О внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2023 года № 146.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, пунктом 17 статьи 11, пунктами 2 и 5 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза и в связи с необходимостью доработки информационных систем таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 октября 2023 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 сентября 2023 г. № 146
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
1. В пункте 6 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 73 "Об утверждении формы транзитной декларации и порядка ее заполнения, а также об изменении и признании утратившими силу некоторых решений Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии" слова "с 1 октября 2023 г." заменить словами "с 1 апреля 2024 г.".
2. В пункте 4 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 74 "О структуре и формате транзитной декларации и внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии" слова "с 1 октября 2023 г." заменить словами "с 1 апреля 2024 г.".
3. В пункте 5 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 75 "О структуре и формате декларации на товары и корректировки декларации на товары и внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии" слова "с 1 октября 2023 г." заменить словами "с 1 апреля 2024 г.".
4. В пункте 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 76 "О внесении изменений в структуру и формат декларации таможенной стоимости" слова "с 1 октября 2023 г." заменить словами "с 1 апреля 2024 г.".
5. В пункте 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 г. № 77 "О признании утратившими силу некоторых решений Коллегии Евразийской экономической комиссии" слова "с 1 октября 2023 г." заменить словами "с 1 апреля 2024 г.".

Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 27 қыркүйектегі № 146 шешімі
Еуразиялық экономикалық одағының кеден кодексінің 8-бабының 2-тармағына, 11-бабының 17-тармағына, 105-бабының 2 және 5-тармақтарына сәйкес және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының ақпараттық жүйелерін пысықтау қажеттілігіне байланысты Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешімдеріне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді және 2023 жылғы 1 қазаннан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия алқасының
2023 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 146-шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының шешімдеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы "Транзиттік декларацияның нысанын және оны толтыру тәртібін бекіту туралы, сондай-ақ Кеден одағының комиссиясы мен Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының кейбір шешімдерін өзгерту және күші жойылды деп тану туралы" № 73-шешімінің 6-тармағындағы "2023 жылғы 1 қазаннан бастап" деген сөздер "2024 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы "Транзиттік декларацияның құрылымы мен форматы және Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" № 74-шешімінің 4-тармағындағы "2023 жылғы 1 қазаннан бастап" деген сөздер "2024 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы "Тауарларға арналған декларацияның құрылымы мен форматы және тауарларға арналған декларацияны түзету және Кеден одағы комиссиясы мен Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" № 75-шешімінің 5-тармағындағы "2023 жылғы 1 қазаннан бастап" деген сөздер "2024 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы "кедендік құн декларациясының құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы" № 76-шешімінің 2-тармағындағы "2023 жылғы 1 қазаннан бастап" деген сөздер "2024 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2023 жылғы 30 мамырдағы "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" № 77-шешімінің 2-тармағындағы "2023 жылғы 1 қазаннан бастап" деген сөздер "2024 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.

6. В пункте 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2023 г. № 82 "О внесении изменений в Порядок заполнения декларации на товары" слова "с 1 октября 2023 г." заменить словами "с 1 апреля 2024 г.".
7. В пункте 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 5 июля 2023 г. № 88 "О внесении изменений в Порядок заполнения декларации на товары" слова "1 октября 2023 г." заменить словами "1 апреля 2024 г.".
8. В пункте 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 июля 2023 г. № 107 "О внесении изменений в Порядок заполнения декларации на товары" слова "1 октября 2023 г." заменить словами "1 апреля 2024 г.".
9. В пункте 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 августа 2023 г. № 115 "О внесении изменений в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза водным транспортом" слова "с 1 октября 2023 г." заменить словами "с 1 апреля 2024 г.".
10. В пункте 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 августа 2023 г. № 116 "О внесении изменений в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза автомобильным транспортом" слова "с 1 октября 2023 г." заменить словами "с 1 апреля 2024 г.".
11. В пункте 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 августа 2023 г. № 117 "О внесении изменений в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза воздушным транспортом" слова "с 1 октября 2023 г." заменить словами "с 1 апреля 2024 г.".
12. В пункте 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 августа 2023 г. № 118 "О внесении изменений в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза железнодорожным транспортом" слова "с 1 октября 2023 г." заменить словами "с 1 апреля 2024 г.".
13. В абзаце втором пункта 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 августа 2023 г. № 124 "О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378" слова "1 октября 2023 г." заменить словами "1 апреля 2024 г.".

6. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2023 жылғы 20 маусымдағы "Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне өзгерістер енгізу туралы" № 82-шешімінің 2 тармағындағы "2023 жылғы 1 қазаннан бастап" деген сөздер "2024 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.
7. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2023 жылғы 5 шілдедегі "Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне өзгерістер енгізу туралы" № 88-шешімінің 2-тармағындағы "2023 жылғы 1 қазан" деген сөздер "2024 жылғы 1 сәуір" деген сөздермен ауыстырылсын.
8. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2023 жылғы 18 шілдедегі "Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне өзгерістер енгізу туралы" № 107-шешімінің 2-тармағындағы "2023 жылғы 1 қазан" деген сөздер "2024 жылғы 1 сәуір" деген сөздермен ауыстырылсын.
9. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2023 жылғы 15 тамыздағы "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына су көлігімен әкелуге болжанатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы" № 115-шешімінің 2-тармағындағы "2023 жылғы 1 қазаннан бастап" деген сөздер "2024 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.
10. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2023 жылғы 15 тамыздағы "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына автомобиль көлігімен әкелуге болжанатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы" № 116-шешімінің 2-тармағындағы "2023 жылғы 1 қазаннан бастап" деген сөздер "2024 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.
11. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2023 жылғы 15 тамыздағы "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелуге болжанатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы" № 117-шешімінің 2-тармағындағы "2023 жылғы 1 қазаннан бастап" деген сөздер "2024 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.
12. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2023 жылғы 15 тамыздағы "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына темір жол көлігімен әкелуге болжанатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы" № 118-шешімінің 2-тармағындағы "2023 жылғы 1 қазаннан бастап" деген сөздер "2024 жылғы 1 сәуірден бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.
13. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2023 жылғы 22 тамыздағы "Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378-шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 124-тармағының екінші абзацындағы "2023 жылғы 1 қазан" деген сөздер "2024 жылғы 1 сәуір" деген сөздермен ауыстырылсын.