Об утверждении Положения Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 января 2005 года № 14. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2013 года № 109
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 08.02.2013 № 109.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение об Агентстве Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами;
1-1) перечень государственных учреждений - территориальных земельных инспекций Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами;
1-2) перечень организаций, находящихся в ведении Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.
2) исключен постановлением Правительства РК от 30.11.2007 N 1158.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 02.08.2006 N 730; с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 30.11.2007 N 1158; от 30.09.2009 № 1487 (вводятся в действие с 01.01.2010); от 19.01.2012 № 120 .
2. Исключен постановлением Правительства РК от 30.11.2007 N 1158.
3. Исключен постановлением Правительства РК от 30.11.2007 N 1158.
4. Агентству Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами в установленном законодательством порядке в месячный срок:
1) утвердить учредительные документы переименованных государственных учреждений и обеспечить их перерегистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
5. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 января 2005 года N 14
Сноска. Положение в редакции постановления Правительства РК от 30.11.2007 № 1158.
Положение
об Агентстве Республики Казахстан
по управлению земельными ресурсами
1. Общие положения
1. Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами (далее - Агентство) является центральным исполнительным органом Республики Казахстан, не входящим в состав Правительства, осуществляющим руководство в сфере управления земельными ресурсами, геодезической и картографической деятельности, а также в пределах, предусмотренных законодательством, межотраслевую координацию и иные специальные исполнительные и разрешительные функции.
Агентство имеет территориальные земельные инспекции, которые являются юридическими лицами.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.06.2012 № 891.

Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінiң ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 қаңтардағы N 14 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 8 ақпандағы № 109 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.02.2013 № 109 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттiгi туралы ереже;
1-1) Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің мемлекеттік мекемелері-аумақтық жер инспекцияларыныңтізбесі;
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.01.19. N 120 Қаулысымен.
1-2) Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі бекітілсін.
2) Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.11.30 N 1158 Қаулысымен.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2006.08.02.  N 730, өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.09.30 N 1487 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
2. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.11.30 N 1158 Қаулысымен.
3. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.11.30 N 1158 Қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттiгi заңнамада белгiленген тәртiппен бiр ай мерзiмде:
1) қайта аталған мемлекеттiк мекемелердiң құрылтай құжаттарын бекiтсiн және олардың әдiлет органдарында қайта тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) осы қаулыны iске асыру жөнiндегi өзге де шараларды қабылдасын.
5. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2005 жылғы 14 қаңтардағы
N 14 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі туралы ереже
Ескерту. Ереже жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.30 N 1158 Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) Үкіметтің құрамына кірмейтін, жер ресурстарын басқару, сондай-ақ геодезиялық және картографиялық қызмет саласында басшылықты жүзеге асыратын, заңнамада көзделген шекте салааралық үйлестіруді және өзге де арнайы атқарушылық және рұқсат ету функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органы болып табылады.
Агенттіктің заңды тұлғалар болып табылатын аумақтық жер инспекциялары болады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.06.30 N 891 Қаулысымен.

2. Агентство осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан , актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Агентство является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также, в соответствии с законодательством , счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Агентство вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Агентство имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Агентство по вопросам своей компетенции, в установленном законодательством порядке, принимает решения, оформляемые приказами Председателя Агентства.
7. Лимит штатной численности Агентства утверждается Правительством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Агентства: 010000, г. Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом 10, 12-подъезд.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.06.2010 № 668.
9. Полное наименование Агентства - государственное учреждение "Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Агентства.
11. Финансирование деятельности Агентства осуществляется из республиканского бюджета.
12. Агентству запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Агентства.
13. Если Агентству законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
2. Основные задачи и функции Агентства
14. Основными задачами Агентства в сфере его деятельности являются:
1) участие в разработке и реализации государственной политики в области управления земельными ресурсами, геодезической и картографической деятельности;
2) осуществление межотраслевой координации в области управления земельными ресурсами, геодезической и картографической деятельности;
3) осуществление иных задач возложенных на Агентство в пределах своей компетенции.
15. Агентство в соответствии с действующим законодательством и возложенными на него задачами осуществляет следующие функции:
1) обобщение практики применения земельного законодательства, а также законодательства в области геодезии и картографии и их совершенствование;

2. Агенттік өз қызметін Қазақстан Республикасының КонституциясынаҚазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Агенттік мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы мемлекеттік тілде жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Агенттік азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Агенттіктің, егер оған заңнамаға сәйкес уәкілетті болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.
6. Агенттік өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Агенттік төрағасының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Агенттіктің штат санының лимитін Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді.
8. Агенттіктің заңды мекен-жайы: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 10-үй, 12-кіреберіс.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 668 Қаулысымен.
9. Агенттіктің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Агенттіктің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Агенттіктің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Агенттікке Агенттіктің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілермен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
13. Егер Агенттікке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда мұндай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Агенттіктің негізгі міндеттері мен функциялары
14. Агенттіктің өз қызметі саласындағы негізгі міндеттері мыналар болып табылады:
1) жер ресурстарын басқару, геодезиялық және картографиялық қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты әзірлеу мен іске асыруға қатысу;
2) жер ресурстарын басқару, геодезиялық және картографиялық қызмет саласында салааралық үйлестіруді жүзеге асыру;
3) Агенттікке өз құзыреті шегінде жүктелген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
15. Агенттік қолданыстағы заңнамаға және оған жүктелген міндеттерге сәйкес мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) жер заңнамасын, сондай-ақ геодезия мен картография саласындағы заңнаманы қолдану практикасын қорыту және оларды жетілдіру;

2) представление интересов Республики Казахстан в международных организациях в пределах своей компетенции;
3) разработку и внесение на утверждение в Правительство Республики Казахстан проектов нормативных правовых актов в области регулирования земельных отношений, геодезии и картографии;
4) разработку и утверждение нормативных правовых актов и нормативных документов, методик по землеустройству, государственному земельному кадастру и мониторингу земель;
4-1) разработку и утверждение отраслевой системы поощрения;
5) проведение экспертизы республиканских программ, проектов и схем, затрагивающих вопросы использования и охраны земель;
6) взаимодействие с центральными и местными исполнительными органами по вопросам регулирования земельных отношений;
6-1) взаимодействие с местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы по вопросам согласования назначения и освобождения от должности руководителей уполномоченных органов по земельным отношениям;
6-2) взаимодействие с местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы по вопросам выявления и возврата в государственную собственность земель, неиспользуемых либо используемых с нарушением законодательства Республики Казахстан;
7) утверждение формы паспорта земельных участков сельскохозяйственного назначения;
8) установление структуры, состава, содержания и форм земельно-кадастровой документации; P060511
9) организацию ведения мониторинга земель;
10) организацию ведения государственного земельного кадастра и составление баланса земель Республики Казахстан на основании данных балансов земель областей (города республиканского значения, столицы);
11) подготовку проектов правовых актов Правительства Республики Казахстан по вопросам предоставления и изъятия земель, перевода земель из одной категории в другую, входящим в его компетенцию;
12) исключен постановлением Правительства РК от 01.11.2012 № 1391;
13) разработка, утверждение нормативных правовых актов, за исключением устанавливающих требования к субъектам частного  предпринимательства, в области геодезии и картографии;
14) координацию деятельности субъектов геодезической и картографической деятельности;
15) утверждение инструкций, норм и правил, регламентирующих порядок изготовления, учета, хранения, размножения и использования данных и материалов геодезических и картографических работ, аэрокосмических съемок с учетом интересов безопасности Республики Казахстан;
16) согласование правил формирования, сбора, хранения и использования документов в ведомственных (отраслевых) картографо-геодезических фондах;

2) өз құзыреті шегінде халықаралық ұйымдарда Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру;
3) жер қатынастарын, геодезия мен картографияны реттеу саласындағы нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізу;
4) жерге орналастыру, мемлекеттік жер кадастры мен жер мониторингі жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді және нормативтік құжаттарды, әдістемелерді әзірлеу және бекіту;
4-1) салалық көтермелеу жүйесін әзірлеу және бекіту;
5) жерлерді пайдалану және қорғау мәселелерін қозғайтын
республикалық бағдарламаларға, жобалар мен схемаларға сараптама жүргізу;
6) орталық және жергілікті атқарушы органдармен жер қатынастарын реттеу мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасау;
6-1) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органдардың басшыларын тағайындау және қызметтен босату мәселелері бойынша облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарымен өзара іс-қимыл жасау;
6-2) пайдаланылмайтын не Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылатын жерлерді анықтау және мемелекеттік меншікке қайтару мәселелері бойынша облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарымен өзара іс-қимыл жасау;
7) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері паспортының нысанын бекіту;
8) жер-кадастрлық құжаттаманың құрылымын, құрамын, мазмұнын және нысанын белгілеу; P060511
9) жердің мониторингін жүргізуді ұйымдастыру;
10) мемлекеттік жер кадастрын жүргізуді ұйымдастыру және облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жер теңгерімінің деректері негізінде Қазақстан Республикасының жер теңгерімін жасау;
11) өз құзыретіне кіретін жерді беру және алып қою, жерді бір санаттан басқасына ауыстыру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын дайындау;
12) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.11.01 N 1391 Қаулысымен;
13) жеке кәсіпкерлік субъектілеріне қойылатын талаптарды белгілейтіндерін қоспағанда, геодезия және картография саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, бекіту;
14) геодезиялық және картографиялық қызмет субъектілерінің қызметін үйлестіру;
15) Қазақстан Республикасының қауіпсіздік мүдделерін ескере отырып, геодезиялық және картографиялық жұмыстардың, аэроғарыштық түсірулердің деректері мен материалдарын дайындау, есепке алу, сақтау, көбейту және пайдалану тәртібін регламенттейтін нұсқаулықтарды, нормалар мен ережелерді бекіту;
16) ведомстволық (салалық) картографиялық-геодезиялық қорларда құжаттарды қалыптастыру, жинау, сақтау және пайдалану ережелерін келісу;

17) исключен постановлением Правительства РК от 01.11.2012 № 1391;
18) выдачу разрешений на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов;
19) ведение дежурной справочной карты с отображением на ней изменений границ между административно-территориальными единицами, а также изменений местности и наименований географических объектов;
20) организацию выполнения геодезических и картографических работ государственного, специального и (или) отраслевого назначения;
21) формирование и ведение Национального картографо- геодезического фонда;
22) выдачу субъектам геодезической и картографической деятельности сведений о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ;
23) осуществление деятельности по обеспечению единства и точности средств геодезических измерений в соответствии с законодательством Республики Казахстан ;
24) исключен постановлением Правительства РК от 01.11.2012 № 1391;
25) контроль за законностью принятых решений уполномоченных органов областей (города республиканского значения, столицы), районов (городов областного значения) по обращениям физических и юридических лиц;
26) рассмотрение дел об административных правонарушениях в области земельного законодательства;
26-1) рассмотрение дел об административных правонарушениях в области геодезии и картографии;
27) осуществление контроля за правильностью ведения государственного земельного кадастра и мониторинга земель;
28) осуществление государственного контроля за использованием и охраной земель;
29) выявление земель неиспользуемых либо используемых с нарушением законодательства Республики Казахстан;
29-1) внесение предложений местным исполнительным органам областей, городов Астаны и Алматы по вопросам расторжения в одностороннем порядке договоров о временном землепользовании, заключенных между местными исполнительными органами и физическими или юридическими лицами, в случае невыполнения ими обязанностей, установленных статьей 65 Земельного кодекса Республики Казахстан;
30) выдачу обязательных для исполнения предписаний по устранению выявленных нарушений земельного законодательства;
30-1) выдачу обязательных для исполнения предписаний по  устранению выявленных нарушений в области геодезии и картографии;
31) подготовка и предъявление исков в суд по вопросам, указанным в подпункте 4) пункта 1 статьи 148 Земельного кодекса Республики Казахстан;
32) приостановление строительства, разработки месторождений полезных ископаемых, эксплуатации объектов, геологоразведочных и других работ, если они осуществляются с нарушением земельного законодательства, установленного режима использования земель , а также если эти работы ведутся по проектам, не прошедшим экспертизу или получившим отрицательное заключение;

17) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.11.01 N 1391 Қаулысымен;
18) геодезиялық пункттерді бұзуға немесе қайта салуға рұқсаттар беру;
19) әкімшілік-аумақтық бірліктер арасындағы шекараның өзгерістерін, сондай-ақ жергілікті жердің өзгерістерін және географиялық объектілердің атауларын көрсете отырып, кезекші анықтамалық карта жүргізу;
20) мемлекеттік, арнаулы және (немесе) салалық мақсаттағы геодезиялық және картографиялық жұмыстардың орындалуын ұйымдастыру;
21) Ұлттық картографиялық-геодезиялық қор қалыптастыру және жүргізу;
22) геодезиялық және картографиялық қызмет субъектілеріне жоспарланып отырған жұмыс учаскелеріндегі жергілікті жердің геодезиялық және картографиялық жағынан зерделенгендігі туралы мәліметтер беру;
23) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес геодезиялық өлшеу құралдарының бірлігі мен дәлдігін қамтамасыз ету жөніндегі қызметті жүзеге асыру;
24) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.11.01 N 1391 Қаулысымен;
25) облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) уәкілетті органдарының жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша қабылдаған шешімдерінің заңдылығын бақылау;
26) жер заңнамасы саласындағы әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау;
26-1) геодезия және картография саласындағы әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау;
27) мемлекеттік жер кадастры мен жер мониторингін жүргізудің дұрыстығын бақылауды жүзеге асыру;
28) жердің пайдаланылуы мен қорғалуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
29) пайдаланылмай жатқан және Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылып жатқан жерді анықтау;
29-1) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарына Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 65-бабында белгіленген міндеттемелер орындалмаған жағдайда жергілікті атқарушы органдар мен жеке және заңды тұлғалар арасында жасалған уақытша жер пайдалану туралы шарттарды бір жақты тәртіппен бұзу мәселелері бойынша ұсыныстар енгізу;
30) анықталған жер заңнамасын бұзушылықтарды жою жөнінде орындалуы міндетті нұсқамалар беру;
30-1) геодезия және картография саласындағы анықталған бұзушылықтарды жою жөнінде орындалуы міндетті нұсқамалар беру;
31) Қазақстан Республикасы Жер Кодексінің 148-бабы 1-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген мәселелер бойынша сотқа талап-арыз дайындау және беру;
32) егер құрылыс, пайдалы қазбалар кен орындарын қазу, объектілерді пайдалану, геологиялық-барлау және басқа жұмыстар жер заңнамасын, жерді пайдаланудың белгіленген режимін бұза отырып жүзеге асырылса, сондай-ақ бұл жұмыстар сараптамадан өтпеген немесе теріс қорытынды алған жобалар бойынша жүргізілсе, оларды тоқтата тұру;

33) осуществление контроля за соблюдением субъектами геодезической и картографической деятельности нормативных правовых актов и технических требований на производство геодезических и картографических работ и контроль за правильностью их применения;
33-1) осуществление государственного контроля за геодезической и картографической деятельностью;
34) требование устранения выявленных нарушений порядка организации и выполнения геодезических и картографических работ, а также концентрации, учета, хранения, использования и реализации геодезических и картографических материалов и данных, полученных в результате проведения указанных работ или аэрокосмических съемок;
35) приостановление геодезических и картографических работ при установлении фактов нарушения законодательства Республики Казахстан в области геодезии и картографии;
36) учет геодезических пунктов и контроль за обеспечением их сохранности;
37) исключен постановлением Правительства РК от 01.11.2012 № 1391;
37-1) представление сведений по землепользователям и земельным  участкам, содержащихся в государственном земельном кадастре, в органы налоговой службы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
37-2) ведение реестра субъектов, подавших уведомление о начале геодезической и картографической деятельности;
37-3) разработка и утверждение форм обязательной ведомственной отчетности, проверочных листов, критериев оценки степени риска, полугодовых планов проведения проверок в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
38) регистрацию, учет и выдачу разрешений на проведение аэросъемочных работ;
39) проведение метрологического контроля и контроля за геодезическим и картографическим оборудованием, приборами и инструментами;
39-1) рассматривает, согласовывает в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О государственном имуществе», и утверждает планы развития республиканских государственных предприятий, находящихся в ведении Агентства, и отчеты по их исполнению;
39-2) осуществляет контроль и анализ выполнения планов развития республиканских государственных предприятий, находящихся в ведении Агентства;
39-3) устанавливает цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканскими казенными предприятиями, находящимися в ведении Агентства;
39-4) согласовывает цены на товары (работы, услуги), производимые в рамках объемов работ (услуг), финансируемых из бюджета, установленные государственными предприятиями на праве хозяйственного ведения, находящимися в ведении Агентства;

33) геодезиялық және картографиялық қызмет субъектілерінің нормативтік құқықтық актілерді және геодезиялық және картографиялық жұмыстарды жүргізуге арналған техникалық талаптарды сақтауын бақылауды жүзеге асыру және олардың дұрыс қолданылуын бақылау;
33-1) геодезиялық және картографиялық қызметті мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
34) геодезиялық және картографиялық жұмыстарды ұйымдастыру мен орындау тәртібін анықталған бұзушылықтарды жоюды, сондай-ақ көрсетілген жұмыстар немесе аэроғарыштық түсірулер жүргізу нәтижесінде алынған геодезиялық және картографиялық материалдар мен деректерді шоғырландыруды, есепке алуды, сақтауды, пайдалануды және іске асыруды талап ету;
35) Қазақстан Республикасының геодезия және картография саласындағы заңнамасының бұзылу фактілері анықталған жағдайда геодезиялық және картографиялық жұмыстарды тоқтата тұру;
36) геодезиялық пункттерді есепке алу және олардың сақталуын қамтамасыз етуді бақылау;
37) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.11.01 N 1391 Қаулысымен;
37-1) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік жер кадастрында қамтылған жер пайдаланушылар және жер учаскелері жөніндегі мәліметтерді салық қызметі органдарына беру;
37-2) геодезиялық және картографиялық қызметтің басталуы туралы хабарлама берген субъектілердің тізілімін жүргізу;
37-3) «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес міндетті ведомстволық есептіліктің, тексеру парақтарының нысандарын, тәуекел дәрежесін бағалау өлшемдерін, тексерулерді жүргізудің жартыжылдық жоспарларын әзірлеу және бекіту;
38) аэротүсірілім жұмыстарын жүргізуге рұқсаттарды тіркеу, есепке алу және беру;
39) геодезиялық және картографиялық жабдықтарға, аспаптар мен құралдарға метрологиялық бақылау және қадағалау жүргізу;
39-1) Агенттіктің қарамағындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын «Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда қарайды, келіседі және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекітеді;
39-2) Агенттіктің қарамағындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларының орындалуын бақылау мен талдауды жүзеге асырады;
39-3) Агенттіктің қарамағындағы республикалық қазыналық кәсіпорындар өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) баға белгілейді;
39-4) бюджеттен қаржыландырылатын жұмыстардың (қызметтердің) көлемі шеңберінде өндiрілетін тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) Агенттіктің қарамағындағы шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсiпорындар белгілеген бағаларды келіседі;

40) согласование материалов по переводу орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий;
41) утверждение нормативных правовых актов устанавливающих порядок и технологию выполнения землеустроительных работ;
42) установление сроков возвращения материалов и данных Национального картографо-геодезического фонда Республики Казахстан;
43) осуществление геодезической и картографической деятельности в интересах обеспечения обороны и национальной безопасности Республики Казахстан.
44) контроль за правильным отображением государственной границы Республики Казахстан и границ административно-территориальных единиц на местности и их отображений на картографических материалах;
45) разработку правил осуществления государственного контроля в области геодезии и картографии;
46) согласование проектной документации по установлению водоохранных зон, полос и режима их хозяйственного использования;
47) согласование условий размещения, проектирования, строительства, реконструкции и ввода в эксплуатацию предприятий и других сооружений на водных объектах, водоохранных зонах и полосах;
48) согласование технико-экономического обоснования по созданию или расширению особо охраняемой природной территории;
49) согласование экологических требований при использовании земельных ресурсов, недр и минеральных ресурсов, подземных и поверхностных вод, лесных и иных ресурсов растительного мира, ресурсов животного мира;
49-1) согласование предложений местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы по вопросам предоставления земельных участков сельскохозяйственного назначения иностранцам, лицам без гражданства и иностранным юридическим лицам;
50) участие в государственной приемке оросительных и осушительных систем, рекультивированных земель, защитных лесонасаждений, противоэрозионных гидротехнических сооружений и других объектов, сооружаемых в целях повышения плодородия и охраны земель;
51) контроль за законностью принятых решений местных исполнительных органов в области земельного законодательства Республики Казахстан;
52) разработку отраслевой программы развития геодезии и картографии;
53) реализация государственной гендерной политики в сфере управления земельными ресурсами;
54) обеспечение защиты прав потребителей при оказании государственных услуг Агентством в пределах своей компетенции.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 23.09.2011 № 1087; от 18.01.2012 № 98 (вводится в действие c 30.01.2012); от 30.06.2012 № 891; от 01.11.2012 № 1391.

40) суармалы егістікті суарылмайтын алқап түрлеріне ауыстыру жөніндегі материалдарды келісу;
41) жерге орналастыру жұмыстарын орындау тәртібі мен технологиясын белгілейтін нормативтік құқықтық актілерді бекіту;
42) Қазақстан Республикасы Ұлттық картографиялық-геодезиялық қорының материалдары мен деректерін қайтару мерзімін белгілеу;
43) Қазақстан Республикасының қорғанысы мен ұлттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету мүддесіндегі геодезиялық және картографиялық қызметті жүзеге асыру;
44) Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасының және жергілікті жерлерде әкімшілік-аумақтық бірліктер шекараларының дұрыс көрсетілуін және олардың картографиялық материалдарда көрсетілуін бақылау;
45) геодезия және картография саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру ережелерін әзірлеу;
46) су қорғау аймақтарын, жолақтарын және оларды шаруашылық пайдалану режимін белгілеу жөніндегі жобалау құжаттамасын келісу;
47) су объектілерінде, су қорғау аймақтары мен жолақтарында кәсіпорындар мен басқа да құрылыстарды орналастыру, жобалау, салу, қайта жаңарту және пайдалануға беру шарттарын келісу;
48) ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру немесе кеңейту бойынша техникалық-экономикалық негіздерді келісу;
49) жер ресурстарын, жер қойнауы мен минералдық ресурстарды, жер асты және жер үсті суларын, орман және өзге де өсімдік әлемінің ресурстарын, жануарлар дүниесінің ресурстарын пайдалану кезінде қойылатын экологиялық талаптарды келісу;
49-1) шетел азаматтарына, азаматтығы жоқ адамдарға және шетелдік заңды тұлғаларға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін беру мәселелері жөнінде жергілікті атқарушы органның, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың ұсыныстарын келісу;
50) суару және құрғату жүйелерін, қалпына келтірілген жерлерді, қорғаныштық орман екпелерін, эрозияға қарсы гидротехникалық құрылғыларды және жердің құнарлылығын арттыру және қорғау мақсатында құрылатын басқа да объектілерді мемлекеттік қабылдауға қатысу;
51) жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасының жер заңнамасы саласында қабылдаған шешімдерінің заңдылығын бақылау;
52) геодезияны және картографияны дамытудың салалық бағдарламасын әзірлеу;
53) жер ресурстарын басқару саласындағы мемлекеттік гендерлік саясатты іске асыру;
54) Агенттік өз құзыреті шегінде мемлекеттік қызметтерді көрсеткен кезде тұтынушылардың құқығын қорғауды қамтамасыз ету.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.09.23 № 1087, 2012.01.18 № 98 (2012.01.30 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі), 2012.06.30 N 891, 2012.11.01 N 1391 Қаулыларымен.

3. Организация деятельности Агентства
16. Руководство Агентством осуществляет Председатель, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Агентство задач и осуществление им своих функций.
17. Председатель Агентства назначается на должность и освобождается от должности Правительством Республики Казахстан.
Председатель Агентства имеет заместителей, назначаемых на должности, освобождаемых от должности Правительством Республики Казахстан по представлению Председателя Агентства.
18. Председатель Агентства:
1) представляет Агентство в Парламенте Республики Казахстан, иных государственных органах и организациях;
2) согласовывает и визирует проекты нормативных правовых актов;
3) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
19. Аппарат Агентства возглавляет ответственный секретарь, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Президентом Республики Казахстан по согласованию с Премьер-Министром Республики Казахстан.
20. Отставка Правительства Республики Казахстан, Председателя Агентства не влечет прекращения полномочий ответственного секретаря.
21. Ответственный секретарь при осуществлении своей деятельности подотчетен Президенту Республики Казахстан, Премьер-Министру Республики Казахстан, Председателю Агентства.
22. Ответственный секретарь Агентства:
1) обеспечивает реализацию политики в области земельных отношений, геодезии и картографии, формируемую Председателем Агентства, выполняет его акты и поручения;
2) осуществляет руководство аппаратом Агентства: организует, координирует и контролирует работу его подразделений;
3) организует информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое и финансовое обеспечение деятельности Агентства;
4) после согласования с Председателем Агентства утверждает структуру и штатную численность Агентства, а также территориальных инспекций в пределах лимита штатной численности Агентства, утвержденного Правительством Республики Казахстан;
5) после согласования с Председателем Агентства утверждает положения о структурных подразделениях Агентства и его территориальных инспекциях;
6) осуществляет общее руководство деятельностью дисциплинарной, аттестационной и конкурсной комиссий Агентства, контролирует соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины, работу кадровой службы и организацию документооборота;
7) в целях обеспечения деятельности Агентства и выполнения  возложенных на него задач организует проведение государственных закупок;
8) после согласования с Председателем Агентства назначает на должности и освобождает от должностей руководителей департаментов и управлений Агентства, руководителей и заместителей руководителей территориальных инспекций;

3. Агенттіктің қызметін ұйымдастыру
16. Агенттікке жүктелген міндеттердің орындалуы мен өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауап беретін төраға Агенттікке басшылықты жүзеге асырады.
17. Агенттік төрағасын Қазақстан Республикасының Үкіметі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
Агенттік төрағасының Қазақстан Республикасының Үкіметі Агенттік төрағасының ұсынымы бойынша қызметтерге тағайындайтын және қызметтерден босататын орынбасарлары болады.
18. Агенттік төрағасы:
1) Қазақстан Республикасының Парламентінде, өзге де мемлекеттік органдар мен ұйымдарда Агенттіктің атынан өкілдік етеді;
2) нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келіседі және оларға бұрыштама қояды;
3) өз құзыретіне жататын басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
19. Агенттіктің аппаратын Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын жауапты хатшы басқарады.
20. Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Агенттік төрағасының от ставкасы жауапты хатшының өкілеттіктерінің тоқтауына әкеп соқпайды.
21. Жауапты хатшы өз қызметін жүзеге асыру кезінде Қазақстан Республикасының Президентіне, Қазақстан Республикасының Премьер-Министріне, Агенттік төрағасына есеп береді.
22. Агенттіктің жауапты хатшысы:
1) Агенттік төрағасы қалыптастыратын жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы саясатты іске асыруды қамтамасыз етеді, оның актілері мен тапсырмаларын орындайды;
2) Агенттіктің аппаратына басшылық жасауды жүзеге асырады: оның бөлімшелерінің жұмысын ұйымдастырады, үйлестіреді және бақылайды;
3) Агенттіктің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық және қаржылық қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
4) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен Агенттіктің штат санының лимиті шегінде Агенттік төрағасымен келіскеннен кейін Агенттіктің, сондай-ақ аумақтық жер инспекцияларының құрылымын және штат санын бекітеді;
5) Агенттік төрағасымен келіскеннен кейін Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері мен оның аумақтық жер инспекциялары туралы ережелерді бекітеді;
6) Агенттіктің тәртіптік, аттестаттау және конкурстық комиссияларына жалпы басшылық жасауды жүзеге асырады, атқарушылық және еңбек тәртібінің сақталуын, кадр қызметінің жұмысын және құжат айналымын ұйымдастыруды бақылайды;
7) Агенттіктің қызметін қамтамасыз ету және оған жүктелген міндеттерді орындау мақсатында мемлекеттік сатып алу жүргізуді ұйымдастырады;
8) Агенттік төрағасымен келіскеннен кейін Агенттіктің департаменттері мен басқармалары басшыларын, аумақтық инспекциялардың басшылары мен басшыларының орынбасарларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;

9) назначает на должность и освобождает от должности работников Агентства, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
10) по согласованию с Председателем Агентства решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования работников Агентства;
11) по согласованию с Председателем решает вопросы дисциплинарной ответственности работников Агентства, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
12) обеспечивает разработку стратегических и программных документов Агентства, утверждаемых Президентом Республики, Правительством Республики и Председателем Агентства;
13) обеспечивает разработку и представляет на утверждение Председателю Агентства ежегодный план работы Агентства и ежегодный отчет о результатах его деятельности;
14) обеспечивает подготовку бюджетной заявки Агентства, представление бюджетной заявки Председателю Агентства, который вносит ее на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии, а также выполнение иных процедур бюджетного процесса;
15) обеспечивает разработку и утверждает после согласования с Председателем Агентства планы финансирования органа и финансовую отчетность Агентства;
16) организует разработку регламентов и стандартов оказания государственных услуг;
17) организует разработку проектов нормативных правовых актов в пределах компетенции Агентства;
18) организует подготовку заключений по проектам нормативных правовых актов, поступивших на согласование в Агентство;
19) представляет Агентство во взаимоотношениях с государственными органами и иными организациями в пределах своих полномочий;
20) осуществляет иные полномочия , возложенные законами Республики Казахстан, актами Президента на ответственного секретаря.
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.06.2012 № 891.
23. Для выполнения возложенных на него служебных обязанностей ответственный секретарь вправе:
1) давать обязательные к исполнению поручения работникам Агентства;
2) запрашивать и получать от иных государственных органов и должностных лиц информацию, документы и материалы, необходимые для решения вопросов, отнесенных к компетенции ответственного секретаря;
3) принимать правовые акты индивидуального применения.
24. Ответственный секретарь в соответствии с законодательством Республики Казахстан несет ответственность за выполнение возложенных на него обязанностей.

9) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды адамдардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Агенттік қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
10) Агенттік төрағасымен келісім бойынша Агенттік қызметкерлерін іссапарға жіберу, оларға демалыс беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемақы төлеу және сыйлықақы беру мәселелерін шешеді;
11) төрағамен келісім бойынша еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды адамдардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Агенттік қызметкерлерінің тәртіп жауапкершілігі мәселелерін шешеді;
12) Агенттіктің Республика Президенті, Республика Үкіметі және Агенттік төрағасы бекітетін стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын әзірлеуді қамтамасыз етеді;
13) Агенттіктің жыл сайынғы жұмыс жоспарын және оның қызметінің нәтижелері туралы жыл сайынғы есепті әзірлеуді қамтамасыз етеді және Агенттік төрағасына бекітуге ұсынады;
14) Агенттіктің бюджеттік өтінімін даярлауды, Республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгізетін Агенттік төрағасына бюджеттік өтінім ұсынуды, сондай-ақ бюджеттік үдерістің өзге де рәсімдерін орындауды қамтамасыз етеді;
15) Агенттікті қаржыландыру жоспарларын және қаржылық есептілігін әзірлеуді қамтамасыз етеді және Агенттік төрағасымен келіскеннен кейін бекітеді;
16) мемлекеттік қызметтер көрсету регламенттері мен стандарттарын әзірлеуді ұйымдастырады;
17) Агенттіктің құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуді ұйымдастырады;
18) Агенттікке келісуге түскен нормативтік құқықтық актілердің жобалары бойынша қорытындылар дайындауды ұйымдастырады;
19) өз өкілеттіктері шеңберінде мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен өзара қарым-қатынаста Агенттіктің атынан өкілдік етеді;
20) жауапты хатшыға Қазақстан Республикасының заңдарымен, Президенттің актілерімен жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ескерту. 22-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.06.30 N 891 Қаулысымен.
23. Жауапты хатшы өзіне жүктелген қызметтік міндеттерді орындау үшін мыналарға:
1) Агенттік қызметкерлеріне орындауға міндетті тапсырмалар беруге;
2) өзге мемлекеттік органдардан және лауазымды адамдардан жауапты хатшының құзыретіне жататын мәселелерді шешу үшін қажетті ақпарат, құжаттар мен материалдар сұратуға және алуға;
3) жеке қолданыстағы құқықтық актілерді қабылдауға құқылы.
24. Жауапты хатшы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне жүктелген міндеттердің орындалуына жауап береді.

25. При Председателе Агентства образуется коллегия, являющаяся консультативно-совещательным органом, численный и персональный состав коллегии Агентства утверждается Председателем Агентства из числа руководителей структурных подразделений Агентства.
26. Иные вопросы организации деятельности Агентства, права и обязанности должностных лиц, компетенции и полномочия структурных подразделений, обеспечивающих его деятельность, устанавливаются регламентом и положениями о структурных подразделениях Агентства.
4. Имущество Агентства
27. Агентство имеет на праве оперативного управления обособленное имущество.
Имущество Агентства формируется за счет имущества, переданного ему государством, а также иного имущества, стоимость которого отражается в балансе Агентства.
28. Имущество, закрепленное за Агентством, относится к республиканской собственности.
29. Агентство не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных по плану финансирования, если иное не предусмотрено законодательными актами. Агентству может быть предоставлено право распоряжения имуществом в случаях и пределах, установленных законодательными актами Республики Казахстан.
5. Реорганизация и ликвидация Агентства
30. Реорганизация и ликвидация Агентства осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 января 2005 года № 14
Перечень
межрегиональных земельных инспекций Агентства Республики
Казахстан по управлению земельными ресурсами
Сноска. Перечень в редакции постановления Правительства РК от 19.01.2012 № 120 .
1. Территориальная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по Акмолинской области.
2. Территориальная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по Актюбинской области.
3. Территориальная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по городу Алматы.
4. Территориальная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по Алматинской области.

25. Агенттік төрағасының жанынан консультативтік-кеңесші орган болып табылатын алқа құрылады, Агенттік алқасының сандық және дербес құрамын Агенттіктің төрағасы Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері басшыларының қатарынан бекітеді.
26. Агенттіктің қызметін ұйымдастырудың өзге де мәселелері, лауазымды адамдардың құқықтары мен міндеттері, оның қызметін қамтамасыз ететін құрылымдық бөлімшелерінің құзыреті мен өкілеттіктері Агенттіктің регламентімен және құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерімен белгіленеді.
4. Агенттіктің мүлкі
27. Агенттіктің жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болады.
Агенттіктің мүлкі оған мемлекет берген мүлік есебінен, сондай-ақ құны Агенттіктің теңгерімінде көрсетілетін өзге де мүліктен құралады.
28. Агенттікке бекітіліп берілген мүлік республикалық меншікке жатады.
29. Агенттіктің өзіне бекітіп берілген мүлікті және егер заңнамалық актіде өзгеше белгіленбесе, оған қаржыландыру жоспары бойынша бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өздігінен иеліктен айыруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
Агенттікке Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген жағдайларда және шекте мүлікке билік ету құқығы берілуі мүмкін.
5. Агенттікті қайта ұйымдастыру және тарату
30. Агенттікті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 14 қаңтардағы
N 14 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттiгiнiң
аумақтық органдары - мемлекеттiк мекемелерiнiң
тiзбесi
Ескерту. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.11.30 N 1158 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2005 жылғы 14 қаңтардағы
N 14 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару
агенттiгiнің мемлекеттік мекемелері - аумақтық органдарының тізбесі
Ескерту. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.11.30 N 1158 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 14 қаңтардағы
N 14 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің
аумақтық жер инспекциялары-мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.01.19. N 120 Қаулысымен.
1. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Ақмола облысы бойынша аумақтық жер инспекциясы.
2. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Ақтөбе облысы бойынша аумақтық жер инспекциясы.
3. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Алматы қаласы бойынша аумақтық жер инспекциясы.
4. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Алматы облысы бойынша аумақтық жер инспекциясы.

5. Территориальная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по городу Астана.
6. Территориальная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по Атырауской области.
7. Территориальная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по Западно-Казахстанской области.
8. Территориальная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по Жамбылской области.
9. Территориальная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по Карагандинской области.
10. Территориальная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по Костанайской области.
11. Территориальная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по Кызылординской области.
12. Территориальная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по Мангистауской области.
13. Территориальная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по Южно-Казахстанской области.
14. Территориальная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по Северо-Казахстанской области.
15. Территориальная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по Павлодарской области.
16. Территориальная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по Восточно-Казахстанской области.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 января 2005 года № 14
Перечень
организаций, находящихся в ведении Агентства Республики
Казахстан по управлению земельными ресурсами
Сноска. Постановление дополнено Перечнем в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.09.2009 № 1487 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 30.06.2010 № 668; от 13.12.2011 № 1520 (вводится в действие с 01.01.2012); от 30.06.2012 № 890.
1. Исключен постановлением Правительства РК от 13.12.2011 № 1520 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Научно-производственный центр земельного кадастра».
3. Республиканское государственное предприятие "Государственный институт сельскохозяйственных аэрофотогеодезических изысканий (ГИСХАГИ)".
4. Республиканское государственное казенное предприятие "Казгеодезия".

5. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Астана қаласы бойынша аумақтық жер инспекциясы.
6. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Атырау облысы бойынша аумақтық жер инспекциясы.
7. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Батыс Қазақстан облысы бойынша аумақтық жер инспекциясы.
8. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Жамбыл облысы бойынша аумақтық жер инспекциясы.
9. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Қарағанды облысы бойынша аумақтық жер инспекциясы;
10. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Қостанай облысы бойынша аумақтық жер инспекциясы.
11. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Қызылорда облысы бойынша аумақтық жер инспекциясы.
12. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Маңғыстау облысы бойынша аумақтық жер инспекциясы.
13. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің  Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша аумақтық жер инспекциясы.
14. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша аумақтық жер инспекциясы.
15. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Павлодар облысы бойынша аумақтық жер инспекциясы.
16. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша аумақтық жер инспекциясы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 14 қаңтардағы
N 14 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің
қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
Ескерту. Қаулы тізбемен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.30 N 1487 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі), өзгеріс  енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 668, 2011.12.13 N 1520 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі), 2012.06.30 N 890 Қаулыларымен.
1. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.12.13 N 1520 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. "Жер кадастры ғылыми-өндiрiстiк орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны.
3. "Ауыл шаруашылығы аэрофотогеодезиялық іздестіру мемлекеттік институты (АЭІМИ)" республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
4. "Қазгеодезия" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

5. - 10. Исключены постановлением Правительства РК от 30.06.2010 № 668.
11. Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный картографо-геодезический фонд".
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 января 2005 года N 14
Перечень
государственных учреждений - территориальных органов
Агентства Республики Казахстан по управлению
земельными ресурсами
Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 30.11.2007 N 1158.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 января 2005 года N 14
Перечень
государственных учреждений - территориальных органов
Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 30.11.2007 N 1158.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 января 2005 года N 14
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 1999 года N 1776 "Вопросы об Агентстве Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 52, ст. 509).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1729 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 1999 года N 1776" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 48, ст. 581).
3. Пункт 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2002 года N 187 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1999 года N 206 и 23 ноября 1999 года N 1776" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 4, ст. 25).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2004 года N 610 "Некоторые вопросы Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 23, ст. 294).

5. 5-10-тармақтар алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 № 668 Қаулысымен.
11. "Ұлттық картографиялық-геодезиялық қоры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2005 жылғы 14 қаңтардағы
N 14 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігінің мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 23 қарашадағы N 1776 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 52, 509-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 23 қарашадағы N 1776 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1729 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 48, 581-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 5 наурыздағы N 206 және 1999 жылғы 23 қарашадағы N 1776 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 8 ақпандағы N 187 қаулысының 2-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 4, 25-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 1 маусымдағы N 610 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 23, 294-құжат).