Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ Генеральной прокуратуры Республики Казахстан на 2002 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 92
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ Генеральной прокуратуры Республики Казахстан на 2002 год согласно приложениям 1-4. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 1 марта 2002 г. N 259 .
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года N 92
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
--------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Административные затраты" на 2002 год
1. Стоимость программы: 2669268 тысяч тенге (два миллиарда шестьсот шестьдесят девять миллионов двести шестьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 1-30 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года Z990453_ "О государственной службе"; Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 U010575_ "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета"; Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 29 U990029_ "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 21 декабря 1995 года N 2709 Z952709_ "О прокуратуре Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, областных и приравненных к ним прокуратур для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций.
5. Задачи бюджетной программы: содержание центрального аппарата Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, областных и приравненных к ним прокуратур.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
__________________________________________________________________________
N !Код  !Код !Наименова-!       Мероприятия по        !Сроки  !Ответствен-
!прог-!под-!ние       !    реализации программ      !реализа!ные испол-
!рам- !прог!программ  !       (подпрограмм)         !ции    !нители
!мы   !рам-!(подпрог- !                             !       !
!     !мы  !рамм)     !                             !       !
--------------------------------------------------------------------------
1!  2  ! 3  !     4    !              5              !   6   !     7
--------------------------------------------------------------------------
001      Администра-
тивные
затраты
---------------------------------------------------------------------------
001  Аппарат      Содержание центрального      В тече-  Генеральная
централь-    аппарата Генеральной проку-  ние      прокуратура
ного         ратуры Республики Казахстан  года     Республики
органа       в соответствии с утвержден-           Казахстан
ным лимитом штатной
численности 260 единиц в
целях выполнения возложенных
функций.
---------------------------------------------------------------------------
002  Аппараты     Содержание областных и       В тече-  Генеральная
террито-     приравненных к ним проку-    ние      прокуратура
риальных     ратур в соответствии с       года     Республики
органов      утвержденным лимитом штатной          Казахстан
численности 4573 единицы в
целях выполнения возложенных
функций.
---------------------------------------------------------------------------

Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 23 қаңтар N 92
"Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуірдегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 1-4-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.03.01. N 259 қаулысымен .
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 23 қаңтардағы
N 92 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
001 "Әкiмшiлiк шығыстар" республикалық бюджет бағдарламасының
2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2669268 мың теңге (екi миллиард алты жүз алпыс тоғыз миллион екi жүз алпыс сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңының 1-30-баптары; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет есебiнен қамтылған органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары жүйесiн одан әрi оңтайландыру жөнiндегi шаралар туралы" 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 29 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының прокуратурасы туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2709  заң күшi бар Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы орталық аппаратын, облыстық және оған теңестiрiлген прокуратуралардың оларға жүктелген функциялардың барынша тиiмдi орындалуына қол жеткiзу үшiн қызметiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ҚР Бас прокуратурасының орталық аппаратын, облыстық және оған теңестiрiлген прокуратураларды ұстау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N !Бағ. !Кіші !Бағдарламаның !  Бағдарламаны іске  ! Іске  !   Жауапты
!дар. !бағ. !атауы (кіші   ! асыру жөніндегі іс- ! асыру !орындаушылар
!лама.!дар. !бағдарламаның !        шаралар      !мерзім.!
!ның  !лама.!атауы)        !                     !дері   !
!коды !ның  !              !                     !       !
!     !коды !              !                     !       !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4      !           5         !   6   !       7
--------------------------------------------------------------------------
001          Әкімшілік
шығыстар
001    Орталық      Қазақстан Республикасы   Бір   Қазақстан
органның     Бас прокуратурасының     жыл   Республикасы.
аппараты     орталық аппаратын       ішінде ның Бас про.
жүктелген функцияларды         куратурасы
орындау мақсатында
бекітілген 260 бірлік
штат санының лимитіне
сәйкес ұстау
002    Аумақтық     Облыстық және оған       Бір   Қазақстан
органдардың  теңестірілген проку.     жыл   Республикасы.
аппараттары  ратураларды жүктелген   ішінде ның Бас про.
функцияларды орындау           куратурасы
мақсатында бекітілген
4573 бірлік штат
санының лимитіне
сәйкес ұстау

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное
и своевременное выполнение возложенных на Генеральную прокуратуру
Республики Казахстан функций, бесперебойное функционирование органов
прокуратуры республики.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года N 92
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
--------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 030
"Ведение криминального и оперативного учетов"
на 2002 год
1. Стоимость: 446 054 тысячи тенге (четыреста сорок шесть миллионов пятьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 1-30 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года Z990453_ "О государственной службе"; Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 U010575_ "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета"; Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 29 U990029_ "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 21 декабря 1995 года Z952709_ "О прокуратуре Республики Казахстан"; статья 4 Закона Республики Казахстан от 7 мая 1997 года Z970098_ "О государственной статистике"; Указ Президента Республики Казахстан от 22 апреля 1997 года U973465_ "О мерах по дальнейшему реформированию системы правоохранительных органов Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 1999 года N 1286 P991286_ "О введении единого статистического учета всех проверок деятельности хозяйствующих субъектов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2000 года N 1641 P001641_ "О программе борьбы с преступностью в Республике Казахстан"; приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 6 марта 2001 года N 32 "Об утверждении Положения о Центре (Департаменте) правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан"; Соглашение о взаимоотношениях Министерств внутренних дел в сфере обмена информацией от 3 августа 1992 года.
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: формирование государственной правовой статистики с целью обеспечения целостности, объективности и достаточности статистических показателей; ведение единого статистического учета всех проверок деятельности хозяйствующих субъектов; межгосударственное информационное взаимодействие при решении задач борьбы с преступностью, защиты прав и свобод граждан.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасына жүктелген функцияларды уақтылы және сапалы орындау, республиканың прокуратура органдарының үздіксіз жұмыс істеуі.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 23 қаңтардағы
N 92 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
030 "Қылмыстық және жедел есептердi жүргiзу" республикалық
бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 446054 мың теңге (төрт жүз қырық алты миллион елу төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңының 1-30-баптары; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет есебiнен қамтылған органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары жүйесiн одан әрi оңтайландыру жөнiндегi шаралар туралы" 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 29 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының прокуратурасы туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы заң күшi бар Жарлығы ; "Мемлекеттiк статистика туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы Заңының 4-бабы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының жүйесiн реформалау жөнiндегi шаралар туралы" 1997 жылғы 22 сәуiрдегi Жарлығы ; "Шаруашылық жүргiзушi субъектiлерiнiң қызметтерiн тексерулердiң бiрыңғай статистикалық есебiн енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 1 қыркүйектегi N 1286 қаулысы ; "Қазақстан Республикасында қылмысқа қарсы күрестiң 2000-2002 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 31 қазандағы N 1641 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және ақпарат орталығы (департаментi) туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2001 жылғы 6 наурыздағы N 32 бұйрығы; 1992 жылғы 3 тамыздағы Ішкi iстер министрлiгiнiң ақпарат алмасу саласындағы өзара қарым-қатынастар туралы келiсiм.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: статистикалық көрсеткiштердiң тұтастығын, уәждiлiгiн және жеткiлiктiгiн қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттiк құқықтық статистиканы қалыптастыру; шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң қызметiн барлық тексерулердiң бiрыңғай статистикалық есебiн жүргiзу; қылмысқа қарсы күрес, азаматтардың құқықтары мен бостандығын қорғау мiндеттерiн шешу кезiнде мемлекетаралық ақпараттық өзара iс-қимыл.

5. Задачи бюджетной программы: обеспечение первичного учета о преступлениях, правонарушениях и деятельности субъектов правовой статистики; организационно-методическое руководство правовой статистикой; обеспечение целостности, объективности, достаточности и достоверности первичного учета и статистической отчетности субъектов правовой статистики; разработка механизма и форм взаимосверок статистических данных криминальной, прокурорской, судебной отчетности и специальных учетов на районном и областном уровнях между субъектами правовой статистики и Центром правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан; содержание межгосударственного информационного банка в форме долевого участия, исходя из количества учетных материалов, поступающих в межгосударственный информационный банк от каждой из сторон.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код !Наименова-!       Мероприятия по        !Сроки  !Ответствен-
!прог-!под-!   ние    !    реализации программы     !реализа!ные испол-
!рам- !прог!программы !                             !ции    !нители
!мы   !рам-!          !                             !       !
!     !мы  !          !                             !       !
--------------------------------------------------------------------------
1!  2  ! 3  !     4    !              5              !   6   !     7
--------------------------------------------------------------------------
030      Ведение
криминального
и оперативного
учетов
030  Центр пра-   Содержание Центра правовой   В тече-  Центр
вовой ста-   вовой статистики и информа-  ние      правовой
тистики и    ции в соответствии с утвер-  года     статистики
информации   жденным лимитом штатной               и информа-
численности 641 единица в             ции при
целях выполнения возложенных          Генеральной
функций.                              прокуратуре
Сбор, обработка и хранение            Республики
документов первичного учета           Казахстан
о преступлениях, лицах их
совершивших, правонарушениях
и деятельности субъектов
правовой статистики.
---------------------------------------------------------------------------
031  Долевое      Погашение задолженности       В тече- Центр
содержание   прошлых лет и оплата текущих  ние     правовой
Межгосудар-  платежей по долевому          года    статистики
ственного    содержанию Республикой                и информа-
информаци-   Казахстан Межгосударственного         ции при
онного бан-  информационного банка                 Генеральной
ка Главного  Главного информационного центра       прокуратуре
информаци-   МВД Российской Федерации              Республики
онного цен-                                        Казахстан
тра МВД
Российской
Федерации
---------------------------------------------------------------------------

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: құқықтық статистика субъектiлерiнiң қызметi құқық бұзушылық және қылмыс туралы алғашқы есебiн қамтамасыз ету; құқықтық статистиканы ұйымдастыру-әдiстемелiк басқару; құқықтық статистика субъектiлерiнiң алғашқы есебiнiң және статистикалық есептiлiгiнiң тұтастығын, уәждiлiгiн, жеткiлiктiгiн және дұрыстығын қамтамасыз ету; құқықтық статистика субъектiлерiмен Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және ақпарат орталығы арасындағы аудандық және облыстық деңгейлерде қылмыстық, прокурорлық, сот есептiлiктiң және арнайы есептердiң статистикалық деректерiн өзара салыстыру тетiгi мен нысандарын әзiрлеу; мемлекетаралық ақпараттық банкке әр тараптан түсетiн есептiк материалдардың санын ескере отырып үлестiк қатысу нысанындағы мемлекетаралық ақпараттық банктi ұстау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N !Бағ. !Кіші !Бағдарламаның !  Бағдарламаны іске  ! Іске  !   Жауапты
!дар. !бағ. !атауы (кіші   ! асыру жөніндегі іс- ! асыру !орындаушылар
!лама !дар. !бағдарламаның !        шаралар      !мерзім.!
!коды !лама.!атауы)        !                     !дері   !
!     !ның  !              !                     !       !
!     !коды !              !                     !       !
---------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4      !           5         !   6   !       7
---------------------------------------------------------------------------
030         Қылмыстық
және жедел
есептерді
жүргізу
030   Құқықтық      Жүктелген функцияларды   Бір   Қазақстан
статистика    орындау мақсатында       жыл   Республикасы
және          бекітілген 641 бірлік   ішінде Бас прокура.
ақпарат       штат санының лимитіне          турасының
орталығы      сәйкес Құқықтық                жанындағы
статистика және                Құқықтық
ақпарат орталығын              статистика
ұстау                          және ақпарат
орталығы
031   Ресей Феде.   Ресей Федерация-ның ІІМ  Бір   Қазақстан
рация-ның     Бас ақпарат орталығы.    жыл   Республикасы
ІІМ Бас       ның Мемлекетаралық      ішінде Бас прокура.
ақпарат       ақпараттық банкін              турасының
орталығының   Қазақстан Республика.          жанындағы
Мемлекет.     сының үлестік ұстауы           Құқықтық
аралық ақ.    бойынша өткен жылдың           статистика
параттық      берешегін өтеу және            және ақпарат
банкін        ағымдағы төлемдерді            орталығы
үлестік ұстау төлеу
---------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: формирование и своевременное предоставление необходимой ежемесячной, ежеквартальной, полугодовой, годовой статистической информации и отчетов о преступности, работе органов следствия и дознания, о лицах, совершивших преступления, о количестве заявлений и сообщений о преступлениях в Администрацию Президента Республики Казахстан, Агентство Республики Казахстан по статистике, а также всем субъектам правовой статистики; своевременный сбор, формирование и представление в Администрацию Президента Республики Казахстан, а также в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан оперативных сведений о преступности, в том числе о коррупционных преступлениях; совершенствование ведения учета и статистики о гражданско-правовой и административно-правовой практике; предоставление сведений в оперативно-справочных, розыскных, криминалистических и иных учетах в целях предупреждения, раскрытия и расследования преступлений, исходя из межгосударственных интересов.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года N 92
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
--------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 601
"Создание информационной системы дактилоскопических
учетов АДИС "Папилон - 7" на 2002 год
1. Стоимость: 65 000 тысяч тенге (шестьдесят пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 21 декабря 1995 года Z952709_ "О прокуратуре Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 22 апреля 1997 года U973465_ "О мерах по дальнейшему реформированию системы правоохранительных органов Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2000 года N 1641 P001641_ "О программе борьбы с преступностью в Республике Казахстан".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: совершенствование информационного обеспечения правоохранительных органов для эффективного решения ими задач, определенных Программой борьбы с преступностью в Республике Казахстан на 2000-2002 годы.
5. Задачи бюджетной программы: программное оснащение Центра правовой статистики и информации путем приобретения и установки специального оборудования (вычислителя, станции удаленного доступа, дактосканера), лицензионного программного обеспечения; формирование автоматизированной дактилоскопической базы данных путем проведения полного ввода имеющегося массива дактилокарт и следов, обучение; внедрение единой унифицированной статистической системы.

7. Бағдарламаны iске асырудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне, Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгiне және құқықтық статистика субъектiлерiнiң барлығына қажеттi айлық, тоқсандық, жарты жылдық, жылдық статистикалық ақпаратты және қылмыс, тергеу мен анықтама органдарының жұмысы туралы, қылмыс жасаған адамдар туралы, қылмыс туралы өтiнiштер мен хабарламалардың саны туралы есептердi қалыптастыру және уақытылы беру; қылмыс туралы, оның iшiнде сыбайлас жемқорлық туралы жедел мәлiметтердi Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына уақытылы жинау, қалыптастыру және беру; азаматтық құқықтық және әкiмшiлік-құқықтық практика туралы есеп пен статистика жүргiзудi жетiлдiру; мемлекетаралық мүдделердi ескере отырып, қылмыстың алдын-алу, оны ашу және тергеу мақсатында, жедел-анықтама, қылмыстық және басқа есептердегi iздеу, мәлiметтердi беру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 23 қаңтардағы
N 92 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
601 "Папилон-7" АДАЖ дактилоскоптық есептеудiң ақпараттық
жүйесiн құру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 65000 мың теңге (алпыс бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының прокуратурасы туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсанындағы заң күшi бар Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының жүйесiн одан әрi реформалау жөнiндегi шаралар туралы" 1997 жылғы 22 сәуiрдегi Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында қылмысқа қарсы күрестiң 2000-2002 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 31 қазандағы N 1641 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: құқық қорғау органдарының, Қазақстан Республикасында қылмысқа қарсы күрестiң 2000-2002 жылдарға арналған бағдарламасында айқындалған мiндеттердi тиiмдi шешу үшiн олардың ақпаратпен қамтамасыз етiлуiн жетiлдiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Құқықтық статистика және ақпарат орталығын лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету арнайы жабдықтарды (есептеуiш, алшақтықтан болжап пайдаланылатын станциялар) сатып алу және орнату жолымен бағдарламалық жарақтандыру; көлемді дактилокарттар мен іздерді толық енгізуді жүргізу жолымен деректердің автоматтандырылған дактилоскоптық базасын қалыптастыру, оқыту; бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе енгізу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
__________________________________________________________________________
N !Код  !Код !Наименова-!       Мероприятия по        !Сроки  !Ответствен-
!прог-!под-!   ние    !    реализации программы     !реализа!ные испол-
!рам- !прог!программы !                             !ции    !нители
!мы   !рам-!          !                             !       !
!     !мы  !          !                             !       !
--------------------------------------------------------------------------
1!  2  ! 3  !     4    !              5              !   6   !     7
--------------------------------------------------------------------------
601     Создание ин-  Приобретение и установка обо-  Март-   Генераль-
формационной  рудования и программного обес  декабрь ная про-
системы дак-  печения для системы "Папилон"  2002    куратура
тилоскопичес- в количестве:                  года    Республики
ких учетов    1.1. вычислитель - "Папилон-           Казахстан,
АДИС (автома- 1000" - 3 единицы;                     Центр
тизированной  1.2. программное обеспечение-          правовой
дактилоскопи- 13 единиц;                             статистики
ческой инфор- 2. станция удаленного досту-           и информа-
мационной     па - 1 единица;                        ции при
системы)      3. монтаж, ввод комплекса в            Генераль-
"Папилон-7"   эксплуатацию, включая дос-             ной проку-
тавку оборудования и                   ратуре
переоборудование помещений,            Республики
предназначенных для установки          Казахстан
оборудования
4. формирование электронной
базы данных АДИС "Папилон-7"
из 1300000 дактилокарт;
5. обучение 14-ти специалис-
тов Заказчика работе с АДИС
"Папилон-7";
6. сервисное сопровождение
комплекса в течение трех лет.
----------------------------------------------------------------------  <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 ноября
2002 г. N 92a .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание республиканской автоматизированной базы данных дактилокарт емкостью 1300000 единиц; возможность установления личности и неопознанных трупов по нескольким отпечаткам пальцев рук, по небольшому фрагменту одного отпечатка; улучшение качества поступающей дактилоскопической информации за счет внедрения оптоэлектронных устройств бескраскового дактилоскопирования - специальных сканеров; обеспечение условий для создания единой республиканской сети станций удаленного доступа к ресурсам автоматизированной базы данных, предназначенных для ввода, обработки и оперативной проверки дактилоскопической информации; возможность интегрирования с информационными системами дактилоскопических учетов правоохранительных органов зарубежных стран, в первую очередь СНГ.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года N 92
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
--------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 600 "Создание информационной
системы Центра правовой статистики и информации при Генеральной
прокуратуре Республики Казахстан" на 2002 год

6. Бюджеттік кіші бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N !Бағ. !Кіші !Бағдарламаның !  Бағдарламаны іске  ! Іске  !   Жауапты
!дар. !бағ. !атауы (кіші   ! асыру жөніндегі іс- ! асыру !орындаушылар
!лама !дар. !бағдарламаның !        шаралар      !мерзім.!
!коды !лама.!атауы)        !                     !дері   !
!     !ның  !              !                     !       !
!     !коды !              !                     !       !
---------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4      !           5         !   6   !       7
---------------------------------------------------------------------------
601        Дактилоскоптық  "Папилон" жүйесі      2002   Қазақстан Рес.
есептеудің      үшін төмендегідей    жылдың  публикасының
"Папилон-7"     сан жабдықтарды және наурызы Бас прокурату.
АДАЖ ақпараттық бағдарламалық қам.   желтоқ. расы, Қазақ.
жүйесін құру    тамасыз етуді сатып  саны    стан Республи.
алу және орнату:             касының Бас
1.1. есептеуіш -             прокуратурасы
"Папилон-1000" -             жанындағы
3 бірлік;                    Құқықтық
1.2. бағдарламалық           статистика
қамтамасыз ету -             және ақпарат
13 бірлік;                   орталығы
2. алшақтан болжап
пайдаланатын станция
- 1 бірлік;
3. жабдықтарды
жеткізіп беруді және
жабдықтарды орнатуға
арналған үй-жайларды
қайта жабдықтауды
қоса алғанда кешенді
монтаждау,
пайдалануға қосу;
4. 1300000
дактилокарттан
"Папилон-7" АДАЖ
деректердің
электрондық базасын
қалыптастыру;
5. "Папилон-7"
АДАЖ-бен жұмыс істеу
үшін 14 Тапсырыс
берушінің маманын
оқыту;
6. үш жыл ішінде
кешенді сервистік
сүйемелдеу <*>
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.23. N 92a қаулысымен.
7. Бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтижелер: сыйымдылығы 1300000 бірлік республикалық автоматтандырылған дактилокарт деректерiнiң базасын жасау; бiрнеше саусақтар бедерi, бiр саусақ бедерiнiң аз ғана фрагментi бойынша адамның жеке басы мен басы анықталмаған өлiктердi анықтау мүмкiндiгi; бояусыз оптикаэлектронды қондырғыларды-арнайы сканерлердi енгiзудiң есебiнен келiп түсетiн сапасын жақсарту; болжап пайдаланылатын станциялардың автоматтандырылған дактилоскоптық ақпаратты енгiзуге, өңдеуге және жедел тексеруге арналған деректер базасының ресурстарына бiрыңғай республикалық алшақтықтан желiсiн құру үшiн жағдайларды қамтамасыз ету; шетелдiк құқық қорғау органдарының ең алдымен ТМД-ның дактилоскоптық есептерiнiң ақпараттық жүйелерiмен бiрге интеграциялау мүмкiндiгi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 23 қаңтардағы
N 92 қаулысына
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2002.03.01. N 259 қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
600 "Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы жанындағы
Құқықтық статистика және ақпарат орталығының ақпараттық
жүйесiн құру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 56138 тысяч тенге (пятьдесят шесть миллионов сто тридцать восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 21 декабря 1995 года N 2709 Z952709_ "О прокуратуре Республики Казахстан" (ст. 56); Указ Президента Республики Казахстан от 22 апреля 1997 года N 3465 U973465_ "О мерах по дальнейшему реформированию системы правоохранительных органов Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2000 года N 1641 P001641_ "О программе борьбы с преступностью в Республике Казахстан".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: формирование автоматизированных информационных баз данных о преступности в Республике Казахстан для обеспечения целостности, объективности и достаточности статистических показателей.
5. Задачи бюджетной программы: создание и формирование информационной базы с целью усовершенствования информационной системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
__________________________________________________________________________
N !Код  !Код !Наименова-!       Мероприятия по        !Сроки  !Ответствен-
!прог-!под-!ние       !    реализации программы     !реализа!ные испол-
!рам- !прог!программы !                             !ции    !нители
!мы   !рам-!          !                             !       !
!     !мы  !          !                             !       !
--------------------------------------------------------------------------
1!  2  ! 3  !     4    !              5              !   6   !     7
--------------------------------------------------------------------------
600     Создание ин-  Приобретение и установка обо-  Март-   Генераль-
формационной  рудования и программного обе-  декабрь ная про-
системы       спечения в количестве:         2002    куратура
Центра право-                                года    Республики
вой статисти-  Компьютеры - 210 единиц;              Казахстан,
ки и информа- принтеры - 154 единицы;                Центр
ции при Гене- сервер - 1 единица;                    правовой
ральной про-  разработка прикладного                 статистики
куратуре      программного обеспечения               и информа-
Республики    (пилотный проект на базе               ции при
Казахстан.    ЦПСиИ по г. Астане)                    Генераль-
ной проку-
ратуре
Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 ноября 2002 г. N 92a .

1. Құны: 56138 мың теңге (елу алты миллион жүз отыз сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының прокуратурасы туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2709 заң күш бар Жарлығы (56 бап); Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарының жүйесін одан әрi реформалау жөнiндегi шаралар туралы" 1997 жылғы 22 сәуiрдегi N 3465 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметінің "Қазақстан Республикасында қылмысқа қарсы күрестің 2000-2002 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" 2000 жылғы 31 қаңтардағы N 1641 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: статистикалық көрсеткiштердiң тұтастығын, уәждiлiгiн және жеткiлiктiлiгiн қамтамасыз ету үшiн Қазақстан Республикасында қылмыстар туралы автоматтандырылған ақпараттық мәлiметтер базасын қалыптастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ақпараттық жүйенi жетiлдiру мақсатында ақпараттық базаны қалыптастыру және құру.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны іске    ! Іске !  Жауапты
!ламаның!бағ. !атауы (кіші бағ. !асыру жөніндегі      ! асыру!орындаушылар
!коды   !дар. !дарламаның атауы)!іс-шаралар           !мерзі.!
N!       !лама.!                 !                     !мдері !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
600         Қазақстан          Төмендегi сан         2002   Қазақстан
Республикасының    бойынша жабдықтарды   жыл.   Республика.
Бас прокуратурасы  және бағдарламалық    дың    сының Бас
жанындағы Құқықтық қамтамасыз етуді      нау.   прокуратура.
статистика және    сатып алу және        рызы-  сы, Қазақ.
ақпарат орталығы.  орнату:               жел.   стан
ның ақпараттық     компьютерлер - 210    тоқ.   Республика.
жүйесiн құру       бірлік;               саны   сының Бас
принтерлер - 154             прокуратура.
бiрлiк; сервер - 1           сы жанында.
бiрлiк; қолданбалы           ғы Құқықтық
бағдарламалық қамта.         статистика
масыз етуді (Астана          және ақпарат
қаласы бойынша ҚСжАО         орталығы
базасындағы алғашқы
жоба) әзірлеу <*>
--------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.23. N 92a қаулысымен.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание единой автоматизированной базы данных статистического учета по республике и условий для полной компьютеризации и автоматизации информационно- статистических систем; обеспечение условий для взаимосвязи с информационными системами правоохранительных органов зарубежных стран, в первую очередь Содружества Независимых Государств; повышение оперативности сбора и обработки информации о преступлениях, лицах их совершивших, правонарушениях и деятельности субъектов правовой статистики.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республика бойынша статистикалық есептiң бiрыңғай автоматтандырылған мәлiметтер базасын құру; ақпараттық-статистикалық жүйенi толығымен компьютерлендiру және автоматтандыру үшiн жағдай жасау; шетелдiк құқық қорғау органдарының, оның iшiнде ең алдымен Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығының ақпараттық жүйелерiмен өзара байланыс жасау үшiн жағдайды қамтамасыз ету; құқықтық статистика субъектiлерiнiң қызметтерi және құқық бұзушылық, қылмыстар, оны жасаған адамдар туралы ақпараттарды өңдеу және жинау жеделдiлiгiн арттыру.