Об утверждении стандарта государственной услуги "Проведение регистрации и перерегистрации лиц, осуществляющих миссионерскую деятельность" и о внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2012 года № 211. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 137
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.02.2014 № 137 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги «Проведение регистрации и перерегистрации лиц, осуществляющих миссионерскую деятельность».
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Признать утратившими силу:
постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2011 года № 20 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Проведение учетной регистрации и перерегистрации миссионеров и малочисленных религиозных групп, не имеющих признаков юридического лица» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 13, ст. 166);
пункт 8 Изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2011 года № 888 «Вопросы Агентства Республики Казахстан по делам религий».
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 февраля 2012 года № 211
Стандарт государственной услуги
«Проведение регистрации и перерегистрации лиц, осуществляющих
миссионерскую деятельность»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается территориальными Департаментами Агентства Республики Казахстан по делам религий (далее – Департаменты), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 8 Закона Республики Казахстан от 11 октября 2011 года «О религиозной деятельности и религиозных объединениях».

"Миссионерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаларды тіркеуді және қайта тіркеуді жүргізу" мемлекеттік қызмет стандартын бекіту және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 ақпандағы № 211 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 137 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.02.2014 № 137 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнiң 34-бабына, «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған «Миссионерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаларды тіркеуді және қайта тіркеуді жүргізу» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
«Миссионерлерді және заңды тұлға белгілері жоқ аз діни топтарды есептік тіркеу және қайта тіркеуді жүргізу» мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 21 қаңтардағы № 20 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 13, 166-құжат);
«Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 тамыздағы № 888 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 8-тармағы.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 7 ақпандағы
№ 211 қаулысымен
бекiтiлген
«Миссионерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаларды
тіркеуді және қайта тіркеуді жүргізу»
мемлекеттік қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – Департаменттер) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 11 қазандағы Заңының 8-бабы негізінде жүзеге асырылады.

4. Информация о государственной услуге размещается на портале электронного Правительства www.e.gov.kz, интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам религий www.din.gov.kz, на информационных стендах Департаментов.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства о регистрации или перерегистрации миссионера (далее – свидетельство), либо мотивированный ответ об отказе в выдаче свидетельства.
Свидетельство оформляется в письменном виде на бумажном носителе, по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства (далее – потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги с момента:
сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, – тридцать календарных дней;
срок регистрации или перерегистрации приостанавливается при проведении религиоведческой экспертизы для получения заключения по материалам, представленным потребителем. Экспертиза проводится в срок, не превышающий тридцать календарных дней со дня поступления в Департаменты объекта экспертизы. Срок проведения экспертизы может продлеваться на тридцать календарных дней при необходимости изучения экспертом (экспертами) дополнительных материалов и информации для проведения экспертизы;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 40 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – 30 минут;
4) время ожидания при получении свидетельства – не более 1 часа.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 08.05.2013 № 460 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Государственная услуга оказывается ежедневно, в соответствии с графиком работы Департаментов, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга осуществляется в здании Департамента. Режим помещения: вход в здание осуществляется по разовому пропуску, выдаваемому в бюро пропусков, который имеет отдельный вход. Разовый пропуск оформляется по телефонной заявке должностного лица департамента, непосредственно оказывающего услугу.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарные сигнализации и другие меры безопасности. Вход в подъезд оснащен пандусами, предназначенными для людей с ограниченными физическими возможностями.

4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат Үкіметтің www.e.gov.kz электрондық порталында, Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің www.din.gov.kz интернет-ресурсында, Департаменттердің ақпараттық стенділерінде орналастырылған.
5. Миссионерді тіркеу және қайта тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) беру не куәлік беруден бас тарту туралы дәлелді жауап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
Куәлік осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша түрде қағаз жеткізгіште ресімделеді.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетелдіктерге және азаматтығы жоқ тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі:
тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған кезден бастап – күнтізбелік отыз күн;
тұтынушы ұсынған материалдар бойынша қорытынды алу үшін діни сараптама жүргізу кезінде тіркеу немесе қайта тіркеу мерзімі тоқтатыла тұрады. Сараптама Департаменттерге сараптама объектісі келіп түскен күннен бастап күнтізбелік отыз күннен аспайтын мерзiмде жүргiзiледi. Сараптама жүргiзу үшiн сарапшының (сарапшылардың) қосымша материалдар мен ақпаратты зерделеуі қажет болған жағдайда, сараптама жүргiзу мерзiмi күнтiзбелiк отыз күнге ұзартылуы мүмкiн.
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 40 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты – 30 минуттан аспайды;
4) куәлікті алу кезіндегі күту уақыты – 1 сағаттан аспайды.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 08.05.2013 № 460 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет күн сайын осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Департаменттердің жұмыс кестесіне сәйкес көрсетіледі.
Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет Департамент ғимаратында жүзеге асырылады. Үй-жай режимі: ғимаратқа кіру есігі бөлек рұқсаттама бюросы беретін біржолғы рұқсаттама бойынша жүзеге асырылады. Біржолғы рұқсаттама Департаменттің тікелей қызмет көрсетуші лауазымды адамының телефон арқылы берген өтінімі бойынша ресімделеді.
Құқық тәртібін сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет бекеті, өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары көзделген. Кіреберістің алды мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған пандустармен жабдықталған.

2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель (либо представитель по доверенности) представляет в департаменты следующие документы:
1) копию паспорта или удостоверения личности;
2) заявление с указанием территории и срока миссионерской деятельности;
3) документ, выданный религиозным объединением на право осуществления миссионерской деятельности от имени религиозного объединения;
4) копии свидетельства о государственной регистрации в Республике Казахстан и устава религиозного объединения, представителем которого является миссионер;
5) религиозную литературу, иные информационные материалы религиозного содержания, предметы религиозного назначения, предназначенные для миссионерской деятельности.
Иностранцы и лица без гражданства в Республике Казахстан для регистрации в качестве миссионера в Департаменты дополнительно представляют следующие документы:
легализованный или апостилированный документ, удостоверяющий, что религиозное объединение, которое представляет миссионер, является официально зарегистрированным по законодательству иностранного государства;
приглашение религиозного объединения, зарегистрированного в Республике Казахстан.
Документы, выданные иностранными государствами, представляются с нотариально засвидетельствованной в Республике Казахстан верностью перевода на казахский и русский языки и нотариально засвидетельствованной в Республике Казахстан подлинностью подписи переводчика, осуществлявшего перевод.
При представлении указанных документов потребитель предъявляет паспорт или иной документ, удостоверяющий его личность.
При получении документов, указанных в настоящем пункте, Департамент проверяет их полноту и достоверность. В случаях установления фактов неполноты и недостоверности документов, Департамент в течение двух рабочих дней с момента получения документов письменно уведомляет получателя государственной услуги об отказе в рассмотрении представленных документов.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 08.05.2013 № 460 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Образцы заявлений размещены на портале электронного Правительства: www.e.gov.kz, на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам религий www.din.gov.kz и на информационных стендах Департаментов, указанных в приложении 3 к настоящему стандарту.
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в департаменты, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Тұтынушы (не сенімхат бойынша өкіл) мемлекеттік қызметті алу үшін департаменттерге мынадай құжаттарды:
1) паспорттың немесе жеке куәліктің көшірмесін;
2) миссионерлік қызмет аумағы мен мерзімі көрсетілген өтінішті;
3) діни бірлестік берген діни бірлестіктің атынан миссионерлік қызметті жүзеге асыру құқығын беретін құжатты;
4) миссионер өкілі болып табылатын діни бірлестіктің Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің және оның жарғысының көшірмелерін;
5) миссионерлік қызметке арналған діни әдебиетті, діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды ұсынады.
Қазақстан Республикасындағы шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалар миссионер ретінде тіркелу үшін Департаменттерге қосымша мынадай құжаттарды:
миссионер өкілдік етіп отырған діни бірлестіктің шет мемлекеттің заңнамасы бойынша ресми тіркелгенін куәландыратын заңдастырылған немесе апостиль қойылған құжатты;
Қазақстан Республикасында тіркелген діни бірлестіктің шақыру құжатын ұсынады.
Шет мемлекеттер берген құжаттардың қазақ және орыс тілдеріне аудармасының дұрыстығы Қазақстан Республикасында нотариалды куәландырылған және аударманы жүзеге асырған аудармашының қолының түпнұсқалығы Қазақстан Республикасында нотариалды куәландырылған түрінде табыс етіледі.
Тұтынушы көрсетілген құжаттарды ұсынған кезде паспортын немесе жеке басын куәландыратын өзге де құжатты көрсетеді.
Осы тармақта көрсетiлген құжаттарды алған кезде Департамент олардың толықтығы мен дұрыстығын тексереді. Құжаттардың толық және дұрыс болмауы фактілері белгіленген жағдайда Департамент құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті алушыны ұсынылған құжаттарды қараудан бас тарту туралы жазбаша хабардар етеді.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 08.05.2013 № 460 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
12. Өтініш үлгісі Үкіметтің www.e.gov.kz электрондық порталында, Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің www.din.gov.kz интернет ресурсында және осы стандартқа 3-қосымшада көрсетілген Департаменттердің ақпараттық стенділеріне орналастырылған.
13. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттар мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген департаменттерге тапсырылады.

14. Подтверждением сдачи документов и предметов является копия заявления потребителя со штампом регистрации (входящий номер, дата) Департамента.
15. Свидетельство выдается потребителю (либо представителю по доверенности) при личном посещении по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Выдача свидетельства регистрируется в журнале выданных свидетельств.
16. Основанием для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) отрицательное заключение религиоведческой экспертизы;
2) миссионерская деятельность, представляющая угрозу конституционному строю, общественному порядку, правам и свободам человека, здоровью и нравственности населения.
Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правительства РК от 08.05.2013 № 460 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
3. Принципы работы
17. Департаменты при предоставлении государственной услуги руководствуются следующими принципами: соблюдение конституционных прав и свобод человека, соблюдение законности, предоставление исчерпывающей информации об оказываемой услуге, вежливость, обеспечение сохранности документов, защита и конфиденциальность информации.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствие с приложением 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа Департаментов, ежегодно утверждаются приказом руководителя Агентства.
5. Порядок обжалования
20. Порядок обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц разъясняется службой документационного обеспечения Департаментов.
21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться с жалобой в адрес соответствующего Департамента.
22. В случае некорректного обслуживания, жалоба подается в письменном виде по почте, либо нарочно через службу документационного обеспечения Департаментов.
23. Жалоба регистрируется службой документационного обеспечения соответствующего Департамента. Лицу, подавшему жалобу, выдается расписка с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить по телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Проведение регистрации
и перерегистрации лиц,
осуществляющих миссионерскую
деятельность»
Адреса и графики работы Департаментов по делам религий
областей, городов Астана и Алматы
п/п
Наименование
Адрес
Номера
телефонов
Адрес
электронной
почты
График работы
1
2
3
4
5
6
1.
Департамент по
делам религий
Акмолинской
области
г. Кокчетав,
ул. Сатпаева,
1 "б"
8-7162-
401603
akmola@
din.gov.kz
Рабочие дни:
понедельник –
пятница
Рабочее время: с
09.00
до 18.00 часов,
перерыв с 13.00
до
14.00 часов
Выходные дни:
суббота –
воскресенье
2.
Департамент по
делам религий
Актюбинской
области
г. Актобе,
пр. Абылхайыр
хана, 40
8-7132-
52343,
8-7132-46006
aktobe@
din.gov.kz
Рабочие дни:
понедельник –
пятница
Рабочее время: с
09.00
до 18.00 часов,
перерыв с 13.00
до 14.00 часов
Выходные дни:
суббота –
воскресенье
3.
Департамент по
делам религий
Алматинской
области
г. Талдыкорган,
ул. Тәуелсiздiк,
38
8-7282-
270638
zhetysu@
din.gov.kz
Рабочие дни:
понедельник –
пятница
Рабочее время: с
09.00
до 18.00 часов,
перерыв с 13.00
до 14.00 часов
Выходные дни:
суббота –
воскресенье
4.
Департамент по
делам религий
Атырауской
области
г. Атырау
ул. Айтекеби, 77
8-7122-
357464
atyrau@
din.gov.kz
Рабочие дни:
понедельник –
пятница
Рабочее время: с
09.00 до 18.00
часов, перерыв с
13.00 до
14.00 часов
Выходные дни:
суббота –
воскресенье
5.
Департамент по
делам религий
Западно-
Казахстанской
области
г. Уральск,
ул. Молдагалиева, 19
8-7112-
506395
batys@
din.gov.kz
Рабочие дни:
понедельник –
пятница
Рабочее время: с
09.00 до 18.00
часов, перерыв с
13.00 до 14.00
часов Выходные
дни: суббота –
воскресенье
6.
Департамент по
делам религий
Жамбылской
области
г. Тараз,
ул. Достык, 1
8-7262-
438006
zhambyl@
din.gov.kz
Рабочие дни:
понедельник –
пятница
Рабочее время: с
09.00 до 18.00
часов, перерыв с
13.00 до 14.00
часов Выходные
дни: суббота –
воскресенье
7.
Департамент по
делам религий
Карагандинской
области
г. Караганда,
ул. Мира, 39
8-7212-
20752,
8-7212-
413410
karaganda@
din.gov.kz
Рабочие дни:
понедельник –
пятница
Рабочее время: с
09.00 до 18.00
часов, перерыв с
13.00 до 14.00
часов Выходные
дни: суббота –
воскресенье
8.
Департамент по
делам религий
Костанайской
области
г. Костанай,
ул. Аль-Фараби,
66
8-7142-
500633
kostanay@
din.gov.kz
Рабочие дни:
понедельник –
пятница
Рабочее время: с
09.00 до 18.00
часов, перерыв с
13.00 до 14.00
часов Выходные
дни: суббота –
воскресенье
9.
Департамент по
делам религий
Кызылординской
области
г. Кызылорда,
ул. Ы. Жахаева,
76
8-7242-
263874
kyzylorda@
din.gov.kz
Рабочие дни:
понедельник –
пятница
Рабочее время: с
09.00 до 18.00
часов, перерыв с
13.00 до 14.00
часов Выходные
дни: суббота –
воскресенье
10.
Департамент по
делам религий
Мангистауской
области
г. Актау,

14. Департаменттің тіркеу мөртабаны (кіріс нөмірі, күні) қойылған тұтынушы өтінішінің көшірмесі құжаттар мен заттардың өткізілгендігін растау болып табылады.
15. Тұтынушыға (не сенімхат бойынша өкілге) куәлік осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайларға жеке өзі келгенде беріледі.
Куәліктің берілуі берілген куәліктер журналында тіркеледі.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың негізі:
1) дінтану сараптамасының теріс қорытындысы;
2) конституциялық құрылысқа, қоғамдық тәртіпке, адамның құқықтары мен бостандықтарына, халықтың денсаулығы мен имандылығына қатер төндіретін миссионерлік қызмет болып табылады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 08.05.2013 № 460 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Жұмыс қағидаттары
17. Департамент мемлекеттік қызметтерді ұсыну кезінде мынадай: адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарының сақталуы, заңдылықтың сақталуы, көрсетілетін қызмет туралы толық ақпараттың берілуі, әдептілік, құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету, ақпаратты қорғау және құпиялылығын сақтау қағидаттарын басшылыққа алады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Департаменттердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Агенттік басшысының бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін Департаменттердің құжаттамалық қамтамасыз ету қызметі түсіндіреді.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушының тиісті Департаментке шағымдануға құқығы бар.
22. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда шағым жазбаша түрде пошта арқылы не Департаменттердің құжаттамалық қамтамасыз ету қызметі арқылы қолма-қол беріледі.
23. Шағымды тиісті Департаменттің құжаттамалық қамтамасыз ету қызметі тіркейді. Шағым беруші адамға өтініштің тіркелген уақыты мен күні, өтінішті қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген қолхат беріледі.
Шағымның қаралу барысы туралы ақпаратты осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген телефондар арқылы алуға болады.
Шағымды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
«Миссионерлік қызметті жүзеге
асыратын тұлғаларды тіркеуді және
қайта тіркеуді жүргізу» мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша
Облыстардың және Астана, Алматы қалаларының
Дін істері департаменттерінің мекенжайлары мен жұмыс кестелері
р/с №
Атауы
Мекенжайы
Телефон нөмірлері
Электрондық
пошта мекенжайы
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
6
1.
Ақмола облыстық Дін істері департаменті
Көкшетау қ., Сәтпаев көш., 1 «б»
8-7162-401603
akmola@ din.gov.kz
Жұмыс күндері:
дүйсенбі – жұма
Жұмыс уақыты: сағ: 09.00-ден
18.00-ге дейін,
үзіліс:13.00-ден 14.00-ге дейін Демалыс: Сенбі – жексенбі
2.
Ақтөбе облысының Дін істері департаменті
Ақтөбе қ., Әбiлқайыр хан даңғ., 40
8-7132-52343, 8-7132-46006
aktobe@ din.gov.kz
Жұмыс күндері:
дүйсенбі – жұма
Жұмыс уақыты: сағ:09.00-ден
18.00-ге дейін,
үзіліс: 13.00-ден 14.00-ге дейін Демалыс: сенбі – жексенбі
3.
Алматы облысының Дін істері департаменті
Талдықорған қ., Тәуелсiздiк көш., 38
8-7282-270638
zhetysu@ din.gov.kz
Жұмыс күндері:
дүйсенбі – жұма
Жұмыс уақыты: сағ: 09.00-ден
18.00-ге дейін,
үзіліс: 13.00-ден 14.00-ге дейін Демалыс: сенбі – жексенбі
4.
Атырау облысының Дін істері департаменті
Атырау қ., Әйтеке би көш., 77
8-7122-357464
atyrau@ din.gov.kz
Жұмыс күндері:
дүйсенбі – жұма Жұмыс уақыты: сағ:09.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс:13.00-ден 14.00-ге дейін Демалыс: сенбі – жексенбі
5.
Батыс Қазақстан облысының Дін істері департаменті
Орал қ., Молдағалиев көш., 19
8-7112-506395
batys@ din.gov.kz
Жұмыс күндері:
дүйсенбі – жұма
Жұмыс уақыты: сағ:09.00-ден
18.00-ге дейін,
үзіліс:13.00-ден 14.00-ге дейін Демалыс: сенбі – жексенбі
6.
Жамбыл облысының Дін істері департаменті
Тараз қ., Достық даңғылы, 1
8-7262-438006
zhambyl@ din.gov.kz
Жұмыс күндері:
дүйсенбі – жұма
Жұмыс уақыты: сағ:09.00-ден
18.00-ге дейін,
үзіліс: 13.00-ден 14.00-ге дейін Демалыс: сенбі – жексенбі
7.
Қарағанды облысының Дін істері департаменті
Қарағанды қ., Бейбiтшiлiк көш., 39
8-7212-20752, 8-7212-413410
karaganda@ din.gov.kz
Жұмыс күндері:
дүйсенбі – жұма
Жұмыс уақыты: сағ:09.00-ден
18.00-ге дейін,
үзіліс: 13.00-ден 14.00-ге дейін Демалыс: сенбі – жексенбі
8.
Қостанай облысының Дін істері департаменті
Қостанай қ., Әл-Фараби көш., 66
8-7142-500633
kostanay@ din.gov.kz
Жұмыс күндері:
дүйсенбі – жұма
Жұмыс уақыты: сағ:09.00-ден
18.00-ге дейін,
үзіліс:13.00-ден 14.00-ге дейінДемалыс: сенбі – жексенбі
9.
Қызылорда облысының Дін істері департаменті
Қызылорда қ., Жақаев көш., 76
8-7242-263874
kyzylorda@ din.gov.kz
Жұмыс күндері:
дүйсенбі – жұма
Жұмыс уақыты: сағ:09.00-ден
18.00-ге дейін,
үзіліс: 13.00-ден 14.00-ге дейін Демалыс: сенбі – жексенбі
10.
Маңғыстау облысының Дін істері департаменті

мкр. 14, д. 1
8-7292-
430332
mangystau@
din.gov.kz
Рабочие дни:
понедельник –
пятница
Рабочее время: с
09.00 до 18.00
часов, перерыв с
13.00 до 14.00
часов Выходные
дни: суббота –
воскресенье
11.
Департамент по
делам религий
Южно-
Казахстанской
области
г. Шымкент,
ул. Мира, 3
8-7252-
231640
ontustik@
din.gov.kz
Рабочие дни:
понедельник –
пятница
Рабочее время: с
09.00 до 18.00
часов, перерыв с
13.00 до 14.00
часов Выходные
дни: суббота –
воскресенье
12.
Департамент по
делам религий
Павлодарской
области
г. Павлодар,
площадь Победы,
15
8-7182-
327325
pavlodar@
din.gov.kz
Рабочие дни:
понедельник –
пятница
Рабочее время: с
09.00 до 18.00
часов, перерыв с
13.00 до 14.00
часов Выходные
дни: суббота –
воскресенье
13.
Департамент по
делам религий
Северо-
Казахстанской
области
г.
Петропавловск,
ул. Конституция,
58
8-7152-
463025
sko@
din.gov.kz
Рабочие дни:
понедельник –
пятница
Рабочее время: с
09.00 до 18.00
часов, перерыв с
13.00 до 14.00
часов Выходные
дни: суббота –
воскресенье
14.
Департамент по
делам религий
Восточно-
Казахстанской
области
г.Усть-
Каменогорск
ул. М. Горького,
40
8-7232-55024
shygys@
din.gov.kz
Рабочие дни:
понедельник –
пятница
Рабочее время: с
09.00 до 18.00
часов, перерыв с
13.00 до 14.00
часов Выходные
дни: суббота –
воскресенье
15.
Департамент по
делам религий
города Астана
г. Астана,
ул. Бейбітшілік,
11
8-7172-
327421
astana@
din.gov.kz
Рабочие дни:
понедельник –
пятница
Рабочее время: с
09.00 до 18.00
часов, перерыв с
13.00 до 14.00
часов Выходные
дни: суббота –
воскресенье
16.
Департамент по
делам религий
города Алматы
г.Алматы,
Площадь
Республики, 4
8-7272-
68603,
8-7272-
672366
almaty@
din.gov.kz
Рабочие дни:
понедельник –
пятница
Рабочее время: с
09.00 до 18.00
часов, перерыв с
13.00 до 14.00
часов Выходные
дни: суббота –
воскресенье
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Проведение регистрации
и перерегистрации лиц,
осуществляющих миссионерскую
деятельность»
АГЕНТСТВО РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ПО ДЕЛАМ РЕЛИГИЙ СВИДЕТЕЛЬСТВО о регистрации (перерегистрации) миссионера № ________________________
регистрационный номер
г. Астана                                «___» __________ 20__ г.
настоящее свидетельство выдано в соответствии с Законом
Республики Казахстан «О религиозной деятельности и религиозных объединениях»
__________________________________________________________________
Ф.И.О. миссионера
и подтверждает регистрацию в качестве миссионера с «___» ___ 20___ г.
(дата первичной регистрации «___» __________ 20____ г.)
Паспорт: _________________________________________________________
Гражданство: _____________________________________________________
(принадлежность к вероисповеданию, принадлежность к
религиозному объединению)
Территория, в пределах которой осуществляет свою деятельность: ____
___________________________________________________________________
Данное свидетельство действительно до «___» ________ 20___ года
Руководитель органа                                      Подпись
Печать
Серия бланка                                       № бланка
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Проведение регистрации
и перерегистрации лиц,
осуществляющих миссионерскую
деятельность»
_______________________________________________________________
(наименование и адрес органа, регистрирующего заявление)
Заявление
на регистрацию (перерегистрацию) миссионера
Фамилия, имя, отчество заявителя: ________________________________
Адрес местонахождения (проживания):
__________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность
(дата, номер, орган выдавший документ)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Гражданство:______________________________________________________
__________________________________________________________________
(принадлежность к вероисповеданию, принадлежность к религиозному
объединению)
Срок миссионерской деятельности: _________________________________
Срок действия визы _______________________________________________
Территория осуществления деятельности: ___________________________
Я ____________________________________________________ подтверждаю,
что с законодательством РК в части, касающейся регулирования
деятельности миссионеров ознакомлен __________________ (подпись).
Приложение:
Подпись заявителя _______________
Дата подачи заявления ____________
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Проведение регистрации
и перерегистрации лиц,
осуществляющих миссионерскую
деятельность»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя в
отчетном году
1
2
3
4

Ақтау қ., 14 шағын ауданы, 1 үй
8-7292-430332
mangystau@ din.gov.kz
Жұмыс күндері:
дүйсенбі – жұма
Жұмыс уақыты: сағ:09.00-ден
18.00-ге дейін,
үзіліс: 13.00-ден 14.00-ге дейін Демалыс: сенбі – жексенбі
11.
Оңтүстік Қазақстан облысының Дін істері департаменті
Шымкент қ., Бейбiтшiлiк көш., 3
8-7252-231640
ontustik@
din.gov.kz
Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма Жұмыс уақыты: сағ:09.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс:13.00-ден 14.00-ге дейін Демалыс: сенбі – жексенбі
12.
Павлодар облысының Дін істері департаменті
Павлодар қ., Жеңiс алаңы, 15
8-7182-327325
pavlodar@ din.gov.kz
Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма Жұмыс уақыты: сағ:09.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс:13.00-ден 14.00-ге дейін Демалыс: сенбі – жексенбі
13.
Солтүстік Қазақстан облысының Дін істері департаменті
Петропавл қ., Конституция көш., 58
8-7152-463025
sko@din.gov.kz
Жұмыс күндері:
дүйсенбі – жұма
Жұмыс уақыты: сағ:09.00-ден
18.00-ге дейін,
үзіліс: 13.00-ден 14.00-ге дейін Демалыс: сенбі – жексенбі
14.
Шығыс Қазақстан облысының Дін істері департаменті
Өскемен қ., М. Горький көш., 40
8-7232-55024
shygys@din.gov.kz
Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма Жұмыс уақыты: сағ:09.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс:13.00-ден 14.00-ге дейін Демалыс: сенбі – жексенбі
15.
Астана қаласының Дін істері департаменті
Астана қ., Бейбiтшiлiк көш., 11
8-7172-327421
astana@din.gov.kz
Жұмыс күндері:
дүйсенбі – жұма
Жұмыс уақыты: сағ:09.00-ден
18.00-ге дейін,
үзіліс: 13.00-ден 14.00-ге дейін Демалыс: сенбі – жексенбі
16
Алматы қаласының Дін істері департаменті
Алматы қ., Республика алаңы, 4
8-727-668603, 8-727-2672366
almaty@din.gov.kz
Жұмыс күндері:
дүйсенбі – жұма
Жұмыс уақыты: сағ: 09.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс:13.00-ден 14.00-ге дейін Демалыс: сенбі – жексенбі
«Миссионерлік қызметті жүзеге
асыратын тұлғаларды тіркеуді және
қайта тіркеуді жүргізу» мемлекеттік
қызмет стандартына
2-қосымша
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ДІН ІСТЕРІ АГЕНТТІГІ Миссионерді тіркеу (қайта тіркеу) туралы КУӘЛІК № ________________________
тіркеу нөмірі
Астана қ.                      20___ж.«___» _____________
осы куәлік «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
_____________________________________________________ берілген
миссионердің Т.А.Ә.
және миссионер ретінде 20___ж. «___» __________ тіркелгенін растайды.
(алғашқы тіркелген күні 20___ж. «___» __________)
Паспорт: ____________________________________________________________
Азаматтығы:__________________________________________________________
_____________________________________________________________________                 (діни сенімі, діни бірлестікке тиесілілігі)
Өз қызметін жүзеге асыратын аумақ шегі:______________________________
_____________________________________________________________________
Осы куәлік 20___ ж.«___» ________ дейін жарамды.
Орган басшысы                                       Қолы
Мөр
Бланк сериясы                                         Бланк №
_____________________
«Миссионерлік қызметті жүзеге
асыратын тұлғаларды тіркеуді және
қайта тіркеуді жүргізу» мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
___________________________________________________________
(өтінішті тіркеуші органның атауы және мекенжайы)
Миссионерді тіркеуге (қайта тіркеуге) өтініш
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты: ___________________________
Орналасқан (тұратын) мекенжайы:
_____________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат
(күні, нөмірі, құжатты берген орган)__________________________________________________________________________________________________________________________________________
Азаматтығы:__________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(діни сенімі, діни бірлестікке тиесілілігі)
Миссионерлік қызмет мерзімі: ________________________________________
Визаның қолданылу мерзімі ___________________________________________
Қызметті жүзеге асыру аумағы: _______________________________________
Мен, ___________________________________________________ миссионерлер қызметін реттеуге қатысты бөлігінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен танысқанымды растаймын __________________(қолы).
Қосымша:
Өтініш берушінің қолы ____________
Өтініш берілген күн ____________
«Миссионерлік қызметті жүзеге
асыратын тұлғаларды тіркеуді және
қайта тіркеуді жүргізу»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.3. % (доля) услуг,
информация о которых доступна
в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала

1. Уақтылылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.3. Электрондық форматта ақпарат алуға болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)