О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2007 года N 754
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2008 года N 464
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2007 года N 754 "О Среднесрочной фискальной политике Правительства Республики Казахстан на 2008-2010 годы" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., N 32, ст. 355) следующие изменения и дополнения:
в  Среднесрочной фискальной политике Правительства Республики Казахстан на 2008-2010 годы, утвержденной указанным постановлением:
в  главе 1 "Анализ и прогноз социально-экономического положения Республики Казахстан":
таблицу 1 изложить в новой редакции согласно  приложению 1 к настоящему постановлению;
абзац третий изложить в следующей редакции:
"Начиная с 2005 года наблюдались высокие темпы роста в строительстве, промышленности и сфере услуг. В сфере услуг существенный вклад в рост экономики внесли торговля, транспорт и связь, а также операции с недвижимым имуществом. Удельный вес производства услуг в структуре ВВП составил в среднем за период с 2001 по 2006 год 51,4 %.";
абзац четвертый исключить;
абзац шестой исключить;
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"В среднесрочной перспективе экономическая политика страны будет направлена на обеспечение качественного, сбалансированного роста экономики путем перехода от форсированного роста к умеренным темпам развития, позволяющим обеспечить выполнение стратегических задач.";
рисунок 1 изложить в новой редакции согласно  приложению 2 к настоящему постановлению;
в абзаце восьмом цифры "9,1" заменить цифрами "5,6";
абзацы девятый, десятый, одиннадцатый, двенадцатый изложить в следующей редакции:
"ВВП на душу населения к 2010 году, по прогнозу, составит свыше 10 тыс. долларов США, что в два раза превышает уровень 2006 года.
Мировая цена на нефть в планируемом периоде прогнозируется в пределах 95-60 долл. США за баррель. Предполагается увеличение объемов добычи нефти и газового конденсата с 67,5 млн. тонн в 2007 году до 81,3 млн. тонн в 2010 году.
В 2005-2006 годах уровень инфляции удерживался в запланированных пределах. Среднегодовой уровень инфляции в 2005 году составил 7,6 %, в 2006 году - 8,6 %. На инфляционные процессы оказывали влияние значительный приток иностранной валюты в виде экспортной выручки и внешнего заимствования частного сектора.
В среднесрочном периоде Правительством Республики Казахстан совместно с Национальным Банком Республики Казахстан продолжится реализация комплексной антиинфляционной политики, направленной на сдерживание инфляции на уровне, не превышающем 10 %.";

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 тамыздағы N 754 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 16 мамырдағы N 464 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 - 2010 жылдарға арналған орта мерзімді фискалдық саясаты туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 тамыздағы N 754 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 32, 355-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 - 2010 жылдарға арналған орта мерзімді фискалдық саясатында:
"Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайын талдау және болжау" деген 1-тарауда:
1-кесте осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2005 жылдан бастап құрылыста, өнеркәсіпте және қызметтер саласында жоғары өсу қарқыны байқалды. Қызметтер саласында экономиканың өсуіне сауда, көлік пен байланыс, сондай-ақ жылжымайтын мүлікпен жасалатын операциялар айтарлықтай үлес қосты. ЖІӨ құрылымындағы қызметтер өндірісінің үлес салмағы 2001-2006 жылдар кезеңінде орта есеппен 51,4%-ды құрады.";
төртінші абзац алынып тасталсын;
алтыншы абзац алынып тасталсын;
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Орта мерзімді перспективада елдің экономикалық саясаты жеделдетілген өсуден стратегиялық міндеттердің орындалуын қамтамасыз етуге мүмкіндік беретін қалыпты даму қарқынына өту жолымен экономиканың сапалы, теңгерімді өсуін қамтамасыз етуге бағытталатын болады.";
1-сурет осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
сегізінші абзацтағы "9,1" деген сандар "5,6" деген сандармен ауыстырылсын;
тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Халықтың жан басына шаққандағы ЖІӨ 2010 жылға қарай болжам бойынша 10 мыңнан астам АҚШ долларын құрайды, бұл 2006 жылғы деңгейден екі есеге жоғары.
Мұнайға әлемдік баға жоспарланатын кезеңде бір баррель үшін 95-60 АҚШ доллары шегінде болжанып отыр. Мұнай мен газ конденсатын өндіру көлемін 2007 жылғы 67,5 млн. тоннадан 2010 жылғы 81,3 млн. тоннаға дейін ұлғайту көзделіп отыр.
2005-2006 жылдары инфляция деңгейі жоспарланған шекте ұсталып отырды. Инфляцияның орташа жылдық деңгейі 2005 жылы 7,6%-ды, 2006 жылы 8,6 %-ды құрады. Инфляциялық процестерге экспорттық пайда және жеке меншік сектордың сыртқы қарыз алуы түріндегі шетелдік валютаның едәуір ағыны әсер етті.
Орта мерзімді кезеңде Қазақстан Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкімен бірлесіп, инфляцияны 10%-дан аспайтын деңгейде ұстауға бағытталған инфляцияға қарсы кешенді саясатты іске асыруды жалғастырады.";

таблицу 2 изложить в новой редакции согласно  приложению 3 к настоящему постановлению;
в абзаце тринадцатом слова "высоких темпов роста экономики и повышения уровня благосостояния граждан страны" заменить словами "устойчивого и сбалансированного роста экономики и повышения уровня жизни населения";
в  главе 2 "Цели и задачи фискальной политики":
в абзаце первом слова "ускорению экономического роста" заменить словами "устойчивому экономическому росту";
в  главе 3 "Совершенствование бюджетной системы":
абзацы двадцать четвертый, двадцать пятый исключить;
дополнить абзацами следующего содержания:
"В целях внедрения новой модели государственного планирования, обеспечивающей гармонизацию стратегического, экономического и бюджетного планирования, позволяющей перейти от "управления затратами" к "управлению результатами", будет разработан новый Бюджетный кодекс.
Бюджетный кодекс в новой редакции обеспечит:
создание правовой основы для формирования в бюджетном процессе четкой взаимосвязи: стратегические программные документы - макроэкономический прогноз и основные параметры фискальной политики - стратегический план государственного органа (цели, задачи, целевые индикаторы/показатели - планирование бюджета - исполнение бюджета - контроль за достижением результатов (учет и отчетность);
переориентацию деятельности государственных органов от освоения бюджетных средств на достижение конкретных результатов, повышение качества государственных услуг;
переориентацию мониторинга исполнения бюджета с кассового исполнения бюджета на исполнение Стратегических планов, то есть на достижение стратегических целей и задач, получение конкретных результатов;
совершенствование бухгалтерского учета и финансовой отчетности государственных учреждений в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.";
в  главе 4 "Политика доходов":
в абзаце пятом после слов "до 14 процентов" дополнить словами ", с 2008 года до 13 процентов, и с 2009 года будет снижена до 12 процентов";
абзацы десятый, одиннадцатый, двенадцатый изложить в следующей редакции:
"создание конкурентной налоговой системы, которая позволит усилить конкурентоспособность страны;
приведение налоговой системы в соответствие с задачами нового этапа развития Казахстана, которая должна способствовать модернизации и диверсификации экономики;
оптимизация льгот и соответственно снижение налоговой нагрузки на несырьевой сектор экономики, приведение налогообложения юридических лиц в соответствие с международными стандартами;";
дополнить абзацами тринадцатым, четырнадцатым, пятнадцатым, шестнадцатым, семнадцатым, восемнадцатым следующего содержания:
"приведение налога на добавленную стоимость в соответствие с лучшей мировой практикой;
унифицирование ставок акцизов на импорт и внутреннее производство;
реформирование специальных налоговых режимов в целях их большего соответствия требованиям малого и среднего бизнеса;
реформирование системы налогообложения недропользователей;
упрощение процедур администрирования, повышение качества налоговых услуг и прозрачности налоговых процедур, сокращение количества налоговой отчетности, упорядочение налоговых проверок.
Вышеуказанные задачи будут решаться в рамках разрабатываемого нового Налогового кодекса, что должно оказать влияние на создание благоприятного инвестиционного климата, стимулирование развития бизнеса в несырьевом секторе экономики в условиях усиления международной конкуренции и свободного перетока капитала между странами, развитие конкуренции, увеличение ВВП, доходной части бюджета и роста экономической активности населения.";
абзацы тринадцатый, четырнадцатый, пятнадцатый изложить в следующей редакции:

2-кесте осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
он үшінші абзацтағы "экономика өсуінің жоғарғы қарқынын қамтамасыз ету және ел азаматтары әл-ауқатының деңгейін арттыру" деген сөздер "экономиканың орнықты әрі теңгерімді өсуін қамтамасыз ету және халықтың өмір сүру деңгейін арттыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Орта мерзімді фискалдық саясаттың мақсаттары мен міндеттері" деген 2-тарауда:
бірінші абзацтағы "ел экономикасының өсуін" деген сөздер алынып тасталсын, "елдің орнықты экономикалық өсуіне" деген сөздер "жеделдетуге" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Бюджет жүйесін жетілдіру" деген 3-тарауда:
жиырма төртінші, жиырма бесінші абзацтар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Стратегиялық, экономикалық және бюджеттік жоспарлаудың үйлесімділігін қамтамасыз ететін, "шығындарды басқарудан" "нәтижелерді басқаруға" өтуге мүмкіндік беретін мемлекеттік жоспарлаудың жаңа моделін енгізу мақсатында жаңа Бюджет кодексі әзірленетін болады.
Жаңа редакциядағы Бюджет кодексі мыналарды қамтамасыз етеді:
бюджет процесінде нақты өзара байланысты қалыптастыру үшін құқықтық негіз жасау: стратегиялық бағдарламалық құжаттар - макроэкономикалық болжам және фискалдық саясаттың негізгі параметрлері - мемлекеттік органның стратегиялық жоспары (мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар/көрсеткіштер - бюджетті жоспарлау - бюджеттің атқарылуы - нәтижелерге қол жеткізуді бақылау (есеп және есептілік);
мемлекеттік органдардың қызметін бюджет қаражатын игеруден нақты нәтижелерге қол жеткізуге қайта бағдарлау, мемлекеттік қызметтердің сапасын арттыру;
бюджеттің атқарылу мониторингін бюджеттің кассалық атқарылуынан Стратегиялық жоспарлардың атқарылуына, яғни стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізуге, нақты нәтижелерді алуға қайта бағдарлау;
қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есебі мен қаржылық есептілігін жетілдіру.";
"Кірістер саясаты" деген 4-тарауда:
бесінші абзацтағы "14 пайызға дейін" деген сөздерден кейін ", 2008 жылдан бастап 13 пайызға дейін" деген сөздермен толықтырылсын, "төмендетілді" деген сөзден кейін "және 2009 жылдан бастап 12 пайызға дейін төмендетілетін болады" деген сөздермен толықтырылсын;
оныншы, он бірінші, он екінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"елдің бәсекеге қабілеттілігін күшейтуге мүмкіндік беретін бәсекелі салық жүйесін жасау;
экономиканы жаңғыртуға және әртараптандыруға ықпал етуі тиіс салық жүйесін Қазақстан дамуының жаңа кезеңінің міндеттеріне сәйкес келтіру;
жеңілдіктерді оңтайландыру және тиісінше экономиканың шикізат емес секторына салық жүктемесін төмендету, заңды тұлғаларға салық салуды халықаралық стандарттарға сәйкес келтіру;";
мынадай мазмұндағы он үшінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы, он жетінші, он сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
"қосылған құн салығын үздік әлемдік практикаға сәйкес келуі;
импортқа және ішкі өндіріске акциздердің ставкаларын біріздендіру;
шағын және орта бизнес талаптарына мейлінше сәйкес келуі мақсатында арнайы салық режимдерін реформалау;
жер қойнауын пайдаланушыларға салық салу жүйесін реформалау;
әкімшілендіру рәсімдерін оңайлату, салық қызметтерінің сапасы мен салық рәсімдерінің ашықтығын арттыру, салық есептілігінің санын қысқарту, салықтық тексерулерді ретке келтіру.
Жоғарыда көрсетілген міндеттер әзірленетін жаңа Салық кодексі шеңберінде шешілетін болады, бұл қолайлы инвестициялық ахуалды жасауға, халықаралық бәсекелестіктің күшеюі және елдер арасында капиталдың еркін ағылуы жағдайында экономиканың шикізат емес секторында бизнестің дамуын ынталандыруға, бәсекелестіктің дамуына, ЖІӨ-нің, бюджеттің кіріс бөлігінің ұлғаюына және халықтың экономикалық белсенділігінің өсуіне ықпал етуі тиіс.";
он үшінші, он төртінші, он бесінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:

"Условные потери по налогу на добавленную стоимость в 2008 году в результате снижения ставки с 14 до 13 процентов составят 57,7 млрд. тенге, в 2009 году со снижением ставки с 13 до 12 процентов - 78,0 млрд. тенге.
В прогнозах ненефтяных доходов на 2008-2010 годы дополнительно учтены поступления экспортной таможенной пошлины на сырую нефть и нефтебитум согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 2008 года N 328 "О внесении дополнений и изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года N 1036".
Также учтены дополнительные поступления индивидуального подоходного и социального налогов за счет повышения заработной платы в 2009-2010 годах ежегодно на 25% работникам системы государственного управления и государственных учреждений и уменьшение поступления социального налога в местные бюджеты в 2009-2010 годы за счет отчислений в Государственный фонд социального страхования в 2009 году - 4 %, в 2010 году - 5 %, вместо установленного отчисления в 2007 году 3 %.";
таблицу 3 изложить в новой редакции согласно  приложению 4 к настоящему постановлению;
дополнить абзацем шестнадцатым следующего содержания:
"Снижение неналоговых поступлений с 0,5 % к ВВП в 2008 году до 0,3 % к ВВП в 2009 году связано с разовыми платежами несистемного характера.";
абзацы шестнадцатый, семнадцатый исключить;
рисунок 3 изложить в новой редакции согласно  приложению 5 к настоящему постановлению;
рисунок 4 изложить в новой редакции согласно  приложению 6 к настоящему постановлению;
в абзаце двадцать первом цифры "7,4", "7,2", "6,8" заменить соответственно цифрами "9,8", "7,3", "6,5";
абзац двадцать второй изложить в следующей редакции:
"Уменьшение связано со снижением мировой цены на нефть с 95 долл. США за баррель в 2008 году до 60 долл. США за баррель в 2010 году. Прогнозируемые темпы роста ВВП превышают темпы роста доходов нефтяного сектора, несмотря на прогноз их увеличения в абсолютном выражении, за исключением объемов 2010 года, что также оказывает влияние на размер доли в ВВП.";
таблицу 4 исключить;
в  главе 5 "Политика расходов":
абзац десятый изложить в следующей редакции:
"Программы "Здоровый образ жизни" на 2008-2016 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2007 года N 1260.";
в абзаце тринадцатом слова ", с использованием механизма государственно-частного партнерства" исключить;
в абзаце тридцать пятом слова "с 2008 года" исключить;

"Қосылған құн салығы бойынша шартты шығындар 2008 жылы ставканың 14-тен 13 пайызға дейін төмендеуі нәтижесінде 57,7 млрд. теңгені, 2009 жылы ставканың 13-тен 12 пайызға дейін төмендеуінен 78,0 млрд. теңгені құрайды.
Мұнайға қатысты емес кірістердің 2008 - 2010 жылдарға арналған болжамдарында "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы N 1036 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 8 сәуірдегі N 328 қаулысына сәйкес шикі мұнай мен мұнай-битумға салынатын экспорттық кедендік баждардың түсімдері қосымша ескерілді.
Сонымен қатар, 2009-2010 жылдары мемлекеттік басқару жүйесінің және мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне жыл сайын 25 %-ға жалақыны жоғарлатудың есебінен жеке табыс және әлеуметтік салықтардың қосымша түсімдері және Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына 2007 жылы белгіленген 3% аударымның орнына 2009 жылы - 4%, 2010 жылы - 5% аударымдардың есебінен 2009-2010 жылдары жергілікті бюджеттерге әлеуметтік салық түсімінің азаюы ескерілді.";
3-кесте осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
мынадай мазмұндағы он алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"Салықтық емес түсімдердің 2008 жылы ЖІӨ-ге 0,5 %-дан 2009 жылы ЖІӨ-ге 0,3 %-ға дейін төмендеуі жүйесіз сипаттағы бір жолғы төлемдерге байланысты.";
он алтыншы, он жетінші абзацтар алынып тасталсын;
3-сурет осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4-сурет осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
жиырма бірінші абзацтағы "7,4", "7,2", "6,8" деген сандар тиісінше "9,8", "7,3", "6,5" деген сандармен ауыстырылсын;
жиырма екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаю мұнайға әлемдік бағаның 2008 жылы бір баррель үшін 95 АҚШ долларынан 2010 жылы бір баррелі үшін 60 АҚШ долларына дейін төмендеуіне байланысты. ЖІӨ өсуінің болжанып отырған қарқыны абсолюттік мәнде мұнай секторы кірістерінің ұлғаю болжамына қарамастан, 2010 жылғы көлемдерді қоспағанда, олардың өсу қарқынынан асады, бұл ЖІӨ-дегі үлес мөлшеріне әсер етеді.";
4-кесте алынып тасталсын;
"Шығыстар саясаты" деген 5-тарауда:
оныншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 желтоқсандағы N 1260 қаулысымен бекітілген 2008-2016 жылдарға арналған "Салауатты өмір салты" бағдарламасы.";
он үшінші абзацтағы "мемлекеттік-жеке меншік әріптестік тетігін (100 мектеп, 100 аурухана жобасы шеңберінде) пайдалана отырып," деген сөздер алынып тасталсын, "салу" деген сөзден кейін "(оның ішінде "100 мектеп, 100 аурухана" жобасы шеңберінде)" деген сөздермен толықтырылсын;
отыз бесінші абзацтағы "2008 жылдан бастап" деген сөздер алынып тасталсын;

в абзаце тридцать шестом цифры "156" заменить цифрами "175";
дополнить абзацем сорок третьим следующего содержания:
"увеличение размеров государственных социальных пособий и специальных государственных пособий;";
в абзаце пятьдесят шестом слова "Государственной программы "Возрождение исторических центров Шелкового пути, сохранение и преемственное развитие культурного наследия тюркоязычных государств, создание инфраструктуры туризма", утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 27 февраля 1998 года N 3859" заменить словами "Программы "Культурное наследие" на 2007-2009 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2007 года N 1203";
абзац шестидесятый исключить;
абзац шестьдесят седьмой изложить в следующей редакции:
"Будет разработан комплекс мер по внедрению системы "Зеленая нефть" и реализовываться Программа по сохранению и рациональному использованию водных ресурсов, животного мира и развитию особо охраняемых природных территорий до 2010 года, утвержденная постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 октября 2007 года N 914.";
в абзаце восьмидесятом цифры "2007" заменить цифрами "2008";
абзацы восемьдесят первый, восемьдесят второй, восемьдесят третий изложить в следующей редакции:
"стимулирования повышения конкурентоспособности предприятий несырьевого сектора;
использования потенциала добывающих отраслей экономики для развития приоритетных направлений индустриально-инновационного политики;
создания глобально устойчивых казахстанских корпораций;";
дополнить абзацами восемьдесят четвертым, восемьдесят пятым, восемьдесят шестым, восемьдесят седьмым следующего содержания:
"развития потенциала сельского хозяйства;
создания благоприятного предпринимательского климата и развития малого и среднего бизнеса;
координации деятельности государственных холдингов;
создания благоприятных условий для развития материальной и нематериальной инфраструктуры.";
дополнить абзацами восемьдесят седьмым, восемьдесят восьмым, восемьдесят девятым, девяностым, девяносто первым, девяносто вторым, девяносто третьим следующего содержания:
"Предусматривается реализация таких крупных системообразующих инвестиционных проектов, как:
строительство Балхашской ТЭС с проектной мощностью 2 640 МВт, которая будет способствовать рациональному использованию энергетических ресурсов, а также эффективному и бесперебойному электро- и теплоснабжению южных регионов страны;
строительство атомной электростанции в г. Актау, которая позволит решить проблемы с дефицитом электроэнергии и улучшить экологическую обстановку в западном регионе страны;
строительство магистрального газопровода Бейнеу - Бозой - Шалкар - Акбулак в целях стабильного обеспечения потребности в газе южных регионов Казахстана и повышения уровня энергетической безопасности страны;
создание первого интегрированного газохимического комплекса в Атырауской области, что позволит производить широкий спектр газохимической продукции с высокой добавленной стоимостью, усилить экономическую безопасность страны при колебаниях цен на углеводородное сырье, повысить уровень занятости населения в регионе;
строительство автомобильной дороги Астана - Щучинск, ввод в эксплуатацию которой позволит увеличить транзитный потенциал, снизить транспортную составляющую в себестоимости продукции, ускорить освоение экономически перспективных территорий;
строительство железнодорожной линии Узень - граница с Туркменистаном, которое предусматривает привлечение различных источников финансирования, с целью повышения экспортного потенциала страны, увеличения товарооборота и ускорения освоения экономически перспективных территорий.";
в абзаце сто двадцать шестом слова "в городе Алматы" исключить;
абзац сто тридцать первый изложить в следующей редакции:
"Расходы на нужды обороны будут планироваться исходя из военно-политических, стратегических, экономических и технических задач по обеспечению безопасности и осуществления международного военного сотрудничества Республики Казахстан.";
в абзаце сто сорок втором цифры "34,7", "36" заменить соответственно цифрами "33,3", "34,4";

отыз алтыншы абзацтағы "156" деген сандар "175" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы қырық үшінші абзацпен толықтырылсын:
"мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылардың және арнаулы мемлекеттік жәрдемақылардың мөлшерлерін ұлғайту;";
елу алтыншы абзацтағы "Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 27 ақпандағы N 3859 Жарлығымен бекітілген "Жібек жолы тарихи орталықтарын қайта өркендету, түркі тілдес мемлекеттердің мәдени мұраларын сақтау және сабақтастыра дамыту, туризм инфрақұрылымын жасау" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 10 желтоқсандағы N 1203 қаулысымен бекітілген 2007-2009 жылдарға арналған "Мәдени мұра" бағдарламасын" деген сөздермен ауыстырылсын;
алпысыншы абзац алынып тасталсын;
алпыс жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Жасыл мұнай" жүйесін енгізу бойынша шаралар кешені әзірленеді және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 8 қазандағы N 914 қаулысымен бекітілген Су ресурстарын, жануарлар дүниесін сақтау және оңтайлы пайдалану және ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың желісін дамыту жөніндегі 2010 жылға дейінгі бағдарлама іске асырылатын болады.";
сексенінші абзацтағы "2007" деген сандар "2008" деген сандармен ауыстырылсын, "Қазақстан Республикасының" деген сөздер алынып тасталсын;
сексен бірінші, сексен екінші, сексен үшінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"шикізат емес сектор кәсіпорындарының бәсекеге қабілеттілігін арттыруды ынталандыру;
индустриялық-инновациялық саясаттың басым бағыттарын дамыту үшін экономиканың өндіруші салаларының әлеуетін пайдалану;
жаһандық орнықты қазақстандық корпорацияларды құру;";
мынадай мазмұндағы сексен төртінші, сексен бесінші, сексен алтыншы, сексен жетінші абзацтармен толықтырылсын:
"ауыл шаруашылығының әлеуетін дамыту;
қолайлы кәсіпкерлік ахуал жасау және шағын және орта бизнесті дамыту;
мемлекеттік холдингтердің қызметін үйлестіру;
материалдық және материалдық емес инфрақұрылымды дамыту үшін қолайлы жағдайлар жасау.";
мынадай мазмұндағы сексен жетінші, сексен сегізінші, сексен тоғызыншы, тоқсаныншы, тоқсан бірінші, тоқсан екінші, тоқсан үшінші абзацтармен толықтырылсын:
"Мынадай жүйе қалыптастыратын ірі инвестициялық жобаларды іске асыру көзделіп отыр:
энергетикалық ресурстарды ұтымды пайдалануға, сондай-ақ елдің оңтүстік өңірлерін тиімді әрі үздіксіз электрмен және жылумен жабдықтауға ықпал ететін жобалық қуаты 2 640 МВт Балқаш ЖЭС-ін салу;
Ақтау қаласында елдің батыс өңіріндегі электр энергиясының тапшылығы проблемасын шешуге және экологиялық ахуалды жақсартуға мүмкіндік беретін атом электр станциясын салу;
Қазақстанның оңтүстік өңірлерінің газға қажеттілігін тұрақты қамтамасыз ету және елдің энергетикалық қауіпсіздігінің деңгейін арттыру мақсатында Бейнеу - Бозой - Шалқар - Ақбұлақ магистральдық газ құбырын салу;
Атырау облысында алғашқы интеграцияланған газ-химия кешенін құру, бұл қосылған құны жоғары газ-химия өнімінің кең спектрін өндіруге, көмірсутек шикізаты бағасының ауытқуы кезінде елдің экономикалық қауіпсіздігін күшейтуге, өңірдегі халықтың жұмыспен қамтылу деңгейін арттыруға мүмкіндік береді;
Астана - Щучинск автомобиль жолын салу, оны пайдалануға беру транзиттік әлеуетті ұлғайтуға, өнімнің өзіндік құнындағы көліктік құрамдауышты төмендетуге, экономикалық перспективалы аумақтарды игеруді жеделдетуге мүмкіндік береді;
елдің экспорттық әлеуетін арттыру, тауар айналымын ұлғайту және экономикалық перспективалы аумақтарды игеруді жеделдету мақсатында әр түрлі қаржыландыру көздерін тартуды көздейтін Өзен - Түркменстанмен шекара темір жол желісін салу.";
бір жүз жиырма алтыншы абзацтағы "Алматы қаласында" деген сөздер алынып тасталсын;
бір жүз отыз бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс қажеттілігіне арналған шығыстар қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі әскери-саяси, стратегиялық, экономикалық және техникалық міндеттерді және Қазақстан Республикасының халықаралық әскери ынтымақтастығын жүзеге асыруды негізге алып жоспарланатын болады.";
бір жүз қырық екінші абзацтағы "28,1", "38,4" деген сандар тиісінше "33,3", "34,4" деген сандармен ауыстырылсын;

рисунок 6 изложить в новой редакции согласно  приложению 7 к настоящему постановлению;
в абзаце сто пятьдесят шестом цифры "326,8", "12,9" заменить соответственно цифрами "571,7", "19,1";
рисунок 8 изложить в новой редакции согласно  приложению 8 к настоящему постановлению;
рисунок 9 исключить;
абзац сто пятьдесят девятый исключить;
абзац сто шестьдесят второй исключить;
рисунок 10 исключить;
в абзаце сто шестьдесят третьем цифры "22,5", "21,9", "21,8" заменить соответственно цифрами "23,5", "23,7", "23,4";
таблицу 5 изложить в новой редакции согласно  приложению 9 к настоящему постановлению;
в  главе 6 "Бюджетное кредитование":
в абзаце седьмом после слов "мероприятия по" дополнить словами "реализации Программы "30 корпоративных лидеров Казахстана",";
в  главе 7 "Межбюджетные отношения":
в абзаце четвертом:
цифры "206,5" заменить цифрами "497,7";
после слов "128,0 млрд. тенге" дополнить словами ", 2007 г. - 291,2 млрд. тенге";
в абзаце шестом цифры "46,4" заменить цифрами "45,7";
в абзаце седьмом цифры "58,5" заменить цифрами "57,6";
в абзаце восьмом цифры "77,1" заменить цифрами "86,8";
в абзаце пятнадцатом слово "будет" исключить;
в  главе 8 "Управление государственным, гарантированным государством и валовым внешним долгом":
в абзаце первом после слов "валовым внешним долгом" дополнить словами "(далее - Концепция)";
дополнить абзацем третьим следующего содержания:

6-сурет осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
бір жүз елу алтыншы абзацтағы "326,8", "12,9" деген сандар тиісінше "571,7", "19,1" деген сандармен ауыстырылсын;
8-сурет осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9-сурет алынып тасталсын;
бір жүз елу тоғызыншы абзац алынып тасталсын;
бір жүз алпыс екінші абзац алынып тасталсын;
10-сурет алынып тасталсын;
бір жүз алпыс үшінші абзацтағы "22,5", "21,9", "21,8" деген сандар тиісінше "23,5", "23,7", "23,4" деген сандармен ауыстырылсын;
5-кесте осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Бюджеттік кредит беру" деген 6-тарауда:
жетінші абзацтағы "негізгі бағыттары" деген сөздерден кейін "Қазақстанның 30 корпоративтік көшбасшысы" бағдарламасын іске асыру," деген сөздермен толықтырылсын;
"Бюджетаралық қатынастар" деген 7-тарауда:
төртінші абзацта:
"206,5" деген сандар "497,7" деген сандармен ауыстырылсын;
"128,0 млрд. теңге" деген сөздерден кейін ", 2007 жылы - 291,2 млрд. теңге" деген сөздермен толықтырылсын;
алтыншы абзацтағы "46,4" деген сандар "45,7" деген сандармен ауыстырылсын;
жетінші абзацтағы "58,5" деген сандар "57,6" деген сандармен ауыстырылсын;
сегізінші абзацтағы "77,1" деген сандар "86,8" деген сандармен ауыстырылсын;
мемлекеттік тілдегі мәтінде он бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы әдістеменің негізінде "Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы 2008 - 2010 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" Заң қабылданды.";
"Мемлекеттік, мемлекет кепілдік берген және жалпы сыртқы борышты басқару" деген 8-тарауда:
бірінші абзацтағы "жөніндегі тұжырымдамасына" деген сөздерден кейін" (бұдан әрі - Тұжырымдама)" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:

"В соответствии с Концепцией формирования и использования средств Национального фонда Республики Казахстан на среднесрочную перспективу, одобренной Указом Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2005 года N 1641, политика правительственного заимствования ориентирована на достижение 50-70 %-ного соотношения правительственного долга с учетом гарантированного долга к рыночной стоимости активов Национального фонда. Так, по состоянию на 1 января 2008 года соотношение правительственного долга с учетом гарантированного долга к рыночной стоимости активов Национального фонда составило 27,4 %.";

"Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 1 қыркүйектегі N 1641 Жарлығымен мақұлданған Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражатын қалыптастырудың және пайдаланудың орта мерзімді перспективаға арналған тұжырымдамасына сәйкес үкіметтік қарыз алу саясаты кепілдік берілген борышты ескере отырып, үкіметтік борыштың Ұлттық қор активтерінің нарықтық құнына қатысты 50-70%-дық арақатынасына қол жеткізуге бағдарланған. Мәселен, 2008 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша кепілдік берілген борышты ескере отырып, үкіметтік борыштың Ұлттық қор активтерінің нарықтық құнына арақатынасы 27,4%-ды құрады.";

рисунок 11 изложить в новой редакции согласно  приложению 10 к настоящему постановлению;
абзац седьмой исключить;
дополнить абзацем четырнадцатым следующего содержания:
"финансирование крупных инфраструктурных и социально значимых проектов;";
рисунок 12 изложить в новой редакции согласно  приложению 11 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 мая 2008 года N 464
Динамика изменения валового внутреннего продукта

11-сурет осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
жетінші абзац алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы он төртінші абзацпен толықтырылсын:
"ірі инфрақұрылымдық және әлеуметтік мәні бар жобаларды қаржыландыру;";
12-сурет осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 16 мамырдағы
N 464 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының жалпы ішкі өнімнің