О создании акционерных обществ "Национальный информационный холдинг "Арна Медиа", "Национальный научно-технологический холдинг "Парасат", "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2008 года N 668.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать акционерное общество "Национальный научно-технологический холдинг "Самғау" (далее - АО "Самғау") в форме разделения на акционерные общества "Национальный информационный холдинг "Арна Медиа" (далее - АО "Арна Медиа"), "Национальный научно-технологический холдинг "Парасат" (далее - АО "Парасат"), "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде" (далее - АО "Зерде"). P081102, P080980,.P101061
2. Утвердить прилагаемые:
1) перечень юридических лиц - дочерних и зависимых организаций АО "Самғау", пакеты акций (доли участия) которых передаются в оплату размещаемых акций АО "Арна Медиа", АО "Парасат", АО "Зерде";
2) перечень юридических лиц, государственные пакеты акций (доли участия) которых передаются в оплату размещаемых акций АО "Арна Медиа" и АО "Парасат".
3. Определить основным предметом деятельности:
1) АО "Арна Медиа" - эффективное управление юридическими лицами, пакеты акций (доли участия) которых передаются в оплату размещаемых акций АО "Арна Медиа" в целях создания благоприятных условий для повышения конкурентоспособности информационного пространства Республики Казахстан;
2) АО "Парасат" - эффективное управление юридическими лицами, пакеты акций (доли участия) которых передаются в оплату размещаемых акций АО "Парасат" в целях создания благоприятных условий для научно-технологического развития Республики Казахстан;
3) АО "Зерде" - эффективное управление юридическими лицами, пакеты акций (доли участия) которых переданы в оплату размещаемых акций АО "Зерде" в целях создания благоприятных условий для повышения конкурентоспособности и экономической эффективности инфокоммуникационной отрасли, развития инфокоммуникационных ресурсов и стандартов, стимулирования инвестиционной и инновационной активности в сфере инфокоммуникаций.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке передать права владения и пользования государственными пакетами акций: P990659
1) АО "Арна Медиа" - Министерству культуры и информации Республики Казахстан;
2) АО "Парасат" - Министерству образования и науки Республики Казахстан;
3) АО "Зерде" - Агентству Республики Казахстан по информатизации и связи;
совместно с Министерством культуры и информации Республики Казахстан, Министерством образования и науки Республики Казахстан, Агентством Республики Казахстан по информатизации и связи обеспечить:

"Арна Медиа" ұлттық ақпараттық холдингі", "Парасат" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі", "Зерде" ұлттық инфокоммуникация холдингі" акционерлік қоғамдарын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 3 шілдедегі N 668 Қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Самғау" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" акционерлік қоғамы (бұдан әрі - "Самғау" АҚ) "Арна Медиа" ұлттық ақпараттық холдингі" (бұдан әрі - "Арна Медиа" АҚ), "Парасат" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" (бұдан әрі - "Парасат" АҚ), "Зерде" ұлттық инфокоммуникация холдингі" (бұдан әрі - "Зерде" АҚ) акционерлік қоғамдарына бөлу нысанында қайта ұйымдастырылсын. P081102,P080980,.P101061
2. Қоса беріліп отырған:
1) акцияларының пакеттері (қатысу үлестері) "Арна Медиа" АҚ-ның, "Парасат" АҚ-ның, "Зерде" АҚ-ның орналастырылатын акцияларына ақы төлеуге берілетін заңды тұлғалар - "Самғау" АҚ еншілес және тәуелді ұйымдарының тізбесі;
2) акцияларының мемлекеттік пакеттері (қатысу үлестері) "Арна Медиа" АҚ-ның және "Парасат" АҚ-ның, "Зерде" АҚ-ның орналастырылатын акцияларына ақы төлеуге берілетін заңды тұлғалардың тізбесі бекітілсін.
3. Қызметінің негізгі мәні мыналар болып белгіленсін:
1) "Арна Медиа" АҚ - акцияларының пакеттері (қатысу үлестері) Қазақстан Республикасының ақпараттық кеңістігінің бәсекеге қабілеттілігін арттыру үшін қолайлы жағдай жасау мақсатында "Арна Медиа" АҚ-ның орналастырылатын акцияларына ақы төлеуге берілетін заңды тұлғаларды тиімді басқару;
2) "Парасат" АҚ - Қазақстан Республикасын ғылыми-технологиялық дамыту үшін қолайлы жағдай жасау мақсатында "Парасат" АҚ-ның орналастырылатын акцияларына ақы төлеуге берілетін заңды тұлғаларды тиімді басқару;
3) "Зерде" АҚ - акцияларының пакеттері (қатысу үлестері) инфокоммуникациялық саланың бәсекеге қабілеттілігін және экономикалық тиімділігін арттыру үшін қолайлы жағдай жасау, инфокоммуникациялық ресурстар мен стандарттарды дамыту, инфокоммуникациялар саласындағы инвестициялық және инновациялық белсенділікті ынталандыру мақсатында "Зерде" АҚ-ның орналастырылатын акцияларына ақы төлеуге берілетін заңды тұлғаларды тиімді басқару.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен акциялардың мемлекеттік пакеттеріне иелік ету және пайдалану құқығын: P990659 қараңыз
1) "Арна Медиа" АҚ - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігіне;
2) "Парасат" АҚ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне;
3) "Зерде" АҚ - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігіне;
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігімен, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігімен, Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігімен бірлесіп:

1) утверждение уставов АО "Арна Медиа", АО "Парасат" и АО "Зерде";
2) государственную регистрацию АО "Арна Медиа", АО "Парасат" и АО "Зерде" в органах юстиции Республики Казахстан;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
5. Министерству образования и науки Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в соответствии с действующим законодательством принять необходимые меры, вытекающие из пункта 1 настоящего постановления.
6. Министерству образования и науки Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить передачу в оплату размещаемых акций АО "Арна Медиа", АО "Парасат", АО "Зерде" пакетов акций (долей участия) юридических лиц, определенных в перечне, указанном в подпункте 1) пункта 2 настоящего постановления.
7. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с заинтересованными государственными органами в установленном законодательством порядке обеспечить увеличение количества объявленных акций АО "Арна Медиа", АО "Парасат" и оплату размещаемых акций путем передачи государственных пакетов акций (долей участия) юридических лиц, определенных в перечне, указанном в подпункте 2) пункта 2 настоящего постановления.
8. Министерству образования и науки Республики Казахстан совместно с Министерством культуры и информации Республики Казахстан, Агентством Республики Казахстан по информатизации и связи в двухнедельный срок в установленном порядке внести предложения в Правительство Республики Казахстан по внесению изменений и дополнений в нормативные правовые акты Республики Казахстан в целях приведения в соответствие с настоящим постановлением.
9. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июля 2008 года N 668
Перечень
юридических лиц - дочерних и зависимых организаций
АО "Самғау", пакеты акций (доли участия) которых
передаются в оплату размещаемых акций
АО "Арна Медиа", АО "Парасат", АО "Зерде"
N
п/п
Наименование
Пакет акций
(доли участия)
АО "Арна Медиа"
1.
Акционерное общество "Казахстанские
телекоммуникации" (КАТЕЛКО)

1) "Арна Медиа" АҚ, "Парасат" АҚ, "Зерде" АҚ жарғыларын бекітуді;
2) "Арна Медиа" АҚ-ны, "Парасат" АҚ-ны, "Зерде" АҚ-ны Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, қолданыстағы заңнамаға сәйкес осы қаулының 1-тармағынан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
6. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, осы қаулының 2-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген тізбеде белгіленген заңды тұлғалар акцияларының пакеттерін "Арна Медиа" АҚ-ның, "Парасат" АҚ-ның, "Зерде" АҚ-ның орналастырылатын акцияларына ақы төлеуге беруді қамтамасыз етсін.
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті мүдделі мемлекеттік органдармен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен "Арна Медиа" АҚ, "Парасат" АҚ жарияланған акцияларының санын ұлғайтуды және осы қаулының 2-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген тізбеде белгіленген заңдытұлғалар акцияларының мемлекеттік пакеттерін (қатысу үлестерін) беру жолымен орналастырылатын акцияларға ақы төлеуді қамтамасыз етсін.
8. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігімен, Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігімен бірлесіп, екі апта мерзімде белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне осы қаулыға сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөнінде ұсыныстар енгізсін.
9. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 3 шілдедегі
N 668 қаулысымен
бекітілген
Акцияларының пакеттері (қатысу үлестері)
"Арна Медиа" АҚ-ның, "Парасат" АҚ-ның, "Зерде" АҚ-ның
орналастырылатын акцияларына ақы төлеуге берілетін
заңды тұлғалар - "Самғау" АҚ еншілес және тәуелді
ұйымдарының тізбесі
Р/с
N
Атауы
Акциялары-
ның пакеті
(қатысу
үлестері)
"АрнаМедиа" АҚ
1.
"Қазақстан телекоммуникацияла-
ры" акционерлік қоғамы
(КАТЕЛКО)