Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции формирования и использования средств Национального фонда Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2010 года № 504. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2017 года № 92
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.02.2017 № 92.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года № 962 "О Концепции формирования и использования средств Национального фонда Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Концепции формирования и использования средств Национального фонда Республики Казахстан (далее - План).
2. Центральным государственным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), а также иным организациям (по согласованию):
1) обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом;
2) представить к 1 ноября 2010 года и к 1 февраля 2011 года информацию об исполнении Плана в Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан.
3. Министерству экономического развития и торговли Республики Казахстан представить к 30 ноября 2010 года и к 28 февраля 2011 года сводную информацию об исполнении Плана в Правительство Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Kaзахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 июня 2010 года № 504
План мероприятий
по реализации Концепции формирования и использования средств
Национального фонда Республики Казахстан
Сноска. План с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 05.04.2011 № 370.
п/п
Мероприятие
Форма завершения
Ответственный
за исполнение
(реализацию)
Срок исполнения
(реализации)
1
2
3
4
5
1. Разработка подзаконных нормативных правовых актов
1.
Разработка концепции
законопроекта Республики
Казахстан "О внесении
изменений и дополнений в
Бюджетный кодекс
Республики Казахстан по
вопросам Национального
фонда Республики
Казахстан"
Внесение
концепции
законопроекта
на МВК
МЭРТ, МФ
3 квартал
2010 года
2.
О признании утратившим
силу постановления
Правительства Республики
Казахстан от 16 июня
2009 года № 914
Проект
постановления
Правительства
Республики
Казахстан
МЭРТ, МФ
3 квартал
2010 года
3.
О показателях мониторинга
и оценки долга
национальных управляющих
холдингов, национальных
холдингов и их дочерних
компаний, и ограничения по
их заимствованию
Проект
постановления
Правительства
Республики
Казахстан
МЭРТ, МФ, МСХ,
НБ (по
согласованию),
АО "Самрук-
Казына" (по
согласованию),
АО "КазАгро" (по
согласованию),
АО "Парасат" (по
согласованию) и
АО "Зерде" (по
согласованию)
4 квартал
2010 года
4.
О внесении изменений в
постановление
Правительства Республики
Казахстан от 28 января
2009 года № 66
Проект
постановления
Правительства
Республики
Казахстан
МФ, МЭРТ
3 квартал
2010 года
5.
О внесении изменений и
дополнений в постановление
Правления Национального
Банка Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражатын қалыптастыру және пайдалану тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 2 маусымдағы № 504 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 27 ақпандағы № 92 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 27.02.2017 № 92 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражатын қалыптастыру және пайдалану тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 2 сәуірдегі № 962 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражатын қалыптастыру және пайдалану тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық мемлекеттік органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісім бойынша), сондай-ақ өзге ұйымдар (келісім бойынша):
1) Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) 2010 жылғы 1 қарашаға және 2011 жылғы 1 ақпанға Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігіне Жоспардың орындалуы туралы ақпарат берсін.
3) Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі 2010 жылғы 30 қарашаға және 2011 жылғы 28 ақпанға Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың орындалуы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4) Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 2 маусымдағы
№ 504 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражатын қалыптастыру
және пайдалану тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі
іс-шаралар жоспары
Ескерту. Іс-шаралар жоспарына өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің
2011.04.05 № 370 Қаулысымен.
Р/с
Іс-шара
Аяқталу нысаны
Орындалуына (іске асырылуына) жауапты
Орындау (іске асыру) мерзімі
1
2
3
4
5
1. Заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу
1.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы заң жобасының тұжырымдамасын әзірлеу
Заң жобасының тұжырымдамасын ВАК-қа енгізу
ЭДСМ, Қаржымині
2010 жылғы 3-тоқсан
2.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2009 жылғы 16 маусымдағы № 914 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасы
ЭДСМ, Қаржымині
2010 жылғы 3-тоқсан
3.
Ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және олардың еншілес компанияларының борышын және олардың қарыз алуы жөніндегі шектеулерді мониторингілеу мен бағалау көрсеткіштері туралы
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасы
ЭДСМ, Қаржымині, АШМ, ҰБ (келісім бойынша, "Самұрық-Қазына" АҚ (келісім бойынша),"ҚазА гро" АҚ (келісім бойынша), "Парасат" АҚ (келісім бойынша) және "Зерде" АҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы 4-тоқсан
4.
Қазақстан РеспубликасыҮкіметінің 2009 жылғы 28 қаңтардағы № 66 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасы
Қаржымині, ЭДСМ
2010 жылғы 3-тоқсан
5.

от 25 июля 2006 года № 65
Проект
постановления
Правления НБ
НБ (по
согласованию)
4 квартал
2010 года
2. Проведение организационных мероприятий
6.
Мониторинг ограничений
правительственного
заимствования,
предусмотренных в
Концепции формирования и
использования средств
Национального фонда
Республики Казахстан
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан и МЭРТ
МФ
Ежегодно
до 1 февраля
7.
0 состоянии долга,
обслуживании долга, а
также о планируемых
заимствованиях
национальных управляющих
холдингов, национальных
холдингов и их дочерних
компаний (объемы
заимствования, целевое
назначение, ставки
вознаграждения, график
погашения и т.д.)
Информация в МЭРТ
и МФ
АО "Самрук-
Казына" (по
согласованию),
АО "КазАгро" (по
согласованию),
АО "Парасат" (по
согласованию) и
АО "Зерде" (по
согласованию)
Два раза в год,
к 25 января и
к 25 июля по
итогам полугодия
7-1.
Информация о состоянии
долга, обслуживании долга,
а также о планируемых
заимствованиях
национальных управляющих
холдингов, национальных
холдингов и их дочерних
компаний
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МФ
Два раза в год,
к 25 февраля и
к 25 августа по
итогам полугодия
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЭРТ - Министерство экономического развития и
торговли Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан
АО "Самрук-Казына" - акционерное общество "Фонд национального
благосостояния "Самрук-Казына"
АО "КазАгро" - акционерное общество "Национальный
управляющий холдинг "КазАгро"
АО "Парасат" - акционерное общество "Национальный научно-
технологический холдинг "Парасат"
АО "Зерде" - акционерное общество "Национальный
инфокоммуникационный холдинг "Зерде"
МВК - Межведомственная комиссия по вопросам
законопроектной деятельности при Правительстве
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 25 шілдедегі № 65 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ұлттық Банк Басқармасы қаулысының жобасы
ҰБ (келісім бойынша)
2010 жылғы 3-тоқсан
2.Ұйымдастыру іс-шараларын жүргізу
6.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражатын қалыптастыру және пайдалану тұжырымдамасында көзделген үкіметтік қарыз алу шектеулерінің мониторингі
Қазақстан Республикасының Үкіметіне және ЭДСМ-ге ақпарат
Қаржымині
Жыл сайын, 1 ақпанға дейін
7.
Борыштың, борышқа қызмет көрсетудің жай-күйі туралы, сондай-ақ ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және олардың еншілес компанияларының жоспарланған қарыз алуы (қарыз алу көлемі, нысаналы мақсаты, сыйақы ставкалары, өтеу кестесі және т.б) туралы
ЭДСМ-ге және Қаржыминіне ақпарат
"Самұрық-Қазына" АҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро" АҚ (келісім бойынша), "Парасат" АҚ (келісім бойынша) және "Зерде" АҚ (келісім бойынша)
Жылына екі рет, жарты жылдықтың қорытындылары бойынша 25 қаңтарға және 25 шілдеге
7-1.
Борыштың жай-күйі, борышқа қызмет көрсету туралы, сондай-ақ ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және олардың еншілес компанияларының жоспарланған қарыз алуы туралы ақпарат
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қаржымині
Жылына екі рет, жартыжылдықтың қорытындылары бойынша 25 ақпанға және 25 тамызға
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭДСМ - Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және
сауда министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
ҰБ - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
"Самұрық-Қазына" АҚ - "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры"
акционерлік қоғамы
"ҚазАгро" АҚ - "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі"
акционерлік қоғамы
"Парасат" АҚ - "Парасат" ұлттық ғылыми-технологиялық
холдингі" акционерлік қоғамы
"Зерде" АҚ - "Зерде" ұлттық инфокоммуникациялық холдингі"
акционерлік қоғамы
ВАК - Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы
заң жобалау қызметі мәселелері жөніндегі
ведомоствоаралық комиссия