О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 4 сентября 2024 года № 104
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных документов" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 4 сентября 2024 г. № 104
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
1. В классификаторе видов документов и сведений (Приложение 8):
а) раздел 9 после позиции с кодом 09045 дополнить позицией следующего содержания:
"09046
Декларация на товары электронной торговли";
б) в разделе 11 позиции с кодами 11003 и 11004 изложить в следующей редакции:
"11003
Документ, удостоверяющий полномочия руководителя декларанта (либо руководителя лица, подающего заявление о выпуске товаров до подачи декларации на товары, либо руководителя лица, представившего сертификат обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов) или руководителя таможенного представителя
11004
Доверенность или иной документ, удостоверяющий полномочия работника на совершение действий от имени декларанта (либо лица, подающего заявление о выпуске товаров до подачи декларации на товары, либо лица, представившего сертификат обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов) или таможенного представителя".
2. В подразделе 2.4 классификатора видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы (Приложение 9):

Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 4 қыркүйектегі № 104 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 8-бабының 2-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының "Кедендік құжаттарды толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштар туралы" 2010 жылғы 20 қыркүйектегі №378 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2024 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 104 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышында (8-қосымша):
а) 9-бөлім 09045 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"09046
Электрондық сауда тауарларына арналған декларация";
б) 11-бөлімдегі 11003 және 11004 кодтары бар позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"11003
Декларант басшысының (не тауарларға декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініш берген тұлғаның басшысының, не кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатын ұсынған тұлғаның басшысының) немесе кеден өкілі басшысының өкілеттіктерін куәландыратын құжат
11004
Декларанттың (не тауарларға декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініш берген адамның, не кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатын ұсынған адамның) немесе кеден өкілінің атынан іс-әрекеттер жасауға жұмыскердің өкілеттігін куәландыратын сенімхат немесе өзге де құжат".
2. 2.4-кіші бөлімде өндіріп алу кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрлерінің сыныптауышы (9-қосымша):

а) пункт 2.4.5 изложить в следующей редакции:
"2.4.5. Акциз на алкогольную продукцию с объемной долей этилового спирта свыше 9 процентов (за исключением пива, вин (кроме крепленого (ликерного) вина), вин наливом, фруктовых вин, плодовой алкогольной продукции, игристых вин, а также за исключением винных напитков, виноградосодержащих напитков, плодовых алкогольных напитков, изготавливаемых без добавления ректификованного этилового спирта, произведенного из пищевого сырья, и (или) без добавления спиртованного виноградного или иного плодового сусла, и (или) без добавления дистиллятов, и (или) без добавления крепленого (ликерного) вина):

а) 2.4.5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2.4.5. Этил спиртінің көлемдік үлесі 9 пайыздан асатын алкоголь өніміне акциз (сыраны, шараптарды (нығайтылған (ликерлі) шараптан басқа), құйылған шараптарды, жеміс шараптарын, жеміс-жидек алкоголь өнімін, шымырлы шараптарды қоспағанда, сондай-ақ тағамдық шикізаттан өндірілген ректификатталған этиль спиртін қоспай және (немесе) спирттелген жүзім немесе өзге де жеміс ашымағын қоспай және (немесе) дистилляттар қоспай және (немесе) күшейтілген (ликер) шарабын қоспай дайындалатын шарап сусындарын, құрамында жүзім бар сусындарды, жеміс алкогольдік сусындарды қоспағанда):

акциз на алкогольную продукцию с объемной долей этилового спирта свыше 9 процентов до 18 процентов включительно
4110
акциз на алкогольную продукцию с объемной долей этилового спирта свыше 18 процентов
4170";
б) пункт 2.4.7 дополнить позицией следующего содержания:
"Акциз на крепленое (ликерное) вино, крепленое вино наливом
4390".
3. Раздел 1 классификатора мест нахождения товаров (Приложение 24) после позиции с кодом 60 дополнить позициями следующего содержания:
"61
Помещение, открытая площадка и иная территория оператора электронной торговли
62
Помещение, открытая площадка и иная территория оператора электронной торговли, отличного от оператора электронной торговли, декларирующего товары".

этил спиртінің 9 пайыздан асатын және қоса алғанда 18 пайызға дейінгі көлемдік үлесі бар алкоголь өніміне акциз
4110
этил спиртінің көлемдік үлесі 18 пайыздан асатын алкоголь өніміне акциз
4170";
б) 2.4.7-тармақ мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"Күшейтілген (ликер) шарапқа, күшейтілген құйылмалы шарапқа акциз
4390".
3. 1-бөлім, тауарлардың орналасқан жерлерінің сыныптауышы (24-қосымша) 60 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"61
Электрондық сауда операторының үй-жайы, ашық алаңы және өзге де аумағы
62
Тауарларды декларациялайтын электрондық сауда операторынан ерекшеленетін басқа электрондық сауда операторының үй-жайы, ашық алаңы және өзге де аумағы".