О конкурсах в области качества
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2001 года N 384. Утратило силу постановлением Правительства РК от 7 ноября 2006 года N 1059
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2001 года N 384 утратило силу постановлением Правительства РК от 7 ноября 2006 года  N 1059 .
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2000 года N 367  P000367_  "О Плане мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Учредить ежегодные, начиная с 2001 года, конкурсы на соискание премии Правительства Республики Казахстан "За достижения в области качества" и республиканский конкурс "Лучшие товары Казахстана".  <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями - постановлениями Правительства РК от 27 декабря 2001 года N 1727   P011727_   ; от 8 июля 2005 г.  N 715
2. Образовать Комиссию по присуждению премии Правительства Республики Казахстан "За достижения в области качества" в составе согласно приложению.  <*>
Сноска. Пункт 2 с изменениями - постановлением Правительства РК от 8 июля 2005 г.  N 715
3. Утвердить прилагаемые:
1) Правила присуждения премии Правительства Республики Казахстан "За достижения в области качества";
2) Правила проведения республиканского конкурса "Лучшие товары Казахстана";
3) Положение о Комиссии по присуждению премии Правительства Республики Казахстан "За достижения в области качества".  <*>
Сноска. Пункт 3 с изменениями - постановлением Правительства РК от 8 июля 2005 г.  N 715
4. Комитету по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства экономики и торговли Республики Казахстан в срок до 1 апреля 2001 года в установленном законодательством Республики Казахстан порядке разработать и утвердить Правила оформления, представления и экспертизы материалов на соискание премии Правительства Республики Казахстан за достижения в области качества, Правила оценки участников конкурса на соискание премии Правительства Республики Казахстан за достижения в области качества, Правила организации и проведения экспертной оценки продукции.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2001 года N 384
Состав Комиссии по присуждению премии Правительства
Республики Казахстан "За достижения в области качества
Сноска. Состав Комиссии изменен - постановлением Правительства РК от 7 декабря 2001 г. N 1593    P011593_    . Новая редакция - от 29 сентября 2003 г.  N 999  . Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 4 ноября 2004 г.  N 1147  . Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 8 июля 2005 г.  N 715
Мынбаев                   - Заместитель Премьер-Министра Республики
Сауат Мухаметбаевич         Казахстан - Министр индустрии и торговли
Республики Казахстан, председатель
Кравченко                 - первый вице-министр индустрии
Иван Михайлович             и торговли Республики Казахстан,
заместитель председателя
Мусина Лилия Сакеновна    - вице-министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Какен Карлыгаш Газизкызы  - руководитель аппарата Министерства
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Кононова                  - вице-президент Торгово-
Татьяна Ильинична           промышленной палаты Республики
Казахстан (по согласованию)
Белоног                   - вице-министр здравоохранения
Анатолий Александрович      Республики Казахстан, главный
государственный санитарный
врач Республики Казахстан
Абдымомунов               - вице-министр образования и науки
Азамат Курманбекович        Республики Казахстан
Матишев                   - председатель Комитета по защите
Алиакпар Болатович          конкуренции Министерства индустрии
и торговли Республики Казахстан
Кусаинов                  - председатель Комитета по техническому
Абельгази Калиакпарович     регулированию и метрологии Министерства
индустрии и торговли Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2001 года N 384
Правила
присуждения премии Правительства Республики
Казахстан "За достижения в области качества   <*>
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 8 июля 2005 г.  N 715

Сапа саласындағы конкурс туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 26 наурыз N 384. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.11.07. N 1059 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000-2002 жылдарға арналған іс-қимыл бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары туралы" Үкіметінің 2000 жылғы 7 наурыздағы N 367  қаулысына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 2001 жылдан бастап "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң сыйлығын алуға конкурстар және "Қазақстанның жақсы тауарлары" республикалық конкурсы жыл сайын ұйымдастырылсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2001.12.27.  N 1727 , 2005.07.08.  N 715  қаулыларымен.
Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң сыйлығын алуға конкурстар
2. Қосымшаға сәйкес құрамда "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң сыйлығын беру жөніндегі комиссия құрылсын.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.07.08.  N 715  қаулысымен.
3. Қоса беріліп отырған:
1) "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң сыйлығын беру ережесі;
2) "Қазақстанның жақсы тауарлары" республикалық конкурсын өткізу ережесі;
3) "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң сыйлығын беру жөніндегі комиссия туралы ереже бекітілсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.07.08.  N 715  қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасы Экономика және сауда министрлігінің Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі комитеті 2001 жылғы 1 сәуірге дейінгі мерзімде Сапа саласындағы жетістіктері үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің сыйлығын алуға материалдарды ресімдеу, ұсыну және сараптау ережесін, Сапа саласындағы жетістіктері үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің сыйлығын алуға конкурсқа қатысушыларды бағалау ережесін, Өнімдерге сараптық бағалауды ұйымдастыру және жүргізу ережесін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен әзірлесін және бекітсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 26 наурыздағы
N 384 қаулысына
қосымша
"Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң сыйлығын беру жөнiндегi
комиссияның құрамы   <*>
Ескерту. Құрамға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2001.12.07. N  1593 , 2003.09.29. N  999 , 2004.11.04. N  1147 , 2005.07.08.  N 715  қаулыларымен.
Мыңбаев                      - Қазақстан Республикасы
Сауат Мұхамбетбайұлы           Премьер-Министрiнiң орынбасары -
Қазақстан Республикасының Индустрия
және сауда бiрiншi министрi, төраға
Кравченко                    - Қазақстан Республикасының
Иван Михайлович                Индустрия және сауда бiрiншi вице-
министрi, төрағаның орынбасары
Мусина                       - Қазақстан Республикасының
Лилия Сәкенқызы                Ауыл шаруашылығы вице-министрi
Кәкен                        - Қазақстан Республикасының
Қарлығаш Ғазизқызы             Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi аппаратының басшысы
Кононова                     - Қазақстан Республикасы
Татьяна Ильинична              Сауда-өнеркәсiп палатасының
вице-президентi (келiсiм бойынша)
Белоног                      - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Анатолий Александрович         сақтау вице-министрі, Қазақстан
Республикасының бас мемлекеттік
санитарлық дәрігері
Әбдiмомынов                 - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Азамат Құрманбекұлы           ғылым вице-министрi
Мәтiшев                     - Қазақстан Республикасы Индустрия
Әлиақпар Болатұлы             және сауда министрлiгi Бәсекелестiктi
қорғау комитетiнiң төрағасы
Құсайынов                   - Қазақстан Республикасы
Әбiлғазы Қалиақпарұлы         Индустрия және сауда министрлiгi
Техникалық реттеу және метрология
комитетiнiң төрағасы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 26 наурыздағы
N 384 қаулысымен
бекітілген
"Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн"
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң сыйлығын беру
ережесi   <*>
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2005.07.08.  N 715  қаулысымен.

1. Премия Правительства Республики Казахстан в области качества (далее - премия) присуждается ежегодно на конкурсной основе за достижение организацией значительных результатов в области качества продукции или услуг, обеспечения их безопасности, а также за внедрение организацией высокоэффективных методов управления качеством.
2. По представлению Комиссии по присуждению премии Правительства Республики Казахстан "За достижения в области качества" (далее - Комиссии) ежегодно в торжественной обстановке присуждается не более 12 премий. Церемония награждения приурочивается к Всемирному дню качества.  <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 июля 2005 г.  N 715
3. Организация конкурса на соискание премии осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных на эти цели в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год. На основании решения Комиссии победителям конкурса присуждается звание лауреата премии Правительства Республики Казахстан "За достижения в области качества".
4. На соискание премии могут претендовать организации различных форм собственности, <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 июля 2005 г.  N 715    занимающиеся производством товаров и оказанием услуг, осуществлением работ (за исключением производства вооружений и военной техники).
Организации участвуют в конкурсе по следующим номинациям:
1) организации добывающих отраслей и металлургической промышленности;
2) организации, осуществляющие выпуск машиностроительной продукции;
3) организации легкой промышленности;
4) организации стройиндустрии;
5) организации, осуществляющие выпуск пищевой продукции;
6) организации в сфере услуг.  <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - от 29 сентября 2003 г.  N 999  .
5. Не допускается повторное выдвижение на соискание премии организации-лауреата в течении двух лет после ее получения в определенной номинации.  <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 июля 2005 г.  N 715
6. Результаты работы организаций в области качества, представляемые на конкурс, принимаются к рассмотрению при условии, что эти результаты реализованы на практике не менее, чем за полгода до подачи заявки на участие в конкурсе.
7. Комиссия ежегодно в декабре месяце года, предшествующего году проведения очередного конкурса, объявляет в средствах массовой информации о проведении данного конкурса.
По поручению Комиссии Комитет по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан направляет в организации Республики Казахстан приглашение, руководство по самооценке на соответствие организации требованиям и условиям участия в конкурсе.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - от 29 сентября 2003 г.  N 999  ; от 8 июля 2005 г.  N 715   .

1. Сапа саласындағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің сыйлығы (бұдан әрі - сыйлық) ұйымның өнімдер немесе көрсетілетін қызметтер сапасы - саласында елеулі нәтижелерге қол жеткізген, олардың қауіпсіздігін қамтамасыз еткені, сондай-ақ ұйымның сапаны басқаруда жоғары тиімді әдістерді енгізгені үшін жыл сайын конкурстық негізде беріледі.
2. "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң сыйлығын беру жөніндегі комиссия ұсынысымен (бұдан әрі - Комиссия) жыл сайын салтанатты жағдайда 12-ден аспайтын сыйлық беріледі. Марапаттау рәсімі Дүниежүзілік сапа күніне орайластырылады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.07.08.  N 715  қаулысымен.
3. Сыйлықты беру жөніндегі конкурс тиісті қаржы жылына арналған тиісті республикалық бюджетте осы мақсат үшін көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады. Комиссия шешімнің негізінде конкурс жеңімпаздарына "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" Қазақстан Республикасының Үкiметi сыйлығының иегері атағы беріледі.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.07.08.  N 715  қаулысымен.
4. Сыйлықты алуға тауарлар өндірумен және қызметтер көрсетумен айналысатын, жұмыстарды жүзеге асыратын (қару-жарақ пен әскери техника өндірісін қоспағанда) әр түрлі меншік нысанындағы ұйымдар үміткер бола алады.
Конкурсқа ұйымдар мынадай номинациялар бойынша қатысады:
1) өндiрушi салалар мен металлургия өнеркәсiбi ұйымдары;
2) машина жасау өнiмдерiн шығаруды жүзеге асыратын ұйымдар;
3) жеңiл өнеркәсiп ұйымдары;
4) құрылыс индустриясы ұйымдары;
5) тамақ өнiмдерiн шығаруды жүзеге асыратын ұйымдар;
6) қызметтер көрсету саласындағы ұйымдар.      Номинациялардың әрқайсысы бойынша сапа саласындағы жетістіктері үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің сыйлығы иегерінің екі дипломын тапсыру көзделген.
Ескерту. 4-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.09.29. N 999
қаулысымен .
5. Белгiлi бiр номинацияда сыйлық алған иегер ұйымды оны алуға сол түрі бойынша қайталап ұсынуға екі жыл бойы жол берілмейді.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.07.08.  N 715  қаулысымен.
6. Ұйымдардың сапа саласында конкурсқа ұсынатын жұмыстарының нәтижесі, конкурсқа қатысуға өтінім бергенге дейін бұл нәтижелер практикада кемінде жарты жыл бұрын іске асырылған жағдайда ғана, қарауға қабылданады.
7. Комиссия жыл сайын, кезекті конкурс өткізілетін жыл алдындағы желтоқсан айында, бұқаралық ақпарат құралдарында осы конкурстың өткізілетіні туралы хабарлайды.
Комиссия тапсырмасымен Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитетi Қазақстан Республикасының ұйымдарына шақыру, конкурсқа қатысу талаптарына және шарттарына сәйкестікке ұйымдардың өзін-өзі бағалауы басшылығын жібереді.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.09.29.  N 999,  2005.07.08.  N 715  қаулыларымен

8. Организации, желающие участвовать в конкурсе, подают заявку установленного образца в Комитет по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан.  <*>
Сноска. В пункт 8 внесены изменения - от 29 сентября 2003 г.  N 999  ; от 8 июля 2005 г.  N 715   .
9. Комитет по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан представляет на экспертизу в Комиссию представленные участвующими в конкурсе организациями материалы.  <*>
Сноска. В пункт 9 внесены изменения - от 29 сентября 2003 г.  N 999  ; от 8 июля 2005 г.  N 715   .
10. Комиссия по присуждению премии Правительства Республики Казахстан на основании протокола совещания принимает решение о присуждении участникам конкурса премии Правительства Республики Казахстан.
11. Организациям, удостоенным премии, присваивается звание "Лауреат премии Правительства Республики Казахстан "За достижения в области качества", вручаются диплом и эмблема премии.  <*>
Сноска. В пункт 11 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 июля 2005 г.  N 715
12. Список лауреатов премии Правительства Республики Казахстан "За достижения в области качества" публикуется в средствах массовой информации.  <*>
Сноска. В пункт 12 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 июля 2005 г.  N 715
13. Описание эмблемы премии и диплома лауреата утверждаются председателем Комиссии.
14. Организации-лауреаты обязаны содействовать ознакомлению со своим опытом работы в области качества.
15. Все организации, принявшие участие в конкурсе, получают оценку деятельности в области качества и рекомендации по ее совершенствованию.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2001 года N 384
Правила
проведения республиканского конкурса
"Лучшие товары Казахстана"   <*>
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 8 июля 2005 г.  N 715
1. Официальный организатор конкурса "Лучшие товары Казахстана" - Комитет по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан.  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - от 29 сентября 2003 г.  N 999  ; от 8 июля 2005 г.  N 715   .
2. Основными целями конкурса являются:
1) активизация работ государственных, промышленных, коммерческих и общественных организаций, направленных на повышение качества отечественной продукции;
2) содействие насыщению рынка Казахстана высококачественной и конкурентоспособной продукцией;
3) создание предпосылок и содействие широкому внедрению современных методов управления и обеспечения качества на основе отечественных и международных стандартов;
4) привлечение внимания государственных органов, промышленных, коммерческих и общественных организаций к необходимости решения проблем качества;
5) создание имени казахстанских производителей качественной продукции;
6) популяризация идеи качества среди населения.
3. В конкурсе могут участвовать организации всех форм собственности, осуществляющие производство промышленных и продовольственных товаров. Для участия в конкурсе необходимо подать заявку и представить комплект определенных документов в Комитет по техническому регулированию и метрологии не позднее установленного срока.  <*>
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правительства РК от 8 июля 2005 г.  N 715   .
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2001 года N 384
Положение
о Комиссии по присуждению премии Правительства Республики
Казахстан "За достижения в области качества  <*>
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 8 июля 2005 г.  N 715

8. Конкурсқа қатысқысы келген ұйымдар Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитетiне белгіленген үлгідегі өтінімді береді. <*>
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.09.29.  N 999,  2005.07.08.  N 715  қаулыларымен
9. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің  Техникалық реттеу және метрология комитетi конкурсқа қатысушы ұйымдар ұсынған материалдарды сараптау үшін Комиссияға береді. <*>
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.09.29.  N 999,  2005.07.08.  N 715  қаулыларымен
10. Қазақстан Республикасы Үкіметінің сыйлығын беру жөніндегі комиссия конкурсқа қатысушыларға кеңес хаттамасының негізінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің сыйлығын беру туралы шешім қабылдайды.
11. Сыйлыққа ие болған ұйымдарға "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" Қазақстан Республикасының Үкiметi сыйлығының иегері" атағы беріледі, диплом мен сыйлық эмблемасы тапсырылады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.07.08.  N 715  қаулысымен.
12. "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" Қазақстан Республикасының Үкiметi сыйлығы иегерлерінің тізімі бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланады.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.07.08.  N 715  қаулысымен.
13. Сыйлық эмблемасының және иегер дипломының сипаттамасын Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді.
14. Иегер ұйым сапа саласындағы өз жұмысының тәжірибесімен танысуға, көмек көрсетуге міндетті.
15. Конкурсқа қатысқан барлық ұйым сапа саласындағы қызметіне баға және оны жетілдіру жөнінде ұсыныстар алады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 26 наурыздағы
N 384 қаулысымен
бекітілген
"Қазақстанның жақсы тауарлары"
республикалық конкурсын өткізу ережесі
1. "Қазақстанның жақсы тауарлары" конкурсын ресми ұйымдастырушы - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитетi. <*>
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.09.29.  N 999,  2005.07.08.  N 715  қаулыларымен
2. Конкурстың негізгі мақсаты:
1) мемлекеттік, өнеркәсіптік, коммерциялық және қоғамдық ұйымдардың отандық өнімдердің сапасын арттыруға бағытталған жұмыстарын жандандыру;
2) Қазақстан рыногын жоғары сапалы және бәсекеге қабілетті өнімдермен молықтыруға көмек көрсету;
3) отандық және халықаралық стандарттар негізінде сапаны басқарудың және қамтамасыз етудің осы заманғы әдістерін кеңінен енгізуге алғышарттар жасау және көмек көрсету;
4) сапа проблемаларын шешу қажеттігіне мемлекеттік органдардың, өнеркәсіптік, коммерциялық және қоғамдық ұйымдардың назарын аудару;
5) қазақстандық сапалы өнімдер өндірушілер аттарын қалыптастыру;
6) халық арасында сапа идеясын кең тарату болып табылады.
3. Конкурсқа өнеркәсiптiк және азық-түлiк тауарларын өндiрудi жүзеге асыратын барлық меншiк нысанындағы ұйымдар қатыса алады. Конкурсқа қатысу үшiн Техникалық реттеу және метрология комитетiне белгiленген мерзiмнен кешiктiрмей өтiнiм беру және белгілi бiр құжаттар жиынтығын тапсыру қажет.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2005.07.08.  N 715  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 26 наурыздағы
N 384 қаулысымен
бекітілген
"Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң сыйлығын беру жөнiндегi
комиссия туралы ереже   <*>
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2005.07.08.  N 715  қаулысымен.

1. Официальный организатор конкурса "Лучшие товары Казахстана" - Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан.  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - от 29 сентября 2003 г.  N 999  ; от 8 июля 2005 г.  N 715   .
2. На рабочий орган Комиссии возлагаются следующие функции:
1) активизация работ государственных, промышленных, коммерческих и общественных организаций, направленных на повышение качества отечественной продукции;
2) содействие насыщению рынка Казахстана высококачественной и конкурентоспособной продукцией;
3) создание предпосылок и содействие широкому внедрению современных методов управления и обеспечения качества на основе отечественных и международных стандартов;
4) привлечение внимания государственных органов, промышленных, коммерческих и общественных организаций к необходимости решения проблем качества;
5) создание имени казахстанских производителей качественной продукции;
6) популяризация идеи качества среди населения.  <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - от 8 июля 2005 г.  N 715   .
3. В конкурсе могут участвовать организации всех форм собственности, осуществляющие производство товаров народного потребления и пищевой продукции. Для участия в конкурсе необходимо подать заявку и представить комплект определенных документов в региональную конкурсную комиссию не позднее установленного срока.
Состав комплекта документов:
1) копии сертификатов и заключений о качестве и безопасности (сертификат соответствия, экологический сертификат, гигиеническое заключение и т.д.);
2) копии сертификатов на систему качества или производство (при наличии);
3) описание основных потребительских свойств продукции с указанием численных значений основных параметров и характеристик.  <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - от 29 сентября 2003 г.  N 999  .
2. На Комиссию возлагаются следующие функции:
1) информирование о проведении конкурса на соискание премии Правительства Республики Казахстан в области качества (далее - премии);
2) определение требований по оформлению материалов, представляемых участниками конкурса, и условий их представления;
3) прием материалов, поступающих от участников конкурса, и отбор организаций для дальнейшего участия в конкурсе;
4) рассмотрение поступивших материалов, включая их экспертизу с привлечением экспертов-аудиторов по сертификации систем качества и специалистов в соответствующих областях знаний;
5) направление экспертных заключений участникам конкурса, не допущенным к дальнейшему участию в конкурсе;
6) принятие рекомендательного протокольного решения о присуждении премии;
7) организация церемонии награждения лауреатов премии;
8) содействие распространению опыта и достижений лауреатов премии.
3. Комиссия осуществляет работу во взаимодействии с органами государственного управления, исполнительной власти, общественными объединениями.
Комиссия образует секции и экспертные группы для предварительного рассмотрения и всесторонней оценки материалов, представленных на соискание премий, подготовки заключений и рекомендации по ним.
4. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости по инициативе его рабочего органа.
Заседание Комиссии считается правомочным при наличии не менее 2/3 состава членов Комиссии.
Решения Комиссии принимаются открытым голосованием простым большинством голосов.
Для присуждения организации премии за нее должно быть отдано не менее 3/4 голосов.
5. Решения Комиссии о присуждении премии принимаются Комиссией по результатам открытого голосования. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Решения оформляются протоколами, носят рекомендательный характер для распоряжений Премьер-Министра Республики Казахстан.

1. Сапа саласында Қазақстан Республикасы Үкіметінің сыйлығын беру жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) консультациялық-кеңесші орган болып табылады және мемлекеттік басқару органдарының басшылары, сапаны басқару саласындағы жетекші ғалымдар мен мамандар, қоғамдық бірлестіктер өкілдері ішінен құрылады.
Комиссияның дербес құрамын Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді және ол Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитетi қызметкерлері ішінен құрылған Комиссияның жұмыс органның ұсынысы бойынша қайта қаралады. <*>
Комиссия құрамы және оның өзгерісі туралы ақпарат бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.09.29.  N 999,  2005.07.08.  N 715  қаулыларымен
2. Комиссияның жұмыс органына мынадай функциялар жүктеледi:  <*>
1) Сапа саласында Қазақстан Республикасы Үкіметі сыйлығын (бұдан әрі - сыйлық) алуға конкурс өткізу туралы хабарлау;
2) конкурсқа қатысушылар ұсынатын материалдарды ресімдеу жөніндегі талаптарды және оларды ұсыну шарттарын белгілеу;
3) конкурсқа қатысушылардан түсетін материалдарды қабылдау және конкурсқа одан әрі қатысушы ұйымдарды іріктеу;
4) түскен материалдарды сараптауға сапа жүйелерін сертификаттау жөніндегі сарапшы-аудиторларды және білімнің тиісті салаларындағы мамандарды тарта отырып, қарау;
5) конкурсқа одан әрі қатысуға жіберілмеген конкурс қатысушыларына сараптық қорытындыларды жіберу;
6) сыйлық беру туралы ұсыныстық хаттамалық шешім қабылдау;
7) сыйлық иегерлерін марапаттау рәсімін ұйымдастыру;
8) сыйлық иегерлерінің тәжірибесін және жетістіктерін таратуға көмек көрсету.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.07.08.  N 715  қаулысымен
3. Комиссия жұмысын мемлекеттік басқару органдарымен, атқарушы өкіметпен, қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасай отырып, жүзеге асырады.
Комиссия сыйлық алуға ұсынылған материалдарды алдын ала қарау және жан-жақты бағалау, олар бойынша қорытындылар мен ұсыныстар дайындау үшін секциялар мен сарапшылар топтарын құрады.
4. Комиссия мәжілісі оның жұмыс органының бастамасы бойынша қажеттілігіне қарай өткізіледі.
Комиссия мәжілісі Комиссия мүшелері құрамының кемінде 2-3-сі болған ретте құқықты деп есептеледі.
Комиссия шешімі ашық дауыс беру арқылы жәй көпшілік дауыспен қабылданады.
Ұйымға сыйлық беру үшін оған кемінде 3/4 дауыс берілуі тиіс.
5. Комиссияның сыйлық беру туралы шешімі Комиссияның ашық дауыс беруі нәтижесі бойынша қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Шешім хаттамамен ресімделеді. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімі үшін ұсыныстық сипатта болады.