Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2011 год на субсидирование повышения урожайности продукции растениеводства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2011 года № 1518
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года "О республиканском бюджете на 2011 - 2013 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2011 год на субсидирование повышения урожайности продукции растениеводства.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 9 марта 2011 года № 234 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2011 год на субсидирование повышения урожайности продукции растениеводства" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 25, ст. 299).
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2011 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 декабря 2011 года № 1518
Правила
использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы на 2011 год на субсидирование
повышения урожайности продукции растениеводства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на субсидирование повышения урожайности продукции растениеводства (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года "О республиканском бюджете на 2011-2013 годы" и определяют порядок частичного возмещения затрат товаропроизводителей по улучшению мелиоративного состояния орошаемых земель за счет и в пределах средств, предусмотренных республиканской бюджетной программой 030 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидирование повышения урожайности продукции растениеводства на 2011 год (далее - бюджетная программа).
2. Администратором бюджетной программы является Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство), которым осуществляется перечисление целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на 2011 год на субсидирование повышения урожайности продукции растениеводства в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам на  2011 год, а также в рамках подписанного Соглашения о результатах по целевым текущим трансфертам между акимом области и Министром сельского хозяйства Республики Казахстан.

Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығын арттыруды субсидиялауға 2011 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 13 желтоқсандағы № 1518 Қаулысы
«2011 – 2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 29 қарашадағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығын арттыруды субсидиялауға 2011 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасы бекітілсін.
2. «Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығын арттыруды субсидиялауға 2011 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 наурыздағы № 234 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 25, 299-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 1518 қаулысымен
бекітілді
Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығын
арттыруды субсидиялауға 2011 жылға арналған ағымдағы
нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығын арттыруды субсидиялауға 2011 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасы (бұдан әрі – Қағида) «2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 29 қарашадағы Заңына және 2011 жылға арналған 030 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығын арттыруды субсидиялауға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер» республикалық бюджеттік бағдарламасында (бұдан әрі – бюджеттік бағдарлама) көзделген қаражат есебінен және шегінде ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің суармалы жерлердің мелиоративтік жағдайын жақсарту жөніндегі шығындарын ішінара өтеу тәртібін айқындайды.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі болып табылады, ол 2011 жылға арналған төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес, сондай-ақ облыс әкімі мен Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі арасындағы қол қойылған ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісім шеңберінде облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығын арттыруды субсидиялауға 2011 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді аударуын жүзеге асырады.

3. Объемы причитающихся сумм бюджетных субсидий утверждаются в установленном бюджетным законодательством Республики Казахстан порядке на основании представленных Министерством сумм. При этом суммы бюджетных субсидий в разрезе областей определяются Министерством в соответствии с площадями орошаемых земель, подлежащих мелиоративному улучшению и размерами субсидирования на 1 гектар мелиорированных земель.
4. Управления сельского хозяйства областей, городов Астаны и Алматы (далее - Управление) распределяют и доводят объемы бюджетных субсидий по районам, городам областного значения в течение 3 (трех) банковских дней со дня получения сводного реестра товаропроизводителей с распределением объемов субсидий по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее - сводный реестр).
5. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) вододатель - физическое или юридическое лицо, осуществляющее подачу воды сельскохозяйственным товаропроизводителям и являющееся субъектом естественной монополии по оказанию услуг водохозяйственных систем;
2) сельскохозяйственный товаропроизводитель (далее - товаропроизводитель) - физическое или юридическое лицо, имеющее в собственности или во временном пользовании орошаемые земельные участки в соответствии с законодательством Республики Казахстан, которому в установленном порядке предоставлено право пользования водными ресурсами;
3) мелиоративные мероприятия - работы по глубокому рыхлению и планировке орошаемых земель, а также очистке оросительной и коллекторно-дренажной сети;
4) глубокое рыхление почвы - рыхление почвы без оборота пласта, производится (один раз каждый четыре года);
5) текущая планировка полей - разравнивание грунта после вспашки полей;
6) очистка оросительной сети - очистка оросительной сети от сорняков и от заиления вручную или экскаватором;
7) очистка коллекторно-дренажной сети - механическая очистка коллекторно-дренажной сети от сорняков и от заиления;
8) Комиссия - рабочий орган, создаваемая по решению акима района, для рассмотрения и внесения предложений по утверждению списка сельскохозяйственных товаропроизводителей, которым из местного бюджета субсидируется часть затрат по проведению мелиоративных мероприятий и суммы выделяемых им субсидий.
6. Субсидии выплачиваются товаропроизводителям за фактическое выполнение мелиоративных мероприятий.
7. Размер субсидий за выполненный объем работ на 1 гектаре мелиорированных земель устанавливается согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Отдел сельского хозяйства района и городов областного значения (далее - Отдел) обеспечивает публикацию порядка работы Комиссии в местных средствах массовой информации с указанием сроков приема документов для получения субсидий.

3. Бюджеттік субсидиялардың тиесілі сомасының көлемі Министрлік ұсынған сома негізінде Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітіледі. Бұл ретте облыстар бөлінісінде бюджеттік субсидиялардың сомасын Министрлік мелиоративтік жақсартуға жататын суармалы жерлердің алаңына және мелиорацияланған жердің 1 гектарына субсидиялаудың мөлшеріне сәйкес айқындайды.
4. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ауыл шаруашылық басқармалары (бұдан әрі – Басқарма) осы Қағиданың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша субсидия көлемі бөлінген тауар өндірушілердің жиынтық тізілімін (бұдан әрі - жиынтық тізілім) алған күннен бастап 3 (үш) банк күні ішінде бюджеттік субсидиялардың көлемін бөліп, аудандар, облыстық маңызы бар қалалар бойынша жеткізеді.
5. Осы Қағидада мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) су беруші – ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беруді жүзеге асыратын және су шаруашылығы жүйелері қызметтерін көрсету жөніндегі табиғи монополия субъектісі болып табылатын жеке немесе заңды тұлға;
2) ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (бұдан әрі – тауар өндіруші) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес меншігінде немесе уақытша пайдаланылуда суармалы жері бар, белгіленген тәртіппен су ресурстарын пайдалану құқығы берілген жеке немесе заңды тұлға;
3) мелиоративтік іс-шаралар – суармалы жерді терең қопсыту және тегістеу, сондай-ақ суару және коллекторлық-дренаж желілерін тазалау жөніндегі жұмыстар;
4) топырақты терең қопсыту – топырақ қабатын айналымсыз терең қопсыту (төрт жылда бір рет жүргізіледі);
5) алқаптарды ағымдағы тегістеу – алқапты жыртудан кейін топырақты тегістеу;
6) суару жүйелерін тазарту – суару жүйелерін арам-шөптерден және лайдан қолмен немесе экскаватормен тазарту;
7) коллекторлық-дренаж желілерін тазарту – коллекторлық-дренаж желілерін арам-шөптерден және лайдан механикалық тазарту;
8) Комиссия – аудан әкімінің шешімімен жергілікті бюджеттен мелиоративтік іс-шараларды жүргізу бойынша шығындарының бір бөлігі субсидияланатын ауыл шаруашылығы тауар өндірушілердің тізімін және оларға бөлінген субсидиялар сомасын бекіту жөнінде ұсыныстарды қарау және енгізу үшін құрылатын жұмыс органы.
6. Субсидиялар тауар өндірушілерге мелиоративтік іс-шараларды нақты орындағаны үшін төленеді.
7. Мелиорацияланған жердің 1 гектарында орындалған жұмыс көлемі үшін субсидия көлемі осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес белгіленеді.
Аудан және облыстық маңызы бар қалалардың ауыл шаруашылығы бөлімі (бұдан әрі – Бөлім) жергілікті ақпарат құралдарында субсидия алу үшін құжаттарды қабылдау мерзімін көрсете отырып, Комиссияның жұмыс тәртібін жариялауды қамтамасыз етеді.

2. Порядок субсидирования повышения
урожайности продукции растениеводства
8. Товаропроизводители не позднее 25 ноября текущего года осуществляют на орошаемых землях мелиоративные работы в рекомендуемые сроки Южно-Казахстанской гидрогеолого-мелиоративной экспедиции.
9. Товаропроизводители до 30 ноября текущего года осуществляет сбор необходимых документов и представляют в Отдел заявку по установленной форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
10. Товаропроизводители к заявке прилагают следующие документы:
1) копию договора между водопользователем и вододателем об оказании услуг по доставке воды для орошения на предстоящий поливной сезон, подтверждающего готовность оросительной и дренажной сети к приемке воды согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (копии документа, удостоверяющего личность и свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя - для физического лица);
3) справки банка о наличии банковского счета с указанием его номера для каждого товаропроизводителя;
4) копии идентификационного и (или) правоустанавливающего документа на земельный участок;
5) карта районирования о наличии уплотненной прослойки с рекомендациями по нормам и срокам осуществления мелиоративного рыхления почвы, составленными Южно-Казахстанской гидрогеолого-мелиоративной экспедицией.
11. Отдел с момента регистрации заявок в течение трех рабочих дней осуществляет их проверку и формирует материалы с последующим внесением на рассмотрение Комиссии, созданной по решению акима района.
12. В состав Комиссии входят специалисты Отдела сельского хозяйства и земельных отношений местных исполнительных органов и территориальных инспекций агропромышленного комплекса, представители вододателей, общественных организаций. Комиссию возглавляет заместитель акима района и городов областного значения. Рабочим органом Комиссии является Отдел.
13. Комиссия вносит предложения по утверждению списка сельскохозяйственных товаропроизводителей, которым из местного бюджета субсидируется часть затрат по проведению мелиоративных мероприятий и суммы выделяемых им субсидий.
В случае представления документов, указанных в пунктах 9 и 10 к настоящим Правилам, не в полном объеме или неправильного оформления заявки Отдел направляет товаропроизводителю письменный ответ с указанием причины отказа.
14. Комиссия, в течение трех рабочих дней рассмотрев представленные материалы Отделом, выезжает в соответствующие земельные участки с целью проверки объемов работ общепринятыми способами. По результатам проверки составляется акт фактически выполненных работ по мелиоративному улучшению орошаемых земель согласно приложению 2 к настоящим Правилам. После этого Комиссия принимает решение о внесении на утверждение акиму района и городов областного значения списка товаропроизводителей, претендующих на получение субсидий по проведенным мелиоративным мероприятиям и оформляет его протоколом.
По результатам работы Комиссии Отдел в течение трех рабочих дней подготавливает сводный реестр, и приложив к нему протокол Комиссии, вносит его на утверждение акиму района. После утверждения акимом района сводного реестра, Отдел направляет его в Управление с приобщением всех материалов.
В случае превышения количества заявок товаропроизводителей над доведенным району объемом субсидирования средства распределяются пропорционально поданным заявкам.

2. Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығын арттыруды
субсидиялау тәртібі
8. Тауар өндірушілер ағымдағы жылдың 25 қарашасынан кешіктірмей суармалы жерлерде Оңтүстік Қазақстан гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедициясы ұсынған мерзімде мелиоративтік жұмыстарды жүзеге асырады.
9. Тауар өндірушілер ағымдағы жылғы 30 қарашаға дейін барлық қажетті құжаттарды жинауды жүзеге асырып, осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес белгіленген нысан бойынша Бөлімге өтінім тапсырады.
Тауар өндірушілер өтінімге мынадай құжаттарды қоса береді:
1) осы Қағиданың 5-қосымшасына сәйкес суару және дренаж желісінің су қабылдауға дайындығын растайтын, алдағы суару маусымында суару үшін су жеткізу қызметін көрсету туралы САТК мен су беруші арасындағы шарттың көшірмесі;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі (жеке тұлға үшін жеке басын куәландыратын құжаттың және жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік);
3) әрбір тауар өндірушінің нөмірі көрсетілген банк шотының бар екендігі туралы банктің анықтамасы;
4) жер учаскесіне сәйкестендіру және (немесе) құқық белгілейтін құжаттың көшірмесі;
5) нормасы және мерзімі бойынша топырақты мелиоративтік қопсыту жұмыстарын жүргізу жөнінде ұсыныстарымен топырақтың тығыз қабаты туралы Оңтүстік Қазақстан гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедициясы әзірлеген аудандастырылған карта.
11. Бөлім өтінімді тіркеген кезден бастап үш жұмыс күні ішінде оны тексеруді жүзеге асырып, кейіннен аудан әкімінің шешімімен құрылған Комиссияның қарауына енгізе отырып, материалдарды қалыптастырады.
12. Комиссия құрамына жергілікті атқарушы органдардың ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімінің және агроөнеркәсіптік кешеннің аумақтық инспекциясының мамандары, су берушілердің, қоғамдық ұйымдардың өкілдері кіреді. Комиссияны аудан әкімінің орынбасары басқарады. Бөлім Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
13. Комиссия жергілікті бюджеттен мелиоративтік іс-шараларды жүргізу бойынша шығындарының бір бөлігі субсидияланатын ауыл шаруашылығы тауар өндірушілердің тізімін және оларға бөлінген субсидиялар сомасын бекіту бойынша ұсыныстар енгізеді.
Осы Қағиданың 9 мен 10-тармақтарында көрсетілген құжаттар толық көлемде ұсынылмаса немесе өтінім қате ресімделген жағдайда, Бөлім тауар өндірушіге бас тарту себептерін көрсете отырып, жазбаша жауап жібереді.
14. Комиссия үш жұмыс күні ішінде Бөлім ұсынған материалдарды қарап, жалпы белгіленген тәсілдермен жұмыс көлемін анықтау мақсатында тиісті жер учаскелеріне барады. Тексеру қорытындысы бойынша суармалы жерді мелиоративтік жақсарту бойынша осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нақты орындалған жұмыстардың актісі жасалады. Комиссия бұдан кейін жүргізілген мелиоративтік іс-шаралар бойынша субсидия алуға үміткер тауар өндірушілердің тізімін аудан әкіміне бекітуге енгізу туралы шешім қабылдайды және оны хаттамамен ресімдейді.
Комиссия жұмысының қорытындысы бойынша Бөлім үш жұмыс күні ішінде жиынтық тізілімді дайындайды және оған Комиссия хаттамасын тіркеп, аудан әкіміне бекітуге ұсынады. Бөлім жиынтық тізілімді аудан әкімі бекіткеннен кейін Басқармаға барлық материалдарды қосып жібереді.
Аудан бойынша белгіленген субсидиялау көлемінен тауар өндірушілер өтінімдерінің саны асып кеткен жағдайда, қаражат берілген өтінімдерге тең бөлінеді.

15. Управление проверяет представленные акимом района материалы и в течение трех рабочих дней формирует ведомость на выплату субсидий товаропроизводителям по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
16. При проведении платежа Управление представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате в двух экземплярах.
17. Управление представляет по установленной форме информацию в Министерство:
1) ежемесячно, не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным, об объемах выплаченных товаропроизводителям субсидий с указанием площадей орошаемых земель. В случае неосвоения утвержденного объема субсидирования, указываются объемы неосвоенных субсидий и причины неосвоения;
2) не позднее 30 декабря текущего года промежуточный отчет о фактическом достижении прямых и конечных результатов по итогам месяца;
3) не позднее 15 февраля финансового года, следующего за отчетным, итоговый годовой отчет.
18. В случае неполного освоения какой-либо областью выделенных средств Министерство на основании положительного заключения Республиканской бюджетной комиссии в установленном законодательством Республики Казахстан порядке вносит предложение в Правительство Республики Казахстан о перераспределении средств на выплату бюджетных субсидий по областям в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на реализацию бюджетной программы на 2011 год.
Приложение 1
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на 2011 год
на субсидирование повышения урожайности
продукции растениеводства
Размер субсидий на повышения урожайности
продукции растениеводства
Виды мелиоративных работ
Размер субсидий на 1 га
мелиорированных земель, тенге
Текущая планировка полей (разравнивание грунта
после вспашки полей на глубину до 10 см)
715
Глубокое рыхление почвы (рыхление почвы без
оборота пласта на глубину не менее 40 см)
1465
Очистка оросительной сети (ручная очистка от
сорняков и от заиления в пределах – 10 м3 в
расчете на 1 га)
1624
Очистка коллекторно-дренажной сети (механическая
очистка от сорняков и от заиления в пределах –
55 м3 в расчете на 1 га)
2496
Всего:
6300
Приложение 2
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на 2011 год
на субсидирование повышения урожайности
продукции растениеводства
Акт
выполненных работ
от "__" ________ 20__ года № ___
Мы, нижеподписавшиеся, Комиссия от _________ года протокол №
____ в составе:
____________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
____________________________________________________________________
(должность,Ф.И.О.)
____________________________________________________________________
(должность,Ф.И.О.)
____________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
____________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
Составили настоящий акт в том, что
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. юридического или физического лица (товаропроизводителя)
в 20__ году выполнены мелиоративные работы на площади: ______ гектар.
В том числе:
глубокое рыхление почвы _________ гектар;
текущая планировка полей ________ гектар;
очистка оросительной сети ____________ м3;
очистка коллекторно-дренажной сети ___ м3;
Подписи членов Комиссии
____________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)             Подпись
____________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)             Подпись
____________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)             Подпись
____________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)             Подпись
____________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)             Подпись
Товаропроизводитель: _________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Приложение 3
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на 2011 год
на субсидирование повышения урожайности
продукции растениеводства
Комиссии _____________________ района
____________________ области
Заявка
на получение бюджетных субсидий на повышения
урожайности продукции растениеводства
___________________________________________________________________,
(товаропроизводитель)
действующий на основании ____________________________________________
_____________________________________________________________________
(учредительный документ № ___ от ____________ года) в лице
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О.)
от имени учредителей настоящим просит включить в перечень получателей бюджетных субсидий на повышения урожайности продукции растениеводства на площади _______ гектар, в том числе по:

15. Басқарма аудан әкімі тапсырған материалдарды тексеріп, үш жұмыс күні ішінде осы Қағиданың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тауар өндірушілерге субсидиялар төлеуге ведомость қалыптастырады.
16. Басқарма төлем жүргізу кезінде қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін және төлем шоттарын екі данада ұсынады.
17. Басқарма Министрлікке белгіленген нысанда мынадай ақпарат ұсынады:
1) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей, суармалы жердің ауданын көрсетіп, тауар өндірушілерге төленген субсидияның көлемі туралы. Субсидиялаудың бекітілген көлемі игерілмеген жағдайда игерілмеген субсидия көлемі және оның себептері көрсетіледі;
2) ағымдағы жылдың 30 желтоқсанынан кешіктірмей жартыжылдықтың қорытындысы бойынша тікелей және түпкі нәтижелерге нақты жеткендігі туралы аралық есеп;
3) есепті қаржы жылынан кейінгі қаржы жылының 15 ақпанынан кешіктірмей қорытынды жылдық есеп.
18. Қандай да бiр облыс бөлiнген қаражатты толық игермеген жағдайда Министрлiк Республикалық бюджет комиссиясының оң шешiмi негiзiнде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне 2011 жылға арналған бюджеттiк бағдарламаны iске асыруға республикалық бюджетте көзделген қаражат шегiнде бюджеттiк субсидияларды төлеуге қаражатты облыстар бойынша қайта бөлу туралы ұсыныс енгiзедi.
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығын арттыруды
субсидиялауға 2011 жылға
арналған ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану қағидасына
1-қосымша
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығын арттыруға
субсидиялар көлемі
Мелиоративтік жұмыстардың түрлері
Мелиорацияланған жердің 1 га-ға субсидиялар көлемі, теңге
Алқаптарды ағымдағы тегістеу (тереңдігі 10 см дейін алқапта жер жыртудан кейін топырақты тегістеу)
715
Топырақты терең қопсыту (топырақ қабатын тереңдігі кемінде 40 см айналымсыз терең қопсыту)
1465
Суару желісін тазарту (1 га есептегенде 10 м3 елегінде арам-шөптерден және лайдан тазарту)
1624
Коллекторлык-дренаж желісін тазарту (1 га есептегенде 55 м3 шегінде арам-шөптерден және лайдан тазарту)
2496
Барлығы:
6300
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығын арттыруды
субсидиялауға 2011 жылға
арналған ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану қағидасына
2-қосымша
Орындалған жұмыстардың
20 __ жылғы «___» ___________ №____
актісі
Біз, төменде қол қойғандар, Комиссия, ______ жылғы № __ хаттама құрамында:
____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
____________________________________________________________________
(заңды немесе жеке тұлғаның (тауар өндірушінің) Т.А.Ә.)
20 __ жылы ауданы ____ гектар алаңда мелиоративтік жұмыстарды орындағаны туралы осы актіні жасадық.
Оның ішінде:
топырақты терең қопсыту _________ гектар;
алқапты ағымдағы тегістеу _________ гектар;
суару желісін тазарту _________________ м3;
коллекторлық дренаж желісін тазарту ___ м3.
Комиссия мүшелерінің қолдары
____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)               (қолы)
____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)               (қолы)
____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)               (қолы)
____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)               (қолы)
____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)               (қолы)
Тауар өндіруші: ______________________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығын арттыруды
субсидиялауға 2011 жылға
арналған ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану қағидасына
3-қосымша
______________________ облысы
________________ ауданының комиссиялары
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығын арттыруға
бюджеттік субсидиялар алуға арналған өтінім
____________________________________________________________________
(құрылтай құжаты және ________ жылғы № ____)
_________________________________________ негізінде іс-әрекет ететін
______________________________________________________________ атынан
(тауар өндірушілер)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
құрылтайшылар атынан _______________ ауданы _____ гектарға өсімдік
шаруашылығы өнімінің шығымдылығын арттыруға бюджеттік субсидиялар
алушылардың тізбесіне енгізуді өтінеді, оның ішінде:

1) текущая планировка полей ______ гектар.
2) глубокое рыхление почвы _______ гектар.
3) очистка оросителей _______________ м3;
4) очистка коллекторов ______________ м3;
К настоящей заявке прилагаются:
1) копия договора между водопользователем и вододателем об оказании услуг по доставке воды для орошения на предстоящий поливной сезон, подтверждающего готовность оросительной и дренажной сети к приемке воды согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (копии документа, удостоверяющего личность и свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя - для физического лица);
3) справки банка о наличии банковского счета с указанием его номера для каждого товаропроизводителя;
4) копии идентификационного и (или) правоустанавливающего документа на земельный участок;
5) карта районирования о наличии уплотненной прослойки с рекомендациями по нормам и срокам осуществления мелиоративного рыхления почвы, составленные Южно-Казахстанской гидрогеолого-мелиоративной экспедиции.
Всего: ___ листов.
_____________________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Приложение 4
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на 2011 год
на субсидирование повышения урожайности
продукции растениеводства
Договор
об оказании услуг по доставке поливной воды для орошения
село (город) __________________________ "______" _______________ года
_____________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
именуемая в дальнейшем "Вододатель" в лице __________________________
действующего на основании устава предприятия с одной стороны
_____________________________________________________________________
(наименование юридического или физического лица)
именуемый в дальнейшем "Водопользователь", в лице ___________________
действующего на основании ___________________________________________
с другой стороны ____________________________________________________
далее совместно именуемые "Стороны" заключили настоящий Договор оказания услуг по подаче воды по тарифам с учетом субсидирования (далее - Договор) и пришли к согласованию о нижеследующем:
В настоящем договоре нижеперечисленные понятия будут иметь следующие толкования:
1) Договор - настоящий договор со всеми приложениями и дополнениями к нему, а также со всей документацией, на которую в договоре есть ссылки;
2) Услуги - услуги по доставке поливной воды по тарифам, утвержденным уполномоченным государственным органом по регулированию естественных монополий, которые Вододатель должен оказать Водопользователю в рамках договора;

1) алқапты ағымдағы тегістеу _________ гектар;
2) топырақты терең қопсыту _________ гектар;
3) суару желісін тазарту _________________ м3;
4) коллекторлық дренаж желісін тазарту ___ м3.
Осы өтінімге:
1) осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес суару және дренаж
желісінің су қабылдауға дайындығын растайтын, алдағы суару маусымында
суару үшін су жеткізу қызметін көрсету туралы су пайдаланушы мен су
беруші арасындағы шарттың көшірмесі;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы
куәліктің көшірмесі (жеке тұлға үшін жеке басын куәландыратын
құжаттың және жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік);
3) әрбір тауар өндірушінің нөмірі көрсетілген банк шотының бар
екендігі туралы банктің анықтамасы;
4) жер учаскесіне сәйкестендіру және (немесе) құқық белгілейтін
құжаттың көшірмесі;
5) нормасы және мерзімі бойынша топырақты мелиоративтік қопсыту
жұмыстарын жүргізу жөнінде ұсыныстарымен топырақтың тығыз қабаты
туралы Оңтүстік Қазақстан гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедициясы
әзірлеген аудандастырылған карта.
Барлығы: _____ парақ.
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығын арттыруды
субсидиялауға 2011 жылға
арналған ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану қағидасына
4-қосымша
Суландыру үшін суару суын жеткізу жөніндегі қызметтер
көрсету туралы шарт
_________________ ауылы (қаласы) ______ жыл «______» ____________
бұдан әрі «Су беруші» деп аталатын кәсіпорынның жарғысы негізінде
әрекет ететін __________________________ бір тараптан және бұдан әрі
«Су пайдаланушы» деп аталатын _______________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
_____________________________________________ негізінде әрекет ететін
____________________________________________________ екінші тараптан бұдан әрі бірлесіп «Тараптар» деп аталатындар субсидиялауда ескере отырып, осы Тарифтер бойынша су беру жөнінде қызметтер көрсету шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты және төмендегілер туралы келісімге келді:
Осы шартта төменде келтірілген ұғымдардың мынадай түсініктер бар:
1) Шарт – осы шарт барлық қосымшаларымен және толықтыруларымен, сондай-ақ келісімшартта сілтемелері бар барлық құжаттамаларымен;
2) Қызметтер – табиғи монополияларды реттеу жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен тарифтер бойынша суару суын жеткізу жөніндегі қызметтерді білдіреді, оны Су беруші шарт шеңберінде Су пайдаланушыға көрсетеді;

3) Вододатель - юридическое лицо, осуществляющий услуги по доставке поливной воды на условиях указанных в договоре;
4) Водопользователь - физическое или юридическое лицо, деятельность которых связана с использованием орошаемых земель для выращивания сельскохозяйственной продукции;
5) Тариф - тариф за услуги по доставке поливной воды, утвержденный уполномоченным государственным органом по регулированию естественных монополий.
1. Предмет Договора
По настоящему договору Вододатель обязуется оказать, а Водопользователь принять и оплатить Услуги по доставке поливной воды по тарифу.
2. Обязанности Сторон
1. Вододатель обязуется:
1) В течение всего поливного сезона подавать воду Водопользователю в точках выдела водохозяйственных систем в соответствии с графиком подекадных расходов в пределах лимита водопользования ______________ тысяч кубических метров установленного на _________ года;
2) Извещать Водопользователя об ожидаемых изменениях в подаче воды не менее чем за двое суток;
3) При дефиците водных ресурсов в источнике пропорционально снижать объемы подачи воды по установленным графикам для каждого водопользователя;
4) Обеспечить надежную работу имеющихся средств учета воды.
2. Водопользователь обязуется:
1) Содержать в исправном состоянии внутрихозяйственную оросительную сеть и проводить их регулярную очистку;
2) Извещать Вододателя об ожидаемых изменениях в графике приеме воды не менее чем за 2 суток;
3) Рационально использовать поданную поливную воду по целевому назначению, то есть только для орошения;
4) В случае нецелевого использования поливной воды обеспечить возврат в бюджет суммы субсидий и выплаты штрафа за нецелевое использование, в размере ___________________________________________.
3. Дополнительные условия
1. Передача-прием воды осуществляется в точках выдела воды, согласно утвержденных графиков подачи воды. Передача-прием воды фиксируется в журналах установленной формы в двух экземплярах (один хранится у Вододателя, другой у Водопользователя). Запись производится шариковой или перьевой ручкой черными или синими чернилами.
2. Передача-прием воды производится совместным наблюдением официально уполномоченных представителей от сторон не менее 2 раза в сутки в согласованные сроки с фиксированием результатов в журналах.
В случае неявки одной из сторон запись другой стороны не оспаривается.
3. Установка насосов на межхозяйственных каналах и реках должна быть в обязательном порядке согласована с Вододателем.
Не допускается использования доставленного объема воды на другие цели кроме орошения. В противном случае водозабор будет считаться самовольным захватом воды.

3) Су беруші – шартта көрсетілген талаптармен суару суын жеткізу бойынша қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға;
4) Су пайдаланушы – қызметі ауыл шаруашылығы өнімін өсіру үшін суармалы жерлерді пайдалануымен байланысты жеке немесе заңды тұлға;
5) Тариф – табиғи монополияларды реттеу жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен суару суын жеткізу жөніндегі қызметтер үшін тариф.
1. Шарт мәні
Осы шарт бойынша Су беруші Қызметтер көрсетуге, ал Су пайдаланушы қабылдауға және тариф бойынша суару суын жеткізу жөніндегі ақы төлеуге міндеттенеді.
2. Тараптардың міндеттері
1. Су беруші:
1) ________ жылға белгіленген ____________ мың текше метр су пайдаланудың лимиті шегінде онкүндік шығыстар кестесіне сәйкес су шаруашылығы жүйелерінің бөлу орындарында Су пайдаланушыға барлық суару маусымы бойы су беруге;
2) Су пайдаланушыны су берудегі күтілетін өзгерістер туралы кемінде 2 тәулік бұрын хабардар етуге;
3) Су көзінде су ресурстарының тапшылығы кезінде әрбір су пайдаланушылар үшін белгіленген кесте бойынша су беру көлемін теңдей азайтуға;
4) Қолда бар суды есепке алу құралдарының сенімді жұмысын қамтамасыз етуге міндеттенеді.
2. Су пайдаланушы:
1) Шаруашылықішілік суландыру желісін жарамды күйде ұстауға және оларға үнемі тазарту жүргізуге;
2) Су берушіні суды қабылдау кестесіндегі күтілетін өзгерістер туралы кемінде 2 тәулік бұрын хабардар етуге;
3) Жіберілген суару суын мақсаты бойынша, яғни тек суландыру үшін ұтымды пайдалануға;
4) Суару суын мақсатсыз пайдаланған жағдайда бюджетке субсидия сомасын қайтаруды және мақсатсыз пайдаланғаны үшін __________________ мөлшерінде айыппұл төлеуді қамтамасыз етуге міндеттенеді.
3. Қосымша шарттар
1. Суды жіберу-қабылдау су берудің бекітілген кестелеріне сәйкес суды бөлу орындарында жүзеге асырылады. Суды жіберу-қабылдау екі данада (біреуі Су берушіде, екіншісі Су пайдаланушыда сақталады) белгіленген нысандағы журналдарда тіркеледі. Жазу қара немесе көк сиялы шарикті немесе қаламұш қаламсаппен жүргізіледі.
2. Суды жіберу-қабылдау журналдарында нәтижелерді белгілей отырып, келісілген мерзімдерде тәулігіне кемінде 2 рет тараптардың ресми уәкілетті өкілдерінің бірлесе бақылауымен жүргізіледі.
Тараптардың бірі келмеген жағдайда екінші тараптың жазбасына дау айтылмайды.
3. Шаруашылықаралық арналар мен өзендерде сорғыларды орнату міндетті түрде Су берушімен келісілуі тиіс.
Судың жеткізілген көлемін суарудан басқа мақсаттарда пайдалануға болмайды. Керісінше болған жағдайда су тоғаны өз бетімен тартып алынған су болып есептеледі.

4. Порядок расчетов
1. Тариф за услуги по доставке воды, утвержденный уполномоченным государственным органом по регулированию естественных монополий, составляется на ____________ год в размере _______________ тенге за тысячу кубических метров с учетом НДС.
(Водопользователь оплачивает оказанные услуги по тарифу в полном объеме) или (Водопользователь оплачивает 50 % стоимости оказанных услуг, а оставшиеся 50 % - после получения субсидий) или (Водопользователь после подписания настоящего договора оплачивает аванс в размере __ % от годового объема и в последующем после отработки Вододателем аванса ежемесячно оплачивает объемы фактически оказанных услуг) (нужное оставить по договоренности).
2. Годовой лимит водопользования, всего ___________ тысяч кубических метров.
3. Стоимость годового лимита водопользования по тарифу ____________ тенге, с учетом НДС.
4. В случае не подписания настоящего договора до начала поливного сезона Вододатель не осуществляет подачу воды Водопользователю.
5. Условия оплаты
1. Оплата по настоящему Договору производится в тенге.
2. В случае частичного или полного отсутствия оказанных услуг Вододатель возвращает соответствующую сумму авансового платежа не позднее _____ дней с момента истечения срока настоящего Договора и должен заплатить Водопользователю штраф в размере __________________.
3. Выписанные счета подлежат оплате в 20-дневный срок после их вручения Водопользователю.
6. Штрафные санкции
При несвоевременной оплате по тарифам Водопользователь должен заплатить Вододателю пеню в размере __________ от суммы платежа за каждый день просрочки. Общая сумма штрафных санкций (пени) не должна превышать ____ % от суммы платежа.
7. Порядок урегулирования споров
1. Все разногласия и споры, возникшие по настоящему Договору или связанные с ним, должны решаться путем переговоров между сторонами.
2. Если стороны не могут прийти к соглашению, то разногласия должны быть урегулированы в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
8. Ответственность Сторон
За неисполнение и/или ненадлежащее исполнение обязательств по настоящему Договору стороны несут ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Форс-мажорные обязательства
1. Вододатель не несет ответственность за недопоставленный Водопользователю объем воды по настоящему договору, если это случилось вследствие обстоятельств непреодолимой силы как стихийные бедствия, дефицит воды в источнике орошения.
2. Обстоятельства, указанные в пункте 9.1., правомочны, если они должным образом подтверждены соответствующими государственными органами.

4. Есептеулер тәртібі
1. Табиғи монополияларды реттеу жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен суды жеткізу жөніндегі қызмет үшін тариф _________ жылға ҚҚС ескеріліп ___________ мың текше метр үшін теңгені құрайды.
(Су пайдаланушы тариф бойынша көрсетілген қызметтерге толық көлемде төлейді) немесе (Су пайдаланушы көрсетілген қызметтер құнының 50%, ал қалған 50% субсидия алғаннан кейін төлейді) немесе (Су пайдаланушы осы шартқа қол қойғаннан кейін жылдық көлемнің __% мөлшерінде аванс төлейді және кейіннен Су берушімен авансты өтегеннен кейін нақты көрсетілген қызметтер көлемін ай сайын төлейді)
(уағдаластық бойынша қажеттісін қалдыру)
2. Су пайдаланудың жылдық лимиті, барлығы ___________ мың текше метр.
3. Тариф бойынша су пайдаланудың жылдық лимитінің құны ҚҚС ескеріліп ____________ теңге.
4. Суару маусымы басталғанға дейін осы шартқа қол қоймаған жағдайда Су беруші Су пайдаланушыға су жіберуді жүзеге асырмайды.
5. Ақы төлеу шарттары
1. Осы Шарт бойынша ақы төлеу теңгемен жүргізіледі.
2. Қызметтер ішінара немесе толықтай көрсетілмеген жағдайда Су беруші аванстық төлемнің тиісті сомасын осы Шарт мерзімі аяқталған сәттен бастап _____ күннен кешіктірмей қайтарады және Су пайдаланушыға _____________________ мөлшерінде айыппұл төлеуі тиіс.
3. Жазылған шоттар Су пайдаланушыға берілгеннен кейін 20 күн мерзімде төленуі тиіс.
6. Айыппұл санкциялары
Тарифтер бойынша уақтылы төленбеген жағдайда Су пайдаланушы Су берушіге мерзімі өткен әр күн үшін төлем сомасынан _________ мөлшерінде өсімпұл төлеуі тиіс. Айыппұл санкцияларының (өсімпұлдың) жалпы сомасы төлем сомасының ____%-нан аспауы тиіс.
7. Дауларды реттеу тәртібі
1. Осы Шарт бойынша туындаған немесе соған байланысты барлық келіспеушіліктер мен даулар тараптар арасындағы келіссөздер жолымен шешілуі тиіс.
2. Егер талаптар келісімге келе алмаса, онда келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес реттелуі тиіс.
8. Тараптардың жауапкершілігі
Осы Шарт бойынша тараптар міндеттерін орындамағаны және/немесе тиісінше орындамағаны үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапты болады.
9. Форс-мажорлық жағдайлар
1. Егер бұл дүлей апаттар, суландыру көздеріндегі су тапшылығы салдарынан болса, Су беруші осы Шарт бойынша су көлемін Су пайдаланушыға толық жеткізбегені үшін жауапты болмайды.
2. 9.1-тармақта көрсетілген жағдайлар, егер оларды тиісті мемлекеттік органдар растаған болса, заңды болып табылады.

3. Сторона, для которых создалось невозможность исполнение обязательств по настоящему Договору, обязана в ______ дневной срок известить другую сторону о наступлении и прекращении вышеуказанных обстоятельств и их продолжительности.
10. Прочие условия
1. Все изменения и дополнения к настоящему договору являются действующими, если они заключены в письменном виде и подписаны правомочными представителями сторон.
2. Настоящий Договор составлен в ____ экземплярах, на _____________ языках, по одному экземпляру для каждого из сторон, имеющих равную юридическую силу.
3. Договор может быть расторгнут и прекращен по взаимному согласию. Для этого ходатайствующая об этом сторона извещает другую сторону за __________ месяцев до предполагаемого срока расторжения договора.
11. Перечень документов, прилагаемых к договору
1. Разрешение на специальное водопользование (при самостоятельном водозаборе из источника).
2. РНН, удостоверение личности, банковские реквизиты.
3. Заявка на получение воды для орошения по утвержденному тарифу.
4. График подекадной подачи воды Водопользователю.
5. Журнал ежедневного учета подачи воды.
6. Копия правоустанавливающего документа на землю.
12. Заключительное положения
1. Настоящий Договор вступает в силу со дня подписания его сторонами.
2. Срок действия Договора:
начало "___" _______________ 20 ___ года;
окончание "__" _____________ 20 ___ года.
Адресован:
Вододатель:                         Водопользователь:
_____________________________       _______________________________
_____________________________       _______________________________
(индекс, село, район, область)            (полное наименование)
_____________________________       _______________________________
_____________________________       _______________________________
(республика)                             (адрес)
_____________________________       _______________________________
_____________________________       _______________________________
(наименование банка, и так далее)          (телефон факс)
_____________________________       _______________________________
_____________________________       _______________________________
(расчетный счет)                         (РНН)
_____________________________       _______________________________
_____________________________       _______(расчетный счет)________
_____________________________       _______________________________
_____________________________       _______________________________
(должность, Ф.И.О. подписывающего
номер служебного телефона)
Руководитель:                       Руководитель:
_______________________________     ________________________________
Главный бухгалтер:                  Главный бухгалтер:
_______________________________     _______________________________.
Примечание: Номер Договора должен соответствовать порядковому номеру Водопользователя в Перечне Водопользователей, получающих субсидию, утвержденного областным департаментом (управлением) сельского хозяйства.
Договор подписывается вододателем только в том случае, если оросительная и дренажная сеть, а также орошаемые земли водопользователя полностью подготовлены к поливному сезону.
Приложение 5
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на 2011 год
на субсидирование повышения урожайности
продукции растениеводства
"Утверждаю"
Аким района
_________________ ________________
(подпись)         (Ф.И.О.)
"___" _____________ 201__ г.
Сводный реестр товаропроизводителей
с распределением объемов субсидий на повышения
урожайности продукции растениеводства по
____________________________ району
___________________________ области
на 201__ год
№ п/п
Наименование
товаро-
производителей
Наличие
орошаемых
земель, га
Из них, проведены мелиоративные
мероприятия, га
Размеры
субсидий за
выполненный
объем работ
на 1 га,
тенге
Текущая
планировка
полей
Глубокое
рыхление
почвы
Очистка
оросительной
сети
Очистка
коллек-
торов
Текущая
планировка
полей
1
2
3
4
5
6
7
8
1
к/х __________
2
к/х __________
3
Итого
продолжение таблицы
Из них, проведены мелиоративные
мероприятия, га
Сумма причитающихся субсидий, тенге
Глубокое
рыхление
почвы
Очистка
оросительной
сети
Очистка
коллекторов
Текущая
планировка
полей
Глубокое
рыхление
почвы
Очистка
оросительной
сети
Очистка
коллекторов
9
10
11
12
13
14
15
По району ________________
Начальник районного отдела сельского хозяйства
________________   __________________________________________________
(подпись)                         (Ф.И.О.)
"__" ____________ 201__ года.
Приложение 6
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на 2011 год
на субсидирование повышения урожайности
продукции растениеводства
"Утверждаю"
Начальник Управления
сельского хозяйства
_____________ области
_________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"__" __________ 20__ года
Ведомость на выплату бюджетных субсидий товаропроизводителям
п/п
Наименование
товаропроизводителя
Ф.И.О.
товаропроизводителя
Объем бюджетных
субсидий,
подлежащий к
выплате, тенге
1
2
3
4
1
2
3
4
Начальник отдела финансов управления сельского хозяйства области
_____________________________________________________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Начальник отдела ____________________________________________________
(подпись, Ф.И.О.)

3. Осы Шарт бойынша міндеттерді орындау мүмкіндігі болмаған тарап екінші тарапты жоғарыда көрсетілген жағдайлардың басталғаны және тоқтағаны және олардың ұзақтығы туралы ________ күн мерзімде хабардар етуге міндетті.
10. Басқа да шарттар
1. Осы Шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулар, егер олар жазбаша түрде жасалған және тараптар өкілдерінің қолдары қойылған болса, қолданыста болып табылады.
2. Осы Шарт тараптардың әрқайсысы үшін заңды күші бірдей бір-бір данадан ____ тілінде ____ данада жасалды.
3. Шарт өзара келісім бойынша бұзылуы және тоқтатылуы мүмкін. Ол үшін бұл туралы өтініш білдірген тарап екінші тарапты Шартты бұзудың болжамды мерзіміне дейін __________ ай бұрын хабардар етеді.
11. Шартқа қоса берілетін құжаттар тізбесі
1. Арнайы су пайдалануға арналған рұқсат (су көзінен жеке су тоғаны болған кезде).
2. СТН, жеке басының куәлігі, банк деректемелері.
3. Суландыру үшін бекітілген тариф бойынша, су алуға арналған өтінім.
4. Су пайдаланушыға суды он күндеп беру кестесі.
5. Су беруді күн сайын есепке алу журналы.
6. Жерге құқық белгілейтін құжаттың көшірмесі.
12. Қорытынды ережелер
1. Осы Шарт тараптар қол қойған күнінен бастап күшіне енеді.
2. Шарттың қолданылу мерзімі:
басталуы 20 ___ жылғы «_____» ________________
аяқталуы 20 ___ жылғы «_____» ________________
Мекенжай:
Су беруші:                          Су пайдаланушы:
_____________________________       _______________________________
_____________________________       _______________________________
(индекс, облыс, аудан, ауыл)                 (толық атауы)
_____________________________       _______________________________
_____________________________       _______________________________
(республика)                             (мекен-жайы)
_____________________________       _______________________________
_____________________________       _______________________________
(банктың атауы және тағы басқа)             (телефон факс)
_____________________________       _______________________________
_____________________________       _______________________________
(есеп шоты)                                 (СТН)
_____________________________       _______________________________
_____________________________       _______(есеп шоты)________
_____________________________       _______________________________
_____________________________       _______________________________
(қол қоюшының лауазымы, Т.А.Ә.,
телефонының қызметтік нөмірі)
Басшы:                              Басшы:
_______________________________     ________________________________
Бас бухгалтер:                      Бас бухгалтер:
_______________________________     _______________________________
Ескертпе: Шарттың нөмірі облыстық ауыл шаруашылығы департаменті (басқармасы) бекіткен, субсидия алушы Су пайдаланушылардың тізбесіндегі Су пайдаланушының реттік нөміріне сәйкес келуі тиіс.
Шартқа, егер суландыру және дренаж желісі, сондай-ақ су пайдаланушының суландыру жерлері суару маусымына толық дайын болған жағдайда ғана су беруші қол қояды.
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығын арттыруды
субсидиялауға 2011 жылға
арналған ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану қағидасына
5-қосымша
«Бекітемін»
Аудан әкімі
________________ _______________
(қолы)         (Т.А.Ә.)
201__ ж. «___» _________________
_______________ облысы _______________ ауданы бойынша
өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығын арттыруға
субсидия көлемін бөле отырып, тауар өндірушілердің
201 ____ жылға арналған жиынтық тізілімі
Р/с
Тауар өндірушілердің атауы
Суармалы жерлердің болуы, га
Оның ішінде, мелиоративтік іс-шаралар өткізілгені, га
Алқаптарды ағымдағы тегістеу
Топырақты терең қопсыту
Суару желісін тазарту
Коллекторлық-дренаж желісін тазарту
1
2
3
4
5
6
7
1
ш/қ __________
2
ш/қ __________
Барлығы
кестенің жалғасы:
1 га орындалған жұмыс көлемі үшін субсидиялардың мөлшері, теңге
Тиесілі субсидиялардың сомасы, теңге
Алқаптарды ағымдағы тегістеу
Топырақты терең қопсыту
Суару желісін тазарту
Коллекторлық-дренаж желісін тазарту
Алқаптарды ағымдағы тегістеу
Топырақты терең қопсыту
Суару желісін тазарту
Коллекторлық- дренаж желісін тазарту
8
9
10
11
12
13
14
15
Аудан бойынша
Аудандық ауыл шаруашылығы бөлімінің бастығы
___________________ ___________________
(қолы)             (Т.А.Ә.)
201 __ жылғы «___» ____________
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығын арттыруды
субсидиялауға 2011 жылға
арналған ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану қағидасына
6-қосымша
«Бекітемін»
______________ облысы
Ауыл шаруашылығы
басқармасының бастығы
_____________________
(Т.А.Ә.)
«___» _____ 20 __ жыл
Тауар өндірушілерге бюджеттік субсидияларды төлеу ведомосты
р/с
Тауар өндірушінің атауы
Тауар өндірушінің Т.А.Ә.
Төленуге жататын бюджеттік субсидиялардың көлемі, теңге
1
2
3
4
1
2
3
4
Облыстың Ауыл шаруашылығы басқармасы қаржы бөлімінің бастығы ________
_____________________________________________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Бөлім бастығы _______________________________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)