О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 1996 года N 949
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2000 года N 1529. Утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2007 года N 806.
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2000 года N 1529 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2007 года  N 806 .
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 1996 года N 949  P960949_  "О Государственной премии Республики Казахстан в области литературы, искусства и архитектуры" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 32, ст. 299) следующее изменение:
приложение 1 к указанному постановлению изложить в редакции согласно приложению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16»октября 2000 года N 1529
Состав
комиссии по Государственным премиям
Республики Казахстан в области литературы,
искусства и архитектуры при Правительстве
Республики Казахстан
Президиум:
Сарсенбаев                     - Министр культуры, информации и
Алтынбек Сарсенбаевич            общественного согласия Республики
Казахстан, председатель
Абдиков Толен                  - заместитель заведующего Общественно-
политическим отделом Администрации
Президента Республики Казахстан (по
согласованию)
Аскаров                        - директор департамента Министерства
Алибек Асылбаевич                культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан,
ответственный секретарь
Кабдолов                       - академик Национальной академии наук
Зейнулла Кабдолович              Республики Казахстан (по согласованию)
Кул-Мухаммед                   - депутат Сената Парламента Республики
Мухтар Абрарович                 Казахстан (по согласованию)
Мусаходжаева                   - ректор Казахской национальной академии
Айман Кожабековна                музыки (по согласованию)
Оразбаев                       - народный артист Республики Казахстан
Сабит Конурбаевич                (по согласованию)
Щеголихин                      - народный писатель Республики Казахстан
Иван Павлович                    (по согласованию)
Тулепбаев                      - художник, Казакстаннын енбек сiнiрген
Ерболат Тогысбаевич              кайраткерi (по согласованию)
Члены секции литературы
Каскабасов                     - литературовед, член-корреспондент
Сеит Аскарович                   Национальной академии наук Республики
Казахстан, председатель секции
(по согласованию)
Аким Тарази(Ашимов)            - писатель (по согласованию)
Елеукенов                      - литературовед, доктор филологических наук,
Шериаздан Рустемович             профессор (по согласованию)
Ибраев Шакир                   - литературовед, доктор филологических наук,
директор Института литературы и искусства
им. М.Ауэзова Министерства образования и
науки Республики Казахстан
Кирабаев                       - литературовед, академик Национальной
Серик Смаилович                  академии наук Республики Казахстан
(по согласованию)
Магауин                        - народный писатель Республики Казахстан,
Мухтар Муханович                 главный редактор журнала "Жулдыз"»
(по согласованию)
Муртаза Шерхан                 - народный писатель Республики Казахстан,
депутат Мажилиса Парламента Республики
Казахстан, (по согласованию)
Молдагалиев Туманбай           - народный писатель Республики Казахстан
(по согласованию)
Мурзалиев                      - народный писатель Республики Казахстан
Кадыр Гинаятович                 (по согласованию)
Сарсенбаев Оразбек             - писатель (по согласованию)
Сериккалиев Зейнулла           - литературный критик (по согласованию)
Петров                         - писатель, главный редактор журнала
Ростислав Викторович             "Простор" (по согласованию)
Бельгер                        - писатель, лауреат Президентской премии
Герольд Карлович                 мира и духовного согласия (по
согласованию)
Шапаев Турсынжан               - литературный критик (по согласованию)
Члены секции музыки, театра, кино и телевидения
Касеинов                       - Председатель Комитета культуры
Дюсен Корабаевич                 Министерства культуры, информации и
общественного согласия Республики
Казахстан, председатель секции
Андриасян                      - народный артист Республики Казахстан,
Рубен Суренович                  лауреат Государственной премии Республики
Казахстан (по согласованию)
Абдрахманов                    - культуролог, кандидат филологических наук
Сауытбек Абдрахманович           (по согласованию)
Абдрашев Толепберген           - народный артист Республики Казахстан,
главный дирижер Государственного
академического симфонического оркестра
Республики Казахстан (по согласованию)
Аубакирова                     - ректор Алматинской государственной
Жания Яхияевна                   консерватории им. Курмангазы, народная
артистка Республики Казахстан (по
согласованию)
Апрымов Серик                  - кинорежиссер, Казакстаннын енбек сiнiрген
кайраткерi (по согласованию)
Баяхунов                       - композитор, народный артист Республики
Бакир Яхиянович                  Казахстан (по согласованию)
Рахмадиев                      - композитор, народный артист Республики
Еркегали Рахмадиевич             Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан (по
согласованию)
Искаков Калихан                - драматург, лауреат Государственной премии
Республики Казахстан (по согласованию)
Капустин                       - заслуженный артист Республики Казахстан
Юрий Николаевич                  (по согласованию)
Клушкин                        - народный артист Республики Казахстан
Юрий Степанович                  (по согласованию)
Сейтметов Раимбек              - режиссер, лауреат Государственной премии
Республики Казахстан (по согласованию)
Нарымбетов Сатыбалды           - кинорежиссер, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан (по
согласованию)
Райбаев                        - народный артист Республики Казахстан,
Заурбек Галиевич                 балетмейстер (по согласованию)
Сыгаев                         - театральный критик, Казакстаннын енбек
Аширбек Туребаевич               сiнiрген кайраткерi (по согласованию)
Члены секции изобразительного искусства и архитектуры
Ералиев                        - заслуженный архитектор, председатель
Тохтар Ералиевич                 секции (по согласованию)
Алиев                          - живописец, лауреат Государственной премии
Дулат Капбарович                 (по согласованию)
Есенбаев                       - скульптор, член Союза художников (по
Аскар Нариманович                согласованию)
Кумарова                       - искусствовед, член Союза художников (по
Сабила Бекжановна                согласованию)
Петрова                        - заслуженный архитектор (по согласованию)
Альбина Анатольевна
Псарев                         - живописец, член Союза художников (по
Владимир Федорович               согласованию)
Романов Сахи                   - живописец, народный художник (по
согласованию)
Рустамбеков                    - заслуженный архитектор (по согласованию)
Серик Исаевич
Сергебаев                      - скульптор, лауреат Государственной премии
Ескендир Аманжолович             Республики Казахстан (по согласованию)
Чувылко                        - живописец, член Союза художников (по
Борис Иванович                   согласованию)
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Польский В.Ф.)

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 30 шілдедегі N 949 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 16 қазан N 1529. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.09.14. N 806 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.09.14.  N 806  Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Әдебиет, өнер және сәулет саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыйлығы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 30 шілдедегі N 949   P960949_  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1996 ж., N 32, 299-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымша оны қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 16 қазандағы
N 1529 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Әдебиет, өнер
және сәулет саласы бойынша Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
сыйлығы жөніндегі комиссияның құрамы
Төралқа:
Сәрсенбаев Алтынбек            - Қазақстан Республикасының
Сәрсенбайұлы                     Мәдениет, ақпарат және
қоғамдық келісім министрі,
төраға
Әбдіков Төлен                  - Қазақстан Республикасы
Президенті Әкімшілігінің
Қоғамдық-саяси
бөлімі меңгерушісінің орынбасары
(келісім бойынша)
Асқаров Әлібек Асылбайұлы      - Қазақстан Республикасы Мәдениет,
ақпарат және қоғамдық келісім
министрлігінің департамент
директоры, жауапты хатшы
Қабдолов Зейнолла Қабдолұлы    - Қазақстан Республикасы Ұлттық
ғылым академиясының академигі
(келісім бойынша)
Құл-Мұхаммед Мұхтар Абрарұлы   - Қазақстан Республикасы Парламенті
Сенатының депутаты
(келісім бойынша)
Мұсақожаева Айман Қожабекқызы  - Қазақ ұлттық музыка академиясының
ректоры (келісім бойынша)
Оразбаев Сәбит Қоңырбайұлы     - Қазақстан Республикасының халық
артисі (келісім бойынша)
Щеголихин Иван Павлович        - Қазақстан Республикасының халық
жазушысы (келісім бойынша)
Төлепбаев Ерболат Тоғысбайұлы  - суретші, Қазақстанның еңбек
сіңірген қайраткері
(келісім бойынша)
Әдебиет секциясының мүшелері
Қасқабасов Сейіт Асқарұлы       - әдебиет зерттеуші, Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының                                                        корреспондент-мүшесі, секция
төрағасы (келісім бойынша)
Әкім Тарази (Әшімов)             - жазушы (келісім бойынша)
Елеукенов Шерияздан Рүстемұлы    - әдебиет зерттеуші, филология
ғылымдарының докторы, профессор
(келісім бойынша)
Ыбыраев Шәкір                    - әдебиет зерттеуші, филология
ғылымдарының докторы, Қазақстан
Республикасы Білім және ғылым
министрлігі М. Әуезов атындағы
Әдебиет және өнер институтының
директоры
Қирабаев Серік Смайылұлы          - әдебиет зерттеуші, Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының академигі
(келісім бойынша)
Мағауин Мұхтар Мұқанұлы           - Қазақстан Республикасының халық
жазушысы, "Жұлдыз" журналының
бас редакторы (келісім бойынша)
Мұртаза Шерхан                    - Қазақстан Республикасының халық                                      жазушысы, Қазақстан Республикасы
Парламенті Мәжілісінің депутаты
(келісім бойынша)
Молдағалиев Тұманбай              - Қазақстан Республикасының халық
жазушысы (келісім бойынша)
Мырзалиев Қадыр Ғинаятұлы         - Қазақстан Республикасының халық
жазушысы (келісім бойынша)
Сәрсенбаев Оразбек                - жазушы (келісім бойынша)
Серікқалиев Зейнолла               - әдебиет сыншысы (келісім
бойынша)
Петров Ростислав Викторович        - жазушы, "Простор" журналының
бас редакторы (келісім
бойынша)
Бельгер Герольд Карлович           - жазушы, Президенттің
бейбітшілік және рухани
келісім сыйлығының
лауреаты (келісім бойынша)
Шапаев Тұрсынжан                   - әдебиет сыншысы (келісім
бойынша)
Музыка, театр, кино және теледидар секциясының мүшелері
Қасейінов Дүйсен Қорабайұлы        - Қазақстан Республикасы
Мәдениет, ақпарат және
қоғамдық келісім
министрлігі Мәдениет
комитетінің төрағасы, секция
төрағасы
Андриасян Рубен Суренович          - Қазақстан Республикасының халық
артисі, Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты
(келісім бойынша)
Әбдірахманов Сауытбек Әбдірахманұлы  - мәдениет зерттеуші,
филология ғылымдарының
кандидаты (келісім бойынша)
Әбдірашев Төлепберген               - Қазақстан Республикасының
халық артисі, Қазақстан
Республикасы мемлекеттік
академиялық симфониялық
оркестрінің бас дирижері
(келісім бойынша)
Әубәкірова Жәния Жақияқызы         - Құрманғазы атындағы Алматы
мемлекеттік консерваториясының
ректоры, Қазақстан
Республикасының халық артисі
(келісім бойынша)
Апырымов Серік                     - кинорежиссер, Қазақстанның
еңбек сіңірген қайраткері
(келісім бойынша)
Баяхунов Бәкір Жақиянұлы            - сазгер, Қазақстан
Республикасының халық артисі
(келісім бойынша)
Рахмадиев Еркеғали Рахмадиұлы       - сазгер, Қазақстан
Республикасының халық артисі,
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік сыйлығының
лауреаты (келісім бойынша)
Ысқақов Қалихан                     - драматург, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты
(келісім бойынша)
Капустин Юрий Николаевич            - Қазақстан Республикасының
еңбек сіңірген артисі
(келісім бойынша)
Клушкин Юрий Степанович             - Қазақстан Республикасының
халық артисі (келісім
бойынша)
Сейтметов Райымбек                  - режиссер, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты
(келісім бойынша)
Нарымбетов Сатыбалды                - кинорежиссер, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты
(келісім бойынша)
Райбаев Зәуірбек Ғалиұлы            - Қазақстан Республикасының
халық артисі, балетмейстер
(келісім бойынша)
Сығаев Әшірбек Төребайұлы           - театр сыншысы, Қазақстанның
еңбек сіңірген қайраткері
(келісім бойынша)
Бейнелеу өнері және сәулет секциясының мүшелері
Ералиев Тоқтар Ералыұлы             - еңбек сіңірген сәулетші,
секция төрағасы (келісім
бойынша)
Әлиев Дулат Қапбарұлы               - сұңғатшы, Мемлекеттік
сыйлықтың лауреаты (келісім
бойынша)
Есенбаев Асқар Нариманұлы           - мүсінші, Суретшілер одағының
мүшесі (келісім бойынша)
Құмарова Сәбилә Бекжанқызы          - өнер зерттеуші, Суретшілер
одағының мүшесі (келісім
бойынша)
Петрова Альбина Анатольевна         - еңбек сіңірген сәулетші
(келісім бойынша)
Псарев Владимир Федорович           - сұңғатшы, Суретшілер одағының
мүшесі (келісім бойынша)
Романов Сахи                        - сұңғатшы, халық суретшісі
(келісім бойынша)
Рүстембеков Серік Исаұлы            - еңбек сіңірген сәулетші
(келісім бойынша)
Сергебаев Ескендір Аманжолұлы       - мүсінші, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты
(келісім бойынша)
Чувылко Борис Иванович              - сұңғатшы, Суретшілер одағының
мүшесі (келісім бойынша)