О внесении изменения в Порядок заполнения декларации таможенной стоимости
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 августа 2023 года № 112.
В соответствии с пунктом 2 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Пункт 38 Порядка заполнения декларации таможенной стоимости, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 160, после абзаца седьмого дополнить абзацем следующего содержания:
"Сведения о пересчете величины из состава величин, подлежащих указанию в графах 13 – 23, не указываются, если не требуется пересчет данной величины, указанной в коммерческих и иных документах в иностранной валюте, в валюту государства-члена, таможенному органу которого подается декларация на товары, в связи с тем, что соответствующий платеж осуществлен до подачи декларации на товары в валюте этого государства-члена.".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Назаренко

Кедендік құн декларациясын толтыру тәртібіне өзгеріс енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 15 тамыздағы № 112 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 2-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы16 қазандағы № 160 шешімімен бекітілген Кедендік құн декларациясын толтыру тәртібінің 38-тармағы жетінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Егер коммерциялық және өзге де құжаттарда шетелдік валютада көрсетілген осы шаманы тиісті төлем осы мүше мемлекеттің валютасындағы тауарларға декларация берілгенге дейін жүзеге асырылуына байланысты кеден органына тауарларға арналған декларация берілетін мүше мемлекеттің валютасына қайта есептеу талап етілмесе, 13 – 23-бағандарда көрсетілуге жататын шамалар құрамынан шаманы қайта есептеу туралы мәліметтер көрсетілмейді.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
В. Назаренко