О внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 декабря 2023 года № 188.
В соответствии с абзацем первым статьи 3 и абзацем вторым статьи 4 Соглашения о введении единых форм паспорта транспортного средства (паспорта шасси транспортного средства) и паспорта самоходной машины и других видов техники и организации систем электронных паспортов от 15 августа 2014 года Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2024 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 декабря 2023 г. № 188
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
1. В подпункте "г" пункта 5 и подпункте "в" пункта 7 Порядка формирования и ведения единого реестра уполномоченных органов (организаций) государств – членов Евразийского экономического союза и организаций – изготовителей транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники, осуществляющих оформление паспортов (электронных паспортов) транспортных средств (шасси транспортных средств), самоходных машин и других видов техники, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 сентября 2015 г. № 112, слова "до 31 декабря 2023 г." заменить словами "до 31 декабря 2024 г.".
2. В абзаце втором подпункта "а" пункта 21 Порядка функционирования систем электронных паспортов транспортных средств (электронных паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 сентября 2015 г. № 122, слова "до 31 декабря 2023 г." заменить словами "до 31 декабря 2024 г.".

Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 188 шешімі
2014 жылғы 15 тамыздағы көлік құралының төлқұжатының (көлік құралының шассиінің төлқұжатының) және өздігінен жүретін машинаның және техниканың басқа да түрлерінің төлқұжатының бірыңғай нысандарын енгізу және электрондық төлқұжаттар жүйесін ұйымдастыру туралы келісімнің 3-бабының бірінші абзацына және 4-бабының екінші абзацына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссиясының алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының шешімдеріне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді және 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№188 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының шешімдеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 112 шешімімен бекітілген көлік құралдарының (көлік құралдарының шассиінің), өздігінен жүретін машиналардың және техниканың басқа да түрлерінің төлқұжаттарын (электрондық паспорттарын) рәсімдеуді жүзеге асыратын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (ұйымдарының) және көлік құралдарын (көлік құралдарының шассиін), өздігінен жүретін машиналарды және техниканың басқа да түрлерін дайындаушы ұйымдардың Бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу тәртібінің 5-тармағының "г" тармақшасында және 7-тармағының "в" тармақшасындағы "2023 жылғы 31 желтоқсанға дейін" деген сөздер "2024 жылғы 31 желтоқсанға дейін" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының 2015 жылғы 22 қыркүйектегі № 122 шешімімен бекітілген Көлік құралдарының электрондық төлқұжаттарының (көлік құралдары шассиінің электрондық паспорттары) жүйелерінің және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық төлқұжаттарының жұмыс істеу тәртібінің 21-тармағының "а" тармақшасының екінші абзацындағы "2023 жылғы 31 желтоқсанға дейін" деген сөздер "2024 жылғы 31 желтоқсанға дейін" деген сөздермен ауыстырылсын.".