О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 марта 2008 года N 283
Во исполнение пункта 4 Указа Президента Республики Казахстан от 27 июля 2007 года N 372 "О статусе и полномочиях ответственного секретаря центрального исполнительного органа Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                                      К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 марта 2008 года N 283
Изменения и дополнения, которые вносятся
в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 31.03.2011 № 335.
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 30.12.2015 № 1126 (вводится в действие с 01.01.2016).
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 41, ст. 461):
в Правилах о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в абзаце первом пункта 1 после слов "по распоряжению" дополнить словами "ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), по согласованию с руководителем центрального исполнительного органа, а в случаях отсутствия таковых -";
в пункте 2:
после слова "производится" дополнить словами "ответственными секретарями центрального исполнительного органа (должностными лицами, на которых в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), по согласованию с руководителем центрального исполнительного органа, а в случаях отсутствия таковых -";
слово "руководителем" заменить словами "ответственным секретарем центрального исполнительного органа (должностным лицом, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителем государственного учреждения";
в пункте 3 после слов "определяется", "приказом" дополнить соответственно словами "ответственными секретарями центрального исполнительного органа (должностными лицами, на которых в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), по согласованию с руководителем центрального исполнительного органа, а в случаях отсутствия таковых -", "ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), по согласованию с руководителем центрального исполнительного органа, а в случаях отсутствия таковых -";
в абзаце третьем пункта 5 слова "Руководитель государственного учреждения" заменить словами "Ответственный секретарь центрального исполнительного органа (должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых руководитель государственного учреждения";
в абзаце втором пункта 10 после слова "решается" дополнить словами "ответственным секретарем центрального исполнительного органа (должностным лицом, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), по согласованию с руководителем центрального исполнительного органа, а в случаях отсутствия таковых -".

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 наурыздағы N 283 Қаулысы
"Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органының жауапты хатшысының мәртебесі мен өкілеттіктері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 27 шілдедегі N 372 Жарлығының 4-тармағын орындау үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 25 наурыздағы
N 283 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.03.31 № 335 Қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.12.2015 № 1126 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. "Мемлекеттік бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер қызметкерлерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Парламенті депутаттарының Қазақстан Республикасының шегіндегі қызметтік іссапарлары туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 22 қыркүйектегі N 1428 қаулысында(Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., N 461-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік бюджеттік қаражаты есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер қызметкерлерінің, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының Парламенті депутаттарының Қазақстан Республикасының шегіндегі қызметтік іссапарлары туралы ережеде:
1-тармақтың бірінші абзацында "қызметкердің" деген сөзден кейін "орталық атқарушы органның басшысымен келісім бойынша орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғаның), ал мұндай болмаған жағдайда -" деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақта:
"көрсете отырып," деген сөздерден кейін "орталық атқарушы органның басшысымен келісім бойынша орталық атқарушы органның жауапты хатшылары (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғалары), ал мұндай болмаған жағдайда -" деген сөздермен толықтырылсын;
"басшы" деген сөз "орталық атқарушы органның жауапты хатшысы (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға), ал мұндай болмаған жағдайда - мемлекеттік мекеменің басшысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта "мерзімін", "мерзімі" деген сөздерден кейін тиісінше "орталық атқарушы органның басшысымен келісім бойынша орталық атқарушы органның жауапты хатшылары (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғалары), ал мұндай болмаған жағдайда -", "орталық атқарушы органның басшысымен келісім бойынша орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғаның), ал мұндай болмаған жағдайда -" деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақтың үшінші абзацында "Мемлекеттік мекеменің басшысы" деген сөздер "Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға), ал мұндай болмаған жағдайда - мемлекеттік мекеменің басшысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақтың екінші абзацында "жұмыс істейтін" деген сөздерден кейін "орталық атқарушы органның басшысымен келісім бойынша орталық атқарушы органның жауапты хатшысы (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға), ал мұндай болмаған жағдайда -" деген сөздермен толықтырылсын.

4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 2006 года N 1072 "Об утверждении Типового положения о юридических службах государственных органов Республики Казахстан" (CAПП Республики Казахстан, 2006 г., N 41, ст. 454):
в Типовом положении о юридических службах государственных органов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 2 слова ", и подчиняются непосредственно первому руководителю государственного органа" исключить;
в абзаце девятом пункта 8 после слов "первому руководителю государственного органа" дополнить словами ", а также ответственному секретарю центрального исполнительного органа (должностному лицу, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа)";
в абзаце третьем пункта 9 после слов "руководителя государственного органа" дополнить словами "или ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа)";
в пункте 12 после слов "Республики Казахстан" дополнить словами "ответственный секретарь центрального исполнительного органа (должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), по согласованию с руководителем центрального исполнительного органа, а в случаях отсутствия таковых -".
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 11.10.2010  N 1049 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 26.02.2009 № 220 (вводится в действие с 01.01.2009).

4. "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының заң қызметтері туралы үлгі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 9 қарашадағы N 1072 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 41, 454-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының заң қызметтері туралы үлгі ережеде:
2-тармақта "және мемлекеттік органның бірінші басшысына тікелей бағынады" деген сөздер алынып тасталсын;
8-тармақтың тоғызыншы абзацында "мемлекеттік органның бірінші басшысына" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ орталық атқарушы органың жауапты хатшысына (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғаға)" деген сөздермен толықтырылсын;
9-тармақтың үшінші абзацында "мемлекеттік орган басшысының" деген сөздерден кейін "немесе орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғаның)" деген сөздермен толықтырылсын;
12-тармақта "заңнамасына сәйкес" деген сөздерден кейін "орталық атқарушы органның басшысымен келісім бойынша орталық атқарушы органның жауапты хатшысы (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға), ал мұндай болмаған жағдайда -" деген сөздермен толықтырылсын.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.10.11 № 1049 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.02.26. N 220 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.