Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ Агентства Республики Казахстан по статистике на 2002 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 января 2002 года N 113
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года Z990357_ "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ Агентства Республики Казахстан по статистике на 2002 год согласно приложениям 1-6.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 113
Агентство Республики Казахстан по статистике
--------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Административные затраты"
на 2002 год
1. Стоимость: 252329 тысяч тенге (двести пятьдесят два миллиона триста двадцать девять тысяч тенге). <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 18 декабря 2002 г. N 113a .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года N 453-I Z990453_ "О государственной службе"; Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 U010575_ "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 1999 года N 325 P990325_ "Вопросы Агентства Республики Казахстан по статистике"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 1999 года N 577 P990577_ "О реорганизации территориальных органов Агентства Республики Казахстан по статистике"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2001 года N 1607 P011607_ "Об утверждении размера базового должностного оклада"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2001 года N 1127 P011127_ "Об утверждении Правил премирования, оказания материальной помощи и установления надбавок к должностным окладам работников Республики Казахстан за счет экономии средств, предусмотренных на содержание соответствующим органам по смете"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 39 P020039_ "Об утверждении лимитов штатной численности".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Агентства Республики Казахстан по статистике и его территориальных подразделений для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций.

Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігінің республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 26 қаңтар N 113
"Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуірдегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 1-6-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігінің республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы N 113
қаулысына 1 қосымша
ЕСКЕРТУ. 1 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 18 желтоқсандағы N 113a қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2002 жылға арналған
001 "Әкiмшiлiк шығындар"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 252329 мың теңге (екi жүз елу екi миллион үш жүз жиырма тоғыз мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi N 453-І Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет есебiнен қамтылған органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 30 наурыздағы N 325 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгiнiң аумақтық органдарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 15 мамырдағы N 577 қаулысы ; "Базалық лауазымдық жалақының мөлшерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 10 желтоқсандағы N 1607 қаулысы ; "Смета бойынша тиiстi органды ұстауға арналған қаражатты үнемдеу есебiнен Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлерiне сыйлық беру, материалдық көмек көрсету және лауазымдық жалақыларына үстемеақылар белгiлеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 29 тамыздағы N 1127 қаулысы ; "Штат санының лимиттерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 39 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген функцияларын барынша тиiмдi орындауға қол жеткiзу үшiн Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгiнiң орталық аппараты мен оның аумақтық бөлiмшелерiнiң қызметiн қамтамасыз ету.

5. Задачи бюджетной программы: содержание аппаратов центрального органа Агентства Республики Казахстан по статистике и его территориальных подразделений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   001       Административные                      В течение  Агентство
затраты                                  года    Республики
Казахстан по
001  Аппарат       Содержание центрального            статистике
центрального  аппарата Агентства
органа        Республики Казахстан по
статистике в пределах
утвержденного лимита
штатной численности в
количестве 186 единиц.
002  Аппараты      Содержание территориальных
территори-    подразделений Агентства
альных        Республики Казахстан по
органов       статистике в пределах
утвержденного лимита
штатной численности в
количестве 371 единицы.
----------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 18 декабря 2002 г. N 113a .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Агентство Республики Казахстан по статистике функций.
Приложение 2 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 113
Агентство Республики Казахстан по статистике
--------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 031
"Создание информационно-статистических баз данных о
социально-экономическом положении республики"
на 2002 год
1. Стоимость: 1196290 тысяч тенге (один миллиард сто девяносто шесть миллионов двести девяносто тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1998 года N 1180 P981180_ "О программе совершенствования государственной статистики в Республике Казахстан на 1999-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 1999 года N 577 P990577_ "О реорганизации территориальных органов Агентства Республики Казахстан по статистике"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 1997 года N 1552 P971552_ "Вопросы Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, создания республиканских государственных предприятий "Казпатент" и Информационно-вычислительный центр Комитета по статистике и анализу Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 1999 года N 910 P990910_ "Об отдельных вопросах Республиканского государственного предприятия "Информационно-вычислительный центр Агентства Республики Казахстан по статистике"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года N 479 P990479_ "О создании Республиканского государственного предприятия "Информационно-издательский центр Агентства Республики Казахстан по статистике"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2002 года N 68 P020068_ "Об утверждении Плана статистических работ Агентства Республики Казахстан по статистике на 2002 год".

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi мен оның аумақтық бөлiмшелерiнiң орталық аппараттарын ұстау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
N!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
! коды  !бағд.!(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   ! асыру!орындаушылар
!       !коды !ның) атауы       !асыру жөніндегі іс-  !мерзім!
!       !     !                 !    шаралар          !дері  !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   001         Әкімшілік шығын.
дар
001  Орталық органның  Қазақстан Республика.  Жыл    Қазақстан
аппараты          сының Статистика жө.   бойына Республика.
ніндегі агенттігінің          сының
орталық аппаратын             Статистика
бекітілген штат саны.         жөніндегі
ның лимиттері шегінде         агенттігі
186 бірлік көлемінде
ұстау.
002  Аумақтық орган.   Қазақстан Республика.
дардың аппарат.   сының Статистика жө.
тары              ніндегі агенттігінің
аумақтық бөлімшелерін
бекітілген штат саны.
ның лимиттері шегінде
371 бірлік көлемінде
ұстау.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігіне жүктелген функциялардың сапалы және уақытында орындалуы.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы N 113
қаулысына 2 қосымша
Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2002 жылға арналған
031 "Республиканың әлеуметтiк-экономикалық жағдайы туралы
деректердiң ақпараттық-статистикалық базаларын құру"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1196290 мың теңге (бiр миллиард жүз тоқсан алты миллион екi жүз тоқсан мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "1999-2005 жылдары Қазақстан Республикасында мемлекеттiк статистиканы жетiлдiрудiң бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 19 қарашадағы N 1180 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгiнiң аумақтық органдарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 15 мамырдағы N 577 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң, "Қазпатент" және "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң Статистика және талдау жөнiндегi комитетiнiң Ақпараттық-есептеу орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарын құру мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1997 жылғы 12 қарашадағы N 1552 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi "Ақпараттық-есептеу орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының жекелеген мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 1 шiлдедегi N 910 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Статистика жөнiндегi агенттiгiнiң Ақпараттық-баспа орталығы" - "Қазстатақпарат" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 27 сәуiрдегi N 479 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігінің 2002 жылға арналған Статистикалық жұмыстар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 19 қаңтардағы N 68 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание баз данных для обеспечения бесперебойной работы государственных органов Республики Казахстан; совершенствование системы публикаций и обеспечение пользователей качественной и достоверной статистической информацией.
5. Задачи бюджетной программы: сбор, обработка, контроль качества статистических данных на региональном и республиканском уровне; формирование информационно-статистических баз данных; обеспечение государственных органов статистической информацией; подготовка и
тиражирование бланков статистической отчетности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   031        Создание                                       Агентство
информационно-                                 Республики
статистических                                 Казахстан по
баз данных о                                   статистике
социально-
экономическом
положении
республики.
030   Информационно-  Содержание центров в   в течение
статисти-       пределах утвержденного    года
ческие центры;  лимита штатной
численности в количестве
2750 единиц, усовершенс-
твование схемы
представления статис-
тической отчетности на
основе сочетания сплошного
учета и выборочных
обследований; внедрение
методики проведения
выборочных обследований во
всех отраслях статистики;
проведение обследований
(около 40); создание сети
передачи данных в звене
"район-область" не менее 191.
031   Сбор и          Оплата услуг (работ)     в течение
обработка       по внедрению новых         года
статистических  сквозных технологий
данных;         передачи, обработке и
представлении информации
на республиканском
уровне; по внедрению
утвержденных (около 160)
и новых форм статис-
тической отчетности с
возможностью сканерного
считывания информации на
республиканском уровне;
по обеспечению
телекоммуникационного
информационного
обслуживания пользова-
телей статистической
информацией всей системы
статистики.
032   Публикация и    Оплата услуг (работ)     в течение
распростра-     по созданию каталога        года
нение           пользователей статис-
статистической  тических данных;
информации и    установке единой
форм статис-    технологии подготовке и
тической        распространению статис-
отчетности      тических данных;
разработке, утверждению
и выпуску расширенной
серии публикаций
Агентства: сборники,
журналы, ежегодники - 39
наименований - тираж в
среднем - 400 экземпляров,
отраслевые статбюллетени
около 260 наименований -
тираж в среднем 160
экземпляров; по изучению и
использованию опыта других
стран по созданию статис-
тических справочников; по
усовершенствованию систем
публикаций и распространения
статистических данных;
созданию и расширению сети
распространения статистической
информации на электронных и
других видах носителей и
средствах связи, в том числе в
Интернете; по подготовке и
изготовлению бланков и
инструкций форм статистической
отчетности около 700 штук

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республиканың әлеуметтiк-экономикалық жағдайы туралы деректердiң ақпараттық-статистикалық базаларын құру; жарияланым жүйесiн жетiлдiру және пайдаланушыларды сапалы әрi анық статистикалық ақпараттармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: статистикалық деректердi аймақтық және республикалық деңгейде жинау, өңдеу, сапасын бақылау; деректердiң ақпараттық-статистикалық базаларын қалыптастыру; мемлекеттiк органдарды статистикалық ақпараттармен қамтамасыз ету; статистикалық есептiлiк бланкiлерін дайындау және көбейту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
! коды  !бағд.!(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   ! асыру!орындаушылар
!       !коды !ның) атауы       !асыру жөніндегі іс-  !мерзім!
!       !     !                 !    шаралар          !дері  !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   031         Республиканың                                  Қазақстан
әлеуметтік-эко.                                Республика.
номикалық жағ.                                 сының Стат.
дайы туралы де.                                истика жө.
ректердің ақпа.                                ніндегі
раттық-статис.                                 агенттігі
тикалық базала.
рын құру
030    Ақпараттық-       Орталықтарды бекітіл.  жыл
статистикалық     ген штат санының лимит. бойына
орталықтар        тері шегінде 2750 бір.
лік көлемінде ұстау;
жаппай есептеу алу мен
іріктеп зерттеуді үй.
лестіру негізінде стат.
истикалық есептілікті
табыстау схемасын же.
тілдіру; статистиканың
барлық салаларында ірік.
теп зерттеуді жүргізудің
әдістемесін енгізу;
зерттеулер жүргізу
(40-қа жуық); "аудан-
облыс" буынында 191-ден
кем емес деректерді
табыстау желісін құру.
031    Ақпараттық-       Ақпараттарды республика.  жыл
статистикалық     лық деңгейде табыстау,    бойына
деректер база.    өңдеу және ұсынудың жаңа
сын құру          толассыз технологияларын
енгiзу бойынша; бекiтiлген
(160-қа жуық) және ақпарат.
тарды сканерлiк салыстырып
оқу мүмкiндiгi бар статисти.
калық есептiлiктiң жаңа ны.
сандарын республикалық дең.
гейде енгiзу бойынша; ста.
тистиканың барлық жүйесiн.
дегi статистикалық ақпарат.
тарды пайдаланушыларға
телекоммуникациялық ақпарат.
тық қызмет көрсетудi қамта.
масыз ету бойынша қызметке
(жұмысқа) ақы төлеу.
032    Статистикалық      Статистикалық деректердi     жыл
ақпаратты және     пайдаланушылардың каталогын  бойына
статистикалық      құру бойынша; статистикалық
есептілік ны.      деректердi дайындаудың және
сандарын жария.    таратудың бiртұтас техноло.
лау және тарату    гиясын орнату бойынша; Агент.
тiк жарияланымдарының: жинақ.
тар, журналдар, жылнамалар -
39 атау - орташа таралымы
400 дана, атаулары 260-қа
жуық салалық статбюллетеньдер
- орташа таралымы 160 дана
кеңейтiлген сериясын әзiрлеу,
бекiту және шығару бойынша;
статистикалық анықтамалар құру
жөнiндегі басқа елдер тәжiри.
бесiн зерделеу және пайдалану
бойынша; статистикалық дерек.
тердi жариялау және тарату жү.
йесiн жетiлдiру бойынша; ста.
тистикалық ақпараттарды элек.
трондық және басқа тасушылар
мен байланыс құралдары, соның
ішiнде Интернетте де, тарату
желiлерiн құру және кеңейту;
статистикалық есептiлiк нысан.
дарының 700 данаға жуық бланкi.
лерi мен нұсқаулықтарын

общим тиражом 11,2 млн. штук.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение государственных органов информацией о социально-экономическом положении республики согласно Плану статистических работ, утвержденному Правительством Республики Казахстан.
Приложение 3 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 113
Агентство Республики Казахстан по статистике
--------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 301
"Проведение ремонтных работ в административном
здании Агентства Республики Казахстан по статистике"
на 2002 год
1. Стоимость: 10273 тысячи тенге (десять миллионов двести семьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 1999 года N 325 P990325_ "Вопросы Агентства Республики Казахстан по статистике".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение условий труда работников Агентства Республики Казахстан по статистике.
5. Задачи бюджетной программы: реконструкция помещений здания Агентства Республики Казахстан по статистике и проведение ремонтно-восстановительных работ.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  301         Проведение    Оплата услуг (работ) по  в течение  Агентство
ремонтных     реконструкции и ремонту    года     Республики
работ         актового зала                       Казахстан
в админист-   административного здания                по
ративном      Агентства; по замене                статистике
здании        кровли крыши актового
Агентства     зала; по реконструкции
Республики    второго этажа; по окраске
Казахстан по  фасада здания с трех
статистике    сторон.
---------------------------------------------------------------------------

11,2 млн. дана жалпы таралым.
мен даярлау және дайындау
бойынша қызметке (жұмысқа) ақы
төлеу.
-------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен Статистикалық жұмыстар жоспарына сәйкес, мемлекеттік органдарды республиканың әлеуметтік-экономикалық жағдайы туралы ақпаратпен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы N 113
қаулысына 3 қосымша
Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2002 жылға арналған
301 "Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі
агенттігінің әкімшілік ғимаратында жөндеу жұмыстарын жүргізу"
республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 10273 мың теңге (он миллион екі жүз жетпіс үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 30 наурыздағы N 325 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігі қызметкерлерінің еңбек жағдайын жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігі ғимаратының үй-жайларын қайта жаңарту және жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
! коды  !бағд.!(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   ! асыру!орындаушылар
!       !коды !ның) атауы       !асыру жөніндегі іс-  !мерзім!
!       !     !                 !    шаралар          !дері  !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   301         Қазақстан Рес.    Агенттіктің әкімшілік  Жыл   Қазақстан
публикасының      ғимаратындағы акт за.  бойы. Республика.
Статистика жө.    лын қайта жаңарту жә.  на    сының Стат.
ніндегі агент.    не жөндеу бойынша;           истика жө.
тігінің әкім.     акт залының төбе жа.         ніндегі
шілік ғимара.     бындысын ауыстыру бо.        агенттігі
тында жөндеу      йынша; екінші қабатты
жұмыстарын        қайта жаңарту бойынша;
жүргізу           ғимараттың қасбетін үш
жағынан бояу бойынша
қызметтерге (жұмыстарға)
ақы төлеу.
--------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: приведение помещений здания Агентства в состояние, соответствующее нормам госстандарта республики.
Приложение 4 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 113
Агентство Республики Казахстан по статистике
--------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 500
"Сопровождение информационных систем органов
статистики" на 2002 год
1. Стоимость: 71917 тысяч тенге (семьдесят один миллион девятьсот семнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1998 года N 1180 P981180_ "О программе совершенствования государственной статистики в Республике Казахстан на 1999-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 1997 года N 1552 P971552_ "Вопросы Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, создания республиканских государственных предприятий "Казпатент" и "Информационно- вычислительный центр Комитета по статистике и анализу Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 1999 года N 19 "О реорганизации Института подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров Национального статистического агентства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: бесперебойное обеспечение функционирования информационной системы органов статистики, сокращение сроков обработки статистической отчетности, увеличение объема обрабатываемой информации, повышение эффективности деятельности органов государственной статистики.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение функционирования локальных вычислительных сетей во всех структурных подразделениях Агентства, а также в подведомственных организациях; установка и техобслуживание всех средств вычислительной техники; модернизация и обеспечение телекоммуникационных каналов; внедрение современных информационных технологий обработки данных статотчетности; внедрение средств аналитической обработки статинформации, проектирование, внедрение и ведение статистических баз данных; совершенствование методологии и разработка новых научных подходов по формированию государственной статистики; адаптация международных методологических разработок к условиям Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Агенттік ғимаратының үй-жайларын республиканың мемлекеттік стандарты нормаларына сәйкес жағдайға келтіру.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы N 113
қаулысына 4 қосымша
Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2002 жылға арналған
500 "Статистика органдарының ақпараттық жүйелерiн қамтамасыз ету"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 71917 мың теңге (жетпiс бiр миллион тоғыз жүз он жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "1999-2005 жылдары Қазақстан Республикасында мемлекеттiк статистиканы жетiлдiрудiң бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 19 қарашадағы N 1180 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң, "Қазпатент" және "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң Статистика және талдау жөнiндегi комитетiнiң "Ақпараттық-есептеу орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарын құру мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1997 жылғы 12 қарашадағы N 1552 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Ұлттық статистика агенттiгiнiң кадрларын даярлау, қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру институтын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 11 қаңтардағы N 19 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: статистика органдары ақпараттық жүйесiнiң үздiксiз жұмыс істеуiн қамтамасыз ету, статистикалық есептiлiктi өңдеу мерзiмдерiн қысқарту, өңделетiн ақпараттар көлемiн көбейту, мемлекеттiк статистика органдары қызметiнiң тиiмдiлiгiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Агенттiктiң барлық құрылымдық бөлiмшелерінде, сондай-ақ ведомствоға қарасты ұйымдарда жергiлiктi есептеу желiсiнiң жұмыс істеуiн қамтамасыз ету; есептеу техникасының барлық құралдарын орнату және техникалық қызмет көрсету; телекоммуникациялық арналарды жаңғырту және қамтамасыз ету; статистикалық есептiлiк деректерiн өңдеудiң қазiргi заманғы ақпараттық технологияларын енгiзу; статақпараттарды талдамалы өңдеу құралдарын енгiзу; деректердiң статистикалық базасын жобалау, енгiзу және жүргiзу; мемлекеттiк статистиканы қалыптастыру жөнiндегi әдiснаманы жетiлдiру және жаңа ғылыми тәсiлдеме әзiрлеу; халықаралық әдiснамалық әзiрлемелердi Қазақстан Республикасы жағдайына бейiмдеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
! коды  !бағд.!(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   ! асыру!орындаушылар
!       !коды !ның) атауы       !асыру жөніндегі іс-  !мерзім!
!       !     !                 !    шаралар          !дері  !
---------------------------------------------------------------------------

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   500       Сопровождение
информационных
систем органов
статистики
030  Информационно-   Оплата услуг (работ) по  в те-  Агентство
техническое      разработке, внедрению и  чение  Республики
обслуживание и   сопровождению не менее   года   Казахстан по
сопровождение    180 программных комплек-        статистике
информационной   сов обработки статис-
системы органов  тической информации; по
государственной  установке и сопровождению
статистики       базового программного
обеспечения (не менее 85
установок), администри-
рованию локальных
вычислительных сетей
(не менее 17); по
техническому обслуживанию
компьютерного (не менее 1500)
и телекоммуникационного
оборудования (не менее 200
модемов, 80 концентраторов,
1500 сетевых карт).
031  Прикладные       Оплата услуг (работ) по  в те-  Агентство
научные          проведению научных       чение  Республики
исследования     исследований в области   года   Казахстан по
в области        методологии формирования        статистике
информационной   государственной статистики;
системы          по разработке
государственной  научно-методической
статистики       документации и
инструментария проведения
статистических обследований;
по внедрению в статис-
тическую деятельность
передовых достижений
отечественной и зарубежной
статистической практики.
Будут внедрены 14 научных
исследований.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: техническое сопровождение средств вычислительной техники и сетей, внедрение современных телекоммуникационных технологий, сопровождение процессов статистического производства; автоматизация процессов статистического производства; научно-методологическое обеспечение статистических работ.
Приложение 5 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 113
Агентство Республики Казахстан по статистике
--------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 600
"Создание информационных систем органов
государственной статистики" на 2002 год
1. Стоимость: 110000 тысяч тенге (сто десять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1998 года N 1180 "О программе совершенствования государственной статистики в Республике Казахстан на 1999-2005 годы".

1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   500         Статистика ор.
гандарының ақпа.
раттық жүйелерін
қамтамасыз ету
030   Мемлекеттік ста.   Статистикалық ақпарат. Жыл   Қазақстан
тистика органда.   тарды өңдеудiң 180-нен бойы. Республика.
рының ақпараттық   кем емес бағдарламалық на    сының
жүйесiне ақпа.     кешенiн әзiрлеу, енгiзу      Статистика
раттық-техника-    және қамтамасыз ету бо.      жөніндегі
лық қызмет ету     йынша; базалық бағдарла.     агенттігі
және қамтамасыз    малық қамтамасыз етуді
ету                (85 қондырғыдан кем емес)
орнату және қамтамасыз ету,
жергiлiктi есептеу желi.
лерiне (17-ден кем емес)
әкiмшiлiктендiру бойынша;
компьютерлерге (1500-ден
кем емес) және телекоммуни.
кациялық жабдықтарға (200
модем, 80 шоғырлауыш, 1500
желiлiк карталардан кем
емес) техникалық қызмет ету
бойынша қызметтерге (жұмыс.
тарға) ақы төлеу.
031      Мемлекеттік ста.    Мемлекеттiк статистиканы  Жыл  Қазақстан
тистикасының ақ.    қалыптастыру әдiснамасы   бо.  Республи.
параттық жүйесi     саласында ғылыми зерттеу. йы.  касының
саласындағы қол.    лер бойына жүргiзу бойы.  на   Статис.
данбалы ғылыми      нша; статистикалық зерт.       тика
зерттеулер          теулер жүргiзудiң нұсқау.      жөніндегі
лықтары мен ғылыми-әдiсте.     агенттігі
мелiк құжаттамаларын әзiр.
леу бойынша; статистикалық
қызметке отандық және шетел.
дiк статистикалық практика.
дағы озық жетiстiктердi
енгiзу бойынша қызмет
(жұмыс) көрсетуге ақы төлеу.
14 ғылыми зерттеу енгiзiледi.
------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: есептеу техникалары мен желiлерi құралдары техникалық қамтамасыз ету, қазіргі заманғы телекоммуникациялық технологияны енгiзу, статистикалық өндіріс процесін қамтамасыз ету; статистикалық өндiрiс процесiн автоматтандыру; статистикалық жұмыстарды ғылыми-әдiснамалық қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы N 113
қаулысына 5 қосымша
Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2002 жылға арналған
600 "Мемлекеттiк статистика органдарының ақпараттық жүйелерiн құру"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 110000 мың теңге (жүз он миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "1999-2005 жылдары Қазақстан Республикасында мемлекеттiк статистиканы жетiлдiрудiң бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 19 қарашадағы N 1180 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение бесперебойного и оперативного функционирования территориальных подразделений Агентства Республики Казахстан по статистике.
5. Задачи бюджетной программы: создание сети передачи данных из районных отделов статистики в региональное управление статистики; расширение и модернизация существующих локальных вычислительных сетей в регионах; повышение уровня оснащенности компьютерным оборудованием территориальных органов статистики; обеспечение взаимодействия статистической информационной системы с информационными системами других государственных органов на региональном уровне.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   600      Создание         Приобретение и установка  II     Агентство
информационных   персональных компьютеров  квар-  Республики
систем органов   не менее 542 шт.;         тал    Казахстан по
государственной  серверов не менее 16 шт;         статистике
статистики       модемов не менее 191 шт.;
матричных принтеров не
менее 191 комплектов;
принтеров скоростной
печати не менее 16
комплектов; сетевого
оборудования не менее
16 комплектов.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание автоматизированной сети сбора статистической информации позволит сократить сроки представления статистической отчетности по разным формам на 1-5 дней. Сокращение сроков, в свою очередь, обеспечит оперативный выпуск статистических изданий и будет способствовать подготовке материалов с более качественным анализом. Техническое обеспечение будет способствовать полноте собираемой в указанные сроки статистической информации.
Приложение 6 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 113
Агентство Республики Казахстан по статистике
--------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 010
"Повышение квалификации и переподготовка кадров"
на 2002 год

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi аумақтық бөлiмшелерiнiң үздiксiз және жедел жұмыс істеуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: аудандық статистика бөлiмдерiнен аймақтық статистика басқармасына деректердi табыстау жүйесiн құру; аймақтардағы жұмыс істеп тұрған жергiлiктi есептеу желiлерiн кеңейту және жаңғырту; статистиканың аумақтық органдарының компьютерлiк жабдықпен жарақтандырылу деңгейiн арттыру; аймақтық деңгейде статистикалық ақпараттық жүйенiң басқа мемлекеттiк органдардың ақпараттық жүйелерiмен өзара іс-қимылдарын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
! коды  !бағд.!(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   ! асыру!орындаушылар
!       !коды !ның) атауы       !асыру жөніндегі іс-  !мерзім!
!       !     !                 !    шаралар          !дері  !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   600         Мемлекеттік ста.  542-ден кем емес дер. ІІ тоқ. Қазақстан
тистика органда.  бес компьютерлер;     сан     Республи.
рының ақпараттық  16-дан кем емес               касының
жүйелерiн құру    серверлер; 191-ден            Статистика
кем емес модемдер; 191        жөніндегі
жиынтықтан кем емес           агенттігі
матрицалық принтерлер;
16 жиынтықтан кем емес
жылдам басып шығаратын
принтерлер; 16 жиынтықтан
кем емес желiлiк жабдықтар
сатып алу және орнату.
--------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: статистикалық ақпараттарды жинаудың автоматтандырылған желiсiн құру әртүрлi нысандағы статистикалық есептiлiктi табыстау мерзiмiн 1-5 күнге қысқартуға мүмкiншiлiк бередi. Мерзiмдердiң қысқаруы, өз кезегiнде, статистикалық басылымның жедел шығуын қамтамасыз етедi және материалдардың одан да жоғары сапалы талдаумен дайындалуына мүмкiндiк туғызады. Техникалық қамтамасыз ету статистикалық ақпараттың көрсетiлген мерзiмде толық жиналуына мүмкiндiк туғызады.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы N 113
қаулысына 6 қосымша
Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2002 жылға арналған
010 "Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 6272 тысячи тенге (шесть миллионов двести семьдесят две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1998 года N 1180 "О программе совершенствования государственной статистики в Республике Казахстан на 1999-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 1999 года N 19 "О реорганизации Института подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров Национального статистического агентства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: совершенствование системы непрерывного профессионального образования кадров в области статистики и информационных технологий "Повышение квалификации и переподготовка кадров структуры Агентства Республики Казахстан по статистике и его территориальных органов".
5. Задачи бюджетной программы: повышение квалификации и переподготовка кадров работников статистики Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   010       Повышение
квалификации
и перепод-
готовка кадров
005  Повышение     Проведение учебных курсов   в те-  Агентство
квалификации  и семинаров по повышению    чение  Республики
государст-    квалификации работников     года   Казахстан
венных        органов государственной               по
служащих      статистики (260 слушателей         статистике
из территориальных органов
Агентства Республики
Казахстан по статистике).
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение квалификации работников статистических органов, способствующая завершению перехода и приведению государственной статистики в соответствие с международными стандартами.

1. Құны: 6272 мың теңге (алты миллион екi жүз жетпiс екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "1999-2005 жылдары Қазақстан Республикасында мемлекеттiк статистиканы жетiлдiрудiң бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 19 қарашадағы N 1180 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ұлттық статистика агенттiгiнiң кадрларын даярлау, қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру институтын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 11 қаңтардағы N 19 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: статистика және ақпараттық технология саласындағы кадрлардың "Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгiнiң және оның аумақтық бөлiмшелерi құрылымының кадрлары бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау" үздiксiз кәсiптiк бiлім беру жүйесiн жетiлдiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы статистика қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру және кадрларды қайта даярлау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
! коды  !бағд.!(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   ! асыру!орындаушылар
!       !коды !ның) атауы       !асыру жөніндегі іс-  !мерзім!
!       !     !                 !    шаралар          !дері  !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   010         Кадрлардың бі.
ліктілігін артты.
ру және қайта
даярлау
005   Мемлекеттік
қызметшілердің
кәсіби білік.
тілігін арттыру   Мемлекеттік статистика  жыл    Қазақстан
органдары қызметкерле.  бойына Республи.
рінің біліктілігін арт.        касының
тыру бойынша оқу курс.         Статистика
тары мен семинарларын          жөніндегі
өткізу (Қазақстан Рес.         агенттігі
публикасының статистика
жөніндегі агенттігінің
аумақтық органдарынан
260 тыңдаушы).
--------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: мемлекеттік статистиканы халықаралық стандарттарға және өтуді аяқтауға және сәйкес келтіруге мүмкіндік туғызатын статистикалық органдар қызметкерлерінің біліктілігін арттыру.