О внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 марта 2024 года № 19
В соответствии с пунктом 180, абзацем вторым пункта 184, пунктами 189, 191 и подпунктом 3 пункта 196 Регламента работы Евразийской экономической комиссии, утвержденного Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 13 марта 2024 г. № 19
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
1. В Положении о рабочей группе Евразийской экономической комиссии по проведению оценки регулирующего воздействия проектов решений Евразийской экономической комиссии, утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 31 марта 2015 г. № 25:
а) по тексту слова "заключение об оценке регулирующего воздействия проекта решения Комиссии" в соответствующих числе и падеже заменить словами "заключение об оценке регулирующего воздействия" в соответствующих числе и падеже;
б) пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Основными задачами рабочей группы являются:
а) рассмотрение вопросов о необходимости проведения оценки регулирующего воздействия проектов решений Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) и проектов международных договоров в рамках Союза при наличии соответствующей позиции Департамента развития предпринимательской деятельности Комиссии (далее – сводный департамент);
б) рассмотрение вопросов о необходимости проведения оценки фактического воздействия принятых решений Комиссии при наличии соответствующей позиции сводного департамента;
в) подготовка заключений об оценке регулирующего воздействия проектов решений Комиссии и проектов международных договоров в рамках Союза (далее – заключения об оценке регулирующего воздействия);
г) подготовка заключений об оценке фактического воздействия принятых решений Комиссии (далее – заключения об оценке фактического воздействия).";
в) подпункт "е" пункта 5 дополнить словами "и заключения об оценке фактического воздействия";
г) в абзаце втором пункта 7 слова "в период" заменить словами "и заключения об оценке фактического воздействия в период";
д) в подпункте "г" пункта 9 слова "для подписания" заменить словами "и проекта заключения об оценке фактического воздействия для подписания";
е) в пункте 10:
в абзаце первом слова "бизнес-сообщества каждого государства – члена Союза (далее – государство-член), определенных созданным государствами-членами бизнес-диалогом для осуществления постоянного взаимодействия между Комиссией и бизнес-сообществом" заменить словами "от бизнес-сообщества каждого государства – члена Союза (далее – государство-член)";
абзац третий дополнить словами "и проектов международных договоров в рамках Союза, а также оценки фактического воздействия принятых решений Комиссии";
ж) в пункте 14:

Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 13 наурыздағы № 19 шешімі
180-тармаққа, 184-тармақтың екінші абзацына, 189, 191-тармақтарға және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентінің 196-тармағының 3-тармақшасына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының шешімдеріне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
2024 жылғы 13 наурыздағы
№ 19 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының шешімдеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының 2015 жылғы 31 наурыздағы № 25 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссиясы шешімдерінің жобаларының реттеуші әсерін бағалауды жүргізу жөніндегі Еуразиялық экономикалық комиссияның жұмыс тобы туралы ережеге:
а) мәтін бойынша "комиссия шешімі жобасының реттеуші әсерін бағалау туралы қорытынды" деген сөздер тиісті түр мен септікте "реттеуші әсерді бағалау туралы қорытынды" деген сөздермен тиісті түр мен септікте ауыстырылсын;
б) 3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Жұмыс тобының негізгі міндеттері:
а) Комиссияның кәсіпкерлік қызметті дамыту департаментінің (бұдан әрі – жиынтық департамент) тиісті ұстанымы болған кезде Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) шешімдері жобаларының және Одақ шеңберіндегі халықаралық шарттар жобаларының реттеуші әсерін бағалауды жүргізу қажеттілігі туралы мәселелерді қарау;
б) Жиынтық департаменттің тиісті ұстанымы болған жағдайда Комиссияның қабылданған шешімдерінің нақты әсеріне бағалау жүргізу қажеттілігі туралы мәселелерді қарау;
в) Комиссия шешімдері жобаларының және Одақ шеңберіндегі халықаралық шарттар жобаларының реттеуші әсерін бағалау туралы қорытындыларды (бұдан әрі – реттеуші әсерді бағалау туралы қорытындылар) дайындау;
г) Комиссия қабылдаған шешімдердің нақты әсерін бағалау туралы қорытындыларды (бұдан әрі – нақты әсерді бағалау туралы қорытындылар) дайындау.";
в) 5-тармақтың "е" тармақшасы "және нақты әсерді бағалау туралы қорытындылар" деген сөздермен толықтырылсын;
г) 7-тармақтың екінші абзацындағы "кезеңдегі" деген сөздер "және кезеңдегі нақты әсерді бағалау туралы қорытындылар" деген сөздермен ауыстырылсын;
д) 9-тармақтың "г" тармақшасындағы "қол қою үшін" деген сөздер "және қол қою үшін нақты әсерді бағалау туралы қорытынды жобасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
е) 10-тармақта:
бірінші абзацтағы "Комиссия мен бизнес-қоғамдастық арасындағы тұрақты өзара іс – қимылды жүзеге асыру үшін мүше мемлекеттер құрған бизнес – диалогпен айқындалған Одаққа мүше әрбір мемлекеттің (бұдан әрі – мүше мемлекет) бизнес-қоғамдастығы" деген сөздер "Одаққа мүше әр мемлекеттің (бұдан әрі – мүше мемлекет) бизнес-қоғамдастығы" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзац "Одақ шеңберіндегі халықаралық шарттардың жобаларын, сондай-ақ Комиссия қабылдаған шешімдердің нақты әсерін бағалауды" деген сөздермен толықтырылсын;
ж) 14-тармақта:

слова "165 и 167" заменить словами "165, 167, 191 и подпунктом 3 пункта 196";
дополнить словами "и заключений об оценке фактического воздействия";
з) в пункте 15:
подпункт "а" после слов "за подготовку проекта решения Комиссии" дополнить словами "или проекта международного договора в рамках Союза";
подпункт "б" дополнить словами "или проекта международного договора в рамках Союза";
дополнить подпунктами "в" и "г" следующего содержания:
"в) предусмотренных пунктом 190 Регламента документов, направляемых в сводный департамент и членам рабочей группы департаментом Комиссии, ответственным за подготовку проекта принятого решения Комиссии (далее – ответственный департамент);
г) предусмотренной абзацем первым пункта 180 Регламента позиции сводного департамента о необходимости проведения оценки фактического воздействия принятого решения Комиссии.";
и) в пункте 17:
подпункт "а" изложить в следующей редакции:
"а) по вопросу о необходимости проведения оценки регулирующего воздействия проекта решения Комиссии, проекта международного договора в рамках Союза или оценки фактического воздействия принятого решения Комиссии:
проект решения Комиссии или проект международного договора в рамках Союза, в отношении которых рассматривается вопрос о необходимости проведения оценки регулирующего воздействия, или действующая редакция решения Комиссии, в отношении которой рассматривается вопрос о необходимости проведения оценки фактического воздействия;
позиция сводного департамента о необходимости проведения оценки регулирующего воздействия проекта решения Комиссии, проекта международного договора в рамках Союза или оценки фактического воздействия принятого решения Комиссии;
позиция департамента-разработчика или ответственного департамента об отсутствии необходимости проведения оценки регулирующего воздействия проекта решения Комиссии, проекта международного договора в рамках Союза или оценки фактического воздействия принятого решения Комиссии (при наличии такой позиции, представленной в письменной форме);";
в подпункте "б":
в абзаце втором:
слово ", направленный" заменить словами "или проект международного договора в рамках Союза, направленные";
слова "на него" исключить;
абзац третий после слова "Комиссии" дополнить словами "или проекта международного договора в рамках Союза";
в абзаце четвертом слово ", или" заменить словами "или проекта международного договора в рамках Союза, либо";
в абзаце пятом слова "проекта решения Комиссии" исключить;
абзац седьмой после слова "Комиссии" дополнить словами "или проекту международного договора в рамках Союза";
дополнить подпунктом "в" следующего содержания:
"в) по вопросу о подготовке заключения об оценке фактического воздействия:
действующая редакция решения Комиссии, направленная ответственным департаментом для получения заключения об оценке фактического воздействия;
подготовленная ответственным департаментом в соответствии с пунктом 189 Регламента сводка отзывов по результатам обобщения ответов на вопросы, содержащиеся в анкете, а также замечаний и предложений, поступивших в ходе проведения публичных консультаций, в рамках оценки фактического воздействия принятого решения Комиссии;
заключения об оценке фактического воздействия, подготовленные уполномоченными органами государств-членов в отношении этого решения Комиссии (при наличии);
информация о консолидированной позиции координаторов от бизнес-сообщества каждого государства-члена по принятому решению Комиссии (при наличии такой позиции);
сведения о позиции ответственного департамента по принятому решению Комиссии (при наличии такой позиции, представленной в письменной форме).";
к) пункт 21 изложить в следующей редакции:

"165 және 167" деген сөздер "165, 167, 191 және 196-тармақтың 3-тармақшасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
"және нақты әсерді бағалау туралы қорытындылар" деген сөздермен толықтырылсын;
з) 15-тармақта:
"а" тармақшасы "Комиссия шешімінің жобасын дайындағаны үшін" деген сөздерден кейін "немесе Одақ шеңберіндегі халықаралық шарт жобасының" деген сөздермен толықтырылсын;
"б" тармақшасы "немесе Одақ шеңберіндегі халықаралық шарт жобасының" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы "в" және "г" тармақшаларымен толықтырылсын:
"в) Құжат регламентінің 190-тармағымен көзделген, жиынтық департаментке және Комиссия қабылданған шешімнің жобасын дайындауға жауапты Комиссия департаментінің жұмыс тобының мүшелеріне жіберілетін (бұдан әрі – жауапты департамент);
г) қабылданған Комиссия шешімінің нақты әсеріне бағалау жүргізу қажеттілігі туралы жиынтық департаменті позициясының регламентінің 180-тармағының бірінші абзацында көзделген.";
и) 17-тармақта:
"а" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
комиссия шешімі жобасының, Одақ шеңберіндегі халықаралық шарт жобасының реттеуші әсерін бағалауды жүргізу немесе Комиссия қабылдаған шешімнің нақты әсерін бағалау қажеттілігі туралы мәселе бойынша:
оларға қатысты реттеушілік әсерді бағалауды жүргізу қажеттілігі туралы мәселе қаралатын Комиссия шешімінің жобасы немесе Одақ шеңберіндегі халықаралық шарттың жобасы немесе оған қатысты нақты әсерді бағалауды жүргізу қажеттілігі туралы мәселе қаралатын Комиссия шешімінің қолданыстағы редакциясы;
жиынтық департаменттің Комиссия шешімі жобасының, Одақ шеңберіндегі халықаралық шарт жобасының реттеуші әсерін бағалауды жүргізу немесе Комиссия қабылдаған шешімнің нақты әсерін бағалау қажеттілігі туралы ұстанымы;
әзірлеуші департаменттің немесе жауапты департаменттің Комиссия шешімі жобасының, Одақ шеңберіндегі халықаралық шарт жобасының реттеуші әсерін бағалауды жүргізу немесе Комиссия қабылдаған шешімнің нақты әсерін бағалау қажеттілігінің жоқтығы туралы ұстанымы (жазбаша түрде ұсынылған осындай позиция болған жағдайда);";
"б" тармақшасында:
екінші абзацта:
", бағытталған" деген сөз "немесе, бағытталған, Одақ шеңберіндегі халықаралық шарттың жобасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"оған" деген сөз алынып тасталсын;
үшінші абзац "Комиссияның" деген сөзден кейін "немесе Одақ шеңберіндегі халықаралық шарт жобасының" деген сөздермен толықтырылсын;
төртінші абзацтағы ", немесе" деген сөз "немесе Одақ шеңберіндегі халықаралық шарт жобасының, немесе" деген сөздермен ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы "Комиссия шешімі жобасының" деген сөздер алып тасталсын;
жетінші абзац "Комиссияға" деген сөзден кейін "немесе Одақ шеңберіндегі халықаралық шарттың жобасына" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы "в" тармақшасымен толықтырылсын:
"в) нақты әсерді бағалау туралы қорытынды дайындау туралы мәселе бойынша:
жауапты департамент нақты әсерді бағалау туралы қорытынды алу үшін жіберген Комиссия шешімінің қолданыстағы редакциясы;
Регламенттің 189-тармағына сәйкес жауапты департамент дайындаған сауалнамада қамтылған сұрақтарға жауаптарды, сондай-ақ Комиссия қабылдаған шешімнің нақты әсерін бағалау шеңберінде қоғамдық консультациялар өткізу барысында келіп түскен ескертулер мен ұсыныстарды жинақтау нәтижелері бойынша пікірлердің жинақтамасы;
Комиссияның осы шешіміне қатысты мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары дайындаған нақты әсерді бағалау туралы қорытындылар (бар болған жағдайда);
Комиссияның қабылданған шешімі бойынша әрбір мүше мемлекеттің бизнес-қоғамдастығынан үйлестірушілердің шоғырландырылған ұстанымы туралы ақпарат (мұндай ұстаным бар болған жағдайда);
Комиссияның қабылдаған шешімі бойынша жауапты департаменттің ұстанымы туралы мәліметтер (жазбаша түрде ұсынылған осындай позиция болған жағдайда).";
к) 21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"21. Вопрос о необходимости проведения оценки регулирующего воздействия проекта решения Комиссии, проекта международного договора в рамках Союза или оценки фактического воздействия принятого решения Комиссии рассматривается на заседании рабочей группы в случае, если департаментом-разработчиком или ответственным департаментом не поддерживается позиция сводного департамента о наличии такой необходимости.
В случае наличия по итогам консультаций противоречия между позициями департамента-разработчика или ответственного департамента и сводного департамента по вопросу о необходимости проведения оценки регулирующего воздействия проекта решения Комиссии, проекта международного договора в рамках Союза или оценки фактического воздействия принятого решения Комиссии данный вопрос включается в повестку дня очередного заседания рабочей группы.
При рассмотрении на заседании рабочей группы вопроса о необходимости проведения оценки регулирующего воздействия проекта решения Комиссии, проекта международного договора в рамках Союза или оценки фактического воздействия принятого решения Комиссии заслушиваются и обсуждаются позиции сводного департамента, департамента-разработчика или ответственного департамента, членов рабочей группы и иных лиц, принимающих участие в заседании рабочей группы, о необходимости (отсутствии необходимости) проведения оценки регулирующего воздействия проекта решения Комиссии, проекта международного договора
в рамках Союза или оценки фактического воздействия принятого решения Комиссии.";
л) в пункте 22:
абзац первый и подпункт "а" после слова "Комиссии" дополнить словами "или проекта международного договора в рамках Союза";
подпункт "б" дополнить словами "или положений пункта 197 Регламента на проект международного договора в рамках Союза";
в подпункте "в" слова "в случае его" заменить словами "или проектом международного договора в рамках Союза в случае";
в подпункте "г":
абзацы второй и третий дополнить словами "или проекта международного договора в рамках Союза";
абзац четвертый после слов "решения Комиссии" дополнить словами "или проекта международного договора в рамках Союза";
м) дополнить пунктом 221 следующего содержания:
"221. По результатам рассмотрения вопроса о необходимости проведения оценки фактического воздействия принятого решения Комиссии на заседании рабочей группы в протоколе заседания рабочей группы указываются сведения о:
а) соответствии (несоответствии) принятого решения Комиссии критериям, предусмотренным абзацами первым – третьим пункта 176 и пунктом 178 Регламента;
б) распространении (нераспространении) положений пункта 177 Регламента на принятое решение Комиссии;
в) наличии (отсутствии) влияния принятого решения Комиссии на условия ведения предпринимательской деятельности;
г) одном из следующих результатов рассмотрения вопроса на заседании рабочей группы:
ответственным департаментом и сводным департаментом достигнуто согласие о необходимости проведения оценки фактического воздействия принятого решения Комиссии;
ответственным департаментом и сводным департаментом достигнуто согласие об отсутствии необходимости проведения оценки фактического воздействия принятого решения Комиссии;
вопрос о необходимости (отсутствии необходимости) проведения оценки фактического воздействия принятого решения Комиссии подлежит рассмотрению на заседании Коллегии Комиссии для принятия окончательного решения ввиду отсутствия согласия между ответственным департаментом и сводным департаментом по данному вопросу.";
н) пункт 23 после слов "решения Комиссии" дополнить словами ", проекта международного договора в рамках Союза или оценки фактического воздействия принятого решения Комиссии";
о) в пункте 24 слова "указанного проекта и его основных положений" заменить словами "соответствующего проекта и его основных положений, а вопроса о подготовке заключения об оценке фактического воздействия – позиция ответственного департамента в отношении решения Комиссии и его основных положений";
п) в абзаце первом пункта 25 слово "указанному" заменить словом "соответствующему";
р) дополнить пунктом 251 следующего содержания:

"21. Комиссия шешімі жобасының, Одақ шеңберіндегі халықаралық шарт жобасының реттеуші әсерін бағалауды жүргізу немесе Комиссия қабылдаған шешімнің нақты әсерін бағалау қажеттілігі туралы мәселе, егер әзірлеуші департамент немесе жауапты департамент осындай қажеттіліктің болуы туралы жиынтық департаменттің ұстанымын қолдамаған жағдайда, жұмыс тобының отырысында қаралады.
Егер консультациялардың қорытындылары бойынша әзірлеуші департаменттің немесе жауапты департаменттің және жиынтық департаменттің Комиссия шешімі жобасының жүргізу қажеттілігі, Одақ шеңберіндегі халықаралық шарт жобасының реттеуші әсерін бағалауды жүргізу немесе Комиссияның қабылдаған шешімінің нақты әсерін бағалау жөнінде ұстанымдар арасында қайшылық орын алған жағдайда, бұл мәселе жұмыс тобының кезекті отырысының күн тәртібіне енгізіледі.
Жұмыс тобының отырысында Комиссия шешімі жобасының, Одақ шеңберіндегі халықаралық шарт жобасының реттеуші әсерін бағалауды жүргізу немесе Комиссия қабылдаған шешімнің нақты әсерін бағалау қажеттілігі туралы мәселені қарау кезінде жиынтық департаменттің, әзірлеуші департаментінің, немесе жауапты департаменттің, жұмыс тобы мүшелерінің және жұмыс тобының отырысына қатысатын өзге де адамдардың Комиссия шешімі жобасының, Одақ шеңберіндегі халықаралық шарттың жобасының реттеуші әсерін бағалауды жүргізу немесе Комиссия қабылдаған шешімнің нақты әсерін бағалау қажеттілігі (қажеттілігінің болмауы) туралы ұстанымдары тыңдалады және талқыланады.
л) 22- тармақта:
бірінші абзац және "а" тармақшасы "Комиссияның" деген сөзден кейін "немесе Одақ шеңберіндегі халықаралық шарт жобасының" деген сөздермен толықтырылсын;
"б" тармақшасы "немесе Одақ шеңберіндегі халықаралық шарт жобасына Регламенттің 197-тармағының ережелерін" деген сөздермен толықтырылсын;
"в" тармақшасындағы "олай болған жағдайда" деген сөздер "немесе, егер, Одақ шеңберіндегі халықаралық шарттың жобасымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
"г" тармақшасында:
екінші және үшінші абзацтар "немесе Одақ шеңберіндегі халықаралық шарт жобасының" деген сөздермен толықтырылсын;
төртінші абзац "Комиссия шешімінің" деген сөздерден кейін "немесе Одақ шеңберіндегі халықаралық шарт жобасының" деген сөздермен толықтырылсын;
м) мынадай мазмұндағы 221 - тармақпен толықтырылсын:
"221. Комиссия қабылдаған шешімнің нақты әсеріне бағалау жүргізу қажеттілігі туралы мәселені қарау нәтижелері бойынша жұмыс тобының отырысында жұмыс тобы отырысының хаттамасында мыналар туралы мәліметтер көрсетіледі:
а) Комиссия қабылдаған шешімнің Регламенттің 176- тармағының бірінші-үшінші абзацтарында және 178-тармағында көзделген өлшемшарттарға сәйкес келуі (сәйкес келмеуі);
б) қабылданған Комиссия шешіміне Регламенттің 177-тармағының ережелерін тарату (таратпау) ;
в) Комиссия қабылдаған шешімнің кәсіпкерлік қызметті жүргізу шарттарына ықпалының болуы (болмауы);
г) жұмыс тобының отырысында мәселені қараудың мынадай нәтижелерінің бірі:
жауапты департамент пен жиынтық департамент Комиссияның қабылдаған шешімінің нақты әсеріне бағалау жүргізу қажеттігі туралы келісімге қол жеткізді;
жауапты департамент пен жиынтық департамент Комиссияның қабылдаған шешімінің нақты әсеріне бағалау жүргізу қажеттігінің жоқтығы туралы келісімге қол жеткізді;
Комиссия қабылдаған шешімнің нақты әсеріне бағалау жүргізу қажеттілігі (қажеттігінің болмауы) туралы мәселе осы мәселе бойынша жауапты департамент пен жиынтық департамент арасында келісімнің болмауына байланысты түпкілікті шешім қабылдау үшін Комиссия Алқасының отырысында қаралуға тиіс.";
н) 23-тармақ "Комиссия шешімінің" деген сөздерден кейін "Одақ шеңберіндегі халықаралық шарттың жобасын немесе Комиссия қабылдаған шешімнің нақты әсерін бағалауды" деген сөздермен толықтырылсын;
о) 24-тармақтағы "көрсетілген жобаның және оның негізгі ережелерінің" деген сөздер "тиісті жоба және оның негізгі ережелері, ал нақты әсерді бағалау туралы қорытынды дайындау туралы мәселе – жауапты департаменттің Комиссия шешіміне және оның негізгі ережелеріне қатысты ұстанымы" деген сөздермен ауыстырылсын;
п) 25-тармақтың бірінші абзацындағы "көрсетілген" деген сөз "тиісті" деген сөзбен ауыстырылсын;
р) мынадай мазмұндағы 251-тармақпен толықтырылсын:

"251. При рассмотрении на заседании рабочей группы вопроса о подготовке заключения об оценке фактического воздействия члены рабочей группы и иные лица, принимающие участие в заседании рабочей группы, высказывают замечания и предложения по указанному вопросу, относящиеся к предмету оценки фактического воздействия, определенному пунктом 182 Регламента.";
с) в пункте 26:
в абзаце первом слова "этого проекта" исключить;
в абзаце первом подпункта "а":
после слова "Комиссии" дополнить словами "или проекте международного договора в рамках Союза";
слово "этого" заменить словом "соответствующего";
в подпункте "б" слово ", цели" заменить словами "или проект международного договора в рамках Союза, цели", слова "которых направлен проект решения Комиссии" заменить словами "которых направлен соответствующий проект";
подпункт "д" после слова "Комиссии" дополнить словами "или проектом международного договора в рамках Союза";
т) дополнить пунктом 261 следующего содержания:
"261. По результатам рассмотрения на заседании рабочей группы вопроса о подготовке заключения об оценке фактического воздействия в заключении об оценке фактического воздействия указывается информация:
а) об установлении с учетом практики применения решения Комиссии достижения заявленных при его разработке целей регулирования;
б) о выявлении факта наличия (отсутствия) в положениях решения Комиссии или возникновения в связи с этими положениями избыточных ограничений, препятствий для свободного движения товаров, услуг, капитала и рабочей силы на внутреннем рынке Союза;
в) о результатах проведения публичных консультаций в рамках оценки фактического воздействия решения Комиссии;
г) о выявлении факта наличия (отсутствия) в решении Комиссии положений, предусмотренных пунктом 182 Регламента.";
у) в пункте 27:
слова "член рабочей группы" заменить словами "или заключения об оценке фактического воздействия член рабочей группы";
дополнить словами "или к заключению об оценке фактического воздействия";
ф) пункт 32 после слов "департаменту-разработчику" дополнить словами "(ответственному департаменту)";
х) в пункте 33 слова "и актуализированных заключений" заменить словами ", актуализированных заключений и заключений об оценке фактического воздействия";
ц) в пункте 34 слова "и заключения об оценке регулирующего воздействия проектов решений Комиссии" заменить словами ", заключения об оценке регулирующего воздействия и заключения об оценке фактического воздействия".

"251. Жұмыс тобының отырысында нақты әсерді бағалау туралы қорытынды дайындау туралы мәселені қарау кезінде жұмыс тобының мүшелері және жұмыс тобының отырысына қатысатын өзге де адамдар Регламенттің 182-тармағында айқындалған нақты әсерді бағалау мәніне қатысты көрсетілген мәселе бойынша ескертулер мен ұсыныстар береді.
с) 26-тармақта:
бірінші абзацтағы "осы жобаның" деген сөздер алып тасталсын;
"а" тармақшасының бірінші абзацында:
"Комиссияның" деген сөзден кейін "немесе Одақ шеңберіндегі халықаралық шарт жобасында" деген сөздермен толықтырылсын;
"бұл" сөзі "тиісті" деген сөзбен ауыстырылсын;
"б" тармақшасындағы ", мақсаттар" деген сөз "немесе Одақ шеңберіндегі халықаралық шарттың жобасы, мақсаттар" деген сөздермен ауыстырылсын, "Комиссия шешімінің жобасы жіберілген" деген сөздер "тиісті жоба жіберілген" деген сөздермен ауыстырылсын;
"д" тармақшасы "Комиссияның" деген сөзден кейін "немесе Одақ шеңберіндегі халықаралық шарттың жобасымен" деген сөздермен толықтырылсын;
т) мынадай мазмұндағы 261-тармақпен толықтырылсын:
"261. Жұмыс тобының отырысында нақты әсерді бағалау туралы қорытынды дайындау туралы мәселені қарау нәтижелері бойынша нақты әсерді бағалау туралы қорытындыда мынадай ақпарат көрсетіледі:
а) Комиссия шешімін қолдану тәжірибесін ескере отырып оны әзірлеу кезінде мәлімделген реттеу мақсаттарына қол жеткізуді белгілеу туралы;
б) Комиссия шешімінің ережелерінде болуы (болмауы) немесе осы ережелерге байланысты Одақтың ішкі нарығында тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің, капиталдың және жұмыс күшінің еркін қозғалысы үшін артық шектеулердің, кедергілердің туындауы фактісін анықтау туралы;
в) Комиссия шешімінің нақты әсерін бағалау шеңберінде қоғамдық консультациялар өткізу нәтижелері туралы;
г) Комиссия шешімінде Регламенттің 182-тармағында көзделген ережелердің болуы (болмауы) фактісін анықтау туралы.";
у) 27- тармақта:
"жұмыс тобының мүшесі" деген сөздер "немесе жұмыс тобының нақты әсерін бағалау туралы қорытындылар" деген сөздермен ауыстырылсын;
"немесе нақты әсерді бағалау туралы қорытындыға" деген сөздермен толықтырылсын;
ф) 32-тармақ "әзірлеуші-департаментке" деген сөздерден кейін " (жауапты департаментке)" деген сөздермен толықтырылсын;
х) 33-тармақтағы "және өзектендірілген қорытындылар" деген сөздер ", өзектендірілген қорытындылар және нақты әсерді бағалау туралы қорытындылар" деген сөздермен ауыстырылсын;
ц) 34-тармақтағы "және Комиссия шешімдері жобаларының реттеуші әсерін бағалау туралы қорытындылар" деген сөздер "реттеуші әсерді бағалау туралы қорытындылар және нақты әсерді бағалау туралы қорытындылар" деген сөздермен ауыстырылсын.

2. В Правилах внутреннего документооборота в Евразийской экономической комиссии, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 5 мая 2015 г. № 46:
а) пункт 67 дополнить абзацами следующего содержания:
"Предусмотренные пунктами 184 и 189 Регламента для проведения публичных консультаций анкета и сводка отзывов составляются в соответствии с требованиями согласно приложению № 51.
Размещение на официальном сайте Союза сводки отзывов по итогам публичных консультаций в соответствии с пунктом 189 Регламента осуществляется в соответствии с требованиями, определенными приложением № 51 к настоящим Правилам.";
б) наименование приложения № 5 к указанным Правилам дополнить словами "и проектов международных договоров в рамках Союза";
в) дополнить приложением № 51 следующего содержания:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 51
к Правилам внутреннего
документооборота в Евразийской
экономической комиссии
ТРЕБОВАНИЯ
к оформлению документов, необходимых для проведения процедуры оценки фактического воздействия принятых решений Евразийской экономической комиссии
Анкета для проведения публичных консультаций в рамках оценки фактического воздействия решения Евразийской экономической комиссии
1. В целях получения экспертной оценки фактического воздействия решения Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) на условия ведения предпринимательской деятельности (далее – оценка фактического воздействия) департамент Комиссии, ответственный за подготовку проекта принятого решения Комиссии (далее – ответственный департамент), составляет анкету для проведения публичных консультаций в рамках оценки фактического воздействия решения Комиссии (далее – анкета) в соответствии с прилагаемой формой (форма 1).
2. Анкета представляет собой перечень вопросов для заинтересованных лиц, участвующих в публичных консультациях в рамках проведения оценки фактического воздействия, и предназначена для получения оценки фактического воздействия этими лицами, в том числе по вопросам, относящимся к предмету оценки фактического воздействия, определенному пунктом 182 Регламента работы Евразийской экономической комиссии, утвержденного Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98 (далее – Регламент).
3. Использование сервиса официального сайта Евразийского экономического союза (далее – официальный сайт Союза), предназначенного для направления участниками публичных консультаций заполненных анкет, является обязательным, а возможность направления заполненных анкет на бумажном носителе или по электронной почте в виде электронного документа может быть предусмотрена дополнительно ответственным департаментом.

2. Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының 2015 жылғы 5 мамырдағы № 46 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссиядағы ішкі құжат айналымы қағидаларында:
а) 67-тармақ мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Қоғамдық консультациялар өткізу үшін Регламенттің 184 және 189- тармақтарында көзделген сауалнама және пікірлердің жиынтығы № 51 қосымшаға сәйкес талаптарға сәйкес жасалады.
Регламенттің 189-тармағына сәйкес Одақтың ресми сайтында қоғамдық консультациялардың қорытындылары бойынша пікірлер жиынтығын орналастыру осы Қағидаларға тіркелген № 51 қосымшада айқындалған талаптарға сәйкес жүзеге асырылады."
б) көрсетілген қағидаларға тіркелген № 5 қосымшаның атауы "және Одақ шеңберіндегі халықаралық шарттардың жобалары" деген сөздермен толықтырылсын;
в) мынадай мазмұндағы № 51 қосымшамен толықтырылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссиясындағы ішкі құжат
айналымы қағидаларына
№ 51 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссиясы қабылдаған шешімдердің нақты әсерін бағалау рәсімін жүргізу үшін қажетті құжаттарды ресімдеуге қойылатын ТАЛАПТАР
Еуразиялық экономикалық комиссиясы шешімінің нақты әсерін бағалау шеңберінде қоғамдық консультациялар өткізуге арналған сауалнама
1. Кәсіпкерлік қызметті жүргізу шарттарына Еуразиялық экономикалық комиссиясы шешімінің (бұдан әрі – Комиссия) нақты әсеріне сараптамалық баға алу (бұдан әрі – нақты әсерді бағалау) мақсатында Комиссия қабылдаған шешімнің жобасын дайындауға жауапты комиссия департаменті (бұдан әрі – жауапты департамент) Комиссия шешімінің нақты әсерін бағалау шеңберінде қоғамдық консультациялар өткізу үшін қоса беріліп отырған нысанға (1-нысан) сәйкес сауалнама (бұдан әрі – сауалнама) жасайды.
2. Сауалнама нақты әсерді бағалауды жүргізу шеңберінде қоғамдық консультацияларға қатысатын мүдделі тұлғалар үшін сұрақтар тізбесі болып табылады және осы тұлғалардың, оның ішінде Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентінің (бұдан әрі – Регламент) 182-тармағында айқындалған нақты әсерді бағалау мәніне қатысты мәселелер бойынша нақты әсеріне баға алуға арналған.
3. Толтырылған сауалнамаларды қоғамдық консультацияларға қатысушылардың жіберуіне арналған Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтының (бұдан әрі – Одақтың ресми сайты) қызметін пайдалану міндетті болып табылады, ал толтырылған сауалнамаларды қағаз нұсқасында немесе электрондық құжат түрінде электрондық пошта арқылы жіберу мүмкіндігін қосымша жауапты департамент қарастыруы мүмкін.

4. В разделе I анкеты указываются:
а) сроки заполнения анкеты, которые должны совпадать со сроками проведения публичных консультаций в рамках оценки фактического воздействия;
б) способ направления заполненной анкеты (с использованием соответствующего сервиса официального сайта Союза, на бумажном носителе или по электронной почте);
в) наименование ответственного департамента;
г) контактные данные сотрудника ответственного департамента: фамилия, имя, отчество (при наличии), наименование должности (с указанием отдела), номер контактного (рабочего) телефона, адрес электронной почты;
д) ссылка на сервис официального сайта Союза, а также почтовый адрес (адрес электронной почты), предназначенные для направления участниками публичных консультаций заполненных анкет.
5. Разделы II – IV анкеты заполняются участником публичных консультаций посредством ответов на указанные вопросы.
Пункт 15 анкеты может быть дополнен ответственным департаментом иными вопросами, относящимися к решению Комиссии и необходимыми для проведения в отношении его оценки фактического воздействия.
6. В случае поступления в пределах сроков проведения публичных консультаций замечаний и предложений в отношении решения Комиссии от участников публичных консультаций в свободной форме (без заполнения анкеты) ответственный департамент обязан рассмотреть поступившие замечания и предложения и указать их в сводке отзывов по результатам обобщения ответов на вопросы, содержащиеся в анкете, а также замечаний и предложений, поступивших в ходе проведения публичных консультаций.
Сводка отзывов по результатам обобщения ответов на вопросы, содержащиеся в анкете, а также замечаний и предложений, поступивших в ходе проведения публичных консультаций
7. Сводка отзывов по результатам обобщения ответов на вопросы, содержащиеся в анкете, а также замечаний и предложений, поступивших в ходе проведения публичных консультаций (далее – сводка отзывов), составляется ответственным департаментом в соответствии с пунктом 189 Регламента по прилагаемой форме (форма 2) и не позднее 30 календарных дней с даты окончания публичных консультаций размещается на официальном сайте Союза.
8. В сводку отзывов включаются сведения из заполненных анкет, а также замечания и предложения в отношении решения Комиссии, представленные участниками публичных консультаций в свободной форме.
9. В случае поступления информации в отношении пунктов анкеты ответственный департамент в графе 1 сводки отзывов указывает порядковый номер и формулировку (согласно анкете) вопроса, к которому относится поступившая информация.
Если информация поступила в целом по анкете безотносительно к указанным в ней отдельным вопросам, в графе 1 сводки отзывов указывается "поступило по анкете".
В случае поступления замечаний или предложений в отношении структурных элементов решения Комиссии в графе 5 сводки отзывов указывается структурный элемент решения Комиссии, в отношении которого поступило замечание или предложение (раздел, пункт, подпункт и др.).
Если замечание или предложение поступило в целом в отношении решения Комиссии или такой его части, которая не может быть выделена структурно, в графе 5 сводки отзывов указывается "поступило к решению Комиссии".

4. Сауалнаманың I бөлімінде көрсетіледі:
а) нақты әсерді бағалау шеңберінде қоғамдық консультациялар өткізу мерзімдерімен сәйкес келуі тиіс сауалнаманы толтыру мерзімдері;
б) толтырылған сауалнаманы жіберу тәсілі (Одақтың ресми сайтының тиісті қызметін пайдалана отырып, қағаз нұсқасында немесе электрондық пошта арқылы);
в) жауапты департаменттің атауы;
г) жауапты департамент қызметкерінің байланыс деректері: тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымның атауы (бөлімін көрсете отырып), байланыс (жұмыс) телефонының нөмірі, электрондық пошта адресі;
д) Одақтың ресми сайтының қызметіне сілтеме, сондай-ақ қоғамдық консультацияларға қатысушылардың толтырылған сауалнамаларды жіберулеріне арналған пошталық мекенжайы (электрондық пошта адресі).
5. Сауалнаманың II – IV бөлімдері қоғамдық консультацияларға қатысушының көрсетілген сұрақтарға жауап беруі арқылы толтырады.
Сауалнаманың 15-тармағы жауапты департаментпен Комиссияның шешіміне қатысты және оның нақты әсерін бағалауға қатысты жүргізу үшін қажетті өзге де мәселелермен толықтырылуы мүмкін.
6. Қоғамдық консультациялар өткізу мерзімдері шегінде қоғамдық консультацияларға қатысушылардан Комиссияның шешіміне қатысты ескертулер мен ұсыныстар еркін нысанда (сауалнаманы толтырмай) келіп түскен жағдайда, жауапты департамент келіп түскен ескертулер мен ұсыныстарды қарауға және оларды сауалнамада қамтылған сұрақтарға жауаптарды, сондай-ақ қоғамдық консультациялар өткізу барысында келіп түскен ескертулер мен ұсыныстарды жинақтау нәтижелері бойынша пікірлердің жиынтығында көрсетуге міндетті.
Сауалнамада қамтылған сұрақтарға жауаптарды, сондай-ақ қоғамдық консультациялар өткізу барысында келіп түскен ескертулер мен ұсыныстарды жинақтау нәтижелері бойынша пікірлердің жиынтығы
7. Сауалнамада қамтылған сұрақтарға жауаптарды, сондай-ақ қоғамдық консультациялар өткізу барысында келіп түскен ескертулер мен ұсыныстарды жинақтау нәтижелері бойынша пікірлердің жиынтығын (бұдан әрі – пікірлердің жиынтығы) жауапты департамент Регламенттің 189-тармағына сәйкес қоса беріліп отырған нысан (2-нысан) бойынша жасайды және қоғамдық консультациялар аяқталған күннен бастап күнтізбелік 30 күннен кешіктірмей Одақтың ресми сайтында орналастырады.
8. Пікірлер жиынтығына толтырылған сауалнамалардан алынған мәліметтер, сондай-ақ қоғамдық консультацияларға қатысушылар еркін нысанда ұсынған Комиссия шешіміне қатысты ескертулер мен ұсыныстар енгізіледі.
9. Сауалнама тармақтарына қатысты ақпарат келіп түскен жағдайда жауапты департамент пікірлер жиынтығының 1-бағанына келіп түскен ақпарат қатысты мәселенің реттік нөмірін және анықтамасын (сауалнамаға сәйкес) көрсетеді.
Егер келіп түскен ақпарат жалпы сауалнама бойынша онда көрсетілген жекелеген мәселелерге қатыссыз болса, пікірлер жиынтығының 1-бағанында "сауалнама бойынша келіп түсті" деп көрсетіледі.
Комиссия шешімінің құрылымдық элементтеріне қатысты ескертулер немесе ұсыныстар келіп түскен жағдайда Пікірлер жиынтығының 5-бағанында оған қатысты ескерту немесе ұсыныс келіп түскен Комиссия шешімінің құрылымдық элементі (бөлім, тармақ, тармақша және т.б.) көрсетіледі.
Егер ескерту немесе ұсыныс комиссияның шешіміне немесе оның жалпы құрылымдық жағынан бөлінбейтін бөлігіне қатысты келіп түссе, пікірлер жиынтығының 5-бағанында "комиссияның шешіміне келіп түсті" деп көрсетіледі.

10. В графе 2 сводки отзывов приводится ответ на соответствующий вопрос анкеты.
11. В графе 3 сводки отзывов приводятся наименование организации, фамилия и инициалы физического лица (в том числе зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя), направивших заполненную анкету, а также указывается способ направления анкеты (с использованием соответствующего сервиса официального сайта Союза, на бумажном носителе или по электронной почте).
12. В графе 4 сводки отзывов приводится позиция ответственного департамента в отношении ответа участника публичных консультаций на вопрос анкеты.
13. В графе 6 сводки отзывов приводится замечание или предложение участника публичных консультаций.
14. В графе 7 сводки отзывов приводятся наименование организации, фамилия и инициалы физического лица (в том числе зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя), направивших замечания и предложения в отношении решения Комиссии (в свободной форме), а также указывается способ направления замечаний и предложений в свободной форме (с использованием соответствующего сервиса официального сайта Союза, на бумажном носителе или по электронной почте).
13. В графе 8 сводки отзывов указывается, планируется ли ответственным департаментом учесть замечание или предложение относительно решения Комиссии, представленные участником публичных консультаций в свободной форме.
Если поступившее замечание или предложение планируется учесть частично, в данной графе указывается, в какой части планируется учесть поступившее замечание или предложение, а также приводится обоснование отклонения соответствующего замечания или предложения в остальной части.
В случае отклонения замечания или предложения в целом в данной графе указывается обоснование отклонения соответствующего замечания или предложения.
14. Сводка отзывов подписывается руководителем (заместителем руководителя) ответственного департамента.
Форма анкеты для проведения публичных консультаций в рамках оценки фактического воздействия решения Комиссии (форма 1)
АНКЕТА
для проведения публичных консультаций в рамках оценки фактического воздействия решения Комиссии
Наименование и реквизиты решения: __________________________________
(полное наименование, дата и номер решения
__________________________________________________________________
Евразийской экономической комиссии (ЕЭК))
I. Информация о способе направления заполненных анкет,
сроках публичных консультаций в рамках оценки фактического воздействия решения ЕЭК и контактных данных сотрудника департамента, ответственного за проведение публичных консультаций1
Сроки заполнения анкеты (проведения публичных консультаций):
Начало: "__" _____ 20__ г.
Окончание: "__" ____ 20__ г.
Способ направления заполненной анкеты
(с использованием соответствующего сервиса официального сайта Евразийского экономического союза (далее – Союз), на бумажном носителе или по электронной почте): ___________________________________________
Контактные данные сотрудника департамента, ответственного за проведение публичных консультаций (далее – ответственный департамент):
Фамилия, имя, отчество (при наличии) ___________________________________________
Должность _________________________________
Адрес электронной почты ____________________
Телефон ___________________________________
Ссылка на сервис официального сайта Союза ___________________________________________
Почтовый адрес (адрес электронной почты)
для направления участниками публичных консультаций заполненных анкет ______________
___________________________________________
___________________________________________
II. Информация об участнике публичных консультаций, заполнившем анкету2

10. Пікірлер жиынтығының 2-бағанында сауалнаманың тиісті сұрағына жауап беріледі.
11. Пікірлер жиынтығының 3-бағанында толтырылған сауалнаманы жіберген ұйымның атауы, жеке тұлғаның (оның ішінде жеке кәсіпкер ретінде тіркелген) тегі мен аты-жөнінің бірінші әріптері көрсетіледі, сондай-ақ сауалнаманы жіберу тәсілі (Одақтың ресми сайтының тиісті қызметін пайдалана отырып, қағаз нұсқасында немесе электрондық пошта арқылы) көрсетіледі.
12. Пікірлер жиынтығының 4-бағанында сауалнама сұрағына қоғамдық консультацияларға қатысушының жауабына қатысты жауапты департаменттің ұстанымы келтіріледі.
13. Пікірлер жиынтығының 6-бағанында қоғамдық консультацияларға қатысушының ескертуі немесе ұсынысы келтіріледі.
14. Пікірлер жиынтығының 7-бағанында Комиссияның шешіміне қатысты ескертулер мен ұсыныстар жіберген жеке тұлғаның (оның ішінде дара кәсіпкер ретінде тіркелген) атауы, тегі мен аты-жөнінің бірінші әріптері (еркін нысанда) келтіріледі, сондай-ақ ескертулер мен ұсыныстарды еркін нысанда (Одақтың ресми сайтының тиісті қызметін пайдалана отырып, қағаз жеткізгіште немесе электрондық пошта арқылы) жіберу тәсілі көрсетіледі.
13. Пікірлер жиынтығының 8-бағанында жауапты департамент қоғамдық консультацияларға қатысушы еркін нысанда ұсынған Комиссияның шешіміне қатысты ескертуді немесе ұсынысты ескеруді жоспарлап отырғаны көрсетіледі.
Егер келіп түскен ескертуді немесе ұсынысты ішінара ескеру жоспарланса, осы бағанда келіп түскен ескертуді немесе ұсынысты қай бөлігінде ескеру жоспарланғаны көрсетіледі, сондай-ақ қалған бөлігінде тиісті ескертуді немесе ұсынысты қабылдамаудың негіздемесі келтіріледі.
Ескертуді немесе ұсынысты тұтастай қабылдамаған жағдайда, осы бағанда тиісті ескертуді немесе ұсынысты қабылдамаудың негіздемесі көрсетіледі.
14. Пікірлер жиынтығына жауапты департамент басшысы (басшының орынбасары) қол қояды.
Комиссия шешімінің нақты әсерін бағалау шеңберінде қоғамдық консультациялар өткізуге арналған сауалнама нысаны (1-нысан)
Комиссия шешімінің нақты әсерін бағалау шеңберінде қоғамдық консультациялар өткізуге арналған САУАЛНАМА
Шешімнің атауы мен деректемелері: __________________________________
(Еуразиялық экономикалық комиссиясының (ЕЭК)
__________________________________________________________________
толық атауы, күні және шешімінің нөмірі)
I. ЕЭК шешімінің нақты әсерін бағалау шеңберінде толтырылған сауалнамаларды жіберу тәсілі, қоғамдық консультациялар мерзімдері және қоғамдық консультациялар өткізуге жауапты департамент қызметкерінің байланыс деректері туралы ақпарат
Сауалнаманы толтыру мерзімі (қоғамдық консультациялар өткізу):
Басталуы:"__" _____ 20__ ж.
Аяқталуы: "__" ____ 20__ ж.
Толтырылған сауалнаманы жіберу тәсілі
(Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) ресми сайтының тиісті қызметін пайдалана отырып қағаз нұсқада немесе электрондық пошта арқылы): ___________________________________________
Қоғамдық консультациялар өткізуге жауапты департамент (бұдан әрі – жауапты департамент) қызметкерінің байланыс деректері:
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ___________________________________________
Лауазымы _________________________________
Электрондық пошта адресі ____________________
Телефон ___________________________________
Одақтың ресми сайтының қызметіне сілтеме ___________________________________________
Қатысушылар толтырылған сауалнамаларды қоғамдық консультацияларға жіберуге арналған пошталық мекенжайы (электрондық пошта мекенжайы)_________________________________
___________________________________________
II. Сауалнаманы толтырған қоғамдық консультацияларға қатысушы туралы ақпарат2

1. Статус лица, заполнившего анкету:
Собственник (соучредитель, руководитель, представитель) юридического лица (организации)
Руководитель (представитель) предпринимательского объединения (ассоциации, союза, палаты и т. д.)
Представитель органа государственной власти
Индивидуальный предприниматель
Физическое лицо
Иное_____________________________________________________________
2. Полное наименование организации – участника публичных консультаций
(далее – организация)3
3. Организационно-правовая форма юридического лица:
Коммерческие организации:
Акционерное общество
Хозяйственное товарищество или общество
Иное _____________________________________________________________
Некоммерческие организации:
Ассоциации, союзы, палаты
Общественная организация
Фонд, учреждение
Иное _____________________________________________________________
4. К какой категории хозяйствующих субъектов относится организация?
Микропредприятие
Субъект малого предпринимательства
Субъект среднего предпринимательства
Крупный бизнес
Не является субъектом предпринимательства
5. Отметьте, гражданином (резидентом) какого государства Вы (организация) являетесь:
Республика Армения
Республика Беларусь
Республика Казахстан
Кыргызская Республика
Российская Федерация
Иное ______________________________________________________________
6. В какой сфере деятельности Вы (организация) осуществляете деятельность?
Оптовая и (или) розничная торговля на таможенной территории Союза
Внешнеэкономическая деятельность по осуществлению торговли с третьими странами
Промышленное производство
Сельское хозяйство
Транспортные услуги
Услуги в иных секторах (кроме транспортных услуг)
Иное _____________________________________________________________
7. Контактные данные лица, заполнившего анкету:
Фамилия, имя, отчество
(при наличии)
Номер телефона
Адрес электронной почты
III. Вопросы для заполнения
участником
публичных консультаций
8. Применяете ли Вы (организация) данное решение ЕЭК в рамках своей деятельности?
Да
Нет
9. В каком качестве Вами (организацией) осуществляется применение положений решения ЕЭК на практике?
10. Отметьте, какое влияние, на Ваш взгляд, оказывает применение положений решения ЕЭК на условия ведения предпринимательской деятельности?
Решение ЕЭК оказывает позитивное влияние на условия ведения бизнеса и
не устанавливает избыточных требований к хозяйствующим субъектам
Решение ЕЭК в целом оказывает позитивное влияние на условия ведения предпринимательской деятельности, но применение его отдельных положений приводит к избыточным ограничениям и (или) необоснованным издержкам (расходам) хозяйствующих субъектов, которые необходимо исключить
Решение ЕЭК не оказывает влияния на условия ведения предпринимательской деятельности
Решение ЕЭК в целом оказывает негативное влияние на условия ведения предпринимательской деятельности, его положения предусматривают избыточные ограничения и (или) приводят к необоснованным издержкам (расходам) хозяйствующих субъектов
Иное ____________________________________________________________

1. Сауалнаманы толтырған адамның мәртебесі:
Заңды тұлғаның (ұйымның) меншік иесі (тең құрылтайшысы, басшысы, өкілі)
Кәсіпкерлік бірлестіктің (қауымдастық, одақтың, палатаның және т. б.) басшысы (өкілі)
Мемлекеттік билік органының өкілі
Жеке кәсіпкер
Жеке тұлға
Басқа_____________________________________________________________
2. Қоғамдық консультацияларға қатысушы ұйымның (бұдан әрі – ұйым)3 толық атауы
3. Заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық нысаны:
Коммерциялық ұйымдар:
Акционерлік қоғам
Шаруашылық серіктестік немесе қоғам
Басқа _____________________________________________________________
Коммерциялық емес ұйымдар:
Қауымдастықтар, одақтар, палаталар
Қоғамдық ұйым
Қор, мекеме
Басқа _____________________________________________________________
4. Ұйым шаруашылық жүргізуші субъектілердің қай санатына жатады?
Шағын кәсіпорын
Шағын кәсіпкерлік субъектісі
Орта кәсіпкерлік субъектісі
Ірі бизнес
Кәсіпкерлік субъектісі болып табылмайды
5. Сіз қай мемлекеттің (ұйымның) азаматы (резиденті) екеніңізді көрсетіңіз:
Армения Республикасының
Беларусь Республикасының
Қазақстан Республикасының
Қырғыз Республикасының
Ресей Федерациясының
Басқа ______________________________________________________________
6. Сіз (ұйым) қызметті қандай қызмет саласында жүзеге асырасыз(ды)?
Одақтың кедендік аумағында көтерме және (немесе) бөлшек сауда
Үшінші елдермен сауданы жүзеге асыру жөніндегі сыртқы экономикалық қызмет
Өнеркәсіптік өндіріс
Ауыл шаруашылығы
Көлік қызметтері
Өзге секторлардағы қызметтер (көлік қызметтерінен басқа)
Басқа _____________________________________________________________
7. Сауалнаманы толтырған адамның байланыс деректері:
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
Телефон нөмірі
Электрондық пошта адресі
III. Қатысушының қоғамдық консультацияларды толтыруы үшін сұрақтар
8. Сіз (ұйым) ЕЭК-тің осы шешімін өз қызметіңіздің (-нің) шеңберінде қолданасыз (-ды) ба (ма)?
Иә
Жоқ
9. Сіз (ұйым) ЕЭК шешімінің ережелерін іс жүзінде қандай сапада қолданасыз (-ды)?
10. Сіздің ойыңызша, ЕЭК шешімінің ережелерін қолдану кәсіпкерлік қызметті жүргізу шарттарына қалай әсер ететінін көрсетіңіз?
ЕЭК шешімі бизнесті жүргізу жағдайларына оң әсер етеді және шаруашылық жүргізуші субъектілерге қойылатын артық талаптарды қоймайды
ЕЭК шешімі тұтастай алғанда кәсіпкерлік қызметті жүргізу шарттарына оң әсер етеді, бірақ оның жекелеген ережелерін қолдану, алынып тасталуы керек шаруашылық жүргізуші субъектілердің артық шектеулеріне және (немесе) негізсіз шығындарына (шығыстарына) алып келеді
ЕЭК шешімі кәсіпкерлік қызметті жүргізу жағдайларына әсер етпейді
ЕЭК шешімі тұтастай алғанда кәсіпкерлік қызметті жүргізу жағдайларына теріс әсер етеді, оның ережелері артық шектеулерге және (немесе) шаруашылық жүргізуші субъектілердің негізсіз шығындарына (шығыстарына) алып келеді
Басқа ____________________________________________________________

11. К каким избыточным (необоснованным) издержкам (расходам) хозяйствующих субъектов, на Ваш взгляд, приводит применение положений решений ЕЭК?
Финансовые расходы
Временные затраты на прохождение административных процедур
Трудозатраты
Избыточных ограничений, необоснованных издержек (расходов) нет
Иное ____________________________________________________________
12. Применение каких положений решения ЕЭК, по Вашему мнению, приводит
к возникновению избыточных ограничений и необоснованных издержек (расходов) хозяйствующих субъектов?
Решение ЕЭК в целом
Отдельные положения решения ЕЭК
Избыточных ограничений, необоснованных издержек (расходов) нет
Иное____________________________________________________________
13. Приведите оценку финансовых издержек (расходов) (в случае их наличия), связанных с необходимостью исполнения решения ЕЭК, в среднем за год, а в случае наличия избыточных (необоснованных) издержек (расходов) также приведите их размер в среднем за год
14. Как Вы считаете, с учетом практики применения положений решения ЕЭК обеспечивается ли достижение целей регулирования, заявленных при его разработке?
Да
Нет
Обоснуйте свою позицию _______________________________________________
15. Иные вопросы, включенные в анкету ответственным департаментом:
IV. Замечания и предложения участников публичных консультаций
16. Представьте предложения по каждому положению решения ЕЭК, отнесенному Вами к негативно влияющим на условия ведения предпринимательской деятельности. Приведите обоснование по каждому такому положению, по возможности оценив его влияние количественно (в денежных средствах или трудозатратах (человеко-часах), которые будут необходимы для выполнения требований, и т. п.).
Оцените по возможности, какие издержки несут хозяйствующие субъекты в связи с применением положений решения ЕЭК (укрупненно, в денежном эквиваленте – виды издержек и количество таких операций в год). Какие из указанных издержек Вы считаете необоснованными (в том числе избыточными или дублирующими)?
17. В отношении положений, указанных Вами в пункте 16 анкеты, выберите один (или несколько) из следующих вариантов:
неоднозначные регулятивные требования и (или) процедуры, создающие
правовую неопределенность при их практическом применении
регулятивные требования и (или) процедуры, не соответствующие
положениям Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая
2014 года, международных договоров в рамках Союза, международных договоров Союза с третьей стороной, актов Высшего Евразийского экономического совета и (или) Евразийского межправительственного совета, а также не соответствующие предусмотренным ими целям регулирования
в определенной сфере или не обеспечивающие достижение целей регулирования в определенной сфере, в том числе имеющие формальный характер, либо создающие коллизии между положениями актов органов Союза
фактически не применяемые (невостребованные) регулятивные требования
и (или) процедуры
дублирующие регулятивные требования и (или) процедуры
регулятивные требования и (или) процедуры, не реализуемые в связи
с недостаточностью ресурсов, необходимых для их исполнения
регулятивные требования и (или) процедуры, в отношении которых
существует возможность выбора более эффективного варианта регулирования по сравнению с действующим регулированием
иные положения, которые оказывают или могут оказать отрицательное
влияние на условия ведения предпринимательской деятельности

11. Сіздің ойыңызша, ЕЭК шешімдерінің ережелерін қолдану шаруашылық жүргізуші субъектілердің қандай артық (негізсіз) шығындарына (шығыстарына) әкеледі?
Қаржылық шығындар
Әкімшілік рәсімдерден өтуге арналған уақытша шығындар
Еңбек шығындары
Артық шектеулер, негізсіз шығындар (шығыстар) жоқ
Басқа ____________________________________________________________
12. Сіздің ойыңызша, ЕЭК шешімінің қандай ережелерін қолдану шаруашылық жүргізуші субъектілердің артық шектеулері мен негізсіз шығындарының (шығыстарының) пайда болуына әкеледі?
Жалпы ЕЭК шешімі
ЕЭК шешімінің жекелеген ережелері
Артық шектеулер, негізсіз шығындар (шығыстар) жоқ
Басқа____________________________________________________________
13. ЕЭК шешімін орындау қажеттілігіне байланысты қаржылық шығындарды (шығыстарды) (олар болған жағдайда) бір жылдағы орташа есеппен, ал артық (негізсіз) шығыстар (шығыстар) болған жағдайда олардың мөлшерін бір жылдағы орташа есеппен көрсетіңіз
14. Сіздің ойыңызша, ЕЭК шешімінің ережелерін қолдану тәжірибесін ескере отырып, оны әзірлеу кезінде мәлімделген реттеу мақсаттарына қол жеткізу қамтамасыз етіле ме?
Иә
Жоқ
Өз ұстанымыңызға негіздеме беріңіз _______________________________________
15. Жауапты департамент сауалнамаға енгізген өзге де мәселелер:
IV. Қоғамдық консультацияларға қатысушылардың ескертулері мен ұсыныстары
16. Сіз кәсіпкерлік қызметті жүргізу шарттарына теріс әсер ететіндерге жатқызған ЕЭК шешімінің әрбір ережесі бойынша ұсыныстар беріңіз. Мүмкіндігінше оның әсерін сандық бағалай отырып, әрбір осындай ереже бойынша негіздеме беріңіз (талаптарды орындау үшін қажет болатын ақша қаражаттарында немесе еңбек шығындарында (адам-сағат) және т. б.).
ЕЭК шешімінің ережелерін қолдануға байланысты шаруашылық жүргізуші субъектілердің қандай шығындарға ұшырайтынын мүмкіндігінше бағалаңыз (ірі, ақшалай баламада-шығындар түрлері және жылына осындай операциялардың саны). Көрсетілген шығындардың қайсысын негізсіз деп санайсыз (оның ішінде артық немесе қайталанатын)?
17. Сіз сауалнаманың 16 - тармағында көрсеткен ережелерге қатысты келесі опциялардың біреуін (немесе бірнешеуін) таңдаңыз:
Оларды практикалық қолдану кезінде құқықтық белгісіздік тудыратын күрделі реттеуші талаптар және (немесе) рәсімдер
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың, Одақ шеңберіндегі халықаралық шарттардың, үшінші тараппен одақтың халықаралық шарттарының, Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің және (немесе) Еуразиялық үкіметаралық кеңестің актілерінің ережелеріне сәйкес келмейтін, сондай-ақ олар көздеген белгілі бір саладағы реттеу мақсаттарына сәйкес келмейтін немесе белгілі бір саладағы реттеу мақсаттарына қол жеткізуді қамтамасыз етпейтін, оның ішінде формалды сипаты бар немесе Одақ органдары актілерінің ережелері арасында қайшылықтар туғызатын реттеушілік талаптар және (немесе) рәсімдер.
іс жүзінде қолданылмайтын (талап етілмеген) реттеуші талаптар және (немесе) рәсімдер
қайталанатын реттеуші талаптар және (немесе) рәсімдер
оларды орындау үшін қажетті ресурстардың жеткіліксіздігіне байланысты іске асырылмайтын реттеушілік талаптар және (немесе) рәсімдер
қолданыстағы реттеумен салыстырғанда реттеудің неғұрлым тиімді нұсқасын таңдау мүмкіндігі бар реттеушілік талаптар және (немесе) рәсімдер
кәсіпкерлік қызметті жүргізу жағдайларына теріс әсер ететін немесе әсер етуі мүмкін өзге де ережелер