Об утверждении Правил организации и проведения закупа лекарственных средств для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2007 года N 632. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2009 года N 1729
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.10.2009 N 1729 (порядок введения в действие см. п. 3).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 июня 2003 года " О системе здравоохранения " Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые Правила организации и проведения закупа лекарственных средств для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 июля 2007 года N 632
Правила
организации и проведения закупа лекарственных средств
для оказания гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи
Раздел 1. Основные положения закупа
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации и проведения закупа лекарственных средств для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 11) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения" и определяют порядок организации и проведения закупа лекарственных средств , осуществляемого за счет бюджетных средств в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи. K090193
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) аффилиированное лицо заказчика или организатора тендера - лицо (за исключением государственных органов, осуществляющих регулирование его деятельности в рамках предоставленных полномочий), которое имеет возможность прямо и (или) косвенно определять решения и (или) оказывать влияние на принимаемые заказчиком или организатором тендера решения, в том числе в силу договора, а также любое лицо, в отношении которого заказчик или организатор тендера имеет такое право;
2) аффилиированное лицо потенциального поставщика - любое физическое или юридическое лицо, которое имеет право прямо и (или) косвенно определять решения и (или) оказывать влияние на принимаемые данным потенциальным поставщиком решения, в том числе в силу договора или иной сделки, а также любое физическое или юридическое лицо, в отношении которого данный потенциальный поставщик имеет такое право;

Тегін медициналық көмектің кепілді көлемін көрсету үшін дәрілік заттарды сатып алуды ұйымдастыру мен өткізу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 26 шілдедегі N 632 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қазандағы N 1729 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.10.30 N 1729 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
"Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Тегін медициналық көмектің кепілді көлемін көрсету үшін дәрілік заттарды сатып алуды ұйымдастыру мен өткізу ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он
күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 26 шілдедегі
N 632 қаулысымен
бекітілген
Тегін медициналық көмектің кепілді көлемін көрсету үшін дәрілік заттар сатып алуды ұйымдастыру мен өткізу ережесі
1-бөлім. Сатып алудың негізгі ережелері
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тегін медициналық көмектің кепілді көлемін көрсету үшін дәрілік заттар сатып алуды ұйымдастыру мен өткізу ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының 6-бабының 11) тармақшасына сәйкес әзірленді және тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберінде бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын дәрілік заттарды сатып алуды ұйымдастыру мен өткізу тәртібін айқындайды. K090193
2. Осы Ережеде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тапсырыс берушінің немесе тендерді ұйымдастырушының аффилиирленген тұлғасы - шешімді анықтауға және (немесе) тапсырыс беруші немесе тендерді ұйымдастырушы қабылдайтын шешімге, оның ішінде шартқа орай ықпал етуге тікелей және (немесе) жанама мүмкіндігі бар тұлға (берілген өкілеттіктер шеңберінде оның қызметін реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды қоспағанда), сондай-ақ өзіне қатысты тапсырыс берушінің немесе тендерді ұйымдастырушының осындай құқығы бар кез келген тұлға;
2) ықтимал өнім берушінің ааффилиирленген тұлғасы - шешімді анықтауға және (немесе) тапсырыс беруші немесе тендерді ұйымдастырушы қабылдайтын шешімдерге, оның ішінде шартқа немесе өзге де мәмілеге орай ықпал етуге тікелей және (немесе) жанама құқығы бар кез келген жеке немесе заңды тұлға, сондай-ақ өзіне қатысты сол ықтимал өнім берушінің осындай құқығы бар кез келген жеке немесе заңды тұлға;

3) заказчик - администраторы республиканских и местных бюджетных программ здравоохранения и организации здравоохранения, осуществляющие закуп в соответствии с настоящими Правилами;
4) закуп - приобретение заказчиком лекарственных средств за счет имеющихся в его распоряжении денег для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в порядке и способами, установленными настоящими Правилами;
5) однородные лекарственные средства - взаимозаменяемые лекарственные средства, содержащие аналогичное действующее вещество или аналогичный состав, обладающие одинаковым фармакологическим действием;
6) потенциальный поставщик - юридическое лицо или индивидуальный предприниматель, участвующий в процессе закупа с целью заключения договора о закупе лекарственных средств;
7) тендер - способ закупа, предусматривающий открытую конкуренцию между потенциальными поставщиками и направленный на определение наиболее выгодных условий договора о закупе лекарственных средств;
8) тендерная документация - документ, содержащий условия и порядок проведения тендера, представляемый потенциальному поставщику для подготовки тендерной заявки;
9) тендерная заявка - тендерное предложение потенциального поставщика, составленное в соответствии с тендерной документацией;
10) тендерная комиссия - комиссия, которая формируется из числа работников организатора тендера для организации и проведения тендера;
11) организатор тендера - заказчик или лицо, определенное заказчиком в соответствии с законодательством Республики Казахстан , для организации и проведения тендера;
12) отечественный товаропроизводитель - юридическое или физическое лицо, являющееся резидентом Республики Казахстан и производящее на территории Республики Казахстан лекарственные средства, использующее не менее 85 процентов местных трудовых ресурсов;
13) Единый дистрибьютор по закупу и обеспечению лекарственными средствами в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее - Единый дистрибьютор) - юридическое лицо, осуществляющее в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи организацию и проведение закупок, выбор поставщиков и заключение с ними договоров поставки лекарственных средств, реализацию заказчикам лекарственных средств и услуг по хранению и доставке на основании Договора закупки лекарственных средств между Единым дистрибьютором и Заказчиком;
14) список лекарственных средств, подлежащих закупу у Единого дистрибьютора - ежегодно разрабатываемый и утверждаемый уполномоченным органом в области здравоохранения документ, предварительно согласованный с заказчиками, содержащий международные непатентованные наименования и технические характеристики закупаемых лекарственных средств.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31.03.2009 № 448 .

3) тапсырыс беруші - республикалық, жергілікті және денсаулық сақтау бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері және осы Ережеге сәйкес сатып алуды жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдары;
4) сатып алу - осы Ережеде белгіленген тәртіппен және тәсілдермен тегін медициналық көмектің кепілді көлемін көрсету үшін дәрілік заттарды тапсырыс берушінің қарамағындағы ақшаның есебінен сатып алуы;
5) біртекті дәрілік заттар - құрамында ұқсас әсер ететін зат бар өзара алмастырушы дәрілік заттар немесе бірдей фармакологиялық әсері бар ұқсас құрам;
6) ықтимал өнім беруші - дәрілік заттар сатып алу туралы шарт жасасу мақсатында сатып алу үдерісіне қатысатын заңды тұлға немесе жеке кәсіпкер;
7) тендер - ықтимал өнім берушілер арасындағы ашық бәсекені көздейтін және дәрілік заттарды сатып алу туралы шартының неғұрлым пайдалы шарттарын анықтауға бағытталған сатып алу тәсілі;
8) тендерлік құжаттама - тендерлік өтінімді дайындау үшін ықтимал өнім берушіге табыс етілетін тендерді өткізу талаптары мен тәртібі бар құжат;
9) тендерлік өтінім - тендерлік құжаттамаға сәйкес жасалған ықтимал өнім берушінің тендерлік ұсынысы;
10) тендерлік комиссия - тендерді ұйымдастыру мен өткізу үшін тендерді ұйымдастырушының қызметкерлерінен құрылатын комиссия;
11) тендерді ұйымдастырушы - тапсырыс беруші немесе тендерді ұйымдастыру мен өткізу үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тапсырыс беруші белгілеген адам;
12) отандық тауар өндіруші - Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында дәрілік заттарды өндіретін, жергілікті еңбек ресурстарының кемінде 85 пайызын пайдаланатын заңды немесе жеке тұлға;
13) Тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберінде дәрілік заттарды сатып алу және қамтамасыз ету жөніндегі бірыңғай дистрибьютор (бұдан әрі - Бірыңғай дистрибьютор) - тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберінде дәрілік заттарды сатып алуды ұйымдастыруды және өткізуді, өнім берушілерді таңдауды және олармен дәрілік заттарды жеткізу шарттарын жасауды, Бірыңғай дистрибьютор мен Тапсырыс беруші арасындағы Дәрілік заттарды сатып алу шарты негізінде тапсырыс берушілерге дәрілік заттарды және сақтау мен жеткізу жөніндегі қызметтерді өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
14) Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынуға тиіс дәрілік заттардың тізімі - сатып алынатын дәрілік заттардың халықаралық патенттелмеген атаулары мен техникалық сипаттамалары бар тапсырыс берушілермен алдын ала келісілген, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган жыл сайын әзірлейтін және бекітетін құжат.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.03.31. N 448 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.

Глава 2. Принципы и способы закупа лекарственных средств
для оказания гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи
3. Закуп лекарственных средств проводится с соблюдением принципов:
1) оптимального и эффективного расходования бюджетных средств, используемых для закупа лекарственных средств;
2) предоставления всем потенциальным поставщикам равных возможностей для участия в процессе закупа, кроме случаев, предусмотренных настоящими Правилами;
3) добросовестной конкуренции среди потенциальных поставщиков;
4) гласности процесса закупа.
4. Работникам, а также аффилиированным лицам организатора тендера, запрещается участвовать в качестве потенциальных поставщиков при осуществлении закупа, регулируемого настоящими Правилами.
Потенциальный поставщик и его аффилиированное лицо не имеют права участвовать в одном лоте.
5. Работник организатора тендера не может выполнять обязанности, связанные с процедурами закупа, если он является близким родственником (родители, супруг(а), братья, сестры, дети) должностного или доверенного лица потенциального поставщика либо иным образом лично заинтересован в результатах тендера.
6. Осуществление закупа лекарственных средств для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи может осуществляться следующими способами:
1) проведение тендера;
2) закуп лекарственных средств, объем закупа которых не превышает двухтысячекратного размера месячного расчетного показателя;
3) закуп лекарственных средств из одного источника;
4) закуп лекарственных средств по списку у Единого дистрибьютора.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31.03.2009 № 448 .
Глава 3. Квалификационные требования, предъявляемые
к потенциальному поставщику
7. Для участия в закупе лекарственных средств способами, указанными в подпунктах 1) - 3) пункта 6 настоящих Правил, потенциальный поставщик должен соответствовать следующим квалификационным требованиям:
1) обладать профессиональной квалификацией, а также опытом работы на фармацевтическом рынке Республики Казахстан не менее одного года;
2) иметь необходимые финансовые, материальные и трудовые ресурсы для исполнения обязательств по договору о закупе лекарственных средств;
3) обладать гражданской правоспособностью для заключения договора о закупе лекарственных средств;
4) являться платежеспособным, на момент проведения закупа не подлежать ликвидации, его финансово-хозяйственная деятельность не должна быть приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан .
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31.03.2009 № 448 .

2-тарау. Тегін медициналық көмектің кепілді көлемін көрсету үшін дәрілік заттар сатып алудың қағидаттары мен тәсілдері
3. Дәрілік заттар сатып алу мынадай қағидаттар сақтала отырып өткізіледі:
1) дәрілік заттар сатып алу үшін пайдаланылатын бюджет қаражатын оңтайлы және тиімді жұмсау;
2) осы Ережеде көзделген жағдайларды қоспағанда, барлық ықтимал өнім берушілердің сатып алу үдерісіне қатысуына тең мүмкіндік беру;
3) ықтимал өнім берушілер арасындағы адал бәсекелестік;
4) сатып алу үдерісінің жариялылығы.
4. Тендерді ұйымдастырушының қызметкерлеріне, сондай-ақ аффилиирленген тұлғаларына осы Ережемен реттелетін сатып алуды жүзеге асыру кезінде ықтимал өнім беруші ретінде қатысуына тыйым салынады.
Ықтимал өнім беруші және оның аффилиирленген тұлғасының бір лотқа қатысуға құқығы жоқ.
5. Тендерді ұйымдастырушының қызметкері, егер ол ықтимал өнім берушінің лауазымды тұлғасының немесе сенімді тұлғасының жақын туысы (ата-аналары, жұбайы (зайыбы), ағалары, апа-қарындастары, балалары) болып табылса не тендер нәтижелеріне өзге де түрде мүдделі болса, сатып алу рәсімдеріне байланысты міндеттерді орындай алмайды.
6. Тегін медициналық көмектің кепілді көлемін көрсету үшін дәрілік заттарды сатып алу мынадай тәсілдермен жүзеге асырылады:
1) тендер өткізу;
2) сатып алу көлемі айлық есептік көрсеткіштің екі мың еселенген мөлшерінен аспайтын дәрілік заттарды сатып алу;
3) дәрілік заттарды бір көзден сатып алу;
4) Бірыңғай дистрибьютордан Тізім бойынша дәрілік заттарды сатып алу.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.03.31. N 448 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
3-тарау. Ықтимал өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптары
7. Осы Ереженің 6-тармағының 1) - 3) тармақшаларында көрсетілген тәсілмен дәрілік заттарды сатып алуға қатысу үшін ықтимал өнім беруші мынадай біліктілік талаптарына сәйкес келуге тиіс:
1) кәсіптік білікті, сондай-ақ Қазақстан Республикасының фармацевтика нарығында кемінде бір жыл жұмыс тәжірибесінің болуы;
2) дәрілік заттарды сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелерді орындауға қажетті қаржы, материалдық және еңбек ресурстарының болуы;
3) дәрілік заттарды сатып алу туралы шарт жасасу үшін азаматтық құқық қабілеттілігінің болуы;
4) төлем қабілеті, сатып алуды өткізу сәтінде таратылуға тиіс болмауға, оның қаржы-шаруашылық қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тоқтатыла тұрмауға тиіс.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.03.31. N 448 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.

8. Потенциальный поставщик в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям представляет организатору тендера копии аттестатов, свидетельств, патентов, лицензий, сертификатов, дипломов, справок и иных документов.
Юридические лица, для которых законодательными актами Республики Казахстан установлено обязательное проведение аудита, представляют также аудиторский отчет за последний финансовый год.
9. Организатор тендера не вправе предъявлять к потенциальному поставщику квалификационные требования, не предусмотренных пунктом 7 настоящих Правил.
Глава 4. Требования к закупаемым на тендере
лекарственным средствам
10. Требования к закупаемым на тендере лекарственным средствам:
1) лекарственные средства должны быть в установленном законодательством порядке зарегистрированы в Республике Казахстан и готовы к применению;
2) лекарственные средства, требующие хранения при низких температурах и защиты от замораживания, должны храниться и перевозиться в специальных емкостях для обеспечения сохранности от пункта погрузки до пункта конечного потребителя;
3) потребительская упаковка и инструкция по применению лекарственного средства должны соответствовать требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан ;
4) остаточный срок годности на момент поставки для лекарственных средств, имеющих общий срок годности менее двух лет, должен составлять не менее шестидесяти процентов от общего срока годности на момент поставки. Для лекарственных средств со сроком годности более двух лет остаточный срок годности должен составлять не менее четырнадцати месяцев на момент поставки;
5) лекарственные средства должны быть произведены в условиях, соответствующих международным стандартам;
6) медицинские иммунобиологические препараты должны иметь данные об опыте применения в Республике Казахстан и/или в странах СНГ не менее одного года (данное требование устанавливается по усмотрению организатора тендера).
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31.03.2009 № 448 .
11. Организатор тендера не вправе устанавливать к закупаемым лекарственным средствам требования, не предусмотренные пунктом 10 настоящих Правил.
Раздел 2. Порядок осуществления закупа способом
проведения тендера
Глава 5. Организация тендера
12. О проведении тендера потенциальные поставщики оповещаются путем опубликования объявления на государственном и русском языках в республиканских средствах массовой информации не позднее, чем за двадцать календарных дней до дня окончания приема тендерных заявок.
Продолжительность времени между завершением приема тендерных заявок и началом процесса вскрытия конвертов с тендерными заявками не должна превышать двух часов.

8. Ықтимал өнім беруші өзінің біліктілік талаптарына сәйкес келетінін растау үшін тендерді ұйымдастырушыға аттестаттардың, куәліктердің, патенттердің, лицензиялардың, сертификаттардың, дипломдардың, анықтамалардың және өзге де құжаттардың көшірмелерін табыс етеді.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен міндетті аудит өткізу белгіленген заңды тұлғалар соңғы қаржы жылы үшін аудиторлық есепті де тапсырады.
9. Тендерді ұйымдастырушының ықтимал өнім берушіге осы Ереженің 7-тармағында көзделмеген біліктілік талаптарын қоюға құқығы жоқ.
4-тарау. Тендерде сатып алынатын дәрілік заттарға қойылатын талаптар
10. Тендерде сатып алынатын дәрілік заттарға қойылатын талаптар:
1) дәрілік заттар Қазақстан Республикасында заңнамада белгіленген тәртіппен тіркелуі және пайдалануға дайын болуы тиіс;
2) төмен температурада сақтауды және мұздатудан қорғауды талап ететін дәрілік заттар тиеу пунктінен соңғы тұтынушының пунктіне дейін сақтауды қамтамасыз ету үшін арнайы сыйымдылықтарда сақталуы және тасымалдануы тиіс;
3) тұтыну орамы мен дәрілік заттарды қолдану жөніндегі нұсқаулық Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес келуі тиіс;
4) жалпы жарамдылық мерзімі екі жылдан кем болатын дәрілік заттар үшін жеткізілген сәттегі қалған жарамдылық мерзімі жеткізілген сәттегі жалпы жарамдылық мерзімінің кемінде алпыс пайызын құрауы тиіс. Жарамдылық мерзімі екі жылдан астам дәрілік заттар үшін қалған жарамдылық мерзімі жеткізілген сәтте кемінде он төрт айды құрауы тиіс;
5) дәрілік заттар халықаралық стандарттарға сәйкес келетін жағдайда өндірілуі тиіс;
6) медициналық иммунды-биологиялық препараттарда Қазақстан Республикасында және/немесе ТМД елдерінде кемінде бір жыл қолданылу тәжірибесі туралы деректер болуға тиіс (бұл талап тендерді ұйымдастырушының қалауы бойынша белгіленеді).
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.03.31. N 448 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
11. Тендерді ұйымдастырушының сатып алынатын дәрілік заттарға осы Ереженің 10-тармағында көзделмеген талаптарды белгілеуге құқығы жоқ.
2-бөлім. Тендер өткізу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру тәртібі
5-тарау. Тендерді ұйымдастыру
12. Тендер өткізу туралы ықтимал өнім берушілер тендерлік өтінімдерді қабылдауды аяқтау күніне дейін жиырма күнтізбелік күннен кешіктірмей республикалық бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде хабарландырумен жариялау жолымен хабардар етіледі.
Тендерлік өтінімдерді қабылдаудың аяқталуы мен тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу үдерісінің басталуы арасындағы уақыттың ұзақтығы екі сағаттан аспауға тиіс.

13. Объявление о проведении тендера, публикуемое по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, должно содержать следующие сведения:
1) наименование и адрес организатора тендера;
2) наименование лекарственных средств (под международными непатентованными наименованиями), объем закупок, место поставки закупаемых лекарственных средств;
3) требуемые сроки поставки лекарственных средств;
4) способы и место получения тендерной документации, ее стоимость (банковский счет или код доходов организатора тендера, в случае если предусмотрена оплата);
5) место и окончательный срок представления тендерных заявок;
6) дату, время и место вскрытия конвертов с тендерными заявками;
7) иную необходимую информацию, определяемую организатором тендера.
14. Для проведения тендера его организатор образовывает тендерную комиссию.
15. Тендерная комиссия образуется организатором тендера на каждый тендер отдельно, в зависимости от закупаемых лекарственных средств.
16. В состав тендерной комиссии входят председатель, заместитель председателя и члены тендерной комиссии. Общее количество членов тендерной комиссии должно составлять нечетное число и быть не менее трех человек. Секретарь тендерной комиссии не является членом тендерной комиссии и не имеет права голоса при принятии тендерной комиссией решений.
Тендерная комиссия действует с момента утверждения организатором тендера решения о создании тендерной комиссии по организации и проведению тендера и до вступления в силу договора о закупе лекарственных средств.
В случае, если тендер признан несостоявшимся или его итоги отменены, то тендерная комиссия прекращает свою деятельность.
17. В состав тендерной комиссии обязательно включаются первые руководители организатора тендера, заказчика или их заместители, а также могут включаться руководители и специалисты обособленных структурных подразделений организатора тендера и заказчика.
18. Председателем тендерной комиссии является лицо не ниже заместителя первого руководителя организатора тендера, который руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях комиссии, планирует работу и осуществляет общий контроль за реализацией ее решений. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
19. Секретарем тендерной комиссии является специалист соответствующего подразделения организатора тендера, ответственного за организацию и проведение закупок. Секретарь тендерной комиссии представляет потенциальным поставщикам тендерную документацию, принимает от потенциальных поставщиков конверты с тендерными заявками, готовит предложения по повестке дня заседания тендерной комиссии, необходимые документы, материалы и оформляет протоколы заседания после его проведения, ведет журналы регистрации поступивших тендерных заявок и потенциальных поставщиков, изъявивших желание участвовать в процедуре вскрытия конвертов, в которых отражаются время и дата представления потенциальным поставщиком конвертов с тендерными заявками, и фамилия, имя, отчество уполномоченного представителя потенциального поставщика (лица, представившего конверты с тендерными заявками и участвующего в тендере). Журналы регистрации поступивших тендерных заявок и потенциальных поставщиков, изъявивших желание участвовать в процедуре вскрытия конвертов, должны быть прошиты, страницы пронумерованы, последняя страница должна быть заверена печатью организатора тендера.

13. Осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жарияланатын тендер өткізу туралы хабарландыруда мынадай мәліметтер болуға тиіс:
1) тендерді ұйымдастырушының атауы мен мекен-жайы;
2) дәрілік заттардың атауы (халықаралық патенттелмеген атауы бойынша), сатып алу көлемі, сатып алынатын дәрілік заттарды жеткізу орны;
3) дәрілік заттарды жеткізудің талап етілетін мерзімдері;
4) тендерлік құжаттаманы алудың тәсілдері мен орны, оның құны (егер ақы төлеу көзделген жағдайда банктік шот немесе тендерді ұйымдастырушының кіріс коды);
5) тендерлік өтінімдерді беру орны және соңғы мерзімі;
6) тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу күні, уақыты және орны;
7) тендерді ұйымдастырушы айқындайтын өзге де қажетті ақпарат.
14. Тендерді өткізу үшін оны ұйымдастырушы тендерлік комиссия құрады.
15. Тендерлік комиссияны тендерді ұйымдастырушы сатып алынатын дәрілік заттарға қарай әрбір тендерге бөлек құрады.
16. Тендерлік комиссияның құрамына тендерлік комиссияның төрағасы, төрағаның орынбасары және мүшелері кіреді. Тендерлік комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрауы және кемінде үш адам болуы тиіс. Тендерлік комиссияның хатшысы тендерлік комиссияның мүшесі болып табылмайды және тендерлік комиссия шешімдер қабылдаған кезде оның дауыс беру құқығы болмайды.
Тендерлік комиссия тендерді ұйымдастыру мен өткізу жөніндегі тендерлік комиссия құру туралы шешімді тендерді ұйымдастырушы бекіткен сәттен бастап және дәрілік заттарды сатып алу туралы шарт күшіне енгенге дейін әрекет етеді.
Егер тендер өтпеді деп танылған немесе оның қорытындыларының күші жойылған жағдайда, тендерлік комиссия өз қызметін тоқтатады.
17. Тендерлік комиссияның құрамына міндетті түрде тендерді ұйымдастырушының, тапсырыс берушінің бірінші басшылары немесе олардың орынбасарлары енгізіледі, сондай-ақ тендерді ұйымдастырушының және тапсырыс берушінің оқшауланған құрылымдық бөлімшелерінің басшылары мен мамандары енгізілуі мүмкін.
18. Тендерлік комиссияның төрағасы тендерді ұйымдастырушының бірінші басшысының орынбасарынан төмен болмайтын адам болып табылады, ол оның қызметін басқарады, комиссия отырыстарына төрағалық етеді, жұмысын жоспарлайды және оның шешімдерінің іске асырылуын жалпы бақылауды жүзеге асырады. Төраға болмаған кезде оның функциясын орынбасары атқарады.
19. Тендерлік комиссияның хатшысы сатып алуды ұйымдастыру мен өткізуге жауапты тендерді ұйымдастырушының тиісті бөлімшесінің маманы болып табылады. Тендерлік комиссияның хатшысы ықтимал өнім берушілерге тендерлік құжаттаманы ұсынады, ықтимал өнім берушілерден тендерлік өтінімдер салынған конверттерді қабылдайды, тендерлік комиссия отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстар, қажетті құжаттар, материалдар дайындайды және отырыс өткізілгеннен кейін оның хаттамаларын ресімдейді, келіп түскен тендерлік өтінімдерді және конверттерді ашу рәсіміне қатысуға тілек білдірген ықтимал өнім берушілерді тіркеу журналдарын жүргізеді, оларда тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ықтимал өнім берушінің ұсынған уақыты мен күні және ықтимал өнім берушінің уәкілетті өкілінің (тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ұсынған адамның және тендерге қатысушының) тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі. Келіп түскен тендерлік өтінімдерді және конверттерді ашу рәсіміне қатысуға тілек білдірген ықтимал өнім берушілерді тіркеу журналдары тігілуге, беттері нөмірленуге тиіс, соңғы беті тендерді ұйымдастырушының мөрімен куәландырылуға тиіс.

20. При необходимости организатор тендера может образовать экспертную комиссию, состоящую из клинических фармакологов и специалистов организаций здравоохранения, либо экспертов организаций, аккредитованных осуществлять экспертизу лекарственных средств.
21. Эксперты (экспертная комиссия, в случае ее создания) дают экспертное заключение по соответствию предлагаемых потенциальными поставщиками лекарственных средств требованиям тендерной документации и не имеют права голоса при принятии тендерной комиссией решения. Экспертное заключение экспертов (экспертной комиссии) учитывается при оценке и сопоставлении представленных на тендер тендерных заявок и определении победителя тендера только в том случае, если оно составлено в пределах требований, предусмотренных тендерной документацией. Экспертное заключение оформляется в письменном виде, подписывается экспертами (членами экспертной комиссии) и прилагается к протоколу заседания тендерной комиссии.
22. Заседание тендерной комиссии проводится при условии присутствия не менее двух третьих от общего числа членов тендерной комиссии. Решение тендерной комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих членов тендерной комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель тендерной комиссии или, в случае его отсутствия, заместитель председателя.
В случае отсутствия какого-либо члена тендерной комиссии по производственной или другой причине, в протоколе заседания тендерной комиссии указываются причина его отсутствия и ссылка на документ, подтверждающий данный факт.
В случае, если в назначенный день и время заседание тендерной комиссии по вскрытию конвертов с тендерными заявками не состоялось по причине отсутствия необходимого количества членов тендерной комиссии, секретарь тендерной комиссии обеспечивает сохранность представленных на тендер конвертов с тендерными заявками и объявляет о дате и времени проведения вскрытия конвертов, но не позднее 24 часов от объявленного срока. При этом вновь поданные заявки не принимаются.
В случае, если в объявленное секретарем время необходимое количество членов тендерной комиссии отсутствует, то по истечении 24 часов организатор тендера соответствующим решением вносит изменения в состав тендерной комиссии в части замены отсутствующих членов комиссии с указанием причины такой замены.
23. Протокол заседания тендерной комиссии подписывается всеми присутствующими членами тендерной комиссии, ее председателем, его заместителем и секретарем.

20. Қажет болған кезде тендерді ұйымдастырушы дәрілік заттарды сараптауды жүзеге асыруға клиникалық фармакологтардан және денсаулық сақтау ұйымдарының мамандарынан немесе аккредиттелген ұйымдардың сарапшыларынан сараптау комиссиясын құра алады.
21. Сарапшылар (сараптау комиссиясы, ол құрылған жағдайда) ықтимал өнім берушілер ұсынған дәрілік заттардың тендерлік құжаттаманың талаптарына сәйкестігі жөнінде сараптамалық қорытынды береді және тендерлік комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беруге құқығы жоқ. Сарапшылардың (сараптау комиссиясының) сараптама қорытындысы тендерге ұсынылған тендерлік өтінімдерді бағалау мен салыстыру және тендер жеңімпазын анықтау кезінде, егер ол тендерлік құжаттамада көзделген талаптар шегінде жасалған жағдайда ғана ескеріледі. Сараптамалық қорытынды жазбаша түрде ресімделеді, оған сарапшылар (сараптау комиссиясының мүшелері) қол қояды және тендерлік комиссия отырысының хаттамасына қоса беріледі.
22. Тендерлік комиссияның отырысы тендерлік комиссия мүшелері жалпы санының кемінде үштен екісі қатысқан кезде өткізіледі. Тендерлік комиссияның шешімі ашық дауыспен қабылданады және егер ол үшін тендерлік комиссияның қатысушы мүшелері жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп саналады. Дауыстар тең болған жағдайда, тендерлік комиссияның төрағасы немесе ол болмаған жағдайда төрағаның орынбасары дауыс берген шешім қабылданды деп саналады.
Тендерлік комиссияның қандай да бір мүшесі өндірістік немесе басқа себеппен болмаған жағдайда тендерлік комиссия отырысының хаттамасында оның болмау себебі және осы фактіні растайтын құжатқа сілтеме көрсетіледі.
Егер тендерлік комиссия мүшелерінің қажетті саны болмауы себебінен тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу жөніндегі тендерлік комиссияның отырысы белгіленген күн мен уақытта өтпеген жағдайда, тендерлік комиссияның хатшысы тендерге ұсынылған тендерлік өтінімдер салынған конверттердің сақталуын қамтамасыз етеді және жарияланған мерзімнен 24 сағаттан кешіктірмей, конверттерді ашуды жүргізу күні мен уақыты туралы жариялайды. Бұл ретте жаңадан берілген өтінімдер қабылданбайды.
Егер хатшы жариялаған уақытта тендерлік комиссия мүшелерінің қажетті саны болмаған жағдайда, 24 сағат өткеннен кейін тендерді ұйымдастырушы тиісті шешіммен тендерлік комиссияның жоқ мүшелерін ауыстыру бөлігіне осындай ауыстырудың себептерін көрсете отырып, тендерлік комиссияның құрамына өзгерістер енгізеді.
23. Тендерлік комиссия отырысының хаттамасына тендерлік комиссияның барлық қатысушы мүшелері, оның төрағасы, оның орынбасары және хатшысы қол қояды.

Глава 6. Организация проведения тендера
24. Организатор тендера доводит до сведения всех обратившихся потенциальных поставщиков следующее условия:
1) перечень тендерной документации и других документов, которые должны быть представлены потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия предъявляемым настоящими Правилами квалификационным требованиям;
2) описание закупаемых лекарственных средств, их необходимые технические и качественные характеристики, включая технические спецификации;
3) количество (объем) закупаемых лекарственных средств;
4) место, требуемые сроки и условия поставки лекарственных средств;
5) условия платежа и проект договора о закупе лекарственных средств;
6) критерии, кроме цены, в соответствии с которыми будет определяться выигравшая тендерная заявка, описание метода оценки и сопоставления тендерных заявок;
7) способ и методика расчета цены тендерной заявки, включая указание на то, должна ли цена содержать такие элементы как расходы на транспортировку и страхование, уплату таможенных пошлин, налогов, сборов и другое, кроме стоимости самих товаров, работ и услуг;
8) валюту или валюты, в которых должна быть выражена цена тендерной заявки, и курс, который будет применен для приведения цен тендерных заявок к единой валюте в целях их сопоставления и оценки;
9) требования к языку составления и представления тендерной заявки, договора о закупе лекарственных средств в соответствии с законодательством Республики Казахстан о языках;
10) информацию о необходимости потенциального поставщика с указанием срока действия тендерной заявки;
11) порядок, форму, сроки внесения обеспечения тендерной заявки;
12) указание на возможность потенциального поставщика изменять или отзывать тендерную заявку до истечения окончательного срока представления тендерной заявки;
13) место и окончательный срок представления тендерных заявок и срок их действия;
14) способы, с помощью которых потенциальные поставщики могут запрашивать разъяснения по содержанию тендерной документации, а также сообщение о намерении организатора тендера на данном этапе провести встречу с потенциальными поставщиками, которая проводится в открытой форме и протоколируется;
15) место, дату и время вскрытия конвертов с тендерными заявками;
16) процедуры, используемые для вскрытия конвертов с тендерными заявками и рассмотрения тендерных заявок;
17) условие предоставления приоритета потенциальным поставщикам - отечественным товаропроизводителям;
18) условия внесения, форма, объем и способ обеспечения исполнения обязательств по договору о закупе лекарственных средств.

6-тарау. Тендерді өткізу (ұйымдастыру)
24. Тендерді ұйымдастырушы ниет білдірген барлық ықтимал өнім берушілердің назарына мынадай шарттарды жеткізеді:
1) тендерлік құжаттаманың және ықтимал өнім беруші өзінің қойылатын осы Ереженің біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін табыс етілуі тиіс басқа құжаттар тізбесі;
2) техникалық ерекшеліктерді қоса алғанда, сатып алынатын дәрілік заттардың сипаты, олардың қажетті техникалық және сапалық сипаттамалары;
3) сатып алынатын дәрілік заттардың саны (көлемі);
4) дәрілік заттардың жеткізілу орны, талап етілетін мерзімдері және талаптары;
5) төлем талаптары және дәрілік заттарды сатып алу туралы шарттың жобасы;
6) оған сәйкес жеңіп шыққан тендерлік өтінімді анықталатын бағадан басқа, өлшемдер, тендерлік өтінімдерді бағалау мен салыстыру әдісінің сипаты;
7) тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің өз құнынан басқа, бағаның тасымалдауға және сақтандыруға, кеден баждарын, салықтар мен алымдарды және басқаларын төлеуге арналған шығыстар сияқты элементтерді қамтуға тиіс екендігіне не тиіс еместігіне нұсқамаларды қоса алғанда, тендерлік өтінімнің бағасын есептеу тәсілі мен әдістемесі;
8) тендерлік өтінімнің бағасы көрсетілуге тиіс валютаны немесе валюталарды және тендерлік өтінімдердің бағасын салыстыру мен бағалау мақсатында бірыңғай валютаға келтіру үшін қолданылатын бағам;
9) Қазақстан Республикасының тіл туралы заңнамасына сәйкес тендерлік өтінімді, дәрілік заттарды сатып алу туралы шартты жасау мен табыс етудің тіліне қойылатын талаптар;
10) ықтимал өнім берушінің тендерлік өтінімнің қолданылу мерзімін көрсету қажеттілігі туралы ақпарат;
11) тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді енгізу тәртібі, нысаны, мерзімдері;
12) ықтимал өнім берушінің тендерлік өтінім берудің соңғы мерзімі өткенге дейін тендерлік өтінімді өзгерту немесе кері қайтарып алу мүмкіндігіне нұсқама;
13) тендерлік өтінімдер беру орны және соңғы мерзімі және олардың қолданылу мерзімі;
14) тендерлік құжаттаманың мазмұны бойынша ықтимал өнім берушілер солардың көмегімен түсіндіру сұрата алатын тәсілдері, сондай-ақ тендерді ұйымдастырушының сол кезеңде ықтимал өнім берушілермен ашық нысанда өткізілетін және хаттамаланатын кездесу өткізу ниеті туралы хабар;
15) тендерлік өтінімдері бар конверттерді ашу орны мен күні, уақыты;
16) тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу және тендерлік өтінімдерді қарау үшін пайдаланылатын рәсімдер;
17) ықтимал өнім берушілер - отандық тауар өндірушілерге басымдық беру талаптары;
18) дәрілік заттарды сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелер енгізу талаптары, нысаны, көлемі мен қамтамасыз ету тәсілі.

25. При проведении тендера по закупу неоднородных лекарственных средств организатор тендера проводит тендер по лотам, предусмотрев это в условиях тендера. При этом победитель тендера определяется по каждому лоту отдельно.
26. Потенциальный поставщик вправе запросить у организатора тендера разъяснения тендерной документации, но не позднее, чем за десять календарных дней до истечения окончательного срока представления тендерных заявок. Организатор тендера не позднее трех рабочих дней со дня получения заявки должен направить соответствующее разъяснение всем потенциальным поставщикам без указания автора запроса, которым была предоставлена тендерная документация.
27. Организатор тендера вправе в срок не позднее семи рабочих дней до истечения окончательного срока представления тендерных заявок по собственной инициативе или в ответ на запросы потенциальных поставщиков внести изменения в условия тендера путем оформления протокола.
Внесенные изменения имеют обязательную силу и о них незамедлительно сообщается всем потенциальным поставщикам, которым представлена тендерная документация. При этом окончательный срок представления тендерных заявок продлевается организатором тендера на срок не менее десяти календарных дней для учета потенциальными поставщиками этих изменений в тендерныx заявках.
28. Организатор тендера вправе провести встречу с потенциальными поставщиками для разъяснения условий тендера в определенном месте и определенное время, указанные в тендерной документации.
При проведении указанной встречи составляется протокол, содержащий представленные в ходе встречи вопросы и ответы по разъяснению условий тендера, который по итогам встречи незамедлительно направляется всем потенциальным поставщикам, которым была представлена тендерная документация.
29. Организатор тендера вправе взимать плату за представленную тендерную документацию, не превышающую фактические затраты на копирование тендерной документации (условие о взимании платы организатор тендера предусматривает в тендерной документации).
Плата, взимаемая организаторами тендера, за представление тендерной документации вносится на банковский счет организатора тендера в обслуживаемых банках, в бухгалтерию или перечисляется на код доходов cooтветствующего бюджета организатора тендера.
30. Подтверждение об оплате представляется организатору тендера при получении тендерной документации.
31. Субъектам малого предпринимательства тендерная документация представляется бесплатно.
Глава 7. Срок действия, содержание, предоставление,
изменение и отзыв тендерных заявок

25. Біртекті дәрілік заттарды сатып алу жөнінде тендер өткізу кезінде тендерді ұйымдастырушы мұны тендерлік шарттарда көздей отырып, тендерді лоттар бойынша өткізеді. Бұл ретте тендер жеңімпазы әрбір лот бойынша жеке анықталады.
26. Ықтимал өнім беруші тендерді ұйымдастырушыдан тендерлік құжаттаманы түсіндіруге сұрау салуға құқылы, бірақ ол тендерлік өтінімді табыс етудің соңғы мерзімі өткенге дейінгі он күнтізбелік күннен кешіктірілмеуі керек. Тендерді ұйымдастырушы өтінім алған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей тендерлік құжаттаманы табыс еткен барлық ықтимал өнім берушіге тиісті түсіндіруді сұрау салудың авторын көрсетпей жіберуге тиіс.
27. Тендерді ұйымдастырушы тендерлік өтінімді табыс етудің соңғы мерзімі өткенге дейін жеті жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде өз бастамасымен немесе ықтимал өнім берушінің сауалына жауап ретінде хаттама ресімдеу жолымен тендердің шарттарына өзгерістер енгізуге құқылы.
Енгізілген өзгерістердің міндетті күші болады және тендерлік құжаттаманы берген барлық ықтимал өнім берушілерге олар туралы дереу хабарланады. Бұл ретте тендерді ұйымдастырушы ықтимал өнім берушілердің бұл өзгерістерді тендерлік өтінімдерде есепке алуы үшін тендерлік өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімін кемінде он күнтізбелік күн мерзімге ұзартады.
28. Тендерді ұйымдастырушы тендердің шарттарын түсіндіру үшін тендерлік құжаттамада көрсетілген белгілі бір орында және белгілі бір уақытта ықтимал өнім берушілермен кездесу өткізуге құқылы. Көрсетілген кездесуді өткізу кезінде кездесу барысында табыс етілген тендер шарттарын түсіндіру жөніндегі мәселелер мен жауаптарды қамтитын хаттама жасалады, ол кездесу қорытындылары бойынша тендерлік құжаттама табыс етілген барлық ықтимал өнім берушілерге дереу жіберіледі.
29. Тендерді ұйымдастырушы табыс етілген тендерлік құжаттама үшін тендерлік құжаттаманы көшіруге нақты жұмсалған шығындардан аспайтын ақы алуға құқылы (ақы алу туралы тендерді ұйымдастырушы тендерлік құжаттамада алдын ала көздейді).
Тендерлік құжаттаманы табыс еткені үшін ұйымдастырушылар алатын ақы тендерді ұйымдастырушының оған қызмет көрсететін банктердегі банк шоттарына, бухгалтериясына енгізіледі немесе тендерді ұйымдастырушының тиісті бюджетінің кірістер кодына аударылады.
30. Төлем туралы растау тендерлік құжаттаманы алу кезінде тендерді ұйымдастырушыға беріледі.
31. Шағын кәсіпкерлік субъектілеріне тендерлік құжаттама тегін беріледі.
7-тарау. Тендерлік өтінімдердің қолданылу мерзімі, оны ұстау, табыс ету, өзгерту және кері қайтарып алу

32. Потенциальный поставщик, изъявивший желание участвовать в тендере, до истечения окончательного срока представления тендерных заявок представляет организатору тендера в запечатанном виде тендерную заявку в соответствии с тендерной документации.
33. Тендерная заявка, полученная по истечении окончательного срока представления тендерных заявок, не вскрывается и возвращается представившему ее потенциальному поставщику.
34. Тендерная заявка остается в силе в течение срока, указанного в ней в соответствии с тендерной документацией.
Срок действия тендерной заявки, представленной потенциальным поставщиком для участия в тендере, должен быть не менее сорока пяти календарных дней.
Тендерная заявка, имеющая более короткий срок действия, чем указанная в условиях тендера, отклоняется.
35. Тендерная заявка потенциального поставщика, являющегося юридическим лицом, изъявившим желание участвовать в тендере, должна содержать:
1) заявку на участие в тендере в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам;
2) документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям, предъявляемым к потенциальному поставщику:
нотариально засвидетельствованные копии лицензий, подтверждающих право потенциального поставщика на производство и/или оптовую реализацию лекарственных средств;
оригинал или нотариально засвидетельствованная копия бухгалтерского баланса за последний финансовый год, подписанная первым руководителем или лицом, его замещающим, а также главным бухгалтером (бухгалтером). В случае, если вскрытие конвертов происходит в срок до 30 апреля текущего года, то представляются оригинал или нотариально засвидетельствованная копия бухгалтерского баланса за финансовый год, предшествующий последнему финансовому году;
оригинал или нотариально засвидетельствованная копия аудиторского отчета за последний финансовый год юридических лиц, для которых законодательными актами Республики Казахстан установлено обязательное проведение аудита. В случае, если вскрытие конвертов происходит в срок до 1 июня текущего года, то представляются оригинал или нотариально засвидетельствованная копия аудиторского отчета за финансовый год, предшествующий последнему финансовому году;
нотариально засвидетельствованная копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
нотариально засвидетельствованная копия статистической карточки (в случае, если потенциальный поставщик не является резидентом Республики Казахстан, то представление нотариально засвидетельствованной копии статистической карточки не требуется);
нотариально засвидетельствованная выписка из учредительного договора или устава о составе учредителей;
оригинал справки об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан за три месяца, предшествующие дате вскрытия конвертов с тендерными заявками, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан , заверяется подписью руководителя либо заместителя руководителя и печатью данного налогового органа;
оригинал справки банка (банков) об отсутствии просроченной задолженности потенциального поставщика за три месяца, предшествующие дате вскрытия конвертов с тендерными заявками, перед банком (банками) (в случае, если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков) за подписью первого руководителя или при наличии соответствующего подтверждения, лица, его замещающего и главного бухгалтера с печатью банка (банков);
сведения о наличии и количестве специалистов с указанием их квалификации, стажа работы по специальности;
оригинал или нотариально засвидетельствованная копия доверенности от производителя или его представительства (представителя) в Республике Казахстан на право представления и реализации продукции на территории Республики Казахстан;
в случае, если потенциальный поставщик не является резидентом Республики Казахстан и не зарегистрирован в качестве налогоплательщика Республики Казахстан, то представляется оригинал или нотариально засвидетельствованная копия справки налогового органа Республики Казахстан о том, что данный потенциальный поставщик нерезидент Республики Казахстан и не состоит на налоговом учете;

32. Тендерге қатысуға ниет білдірген ықтимал өнім беруші тендерлік өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімі өткенге дейін тендерлік құжаттамаға сәйкес тендерлік өтінімді мөрленген түрде тендерді ұйымдастырушыға табыс етеді.
33. Тендерлік өтінімдер берудің ең соңғы мерзімі өткеннен кейін алынған тендерлік өтінім ашылмайды және оны ұсынған ықтимал өнім берушіге қайтарылады.
34. Тендерлік өтінім тендерлік құжаттамаға сәйкес онда көрсетілген мерзім ішінде күшінде қалады.
Тендерге қатысу үшін ықтимал өнім беруші берген тендерлік өтінімнің қолданылу мерзімі кемінде қырық бес күнтізбелік күн болуы тиіс.
Мерзімі тендердің шарттарында көрсетілгеннен неғұрлым қысқа мерзімді тендерлік құжат қабылданбайды.
35. Тендерге қатысуға ниет білдірген заңды тұлға болып табылатын ықтимал өнім берушінің тендерлік өтінімінде мыналар болуы тиіс:
1) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес тендерге қатысуға өтінім;
2) ықтимал өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптарының сәйкестігін растайтын құжаттар:
ықтимал өнім берушінің дәрілік заттарды өндіруге және/немесе көтерме саудада сатуға құқығын растайтын лицензиялардың нотариалды куәландырылған көшірмелері;
бірінші басшы немесе оны алмастыратын тұлға, сондай-ақ бас бухгалтер (бухгалтер) қол қойған соңғы қаржы жылындағы бухгалтерлік теңгерімнің түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі. Егер конверттер ағымдағы жылдың 30 сәуіріне дейінгі мерзімде ашылған болса, онда соңғы қаржы жылының алдындағы қаржы жылының бухгалтерлік теңгерімінің түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі ұсынылады;
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде міндетті түрде аудит жүргізу белгіленген заңды тұлғалардың соңғы қаржы жылындағы аудиторлық есебінің түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі. Егер конверттерді ашу ағымдағы жылғы 1 маусымға дейінгі мерзімде жүргізілген жағдайда, онда соңғы қаржы жылының алдындағы қаржы жылғы аудиторлық есептің түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі ұсынылады;
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
статистикалық карточканың нотариалды куәландырылған көшірмесі (егер ықтимал өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса, онда статистикалық карточканың нотариалды куәландырылған көшірмесі талап етілмейді);
құрылтай құжатынан немесе құрылтайшылардың құрамы туралы жарғыдан немесе нотариалды куәландырылған үзінді көшірме;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзімі ұзартылған жағдайларды қоспағанда, тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінің қарсаңында Қазақстан Республикасы бойынша үш айдан асатын салық берешегінің және жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешектің жоқтығы (болуы) туралы бірінші басшының не басшының орынбасарының қолы қойылып, осы салық органының мөрі басылып расталған анықтамасының түпнұсқасы;
конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінің қарсаңында ықтимал өнім берушінің банктің (банктердің) алдында үш айдан асатын мерзімі өткен берешегінің жоқтығы туралы бірінші басшының немесе тиісті растама болған кезде оны алмастыратын тұлғаның және бас бухгалтердің қолы қойылып, банктің (банктердің) мөрі басылған банктің (банктердің) анықтамасының түпнұсқасы (егер ықтимал өнім беруші екінші деңгейдегі бірнеше банктердің немесе филиалдарының, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болып табылса, бұл анықтама осындай банктердің әрбірінен ұсынылады);
мамандардың біліктілігі, мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетілген олардың болуы және саны туралы мәліметтер;
өнімді ұсыну және оны Қазақстан Республикасының аумағында сату құқығына өндірушінің немесе оның Қазақстан Республикасындағы өкілдігінің (өкілінің) сенімхатының түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі;
егер ықтимал өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті емес болып табылған және Қазақстан Республикасының салық төлеушісі ретінде тіркелмеген жағдайда, осы ықтимал өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті емес және салық есебінде жоқ екендігі туралы Қазақстан Республикасының салық органы анықтамасының түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі;

3) предлагаемую потенциальным поставщиком таблицу цен, представленную согласно приложению 3 к настоящим Правилам, которая должна содержать все фактические затраты потенциального поставщика, составляющие конечную цену поставляемых лекарственных средств, включая стоимость сопутствующих услуг;
4) акт проверки наличия условий для хранения и транспортировки лекарственных средств, выданный территориальными подразделениями государственного органа в сфере обращения лекарственных средств, при необходимости наличия "холодовой цепи", выданный органами государственного санитарно-эпидемиологического надзора;
5) нотариально засвидетельствованные копии сертификатов происхождения и качества товаров или письмо-гарантию о представлении указанных сертификатов с первой партией лекарственных средств;
6) технические спецификации;
7) предлагаемые сопутствующие услуги;
8) оригинал документа, подтверждающего внесение обеспечения тендерной заявки;
9) другие документы, необходимые для представления в соответствии с тендерной документацией.
36. Тендерная заявка, представляемая потенциальным поставщиком, являющимся индивидуальным предпринимателем, должна содержать:
1) заявку на участие в тендере по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и копию удостоверения личности или паспорта;
2) документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям, предъявляемым к потенциальному поставщику:
нотариально засвидетельствованные копии лицензий, подтверждающих право потенциального поставщика на оптовую реализацию лекарственных средств;
нотариально засвидетельствованная копия документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом;
оригинал справки банка (банков) об отсутствии просроченной задолженности потенциального поставщика более чем за три месяца, предшествующие дате вскрытия конвертов с тендерными заявками, перед банком (банками) (в случае, если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков) за подписью первого руководителя с печатью банка (банков);
оригинал справки об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан за три месяца, предшествующие дате вскрытия конвертов с тендерными заявками, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан , заверенной подписью руководителя и печатью данного налогового органа;
сведения о наличии и количестве специалистов с указанием их квалификации, стажа работы по специальности;
оригинал или нотариально засвидетельствованная копия доверенности от производителя или его представительства (представителя) в Республике Казахстан на право представления и реализации продукции на территории Республики Казахстан;

3) осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес ұсынылған, ілеспе қызметтердің құнын қоса алғанда, берілетін дәрілік заттардың түпкі бағасын құрайтын, ықтимал өнім берушінің барлық нақты шығындары қамтылуы тиіс ықтимал өнім беруші ұсынған баға кестесі;
4) мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері берген дәрілік заттарды сақтау мен тасымалдау үшін жағдайдың болуын, қажет болған кезде мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органдары берген "суықтық тізбегінің" болуын тексеру актісі;
5) тауарлардың шыққан тегі мен сапа сертификаттарының нотариалды куәландырылған көшірмелері немесе дәрілік заттардың бірінші партиясымен көрсетілген сертификаттардың берілуі туралы кепілхат;
6) техникалық ерекшеліктер;
7) ұсынылатын ілеспе қызметтер;
8) тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді енгізуді растайтын құжаттың түпнұсқасы;
9) тендерлік құжаттамаға сәйкес ұсынылуы үшін қажетті басқа да құжаттар.
36. Дара кәсіпкер болып табылатын ықтимал өнім берушінің тендерлік өтінімінде мыналар қамтылуға тиіс:
1) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тендерге қатысуға арналған өтінім және жеке куәліктің немесе паспорттың көшірмесі;
2) өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттар:
ықтимал өнім берушінің дәрілік заттарды көтерме саудада сатуға құқығын растайтын лицензиялардың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
заңды тұлға құрмай-ақ кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін, тиісті мемлекеттік орган берген құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінің қарсаңында ықтимал өнім берушінің банктің (банктердің) алдында үш айдан асатын мерзімі өткен берешегінің жоқтығы туралы бірінші басшының қолы қойылып, банктің (банктердің) мөрі басылған банктің (банктердің) анықтамасының түпнұсқасы (егер ықтимал өнім беруші екінші деңгейдегі бірнеше банктердің немесе филиалдарының, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болып табылса, бұл анықтама осындай банктердің әрбірінен ұсынылады);
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзімі ұзартылған жағдайларды қоспағанда, конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінің қарсаңында Қазақстан Республикасы бойынша үш айдан асатын салық берешегінің және жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешектің жоқтығы (болуы) туралы бірінші басшының немесе қол қоюға құқығы бар тұлғаның қолы қойылып, осы салық органының мөрі басылған анықтамасының түпнұсқасы;
мамандардың біліктілігі, мамандықтар бойынша жұмыс өтілі көрсетілген олардың болуы мен саны туралы мәліметтер;
өнімді ұсыну және оны Қазақстан Республикасының аумағында сату құқығына өндірушінің немесе оның Қазақстан Республикасындағы ресми өкілдігінің (өкілінің) сенімхатының түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі;

3) предлагаемая потенциальным поставщиком цена, представленная в таблице цен согласно приложению 3 к настоящим Правилам, и содержащая все фактические затраты потенциального поставщика, составляющие конечную цену поставляемых лекарственных средств;
4) нотариально засвидетельствованные копии сертификатов происхождения и качества лекарственных средств или письмо-гарантию о представлении указанных сертификатов с первой партией лекарственных средств;
5) акт проверки наличия условий для хранения и транспортировки лекарственных средств, выданный территориальными подразделениями государственного органа в сфере обращения лекарственных средств, при необходимости наличия "холодовой цепи", выданный органами государственного санитарно-эпидемиологического надзора;
6) технические спецификации;
7) предлагаемые сопутствующие услуги;
8) оригинал документа, подтверждающего внесение обеспечения тендерной заявки;
9) другие документы, необходимые для представления в соответствии с тендерной документацией.
37. Потенциальный поставщик вправе изменить или отозвать свою тендерную заявку до истечения срока представления тендерной заявки. При этом он имеет право на возврат гарантийного обеспечения своей тендерной заявки.
Уведомление потенциального поставщика об отзыве тендерной заявки должно быть направлено организатору тендера в письменной форме, но не позднее окончательного срока представления тендерных заявок.
Не допускается внесение изменений в тендерные заявки после истечения срока представления тендерных заявок.
38. Тендерная заявка представляется потенциальным поставщиком в прошитом виде, с пронумерованными страницами и последняя страница заверяется печатью.
Техническая спецификация тендерной заявки (в прошитом виде, с пронумерованными страницами, последняя страница заверенная подписью, и печатью юридического лица или индивидуального предпринимателя) и оригинал гарантийного обеспечения прикладываются к тендерной заявке отдельно.
39. Потенциальный поставщик помимо оригинала представляет одну копию тендерной заявки, с указанием "Оригинал" и "Копия". В случае расхождения между ними преимущество будет иметь оригинал.
Оригинал и копия тендерной заявки должны быть отпечатаны или написаны несмываемыми чернилами и подписаны потенциальным поставщиком.
В тендерной заявке не должно быть никаких вставок между строками, подтирок или приписок, за исключением тех случаев, когда потенциальному поставщику необходимо исправить грамматические или арифметические ошибки.
40. Потенциальный поставщик запечатывает оригинал и копию тендерной заявки в разные конверты, пометив их: "Оригинал" и "Копия". На данных конвертах должны быть указаны наименование и юридический адрес потенциального поставщика. После этого конверты запечатываются во внешний конверт.
Внутренний и наружный конверты должны:

3) осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес бағаның кестесінде ұсынылған және берілетін дәрілік заттардың түпкі бағасын құрайтын ықтимал өнім берушінің барлық нақты шығындарын қамтитын ықтимал өнім беруші ұсынған баға;
4) дәрілік заттардың шыққан тегі мен сапа сертификаттарының нотариалды куәландырылған көшірмелері немесе тауарлардың бірінші партиясымен көрсетілген сертификаттардың берілуі туралы кепілхат;
5) мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері берген дәрілік заттарды сақтау мен тасымалдау үшін жағдайдың болуын қажет болған кезде мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органдарының "суықтық тізбегінің" болуын тексеру актісі;
6) техникалық ерекшеліктер;
7) ұсынылатын ілеспе қызметтер;
8) тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді енгізуді растайтын құжаттың түпнұсқасы;
9) тендерлік құжаттамаға сәйкес ұсынылуы үшін қажетті басқа да құжаттар.
37. Ықтимал өнім беруші тендерлік өтінімді табыс етудің мерзімі өткенге дейін өзінің тендерлік өтінімін өзгертуге немесе кері қайтарып алуға құқылы.
Ықтимал өнім берушінің тендерлік өтінімді кері қайтарып алу туралы хабарламасы жазбаша нысанда, бірақ тендерлік өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімінен кешіктірмей тендерді ұйымдастырушыға жіберілуге тиіс.
Тендерлік өтінімдерді ұсынудың мерзімі өткеннен кейін тендерлік өтінімдерге өзгеріс енгізуге рұқсат етілмейді.
38. Тендерлік өтінімді ықтимал өнім беруші тігілген түрде, нөмірленген беттерімен ұсынады және соңғы беті мөрмен куәландырылады.
Тендерлік өтінімнің техникалық ерекшелігі (тігілген түрде, нөмірленген беттерімен, соңғы беті заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің қолымен және мөрімен расталған) және кепілді қамтамасыз ету түпнұсқасы тендерлік өтінімге бөлек тіркеледі.
39. Ықтимал өнім беруші түпнұсқадан басқа "Түпнұсқа" және "Көшірме" деп көрсете отырып, тендерлік өтінімнің бір көшірмесін ұсынады. Олардың арасында алшақтық болған жағдайда түпнұсқаға басымдық беріледі.
Тендерлік өтінімнің түпнұсқасы мен көшірмесі мөрленуге немесе өшпейтін сиямен жазылуға және ықтимал өнім беруші қол қоюға тиіс.
Тендерлік өтінімде, ықтимал өнім берушінің грамматикалық немесе арифметикалық қателерді түзетуі қажет болған жағдайларды қоспағанда, жол арасында ешқандай қосу, өшіру немесе қосып жазу болмауға тиіс.
40. Ықтимал өнім беруші тендерлік өтінімнің түпнұсқасы мен әрбір көшірмесін оларға "Түпнұсқа" немесе "Көшірме" деген белгі салып, әртүрлі конверттерге салып мөрлейді. Бұл конверттерде ықтимал өнім берушінің атауы мен заңды мекен-жайы көрсетілуге тиіс. Бұдан кейін конверттер сыртқы конвертке салынып мөрленеді. Ішкі және сыртқы конверттер:

1) быть адресованы организатору тендера по адресу, указанному в тендерной документации;
2) содержать слова "Тендер по закупу _________________"
(название тендера)
и "Не вскрывать до _______________________________________________
(дата и время вскрытия конвертов, указанные в
_______________________".
тендерной документации)
Глава 8. Гарантийное обеспечение тендерной заявки
41. Потенциальный поставщик при представлении тендерной заявки одновременно вносит гарантийное обеспечение в размере трех процентов от стоимости закупаемых лекарственных средств, предложенных в его тендерной заявке в форме, способом и на условиях, предусмотренных в тендерной документации.
42. Гарантийное обеспечение тендерной заявки может представляться в виде:
1) залога денег, размещаемых в банке;
2) банковской гарантии.
Гарантийное обеспечение тендерной заявки в виде залога денег вносится потенциальным поставщиком на соответствующий счет организатора тендера.
43. Срок действия гарантийного обеспечения тендерной заявки не должен быть менее срока действия тендерной заявки.
44. Организатор тендера возвращает гарантийное обеспечение тендерной заявки в течение пяти рабочих дней с момента наступления следующих случаев:
1) истечения срока действия тендерной заявки, за исключением победителя (-ей) тендера;
2) отзыва тендерной заявки потенциальным поставщиком до истечения окончательного срока представления тендерных заявок;
3) отклонения тендерной заявки как не отвечающей требованиям тендерной документации;
4) при признании победителем тендера другого потенциального поставщика;
5) прекращения процедур закупки без определения победителя тендера.
45. Гарантийное обеспечение тендерной заявки не возвращается потенциальному поставщику, представившему тендерную заявку и ее обеспечение в случаях, если потенциальный поставщик:
1) отозвал или изменил тендерную заявку после истечения окончательного срока представления тендерной заявки;
2) был определен победителем тендера, но своевременно не заключил договор о закупе лекарственных средств.
46. Потенциальные поставщики, являющиеся субъектами малого предпринимательства одновременно при представлении тендерной заявки вносят гарантийное обеспечение тендерной заявки в размере полтора процента от стоимости закупаемых лекарственных средств, предложенных в их тендерных заявках в форме, способом и на условиях, предусмотренных в тендерной документации.
Глава 9. Вскрытие конвертов с тендерными заявками
47. Конверты с тендерными заявками вскрываются тендерной комиссией во время, в срок и месте, указанных в тендерной документации.
Потенциальные поставщики либо их уполномоченные представители вправе присутствовать при вскрытии конвертов с тендерными заявками.

1) тендерлік құжаттамада көрсетілген мекен-жай бойынша тендерді ұйымдастырушыға жіберілуге;
2) "__________________ сатып алу жөніндегі тендер" және
(тендердің аты)
________________________________________________________________
("конверттерді ашудың тендерлік құжаттамада көрсетілген күні мен уақыты) дейін ашуға болмайды" деген сөздер жазылуға тиіс.
8-тарау. Тендерлік өтінімді кепілді қамтамасыз ету
41. Ықтимал өнім беруші тендерлік өтінімді табыс ету кезінде тендерлік құжаттамада көзделген тәсіл мен жағдайда оның тендерлік өтінімінде ұсынылған сатып алынатын дәрілік заттардың құнының үш пайызы мөлшерінде бір мезгілде кепілді қамтамасыз етуді енгізеді.
42. Тендерлік өтінімді кепілді қамтамасыз ету:
1) банкте орналастырылатын ақша кепілі;
2) банк кепілдігі түрінде берілуі мүмкін.
Ықтимал өнім беруші тендерлік өтінімді кепілді қамтамасыз етуді ақша кепілі түрінде тендерді ұйымдастырушының тиісті шотына енгізеді.
43. Тендерлік өтінімді кепілді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі тендерлік өтінімнің әрекет ету мерзімінен көп болмауға тиіс.
44. Тендерді ұйымдастырушы тендерлік өтінімді кепілді қамтамасыз етуді мынадай жағдайлар болған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде:
1) тендердің жеңімпаз(дар)ын қоспағанда, тендерлік өтінімнің қолданылу мерзімі өткен;
2) тендерлік өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімі өткенге дейін ықтимал өнім беруші тендерлік өтінімді кері қайтарып алған;
3) тендерлік құжаттаманың талаптарына жауап бермейтін ретінде тендерлік өтінім қабылданбаған;
4) басқа ықтимал өнім беруші тендердің жеңімпазы болып танылғанда;
5) тендердің жеңімпазы анықталмай сатып алу рәсімі тоқтатылғанда қайтарып береді.
45. Тендерлік өтінімді кепілді қамтамасыз ету, егер ықтимал өнім беруші:
1) тендерлік өтінімді табыс етудің соңғы мерзімі өткеннен кейін тендерлік өтінімді өзгерткен немесе кері қайтарып алған;
2) тендердің жеңімпазы болып анықталған, бірақ дәрілік заттарды сатып алу туралы шартты уақтылы жасаспаған жағдайда тендерлік өтінімді және оны қамтамасыз етуді ұсынған ықтимал өнім берушіге қайтарылмайды.
46. Шағын кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын ықтимал өнім берушілер, тендерлік өтінімді ұсынған кезде бір мезгілде тендерлік құжаттамада көзделген нысанда, тәсілмен және шарттарда өздерінің тендерлік өтінімдерінде ұсынылған сатып алынатын дәрілік заттар құнының бір жарым пайызы мөлшерінде тендерлік өтінімді кепілдемелік қамтамасыз етуді енгізеді.
9-тарау. Тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу
47. Тендерлік өтінімдер салынған конверттер тендерлік құжаттамада көрсетілген уақытта, мерзімде және орында ашылады.
Ықтимал өнім берушілер не олардың уәкілетті өкілдері тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашқан кезде қатысуға құқылы.

48. При вскрытии конвертов с тендерными заявками секретарь тендерной комиссии объявляет присутствующим лицам наименование и адрес потенциальных поставщиков, участвующих в тендере, предложенные ими цены, условия поставки и оплаты, отзыв и изменения тендерных заявок, если они отражены документально, информацию о наличии или отсутствии документов, составляющих тендерную заявку, и регистрирует данную информацию в протоколе вскрытия конвертов с тендерными заявками.
Глава 10. Оценка и сопоставление тендерных заявок
49. При оценке и сопоставлении тендерных заявок:
1) тендерная комиссия вправе запрашивать у потенциальных поставщиков разъяснения в связи с их тендерными заявками с тем, чтобы облегчить рассмотрение, оценку и сопоставление заявок на участие в тендере;
2) не допускаются запросы, предложения или дополнения с тем, чтобы привести тендерную заявку, не отвечающую требованиям тендерной документации, в соответствие с этими требованиями.
50. Тендерная комиссия отклоняет тендерную заявку, если:
1) потенциальный поставщик не соответствует квалификационным требованиям;
2) потенциальный поставщик не внес гарантийное обеспечение тендерной заявки в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в тендерной документации;
3) данная тендерная заявка не отвечает требованиям тендерной документации и требованиям, установленным пунктом 39 настоящих Правил;
4) цены тендерных заявок потенциальных поставщиков, допущенных к участию в тендере, превышают сумму, выделенную для закупа данных лекарственных средств;
5) цена тендерной заявки потенциального поставщика, допущенного к участию в тендере, является демпинговой.
51. Тендерная комиссия признает тендер в целом или какому-либо его лоту несостоявшимся в случае, если:
1) на участие в тендере представили тендерные заявки менее двух потенциальных поставщиков, удовлетворяющих квалификационным требованиям;
2) все представленные тендерные заявки были отклонены как не отвечающие требованиям тендерной документации;
3) на участие в тендере представил заявку только один потенциальный поставщик. Конверт с тендерной заявкой возвращается потенциальному поставщику невскрытым.
52. Если тендер в целом или какой-либо лот признаны несостоявшимися, организатор тендера в случае необходимости изменяет содержание условий тендера и проводит повторный тендер.
При необходимости проведения повторного тендера в целом или какого-либо его лота организатор тендера публикует объявление на государственном и русском языках в республиканских средствах массовой информации не позднее, чем за десять календарных дней до дня окончания приема тендерных заявок.

48. Тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашқан кезде тендерлік комиссияның хатшысы қатысып отырған тұлғаларға тендерге қатысып отырған ықтимал өнім берушілердің атауы мен мекен-жайын, олар ұсынған бағаны, жеткізу шарттары мен төлемді, егер олар құжатпен көрсетілсе, тендерлік өтінімдерді кері қайтарып алуды және өзгертуді, тендерлік өтінімді құрайтын құжаттардың болуы немесе болмауы туралы ақпаратты хабарлайды және бұл ақпаратты тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасына тіркейді.
10-тарау. Тендерлік өтінімдерді бағалау және салыстыру
49. Тендерлік өтінімдерді бағалау және салыстыру кезінде:
1) тендерлік комиссия ықтимал өнім берушілерден олардың тендерлік өтінімдеріне байланысты тендерге қатысу үшін қарауды, бағалауды және өтінімдерді салыстыруды жеңілдетуге байланысты түсіндірулер сұратуға құқылы;
2) тендерлік құжаттаманың талаптарына жауап бермейтін тендерлік өтінімді осы талаптарға сәйкес келтіру үшін сауалдар, ұсыныстар немесе толықтырулар жасауға жол берілмейді.
50. Тендерлік комиссия, егер:
1) ықтимал өнім беруші біліктілік талаптарына сай келмесе;
2) ықтимал өнім беруші тендерлік құжаттамада көзделген нысанда, көлем мен шарттарда тендерлік өтінімді кепілді қамтамасыз етуді енгізбесе;
3) осы тендерлік өтінім тендерлік құжаттаманың талаптарына және осы Ереженің 39-тармағында белгіленген талаптарға жауап бермесе;
4) тендерге қатысуға жіберілген ықтимал өнім берушілердің тендерлік өтінімінің бағасы осы дәрілік заттарды сатып алу үшін бөлінген сомадан артық болса;
5) тендерге қатысуға жіберілген ықтимал өнім берушінің тендерлік өтінімінің бағасы демпингті болып табылса, тендерлік өтінімді қабылдамайды.
51. Тендерлік комиссия тендерді тұтас алғанда немесе қандай да бір лоты бойынша өтпеді деп таниды, егер:
1) тендерге қатысуға біліктілік талаптарын қанағаттандыратын кемінде екі ықтимал өнім беруші тендерлік өтінім ұсынса;
2) барлық берілген тендерлік өтінімдер тендерлік құжаттаманың талаптарына жауап бермейтін ретінде қайтарылған болса;
3) тендерге қатысуға өтінімді тек бір ғана ықтимал өнім беруші берген болса, тендерді өтпей қалды деп таниды. Тендерлік өтінім салынған конверт ашылмаған күйінде ықтимал өнім берушіге қайтарылады.
52. Егер тендер тұтас алғанда немесе қандай да бір лоты бойынша өтпеді деп танылса, тендерді ұйымдастырушы қажет болған жағдайда тендерлік шарт мазмұнын өзгертеді және қайтадан тендер өткізеді.
Тұтас алғанда немесе қандай да бір лоты бойынша қайтадан тендер өткізу қажет болған жағдайда тендерді ұйымдастырушы тендерлік өтінімдерді қабылдау аяқталатын күнге дейін он күнтізбелік күннен кешіктірмей мемлекеттік және орыс тілдерінде республикалық бұқаралық ақпарат құралдарында хабарландыру жариялайды.

53. В случае, если на тендере цены всех потенциальных поставщиков превысили сумму, выделенную для закупа, организатор тендера вправе принять решение об уменьшении объема закупаемых лекарственных средств и осуществить закуп в соответствии с настоящими Правилами, с учетом цен, предложенных на тендере.
54. Тендерная комиссия оценивает и сопоставляет тендерные заявки, принятые для участия в тендере, и определяет выигравшую заявку на основе самой низкой цены и с учетом критериев, указанных в тендерной документации, включая:
1) качество закупаемых лекарственных средств;
2) сроки поставки;
3) условия платежа;
4) соответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям;
5) наличие квалифицированного персонала;
6) наличие помещений, удовлетворяющих условиям хранения лекарственных средств;
7) поддержку потенциальных поставщиков - отечественных товаропроизводителей.
55. Тендерная комиссия при определении выигравшей тендерной заявки условно уменьшает цену тендерной заявки потенциальных поставщиков, отечественных товаропроизводителей на двадцать процентов.
56. Тендерная комиссия подводит итоги тендера в течение десяти календарных дней со дня вскрытия конвертов с тендерными заявками.
57. Тендерная комиссия в течение пяти календарных дней со дня подведения итогов тендера письменно уведомляет всех принявших участие в тендере потенциальных поставщиков о результатах тендера.
Уведомление должно содержать следующую информацию:
1) наименование лекарственных средств которые окупались на тендере;
2) наименование и местонахождение победителя тендера;
3) сведения о цене единицы лекарственного средства, а также об общей стоимости лекарственных средств, предложенных победителем тендера.
Глава 11. Протокол об итогах тендера
58. При осуществлении закупок посредством тендера тендерная комиссия оформляет протокол об итогах тендера, в котором должна содержаться следующая информация:
1) наименования и краткие описания закупаемых лекарственных средств;
2) наименования и местонахождение потенциальных поставщиков, представивших тендерные заявки;
3) квалификационные данные потенциальных поставщиков, представивших тендерные заявки;
4) цена и другие основные условия каждой тендерной заявки;
5) изложение оценки и сопоставление тендерных заявок;
6) в случае отклонения тендерных заявок - основания их отклонения;
7) наименование и местонахождение победителя тендера по каждому лоту и условия, по которым определен победитель;
8) если в результате тендера не определен победитель - основания принятия такого решения тендерной комиссией;

53. Егер тендерде барлық ықтимал өнім берушілердің бағалары сатып алу үшін бөлінген сомадан асып кетсе, тендерді ұйымдастырушы сатып алынатын дәрілік заттардың көлемін азайту туралы шешім қабылдауға және тендерде ұсынылған бағаларды ескере отырып, осы Ережеге сәйкес сатып алуды жүзеге асыруға құқылы.
54. Тендерлік комиссия тендерге қатысу үшін қабылданған тендерлік өтінімдерге баға береді және оларды салыстырады және тендерлік құжаттамада көрсетілген өлшемдерді ескере отырып, мыналарды қоса алғанда, ең төменгі баға негізінде жеңіп шыққан өтінімді айқындайды:
1) сатып алынатын дәрілік заттардың сапасы;
2) жеткізу мерзімдері;
3) төлем шарттары;
4) ықтимал өнім берушінің біліктілік талаптарға сәйкестігі;
5) білікті персоналдың болуы;
6) дәрілік заттарды сақтау шарттарын қанағаттандыратын үй-жайлардың болуы;
7) ықтимал өнім берушілерді - отандық тауар өндірушілерді қолдау.
55. Тендерлік комиссия жеңімпаз тендерлік өтінімді анықтау кезінде отандық тауар өндірушінің - ықтимал өнім берушінің тендерлік өтінімінің бағасын шартты түрде жиырма пайызға азайтады.
56. Тендерлік комиссия тендерлік өтінімдер салынған конверттер ашылған күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде тендердің қорытындыларын шығарады.
57. Тендерлік комиссия тендер қорытындылары шығарылған күннен бастап бес күнтізбелік күн ішінде қатысқан барлық ықтимал өнім берушілерге тендер нәтижелері туралы хабарлайды.
Хабарламада мынадай ақпараттар болуы тиіс:
1) тендерде сатып алынған дәрілік заттардың атауы;
2) тендер жеңімпазының атауы мен орналасқан жері;
3) дәрілік заттардың бірлік бағасы туралы, сондай-ақ тендер жеңімпазы ұсынған дәрілік заттардың жалпы құны туралы мәліметтер.
11-тарау. Тендер қорытындылары туралы хаттама
58. Тендер арқылы сатып алуды жүзеге асырған кезде тендерлік комиссия тендердің қорытындылары туралы хаттама ресімдейді, онда мынадай ақпарат болуға тиіс:
1) сатып алынатын дәрілік заттардың атауы және қысқаша сипаттамасы;
2) тендерлік өтінімдерді табыс еткен ықтимал өнім берушілердің атауы мен орналасқан жері;
3) тендерлік өтінімдерді табыс еткен ықтимал өнім берушілердің біліктілік деректері;
4) әрбір тендерлік өтінімнің бағасы және басқа да негізгі жағдайлары;
5) тендерлік өтінімдерді бағалаудың мазмұны және оларды салыстыру;
6) тендерлік өтінімдер қабылданбаған жағдайда - оларды қабылдамау негіздері;
7) әрбір лот бойынша тендердің жеңімпазының атауы мен орналасқан жері және жеңімпаз анықталған шарттар;
8) егер тендер нәтижесінде жеңімпаз анықталмаса, тендерлік комиссияның мұндай шешім қабылдауға негіздемесі;

9) обобщенное изложение запросов о разъяснении тендерной документации, ответов на них, а также обобщенное изложение изменений и дополнений к тендерной документации;
10) срок, в течение которого должен быть подписан договор о закупе лекарственных средств (но не более пяти календарных дней с момента получения уведомления победителем тендера);
11) информация о привлечении экспертов;
12) сумма, выделенная для закупа.
59. По письменному требованию потенциального поставщика, участвовавшего в тендере, ему представляется копия протокола об итогах тендера.
Потенциальный поставщик, участвовавший в тендере, может обжаловать итоги тендера в порядке, установленном гражданским законодательством .
Раздел 3. Порядок заключения договора о закупе
лекарственных средств
60. Письменное уведомление о признании тендерной заявки выигравшей и подписанный договор о закупе лекарственных средств, составляемый по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, организатор тендера направляет потенциальному поставщику в течение пяти календарных дней со дня подведения итогов тендера.
Договор о закупе лекарственных средств вступает в силу с момента подписания его уполномоченными представителями сторон, если иное не предусмотрено законодательными актами Республики Казахстан.
61. Победитель тендера в течение десяти рабочих дней с момента получения письменного уведомления о признании его тендерной заявки выигравшей и проекта договора о закупе лекарственных средств подписывает или письменно уведомляет организатора тендера об имеющихся разногласиях или об отказе от подписания договора.
62. Если потенциальный поставщик, признанный победителем тендера не подписывает договор о закупе лекарственных средств в сроки, установленные пунктом 61 настоящих Правил, организатор тендера вправе заключить договор о закупе лекарственных средств с другим участником тендера, предложение которого, согласно критериям, установленным пунктом 54 Правил, является вторым по предпочтительности после предложения победителя, что подтверждается протоколом об итогах тендера.
63. Не допускается внесение каких-либо изменений и/или новых условий в проект договора о закупе лекарственных средств или в подписанный договор о закупе (за исключением уменьшения цены), которые могут изменить содержание предложения, явившегося основой для выбора поставщика.
Допускается внесение изменений в проект договора о закупе лекарственных средств или в подписанный договор о закупе в части уменьшения цены при условии неизменности качества, объемов и других условий, явившихся основой для выбора поставщика.
Организатор тендера до подписания договора о закупе вправе провести переговоры с потенциальным поставщиком, признанным победителем тендера, с целью уменьшения цены договора. Потенциальный поставщик вправе не согласиться на такое уменьшение, при этом организатора тендера не в праве уклоняться от подписания договора с потенциальным поставщиком, признанным победителем тендера по закупу лекарственных средств.
В случае, если в процессе исполнения договора о закупе лекарственных средств цены на аналогичные закупаемым лекарственным средствам изменились в сторону уменьшения, то по обоюдному согласию организатора тендера и поставщика в договор о закупе лекарственных средств могут быть внесены соответствующие изменения с учетом положений настоящего пункта.

9) тендерлік құжаттамаға түсіндіруді беру туралы сауалдардың, оларға қайтарылған жауаптардың қорытылған мазмұны, сондай-ақ тендерлік құжаттамаға енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың қорытылған мазмұны;
10) дәрілік заттарды сатып алу туралы шартқа қол қойылуға тиіс болған мерзім (тендер жеңімпазы хабарламаны алған сәттен бастап бес күнтізбелік күннен аспайды);
11) сарапшыларды тарту туралы ақпарат;
12) сатып алу үшін бөлінген сома.
59. Тендерге қатысқан ықтимал өнім берушінің жазбаша талабы бойынша оған тендердің қорытындылары туралы хаттаманың көшірмесі беріледі.
Тендерге қатысқан ықтимал өнім беруші азаматтық заңнамада белгіленген тәртіппен тендердің қорытындыларына шағымдана алады.
3-бөлім. Дәрілік заттарды сатып алу туралы шарт жасасу тәртібі
60. Тендерлік өтінімді жеңімпаз деп тану туралы жазбаша хабарламаны және қол қойылған шартты тендерді ұйымдастырушы осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәрілік заттарды сатып алу туралы тендердің қорытындысы шыққан күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде ықтимал өнім берушіге жібереді.
Дәрілік заттарды сатып алу туралы шарт, егер Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде өзгеше көзделмесе, оған тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойған сәттен бастап күшіне енеді.
61. Тендердің жеңімпазы оның тендерлік өтінімін жеңіп шықты деп тану туралы хабарламаны және дәрілік заттарды сатып алу туралы шарттың жобасын алған сәттен бастап он жұмыс күні ішінде шартқа қол қояды немесе тендерді ұйымдастырушыны келіспеушіліктер туралы немесе шартқа қол қоюдан бас тарту туралы жазбаша хабардар етеді.
62. Егер тендер жеңімпазы деп танылған ықтимал өнім беруші дәрілік заттарды сатып алу туралы шартқа осы Ереженің 61-тармағында белгіленген мерзімдерде қол қоймаса, тендерді ұйымдастырушы жеңімпаздың ұсынысынан кейін ұсынысы Ереженің 54-тармағында белгіленген өлшемдерге сәйкес артықшылығы бойынша екінші болып табылса, тендерге басқа қатысушымен дәрілік заттарды сатып алу туралы шарт жасасуға құқылы, ол тендердің қорытындылары туралы хаттамамен расталады.
63. Дәрілік заттарды сатып алу туралы шарттың жобасына немесе қол қойылған сатып алу туралы шартқа (бағасын төмендетуді қоспағанда) өнім берушіні таңдау үшін негіз болған ұсыныстың мазмұнын өзгертуі мүмкін қандай да бір өзгерістер және/немесе жаңа талаптар енгізуге жол берілмейді.
Өнім берушіні таңдау үшін негіз болған сапа, көлем және басқа да талаптар өзгермейтін жағдайда дәрілік заттарды сатып алу туралы шарттың жобасына немесе қол қойылған сатып алу туралы шартқа бағасын төмендету бөлігінде өзгерістер енгізуге жол беріледі.
Тендерді ұйымдастырушы сатып алу туралы шартқа қол қойғанға дейін шарттың бағасын төмендету мақсатында тендердің жеңімпазы болып табылған ықтимал өнім берушімен келіссөздер жүргізуге құқылы. Ықтимал өнім беруші мұндай төмендетуге келіспеуге құқылы, бұл ретте тендерді ұйымдастырушының дәрілік заттарды сатып алу бойынша тендердің жеңімпазы болып танылған ықтимал өнім берушімен шартқа қол қоюдан жалтару құқығы жоқ.
Егер дәрілік заттарды сатып алу туралы шартты орындау үдерісінде сатып алынатын ұқсас тауарлардың бағалары төмендеу жағына өзгерген жағдайда, осы тармақтың ережелері ескеріле отырып, тендерді ұйымдастырушы мен өнім берушінің екі жақты келісімі бойынша дәрілік заттарды сатып алу туралы шартқа тиісті өзгерістер енгізілуі мүмкін.

Глава 12. Порядок внесения обеспечения исполнения
договора о закупе лекарственных средств
64. Обеспечение исполнения договора о закупе лекарственных средств может быть установлено в виде:
1) залога денег, размещаемых в банке;
2) банковской гарантии, выданной в соответствии с  нормативными правовыми актами Национального Банка Республики Казахстан.
Обеспечение исполнения договора в виде залога денег вносится потенциальным поставщиком на соответствующий счет организатора тендера.
Размер обеспечения исполнения договора о закупе лекарственных средств устанавливается организатором тендера в размере от трех до пяти процентов от общей суммы договора, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан.
65. В случае, если в тендерной документации организатором тендера, в лице государственного учреждения, предусматривалось внесение обеспечения исполнения договора в виде залога денег, которые вносятся на соответствующий код доходов организатора тендера, указанный в тендерной документации.
66. Содержание, форма и условия внесения обеспечения исполнения договора определяются организатором тендера в соответствии с настоящими Правилами, указываются в тендерной документации и оговариваются в договоре о закупе лекарственных средств.
67. Обеспечение исполнения договора о закупе лекарственных средств вносится поставщиком в течение десяти рабочих дней после подписания сторонами договора, если иное не предусмотрено данным договором.
Раздел 4. Порядок осуществления закупа иными способами
Глава 13. Закуп лекарственных средств, объем закупа
которых не превышает двухтысячекратного размера
месячного расчетного показателя
68. В случае если годовой объем закупок однородных лекарственных средств в стоимостном выражении не превышает двухтысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, используется запрос предложений от поставщиков.
69. Закупаемые лекарственные средства должны соответствовать требованиям, установленным подпунктами 1), 2), 3) пункта 10 настоящих Правил.
70. В целях применения закупа лекарственных средств, стоимость которых не превышает двухтысячекратного размера месячного расчетного показателя с использованием запроса предложений, не допускается дробление годового объема закупа однородных лекарственных средств в течение финансового года на части.
71. Заказчик (организатор тендера) запрашивает письменные предложения не менее чем у двух неаффилиированных между собой потенциальных поставщиков и рассматривает все поступившие предложения.
Каждый потенциальный поставщик представляет только одно предложение, которое должно быть оформлено в письменном виде.
Для участия в закупе потенциальный поставщик должен соответствовать квалификационным требованиям, установленным пунктом 7 настоящих Правил.
Договор о закупе лекарственных средств заключается заказчиком (организатором тендера) с потенциальным поставщиком, предложившим лекарственные средства, соответствующие предъявленным требованиям заказчика (организатора тендера) по самой низкой цене.

12-тарау. Дәрілік заттарды сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу тәртібі
64. Дәрілік заттарды сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету:
1) банкте орналастырылатын ақша кепілі;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес берілген банктік кепілдік түрінде белгіленуі мүмкін.
Ықтимал өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуді ақша кепілі түрінде тендерді ұйымдастырушының тиісті шотына енгізеді.
Дәрілік заттарды сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін тендерді ұйымдастырушы, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, шарттың жалпы сомасының үш пайызынан бес пайызына дейінгі мөлшерде белгілейді.
65. Егер тендерлік құжаттамада тендерді ұйымдастырушы атынан,
мемлекеттік мекеме шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізуді ақша
кепілі түрінде көздеген жағдайда, олар тендерді ұйымдастырушының тендерлік құжаттамада көрсетілген тиісті кодына енгізіледі.
66. Шарттың орындалуын қамтамасыз етудің мазмұнын, нысанын және енгізілу талаптарын осы Ережеге сәйкес тендерді ұйымдастырушы анықтайды, тендерлік құжаттамада көрсетіледі және дәрілік заттарды сатып алу туралы шартта айтылады.
67. Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді өнім беруші шартқа тараптар қол қойғаннан кейін, егер бұл шартта өзгеше көзделмесе, он жұмыс күні ішінде енгізеді.
4-бөлім. Сатып алуды өзге тәсілдермен жүзеге асыру тәртібі
13-тарау. Сатып алудың көлемі айлық есептік көрсеткіштің екі мың еселенген мөлшерінен аспайтын дәрілік заттарды сатып алу
68. Егер біртекті дәрілік заттарды сатып алудың жылдық көлемі құндық мәнде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы  заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің екі мың еселенген мөлшерінен аспаған жағдайда өнім берушілерден ұсыныстар сұрату пайдаланылады.
69. Сатып алынатын дәрілік заттар осы Ереженің 10-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында белгіленген талаптарға сәйкес келуге тиіс.
70. Ұсыныстар сұратуды пайдаланып, құқылы айлық есептік көрсеткіштің екі мың еселенген мөлшерінен аспайтын дәрілік заттарды сатып алуды қолдану мақсатында қаржы жылы ішінде дәрілік заттардың біртекті түрлерін сатып алудың жылдық көлемін бөліктерге бөлшектеуге жол берілмейді.
71. Тапсырыс беруші (тендерді ұйымдастырушы) кемінде екі өзара аффилиирлендірілмеген ықтимал өнім беруші арасында жазбаша ұсыныс сұратады және барлық түскен ұсыныстарды қарайды.
Әрбір ықтимал өнім беруші жазбаша түрде ресімделуі тиіс бір ғана баға ұсынысын береді.
Сатып алуға қатысу үшін ықтимал өнім беруші осы Ережедегі 7-тармағында белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келуі тиіс.
Дәрілік заттарды сатып алу туралы шартты тапсырыс беруші (тендерді ұйымдастырушы) ең төмен баға тапсырыс берушінің (тендерді ұйымдастырушының) ұсынған талаптарына сәйкес келетін дәрілік заттарды ұсынған ықтимал өнім берушімен жасасады.

Глава 14. Закуп из одного источника и условия их применения
72. Закуп из одного источника - это способ закупа без применения тендера, проводимого только в случаях, когда:
1) тендер дважды признан несостоявшимся, за исключением случаев, когда тендер был признан недействительным;
2) лекарственное средство имеется в наличии только у одного поставщика, при отсутствии альтернативы;
3) вследствие объявления чрезвычайных ситуаций, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан , возникает срочная потребность в данных лекарственных средствах, что исключает возможность проведения тендеров;
4) имеется необходимость в осуществлении закупа лекарственных средств ежедневной и (или) еженедельной потребности на период до подведения итогов тендера, при отсутствии остатка лекарственных средств.
Сноска. Пункт 72 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31.03.2009 № 448 .
73. При осуществлении закупа из одного источника заказчик (организатор тендера) запрашивает у потенциального поставщика:
1) все необходимые обоснования предлагаемой этим потенциальным поставщиком цены;
2) документы, подтверждающие соответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям, установленным пунктом 7 настоящих Правил.
74. При осуществлении закупок из одного источника заказчик (организатор тендера) должен составить протокол, в котором должна содержаться следующая информация:
1) обоснование применения способа закупа из одного источника;
2) краткое описание закупаемых лекарственных средств;
3) наименование и местонахождение потенциального поставщика, с которым будет заключен договор о закупе лекарственных средств, и цена такого договора.
Глава 14-1. Закуп лекарственных средств у
Единого дистрибьютора
Сноска. Раздел 4 дополнен главой 14-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 31.03.2009 № 448 .
74-1. Уполномоченный орган в области здравоохранения в целях своевременного обеспечения заказчиков лекарственными средствами ежегодно после предварительного согласования с заказчиками не позднее первого сентября утверждает список лекарственных средств, подлежащих закупу у Единого дистрибьютора (далее - список) на следующий год.
74-2. Заказчики ежегодно не позднее двадцати календарных дней с даты утверждения списка представляют Единому дистрибьютору предварительную заявку на следующий год, которая должна содержать:
1) наименование лекарственных средств (под международными непатентованными наименованиями);
2) фактическое количество лекарственных средств, которое было использовано в предыдущем году;

14-тарау. Бір көзден сатып алу және оны қолдану шарттары
72. Бір көзден сатып алу - бұл тендерді қолданбай сатып алу тәсілін білдіреді, мынадай жағдайларда ғана жүргізіледі:
1) тендерді жарамсыз деп танылған жағдайларды қоспағанда, тендер екі мәрте өтпеді деп танылғанда;
2) баламалары болмаған кезде дәрілік зат бір өнім берушіде ғана болғанда;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен туындаған төтенше жағдайлар жариялау салдарынан осы дәрілік заттардың тендер өткізу мүмкіндігін жоққа шығаратын жедел қажеттіліктер туындағанда;
4) дәрілік заттардың қалдықтары болмаған кезде тендердің қорытындылары шығарылғанға дейінгі кезеңге күн сайын және (немесе) апта сайын қажеттілікке дәрілік заттарды сатып алуды жүзеге асыру қажет болғанда.
Ескерту. 72-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.03.31. N 448 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
73. Бір көзден сатып алуды жүзеге асыру кезінде тапсырыс беруші (тендерді ұйымдастырушы) ықтимал өнім берушіден:
1) осы ықтимал өнім беруші ұсынып отырған бағаның барлық қажетті негіздемелерін;
2) ықтимал өнім берушінің біліктілік талаптарға сәйкестігін растайтын осы Ереженің 7-тармағында белгіленген құжаттарды сұратады.
74. Бір көзден сатып алуды жүзеге асыру кезінде тапсырыс беруші (тендерді ұйымдастырушы) хаттама жасауға тиіс, онда мынадай ақпараттар:
1) бір көзден сатып алу әдісін қолданудың негіздемесі;
2) сатып алынатын дәрілік заттардың қысқаша сипаттамасы;
3) дәрілік заттарды сатып алу туралы шарт жасалатын ықтимал өнім берушінің атауы мен орналасқан жері және осындай шарттың бағасы қамтылуға тиіс.
14-1-тарау. Дәрілік заттарды Бірыңғай дистрибьютордан сатып алу
Ескерту. 14-1-тараумен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.03.31. N 448 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
74-1. Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган тапсырыс берушілерді дәрілік заттармен уақтылы қамтамасыз ету мақсатында тапсырыс берушілермен алдын ала келіскеннен кейін жыл сайын бірінші қыркүйектен кешіктірмей Бірыңғай дистрибьютордан келесі жылға сатып алынуға тиіс дәрілік заттардың тізімін (бұдан әрі - тізім) бекітеді.
74-2. Тапсырыс берушілер жыл сайын тізім бекітілген күннен бастап жиырма күнтізбелік күннен кешіктірмей Бірыңғай дистрибьюторға келесі жылға арналған алдын ала өтінімді ұсынады, онда мыналар қамтылуға тиіс:
1) дәрілік заттардың атауы (халықаралық патенттелмеген атауларымен);
2) өткен жылы пайдаланылған дәрілік заттардың нақты саны;

3) размер выделенных бюджетных средств для каждой организации здравоохранения (включая местный и республиканский бюджеты) для закупа каждого наименования лекарственного средства за предыдущий год;
4) график поставки лекарственных средств с указанием адресов организаций здравоохранения областного, городского и районного уровней;
5) расчет потребности на следующий год по каждому наименованию лекарственного средства.
74-3. Процедуры проведения закупок у поставщиков лекарственных средств определяются Единым дистрибьютором самостоятельно с соблюдением принципов закупа лекарственных средств, предусмотренных пунктом 3 настоящих Правил, а также принципа поддержки отечественных товаропроизводителей. При этом основным критерием выбора потенциального поставщика является наличие у него статуса производителя либо официального представителя производителя лекарственного средства.
Требования к закупаемым Единым дистрибьютором лекарственным средствам должны соответствовать требованиям, предусмотренным главой 4 настоящих Правил.
Единый дистрибьютор проводит закуп лекарственных средств у поставщиков в количестве не менее ежеквартальной потребности из расчета потребности на следующий год по каждому наименованию лекарственного средства не позднее двух месяцев до начала финансового года за исключением закупа лекарственных средств на второе полугодие 2009 года.
74-4. Заказчики ежегодно, не позднее десяти рабочих дней с даты утверждения бюджета на соответствующий финансовый год, представляют Единому дистрибьютору окончательную заявку по лекарственным средствам, предусмотренным списком, на следующий год, которая должна содержать:
1) наименование лекарственных средств (под международными непатентованными наименованиями);
2) график поставки лекарственных средств с указанием адресов организаций здравоохранения областного, городского и районного уровней;
3) количество лекарственных средств, которое может быть изменено в сторону увеличения или уменьшения не более чем на 25 % (двадцать пять процентов) от количества лекарственных средств, указанного в предварительной заявке.
74-5. Заказчики осуществляют закуп лекарственных средств у Единого дистрибьютора на основании окончательных заявок и договоров, составленных в соответствии с Типовым договором закупки лекарственных средств между Единым дистрибьютором и Заказчиком согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Раздел 5. Заключительные положения
75. Организатор тендера возвращает внесенное обеспечение исполнения договора о закупе лекарственных средств поставщику после полного и надлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по этому договору в сроки, указанные в договоре, или в течение пяти рабочих дней с момента полного исполнения поставщиком обязательств, если этот срок не указан в договоре.

3) дәрілік заттың әрбір атауын сатып алу үшін әрбір денсаулық сақтау ұйымы үшін (жергілікті және республикалық бюджеттерді қоса алғанда) өткен жылы бөлінген бюджет қаражатының мөлшері;
4) облыстық, қалалық және аудандық деңгейдегі денсаулық сақтау ұйымдарының мекен-жайлары көрсетілген дәрілік заттарды жеткізу кестесі;
5) дәрілік заттың әрбір атауы бойынша келесі жылға арналған қажеттілік есептемесі.
74-3. Өнім берушілерден дәрілік заттарды сатып алуды өткізу рәсімдерін Бірыңғай дистрибьютор дәрілік заттарды сатып алудың осы Ереженің 3-тармағында көзделген қағидаттарын, сондай-ақ отандық тауар өндірушілерді қолдау қағидатын сақтай отырып, дербес белгілейді. Бұл ретте ондай дәрілік затты өндіруші не өндірушінің ресми өкілі мәртебесінің болуы әлеуетті өнім берушіні таңдаудың негізгі өлшемі болып табылады.
Бірыңғай дистрибьютор сатып алатын дәрілік заттарға қойылатын талаптар осы Ереженің 4-тарауында көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс.
Бірыңғай дистрибьютор 2009 жылдың екінші жарты жылдығына дәрілік заттарды сатып алуды қоспағанда, қаржы жылы басталғанға  дейін екі айдан кешіктірмей, дәрілік заттарды тапсырыс берушіден дәрілік заттың әрбір атауы бойынша келесі жылға арналған қажеттілік есебінен тоқсан сайынғы қажеттіліктен кем болмайтын көлемде сатып алуды жүргізеді.
74-4. Тапсырыс берушілер жыл сайын, тиісті қаржы жылына арналған бюджет бекітілген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей Бірыңғай дистрибьюторға келесі жылға арналған тізімде көзделген дәрілік заттар бойынша түпкілікті өтінімді ұсынады, онда мыналар қамтылуға тиіс:
1) дәрілік заттардың атауы (халықаралық патенттелмеген атауларымен);
2) облыстық, қалалық және аудандық деңгейдегі денсаулық сақтау ұйымдарының, мекен жайларын көрсете отырып, дәрілік заттарды жеткізу кестесі;
3) дәрілік заттардың саны, ол алдын ала өтінімде көрсетілген дәрілік заттар санының 25 %-ынан (жиырма бес пайызынан) аспайтын мөлшерде ұлғайту немесе азайту жағына қарай өзгертілуі мүмкін.
74-5. Тапсырыс берушілер Бірыңғай дистрибьютордан дәрілік заттарды сатып алуды осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес Бірыңғай дистрибьютор мен Тапсырыс беруші арасындағы Дәрілік заттарды сатып алудың үлгі шартына сәйкес жасалған түпкілікті өтінім мен шарттардың негізінде жүзеге асырады.
5-бөлім. Қорытынды ережелер
75. Тендерді ұйымдастырушы дәрілік заттарды сатып алу туралы шарттың орындалуына енгізілген қамтамасыз етуді өнім беруші осы шарт бойынша өз міндеттемелерін шартта көрсетілген мерзімде толық және тиісінше орындағаннан кейін немесе, егер шартта бұл мерзім көрсетілмесе, өнім беруші міндеттемелерін толық орындаған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде өнім берушіге қайтарады.

76. Если поставщик не исполнил или исполнил ненадлежащим образом (нарушение сроков поставки, поставка некачественных лекарственных средств, нарушение других условий договора) свои обязательства по договору и/или не уплатил штрафные санкции, предусмотренные договором, то организатор тендера удерживает внесенное поставщиком обеспечение исполнения договора в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан .
77. В случаях выявления нарушений, допущенных тендерной комиссией при проведении тендерных процедур, руководитель организатора тендера вправе признать тендер недействительным.
78. Вскрытые тендерные заявки не возвращаются потенциальным поставщикам. Исключением может быть оригинал банковской гарантии, при этом организатор тендера должен сохранить ксерокопию данного документа, заверенного организатором тендера.
79. Материалы проведенных закупок хранятся в порядке, установленном соответствующей номенклатурой дел организатора тендера.
Приложение 1
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств для
оказания гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи
Форма объявления о предстоящем тендере
______________________________________________________ объявляет
(наименование организатора тендера)
о проведении тендера по закупкам следующих товаров: (краткое описание товаров и их количество (объем) без указания стоимости); (организатор тендера вправе сделать ссылку, что полный перечень закупаемых товаров, их количество и подробная спецификация указаны в тендерной документации).
Товар должен быть доставлен: (указать место поставки товаров).
Требуемый срок поставки _________
К тендеру допускаются все потенциальные поставщики, отвечающие квалификационным требованиям, указанным в п. 7 Правил организации и проведения закупок лекарственных средств для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от "___" _______  20 __ года N ___.
Пакет тендерной документации можно получить в срок до "___" _______ ____ г. (указать время и дату за 24 часа до вскрытия конвертов с тендерными заявками) включительно по адресу ________, комната N ___ с ____ до ___ часов или по электронной почте по адресу __________ после представления потенциальным поставщиком документа об оплате тендерной документации.
Стоимость пакета тендерной документации составляет тенге и вносится на счет ______ ( указать соответствующий счет организатора тендера) (данный абзац исключается, если оплата не предусмотрена) .
Тендерные заявки на участие в тендере, запечатанные в конверты, представляются (направляются) потенциальными поставщиками в (указать наименование организатора тендера) по адресу (указать полный адрес, N ком.) .
Окончательный срок представления тендерных заявок до (указать время и дату) .
Конверты с тендерными заявками будут вскрываться в (указать время и дату) по следующему адресу: (указать полный адрес, N ком.) .
Потенциальные поставщики могут присутствовать при вскрытии конвертов с тендерными заявками.
Дополнительную информацию и справку можно получить по телефону: (указать код города и номер телефона) .
Приложение 2
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств для
оказания гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи
(Кому) _________________________________________________________
(наименование организатора тендера)
(От кого) ______________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
Заявка на участие в тендере
(для физических и юридических лиц)
Рассмотрев тендерную документацию по проведению тендера _________
_________________________________________________________________
(название тендера)
получение которой настоящим удостоверяется, ____________________,
_________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
предлагает осуществить поставку товаров в соответствии с тендерной
документацией по следующим лотам:
_________________________________________________________________
(подробное описание товаров)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Настоящая тендерная заявка состоит из:

76. Егер өнім беруші шарт бойынша өз-міндеттемелерін орындамаса немесе тиісінше орындамаса (тауарларды жеткізіп беру мерзімдерін бұзу, сапасыз тауарлар беру, шарттың басқа да талаптарын бұзу) және/немесе шартта көзделген айыппұл санкцияларын төлемесе, онда тендерді ұйымдастырушы Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес шарттың орындалуына өнім беруші енгізген қамтамасыз етуді ұстап қалады.
77. Тендерлік рәсімдерді өткізу кезінде тендерлік комиссия жіберген жолсыздықтар анықталған жағдайда, тендерді ұйымдастырушының басшысы тендерді жарамсыз деп тануға құқылы.
78. Ашылған тендерлік өтінімдер ықтимал өнім берушілерге қайтарылмайды. Банк кепілдігінің түпнұсқасы бұған жатпауы мүмкін, бұл ретте тендерді ұйымдастырушы осы құжаттың тендерді ұйымдастырушы куәландырған ксерокөшірмесін сақтауға тиіс.
79. Өткізілген сатып алу материалдары тендерді ұйымдастырушының тиісті іс номенклатурасында белгіленген тәртіппен сақталады.
Тегін медициналық көмектің
кепілді көлемін көрсету үшін
дәрілік заттар сатып алуды
ұйымдастыру мен өткізу ережесіне
1-қосымша
Алдағы болатын тендер туралы хабарландыру нысаны
____________________________________________________________мынадай
(тендерді ұйымдастырушының атауы)
тауарларды (тауарлардың қысқаша сипаттамасы және олардың құны көрсетілмеген саны (көлемі); (тендерді ұйымдастырушы сатып алынатын тауарлардың тізбесі, олардың саны және егжей-тегжейлі ерекшелігі тендерлік құжаттамада көрсетілген деп сілтеме жасауға құқылы) сатып алу бойынша тендер өткізу туралы хабарлайды.
Тауар жеткізілуі тиіс: (тауарларды жеткізу орны көрсетіледі).
Жеткізудің талап етілетін мерзімі_________
Тендерге Қазақстан Республикасы Үкіметінің 200_ жылғы "____"
_________ N_____ қаулысымен бекітілген Тегін медициналық көмектің
кепілді көлемін көрсету үшін дәрілік заттарды сатып алуды ұйымдастыру мен өткізу ережесінің 7-тармағында көрсетілген біліктілік талаптарына жауап беретін барлық ықтимал өнім берушілер жіберіледі.
Тендерлік құжаттама пакетін ж."____"____________ (тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашқанға дейін 24 сағат бұрын уақыты мен күні көрсетіледі) қоса алғандағы мерзімде мына мекен-жай бойынша______________, N__________ бөлме сағат_____ -ден ____-ге дейін немесе мекен-жайы _____________ электрондық почта бойынша ықтимал өнім беруші тендерлік құжаттама төленгені туралы құжатты бергеннен кейін алуға болады.
Тендерлік құжаттама пакетінің құны ___________теңгені құрайды және_________ есепшотқа енгізіледі (тендерді ұйымдастырушының тиісті шоты көрсетіледі) (егер ақы төлеу көзделмесе, осы абзац алынып тасталады) .
Ықтимал өнім берушілер тендерге қатысу үшін конверттерге жапсырылған тендерлік өтінімдерін (тендерді ұйымдастырушының атауы көрсетіледі) мекен-жай бойынша (толық мекен-жайы, бөлменің N көрсетіледі) табыс етеді (жібереді) .
Тендерлік өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімі (уақыты мен күні көрсетіледі) дейін.
Тендерлік өтінімдер салынған конверттер (уақыты мен күні көрсетіледі) мынадай мекен-жай бойынша (толық мекен-жайы, бөлменің N _____ көрсетіледі) ашылады.
Ықтимал өнім берушілер тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу кезінде қатыса алады.
Қосымша ақпарат пен анықтаманы (қаланың коды мен телефон нөмірі көрсетіледі) телефон арқылы алуға болады.
Тегін медициналық көмектің
кепілді көлемін көрсету үшін
дәрілік заттар сатып алуды
ұйымдастыру мен өткізу ережесіне
2-қосымша
(Кімге)__________________________________________________________
(тендерді ұйымдастырушының атауы)
(Кімнен)_________________________________________________________
(ықтимал өнім берушінің атауы)
Тендерге қатысуға өтінім
(жеке және заңды тұлғалар үшін)
Оның алынғандығы осымен куәландырылатын__________________________
(тендердің атауы)
_________________________________________________________________
тендер өткізу жөніндегі тендерлік құжаттаманы қарай келіп,______
_________________________________________________________________
(ықтимал өнім берушінің атауы)
тендерлік құжаттамаға сәйкес мынадай лоттар бойынша тауарларды беруді жүзеге асыруды ұсынады:
_________________________________________________________________
(тауарлардың толық сипаттамасы)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Осы тендерлік өтінім мыналардан тұрады:

1. ________________________________________________________
2. ________________________________________________________
3. ________________________________________________________
4. ________________________________________________________
5. ________________________________________________________
6. ________________________________________________________
7. ________________________________________________________
8. ________________________________________________________
9. ________________________________________________________
10. _______________________________________________________
Я (Мы) обязуюсь (емся), в случае признания моей (нашей)
тендерной заявки выигравшей, начать поставку товаров в течение
____________ дней и завершить поставку
(прописью)
всех товаров, указанных в настоящей тендерной заявке, в течение
__________ дней с момента
(прописью)
получения от Вас уведомления о признании моей (нашей) тендерной
заявки выигравшей.
В случае признания моей (нашей) тендерной заявки выигравшей,
я (мы) внесу (ем) обеспечение исполнения договора* о закупках на
сумму, составляющую ___________ процентов от общей суммы договора.
(прописью)
Настоящая тендерная заявка действует в течение ___________
(прописью)
дней со дня вскрытия конвертов с тендерными заявками.
До момента заключения договора о закупках настоящая тендерная
заявка вместе с Вашим уведомлением о признании ее выигравшей будет
выполнять роль обязательного договора между нами.
________________        ___________________________
(Подпись, дата)          (должность, фамилия, и.о.)
М.П.
имеющий все полномочия подписать тендерную заявку от имени и по
поручению _____________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
*указывается, если внесение обеспечения исполнения договора
было предусмотрено в тендерной документации.
Приложение 3
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств для
оказания гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи
Таблица цен
тендерной заявки потенциального поставщика
(наименование потенциального поставщика,
заполняется отдельно на каждый лот)
N
пп
Содержание
Наименование
товаров
1
2
3
1.
Краткое описание
2.
Страна происхождения
3.
Завод-изготовитель
4.
Единица измерения
5.
Цена ______ за единицу в _____ на
условиях _____________ ИНКОТЕРМС 2000
(пункт назначения)
6.
Количество (объем)
7.
Всего цена = стр.5 х стр.6, в ________
8.
Общая цена, в _______ на условиях
_______________________ ИНКОТЕРМС 2000,
(пункт назначения)
включая все расходы потенциального
поставщика на транспортировку,
страхование, уплату таможенных пошлин,
НДС и других налогов, платежей и
сборов, и другие расходы.
Потенциальный поставщик вправе указать
другие расходы, в том числе:
8.1.
8.2.
9.
Размер скидки, в случае ее
предоставления
9.1.
9.2.
Мы согласны с Вашими условиями платежа, оговоренными в тендерной документации. Предлагаем следующие альтернативные условия платежа
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(перечисляются альтернативные условия платежа, если таковые имеются)
или другие условия (перечислить: ___________________________) при
этом предоставляем ценовую скидку в размере
__________________________________________________________________
(указать в денежном выражении, прописью)
__________________________                 _______________
(Должность, фамилия, и.о.)                    (Подпись)
М.П.
Примечание: потенциальный поставщик может не указывать составляющие общей цены, указанной в строке 8, при этом указанная в данной строке цена рассматривается тендерной комиссией как определенная с учетом всех затрат потенциального поставщика и не подлежит пересмотру.
Приложение 4
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств для
оказания гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи
Типовой договор о закупках лекарственных средств
______________________                   "___" _______  ___ г.
(Местонахождение)
____________ ___________________,            именуемый(ое)(ая) в
(полное наименование заказчика)
дальнейшем заказчик, в лице ______________________________________
_______________________________________________________________, с
(должность, фамилия, имя, отчество уполномоченного лица)
одной стороны и __________________________________________________
(полное наименование поставщика - победителя тендера)
_____________, именуемый (ое)(ая) в дальнейшем поставщик, в лице
_________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество уполномоченного лица)
действующего на основании _______________________________________,
(устава, положения и т.п.)
с другой стороны, на основании Правил организации и проведения закупа лекарственных средств для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и протокола об итогах тендера по закупке (название тендера), прошедшего в году ________ N ___ от "___" __________ ___ году заключили настоящий договор о закупках лекарственных средств (далее - договор) и пришли к соглашению о нижеследующем:

1. ______________________________________________________________
2. ______________________________________________________________
3. ______________________________________________________________
4. ______________________________________________________________
5. ______________________________________________________________
6. ______________________________________________________________
7. ______________________________________________________________ 8. ______________________________________________________________ 9. ______________________________________________________________ 10.______________________________________________________________
Мен (Біз), менің (біздің) тендерлік өтінімім(із) ұтып шықты деп танылған жағдайда,_________ күн ішінде тауарларды беруді бастауға және осы тендерлік өтінімде көрсетілген барлық тауарларды беруді (біздің) тендерлік өтінімім(із) ұтып шықты деп тану туралы Сізден хабарлама алған сәттен бастап ___________күн ішінде аяқтауға                                        (жазбаша)
міндеттенемін (міз).
Менің (біздің) тендерлік өтінімім(із) ұтып шықты деп танылған жағдайда, мен (біз) шарттың жалпы сомасының _____________ пайызын                                                 (жазбаша)
құрайтын сомаға сатып алу туралы шартты* орындауды қамтамасыз етуді енгіземін(міз).
Осы тендерлік өтінім тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашқан күннен бастап___________ күн ішінде қолданылады.
(жазбаша)
Сатып алу туралы шарт жасасқан сәтке дейін осы тендерлік өтінім оны ұтып шықты деп тану туралы Сіздің хабарламаңызбен бірге біздің арамыздағы міндетті шарт рөлін атқаратын болады.
______________          _____________________________
(Қолы, күні)             (лауазымы, тегі, аты-жөні)
М.О.
__________________________________________________________ атынан
(ықтимал өнім берушінің атауы)
және тапсыруы бойынша тендерлік өтінімге қол қоюға барлық өкілеттігі бар.
_____________
* егер шартты орындауды қамтамасыз етуді енгізу тендерлік құжаттамада көзделген болса көрсетіледі.
Тегін медициналық көмектің
кепілді көлемін көрсету үшін
дәрілік заттар сатып алуды
ұйымдастыру мен өткізу ережесіне
3-қосымша
Ықтимал өнім берушінің тендерлік өтінімінің бағалар кестесі
(ықтимал өнім берушінің атауы, әрбір лотқа жеке толтырылады)
Р/с
N
Мазмұны
Тауарлардың атауы
1
2
3
1
Қысқаша сипаттамасы
2
Шыққан елі
3
Жасаушы зауыт
4
Өлшем бірлігі
5
Бірлік бағасы _____ __________ ____________________ ИНКОТЕРМС 2000
(жеткізілетін пункт) шартымен
6
Саны (көлемі)
7
Барлық бағасы = 5-жол х 6-жол
8
Ықтимал өнім берушінің
тасымалдауға, сақтандыруға,
кедендік баждарды, ҚҚС-ны және
басқа да салықтарды, төлемдерді
және алымдарды төлеуге жұмсалатын
барлық шығыстарды
қоса алғанда________ ИНКОТЕРМС 2000
(жеткізілетін пункт)
шартымен жалпы бағасы _____________
Ықтимал өнім беруші басқа да
шығыстарды көрсетуге құқылы, оның
ішінде:
8.1.
8.2.
9
Шегерім ұсынылған жағдайда, оның мөлшері
10
9.1.
9.2.
Біз тендерлік құжаттамада айтылған Сіздің төлем шарттарыңызбен келісеміз. Төлемнің мынадай балама шарттарын
_________________________________________________________________
(егер мұндайлар бар болса, төлемнің балама шарттары санамаланады)
немесе басқа шарттарды (санамалау:) ____________________________)
ұсынамыз, бұл ретте _____________________________________________
(ақшалай мәнде жазбаша көрсетіледі)
________________________________ мөлшерде баға шегерімін береміз.
___________________________             ___________
(Лауазымы, тегі, әкесінің аты)             (Қолы)
М.О.
Ескертпе: ықтимал өнім беруші 8-жолда көрсетілген жалпы бағаның құрамдастарын көрсетпеуі мүмкін, бұл ретте осы жолда көрсетілген бағаны тендерлік комиссия ықтимал өнім берушінің барлық шығындарын ескере отырып, белгіленген ретінде қарайды және қайта қарауға жатпайды.
Тегін медициналық көмектің
кепілді көлемін көрсету үшін
дәрілік заттар сатып алуды
ұйымдастыру мен өткізу ережесіне
4-қосымша
Дәрілік заттарды мемлекеттік сатып алу туралы үлгі шарт
_____________________                       _____ж. "___"_______
( орналасқан жері )
Бұдан әрі Тапсырыс беруші деп аталатын __________________________
(Тапсырыс берушінің толық атауы)
______________________________________________________ тұлғасында
(уәкілетті тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты) бір тараптан
және ___________________________________________________________,
(Өнім беруші - тендер жеңімпазының толық атауы) бұдан әрі Өнім беруші деп аталатын
_______________________________________________________ тұлғасында
(уәкілетті тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
_______________________________ негізінде әрекет ететін
жарғының, ереженің және т.б.)
екінші тараптан, Тегін медициналық көмектің кепілді көлемін көрсету үшін дәрілік заттарды сатып алуды ұйымдастыру мен өткізу ережесі мен ________ қаласында _______ ж."____ " ________N_______
сатып алу жөніндегі (тендердің атауы) тендердің қорытындыларының хаттамасының негізінде дәрілік заттарды сатып алу туралы осы шартты (бұдан әрі - шарт) жасасты және төмендегідей келісімге келді:

1. Организатор тендера - {указать наименование организатора тендера) объявил тендер по закупке (краткое описание товаров) для заказчика и принял тендерную заявку поставщика на поставку этих товаров на сумму в размере (указать сумму цифрами и прописью) (далее - общая сумма договора).
2. В данном договоре нижеперечисленные понятия будут иметь следующее толкование:
1) договор - гражданско-правовой договор, заключенный между заказчиком и поставщиком в соответствии с Правилами организации и проведения закупа лекарственных средств для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, зафиксированный в письменной форме, подписанный сторонами со всеми приложениями и дополнениями к нему, а также со всей документацией, на которую в договоре есть ссылки;
2) цена договора означает цену, которая должна быть выплачена заказчиком поставщику в рамках договора за полное выполнение своих договорных обязательств;
3) товары - товары и сопутствующие услуги, которые поставщик должен поставить заказчику в рамках договора;
4) сопутствующие услуги - услуги, обеспечивающие поставку товаров, такие, например, как транспортировка и страхование, и любые другие вспомогательные услуги, включающие, например, монтаж, пуск, оказание технического содействия, обучение и другие подобного рода обязанности поставщика, предусмотренные данным договором;
5) заказчик - государственные органы, государственные учреждения, государственные предприятия и акционерные общества, контрольный пакет акций которых принадлежит государству, а также аффилиированные с ними юридические лица;
6) поставщик - физическое или юридическое лицо, выступающее в качестве контрагента заказчика в заключенном с ним договоре о закупках лекарственных средств и осуществляющее поставку товаров, указанных в условиях договора.
3. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий договор;
2) перечень закупаемых товаров;
3) техническая спецификация;
4) обеспечение исполнения договора (этот подпункт указывается, если в тендерной документации предусматривается внесение обеспечения исполнения договора).
4. Поставщик обязуется продать и поставить, а заказчик принять и оплатить товар в количестве и качестве в соответствии с тендерной заявкой поставщика и тендерной документацией заказчика (организатора тендера), являющейся неотъемлемой частью настоящего договора.
5. Форма оплаты _____________________________________________
(перечисление, за наличный расчет, аккредитив и т.д.)

1. Тендерді ұйымдастырушы - (тендерді ұйымдастырушының атауы көрсетіледі) (тауарлардың қысқаша сипаттамасы) сатып алу туралы Тапсырыс беруші үшін конкурс жариялады және өнім берушінің сомасы (сомасы санмен және жазумен көрсетіледі) мөлшерінде (бұдан әрі - шарттың жалпы сомасы) осы тауарларды жеткізуге өнім берушінің тендерлік өтінімін қабылдады.
2. Осы шартта төменде санамаланған ұғымдардың мынадай түсіндірулері болады:
1) шарт - жазбаша нысанда бекітілген, барлық қосымшалары мен толықтыруларына тараптар қол қойған, сондай-ақ шартта сілтемелері бар барлық құжаттарымен Тегін медициналық көмектің кепілді көлемін көрсету үшін дәрілік заттар сатып алуды ұйымдастыру мен өткізу ережесіне және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында жасалған азаматтық-құқықтық шарт;
2) шарттың бағасы тапсырыс берушінің өнім берушіге өзінің шарттық міндеттемелерін толық орындағаны үшін шарт шеңберінде төлеуге тиіс бағаны білдіреді;
3) тауарлар - өнім беруші шарт шеңберінде тапсырыс берушіге жеткізетін тауарлар мен ілеспе қызметтер;
4) ілеспе қызметтер - осы шартта көзделген, тауарларды жеткізуді қамтамасыз ететін, мысалы, тасымалдау мен сақтандыруды және кез келген басқа қосалқы қызметтерді, мысалы, құрастыру, іске қосу, техникалық көмек көрсету, оқыту және басқа да осы тектес өнім берушінің міндеттерін қамтитын қызметтер;
5) тапсырыс беруші - мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, мемлекеттік кәсіпорындар және акцияларының бақылау пакеті мемлекетке тиесілі акционерлік қоғамдар, сондай-ақ олармен аффилиирленген заңды тұлғалар;
6) өнім беруші - тапсырыс берушімен дәрілік заттарды сатып алу туралы жасасқан шартта шарт жасасушы агент ретінде әрекет ететін және шарт талаптарында көрсетілген тауарларды жеткізуді жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға.
3. Төменде санамаланатын құжаттар мен онда айтылған шарттар осы шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып саналады, атап айтқанда:
1) осы шарт;
2) сатып алынатын тауарлар тізбесі;
3) техникалық ерекшелік;
4) шартты орындауды қамтамасыз ету (бұл тармақша, егер тендерлік құжаттамада шартты орындауды қамтамасыз етуді енгізу көзделсе, көрсетіледі) .
4. Өнім беруші сату мен жеткізуге, ал тапсырыс беруші тауарды саны мен сапасы осы шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын, өнім берушінің тендерлік өтінімі мен тапсырыс берушінің (тендерді ұйымдастырушының) тендерлік құжаттамасына сәйкес қабылдап алуға және төлеуге міндеттенеді.
5. Төлем нысаны ___________________________________________
(аудару, қолма қол есеп айырысу, аккредитив және т.б.)

6. Сроки выплат _____________________________________________
___________________________________________________________________
(пример: % после приемки товара в пункте назначения или
предоплата или и т.д.)
7. Необходимые документы, предшествующие оплате:
__________________________________________________________________
(счет-фактура или акт приемки-передачи или т.п.)
8. Товары, поставляемые в рамках данного Договора, должны соответствовать или быть выше стандартов, указанных в технической спецификации.
9. Поставщик не должен без предварительного письменного согласия Заказчика раскрывать кому-либо содержание договора или какого-либо из его положений, а также технической документации, планов, чертежей, моделей, образцов или информации, представленных заказчиком или от его имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен поставщиком для выполнения настоящего договора. Указанная информация должна представляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для выполнения договорных обязательств.
10. Поставщик не должен без предварительного письменного согласия заказчика использовать какие-либо вышеперечисленные документы или информацию, кроме как в целях реализации договора.
11. Заказчик или его представители могут проводить технический контроль и/или испытания товаров для подтверждения их cоответствия технической спецификации, если это оговорено в технической спецификации. Все расходы на эти испытания несет поставщик. В технической спецификации указывается, какого рода проверки и испытания требуются заказчику, а также где они должны проводиться. Заказчик должен в письменном виде и своевременно уведомить поставщика о своих представителях, предназначенных для этих целей.
12. Технический контроль и испытания могут проводиться на
территории поставщика или его субподрядчика(ов), в месте доставки и/или в конечном пункте назначения товаров. Если они проводятся на территории поставщика или его субподрядчика(ов), инспекторам заказчика будут предоставлены все необходимые средства и оказано содействие, включая доступ к чертежам и производственной информации, без каких-либо дополнительных затрат со стороны заказчика.
13. Если товары, прошедшие технический контроль или испытания, не отвечают технической спецификации, заказчик может отказаться от них, и поставщик либо заменяет забракованный товар, либо внесет необходимые изменения в соответствии с требованиями технической спецификации, без каких-либо дополнительных затрат со стороны заказчика.

6. Төлемдердің мерзімі ___________________________________
(мысалы: тауарды бағдарланған пунктте қабылдағаннан
_________________________________________________________________
кейін, немесе алдын ала төлем, немесе т.б. %)
7. Төлемнің алдындағы қажетті құжаттар:____________________
(шот-фактура немесе
_________________________________________________________________
қабылдау-тапсыру актісі, немесе т.с.с.)
8. Осы шарттың шеңберінде жеткізілетін тауарлар, техникалық ерекшелікте көрсетілген стандарттарға сай немесе олардан жоғары болуы тиіс.
9. Өнім беруші тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз, тапсырыс берушінің өзі осы шартты орындауға тартылған персоналдан басқа, кімге де болса шарттың қандай да бір ережелерін, сондай-ақ техникалық құжаттаманың, жоспарлардың, сызбалардың, нобайлар мен үлгілердің және тапсырыс беруші немесе оның атынан өзге тұлғалар ұсынған ақпараттың мазмұнын ашпауға тиіс. Көрсетілген аппарат бұл персоналға құпия түрде және шарттық міндеттемелерді орындау үшін қажетті мөлшерде ғана ұсынылады.
10. Өнім беруші тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз жоғарыда санамаланған қандай да бір құжаттарды немесе ақпаратты, шартты жүзеге асыру мақсатынан басқа, пайдаланбауға тиіс.
11. Техникалық ерекшелікте көзделсе, тапсырыс беруші немесе оның өкілдері тауарларға олардың техникалық ерекшелікке сәйкестігін растайтын, техникалық бақылау және/немесе сынақтар өткізе алады. Бұл сынақтардың барлық шығыстарын өнім беруші көтереді. Техникалық ерекшелікте тапсырыс берушіге тексеру мен сынақтың қандай түрлері қажет екені, сондай-ақ олардың қай жерде өткізілетіні көрсетіледі. Тапсырыс беруші осы мақсатқа арналған өзінің өкілдері туралы өнім берушіні жазбаша түрде және уақтылы хабардар етуі тиіс.
12. Техникалық бақылау мен сынақтар өнім берушінің немесе қосалқы мердігер(лер)дің аумағында, тауарларды жеткізу орнында және/немесе түпкі пунктінде өткізілуі мүмкін. Егер олар өнім берушінің немесе қосалқы мердігер(лер)дің аумағында өткізілсе, тапсырыс берушінің жағынан қандай да бір қосымша шығындарсыз, тапсырыс берушінің инспекторларына, сызбалар мен өндірістік ақпараттарды қолдану мүмкіндігін қоса алғанда, барлық қажетті қаражат беріледі және жәрдем көрсетіледі.
13. Егер техникалық бақылау мен сынақтардан өткен тауарлар техникалық ерекшелікке жауап бермесе, тапсырыс беруші олардан бас тарта алады және өнім беруші жарамсыз тауарды ауыстырады не тапсырыс беруші жағынан қандай да бір қосымша шығындарсыз, техникалық ерекшеліктің талаптарына сәйкес қажетті өзгерістер енгізеді.

14. Ни один пункт вышеуказанного не освобождает поставщика от гарантий или других обязательств по данному договору.
15. Поставщик должен обеспечить упаковку товаров, способную
предотвратить их от повреждения или порчи во время перевозки к конечному пункту назначения, указанному в приложении 1 к тендерной документации. Упаковка должна выдерживать, без каких-либо ограничений, интенсивную подъемно-транспортную обработку и воздействие экстремальных температур, соли и осадков во время перевозки, а также открытого хранения. При определении габаритов упакованных ящиков и их веса необходимо учитывать отдаленность конечного пункта доставки и наличие мощных грузоподъемных средств во всех пунктах следования товаров.
16. Упаковка и маркировка ящиков, а также документация внутри и вне должны строго соответствовать специальным требованиям, определенным заказчиком.
17. Поставка товаров осуществляется поставщиком в соответствии с условиями Заказчика, оговоренными в перечне закупаемых товаров (приложение 1) следующим образом:
а) для товаров, поставляемых из-за границы:
после отгрузки товара поставщик должен уведомить заказчика и страховую компанию по телексу или факсу обо всех деталях транспортировки, включая номер договора, описание товаров, количество, судно, номер коносамента и его дату, порт и дату отгрузки, порт разгрузки и т.д. Поставщик должен направить заказчику следующую документацию:
1) копии счета-фактуры поставщика с описанием товаров, указанием количества, цены единицы товара и общей суммы;
2) оригинал и 3 копии транспортных накладных;
3) копии упаковочного листа с указанием содержимого каждой упаковки;
4) страховой сертификат;
5) гарантийный сертификат изготовителя или поставщика;
6) свидетельство о проведении технического контроля, выданное уполномоченной инспекционной службой, а также отчет о проведении технического контроля на заводе поставщика (если такое имело место);
7) сертификат о происхождении товара.
Вышеуказанные документы должны быть получены заказчиком, по крайней мере, за одну неделю до прибытия товаров в порт или пункт доставки, и в случае их неполучения, поставщик будет нести ответственность за все связанные с этим расходы.
б) для местных товаров:
1) копии счета-фактуры поставщика с описанием товаров, указанием количества товаров, цены единицы товаров и общей суммы;
2) транспортная накладная, железнодорожная квитанция или автогрузовая квитанция;

14. Жоғарыда аталған тармақтардың ешқайсысы өнім берушіні осы шарт бойынша кепілдіктерден немесе басқа міндеттемелерден босатпайды.
15. Өнім беруші тауарларды, оларды тендерлік құжаттамаға 1-қосымшада көрсетілген түпкі пунктке тасымалдау кезінде зақымдалудан немесе бұзылудан қорғайтын буып-түюін қамтамасыз етуі тиіс. Буып-түю тасымалдау кезіндегі, сондай-ақ ашық сақталғанда интенсивтік көтергіш-тасымалдық өңдеу мен экстремалдық температуралардың, пайда болған тұздар мен жауын-шашын әсерлеріне ешқандай шектеусіз шыдамды болуы тиіс. Буып-түйілген жәшіктердің габариттері мен олардың салмағын анықтаған кезде жеткізудің түпкі пунктінің алыстығы мен тауарлардың алып жүрудің барлық пункттерінде қуатты жүк көтергіш құралдардың болуы ескерілуі қажет.
16. Жәшіктердің буып-түйілуі мен таңбалануы, сондай-ақ ішіндегі және сыртындағы құжаттама тапсырыс беруші белгілеген арнайы талаптарға қатаң сәйкес болуы тиіс.
17. Өнім беруші тауарларды жеткізуді сатып алынатын тауарлардың тізбесінде (1-қосымша) аталған тапсырыс берушінің шарттарына сәйкес төмендегідей жүзеге асырады:
а) шетелден жеткізілетін тауарлар үшін:
Өнім беруші тауарды жөнелткеннен кейін тапсырыс беруші мен сақтандыру компаниясын телекс немесе факс арқылы шарттың нөмірін, тауарлардың сипаттамасын, санын, кемені, коносамент нөмірі мен оның күнін, портты және жөнелту күнін, жүкті түсіру портын және т.б. қоса алғанда, тасымалдаудың барлық егжей-тегжейі туралы хабардар етуі тиіс. Өнім беруші тапсырыс берушіге мынадай құжаттаманы жіберуі тиіс:
1) тауарлардың сипаттамасы, саны, тауардың бірлік бағасы мен жалпы сомасы көрсетілген өнім берушінің шот-фактурасының көшірмесі;
2) тасымалдау құжаттамасының түпнұсқасы мен 3 көшірмесі;
3) әрбір буып-түюдің мазмұны көрсетілген буып-түю парағының көшірмесі;
4) сақтандыру сертификатын;
5) даярлаушының немесе өнім берушінің кепілдік сертификаты;
6) уәкілетті инспекциялық қызмет берген техникалық бақылау өткізілгені туралы куәлік, сондай-ақ өнім берушінің зауытында (егер мұндай болса) техникалық бақылау өткізілгені туралы есеп;
7) тауардың шығарылуы туралы сертификат.
Жоғарыда аталған құжаттарды тапсырыс беруші тауарлардың портқа немесе жеткізу пунктіне келгенге дейін ең болмағанда бір апта бұрын алуы тиіс және оларды алмаған жағдайда өнім беруші бұған байланысты барлық шығыстарға жауапты болады.
б) жергілікті тауарлар үшін:
1) тауарлардың сипаттамасы, саны көрсетілген, тауарлардың бірлік бағасы мен жалпы сомасы бар өнім берушінің шот-фактурасының көшірмесі;
2) тасымалдау құжаттамасы, теміржол түбіртегі немесе автокөліктік жүк түбіртегі;

3) гарантийный сертификат изготовителя или поставщика;
4) свидетельство о проведении технического контроля, выданное уполномоченной инспекционной службой, а также отчет о проведении технического контроля на заводе поставщика (если такое имело место);
5) сертификат о происхождении товара.
18. Товары, поставляемые в соответствии с договором, должны быть полностью застрахованы в тенге (или в свободно конвертируемой валюте) от порчи или повреждений, связанных с их изготовлением, приобретением, транспортировкой, хранением и доставкой (указать необходимый вид страхования). В страховом полисе заказчик должен быть назван вместе с поставщиком как сторона, получающая компенсацию от страховой компании.
19. Страхование должно быть в размере 110 % от суммы договора "от склада до склада" при страховании от "всех рисков", включая риски, связанные с военными действиями и забастовками.
20. Поставщик должен поставить товары до пункта назначения, указанного в приложении 1 к тендерной документации. Транспортировка этих товаров до пункта назначения осуществляется и оплачивается поставщиком, а связанные с этим расходы включаются в цену договора.
21. В рамках данного договора поставщик должен предоставить услуги, указанные в тендерной документации.
22. Цены на сопутствующие услуги должны быть включены в цену договора.
23. Заказчик может потребовать от поставщика предоставить следующую информацию о запасных частях, изготовляемых или реализуемых поставщиком, а именно стоимость и номенклатуру запасных частей, которые заказчик может выбрать для закупки у поставщика и использовать их после истечения гарантийного срока.
24. Поставщик, в случае прекращения производства им запасных частей, должен:
а) заблаговременно уведомить заказчика о предстоящем свертывании производства, с тем, чтобы позволить ему произвести необходимые закупки в необходимых количествах;
б) в случае необходимости, вслед за прекращением производства бесплатно предоставить заказчику планы, чертежи и техническую документацию на запасные части.
25. Поставщик гарантирует, что товары, поставленные в рамках договора, являются новыми, неиспользованными, новейшими либо серийными моделями, отражающими все последние модификации конструкций и материалов, если договором не предусмотрено иное. Поставщик далее гарантирует, что товары, поставленные по данному договору, не будут иметь дефектов, связанных с конструкцией, материалами или работой, при нормальном использовании поставленных товаров в условиях, обычных для страны заказчика. В случае появления дефектов в конструкциях, материалах, изготовленных поставщиком в строгом соответствии с технической спецификацией, представленной заказчиком, поставщик не несет ответственности за упущения заказчика в его (заказчика) технической спецификации.

3) дайындаушының немесе өнім берушінің кепілдік сертификаты;
4) уәкілетті инспекциялық қызмет берген техникалық бақылау өткізілгені туралы куәлік, сондай-ақ өнім берушінің зауытында (егер мұндай болса) техникалық бақылау өткізілгені туралы есеп;
5) тауардың шығарылуы туралы сертификат.
18. Шартқа сәйкес жеткізілетін тауарлар, олардың жасалуына, сатып алынуына, тасымалдануына, сақталуына және жеткізілуіне байланысты теңгеде (немесе еркін айырбасталатын валютада) толық сақтандырылуы (қажетті сақтандыру түрі көрсетіледі) тиіс. Сақтандыру полисінде тапсырыс беруші өнім берушімен бірге сақтандыру компаниясынан өтемақы алатын тарап ретінде аталуы тиіс.
19. Әскери іс-қимылдар мен ереуілдерге байланысты қауіп-қатерлерді қоса алғанда, "барлық қатерлерден" сақтандыру кезінде сақтандыру "қоймадан қоймаға дейінгі" шарт сомасының 110%-ы мөлшерінде болуы тиіс.
20. Өнім беруші тауарларды тендерлік құжаттамаға 1-қосымшада көрсетілген бағыт пунктіне дейін жеткізуі тиіс. Бұл тауарларды бағыт пунктіне дейін тасымалдауды өнім беруші жүзеге асырады және төлейді, ал бұған байланысты шығыстар шарттың бағасына кіргізіледі.
21. Тендерлік құжаттамада көрсетілген қызметтерді өнім беруші осы шарттың шеңберінде орындауы тиіс.
22. Қосалқы қызметтердің бағалары шарттың бағасына кіргізілуі тиіс.
23. Тапсырыс беруші өнім берушіден өнім беруші дайындайтын немесе сататын қосалқы бөлшектер туралы мынадай ақпарат, атап айтқанда, тапсырыс беруші өнім берушіден сатып алу үшін таңдап алатын және кепілдік мерзімі асқаннан кейін қолданатын қосалқы бөлшектердің құны мен номенклатурасын талап ете алады.
24. Өнім беруші өзінің қосалқы бөлшектерді өндіруін тоқтатқан жағдайда:
а) тапсырыс берушіге қажетті мөлшерлерде қажетті сатып алуды жүргізуге мүмкіндік беру үшін оны алдағы өндірістің жабылуы туралы алдын ала ескертуге;
б) қажет болған жағдайда, өндіріс тоқтатылысымен тапсырыс берушіге жоспарларды, сызбаларды және қосалқы бөлшектердің техникалық құжаттамасын тегін беруге тиіс.
25. Өнім беруші, егер шартта өзгеше көзделмесе, шарт шеңберінде жеткізілген тауарлардың жаңа болуына, пайдаланылмағандығына, жаңа үлгідегі немесе конструкциялар мен материалдардың барлық соңғы модификацияларын көрсететін сериялық үлгілері екендігіне кепілдік береді. Өнім беруші бұдан әрі осы шарт бойынша жеткізілген тауарлар конструкциясына, материалдарына немесе жұмысына байланысты, жеткізілген тауарлар тапсырыс берушінің елі үшін әдеттегі жағдайларда қалыпты пайдаланған кезде ақаулары болмайтынына кепілдік береді. Тапсырыс беруші ұсынған техникалық ерекшелікке қатаң сәйкес өнім беруші дайындаған конструкцияларда, материалдарда ақаулар пайда болған жағдайда, өнім беруші оның (тапсырыс берушінің) техникалық ерекшелікте жіберген қателіктері үшін жауапты болмайды.

26. Эта гарантия действительна в течение __________________
_______________________________________________________ дней после
(указать требуемый срок гарантии)
доставки всей партии товаров или ее части в зависимости от конкретного случая и их приемки на конечном пункте назначения, указанном в договоре.
27. Заказчик обязан оперативно уведомить поставщика в письменном виде обо всех претензиях, связанных с данной гарантией.
28. После получения подобного уведомления поставщик должен как можно скорее произвести ремонт или замену бракованного товара или его части без каких-либо расходов со стороны заказчика.
29. Если поставщик, получив уведомление, не исправит дефект(ы) в сроки, требуемые заказчиком, заказчик может применить необходимые санкции и меры по исправлению дефектов за счет поставщика и без какого-либо ущерба другим правам, которыми заказчик может обладать по договору в отношении поставщика.
30. Оплата поставщику за поставленные товары будет производиться в форме и в сроки, указанные в пунктах 5 и 6 настоящего договора.
31. Цены, указанные заказчиком в договоре, должны соответствовать ценам, указанным поставщиком в его тендерной заявке.
32. Никакие отклонения или изменения (чертежи, проекты или
технические спецификации, метод отгрузки, упаковки, место доставки, или услуги, предоставляемые поставщиком и т.д.) в документы договора не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных обеими сторонами.
33. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых поставщику для поставки любой части товаров по договору, то цена договора или график поставок, или и то и другое соответствующим образом корректируется, а в договор вносятся соответствующие поправки. Все запросы поставщика на проведение корректировки в рамках данной статьи должны быть предъявлены в течение 30 (тридцати) дней со дня получения поставщиком распоряжения об изменениях от заказчика.
34. Поставщик ни полностью, ни частично не должен передавать кому-либо свои обязательства по настоящему договору без предварительного письменного согласия заказчика.
35. Поставщик должен представить заказчику копии всех субподрядных договоров, заключенных в рамках данного договора, если это оговорено в документах тендерной заявки. Наличие субподрядчиков не освобождает поставщика от материальной или другой ответственности по договору.
36. Поставка товаров и предоставление услуг должны осуществляться поставщиком в соответствии с графиком, указанным в таблице цен.

26. Бұл кепілдік тауарлардың барлық партиясы немесе нақты жағдайға байланысты оның бөлігі жеткізілгеннен және оларды шартта көрсетілген соңғы бағытының пунктінде қабылдап алғаннан кейін ______________________________________ күн ішінде күшінде болады.
(талап етілетін кепілдік мерзімі көрсетіледі)
27. Тапсырыс беруші осы кепілдікке байланысты барлық наразылықтары туралы өнім берушіні жедел түрде жазбаша ескертуге тиіс.
28. Өнім беруші осындай ескерту алғаннан кейін жарамсыз тауарларға немесе оның бөлшектеріне тапсырыс беруші жағынан қандай да бір шығыстарсыз неғұрлым жедел жөндеу жүргізуге немесе ауыстыруға тиіс.
29. Егер өнім беруші ескертуді алып, тапсырыс беруші талап еткен мерзімдерде ақау(лар)ды түзетпесе, тапсырыс беруші басқа да шарт бойынша тапсырыс берушінің өнім берушіге қатысты иелене алатын құқықтарына қандай да бір зиянын тигізбей, өнім берушінің есебінен ақауларды түзету жөнінде қажетті санкциялар мен шаралар қолдана алады.
30. Өнім берушіге жеткізілген тауарлар үшін төлем осы шарттың 5 және 6-тармақтарында көрсетілген нысанда және мерзімдерде жүргізіледі.
31. Тапсырыс берушінің шартта көрсеткен бағалары өнім берушінің тендерлік өтінімінде көрсетілген бағаларына сәйкес келуі тиіс.
32. Шарттың құжаттарына, екі тарап қол қойған жазбаша өзгерістерді қоспағанда, ешқандай ауытқулар немесе өзгерістер (сызбалар, жобалар немесе техникалық ерекшеліктер, жөнелту, буып-түю әдісі, жеткізу орны немесе өнім беруші ұсынатын қызметтер және т.б.) енгізуге болмайды.
33. Егер кез келген өзгеріс құнның немесе шарт бойынша тауарлардың қандай да бір бөлшегін жеткізу үшін өнім берушіге қажетті мерзімдердің төмендеуіне әкелетін болса, онда шарттың бағасы немесе жеткізу кестесі, немесе екеуі де тиісті түрде түзетіледі, ал шартқа тиісті түзетулер енгізіледі. Осы баптың шеңберінде түзетулер жүргізуге өнім берушінің барлық сұраулары тапсырыс берушіден өзгерістер туралы өнім беруші өкім алғаннан кейін 30 (отыз) күн ішінде ұсынылуы тиіс.
34. Өнім беруші осы шарт бойынша тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз өзінің міндеттерін толықтай да, бөлшектеп те біреуге тапсырмауға тиіс.
35. Өнім беруші тапсырыс берушіге, егер бұл тендерлік өтінімнің құжаттарында айтылса, осы шарт шеңберінде жасасқан барлық қосалқы мердігерлік шарттардың көшірмелерін ұсынуы тиіс. Қосалқы мердігерлердің болуы өнім берушіні шарт бойынша материалдық немесе басқа жауапкершіліктен босатпайды.
36. Тауарларды жеткізу мен қызметтер көрсетуді өнім беруші бағалар кестесінде көрсетілген кестеге сәйкес жүзеге асыру тиіс.

37. Задержка с выполнением поставки со стороны поставщика может привести к следующим санкциям, возлагаемым на него: аннулирование договора с удержанием обеспечения исполнения договора или выплата неустойки.
38. Если в период выполнения договора поставщик или его субподрядчик (и) в любой момент столкнутся с условиями, мешающими своевременной поставке товаров, поставщик должен незамедлительно направить заказчику письменное уведомление о факте задержки, ее предположительной длительности и причине(ах). После получения уведомления от поставщика заказчик должен оценить ситуацию и может, по своему усмотрению, продлить срок выполнения договора поставщиком; в этом случае такое продление должно быть ратифицировано сторонами путем внесения поправки в текст договора.
39. За исключением форс-мажорных условий, если поставщик не может поставить товары в сроки, предусмотренные договором, заказчик без ущерба другим своим правам в рамках договора вычитает из цены договора в виде неустойки сумму
__________________________________________________________________
указать в % от общей суммы договора или фиксированную сумму
_____________________________.
за каждый день просрочки)
40. Без ущерба каким-либо другим санкциям за нарушение условий договора заказчик может расторгнуть настоящий договор полностью или частично, направив поставщику письменное уведомление о невыполнении обязательств:
а) если Поставщик не может поставить часть или все товары в срок(и), предусмотренные договором, или в течение периода продления этого договора, предоставленного заказчиком;
б) если поставщик не может выполнить какие-либо другие свои обязательства по договору.
41. Поставщик не лишается своего обеспечения исполнения договора и не несет ответственность за выплату неустоек или расторжение договора в силу невыполнения его условий, если задержка с выполнением договора является результатом форс-мажорных обстоятельств.
42. Для целей настоящего договора "форс-мажор" означает событие, неподвластное контролю со стороны поставщика, не связанное с просчетом или небрежностью поставщика и имеющее непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не ограничиваться действиями, такими как: военные действия, природные или стихийные бедствия, эпидемия, карантин и эмбарго на поставки товаров.
43. При возникновении форс-мажорных обстоятельств поставщик должен незамедлительно направить заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах. Если от заказчика не поступает иных письменных инструкций, поставщик продолжает выполнять свои обязательства по договору, насколько это целесообразно, и ведет поиск альтернативных способов выполнения договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.

37. Өнім беруші тарабынан жеткізуді кешіктіру оған жүктелетін мынадай санкцияларға әкелуі мүмкін: шартты орындауды қамтамасыз етуді ұстап қалу арқылы шартты жою немесе айып төлету.
38. Егер шартты орындау кезінде өнім беруші немесе оның мердігер(лер)і кез келген уақытта тауарларды уақтылы жеткізуге және қызметтерді көрсетуге кедергі болатын жағдайлармен кездессе, өнім беруші бөгет болған факт, оның болжамды ұзақтығы мен себебі (себептері) туралы тапсырыс берушіге дереу жазбаша ескерту жіберуі тиіс. Тапсырыс беруші өнім берушіден ескерту алғаннан кейін жағдайға баға беруі тиіс және өзінің қалауы бойынша өнім берушінің шартты орындау мерзімін ұзарта алады; бұл жағдайда мұндай ұзартуды шарт мәтініне түзетулер енгізу жолымен тараптар ратификациялауы тиіс.
39. Форс-мажор жағдайларын қоспағанда, егер өнім беруші шартта көзделген мерзімдерде тауарларды жеткізе немесе қызметтерді көрсете алмаса, тапсырыс беруші шарт шеңберінде өзінің басқа құқықтарына зиянын тигізбей, айып төлемі түрінде шарттың бағасынан
_________________________________________________________________
(шарттың жалпы сомасының %-ы немесе кешіктірудің әрбір күні үшін
_______________________________________________ соманы кемітеді.
белгілі сома көрсетіледі)
40. Шарт талаптарының бұзылғаны үшін қандай да бір басқа санкцияларға зиян келтірмей, тапсырыс беруші, өнім берушіге міндеттерін орындамағаны туралы жазбаша ескерту жіберіп, осы шартты толық немесе бөлшектеп бұза алады:
а) егер өнім беруші тауардың бөлігін немесе барлығын шартта көзделген мерзім(дер)де немесе тапсырыс беруші ұсынған бұл шартты ұзарту мерзімі ішінде жеткізе алмаса;
б) егер өнім беруші шарт бойынша өзінің қандай да бір басқа міндеттерін орындай алмаса.
41. Егер шартты орындауға форс-мажор жағдайлары кедергі болып табылса, өнім беруші өзінің шартты орындауын қамтамасыз етуінен айрылмайды және айып төлеміне немесе шарттың бұзылуына жауапты болмайды.
42. Осы шарттың мақсаттары үшін "форс-мажор" өнім беруші тарабының бақылауына көнбейтін, өнім берушінің жаңылысуына немесе ұқыпсыздығына байланысты емес, күтпеген тұтқиыл сипаты бар оқиғаны білдіреді. Мұндай оқиғалар мыналарды: әскери іс-қимылдарды, табиғи немесе дүлей апаттарды, індет, карантин мен тауарды жеткізуге эмбаргоны қамтуы, бірақ бұл әрекеттермен шектелмеуі мүмкін.
43. Форс-мажор жағдайлары туындаған кезде өнім беруші тапсырыс берушіге мұндай жағдайлар мен оның себептері туралы дереу жазбаша ескерту жіберуі тиіс. Егер тапсырыс берушіден өзге жазбаша нұсқаулар түспесе, өнім беруші шарт бойынша өзінің міндеттерін неғұрлым мақсатқа сай атқара береді және шартты орындау үшін форс-мажор жағдайларына тәуелсіз балама тәсілдерді іздестіреді.

44. Заказчик может в любое время расторгнуть договор, направив поставщику соответствующее письменное уведомление, если поставщик становится банкротом или неплатежеспособным. В этом случае расторжение осуществляется немедленно, и заказчик не несет никакой финансовой обязанности по отношению к поставщику при условии, если расторжение договора не наносит ущерба или не затрагивает каких-либо прав на совершение действий или применение санкций, которые были или будут впоследствии предъявлены заказчику.
45. Заказчик может в любое время расторгнуть договор в силу нецелесообразности его дальнейшего выполнения, направив поставщику соответствующее письменное уведомление. В уведомлении должна быть указана причина расторжения договора, должен оговариваться объем аннулированных договорных обязательств, а также дата вступления в силу расторжения договора.
46. Когда договор аннулируется в силу таких обстоятельств, поставщик имеет право требовать оплату только за фактические затраты, связанные с расторжением по договору, на день расторжения. Заказчик и Поставщик должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по договору или в связи с ним.
48. Если в течение 21 (двадцати одного) дня после начала таких переговоров заказчик и поставщик не могут разрешить спор по договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
49. Договор составляется на государственном и/или русском языках. В случае если второй стороной договора является иностранная организация, то второй экземпляр может переводиться на язык в соответствии с законодательством Республики Казахстан о языках. В случае необходимости рассмотрения договора в арбитраже, рассматривается экземпляр договора на государственном или русском языках. Вся относящаяся к договору переписка и другая документация, которой обмениваются стороны, должны соответствовать данным условиям.
50. Договор должен быть составлен в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
51. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с договором, высылается в виде письма, телеграммы, телекса или факса с последующим предоставлением оригинала.
52. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении), в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
53. Налоги и другие обязательные платежи в бюджет подлежат уплате в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.

44. Егер өнім беруші банкрот немесе төлеуге қабілетсіз болса, өнім берушіге қажетті жазбаша ескерту жібере отырып, тапсырыс беруші кез келген уақытта шартты бұзуға құқылы. Бұл жағдайда шарттың бұзылуы дереу жүзеге асырылады және егер шарттың бұзылуы тапсырыс берушіге зиян келтірмеген немесе іс-әрекет жүргізуге немесе тапсырыс берушіге тағылған немесе тағылатын санкцияларды қолдануға қандай да бір құқықтарды қозғамаған жағдайда тапсырыс берушінің өнім берушіге қатысты ешқандай қаржылық міндеттері болмайды.
45. Шарттың одан әрі орындалуы мақсатқа сай келмейтіндіктен, тапсырыс беруші өнім берушіге тиісті жазбаша ескерту жіберіп, кез келген уақытта оны бұза алады. Ескертуде шартты бұзудың себебі көрсетілуі, шарттық міндеттемелердің жойылған көлемі, сондай-ақ шартты бұзудың күшіне енетін күні айтылуы тиіс.
46. Шарт осындай жағдайларға байланысты күшін жойған кезде, өнім беруші шарттың бұзылу себептеріне байланысты күші жойылған күнге, нақты шығындарға ғана төлем талап етуге құқылы.
47. Тапсырыс беруші мен өнім беруші шарт бойынша немесе оған байланысты барлық өзара келіспеушіліктер мен дауларды тікелей келіссөздер үдерісінде шешуге бар күштерін салуға тиіс.
48. Егер тапсырыс беруші мен өнім беруші шарт бойынша таласты мұндай тікелей келіссөздер басталғаннан кейін 21 (жиырма бір) күн ішінде шеше алмаса, тараптардың кез келгені осы мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешуді талап етуге құқылы.
49. Шарт мемлекеттік және/немесе орыс тілдерінде жасалады. Шарттың екінші тарабы шетелдік ұйым болған жағдайда, оның екінші данасы Қазақстан Республикасының тіл туралы заңнамасына сәйкес сол тілге аударылуы мүмкін. Шартты төрелік сотта қарау қажет болған жағдайда, шарттың мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі даналары қаралады. Тараптар алмасатын шартқа қатысты барлық хат жазысу мен басқа да құжаттамалар осы шарттарға сәйкес келуге тиіс.
50. Шарт Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жасалуы тиіс.
51. Шарт бойынша бір тарап екінші тарапқа жіберетін кез келген хабарлама хат, жеделхат, телекс немесе факс түрінде жіберіледі, оған ілесе түпнұсқасы жіберіледі.
52. Ескерту жеткізілген уақыттан немесе онда көрсетілген күшіне енетін күнінен (егер хабарламада көрсетілсе) , олардың қай күні кешірек болғанына байланысты, сол күннен бастап күшіне енеді.
53. Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес төленуге тиіс.

54. Поставщик обязан внести обеспечение исполнения договора в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в тендерной документации.
55. Настоящим договором могут быть предусмотрены иные штрафные санкции, согласованные заказчиком и поставщиком в установленном порядке, либо иные условия, не противоречащие законодательству Республики Казахстан.
56. Настоящий договор вступает в силу после регистрации его заказчиком в территориальном органе казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (для государственных органов и государственных учреждений) и после внесения поставщиком обеспечения исполнения договора.
57. Адреса и реквизиты Сторон:
Дата регистрации в территориальном органе казначейства (для государственных органов и государственных учреждений):
__________________________________________________________________
Настоящий типовой договор о закупках лекарственных средств регулирует правоотношения, возникающие между заказчиком и поставщиком в процессе осуществления заказчиком закупок лекарственных средств. Заказчик, используя настоящий договор, должен разработать на основании протокола об итогах тендера свой проект договора о закупках лекарственных средств. При этом любые вносимые в настоящий договор изменения и дополнения должны соответствовать законодательству Республики Казахстан, тендерной документации заказчика, тендерной заявке поставщика и протоколу об итогах тендера. Выделенные в настоящем договоре курсивом разъяснения должны заполняться заказчиком.
Приложение 5
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств для
оказания гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
Сноска. Правила дополнены приложением 5 в соответствии с постановлением Правительства РК от 31.03.2009 № 448 .
Типовой договор
закупки лекарственных средств между
Единым дистрибьютором и Заказчиком
____________________________                "__" __________ _____ г.
(Место нахождения)
__________________________________, именуемый (ое) (ая) в дальнейшем
(полное наименование Заказчика)
Заказчик в лице ____________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество уполномоченного лица)
действующего на основании _________________________, с одной стороны
(Устава, Положения и т.п.)
и _________________________, именуемый (ое) (ая) в дальнейшем Единый
(полное наименование поставщика)
дистрибьютор, в лице ______________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество уполномоченного лица)
действующего на основании _______________________, с другой стороны,
в дальнейшем совместно именуемые "Стороны", заключили настоящий Договор (далее - Договор) о нижеследующем:
Стороны заявляют и гарантируют, что обладают всеми полномочиями для заключения и исполнения настоящего Договора, не обременены требованиями третьих лиц и в случае возникновения в будущем претензий со стороны третьих лиц урегулируют их самостоятельно.

54. Өнім беруші шартты орындауды қамтамасыз етуді тендерлік құжаттамада көзделген нысанда, көлемде және жағдайларда енгізуге тиіс.
55. Осы шартта тапсырыс беруші мен өнім беруші белгіленген тәртіппен келіскен өзге де айыппұл санкциялары не Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін өзге де шарттар көзделуі мүмкін.
56. Осы шарт тапсырысшы оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық органдарында (мемлекеттік органдар мен мемлекеттік мекемелер үшін) тіркегеннен кейін және өнім беруші шартты орындауды қамтамасыз етуді енгізгеннен кейін күшіне енеді.
57. Тараптардың мекен-жайлары мен деректемелері:
Аумақтық қазынашылық органдарында тіркелген күні (мемлекеттік органдар мен мемлекеттік мекемелер үшін) :
_________________________________________________________________
Осы дәрілік заттарды сатып алу туралы үлгі шарт тапсырыс берушінің дәрілік заттарды сатып алуды жүзеге асыру үдерісінде тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында туындайтын құқықтық қатынастарды реттейді. Тапсырыс беруші осы шартты пайдалана отырып, тендер қорытындыларының хаттамасы негізінде өзінің дәрілік заттарды сатып алу туралы шартының жобасын әзірлеуге міндетті. Бұл жағдайда осы шартқа енгізілетін кез келген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына, тапсырыс берушінің тендерлік құжаттамасына, өнім берушінің тендерлік өтініміне және тендер қорытындыларының хаттамасына сәйкес болуы тиіс. Осы шартта курсивпен белгіленген түсіндірулерді тапсырыс беруші толықтыруға тиіс.
Тегін медициналық көмектің
кепілді көлемін көрсету үшін
дәрілік заттарды сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу ережесіне
5-қосымша
Ескерту. 5-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.03.31. N 448 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
Бірыңғай дистрибьютор мен Тапсырыс беруші арасындағы Дәрілік
заттарды сатып алудың
үлгі шарты
___________________            ___ жылғы "___"_______________________
(Орналасқан жері)
Бұдан әрі Тапсырыс беруші деп аталатын______________________________
(Тапсырыс берушінің толық атауы)
атынан___________________________________________________ негізінде
(Жарғы, Ереже және т.б.)
әрекет ететін_______________________________________________________
(уәкілетті тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты) бір тараптан және бұдан әрі Бірыңғай дистрибьютор деп аталатын______
______________________________________________________________атынан
(өнім берушінің толық атауы)
______________________________________________________негізінде
әрекет ететін________________________________________________________
(уәкілетті тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатындар, мына төмендегі туралы осы Шартты (бұдан әрі - Шарт) жасасты:
Тараптар осы Шартты жасасуға және орындауға барлық өкілеттілігі бар екенін, үшінші тұлғалардың талаптарымен ауыртпалық салынбағанын және үшінші тұлғалар тарапынан келешекте талаптар туындаған жағдайда оларды өз бетінше реттейтінін мәлімдейді және кепілдік береді.

Глава 1. Термины, применяемые в Договоре
1.1. В данном Договоре нижеперечисленные понятия будут иметь следующее толкование:
1) Договор - гражданско-правовой акт, заключенный между Заказчиком и Единым дистрибьютором в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан, с соблюдением письменной формы, подписанный Сторонами со всеми приложениями и дополнениями к нему, а также со всей документацией, на которую в договоре есть ссылки;
2) сумма Договора - сумма, которая должна быть выплачена Заказчиком Единому дистрибьютору в соответствии с условиями Договора;
3) товары - лекарственные средства и сопутствующие услуги (хранение, транспортировка и другие подобного рода услуги), которые Единый дистрибьютор должен поставить Заказчику в соответствии с условиями Договора;
4) Заказчик - администраторы республиканских и местных бюджетных программ здравоохранения и организации здравоохранения, осуществляющие закуп в соответствии с настоящими Правилами;
5) Единый дистрибьютор по закупу и обеспечению лекарственными средствами в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее - Единый дистрибьютор) - юридическое лицо, осуществляющее в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи организацию и проведение закупок, выбор поставщиков и заключение с ними договоров поставки лекарственных средств, реализацию заказчикам лекарственных средств и услуг по хранению и доставке на основании Договора закупки лекарственных средств между Единым дистрибьютором и Заказчиком.
Глава 2. Предмет Договора
2.1. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий Договор;
2) спецификация закупаемых товаров (Приложение 1 к Договору);
3) график поставки (Приложение 2 к Договору);
4) техническая спецификация.
2.2. Единый дистрибьютор обязуется поставить товар в соответствии с условиями Договора, а Заказчик принять его и оплатить в соответствии с условиями договора.
Глава 3. Обязанности Сторон
3.1. Единый дистрибьютор обязан:
3.1.1. Поставить товар в количестве и качестве в соответствии с заявкой Заказчика и по ценам, предусмотренным в спецификации закупаемых товаров, являющейся неотъемлемой частью Договора (Приложение 1 к Договору).
3.1.2. Поставить товар в соответствии с графиком поставки, являющимся неотъемлемой частью Договора (Приложение 2 к Договору). В графике указаны сроки поставки и количество каждого наименования.
3.1.3. Предоставить Заказчику вместе с партией товара нотариально заверенные копии документов, подтверждающих происхождение и качество товара.

1-тарау. Шартта қолданылатын терминдер
1.1. Осы Шартта төменде атап көрсетілген ұғымдардың мынадай мағынасы болады:
1) Шарт - Тапсырыс беруші мен Бірыңғай дистрибьютор арасында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес, жазбаша нысанды сақтай отырып жасалған, Шартта сілтеме жасалған барлық қосымшаларға және оған толықтыруларға, сондай-ақ барлық құжаттамаға Тараптар қол қойған азаматтық-құқықтық акт;
2) Шарттың сомасы - Шарт талаптарына сәйкес Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьюторға төлеуі тиіс сома;
3) тауарлар - Шарт талаптарына сәйкес Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушіге жеткізуі тиіс дәрілік заттар және ілеспе қызметтер (сақтау, тасымалдау және басқа осы тәрізді қызметтер);
4) Тапсырыс беруші - осы Ережеге сәйкес сатып алуды жүзеге асыратын республикалық және аудандық бюджеттік денсаулық сақтау бағдарламаларының әкімшілері және денсаулық сақтау ұйымдары;
5) Тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберінде дәрілік заттарды сатып алу және қамтамасыз ету жөніндегі бірыңғай дистрибьютор (бұдан әрі - Бірыңғай дистрибьютор) - тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберінде дәрілік заттарды сатып алуды ұйымдастыруды және өткізуді, өнім берушілерді таңдауды және олармен дәрілік заттарды жеткізу шарттарын жасасуды, Бірыңғай дистрибьютор мен Тапсырыс беруші арасындағы Дәрілік заттарды сатып алу шарты негізінде тапсырыс берушілерге дәрілік заттарды және сақтау мен жеткізу жөніндегі қызметтерді өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлға.
2-тарау. Шарттың мәні
2.1. Төменде атап көрсетілген құжаттар мен оларда айтылған талаптар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып есептеледі, атап айтқанда:
1) осы Шарт;
2) сатып алынатын тауарлардың ерекшеліктері (Шартқа 1-қосымша);
3) жеткізу кестесі (Шартқа 2-қосымша);
4) техникалық ерекшелік.
2.2. Бірыңғай дистрибьютор тауарды Шарт талаптарына сәйкес жеткізуге, ал Тапсырыс беруші оны қабылдауға және Шарт талаптарына сәйкес ақы төлеуге міндеттенеді.
3-тарау. Тараптардың міндеттері
3.1. Бірыңғай дистрибьютор міндетті:
3.1.1. тауарды Тапсырыс берушінің өтініміне сәйкес көлемде және сапада әрі Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын сатып алынатын тауарлардың ерекшелігінде (Шартқа 1-қосымша) көзделген бағалар бойынша жеткізуге.
3.1.2. тауарды Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын жеткізу кестесіне (Шартқа 2-қосымша) сәйкес жеткізуге. Кестеде әрбір атаудың жеткізу мерзімі және мөлшері көрсетілген.
3.1.3. Тапсырыс берушіге тауардың шығу тегі мен сапасын растайтын құжаттардың нотариалды расталған көшірмелерін тауар партиясымен қоса ұсынуға.

3.2. Единый дистрибьютор вправе осуществлять досрочную поставку товара по согласованию с Заказчиком.
3.3. Заказчик обязан:
3.3.1. Принять поставленный товар в количестве и качестве в соответствии с заявкой Заказчика.
3.3.2. Произвести приемку поставленного товара согласно графику поставки.
3.3.3. Оплатить товар в соответствии с условиями настоящего Договора.
3.3.4. Оперативно уведомить Единого дистрибьютора в письменном виде обо всех претензиях, связанных с качеством полученного товара.
Глава 4. Сумма Договора и оплата
4.1. Сумма Договора составляет _____________ (________________
___________________________) тенге.
4.2. Оплата Товара по настоящему Договору производится следующим образом:
1) В течение 10 банковских дней со дня подписания Договора, Заказчик производит предоплату в размере не более 50 % (пятидесяти процентов) от цены Договора;
2) дальнейшая оплата производится по факту поставки в течение 10 банковских дней на основании выставленного Единым дистрибьютором счета-фактуры.
4.3. Налоги и другие обязательные платежи в бюджет подлежат уплате соответствующей Стороной - налогоплательщиком в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
4.4. Сумма по настоящему Договору не должна быть равной или превышать суммы, выделенной для закупок.
Глава 5. Условия поставки и приемки Товара
5.1. Поставка товара осуществляется в упаковке, способной предотвратить его от повреждения или порчи во время перевозки к конечному пункту назначения. Упаковка должна выдерживать без каких-либо ограничений интенсивную подъемно-транспортную обработку и воздействие экстремальных температур, соли и осадков во время перевозки, а также открытого хранения.
5.2. Упаковка и маркировка тары, а также документация внутри и снаружи должна соответствовать специальным требованиям, определенным действующим законодательством Республики Казахстан.
5.3. Приемка товара по количеству и качеству производится представителями Заказчика и Единого дистрибьютора в момент поставки, результаты приемки оформляются актом приема-передачи товара. Датой поставки товара считается дата составления акта приема-передачи товара.
5.4. В случае несоответствия поставленного товара по количеству и качеству сопроводительным документам, эти несоответствия отражаются в акте приема-передачи.
5.5. В случае отказа Заказчика от приемки товара составляется акт об отказе от принятия товара, в этом случае датой поставки товара считается дата, указанная в накладной.
5.6. В случае установления недостачи товара или его несоответствия по качеству, Единый дистрибьютор в течение одного календарного месяца обязуется допоставить недостающий объем товара или заменить некачественный товар на товар соответствующего качества.

3.2. Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушімен келісім бойынша тауарды мерзімінен бұрын жеткізуді жүзеге асыруға құқылы.
3.3. Тапсырыс беруші міндетті:
3.3.1. Тапсырыс берушінің өтініміне сәйкес көлемде және сапада жеткізілген тауарды қабылдап алуға.
3.3.2. Жеткізу кестесіне сәйкес жеткізілген тауарды қабылдап алуды жүргізуге.
3.3.3. Осы Шарттың талаптарына сәйкес тауарға ақы төлеуге.
3.3.4. Бірыңғай дистрибьюторға алынған тауардың сапасына байланысты барлық талаптар туралы жазбаша түрде жедел хабарлауға.
4-тарау. Шарттың сомасы мен оған ақы төлеу
4.1. Шарттың сомасы _________________(_____________________
_____________________________________________) теңгені құрайды.
4.2. Тауарға ақы төлеу осы Шарт бойынша мынадай түрде жүргізіледі:
1) Шартқа қол қойылған күннен бастап 10 банктік күн ішінде Тапсырыс беруші Шарт құнының 50 %-ынан (елу пайызынан) аспайтын мөлшерде алдын ала ақы төлеуді жүргізеді.
2) одан әрі ақы төлеу 10 банктік күн ішінде жеткізу фактісі бойынша Бірыңғай дистрибьютор берген шот-фактура негізінде жүргізіледі.
4.3. Салықтар мен бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді тиісті салық төлеуші Тарап Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес төлеуі тиіс.
4.4. Осы Шарт бойынша сома сатып алу үшін бөлінген сомамен бірдей болмауы немесе одан артық болмауы тиіс.
5-тарау. Тауарды жеткізу және қабылдау шарттары
5.1. Тауарды жеткізу оны соңғы белгіленген пунктке тасымалдау кезінде зақымдануын немесе бүлінуін болдырмауға қабілетті қаптамамен жүзеге асырылады. Қаптама тасымалдау кезінде ешбір шектеусіз қарқынды көтергіш-көліктік өңдеуге және қауіпті температуралардың, тұздар мен жауын-шашынның, сондай-ақ ашық түрде сақтаудың әсеріне төзімді болуы тиіс.
5.2. Ыдыстың қаптамасы мен таңбалануы, сондай-ақ ішкі және сыртқы құжаттамасы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген арнайы талаптарға сай болуы тиіс.
5.3. Тауарды саны мен сапасы бойынша қабылдап алуды Тапсырыс беруші мен Бірыңғай дистрибьютордың өкілдері жеткізу сәтінде жүргізеді, қабылдап алу нәтижелері тауарды қабылдау-тапсыру актісімен ресімделеді. Тауарды қабылдау-тапсыру актісі жасалған күні тауарды жеткізу күні болып есептеледі.
5.4. Жеткізілген тауар саны мен сапасы бойынша ілеспе құжаттарға сәйкес келмеген жағдайда, бұл сәйкессіздіктер қабылдау-тапсыру актісінде көрсетіледі.
5.5. Тапсырыс беруші тауарды қабылдап алудан бас тартқан жағдайда тауарды қабылдаудан бас тарту туралы акт жасалады, бұл жағдайда жөнелтпе қағазда көрсетілген күн тауарды жеткізу күні болып есептеледі.
5.6. Тауардың жеткіліксіздігі немесе оның сапа бойынша сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, Бірыңғай дистрибьютор бір күнтізбелік ай ішінде тауардың жетпейтін көлемін қайта жеткізуге немесе сапасыз тауарды тиісті сападағы тауарға ауыстыруға міндеттенеді.

5.7. Если в период выполнения Договора Единый дистрибьютор в любой момент столкнется с условиями, мешающими своевременной поставке товаров, Единый дистрибьютор должен незамедлительно направить Заказчику письменное уведомление о факте задержки, ее предположительной длительности и причине(ах). После получения уведомления от Единого дистрибьютора Заказчик в течение 5 рабочих дней должен оценить ситуацию и продлить срок выполнения обязательств Единым дистрибьютором; в этом случае такое продление должно быть оформлено Сторонами путем подписания дополнительного соглашения.
Глава 6. Ответственность сторон
6.1. За неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по Договору Стороны несут ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
6.2. Стороны освобождаются от ответственности в случае наступления обстоятельств непреодолимой силу (форс-мажорные обстоятельства).
6.3. Для целей настоящего Договора форс-мажор означает событие, неподвластное контролю со стороны Сторон, не связанное с просчетом или небрежностью Стороны и имеет непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не ограничиваться такими действиями, как военные действия, природные и стихийные бедствия, эпидемия, карантин и эмбарго на поставки товаров.
6.4. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Сторона, у которой они возникли, направляет другой Стороне письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах и подтверждает их наступление соответствующими документами. В этом случае действие Договора приостанавливается до прекращения форс-мажорных обстоятельств, и срок действия Договора продлевается соответственно сроку действия форс-мажорных обстоятельств.
6.5. В случае, если форс-мажорные обстоятельства длятся более одного календарного месяца, Стороны вправе принять решение о прекращении действия Договора путем заключения письменного соглашения об этом. При этом Стороны производят взаиморасчет за фактически поставленный товар.
6.6. В случае наступления форс-мажорных обстоятельств или отказа поставщика, исключающих возможность поставки товара или иных обязательств по настоящему Договору, Единый дистрибьютор вправе осуществить поставку такого же товара другого производителя, соответствующего требованиям спецификации, после оформления дополнительного соглашения.
6.7. За исключением форс-мажорных условий, если Единый дистрибьютор не соблюдает график поставки товара, Заказчик без ущерба другим своим правам в рамках Договора вправе вычесть из цены Договора в виде неустойки сумму в размере 0,01 % от суммы несвоевременно поставленных товаров за каждый день просрочки, но не более 5 % от стоимости несвоевременно поставленного товара.

5.7. Егер Шартты орындау кезеңінде Бірыңғай дистрибьютор кез келген сәтте тауарларды уақтылы жеткізуге кедергі жасайтын жағдайларға тап болса, Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушіге кедергі фактісі, оның болжамды ұзақтығы және себебі (себептері) туралы дереу жазбаша хабарлама жіберуі тиіс. Бірыңғай дистрибьютордан хабарлама алғаннан кейін Тапсырыс беруші 5 жұмыс күні ішінде ахуалды бағалауы және Бірыңғай дистрибьютордың міндеттемелерді орындау мерзімін ұзартуы тиіс; бұл жағдайда мұндай ұзартуды Тараптар қосымша келісімге қол қою арқылы ресімдеуі тиіс.
6-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
6.1. Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны және тиісінше орындамағаны үшін Тараптарға Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілік жүктеледі.
6.2. Еңсерілмейтін күштен болған жағдайлар (форс-мажорлық жағдайлар) туындағанда Тараптар жауапкершіліктен босатылады.
6.3. Осы Шарттың мақсаттары үшін форс-мажор Тараптардың бақылауына бағынбайтын, Тараптың жаңылысына немесе ұқыпсыздығына байланысты емес оқиғаны білдіреді және ол болжауға болмайтын сипатта болады. Мұндай оқиғалар әскери іс-әрекеттер, табиғи немесе дүлей апаттар, індет, карантин және тауарларды жеткізуге эмбарго сияқты іс-қимылдарды қамтиды, бірақ бұлармен шектелмейді.
6.4. Форс-мажорлық жағдайлар туындаған кезде олар туындаған Тарап екінші Тарапқа мұндай жағдайлар және олардың себептері туралы жазбаша хабарлама жібереді және олардың басталғанын тиісті құжаттармен растайды. Бұл жағдайда Шарттың қолданылуы форс-мажорлық жағдайлардың аяқталғанына дейін тоқтатыла тұрады және Шарттың қолданылу мерзімі форс-мажорлық жағдайлардың әрекет ету мерзіміне сәйкес ұзартылады.
6.5. Егер форс-мажорлық жағдайлар бір күнтізбелік айдан асқан болса, бұл туралы жазбаша келісім жасасу арқылы Тараптар Шарттың қолданылуын тоқтату туралы шешім қабылдауға құқылы. Бұл ретте Тараптар нақты жеткізілген тауар үшін өзара есеп айырысуды жүргізеді.
6.6. Тауарды жеткізу мүмкіндігін немесе осы Шарт бойынша өзге де міндеттемелерді болдырмайтын форс-мажорлық жағдайлар туындаған немесе өнім беруші бас тартқан жағдайда Бірыңғай дистрибьютор қосымша келісімді ресімдегеннен кейін ерекшелік талаптарына сай басқа өндірушінің осындай тауарын жеткізуді жүзеге асыруға құқылы.
6.7. Форс-мажорлық жағдайларды қоспағанда, егер Бірыңғай дистрибьютор тауарды жеткізу кестесін сақтамаса, Тапсырыс беруші Шарт шеңберіндегі өзінің басқа құқықтарына залал келтірмей, мерзімі өткен әрбір күн үшін уақтылы жеткізілмеген тауарлар сомасының 0,01 %, бірақ уақтылы жеткізілмеген тауар құнының 5 %-ынан аспайтын мөлшердегі соманы тұрақсыздық айыбы түрінде Шарт бағасынан шегеріп тастауға құқылы.

6.8. За несвоевременную оплату поставленного товара, нарушение иных обязательств по настоящему Договору, Заказчик выплачивает Единому дистрибьютору неустойку в размере 0,01 % просроченной суммы за каждый день просрочки, но не более 5 % просроченной суммы.
Глава 7. Переходные положения
7.1. Стороны не вправе без предварительного письменного согласия другой Стороны раскрывать кому-либо содержание Договора или какого-либо из его положений, а также информации, предоставленной Сторонами или от их имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен Сторонами для выполнения настоящего Договора. Указанная информация должна предоставляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для выполнения договорных обязательств.
Глава 8. Заключительные положения
8.1. Настоящий Договор вступает в силу после регистрации его Заказчиком в территориальном органе казначейства Министерства финансов Республики Казахстан. Договор действует до окончания исполнения Сторонами своих обязательств.
8.2. Договор прекращает свое действие в следующих случаях:
1) истечение срока действия Договора;
2) признания одной из Сторон банкротом.
8.3. Заказчик и Единый дистрибьютор должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним. Все переговоры оформляются письменными протоколами.
8.4. Если в течение 21 (двадцати одного) дня после начала таких переговоров Заказчик и Единый дистрибьютор не могут разрешить спор по Договору, любая из Сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8.5. Договор составляется на государственном и русском языках. В случае необходимости рассмотрения Договора в суде рассматривается экземпляр Договора на государственном языке. Вся относящаяся к Договору переписка и другая документация, которой обмениваются Стороны, должны соответствовать данным условиям.
8.6. Отношения по Договору регулируются нормами действующего законодательства Республики Казахстан.
8.7. Любое уведомление, которое одна Сторона направляет другой Стороне в соответствии с Договором, высылается в виде письма, телеграммы, телекса или факса с последующим предоставлением оригинала.
8.8. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении), в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
Адреса и реквизиты Сторон:
Заказчик                                   Единый дистрибьютор
______________________                     _______________________
(полное наименование)                      (полное наименование)
______________________                     _______________________
______________________                     _______________________
(адрес)                                    (адрес)
______________________                     _______________________
(телефон, факс)                            (телефон, факс)
______________________                     _______________________
(Ф.И.О.)                                   (Ф.И.О.)
______________________                     _______________________
(подпись)                                  (подпись)
"____" _________ ____ г.                   "____" _________ ____ г.
М.П.                                           М.П.
Приложение № 1 к
Типовому договору закупки
лекарственных средств между
Единым дистрибьютором и
Заказчиком
Спецификация закупаемых товаров
п/п
Международное
непатентованное
название
Торговое
наименование
Форма
выпуска
Единица
измерения
Цена
Кол-во
Сумма
ИТОГО:
Адреса и реквизиты Сторон:
Заказчик
_____________________________
(полное наименование)
_____________________________
_____________________________
(адрес)
_____________________________
(телефон, факс)
_____________________________
(Ф.И.О.)
_____________________________
(подпись)
«_____» ____________ _______ г.
МП
Единый дистрибьютор
_____________________________
(полное наименование)
_____________________________
_____________________________
(адрес)
_____________________________
(телефон, факс)
_____________________________
(Ф.И.О.)
_____________________________
(подпись)
«_____» ____________ _______ г.
МП
Приложение № 2 к
Типовому договору закупки
лекарственных средств между
Единым дистрибьютором и
Заказчиком
График поставки
п/п
Торговое
наимено-
вание
Единица
измере-
ния
Общее
коли-
чество
Ежемесячная потребность*
я
н
в
а
р
ь
ф
е
в
р
а
л
ь
м
а
р
т
а
п
р
е
л
ь
м
а
й
и
ю
н
ь
и
ю
л
ь
а
в
г
у
с
т
с
е
н
т
я
б
р
ь
о
к
т
я
б
р
ь
н
о
я
б
р
ь
д
е
к
а
б
р
ь
* - заполняется в зависимости от даты начала поставки. В графах, где поставка не предполагается, проставляется "0" или "-".
Адреса и реквизиты Сторон:
Заказчик
_____________________________
(полное наименование)
_____________________________
_____________________________
(адрес)
_____________________________
(телефон, факс)
_____________________________
(Ф.И.О.)
_____________________________
(подпись)
«_____» ____________ _______ г.
МП
Единый дистрибьютор
_____________________________
(полное наименование)
_____________________________
_____________________________
(адрес)
_____________________________
(телефон, факс)
_____________________________
(Ф.И.О.)
_____________________________
(подпись)
«_____» ____________ _______ г.
МП

6.8. Жеткізілген тауарға уақтылы ақы төлемегені, осы Шарт бойынша өзге де міндеттемелерді бұзғаны үшін Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьюторға мерзімі өткен әрбір күн үшін мерзімі өткен соманың 0,01 %, бірақ мерзімі өткен соманың 5 %-ынан аспайтын мөлшерде тұрақсыздық айыбын төлейді.
7-тарау. Өтпелі ережелер
7.1. Тараптардың басқа Тараптың алдын ала жазбаша келісімінсіз әлдекімге Шарттың немесе оның қандайда бір ережесінің мазмұнын, сондай-ақ Тараптар немесе осы Шартты орындау үшін Тараптар тартқан персоналды қоспағанда, олардың атынан басқа адамдар берген ақпаратты ашуға құқығы жоқ. Көрсетілген ақпарат осы персоналға құпия түрде және шарттық міндеттемелерді орындау үшін қажетті мөлшерде берілуі тиіс.
8-тарау. Қорытынды ережелер
8.1 Осы Шарт оны Тапсырыс беруші Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық органында тіркегеннен кейін күшіне енеді. Шарт Тараптар өздерінің міндеттемелерін орындауды аяқтағанға дейін қолданылады.
8.2. Шарттың қолданылуы мынадай жағдайларда тоқтатылады:
1) Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғанда;
2) Тараптардың біреуі банкрот деп танылғанда.
8.3. Тапсырыс беруші мен Бірыңғай дистрибьютор өз араларында Шарт бойынша немесе оған байланысты туындаған барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды тікелей келіссөздер үдерісінде шешу үшін барлық күш-жігерін салуға тиіс. Барлық келіссөздер жазбаша хаттамалармен ресімделеді.
8.4. Егер осындай келіссөздер басталғаннан кейін 21 (жиырма бір) күн ішінде Тапсырыс беруші мен Бірыңғай дистрибьютор Шарт бойынша дауды шеше алмаса, кез келген Тарап осы мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешуді талап ете алады.
8.5. Шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалады. Шартты сотта қарау қажет болған жағдайда Шарттың мемлекеттік тілдегі данасы қаралады. Шартқа қатысты Тараптар алмасатын барлық хат-хабар мен басқа да құжаттама осы талаптарға сәйкес келуі тиіс.
8.6. Шарт бойынша қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларымен реттеледі.
8.7. Бір Тарап екінші Тарапқа Шартқа сәйкес жіберетін кез келген хабарлама кейіннен түпнұсқасын бере отырып, хат, жеделхат, телекс немесе факс түрінде жіберіледі.
8.8. Хабарлама бұл күндердің қайсысы кешірек басталатынына байланысты жеткізілгеннен кейін немесе күшіне енуі көрсетілген күні (егер хабарламада көрсетілсе) күшіне енеді.
Тараптардың мекен-жайлары мен деректемелері:
Тапсырыс беруші                       Бірыңғай дистрибьютор
_____________________                 ________________________
(толық атауы)                              (толық атауы)
_____________________                 ________________________
_____________________                 ________________________
(мекен-жайы)                          (мекен-жайы)
_____________________                 ________________________
(телефон, факс)                        (телефон, факс)
_____________________                 ________________________
(Т.А.Ә.)                              (Т.А.Ә.)
_____________________                 _________________________
(қолы)                                (қолы)
____ жылғы __________                 ____ жылғы ______________
МО                                    МО
Бірыңғай дистрибьютор мен
Тапсырыс беруші арасындағы
Дәрілік заттарды сатып
алудың үлгі шартына
1-қосымша
Сатып алынатын тауарлардың ерекшелігі
Р/с
N
Халықаралық патенттелмеген атауы
Сауда атауы
Шығару нысаны
Өлшем бірлігі
Бағасы
Саны
Сомасы
ЖИЫНЫ:
Тараптардың мекен-жайлары мен деректемелері:
Тапсырыс беруші
_____________________
(толық атауы)
_____________________
_____________________
(мекен-жайы)
_____________________
(телефон, факс)
_____________________
(Т.А.Ә.)
_____________________
(қолы)
___ жылғы "__"_______
МО
Бірыңғай дистрибьютор
_____________________
(толық атауы)
_____________________
_____________________
(мекен-жайы)
_____________________
(телефон, факс) _____________________
(Т.А.Ә.)
_____________________
(қолы)
___ жылғы "__"_________
МО
Бірыңғай дистрибьютор мен
Тапсырыс беруші арасындағы
Дәрілік заттарды сатып
алудың үлгі шартына
2-қосымша
Жеткізу кестесі
Р/с
N
Сауда атауы
Өлшем бірлігі
Жал пы саны
Ай сайынғы қажеттілік *
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
*-жеткізу басталған күніне байланысты толтырылады. Жеткізу көзделмеген бағандарда "0" немесе "-" қойылады.
Тараптардың мекен-жайлары мен деректемелері:
Тапсырыс беруші
_____________________
(толық атауы)
_____________________
_____________________
(мекен-жайы)
_____________________
(телефон, факс)
_____________________
(Т.А.Ә.)
_____________________
(қолы)
___ жылғы "__"_______
МО
Бірыңғай дистрибьютор
_____________________
(толық атауы)
_____________________
_____________________
(мекен-жайы)
_____________________
(телефон,факс) _____________________
(Т.А.Ә.)
_____________________
(қолы)
___ жылғы "__"_________
МО