О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1215
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2009 года № 2161
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1215 "О Стратегическом плане Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы" следующие изменения и дополнения:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 1215 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 2161 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 1215 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

в Стратегическом плане Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы, утвержденном указанным постановлением:
в подразделе "Развитие агропромышленного комплекса" раздела "Анализ текущей ситуации":
абзацы двадцать пятый, двадцать шестой, двадцать седьмой, двадцать восьмой исключить;
в разделе "Стратегические направления деятельности, цели, задачи и целевые индикаторы":
в Стратегическом направлении 1. "Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса, рост их конкурентоспособности, обеспечение продовольственной безопасности и адаптация аграрного производства к условиям вступления в ВТО":

көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Ағымдағы жағдайды талдау» деген бөлімнің «Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту» деген кіші бөлімінде:
жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші абзацтар алынып тасталсын;
«Стратегиялық бағыттары, мақсаттары, міндеттер мен нысаналы ішдикаторлары» деген бөлімде:
«Агроөнеркәсіптік кешен салаларын тұрақты дамыту, олардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру, азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету және аграрлық өндірісті ДСҰ кіру шарттарына бейімдеу» деген 1-Стратегиялық бағытта:

0,12
0,13
"
изложить в следующей редакции:
"
Обеспечение поливной водой орошаемых
земель (не менее)
%
90
90
90
90
90
";
в графе 5 строки "Обеспечение продовольственной безопасности и мобилизационных нужд Республики Казахстан, путем закупа зерна в государственные ресурсы у отечественных сельхозтоваропроизводителей для обновления государственного резерва продовольственного зерна и регулирования внутреннего рынка зерна" цифры "до 500,0" заменить цифрами "до 650,0";
дополнить строкой следующего содержания:
"
Кредитование сельхозтоваропроизводителей
на проведение весенне-полевых и уборочных
работ и мероприятий по повышению
урожайности зерновых культур
ед.
до 200
";
в задаче 1.1.2. "Повышение продуктивности и качества продукции животноводства":
в графе 5 строки "Обеспечение роста производства, продукции животноводства" цифры "104,2" заменить цифрами "102,9";
в строке "Реализация племенной продукции (материала), в том числе:":
в графе 5:

0,12
0,13
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Суармалы жерлерді суғару суымен қамтамасыз ету (кем емес)
%
90
90
90
90
90
»;
«Азық-түлік астығының мемлекеттік қорын жаңарту және ішкі астық нарығын реттеу үшін отандық ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерден мемлекеттік ресурсқа астық сатып алу жолымен Қазақстан Республикасының азық-түлік қауіпсіздігі мен мобилизациялық қажеттілігін қамтамасыз ету» деген жолдың 5-бағанында «500,0 дейін» деген сандар «650,0 дейін» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу мен дәнді дақылдардың өнімділігін арттыру шаралары үшін ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерін несиелеу
бірлік
200 дейін
»;
«Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыру» деген 1.1.2-міндетте:
«Мал шаруашылығы өнімдерінің өндірісін арттыруды қамтамасыз ету» деген жолдың 5-бағанында «104,2» деген сандар «102,9» деген сандармен ауыстырылсын;
«Асыл тұқымды өнім (материал), оның ішінде:» деген жолда:
5-бағанда:

в строке "овец" цифры "6617,0" заменить цифрами "6409,4";
в строке "свиней" цифры "1491,4" заменить цифрами "1518,8";
в строке "лошадей" цифры "1531,8" заменить цифрами "1965,4";
в строке "верблюдов" цифры "581,5" заменить цифрами "519,5";
строку
"
семени быков-производителей
тыс. доз
1083,4
748,8
339,4
424,2
509,1
"
изложить в следующей редакции:
"
Осеменение маточного поголовья КРС
тыс. голов
-
-
130,5
143,5
165,0
";
в графе 5:
в строке "племенного яйца (посредством субсидирования)" цифры "4750,0" заменить цифрами "7667,7";
в строке "Увеличение удельного веса животноводческой продукции, производимой сельхозформированиями от общего объема производства:":
в строке "молоко" цифры "11" заменить цифрами "10";
в задаче 1.1.3. "Устойчивое развитие и поддержка перерабатывающих производств":
в графах 5, 6, 7 строки "Обеспечение роста производства продукции переработки сельскохозяйственного сырья" цифры "100,7", "105,0", "106,0" заменить соответственно цифрами "95,6", "101,3", "102,0";
в строке "Доля импорта по отдельным пищевым продуктам к общему объему потребления:":
строку
"
масло сливочное

«қой» деген жолда «6617,0» деген сандар «6409,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«шошқа» деген жолда «1491,4» деген сандар «1518,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«жылқы» деген жолда «1531,8» деген сандар «1965,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«түйе сатып алу» деген жолда «581,5» деген сандар «519,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«
бұқа өндірушілердің тұқымы
мың мөлшер
1083,4
748,8
339,4
424,2
509,1
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
ІҚМ-ның аналық басын ұрықтандыру
мың бас
-
-
130,5
143,5
165,0
»;
5-бағанда:
«асыл тұқымды сатып алу (субсидиялау арқылы)» деген жолда «4750,0» деген сандар «7667,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ауыл шаруашылығы құрылымдары өндіретін өндірістің жалпы көлемінен мал шаруашылығы өнімдерінің» деген жолда:
«сүттің» деген жолда «11» деген сандар «10» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қайта өңдеу өндірісін тұрақты дамыту және қолдау» деген 1.1.3-міндетте:
«Ауыл шаруашылығы шикізаты қайта өңдеу өнімдері өндірісінің артуын қамтамасыз ету» деген жолдың 5, 6, 7-бағандарында «100,7», «105,0», «106,0» деген сандар тиісінше «95,6», «101,3», «102,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тұтынудың жалпы көлеміне тамақ өнімдерінің жекелеген түрлері бойынша импорттың үлесін төмендетуді қамтамасыз ету:» деген жолда:
«
сары май

в строке "Поступление абитуриентов в высшие учебные заведения по специальностям для нужд АПК, отраслей водного, рыбного, лесного и охотничьего хозяйства в рамках ежегодного государственного заказа (расходы) на магистратуру:" цифры "2320" заменить соответственно цифрами "2260";
в строках "сельскохозяйственные науки" цифры "105", "1630" заменить соответственно цифрами "95", "1600";
в строке "ветеринария" цифры "550" заменить цифрами "530";
в цели 1.3. "Развитие современной инфраструктуры отраслей АПК и повышение технической оснащенности" строку
"
Доля обновленной сельскохозяйственной
техники
%
15
17

Жыл сайынғы мемлекеттік тапсырыс шеңберінде АӨК, су, балық, орман және аң шаруашылығы салаларының қажеттілігі үшін мамандықтар бойынша жоғарғы оқу орындарына абитуриенттердің түсуі (шығындар)» деген жолда «2320» деген сандар «2260» деген сандармен ауыстырылсын;
«ауыл шаруашылығы ғылымдары» деген жолдарда «105», «1630» деген сандар тиісінше «95», «1600» деген сандармен ауыстырылсын;
«ветеринария» деген жолда «550» деген сандар «530» деген сандармен ауыстырылсын;
«АӨК салаларының қазіргі инфрақұрылымын дамыту және техникалық жабдықталуын арттыру» деген 1.3-мақсатта:
«
Жаңартылған ауыл шаруашылығы техникасын үлесі
%
15
17

11,2
17,8
18
"
исключить;
в задаче 1.3.1. "Развитие обслуживающей инфраструктуры отраслей АПК":
в графе 5 строки "Развитие несельскохозяйственных видов предпринимательской деятельности в сельской местности (кредитование)" цифру "35" заменить словами "до 10";
в строке "Развитие и обеспечение устойчивости системы гарантирования расписок":
в графе 5 строки "по зерну" цифры "900,0" заменить словами "до 900,0";
в строке "по хлопку-волокну (инвестиции)":
в графе 1 слова "-волокну (инвестиции)" исключить;
в графе 5 цифры "94,5" заменить словами "до 94,5";
в строке "Строительство выставочно-ярмарочного комплекса в г. Астана и проведение выставочно-ярмарочных мероприятий, бизнес-форумов и конференций, в том числе на международном уровне (бюджетные инвестиции):
в графе 5 аббревиатуру "ПСД" исключить;
в графе 7 цифру "1" исключить;
строку
"
Строительство оптового рынка
сельскохозяйственной продукции в городе
Астана с региональными терминалами
ед.
ТЭО
ПСД
1
"
изложить в следующей редакции:
"
Строительство оптового рынка сельскохо-
зяйственной продукции (с региональными
терминалами), в том числе:
- строительство регионального терминала
оптового рынка сельхозпродукции в
Южно-Казахстанской области*;
ТЭО
ПСД
- строительство оптового рынка
сельхозпродукции в городе Астана
ед.
ТЭО
ПСД
- строительство региональных
терминалов в Мангистауской и Восточно-
Казахстанской областях
ТЭО
";
в Стратегическом направлении 2. "Сохранение, рациональное использование и воспроизводство лесных ресурсов, ресурсов животного мира, объектов природно-заповедного фонда, а также создание условий для устойчивого водообеспечения и эффективного уровня водопользования":

11,2
17,8
18
»
деген жол алынып тасталсын;
«АӨК салаларының қызмет көрсететін инфрақұрылымын дамыту» деген 1.3.1-міндетте:
«Ауылдық жерлерде кәсіпкерлік қызметтің ауыл шаруашылығы емес түрлерін дамыту (несие беру)» деген жолдың 5-бағанында «35» деген сандар «10 дейін» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Қолхаттарға кепілдеме беру жүйесін дамыту және тұрақтылығын қамтамасыз ету:» деген жолда:
«астық бойынша» деген жолдың 5-бағанында «900,0» деген сандар «900,0 дейін» деген сандармен ауыстырылсын;
«мақта бойынша (инвестициялар)» деген жолда:
1-бағанда «(инвестициялар)» деген сөз алынып тасталсын;
5-бағанда «94,5» деген сандар «94,5 дейін» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Астана қаласында көрме-жәрмеңкелік кешенін салу және керме-жәрмеңкелік шараларды, бизнес-форумдар мен конференцияларды, соның ішінде халықаралық деңгейде, жүргізу (бюджеттік инвестициялар)» деген жолда:
5-бағанда «ЖСҚ» деген аббревиатура алынып тасталсын;
7-бағанда «1» деген сан алынып тасталсын;
«
Астана қ. аймақтық терминалдары бар ауыл шаруашылығы өнімінің көтерме базарын салу
бірлік
ТЭН
ЖСҚ
1
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Ауыл шаруашылығы өнімінің көтерме базарын салу (өңірлік терминалдары бар), соның ішінде:
- Оңтүстік Қазақстан облысында ауыл шаруашылығы өнімінің көтерме базарының өңірлік терминалын салу
ТЭН
ЖСҚ
- Астана қаласында ауыл шаруашылығы өнімінің көтерме базарын салу
бірлік
ТЭН
ЖСҚ
- Маңғыстау және Шығыс Қазақстан облыстарында өңірлік терминалдар салу
ТЭН
»;
«Орман ресурстарын, жануарлар әлемі ресурстарын, табиғи-қорық қорының объектілерін сақтау, ұтымды пайдалану және өсімін молайту, сондай-ақ тұрақты сумен жабдықтау және су пайдаланудың тиімді деңгейі үшін жағдайлар жасау» деген 2-Стратегиялық бағытта:

6506
4072
5522
";
в задаче 3.1.1. "Устойчивое развитие сельских территорий республики на основе использования региональных конкурентных преимуществ, предоставления для сельского населения качественных услуг социальной сферы":
строку
"
Разработка схемы оптимального расселения
сельского населения (расходы)
ед.
1
"
исключить;
дополнить строкой следующего содержания:
"
Финансирование социальных проектов
в поселках, аулах (селах), аульных
(сельских) округах в рамках реализации
Стратегии региональной занятости и
переподготовки кадров
Количество
проектов
до 700
";
в приложении 3 к Стратегическому плану:
в таблице бюджетной программы 001 "Формирование и реализация политики государства в сфере развития агропромышленного комплекса, водного, лесного, охотничьего и рыбного хозяйства, сельских территорий и аграрной науки":
в графе 2009 год:
в пункте 2 "Обеспечение деятельности аппаратов территориального органа":
в строке "Показатели количества" цифры "7705" заменить цифрами "7616";
в строке "Расходы на реализацию услуги" цифры "7 433 057,0" заменить цифрами "7 414 406,0";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "8 368 495,0" заменить цифрами "8 349 844,0";
в таблице бюджетной программы 003 "Борьба с особо опасными вредными организмами сельскохозяйственных культур":
в графе 2009 год:
в строке "Показатели количества" цифры "3 260,50" заменить цифрами "3 145,41";
в строке "Показатели эффективности" цифры "825,6" заменить цифрами "844,3";
в строке "Показатели результата" цифры "11,9" заменить цифрами "5,7";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "2 691 804,0" заменить цифрами "2 655 710,0";
в таблице бюджетной программы 007 "Строительство и реконструкция объектов образования в сфере сельского хозяйства":
в строке "Показатели количества":
строку
"
Доработка проектно-сметной документации
учебного корпуса технического факультета
КазАТУ им. С. Сейфуллина
%
-
-
100,0
-
-
"
исключить;
в графе 2009 год:
в строке "Строительство учебного корпуса технического факультета КазАТУ им. С. Сейфуллина" цифры "20,0" заменить цифрами "4,5";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "80 686,0" заменить цифрами "20 686,0";
в таблице бюджетной программы 010 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения":
в графе 2009 год:

6506
4072
5522
»;
«Аймақтық бәсекелестік басымдылықтарды пайдалану, ауыл халқына әлеуметтік саланың сапалы қызметін жасау негізінде республиканың ауылдық аймақтарының тұрақты дамуы» деген 3.1.1-міндетте:
«
Ауыл халқының оңтайлы орналастыру үлгісін әзірлеу (шығындар)
бірлік
1
»;
деген жол алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыру
жобалар саны
700-ге дейін
»;
Стратегиялық жоспарға 3-қосымшада:
001 «Агроөнеркәсіптік кешенді, су, орман, аңшылық және балық шаруашылығын, ауыл аумақтары мен аграрлық ғылымды дамыту саласындағы мемлекеттің аграрлық саясатын қалыптастыру және іске асыру» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
2009 жыл деген бағанда:
«Аумақтық орган аппаратының қызметін қамтамасыз ету» деген 2-тармақта:
«Сандық көрсеткіштері» деген жолда «7705» деген сандар «7616» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қызмет көрсетуді іске асыру шығындары» деген жолда «7 433 057,0» деген сандар «7 414 406,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар» деген жолда «8 368 495,0» деген сандар «8 349 844,0» деген сандармен ауыстырылсын;
003 «Ауыл шаруашылығы дақылдарының аса қауіпті зиянды организмдеріне қарсы күрес жүргізу» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
2009 жыл деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштері» деген жолда «3 260,5» деген сандар «3 145,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштері» деген жолда «825,6» деген сандар «844,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«Нәтиже көрсеткіштері» деген жолда «11,9» деген сандар «5,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар» деген жолда «2 691 804,0» деген сандар «2 655 710,0» деген сандармен ауыстырылсын.
007 «Ауыл шаруашылығы саласындағы білім беру объектілерін салу және қайта жөндеу» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
«Сандық көрсеткіштері» деген жолда:
«
С. Сейфулин ат. ҚазАТУ техникалық факультеті оқу корпусының жобалық сметалық құжаттамасын қайта әзірлеу
пайыз
100,0
»
деген жол алынып тасталсын;
2009 жыл деген бағанда:
«С. Сейфулин ат. ҚазАТУ техникалық факультетінің оқу корпусы» деген жолда «20,0» деген сандар «4,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар» деген жолда «80 686,0» деген сандар «20 686,0» деген сандармен ауыстырылсын;
010 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
2009 жыл деген бағанда:

в строке "Показатели результата" цифры "10-94" заменить цифрами "9-95";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "2 034 034,0" заменить цифрами "2 176 334,0";
в таблице бюджетной программы 011 "Строительство, реконструкция и оснащения ветеринарных лабораторий, биохранилища и здания подведомственного учреждения":
в графе 2009 год, строки "Расходы на реализацию программы" цифры "1 805 888,0" заменить цифрами "1 681 005,0";
в таблице бюджетной программы 012 "Регулирование русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря, 2-я фаза" 006 "За счет софинансирования гранта из республиканского бюджета" 018 "За счет гранта":
в графе 2009 год строки "Расходы на реализацию программы" цифры "81 000,0" заменить цифрами "78 400,0";
в таблице бюджетной программы 013 "Услуги по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур":
в графе 2009 год строки "Расходы на реализацию программы" цифры "140 147,0" заменить цифрами "142 857,0";
в таблице бюджетной программы 014 "Усовершенствование ирригационных и дренажных систем" 016 "За счет софинансирования займа из республиканского бюджета":
в графе 2009 год:
в строке "Показатели количества":
в строке "Изыскательские работы" цифры "15" исключить;
в строке "Работы по разработке ПСД" цифры "15" исключить";
в строке "Показатели эффективности":
в строке "Выход площади охвата изысканий" слова "не менее 70" исключить;
в строке "Выход площади охвата ПСД" слова "не менее 70" исключить;
в строке "Показатели результата" цифру "7" заменить цифрой "2";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "90 000,0" заменить цифрами "1 128,0";
в таблице бюджетной программы 016 "Постприватизационная поддержка сельского хозяйства" 086 "Кредитование проекта по постприватизационной поддержке сельского хозяйства":
в графе 2009 год:
в строке "Показатели количества":
в строке "Количество модернизированных агрометеостанций" цифры "40" исключить;
в строке "Услуги компании по "Управлению ценовыми рисками" в области: нормативно-правовой базы; институционального укрепления товарных бирж; развития инновационных продуктов" цифру "1" исключить;
в строке "Количество семинаров для участников товарных бирж" цифру "1" исключить;
в строке "Услуги компании по "Управлению производственными рисками" в области: нормативно-правовой базы по страхованию в растениеводстве; укрепления практики сельскохозяйственного страхования; партнерства государства и частного сектора в сфере сельскохозяйственного страхования. Разработка пилотных проектов страхования в растениеводстве на основе погодного индекса" цифру "1" исключить;

«Нәтиже көрсеткіштері» деген жолда «10-94» деген сандар «9-95» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар» деген жолда «2 034 034,0» деген сандар «2 176 334,0» деген сандармен ауыстырылсын;
011 «Ведомстволық мекемелердің биоқоймасы мен ғимараттарын, ветеринариялық зертханаларын салу, қайта жөндеу жабдықтау» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар» деген жолдың 2009 жыл деген бағанында «1 805 888,0» деген сандар «1 681 005,0» деген сандармен ауыстырылсын;
012 «Сырдария өзенінің арнасын реттеу және Арал теңізінің солтүстік бөлігін сақтау (2-фаза)» 006 «Грантты республикалық бюджеттен бірлесіп қаржыландыру есебінен» 018 «Грант есебінен» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар» деген жолдың 2009 жыл деген бағанында «81 000,0» деген сандар «78 400,0» деген сандармен ауыстырылсын;
013 «Ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттарын сынақтан өткізу жөнінде қызмет көрсету» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар» деген жолдың 2009 жыл деген бағанында «140 147,0» деген сандар «142 857,0» деген сандармен ауыстырылсын;
014 «Жерді суландыру және дренаждық жүйелерді жетілдіру» 016 «Республикалық бюджеттен бірлесіп қаржыландыру займ есебінен бағдарламаны жүзеге асыру» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
2009 жыл деген бағанда:
«(Сандық көрсеткіштері» деген жолда:
«Ізденіс жұмыстары» деген жолда «15» деген сандар алынып тасталсын;
«ЖСҚ әзірлеу жұмыстары» деген жолда «15» деген сандар алынып тасталсын;
«Тиімділік көрсеткіштері» деген жолда:
«Іздестіруді қамту ауданынан шығу» деген жолда «70 кем емес» деген сөздер алынып тасталсын;
«ЖСҚ қамту ауданынан шығу» деген жолда «70 кем емес» деген сөздер алынып тасталсын;
«Нәтиже көрсеткіштері» деген жолда «7» деген сан «2» деген санмен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар» деген жолда «90 000,0» деген сандар «1 128,0» деген сандармен ауыстырылсын;
016 «Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі қолдау» 086 «Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі қолдау бойынша жобаны несиелеу» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
2009 жыл деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштері» деген жолда:
«Жаңғыртылған аграрлық метеостанциялардың саны» деген жолда «40» деген сандар алынып тасталсын;
«Баға тәуекелдерін басқару» жөніндегі консалтингтік компания бойынша келесі сападағы қызметтер: нормативтік-құқықтық базалар; тауарлық биржаларды институционалдық нығайту; инновациялық өнімдерді дамыту» деген жолда «1» деген сан алынып тасталсын;
«Тауарлық биржа қатысушыларына арналған семинарлар саны» деген жолда «1» деген сан алынып тасталсын;
«Өндірістік тәуекелдіктерді басқару» компания бойынша келесі саладағы қызметтер: өсімдік шаруашылығында сақтандыру бойынша нормативтік-құқықтық базалар; ауыл шаруашылық сақтандыру практикасын нығайту; ауыл шаруашылық сақтандыру саласында мемлекетпен жеке сектордың серіктестігі. Ауа райы индексі негізінде өсімдік шаруашылығында сақтандырудың пилоттық жобаларды әзірлеу» деген жолда «1» деген сан алынып тасталсын;

в строке "Количество обученных УМФУ по теме "Развитие новых продуктов сельского микрофинансирования" и "Развитие связей с коммерческими банками" цифры "55" заменить цифрами "32";
в строке "Показатели результата":
в строке "Количество участвующих микрофинансовых учреждений (УМФУ), прошедших оценку на предмет соответствия критериям правомочности участия в Проекте" цифры "8" заменить цифрами "4";
в строке "Количество участвующих микрокредитных организаций в микрокредитной линии проекта" цифру "4" исключить;
в строке "Количество предоставленных микрокредитов из средств микрокредитной линии" цифру "25" исключить;
в строке "Предложения по доработке положений о Контролирующем агентстве по товарным биржам, программы обучения, типовой бизнес-план для современной товарной биржи т.п." цифру "1" исключить;
в строке "Анализ и предложения по внесению изменений в нормативно-правовые акты по реализации Закона "Об обязательном страховании в растениеводстве"; Комплект документов в сфере укрепления страхования в сельском хозяйстве; Отчет о роли государственного сектора и ключевых государственных институтов Казахстана" цифру "1" исключить;

«Ауылдық микроқаржыландырудың жаңа өнімдерін дамыту» және «Коммерциялық банктермен байланысты дамыту» тақырыбы бойынша оқытылған микроқаржылық ұйымдардың саны» деген жолда «55» деген сандар «32» деген сандармен ауыстырылсын;
«Нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:
«Халықаралық тәжірибесі бар консультанттардың институционалды деңгейін дамыту аясында талдау негізінен өткен микроқаржылық ұйымдардың саны» деген жолда «8» деген сан «4» деген санмен ауыстырылсын;
«Микронесие желісі жобасына қатысатын қатысушы микроқаржылық ұйымдардың саны» деген жолда «4» деген сан алынып тасталсын;
«Микронесие желісінің қаражаты бойынша берілген микронесие саны» деген жолда «25» деген сандар алынып тасталсын;
«Тауарлық биржалар бойынша бақылаушы агенттік, оқыту бағдарламалары қазіргі заманға тауарлық биржаларға және т.б. арналған үлгілік бизнес-жоспары туралы ережелерді түзету бойынша ұсыныстар» деген жолда «1» деген сан алынып тасталсын;
«Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру туралы» заңның іске асыру бойынша нормативтік-құқықтық актілерге өзгерістер енгізу бойынша талдау және ұсыныстар. Ауыл шаруашылығында сақтандыруды нығайту саласындағы құжаттар кешені. Мемлекеттік сектордың және Қазақстанның шешуші мемлекеттік институттарының рөлі туралы есеп» деген жолда «1» деген сан алынып тасталсын;

в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "422 669,0" заменить цифрами "349 490,0";
в таблице бюджетной программы 017 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения":
в графе 2009 год строки "Расходы на реализацию программы" цифры "22 882 178,0" заменить цифрами "22 998 170,0";
в таблице бюджетной программы 021 "Агрохимическое и агроклиматическое обеспечение сельскохозяйственного производства":
в строке "Показатели качества":
строку
"
Совершенствование агрохимического и
информационного обеспечения организаций АПК
отчеты,
штук

«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар» деген жолда «422 669,0» деген сандар «349 490,0» деген сандармен ауыстырылсын;
017 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар» деген жолдың 2009 жыл деген бағанында «22 882 178,0» деген сандар «22 998 170,0» деген сандармен ауыстырылсын;
021 «Ауыл шаруашылығы өндірісін агрохимиялық және агроклиматтық қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
«Сапалық көрсеткіштері» деген жолда:
«
АӨК ұйымдарын агрохимиялық және ақпараттық жетілдіру
есептер, дана

в графе 2009 год строки "Расходы на реализацию программы" цифры "662 718,0" заменить цифрами "507 704,0";
в таблице бюджетной программы 029 "Строительство и реконструкция системы водоснабжения" 004 "За счет внешних займов" 005 "За счет внутренних источников" 016 "За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета":
в графе 2009 год строки "Расходы на реализацию программы" цифры "11 499 022,0" заменить цифрами "10 283 417,0";
в таблице бюджетной программы 031 "Реконструкция гидротехнических сооружений":
в графе 2009 год:
в строке "Показатели количества":
в строке "Количество объектов на которых произведена реконструкция" цифры "28" заменить цифрами "25";
в строке "Показатели результата" цифры "11" заменить цифрами "9";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "6 043 327,0" заменить цифрами "5 889 011,0";
в таблице бюджетной программы 032 "Развитие объектов охраны подземных вод и очистки промышленных стоков в городе Усть-Каменогорск" 004 "За счет внешних займов" 006 "За счет софинансирования гранта из республиканского бюджета" 016 "За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета" 018 "За счет гранта":
в графе 2009 год строки "Расходы на реализацию программы" цифры "840 114,0" заменить цифрами "340 649,0";
в таблице бюджетной программы 034 "Эксплуатация республиканских водохозяйственных объектов, не связанных с подачей воды":
в графе 2009 год:
в строке "Показатели количества" цифры "140" заменить цифрами "149";
в строке "Показатели результата" цифры "140" заменить цифрами "149";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "1 722 341,0" заменить цифрами "1 760 041,0";
в таблице бюджетной программы 037 "Государственный учет и кадастр рыбных ресурсов":
в графе 2009 год строки "Расходы на реализацию программы" цифры "132 603,0" заменить цифрами "119 772,0";
в таблице бюджетной программы 038 "Воспроизводство рыбных ресурсов":
в графе 2009 год:
в строке "Показатели количества":
в строке "Проведение дноуглубительных работ" цифры "441,2" исключить;
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "734 502,0" заменить цифрами "433 155,0";

«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар» деген жолдың 2009 жыл деген бағанында «662 718,0» деген сандар «507 704,0» деген сандармен ауыстырылсын;
029 «Ауыз сумен жабдықтау жүйелерін салу және қайта жаңарту» 004 «Сыртқы қарыздар есебінен» 005 «Ішкі көздер есебінен» 016 «Республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар» деген жолдың 2009 жыл деген бағанында «11 499 022,0» деген сандар «10 283 417,0» деген сандармен ауыстырылсын;
031 «Гидротехникалық құрылыстарды қайта жаңарту» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
2009 жыл деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштері» деген жолда:
«Қайта жаңарту жүргізілген нысандардың саны» деген жолда «28» деген сандар «25» деген сандармен ауыстырылсын;
«Нәтиже көрсеткіштері» деген жолда «11» деген сандар «9» деген санмен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар» деген жолда «6 043 327,0» деген сандар «5 889 011,0» деген сандармен ауыстырылсын;
032 «Өскемен қаласында жер асты суларын қорғау және өнеркәсіп ағындыларын тазарту объектілерін дамыту» 004 «Сыртқы қарыздар есебінен» 006 «Грантты республикалық бюджеттен бірлесіп қаржыландыру есебінен» 016 «Сыртқы қарыздарды республикалық бюджеттен бірлесіп қаржыландыру есебінен» 018 «Грант есебінен» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар» деген жолдың 2009 жыл деген бағанында «840 114,0» деген сандар «340 649,0» деген сандармен ауыстырылсын;
034 «Су берумен байланысы жоқ республикалық су шаруашылығы объектілерін пайдалану» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
2009 жыл деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштері» деген жолда «140» деген сандар «149» деген сандармен ауыстырылсын;
«Нәтиже көрсеткіштері» деген жолда «140» деген сандар «149» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар» деген жолда «1 722 341,0» деген сандар «1 760 041,0» деген сандармен ауыстырылсын;
037 «Балық ресурстарын мемлекеттік есепке алу және оның кадастры» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар» деген жолдың 2009 жыл деген бағанында «132 603,0» деген сандар «119 772,0» деген сандармен ауыстырылсын;
038 «Балық ресурстарын молайту» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
2009 жыл деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштері» деген жолда:
«Түпті тереңдету жұмыстарын жүргізу» деген жолда «441,2» деген сандар алынып тасталсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар» деген жолда «734 502,0» деген сандар «433 155,0» деген сандармен ауыстырылсын;

в таблице бюджетной программы 041 "Реабилитация и управление окружающей средой бассейна рек Нура-Ишим" 004 "За счет внешних займов" 016 "За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета":
в графе 2009 год:
в строке "Показатели результата":
в строке "Строительство полигона для захоронения ртутных отходов" цифры "169 645" заменить цифрами "89 645";
в строке "Проведение реконструкции Интумакского водохранилища" цифры "50" заменить цифрами "30";
в строке "Очистка русла реки и болота Жаур" цифры "680 640" заменить цифрами "480 640";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "4 144 220,0" заменить цифрами "2 344 220,0";
таблицу бюджетной программы 043 "Увеличение уставного капитала АО "Национальный холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса" изложить в следующей редакции:
"
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Бюджетная
программа
043 «Увеличение уставного капитала АО «Национальный холдинг «КазАгро»
для реализации государственной политики по стимулированию развития
агропромышленного комплекса»
Описание
Развитие производства плодоовощных культур с применением технологий
капельного орошения в южных регионах страны.
Кредитование сельхозтоваропроизводителей на проведение весенне-
полевых и уборочных работ и мероприятий по повышению урожайности
зерновых культур.
Материально-техническое оснащение Холдинга и его дочерних компаний.
Стратегическое
направление
1. Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса, рост их
конкурентоспособности, обеспечение продовольственной безопасности и
адаптация аграрного производства к условиям вступления в ВТО.
Цель

041 «Нұра-Есіл өзендері алабының қоршаған ортасын оңалту және басқару» 004 «Жобаны сыртқы қарыздар есебінен» 016 «Сыртқы қарыздарды республикалық бюджеттен бірлесіп қаржыландыру есебінен» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
2009 жыл деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштері» деген жолда:
«Сынапты қалдықтарды көмуге арналған полигон салу» деген жолда «169 645» деген сандар «89 645» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ынтымақ су қоймасын қайта жаңарту жұмыстарын жүргізу» деген жолда «50» деген сандар «30» деген сандармен ауыстырылсын;
«Өзен арнасы және Жауыр батпағын тазалау» деген жолда «680 640» деген сандар «480 640» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар» деген жолда «4 144 220,0» деген сандар «2 344 220,0» деген сандармен ауыстырылсын;
043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» ұлттық холдингі» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту» бюджеттік бағдарламасының кестесі мынадай редакцияда жазылсын:
«
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» ұлттық холдингі» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттау
Еліміздің оңтүстік аймақтарында тамшымен суару технологиясын қолдану арқылы жеміс-көкөніс дақылдарының өндірісін дамыту.
Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстары мен астық дақылдарының өнімділігін арттыру жөніндегі шараларды жүргізу үшін ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге кредит беру.
Холдингті және оның еншілес компанияларын материалдық-техникалық жарақтандыру.
Стратегиялық бағыт
1. Агроөнеркәсіптік кешен салаларын орнықты дамыту, олардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру, азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету, аграрлық өндірісті ДСҰ-ға кіру шарттарына бейімдеу
Мақсат

8 383
до
33 800
56 000
69 475
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
1 109 410,7
934 100,0
1 000 000,0
0,0
0,0
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Бюджетная
программа
043 «Увеличение уставного капитала АО «Национальный холдинг «КазАгро»
для реализации государственной политики по стимулированию развития
агропромышленного комплекса»
Описание
Финансирование приобретения основных средств для создания крупнотовар-
ных животноводческих ферм (в том числе для последующей передачи в
лизинг) и частичное кредитование оборотных средств для создания
крупнотоварных животноводческих ферм.
Стратегическое
направление
1. Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса, рост их
конкурентоспособности, обеспечение продовольственной безопасности и
адаптация аграрного производства к условиям вступления в ВТО.
Цель
1.1. Обеспечение продовольственной безопасности республики на основе
стабильного роста производства продукции АПК
Задача
1.1.2. Повышение продуктивности и качество продукции животноводства
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007
год
(отчет)
2008 год
(план
теку-
щего)
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Финансирование
создания и развития
крупных товарно-
животноводческих ферм.
фермы
до 6
Показатели
качества
X
Показатели
эффективности
Повышение продуктивнос-
ти КРС молочного и
мясного направления
Показатели
результата
Увеличение поголовья
высокопродуктивного
племенного скота
голов
до 1 735
Увеличение объемов
производства высокока-
чественной животновод-
ческой продукции
(надоев молока на 1
фуражную корову в МТФ).
тыс.
л/в
год
до 6,0
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
0,0
5 270 000,0
0,0
0,0
0,0
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Бюджетная
программа
043 «Увеличение уставного капитала АО «Национальный холдинг «КазАгро»
для реализации государственной политики по стимулированию развития
агропромышленного комплекса»
Описание
Организация и проведение закупа, производство импортозамещающей
животноводческой продукции, переработка, транспортировка, хранение
и реализация животноводческой продукции и продуктов ее переработки
на внутреннем и внешнем рынках.
Стратегическое
направление
1. Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса, рост их
конкурентоспособности, обеспечение продовольственной безопасности и
адаптация аграрного производства к условиям вступления в ВТО
Цель
1.1. Обеспечение продовольственной безопасности республики на основе
стабильного роста производства продукции АПК
Задача

8 383
33 800
55 850
62 100
Бағдарламаны іске асыруға арнаған шығыстар
мың теңге
1 109 4 10,7
934 100,0
1 000 000,0
0,0
0,0
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» ұлттық холдингі» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттау
Ірі-тауарлы мал шаруашылығы фермаларын құру үшін негізгі құралдарды сатып алуды қаржыландыру (оның ішінде кейіннен лизингке беру үшін) және ірі-тауарлы мал шаруашылығы фермаларын құру үшін айналым қаражатына ішінара кредит беру.
Стратегиялық бағыт
1.Агроөнеркәсіптік кешен салаларын орнықты дамыту, олардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру, азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету, аграрлық өндірісті ДСҰ-ға кіру шарттарына бейімдеу.
Мақсат
1.1. АӨК өнімдері өндірісін тұрақты өсіру негізінде республиканың азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
Міндеті
1.1.2. Өнімділікті және мал шаруашылығы өнімдерінің сапасын арттыру.
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
Сандық көрсеткіштері
Ірі-тауарлы мал шаруашылығы фермаларын құруды және дамытуды қаржыландыру
фермалар
6-ға дейін
Сапалық көрсеткіштері
X
Тиімділік көрсеткіштері
Сүт және ет бағытындағы ІҚМ өнімділігін арттыру
Нәтиже көрсеткіштері
Өнімділігі жоғары асыл тұқымды мал басын көбейту
бас
1735 дейін
Сапасы жоғары мал өнімдері өндірісінің көлемін ұлғайту (СТФ-да 1 сауын сиырдан сауылатын сүт).
мың л./жылы на
6,0 дейін
Бағдарламаны іске асыруға арнаған шығыстар
мың теңге
0,0
5 270 000,0
0,0
0,0
0,0
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» ұлттық холдингі» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттау
Сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу, импорт алмастырушы мал өнімдерін өндіру мен оны қайта өңдеу, тасымалдау, сақтау және ішкі және сыртқы нарықтарда мал шаруашылығының өнімдерін және оның қайта өңделген өнімдерін сату
Стратегиялық бағыт
1. Агроенеркәсіптік кешен салаларын тұрақты дамыту, олардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру, азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету, аграрлық өндірісті ДСҰ-ға кіру шарттарына бейімдеу
Мақсат
1.1. АӨК өнімдері өндірісін тұрақты өсіру негізінде республиканың азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету
Міндеті

1.1.3. Устойчивое развитие и поддержка перерабатывающих производств
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007
год
(отчет)
2008 год
(план
теку-
щего)
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
качества
Закуп животноводческой
продукции:
молоко и молокопродукты
тонн
1 545,0
1 319,8
935,8
859,2
мясо и мясная продукция
тонн
1 536,1
787,9
300,0
300,0
X
Показатели
эффективности
Насыщение внутреннего
рынка качественной,
недорогой, отечествен-
ной глубокопереработан-
ной продукцией
животноводства.
Показатели
результата
Удельный вес объема
заготовки *
животноводческой
продукции:
молоко и молокопродукты
%

1.1.3. Қайта өңдеу өндірісін тұрақты дамыту және қолдау
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
Сапалық көрсеткіштері
Мал өнімдерін сатып алу:
сүт және сүт өнімдері
тонна
1 545,0
1319,8
935,8
859,2
ет және ет өнімдері
тонна
1 536,1
787,9
300,0
300,0
Сандық көрсеткіштері
Х
Тиімділік көрсеткіштері
Ішкі нарықты отандық терең қайта өңделген мал шаруашылығының сапалы арзан өнімімен молықтыру
Нәтиже көрсеткіштері
Мал шаруашылығы өнімдерін дайындау көлемінің үлес салмағы*:
сүт және сүт өнімдері
%

0,51
0,47
0,29
0,25
мясо и мясная продукция
%
1,6
0,6
0,21
0,19
Расходы на
реализацию
программы
тыс. тенге
1 454 227,0
353 059, 3
234 47 2,2
228 1 72,2
Примечание: * Удельный вес отношения объема заготовки животноводческой продукции (молока и мяса) АО "Мал өнімдері корпорациясы" к общему объему заготовки молока и мяса по Республике Казахстан.
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Бюджетная
программа
043 «Увеличение уставного капитала АО «Национальный холдинг «КазАгро»
для реализации государственной политики по стимулированию развития
агропромышленного комплекса»
Описание
Строительство железнодорожного зернового терминала на границе с Китаем.
Строительство завода по глубокой переработке зерна.
Строительство завода по производству биоэтанола.
Строительство завода по производству биодизеля.
Увеличение пропускной способности зернового терминала в порту Актау.
Строительство мельничного комплекса в порту Баку.
Строительство завода по производству сортового семенного материала
хлопчатника.
Строительство и оснащение зерновых терминалов в морских
портах, в т.ч. в порту Амирабад.
Создание откормочных площадок с развитой инфраструктурой экспорта.
Формирование инфраструктуры экспорта животноводческой продукции через
развитие сети заготовительных пунктов.
Организация и проведение закупа, производство импортозамещающей
животноводческой продукции, переработка, транспортировка, хранение и
реализация животноводческой продукции и продуктов ее переработки на
внутреннем и внешнем рынках.
Стратегическое
направление
1. Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса, рост их
конкурентоспособности, обеспечение продовольственной безопасности и
адаптация аграрного производства к условиям вступления в ВТО.
Цель
1.2. Развитие национальных конкурентных преимуществ отечественной
продукции
Задача
1.2.1. Производство качественной конкурентоспособной продукции АПК
для занятия экспортных ниш
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007
год
(отчет)
2008 год
(план
теку-
щего)
2009 год
2010 год
2011 год
Разработка технико-
экономического
обоснования проекта
"Строительство
железнодорожного
зернового терминала
на границе с Китаем"
ед.
1
Строительство завода
по глубокой
переработке зерна.
(объем
выпол-
нения
СМР), %
30
100
Строительство завода
по производству
биоэтанола.
(разра-
ботка
ТОО и
ПСД),
ед.
1
Строительство завода по
производству биодизеля.
(разра-
ботка
ТЭО и
ПСД),
ед.
1
Увеличение пропускной
способности зернового
терминала в порту Актау
(объем
выпол-
нения
СМР), %
100
Строительство мельнич-
ного комплекса в порту
Баку
(объем
выпол-
нения
СМР), %
50
70
100
Строительство завода по
производству сортового
семенного материала
хлопчатника.
(объем
выпол-
нения
СМР), %
20
100
Показатели
количества
Строительство и оснаще-
ние зернового терминала
в морском порту
(разра-
ботка
ТЭО и
ПСД),
ед.
1
Строительство и
оснащение зернового
терминала в морском
порту Амирабад
(разра-
ботка
ТЭО и
ПСД),
ед.
1
(объем
выпол-
нения
СМР), %
40
100
Финансирование создания
откормочной площадки с
развитой инфраструкту-
рой экспорта
ед.
2
Финансирование создания
заготовительных пунктов
животноводческой
продукции (кожсырья
и шерсти)
ед.
до 16
Закуп животноводческой
продукции:
шерсть
тонн

0,51
0,47
0,29
0,25
ет және ет өнімдері
%
1,6
0,6
0,21
0,19
Бағдарламаны іске асыруға арнаған шығыстар
мың теңге
1 454 227,0
353 059,3
234 47 2,2
228 17 2,2
Ескертпе: * Қазақстан Республикасы бойынша сүт пен ет дайындаудың жалпы көлеміне «Мал өнімдері корпорациясы» АҚ-ның мал шаруашылығы өнімдерін дайындау көлемінің үлес салмағы (сүт және ет).
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
043 «Агроенеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» ұлттық холдингі» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттау
Қытаймен шекарада темір жол астық терминалын салу.
Бидайды терең қайта өңдеу зауытын салу.
Биоэтонол өндірісі бойынша зауыт салу.
Биодизель өндірісі бойынша зауыт салу.
Ақтау портындағы астық терминалының өткізу қабілеттілігін ұлғайту.
Баку портында диірмен кешенін салу.
Мақтаның сортты тұқымдық материалын өндіру зауытын салу.
Теңіз порттарында астық терминалдарының құрылысын салу және жарақтандыру,
о.і. Әмірабад портында.
Экспортының инфрақұрылымы дамыған мал бордақылау алаңдарын құру.
Дайындау пункттерінің желісін дамыту арқылы мал шаруашылығы өнімдері экспортының инфрақұрылымын қалыптастыру.
Сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу, импорт алмастырушы мал өнімдерін өндіру мен оны қайта өңдеу, тасымалдау, сақтау және ішкі және сыртқы нарықтарда мал шаруашылығының өнімдерін және оның қайта өңделген өнімдерін сату.
Стратегиялық бағыт
1. Агроөнеркәсіптік кешен салаларын тұрақты дамыту, олардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру, азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету, аграрлық өндірісті ДСҰ-ға кіру шарттарына бейімдеу
Мақсат
1.2. Отандық өнімдердің ұлттық бәсекелестік басымдықтарын дамыту
Міндеті
1.2.1. Экспорттық тауашаларда орын алу үшін АӨК-нің бәсекеге қабілетті сапалы өнімдерін өндіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
Сандық көрсеткіштері
«Қытай шекарасындағы темір жолды астық терминалдарының құрылысы және оны жабдықтау» жобасының ТЭН-ін әзірлеу
бірлік
1
Астықты терең қайта өңдеу зауытының құрылысы
(ҚМЖ орындалу көлемі), %
30
100
Биоэтонол өндірісі бойынша зауыттың құрылысы
(Жобаның ТЭН және ЖСҚ әзірлеу), бірлік
1
Биодизель өндірісі бойынша зауыттың құрылысы
(Жобаның ТЭН және ЖСҚ әзірлеу), бірлік
1
30
Ақтау портындағы астық терминалының өткізу қабілеттілігін ұлғайту
(ҚМЖ орындалу көлемі), %
100
Баку портында диірмен кешенінің құрылысы
(ҚМЖ орындалу көлемі), %
50
70
100
Мақтаның сортты тұқымдық материалын өндіру зауытының құрылысы.
(ҚМЖ орындалу көлемі), %
20
100
Теңіз портында астық терминалының құрылысы және жарақтандыру
(Жобаның ТЭН және ЖСҚ әзірлеу), бірлік
1
Әмірабад портында астық терминалының құрылысы және жарақтандыру
(Жобаның ТЭН және ЖСҚ әзірлеу), бірлік
1
(ҚМЖ орындалу көлемі), %
40
100
Экспортының инфрақұрылымы дамыған мал бордақылау алаңдарын құруды қаржыландыру.
бірлік
2
Мал шаруашылығы өнімдерін дайындау пункттерін құруды қаржыландыру (тері шикізаты мен жүн)
бірлік
16 дейін
Мал шаруашылығы өнімдерін сатып алу:
жүн
тонна

1 706,1
1 842,8
700,0
700,0
кожсырье
тонн
1 470,7
1 495,5
500,0
500,0
Показатели
качества
X
Показатели
эффективности
Обеспечение
отечественных СХТП
качественным посевным
материалом с
применением лучших
мировых технологий.
Обеспечение увеличения
объемов экспорта
казахстанского зерна.
Формирование инфраст-
руктуры экспорта
животноводческой
продукции (шерсти
и кожсырья).
Насыщение внутреннего
рынка качественной
недорогой отечественной
глубокопереработанной
продукцией
животноводства.
Снижение доли импорти-
руемой животноводческой
продукции и увеличение
доли экспорта.
Показатели
результата
Утверждение ТЭО
проекта «Строительство
железнодорожного
зернового терминала
на границе с Китаем»
(ввод в эксплуатацию в
2013 году) с мощностью
перевалки до 500 тыс.
тонн.
ед.
1
Производственная
мощность завода по
производству сортового
семенного материала
хлопчатника (с производственной мощностью до 5 тыс. тонн в год).
тыс.
тонн/
в год
1,3
1,6
Объем единовременного
хранения зерна в
зерновом терминале
в порту Актау
тыс.
тонн
до 22,5
Ввод в эксплуатацию
мельничного комплекса
в порту Баку
ед.
1
Строительство и
оснащение зернового
терминала в морском
порту Амирабад
ед.
1
Производственная
мощность и экспорт мяса
с откормочной площадки:
тонн/
в год
мяса говядины
тонн/
в год
1 100
1 100
Удельный вес реализации
на экспорт животновод-
ческой продукции от
объема закупа*:
шерсть
%

1706,1
1 842,8
700,0
700,0
былғары шикізаты
тонна
1470,1
1 495,5
500,0
500,0
Сапалық көрсеткіштері
Х
Тиімділік көрсеткіштері
Әлемдік озық технологияларды қолдану арқылы отандық АШТӨ сапалы егіс материалымен қамтамасыз ету.
Қазақстан астығы экспортының көлемін ұлғайтуды қамтамасыз ету
Мал шаруашылығы өнімінің экспорттық инфрақұрылымын қалыптастыру (жүн және былғары шикізаты)
Ішкі нарықты мал шаруашылығының сапалы терең қайта өңделген арзан этандық өнімімен молықтыру.
Мал шаруашылығы өнімінің импортының үлесін төмендету және экспортының үлесін арттыру.
Нәтиже көрсеткіштері
«Қытай шекарасындағы темір жолды астық терминалдарының құрылысы» (2013 жылы пайдалануға беру) тиеп-түсіру куаты жылына 500 мың тоннаға дейін жобасының ТЭН-ін бекіту
бірлік
1
Мақтаның сортты тұқымдық материалын өндіру зауытының өндірістік қуаттылығы (жылына 5 мың тоннаға дейінгі өндіріс қуаттылығымен
жылына/мың тонна
1,3
1,6
Ақтау портындағы астық терминалында бір мезгілде астық сақтау көлемі
мың тонна
22,5 дейін
Баку портында диірмен кешенін пайдалануға беру
бірлік
1
Әмірабад теңіз портында астық терминалының құрылысы және жарақтандыру
бірлік
1
Мал бордақылау алаңының өндіріс қуаты мен еттің экспорты:
тонна/ жылына
сиыр еті
тонна/ жылына
1 100
1 100
Мал шаруашылығы өнімдерін экспортқа өткізудің сатып алу көлемінен үлес салмағы*:
жүн
%

16,0
13,5
10
15
кожсырье
%
10,0
45
10
10
Расходы на
реализацию
программы
тыс. тенге
4 108 173, 0
8 919 340,7
476 800,0
707 027,8
2 195 757,8
Примечание: * Удельный вес реализации животноводческой продукции на экспорт от общего объема закупа животноводческой продукции на планируемый период. При расчетах были использованы коэффициенты перевода для приведения разных единиц измерения в единую (кожсырье 1 кв.м. = 5,7 кг; обувь 1 пара = 4,5 кг).
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Бюджетная
программа
043 «Увеличение уставного капитала АО «Национальный холдинг «КазАгро»
для реализации государственной политики по стимулированию развития
агропромышленного комплекса»
Описание
Создание кредитных товариществ.
Кредитование производства и переработки сельскохозяйственной продукции,
в том числе через систему кредитных товариществ.
Кредитование объединений сельхозтоваропроизводителей и сельского
населения по совместному производству, заготовке, сбыту, переработке,
хранению, транспортировке сельскохозяйственной продукции и снабжению
товарно-материальными ценностями.
Кредитование несельскохозяйственных видов предпринимательской
деятельности в сельской местности.
Формирование финансовой основы для гарантирования исполнения
обязательств по зерновым и хлопковым распискам.
Создание методического центра.
Развитие региональной сети АО "Казагромаркетинг".
Создание информационно-логистических центров на оптовых рынках
Республики Казахстан.
Строительство выставочно-ярмарочного комплекса г. Астана.
Строительство оптового рынка сельхозпродукции (с региональными
терминалами).
Стратегическое
направление
1. Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса, рост их
конкурентоспособности, обеспечение продовольственной безопасности и
адаптация аграрного производства к условиям вступления в ВТО.
Цель
1.3. Развитие современной инфраструктуры отраслей АПК и повышение
технической оснащенности
Задача
1.3.1. Развитие обслуживающей инфраструктуры отраслей АПК
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007
год
(отчет)
2008
год
(план
теку-
щего)
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Создание кредитных
товариществ
ед.
7
8
0
0
0
Стимулирование созда-
ния объединений сельхоз-
товаропроизводителей и
сельского населения по
ведению совместного
производства, заготовки,
сбыта, переработки и
хранения сельскохозяйст-
венной продукции,
снабжения товарно-
материальными ценностями
ед.
31
48
6
8
8
Количество прокредито-
ванных проектов
несельскохозяйственного
бизнеса в сельской
местности
ед.
72
53
до 10
35
35
Количество хлебоприемных
предприятий - участников
системы гарантирования
АО «КазАгроГарант».
ед.
40
42
38
45
47
Количество
хлопкоперерабатывающих
организаций - участников
системы гарантирования
АО «КазАгроГарант»
ед.
7
до 13
15
15
Прирост доли охвата
субъектов АПК информа-
ционно-консультационными
услугами.
%
6
Создание информационно-
логистических центров
ед.
до 2
до 18
Создание методического
центра.
ед.
1
Строительство выставоч-
но-ярмарочного комплекса
в г. Астана.
(раз-
работ-
ка
ТЭО),
ед.
1
Строительство оптового
рынка сельскохозяйствен-
ной продукции (с регио-
нальными терминалами),
в том числе:
Строительство региональ-
ного терминала оптового
рынка сельхозпродукции
в Южно-Казахстанской
области
(объем
выпол-
нения
СМР), %
25
65
Показатели
качества
X
Показатели
эффективности
Создание условий для
производства и
переработки
сельскохозяйственной
продукции, повышение
эффективности предприя-
тий сельскохозяйствен-
ного производства и
промышленности,
перерабатывающей
сельскохозяйственную
продукцию.
Обеспечение внутреннего
рынка качественным
продовольствием и выход
сельхозпродукции на
экспорт.
Создание условий для
реализации сельхозпро-
дукции через современные
оптовые структуры.
Развитие малого бизнеса
на селе, увеличение
занятости населения.
Создание благоприятных
условий для увеличения
объемов кредитования под
залог гарантированных
зерновых и хлопковых
расписок.
Повышение экономической
эффективности
выставочно-ярмарочной
деятельности.
Показатели
результата
Кредитование кредитных
товариществ
ед.

16,0
13,5
10
15
былғары шикізаты
%
16,0
45
10
10
Бағдарламаны іске асыруға арнаған шығыстар
мың теңге
4 108 1 73,0
8 919 340,7
476 80 0,0
707 02 7,8
2 195 7 57,8
Ескертпе: * Жоспарланған кезеңге Мал шаруашылығы өнімдерін экспортқа өткізудің сатып алу көлемінен үлес салмағы. Барлық өлшем бірліктерді біркелкі ету үшін есептеу барысында аудару коэффициенттері қолданылады (былғары 1 ш.м. = 5,7 кг; 1 жұп аяқ киім = 4,5 кг).
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» ұлттық холдингі» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттау
Кредит серіктестіктерін құру
Ауыл шаруашылығы өндірісі мен ауыл шаруашылық өнімдерін қайта өңдейтін енеркәсіптерді несиелеу, с.і. кредит серіктестігінің жүйесі арқылы.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер бірлестіктерін және ауылшаруашылық өнімін өндіру, даярлау, сату, қайта өңдеу және сақтау бойынша бірлескен ауыл тұрғындарын, сондай ақ тауарлық-материалдық құндылықтармен жабдықтауға кредит беру.
Ауылдық жердегі ауыл шаруашылығынан тыс кәсіпкерлік қызмет түрлерін кредит беру.
Астық және мақта қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру үшін қаржылық негіз құру.
Әдістемелік орталық құру.
«Қазагромаркетинг» АҚ-ның өңірлік желісін дамыту.
Қазақстан Республикасының көтерме нарығында ақпараттық-логистикалық орталықтар құру.
Астана қ. көрме-жәрмеңке кешенінің құрылысы.
Ауыл шаруашылығы өнімдерінің көтерме сауда базарының құрылысы (аймақтық терминалдары бар).
Стратегиялық бағыт
1. Агроөнеркәсіптік кешен салаларын тұрақты дамыту, олардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру, азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету, аграрлық өндірісті ДСҰ-ға кіру шарттарына бейімдеу
Мақсат
1.3.АӨК салаларының қазіргі кездегі инфрақұрылымын дамыту және техникалық жарақтануын арттыру
Міндеті
1.3.1. АӨК салаларының қызмет көрсететін инфрақұрылымын дамыту
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
Сандық көрсеткіштері
Кредит серіктестіктерін құру
бірлік
7
8
0
0
0
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер бірлестіктерін және ауылшаруашылық өнімін өндіру, даярлау, сату, қайта өңдеу және сақтау бойынша бірлескен ауыл тұрғындарын, сондай ақ тауарлық-материалдық құндылықтармен жабдықтау бойынша бірлестіктер құруды ынталандыру
бірлік
31
48
6
8
8
Ауылдық жердегі ауыл шаруашылығынан тыс кәсіпкерлік қызмет түрлерінің несиелендірілген жобаларының саны
бірлік
72
53
10 дейін
35
35
Астық қабылдау кәсіпорындары - «ҚазАгроКепіл» АҚ-ның кепілдік жүйесінің қатысушыларының саны
бірлік
40
42
38
45
47
Мақтаны қайта өңдеу ұйымдары - «ҚазАгроКепіл» АҚ-ның кепілдік жүйесінің қатысушыларының саны
бірлік
7
13 дейін
15
15
АӨК субъектілерін ақпараттық-кеңес беру қызметтерімен қамту үлесінің артуы
%
6
Қазақстан Республикасының көтерме нарығында ақпараттық-логистикалық орталықтар құру
бірлік
2 дейін
18 дейін
Әдістемелік орталық құру
бірлік
1
Астана қ. көрме-жәрмеңке кешенінің құрылысы
ТЭН әзірлеу), бірлік
1
Ауыл шаруашылығы өнімдерінің көтерме сауда базарының құрылысы (өңірлік терминалдары бар), оның ішінде:
Оңтүстік Қазақстан облысында ауыл шаруашылығы өнімінің көтерме сауда базарының өңірлік терминалын салу
ҚМЖ орындалу көлемі(%)
25
65
Сапалық көрсеткіштері
Х
Тиімділік көрсеткіштері
Ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеуге жағдай жасау, ауыл шаруашылығы өндірісі кәсіпорындарының және ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдейтін өнеркәсіптердің тиімділігін арттыру
Ішкі нарықты сапалы азық-түлікпен қамтамасыз ету және ауыл шаруашылығы өнімдерін экспортқа шығару
Қазіргі заманғы көтерме сауда құрылымдары арқылы ауыл шаруашылығы өнімдерін өткізу үшін жағдай жасау
Ауылдағы шағын бизнесті дамыту және халықтың жұмыспен қамтамасыз етілуін арттыру.
Астық қолхаттарының кепілдігімен кредит беру көлемін арттыру үшін қолайлы жағдай жасау
Керме-жәрмеңке қызметінің экономикалық тиімділігін арттыру
Нәтиже көрсеткіштері
Кредиттік серіктестіктерге кредит беру
бірлік

2 200 000,0
9 038 000,0
10 427 540,0
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Бюджетная
программа
043 «Увеличение уставного капитала АО «Национальный холдинг «КазАгро»
для реализации государственной политики по стимулированию развития
агропромышленного комплекса»
Описание
Финансирование приобретения сельскохозяйственной техники, технологичес-
кого оборудования и специальной техники, оборудования по переработке
сельскохозяйственной и рыбной продукции (в т.ч. для последующей передачи
в лизинг) и частичное кредитование оборотных средств для предприятий,
перерабатывающих сельскохозяйственную и рыбную продукцию.
Стратегическое
направление
1. Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса, рост их
конкурентоспособности, обеспечение продовольственной безопасности и
адаптация аграрного производства к условиям вступления в ВТО.
Цель
1.3. Развитие современной инфраструктуры отраслей АПК и повышение
технической оснащенности
Задача
1.3.2. Техническое и технологическое перевооружение
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007
год
(отчет)
2008
год
(план
теку-
щего)
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Приобретение сельхозтех-
ники, в т.ч. для
последующей передачи
в лизинг
ед.
1 096
до 498
до 33
до 29
до 26
Приобретение технологи-
ческого оборудования и
спецтехники, в т.ч. для
последующей передачи в
лизинг
ед.
132
до 132
до 2
до 34
до 32
Приобретение оборудова-
ния по переработке
сельскохозяйственной и
рыбной продукции, в т.ч.
для последующей передачи
в лизинг
ед.
6
до 6
до 3
до 6
до 6
Количество приобретаемой техники, оборудования и спецтехники может
меняться в зависимости от спроса лизингополучателей и цен поставщиков.
Показатели
качества
Осуществление закупа
сельхозтехники и
оборудования у заводов
изготовителей по ценам
ниже рыночных с
гарантийным
обслуживанием.
Создание конкурентоспо-
собного производства по
переработке сельскохо-
зяйственной и рыбной
продукции
Показатели
эффективности
Увеличение объема
производства и
урожайности,
возделываемых
сельхозкультур.
Снижение потерь при
уборке урожая.
Показатели
результата
Обновление машинно-
тракторного парка
сельскохозяйственной
техники.
%

2 200 000,0
9 038 000,0
10 427 540,0
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» Ұлттық холдингі» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттау
Ауыл шаруашылығы техникаларын, технологиялық жабдықтарды және арнайы техниканы ауыл шаруашылығы және балық өнімдерін өңдеу бойынша жабдықтарды (с.і. кейіннен лизингке беру үшін) сатып алуды қаржыландыру және ауыл шаруашылығы және балық өнімдерін өңдеу кәсіпорындары үшін айналым қаражатына ішінара кредит беру.
Стратегиялық бағыт
1. Агроөнеркәсіптік кешен салаларын тұрақты дамыту, олардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру, азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету, аграрлық өндірісті ДСҰ-ға кіру шарттарына бейімдеу
Мақсат
1.3. АӨК салаларының қазіргі заманғы инфрақұрылымын дамыту және техникалық жарақтануын арттыру
Міндеті
1.3.2. Техникалық және технологиялық қайта жарақтандыру
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
Сандық көрсеткіштері
Ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу, оның ішінде кейіннен лизингке беру үшін
бірлік
1 096
498 дейін
33 дейін
29 дейін
26 дейін
Технологиялық жабдықтарды және арнайы техниканы сатып алу, с.і. кейіннен лизингке беру үшін
бірлік
132
132 дейін
2 дейін
34 дейін
32 дейін
Ауыл шаруашылығы және балық өнімдерін өңдеу бойынша жабдықтарды сатып алу, с.і. кейіннен лизингке беру үшін
бірлік
6
6 дейін
3 дейін
6 дейін
6 дейін
Лизинг алушылардың сұранысы мен жабдықтаушылардың бағаларына байланысты сатып алынған техниканың, жабдықтардың және арнайы техниканың саны өзгеруі мүмкін.
Сапалық көрсеткіштері
Ауыл шаруашылығы техникасын және жабдықтарды зауыттардан кепілдікті қызмет көрсету арқылы нарықтық құнынан төмен бағамен сатып алу
Ауыл шаруашылығы және балық өнімдерін қайта өңдеу бойынша бәсекеге қабілетті өндіріс құру
Тиімділік көрсеткіштері
Өңделетін ауыл шаруашылығы дақылдарының өндіріс көлемі мен шығымдылығын арттыру.
Өнімді жинау кезіндегі шығынды азайту.
Нәтиже көрсеткіштері
Ауыл шаруашылығы техникасының машина-трактор паркін жаңарту.
%

2 821 000,0
1 000 000,0
1 300 000,0
1 000 000,0
Примечание:
* в 2008 году доля в уставном капитале 1 МКО была оплачена за счет собственных средств;
** охват домохозяйств с доходами ниже прожиточного минимума и средними доходами без учета количества микрокредитов, выданных за счет реинвестированных средств;
*** с 2009 г. изменилась методика расчета охвата целевых групп: если в 2008 г. за основу принималось количество выданных кредитов отчетного периода, с 2009 года основой расчетов является количество активных заемщиков (доля сельского населения с доходами, ниже прожиточного минимума и средними доходами, получивших микрокредиты).";
в таблице бюджетной программы 044 "Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики":
в графе 2009 год:
в строке "Показатели количества":

2 821 000,0
1 000 000,0
1 300 000,0
1 000 000,0
Ескертпе:
* 2008 жылы 1 ШКҰ-ның жарғылық капиталына үлес жеке қаражат есебінен төленді;
** қайта инвестицияланған қаражат есебінен берілген шағын кредит санын есептемегенде табысы күн көріс деңгейінен төмен және орташа табысы бар үй шаруашылығын қамту;
*** 2009 жылдан бастап мақсатты топтарды қамту есебінің әдісі өзгерді: егер 2008 жылы есепті кезеңде берілген кредиттің саны негізге алынса, 2009 жылдан бастап есептердің негізі белсенді қарыз алушылар саны болып табылады (шағын кредит алған табысы күн көріс деңгейінен төмен және орташа табысы бар ауыл тұрғындарының үлесі).»;
044 «Ормандарды сақтау және республиканың орманды аумақтарын көбейту» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
2009 жыл деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштері» деген жолда:

в строке "Приобретение техники и оборудования" цифры "91" заменить цифрами "86";
в строке "Строительство объектов противопожарного и лесохозяйственного назначения" цифры "2" заменить цифрами "1";
в строке "Проведение мероприятий по воспроизводству лесов" цифры "2000" заменить цифрами "8756";
в строке "Выращивание посадочного материала" цифру "4400" исключить;
в строке "Заготовка семян" цифру "700" исключить;
в строке "Показатели результата" цифру "4400" исключить;
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "826 916,0" заменить цифрами "592 310,0";
в таблице бюджетной программы 046 "Нормативно-методическое обеспечение развития отраслей агропромышленного комплекса, водного и лесного хозяйства":
в графе 2009 год строки "Показатели результата" цифры "26" заменить цифрами "до 26";
в таблице бюджетной программы 047 "Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов":
в графе 2009 год строки "Расходы на реализацию программы" цифры "144 048,0" заменить цифрами "120 721,0";
в бюджетной программе 048 "Формирование уставного капитала АО "КазАгроИнновация" для научно-технического развития агропромышленного комплекса":
в строке "Показатели количества":
строку
"
Консультационные отчеты по системным иссле-
дованиям в области научно-технологического
развития
кол-во
X
3
2
2
3
"
исключить;
строку
"
Перерегистрация имущества
АО "КАИ"
НИО
X
X
19
0
0
"
изложить в следующей редакции:
"
Перерегистрация имущества
АО "КАИ"
здания и
сооружения
X
X

«Техника мен құрал-жабдықтар алу» деген жолда «91» деген сандар «86» деген сандармен ауыстырылсын;
«Өртке қарсы орман шаруашылығына арналған объектілер салу» деген жолда «2» деген сандар «1» деген сандармен ауыстырылсын;
«Орманды молықтыру бойынша жүргізілетін жұмыстар» деген жолда «2000» деген сандар «8756» деген сандармен ауыстырылсын;
«Отырғызылған материалдарды дайындау» деген жолда «4400» деген сандар алынып тасталсын;
«Тұқым дайындау» деген жолда «700» деген сандар алынып тасталсын;
«Нәтиже көрсеткіштері» деген жолда «4400» деген сандар алынып тасталсын;
«Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар» деген жолда «826 916,0» деген сандар «592 310,0» деген сандармен ауыстырылсын;
046 «Агроөнеркәсіптік кешен, су және орман шаруашылығы салаларының дамуын нормативтік-әдістемелік қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
«Нәтиже көрсеткіштері» деген жолдың 2009 жыл деген бағанындағы «26» деген сан «26-ға дейін» деген сөздермен ауыстырылсын;
047 «Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
«Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар» деген жолдың 2009 жыл деген бағанында «144 048,0» деген сандар «120 721,0» деген сандармен ауыстырылсын;
048 «Агроөнеркәсіп кешенін ғылыми-техникалық дамыту үшін «ҚазАгроИнновация» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарламада:
«Сандық көрсеткіштері» деген жолда:
«
Ғылыми-технологиялық дамыту салаларындағы жүйелік зерттеулер жөнінде консультациялық есеп беру
саны
X
3
2
2
3
»
деген жол алынып тасталсын;
«
ҚАИ» АҚ мүліктерін қайта тіркеу
ҒЗҰ
х
х
19
0
0
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
«ҚАИ» АҚ-ның мүлкін қайта тіркеу
ғимарат және құрылыстар
X
X

в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "907 326,0" заменить цифрами "898 326,0";
в таблице бюджетной программы 051 "Субсидирование систем управления производством сельскохозяйственной продукции":
в графе 2009 год:
в строке "Показатели количества" цифры "30-40" заменить цифрами "25-35";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "60 000,0" заменить цифрами "40 000,0";
в таблице бюджетной программы 054 "Капитальный ремонт и восстановление особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений":
в графе 2009 год:
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "499 591,0" заменить цифрами "493 414,0";
в таблице бюджетной программы 055 "Государственные премии в области аграрной науки":
в строке "Количество получивших премий:":
в графе "Наименование показателя" слова "получивших" исключить;
в графе "Ед. изм." слова "человек" заменить словами "премия";
в бюджетной программе 056 "Повышение конкурентоспособности сельскохозяйственной продукции":
в строке "Показатели количества":
в графе 2009 год строки "Проектирование Национальной референтной лаборатории" цифру "50" исключить;
в графе 2009 год строки "Обучение специалистов лабораторий внутри страны" цифры "80" заменить цифрами "60";
в графе 2009 год строки "Расходы на реализацию программы" цифры "1 877 541,0" заменить цифрами "1 612 702,0";
в таблице бюджетной программы 057 "Информационное обеспечение субъектов агропромышленного комплекса на безвозмездной основе":
в графах 2008 год (план текущего), 2009 год строки "Показатели количества" цифры "161", "161", заменить соответственно цифрами "160", "160";
в графе "Наименование показателя":
строку "Показатели результата" слова "Количество субъектов охваченные услугами, а также ежемесячная адресная доставка специализированной газеты АПК - информационно-консультационный вестник "Агрожаршы" изложить в следующей редакции:
"Количество субъектов охваченных услугами, а также ежемесячная адресная доставка специализированного печатного издания АПК "Справочник фермера"";
в бюджетной программе 059 "Ликвидация очагов острых и хронических инфекционных заболеваний животных и птиц":
строку "Показатели количества":
дополнить строкой следующего содержания:
"
Мероприятия по ликвидации Республиканского
государственного казенного предприятия
«Республиканский противоэпизоотический отряд»
и созданию Государственного учреждения
«Республиканский противоэпизоотический отряд»
Комитета государственной инспекции в
агропромышленном комплексе Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан
%
100
";
в строке "Показатели результата" дополнить строкой следующего содержания:
"
Мероприятия по ликвидации Республиканского
государственного казенного предприятия
«Республиканский противоэпизоотический отряд»
и созданию Государственного учреждения
«Республиканский противоэпизоотический отряд»
Комитета государственной инспекции в
агропромышленном комплексе Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан
%
100
";
в таблице бюджетной программы 061 "Закуп зерна в государственные ресурсы":

«Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар» деген жолда «907 326,0» деген сандар «898 326,0» деген сандармен ауыстырылсын;
051 «Ауыл шаруашылығы өнімдер өндірісі жүйесін субсидиялау» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
2009 жыл деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштері» деген жолда «30-40» деген сандар «25-35» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар» деген жолда «60 000,0» деген сандар «40 000,0» деген сандармен ауыстырылсын.
054 «Шаруашылық аралық арналар мен гидромелиоративтік құрылыстардың апатты учаскелерін күрделі жөндеу және қалпына келтіру» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
2009 жыл деген бағанда:
«Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар» деген жолда «499 591,0» деген сандар «493 414,0» деген сандармен ауыстырылсын;
055 «Аграрлық ғылым саласындағы мемлекеттік сыйлықақылар» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
«Сыйақы алғандардың саны» деген жолда:
«Көрсеткіштердің атауы» деген бағанда «алғандардың» деген сөз алынып тасталсын;
«Өлшем бірлігі» деген бағанда «адам» деген сөз «сыйақы» деген сөзбен ауыстырылсын;
056 «Ауыл шаруашылығы өнімдерінің бәсекеге қабілеттілігін арттыру» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
«Сандық көрсеткіштері» деген жолда:
«Ұлттық референттік зертхананы жобалау» деген жолдың 2009 жыл деген бағанында «50» деген сандар алынып тасталсын;
«Зертхана мамандарын ел ішінде оқыту» деген жолдың 2009 жыл деген бағанында «80» деген сандар «60» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар» деген жолдың 2009 жыл деген бағанында «1 877 541,0» деген сандар «1 612 702,0» деген сандармен ауыстырылсын;
057 «Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін және ауыл тұрғындарын өтеусіз негізде ақпараттық қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
«Сандық көрсеткіштері» деген жолда 2008 жыл (ағымдағы жоспар, 2009 жыл деген бағандарда «161», «161» деген сандар тиісінше «160», «160» деген сандармен ауыстырылсын;
«Көрсеткіштердің атауы» деген бағанда:
«Нәтиже көрсеткіштері» деген жолда «Өтеусіз негізде ақпаратпен қамтамасыз етілген субъектілер саны және «Агрожаршы» газетінің ай сайын арнайы жеткізілуі» деген сөздер мынадай редакцияда жазылсын:
«Қызметтермен қамтылған субъектілер саны және «Фермер анықтамасы» АӨК арнайы баспасөз басылымын ай сайын атаулы жеткізу»;
059 «Жануарлар мен құстардың қауіпті жұқпалы және созылмалы ауруларының ошақтарын жою» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
«Сандық көрсеткіштері» деген жол:
«
«Республикалық эпизоотияға қарсы отряд» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын тарату және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің «Республикалық эпизоотияға қарсы отряд» мемлекеттік мекемесін құру жөніндегі іс-шаралар
%
100
»
деген жолмен толықтырылсын;
«Нәтиже көрсеткіштері» деген жол:
«
«Республикалық эпизоотияға қарсы отряд» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын тарату және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің «Республикалық эпизоотияға қарсы отряд» мемлекеттік мекемесін құру жөніндегі іс-шаралар
%
100
»
деген жолмен толықтырылсын;
061 «Мемлекеттік ресурстарға астық сатып алу» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:

в строке "Описание" цифры "500,0" заменить цифрами "650,0";
в графах "Наименование показателя", 2008 год (план текущего), 2009 год строки "Показатели количества" цифры "500,0", "389,4*", "500,0*" заменить соответственно цифрами "650,0", "409,8*", "650,0*";
в графах 2008 год (план текущего), 2009 год строки "Показатели качества" цифры "389,4*", "500,0*" заменить соответственно цифрами "409,8*", "650,0*";
в графе 2009 год строки "Показатели эффективности" цифры "27 600*" заменить цифрами "18 500*";
в строке "Показатели результата":
в графах 2008 год (план текущего), 2009 год строки "Наличие государственных реализационных ресурсов зерна для регулирования внутреннего рынка": цифры "389,4*", "500,0*" заменить соответственно цифрами "409,80*", "650,0*";
в таблице бюджетной программы 062 "Хранение и перемещение зерна государственного резерва продовольственного зерна":
в строке "Показатели количества":
графу "Наименование показателя" строки "Объем зерна государственного резерва продовольственного зерна, перемещенного с частных элеваторов на государственные хлебные базы" изложить в следующей редакции:
"Объем зерна государственного резерва продовольственного зерна, перемещенного с одного хлебоприемного предприятия на другое";
в графе 2009 год цифры "17,0*" заменить цифрами "121,3*";
в строке "Показатели эффективности":
в графе 2009 год:
в строке "Средняя стоимость: хранения 1 тонны государственного резерва продовольственного зерна;" цифры "184*" заменить цифрами "135*";
в строке "Расходы на реализацию программы":
в графе 2009 год:
в строке "в том числе: хранение зерна государственного резерва продовольственного зерна" цифры "1 104 000,0" заменить цифрами "810 000,0";
в строке "перемещение зерна государственного резерва продовольственного зерна" цифры "49 300,0" заменить цифрами "343 300,0";
в таблице бюджетной программы 074 "Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан":
в графе 2009 год:

«Сипаттау» деген жолда «500,0» деген сандар «650,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сандық көрсеткіштері» деген жолдың «Көрсеткіштердің атауы», 2008 жыл (ағымдағы жоспар), 2009 жыл деген бағандарында «500,0», «389,4*», «500,0*» деген сандар тиісінше «650,0», «409,8*», «650,0*» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сапалық көрсеткіштері» деген жолдың 2008 жыл (ағымдағы жоспар), 2009 жыл деген бағандарында «389,4*», «500,0*» деген сандар «409,8*», «650,0*» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштері» деген жолдың 2009 жыл деген бағанында «27 600*» деген сандар «18 500*» деген сандармен ауыстырылсын;
«Нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:
«Ішкі астық рыногін реттеу үшін мемлекеттік сатылатын астық ресурстарының болуы» деген жолдың 2008 жыл (ағымдағы жоспар), 2009 жыл деген бағандарында «389,4*», «500,0*» деген сандар тиісінше «409,8*», «650,0*» деген сандармен ауыстырылсын;
062 «Мемлекеттік азық-түліктік астық резервінің астығын сақтау және орнын ауыстыру» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
«Сандық көрсеткіштері» деген жолда:
«Бір астық қабылдау кәсіпорындарынан екінші астық қабылдау кәсіпорындарына орны ауыстырылған мемлекеттік азық-түліктік астық резервінің астығының көлемі» деген жолдың «Көрсеткіштердің атауы» деген бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Бір астық қабылдау кәсіпорындарынан басқасына орны ауыстырылған мемлекеттік азық-түліктік астық резервінің астығының көлемі»;
2009 жыл деген бағанында «17,0*» деген сандар «121,3*» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштері» деген жолда:
2009 жыл деген бағанда:
«Орташа құны: мемлекеттік азық-түліктік астық резервінің 1 тоннасын сақтаудың;» деген жолда «184*» деген сандар «135*» деген сандармен ауыстырылсын;
«
Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар
мың теңге
779 050
831 000
1 153 300
852 500
852 500
»
деген жолдан кейін мынадай редакциядағы жолдармен толықтырылсын:
«
Соның ішінде:
мемлекеттік азық-түліктік астық резервіне астық сақтау
мың теңге
758 050,0
810 000,0
810 000,0
831 000,0
831 000,0
мемлекеттік азық-түліктік астық резервіне астық жылжыту
мың теңге
21 000,0
21 000,0
343 300,0
21 500,0
21 500,0
»;
074 «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ғимараттары, үй-жайлары мен имараттарын күрделі жөндеу» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
2009 жыл деген бағанда:

в строке "Показатели количества" цифры "3" заменить цифрами "7";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "75 451,0" заменить цифрами "74 301,0";
в таблице бюджетной программы 077 "Погашение налоговой и иной задолженности ликвидированных ведомств Министерства сельского хозяйства РК":
в графе 2009 год строки "Расходы на реализацию программы" цифры "73 533,0" заменить цифрами "66 165,0";
в таблице бюджетной программы 083 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на развитие племенного животноводства":
в строке "Показатели количества":
в графе 2009 год:

«Сандық көрсеткіштері» деген жолда «3» деген сан «7» деген санмен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар» деген жолда «75 451,0» деген сандар «74 301,0» деген сандармен ауыстырылсын;
077 «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің таратылған ведомстваларының салыққа және басқа да қарыздарын өтеу» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
«Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар» деген жолдың 2009 жыл деген бағанында «73 533,0» деген сандар «66 165,0» деген сандармен ауыстырылсын;
083 «Алматы және Астана қалаларының бюджетіне, облыстық бюджетке асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға арналған ағымдық мақсаттың трансферттері» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
«Сандық керсеткіштері» деген жолда:
2009 жыл деген бағанда:

в строке "овец" цифры "6617,0" заменить цифрами "6409,4";
в строке "свиней" цифры "1491,4" заменить цифрами "1518,8";
в строке "лошадей" цифры "1531,8" заменить цифрами "1965,4";
в строке "верблюдов" цифры "581,5" заменить цифрами "519,5";
строку
"
семени быков-производителей
тыс. доз
1083,4
748,8
339,4
424,2
509,1
"
изложить в следующей редакции:
"
Осеменение маточного поголовья КРС
тыс.
голов
-
-
130,5
143,5
165,0
";
в графе 2009 год, строки "племенного яйца" цифры "4750,0" заменить цифрами "7667,7";
в таблице бюджетной программы 084 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ":
в графе 2009 год:
в строке "Показатели количества":

«қой» деген жолда «6617,0» деген сандар «6409,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«шошқа» деген жолда «1491,4» деген сандар «1518,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«жылқы» деген жолда «1531,8» деген сандар «1965,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«түйе сатып алу» деген жолда «581,5» деген сандар «519,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«
бұқа өндірушілердің тұқымы
мың мөлшер
1083,4
748,8
339,4
424,2
509,1
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
ІҚМ-нің аналық басын ұрықтандыру
мың бас
-
-
130,5
143,5
165,0
»;
«асыл тұқымды жұмыртқа» деген жолдың 2009 жыл деген бағанында «4750,0» деген сандар «7667,7» деген сандармен ауыстырылсын;
084 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне, көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағармай материалдары және басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
2009 жыл деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштері» деген жолда:

в строке "дизельного топлива" цифры "1178,22" заменить цифрами "1157,4";
в строке "гербицидов" цифры "14000" заменить цифрами "14580,8";
в строке "протравителей семян" цифры "2250" заменить цифрами "2307";
в строке "Показатели качества" цифры "10,2" заменить цифрами "10,4";
в строке "Показатели эффективности"
в строке "Частичное удешевление стоимости дизельного топлива" цифры "20" заменить цифрами "15,3";
в строке "рис" цифры "310" заменить цифрами "320";
в строке "Показатели результата" цифры "19,2" заменить цифрами "18,2";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "16 418 000,0" заменить цифрами "16 262 831,0";
в таблице бюджетной программы 085 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям":
в графе 2009 год:
в строке "Показатели количества" цифры "127" заменить цифрами "128";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "1 062 338,0" заменить цифрами "1 358 101,0";
в таблице бюджетной программы 087 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодовых культур и винограда":
в графе 2009 год:
в строке "Показатели количества":
в строке "Размер площади закладки плодовых культур" цифры "1993,2" заменить цифрами "4525,4";
в строке "Размер площади закладки винограда" цифры "834,0" заменить цифрами "638,4";
в строке "Показатели эффективности" цифры "38,2" заменить цифрами "39,0";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "1 506 312,0" заменить цифрами "2 480 424,0";
в таблице бюджетной программы 088 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства":
в строке "Показатели количества":
в графе 2009 год:
в строке "говядина" цифры "19752,7" заменить цифрами "20 081,5";
в строке "шерсть" цифры "1063,8" заменить цифрами "897,8";
в строке "мясо птицы" цифры "44566,0" заменить цифрами "45 042,2";
в строке "молоко" цифры "185 866,0" заменить цифрами "170 650,5";
в строке "товарное яйцо":
в графе "Ед. изм." слово "тыс. штук" заменить словами "млн. штук";
в графе 2009 год цифры "1 389 529,2" заменить цифрами "1 441,1";
в таблице бюджетной программы 091 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур":
в графе 2009 год:

«Дизель отыны» деген жолда «1178,22» деген сандар «1157,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Гербицидтер» деген жолда «14000» деген сандар «14580,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тұқым улағыштары» деген жолда «2250» деген сандар «2307» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сапалық көрсеткіштері» деген жолда «10,2» деген сандар «10,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштері» деген жолда:
«Дизель отынының бағасын ішінара арзандату» деген жолда «20» деген сандар «15,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«Күріш» деген жолда «310» деген сандар «320» деген сандармен ауыстырылсын;
«Нәтиже көрсеткіштері» деген жолда «19,2» деген сандар «18,2» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар» деген жолда «16 418 000,0» деген сандар «16 262 831,0» деген сандармен ауыстырылсын;
085 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыл шаруашылығын дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
2009 жыл деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштері» деген жолда «127» деген сандар «128» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар» деген жолда «1 062 338,0» деген сандар «1 358 101,0» деген сандармен ауыстырылсын;
087 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуды және өсіруді қамтамасыз етуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
2009 жыл деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштері» деген жолда:
«Жеміс дақылдарын отырғызу алқаптарының көлемі» деген жолда «1993,2» деген сандар «4525,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жүзім отырғызу алқаптарының көлемі» деген жолда «834,0» деген сандар «638,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштері» деген жолда «38,2» деген сандар «39,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар» деген жолда «1 506 312,0» деген сандар «2 480 424,0» деген сандармен ауыстырылсын;
088 «Алматы және Астана қалаларының бюджетіне, облыстық бюджетіне мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын жоғарлатуды жәрдемақылауға арналған ағымдық мақсаттық трансферттері» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
«Сандық көрсеткіштері» деген жолда:
2009 жыл деген бағанда:
«Сиыр еті» деген жолда «19752,7» деген сандар «20 081,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жүн» деген жолда «1063,8» деген сандар «897,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«Құс еті» деген жолда «44566,0» деген сандар «45 042,2» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сүт» деген жолда «185866,0» деген сандар «170 650,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тауарлық жұмыртқа» деген жолда:
«Өлшем бірлігі» деген бағанда «мың дана» деген сөздер «млн. дана» деген сөздермен ауыстырылсын;
2009 жыл деген бағанда «1389529,2» деген сандар «1 441,1» деген сандармен ауыстырылсын;
091 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауылшаруашылық дақылдарының өнімділігі мен өнімнің сапасын арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
2009 жыл деген бағанда:

в строке "Показатели количества" цифру "3" заменить словами "с 1,5 до 3,0";
в строке "Показатели качества" цифру "3" заменить словами "с 0,5 до 1,5";
в строке "Показатели эффективности" цифру "3" заменить словами "с 1,5 до 3,0";
в строке "Показатели результата" цифру "3" заменить словами "с 1,5 до 3,0";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "3 581 705,0" заменить цифрами "2 928 650,0";
в таблице бюджетной программы 093 "Интегрированное управление водными ресурсами и повышение эффективности водопользования":
в графе 2009 год:
в строке "Показатели количества":
в строке "Проведение исследований в области использования, охраны развития мониторинга и трансграничного управления водными ресурсами" цифру "4" заменить цифрой "1";
в строке "Проработка вариантов межбассейновой переброски части стока трансграничных рек, в том числе и с сопредельных территорий" цифры "20" заменить цифрами "30";
в строке "Показатели результата":
в строке "Проведение исследований в области использования, охраны развития мониторинга и трансграничного управления водными ресурсами" цифры "4" заменить цифрами "1";
строку "Проработка вариантов межбассейновой переброски части стока трансграничных рек, в том числе и с сопредельных территорий" дополнить цифрой "30";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "176 700,0" заменить цифрами "123 500,0";
в таблице бюджетной программы 095 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов":
в графе 2009 год:
в строке "Показатели количества" цифры "11 069" заменить цифрами "6 738";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "986 359,0" заменить цифрами "611 264,0";
в таблице бюджетной программы 097 "Возмещение ставки вознаграждения (интереса) по финансовому лизингу оборудования для предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции":
в графе 2009 год:
в строке "Показатели количества" цифру "5,5" исключить;
в строке "Показатели результата" цифры "2 370,0" заменить цифрами "4 369,0";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "2 370,0" заменить цифрами "4 369,0";
в таблице бюджетной программы 112 "Создание Единой автоматизированной системы управления отраслями агропромышленного комплекса "Е-Agriculture":

«Сандық көрсеткіштер» деген жолда «3» деген сан «1,5-тен 3,0-ке дейін» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сапалық көрсеткіштері» деген жолда «3» деген сан «0,5-тен 1,5-ке дейін» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштері» деген жолда «3» деген сан «1,5-тен 3,0-ке дейін» деген сандармен ауыстырылсын;
«Нәтижелік көрсеткіштері» деген жолда «3» деген сан «1,5-тен 3,0-ке дейін» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар» деген жолда «3 581 705,0» деген сандар «2 928 650,0» деген сандармен ауыстырылсын;
093 «Су ресурстарын бірыңғай басқару және су пайдаланудың тиімділігін арттыру» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
2009 жыл деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштер» деген жолда:
«Трансшекаралық су ресурстарын басқарудың жаңа үлгілерін дайындау және зерттеулер өткізу» деген жолда «4» деген сан «1» деген санмен ауыстырылсын;
«Мемлекетаралық өзен ағысы бөлігін ауыстырудың қолайлы үлгісін дайындау және зерттеулер жүргізу (шығындар)» деген жолда «20» деген сандар «30» деген сандармен ауыстырылсын;
«Нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:
«Трансшекаралық су ресурстарын басқарудың жаңа үлгілерін дайындау және зерттеулер өткізу» деген жолда «4» деген сан «1» деген санмен ауыстырылсын;
«Мемлекетаралық өзен ағысы бөлігін ауыстырудың қолайлы үлгісін дайындау және зерттеулер жүргізу (шығындар)» деген жол «30» деген сандармен толықтырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар» деген жолда «176 700,0» деген сандар «123 500,0» деген сандармен ауыстырылсын;
095 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
2009 жыл деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштері» деген жолда «11 069» деген сандар «6 738» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар» деген жолда «986 359,0» деген сандар «611 264,0» деген сандармен ауыстырылсын;
097 «Ауыл шаруашылығы өнімдерін өңдейтін кәсіпорындарға арналған жабдықтардың қаржы лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:
2009 жыл деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштері» деген жолда «5,5» деген сандары алынып тасталсын;
«Нәтиже көрсеткіштері» деген жолда «2 370» деген сандар «4 369» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар» деген жолда «2 370,0» деген сандар «4 369,0» деген сандармен ауыстырылсын;
112 «Агроенеркәсіптік кешен салаларын бірыңғай автоматтандырылған «Е-Agriculture» басқару жүйесін құру» деген бюджеттік бағдарлама кестесінде:

в графе 2009 год строки "Расходы на реализацию программы" цифры "414 135" заменить цифрами "412 666";
после таблицы бюджетной программы 112 "Создание Единой автоматизированной системы управления отраслями агропромышленного комплекса "E-Agriculture" дополнить бюджетной программой следующего содержания:
"
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
118 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам на финансирование
социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских)
округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и
переподготовки кадров».
Описание
Бюджетной программой предусматривается:
1) проведение капитального, текущего ремонта объектов культуры,
внутрипоселковых дорог, а также благоустройство сельских населенных
пунктов.
Стратегическое
направление
3. Создание нормальных условий жизнеобеспечения села (аула) на основе
оптимизации сельского расселения, обеспечение роста потенциала сельских
территорий через интегрирование программ городского и сельского
развития.
Цель
1. Создание нормальных условий жизнеобеспечения села (аула) и
обеспечение роста потенциала сельских территорий
Задача
3.1.1. Устойчивое развитие сельских территорий республики на основе
использования региональных конкретных преимуществ, предоставления для
сельского населения качественных услуг социальной сферы
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2007
год
(отчет)
2008
год
(план
теку-
щего)
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Капитальный, текущий
ремонт социальных
проектов и благоуст-
ройство сельских
населенных пунктов
Коли-
чество
проек-
тов
604
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Финансирование
приоритетных социальных
проектов в поселках,
аулах (селах), аульных
(сельских) округах в
рамках реализации
стратегии региональной
занятости и переподготовки кадров
%
освое-
ния
100
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
4 373 700
";
в Приложении 4 к Стратегическому плану:
в графе 2007 год (отчет) цифры "110 467 121,0", "49 785 647,5", "110 467 121,0", 49 785 647,5" заменить соответственно цифрами "114 989 921,0", "54 308 447,5", "114 989 921,0", "54 308 447,5";
в графе 2008 год (план текущего) цифры "138 369 762,0", "67 105 718,0", "138 369 762,0", "67 105 718,0" заменить соответственно цифрами "140 956 862,0", "69 692 818,0", "140 956 862,0", "69 692 818,0";
в графе 2009 год цифры "152 140 550,0", "91 508 149,0", "60 632 401,0", "5 621 197,0", "4 641 597,0", "979 600,0", "157 761 747,0", "96 149 746,0", "61 612 001,0" заменить соответственно цифрами "147 951 867,0", "92 369 286,0", "55 582 581,0", "9 399 743,0", "3 606 079,0", "5 793 664,0", "157 351 610,0", "95 975 365,0", "61 376 245";
в Приложении 5 к Стратегическому плану:

«Бағдарламаны іске асыруға қажет шығындар» деген жолдың 2009 жыл деген бағанында «414 135» деген сандар «412 666» деген сандармен ауыстырылсын;
112 «Агроөнеркәсіптік кешен салаларын бірыңғай автоматтандырылған Е-Agriculture» басқару жүйесін құру» деген бюджеттік бағдарлама кестесінен кейін мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
118 Облыстық бюджеттерге өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға ағымдағы нысаналы трансферттер
Сипаттау
Бюджеттік бағдарламада көзделеді:
1) мәдениет объектілеріне, кентішілік жолдарға күрделі, ағымдағы жөндеу жүргізу, сондай-ақ ауылдық елді мекендерді абаттандыру
Стратегиялық бағыт
3. Ауылда қоныстандыруды оңтайландыру негізінде село (ауыл) тыныс-тіршілігінің қалыпты жағдайларын жасау, қаланы және ауылды дамыту бағдарламаларын біріктіру арқылы ауылдық аумақтардың әлеуетін өсіруді қамтамасыз ету
Мақсат
Село (ауыл) тыныс-тіршілігінің қалыпты жағдайларын жасау және ауылдық аумақтардың әлеуетінің өсуін қамтамасыз ету.
Міндеті
3.1.1. Өңірлік нақты басымдықтарды пайдалану, ауыл халқына әлеуметтік саланың сапалы қызметін көрсетуін ұсыну негізінде республиканың ауылдық аумақтарының тұрақты дамуы
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
Сандық көрсеткіштері
Әлеуметтік жобаларды күрделі, ағымдағы жөндеу  және ауылдық елді мекендерді абаттандыру
Жобалар саны
604
Сапалық көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
өңірлік жұмыспен қамту  және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде басымды әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға
игерілу %
100
Бағдарламаны іске асыруға арнаған шығыстар
мың теңге
4 373 700
»;
Стратегиялық жоспарға 4-қосымшада:
2007 жыл (есеп) деген бағанда «110 467 121,0», «49 785 647,5», «110 467 121,0», «49 785 647,5» деген сандар тиісінше «114 989 921,0», «54 308 447,5», «114 989 921,0», «54 308 447,5» деген сандармен ауыстырылсын;
2008 жыл (ағымдағы жоспар) деген бағанда «138 368 762,0», «67 105 718,0», «138 369 762,0», «67 105 718,0» деген сандар тиісінше «140 956 862,0», «69 692 818,0», «140 956 862,0», «69 582 8180» деген сандармен ауыстырылсын;
2009 жыл деген бағанда «152 140 550,0», «91 508 149,0», «60 632 401,0», «5 621 197,0», «4 641 597,0», «979 600,0», «157 761 747,0», «96 149 746,0», «61 612 001,0» деген сандар тиісінше «147 951 867,0», «92 369 286,0», «55 582 581,0», «9 399 743,0», «3 606 079,0», «5 793 664,0», «157 351 610,0», «95 975 365,0», «61 376 245» деген сандармен ауыстырылсын;
Стратегиялық жоспарға 5-қосымшада:

в графах 2007 год (отчет), 2008 год (план текущего), 2009 год строки "Стратегическое направление 1. Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса, рост их конкурентоспособности, обеспечение продовольственной безопасности и адаптация аграрного производства к условиям вступления в ВТО" цифры "72 471 531,0", "90 080 916,0", "95 333 547,0" заменить соответственно цифрами "76 653 931,0", "92 647 016,0", "95 057 797,0";
в графах 2007 год (отчет), 2008 год (план текущего), 2009 год строки "Цель 1. Обеспечение продовольственной безопасности республики на основе стабильного роста производства продукции АПК" цифры "48 039 407,0", "59 159 111,0", "80 939 364,0" заменить соответственно цифрами "49 148 817,7", "64 927 096,3", "82 093 529,0";
в графах 2007 год (отчет), 2008 год (план текущего), 2009 год строки "Задача 1.1.1 Повышение урожайности и качества продукции растениеводства и обеспечение продовольственной безопасности, посредством применения мер государственной поддержки" цифры "34 863 539,0", "41 880 581,0", "50 995 308,0" заменить соответственно цифрами "35 972 949,7", "42 814 681,0", "52 292 357,0";
в графе 2009 год:
в строке "084 - Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ" цифры "16 418 000,0" заменить цифрами "16 262 831,0";
в строке "091 - Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на поддержку повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур" цифры "3 581 705,0" заменить цифрами "2 928 650,0";
в строке "087 - Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждении плодово-ягодных культур и винограда" цифры "1 506 312,0" заменить цифрами "2 480 424,0";
в строке "003 - Борьба с особо опасными вредными организмами сельскохозяйственных культур" цифры "2 691 804,0" заменить цифрами "2 655 710,0";
в строке "049 - Выявление, локализация и ликвидация карантинных вредителей, болезней растений и сорняков" цифры "907 326,0" заменить цифрами "898 326,0";
в строке "013 - Услуги по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур" цифры "140 147,0" заменить цифрами "142 857,0";

«Стратегиялық бағыт 1. Агроөнеркәсіптік кешені салаларын тұрақты дамыту, олардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру, азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету және аграрлық өндірісті ДСҰ кіру шарттарына бейімдеу» деген жолдың 2007 жыл (есеп), 2008 жыл (ағымдағы жоспар), 2009 жыл деген бағандарында «72 471 531,0», «90 080 916,0», «95 333 547,0» деген сандар тиісінше «76 653 931,0», «92 647 016,0», «95 057 797,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мақсат 1. АӨК өнімдері өндірісін тұрақты өсіру негізінде республиканың азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету» деген жолдың 2007 жыл (есеп), 2008 жыл (ағымдағы жоспар), 2009 жыл деген бағандарында «48 039 407,0», «59 159 111,0», «80 939 364,0» деген сандар тиісінше «49 148 817,7», «64 927 096,3», «82 093 529,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Міндет 1.1.1 Мемлекеттік қолдау шараларын қолдану арқылы өсімдік шаруашылығы өнімдерінің түсімділігі мен сапасын арттыру және азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету» деген жолдың 2007 жыл (есеп), 2008 жыл (ағымдағы жоспар), 2009 жыл деген бағандарында «34 863 539,0», «41 880 581,0», «50 995 308,0» деген сандар тиісінше «35 972 949,7», «42 814 681,0», «52 292 357,0» деген сандармен ауыстырылсын;
2009 жыл деген бағанда:
«084 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағармай және басқа да тауар материалдық құндылықтарының құнын арзандатуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген жолда «16 418 000,0» деген сандар «16 262 831,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«091 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының өнімділігімен сапасын арттыруды қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген жолда «3 581 705,0» деген сандар «2 928 650,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«087 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық екпелерін өсіруді қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген жолда «1 506 312,0» деген сандар «2 480 424,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«003 - Ауыл шаруашылығы дақылдарының аса қауіпті зиянды организмдеріне қарсы күрес жүргізу» деген жолда «2 691 804,0» деген сандар «2 655 710,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«049 - Карантиндік зиянкестерді, өсімдік ауруларының және арамшөптерді анықтау, оқшаулау және жою» деген жолда «907 326,0» деген сандар «898 326,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«013 - Ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттарын сынақтан өткізу бойынша қызметтер» деген жолда «140 147,0» деген сандар «142 857,0» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке "001 - Формирование и реализация политики государства в сфере развития агропромышленного комплекса, водного, лесного, охотничьего и рыбного хозяйства, сельских территорий и аграрной науки" цифры "8 368 495,0" заменить цифрами "8 349 844,0";
в строке "074 - Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" цифры "75 451,0" заменить цифрами "74 301,0";
в строке "077 - Погашение налоговой и иной задолженности ликвидированных ведомств Министерства сельского хозяйства РК" цифры "73 533,0" заменить цифрами "66 165,0";
в строке "054 - Капитальный ремонт и восстановление особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений" цифры "499 591,0" заменить цифрами "493 414,0";
в строке "085 - Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям" цифры "1 062 338,0" заменить цифрами "1 358 101,0";

«001 - Агроөнеркәсіптік кешен, су, орман, аңшылық және балық шаруашылығы, ауылдық аумақтар және аграрлық ғылымды дамыту шеңберінде мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру» деген жолда «8 368 495,0» деген сандар «8 349 844,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«074 - Ауыл шаруашылығы министрлігінің ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу» деген жолда «75 451,0» деген сандар «74 301,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«077 - ҚР Ауыл шаруашылығы министрлігінің таратылған ведомстваларының салыққа және басқа да қарыздарын өтеу» деген жолда «73 533,0» деген сандар «66 165,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«054 - Шаруашылық аралық арналар мен гидромелиоративтік құрылыстардың апатты учаскелерін күрделі жөндеу және қалпына келтіру» деген жолда «499 591,0» деген сандар «493 414,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«085 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыл шаруашылық тауар өндірушілеріне су жеткізіп беру бойынша қызмет құнын субсидиялауға ағымдағы нысаналы трансферттер» деген жолда «1 062 338,0» деген сандар «1 358 101,0» деген сандармен ауыстырылсын;

1 109 410,7
934 100,0
1 000 000,0
";
в графах 2008 год (план текущего), 2009 год строки "Задача 1.1.2 Повышение продуктивности и качества продукции животноводства", цифры "15 448 998,0", "27 581 686,0" заменить соответственно цифрами "20 718 998", "27 456 803,0";
после строки
"
Задача 1.1.2 Повышение
продуктивности и качества
продукции животноводства
10 656 728,0
15 448 998,0
27 581 686,0
27 721 338,0
27 858 524,0
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
043 «Увеличение уставного
капитала АО «Национальный
холдинг «КазАгро» для
реализации государственной
политики по стимулированию
развития агропромышленного
комплекса»

1 109 410,7
934 100,0
1 000 000,0
»;
«Міндет 1.1.2 Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыру» деген жолдың 2008 жыл (ағымдағы жоспар), 2009 жыл деген бағандарында «15 448 998,0», «27 581 686,0» деген сандар тиісінше «20 718 998», «27 456 803,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«
Міндет 1.1.2 Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін мен сапасын арттыру
10 656 728,0
15 448 998,0
27 581 686,0
27 121 338,0
27 858 524,0
»
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» ұлттық холдингі» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту

5 270 000
";
в графе 2009 год строки "011 - Строительство, реконструкция и оснащения ветеринарных лаборатории, биохранилища и здания подведомственного учреждения" цифры "1 805 888,0" заменить цифрами "1 681 005,0";
в графах 2008 год (план текущего), 2009 год строки "Задача 1.1.3 Устойчивое развитие и поддержка перерабатывающих производств" цифры "1 829 532,0", "2 362 370,0" заменить соответственно цифрами "1 393 417,3", "2 344 369,0";
в графе 2008 год (план текущего) строки "043 "Увеличение уставного капитала АО "Национальный холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса" цифры "789 174,0" заменить цифрами "353 059,3";
в графе 2009 год:
в строке "051 - Субсидирование систем управления производством сельскохозяйственной продукции" цифры "60 000,0" заменить цифрами "40 000,0";
в строке "097 - Возмещение ставки вознаграждения (интереса) по финансовому лизингу оборудования для предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции" цифры "2 370,0" заменить цифрами "4 369,0";
в графах 2007 год (отчет), 2008 год (план текущего), 2009 год строки "Цель 2. Развитие национальных конкурентных преимуществ отечественной продукции" цифры "4 570 076,0", "5 169 474,0", "6 397 664,0" заменить соответственно цифрами "7 076 176,0", "12 265 588,7", "6 337 664,0";
в графах 2007 год (отчет), 2008 год (план текущего) строки "Задача 1.2.1 производство качественной конкурентоспособной продукции АПК для занятия экспортных ниш" цифры "1 713 703,0", "2 001 930,0" заменить соответственно цифрами "4 219 803,0", "9 098 144,7";
в графах 2007 год (отчет), 2008 год (план текущего) строки "043 "Увеличение уставного капитала АО "Национальный холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса"" цифры "1 602 073,0", "1 823 226,0" заменить соответственно цифрами "5 710 246,0", "10 742 566,7";
в графе 2009 год:
в строке "Задача 1.2.2 Обеспечение ускоренного научного и технологического развития АПК за счет построения эффективной системы создания, внедрения и распространения конкурентоспособных научных разработок и развития человеческого капитала" цифры "5 767 160,0" заменить цифрами "5 707 160,0";
в строке "007 - Строительство и реконструкция объектов образования в сфере сельского хозяйства" цифры "80 686,0" заменить цифрами "20 686,0";

5 270 000
»;
«011 - Ветеринариялық лабораторияларды, биоқойманы және ведомстваға бағынысты мекемелердің ғимараттарын салу, қайта жаңғырту және жарақтандыру» деген жолдың 2009 жыл деген бағанында «1 805 888,0» деген сандар «1 681 005,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Міндет 1.1.3 Қайта өңдеу өндірісін тұрақты дамыту және қолдау» деген жолдың 2008 жыл (ағымдағы жоспар), 2009 жыл деген бағандарында «1 829 532,0», «2 362 370,0» деген сандар тиісінше «1 393 417,3», «2 344 369,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» Ұлттық холдингі» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту» деген жолдың 2008 жыл (ағымдағы жоспар) деген бағанында «789 174,00» деген сандар «353 059,3» деген сандармен ауыстырылсын;
2009 жыл деген бағанда:
«051 - Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісі жүйесін субсидиялау» деген жолда «60 000,0» деген сандар «40 000,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«097 - Ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдейтін кәсіпорындарға арналған кәсіпорындар үшін қаржы лизингінің сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу» деген жолда «2 370,0» деген сандар «4 369,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мақсат 2. Отандық өнімдердің ұлттық бәсекелестік басымдылығын дамыту» деген жолдың 2007 жыл (есеп), 2008 жыл (ағымдағы жоспар), 2009 жыл деген бағандарында «4 570 076,0», «5 169 474,0», «6 397 664,0» деген сандар тиісінше «7 076 176,0», «12 265 588,7», «6 337 664,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Міндет 1.2.1 Экспорттық текшелерді алу үшін АӨК-нің сапалы бәсекеге қабілетті өнімдерін өндіру» деген жолдың 2007 жыл (есеп), 2008 жыл (ағымдағы жоспар) деген бағандарында «1 713 703,0», «2 001 930,0» деген сандар тиісінше «4 219 803,0», «9 098 144,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» Ұлттық холдингі» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту» деген жолдың 2007 жыл (есеп), 2008 жыл (ағымдағы жоспар) деген бағандарында «1 602 073,0», «1 823 226,0» деген сандар тиісінше «5 710 246,0», «10 742 566,7» деген сандармен ауыстырылсын;
2009 жыл деген бағанда:
«Міндет 1.2.2 Бәсекеге қабілетті ғылыми әзірлемелерді құру, енгізу мен таратудың тиімді жүйесін құру және адам капиталын дамыту арқылы АӨК-нің жедел ғылыми және технологиялық дамуын қамтамасыз ету» деген жолда «5 767 160,0» деген сандар «5 707 160,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«007 - Ауыл шаруашылығы саласындағы білім беру объектілерін салу және қайта жөндеу» деген жолда «80 686,0» деген сандар «20 686,0» деген сандармен ауыстырылсын;

в графах 2007 год (отчет), 2008 год (план текущего), 2009 год:
в строке "Цель 3. Развитие современной инфраструктуры отраслей АПК и повышение технической оснащенности" цифры "19 862 048,0", "25 752 331,0", "7 996 519,0" заменить соответственно цифрами "20 428 937,3", "15 454 331,0", "7 626 604,0";
в строке "Задача 1.3.1 Развитие обслуживающей инфраструктуры отраслей АПК", цифры "12 489 145,0", "12 445 961,0", "6 473 373,0" заменить соответственно цифрами "13 056 034,3", "9 377 961,0", "6 126 785,0";
в графе 2009 год:
в строке "021 - Агрохимическое и агроклиматическое обеспечение сельскохозяйственного производства" цифры "45 241,0" заменить цифрами "38 140,0";
в строке "112 - Создание единой автоматизированной системы управления отраслями агропромышленного комплекса "E-Agriculture" цифры "414 135,0" заменить цифрами "412 666,0";
в графах 2007 год (отчет), 2008 год (план текущего), 2009 год строки "043 "Увеличение уставного капитала АО "Национальный холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса" цифры "10 686 900,0", "10 381 200,0", "3 200 000,0" заменить соответственно цифрами "11 253 789,3", "7 313 200,0", "2 200 000";
в графе 2009 год:
в строке "016 - Постприватизационная поддержка сельского хозяйства" цифры "179 754,0" заменить цифрами "106 575,0";
в строке "056 - Повышение конкурентоспособности сельскохозяйственной продукции" цифры "1 877 541,0" заменить цифрами "1 612 702,0";
в графах 2008 год (план текущего), 2009 год строки "Задача 1.3.2 Техническое и технологическое перевооружение" цифры "13 306 370,0", "1 523 146,0" заменить соответственно цифрами "6 076 370,0", "1 499 819,0";
в графе 2009 год строки "047 - Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов" цифры "144 048,0" заменить цифрами "120 721,0";
в графе 2008 год (план текущего) строки "043 "Увеличение уставного капитала АО "Национальный холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса" цифры "13 054 600,0" заменить цифрами "18 879 200,0";
в графе 2009 год:
в строке "Стратегическое направление 2. Сохранение, рациональное использование и воспроизводство лесных ресурсов, ресурсов животного мира, объектов природно-заповедного фонда, а также создание условий для устойчивого водообеспечения и эффективного уровня водопользования" цифры "60 441 841,0" заменить цифрами "56 308 849,0";

2007 жыл (есеп), 2008 жыл (ағымдағы жоспар), 2009 жыл деген бағанда:
«Мақсат 3. АӨК салаларының қазіргі инфрақұрылымын дамыту және техникалық жабдықталуын арттыру» деген жолда «19 862 048,0», «25 752 331,0», «7 996 519,0» деген сандар тиісінше «20 428 937,3», «15 454 331,0», «7 626 604,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Міндет 1.3.1 АӨК салаларының қызмет көрсететін инфрақұрылымын дамыту» деген жолда «12 489 145,0», «12 445 961,0», «6 473 373,0» деген сандар тиісінше «13 056 034,3», «9 377 961,0», «5 126 785,0» деген сандармен ауыстырылсын;
2009 жыл деген бағанда:
«021 - Ауыл шаруашылығы өндірісін агрохимиялық және агроклиматтық қамтамасыз ету» деген жолда «45 241,0» деген сандар «38 140,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«112 - Агроөнеркәсіптік кешен салаларын біріңғай автоматтандырылған «E-Agriculture» басқару жүйесін құру» деген жолда «414 135,0» деген сандар «412 666,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» Ұлттық холдингі» АҚ-ның жарғылық капиталын үлғайту» деген жолдың 2007 жыл (есеп), 2008 жыл (ағымдағы жоспар), 2009 жыл деген бағандарында «10 686 900,0», «10 381 200,0», «3 200 000,0» деген сандар тиісінше «11 253 789,3», «7 313 200,0», «2 200 000,0» деген сандармен ауыстырылсын;
2009 жыл деген бағанда:
«016 - Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі қолдау» деген жолда «179 754,0» деген сандар «106 575,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«056 - Ауыл шаруашылығы өнімдерінің бәсекеге қабілеттігін арттыру» деген жолда «1 877 541,0» деген сандар «1 612 702,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Міндет 1.3.2 Техникалық және технологиялық қайта жабдықтау» деген жолдың 2007 жыл (есеп), 2008 жыл (ағымдағы жоспар) деген бағандарында «13 306 370,0», «1 523 146,0» деген сандар тиісінше «6 076 370,0», «1 499 819,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«047 - Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу» деген жолдың 2009 жыл деген бағанында «144 048,0» деген сандар «120 721,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» Ұлттық холдингі» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту» деген жолдың 2008 жыл (ағымдағы жоспар) деген бағанында «13 054 600,0» деген сандар «18 879 200,0» деген сандармен ауыстырылсын;
2009 жыл деген бағанда:
«Стратегиялық бағыт 2. Орман ресурстарын, жануарлар әлемі ресурстарын, табиғи-қорық қорының объектілерін сақтау, ұтымды пайдалану және өсімін молайту, сондай-ақ тұрақты сумен жабдықтау және су пайдаланудың тиімді деңгейі үшін жағдайлар жасау» деген жолда «60 441 841,0» деген сандар «56 308 849,0» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке "Цель 1. Обеспечение сохранения, воспроизводства и рационального использования лесных ресурсов, ресурсов животного мира, объектов природно-заповедного фонда" цифры "9 045 694,0" заменить цифрами "8 496 910,0";
в строке "Задача 2.1.1 Увеличение лесистости территории республики, озеленение населенных пунктов, создание и расширение зеленых зон вокруг них, развитие плантационного выращивания древесных пород и частного лесного фонда, рациональное использование лесных ресурсов" цифры "4 219 746,0" заменить цифрами "3 985 140,0";
в строке "044 - Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики" цифры "826 916,0" заменить цифрами "592 310,0";
в строке "Задача 2.1.3 Обеспечение охраны, воспроизводства рыбных ресурсов, государственного контроля и регулирования рыболовства" цифры "867 105,0" заменить цифрами "552 927,0";
в строке "037 - Государственный учет и кадастр рыбных ресурсов" цифры "132 603,0" заменить цифрами "119 772,0";
в строке "038 - Воспроизводство рыбных ресурсов" цифры "734 502,0" заменить цифрами "433 155,0";
в строке "Цель 2. Регулирование использования и охраны водных ресурсов" цифры "51 396 147,0" заменить цифрами "47 811 939,0";
в строке "Задача 2.2.1 Внедрение принципов интегрированного управления водными ресурсами" цифры "176 700,0" заменить цифрами "123 500,0";
в строке "093 - Интегрированное управление водными ресурсами и повышение эффективности водопользования" цифры "176 700,0" заменить цифрами "123 500,0";
в строке "Задача 2.2.3 Обеспечение безопасной и надежной эксплуатации систем водоснабжения, гидротехнических сооружений" цифры "14 206 620,0" заменить цифрами "11 632 925,0";
в строке "012 - Регулирование русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря (2 фаза)" цифры "81 000,0" заменить цифрами "78 400,0";
в строке "027 - Регулирование русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря (1 фаза)" цифры "662 718,0" заменить цифрами "507 704,0";
в строке "031 - Реконструкция гидротехнических сооружений" цифры "6 043 327,0" заменить цифрами "5 889 011,0";
в строке "032 - Развитие объектов охраны подземных вод и очистки промышленных стоков в городе Усть-Каменогорск" цифры "840 114,0" заменить цифрами "340 649,0";
в строке "034 - Эксплуатация республиканских водохозяйственных объектов, не связанных с подачей воды" цифры "1 722 341,0" заменить цифрами "1 760 041,0";

«Мақсат 1. Орман ресурстарын, жануарлар әлемі ресурстарын, табиғи-қорық қорының объектілерін сақтауды, өсімін молайтуды және ұтымды пайдалануды қамтамасыз ету» деген жолда «9 045 694,0» деген сандар «8 496 910,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Міндет 2.1.1. Республика аумағында орманды жерлерді көбейту, елді мекендерді көгалдандыру, олардың айналасына жасыл аймақ жасау және кеңейту, ағаш түрлерін және жеке меншік орман қорларын плантациялық өсіруді дамыту, орман ресурстарын тиімді пайдалану» деген жолда «4 219 746,0» деген сандар «3 985 185,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«044 - Ормандарды сақтау және республиканың орманды аумақтарын көбейту» деген жолда «826 916,0» деген сандар «592 310,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Міндет 2.1.3 Балық қорларын қорғауды, ұдайы өндіруді, балық аулау кәсібін мемлекеттік бақылауды және реттеуді қамтамасыз ету» деген жолда «867 105,0» деген сандар «552 927,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«037 - Балық ресурстарын мемлекеттік есепке алу және оның кадастры» деген жолда «132 603,0» деген сандар «119 772,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«038 - Балық ресурстарын молайту» деген жолда «734 502,0» деген сандар «433 155,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мақсат 2. Су ресурстарын пайдалану мен қорғауды реттеу» деген жолда «51 396 147,0» деген сандар «47 811 939,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«міндет 2.2.1 Су қорларын интегралды басқару принциптерін енгізу» деген жолда «176 700,0» деген сандар «123 500,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«093 - Су ресурстарын бірыңғай басқару және су пайдаланудың тиімділігін арттыру» деген жолда «176 700,0» деген сандар «123 500,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Міндет 2.2.3 Сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық құрылыстарды қауіпсіз және сенімді пайдалануды қамтамасыз ету» деген жолда «14 206 620,0» деген сандар «11 632 925,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«012 - Сырдария өзенінің арнасын реттеу және Арал теңізінің солтүстік бөлігін сақтау (2-фаза)» деген жолда «81 000,0» деген сандар «78 400,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«027 - Сырдария өзенінің арнасын реттеу және Арал теңізінің солтүстік бөлігін сақтау» деген жолда «662 718,0» деген сандар «507 704,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«031 - Гидротехникалық құрылыстарды қайта жаңарту» деген жолда «6 043 327,0» деген сандар «5 889 011,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«032 - Өскемен қаласында жер асты суларын қорғау және өнеркәсіп ағындыларың тазарту объектілерін дамыту» деген жолда «840 114,0» деген сандар «340 649,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«034 - Су берумен байланысы жоқ республикалық су шаруашылығы объектілерін пайдалану» деген жолда «1 722 341,0» деген сандар «1 760 041,0» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке "041 - Реабилитация и управление окружающей средой бассейна рек Нура-Ишим" цифры "4 144 220,0" заменить цифрами "2 344 220,0";
в строке "Задача 2.2.4 Устойчивое развитие системы водоснабжения и водохозяйственных сооружений" цифры "36 415 234,0" заменить цифрами "35 457 921,0";
в строке "010 - Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения" цифры "2 034 034,0" заменить цифрами "2 176 334,0";
в строке "017 - Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения" цифры "22 882 178,0" заменить цифрами "22 998 170,0";
в строке "029 - Строительство и реконструкция системы водоснабжения" цифры "11 499 022,0" заменить цифрами "10 283 417,0";
в графах 2007 год (отчет), 2008 год (план текущего), 2009 год строки "Стратегическое направление 3. Создание нормальных условий жизнеобеспечения села (аула) на основе оптимизации сельского расселения, обеспечение роста потенциала сельских территорий через интегрирование программ городского и сельского развития" цифры "2 009 600,0", "2 800 000,0", "1 986 359,0" заменить соответственно цифрами "2 350 000,0", "2 821 000,0", "5 984 964,0";
в графе 2009 год:
в строке "Цель 1. Создание нормальных условий жизнеобеспечения села (аула) и обеспечение роста потенциала сельских территорий" цифры "1 986 359,0" заменить цифрами "5 984 964,0";
в строке "Задача 3.1.1 Устойчивое развитие сельских территорий республики на основе использования региональных конкурентных преимуществ, предоставления для сельского населения качественных услуг социальной сферы" цифры "986 359,0" заменить цифрами "4 984 964,0";
в строке "095 - Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов" цифры "986 359,0" заменить цифрами "611 264,0";
после строки
"
095 - Целевые текущие трансферты
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы для реализации мер
социальной поддержки специалистов
социальной сферы сельских населенных
пунктов
0,0
0,0

«041 - Нұра-Есіл өзендері алабының қоршаған ортасын оңалту және басқару» деген жолда «4 144 220,0» деген сандар «2 344 220,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Міндет 2.2.4 Сумен жабдықтау және су шаруашылығы имараттары жүйесінің тұрақты дамуы» деген жолда «36 415 234,0» деген сандар «35 457 921,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«010 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген жолда «2 034 034,0» деген сандар «2 176 334,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«017 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген жолда «22 882 178,0» деген сандар «22 998 170,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«029 - Сумен жабдықтау жүйесін салу және қайта жаңарту» деген жолда «11 499 022,0» деген сандар «10 283 417,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Стратегиялық бағыт 3. Ауыл халқын қоныстандыруды оңтайландыру негізінде селоның (ауылдың) тіршілігін қамтамасыз етуге қалыпты жағдай жасау, ауылды дамыту бағдарламаларын ықпалдастыру арқылы ауылдық аумақтардың әлеуетін өсіруді қамтамасыз ету» деген жолдың 2007 жыл (есеп), 2008 жыл (ағымдағы жоспар), 2009 жыл деген бағандарында «2 009 600,0», «2 800 000,0», «1 986 359,0» деген сандар тиісінше «2 350 000,0», «2 821 000,0», «5 984 964,0» деген сандармен ауыстырылсын;
2009 жыл деген бағанда:
«Мақсат 1. Ауыл өмірін қамтамасыз етуге қалыпты жағдай жасау және ауылдық аумақтар әлеуетінің өсуін қамтамасыз ету» деген жолда «1 986 359,0» деген сандар «5 984 964,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Міндет 3.1.1 Аймақтық бәсекелік басымдықтарды пайдалану, ауыл халқына әлеуметтік саланың сапалы қызметін жасау негізінде республиканың ауылдық аймақтарының тұрақты дамуы» деген жолда «986 359,0» деген сандар «4 984 964,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«095 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әлеуметтік саладағы ауылдық елді мекендердің мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген жолда «986 359,0» деген сандар «611 264,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«
095 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әлеуметтік саладағы ауылдық елді мекендердің мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0,0
0,0

986 359,0
1 210 592,0
1 349 533,0
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
118 - Целевые текущие трансферты
областным бюджетам на финансирование
социальных проектов в поселках,
аулах (селах), аульных (сельских)
округах в рамках реализации
стратегии региональной занятости и
переподготовки кадров
4 373 700,0
";
в графах 2007 год (отчет), 2008 год (план текущего):
в строке "Задача 3.1.2 Обеспечение доступа сельского населения к микрокредитным ресурсам" цифры "2 009 600,0", "2 800 000,0" заменить соответственно цифрами "2 350 000,0", "2 821 000,0";
в строке "043 "Увеличение уставного капитала АО "Национальный холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса" цифры "2 009 600,0", "2 800 000,0" заменить соответственно цифрами "2 350 000,0", "2 821 000,0";
в графах 2007 год (отчет), 2008 год (план текущего), 2009 год строки "Итого бюджет Министерства сельского хозяйства" цифры "110 467 121,0", "138 369 762,0", "157 761 747,0" заменить соответственно цифрами "114 989 921,0", "140 956 862,0", "157 351 610,0".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

986 359,0
1 210 592,0
1 349 533,0
»
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
118 Облыстық бюджеттерге өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға ағымдағы нысаналы трансферттер
4 373 700,0
»;
2007 жыл (есеп), 2008 жыл (ағымдағы жоспар) деген бағандарда:
«Міндет 3.1.2 Ауыл халқының шағын несие ресурстарына қол жетімділігін қамтамасыз ету» деген жолда «2 009 600,0», «2 800 000,0» деген сандар тиісінше «2 350 000,0», «2 821 000,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» Ұлттық холдингі» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту» деген жолда «2 009 600,0», «2 800 000,0» деген сандар тиісінше «2 350 000,0», «2 821 000,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ауыл шаруашылығы министрлігінің жалпы бюджеті» деген жолдың 2007 жыл (есеп), 2008 жыл (ағымдағы жоспар), 2009 жыл деген бағандарында «110 467 121,0», «138 369 762,0», «157 761 747,0» деген сандар тиісінше «114 989 921,0», «140 956 862,0», «157 351 610,0» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов