Об утверждении Правил проведения конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2005 года № 102. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2015 года № 745
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 14.06.2010 № 566 (порядок введения в действие см. п. 2).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила проведения конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков;
2) квалификационные требования, предъявляемые к участникам конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2010 № 566 (порядок введения в действие см. п. 2).
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению.
3. Настоящее постановление вступает в силу с 1 ноября 2005 года и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 2005 года N 102
ПРАВИЛА
проведения конкурса по закреплению рыбохозяйственных
водоемов и (или) участков
Сноска. Правила в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2010 № 566 (порядок введения в действие см. п. 2).
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков (далее - Правила), разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" и от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях" и определяют порядок организации и проведения конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков (далее - Конкурс).
2. Целью проведения Конкурса является предоставление гражданам Республики Казахстан и юридическим лицам Республики Казахстан права ведения рыбного хозяйства на закрепляемых за ними рыбохозяйственных водоемах и (или) участках.
3. Действие настоящих Правил не распространяется на особо охраняемые природные территории, являющиеся юридическими лицами в форме государственного учреждения.

Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекiтiп беру бойынша конкурс өткiзу ережесiн және конкурсқа қатысушыларға қойылатын бiлiктiлiк талаптарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 ақпандағы N 102 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 4 қыркүйектегі № 745 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Атауға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.06.14 № 566 Қаулысымен.
"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегi Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Балық шаруашылығы су айдындарын жене (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурс өткізу туралы ереже;
2) Балық шаруашылығы су айдындарын (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.06.14 № 566 Қаулысымен.
2. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қарашадан бастап күшiне енедi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2005 жылғы 4 ақпандағы
N 102 қаулысымен
бекiтiлген
Ескерту. Ереже жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.06.14 № 566 Қаулысымен.
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру бойынша конкурс өткізу ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурс өткізу ережесі (бұдан әрі — Ереже) Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" және 2006 жылғы 7 шілдедегі "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" заңдарына сәйкес әзірленді және балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурсты (бұдан әрі — Конкурс) ұйымдастыру және өткізу тәртібін айқындайды.
2. Конкурс өткізудің мақсаты Қазақстан Республикасының азаматтары мен Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларына оларға бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық шаруашылығын жүргізу құқығын беру болып табылады.
3. Осы Ереженің әрекеті мемлекеттік мекеме нысанындағы заңды тұлғалар болып табылатын ерекше қорғалатын табиғи аумақтарға қолданылмайды.

4. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан;
2) ведомство – Комитет рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан;
3) территориальные подразделения – территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан;
4) участник конкурса – физическое или юридическое лицо, представившее в соответствующее территориальное подразделение ведомства конкурсную заявку на участие в конкурсе.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 26.06.2014 № 702 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Организация конкурса
5. Организационные мероприятия по подготовке и проведению Конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков:
1) международного и республиканского значений осуществляет ведомство;
2) местного значения осуществляют областные исполнительные органы (далее – организатор).
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 07.11.2012 № 1413 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 23.08.2013 № 825 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
6. Конкурс по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков Аральского, Каспийского морей, озер Зайсан, Балхаш, Алакольской системы озер, Бухтарминского, Шульбинского, Шардаринского, Капшагайского водохранилищ, рек Или, Кигач, Сырдарья, Урал проводится комиссией, создаваемой актом Правительства Республики Казахстан.
В состав комиссии включаются представители:
1) ведомства (председатель комиссии);
2) областных исполнительных органов (не ниже заместителя акима области);
3) научных и других специализированных организаций в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных (далее - научные организации);
4) территориальных подразделений;
5) уполномоченного органа в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения.
6) аккредитованных республиканских ассоциаций общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства (при наличии).
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правительства РК от 07.11.2012 № 1413 (порядок введения в действие см. п. 2).
7. Для проведения конкурса по рыбохозяйственным водоемам и (или) участкам международного и республиканского значений, за исключением указанных в пункте 6 настоящих Правил, территориальное подразделение создает конкурсную комиссию по проведению конкурса (далее – Комиссия), в состав которой входят представители соответствующих территориальных подразделений (председатель Комиссии), областных исполнительных органов, научных организаций, аккредитованных республиканских ассоциаций общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства (при наличии), уполномоченного органа в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения, а также других заинтересованных государственных органов.
Для проведения конкурса по рыбохозяйственным водоемам и (или) участкам местного значения областными исполнительными органами создается Комиссия, в состав которой входит представитель областного исполнительного органа, не ниже заместителя акима области (председатель Комиссии), территориального подразделения, научных организаций, аккредитованных республиканских ассоциаций общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства (при наличии), уполномоченного органа в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения, а также других заинтересованных государственных органов.

4. Осы Ережеде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) уәкілетті орган - Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі;
2) ведомство - Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті;
3) аумақтық бөлімшелер - Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері;
4) конкурсқа қатысушы - конкурсқа қатысуға ведомствоның тиісті аумақтық бөлімшесіне конкурстық өтінімді ұсынған жеке немесе заңды тұлға.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.06.2014 № 702 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Конкурсты ұйымдастыру
5. Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекiтiп беру жөніндегі конкурсқа дайындалу және оны өткізу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларын:
1) халықаралық және республикалық маңызы бар су айдындары және (немесе) учаскелері бойынша ведомство жүзеге асырады;
2) жергілікті маңызы бар су айдындары және (немесе) учаскелері бойынша облыстық атқарушы органдар (бұдан әрі - ұйымдастырушы) жүзеге асырады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.11.07 N 1413 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 23.08.2013 N 825 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Арал, Каспий теңіздері, Зайсан, Балқаш көлдері, Алакөл көлдер жүйесі, Бұқтырма, Шүлбі, Шардара, Қапшағай су қоймалары және Қиғаш, Іле, Сырдария, Жайық өзендердің су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурсты Қазақстан Республикасы Үкіметінің актісімен құралатын комиссия өткізеді.
Комиссияның құрамына:
1) ведомствоның (комиссия төрағасы);
2) облыстық атқарушы органдардың (облыс әкімінің орынбасарынан төмен емес);
3) балық ресурстарын және басқа су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ғылыми және басқа да мамандандырылған ұйымдардың (бұдан әрі – ғылыми ұйымдар);
4) аумақтық бөлімшелердің;
5) су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы уәкілетті органның.
6) балық аулаушылар және балық шаруашылығының субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің аккредиттелген (бар болса) республикалық қауымдастықтарының өкілдері кіреді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.11.07 N 1413 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
7. Осы Ереженің 6-тармағында көрсетілгендерді қоспағанда, халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері бойынша конкурс өткізу үшін аумақтық бөлімше құрамына тиісті аумақтық бөлімшелердің (Комиссия төрағасы), облыстық атқарушы органдардың, ғылыми ұйымдардың, балық аулаушылар және балық шаруашылығының субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің аккредиттелген республикалық қауымдастықтарының (бар болса), су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау және су бұру саласындағы уәкілетті органның, сондай-ақ басқа да мүдделі мемлекеттік органдардың өкілдері кіретін Конкурс өткізу жөніндегі конкурстық комиссияны (бұдан әрі - Комиссия) құрады.
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері бойынша конкурс өткізу үшін облыстық атқарушы органдар құрамына облыс әкімінің орынбасарынан төмен емес облыстық атқарушы органның (Комиссия төрағасы), аумақтық бөлімшенің, ғылыми ұйымдардың, балық аулаушылар және балық шаруашылығының субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің аккредиттелген республикалық қауымдастықтарының (бар болса), су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау және су бұру саласындағы уәкілетті органның, сондай-ақ басқа да мүдделі мемлекеттік органдардың өкілдері кіретін Комиссияны құрады.

Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 23.08.2013 № 825 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
8. Число членов Комиссий должно быть не менее пяти человек.
Решения Комиссий принимаются большинством голосов, при участии в заседании не менее 2/3 ее членов и оформляется протоколом.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 07.11.2012 № 1413 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
9. Члены Комиссий не вправе передавать (делегировать) свои полномочия другому лицу.
10. До проведения Конкурса организатор определяет:
1) время и место проведения Конкурса;
2) место и порядок получения конкурсной документации;
3) сроки представления конкурсных заявок;
4) виды и количество рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, выставляемых на Конкурс, их местонахождение и границы, перспективность добычи цист артемии салина.
11. На Конкурс выставляются рыбохозяйственные водоемы и (или) участки резервного фонда, которые на основании паспортизации рыбохозяйственных водоемов и (или) участков признаются перспективными для ведения рыбного хозяйства или добычи других водных животных.
Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 07.11.2012 № 1413 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Организатор не менее чем за двадцать календарных дней размещает объявление о предстоящем Конкурсе в периодическом печатном издании.
Объявление о проведении Конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, указанных в пункте 6 настоящих Правил, публикуется в периодических печатных изданиях, выпускаемых не реже 3 раз в неделю и распространяемых на всей территории Республики Казахстан.
Объявление о проведении Конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, указанных в пункте 7 настоящих Правил, публикуется в периодических печатных изданиях, выпускаемых не реже 3 раз в неделю и распространяемых на территории соответствующих областей.
13. Объявление должно содержать информацию о месте, времени, порядке проведения Конкурса, получения конкурсной документации и сроках представления конкурсной заявки.
14. Физические и юридические лица, изъявившие желание участвовать в Конкурсе, обращаются в соответствующее территориальное подразделение для получения конкурсной документации на участие в Конкурсе, готовят отдельную заявку на каждый заявляемый рыбохозяйственный водоем и (или) участок в соответствии с требованиями настоящих Правил и представляют ее в территориальное подразделение в запечатанном конверте, на котором указывается:

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 23.08.2013 N 825 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Комиссия мүшелерінің саны бес адамнан кем болмауы тиіс.
Комиссияның шешімдері отырысқа оның мүшелерінің кемінде 2/3-сі қатысқан кезде көпшілік дауыспен қабылданады және хаттамамен ресімделеді.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.11.07 N 1413 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
9. Комиссия мүшелері, өз өкілеттіктерін басқа адамға беруге құқығы жоқ.
10. Ұйымдастырушы Конкурс өткізгенге дейін:
1) Конкурстың өткізілетін уақыты мен орнын;
2) конкурстық құжаттарды алу орнын және алу тәртібін;
3) конкурстық өтінімдерді беру мерзімін;
4) Конкурсқа шығарылатын балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің түрлері мен санын, олардың орналасқан жері мен шекарасын, салина артемиясы цисталарын аулаудың болашағын айқындайды.
11. Конкурсқа балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін паспорттандыру негізінде балық шаруашылығын жүргізу немесе басқа да су жануарларын өндіру үшін перспективалы деп танылған резервтік қордың балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері шығарылады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.11.07 N 1413 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
12. Ұйымдастырушы кемінде жиырма күнтізбелік күн бұрын алда болатын Конкурс туралы мерзімді баспа басылымына хабарландыру береді.
Осы Ереженің 6-тармағында көрсетілген балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша Конкурс өткізу туралы хабарландыру аптасына кемінде 3 рет шығарылатын және Қазақстан Республикасының барлық аумағына таралатын мерзімді баспа басылымдарында жарияланады.
Осы Ереженің 7-тармағында көрсетілген балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша Конкурс өткізу туралы хабарландыру аптасына кемінде 3 рет шығарылатын және тиісті облыстардың аумағына таралатын мерзімді баспа басылымдарында жарияланады.
13. Хабарландыру Конкурстың өткізілетін орны, уақыты, тәртібі, конкурстық құжаттаманы алу және конкурстық өтінім беру туралы ақпаратты қамтуы тиіс.
14. Конкурсқа қатысуға тілек білдірген жеке және заңды тұлғалар Конкурсқа қатысуға арналған конкурстық құжаттаманы алу үшін тиісті аумақтық бөлімшеге жүгінеді, осы Ереженің талаптарына сәйкес әрбір мәлімделетін балық шаруашылығы су айдынына және (немесе) учаскесіне жеке өтінім дайындайды және оны аумақтық бөлімшеге:

1) полное наименование и адрес участника (с целью возврата конкурсной заявки не вскрытой, если она будет объявлена опоздавшей);
2) адрес территориального подразделения ведомства;
3) слова "Конкурс по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков".
Сноска. Пункт 14 в редакции постановления Правительства РК от 07.11.2012 № 1413 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
15. С момента регистрации конкурсной заявки лицо, представившее данную заявку, становится участником Конкурса.
16. Организатор в срок, не позднее семи календарных дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, может внести изменения в конкурсную документацию путем оформления протокола.
Внесенные изменения сообщаются участникам Конкурса, получившим конкурсную документацию, в течение 3 рабочих дней.
При этом участники Конкурса могут дополнить представленный пакет документов до начала вскрытия конкурсной заявки.
17. Конкурсная заявка должна включать:
1) заявление на участие в Конкурсе по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) документы, подтверждающие соответствие заявителя установленным квалификационным требованиям, предъявляемым к участникам конкурса (подлинники или нотариально заверенные копии):
для юридических лиц – учредительный документ, справка или свидетельство* о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (нотариально заверенные копии);
примечание:*свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений  в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
для физических лиц – удостоверение личности или паспорт гражданина Республики Казахстан (нотариально заверенные копии), документы, предоставляющие право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица;
утвержденный руководителем заявителя план развития рыбного хозяйства установленной формы по каждому водоему и (или) участку отдельно (подлинник);
для физических и юридических лиц, за которыми ранее закреплялись рыбохозяйственные водоемы и (или) участки, – информация, подтверждающая вложение средств на воспроизводственные мероприятия и об освоении выделенных квот в истекшем году, согласованная с территориальным подразделением (подлинник);
оригинал справки установленной формы соответствующего налогового органа об отсутствии (наличии) налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям, выданной не ранее двух месяцев, предшествующих дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками;
письменное обязательство за подписью руководителя заявителя о предоставлении сервитута для осуществления:
контрольного лова – ведомству и (или) его территориальному подразделению;
научно-исследовательского лова – физическим и юридическим лицам; любительского (спортивного) рыболовства – физическим лицам (подлинник);
письменное обязательство за подписью руководителя заявителя о выполнении зарыбления на весь период закрепления заявленного рыбохозяйственного водоема и (или) участка в объемах, рекомендованных научной организацией (за исключением горько-соленых водоемов).

1) қатысушының толық атауы және мекенжайы (егер ол кешіккен болып жарияланса, конкурстық өтінімді ашылмаған күйде қайтару мақсатында);
2) ведомствоның аумақтық бөлімшесінің мекенжайы;
3) «Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурс» деген сөздер көрсетілген мөр басылған конвертте ұсынады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.11.07 N 1413 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
15. Конкурстық өтінім тіркелген сәттен бастап аталған өтінімді ұсынған тұлға Конкурсқа қатысушы болады.
16. Ұйымдастырушы конкурстық өтінімдер берудің түпкілікті мерзімі аяқталғанға дейін жеті күнтізбелік күннен кем емес мерзімде хаттама ресімдеу жолымен конкурстық құжаттамаға өзгерістер енгізе алады.
Енгізілген өзгерістер конкурстық құжаттаманы алған Конкурсқа қатысушыға 3 жұмыс күні ішінде хабарланады.
Бұл ретте Конкурсқа қатысушылар конкурстық өтінімді ашқанға дейін берілген құжаттар пакетін толықтыра алады.
17. Конкурстық өтінім:
1) осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысанда Конкурсқа қатысуға арналған өтінімді;
2) өтінім берушінің конкурсқа қатысушыларға қойылатын белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды (түпнұсқалары немесе нотариалды куәландырылған көшірмелерін):
заңды тұлғалар үшін - құрылтай құжатын, мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы немесе куәлікті (нотариалды куәландырылған көшірмелерін);
ескертпе: *«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
жеке тұлғалар үшін - Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігін немесе паспортын (нотариалды куәландырылған көшірмелерін), кәсіпкерлік қызметті заңды тұлға құрмай жүзеге асыруға құқық беретін құжаттарды;
әрбір су айдыны және (немесе) учаскесі бойынша өтінім берушінің басшысы жеке бекіткен белгіленген нысандағы балық шаруашылығын дамыту жоспарын (түпнұсқасы);
балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері бұрын бекітіп берілген жеке және заңды тұлғалар үшін - өткен жылы балық өсімін молайту іс-шараларына қаржы салғанын растайтын және бөлінген квоталарды игеруі туралы аумақтық бөлімшемен келісілген ақпаратты (түпнұсқасы);
конкурстық өтінімдер бар конвертті ашатын күннің алдындағы екі айдан ерте берілмеген салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ (бар) екені туралы тиісті салық органының белгіленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасын;
өтінім берушінің басшысы қол қойған мыналарды жүзеге асыру үшін:
бақылау үшін аулауды - ведомствоға және (немесе) оның аумақтық бөлімшесіне;
ғылыми-зерттеу үшін аулауды - жеке және заңды тұлғаларға;
әуесқойлық (спорттық) балық аулауды - жеке тұлғаларға сервитут ұсыну туралы жазбаша міндеттемені (түпнұсқасы);
өтінім берілген су айдыны және (немесе) учаске бекітіп берілген бүкіл кезеңде ғылыми ұйым ұсынған көлемде балықтандыруды орындау туралы өтінім берушінің басшысы қол қойған жазбаша міндеттемені қамтуы тиіс (ащы-тұзды су тоғандарынан басқа).

Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 07.11.2012 № 1413 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 23.08.2013 № 825 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования); от 20.12.2013 № 1363 (вводится в действие с 01.01.2014).
18. В зависимости от заявляемого рыбохозяйственного водоема и (или) участка, кроме указанных в пункте 17 настоящих Правил документов, к заявке дополнительно прилагаются следующие документы (подлинники):
1) для рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, указанных в пункте 6 настоящих Правил:
справку о наличии в собственности участника основных средств, технологического оборудования и других материально-технических средств по добыче и переработке рыбных ресурсов и других водных животных с указанием учетного номера, присвоение которого осуществляется уполномоченным органом в области ветеринарии, а также основных средств для проведения рыбохозяйственных мелиоративных работ по форме, установленной уполномоченным органом;
справку территориального органа транспортного контроля о зарегистрированных на имя участника добывающего и транспортного флота, в том числе маломерного, выданную не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками;
2) для замороопасных водоемов и (или) участков местного значения - справку о наличии основных средств для проведения рыбохозяйственных мелиоративных работ по форме, установленной уполномоченным органом;
3) для горько-соленых рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, перспективных для добывания цист артемии салина - справку о наличии орудий для сбора, технологического оборудования и других материально-технических средств по сбору, хранению и переработке цист артемии салина;
4) для прочих рыбохозяйственных водоемов и (или) участков:
справку территориального органа транспортного контроля о регистрации добывающего и транспортного флота, в том числе маломерного (при наличии плавательных средств);
сведения о наличии орудий лова (при наличии);
письменное обязательство о ведении аквакультуры за подписью руководителя заявителя с отражением соответствующих мероприятий в Плане развития рыбного хозяйства (для лиц, предполагающих заниматься аквакультурой).
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 07.11.2012 № 1413 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 23.08.2013 № 825 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).

Ескерту. 17-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.11.07 N 1413 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 23.08.2013 N 825 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 20.12.2013 N 1363 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
18. Өтінім берілген балық шаруашылығы су айдындарына және (немесе) учаскеге байланысты осы Ереженің 17-тармағында көрсетілген құжаттардан басқа, өтінімге қосымша келесі құжаттар (түпнұсқалар):
1) осы Ереженің 6-тармағында көрсетілген балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша өтінім берушінің жеке меншігіндегі негізгі құралдар, ветеринария саласындағы уәкілетті орган беретін есепке алу нөмірін көрсете отырып, балық ресурстарын және басқа да су жануарларын аулау мен өңдеу жөніндегі технологиялық жабдықтар мен өзге де материалдық-техникалық құралдардың, сондай-ақ балық шаруашылығы мелиорациялық жұмыстарын жүргізу үшін техникалық құралдардың болуы туралы анықтама;
өтінім берушінің атына тіркелген аулаушы және көліктік флоттың, оның ішінде шағын көлемдісі туралы аумақтық көліктік бақылау органының конкурстық өтінімдері бар конвертті ашатын күнге дейін бір айдан ерте емес берілген анықтамасы;
2) жергілікті маңызы бар балық қырылу қаупі бар су айдындары және (немесе) учаскелері үшін - уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша балық шаруашылығы мелиорациялық жұмыстарын жүргізу үшін негізгі құралдардың болуы туралы анықтама;
3) салина артемиясы цисталарын аулау үшін болашағы бар ащы-тұзды балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін - уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша салина артемиясы цисталарын жинау үшін құралдардың, жинау, сақтау және өңдеу бойынша технологиялық жабдықтар мен басқа да материалдық-техникалық құралдар, шикізатты сапалы талдау үшін зертхананың болуы туралы анықтама;
4) басқа балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
аулаушы және көліктік флотты, оның ішінде шағын көлемдісін тіркеу туралы аумақтық көліктік бақылау органының анықтамасы (жүзу құралдары бар болса);
аулау құралдарының бар-жоғы туралы анықтама (бар болса);
Балық шаруашылығын дамыту жоспарында тиісті іс-шаралар көрсетілген өтінім берушінің басшысы қол қойған аквадақылды жүргізу туралы жазбаша міндеттеме (аквадақылмен айналысуды жоспарлаған адамдарға) қоса беріледі.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.11.07 N 1413 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 23.08.2013 N 825 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.

19. Заявка представляется в прошитом виде, с пронумерованными страницами и последняя страница заверяется подписью и печатью (для физического лица, если таковая имеется).
3. Проведение конкурса
20. Перед началом процедуры вскрытия конвертов с конкурсной заявкой Комиссия знакомит участников Конкурса с правом дополнить предоставленный пакет документов.
После начала процедуры вскрытия конвертов дополнения к представленным пакетам документов не принимаются.
Комиссия вскрывает конверты с конкурсными заявками в установленное время в присутствии участника Конкурса или его представителя. Отсутствие участника Конкурса или его представителя на заседании Комиссии по вскрытию с конкурсными заявками не является основанием к не рассмотрению конкурсной заявки данного участника.
21. При вскрытии конвертов с конкурсными заявками Комиссия объявляет о наличии представленной участником Конкурса документации, а также информацию о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках, на которые они претендуют.
Результаты вскрытия конвертов с конкурсными заявками отражаются в протоколе вскрытия конвертов, подписываемом всеми присутствовавшими на заседании членами Комиссии.
Участники Конкурса и их представители уведомляют конкурсную комиссию о технических средствах аудиозаписи и видеосъемки, которые они намерены использовать для записи процедуры вскрытия конвертов с заявками на участие в Конкурсе.
22. Рассмотрение конкурсных заявок на закрепление рыбохозяйственных водоемов и (или) участков проводится Комиссией в течение пяти рабочих дней с момента вскрытия конвертов.
23. Участники Конкурса или их представители не могут присутствовать при рассмотрении конкурсных заявок Комиссией. При этом для разъяснения необходимых вопросов, в ходе рассмотрения конкурсных заявок Комиссия может пригласить участников Конкурса для дачи пояснений или направить письменный запрос в соответствующие государственные органы для подтверждения достоверности представленных документов.
24. Участник Конкурса должен соответствовать установленным квалификационным требованиям.
В случае отсутствия либо ненадлежащего оформления документов, в соответствии с требованиями пунктов 1417 и 18 настоящих Правил, а также несоответствия участника Конкурса квалификационным требованиям, такой участник признается не соответствующим условиям Конкурса.
Юридические и физические лица, с которыми ранее были расторгнуты договора на рыболовство и ведение рыбного хозяйства за невыполнение взятых на себя обязательств в рамках Плана развития рыбного хозяйства, не допускаются к участию в Конкурсе в течении 3 лет.

19. Өтінім беттері нөмірленген, тігілген түрде ұсынылады және соңғы бет қол қоюмен және мөрмен расталады (жеке тұлға үшін бар болса).
3. Конкурс өткізу
20. Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашу рәсімінің басталуы алдында Комиссия Конкурсқа қатысушыларға ұсынылған құжаттар пакетін толтыру Құқығымен таныстырады. Конверттерді ашу рәсімі басталғаннан кейін ұсынылған құжаттар пакеттеріне қосымшалар қабылданбайды.
Комиссия конкурстық өтінімдері бар конверттерді белгіленген уақытта Конкурсқа қатысушының немесе оның өкілінің қатысуымен ашады. Конкурсқа қатысушының немесе оның өкілінің конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашу жөніндегі комиссияның отырысына қатыспауы аталған қатысушының конкурстық өтінімін қарамауға негіз болып табылмайды.
21. Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашу кезінде Комиссия Конкурсқа қатысушы ұсынған құжаттаманың бар екендігі туралы, сондай-ақ олар үміттенетін балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы ақпаратты хабарлайды.
Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашу нәтижелері отырысқа қатысқан Комиссияның барлық мүшелері қол қоятын конверттерді ашу хаттамасында көрсетіледі.
Конкурсқа қатысушылар және олардың өкілдері конкурстық комиссияға олар Конкурсқа қатысуға өтінімдері бар конверттерді ашу рәсімін жазу үшін пайдалануға ниет ететін аудиожазу мен бейнетүсіру техникалық құралдары туралы хабардар етеді.
22. Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беруге конкурстық өтінімдерді қарауды Комиссия конверттер ашылған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде жүргізеді.
23. Конкурсқа қатысушылар немесе олардың өкілдері Комиссияның конкурстық өтінімдерді қарауы кезінде қатыса алмайды. Бұл ретте, конкурстық өтінімдерді қарау барысында қажетті мәселелерді түсіндіру үшін Комиссия Конкурсқа қатысушыларды түсінік беруі үшін шақыруы немесе ұсынылған құжаттардың дұрыстығын растау үшін тиісті мемлекеттік органдарға жазбаша сұрау салуы мүмкін.
24. Конкурсқа қатысушы белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келуге тиіс.
Құжаттар болмаған не осы Ереженің 1417 және 18-тармақтарының талаптарына сәйкес тиісті дәрежеде ресімделмеген, сондай-ақ Конкурсқа қатысушы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда мұндай қатысушы Конкурс шарттарына сәйкес келмейтін қатысушы болып танылады.
Балық шаруашылығын дамыту жоспары шеңберінде өзіне қабылдаған міндеттемелерді орындамағаны үшін балық аулау және балық шаруашылығын жүргізу жөніндегі шарттар бұзылған заңды және жеке тұлғалар 3 жыл бойы Конкурсқа қатысуға жіберілмейді.

Сноска. Пункт 24 в редакции постановления Правительства РК от 07.11.2012 № 1413 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
25. Конкурс может быть признан несостоявшимся, если предложения всех допущенных к Конкурсу участников будут признаны Комиссией не отвечающими условиям Конкурса.
26. Итоги проведенного Конкурса подводятся конкурсной комиссией в течение десяти рабочих дней со дня вскрытия конвертов с конкурсной заявкой.
27. Определение победителя по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков проводится комиссией на основании рейтинговой оценки участника.
28. Рейтинговая оценка участника определяется согласно установленным квалификационным требованиям и другим требованиям, предъявляемым к участникам Конкурса, в соответствии с Листом подсчета рейтинговой оценки согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
29. При заполнении Листа подсчета рейтинговой оценки обеспечивается выполнение следующих условий:
1) оценочный показатель в процентах, принятый за 100, распределен по квалификационным требованиям и другим показателям по значимости в процентах (графа 3 Листа подсчета рейтинговой оценки);
2) объем и (или) количество показателей участников устанавливаются в соответствии с представленными заявками документами, подтверждающими достоверность этих сведений и данными организатора (графа 4 Листа подсчета рейтинговой оценки);
3) оценка членами конкурсной комиссии устанавливается по 10-ти балльной системе (графа 5 Листа подсчета рейтинговой оценки). При этом участнику Конкурса с наибольшим (наилучшим) показателем выставляется максимальный балл по соответствующему пункту (10 баллов), за исключением строки 9 Листа подсчета рейтинговой оценки, в которой участнику Конкурса с наихудшим показателем выставляется наименьший балл (минус 10 баллов);
4) рейтинговая оценка участника (R) определяется путем умножения максимального оценочного показателя (графа 3 Листа подсчета рейтинговой оценки) на оценку по 10-ти балльной системе (графа 5 Листа подсчета рейтинговой оценки) и деления на 100:
R = (гp.3 х гр.5 : 100).
30. В случае равных условий при определении победителя преимуществом пользуются юридические и физические лица:
имеющие производственные мощности по переработке рыбы в прибрежном районе;
которые в Плане развития рыбного хозяйства отразили мероприятия по созданию и развитию озерно-товарного рыбоводного хозяйства;
местных прибрежных районов, основной деятельностью которых являются рыбное хозяйство и связанное с ним производство;
вклад которых на воспроизводственные цели будет наибольшим в соответствии с Планом развития рыбного хозяйства;
имеющие учетный номер на экспорт рыбной продукции.

Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.11.07 N 1413 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
25. Егер Конкурсқа жіберілген барлық қатысушылардың ұсыныстарын Комиссия Конкурс шарттарына жауап бермейді деп таныса, Конкурс өтпеген деп танылуы мүмкін.
26. Өткізілген Конкурстың қорытындыларын конкурстық комиссия конкурстық өтінімі бар конверттер ашылған күннен бастап он жұмыс күн ішінде шығарады.
27. Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша жеңімпазды анықтауды Комиссия қатысушының рейтингтік бағасы негізінде жүргізеді.
28. Қатысушының рейтингтік бағасы белгіленген біліктілік талаптарына және Конкурсқа қатысушыларға қойылатын басқа талаптарға орай осы Ереженің 2-қосымшасына сай Рейтингтік бағаны санау парағына сәйкес белгіленеді.
29. Рейтингтік бағаны санау парағын толтырғанда мынадай шарттарды орындау қамтамасыз етіледі:
1) 100 пайызға тең етіп алынған бағалау көрсеткіші біліктілік талаптарына және басқа да пайыздық маңыздылығы бар көрсеткіштерге бөлінген (Рейтингтік бағаны санау парағының 3-бағаны);
2) қатысушылардың көрсеткіштерінің саны ұсынылған өтінімдерге, осы мәліметтердің растығын дәлелдейтін құжаттар мен ұйымдастырушының деректеріне сәйкес белгіленеді (Рейтингтік бағаны санау парағының 4-бағаны);
3) конкурстық комиссияның мүшелері бағаны 10 балдық жүйе бойынша белгілейді (Рейтингтік бағаны санау парағының 5-бағаны). Мұндайда ең нашар көрсеткіштері бар конкурсқа қатысушыға ең төменгі балл (минус 10 балл) қойылатын 9 жолдан басқа ең көп/ең жақсы көрсеткіштері бар конкурсқа қатысушыға тиісті тармақ бойынша ең жоғарғы балл (10 балл) қойылады;
4) қатысушының рейтингтік бағасы (R) ең жоғары бағалау көрсеткіш (Рейтингтік бағаны санау парағының 3-бағаны) 10 балдық жүйе бағасына (Рейтингтік бағаны санау парағының 5-бағаны) көбейтіп, оны 100-ге бөлу арқылы анықталады;
R = (3 баған х 5 баған:100).
30. Жеңімпазды анықтау кезінде шарттар тең болған жағдайда:
жағалауға жақын аудандарда балықтарды өңдеу бойынша өндірістік қуаттары бар;
Балық шаруашылығын дамыту жоспарында қол-тауарлық шаруашылықтарды құру мен дамыту жөніндегі іс-шараларды көрсеткен;
негізгі қызметі балық шаруашылығы және онымен байланысты өндіріс болып табылатын жергілікті жағалауға жақын аудандардағы;
Балық шаруашылығын дамыту жоспарына сәйкес өсімді молайту мақсаттарына қосқан үлесі ең көп;
балық өнімін экспорттауға есептік нөмірі бар заңды және жеке тұлғалар басымдыққа ие болады.

31. Результаты Конкурса оформляются протоколом заседания Комиссии, подписываются всеми присутствующими членами Комиссии и направляются в соответствующий областной исполнительный орган для принятия решения по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков.
32. При наличии одного претендента победителем Конкурса признается единственный участник, которым соблюдены все требования, предъявляемые к участникам Конкурса.
33. Областной исполнительный орган в течение пяти рабочих дней со дня получения протокола выносит решение о закреплении за пользователями рыбохозяйственных водоемов и (или) участков в пределах административных границ области.
34. На основании решения областного исполнительного органа о закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков согласованного с уполномоченным органом заключается договор на ведение рыбного хозяйства между территориальным подразделением и пользователем животного мира.
35. Обнаружение фактов представления недостоверной информации, а также случаев невыполнения или неполного выполнения обязательств в соответствии с Планом развития рыбного хозяйства является основанием для расторжения договора на ведение рыбного хозяйства, а также отмены решения областного исполнительного органа о закреплении за пользователями рыбохозяйственных водоемов и (или) участков.
36. Если победитель Конкурса, после принятия решения областного исполнительного органа о закреплении водоема и (или) участка, в течение пятнадцати рабочих дней не подписывает договор на ведение рыбного хозяйства, то организатор Конкурса вносит представление в областной исполнительный орган о принятии решения по закреплению водоема и (или) участка за участником Конкурса, чья рейтинговая оценка является наибольшей после рейтинговой оценки победителя Конкурса в соответствии с протоколом об итогах Конкурса.
Приложение 1
к Правилам проведения конкурса
по закреплению рыбохозяйственных
водоемов и (или) участков
Заявление
на участие в конкурсе по закреплению рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков
Прошу допустить для участия в Конкурсе по закреплению
рыбохозяйственных водоемов и (или) участков по ______________________
_____________________________________________________________________
(водоемы, участки)
и выдать необходимую конкурсную документацию.
1. Сведения о заявителе (наименование юридического лица,
ведомственная принадлежность (при наличии), фамилия, имя, отчество
физического лица, реквизиты, адрес) _________________________________
_____________________________________________________________________

31. Конкурстың нәтижелері Комиссия отырысының хаттамасымен ресімделеді, Комиссияның барлық қатысқан мүшелерінің қолы қойылады және балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша шешім қабылдау үшін тиісті облыстық атқарушы органға жіберіледі.
32. Бір ғана үміткер болған жағдайда Конкурсқа қатысушыларға қойылатын барлық талаптарды сақтаған жалғыз қатысушы Конкурстың жеңімпазы болып танылады.
33. Облыстық атқарушы орган хаттаманы алған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде облыстың әкімшілік шекаралары шегінде балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін пайдаланушыларға бекітіп беру туралы шешім шығарады.
34. Уәкілетті органмен келісілген облыстық атқарушы органның балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру туралы шешімінің негізінде аумақтық бөлімше мен жануарлар дүниесін пайдаланушы арасында балық шаруашылығын жүргізуге шарт жасалады.
35. Жалған ақпаратты ұсыну фактілерінің, сондай-ақ Балық шаруашылығын дамыту жоспарына сәйкес міндеттемелерді орындамау немесе толық орындамау жағдайларының анықталуы балық шаруашылығын жүргізуге арналған шартты бұзу, сондай-ақ пайдаланушыларға балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру туралы облыстық атқарушы орган шешімінің күшін жою үшін негіздеме болып табылады.
36. Егер Конкурс жеңімпазы балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру туралы облыстық атқарушы органның шешімі қабылданғаннан кейін он бес жұмыс күні ішінде балық шаруашылығын жүргізуге арналған шартқа қол қоймаса, онда Конкурсты ұйымдастырушы Конкурс қорытындылары туралы хаттамаға сәйкес Конкурс жеңімпазының рейтингтік бағасынан кейін рейтингтік бағасы ең үлкен болған Конкурсқа қатысушыға балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөнінде шешім қабылдау туралы облыстық атқарушы органға ұсыныс енгізеді.
Балық шаруашылығы су айдындарын
және (немесе) учаскелерін бекітіп
беру бойынша конкурс өткізу ережесіне
1-қосымша
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру жөнінде конкурсқа қатысуға
өтініш
______________________________________________________________
(су айдындары, учаскелері)
бойынша балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе)
учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысуға рұқсат етуді
және қажетті конкурстық құжаттаманы беруді сұраймын.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер (заңды тұлғаның, ведомстволық тиесілілігі (бар болса), жеке тұлғаның аты-жөні, әкесінің аты, деректемелері, мекенжайы) ____________________________

2. Ранее закрепленный рыбохозяйственный водоем и (или) участок
_____________________________________________________________________
согласно постановлению акимата ______________________________________
области от "__" _______ 20__ г. № ___ и договора на ведение рыбного
хозяйства № ____ от "__" ______ 20__ г., заключенного с
территориальным подразделением _____________________________________
3. Заявляемый рыбохозяйственный водоем и (или) участок ________
Заявляемый срок закрепления рыбохозяйственного водоема и (или)
участка __ лет.
4. Подтверждаю, что ознакомлен с конкурсной документацией и
осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных
сведений.
Дата подачи: "___" _________ 20__ г.
Заявитель ________________________________
(Ф.И.О. или наименование организации)
М.П.            подпись ___________________
Приложение 2
к Правилам проведения конкурса
по закреплению рыбохозяйственных
водоемов и (или) участков
Лист подсчета рейтинговой оценки

2. _______________________________ облысы әкімдігінің 20_жылғы
"__"____________ № ______________ қаулысына және аумақтық бөлімшемен
_________________________________________________________ жасалған
20__жылғы "__" ______________№ ______ келісімге сәйкес бұрын
бекітіліп берілген су айдыны және (немесе) учаске __________________
____________________________________________________________________
3. Өтінім берілген балық шаруашылығы су айдыны және (немесе)
учаскесі ___________________________________________________________
Өтінім берілген балық шаруашылығы су айдынын және (немесе) учаскесін бекітіп беру мерзімі ________________________ жыл.
4. Конкурстық құжаттамамен танысқанымды және жалған ақпаратты ұсыну үшін жауапкершілік туралы хабардар етілгендігімді растаймын.
Берілген күні 20__ жылға "__" ____________________________
Өтінім беруші ____________________________________________
(аты-жөні немесе ұйымның атауы)
МО                                 қолы __________________
Балық шаруашылығы су айдындарын
және (немесе) учаскелерін бекітіп
беру бойынша конкурс өткізу ережесіне
2-қосымша
Рейтингтік бағалауды есептеу парағы

2) в предыдущем году
1
3) не закреплялся
0
8.
Количество фактов нарушений
законодательства Республики Казахстан
в области охраны, воспроизводства и
использования животного мира
10
9.
Наличие письменного обязательства о
ведении аквакультуры (для прочих
водоемов)
5
10.***
Наличие учетного номера для экспорта
рыбной продукции
5
11.****
Планируемый объем финансовых средств
на научные работы по оценке состояния
животного мира, (в тысячах тенге)
10
12.****
Планируемый объем финансовых средств
на техническое и технологическое
перевооружение, согласно плана
развития, при минимальном объеме 50
месячных расчетных показателей
(далее - МРП), в тысячах тенге
10
Итого:
100
* не заполняется при закреплении горько-соленых рыбохозяйственных водоемов и (или) участков перспективных для добывания цист артемии салина;
** заполняется при закреплении горько-соленых рыбохозяйственных водоемов и (или) участков перспективных для добывания цист артемии салина;
*** для экспортеров рыбной продукции;
**** объемы финансовых средств планируются на весь период закрепления.
Приложение 3
к Правилам проведения конкурса
по закреплению рыбохозяйственных
водоемов и (или) участков
Протокол № ________
конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
___________________                    "___" ________ 20__ года
Время начала конкурса _______________
Время окончания конкурса ____________
1. Конкурсная комиссия в составе (указать Ф.И.О. и должность):
________________________________ - председатель комиссии;
_______________________________________________ - секретарь комиссии;
____________________________________________________ членов комиссии:
созданная __________________________________________________________
(указать акт организатора конкурса, по созданию конкурсной
комиссии, число и номер документа)
провела конкурс по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или)
участков по ________________________________________________________
бассейну (области).
2. На конкурс по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или)
участков (далее - Конкурс) поступило _________ пакетов конкурсных
заявок (список участников, конкурса с указанием заявленных водоемов и
(или) участков, прилагается);
3. Конкурсная комиссия, рассмотрев представленные конкурсные
заявки на соответствие предъявляемым к участникам Конкурса
требованиям, оценив показатели рейтинговых оценок участников и
обменявшись мнениями, РЕШИЛА:
1) отклонить от дальнейшего участия в Конкурсе ___ заявок
(список участников, не допущенных к Конкурсу с указанием причин
отклонения конкурсных заявок, прилагается);

2) алдыңғы жылы
1
3) бекітілген жоқ
0
8.
Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасын бұзушылық фактілерінің саны
10
9.
Акваөсіруді жүргізу туралы жазбаша міндеттеменің болуы
5
10.***
Балық өнімдерін экспорттауға арналған есептік нөмірдің болуы
5
11.****
Жануарлар дүниесінің жай-күйін бағалау бойынша ғылыми жұмыстарға арналған қаржы қаражатының жоспарланған көлемі (мың теңгемен)
10
12.****
Дамыту жоспарына сәйкес техникалық және технологиялық қайта жарақтандыруға жоспарланған қаржы көлемі, ең аз көлемі 50 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі — АЕК) болған кезде, (мың теңгемен)
10
Жиыны:
100
* салин артемиясы цисталарын аулау үшін перспективалы ащы-тұзды балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекіткен жағдайда толтырылмайды;
** салин артемиясы цисталарын аулау үшін перспективалы ащы-тұзды балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелерін бекіткен жағдайда толтырылады;
*** балық өнімдерін экспорттаушылар үшін;
**** қаржы қаражатының көлемі бекітіп берудің бүкіл кезеңіне жоспарланады.
Балық шаруашылығы су айдындарын
және (немесе) учаскелерін бекітіп
беру бойынша конкурс өткізу ережесіне
3-қосымша
Балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру жөніндегі конкурстың
№ ______ хаттамасы
__________________                      20_ ж. "__" _________________
Конкурстың басталу уақыты __________________________
Конкурстың аяқталу уақыты __________________________
1. Құрамында (аты-жөні және лауазымын көрсету керек):
_____________________________________ - комиссия төрағасы;
_____________________________________ - комиссия хатшысы;
комиссия мүшелері ________________________________________ бар
_____________________________________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының конкурстық комиссия құру туралы актісін,
құжаттың күнін және нөмірін көрсету керек)
құрылған Конкурстық комиссия ________________ бассейні (облысы)
бойынша балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру жөнінде конкурс өткізді.
2. Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсқа (бұдан әрі - Конкурс) ______________
конкурстық өтінімдер пакеті түсті.
3. Конкурстық комиссия ұсынылған конкурстық өтінімдерін Конкурсқа қатысушыларға қойылатын талаптарға сәйкестігін қарай келіп, қатысушылардың рейтингтік баға көрсеткіштерін бағалай және пікір алмаса отырып, ШЕШТІ:
1) _________________________ өтінім Конкурсқа одан әрі қатысуға
қабылданбасын (конкурстық өтінімдердің қабылданбау себептерін көрсете
отырып, Конкурсқа жіберілген қатысушылардың тізімі қоса беріліп
отыр);

2) закрепить следующие рыбохозяйственные водоемы и (или)
участки за пользователями животным миром (список рыбохозяйственных
водоемов и (или) участков прилагается).
4. Один экземпляр протокола направить в акимат ____ области для
принятия решения.
Подписи:
Председатель: ___________________________
Члены Комиссии: _________________________
Секретарь: ______________________________
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 2005 года № 102
Квалификационные требования,
предъявляемые к участникам конкурса по закреплению
рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
Сноска. Квалификационные требования в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2010 № 566 (порядок введения в действие см. п. 2).
1. К участникам конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков (далее - Конкурс) предъявляются следующие квалификационные требования:
1) наличие Плана развития рыбного хозяйства, составляемого по типовой форме, установленной уполномоченным органом в области охраны, воспроизводства и использования животного мира (далее - уполномоченный орган), с указанием перечня и объема работ, сроков их выполнения и источников финансирования, утвержденного руководителем заявителя;
2) отсутствие налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям;
3) предоставление сервитута для осуществления контрольного лова ведомству уполномоченного органа и его территориальным подразделениям, научно-исследовательского лова физическим и юридическим лицам, любительского (спортивного) рыболовства физическим лицам, подтвержденное письменным обязательством за подписью руководителя заявителя.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 23.08.2013 № 825 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования); от 20.12.2013 № 1363 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. В зависимости от заявляемого рыбохозяйственного водоема и (или) участка, кроме квалификационных требований, указанных в пункте 1 настоящих Квалификационных требований, участники Конкурса должны отвечать следующим квалификационным требованиям:
1) для рыбохозяйственных водоемов и (или) участков Аральского, Каспийского морей, озер Зайсан, Балхаш, Алакольской системы озер, Бухтарминского, Шульбинского, Шардаринского, Капшагайского водохранилищ и рек Кигач, Или, Сырдарья, Урал:
одним из направлений хозяйственной деятельности должно быть ведение рыбного хозяйства и (или) связанное с ним производство;
наличие на праве собственности рыболовного (добывающего) флота (за исключением горько-соленых водоемов) и промысловых орудий лова;
наличие на праве собственности производственной базы для переработки и хранения продукции рыболовства, технических средств для проведения текущей мелиорации и спасения молоди;

2) мынадай балық шаруашылығы су айдындары және (немесе)
учаскелері жануарлар дүниесін пайдаланушыларға бекітіп берілсін
(балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізімі
қоса беріліп отыр).
4. Хаттаманың бір данасы шешім қабылдау үшін ______ облысының әкімдігіне жіберілсін.
Қолдары:
Төраға:______________________________________
Комиссия мүшелері ___________________________
Хатшы _______________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 4 ақпандағы
№ 102 қаулысымен
бекітілген
Ескерту. Біліктілік талаптары жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.06.14 № 566 Қаулысымен.
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға қойылатын
біліктілік талаптары
1. Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсқа (бұдан әрі - Конкурс) қатысушыларға мынадай біліктілік талаптары қойылады:
1) өтінім берушінің басшысы бекіткен жұмыстардың тізбесі мен көлемін, оларды орындау мерзімін және қаржыландыру көздерін көрсете отырып, жануарлар әлемін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) белгілеген үлгі нысан бойынша жасалған Балық шаруашылығын дамыту жоспарының болуы;
2) салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің болмауы;
3) өтінім берушінің бірінші басшысының қолы қойылған жазбаша міндеттемемен расталған уәкілетті органның ведомствосына және оның аумақтық бөлімшелеріне бақылау үшін аулау, жеке және заңды тұлғаларға ғылыми-зерттеу үшін аулау, жеке тұлғаларға әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізу үшін сервитут ұсыну.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 23.08.2013 N 825 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 20.12.2013 N 1363 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2. Өтініш берілген балық шаруашылығы су айдынына және (немесе) учаскесіне байланысты, осы Біліктілік талаптарының 1-тармағында көрсетілген біліктілік талаптарынан басқа, конкурсқа қатысушылар мынадай біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс:
1) Арал, Каспий теңіздері, Зайсан, Балқаш көлдері, Алакөл көлдер жүйесі, Бұқтырма, Шүлбі, Шардара, Қапшағай су қоймалары және Қиғаш, Іле, Сырдария, Жайық өзендерінің балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
шаруашылық қызметі бағыттарының бірі балық шаруашылығын жүргізу және (немесе) онымен байланысты өндіріс болуы тиіс;
меншік құқығында балық аулау (өндіру) флотының (ащы-тұзды учаскелерден басқа) және кәсіпшілік аулау құралдарының болуы;
меншік құқығында балық аулау өнімдерін қайта өңдеу мен сақтауға арналған өндірістік базаның, ағымдық мелиорация жүргізу мен шабақтарды құтқаруға арналған техникалық құралдардың болуы;

2) для замороопасных водоемов и (или) участков местного значения - наличие орудий лова, плавательных средств и материально-технической базы для проведения текущих мелиоративных работ;
3) для горько-соленых рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, перспективных для добывания цист артемии салина:
наличие орудий для сбора и первичной переработки цист артемии салина;
наличие оборудования для конечной переработки (промывочное и сушильное оборудование), хранения (холодильное оборудование);
наличие лаборатории для качественного анализа, добываемого сырья;
4) для прочих рыбохозяйственных водоемов и (или) участков - наличие плавательных средств и орудий лова.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 23.08.2013 № 825 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 2005 года N 102
Перечень
утративших силу некоторых решений Правительства
Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2000 года N 158 "Отдельные вопросы по закреплению рыбопромысловых участков и распределения лимита вылова рыбы и других водных животных в рыбохозяйственных водоемах Республики Казахстан".
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 февраля 2000 года N 276 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2000 года N 158".
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 378 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2000 года N 158".
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2002 года N 304 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2000 года N 158".
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 марта 2003 года N 290 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2000 года N 158".
6. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2003 года N 1204 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 1996 года N 1480 и от 3 февраля 2000 года N 158" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 45, ст. 495).

2) жергілікті маңызы бар балық қырылу қаупі бар су айдындары және (немесе) учаскелері үшін - аулау құралдары, жүзу құралдары және ағымдағы мелиорациялық жұмыстарды жүргізу үшін материалдық-техникалық базаның болуы;
3) салина артемиясы цисталарын аулау перспективасы бар ащы-тұзды балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
салина артемиясы цисталарын жинауға және бастапқы өңдеуге арналған құралдардың болуы;
түпкілікті өңдеу (жуу және кептіру жабдығы), сақтау (тоңазытқыш жабдығы) үшін жабдықтардың болуы;
өндірілетін шикізатты сапалық талдау үшін зертхананың болуы;
4) басқа балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін - жүзу құралдары мен аулау құралдарының болуы.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 23.08.2013 N 825 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 4 ақпандағы
N 102 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күшi
жойылған кейбiр шешімдерінің тiзбесi
1. "Қазақстан Республикасының балық шаруашылығы су айдындарында балық кәсiпшiлігі учаскелерiн бекiтiп беру және балық пен басқа да су жануарларын аулаудың лимиттерін бөлу жөнiндегі жекелеген мәселелер" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 3 ақпандағы N 158 қаулысы .
2. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 3 ақпандағы N 158 қаулысына өзгерiстер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 22 ақпандағы N 276 қаулысы .
3. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 3 ақпандағы
N 158 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 25 наурыздағы N 378 қаулысы .
4. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 3 ақпандағы N 158 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 14 наурыздағы N 304 қаулысы .
5. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 3 ақпандағы N 158 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 21 наурыздағы N 290 қаулысы .
6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 4 желтоқсандағы N 1480 және 2000 жылғы 3 ақпандағы N 158 қаулыларына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 29 қарашадағы N 1204 қаулысының 1-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 45, 495-құжат).