Об утверждении Правил выплаты субсидий из местных бюджетов на поддержку развития животноводства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 мая 2007 года N 368. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года N 2319
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2009 N 2319 (порядок введения в действие см. п. 3).
В соответствии с  Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года и  Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выплаты субсидий из местных бюджетов на поддержку развития животноводства.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 мая 2007 года N 368
Правила
выплаты субсидий из местных бюджетов на поддержку
развития животноводства
Сноска. По всему тексту Правил слова "Департамента (управления)", "Департамент (управление)", "департамент (управление)" и "Департаментом (управлением)" заменены соответственно словами "Управления", "Управление", "Управление" и "Управлением" - постановлением Правительства РК от 20.03.2008  N 276 .
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выплаты субсидий из местных бюджетов на поддержку развития животноводства (далее - Правила) определяют порядок субсидирования субъектов агропромышленного комплекса, осуществляющих деятельность, направленную на развитие животноводства и обеспечение продовольственной безопасности Республики Казахстан за счет и в пределах средств, предусмотренных в бюджете области по программе 010 "Поддержка развития животноводства" на соответствующий финансовый год по направлениям, предусмотренным  Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", государственными, отраслевыми (секторальными), региональными программами и другими нормативными правовыми актами данной сферы.
2. Государственная поддержка развития субъектов агропромышленного комплекса из средств местного бюджета предназначается для стимулирования повышения продуктивности, качества и конкурентоспособности продукции животноводства. Субсидирование субъектов агропромышленного комплекса осуществляется по направлениям, не затрагивающим формы государственной поддержки за счет средств республиканского бюджета:
возмещение до 50 % затрат на приобретение, содержание высококлассных племенных животных и выращивание ремонтного молодняка для расширенного воспроизводства;
возмещение до 50 % затрат поставщикам услуг по искусственному осеменению сельскохозяйственных животных;
возмещение до 50 % стоимости приобретенного специального технологического, лабораторного оборудования (далее - оборудование), а также специальной техники (далее - техника), используемой для искусственного осеменения сельскохозяйственных животных;
удешевление до 50 % стоимости концентрированных кормов, используемых на повышение продуктивности и качества продукции животноводства, за исключением отраслей, субсидируемых из республиканского бюджета;
возмещение до 50 % затрат на производство и заготовку грубых и сочных кормов.

Мал шаруашылығын дамытуды қолдауға жергілікті бюджеттерден субсидиялар төлеу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы»8«мамырдағы N 368 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2319 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.12.31 № 2319 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне және " Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Мал шаруашылығын дамытуды қолдауға жергілікті бюджеттерден субсидиялар төлеу ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы»8«мамырдағы
N 368 қаулысымен
бекітілген
Ескерту. Ережеде бүкіл мәтін бойынша "департаментінің (басқармасының)", "Департамент (басқарма)", "Департаменттің (басқарманың)", "департаментке (басқармаға)", "Департаментке (басқармаға)" және "департаментінің" деген сөздер тиісінше "басқармасының", "Басқарма", "Басқарманың", "басқармаға", "Басқармаға" және "басқармасының" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 2008.03.20  N 276 Қаулысымен.
Мал шаруашылығын дамытуды қолдауға жергілікті бюджеттерден субсидиялар төлеу ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мал шаруашылығын дамытуды қолдауға жергілікті бюджеттерден субсидиялар төлеу ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңында, мемлекеттік, салалық (секторалдық), өңірлік бағдарламаларда және осы саладағы басқа да нормативтік құқықтық актілерде көзделген бағыттар бойынша тиісті қаржы жылына арналған облыс бюджетінде 010 "Мал шаруашылығын дамытуды қолдау" бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және оның шегінде
мал шаруашылығын дамытуға және Қазақстан Республикасының азық-түлік
қауіпсіздігін қамтамасыз етуге бағытталған қызметті жүзеге асыратын
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін субсидиялау тәртібін айқындайды.
2. Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің дамуын жергілікті бюджет қаражатынан мемлекеттік қолдау мал шаруашылығы өнімділігін, сапасы мен өнімдерінің бәсекеге қабілеттілігін арттыруды ынталандыруға арналады. Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін субсидиялау республикалық бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік қолдау нысандарын қозғамайтын бағыттар бойынша жүзеге асырылады:
жоғарғы сыныпты асыл тұқымды жануарларды сатып алуға, күтуге және өз төлі есебінен кең ауқымда өсіру үшін мал басын молықтыратын төлді өсіру шығындарын 50 %-ға дейін өтеу;
ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсетушілердің шығындарын 50 %-ға дейін өтеу;
ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыру үшін пайдаланылатын арнайы технологиялық, зертханалық жабдықты (бұдан әрі - жабдық), сондай-ақ арнайы техниканы (бұдан әрі - техника) сатып алу құнын 50 %-ға дейін өтеу;
республикалық бюджеттен субсидияланатын салаларды қоспағанда, мал шаруашылығының өнімділігін және өнімінің сапасын арттыруға пайдаланылатын құрама азықтың құнын 50 %-ға дейін арзандату;
ірі және құнарлы азық өндіру және дайындау жөніндегі шығындарды 50 %-ға дейін өтеу.

3. Для определения списка субъектов агропромышленного комплекса на получение субсидий и объема, причитающихся им субсидий, акиматом области создается Межведомственная комиссия (далее - комиссия) в составе руководителя и специалистов Управления сельского хозяйства области (далее - Управление), государственного инспектора по племенному животноводству областной территориальной инспекции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, специалиста областного управления статистики, представителей ассоциации животноводов. Рабочим органом комиссии является Управление, в компетенцию которого входят:
обеспечение публикации в начале соответствующего года, но не позднее 15 января в местных средствах массовой информации сведений о порядке работы комиссии, с указанием направлений и условий предоставления субсидий, сроков приема документов и другие необходимые сведения;
разработка, согласование с комиссией, утверждение приказом Управления технологических параметров к субъектам агропромышленного комплекса, претендующим на получение субсидий;
утверждение приказом Управления размеров субсидий по направлениям, указанным в пункте 2 настоящих Правил в пределах средств, предусмотренных в бюджете области на соответствующий финансовый год;
прием заявок от субъектов агропромышленного комплекса на получение субсидий согласно  приложению 1 к настоящим Правилам, рассмотрение их в течение пяти рабочих дней, представление комиссии и по результатам ее решения утверждение приказом Управления списка получателей субсидий и объемов причитающихся им субсидий, а также выдача справки претендентам на получение субсидий, не включенным в данный список с указанием причины.
2. Порядок выплаты субсидий из местных бюджетов на поддержку
развития животноводства
4. Субъекты агропромышленного комплекса, включенные в список, для получения субсидий представляют в отдел сельского хозяйства акимата района (далее - отдел) следующие документы:
договор купли-продажи на приобретение племенных животных, специального технологического оборудования и специальной техники согласно  приложению 2 к настоящим Правилам, акт поставки и копии платежных документов;
справку - расчет затрат на содержание одной головы высококлассного племенного животного и выращивание одной головы ремонтного молодняка согласно  приложению 3 к настоящим Правилами с представлением документов подтверждающих фактические производственные затраты;
по остальным направлениям представляются копии платежных документов: акты оплаты стоимости товаров, услуг и работ, накладные, счета-фактура, приходно-кассовые ордера, платежные поручения банка.

3. Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің субсидиялар алуға арналған тізімін жасау және оларға тиесілі субсидиялар көлемін айқындау үшін облыс әкімдігі құрамында облыс Ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы мен мамандары (бұдан әрі - Басқарма), Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі облыстық аумақтық инспекциясының асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспекторы, облыстық статистика басқармасының маманы, мал шаруашылығы қауымдастығының өкілдері бар Ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - комиссия) құрады. Басқарма комиссияның жұмыс органы болып табылады және оның құзыретіне мыналар кіреді:
субсидиялар беру бағыттары мен шарттарын, құжаттар қабылдау мерзімін және басқа да қажетті мәліметтерді көрсете отырып, тиісті жылдың басында, алайда 15 қаңтардан кешіктірмей жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарында комиссияның жұмыс тәртібі туралы мәліметтерді жариялауды қамтамасыз ету;
субсидиялар алуға үміткер агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне қойылатын технологиялық параметрлерді әзірлеу, комиссиямен келісу және Басқарманың бұйрығымен бекіту;
осы Ереженің 2-тармағында көрсетілген бағыттар бойынша субсидиялардың мөлшерін облыс бюджетінде тиісті қаржы жылына көзделген қаражат шегінде Басқарманың бұйрығымен бекіту;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінен осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес субсидиялар алуға арналған өтінімдер қабылдау, оларды бес жұмыс күні ішінде қарау, Комиссияға ұсыну және оның шешімінің нәтижелері бойынша субсидиялар алушылардың тізімін және оларға тиесілі субсидиялар көлемін Басқарманың бұйрығымен бекіту, сондай-ақ осы тізімге енгізілмеген үміткерлерге субсидиялар алуға себептерін көрсете отырып анықтама беру.
2. Мал шаруашылығын дамытуды қолдауға жергілікті бюджеттерден субсидиялар төлеу тәртібі
4. Тізімге енгізілген агроөнеркәсіптік кешен субъектілері субсидиялар алу үшін аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөліміне (бұдан әрі - бөлім) мынадай құжаттарды ұсынады:
асыл тұқымды жануарлар, арнайы технологиялық жабдық және арнайы техника сатып алуға осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес сатып алу-сату шартын, жеткізу актісі мен төлем құжаттарының көшірмелерін;
іс жүзіндегі өндіріс шығындарын растайтын құжаттарды ұсына отырып, осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес жоғары сыныпты асыл тұқымды бір мал басын ұстауға және мал басын толықтыратын төлдің бір басын өсіруге жұмсалатын шығындардың анықтама-есебін;
қалған бағыттар бойынша төлем құжаттарының көшірмелері: тауарлардың, қызметтердің, жұмыстардың құнын төлеу актілері, жөнелту құжаттары, шот-фактуралар, кассалық-кіріс ордерлері, банктің төлем тапсырмалары ұсынылады.

5. Отдел проверяет в течение пяти рабочих дней первичные платежные документы, представленные субъектами агропромышленного комплекса на получение субсидий, и в пределах установленных квот составляет на основе утвержденных размеров субсидий сводную ведомость о причитающихся субсидиях согласно  приложению 4 к настоящим Правилам и представляет в Управление с платежными документами.
6. Отдел несет ответственность за достоверность документов, представляемых для получения субсидий.
7. Управление по представленным отделами документов определяет объемы причитающихся бюджетных денег и составляет объединенную сводную ведомость о выплате субсидий по области согласно  приложению 5 к настоящим Правилам.
Перечисление причитающихся субсидий на текущие счета соответствующих субъектов агропромышленного комплекса осуществляется Управлением в соответствии с утвержденным в установленном порядке планом финансирования по платежам путем представления в территориальные подразделения казначейства реестра счетов к оплате в 2-х экземплярах и счет к оплате.
8. Субъекты агропромышленного комплекса к 25 декабря соответствующего года представляют в Управление отчет о целевом использовании средств, полученных из местного бюджета.
9. Ответственность за целевым, эффективным использованием средств местного бюджета несет местный исполнительный орган.
Приложение 1
к Правилам выплаты субсидий
из местных бюджетов
на поддержку развития животноводства
Межведомственной комиссии
_________________ области
Заявка на получение субсидий
1. Субъект агропромышленного комплекса _________________ действующий
(наименование)
на основании __________________________ в лице первого руководителя
(учредительный документ)
_____________________________ настоящим просит выделить субсидий на
(Ф.И.О., должность)
___________________________________________________________________
(направление субсидирования, наименование и количество товаров
(животных), услуг, работ)
___________________________________________________________________
2. Краткое описание цели использования: ___________________________
___________________________________________________________________
3. К заявлению прилагаются:
копия документа о регистрации субъекта агропромышленного
комплекса (юридического лица) (для крестьянского хозяйства - копия
решение акима района о выделении земли сельскохозяйственного
назначения);
копия свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
копия статистической карты;
справка банка второго уровня о наличии текущего счета.
Юридические адреса и банковские реквизиты
___________________________
(почтовый адрес)
_____________________________
(банковские реквизиты)
_____________________________
(Ф.И.О. подпись руководителя)
МП
Приложение 2
к Правилам выплаты субсидий
из местных бюджетов
на поддержку развития животноводства
Договор купли-продажи
племенных животных, технологического
оборудования и техники N ___
(рекомендуемый)
г. _____________                            "___" _________ 200_ г.
(населенный пункт)
Субъект агропромышленного комплекса _______________________,
(полное наименование)
в лице руководителя _____________________________, действующего на
(должность, Ф.И.О. полностью)
основании _________________________, именуемый далее  Покупателем ,
(учредительный документ)
с одной стороны,  Продавец _______________________________________
(полное наименование поставщика)
в лице руководителя ____________________, действующего на основании
(Ф.И.О. полностью)
____________________________ с другой стороны, заключили настоящий
(учредительный документ)
Договор о купле-продаже племенных животных, специального
технологического оборудования и специальной техники
_________________________________________________________________.
(вид и порода животных, наименование оборудования и техники)

5. Бөлім агроөнеркәсіптік кешен субъектілері субсидиялар алуға ұсынған бастапқы төлем құжаттарын бес жұмыс күні ішінде тексереді және бекітілген субсидиялар мөлшері негізінде бекітілген квоталар шегінде осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес тиесілі субсидиялар туралы жиынтық ведомость жасайды және төлем құжаттарымен бірге басқармаға ұсынады.
6. Бөлім субсидиялар алу үшін ұсынылатын құжаттардың дұрыстығы
үшін жауапты болады.
7. Басқарма бөлімдер ұсынған құжаттар бойынша тиесілі бюджет ақшасының көлемін айқындайды және осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес облыс бойынша субсидияларды төлеу туралы біріктірілген жиынтық ведомості жасайды.
Агроөнеркәсіптік кешеннің тиісті субъектілерінің ағымдағы шоттарына тиесілі субсидияларды аударуды басқарма белгіленген тәртіппен бекітілген төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына сәйкес аумақтық қазынашылық бөлімшелеріне 2 данадағы төлем шоттарының тізілімі мен төлем шотын ұсыну жолымен жүзеге асырады.
8. Агроөнеркәсіптік кешен субъектілері тиісті жылдың 25 желтоқсанына қарай Басқармаға жергілікті бюджеттен алынған қаражатты мақсатты пайдаланғаны туралы есеп ұсынады.
9. Жергілікті бюджет қаражатының мақсатты, тиімді пайдаланылуына жергілікті атқарушы орган жауапты болады.
Мал шаруашылығын дамытуды
қолдауға жергілікті бюджеттерден
субсидиялар төлеу ережесіне
1-қосымша
___________________облысы
ведомствоаралық комиссиясына
Субсидиялар алу туралы өтінім
1. _______________________ негізінде әрекет ететін агроөнеркәсіптік
(құрылтай құжаты)
кешен субъектісі___________________________________
(атауы)
бірінші басшы атынан_________________________________________осымен
(Т.А.Ә., лауазымы)
___________________________________________________________________
(субсидиялаудың бағыты, тауардың (жануарлардың), қызметтердің,
жұмыстардың атауы және саны)
субсидиялар бөлуді сұрайды.
2. Пайдалану мақсатының қысқаша сипаттамасы_______________________
__________________________________________________________________
3. Өтінімге мыналар қоса беріледі:
агроөнеркәсіп кешен субъектісін (заңды тұлғаны) тіркеу туралы құжаттың көшірмесі (шаруа қожалығы үшін - ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерді бөлу туралы аудан әкімі шешімінің көшірмесі);
Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің көшірмесі;
статистикалық картаның көшірмесі;
екінші деңгейдегі банктің ағымдағы шотының болуы туралы анықтамасы.
Заңды мекен-жайы мен банктік деректемелері
____________________________
____________________________
(почталық мекен-жайы)
____________________________
(банктік деректемелері)
____________________________
(басшының Т.А.Ә., қолы)
М.О
Мал шаруашылығын дамытуды
қолдауға жергілікті бюджеттерден
субсидиялар төлеу ережесіне
2-қосымша
Асыл тұқымды   жануарларды, технологиялық жабдық пен техниканы
сатып алу-сату N_____ шарты
(ұсынылатын)*
____________қаласы                           200 ж."_____"_________
(елді мекен)
Бұдан әрі  Сатып алушы  деп аталатын агроөнеркәсіптік кешен субъектісі______________________________________________________
__________________________________________________басшысы атынан
(толық атауы)
_______________________________  ______________________________
(лауазымы, Т.А.Ә., толығымен)         (құрылтай құжаты)
негізінде әрекет ететін бір жағынан, басшысы атынан____________,
______________________     ____________________________________
(толық аты-жөні)                  (құрылтай құжаты)
негізінде әрекет ететін  Сатушы______________________________
(жеткізушінің толық атауы)
екінші жағынан,__________________________________________________
(жануарлардың түрі және тұқымы, жабдық пен техниканың атауы)
асыл тұқымды жануарларды, арнайы технологиялық жабдық пен арнайы техниканы сатып алу-сату туралы осы шартты жасасты.

1. Предмет договора
1.1. Продавец производит и поставляет, Покупатель оплачивает
и приобретает
___________________________________________________________________
(племенных животных, оборудование и технику - нужное вписать)
2. Количество
2.1. Количество реализуемых Продавцом и приобретаемых
Покупателем племенных животных, оборудования и техники,
предусмотренное по настоящему договору, составляет
__________________________________________________________________
(животных с указанием вида, породы, наименования оборудования и
техники)
3. Общая стоимость договора
3.1. Общая стоимость настоящего договора составляет за вычетом
причитающейся субсидии
__________________________________________________________ тенге.
(цифрами и прописью)
3.2. Цена за единицу (1 кг живой массы животных, единицу
оборудования и техники -  оставить нужное )
_________________________________________________ тенге.
(цифрами и прописью)
3.3. Размер причитающейся Продавцу субсидии составляет
_______________________тенге, в т.ч. за единицу племенных животных,
(цифрами и прописью)
оборудования и техники ________________________тенге.
(цифрами и прописью)
4. Условия расчета
4.1. Форма оплаты __________________________________________
(наличный или безналичный расчет, N, дата и
__________________________________________________________________
наименование платежного документа)
5. Обязанности сторон
5.1. Продавец обязуется:
1) поставить Покупателю высокопродуктивных животных, оборудование и технику в количестве, указанном в пункте 2.1. настоящего договора.
2) выдать Покупателю племенное и ветеринарное свидетельства на животных, сертификаты на оборудование и технику.
5.2. Покупатель обязуется:
1) использовать племенных животных для разведения;
2) в случае нецелевого использования животных (перепродажа, забой на мясо) вернуть в течение 5-и банковских дней в местный бюджет субсидий в размере тенге, с момента подписания соответствующего акта.
6. Особые условия
6.1. Настоящий договор составляется в 3-х экземплярах и вступает в силу со дня подписания Продавцом и Покупателем.
7. Юридические адреса и реквизиты сторон
Продавец                            Покупатель **
__________________                    __________________
(почтовый адрес)                       (почтовый адрес)
_______________________               ______________________
_______________________               ______________________
(банковские реквизиты)                (банковские реквизиты)
_______________________               ______________________
(Ф.И.О. подпись руководителя)             (Ф.И.О, подпись)
МП                                        МП
Приложение 3
к Правилам выплаты субсидий
из местных бюджетов
на поддержку развития животноводства
Справка - расчет
затрат по содержанию одной головы племенных животных
и выращивания одной головы ремонтного молодняка
Статьи затрат
Един.
изм.
Взрослые
животные
Ремонтный
молодняк
Затраты труда
чел.-дни
Оплата труда
тенге
Стоимость кормов
ц.к.ед.
тенге
Горюче-смазачные материалы
тенге
Электроэнергия
тенге
Транспортные услуги
тенге
Амортизация
тенге
Прочие затраты
тенге
Всего затрат на 1 голову
тенге
Численность поголовья
животных:
на начало года
голов
по состоянию на 1 июля
голов
Наличие указанной численности племенных животных подтверждают:
Государственный инспектор областной территориальной
инспекции Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан _________ _________ (Ф.И.О., подпись, печать)
Специалист областного статистического
управления _____________ ____________ (Ф.И.О., подпись, печать)
Примечание:
в соответствии с научно-обоснованными нормативами прямых
производственных затрат на содержание и выращивание одной головы
животных, разработанных республиканским государственным
предприятием "Научно-исследовательский институт экономики
агропромышленного комплекса и развития сельских территорий".
Приложение 4
к Правилам выплаты субсидий
из местных бюджетов
на поддержку развития животноводства
" Утверждаю "
Начальник ___________ районного
отдела сельского хозяйства
______________(Ф.И.О., подпись, печать)
"___" _________ 200__года
СВОДНАЯ ВЕДОМОСТЬ *
о причитающихся субсидиях
за ______________ 200__года
(месяц)
по ____________ району _______________области
Наиме-
нование
субъекта
агро-
промыш-
ленного
комплекса
Коли-
чество
(объемы)
товаров
(живот-
ных),
услуг и
работ,
подле-
жащих
субсиди-
рованию
Годовая
квота,
тенге
Фактические
объемы
приобре-
тенных
товаров
(животных),
выполненных
услуг и
работ
Размеры
субсидий
Причи-
тающаяся
сумма
субсидий,
тенге
Наиме-
нование
постав-
щика
1
2
3
4
5
6
7
ИТОГО
по району
* Составляется отдельно по каждому направлению субсидирования
Специалист отдела животноводства (ответственное лицо)
____________  ___________ (Ф.И.О., подпись)
Приложение 5
к Правилам выплаты субсидий
из местных бюджетов
на поддержку развития животноводства

1. Шарттың мәні
1.1._______________________________________________________________
(асыл тұқымды жануарлар, жабдық пен техника - керегін жазу қажет)
Сатушы өндіреді және жеткізеді, Сатып алушы құнын төлейді және
сатып алады
2. Көлемі
2.1. Осы шарт бойынша көзделген Сатушы сататын және Сатып алушы сатып алатын асыл тұқымды жануарлардың, жабдық пен техниканың саны      ___________________________________________________________құрайды
(жануарлардың түрі, тұқымы, жабдық пен техниканың атауы көрсетіле отырып)
3. Шарттың жалпы құны
3.1. Осы шарттың жалпы құны тиесілі субсидияларды алып тастағанда
____________________________________________________теңге құрайды
(цифрлармен және жазбаша)
3.2. Бірлік үшін баға (жануарлардың тірілей салмағының 1 кг, жабдық
пен техниканың бірлігі -  қажеттісін қалдыру қажет)
_______________________________________________________ теңге
(цифлармен және жазбаша)
3.3. Сатып алушыға тиесілі субсидиялардың мөлшері___________ теңге,
(цифлармен және жазбаша)
оның ішінде асыл тұқымды жануарлардың, жабдық пен техниканың бірлігі
үшін___________________________________ теңге.
(цифрлармен және жазбаша)
4. Есеп айырысу шарты
4.1. Ақы төлеу нысаны:
_________________________________________________________________
(қолма-қол немесе қолма-қол емес есеп айырысу, төлем құжатының N,
күні және атауы )
5. Тараптардың міндеттері
5.1. Сатушы:
1) осы шарттың 2.1- тармағында көрсетілген мөлшерде Сатып
алушыға жоғары өнімді жануарларды, жабдық пен техниканы сатуға;
2) Сатып алушыға жануарларға арналған асыл тұқымды және
ветеринариялық куәліктерді, жабдық пен техникаға арналған
сертификатты беруге міндеттенеді.
5.2. Сатып алушы:
1) асыл тұқымды жануарларды өсіру үшін пайдалануға;
2) жануарларды мақсатты пайдаланбаған (алып-сатқан, етке
арнап сойған) жағдайда тиісті актіге қол қойылған сәттен бастап 5
банкілік күн ішінде_______________________________ теңге мөлшерінде
(цифрлармен және жазбаша)
субсидияларды жергілікті бюджетке қайтаруға міндеттенеді.
6. Ерекше шарттар
6.1. Осы шарт 3 данада жасалады және Сатушы мен Сатып алушы қол
қойған күннен бастап күшіне енеді.
7. Тараптардың заңды мекен-жайы мен деректемелері
Сатушы                            Сатып алушы
_________________________          _________________________
(почталық мекен-жайы)               (почталық мекен-жайы)
_________________________          _________________________
(банктік деректемелер)              (банктік деректемелер)
_________________________          _________________________
(басшысының Т.А.Ә., қолы)          (басшысының Т.А.Ә., қолы)
М.О.                                        М.О.
Мал шаруашылығын дамытуды
қолдауға жергілікті бюджеттерден
субсидиялар төлеу ережесіне
3-қосымша
Асыл тұқымды жануарлардың әр басын ұстау және
мал басын толықтыратын төлдің әр басын өсіру жөніндегі
шығындардың анықтама-есебі
Шығындардың баптары
Өлшем
бірлігі
Ересек мал
Мал басын толықтыратын төл
Еңбек шығыны
адам-күн
Еңбек ақысы
теңге
Азық құны
азық бірлігі, ц
теңге
Жанар-жағар май материалдары
теңге
Электр энергиясы
теңге
Көлік қызметі
теңге
Амортизация
теңге
Өзге де шығындар
теңге
1 басқа жалпы шығын
теңге
Малдың басы:
жылдың басында
бас
1 шілдедегі жағдай бойынша
бас
Асыл тұқымды жануарлардың көрсетілген санының болуын растайды:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
облыстық аумақтық инспекцияның
мемлекеттік инспекторы_____________  ___________(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Облыстық статистика басқармасының
маманы______________________  ___________(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Ескертпе:
"Агроөнеркәсіптік кешен экономикасы және ауылдық аумақтарды дамыту
ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорны
әзірлеген малдың бір басын күтуге және өсіруге жұмсалатын тікелей
өндіріс шығындарының ғылыми-негізделген нормативтеріне сәйкес.
Мал шаруашылығын дамытуды
қолдауға жергілікті бюджеттерден
"Бекітемін"                      субсидиялар төлеу ережесіне
_______________ауданы                            4-қосымша
ауыл шаруашылығы
департаментінің басшысы
______________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200__жылғы "___"_______«
облысының ___________________ауданы бойынша
(аудан атауы)
200__жылғы "____"_________айындағы тиесілі субсидиялар туралы
ЖИЫНТЫҚ ВЕДОМОСТЬ*
Агроөнер-кәсіптік кешені
субъекті-сінің
атауы
Субсидия-
лауға жататын тауарлар-
дың (жану-
арлардың), қызмет-
тер мен
жұмыстар-
дың саны (көлемі)
Жылдық
квота,
теңге
Сатып ал-
ынған тау-арлардың
(жануар-
лардың),
орындалғанқызметтер мен жұмыс-тардың іс жүзіндегі көлемі
Субси-
диялар мөлшері
Субсидия-лардың тиесілі
сомасы,
теңге
Жеткізу-шінің атауы
1
2
3
4
5
6
7
Аудан бойынша жиыны
* субсидияланатын әр бағытқа жеке жасалады
Мал шаруашылығы бөлімінің
маманы (жауапты тұлға) ________________  __________(Т.А.Ә., қолы)
Мал шаруашылығын дамытуды
қолдауға жергілікті бюджеттерден
"Бекітемін"                     субсидиялар төлеу ережесіне
______________ауданы                               5-қосымша
ауыл шаруашылығы
басқармасының басшысы
______________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200__жылғы "___"_______«
______________________облысы бойынша 200__жылғы_____________
(айы)
субсидиялар төлеу туралы
БІРІКТІРІЛГЕН ЖИЫНТЫҚ ВЕДОМОСТЬ*

Сноска. Приложение 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20.03.2008  N 276 .
"Утверждаю"
Руководитель Управления
сельского хозяйства области
____________ (Ф.И.О., подпись, печать)
"___" __________ 200__года
Объединенная сводная ведомость
о выплате субсидий *
за ____________ 200__года
(месяц)
по _________________ области
Наименование
Размер
субсидий,
тенге
Причи-
тающаяся
сумма
субсидий
с начала
года,
тенге
Оплачено с начала
года,
тенге
Остаток
причи-
тающейся
суммы
субсидий,
тенге
Под-
лежит к
оплате,
тенге
района
субъекта
агропро-
мышлен-
ного
комплекса
1
2
3
4
5
6
7
* Составляется отдельно по каждому направлению субсидирования
Начальник отдела животноводства ________ ________ (Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер     _____________ _____________ (Ф.И.О., подпись)

Ескерту. 5-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.03.20  N 276 Қаулысымен.
Атауы
Субси-
диялар
мөлшері,теңге
Жыл басы-
нан бастап
субсидия-
лардың
тиесілі сомасы,
теңге
Жыл басынан бері төленге-ні,
теңге
Субси-
диялар-
дың тие-сілі со-
масының қалдығы, теңге
Төлену-
ге жата- тыны,
теңге
ауданның
агроөнер-
кәсіптік
кешен
субъекті-
сінің
1
2
3
4
5
6
7
* субсидияланатын әр бағыт бойынша жеке жасалады
Мал шаруашылығы
бөлімінің бастығы _______________  _______________(Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтер     _______________  _______________(Т.А.Ә., қолы)