Об утверждении Правил освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1229. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 922.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.12.2018 № 922 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 267.
В соответствии со статьей 255 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2009 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 декабря 2008 года № 1229
Правила
освобождения от налога на добавленную
стоимость импорта товаров
1. Настоящие Правила освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 255 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее - Кодекс) и определяют порядок освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров.
Действие настоящих Правил распространяется на юридических и физических лиц, осуществляющих ввоз товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза, (далее – юридические и физические лица).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 19.08.2010 № 824 (вводится в действие с 01.07.2010); от 24.11.2016 № 736 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Импорт товаров освобождается от налога на добавленную стоимость при представлении соответствующих документов, предусмотренных настоящими Правилами, органу государственных доходов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 24.11.2016 № 736 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1229 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 922 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2018 № 922 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындақы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 267 бұйрығын қараңыз.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) 255-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 23 желтоқсандағы
N 1229 қаулысымен
бекітілген
Тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату ережесі
1. Осы Тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату ережесі "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі - Кодекс) 255-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату тәртібін айқындайды.
Осы Ереже Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлар әкелуді жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрі – заңды және жеке тұлғалар) қолданылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.08.2010 № 824 (01.07.2010 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2016 № 736 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2. Осы Ережеде көзделген тиісті құжаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органына беру кезінде тауарлар импорты қосылған құн салығынан босатылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.11.2016 № 736 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыcымен.

3. При импорте товаров, за исключением подакцизных, ввозимых в качестве гуманитарной помощи, представляются следующие документы:
1) товаросопроводительные документы и/или подтверждение дипломатических или приравненных к ним представительств с указанием статуса ввозимых товаров в качестве гуманитарной помощи;
2) подтверждение отправителя товаров, в том числе составленное на иностранном языке, подтверждающее факт безвозмездной передачи товаров;
3) обязательство получателя о целевом использовании товаров исключительно для улучшения условий жизни и быта населения, а также предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций военного, экологического, природного и техногенного характера, заполняемого по форме, установленной в приложении 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 19.08.2010 № 824 (вводится в действие с 01.07.2010); от 20.05.2011 № 549 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
4. При импорте товаров, за исключением подакцизных, ввозимых в благотворительных целях по линии государств, правительств государств, международных организаций, включая оказание технического содействия, представляются следующие документы:
1) для товаров, ввозимых в благотворительных целях по линии государств и правительств государств и международных организаций:
товаросопроводительные документы и/или подтверждение дипломатических или приравненных к ним представительств с указанием статуса ввозимого товара в благотворительных целях;
соответствующие соглашения, договоры, устанавливающие ввоз товаров в благотворительных целях;
для юридических лиц – копия свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, подтверждающего регистрацию юридического лица как некоммерческой организации, а также копия устава;
примечание: * свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица.
2) для товаров, ввозимых в качестве технического содействия:
товаросопроводительные документы и/или подтверждение дипломатических или приравненных к ним представительств, в которых должны быть указаны наименование программы и реквизиты проекта (контракта) по техническое содействию, для выполнения которых осуществляется ввоз товаров;
копия проекта (контракта по техническому содействию), для выполнения которого поставляются товары.
При этом компетентный орган с казахстанской стороны, контролирующий выполнение программы технического содействия, представляет информацию об исполнении проекта в уполномоченный орган в сфере таможенного дела Республики Казахстан. В целях обеспечения идентификации ввозимых товаров товарам, предусмотренным к ввозу в представленных проектах, перечень товаров в данных проектах должен быть указан отдельно.

3. Ізгілік көмек ретінде әкелінетін тауарлар импорты кезінде акцизделетіндерін қоспағанда, мынадай құжаттар:
1) тауарға ілеспе құжаттар және/немесе ізгілік көмек ретінде әкелінетін тауарлардың мәртебесін көрсете отырып, дипломатиялық немесе оларға теңестірілген өкілдіктердің растамасы;
2) тауарларды жөнелтушінің, оның ішінде тауарларды өтеусіз беру фактісін растайтын шет тілінде жасалған растамасы;
3) осы Ережеге 1-қосымшада белгіленген нысан бойынша толтырылатын халықтың өмірі мен тұрмыс жағдайларын жақсартуға арналған тауарларды ғана мақсатты пайдалану туралы алушының, сондай-ақ әскери, экологиялық, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою міндеттемесі беріледі.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.08.19 № 824 (2010.07.01 бастап қолданысқа енгізіледі), 2011.05.20 N 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
4. Мемлекеттер, мемлекеттер үкіметтерінің, халықаралық ұйымдардың желілері бойынша қайырымдылық мақсатында әкелінетін акцизделетіндерін қоспағанда, тауарлардың импорты кезінде техникалық жәрдем көрсетуді қоса алғанда, мынадай құжаттар:
1) мемлекеттер мен мемлекеттер үкіметтерінің және халықаралық ұйымдардың желілері бойынша қайырымдылық мақсатында әкелінетін тауарлар үшін:
тауарға ілеспе құжаттар және/немесе қайырымдылық мақсатында әкелінетін тауардың мәртебесін көрсете отырып, дипломатиялық немесе оларға теңестірілген өкілдіктердің растамасы;
қайырымдылық мақсатында тауарлар әкелуді белгілейтін тиісті келісімдер, шарттар;
заңды тұлғалар үшін - заңды тұлғаның коммерциялық емес ұйым ретінде тіркелгенін растайтын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің* немесе анықтаманың көшірмесі, сондай-ақ жарғының көшірмесі;
ескертпе: * "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
2) техникалық жәрдем ретінде әкелінетін тауарлар үшін:
орындалуы үшін тауарларды әкелу жүзеге асырылатын бағдарламаның атауы мен техникалық жәрдемдесу жөніндегі жобаның (келісімшарттың) деректемелері көрсетілуі тиіс тауарға ілеспе құжаттар және/немесе дипломатиялық немесе оларға теңестірілген өкілдіктердің растамасы;
оларды орындау үшін тауарлар жеткізілетін жобаның (техникалық жәрдемдесу жөніндегі келісім-шарттың) көшірмесі беріледі.
Бұл ретте Қазақстан тарапының техникалық жәрдемдесу бағдарламасының орындалуын бақылайтын құзыретті органы Қазақстан Республикасының кеден ісі саласындағы уәкілетті органына жобаның орындалуы туралы ақпарат береді. Әкелінетін тауарларды берілген жобаларда әкелінуі көзделген тауарларға сәйкестендіруді қамтамасыз ету мақсатында осы жобалардағы тауарлардың тізбесі жеке көрсетілуі тиіс.

Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 19.08.2010 № 824 (вводится в действие с 01.07.2010); от 20.05.2011 № 549 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 05.06.2013 № 574; от 24.11.2016 № 736 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. От налога на добавленную стоимость освобождается импорт лекарственных средств любых форм, изделий медицинского назначения и медицинской техники:
зарегистрированных в Государственном реестре лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники Республики Казахстан (далее – Государственный реестр);
не зарегистрированных в Государственном реестре, на основании заключения (разрешительного документа), выданного уполномоченным органом в области здравоохранения.
Импорт товаров, указанных в настоящем пункте, освобождается от налога на добавленную стоимость в соответствии с перечнем, утвержденным Правительством Республики Казахстан.
Для целей освобождения импорта лекарственных средств любых форм, изделий медицинского назначения и медицинской техники от налога на добавленную стоимость необходимо соблюдение следующих условий:
1) представление в орган государственных доходов Республики Казахстан копии лицензии на фармацевтическую деятельность или медицинскую деятельность, или талона о приеме уведомления о начале или прекращении осуществления деятельности или определенных действий (далее – талон о приеме уведомления), выданного на оптовую реализацию медицинской техники и изделий медицинского назначения в порядке, установленном Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон), или наличие сведений в государственной базе данных электронного лицензирования о разрешении на занятие фармацевтической или медицинской деятельностью;
2) наличие сведений о регистрации в Государственном реестре или представление копий регистрационного удостоверения на лекарственные средства, изделия медицинского назначения, медицинскую технику, выданного в соответствии с законодательством в области здравоохранения, или выписки из Государственного реестра, выдаваемой уполномоченным органом в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники для зарегистрированных в Государственном реестре лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники, или заключения (разрешительного документа) государственного органа в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники о ввозе не зарегистрированных в Государственном реестре лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники и в случаях, установленных пунктами 3 и 4 статьи 80 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения".
В случае импорта товаров в рамках договоров о государственных закупках, вместо вышеуказанных документов, за исключением копии лицензии на фармацевтическую или медицинскую деятельность (для видов деятельности, подлежащих лицензированию) или талона о приеме уведомления, выданного на оптовую реализацию медицинской техники и изделий медицинского назначения, в органы государственных доходов представляется договор, заключенный между заказчиком и поставщиком, осуществляющим импорт.

Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.08.19 № 824 (2010.07.01 бастап қолданысқа енгізіледі), 2011.05.20 N 549 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 05.06.2013 N 574; 24.11.2016 № 736 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
5. Мынадай:
Қазақстан Республикасының Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың мемлекеттік тізілімінде (бұдан әрі – Мемлекеттік тізілім) тіркелген;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген қорытынды (рұқсат беру құжаты) негізінде Мемлекеттік тізілімде тіркелмеген кез келген нысандағы дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың импорты қосылған құн салығынан босатылады.
Осы тармақта көрсетілген тауарлардың импорты Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тізбеге сәйкес қосылған құн салығынан босатылады.
Кез келген нысандағы дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың импортын қосылған құн салығынан босату мақсаттары үшін мынадай талаптарды сақтау қажет:
1) Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органына "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңында (бұдан әрі – Заң) белгіленген тәртіппен медициналық техника мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме саудада өткізуге берілген фармацевтикалық қызметке немесе медициналық қызметке лицензияның немесе қызметті не белгілі бір іс-қимылды жүзеге асырудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаны қабылдау туралы талонның (бұдан әрі – хабарламаны қабылдау туралы талон) көшірмелерін ұсыну немесе электрондық лицензиялаудың мемлекеттік дерекқорында фармацевтикалық немесе медициналық қызметпен айналысуға рұқсат беру туралы мәліметтердің болуы;
2) Мемлекеттік тізілімде тіркелгені туралы мәліметтердің болуы немесе денсаулық сақтау саласындағы заңнамаға сәйкес берілген дәрілік заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдарға, медициналық техникаға тіркеу куәлігінің көшірмелерін немесе Мемлекеттік тізілімде тіркелген дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника үшін дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың айналымы саласындағы уәкілетті орган беретін Мемлекеттік тізілімнен үзіндіні немесе "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 80-бабының 3 және 4-тармақтарында белгіленген жағдайларда дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың айналымы саласындағы мемлекеттік органның Мемлекеттік тізілімде тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкелу туралы қорытындысын (рұқсат құжатын) ұсыну.
Тауарлар мемлекеттік сатып алу туралы шарттар шеңберінде импортталған жағдайда, мемлекеттік кірістер органдарына фармацевтикалық немесе медициналық қызметке лицензияның көшірмесін (лицензиялауға жататын қызмет түрлері үшін) немесе медициналық техника мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме саудада өткізуге арналған хабарламаны қабылдау туралы талонды қоспағанда, жоғарыда көрсетілген құжаттардың орнына тапсырыс беруші мен импортты жүзеге асыратын өнім беруші арасында жасалған шарт ұсынылады.

Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 24.11.2016 № 736 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5-1. Импорт лекарственных средств, используемых (применяемых) в области ветеринарии; изделий ветеринарного назначения и ветеринарной техники, сурдотифлотехники, включая протезно-ортопедические изделия, специальных средств передвижения, предоставляемых инвалидам; материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники освобождается от налога на добавленную стоимость в соответствии с перечнем, утвержденным Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Правила дополнены пунктом 5-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 24.11.2016 № 736 (порядок введения в действие см. п. 2).
5-2. В случае импорта материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, изделий медицинского назначения, включая протезно-ортопедические изделия, медицинской техники, а также специальных средств передвижения, предоставляемых инвалидам, необходимо представление в орган государственных доходов Республики Казахстан копии лицензии на фармацевтическую деятельность или медицинскую деятельность, или талона о приеме уведомления, выданного на оптовую реализацию медицинской техники и изделий медицинского назначения.
В случае импорта сурдотифлотехники, протезно-ортопедических изделий, необходимо представление в орган государственных доходов Республики Казахстан копии лицензии на фармацевтическую или медицинскую деятельность, или талона о приеме уведомления, выданного на оптовую реализацию медицинской техники и изделий медицинского назначения, а также копии справки (свидетельства) о государственной регистрации (перерегистрации) для юридических лиц.
Сноска. Правила дополнены пунктом 5-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 24.11.2016 № 736 (порядок введения в действие см. п. 2).
5-3. Для целей освобождения импорта лекарственных средств, используемых (применяемых) в области ветеринарии, от налога на добавленную стоимость необходимо соблюдение следующих условий:
1) представление копии документа, подтверждающего государственную регистрацию в Республике Казахстан или государстве-члене Евразийского экономического союза, (за исключением случаев, когда ввозятся образцы ветеринарного препарата для проведения регистрационных испытаний);

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.11.2016 № 736 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыcымен.
5-1. Ветеринария саласында пайдаланылатын (қолданылатын) дәрілік заттардың; ветеринариялық мақсаттағы бұйымдардың және ветеринариялық техниканың; мүгедектерге берілетін протездік-ортопедиялық бұйымдарды, арнаулы жүріп-тұру құралдарын қоса алғанда, сурдотифлотехниканың; протездік-ортопедиялық бұйымдарды және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдарды шығаруға арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушылардың импорты Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тізбеге сәйкес қосылған құн салығынан босатылады.
Ескерту. Ереже 5-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 24.11.2016 № 736 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыcымен.
5-2. Протездік-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды шығаруға арналған материалдар, жабдықтар мен жинақтаушылар, медициналық техника, сондай-ақ мүгедектерге берілетін арнаулы жүріп-тұру құралдары импортталған жағдайда Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органына фармацевтикалық қызметке немесе медициналық қызметке арналған лицензияның көшірмесін немесе медициналық техниканы және медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме саудада өткізуге арналған хабарламаның қабылданғаны туралы талонды ұсыну қажет.
Сурдотифлотехника, протездік-ортопедиялық бұйымдар импортталған жағдайда Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органына фармацевтикалық немесе медициналық қызметке арналған лицензияның көшірмесін немесе медициналық техниканы және медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме саудада өткізуге арналған хабарламаның қабылданғаны туралы талонды, сондай-ақ заңды тұлғалар үшін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың (куәліктің) көшірмесін ұсыну қажет.
Ескерту. Ереже 5-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 24.11.2016 № 736 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыcымен.
5-3. Ветеринария саласында пайдаланылатын (қолданылатын) дәрілік заттардың импортын қосылған құн салығынан босату мақсаттары үшін мынадай талаптарды сақтау қажет:
1) Қазақстан Республикасында немесе Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесін ұсыну (ветеринариялық препараттардың үлгілері тіркеу сынақтарын жүргізу үшін әкелінетін жағдайларды қоспағанда);

2) представление копии разрешения на ввоз в Республику Казахстан, выданного ведомством уполномоченного органа в области ветеринарии в соответствии с законодательством в области ветеринарии (в случае, когда ввозятся образцы ветеринарного препарата для проведения регистрационных испытаний);
3) для видов деятельности в области ветеринарии, подлежащих лицензированию, представление копии лицензии на занятие деятельностью по производству препаратов ветеринарного назначения или проведение ветеринарно-санитарной экспертизы продуктов и сырья животного происхождения;
4) для видов деятельности в области ветеринарии, не подлежащих лицензированию, представление копии устава организации или подтверждения о присвоении учетного номера объекту производства, осуществляющему выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организации по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, выданного в соответствии с законодательством в области ветеринарии, (далее – подтверждение о присвоении учетного номера) или уведомления о начале или прекращении предпринимательской деятельности в области ветеринарии, выданного в порядке, установленном Законом.
В случае импорта товаров в рамках договоров о государственных закупках, вместо вышеуказанных документов, за исключением документов, указанных в подпунктах 3) и 4) настоящего пункта, в органы государственных доходов представляется договор, заключенный между заказчиком и поставщиком, осуществляющим импорт.
Сноска. Правила дополнены пунктом 5-3 в соответствии с постановлением Правительства РК от 24.11.2016 № 736 (порядок введения в действие см. п. 2); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 09.08.2017 № 476 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5-4. Для целей освобождения импорта изделий ветеринарного назначения и ветеринарной техники, сурдотифлотехники, включая протезно-ортопедические изделия; материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, используемых (применяемых) в области ветеринарии; изделий ветеринарного назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и ветеринарной техники от налога на добавленную стоимость необходимо соблюдение следующих условий:
1) для видов деятельности в области ветеринарии, подлежащих лицензированию, представление копии лицензии на занятие деятельностью по производству препаратов ветеринарного назначения или проведение ветеринарно-санитарной экспертизы продуктов и сырья животного происхождения;

2) "ветеринария саласындағы заңнамаға сәйкес ветеринария саласындағы уәкілетті органның ведомствосы берген Қазақстан Республикасына әкелуге арналған рұқсаттың көшірмесін ұсыну (тіркеу сынақтарын жүргізу үшін ветеринариялық препарат үлгілері әкелінген жағдайда);
3) лицензиялауға жататын ветеринария саласындағы қызмет түрлері үшін – ветеринариялық мақсаттағы препараттарды шығару жөніндегі қызметпен айналысуға немесе жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың ветеринариялық-санитариялық сараптамасын өткізуге лицензияның көшірмесін ұсыну;
4) лицензиялауға жатпайтын ветеринария саласындағы қызмет түрлері үшін – ұйым жарғысының немесе ветеринария саласындағы заңнамаға сәйкес берілген жануарларды өсіруді, жануарларды союды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды, сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектісіне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмір беру туралы растаманың (бұдан әрі – есептік нөмір беру туралы растама) немесе Заңда белгіленген тәртіппен берілген ветеринария саласындағы кәсіпкерлік қызметті бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарламаның көшірмесін ұсыну.
Тауарлар мемлекеттік сатып алу туралы шарттар шеңберінде импортталған жағдайда, осы тармақтың 3) және 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоспағанда, жоғарыда көрсетілген құжаттардың орнына мемлекеттік кірістер органдарына тапсырыс беруші мен импортты жүзеге асыратын өнім беруші арасында жасалған шарт ұсынылады.
Ескерту. Ереже 5-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 24.11.2016 № 736 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 09.08.2017 № 476 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
5-4. Ветеринариялық мақсаттағы бұйымдардың және ветеринариялық техниканың, протездік-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, сурдотифлотехниканың; ветеринария саласында пайдаланылатын (қолданылатын) кез келген нысандағы дәрілік заттарды шығаруға арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушылардың; протездік-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, ветеринариялық мақсаттағы бұйымдардың және ветеринариялық техниканың импортын қосылған құн салығынан босату мақсаттары үшін мынадай талаптар сақталуы қажет:
1) лицензиялауға жататын ветеринария саласындағы қызмет түрлері үшін – ветеринариялық мақсаттағы препараттарды шығару жөніндегі қызметпен айналысуға немесе жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың ветеринариялық-санитариялық сараптамасын өткізуге лицензияның көшірмесін ұсыну;

2) для видов деятельности в области ветеринарии, не подлежащих лицензированию, представление копии устава организации или подтверждения о присвоении учетного номера или уведомления о начале или прекращении предпринимательской деятельности в области ветеринарии.
В случае импорта товаров в рамках договоров о государственных закупках, дополнительно к вышеуказанным документам представляется договор, заключенный между заказчиком и поставщиком, осуществляющим импорт.
Сноска. Правила дополнены пунктом 5-4 в соответствии с постановлением Правительства РК от 24.11.2016 № 736 (порядок введения в действие см. п. 2).
6. При импорте сырья для производства денежных знаков, осуществляемом Национальным Банком Республики Казахстан и его организациями, представляются следующие документы:
1) подтверждение Национального Банка Республики Казахстан о предназначении ввозимого сырья для производства денежных знаков;
2) обязательство грузополучателя о целевом использовании ввозимого сырья, составленного по форме, установленной в приложении 3 к настоящим Правилам.
7. При импорте товаров, осуществляемом за счет средств грантов, предоставленных по линии государств, правительств государств и международных организаций представляются следующие документы:
1) копия международного договора Республики Казахстан (в случае его наличия), заключенного с иностранным государством (или государствами) либо с международной организацией, включенной в перечень, утвержденный Правительством Республики Казахстан, о предоставлении Республике Казахстан гранта;
2) в случае предоставления гранта международной организацией без заключения международного договора-подтверждение международной организации об импорте товаров за счет средств предоставленного ею гранта;
3) товаросопроводительные документы с наличием ссылки на международный договор (в случае его заключения);
4) подтверждение бенефициара (грантополучателя) о ввозимом товаре.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 19.08.2010 № 824 (вводится в действие с 01.07.2010).
8. Товары, ввозимые на таможенную территорию Евразийского экономического союза, указанные в пунктах 3, 4, 6 и 7 настоящих Правил, должны использоваться только в тех случаях, в которых представлены налоговые льготы. В случае использования импортером указанных товаров в иных целях, налог на добавленную стоимость, не уплаченный при таможенной очистке, подлежит уплате в бюджет в соответствии с налоговым законодательством.
Товары, ввозимые на территорию Евразийского экономического союза, указанные в пунктах 5, 5-1, 5-2, 5-3 и 5-4 настоящих Правил, (за исключением импорта средств передвижения, предоставляемых инвалидам) используются:

2) лицензиялауға жатпайтын ветеринария саласындағы қызмет түрлері үшін – ұйым жарғысының көшірмесін немесе есептік нөмір беру туралы растама немесе ветеринария саласындағы кәсіпкерлік қызметті бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарламаның көшірмесін ұсыну.
Тауарлар мемлекеттік сатып алу туралы шарттар шеңберінде импортталған жағдайда жоғарыда көрсетілген құжаттарға қосымша тапсырыс беруші мен импортты жүзеге асыратын өнім беруші арасында жасалған шарт ұсынылады.
Ескерту. Ереже 5-4-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 24.11.2016 № 736 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыcымен.
6. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі және оның ұйымдары жүзеге асыратын ақша белгілерін шығару үшін шикізаттың импорты кезінде мынадай құжаттар:
1) ақша белгілерін шығару үшін әкелінетін шикізаттың мақсаты туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің растамасы;
2) осы Ережеге 3-қосымшада белгіленген нысан бойынша жасалған әкелінетін шикізатты мақсатты пайдалану туралы жүк алушының міндеттемесі беріледі.
7. Мемлекеттер, мемлекеттер үкіметтері мен халықаралық ұйымдардың желілері бойынша берілген гранттар қаражаты есебінен жүзеге асырылатын тауарлар импорты кезінде мынадай құжаттар:
1) Қазақстан Республикасына грант беру туралы шетелдік мемлекетпен (немесе мемлекеттермен) не Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тізбеге енгізілген халықаралық ұйыммен жасалған Қазақстан Республикасының халықаралық шартының көшірмесі (ол болған жағдайда);
2) халықаралық шарт жасаусыз халықаралық ұйымның грант беруі жағдайында - оған берілген грант қаражаты есебінен тауарлар импорты туралы халықаралық ұйымның растамасы;
3) халықаралық шартқа сілтеменің болуымен тауарға ілеспе құжаттар (оны жасасқан жағдайда);
4) бенефициардың (грант алушының) әкелінетін тауар туралы растамасы беріледі.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.08.19 № 824 (2010.07.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
8. Осы Ереженің 3, 4, 6 және 7-тармақтарында көрсетілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарлар салық жеңілдіктері ұсынылған жағдайларда ғана пайдаланылуы тиіс. Импорттаушы көрсетілген тауарларды өзге мақсаттарға пайдаланған жағдайда кедендік тазарту кезінде төленбеген қосылған құн салығы салық заңнамасына сәйкес бюджетке төленуі тиіс.
Осы Ереженің 5, 5-1, 5-2, 5-3 және 5-4-тармақтарында көрсетілген Еуразиялық экономикалық одақтың аумағына әкелінетін тауарларды (мүгедектерге берілетін қозғалыс құралдарының импортын қоспағанда):

1) субъектами здравоохранения для осуществления медицинской или фармацевтической деятельности в Республике Казахстан в соответствии с лицензиями на осуществление указанных видов деятельности или талоном о приеме уведомления, выданного на оптовую реализацию медицинской техники и изделий медицинского назначения;
2) физическими или юридическими лицами для осуществления ветеринарной деятельности в Республике Казахстан в соответствии с лицензиями на осуществление данного вида деятельности (только для лицензируемых видов деятельности в области ветеринарии), а для видов деятельности в области ветеринарии, не подлежащих лицензированию, – в соответствии с уставом юридического лица или подтверждением о присвоении учетного номера или уведомлением о начале или прекращении предпринимательской деятельности в области ветеринарии.
В случае использования импортером указанных товаров (за исключением средств передвижения, предоставляемых инвалидам) в целях, не соответствующих медицинской, фармацевтической или ветеринарной деятельности в Республике Казахстан, налог на добавленную стоимость, не уплаченный при таможенной очистке таких товаров, подлежит уплате в бюджет в соответствии с налоговым законодательством, а также таможенным законодательством Евразийского экономического союза или Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правительства РК от 24.11.2016 № 736 (порядок введения в действие см. п. 2).
9. Освобождение от уплаты налога на добавленную стоимость по импорту товаров в рамках таможенных процедур, предусматривающих освобождение от уплаты таможенных пошлин и налогов, осуществляется в порядке, установленном таможенным законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 19.08.2010 № 824 (вводится в действие с 01.07.2010).
10. По импорту товаров, определенных в подпунктах 1), 2), 5) и 8) пункта 1 статьи 255 Кодекса, освобождение от налога на добавленную стоимость применяется непосредственно в соответствии с Кодексом.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 декабря 2008 года № 1229
Перечень
утративших силу некоторых решений Правительства
Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года № 84 "Об утверждении Правил освобождения от налога на добавленную стоимость товаров, импортируемых в Республику Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 4, ст. 24).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2002 года № 1071 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года № 84" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 32, ст. 349).

1) көрсетілген қызмет түрлерін жүзеге асыруға арналған лицензияларға немесе медициналық техника мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме саудада өткізуге арналған хабарламаның қабылданғаны туралы талонға сәйкес Қазақстан Республикасында медициналық немесе фармацевтикалық қызметті жүзеге асыру үшін денсаулық сақтау субъектілері;
2) ветеринариялық қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияларға (тек ветеринария саласындағы лицензияланатын қызмет түрлері үшін) сәйкес, ал лицензиялауға жатпайтын ветеринария саласындағы қызмет түрлері үшін заңды тұлғаның жарғысына немесе есептік нөмір беру туралы растамаға немесе ветеринария саласындағы кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруды бастағаны немесе тоқтатқаны туралы хабарламаға сәйкес Қазақстан Республикасында ветеринариялық қызметті жүзеге асыру үшін жеке немесе заңды тұлғалар пайдаланады.
Импорттаушы көрсетілген тауарларды (мүгедектерге берілетін арнаулы жүріп-тұру құралдарын қоспағанда) Қазақстан Республикасындағы медициналық, фармацевтикалық немесе ветеринариялық қызметке сәйкес келмейтін мақсаттарда пайдаланған жағдайда, мұндай тауарларды кедендік тазарту кезінде төленбеген қосылған құн салығы салық заңнамасына, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың немесе Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес бюджетке төленуі тиіс.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.11.2016 № 736 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулыcымен.
9. Кеден баждары мен салықтарын төлеуден босатуды көздейтін кеден рәсімдері шеңберінде тауарлардың импорты бойынша қосылған құн салығынан босату Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.08.19 № 824 (2010.07.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
10. Кодекстің 255-бабының 1-тармағының 1), 2), 5) және 8) тармақшаларында айқындалған тауарлар импорты бойынша қосылған құн салығынан босату Кодекске сәйкес тікелей қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 23 желтоқсандағы
N 1229 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасына импортталатын тауарларды қосылған құн салығынан босату ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 84 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 4, 24-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 84 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 30 қыркүйектегі N 1071 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 32, 349-құжат).

3. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 21 октября 2002 года № 1135 "О внесении дополнения и изменения в постановления Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2000 года № 378 и от 23 января 2002 года № 84".
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 февраля 2003 года № 183 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года № 84" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 8, ст. 91).
5. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2004 года № 488 "О внесении дополнений и изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2000 года № 378 и от 23 января 2002 года № 84" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 19, ст. 248).
6. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 2004 года № 1258 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2000 года № 378 и от 23 января 2002 года № 84" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 48, ст. 604).
7. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2004 года № 1271 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2000 года № 378 и от 23 января 2002 года № 84" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 48, ст. 609).
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 606 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года № 84" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 25, ст. 310).
9. Постановление Правительства Республики Казахстан oт 16 марта 2007 года № 197 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года № 84" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 8, ст. 93).
Приложение 1
к Правилам освобождения
от налога на добавленную
стоимость импорта товаров
Начальнику департамента
таможенного контроля (таможни)
______________________________
______________________________
Обязательство
о целевом использовании гуманитарной помощи, ввозимой
на таможенную территорию таможенного союза
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правительства РК от 05.06.2013 № 574.
Мною, _________________________________________________________
____________________________________________________________________,
(наименование, ИИН/БИН, адрес, банковские реквизиты либо Ф.И.О.,
паспортные данные грузополучателя)
в качестве гуманитарной помощи завезены _____________________________
(наименование товара)
согласно декларации (ям) на товары № (№) ____________________________
В связи с чем обязуюсь использовать указанные товары только для
улучшения условий жизни и быта населения, а также предупреждения и
ликвидации чрезвычайных ситуаций военного, экологического, природного
и техногенного характера и не использовать для извлечения
коммерческой выгоды.
Для использования указанных товаров в иных целях обязуюсь
уплатить таможенные платежи, налоги, не уплаченные при таможенной
очистке, в размере ________ тенге и пени с них в соответствии с
налоговым законодательством Республики Казахстан и таможенным
законодательством Республики Казахстан и таможенного союза.
Подпись _________/_________/ Дата "____" ______20__ года
Ф.И.О.
Приложение 2
к Правилам освобождения
от налога на добавленную
стоимость импорта товаров
Начальнику Департамента
таможенного контроля (таможни)
_____________________________
_____________________________
Обязательство
о целевом использовании лекарственных средств любых форм,
в том числе лекарств-субстанций; изделий медицинского
(ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические
изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной)
техники; материалов, оборудования и комплектующих для
производства лекарственных средств любых форм, в том числе
лекарств-субстанций, изделий медицинского (ветеринарного)
назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и
медицинской (ветеринарной) техники

3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 10 наурыздағы N 378 және 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 84 қаулыларына толықтыру мен өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 21 қазандағы N 1135 қаулысының 1-тармағының 2) тармақшасы.
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 84 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 21 ақпандағы N 183 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 8, 91-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 10 наурыздағы N 378 және 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 84 қаулыларына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 сәуірдегі N 488 қаулысының 1-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 19, 248-құжат).
6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 10 наурыздағы N 378 және 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 84 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 3 желтоқсандағы N 1258 қаулысының 1-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 48, 604-құжат).
7. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 10 наурыздағы N 378 және 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 84 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 4 желтоқсандағы N 1271 қаулысының 1-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 48, 609-құжат).
8. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 10 наурыздағы N 378 және 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 84 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы N 606 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 25, 310-құжат).
9. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 84 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 16 наурыздағы N 197 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 8, 93-құжат).
Тауарлар импортын қосылған
құн салығынан
босату ережесіне
1-қосымша
Кедендік бақылау (кеден)
департаментінің бастығы
________________________
Кеден одағының кедендік аумағына әкелінетін ізгілік көмекті
нысаналы пайдалану туралы міндеттеме
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 05.06.2013 N 574 Қаулысымен.
Мен,
_____________________________________________________________________
(жүк алушының атауы, ЖСН/БСН, мекенжайы, банк деректемелері не
болмаса Т.А.Ә. және паспорттық деректері)
тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы № (№) өтінішке
сәйкес ______________________________________________________________
(тауар атауы)
_____________________________________________________________________
ізгілік көмек ретінде әкелдім.
Осыған байланысты көрсетілген тауарларды халықтың өмірі мен
тұрмыс жағдайларын жақсарту, сондай-ақ әскери, экологиялық, табиғи
және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
үшін ғана пайдалануға және коммерциялық пайда алу үшін пайдаланбауға
міндеттенемін.
Көрсетілген тауарларды өзге мақсаттарға пайдалану Қазақстан
Республикасының салық заңнамасына және Қазақстан Республикасының және
Кеден одағының кеден заңнамасына сәйкес ____________ теңге мөлшерінде
осындай тауарларды әкелу кезінде төленбеген қосылған құн салығын және
олардан алынатын өсімпұлдарды төлеуге міндеттенемін.
Қолы __________/____________/ Күні 20__ жылғы "___"
Тауарлар импортын қосылған
құн салығынан
босату ережесіне
2-қосымша
____________________Кедендік бақылау
департаментінің (кеденнің) бастығына
Кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде субстанция-дәрілерді; протездік-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдарды, сурдотифлотехниканы және медициналық (ветеринариялық) техниканы; кез келген нысандағы дәрілік заттарды шығаруға арналған материалдарды, жабдықтар мен жинақтаушы материалдарды, оның ішінде субстанция-дәрілерді; протездік-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдарды және медициналық (ветеринариялық) техниканы мақсатты пайдалану туралы
міндеттеме

Сноска. Приложение 2 исключено постановлением Правительства РК от 24.12.2012 № 1668 (вводится в действие с 01.01.2009).
Приложение 3
к Правилам освобождения
от налога на добавленную
стоимость импорта товаров
Начальнику департамента
таможенного контроля (таможни)
______________________________
______________________________
Обязательство
о целевом использовании сырья для
производства денежных знаков
Сноска. Приложение 3 в редакции постановления Правительства РК от 05.06.2013 № 574.
Мною, _________________________________________________________
____________________________________________________________________,
(наименование, ИИН/БИН, адрес, банковские реквизиты либо Ф.И.О.
и паспортные данные грузополучателя)
в качестве сырья для производства денежных знаков завезены
____________________________________________________________________
(наименование товара)
согласно декларации (ям) на товары № (№) ___________________________
В связи с чем обязуюсь использовать указанные товары строго в
соответствии с их целевым назначением. Для использования указанных
товаров в иных целях обязуюсь уплатить налоги, не уплаченные при
таможенной очистке, в размере ________ тенге и пени с них в
соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан и
таможенным законодательством Республики Казахстан и таможенного
союза.
Подпись __________/___________/ Дата "___" _______ 20__ года
Ф.И.О.

Ескерту. 2-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.12.24 № 1668 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Тауарлар импортын қосылған
құн салығынан
босату ережесіне
3-қосымша
Кедендік бақылау (кеден)
департаментінің бастығы
________________________
Ақша белгілерін шығаруға арналған шикізатты
нысаналы пайдалану туралы міндеттеме
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 05.06.2013 N 574 Қаулысымен.
Мен,
_____________________________________________________________________
(жүк алушының атауы, /ЖСН/БСН/, мекенжайы, банк деректемелері не
болмаса Т.А.Ә. және паспорттық деректері)
тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы № (№) өтінішке
сәйкес ______________________________________________________________
(тауар атауы)
________________________________________________________________ ақша
белгілерін шығару үшін шикізат ретінде әкелдім.
Осыған байланысты көрсетілген тауарларды олардың нысаналы
мақсатына сәйкес қатаң пайдалануға міндеттенемін. Көрсетілген
тауарларды өзге мақсаттарға пайдалану үшін Қазақстан Республикасының
салық заңнамасына және Қазақстан Республикасының және Кеден одағының
кеден заңнамасына сәйкес ________ теңге мөлшерінде осындай тауарларды
әкелу кезінде төленбеген қосылған құн салығын және олардан алынатын
өсімпұлдарды төлеуге міндеттенемін.
Қолы __________/____________/ Күні 20__ жылғы "___"