О создании Межведомственной комиссии по выработке предложений в области развития сельских территорий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 января 2006 года N 19. Утратил силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 января 2018 года № 34.
Сноска. Утратил силу постановлением Правительства РК от 26.01.2018 № 34.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать Межведомственную комиссию по выработке предложений в области развития сельских территорий (далее - Комиссия) в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 января 2006 года N 19
Сноска. Состав с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 27.03.2006 N 209; от 14.09.2007 N 804; от 29.10.2009 № 1703.
Состав
Межведомственной комиссии по выработке
предложений в области развития сельских территорий
Куришбаев - Министр сельского хозяйства
Ахылбек Кажигулович Республики Казахстан, председатель
Тунгышбеков - председатель Комитета по делам
Санат Тунгышбекович сельских территорий Министерства
сельского хозяйства Республики
Казахстан, заместитель
председателя
Трошихин - заместитель председателя Комитета по
Михаил Васильевич делам сельских территорий
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, секретарь
Оразаев - вице-министр сельского хозяйства
Марат Аблахатович Республики Казахстан
Епбаева - директор Департамента статистики
Айгуль Токтархановна производства Агентства Республики
Казахстан по статистике
Раймбеков - заместитель Председателя Агентства
Каналбек Утжанович Республики Казахстан по управлению
земельными ресурсами
Омаров - ответственный секретарь Министерства
Тобылбек Есенжолович сельского хозяйства Республики
Казахстан
Сактаганов - заместитель председателя Комитета по
Нурымбет Аманович миграции Министерства труда и
социальной защиты населения Республики
Казахстан
Каменов - заместитель председателя Комитета по
Нуртай Шамренович водным ресурсам Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
Алибаев - заместитель председателя Комитета
Айтбай Сюнбаевич по организации правовой помощи и
оказанию юридических услуг
населению Министерства юстиции
Республики Казахстан
Былкилов - заместитель председателя Комитета
Мажит Текешевич административной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
Санатова - директор Департамента среднего
Майра Такауовна образования Министерства образования
и науки Республики Казахстан
Бекниязов - директор Департамента экологических
Булат Кабыкенович проблем, науки и мониторинга
Министерства охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Щегорцова - директор Департамента анализа и
Анастасия Геннадьевна стратегического планирования
Министерства культуры и информации
Республики Казахстан
Исмаилов - директор Департамента
Жумагали Казыбаевич лечебно-профилактической работы
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
Имашев - директор Департамента развития
Тимур Есенгалиевич газовой промышленности Министерства
энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
Баймуратов - директор Департамента связи
Абильхан Есенович Агентства Республики Казахстан по
информатизации и связи
Сейтжанов - директор Департамента сельского
Аманжол Сейтжанович хозяйства Акмолинской области
Сейдуманов - заместитель акима Алматинской области
Серик Турарович
Алимов - директор Департамента экономики и
Куанткан Мырзабекович бюджетного планирования Актюбинской
области
Ажигалиева - директор Департамента экономики и
Айгуль Темиртасовна бюджетного планирования Атырауской
области
Белихин - заместитель акима
Иван Васильевич Восточно-Казахстанской области
Усенбаев - заместитель акима Жамбылской
Ермек Омирбаевич области
Джумагалиев - директор Департамента экономики и
Ербулат Мухтарович бюджетного планирования
Западно-Казахстанской области
Щеглова - директор Департамента экономики и
Мария Александровна бюджетного планирования
Костанайской области
Уразгулов - директор Департамента экономики и
Расул Кабдуллович бюджетного планирования
Карагандинской области
Шаменова - директор Департамента экономики и
Балжан Муралиевна бюджетного планирования
Кызылординской области
Нургалиева - директор Департамента экономики и
Халила Хабижановна бюджетного планирования
Мангистауской области
Давдрикова - директор Департамента экономики и
Галина Семеновна бюджетного планирования
Павлодарской области
Алдабергенов - директор Департамента сельского
Калыбек Кудайбергенович хозяйства Южно-Казахстанской
области
Беков - заместитель председателя Комитета
Амангельды Ауезханович развития транспортной инфраструктуры
Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
Абильбекова - директор Департамента
Айгуль Абилькадировна региональной политики и
межбюджетных отношений
Министерства экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
Ташенов - директор Департамента
Серик Сергалиевич сельского хозяйства
Северо-Казахстанской
области
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 января 2006 года N 19
Положение
о Межведомственной комиссии по выработке
предложений в области развития сельских территорий

Ауылдық аумақтарды дамыту саласында ұсыныстар әзiрлеу жөнiндегi ведомствоаралық комиссияны құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қаңтардағы N 19 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 26 қаңтардағы № 34 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 26.01.2018 № 34 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Ауылдық аумақтарды дамыту саласында ұсыныстар әзiрлеу жөнiндегi ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған Комиссия туралы ереже бекiтiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 6 қаңтардағы
N 19 қаулысына
қосымша
Ауылдық аумақтарды дамыту саласында ұсыныстар әзiрлеу
жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның құрамы
Ескерту. Құрамға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.03.27. 209, 2007.09.14. N 804, 2009.10.29 N 1703 Қаулыларымен.
Күрішбаев - Қазақстан Республикасының Ауыл
Ақылбек Қажығұлұлы шаруашылығы министрі, төраға
Тұңғышбеков - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Санат Тұңғышбекұлы министрлiгі Ауылдық аумақтар iстерi
комитетiнiң төрағасы, төрағаның
орынбасары
Трошихин - Қазақстан Республикасы Ауыл
Михаил Васильевич шаруашылығы министрлігінің
Ауылдық аумақтар істері комитеті
төрағасының орынбасары, хатшы
Белихин - Шығыс Қазақстан облысы әкімінің
Иван Васильевич орынбасары
Әбілбекова - Қазақстан Республикасы Экономика
Айгүл Әбілқадырқызы және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Өңірлік саясат және бюджетаралық
қатынастар департаментінің директоры
Санатова - Қазақстан Республикасы Білім және
Майра Тақауқызы ғылым министрлігі Орта білім
департаментінің директоры
Исмайылов - Қазақстан Республикасы Денсаулық
Жұмағали Қазыбайұлы сақтау министрлігі Емдеу-алдын алу
жұмысы департаментінің директоры
Епбаева - Қазақстан Республикасы Статистика
Айгүл Тоқтарханқызы агенттігі Өндіріс статистикасы
департаментінің директоры
Щеглова - Қостанай облысы Экономика және
Мария Александровна бюджеттік жоспарлау департаментінің
директоры
Тәшенов - Солтүстік Қазақстан облысы Ауыл
Серік Серғалиұлы шаруашылығы департаментінің
директоры
Әлімов - Ақтөбе облысы Экономика және
Қуантқан Мырзабекұлы бюджеттік жоспарлау департаментінің
директоры
Оразғұлов - Қарағанды облысы Экономика және
Расұл Қабдоллаұлы бюджеттік жоспарлау департаментінің
директоры
Давдрикова - Павлодар облысы Экономика және
Галина Семеновна бюджеттік жоспарлау департаментінің
директоры
Әжіғалиева - Атырау облысы Экономика және
Айгүл Теміртасқызы бюджеттік жоспарлау департаментінің
директоры
Райымбеков - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын
Каналбек Ұтжанұлы басқару агенттiгі төрағасының орынбасары
Омаров - Қазақстан Республикасы Ауыл
Тобылбек Есенжолұлы шаруашылығы министрлігінің жауапты хатшысы
Әлiбаев - Қазақстан Республикасы Әдiлет
Айтбай Сүйiнбайұлы министрлiгiнiң Халыққа құқықтық көмек
және заңгерлiк қызмет көрсетудi
ұйымдастыру комитетi төрағасының
орынбасары
Бекниязов - Қазақстан Республикасы Қоршаған
Болат Қабыкенұлы ортаны қорғау министрлігі
Экологиялық проблемалар, ғылым және
мониторинг департаментінің директоры
Сейiтжанов - Ақмола облысы Ауыл шаруашылығы
Аманжол Сейiтжанұлы департаментiнiң директоры
Үсенбаев - Жамбыл облысы әкiмiнiң орынбасары
Ермек Өмiрбайұлы
Жұмағалиев - Батыс Қазақстан облысы Экономика және
Ерболат Мұхтарұлы бюджеттiк жоспарлау департаментiнiң
директоры
Шәменова - Қызылорда облысы Экономика және
Балжан Мүрәлiқызы бюджеттiк жоспарлау департаментiнiң
директоры
Нұрғалиева - Маңғыстау облысы Экономика және
Халила Хабижанқызы бюджеттiк жоспарлау департаментiнiң
директоры
Алдабергенов - Оңтүстiк Қазақстан облысы Ауыл
Қалыбек Құдайбергенұлы шаруашылығы департаментiнiң директоры
Оразаев - Қазақстан Республикасының Ауыл
Марат Әбілахатұлы шаруашылығы вице-министрі
Былқылов - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
Мәжит Текешұлы министрлігінің Әкімшілік полиция
комитеті төрағасының орынбасары
Беков - Қазақстан Республикасы Көлік және
Амангелді Әуезханұлы коммуникация министрлігінің Көлік
инфрақұрылымын дамыту комитеті төрағасының
орынбасары
Кәменов - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Нұртай Шәмренұлы министрлігінің Су ресурстары комитеті
төрағасының орынбасары
Сақтағанов - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
Нұрымбет Аманұлы әлеуметтік қорғау министрлігінің Көші-қон
комитеті төрағасының орынбасары
Баймұратов - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
Әбілхан Есенұлы байланыс агенттігі Байланыс
департаментінің директоры
Имашев - Қазақстан Республикасы Энергетика және
Тимур Есенғалиұлы минералдық ресурстар министрлігі Газ
өнеркәсібін дамыту департаментінің
директоры
Щегорцова - Қазақстан Республикасы Мәдениет және
Анастасия Геннадьевна ақпарат министрлігі Талдау және
стратегиялық жоспарлау департаментінің
директоры
Сейдуманов - Алматы облысы әкімінің орынбасары
Серік Тұрарұлы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 6 қаңтардағы
N 19 қаулысымен
бекітілген
Ауылдық аумақтарды дамыту саласында ұсыныстар әзiрлеу
жөнiндегi ведомствоаралық комиссия туралы
ереже

1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по выработке предложений в области развития сельских территорий образована в целях реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149.
2. Комиссия является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан и законами Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
2. Задачи и функции Комиссии
4. Основными задачами Комиссии являются:
1) разработка предложений по совершенствованию государственной политики в области развития сельских территорий, направленной на создание нормальных условий жизнеобеспечения села (аула) на основе оптимального сельского расселения, позволяющей концентрировать ресурсы в экономически перспективных местах жизнеобитания и обеспечивающей приемлемый уровень доходов сельского населения;
2) выработка рекомендаций по совершенствованию нормативных правовых актов в области развития сельских территорий.
5. Функциями Комиссии, в соответствии с возложенными на нее задачами, является выработка предложений по:
1) дальнейшему совершенствованию государственной политики в области развития сельских территорий;
2) развитию социальной и инженерной инфраструктуры сельских территорий и обеспечению сельского населения благоприятными условиями жизни;
3) обеспечению устойчивого экономического и социального развития сельских территорий;
4) координации действий центральных государственных и местных исполнительных органов, общественных объединений и международных организаций в области развития сельских территорий.
3. Права Комиссии
6. Комиссия в установленном законодательством порядке для осуществления своих задач и функций имеет право:
1) запрашивать и получать от центральных государственных и местных исполнительных органов и иных организаций материалы, необходимые для реализации задач Комиссии;
2) привлекать по мере необходимости специалистов государственных органов и государственных научно-исследовательских организаций для анализа и изучения проблемных вопросов развития сельских территорий;
3) заслушивать на заседаниях Комиссии представителей центральных государственных и местных исполнительных органов и иных организаций по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии.
4. Организация деятельности Комиссии
7. Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях, планирует работу, осуществляет общий контроль над реализацией решений и несет ответственность за ее деятельность. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.

1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 10 шiлдедегi N 1149 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру мақсатында Ауылдық аумақтарды дамыту саласында ұсыныстар әзiрлеу жөнiндегi ведомствоаралық комиссия құрылды.
2. Комиссия Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы консультативтiк-кеңесшi орган болып табылады.
3. Комиссия өзiнiң қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын және Қазақстан Республикасының заңдарын, өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
2. Комиссияның мiндеттерi мен функциялары
4. Комиссияның негiзгi мiндеттерi мыналар болып табылады:
1) ресурстарды экономикалық перспективалы өмiр сүретiн жерлерге шоғырландыруға мүмкiндiк беретiн және ауыл халқы кiрiстерiнiң қолайлы деңгейiн қамтамасыз ететiн ауылды оңтайлы қоныстандыру негiзiнде селоның (ауылдың) тыныс-тiршiлiгiне қалыпты жағдай жасауға бағытталған ауылдық аумақтарды дамыту саласындағы мемлекеттiк саясатты жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу;
2) ауылдық аумақтарды дамыту саласындағы нормативтiк құқықтық кесiмдердi жетiлдiру жөнiнде ұсынымдар әзiрлеу.
5. Комиссияның функциялары өзiне жүктелген мiндеттерге сәйкес мыналар бойынша ұсыныстар әзiрлеу болып табылады:
1) ауылдық аумақтарды дамыту саласындағы мемлекеттiк саясатты одан әрi жетiлдiру;
2) ауылдық аумақтардың әлеуметтiк және инженерлiк инфрақұрылымын дамыту және ауыл халқын қолайлы өмiр сүру жағдайларымен қамтамасыз ету;
3) ауылдық аумақтарды экономикалық және әлеуметтiк тұрақты дамытуды қамтамасыз ету;
4) ауылдық аумақтарды дамыту саласында орталық мемлекеттiк және жергiлiктi атқарушы органдардың, қоғамдық бiрлестiктер мен халықаралық ұйымдардың iс-қимылын үйлестiру.
3. Комиссияның құқықтары
6. Комиссияның заңнамада белгiленген тәртiппен өз мiндеттерi мен функцияларын жүзеге асыру үшiн мыналарға құқығы бар:
1) орталық мемлекеттiк және жергiлiктi атқарушы органдардан және өзге де ұйымдардан Комиссияның мiндеттерiн iске асыруға қажеттi материалдарды сұратуға және алуға;
2) ауылдық аумақтарды дамытудың проблемалық мәселелерiн талдау және зерделеу үшiн мемлекеттiк органдар мен мемлекеттiк ғылыми-зерттеу ұйымдарының мамандарын қажеттiлiгiне қарай тартуға;
3) Комиссия отырыстарында Комиссияның құзыретiне енетiн мәселелер бойынша орталық мемлекеттiк және жергiлiктi атқарушы органдардың және өзге де ұйымдардың өкiлдерiн тыңдауға.
4. Комиссияның қызметiн ұйымдастыру
7. Комиссияның төрағасы оның қызметiне басшылық жасайды, оның отырыстарында төрағалық етедi, жұмысын жоспарлайды, шешiмдерiнiң iске асырылуын жалпы бақылауды жүзеге асырады және оның қызметiне жауап бередi. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын орынбасары атқарады.

8. Подготовку предложений по повестке дня заседания Комиссии, необходимых документов, материалов и оформление протокола после заседания осуществляет секретарь Комиссии.
9. Рабочим органом Комиссии является Комитет по делам сельских территорий Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
10. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал.
11. Повестка дня заседаний, а также время и место их проведения определяются и уточняются председателем Комиссии по согласованию с членами Комиссии.
12. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель. Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу заседания Комиссии.
13. Решения Комиссии оформляются протоколом и носят рекомендательный характер.
5. Прекращение деятельности Комиссии
Комиссия прекращает свою деятельность на основании решения Правительства Республики Казахстан.

8. Комиссия отырысының күн тәртiбi бойынша ұсыныстар, қажеттi құжаттар, материалдар дайындауды және отырыстан кейiн хаттама ресiмдеудi Комиссия хатшысы жүзеге асырады.
9. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Ауылдық аумақтар iстерi комитетi Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
10. Комиссия отырыстары қажеттiлiгiне қарай, бiрақ тоқсанында кемiнде бiр рет өткiзiледi.
11. Отырыстардың күн тәртiбiн, сондай-ақ оларды өткiзу уақыты мен орнын Комиссия мүшелерiнiң келiсiмi бойынша Комиссия төрағасы айқындайды және нақтылайды.
12. Комиссия шешiмдерi ашық дауыспен қабылданады және егер оларға Комиссия мүшелерi жалпы санының көпшiлiк дауысы берiлсе, қабылданған болып саналады. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешiм қабылданған болып саналады. Комиссия мүшелерiнiң ерекше пiкiр бiлдiруге құқығы бар, ол бiлдiрiлген жағдайда жазбаша түрде жазылады және Комиссия отырысының хаттамасына қоса берiлуi тиiс.
13. Комиссия шешiмдерi хаттамамен ресiмделедi және ұсынымдық сипатта болады.
5. Комиссияның қызметiн тоқтату
14. Комиссия өз қызметiн Қазақстан Республикасының Үкiметi шешiмiнiң негiзiнде тоқтатады.