О Плане мероприятий по реализации Программы по борьбе с бедностью и безработицей на 2000-2002 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 1164.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 июня 2000 года N 833 P000833_ "О Программе по борьбе с бедностью и безработицей на 2000-2002 годы" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Программы по борьбе с бедностью и безработицей на 2000-2002 годы (далее - План мероприятий).
2. Руководителям центральных и местных исполнительных органов обеспечить реализацию Плана мероприятий и ежеквартально представлять в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, информацию о ходе его выполнения и аналитическую справку о ходе реализации Программы по борьбе с бедностью и безработицей на 2000-2002 годы.
3. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежеквартально представлять Правительству Республики Казахстан не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, сводную информацию о выполнении мероприятий Плана и сводный аналитический доклад о ходе реализации Программы по борьбе с бедностью и безработицей на 2000-2002 годы.
4. Акимам областей, городов Астаны и Алматы представлять информацию о ходе выполнения региональных программ по борьбе с бедностью и безработицей на 2000-2002 годы в Министерство труда и социальной защиты населения ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Утембаева Е.А.
6. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2000 года N 635 "О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О Государственной программе по борьбе с бедностью и безработицей на 2000-2002 годы".
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 июля 2000 года N 1164
План
мероприятий по реализации Программы по борьбе
с бедностью и безработицей на 2000-2002 годы
Сноска. В План внесены изменения - постановлением Правительства
РК от 23 мая 2002 г. N 563
P020563_
.
---------------------------------------------------------------------------
N  !       Мероприятие        !  Форма     !Ответственные!    Срок
п/п !                          !завершения  !за исполнение! исполнения
---------------------------------------------------------------------------

Кедейлікпен және жұмыссыздықпен күрес жөніндегі 2000-2002 жылдарға арналған бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 31 шілде N 1164
"Кедейлікпен және жұмыссыздықпен күрес жөніндегі 2000-2002 жылдарға арналған бағдарлама туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 маусымдағы N 833 P000833_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Кедейлікпен және жұмыссыздықпен күрес жөніндегі 2000-2002 жылдарға арналған бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралардың жоспары) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдардың басшылары Іс-шаралардың жоспарын іске асыруды қамтамасыз етсін және тоқсан сайын Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей, оның орындалу барысы туралы ақпарат және Кедейлікпен және жұмыссыздықпен күрес жөніндегі 2000-2002 жылдарға арналған бағдарламаны іске асырудың барысы туралы талдамалық анықтама ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Үкіметіне Іс-шаралар жоспарының орындалуы туралы жиынтық ақпарат және Кедейлікпен және жұмыссыздықпен күрес жөніндегі 2000-2002 жылдарға арналған бағдарламаны іске асырудың барысы туралы жиынтықты талдау баяндама ұсынсын.
4. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне Кедейлікпен және жұмыссыздықпен күрес жөніндегі аймақтық бағдарламалардың орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары Е.Ә. Өтембаевқа жүктелсін.
6. "Кедейлікпен және жұмыссыздықпен күрес жөніндегі 2000-2002
жылдарға арналған мемлекеттік бағдарлама туралы" Қазақстан Республикасының
Президенті Жарлығының жобасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 26 сәуірдегі N 635 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 31 шілдедегі
N 1164 қаулысымен
бекітілген
Кедейлікпен және жұмыссыздықпен күрес жөніндегі 2000-2002
жылдарға арналған бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралардың
Жоспары
ЕСКЕРТУ. Жоспардың 17-жолы өзгерді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002.05.23. N 563
P020563_
қаулысымен.
---------------------------------------------------------------------------
Р/с!          Іс-шара             ! Аяқтау     ! Орындау үшін !  Орындау
N !                              ! нысаны     !    жауапты   !  мерзімі
---------------------------------------------------------------------------

1  !            2             !    3       !      4      !     5
---------------------------------------------------------------------------
1. Борьба с бедностью
--------------------------------------------------------------------------
1.1. Оценка уровня бедности
---------------------------------------------------------------------------
1  Представлять отчеты о       Отчет          Акимы        Ежеквартально
расходах на социальное      Правительству  областей,
обеспечение и социальную                   гг. Астаны
помощь с указанием                         и Алматы
контингента
малообеспеченных граждан
---------------------------------------------------------------------------

1 !             2                !     3      !       4      !      5
---------------------------------------------------------------------------
1. Кедейлікпен күрес
1.1. Кедейлік деңгейін бағалау
---------------------------------------------------------------------------
1   Аз қамтамасыз етілген            Үкіметке    Облыстардың,     Тоқсан
азаматтардың құрамын көрсете       есеп      Астана және      сайын
отырып, әлеуметтік                           Алматы
қамсыздандыруға және                         қалаларының
әлеуметтік көмек көрсетуге                   әкімдері
арналған шығыстар туралы
есептер ұсыну
---------------------------------------------------------------------------

1.2. Меры государственной поддержки социально
уязвимых слоев населения
---------------------------------------------------------------------------
2  Содействовать приобретению  Информация     Акимы        IV квартал
малообеспеченными           Правительству  областей,    2000 года
гражданами земельных                       гг.Астаны
участков для ведения личного               и Алматы
подсобного хозяйства,
садоводства и огородничества
для организации сельско-
хозяйственного производства
и предпринимательства
3  Обеспечить работу по        Информация     Акимы        -//-
распределению адресной      Правительству  областей,
гуманитарной помощи:                       гг.Астаны
малообеспеченным гражданам                 и Алматы
(семьям);
школам, детским домам,
интернатам;
центрам социальной адаптации
для лиц без определенного
места жительства
4  Организовать для            Информация     Акимы        Ежеквартально
малообеспеченных граждан    Правительству  областей,
(семей):                                   гг.Астаны
проведение благотворительных               и Алматы
обедов за счет пожертвований
хозяйствующих субъектов,
общественных и конфессиональных
организаций;
сеть пунктов приема одежды
и обуви от населения
5  Внести изменения в Закон    Проект         МТСЗ         III квартал
Республики Казахстан        Закона                      2000 года
"О специальном
государственном пособии
в Республике Казахстан"
6  Разработать План меро-      Совместный     АМД,           -//-
приятий по трудоустройству  приказ         МТСЗ
репатриантов (оралманов)
7  Осуществлять своевременную  Информация     МТСЗ,        Ежемесячно
выплату пенсий и пособий    Правительству  МФ
---------------------------------------------------------------------------
1.3. Нетрудоспособное население
---------------------------------------------------------------------------
8  Разработать Программу       Проект         МТСЗ         III квартал
реабилитации инвалидов      постановления               2000 года
Правительства
9   Провести мероприятия по     Отчет          АЗО,         IV квартал
расширению трудотерапии     Правительству  МТСЗ         2002 года
инвалидов в лечебно-
производственных мастерских
при специализированных
лечебно-профилактических
организациях.
Усовершенствовать систему
медицинской, профессиональной
и социальной реабилитации
инвалидов, определяемой на
основе медико-социальной
экспертизы
10  Внести предложение в        Проект         МТСЗ         II квартал
Правительство Республики    постановления               2000 года
Казахстан о включении в     Правительства
Перечень республиканских
государственных предприятий
и учреждений, подлежащих
приватизации в 2000-2001 гг.,
протезно-ортопедические
заводы в целях организации
выпуска протезно-ортопедических
изделий и технических средств
для инвалидов по новым
технологиям и привлечения
инвестиций в протезно-
ортопедическую отрасль*
11  В целях борьбы с            Информация     Акимы        2000-
бродяжничеством             в Минтруд-     областей,    2001
продолжить открытие         соцзащиты      гг.Астаны    годы
центров социальной                         и Алматы
адаптации для лиц без
определенного места
жительства в форме
государственных
учреждений
12  Создать в установленном     Отчет          МВД,         -//-
порядке центры временной    Правительству  акимы
изоляции, адаптации и                      областей,
реабилитации несовершенно-                 гг.Астаны
летних лиц, не достигших                   и Алматы
восемнадцатилетнего возраста
13  Организовать обеспечение    Информация     МОН,акимы    Ежегодно
детей из малообеспеченных   Правительству  областей,
семей в период обучения в                  гг.Астаны
общеобразовательной школе                  и Алматы
бесплатным одноразовым
питанием за счет средств
Фонда всеобщего обязательного
среднего образования
---------------------------------------------------------------------------

1.2. Халықтың әлеуметтік осал жіктерін мемлекеттік қолдау шаралары
---------------------------------------------------------------------------
2   Аз қамтамасыз етілген            Үкіметке    Облыстардың,      2000
азаматтардың ауыл шаруашылығы    ақпарат     Астана және       жылдың
өндірісі мен кәсіпкерлікті                   Алматы              IV
ұйымдастыру үшін жеке                        қалаларының       тоқсаны
қосалқы шаруашылығын,                        әкімдері
бағбандық және баубақшалық
жұмыстарын жүргізуге
арналған жер учаскелерін
алуына жәрдемдесу
---------------------------------------------------------------------------
3   Атаулы ізгілік көмектерді:       Үкіметке    Облыстардың,      -//-
аз қамтамасыз етілген            ақпарат     Астана және
азаматтарға (отбасыларға);                   Алматы
мектептерге, балалар                         қалаларының
үйлеріне, интернаттарға;                     әкімдері
белгілі тұрағы жоқ адамдарға
арналған әлеуметтік
бейімделу орталықтарына
бөлу жөніндегі жұмысты
қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
4   Аз қамтамасыз етілген            Үкіметке    Облыстардың,     Тоқсан
азаматтар (отбасылар) үшін:      ақпарат     Астана және      сайын
шаруашылық жүргізуші                         Алматы
субъектілердің, қоғамдық                     қалаларының
және конфессионалдық                         әкімдері
ұйымдардың қайырмалдығы
есебінен қайырымдылық
түстік асын өткізуді;
халықтан киім-кешектер
мен аяқкиімдер қабылдау
пункттерінің желісін
ұйымдастыру
---------------------------------------------------------------------------
5   "Қазақстан Республикасындағы     Заң жобасы     ЕХҚМ           2000
арнаулы мемлекеттік жәрдемақы                                  жылдың
туралы" Қазақстан                                               ІІІ
Республикасының Заңына                                         тоқсаны
өзгерістер енгізу
---------------------------------------------------------------------------
6   Репатрианттарды (оралмандарды)   Бірлескен    КДА, ЕХҚМ         -//-
жұмысқа орналастыру жөніндегі     бұйрық
іс-шаралар жоспарын әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
7   Зейнетақылар мен жәрдемақыларды  Үкіметке     ЕХҚМ, ҚарМ      Ай сайын
дер уақытында төлеуді жүзеге     ақпарат
асыру
---------------------------------------------------------------------------
1.3. Еңбекке қабілетсіз адамдар
---------------------------------------------------------------------------
8   Мүгедектерді оңалту              Үкімет          ЕХҚМ            2000
бағдарламасын әзірлеу           қаулысының                      жылдың
жобасы                          ІІІ
тоқсаны
---------------------------------------------------------------------------
9   Мамандандырылған емдеу-алдын     Үкіметке     ДСА, ЕХҚМ          2000
алу ұйымдары жанындағы емдеу     есеп                           жылдың
-өндірістік шеберханаларында                                     IV
мүгедектердің еңбек                                             тоқсаны
терапиясын кеңейту жөніндегі
іс-шараларды өткізу.
Медициналық-әлеуметтік
сараптау негізінде
айқындалатын мүгедектерді
медициналық, кәсіптік және
әлеуметтік оңалту жүйесін
жетілдіру
---------------------------------------------------------------------------
10  Мүгедектерге арналған жаңа       Үкімет          ЕХҚМ          2000
технологиялар бойынша протез    қаулысының                     жылдың
-ортопедия бұйымдары мен         жобасы                          ІІ
техникалық құралдар шығаруды                                   тоқсаны
ұйымдастыру және протез-
ортопедия саласына
инвестициялар тарту мақсатында
протез-ортопедия заводтарын
2000-2001 жылдары
жекешелендірілуге жататын
республикалық мемлекеттік
кәсіпорындар мен мекемелердің
тізбесіне енгізу туралы
Қазақстан Республикасының
Үкіметіне ұсыныс енгізу*
---------------------------------------------------------------------------
11  Қаңғыбастылықпен күрес          Еңбекминіне  Облыстардың,     2000-2001
жүргізу мақсатында белгілі        ақпарат    Астана және        жылдар
тұрағы жоқ адамдарға арналған                Алматы
мемлекеттік мекемелер                        қалаларының
нысанындағы әлеуметтік                       әкімдері
бейімделу орталықтарын ашуды
жалғастыру
---------------------------------------------------------------------------
12  Белгіленген тәртіппен жасы       Үкіметке    ІІМ, облыс.        -//-
он сегізге - кәмелетке             есеп      тардың, Астана
толмаған адамдарды уақытша                   және Алматы
оқшаулау, бейімдеу және                      қалаларының
оңалту орталықтарын құру                     әкімдері
---------------------------------------------------------------------------
13  Аз қамтамасыз етілген            Үкіметке    БҒМ, облыс.         Жыл
отбасыларынан шыққан             ақпарат     тардың, Астана      сайын
балаларды жалпы білім беру                   және Алматы
мектебінде оқыту кезеңінде                   қалаларының
Жалпыға бірдей міндетті                      әкімдері
орта білім беру қорының
қаражаты есебінен күніне
бір рет тегін тамақтандыруды
қамтамасыз етуді ұйымдастыру
---------------------------------------------------------------------------

1.4. Черта бедности и государственная адресная социальная помощь
14  Разработать проект Закона   Проект         МТСЗ         II квартал
Республики Казахстан "О     Закона                      2000 года
государственной адресной
социальной помощи" **
2. Борьба с безработицей - основное условие преодоления бедности
2.1. Меры по содействию трудоустройству безработных
2.2. Создание новых рабочих мест в промышленности
15  Содействовать               Отчет          МЭИТ,        Ежеквартально
восстановлению и            Правительству  акимы
загрузке производств,                      областей,
сохранению и созданию                      гг.Астаны
рабочих мест                               и Алматы
2.3. Сельское хозяйство
16  Создать в аграрном секторе  Отчет          МСХ,         -//-
дополнительные рабочие      Правительству  акимы
места за счет восстановления               областей
деятельности бездействующих
сельхоз-формирований, освоения
негосударственных внутренних
и внешних займов и микро-
кредитов, развития рынка
сельскохозяйственных платных
услуг
---------------------------------------------------------------------------
2.4. Малый бизнес и предпринимательство
17   О создании дополни-       Отчет            КИ МИД     Еже-
тельных рабочих мест      Правительству               квартально
в разрезе областей
и видов экономической
деятельности по
действующим контрактам
18  Создать дополнительные и    Отчет          АИ,акимы     Ежеквартально
сохранить действующие       Правительству  областей,
рабочие места для граждан                  гг.Астаны
Республики Казахстан в                     и Алматы
сфере малого бизнеса и
предпринимательства в
соответствии с условиями
контрактов с инвесторами,
за счет негосударственных
внутренних и внешних займов
---------------------------------------------------------------------------
3. Региональная политика занятости населения
19  Организовать учет мало-     Информация     Акимы        Ежегодно
обеспеченных семей, не      Правительству  областей,
имеющих ни одного                          гг.Астаны
работающего члена семьи                    и Алматы
трудоспособного возраста,
в целях содействия их
дальнейшему трудоустройству
20  Создать региональные банки  Информация     Областные,   IV квартал
данных по профессиям и      в Минтруд-     городов      2000 года
учебно-курсовой сети        соцзащиты      Астаны и
Алматы
управления
(департаменты)
труда, занятости
и соцзащиты
21  Организовать сбор данных    Информация     Областные,   Ежемесячно
о вакансиях в организациях  в Минтруд-     городов
соцзащиты      Астаны и
Алматы
управления
(департаменты)
труда, занятости
и соцзащиты
22  Создать информационную      Проект         МТСЗ,акимы   III квартал
базу данных по вопросам     нормативного   областей,    2000 года
занятости, организовать     правового      гг.Астаны
обмен информацией между     акта           и Алматы
уполномоченными органами
по вопросам занятости и
республиканской базой
данных по рынку труда,
внедрить территориальным
органам информационные
технологии по занятости
23  Разработать Программу по    Проект         МОН,МЭ,      IV квартал
трудоустройству             постановления  МТСЗ,        2000 года
выпускников, обучавшихся    Правительства  АИ
по государственному
образовательному заказу
24  Организовать проведение     Информация     МТСЗ,акимы   Ежеквартально
ярмарок вакансий и          Правительству  областей,
свободных рабочих мест                     гг.Астаны
в городах и районах                        и Алматы
25  Организовать                Информация     Акимы        Ежеквартально
профессиональное обучение   в Минтруд-     областей,
и переподготовку            соцзащиты      гг.Астаны
безработных                                и Алматы
---------------------------------------------------------------------------

1.4. Кедейлік шегі және мемлекеттік әлеуметтік атаулы көмек
---------------------------------------------------------------------------
14  "Мемлекеттік атаулы             Заң жобасы       ЕХҚМ            2000
әлеуметтік көмек туралы"                                        жылдың
Қазақстан Республикасы                                            ІІ
Заңының жобасын әзірлеу**                                       тоқсаны
---------------------------------------------------------------------------
2. Жұмыссыздықпен күрес - кедейлікті жеңудің негізгі шарты
2.1. Жұмыссыздарды жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу жөніндегі шаралар
2.2. Өнеркәсіпте жаңа жұмыс орындарын құру
---------------------------------------------------------------------------
15  Өндірістерді қалпына            Үкіметке     ЭИСМ, облыс.      Тоқсан
келтіруге және іске қосуға,      есеп        тардың,            сайын
жұмыс орындарын сақтап                       Астана және
қалуға және құруға жәрдемдесу                Алматы қала.
ларының
әкімдері
---------------------------------------------------------------------------
2.3. Ауыл шаруашылығы
---------------------------------------------------------------------------
16  Жұмыс істемей тұрған ауыл       Үкіметке     АШМ, облыс.         -//-
шаруашылығы құрамаларының         есеп       тардың
қызметін қалпына келтіру,                    әкімдері
ішкі және сыртқы займдар
мен шағын несиелерді игеру,
ауылшаруашылық ақылы қызмет
көрсетулер рыногын дамыту
есебінен аграрлық секторда
қосымша жұмыс орындарын құру
---------------------------------------------------------------------------
2.4. Шағын бизнес және кәсіпкерлік
---------------------------------------------------------------------------
17  Қолданылып             Үкіметке есеп    СІМ ИК     Тоқсан сайын
жүрген
келісім-шарттар
бойынша облыстар
бөлінісінде
қосымша жұмыс
орындарын және
экономикалық
қызмет түрлерін
құру туралы
---------------------------------------------------------------------------
18  Инвесторлармен жасалған          Үкіметке    ИА, облыс.         Тоқсан
келісім-шарттардың                 есеп      тардың, Астана      сайын
жағдайларына сәйкес ішкі                     және Алматы
және сыртқы займдар                          қалаларының
есебінен Қазақстан                           әкімдері
Республикасының азаматтары
үшін шағын және кәсіпкерлік
саласында қосымша жұмыс
орындарын құру және
бұрыннан бар жұмыс орындарын
сақтап қалу
---------------------------------------------------------------------------
3. Халықты жұмыспен қамтудың аймақтық саясаты
---------------------------------------------------------------------------
19  Отбасының еңбекке жарамды        Үкіметке    Облыстардың,     Жыл сайын
жастағы жұмыс істейтін           ақпарат     Астана
бірде бір мүшесі жоқ аз                      және Алматы
қамтылған отбасыларын,                       қалаларының
оларды одан әрі жұмысқа                      әкімдері
орналастыруға жәрдемдесу
мақсатында есепке алуды
ұйымдастыру
---------------------------------------------------------------------------
20  Кәсіптер және оқу-курсы        Еңбекминіне   Облыстардың,        2000
желілері бойынша                 ақпарат     Астана             жылдың
аймақтық деректер банкін                     және Алматы          IV
құру                                         қалаларының       тоқсаны
еңбек,
жұмыспен
қамту және
халықты
әлеуметтік
қорғау
басқармалары
(департаменттері)
---------------------------------------------------------------------------
21  Ұйымдардағы бос жұмыс          Еңбекминіне   Облыстардың,      Ай сайын
орны туралы деректер             ақпарат     Астана
жинауды ұйымдастыру                          және Алматы
қалаларының
еңбек,
жұмыспен
қамту және
халықты
әлеуметтік
қорғау
басқармалары
(департаменттері)
---------------------------------------------------------------------------
22  Жұмыспен қамту мәселелері     Нормативтік    ЕХҚМ,               2000
бойынша ақпараттық            құқықтық       облыстардың,       жылдың
деректер базасын құру,        кесімнің       Астана және          ІІІ
жұмыспен қамту мәселелері     жобасы         Алматы             тоқсаны
жөніндегі уәкілетті                          қалаларының
органдар мен еңбек рыногы                    әкімдері
жөніндегі республикалық
деректер базасы арасында
ақпараттар алмасуды
ұйымдастыру, аумақтық
органдарға жұмыспен қамту
жөніндегі ақпараттық
технологияларды енгізу
---------------------------------------------------------------------------
23  Мемлекеттік білім тапсырысы   Үкімет         БҒМ, ЭкМ, ЕХҚМ,     2000
бойынша оқыған оқу            қаулысының     ИА                 жылдың
бітірушілерді жұмысқа         жобасы                              IV
орналастыру жөнінде                                            тоқсаны
бағдарлама әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
24  Қалалар мен аудандарда бос    Үкіметке       ЕХҚМ, облыстар.    Тоқсан
орындар мен бос жұмыс         ақпарат        дың, Астана        сайын
орындарының жәрмеңкелерін                    және Алматы
өткізуді ұйымдастыру                         қалаларының
әкімдері
---------------------------------------------------------------------------
25  Жұмыссыздарды кәсіби        Еңбекминіне      Облыстардың,       Тоқсан
оқытуды және қайта            ақпарат        Астана және        сайын
даярлауды ұйымдастыру                        Алматы
қалаларының
әкімдері
---------------------------------------------------------------------------

4. Защита внутреннего рынка труда
26  Обобщить опыт работы        Проект         МТСЗ         III квартал
по лицензированию           нормативного                2000 года
деятельности по             правового
привлечению иностранной     акта
рабочей силы в Республику
Казахстан и вывозу ее из
Республики Казахстан
27  Устанавливать квоты на      Проект         МТСЗ,акимы   Ежегодно
привлечение иностранной     Постановления  областей,    в I квартале
рабочей силы, нанимаемой    Правительства  гг.Астаны
работодателями за                          и Алматы
пределами Республики
Казахстан, для работы на
территории республики
---------------------------------------------------------------------------
5. Микрокредиты
28  Разработать Программу       Проект         МТСЗ,НПО      III квартал
микрокредитования           постановления  "Микрокредит" 2000 года
Республики Казахстан на     Правительства  (по
2001-2003 годы                             согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
6. Общественные работы
29  Расширить виды              Информация     МТСЗ,МТК,    Ежеквартально
общественных работ,         Правительству  МПРОС,акимы
предусмотрев в                             областей,
качестве приоритетных                      гг.Астаны
направлений строительство                  и Алматы
и ремонт дорог, лесопосадки,
развитие инфраструктуры
регионов
30  Расширить привлечение к     Отчет          МТСЗ,акимы   -//-
общественным работам        Правительству  областей,
незанятое население                        гг.Астаны
и Алматы
---------------------------------------------------------------------------
7. Правовое обеспечение исполнения Программы
31  Разработать проект Закона   Проект         МТСЗ         2001-
Республики Казахстан "О     Закона                      2002
ратификации Конвенции                                   годы
МОТ 1948 года N 88 "Об
организации службы
занятости" в целях
создания единой
государственной службы
занятости в республике
32  Подготовить предложения     Предложения в  МТСЗ,АИ,     IV квартал
по внесению дополнений и    Правительство  МЮ           2000 года
изменений и законодательные
акты Республики Казахстан
по вопросам инвестиционной
деятельности, недропользованию
с целью включения в контракты
с иностранными инвесторами
условий по обеспечению
подготовки и использования
казахстанских кадров
33  Разработать проект Закона   Проект         АГЗ,         II квартал
Республики Казахстан "О     Закона         МТСЗ         2000 года
внесении изменении и
дополнений в некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам
государственных закупок"
---------------------------------------------------------------------------
*Исполнено
** Постановлением Правительства Республики Казахстан внесен на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)

4. Ішкі еңбек рыногын қорғау
---------------------------------------------------------------------------
26  Шетелдік жұмыс күшін        Нормативтік         ЕХҚМ             2000
Қазақстан Республикасына    құқықтық                            жылдың
тарту және оны Қазақстан    кесімнің                              ІІІ
Республикасынан әкету       жобасы                              тоқсаны
жөніндегі қызметті
лицензиялау жөніндегі
жұмыс тәжірибесін қорыту
---------------------------------------------------------------------------
27  Республика аумағында жұмыс  Үкімет           ЕХҚМ,           Жыл сайын
істеу үшін жұмыс            қаулысының       облыстардың,    І тоқсанда
берушілердің Қазақстан      жобасы           Астана және
Республикасынан тыс                          Алматы
жерлерден жалдайтын жұмыс                    қалаларының
күшін тартуға квота                          әкімдері
белгілеу
---------------------------------------------------------------------------
5. Шағын несиелер
---------------------------------------------------------------------------
28  Қазақстан Республикасының   Үкімет           ЕХҚМ,              2000
2001-2003 жылдарға          қаулысының       "Шағын несие"     жылдың
арналған шағын              жобасы           ҮЕҮ (келісім       ІІІ
несиелендіру бағдарламасын                   бойынша)          тоқсаны
әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
6. Қоғамдық жұмыстар
---------------------------------------------------------------------------
29  Жол салуды және жөндеуді,    Үкіметке        ЕХҚМ, ККМ, ТОҚМ,   Тоқсан
ағаш отырғызуды,             ақпарат         облыстардың,       сайын
аймақтардың инфрақұрылымын                   Астана және
дамытуды басымдықты                          Алматы
бағыттар ретінде көздей                      қалаларының
отырып, қоғамдық                             әкімдері
жұмыстардың түрлерін
кеңейту
---------------------------------------------------------------------------
30  Жұмыспен қамтылмаған        Үкіметке         МХҚМ,               -//-
халықты қоғамдық            есеп             облыстардың,
жұмыстарға тартуды                           Астана және
қамтамасыз ету                               Алматы
қалаларының
әкімдері
---------------------------------------------------------------------------
7. Бағдарламаны атқаруды құқықтық қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
31  Республикада жұмыспен       Заң жобасы           ЕХҚМ        2001-2002
қамтудың бірыңғай                                              жылдар
мемлекеттік қызметін құру
мақсатында "Мемлекеттік
қызметті ұйымдастыру
туралы" ХЕҰ 1948 жылғы
N 88 Конвенциясын бекіту
туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
жобасын әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
32  Қазақстандық кадрларды      Үкіметке         ЕХҚМ, ИА, ӘдМ      2000
даярлауды қамтамасыз ету    ұсыныс                             жылдың
жөніндегі жағдайларды       енгізу                               IV
шетелдік инвесторлармен                                        тоқсаны
келісім-шартқа енгізу
мақсатында инвестициялық
қызмет, жер қойнауын
пайдалану мәселелері
бойынша Қазақстан
Республикасының заңнамалық
кесімдеріне толықтырулар
мен өзгерістер енгізу
жөнінде ұсыныстар әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
33  "Қазақстан Республикасының   Заң жобасы       МСА, ЕХҚМ         2000
мемлекеттік сатып алу                                          жылдың
мәселелері бойынша кейбір                                        ІІ
заңнамалық кесімдеріне                                         тоқсаны
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының жобасын
әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
* Орындалды
** Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен Қазақстан
Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілді
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.