О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 февраля 2001 года N 272
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Закон Республики Казахстан от 23 июня 1992 г. Z922200_ "О внутренних войсках Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г, N 11-12, ст. 290; N 24, ст. 592; 1993 г., N 8, ст. 179; 1995 г., N 1-2, ст. 17; N 23, ст. 155; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 7, ст. 79; N 12, ст. 184; N 13-14, ст.205; 1998 г., N 23, ст. 416, N 24, ст. 436; 1999 г., N 8, ст. 233, 247):
в статье 32:
в заголовке слова ", государственное страхование и возмещение ущерба" заменить словом "гарантии";
часть вторую изложить в следующей редакции:
"В случае гибели (смерти), получения увечья военнослужащим внутренних войск в период исполнения им служебных обязанностей или служебного долга производится выплата единовременной компенсации ему либо лицам, имеющим право на ее получение, в соответствии с законодательством о правовой и социальной защите военнослужащих и членов их семей.";
части третью и четвертую исключить;
в части пятой слова "средств бюджета Республики Казахстан" заменить словами "республиканского бюджета".
2. В Закон Республики Казахстан от 20 января 1993 г, Z934000_ "О статусе, и социальной защите военнослужащих и членов их семей" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 2, ст. 32; N 18, ст. 429; 1995 г., N 20, ст. 120; N 22, ст. 133; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 7, ст. 79; 1999 г., N 8, ст. 247):
1) в статье 10:
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Денежное довольствие военнослужащих устанавливается на основании Единой системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета, утверждаемой Президентом Республики Казахстан, и включает в себя: денежное содержание и надбавки за особые условия прохождения службы, устанавливаемые законодательством Республики Казахстан.
Денежное содержание военнослужащих состоит из должностного оклада и оклада по воинскому званию.";
в части четвертой слова "двухмесячных окладов денежного довольствия на самого военнослужащего и половины оклада денежного довольствия" заменить словами "двух месячных должностных окладов на самого военнослужащего и половины должностного оклада";
часть пятую изложить в следующей редакции:
"Военнослужащие обеспечиваются за счет государства вещевым имуществом. Военнослужащие, проходящие срочную службу, обеспечиваются продовольствием по нормам, устанавливаемым Правительством Республики Казахстан, с учетом условий прохождения ими службы. Отдельные категории офицеров, прапорщиков, мичманов, военнослужащих-женщин, военнослужащих, проходящих военную службу по контракту, с учетом особых условий прохождения ими службы могут обеспечиваться продовольствием. Перечень категорий военнослужащих и порядок обеспечения продовольствием устанавливается Правительством Республики Казахстан.";
в части шестой слова "и продовольствия в натуре" исключить;

"Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 22 ақпан N 272
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
"Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ
Қазақстан Республикасының кейбiр заң актілерiне өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мынадай заң актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгінiң iшкi әскерлерi туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 23 маусымдағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 11-12, 290-құжат; N 24, 592-құжат; 1993 ж., N 8, 179-құжат; 1995 ж., N 1-2, 17-құжат; N 23, 155-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнің Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат, N 12, 184-құжат; N 13-14, 205-құжат; 1998 ж., N 23, 416-құжат; N 24, 436-құжат; 1999 ж., N 8, 233, 247-құжаттар):
32-бапта:
баптың атауындағы "сақтандыру және қаза болған немесе жарақат алған жағдайда зиянды өтеу" деген сөздер "қаза болған немесе жарақат алған жағдайда кепiлдiгi" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi бөлiк мынадай редакцияда жазылсын:
"Iшкi әскерлердiң әскери қызметшiлері қызметтiк мiндеттерiн немесе қызметтiк борышын атқарып жүрген кезеңiнде ол қаза болған (қайтыс болған), жарақат алған жағдайда оған не әскери қызметшiлер мен олардың отбасы мүшелерiн құқықтық және әлеуметтiк қорғау туралы заңдарға сәйкес оны алуға құқығы бар адамдарға бiр жолғы өтемақы төлеу жүргiзiледi.";
үшiншi және төртiншi бөлiк алынып тасталсын;
бесiншi бөлiктегi "республика бюджетiнiң қаржысынан" деген сөздер "республикалық бюджеттен" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. "Әскери қызметшiлер мен олардың отбасы мүшелерiнiң мәртебесi және оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 20 қаңтардағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 2, 32-құжат; N 18, 429-құжат; 1995 ж., N 20, 120-құжаттар; N 22, 133-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат):
1) 10-бапта:
екiншi бөлiк мынадай редакцияда жазылсын:
"Әскери қызметшiлерге ақшалай үлес Қазақстан Республикасының Президентi бекiтетiн Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесiнiң негiзiнде жүзеге асырылады және ол: Қазақстан Республикасының заңдарымен белгiленетiн ақшалай қаражатты және қызмет өткерудiң ерекше жағдайлары үшiн үстемеақыларды қамтиды.
Әскери қызметшiлердiң ақшалай үлесi лауазымдық жалақысынан және әскери атағы бойынша жалақысынан тұрады.";
төртiншi бөлiктегi "әскери қызметшiнiң өзiне ақшалай үлестiң екi айлықақысы және онымен бiрге көшкен отбасы мүшелерiне ақша қаражатының айлық жалақысының жартысы" деген сөздер "әскери қызметшiнiң өзiне екi айлық лауазымдық жалақысы және онымен бiрге көшкен отбасы мүшелерiне лауазымдық жалақысының жартысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
бесiншi бөлiк мынадай редакцияда жазылсын:
"Әскери қызметшiлер мемлекеттiң есебiнен заттай мүлiкпен қамтамасыз етiледi. Мерзiмдi қызметiн өткерiп жатқан әскери қызметшiлер олардың қызметiн өткеру шарттарын ескере отырып, Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген нормалар бойынша азық-түлiкпен қамтамасыз етiледi. Офицерлердiң, прапорщиктердiң, мичмандардың, әскери қызметшi әйелдердiң, келiсiм-шарт бойынша әскери қызметiн өтеп жүрген әскери қызметшiлердiң жекелеген санаттары олардың қызмет өткеруінің ерекше жағдайларын ескере отырып, азық-түлiкпен қамтамасыз етілуi мүмкiн. Әскери қызметшiлер санатының тiзбесiн және азық-түлiкпен қамтамасыз ету тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлейдi.";
алтыншы бөлiктегi "пен заттай түрiндегi азық-түлiктiң" деген сөздер алынып тасталсын;

2) в статье 14:
заголовок и часть первую изложить в следующей редакции:
"Статья 14. Гарантии военнослужащим в случае гибели (смерти) и получения увечья
В случае гибели (смерти), получения увечья военнослужащим в период прохождения им воинской службы или военнообязанным, призванным на военные сборы, производится выплата единовременной компенсации";
в части второй слова "страховых сумм" заменить словами "единовременной компенсации";
в части третьей слова "органы государственного страхования выплачивают десятилетнее денежное содержание" заменить словами "единовременная компенсация выплачивается в размере шестидесятимесячного денежного содержания";
часть шестую изложить в следующей редакции:
"Единовременная компенсация при установлении военнослужащим, (военнообязанным) инвалидности в период прохождения ими военной службы (сборов) или наступившей в результате контузии, увечья, заболевания, связанных с прохождением военной службы (сборов) до истечения одного года после увольнения с военной службы (окончания сборов) выплачивается в размерах:
инвалиду I группы - тридцатимесячного денежного содержания;
инвалиду II группы - восемнадцатимесячного денежного содержания;
инвалиду III группы - шестимесячного денежного содержания";
в части седьмой слова "страховая сумма в размере трехмесячного денежного содержания; легкого увечья - месячного" заменить словами "единовременная компенсация в размере полуторамесячного денежного содержания; легкого увечья - половины месячного";
в части восьмой слова "Страховая сумма", "страховой суммы" заменить словами "единовременная компенсация", "единовременной компенсации";
в части девятой:
в абзаце первом слова "страховые суммы" заменить словами "единовременные компенсации";
в абзацах втором, четвертом, пятом, шестом, восьмом и девятом слова "минимальных заработных плат" заменить словами "месячных расчетных показателей";
3) в статье 17:
в части пятой:
в абзаце третьем слова "шести месячных окладов денежного содержания и процентной надбавки за общую продолжительность военной службы" заменить словами "четырехмесячного денежного содержания";
в абзаце четвертом слова "семи месячных окладов денежного содержания и процентной надбавки за общую продолжительность военной службы" заменить словами "пятимесячного денежного содержания";
в абзаце пятом слова "восьми месячных окладов денежного содержания и процентной надбавки за общую продолжительность военной службы" заменить словами "шестимесячного денежного содержания";
в абзаце шестом слова "девяти месячных окладов денежного содержания и процентной надбавки за общую продолжительность военной службы" заменить словами "семимесячного денежного содержания";
в абзаце седьмом слова "десяти месячных окладов денежного содержания и процентной надбавки за общую продолжительность военной службы" заменить словами "восьмимесячного денежного содержания";
в абзаце восьмом слова "одной минимальной заработной платы рабочих и служащих", "минимальных заработных плат рабочих и служащих" заменить словами "месячного расчетного показателя", "месячных расчетных показателей";
в части шестой слова "и процентной надбавки за общую продолжительность военной службы" исключить.

2) 14-бапта:
тақырыбы және бiрiншi бөлiк мынадай редакцияда жазылсын:
"14-бап. Әскери қызметшiлерге қаза болған (қайтыс болған) және жарақат алған жағдайда берiлген кепiлдiктер;
"Әскери қызметшi әскери қызметiн өткеру кезеңiнде немесе әскери жиынға шақырылған әскери мiндеттi қаза болған (қайтыс болған), жарақат алған жағдайда оларға бiр жолғы өтемақы төлеу жүргiзiледi";
екiншi бөлiктегi "Сақтандыру сомасын" деген сөздер "Бiр жолғы өтемақыны" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшiншi бөлiктегi "мемлекеттiк сақтандыру органдары оның мұрагерлерiне (мұрагерлiкке құқығын дәлелдейтiн куәлiгiн табыс еткеннен кейiн) соңғы атқарған қызметi бойынша қаза тапқан (қайтыс болған) күнiне дейiнгi он жылдық ақшалай қаражатын төлейдi" деген сөздер "оның мұрагерлерiне (мұрагерлiкке құқығын дәлелдейтiн куәлiгiн табыс еткеннен кейiн) соңғы атқарған қызметi бойынша қаза тапқан (қайтыс болған) күнiне дейiнгi бiр жолғы өтемақыны алпыс айлық ақшалай қаражатының мөлшерiнде төлейдi" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы бөлiк мынадай редакцияда жазылсын:
"Әскери қызметшiнiң (әскери мiндеттiнiң) әскери қызметтi (жиынды) өткеру кезеңiнде немесе әскери қызметтi (жиынды) өткеруге байланысты контузия алу, мертiгу, ауыру салдарынан әскери қызметтен босатылғаннан (жиын аяқталғаннан) кейiн бiр жыл өткенге дейiн мүгедек болғаны анықталған жағдайда бiр жолғы өтемақы:
I топтағы мүгедекке - отыз айлық ақшалай қаражаты;
II топтағы мүгедекке - он сегiз айлық ақшалай қаражаты;
III топтағы мүгедекке - алты айлық ақшалай қаражаты мөлшерiнде төленедi";
жетiншi бөлiктегi "үш айлық ақшалай қаражаты; жеңiл жарақат алған ретте бiр айлық мөлшерiнде сақтандыру сомасы" деген сөздер "бiр жарым айлық ақшалай қаражаты; жеңiл жарақат алған ретте жарты айлық мөлшерiнде бiр жолғы өтемақы" деген сөздермен ауыстырылсын;
сегiзiншi бөлiктегi "сақтандыру сомасы" деген сөздер "бiр жолғы өтемақы" деген сөздермен ауыстырылсын;
бiрiншi абзацтағы "сақтандыру сомасы" деген сөздер "бiр жолғы өтемақы" деген сөздермен ауыстырылсын;
тоғызыншы бөлiкте:
екiншi, төртiншi, бесiншi, алтыншы, сегiз және тоғызыншы абзацтардағы "ең төменгi жалақы" деген сөздер тиiсiнше "айлық есептiк көрсеткіш" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 17-бапта:
бесiншi бөлiкте:
үшiншi абзацтағы "ақшалай қаражаттың алты айлықақысы және әскери қызметтiң жалпы ұзақтығы үшiн проценттiк үстеме" деген сөздер "ақшалай қаражаттың төрт айлықақысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртiншi абзацтағы "ақшалай қаражатының жетi айлықақысы және әскери қызметтiң жалпы ұзақтығы үшiн проценттiк үстеме" деген сөздер "ақшалай қаражатының бес айлықақысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
бесiншi абзацтағы "ақшалай қаражатының сегiз айлықақысы және әскери қызметтiң жалпы ұзақтығы үшiн проценттік үстеме" деген сөздер "ақшалай қаражатының алты айлықақысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы "ақшалай қаражатының тоғыз айлықақысы және әскери қызметтiң жалпы ұзақтығы үшiн проценттiк үстеме" деген сөздер "ақшалай қаражатының жетi айлықақысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
жетiншi абзацтағы "ақшалай қаражатының он айлықақысы және әскери қызметтiң жалпы ұзақтығы үшiн проценттiк үстеме" деген сөздер "ақшалай қаражатының сегiз айлықақысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
сегiзiншi абзацтағы "жұмысшылар мен қызметшiлердiң ең төмен бiр жалақысы" және "жұмысшылар мен қызметшiлердiң ең төмен бес жалақысы" деген сөздер тиiсiнше "айлық есептiк көрсеткiшi" және "бес айлық есептiк көрсеткiшi" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы бөлiктегi "мен әскери қызметтiң жалпы ұзақтығы үшiн проценттен үстемеге" деген сөздер алынып тасталсын;

3. В Закон Республики Казахстан от 24 апреля 1995 г. Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 6, ст. 43; N 12, ст. 88; N 23, ст. 152; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 1, ст. 180, 181; N 11-12, ст. 257; N 15, ст. 281; N 23-24, ст. 416; 1997 г., N 4, ст. 51; N 7, ст. 82; N 10, ст. 112; N 11, ст. 144; N 12, ст. 184, 188; N 13-14, ст. 195, 205; N 20, ст. 263; N 22, ст. 333; 1998 г., N 4, ст. 45; N 14, ст. 197, 201, 202; N 23, ст. 425; N 24, ст. 436, 442, 445; 1999 г., N 6, ст. 192, 193; N 20, ст. 731; N 21, ст. 786; N 23, ст. 928; N 24, ст. 1067; 2000 г., N 3-4, ст. 65, 66; N 10, ст. 234):
в пункте 1 статьи 177 слова "определяются Правительством Республики Казахстан" заменить словами "осуществляются на основании Единой системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета, утверждаемой Президентом Республики Казахстан.".
4. В Закон Республики Казахстан от 20 июля 1995 года N 2368 Z952368_ "О таможенном деле в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 13, 23, ст. 152; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 1, ст. 180; N 18, ст. 367; 1997 г., N 11, ст. 144; N 12, ст. 189; N 22, ст. 333; 1998 г., N 4, ст. 46; N 24, ст. 436; 1999 г., N 20, ст. 717; N 3-4, ст. 66; 2000 г., N 6, ст. 142; N 10, ст. 244; Закон Республики Казахстан от 13 ноября 2000 г. Z000098_ "О внесении изменения и дополнений в Закон Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" 16 ноября 2000 года и "Казахстанская правда" 16 ноября 2000 года):
1) статью 406 изложить в следующей редакции:
"Статья 406. Гарантии в случае гибели или получения увечья должностными лицами таможенных органов Республики Казахстан.
В случае гибели (смерти), получения увечья должностным лицом таможенного органа Республики Казахстан в период исполнения им служебных обязанностей производится выплата единовременной компенсации ему либо лицам, имеющим право на ее получение.
Порядок выплаты единовременной компенсации устанавливается Правительством Республики Казахстан.
В случае гибели (смерти) должностного лица таможенного органа Республики Казахстан при исполнении им служебных обязанностей семье погибшего выплачивается единовременная компенсация в размере шестидесятимесячного денежного содержания по последней занимаемой должности.
При установлении должностным лицам таможенных органов Республики Казахстан инвалидности, наступившей в результате травмы, ранения (контузии), увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей, им выплачивается единовременная компенсация в размерах:
инвалиду I группы - тридцатимесячного денежного содержания;
инвалиду II группы - восемнадцатимесячного денежного содержания;
инвалиду III группы - шестимесячного денежного содержания.
В случае получения должностным лицом таможенных органов Республики Казахстан при исполнении служебных обязанностей тяжелого увечья (травмы, ранения, контузии), не повлекшего инвалидности, им выплачивается единовременная компенсация в размере полуторамесячного денежного содержания, легкого увечья - половины месячного денежного содержания.
Денежное содержание, применяемое для расчета единовременной компенсации, предусмотренной настоящей статьей, состоит из должностного оклада и доплаты за специальное звание.
Единовременная компенсация не выплачивается, если в установленном порядке доказано, что гибель (смерть), травма, ранение (увечье), заболевание должностного лица таможенного органа Республики Казахстан наступили в связи с обстоятельствами, не связанными с исполнением служебных обязанностей.";

3. "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 24 сәуiрдегi  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 6, 43-құжат; N 12, 88-құжат; N 23, 152-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 1, 181, 131-құжаттар; N 11-12, 257-құжат; N 15, 281-құжат; N 23-24, 416-құжат; 1997 ж., N 4, 51-құжат; N 7, 82-құжат; N 10, 112-құжат; N 11, 144-құжат; N 12, 184, 188-құжаттар; N 13-14, 195 205-құжаттар; N 20, 263-құжат; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 4, 45-құжат; N 14, 197, 201, 202-құжаттар; N 23, 425-құжат; N 24, 436, 442, 445-құжаттар; 1999 ж., N 6, 192, 193-құжаттар; N 20, 731-құжат; N 21, 786-құжат; N 23, 928-құжат; N 24, 1067-құжат; 2000 ж., N 3-4, 65, 66-құжаттар; N 10, 234-құжат):
177-баптың 1-тармағындағы "Қазақстан Республикасының Yкiметi белгiлейдi" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Президентi бекiтетiн Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесiнiң негiзiнде жүзеге асырылады" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. "Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 20 шiлдедегi N 2368  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 13, 23, 152-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 1, 180-құжат; N 18, 367-құжат; 1997 ж., N 11, 144-құжат; N 12, 189-құжат; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 4, 46-құжат; N 24, 436-құжат; 1999 ж., N 20, 717-құжат; N 3-4, 66-құжат; 2000 ж., N 6, 142-құжат; N 10, 244-құжат; 2000 жылы 16 қарашада "Егемен Қазақстан" және 2000 жылы 16 қарашада "Казахстанская Правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiс пен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 13 қарашадағы Заңы):
1) 406-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"406-бап. Қазақстан Республикасы кеден органдарының лауазымды адамдары қаза тапқан немесе мертiккен жағдайда берiлетiн кепiлдiктер.
Қазақстан Республикасы кеден органының лауазымды адамы қызметтiк мiндеттерiн атқару кезеңiнде қаза тапқан (қайтыс болған), мертiгу алған жағдайда оған, не оны алуға құқығы бар адамдарға бiр жолғы өтемақы төлеу жүргiзiледi.
Бiр жолғы өтемақы төлеу тәртiбiн Қазақстан Республикасының Yкiметi белгiлейдi.
Қазақстан Республикасы кеден органының лауазымды адамы қызметтiк мiндеттерiн атқару кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда қаза тапқан адамның отбасына соңғы атқарған лауазымы бойынша алпыс айлық ақшалай қаражат мөлшерiнде бiр жолғы өтемақы төленедi.
Қазақстан Республикасы кеден органдарының лауазымды адамдары қызметтiк мiндеттерiн атқару кезiнде алған жарақатының, жаралануының (контузия) мертiгуiнiң, ауруының салдарынан болған мүгедектiгi анықталған кезде оларға:
I топтағы мүгедекке - отыз айлық ақшалай қаражаты;
II топтағы мүгедекке - он сегiз айлық ақшалай қаражаты;
III топтағы мүгедекке - алты айлық ақшалай қаражаты мөлшерiнде бiр жолғы өтемақы төленедi.
Қазақстан Республикасы кеден органдарының лауазымды адамы қызметтiк мiндеттерiн атқару кезiнде мүгедектiкке жатпайтын ауыр жарақат (мертiгу, жаралану, контузия) алған жағдайда, оларға жарты айлық ақшалай қаражаты, жеңiл жарақат - айлық ақшалай қаражатының жартысы мөлшерiнде бiр жолғы өтемақы төленедi.
Осы бапта көзделген бiр жолғы өтемақыны есептеу үшiн қолданылатын ақшалай қаражат лауазымдық жалақыдан және арнайы атағы үшiн қосымша ақыдан тұрады.
Егер Қазақстан Республикасы кеден органының лауазымды адамының қаза табуы (қайтыс болуы), жарақат алуы, жаралануы (мертiгуi), ауруы қызметтiк мiндеттерiн атқаруынан тыс жағдайларға байланысты болғандығы белгiленген тәртiппен дәлелденсе, бiр жолғы өтемақы төленбейдi.";

2) статью 407 исключить.
5. В Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 3 октября 1995 г. N 2483 Z952483_ "О Службе охраны Президента Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан 1995 г., N 19, ст. 118; N 23, ст. 142; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 10, ст. 108; N 12, ст. 184, 190):
в статье 19:
часть вторую исключить;
часть третью изложить в следующей редакции:
"Денежное довольствие военнослужащих Службы охраны Президента устанавливается на основании Единой системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета, утверждаемой Президентом Республики Казахстан, и включает в себя: денежное содержание и надбавки за особые условия прохождения службы, устанавливаемые законодательством Республики Казахстан.
Денежное содержание военнослужащих состоит из должностного оклада и оклада по воинскому званию.";
в части четвертой слова "и другим видом довольствия" заменить словом "имуществом".
6. В Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 5 декабря 1995 г. N 2671 z952671 "О Республиканской гвардии" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 22, ст. 139; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 184, 190; 1998 г., N 11-12, ст. 174; N 24, ст. 436):
1) подпункт 10) пункта 2 статьи 12 исключить;
2) дополнить статьей 18-1 следующего содержания:
"Статья 18-1. Денежное довольствие военнослужащих Республиканской гвардии.
Денежное довольствие военнослужащих Республиканской гвардии устанавливается на основании Единой системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета, утверждаемой Президентом Республики Казахстан.".
7. В Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 21 декабря 1995 г. N 2707 U952707_ "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 23, ст. 154, Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 7, ст. 79; N 12, ст. 184; 1998 г., N 17-18, ст. 225; N 23, ст. 416; N 24, ст. 436; 1999 г., N 8, ст. 233, 247; N 23, ст. 920; 2000 г., N 3-4, ст. 66):
1) в статье 26:
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Денежное довольствие сотрудников органов внутренних дел Республики Казахстан устанавливается на основании Единой системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета, утверждаемой Президентом Республики Казахстан и включает в себя: денежное содержание и надбавки за особые условия прохождения службы, устанавливаемые законодательством Республики Казахстан.

2) 407-бап алынып тасталсын.
5. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi туралы" 1995 жылғы 3 қазандағы N 2483 заң күшi бар  Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 19, 118-құжат; N 23, 142-құжат; Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 10, 108-құжат; N 12, 184, 190-құжаттар):
19-бапта:
екiншi бөлiк алынып тасталсын;
үшiншi бөлiк мынадай редакцияда жазылсын:
"Президенттiң Күзет қызметi әскери қызметшiлерiне ақшалай үлес Қазақстан Республикасының Президентi бекiтетiн мемлекеттiк бюджеттiң есебiнен ұсталатын Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлерiне Еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесiнiң негiзiнде белгiленедi және ол: Қазақстан Республикасының заңдарымен белгiленетiн қызмет өткеруiнiң ерекше шарттары үшiн ақшалай қаражатты және үстеме ақыларды қамтиды.
Әскери қызметшiлердiң ақшалай қаражаты лауазымдық жалақыдан және әскери атағы бойынша жалақыдан тұрады.";
төртiншi бөлiктегi "және басқа үлес түрлерiмен" деген сөздер "мүлiкпен" деген сөзбен ауыстырылсын.
6. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Республикалық ұлан туралы" 1995 жылғы 5 желтоқсандағы N 2671 заң күшi бар  Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 22, 139-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 12, 184, 190-құжаттар; 1998 жылғы N 11-12, 174-құжат; N 24, 436-құжат):
1) 12-баптың 2-тармағының 10) тармақшасы алынып тасталсын;
2) мынадай мазмұндағы 18-1-баппен толықтырылсын:
"18-1-бап. Республикалық ұланның әскери қызметшiлерiне ақшалай үлес
Республикалық ұланның әскери қызметшiлерiне ақшалай үлес Қазақстан Республикасының Президентi бекiтетiн Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесiнiң негiзiнде белгiленедi.".
7. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Iшкi iстер органдары туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2707 заң күшi бар  Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 23, 154-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат; N 12, 184-құжат; 1998 ж., N 17-18, 225-құжат; N 23, 416-құжат; N 24, 436-құжат; 1999 ж., N 8, 233, 247-құжаттар, N 23, 920-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат):
1) 26-бапта:
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарының қызметкерлерiне ақшалай үлес Қазақстан Республикасының Президентi бекiтетiн мемлекеттiк бюджеттiң есебiнен ұсталатын Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлерiне Еңбекақы төлеудің бiрыңғай жүйесiнiң негiзiнде белгiленедi және ол: Қазақстан Республикасының заңдарымен белгiленетiн ақшалай Қаражатты және қызмет өткеруiнiң ерекше шарттары үшiн үстеме ақыларды қамтиды.

2. Денежное содержание сотрудников органов внутренних дел Республики Казахстан состоит из должностного оклада и доплаты за специальное звание.";
пункт 3 исключить;
подпункт 2) пункта 4 исключить;
2) в статье 28:
в заголовке слова "Страхование и возмещение ущерба" заменить словом "Гарантии";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. В случае гибели (смерти), получения увечья сотрудником органов внутренних дел в период исполнения им служебных обязанностей или служебного долга производится выплата единовременной компенсации ему либо лицам, имеющим право на ее получение";
в пункте 2 слова "страховых сумм определяется" заменить словами "единовременной компенсации устанавливается";
в пункте 3 слова "страховая сумма в размере десятилетнего" заменить словами "компенсация в размере шестидесятимесячного";
в пункте 4:
слова "выплачиваются единовременные страховые суммы" заменить словами "выплачивается единовременная компенсация";
в подпункте 1) слово "пятилетнего" заменить словом "тридцатимесячного";
в подпункте 2) слово "трехлетнего" заменить словом "восемнадцатимесячного";
в подпункте 3) слово "годового" заменить словом "шестимесячного";
в пункте 5:
слова "страховая сумма в размере трехмесячного денежного содержания, легкого увечья - в размере" заменить словами "единовременная компенсация в размере полуторамесячного денежного содержания, легкого увечья - половины";
второе предложение исключить;
в пункте 6 слова "Страховая сумма" заменить словами "Единовременная компенсация".
8. В Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 21 декабря 1995 г. N 2709 Z952709_ "О Прокуратуре Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г. N 24, ст. 156; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 184; 1998 г., N 15, ст. 208; 1999 г., N 8, ст. 247; N 21, ст. 774; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 6, ст. 142):
1) в подпункте 5) статьи 11 слова "утвержденных ассигнований" заменить словами "лимита штатной численности, утвержденного Президентом Республики Казахстан";
2) в статье 49:
в пункте 1 слова "выслугой лет" заменить словами "стажем специальной службы";
в пункте 4 слова "к должностному окладу" заменить словами "за классные чины или оклады по воинским званиям";

2. Қазақстан Республикасының iшкi iстер органдары қызметкерлерінің ақшалай қаражаты лауазымдық жалақыдан және арнайы атағы үшiн қосымша ақыдан тұрады.";
3-тармақ алынып тасталсын;
4-тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталсын;
2) 28-бапта:
баптың тақырыбындағы "қызметкерлерiн сақтандыру және залалды өтеу" деген сөздер "қызметкерлерге берiлетiн кепілдiктер" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Iшкi iстер органдарының қызметкерi қызметтiк мiндеттерiн немесе қызметтік борышын орындап жүрген кезеңiнде қаза тапқан (қайтыс болған), мертiгу алған жағдайда оған не оны алуға құқығы бар адамдарға бiр жолғы өтемақы төлеу жүргiзiледi";
2-тармақтағы "Сақтандыру сомаларын" деген сөздер "Бiр жолғы өтемақыны" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтағы "он жылдық ақшалай үлесi мөлшерiнде бiр жолғы сақтандыру сомасы" деген сөздер "алпыс айлық ақшалай үлесi мөлшерiнде бiр жолғы өтемақы" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта:
"сақтандыру сомалары" деген сөздер "өтемақы" деген сөзбен  ауыстырылсын;
1) тармақшадағы "бес жылдық" деген сөздер "отыз айлық" деген  сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы "үш жылдық" деген сөздер "он сегiз айлық" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы "бiр жылдық" деген сөздер "алты айлық" деген  сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақта:
"үш айлық ақшалай үлесi мөлшерiнде, жеңiл зақым алған жағдайда - бiр айлық ақшалай үлесi мөлшерiнде сақтандыру сомасы" деген сөздер "бiр жарым айлық ақшалай қаражаты мөлшерiнде, жеңiл зақым алған жағдайда - жарты айлық ақшалай қаражаты мөлшерiнде бiр жолғы өтемақы" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi сөйлем алынып тасталсын;
6-тармақтағы "сақтандыру сомасы" деген сөздер "бiр жолғы өтемақы" деген сөздермен ауыстырылсын.
8. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының прокуратурасы туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2709  Z952709_ заң күшi бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 24, 156-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 12, 184-құжат; 1998 ж., N 15, 208-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат; N 21, 774-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 6, 142-құжат):
1) 11-баптың 5) тармақшасындағы "штат саны мен бекiтiлген қаржы шегiнде прокуратура органдарында еңбекке ақы" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Президентi бекiткен штат санының лимитi шегiнде прокуратура органдарындағы штат санын және еңбекақы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 49-бапта:
1-тармақтағы "еңбек сiңiрген жылдарына" деген сөздер "арнайы қызмет стажына" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтағы "қызметтiк айлық ақысына қосымша ақы" деген сөздер "сыныптық шендерi үшiн қосымша ақы немесе әскери атақтары бойынша жалақы" деген сөздермен ауыстырылсын;

3) в статье 52:
в подпункте 1):
слова "Законом Республики Казахстан "О государственной службе" исключить;
после слов "законодательством о" дополнить словами "государственной службе и";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) служащих (специалистов) органов прокуратуры регулируются законодательством о государственной службе и труде";
4) в статье 53:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Оплата труда сотрудников органов прокуратуры устанавливается на основании Единой системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета, утверждаемой Президентом Республики Казахстан.";
пункт 7 исключить;
в пункте 8:
слова "страховая сумма в размере десятилетнего" заменить словами "компенсация в размере шестидесятимесячного";
после слов "занимаемой должности" дополнить словами "в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан";
дополнить абзацем следующего содержания:
"Денежное содержание, применяемое для расчета единовременной компенсации, предусмотренной настоящей статьей, состоит из должностного оклада и доплаты (оклада) за классный чин (по воинскому званию).";
в пункте 9 слова "и санаторно-курортным" и "в соответствующих государственных учреждениях здравоохранения" исключить;
5) статью 54 исключить;
6) статью 55 изложить в следующей редакции:
"Статья 55. Стаж специальной службы
1. Служба (работа) в органах прокуратуры является специальным видом государственной службы. В стаж специальной службы (работы) помимо службы (работы) в органах прокуратуры засчитывается время службы (работы):
1) в Вооруженных Силах, органах внутренних дел, национальной безопасности и других правоохранительных органах;
2) в судебных органах;
3) нахождение на государственной службе;
4) время научной и педагогической работы по юридической специальности.".
9. В Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 21 декабря 1995 г. N 2710 Z952710_ "Об органах национальной безопасности Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 24, ст. 157; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 10, ст. 108; N 12, ст. 184; 1998 г., N 23, ст. 416; N 24, ст. 436; 1999 г., N 8, ст. 233; N 23, ст. 920; 2000 г. N 34, ст. 66):
1) в статье 19:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Денежное довольствие военнослужащих органов национальной безопасности Республики Казахстан устанавливается на основании Единой системы оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета, утверждаемой Президентом Республики Казахстан.";
в пункте 2 слова "и натуральным довольствием, установленным законодательством для военнослужащих Вооруженных Сил, если иное не определено" заменить словами "имуществом и продовольствием";

3) 52-бапта:
1) тармақшада:
"Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы" Заңымен" деген сөздер алынып тасталсын;
"және осы Жарлыққа қайшы келмейтiн бөлiгiнде" деген сөздер ", сондай-ақ осы Жарлыққа қайшы келмейтiн бөлiгiнде мемлекеттiк қызмет және" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) прокуратура органдарының қызметшiлерiнiң (мамандарының) еңбек қатынастары мемлекеттiк қызмет және еңбек туралы заңдармен реттеледi";
4) 53-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Прокуратура органдарының қызметкерлерiне еңбекақы төлеу Қазақстан Республикасының Президентi бекiтетiн Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесiнiң негiзiнде жүзеге асырылады.";
7-тармақ алынып тасталсын;
8-тармақта:
"он жылғы ақшалай үлесi мөлшерiнде бiржолғы сақтандыру сомасы" деген сөздер "алпыс айлық ақшалай қаражаты мөлшерiнде бiржолғы өтемақы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"адамдар мен мұрагерлерiне" деген сөздерден кейiн "Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген тәртiппен" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Осы баппен көзделген бiржолғы өтемақыны есептеу үшiн қолданылатын ақшалай қаражат лауазымдық жалақыдан және сыныптық шенi үшiн (әскери атағы бойынша) қосымшақыдан (жалақыдан) тұрады.";
9-тармақтағы "тиiстi мемлекеттiк денсаулық сақтау мекемелерiнде" және "және санаторий-курорттық" деген сөздер алынып тасталсын;
5) 54-бап алынып тасталсын;
6) 55-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"55-бап. Арнайы қызмет стажы
1. Прокуратура органдарындағы қызмет (жұмыс) мемлекеттiк қызметтiң арнайы түрi болып табылады. Арнайы қызмет (жұмыс) стажына прокуратура органдарындағы қызметтен-ең (жұмыстан) басқа.
1) Қарулы Күштердегi, iшкi iстер, ұлттық қауiпсiздiк органдарындағы және басқа да құқық қорғау органдарындағы;
2) сот органдарындағы;
3) мемлекеттiк қызметте болған қызмет (жұмыс) уақыты;
4) заң мамандығы бойынша ғылыми және педагогтiк жұмыс уақыты есептеледi.".
9. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздiк органдары туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2710  Z952710_ заң күшi бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 24, 157-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 10, 108-құжат; N 12, 184-құжат; 1998 ж., N 23, 416-құжат; N 24, 436-құжат; 1999 ж., N 8, 233-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат):
1) 19-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы ұлттық қауiпсiздiк органдарының әскери қызметшiлерiне ақшалай үлес Қазақстан Республикасының Президентi бекiтетiн Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесiнiң негiзiнде жүзеге асырылады.";
2-тармақтағы ", егер заңдарда белгiленген тәртiппен өзгеше көзделмесе, заңдарда Қарулы Күштердiң әскери қызметшiлерi үшін белгiленген бұйымдық және заттай үлеспен" деген сөздер "заңдарда белгiленген тәртiппен заттай мүлiкпен және азық-түлiкпен" деген сөздермен ауыстырылсын;

2) в пункте 1 статьи 20 слова "процентной надбавки за выслугу лет" заменить словами "должностного оклада".
10. В Закон Республики Казахстан от 20 июня 1997 г. Z970136_ "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 186; 1998 г., N 24, ст. 437; 1999 г., N 8, ст. 237; N 23 ст. 925):
1) в статье 61:
в пункте 1 слова "60 процентов от денежного довольствия" заменить словами "45 процентов от денежного содержания";
в пунктах 2, 4 слова "денежного довольствия" заменить словами "денежного содержания";
в пункте 5:
слова "75 процентов от денежного довольствия" заменить словами "60 процентов от денежного содержания";
дополнить предложением следующего содержания:
"Максимальный размер пенсионных выплат, исчисленный в соответствии с пунктами 1,2,3,4 настоящей статьи, не может превышать 75-кратного месячного расчетного показателя, устанавливаемого законом о республиканском бюджете на соответствующий год.";
2) в статье 63:
в заголовке и в пунктах 1, 3 слова "денежного довольствия" заменить словами "денежного содержания";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В размер денежного содержания, учитываемого для пенсионного обеспечения военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел Республики Казахстан, включается должностной оклад, оклад (доплата) по воинскому (специальному) званию";
3) в пункте 1 статьи 64 слова "денежное довольствие" заменить словами "денежное содержание";
4) в статье 65:
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Для военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел Республики Казахстан, содержащихся за счет республиканского и местных бюджетов, имеющих по состоянию на 1 января 1998 года стаж военной службы, службы в органах внутренних дел Республики Казахстан менее десяти лет, вводится порядок обязательных пенсионных взносов в государственный накопительный пенсионный фонд или негосударственный накопительный пенсионный фонд в размере 20 процентов от размера денежного содержания, установленного пунктом 2 статьи 63 настоящего Закона, на индивидуальный пенсионный счет по выбору вкладчика, за счет средств соответствующего бюджета";
часть третью исключить.
11. В Закон Республики Казахстан от 12 ноября 1997 г.  Z970187_   "О дипломатической службе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 21, ст. 275):
в пункте 2 статьи 26:
в части первой:
слова "Денежное содержание" заменить словами "Оплата труда";
слова "определяется единой системой" заменить словами "устанавливается на основании Единой системы";
в части второй слово "оплаты" исключить.

2) 20-баптың 1-тармағындағы "және қызмет өткерген жылдарына проценттiк үстемеақы белгiлеу" деген сөздер "лауазымдық жалақы есептеу" деген сөздермен ауыстырылсын.
10. "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы  Z970136_ Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 12, 186-құжат; 1998 ж., N 24, 437-құжат; 1999 ж., N 8, 237-құжат, N 23, 925-құжат):
1) 61-бапта:
1-тармақтағы "ақшалай үлестiң 60 процентi" деген сөздер "ақшалай қаражатының 45 процентi" деген сөздермен ауыстырылсын;
2, 4-тармақтардағы "ақшалай үлестiң" деген сөздер "ақшалай қаражатының" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақта:
"ақшалай үлестiң 75 процентiнен" деген сөздер "ақшалай қаражатының 60 процентiнен" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын: "Осы баптың 1, 2, 3, 4-тармақтарына сәйкес есептелген зейнетақы төлемдерiнiң ең көп мөлшерi жыл сайын тиiстi жылға арналған республикалық бюджет туралы заңда белгiленетiн 75 еселенген айлық есептiк көрсеткiштен асырылмайды.";
2) 63-бапта:
тақырыбындағы және 1, 3-тармақтардағы "ақшалай үлесiнiң" деген сөздер "ақшалай қаражатының" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасының әскери қызметшiлерiн, iшкi iстер органдары қызметкерлерiн зейнетақымен қамсыздандыру үшiн ескерiлетiн ақшалай қаражат мөлшерiне лауазымдық жалақысы, әскери (арнаулы) атағы бойынша жалақысы (қосымша ақы) кіредi.";
3) 64-баптың 1-тармағындағы "ақшалай ақы" деген сөздер "ақшалай қаражаты" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 65-бапта:
3-тармақтың бiрiншi бөлiгi мынадай редакцияда жазылсын:
"Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң есебінен ұсталатын Қазақстан Республикасының әскери қызметiнде, iшкi iстер органдарындағы қызметте 1998 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша 10 жылға жетпейтiн қызмет стажы бар Қазақстан Республикасының әскери қызметшiлерi, iшкi iстер органдары қызметкерлерi үшiн салымшының таңдауы бойынша тиiстi бюджеттiң қаражаты есебiнен мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қорына, жеке зейнетақы шотына осы Заңның 63-бабының 2-тармағында белгiленген ақшалай қаражаты мөлшерiнiң 20 процентi мөлшерiнде мiндеттi зейнетақылық жарналар төлеу тәртiбi енгiзiледi.";
үшiншi бөлiк алынып тасталсын.
11. "Дипломатиялық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 12 қарашадағы  Z970187_ Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 21, 275-құжат):
26-баптың 2-тармағында:
бiрiншi бөлiгiнде:
"адамдарды ақшалай қамтамасыз ету" деген сөздер "адамдарға еңбекақы төлеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
"еңбекке ақы төлеудi Қазақстан Республикасының Президентi бекiткен бiртұтас жүйесiмен" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Президентi бекiтетiн Еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi негiзiнде" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi бөлiгiндегi "еңбегiне ақы төлеу ережелерiн" деген сөздер "еңбек ету шарттарын" деген сөздермен ауыстырылсын.

Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2001 года и подлежит опубликованию.
Президент
Республики Казахстан

2-бап. Осы Заң 2001 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Президенті