О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2006 года N 149 и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2007 года N 908. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 июля 2009 года N 1060
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.07.2009 N 1060 .
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2006 года N 149 "Об утверждении Программы первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 8, ст. 69) следующие изменения и дополнения:
в Программе первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы, утвержденной указанным постановлением:
в тексте аббревиатуры "РГП" и "ДГП" заменить аббревиатурой "ТОО";
в разделе 1. "Паспорт Программы":
подраздел "Задачи" дополнить абзацем следующего содержания:
"развитие рыбоводства и рыбной промышленности";
в разделе 2. "Введение":
в абзаце третьем после слова "сельского" дополнить словами "и рыбного";
в абзаце пятом после слова "сельскохозяйственной" дополнить словами "и рыбной";
в абзаце шестом слова "и постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 г. N 654 утвержден План мероприятий по ее реализации" исключить;
раздел 3. "Современное состояние экономики агропромышленного комплекса":
дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"Во внешней торговле рыбой и рыбной продукцией импорт превышает экспорт в физическом объеме. Вместе с тем, рыночная стоимость экспортного портфеля больше.";
после подраздела "В животноводстве" дополнить подразделом следующего содержания:
"В рыбном хозяйстве
Общая площадь рыбохозяйственных водоемов, без учета Каспийского моря составляет порядка 3 млн. гектаров. Общий вылов рыбы в водоемах республики в 2006 году составлял 41773,9 тыс. тонн при лимите 49754,6 тыс. тонн.
Ежегодный выпуск молоди и личинок рыб в рамках государственного заказа достигает 194,02 млн. штук, в том числе более 6,0 млн. молоди осетровых в Каспийское море.
В республику рыба и рыбная продукция поступает из 35 зарубежных стран. К основным поставщикам рыбы относятся Россия, Норвегия и Латвия.

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 наурыздағы N 149 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 қазандағы N 908 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 шілдедегі N 1060 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.07.13. N 1060 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. "Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралар бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 наурыздағы N 149 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 8, 69-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралар бағдарламасында:
мәтіндегі "РМК" және "ЕМК" деген аббревиатуралар "ЖШС" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
"Бағдарламаның паспорты" деген 1-бөлімде:
"Міндеттері" деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"балық өсіруді және балық өнеркәсібін дамыту";
"Кіріспе" деген 2-бөлімде:
үшінші абзацтағы "ауыл" деген сөзден кейін "және балық" деген сөздермен толықтырылсын;
бесінші абзацтағы "ауыл" деген сөзден кейін "және балық" деген сөздермен толықтырылсын;
алтыншы абзацтағы»"және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 654 қаулысымен оны іске асырудың Іс-шаралар жоспары бекітілді" деген сөздер алынып тасталсын.
"Агроөнеркәсіп кешені экономикасының қазіргі таңдағы жай-күйі" деген 3-бөлім:
мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
"Балық және балық өнімінің сыртқы саудасындағы импорт физикалық көлемде экспорттан артық. Сонымен қатар, экспорттық портфельдің нарықтық құны жоғары.";
"Мал шаруашылығында" деген кіші бөлімнен кейін мынадай мазмұндағы кіші бөліммен толықтырылсын:
"Балық шаруашылығында
Балық шаруашылығы су тоғандарының жалпы алаңы, Каспий теңізін қоспағанда, 3 миллион гектарға жуық. 2006 жылы республика су тоғандарында лимит 49754,6 мың тонна болғанда 41773,9 мың тонна балық ауланған.
Мемлекеттік тапсырыс шеңберінде жыл сайын жіберілетін балық шабақтары мен личинкалары 194,02 млн. дана, оның ішінде Каспий теңізіне жіберілетін бекіре балығының шабағы 6,0-дан астам данаға дейін жетеді.
Республикамызға балық пен балық өнімі 35 шет елден келіп түседі. Балықты негізгі жеткізіп берушілерге Ресей, Норвегия және Латвия жатады.

Импорт рыбы и рыбной продукции за последние пять лет, как по объему, так и по стоимости был самым высоким в 2006 году и достигал соответственно 44,1 тыс. тонн и 31,6 млн. долларов США, против 34,7 тыс. тонн и 16,0 млн. долларов США по сравнению с 2001 годом. Основной объем завозимой продукции в 2006 году приходился на океаническую (мороженную готовую и консервированную) рыбу.
В настоящее время переработка рыбы и производство рыбной продукции осуществляется на 58 предприятиях республики. К основным видам производства рыбной продукции относятся: консервы и пресервы рыбные, филе рыбное, рыба мороженая, рыба копченая, вяленая и другая рыбная продукция.";
в разделе 4. "Цели и задачи Программы первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы":
абзац десятый изложить в следующей редакции:
"развитие системы совместного производства, заготовки, сбыта, переработки, хранения, транспортировки сельскохозяйственной продукции, снабжения товарно-материальными ценностями и оптовой торговли сельскохозяйственной продукции;";
дополнить абзацами следующего содержания:
"ускоренное развитие сельскохозяйственного производства путем индустриализации отраслей АПК;
развитие рыбоводства и рыбной промышленности.";
в разделе 5. "Пути и механизмы реализации первоочередных мер":
в параграфе §1.1. "Региональная специализация в земледелии на основе соблюдения научно-обоснованных агротехнологий":
подраздел "Проблемы" дополнить абзацем следующего содержания:
"сокращение площадей виноградных насаждений и производства посадочного материала высококачественных и высокопродуктивных сортов винограда";
в подразделе "Меры":
абзац семнадцатый "строительство маслоэкстрационного завода;" исключить;
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
"строительство завода по производству биодизеля;";
дополнить абзацами следующего содержания:
"восстановление (реконструкция) старых и закладка новых площадей виноградников;
повышение конкурентоспособности отечественной винодельческой продукции за счет улучшения ее качества и ассортимента, снижения издержек производства и цен.";
в параграфе §1.5 "Качественный рост технической оснащенности производства и переработки растениеводческой продукции":
в "Повышении технической оснащенности производства и переработки продукции растениеводства":
в подразделе "Меры":
абзац второй изложить в следующей редакции:
"импорт современной сельскохозяйственной техники, имеющей сертификат соответствия Республики Казахстан;";

Балық пен балық өнімінің импорты соңғы бес жыл ішінде көлемі бойынша да, құны бойынша да 2006 жылы ең жоғары болды және 2001 жылғы 34,7 мың тонна және 16,0 млн. АҚШ доллары болған көрсеткіштермен салыстырғанда тиісінше 44,1 мың тонна мен 31,6 млн АҚШ долларына жетті. 2006 жылы әкелінетін өнімнің негізгі көлемі мұхит балығы (дайын мұздатылған және консервіленген) болды.
Қазіргі уақытта балықты қайта өңдеу және балық өнімін шығару республикамыздың 58 кәсіпорнында жүзеге асырылады. Балық өнімін шығарудың негізгі түрлеріне мыналар жатады: балық консервілері мен пресервтері, балық еті, мұздатылған балық, ысталған балық, сүрленген және басқа да балық өнімі.";
"Агроөнеркәсіптік кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралар бағдарламасының мақсаттары мен міндеттері" деген 4-бөлімде:
оныншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"ауыл шаруашылығы өнімін бірлесіп өндіру, дайындау, өткізу, қайта өңдеу, сақтау, тасымалдау, тауарлық-материалдық құндылықтармен жабдықтау және ауыл шаруашылығы өнімін көтерме саудамен сату жүйесін дамыту;";
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"АӨК салаларын индустрияландыру арқылы ауыл шаруашылығы өндірісін жеделдетіп дамыту;
балық өсіру мен балық өнеркәсібін дамыту;";
"Бірінші кезектегі шараларды іске асырудың жолдары мен тетіктері" деген 5-бөлімде:
"Ғылыми негізделген агротехнологияның сақталынуы негізінде егіншілікте өңірлік мамандану" деген 1.1-параграфта:
"Мәселелер" деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"жүзім екпелерінің алаңын және жүзімнің жоғары сапалы және жоғары өнімді сорттарын отырғызу материалын өндіруді қысқарту.";
"Шаралар" деген кіші бөлімде:
"майэкстрациялау зауытын салу" деген он жетінші абзац алынып тасталсын;
он сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"биодизель өндіретін зауыт салу;";
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"жүзімдіктердің ескі алаңдарын қалпына келтіру (қайта жаңарту) және жаңаларының негізін қалау;
отандық шарап ашыту өнімінің сапасы мен түр-түрін жақсарту, өндіріс шығындары мен бағаларын төмендету есебінен оның бәсекеге қабілеттілігін арттыру.";
"Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеудің техникалық жарақтануын сапалы арттыру" деген 1.5-параграфта:
"Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеудің техникалық жарақтануын арттыру" деген бөлікте:
"Шаралар" деген кіші бөлімде:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының сәйкестік сертификаты бар қазіргі заманғы ауыл шаруашылығы техникасының импорты;";

в параграфе §1.6. "Формирование вертикально и горизонтально интегрированных производств на основе кластерных приоритетов растениеводческой продукции":
в "Зерноперерабатывающем кластере в Акмолинской, Костанайской и Северо-Казахстанской областях":
в подразделе "Меры":
абзацы четырнадцатый "строительство мельничного комплекса в г. Актау;" и пятнадцатый "приобретение ТОО "Астык Коймалары" комплекса хранения зерна на Хлебной базе N 2;" исключить;
абзац шестнадцатый изложить в следующей редакции:
"строительство приемных зерновых терминалов в портах Баку (Азербайджан), Амирабад (Иран) и Поти (Грузия), а также мельничных комплексов в портах Баку (Азербайджан) и Поти (Грузия).";
в "Плодоовощном кластере в Алматинской, Жамбылской и Южно-Казахстанской областях":
в подразделе "Меры":
в абзаце втором после слова "плодопитомников" дополнить словами ", виноградных питомников";
в абзаце четвертом после слов "плодоовощной продукции" дополнить словами "и винограда";
в абзаце пятом после слов "плодоовощных культур" дополнить словами "и винограда;";
дополнить абзацем следующего содержания:
"проведение местными исполнительными органами совместно с научными организациями регионов инвентаризации существующих площадей виноградных насаждений для дальнейшего учета при планировании мероприятий (в том числе финансирования) региональных программ";
в "Кластере "Текстильная промышленность" в Южно-Казахстанской области":
в подразделе "Меры":
абзацы девятый, десятый, одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"создание отечественного сертификационного центра по экспертизе качества хлопка-волокна;
строительство хлопкоперерабатывающего предприятия, акции которого в последующем будут переданы сельхозтоваропроизводителям;
строительство завода по производству сортового семенного материала хлопчатника.";
абзац двенадцатый "строительство транспортно-логистического терминала на территории Южно-Казахстанской области." исключить;
в параграфе §1.9. "Финансовое обеспечение мероприятий по развитию производства и переработки продукции растениеводства":
в таблице 11. "Финансовое обеспечение*":
в строке, порядковый номер 1:
подпункт а) в графе 2 изложить в следующей редакции:
"а) на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, по определяемым Правительством Республики Казахстан приоритетным культурам";
подпункт г) исключить;
в графе 4:
цифры "9700,0" заменить цифрами "12805,0";

"Өсімдік шаруашылығы өнімінің кластерлік басым бағыттары негізінде тігінен және көлденеңінен ықпалдасқан өндірісті құру" деген 1.6-параграфта:
"Ақмола, Қостанай және Солтүстік Қазақстан облыстарындағы астықты қайта өңдеу кластерінде":
"Шаралар" деген кіші бөлімде:
"Ақтау қаласында ұн тарту кешенін салу" деген он төртінші абзац және "Астық Қоймалары ЖШС" N 2 Нан базасынан астықты сақтау кешенін сатып алу" деген он бесінші абзац алынып тасталсын;
он алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Баку (Әзірбайжан), Амирабад (Иран) және Поти (Грузия) порттарында астық қабылдау терминалдарын, сондай-ақ Баку (Әзірбайжан) және Поти (Грузия) порттарында диірмен кешендерін салу";
"Алматы, Жамбыл және Оңтүстік Қазақстан облыстарындағы жеміс-көкөніс кластерінде":
"Шаралар" деген кіші бөлімде:
екінші абзацтағы "жеміс тұқымбақтарын" деген сөздерден кейін ", жүзім көшеттіктерін" деген сөздермен толықтырылсын;
төртінші абзацтағы "жеміс-көкөніс дақылдарын" деген сөздерден кейін "және жүзім" деген сөздермен толықтырылсын;
бесінші абзацтағы "жеміс-жидек дақылдарының" деген сөздерден кейін "және жүзімнің" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"өңірлік бағдарламалар іс-шараларын жоспарлау (оның ішінде қаржыландыру) кезінде одан әрі есепке алу үшін өңірлердің ғылыми ұйымдарымен бірлесіп, жергілікті атқарушы органдардың қазіргі жүзім екпелерінің алаңдарын түгендеуді жүргізуі";
"Оңтүстік Қазақстан облысындағы»"Тоқыма өнеркәсібі" кластерінде":
"Шаралар" деген кіші бөлімде:
тоғызыншы, оныншы, он бірінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"мақта талшығының сапасын сараптау жөніндегі отандық сертификаттау орталығын құру;
акциялары кейіннен ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге берілетін мақтаны қайта өңдеу кәсіпорнын салу;
мақтаның сорттық тұқымдық материалын өндіретін зауыт салу.";
"Оңтүстік Қазақстан облысы аумағында көлік-логистикалық терминалын салу" деген он екінші абзац алынып тасталсын;
"Өсімдік шаруашылығы өнімін өндіру мен қайта өңдеуді дамыту жөніндегі іс-шараларды қаржылық қамтамасыз ету" деген 1.9-параграфта:
"Қаржылық қамтамасыз ету*" деген 11-кестеде:
реттік нөмірі 1-жолда:
2-бағанның а) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"а) өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын жақсарту, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын басым дақылдар бойынша көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандату";
4-бағанда:
"9700,0" деген сандар "12805,0" деген сандармен ауыстырылсын;

цифры "1000,0" заменить цифрами "996,3";
цифры "1000,2" заменить цифрами "800,0";
цифры "1000,0" исключить;
в графах 3, 5 цифры "1000,0" и "1000,0" исключить;
в графе 4 строки, порядковый номер 3 цифры "250,7" заменить цифрами "131,3";
графу 2 строки, порядковый номер, 5 изложить в следующей редакции:
"Создание отечественного сертификационного центра по экспертизе качества хлопка-волокна и возмещение стоимости экспертизы качества хлопка-волокна";
строку, порядковый номер 12, исключить;
в строке, порядковый номер 15:
графу 2 изложить в следующей редакции:
"Строительство завода по производству сортового семенного материала хлопчатника";
в графе 4 цифры "700,0" исключить;
в строке, порядковый номер 17:
графу 2 изложить в следующей редакции:
"Улучшение материально-технической базы зернового терминала в порте Актау путем увеличения уставного капитала АО "Ак Бидай-Терминал";
графу 4 дополнить цифрами "280,0";
в заголовке параграфа §2.3 "Формирование вертикально и горизонтально интегрированных производств на основе кластерных приоритетов в животноводстве и в рыбном хозяйстве" слова "и в рыбном хозяйстве" исключить.
"Рыбный кластер в Атырауской области" исключить;
дополнить параграфом §2.3-1. следующего содержания:
"§2.3-1. Рыбоводство, рыбная промышленность
2.3-1.1. Рыбоводство
Проблемы:
пробелы в законодательстве в области развития товарного рыбоводства, как одного из перспективных направлений увеличения рыбных ресурсов и использования водоемов местного значения для искусственного выращивания рыбы;
высокая себестоимость рыбопосадочного материала;
высокие ставки таможенных пошлин при ввозе рыбопосадочного материала (личинок, молоди рыб и других) и кормовых организмов, на территорию республики;
отсутствие достаточных мощностей для развития товарного рыбоводства;
высокая стоимость специализированных кормов, удобрений, лечебных препаратов, электроэнергии, использования водных ресурсов и земли;
отсутствие мер государственной поддержки товарного рыбоводства;
низкая рентабельность производства товарной рыбы;
высокая себестоимость рыбной продукции из-за значительных потерь при ранних этапах выращивания товарной рыбы.
Задачи:
совершенствование нормативно-правовой базы рыбного хозяйства;
оказание государственной поддержки развитию товарного рыбоводства.
Меры:
совершенствование нормативно-правовой базы в области развития товарного рыбоводства как одного из перспективных направлений увеличения рыбных ресурсов;
введение государственной монополии на переработку и реализацию икры осетровых видов рыб;
50-процентное субсидирование озерно-товарных, прудовых и других рыбоводных хозяйств для приобретения рыбопосадочного материала и корма;
создание предприятия по производству рыбных кормов, рыбоводного оборудования и инвентаря;
разработка технико-экономического обоснования и проведение капитального ремонта основных средств Капчагайского водохранилища, Майбалыкского, Петропавловского и Камышлыбашского рыбопитомников.
Ожидаемые результаты:
Приведение нормативно-правовой базы в соответствие с требованиями современных технологий по искусственному выращиванию товарной рыбы и аквакультуры;

"1000,0" деген сандар "996,3" деген сандармен ауыстырылсын;
"1000,2" деген сандар "800,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"1000,0" деген сандар алынып тасталсын;
3, 5-бағандардағы "1000,0" және "1000,0" деген сандар алынып тасталсын;
2-бағанның г) тармақшасы алынып тасталсын;
реттік нөмірі 3-жолдың 4-бағанындағы "250,7" деген сандар "131,3" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 5-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Мақта талшығының сапасын сараптау жөніндегі отандық сертификаттау орталығын құру және мақта талшығының сапасын сараптау құнын өтеу";
реттік нөмірі 12-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 15-жолда:
2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Мақтаның сортты тұқымдық материалын өндіретін зауыт салу";
4-бағандағы "700,0" деген сандар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 17-жолда:
2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақ Бидай-Терминал" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту арқылы Ақтау портындағы астық терминалының материалдық-техникалық базасын жақсарту";
4-баған "280,0" деген сандармен толықтырылсын;
"Мал шаруашылығы мен балық шаруашылығындағы кластерлік басымдықтар негізінде сатылас және деңгейлес ықпалдасқан өндірісті құру" деген 2.3-параграфтың атауында "шаруашылығы мен балық" деген сөздер алынып тасталсын;
"Атырау облысындағы балық кластері" алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы "Балық өсіру, балық өнеркәсібі" деген 2.3-1-параграфпен толықтырылсын:
"Параграф 2.3-1. "Балық өсіру, балық өнеркәсібі
2.3-1.1. Балық өсіру
Мәселелер:
балық ресурстарын ұлғайтудың перспективалы бағыттарының бірі ретінде тауарлық балық өсіруді дамыту және балықты қолдан өсіру үшін жергілікті маңызы бар су тоғандарын пайдалану саласындағы заңнамадағы олқылықтар;
балық отырғызу материалының жоғары өзіндік құны;
республика аумағына балық отырғызу материалы (личинкаларын, балық шабақтарын және басқаларды) мен азықтық ағзаларын әкелу кезіндегі кедендік баждың жоғары ставкалары;
тауарлық балық өсіруді дамыту үшін жеткілікті қуаттылықтардың болмауы;
арнайы азықтардың, тыңайтқыштардың, емдік препараттардың, электр қуатының, су, жер ресурстарын пайдаланудың жоғары құны;
тауарлық балық өсіруді мемлекеттік қолдау шараларының болмауы;
тауарлық балық өндірудің төмен рентабельділігі;
тауарлық балықты өсірудің алғашқы кезеңдерінде айтарлықтай мол шығын болатындықтан, балық өнімінің жоғары өзіндік құны.
Міндеттер:
балық шаруашылығының нормативтік құқықтық базасын жетілдіру;
тауарлы балық өсіруді дамытуға мемлекеттік қолдау көрсету.
Шаралар:
балық ресурстарын ұлғайтудың перспективалы бағыттарының бірі ретінде тауарлық балық өсіруді дамыту саласындағы нормативтік құқықтық базаны жетілдіру;
бекіре балық түрлерінің уылдырығын қайта өңдеу мен сатуға мемлекеттік монополия енгізу;
балық отырғызу материалдарын және жем сатып алу үшін көл-тауарлық, тоғанды және басқа да балық өсіру шаруашылықтарына 50 пайыздық субсидия беру;
балық жемін, балық өсіру жабдықтары мен мүкәммал шығаратын кәсіпорын құру;
техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеу және Қапшағай су қоймасының, Майбалық, Петропавл және Қамыстыбас балық көшеттіктерінің негізгі құралдарына күрделі жөндеу жүргізу.
Күтілетін нәтижелер:
нормативтік құқықтық базаны тауарлы балық өсіру мен балықты қолда өсірудің қазіргі заманғы технологияларының талаптарына сәйкес келтіру;

создание к 2009 году 50 индустриальных, озерно-товарных, прудовых, бассейновых, садковых и других товарных рыбоводных хозяйств;
проведение капитального ремонта мощностей предприятий воспроизводственного комплекса для создания условий по обеспечению посадочным материалом потребности товарных рыбоводных хозяйств в соответствии со схемой акклиматизации и зарыбления;
улов товарной рыбы от товарных рыбоводных хозяйств будет доведен до 300 тонн в год.
2.3-1.2. Рыбная промышленность
Проблемы:
отсутствие маркетинговых исследований в сфере производства, недостаточная информация по потенциальному спросу (потребности) на рыбу и рыбную продукцию по видам, по областям, безопасности рыбной продукции;
требуют исследования вопросы маркетинга на внутреннем и внешнем рынках, доступ на рынок конкурентно-способных товаров с высокой добавленной стоимостью и другие;
не выявлены факторы, влияющие на ценообразование, рентабельность
рыбоперерабатывающих предприятий, их ассортимент и конкурентоспособность видов рыбной продукции, представленных на рынке республики;
низкий объем и ассортимент основных видов выпускаемой в стране продукции, ее несоответствие современным стандартам качества;
почти 100 %-ый моральный и физический износ добывающего и перерабатывающего оборудования, особенно глубокой переработки, применение устаревших технологий;
выраженная сырьевая направленность экспорта рыбной продукции, выражающаяся в экспорте свежемороженой непереработанной рыбы;
отсутствие морского рыбодобывающего флота;
на протяжении последних 5 лет отсутствует промысел кильки, сельди, кефали;
разрыв экономических связей предприятий добывающего и перерабатывающего сектора;
отсутствие механизма определения ставок плат за пользование животным миром.
Задачи:
оказание государственной поддержки развитию частного предпринимательства в области переработки рыбной продукции.
Меры:
совершенствование законодательства в области развития рыбной промышленности, с целью ее поддержки;
изучение возможности применения и рационального использования шкур, мяса и жира взрослых тюленей и белька;
повышение правовой и экономической грамотности пользователей рыбными ресурсами, не пользующихся предоставленными государством льготами и преференциями;
определение механизма утверждения ставок плат за пользование животным миром;
проведение республиканской выставки рыбной продукции;
проработка вопроса реализации инвестиционного проекта, направленного на закуп, переработку и реализацию рыбной продукции в Аральском регионе;
усиление контроля за переработкой и оборотом водных биологических ресурсов и продукции из них, особенно осетровых видов рыб, включая налоговый и таможенный режимы.
Ожидаемые результаты:
создание инвестиционной привлекательности рыбоводства и перерабатывающей отрасли;
увеличение конкурентоспособности казахстанской рыбной продукции на мировом рынке и формирование "Казахстанского брэнда" на рыбную продукцию.

2009 жылға қарай индустриялық, көл-тауарлы, тоғанды, судағы торлы балық шарбағы және басқа да тауарлы балық өсіретін 50 шаруашылық құру;
жерсіндіру және балық жіберу схемасына сәйкес тауарлы балық өсіру шаруашылықтарын қажеттілігін отырғызу материалымен қамтамасыз ету бойынша жағдайлар жасау үшін молықтыру кешені кәсіпорындарының қуаттылығына күрделі жөндеу жүргізу;
тауарлы балық өсіру шаруашылықтарынан тауарлы балық аулау жылына 300 тоннаға дейін жеткізіледі.
2.3-1.2. Балық өнеркәсібі
Мәселелер:
өндіріс саласында маркетингтік зерттеулердің болмауы, балық өнімінің түрлері бойынша, облыстар бойынша балық пен балық өніміне әлеуетті сұраныс (қажеттілік), балық өнімінің қауіпсіздігі жөніндегі ақпараттың жеткіліксіздігі;
ішкі және сыртқы рыноктағы маркетинг, қосылған құны жоғары бәсекеге қабілетті тауарлардың рынокқа қол жеткізуі және басқа да мәселелер зерттеуді талап етеді;
бағаны қалыптастыруға, балықты қайта өңдеу кәсіпорындарының рентабельділігіне, олардың түр-түріне және республикамыздың рыногына ұсынылған балық өнімінің бәсекеге қабілеттілігіне ықпал етуші факторлар анықталмаған;
елімізде шығарылатын өнімнің негізгі түрлерінің көлемі мен түр-түрі аз, қазіргі заманғы сапа стандарттарына сәйкес емес;
аулау және қайта өңдеу, әсіресе терең қайта өңдеу жабдықтарының 100 пайызға жуық моральдық және табиғи тозуы, ескірген технологияларды қолдану;
жаңа мұздатылған, өңделмеген балықтың экспорт түріндегі балық өнімі экспортының тек шикізаттық бағытта болуы;
балық аулайтын теңіз флотының жоқтығы;
соңғы 5 жыл бойына шабақ, майшабақ, кефаль кәсіпшілігі жоқ;
балық аулау және қайта өңдеу секторы кәсіпорындарының экономикалық байланыстарының үзілуі;
жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлем ставкаларын айқындау тетігінің жоқтығы.
Міндеттер:
балық өнімдерін қайта өңдеу саласындағы жеке кәсіпкерлікті дамытуға мемлекеттік қолдау көрсету.
Шаралар:
балық өнеркәсібін қолдау мақсатында оны дамыту саласындағы заңнаманы жетілдіру;
ересек итбалық пен ақүрпектің терісін, еті мен майын қолдану және ұтымды пайдалану мүмкіндігін зерделеу;
мемлекет беретін жеңілдіктер мен преференцияларды пайдаланбайтын балық ресурстарын пайдаланушылардың құқықтық және экономикалық сауаттылығын арттыру;
жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлем ставкаларын белгілеу тетігін айқындау;
балық өнімінің республикалық көрмесін өткізу;
Арал өңіріндегі балық өнімін сатып алуға, қайта өңдеуге және сатуға бағытталған инвестициялық жобаны іске асыру мәселесін пысықтау;
салықтық және кедендік режимдерді қоса алғанда, су биологиялық ресурстарының және олардың өнімдерінің, әсіресе бекіре балығы түрлерінің қайта өңделуі мен айналымына бақылауды күшейту.
Күтілетін нәтижелер:
балық өсіру және қайта өңдеу саласының инвестициялық тартымдылығын құру;
әлемдік рыноктағы қазақстандық балық өнімінің бәсекеге қабілеттілігін ұлғайту және балық өнімдеріне "Қазақстандық Брэндті" қалыптастыру.

2.3-1.3. Развитие научного потенциала и образования в сфере рыбного хозяйства
Проблемы:
недостаток квалифицированных специалистов с высшим образованием, техническим и профессиональным образованием. По мере развития рыбной отрасли, возрастет потребность в специалистах высшего образования, технического и профессионального образования (среднего звена), задействованных в рыбном хозяйстве;
отсутствие новых разработанных методик в области товарного рыбоводства;
слабая материально-техническая база государственных научных организаций.
Задачи:
развитие научного и образовательного потенциала и научно-методического обеспечения отрасли.
Меры:
ежегодное проведение совместных с другими прикаспийскими государствами исследований по оценке состояния осетровых рыб и других морских биоресурсов;
увеличение государственного образовательного заказа по специальностям рыбохозяйственных отраслей;
повышение квалификации и переподготовки кадров рыбного хозяйства в высших учебных заведениях;
повышение эффективности проведения научных исследований на рыбохозяйственных водоемах республики;
издание учебной и научно-методической литературы по рыбному хозяйству и сборника нормативных правовых актов в области рыбного хозяйства.
Ожидаемые результаты:
создание учебных пособий по товарному рыбоводству и рыбной промышленности Казахстана;
повышение квалификации и переподготовка кадров в высших учебных заведениях;
увеличение образовательного гранта по специальностям рыбохозяйственной отрасли и создание рыбохозяйственных факультетов в высших учебных заведениях республики.
2.3-1.4. Рыбный кластер в Атырауской области
Проблемы:
неудовлетворительное состояние рыболовного флота, материально-технической базы рыбоперерабатывающей отрасли, отсутствие современных технологий переработки рыбной продукции;
низкая закупочная цена на частиковые рыбы из-за слабой развитости перерабатывающих мощностей;
краткосрочный характер закрепления рыбохозяйственных участков за рыбохозяйственными предприятиями;
низкий уровень работы по охране и воспроизводству рыбных ресурсов;
отсутствие добывающих и перерабатывающих мощностей для сельди, кефали, килек и морского тюленя (морского рыболовства);
слабое взаимодействие потенциальных участников кластера и низкий уровень их информированности о выгодах и преимуществах кластерного развития;
слабое развитие консервного производства;
значительная доля экспорта свежемороженой рыбной продукции, а также продукции неглубокой переработки;
низкий показатель потребления рыбной продукции на душу населения - 3,8 кг по сравнению с нормой потребления - 14 кг;
недостаточная обеспеченность квалифицированными специалистами.
Задачи:
формирование конкурентоспособного рыбного кластера в Атырауской области;
удовлетворение потребности внутреннего рынка и наращивание экспорта рыбной продукции на основе развития высокопродуктивного товарного рыбоводства.
Меры:
увеличение добычи рыбных ресурсов, в том числе кильки и других частиковых видов рыб;
внедрение высоких технологий в области выпуска консервированной рыбной продукции;
стимулирование производства глубокой переработки;
внедрение альтернативных, конкурентоспособных методов производства рыбной продукции на перспективных водоемах местного значения;
улучшение маркетинга рыбной продукции и облегчение доступа рыбаков и переработчиков рыбы к рынкам сбыта;
формирование промысловой численности ценных видов рыб на водоемах республики;
привлечение инвестиций в рыбную отрасль, а также улучшение ситуации с охраной и воспроизводством рыбных ресурсов путем закрепления рыбохозяйственных водоемов (участков) за пользователями на долгосрочной основе.
Ожидаемые результаты:
увеличение добычи и переработки рыбы, тюленей с дальнейшей их переработкой, расширение возможности развития рыбного хозяйства;
увеличение экспорта продукции глубокой переработки;
сокращение теневого оборота, увеличение налоговых поступлений в бюджет;
увеличение показателя потребления рыбы и рыбной продукции на душу населения;
повышение доходности отрасли и уровня занятости населения;
улучшение состояния охраны и воспроизводства рыбных ресурсов.";

2.3-1.3. Балық шаруашылығы саласындағы ғылыми әлеует пен білім беруді дамыту
Мәселелер:
жоғарғы білімі, техникалық және кәсіптік орта білімі бар білікті мамандардың жетіспеуі. Балық саласының дамуына қарай, балық  шаруашылығына тартылған жоғары білімі, техникалық және кәсіптік білімі бар (орта буындағы) мамандарға қажеттілік артады;
тауарлы балық өсіру саласындағы жаңадан әзірленген әдістемелердің жоқтығы;
мемлекеттік ғылыми ұйымдардың материалдық-техникалық базасының әлсіздігі.
Міндеттер:
саланың ғылыми әрі білім беру әлеуетін және ғылыми-әдістемелік қамтамасыз етуін дамыту.
Шаралар:
жыл сайын бекіре балығының және басқа теңіз биоресурстарының жай-күйін бағалау бойынша Каспий маңындағы басқа мемлекеттермен бірлескен зерттеулер жүргізу;
балық шаруашылығы саласындағы мамандықтар бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайту;
жоғарғы оқу орындарында балық шаруашылығы кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау;
республиканың балық шаруашылығы су тоғандарында ғылыми зерттеулер жүргізудің тиімділігін арттыру;
балық шаруашылығы бойынша оқу және ғылыми-әдістемелік әдебиет және балық шаруашылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілер жинағын шығару.
Күтілетін нәтижелер:
Қазақстанның тауарлы балық өсіру мен балық өнеркәсібі жөніндегі оқу құралдарын жасау;
жоғарғы оқу орындарында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау;
балық шаруашылығы саласының мамандықтары бойынша білім беру грантын көбейту және республиканың жоғарғы оқу орындарында балық шаруашылығы факультеттерін ашу.
2.3-1.4. Атырау облысындағы балық кластері
Мәселелер:
балық аулайтын флоттың, балықты қайта өңдейтін салалардың материалдық-техникалық базасының қанағаттанғысыз жай-күйі, балық өнімдерін қайта өңдейтін қазіргі заманғы технологиялардың жоқтығы;
қайта өңдейтін қуаттардың нашар дамуынан шағын балықтар сатып алу бағасының төмендігі;
балық шаруашылығы учаскелерін балық шаруашылығы кәсіпорындарына бекітудің қысқа мерзімді сипаты;
балық ресурстарын қорғау және өсімін молайту жөніндегі жұмыстардың төмен деңгейі;
майшабақтар, кефаль, шабақ балықтар және теңіз итбалықтары (теңіз балық аулау шаруашылығы) үшін аулаушы және қайта өңдеуші қуаттардың болмауы;
кластерге әлеуетті қатысушылардың өзара іс-қимылының әлсіздігі және олардың кластерлік дамудың пайдасы мен артықшылығы туралы ақпарат алу деңгейінің төмендігі;
консервілеу өндірісінің нашар дамуы;
жаңа мұздатылған балық өнімі экспортының, сондай-ақ тереңдетпей қайта өңделген өнімнің елеулі үлесі;
балық өнімін пайдаланудың төмен көрсеткіші, 14 кг тұтыну нормасымен салыстырғанда жан басына шаққандағы тұтыну - 3,8 кг;
білікті мамандармен қамтамасыз етудің жетіспеуі.
Міндеттер:
Атырау облысында бәсекеге қабілетті балық кластерін құру;
ішкі рыноктың қажеттілігін қанағаттандыру және өнімділігі жоғары тауарлы балық шаруашылығын дамыту негізінде балық өнімінің экспортын арттыру.
Шаралар:
балық ресурстарын, оның ішінде шабақ балықтарды және балықтардың басқа да шағын түрлерін аулауды ұлғайту;
консервіленген балық өнімін шығару саласында жоғары технологияларды енгізу;
тереңдете қайта өңдеу өндірісін ынталандыру;
жергілікті маңызы бар перспективалы су тоғандарында балық өнімін өндірудің баламалы, бәсекеге қабілетті әдістерін енгізу;
балық өнімінің маркетингін жақсарту және балықшылар мен балықты қайта өңдеушілердің өткізу рыногына қол жеткізуін жеңілдету;
республика су тоғандарында балықтың құнды түрлерінің кәсіпшілік санын қалыптастыру;
балық саласына инвестициялар тарту, сондай-ақ балық шаруашылығы су тоғандарын (учаскелерін) пайдаланушыларға ұзақ мерзімді негізде бекітіп беру жолымен балық ресурстарын қорғау және молықтыру ахуалын жақсарту.
Күтілетін нәтижелер:
балықтарды, итбалықтарды одан әрі қайта өңдеу арқылы оларды аулауды және қайта өңдеуді ұлғайту, балық шаруашылығын дамытудың мүмкіндігін кеңейту;
тереңдете қайта өңделген өнімнің экспортын ұлғайту;
көлеңкелі айналымды қысқарту, бюджетке түсетін салық түсімдерін ұлғайту;
балықты және балық өнімін жан басына шаққандағы тұтыну көрсеткішін ұлғайту;
саланың кірістілігін және халықты жұмыспен қамту деңгейін арттыру;
балық ресурстарын қорғау және өсімін молайту жай-күйін жақсарту.";

в параграфе §3.2 "Финансовое обеспечение мероприятий по развитию сельхозмашиностроения":
в таблице 24. "Финансовое обеспечение*":
в графах "2007 год", "2008 год" строки, порядковый номер 1, цифры "900,0" и "1500,0" исключить;
в графе "2007 год" строки, порядковый номер 2, цифры "100,0" исключить;
в строке, порядковый номер 3:
графу "Мероприятие" изложить в следующей редакции:
"Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов";
в графе "2007 год" цифры "63,3" заменить цифрами "217,6";
дополнить строками, порядковые номера 4, 5, следующего содержания.
"4. Возмещение ставки вознаграждения    -    158,2   -
(интереса) по финансовому лизингу
сельскохозяйственной техники
5.  Разработка мер по созданию и        -     -     -
эффективному функционированию
головных проектно-конструкторских
бюро по разработке и организации
производства по приоритетным
направлениям
сельхозмашиностроения                                     ";
в графе "2007 год", строки "Итого" цифры "1063,3" заменить цифрами "375,8";
в параграфе §4.2 "Система заготовки сельскохозяйственной продукции":
в подразделе "Меры":
абзац второй изложить в следующей редакции:
"стимулирование объединения сельхозформирований путем льготного кредитования сельских потребительских кооперативов, хозяйственных товариществ, акционерных обществ, производственных кооперативов по совместному производству, заготовке, хранению, переработке, сбыту, транспортировке сельхозпродукции, снабжению сельхозтоваропроизводителей товарно-материальными ценностями, а также по оказанию других сервисных услуг, оснащенных специализированной техникой, холодильным и специализированным оборудованием;";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"кооперация интересов переработчиков и производителей сырья для удовлетворения их потребностей в сбыте, хранении, переработке, транспортировке сельхозпродукции, снабжении товарно-материальными ценностями на коммерческой и некоммерческой основе;";
в параграфе §4.4. "Финансовая и страховая инфраструктура АПК":
в части "Система зерновых расписок":
в подразделе "Меры":
абзац третий "внедрение электронной системы учета зерновых расписок в режиме он-лайн" исключить;
в части "Сельское микрокредитование":
в подразделе "Проблемы":
абзац четвертый "отсутствие концептуального подхода к развитию системы микрокредитования сельского населения;" исключить;

"Ауыл шаруашылығы машиналарын жасауды дамыту шараларын қаржылық қамтамасыз ету" деген 3.2-параграфта:
"Қаржылық камтамасыз ету*" деген 24-кестеде:
реттік нөмірі 1-жолдың "2007 жыл", "2008 жыл" деген бағандарындағы "900,0" және "1500,0" деген сандар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 2-жолдың "2007 жыл" деген бағанындағы "100,0" деген сандар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 3-жолда:
"Шаралар" деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Тракторларды, олардың тіркемелерін, ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу";
"2007 жыл" деген бағандағы "63,3" деген сандар "217,6" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 4, 5-жолдармен толықтырылсын:
"4. Ауыл шаруашылығы техникасының       -    158,2      -
қаржылық лизингі бойынша сыйақы
(мүдделерін) ставкаларын өтеу
"5. Ауыл шаруашылығы машиналарын        -      -        -
жасаудағы басым бағыттар бойынша
өндірісті әзірлеу және ұйымдастыру
жөнінде бас жобалау-конструкторлық
бюролар құру және олардың тиімді
жұмыс істеуі жөнінде шаралар әзірлеу                  ";
"Барлығы" деген жолдың 4-бағанындағы "1063,3" деген сандар "375,8" деген сандармен ауыстырылсын;
"Ауыл шаруашылығы өнімдерін әзірлеу жүйесі" деген 4.2-параграфта:
"Шаралар" деген кіші бөлімде:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"ауылдық тұтыну кооперативтерін, шаруашылық серіктестіктерін, акционерлік қоғамдарды, ауыл шаруашылығы өнімін бірлесіп өндіру, даярлау, сақтау, қайта өңдеу, өткізу, тасымалдау жөніндегі өндірістік кооперативтерді, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді тауарлық-материалдық құндылықтармен жабдықтау, сондай-ақ арнайы техникамен, тоңазытқыш және арнайы жабдықтармен жарақтандырылған басқа да қызметтер көрсету бойынша жеңілдікпен кредит беру арқылы ауыл шаруашылығы құрылымдарын біріктіруді ынталандыру;";
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"коммерциялық және коммерциялық емес негізде шикізатты өндірушілер мен қайта өңдеушілердің ауыл шаруашылығы өнімін өткізудегі, сақтаудағы, қайта өңдеудегі, тасымалдаудағы, тауарлық-материалдық құндылықтармен жабдықтаудағы қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін олардың мүддесін ортақтастыру;";
"АӨК қаржылық және сақтандыру инфрақұрылымдары" деген 4.4-параграфта:
"Астық қолхаттары жүйесі" деген бөлікте:
"Шаралар" деген кіші бөлімде:
"астық қолхаттарын есепке алудың онлайн режиміндегі электрондық жүйесін енгізу" деген үшінші абзац алынып тасталсын;
"Ауылдық шағын кредит беру" деген бөлікте:
"Мәселелер" деген кіші бөлімде:
"ауыл халқына шағын кредит беру жүйесін дамытуға терең мағыналы келудің жоқтығы" деген төртінші абзац алынып тасталсын;

в параграфе §4.6. "Научное и кадровое обеспечение отраслей АПК":
в подразделе "Проблемы":
абзац седьмой "необоснованное участие научных организаций в производственной сфере, где работает конкурентный сектор, что создает условия для отвлечения бюджетных средств, предназначенных на научные исследования, на неспецифические производственные цели;" исключить;
дополнить абзацами следующего содержания:
"несоответствие условий для проведения научно-исследовательских опытно-конструкторских работ международным стандартам;
недостаточное развитие системы информационно-библиографического обеспечения научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ;
недостаточная обеспеченность научно-исследовательских организаций и высших учебных заведений аграрного профиля квалифицированными научными кадрами, тенденция старения научных кадров;
недостаточная социальная защищенность ученых.";
в подразделе "Меры":
абзац четвертый "ограничение участия научных организаций в производственном процессе конкурентного сектора путем внесения соответствующих изменений в их Уставы;" исключить;
в параграфе §4.7. "Финансовое обеспечение мероприятий по развитию обслуживающей инфраструктуры и систем оценки безопасности и качества продукции":
в таблице 25. "Финансовое обеспечение*":
в строке, порядковый номер 7:
графу 2 изложить в следующей редакции:
"Оснащение лаборатории по оценке качества испытываемых сортов сельскохозяйственных культур";
в графе 4 цифры "500,0" исключить;
графу 2, строки, порядковый номер 15, изложить в следующей редакции:
"Стимулирование объединения сельхозформирований путем льготного кредитования сельских потребительских кооперативов, хозяйственных товариществ, акционерных обществ, производственных кооперативов по совместному производству, заготовке, хранению, переработке, сбыту, транспортировке сельхозпродукции, а также по оказанию других сервисных услуг";
строку, порядковый номер 25, исключить;
в графе 4 строки, порядковый номер 28 цифры "4507,0" заменить цифрами "2360,5";
строку, порядковый номер 29, исключить;
в графе 4, строки, порядковый номер 30 цифры "65,0" исключить;
в графе 4, строки, порядковый номер 31 цифры "200,0" заменить цифрами "50,0";
в графе 4, строки, порядковый номер 32 цифры "2240,7" заменить цифрами "550,5";
в графе 4, строки, порядковый номер 33 цифры "0,6" заменить цифрами "0,63";
в графе 4, строки, порядковый номер 35 цифры "30,0" исключить;
в графах 4, 5, строки "Итого" цифры "54781,8" и "66968,7" заменить соответственно цифрами "50091,63" и "66943,7";

"АӨК саласын ғылыми және кадрлық қамтамасыз ету" деген 4.6-параграфта:
"Мәселелер" деген кіші бөлімде:
"ғылыми ұйымдардың бәсекелес сектор жұмыс істейтін өндірістік салаға негізсіз қатысуы, бұл ғылыми зерттеуге арналған бюджеттік қаражатты арнаулы емес өндірістік мақсаттарға аудару үшін жағдай тудырады" деген жетінші абзац алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"ғылыми-зерттеу тәжірибелік-конструкторлық жүргізу үшін жұмыс жүргізу үшін шарттардың халықаралық стандарттарға сәйкес келмеуі;
ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды ақпараттық-библиографиялық қамтамасыз ету жүйесінің жеткіліксіз дамуы;
аграрлық бейіндегі ғылыми-зерттеу ұйымдары мен жоғары оқу орындарын білікті ғылыми кадрлармен жеткіліксіз қамтамасыз етілуі, ғылыми кадрлардың қартаю үрдісі;
ғалымдардың жеткіліксіз әлеуметтік қорғалуы.";
"Шаралар" деген кіші бөлімде:
"ғылыми ұйымдардың Жарғысына тиісті өзгерістер енгізу жолымен бәсекелес сектордың өндірістік процесіне олардың қатысуын шектеу" деген төртінші абзац алынып тасталсын;
"Қызмет көрсету инфрақұрылымдарын және өнімдердің қауіпсіздігі мен сапасын бағалау жүйелерін дамыту жөніндегі іс-шаралар қаржылық қамтамасыз ету" деген 4.7-параграфта:
"Қаржылық қамтамасыз ету*" деген 25-кестеде:
реттік нөмірі 7-жолда:
2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Ауыл шаруашылығы дақылдарының сыналатын сорттарының сапасын бағалау жөніндегі зертхананы жарақтандыру";
4-бағандағы "500,0" деген сандар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 15-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Ауылдық тұтыну кооперативтеріне, шаруашылық серіктестіктеріне, акционерлік қоғамдарға, ауыл шаруашылығы өнімін бірлесіп өндіру, даярлау, сақтау, қайта өңдеу, өткізу, тасымалдау, сондай-ақ басқа да қызметтер көрсету жөніндегі өндірістік кооперативтерге жеңілдікпен кредит беру жолымен ауыл шаруашылығы құрылымдарын біріктіруді ынталандыру;";
реттік нөмірі 25-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 28-жолдың 4-бағанындағы "4507,0" деген сандар "2360,5" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 29-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 30-жолдың 4-бағанындағы "65,0" деген сандар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 31-жолдың 4-бағанындағы "200,0" деген сандар "50,0" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 32-жолдың 4-бағанындағы "2240,7" деген сандар "550,5" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 33-жолдың 4-бағанындағы "0,6" деген сандар "0,63" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 35-жолдың 4-бағанындағы»"30,0" деген сандар алынып тасталсын;
"Барлығы" деген жолдың 4, 5-бағандарындағы "54781,8", "66968,7" деген сандар "50091,63", "66943,7" деген сандармен ауыстырылсын;

в разделе 7. "План мероприятий по реализации Программы первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы":
в тексте аббревиатуры "РГП" и "ДГП" заменить аббревиатурой "ТОО";
строки, порядковые номера 1.18, 1.21, исключить;
в строке, порядковый номер 1.22:
графу 2 изложить в следующей редакции:
"Строительство завода по производству биодизеля";
графу 7 дополнить цифрами "819,0";
графу 9 дополнить словами "и другие источники";
дополнить строками, порядковые номера 1.22-1, 1.22-2, следующего содержания:
"1.
22-
1
Совершенствование
нормативно-правовой
базы в сфере охраны
селекционных
достижений и
государственных
испытаний сортов
сельскохозяйственных
культур
Информация
в ПРК
МСХ
(созыв)
МЮ
январь
по
итогам
предыду-
щего
года
Не
тре-
бует
финан-
совых
затрат
1.
22-
2
Обеспечение
использования в
посевах
сельскохозяйственных
культур только
сортов
сельскохозяйственных
растений, включенных
в Государственный
реестр селекционных
достижений,
допущенных к
использованию в
Республике Казахстан
или признанных
перспективными
Информация
в ПРК
МСХ
(созыв),
акимы
областей
январь
по
итогам
предыду-
щего
года
Не
тре-
бует
финан-
совых
затрат
";
строку, порядковый номер 1.24, исключить;
графу 7, строки, порядковый номер 1.32 дополнить цифрами "12805,0";
графу 7, строки, порядковый номер 1.33 дополнить цифрами "158,2";
строки, порядковые номера 1.39, 1.42, исключить;
в графе 2, строки, порядковый номер 1.43 слова "и мельничного комплекса" исключить;
строку, порядковый номер 1.46, исключить;
графу 2, строки, порядковый номер 1.47, изложить в следующей редакции:
"Улучшение материально-технической базы зернового терминала в порте Актау путем увеличения уставного капитала АО "Ак Бидай-Терминал";
строку порядковый номер 1.48, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 1.50-1, следующего содержания:
"1.
50-
1
Строительство двух
заводов по переработке
плодоовощной продукции
в селе Шамалган
Карасайского района и
селе Шелек
Енбекшиказахского
района Алматинской
области
Информация
в ПРК
Аким
Алма-
тинской
области
IV
квартал
2008
500,0
-
ДИ
";
строку, порядковый номер 1.54, исключить;
в строке, порядковый номер 1.57:
графу 2 изложить в следующей редакции:
"Возмещение стоимости экспертизы качества хлопка-волокна";
графу 7 дополнить цифрами "253,7";
графу 2, строки, порядковый номер 1.59, изложить в следующей редакции:
"Строительство завода по производству сортового семенного материала хлопчатника";

"Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіп кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралар бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 7-бөлімде:
мәтіндегі "РМК" және "ЕМК" деген аббревиатуралар "ЖШС" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірлері 1.18, 1.21-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 1.22-жолда:
2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Биодизель өндіретін зауыт салу";
7-баған "819,0" деген сандармен толықтырылсын;
9-баған "және басқа да көздер қаражат" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 1.22-1, 1.22-2-жолдармен толықтырылсын:
"1.22-1
Ауылшаруашылығы
дақылдары
сорттарының
селекциялық
жетістіктерін
және мемлекеттік
сынауды қорғау
саласындағы
нормативтік-
құқықтық базаны
жетілдіру
ҚРҮ-
не
ақ-
па-
рат
АШМ
(жинақ-
тау),
мүдделі
орталық
және
жергі-
лікті
орган-
дар
Қаңтар
алдыңғы
жылдың
қоры-
тынды-
лары
бойынша
Қаржы-
лық
шығын-
дарды
қажет
етпейді
1.22-2
Ауыл шаруашылығы
дақылдарын егуде
Қазақстан
Республикасында
пайдалануға
рұқсат етілген
селекциялық
жетістіктердің
мемлекеттік
тізіліміне
енгізілген
немесе
перспективті деп
танылған
ауыл шаруашылығы
өсімдіктерінің
ғана сорттарын
пайдалануды
қамтамасыз ету
ҚРҮ-
не ақ-
па-
рат
АШМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың
әкім-
дері
Қаңтар
алдыңғы
жылдың
қоры-
тын-
дылары
бойынша
Қаржы-
лық
шығынды
қажет
етпейді
";
реттік нөмірі 1.24-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 1.32-жолдың 7-бағаны "12805,0" деген сандармен толықтырылсын;
реттік нөмірі 1.33-жолдың 7-бағаны "158,2" деген сандармен толықтырылсын;
реттік нөмірлері 1.39, 1,42-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 1.43-жолдың 2-бағанындағы "және ұн тарту кешенін" деген сөздер алынып тасталсын;
реттік нөмірі 1.46-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 1.47-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақтау портындағы астық терминалының материалдық-техникалық базасын "Ақ Бидай-Терминал" АҚ-ның жарғылық капиталын арттыру жолымен жақсарту";
реттік нөмірі 1.48-жол алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 1.50-1-жолмен толықтырылсын:
1.50-1
Алматы облысы Қарасай ауданының
Шамалған ауылында
және Еңбекшіқазақ
ауданының Шелек ауылында
жеміс-көкөніс
өнімдерін қайта
өңдейтін екі
зауыт салу
ҚРҮ-
не
ақпа
рат
Алматы
облысы-
ның
әкімі
2008ж.
IV
тоқсан
500,0
Басқа
қара-
жат
";
реттік нөмірі 1.54-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 1.57-жолда:
2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Мақта талшығы сапасын сараптау құнын өтеу";
7-баған "253,7" деген сандармен толықтырылсын;
реттік нөмірі 1.59-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда
жазылсын:
"Қозаның сортты тұқымдық материалын өндіретін зауыт салу";

строку, порядковый номер 1.61, исключить;
дополнить подразделом 2-1 и строками, порядковые номера 2-1.1, 2-1.2, 2-1.3, 2-1.4, 2-1.5, 2-1.6, 2-1.7, 2-1.8, следующего содержания:
"2-1 Рыбоводство, рыбная промышленность
2-
1.
1
Внести предложение по
созданию предприятия по
производству рыбных
кормов, рыбоводного
оборудования и инвентаря
Предло-
жение
в ПРК
МИТ,
МЭБП,
МСХ
IV
квартал
2008
года
Не тре-
бует
финан-
совых
затрат
2-
1.
2
Изучить и внести
предложения по применению
жира, мяса и шкур тюленей в
медицинских и других целях
Предло-
жение
в ПРК
МСХ,
МИТ,
МЗ
IV
квартал
2007
года
Не тре-
бует
финан-
совых
затрат
2-
1.
3
Внести предложение по
организации зональных
встреч пользователей с
представителями МСХ, МЭБП,
МФ, МИТ по вопросам
разъяснения налоговой,
таможенной, инвестиционной
и кредитной политики в
Республике Казахстан в
отношении малого и среднего
бизнеса занятых в рыбной
отрасли
Инфор-
мация
в ПРК
МСХ,
МЭБП,
МФ,
МИТ
IV
квартал
2007
года
Не тре-
бует
финан-
совых
затрат
2-
1.
4
Внести предложения по
организации и проведению
республиканской выставки
Предло-
жение
в ПРК
МСХ,
акимат
города
Астаны
III
квартал
2008
года
Не тре-
бует
финан-
совых
затрат
2-
1.
5
Внести предложения по
реализации инвестиционного
проекта, направленного на
закуп, переработку и
реализацию рыбной продукции
в Аральском регионе
Предло-
жение
в ПРК
акимат
Кызылор-
динской
области,
АО "Фонд
устойчи-
вого
развития
"Қазына"
I
квартал
2008
года
Не тре-
бует
финан-
совых
затрат
2-
1.
6
Внести предложения по
усилению контроля за
переработкой и оборотом
водных биологических
ресурсов и продукции из
них, особенно осетровых
видов рыб Каспийского моря,
включая налоговый и
таможенный режимы
Предло-
жение
в ПРК
МСХ,
МФ,
МВД
II
квартал
2008
года
Не тре-
бует
финан-
совых
затрат
2-
1.
7
Внести предложения по
увеличению государственного
образовательного заказа по
специальностям
рыбохозяйственных отраслей
Предло-
жение
в ПРК
МОН,
МСХ
IV
квартал
2008
года
Не тре-
бует
финан-
совых
затрат
2-
1.
8
Принять меры по повышению
квалификации и
переподготовки кадров
рыбного хозяйства в высших
учебных заведениях
Инфор-
мация
в ПРК
МОН,
МСХ
II
квартал
2008
года
Не тре-
бует
финан-
совых
затрат
";
в строке, порядковый номер 3.6:
графу 2 изложить в следующей редакции:
"Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов";
графу 7 дополнить цифрами "217,6";
дополнить строками, порядковые номера 3.6-1, 3.6-2, 3.6-3, следующего содержания:
"3.
6-
1
Разработка мер по созданию
и эффективному
функционированию головных
проектно-конструкторских
бюро по разработке и
организации производства по
приоритетным направлениям
сельхозмашиностроения
Предло-
жение
в ПРК
МСХ,
МИТ
июнь,
2008
года
-
Не тре-
бует
финан-
совых
затрат
3.
6-
2
Содействие созданию сети
региональных центров по
переподготовке кадров по
эксплуатации, техническому
обслуживанию и ремонту
зарубежной сельскохо-
зяйственной техники
Инфор-
мация
в МСХ
АО "Казаг-
роинно-
вация"
IV
квартал
2008
года
Не тре-
бует
финан-
совых
затрат
3.
6-
3
Разработать и издать
рекомендации по системе
технологий и машин для
комплексной механизации
растениеводства,
животноводства и
переработки сельскохо-
зяйственной продукции
Инфор-
мация
в МСХ
АО "Казаг-
роинно-
вация"
IV
квартал

реттік нөмірі 1.61-жол алынып тасталсын;
2-1-кіші бөліммен және мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 2-1.1, 2-1.2, 2-1.3, 2-1.4, 2-1.5, 2-1.6, 2-1.7, 2-1.8-жолдармен толықтырылсын:
"2-1. Балық шаруашылығы, балық өнеркәсібі
2-1.1
Балық жемдерін, балық
өсіру жабдықтарымен
мүкәммалын өндіру
жөніндегі кәсіпорындарын
құру жөнінде ұсыныстар
енгізу
ҚРҮ-
не
ұсы-
ныс
ИСМ,
ЭБЖМ,
АШМ
2008
ж. IV
тоқсан
Қаржы-
лық
шығын-
ды
қажет етпей
ді
2-1.2
Итбалықтың майын, етін
және терісін медициналық
және басқа да
мақсаттарға қолдану
жөніндегі ұсыныстарды
зерделеу және енгізу
ҚРҮ-
не
ұсы-
ныс
АШМ,
ИСМ,
ДМ
2007
ж. IV
тоқсан
Қаржы-
лық
шығын-
ды
қажет етпей
ді
2-1.3
Балық саласында жұмыспен
қамтылған шағын және
орта бизнеске қатысты
Қазақстан Республикасында
салық, кеден, инвестиция
және кредит саясатын
түсіндіру мәселелері
бойынша АШМ, ЭБЖМ,
Қаржымині, ИСМ
өкілдерімен
пайдаланушылардың
аймақтық кездесулерін
ұйымдастыру жөнінде
ұсыныстар енгізу
ҚРҮ-
не
ақпа-
рат
АШМ,
ЭБЖМ
Қар-
жы-
мині,
ИСМ
2007
ж. IV
тоқсан
Қаржы-
лық
шығын-
ды
қажет етпей
-ді
2-1.4
Республикалық көрме
ұйымдастыру және өткізу жөнінде ұсыныстар енгізу
ҚРҮ-
не
ұсы-
ныс
АШМ,
Аста
-на
қа-
ла-
сы-
ның
әкім
-ді-
гі
2008 ж.
IІІ
тоқсан
Қаржы-
лық
шығын-
ды
қажет етпей
ді
2-1.5
Арал өңірінде балық
өнімін сатып алуға,
қайта өңдеуге және
сатуға бағытталған
инвестициялық жобаны
іске асыру жөнінде
ұсыныстар енгізу
ҚРҮ-
не ақпа-рат
Қы-
зыл-
орда
об-
лы-
сы-
ның
әкі-
мді-
гі,
"Қа-
зы-
на"
ор-
нық-
ты
даму
қоры" АҚ
2008
ж. I
тоқсан
Қаржы-
лық
шығын-
ды
қажет етпей
ді
2-1.6
Су биологиялық ресурста-
рының және олардың өнімдерінің, әсіресе Каспий теңізіндегі
бекіре балық түрлерінің
қайта өңделуі мен
айналымына салық және кедендік режимдерді қоса
алғанда, бақылауды
күшейту жөнінде
ұсыныстар енгізу
ҚРҮ-
не
ұсы-
ныс-
тар
АШМ,
ҚМ,
ІІМ
2008
ж. IІ
тоқсан
Қаржы-
лық
шығын-
ды
қажет етпей
-ді
2-1.7
Балық шаруашылығы саласы
мамандықтары бойынша мемлекеттік білім
тапсырыстарын ұлғайту
жөнінде ұсыныстар енгізу
ҚРҮ-
не
ұсы-
ныс
БҒМ, АШМ
2008
ж. IV
тоқсан
Қаржы-
лық
шығын-
ды
қажет етпей
-ді
2-1.8
Жоғары оқу орындарындар-
да балық шаруашылығы
кадрларының біліктілігін
арттыру және оларды
қайта даярлау жөнінде
шаралар қабылдау
ҚРҮ-
не
ақ-
парат
БҒМ, АШМ
2008
ж. IІ
тоқсан
Қаржы-
лық
шығын-
ды
қажет етпей
ді ";
реттік нөмірі 3.6-жолда:
2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу";
7-баған "217,6" деген сандармен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 3.6-1, 3.6-2, 3.6-3-жолдармен толықтырылсын:
3.6-1
Ауыл шаруашылығы
машиналарын жасаудың
басым бағыттары бойынша
өндірісті әзірлеу мен
ұйымдастыру жөніндегі
бас жобалау-конструктор-
лық бюролар құру және
олардың тиімді жұмыс
істеуі жөнінде шаралар
әзірлеу
ҚРҮ-
не
ұсы-
ныс
АШМ, ИСМ
2008
ж.
Маусым
Қаржы-
лық
шығын-
ды
қажет етпей
ді
3.6-
2
Шетелдік ауыл
шаруашылығы техникаларын
пайдалану, техникалық
қызмет көрсету және
жөндеу бойынша кадрларды
қайта даярлау жөніндегі
өңірлік орталықтардың желісін құруға
жәрдемдесу
АШМ-
ге
ақ-
па-
рат
АҚ
"Қаз-
Агро
инно-
ва-
ция"
2008
ж. IV
тоқсан
Қаржы-
лық
шығын-
ды
қажет етпей
ді
3.6-3
Өсімдік шаруашылығын,
мал шаруашылығын және
ауыл шаруашылығы өнімін
өңдеуді кешенді
механикаландыруға
арналған технологиялар
мен машиналар жүйесі
жөнінде ұсынымдар
әзірлеу және басып
шығару
АШМ-
ге
ақпа
рат
АҚ
"Қаз-
Агро-
инно-
ва-
ция"

2007-
2008
годов
Не тре-
бует
финан-
совых
затрат
";
графу 2, строки, порядковый номер 4.17, изложить в следующей редакции:
"Оснащение лаборатории по оценке качества испытываемых сортов сельскохозяйственных культур";
дополнить строкой, порядковый номер 4.20-1, следующего содержания:
"
4.
20-1
Повышение
конкурентоспособности
казахстанского зерна
посредством тарифного
регулирования,
совершенствования
государственных стандартов
и обеспечения перехода на
международные стандарты
систем управления качеством
на базе ИСО
Инфор-
мация
в ПРК
МСХ
(созыв),
МИТ
Январь,
по
итогам
преды-
дущего
года
Не тре-
бует
финан-
совых
затрат
";
графу 2, строки, порядковый номер 4.21, изложить в следующей редакции:
"Стимулирование объединения сельхозформирований путем льготного кредитования сельских потребительских кооперативов, хозяйственных товариществ, акционерных обществ, производственных кооперативов по совместному производству, заготовке, хранению, переработке, сбыту, транспортировке сельхозпродукции, снабжению сельхозтоваропроизводителей товарно-материальными ценностями, а также по оказанию других сервисных услуг, оснащенных специализированной техникой, холодильным и специализированным оборудованием";
дополнить строками, порядковые номера 4.27-1, 4.27-2, следующего содержания:
"
4.
27-1
Развитие биржевой
торговли
сельскохозяйственной
продукцией на
существующих товарных
биржах, путем
увеличения их уставного
капитала
Отчет
в ПРК
МСХ (созыв),
МИТ,
общественные
объединения
предпринима-
телей (по
согласованию)
Январь,
по
итогам
преды-
дущего
года
Не тре-
бует
финан-
совых
затрат
4.
27-2
Создание центрально-
азиатской ассоциации
производителей муки и
хлеба
Согла-
шение
Общественные
объединения
предпринима-
телей (по
согласованию)
IV
квартал
2007
года
Не тре-
бует
финан-
совых
затрат
";
строки, порядковые номера 4.31, 4.41 и 4.52, исключить;
графу 4, строки, порядковый номер 5.17, изложить в следующей редакции:
"МИТ, МФ, МСХ, акимы областей";
дополнить строкой, порядковый номер 5.18, следующего содержания:
"
5.
18
Выработка единых
требований к упаковке
экспортной продукции
Инфор-
мация
в ПРК
МИТ (созыв),
МСХ,
общественные
объединения
предпринима-
телей (по
согласованию)
По
итогам
полу-
годий,
ежегодно
Не тре-
бует
финан-
совых
затрат
";
в графе 7, строки "Всего" цифры "126218,2" заменить цифрами "98885,6";
в графе 7, строки "в т.ч. республиканский бюджет" цифры "119188,5" заменить цифрами "98878,6";
в сноске к разделу 7 слова "Итоговые суммы приведены в соответствии с Планом мероприятий по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы, утвержденным постановлением Правительства от 30 июня 2005 года N 654" исключить;
в примечании (расшифровка аббревиатур):
слова "ДТП НИИ ВХ     Дочернее государственное предприятие "Научно-исследовательский институт водного хозяйства" заменить словами "ТОО НИИ ВХ    ТОО "Научно-исследовательский институт водного хозяйства";
слова "ДТП НИИ хлопководства     Дочернее государственное предприятие "Научно-исследовательский институт хлопководства" заменить словами "ТОО НИИ хлопководства      ТОО "Научно-исследовательский институт хлопководства";
после строки "МЭБП     Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан" дополнить строками следующего содержания:
"МЮ    Министерство юстиции Республики Казахстан
МВД    Министерство внутренних дел Республики Казахстан";
слова "РГП НПЦЗХ Республиканское государственное предприятие "Научно-производственный центр зернового хозяйства им. А.И. Бараева" заменить словами "ТОО НПЦЗХ ТОО "Научно-производственный центр зернового хозяйства им. А.И. Бараева";
слова "РГП РХ Республиканское государственное предприятие "Научно-производственный центр рыбного хозяйства" заменить словами "ТОО РХ ТОО "Научно-производственный центр рыбного хозяйства";
слова "РГП Юго-Западный научно-производственный центр сельского хозяйства Республиканское государственное предприятие "Юго-Западный научно-производственный центр сельского хозяйства" заменить словами "ТОО "Юго-Западный научно-производственный центр сельского хозяйства Товарищество с ограниченной ответственностью "Юго-Западный научно-производственный центр сельского хозяйства";
слова "РГП Республиканское государственное предприятие" исключить.

2007-
2008
жж. IV
тоқсан
Қаржы-
лық
шығын-
ды
қажет етпей
ді
";
реттік нөмірі 4.17-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Ауыл шаруашылығы дақылдарының сыналатын сорттарының сапасын бағалау жөніндегі зертхананы жарақтандыру";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 4.20-1-жолмен толықтырылсын:
"4.20
-1
Тарифтік реттеу,
мемлекеттік
стандарттарды жетілдіру
және ИСО базасында
сапаны басқару
жүйесінің халықаралық
стандарттарға өтуін
қамтамасыз ету арқылы
Қазақстан астығының
бәсекеге қабілеттілігін
арттыру
ҚРҮ-не
ақпарат
АШМ
(шақы
-ру),
ИСМ
Қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қоры-
тынды-
лары
бойынша
Қаржы-
лық
шығын-
ды
қажет етпей
ді
";
реттік нөмірі 4.21-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Ауылдық тұтыну кооперативтерін, шаруашылық серіктестіктерін, акционерлік қоғамдарды, ауыл шаруашылығы өнімін бірлесіп өндіру, даярлау, сақтау, қайта өңдеу, өткізу, тасымалдау жөніндегі өндірістік кооперативтерді, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді тауарлық-материалдық құндылықтармен жабдықтау, сондай-ақ арнайы техникамен, тоңазытқыш және арнайы жабдықтармен жарақтандырылған
басқа да қызметтер көрсету бойынша жеңілдікпен кредит беру арқылы ауыл шаруашылығы құрылымдарын біріктіруді ынталандыру";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 4.27-1, 4.27-2-жолдармен толықтырылсын:
4.27-1
Бар тауарлық биржаларда
ауылшаруашылығы
өнімдерін биржалық
сатуды жарғылық
капиталын ұлғайту
жолымен дамыту
ҚРҮ-не
есеп
АШМ
(шақы-
ру),
ИСМ,
кәсіп-
керлер-
дің
қоғам-
дық
бірлес-
тіктері
(келі-
сім
бойы-
нша)
Қаңтар,
алдың-
ғы
жылдың
қоры-
тынды-
лары
бойын-
ша
Қаржы-
лық
шығын-
ды
қажет етпей
-ді
4.27-2
Ұн мен нан
өндірушілердің Орта
Азиялық қауымдастығын
құру
Келісім
кәсіп-
керлер-
дің
қоғам-
дық
бірлес-
тіктері
(келі-
сім
бойын-
ша)
2007
жылдың
IV
тоқса-
ны
Қаржы-
лық
шығын-
ды
қажет етпей
ді
";
реттік нөмірі 4.31, 4.41 және 4.52-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 5.17-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"ИСМ, ҚМ, АШМ, облыстардың әкімдері".
5.18
Экспорттық өнім орамына
қойылатын бірыңғай
талаптарды әзірлеу
ҚРҮ-не
ақпарат
ИСМ,
(шақы-
ру),
АШМ
кәсіп-
керлер-
дің
қоғам-
дық
бірлес-
тіктері
(келі-
сім
бойын-
ша)
Жарты
жылдық
қоры-
тынды-
лары
бойын-
ша,
жыл
сайын
Қаржы-
лық
шығын-
ды
қажет етпей
ді
";
"Барлығы" деген жолдың 7-бағанындағы "126218,2" деген
сандар "98885,6" деген сандармен ауыстырылсын;
"о.і. республикалық бюджет" деген жолдың 7-бағанындағы "119188,5" деген сандар "98878,6" деген сандармен ауыстырылсын;
7-бөлімге ескертуде "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 654 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру іс-шараларының жоспарымен жиынтық қорытындылары сәйкес келтірілген" деген сөздер алынып тасталсын;
ескертулерде (аббревиатуралардың толық жазылуы):
"СШ ҒЗИ ЕМК "Су шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" еншілес мемлекеттік кәсіпорны" деген сөздер "СШ ҒЗИ ЖШС "Су шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" ЖШС" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Мақта шаруашылығы ҒЗИ ЕМК "Мақта шаруашылығы ғылыми зерттеу институты" еншілес мемлекеттік кәсіпорны" деген сөздер "Мақта шаруашылығы ҒЗИ ЖШС "Мақта шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" ЖШС" деген сөздермен ауыстырылсын;
"ЭБЖМ Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Әділетмині Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ІІМ Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі";
"АШҒӨО РМК "А.И.Бараев атындағы астық шаруашылығының ғылыми-өндірістік орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны» деген сөздер АШҒӨО ЖШС "А.И.Бараев атындағы астық шаруашылығының ғылыми-өндірістік орталығы" ЖШС" деген сөздермен ауыстырылсын;
"БШ ҒӨО РМК "Балық шаруашылығы ғылыми-өндірістік кәсіпорны республикалық мемлекеттік кәсіпорны" деген сөздер "БШ ЖШС "Балық шаруашылығы ғылыми-өндірістік кәсіпорны" ЖШС" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Ауыл шаруашылығының Оңтүстік Батыс ғылыми-өндірістік орталығы РМК "Ауыл шаруашылығының Оңтүстік Батыс ғылыми-өндірістік орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны" деген сөздер "Ауыл шаруашылығының Оңтүстік-Батыс ғылыми-өндірістік орталығы" ЖШС "Ауыл шаруашылығының Оңтүстік-Батыс ғылыми-өндірістік орталығы" жауапкершілігі шектелу серіктестігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
"РМК Республикалық мемлекеттік кәсіпорны" деген сөздер алынып тасталсын.

2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 октября 2007 года N 908
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 1997 года N 1817 "О Стратегии развития сельского хозяйства Республики Казахстан до 2010 года и о развернутом Плане мероприятий по реализации Стратегии развития сельского хозяйства до 2010 года".
2. Пункт 8 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2001 года N 1369 "О внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 36-37, ст. 478).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2001 года N 1621 "Об утверждении Программы восстановления и развития виноградарства и виноделия в Казахстане на период до 2010 года" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 47, ст. 552).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2003 года N 332 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2001 года N 1621" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 15, ст. 158).
5. Пункт 1 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2003 года N 1184 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 44, ст. 484).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 года N 654 "О Плане мероприятий по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы".
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2006 года N 801 "Об утверждении Программы по предупреждению распространения птичьего гриппа в Республике Казахстан на 2007-2008 годы" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 32, ст. 344).

2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 5 қазандағы
N 903 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығын 2010 жылға дейін дамытудың стратегиясы туралы және ауыл шаруашылығын 2010 жылға дейін дамыту стратегиясын іске асыру жөніндегі кеңейтілген шаралардың жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 22 желтоқсандағы N 1817 қаулысы .
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және олардың күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 28 қазандағы N 1369 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., N 36-37, 478-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 8-тармағы.
3. "Қазақстанда жүзім шаруашылығы мен шарап жасау ісін қалпына келтірудің және дамытудың 2010 жылға дейінгі кезеңге арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 12 желтоқсандағы N 1621 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., N 47, 552-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 12 желтоқсандағы N 1621 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 7 сәуірдегі N 332 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 15, 158-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 қарашадағы N 1184 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 44, 484-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 1-тармағы.
6. "Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіп кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 654 қаулысы .
7. "Қазақстан Республикасында құс тұмауы таралуының алдын алу жөніндегі 2007-2008 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 тамыздағы N 801 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 32, 344-құжат).