О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 мая 2024 года № 53
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 13 мая 2024 г. № 53
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229
1. Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденные указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2019 г. № 229
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 13 мая 2024 г. № 53)
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах"
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года (далее – Договор);
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 30 ноября 2016 г. № 157 "Об утверждении Единых карантинных фитосанитарных требований, предъявляемых к подкарантинной продукции и подкарантинным объектам на таможенной границе и на таможенной территории Евразийского экономического союза";

Еуразиялық экономикалық комиссиясы Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 13 мамырдағы № 53 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың 30-тармағына сәйкес (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа №3 қосымша) Еуразиялық экономикалық комиссиясының Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссиясы Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 "Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды реттейтін технологиялық құжаттар туралы, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
Алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2024 жылғы 13 мамырдағы
№ 53 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Көрсетілген шешіммен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 229 шешімімен
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2024 жылғы 13 мамырдағы
№ 53 шешімі – жаңа
редакцияда)
БЕКІТІЛГЕН"
Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарт (бұдан әрі – Шарт);
Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 157 "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасындағы және кедендік аумағындағы карантинге жатқызылған өнімдер мен карантинге жатқызылған объектілерге қойылатын бірыңғай карантиндік фитосанитариялық талаптарды бекіту туралы" шешімі;

Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 30 ноября 2016 г. № 159 "Об утверждении Единых правил и норм обеспечения карантина растений на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 318 "Об обеспечении карантина растений в Евразийском экономическом союзе";
Решение Комиссии Таможенного союза от 17 августа 2010 г. № 340 "О вопросах обеспечения карантина растений на таможенной территории Таможенного союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2019 г. № 38 "Об утверждении Правил реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения карантинных фитосанитарных мер";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 марта 2023 г. № 43 "Об утверждении Порядка прослеживаемости партий подкарантинной продукции (подкарантинных грузов, подкарантинных материалов, подкарантинных товаров), ввозимой на таможенную территорию Евразийского экономического союза и перемещаемой по таможенной территории Евразийского экономического союза" (далее – Порядок прослеживаемости).
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.

Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өсімдіктер карантинін қамтамасыз етудің бірыңғай қағидалары мен нормаларын бекіту туралы Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 159 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одақта өсімдіктер карантинін қамтамасыз ету туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 318 шешімі;
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 17 тамыздағы № 340 "Кеден одағының кедендік аумағында өсімдіктер карантинін қамтамасыз ету мәселелері туралы" шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс – қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 19 наурыздағы № 38 Карантиндік фитосанитариялық шараларды қолдануды ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы жалпы процестерді іске асыру қағидаларын бекіту туралы" шешімі;
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша өткізілетін карантинге жатқызылған өнімдер (карантинге жатқызылған жүктер, карантинге жатқызылған материалдар, карантинге жатқызылған тауарлар) партияларын қадағалау тәртібін бекіту туралы "Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 28 наурыздағы № 43 шешімі" (бұдан әрі – қадағалану Тәртібі).
II. Қолдану саласы
2. Осы Ереже "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс – қимылдың тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында (бұдан әрі – жалпы процесс), осы жалпы процесс шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда әзірленді.

3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Понятия в настоящих Правилах используются в значениях, определенных Договором, Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 318, Международной конвенцией по карантину и защите растений от 6 декабря 1951 года, международными стандартами по фитосанитарным мерам и иными актами, входящими в право Союза.
Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.SS.11, версия 1.1.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является создание условий для обеспечения карантинной фитосанитарной безопасности таможенной территории Союза и снижения риска ввоза, транзита и обращения подкарантинной продукции, не соответствующей карантинным фитосанитарным требованиям, за счет обеспечения прослеживаемости подкарантинной продукции при перемещении ее по таможенной территории Союза.
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить оперативный информационный обмен сведениями между уполномоченными органами по карантину растений государств – членов Союза (далее соответственно – государство-член, уполномоченный орган) о партиях подкарантинной продукции (далее – сведения о партиях подкарантинной продукции):
i) перемещаемых между территориями государств-членов, о прибытии партий такой продукции в место назначения, включая информацию о выданных (в том числе на замену) и изъятых (погашенных) фитосанитарных сертификатах (далее соответственно – сведения о выданных фитосанитарных сертификатах, сведения об изъятых или погашенных фитосанитарных сертификатах), а также информацию в соответствии с Порядком прослеживаемости (при наличии), в том числе сведения об идентификационных номерах партий подкарантинной продукции, подлежащих прослеживаемости;
ii) ввозимых на таможенную территорию Союза из третьих стран, о прибытии партий такой продукции в место доставки, в случае если место прибытия таких партий находится на территории одного государства-члена, а место завершения таможенного оформления – на территории другого государства-члена, включая информацию об актах карантинного фитосанитарного контроля (надзора), а также информацию о фитосанитарных сертификатах, выданных в электронном виде, и информацию в соответствии с Порядком прослеживаемости (при наличии), в том числе сведений об идентификационных номерах партий подкарантинной продукции, подлежащих прослеживаемости;
б) обеспечить получение уполномоченными органами по запросу сведений о партиях подкарантинной продукции, в том числе:
i) сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата при перемещении партии подкарантинной продукции между территориями государств-членов (далее – сведения о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата);
ii) сведений о выданных (в том числе на замену) фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, вывозимые с таможенной территории Союза в третьи страны через территорию других государств-членов (далее – сведения о фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, вывозимые в третьи страны);
iii) сведений о фитосанитарных сертификатах, выданных (в том числе на замену) уполномоченными органами на партии подкарантинной продукции, перемещаемые между территориями государства-членов через территории других государств-членов;
iv) сведений о фитосанитарных сертификатах, выданных (в том числе на замену) уполномоченными органами третьих стран в электронном виде на партии подкарантинной продукции, ввозимые на таможенную территорию Союза из третьих стран через территории других государств-членов;
в) обеспечить оперативный информационный обмен сведениями между уполномоченными органами о нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора) (далее соответственно – нарушения, сведения о нарушениях);
г) обеспечить предоставление уполномоченными органами в Евразийскую экономическую комиссию (далее – Комиссия) по запросу обобщенных сведений о выданных фитосанитарных сертификатах на партии подкарантинной продукции, перемещаемые между территориями государств-членов, а также о нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора) (далее – обобщенные сведения о фитосанитарных сертификатах и нарушениях);
д) разработать, гармонизировать и актуализировать перечни, классификаторы и справочники, применяемые в настоящий момент уполномоченными органами и необходимые для обмена информацией о партиях подкарантинной продукции, а также разработать их электронные формы.

3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардағы ұғымдар шартта, Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 318 шешімінде, өсімдіктерді карантин және қорғау жөніндегі 1951 жылғы 6 желтоқсандағы халықаралық конвенцияда, фитосанитариялық шаралар жөніндегі халықаралық стандарттарда және одақ құқығына кіретін өзге де актілерде айқындалған мәндерде пайдаланылады.
"Ортақ процестің процедуралар тобы", "ортақ процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "ортақ процестің әрекеті", "жалпы процестің процедурасы" және "жалпы процестің қатысушысы" ұғымдары қолданылады. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарда пайдаланылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету".
6. Жалпы процестің кодтық белгіленуі: P. SS.11, 1.1.0 нұсқасы.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаты Одақтың кедендік аумағының карантиндік фитосанитариялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету және карантиндік фитосанитариялық талаптарға сәйкес келмейтін карантинге жатқызылған өнімді одақтың кедендік аумағы бойынша өткізу кезінде оның қадағалануын қамтамасыз ету есебінен әкелу, транзит және айналыс тәуекелін төмендету үшін жағдайлар жасау болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсатына жету үшін келесі міндеттерді шешу қажет:
а) Одаққа мүше мемлекеттердің өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органдары (бұдан әрі – тиісінше – мүше мемлекет, уәкілетті орган) арасында карантинге жатқызылған өнімнің партиялары туралы (бұдан әрі-карантинге жатқызылған өнімнің партиялары туралы мәліметтер) жедел ақпарат алмасуды қамтамасыз ету:
i) Мүше мемлекеттердің аумақтары, мұндай өнімдердің партиялары, соның ішінде берілген (ауыстыру үшін), оның ішінде берілген (оның күшін жою) (бұдан әрі – тиісінше, шығарылған фитосанитариялық сертификаттар) қайтарып алынған немесе күші жойылған фитосанитариялық сертификаттар) сертификаттар), сондай-ақ қадағалануға жататын карантинге жатқызылған өнім партияларының сәйкестендіру нөмірлері туралы ақпаратты қоса алғанда, Бақылау тәртібіне сәйкес ақпаратты (бар болса);
ii) Одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден әкелінетін мұндай өнім партияларының жеткізу орнына келуі туралы, егер мұндай партиялардың келу орны бір мүше мемлекеттің аумағында болса, ал кедендік ресімдеудің аяқталу орны – карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) актілері туралы ақпаратты, сондай-ақ электрондық түрде берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпаратты және қадағалану тәртібіне сәйкес ақпаратты (бар болса), оның ішінде қадағалануға жататын карантинге жатқызылған өнім партияларының сәйкестендіру нөмірлері туралы мәліметтерді қоса алғанда, басқа мүше мемлекеттің аумағында;
б) уәкілетті органдардың сұрау салу бойынша карантинге жатқызылған өнімнің партиялары туралы мәліметтерді алуын қамтамасыз ету, оның ішінде:
i) мүше мемлекеттердің аумақтары арасында карантинге жатқызылған өнім партиясын өткізу кезінде фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтер (бұдан әрі фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтер);
ii) одақтың кедендік аумағынан басқа мүше мемлекеттердің аумағы арқылы Үшінші елдерге әкетілетін карантинге жатқызылған өнім партияларында ресімделген берілген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер (бұдан әрі – карантинге жатқызылған өнім партияларында ресімделген, үшінші елдерге әкетілетін фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер);
iii) мүше мемлекеттің аумақтары арасында басқа мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы өткізілетін карантинге жатқызылған өнім партияларына уәкілетті органдар берген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер;
iv) Одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден басқа мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы әкелінетін карантинге жатқызылған өнім партияларына электрондық түрде үшінші елдердің уәкілетті органдары берген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер;
в) карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы уәкілетті органдар арасында жедел ақпарат алмасуды қамтамасыз ету (бұдан әрі тиісінше – бұзушылықтар, бұзушылықтар туралы мәліметтер);
г) уәкілетті органдардың сұрау салу бойынша Еуразиялық экономикалық комиссияға (бұдан әрі – Комиссия) мүше мемлекеттердің аумақтары арасында өткізілетін карантинге жатқызылған өнім партияларына берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы, сондай-ақ карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы (бұдан әрі фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер) жалпыланған мәліметтерді ұсынуын қамтамасыз ету;
д) қазіргі уақытта уәкілетті органдар қолданатын және карантинге жатқызылған өнімнің партиялары туралы ақпарат алмасу үшін қажетті тізбелерді, жіктеуіштер мен анықтамалықтарды әзірлеу, үйлестіру және өзектендіру, сондай-ақ олардың электрондық нысандарын әзірлеу.

2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
орган Союза, который осуществляет:
запрос и получение обобщенных сведений
о фитосанитарных сертификатах и нарушениях от уполномоченных органов
P.SS.11.ACT.001
уведомляющий уполномоченный орган
уполномоченный орган государства – члена, который осуществляет:
представление в уведомляемый уполномоченный орган сведений о партиях подкарантинной продукции, перемещаемых между территориями государств – членов, включая информацию о выданных (в том числе на замену) фитосанитарных сертификатах, а также информацию согласно Порядку прослеживаемости, в том числе сведения об идентификационных номерах партий подкарантинной продукции, подлежащих прослеживаемости;
представление в уведомляемый уполномоченный орган сведений о партиях подкарантинной продукции, ввозимых на таможенную территорию Союза из третьих стран, включая информацию об актах карантинного фитосанитарного контроля (надзора), а также информацию о фитосанитарных сертификатах в электронном виде и согласно Порядку прослеживаемости (при наличии), в том числе сведения об идентификационных номерах партий подкарантинной продукции, подлежащих прослеживаемости;
получение сведений об изъятых или погашенных фитосанитарных сертификатах от уведомляемого уполномоченного органа;
получение сведений о нарушениях от уведомляемого уполномоченного органа;
предоставление по запросу в уведомляемый уполномоченный орган сведений о партиях подкарантинной продукции, в том числе:
- сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата при перемещении партии подкарантинной продукции между территориями государств-членов;
- сведений о выданных (в том числе на замену) фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, вывозимые с таможенной территории Союза в третьи страны через территорию других государств-членов;
- сведений о фитосанитарных сертификатах, выданных (в том числе на замену) уполномоченными органами государств-членов на партии подкарантинной продукции, перемещаемые между территориями государств-членов через территории других государств-членов;
- сведений о фитосанитарных сертификатах, выданных (в том числе на замену) уполномоченными органами третьих стран в электронном виде на партии подкарантинной продукции, ввозимые на таможенную территорию Союза из третьих стран через территории других государств-членов

2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізімі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгілеу
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
жүзеге асыратын Одақ органы:
уәкілетті органдардан фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрау және алу
P.SS.11.ACT.001
хабарлаушы уәкілетті орган
мүше мемлекеттің уәкілетті органы:
представление в уведомляемый уәкілетті орган мүше мемлекеттердің аумақтары арасында өткізілетін карантинге жатқызылған өнім партиялары туралы мәліметтерді, берілген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпаратты, сондай – ақ қадағалану тәртібіне сәйкес ақпаратты, оның ішінде қадағалануға жататын карантинге жатқызылған өнім партияларының сәйкестендіру нөмірлері туралы мәліметтерді қоса алғанда;
карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) актілері туралы ақпаратты, сондай-ақ фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпаратты электрондық түрде және қадағалану тәртібіне сәйкес (Бар болса), оның ішінде карантинге жатқызылған өнім партияларының сәйкестендіру нөмірлері туралы мәліметтерді қоса алғанда, одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден әкелінетін карантинге жатқызылған өнім партиялары туралы мәліметтерді хабарланатын уәкілетті органға ұсыну, қадағалауға жататын;
хабарламалы уәкілетті органнан алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер алу; хабарламалы уәкілетті органнан бұзушылықтар туралы мәліметтер алу; хабарланатын уәкілетті органға сұрау салу бойынша карантинге жатқызылған өнімнің партиялары туралы мәліметтерді ұсыну, оның ішінде:
- мүше мемлекеттердің аумақтары арасында карантинге жатқызылған өнім партиясын өткізу кезінде фитосанитариялық сертификат беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтер;
- Одақтың кедендік аумағынан басқа мүше мемлекеттердің аумағы арқылы үшінші елдерге әкетілетін карантинге жатқызылған өнім партияларында ресімделген берілген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер;
- мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мүше мемлекеттердің аумақтары арасында басқа мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы өткізілетін карантинге жатқызылған өнім партияларына берген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер;
- Одақтың кедендік аумағына басқа мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы үшінші елдерден әкелінетін карантинге жатқызылған өнім партияларына электрондық түрде үшінші елдердің уәкілетті органдары берген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер:

P.SS.11.ACT.002
уведомляемый уполномоченный орган
уполномоченный орган государства – члена, который осуществляет:
получение от уведомляющего уполномоченного органа сведений о партиях подкарантинной продукции, перемещаемых между территориями государств – членов, включая информацию о выданных (в том числе на замену) фитосанитарных сертификатах, а также информацию согласно Порядку прослеживаемости, в том числе сведения об идентификационных номерах партий подкарантинной продукции, подлежащих прослеживаемости;
получение сведений от уведомляющего уполномоченного органа о партиях подкарантинной продукции ввозимых на таможенную территорию Союза из третьих стран, включая информацию об актах карантинного фитосанитарного контроля (надзора), а также информацию о фитосанитарных сертификатах в электронном виде и согласно Порядку прослеживаемости (при наличии), в том числе сведений об идентификационных номерах партий подкарантинной продукции, подлежащих прослеживаемости;
представление сведений об изъятых или погашенных фитосанитарных сертификатах в уведомляющий уполномоченный орган;
представление сведений о нарушениях в уведомляющий уполномоченный орган;
запрос и получение от уведомляющего уполномоченного органа сведений о партиях подкарантинной продукции, в том числе:
- сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата при перемещении партии подкарантинной продукции между территориями государств-членов;
- сведений о выданных (в том числе на замену) фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, вывозимые с таможенной территории Союза в третьи страны через территорию других государств-членов;
- сведений о фитосанитарных сертификатах, выданных (в том числе на замену) уполномоченными органами государств-членов на партии подкарантинной продукции, перемещаемые между территориями государств-членов через территории других государств-членов;
- сведений о фитосанитарных сертификатах, выданных (в том числе на замену) уполномоченными органами третьих стран в электронном виде на партии подкарантинной продукции, ввозимые на таможенную территорию Союза из третьих стран через территории других государств-членов
P.SS.11.ACT.003
уполномоченный орган
уполномоченный орган, который осуществляет:
предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях в Комиссию по запросу
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры обмена сведениями о перемещении партий подкарантинной продукции;
б) процедуры обмена обобщенными сведениями о фитосанитарных сертификатах и нарушениях.

P.SS.11.ACT.002
хабарлаушы уәкілетті орган
хабарлаушы уәкілетті органнан мүше мемлекеттердің аумақтары арасында өткізілетін карантинге жатқызылған өнім партиялары туралы мәліметтерді, берілген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпаратты, сондай-ақ қадағалану Тәртібіне сәйкес ақпаратты, оның ішінде қадағалануға жататын карантинге жатқызылған өнім партияларының сәйкестендіру нөмірлері туралы мәліметтерді алу;
карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) актілері туралы ақпаратты, сондай-ақ фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпаратты электрондық түрде және қадағалану Тәртібіне сәйкес (бар болса), оның ішінде карантинге жатқызылған өнім партияларының сәйкестендіру нөмірлері туралы мәліметтерді қоса алғанда, қадағалауға жататын Одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден әкелінетін карантинге жатқызылған өнім партиялары туралы мәліметтерді хабарлаушы уәкілетті органнан алу;
алып қойылған немесе өтелген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтерді хабарламалы уәкілетті органға ұсыну; бұзушылықтар туралы мәліметтерді хабарламалы уәкілетті органға ұсыну;
карантинге жатқызылған өнімнің партиялары туралы мәліметтерді сұрау салу және хабарлаушы уәкілетті органнан алу, оның ішінде:
- мүше мемлекеттердің аумақтары арасында карантинге жатқызылған өнім партиясын өткізу кезінде фитосанитариялық сертификат беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтер;
- одақтың кедендік аумағынан басқа мүше мемлекеттердің аумағы арқылы Үшінші елдерге әкетілетін карантинге жатқызылған өнім партияларында ресімделген берілген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер;
- мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мүше мемлекеттердің аумақтары арасында басқа мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы өткізілетін карантинге жатқызылған өнім партияларына берген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер;
- одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден басқа мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы әкелінетін карантинге жатқызылған өнім партияларына электрондық түрде үшінші елдердің уәкілетті органдары берген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер
P.SS.11.ACT.003
уәкілетті орган
уәкілетті орган: сұрау салу бойынша Комиссияға фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсынуды жүзеге асырады
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс – бұл мақсатына қарай топтастырылған процедуралар жиынтығы:
а) карантинге жатқызылған өнім партияларының орнын ауыстыру туралы мәліметтермен алмасу рәсімдері;
б) фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтермен алмасу рәсімдері.

11. Обмен сведениями между уполномоченными органами производится по фактам перемещения партий подкарантинной продукции, изъятия или погашения фитосанитарного сертификата,
а также по фактам выявления нарушений. Уполномоченные органы по запросу обеспечивают предоставление в уполномоченные органы других государств-членов сведений о партиях подкарантинной продукции, в том числе о фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, перемещаемые между территориями государств – членов, вывозимые в третьи страны и ввозимые из третьих стран. Уполномоченные органы также обеспечивают предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях в Комиссию по запросу.
При выполнении процедуры представления сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме уведомляющий уполномоченный орган формирует и направляет уведомляемому уполномоченному органу (органу места назначения и органу места доставки соответственно) сведения о партии подкарантинной продукции:
а) перемещаемой между территориями государств - членов, включая информацию о выданных (в том числе на замену) фитосанитарных сертификатах, а также информацию согласно Порядку прослеживаемости, в том числе сведения об идентификационных номерах партий подкарантинной продукции, подлежащих прослеживаемости;
б) ввозимой на таможенную территорию Союза из третьих стран, в случае если место прибытия такой партии находится на территории одного государства-члена, а место завершения таможенного оформления – на территории другого государства-члена, включая информацию об актах карантинного фитосанитарного контроля (надзора), а также информацию о фитосанитарных сертификатах в электронном виде и согласно Порядку прослеживаемости (при наличии), в том числе сведений об идентификационных номерах партий подкарантинной продукции, подлежащих прослеживаемости.
При выполнении процедуры представления сведений о нарушении уведомляемый уполномоченный орган формирует и направляет уведомляющему уполномоченному органу сведения о нарушении, таком как:
а) фитосанитарный сертификат, предъявленный при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора) признан поддельным или недействительным;
б) фитосанитарный сертификат не подтверждает соответствие партии подкарантинной продукции предъявляемым карантинным фитосанитарным требованиям;
в) имело место неуведомление или непредъявление подкарантинной продукции для осуществления карантинного фитосанитарного контроля (надзора) должностному лицу уведомляемого уполномоченного органа по фитосанитарному сертификату, выданному на партию подкарантинной продукции;
г) идентификационный номер партии подкарантинной продукции или средство идентификации (при наличии) не соответствует информации, сформированной в отношении этой партии подкарантинной продукции.
При выполнении процедуры представления сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате уведомляемый уполномоченный орган формирует и направляет уведомляющему уполномоченному органу сведения об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате. Фитосанитарный сертификат подлежит изъятию или погашению при осуществлении карантинного фитосанитарного контроля (надзора) по месту доставки партии подкарантинной продукции.
При выполнении процедуры предоставления сведений о партии подкарантинной продукции по запросу уведомляемый уполномоченный орган формирует и направляет запрос на получение сведений о партии подкарантинной продукции в уведомляющий уполномоченный орган. Уведомляющий уполномоченный орган предоставляет сведения о партии подкарантинной продукции или направляет уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уведомляемый уполномоченный орган. Процедура выполняется при необходимости с целью получения сведений о партии подкарантинной продукции по запросу, в том числе:
а) сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата при перемещении партии подкарантинной продукции между территориями государств-членов (в том числе в случае предъявления бумажного варианта фитосанитарного сертификата и отсутствия соответствующего ему электронного фитосанитарного сертификата в информационной системе уполномоченного органа государства места назначения, при условии, что местом выдачи фитосанитарного сертификата является государство-член);
б) сведений о выданных (в том числе на замену) фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, вывозимые с таможенной территории Союза в третьи страны через территорию других государств-членов;
в) сведений о фитосанитарных сертификатах, выданных (в том числе на замену) уполномоченными органами государств-членов на партии подкарантинной продукции, перемещаемые между территориями государств-членов через территории других государств-членов;
г) сведений о фитосанитарных сертификатах, выданных (в том числе на замену) уполномоченными органами третьих стран в электронном виде на партии подкарантинной продукции, ввозимые на таможенную территорию Союза из третьих стран через территории других государств-членов.
Процедура предоставления обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу выполняется при необходимости получения Комиссией обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях в целях мониторинга и анализа результатов реализации (исполнения) общего процесса. При выполнении процедуры Комиссия формирует и направляет запрос на получение обобщҰнных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях в уполномоченные органы. Уполномоченные органы предоставляют обобщенные сведения о фитосанитарных сертификатах и нарушениях или направляют уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в Комиссию.
При выполнении процедуры представления сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме уведомляющий уполномоченный орган формирует и направляет уведомляемому уполномоченному органу (например, органу транзитного государства-члена) ограниченные сведения о партии подкарантинной продукции.
Обмен сведениями между уполномоченными органами и Комиссией осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией).
Обмен сведениями между уполномоченными органами осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами).
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

11. Уәкілетті органдар арасында мәліметтер алмасу карантинге жатқызылған өнім партияларын ауыстыру, фитосанитариялық сертификатты алу немесе өтеу фактілері, сондай-ақ бұзушылықтарды анықтау фактілері бойынша жүргізіледі. Уәкілетті органдар сұрау салу бойынша басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына карантинге жатқызылған өнімнің партиялары туралы, оның ішінде карантинге жатқызылған өнімнің партияларында ресімделген, мүше мемлекеттердің аумақтары арасында өткізілетін, үшінші елдерге әкетілетін және үшінші елдерден әкелінетін фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етеді. Уәкілетті органдар сондай-ақ сұрау салу бойынша комиссияға фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етеді.
Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде ұсыну рәсімін орындау кезінде хабардар ететін уәкілетті орган карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабардар етілетін уәкілетті органға (баратын жер органына және тиісінше жеткізілетін жер органына) жібереді:
а) берілген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпаратты, сондай-ақ қадағалану тәртібіне сәйкес ақпаратты, оның ішінде қадағалауға жататын карантинге жатқызылған өнім партияларының сәйкестендіру нөмірлері туралы мәліметтерді қоса алғанда, мүше мемлекеттердің аумақтары арасында өткізілетін;
б) егер мұндай партияның келу орны бір мүше мемлекеттің аумағында, ал кедендік ресімдеуді аяқтау орны карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) актілері туралы ақпаратты, сондай-ақ фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпаратты қоса алғанда, басқа мүше мемлекеттің аумағында болған жағдайда, одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден әкелінетін болады бақылануға жататын карантинге жатқызылған өнім партияларының сәйкестендіру нөмірлері туралы мәліметтерді қоса алғанда, қадағалануға жатады.
Бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну рәсімін орындау кезінде хабаршысы уәкілетті орган бұзушылық туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабардар ететін уәкілетті органға жібереді, мысалы:
а) карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде ұсынылған фитосанитариялық сертификат жалған немесе жарамсыз деп танылды;
б) фитосанитариялық сертификат карантинге жатқызылған өнім партиясының карантиндік фитосанитариялық талаптарға сәйкестігін растамайды;
в) карантинге жатқызылған өнім партиясына берілген фитосанитариялық сертификат жөніндегі хабарланатын уәкілетті органның лауазымды адамына карантиндік фитосанитариялық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыру үшін карантинге жатқызылған өнімді хабарламау немесе ұсынбау орын алды;
г) карантинге жатқызылған өнім партиясының сәйкестендіру нөмірі немесе сәйкестендіру құралы (бар болса) карантинге жатқызылған өнімнің осы партиясына қатысты қалыптастырылған ақпаратқа сәйкес келмейді.
Хабаршысы уәкілетті алып қойылған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну рәсімін орындау кезінде орган алып қойылған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабардар ететін уәкілетті органға жібереді.Фитосанитариялық сертификат карантинге жатқызылған өнім партиясын жеткізу орны бойынша карантиндік фитосанитариялық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыру кезінде алып қоюға немесе өтеуге жатады.
Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді беру рәсімін орындау кезінде хабаршысы уәкілетті сұрау салуы бойынша орган карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді алуға сұрау салуды қалыптастырады және хабардар ететін уәкілетті органға жібереді.
Бекітуші уәкілетті орган карантинге жатқызылған өнімнің партиясы туралы ақпарат береді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын босату туралы ақпаратты хабарламалы уәкілетті органға жібереді. Процедура выполняется при необходимости с целью получения сведений о партии подкарантинной продукции по запросу, в том числе:
а) мүше мемлекеттердің аумақтары арасында карантинге жатқызылған өнім партиясын өткізу кезінде фитосанитариялық сертификатты беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтер (оның ішінде фитосанитариялық сертификаттың қағаз нұсқасы ұсынылған және тағайындалған мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде оған сәйкес келетін электрондық фитосанитариялық сертификат болмаған жағдайда, фитосанитариялық сертификатты беру орны мүше мемлекет болып табылған жағдайда);
б) одақтың кедендік аумағынан басқа мүше мемлекеттердің аумағы арқылы Үшінші елдерге әкетілетін карантинге жатқызылған өнім партияларында ресімделген берілген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер;
в) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мүше мемлекеттердің аумақтары арасында басқа мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы өткізілетін карантинге жатқызылған өнім партияларына берген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер;
г) Одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден басқа мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы әкелінетін карантинге жатқызылған өнім партияларына электрондық түрде үшінші елдердің уәкілетті органдары берген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер.
Фитосанитариялық сертификаттар және сұрау салу бойынша бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну рәсімін Комиссия жалпы процесті іске асыру (орындау) нәтижелерін мониторингілеу және талдау мақсатында фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді алу қажет болған кезде орындайды.
Рәсімді орындау кезінде комиссия фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді алуға сұрау салуды қалыптастырады және уәкілетті органдарға жібереді. Уәкілетті органдар фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсынады немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны комиссияға жібереді.
Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде ұсыну рәсімін орындау кезінде хабардар ететін уәкілетті орган карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы шектеулі мәліметтерді қалыптастырады және хабардар етілетін уәкілетті органға (мысалы, мүше транзиттік мемлекеттің органына) жібереді.
Уәкілетті органдар мен Комиссия арасында мәліметтер алмасу Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс – қимыл регламентіне сәйкес "мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде жүзеге асырылады – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімімен (бұдан әрі – уәкілетті органдар мен комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ мүшелерінің берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпаратпен қамтылуы тиіс.
Уәкілетті органдар арасында мәліметтер алмасу Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс – қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады (бұдан әрі – Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті).
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс (бұдан әрі электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасы).

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур обмена сведениями о перемещении партий подкарантинной продукции
15. Группа процедур представляет собой совокупность процедур обмена сведениями о перемещении партий подкарантинной продукции.
Совокупность представлена следующим списком:
а) процедура представления сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме (P.SS.11.PRC.001);
б) процедура представления сведений о нарушении (P.SS.11.PRC.002);
в) процедура представления сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате (P.SS.11.PRC.003);
г) процедура предоставления сведений о партии подкарантинной продукции по запросу (P.SS.11.PRC.011);
д) процедура представления сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме (P.SS.11.PRC.012).
16. Приведенное описание группы процедур обмена сведениями о перемещении партий подкарантинной продукции представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур обмена сведениями о перемещении партий подкарантинной продукции
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур обмена сведениями о перемещении партий подкарантинной продукции, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур обмена сведениями о перемещении партий подкарантинной продукции
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.11.PRC.001
представление сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме
в процессе выполнения процедуры уведомляющим уполномоченным органом формируются и направляются сведения о партии подкарантинной продукции в полном объеме в уведомляемый уполномоченный орган
P.SS.11.PRC.002
представление сведений о нарушении
в процессе выполнения процедуры уведомляемым уполномоченным органом формируются и направляются сведения о нарушении в уведомляющий уполномоченный орган
P.SS.11.PRC.003
представление сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате
в процессе выполнения процедуры уведомляемым уполномоченным органом формируются и направляются сведения об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате в уведомляющий уполномоченный орган

12. Жалпы процестің құрылымын сипаттау 1-суретте көрсетілген.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, өз мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процестің рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Процедуралардың әр тобы үшін жалпы процестің процедуралары мен оларды орындау тәртібі арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема келтірілген. Процедуралардың жалпы схемасы UML графикалық белгісін (бірыңғай модельдеу тілінің Unified Modeling Language) қолдана отырып жасалған және мәтіндік сипаттамамен жабдықталған.
4. Карантинге жатқызылған өнім партияларының орнын ауыстыру туралы мәліметтер алмасу рәсімдерінің тобы
15. Процедуралар тобы – бұл карантинге жатқызылған өнімдер партияларының қозғалысы туралы ақпарат алмасу процедураларының жиынтығы.
Жиынтық келесі тізіммен ұсынылған:
а) реттелетін өнімдердің партиясы туралы ақпаратты толық көлемде беру тәртібі (P.SS.11.PRC.001);
б) бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну процедурасы (P. SS.11.PRC.002);
в) алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну рәсімі (P. SS.11.PRC.003);
г) алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну рәсімі (P. SS.11.PRC.003);
д) карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде ұсыну рәсімі (P. SS.11.PRC.012).
16. Карантинге жатқызылған өнім партияларының қозғалысы туралы ақпарат алмасу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте көрсетілген.
2-сурет. Карантинге жатқызылған өнім партияларының қозғалысы туралы ақпарат алмасу рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. Карантинге жатқызылған өнім партияларының орнын ауыстыру туралы мәліметтермен алмасу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Карантинге жатқызылған өнім партияларының орнын ауыстыру туралы мәліметтермен алмасу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілеу
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.11.PRC.001
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде ұсыну
рәсімді орындау процесінде хабарлаушы уәкілетті орган карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде қалыптастырады және хабарлаушы уәкілетті органға жібереді
P.SS.11.PRC.002
бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну
рәсімді орындау процесінде уәкілетті орган хабардар ететін бұзушылық туралы мәліметтер қалыптастырылады және хабарламалы уәкілетті органға жіберіледі
P.SS.11.PRC.003
алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну
уәкілетті орган хабардар ететін рәсімді орындау процесінде алып қойылған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер қалыптастырылады және хабарлаушы уәкілетті органға жіберіледі

P.SS.11.PRC.011
предоставление сведений о партии подкарантинной продукции по запросу
в процессе выполнения процедуры уведомляемым уполномоченным органом осуществляется получение по запросу сведений о партии подкарантинной продукции
P.SS.11.PRC.012
представление сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме
в процессе выполнения процедуры уведомляющим уполномоченным органом формируются и направляются сведения о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме в уведомляемый уполномоченный орган
5. Группа процедур обмена обобщенными сведениями о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
18. Процедура "Предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу" (P.SS.11.PRC.006) выполняется при необходимости получения Комиссией обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях в целях мониторинга и анализа результатов реализации (исполнения) общего процесса.
19. Приведенное описание группы процедур обмена обобщенными сведениями о фитосанитарных сертификатах и нарушениях представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур обмена обобщенными сведениями
о
фитосанитарных сертификатах и нарушениях
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур обмена обобщенными сведениями о фитосанитарных сертификатах и нарушениях, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур обмена обобщенными сведениями о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.11.PRC.006
предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу
в процессе выполнения процедуры осуществляется предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях в Комиссию по запросу
V. Информационные объекты общего процесса
21. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.11.BEN.001
сведения о партии подкарантинной продукции
сведения о партии подкарантинной продукции, представляемые уведомляющим уполномоченным органом в уведомляемый уполномоченный орган (в том числе по запросу)
P.SS.11.BEN.002
сведения
о нарушении
сведения о нарушении, представляемые уведомляемым уполномоченным органом в уведомляющий уполномоченный орган
P.SS.11.BEN.003
обобщенные сведения
обобщенные сведения о фитосанитарных сертификатах и нарушениях, предоставляемые в Комиссию по запросу
VI. Ответственность участников общего процесса

P.SS.11.PRC.011
сұраныс бойынша реттелетін өнімдердің партиясы туралы ақпаратты беру
рәсiмдi орындау процесiнде уәкiлеттi орган реттелетін өнiмнiң партиясы туралы ақпаратты сұрау салу бойынша алады.
P.SS.11.PRC.012
представление сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме
Рәсімді орындау процесінде хабардар етуші уәкілетті орган шектелген көлемде реттелетін өнімнің партиясы туралы ақпаратты қалыптастырады және хабарлаушы уәкілетті органға жіберіледі.
5. Фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтермен алмасу рәсімдерінің тобы
18. "Фитосанитариялық сертификаттар және сұраныс бойынша бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P. SS.11.PRC.006) комиссия жалпы процесті іске асыру (орындау) нәтижелерін мониторингілеу және талдау мақсатында фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді алу қажет болған кезде орындайды.
19. Фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтермен алмасу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте келтірілген.
3-сурет. Фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтермен алмасу рәсімдері тобының жалпы сызбасы.
20. Фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтермен алмасу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте.
Фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтермен алмасу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілеу
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.11.PRC.006
предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу
рәсімді орындау барысында фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрау салу бойынша комиссияға ұсыну жүзеге асырылады
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
21. Жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте.
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгілеу
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.11.BEN.001
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер
хабарлаушы уәкілетті орган хабаршысы уәкілетті органға ұсынатын карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер (оның ішінде сұрау салу бойынша)
P.SS.11.BEN.002
бұзушылық туралы мәліметтер
хабарламалы уәкілетті орган хабарламалы уәкілетті органға ұсынатын бұзушылық туралы мәліметтер
P.SS.11.BEN.003
жалпыланған мәліметтер
сұрау салу бойынша Комиссияға ұсынылатын фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі

22. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии, осуществляется в соответствии с Договором, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
23. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран и соответствующие им коды
(утвержден Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.003
единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (ТН ВЭД ЕАЭС)
классификатор
содержит перечень кодов и наименований товаров, основанный на Гармонизированной системе описания и кодирования товаров Всемирной таможенной организации и единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Содружества Независимых Государств (утвержден Решением Коллегии Комиссии от 15 августа 2023 г. № 113)
P.CLS.015
классификатор видов транспорта
и транспортировки товаров
классификатор
содержит перечень видов транспортных средств и транспортировки товаров (утвержден Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.021
классификатор видов груза, упаковки
и упаковочных материалов
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов груза, упаковки и упаковочных материалов (утвержден Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.024
классификатор языков
классификатор
содержит перечень наименований языков и их коды в соответствии со стандартом ISO 639-1 (утвержден Решением Коллегии Комиссии от 10 сентября 2019 г. № 152)
P.CLS.054
классификатор организационно-правовых форм хозяйствования в рамках Евразийского экономического союза
классификатор
содержит перечень кодов и наименований организационно-правовых форм (утвержден Решением Коллегии Комиссии от 2 апреля 2019 г. № 54)
P.CLS.068
справочник методов идентификации хозяйствующих субъектов при их государственной регистрации в государствах – членах Евразийского экономического союза
справочник
содержит перечень идентификаторов и наименований методов идентификации хозяйствующих субъектов (утвержден Решением Коллегии Комиссии от 10 марта 2020 г. № 34)
P.CLS.099
классификатор единиц измерения и счета Евразийского экономического союза
классификатор

22. Комиссияның лауазымды адамдары мен қызметкерлерінің ақпараттық өзара іс-қимылына қатысатын мәліметтерді берудің уақтылығы мен толықтығын қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тарту Шартқа, Одақ құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге, ал уәкілетті органдардың лауазымды адамдары мен қызметкерлеріне-мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен жіктеуіштері
23. Жалпы процестің анықтамалықтары мен жіктеуіштерінің тізімі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте.
Жалпы процестің анықтамалықтары мен жіктеуіштерінің тізімі
Кодтық белгілеу
Атауы
Түрі
Сипаттама
1
2
3
4
P.CLS.001
әлем елдерінің жіктеуіші
жіктеуіш
елдер атауларының тізбесін және оларға сәйкес кодтарды қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген)
P.CLS.003
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы (ЕАЭО СЭҚ ТН)
жіктеуіш
Дүниежүзілік кеден ұйымының Тауарларды сипаттау мен кодтаудың үйлестірілген жүйесіне және Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына негізделген кодтар мен тауарлар атауларының тізбесін қамтиды (комиссия Алқасының 2023 жылғы 15 тамыздағы № 113 шешімімен бекітілген)
P.CLS.015
тауарларды тасымалдау және тасымалдау түрлерінің жіктеуіші
жіктеуіш
көлік құралдары мен тауарларды тасымалдау түрлерінің тізбесін қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген)
P.CLS.021
классификатор видов груза, упаковки и упаковочных материалов
жіктеуіш
жүк, буып-түю және буып-түю материалдары түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген)
P.CLS.024
тіл жіктеуіші
жіктеуіш
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдер атауларының тізбесін және олардың кодтарын қамтиды (Комиссия Алқасының 2019 жылғы 10 қыркүйектегі № 152 шешімімен бекітілген)
P.CLS.054
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі шаруашылық жүргізудің ұйымдық-құқықтық нысандарының жіктеуіші
жіктеуіш
ұйымдық-құқықтық нысандардың кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 54 шешімімен бекітілген)
P.CLS.068
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде мемлекеттік тіркеу кезінде шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығы
анықтамалық
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің сәйкестендіргіштері мен атауларының тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2020 жылғы 10 наурыздағы № 34 шешімімен бекітілген)
P.CLS.099
Еуразиялық экономикалық одақтың өлшем бірліктері мен шоттарының жіктеуіші
жіктеуіш

содержит перечень кодов, в том числе в соответствии с международными и региональными стандартами, наименований, условных обозначений единиц измерения и счета (утвержден Решением Коллегии Комиссии от 27 октября 2020 г. № 145)
P.SS.11.CLS.001
справочник территориальных подразделений уполномоченных органов по карантину растений государств – членов Евразийского экономического союза
справочник
содержит перечень наименований территориальных подразделений уполномоченных органов по карантину растений государств – членов Евразийского экономического союза и соответствующие им коды
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры обмена сведениями о перемещении партий подкарантинной продукции
Процедура "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме" (P.SS.11.PRC.001)
24. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме" (P.SS.11.PRC.001) представлена на рисунке 4.
Рис. 4. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме" (P.SS.11.PRC.001)
25. Процедура "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме" (P.SS.11.PRC.001) выполняется по факту:
а) выдачи (в том числе на замену) фитосанитарного сертификата для сопровождения партии подкарантинной продукции при перемещении между территориями государств-членов;
б) ввоза партии подкарантинной продукции на таможенную территорию Союза из третьих стран, в случае если место прибытия такой партии находится на территории одного государства-члена, а место завершения таможенного оформления – на территории другого государства-члена.
26. Первой выполняется операция "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме" (P.SS.11.OPR.001), по результатам выполнения которой уведомляющим уполномоченным органом формируются и направляются
в уведомляемый уполномоченный орган сведения о партии подкарантинной продукции.
27. При получении уведомляемым уполномоченным органом сведений о партии подкарантинной продукции выполняется операция "Прием и обработка сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме" (P.SS.11.OPR.002), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уведомляющий уполномоченный орган направляется уведомление об обработке сведений о партии подкарантинной продукции.
28. При получении уведомляющим уполномоченным органом уведомления об обработке сведений о партии подкарантинной продукции выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме" (P.SS.11.OPR.003), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.

кодтардың, оның ішінде халықаралық және өңірлік стандарттарға, өлшем бірліктерінің атауларына, шартты белгілеріне және шоттарға сәйкес тізбесін қамтиды (Комиссия Алқасының 2020 жылғы 27 қазандағы № 145 шешімімен бекітілген)
P.SS.11.CLS.001
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органдарының аумақтық бөлімшелерінің анықтамалығы
анықтамалық
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органдарының аумақтық бөлімшелерінің атауларының тізбесін және оларға сәйкес кодтарды қамтиды
VIII. Жалпы процестің процедуралары
1. Карантинге жатқызылған өнім партияларының орнын ауыстыру туралы мәліметтермен алмасу рәсімдері
"Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде ұсыну" рәсімі (P. SS.11.PRC.001)
24. "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде ұсыну" рәсімін орындау схемасы (P. SS.11.PRC.001) 4-суретте көрсетілген.
4-сурет. "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде ұсыну" рәсімін орындау сызбасы. (P.SS.11.PRC.001)
25. "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде ұсыну" рәсімі (P. SS.11.PRC.001) факті бойынша орындалады:
а) мүше мемлекеттердің аумақтары арасында орын ауыстыру кезінде карантинге жатқызылған өнім партиясын сүйемелдеу үшін фитосанитариялық сертификат беру (оның ішінде ауыстыруға);
б) егер мұндай партияның келу орны бір мүше мемлекеттің аумағында, ал кедендік ресімдеудің аяқталу орны басқа мүше мемлекеттің аумағында болса, карантинге жатқызылған өнім партиясын одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден әкелу.
26. Біріншіден, "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде ұсыну" операциясы орындалады (P. SS.11.OPR.001), оны орындау нәтижелері бойынша хабарламашы уәкілетті орган карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабарлаушы уәкілетті органға жібереді.
27. Уәкілетті орган хабардар ететін карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді алған кезде "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде қабылдау және өңдеу" операциясы орындалады (P. SS.11.OPR.002), оның нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Хабарлаушы уәкілетті органға карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберіледі.
28. Хабарлаушы уәкілетті орган карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алған кезде "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде өңдеу туралы хабарлама алу" операциясы орындалады (P. SS.11.OPR.003), оның нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.

29. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме" (P.SS.11.PRC.001) является передача сведений о партии подкарантинной продукции в уведомляемый уполномоченный орган государства-члена, на территории которого находится получатель партии подкарантинной продукции, заявленной в фитосанитарном сертификате.
30. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме" (P.SS.11.PRC.001), приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме" (P.SS.11.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.11.OPR.001
представление сведений о партии подкарантинной продукции
в полном объеме
приведено в таблице 7 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.002
прием и обработка сведений
о партии подкарантинной продукции в полном объеме
приведено в таблице 8 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.003
получение уведомления
об обработке сведений о партии подкарантинной продукции
в полном объеме
приведено в таблице 9 настоящих Правил
Таблица 7
Описание операции "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме" (P.SS.11.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме
3
Исполнитель
уведомляющий уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется по факту:
а) выдачи (в том числе на замену) фитосанитарного сертификата для сопровождения партии подкарантинной продукции при перемещении между территориями государств-членов;
б) ввоза партии подкарантинной продукции на таможенную территорию Союза из третьих стран, в случае если место прибытия такой партии находится на территории одного государства-члена, а место завершения таможенного оформления – на территории другого государства-члена
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения о партии подкарантинной продукции в уведомляемый уполномоченный орган в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о партии подкарантинной продукции направлены в уведомляемый уполномоченный орган
Таблица 8
Описание операции "Прием и обработка сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме" (P.SS.11.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о партии подкарантинной продукции (операция "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме" (P.SS.11.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений о партии подкарантинной продукции и направляет в уведомляющий уполномоченный орган уведомление об обработке сведений о партии подкарантинной продукции
7
Результаты
сведения о партии подкарантинной продукции обработаны, уведомление об обработке сведений о партии подкарантинной продукции направлено в уведомляющий уполномоченный орган
Таблица 9
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений
о партии подкарантинной продукции в полном объеме" (P.SS.11.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений
о партии подкарантинной продукции в полном объеме
3
Исполнитель
уведомляющий уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке сведений о партии подкарантинной продукции (операция "Прием
и обработка сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме" (P.SS.11.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления об обработке сведений о партии подкарантинной продукции в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об обработке сведений о партии подкарантинной продукции обработано
Процедура "Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.PRC.002)

29. "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде ұсыну" рәсімін орындау нәтижесі (P. SS.11.PRC.001) аумағында фитосанитариялық сертификатта мәлімделген карантинге жатқызылған өнім партиясын алушы орналасқан мүше мемлекеттің хабарлаушы уәкілетті органына карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді беру болып табылады.
30. "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде ұсыну" рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі (P. SS.11.PRC.001), 6-кестеде келтірілген.
6-кесте.
"Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде ұсыну" рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі (P.SS.11.PRC.001)
Кодтық белгілеу
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.11.OPR.001
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде ұсыну
осы Қағидалардың 7-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.002
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 8-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.003
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде өңдеу туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
7-кесте.
"Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде ұсыну" операциясының сипаттамасы (P.SS.11.OPR.001)
№ п/п
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SS.11.OPR.001
2
Операцияның атауы
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде ұсыну
3
Орындаушы
хабарлаушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
факт бойынша орындалады:
а) мүше мемлекеттердің аумақтары арасында орын ауыстыру кезінде карантинге жатқызылған өнім партиясын сүйемелдеу үшін фитосанитариялық сертификат беру (оның ішінде ауыстыруға);
б) егер мұндай партияның келу орны бір мүше мемлекеттің аумағында, ал кедендік ресімдеудің аяқталу орны басқа мүше мемлекеттің аумағында болса, карантинге жатқызылған өнім партиясын одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден әкелу
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операциялардың сипаттамалары
Орындаушы карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл Регламентіне сәйкес хабаршы уәкілетті органға қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелер
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер хабарлаушы уәкілетті органға жіберілді
8-кесте.
"Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде қабылдау және өңдеу" операциясының сипаттамасы (P.SS.11.OPR.002)
№ п/п
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SS.11.OPR.002
2
Операцияның атауы
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
хабарлаушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
Орындаушы карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде ұсыну" операциясы (P.SS.11.OPR.001))
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады және карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны хабарламалаушы уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер өңделді, карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама хабарлаушы уәкілетті органға жіберілді
9-кесте.
"Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде өңдеу туралы хабарлама алу" операциясының сипаттамасы (P.SS.11.OPR.003)
№ п/п
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SS.11.OPR.003
2
Операцияның атауы
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде өңдеу туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
хабарлаушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
Орындаушы карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде қабылдау және өңдеу" операциясы (P.SS.11.OPR.002))
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама өңделді
"Бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P.SS.11.PRC.002)

31. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.PRC.002) представлена на рисунке 5.
Рис. 5. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.PRC.002)
32. Процедура "Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.PRC.002) выполняется, если при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора) уведомляемым уполномоченным органом выявлено нарушение в отношении выданного фитосанитарного сертификата или партии подкарантинной продукции.
33. Первой выполняется операция "Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.OPR.004), по результатам выполнения которой уведомляемым уполномоченным органом формируются и направляются в уведомляющий уполномоченный орган сведения о нарушении.
34. При получении уведомляющим уполномоченным органом сведений о нарушении выполняется операция "Прием и обработка сведений о нарушении" (P.SS.11.OPR.005), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уведомляемый уполномоченный орган направляется уведомление об обработке сведений о нарушении.
35. При получении уведомляемым уполномоченным органом уведомления об обработке сведений о нарушении выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений о нарушении" (P.SS.11.OPR.006), в результате выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
36. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.PRC.002) является передача сведений о нарушении в уведомляющий уполномоченный орган.
37. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.PRC.002), приведен в таблице 10.
Таблица 10
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.11.OPR.004
представление сведений о нарушении
приведено в таблице 11 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.005
прием и обработка сведений о нарушении
приведено в таблице 12 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.006
получение уведомления об обработке сведений о нарушении
приведено в таблице 13 настоящих Правил
Таблица 11
Описание операции "Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.004
2
Наименование операции
представление сведений о нарушении
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется в случае выявления нарушения в отношении выданного фитосанитарного сертификата или партии подкарантинной продукции
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения о нарушении в уведомляющий уполномоченный орган в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о нарушении направлены в уведомляющий уполномоченный орган
Таблица 12
Описание операции "Прием и обработка сведений о нарушении" (P.SS.11.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.005
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о нарушении
3
Исполнитель
уведомляющий уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о нарушении (операция "Представление сведений о нарушении" (P.SS.11.OPR.004))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений о нарушении и направляет в уведомляемый уполномоченный орган уведомление об обработке сведений о нарушении
7
Результаты
сведения о нарушении обработаны, уведомление об обработке сведений о нарушении направлено в уведомляемый уполномоченный орган
Таблица 13
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений
о нарушении" (P.SS.11.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.006
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений
о нарушении
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления
об обработке сведений о нарушении (операция "Прием и обработка сведений о нарушении" (P.SS.11.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления об обработке сведений о нарушении
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений
о нарушении обработано

31. "Бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімін орындау схемасы (P. SS.11.PRC.002) 5-суретте көрсетілген.
5-сурет. "Бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімін орындау сызбасы (P.SS.11.PRC.002)
32. "Бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну" процедурасы (P. SS.11.PRC.002) егер карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде хабарланатын уәкілетті орган берген фитосанитариялық сертификатқа немесе карантинге жатқызылған өнім партиясына қатысты бұзушылық анықтаған болса, орындалады.
33. Біріншісі – "Бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну" операциясы (P. SS.11.OPR.004) оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган хабардар ететін бұзушылық туралы мәліметтерді қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді.
34. Хабарламашы уәкілетті орган бұзушылық туралы мәліметтерді алған кезде "Бұзушылық туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы орындалады (P. SS.11.OPR.005), оның нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Хабарламашы уәкілетті органға бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберіледі.
35. Уәкілетті орган хабардар ететін бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алған кезде "Бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу" операциясы орындалады (P. SS.11.OPR.006), оның нәтижесінде көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
36. "Бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімін орындау нәтижесі (P. SS.11.PRC.002) бұзушылық туралы мәліметтерді хабарламалы уәкілетті органға беру болып табылады.
37. "Бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі (P. SS.11.PRC.002), 10-кестеде келтірілген.
10-кесте.
"Бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі (P.SS.11.PRC.002)
Кодтық белгілеу
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.11.OPR.004
бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.005
бұзушылық туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.006
бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
11-кесте.
Сипаттама "Бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну" операциясы (P.SS.11.OPR.004)
№ п/п
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SS.11.OPR.004
2
Операцияның атауы
бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
хабарлаушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
берілген фитосанитариялық сертификатқа немесе карантинге жатқызылған өнім партиясына қатысты бұзушылық анықталған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы бұзушылық туралы мәліметтерді уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Регламентіне сәйкес уәкілетті органға қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелер
бұзушылық туралы мәліметтер хабарлаушы уәкілетті органға жіберілді
12-кесте
"Бұзушылық туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының сипаттамасы (P.SS.11.OPR.005)
№ п/п
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SS.11.OPR.005
2
Операцияның атауы
бұзушылық туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
хабарлаушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
Орындаушы бұзушылық туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну" операциясы (P.SS.11.OPR.004))
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы бұзушылық туралы мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады және бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны хабарламалы уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
бұзушылық туралы мәліметтер өңделді, хабарлама бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлаушы уәкілетті органға
13-кесте.
Сипаттама "Бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу" операциясы (P.SS.11.OPR.006)
№ п/п
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SS.11.OPR.006
2
Операцияның атауы
бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
хабарлаушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Бұзушылық туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.SS.11.OPR.005))
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл Регламентіне сәйкес бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама өңделді

Процедура "Представление сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.PRC.003)
38. Схема выполнения процедуры "Представление сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.PRC.003) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Представление сведений об изъятом
или
погашенном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.PRC.003)
39. Процедура "Представление сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.PRC.003) выполняется по факту изъятия или погашения фитосанитарного сертификата при осуществлении карантинного фитосанитарного контроля (надзора) по месту доставки партии подкарантинной продукции.
40. Первой выполняется операция "Представление сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.007) по результатам выполнения которой уведомляемым уполномоченным органом формируются и направляются в уведомляющий уполномоченный орган сведения об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате.
41. При получении уведомляющим уполномоченным органом сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате выполняется операция "Прием и обработка сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.008), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уведомляемый уполномоченный орган направляется уведомление об обработке сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате.
42. При получении уведомляемым уполномоченным органом уведомления об обработке сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.009), в результате выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
43. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.PRC.003) является передача сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате в уведомляющий уполномоченный орган.
44. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.PRC.003), приведен в таблице 14.
Таблица 14
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.11.OPR.007
представление сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.008
прием и обработка сведений
об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате
приведено в таблице 16 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.009
получение уведомления
об обработке сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате
приведено в таблице 17 настоящих Правил
Таблица 15
Описание операции "Представление сведений об изъятом
или погашенном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.007
2
Наименование операции
представление сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется в случае изъятия или погашения фитосанитарного сертификата при осуществлении карантинного фитосанитарного контроля (надзора) по месту доставки партии подкарантинной продукции
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет сведения об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате в уведомляющий уполномоченный орган в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате направлены
в уведомляющий уполномоченный орган
Таблица 16
Описание операции "Прием и обработка сведений об изъятом
или погашенном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.008
2
Наименование операции
прием и обработка сведений об изъятом
или погашенном фитосанитарном сертификате
3
Исполнитель
уведомляющий уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате (операция "Представление сведений
об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.007))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате и направляет в уведомляемый уполномоченный орган уведомление об обработке сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате
7
Результаты
сведения об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате обработаны, уведомление об обработке сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате направлено в уведомляемый уполномоченный орган
Таблица 17
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений
об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.009
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления об обработке сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате (операция "Прием и обработка сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.OPR.008))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результатах обработки сведений
об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений
об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате обработано

"Алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P.SS.11.PRC.003)
38. "Алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімін орындау сызбасы (P. SS.11.PRC.003) 6-суретте көрсетілген.
6-сурет. "Алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімін орындау сызбасы (P.SS.11.PRC.003)
39. "Алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P. SS.11.PRC.003) карантинге жатқызылған өнім партиясын жеткізу орны бойынша карантиндік фитосанитариялық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыру кезінде фитосанитариялық сертификатты алу немесе өтеу фактісі бойынша орындалады.
40. Біріншіден, "Алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" операциясы орындалады (P. SS.11.OPR.007) оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган хабардар ететін алып қойылған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабардар ететін уәкілетті органға жібереді.
41. Хабарлаушы уәкілетті орган алып қойылған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді алған кезде "Алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы орындалады (P. SS.11.OPR.008), оның нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Хабарлаушы уәкілетті органға алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберіледі.
42. Уәкілетті орган хабардар ететін алып қойылған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде "Алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" операциясы орындалады (P. SS.11.OPR.009), оның нәтижесінде көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
43. "Алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімін орындау нәтижесі (P. SS.11.PRC.003) алып қойылған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді хабарлаушы уәкілетті органға беру болып табылады.
44. "Алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі (P. SS.11.PRC.003), 14-кестеде келтірілген.
14-кесте.
"Алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі (P.SS.11.PRC.003)
Кодтық белгілеу
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.11.OPR.007
алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.008
алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 16-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.009
алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 17-кестесінде келтірілген
15-кесте.
"Алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" операциясының сипаттамасы (P.SS.11.OPR.007)
№ п/п
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SS.11.OPR.007
2
Операцияның атауы
алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
хабарлаушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
карантинге жатқызылған өнім партиясын жеткізу орны бойынша карантиндік фитосанитариялық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыру кезінде фитосанитариялық сертификат алынған немесе өтелген жағдайда орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы алып қойылған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл Регламентіне сәйкес уәкілетті органға қалыптастырады және ұсынады
7
Нәтижелер
алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер хабарлаушы уәкілетті органға жіберілді
16-кесте
"Алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының сипаттамасы (P.SS.11.OPR.008)
№ п/п
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SS.11.OPR.008
2
Операцияның атауы
алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
хабарлаушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
Орындаушы алып қойылған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Алып қойылған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" операциясы (P.SS.11.OPR.007))
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы алып қойылған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады және алып қойылған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны хабарлаушы уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер өңделді, алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама хабарлаушы уәкілетті органға жіберілді
17-кесте.
"Алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу" операциясының сипаттамасы (P.SS.11.OPR.009)
№ п/п
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SS.11.OPR.009
2
Операцияның атауы
алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
хабарлаушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат ("Алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы) туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алған кезде орындалады (P.SS.11.OPR.008))
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Сипаттама уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл Регламентіне сәйкес алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама өңделді

Процедура "Предоставление сведений о партии подкарантинной продукции по запросу" (P.SS.11.PRC.011)
45. Схема выполнения процедуры "Предоставление сведений о партии подкарантинной продукции по запросу" (P.SS.11.PRC.011) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Предоставление сведений о партии подкарантинной продукции по запросу" (P.SS.11.PRC.011)
46. Процедура "Предоставление сведений о партии подкарантинной продукции по запросу" (P.SS.11.PRC.011) выполняется при необходимости получения уведомляемым уполномоченным органом сведений о партии подкарантинной продукции.
47. Первой выполняется операция "Запрос сведений о партии подкарантинной продукции" (P.SS.11.OPR.031) по результатам выполнения которой уведомляемым уполномоченным органом формируется и направляется в уведомляющий уполномоченный орган запрос на предоставление сведений о партии подкарантинной продукции.
48. При получении уведомляющим уполномоченным органом запроса на предоставление сведений о партии подкарантинной продукции выполняется операция "Обработка запроса и предоставление сведений о партии подкарантинной продукции" (P.SS.11.OPR.032),
по результатам выполнения которой формируются и направляются в уведомляемый уполномоченный орган запрашиваемые сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
49. При получении уведомляемым уполномоченным органом сведений о партии подкарантинной продукции выполняется операция "Прием и обработка сведений о партии подкарантинной продукции" (P.SS.11.OPR.033).
50. Результатом выполнения процедуры "Предоставление сведений о партии подкарантинной продукции по запросу" (P.SS.11.PRC.011) является получение уведомляемым уполномоченным органом сведений о партии подкарантинной продукции или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
51. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Предоставление сведений о партии подкарантинной продукции по запросу" (P.SS.11.PRC.011), приведен в таблице 18.
Таблица 18
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Предоставление сведений о партии подкарантинной продукции
по запросу" (P.SS.11.PRC.011)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.11.OPR.031
запрос сведений о партии подкарантинной продукции
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.032
обработка запроса и предоставление сведений о партии подкарантинной продукции
приведено в таблице 20 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.033
прием и обработка сведений
о партии подкарантинной продукции
приведено в таблице 21 настоящих Правил
Таблица 19
Описание операции "Запрос сведений о партии подкарантинной продукции" (P.SS.11.OPR.031)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.031
2
Наименование операции
запрос сведений о партии подкарантинной продукции
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения сведений о партии подкарантинной продукции
5
Ограничения
формат и структура запроса сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уведомляющий уполномоченный орган запрос на предоставление сведений о партии подкарантинной продукции в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
запрос на предоставление сведений о партии подкарантинной продукции направлен
в уведомляющий уполномоченный орган
Таблица 20
Описание операции "Обработка запроса и предоставление сведений
о партии подкарантинной продукции" (P.SS.11.OPR.032)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.032
2
Наименование операции
обработка запроса и предоставление сведений о партии подкарантинной продукции
3
Исполнитель
уведомляющий уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на предоставление сведений о партии подкарантинной продукции (операция "Запрос сведений о партии подкарантинной продукции" (P.SS.11.OPR.031))
5
Ограничения
формат и структура запроса и представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, формирует и направляет в уведомляемый уполномоченный орган сведения о партии подкарантинной продукции, либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
сведения о партии подкарантинной продукции, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, направлены в уведомляемый уполномоченный орган
Таблица 21
Описание операции "Прием и обработка сведений о партии подкарантинной продукции" (P.SS.11.OPR.033)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.033
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о партии подкарантинной продукции
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о партии подкарантинной продукции или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка запроса и предоставление сведений о партии подкарантинной продукции" (P.SS.11.OPR.032))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель получает сведения о партии подкарантинной продукции, либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения о партии подкарантинной продукции, либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны

"Сұраныс бойынша карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер беру" рәсімі (P.SS.11.PRC.011)
45. "Сұраныс бойынша карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер беру" рәсімін орындау сызбасы (P. SS.11.PRC.011) 7-суретте көрсетілген.
7-сурет. "Сұраныс бойынша карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер беру" рәсімін орындау сызбасы (P.SS.11.PRC.011)
46. "Сұраныс бойынша карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P. SS.11.PRC.011) уәкілетті орган хабардар ететін карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді алу қажет болған кезде орындалады.
47. Біріншіден, "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді сұрау" операциясы орындалады (P. SS.11.OPR.031) оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган хабардар ететін карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді.
48. Хабарлаушы уәкілетті орган карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер беруге сұрау салуды алған кезде "Сұратуды өңдеу және карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді беру" операциясы орындалады (P. SS.11.OPR.032) орындалу нәтижелері бойынша сұрау салынатын мәліметтер қалыптастырылады және хабарлаушы уәкілетті органға жіберіледі немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі.
49. Уәкілетті орган хабардар ететін карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді алған кезде "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы орындалады (P.SS.11.OPR.033).
50. "Сұраныс бойынша карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімін орындау нәтижесі (P. SS.11.PRC.011) уәкілетті орган хабардар ететін карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алу болып табылады.
51. "Сұраныс бойынша карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі (P. SS.11.PRC.011), 18-кестеде келтірілген.
18-кесте.
"Сұраныс бойынша карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі (P.SS.11.PRC.011)
Кодтық белгілеу
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.11.OPR.031
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді сұрау
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.032
сұратуды өңдеу және карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.033
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 21-кестесінде келтірілген
19-кесте.
"Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді сұрау" операциясының сипаттамасы (P.SS.11.OPR.031)
№ п/п
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SS.11.OPR.031
2
Операцияның атауы
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді сұрау
3
Орындаушы
хабарлаушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтерді сұратудың форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Сипаттама уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл Регламентіне сәйкес карантинге жатқызылған өнімнің партиясы туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу хабарлаушы уәкілетті органға жіберілді
20-кесте.
"Сұратуды өңдеу және карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер беру" операциясының сипаттамасы (P.SS.11.OPR.032)
№ п/п
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SS.11.OPR.032
2
Операцияның атауы
сұратуды өңдеу және карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
хабарлаушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
Орындаушы карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді сұрау" операциясы (P.SS.11.OPR.031))
5
Шектеулер
сұрау салудың және ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, карантинге жатқызылған өнімнің партиясы туралы мәліметтерді не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама хабарлаушы уәкілетті органға жіберілді
21-кесте.
"Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының сипаттамасы (P.SS.11.OPR.033)
№ п/п
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SS.11.OPR.033
2
Операцияның атауы
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
хабарлаушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
Орындаушы карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Сұрауды өңдеу және карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді ұсыну" операциясы (P.SS.11.OPR.032))
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің немесе хабарламаның форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама өңделді

Процедура "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме" (P.SS.11.PRC.012)
52. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме" (P.SS.11.PRC.012) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме" (P.SS.11.PRC.012)
53. Процедура "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме" (P.SS.11.PRC.012) выполняется при необходимости направления сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме.
54. Первой выполняется операция "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме" (P.SS.11.OPR.034), по результатам выполнения которой уведомляющим уполномоченным органом формируются и направляются в уведомляемый уполномоченный орган сведения о партии подкарантинной продукции.
55. При получении уведомляемым уполномоченным органом сведений о партии подкарантинной продукции выполняется операция "Прием и обработка сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме" (P.SS.11.OPR.035), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уведомляющий уполномоченный орган направляется уведомление об обработке сведений о партии подкарантинной продукции.
56. При получении уведомляющим уполномоченным органом уведомления об обработке сведений о партии подкарантинной продукции выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме" (P.SS.11.OPR.036), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
57. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме" (P.SS.11.PRC.012) является передача сведений о партии подкарантинной продукции в уведомляемый уполномоченный орган.
58. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме" (P.SS.11.PRC.012), приведен в таблице 22.
Таблица 22
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме" (P.SS.11.PRC.012)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.11.OPR.034
представление сведений о партии подкарантинной продукции
в ограниченном объеме
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.035
прием и обработка сведений
о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме
приведено в таблице 24 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.036
получение уведомления
об обработке сведений о партии подкарантинной продукции
в ограниченном объеме
приведено в таблице 25 настоящих Правил
Таблица 23
Описание операции "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме" (P.SS.11.OPR.034)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.034
2
Наименование операции
представление сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме
3
Исполнитель
уведомляющий уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости представления сведений о партии подкарантинной продукции
в ограниченном объеме
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения
о партии подкарантинной продукции в уведомляемый уполномоченный орган в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о партии подкарантинной продукции направлены в уведомляемый уполномоченный орган
Таблица 24
Описание операции "Прием и обработка сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме" (P.SS.11.OPR.035)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.035
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о партии подкарантинной продукции (операция "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме" (P.SS.11.OPR.034))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений о партии подкарантинной продукции
и направляет в уведомляющий уполномоченный орган уведомление об обработке сведений
о партии подкарантинной продукции
7
Результаты
сведения о партии подкарантинной продукции обработаны, уведомление об обработке сведений
о партии подкарантинной продукции направлено
в уведомляющий уполномоченный орган
Таблица 25
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений
о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме" (P.SS.11.OPR.036)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.036
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме
3
Исполнитель
уведомляющий уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке сведений о партии подкарантинной продукции (операция "Прием и обработка сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме" (P.SS.11.OPR.035))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления об обработке сведений о партии подкарантинной продукции в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об обработке сведений о партии подкарантинной продукции обработано

"Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде ұсыну" рәсімі (P.SS.11.PRC.012)
52. "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде ұсыну" рәсімін орындау схемасы (P. SS.11.PRC.012) 8-суретте көрсетілген.
8-сурет. "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде ұсыну" рәсімін орындау сызбасы (P.SS.11.PRC.012)
53. "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде ұсыну" рәсімі (P. SS.11.PRC.012) карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде жіберу қажет болған кезде орындалады.
54. Біріншісі "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде ұсыну" операциясын орындайды (P. SS.11.OPR.034) оны орындау нәтижелері бойынша хабарламашы уәкілетті орган карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді қалыптастырады және хабарламашы уәкілетті органға жібереді.
55. Уәкілетті орган хабардар ететін карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді алған кезде "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде қабылдау және өңдеу" операциясы орындалады (P. SS.11.OPR.035), оның нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
Хабарламалаушы уәкілетті органға карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберіледі.
56. Хабарлаушы уәкілетті орган карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алған кезде "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде өңдеу туралы хабарлама алу" операциясы орындалады (P. SS.11.OPR.036) орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
57. "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде ұсыну" рәсімін орындау нәтижесі (P. SS.11.PRC.012) карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді хабарлаушы уәкілетті органға беру болып табылады.
58. "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде ұсыну" рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі (P. SS.11.PRC.012), 22-кестеде келтірілген.
22-кесте
"Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде ұсыну" рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі (P.SS.11.PRC.012)
Кодтық белгілеу
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.11.OPR.034
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде ұсыну
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.035
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.036
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде өңдеу туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 25-кестесінде келтірілген
23-кесте.
"Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде ұсыну" операциясының сипаттамасы (P.SS.11.OPR.034)
№ п/п
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SS.11.OPR.034
2
Операцияның атауы
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде ұсыну
3
Орындаушы
хабарлаушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде ұсыну қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл Регламентіне сәйкес хабардар ететін уәкілетті органға қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелер
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер хабарлаушы уәкілетті органға органға жіберілді
24-кесте
Операцияның сипаттамасы "Шектеулі көлемде карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.11.OPR.035)
№ п/п
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SS.11.OPR.035
2
Операцияның атауы
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
хабарлаушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
Орындаушы карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде ұсыну" операциясы (P.SS.11.OPR.034))
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады және карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны хабарлаушы уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер өңделді, карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама хабарлаушы уәкілетті органға жіберілді
25-кесте
Операцияның сипаттамасы "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде өңдеу туралы хабарлама алу" (P.SS.11.OPR.036)
№ п/п
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SS.11.OPR.036
2
Операцияның атауы
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде өңдеу туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
хабарлаушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
Орындаушы карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде қабылдау және өңдеу" операциясы (P.SS.11.OPR.035))
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс қимыл регламентіне сәйкес карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама өңделді

2. Процедуры обмена обобщенными сведениями о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
Процедура "Предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу" (P.SS.11.PRC.006)
59. Схема выполнения процедуры "Предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу" (P.SS.11.PRC.006) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Предоставление обобщенных сведений
о
фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу" (P.SS.11.PRC.006)
60. Процедура "Предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу" (P.SS.11.PRC.006) выполняется при необходимости получения Комиссией обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях.
61. Первой выполняется операция "Запрос обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.OPR.016) по результатам выполнения которой Комиссией формируется и направляется в уполномоченный орган запрос на предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях.
62. При получении уполномоченным органом запроса
на предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях выполняется операция "Обработка запроса и предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.OPR.017), по результатам выполнения которой формируются и направляются в Комиссию запрашиваемые сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
63. При получении Комиссией обобщенных сведений
о фитосанитарных сертификатах и нарушениях выполняется операция "Прием и обработка обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.OPR.018).
64. Результатом выполнения процедуры "Предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
по запросу" (P.SS.11.PRC.006) является получение Комиссией обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
65. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу" (P.SS.11.PRC.006), приведен в таблице 26.
Таблица 26
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу" (P.SS.11.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.11.OPR.016
запрос обобщенных сведений
о фитосанитарных сертификатах
и нарушениях
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.017
обработка запроса и предоставление обобщенных сведений
о фитосанитарных сертификатах
и нарушениях
приведено в таблице 28 настоящих Правил
P.SS.11.OPR.018
прием и обработка обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
приведено в таблице 29 настоящих Правил
Таблица 27
Описание операции "Запрос обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.016
2
Наименование операции
запрос обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
5
Ограничения
формат и структура запроса сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган запрос на предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. Запрашивается информация о выданных фитосанитарных сертификатах или нарушениях
7
Результаты
запрос на предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях направлен в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 28
Описание операции "Обработка запроса и предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.017
2
Наименование операции
обработка запроса и предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах
и нарушениях
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса
на предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях (операция "Запрос обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура запроса и представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов
и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией, формирует и направляет в Комиссию обобщенные сведения
о фитосанитарных сертификатах и нарушениях,
либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
В зависимости от типа запроса предоставляется информация о выданных фитосанитарных сертификатах или нарушениях
7
Результаты
обобщенные сведения о фитосанитарных сертификатах и нарушениях или уведомление
об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, направлены в Комиссию
Таблица 29
Описание операции "Прием и обработка обобщенных сведений
о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.OPR.018
2
Наименование операции
прием и обработка обобщенных сведений
о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка запроса и предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.OPR.017))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений
или уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов
и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям
к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель получает обобщенные сведения о фитосанитарных сертификатах и нарушениях либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
обобщенные сведения о фитосанитарных сертификатах и нарушениях либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

2. Фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтермен алмасу рәсімдері
"Фитосанитариялық сертификаттар және сұрау салу бойынша бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер беру" рәсімі (P.SS.11.PRC.006)
59. "Фитосанитариялық сертификаттар және сұраныс бойынша бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" рәсімін орындау схемасы (P. SS.11.PRC.006) 9-суретте көрсетілген.
9-сурет. "Фитосанитариялық сертификаттар және сұрау салу бойынша бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер беру" рәсімін орындау сызбасы (P.SS.11.PRC.006)
60. "Фитосанитариялық сертификаттар және сұраныс бойынша бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P. SS.11.PRC.006) комиссия фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді алу қажет болған кезде орындайды.
61. Біріншісі "Фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрау" операциясын орындайды (P. SS.11.OPR.016) оны орындау нәтижелері бойынша комиссия фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді.
62. Уәкілетті орган фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер беруге сұрау салуды алған кезде "Фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы сұрау салуды өңдеу және жалпыланған мәліметтер беру" операциясын орындайды (P. SS.11.OPR.017) орындау нәтижелері бойынша сұрау салынатын мәліметтер қалыптастырылады және комиссияға жіберіледі немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі.
63. Комиссия фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді алған кезде "Фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясын орындайды (P.SS.11.OPR.018).
64. "Фитосанитариялық сертификаттар және сұраныс бойынша бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" рәсімін орындау нәтижесі (P. SS.11.PRC.006) комиссия фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алуы болып табылады.
65. "Фитосанитариялық сертификаттар және сұраныс бойынша бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер беру" рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі (P. SS.11.PRC.006), 26-кестеде келтірілген.
26-кесте.
"Фитосанитариялық сертификаттар және сұрау салу бойынша бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер беру" рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі (P.SS.11.PRC.006)
Кодтық белгілеу
Атауы
Сипаттама
1
2
3
P.SS.11.OPR.016
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрау
осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.017
фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы сұрау салуды өңдеу және жалпыланған мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
P.SS.11.OPR.018
фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 29-кестесінде келтірілген
27-кесте.
Операцияның сипаттамасы "Фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрау" (P.SS.11.OPR.016)
№ п/п
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SS.11.OPR.016
2
Операцияның атауы
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді алу қажет болған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
мәліметтерді сұратудың форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы уәкілетті органдар мен комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Регламентіне сәйкес фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді. Берілген фитосанитариялық сертификаттар немесе бұзушылықтар туралы ақпарат сұратылады
7
Нәтижелер
фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсынуға сұрау салу мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
28-кесте.
Операцияның сипаттамасы "Фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы сұрау салуды өңдеу және жалпыланған мәліметтер беру" (P.SS.11.OPR.017)
№ п/п
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SS.11.OPR.017
2
Операцияның атауы
фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы сұрау салуды өңдеу және жалпыланған мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
Орындаушы фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрау" операциясы (P.SS.11.OPR.016))
5
Шектеулер
сұрау салудың және ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес келуі тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы уәкілетті органдар мен комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастырады және комиссияға жібереді. Сұрау салу түріне байланысты берілген фитосанитариялық сертификаттар немесе бұзушылықтар туралы ақпарат беріледі
7
Нәтижелер
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама комиссияға жіберілді
29-кесте.
Операцияның сипаттамасы "Фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.11.OPR.018)
№ п/п
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SS.11.OPR.018
2
Операцияның атауы
фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Орындаушы фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Сұрау салуды өңдеу және фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" операциясы (P.SS.11.OPR.017))
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің немесе хабарламаның форматы мен құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабарлама және электрондық құжат (мәліметтер) уәкілетті органдар мен комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама өңделді
IX. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі

66. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
67. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией и Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
68. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.".
2. Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2019 г. № 229
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 13 мая 2024 г. № 53)
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):

66. Жалпы процестің процедураларын орындау кезінде деректерді өңдеу әдеттегідей жүргізілмейтін ерекше жағдайлар болуы мүмкін. Бұл техникалық ақаулар, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері және басқа жағдайларда орын алуы мүмкін.
67. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған жағдайда уәкілетті орган қате туралы хабарлама алынған хабарламаның электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына және мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Регламентіне және олардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары. Мәліметтер көрсетілген құжаттардың талаптарына сәйкес келмейтіні анықталған жағдайда уәкілетті орган анықталған қатені белгіленген тәртіппен жою үшін қажетті шараларды қабылдайды.
68. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер бір-бірін және комиссияны осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау құзыретіне жататын уәкілетті органдар туралы хабардар етеді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты адамдар туралы мәліметтерді ұсынады.".
2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті көрсетілген шешіммен бекітілген мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 229 шешімімен (жаңа
редакцияда-Еуразиялық
экономикалық комиссиясы
Алқасының 2024 жылғы
13 мамырдағы № 53 шешімі)
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:

Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 30 ноября 2016 г. № 157 "Об утверждении Единых карантинных фитосанитарных требований, предъявляемых к подкарантинной продукции и подкарантинным объектам на таможенной границе и на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 30 ноября 2016 г. № 159 "Об утверждении Единых правил и норм обеспечения карантина растений на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 318 "Об обеспечении карантина растений в Евразийском экономическом союзе";
Решение Комиссии Таможенного союза от 17 августа 2010 г. № 340 "О вопросах обеспечения карантина растений на таможенной территории Таможенного союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2019 г. № 38 "Об утверждении Правил реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения карантинных фитосанитарных мер";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 марта 2023 г. № 43 "Об утверждении Порядка прослеживаемости партий подкарантинной продукции (подкарантинных грузов, подкарантинных материалов, подкарантинных товаров), ввозимой на таможенную территорию Евразийского экономического союза и перемещаемой по таможенной территории Евразийского экономического союза".
II. Область применения

Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 157 "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасындағы және кедендік аумағындағы карантинге жатқызылған өнімдер мен карантинге жатқызылған объектілерге қойылатын бірыңғай карантиндік фитосанитариялық талаптарды бекіту туралы" шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өсімдіктер карантинін қамтамасыз етудің бірыңғай қағидалары мен нормаларын бекіту" туралы Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 159 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одақта өсімдіктер карантинін қамтамасыз ету туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 318 шешімі;
"Кеден одағының кедендік аумағында өсімдіктер карантинін қамтамасыз ету мәселелері туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 17 тамыздағы № 340 шешімі;
"Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" Еуразиялық экономикалық комиссиясы Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
"Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс – қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
"Карантиндік фитосанитариялық шараларды қолдануды ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы жалпы процестерді іске асыру қағидаларын бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 19 наурыздағы № 38 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша өткізілетін карантинге жатқызылған өнімдер (карантинге жатқызылған жүктер, карантинге жатқызылған материалдар, карантинге жатқызылған тауарлар) партияларын қадағалау тәртібін бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 28 наурыздағы № 43 шешімі.
II. Қолдану саласы

2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах" (далее – общий процесс), а также своей роли при их выполнении.
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, характеризующее информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла, изменяющееся при выполнении операций общего процесса.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса

2. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылардың "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" (бұдан әрі – жалпы процесс) жалпы процесінің транзакцияларын орындау тәртібі мен шарттарын біркелкі қолдануын, сондай – ақ оларды орындау кезіндегі өз рөлін қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторизация" – жалпы процеске белгілі бір қатысушыға белгілі бір әрекеттерді орындауға құқық беру;
"электрондық құжаттың (ақпараттың) деректемелері" - белгілі бір контексте ажырағысыз болып саналатын электрондық құжаттың (ақпараттың) деректер бірлігі;
"Жалпы процестің ақпараттық объектісінің күйі" - жалпы процестің операцияларын орындау кезінде өзгеретін, оның өмірлік циклінің белгілі бір кезеңінде ақпараттық объектіні сипаттайтын қасиет.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастаушы операция", "қабылдау операциясы", "респондент", "жалпы процесс туралы хабарлама" және "жалпы процесс операциясы" ұғымдары талдау, оңтайландыру, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді үйлестіру және сипаттау.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады. № 229 (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл ережесі).
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер

1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец сведений
предоставляет обобщенные сведения о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу
уполномоченный орган (P.SS.11.ACT.003)
Координатор
осуществляет запрос и получение обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
Комиссия (P.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами по карантину растений государств – членов Союза (далее – уполномоченный орган) и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) в соответствии с процедурой общего процесса:
предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия
между
уполномоченным органом и Комиссией
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы үдеріс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдерінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте.
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Мәліметтер иесі
сұраныс бойынша фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсынады
уәкілетті орган (P.SS.11.ACT.003)
Координатор
фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді сұратуды және алуды жүзеге асырады
Комиссия (P.ACT.001)
2. Ақпараттық өзара әрекеттесу құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс – қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) арасында жалпы процесс рәсіміне сәйкес жүзеге асырылады:
сұраныс бойынша фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну.
Уәкілетті органдар мен комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте көрсетілген.
1-сурет. Уәкілетті орган мен комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
8. Уәкілетті органдар мен комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы ақпараттық өзара әрекеттесу ережелерінде анықталған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процестің транзакцияларының орындалу тәртібін анықтайды, олардың әрқайсысы жалпы процестің қатысушылары арасындағы жалпы процестің ақпараттық объектісінің күйлерін синхрондау мақсатында хабарламалар алмасуды білдіреді. Ақпараттық өзара әрекеттесу үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процестің транзакциялары арасындағы қатынастар анықталады.
10. Жалпы процестің транзакциясын орындау кезінде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастамашы операция) шеңберінде респондентке сұрау-хабарлама жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асыратын операция (қабылдаушы операция) шеңберінде жалпы процестің транзакция шаблонына байланысты жауап-хабарлама жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабарлама құрамындағы деректер құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс (бұдан әрі – электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы).

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках процедур
1. Информационное взаимодействие при предоставлении обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при предоставлении обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу в Комиссию представлена на рисунке 2. Для процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при предоставлении обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при предоставлении обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

11. Жалпы процестің транзакциялары осы Регламентте анықталғандай, жалпы процестің берілген транзакция параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Фитосанитариялық сертификаттар және сұрау салу бойынша бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Комиссияға сұрау салу бойынша фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте көрсетілген. Жалпы процесс процедурасы үшін 2-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және алынған күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Фитосанитариялық сертификаттар және сұраныс бойынша бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсынған кезде жалпы процестің транзакцияларын орындау сызбасы
2-кесте
Фитосанитариялық сертификаттар және сұрау салу бойынша бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
№ п/п
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жағдайы
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижесі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях по запросу (P.SS.11.PRC.006)
1.1
Запрос обобщенных сведений
о фитосанитарных сертификатах
и нарушениях (P.SS.11.OPR.016).
Прием и обработка обобщенных сведений
о фитосанитарных сертификатах
и нарушениях (P.SS.11.OPR.018)
обобщенные сведения (P.SS.11.BEN.003): сведения запрошены
обработка запроса
и предоставление обобщенных сведений
о фитосанитарных сертификатах
и нарушениях (P.SS.11.OPR.017)
обобщенные сведения (P.SS.11.BEN.003): сведения направлены.
Обобщенные сведения (P.SS.11.BEN.003): сведения отсутствуют
предоставление обобщенных сведений
о фитосанитарных сертификатах
и нарушениях (P.SS.11.TRN.001)
VI. Описание сообщений общего процесса
13. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 3. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру
в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 3.
Таблица 3
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.SS.11.MSG.005
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.SS.11.MSG.008
запрос обобщенных сведений
о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
запрос обобщенных сведений о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора) (R.SM.SS.11.003)
P.SS.11.MSG.009
обобщенные сведения
о фитосанитарных сертификатах и нарушениях

Фитосанитариялық сертификаттар және сұрау салу бойынша бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.PRC.006)
1.1
Фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрау (P.SS.11.OPR.016).
Фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SS.11.OPR.018)
жалпыланған мәліметтер (P.SS.11.BEN.003): мәліметтер сұралды
фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы сұрау салуды өңдеу және жалпыланған мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.OPR.017)
жалпыланған мәліметтер (P.SS.11.BEN.003): мәліметтер жіберілді.
жалпыланған мәліметтер (P.SS.11.BEN.003): мәліметтер жоқ
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер беру (P.SS.11.TRN.001)
VI. Жалпы процесс хабарламаларының сипаттамасы
13. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарламаларының тізбесі 3-кестеде келтірілген. Хабарлама құрамындағы деректер құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуі тиіс.
Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 3-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
3-кесте
Жалпы процестің хабарламалар тізімі
Кодтық белгілеу
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.SS.11.MSG.005
мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.SS.11.MSG.008
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрау
берілген фитосанитариялық сертификаттар және карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жинақталған мәліметтерді сұрату (R.SM.SS.11.003)
P.SS.11.MSG.009
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер

обобщенные сведения о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора) (R.SM.SS.11.004)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.TRN.001)
14. Транзакция общего процесса "Предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.TRN.001) выполняется для получения инициатором от респондента обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 3. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 4.

берілген фитосанитариялық сертификаттар және карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жинақталған мәліметтер (R.SM.SS.11.004)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер беру" жалпы процесінің транзакциясы (P.SS.11.TRN.001)
14. "Фитосанитарлық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді ұсыну" жалпы процесс транзакциясы (P. SS.11.TRN.001) бастамашының респонденттен фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді алуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 3-суретте көрсетілген. Жалпы процестің транзакция параметрлері 4-кестеде келтірілген.

Рис. 3. Схема выполнения транзакции общего процесса "Предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.TRN.001)
Таблица 4
Описание транзакции общего процесса "Предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
предоставление обобщенных сведений
о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса и предоставление обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах
и нарушениях
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
обобщенные сведения (P.SS.11.BEN.003): сведения направлены
обобщенные сведения (P.SS.11.BEN.003): сведения отсутствуют
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
15 мин
время ожидания ответа
4 часа
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях (P.SS.11.MSG.008)
ответное сообщение
уведомление об отсутствии сведений (P.SS.11.MSG.005)
обобщенные сведения о фитосанитарных сертификатах и нарушениях (P.SS.11.MSG.009)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, если применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) – для P.SS.11.MSG.009, P.SS.11.MSG.005
нет – для P.SS.11.MSG.008
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
15. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы Союза. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 5.
16. Уполномоченный орган проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы Союза.
Таблица 5
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий
при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление
об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

3-сурет. "Фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер беру" жалпы процесінің транзакциясын орындау сызбасы (P.SS.11.TRN.001)
4-кесте
"Фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер беру" жалпы процесінің транзакциясының сипаттамасы (P.SS.11.TRN.001)
№ п/п
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SS.11.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтер беру
3
Жалпы процестің транзакция үлгісі
сұрақ / жауап
4
Бастамашы рөлі
бастамашы
5
Бастамашы операциясы
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрау
6
Ден қоюшы рөлі
респондент
7
Қабылдау операциясы
фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы сұрау салуды өңдеу және жалпыланған мәліметтерді ұсыну
8
Ортақ процесс транзакциясының нәтижесі
жалпылама ақпарат(P.SS.11.BEN.003): ақпарат жіберілді
жалпылама ақпарат(P.SS.11.BEN.003): ақпарат жоқ
9
Процесс транзакциясының жалпы параметрлері:
қабылдауды растау уақыты
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
15 мин
жауап күту уақыты
4 сағат
авторизация белгісі
ия
қайталау саны
3
10
Жалпы процестің транзакциялық хабарламалары:
бастамашылық хабарлама
фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрау (P.SS.11.MSG.008)
жауап хабарлама
мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама (P.SS.11.MSG.005)
фитосанитарлық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпы ақпарат (P.SS.11.MSG.009)
11
Жалпы процесс транзакциясының хабарлама параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (егер осы жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс – қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) - P. SS.11.MSG.009, P.SS.11.MSG.005 үшін.
жоқ – P.SS.11.MSG.008 үшін
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
VIII. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі
15. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара әрекеттесу кезінде деректерді өңдеу әдеттегідей жүргізілмеуі мүмкін штаттан тыс жағдайлар болуы мүмкін. Штаттан тыс жағдайлар техникалық ақаулармен, күту уақытының аяқталуымен және басқа жағдайларда пайда болады. Жалпы процеске қатысушы штаттан тыс жағдайдың туындау себептері туралы түсініктемелер және оны шешу бойынша ұсынымдар алу үшін Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салуды жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайды шешу бойынша жалпы ұсыныстар 5-кестеде келтірілген.
16. Уәкілетті орган қате туралы хабарлама алынған хабарламаның электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің IX бөлімінде көрсетілген хабарламаларды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталған жағдайда, уәкілетті орган анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздіктер анықталмаған жағдайда, уәкілетті орган осы штаттан тыс жағдайды сипаттайтын хабарламаны Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне жібереді.
5-кесте
Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету
Штаттан тыс жағдай коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Төтенше жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі әрекеттердің сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екі жақты транзакциясының бастамашысы келісілген қайталау саны аяқталғаннан кейін жауап алған жоқ
көлік жүйесіндегі техникалық ақаулар немесе жүйелік бағдарламалық жасақтама қатесі
сұрау салуды хабарлама қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен жіктеуіштер синхрондалмаған немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-сызбалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы пайдаланылған анықтамалықтар мен жіктеуіштерді синхрондауы немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML сызбаларын жаңартуы қажет. Егер анықтамалықтар мен жіктеуіштер синхрондалса, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-сызбалары жаңартылса, қабылдаушы қатысушының қолдау қызметіне сұрау жіберу қажет
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

17. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос обобщенных сведений о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)" (R.SM.SS.11.003), передаваемых в сообщении "Запрос обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.MSG.008), приведены в таблице 6.
Таблица 6
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос обобщенных сведений о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)" (R.SM.SS.11.003), передаваемых в сообщении "Запрос обобщенных сведений о фитосанитарных сертификатах и нарушениях" (P.SS.11.MSG.008)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизиты "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) и "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Период" (ccdo:PeriodDetails) должны быть заполнены
2
значение реквизита "Код типа представляемой информации
о фитосанитарном контроле (надзоре)" (smsdo:PhytoCertInfoKindCode) должно соответствовать одному из следующих значений:
"1" – сведения о выданных фитосанитарных сертификатах;
"2" – сведения о нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
3
если значение реквизита "Код типа представляемой информации
о фитосанитарном контроле (надзоре)" (smsdo:PhytoCertInfoKindCode) соответствует значению "2" (сведения о нарушениях, выявленных
при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)),
то реквизит "Код вида нарушения, выявленного при проведении фитосанитарного контроля (надзора)" (smsdo:PhytosanitaryControlViolationCode) должен быть заполнен
и содержать хотя бы 1 значение
4
если реквизит "Код страны импорта" (smsdo:ImporterCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны
из классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение этого классификатора
3. Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2019 г. № 229
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 13 мая 2024 г. № 53)
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах"
I. Общие положения

17. "Фитосанитариялық сертификаттар мен бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрау" (P. SS.) хабарламасында берілетін "берілген фитосанитариялық сертификаттар және карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрау" (R. SM.SS.11.003) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар.11.MSG.008), 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған берілген фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрау" (R. SM.SS.11.003) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар "фитосанитариялық сертификаттар және бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрау" (P. SS.11.MSG.008)
Талап коды
Талаптарды тұжырымдау
1
"Бастау күні мен уақыты" деректемелері (csdo:StartDateTime) және "Аяқтау күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) "Кезең" күрделі реквизиттерінің бөлігі ретінде (ccdo:PeriodDetails) толтырылуы керек
2
"фитосанитариялық бақылау (қадағалау) туралы ұсынылатын ақпарат түрінің коды" деректемесінің мәні (smsdo:PhytoCertInfoKindCode) келесі мәндердің біріне сәйкес келуі керек:
"1" – берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер;
"2" – карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы мәліметтер
3
егер "фитосанитариялық бақылау (қадағалау) туралы ұсынылатын ақпарат түрінің коды" (smsdo:PhytoCertInfoKindCode) деректемесінің мәні "2" (карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы мәліметтер) мәніне сәйкес келсе, онда "фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар түрінің коды" (smsdo:PhytosanitaryControlViolationCode) толтырылуы және кемінде 1 мәні болуы тиіс
4
егер "импорт елінің коды" (smsdo:ImporterCountryCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні ақпараттық өзара іс-қимыл ережелерінің VII бөлімінде көрсетілген әлем елдерінің жіктеуішінен алынған ел кодына сәйкес келуі тиіс, ал оның құрамындағы "анықтамалықтың (жіктеуіштің) идентификаторы" (codeListId атрибуты) атрибутының мәні осы жіктеуіштің кодтық белгісін қамтуы тиіс
3. Көрсетілген шешіммен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 229 шешімімен (жаңа
редакцияда Еуразиялық
экономикалық комиссия
Алқасының 2024 жылғы
13 мамырдағы № 53 шешімі)
БЕКІТІЛГЕН"
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
I. Жалпы ережелер

2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах" (далее – общий процесс), а также своей роли при их выполнении.
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, характеризующее информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла, изменяющееся при выполнении операций общего процесса.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса

2. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылардың "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" (бұдан әрі – жалпы процесс) жалпы процесінің транзакцияларын орындау тәртібі мен шарттарын біркелкі қолдануын, сондай-ақ оларды орындау кезіндегі өз рөлін қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторизация" – белгілі бір процеске қатысушыға белгілі бір әрекеттерді орындау құқығын беру;
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – белгілі бір контексте бөлінбейтін болып саналатын электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректер бірлігі;
"жалпы процестің ақпараттық объектісінің жағдайы" – бұл жалпы процестің операцияларын орындау кезінде өзгеретін, оның өмірлік циклінің белгілі бір кезеңінде ақпараттық объектіні сипаттайтын қасиет.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашы операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процестің хабарламасы" және "жалпы процестің транзакциясы" ұғымдары алқа шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады Еуразиялық экономикалық комиссия 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс – қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады. № 229 (бұдан әрі-ақпараттық өзара іс-қимыл ережесі).
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер

1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец сведений
представляет сведения о партиях подкарантинной продукции, перемещаемых между территориями государств– членов, включая информацию о выданных (в том числе на замену) фитосанитарных сертификатах, а также информацию согласно Порядку прослеживаемости, в том числе сведения об идентификационных номерах партий подкарантинной продукции, подлежащих прослеживаемости;
представляет сведения о партиях подкарантинной продукции, ввозимых на таможенную территорию Союза из третьих стран, включая информацию об актах карантинного фитосанитарного контроля (надзора), а также информацию о фитосанитарных сертификатах в электронном виде и согласно Порядку прослеживаемости (при наличии), в том числе сведения об идентификационных номерах партий подкарантинной продукции, подлежащих прослеживаемости;
предоставляет по запросу сведения о партиях подкарантинной продукции, в том числе:
- сведения о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата при перемещении партии подкарантинной продукции между территориями государств-членов;
- сведения о выданных (в том числе на замену) фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, вывозимые с таможенной территории Союза в третьи страны через территорию других государств-членов;
- сведения о фитосанитарных сертификатах, выданных (в том числе на замену) уполномоченными органами государств-членов на партии подкарантинной продукции, перемещаемые между территориями государств-членов через территории других государств-членов;
- сведения о фитосанитарных сертификатах, выданных (в том числе на замену) уполномоченными органами третьих стран в электронном виде на партии подкарантинной продукции, ввозимые на таможенную территорию Союза из третьих стран через территории других государств-членов
уведомляющий уполномоченный орган (P.SS.11.ACT.001)
Отправитель сведений
представляет сведения о нарушениях;
представляет сведения об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате
уведомляемый уполномоченный орган (P.SS.11.ACT.002)
Получатель сведений
получает сведения о нарушениях;
получает сведения об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате
уведомляющий уполномоченный орган (P.SS.11.ACT.001)
Потребитель сведений
получает сведения о партиях подкарантинной продукции, перемещаемых между территориями государств–членов, включая информацию о выданных (в том числе на замену) фитосанитарных сертификатах, а также информацию согласно Порядку прослеживаемости, в том числе сведения об идентификационных номерах партий подкарантинной продукции, подлежащих прослеживаемости;
получает сведения о партиях подкарантинной продукции, ввозимых на таможенную территорию Союза из третьих стран, включая информацию об актах карантинного фитосанитарного контроля (надзора), а также информацию о фитосанитарных сертификатах в электронном виде и согласно Порядку прослеживаемости (при наличии), в том числе сведений об идентификационных номерах партий подкарантинной продукции, подлежащих прослеживаемости;
осуществляет запрос и получение сведений о партиях подкарантинной продукции, в том числе:
- сведений о факте выдачи или невыдачи фитосанитарного сертификата при перемещении партии подкарантинной продукции между территориями государств-членов;
- сведений о выданных (в том числе на замену) фитосанитарных сертификатах, оформленных на партии подкарантинной продукции, вывозимые с таможенной территории Союза в третьи страны через территорию других государств-членов;
- сведений о фитосанитарных сертификатах, выданных (в том числе на замену) уполномоченными органами государств-членов на партии подкарантинной продукции, перемещаемые между территориями государств-членов через территории других государств-членов;
- сведений о фитосанитарных сертификатах, выданных (в том числе на замену) уполномоченными органами третьих стран в электронном виде на партии подкарантинной продукции, ввозимые на таможенную территорию Союза из третьих стран через территории других государств-членов
уведомляемый уполномоченный орган (P.SS.11.ACT.002)

1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы үдеріс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдерінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдерінің тізбесі
Рөлдер атауы
Рөлдер сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Владелец сведений
берілген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпаратты қоса алғанда, мүше мемлекеттердің аумақтары арасында өткізілетін карантинге жатқызылған өнім партиялары туралы мәліметтерді, сондай-ақ қадағалану тәртібіне сәйкес ақпаратты, оның ішінде қадағалануға жататын карантинге жатқызылған өнім партияларының сәйкестендіру нөмірлері туралы мәліметтерді ұсынады;
карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) актілері туралы ақпаратты қоса алғанда, Одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден әкелінетін карантинге жатқызылған өнім партиялары туралы мәліметтерді, сондай-ақ фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпаратты электрондық түрде және қадағалау Тәртібіне сәйкес (бар болса), оның ішінде карантинге жатқызылған өнім партияларының қадағалануға жататын сәйкестендіру нөмірлері туралы мәліметтерді ұсынады;
сұраныс бойынша карантинге жатқызылған өнім партиялары туралы мәліметтерді ұсынады, оның ішінде:
- мүше мемлекеттердің аумақтары арасында карантинге жатқызылған өнім партиясын өткізу кезінде фитосанитариялық сертификат беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтер;
- Одақтың кедендік аумағынан басқа мүше мемлекеттердің аумағы арқылы үшінші елдерге әкетілетін карантинге жатқызылған өнім партиясында ресімделген берілген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер;
- мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мүше мемлекеттердің аумақтары арасында басқа мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы өткізілетін карантинге жатқызылған өнім партияларына берген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер;
- Одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден басқа мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы әкелінетін, карантинге жатқызылған өнім партиясына электрондық түрде үшінші елдердің уәкілетті органдары берген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер
хабарлаушы уәкілетті орган (P.SS.11.ACT.001)
Мәліметтерді жіберуші
бұзушылықтар туралы мәліметтерді ұсынады;
алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсынады
хабарлаушы уәкілетті орган (P.SS.11.ACT.002)
Мәліметтерді алушы
бұзушылықтар туралы мәлімет алады;
алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді алады
хабарлаушы уәкілетті орган (P.SS.11.ACT.001)
Тұтынушы сведений
получает сведения о партиях подкарантинной берілген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпаратты, сондай-ақ қадағалану тәртібіне сәйкес ақпаратты, оның ішінде қадағалануға жататын карантинге жатқызылған өнім партияларының сәйкестендіру нөмірлері туралы мәліметтерді қоса алғанда, мүше мемлекеттердің аумақтары арасында өткізілетін өнімдердің;
карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) актілері туралы ақпаратты қоса алғанда, Одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден әкелінетін карантинге жатқызылған өнім партиялары туралы мәліметтерді, сондай-ақ фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпаратты электрондық түрде және қадағалау Тәртібіне сәйкес (бар болса), оның ішінде карантинге жатқызылған өнім партияларының қадағалануға жататын сәйкестендіру нөмірлері туралы мәліметтерді алады;
карантинге жатқызылған өнім партиялары туралы сұрау салуды және мәліметтерді алуды жүзеге асырады, оның ішінде:
- мүше мемлекеттердің аумақтары арасында карантинге жатқызылған өнім партиясын өткізу кезінде фитосанитариялық сертификат беру немесе бермеу фактісі туралы мәліметтер;
- Одақтың кедендік аумағынан басқа мүше мемлекеттердің аумағы арқылы үшінші елдерге әкетілетін карантинге жатқызылған өнім партияларында ресімделген берілген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер;
- мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мүше мемлекеттердің аумақтары арасында басқа мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы өткізілетін карантинге жатқызылған өнім партияларына берген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер;
- Одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден басқа мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы әкелінетін карантинге жатқызылған өнім партияларына электрондық түрде үшінші елдердің уәкілетті органдары берген (оның ішінде ауыстыруға) фитосанитариялық сертификаттар туралы мәліметтер
хабарлаушы уәкілетті орган (P.SS.11.ACT.002)

2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами по карантину растений государств – членов Союза (далее соответственно – государство-член, уполномоченный орган) в соответствии с процедурами общего процесса, сгруппированными по их назначению:
а) информационное взаимодействие при представлении сведений уведомляемому уполномоченному органу;
б) информационное взаимодействие при представлении сведений уведомляющему уполномоченному органу.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

2. Ақпараттық өзара әрекеттесу құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органдары (бұдан әрі тиісінше – мүше мемлекет, уәкілетті орган) арасында олардың мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процестің рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
а) хабарланатын уәкілетті органға мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
б) мәліметтерді хабарлаушы уәкілетті органға ұсынған кезде ақпараттық өзара іс-қимыл жасау.
Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте көрсетілген.
1-сурет. Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
8. Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы ақпараттық өзара әрекеттесу ережелерінде анықталған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процестің транзакцияларының орындалу тәртібін анықтайды, олардың әрқайсысы жалпы процестің қатысушылары арасындағы жалпы процестің ақпараттық объектісінің күйлерін синхрондау мақсатында хабарламалар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара әрекеттесу үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процестің транзакциялары арасындағы қатынастар анықталады.
10. Жалпы процестің транзакциясын орындау кезінде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастамашы операция) шеңберінде респондентке сұрау-хабарлама жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асыратын операция (қабылдаушы операция) шеңберінде жалпы процестің транзакция шаблонына байланысты жауап-хабарлама жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабарлама құрамындағы деректер құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес болуға тиіс (бұдан әрі – электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасы).

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при представлении сведений уведомляемому уполномоченному органу
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении сведений уведомляемому уполномоченному органу представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении сведений уведомляемому уполномоченному органу
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при представлении сведений уведомляемому уполномоченному органу
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Представление сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме (P.SS.11.PRC.001)
1.1
Представление сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме (P.SS.11.OPR.001).
Получение уведомления об обработке сведений

11. Жалпы процестің транзакциялары осы Регламентте анықталғандай, жалпы процестің берілген транзакция параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Хабарланатын уәкілетті органға мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Хабарланатын уәкілетті органға мәліметтер ұсынылған кезде жалпы процестің транзакцияларын орындау сызбасы 2-суретте көрсетілген. Жалпы процестің әрбір процедурасы үшін 2-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және алынған күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Хабарланатын уәкілетті органға мәліметтер ұсынылған кезде жалпы процестің транзакцияларын орындау сызбасы
2-кесте.
Хабарланатын уәкілетті органға мәліметтер ұсынылған кезде жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
№ п/п
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жағдайы
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижесі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде ұсыну (P.SS.11.PRC.001)
1.1
Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде ұсыну (P.SS.11.OPR.001).
Мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу

о партии подкарантинной продукции в полном объеме (P.SS.11.OPR.003)
сведения о партии подкарантинной продукции (P.SS.11.BEN.001): сведения направлены
прием и обработка сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме (P.SS.11.OPR.002)
сведения о партии подкарантинной продукции (P.SS.11.BEN.001): сведения обработаны
представление сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме (P.SS.11.TRN.002)
2
Предоставление сведений о партии подкарантинной продукции по запросу (P.SS.11.PRC.011)
2.1
Запрос сведений
о партии подкарантинной продукции (P.SS.11.OPR.031).
Прием и обработка сведений о партии подкарантинной продукции (P.SS.11.OPR.033)
сведения о партии подкарантинной продукции (P.SS.11.BEN.001): сведения запрошены
обработка запроса
и предоставление сведений о партии подкарантинной продукции (P.SS.11.OPR.032)
сведения о партии подкарантинной продукции (P.SS.11.BEN.001): сведения направлены.
Сведения о партии подкарантинной продукции (P.SS.11.BEN.001): сведения отсутствуют

карантинге жатқызылған өнімнің толық көлеміндегі партиясы туралы (P.SS.11.OPR.003)
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001): ақпарат жіберілді
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде қабылдау және өңдеу (P.SS.11.OPR.002)
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001): мәліметтер өңделді
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде ұсыну (P.SS.11.TRN.002)
2
Сұраныс бойынша карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.PRC.011)
2.1
Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді сұрау (P.SS.11.OPR.031).
Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SS.11.OPR.033)
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001): мәліметтер сұралды
сұратуды өңдеу және карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.OPR.032)
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001): ақпарат жіберілді.
Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001): ақпарат жоқ

предоставление сведений о партии подкарантинной продукции по запросу (P.SS.11.TRN.011)
3
Представление сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме (P.SS.11.PRC.012)
3.1
Представление сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме (P.SS.11.OPR.034).
Получение уведомления об обработке сведений
о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме (P.SS.11.OPR.036)
сведения о партии подкарантинной продукции (P.SS.11.BEN.001): сведения направлены
прием и обработка сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме (P.SS.11.OPR.035)
сведения о партии подкарантинной продукции (P.SS.11.BEN.001): сведения обработаны
представление сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме (P.SS.11.TRN.012)
2. Информационное взаимодействие при представлении сведений уведомляющему уполномоченному органу
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении сведений уведомляющему уполномоченному органу представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении сведений уведомляющему уполномоченному органу
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при представлении сведений уведомляющему уполномоченному органу
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

сұраныс бойынша карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.TRN.011)
3
Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде ұсыну (P.SS.11.PRC.012)
3.1
Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде ұсыну (P.SS.11.OPR.034).
Мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу
карантинге жатқызылған өнімнің шектеулі көлемдегі партиясы туралы (P.SS.11.OPR.036)
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001): ақпарат жіберілді
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде қабылдау және өңдеу
(P.SS.11.OPR.035)
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001): мәліметтер өңделді
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде ұсыну (P.SS.11.TRN.012)
2. Мәліметтерді уәкілетті органға хабарлау кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл жасау
13. Жалпы процестің транзакцияларын орындау сызбасы мәліметтерді хабарлаушы уәкілетті органға ұсынған кезде 3-суретте ұсынылған. Жалпы процестің әрбір процедурасы үшін 3-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және алынған күйлері мен жалпы процестің транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
3-сурет. Мәліметтерді хабарлаушы уәкілетті органға ұсынған кезде жалпы процестің транзакцияларын орындау сызбасы
3-кесте
Мәліметтерді хабарлаушы уәкілетті органға ұсынған кезде жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
№ п/п
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жағдайы
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижесі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Представление сведений о нарушении (P.SS.11.PRC.002)
1.1
Представление сведений
о нарушении (P.SS.11.OPR.004).
Получение уведомления
об обработке сведений
о нарушении (P.SS.11.OPR.006)
сведения о нарушении (P.SS.11.BEN.002): сведения направлены
прием и обработка сведений о нарушении (P.SS.11.OPR.005)
сведения
о нарушении (P.SS.11.BEN.002): сведения обработаны
представление сведений
о нарушении (P.SS.11.TRN.004)
2
Представление сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате (P.SS.11.PRC.003)
2.1
Представление сведений
об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате (P.SS.11.OPR.007).
Получение уведомления
об обработке сведений
об изъятом
или погашенном фитосанитарном сертификате (P.SS.11.OPR.009)
сведения о партии подкарантинной продукции (P.SS.11.BEN.001): сведения направлены
прием и обработка сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате (P.SS.11.OPR.008)
сведения о партии подкарантинной продукции (P.SS.11.BEN.001): сведения обработаны
представление сведений
об изъятом
или погашенном фитосанитарном сертификате (P.SS.11.TRN.005)
VI. Описание сообщений общего процесса
14. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 4. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 4.
Таблица 4
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.SS.11.MSG.002
сведения о нарушении
сведения о нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора) (R.SM.SS.11.002)
P.SS.11.MSG.003
уведомление об обработке сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.SS.11.MSG.005
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.SS.11.MSG.006
сведения об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате
документ (R.004)
P.SS.11.MSG.017
запрос сведений о партии подкарантинной продукции
сведения о партии подкарантинной продукции (R.SM.SS.11.012)
P.SS.11.MSG.018
сведения о партии подкарантинной продукции в полном объеме
сведения о партии подкарантинной продукции (R.SM.SS.11.012)
P.SS.11.MSG.019
сведения о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме

Бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.PRC.002)
1.1
Бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.OPR.004).
Бұзушылық туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу (P.SS.11.OPR.006)
бұзушылық туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.002):
ақпарат жіберілді
бұзушылық туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SS.11.OPR.005)
бұзушылық туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.002): мәліметтер өңделді
бұзушылық туралы мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.TRN.004)
2
Алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.PRC.003)
2.1
Алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.OPR.007).
Алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алу (P.SS.11.OPR.009)
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001):
ақпарат жіберілді
алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SS.11.OPR.008)
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001): мәліметтер өңделді
алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну (P.SS.11.TRN.005)
VI. Жалпы процесс хабарламаларының сипаттамасы
14. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарламаларының тізбесі 4-кестеде келтірілген. Хабарлама құрамындағы деректер құрылымы электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының Сипаттамасына сәйкес келуі тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 4-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
4-кесте
Жалпы процестің хабарламалар тізімі
Кодтық белгілеу
Атауы
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.SS.11.MSG.002
бұзушылық туралы мәліметтер
карантиндік фитосанитариялық бақылау жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы мәліметтер (қадағалау) (R.SM.SS.11.002)
P.SS.11.MSG.003
мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.SS.11.MSG.005
мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.SS.11.MSG.006
алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер
құжат (R.004)
P.SS.11.MSG.017
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді сұрау
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер (R.SM.SS.11.012)
P.SS.11.MSG.018
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер толық көлемде
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер (R.SM.SS.11.012)
P.SS.11.MSG.019
шектеулі көлемдегі карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер

сведения о партии подкарантинной продукции (R.SM.SS.11.012)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме" (P.SS.11.TRN.002)
15. Транзакция общего процесса "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в полном объеме" (P.SS.11.TRN.002) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о партии подкарантинной продукции. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.

карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер (R.SM.SS.11.012)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P.SS.11.TRN.002)
15. "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді толық көлемде ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P. SS.11.TRN.002) бастамашының респондентке карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 4-суретте көрсетілген. Жалпы процестің транзакция параметрлері 5-кестеде келтірілген.

сведения о партии подкарантинной продукции (P.SS.11.BEN.001): сведения обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
-
время подтверждения принятия в обработку
15 минут
время ожидания ответа
4 часа
признак авторизации
нет
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о партии подкарантинной продукции
в полном объеме (P.SS.11.MSG.018)
ответное сообщение
уведомление об обработке сведений (P.SS.11.MSG.003)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, если применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) – для P.SS.11.MSG.018
нет – для P.SS.11.MSG.003
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер(P.SS.11.BEN.001): мәліметтер өңделді
9
Жалпы процестің транзакция параметрлері:
қабылдауды растау уақыты
-
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
15 минут
жауап күту уақыты
4 сағат
авторизация белгісі
жоқ
қайталау саны
3
10
Жалпы процестің транзакциялық хабарламалары:
бастамашылық хабарлама
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы толық көлемде мәліметтер
(P.SS.11.MSG.018)
жауап хабарлама
мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама (P.SS.11.MSG.003)
11
Жалпы процесс транзакциясының хабарлама параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (егер осы жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс – қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) - P. SS.11.MSG.018 үшін
жоқ – P.SS.11.MSG.003 үшін
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

уведомление об обработке сведений (P.SS.11.MSG.003)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
3. Транзакция общего процесса "Представление сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.TRN.005)
17. Транзакция общего процесса "Представление сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.TRN.005) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.

мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама (P.SS.11.MSG.003)
11
Жалпы процесс транзакциясының хабарлама параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
3. "Алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P.SS.11.TRN.005)
17. "Алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P. SS.11.TRN.005) бастамашының респондентке алып қойылған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 6-суретте көрсетілген. Жалпы процестің транзакция параметрлері 7-кестеде келтірілген.

4. Транзакция общего процесса "Предоставление сведений о партии подкарантинной продукции по запросу" (P.SS.11.TRN.011)
18. Транзакция общего процесса "Предоставление сведений о партии подкарантинной продукции по запросу" (P.SS.11.TRN.011) выполняется для получения инициатором от респондента сведений о партии подкарантинной продукции по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.

4. "Сұраныс бойынша карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер беру" жалпы процесінің транзакциясы (P.SS.11.TRN.011)
18. "Сұраныс бойынша карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P. SS.11.TRN.011) бастамашының респонденттен сұрау салу бойынша карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді алуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының схемасы 7-суретте көрсетілген. Жалпы процестің транзакция параметрлері 8-кестеде келтірілген.

Рис. 7. Схема выполнения транзакции общего процесса "Предоставление сведений о партии подкарантинной продукции по запросу" (P.SS.11.TRN.011)
Таблица 8
Описание транзакции общего процесса "Предоставление сведений
о партии подкарантинной продукции по запросу" (P.SS.11.TRN.011)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.11.TRN.011
2
Наименование транзакции общего процесса
предоставление сведений о партии подкарантинной продукции по запросу
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений о партии подкарантинной продукции
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса и предоставление сведений
о партии подкарантинной продукции
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о партии подкарантинной продукции (P.SS.11.BEN.001): сведения направлены
сведения о партии подкарантинной продукции (P.SS.11.BEN.001): сведения отсутствуют
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
-
время подтверждения принятия в обработку
15 мин
время ожидания ответа
4 часа
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений о партии подкарантинной продукции (P.SS.11.MSG.017)
ответное сообщение
уведомление об отсутствии сведений (P.SS.11.MSG.005)
сведения о партии подкарантинной продукции (P.SS.11.MSG.018)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

7-сурет. "Сұраныс бойынша карантинге жатқызылған өнімнің партиясы туралы мәліметтер беру" Жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы (P.SS.11.TRN.011)
8-кесте
"Сұраныс бойынша карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер беру" жалпы процесінің транзакциясының сипаттамасы (P.SS.11.TRN.011)
№ п/п
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгілеу
P.SS.11.TRN.011
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
сұраныс бойынша карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді ұсыну
3
Жалпы процестің транзакция үлгісі
сұрау/жауап
4
Бастамашы рөлі
инициатор
5
Бастамашы операциясы
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді сұрау
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдау операциясы
сұратуды өңдеу және карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясының нәтижесі
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001): ақпарат жіберілді
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер (P.SS.11.BEN.001): ақпарат жоқ
9
Жалпы процестің транзакция параметрлері:
қабылдауды растау уақыты
-
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
15 мин
жауап күту уақыты
4 сағат
авторизация белгісі
ия
қайталау саны
3
10
Жалпы процестің транзакциялық хабарламалары:
бастамашылық хабарлама
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді сұрау (P.SS.11.MSG.017)
жауап хабарлама
мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама (P.SS.11.MSG.005)
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер (P.SS.11.MSG.018)
11
Жалпы процесс транзакциясының хабарлама параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

5. Транзакция общего процесса "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме" (P.SS.11.TRN.012)
19. Транзакция общего процесса "Представление сведений о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме" (P.SS.11.TRN.012) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о партии подкарантинной продукции. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.

5. "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P.SS.11.TRN.012)
19. "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді шектеулі көлемде ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P. SS.11.TRN.012) бастамашының респондентке карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процестің транзакциясының сызбасы 8-суретте көрсетілген. Жалпы процестің транзакция параметрлері 9-кестеде келтірілген.

22. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)" (R.SM.SS.11.002), передаваемых в сообщении "Сведения о нарушении" (P.SS.11.MSG.002), приведены в таблице 11.
Таблица 11
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)" (R.SM.SS.11.002), передаваемых в сообщении "Сведения о нарушении" (P.SS.11.MSG.002)
Код требования
Формулировка требования
1
значение реквизита "Код вида нарушения, выявленного при проведении фитосанитарного контроля (надзора)" (smsdo:PhytosanitaryControlViolationCode) должно соответствовать одному из следующих значений:
"01" – поддельный фитосанитарный сертификат;
"02" – недействительный фитосанитарный сертификат;
"03" – фитосанитарный сертификат не подтверждает соответствие подкарантинной продукции карантинным фитосанитарным требованиям;
"04" – подкарантинная продукция не предъявлена для карантинного фитосанитарного контроля (надзора);
"05" – уполномоченный орган места назначения не уведомлен о прибытии подкарантинной продукции;
"06" – идентификационный номер партии подкарантинной продукции не соответствует информации, сформированной в отношении этой партии подкарантинной продукции;
"07" – средство идентификации партии подкарантинной продукции не соответствует информации, сформированной в отношении этой партии подкарантинной продукции
2
реквизит "Документ" (ccdo:DocV4Details) должен быть заполнен
и в его составе должны быть заполнены следующие реквизиты: "Номер документа" (csdo:DocId) и "Дата документа" (csdo:DocCreationDate)
23. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Документ" (R.004), передаваемых в сообщении "Сведения об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.MSG.006), приведены в таблице 12.
Таблица 12
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Документ" (R.004), передаваемых в сообщении "Сведения об изъятом или погашенном фитосанитарном сертификате" (P.SS.11.MSG.006)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Ссылка на документ" (ccdo:DocReferenceDetails) должен быть заполнен и в его составе должны быть заполнены следующие реквизиты: "Номер документа" (csdo:DocId) и "Дата документа" (csdo:DocCreationDate)
24. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о партии подкарантинной продукции" (R.SM.SS.11.012), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о партии подкарантинной продукции" (P.SS.11.MSG.017), приведены в таблице 13.
Таблица 13

22. "Бұзушылық туралы мәліметтер" хабарламасында берілетін "Карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы мәліметтер" (R. SM.SS.11.002) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (P. SS.11.MSG.002), 11-кестеде келтірілген.
11-кесте
"Бұзушылық туралы мәліметтер" хабарламасында берілетін "Карантиндік фитосанитариялық бақылауды (қадағалауды) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы мәліметтер" (R. SM.SS.11.002) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (P.SS.11.MSG.002)
Талап коды
Талаптарды тұжырымдау
1
"Фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылық түрінің коды" (smsdo:PhytosanitaryControlViolationCode) деректемесінің мәні мынадай мәндердің біріне сәйкес келуі тиіс:
"01" – жалған фитосанитарлық сертификат;
"02" – жарамсыз фитосанитарлық сертификат;
"03" – фитосанитариялық сертификат карантинге жатқызылған өнімнің карантиндік фитосанитариялық талаптарға сәйкестігін растамайды;
"04" – карантинге жатқызылған өнім карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) үшін ұсынылмаған;
"05" – баратын жердің уәкілетті органы карантинге жатқызылған өнімнің келгені туралы хабардар етілмейді;
"06" – карантинге жатқызылған өнім партиясының сәйкестендіру нөмірі карантинге жатқызылған өнімнің осы партиясына қатысты қалыптастырылған ақпаратқа сәйкес келмейді;
"07" – карантинге жатқызылған өнім партиясын сәйкестендіру құралы карантинге жатқызылған өнімнің осы партиясына қатысты қалыптастырылған ақпаратқа сәйкес келмейді
2
"Құжат" деректемесі (ccdo:DocV4Details) толтырылуы тиіс және оның құрамында мынадай деректемелер толтырылуы тиіс: "Құжат нөмірі" (csdo:DocId) және "Құжат күні" (csdo:DocCreationDate)
23. "Алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер" (P. SS) хабарламасында берілетін "Құжат" (R. 004) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар.11.MSG.006), 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
"Алынған немесе өтелген фитосанитариялық сертификат туралы мәліметтер" хабарламасында берілетін "Құжат" (R. 004) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (P.SS.11.MSG.006)
Талап коды
Талаптарды тұжырымдау
1
"Құжатқа сілтеме" деректемесі (ccdo:DocReferenceDetails) толтырылуы тиіс және оның құрамында мынадай деректемелер толтырылуы тиіс: "Құжат нөмірі" (csdo:DocId) және "Құжат күні" (csdo:DocCreationDate)
24. "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтерді сұрау" хабарламасында берілетін "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер" (R. SM.SS.11.012) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (P. SS.11.MSG.017), 13-кестеде келтірілген.
13-кесте

26. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о партии подкарантинной продукции" (R.SM.SS.11.012), передаваемых в сообщении "Сведения о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме" (P.SS.11.MSG.019), приведены в таблице 15.
Таблица 15
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о партии подкарантинной продукции" (R.SM.SS.11.012), передаваемых в сообщении "Сведения о партии подкарантинной продукции в ограниченном объеме" (P.SS.11.MSG.019)
Код требования
Формулировка требования
1
должен быть заполнен хотя бы один из следующих реквизитов:
"Номер документа" (csdo:DocId) в составе реквизита "Фитосанитарный сертификат" (smcdo:PhytosanitaryCertificateDetails) или "Идентификационный номер товарной партии" (smsdo:ConsignmentId) в составе реквизита "Сведения о прослеживаемости подкарантинной продукции" (smcdo:PhytosanitaryTraceabilityDetails)
2
если реквизит "Фитосанитарный сертификат" (smcdo:PhytosanitaryCertificateDetails) заполнен, то должны быть заполнены в его составе реквизит "Номер документа" (csdo:DocId), реквизит "Дата документа" (csdo:DocCreationDate) и реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита "Организация по карантину и защите растений, выдавшая фитосанитарный сертификат" (smcdo:IssuingAuthorityDetails)
3
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита "Организация по карантину и защите растений, выдавшая фитосанитарный сертификат" (smcdo:IssuingAuthorityDetails) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны из классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, а значение атрибута "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение этого классификатора в реестре нормативно-справочной информации Союза
4
все прочие реквизиты не заполняются
".
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденное указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕНО
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2019 г. № 229
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 13 мая 2024 г. № 53)
описание
форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах"
I. Общие положения

26. "Шектеулі көлемдегі карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер" (P. SS.) хабарламасында берілетін "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер" (R. SM.SS.11.012) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар.11.MSG.019), 15-кестеде келтірілген.
15-кесте
"Шектеулі көлемдегі карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер" хабарламасында берілетін "Карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер" (R. SM.SS.11.012) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (P.SS.11.MSG.019)
Талап коды
Талаптарды тұжырымдау
1
мынадай деректемелердің кем дегенде біреуі толтырылуы тиіс: "фитосанитариялық сертификат" (smcdo: PhytosanitaryCertificateDetails) деректемесінің құрамындағы "Құжат нөмірі" (csdo: DocId) немесе "Карантинге жатқызылған өнімнің қадағалануы туралы мәліметтер" деректемесінің құрамындағы "Тауар партиясының сәйкестендіру нөмірі" (smsdo: ConsignmentId) (smcdo: phytosanitarytraceabilitydetails)
2
егер "Фитосанитариялық сертификат" деректемесі (smcdo: PhytosanitaryCertificateDetails) толтырылса, онда оның құрамында "Құжат нөмірі" деректемесі (csdo: DocId), "Құжат күні" деректемесі (csdo: doccreationdate) және "Елдің коды" деректемесі (csdo: UnifiedCountryCode) толтырылуы тиіс "Карантин жөніндегі ұйым" күрделі деректемесінің құрамы фитосанитариялық сертификат берген (smcdo: IssuingAuthorityDetails)
3
егер "Елдің коды" деректемесі (csdo:unifiedcountrycode) "Фитосанитариялық сертификат берген өсімдіктерді карантин және қорғау жөніндегі ұйым" (smcdo:IssuingAuthorityDetails) күрделі деректемесінің құрамында толтырылса, онда оның мәні ақпараттық өзара іс-қимыл ережелерінің VII бөлімінде көрсетілген әлем елдерінің жіктеуішінен алынған ел кодына, ал "Анықтамалық сәйкестендіруші" атрибутының мәні (жіктеуіштің) (codelistid атрибуты) оның құрамында Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімінде осы жіктеуіштің кодтық белгісі болуы тиіс
4
барлық басқа деректемелер толтырылмайды
4. Көрсетілген шешіммен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 229 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН"
(жаңа редакцияда – Еуразиялық
экономикалық комиссия
Алқасының шешімі 2024 жылғы
13 мамырдағы №53)
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының СИПАТТАМАСЫ
I. Жалпы ережелер

2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.

2. Осы Сипаттама "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы сипаттама Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен ортақ процесс рәсімдерін іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомдық) деректемелерге дейінгі иерархия деңгейлерін ескере отырып, толық деректемелік құрамын көрсете отырып, кестелік нысанда келтіріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделінің элементтерінің бір мәнді сәйкестігі сипатталады.
6. Кестеде келесі өрістер (бағандар) құрылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеме атауы" – деректеменің белгіленген немесе ресми ауызша белгіленуі;
"деректеме сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіру" – деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер элементінің сәйкестендірушісі;
"мағыналар аймағы" – деректеменің мүмкін мәндерінің ауызша сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: міндеттілік (опционалдылық) және деректемелердің ықтимал қайталануларының саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін келесі белгілер қолданылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануы керек (n > 1);
1..* – реквизиттер міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануы тиіс (N > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен артық емес қайталануы тиіс (N > 1, m > n);
0..1 – деректеме міндетті емес, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректемелер міндетті емес, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – реквизиттер міндетті емес, оны m-ден артық емес қайталауға болады (m > 1).
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы сипаттаманың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар қолданылады:
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – белгілі бір контексте бөлінбейтін болып саналатын электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректер бірлігі.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

"Деректердің базистік моделі", "Деректер моделі", "Пәндік облыстың деректер моделі", "Пәндік облыс" және "Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" ұғымдары осы сипаттамада Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесімен айқындалған мәндерде Еуразиялық экономикалық одақ алқасының шешімімен бекітілген пайдаланылады экономикалық комиссия 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229.
В таблицах 4, 7, 10, 13, 16, 19 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союзаи Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229, и Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229.
IV. Структуры электронных документов и сведений

Осы сипаттамада пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы №229 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс – қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
Кестелерде 4, 7, 10, 13, 16, 19 осы Сипаттама ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы "Мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында алмасуды қамтамасыз ету" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы шешімімен бекітілген" Еуразиялық экономикалық одақ мүшелерінің берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпараты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымы

R.SM.SS.11.002
сведения о нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
urn:EEC:R:SM:SS:11:ErrorPhytosanitaryControlDetails:v1.1.0
2.2
R.SM.SS.11.003
запрос обобщенных сведений
о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
urn:EEC:R:SM:SS:11:PhytosanitaryCertificateComissionRequestDetails:v1.1.0
2.3
R.SM.SS.11.004
обобщенные сведения
о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)

R.SM.SS.11.002
карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы мәліметтер
urn:EEC:R:SM:SS:11:ErrorPhytosanitaryControlDetails:v1.1.0
2.2
R.SM.SS.11.003
берілген фитосанитариялық сертификаттар және карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жинақталған мәліметтерді сұрату
urn:EEC:R:SM:SS:11:PhytosanitaryCertificateComissionRequestDetails:v1.1.0
2.3
R.SM.SS.11.004
берілген фитосанитариялық сертификаттар және карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жалпы ақпарат

urn:EEC:R:SM:SS:11:PhytosanitaryCertificateMonitoringDetails:v1.1.0
2.4
R.SM.SS.11.012
сведения о партии подкарантинной продукции
urn:EEC:R:SM:SS:11:RegulatedProductConsignmentDetails:v1.1.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной системе (далее – реестр структур электронных документов и сведений).

urn:EEC:R:SM:SS:11:PhytosanitaryCertificateMonitoringDetails:v1.1.0
2.4
R.SM.SS.11.012
карантинге жатқызылған өнім партиясы туралы мәліметтер
urn:EEC:R:SM:SS:11:RegulatedProductConsignmentDetails:v1.1.0
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының атаулар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" таңбалары электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат құрылымының техникалық сызбасын (мәліметтерді) осы сипаттамаға сәйкес әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат құрылымының (мәліметтердің) нұсқасының нөміріне сәйкес келеді интеграцияланған жүйеде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын (бұдан әрі – электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі).

11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
2
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

11. Импортталатын атаулар кеңістігі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Импортталатын атаулар кеңістігі
№ п/п
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
2
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
Импортталатын атаулар кеңістігіндегі "X.X.Х" таңбалары осы сипаттамаларға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізуге жататын электрондық құжат құрылымының (мәліметтердің) техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделінің нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Документ" (R.004) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Документ" (R.004)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии
с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии
с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии с ISO 8601
1
1.6. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Документ
(ccdo:‌Doc‌Content‌Details)
совокупность сведений
о документе
M.CDE.00103
ccdo:‌Doc‌Content‌Details‌Type (M.CDT.00105)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

12. "Құжат" (R. 004) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Құжат" "Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы" (R.004)
Деректеме атауы
Деректеме сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер түрі
көпт.
1.  Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Кірістірілген элементтер мәндерінің аймақтарымен анықталады
1
1.1.  Жалпы процестің хабарлама коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарламасының кодтық белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌ EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌ EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бірегей сәйкестендіретін таңбалар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO / IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіш мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO / IEC 9834-8 сәйкес идентификатор мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес екі әріптен тұратын тілдің коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Құжат
(ccdo:‌Doc‌Content‌Details)
құжат туралы мәліметтер жиынтығы
M.CDE.00103
ccdo:‌Doc‌Content‌Details‌Type (M.CDT.00105)
Кірістірілген элементтер мәндерінің аймақтарымен анықталады
1
2.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалық сәкестендіргіші (жіктеуіш)" атрибутында анықталған анықтамалыққа (жіктеуішке) сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
коды көрсетілген анықтамалықтың (жіктеуіштің) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
1

2.2. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.3. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии
со справочником (классификатором), идентификатор которого определен
в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.4. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.5. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.6. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.7. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу
при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.8. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
2.9. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.10. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ISO 8601
0..1
2.11. Срок действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Duration)
продолжительность срока,
в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00056
bdt:‌Duration‌Type (M.BDT.00021)
Обозначение продолжительности времени в соответствии с ISO 8601
0..1
2.12. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти либо уполномоченную
им организацию, выдавшую
или утвердившую документ
M.SDE.00068

2.2. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес екі әріптен тұратын тілдің коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.3. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
сәйкестендіргіші "анықтамалық сәйкестендіргіші (жіктеуіш)" атрибутында анықталған анықтамалықпен (жіктеуішпен).
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
0..1
а)  анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
коды көрсетілген анықтамалықтың (жіктеуіштің) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
1
2.4. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 500
0..1
2.5. Құжат атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжат атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 500
0..1
2.6. Құжат сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
құжат сериясының сандық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00157
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
0..1
2.7. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген сандық немесе әріптік-цифрлық белгі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 50
0..1
2.8. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.9. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталу күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
құжаттың күші бар мерзімнің басталу күні
M.SDE.00137
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.10. Құжаттың жарамдылық мерзімі
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжаттың күші бар мерзімнің аяқталу күні
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.11. Құжаттың қолданылу мерзімі
(csdo:‌Doc‌Validity‌Duration)
құжаттың күші бар мерзімнің ұзақтығы
M.SDE.00056
bdt:‌Duration‌Type (M.BDT.00021)
ISO 8601 сәйкес уақыт ұзақтығын белгілеу
0..1
2.12. Уәкілетті органның сәйкестендірушісі
(csdo:‌Authority‌Id)
құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік билік органын не ол уәкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068

csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.13. Наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.14. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание документа
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.15. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
общее количество листов
в документе
M.SDE.00018
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число
в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
2.16. XML-документ
(ccdo:‌Any‌Details)
документ в формате XML
M.CDE.00081
ccdo:‌Any‌Details‌Type (M.CDT.00086)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.16.1. XML-документ
содержимое XML-документа произвольной структуры
произвольный элемент.
Пространство имен: любое.
Валидация: производится всегда
1..*
2.17. Документ в бинарном формате
(csdo:‌Doc‌Binary‌Text)
документ в бинарном текстовом формате
M.SDE.00106
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
а) код формата данных
(атрибут media‌Type‌Code)
кодовое обозначение формата данных
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
3. Статус
(ccdo:‌Status‌V2‌Details)
статусное состояние документа
M.CDE.00071
ccdo:‌Status‌Details‌V2‌Type (M.CDT.00074)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
3.1. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата установки статусного состояния
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
3.2. Код статуса
(csdo:‌Status‌Code)
кодовое обозначение статусного состояния
M.SDE.00130
csdo:‌Status‌Code‌Type (M.SDT.00040)
Значение кода статуса.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
3.3. Примечание
(csdo:‌Note‌Text)
примечание к статусному состоянию
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
3.4. Ссылка на документ
(ccdo:‌Doc‌Reference‌Details)
документ, устанавливающий статусное состояние
M.CDE.00083
ccdo:‌Doc‌Reference‌Details‌Type (M.CDT.00088)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
0..1
2.13. Уәкілетті органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
мемлекеттік билік органының немесе құжатты берген ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 300
0..1
2.14. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
құжаттың сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Таңбалар жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 4000
0..1
2.15. Парақтар саны
(csdo:‌Page‌Quantity)
Құжаттағы парақтардың жалпы саны
M.SDE.00018
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі бүтін теріс емес сан.
Макс. сандар саны:4
0..1
2.16. XML құжаты
(ccdo:‌Any‌Details)
XML форматындағы құжат
M.CDE.00081
ccdo:‌Any‌Details‌Type (M.CDT.00086)
Кірістірілген элементтер мәндерінің аймақтарымен анықталады
0..1
2.16.1. XML құжаты
еркін құрылымды құжаттың XML мазмұны
ерікті элемент.
Атаулар кеңістігі: кез келген.
Тексеру: әрқашан жасалады
1..*
2.17. Бинарлы форматтағы құжат
(csdo:‌Doc‌Binary‌Text)
бинарлы мәтіндік форматтағы құжат
M.SDE.00106
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Екілік октеттердің (байттардың) ақырлы тізбегі
0..1
а) деректер форматының коды
(атрибут media‌Type‌Code)
деректер форматының кодтық белгіленуі
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 255
0..1
3. Мәртебе
(ccdo:‌Status‌V2‌Details)
құжаттың мәртебесі
M.CDE.00071
ccdo:‌Status‌Details‌V2‌Type (M.CDT.00074)
Кірістірілген элементтер мәндерінің аймақтарымен анықталады
0..1
3.1. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
Мәртебе күйін орнату күні
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
3.2. Мәртебенің коды
(csdo:‌Status‌Code)
мәртебелік күйінің кодтық белгісі
M.SDE.00130
csdo:‌Status‌Code‌Type (M.SDT.00040)
Мәртебесі кодының мәні.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 3
0..1
а)  анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
коды көрсетілген анықтамалықтың (жіктеуіштің) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
0..1
3.3. Ескерту
(csdo:‌Note‌Text)
мәртебелік күйіне ескерту
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Таңбалар жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 4000
0..*
3.4. Құжатқа сілтеме
(ccdo:‌Doc‌Reference‌Details)
документ, устанавливающий статусное состояние
M.CDE.00083
ccdo:‌Doc‌Reference‌Details‌Type (M.CDT.00088)
Кірістірілген элементтер мәндерінің аймақтарымен анықталады
0..1

13. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведено в таблице 5.
Таблица 5
Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки
2
Идентификатор
R.006
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения о результате обработки запроса респондентом
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ProcessingResultDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

13. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R. 006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 5-кестеде келтірілген.
5-кестеде
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымын сипаттау (R.006)
№ п/п
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Атауы
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.006
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Анықтама
респонденттің сұрау салуды өңдеу нәтижесі туралы мәліметтер
5
Пайдалану
6
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
XML құжатының түбірлік элементі
ProcessingResultDetails
8
XML сызбасының файл атауы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының атаулар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" таңбалары осы сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат құрылымының техникалық сызбасын (мәліметтерді) әзірлеу кезінде пайдаланылған Одақ деректерінің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат құрылымының (мәліметтердің) нұсқасының нөміріне және мәліметтеріне сәйкес келеді.

3. Код результата обработки
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии со справочником результатов обработки электронных документов и сведений.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
4. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесімен өңдеу нәтижесінің кодтық белгіленуі
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
1
4. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
мәліметтерді еркін нысанда өңдеу нәтижесінің сипаттамасы
M.SDE.00002

csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2. Структуры электронных документов и сведений в предметной области "Санитарные, ветеринарные и фитосанитарные меры"
16. Описание структуры электронного документа (сведений) "Сведения о нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)" (R.SM.SS.11.002) приведено в таблице 8.
Таблица 8
Описание структуры электронного документа (сведений) "Сведения о нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)" (R.SM.SS.11.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
сведения о нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
2
Идентификатор
R.SM.SS.11.002
3
Версия
1.1.0
4
Определение
сведения о нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
5
Использование
представление сведений о нарушениях, выявленных
при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:SM:SS:11:ErrorPhytosanitaryControlDetails:v1.1.0
7
Корневой элемент XML-документа
ErrorPhytosanitaryControlDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_SM_SS_11_ErrorPhytosanitaryControlDetails_v1.1.0.xsd

csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Таңбалар жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 4000
0..1
2. "Санитариялық, ветеринариялық және фитосанитариялық шаралар" пәндік саласындағы электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымы
16. "Карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы мәліметтер" (R. SM.SS.11.002) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
"Карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы мәліметтер" электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы (R.SM.SS.11.002)
№ п/п
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Атауы
карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы мәліметтер
2
Сәйкестендіргіш
R.SM.SS.11.002
3
Нұсқа
1.1.0
4
Анықтама
карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы мәліметтер
5
Пайдалану
карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы мәліметтерді ұсыну
6
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:SM:SS:11:ErrorPhytosanitaryControlDetails:v1.1.0
7
XML құжатының түбірлік элементі
ErrorPhytosanitaryControlDetails
8
XML сызбасының файл атауы
EEC_R_SM_SS_11_ErrorPhytosanitaryControlDetails_v1.1.0.xsd

17. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 9.
Таблица 9
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
3
urn:EEC:M:SM:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
smsdo
4
urn:EEC:M:SM:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
smcdo
Символы "X.X.X" и "Z.Z.Z" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений.

17. Импортталатын атаулар кеңістігі 9-кестеде келтірілген.
9-кесте
Импортталатын атаулар кеңістігі
№ п/п
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
3
urn:EEC:M:SM:SimpleDataObjects:vZ.Z.Z
smsdo
4
urn:EEC:M:SM:ComplexDataObjects:vZ.Z.Z
smcdo
Импортталатын атаулар кеңістігіндегі "X.X.X" және "Z.Z.Z" таңбалары осы сипаттамаға сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне енгізілуге жататын электрондық құжат құрылымының (мәліметтердің) техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделінің және пәндік аймақ деректерінің моделінің нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

4. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание выявленного нарушения
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
19. Описание структуры электронного документа (сведений) "Запрос обобщенных сведений о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)" (R.SM.SS.11.003) приведено в таблице 11.
Таблица 11
Описание структуры электронного документа (сведений) "Запрос обобщенных сведений о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)" (R.SM.SS.11.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
запрос обобщенных сведений о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
2
Идентификатор
R.SM.SS.11.003
3
Версия

4. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
анықталған бұзушылықтың сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Таңбалар жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 4000
0..1
19. "Берілген фитосанитариялық сертификаттар және карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрау" электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымының сипаттамасы (R. SM.SS.11.003) 11-кестеде келтірілген.
11-кесте
"Берілген фитосанитариялық сертификаттар және карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жалпыланған мәліметтерді сұрату" электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы (R.SM.SS.11.003)
№ п/п
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Атауы
берілген фитосанитариялық сертификаттар және карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау)жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жинақталған мәліметтерді сұрату
2
Сәйкестендіргіш
R.SM.SS.11.003
3
Нұсқа

Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Период
(ccdo:‌Period‌Details)
отчетный период, за который представляются сведения
M.CDE.00044
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.1. Начальная дата и время
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
0..1
2.2. Конечная дата и время
(csdo:‌End‌Date‌Time)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ISO 8601
0..1
3. Код типа представляемой информации о фитосанитарном контроле (надзоре)
(smsdo:‌Phyto‌Cert‌Info‌Kind‌Code)
кодовое обозначение типа представляемой информации о фитосанитарном контроле (надзоре)
M.SM.SDE.00295
smsdo:‌Phyto‌Cert‌Info‌Kind‌Code‌Type (M.SM.SDT.00295)
Значение кода в соответствии с перечнем типов представляемой информации о фитосанитарном контроле.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
1
4. Наименование продукта
(csdo:‌Product‌Name)
наименование подкарантинной продукции
M.SDE.00152
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..*
5. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение группы (класса) товаров в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..*
6. Код вида нарушения, выявленного при проведении фитосанитарного контроля (надзора)
(smsdo:‌Phytosanitary‌Control‌Violation‌Code)
кодовое обозначение вида нарушения, выявленного при проведении фитосанитарного контроля (надзора)
M.SM.SDE.00171
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..*
7. Код страны импорта
(smsdo:‌Importer‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SM.SDE.00037
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

ISO 639-1 сәйкес екі әріптен тұратын тілдің коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Кезең
(ccdo:‌Period‌Details)
мәліметтер ұсынылатын есепті кезең
M.CDE.00044
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Кірістірілген элементтер мәндерінің аймақтарымен анықталады
1
2.1. Бастапқы күні мен уақыты
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
бастапқы күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
2.2. Соңғы күні мен уақыты
(csdo:‌End‌Date‌Time)
соңғы күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
ISO 8601 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
3. Фитосанитариялық бақылау (қадағалау) туралы ұсынылатын ақпарат түрінің коды
(smsdo:‌Phyto‌Cert‌Info‌Kind‌Code)
фитосанитариялық бақылау (қадағалау) туралы ұсынылатын ақпарат түрінің кодтық белгіленуі
M.SM.SDE.00295
smsdo:‌Phyto‌Cert‌Info‌Kind‌Code‌Type (M.SM.SDT.00295)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 2
1
4. Өнім атауы
(csdo:‌Product‌Name)
карантинге жатқызылған өнімнің атауы
M.SDE.00152
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 300
0..*
5. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай Тауар номенклатурасына сәйкес тауарлар тобының (сыныбының) кодтық белгіленуі
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН кодының мәні 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгілер деңгейінде.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..*
6. Фитосанитариялық бақылау (қадағалау)жүргізу кезінде анықталған бұзушылық түрінің коды
(smsdo:‌Phytosanitary‌Control‌Violation‌Code)
фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылық түрінің кодтық белгіленуі
M.SM.SDE.00171
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындық: 2
0..*
7. Импорт елінің коды
(smsdo:‌Importer‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SM.SDE.00037
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалық сәкестендіргіші (жіктеуіш)" атрибутында анықталған анықтамалыққа (жіктеуішке) сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
коды көрсетілген анықтамалықтың (жіктеуіштің) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
1

22. Описание структуры электронного документа (сведений) "Обобщенные сведения о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)" (R.SM.SS.11.004) приведено в таблице 14.
Таблица 14
Описание структуры электронного документа (сведений) "Обобщенные сведения о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)" (R.SM.SS.11.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
обобщенные сведения о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных
при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
2
Идентификатор
R.SM.SS.11.004
3
Версия
1.1.0
4
Определение
обобщенные сведения о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных
при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
5
Использование
предоставление обобщенных сведений о выданных фитосанитарных сертификатах и нарушениях, выявленных при проведении карантинного фитосанитарного контроля (надзора)
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:SM:SS:11:PhytosanitaryCertificateMonitoringDetails:v1.1.0
7
Корневой элемент XML-документа
PhytosanitaryCertificateMonitoringDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_SM_SS_11_PhytosanitaryCertificateMonitoringDetails_v1.1.0.xsd

22. Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы "Берілген фитосанитариялық сертификаттар мен карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жалпылама ақпарат" (R. SM.SS.11.004) 14-кестеде келтірілген.
14-кесте
"Берілген фитосанитариялық сертификаттар мен карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтар туралы жалпы ақпарат" электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы (R.SM.SS.11.004)
№ п/п
Элементті белгілеу
Сипаттама
1
2
3
1
Атауы
Берілген фитосанитариялық сертификаттарды және карантиндік фитосанитариялық бақылауды (қадағалауды)жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтарды жинақтайтын ақпарат
2
Сәйкестендіргіш
R.SM.SS.11.004
3
Нұсқа
1.1.0
4
Анықтама
Берілген фитосанитариялық сертификаттарды және карантиндік фитосанитариялық бақылауды (қадағалауды)жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтарды жинақтайтын ақпарат
5
Пайдалану
Берілген фитосанитариялық сертификаттарды және карантиндік фитосанитариялық бақылауды (қадағалауды)жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтарды жинақтайтын ақпарат
6
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:SM:SS:11:PhytosanitaryCertificateMonitoringDetails:v1.1.0
7
XML құжатының түбірлік элементі
PhytosanitaryCertificateMonitoringDetails
8
XML сызбасының файл атауы
EEC_R_SM_SS_11_PhytosanitaryCertificateMonitoringDetails_v1.1.0.xsd

2.1. Количество товара
(csdo:‌Unified‌Commodity‌Measure)
количество подкарантинной продукции в партии
M.SDE.00167
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.2. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
масса подкарантинной продукции в партии без упаковки (тары)
M.SDE.00174
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.3. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
масса подкарантинной продукции в партии с упаковкой (тарой)
M.SDE.00168
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.4. Объем нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Volume‌Measure)
объем подкарантинной продукции в партии без упаковки (тары)
M.SDE.00240
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.1. Тауар саны
(csdo:‌Unified‌Commodity‌Measure)
партиядағы карантинге жатқызылған өнімнің саны
M.SDE.00167
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Саны
Макс. сандар саны: 24.
Макс. бөлшек саны. сандар: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-сандық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
бірлік жіктеуішінің сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
1
2.2. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
қаптамасыз (ыдыссыз) партиядағы карантинге жатқызылған өнімнің массасы
M.SDE.00174
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Саны
Макс. сандар саны:24.
Макс. бөлшек саны. сандар:6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-сандық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б)  анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
бірлік жіктеуішінің сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
1
2.3. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
қаптамасы (ыдысы) бар партиядағы карантинге жатқызылған өнімнің массасы
M.SDE.00168
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Саны
Макс. сандар саны:24.
Макс. бөлшек саны. сандар: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-сандық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
бірлік жіктеуішінің сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
1
2.4. Көлемі нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Volume‌Measure)
қаптамасыз (ыдыссыз) партиядағы карантинге жатқызылған өнімнің көлемі
M.SDE.00240
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Саны
Макс. сандар саны:24.
Макс. бөлшек саны. сандар:6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-сандық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
бірлік жіктеуішінің сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
1

2.5. Объем брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Volume‌Measure)
объем подкарантинной продукции в партии с упаковкой (тарой)
M.SDE.00239
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.6. Участник цепочки поставки
(smcdo:‌Supply‌Chain‌Party‌Details)
информация об участнике цепочки поставки
M.SM.CDE.01694
smcdo:‌Supply‌Chain‌Party‌Details‌Type (M.SM.CDT.01000)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.6.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.6.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.6.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.6.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.5. Көлем брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Volume‌Measure)
қаптамасы (ыдысы) бар партиядағы карантинге жатқызылған өнімнің көлемі
M.SDE.00239
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Саны
Макс. сандар саны:24.
Макс. бөлшек саны. сандар:6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-сандық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
бірлік жіктеуішінің сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
1
2.6. Участник цепочки поставки
(smcdo:‌Supply‌Chain‌Party‌Details)
информация об участнике цепочки поставки
M.SM.CDE.01694
smcdo:‌Supply‌Chain‌Party‌Details‌Type (M.SM.CDT.01000)
Кірістірілген элементтер мәндерінің аймақтарымен анықталады
1..*
2.6.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалық сәкестендіргіші (жіктеуіш)" атрибутында анықталған анықтамалыққа (жіктеуішке) сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
коды көрсетілген анықтамалықтың (жіктеуіштің) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
1
2.6.2. Атауы хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 300
0..1
2.6.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 120
0..1
2.6.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.сәйкестендіргіші "анықтамалық сәйкестендіргіші (жіктеуіш)" атрибутында анықталған анықтамалықпен (жіктеуішпен).
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
коды көрсетілген анықтамалықтың (жіктеуіштің) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
1

2.8.1. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
индивидуальное буквенно-цифровое обозначение, присвоенное регистрирующим органом транспортному средству
M.SDE.00154
csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id‌Type (M.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.8.2. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.9. Идентификатор грузового контейнера
(smsdo:‌Transport‌Container‌Id)
идентификатор грузового контейнера
M.SM.SDE.00007
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..*
2.10. Иные сведения
(csdo:‌Additional‌Info‌Text)
дополнительная информация об отличительных знаках (маркировке) партии подкарантинной продукции
M.SDE.00046
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.11. Сведения о подкарантинной продукции в партии
(smcdo:‌Phytosanitary‌Consignment‌Item‌Measure‌Details)
информация о подкарантинной продукции в партии
M.SM.CDE.00203
smcdo:‌Phytosanitary‌Consignment‌Item‌Measure‌Details‌Type (M.SM.CDT.00185)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.11.1. Количество товара
(csdo:‌Unified‌Commodity‌Measure)
количество подкарантинной продукции в партии
M.SDE.00167
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

2.8.1. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
индивидуальное буквенно-цифровое обозначение, присвоенное регистрирующим органом транспортному средству
M.SDE.00154
csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id‌Type (M.SDT.00101)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 40
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалық сәкестендіргіші (жіктеуіш)" атрибутында анықталған анықтамалыққа (жіктеуішке) сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б)  анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
0..1
2.8.2. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.сәйкестендіргіші "анықтамалық сәйкестендіргіші (жіктеуіш)" атрибутында анықталған анықтамалықпен (жіктеуішпен).
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
коды көрсетілген анықтамалықтың (жіктеуіштің) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
1
2.9. Сәйкестендіргіш грузового контейнера
(smsdo:‌Transport‌Container‌Id)
идентификатор грузового контейнера
M.SM.SDE.00007
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
0..*
2.10. Иные сведения
(csdo:‌Additional‌Info‌Text)
дополнительная информация об отличительных знаках (маркировке) партии подкарантинной продукции
M.SDE.00046
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Таңбалар жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 4000
0..1
2.11. Сведения о подкарантинной продукции в партии
(smcdo:‌Phytosanitary‌Consignment‌Item‌Measure‌Details)
информация о подкарантинной продукции в партии
M.SM.CDE.00203
smcdo:‌Phytosanitary‌Consignment‌Item‌Measure‌Details‌Type (M.SM.CDT.00185)
Кірістірілген элементтер мәндерінің аймақтарымен анықталады
1..*
2.11.1. Количество товара
(csdo:‌Unified‌Commodity‌Measure)
количество подкарантинной продукции в партии
M.SDE.00167
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Саны
Макс. сандар саны:24.
Макс. бөлшек саны. сандар:6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-сандық код.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.11.6. Единица партии подкарантинной продукции
(smcdo:‌Phytosanitary‌Consignment‌Item‌Details)
информация о единице товара из партии подкарантинной продукции
M.SM.CDE.00103
smcdo:‌Phytosanitary‌Consignment‌Item‌Details‌Type (M.SM.CDT.00084)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Наименование продукта
(csdo:‌Product‌Name)
наименование подкарантинной продукции
M.SDE.00152
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
*.2. Ботаническое название растения
(smsdo:‌Plant‌Botanic‌Name)
ботаническое название растения
M.SM.SDE.00979
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
1
*.3. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение группы (класса) товаров в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
*.4. Сведения об упаковке товара
(smcdo:‌Package‌Details)
информация об упаковке подкарантинной продукции
M.SM.CDE.00030
smcdo:‌Package‌Details‌Type (M.SM.CDT.00137)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.4.1. Код вида упаковки
(csdo:‌Unified‌Package‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида груза, упаковки или упаковочного материала
M.SDE.00165
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.4.2. Количество упаковок
(csdo:‌Package‌Quantity)
количество упаковок товара
M.SDE.00150
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
0..1
*.4.3. Идентификатор маркировки
(smsdo:‌Marking‌Id)
условное обозначение, нанесенное на упаковку, с целью ее дальнейшей идентификации
M.SM.SDE.00023

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
бірлік жіктеуішінің сәйкестендіргіші
csdo:‌ Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
1
2.11.6. Карантинге жатқызылған өнім партиясының бірлігі
(smcdo:‌ Phytosanitary‌Consignment‌Item‌Details)
карантинге жатқызылған өнім партиясынан тауар бірлігі туралы ақпарат
M.SM.CDE.00103
smcdo:‌Phytosanitary‌Consignment‌Item‌Details‌Type (M.SM.CDT.00084)
Кірістірілген элементтер мәндерінің аймақтарымен анықталады
1
*.1. Өнім атауы
(csdo: ‌Product‌Name)
карантинге жатқызылған өнімнің атауы
M.SDE.00152
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 300
1
*.2. Өсімдіктің ботаникалық атауы
(smsdo:‌Plant‌Botanic‌Name)
өсімдіктің ботаникалық атауы
M.SM.SDE.00979
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 120
1
*.3. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай Тауар номенклатурасына сәйкес тауарлар тобының (сыныбының) кодтық белгіленуі
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН кодының мәні 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгілер деңгейінде.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
*.4. Тауардың қаптамасы туралы мәліметтер
(smcdo:‌Package‌Details)
карантинге жатқызылған өнімнің қаптамасы туралы ақпарат
M.SM.CDE.00030
smcdo:‌Package‌Details‌Type (M.SM.CDT.00137)
Кірістірілген элементтер мәндерінің аймақтарымен анықталады
1..*
*.4.1. Қаптама түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Package‌Kind‌Code)
жүктің, қаптаманың немесе буып-түю материалының түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00165
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.сәйкестендіргіші "анықтамалық сәйкестендіргіші (жіктеуіш)" атрибутында анықталған анықтамалықпен (жіктеуішпен).
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
коды көрсетілген анықтамалықтың (жіктеуіштің) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
1
*.4.2. Қаптамалар саны
(csdo:‌Package‌Quantity)
тауар қаптамаларының саны
M.SDE.00150
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Ондық санау жүйесіндегі бүтін теріс емес сан.
Макс. сандар саны: 8
0..1
*.4.3. Маркировка сәйкестендіргіші
(smsdo:‌Marking‌Id)
оны одан әрі сәйкестендіру мақсатында қаптамаға салынған шартты белгі
M.SM.SDE.00023

csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.5. Место происхождения товара
(smcdo:‌Origin‌Place‌Details)
место происхождения подкарантинной продукции
M.SM.CDE.00165
ccdo:‌Object‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00082)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.5.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.5.2. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.5.3. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5.4. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5.5. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5.6. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5.7. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5.8. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.5.9. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.12. Сведения об обеззараживании (дезинфекции)
(smcdo:‌Disinfection‌Details)
сведения об обеззараживании (дезинфекции) партии подкарантинной продукции
M.SM.CDE.00039
smcdo:‌Disinfection‌Details‌Type (M.SM.CDT.00041)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
0..1
*.5. Тауар шығарылған жер
(smcdo:‌Origin‌Place‌Details)
карантинге жатқызылған өнімнің шығарылған орны
M.SM.CDE.00165
ccdo:‌Object‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00082)
Кірістірілген элементтер мәндерінің аймақтарымен анықталады
1
*.5.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалық сәкестендіргіші (жіктеуіш)" атрибутында анықталған анықтамалыққа (жіктеуішке) сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
коды көрсетілген анықтамалықтың (жіктеуіштің) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
1
*.5.2. Аумақ коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 17
0..1
*.5.3. Аймақ
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 120
0..1
*.5.4. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
Екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 120
0..1
*.5.5. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қала атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 120
0..1
*.5.6. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 120
0..1
*.5.7. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 120
0..1
*.5.8. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, ғимараттың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 50
0..1
*.5.9. Бөлме нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
кеңсені немесе пәтерді белгілеу
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
0..1
2.12. Дезинфекциялау туралы мәліметтер
(smcdo:‌Disinfection‌Details)
карантинге жатқызылған өнім партиясын зарарсыздандыру (дезинфекциялау) туралы мәліметтер
M.SM.CDE.00039
smcdo:‌Disinfection‌Details‌Type (M.SM.CDT.00041)
Кірістірілген элементтер мәндерінің аймақтарымен анықталады
0..*

2.12.1. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата проведения обеззараживания (дезинфекции)
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
1
2.12.2. Продолжительность обработки
(smsdo:‌Treatment‌Duration)
продолжительность проведения обеззараживания (дезинфекции)
M.SM.SDE.00109
smsdo:‌Exposition‌Duration‌Type (M.SM.SDT.00043)
Продолжительность времени обработки продукции
0..1
2.12.3. Наименование типа обработки
(smsdo:‌Treatment‌Type‌Name)
наименование типа обработки
M.SM.SDE.00136
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
2.12.4. Наименование химического вещества (субстанции)
(smsdo:‌Chemical‌Name)
наименование химиката, применяемого при дезинфекции или обеззараживании груза
M.SM.SDE.00135
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
1
2.12.5. Температура термической обработки
(smsdo:‌Temperature‌Measure)
температура при проведении обеззараживания (дезинфекции)
M.SM.SDE.00112
smsdo:‌Temperature‌Measure‌Type (M.SM.SDT.00040)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3.
Макс. кол-во дроб. цифр: 1
0..1
2.12.6. Концентрация вещества
(smsdo:‌Concentration‌Measure)
концентрация химиката (действующего вещества), примененного при обеззараживании (дезинфекции)
M.SM.SDE.00106
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.12.7. Доза вещества
(smsdo:‌Dose‌Measure)
доза химиката (действующего вещества), примененного при обеззараживании (дезинфекции)
M.SM.SDE.00137
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.12.1. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
дезинфекция (дезинфекция) жүргізу күні
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
1
2.12.2. Өңдеу ұзақтығы
(smsdo:‌Treatment‌Duration)
дезинфекциялау (дезинфекциялау) жүргізу ұзақтығы
M.SM.SDE.00109
smsdo:‌Exposition‌Duration‌Type (M.SM.SDT.00043)
Өнімді өңдеу уақытының ұзақтығы
0..1
2.12.3. Өңдеу түрінің атауы
(smsdo:‌Treatment‌Type‌Name)
өңдеу түрінің атауы
M.SM.SDE.00136
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 250
0..1
2.12.4. Химиялық заттың (субстанцияның) атауы
(smsdo:‌Chemical‌Name)
жүкті дезинфекциялау немесе зарарсыздандыру кезінде қолданылатын химиялық заттың атауы
M.SM.SDE.00135
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 250
1
2.12.5. Термиялық өңдеу температурасы
(smsdo:‌Temperature‌Measure)
дезинфекциялау кезіндегі температура
M.SM.SDE.00112
smsdo:‌Temperature‌Measure‌Type (M.SM.SDT.00040)
Саны
Макс. сандар саны:3.
Макс. бөлшек саны. сандар:1
0..1
2.12.6. Зат концентрациясы
(smsdo:‌Concentration‌Measure)
дезинфекциялау) кезінде қолданылатын химиялық заттың (әсер етуші заттың) концентрациясы
M.SM.SDE.00106
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Саны
Макс. сандар саны:24.
Макс. бөлшек саны. сандар:6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-сандық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
бірлік жіктеуішінің сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
1
2.12.7. Заттың дозасы
(smsdo:‌Dose‌Measure)
дезинфекциялау кезінде қолданылатын химиялық заттың (әсер етуші заттың) дозасы
M.SM.SDE.00137
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Саны
Макс. сандар саны:24.
Макс. бөлшек саны. сандар:6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-сандық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
б) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
бірлік жіктеуішінің сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
1

2.12.8. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
дополнительная информация об обеззараживании (дезинфекции)
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
3. Фитосанитарный сертификат
(smcdo:‌Phytosanitary‌Certificate‌Details)
информация о фитосанитарном сертификате или фитосанитарном сертификате, выданном на замену
M.SM.CDE.00104
smcdo:‌Phytosanitary‌Certificate‌Details‌Type (M.SM.CDT.00086)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
3.1. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
номер фитосанитарного сертификата
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
3.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи фитосанитарного сертификата
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
3.3. Номер бланка документа
(csdo:‌Form‌Number‌Id)
номер, присвоенный бланку документа при изготовлении
M.SDE.00142
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
3.4. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания действия фитосанитарного сертификата
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
3.5. Признак сертификата, выданного на замену
(smsdo:‌Replacement‌Certificate‌Indicator)
признак, определяющий сертификат, выданный на замену
M.SM.SDE.00215
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
3.6. Ссылка на документ
(ccdo:‌Doc‌Reference‌Details)
информация о фитосанитарном сертификате, взамен которого выдан новый фитосанитарный сертификат
M.CDE.00083
ccdo:‌Doc‌Reference‌Details‌Type (M.CDT.00088)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
3.6.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3.6.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
3.6.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044

2.12.8. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
дезинфекция туралы қосымша ақпарат
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Таңбалар жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 4000
0..1
3. Фитосанитарлық сертификат
(smcdo:‌Phytosanitary‌Certificate‌Details)
фитосанитарлық сертификат туралы ақпарат
M.SM.CDE.00104
smcdo:‌Phytosanitary‌Certificate‌Details‌Type (M.SM.CDT.00086)
Кірістірілген элементтер мәндерінің аймақтарымен анықталады
0..*
3.1. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
фитосанитариялық сертификат нөмірі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 50
1
3.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
фитосанитариялық сертификаттың берілген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
3.3. Құжат бланкісінің нөмірі
(csdo:‌Form‌Number‌Id)
дайындау кезінде құжаттың бланкісіне берілген нөмір
M.SDE.00142
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 50
0..1
3.4. Құжаттың жарамдылық мерзімі
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
фитосанитариялық сертификаттың қолданылу мерзімі
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
3.5. Ауыстыруға берілген сертификаттың белгісі
(smsdo:‌Replacement‌Certificate‌Indicator)
ауыстыруға берілген сертификатты анықтайтын белгі
M.SM.SDE.00215
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мағынаның бірі: "true" (шындық) немесе "false" (өтірік)
0..1
3.6. Құжатқа сілтеме
(ccdo:‌Doc‌Reference‌Details)
фитосанитарлық сертификат туралы ақпарат
M.CDE.00083
ccdo:‌Doc‌Reference‌Details‌Type (M.CDT.00088)
Кірістірілген элементтер мәндерінің аймақтарымен анықталады
0..1
3.6.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.сәйкестендіргіші "анықтамалық сәйкестендіргіші (жіктеуіш)" атрибутында анықталған анықтамалықпен (жіктеуішпен).
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
коды көрсетілген анықтамалықтың (жіктеуіштің) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
1
3.6.2. Құжат атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжат атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 500
0..1
3.6.3. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген сандық немесе әріптік-цифрлық белгі
M.SDE.00044

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
3.6.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
3.6.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
3.7. Организация по карантину и защите растений страны-импортера
(smcdo:‌Importing‌Country‌Authority‌Details)
организация по карантину и защите растений; для государства-члена указывается уполномоченный орган по карантину растений (его территориальное подразделение)
M.SM.CDE.00167
ccdo:‌Unified‌Authority‌Details‌Type (M.CDT.00054)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
3.7.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3.7.2. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
уникальный идентификатор уполномоченного органа
M.SDE.00068
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
3.7.3. Наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
3.7.4. Краткое наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Brief‌Name)
сокращенное наименование уполномоченного органа
M.SDE.00126
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
3.8. Идентификатор территориального структурного подразделения уполномоченного органа государства-члена
(smsdo:‌Authority‌Unit‌Id)
уникальный идентификатор территориального структурного подразделения уполномоченного органа государства места назначения
M.SM.SDE.00303
csdo:‌Unified‌Id20‌Type (M.SDT.00152)
Значение идентификатора в соответствии с методом идентификации, определенного атрибутом "Метод идентификации".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..*
а) метод идентификации
(атрибут scheme‌Id)
обозначение метода идентификации объектов, в соответствии с которым указан идентификатор
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 50
0..1
3.6.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
3.6.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталу күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
құжаттың күші бар мерзімнің басталу күні
M.SDE.00137
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
3.7. Импорттаушы елдің өсімдіктерін карантин және қорғау жөніндегі ұйымы
(smcdo:‌Importing‌Country‌Authority‌Details)
өсімдіктер карантині және оларды қорғау жөніндегі ұйым; мүше мемлекет үшін өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган (оның аумақтық бөлімшесі) көрсетіледі
M.SM.CDE.00167
ccdo:‌Unified‌Authority‌Details‌Type (M.CDT.00054)
Кірістірілген элементтер мәндерінің аймақтарымен анықталады
0..*
3.7.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалық сәкестендіргіші (жіктеуіш)" атрибутында анықталған анықтамалыққа (жіктеуішке) сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
коды көрсетілген анықтамалықтың (жіктеуіштің) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
1
3.7.2. Уәкілетті органның сәйкестендірушісі
(csdo:‌Authority‌Id)
уәкілетті органның бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00068
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
0..1
3.7.3. Уәкілетті органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
мемлекеттік билік органының немесе ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 300
0..1
3.7.4. Уәкілетті органның қысқаша атауы
(csdo:‌Authority‌Brief‌Name)
уәкілетті органның қысқартылған атауы
M.SDE.00126
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 120
0..1
3.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының аумақтық құрылымдық бөлімшесінің сәйкестендіргіші
(smsdo:‌Authority‌Unit‌Id)
межелі мемлекеттің уәкілетті органының аумақтық құрылымдық бөлімшесінің бірегей сәйкестендіргіші
M.SM.SDE.00303
csdo:‌Unified‌Id20‌Type (M.SDT.00152)
"Сәйкестендіру әдісі" атрибутымен анықталған сәйкестендіру әдісіне сәйкес идентификатордың мәні.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
0..*
а) сәйкестендіру әдісі
(атрибут scheme‌Id)
сәйкестендіргіш көрсетілген объектілерді сәйкестендіру әдісін белгілеу
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
1

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
3.9.6. Должностное лицо
(ccdo:‌Officer‌Details)
должностное лицо, выдавшее (подписавшее) документ
M.CDE.00104
ccdo:‌Officer‌Details‌Type (M.CDT.00031)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.1.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.1.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.2. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит должностного лица
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.3.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.3.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 50
0..1
*.10. Бөлме нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
кеңсені немесе пәтерді белгілеу
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
0..1
*.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
0..1
3.9.6. Лауазымды тұлға
(ccdo:‌Officer‌Details)
құжатты берген (қол қойған) лауазымды тұлға
M.CDE.00104
ccdo:‌Officer‌Details‌Type (M.CDT.00031)
Кірістірілген элементтер мәндерінің аймақтарымен анықталады
0..*
*.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
Тегі, Аты, Әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Кірістірілген элементтер мәндерінің аймақтарымен анықталады
1
*.1.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты-жөні
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 120
0..1
*.1.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе орта аты)
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 120
0..1
*.1.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 120
0..1
*.2. Лауазым атауы
(csdo:‌Position‌Name)
қызметкер лауазымының атауы
M.SDE.00127
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 120
0..1
*.3. Байланыс деректемелері
(ccdo:‌Communication‌Details)
лауазымды тұлғаның байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Кірістірілген элементтер мәндерінің аймақтарымен анықталады
0..*
*.3.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралының (арнасының) түрінің кодтық белгіленуі (телефон, факс, электрондық пошта және т. б.)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
0..1
*.3.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электрондық пошта және т. б.)
M.SDE.00093

3.11.16. XML-документ
(ccdo:‌Any‌Details)
документ в формате XML
M.CDE.00081
ccdo:‌Any‌Details‌Type (M.CDT.00086)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. XML-документ
содержимое XML-документа произвольной структуры
произвольный элемент.
Пространство имен: любое.
Валидация: производится всегда
1..*
3.11.17. Документ в бинарном формате
(csdo:‌Doc‌Binary‌Text)
документ в бинарном текстовом формате
M.SDE.00106
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
а) код формата данных
(атрибут media‌Type‌Code)
кодовое обозначение формата данных
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии со справочником форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
4. Сведения о прослеживаемости подкарантинной продукции
(smcdo:‌Phytosanitary‌Traceability‌Details)
сведения о прослеживаемости подкарантинной продукции
M.SM.CDE.01800
smcdo:‌Phytosanitary‌Traceability‌Details‌Type (M.SM.CDT.01800)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
4.1. Идентификационный номер товарной партии
(smsdo:‌Consignment‌Id)
идентификационный номер партии подкарантинной продукции
M.SM.SDE.00096
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
4.2. Идентификационный номер товарной партии, из которой сформирована данная партия
(smsdo:‌Previous‌Consignment‌Id)
идентификационные номера партий подкарантинной продукции, из которых сформирована данная партия подкарантинной продукции
M.SM.SDE.01101
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..*
4.3. Идентификационный номер товарной партии, образованной после разделения данной партии
(smsdo:‌Next‌Consignment‌Id)
идентификационные номера партий подкарантинной продукции, образованные после разделения данной партии подкарантинной продукции
M.SM.SDE.01102
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..*
4.4. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
номер транспортного (перевозочного) документа
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
4.5. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата составления транспортного (перевозочного) документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ISO 8601
0..1
4.6. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.

3.11.16. XML құжаты
(ccdo:‌Any‌Details)
XML форматындағы құжат
M.CDE.00081
ccdo:‌Any‌Details‌Type (M.CDT.00086)
Кірістірілген элементтер мәндерінің аймақтарымен анықталады
0..1
*.1.XML құжаты
еркін құрылымды құжаттың XML мазмұны
ерікті элемент.
Атаулар кеңістігі: кез келген.
Тексеру: әрқашан жасалады
1..*
3.11.17. Бинарлы форматтағы құжат
(csdo:‌Doc‌Binary‌Text)
бинарлы мәтіндік форматтағы құжат
M.SDE.00106
csdo:‌Binary‌Text‌Type (M.SDT.00143)
Екілік октеттердің (байттардың) ақырлы тізбегі
0..1
а) деректер форматының коды
(атрибут media‌Type‌Code)
деректер форматының кодтық белгіленуі
csdo:‌Media‌Type‌Code‌Type (M.SDT.00147)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 255
0..1
4. Карантинге жатқызылған өнімнің қадағалануы туралы мәліметтер
(smcdo:‌Phytosanitary‌Traceability‌Details)
карантинге жатқызылған өнімнің қадағалануы туралы мәліметтер
M.SM.CDE.01800
smcdo:‌Phytosanitary‌Traceability‌Details‌Type (M.SM.CDT.01800)
Кірістірілген элементтер мәндерінің аймақтарымен анықталады
0..1
4.1. Тауар партиясының сәйкестендіру нөмірі
(smsdo:‌Consignment‌Id)
карантинге жатқызылған өнім партиясының сәйкестендіру нөмірі
M.SM.SDE.00096
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
1
4.2. Осы партия құрылған тауар партиясының сәйкестендіру нөмірі
(smsdo:‌Previous‌Consignment‌Id)
карантинге жатқызылған өнімнің осы партиясы қалыптастырылған карантинге жатқызылған өнім партияларының сәйкестендіру нөмірлері
M.SM.SDE.01101
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
0..*
4.3. Осы партия бөлінгеннен кейін құрылған тауар партиясының сәйкестендіру нөмірі
(smsdo:‌Next‌Consignment‌Id)
карантинге жатқызылған өнімнің осы партиясы бөлінгеннен кейін құрылған карантинге жатқызылған өнім партияларының сәйкестендіру нөмірлері
M.SM.SDE.01102
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 20
0..*
4.4. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
көлік (тасымалдау) құжатының нөмірі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 50
0..1
4.5. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
көлік (тасымалдау) құжатын жасау күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
ISO 8601 сәйкес күнді белгілеу
0..1
4.6. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.

1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 августа 2015 г. № 96 "О межгосударственных испытаниях интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2019 г. № 38 "Об утверждении Правил реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения карантинных фитосанитарных мер".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к составу и содержанию процедур введения в действие общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах" (P.SS.11) (далее – общий процесс) и присоединения нового участника к общему процессу, а также требования к осуществляемому при их выполнении информационному взаимодействию.
III. Основные понятия
3. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной системы" – технические, технологические, методические и организационные документы, предусмотренные пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, предусмотренный пунктом 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.

1. Осы тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 18 тамыздағы № 96 "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін мемлекетаралық сынау туралы" шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 19 наурыздағы № 38 "Карантиндік фитосанитариялық шараларды қолдануды ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы жалпы процестерді іске асыру қағидаларын бекіту туралы" шешімі.
II. Қолдану саласы
2. Осы тәртіп "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін қолданысқа енгізу рәсімдерінің құрамы мен мазмұнына қойылатын талаптарды айқындайды (P. SS.11 (бұдан әрі-жалпы процесс) және жаңа қатысушының жалпы процеске қосылуы, сондай-ақ оларды орындау кезінде жүзеге асырылатын ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптар.
III. Негізгі ұғымдар
3. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың 30-тармағында көзделген техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа № 3 қосымша);
"технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көзделген жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың үлгілік тізбесіне енгізілген құжаттар.

Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
4. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур, предусмотренных настоящим Порядком, приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник,
выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
выполняет процедуры, предусмотренные настоящим Порядком
уполномоченный орган государства – члена Евразийского экономического союза (далее – уполномоченный орган)
2
Администратор
координирует выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком
Евразийская экономическая комиссия (далее – Комиссия)
3
Участник общего процесса
осуществляет взаимодействие в соответствии с технологическими документами и участвует в тестировании информационного взаимодействия с присоединяющимся участником общего процесса
уполномоченный орган, Комиссия
V. Введение общего процесса в действие
5. С даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 229 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Обеспечение обмена между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией о выданных фитосанитарных сертификатах" государства – члены Союза (далее – государство-член) при координации Комиссии приступают к выполнению процедуры введения в действие общего процесса.
6. Для введения в действие общего процесса государствами-членами должны быть выполнены необходимые мероприятия, определенные процедурой присоединения к общему процессу в соответствии с разделом VI настоящего Порядка.
7. На основании рекомендаций комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли Коллегия Комиссии принимает распоряжение о введении в действие общего процесса.
8. Основанием для принятия рекомендации комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли о готовности общего процесса к введению в действие могут являться результаты тестирования информационного взаимодействия между информационными системами как минимум двух государств-членов между собой, а также тестирования информационного взаимодействия между информационной системой одного из государств-членов и Комиссии.

Осы тәртіппен пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 229 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс – қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады. (бұдан әрі-ақпараттық өзара іс-қимыл ережесі).
IV. Өзара әрекеттесуге қатысушылар
4. Өзара іс-қимылға қатысушылардың осы тәртіппен көзделген рәсімдерді орындаудағы рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара әрекеттесуге қатысушылардың рөлдері
№ п/п
Рөлдер атауы
Сипаттама роли
Участник, выполняющий роль
1
Жалпы процеске қатысушы
осы Тәртіппен көзделген рәсімдерді орындайды
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (бұдан әрі – Уәкілетті орган)
2
Әкімші
осы Тәртіппен көзделген рәсімдердің орындалуын үйлестіреді
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі –Комиссия)
3
Жалпы процеске қатысушы
технологиялық құжаттарға сәйкес өзара іс-қимылды жүзеге асырады және жалпы процеске қосылатын қатысушымен ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеуге қатысады
уәкілетті орган, Комиссия
V. Жалпы процесті қолданысқа енгізу
5. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы шешімі күшіне енген күннен бастап № 229 Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында берілген фитосанитариялық сертификаттар туралы ақпарат алмасуды қамтамасыз ету жалпы процесін іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" Одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі – мүше мемлекет) комиссияны үйлестіру кезінде қолданысқа енгізу рәсімін орындауға кіріседі жалпы процесс.
6. Жалпы процесті қолданысқа енгізу үшін мүше мемлекеттер осы Тәртіптің VI бөліміне сәйкес жалпы процеске қосылу рәсімімен айқындалған қажетті іс-шараларды орындауы тиіс.
7. Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесіне мемлекетаралық сынақтар жүргізу жөніндегі комиссияның ұсынымдары негізінде Комиссия Алқасы жалпы процесті қолданысқа енгізу туралы өкім қабылдайды.
8. Комиссияның ұсынымын қабылдау үшін негіздеме сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесіне жалпы процестің қолданысқа енгізуге дайындығы туралы мемлекетаралық сынақтар жүргізу бойынша кемінде екі мүше мемлекеттің ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеудің, сондай-ақ мүше мемлекеттердің бірі мен Комиссияның ақпараттық жүйесі арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеудің нәтижелері болуы мүмкін.

9. После введения в действие общего процесса к нему могут присоединяться новые участники путем выполнения процедуры присоединения к общему процессу.
VI. Описание процедуры присоединения
10. Для присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены требования документов, применяемых при обеспечении функционирования интегрированной системы, технологических документов, а также требования законодательства государства-члена, регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента государства-члена.
11. Выполнение процедуры присоединения нового участника к общему процессу включает в себя:
а) информирование государством-членом Комиссии о присоединении нового участника к общему процессу (с указанием уполномоченного органа, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса);
б) внесение в нормативные правовые акты государства-члена изменений, необходимых для выполнения требований технологических документов (в течение 2 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
в) разработку (доработку) при необходимости информационной системы присоединяющегося участника общего процесса (в течение 3 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
г) подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту государства-члена, если такое подключение не было осуществлено ранее (в течение 3 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
д) получение присоединяющимся участником общего процесса распространяемых администратором справочников и классификаторов, указанных в Правилах информационного взаимодействия;
е) тестирование информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и участников общего процесса, а также между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и администратора на соответствие требованиям технологических документов (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения).".

9. Жалпы процесс қолданысқа енгізілгеннен кейін оған жалпы процеске қосылу рәсімін орындау арқылы жаңа қатысушылар қосыла алады.
VI. Қосылу процедурасының сипаттамасы
10. Жалпы процеске қосылу үшін жалпы процеске қосылатын қатысушы интеграцияланған жүйенің, технологиялық құжаттардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттардың талаптарын, сондай-ақ мүше мемлекеттің ұлттық сегменті шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін мүше мемлекет заңнамасының талаптарын орындауы тиіс.
11. Жаңа қатысушыны жалпы процеске қосу процедурасын орындау мыналарды қамтиды:
а) комиссияға мүше мемлекеттің ақпараттандыруы жаңа қатысушының жалпы процеске қосылуы туралы (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті органды көрсете отырып);
б) мүше мемлекеттің нормативтік құқықтық актілеріне технологиялық құжаттардың талаптарын орындау үшін қажетті өзгерістер енгізу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 2 ай ішінде);
в) жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін әзірлеу (пысықтау) (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 3 ай ішінде);
г) егер мұндай қосылу бұрын жүзеге асырылмаған болса (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 3 ай ішінде), жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін мүше мемлекеттің ұлттық сегментіне қосу;
д) қосылатын қатысушының әкімші тарататын ақпараттық өзара іс-қимыл Қағидаларында көрсетілген анықтамалықтар мен жіктеуіштерді жалпы процеске алуы;
е) жалпы процеске қосылатын қатысушылардың және жалпы процеске қатысушылардың ақпараттық жүйелері арасындағы, сондай-ақ жалпы процеске қосылатын қатысушылардың және әкімшінің ақпараттық жүйелері арасындағы технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігіне ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде).".