Об утверждении Правил представления информации о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2003 года N 368. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2017 года № 116
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.03.2017 № 116 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 сентября 2016 года № 676.
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 22.07.2011 № 846 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании" и от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте" Правительство Республики Казахстан постановляет:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 23.10.2005 N 1068 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 22.07.2011 № 846 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Исключен постановлением Правительства РК от 24 апреля 2007 года N 325 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Утвердить прилагаемые Правила представления информации о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 октября 2005 года N 1068 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 апреля 2003 года N 368
Правила представления информации о государственной регистрации ипотеки
судна или строящегося судна
Сноска. В заголовке и тексте слово "регистрации" заменено словами "государственной регистрации" - постановлением Правительства РК от 23 октября 2005 года N 1068 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления информации о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании" , от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте" и определяют порядок представления информации о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна.
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 23 октября 2005 года N 1068 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

Кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 сәуірдегі N 368 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 13 наурыздағы № 116 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 13.03.2017 № 116 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 19 қыркүйектегі № 676 бұйрығы.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.07.22. N 846 (алғашқы рет ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Сауда мақсатында теңiзде жүзу туралы" 2002 жылғы 17 қаңтардағы және "Iшкi су көлiгi туралы" 2004 жылғы 6 шілдедегі заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.10.23. N 1068 (алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзіледi), 2011.07.22. N 846 (алғашқы рет ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
1. <*>
Ескерту. 1-тармақ алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.04.24. N 325 (алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзіледi) қаулысымен .
2. Қоса берiлiп отырған Кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын мемлекеттік тiркеу туралы ақпарат беру ережесi бекітiлсiн.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.10.23. N 1068 (алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзіледi) қаулысымен .
3. Осы қаулы ресми жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2003 жылғы 17 сәуірдегі
N 368 қаулысымен
бекiтiлген
Кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын мемлекеттік тiркеу туралы ақпарат беру ережесi
Ескерту. Тақырыптағы және мәтiндегi "тiркеу" деген сөз "мемлекеттiк тiркеу" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 2005.10.23. N 1068 (алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзіледi) қаулысымен .
1. Жалпы ережелер
1. Осы Кеменің немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын мемлекеттік тiркеу туралы ақпарат беру ережесi Қазақстан Республикасының "Сауда мақсатында теңiзде жүзу туралы" 2002 жылғы 17 қаңтардағы және "Iшкi су көлiгi туралы" 2004 жылғы 6 шiлдедегi заңдарына сәйкес әзiрлендi және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат беру тәртiбiн айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2005.10.23. N 1068 (алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзіледi) қаулысымен .

2. Государственная регистрация ипотеки судна или строящегося судна осуществляется органом государственной регистрации судов (далее - регистрирующий орган) путем внесения соответствующей записи в реестр судов Республики Казахстан, в котором зарегистрировано данное судно.
Сноска. Пункт 2 в редакции - постановлением Правительства РК от 23 октября 2005 года N 1068 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Порядок предоставления информации о государственной регистрации
ипотеки судна или строящегося судна
3. Сведения о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна являются открытыми для всех юридических и физических лиц.
4. По заявлению юридического или физического лица в произвольной форме, регистрирующий орган в течение пяти рабочих дней с момента его подачи представляет информацию в форме выписки или копии из реестра судов Республики Казахстан, в котором зарегистрировано судно. При этом выписка должна:
1) содержать указания на то, что сведения об ипотеке представлены на конец рабочего дня, предшествующего дню выдачи выписки;
2) быть подписана уполномоченным должностным лицом регистрирующего органа и заверена печатью регистрирующего органа.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 23.10.2005 N 1068 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 22.07.2011 № 846 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); от 12.03.2014 № 229 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Информация о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна предоставляется безвозмездно.
6. В случае отсутствия каких-либо записей об ипотеке в отношении того или иного судна или строящегося судна выписка должна содержать соответствующее указание на это.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 апреля 2003 года N 368
Сноска. Приложение в редакции - постановлением Правительства РК от 23 октября 2005 года N 1068 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Ставки сбора за государственную регистрацию
ипотеки судна или строящегося судна
Ставка сбора за государственную регистрацию ипотеки судна или строящегося судна составляет:
1) для физических лиц - один месячный расчетный показатель, установленный законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
2) для юридических лиц - пятикратный месячный расчетный показатель, установленный законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.

2. Кеменің немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын мемлекеттік тiркеудi кемелердi мемлекеттiк тiркеу органы (бұдан әрi - тiркеушi орган) осы кеме тiркелген Қазақстан Республикасының кемелер тiзiлiмiне тиiстi жазба енгiзу жолымен жүзеге асырады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2005.10.23. N 1068 (алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзіледi) қаулысымен .
2. Кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын тiркеу туралы ақпарат беру тәртiбi
3. Кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын тiркеу туралы мәлiметтер барлық заңды және жеке тұлғалар үшiн ашық болып табылады.
4. Заңды немесе жеке тұлғаның еркін нысандағы өтініші бойынша тіркеуші орган ол берілген сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде кеме тіркелген Қазақстан Республикасының кемелер тізілімінен үзінді көшірме немесе көшірме нысанында ақпарат береді. Бұл ретте үзінді көшірме:
1) ипотека туралы мәлiметтер үзiндi көшiрме берiлген күннің алдындағы жұмыс күнiнiң аяғында берiлгенiне сiлтеменi қамтуы;
2) тiркеушi органның уәкілеттi лауазымды тұлғасының қолы қойылуы және тiркеушi органның мөрiмен куәландырылуы тиiс.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.10.23. N 1068 (алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзіледi), 2011.07.22. N 846 (алғашқы рет ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 12.03.2014 № 229 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулыларымен.
5. Кеменің немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын тiркеу туралы ақпарат өтеусiз берiледi.
6. Сол немесе өзге кемеге немесе жасалып жатқан кемеге қатысты ипотека туралы қандай да бiр жазбалар болмаған жағдайда үзiндi көшiрмеде осыған тиiстi сiлтеме болуы тиiс.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2003 жылғы 17 сәуiрдегi
N 368 қаулысына
қосымша
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2005.10.23. N 1068 (алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзіледi) қаулысымен .
Кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын
мемлекеттік тiркеу үшін алым ставкалары
Кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын мемлекеттік тiркеу үшiн алым ставкасы мыналарды құрайды:
1) жеке тұлғалар үшiн - тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының заңымен белгiленген бiр айлық есептiк көрсеткiш;
2) заңды тұлғалар үшiн - тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының заңымен белгiленген бес еселенген айлық есептiк көрсеткiш.