных представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений из единой базы данных
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при получении сведений из единой базы данных
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Бірыңғай дерекқорға өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді алу және өңдеу (P.SS.14.OPR.006)
жағымсыз реакция туралы мәліметтер (P.SS.14.BEN.001): мәліметтер өзгертілді
Бірыңғай дерекқорда мәліметтерді өзгерту (P.SS.14.TRN.002)
2. Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу кезінде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте көрсетілген. Әрбір жалпы процесс рәсімі үшін 3-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және алынған күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
3-сурет. Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу кезінде жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Получение информации о дате и времени обновления единой базы данных (P.SS.14.PRC.003)
1.1
Запрос информации о дате и времени обновления единой базы данных (P.SS.14.OPR.009).
Прием и обработка информации о дате и времени обновления единой базы данных (P.SS.14.OPR.011)
сведения о неблагоприятной реакции (P.SS.14.BEN.001): информация о дате и времени обновления сведений запрошена
обработка запроса и предоставление информации о дате и времени обновления единой базы данных (P.SS.14.OPR.010)
сведения о неблагоприятной реакции (P.SS.14.BEN.001): информация о дате и времени обновления сведений направлена
получение информации о дате и времени обновления единой базы данных (P.SS.14.TRN.003)
2
Получение сведений из единой базы данных (P.SS.14.PRC.004)
2.1
Запрос сведений из единой базы данных (P.SS.14.OPR.012).
Прием и обработка сведений из единой базы данных (P.SS.14.OPR.014)
сведения о неблагоприятной реакции (P.SS.14.BEN.001): сведения запрошены
обработка запроса и предоставление сведений из единой базы данных (P.SS.14.OPR.013)
сведения о неблагоприятной реакции (P.SS.14.BEN.001): сведения направлены.
Сведения о неблагоприятной реакции (P.SS.14.BEN.001): сведения отсутствуют
получение сведений из единой базы данных (P.SS.14.TRN.004)
3
Получение изменений сведений из единой базы данных (P.SS.14.PRC.005)
3.1
Запрос изменений сведений из единой базы данных (P.SS.14.OPR.015).
Прием и обработка изменений сведений из единой базы данных (P.SS.14.OPR.017)
сведения о неблагоприятной реакции (P.SS.14.BEN.001): изменения сведений запрошены
обработка запроса и предоставление изменений сведений из единой базы данных (P.SS.14.OPR.016)
сведения о неблагоприятной реакции (P.SS.14.BEN.001): изменения сведений направлены.
Сведения о неблагоприятной реакции (P.SS.14.BEN.001): изменения сведений отсутствуют
получение изменений сведений из единой базы данных (P.SS.14.TRN.005)
VI. Описание сообщений общего процесса
14. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 4. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 4.
Таблица 4
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.SS.14.MSG.001
сведения о неблагоприятной реакции для включения
сведения о неблагоприятных реакциях у животных (R.HC.SS.14.001)

Бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.SS.14.PRC.003)
1.1
Бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату (P.SS.14.OPR.009).
Бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.SS.14.OPR.011)
жағымсыз реакция туралы мәліметтер (P.SS.14.BEN.001): мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұралды
Сұрау салуды өңдеу және бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсыну (P.SS.14.OPR.010)
жағымсыз реакция туралы мәліметтер (P.SS.14.BEN.001): мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат жіберілді
Бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.SS.14.TRN.003)
2
Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу (P.SS.14.PRC.004)
2.1
Бірыңғай дерекқордан мәліметтер сұрату (P.SS.14.OPR.012).
Бірыңғай дерекқордан мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SS.14.OPR.014)
жағымсыз реакция туралы мәліметтер (P.SS.14.BEN.001): мәліметтер сұралды
Сұрау салуды өңдеу және бірыңғай дерекқордан мәліметтер беру (P.SS.14.OPR.013)
жағымсыз реакция туралы мәліметтер (P.SS.14.BEN.001): мәліметтер жіберілді.
Жағымсыз реакция туралы мәліметтер (P.SS.14.BEN.001): мәліметтер жоқ
Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу (P.SS.14.TRN.004)
3
Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерге өзгерістер алу (P.SS.14.PRC.005)
3.1
Бірыңғай дерекқордан мәліметтерді өзгертуді сұрау (P.SS.14.OPR.015).
Бірыңғай дерекқордан мәліметтердің өзгерістерін қабылдау және өңдеу (P.SS.14.OPR.017)
жағымсыз реакция туралы мәліметтер (P.SS.14.BEN.001): мәліметтердің өзгеруі сұралды
Сұрау салуды өңдеу және бірыңғай дерекқордан мәліметтерге өзгерістер енгізуді ұсыну (P.SS.14.OPR.016)
жағымсыз реакция туралы мәліметтер (P.SS.14.BEN.001): мәліметтердің өзгеруі жіберілді.
Жағымсыз реакция туралы мәліметтер (P.SS.14.BEN.001): мәліметтердің өзгеруі жоқ
Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерге өзгерістер алу (P.SS.14.TRN.005)
VI. Жалпы процесс хабарламаларының сипаттамасы
14. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 4-кестеде келтірілген. Хабар құрамындағы деректер құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 4-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
4-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.SS.14.MSG.001
қосу үшін жағымсыз реакция туралы мәліметтер
жануарлардағы жағымсыз реакциялар туралы мәліметтер (R.HC.SS.14.001)

P.SS.14.MSG.002
сведения о неблагоприятной реакции для изменения
сведения о неблагоприятных реакциях у животных (R.HC.SS.14.001)
P.SS.14.MSG.003
уведомление об обработке сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.SS.14.MSG.004
запрос информации о дате и времени обновления единой базы данных
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.SS.14.MSG.005
информация о дате и времени обновления единой базы данных
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.SS.14.MSG.006
запрос сведений из единой базы данных
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.SS.14.MSG.007
сведения из единой базы данных
сведения о неблагоприятных реакциях у животных (R.HC.SS.14.001)
P.SS.14.MSG.008
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.SS.14.MSG.009
запрос изменений сведений из единой базы данных
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.SS.14.MSG.010
изменения сведений из единой базы данных

P.SS.14.MSG.002
өзгерту үшін жағымсыз реакция туралы мәліметтер
жануарлардағы жағымсыз реакциялар туралы мәліметтер (R.HC.SS.14.001)
P.SS.14.MSG.003
мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама
мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама (R.006)
P.SS.14.MSG.004
бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі (R.007)
P.SS.14.MSG.005
бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат туралы ақпарат сұрату
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі (R.007)
P.SS.14.MSG.006
бірыңғай дерекқордан мәліметтер сұрату
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі (R.007)
P.SS.14.MSG.007
бірыңғай дерекқордан мәліметтер
жануарлардағы жағымсыз реакциялар туралы мәліметтер (R.HC.SS.14.001)
P.SS.14.MSG.008
мәліметтердің болмауы туралы хабарлама
мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама (R.006)
P.SS.14.MSG.009
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді өзгертуді сұрау
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі (R.007)
P.SS.14.MSG.010
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді өзгерту

сведения о неблагоприятных реакциях у животных (R.HC.SS.14.001)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Включение сведений в единую базу данных" (P.SS.14.TRN.001)
15. Транзакция общего процесса "Включение сведений в единую базу данных" (P.SS.14.TRN.001) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о неблагоприятной реакции для включения в единую базу данных. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.

жануарлардағы жағымсыз реакциялар туралы мәліметтер (R.HC.SS.14.001)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу" (P.SS.14.TRN.001) жалпы процесс транзакциясы
15. "Мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу" (P.SS.14.TRN.001) жалпы процесс транзакциясы бастамашының респонедентке бірыңғай дерекқорға қосу үшін жағымсыз реакция туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде берілген.

Рис. 4. Схема выполнения транзакции общего процесса "Включение сведений в единую базу данных" (P.SS.14.TRN.001)
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса "Включение сведений в единую базу данных" (P.SS.14.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.14.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
включение сведений в единую базу данных
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для включения в единую базу данных
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
получение и обработка сведений для включения в единую базу данных
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о неблагоприятной реакции (P.SS.14.BEN.001): сведения включены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
15 минут
время ожидания ответа
4 часа
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о неблагоприятной реакции для включения (P.SS.14.MSG.001)
ответное сообщение

4-сурет. "Мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу" (P.SS.14.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
5-кесте
"Мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу" (P.SS.14.TRN.001) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.14.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
мәліметтерді бірыңғай дерекқорға қосу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрату/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
бірыңғай дерекқорға қосу үшін мәліметтерді алу және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі
жағымсыз реакция туралы мәліметтер (P.SS.14.BEN.001): мәліметтер қосылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
15 минут
жауап күту уақыты
4 сағат
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
қосу үшін жағымсыз реакция туралы мәліметтер (P.SS.14.MSG.001)
жауап хабар

уведомление об обработке сведений (P.SS.14.MSG.003)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
2. Транзакция общего процесса "Изменение сведений в единой базе данных" (P.SS.14.TRN.002)
16. Транзакция общего процесса "Изменение сведений в единой базе данных" (P.SS.14.TRN.002) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о неблагоприятной реакции для изменения в единой базе данных. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.

мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама (P.SS.14.MSG.003)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
2. "Бірыңғай дерекқорда мәліметтерді өзгерту" (P.SS.14.TRN.002) жалпы процесс транзакциясы
16. "Бірыңғай дерекқорда мәліметтерді өзгерту" (P.SS.14.TRN.002) жалпы процесс транзакциясы бастамашының респонедентке бірыңғай дерекқорда өзгерту үшін жағымсыз реакция туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 5-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде берілген.

3. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.14.TRN.003)
17. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления единой базы данных" (P.SS.14.TRN.003) выполняется для получения инициатором от респондента информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) сведений о неблагоприятных реакциях, содержащихся в единой базы данных, по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.

3. "Бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.14.TRN.003) жалпы процесс транзакциясы
17. "Бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.14.TRN.003) жалпы процесс транзакциясы бастамашының респонеденттен сұрау салу бойынша бірыңғай дерекқорда қамтылған жағымсыз реакциялар туралы мәліметтердің жай-күйі (соңғы жаңартылған күні мен уақыты) туралы ақпаратты алуы үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде берілген.

информация о дате и времени обновления единой базы данных (P.SS.14.MSG.005)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
4. Транзакция общего процесса "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.14.TRN.004)
18. Транзакция общего процесса "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.14.TRN.004) выполняется для получения инициатором от респондента сведений из единой базы данных по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.

бірыңғай дерекқордың жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат (P.SS.14.MSG.005)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
4. "Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.14.TRN.004) жалпы процесс транзакциясы
18. "Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.14.TRN.004) жалпы процесс транзакциясы бастамашының респонеденттен сұрау салу бойынша бірыңғай дерекқордан мәліметтерді алуы үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 7-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде берілген.

Рис. 7. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.14.TRN.004)
Таблица 8
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений из единой базы данных" (P.SS.14.TRN.004)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.14.TRN.004
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений из единой базы данных
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений из единой базы данных
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса и предоставление сведений из единой базы данных
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о неблагоприятной реакции (P.SS.14.BEN.001): сведения направлены
сведения о неблагоприятной реакции (P.SS.14.BEN.001): сведения отсутствуют
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
15 минут
время ожидания ответа
4 часа
признак авторизации
нет
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений из единой базы данных (P.SS.14.MSG.006)
ответное сообщение
сведения из единой базы данных (P.SS.14.MSG.007)

7-сурет. "Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.14.TRN.004) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
8-кесте
"Бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу" (P.SS.14.TRN.004) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.14.TRN.004
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
бірыңғай дерекқордан мәліметтер алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрату/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
бірыңғай дерекқордан мәліметтер сұрату
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
сұрау салуды өңдеу және бірыңғай дерекқордан мәліметтер беру
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі
жағымсыз реакция туралы мәліметтер (P.SS.14.BEN.001): мәліметтер жіберілді
жағымсыз реакция туралы мәліметтер (P.SS.14.BEN.001): мәліметтер жоқ
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
15 минут
жауап күту уақыты
4 сағат
авторландыру белгісі
жоқ
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
бірыңғай дерекқордан мәліметтер сұрату (P.SS.14.MSG.006)
жауап хабар
бірыңғай дерекқордан мәліметтер (P.SS.14.MSG.007)

уведомление об отсутствии сведений (P.SS.14.MSG.008)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
5. Транзакция общего процесса "Получение изменений сведений из единой базы данных" (P.SS.14.TRN.005)
19. Транзакция общего процесса "Получение изменений сведений из единой базы данных" (P.SS.14.TRN.005) выполняется для получения инициатором от респондента изменений сведений из единой базы данных по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.

мәліметтердің болмауы туралы хабарлама (P.SS.14.MSG.008)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
5. "Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерге өзгерістер алу" (P.SS.14.TRN.005) жалпы процесс транзакциясы
19. "Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерге өзгерістер алу" (P.SS.14.TRN.005) жалпы процесс транзакциясы бастамашының респонеденттен сұрау салу бойынша бірыңғай дерекқорда мәліметтердің өзгеруін алуы үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 8-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде берілген.

Рис. 8. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение изменений сведений из единой базы данных" (P.SS.14.TRN.005)
Таблица 9
Описание транзакции общего процесса "Получение изменений сведений из единой базы данных" (P.SS.14.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.14.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
получение изменений сведений из единой базы данных
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос изменений сведений из единой базы данных
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса и предоставление изменений сведений из единой базы данных
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о неблагоприятной реакции (P.SS.14.BEN.001): изменения сведений направлены
сведения о неблагоприятной реакции (P.SS.14.BEN.001): изменения сведений отсутствуют
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
15 минут
время ожидания ответа
4 часа
признак авторизации
нет
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос изменений сведений из единой базы данных (P.SS.14.MSG.009)
ответное сообщение
уведомление об отсутствии сведений (P.SS.14.MSG.008)
изменения сведений из единой базы данных (P.SS.14.MSG.010)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
20. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы Еразийского экономического союза. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 10.
21. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы Еразийского экономического союза.
Таблица 10
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий
при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

8-сурет. "Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерге өзгерістер алу" (P.SS.14.TRN.005) жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
9-кесте
"Бірыңғай дерекқордағы мәліметтерге өзгерістер алу" (P.SS.14.TRN.005) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.SS.14.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
бірыңғай дерекқордағы мәліметтерге өзгерістер алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрату/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді өзгертуді сұрау
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
сұрау салуды өңдеу және бірыңғай дерекқордан мәліметтерге өзгерістер енгізуді ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындаудың нәтижесі
жағымсыз реакция туралы мәліметтер (P.SS.14.BEN.001): мәліметтерге өзгерістер жіберілді
жағымсыз реакция туралы мәліметтер (P.SS.14.BEN.001): мәліметтерге өзгерістер жоқ
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
15 минут
жауап күту уақыты
4 сағат
авторландыру белгісі
жоқ
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді өзгертуді сұрау (P.SS.14.MSG.009)
жауап хабар
мәліметтердің болмауы туралы хабарлама (P.SS.14.MSG.008)
бірыңғай дерекқордан мәліметтерді өзгерту (P.SS.14.MSG.010)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
VIII. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі
20. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлардың орын алуы ықтимал, мұнда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізілмейді. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркіліс кезінде, күту уақыты өткен кезде және өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайлардың туындау себептері туралы түсіндірмелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің қолдау қызметіне тиісті сұрату жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайларды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 10-кестеде берілген.
21. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы оған байланысты қателік туралы хабарлама алынған хабарды Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына, сондай-ақ және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеру жүргізеді. Көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қателерді жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы осы штаттан тыс жағдай сипатталған хабарды Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің қолдау қызметіне жібереді.
10-кесте
Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі әрекеттердің сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясы бастамашысы келісілген қайталау саны өткен соң жауап хабарламаны алған жоқ
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтамасыз етудегі жүйелік қате
хабарлама қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрату жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілмеген немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясы бастамашысының пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды үйлестіруі немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемасын жаңартуы қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілсе, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылса, қабылдайтын қатысушының қолдау қызметіне сұрау салуды жіберу қажет
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

22. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о неблагоприятных реакциях у животных" (R.HC.SS.14.001), передаваемых в сообщении "Сведения о неблагоприятной реакции для включения" (P.SS.14.MSG.001), приведены в таблице 11.
Таблица 11
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о неблагоприятных реакциях у животных" (R.HC.SS.14.001), передаваемых в сообщении "Сведения о неблагоприятной реакции для включения" (P.SS.14.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
в сообщении передается ровно один экземпляр реквизита "Сведения о неблагоприятных реакциях у животных"
(hccdo:VeterinaryDrugUnfavorableReactionsDetails)
2
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) является обязательным для заполнения
3
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполняется
4

22. "Қосу үшін жағымсыз реакция туралы мәліметтер" (P.SS.14.MSG.001) хабарында берілетін "Жануарлардағы жағымсыз реакциялар туралы мәліметтер" электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (R. HC.SS.14.001) 11-кестеде келтірілген.
11-кесте
"Қосу үшін жағымсыз реакция туралы мәліметтер" (P.SS.14.MSG.001) хабарында берілетін "Жануарлардағы жағымсыз реакциялар туралы мәліметтер" электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (R. HC.SS.14.001)
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
хабарда "Жануарлардағы жағымсыз реакциялар туралы мәліметтер" деректемесінің дәл бір данасы беріледі (hccdo:VeterinaryDrugUnfavorableReactionsDetails)
2
"Жалпы ресурс жазуының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" деректемесі (csdo:StartDateTime) толтыру үшін міндетті болып табылады
3
"Жалпы ресурс жазуының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
4

если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны из международного классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)"
(атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
5
в составе сложного реквизита "Сведения о неблагоприятных реакциях у животных" (hccdo:VeterinaryDrugUnfavorableReactionsDetails) должны быть заполнены следующие реквизиты: "Регистрационный номер ветеринарного лекарственного препарата"
(hcsdo:VeterinaryDrugRegistrationId), "Код статуса" (csdo:StatusCode), "Сведения о товаре ветеринарного назначения"
(hccdo:VeterinaryDrugDetails), "Сведения о неблагоприятной реакции на ветеринарный лекарственный препарат"
(hccdo:VeterinaryAdverseReactionDetails), "Номер серии лекарственного препарата" (hcsdo:BatchNumberId)
6
в составе сложного реквизита "Сведения о товаре ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemDetails) реквизиты "Сведения о лекарственной форме" (hccdo:DosageFormDetails), "Сведения о форме выпуска товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemPackageFormDetails), должны быть заполнены, а реквизиты "Сведения о производителе товара ветеринарного назначения или его составляющей части"
(hccdo:VeterinaryItemManufacturingAuthorizationHolderDetails), "Сведения о наименовании лекарственного препарата (средства)" (hccdo:DrugNameDetails), "Код особой характеристики продукта" (hcsdo:SpecialCharacteristicsProductCode), "Наименование химического вещества товара ветеринарного назначения" (hcsdo:VeterinaryItemChemicalName), "Код фармакотерапевтической группы" (hcsdo:PharmacologicalGroupCode), "Наименование активной фармацевтической субстанции" (hcsdo:DrugName), "Наименование фармакотерапевтической группы" (hcsdo:PharmacologicalGroupName), "Сведения о назначении (области применения) ветеринарного лекарственного препарата" (hccdo:VeterinaryDrugApplicationFieldDetails), "Дата производства" (hcsdo:ManufacturingDate), "Дата окончания срока годности продукта" (csdo:ProductShelfLifeEndDate), "Сведения о производственной площадке товара ветеринарного назначения или его составляющей части" (hccdo:VeterinaryItemManufacturingAreaDetails) не заполняются
7
реквизит "Код лекарственной формы" (hcsdo:DosageFormCode) в составе сложных реквизитов "Сведения о лекарственной форме"
(hccdo:DosageFormDetails) и "Сведения об упакованной единице лекарственного препарата" (hccdo:PackageDetails) заполняется обязательно, при этом значение указанного реквизита должно соответствовать коду лекарственной формы из номенклатуры лекарственных форм, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного справочника в реестре нормативно-справочной информации Союза.
При отсутствии номенклатуры лекарственных форм реестре нормативно-справочной информации Союза должен быть заполнен реквизит "Наименование лекарственной формы"
(hcsdo:DosageFormName) в составе сложных реквизитов "Сведения о лекарственной форме" (hccdo:DosageFormDetails) и "Сведения об упакованной единице товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemPackageDetails)
8
в составе сложного реквизита "Сведения об упакованной единице товара ветеринарного назначения" (hccdo:VeterinaryItemPackageDetails) должен быть заполнены реквизиты "Дозировка (концентрация)" (hcsdo:SubstanceMeasure) и "Сведения о единице дозирования лекарственного препарата" (hccdo:DrugDosageUnitDetails)
9
значение реквизита "Код вида единицы выражения состава лекарственного препарата" (hcsdo:DosageUnitKindCode) в составе сложного реквизита "Сведения о единице дозирования лекарственного препарата" должен
(hccdo:DrugDosageUnitDetails) должно соответствовать одному из следующих значений:
"01" – дозировка указана на единицу лекарственной формы;
"02" – дозировка указана на единицу дозирования;
"03" – дозировка указана на единицу массы;
"04" – дозировка указана на единицу объема;
"05" – дозировка указана на общее количество лекарственного средства в первичной упаковке;
"06" – дозировка указана на единицу объема после растворения;
"07" – дозировка указана на единицу объема перед разведением;
"08" – дозировка указана на единицу времени;
"09" – дозировка указана на единицу лекарственной формы, совпадающую с единицей дозирования
10
в составе сложных реквизитов "Величина единицы дозирования (концентрации)" (hcsdo:DosageUnitMeasure) и "Дозировка (концентрация)" (hcsdo:SubstanceMeasure) значение атрибута "Код единицы измерения дозировки и концентрации"
(атрибут SubstanceMeasureCode) должно соответствовать коду единицы измерения из классификатора классификатора единиц измерения и счета Евразийского экономического союза в реестре нормативно-справочной информации Союза, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут measurementUnitCodeListId) должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза.
При отсутствии необходимого кода единицы измерения в классификаторе единиц измерения и счета Евразийского экономического союза должен быть заполнен атрибут "Наименование единицы измерения дозировки и концентрации"
(атрибут SubstanceMeasureName)
11
в составе сложного реквизита "Сведения о производителе товара ветеринарного назначения или его составляющей части"
(hccdo:VeterinaryItemManufacturingAuthorizationHolderDetails) реквизит "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityName) заполняется обязательно
12
если реквизит "Код организационно-правовой формы" (csdo:BusinessEntityTypeCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду организационно-правовых форм из классификатора организационно-правовых форм, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
13
при включении справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов в реестр нормативно-справочной информации Союза значение атрибута "Метод идентификации" (атрибут kindId) должно соответствовать коду метода идентификации хозяйствующих субъектов указанного справочника.
В ином случае значение атрибута "Метод идентификации" (атрибут kindId) должно соответствовать одному из следующих значений:
ГРЮЛ – государственный реестр юридических лиц (для Республики Армения);
ОКОГУ – общегосударственный классификатор Республики Беларусь "Органы государственной власти и управления" (для Республики Беларусь);
ОКЮЛП – общегосударственный классификатор Республики Беларусь "Юридические лица и индивидуальные предприниматели" (для Республики Беларусь);
БИН – бизнес-идентификационный номер (для Республики Казахстан);
ОКПО – общереспубликанский классификатор предприятий
и организаций (для Кыргызской Республики);
ОГРН – основной государственный регистрационный номер
(для Российской Федерации);
ОГРНИП – основной государственный регистрационный номер индивидуального предпринимателя (для Российской Федерации)
14
если реквизит "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"1" – адрес регистрации;
"2" – фактический адрес
15
если реквизит "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode) в составе сложного реквизита "Контактный реквизит"
(ccdo:CommunicationDetails) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"TE" – телефон;
"EM" – электронная почта;
"FX" – факс
16
реквизит "Код вида нежелательной (неблагоприятной) реакции" (hcsdo:AdverseReactionCode) в составе сложного реквизита "Сведения о неблагоприятной реакции на ветеринарный лекарственный препарат"
(hccdo:VeterinaryAdverseReactionDetails) заполняется обязательно при включении справочника видов неблагоприятных реакций, выявленных у животных при применении ветеринарных лекарственных препаратов, в реестр нормативно-справочной информации Союза, при этом значение указанного реквизита должно соответствовать коду вида неблагоприятной реакции из справочника видов неблагоприятных реакций, выявленных у животных при применении ветеринарных лекарственных препаратов, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно соответствовать значению кода указанного справочника в реестре нормативно-справочной информации Союза.
При отсутствии справочника видов неблагоприятных реакций, выявленных у животных при применении ветеринарных лекарственных препаратов, в реестре нормативно-справочной информации Союза должен быть заполнен реквизит "Наименование вида нежелательной (неблагоприятной) реакции (hcsdo:AdverseReactionName)

егер "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдерінің халықаралық сыныптауышындағы ел кодына сәйкес келуі керек, aл оның құрамында "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген жіктеуіш кодының мәніне сәйкес келуі тиіс
5
"Жануарлардағы жағымсыз реакциялар туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryDrugUnfavorableReactionsDetails) күрделі деректемесінің құрамында мынадай деректемелер толтырылуға тиіс: "Ветеринариялық дәрілік препараттың тіркеу нөмірі" (hcsdo:VeterinaryDrugRegistrationId), "Мәртебесінің коды" (csdo:StatusCode), "Ветеринариялық мақсаттағы тауар туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryDrugDetails), "Ветеринариялық дәрілік препаратқа жағымсыз реакция туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryAdverseReactionDetails), "Дәрілік препарат сериясының нөмірі" (hcsdo:BatchNumberId)
6
"Ветеринариялық мақсаттағы тауар туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryItemDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Дәрілік нысан туралы мәліметтер" (hccdo:DosageFormDetails), "Ветеринариялық мақсаттағы тауарды шығару нысаны туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryItemPackageFormDetails) деректемелері толтырылуға тиіс, ал "Ветеринариялық мақсаттағы тауарды немесе оның құрамдас бөлігін өндіруші туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryItemManufacturingAuthorizationHolderDetails), "Дәрілік препараттың (құралдың) атауы туралы мәліметтер" (hccdo:DrugNameDetails), "Өнімнің ерекше сипаттамасының коды" (hcsdo:SpecialCharacteristicsProductCode), "Ветеринариялық мақсаттағы тауардың химиялық затының атауы" (hcsdo:VeterinaryItemChemicalName), "Фармакотерапиялық топтың коды" (hcsdo:PharmacologicalGroupCode), "Белсенді фармацевтикалық субстанцияның атауы" (hcsdo:DrugName), "Фармакотерапиялық топтың атауы" (hcsdo:PharmacologicalGroupName), "Ветеринариялық дәрілік препаратты тағайындау (қолдану саласы) туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryDrugApplicationFieldDetails), "Өндірілген күні" (hcsdo:ManufacturingDate), "Өнімнің жарамдылық мерзімі аяқталатын күн" (csdo:ProductShelfLifeEndDate), "Ветеринариялық мақсаттағы тауардың немесе оның құрамдас бөлігінің өндірістік алаңы туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryItemManufacturingAreaDetails) деректемелері толтырылмайды
7
"Дәрілік нысан туралы мәліметтер" (hccdo:DosageFormDetails) және "Дәрілік препараттың буып-түйілген бірлігі туралы мәліметтер" (hccdo:PackageDetails) күрделі деректемелерінің құрамындағы "Дәрілік нысанның коды" (hcsdo:DosageFormCode) міндетті түрде толтырылады, бұл ретте көрсетілген деректеменің мәні дәрілік нысандар номенклатурасынан дәрілік нысан кодына сәйкес келуі тиіс, aл оның құрамында "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні (codeListId атрибуты) Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген анықтамалық кодтың мәніне сәйкес келуі тиіс. Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген анықтамалық кодтың мәніне сәйкес келуі тиіс Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде дәрілік нысандардың номенклатурасы болмаған кезде "Дәрілік нысан туралы мәліметтер" (hccdo:DosageFormDetails) және "Ветеринариялық мақсаттағы тауардың буып-түйілген бірлігі туралы мәліметтер " (hccdo:VeterinaryItemPackageDetails) күрделі деректемелерінің құрамындағы "Дәрілік нысанның атауы" (hcsdo:DosageFormName) деректемесі толтырылуға тиіс
8
"Ветеринариялық мақсаттағы тауардың буып-түйілген бірлігі туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryItemPackageDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Дозасы (шоғырлануы)" (hcsdo:SubstanceMeasure) және "Дәрілік препараттың дозалау бірлігі туралы мәліметтер" (hccdo:DrugDosageUnitDetails) деректемелері толтырылуға тиіс
9
"Дәрілік препараттың дозалау бірлігі туралы мәліметтер" (hccdo:DrugDosageUnitDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Дәрілік препараттың құрамын білдіру бірлігі түрінің коды" (hcsdo:DosageUnitKindCode) деректемесінің мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі керек:
"01" – дозасы дәрілік нысанның бірлігіне көрсетілген;
"02" – доза дозалау бірлігіне көрсетілген;
"03" – доза масса бірлігіне көрсетілген;
"04" – доза көлем бірлігіне көрсетілген;
"05" – доза бастапқы қаптамадағы дәрілік заттың жалпы мөлшеріне көрсетілген;
"06" – доза еріткеннен кейін көлем бірлігінде көрсетілген;
"07" – доза сұйылту алдында көлем бірлігіне көрсетілген;
"08" – доза уақыт бірлігіне көрсетілген;
"09" – доза бірыңғай дозамен толықтырылатын дәрілік нысанның бірлігіне көрсетіледі
10
"Дозалау (шоғырландыру) бірлігінің шамасы " (hcsdo:DosageUnitMeasure) және "Дозасы (шоғырлануы)" (hcsdo:SubstanceMeasure) күрделі деректемелерінің құрамында "Доза (шоғырландыру) бірлігінің коды" (атрибут SubstanceMeasureCode) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміндегі Еуразиялық экономикалық одақтың өлшем бірліктері жіктеуішінің және шотының жіктеуішінен өлшем бірлігінің кодына сәйкес келуге тиіс, aл оның құрамында "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні (атрибут measurementUnitCodeListId) Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген жіктеуіш кодының мәніне сәйкес келуге тиіс. Еуразиялық экономикалық одақтың өлшем бірліктері мен шотының жіктеуішінде қажетті өлшем бірлігінің коды болмаған жағдайда "Дозаны және шоғырландыруды өлшеу бірлігінің атауы" (атрибут SubstanceMeasureName) атрибуты толтырылуға тиіс
11
"Ветеринариялық мақсаттағы тауарды немесе оның құрамдас бөлігін өндіруші туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryItemManufacturingAuthorizationHolderDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo:BusinessEntityName) деректемесі міндетті түрде толтырылады
12
егер "Ұйымдық-құқықтық нысанның коды" (csdo:BusinessEntityTypeCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ұйымдық-құқықтық нысандардың жіктеуішінен ұйымдық-құқықтық нысандардың кодына сәйкес келуі тиіс, aл оның құрамында "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні (codeListId атрибуты) Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген жіктеуіш кодының мәніне сәйкес келуге тиіс
13
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығын Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміне енгізу кезінде "Сәйкестендіру әдісі" (kindId атрибуты) атрибутының мәні көрсетілген анықтамалықтың шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісінің кодына сәйкес келуі тиіс.
Өзге жағдайда "Сәйкестендіру әдісі" (kindId атрибуты) атрибутының мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі керек:
ГРЮЛ – заңды тұлғалардың мемлекеттік тізілімі (Армения Республикасы үшін)
ОКОГУ  – "Мемлекеттік билік және басқару органдары" Беларусь Республикасының жалпымемлекеттік жіктеуіші (Беларусь Республикасы үшін);
ОКЮЛП  – "Заңды тұлғалар және жеке кәсіпкерлер" Беларусь Республикасының жалпымемлекеттік жіктеуіші (Беларусь Республикасы үшін);
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасы үшін);
ОКПО – кәсіпорындардың және ұйымдардың жалпы республикалық жіктеуіші (Қырғыз Республикасы үшін);
ОГРН – негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі (Ресей Федерациясы үшін);
ОГРНИП – жеке кәсіпкердің негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі (Ресей Федерациясы үшін)
14
егер "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі керек:
"1" – тіркелген мекенжайы;
"2" – нақты мекенжай
15
егер "Байланыс деректемелері" (ccdo:CommunicationDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Байланыс түрінің коды" (csdo:CommunicationChannelCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі керек:
"TE" – телефон;
"EM" – электрондық пошта;
"FX" – факс
16
ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар түрлерінің анықтамалығын Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізіліміне енгізген кезде "Ветеринариялық дәрілік препаратқа жағымсыз реакция туралы мәліметтер" (hccdo:VeterinaryAdverseReactionDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Ұнамсыз (жағымсыз) реакция түрінің коды" (hcsdo:AdverseReactionCode) деректемесі міндетті түрде толтырылады, бұл ретте көрсетілген деректеменің мәні ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар түрлерінің анықтамалығынан жағымсыз реакция түрінің кодына сәйкес келуі тиіс, aл оның құрамында "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні (codeListId атрибуты) Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде көрсетілген анықтамалық кодтың мәніне сәйкес келуі тиіс. Ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар түрлерінің анықтамалығы болмаған кезде Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде "Ұнамсыз (жағымсыз) реакция түрінің атауы" (hcsdo:AdverseReactionName) деректемесі толтырылуға тиіс

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при уведомлении уполномоченных органов
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при уведомлении уполномоченных органов представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при уведомлении уполномоченных органов
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при уведомлении уполномоченных органов
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

11. Жалпы процесс транзакциясы осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакциясының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Уәкілетті органдарды хабардар ету кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Уәкілетті органдарды хабардар ету кезіндегі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы 2 суретте көрсетілген. Әрбір жалпы процесс рәсімі үшін 2-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және алынған күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
2-сурет. Уәкілетті органдарды хабардар ету кезіндегі жалпы процестің транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Уәкілетті органдарды хабардар ету кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процесс ақпараттық объектісінің нәтиже көрсетуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Уведомление о выявлении неблагоприятной реакции (P.SS.14.PRC.006)
1.1
Направление уведомления о выявлении неблагоприятной реакции (P.SS.14.OPR.018)
прием и обработка уведомления о выявлении неблагоприятной реакции (P.SS.14.OPR.019)
сведения о неблагоприятной реакции (P.SS.14.BEN.001): уведомление направлено
уведомление о выявлении неблагоприятной реакции (P.SS.14.TRN.006)
VI. Описание сообщений общего процесса
13. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 3. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 3.
Таблица 3
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.SS.14.MSG.011
уведомление о выявлении неблагоприятной реакции

Жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарлама (P.SS.14.PRC.006)
1.1
Жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарламаны жолдау (P.SS.14.OPR.018)
Жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу (P.SS.14.OPR.019)
жағымсыз реакция туралы мәліметтер (P.SS.14.BEN.001): хабарлама жіберілді
Жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарлама (P.SS.14.TRN.006)
VI. Жалпы процесс хабарламаларының сипаттамасы
13. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 3-кестеде келтірілген. Хабар құрамындағы деректер құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 3-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
3-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.SS.14.MSG.011
Жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарлама

сведения о неблагоприятных реакциях у животных (R.HC.SS.14.001)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Уведомление о выявлении неблагоприятной реакции" (P.SS.14.TRN.006)
14. Транзакция общего процесса "Уведомление о выявлении неблагоприятной реакции" (P.SS.14.TRN.006) выполняется для для уведомления инициатором респондента о выявлении неблагоприятной реакции на территории государства-члена. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 3. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 4.

жануарлардағы жағымсыз реакциялар туралы мәліметтер (R.HC.SS.14.001)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарлама" (P.SS.14.TRN.006) жалпы процесс транзакциясы
14. "Жағымсыз реакцияны анықтау туралы хабарлама" (P.SS.14.TRN.006) жалпы процесс транзакциясы бастамашының респондентті мүше мемлекеттің аумағында жағымсыз реакцияның анықталғаны туралы хабардар етуі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 4-кестеде берілген.

2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств – членов Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"государство-член" – государство, являющееся членом Союза;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.

2. Осы Сипаттама "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейін иерархия деңгейлері ескеріліп, толық деректемелік құрам көрсетілген кесте нысанында беріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделі элементтерінің сөзсіз сәйкес келуі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) жасалады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөздік белгісі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректемеге сәйкес келетін деректер элементінің сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мағынасының сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) мен саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталауға болады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен асырмай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шектеусіз қайталауға болады;
0..m – деректеме опциялы, m реттен асырмай қайталауға болады (m > 1).
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мынадай мағынасы бар ұғымдар пайдаланылады:
"мүше-мемлекет" – Одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"деректеме" – белгілі бір контексте ажырамас болып саналатын, электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын "деректердің базистік моделі", "деректер моделі", "нысаналық сала деректерінің моделі", "нысаналық сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 70.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 70 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.

В таблицах 4, 7, 10 настоящего Описания под Регламентами информационного взаимодействия понимаются Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств – членов Евразийского экономического союза", и Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 70.
IV. Структуры электронных документов и сведений

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 70 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті мен "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

9. Перечень структур электронных документов и сведений приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень структур электронных документов и сведений
№ п/п
Идентификатор
Имя
Пространство имен
1
2
3
4
1
Структуры электронных документов и сведений в базисной модели
1.1
R.006
уведомление о результате обработки
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
1.2
R.007
состояние актуализации общего ресурса
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
2
Структуры электронных документов и сведений в предметной области
2.1
R.HC.SS.14.001
сведения о неблагоприятных реакциях у животных
urn:EEC:R:HC:SS:14:VeterinaryItemsUnfavorableReactionsDetails:v0.0.1
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной системе (далее – реестр структур электронных документов и сведений).
1. Структуры электронных документов и сведений в базисной модели
10. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведено в таблице 2.
Таблица 2
Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки
2
Идентификатор
R.006
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения о результате обработки запроса респондентом
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ProcessingResultDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии
с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

9. Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізбесі
Р/с №
Сәйкестендіргіш
Аты
Аттар кеңістігі
1
2
3
4
1
Электрондық құжаттар мен мәліметтердің базистік модельдегі құрылымдары
1.1
R.006
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
1.2
R.007
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
2
Электрондық құжаттар мен мәліметтердің нысаналық саладағы құрылымдары
2.1
R.HC.SS.14.001
жануарлардағы жағымсыз реакциялар туралы мәліметтер
urn:EEC:R:HC:SS:14:VeterinaryItemsUnfavorableReactionsDetails:v0.0.1
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжат құрылымының интеграцияланған жүйеде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне (бұдан әрі – электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі) енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді).
1. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің базистік модельдегі құрылымдары
10. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 2-кестеде берілген.
2-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.006
3
Нұсқасы
Y.Y.Y
4
Анықтамасы
сұратуды респонденттің өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
5
Пайдаланылуы
6
Аттар кеңістігің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ProcessingResultDetails
8
XML-схемасы файлының аты
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған Одақ деректерінің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

11. Аттардың импортталатын кеңістіктері 3-кестеде берілген.
3-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігін сәйкестендіргіш
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Аттардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1

12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде берілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарының кодпен белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтер) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар (мәліметтер) құрылымының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) сөзсіз сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) жасалған бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні мен уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәліметтерді өңдеу аяқталатын күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
1

3. Код результата обработки
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии со справочником результатов обработки электронных документов и сведений
1
4. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесі алған электрондық құжатты (мәліметтерді) өңдеу нәтижесінің кодпен белгіленуі
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні
1
4. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
мәліметтерді өңдеу нәтижесінің еркін нысандағы сипаттамасы
M.SDE.00002

csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
13. Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007) приведено в таблице 5.
Таблица 5
Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
состояние актуализации общего ресурса
2
Идентификатор
R.007
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения для актуализации общего ресурса
5
Использование
используется для запроса даты и времени обновления общего ресурса и ответа на этот запрос, а также для запроса актуальных или полных (измененных, обновленных) сведений из общего ресурса
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ResourceStatusDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии
с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
13. "Жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 5-кестеде берілген.
5-кесте
"Жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
жалпы ресурсты өзектілендірудің жай-күйі
2
Сәйкестендіргіш
R.007
3
Нұсқасы
Y.Y.Y
4
Анықтамасы
жалпы ресурсты өзектілендіру үшін мәліметтер
5
Пайдаланылуы
жалпы ресурстың жаңартылған күні мен уақытын сұрату және сол сұратуға жауап беру үшін, сондай-ақ жалпы ресурстан ағымдағы немесе толық (өзгертілген, жаңартылған) мәліметтерді сұрату үшін пайдаланылады
6
Аттар кеңістігің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ResourceStatusDetails
8
XML-схемасы файлының аты
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған Одақ деректерінің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны, представившей сведения в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
0..1
3. Ел коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
жалпы ресурсқа (тізілімге, тізбеге, дерекқорға) мәліметтер берген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

17. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 9.
Таблица 9
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:HC:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
hccdo
3
urn:EEC:M:HC:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
hcsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

17. Аттардың импортталатын кеңістіктері 9-кестеде берілген.
9-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігін сәйкестендіргіш
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:HC:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
hccdo
3
urn:EEC:M:HC:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
hcsdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Аттардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" және "Z.Z.Z" символдары осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі мен нысаналы сала деректері моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

2.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение государства-члена, представившего сведения
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.2. Регистрационный номер записи
(hcsdo:‌Record‌Registration‌Number‌Id)
регистрационный номер уведомления, присвоенный уполномоченным органом
M.HC.SDE.01461
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.3. Регистрационный номер товара ветеринарного назначения
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Registration‌Id)
номер, присвоенный референтным органом по регистрации ветеринарному лекарственному препарату при регистрации
M.HC.SDE.01463
hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Registration‌Id‌Type (M.HC.SDT.00916)
Нормализованная строка символов
0..1
2.4. Код статуса
(csdo:‌Status‌Code)
кодовое обозначение статуса предоставляемых данных
M.SDE.00130
csdo:‌Status‌Code‌Type (M.SDT.00040)
Значение кода статуса.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.5. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата выявления неблагоприятной реакции
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.6. Сведения о товаре ветеринарного назначения
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Details)
сведения о ветеринарном лекарственном препарате
M.HC.CDE.00918
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Details‌Type (M.HC.CDT.00989)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.6.1. Торговое наименование товара ветеринарного назначенния
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Trade‌Name)
торговое наименование товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01576
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
2.6.2. Сведения о наименовании лекарственного препарата (средства)
(hccdo:‌Drug‌Name‌Details)
сведения о международном непатентованном наименовании ветеринарного лекарственного препарата или общепринятом (группировочном), либо химическом наименовании ветеринарного лекарственного препарата
M.HC.CDE.00269
hccdo:‌Drug‌Name‌Details‌Type (M.HC.CDT.00252)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код наименования активной фармацевтической субстанции
(hcsdo:‌Drug‌Code)
кодовое обозначение международного непатентованного наименования или общепринятого, группировочного, химического наименования активной фармацевтической субстанции
M.HC.SDE.00526
hcsdo:‌Drug‌Code‌Type (M.HC.SDT.00211)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование активной фармацевтической субстанции
(hcsdo:‌Drug‌Name)
группировочное, общепринятое или химическое наименование активной фармацевтической субстанции
M.HC.SDE.00525

2.1. Ел коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
мәліметтер берген мүше мемлекеттің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.2. Жазбаның тіркеу нөмірі
(hcsdo:‌Record‌Registration‌Number‌Id)
уәкілетті орган берген хабарламаның тіркеу нөмірі
M.HC.SDE.01461
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.3. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың тіркеу нөмірі
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Registration‌Id)
тіркеу кезінде ветеринариялық дәрілік препаратты тіркеу жөніндегі референттік орган берген нөмір
M.HC.SDE.01463
hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Registration‌Id‌Type (M.HC.SDT.00916)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы
0..1
2.4. Мәртебе коды
(csdo:‌Status‌Code)
ұсынылатын деректер мәртебесінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00130
csdo:‌Status‌Code‌Type (M.SDT.00040)
мәртебе кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.5. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
жағымсыз реакцияның анықталған күні
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 күннің белгіленуі
0..1
2.6. Ветеринариялық мақсаттағы тауар туралы мәліметтер
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Details)
ветеринариялық дәрілік препарат туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00918
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Details‌Type (M.HC.CDT.00989)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
2.6.1. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың сауда атауы
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Trade‌Name)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың сауда атауы
M.HC.SDE.01576
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
1
2.6.2. Дәрілік препараттың (заттың) атауы туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Name‌Details)
ветеринариялық дәрілік препараттың халықаралық патенттелмеген атауы немесе жалпы қабылданған (топтастырылған) не ветеринариялық дәрілік препараттың химиялық атауы туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00269
hccdo:‌Drug‌Name‌Details‌Type (M.HC.CDT.00252)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Белсенді фармацевтикалық субстанция атауының коды
(hcsdo:‌Drug‌Code)
халықаралық патенттелмеген атаудың немесе жалпы қабылданған, топтастырылған, белсенді фармацевтикалық субстанцияның химиялық атауының кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00526
hcsdo:‌Drug‌Code‌Type (M.HC.SDT.00211)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Белсенді фармацевтикалық субстанцияның атауы
(hcsdo:‌Drug‌Name)
белсенді фармацевтикалық субстанцияның топтастырылған, жалпы қабылданған немесе химиялық атауы
M.HC.SDE.00525

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.6.3. Наименование химического вещества товара ветеринарного назначения
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Chemical‌Name)
наименование химического вещества, входящего в состав товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01577
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..*
2.6.4. Код лекарственной формы
(hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code)
кодовое обозначение лекарственной формы ветеринарного лекарственного препарата
M.HC.SDE.00232
hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code‌Type (M.HC.SDT.00051)
Значение кода лекарственных форм в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.6.5. Наименование лекарственной формы
(hcsdo:‌Dosage‌Form‌Name)
наименование лекарственной формы ветеринарного лекарственного препарата
M.HC.SDE.00874
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.6.6. Код особой характеристики продукта
(hcsdo:‌Special‌Characteristics‌Product‌Code)
кодовое обозначение особой характеристики товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01466
csdo:‌Unified‌Optional‌Code20‌Type (M.SDT.00335)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого может быть определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.6.7. Сведения о форме выпуска товара ветеринарного назначения
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Form‌Details)
сведения о форме выпуска товара ветеринарного назначения
M.HC.CDE.01228
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Form‌Details‌Type (M.HC.CDT.01221)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Признак нерасфасованной продукции (in bulk)
(hcsdo:‌Inbulk‌Indicator)
признак нерасфасованной продукции (in bulk):
1 – продукция является нерасфасованной;
0 – продукция не является нерасфасованной
M.HC.SDE.00220
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
*.2. Сведения об упакованной единице товара ветеринарного назначения
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Details)
сведения об упакованной единице товара ветеринарного назначения
M.HC.CDE.01224
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Details‌Type (M.HC.CDT.01222)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.6.3. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың химиялық затының атауы
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Chemical‌Name)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың құрамына кіретін химиялық заттың атауы
M.HC.SDE.01577
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..*
2.6.4. Дәрілік нысанның коды
(hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code)
ветеринариялық дәрілік препараттың дәрілік нысанының кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00232
hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code‌Type (M.HC.SDT.00051)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес дәрілік нысандар кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.6.5. Дәрілік нысанның атауы
(hcsdo:‌Dosage‌Form‌Name)
ветеринариялық дәрілік препараттың дәрілік нысанының атауы
M.HC.SDE.00874
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.6.6. Өнімнің ерекше сипаттамасының коды
(hcsdo:‌Special‌Characteristics‌Product‌Code)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың ерекше сипаттамасының кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.01466
csdo:‌Unified‌Optional‌Code20‌Type (M.SDT.00335)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалуы мүмкін анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.6.7. Ветеринариялық мақсаттағы тауарды шығару нысаны туралы мәліметтер
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Form‌Details)
ветеринариялық мақсаттағы тауарды шығару нысаны туралы мәліметтер
M.HC.CDE.01228
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Form‌Details‌Type (M.HC.CDT.01221)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Өлшеп-оралмаған өнім белгісі (in bulk)
(hcsdo:‌Inbulk‌Indicator)
өлшеп-оралмаған өнім белгісі (in bulk):
1 – өнім өлшеп-оралмаған болып табылады;
0 – өнім өлшеп-оралмаған болып табылмайды
M.HC.SDE.00220
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (шындық) немесе "false" (жалған)
1
*.2. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың буып-түйілген бірлігі туралы мәліметтер
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Details)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың буып-түйілген бірлігі туралы мәліметтер
M.HC.CDE.01224
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Details‌Type (M.HC.CDT.01222)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1..*

*.2.1. Код лекарственной формы
(hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code)
кодовое обозначение лекарственной формы
M.HC.SDE.00232
hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code‌Type (M.HC.SDT.00051)
Значение кода лекарственных форм в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2.2. Наименование лекарственной формы
(hcsdo:‌Dosage‌Form‌Name)
наименование лекарственной формы
M.HC.SDE.00874
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.3. Сведения о единице дозирования лекарственного препарата
(hccdo:‌Drug‌Dosage‌Unit‌Details)
сведения о единице дозирования лекарственного препарата
M.HC.CDE.00712
hccdo:‌Dosage‌Unit‌Details‌Type (M.HC.CDT.00719)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.3.1. Код вида единицы выражения состава лекарственного препарата
(hcsdo:‌Drug‌Dosage‌Unit‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида единицы выражения состава лекарственного препарата
M.HC.SDE.00616
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
*.2.3.2. Наименование вида единицы выражения состава лекарственного препарата
(hcsdo:‌Dosage‌Unit‌Kind‌Name)
наименование вида единицы выражения состава лекарственного препарата
M.HC.SDE.00617
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2.3.3. Величина единицы дозирования (концентрации)
(hcsdo:‌Dosage‌Unit‌Measure)
величина единицы дозирования (концентрации)
M.HC.SDE.00615
hcsdo:‌Dosage‌Unit‌Measure‌Type (M.HC.SDT.00719)
Число в десятичной системе счисления
0..1
а) код единицы измерения дозировки и концентрации
(атрибут Substance‌Measure‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения дозировки и концентрации
hcsdo:‌Substance‌Measure‌Code‌Type (M.HC.SDT.00217)
Значение кода единиц измерения дозировки и концентрации в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
в) наименование единицы измерения дозировки и концентрации
(атрибут Substance‌Measure‌Name)
наименование единицы измерения дозировки и концентрации

*.2.1. Дәрілік нысанның коды
(hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code)
дәрілік нысанның кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00232
hcsdo:‌Dosage‌Form‌Code‌Type (M.HC.SDT.00051)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес дәрілік нысандар кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2.2. Дәрілік нысанның атауы
(hcsdo:‌Dosage‌Form‌Name)
дәрілік нысанның атауы
M.HC.SDE.00874
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.2.3. Дәрілік препараттың дозалау бірлігі туралы мәліметтер
(hccdo:‌Drug‌Dosage‌Unit‌Details)
дәрілік препараттың дозалау бірлігі туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00712
hccdo:‌Dosage‌Unit‌Details‌Type (M.HC.CDT.00719)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.2.3.1. Дәрілік препараттың құрамын көрсету бірлігі түрінің коды
(hcsdo:‌Drug‌Dosage‌Unit‌Kind‌Code)
дәрілік препараттың құрамын көрсету бірлігі түрінің кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00616
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Длина: 2
0..1
*.2.3.2. Дәрілік препараттың құрамын көрсету бірлігі түрінің атауы
(hcsdo:‌Dosage‌Unit‌Kind‌Name)
дәрілік препараттың құрамын көрсету бірлігі түрінің атауы
M.HC.SDE.00617
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.2.3.3. Дозалау бірлігінің шамасы (концентрациясы)
(hcsdo:‌Dosage‌Unit‌Measure)
дозалау бірлігінің шамасы (концентрациясы)
M.HC.SDE.00615
hcsdo:‌Dosage‌Unit‌Measure‌Type (M.HC.SDT.00719)
Ондық санау жүйесіндегі сан
0..1
а) дозалау мен концентрацияны өлшеу бірлігінің коды
(SubstanceMeasureCode атрибуты)
дозалау мен концентрацияны өлшеу бірлігінің кодпен белгіленуі
hcsdo:‌Substance‌Measure‌Code‌Type (M.HC.SDT.00217)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес дозалау мен концентрацияны өлшеу бірлігі кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
в) дозалау мен концентрацияны өлшеу бірлігінің атауы
(SubstanceMeasureName атрибуты)
дозалау мен концентрацияны өлшеу бірлігінің атауы

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
г) масштаб
(атрибут Scale‌Number)
масштаб величины, представленный в виде показателя степени числа 10
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0
0..1
*.2.4. Дозировка (концентрация)
(hcsdo:‌Substance‌Measure)
количество вещества, выраженное в единицах массы, объемных или условных (биологических) единицах, либо гомеопатическое разведение
M.HC.SDE.00050
hcsdo:‌Drug‌Substance‌Dimensional‌Measure‌Type (M.HC.SDT.00216)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..*
а) код единицы измерения дозировки и концентрации
(атрибут Substance‌Measure‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения дозировки и концентрации
hcsdo:‌Substance‌Measure‌Code‌Type (M.HC.SDT.00217)
Значение кода единиц измерения дозировки и концентрации в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
в) наименование единицы измерения дозировки и концентрации
(атрибут Substance‌Measure‌Name)
наименование единицы измерения дозировки и концентрации
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
г) масштаб
(атрибут Scale‌Number)
масштаб величины, представленный в виде показателя степени числа 10
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0
0..1
д) код типа величины дозировки (концентрации)
(атрибут Substance‌Measure‌Type‌Code)
кодовое обозначение типа величины дозировки (концентрации)
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
*.3. Описание промежуточной упаковки товара ветеринарного назначения
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Middle‌Package‌Text)
описание промежуточной упаковки товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01578
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.4. Код вида первичной упаковки товара ветеринарного назначения
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Firstly‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида первичной упаковки товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01583
hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.01055)
Значение кода видов первичных упаковок товара ветеринарного назначения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.5. Наименование вида первичной упаковки товара ветеринарного назначения
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Firstly‌Kind‌Name)
наименование вида первичной упаковки товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01584

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
г) ауқым
(атрибут Scale‌Number)
10 саны дәрежесінің көрсеткіші түрінде ұсынылған шаманың ауқымы
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 0
0..1
*.2.4. Дозалау (концентрация)
(hcsdo:‌Substance‌Measure)
масса бірліктерімен, көлемдік немесе шартты (биологиялық) бірліктермен көрсетілген зат мөлшері немесе гомеопатиялық сұйылту
M.HC.SDE.00050
hcsdo:‌Drug‌Substance‌Dimensional‌Measure‌Type (M.HC.SDT.00216)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..*
а) дозалау мен концентрацияны өлшеу бірлігінің коды
(SubstanceMeasureCode атрибуты)
дозалау мен концентрацияны өлшеу бірлігінің кодпен белгіленуі
hcsdo:‌Substance‌Measure‌Code‌Type (M.HC.SDT.00217)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес дозалау мен концентрацияны өлшеу бірлігі кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
в) дозалау мен концентрацияны өлшеу бірлігінің атауы
(SubstanceMeasureName атрибуты)
дозалау мен концентрацияны өлшеу бірлігінің атауы
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
г) ауқым
(атрибут Scale‌Number)
10 саны дәрежесінің көрсеткіші түрінде ұсынылған шаманың ауқымы
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 0
0..1
д) дозалау (концентрация) шамасы типінің коды
(SubstanceMeasureTypeCode атрибуты)
дозалау (концентрация) шамасы типінің кодпен белгіленуі
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
*.3. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың аралық қаптамасының сипаттамасы
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Middle‌Package‌Text)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың аралық қаптамасының сипаттамасы
M.HC.SDE.01578
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1
*.4. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың бастапқы қаптамасы түрінің коды
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Firstly‌Kind‌Code)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың бастапқы қаптамасы түрінің кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.01583
hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.01055)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес ветеринариялық мақсаттағы тауардың бастапқы қаптамасы түрлері кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.5. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың бастапқы қаптамасы түрінің атауы
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Firstly‌Kind‌Name)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың бастапқы қаптамасы түрінің атауы
M.HC.SDE.01584

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.6. Описание материала первичной упаковки товара ветеринарного назначения
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Material‌Text)
описание материала, из которого изготовлена первичная упаковка товара ветеринарного назначения с указанием дополнительных свойств
M.HC.SDE.01585
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.7. Сведения о количестве препарата (средства) в упаковке товара ветеринарного назначения
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Measure‌Details)
количество препарата (средства) в первичной упаковке
M.HC.CDE.01225
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Measure‌Details‌Type (M.HC.CDT.01224)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.7.1. Код вида упаковки товара ветеринарного назначения
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида упаковки товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01595
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
1
*.7.2. Количество в упаковке препарата (средства)
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Measure)
количество препарата (средства) в упаковке
M.HC.SDE.01586
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.7.3. Нижняя граница интервала количества в упаковке препарата (средства), входящего в состав товара ветеринарного назначения
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Lower‌Limit‌Measure)
нижняя граница интервала количества в упаковке препарата (средства), входящего в состав товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01587
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.6. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың бастапқы қаптамасы материалының сипаттамасы
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Material‌Text)
қосымша қасиеттерін көрсете отырып, ветеринариялық мақсаттағы тауардың бастапқы қаптамасы жасалған материалдың сипаттамасы
M.HC.SDE.01585
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
*.7. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың қаптамасындағы препараттың (заттың) саны туралы мәліметтер
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Measure‌Details)
бастапқы қаптамадағы препараттың (заттың) саны
M.HC.CDE.01225
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Measure‌Details‌Type (M.HC.CDT.01224)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.7.1.  Ветеринариялық мақсаттағы тауардың қаптамасы түрінің коды
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Kind‌Code)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың қаптамасы түрінің кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.01595
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 2
1
*.7.2.  Қаптамадағы препараттың (заттың) саны (hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Measure)
қаптамадағы препараттың (заттың) саны
M.HC.SDE.01586
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріп-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.7.3. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың құрамына кіретін препараттың (заттың) қаптамасындағы мөлшер интервалының төменгі шекарасы
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Lower‌Limit‌Measure)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың құрамына кіретін препараттың (заттың) қаптамасындағы мөлшер интервалының төменгі шекарасы
M.HC.SDE.01587
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріп-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

*.7.4. Верхняя граница интервала количества в упаковке препарата (средства), входящего в состав товара ветеринарного назначения
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Upper‌Limit‌Measure)
верхняя граница интервала количества в упаковке препарата (средства), входящего в состав товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01588
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.8. Сведения о комплектующем устройстве в составе вторичной (потребительской) упаковки товара ветеринарного назначения
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Component‌Details)
сведения о комплектующем устройстве в составе вторичной (потребительской) упаковки товара ветеринарного назначения
M.HC.CDE.01226
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Component‌Details‌Type (M.HC.CDT.01223)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.8.1. Код комплектующего
(hcsdo:‌Component‌Code)
кодовое обозначение комплектующего, входящего в упаковку товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.00257
hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Component‌Code‌Type (M.HC.SDT.01054)
Значение кода комплектующих средств упаковки товара ветеринарного назначения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 6
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.8.2. Наименование комплектующего
(hcsdo:‌Component‌Name)
наименование комплектующего, входящего в упаковку товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.00005
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
*.8.3. Количество комплектующих устройств в составе вторичной (потребительской) упаковки
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Component‌Quantity)
количество комплектующих устройств в составе вторичной (потребительской) упаковки товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01579

*.7.4. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың құрамына кіретін препараттың (заттың) қаптамасындағы мөлшер интервалының жоғарғы шекарасы
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Package‌Upper‌Limit‌Measure)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың құрамына кіретін препараттың (заттың) қаптамасындағы мөлшер интервалының жоғарғы шекарасы
M.HC.SDE.01588
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріп-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.8. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың екінші (тұтынушылық) қаптамасының құрамындағы жинақтаушы құрылғы туралы мәліметтер (hccdo:‌Veterinary‌Item‌Component‌Details)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың екінші (тұтынушылық) қаптамасының құрамындағы жинақтаушы құрылғы туралы мәліметтер
M.HC.CDE.01226
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Component‌Details‌Type (M.HC.CDT.01223)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.8.1. Жинақтаушының коды
(hcsdo:‌Component‌Code)
ветеринариялық мақсаттағы тауар қаптамасына кіретін жинақтаушының кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00257
hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Component‌Code‌Type (M.HC.SDT.01054)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес ветеринариялық мақсаттағы тауар ветеринариялық мақсаттағы тауардың бастапқы қаптамасының жинақтаушы заттары кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 6
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.8.2. Жинақтаушының атауы
(hcsdo:‌Component‌Name)
ветеринариялық мақсаттағы тауар қаптамасына кіретін жинақтаушының атауы
M.HC.SDE.00005
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
*.8.3. Екінші (тұтынушылық) қаптамасының құрамындағы жинақтаушы құрылғылар саны
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Component‌Quantity)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың екінші (тұтынушылық) қаптамасының құрамындағы жинақтаушы құрылғылар саны
M.HC.SDE.01579

csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
*.8.4. Материал изготовления комплектующего устройства
(hcsdo:‌Component‌Material‌Description‌Text)
описание материала, из которого изготовлено комплектующее устройство, входящее в упаковку товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.00019
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.9. Код вида вторичной (потребительской) упаковки товара ветеринарного назначения
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Secondary‌Package‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида вторичной (потребительской) упаковки товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01580
hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Secondary‌Package‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.01056)
Значение кода видов вторичных (потребительских) упаковок товаров ветеринарного назначения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.10. Наименование вида вторичной (потребительской) упаковки товара ветеринарного назначения
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Secondary‌Package‌Kind‌Name)
наименование вида вторичной (потребительской) упаковки товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01581
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.11. Признак наличия набора упакованных единиц во вторичной упаковке товара ветеринарного назначения
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Set‌Indicator)
признак набора упакованных единиц во вторичной упаковке товара ветеринарного назначения:
1 – товар ветеринарного назначения является набором;
0 – товар ветеринарного назначения не является набором
M.HC.SDE.01582
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
*.12. Файл с фотографией (фотографиями) макетов упаковок
(hcsdo:‌Package‌Layout‌Photo‌Binary‌Text)
изображение макета упаковки в формате jpeg, bmp, gif или png с разрешением не ниже чем 1027х1500 пикселей или 300 dpi
M.HC.SDE.01589
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
1..*
а) код формата данных
(атрибут media‌Type‌Code)
кодовое обозначение формата данных
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1

csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес тұтас сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
*.8.4. Жинақтаушы құрылғы жасалған материал
(hcsdo:‌Component‌Material‌Description‌Text)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың қаптамасына кіретін жинақтаушы құрылғы жасалған материалдың сипаттамасы
M.HC.SDE.00019
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
*.9. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың екінші (тұтынушылық) қаптамасы түрінің коды
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Secondary‌Package‌Kind‌Code)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың екінші (тұтынушылық) қаптамасы түрінің кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.01580
hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Secondary‌Package‌Kind‌Code‌Type (M.HC.SDT.01056)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес ветеринариялық мақсаттағы тауардың екінші (тұтынушылық) қаптамасы түрлері кодының мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.10. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың екінші (тұтынушылық) қаптамасы түрінің атауы
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Secondary‌Package‌Kind‌Name)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың екінші (тұтынушылық) қаптамасы түрінің атауы
M.HC.SDE.01581
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.11. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың екінші қаптамасында оралған бірліктер жиынтығының болу белгісі
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Set‌Indicator)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың екінші қаптамасында оралған бірліктер жиынтығының белгісі:
1 – ветеринариялық мақсаттағы тауар жиынтық болып табылады;
0 – ветеринариялық мақсаттағы тауар жиынтық болып табылмайды
M.HC.SDE.01582
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (шындық) немесе "false" (жалған)
1
*.12. Қаптамалар макеттерінің фотосуреті (фотосуреттері) бар файл
(hcsdo:‌Package‌Layout‌Photo‌Binary‌Text)
қаптама макетінің jpeg, bmp, gif немесе png форматындағы дәлдігі 1027х1500 пиксельден немесе 300 dpi төмен болмайтын бейнесі
M.HC.SDE.01589
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Қосарлы октеттердің (байттардың) түпкілікті дәйектілігі
1..*
а) деректер форматының коды
(media‌Type‌Code атрибуты)
деректер форматының кодпен белгіленуі
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Деректер форматының анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 255
0..1

2.6.8. Код фармакотерапевтической группы
(hcsdo:‌Pharmacological‌Group‌Code)
кодовое обозначение фармакотерапевтической группы ветеринарного лекарственного препарата
M.HC.SDE.00158
hcsdo:‌Pharmacological‌Group‌Code‌Type (M.HC.SDT.00028)
Значение кода фармакотерапевтической группы в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [ABCDGHJLMNPRSV]\d{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.6.9. Наименование фармакотерапевтической группы
(hcsdo:‌Pharmacological‌Group‌Name)
наименование фармакотерапевтической группы ветеринарного лекарственного препарата
M.HC.SDE.01103
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
2.6.10. Сведения о назначении (области применения) товара ветеринарного назначения
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Application‌Field‌Details)
сведения о назначении (области применения) товара ветеринарного назначения
M.HC.CDE.01145
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Application‌Field‌Details‌Type (M.HC.CDT.01145)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код назначения (области применения) товара ветеринарного назначения
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Application‌Field‌Code)
кодовое обозначение назначения (области применения) товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01468
csdo:‌Unified‌Optional‌Code20‌Type (M.SDT.00335)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого может быть определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Наименование назначения (области применения) товара ветеринарного назначения
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Application‌Field‌Name)
наименование назначения (области применения) товара ветеринарного назначения
M.HC.SDE.01469
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
2.6.11. Сведения о производителе товара ветеринарного назначения или его составляющей части
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Manufacturing‌Authorization‌Holder‌Details)
сведения о производителе товара ветеринарного назначения
M.HC.CDE.01221
ccdo:‌Business‌Entity‌Details‌Type (M.CDT.00061)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187

2.6.8. Фармакотерапиялық топтың коды (hcsdo:‌Pharmacological‌Group‌Code)
ветеринариялық дәрілік препараттың фармакотерапиялық тобының кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.00158
hcsdo:‌Pharmacological‌Group‌Code‌Type (M.HC.SDT.00028)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес фармакотерапиялық топ кодының мәні.
Шаблон: [ABCDGHJLMNPRSV]\d{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.6.9. Фармакотерапиялық топтың атауы
(hcsdo:‌Pharmacological‌Group‌Name)
ветеринариялық дәрілік препараттың фармакотерапиялық тобының атауы
M.HC.SDE.01103
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
2.6.10. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың мақсаты (қолданылу саласы) туралы мәліметтер
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Application‌Field‌Details)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың мақсаты (қолданылу саласы) туралы мәліметтер
M.HC.CDE.01145
hccdo:‌Veterinary‌Item‌Application‌Field‌Details‌Type (M.HC.CDT.01145)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың мақсатының (қолданылу саласының) коды
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Application‌Field‌Code)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың мақсатының (қолданылу саласының) кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.01468
csdo:‌Unified‌Optional‌Code20‌Type (M.SDT.00335)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалуы мүмкін анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.2. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың мақсатының (қолданылу саласының) атауы
(hcsdo:‌Veterinary‌Item‌Application‌Field‌Name)
ветеринариялық мақсаттағы тауардың мақсатының (қолданылу саласының) атауы
M.HC.SDE.01469
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
2.6.11. Ветеринариялық мақсаттағы тауарды немесе оның құрамдас бөлігін өндіруші туралы мәліметтер
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Manufacturing‌Authorization‌Holder‌Details)
ветеринариялық мақсаттағы тауарды өндіруші туралы мәліметтер
M.HC.CDE.01221
ccdo:‌Business‌Entity‌Details‌Type (M.CDT.00061)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
*.1. Ел коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе шаруашылық жүргізуші жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187

csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов
1
*.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
уникальный идентификационный номер хозяйствующего субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор хозяйствующего субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки хозяйствующего субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.10. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес хозяйствующего субъекта
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе шаруашылық жүргізуші жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.4. Ұйымдық-құқықтық нысан коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодпен белгіленуі
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.6. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
тізілім (тіркелім) бойынша мемлекеттік тіркеу кезінде берілген жазба нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығындағы сәйкестендіргіштің мәні
1
*.7. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
кедендік бақылау мақсаттары үшін шаруашылық жүргізуші субъектінің бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.8. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
Ресей Федерациясында шаруашылық жүргізуші субъектіні салықтық есепке қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.10. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*

*.10.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.10.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.10.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.10.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.10.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.10.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.10.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.10.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.10.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.10.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.

*.10.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Мекенжайлар түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.10.2. Ел коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.10.3. Аумақ коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.10.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.10.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.10.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.10.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.10.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол торабы элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.10.9. Үй нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.10.10. Үй-жай нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.10.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.

Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.10.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.11.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии со справочником видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.11.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.6.12. Сведения о производственной площадке товара ветеринарного назначения или его составляющей части
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Manufacturing‌Area‌Details)
сведения о производственной площадке товара ветеринарного назначения
M.HC.CDE.01222
ccdo:‌Business‌Entity‌Details‌Type (M.CDT.00061)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187

Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.10.12. Абоненттік жәшік нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.11. Қатынас жасау деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қатынас жасау деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.11.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) кодпен белгіленуі
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.11.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) атауы
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.11.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдар тізбегі (телефон нөмірін, факсты, электрондық пошта мекенжайын және т. б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
2.6.12. Ветеринариялық мақсаттағы тауардың немесе оның құрамдас бөлігінің өндірістік алаңы туралы мәліметтер
(hccdo:‌Veterinary‌Item‌Manufacturing‌Area‌Details)
сведения о производственной площадке товара ветеринарного назначения
M.HC.CDE.01222
ccdo:‌Business‌Entity‌Details‌Type (M.CDT.00061)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Ел коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе шаруашылық жүргізуші жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187

Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.6.17. Примечание
(csdo:‌Note‌Text)
дополнительные сведения о товаре ветеринарного назначения
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
2.7. Сведения о неблагоприятной реакции на ветеринарный лекарственный препарат
(hccdo:‌Veterinary‌Adverse‌Reaction‌Details)
сведения о неблагоприятной реакции на ветеринарный лекарственный препарат
M.HC.CDE.01150
hccdo:‌Veterinary‌Adverse‌Reaction‌Details‌Type (M.HC.CDT.01150)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.7.1. Код вида нежелательной (неблагоприятной) реакции
(hcsdo:‌Adverse‌Reaction‌Code)
кодовое обозначение неблагоприятной реакции на ветеринарный лекарственный препарат
M.HC.SDE.01483
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.7.2. Наименование вида нежелательной (неблагоприятной) реакции
(hcsdo:‌Adverse‌Reaction‌Name)
наименование неблагоприятной реакции на ветеринарный лекарственный препарат
M.HC.SDE.01484
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
2.7.3. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание неблагоприятной реакции на ветеринарный лекарственный препарат
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.8. Технологические характеристики записи общего ресурса
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.8.1. Период действия
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2. Конечная дата и время
(csdo:‌End‌Date‌Time)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1

МемСТ ИСО 8601–2001 күннің белгіленуі
0..1
2.6.17. Ескертпе
(csdo:‌Note‌Text)
ветеринариялық мақсаттағы тауар туралы қосымша мәліметтер
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..*
2.7. Ветеринариялық дәрілік препаратқа жағымсыз реакция туралы мәліметтер
(hccdo:‌Veterinary‌Adverse‌Reaction‌Details)
ветеринариялық дәрілік препаратқа жағымсыз реакция туралы мәліметтер
M.HC.CDE.01150
hccdo:‌Veterinary‌Adverse‌Reaction‌Details‌Type (M.HC.CDT.01150)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
2.7.1. Жағымсыз (қолайсыз) реакция түрінің коды
(hcsdo:‌Adverse‌Reaction‌Code)
ветеринариялық дәрілік препаратқа жағымсыз реакцияның кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.01483
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.7.2. Жағымсыз (қолайсыз) реакция түрінің атауы
(hcsdo:‌Adverse‌Reaction‌Name)
ветеринариялық дәрілік препаратқа жағымсыз реакцияның атауы
M.HC.SDE.01484
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
2.7.3. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
ветеринариялық дәрілік препаратқа жағымсыз реакцияның сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
2.8. Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
жалпы ресурс жазбасы туралы технологиялық мәліметтер жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
2.8.1. Қолданылу кезеңі
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, дерекқор) жазбасының қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.1. Бастапқы күні мен уақыты
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
бастапқы күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
0..1
*.2. Соңғы күні мен уақыты
(csdo:‌End‌Date‌Time)
соңғы күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
0..1

2.8.2. Дата и время обновления
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
дата и время обновления записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 мая 2023 г. № 70
ПОРЯДОК
присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств – членов Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее - Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 21 января 2022 г. № 1 "О Правилах регулирования обращения ветеринарных лекарственных средств на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 августа 2015 г. № 96 "О межгосударственных испытаниях интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к составу и содержанию процедур введения в действие общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств - членов Евразийского экономического союза" (P.SS.14) (далее - общий процесс) и присоединения нового участника к общему процессу, а также требования к осуществляемому при их выполнении информационному взаимодействию.
III. Основные понятия
3. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:

2.8.2. Жаңартылған күні мен уақыты
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, дерекқор) жазбасының жаңартылған күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
0..1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 30 мамырдағы
№ 70 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу ТӘРТІБІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай халықаралық шаттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында ветеринариялық дәрілік заттар айналымын реттеу қағидалары туралы" 2022 жылғы 21 қаңтардағы № 1 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің мемлекетаралық сынақтары туралы" 2015 жылғы 18 тамыздағы № 96 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" (P.SS.14) жалпы процесін (бұдан әрі – жалпы процесс) қолданысқа енгізу рәсімдерінің құрамы мен мазмұнына және жаңа қатысушыны жалпы процеске қосу қойылатын талаптарды, сондай-ақ оларды орындау кезінде жүзеге асырылатын ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:

"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной системы" - технические, технологические, методические и организационные документы, предусмотренные пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы" - документы, включенные в типовой перечень технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, предусмотренный пунктом 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных пунктом 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств - членов Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 70 (далее - Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
4. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур, предусмотренных настоящим Порядком, приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
выполняет процедуры, предусмотренные настоящим Порядком
уполномоченный орган государства - члена Союза (далее соответственно - уполномоченный орган, государство-член)
2
Администратор
координирует выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком
Евразийская экономическая комиссия (далее - Комиссия)
3
Участник общего процесса
осуществляет взаимодействие в соответствии с технологическими документами и участвует в тестировании информационного взаимодействия с присоединяющимся участником общего процесса
уполномоченный орган, Комиссия
V. Введение общего процесса в действие
5. С даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 70 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств - членов Евразийского экономического союза" государства-члены при координации Комиссии приступают к выполнению процедуры введения в действие общего процесса.

"интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағында көзделген техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көзделген жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың үлгілік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 70 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
5. Өзара іс-қимылға қатысушылардың осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындау кезіндегі рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
Р/с №
Атауы
Сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындайды
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (бұдан әрі тиісінше – уәкілетті орган, мүше мемлекет)
2
Әкімші
осы Тәртіпте көзделген рәсімдердің орындалуын үйлестіреді
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия)
3
Жалпы процеске қатысушы
өзара іс-қимылды технологиялық құжаттарға сәйкес жүзеге асырады және жалпы процеске қосылатын қатысушымен ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеуге қатысады
уәкілетті орган, Комиссия
V. Жалпы процесті қолданысқа енгізу
5. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2023 жылғы 30 мамырдағы № 70 шешімі күшіне енген күннен бастап мүше мемлекеттер Комиссияның үйлестіруімен жалпы процесті қолданысқа енгізу рәсімін орындауға кіріседі.

6. Для введения в действие общего процесса государствами-членами должны быть выполнены необходимые мероприятия, определенные процедурой присоединения к общему процессу в соответствии с разделом VI настоящего Порядка.
7. На основании рекомендаций комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли Коллегия Комиссии принимает распоряжение о введении в действие общего процесса.
8. Основанием для принятия рекомендации комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли о готовности общего процесса к введению в действие могут являться результаты тестирования информационного взаимодействия между информационными системами как минимум двух государств-членов между собой, а также тестирования информационного взаимодействия между информационной системой одного из государств-членов и Комиссии.
9. После введения в действие общего процесса к нему могут присоединяться новые участники путем выполнения процедуры присоединения к общему процессу.
VI. Описание процедуры присоединения
10. Для присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены требования документов, применяемых при обеспечении функционирования интегрированной системы, технологических документов, а также требования законодательства государства-члена, регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента государства-члена.
11. Выполнение процедуры присоединения нового участника к общему процессу включает в себя:
а) информирование государством-членом Комиссии о присоединении нового участника к общему процессу (с указанием уполномоченного органа, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса);
б) внесение в нормативные правовые акты государства-члена изменений, необходимых для выполнения требований технологических документов (в течение 2 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
в) разработку (доработку) при необходимости информационной системы присоединяющегося участника общего процесса (в течение 4 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
г) подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту государства- члена, если такое подключение не было осуществлено ранее (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
д) получение присоединяющимся участником общего процесса распространяемых администратором справочников и классификаторов, указанных в Правилах информационного взаимодействия;

6. Жалпы процесті қолданысқа енгізу үшін мүше мемлекеттер осы Тәртіптің VI бөліміне сәйкес жалпы процеске қосылу рәсімінде айқындалған қажетті іс-шараларды орындауға тиіс.
7. Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің мемлекетаралық сынақтарын жүргізу жөніндегі комиссияның ұсынымдары негізінде Комиссия Алқасы жалпы процесті қолданысқа енгізу туралы өкім қабылдайды.
8. Кемінде екі мүше мемлекеттің өзара ақпараттық өзара іс-қимылын тестілеу, сондай-ақ мүше мемлекеттердің біреуі мен Комиссияның ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу нәтижелері сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің мемлекетаралық сынақтарын жүргізу жөніндегі комиссияның жалпы процестің қолданысқа енгізуге дайын екендігі туралы ұсынымын қабылдауға негіз болып табылады.
9. Жалпы процесс қолданысқа енгізілгеннен кейін жаңа қатысушылар оған жалпы процеске қосылу рәсімін орындау арқылы қосыла алады.
VI. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
10. Жалпы процеске қосылу үшін жалпы процеске қосылатын қатысушы интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттардың, технологиялық құжаттардың талаптарын, сондай-ақ мүше мемлекеттің ұлттық сегменті шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін мүше мемлекет заңнамасының талаптарын орындауға тиіс.
11. Жалпы процеске жаңа қатысушының қосылуы рәсімін орындау мыналарды қамтиды:
а) мүше мемлекеттің жалпы процеске жаңа қатысушының қосылуы туралы Комиссияға хабарлауы (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті органды көрсете отырып);
б) мүше мемлекеттің нормативтік құқықтық актілеріне технологиялық құжаттардың талаптарын орындауға қажетті өзгерістер енгізу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 2 ай ішінде);
в) қажет болғанда жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін әзірлеу (пысықтау) (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 4 ай ішінде);
г) жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін мүше мемлекеттің ұлттық сегментіне қосу, егер мұндай қосу бұған дейін жүзеге асырылмаған болса (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде);
д) жалпы процеске қосылатын қатысушының әкімші тарататын, Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуы;

е) передача присоединяющимся участником общего процесса оформленных в соответствии с Описанием форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единой информационной базы данных по неблагоприятным реакциям у животных, выявленным при применении ветеринарных лекарственных препаратов на территориях государств - членов Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 70, сведений из национального информационного ресурса администратору для первоначального включения в единую базу данных и опубликования на информационном портале Союза (в течение 9 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
ж) тестирование информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и участников общего процесса, а также между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и администратора, на соответствие требованиям технологических документов (в течение 9 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения).

е) жалпы процеске қосылатын қатысушының Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы № 70 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында ветеринариялық дәрілік препараттарды қолданған кезде жануарларда анықталған жағымсыз реакциялар бойынша бірыңғай ақпараттық дерекқор қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес ресімделген ұлттық ақпараттық ресурстың мәліметтерін әкімшіге бірыңғай деркқорға бастапқы қосу және Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін беруі (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 9 ай ішінде);
ж) жалпы процеске қосылатын қатысушылар мен жалпы процеске қатысушылардың ақпараттық жүйелері арасындағы, сондай-ақ жалпы процеске қосылатын қатысушылар мен әкімшінің ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тестілеу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 9 ай ішінде).