Об утверждении Правил предоставления отраслевыми органами экспертного заключения на соответствие предприятия требованиям Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2011 года № 711. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2014 года № 1182
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.11.2014 № 1182 (вводится в действие с 01.01.2017).
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 225 "Об утверждении Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления отраслевыми органами экспертного заключения на соответствие предприятия требованиям Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий).
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 июня 2011 года № 711
Правила
предоставления отраслевыми органами экспертного заключения на
соответствие предприятия требованиям Программы посткризисного
восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления отраслевыми органами экспертного заключения на соответствие предприятия требованиям Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий) (далее - Правила) разработаны в целях реализации пункта 4 Плана мероприятий по реализации Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 225 и определяют порядок предоставления отраслевыми органами экспертного заключения на соответствие предприятия требованиям Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий) (далее - Программа).
2. В Правилах используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган - Министерство финансов Республики Казахстан;
2) отраслевые органы - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, Министерство регионального развития Республики Казахстан, Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан, Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан, Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Министерство образования и науки Республики Казахстан, Министерство здравоохранения Республики Казахстан, Министерство культуры и информации Республики Казахстан, Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры и другие;

Салалық органдардың кәсіпорынның Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасының (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) талаптарына сәйкестігіне сараптамалық қорытынды беру қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 27 маусымдағы № 711 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 10 қарашадағы № 1182 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2014.11.10 № 1182 (01.01.2017 ж. бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасын (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 225 қаулысын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Салалық органдардың кәсіпорынның Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасының (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) талаптарына сәйкестігіне сараптамалық қорытынды беру қағидасы бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 27 маусымдағы
№ 711 қаулысымен
бекітілген
Салалық органдардың кәсіпорынның Дағдарыстан кейін
қалпына келтіру бағдарламасының (бәсекеге қабілетті
кәсіпорындарды сауықтыру) талаптарына сәйкестігіне
сараптамалық қорытынды беру қағидасын бекіту туралы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Салалық органдардың кәсіпорындардың Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасының (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) талаптарына сәйкестігіне сараптамалық қорытынды беру қағидасы (бұдан әрі - Қағида) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 225 қаулысымен бекітілген «Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасын (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының 4-тармағын іске  асыру мақсатында әзірленген және салалық органдардың кәсіпорынның Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасының (бәсекеге қабілетті  кәсіпорындарды сауықтыру) талаптарына сәйкестігіне сараптамалық қорытынды беру тәртібін айқындайды.
2. Ережеде мынадай ұғымдар қолданылады:
1) уәкілетті орган - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі;
2) Салалық органдар – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлiгi, Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлiгi, Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi, Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi, Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi, Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру iстерi агенттiгi және басқалар.

3) заявитель предприятие, являющееся субъектом предпринимательства в организационно-правовой форме акционерного общества, товарищества с ограниченной ответственностью;
4) экспертное заключение - заключения отраслевых органов на соответствие предприятия требованиям Программы.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 02.08.2012 № 1016; от 07.03.2013 № 224.
2. Порядок предоставления экспертного заключения
3. После получения согласия кредиторов на участие в Программе заявитель обращается в соответствующий отраслевой орган с заявлением на выдачу экспертного заключения по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением к нему следующих документов:
1) копию документа, подтверждающего наименование и классификацию осуществляемых видов деятельности в соответствии с ОКЭД (заверенную печатью заявителя);
2) паспорт предприятия по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающие правоспособность юридического лица (устав, свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, статистическая карточка, лицензия и (или) патент, свидетельство, сертификат, диплом, другие документы, подтверждающие право заявителя на производство, переработку, поставку и реализацию товаров);
4) согласованное с Министерством экономического развития и торговли Республики Казахстан заключение местного исполнительного органа области или городов Алматы и Астаны о соответствии критериям отнесения предприятий к системообразующим по форме, утвержденной  совместным приказом уполномоченного органа и отраслевых органов "Об утверждении критериев отнесения предприятий к системообразующим".
4. После принятия пакета документов от заявителя отраслевым органом готовится экспертное заключение по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, которое включает в себя:
1) подтверждение, что предприятие является субъектом среднего или крупного предпринимательства;
2) подтверждение, что предприятие является системообразующим в соответствии с критериями;
3) подтверждение, что предприятие осуществляет деятельность в соответствующей отрасли.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 02.08.2012 № 1016.
5. Рассмотрение представленного пакета документов и выдача или мотивированный отказ в выдаче экспертного заключения осуществляется в срок не более 10 рабочих дней со дня поступления заявки в отраслевой орган.
6. Отказ в выдаче экспертного заключения осуществляется в следующих случаях:

3) өтініш беруші - акционерлік қоғамның, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің ұйымдастыру-құқықтық нысанындағы кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын кәсіпорын;
4) сараптамалық қорытынды - кәсіпорындардың Бағдарлама талаптарына сәйкестігіне салалық органдардың қорытындылары.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016; 07.03.2013 N 224 қаулыларымен.
2. Сараптамалық қорытынды беру тәртібі
3. Бағдарламаға қатысуға кредит берушілердің келісімін алғаннан кейін өтініш беруші осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сараптамалық қорытындыны беруге арналған өтінішімен, оған мынадай құжаттарды қоса бере отырып тиісті салалық органға жүгінеді:
1) ЭҚЖЖ-ке сәйкес қызметтің жүзеге асырылатын түрлерінің атауын  және жіктелуін растайтын құжаттың көшірмесі (өтініш берушінің мөрімен расталған);
2) осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кәсіпорынның паспорты;
3) заңды тұлғаның құқықтық қабілеттілігін растайтын құжаттардың (жарғы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік, статистикалық карточка, лицензия және (немесе) патент, куәлік, сертификат, диплом және тауарлар өндіруге, өңдеуге, жеткізуге және өткізуге құқығын растайтын басқа да құжаттар) нотариалды куәландырылған көшірмесі;
4) «Жүйе құраушы кәсіпорындарға жатқызу өлшемдерін бекіту туралы» уәкілетті органның және салалық органдардың бірлескен бұйрығымен бекітілген нысан бойынша кәсіпорындарды жүйе құраушы кәсіпорындарға жатқызу өлшемдеріне сәйкестігі туралы облыстың немесе Алматы және Астана қалаларының жергілікті атқарушы органының Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігімен келісілген қорытындысы.
4. Өтініш берушіден құжаттар пакетін қабылдағаннан кейін салалық орган осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сараптамалық қорытынды дайындайды, олар мыналарды қамтиды:
1) кәсіпорын орта және ірі кәсіпкерлік субъектісі болып табылатындығын растау:
2) кәсіпорын өлшемдерге сәйкес жүйе құрушы болып табылатындығын растау.
3) кәсіпорынның тиісті салада қызметті жүзеге асыратынын растау.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1016 Қаулысымен.
5. Құжаттардың ұсынылған пакетін қарау және сараптама қорытындысын беру немесе беруден дәлелді бас тарту салалық органға өтініш түскен күнінен бастап 10 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жүзеге асырылады.
6. Сараптамалық қорытынды беруден мынадай жағдайларда бас тартылады:

1) наличия недостоверных сведений в документах, представляемых заявителем для выдачи экспертного заключения;
2) представления неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 3 настоящих Правил;
3) несоответствия требованиям, предусмотренным в пункте 4 настоящих Правил.
7. После устранения несоответствий, указанных в отказе, заявитель повторно вносит пакет документов, предусмотренных пунктом 3 настоящих Правил.
Приложение 1 к Правилам
ЗАЯВЛЕНИЕ
на получение экспертного заключения на соответствие предприятия
требованиям Программы посткризисного восстановления
(оздоровление конкурентоспособных предприятий)
_____________________________________________________________________
(наименование организации)
_____________________________________________________________________
направляет настоящее заявление с пакетом необходимых документов для получения экспертного заключения на соответствие предприятия требованиям Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий).
Достоверность представленной информации гарантируем.
Приложение на ______ листах:
1) копия документа, подтверждающего наименование и классификацию осуществляемых видов деятельности в соответствии с ОКЭД;
2) паспорт предприятия;
3) нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающие правоспособность юридического лица (устав, свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, статистическая карточка, лицензия и (или) патент, свидетельство, сертификат, диплом, другие документы, подтверждающие право заявителя на производство, переработку, поставку и реализацию товаров);
4) заключение местного исполнительного органа о соответствии критериям отнесения предприятия к системообразующим.
(должность лица, имеющего полномочия        ___________________
для подписания документов от имени           подпись/фамилия/
заявителя)
(М.П.)
Приложение 2 к Правилам
Паспорт предприятия
Название предприятия
Год образования
Область, район
Адрес
Телефон, факс
Электронная почта, сайт
Ф.И.О. руководителя
Контактные данные руководителя
Форма собственности
Отрасль
Производственная мощность (ед. измерения/
год)
Энергоемкость предприятия (тыс. кВт/час)
Износ основных фондов (%)
Стоимостью активов (тыс. тенге, за последний
финансовый год)
Общая занимаемая площадь (га)
Штатная численность
в том числе: ИТР
рабочие
Среднемесячная заработная плата (тенге)
Осуществляемые виды деятельности
пп
наименование
Код ОКЭД
1
2
Производимая предприятием продукция (за последний финансовый год)
пп
Наименование и единица
измерения
Код
ТН ВЭД
ТС
Объем в
натуральном
выражении
Объем в денежном
выражении (млрд.
тенге)
1
2
Рынок сбыта продукции (внутренний внешний) - страна
№ пп
Внутренний
Внешний
1
2
1
2
Инвесторы
№ пп
Наименование инвестора
Объем инвестиций (млн. тенге)
1
2
1
2
Структура предприятия, наличие филиалов, их расположение и площадь
пп
Наименование филиала
Расположение филиала (адрес,
телефоны, электронный адрес, ФИО
руководителя)
1
2
1
2
Информация о сертификации
№ пп
Наименование сертификата
сроки действия
1
2
(должность лица, имеющего полномочия              ___________________
для подписания документов от имени                 подпись/фамилия/
заявителя)
(М.П.)
Приложение 3 к Правилам
ЭКСПЕРТНОЕ ЗАКЛЮЧЕНИЕ
на соответствие предприятия требованиям Программы посткризисного
восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)
Дано __________________________________________________________
(наименование заявителя)
действующему на основании ___________________________________________
(РНН, идентификационный номер (при его наличии)
_____________________________________________________________________
(юридический адрес заявителя)
в том, что оно является системообразующим субъектом среднего (крупного) предпринимательства с численностью ____ человек, среднегодовой стоимостью активов ____ тенге (прописывается прописью) и осуществляет в ______ отрасли следующий вид деятельности:
п/п
Наименование вида деятельности
Код ОКЭД
Подпись должностного лица отраслевого органа

1) сараптамалық қорытынды беру үшін өтініш беруші ұсынған құжаттарда дұрыс емес мәліметтердің болуы;
2) осы Қағиданың 3-қосымшасында көзделген құжаттардың толық емес пакетін тапсыру;
3) осы Қағиданың 4-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келмеу.
7. Бас тартуда көрсетілген сәйкессіздіктерді жойғаннан кейін өтініш беруші осы Қағиданың 3-тармағында көзделген құжаттар пакетін қайта енгізеді.
Қағидаға 1-қосымша
Кәсіпорынның Дағдарыстан кейін қалпына келтіру
бағдарламасының (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)
талаптарына сәйкестігіне сараптамалық қорытынды алуға
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
ұйымның атауы)
кәсіпорынның Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасының (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) талаптарына сәйкестігіне сараптамалық қорытынды алу үшін қажетті құжаттар пакеті бар осы өтінішті жіберіп отыр.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығына кепілдік береміз.
Қосымша _____ парақ:
1) ЭҚЖЖ-ке сәйкес қызметтің жүзеге асырылатын түрлерінің атауын және жіктелуін растайтын құжаттың көшірмесі (өтініш берушінің мөрімен расталған);
2) кәсіпорынның паспорты;
3) заңды тұлғаның құқықтық қабілеттілігін растайтын құжаттардың (жарғы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік, статистикалық карточка, лицензия және (немесе) патент, куәлік, сертификат, диплом және тауарлар өндіруге, өңдеуге, жеткізуге және өткізуге құқығын растайтын басқа да құжаттар) нотариалды куәландырылған көшірмесі;
4) кәсіпорындарды жүйе құраушы кәсіпорындарға жатқызу өлшемдеріне сәйкестігі туралы жергілікті атқарушы органның қорытындысы.
(өтініш беруші атынан құжаттарға қол қою     ________________________
үшін өкілеттігі бар лауазымды адам)                    қолы/тегі
(М.О.)
Қағидаға 2-қосымша
Кәсіпорынның паспорты
Кәсіпорынның атауы
Құрылған жылы
Облыс, аудан
мекенжайы
Телефон, факс
Электронды пошта, сайт
Басшының Т.А.Ә.
Басшының байланыс телефондары
Меншік нысаны
Сала
Өндірістік қуаты (өлшем бірл.,/жыл)
Кәсіпорынның энергияны қажетсінуі (мың кВт/сағ.)
Негізгі қорлардың тозуы (%)
Активтердің құны (соңғы қаржы жылына мың теңге)
Жалпы алаңы (га)
Штат саны
Оның ішінде: ИТЖ
жұмысшылар
Орташа айлық жалақы (теңге)
Қызметтің іске асырылатын түрлері
р/с
атауы
ЭҚЖЖ коды
1
2
Кәсіпорын өндіретін өнім (соңғы қаржы жылы)
р/с №
Атауы және өлшем бірлігі
ҚО СЭҚ ТН коды
Заттай мәндегі көлемі
Ақшалай мәндегі көлемі (млрд. теңге)
1
2
Өнім өткізу нарығы (ішкі, сыртқы ) - ел
р/с №
Ішкі
Сыртқы
1
2
1
2
р/с №
Инвестор атауы
Инвестиция көлемі (млн. теңге)
1
2
1
2
Кәсіпорынның құрылымы, филиалдардың болуы, олардың орналасуы және алаңы
р/с №
Филиал атауы
Филиалдың орналасуы (мекенжайы, телефоны, электронды мекенжайы, басшының Т.А.Ә.)
1
2
Сертификат туралы ақпарат
р/с №
Сертификат атауы
Қолданылу мерзімі
1
2
(өтініш беруші атынан құжаттарға қол қою   __________________________
үшін өкілеттігі бар лауазымды адам)                 қолы/Т.А.Ә.
(М.О.)
Қағидаға 3-қосымша
Кәсіпорынның Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасының
(бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) талаптарына
сәйкестігіне
САРАПТАМАЛЫҚ ҚОРЫТЫНДЫ
_____________________________________________ негізінде әрекет ететін
(СТН, сәйкестендіру нөмірі (ол бар болса)
____________________________________________________________ берілді.
(өтініш берушінің атауы)
_____________________________________________________________________
(өтініш берушінің заңды мекенжайы)
Ол адам саны _______, активтерінің орташа жылдық құны ______ теңге (жазбаша көрсетіледі) болатын орта (ірі) кәсіпкерліктің жүйе құраушы субъектісі болып табылады және ________ салада мынадай қызмет түрлерін жүзеге асыратын.
р/с №
Қызмет түрінің атауы
ЭҚЖЖ коды
Салалық органның лауазымды адамының қолы