О проекте Указа Президента Республики Казахстан "Об утверждении Отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан за 2004 год"»
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2005 года N 731
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "Об утверждении Отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан за 2004 год".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Об утверждении Отчета о формировании
и использовании Национального фонда
Республики Казахстан за 2004 год
В   соответствии со  статьей 130  Бюджетного кодекса Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемый Отчет о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан за 2004 год.
2. Правительству Республики Казахстан до 1 августа 2005 года обеспечить опубликование информации об Отчете о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан за 2004 год и результатах проведения внешнего аудита в средствах массовой информации.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Утвержден
Указом Президента
Республики Казахстан
от _______2005 года N___
Отчет
о формировании и использовании Национального фонда
Республики Казахстан за 2004 год
Содержание
Раздел 1 . Отчет о поступлениях и использовании Национального
фонда Республики Казахстан за 2004 год
Раздел 2 . Отчет о деятельности Национального Банка Республики
Казахстан по доверительному управлению Национальным
фондом Республики Казахстан за 2004 год
Раздел 3 . Иные данные по управлению Национальным фондом
Республики Казахстан за 2004 год

"Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы 2004 жылғы есептi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 шілдедегі N 731 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы 2004 жылғы есептi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің
ЖАРЛЫҒЫ Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы
мен пайдаланылуы туралы 2004 жылғы есептi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің  130-бабына сәйкес  ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы 2004 жылғы есеп бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Үкiметi 2005 жылғы 1 тамызға дейiн Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы 2004 жылғы есеп пен сыртқы аудиттi жүргiзу нәтижелерi туралы ақпараттың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсiн.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2005 жылғы
N Жарлығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы
мен пайдаланылуы туралы 2004 жылғы есеп Мазмұны
1-бөлiм     Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсiмдерi
және оны пайдалану туралы 2004 жылғы есеп
2-бөлiм     Қазақстан Республикасы Ұлттық қорын сенiмгерлiк басқару
жөнiндегi Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң қызметі
туралы 2004 жылғы есеп
3-бөлiм     Қазақстан Республикасы Ұлттық қорын басқару жөнiндегi
2004 жылғы өзге де деректер

* с учетом сумм начисленных и отсроченных расходов в размере 315 682 тыс. тенге;
** с   учетом сумм начисленных и отсроченных расходов в размере 480 894 тыс. тенге.
Раздел 2. Отчет о деятельности Национального Банка
Республики Казахстан по доверительному управлению
Национальным фондом Республики Казахстан
Форма 1
Баланс Национального Банка Республики Казахстан
по доверительному управлению активами
Национального фонда Республики Казахстан
тыс. тенге
за 2004 год
за 2003 год
Активы
Деньги и их эквиваленты

* 315 682 мың теңге мөлшерiндегi есептелген және мерзiмi ұзартылған шығыстардың сомасын ескере отырып
** 480 894 мың теңге мөлшерiндегi есептелген және мерзiмi ұзартылған шығыстардың сомасын ескере отырып
2-бөлiм. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорын
сенiмгерлiк басқару жөнiндегi Қазақстан
Республикасы Ұлттық Банкiнiң қызметi туралы есеп
1-нысан
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерiн
сенiмгерлiк басқару жөнiндегі Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкiнiң балансы
мың теңге
2004 жыл
2003 жыл
Активтер
Ақша және оның баламалары

3084174
кредиторская задолжен-
ность и начисленные расходы
(5258170)
13246738
Чистое использование
денег в операционной
деятельности
(154176922) (201415417)
Движение денег от фи-
нансовой деятельности
Поступления от Минис-
терства финансов Рес-
публики Казахстан
152839430
225507652
Чистое увеличение
(уменьшение) в деньгах
и их эквивалентах
(1337492)
24092235
Деньги и их эквива-
ленты на начало года
26265200
2172965
Деньги и их эквива-
ленты на конец года
24927708
26265200
Форма 4
Отчеты об изменениях в чистых активах
Национального Банка Республики Казахстан по
доверительному управлению активами
Национального фонда Республики Казахстан
тыс. тенге
Сумма
Сальдо на 1 января 2003 года
298 944 114
Поступления от Министерства финансов
Республики Казахстан
225 507 652
Чистые доходы
3 465 646
Сальдо на 31 декабря 2003 года
527 917 412*
Поступления от Министерства финансов
Республики Казахстан
152 839 430
Влияние изменений в обменных курсах
на сумму чистых активов на начало пе-
риода
(52 052 320)
Разнице по переоценке валюты
(4 002  755)
Чистые доходы
41 839 157
Сальдо на 31 декабря 2004 года
666 540 924**
* без учета сумм начисленных и отсроченных расходов за 2003 год в размере 315 682 тыс. тенге
** без учета сумм начисленных и отсроченных расходов за 2004 год в размере 480 894 тыс. тенге
Прим.: сальдо на начало и конец 2004 года показано без учета суммы в размере 427 тыс. тенге, являющейся операционными расходами по доверительному управлению и подлежащей возмещению Национальному фонду.
За 2004 год доходы от инвестиционной деятельности составили 42 528 616 тыс. тенге или 313 млн долларов (доходность - 7,61  %).  При   этом курсовая переоценка составила
(-) 56 055 075 тыс. тенге (52 052 320 тыс. тенге + 4 002 755 тыс. тенге). Таким образом, сумма доходов  с  учетом курсовой переоценки составила (-) 13 526 459 тыс. тенге.
Раздел 3. Иные данные по управлению
Национальным фондом Республики Казахстан
1. Источники формирования
Национального фонда Республики Казахстан
На 1 января 2004 года средства Национального фонда Республики Казахстан (далее - Фонд) составляли 528233521 тыс. тенге.
Значительная доля поступлений в Фонд за 2004 год была сформирована за счет сверхплановых поступлений в бюджет от организаций сырьевого сектора (юридических лиц по перечню, устанавливаемому Правительством Республики Казахстан), сумма которых составила 120792925 тыс. тенге. Кроме того, за 2004 год на счет Фонда зачислены иные поступления в сумме 21321075 тыс. тенге (в том числе средства от приватизации государственного имущества, находящегося в республиканской собственности и относящегося к горнодобывающей и обрабатывающей отраслям экономики - 1513575 тыс. тенге и платеж по Соглашению о разделе продукции подрядного участка Карачаганакского нефтегазоконденсатного месторождения от 18 ноября 1997 года, заключенному между компаниями "Аджип Карачаганак Б.В.", "БГ Интернэшнл Лимитед", "Тексако Интернэшнл Петролеум Компании", открытым акционерным обществом "Нефтяная компания "ЛУКойл", акционерным обществом закрытого типа "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл" и Правительством Республики Казахстан - 19807500 тыс. тенге), средства от продажи государством земельных участков сельскохозяйственного назначения в частную собственность - 1415760 тыс. тенге и переданные официальные трансферты из республиканского бюджета - 9309670 тыс. тенге.

3 084 174
кредиторлық берешек және есептелген шығыстар
(5 258 170)
13 246 738
Операциялық қызметтегі ақшаның таза пайдаланылуы
(154 176 922)
(201 415 417)
Қаржы қызметiнен түскен ақша қозғалысы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінен түскен түсiмдер
152 839 430
225 507 652
Ақша мен оның баламаларындағы таза ұлғаю (азаю)
(1 337 492)
24 092 235
Жылдың басындағы ақша мен оның баламалары
26 265 200
2 172 965
Жылдың соңындағы ақша мен оның баламалары
24 927 708
26 265 200
4-нысан
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерiн
сенiмгерлiк басқару жөнiндегі Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкiнiң таза активтерiндегі
өзгерiстер туралы есептер
мың теңге
Сомасы
2003 жылғы 1 қаңтардағы сальдо
298 944 114
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнен түскен түсiмдер
225 507 652
Таза кiрiстер
3 465 646
2003 жылғы 31 желтоқсандағы сальдо
527 917 412*
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнен түскен түсiмдер
152 839 430
Кезең басындағы таза активтер сомасына айырбас бағамдарындағы өзгерiстер әсерi
(52 052 320)
Валютаны қайта бағалаудан болған айырмашылықтар
(4 002 755)
Таза кiрiстер
41 839 157
2004 жылғы 31 желтоқсандағы сальдо
666 540 924**
* 315 682 мың теңге мөлшерiндегi 2003 жылғы есептелген және мерзiмi ұзартылған шығыстардың сомасын ескерусiз
** 480 894 мың теңге мөлшерiндегi 2004 жылғы есептелген және мерзiмi ұзартылған шығыстардың сомасын ескерусiз
Ескерту: 2004 жылдың басындағы және соңындағы сальдо сенiмгерлiк басқару бойынша операциялық шығыстар болып табылатын және Ұлттық қорға өтелуi тиiс 427 мың теңге мөлшерiндегi сома есепке алынбай көрсетiлген.
2004 жылғы инвестициялық қызметтен түскен табыс 42 528 616 мың теңгенi немесе
313 млн.долларын құрады (табыстылығы - 7,61 %). Бұл ретте бағандық қайта бағалау (-)56 055 075 мың теңгенi құрады (52 052 320 мың теңге + 4 002 755 мың теңге). Осылайша, табыс сомасы бағамдық қайта бағалауды есепке ала отырып (-)13 526 459 мың теңгенi құрады.
3-бөлiм. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорын басқару
жөнiндегi өзге де деректер
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылу көздерi
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының (бұдан әрi - Қор) қаражаты 2004 жылғы 1 қаңтарға 528233521 мың теңгенi құрады.
Қорға түскен түсiмдердiң едәуiр үлесi 2004 жылы сомасы 120792925 мың теңгенi құраған шикiзат секторы ұйымдарынан (Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген тiзбе бойынша заңды тұлғалардан) бюджетке түсетiн жоспардан тыс түсiмдердің есебiнен қалыптасты. Бұдан басқа, 2004 жылы Қордың шотына 21321075 мың теңге (оның iшiнде республикалық меншiктегі және экономиканың тау-кен өндiру және өңдеу салаларына жататын мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiруден түскен қаражат - 1513575 мың теңге және "Аджип Қарашығанақ Б.В.", "БР Интернэшнл Лимитед", "Тексако Интернэшнл Петролаум Компании" компаниялары, "ЛУКойл" мұнай компаниясы" ашық акционерлiк қоғамы, "Қазақойл" ұлттық мұнайгаз компаниясы жабық үлгiдегі акционерлiк қоғамы мен Қазақстан Республикасының Үкiметi арасында жасалған 1997 жылғы 18 қарашадағы Қарашығанақ мұнайгазконденсаты кен орынының мердiгер учаскесiнiң өнiмiн бөлу туралы келiсiм бойынша төлем - 19807500 мың теңге), мемлекеттiң ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiн жеке меншiкке сатуынан түскен қаражат - 1415760 мың теңге және республикалық бюджеттен берiлген ресми трансферттер - 9309670 мың теңге сомасында өзге де түсiмдер есептелдi.

В  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 369А "Об утверждении перечня организаций сырьевого сектора, по которым сверхплановые налоговые и иные обязательные платежи в бюджет зачисляются в Национальный фонд Республики Казахстан" были внесены изменения и дополнения, в части исключения из перечня ОАО "Казцинк", ОАО "Казахмыс", ОАО "Харикейн Кумколь Мунай", ЗАО "ТургайПетролеум", Компания "БП Казахстан Лимитед" и "Статойл Казахстан А.С.", ОАО "Донской горнообагатительный комбинат", ОАО "Эмбамунайгаз", ОАО "Узеньмунайгаз", и включения в перечень АО "Разведка Добычи
"КазМунайГаз".
Национальным Банком Республики Казахстан периодически проводилась конвертация поступающих тенге в доллары США, которые были зачислены на счет Фонда в иностранной валюте.
В связи с изменением оплаты услуг за доверительное управление с учетом достигнутых финансовых результатов и качества управления было подписано Дополнительное соглашение о внесении изменений и дополнений в договор о доверительном управлении Национальным фондом Республики Казахстан, одобренный  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2004 года N 792 "О некоторых вопросах доверительного управления Национальным фондом Республики Казахстан".
Разработан проект среднесрочной концепции Национального фонда Республики Казахстан, в котором установлен конкретный срок реализации концепции, дана четкая дефиниция нефтяного сектора, отмечена организационная форма - юридическое лицо или счет, указаны цели и направления использования Фонда, указан предел накопления (или его отсутствие) и возможные последствия раздачи активов, отмечена прозрачность, определена политика обслуживания долга и заимствования, установлена более четкая привязка бюджета развития к трансферту из Фонда и описание метода сбалансированного бюджета.
В рамках проведения систематической работы по разъяснению среди населения целей и задач Национального фонда в газету "Панорама" направлена статья на тему: "Национальный фонд как позитивный фактор для развития экономики", в газете "Казахстанская правда" был опубликован материал на тему: "Национальный фонд: копить или тратить...", на канале "Казахстан 1" в информационно-аналитической программе "Мезгіл" было проведено выступление на тему: "Деятельность Национального Фонда Республики Казахстан". Кроме того, необходимая информация о деятельности Фонда, отчеты, нормативные правовые акты, регулирующие деятельность Фонда размещены на web-сайте Министерства финансов (www.minfin.kz).

"Жоспардан тыс салықтық және бюджетке төленетін өзге де мiндеттi төлемдерi Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына есепке алынатын шикiзат секторы ұйымдарының тiзбелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 19 наурыздағы N 369А  қаулысына "Қазмырыш" ААҚ, "Қазақмыс" ААҚ, "Харикейн Құмкөл Мұнай" ААҚ, "ТорғайПетролеум" ЖАҚ, "Қазақстан Лимитед БК" мен "Статойл Қазақстан А.С." компаниялары, "Дөң кен байыту комбинаты" ААҚ, "Ембiмұнайгаз" ААҚ, "Өзенмұнайгаз" ААҚ тiзбеден шығару және "ҚазМұнайГаз", Барлау Өндiру" АҚ-ын тiзбеге енгiзу бөлiгiнде өзгерiстер мен толықтырулар енгізілдi.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Қордың шотына шетел валютасында есептелген түсетін теңгенi АҚШ долларына айырбастауды кезең-кезеңмен жүргiзiп отырды.
Басқарудың қол жеткiзiлген қаржылық нәтижелерi мен сапасын ескере отырып, сенiмгерлiк басқару үшiн қызметтерге ақы төлеудiң өзгеруiне байланысты "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенiмгерлiк басқарудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 26 шiлдедегi N 792  қаулысымен мақұлданған Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенiмгерлiк басқару туралы шартқа өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы қосымша келiсiмге қол қойылды.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының орта мерзiмдi тұжырымдамасының жобасы әзiрлендi, онда тұжырымдаманы iске асырудың нақты мерзiмi белгiлендi, мұнай секторына айқын анықтама берiлдi, ұйымдастыру нысаны - заңды тұлға немесе шот белгiлендi, Қорды пайдаланудың мақсаты мен бағыты көрсетiлдi, қор жинау шегi (немесе оның болмауы) және активтердi таратудың мүмкiндiктi салдары көрсетіледi, айқындылығы атап көрсетілдi, борышқа қызмет көрсету және қарыз алу саясаты анықталды, Қордан трансфертке даму бюджетiнiң неғұрлым нақты байланысы және теңдестiрілген бюджет әдiсiнiң сипаты белгiлендi.
Ұлттық қордың мақсаттары мен мiндеттерiн халық арасында түсiндiру жөнiнде жүйелi түрде жұмыс жүргiзу шеңберiнде "Панорама" газетiне "Ұлттық қор экономиканы дамытуға оң фактор ретiнде" атты тақырыпта мақала жiберiлдi, "Казахстанская правда" газетiнде "Ұлттық қор: жинайды немесе рәсуа етедi..." атты материал жарияланды, "Қазақстан 1" арнасында "Мезгiл" ақпараттық-талдамалы бағдарламада "Қазақстан Республикасы Ұлттық Қорының қызметi" атты тақырыпта әңгiме жүргiзiлдi. Бұдан басқа, Қордың қызметi туралы қажеттi ақпарат, Қордың қызметiн реттейтiн есептер, нормативтік құқықтық актiлер Қаржы министрлiгiнiң web-сайтына (www.minfin.kz) орналастырылды.

В порядке, определенном  статьей 25  Бюджетного кодекса Республики Казахстан,   Указом Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2004 года N 1509 "О некоторых вопросах Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан" были утверждены состав и положение о Совете по управлению Национальным фондом Республики Казахстан.
Кроме того, внесены изменения и дополнения в Правила выбора независимого аудитора для проведения ежегодного внешнего аудита Национального фонда Республики Казахстан, утвержденные  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 953, в части уточнения порядка и сроков проведения конкурса.
Таблица в разделе 1 составлена по данным фактического движения финансовых средств за исключением инвестиционного дохода, где учитывается возникшая курсовая разница.
Поступления в государственный бюджет
от организаций сырьевого сектора и
перечисления в   Фонд за 2004 год
(тыс.тенге)
Наименование
План
за
2004 год
Кассовое исполнение
Всего
в том числе
зачислено
в
бюджет
пере-
числено
в Нацфонд
1
2
3
4
5
Корпоративный
подоходный налог
с юридических лиц-организаций
сырьевого сектора
по перечню,
устанавливаемому
Правительством
Республики Казах-
стан

Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiнiң  25-бабымен анықталған тәртiппен "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару кеңесiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 28 желтоқсандағы N 1509  Жарлығымен Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару жөнiндегi кеңестің құрамы мен ол туралы ереже бекiтiлдi.
Бұдан басқа, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 953  қаулысымен бекiтiлген конкурстарды өткiзудiң тәртiбi мен мерзiмiн нақтылау бөлiмiнде Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының жыл сайынғы сыртқы аудитiн жүргiзу үшiн тәуелсiз аудиторын сайлау ережесiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлдi.
1-бөлiмдегi кесте туындаған бағамдық айырма ескерілетiн инвестициялық табысты алып тастағанда қаржы қаражатының нақты қозғалысының деректерi бойынша құрылған.
Шикiзат секторы ұйымдарынан мемлекеттiк бюджетке
түсетiн түсiмдер және Қорға 2004 жылғы
түсетiн аударымдар
(мың теңге)
Атауы
2004
жылғы
жоспар
Кассалық атқару
Барлығы
оның ішінде
Бюджет-
ке
есептел-
генi
Ұлттық
қорға
аударыл-
ғаны
Қазақстан
Республикасының Yкiметi
белгілейтiн тiзбе бойынша шикiзат секторы ұйымдары-
заңды тұлғалардан
алынатын корпора-
тивтiк табыс
салығы

2905678
2,40
ВСЕГО:
120792925
100,0
В сверхплановых поступлениях в Фонд от организаций сырьевого сектора основную часть - 85,80 % занимает корпоративный подоходный налог с юридических лиц, удерживаемый у источника выплаты, затем роялти, доля которых составляет 11,20 % общей суммы поступлений. Доля Республики Казахстан по разделу продукции составила в общей сумме поступлений 2,40 %, и корпоративный подоходный налог с юридических лиц-резидентов в сумме 723 867 тыс. тенге или 0,60 % общей суммы поступлений.

2 905 678
2,40
БАРЛЫҒЫ
120 792 925
100,0
Шикiзат секторы ұйымдарынан Қорға түсетiн жоспардан тыс түсiмдерде негiзгi бөлiктi - 85,80 %-ын заңды тұлғалардан алынатын, төлем көзiнен ұсталатын корпоративтiк табыс салығы, одан кейiн үлесi түсiмдердің жалпы сомасының 11,20 %-ын құрайтын роялтилер құрайды. Өнiмдердi бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесi түсiмдердiң жалпы сомасында 2,40 % және сомасы 723867 мың теңге немесе түсiмдердiң жалпы сомасынан 60 % резидент заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығын құрады.

2. Расходы Фонда
Со счета Фонда за отчетный период произведены следующие расходы, связанные с управлением Фонда, в общей сумме 524 247 тыс. тенге:
136326 тыс. тенге перечислены Национальному Банку Республики Казахстан в виде вознаграждений за управление Фондом в соответствии с Договором о доверительном управлении, одобренным  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 18 мая 2001 года N 655;
60393 тыс. тенге перечислены за услуги кастодиана;
297731 тыс. тенге перечислены как комиссионные вознаграждения внешним управляющим;
11159 тыс. тенге перечислены за услуги внешнего аудита за 2003 год;
8702 тыс. тенге перечислены за информационные услуги компаний "Ваrrа International, Ltd";
2034 тыс. тенге оплата за информационные услуги компании "Morgan Stanley Capital International";
7902 тыс. тенге перечислены за услуги, предоставленные компанией "The Yield Book Inc".
За четвертый квартал 2004 года начислены к оплате следующие расходы в общей сумме 480894 тыс. тенге:
комиссионное вознаграждение Национальному Банку Республики Казахстан за доверительное управление Фондом - 26206 тыс. тенге;
услуги кастодиану - 57662 тыс. тенге;
услуги внешним управляющим - 384431 тыс. тенге;
услуги аудита деятельности Фонда за 2004 год - 12595 тыс. тенге.

2. Қордың шығыстары
Қордың есебiнен есептi кезеңде жалпы сомасы 524247 мың теңге Қорды басқаруға байланысты мынадай шығыстар жүргiзiлдi:
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2001 жылғы 18 мамырдағы
N 655  қаулысымен мақұлданған Сенiмгерлiк басқару туралы шартқа сәйкес Қорды басқарғаны үшін сыйақы түрiнде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiне 136326 мың теңге аударылды;
кастодианның қызмет көрсетулерi үшiн 60393 мың теңге аударылды;
сыртқы басқарушыларға 297731 мың теңге комиссиялық сыйақы ретінде аударылды;
сыртқы аудиттің 2003 жылғы қызмет көрсетулерi үшiн 11159 мың теңге аударылды;
"Ваrrа International, Ltd" компаниясының ақпараттық қызметтерi үшiн 8702 мың теңге аударылды;
"Morgan Stanley Capital International" компаниясының ақпараттық қызметтерi үшін 2034 мың теңге төлендi;
"Тhе Үiеld Вook Inс" компаниясы көрсеткен қызметтер үшiн 7902 мың теңге аударылды
2004 жылғы төртiншi тоқсанда жалпы сомасы 480894 мың теңге мынадай шығыстар төлеуге есептелдi:
Қорды сенiмгерлiк басқарғаны үшiн Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне комиссиялық сыйақы - 26206 мың теңге;
кастодианның қызмет көрсетулерiне - 57662 мың теңге;
сыртқы басқарушыларға қызмет көрсетулерiне - 384431 мың теңге;
Қордың 2004 жылғы қызметiнiң аудит қызмет көрсетулерiне - 12595 мың теңге.