О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2002 года N 143
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 2002 года N 143а
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2002 года N 143 "Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2002 год" следующие изменения и дополнения:
в пункте 1 цифры "1-41" заменить цифрами "1-46";
в приложении 11 к указанному постановлению:
в пункте 4 после слова "против" дополнить словом "кори";
в приложении 18 к указанному постановлению:
в таблице пункта 6:
в графе 5 после слова "больных" дополнить словами "и сопровождающих лиц";
в приложении 22 к указанному постановлению:
в таблице пункта 6:
в графе 5 цифру "54" заменить цифрой "81";
дополнить приложениями 42-46 согласно приложениям 1-5 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 апреля 2002 года N 143а
Приложение 42
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
_________________________________________________
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
053 "Капитальный ремонт республиканских организаций
здравоохранения" на 2002 год
1. Стоимость: 276140 тысяч тенге (двести семьдесят шесть миллионов сто сорок тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 5 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года N 111-I "Об охране здоровья граждан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: укрепление материально-технической базы республиканских организаций здравоохранения в целях соблюдения санитарно-гигиенических норм и правил и снижения внутрибольничной инфекции.
5. Задачи бюджетной программы: проведение общестроительных санитарно-технических, электромонтажных и ремонтных работ зданий и сооружений республиканских организаций здравоохранения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
--------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по организа- ! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !ции программы            !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!------------

Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң 2002 жылғы 31 қаңтардағы N 143 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 12 сәуір N 143а
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң республикалық бюджеттiк бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 31 қаңтардағы N 143 қаулысына  мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1-тармақтағы "1-41" деген сандар "1-46" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулыға 11-қосымшада:
4-тармақтағы "полиомиелитке" деген сөздiң алдынан "қызылшаға" деген сөзбен толықтырылсын;
көрсетiлген қаулыға 18-қосымшада:
6-тармақтың кестесiнде:
5-бағандағы "науқастар" деген сөзден кейiн "және бiрге жүретiн адамдар" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетiлген қаулыға 22-қосымшада:
6-тармақтың кестесiнде:
5-бағандағы "54" деген сан "81" деген санмен ауыстырылсын;
осы қаулыға 1-5-қосымшаларға сәйкес 42-46-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 сәуірдегі
N 143а қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
42-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлiгi
__________________________________
(Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi)
2002 жылға арналған
053 "Республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделi жөндеу
жасау" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 276140 мың теңге (Екi жүз жетпiс алты миллион жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 19 мамырдағы "Қазақстан Республикасындағы азаматтардың денсаулығын қорғау туралы" N 111-I Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қоры.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Республиканың денсаулық сақтау ұйымдарының санитарлық-гигиеналық норма мен тәртiбiн сақтау және iшкi-ауруханалық инфекциясын төмендету мақсатында материалдық-техникалық базасын нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: Республиканың денсаулық сақтау ұйымдарының құрылыстары мен ғимараттарының жалпы құрылыстық санитарлық-техникалық, қуатмонтаждық, жөндеу жұмыстарын жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру шараларының жоспары:
N !Бағ.!Шағын! Бағ.   !Бағдарламаны iске асыру шаралары! Іске  ! Жауапты
!коды!бағ. ! атауы  !            (шағ.бағ.)          ! асыру ! орындау.
!    !коды ! (шағ.  !                                !мерзімі! шылар
!    !     ! бағдар.!                                !       !
!    !     ! лама)  !                                !       !
!    !     !        !                                !       !
---------------------------------------------------------------------------

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7     --!-----!-----!------------!-------------------------!-------!------------
053        Капитальный  Оплата услуг по капиталь-  2002   Министерство
ремонт рес-  ному ремонту зданий и      год    здравоохране-
публиканских сооружений организаций            ния
организаций  здравоохранения.                  Республики
здравоохра-  Среднегодовое количество          Казахстан
нения        объектов, подлежащих
капитальному ремонту - 14
Национальный центр (далее -
НЦ) проблем туберкулеза;
Республиканский взрослый
туберкулезный санаторий
"Боровое"; Республиканский
детский туберкулезный
санаторий "Боровое";
Детский клинический
санаторий "Алатау"; НИИ
онкологии и радиологии;
НЦ педиатрии и детской
хирургии; Республиканская
детская больница "Аксай";
Казахский республиканский
лепрозорий; НИИ
радиационной медицины и
экологии; НЦ проблем
формирования здорового
образа жизни;
Карагандинский центр
судебной медицины; НЦ
охраны здоровья матери и
ребенка; Республиканский
детский реабилитационный
центр "Балбулак";
Республиканский клинический
госпиталь.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: капитальный ремонт в целях соответствия зданий и сооружений санитарным и гигиеническим нормам.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 апреля 2002 года N 143а
Приложение 43
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
_________________________________________________
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
060 "Централизованный закуп химиопрепаратов для
лечения онкологических больных" на 2002 год
1. Стоимость: 800000 тысяч тенге (восемьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 16 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года N 111-I "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: централизованное обеспечение химиопрепаратами онкологических больных, в целях улучшения и стабилизации онкологической ситуации в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: закуп химиопрепаратов для лечения онкологических больных.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1 ! 2  !  3  !    4   !                5               !   6   !    7
---------------------------------------------------------------------------
053        Респуб.   Денсаулық сақтау ұйымдарының     2002   Қазақстан
ликалық   ғимараттары мен құрылыстарына    жыл    Республи.
денсаулық көрсеткен күрделi жұмыс                 касы
сақтау    жүргiзу қызметi бойынша төлемақы        Денсаулық
ұйымдар.  төлеу. Күрделi жөндеуден өтетiн         сақтау
ының      объектiлердiң орташа жылдық саны        министр.
күрделi   - 14. Туберкулез проблемалары           лігі
жөндеу    ұлттық орталығы (ҰО); "Бурабай"
жасау.    республикалық ересектер туберкулез
санаторийi; "Бурабай" республикалық
балалар туберкулез санаторийi;
"Алатау" балалар клиникалық
санаторийi; Онкологиялық және
радиологиялық ҒЗИ; "Ақсай"
республикалық балалар ауруханасы;
Қазақ республикалық лепрозорийi;
Радиациялық медицина және
экология ҒЗИ; Салауатты өмiр
салтын қалыптастыру проблемалары
ҰО; Қарағанды сот медицинасы
орталығы; Ана мен бала денсаулығын
сақтау республикалық ҰО;
"Балбұлақ" республикалық балаларды
оңалту орталығы; Республикалық
клиникалық госпиталь.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтілетiн нәтижелер: Ғимарат пен құрылыстарды санитарлық және гигиеналық нормаларға сәйкес келтiру мақсатында күрделi жөндеу жасау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 сәуірдегі
N 143а қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
43-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлiгi
__________________________________
(Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi)
2002 жылға арналған
060 "Онкологиялық науқастарды емдеу үшiн химиялық дәрi-дәрмектердi
орталықтандырылған сатып алу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 800 000 мың теңге (Сегiз жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының Президентiнiң 1997 жылғы 19 мамырдағы N 111 "Қазақстан Республикасындағы азаматтардың денсаулығын қорғау туралы" заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаражат көзi: республикалық бюджет қоры.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында онкологиялық жағдайды жақсарту және тұрақтандыру мақсатында, онкологиялық науқастарды химиялық дәрi-дәрмектермен орталықтандырылған қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: Онкологиялық ауруларды емдеу үшiн химиялық дәрi-дәрмектердi сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру шараларының жоспары:     ---------------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Шағын! Бағ.   !Бағдарламаны iске асыру шаралары! Іске  ! Жауапты
!коды!бағ. ! атауы  !            (шағ.бағ.)          ! асыру ! орындау.
!    !коды ! (шағ.  !                                !мерзімі! шылар
!    !     ! бағдар.!                                !       !
!    !     ! лама)  !                                !       !
!    !     !        !                                !       !
---------------------------------------------------------------------------

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
060        Централизо-   Своевременный закуп       2002   Министерство
ванный закуп  химиопрепаратов для       год    здравоохране-
химиопрепа-   лечения онкологических           ния
тов для       больных. Среднегодовое           Республики
лечения       количество больных,              Казахстан
онкологичес-  нуждающихся в лечении
ких больных   химиопрепаратами - 5000
человек.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: в результате применения современных схем высокоэффективных химиопрепаратов ожидается повышение годичной выживаемости больных: со злокачественными новообразованиями желудочно-кишечного тракта на 8-10%, со злокачественными новообразованиями молочной железы на 10-12%, со злокачественными новообразованиями женской половой сферы 10-15%, со злокачественными новообразованиями мочеполовой сферы - на 8-10%, со злокачественными новообразованиями мягких тканей и опорно-двигательного аппарата на 5-7%, со злокачественными новообразованиями головы и шеи на 8-10%; увеличение продолжительности и улучшение качества жизни, снижение показателей роста онкопатологий, степени инвалидизации и смертности.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 апреля 2002 года N 143а
Приложение 44
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
_________________________________________________
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
031 "Централизованный закуп медицинского
оборудования и санитарного транспорта" на 2002 год
1. Стоимость: 982101 тысяча тенге (девятьсот восемьдесят два миллиона сто одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение организаций здравоохранения республики необходимым современным медицинским оборудованием, изделиями медицинского назначения и санитарным транспортом для проведения высокоэффективной диагностики, профилактики, лечения заболеваний и оказания неотложной медицинской помощи.

1 ! 2  !  3  !    4   !                5               !   6   !    7
---------------------------------------------------------------------------
060       Онкология.  Онкологиялық ауруларды емдеу    2002  Қазақстан
лық нау.    үшiн уақытында химиялық дәрi-   жыл   Республика.
қастарды    дәрмектердi сатып алу.                сы Денсау.
емдеу үшiн  Химиялық дәрi-дәрмектермен            лық сақтау
химиялық    емдеудi қажет ететiн                  министрлігі
дәрi-дәр.   науқастардың жылдық орташа
мектердi    саны - 5000 адам.
орталық.
тандырыл.
ған сатып
алу.
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелер: Қазiргі кездегi жоғарғы тиiмдi химиялық дәрi-дәрмектердiң үлгiсiн қолдану нәтижесiнде науқастардың жылдық өмiр сүруi: қауiптi асқазан-iшек жолы iсiгi 8-10%-ке, сүт бездерi қауiптi iсiгi 10-12%-ке, әйелдердiң жыныс жолдары қауiптi iсiгi 10-15%-ке, дәрет жынысы аумағындағы қауiптi iсiк 8-10%-ке, жұмсақ тканьдер мен тiрек-қозғалыс аппараты қауiптi iсiгi 5-7%-ке, бас және мойын қауiптi iсiгi 8-10%-ке артатындығы, өмiр сүру ұзақтығының өсуi және сапасының артуы, онкологиялық аурудың өсу көрсеткiшiнiң, мүгедектiк дәрежесiнiң және өлiмнiң төмендеуi күтiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 сәуірдегі
N 143а қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
44-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлiгi
__________________________________
(Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi)
2002 жылға арналған
031 "Медициналық жабдықтарды және санитарлық көлiктердi
орталықтандырылған сатып алу" республикалық бюджеттік
бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 982101 мың теңге (Тоғыз жүз сексен екi миллион жүз бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 "Қазақстан Республикасы азаматтардың денсаулық жағдайын жақсарту бойынша бiрiншi кезектегi шаралар туралы" Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қоры.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республика денсаулық сақтау ұйымдарын қажеттi ауруды жоғарғы тиiмдi диагностикалауды, алдын алуды, емдеудi жүргiзу және шұғыл медициналық көмек көрсету үшiн осы заманғы медициналық жабдықтармен, медицинаға арналған бұйымдармен және санитарлық көлiктермен қамтамасыз ету.

5. Задачи бюджетной программы: оснащение медицинским оборудованием и санитарным транспортом организаций здравоохранения республики.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы                !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!            !                         !зации  !
!     !раммы!            !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7     --!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
031        Централизо-  Закуп медицинского         2002   Министерство
ванный закуп оборудования и санитарно-  год    здравоохране-
медицинского го транспорта:                    ния
оборудования Национальный центр (далее -       Республики
и санитарно- НЦ) проблем туберкулеза -         Казахстан
го транспор- гематологический
та           анализатор крови 1,
лапароскоп (базовый набор)
1; НЦ урологии им.
Б.У. Джарбусынова -
лапароскоп (базовый набор)
1; НЦ гигиены труда и
профессиональных
заболеваний -
рентгенодиагностический
комплекс на 3 рабочих
места 1; Казахская
республиканская
СЭС - санитарный транспорт
(легковой полноприводный)
- 5; Центр медицины
катастроф - комплекс
медицины катастроф на
автомобиле с фургоном 1,
санитарный транспорт 5;
Научно-исследовательский
кожно-венерологический
институт - аппарат УЗИ 1;
Научно-исследовательский
институт (далее - НИИ)
кардиологии -
рентгенодиагностический
комплекс на 3 рабочих
места 1,
аллергодиагностический
комплекс с
иммунофлуорисцентной
системой 1; НИИ онкологии
и радиологии - компьютерный
томограф 1, операционный
стол с электроприводом 2,
система мониторного
наблюдения 1, наркозно-
дыхательный аппарат 3,
анализатор газов крови 1,
микроскоп лабораторный
бинокулярный с процессором
2, микротом санный 2,
аппарат УЗИ, универсальный
цифровой 1, анализатор
гематологический
автоматический 1;
Республиканский НИЦ охраны
здоровья матери и ребенка
- биохимический анализатор
1, наркозно-дыхательный
аппарат 1, инкубатор для
новорожденных 3; НЦ
хирургии им. Сызганова -
микроскоп для
микрохирургических
операций 1; Республиканский
детский клинический
санаторий "Алатау" -
стоматологическая
установка 1, санитарный
транспорт 1,
электрокардиограф 6-ти
канальный 1; НЦ педиатрии
и детской хирургии -
лаборатория цитохимии и
цитогенетики 1, наркозно-
дыхательный аппарат 1,
электрокардиограф 6-ти
канальный 1; Республиканский
детский реабилитационный
центр "Балбулак" -
санитарный
транспорт 1, аппарат УЗИ 1,
электрокардиограф 6-ти
канальный 1; Республиканская
психиатрическая больница
строгого наблюдения - рентгено-
диагностический комплекс на 3
рабочих места 1; НИИ
травматологии и ортопедии -
аппарат УЗИ, универсальный
цифровой 1, наркозно-
дыхательный аппарат 1, набор
деталей аппарата Иллизарова 1,
гематологический анализатор
крови 1, биохимический
анализатор 1, электромиограф
1; Центр судебной медицины
(в разрезе регионов) -
санитарный транспорт 19
(полноприводный на базе УАЗ),
санитарный транспорт
(легковой полноприводный) 25,
набор антропометрических
инструментов 1, мини-
фотолаборатория 1, микротом 1;
Республиканская детская
больница "Аксай" -
гематологический анализатор
крови 1; НИИ глазных
болезней - универсальный
комплекс факоэмульсификатор с
витриотом 1; Республиканский
клинический госпиталь для
инвалидов ВОВ - фибробронхоскоп
1, электрокардиограф 6-ти
канальный 1; Казахский
республиканский лепрозорий
- санитарный транспорт 1,
гематологический анализатор
крови 1, электрокардиограф
6-ти канальный 1;
Противочумные станции -
санитарный транспорт 28
(полноприводный на базе УАЗ),
грузовой санитарный транспорт -
36; Областные управления
СЭС - холодильные установки
для перевозки вакцин 75;
Областные управления
здравоохранения - цифровой
флюорографический передвижной
рентген аппарат 26;
Противотуберкулезные
диспансеры - санитарный
транспорт 40; Организации
здравоохранения первичной
медико-санитарной помощи
Алматинской и Восточно-
Казахстанской областей -
санитарный транспорт 80,
емкость для пред-
стерилизационной обработки
медицинских инструментов

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: республика денсаулық сақтау ұйымдарын медициналық жабдықтармен және санитарлық көлiктермен жабдықтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру шараларының жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Шағын! Бағ.   !Бағдарламаны iске асыру шаралары! Іске  ! Жауапты
!коды!бағ. ! атауы  !            (шағ.бағ.)          ! асыру ! орындау.
!    !коды ! (шағ.  !                                !мерзімі! шылар
!    !     ! бағдар.!                                !       !
!    !     ! лама)  !                                !       !
!    !     !        !                                !       !
---------------------------------------------------------------------------
1 ! 2  !  3  !    4   !                5               !   6   !    7
---------------------------------------------------------------------------
031        Медицина.  Медициналық жабдықтарды және    2002   Қазақстан
лық жаб.   санитарлық көліктердi сатып     жыл    Республи.
дықтарды   алу: Туберкулез проблемалары           касы
және са.   ұлттық орталығы - қан                  Денсаулық
нитарлық   гематологиялық анализаторы 1,          сақтау
көлiктердi лапароскоп (базалық жинақ) 1;          министр.
орталық.   Б.О. Жарбосынов атындағы               лігі
тандырыл.  урология ҒО-лапароскоп (базалық
ған сатып  жинақ) 1; Еңбек гигиенасы және
алу        кәсiби аурулар ҒО - 3 жұмыс
орындық рентгенодиагностикалық
кешенi 1; Қазақ республикалық
СЭС - санитарлық көлiк (жеңiл
өткiзгіштi) - 5; Апаттар
медицинасы орталығы - фургонды
автомобильдегі медициналық
апаттар кешенi 1, санитарлық
көлік 5; Терi-венерология
ғылыми-зерттеу институты - УДЗ
аппараты 1; кардиология ғылыми-
зерттеу институты (одан әрi -
ҒЗИ) - 3; жұмыс орындық
рентгенодиагностикалық кешенi 1,
иммунофлуорисценттi жүйелi
аллергодиагностикалық кешенi 1;
Онкология және радиология ҒЗИ -
компьютерлiк томограф 1, электр
өткiзгiштi операциялық стол - 2,
мониторлық байқау жүйесi 1,
наркозды-демалдыру аппараты 3,
қан газы анализаторы 1,
зертханалық процессорлы
бинокулярлық микроскоп 2, шана
микротомы 2, универсалды сандық
УДЗ 1, автоматты гематомологиялық
анализатор 1; Ана мен бала
денсаулығын қорғау республикалық
ҒЗО - биохимиялық анализатор 1,
наркозды-демалдыру аппараты 1,
жаңа туған нәрестелер инкубаторы 3;
Сызғанов атындағы хирургия ҒЗИ -
микрохирургиялық операцияларға
арналған микроскоп 1; "Алатау"
республикалық балалар клиникалық
санаторийi - стоматологиялық
қондырғы 1, санитарлық көлiк 1,
6 арналық электрокардиограф 1;
Педиатрия және балалар хирургиясы
ҰО-цитохимия және цитогенетика
зертханасы 1, наркозды-демалдыру
аппараты 1, 6 арналық
электрокардиограф 1; "Балбұлақ"
республикалық балаларды оңалту
орталығы - санитарлық көлiк 1, УДЗ
аппараты 1; 6 арналық
электрокардиограф 1; Республикалық
қатаң бақылаудағы психиатриялық
аурухана - 3; жұмыс орындық
рентгенодиагностикалық кешені - 1,
травмотология және ортопедия ҒЗИ -
универсальдi санымен УДЗ аппараты
1, наркозды-демалдыру аппараты 1;
Иллизаров аппараты тетiктерiнiң
жиынтығы 1, қан гематологиялық
анализаторы 1, биохимиялық анализатор
1, электромиограф 1; Сот медицинасы
орталығы (аймақ бөлiгiндегi) -
санитарлық көлiк - (УАЗ базасында
толық өткiзгiштi) 19, санитарлық
көлiк (жеңiл толық өткiзгiштi) 25,
антрометтиялық құралдар 1,
фотозертхана 1, микротом 1; "Ақсай"
республикалық балалар ауруханасы -
қан гематологиялық анализаторы 1;
Көз аурулары ҒЗИ - витриотты
факомэмульсификатор универсальды
кешенi 1, ҰОС мүгедектерiне арналған
республикалық клиникалық госпиталь-
фибробронхоскоп 1, 6 арналы
электрокардиограф 1, Қазақ
республикалық лепрозорийi - санитарлық
көлiк 1, биохимиялық анализатор 1,
қан гематологиялық анализаторы 1, 6
арналы электрокардиограф 1; Обаға
қарсы күрес станциясы - санитарлық
көлік (УАЗ базасында толық өткiзгiштi)
28, жүк таситын санитарлық көлiк 36,
Облыстық СЭС басқармасы - вакцина
тасымалдауға арналған тоңазытқыш
қондырғылар 75, Облыстық денсаулық
сақтау басқармасы - санды жылжымалы
флюорографиялық рентген аппараты 26.
Туберкулезге қарсы күрес диспансерi -
санитарлық көлiк 40; Алматы және
Шығыс Қазақстан облыстарының Бастапқы
медициналық-санитарлық көмек көрсету
ұйымдары - санитарлық көлiк 80,
медициналық құрал-саймандарды
стерильдеу алдында өңдеуге арналған

4 154, прибор для
низкочастотной
магнитотерапии 720,
устройство локального
прогревания ринола-
рингологическое 144,
устройство теплового
лечения заболевания прямой
кишки 36, устройство
термотерапии воспалительных
заболеваний предстательной
железы 24, цифровой
флюорографический
передвижной рентген аппарат
4, холодильные установки
для перевозки вакцин 5.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня и качества диагностики, лечения заболеваний путем оснащения современным медицинским оборудованием уровня мировых стандартов и санитарным транспортом организаций здравоохранения, что позволит повысить их обеспеченность до 65%, и на этой основе снижение заболеваемости, инвалидности и смертности.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 апреля 2002 года N 143а
Приложение 45
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан _________________________________________________
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
205 "Подготовка проекта реконструкции и оснащения
РГП "Республиканский научно-практический Центр
медико-социальных проблем наркомании"
на 2002 год
1. Стоимость: 5350 тысяч тенге (пять миллионов триста пятьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 16 21 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: реконструкция и оснащение Республиканского государственного казенного (далее - РГКП) предприятия "Республиканский научно-практический Центр медико-социальных проблем наркомании".
5. Задачи бюджетной программы: подготовка проекта реконструкции и оснащения РГКП "Республиканский научно-практический Центр медико-социальных проблем наркомании".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

ыдыс 4 154, жиiлiгi шамалы магниттiк
терапияға арналған аспап 720,
риноларингологиялық қыздыруға
арналған орнықты құрылғы 144, тiк
iшек ауруларын жылумен емдеуге
арналған құрылғы 36, санды
флюорографиялық жылжымалы рентген
аппараты 4, бездердiң қабынуы
ауруларын жылумен емдеуге арналған
құрылғы 24, вакциналарды тасымалдауға
арналған тоңазытатын құрылғылар 5.
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелер: дүниежүзілік стандарт деңгейдегi олардың қамтамасыздығын 65% дейiн көтеретiн және осы негiзде аурушаңдықты, мүгедектiктi және өлiмдi төмендететiн осы заманғы медициналық жабдықтармен және денсаулық сақтау ұйымдарының санитарлық көлiктерiмен қамтамасыз ету жолымен ауруды диагностикалау, емдеу деңгейi мен сапасын көтеру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 сәуірдегі
N 143а қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
45-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлiгi
__________________________________
(Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi)
2002 жылға арналған
205 "Нашақорлықтың медициналық-әлеуметтiк проблемалары
республикалық ғылыми-практикалық Орталығы" РМК қалпына
келтiру мен жабдықтау жобасын дайындау"
бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5 350 мың теңге (Бес миллион үш жүз елу мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтi-құқықтық негiзi: 1997 жылғы 19 мамырдағы "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын қорғау туралы" ҚР Заңы  16, 21-баптары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қоры.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: "Нашақорлықтың медициналық-әлеуметтiк проблемалары республикалық ғылыми-практикалық Орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын (одан әрi - РМҚК) қалпына келтiру мен жабдықтау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: РМҚК "Нашақорлықтың медициналық-әлеуметтiк мәселелерi Республикалық ғылыми-практикалық Орталығын" қалпына келтiру мен жабдықтаудың жобасын дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаның іс-шараларын іске асырудың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Шағын! Бағ.   !Бағдарламаны iске асыру шаралары! Іске  ! Жауапты
!коды!бағ. ! атауы  !            (шағ.бағ.)          ! асыру ! орындау.
!    !коды ! (шағ.  !                                !мерзімі! шылар
!    !     ! бағдар.!                                !       !
!    !     ! лама)  !                                !       !
!    !     !        !                                !       !
---------------------------------------------------------------------------

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7     --!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
205       Подготовка    Разработка проектно-       2002   Министерство
проекта ре-   сметной документации       год    здравоохране-
конструкции   реконструкции и оснаще-           ния Республи-
и оснащения   ния РГКП "Республикан-            ки Казахстан
РГП "Респуб-  ский научно-практический
ликанский     Центр медико-социальных
научно-       проблем наркомании".
практический  Проведение государствен-
Центр медико- ной экспертизы проекта.
социальных
проблем нар-
комании"
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: подготовка проектно-сметной документации реконструкции и оснащения РГКП "Республиканский научно-практический Центр медико-социальных проблем наркомании" для реабилитации наркозависимых лиц, прошедшая государственную экспертизу.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 апреля 2002 года N 143а
Приложение 46
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан _________________________________________________
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
059 "Централизованный закуп медицинского оборудования
для онкологических организаций" на 2002 год
1. Стоимость: 400000 тысяч тенге (четыреста миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 42 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года N 111-I "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О государственной программе "Здоровье народа".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение онкологических организаций республики необходимым современным медицинским оборудованием для проведения высокоэффективной диагностики, профилактики, лечения заболеваний и оказания неотложной медицинской помощи.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление централизованного закупа медицинского оборудования для онкологических организаций республики.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы                !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!            !                         !зации  !
!     !раммы!            !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1 ! 2  !  3  !    4   !                5               !   6   !    7
---------------------------------------------------------------------------
205        "Нашақор. "Нашақорлықтың медициналық-      2002  Қазақстан
лықтың    әлеуметтiк проблемалары          жыл   Республи.
медицина. республикалық ғылыми-практикалық       касы
лық-әлеу. Орталығы" РМҚК қалпына келтiру         Денсаулық
меттiк    және жабдықтау жобалық-сметалық        сақтау
проблема. құжаттарын жасау.                      министрлігі
лары рес.
публикалық
ғылыми-
практика.
лық Орта.
лығы" РМК
қалпына
келтiру
мен жаб.
дықтау
жобасын
дайындау
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiк сараптаудан өткен нашақор тәуелдi тұлғаларды оңалту үшiн "Нашақорлықтың медициналық-әлеуметтік проблемалары республикалық ғылыми-практикалық Орталығы" РМҚК қалпына келтiрудің жобалық-сметалық құжаттарын дайындау және жарақтандыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 12 сәуірдегі
N 143а қаулысына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
46-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлiгi
__________________________________
(Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi)
2002 жылға арналған
059 "Онкологиялық ұйымдар үшiн медициналық жабдықтарды
орталықтандырылған сатып алу" республикалық бюджеттiк
бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 400 000 мың теңге (Төрт жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының Президентiнiң 1997 жылғы 19 мамырдағы N 111-І-шi "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын қорғау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаражат көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Республиканың онкологиялық ұйымдарын жоғарғы тиiмдi диагностикамен, аурудың алдын-алу мен емдеу және медициналық жедел жәрдем көрсету үшiн қазiргi кездегi медициналық жабдықтармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: Республиканың онкологиялық ұйымдар үшiн медициналық жабдықтарды орталықтандырылған сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру шараларының жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Шағын! Бағ.   !Бағдарламаны iске асыру шаралары! Іске  ! Жауапты
!коды!бағ. ! атауы  !            (шағ.бағ.)          ! асыру ! орындау.
!    !коды ! (шағ.  !                                !мерзімі! шылар
!    !     ! бағдар.!                                !       !
!    !     ! лама)  !                                !       !
!    !     !        !                                !       !
---------------------------------------------------------------------------

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
059        Централизо-  Закуп медицинского обору-  2002   Министер-
ванный закуп дования для онкологичес-   год    ство здра-
медицинского ких организаций респуб-           воохранения
оборудования лики:                             Республики
для онколо-  Анализатор газов крови -          Казахстан
гических     Астанинский городской
организаций  онкодиспансер (далее -
ГОД) 1, Актюбинский об-
ластной онкодиспансер
(далее - ООД) 1, Шымкентс-
кий ООД 1, Семипалатинс-
кий ГОД 1; Операционный
стол с электроприводом -
Астанинский ГОД 1, Актю-
бинский ООД 1, Шымкентс-
кий ООД 2, Семипалатинс-
кий ГОД 2; Аппарат искус-
ственной вентиляции лег-
ких - Астанинский ГОД 2,
Актюбинский ООД 2, Шым-
кентский ООД 3, Семипа-
латинский ГОД 3; Анализа-
тор гематологичекий -
Астанинский ГОД 1, Актю-
бинский ООД 1, Шымкент-
ский ООД 1, Семипалатинс-
кий ГОД 1; Компьютерный
томограф - Павлодарский
ООД 1; Линейный ускори-
тель - НИИ онкологии и
радиологии 1.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня и качества диагностики, лечения заболеваний путем оснащения современным медицинским оборудованием уровня мировых стандартов организаций здравоохранения онкологической службы республики, что позволит повысить их обеспеченность до 55%, и на этой основе снижение заболеваемости, инвалидности и смертности.

1 ! 2  !  3  !    4   !                5               !   6   !    7
---------------------------------------------------------------------------
059       Онкология.   Республиканың онкологиялық     2002   Қазақстан
лық ұйымдар  ұйымдары үшiн медициналық      жыл    Республи.
үшін жаб.    жабдықтарды сатып алу.                касы
дықтарды     Қанның газының анализаторы -          Денсаулық
орталықтан.  Астана қалалық онкологиялық           сақтау
дырылған     диспансерi (бұдан әрi - ҚОД) 1,       министр.
сатып алу.   Ақтөбе облыстық онкодиспансер         лігі
(бұдан әрi - ООД) 1, Шымкент
ООД 1, Семей ҚОД 1; Электрлi
операциялық стол - Астана ҚОД
1, Ақтөбе ООД 1, Шымкент ООД 2,
Семей ҚОД 2; Өкпеге жасанды
дем беретiн қондырғы - Астана
ҚОД 2, Ақтөбе ООД 2, Шымкент
ООД 1, Семей ҚОД 1; Компьютерлiк
томограф - Павлодар ООД 1;
Желiлiк жеделдеткiш - Онкология
және радиология ҒЗИ 1.
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Республиканың онкологиялық қызметiн денсаулық сақтау ұйымдарында әлемдiк стандарттары деңгейiн жаңа заманғы медициналық жабдықтармен жарақтандыру жолымен ауруларды диагностикалау, емдеудiң деңгейi мен сапасын арттыру, бұл оларды қамтамасыз етудi 55%-ға дейiн жоғарылатады, осының негiзiнде аурулықтың, мүгедектiк пен өлiм-жiтiмнiң азаюына мүмкiндiк бередi.