Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции правовой политики Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2002 года № 1274. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2011 года № 742
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.06.2011 № 742.
В целях реализации Концепции правовой политики Республики Казахстан, одобренной Указом Президента Республики Казахстан от 20 сентября 2002 года N 949 "О Концепции правовой политики Республики Казахстан", Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Концепции правовой политики Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2002 года N 1274
План мероприятий по реализации Концепции
правовой политики Республики Казахстан
Сноска. План с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 29 ноября 2003 г. N 1210 и N 1216 ; от 19 декабря 2003 г. N 1273 ; от 8 января 2004 г. N 16 ; от 6 сентября 2004 г. N 936 ; от 1 июля 2005 г. N 681 ; от 9 февраля 2006 года N 95 ; от 27 июля 2006 года N 712 ; от 21 декабря 2006 года N 1235 ; от 26.05.2008 N 501 ; от 27.11.2008 N 1095 ; от 10.11.2009 № 1803.  -------------------------------------------------------------------
N  !       Мероприятие        !   Формы     !Ответствен-!  Срок
п/п!                          ! завершения  !ные за ис- !исполнения
!                          !             !полнение   !
-------------------------------------------------------------------
1   Систематизация             Отчет в        МЮ         4 квартал
действующего               Правительство             2005 года
законодательства
2   Обеспечение разработки и   Проект         МЮ         1 раз в
принятия Перспективного    постановления             два года
плана законопроектных      Правительства
работ Правительства
Республики Казахстан на
два года
3   Разработка проекта Закона  Проект Закона  МЮ         4 квартал
Республики Казахстан "О                              2003 года
внесении изменений и
дополнений в Закон
Республики Казахстан "О
нормативных правовых
актах" (в том числе в
целях уменьшения
количества бланкетных
норм)
4   Обеспечение своевременной  Проекты        Заинтере-  Постоянно
разработки и принятия      нормативных    сованные
нормативных правовых       правовых актов государ-
актов, необходимых для                    ственные
реализации новых законов                  органы
5   Принятие дополнительных    Отчет в        МЮ         1 раз в
мер, направленных на       Правительство             полугодие
осуществление в
соответствии с законода-
тельством обязательной
регистрации актов местных
государственных органов
6   Принятие мер по повышению  Отчет в        Акиматы и  1 раз в
качества нормативных       Правительство  маслихаты  полугодие
правовых актов местных                    (по согла-
государственных органов                   сованию)
областей,
г.г.
Астаны и
Алматы
7   Составление единого        Издание слова- МЮ,        1 квартал
перечня юридических        ря терминов    МКИОС      2003 года
терминов на государствен-  законодательст-
ном и русском языках,      ва на госу-
используемых в нормотвор-  дарственном и
ческой деятельности        русском языках
8   Введение криминологической Проекты        МЮ, МВД,  4 квартал
экспертизы проектов        нормативных    АБЭКП (по 2005 года
нормативных правовых       правовых актов согласова-
актов                                     нию), КНБ
(по согла-
сованию)
9   (исключена - от 21 декабря 2006 года N 1235 )
10  Разработка комплекса мер   Проект         МОН, МЮ,   4 квартал
по дальнейшему совершенст- Программы      МВД, КНБ   2003 года
вованию юридического                      (по согла-
образования                               сованию),
АФП, АТК,
ГП (по
согласова-
нию)
11  Совершенствование норм     Проекты        МЮ, МЭБП   Постоянно
права, регламентирующих    нормативных
деятельность Правитель-    правовых
ства, в том числе          актов
Регламента Правительства
Республики Казахстан
12  Разработка проекта Закона  Проект Закона  МЮ, ЦИК    1 квартал
Республики Казахстан "О                   (по согла- 2003 года
внесении изменений и                      сованию),
дополнений в Конститу-                    МКИОС
ционный закон Республики
Казахстан "О выборах в
Республике Казахстан" в
целях дальнейшего
совершенствования органи-
зации выборного процесса,
укрепления роли и повыше-
ния ответственности
средств массовой
информации за объективное
и полное освещение
избирательных мероприятий

Қазақстан Республикасының Құқықтық саясат тұжырымдамасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 30 қарашадағы N 1274 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 маусымдағы № 742 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.06.30 № 742 Қаулысымен
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Құқықтық саясат тұжырымдамасы туралы" 2002 жылғы 20 қыркүйектегi N 949 Жарлығымен мақұлданған Қазақстан Республикасының Құқықтық саясат тұжырымдамасын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiліп отырған Қазақстан Республикасының Құқықтық саясат тұжырымдамасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 30 қарашадағы
N 1274 қаулысымен
бекiтілген
Қазақстан Республикасының Құқықтық
саясат тұжырымдамасын iске асыру жөнiндегi
iс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.11.29 N 1210, 1216, 2003.12.19 N 1273, 2004.09.06 N 936, 2005.07.01 N 681, 2006.02.09 N 95, 2006.07.27 N 712, 2006.12.21 N 1235, 2008.05.26 N 501, 2008.11.27. N 1095, 2009.11.10 N 1803 Қаулыларымен.
__________________________________________________________________
Р/с|       Iс-шара           |  Аяқталу  |   Жауапты    | Орындау
N |                         |  нысаны   | орындаушылар | мерзімі
__________________________________________________________________
1   Қолданыстағы заңнаманы    Үкіметке     ӘдМ            2005
жүйелендiру               есеп                        жылғы
4-тоқсан
2   Қазақстан Республикасы    Үкімет       ӘдМ            Екі жылда
Үкiметiнiң екі жылға      қаулысының                  1 рет
арналған заң жобалау      жобасы
жұмыстарының перспекти.
валы жоспарын әзiрлеудi
және қабылдауды
қамтамасыз ету
3   "Нормативтiк құқықтық     Заң          ӘдМ            2003
актiлер туралы"           жобасы                      жылғы
Қазақстан                                             4-тоқсан
Республикасының Заңына
өзгерiстер мен толықтыру.
лар енгiзу туралы"
Қазақстан Республика.
сының Заң жобасын
әзiрлеу (соның iшiнде
бланкеттiк нормалар
санын азайту мақсатында)
4   Жаңа заңдарды iске асыру  Нормативтiк  Мүдделі        Тұрақты
үшiн қажеттi нормативтiк  құқықтық     мемлекеттік
құқықтық кесiмдердi       кесiмдердiң  органдар
уақтылы әзiрлеудi және    жобалары
қабылдауды қамтамасыз ету
5   Жергiлiктi мемлекеттік    Үкіметке     ӘдМ            Жарты
органдардың кесiмдерiн    есеп                        жылда
мiндеттi тiркеу                                       1 рет
заңнамасына сәйкес
жүзеге асыруға бағыт.
талған қосымша шаралар
қабылдау
6   Жергiлiктi мемлекеттік    Үкіметке     Облыстардың,   Жарты
органдардың нормативтiк   есеп         Астана және    жылда
құқықтық кесiмдерiнiң                  Алматы қалала. 1 рет
сапасын арттыру жөнiнде                рының әкімдік.
шаралар қабылдау                       тері және
мәслихаттары
(келісім
бойынша)
7   Норма шығармашылық        Мемлекеттік  ӘдМ,           2003
қызметте пайдаланылатын   орыс тілде.  МАКМ           жылғы
заң терминдерiнiң         рінде заңна.                1-тоқсан
мемлекеттiк және орыс     ма терминде.
тiлдерiндегі бiрыңғай     рінің сөзді.
тiзбесiн жасау            гін шығару
8   Нормативтiк құқықтық      Нормативтік  Әділетмині,    2005
кесiмдер жобаларының      құқықтық     ІІМ, ЭСЖҚА     жылғы
криминологиялық           кесімдердің  (келісім       4-тоқсан
caраптамасын енгізу       жобалары     бойынша),
ҰҚК (келі.
сім бойынша)
9   алынып тасталды
10  Заң білімін беруді одан   Бағдарлама.  БҒМ, ӘдМ, ІІМ, 2003
әрі жетілдіру жөнiндегі   ның жобасы   ҰҚК (келісім   жылғы
шаралар кешенiн әзiрлеу                бойынша), ҚПА, 4-тоқсан
КБА, БП (келі.
сім бойынша)
11  Үкімет қызметін, соның    Нормативтік  ӘдМ, ЭБЖМ      Тұрақты
ішінде Қазақстан          құқықтық
Республикасы Үкiметiнiң   кесімдердің
Регламентiн реттейтiн     жобалары
құқық нормаларын
жетiлдiру
12  Сайлау процесiн ұйымдас.  Заң жобасы   ӘдМ, ОСК       2003
тыруды одан әрi жетiлдi.               (келісім       жылғы
ру, сайлау iс-шараларын                бойынша) МАКМ  1-тоқсан
объeктивтi және толық
жариялау үшін бұқаралық
ақпарат құралдарының
рөлiн нығайту мен
жауапкершілiгiн арттыру
мақсатында "Қазақстан
Pecпубликасындағы
сайлау туралы" Қазақстан
Республикасының Конститу.
циялық заңына өзгерiстер
мен толықтырулар енгiзу
туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
жобасын әзiрлеу

13  Дальнейшее совершенство-   Проекты        Централь-  2003-2006
вание законодательства в   нормативных    ные и      годы
целях уточнения и          правовых актов местные
разграничения компетенции                 государ-
различных уровней                         ственные
государственной власти                    органы
14  Разработка проекта Закона  Проект Закона  МЮ         2005 год
Республики Казахстан "О
местном самоуправлении в
Республике Казахстан"
15  Разработка проекта Закона  Проект Закона  МКИОС      1 квартал
Республики Казахстан "О                              2003 года
средствах массовой
информации"
16  Разработка проекта         Проект Закона  МЮ, МИТ,   2005 год
Закона Республики                         МЭБП, ГП
Казахстан "О внесении                     (по согла-
изменений и дополнений                    сованию),
в Гражданский кодекс                      Верховный
Республики Казахстан"                     Суд (по
согласова-
нию), НБ
(по согла-
сованию),
акимы г.г.
Астаны и
Алматы
17  Принятие нормативных       Проекты        МСХ, АЗР   2003-2004
правовых актов в развитие  нормативных    и другие   годы
Земельного кодекса         правовых актов заинтере-
Республики Казахстан                      сованные
государ-
ственные
органы
18  Разработка проектов        Проекты        МЮ         2003 год
нормативных правовых актов нормативных
в целях дальнейшего        правовых актов
обеспечения защиты прав
граждан - обладателей
исключительных прав на
объекты интеллектуальной
собственности
19  Разработка проекта Закона  Проект Закона  Мининформ  1 квартал
Республики Казахстан "О                              2004 года
государственном социальном
заказе"
20 (исключена - N 16 от 8.01.2004 г.)
21  Создание правовой базы     Проект Закона  МТСЗН      2002-2005
для системы обязательного                            годы
социального страхования
22  Улучшение правовых норм,   Проект         МТСЗН      1 квартал
регламентирующих деятель-  нормативного              2007 год
ность профсоюзов           правового акта
23  Разработка нормативных     Проекты        АДГС (по   2 квартал
правовых актов, направлен- нормативных    согласова- 2003 года
ных на совершенствование   правовых актов нию)
законодательства о
государственной службе, в
том числе Положения о
порядке прохождения
государственной службы,
утвержденного Указом
Президента Республики
Казахстан от 10 марта
2000 года N 357
24  Разработка проекта         Проект кодекса МТСЗН      2 квартал
Трудового кодекса                                    2004 года
Республики Казахстан
25  (Исключена - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2006 года N 95 )
26  Разработка проекта Закона  Проект Закона  МТСЗН, МЗ, 4 квартал
Республики Казахстан "О                   МОН, АТС   2003 года
социальной защите
инвалидов в Республике
Казахстан "
27  Разработка проекта         Проект кодекса  МЮ        4 квартал
Кодекса Республики                                   2007 года
Казахстан о браке
и семье
28  Дальнейшая прогрессивная   Проекты        МЭБП       Постоянно
регламентация на законо-   нормативных
дательном уровне           правовых актов
государственного
регулирования экономики

13  Мемлекеттiк билiктің      Нормативтік  Орталық және   2003-2006
түрлi деңгейлерiнiң       құқықтық     жергілікті     жылдар
құзыреттерiн нақтылау     кесімдердің  мемлекеттік
және шектеу мақсатында    жобалары     органдар
заңнаманы одан әрi
жетілдiру
14  "Қазақстан Республикасын. Заң жобасы   ӘдМ            2005 жыл
дағы жергiлiктi өзiн-өзi
басқару туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
жобасын әзiрлеу
15  "Бұқаралық ақпарат құрал. Заң жобасы   МАКМ           2003
дары туралы" Қазақстан                                жылғы
Республикасы Заңының                                  1-тоқсан
жобасын әзiрлеу
16  "Қазақстан Республикасы.  Заң жобасы   ӘдМ, ИСМ, ЭБЖМ, 2005 жыл
ның Азаматтық кодексіне               БП (келісім
өзгерiстер мен толықтыру.              бойынша),
лар енгiзу туралы"                     Жоғарғы Сот
Қазақстан Республикасы                 (келісім
Заңының жобасын әзірлеу                бойынша), ҰБ
(келісім
бойынша),
Астана және
Алматы қала.
ларының
әкімдері
17  Қазақстан Республикасы.   Нормативтiк  АШМ, ЖРА және  2003-2004
ның Жер кодексiн          құқықтық     басқа мүдделі  жылдар
дамытуда нормативтiк      кесімдердің  мемлекеттік
құқықтық кесімдер         жобалары     органдар
қабылдау
18  Зияткерлiк меншiк         Нормативтiк  ӘдМ            2003 жыл
объектілерiне айрықша     құқықтық
құқықтарға ие азаматтар.  кесімдердің
дың құқықтарын қорғауды   жобалары
одан әрі қамтамасыз ету
мақсатында нормативтік
құқықтық кесiмдердiң
жобаларын әзiрлеу
19  "Мемлекеттiк әлеуметтiк   Заң жобасы   Ақпаратмині    2004
тапсырыс туралы"                                      жылғы
Қазақстан Республикасы                                1-тоқсан
Заңының жобасын әзiрлеу
20   Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2004.01.08. N 16 қаулысымен.
21  Мiндеттi әлеуметтiк       Заң жобасы   ЕХҚМ           2002-2005
сақтандыру жүйесi үшін                                жылдар
құқықтық база құру
22  Кәсiподақтардың қызметін  Нормативтiк  ЕХҚМ           2007 жылғы
регламенттейтiн құқықтық  құқықтық                    1-тоқсан
нормаларды жақсарту       кесімдердің
жобалары
23  Мемлекеттiк қызмет        Нормативтік  МҚІА (келісім  2003
туралы заңнаманы, соның   құқықтық     бойынша)       жылғы
iшiнде Қазақстан          кесімдердің                 2-тоқсан
Республикасы Президентi.  жобалары
нiң 2000 жылғы 10 наурыз.
дағы N 351 Жарлығымен
бекiтiлген Мемлекеттік
қызмет өткеру тәртiбi
туралы ережені жетiлдi.
руге бағытталған норма.
тивтiк құқықтық
кесiмдердi әзiрлеу
24  Қазақстан Республикасы    Кодекстің    ЕХҚМ           2004
Еңбек кодексiнiң          жобасы                      жылғы
жобасын әзiрлеу                                       2-тоқсан
25  алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2006.02.09. N 95 қаулысымен.
26  "Қазақстан Республика.    Заң жобасы   ЕХҚМ, ДМ, БҒМ, 2003
сында мүгедектердi                     ТСА            жылғы
әлеуметтiк қорғау туралы"                             4-тоқсан
Қазақстан Республикасы
Заңының жобасын әзiрлеу
27  Неке және отбасы туралы   Кодекс       Әділетмині     2007
Қазақстан Республикасы    жобасы                      жылғы
Кодексінің жобасын                                    4-тоқсан
әзірлеу
28  Экономиканы мемлекеттiк   Нормативтік  ЭБЖМ           Тұрақты
реттеудi заңнамалық       құқықтық
деңгейде одан әрi про.    кесімдердің
грессивтi регламенттеу    жобалары

29  Проект Программы           Проект Указа   МИТ        2003 год
индустриальной политики    Президента
30  (исключена - от 1.07.2005 г. N 681 )
31  Совершенствование          Проекты        НБ (по     Постоянно
финансового, банковского   нормативных    согласо-
законодательства в целях   правовых актов ванию), МФ,
укрепления и дальнейшего                  АФН (по
развития финансовой и                     согласо-
банковской систем                         ванию)
Республики Казахстан
32  Разработка проекта Закона  Проект Закона  АФН (по    2004 год
Республики Казахстан "О                   согласова-
внесении изменений и                      нию)
дополнений в некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан по
вопросам деятельности
акционерных обществ"
33  Разработка проекта Закона  Проект Закона  МФ         2004 год
Республики Казахстан "О
внесении изменений и
дополнений в некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан по
вопросам бухгалтерского
учета и отчетности"
34  Разработка проекта Закона  Проект Закона  АС         2004 год
Республики Казахстан "О
внесении изменений и
дополнений в некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан по
вопросам статистического
учета и отчетности"
35  Разработка программного    Проект         МФ         2003 год
документа о совершенство-  нормативного
вании финансового контроля правового акта
36  Разработка проекта         Проект Закона  МЭБП       2 квартал
Бюджетного кодекса                                   2003 года
37  Подготовка нормативной     Проекты        КНБ (по    2003-2004
правовой базы для создания нормативных    согласова- годы
эффективного механизма     правовых актов нию), МВД,
выявления, предупреждения                 МТК
и пресечения правонаруше-
ний в области информацион-
ных и компьютерных
технологий
38  Установление законодатель- Проект         МСХ        2003 год
ных норм, направленных на  нормативного
охрану и воспроизводство   правового акта
природных ресурсов
39  Разработка нормативных     Проекты        МЮ, заин-  2005 год
правовых актов в целях     нормативных    тересован-
совершенствования          правовых актов ные госу-
управленческой и                          дарствен-
контрольно-надзорной                      ные органы
деятельности
государственных органов с
обеспечением механизма
защиты прав граждан и
организаций, устранения
лишних звеньев контроля и
надзора
40  Совершенствование          Проекты        МВД, госу- 2005 год
административного          нормативных    дарствен-
законодательства в целях   правовых       ные орга-
усиления ведомственного    актов          ны, расс-
контроля за соблюдением                   матриваю-
законности при применении                 щие в
мер административного                     соответст-
воздействия, создания                     вии с
системы централизованного                 Кодексом РК
учета и взыскания штрафа                  об админи-
стративных
правонару-
шениях
админи-
стративные
правонару-
шения
41  (исключена - N 1210 от 29.11.2003 г.)

29  Индустриалды саясат       Президент    ИСМ            2003 жыл
бағдарламасының жобасы    Жарлығының
жобасы
30  Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2005.07.01. N 681 қаулысымен
31  Қазақстан Республикасының Нормативтік  ҰБ (келісім    Тұрақты
қаржы және банк жүйелерiн құқықтық     бойынша), ҚМ,
нығайту және одан әрi     кесімдердің  ҚҚА (келісім
дамыту мақсатында қаржы,  жобалары     бойынша)
банк заңнамасын
жетілдіру
32  "Қазақстан Республикасы.  Заң жобасы   ҚҚА (келісім    2004 жыл
ның кейбiр заң актілерi.               бойынша)
не акционерлiк қоғамдар
қызметi мәселелерi
бойынша өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу
туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
жобасын әзiрлеу
33  "Қазақстан Республикасы.  Заң жобасы   ҚМ             2004 жыл
ның кейбiр заң актілерi.
не бухгалтерлiк есеп
және есеп беру мәселе.
лерi бойынша өзгерiстер
мен толықтырулар енгiзу
туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
жобасын әзiрлеу
34  "Қазақстан Республикасы.  Заң жобасы   СА             2004 жыл
ның кейбiр заң актілерi.
не статистикалық есеп
және есеп беру мәселеле.
рi бойынша өзгерiстер
мен толықтырулар енгізу
туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
жобасын әзiрлеу
35  Қаржылық бақылауды        Нормативтiк  ҚМ             2003 жыл
жетiлдiру туралы бағдар.  құқықтық
ламалық құжатты әзірлеу   кесiмнiң
жобасы
36  Бюджеттiк кодекстiң       Заң жобасы   ЭБЖМ           2003
жобасын әзiрлеу                                       жылғы
2-тоқсан
37  Ақпараттық және           Нормативтік  ҰҚК (келісім   2003-2004
компьютерлiк технология.  құқықтық     бойынша), ІІМ  жылдар
лар саласындағы құқық     кесімдердің  ККМ
бұзушылықтарды анықтау.   жобалары
дың, болдырмаудың және
олардың алдын алудың
тиiмдi тетігін құру үшiн
нормативтiк құқықтық
базаны дайындау
38  Табиғи ресурстарды        Нормативтiк  АШМ            2003 жыл
қорғауға және олардың     құқықтық
өсiмiн молайтуға бағыт.   кесімнің
талған заңнамалық         жобасы
нормалар белгiлеу
39  Мемлекеттiк органдардың   Нормативтiк  ӘдМ, мүдделі   2005 жыл
басқару және бақылау-қа.  құқықтық     мемлекеттік
дағалау қызметiн          кесiмдердiң  органдар
азаматтар мен ұйымдардың  жобалары
құқықтарын қорғау,
бақылаудың және қадаға.
лаудың артық буындарын
жою тетігін қамтамасыз
ете отырып, жетiлдiру
мақсатында нормативтiк
құқықтық кесiмдер
әзiрлеу
40  Әкiмшiлiк ықпал ету,      Нормативтiк  ІІМ, ҚР ӘҚК-ге 2005 жыл
айыппұлды орталықтанды.   құқықтық     сәйкес әкімші.
рылған есепке алу мен     кесiмдердiң  лік құқық
өндiрiп алу жүйесін құру  жобалары     бұзушылықтарды
шараларын қолдану кезiнде              қарайтын мемле.
заңдылықтың сақталуын                  кеттік органдар
ведомстволық бақылауды
күшейту мақсатында
әкімшiлiк заңнаманы
жетілдiру
41  <*>

42  Создание эффективной       Отчет в        МВД, акимы 2003 год
системы профилактики       Правительство  областей,
правонарушений                            г.г.
Астаны и
Алматы
43  Совершенствование          Проект         КНБ (по    2003-2004
нормативной правовой базы, нормативного   согласова- год
регламентирующей           правового      нию), МВД
дальнейшее укрепление      акта
охраны Государственной
границы Республики
Казахстан
44  Усовершенствование         Проект         МВД, КНБ   2003-2004
законодательства в целях   нормативного   (по согла- годы
обеспечения безопасности   правового      сованию)
стратегически важных       акта
объектов (предприятий
повышенной опасности и
коммуникаций), сохранности
оружия и боеприпасов
45  Принятие нормативных       Проект         КНБ (по    2003-2004
правовых актов в целях     нормативного   согласова- годы
обеспечения работы         правового      нию),
государственных органов по акта           МКИОС,
недопущению радикализации                 МВД, Совет
религиозного сознания                     по связям
казахстанских граждан,                    с рели-
пропагандистскому                         гиозными
противодействию                           объедине-
экстремистским идеям                      ниями при
Прави-
тельстве
Республики
Казахстан
46  (исключена - N 1216 от 29.11.2003 г.)
47  Совершенствование норм,    Проект Закона  МЮ         2005 год
обеспечивающих создание
реального механизма
доступа адвокатов и
граждан к соответствующим
стадиям правосудия
48  Принятие законодательного  Проект Закона  МВД, МОН,  2003 год
акта по вопросам                          МЗ
профилактики детской
безнадзорности, правонару-
шений среди несовершенно-
летних
49  Создание условий для       Проект госу-   МКИОС      1 квартал
формирования толерантного  дарственной               2003 года
сознания и поведения       программы
граждан
50  Принятие законодательных и Проекты        МЭМР, МИТ, 2003-2004
подзаконных актов,         нормативных    МОН        годы
касающихся создания и      правовых
использования научно-      актов
технических достижений,
в том числе по вопросам
парка информационных
технологий
51  Разработка нормативных     Проекты        МИТ, МСХ   2003-2005
правовых актов,            нормативных               годы
направленных на государст- правовых
венную поддержку отечест-  актов
венных производителей в
сфере малого и среднего
бизнеса, а также в
аграрном секторе, развитие
импортозамещения,
обновления основных
средств производства
инновационной деятельности
52  Совершенствование          Проекты        МООС, МСХ  2003 год
нормативной правовой базы, нормативных
регулирующей охрану        правовых
окружающей среды, в том    актов
числе разработка проекта
Закона Республики
Казахстан "Об экологическом
аудите"
53  Закрепление в              Проекты        МЭМР       1 квартал
законодательстве норм по   нормативных               2004 года
ликвидации негативных      правовых
последствий деятельности   актов
предприятий по добыче
полезных ископаемых

42  Құқық бұзушылықтардың     Үкіметке     ІІМ, облыстар. 2003 жыл
алдын-алудың тиiмдi       есеп         дың, Астана
жүйесiн құру                           және Алматы
қалаларының
әкімдері
43  Қазақстан Республикасы.   Нормативтiк  ҰҚК (келісім   2003-2004
ның Meмлекеттік шекара.   құқықтық     бойынша),      жылдар
сын қорғауды одан әрі     кесiмнiң     ІІМ
нығайтуды регламенттей.   жобасы
тін нормативтік құқықтық
базаны жетiлдiру
44  Стратегиялық маңызды      Нормативтiк  ІІМ, ҰҚК       2003-2004
объектiлердiң (қауiпті.   құқықтық     (келісім       жылдар
тiлігі жоғары кәсiпорын.  кесiмнiң     бойынша)
дар мен коммуникациялар)  жобасы
қауіпсiздігін, қарулар
мен оқ-дәрілердiң
сақталуын қамтамасыз eту
мақсатында заңнаманы
жетiлдіру
45  Экстремистiк идеяларға    Нормативтік  ҰҚК (келісім   2003-2004
қарсы әрекеттi насихат.   құқықтық     бойынша),      жылдар
тайтын қазақстандық       кесімнің     МАКМ, ІІМ,
азаматтардың дiни танымы. жобасы       Қазақстан
ның түбегейлеріне жол                  Республикасы.
бермеу жөнiндегi                       ның Үкіметі
мемлекеттiк органдардың                жанындағы
жұмысын қамтамасыз ету                 Діни бірлес.
мақсатында нормативтік                 тіктермен
құқықтық кесiмдер                      байланыс
қабылдау                               жөніндегі
кеңес
46  <*>
47  Сот төрелiгiнiң тиісті    Заң жобасы   ӘдМ            2005 жыл
сатыларына адвокаттар
мен азаматтардың қол
жеткiзуiнiң нақты
тетiгін құруды қамтама.
сыз ететін нормаларды
жетілдіру
48  Балалардың қадағалаусыз   Заң жобасы   ІІМ, БҒМ, ДСМ  2003 жыл
қалуының, кәмелетке
толмағандар арасында
құқық бұзушылықтардың
алдын-алу мәселелерi
бойынша заңнамалық
кесiм қабылдау
49  Азаматтардың толерант.    Мемлекеттік  МАКМ           2003 жыл
тық танымы мен            бағдарлама.                 1-тоқсан
мiнез-құлқын қалыптас.    ның жобасы
тыру үшiн жағдайлар
жасау
50  Ғылыми-техникалық         Нормативтік  ЭМРМ, ИСМ, БҒМ 2003-2004
жетiстiктердi жасауға     құқықтық                    жылдар
және пайдалануға          кесімдердің
қатысты, соның iшiнде     жобалары
ақпараттық технология.
лар паркі мәселелерi
бойынша заңнамалық және
заңға тәуелдi
кесiмдердi қабылдау
51  Шағын және орта бизнес    Нормативтік  ИСМ, АШМ       2003-2005
саласында, сондай-ақ      құқықтық                    жылдар
аграрлық секторда отандық кесімдердің
өндiрiсті мемлекеттiк     жобалары
қолдауға, импорт алмасты.
руды дамытуға, инновация.
лық қызмет өндiрiсiнiң
негiзгі қаражатын
жаңартуға бағытталған
нормативтiк құқықтық
кесiмдердi әзiрлеу
52  Қоршаған ортаны қорғауды  Нормативтік  ҚОҚМ, АШМ      2003 жыл
реттейтін нормативтiк     құқықтық
құқықтық базаны жетiл.    кесімдердің
дiру, соның iшiнде        жобалары
"Экологиялық аудит
туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
жобаcын әзiрлеу <*>
53  Заңнамада пайдалы         Нормативтік  ЭМРМ           2004
қазбаларды өндiру жөнiн.  құқықтық                    жылғы
дегi кәсiпорындар         кесімдердің                 1-тоқсан
қызметтерінің терiс       жобалары
салдарларын жою жөнiн.
дегі нормаларды
орнықтыру

54  Принятие мер по            Проект Закона  МЮ         2004 год
компенсации
декриминализации отдельных
статей Уголовного кодекса
Республики Казахстан путем
усиления административной
ответственности
55  Разработка проекта Закона  Проект Закона  МЮ         2004 год
Республики Казахстан "О
внесении изменений и
дополнений в Закон
Республики Казахстан "Об
административных процеду-
рах" в целях совершенство-
вания административно-
правовых процедур
выработки и принятия
управленческих решений
56  Принятие мер по            Проекты        МЮ, МВД,   2003-2006
продолжению курса на       нормативных    ГП (по     годы
постепенное сужение сферы  правовых       согласова-
применения смертной казни, актов          нию), АБЭКП,
а также рассмотрению                      КНБ (по
возможности объявления                    согласова-
моратория на смертную                     нию),
казнь                                     Верховный
Суд (по
согласова-
нию)
57  Осуществление мероприятий  Проекты        ГП (по     2003-2005
по ужесточению уголовной   нормативных    согласова- годы
политики в отношении лиц,  правовых       нию), МВД,
виновных в совершении      актов          КНБ (по
тяжких и особо тяжких                     согласова-
преступлений, скрывающихся                нию), АБЭКП,
от уголовного преследова-                 Верховный
ния, а также при рецидиве                 Суд (по
преступлений                              согласова-
нию)
58  Совершенствование          Отчет в        МВД, АБЭКП,  4 квартал
оперативно-розыскной       Правительство  КНБ (по    каждого
деятельности                              согласова- года
нию), ГП
(по согла-
сованию)
59  Совершенствование          Проекты        КНБ (по    2003-2004
законодательства в сфере   нормативных    согласова- годы
борьбы с терроризмом,      правовых       нию), ГП
этническим и религиозным   актов          (по согла-
экстремизмом                              сованию),
МВД
60  Совершенствование          Проекты        МВД, ГП    2003-2005
законодательства в области нормативных    (по согла- годы
борьбы торговли людьми,    правовых       сованию),
незаконным изготовлением и актов          КНБ (по
оборотом оружия,                          согласова-
международными преступле-                 нию)
ниями коррупционного
характера
61  Рассмотрение возможности   Предложение в  Верховный  2003 год
осуществления уголовного   Правительство  Суд (по
судопроизводства с                        согласова-
участием суда присяжных                   нию), ГП
(по согла-
сованию),
МВД, КНБ
(по согла-
сованию),
АФП, МЮ в
другие
заинтере-
сованные
государ-
ственные
органы
61-1 Разработка проекта        Проект         МЮ, ВС     2 квартал
Закона Реcпублики          закона         (по сог-   2005 год
Казахстан                                 ласова-
"О присяжных                              нию)
заседателях"
61-2 Разработка проекта        Проект         МЮ,ВС      2 квартал
Республики Казахстан       закона         (по сог-   2005 год
"О внесении изменений                     ласова-
и дополнений в неко-                      нию)
торые законодательные
акты Республики
Казахстан по вопросам
введения института
суда присяжных"

54  Қазақстан Республикасы    Заң жобасы   ӘдМ            2004 жыл
Қылмыстық кодексiнiң
жекелеген баптарын
әкімшілiк жауапкершiлiк.
тi күшейту жолымен
қылмыстан арылту
өтемақылары бойынша
шаралар қабылдау
55  Әкiмшiлiк-құқықтық        Заң жобасы   ӘдМ            2004 жыл
рәсiмдердi әзiрлеудi
жетілдiру және басқару
шешiмдерiн қабылдау
мақсатында "Әкімшілік
рәсiмдер туралы"
Қазақстан Республикасы.
ның Заңына өзгерiстер
мен толықтырулар енгiзу
туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
жобасын әзiрлеу
56  Өлiм жазасын қолданылу    Нормативтік  ӘдМ, ІІМ, БП   2003-2006
аясын бiртiндеп           құқықтық     (келісім       жылдар
тарылтуға, сондай-ақ өлiм кесімдердің  бойынша),ЭСЖҚА,
жазасын кідiрте тұруды    жобалары     ҰҚК (келісім
жариялау мүмкiндiгiн                   бойынша),
қарауға арналған курстар.              Жоғарғы Сот
ды жалғастыру жөнiнде                  (келісім
шаралар қабылдау                       бойынша)
57  Ауыр және өте ауыр        Нормативтік  БП (келісім    2003-2005
қылмыстарды жасауда       құқықтық     бойынша),      жылдар
кiнәлi, қылмыстық         кесімдердің  ІІМ, ҰҚК
қудалаудан жасырынған     жобалары     (келісім
адамдарға қатысты,                     бойынша),ЭСЖҚА,
сондай-ақ қылмыс қайта.                Жоғарғы Сот
ланған кезде қылмыстық                 (келісім
саясатты қатаңдату                     бойынша)
жөнiндегi iс-шараларды
жүзеге асыру
58  Жедел-iздестiру қызметін  Үкіметке     ІІМ,ЭСЖҚА, ҰҚК Әр жылдың
жетiлдiру                 есеп         (келісім       4-тоқсаны
бойынша), БП
(келісім
бойынша)
59  Терроризммен, этникалық   Нормативтік  ҰҚК (келісім   2003-2004
және дiни экстремизммен   құқықтық     бойынша), БП   жылдар
күрес саласындағы         кесімдердің  (келісім
заңнаманы жетілдiру       жобалары     бойынша), ІІМ
60  Адамдарды сатуға, заңсыз  Нормативтік  ІІМ, БП        2003-2005
қару дайындауға және      құқықтық     (келісім       жылдар
айналымына, сыбайлас      кесімдердің  бойынша), ҰҚК
жемқорлық сипатындағы     жобалары     (келісім
халықаралық қылмыстарға                бойынша)
қарсы күрес саласындағы
заңнаманы жетілдiру
61  Қылмыстық сот iсiн        Үкіметке     Жоғарғы Сот    2003 жыл
жүргiзудi сот қорғаушы.   ұсыныс       (келісім
ларының қатысуымен жүзеге              бойынша), БП
асыру мүмкiндiгiн                      (келісім
құрастыру                              бойынша), ІІМ,
ҰҚК (келісім
бойынша), ҚПА,
ӘдМ және басқа
мүдделі
мемлекеттік
органдар
61-1 "Алқабилер туралы"      Заң жобасы  Әділетмині,     2005
Қазақстан Республикасы             ЖС              жылғы
Заңының жобасын әзірлеу            (келісім        2-тоқсан
бойынша)
61-2 "Қазақстан              Заң жобасы  Әділетмині,     2005
Республикасының кейбір             ЖС              жылғы
заңнамалық актілеріне              (келісім        2-тоқсан
алқабилер соты                     бойынша)
институтын енгізу
мәселелері бойынша
өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
жобасын әзірлеу

62  Создание условий для       Проекты        ГП (по     2003-2005
реализации гарантий личной нормативных    согласова- годы
свободы граждан,           правовых       нию), МЮ,
предусмотренных статьей 16 актов          МВД
Конституции Республики
Казахстан
63  Детальная регламентация    Проекты        МВД, КНБ   2004-2005
механизма принятия мер     нормативных    (по согла- годы
пресечений, альтернативных правовых       сованию),
аресту (залог, домашний    актов          АБЭКП, ГП
арест)                                    (по согла-
сованию)
64  Разработка нормативных     Проекты        МЮ, МТСЗН  2003-2005
правовых актов, направлен- нормативных               годы
ных на социальную адапта-  правовых
цию лиц, освобождаемых из  актов
мест лишения свободы,
функционирование
соответствующих центров по
социальной адаптации
65  Разработка проекта Закона  Проект Закона  МЮ         3 квартал
Республики Казахстан "О                              2003 года
деятельности иностранных и
международных фондов и
неправительственных
организаций в Республике
Казахстан"
66  Проект Закона Республики   Проект         ГП (по     3 квартал
Казахстан "О проти-        Закона         согласо-   2005 года
водействии легализации                    ванию),
(отмыванию) доходов,                      АБЭКП
полученных незаконным                     (по сог-
путем, и финансированию                   ласова-
терроризма"                               нию),
МФ, МВД,
НБ (по
согласо-
ванию),
КНБ (по
согла-
сованию),
АФН (по
согла-
сованию)
66-1 Проект Закона             Проект         ГП (по     3 квартал
Республики Казахстан       закона         согласо-   2005 года
"О внесении изменений                     ванию),
и дополнений в неко-                      АБЭКП (по
торые законодательные                     согласо-
акты Республики                           ванию),
Казахстан по вопросам                     МФ, МВД,
противодействия                           НБ (по
легализации (отмы-                        согласо-
ванию) доходов,                           ванию),
полученных незаконным                     АФН (по
путем, и финансиро-                       согласо-
ванию терроризма"                         ванию)
67  Совершенствование          Проекты        МФ, АТК    3 квартал
налогового законодатель-   нормативных               2003 года
ства, в том числе в        правовых
целях обеспечения четкости актов
и определенности его
положений, снижения
налогового бремени,
легализации "теневых"
оборотов, предупреждения
уклонения от уплаты
налогов. Совершенствование
методики проведения
налоговых проверок

62  Қазақстан Республикасы    Нормативтік  БП (келісім    2003-2005
Конституциясының          құқықтық     бойынша), ӘдМ  жылдар
16-бабында көзделген      кесімдердің  ІІМ
азаматтардың жеке бостан. жобалары
дығының кепiлдiгiн iске
асыру үшін жағдайлар жасау
63  Қамауға алуға баламалы    Нормативтік  ІІМ, ҰҚК,      2004-2005
(кепiлдiк, үйде қамау)    құқықтық     (келісім       жылдар
қылмыстың алдын алу       кесімдердің  бойынша),ЭСЖҚА,
шаралары тетiгiн          жобалары     БП (келісім
егжей-тегжейлi                         бойынша)
регламенттеу
64  Бас бocтандығынан айыру   Нормативтік  ӘдМ, ЕХҚМ      2003-2005
орындарынан босатылған    құқықтық                    жылдар
адамдарды әлеуметтiк      кесімдердің
бейiмделуге, әлеуметтiк   жобалары
бейiмделу жөнiндегi
тиiстi орталықтардың
жұмыс iстеуiне бағыттал.
ған нормативтiк құқықтық
кесiмдерді әзiрлеу
65  "Қазақстан Республика.    Заң жобасы   ӘдМ,           2003 жыл
сындағы шетелдiк және                                 3-тоқсан
халықаралық қорлар мен
үкіметтiк емес ұйымдар.
дың қызметi туралы"
Қазақстан Республикасы
Заңының жобасын әзiрлеу
66 "Заңсыз жолмен алынған     Заң жобасы   БП (келісім    2005
кірістерді заңдастыруға                бойынша),      жылғы
(жылыстатуға) және                     ЭСЖҚА          3-тоқсан
терроризмді қаржыланды-                (келісім
руға қарсы ic-қимыл                    бойынша),
туралы"                                Қаржымині,
Қазақстан Республикасы                 ІІМ, ҰБ
Заңының жобасы                         (келісім
бойынша),
ҰҚК
(келісім
бойынша),
ҚҚА
(келісім
бойынша)
66-1 "Қазақстан               Заң жобасы  БП (келісім     2005
Республикасының                     бойынша),       жылғы
кейбір заңнамалық                   ЭСЖҚА           3-тоқсан
актілеріне заңсыз                   (келісім
жолмен алынған                      бойынша),
кірістерді заңдастыруға             Қаржымині,
(жылыстатуға) және                  ІІМ, ҰБ
терроризмді қаржылан-               (келісім
дыруға қарсы ic-қимыл               бойынша),
мәселелері бойынша                  ҰҚК
өзгерістер мен                      (келісім
толықтырулар енгізу                 бойынша),
туралы" Қазақстан                   ҚҚА
Республикасы Заңының                (келісім
жобасы                              бойынша)
67  Салық заңнамасын, соның   Нормативтік  ҚМ, КБА        2003
iшiнде оның ережелерiнiң  құқықтық                    жылғы
нақтылығы мен айқындылы.  кесімдердің                 3-тоқсан
ғын, салық ауыртпалығы.   жобалары
ның төмендеуiн,
"көлеңкелi" айналымдарды
заңдастыруды, салық
төлеуден жалтаруды бол.
дырмауды қамтамасыз ету
мақсатында жетiлдiру.
Салық тексерiстерiн
жүргiзу әдiстемесiн
жетілдiру

68  Совершенствование          Проекты        МЮ         2003 год
нормативной правовой базы  нормативных
уголовно-исполнительной    правовых
системы                    актов
69  Разработка проекта Закона  Проект Закона  ГП (по     4 квартал
Республики Казахстан "О                   согласова- 2002 года
внесении изменений и                      нию), ВС
дополнений в некоторые                    (по согла-
законодательные акты                      сованию),
Республики Казахстан по                   КНБ (по
вопросам борьбы с                         согласова-
коррупцией" в части                       нию), МВД,
определения круга                         АФП
коррупционных преступле-
ний, дальнейшей декрими-
нализации правонарушений,
относящихся к преступле-
ниям небольшой тяжести,
расширения применения
имущественных санкций,
применения наказаний, не
связанных с лишением
свободы и т.д.
70  Принятие мер по пресечению Информация в   ГП (по     1 раз в
нарушений прав частной     Правительство  согласова- полугодие
собственности и незакон-                  нию), МВД,
ного вмешательства в                      АБЭКП, МЭБП
деятельность участников
предпринимательской
деятельности
71  Разработка Программы по    Проект Указа   ГП (по     2006 год
совершенствованию          Президента     согласова-
деятельности правоохрани-                 нию), МВД,
тельных органов                           КНБ (по
согласова-
нию), АБЭКП
(по согласо-
ванию), АТК
72  Разработка проекта Закона  Проект Закона  МО         1 квартал
Республики Казахстан "О                              2004 года
внесении изменений в
некоторые законодательные
акты Республики Казахстан
по вопросам совершенство-
вания военного дела"
73  Разработка критериев       Информация в   ГП (по     4 квартал
оценки деятельности        Правительство  согласова- 2002 года
правоохранительных органов                нию), МВД,
с целью учета реальных                    МЮ, КНБ
результатов работы по                     (по согла-
защите конституционных                    сованию),
прав и свобод граждан,                    АФП, АТК
законных интересов
юридических лиц и
государства
74  Внесение изменений и       Проект Закона  ГП (по     2 квартал
дополнений в законода-                    согласова- 2003 года
тельные акты в целях                      нию), МВД,
упрощения процедур                        КНБ (по
дознания и предваритель-                  согласова-
ного следствия,                           нию), АФП,
расширения сферы                          АТК
применения дознания,
дальнейшей гуманизации
уголовной политики, более
широкого внедрения
института примирения
сторон
75  Рассмотрение вопроса       Информация в   МЮ, МВД,   3 квартал
целесообразности наделения Правительство  ГП (по     2003 года
органов внутренних дел                    согласова-
правом на производство                    нию)
отдельных видов судебных
экспертиз
76  Конкретизация нормативных  Проекты        МВД, ГП    2 квартал
правовых актов, связанных  нормативных    (по согла- 2003 года
с розыском различных       правовых       сованию),
категорий лиц и участием в актов          КНБ (по
нем всех заинтересованных                 согласова-
государственных органов                   нию), АФП
77  Создание правовых условий  Проект Закона  МВД, АФП,  3 квартал
для реализации прав                       МЮ, ГП (по 2003 года
граждан на защиту от про-                 согласова-
тивоправных посягательств,                нию), КНБ
повышения активности                      (по согла-
граждан в целях их участия                сованию)
в обеспечении правопорядка
78  Внесение изменений и       Проекты        МЮ, МВД,   2 квартал
дополнений в нормативные   нормативных    МЗ         2003 года
правовые акты, регламенти- правовых
рующие деятельность,       актов
связанную с оборотом
наркотических средств,
психотропных веществ и
прекурсоров в целях
предупреждения и
пресечения наркомании и
наркобизнеса
79  Проведение конференции     Конференция    МЮ, МВД,   Июнь-июль
с участием представителей                 МЗ, МИД    2003 года
специальных подразделений
СНГ с целью обмена
информацией, опытом и
методами борьбы с
наркобизнесом
80  (Исключена - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2006 года N 95 )

68  Қылмыстық-атқару жүйесi.  Нормативтік  ӘдМ            2003 жыл
нiң нормативтiк құқықтық  құқықтық
базасын жетілдіру         кесімдердің
жобалары
69  Сыбайлас жемқорлық        Заң жобасы   БП (келісім    2002
қылмыстарының шеңберiн,                бойынша), ЖС   жылғы
аса ауыр емес қылмыстарға              (келісім       4-тоқсан
жататын құқық бұзушылық.               бойынша), ҰҚК
тардың қылмыстық сипатын               (келісім
одан әрi анықтау, мүлiк.               бойынша) ІІМ,
тiк санкцияларды қолда.                ҚПА
нуды, бас бостандығынан
айыруға байланысты емес
жазаларды қолдануды
кеңейту бөлігінде
"Қазақстан Республикасы.
ның кейбiр заң актілерiне
сыбайлас жемқорлыққа
қарсы күрес мәселелерi
бойынша өзгерiстермен
толықтырулар енгiзу
туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
жобасын әзiрлеу
70  Жеке меншiк құқықтарын    Үкіметке     БП (келісім    Жарты-
бұзу мен кәсiпкерлiк      ақпарат      бойынша), ІІМ, жылда
қызметке қатысушылардың                ЭСЖҚА, ЭБЖМ    1 рет
қызметіне заңсыз
араласудың жолын кесу
жөнiнде шаралар қабылдау
71  Құқық қорғау органдары.   Президент    БП (келісім    2006
ның қызметiн жетiлдiру    Жарлығының   бойынша), ІІМ, жыл
жөнiндегi бағдарламаны    жобасы       ҰҚК (келісім
әзiрлеу                                бойынша),
ЭСЖҚА (келісім
бойынша), КБА
72  "Қазақстан Республикасы.  Заң жобасы   ҚМ             2004
ның кейбiр заң актiлерi.                              жылғы
не әскери iстерді жетіл.                              1-тоқсан
дiру мәселелерi бойынша
өзгерiстер енгiзу туралы"
Қазақстан Республикасы
Заңының жобасын әзiрлеу
73  Азаматтардың конституция. Үкіметке     БП (келісім    2002
лық құқықтары мен         ақпарат      бойынша), ІІМ, жылғы
бостандықтарын, заңды                  ӘдМ, ҰҚК       4-тоқсан
тұлғалар мен мемлекеттiң               (келісім
заңды мүдделерiн қорғау                бойынша), ҚПА,
жөнiндегi жұмыстардың                  КБА
нақты нәтижелерiн есепке
алу мақсатында құқық
қорғау органдарының
қызметiн бағалау
өлшемдерiн әзiрлеу
74  Анықтау және алдын ала    Заң жобасы   БП (келісім    2003
тергеу рәсiмдерiн                      бойынша), ІІМ, жылғы
жеңілдету, анықтауды                   ӘдМ, ҰҚК       2-тоқсан
қолдану саласын кеңейту,               (келісім
қылмыстық саясатты одан                бойынша), ҚПА,
әрi iзгілендiру, тарап.                КБА
тардың татуласу инсти.
тутын неғұрлым кеңiнен
енгiзу мақсатында
заңнамалық кесiмдерге
өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу
75  Ішкі істер органдарына    Үкіметке     ӘдМ, ІІМ, БП   2003
сот сараптамасының        ақпарат      (келісім       жылғы
жекелеген түрлерiн                     бойынша)       3-тоқсан
жүргiзу құқығын берудiң
орындылығы туралы
мәселелерiн қарау
76  Әртүрлi санаттағы         Нормативтік  ІІМ, БП        2003
адамдарды iздестiруге     құқықтық     (келісім       жылғы
және оған барлық мүдделi  кесімдердің  бойынша), ҰҚК  2-тоқсан
мемлекеттiк органдардың   жобалары     (келісім
қатысуына байланысты                   бойынша), ҚПА
нормативтік құқықтық
кесiмдердi нақтылау
77  Құқыққа қарсы қол         Заң жобасы   ІІМ, ҚПА, ӘдМ, 2003
сұғушылықтан қорғауға                  БП (келісім    жылғы
арналған азаматтардың                  бойынша), ҰҚК  3-тоқсан
құқықтарын iске асыру,                 (келісім
азаматтардың құқық                     бойынша)
тәртiбiн қамтамасыз
етуге қатысуы
мақсатында олардың
белсендiлiгiн арттыру
үшін құқықтық жағдайлар
жасау
78  Нашақорлық және есiрткi   Нормативтік  ӘдМ, ІІМ, ДСМ  2003
бизнесiнiң алдын алу      құқықтық                    жылғы
және оның жолын кесу      кесімдердің                 2-тоқсан
мақсатында есiрткi        жобалары
құралдарының,
психотроптық заттар
мен прекурсорлардың
заңсыз айналымына
байланысты қызметтi
регламенттейтiн
нормативтiк құқықтық
кесiмдерге өзгерiстер
мен толықтырулар енгiзу
79  Есiрткi бизнесiне қарсы   Конференция  ӘдМ, ІІМ, ДСМ, 2003
күрес жөніндегі ақпарат,               СІМ            жылғы
тәжiрибе және әдiс                                    маусым-
алмасу мақсатында ТМД                                 шілде
арнайы бөлiмшелерi
өкілдерiнiң қатысуымен
конфeренция өткiзу
80  алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2006.02.09. N 95 қаулысымен

81  Осуществление мероприятий  Проект         Комитет по 2003-2004
по совершенствованию       нормативного   судебному  годы
законодательства об испол- правового      админи-
нительном производстве и   акта           стрирова-
статусе судей в целях                     нию при
создания единой системы                   Верховном
деятельности судебных                     Суде
исполнителей и приставов,
районных структурных
территориальных органов
по судебному администри-
рованию и исполнению
судебных актов
82  Законодательная            Проект Закона  МЮ         2 квартал
регламентация деятельности                           2003 года
третейских судов
83  Совершенствование          Проекты        Комитет по 2003-2004
нормативной правовой базы  нормативных    судебному  годы
по вопросам расширения     правовых       админи-
применения процессуального актов          стрирова-
судебного контроля за                     нию при
исполнением судебных актов                Верховном
Суде
84  Создание и внедрение на    Информационно- Комитет по 2004 год
местах Республиканской     аналитическая  судебному
автоматизированной         система        админи-
информационно-аналитичес-                 стрирова-
кой системы судебных                      нию при
органов "Судебное                         Верховном
администрирование" для                    Суде, МФ
учета и контроля за
движением судебных дел с
момента их поступления в
суд, автоматического
распределения судебных
дел, формирования базы
данных судебных решений,
ведение автоматического
сбора судебной статистики,
исполнения и передачи дел
в архив, внедрения элек-
тронного документооборота.
Образование в областных
судах отделов информати-
зации
85  Создание на базе Института Проект         Комитет по 2004 год
повышения квалификации     нормативного   судебному
Академии правосудия        правового      админи-
акта           стрирова-
нию при
Верховном
Суде
86  Разработка проектов        Проекты        ГП (по     2003-2005
международных договоров о  международных  согласова- годы
правовой помощи по         договоров      нию), МВД,
уголовным делам, а также                  КНБ, МИД,
экстрадиции                               МЮ
87  Разработка проектов        Проекты        МЮ, ГП (по 2003-2005
международных договоров о  международных  согласова- годы
правовой помощи по граж-   договоров      нию), МВД,
данским и административным                КНБ, МИД
делам и др.
88  Подготовка проектов        Проекты        МВД, ГП    2003-2005
международных договоров о  международных  (по согла- годы
сотрудничестве в борьбе с  договоров      сованию),
преступностью                             КНБ (по
согласова-
нию), МИД

81  Сот әкiмшiлiгi және сот   Нормативтік  Жоғарғы Сот    2003-2004
кесiмдерiн орындау        құқықтық     жанындағы Сот  жылдар
бойынша сот орындаушыла.  кесімнің     әкімшілігі
ры мен приставтарының,    жобасы       жөніндегі
аудандық құрылымдық                    комитет
аумақтық органдар
қызметiнiң бiрыңғай
жүйесiн құру мақсатында
атқарушылық iс жүргiзу
және соттар мәртебeci
туралы заңнаманы
жетілдiру жөнiндегі
іс-шараларды жүзеге
асыру
82  Аралық соттар қызметiн    Заң жобасы   ӘдМ            2003
заңнамалық регламенттеу                               жылғы
2-тоқсан
83  Сот кесiмдерiнiң          Нормативтік  Жоғарғы Сот    2003-2004
орындалуы үшiн iс жүргiзу құқықтық     жанындағы Сот  жылдар
сот бақылауын қолдануды   кесімдердің  әкімшілігі
кеңейту мәселелерi жөнiн. жобалары     жөніндегі
дегi нормативтiк құқықтық              комитет
базаны жетілдiру
84  Сотқа түскен кезiнен      Ақпараттық-  Жоғарғы Сот    2004 жыл
бастап сот iстерiнiң      талдау       жанындағы
қозғалысын есепке алу     жүйесі       Сот әкімшілігі
және бақылау, сот                      жөніндегі
iстерiн автоматты түрде                комитет, ҚМ
бөлу, сот шешiмдерiнiң
дерекқорын қалыптастыру,
сот стaтистикасының
автоматты жинағын жүргi.
зу, iстердi орындау және
оларды мұрағатқа тапсыру,
электронды құжат айналы.
сын енгiзу үшiн жергiлiк.
тi жерлерде сот органда.
рының "Coт әкімшілігі"
республикалық автомат.
тандырылған
ақпараттық-талдау жүйесiн
құру және енгiзу.
Облыстық соттарда
ақпараттандыру бөлiмдерiн
құру
85  Бiлiктiлiктi арттыру      Нормативтiк  Жоғарғы Сот    2004 жыл
институты базасында Сот   құқықтық     жанындағы
төрелiгi академиясын      кесімнің     Сот әкімшілігі
құру                      жобасы       жөніндегі
комитет
86  Қылмыстық iстер,          Халықаралық  БП (келісім    2003-2005
сондай-ақ экстрадициялар  шарттардың   бойынша), ІІМ, жылдар
бойынша құқықтық көмек    жобалары     ҰҚК, СІМ, ӘдМ
туралы халықаралық,
шарттардың жобаларын
әзiрлеу
87  Азаматтық, әкiмшiлiк      Халықаралық  ӘдМ, БП (келі. 2003-2005
iстер және т.б. бойынша   шарттардың   сім бойынша),  жылдар
құқықтық көмек туралы     жобалары     ІІМ, ҰҚК, СІМ
халықаралық шарттардың
жобаларын әзiрлеу
88  Қылмысқа қарсы күресте    Халықаралық  ІІМ, БП        2003-2005
ынтымақтастық туралы      шарттардың   (келісім       жылдар
халықаралық шарттардың    жобалары     бойынша), ҰҚК
жобаларын дайындау                     (келісім
бойынша), СІМ

89  Заключение международных   Проекты        КНБ (по    2003-2005
соглашений о сотрудничест- международных  согласова- годы
ве в области взаимного     договоров      нию), ГП
обеспечения информационной                (по согла-
безопасности                              сованию),
МИД
90  Совершенствование          Проекты        МВД, МЗ,   2003-2005
договорно-правовой базы,   международных  МИД        годы
подписание двусторонних и  договоров
многосторонних соглашений
в области борьбы с нарко-
манией и наркобизнесом
91  Подготовка проектов        Проекты        МООС, МИД  2003-2005
международных договоров по международных             годы
вопросам трансграничных    договоров
водотоков
92  Участие в процессе         Проекты        МЮ, МИД,   Постоянно
гармонизации (сближение,   нормативных    заинтере-
унификация) национальных   правовых       сованные
законодательств            актов          государст-
государств-членов ЕврАзЭС                 венные
органы
93  Разработка проектов        Проекты        МТСЗН      2008-2009
международных договоров    международных             годы
по регулированию           договоров
миграционных процессов
94  (Исключен - постановлением Правительства РК от 27.11.2008 N 1095 ).
95  Разработка проекта Закона  Проект Закона  МВД        3 квартал
Республики Казахстан "О                              2008 года
внесении дополнений в
Уголовно-процессуальный
кодекс Республики
Казахстан по вопросам
производства по делам об
очевидных преступлениях"
96  Разработка проекта Закона  Проект Закона  МВД        4 квартал
Республики Казахстан "О                              2008 года
профилактике
правонарушений"
97  Внедрение систем           Инвестиционный МВД, акимы 2009-2010
видеоконтроля и фиксации   проект         областей,   годы
нарушений правил дорожного                гг. Астаны
движения с процессинговыми                и Алматы
центрами
98  Разработка проекта Закона  Проект Закона  МЮ         Ноябрь
Республики Казахстан по                              2008 года
внесению изменений и
дополнений в некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан по
вопросам совершенствования
деятельности третейских
судов и международного
коммерческого арбитража
99  Расширение судебного       Предложения в  ВС (по     4 квартал
контроля за соблюдением    Администрацию  согласо-   2009 года
прав и свобод человека и   Президента     ванию)
гражданина на досудебной   Республики
стадии уголовного процесса Казахстан
путем передачи в
компетенцию судей
санкционирования
следственных действий и
оперативно-розыскных
мероприятий,
ограничивающих
конституционные права и
свободы граждан (обыск,
наложение ареста на
имущество, на почтово-
телеграфную
корреспонденцию и др.)
100 Совершенствование          Проекты        КСА (по    3 квартал
законодательства об        нормативных    согла-     2008 года
исполнительном             правовых актов сованию)
производстве, разработка
проектов законов
Республики Казахстан "Об
исполнительном
производстве и статусе
судебных исполнителей"
(новая редакция) и "О
внесении изменений и
дополнений в некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан по
вопросам исполнительного
производства"
101 Разработка проекта Закона  Проект Закона  МЮ, ЦИК    4 квартал
Республики Казахстан "О                  (по согла-  2008 года
внесении изменений и                      сованию),
дополнений в                              МКИ
Конституционный закон
Республики Казахстан "О
выборах в Республике
Казахстан" в целях
дальнейшего
совершенствования
организации выборного
процесса, повышения
ответственности средств
массовой информации за
объективное освещение
избирательных кампаний
кандидатов и политических
партий на ровной основе
102 Систематизация             Информация в   Заинтере-  постоянно
действующего               Правительство  сованные
законодательства,                         государст-
освобождение его от                       венные
устаревших и дублирующих                  органы
норм, восполнение пробелов
в правовом регулировании
некоторых сфер
общественных отношений,
минимизация отсылочных
положений в законах и
подзаконного
нормотворчества в целом
посредством введения норм
прямого действия и
подробной регламентации
общественных отношений
на уровне законодательных
актов, усиление мер по
научной проработке
нормотворческой
деятельности
______________________________________________________________________

89  Ақпараттық қауiпсiздiктi  Халықаралық  ҰҚК (келісім   2003-2005
өзара қамтамасыз ету      шарттардың   бойынша), БП   жылдар
саласындағы ынтымақтас.   жобалары     (келісім
тық туралы халықаралық                 бойынша),
келiсiмдер жасау                       СІМ
90  Шарттық-құқықтық базаны   Халықаралық  ІІМ, ДСМ,      2003-2005
жетiлдiру, нашақорлыққа   шарттардың   СІМ            жылдар
және есiрткi бизнесiне    жобалары
қарсы күрес саласындағы
екі жақты және көп жақты
келiсiмдерге қол қою
91  Шекарааралық су ағындары  Халықаралық  ҚОҚМ, СІМ      2003-2005
мәселелерi жөнiндегi      шарттардың                  жылдар
халықаралық шарттардың    жобалары
жобаларын дайындау
92  ЕурАзЭҚ-қа мүше-мемлекет. Нормативтік  ӘдМ, СІМ,      Тұрақты
тердiң ұлттық заңнамасын  құқықтық     мүдделі
үйлестіру (жақындастыру,  кесімдердің  мемлекеттік
біріздендіру) процесіне   жобалары     органдар
қатысу
93  Көші-қон үдерістерін      Халықара-    ЕХҚМ             2008-
реттеу жөніндегі халық-   лық                           2009
аралық шарттардың         шарттар-                      жылдар
жобаларын әзірлеу         дың
жобалары
94  Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2008.11.27. N 1095 қаулысымен.
95  "Қазақстан Республика-    Заң жобасы   ІІМ              2008
сының Қылмыстық іс                                      жылғы
жүргізу кодексіне айқын                                 3-тоқсан
қылмыстар туралы іс
жүргізу мәселелері бойынша
толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы
Заңының жобасын әзірлеу
96  "Құқық бұзушылықтардың    Заң жобасы   ІІМ              2008
алдын алу туралы"                                       жылғы
Қазақстан Республикасы                                  4-тоқсан
Заңының жобасын әзірлеу
97  Процессинг орталықта-     Инвести-     ІІМ,             2009-
рымен жол қозғалысы       циялық       облыс-           2010
ережелері бұзушылық-      жоба         тардың,          жылдар
тарын бейнеқадағалау                   Астана
және тіркеу жүйелерін                  және
енгізу                                 Алматы
қалалары-
ның
әкімдері
98  Қазақстан Республика-     Заң жобасы   ӘдМ              2008
сының кейбір заңнамалық                                 жылғы
актілеріне аралық соттар                                қараша
және халықаралық коммер-
циялық төрелік қызметін
жетілдіру мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
жөніндегі Қазақстан
Республикасы Заңының
жобасын әзірлеу
99  Адамның және азаматтың    Қазақстан    ЖС               2009
құқықтары мен бостандық-  Республи-    (келі-           жылғы
тарының сақталуына, қыл-  касы         бойын-           4-тоқ-
мыстық процестің сотқа    Прези-       ша)              сан
дейінгі сатысында тер-    дентінің
геу әрекеттеріне және     Әкімшілігі-
азаматтардың конститу-    не
циялық құқықтары мен      ұсыныстар
бостандығын шектейтін
жедел-іздестіру іс-
шараларына (тінту,
мүлікке, почтателеграф-
тық хат-хабарларына
тыйым салу т.б.) санкция
беруді судьялардың құ-
зыретіне беру жолымен
сот бақылауын кеңейту
100 Атқарушылық іс жүргізу    Норматив-    СӘК              2008
туралы заңнаманы жетіл-   тік          (келі-           жылғы
діру, Қазақстан Респу-    құқықтық     сім              3-тоқ-
бликасының "Атқарушылық   актілер-     бойын-           сан
іс жүргізу және сот       дің          ша)
орындаушыларының мәрте-   жобалары
бесі туралы" (жаңа
редакция) және "Қазақ-
стан Республикасының
кейбір заңнамалық акті-
леріне атқарушылық іс
жүргізу мәселелері
бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
туралы" заңдарының жо-
баларын әзірлеу
101 Сайлау процесін ұйым-     Заң жобасы   ӘдМ,             2008
дастыруды одан әрі                     ОСК              жылғы
жетілдіру, бұқаралық                   (келі-           4-тоқ-
ақпарат құралдарының                   сім              сан
кандидаттардың және                    бойын-
саяси партиялардың                     ша),
сайлау науқандарын тең                 МАМ
негізде объективті жа-
риялау үшін жауапкерші-
лігін арттыру мақсатында
"Қазақстан Республика-
сындағы сайлау туралы"
Қазақстан Республикасының
Конституциялық заңына
өзгерістер мен толықты-
рулар енгізу туралы"
Қазақстан ұдайы Республи-
касы Заңының жобасын
әзірлеу
102 Қолданыстағы заңнаманы    Үкіметке     Мүдделі          ұдайы
жүйелендіру, оны ескір-   ақпарат      мемлекет-
ген және қайталанатын                  тік
нормалардан босату,                    органдар
қоғамдық қатынастардың
кейбір салаларындағы
кемшіліктерді құқықтық
реттеудегі толықтыру,
тұтастай алғанда тікелей
қолданылатын нормаларды
енгізу және заңнамалық
актілер деңгейінде қо-
ғамдық қатынастарды мұ-
қият регламенттеу арқы-
лы заңдардағы және заң-
ға тәуелді норма шыға-
рудағы сілтеме ережелерін
барынша азайту, норма шы-
ғару қызметін ғылыми пы-
сықтау жөніндегі шара-
ларды күшейту
__________________________________________________________________