Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, услуг на внешние рынки, перечня отечественных обработанных товаров, услуг, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению на внешние рынки, и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2012 года № 1017. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2016 года № 73
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.02.2016 № 73 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1128.
В соответствии с подпунктами 12) и 17) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 9 января 2012 года «О государственной поддержке индустриально-инновационной деятельности» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, услуг на внешние рынки;
2) перечень отечественных обработанных товаров, услуг, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению на внешние рынки.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 1265 «О некоторых вопросах предоставления государственной поддержки по выводу отечественной продукции на внешние рынки путем возмещения затрат экспортеров» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 3-4, ст. 40), за исключением пункта 4;
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2011 года № 679 «Об утверждении Правил возмещения затрат экспортеров по продвижению обработанных отечественных товаров на внешние рынки, перечня обработанных отечественных товаров, по которым частично возмещаются затраты экспортеров по их продвижению на внешние рынки, и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 1265 «О некоторых вопросах предоставления государственной поддержки по выводу отечественной продукции на внешние рынки путем возмещения затрат экспортеров» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 42, ст. 551).
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 августа 2012 года № 1017
Правила возмещения части затрат субъектов
индустриально-инновационной деятельности по продвижению
отечественных обработанных товаров, услуг на внешние рынки
1. Общие положения

Отандық өңделген тауарларды, қызметтерді сыртқы нарықтарға жылжыту бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын, сыртқы нарықтарға жылжыту бойынша шығындары ішінара өтелетін отандық өңделген тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 2 тамыздағы № 1017 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 18 ақпандағы № 73 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.02.2016 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1128 бұйрығын қараңыз.
«Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 9 қаңтардағы Заңының 4-бабының 12) және 17) тармақшаларына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Отандық өңделген таурларды, қызметтерді сыртқы нарықтарға жылжыту бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары;
2) сыртқы нарықтарға жылжыту бойынша шығындары ішінара өтелетін отандық өңделген тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) 4-тармақтан басқа «Экспорттаушылардың шығындарын өтеу жолымен отандық өнімді сыртқы нарықтарға шығару бойынша мемлекеттік қолдау көрсетудің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 1265 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 3-4, 40-құжат);
2) «Отандық өңделген тауарларды сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша экспорттаушылар шығындарының бір бөлігін өтеу қағидасын,
сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша экспорттаушылардың шығындары ішінара өтелетін отандық өнделген тауарлар тізбесін бекіту және «Экспорттаушылардың шығындарын өтеу жолымен отандық өнімді сыртқы нарықтарға шығару бойынша мемлекеттік қолдау көрсетудің кейбір
мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы
29 қарашадағы № 1265 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 маусымдағы № 679 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 42, 551-құжат).
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 2 тамыздағы
№ 1017 қаулысымен
бекітілген
Отандық өңделген тауарларды, қызметтерді сыртқы нарықтарға жылжыту бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары 1. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, услуг на внешние рынки (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 января 2012 года «О государственной поддержке индустриально-инновационной деятельности» и определяют порядок возмещения части затрат субъектам индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, услуг на внешние рынки.
2. Возмещение части затрат предоставляется субъектам индустриально-инновационной деятельности, продвигающим отечественные обработанные товары, услуги на внешние рынки (далее – субъекты индустриально-инновационной деятельности), предусмотренные в перечне отечественных обработанных товаров, услуг, по которым частично возмещаются затраты экспортеров по их продвижению на внешние рынки, утверждаемом Правительством Республики Казахстан (далее – перечень).
3. Часть затрат, понесенных субъектами индустриально-инновационной деятельности при продвижении отечественных обработанных товаров и услуг на внешние рынки, возмещается в пределах средств, предусмотренных на эти цели республиканским бюджетом на текущий финансовый год.
4. Возмещение части затрат производится на основании решения уполномоченного органа в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности (далее – уполномоченный орган), вынесенного на основании положительной рекомендации Межведомственной комиссии по возмещению части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности (далее – Комиссия), в состав которой входят представители заинтересованных государственных органов, депутаты Парламента Республики Казахстан, Торгово-промышленной палаты Республики Казахстан и неотраслевых объединений юридических лиц (бизнес-ассоциаций).
5. Положение и состав Комиссии утверждаются уполномоченным органом.
2. Порядок возмещения части затрат субъектов
индустриально-инновационной деятельности по продвижению
отечественных обработанных товаров, услуг на внешние рынки
6. Возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности производится по следующим видам затрат:
1) затраты, связанные с продвижением (брендинг) и раскруткой конкретной продукции, услуг на внешнем рынке:
реклама отечественной продукции:
возмещаемые статьи затрат — затраты на рекламную компанию и рекламу за рубежом через средства массовой информации (печатные, телевидение, радио, интернет), а также на рекламу в общественных местах (баннеры, изготовление и трансляция аудио-видеороликов);
участие в зарубежных выставках:
возмещаемые статьи затрат — затраты:
на оплату регистрационного взноса;
на аренду выставочных площадей;
на изготовление (аренду) выставочных стендов;
на изготовление рекламно-раздаточных материалов;
на перелет экономическим классом двух сотрудников субъекта индустриально-инновационной деятельности, принимающих участие в выставке;
на проживание двух сотрудников субъекта индустриально-инновационной деятельности, принимающих участие в выставке, в размерах, не превышающих предельные суммы, указанные в приложении 1 к настоящим Правилам, на срок не более пяти суток;
разработка и издание каталога:
возмещаемые статьи затрат – затраты, связанные с разработкой, переводом на иностранные языки и изданием специализированного каталога для распространения за рубежом;
открытие, содержание представительства, офиса, склада, шоу-комнаты, торговой точки за рубежом:
возмещаемые статьи затрат:
затраты, связанные с регистрацией представительства;
затраты на оплату аренды площадей/помещений и коммунальные расходы;

1. Осы Отандық өңделген тауарларды, қызметтерді сыртқы нарықтарға жылжыту бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 9 қаңтардағы Заңына сәйкес әзірленген және отандық өңделген тауарларды, қызметтерді сыртқы нарықтарға жылжыту бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу тәртібін айқындайды.
2. Шығындардың бір бөлігін өтеу Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін экспорттаушылардың сыртқы нарықтарға жылжыту бойынша шығындары ішінара өтелетін отандық өңделген тауарлардың, қызметтердің тізбесінде көзделген отандық өңделген тауарларды, қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілететін индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне (бұдан әрі – индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері) беріледі.
3. Отандық өңделген тауарлар мен қызметтерді сыртқы нарықтарға жылжыту кезінде индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шеккен шығындардың бір бөлігі ағымдағы қаржы жылына арналған республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген қаражат шегінде өтеледі.
4. Шығындардың бір бөлігін өтеу индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу жөніндегі ведомствоаралық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) оң ұсынымы негізінде шығарылған индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) шешімі негізінде жүргізіледі, оның құрамына мүдделі мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының, Қазақстан Республикасы Сауда-өнеркәсіптік палатасының және заңды тұлғалардың салалық емес бірлестіктерінің (бизнес-қауымдастықтарының) өкілдері кіреді.
5. Комиссияның ережесін және құрамын уәкілетті орган бекітеді.
2. Отандық өңделген тауарларды, қызметтерді сыртқы нарықтарға жылжыту бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу тәртібі
6. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу шығындардың мынадай түрлері бойынша жүргізіледі:
1) жылжытумен (брендинг) және нақты өнімді, қызметті сыртқы нарықта айналдырумен байланысты шығындар:
отандық өнімнің жарнамасы:
шығындардың өтелетін баптары – жарнамалық компанияға және бұқаралық ақпарат құралдары (баспасөз, телевизия, радио, интернет) арқылы шетелдегі жарнамаға, сондай-ақ қоғамдық орындардағы жарнамаға (баннерлер, аудио-бейнероликтерді дайындауға және трансляциялауға) арналған шығындар;
шетелдік көрмелерге қатысу:
шығындардың өтелетін баптары мынаған:
тіркеу жарнасын төлеуге;
көрме алаңдарын жалдауға;
көрме стенділерін дайындауға (жалға алуға);
жарнамалық-үлестіру материалдарын дайындауға;
көрмеге қатысатын индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің екі қызметкерінің экономикалық сыныппен ұшуына;
осы қаулыға 1-қосымшада көрсетілген шекті сомадан аспайтын мөлшерде бес тәуліктен аспайтын мерзімде көрмеге қатысатын индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің екі қызметкерінің тұруына;
каталог әзірлеуге және басып шығаруға арналған шығындар;
шығындардың өтелетін баптары – шетелде үлестіру үшін арнайы каталогтарды әзірлеумен, басып шығарумен және шет тілдеріне аударумен байланысты шығындар;
шетелде өкілдікті, кеңсені, қойманы, шоу-бөлмені, сауда нүктесін ашу, ұстау:
шығындардың өтелетін баптары:
өкілдікті тіркеумен байланысты шығындар;
алаңдарды/үй-жайларды жалдау ақысын төлеуге арналған шығындар мен коммуналдық шығыстар;

2) затраты на проведение процедур, связанных с регистрацией товарных знаков и сертификацией продукции в целях экспорта за рубеж:
возмещаемые статьи затрат:
затраты, связанные с регистрацией продукции и товарного знака за рубежом;
затраты, связанные с сертификацией продукции за рубежом;
затраты, связанные с сертификацией продукции в целях экспорта за рубеж, если это предусмотрено требованиями экспортного контракта и/или действующего законодательства Республики Казахстан и/или страны-импортера, включая сертификацию соответствия и фитосанитарную сертификацию;
3) затраты на оплату услуг по обучению сотрудников, занятых в сфере управления экспортом, в том числе в сфере производства экспортоориентированной продукции, за рубежом, а также с приглашением иностранных экспертов-консультантов на предприятия-субъекты индустриально-инновационной деятельности:
возмещаемые статьи затрат:
затраты на оплату услуг обучения специалистов за рубежом (стажировки, семинары, курсы);
затраты на оплату услуг обучения при приглашении экспертов-консультантов на предприятия-субъекты индустриально-инновационной деятельности для организации экспорта;
затраты на оплату услуг иностранных специалистов, приглашенных предприятием-субъектом индустриально-инновационной деятельности для организации производства и продвижения экспортоориентированной продукции;
4) привлечение франшизы:
возмещаемые статьи затрат – приобретение франшизы;
5) затраты по оплате услуг на создание и запуск интернет-ресурса субъекта индустриально-инновационной деятельности:
возмещаемые статьи затрат – затраты по разработке, регистрации, запуску и поддержке интернет-ресурса;
6) затраты на оплату услуг по маркетинговым исследованиям:
возмещаемые статьи затрат:
затраты по исследованию рынка конкретной страны по конкретной продукции с привязкой к стране экспорта;
затраты, связанные с разработкой экспортной стратегии субъекта индустриально-инновационной деятельности с приложением плана мероприятий на первые три года по выходу на внешние рынки.
7. В рамках возмещения части затрат субъекту индустриально-инновационной деятельности возмещаются обоснованные и документально подтвержденные затраты в размере 50 % от суммы, предъявленной к возмещению, без учета косвенных налогов (налог на добавленную стоимость и акцизы).
В сумму возмещаемых затрат не включается сумма косвенных налогов (налог на добавленную стоимость и акцизы).
8. Возмещение части затрат производится в национальной валюте Республики Казахстан. При этом пересчет затрат, понесенных в иностранных валютах, осуществляется по курсам валют Национального Банка Республики Казахстан, действовавшим на дату выхода объявления о приеме заявок.

2) шетелге экспорттау мақсатында тауар белгілерін тіркеумен және өнімді сертификаттаумен байланысты рәсімдерді өткізуге арналған шығындар:
шығындардың өтелетін баптары:
шетелде өнімдерді және тауар белгісін тіркеумен байланысты шығындар;
шетелде өнімдерді сертификаттаумен байланысты шығындар;
егер бұл экспорттық келісімшарттың және/немесе Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарымен көзделген болса, сәйкестікті сертификаттауды және фитосанитарлық сертификаттауды қоса алғанда шетелге экспорттау мақсатында өнімді сертификаттаумен байланысты шығындар;
3) экспортты басқару саласында, оның ішінде шетелде экспортқа бағытталған өнім өндірісі саласында жұмыс істейтін қызметкерлерді, сондай-ақ индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің кәсіпорындарына шетелдік сарапшы-консультанттарды шақыра отырып, оқыту бойынша қызметтерге ақы төлеуге арналған шығындар;
шығындардың өтелетін баптары:
мамандарды шетелде оқыту қызметтеріне ақы төлеуге арналған шығындар (тағылымдамалар, семинарлар, курстар);
экспортты ұйымдастыру үшін индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің-кәсіпорындарына сарапшы-консультанттарды шақыру кезінде оқыту қызметтеріне ақы төлеуге арналған шығындар;
өндірісті ұйымдастыру және экспортқа бағдарланған өнімді жылжыту үшін индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі-кәсіпорын шақырған шетелдік мамандардың қызметтеріне ақы төлеуге арналған шығындар;
4) франшиза тарту:
шығындардың өтелетін баптары – франшиза сатып алу;
5) индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің интернет-ресурсын құруға және іске қосуға арналған қызметтерге ақы төлеуге арналған шығындар:
шығындардың өтелетін баптары – интернет-ресурсты әзірлеу, тіркеу, іске қосу және қолдау жөніндегі шығындар;
6) маркетингтік зерттеулер бойынша қызметтерге ақы төлеуге арналған шығындар:
шығындардың өтелетін баптары:
экспорттау еліне байланыстыра отырып, нақты өнім бойынша нақты елдің нарығын зерттеу шығындары;
сыртқы нарықтарға шығу бойынша алғашқы үш жылға арналған іс-шаралар жоспарын қоса бере отырып, индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің экспорттық стратегиясын әзірлеумен байланысты шығындар.
7. Шығындардың бір бөлігін өтеу шеңберінде индустриялық-инновациялық қызмет субъектісіне жанама салықтар есебінсіз (қосылған құн салығы және акциздер) өтеуге талап етілген соманың 50 %-ы мөлшерінде негізделген және құжаттамалық расталған шығындар өтеледі.
Өтелетін шығындар сомасына жанама салықтар (қосылған құн салығы және акциздер) сомасы қосылмайды.
8. Шығындардың бір бөлігін өтеу Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында жүргізіледі. Бұл ретте шетел валюталарында шеккен шығындарды қайта есептеу өтінімдерді қабылдау туралы хабарландыру шыққан күні қолданыста болған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің валюта бағамдары бойынша жүзеге асырылады.

9. Для рассмотрения Комиссией допускаются заявки субъектов индустриально-инновационной деятельности:
1) осуществивших согласно экспортным контрактам экспорт части или всей продукции, которая соответствует товарным позициям на уровне 6 и более знаков единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Таможенного союза (ЕТН ВЭД ТС) и услуг, включенных в перечень;
2) содержащие сведения о затратах по продвижению своей продукции, услуг на внешние рынки, которые:
относятся к видам затрат, указанным в пункте 6 настоящих Правил;
были понесены субъектами индустриально-инновационной деятельности не ранее 2 (двух) лет до даты выхода объявления о приеме заявок.
10. Заявка составляется по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, к которой прилагаются:
1) нотариально заверенная копия свидетельства о государственной регистрации/перерегистрации субъекта индустриально-инновационной деятельности либо его копия с представлением оригинала для сверки;
2) нотариально заверенные копии договоров на выполнение работ/услуг, затраты на оплату которых включены в заявку для их возмещения, либо их копии с предоставлением оригинала для сверки;
3) заверенные печатью субъекта индустриально-инновационной деятельности копии счетов-фактур, актов выполненных работ/услуг, платежных поручений, подтверждающих факт оплаты субъектом индустриально-инновационной деятельности данных работ/услуг;
4) копии документов, подтверждающих факт осуществления экспорта (экспортный контракт, справка банка о поступлении валютной выручки);
5) для субъектов индустриально-инновационной деятельности, продвигающих отечественные обработанные товары на внешние рынки – копии документов, подтверждающих происхождение товара.
Помимо вышеуказанных документов субъекты индустриально-инновационной деятельности дополнительно предоставляют следующие документы по направлению деятельности:
1) по затратам на регистрацию продукции и товарного знака (бренда) за рубежом – копии регистрационных документов;
2) по затратам на сертификацию продукции – копии документов, подтверждающих прохождение сертификации (сертификатов, разрешений и прочее, либо актов сверки по выданным сертификатам);
3) по затратам на участие в зарубежных выставках – видео- и/или фотоотчеты об участии в зарубежной выставке, оригинальные экземпляры раздаточных материалов, а также копии материалов, подтверждающих перелет и проживание сотрудников компании - субъекта индустриально-инновационной деятельности, принимающих участие в данных выставках;

9. Комиссияға:
1) экспорттық келісімшарттарға сәйкес Кеден одағының сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының (КО СЭҚ БТН) 6 және одан да көп белгілері деңгейіндегі тауар позицияларына сәйкес келетін өнімнің бір бөлігін немесе барлығын және тізбеге енгізілген қызметтерді экспорттауды жүзеге асырған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің;
2) өзінің өнімін, қызметтерін сыртқы нарықтарға жылжыту жөніндегі:
осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген шығындардың түрлеріне жататын;
өтінімдерді қабылдау туралы хабарландыру шыққан күнге дейін кемінде 2 (екі) жыл бұрын индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шеккен шығындар туралы мәліметтерді қамтитын өтімдерін қарауға жол беріледі.
10. Өтінім осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады, оған:
1) индустриялық-инновациялық қызмет субъектісін мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәліктің нотариат куәландырған көшірмесі не салыстыра тексеру үшін оның түпнұсқасын ұсына отырып көшірмесі;
2) ақысын төлеуге жұмсаған шығындар өтеуге арналған өтінімге енгізілген жұмыстарды/қызметтерді орындауға арналған шарттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері не салыстыра тексеру үшін түпнұсқасын ұсына отырып, олардың көшірмелері;
3) индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің мөрімен расталған шот-фактуралардың, орындалған жұмыстар/қызметтер актілерінің, индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің осы жұмыстарға/ қызметтерге ақы төлеу фактісін растайтын төлем тапсырмаларының көшірмелері;
4) экспортты жүзеге асыру фактісін растайтын құжаттардың көшірмелері (экспорттық келісімшарт, валюталық түсімнің түскені туралы банк анықтамасы);
5) отандық өңделген тауарларды сыртқы нарықтарға жылжытатын индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері үшін тауардың шығу тегін растайтын құжаттарының көшірмелері қоса беріледі.
Жоғарыда көрсетілген құжаттардан басқа индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері қызметтің бағыттары бойынша мынадай құжаттарды қосымша ұсынады:
1) өнімді және тауар белгісін (бренд) шетелде тіркеуге арналған шығындар бойынша – тіркеу құжаттарының көшірмелері;
2) өнімді сертификаттауға арналған шығындар бойынша – сертификаттаудан өткенін растайтын құжаттардың көшірмелері (сертификаттар, рұқсаттар және өзгелері не берілген сертификаттар бойынша салыстыра тексеру актілері);
3) шетелдік көрмелерге қатысуға арналған шығындар бойынша – шетелдік көрмеге қатысқандығы туралы бейне және/немесе фото-есептер, үлестірме материалдарының түпнұсқа даналары, сондай-ақ осы көрмелерге қатысатын компания - индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі қызметкерлерінің ұшып келуін және тұруын растайтын материалдардың көшірмелері;

4) по затратам на рекламу отечественной продукции, услуг за рубежом - оригиналы каталогов, газет, журналов и тому подобное с рекламой отечественной продукции (в том числе статьями об импортируемой продукции), видео-версии (компакт-диски и тому подобное) телевизионной рекламы, видео- и/или фотоотчеты о проведенной рекламе в общественных местах;
5) по затратам на обучение специалистов – копии документов, подтверждающих прохождение обучения;
6) по затратам на приобретение франшизы – копия лицензии на работу под маркой франчайзера;
7) по затратам на создание и запуск интернет-ресурса субъекта индустриально-инновационной деятельности – копии документов, связанные с созданием, регистрацией, запуском и поддержкой интернет-ресурса (договор, техническое задание);
8) по затратам на маркетинговые исследования — копии документов, связанные с проведением маркетинговых исследований, а также план мероприятий по выходу на внешние рынки.
11. Заявка и прилагающиеся документы предоставляются на бумажных носителях с приложением описи документов.
12. Заявки и документы (далее - заявка) принимаются национальным институтом развития в области развития и продвижения экспорта (далее – национальный институт).
13. Национальный институт по поручению уполномоченного органа размещает в республиканских средствах массовой информации объявление о приеме заявок с указанием места приема заявок и прилагающихся к ним документов, наименования национального института, осуществляющего их прием, даты завершения приема заявок, а также ссылки на интернет-ресурс, содержащий подробную информацию.
При этом прием заявок должен завершаться не ранее, чем через месяц после опубликования объявления в средствах массовой информации.
Требования, которым должен соответствовать субъект индустриально-инновационной деятельности, форма заявки и перечень прилагаемых к ней документов и материалов размещаются на интернет-ресурсах уполномоченного органа и национального института.
14. В случае, если по результатам рассмотрения заявок будет установлено, что сумма предполагаемого возмещения затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности будет превышать размер сумм, предусмотренных на эти цели республиканским бюджетом на текущий финансовый год, приоритет имеют заявки субъектов индустриально-инновационной деятельности, поступившие первыми.
Заявки, поступившие после даты завершения их приема, подлежат отклонению с направлением соответствующего уведомления субъекту индустриально-инновационной деятельности.

4) отандық өнімнің, қызметтердің шет елдегі жарнамасына арналған шығындар бойынша – отандық өнімнің жарнамасы (оның ішінде импортталатын өнімдер туралы мақалалар) бар каталогтардың, газеттердің, журналдардың және осы сияқтылардың түпнұсқалары, телевизиялық жарнаманың бейненұсқалары (компакт-дискілер және сол сияқтылар), қоғамдық орындарда өткізілген жарнама туралы бейне және/немесе фото-есептер;
5) мамандарды оқытуға арналған шығындар бойынша – оқудан өткенін растайтын құжаттардың көшірмелері;
6) франшиза сатып алуға арналған шығындар бойынша – франчайзер таңбасымен жұмыс істеуге арналған лицензияның көшірмесі;
7) индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің интернет-ресурсын құруға және іске қосуға арналған шығындар бойынша – интернет-ресурсты құрумен, тіркеумен, іске қосумен және қолдаумен байланысты құжаттардың (шарт, техникалық тапсырма) көшірмелері;
8) маркетингтік зерттеулерге арналған шығындар бойынша – маркетингтік зерттеулердің жүргізілуіне байланысты құжаттардың көшірмелері, сондай-ақ сыртқы нарықтарға шығу жөніндегі іс-шаралар жоспары.
11. Өтінім және қоса тіркелетін құжаттар құжаттардың тізімдемесін қоса бере отырып, қағаз тасығыштарда ұсынылады.
12. Өтінімдер мен құжаттарды (бұдан әрі – өтінім) Экспортты дамыту және жылжыту саласындағы ұлттық даму институты қабылдайды (бұдан әрі – ұлттық институт).
13. Уәкілетті органның тапсырмасы бойынша ұлттық институт өтінімді және қоса тіркелетін құжаттарды қабылдау орнын, оларды қабылдауды жүзеге асыратын ұлттық институттың атауын, өтінімдерді қабылдаудың аяқталатын күнін, сондай-ақ толық ақпаратты қамтитын интернет-ресурсқа сілтемені көрсете отырып, өтінімдерді қабылдау туралы хабарландыруды республикалық бұқаралық ақпарат құралдарына орналастырады.
Бұл ретте өтінімдерді қабылдау бұқаралық ақпарат құралдарында хабарландыру жарияланғаннан кейін кемінде бір айдан соң аяқталуы тиіс.
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі сәйкес келуі тиіс талаптар, өтінім нысаны мен оған қоса берілетін құжаттардың және материалдардың тізбесі уәкілетті органның және ұлттық институттың интернет-ресурстарына орналастырылады.
14. Егер өтінімді қарау нәтижесінде индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарын өтеудің болжанған сомасы ағымдағы қаржы жылына арналған республикалық бюджетте осы мақсатқа көзделген сома мөлшерінен асып түскен жағдайда индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің алғаш түскен өтінімдері басым болады.
Өтінімдерді қабылдау күні аяқталғаннан кейін түскендер индустриялық-инновациялық қызмет субъектісіне тиісті хабарлама жіберіле отырып, кері қайтаруға жатады.

15. В случае непредставления документов, указанных в пункте 10 настоящих Правил, национальным институтом в течение семи рабочих дней с момента подачи заявки направляется соответствующее уведомление субъекту индустриально-инновационной деятельности. Если до завершения срока приема заявок замечания не были устранены, национальный институт направляет субъекту индустриально-инновационной деятельности уведомление об отклонении заявки.
16. Заявка может быть отклонена в случае несоответствия требованиям настоящих Правил, а также предоставления субъектом индустриально-инновационной деятельности недостоверных документов.
17. Для проверки представленной заявки на предмет полноты и соответствия требованиям настоящих Правил решением уполномоченного органа создается рабочая группа из числа представителей уполномоченного органа и национального института.
18. Национальный институт в течение десяти рабочих дней с момента поступления заявки готовит резюме заявки по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, и направляет заявку и резюме заявки на проверку рабочей группе. На основании заявки и резюме заявки рабочая группа в течение десяти рабочих дней проводит проверку приложенных к заявке документов и выносит заключение.
Заключение должно содержать наименование субъекта индустриально-инновационной деятельности, виды и суммы понесенных затрат, сумму, предполагаемую к возмещению.

15. Осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген құжаттар ұсынылмаған жағдайда ұлттық институт өтінім берілген сәттен бастап жеті жұмыс күні ішінде индустриялық-инновациялық қызмет субъектісіне тиісті хабарлама жібереді. Егер өтінімдерді қабылдау мерзімі аяқталғанға дейін ескертулер жойылмаса, ұлттық институт индустриялық-инновациялық қызмет субъектісіне өтінімді кері қайтару туралы хабарлама жібереді.
16. Өтінім осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, сондай-ақ индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі дұрыс емес құжаттарды бергенде кері қайтарылуы мүмкін.
17. Ұсынылған өтінімнің толықтығы және осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тексеру үшін уәкілетті органның шешімімен уәкілетті органның және ұлттық институттың өкілдері қатарынан жұмыс тобы құрылады.
18. Ұлттық институт өтінім түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімнің түйіндемесін дайындайды және өтінім мен өтінімнің түйіндемесін жұмыс тобына тексеруге жібереді. Өтінім мен өтінімнің түйіндемесі негізінде жұмыс тобы он жұмыс күні ішінде өтінімге қоса берілген құжаттарды тексеруді жүргізеді және қорытынды шығарады.
Қорытынды индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің атауын, түрлерін және келтірілген шығындардың сомаларын, өтелуге болжанатын соманы қамтуы тиіс.

19. Комиссия рассматривает резюме заявки и заключение рабочей группы. Заседания Комиссии проводятся не менее одного раза в квартал с момента начала приема заявок.
Комиссия выносит рекомендации о возмещении части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности на основании резюме заявки и заключения рабочей группы и в течение семи рабочих дней после вынесения рекомендаций направляет их уполномоченному органу для принятия решения.

19. Комиссия өтінімнің түйіндемесін және жұмыс тобының қорытындысын қарайды. Комиссияның отырыстары өтінімдерді қабылдаған күннен бастап тоқсанына кемінде бір рет өткізіледі.
Комиссия индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу туралы ұсынымды өтінімнің түйіндемесі және жұмыс тобының қорытындысы негізінде шығарады және ұсынымдарды шығарғаннан кейін жеті жұмыс күнінің ішінде шешім қабылдау үшін оларды уәкілетті органға жібереді.

20. Уполномоченным органом принимается решение о возмещении части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности в течение десяти рабочих дней с момента получения положительной рекомендации Комиссии.
21. В случае отклонения рабочей группой, Комиссией или уполномоченным органом заявок субъектов индустриально-инновационной деятельности, национальный институт направляет ему соответствующее уведомление с указанием причин отклонения.

20. Уәкілетті орган Комиссияның оң ұсынымын алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу туралы шешім қабылдайды.
21. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің өтінімдерінен жұмыс тобы, Комиссия немесе уәкілетті орган бас тартқан жағдайда ұлттық институт бас тарту себептерін көрсете отырып, оған тиісті хабарлама жібереді.

0303 69
прочая
0303 89
прочая
0303 90
печень, икра и молоки
0304
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные илимороженые
0304 31 000 0
тилапии (Oreochromis spp.)
0304 32 000 0
сома (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.)
0304 39 000 0
прочие
0304 41 000 0
лосося тихоокеанского (Oncorhynchus nerka, Oncorhynchus gorbuscha,Oncorhynchus keta, Oncorhynchus tschawytscha, Oncorhynchus kisutch,Oncorhynchus masou и Oncorhynchus rhodurus), лосося атлантического(Salmo salar) и лосося дунайского (Hucho hucho)
0304 42
форели (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki,Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus apache иOncorhynchus chrysogaster)
0304 43 000 0
камбалообразных (Pleuronectidae, Bothidae, Cynoglossidae, Soleidae,Scophthalmidae и Citharidae)
0304 44
рыбы семейств Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae,Melanonidae, Merlucciidae, Moridae и Muraenolepididae
0304 49
прочие
0304 51 000 0
тилапии (Oreochromis spp.), сома (Pangasius spp., Silurus spp., Clariasspp., Ictalurus spp.), карпа (Cyprinus carpio, Carassius carassius,Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp.,Mylopharyngodon piceus), угря (Anguilla spp.), латеса нильского (Latesniloticus) и змееголова (Channa spp.)
0304 52 000 0
лососевых
0304 53 000 0
рыбы семейств Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae,Melanonidae, Merlucciidae, Moridae и Muraenolepididae
0304 59
прочее
0304 61 000 0
тилапии (Oreochromis spp.)
0304 62 000 0
сома (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.)
0304 69 000 0
прочее
0304 71
трески (Gadus morhua, Gadus ogac, Gadus macrocephalus)
0304 72 000 0
пикши (Melanogrammus aeglefinus)
0304 73 000 0
сайды (Pollachius virens)
0304 74
мерлузы (Merluccius spp.) и американского нитеперого налима (Urophycisspp.)
0304 75 000 0
минтая (Theragra chalcogramma)
0304 79
прочее
0304 81 000 0
лосося тихоокеанского (Oncorhynchus nerka, Oncorhynchus gorbuscha,Oncorhynchus keta, Oncorhynchus tschawytscha, Oncorhynchus kisutch,Oncorhynchus masou и Oncorhynchus rhodurus), лосося антлантического(Salmo salar) и лосося дунайского (Hucho hucho)
0304 82
форели (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki,Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus apache иOncorhynchus chrysogaster)
0304 83
камбалообразных (Pleuronectidae, Bothidae, Cynoglossidae, Soleidae,Scophthalmidae и Citharidae)

0303 69
өзгелері
0303 89
өзгелері
0303 90
бауыр, уылдырық және молоктар
0304
Балықтың сүбесi және балықтың өзге де етi (фаршты қоса алғанда), жас, тоңазытылған немесе мұздатылған
0304 31 000 0
тилапия (Oreochromis spp.)
0304 32 000 0
жайын (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.)
0304 39 000 0
өзгелері
0304 41 000 0
тынық мұхитының албырт балығы (Oncorhynchus nerka, Oncorhynchus gorbuscha, Oncorhynchus keta, Oncorhynchus tschawytscha, Oncorhynchus kisutch, Oncorhynchus masou және Oncorhynchus rhodurus), атлант албырт балығы (Salmo salar) және дунай албырт балығы (Hucho hucho)
0304 42
патшабалық (Salmotrutta, Oncorhynchusmykiss, Oncorhynchusclarki, Oncorhynchusaguabonita, Oncorhynchusgilae, Oncorhynchusaрache және Oncorhynchuschrysogaster)
0304 43 000 0
түйетабан тектестер (Pleuronectidae, Bothidae, Cynoglossidae, Soleidae, Scophthalmidae и Citharidae)
0304 44
балық тұқымдастары (Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae и Muraenolepididae
0304 49
өзгелері
0304 51 000 0
тилапия (Oreochromis spp.), жайындар (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқы балық (Cyprinus carpio, Carassius carassius, Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus), жыланбалық (Anguilla spp.),ніл латесі (Lates niloticus) және жыланбас балық (Channa spp.)
0304 52 000 0
арқан балық
0304 53 000 0
балық тұқымдастары (gmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae және Muraenolepididae)
0304 59
өзгелері
0304 61 000 0
тилапия (Oreochromis spp.)
0304 62 000 0
жайын (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.)
0304 69 000 0
өзгелері
0304 71
треска (Gadus morhua, Gadus ogac, Gadus macrocephalus)
0304 72 000 0
пикша (Melanogrammus aeglefinus)
0304 73 000 0
сайда (Pollachius virens)
0304 74
мерлуза (Merluccius spp.)және америка нәлімі(Urophycis spp.)
0304 75 000 0
минтай (Theragra chalcogramma)
0304 79
өзгелері
0304 81 000 0
тынық мұхитының албырт балығы (Oncorhynchus nerka, Oncorhynchus gorbuscha, Oncorhynchus keta, Oncorhynchus tschawytscha, Oncorhynchus kisutch, Oncorhynchus masou және Oncorhynchus rhodurus), атлант албырт балығы (Salmo salar) және дунай албырт балығы (Hucho hucho)
0304 82
патшабалық (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus aрache және Oncorhynchus chrysogaster)
0304 83
түйетабанды тектестер (Pleuronectidae, Bothidae, Cynoglossidae, Soleidae, Scophthalmidae және Citharidae)

0304 86 000 0
сельди (Clupea harengus, Clupea pallasii)
0304 87 000 0
тунца (рода Thunnus), скипджека, или тунца полосатого (Euthynnus(Katsuwonus) pelamis)
0304 89
прочее
0304 93
тилапии (Oreochromis spp.), сома (Pangasius spp., Silurus spp., Clariasspp., Ictalurus spp.), карпа (Cyprinus carpio, Carassius carassius,Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp.,Mylopharyngodon piceus), угря (Anguilla spp.), латеса нильского (Latesniloticus) и змееголова (Channa spp.)
0304 94
минтая (Theragra chalcogramma)
0304 95
рыбы семейств Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae,Melanonidae, Merlucciidae, Moridae и Muraenolepididae, кроме минтая(Theragra chalcogramma)
0304 99
прочее
0305
Рыба сушеная, соленая или в рассоле; рыба копченая, не подвергнутая илиподвергнутая тепловой обработке до или в процессе копчения; рыбная мукатонкого и грубого помола и гранулы из рыбы, пригодные для употребленияв пищу
0305 10 000 0
рыбная мука тонкого и грубого помола и гранулы из рыбы, пригодные дляупотребления в пищу
0305 20 000 0
печень, икра и молоки рыбы, сушеные, копченые, соленые или в рассоле
0305 31 000 0
тилапии (Oreochromis spp.), сома (Pangasius spp., Silurus spp., Clariasspp., Ictalurus spp.), карпа (Cyprinus carpio, Carassius carassius,Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp.,Mylopharyngodon piceus), угря (Anguilla spp.), латеса нильского (Latesniloticus) и змееголова (Channa spp.)
0305 32
рыбы семейств Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae,Melanonidae, Merlucciidae, Moridae и Muraenolepididae
0305 39
прочее
0305 41 000 0
лосось тихоокеанский (Oncorhynchus nerka, Oncorhynchus gorbuscha,Oncorhynchus keta, Oncorhyncus tschawytscha, Oncorhynchus kisutch,Oncorhynchus masou и Oncorhynchus rhodurus), лосось атлантический(almo salar) и лосось дунайский (Hucho hucho)
0305 42 000 0
сельдь (Cluрea harengus, Cluрea рallasii)
0305 43 000 0
форель (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki,Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus apache иOncorhynchus chrysogaster)
0305 44
тилапия (Oreochromis spp.), сом (Pangasius spp., Silurus spp., Clariasspp., Ictalurus spp.), карп (Cyprinus carpio, Carassius carassius,Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp.,Mylopharyngodon piceus), угорь (Anguilla spp.), латес нильский (Latesniloticus) и змееголов (Channa spp.)

0304 86 000 0
майшабақ (Clupea harengus, Clupea pallasii)
0304 87 000 0
тунец (Thunnus тұқымы), скипджек немесе ала тунец (Euthynnus (Katsuwonus) pelamis))
0304 89
өзгелері
0304 93
тилапия (Oreochromis spp.), жайындар (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқы балық (Cyprinus carpio, Carassius carassius, Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus), жылан балық (Anguilla spp.), ніл латесі (Lates niloticus) және жыланбас балық (Channa spp.)
0304 94
минтай (Theragra chalcogramma)
0304 95
балық тұқымдастар (Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae және Muraenolepididae, минтайсыз ( Theragra chalcogramma)
0304 99
өзгелері
0305
Кептiрiлген, тұздалған немесе тұздықтағы балық; кептіру процесінде немесе оған дейін ыстық өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған кептірілген балық; тамаққа пайдалану үшін жарамды майда және ipi тартылған балық ұны және түйiршiктер
0305 10 000 0
балықтан жасалған тамаққа пайдалану үшін жарамды майда немесе ipi тартылған балық ұны және түйiршiктер
0305 20 000 0
балықтың бауыры, уылдырығы және мологы, кептiрiлген, ысталған, тұздалған немесе тұздық судағы
0305 31 000 0
тилапия (Oreochromis spp.), жайын (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқы балық (Cyprinus carpio, Carassius carassius, Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus), жылан балық (Anguilla spp.), ніл латесі (Lates niloticus) және жыланбас балық (Channa spp.)
0305 32
балық тұқымдастар (Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae және Muraenolepididae)
0305 39
өзгелері
0305 41 000 0
тынық мұхитының албырт балығы (Oncorhynchus nerka, Oncorhynchusgorbuscha, Oncorhynchusketa, Oncorhynchustschawytscha, Oncorhynchuskisutch, Oncorhynchusmasou және Oncorhynchusrhodurus), атлант албырт балығы (Salmosalar) және дунай албырт балығы (Hucho hucho)
0305 42 000 0
майшабақ (Cluрea harengus, Cluрea рallasii)
0305 43 000 0
патшабалық (Salmotrutta, Oncorhynchusmykiss, Oncorhynchusclarki, Oncorhynchusaguabonita, Oncorhynchusgilae, Oncorhynchusapache және Oncorhynchuschrysogaster)
0305 44
тилапия (Oreochromis spp.), жайын (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқы балық (Cyprinus carpio, Carassius carassius, Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus), жылан балық (Anguilla spp.), ніл латесі (Lates niloticus) және жыланбас балық (Channa spp.)

0305 49
прочая:
0305 51
треска (Gadus morhua, Gadus ogac, Gadus macroceрhalus)
0305 59
прочая
0305 61 000 0
сельдь (Cluрea harengus, Cluрea рallasii)
0305 62 000 0
треска (Gadus morhua, Gadus ogac, Gadus macroceрhalus)
0305 63 000 0
анчоусы (Engraulis sрр.)
0305 64 000 0
тилапия (Oreochromis spp.), сом (Pangasius spp., Silurus spp., Clariasspp., Ictalurus spp.), карп (Cyprinus carpio, Carassius carassius,Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp.,Mylopharyngodon piceus), угорь (Anguilla spp.), латес нильский (Latesniloticus) и змееголов (Channa spp.)
0305 69
прочая
0305 72 000
головы, хвосты, плавательные пузыри рыб
0305 79 000
прочие
0306
Ракообразные, в панцире или без панциря, живые, свежие, охлажденные,мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; ракообразные в панцире,сваренные на пару или в кипящей воде, охлажденные или неохлажденные,мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; мука тонкого и грубого помола и гранулы из ракообразных, пригодные для употребления в пищу
0306 14
крабы:
0306 16
креветки и пильчатые креветки глубоководные (Pandalus spp., Crangoncrangon)
0306 17
креветки и пильчатые креветки прочие
0306 19
прочие, включая муку тонкого и грубого помола и гранулы из ракообразных, пригодные для употребления в пищу
0306 24
крабы
0306 26
креветки и пильчатые креветки глубоководные (Pandalus spp., Crangoncrangon)
0306 27
креветки и пильчатые креветки прочие
0306 29
прочие, включая муку тонкого и грубого помола и гранулы из ракообразных, пригодные для употребления в пищу:
0307
Моллюски, в раковине или без раковины, живые, свежие, охлажденные,мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; моллюски копченые, в раковине или без раковины, не подвергнутые или подвергнутые тепловойобработке до или в процессе копчения; мука тонкого и грубого помола игранулы из моллюсков, пригодные для употребления в пищу
0307 11
живые, свежие или охлажденные
0307 19
прочие
0307 31
живые, свежие или охлажденные
0307 39
прочие
0307 41
живые, свежие или охлажденные
0307 49
прочие
0307 51 000 0
живые, свежие или охлажденные
0307 59
прочие
0307 91 000 0
живые, свежие или охлажденные
0307 99
прочие
0401
Молоко и сливки, несгущенные и без добавления сахара или других
подслащивающих веществ
0401 10
с содержанием жира не более 1 мас.%
0401 20
с содержанием жира более 1 мас.%, но не более 6 мас.%
0401 40
с содержанием жира более 6 мас.%, но не более 10 мас.%

0305 49
өзгелері
0305 51
треска (Gadus morhua, Gadus ogac, Gadus macroceрhalus)
0305 59
өзгелері
0305 61 000 0
майшабақ (Cluрea harengus, Cluрea рallasii)
0305 62 000 0
треска (Gadus morhua, Gadus ogac, Gadus macroceрhalus)
0305 63 000 0
анчоустар (Engraulis sрр.)
0305 64 000 0
тилапия (Oreochromis spp.), жайын (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқы балық (Cyprinus carpio, Carassius carassius, Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus), жылан балық (Anguilla spp.), ніл латесі (Lates niloticus) және жыланбас балық (Channa spp.)
0305 69
өзгелері
0305 72 000
балықтардың басы, құйрықтары, жүзетін көпіршіктері
0305 79 000
өзгелері
0306
Шаянтектестер, сауыттағы немесе сауытсыз, тiрi, жас, тоңазытылған, мұздатылған, кептiрiлген, тұздалған немесе тұздық судағы; сауыттағы шаянтектестер, буға немесе ыстық суға пiсiрiлген, тоңазытылған немесе тоңазытылмаған, мұздатылған, кептiрiлген, тұздалған немесе тұздық судағы; шаянтектестерден алынатын тамаққа пайдалану үшiн жарамды майда және iрi тартылған ұн және түйiршiктер
0306 14
теңiз шаяндары
0306 16
асшаяндар және тiстi терең судағы асшаяндар (Pandalus spp., Crangon crangon)
0306 17
асшаяндар және тiстi асшаяндардың өзгелері
0306 19
өзгелері, шаянтектестерден алынатын тамаққа пайдалану үшiн жарамды майда және iрi тартылған ұн және түйiршiктерiн қоса алғанда
0306 24
теңiз шаяндары
0306 26
асшаяндар және терең судағы тiстi асшаяндар (Pandalus spp., Crangon crangon)
0306 27
асшаяндар және тiстi асшаяндардың өзгелері
0306 29
өзгелері, шаянтектестерден алынатын тамаққа пайдалану үшiн жарамды майда және iрi тартылған ұн және түйiршiктерiн қоса алғанда
0307
Ұлулар, бақалшықтағы немесе бақалшықсыз, тiрi, жас, тоңазытылған, мұздатылған, кептірілген, тұздалған немесе тұздықтағы; кептірілген ұлулар, бақалшықтағы немесе бақалшықсыз, кептіру процесінде немесе оған дейін жылумен өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған, тамаққа пайдалану үшін жарамды майда немесе ipi тартылған ұлу ұны және түйiршiктер
0307 11
тiрi, жас немесе тоңазытылған
0307 19
өзгелері
0307 31
тiрi, жас немесе тоңазытылған
0307 39
өзгелері
0307 41
тiрi, жас немесе тоңазытылған
0307 49
өзгелері
0307 51 000 0
тiрi, жас немесе тоңазытылған
0307 59
өзгелері
0307 91 000 0
тiрi, жас немесе тоңазытылған
0307 99
өзгелері
0401
Қоюлатылмаған және қант немесе басқа да тәттiлендiретiн заттар қосылмаған сүт және кiлегей
0401 10
Құрамында 1 мac.%-дан аспайтын майы бар
0401 20
құрамында 1 мac.%-дан астам, бiрақ 6 мас.%-дан аспайтын майы бар
0401 40
құрамында 6 мас.%-дан астам, бiрақ 10 мас.%-дан аспайтын майы бар

0401 50
с содержанием жира более 10 мас.%
0402
Молоко и сливки, сгущенные или с добавлением сахара или других
подслащивающих веществ
0402 10
в порошке, гранулах или в других твердых видах, с содержанием жира неболее 1,5 мас.%
0402 21
без добавления сахара или других подслащивающих веществ
0402 29
прочие
0402 91
без добавления сахара или других подслащивающих веществ
0402 99
прочие
0403
Пахта, свернувшиеся молоко и сливки, йогурт, кефир и прочиеферментированные или сквашенные молоко и сливки, сгущенные илинесгущенные, с добавлением или без добавления сахара или другихподслащивающих веществ, со вкусо-ароматическими добавками или без них, с добавлением или без добавления фруктов, орехов или какао
0403 10
йогурт
0403 90
прочие
0404
Молочная сыворотка, сгущенная или несгущенная, с добавлением или бездобавления сахара или других подслащивающих веществ; продукты изнатуральных компонентов молока, с добавлением или без добавления сахараили других подслащивающих веществ, в другом месте не поименованные илине включенные
0404 10
молочная сыворотка и видоизмененная молочная сыворотка, сгущенная илинесгущенная, с добавлением или без добавления сахара или другихподслащивающих веществ
0404 90
прочие
0405
Сливочное масло и прочие жиры и масла, изготовленные из молока; молочные пасты
0405 10
сливочное масло
0405 20
молочные пасты
0405 90
прочие
0406
Сыры и творог
0406 10
молодые сыры (недозрелые или невыдержанные), включаясывороточно-альбуминовые сыры, и творог
0406 20
тертые сыры или сыры в порошке, всех сортов
0406 30
плавленые сыры, нетертые или непорошкообразные
0406 40
голубые и прочие сыры, содержащие прожилки, полученные использованиемenicillium roqueforti
0406 90
сыры прочие
0407
Яйца птиц в скорлупе, свежие, консервированные или вареные
0407 11 000 0
кур домашних (Gallus domesticus)
0407 19
прочие
0407 21 000 0
кур домашних (Gallus domesticus)
0407 29
прочие
0407 90
прочие
0408
Яйца птиц без скорлупы и яичные желтки, свежие, сушеные, сваренные напару или в кипящей воде, формованные, замороженные или консервированныедругим способом, с добавлением или без добавления сахара или другихподслащивающих веществ
0408 11
сушеные
0408 19
прочие
0408 91
сушеные
0408 99
прочие
0409 00 000 0
Мед натуральный
0410 00 000 0
Пищевые продукты животного происхождения, в другом месте непоименованные или не включенные
0601
Луковицы, клубни, клубневидные корни, клубнелуковицы, корневища, включая разветвленные, находящиеся в состоянии вегетативного покоя,вегетации, или цветения; растения и корни цикория, кроме корней товарной позиции 1212

0401 50
құрамында 10 мас.%-дан астам майы бар
0402
Қоюлатылған және қант немесе басқа да тәттiлендiретiн заттар қосылмаған сүт және кiлегей
0402 10
құрамында 1,5 мас.%-дан аспайтын майы бар ұнтақ, түйiршiктi немесе басқа да затты түрлердегi
0402 21
қант немесе басқа да тәттiлендiретiн заттар қосылмаған
0402 29
өзгелері
0402 91
қант немесе басқа да тәттiлендiретiн заттар қосылмаған
0402 99
өзгелері
0403
Шайқалған май, ұйыған сүт және кiлегей, йогурт, айран және өзге де ферменттелген немесе ашытылған сүт және кiлегей, қоюлатылған немесе қоюлатылмаған, қант немесе басқа да тәттiлендiретiн заттар қосылған немесе қосылмаған, дәмдi-хош иiстi қоспалармен немесе оларсыз, жемiстер, жаңғақ немесе какао қосылған немесе қосылмаған
0403 10
йогурт
0403 90
өзгелері
0404
Қоюлатылған немесе қоюлатылмаған, қант немесе басқа да тәттiлендiретiн заттар қосылған немесе қосылмаған сүт сарысуы; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, қант немесе басқа да тәттiлендiретiн заттар қосылған немесе қосылмаған сүттiң табиғи құрамдас бөлiктерiнен алынған өнiмдер
0404 10
қоюлатылған немесе қоюлатылмаған, қант немесе басқа да тәттiлендiретiн заттар қосылған немесе қосылмаған сүт сарысуы және түрi өзгертiлген сүт сарысуы
0404 90
өзгелері
0405
Сары май және сүттен дайындалатын өзге де тоң майлар мен майлар; сүт пасталары
0405 10
сары май
0405 20
сүт пасталары
0405 90
өзгелері
0406
Сырлар мен iрiмшiк
0406 10
жас сырлар (жете пiспеген немесе кептiрiлмеген), сарысулы-альбуминдi сырлар, және iрiмшiктi қоса алғанда
0406 20
ұсақталған iрiмшiктер немесе барлық сұрыптағы ұнтақты iрiмшiктер
0406 30
балқытылған iрiмшiктер, ұсақталмаған және ұнтақталмаған
0406 40
penicillium roqueforti-дi пайдалана отырып алынған, құманды жолақтары бар көгiлдiр және өзге де iрiмшiктер
0406 90
өзге де iрiмшiктер
0407
Құстардың жас, консервiленген немесе пiсiрiлген қабықты жұмыртқалары
0407 11 000 0
үй тауықтары (Gallus domesticus)
0407 19
өзгелері
0407 21 000 0
үй тауықтары (Gallus domesticus)
0407 29
өзгелері
0407 90
өзгелері
0408
Құстардың қабықсыз жұмыртқалары мен сары уыздары, жас, кептiрiлген, буға немесе ыстық суға пiсiрiлген, пiшiнделген, мұздатылған немесе қант немесе басқа да тәттiлейтiн заттар қосылып немесе қосылмай басқа да тәсiлмен консервiленген
0408 11
кептiрiлген
0408 19
өзгелері
0408 91
кептiрiлген
0408 99
өзгелері
0409 00 000 0
Табиғи бал
0410 00 000 0
Басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген малдан алынатын тамақ өнiмдерi
0601
Пияздар, түйнектер, түйнек тәрiздi тамырлар, түйнектi пияздар, бұтақталғандарды қоса алғанда, вегетативтiк тыныштықтағы, вегетация немесе гүлдену жағдайындағы тамыр сабақтары; 1212 тауар позициясындағы тамырлардан басқа, өсiмдiктep және шашыратқының тамырлары

1214
Брюква, свекла листовая (мангольд), корнеплоды кормовые, сено, люцерна,клевер, эспарцет, капуста кормовая, люпин, вика и аналогичные кормовыепродукты, гранулированные или негранулированные
1214 10 000 0
мука грубого помола и гранулы из люцерны
1214 90
прочие
1301
Шеллак природный неочищенный; природные камеди, смолы, гуммисмолы иживица (например, бальзамы)
1301 20 000 0
гуммиарабик
1301 90 000 0
прочие
1302
Соки и экстракты растительные; пектиновые вещества, пектинаты и пектаты; агар-агар и другие клеи и загустители растительногопроисхождения, видоизмененные или невидоизмененные
1302 11 000 0
опиум
1302 12 000 0
из солодки, или лакрицы
1302 13 000 0
из хмеля
1302 19
прочие
1302 20
пектиновые вещества, пектинаты и пектаты
1302 31 000 0
агар-агар
1302 32
клеи и загустители из плодов и семян рожкового дерева или из семянциамопсиса, или гуара, видоизмененные или невидоизмененные
1302 39 000 0
прочие
1401
Материалы растительного происхождения, используемые главным образом дляплетения (например, бамбук, ротанг, тростник, ситник, ива, рафия,очищенная, отбеленная или окрашенная солома зерновых и липовая кора)
1401 90 000 0
Прочие
1404
Материалы растительного происхождения, в другом месте не поименованныеили не включенные
1404 20 000 0
хлопковый линт
1404 90 000 0
прочие
1501
Жир свиной (включая лярд) и жир домашней птицы, кроме жира товарнойпозиции 0209 или 1503
1501 10
лярд
1501 20
жир свиной прочий
1501 90 000 0
прочий
1502
Жир крупного рогатого скота, овец или коз, кроме жира товарной позиции1503
1502 10
жир топленый
1502 90
прочий
1503 00
Лярд-стеарин, лярд-ойль, олеостеарин, олео-ойль и животное масло,неэмульгированные или несмешанные, или не приготовленные каким-либо иным способом
1504
Жиры, масла и их фракции, из рыбы или морских млекопитающих,нерафинированные или рафинированные, но без изменения химическогосостава
1504 10
жиры из печени рыбы и их фракции
1504 20
жиры и масла из рыбы и их фракции, кроме жира из печени
1504 30
жиры и масла морских млекопитающих и их фракции
1505 00
Жиропот и жировые вещества, получаемые из него (включая ланолин)
1506 00 000 0
Прочие животные жиры, масла и их фракции, нерафинированные илирафинированные, но без изменения химического состава
1507
Масло соевое и его фракции, нерафинированные или рафинированные, но безизменения химического состава

1214
Түйiршiктелген немесе түйiршiктелмеген тарна, жапырақты қызылша (мангольт), жемдiк тамырлар, пiшен, жоңышқа, беде, эспарцет, жемдiк қырыққабат, бөрiбұршақ, сиыржоңышқа және ұқсас жемдiк өнiмдерi:
1214 10 000 0
ipi тартылған ұн және жоңышқаның түйiршiктерi
1214 90
өзгелері:
1301
Табиғи тазартылмаған малшайыр; табиғи камедтер, шайырлар, гуммишайырлар және сұйық шайыр (мысалы, бальзамдар):
1301 20 000 0
гуммиарабик
1301 90 000 0
өзгелері
1302
Шырындар және өсiмдiк сыгындылары; пектиндiк заттар, пектинаттар және пектаттар; агар-агар және өсiмдiктерден алынған, түрлерi өзгерген немесе түрлерi өзгермеген өзге де желiмдер және қойылтқыштар
1302 11 000 0
апиын
1302 12 000 0
миядан, немесе қызыл миядан
1302 13 000 0
құлмақтан
1302 19
өзгелері:
1302 20
пектиндiк заттар, пектинаттар және пектаттар:
1302 31 000 0
агар-агар
1302 32
түрлерi өзгерген немесе түрлерi өзгермеген мүйiзше ағаштың жемiстерiнен және тұқымдарынан немесе циамопсистың, немесе гуараның тұқымдарынан алынған желiмдер және қойылтқыштар:
1302 39 000 0
өзгелері
1401
Негiзiнен өрме үшiн пайдаланылатын өсiмдiктен алынатын материалдар (мысалы, бамбук, ротанг, қамыс, елекшөп, тал, рафия, тазартылған, ағартылған немесе боятылған дәндi қамыс және жөкенiң қабығы):
1401 90 000 0
өзгелері
1404
Басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген өсiмдiктен алынатын материалдар:
1404 20 000 0
мақта линтi
1404 90 000 0
өзгелері
1501
0209 немесе 1503 тауар позициясындағы тоң майдан басқа, шошқаның тоң майы (ерітілген шошқа майын қоса алғанда) және үй құсының тоң майы:
1501 10
ерітілген шошқа майы
1501 20
шошқа майы өзгелері
1501 90 000 0
өзгелері
1502
1503 тауар позициясындағы тоң майдан басқа, iрi қара малдың, қойдың немесе ешкiнiң тоң майы:
1502 10
еріткен май
1502 90
өзгелері
1503 00
Эмульгирмеген немесе қоспасы жоқ, немесе қандай да бip өзге тәсiлмен дайындалмаған ерітілген шошқа майы-стеарин, ерітілген шошқа майы-ойль, олеостеарин, олео-ойль және жануарлардың майы
1504
Тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген балықтың немесе теңiз сүтқоректiлерiнiң тоң майлары, майлары және олардың фракциялары
1504 10
балық бауырының тоң майлары және олардың фракциялары
1504 20
бауырдың майынан басқа балықтың тоң майы және майы және олардың фракциялары
1504 30
теңiз сүтқоректiлерiнiң тоң майлары және майлар және олардың фракциялары
1505 00
Шайыр және одан алынған тоң майлы заттар (ланолиндi қоса алғанда)
1506 00 000 0
Тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген өзге де тоң майлар және жануарлардың майлары және олардың фракциялары
1507
Тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген қытайбұршағының майы және оның фракциялары

1507 10
масло сырое, нерафинированное или рафинированное гидратацией
1507 90
Прочие
1508
Масло арахисовое и его фракции, нерафинированные или рафинированные, нобез изменения химического состава
1508 10
масло сырое
1508 90
Прочие
1512
Масло подсолнечное, сафлоровое или хлопковое и их фракции,нерафинированные или рафинированные, но без изменения химическогосостава
1512 11
масло сырое
1512 19
Прочие
1512 21
масло сырое, очищенное от госсипола или не очищенное
1512 29
Прочие
1514
Масло рапсовое (из рапса, или кользы) или горчичное и их фракции,нерафинированные или рафинированные, но без изменения химическогосостава
1514 11
масло сырое
1514 19
Прочие
1514 91
масло сырое
1514 99
Прочие
1515
Прочие нелетучие растительные жиры, масла (включая масло жожоба) и ихфракции, нерафинированные или рафинированные, но без измененияхимического состава:
1515 11 000 0
масло сырое
1515 19
Прочие
1515 21
масло сырое
1515 29
Прочие
1515 30
масло касторовое и его фракции
1515 50
масло кунжутное и его фракции
1515 90
Прочие
1516
Жиры и масла животные или растительные и их фракции, полностью иличастично гидрогенизированные, переэтерифицированные, реэтерифицированные или элаидинизированные, нерафинированные илирафинированные, но не подвергнутые дальнейшей обработке
1516 10
жиры и масла животные и их фракции
1516 20
жиры и масла растительные и их фракции
1517
Маргарин; пригодные для употребления в пищу смеси или готовые продуктыиз животных или растительных жиров или масел или фракций различных жиров или масел данной группы, кроме пищевых жиров или масел или ихфракций товарной позиции 1516
1517 10
маргарин, за исключением жидкого маргарина
1517 90
Прочие
1518 00
Животные или растительные жиры и масла и их фракции, вареные,окисленные, дегидратированные, сульфурированные, окисленные воздушнойпродувкой, полимеризованные путем нагревания в вакууме или в инертномгазе или химически модифицированные другим способом, кроме продуктовтоварной позиции 1516; непригодные для употребления в пищу смеси илиготовые продукты из животных или растительных жиров или масел илифракций различных жиров или масел данной группы, в другом месте непоименованные или не включенные
1520 00 000 0
Глицерин сырой; глицериновая вода и глицериновый щелок
1521
Воски растительные (кроме триглицеридов), воск пчелиный, воски другихнасекомых и спермацет, окрашенные или неокрашенные, рафинированные илинерафинированные

1507 10
гидратациямен тазартылмаған немесе тазартылған шикi май
1507 90
өзгелері
1508
Тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген жер жаңғағының майы және оның фракциялары
1508 10
шикi май
1508 90
өзгелері
1512
Тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген күнбағыс, мақсары немесе мақта майлары және олардың фракциялары
1512 11
шикi май
1512 19
өзгелері
1512 21
госсиполдан тазаланған немесе тазаланбаған шикi май
1512 29
өзгелері
1514
Тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген рапс (рапстан немесе кользадан) немесе қыша майлары және олардың фракциялары
1514 11
шикi май
1514 19
өзгелері
1514 91
шикi май
1514 99
өзгелері
1515
Тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген өзге де өсiмдiктен алынған ұшпайтын майлар және майлар (жожоба майын қоса алғанда) және олардың фракциялары
1515 11 000 0
шикi май
1515 19
өзгелері
1515 21
шикi май
1515 29
өзгелері
1515 30
кастор майы және оның фракциялары
1515 50
күнжүт майы және оның фракциялары
1515 90
өзгелері
1516
Толық немесе жартылай сутектендiрiлген, қайта этерифицирленген, реэтерифицирленген немесе элаидинизирленген, тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ кейiнгi өңдеуге ұшырамаған тоң майлар және жануарлардан немесе өсiмдiктен алынатын тоң майлар және олардың фракциялары
1516 10
жануарлардың тоң майлары және майлары және олардың фракциялары
1516 20
өсiмдiк тоңмайлары мен майлары және олардың фракциялары
1517
Маргарин; 1516 тауар позициясындағы тағамдық тоң майлардан немесе майлардан немесе олардың фракцияларынан басқа, жеуге жарамайтын қоспалар немесе жануарлардың немесе өсiмдiктердiң тоң майларынан немесе майларынан немесе фракциялардағы әртүрлi тоң майларынан және аталған топтың майларынан алынатын дайын өнiмдер
1517 10
сұйық маргаринды қоспағанда, маргарин
1517 90
өзгелері
1518 00
1516 тауар позициясындағы өнiмдерден басқа, пiскен, тотықтандырылған, сусыздандырылған, сульфирленген, әуедегi өрлеу мен тотықтандырылған, вакуумда немесе инертсiз газда қыздыру жолмен полимерленген немесе басқа тәсiлмен химия жағынан модификацияланған жануарлардың немесе өсiмдiктердiң тоң майлары мен майлары және олардың фракциялары; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген жеуге жарамайтын қоспалар және жануарлардың немесе өсiмдiктердiң тоң майлары мен майларынан, немесе фракциялардағы әртүрлi тоң майлардан және аталған топтың майларынан алынатын дайын өнiмдер
1520 00 000 0
Шикi глицерин; глицерин суы және глицерин сiлтiсi
1521
Боялған немесе боялмаған, тазартылған немесе тазартылмаған өсiмдiк балауыздары (триглицериндi қоспағанда), ара балауызы, басқа да жәндiктердiң балауыздары және спермацет

1702 50 000 0
фруктоза химически чистая
1702 60
фруктоза прочая и сироп фруктозы, содержащие в сухом состоянии более 50
мас.% фруктозы, не включая инвертный сахар
1702 90
прочие, включая инвертный сахар и прочие сахара и сахарные сиропы,
содержащие в сухом состоянии 50 мас.% фруктозы
1703
Меласса, полученная в результате извлечения или рафинирования сахара
1703 10 000 0
меласса тростниковая
1703 90 000 0
прочая
1704
Кондитерские изделия из сахара (включая белый шоколад), не содержащие
какао
1704 10
жевательная резинка, покрытая или не покрытая сахаром
1704 90
прочие
1803
Какао-паста, обезжиренная или необезжиренная
1803 10 000 0
необезжиренная
1803 20 000 0
частично или полностью обезжиренная
1804 00 000 0
Какао-масло, какао-жиp
1805 00 000 0
Какао-порошок без добавок сахара или других подслащивающих веществ
1806
Шоколад и прочие готовые пищевые продукты, содержащие какао
1806 10
какао-порошок с добавлением сахара или других подслащивающих веществ
1806 20
изделия готовые прочие, в брикетах, пластинках или плитках массой более
2 кг, или в жидком, пастообразном, порошкообразном, гранулированном или
другом аналогичном виде в контейнерах или в первичных упаковках с
содержимым более 2 кг
1806 31 000 0
с начинкой
1806 32
без начинки
1806 90
прочие
1901
Экстракт солодовый; готовые пищевые продукты из муки тонкого или
грубого помола, крупы, крахмала или солодового экстракта, не содержащие
какао или содержащие менее 40 мас.% какао в пересчете на полностью
обезжиренную основу, в другом месте не поименованные или не включенные;
готовые пищевые продукты из сырья товарных позиций 0401 - 0404, не
содержащие или содержащие менее 5 мас.% какао в пересчете на полностью
обезжиренную основу, в другом месте не поименованные или не включенные
1901 10 000 0
детское питание, расфасованное для розничной продажи
1901 20 000 0
смеси и тесто для изготовления хлебобулочных и мучных кондитерских
изделий товарной позиции 1905
1901 90
прочие
1902
Макаронные изделия, подвергнутые или не подвергнутые тепловой
обработке, с начинкой (из мяса или прочих продуктов) или без начинки,
или приготовленные другим способом, такие как спагетти, макароны,
лапша, рожки, клецки, равиоли, каннеллони; кускус, готовый или не
готовый к употреблению в пищу
1902 11 000 0
содержащие яйца
1902 19
прочие
1902 20
макаронные изделия с начинкой, подвергнутые или не подвергнутые
тепловой обработке или приготовленные другим способом
1902 30
макаронные изделия прочие
1902 40
кускус
1903 00 000 0
Тапиока и ее заменители, приготовленные из крахмала, в форме хлопьев,
гранул, зернышек, крупинок или в других аналогичных формах

1702 50 000 0
химиялық таза фруктоза
1702 60
өзге де фруктоза және құрамында құрғақ күйiнде 50 мас.%-дан асатын фруктоза бар, инверттi қантты қоспағандағы фруктоза шәрбаты:
1702 90
инверттi қантты қосқандағы өзгелері және басқа да қанттар мен құрамында құрғақ күйiнде 50 мас.%-дық фруктоза бар қант шәрбаттары
1703
Қантты шығару немесе тазарту нәтижесiнде алынған меласса
1703 10 000 0
құрақ меласса
1703 90 000 0
өзгесi
1704
Құрамында какаосы жоқ, қанттан жасалған кондитерлiк өнiмдер (ақ шоколадты қоса алғанда)
1704 10
қант жалатылған немесе қант жалатылмаған сағыз
1704 90
өзгелері
1803
Майы алынған немесе майы алынбаған какао-паста
1803 10 000 0
майы алынбаған
1803 20 000 0
iшiнара немесе толық майы алынған
1804 00 000 0
Май-какао, тоңмай-какао
1805 00 000 0
Қант немесе басқа да тәттiлегiш заттар қосылмаған ұнтақ какао
1806
Шоколад және құрамында какао бар дайын тағам өнiмдерi
1806 10
қант немесе басқа да тәттiлегiш заттар қосылмаған ұнтақ какао
1806 20
текшеде, қатпарда немесе плиткада, массасы 2 кг астам, немесе қою, паста түрiнде, ұнтақ түрiнде, түйiршiк түрiнде нeмece басқа да ұқсас түрде, контейнерлерде немесе алғашқы орамасы 2 кг астам құрайтын өзге де дайын өнiмдер
1806 31 000 0
iшiне дәм салынған
1806 32
iшiне дәм салынбаған
1806 90
өзгелері
1901
Ашытқы сығындысы; майда тартылған немесе iрi тартылған ұннан, жармадан, крахмалдан немесе құрамында какао немесе толық майсыздандырылған негiзiмен қайта есептегенде кемiнде 40 мас.%-дық какао бар ашытқы сығындысынан жасалған, басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген дайын тамақ өнiмдерi; 0401-0404 тауар позицияларындағы шикiзаттан жасалған, толық майсыздандырылған негiзiмен қайта есептегенде құрамында какао жоқ немесе кемiнде 5 мас.% болатын, басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген дайын тамақ өнiмдерi
1901 10 000 0
бөлшек сауда үшiн буып-түйiлген балалар тағамы
1901 20 000 0
бөлке нан және 1905-тауарлық позициясындағы ұннан жасалған кондитер өнiмдерiн әзiрлеуге арналған аралас қоспалар мен қамыр
1901 90
өзгелері
1902
Жылытып өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған, iшiнде дәмi бар (еттен немесе басқа өнiмдерден) немесе дәмi жоқ, спагетти, макарон, кеспе, қысқа тiлiк кеспе, өзбендер, равиоли, каннеллони сияқты басқа тәсiлдермен әзiрленген макарон бұйымдары; тағамға пайдалануға әзiр немесе әзiр емес кускус
1902 11 000 0
құрамында жұмыртқа бар
1902 19
өзгелері
1902 20
iшiнде дәмi бар, жылытып өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған немесе басқа тәсiлмен әзiрленген макарон бұйымдары
1902 30
өзге макарон бұйымдары
1902 40
кускус
1903 00 000 0
Тапиока және оның үлпек, домалақ, дәнек, түйiршiк нысанында немесе басқа да осыған ұқсас нысандарда әзiрленген алмастырғыштары

1904
Готовые пищевые продукты, полученные путем вздувания или обжаривания
зерна злаков или зерновых продуктов (например, кукурузные хлопья);
злаки (кроме зерна кукурузы) в виде зерна или в виде хлопьев или зерна,
обработанного иным способом (за исключением муки тонкого и грубого
помола, крупы), предварительно отваренные или приготовленные иным
способом, в другом месте не поименованные или не включенные
1904 10
готовые пищевые продукты, полученные путем вздувания или обжаривания
зерна злаков или зерновых продуктов

1904
Дақылдар дәндерiн немесе дақылдар өнiмдерiн, бөрту немесе қуыру жолымен алынған дайын тамақ өнiмдерi (мысалы, жүгерiнiң үлпектерi); дән түрiнде немесе үлпек түрiнде немесе өзге де тәсiлмен өңделген дәндер (майда және ipi тартылған ұнды, жарманы қоспағанда), алдын ала пiсiрiлген немесе өзге де тәсiлмен дайындалған, басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген дақылдар (жүгерi дәнiнен басқа)
1904 10
дақылдар дәндерiн немесе дақылдар өнiмдерiн үрлеу немесе қуыру жолымен алынған дайын тамақ өнiмдерi

1904 20
готовые пищевые продукты, полученные из необжаренных зерновых хлопьев
или смесей из необжаренных зерновых хлопьев с обжаренными зерновыми
хлопьями или с вздутыми зернами злаков
1904 90
прочие
1905
Хлеб, мучные кондитерские изделия, пирожные, печенье и прочие
хлебобулочные и мучные кондитерские изделия, содержащие или не
содержащие какао; вафельные пластины, пустые капсулы, пригодные для
использования в фармацевтических целях, вафельные облатки для
запечатывания, рисовая бумага и аналогичные продукты

1904 20
қуырылмаған дақылдар үлпектерiнен алынған дайын тамақ өнiмдерi немесе қуырылған дақылдар үлпектерiнен немесе үрленген дақылдар дәндерiнен, қуырмаған дақылдар дәндерiнен алынған қоспалар
1904 90
өзгелері
1905
Құрамында какаосы бар немесе жоқ нан, ұннан жасалған кондитерлiк өнiмдер, пирожныйлар, печенье және өзге де нан өнiмдерi; фармацевтикалық мақсаттарда пайдалану үшiн жарамды вафильдi пластиналар, бос капсулалар, жапсыру үшiн қажеттi вафельдi қабықтар, күрiш қағазы және ұқсас өнiмдер

2202
Воды, включая минеральные и газированные, содержащие добавки сахара или других подслащивающих или вкусо-ароматических веществ, и прочие безалкогольные напитки, за исключением фруктовых или овощных соков товарной позиции 2009:
2202 10 000 0
воды, включая минеральные и газированные, содержащие добавки сахара или других подслащивающих или вкусо-ароматических веществ
2202 90
прочие
2203 00
Пиво солодовое
2204
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009
2204 10
вина игристые
2204 21
в сосудах емкостью 2 л или менее
2204 29
прочие
2204 30
прочие сусла виноградные
2205
Вермуты и виноградные натуральные вина прочие с добавлением растительных или ароматических веществ
2205 10
в сосудах емкостью 2 л или менее
2205 90
прочие
2206 00
Напитки прочие сброженные (например, сидр, перри, или сидр грушевый, напиток медовый); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте не поименованные или не включенные
2207
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 об.% или более; этиловый спирт и прочие спиртовые настойки, денатурированные, любой концентрации
2207 10 000 0
спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 об.% или более
2207 20 000 0
спирт этиловый и прочие спиртовые настойки, денатурированные, любой концентрации
2208
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 об.%; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
2208 20
спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда
2208 30
виски
2208 40
ром и прочие спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции сброженных продуктов из сахарного тростника
2208 50
джин и можжевеловая настойка
2208 60
водка
2208 70
ликеры
2208 90
прочие
2209 00
Уксус и его заменители, полученные из уксусной кислоты
2301
Мука тонкого и грубого помола и гранулы из мяса или мясных субпродуктов, рыбы или ракообразных, моллюсков или прочих водных беспозвоночных, непригодные для употребления в пищу; шкварки
2301 10 000 0
мука тонкого и грубого помола и гранулы из мяса или мясных субпродуктов; шкварки
2301 20 000 0
мука тонкого и грубого помола и гранулы из рыбы или ракообразных, моллюсков или прочих водных беспозвоночных
2302
Отруби, высевки, месятки и прочие остатки от просеивания, помола или других способов переработки зерна злаков или бобовых культур, негранулированные или гранулированные

2202
Минералды және газды, қант немесе басқа да тәттiлендiрiлген заттар қосылған суларды немесе дәмдi хош иiстi заттарды қоса алғанда, сулар 2009 тауар позициясындағы жидек немесе көкөнiс шырындарынан басқа, өзге де алкогольсiз сусындар
2202 10 000 0
минералды және газды, қант немесе басқа да тәттiлендiрiлген заттар қосылған суларды немесе дәмдi хош иiстi заттарды қоса алғанда, сулар
2202 90
өзгелері
2203 00
Ашытылған сыра
2204
Табиғи жүзiм шарабы, күшейтiлгендi қоса алғанда; 2090 тауар позициясында көрсетiлгеннен басқа сығынды жүзiм шырыны
2204 10
көбiктi шараптар
2204 21
сыйымдылығы 2 литр немесе одан аспайтын ыдыстардағы
2204 29
өзгелері
2204 30
өзге де жүзiм шырындары
2205
Өсiмдiктер немесе қош иiстi заттар қосылған вермуттар және өзге де таза жүзiм шараптары
2205 10
сыйымдылығы 2 л немесе одан аспайтын ыдыстардағы
2205 90
өзгелері
2206 00
Ашытылған өзге де көбiктi сусындар (мысалы, сидр, перри, немесе алмұрт сидрi, бал сусыны); ашыған сусындардан жасалған қоспалар және басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген ашыған сусындардан және алкогольсiз сусындардан жасалған қоспалар
2207
Құрамында кемiнде 80 көл. %-дан спирт бар денатураландырылмаған этил спиртi; денатураландырылған, кез келген концентрациядағы этил спиртi және өзге де спирт тұнбалары
2207 10 000 0
құрамында 80 көл.% немесе одан астам спирт бар денатураландырылмаған этил спиртi
2207 20 000 0
кез келген концентрациядағы денатураландырылған этил спиртi және өзге де спирт тұнбалары
2208
Көлемдi 80 көл.%-дан кем спирт концентрациясы бар денатураландырылмаған этил спиртi; спирт тұнбалары, ликерлар және басқа да спирттiк iшiмдiктер
2208 20
жүзiм шарабын тазалау немесе жүзiмдi сығу нәтижесiнде алынған спирттiк тұнбалар
2208 30
виски
2208 40
қант құрағынан алынған өнiмдердi будандастыру нәтижесiнде алынған ром және басқа да спирттiк тұнбалар:
2208 50
джин және арша тұнбасы
2208 60
арақ
2208 70
ликерлер
2208 90
өзгелері
2209 00
Сiрке қышқылынан алынған сiрке және оның алмастырғыштары
2301
Майда және iрi тартылған ұн және тамаққа пайдалану үшiн жарамайтын, еттен немесе iшек-қарын, өкпе-бауырлардан, балықтан немесе шаян тектестерден, ұлулардан немесе өзге де су омыртқасыздардан жасалған түйiрлер; шұжықтар
2301 10 000 0
майда және iрi тартылған ұн және еттен немесе iшек-қарын жасалған түйiрлер; шұжықтар
2301 20 000 0
майда және iрi тартылған ұн және балықтан немесе шаян тектестерден, ұлулардан немесе өзге де су омыртқасыздардан жасалатын түйiрлер
2302
Түйiршiктелмеген немесе түйiршiктелген кебектер, жармалар, жарма ұндар және дақылдар дәндерiн немесе бұршақ дақылдарын елеуден, тартудан немесе басқа да тәсiлдермен өңдеуден алынған өзге де қалдықтар

2302 10
кукурузные
2302 30
пшеничные
2302 40
прочих злаков
2302 50 000 0
бобовых культур
2303
Остатки от производства крахмала и аналогичные остатки, свекловичный жом, багасса, или жом сахарного тростника, и прочие отходы производства сахара, барда и прочие отходы пивоварения или винокурения, негранулированные или гранулированные
2303 10
остатки от производства крахмала и аналогичные остатки
2303 20
свекловичный жом, багасса, или жом сахарного тростника, и
прочие отходы производства сахара
2303 30 000 0
барда и прочие отходы пивоварения или винокурения
2304 00 000
Жмыхи и другие твердые отходы, получаемые при извлечении соевого масла, немолотые или молотые, негранулированные или гранулированные
2305 00 000 0
Жмыхи и другие твердые отходы, получаемые при извлечении арахисового масла, немолотые или молотые, негранулированные или гранулированные
2306
Жмыхи и другие твердые отходы, получаемые при извлечении растительных жиров или масел, кроме отходов товарной позиции 2304 или 2305, немолотые или молотые, негранулированные или гранулированные
2306 10 000 0
из семян хлопчатника
2306 20 000 0
из семян льна
2306 30 000 0
из семян подсолнечника
2306 41 000 0
из семян рапса, или кользы, с низким содержанием эруковой кислоты
2306 49 000 0
прочие
2306 90
прочие
2307 00
Винный отстой; винный камень
2308 00
Продукты растительного происхождения и растительные отходы, растительные остатки и побочные продукты, негранулированные или гранулированные, используемые для кормления животных, в другом месте не поименованные или не включенные
2309
Продукты, используемые для кормления животных
2309 10
корм для собак или кошек, расфасованный для розничной продажи
2309 90
прочие
2402
Сигары, сигары с обрезанными концами, сигариллы и сигареты из табака или его заменителей
2402 10 000 0
сигары, сигары с обрезанными концами и сигариллы, содержащие табак
2402 20
сигареты, содержащие табак
2402 90 000 0
прочие
2403
Прочий промышленно изготовленный табак и промышленные заменители табака; табак "гомогенизированный" или "восстановленный"; табачные экстракты и эссенции
2403 11 000 0
табак для кальяна, указанный в примечании 1 к субпозиции данной группы
2403 19
прочий
2403 91 000 0
"гомогенизированный" или "восстановленный" табак
2403 99
прочий
2501 00
Соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде, или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть; вода морская

2302 10
жүгерiнiң
2302 30
бидайдың
2302 40
өзге де дақылдар
2302 50 000 0
бұршақ дақылдар
2303
Крахмалды өңдеуден қалған қалдықтар және ұқсас қалдықтар, түйiршiктелмеген немесе түйiршiктелген қызылша, жом, багасса, немесе қант қамысының жомы, және өзге де қант, өңдеуден қалған қалдықтар, шарап және сыра қайнатудан немесе арап-шарап қайнатудан қалған өзге де қалдықтар
2303 10
крахмал өңдеуден қалған қалдықтар және ұқсас қалдықтар
2303 20
қызылша сығындысы, бaгacca, немесе қант құрағының сығындысы, және өзге де қант өңдеуден қалған қалдықтар
2303 30 000 0
төп және сыра қайнатудан немесе арақ-шарап қайнатудан қалған қалдықтар
2304 00 000
Күнжара және тартылмаған немесе тартылған, түйiршiктелмеген немесе түйiршiктелген қытай бұрыш майынан өңделiп алынған басқа да қатты қалдықтар
2305 00 000 0
Күнжара және тартылмаған немесе тартылған, түйiршiктелген немесе түйiршiктелмеген жер жаңғақ майынан өңделiп алынған басқа да қатты қалдықтар
2306
Күнжара және тартылмаған немесе тартылған, түйiршiктелген немесе түйiршiктелмеген, 2304 немесе 2305 тауар позициясындағы қалдықтардан басқа, өсiмдiк тоң майларынан немесе майларынан өңделiп алынған басқа да қатты қалдықтар
2306 10 000 0
мақта тұқымынан жасалған
2306 20 000 0
зығыр тұқымынан жасалған
2306 30 000 0
күнбағыс тұқымынан жасалған
2306 41 000 0
құрамында эрук қышқылы төмен рапс немесе кольза тұқымынан жасалған
2306 49 000 0
өзгелері
2306 90
өзгелері
2307 00
Шарап тұнбасы; шарап тасы
2308 00
Түйiршiктелмеген немесе түйiршiктелген, малдарды азықтандыру үшiн пайдаланылатын, басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген өсiмдiктен алынатын өнiмдер және өсiмдiк қалдықтары, өсiмдiктiң қалдықтары және жанама өнiмдер
2309
Жануарларды азықтандыру үшiн пайдаланылатын өнiмдер
2309 10
бөлшек сауда үшiн оралып салынған иттерге немесе мысықтарға арналған азық
2309 90
өзгелері
2402
Сигаралар, ұштары кесiлген сигаралар, сигариллалар мен темекiден немесе оларды алмастырғыштардан жасалған сигареталар
2402 10 000 0
сигаралар, құрамында темекi бар, ұштары кесiлген сигаралар және сигариллалар
2402 20
құрамында темекi бар сигареталар
2402 90 000 0
өзгелері
2403
Өнеркәсiптiк жолмен дайындалған өзге де темекi мен өнеркәсiптiк темекi алмастырғыштар; "гомогендендiрiлген" немесе "қалпына келтiрiлген" темекi; темекiден алынған сығындылар мен эссенциялар
2403 11 000 0
кальян темекісі, осы қосалқы топтың 1- ескертуінде көрсетілген
2403 19
өзгесi
2403 91 000 0
"гомогендендiрiлген" немесе "қалпына келтiрiлген" темекi
2403 99
өзгесi
2501 00
Суда ерiтiлген немесе ерiтiлмеген немесе құрамында жабысуына кедергi жасайтын немесе сусымалылығын қамтамасыз ететiн агенттiң қоспалары болатын немесе болмайтын тұз (асханалық және денатураландырылған тұзды қоса алғанда) бен таза натрий хлоридi; теңiз суы

2513
Пемза; наждак; корунд природный, гранат природный и прочие природные абразивные материалы, термически обработанные или необработанные
2513 10 000 0
пемза
2513 20 000 0
наждак, корунд природный, гранат природный и прочие природные абразивные материалы
2515
Мрамор, травертин, или известковый туф, экауссин и другие известняки для памятников или строительства с удельным весом 2,5 или более, и алебастр, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
2515 12 000 0
распиленные или разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
2515 20 000 0
экауссин и другие известняки для памятников или строительства; алебастр
2516
Гранит, порфир, базальт, песчаник и камень для памятников или строительства прочий, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
2516 12 000 0
распиленный или разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
2516 20 000 0
песчаник
2516 90 000 0
камень для памятников или строительства прочий
2520
Гипс; ангидрит; гипсовые вяжущие (представляющие собой кальцинированный гипс или сульфат кальция), окрашенные или неокрашенные, содержащие или не содержащие небольшие количества ускорителей или замедлителей
2520 10 000 0
гипс; ангидрит
2520 20 000 0
гипсовые вяжущие
2521 00 000 0
Флюс известняковый; известняк и прочий известняковый камень, используемый для изготовления извести или цемента
2522
Известь негашеная, гашеная и гидравлическая, кроме оксида и
гидроксида кальция, указанных в товарной позиции 2825
2522 10 000 0
известь негашеная
2522 20 000 0
известь гашеная
2522 30 000 0
известь гидравлическая
2523
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый, цемент суперсульфатный и аналогичные гидравлические цементы, неокрашенные или окрашенные, готовые или в форме клинкеров
2523 10 000 0
клинкеры цементные
2523 21 000 0
цемент белый, искусственно окрашенный или неокрашенный
2523 29 000 0
прочий
2523 30 000 0
цемент глиноземистый
2523 90 000 0
цементы гидравлические прочие
2524
Асбест
2524 10 000 0
крокидолит
2524 90 000 0
прочий
2530
Вещества минеральные, в другом месте не поименованные или не включенные:
2530 10 000 0
вермикулит, перлит и хлориты, невспененные
2530 20 000 0
кизерит, эпсомит (природные сульфаты магния)
2530 90 000 0
прочие
2706 00 000 0
Смолы каменноугольные, буроугольные, торфяные и прочие минеральные смолы, обезвоженные или необезвоженные, частично ректифицированные или неректифицированные, включая "восстановленные" смолы

2513
Кеуектас; зiмпара; жылумен өңделген немесе өңделмеген табиғи корунд және өзге де табиғи абразивтi материалдар
2513 10 000 0
кеуектас
2513 20 000 0
зiмпара, табиғи корунд, табиғи гранат және өзге де табиғи абразивтi материалдар
2515
Ескерткiштер немесе құрылыс үшiн үлес салмағы 2,5 немесе одан да көп мәрмәр, жарлауық, немесе әк таутезегi, экаусин және басқа да әктер, және блоктарға немесе тiк бұрышты нысандағы тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсiлмен бөлiнген алебастр
2515 12 000 0
араланған немесе блоктарға немесе тiк бұрышты нысандағы тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсiлмен бөлiнген
2515 20 000 0
экаусин және ескерткiштерге немесе құрылысқа арналған басқа да әктер; алебастр
2516
Өзгедей iрi ұсақталған немесе ұсақталмаған, араланған немесе араланбаған, немесе блоктарға немесе тiк бұрышты нысандағы тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсiлмен бөлiнген ескерткiштер немесе құрылыс үшiн арналған гранит, порфир, базальт, құмтас және тас
2516 12 000 0
араланған немесе блоктарға немесе тiк бұрышты нысандағы тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсiлмен бөлiнген
2516 20 000 0
құмтас
2516 90 000 0
өзге де ескерткiштер немесе құрылыс үшiн арналған тас
2520
Гипс; ангидрит; боялмаған немесе боялған, құрамында шағын мөлшерде жеделдеткiштердi немесе алмастырғыштарды құрайтын немесе құрамайтын сылақ (күйдiрiлген гипстi немесе кальций сульфатын бiлдiретiн)
2520 10 000 0
гипс; ангидрит
2520 20 000 0
гипсті тұтқырлар
2521 00 000 0
Әктасты жеңiл балқитын зат; әктi немесе цементтi дайындау үшiн пайдаланылатын әктас және өзге де әктасты тас
2522
2825 тауар позициясында көрсетiлген оксид және кальций гидроксидтен басқа, сөндiрiлмеген, сөндiрiлген және ылғалда қатаятын әк
2522 10 000 0
сөндiрiлмеген әк
2522 20 000 0
сөндiрiлген әк
2522 30 000 0
ылғалда қатаятын әк
2523
Боялмаған немесе боялған, дайын немесе күйдiрiлген цемент тасы нысанында портландцемент, сазбалшықты цемент, қож цемент, суперсульфатты цемент және ұқсас гидравликалық цементтер
2523 10 000 0
күйдiрiлген цемент тасы
2523 21 000 0
қолдан боялған немесе боялмаған ақ цемент
2523 29 000 0
өзгесi
2523 30 000 0
сазбалшықты цемент
2523 90 000 0
өзге де гидравликалық цемент
2524
Асбест
2524 10 000 0
крокидолит
2524 90 000 0
өзгесi
2530
Басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген минералды заттар
2530 10 000 0
Көбiктенбеген вермикулит, перлит және хлорит
2530 20 000 0
кизерит, эпсомит (табиғи магний сульфаты)
2530 90 000 0
өзгелері
2706 00 000 0
"Қалпына келтiрiлген" шайырларды қоса алғанда, сусызданған немесе сусызданбаған, жартылай ректификацияланған немесе ректификацияланбаған таскөмiрлi, құбакөмiрлi, шымтезектi шайырлар және өзге де минералдық шайырлар

2909 19
прочие
2936
Провитамины и витамины, природные или синтезированные (включая природные концентраты), их производные, используемые в основном в качестве витаминов, и смеси этих соединений, в том числе в любом растворителе
2936 21 000 0
витамины A и их производные
2936 22 000
витамин B1 и его производные
2936 23 000 0
витамин B2 и его производные
2936 24 000 0
кислота D- или DL-пантотеновая (витамин B3 или витамин B5), ее производные
2936 25 000 0
витамин B6 и его производные
2936 26 000 0
витамин B12 и его производные
2936 27 000 0
витамин C и его производные
2936 28 000 0
витамин E и его производные
2936 29 000 0
витамины прочие и их производные
2936 90 000 0
прочие, включая природные концентраты
2937
Гормоны, простагландины, тромбоксаны и лейкотриены, природные или синтезированные; их производные и структурные аналоги, включающие цепочечные модифицированные полипептиды, используемые в основном в качестве гормонов
2937 11 000 0
соматотропин, его производные и структурные аналоги
2937 12 000 0
инсулин и его соли
2937 19 000 0
прочие
2937 21 000 0
кортизон, гидрокортизон, преднизон (дегидрокортизон) и преднизолон (дегидрогидрокортизон)
2937 22 000 0
галогенированные производные кортикостероидных гормонов
2937 23 000 0
эстрогены и прогестины
2937 29 000 0
прочие
2937 50 000 0
простагландины, тромбоксаны и лейкотриены, их производные и структурные аналоги
2937 90 000 0
прочие
2940 00 000 0
Сахара химически чистые, кроме сахарозы, лактозы, мальтозы, глюкозы и фруктозы; простые эфиры сахаров, ацетали сахаров и сложные эфиры сахаров, их соли, кроме продуктов товарной позиции 2937, 2938 или 2939
2941
Антибиотики
2941 10 000 0
пенициллины и их производные, имеющие структуру пенициллановой кислоты; соли этих соединений
2941 20
стрептомицины и их производные; соли этих соединений
2941 30 000
тетрациклины и их производные; соли этих соединений
2941 40 000
хлорамфеникол и его производные; соли этих соединений
2941 50 000
эритромицин и его производные; соли этих соединений
2941 90 000
прочие
2942 00 000 0
Соединения органические прочие
3001
Железы и прочие органы, предназначенные для органотерапии, высушенные, измельченные или не измельченные в порошок; экстракты желез или прочих органов или их секретов, предназначенные для органотерапии; гепарин и его соли; прочие вещества человеческого или животного происхождения, подготовленные для использования в терапевтических или профилактических целях, в другом месте не поименованные или не включенные

2909 19
өзгелері
2936
Провитаминдер және витаминдер, табиғи немесе синтезирленген (табиғи концентраттарды қоса алғанда), негiзiнен витамин ретiнде қолданылатын олардың туындылары және осы қосылыстардың қоспалары, оның iшiнде кез келген ерiтiндiдегiлерi
2936 21 000 0
A витаминдерi және олардың туындылары
2936 22 000
B1 витаминi және оның туындылары
2936 23 000 0
B2 витамин және оның туындылары
2936 24 000 0
D - немесе DL- пантотендiк қышқылы (В3 немесе В5 витаминi) және оның туындылары
2936 25 000 0
B6 витаминi және оның туындылары
2936 26 000 0
B12 витаминi және оның туындылары
2936 27 000 0
C витаминi және оның туындылары
2936 28 000 0
E витаминi және оның туындылары
2936 29 000 0
басқа витаминдер және олардың туындылары
2936 90 000 0
табиғи концентраттарды қоса алғанда өзгелері
2937
Табиғи немесе синтезделген гормондар, простагландиндер, тромбоксандар жәнe лейкотриендер; олардың туындылары және тiзбелiк модификацияланған полипептидтердi қосатын, негiзiнен гормон ретiнде қолданылатын құрылымдық ұқсастықтары
2937 11 000 0
соматотропин, оның туындылары мен құрылымдық ұқсастықтары
2937 12 000 0
инсулин және оның тұздары
2937 19 000 0
өзгелері
2937 21 000 0
кортизон, гидрокортизон, преднизон (дегидрокортизон) және преднизолон (дегидрогидрокортизон)
2937 22 000 0
кортикостероидтiк гормондардың галогенденген туындылары
2937 23 000 0
эстрогендер және прогестиндер
2937 29 000 0
өзгелері
2937 50 000 0
простагландиндер, тромбоксандар және лейкотриендер, олардың туындылары мен құрылымдық ұқсастықтары
2937 90 000 0
өзгелері
2940 00 000 0
Сахароза, лактоза, мальтозалар, глюкозалар және фруктозаларды қоспағанда, химиялық жағынан таза қанттар; қанттың қарапайым эфирлерi, қанттардың ацеталилерi және қанттардың күрделi эфирлерi, олардың тұздары, бұған 2937, 2938 немесе 2939 тауар позициясының өнiмдерi қосылмайды
2941
Антибиотиктер
2941 10 000 0
пеницилландық қышқылдың құрылымынан тұратын пенициллиндер және олардың туындылары
2941 20
стрептомициндер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2941 30 000
тетрациклиндер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2941 40 000
хлорамфеникол және оның туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2941 50 000
эритромицин және оның туындылары; осы қосылыстардың тұздары
2941 90 000
өзгелері
2942 00 000 0
Өзге де органикалық қосылыстар
3001
Органотерапияға арналған, кептiрiлген, ұнтақ болып ұсақталған немесе ұсақталмаған бездер мен басқа органдар; органотерапияға арналған бездердiң немесе өзге органдардың немесе олардың секреттерiнiң сығындылары; гепарин және оның тұздары; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген терапевтикалық немесе алдын алу мақсаттарына арналған адамнан немесе жануарлардан алынған өзге заттар

3001 20
экстракты желез или прочих органов или их секретов
3001 90
прочие
3002
Кровь человеческая; кровь животных, приготовленная для использования в терапевтических, профилактических или диагностических целях; сыворотки иммунные и фракции крови прочие и модифицированные иммунологические продукты, в том числе полученные методами биотехнологии; вакцины, токсины, культуры микроорганизмов (кроме дрожжей) и аналогичные продукты
3002 10
сыворотки иммунные, фракции крови прочие и иммунологические продукты, модифицированные или немодифицированные, в том числе полученные методами биотехнологии
3002 20 000
вакцины для людей
3002 30 000 0
вакцины ветеринарные
3002 90
прочие
3003
Лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смеси двух или более компонентов, для использования в терапевтических или профилактических целях, но не расфасованные в виде дозированных лекарственных форм или в формы или упаковки для розничной продажи
3003 10 000 0
содержащие пенициллины или их производные, имеющие структуру пенициллановой кислоты, или содержащие стрептомицины или их производные
3003 20 000 0
содержащие прочие антибиотики
3003 31 000 0
содержащие инсулин
3003 39 000 0
прочие
3003 40 000 0
содержащие алкалоиды или их производные, но не содержащие
гормонов или прочих соединений товарной позиции 2937 или антибиотиков
3003 90 000 0
прочие
3004
Лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смешанных или несмешанных продуктов, для использования в терапевтических или профилактических целях, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы или упаковки для розничной продажи
3004 10 000
содержащие пенициллины или их производные, имеющие структуру пенициллановой кислоты, или содержащие стрептомицины или их производные
3004 20 000
содержащие прочие антибиотики
3004 31 000 0
содержащие инсулин
3004 32 000
содержащие кортикостероидные гормоны, их производные или структурные аналоги
3004 39 000 0
прочие
3004 40 000
содержащие алкалоиды или их производные, но не содержащие гормонов, прочих соединений товарной позиции 2937 или антибиотиков
3004 50 000
лекарственные средства прочие, содержащие витамины или другие соединения товарной позиции 2936
3004 90 000 0
прочие
3005
Вата, марля, бинты и аналогичные изделия (например, перевязочный материал, лейкопластыри, припарки), пропитанные или покрытые фармацевтическими веществами или расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи, предназначенные для использования в медицине, хирургии, стоматологии или ветеринарии

3001 20
бездердiң немесе өзге органдардың немесе олардың секреттерiнiң сығындылары
3001 90
өзгелері
3002
Терапевтикалық, алдын алу немесе диагностикалық мақсаттар да пайдалану үшiн дайындалған адам қаны, жануарлар қаны; иммундық қан сарысуы және қанның басқа фракциялары, түрлендiрiлген иммунологиялық өнiмдер, оның iшiнде биотехнология әдiстерiмен алынған өнiмдер: вакциналар, токсиндер, микроорганизмдер себiндiлерi (ашытқылардан басқа) және ұқсас өнiмдер
3002 10
иммундық қан сарысуы, қанның өзге түрлері және иммунологиялық өнiмдер, түрлендiрiлген немесе түрлендiрiлмеген, оның iшiнде биотехнология әдiстерiмен алынған өнiмдер
3002 20 000
адамдарға арналған вакциналар
3002 30 000 0
ветеринарлық вакциналар
3002 90
өзгелері
3003
Терапевтикалық немесе алдын алу мақсаттарына пайдалануға арналған, екi немесе одан көп құрамдас бөлiктерден құралған дәрiлiк заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позицияларынан басқа), бiрақ дозаланған дәрiлiк нысандар түрiнде немесе бөлшек сауда үшiн өлшенiп оралмаған
3003 10 000 0
пенициллан қышқылының құрылымынан тұратын, немесе стрептомицин не олардың туындылары бар, пенициллиндер немесе олардың туындыларын қамтитын
3003 20 000 0
басқа антибиотиктердi қамтитын
3003 31 000 0
инсулиндi қамтитын
3003 39 000 0
өзгелері
3003 40 000 0
алколоидтердi немесе олардың туындыларын қамтитын, бiрақ құрамында 2937 тауар позициясының гормондары немесе басқа қосылыстары не антибиотиктерi жоқ
3003 90 000 0
өзгелері
3004
Терапевтiк немесе алдын алу мақсаттарында пайдалануға арналған, араласқан немесе араласпаған өнiмдерден тұратын, дозаланған дәрiлiк нысандар түрiнде өлшенiп оралған (трансдермальдық жүйелер нысанындағы дәрiлiк заттарды қоса алғанда) немесе бөлшек саудамен сатуға арналған дәрiлiк заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа)
3004 10 000
пенициллан қышқылының құрылымын немесе стрептомициндi немесе олардың туындыларын қамтитын пенициллиндер немесе олардың туындылары
3004 20 000
басқа антибиотиктердi қамтитын
3004 31 000 0
инсулинi бар
3004 32 000
кортикостероидтық гормондарды, олардың туындылары мен құрылымдық ұқсастықтары құрамында бар
3004 39 000 0
өзгелері
3004 40 000
алколоидтер немесе олардың туындыларының құрамында бар, бiрақ 2937 тауар позициясының гормондары немесе басқа қосылыстары немесе антибиотиктерi болмайтын
3004 50 000
витаминдердi немесе 2936 тауар позициясының басқа қосылыстарының құрамында бар өзге де дәрiлiк заттар
3004 90 000 0
өзгелері
3005
Медицинада, хирургияда, стоматологияда немесе ветеринарияда қолдануға арналған, фармацевтикалық заттар сiңiрiлген немесе қапталған, бөлшек саудамен сату үшiн нысандарға немесе орамдарға өлшенiп оралған мақта, дәке, бинттер және ұқсас бұйымдар (мысалы, таңу материалы, лейкоплас-тырьлер, припаркалар)

3005 10 000 0
материал перевязочный адгезивный и прочие изделия, имеющие липкий слой
3005 90
прочие
3006
Фармацевтическая продукция, упомянутая в примечании 4 к данной группе
3006 10
кетгут хирургический стерильный, аналогичные стерильные материалы для наложения швов (включая стерильные рассасывающиеся хирургические или стоматологические нити) и стерильные адгезивные ткани для хирургического закрытия ран; ламинария стерильная и тампоны из ламинарии стерильные; стерильные рассасывающиеся хирургические или стоматологические кровоостанавливающие средства (гемостатики); стерильные хирургические или стоматологические адгезионные барьеры, рассасывающиеся или нерассасывающиеся
3006 20 000 0
реагенты для определения группы крови
3006 30 000 0
препараты контрастные для рентгеногpафических обследований; реагенты диагностические, предназначенные для введения больным
3006 40 000 0
цементы зубные и материалы для пломбирования зубов прочие; цементы, реконструирующие кость
3006 50 000 0
сумки санитарные и наборы для оказания первой помощи
3006 60
средства химические контрацептивные на основе гормонов, прочих соединений товарной позиции 2937 или спермицидов
3006 70 000 0
препараты в виде геля, предназначенные для использования в медицине или ветеринарии в качестве смазки для частей тела при хирургических операциях или физических исследованиях или в качестве связующего агента между телом и медицинскими инструментами
3006 91 000 0
приспособления, идентифицируемые как приспособления для стомического использования
3006 92 000 0
непригодные фармацевтические средства
3102
Удобрения минеральные или химические, азотные
3102 10
мочевина, в том числе в водном растворе
3102 21 000 0
сульфат аммония
3102 29 000 0
прочие
3102 30
нитрат аммония, в том числе в водном растворе
3102 40
смеси нитрата аммония с карбонатом кальция или прочими неорганическими веществами, не являющимися удобрениями
3102 50
нитрат натрия
3102 60 000 0
двойные соли и смеси нитрата кальция и нитрата аммония
3102 80 000 0
смеси мочевины и нитрата аммония в водном или аммиачном растворе
3102 90 000 0
прочие, включая смеси, не поименованные в предыдущих субпозициях
3103
Удобрения минеральные или химические, фосфорные
3103 10
суперфосфаты
3103 90 000 0
прочие
3104
Удобрения минеральные или химические, калийные
3104 20
хлорид калия
3104 30 000 0
сульфат калия
3104 90 000
прочие
3105
Удобрения минеральные или химические, содержащие два или три питательных элемента: азот, фосфор и калий; удобрения прочие; товары данной группы в таблетках или аналогичных формах или в упаковках, брутто-масса которых не превышает 10 кг

3005 10 000 0
үстi жабысқақ адгезивтiк таңу материалы және өзге материалдар
3005 90
өзгелері
3006
Осы топтың 4-ескертуiнде аталған фаpмацевтикалық өнiм
3006 10
хирургиялық стерильдiк кетгут, жiк салуға арналған ұқсас стерильдiк материалдар және жараларды хирургиялық жабуға арналған стерильдiк адгезиндiк маталар; стерильдiк ламинария және ламинариядан жасалған cтерильдiк тығын; хирургиялық немесе стоматологиялық қан тоқтататын стерильдiк сорғыш құралдар (гемостатиктер); стерильдiк хирургиялық немесе стомотологиялық адгезиондық кедергiлер, бiрiгетiн немесе бiрiкпейтiн
3006 20 000 0
қан тобын анықтауға арналған реагенттер
3006 30 000 0
рентгенографикалық зерттеулерге арналған қарама-қарсылықшы препараттар; ауруларға салуға арналған диагностикалық реагенттер
3006 40 000 0
тiс цементтерi және тiстердi пломбылауға арналған басқа материалдар; сүйектi құрайтын цементтер
3006 50 000 0
санитарлық сөмкелер және алғашқы көмек көрсетуге арналған жиынтықтар
3006 60
гормондардың, 2937 тауар позициясындағы басқа қосылыстардың немесе спермицидтердiң негiзiнде жасалған химиялық контрацептивтiк құралдар
3006 70 000 0
медицинада немесе ветеринарияда қолданылуға арналған хирургиялық операциялар немесе физикалық зерттеулер процесiнде дене бөлiктерi үшiн майлағыш ретiнде немесе дене мен медициналық құралдар арасындағы байланыстырғыш агент ретiнде қолданылатын гель түрiндегi препараттар
3006 91 000 0
стоматологиялық қолдануға арналған құрал-жабдықтар тәрiздi сәйкестiк құрал-жабдықтар
3006 92 000 0
жарамсыз фармацевтикалық құралдар
3102
Минералдық немесе химиялық, азоттық тыңайтқыштар
3102 10
несепнәр, оның iшiнде су ерiтiндiсiндегiсi
3102 21 000 0
аммоний сульфаты
3102 29 000 0
өзгелері
3102 30
аммоний нитраты, оның iшiнде су ерiтiндiсiндегiсi
3102 40
аммоний нитратының кальций карбонатымен немесе тыңайтқыш болып табылмайтын өзге органикалық емес заттармен қоспалары
3102 50
натрий нитраты
3102 60 000 0
кальций нитраты мен аммоний нитратының қос тұздары мен қоспалары
3102 80 000 0
несепнәр мен аммоний нитратының су немесе аммиак ерiтiндiсiндегi қоспалары
3102 90 000 0
өзгелері, алдыңғы қосалқы позицияларда атап көрсетiлмеген қоспаларды қоса алғанда
3103
Минералдық немесе химиялық, фосфорлық тыңайтқыштар
3103 10
суперфосфаттар
3103 90 000 0
өзгелері
3104
Минералдық немесе химиялық, калий тыңайтқыштары
3104 20
калий хлоридi
3104 30 000 0
калий сульфаты
3104 90 000
өзгелері
3105
Екi немесе үш қоректi элементтерден: азоттан, фосфордан және калийден тұратын минералдық немесе химиялық тыңайтқыштар; басқа тыңайтқыштар; брутто-массасы 10 кг-нан аспайтын осы топтың таблеткадағы немесе ұқсас нысандағы немесе орамдардағы тауарлары

3105 10 000 0
товары данной группы в таблетках или аналогичных формах или в упаковках, брутто-масса которых не превышает 10 кг
3105 20 000 0
удобрения минеральные или химические, содержащие три питательных элемента: азот, фосфор и калий
3105 30 000 0
водородфосфат диаммония (фосфат диаммония)
3105 40 000 0
диводородфосфат аммония (фосфат моноаммония) и его смеси с водородфосфатом диаммония (фосфатом диаммония)
3105 51 000 0
содержащие нитраты и фосфаты
3105 59 000 0
прочие
3105 60 000 0
удобрения минеральные или химические, содержащие два питательных элемента: фосфор и калий
3105 90
прочие
3204
Органические красящие вещества синтетические, определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе синтетических органических красящих веществ, указанные в примечании 3 к данной группе; синтетические органические продукты, используемые в качестве оптических отбеливателей или люминофоров, определенного или неопределенного химического состава:
3204 11 000 0
красители дисперсные и препараты, изготовленные на их основе
3204 12 000 0
красители кислотные, предварительно металлизированные или неметаллизированные, и препараты, изготовленные на их основе; красители протравные и препараты, изготовленные на их основе
3204 13 000 0
красители основные и препараты, изготовленные на их основе
3204 14 000 0
красители прямые и препараты, изготовленные на их основе
3204 15 000 0
красители кубовые (включая используемые в качестве пигментов) и препараты, изготовленные на их основе
3204 16 000 0
красители химически активные и препараты, изготовленные на их основе
3204 17 000 0
пигменты и препараты, изготовленные на их основе
3204 19 000 0
прочие, включая смеси двух или более красящих веществ субпозиций 3204 11 - 3204 19
3204 20 000 0
органические продукты синтетические, используемые в качестве оптических отбеливателей
3204 90 000 0
прочие
3205 00 000 0
Цветные лаки; препараты на основе цветных лаков, указанные в примечании 3 к данной группе
3206
Красящие вещества прочие; препараты, указанные в примечании 3 к данной группе, отличные от препаратов товарной позиции 3203, 3204 или 3205; неорганические продукты, используемые в качестве люминофоров, определенного или неопределенного химического состава:
3206 11 000 0
содержащие 80 мас.% или более диоксида титана в пересчете на сухое вещество
3206 19 000 0
прочие
3206 20 000 0
пигменты и препараты, изготовленные на основе соединений хрома
3206 41 000 0
ультрамарин и препараты, изготовленные на его основе
3206 42 000 0
литопон и прочие пигменты и препараты, изготовленные на основе сульфида цинка

3105 10 000 0
брутто-массасы 10 кг-нан аспайтын осы топтың таблеткадағы немесе ұқсас нысандардағы немесе орамдардағы тауарлары
3105 20 000 0
үш қоректi элементтерден: азоттан, фосфордан және калийден тұратын минералдық немесе химиялық тыңайтқыштар
3105 30 000 0
диаммоний сутекфосфаты (диаммоний фосфаты)
3105 40 000 0
аммоний дисутекфосфаты (моноаммоний фосфаты) және оның диаммоний сутекфосфатымен қоспалары
3105 51 000 0
құрамында бар нитраттар мен фосфаттар
3105 59 000 0
өзгелері
3105 60 000 0
екi қоректiк элементтен: құрамында бар фосфор және калий минералдық немесе химиялық тыңайтқыштар
3105 90
өзгелері
3204
Айқындалған немесе айқындалмаған химиялық құрамның синтетикалық органикалық бояу заттары; айқындалған немесе айқындалмаған химиялық құрамның оптикалық ағартқыштар немесе люминофорлар ретiнде пайдаланылатын осы топқа 3-ескертуде көрсетiлген синтетикалық органикалық бояу заттары негiзiнде дайындалған препараттар
3204 11 000 0
майдаланған бояғыштар және солардың негiзiнде дайындалған препараттар
3204 12 000 0
Алдын - ала металдандырылған немесе металдандырылмаған қышқылдық бояулар, және олардың негiзiнде дайындалған препараттар; басытқы бояулар және олардың негiзiнде дайындалған бояулар
3204 13 000 0
негiзгi бояулар және олардың негiзiнде дайындалған препараттар
3204 14 000 0
тура бояулар және олардың негiзiнде дайындалған препараттар
3204 15 000 0
текшелiк бояулар (пигмент ретiнде қолданылатындарды қоса алғанда) және солардың негiзiнде дайындалған препараттар
3204 16 000 0
химиялық белсендi бояулар және олардың негiзiнде дайындалған препараттар
3204 17 000 0
пигменттер және олардың негiзiнде дайындалған препараттар
3204 19 000 0
өзгелері, 3204 44-3204 19 қосалқы позициядағы екi немесе одан көп бояғыш заттардың қоспаларын қоса алғанда
3204 20 000 0
оптикалық ағартқыштар ретiнде қолданылатын синтетикалық органикалық өнiмдер
3204 90 000 0
өзгелері
3205 00 000 0
Түрлi-түстi лактар; осы топқа 3-ескертуде көрсетiлген түрлi-түстi лактардың негiзiнде жасалған препараттар
3206
Өзге бояғыш заттар; 3203, 3204 немесе 3205 тауар позициясындағы препараттардан өзгеше, осы топқа 3-ескертуде көрсетiлген препараттар; айқындалған немесе айқындалмаған химиялық құрамының люминофорлары ретiнде қолданылатын органикалық емес өнiмдер
3206 11 000 0
құрғақ затқа қайта есептегенде титан диоксидi 80 мас.%-дан немесе одан асатын
3206 19 000 0
өзгелері
3206 20 000 0
хром қосылыстарының негiзiнде дайындалған пигменттер мен препараттар
3206 41 000 0
ультрамарин және оның негiзiнде дайындалған препараттар
3206 42 000 0
литопон және мырыш сульфидiнiң негiзiнде дайындалған өзге пигменттер мен препараттар

3206 49
прочие
3206 50 000 0
неорганические продукты, используемые в качестве люминофоров
3207
Готовые пигменты, готовые глушители стекла и готовые краски, эмали и глазури стекловидные, ангобы (шликеры), глянцы жидкие и аналогичные препараты, используемые при производстве керамики, эмали или стекла; фритта стекловидная и стекло прочее в порошке, гранулах или хлопьях
3207 10 000 0
готовые пигменты, готовые глушители стекла, готовые краски и аналогичные препараты
3207 20
эмали и глазури стекловидные, ангобы (шликеры) и аналогичные препараты
3207 30 000 0
глянцы жидкие и аналогичные препараты
3207 40
фритта стекловидная и прочее стекло в порошке, гранулах или хлопьях
3208
Краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в неводной среде; растворы, указанные в примечании 4 к данной группе
3208 10
на основе сложных полиэфиров
3208 20
на основе акриловых или виниловых полимеров
3208 90
прочие
3209
Краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в водной среде
3209 10 000
на основе акриловых или виниловых полимеров
3209 90 000 0
прочие
3210 00
Краски и лаки прочие (включая эмали, политуры и клеевые краски); готовые водные пигменты, используемые для отделки кож
3212
Пигменты (включая металлические порошки и хлопья), диспергированные в неводных средах, жидкие или пастообразные, используемые при производстве красок (включая эмали); фольга для тиснения; красители и прочие красящие вещества, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи
3212 10 000 0
фольга для тиснения
3212 90 000 0
прочие
3213
Краски художественные, используемые художниками, студентами или для оформления вывесок, лессировочные краски, краски для досуга и аналогичные продукты в таблетках, тюбиках, банках, флаконах, лотках или в аналогичных формах или упаковках
3213 10 000 0
краски в наборах
3213 90 000 0
прочие
3214
Замазки стекольная и садовая, цементы смоляные, составы для уплотнения и прочие мастики; шпатлевки для малярных работ; неогнеупорные составы для подготовки поверхностей фасадов, внутренних стен зданий, полов, потолков или аналогичные
3214 10
замазки стекольная и садовая, цементы смоляные, составы для уплотнения и прочие мастики; шпатлевки для малярных работ

3206 49
өзгелері
3206 50 000 0
люминофорлар ретiнде қолданылатын органикалық емес өнiмдер
3207
Қыш, эмаль немесе шыны өндiруде қолданылатын дайын пигменттер, дайын шыны күңгiрттерi, дайын бояулар, эмальдар және шыны тәрiздi жылтыратпалар, ангобтар (шликерлер), сұйық глянецтер мен ұқсас препараттар; шыны тәрiздi фритта және ұнтақтағы, түйiршiктердегi және үлектердегi шынылар
3207 10 000 0
дайын пигменттер, шыны күңгiрттерi, дайын бояулар және ұқсас препараттар
3207 20
шыны тәрiздi эмальдар және жылтыратпалар, ангобтар (шликерлер) және ұқсас препараттар
3207 30 000 0
сұйық глянецтер және ұқсас препараттар
3207 40
шыны тәрiздi фритта және ұнтақтағы, түйiршiктердегi немесе үлпектердегi шыны
3208
Синтетикалық полимерлер немесе химиялы түрлендiрiлген табиғи полимерлер негiзiндегi, майдаланған немесе сулы емес ортада ерiтiлген бояулар мен лактар (эмальдар мен политурларды қоса алғанда); осы топқа 4-ескертуде көрсетiлген ерiтiндiлер
3208 10
күрделi полиэфирлер негiзiнде
3208 20
акрилдiк немесе винилдiк полимерлер негiзiнде
3208 90
өзгелері
3209
Синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрде өзгертiлген табиғи полимерлер негiзiндегi, майдаланған немесе сулы емес ортада ерiтiлген бояулар мен лактар (эмальдар мен политураларды қоса алғанда)
3209 10 000
акрилдiк немесе винилдiк полимерлер негiзiнде
3209 90 000 0
өзгелері
3210 00
Басқа бояулар мен лактар (эмальдарды, политураларды және желiмдiк бояуларды қоса алғанда); терiнi өңдеу үшiн қолданылатын дайын су пигменттерi
3212
Бояуларды өндiруде қолданылатын (эмальдарды қоса алғанда) сулы емес ортада майдаланған, сұйық немесе паста тәрiздi пигменттер (металдық ұнтақтар мен үлпектердi қоса алғанда); баспатаңбалау фольгасы; бөлшек сауда үшiн нысандарға немесе орамдарға өлшенiп салынған бояулар және өзге бояу заттары
3212 10 000 0
баспа-таңбалау фольгасы
3212 90 000 0
өзгелері
3213
Суретшiлер, студенттер пайдаланатын немесе маңдайша жазуларын безендiруге арналған көркем бояулар, бос уақытта пайдалануға арналған өзгерткiш реңдер, бояулар және таблеткалардағы, тюбиктердегi, банкалардағы, флакондардағы, ұяшықтардағы немесе ұқсас нысандардағы немесе орамдардағы ұқсас өнiмдер
3213 10 000 0
жиынтықтағы бояулар
3213 90 000 0
өзгелері
3214
Шыны және бақша жақпасы, шайырлы цементтер, тығыздауға арналған құрамдар және басқа да мастикалар; сырлау жұмыстарына арналған тығыздағыштар; фасадтардың үстiн, ғимараттардың iшкi қабырғасын, едендердi, төбелердi дайындауға арналған өтқа төзiмдi емес құрамдар немесе осыған ұқсастар
3214 10
шыны және бақша жақпалары, шайырлы цементтер, тығыздауға арналған құрамдар және басқа да мастикалар; сырлау жұмыстарына арналған тығыздағыштар

3214 90 000
прочие
3215
Краска полиграфическая, чернила или тушь для письма или рисования и прочие чернила, концентрированные или неконцентрированные, твердые или нетвердые
3215 11 000 0
черная
3215 19 000 0
прочая
3215 90 000 0
прочие
3301
Масла эфирные (содержащие или не содержащие терпены), включая конкреты и абсолюты; резиноиды; экстрагированные эфирные масла; концентраты эфирных масел в жирах, нелетучих маслах, восках или аналогичных продуктах, получаемые методом анфлеража или мацерацией; терпеновые побочные продукты детерпенизации эфирных масел; водные дистилляты и водные растворы эфирных масел
3301 12
апельсиновое
3301 13
лимонное
3301 19
прочие
3301 24
мяты перечной (Mentha рiрerita)
3301 25
прочих видов мяты
3301 29
прочие
3301 30 000 0
резиноиды
3301 90
прочие
3302
Смеси душистых веществ и смеси (включая спиртовые растворы) на основе одного или более таких веществ, используемые в качестве промышленного сырья; прочие препараты на основе душистых веществ, используемые для изготовления напитков
3302 10
используемые для промышленного производства пищевых продуктов или напитков
3302 90
прочие
3303 00
Духи и туалетная вода
3304
Косметические средства или средства для макияжа и средства для ухода за кожей (кроме лекарственных), включая средства против загара или для загара; средства для маникюра или педикюра
3304 10 000 0
средства для макияжа губ
3304 20 000 0
средства для макияжа глаз
3304 30 000 0
средства для маникюра или педикюра
3304 91 000 0
пудра, включая компактную
3304 99 000 0
прочие
3305
Средства для волос
3305 10 000 0
шампуни
3305 20 000 0
средства для перманентной завивки или распрямления волос
3305 30 000 0
лаки для волос
3305 90 000 0
прочие
3306
Средства для гигиены полости рта или зубов, включая фиксирующие порошки и пасты для зубных протезов; нитки, используемые для очистки межзубных промежутков (зубной шелк), в индивидуальной упаковке для розничной продажи:
3306 10 000 0
средства для чистки зубов
3306 20 000 0
нитки, используемые для очистки межзубных промежутков (зубной шелк)
3306 90 000 0
прочие
3307
Средства, используемые до, во время или после бритья, дезодоранты индивидуального назначения, составы для принятия ванн, средства для удаления волос и прочие парфюмерные, косметические или туалетные средства, в другом месте не поименованные или не включенные; дезодоранты для помещений, ароматизированные или неароматизированные, обладающие или не обладающие дезинфицирующими свойствами:
3307 10 000 0
средства, используемые до, во время или после бритья

3214 90 000
өзгелері
3215
Баспаханалық бояу, жазу немесе сурет салуға арналған тушь немесе сия және басқа да концентратты немесе концентратты емес, қатты немесе қатты емес сиялар
3215 11 000 0
қара
3215 19 000 0
өзгесi
3215 90 000 0
өзгелері
3301
Конкреттердi және абсолюттердi қоса алғанда, эфир майлары (құрамында терпендер бар немесе жоқ); резиноидтер; (экстрагирленген эфир майлары; майлардағы, ұшпайтын майлардағы, балауыздағы немесе анфлераж немесе мацераций әдiсiмен алынатын ұқсас өнiмдердегi концентраттар; эфир майлары детерпенизациясының терпендiк жанама өнiмдерi; су дистиляттары және эфир майларының су ерiтiндiлерi
3301 12
апельсиндiк
3301 13
лимондық
3301 19
өзгелері
3301 24
бұрыштық жалбыздық (Mentha рiрerita)
3301 25
жалбыздың басқа түрлерiнiң
3301 29
өзгелері
3301 30 000 0
резиноидтар
3301 90
өзгелері
3302
Өнеркәсiптiк шикiзат ретiнде қолданылатын, хош иiстi заттардың қоспалары және сондай бiр немесе одан көп заттардың негiзiндегi қоспалар (спирт ерiтiндiлерiн қоса алғанда); сусындар дайындау үшiн қолданылатын хош иiстi заттардың негiзiндегi басқа препараттар
3302 10
тағамдық өнімді немесе сусындарды өнеркәсіпттік өндіру үшін қолдану
3302 90
өзгелері
3303 00
Әтiр және иiс сулар
3304
Косметикалық құралдар және макияжға арналған заттар, терi күтiмiне арналған заттар (дәрiлiктерден басқа), күнге күю және күнге күюге қарсы заттарды, маникюр мен педикюр заттарын қоса алғанда
3304 10 000 0
ерiнге макияж жасауға арналған заттар
3304 20 000 0
көзге макияж жасауға арналған заттар
3304 30 000 0
маникюрге немесе педикюрге арналған заттар
3304 91 000 0
жинақысын қоса алғанда, опа
3304 99 000 0
өзгелері
3305
Шашқа арналған заттар
3305 10 000 0
су сабындар
3305 20 000 0
перманенттiк бұйралауға немесе шашты тiктеуге apналған заттар
3305 30 000 0
шаш лактары
3305 90 000 0
өзгелері
3306
Тiс протездерiн бекiтетiн ұнтақтар мен пасталарды қоса алғанда, ауыз қуысы немесе тiстердiң тазалығына арналған заттар; бөлшек сауда үшiн жеке орамдағы тiстердiң аралығын тазалау үшiн пайдаланылатын жiптер (тiс шыты)
3306 10 000 0
тiс тазалайтын заттар
3306 20 000 0
тiстердiң араларын тазалау үшiн пайдаланылатын жiптер (тiс шыты)
3306 90 000 0
өзгелері
3307
Қырынардан бұрын, қырыну кезiнде немесе қырынғаннан кейiн пайдаланылатын құралдар, жеке мақсаттағы дезодоранттар, ванна қабылдауға арналған құрамдар, шаш алатын құралдар және басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген өзге де парфюмерлiк, косметикалық және иiс заттары, хош иістендірілген немесе хош иістендірілмеген, дезинфекциялық қасиеттерi бар немесе жоқ үй-жайларға арналған дезодоранттары
3307 10 000 0
қырынардан бұрын, қырыну кезiнде немесе қырынғаннан кейiн пайдаланылатын құралдар

3307 20 000 0
дезодоранты и антиперспиранты индивидуального назначения
3307 30 000 0
ароматизированные соли и прочие составы для принятия ванн
3307 41 000 0
"агарбатти" и прочие благовония, распространяющие запах при горении
3307 49 000 0
прочие
3307 90 000
прочие
3401
Мыло; поверхностно-активные органические вещества и средства, применяемые в качестве мыла, в форме брусков, кусков или в виде формованных изделий, содержащие или не содержащие мыло; поверхностно-активные органические вещества и средства для мытья кожи в виде жидкости или крема и расфасованные для розничной продажи, содержащие или не содержащие мыло; бумага, вата, войлок или фетр и нетканые материалы, пропитанные или покрытые мылом или моющим средством
3401 11 000
туалетные (включая содержащие лекарственные средства)
3401 19 000 0
прочие
3401 20
мыло в прочих формах
3401 30 000 0
поверхностно-активные органические вещества и средства для мытья кожи в виде жидкости или крема, расфасованные для розничной продажи, содержащие или не содержащие мыло
3402
Вещества поверхностно-активные органические (кроме мыла); поверхностно-активные средства, моющие средства (включая вспомогательные моющие средства) и средства чистящие, содержащие или не содержащие мыло (кроме средств товарной позиции 3401)
3402 11
анионные
3402 12 000 0
катионные
3402 13 000 0
неионогенные
3402 19 000 0
прочие
3402 20
средства, расфасованные для розничной продажи
3402 90
прочие
3403
Материалы смазочные (включая смазочно-охлаждающие эмульсии для режущих инструментов, средства для облегчения вывинчивания болтов или гаек, средства для удаления ржавчины или антикоррозионные средства и препараты для облегчения
выемки изделий из форм, изготовленные на основе смазок) и средства, используемые для масляной или жировой обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов, кроме средств, содержащих в качестве основных компонентов 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
3403 11 000 0
средства для обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов
3403 19
прочие
3403 91 000 0
средства для обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов
3403 99 000 0
прочие
3404
Воски искусственные и готовые воски
3404 20 000 0
из полиоксиэтилена (полиэтиленгликоля)
3404 90 000
прочие
3405
Ваксы и кремы для обуви, полироли и мастики для мебели, полов, автомобильных кузовов, стекла или металла, чистящие пасты и порошки и аналогичные средства (в том числе бумага, вата, войлок или фетр, нетканые материалы, пористые пластмассы или пористая резина, пропитанные или покрытые такими средствами), кроме восков товарной позиции 3404

3307 20 000 0
жеке мақсаттағы дезодоранттар мен антиперспиранттар
3307 30 000 0
хош иістендірілген тұздар мен ванна қабылдауға арналған өзге де құрамдар
3307 41 000 0
жанған кезде иiс тарататын "агарбатти" және өзге де жағымды иiстер
3307 49 000 0
өзгелері
3307 90 000
өзгелері
3401
Сабын; кесек, кесiк түрiнде немесе нысандалған түрде, құрамында сабын болатын немесе болмайтын, сабын ретiнде қолданылатын, үстiңгi органикалық белсендi заттар; бөлшек сауда үшiн өлшенiп салынған, сұйық немесе крем түрiндегi, құрамында сабын болатын немесе болмайтын беттiк белсендi органикалық заттар мен дененi жууға арналған құралдар; сабын немесе жуғыш зат сiңiрiлген қағаз, мақта, киiз немесе фетр және тоқымалық емес материалдар
3401 11 000
туалеттік (дәрiлiк заттардан тұратынды қоса алғанда)
3401 19 000 0
өзгелері
3401 20
басқа нысандардағы сабындар
3401 30 000 0
бөлшек сауда үшiн өлшенiп салынған сұйық немесе крем түрiндегi, құрамында сабын болатын немесе болмайтын беттiк-белсендi органикалық заттар мен дененi жууға арналған құралдар
3402
Беттiк-белсендi органикалық заттар (сабыннан басқа); беттiк-белсендi құралдар, жуғыш заттар (қосалқы жуғыш заттарды қоса алғанда) және тазалайтын, құрамында сабын болатын немесе болмайтын құралдар (3401 тауар позициясының құралдарынан басқа)
3402 11
аниондықтар
3402 12 000 0
катиондықтар
3402 13 000 0
неионогендiктер
3402 19 000 0
өзгелері
3402 20
бөлшек сауда үшiн өлшенiп салынған құралдар
3402 90
өзгелері
3403
Жақпа материалдары (кескiш жабдықтар үшiн жақпа-салқындатқыш эмульсияларды, болттар мен гайкаларды бұрауды жеңiлдететiн құралдарды, датты кетiруге арналған құралдар мен жақпалар негiзiндегi бұйымдарды қалыптан алып шығуды жеңiлдететiн датқа қарсы құралдар мен препараттарды қоса алғанда) және битуминоздық жыныстардан алынған негiзгi құрамдас бөлiктер ретiнде 70 мас.%-дан не одан көп мұнай не мұнай өнiмдерi бар құралдардан басқа, тоқыма материалдарын, терiнi, жүндi жаққы маймен және маймен өңдеу үшiн пайдаланылатын құралдар
3403 11 000 0
тоқыма материалдарын, терiнi, жүндi не басқа материалдарды өңдеуге арналған құралдар
3403 19
өзгелері
3403 91 000 0
тоқыма материалдарын терiнi, жүндi не басқа материалдарды өңдеуге арналған құралдар
3403 99 000 0
өзгелері
3404
Жасанды балауыздар және дайын балауыздар
3404 20 000 0
полиоксиэтиленнен (полиэтиленгликолдан) жасалған
3404 90 000
өзгелері
3405
3404 тауар позициясының балауыздарынан басқа, аяқ киiмге арналған ваксалар мен кремдер, жиhаз, едендер, автомобиль кузовтары, шыны не металға арналған жылтыратпалар (полироль) және мастикалар, тазартқыш пасталар, ұнтақтар және ұқсас құралдаp (оның iшiнде, сол құралдар сiңiрiлген мақта, киiз не фетр, тоқымалық емес материалдар, кеуектi пластмассалар не кеуектi резеңке)

3405 10 000 0
ваксы, кремы и аналогичные средства для обуви или кожи
3405 20 000 0
полироли, мастики и аналогичные средства для ухода за деревянной мебелью, полами или прочими изделиями из дерева
3405 30 000 0
полироли и аналогичные средства для автомобильных кузовов, кроме полирующих средств для металлов
3405 40 000 0
чистящие пасты и порошки и прочие чистящие средства
3405 90
прочие
3406 00 000 0
Свечи, тонкие восковые свечки и аналогичные изделия
3407 00 000 0
Пасты для лепки, включая пластилин для детской лепки; "зубоврачебный воск" или составы для получения слепков зубов, расфасованные в наборы, в упаковки для розничной продажи или в виде плиток, в форме подков, в брусках или аналогичных формах; составы для зубоврачебных целей прочие на основе гипса (кальцинированного гипса или сульфата кальция)
3501
Казеин, казеинаты и прочие производные казеина; клеи казеиновые
3501 10
казеин
3501 90
прочие
3502
Альбумины (включая концентраты двух или более сывороточных белков, содержащих более 80 мас.%
сывороточных белков в пересчете на сухое вещество), альбуминаты и прочие производные альбумина
3502 11
высушенный
3502 19
прочий
3502 20
альбумин молочный, включая концентраты двух или более сывороточных белков
3502 90
прочие
3503 00
Желатин (в том числе в прямоугольных (включая квадратные) листах, с поверхностной обработкой или без обработки, окрашенный или неокрашенный) и производные желатина; клей рыбий; клеи прочие животного происхождения, кроме казеиновых товарной позиции 3501
3504 00
Пептоны и их производные; белковые вещества прочие и их производные, в другом месте не поименованные или не включенные; порошок из кожи, или голья, хромированный или нехромированный
3505
Декстрины и прочие модифицированные крахмалы (например, крахмалы, предварительно желатинизированные или превращенные в сложный эфир); клеи на основе крахмалов или декстринов, или прочих модифицированных крахмалов
3505 10
декстрины и прочие модифицированные крахмалы
3505 20
клеи
3506
Готовые клеи и прочие готовые адгезивы, в другом месте не поименованные или не включенные; продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг
3506 10 000 0
продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг

3405 10 000 0
аяқ киiмге немесе терiге арналған ваксалар, кремдер және ұқсас құралдар
3405 20 000 0
ағаш жиhаз, едендер не ағаштан жасалған басқа бұйымдардың күтiмiне арналған жылтыратпалар, мастикалар және ұқсас құралдар
3405 30 000 0
металдарды жылтырататын құралдардан басқа, автомобиль кузовтарына арналған жылтыратпалар және ұқсас құралдар
3405 40 000 0
тазартқыш пасталар мен ұнтақтар және басқа да тазартқыш құралдар
3405 90
өзгелері
3406 00 000 0
Балауыз шамдар, жiңiшке балауыз шамдар және ұқсас бұйымдар
3407 00 000 0
Балаларға арналған пластилиндi қоса алғанда, жабыстыру пасталары; "тiс дәрiгерлiк балауыз" немесе орамдарға, жиынтықтарға өлшенiп салынған, тiстiң көшiрме бедерiн алуға арналған құрамдар, плитка түрiнде, таға нысанында, кесектердегi немесе ұқсас нысандардағы; гипс (кальциленген гипс не кальций сульфаты) негiзiндегi өзге де тiс дәрiгерлiк мақсаттарға арналған құрамдар
3501
Казеин, казеинаттар және казеиннiң басқа да туындылары; казеиндiк желiмдер
3501 10
казеин
3501 90
өзгелері
3502
Альбуминдер (массасы құрғақ затқа қайта есептегенде 80 %-дан астам сарысулық белоктары бар, екi немесе одан көп қойылтылған сарысулық белокты қоса алғанда), альбуминаттар және альбуминнiң басқа да туындылары
3502 11
кептiрiлген
3502 19
өзгесi
3502 20
сүт альбуминi, екi немесе одан астам қойылтылған сарысулық белоктардың қоса алғанда
3502 90
өзгелері
3503 00
Желатин (оның iшiнде тiк бұрышты (шаршылықты қоса алғанда) табақтарда, сырттай өңдеумен немесе өңдеусiз, боялған немесе боялмаған), және желатиннiң туындылары; балық желiмi; жануарлардан алынған басқа желiмдер, 3501 тауар позициясындағы казеиндiктерден басқа
3504 00
Пептондар және олардың туындылары; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген белоктық заттар және олардың өзге туындылары; терiден немесе гольден жасалған ұнтақ, хромдалған немесе хромдалмаған
3505
Декстриндер және өзгертiлген басқа крахмалдар (мысалы, алдын ала желатинделген немесе күрделi эфирге айналған); крахмалдар немесе декстриндер, немесе өзгертiлген өзге крахмалдар негiзiнде алынған желiмдер
3505 10
декстриндер және өзгертiлген өзге крахмалдар
3505 20
желiмдер
3506
Дайын желiмдер мен өзге де адгезивтер, басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген; желiмдер немесе адгезивтер ретiнде қолдануға жарамды, желiмдер немесе адгезивтер ретiндегi, нетто-массасы 1 килограмнан аспайтын бөлшек сауда үшiн өлшенiп салынған өнiмдер
3506 10 000 0
желiмдер немесе адгезивтер ретiнде қолдануға жарамды, желiмдер немесе адгезивтер ретiндегi, нетто-массасы 1 килограмнан аспайтын бөлшек сауда үшiн өлшенiп салынған өнiмдер

3506 91 000 0
адгезивы на основе полимеров товарных позиций 3901 - 3913 или каучука
3506 99 000 0
прочие
3507
Ферменты; ферментные препараты, в другом месте не поименованные или не включенные
3507 10 000 0
реннин и его концентраты
3507 90
прочие
3802
Уголь активированный; продукты минеральные природные активированные; уголь животный, включая использованный животный уголь
3802 10 000 0
уголь активированный
3802 90 000 0
прочие
3805
Скипидар живичный, древесный или сульфатный и масла терпеновые прочие, получаемые путем перегонки или другой обработки древесины хвойных пород; дипентен неочищенный; скипидар сульфитный и пара-цимол неочищенный прочий; масло сосновое, содержащее альфа-терпинеол в качестве главного компонента
3805 10
скипидар живичный, древесный или сульфатный
3805 90
прочие
3806
Канифоль и смоляные кислоты, и их производные; спирт канифольный и масла канифольные; переплавленные смолы
3806 10 000 0
канифоль и смоляные кислоты
3806 20 000 0
соли канифоли, смоляных кислот или производных канифоли или смоляных кислот, кроме солей аддуктов канифоли
3806 30 000 0
смолы сложноэфирные
3806 90 000 0
прочие
3807 00
Деготь древесный; масла, полученные из древесного дегтя; креозот древесный; нафта древесная; пек растительный; пек пивоваренный и аналогичные продукты на основе канифоли, смоляных кислот или растительного пека
3808
Инсектициды, родентициды, фунгициды, гербициды, противовсходовые средства и регуляторы роста растений, средства дезинфицирующие и аналогичные им, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи или представленные в виде готовых препаратов или изделий (например, ленты, обработанные серой, фитили и свечи, и бумага липкая от мух)
3808 50 000 0
товары, упомянутые в примечании к субпозициям 1 к данной группе
3808 91
инсектициды
3808 92
фунгициды
3808 93
гербициды, противовсходовые средства и регуляторы роста растений
3808 94
средства дезинфицирующие
3808 99
прочие
3811
Антидетонаторы, антиоксиданты, ингибиторы смолообразования, загустители, антикоррозионные вещества и присадки готовые прочие к нефтепродуктам (включая бензин) или другим жидкостям, используемым в тех же целях, что и нефтепродукты
3811 21 000 0
содержащие нефть или нефтепродукты, полученные из
битуминозных пород
3811 29 000 0
прочие
3811 90 000 0
прочие
3813 00 000 0
Составы и заряды для огнетушителей; гранаты для тушения пожаров, заряженные

3506 91 000 0
3901-3913 тауар позицияларының полимерлерi немесе каучук негiзiндегi адгезивтер
3506 99 000 0
өзгелері
3507
Басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген ферменттер; ферменттiк препараттар
3507 10 000 0
реннин және оның концентраттары
3507 90
өзгелері
3802
Активтендiрiлген көмiр; табиғи активтендiрiлген минералдық өнiмдер; пайдаланылған жануарлар көмiрiн қоса алғанда, жануарлар көмiрi
3802 10 000 0
активтендiрiлген көмiр
3802 90 000 0
өзгелері
3805
Сағыздық, сүректiк немесе сульфаттық скипидар, айдау жолымен немесе қылқан жапырақтылардың сүрегiн өңдеуден алынған өзге де терпендiк майлар; тазартыл- маған дипентен; сульфаттық скипидар және тазартылмаған басқа пара-цимол; негiзi құрамдас бөлiк ретiнде альфа-терпиенолы бар қарамай майы
3805 10
сағыздық, сүректiк немесе сульфаттық скипидар
3805 90
өзгелері
3806
Канифоль және шайырлық қышқылдар, және олардың туындылары; канифолдық спирт және канифолдық майлар; қайта балқытылған шайырлар
3806 10 000 0
канифоль және шайырлық қышқылдар
3806 20 000 0
канифоль алдуктарының тұздарынан басқа, канифолдың, шайырлық қышқылдардың немесе канифол немесе шайырлық қышқылдар туындыларының тұздары
3806 30 000 0
күрделi эфирлi шайырлар
3806 90 000 0
өзгелері
3807 00
Сүректiк қарамай; сүректiк қарамайдан алынған майлар; сүректiк креозот; сүректiк нафта; өсiмдiк пекi; сыра қайнату пекi және канифоль, шайырлық қышқылдар немесе өсiмдiк пекiнiң негiзiндегi ұқсас өнiмдер
3808
Инсектицидтер, родентицидтер, фунгицидтер, гербицидтер, өскiндерге қарсы құралдар және өсiмдiктiң өсуiн реттеушiлер, дайын препараттар немесе бұйымдар түрiнде ұсынылған немесе бөлшек саудаға арналып нысандарға немесе орамдарға өлшенiп салынған зарарсыздандыратын құралдар және оларға ұқсастар (мысалы, күкiртпен өңделген лента, фитильдер мен балауыз шамдар, шыбынға қарсы жабысқақ қағаз)
3808 50 000 0
бұл топқа 1 қосалқы позицияларына ескертуде аталған тауарлар
3808 91
инсектицидтер
3808 92
фунгицидтер
3808 93
гербицидтер, өскiнге қарсы құралдар және өсiмдiктердiң өсуiн реттеушiлер
3808 94
дезинфекциялайтын құралдар
3808 99
өзгелері
3811
Антидетонаторлар, антиоксиданттар, шайыртүзушi тежегiштер, қоюлатқыштар, даттануға қарсы заттар және мұнай өнiмдерiне (бензиндi қоса алғанда) немесе мұнай өнiмдерi сияқты мақсаттарда пайдаланылатын басқа да сұйықтарға қосылатын өзге де дайын қоспалар
3811 21 000 0
құрамында битуминоздық жыныстардан алынған, мұнай және мұнай өнiмдерi бар
3811 29 000 0
өзгелері
3811 90 000 0
өзгелері
3813 00 000 0
Өрт сөндiргiштерге арналған құрамдар мен қуаттар; өрт сөндiруге арналып қуатталған гранаталар

3814 00
Растворители и разбавители сложные органические, в другом месте не поименованные или не включенные; готовые составы для удаления красок или лаков
3816 00 000 0
Огнеупорные цементы, растворы строительные, бетоны и аналогичные составы, кроме товаров товарной позиции 3801
3818 00
Элементы химические легированные, предназначенные для использования в электронике, в форме дисков, пластин или в аналогичных формах; соединения химические легированные, предназначенные для использования в электронике
3819 00 000 0
Жидкости тормозные гидравлические и жидкости готовые прочие для гидравлических передач, не содержащие или содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
3820 00 000 0
Антифризы и жидкости антиобледенительные готовые
3821 00 000 0
Среды культуральные готовые для выращивания или поддержания жизнедеятельности микроорганизмов (включая вирусы и подобные) или клеток растений, человека или животных
3822 00 000 0
Реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, кроме товаров товарной позиции 3002 или 3006; сертифицированные эталонные материалы
3901
Полимеры этилена в первичных формах
3901 10
полиэтилен с удельным весом менее 0,94
3901 20
полиэтилен с удельным весом 0,94 или более
3901 30 000 0
сополимеры этилена с винилацетатом
3901 90
прочие
3902
Полимеры пропилена или прочих олефинов в первичных формах
3902 10 000 0
полипропилен
3902 20 000 0
полиизобутилен
3902 30 000 0
сополимеры пропилена
3902 90
прочие
3903
Полимеры стирола в первичных формах
3903 11 000 0
вспенивающийся
3903 19 000
прочий
3903 20 000 0
сополимеры стиролакрилонитрильные (SAN)
3903 30 000 0
сополимеры акрилонитрилбутадиенстирольные (АBS)
3903 90
прочие
3904
Полимеры винилхлорида или прочих галогенированных олефинов, в первичных формах
3904 10 00
поливинилхлорид, не смешанный с другими компонентами
3904 21 000 0
непластифицированный
3904 22 000 0
пластифицированный
3904 30 000 0
сополимеры винилхлорида и винилацетата
3904 40 000 0
сополимеры винилхлорида прочие
3904 50
полимеры винилиденхлорида
3904 61 000 0
политетрафторэтилен
3904 69
прочие
3904 90 000 0
прочие
3905
Полимеры винилацетата или прочих сложных виниловых эфиров, в первичных формах; прочие винильные полимеры в первичных формах
3905 12 000 0
в виде водных дисперсий
3905 19 000 0
прочий
3905 21 000 0
в виде водных дисперсий
3905 29 000 0
прочие
3905 30 000 0
спирт поливиниловый, содержащий или не содержащий негидролизованные ацетатные группы

3814 00
Басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген күрделi органикалық ерiткiштер мен сұйылтқыштар; бояулар мен лактарды кетiруге арналған дайын құрамдар:
3816 00 000 0
3801 тауар позициясындағы тауарлардан басқа, отқа төзiмдi цементтер, құрылыстық, бетондық және ұқсас құрамдық ерiтiндiлер
3818 00
Электроникада диск, пластина немесе ұқсас нысандарда қолдануға арналған химиялық легирленген элементтер; электроникада қолдануға арналған химиялық легирленген қосылыстар
3819 00 000 0
Битуминоздық жыныстардан алынған құрамында массасы 70 %-дан аспайтын мұнай немесе мұнай өнiмдерi болатын немесе болмайтын гидравликалық тежегiштiк сұйықтар және гидравликалық берiлiстерге арналған өзге де дайын сұйықтар
3820 00 000 0
Антифриздер және бозғыштыққа қарсы дайын сұйықтар
3821 00 000 0
Микроорганизмдердi өсiруге арналған дақылдық орталар немесе өсiмдiктер, адам немесе жануар жасушаларына (вирустар және ұқсастарды қоса алғанда)
3822 00 000 0
3002 немесе 3006 тауар позицияларындағы тауарлардан басқа, диагностикалық немесе төсенiшке орнатылған зертханалық реагенттер, дайын диагностикалық немесе төсенiшке орнатылған немесе орнатылмаған зертханалық реагенттер; сертификатталған эталондық материалдар
3901
Бастапқы нысандардағы этиленнiң полимерлерi
3901 10
үлес салмағы 0,94-тен кем емес полиэтилен
3901 20
үлес салмағы 0,94 немесе одан артық полиэтилен
3901 30 000 0
этиленнiң винилацетатпен полимерлестерi
3901 90
өзгелері:
3902
Бастапқы нысандардағы пропиленнiң немесе басқа олефиндердiң полимерлерi
3902 10 000 0
полипропилен
3902 20 000 0
полиизобутилен
3902 30 000 0
пропиленнiң полимерлестерi
3902 90
өзгелері
3903
Бастапқы нысандардағы стиролдың полимерлерi
3903 11 000 0
көбiктелген
3903 19 000
өзгесi
3903 20 000 0
стиролакрилонитрильдiк полимерлестер (SAN)
3903 30 000 0
акрилонитрилбутадиенстиролдық полимерлестер-(ABS)
3903 90
өзгелері
3904
Бастапқы нысандардағы винилхлоридтiң немесе басқа галогенденген олефиндердiң полимерлерi
3904 10 00
басқа құрамдас бөлiктермен араластырылмаған поливинилхлорид
3904 21 000 0
пластифицирленбеген
3904 22 000 0
пластифицирленген
3904 30 000 0
винилхлорид пен винилацетаттың полимерлестерi
3904 40 000 0
өзге винилхлоридтың полимерлестерi
3904 50
винилиденхлоридтiң полимерлерi
3904 61 000 0
политетрафторэтилен
3904 69
өзгелері
3904 90 000 0
өзгелері
3905
Бастапқы нысандардағы винилацетаттың немесе басқа күрделi винилдiк эфирлердiң полимерлерi; бастапқы нысандардағы басқа винилдiк полимерлер
3905 12 000 0
су дисперсиялары түрiндегi
3905 19 000 0
өзгесi
3905 21 000 0
су дисперсиялары түрiндегi
3905 29 000 0
өзгелері
3905 30 000 0
құрамында гидролизденбеген ацетаттық топтар болатын немесе болмайтын поливинилдiк спирт

3922 10 000 0
ванны, души, раковины для стока воды и раковины для умывания
3922 20 000 0
сиденья и крышки для унитазов
3922 90 000 0
прочие
3923
Изделия для транспортировки или упаковки товаров, из пластмасс; пробки, крышки, колпаки и другие укупорочные средства, из пластмасс
3923 10 000 0
коробки, ящики, корзины и аналогичные изделия
3923 21 000 0
из полимеров этилена
3923 29
из прочих пластмасс
3923 30
бутыли, бутылки, флаконы и аналогичные изделия
3923 40
катушки, шпульки, бобины и аналогичные изделия
3923 50
пробки, крышки, колпаки и другие укупорочные средства
3923 90 000 0
прочие
3924
Посуда столовая и кухонная, приборы столовые и кухонные принадлежности, прочие предметы домашнего обихода и предметы гигиены или туалета, из пластмасс
3924 10 000 0
посуда столовая и кухонная
3924 90 000
прочие
3925
Детали строительные из пластмасс, в другом месте не поименованные или не включенные
3925 10 000 0
резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости объемом более 300 л
3925 20 000 0
двери, окна и их рамы, пороги для дверей
3925 30 000 0
ставни, шторы (включая венецианские жалюзи) и аналогичные изделия и их части
3925 90
прочие
3926
Изделия прочие из пластмасс и изделия из прочих материалов товарных позиций 3901 - 3914
3926 10 000 0
принадлежности канцелярские или школьные
3926 20 000 0
одежда и принадлежности к одежде (включая перчатки, рукавицы и митенки)
3926 30 000
крепежные изделия и фурнитура для мебели, транспортных средств или аналогичные изделия
3926 40 000 0
статуэтки и изделия декоративные прочие
3926 90
прочие
4002
Каучук синтетический и фактис, полученный из масел, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент; смеси любого продукта товарной позиции 4001 с любым продуктом данной товарной позиции, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент
4002 11 000 0
латекс
4002 19
прочий
4002 20 000 0
каучук бутадиеновый (BR)
4002 31 000 0
каучук изобутиленизопреновый (бутилкаучук) (IIR)
4002 39 000 0
прочий
4002 41 000 0
латекс
4002 49 000 0
прочий
4002 51 000 0
латекс
4002 59 000 0
прочий
4002 60 000 0
каучук изопреновый (IR)
4002 70 000 0
каучук этиленпропилендиеновый несопряженный (EРDM)
4002 80 000 0
смеси любого продукта товарной позиции 4001 с любым продуктом данной товарной позиции

3922 10 000 0
ванналар, себезгілер, су ағызуға арналған раковиналар және жуынуға арналған раковиналар
3922 20 000 0
унитаздарға арналған отыратын орындар мен қақпақтар
3922 90 000 0
өзгелері
3923
Пластмассадан жасалған тасымалдауға немесе орауға арналған бұйымдар; пластмассадан жасалған тығындар, қақпақтар, қалпақшалар және тығындауға арналған өзге де бұйымдар
3923 10 000 0
қораптар, жәшiктер, кәрзеңкелер және ұқсас бұйымдар
3923 21 000 0
этилен полимерлерiнен жасалған
3923 29
өзге пластмассалардан жасалған
3923 30
шөлмектер, шишалар, флакондар және ұқсас бұйымдар
3923 40
орауыштар, шпулькалар, бобиналар және ұқсас бұйымдар
3923 50
тығындар, қақпақтар, қалпақшалар және тығындауға арналған өзге де бұйымдар
3923 90 000 0
өзгелері
3924
Пластмассадан жасалған асханалық және ас үйлiк ыдыс-аяқ, асханалық аспаптар мен ас үйлiк қажеттiлiктер, өзге де үй-тұрмыстық бұйымдар мен гигиена немесе жуыну заттары
3924 10 000 0
асханалық және ас үйлiк ыдыс-аяқ
3924 90 000
өзгелері
3925
Пластмассадан жасалған басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген құрылыс бөлшектерi
3925 10 000 0
резервуарлар, цистерналар, бактар және сыйымдылығы 300 литрден асатын басқа сыйымсауыттар
3925 20 000 0
есiктер мен олардың арналған табалдырықтар, терезелер мен олардың рамалары
3925 30 000 0
қойғыштар, перделер (венециандық жалюздердi қоса алғанда) және ұқсас бұйымдар мен олардың бөлiктерi
3925 90
өзгелері
3926
Пластмассадан жасалған басқа бұйымдар және 3901-3914 тауар позицияларының материалдарынан жасалған өзге де бұйымдар:
3926 10 000 0
кеңселiк немесе мектептiк керек-жарақ
3926 20 000 0
киiм және киiмге керек-жарақ (биялайларды, қолғаптарды және митенкiлердi қоса алғанда)
3926 30 000
бекiткiш құралдар және жиhаз, көлiк құралдары үшiн фурнитура немесе ұқсас бұйымдар
3926 40 000 0
мүсіншелер және өзге сәндік бұйымдар
3926 90
өзгелері
4002
Майлардан алынған бастапқы нысандардағы тілімшелер, табақтар немесе белдiктер, немесе таспалар түрiндегi синтетикалық каучук және фактис; 4001 тауар позициясының кез келген өнiмiнiң осы тауар позициясындағы өнiммен, бастапқы нысандардағы немесе тілімшелер, табақтар немесе белдiктер, немесе таспалар түрiндегi қоспалары
4002 11 000 0
латекс
4002 19
өзгесi
4002 20 000 0
бутадиендiк каучук (BR)
4002 31 000 0
изобутиленизопрендiк каучук (бутилкаучук) (IIR)
4002 39 000 0
өзгесi
4002 41 000 0
латекс
4002 49 000 0
өзгесi
4002 51 000 0
латекс
4002 59 000 0
өзгесi
4002 60 000 0
изопрендiк каучук (IR)
4002 70 000 0
түйiндес емес этиленпропилендиендiк каучук (EРDM)
4002 80 000 0
4001 тауар позициясы өнiмiнiң осы тауар позициясының кез келген өнiмiмен қоспалары

4002 91 000 0
латекс
4002 99
прочие
4003 00 000 0
Каучук регенерированный в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент
4004 00 000 0
Отходы, обрезки и скрап резины (кроме твердой резины), порошки и гранулы, полученные из них
4005
Невулканизованная резиновая смесь, в первичных формах или в виде пластин, листов или полос, или лент
4005 10 000 0
резиновая смесь, наполненная техническим углеродом или диоксидом кремния
4005 20 000 0
растворы; дисперсии прочие, кроме указанных в субпозиции 4005 10
4005 91 000 0
пластины, листы и полосы или ленты
4005 99 000 0
прочие
4006
Прочие формы (например, прутки, трубы и профили фасонные) и изделия (например, диски и кольца) из невулканизованной резины
4006 10 000 0
протекторные заготовки для восстановления шин
4006 90 000 0
прочие
4007 00 000 0
Вулканизованные резиновые нити и корд
4008
Пластины, листы, полосы или ленты, прутки и профили фасонные из вулканизованной резины, кроме твердой резины
4008 11 000 0
пластины, листы и полосы или ленты
4008 19 000 0
прочие
4008 21
пластины, листы и полосы или ленты
4008 29 000 0
прочие
4009
Трубы, трубки и шланги из вулканизованной резины, кроме твердой резины, без фитингов или с фитингами (например, соединениями, патрубками, фланцами)
4009 11 000 0
без фитингов
4009 12 000
с фитингами
4009 21 000 0
без фитингов
4009 22 000
с фитингами
4009 31 000 0
без фитингов
4009 32 000 0
с фитингами
4009 41 000 0
без фитингов
4009 42 000 0
с фитингами
4010
Ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг, из вулканизованной резины
4010 11 000 0
армированные только металлом
4010 12 000 0
армированные только текстильными материалами
4010 19 000 0
прочие
4010 31 000 0
бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), ребристые, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см
4010 32 000 0
бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечҒного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см
4010 33 000 0
бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), ребристые, с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см
4010 34 000 0
бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см

4002 91 000 0
латекс
4002 99
өзгелері
4003 00 000 0
Бастапқы нысандардағы немесе тілімшелер, табақтар немесе белдiктер немесе таспалар түрiндегi жаңғыртылған каучук
4004 00 000 0
Резеңкенiң қалдықтары, кесiндiлерi және сынықтары (қатты резеңкеден басқа), олардан алынған ұнтақтар мен түйiршiктер
4005
Бастапқы нысандардағы немесе тілімшелер, табақтар немесе белдiктер немесе таспалар түрiндегi вулканизацияланбаған резеңкелiк қоспалар
4005 10 000 0
техникалық көмiртегiмен немесе кремнийдiң диоксидiмен толтырылған резеңкелiк қоспа
4005 20 000 0
ерiтiндiлер; 4005 10 қосалқы позициясындағысын қоспағанда, өзге дисперсиялар
4005 91 000 0
тілімшелер, табақтар және белдiктер немесе ленталар
4005 99 000 0
өзгелері
4006
Өзге нысандар (мысалы, шыбықтар, құбырлар және фасондық профильдер) және вулкандалмаған резеңкеден жасалған бұйымдар (мысалы, дискiлер мен сақиналар)
4006 10 000 0
шиналарды қалпына келтiру үшiн протекторлық дайындаулық нәрселер
4006 90 000 0
өзгелері
4007 00 000 0
Вулканизацияланған резеңке жiптер мен корд
4008
Қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден алынған тілімшелер, табақтар, белдiктер немесе ленталар, шыбықтар және қалапқа келтірілген бағыты
4008 11 000 0
тілімшелер, табақтар мен белдiктер немесе таспалар
4008 19 000 0
өзгелері
4008 21
тілімшелер, табақтар мен белдiктер немесе таспалар
4008 29 000 0
өзгелері
4009
Қатты резеңкеден басқа, вулканданған резеңкеден жасалған құбырлар, түтiктер және құбыршектер, фитингiлерi жоқ немесе бар (мысалы, қосылыстары, келте құбырлары, фланцтары)
4009 11 000 0
фитингтерсiз
4009 12 000
фитингтермен
4009 21 000 0
фитингтерсiз
4009 22 000
фитингтермен
4009 31 000 0
фитингтерсiз
4009 32 000 0
фитингтермен
4009 41 000 0
фитингтерсiз
4009 42 000 0
фитингтермен
4010
Вулканданған резеңкеден алынған конвейерлiк таспалар немесе жетекшi белдiктер, немесе бельтинг
4010 11 000 0
тек металмен арқауланған
4010 12 000 0
тек тоқымалық материалдармен арқауланған
4010 19 000 0
өзгелері
4010 31 000 0
трапециялық көлденең қималы шексiз жетекшi белдiктер (танапты белдiктер), қырлы, сырт шеңберiнiң ұзындығы 60 см-ден артық, бiрақ 180 см-ден аспайтын
4010 32 000 0
трапециялық көлденең қималы шексiз жетекшi белдiктер (танапты белдiктер), қырлылардан басқа, сырт шеңберiнiң ұзындығы 60 см-ден артық, бiрақ 180 см-ден аспайтын
4010 33 000 0
трапециялық көлденең қималы шексiз жетекшi белдiктер (танапты белдiктер), қырлы, сырт шеңберiнiң ұзындығы 180 см-ден артық, бiрақ 240 см-ден аспайтын
4010 34 000 0
трапециялық көлденең қималы шексiз жетекшi белдiктер (танапты белдiктер), қырлылардан басқа, сырт шеңберiнiң ұзындығы 180 см-ден артық, бiрақ 240 см-ден аспайтын

4010 35 000 0
бесконечные зубчатые приводные ремни, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 150 см
4010 36 000 0
бесконечные зубчатые приводные ремни, с длиной наружной окружности более 150 см, но не более 198 см
4010 39 000 0
прочие
4011
Шины и покрышки пневматические резиновые новые
4011 10 000
для легковых автомобилей (включая грузопассажирские автомобили-фургоны и спортивные автомобили)
4011 20
для автобусов или моторных транспортных средств для перевозки грузов
4011 30 000 0
для использования в авиации
4011 40 000 0
для мотоциклов
4011 50 000 0
для велосипедов
4011 61 000 0
для сельскохозяйственных или лесохозяйственных транспортных средств и машин
4011 62 000 0
для транспортных средств и машин, используемых в строительстве или промышленности, и имеющие посадочный диаметр не более 61 см
4011 63 000 0
для транспортных средств и машин, используемых в строительстве или промышленности, и имеющие посадочный диаметр более 61 см
4011 69 000 0
прочие
4011 92 000 0
для сельскохозяйственных или лесохозяйственных транспортных средств и машин
4011 93 000 0
для транспортных средств, используемых в строительстве или промышленности, и имеющие посадочный диаметр не более 61 см
4011 94 000 0
для транспортных средств, используемых в строительстве или промышленности, и имеющие посадочный диаметр более 61 см
4011 99 000 0
прочие
4012
Шины и покрышки пневматические резиновые, восстановленные или бывшие в употреблении; шины и покрышки массивные или полупневматические, шинные протекторы и ободные ленты, резиновые
4012 11 000 0
для легковых автомобилей (включая грузопассажирские автомобили-фургоны и спортивные автомобили)
4012 12 000 0
для автобусов или моторных транспортных средств для перевозки грузов
4012 13 000 0
для использования в авиации
4012 19 000 0
прочие
4012 90
прочие
4013
Камеры резиновые
4013 10 000 0
для легковых автомобилей (включая грузопассажирские автомобили-фургоны и спортивные автомобили), автобусов или моторных транспортных средств для перевозки грузов
4013 20 000 0
для велосипедов
4013 90 000 0
прочие
4014
Изделия гигиенические или фармацевтические (включая соски) из вулканизованной резины, кроме твердой резины, с фитингами из твердой резины или без них
4014 10 000 0
контрацептивы
4014 90 000 0
прочие
4015
Одежда и принадлежности к одежде (включая перчатки, рукавицы и митенки) из вулканизованной резины, кроме твердой резины, для различных целей

4010 35 000 0
шексiз, тiстi жетекшi белдiктер, сырт шеңберiнiң ұзындығы 60 см, бiрақ 150 см-ден аспайтын
4010 36 000 0
шексiз, тiстi жетекшi белдiктер, сырт шеңберiнiң ұзындығы 150 см, бiрақ 198 см-ден аспайтын
4010 39 000 0
өзгелері
4011
Жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар
4011 10 000
жеңiл автомобильдерге арналған (жүктiк-жолаушылық автомобиль-күйме мен спорттық автомобильдердi қоса алғанда)
4011 20
автобустарға және жүк тасымалдайтын моторлық көлiк құралдарына арналған
4011 30 000 0
авиацияда пайдалануға арналған
4011 40 000 0
мотоциклдерге арналған
4011 50 000 0
велосипедтерге арналған
4011 61 000 0
ауыл және орман шаруашылығында қолданылатын көлiк құралдары мен машиналарға арналған
4011 62 000 0
құрылыста немесе өнеркәсiпте қолданылатын және отырғызу диаметрi 61 см-ден аспайтын көлiк құралдары мен машиналарына арналған
4011 63 000 0
құрылыста немесе өнеркәсiпте қолданылатын және отырғызу диаметрi 61 см-ден асатын көлiк құралдары мен машиналарына арналған
4011 69 000 0
өзгелері
4011 92 000 0
ауыл немесе орман шаруашылығында қолданылатын көлiк құралдары мен машиналарға арналған
4011 93 000 0
құрылыста немесе өнеркәсiпте қолданылатын және отырғызу диаметрi 61 см-ден аспайтын көлiк құралдары мен машиналарына арналған
4011 94 000 0
құрылыста немесе өнеркәсiпте қолданылатын және отырғызу диаметрi 61 см-ден асатын көлiк құралдарына арналған
4011 99 000 0
өзгелері
4012
Жаңа пневматикалық шиналар мен қақпақшалар, қалпына келтiрiлгендер немесе қолданыста болғандар; тегiс немесе жартылай пневматикалық шиналар мен қақпақшалар, шиналық протекторлар және резеңкелiк тоғынша таспалар
4012 11 000 0
жеңiл автомобильдерге арналған (жүктiк-жолаушылық автомобиль-күйме мен спорттық автомобильдердi қоса алғанда)
4012 12 000 0
автобустарға немесе моторлы жүк тасымалдайтын көлiк құралдарына арналған
4012 13 000 0
авиацияда пайдалануға арналған
4012 19 000 0
өзгелері
4012 90
өзгелері
4013
Резеңке камералар
4013 10 000 0
жеңiл автомобильдерге (жүктiк-жолаушылық автомобиль-күйме және спорттық автомобильдердi қоса алғанда), автобустарға немесе жүк тасымалдайтын моторлы көлiк құралдарына арналған
4013 20 000 0
велосипедтерге арналған
4013 90 000 0
өзгелері
4014
Қатты резеңкеден басқа, вулканданған резеңкеден алынған, қатты резеңкеден жасалған фитингтерi бар немесе оларсыз гигиеналық немесе фармацевтикалық бұйымдар (емiзiктердi қоса алғанда)
4014 10 000 0
контрацептивтер
4014 90 000 0
өзгелері
4015
Түрлi мақсаттарға арналған, қатты резеңкеден басқа, вулканданған резеңкеден жасалған киiмдер және оларға керек-жарақтар (биялайларды, қолғаптарды және митенкiлердi қоса алғанда)

4015 11 000 0
хирургические
4015 19 000 0
прочие
4015 90 000 0
прочие
4016
Изделия из вулканизованной резины, кроме твердой резины, прочие
4016 10 000 0
из пористой резины
4016 91 000 0
покрытия напольные и коврики
4016 92 000 0
резинки канцелярские
4016 93 000
прокладки, шайбы и прочие уплотнители
4016 94 000 0
лодочные или причальные амортизаторы, надувные или ненадувные
4016 95 000 0
изделия надувные прочие
4016 99
прочие
4017 00 000 0
Резина твердая (например, эбонит) во всех формах, включая отходы и скрап; изделия из твердой резины
4104
Дубленая кожа или кожевенный краст из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных, без волосяного покрова, двоеные или недвоеные, но без дальнейшей обработки
4104 11
нешлифованные лицевые недвоеные; лицевые двоеные
4104 19
прочие
4104 41
нешлифованные лицевые недвоеные; лицевые двоеные
4104 49
прочие
4105
Дубленая кожа или кожевенный краст из шкур овец или шкурок ягнят, без шерстного покрова, двоеные или недвоеные, но без дальнейшей обработки
4105 10
во влажном состоянии (включая хромированный полуфабрикат)
4105 30
в сухом состоянии (краст)
4106
Дубленая кожа или кожевенный краст из шкур прочих животных, без шерстного или волосяного покрова, двоеные или недвоеные, но без дальнейшей обработки
4106 21
во влажном состоянии (включая хромированный полуфабрикат)
4106 22
в сухом состоянии (краст)
4106 31 000 0
во влажном состоянии (включая хромированный полуфабрикат)
4106 32 000 0
в сухом состоянии (краст)
4106 40
рептилий
4106 91 000 0
во влажном состоянии (включая хромированный полуфабрикат)
4106 92 000 0
в сухом состоянии (краст)
4107
Кожа, дополнительно обработанная после дубления или в виде кожевенного краста, включая выделанную под пергамент, из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных, без волосяного покрова, двоеная или недвоеная, кроме кожи товарной позиции 4114
4107 11
нешлифованные лицевые недвоеные
4107 12
лицевые двоеные
4107 19
прочие
4107 91
нешлифованная лицевая недвоеная
4107 92
лицевая двоеная
4107 99
прочая
4112 00 000 0
Кожа, дополнительно обработанная после дубления или в виде кожевенного краста, включая выделанную под пергамент, из шкур овец или шкурок ягнят, без шерстного покрова, двоеная или недвоеная, кроме кожи товарной позиции 4114
4113
Кожа, дополнительно обработанная после дубления или в виде кожевенного краста, включая выделанную под пергамент, из шкур прочих животных, без шерстного или волосяного покрова, двоеная или недвоеная, кроме кожи товарной позиции 4114

4015 11 000 0
хирургиялық
4015 19 000 0
өзгелері
4015 90 000 0
өзгелері
4016
Қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған басқа бұйымдар
4016 10 000 0
кеуектi резеңкеден
4016 91 000 0
еденге арналған жабындар және кiлемшелер
4016 92 000 0
кеңселiк резеңкелер
4016 93 000
аралық қабаттар, шайбылар және өзге де тығыздағыштар
4016 94 000 0
үрленген немесе үрленбеген кемелiк немесе айлақтық амортизаторлар
4016 95 000 0
өзге үрленген бұйымдар
4016 99
өзгелері
4017 00 000 0
Барлық нысандардағы қатты резеңке (мысалы, эбонит), қалдықтар мен сынықтарды қоса алғанда; қатты резеңкеден жасалған бұйымдар
4104
Жүнсiз, бөлiнген немесе бөлiнбеген, бiрақ одан арғы өңдеусiз ipi қара малдардың (буйволдарды қоса алғанда) немесе жылқы тұқымдас жануарлардың терiлерiнен алынған иленген былғары және былғарылық краст
4104 11
бөлiнбеген беткi жағы ыспаланған; беткi жағы бөлiнген
4104 19
өзгелері
4104 41
беткi жағы бөлiнбеген, ыспаланбаған; беткi жағы бөлiнген
4104 49
өзгелері
4105
Қойлар мен қозылардың терiлерiнен алынған жүнсiз, бөлiнген немесе бөлiнбеген, иленген былғары және былғарылық краст; бiрақ одан арғы өңдеусiз
4105 10
дымқыл түрде (хромдалған шала фабрикаттарды қоса алғанда)
4105 30
құрғақ түрде (краст)
4106
Басқа жануарлардың терiлерiнен алынған, жүнсiз, бөлiнген немесе бөлiнбеген иленген былғары және былғарылық краст, бiрақ одан арғы өңдеусiз
4106 21
дымқыл түрде (хромдалған шала фабрикатты қоса алғанда)
4106 22
құрғақ түрде (краст)
4106 31 000 0
дымқыл түрде (хромдалған шала фабрикатты қоса алғанда)
4106 32 000 0
құрғақ түрде (краст)
4106 40
рептилиялардың
4106 91 000 0
дымқыл түрде (хромдалған шала фабрикатты қоса алғанда)
4106 92 000 0
құрғақ түде (краст)
4107
Ірi қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) немесе жылқы тұқымдас жануарлардың, жүнсiз, бөлiнген немесе бөлiнбеген, иленгеннен кейiн қосымша өңделген немесе пергментке келтiрiлген түрiн қоса алғанда былғарылық краст түрiндегi былғары, 4114 тауар позициясындағы былғарыдан басқа
4107 11
ыспаланбаған беткi жағы бөлiнбеген
4107 12
беткi жағы бөлiнген
4107 19
өзгелері
4107 91
ыспаланбаған беткi жағы бөлiнбеген
4107 92
беткi жағы бөлiнген
4107 99
өзгесi
4112 00 000 0
Қойлардың немесе қозылардың терiлерiнен алынған жүнсiз, бөлiнген немесе бөлiнбеген, иленгеннен кейiн қосымша өңделген немесе пергаментке келтiрiлген түрiн қоса алғанда, қойлардың немесе қозылардың терiсiнен жасалған былғарылық краст түрiндегi былғары, 4114 тауар позициясындағы былғарыдан басқа
4113
Қойлардың немесе қозылардың терiлерiнен алынған жүнсiз немесе түк баспаған, бөлiнген немесе бөлiнбеген, иленгеннен кейiн қосымша өңделген немесе пергаментке келтiрiлген түрiн қоса алғанда, басқа жануарлардың терiсiнен жасалған былғарылық краст түрiндегi былғары, 4114 тауар позициясындағы былғарыдан басқа

4113 10 000 0
коз или козлят
4113 20 000 0
свиней
4113 30 000 0
рептилий
4113 90 000 0
прочая
4114
Замша (включая комбинированную замшу); кожа лаковая и кожа лаковая ламинированная; кожа металлизированная
4114 10
замша (включая комбинированную замшу)
4114 20 000 0
кожа лаковая и кожа лаковая ламинированная; кожа металлизированная
4115
Кожа композиционная на основе натуральной кожи или кожевенных волокон в пластинах, листах или полосах, или лентах, в рулонах или не в рулонах; обрезь и прочие отходы натуральной или композиционной кожи, непригодные для производства изделий из кожи; кожевенные пыль, порошок и мука
4115 10 000 0
кожа композиционная на основе натуральной кожи или кожевенных волокон в пластинах, листах или полосах, или лентах, в рулонах или не в рулонах
4115 20 000 0
обрезь и прочие отходы натуральной или композиционной кожи, непригодные для производства изделий из кожи; кожевенные пыль, порошок и мука
4201 00 000 0
Изделия шорно-седельные и упряжь для любых животных (включая постромки, поводья, наколенники, намордники, попоны, переметные сумы, собачьи попоны и аналогичные изделия), изготовленные из любого материала
4202
Саквояжи, чемоданы, дамские сумки-чемоданчики, кейсы для деловых бумаг, портфели, школьные ранцы, футляры для очков, биноклей, фотоаппаратов, музыкальных инструментов, ружей, кобура и аналогичные изделия; сумки дорожные, сумки-термосы для пищевых продуктов или напитков, сумочки для косметики, рюкзаки, дамские сумки, сумки хозяйственные, портмоне, кошельки, футляры для географических карт, портсигары, кисеты, сумки для рабочего инструмента, сумки спортивные, футляры для бутылок, шкатулки для ювелирных изделий, пудреницы, футляры для режущих предметов и аналогичные изделия, из натуральной или композиционной кожи, из листов пластмассы, текстильных материалов, вулканизованных волокон или картона или полностью или преимущественно покрытые такими материалами или бумагой
4202 11
с лицевой поверхностью из натуральной кожи или из композиционной кожи
4202 12
с лицевой поверхностью из пластмассы или текстильных материалов
4202 19
прочие
4202 21 000 0
с лицевой поверхностью из натуральной кожи или из композиционной кожи

4113 10 000 0
ешкiлердiң немесе лақтардың
4113 20 000 0
шошқалардың
4113 30 000 0
рептилиялардың
4113 90 000 0
өзгесi
4114
Күдepi (қиыстырған күдерiнi қоca алғанда); сырланған былғары және сырланған ламинацияланған былғары; металдандырылған былғары:
4114 10
күдepi (қиыстырған күдерiнi қоca алғанда)
4114 20 000 0
сырланған былғары және сырланған ламинацияланған былғары, металдандырылған былғары
4115
Табиғи былғарының немесе былғарылық талшықтардың негiзiндегi пластиналарда табақтар мен белдiктерде, немесе ленталарда, рулондағы немесе рулонсыз композициялық былғары; былғарыдан жасалған бұйымдарды өндiру үшiн жарамсыз, табиғи немесе композициялық былғарының қиықтары және басқа қалдықтары; былғарылық шаң, ұнтақ және ұн
4115 10 000 0
табиғи былғарының немесе былғарылы талшықтардың негiзiндегi пластиналарда, табақтар мен белдiктерде, немесе ленталарда, рулондағы немесе рулонсыз композициялық былғары
4115 20 000 0
былғарыдан жасалған бұйымдарды өндiру үшiн жарамсыз, табиғи немесе композициялық былғарының қиықтары және басқа қалдықтары; былғарылық шаң, ұнтақ және ұн
4201 00 000 0
Кез келген материалдардан жасалған, кез келген жануapлap үшiн ер-тұрман бұйымдары мен әбзел (жанқайыстарды, тiзгiндердi, тiзеқаптарды, тұмылдырықтарды, аттардың жапқыштарын, артпалы қапшықтарды, иттердiң жапқыштарын және ұқсас бұйымдарды қоса алғанда)
4202
Жол сандықтар, шабадандар, әйелдердiң шағын сөмке шабадандары, iс қағаздарына арналған кейстер, портфельдер, арқаға асатын мектеп сөмкелерi, көзiлдiрiктерге, дүрбiлерге, фотоаппараттарға, музыкалық аспаптарға, мылтықтарға арналған футлярлар, кобура және ұқсас қаптар; жол сөмкелерi, азық-түлiктерге немесе сусындарға арналған термос-сөмкелер, косметикаға арналған сөмкелер, рюкзактар, әйел сөмкелерi, шаруашылыққа арналған сөмкелер, портмоне, әмияндар, географиялық карталарға арналған футлярлар, портсигарлар, кисеттер, жұмысшы аспаптарына арналған сөмкелер, спорттық сөмкелер, шишаларға арналған футлярлар, зергерлiк бұйымдарға арналған қобдишалар, опа салғыштар, кескiш заттарға арналған футлярлар және табиғи немесе композициялық былғарыдан, пластмасса табақтарынан, тоқымалық материалдардан, вулканизацияланған талшықтардан немесе картоннан жасалған, не болмаса тұтастай немесе жартылай сондай материалдармен немесе қағазбен жабылған ұқсас бұйымдар
4202 11
беткi жағы табиғи былғарыдан немесе композициялық былғарыдан жасалған:
4202 12
беткi жағы пластмассадан немесе тоқыма материалдарынан жасалған
4202 19
өзгелері
4202 21 000 0
беткi жағы табиғи былғарыдан немесе композициялық былғарыдан жасалған

4202 22
с лицевой поверхностью из листов пластмассы или текстильных материалов
4202 29 000 0
прочие
4202 31 000 0
с лицевой поверхностью из натуральной кожи или из композиционной кожи
4202 32
с лицевой поверхностью из листов пластмассы или текстильных материалов
4202 39 000 0
прочие
4202 91
с лицевой поверхностью из натуральной кожи или из композиционной кожи
4202 92
с лицевой поверхностью из листов пластмассы или текстильных материалов
4202 99 000 0
прочие
4203
Предметы одежды и принадлежности к одежде, из натуральной кожи или композиционной кожи
4203 10 000
предметы одежды
4203 21 000 0
специально предназначенные для спортивных целей
4203 29
прочие
4203 30 000 0
пояса, ремни, портупеи и патронташи
4203 40 000 0
прочие принадлежности к одежде
4205 00
Прочие изделия из натуральной кожи или композиционной кожи
4206 00 000 0
Изделия из кишок (кроме волокна из фиброина шелкопряда), синюги, пузырей или сухожилий
4302
Дубленые или выделанные меховые шкурки (включая головы, хвосты, лапы и прочие части или лоскут), несобранные или собранные (без добавления других материалов), кроме указанных в товарной позиции 4303
4302 11 00
норки
4302 19
прочие
4302 20 00
головы, хвосты, лапы и прочие части или лоскут, несобранные
4302 30
шкурки целые и их части или лоскут, собранные
4303
Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха
4303 10
предметы одежды и принадлежности к одежде
4303 90 000 0
прочие
4304 00 000 0
Мех искусственный и изделия из него
4401
Древесина топливная в виде бревен, поленьев, ветвей, вязанок хвороста или в аналогичных видах; древесина в виде щепок или стружки; опилки и древесные отходы и скрап, неагломерированные или агломерированные в виде бревен, брикетов, гранул или в аналогичных видах
4401 31 000 0
гранулы древесные
4401 39
прочие
4406
Шпалы деревянные для железнодорожных или трамвайных путей
4406 10 000 0
непропитанные
4406 90 000 0
прочие
4409
Пиломатериалы (включая планки и фриз для паркетного покрытия пола, несобранные) в виде профилированного погонажа (с гребнями, пазами, шпунтованные, со стесанными краями, с соединением в виде полукруглой калевки, фасонные, закругленные или аналогичные) по любой из кромок, торцов или плоскостей, обработанные или не обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения

4202 22
беткi жағы пластмасса табақтарынан немесе тоқыма материалдарынан жасалған
4202 29 000 0
өзгелері
4202 31 000 0
беткi жағы табиғи былғарыдан немесе композициялық былғарыдан жасалған
4202 32
беткi жағы пластмасса табақтарынан немесе тоқыма материалдарынан жасалған
4202 39 000 0
өзгелері
4202 91
беткi жағы табиғи былғарыдан немесе композициялық былғарыдан жасалған
4202 92
беткi жағы пластмасса табақтарынан немесе тоқыма материалдарынан жасалған
4202 99 000 0
өзгелері
4203
Табиғи былғарыдан немесе композициялық былғарыдан жасалған киiм заттары және киiм керек-жарақтары
4203 10 000
киiм заттары
4203 21 000 0
спорттық мақсаттарға арнайы арналған
4203 29
өзгелері
4203 30 000 0
белбеулер, белдiктер, портупеялар және оқшантай белдiктер
4203 40 000 0
киiмге арналған өзге керек-жарақтар
4205 00
Табиғи былғары немесе композициялық былғарыдан жасалған басқа бұйымдар
4206 00 000 0
Ішектерден, (жiбек иiрiм фиброиндерiнен алынған талшықтардан басқа) көкбауырлардан, қуықтардан немесе сiңiрлерден жасалған бұйымдар
4302
Иленген, жинақталмаған немесе жинақталған (басқа материалдардың қосылуысыз) үлбiрлiк терiлер (бастарды, құйрықтарды, аяқтарды және өзге бөлiктер мен қиқымдарды қоса алғанда) 4303 тауар позициясында көрсетiлгеннен басқа
4302 11 00
қара түлкiлердiң
4302 19
өзгелері
4302 20 00
басы, құйрығы, аяғы және өзге де бөлiктерi немесе жинақталмаған қиықтары
4302 30
тұтас терiлер және олардың жинақталған бөлiктерi немесе қиықтары
4303
Табиғи үлбiрден жасалған киiм заттары, киiмге керек-жарақтар және өзге бұйымдар
4303 10
киiм заттары және киiмге керек-жарақтар
4303 90 000 0
өзгелері
4304 00 000 0
Жасанды үлбiр және одан жасалған бұйымдар
4401
Бөренелер, кеспек отындар, бұтақтар, шөпшек байламдары түрiндегi немесе ұқсас түрлерiндегi отындық сүрек; жаңқа немесе сүрек жоңқасы отындық түрлерiндегi; қоспалы немесе қоспасыз бөрене, брикеттер, түйiршiктер түрiндегi немесе ұқсас түрлердегi сүрек үгiндiлер мен қалдықтары және скрап:
4401 31 000 0
отындық түйіршіктер
4401 39
өзгелері
4406
Темiржол немесе трамвай жолдары үшiн ағаш шпалдары
4406 10 000 0
қанықтырылған
4406 90 000 0
өзгелері
4409
Пiшiнделген ұзын тақтай түрiндегi (иректелген, қиысқан жiктерi бар, шпунтталған, шеттерi ойылған, жартылай шеңберлi калевкалар түрiндегi, қосылысы бар (фасонды,дөгеленген немесе соған ұқсас) кез келген жиек, ұштарындағы немесе тегiстiктегi, сүргiлеумен, жылтыратыңменөнделгемен немесе өнделмеген, ұштары жалғанған немесе жалғанбаған қылқан жапырақты кесу материалдары (едендi паркетпен жабуға арналған, жиналмаған тақтайшаларды және фриздердi қоса алғанда):

4409 10
хвойные
4409 29
прочие
4410
Плиты древесностружечные, плиты с ориентированной стружкой (OSB) и аналогичные плиты (например, вафельные плиты) из древесины или других одревесневших материалов, пропитанные или не пропитанные смолами или другими органическими связующими веществами
4410 11
плиты древесностружечные
4410 12
плиты с ориентированной стружкой (OSB)
4410 19 000
прочие
4410 90 000 0
прочие
4411
Плиты древесноволокнистые из древесины или других одревесневших материалов с добавлением или без добавления смол или других органических веществ
4411 12
толщиной не более 5 мм
4411 13
толщиной более 5 мм, но не более 9 мм
4411 14
толщиной более 9 мм
4411 92
плотностью более 0,8 г/смі
4411 93
плотностью более 0,5 г/смі, но не более 0,8 г/смі
4411 94
плотностью не более 0,5 г/смі
4412
Фанера клееная, панели фанерованные и аналогичные материалы из слоистой древесины
4412 31
имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород, указанных в примечании 2 к субпозициям данной группы
4412 32
прочая, имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород
4412 39 000 0
прочая
4412 94
брусковые, многослойные и реечные столярные плиты
4412 99
прочие
4413 00 000 0
Древесина прессованная в виде блоков, плит, брусьев или профилированных форм
4414 00
Рамы деревянные для картин, фотографий, зеркал или аналогичных предметов:
4415
Ящики, коробки, упаковочные клети или корзины, барабаны и аналогичная тара, из древесины; кабельные барабаны деревянные; паллеты, поддоны и прочие погрузочные щиты, деревянные; обечайки деревянные
4415 10
ящики, коробки, упаковочные клети или корзины, барабаны и аналогичная тара; кабельные барабаны
4415 20
паллеты, поддоны и прочие погрузочные щиты; обечайки
4416 00 000 0
Бочки, бочонки, чаны, кадки и прочие бондарные изделия и их части, из древесины, включая клепку
4417 00 000 0
Инструменты, корпуса и ручки для инструментов, из древесины, деревянные части и ручки метел или щеток; деревянные сапожные колодки и растяжки для обуви
4418
Изделия столярные и плотницкие, деревянные, строительные, включая ячеистые деревянные панели, панели напольные собранные, гонт и дранку кровельные
4418 10
окна, балконные двери и их рамы
4418 20
двери и их рамы и пороги
4418 40 000 0
опалубка для бетонирования
4418 50 000 0
гонт и дранка кровельные
4418 60 000 0
стойки и балки

4409 10
қылқан жапырақты
4409 29
өзгелері
4410
Сүректен немесе басқа да сүректелген материалдан жасалған, қарамаймен немесе басқа да байланыстырылатын органикалық заттармен қанықтырылған немесе қанықтырылмаған ағаш жонатын тақтайшалар, жонуға бағдарланған тақташалар (OSB) (мысалы, вафельдi тақтайшалар)
4410 11
ағаш жонатын тақтайшалар
4410 12
жонуға бағдарланған тақташалар (OSB)
4410 19 000
өзгелері
4410 90 000 0
өзгелері
4411
Қара май немесе басқа да органикалық заттар үстемеленген сүректен немесе басқа да сүректелген материалдан жасалған тақтайшалар
4411 12
жуандығы 5 мм-ден аспайтын
4411 13
жуандығы 5 мм-ден астам, бiрақ 9 мм-ден аспайтын
4411 14
жуандығы 9 мм-ден астам
4411 92
тығыздығы 0,8 г/см 3 -ден аспайтын
4411 93
тығыздығы 0,5 г/см 3 -тен асатын, бiрақ 0,8 г/см 3 -ден аспайтын
4411 94
тығыздығы 0,5 г/см 3 -ден аспайтын
4412
Желiмделген фанер, фанер панелдер және қабатталған сүректен жасалған ұқсас материалдар:
4412 31
осы топтың қосалқы позициясына 2-ескертуде сүректен жасалған тропикалық тұқымдастар кем дегенде бiр қабаты бар
4412 32
сүректен жасалған жапырақты тұқымдастардың кем дегенде сыртқы бiр қабаты бар өзгесi
4412 39 000 0
өзгелері
4412 94
кеспек, көп қабатты және бiлте тақташалы ұста тақтайшалары
4412 99
өзгелері
4413 00 000 0
Блоктар, тақтайшалар, кеспектер немесе пiшiнделген нысандар түрiнде сығымдалған сүрек
4414 00
Картиналардың, фотосуреттердiң, айналардың немесе соған ұқсас заттардың жақтаулары
4415
Сүректен жасалған жәшiктер, қораптар, буып-түйетiн көтермелер немесе себеттер, барабандар және ұқсас ыдыс; кабельдi ағаш барабандар; палеттер, тұғырықтар және өзге де тиейтiн ағаш қалқандар, ағаш ернеушелерi
4415 10
жәшiктер, қораптар, буып-түйетiн көтермелер немесе себеттер, барабандар және ұқсас ыдыс; кабельдi барабандар
4415 20
палеттер, тұғырықтар және өзге де тиейтiн қалқандар, ағаш ернеушелер
4416 00 000 0
Бөшкелер, кiшкене бөшкелер, үлкен күбiлер, күбiлер және өзге де бөшкелiк бұйымдар мен, қалақты қоса алғанда сүректен жасалған олардың бөлiктерi
4417 00 000 0
Аспаптар, корпус және сүректен жасалған аспаптар, сыпырғы немесе шөткелердiң ағаш бөлiктерi мен тұтқалары; етiктiң ағаш қалыптары мен аяқкиiмге арналған тартқыштар
4418
Ұсталық және балташылық, ұяшықты ағаш панельдердi қоса алғанда, ағаш, құрылыс бұйымдары, жиналатын қалқанды паркет, гонт және шатырлық кереге шабақ
4418 10
терезе, балкон ағаштары мен олардың жақтаулары
4418 20
есiктер және олардың жақтаулары мен босағалар
4418 40 000 0
бетондауға арналған қалыптар
4418 50 000 0
гонт және шатырлық кереге шабақ
4418 60 000 0
бiлiк пен баған

4418 71 000 0
для мозаичных полов
4418 72 000 0
прочие, многослойные
4418 79 000 0
прочие
4418 90
прочие
4419 00
Принадлежности столовые и кухонные, деревянные
4420
Изделия деревянные мозаичные и инкрустированные; шкатулки и коробки для ювелирных или ножевых и аналогичных изделий, деревянные; статуэтки и прочие декоративные изделия, деревянные; деревянные предметы мебели, не указанные в группе 94
4420 10
статуэтки и прочие декоративные изделия, деревянные
4420 90
прочие
4421
Изделия деревянные прочие
4421 10 000 0
вешалки для одежды
4421 90
прочие
4801 00 000 0
Бумага газетная в рулонах или листах
4802
Бумага и картон немелованные, используемые для письма, печати или других графических целей, и неперфорированные карты и неперфорированные бумажные ленты, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера, кроме бумаги товарной позиции 4801 или 4803; бумага и картон ручного отлива
4802 10 000 0
бумага и картон ручного отлива
4802 20 000 0
бумага и картон, используемые как основа для фото-, тепло- или электрочувствительной бумаги или картона
4802 40
бумага - основа для обоев
4802 54 000
массой 1 м2 менее 40 г
4802 55
массой 1 м2 40 г или более, но не более 150 г в рулонах
4802 56
массой 1 м2 40 г или более, но не более 150 г в листах с размером одной стороны не более 435 мм, а другой - не более 297 мм в развернутом виде
4802 57 000 0
прочие массой 1 м2 40 г или более, но не более 150 г
4802 58
массой 1 м2 более 150 г
4802 61
в рулонах
4802 62 000 0
в листах с размером одной стороны не более 435 мм, а другой - не более 297 мм в развернутом виде
4802 69 000 0
прочие
4803 00
Бумажные туалетные салфетки или салфетки для лица, полотенца или пеленки и другие виды бумаги хозяйственно-бытового или санитарно-гигиенического назначения, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, крепированные или некрепированные, гофрированные или негофрированные, тисненые или нетисненые, перфорированные или неперфорированные, с окрашенной или неокрашенной поверхностью, напечатанные или ненапечатанные, в рулонах или листах
4804
Крафт-бумага и крафт-картон немелованные, в рулонах или листах, кроме указанных в товарной позиции 4802 или 4803
4804 11
небеленый
4804 19
прочий
4804 21
небеленая
4804 29
прочая
4804 31
небеленые
4804 39
прочие
4804 41
небеленые
4804 42 000 0
беленые равномерно в массе и в которых более 95% от общей массы волокна составляют древесные волокна, полученные химическим способом

4418 71 000 0
мозаикалық едендер үшiн
4418 72 000 0
өзге де, көп қабатты
4418 79 000 0
өзгелері
4418 90
өзгелері
4419 00
Асханалық және асүйлiк ағаш керек-жарақтар
4420
Мозаикалық және безендiрiлген ағаш бұйымдар; қобдишалар және зергерлiк немесе пышақтар үшiн қораптар және ұқсас ағаш бұйымдар; мүсіншелер және өзге де сәндiк ағаш бұйымдар; 94-топта көрсетiлмеген жиһаздардың ағаш заттары
4420 10
мүсіншелер және өзге де сәндiк ағаш бұйымдары
4420 90
өзгелері
4421
Өзге де ағаш бұйымдары
4421 10 000 0
киiмдерге арналған киiмiлгiштер
4421 90
өзгелері
4801 00 000 0
Орамдағы немесе парақтардағы газеттiк қағаз
4802
Хат, баспа немесе басқа графикалық мақсаттар үшiн пайдаланылатын борланбаған қағаз және картон, және орамдағы немесе кез келген мөлшердегi төртбұрышты (шаршыны қоса алғанда) парақтардағы перфорацияланбаған карталар және перфорацияланбаған қағаз таспалар, 4801 немесе 4803-тауар позициясындағы қағаздардан басқа; қолдан құйылған қағаз және картон
4802 10 000 0
қолдан құйылған қағаз және картон
4802 20 000 0
қағаз бен картонның фото-, жылу- немесе электр сезгiштiгi үшiн негiз ретiнде пайдаланылатын қағаз немесе картон
4802 40
қағаз-тұсқағаз үшiн негiз
4802 54 000
1 м 2 массасы 40 г-ға жетпейтiн
4802 55
1 м 2 массасы 40-тан немесе асатын, бiрақ 150 г-нан аспайтын орамдардағы
4802 56
массасы 1 м 2 40-тан немесе асатын, бiрақ 150 г-нан аспайтын парақта бiр бетiнiң мөлшерi 435 мм-ден көп емес, ал екiншi бетi жазылған күйiнде 297 мм-ден көп емес
4802 57 000 0
1 м 2 массасы 40-тан 150 г-ға дейiнгi өзгелері
4802 58
1 м 2 массасы 150 г-нан аспайтын
4802 61
орамдардағы
4802 62 000 0
бiр жағының мөлшерi 435мм-ден аспайтын, екiншiсi 297 мм-ден аспайтын жазылған күйдегi табақтарда
4802 69 000 0
өзгелері
4803 00
Крепирлерленген немесе крепирленбеген, гофрленген немесе гофрленбеген, батырылып бедерленген немесе батырылып бедерленбеген, перфорацияланған немесе перфорацияланбаған, үстiңгi бетi боялған немесе боялмаған, басылған немесе басылмаған орамдардағы немесе парақтардағы дәретхана қағазы, сулық немесе бет сүртуге арналған сулық, сүлгi немесе жаялықтар және шаруашылық-тұрмыстық немесе санитарлық-гигиеналық мақсаттардағы қағаздың басқа түрлерi, целлюлоза мақта және целлюлоза талшығынан жасалған жайма қағаз
4804
4802 немесе 4803-тауар позициясында көрсетiлгендерден басқа, орамдардағы немесе парақтардағы краф-қағаз және борланбаған крафт-картон
4804 11
ағартылмаған
4804 19
өзгелері
4804 21
ағартылмаған
4804 29
өзгелері
4804 31
ағартылмаған
4804 39
өзгелері
4804 41
ағартылмаған
4804 42 000 0
бүкiл массасы бойынша бiркелкi ағартылған және 95%-дан астам жалпы массасын химиялық әдiспен алынған сүрек талшықтары құрайтын

4804 49 000 0
прочие
4804 51 000 0
небеленые
4804 52 000 0
беленые равномерно в массе и в которых более 95% от общей массы волокна составляют древесные волокна, полученные химическим способом
4804 59
прочие
4805
Бумага и картон немелованные прочие, в рулонах или листах, без дальнейшей обработки или обработанные, как это указано в примечании 3 к данной группе
4805 11 000 0
бумага для гофрирования из полуцеллюлозы
4805 12 000 0
бумага для гофрирования из соломенной массы
4805 19
прочая
4805 24 000 0
массой 1 м2 150 г или менее
4805 25 000 0
массой 1 м2 более 150 г
4805 30
бумага оберточная сульфитная
4805 40 000 0
бумага и картон фильтровальные
4805 50 000 0
бумага-основа и картон-основа для кровельного картона
4805 91 000 0
массой 1 м2 150 г или менее
4805 92 000 0
массой 1 м2 более 150 г, но менее 225 г
4805 93
массой 1 м2 225 г или более
4806
Пергамент растительный, бумага жиронепроницаемая, калька и пергамин и прочая лощеная прозрачная или полупрозрачная бумага, в рулонах или листах
4806 10 000 0
пергамент растительный
4806 20 000 0
бумага жиронепроницаемая
4806 30 000 0
калька
4806 40
пергамин и прочая лощеная прозрачная или полупрозрачная бумага
4807 00
Бумага и картон многослойные (изготовленные путем склеивания с помощью адгезива плоских слоев бумаги или картона) без поверхностного покрытия или пропитки, армированные или неармированные, в рулонах или листах
4808
Бумага и картон гофрированные (оклеенные или не оклеенные гладкими наружными листами), крепированные, тисненые или перфорированные, в рулонах или листах, кроме указанных в товарной позиции 4803
4808 10 000 0
бумага и картон гофрированные, перфорированные или неперфорированные
4808 40 000 0
крафт-бумага прочая, крепированная или гофрированная, тисненая или нетисненая, перфорированная или неперфорированная
4808 90 000 0
прочие
4809
Бумага копировальная, самокопировальная и прочая копировальная или переводная бумага (включая покрытую или пропитанную бумагу для трафаретов копировальных аппаратов или офсетных пластин), напечатанная или ненапечатанная, в рулонах или листах
4809 20 000 0
бумага самокопировальная
4809 90
прочая
4810
Бумага и картон, покрытые с одной или с обеих сторон каолином (китайской глиной) или другими неорганическими веществами, с использованием связующего вещества или без него, и без какого-либо другого покрытия, с окрашенной или неокрашенной, декорированной или недекорированной поверхностью, напечатанные или ненапечатанные, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера

4804 49 000 0
өзгелері
4804 51 000 0
ағартылмаған
4804 52 000 0
бүкiл массасы бойынша бiркелкi ағартылған және 95%-нан астам жалпы массасын химиялық әдiспен алынған сүрек талшықтары құрайтын
4804 59
өзгелері
4805
Одан әрi өңделмеген немесе аталған топқа 3-ескертуде көрсетiлгендей өңделген орамдардағы немесе парақтардағы борланбаған өзге де қағаз және картон
4805 11 000 0
жартылай целлюлоздан жасалған гофрлеуге арналған қағаз
4805 12 000 0
сабан массасынан алынған гофрлеуге арналған қағаз
4805 19
өзгелері
4805 24 000 0
массасы 150 1 м 2 г немесе одан кем
4805 25 000 0
массасы 150 1 м 2 г-нан артық
4805 30
сульфатты орам қағазы
4805 40 000 0
сүзiлген қағаз және картон
4805 50 000 0
кровельдi картонға қағаз негiзi және картон негiзi
4805 91 000 0
массасы 150 1 м 2 г немесе аз
4805 92 000 0
1 м 2 массасы 150 г-нан артық, бiрақ кемiнде 225 г
4805 93
массасы 1 м 2 225 г немесе артық
4806
Орамдардағы немесе парақтардағы өсiмдiк пергаментi, май өткiзбейтiн қағаз, калька және пергамин және өзге де жылтыр мөлдiрлi немесе жартылай жылтыр қағаз
4806 10 000 0
өсiмдiктi пергамент
4806 20 000 0
май өткiзбейтiн қағаз
4806 30 000 0
калька
4806 40
пергамин және өзге де жылтыр мөлдiрлi немесе жартылай жылтыр қағаз
4807 00
Үстiңгi бетi қапталмаған немесе сiңiрiлген, арматураланған немесе арматураланбаған, орамдардағы немесе парақтардағы көп қабатты (тегiс қабат қағазды немесе картонды адгезивтiң көмегiмен желiмдеу жолымен дайындалған) қағаз және картон
4808
4803 тауар позициясында көрсетiлгендерден бacқa орамдардағы немесе парақтардағы гофрленген (желiмделген немесе желiмделмеген сыртқы парағы тегiстелген), бекiтiлген, сығылған немесе перфорацияланған қағаз және картон
4808 10 000 0
гофрленген, перфорацияланған немесе перфорацияланбаған қағаз және картон
4808 40 000 0
қапшыққа бекiтiлген немесе гофрленген, сығылған немесе сығылмаған, перфорацияланған немесе перфорацияланбаған өзге крафт-қағаз
4808 90 000 0
өзгелері
4809
Орамдарда немесе парақтарда басылған көшiрiп басылатын, өздiгiнен көшiрiп басылатын қағаз немесе аударылатын қағаз (көшiру аппараттары немесе офсеттiк тілімше трафареттерi үшiн жамылғы және сiңдiрiлген қағаздарды қоса алғанда)
4809 20 000 0
өз-өзiнен көшiретiн қағаз
4809 90
өзгесi
4810
Орамдарда немесе кез келген мөлшердегi (төртбұрыштыларын қоса) парақтағы бiр немесе екi жағынан коалинмен (қытай балшығы) немесе басқа да органикалық емес заттармен жабылған, байланыстырғыш заттарды пайдалана отырып немесе оларсыз және боялған немесе боялмаған, әшекейленген немесе әшекейленбеген бетi бар қандай бiр басқа жабындысыз басылған немесе басылмаған қағаз және картон

4810 13
в рулонах
4810 14
в листах с размером одной стороны не более 435 мм, а другой - не более 297 мм в развернутом виде
4810 19
прочие
4810 22
бумага мелованная легковесная
4810 29
прочие
4810 31 000 0
беленые равномерно в массе и в которых более 95% от общей массы волокна составляют древесные волокна, полученные химическим способом, массой 1 м2 150 г или менее
4810 32
беленые равномерно в массе и в которых более 95% от общей массы волокна составляют древесные волокна, полученные химическим способом, массой 1 м2 более 150 г
4810 39 000 0
прочие
4810 92
многослойные
4810 99
прочие
4811
Бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, с покрытием, пропитанные, ламинированные, с окрашенной или декорированной поверхностью или напечатанные, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера, кроме товаров товарной позиции 4803, 4809 или 4810
4811 10 000 0
бумага и картон гудронированные, битуминизированные или асфальтированные
4811 41
самоклеящиеся
4811 49 000 0
прочие
4811 51 000
беленые, массой 1 м2 более 150 г
4811 59 000
прочие
4811 60 000 0
бумага и картон с покрытием или пропиткой из воска, парафина, стеарина, масла или глицерина
4811 90 000 0
бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, прочие
4812 00 000 0
Блоки, плиты и пластины фильтровальные, из бумажной массы
4813
Бумага папиросная, нарезанная или не нарезанная по размеру или в форме книжечек или трубок
4813 10 000 0
в форме книжечек или трубок
4813 20 000 0
в рулонах шириной не более 5 см
4813 90
прочая
4814
Обои и аналогичные настенные покрытия; бумага прозрачная для окон
4814 20 000 0
обои и аналогичные настенные покрытия, состоящие из бумаги, покрытой с лицевой стороны зернистым, тисненым, окрашенным, с отпечатанным рисунком или иным способом декорированным слоем пластмассы
4814 90
прочие
4816
Бумага копировальная, самокопировальная и прочая копировальная или переводная бумага (кроме бумаги товарной позиции 4809), трафареты для копировальных аппаратов и офсетные пластины из бумаги, упакованные или не упакованные в коробки
4816 20 000 0
бумага самокопировальная
4816 90 000 0
прочие
4817
Конверты, карточки для писем, почтовые открытки без рисунков и карточки для переписки, из бумаги или картона; коробки, сумки, футляры и компендиумы, из бумаги или картона, содержащие наборы бумажных канцелярских принадлежностей
4817 10 000 0
конверты
4817 20 000 0
карточки для писем, почтовые открытки без рисунков и карточки для переписки

4810 13
орамдардағы
4810 14
бiр жағының мөлшерi 435 мм-ден аспайтын, басқасы жазылған түрiнде 297 мм-ден аспайтын парақтарда
4810 19
өзгелері
4810 22
борланған салмағы жеңiл қағаз
4810 29
өзгелері
4810 31 000 0
массада бiркелкi ағартылған және 95%-нан астам жалпы массасын химиялық әдiспен алынған, массасы 1 м 2 150 г немесе одан аспайтын сүрек талшықтары құрайтын
4810 32
массада бiркелкi ағартылған және 95%-нан астам жалпы массасын химиялық әдiспен алынған, массасы 1 м 2 150 г немесе одан аспайтын сүрек талшықтары құрайтын
4810 39 000 0
өзгелері
4810 92
көп қабатты
4810 99
өзгелері
4811
4803, 4809 немесе 4810-тауар позицияларындағыдан басқа, орамдардағы немесе кез келген мөлшердегi төртбұрышты (шаршыны қоса алғанда) парақтардағы, жабындысы бар сiңiрiлген, ламинатталған, боялған немесе әшекейленген целлюлоза талшықтарынан жасалған қағаз, картон, целлюлоза мақтасы және жайма қағаз
4811 10 000 0
гудрондалған, битумдалған немесе асфальтталған қағаз және картон
4811 41
өздiгiнен желiмделетiн
4811 49 000 0
өзгелері
4811 51 000
1 м 2 массасы 150 г-нан астам ағартылған
4811 59 000
өзгелері
4811 60 000 0
жабылған немесе балауыз, парафин, стеарин, май немесе глицерин сiңiрiлген қағаз және картон
4811 90 000 0
целлюлоза мақтасы және целлюлоза талшығынан жасалған жайма қағаз, картон, өзгелері
4812 00 000 0
Блоктар, тақташалар және қағаз массасынан жасалған сүзгi тілімшелер
4813
Кiтапшалардың немесе трубкалардың мөлшерi мен нысаны бойынша кесiлген немесе кесiлмеген папиростық қағаз
4813 10 000 0
кiтапшалар немесе трубкалар нысанындағы
4813 20 000 0
енi 5 см-ден аспайтын орамдардағы
4813 90
өзгесi
4814
Тұсқағаз және ұқсас қабырға жабындылары; терезелерге арналған мөлдiр қағаз
4814 20 000 0
қағаздан жасалған, беткi жағы бүршiктi, батырылған, бедерлi, боялған, басып салынған суреттерi бар немесе өзге тәсiлмен пластмасса қабатымен әшекейленген тұсқағаз және ұқсас қабырға жабындылары
4814 90
өзгелері
4816
Қораптар салынған немесе салынбаған көшiру, өздiгiнен көшiру және өзге де көшiру қағазы немесе аудару қағазы (4809 тауар позициясындағы қағаздардан басқа), көшiру аппараттарына арналған трафареттер және қағаздан жасалған офсеттiк тілімшелер
4816 20 000 0
өздiгiнен көшiру қағаздары
4816 90 000 0
өзгелері
4817
Қағаздан немесе картоннан жасалған конверттер, хатқа арналған карточкалар, суретсiз почталық ашықхаттар мен хат жазысуға арналған карточкалар; қағаздан немесе картоннан жасалған қағаз, кеңсе керек-жарақтарының жиынтығын құрайтын қораптар, сөмкелер, футлярлар мен компендиумдар
4817 10 000 0
конверттер
4817 20 000 0
хатқа арналған карточкалар, суретi жоқ ашықхаттар мен хат жазысуға арналған карточкалар

4817 30 000 0
коробки, сумки, футляры и компендиумы, из бумаги или картона, содержащие наборы бумажных канцелярских принадлежностей
4818
Бумага туалетная и аналогичная бумага, целлюлозная вата или полотно из целлюлозных волокон хозяйственно-бытового или санитарно-гигиенического назначения, в рулонах шириной не более 36 см или разрезанные по размеру или форме; носовые платки, косметические салфетки, полотенца, скатерти, салфетки, простыни и аналогичные изделия хозяйственно-бытового, санитарно-гигиенического или медицинского назначения, предметы одежды и принадлежности к одежде, из бумажной массы, бумаги, целлюлозной ваты или полотна из целлюлозных волокон
4818 10
бумага туалетная:
4818 20
платки носовые, косметические салфетки или салфетки для лица и полотенца
4818 30 000 0
скатерти и салфетки
4818 50 000 0
предметы одежды и принадлежности к одежде
4818 90
прочие
4819
Картонки, ящики, коробки, мешки, пакеты и другая упаковочная тара, из бумаги, картона, целлюлозной ваты или полотна из целлюлозных волокон; коробки для картотек, лотки для писем и аналогичные изделия, из бумаги или картона, используемые в учреждениях, магазинах или в аналогичных целях
4819 10 000 0
картонки, ящики и коробки, из гофрированной бумаги или гофрированного картона
4819 20 000 0
картонки, ящики и коробки, складывающиеся, из негофрированной бумаги или негофрированного картона
4819 30 000
мешки и пакеты с шириной у основания 40 см или более
4819 40 000 0
мешки и пакеты прочие, включая кули
4819 50 000 0
прочие упаковки, включая конверты для грампластинок
4819 60 000 0
коробки для картотек, лотки для писем, ящики для хранения документов и аналогичные изделия, используемые в учреждениях, магазинах или в аналогичных целях
4820
Журналы регистрационные, бухгалтерские книги, записные книжки, книги заказов, квитанционные книжки, блокноты для писем, памятных записок, дневники и аналогичные изделия, тетради, блокноты с промокательной бумагой, съемные переплеты (для отрывных листов или другие), папки, скоросшиватели, самокопировальные деловые бланки, полистно проложенные копировальные наборы и прочие канцелярские товары, из бумаги или картона; альбомы для образцов или для коллекций и обложки для книг, из бумаги или картона

4817 30 000 0
қағаздан немесе картоннан жасалған қағаз, кеңсе керек-жарақтарының жиынтығын құрайтын қораптар, сөмкелер, футлярлар мен компендиумдар
4818
Енi 36 см-нен аспайтын орамдардағы немесе мөлшерi немесе нысаны бойынша кесiлген шаруашылық-тұрмыстық немесе санитарлық-гигиеналық мақсаттарға арналған целлюлоза талшықтарынан жасалған дәретхана қағазы және ұқсас қағаздар, целлюлоза матасы немесе жайма қағаз; бет орамалдары, косметикалық салфеткалар, сүлгiлер, дастархандар, майлықтар, ақжаймалар және шаруашылық-тұрмыстық немесе санитарлық-гигиеналық немесе медициналық мақсаттарға арналған ұқсас бұйымдар, қағаз массасынан, қағаздан, целлюлоза матасынан немесе целлюлоза талшықтарынан жасалған, жайма қағаздан жасалған киiм заттары мен керек-жарақтары
4818 10
Дәретхана қағазы
4818 20
бет орамалдар, косметикалық сулықтар немесе бетке арналған сулық және сүлгi
4818 30 000 0
дастархан және майлықтар
4818 50 000 0
киiм заттары және киiмге керек-жарақтар
4818 90
өзгелері
4819
Қағаздан, картоннан, целлюлоза мақтасынан немесе целлюлоза талшықтарынан жасалған жайма қағаздан жасалған үлкен картондар, жәшiктер, қораптар, қапшықтар, пакеттер және басқа да орам ыдыстары; мекемелерде, дүкендерде немесе ұқсас мақсаттарда пайдаланылатын қағаздан немесе картоннан жасалған картотекаларға арналған науалар және ұқсас бұйымдар
4819 10 000 0
гофрленген қағаздан немесе гофрленген картоннан жасалған картондар, жәшiктер және қораптар
4819 20 000 0
гофрленбеген қағаздан немесе гофрленбеген картоннан жасалған жинамалы картондар, жәшiктер және қораптар
4819 30 000
енi 40 см немесе одан да астам негiздегi қапшықтар мен пакеттер
4819 40 000 0
кулидi қоса алғанда өзге де қапшықтар мен пакеттер
4819 50 000 0
грампластинкаларға арналған конверттердi қоса алғанда, өзге де орамалар
4819 60 000 0
картотекаға арналған қораптар, хаттарға арналған науарлар, мекемелерде, дүкендерде немесе ұқсас мақсаттарда құжаттарды сақтауға арналған жәшiктер және ұқсас бұйымдар
4820
Қағаздан немесе картоннан жасалған тiркеу журналдары, бухгалтерлiк кiтаптар, қойын кiтаптары, тапсырыс кiтаптары, түбiртек кiтаптары, хаттарға, естелiк жазбаға арналған блокноттар, күнделiктер және ұқсас бұйымдар, дәптерлер, сорғыш қағазы, алынбалы қаптауышы бар блокноттар (жұлынбалы парақтарға және басқаларға арналған) блокноттар, папкалар, құжат тiгiлетiн папкалар, өздiгiнен көшiру iс бланкiлерi, парақтап салынған көшiру жиынтығы және басқа да кеңсе тауарлары; қағаздан немесе картоннан жасалған үлгiге арналған немесе топтамаға арналған альбомдар және кiтаптарға арналған мұқабалар

4820 10
журналы регистрационные, бухгалтерские книги, записные книжки, книги заказов, квитанционные книжки, блокноты для писем, памятных записок, дневники и аналогичные изделия
4820 20 000 0
тетради
4820 30 000 0
переплеты съемные (кроме обложек для книг), папки и скоросшиватели
4820 40 000 0
самокопировальные деловые бланки и полистно проложенные копировальные наборы
4820 50 000 0
альбомы для образцов или коллекций
4820 90 000 0
прочие
4821
Ярлыки и этикетки всех видов, из бумаги или картона, напечатанные или ненапечатанные
4821 10
напечатанные
4821 90
прочие
4822
Бобины, катушки, шпули и аналогичные держатели, из бумажной массы, бумаги или картона (перфорированные или неперфорированные, армированные или неармированные)
4822 10 000 0
используемые для намотки текстильных нитей
4822 90 000 0
прочие
4823
Бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, прочие, нарезанные по размеру или форме; изделия из бумажной массы, бумаги, картона, целлюлозной ваты или полотна из целлюлозных волокон, прочие
4823 20 000 0
бумага и картон фильтровальные
4823 40 000 0
бумага разграфленная для регистрирующих приборов, в рулонах, листах и дисках
4823 69
прочие
4823 70
изделия из бумажной массы, литые или прессованные
4823 90
прочие
4901
Печатные книги, брошюры, листовки и аналогичные печатные материалы, сброшюрованные или в виде отдельных листов
4901 10 000 0
в виде отдельных листов, сфальцованные или несфальцованные
4901 91 000 0
словари, энциклопедии и их серийные выпуски
4901 99 000 0
прочие
4902
Газеты, журналы и прочие периодические издания, иллюстрированные или неиллюстрированные, содержащие или не содержащие рекламный материал
4902 10 000 0
издаваемые не менее четырех раз в неделю
4902 90 000 0
прочие
4903 00 000 0
Книги-картинки, книги для рисования или для раскрашивания, детские
4904 00 000 0
Ноты, печатные или рукописные, в переплете или непереплетенные, иллюстрированные или неиллюстрированные
4905
Карты географические и гидрографические или аналогичные карты всех видов, включая атласы, настенные карты, топографические планы и глобусы, отпечатанные
4905 10 000 0
глобусы
4905 91 000 0
в виде книг
4905 99 000 0
прочие
4906 00 000 0
Планы и чертежи для архитектурных, инженерных, промышленных, коммерческих, топографических или
аналогичных целей, представляющие собой оригиналы, выполненные от руки; тексты рукописные; фоторепродукции на сенсибилизированной бумаге и подкопирочные экземпляры вышепоименованных товаров

4820 10
тiркеу журналдары, бухгалтерлiк кiтаптар, қойын кiтаптары, тапсырыс кiтаптары, түбiртек кiтаптары, хаттарға, естелiк жазбаға арналған блокноттар, күнделiктер және ұқсас бұйымдар
4820 20 000 0
дәптерлер
4820 30 000 0
алынбалы мұқабалар (кiтаптарға арналған тыстан басқа), папкалар және құжаттар тiгiлетiн папкалар
4820 40 000 0
өздiгiнен көшiру iс бланкiлерi және парақтап салынған көшiру жиынтығы
4820 50 000 0
үлгiге немесе топтамаға арналған альбомдар
4820 90 000 0
өзгелері
4821
Басылған немесе басылмаған қағаздан немесе картоннан жасалған жапсырмалардың және этикеткалардың барлық түрлерi
4821 10
басылған
4821 90
өзгелері
4822
Қағаз массасынан жасалған орауыш, катушкалар, шпулалар және ұқсас ұстағыштар, қағаздар немесе (перфорацияланған немесе перфорацияланбаған, арматурланған немесе арматурланбаған)
4822 10 000 0
тоқыма жiптердi орауға пайдаланылатын
4822 90 000 0
өзгелері
4823
Мөлшерi немесе нысаны бойынша кесiлген қағаз, картон, целлюлоза мақтасы және өзге де целлюлоза талшықтарынан жасалған жайма қағаз; қағаз массасынан жасалған бұйымдар, қағаздар, картондар, целлюлоза мақтасы немесе целлюлоза талшықтарынан жасалған жайма қағаз, өзгелері
4823 20 000 0
сүзгi қағаз және картон
4823 40 000 0
орамдағы, парақтардағы және дискiдегi аспаптарды тiркеу үшiн бағандар бөлiнген қағаздар
4823 69
өзгелері
4823 70
қағаз массасынан жасалған, құйылған немесе сығымдалған бұйымдар
4823 90
өзгелері
4901
Баспа кiтаптары, брошюралар, мұқабаланған немесе бөлек парақтар түрiндегi үнқағаздар және ұқсас баспа материалдары
4901 10 000 0
жеке парақ түрiндегi фальцтелген немесе фальцтелмеген
4901 91 000 0
сөздiктер және энциклопедиялар және олардың шығарылу сериясы
4901 99 000 0
өзгелері
4902
Суреттi немесе суретсiз, жарнамалық материалдары бар немесе жоқ газеттер, журналдар және басқа да мерзiмдi басылымдар
4902 10 000 0
аптасына кемiнде төрт рет шығарылатын
4902 90 000 0
өзгелері
4903 00 000 0
Балалардың сурет кiтабы, сурет салуға арналған немесе бояуға арналған кiтаптар
4904 00 000 0
Басылған немесе қолжазба, мұқабаланған немесе мұқабаланбаған, безендiрiлген немесе безендiрiлмеген ноталар
4905
Атластарды қоса алғанда, басылған географиялық және гидрографиялық карталар немесе барлық түрдегi ұқсас карталар, топографиялық жоспарлар және глобустар
4905 10 000 0
глобустар
4905 91 000 0
кiтап түрiнде
4905 99 000 0
өзгелері
4906 00 000 0
Сәулет, инженерлiк, өнеркәсiптiк, коммерциялық, топографиялық немесе ұқсас мақсаттарға арналған түпнұсқаны бiлдiретiн, қолмен орындалған жоспарлар мен сызбалар; қолжазба мәтiндерi; сенсибилизациялы қағаздағы фоторепродукциялар және жоғарыда аталған тауарлардың көшiрiлген даналары

4907 00
Почтовые марки, марки госпошлин или аналогичные марки, негашеные, текущего или нового выпуска в стране, в которой они имеют или будут иметь признанную номинальную стоимость; гербовая бумага; банкноты; чековые книжки; акции, облигации или боны и аналогичные виды ценных бумаг
4908
Картинки переводные (декалькомания)
4908 10 000 0
картинки переводные (декалькомания), способные стекловаться
4908 90 000 0
прочие
4909 00 000 0
Открытки почтовые печатные или иллюстрированные; карточки с напечатанными поздравлениями, посланиями или сообщениями, иллюстрированные или неиллюстрированные, с конвертами или без конвертов, с украшениями или без украшений
4910 00 000 0
Печатные календари всех видов, включая отрывные
4911
Прочая печатная продукция, включая печатные репродукции и фотографии
4911 10
материалы рекламные торговые, товарные каталоги и аналогичная продукция
4911 91 000 0
репродукции, чертежи и фотографии
4911 99 000 0
прочие
5004 00
Нить шелковая (кроме пряжи из шелковых отходов), не расфасованная для розничной продажи
5005 00
Пряжа из шелковых отходов, не расфасованная для розничной продажи
5006 00
Нить шелковая и пряжа из шелковых отходов, расфасованные для розничной продажи; волокно из фиброина шелкопряда
5007
Ткани из шелковых нитей или из шелковых отходов
5007 10 000 0
ткани из шелкового гребенного очеса
5007 20
ткани прочие, содержащие 85 мас.% или более шелковых нитей или шелковых отходов, кроме шелкового гребенного очеса
5007 90
ткани прочие
5105
Шерсть и тонкий или грубый волос животных, подвергнутые кардо- или гребнечесанию (включая шерсть, подвергнутую гребнечесанию, в отрезках)
5105 10 000 0
шерсть, подвергнутая кардочесанию
5105 21 000 0
шерсть, подвергнутая гребнечесанию, в отрезках
5105 29 000 0
прочая
5105 31 000 0
кашмирских коз
5105 39 000 0
прочий
5105 40 000 0
грубый волос животных, подвергнутый кардо- или гребнечесанию
5106
Пряжа шерстяная аппаратного прядения, не расфасованная для розничной продажи
5106 10
с содержанием шерсти 85 мас.% или более
5106 20
с содержанием шерсти менее 85 мас.%
5107
Пряжа шерстяная гребенного прядения, не расфасованная для розничной продажи
5107 10
с содержанием шерсти 85 мас.% или более
5107 20
с содержанием шерсти менее 85 мас.%
5108
Пряжа из тонкого волоса животных (аппаратного или гребенного прядения), не расфасованная для розничной продажи
5108 10
аппаратного прядения
5108 20
гребенного прядения
5109
Пряжа из шерсти или тонкого волоса животных, расфасованная для розничной продажи

4907 00
Онда танылған атаулы құны бар немесе болатын елде жойылмаған, ағымдағы немесе жаңадан шығарылған почталық маркалар, мембаж маркалары немесе ұқсас маркалар; елтаңбалы қағаздар, банкноттар; түбiртек кiтаптар; акциялар, облигациялар немесе бондар және құнды қағаздардың ұқсас түрлерi
4908
Аудару суреттерi (декалькомания)
4908 10 000 0
әйнектелуге қабiлеттi аудару суреттерi (декалькомания)
4908 90 000 0
өзгелер
4909 00 000 0
Басылған немесе суретпен безендiрiлген пошталық ашықхаттар; құттықтаулар, сәлемдемелер немесе хабарлаулар басылған, суретпен безендiрiлмеген, конвертi бар немесе конвертсiз, әшекейленген немесе әшекейленбеген карточкалар
4910 00 000 0
Жыртпалыны қоса алғанда, басылған күнтiзбелердiң барлық түрлерi
4911
Баспа репродукцияларын және фотографияларды қоса алғанда, басқа да баспа өнiмдерi
4911 10
жарнама саудасының материалдары, тауар каталогi және ұқсас өнiмдер
4911 91 000 0
репродукциялар, сызбалар және фотографиялар
4911 99 000 0
өзгелері
5004 00
Бөлшек сауда үшiн өлшеп салынбаған жiбек жiбi (жiбек қалдықтарынан жасалған иiрiмжiптi қоспағанда)
5005 00
Бөлшек сауда үшiн өлшеп салынбаған жiбек жiбi қалдықтарынан жасалған иiрiмжiп
5006 00
Бөлшек сауда үшiн өлшеп салынған, жiбек қалдықтарынан жасалған жiбек жiбi және иiрiмжiп; жiбек құртының фиброинынан жасалған талшық
5007
Жiбек жiптерден немесе жiбек қалдықтарынан әзiрленген маталар
5007 10 000 0
жiбек тарақтау қалдықтарынан жасалған мата
5007 20
жiбек тарақтау қалдықтарынан басқа, құрамында 85 мас.% немесе одан да көп жiбек жiптерi немесе жiбек қалдықтары бар өзге де маталар
5007 90
өзге де маталар
5105
Жүн немесе кардтық немесе тарақпен тарауға ұшыраған (кесiндiлерде, тарауға ұшыраған жүндердi қоса алғанда) жануарлардың биязы немесе қылшықты қылы
5105 10 000 0
кардтық тарауға ұшыраған жүн
5105 21 000 0
кесiндiлерде тарауға ұшыраған жүн
5105 29 000 0
өзгесi
5105 31 000 0
кашмир ешкiлерi
5105 39 000 0
өзгелері
5105 40 000 0
кардтық немесе тарақпен тарауға ұшыраған жануарлардың биязы жүнi
5106
Бөлшек сауда үшiн өлшеп салынбаған аппараттық иiрудiң иiрiмжiбi
5106 10
құрамында 85 мас.% немесе одан да көп жүнi бар
5106 20
құрамында 85 мас.%-дан кем жүнi бар
5107
Бөлшек сауда үшiн өлшеп салынбаған тарақпен иiрудiң жүндiк иiрiмжiбi
5107 10
құрамында 85 мас.% немесе одан да көп жүнi бар
5107 20
құрамында 85 мас.%-дан кем жүнi бар
5108
Бөлшек сауда үшiн өлшенiп салынбаған (аппараттық немесе тарақпен иiру) жануарлардың биязы қылынан жасалған иiрiмжiп
5108 10
аппараттық иiру
5108 20
тарақпен иiру
5109
Бөлшек сауда үшiн өлшенiп салынған жануарлардың жүнiнен немесе биязы қылынан жасалған иiрiмжiп

5109 10
с содержанием шерсти или тонкого волоса животных 85 мас.% или более
5109 90 000 0
прочая
5110 00 000 0
Пряжа из грубого волоса животных или конского волоса (включая позументную нить из конского волоса), расфасованная или не расфасованная для розничной продажи
5111
Ткани из шерстяной пряжи аппаратного прядения или пряжи аппаратного прядения из тонкого волоса животных
5111 11 000 0
с поверхностной плотностью не более 300 г/м2
5111 19
прочие
5111 20 000 0
прочие, смешанные в основном или исключительно с химическими нитями
5111 30
прочие, смешанные в основном или исключительно с химическими волокнами
5111 90
прочие
5112
Ткани из шерстяной пряжи гребенного прядения или пряжи гребенного прядения из тонкого волоса животных
5112 11 000 0
с поверхностной плотностью не более 200 г/м2
5112 19
прочие
5112 20 000 0
прочие, смешанные в основном или исключительно с химическими нитями
5112 30
прочие, смешанные в основном или исключительно с химическими волокнами
5112 90
прочие
5113 00 000 0
Ткани из грубого волоса животных или конского волоса
5203 00 000 0
Волокно хлопковое, подвергнутое кардо- или гребнечесанию
5204
Нитки хлопчатобумажные швейные, расфасованные или не расфасованные для розничной продажи
5204 11 000 0
содержащие хлопковых волокон 85 мас.% или более
5204 19 000 0
прочие
5204 20 000 0
расфасованные для розничной продажи
5205
Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), содержащая хлопковых волокон 85 мас.% или более, не расфасованная для розничной продажи
5205 11 000 0
линейной плотности 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера)
5205 12 000 0
линейной плотности менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера)
5205 13 000 0
линейной плотности менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера)
5205 14 000 0
линейной плотности менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера)
5205 15
линейной плотности менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера)
5205 21 000 0
линейной плотности 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера)
5205 22 000 0
линейной плотности менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера)
5205 23 000 0
линейной плотности менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера)

5109 10
құрамында 85 мас.% немесе одан да көп жануарлардың жүнi немесе биязы қылы бар
5109 90 000 0
өзгесi
5110 00 000 0
Бөлшек сауда үшiн өлшенiп салынған немесе өлшенiп оралмаған (жылқы қылынан жасалған зер жiбiн қоса алғанда) жануарлардың қылшықты қылынан немесе жылқы қылынан жасалған иiрiмжiп
5111
Аппараттық иiрудiң жүндiк иiрiмжiбiнен немесе жануарлардың биязы қылынан аппараттық иiру иiрiмжiбiнен жасалған маталар
5111 11 000 0
300 г/м 2 -ден аспайтын беттiк тығыздығымен
5111 19
өзгелері
5111 20 000 0
негiзiнен немесе тек химиялық жiптермен араласқан өзгелері
5111 30
негiзiнен немесе тек химиялық талшықтармен араласқан өзгелері
5111 90
өзгелері
5112
Тарақпен тараудағы жүндiк иiрiмжiптен немесе тарақпен тараудағы жануарлардың биязы қылынан алынған иiрiмжiптен жасалған маталар
5112 11 000 0
беттiк тығыздығы 200 г/м 2 -нан аспайтын
5112 19
өзгелері
5112 20 000 0
негiзiнен немесе тек химиялық жiптермен араласқан өзгелері
5112 30
негiзiнен немесе тек химиялық талшықтармен араласқан өзгелері
5112 90
өзгелері
5113 00 000 0
Жануарлардың қылшықты қылынан немесе жылқы қылынан жасалған маталар
5203 00 000 0
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшыраған мақта талшығы
5204
Бөлшек сауда үшiн өлшенiп салынған немесе өлшенiп салынбаған мақта тiгiн жiптерi
5204 11 000 0
мақта талшықтары 85 мас.% немесе одан да көп
5204 19 000 0
өзгелері
5204 20 000 0
бөлшек сауда үшiн өлшенiп салынған
5205
Бөлшек сауда үшiн өлшенiп салынбаған, құрамында 85 мас.% немесе одан астам мақта талшықтары бар мақта иiрiмжiбi (тiгiн жiптерiнен басқа)
5205 11 000 0
714,29 дтекс немесе одан асатын сызықтық тығыздықтағы (14 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 12 000 0
714,29 дтекстен аспайтын, бiрақ кемiнде 232,56 дтекс сызықтық тығыздықтағы (14 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 43 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 13 000 0
232,56 дтекстен аспайтын, бiрақ кемiнде 192,31 дтекс сызықтық тығыздықтағы (43 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 52 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 14 000 0
192,31 дтекстен аспайтын, бiрақ кемiнде 125 дтекс сызықтық тығыздықтағы (52 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 80 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 15
125 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы (80 метрлiк нөмiрден жоғары):
5205 21 000 0
714,29 дтекс немесе одан астам сызықтық тығыздықтағы (14 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 22 000 0
714,29 дтекстен аспайтын, бiрақ кемiнде 232,56 дтекс сызықтық тығыздықтағы (14 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 43 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 23 000 0
232,56 дтекстен аспайтын, бiрақ кемiнде 191,31 дтекс сызықтық тығыздықтағы (43 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 52 метрлiк немiрден аспайтын)

5205 24 000 0
линейной плотности менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера)
5205 26 000 0
линейной плотности менее 125 дтекс, но не менее 106,38 дтекс (выше 80 метрического номера, но не выше 94 метрического номера)
5205 27 000 0
линейной плотности менее 106,38 дтекс, но не менее 83,33 дтекс (выше 94 метрического номера, но не выше 120 метрического номера)
5205 28 000 0
линейной плотности менее 83,33 дтекс (выше 120 метрического номера)
5205 31 000 0
линейной плотности для однониточной пряжи 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера для однониточной пряжи)
5205 32 000 0
линейной плотности для однониточной пряжи менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера для однониточной пряжи)
5205 33 000 0
линейной плотности для однониточной пряжи менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера для однониточной пряжи)
5205 34 000 0
линейной плотности для однониточной пряжи менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
5205 35 000 0
линейной плотности для однониточной пряжи менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
5205 41 000 0
линейной плотности для однониточной пряжи 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера для однониточной пряжи)
5205 42 000 0
линейной плотности для однониточной пряжи менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера для однониточной пряжи)
5205 43 000 0
линейной плотности для однониточной пряжи менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера для однониточной пряжи)
5205 44 000 0
линейной плотности для однониточной пряжи менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
5205 46 000 0
линейной плотности для однониточной пряжи менее 125 дтекс, но не менее 106,38 дтекс (выше 80 метрического номера, но не выше 94 метрического номера для однониточной пряжи)
5205 47 000 0
линейной плотности для однониточной пряжи менее 106,38 дтекс, но не менее 83,33 дтекс (выше 94 метрического номера, но не выше 120 метрического номера для однониточной пряжи)

5205 24 000 0
192,31 дтекстен аспайтын, бiрақ кемiнде 125 дтекс сызықтық тығыздықтағы (52 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 80 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 26 000 0
125 дтекстен аспайтын, бiрақ кемiнде 106,38 дтекс сызықтық тығыздықтағы (80 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 94 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 27 000 0
106,38 дтекстен аспайтын, бiрақ кемiнде 83,33 дтекс сызықтық тығыздықтағы (94 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 120 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 28 000 0
83,33 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы (120 метрлiк нөмiрден жоғары)
5205 31 000 0
бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 714,29 дтекс немесе одан да көп (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 14 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 32 000 0
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 714,29 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы, бiрақ кемiнде 232,56 дтекс (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 14 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 43 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 33 000 0
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 232,56 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы, бiрақ кемiнде 192,31 дтекс (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 43 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 52 метрлi нөмiрден аспайтын)
5205 34 000 0
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 192,31 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы, бiрақ кемiнде 125 дтекс (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 52 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 80 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 35 000 0
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 125 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 80 метрлiк нөмiрден жоғары)
5205 41 000 0
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 714,29 дтекстегi немесе одан да көп сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 14 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 42 000 0
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 714,29 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы, бiрақ кемiнде 232,56 дтекс (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 14 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 43 метрлi нөмiрден аспайтын)
5205 43 000 0
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 232,56 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы бiрақ кемiнде 192,31 дтекс (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 43 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 52 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 44 000 0
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 192,31 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы, бiрақ кемiнде 125 дтекс (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 52 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 80 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 46 000 0
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 125 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы, бiрақ кемiнде 106,38 дтекстен (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 80 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 94 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5205 47 000 0
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 106,38 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы, бiрақ кемiнде 83,3 дтекстен (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 94 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 120 метрлiк нөмiрден аспайтын)

5205 48 000 0
линейной плотности для однониточной пряжи менее 83,33 дтекс (выше 120 метрического номера для однониточной пряжи)
5206
Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), содержащая менее 85 мас.% хлопковых волокон, не расфасованная для розничной продажи:
5206 11 000 0
линейной плотности 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера)
5206 12 000 0
линейной плотности менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера)
5206 13 000 0
линейной плотности менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера)
5206 14 000 0
линейной плотности менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера)
5206 15 000 0
линейной плотности менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера)
5206 21 000 0
линейной плотности 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера)
5206 22 000 0
линейной плотности менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера)
5206 23 000 0
линейной плотности менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера)
5206 24 000 0
линейной плотности менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера)
5206 25 000 0
линейной плотности менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера)
5206 31 000 0
линейной плотности для однониточной пряжи 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера для однониточной пряжи)
5206 32 000 0
линейной плотности для однониточной пряжи менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метpического номера для однониточной пряжи)
5206 33 000 0
линейной плотности для однониточной пряжи менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера для однониточной пряжи)
5206 34 000 0
линейной плотности для однониточной пряжи менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
5206 35 000 0
линейной плотности для однониточной пряжи менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
5206 41 000 0
линейной плотности для однониточной пряжи 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера для однониточной пряжи)

5205 48 000 0
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 83,33 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 120 метрлiк нөмiрден жоғары)
5206
Бөлшек сауда үшiн өлшенiп салынбаған, құрамы 85 мас.%-дан аспайтын мақта талшықтары бар мақта иiрiмжiбi (тiгiн жiптерiнен басқа)
5206 11 000 0
714,29 дтекс немесе одан да көп сызықтық тығыздықтағы (14 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5206 12 000 0
714,29 дтекстен аспайтын, бiрақ кемiнде 232,56 дтекс сызықтық тығыздықтағы (14 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 43 метр нөмiрден аспайтын)
5206 13 000 0
232,56 дтекстен аспайтын, бiрақ кемiнде 192,31 дтекс сызықтық тығыздықтағы (43 метр нөмiрден жоғары, бiрақ 52 метр нөмiрден аспайтын)
5206 14 000 0
192,31 дтекстен аспайтын, бiрақ кемiнде 125 дтекс сызықтық тығыздықтағы (52 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 80 метр нөмiрден аспайтын)
5206 15 000 0
125 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы (80 метр нөмiрден жоғары)
5206 21 000 0
714,29 дтекс немесе одан да көп сызықтық тығыздықтағы (14 метр нөмiрден аспайтын)
5206 22 000 0
714,29 дтекстен аспайтын, бiрақ кемiнде 232,56 дтекс сызықтық тығыздықтағы (14 метр нөмiрден жоғары, бiрақ 43 метр нөмiрден аспайтын)
5206 23 000 0
232,56 дтекстен аспайтын, бiрақ кемiнде 192,3 дтекс сызықтық тығыздықтағы (43 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 52 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5206 24 000 0
192,31 дтекстен аспайтын, бiрақ кемiнде 125 дтекс сызықтық тығыздықтағы (52 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 80 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5206 25 000 0
125 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы (80 метрлiк нөмiрден жоғары)
5206 31 000 0
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 714,29 дтекс немесе одан да көп сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 14 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5206 32 000 0
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 714,29 дтекстен аспайтын, бiрақ кемiнде 232,56 дтекс сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 14 метрлiк нөмiрден жоғары, бipaқ 43 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5206 33 000 0
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 232,56 дтекстен аспайтын, бiрақ кемiнде 192,31 дтекс сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 43 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 52 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5206 34 000 0
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 192,31 дтекстен аспайтын, бiрақ кемiнде 125 дтекс сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 52 метр нөмiрден жоғары, бiрақ 80 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5206 35 000 0
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 125 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 80 метрлiк нөмiрден жоғары)
5206 41 000 0
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 714,29 дтекс немесе одан да көп сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 14 метрлiк нөмiрден аспайтын)

5206 42 000 0
линейной плотности для однониточной пряжи менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера для однониточной пряжи)
5206 43 000 0
линейной плотности для однониточной пряжи менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера для однониточной пряжи)
5206 44 000 0
линейной плотности для однониточной пряжи менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
5206 45 000 0
линейной плотности для однониточной пряжи менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
5207
Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), расфасованная для розничной продажи
5207 10 000 0
содержащая 85 мас.% или более хлопковых волокон
5207 90 000 0
прочая
5208
Ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 мас.% или более хлопковых волокон, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2
5208 11
полотняного переплетения, с поверхностной плотностью не более 100 г/м2
5208 12
полотняного переплетения, с поверхностной плотностью более 100 г/м2
5208 13 000 0
3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
5208 19 000 0
ткани прочие
5208 21
полотняного переплетения, с поверхностной плотностью не более 100 г/м2
5208 22
полотняного переплетения, с поверхностной плотностью более 100 г/м2
5208 23 000 0
3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
5208 29 000 0
ткани прочие
5208 31 000 0
полотняного переплетения, с поверхностной плотностью не более 100 г/м2
5208 32
полотняного переплетения, с поверхностной плотностью более 100 г/м2:
5208 33 000 0
3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
5208 39 000 0
ткани прочие
5208 41 000 0
полотняного переплетения, с поверхностной плотностью не более 100 г/м2
5208 42 000 0
полотняного переплетения, с поверхностной плотностью более 100 г/м2
5208 43 000 0
3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
5208 49 000 0
ткани прочие
5208 51 000 0
полотняного переплетения, с поверхностной плотностью не более 100 г/м2
5208 52 000 0
полотняного переплетения, с поверхностной плотностью более 100 г/м2
5208 59
ткани прочие
5209
Ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 мас.% или более хлопковых волокон, с поверхностной плотностью более 200 г/м2:
5209 11 000 0
полотняного переплетения
5209 12 000 0
3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
5209 19 000 0
ткани прочие
5209 21 000 0
полотняного переплетения
5209 22 000 0
3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу

5206 42 000 0
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 714,29 дтекстен аспайтын, бiрақ кемiнде 232,56 дтекс сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 14 метрлiк нөмiрден жоғары, бipaқ 43 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5206 43 000 0
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 232,56 дтекстен аспайтын, бiрақ кемiнде 192,31 дтекс сызықты тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 43 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 52 метр нөмiрден аспайтын)
5206 44 000 0
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 192,31 дтекстен аспайтын, бiрақ кемiнде 125 дтекс сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 52 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 80 метрлiк нөмiрден аспайтын)
5206 45 000 0
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 125 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 80 метрлiк нөмiрден жоғары)
5207
Бөлшек сауда үшiн өлшенiп салынған мақта иiрiмжiбi (тiгiн жiптерiнен басқа)
5207 10 000 0
құрамында 85 мас.%-дан немесе одан да көп мақта талшықтары бар
5207 90 000 0
өзгесi
5208
200 г/м аспайтын беттiк тығыздықтағы құрамында 85 мac %-дан немесе одан да көп мақта талшықтары бар мақта маталары
5208 11
100 г/м 2 аспайтын беттiк ығыздықтағы жаймалық өрiм
5208 12
100 г/м 2 астам беттiк тығыздықтағы жаймалық өрiм
5208 13 000 0
керi саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4-жiптiк саржалық өрiм
5208 19 000 0
өзге де маталар
5208 21
100 г/м 2 аспайтын беттiк тығыздықтағы жаймалық өрiм
5208 22
100 г/м 2 астам беттiк тығыздықтағы жаймалық өрiм
5208 23 000 0
керi саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4-жiптiк саржалық өрiм
5208 29 000 0
өзге де маталар
5208 31 000 0
100 г/м 2 астам беттiк тығыздықтағы жаймалық өрiм
5208 32
100 г/м 2 астам беттiк тығыздықтағы жаймалық өрiм
5208 33 000 0
керi саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4-жiптiк саржалық өрiм
5208 39 000 0
өзге де маталар
5208 41 000 0
100 г/м 2 аспайтын беттiк тығыздықтағы жаймалық өрiм
5208 42 000 0
100 г/м 2 астам беттiк тығыздықтағы жаймалық өрiм
5208 43 000 0
керi саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4-жiптiк саржалық өрiм
5208 49 000 0
өзге де маталар
5208 51 000 0
100 г/м 2 аспайтын беттiк тығыздықтағы жаймалық өрiм
5208 52 000 0
100 г/м 2 астам беттiк тығыздықтағы жаймалық өрiм
5208 59
өзге де маталар
5209
200 г/м 2 аспайтын беттiк тығыздықтағы 85 мас.%-дан немесе одан да астам мақта талшықтары бар мата маталары
5209 11 000 0
жаймалық өрiм
5209 12 000 0
керi саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4-жiптiк саржалық өрiм
5209 19 000 0
өзге де маталар
5209 21 000 0
жаймалық өрiм
5209 22 000 0
керi саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4-жiптiк саржалық өрiм

5506 30 000 0
акриловые или модакриловые
5506 90 000 0
прочие
5507 00 000 0
Волокна искусственные, подвергнутые кардо-, гребнечесанию или другой подготовке для прядения
5508
Нитки швейные из химических волокон, расфасованные или не расфасованные для розничной продажи
5508 10
из синтетических волокон
5508 20
из искусственных волокон
5509
Пряжа из синтетических волокон (кроме швейных ниток), не расфасованная для розничной продажи
5509 11 000 0
однониточная пряжа
5509 12 000 0
многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа
5509 21 000 0
однониточная пряжа
5509 22 000 0
многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа
5509 31 000 0
однониточная пряжа
5509 32 000 0
многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа
5509 41 000 0
однониточная пряжа
5509 42 000 0
многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа
5509 51 000 0
смешанная в основном или исключительно с искусственными
волокнами
5509 52 000 0
смешанная в основном или исключительно с шерстью или тонким волосом животных
5509 53 000 0
смешанная в основном или исключительно с хлопковыми волокнами
5509 59 000 0
прочая
5509 61 000 0
смешанная в основном или исключительно с шерстью или тонким волосом животных
5509 62 000 0
смешанная в основном или исключительно с хлопковыми волокнами
5509 69 000 0
прочая
5509 91 000 0
смешанная в основном или исключительно с шерстью или тонким волосом животных
5509 92 000 0
смешанная в основном или исключительно с хлопковыми волокнами
5509 99 000 0
прочая
5510
Пряжа из искусственных волокон (кроме швейных ниток), не расфасованная для розничной продажи:
5510 11 000 0
однониточная пряжа
5510 12 000 0
многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа
5510 20 000 0
пряжа прочая, смешанная в основном или исключительно с шерстью или тонким волосом животных
5510 30 000 0
пряжа прочая, смешанная в основном или исключительно с хлопковыми волокнами
5510 90 000 0
пряжа прочая
5511
Пряжа из химических волокон (кроме швейных ниток), расфасованная для розничной продажи
5511 10 000 0
из синтетических волокон, содержащая 85 мас.% или более этих волокон
5511 20 000 0
из синтетических волокон, содержащая менее 85 мас.% этих волокон
5511 30 000 0
из искусственных волокон
5512
Ткани из синтетических волокон, содержащие 85 мас.% или более этих волокон
5512 11 000 0
неотбеленные или отбеленные
5512 19
прочие
5512 21 000 0
неотбеленные или отбеленные
5512 29
прочие
5512 91 000 0
неотбеленные или отбеленные
5512 99
прочие
5513
Ткани из синтетических волокон, содержащие менее 85 мас.% этих волокон, смешанные в основном или исключительно с хлопковыми волокнами, имеющие поверхностную плотность не более 170 г/м2

5506 30 000 0
акрилдi немесе модакрилдi
5506 90 000 0
өзгелері
5507 00 000 0
Кардтық тарақпен тарауға немесе иiру үшiн басқа дайындықтарға ұшыраған жасанды талшықтар
5508
Химиялық талшықтардан жасалған тiгiн жiптерi, бөлшек саудада сату үшiн өлшеп оралған немесе өлшеп оралмаған
5508 10
синтетикалық талшықтардан
5508 20
жасанды талшықтардан
5509
Синтетикалық талшықтардан жасалған иiрiмжiп (тiгiн жiбiнен басқа), бөлшек саудада сату үшiн өлшеп оралмаған:
5509 11 000 0
бiр жiптi иiрiм
5509 12 000 0
көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiп
5509 21 000 0
бiржiптi иiрiм
5509 22 000 0
көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiп:
5509 31 000 0
бiржiптi иiрiм
5509 32 000 0
көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiп
5509 41 000 0
бiр жiптi иiрiмжiп
5509 42 000 0
көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiп
5509 51 000 0
негiзiнен немесе тек қана жасанды талшықтармен араласқан
5509 52 000 0
негiзiнен немесе тек қана жүнмен немесе жануарлардың жiңiшке қылымен араласқан
5509 53 000 0
негiзiнен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан
5509 59 000 0
өзгесi
5509 61 000 0
негiзiнен немесе тек қана жүнмен немесе жануарлардың жiңiшке қылымен араласқан
5509 62 000 0
негiзiнен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан
5509 69 000 0
өзгесi
5509 91 000 0
негiзiнен немесе тек қана жүнмен немесе жануарлардың жiңiшке қылымен араласқан
5509 92 000 0
негiзiнен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан
5509 99 000 0
өзгесi
5510
Жасанды талшықтардан жасалған иiрiмжiптер (тiгiн жiбiнен басқа), бөлшек саудада сату үшiн өлшеп оралмаған
5510 11 000 0
бiр жiптi иiрiмжiп
5510 12 000 0
көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiп
5510 20 000 0
негiзiнен немесе тек қана жүнмен немесе жануарлардың жiңiшке қылымен араласқан
5510 30 000 0
негiзiнен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан
5510 90 000 0
өзге де иiрiмжiптер
5511
Химиялық талшықтардан жасалған иiрiмжiп (тiгiн жiбiнен басқа), бөлшек саудада сату үшiн өлшеп оралмаған
5511 10 000 0
85 мас.%-дан немесе одан артық осы талшықтарды құрайтын синтетикалық талшықтардан жасалғандар
5511 20 000 0
85 мас.%-дан кем осы талшықтардың құрайтын синтетикалық талшықтардан жасалғандар
5511 30 000 0
жасанды талшықтардан жасалғандар
5512
85 мас.%-дан немесе одан артық осы талшықтарды құрайтын синтетикалық талшықтардан жасалған маталар
5512 11 000 0
ағартылмаған немесе ағартылған
5512 19
өзгелері
5512 21 000 0
ағартылмаған немесе ағартылған
5512 29
өзгелері
5512 91 000 0
ағартылмаған немесе ағартылған
5512 99
өзгелері
5513
85 мас %-дан-нан кем осы талшықтарды құрайтын, негiзiнен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан 170 г/м 2 -тан аспайтын үстiңгi тығыздығы бар синтетикалық талшықтардан жасалған маталар

5516 42 000 0
окрашенные
5516 43 000 0
из пряжи различных цветов
5516 44 000 0
напечатанные
5516 91 000 0
неотбеленные или отбеленные
5516 92 000 0
окрашенные
5516 93 000 0
из пряжи различных цветов
5516 94 000 0
напечатанные
5601
Вата из текстильных материалов и изделия из нее; текстильные волокна, не превышающие по длине 5 мм (пух), текстильная пыль и узелки
5601 21
из хлопковых волокон
5601 22
из химических волокон
5601 29 000 0
прочие
5601 30 000 0
пух и пыль текстильные и узелки
5602
Войлок или фетр, пропитанные или непропитанные, с покрытием или без покрытия, дублированные или недублированные
5602 10
войлок или фетр иглопробивные и волокнистые вязально-прошивные полотна
5602 21 000 0
из шерсти или тонкого волоса животных
5602 29 000 0
из прочих текстильных материалов
5602 90 000 0
прочие
5603
Нетканые материалы, пропитанные или непропитанные, с покрытием или без покрытия, дублированные или недублированные
5603 11
с поверхностной плотностью не более 25 г/м2
5603 12
с поверхностной плотностью более 25 г/м2, но не более 70 г/м2
5603 13
с поверхностной плотностью более 70 г/м2, но не более 150 г/м2
5603 14
с поверхностной плотностью более 150 г/м2
5603 91
с поверхностной плотностью не более 25 г/м2
5603 92
с поверхностной плотностью более 25 г/м2, но не более 70 г/м2
5603 93
с поверхностной плотностью более 70 г/м2, но не более 150 г/м2
5603 94
с поверхностной плотностью более 150 г/м2
5604
Резиновые нить и шнур, с текстильным покрытием; текстильные нити, плоские и аналогичные нити товарной позиции 5404 или 5405, пропитанные, с покрытием или имеющие оболочку из резины или пластмассы
5604 10 000 0
резиновые нить и шнур, с текстильным покрытием
5604 90
прочие
5605 00 000 0
Нить металлизированная, позументная или непозументная, являющаяся текстильной нитью или плоской или аналогичной нитью товарной позиции 5404 или 5405, комбинированная с металлом в виде нити, полосы или ленты или порошка, или покрытая металлом
5606 00
Нить позументная и плоская и аналогичная нить товарной позиции 5404 или 5405, позументная (кроме входящей в товарную позицию 5605 и позументной нити из конского волоса); пряжа синель (включая флокированную синель); фасонная петлистая пряжа
5607
Бечевки, веревки, канаты и тросы, плетеные или неплетеные, или в оплетке или без оплетки, и пропитанные или непропитанные, с покрытием или без покрытия, в оболочке или без оболочки из резины или пластмассы
5607 21 000 0
упаковочная бечевка или шпагат

5516 42 000 0
боялған
5516 43 000 0
түрлi-түстi иiрiмжiптерден жасалғандар
5516 44 000 0
басылған
5516 91 000 0
ағартылмаған немесе ағартылған
5516 92 000 0
боялған
5516 93 000 0
түрлi-түстi иiрiмжiптерден жасалғандар
5516 94 000 0
басылған
5601
Тоқыма материалдардан жасалған мақта және одан жасалған бұйымдар; ұзындығы бойынша 5 мм-ден аспайтын тоқыма талшықтары (түбiт), тоқыма шаңы және түйiндер
5601 21
мақта талшықтарынан жасалғандар
5601 22
химиялық талшықтардан жасалғандар
5601 29 000 0
өзгелері
5601 30 000 0
тоқыма түбiтi мен шаңы және түйiндерi
5602
Сiңiрiлген немесе сiңiрiлмеген, жабылған немесе жабылмаған, қатырмаланған немесе қатырмаланбаған киiз немесе фетр
5602 10
ине өтетiн киiз немесе фетр және тоқылып-тiгiлген талшықты жайма
5602 21 000 0
жүннен немесе жануарлардың жiңiшке қылынан жасалғандар
5602 29 000 0
өзге де тоқыма материалдарынан жасалғандар
5602 90 000 0
өзгелері
5603
Сiңiрiлген немесе сiңiрiлме- ген, жабылған немесе жабылмаған, қатырмаланған немесе қатырмаланбаған тоқыма емес материалдар
5603 11
беттiк тығыздығы 25 г/м 2 -ден аспайтын
5603 12
беттiк тығыздығы 25 г/м 2 -ден астам, бiрақ 70 г/м 2 –денаспайтын
5603 13
беттiк тығыздығы 70 г/м 2 -ден астам, бiрақ 150 г/м 2 -ден аспайтын
5603 14
беттiк тығыздығы 150 г/м 2 -ден астам
5603 91
беттiк тығыздығы 25 г/м 2 -ден аспайтын
5603 92
беттiк тығыздығы 25 г/м 2 -ден астам, бiрақ 70 г/м 2 -ден аспайтын
5603 93
беттiк тығыздығы 70 г/м 2 -ден астам, бiрақ 150 г/м 2 -ден аспайтын
5603 94
беттiк тығыздығы 150 г/м 2 -ден астам
5604
Тоқыма жабындысы бар резеңке жiп және бау тоқыма жiптер, жалпақ жiптер және 5404 немесе 5405-тауар позициясының жабылған немесе резеңкеден немесе пластмассадан қабығы бар ұқсас жiптерi
5604 10 000 0
тоқыма жабындысы бар резеңке жiп және бау
5604 90
өзгелері
5605 00 000 0
Тоқыма жiп немесе жалпақ жiп немесе 5404 немесе 5405 тауар позициясының жiп, жолақ немесе таспа немесе ұнтақ түрiнде металмен бiрiктiрiлген немесе металлмен қапталған ұқсас жiптерi болып табылатын металдандырылған, жалатылған, оқалы немесе оқалы емес жiп
5606 00
Оқалы жiп және жалпақ және 5404 немесе 5405- тауар позициясының оқалы (5405-тауар позициясына енетiндерден және жылқы қылынан жасалған оқалы жiптерден басқа) жiптерi; шашақты иiрiмжiп (флокирлi шашақжiптi қоса); қалыпқа келтірілген iлмектi иiрiмжiп
5607
Өрiлген немесе өрiлмеген, немесе өрмедегi немесе өрмесiз және сiңiрiлген немесе сiңiрiлмеген, жабылған немесе жабылмаған, резеңкеден немесе пластмассадан жасалған, қапталған немесе қапталмаған жетек арқандар, жiптер, арқандар және тростар
5607 21 000 0
орамдық жетек арқан немесе шпагат

5801 27 000 0
ткани с основным ворсом
5801 31 000 0
ткани с неразрезным уточным ворсом
5801 32 000 0
вельвет-корд с разрезным ворсом
5801 33 000 0
ткани с уточным ворсом прочие
5801 36 000 0
ткани из синели
5801 37 000 0
ткани с основным ворсом
5801 90
из прочих текстильных материалов
5802
Ткани махровые полотенечные и аналогичные махровые ткани, кроме узких тканей товарной позиции 5806; тафтинговые текстильные материалы, кроме изделий товарной позиции 5703
5802 11 000 0
неотбеленные
5802 19 000 0
прочие
5802 20 000 0
ткани махровые полотенечные и аналогичные махровые ткани из прочих текстильных материалов
5802 30 000 0
тафтинговые текстильные материалы
5803 00
Ткани перевивочного переплетения, кроме узких тканей товарной позиции 5806
5804
Тюль и прочие сетчатые полотна, за исключением тканых полотен, трикотажных полотен машинного или ручного вязания; кружева в куске, в лентах или в виде отдельных орнаментов, кроме полотен товарных позиций 6002 - 6006
5804 10
тюль и прочие сетчатые полотна
5804 21
из химических нитей
5804 29
из прочих текстильных материалов
5804 30 000 0
кружева ручного вязания
5805 00 000 0
Тканые вручную гобелены типа гобеленов бельгийских, обьюссонских, бовэ и аналогичных гобеленов и гобелены, вышитые иглой (например, гладью, крестом), готовые или неготовые
5806
Узкие ткани, кроме изделий товарной позиции 5807; узкие ткани безуточные, скрепленные склеиванием (болдюк)
5806 10 000 0
ворсовые ткани (включая махровые полотенечные и аналогичные махровые ткани) и ткани из синели
5806 20 000 0
ткани прочие, содержащие 5 мас.% или более эластомерных или резиновых нитей
5806 31 000 0
из хлопчатобумажной пряжи
5806 32
из химических нитей
5806 39 000 0
из прочих текстильных материалов
5806 40 000 0
ткани безуточные, скрепленные склеиванием (болдюк)
5807
Ярлыки, эмблемы и аналогичные изделия из текстильных материалов, в кусках, в лентах или выкроенные по форме или размеру, но не вышитые
5807 10
тканые
5807 90
прочие
5808
Тесьма плетеная в куске; отделочные материалы без вышивки в куске, кроме трикотажных машинного или ручного вязания; кисточки, помпоны и аналогичные изделия
5808 10 000 0
тесьма плетеная в куске
5808 90 000 0
прочие
5809 00 000 0
Ткани из металлических нитей и ткани из металлизированной нити товарной позиции 5605, используемые в одежде, в качестве мебельной ткани или для аналогичных целей, в другом месте не поименованные или не включенные

5801 27 000 0
негiзгi түгi бар маталар
5801 31 000 0
кесiлмеген арқаулық түгi бар маталар
5801 32 000 0
кесiлген түгi бар шибарқыт-корд
5801 33 000 0
арқаулық түгi бар басқа маталар
5801 36 000 0
шашақ жiптерден жасалған маталар
5801 37 000 0
негiзгi түгi бар маталар
5801 90
өзге де тоқыма материалдардан жасалғандар
5802
5806-тауар позициясының енсiз маталарынан басқа, ұзын түктi сүлгiлiк маталар және ұқсас ұзын түктiк маталар; 5703-тауар позициясының бұйымдарынан басқа тафтингтiк тоқыма материалдар
5802 11 000 0
ағартылмағандар
5802 19 000 0
өзгелері
5802 20 000 0
ұзын түктi сүлгiлiк маталар және ұқсас басқа тоқыма материалдардан жасалған ұзынтүктi маталар
5802 30 000 0
тафтингтiк тоқыма материалдар
5803 00
5806-тауар позициясының енсiз маталарынан басқа қайта кесiлген өрiм маталары
5804
Мата жаймаларды, машинамен және қолмен тоқылған тоқыма жаймаларды қоспағанда селдiр перде және өзге торлы жаймалар; 6002-6006 тауар позициясының жаймаларынан басқа тiлiктерден, таспалардан немесе жеке ою-өрнектер түрiндегi шiлтерлер
5804 10
селдiр перде және өзге торлы жаймалар
5804 21
химиялық жiптерден жасалғандар
5804 29
өзге де тоқыма материалдарынан жасалғандар
5804 30 000 0
қолмен тоқылған шiлтер
5805 00 000 0
Қолмен тоқылған бельгиялық, обьюссондық, бовэ типiндегi гобелендер және дайын немесе дайын емес инемен тiгiлген (мысалы, тығыз, айқұш-ұйқыш тiгiлген) ұқсас гобелендер мен гобелендер
5806
5807-тауар позициясындағы бұйымдардан басқа, жiңiшке маталар; нақтылаусыз, желiммен (болдюк) бекiтiлген жiңiшке маталар
5806 10 000 0
ұзынтүктi маталар (түктi сүлгiлiк маталар меп ұқсас түктi маталарды қоса алғанда) және синелден жасалған маталар
5806 20 000 0
құрамында 5 мас.%-дан немесе одан да астам эластомерлiк немесе резеңке жiптерi бар маталар
5806 31 000 0
мақта-мата иiрiмжiптерiнен жасалғандар
5806 32
химиялық жiптерден жасалғандар
5806 39 000 0
тоқыма материалдарынан жасалғандар
5806 40 000 0
арқаусыз, желiммен (болдюк) бекiтiлген маталар
5807
Тiлiктердегi, таспалардағы немесе нысан немесе көлемi бойынша пiшiмделген, бiрақ кестеленбеген жапсырмалар, эмблемалар және ұқсас тоқыма материалдардан жасалған бұйымдар
5807 10
тоқылған
5807 90
өзгелері
5808
Бөлiктер болып тоқылған ызба; машинамен немесе қолмен тоқылған тоқымалардан басқа кестеленбеген бөлiктердегi әрлеу материалдары; қылқаламдар, бумашашақтар және ұқсас бұйымдар
5808 10 000 0
бөлiктер болып тоқылған ызба
5808 90 000 0
өзгелері
5809 00 000 0
Металл жiптерден жасалған маталар және 5605 тауар позициясының жиhаздық мата ретiнде киiмге немесе ұқсас мақсаттарға қолданылатын, басқа жерлерде аталмаған немесе енгiзiлмеген металлдандырылған жiптен жасалған маталар

5810
Вышивки в куске, в лентах или в виде отдельных орнаментов
5810 10
вышивки без видимой грунтовой основы
5810 91
из хлопчатобумажной пряжи
5810 92
из химических нитей
5810 99
из прочих текстильных материалов
5811 00 000 0
Стеганые текстильные материалы в куске, состоящие из одного или нескольких слоев текстильных материалов, соединенных с мягким слоем прошиванием или другим способом, кроме вышивок товарной позиции 5810
5901
Текстильные материалы, просмоленные или накрахмаленные, используемые для изготовления книжных переплетов или аналогичных целей; калька; загрунтованный холст для живописи; бортовка и аналогичные жесткие текстильные материалы для каркасов шляп
5901 10 000 0
текстильные материалы, просмоленные или накрахмаленные, используемые для изготовления книжных переплетов или аналогичных целей
5901 90 000 0
прочие
5902
Материалы кордные для шин из нейлоновых или прочих полиамидных, полиэфирных или вискозных нитей высокой прочности
5902 10
из нейлоновых или прочих полиамидных нитей
5902 20
из полиэфирных нитей
5902 90
прочие
5903
Текстильные материалы, пропитанные, с покрытием или дублированные пластмассами, кроме материалов товарной позиции 5902
5903 10
поливинилхлоридом
5903 20
полиуретаном
5903 90
прочие
5904
Линолеум, выкроенный или не выкроенный по форме; напольные покрытия на текстильной основе, выкроенные или не выкроенные по форме
5904 10 000 0
линолеум
5904 90 000 0
прочие
5905 00
Настенные покрытия из текстильных материалов
5906
Текстильные материалы прорезиненные, кроме материалов товарной позиции 5902
5906 10 000 0
клейкие ленты шириной не более 20 см
5906 91 000 0
трикотажные машинного или ручного вязания
5906 99
прочие
5907 00 000 0
Текстильные материалы, иным способом пропитанные или покрытые; расписанные холсты, являющиеся театральными декорациями, задниками для художественных студий, или аналогичные:
5908 00 000 0
Текстильные фитили, тканые, плетеные или трикотажные для ламп, керосинок, зажигалок, свечей или аналогичных изделий; калильные сетки для газовых фонарей и трубчатое трикотажное полотно для калильных сеток газовых фонарей, пропитанное или непропитанное
5909 00
Текстильные шланги и аналогичные текстильные трубки с подкладкой, обшивкой или с принадлежностями из других материалов или без них
5910 00 000 0
Ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг, из текстильных материалов, пропитанных или непропитанных, с покрытием или без покрытия, дублированных или недублированных пластмассами или армированных металлом или прочим материалом

5810
Бөлiк түрiндегi, таспа түрiндегi немесе жеке ою-өрнектер түрiндегi кестелер
5810 10
көрiнбейтiн тегiстелген негiздiң кестелерi
5810 91
мақта иiрiмжiптерден жасалған
5810 92
химиялық жiптерден жасалғандар
5810 99
өзге тоқыма материалдардан жасалғандар
5811 00 000 0
5810 тауар позициясының кестелерiнен басқа тоқыма материалдарының жұмсақ қабатты тiгу немесе басқа жолмен бiрiктiрiлген бiр немесе бiрнеше қабаттарынан тұратын сырылған тоқыма материалдар
5901
Кiтап түптеулерiн дайындауға немесе ұқсас мақсаттарда пайдаланылатын шайырланған немесе крахмалданған тоқыма материалдар; калька; кескiндемеге арналған тегiстелген кенеп; қатырғы және қалпақтардың қаңқасына арналған ұқсас қатты тоқыма материалдар
5901 10 000 0
кiтап түптеулерiн дайындауға немесе ұқсас мақсаттарда пайдаланылатын шайырланған немесе крахмалданған тоқыма материалдар
5901 90 000 0
өзгелері
5902
Жоғары берiктiктегi нейлон немесе өзге полиамидтi, полиэфирлi немесе вискозалық жiптерден жасалған шиналарға арналған кордтық материалдар
5902 10
нейлон немесе өзге полиамидтi жiптерден
5902 20
полиэфирлi жiптерден
5902 90
өзгелері
5903
5902-тауар позициясының материалдарынан басқа сiңiрiлген жабындысы бар немесе пластмассалармен қатырмаланған тоқыма материалдар
5903 10
поливинилхлоридпен
5903 20
полиуретанмен
5903 90
өзгелері
5904
Нысан бойынша пiшiлген немесе пiшiлмеген линолеум; тоқымалық негiздегi нысан бойынша пiшiлген немесе пiшiлмеген еден төсенiштерi
5904 10 000 0
линолеум
5904 90 000 0
өзгелері
5905 00
Тоқыма материалдардан жасалған қабырға жабындылары
5906
5902-тауар позициясының материалдарынан басқа резеңкеленген тоқыма материалдары
5906 10 000 0
енi 20 см-ден аспайтын жабысқақ таспалар
5906 91 000 0
машинамен немесе қолмен тоқылған
5906 99
өзгелері
5907 00 000 0
Өзге тәсiлдермен сiңiрiлген немесе жабындыланған тоқыма материалдар; театрлық сәндемелер, көркем сурет студиялары немесе ұқсастар үшiн түр қалқа болып табылатын безелген кенептер
5908 00 000 0
Шамдарға, жермайлықтарға, тұтатқыштарға, май шамдарға немесе ұқсас бұйымдарға арналған тоқылған, тоқылған тоқыма немесе трикотаж бiлтелер; газ фонарларына арналған калильдi торлар және сiңiрiлген немесе сiңiрiлмеген газ фонарларының калильдi торларына арналған түтiктi трикотаж жайма
5909 00
Басқа материалдардан жасалған астары, қаптамасы немесе жабдықтары бар немесе оларсыз тоқыма шлангтер және ұқсас тоқыма түтiктер
5910 00 000 0
Сiңiрiлген немесе сiңiрiлмеген, жабындысы бар немесе жабындысы жоқ, пластмассамен қатырмаланған немесе қатырмаланбаған немесе металлмен немесе өзге материалмен арматураланған тоқыма материалдардан конвейерлiк таспалар және қозғалтатын белдiктер, немесе бельтингтер

5911
Текстильные материалы и изделия для технических целей, упомянутые в примечании 7 к данной группе
5911 10 000 0
текстильные материалы, войлок или фетр и ткани с войлочной подкладкой, с покрытием или дублированные резиной, кожей или другим материалом, применяемые для игольчатой ленты, и аналогичные материалы, используемые для прочих технических целей, включая узкие ткани, изготовленные из вельвета, пропитанного резиной, для покрытия ткацких навоев
5911 20 000 0
ситоткань в готовом или неготовом виде
5911 31
с поверхностной плотностью менее 650 г/м2
5911 32
с поверхностной плотностью 650 г/м2 или более
5911 40 000 0
ткани фильтровальные, используемые в прессах для отжима масла или для аналогичных целей, включая ткани, изготовленные из человеческого волоса
5911 90
прочие
6001
Ворсовые полотна, трикотажные машинного или ручного вязания, включая длинноворсовые полотна и махровые полотна
6001 10 000 0
длинноворсовые полотна
6001 21 000 0
из хлопчатобумажной пряжи
6001 22 000 0
из химических нитей
6001 29 000 0
из прочих текстильных материалов
6001 91 000 0
из хлопчатобумажной пряжи
6001 92 000 0
из химических нитей
6001 99 000 0
из прочих текстильных материалов
6002
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания шириной не более 30 см, содержащие 5 мас.% или более эластомерных или резиновых нитей, кроме полотен товарной позиции 6001
6002 40 000 0
содержащие 5 мас.% или более эластомерных нитей, но не содержащие резиновых нитей
6002 90 000 0
прочие
6003
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания шириной не более 30 см, кроме трикотажных полотен товарной позиции 6001 или 6002
6003 10 000 0
из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных
6003 20 000 0
из хлопчатобумажной пряжи
6003 30
из синтетических нитей
6003 40 000 0
из искусственных нитей
6003 90 000 0
прочие
6004
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания шириной более 30 см, содержащие 5 мас.% или более эластомерных или резиновых нитей, кроме полотен товарной позиции 6001
6004 10 000 0
содержащие 5 мас.% или более эластомерных нитей, но не содержащие резиновых нитей
6004 90 000 0
прочие
6005
Полотна основовязаные (включая вязаные на трикотажных машинах для изготовления галунов), кроме трикотажных полотен товарных позиций 6001 - 6004
6005 21 000 0
неотбеленные или отбеленные
6005 22 000 0
окрашенные
6005 23 000 0
из пряжи различных цветов
6005 24 000 0
напечатанные

5911
Аталған топқа арналған 7-ескертуде келтiрiлген техникалық мақсаттарға арналған тоқыма материалдар мен бұйымдар
5911 10 000 0
инелi таспаларға қолданылатын жабындысы бар немесе резеңкемен, былғарымен немесе басқа материалмен қатырмаланған тоқыма материалдар, киiз немесе фетр және киiз астарлы маталар және тоқыма ұршықтарды жабындылауға арналған резеңкемен сiңiрiлген енсiз шибарқыттан жасалған маталарды қоса алғанда басқа да техникалық мақсаттарда қолданылатын ұқсас материалдар
5911 20 000 0
дайын немесе дайын емес түрдегi елек мата
5911 31
беткi тығыздығы 650 г/ м 2 кем болатын
5911 32
беткi тығыздығы 650 г/ м 2 немесе одан астам
5911 40 000 0
адам шаштарынан жасалған маталарды қоса алғанда май сығуға немece ұқсас мақсаттарға арналған сыққыштарда пайдаланылатын сүзгiш маталар
5911 90
өзгелері
6001
Ұзынтүктi жаймалар мен түктi жаймаларды қоса алғанда машинамен немесе қолмен тоқылған түктi трикотаж жаймалар
6001 10 000 0
ұзынтүктi жаймалар
6001 21 000 0
мақта иiрiмжiптерден жасалған
6001 22 000 0
химиялық жiптерден жасалған
6001 29 000 0
өзге тоқыма материалдардан жасалғандар
6001 91 000 0
мақта иiрiмжiптерден жасалған
6001 92 000 0
химиялық жiптерден жасалған
6001 99 000 0
өзге тоқыма материалдардан жасалғандар
6002
6001-тауар позициясының жаймаларынан басқа енi 30 см аспайтын, 5 мас.%-дан немесе одан да көп эластомерлi немесе резеңке жiптердi құрайтын машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймалар
6002 40 000 0
5 мас.%-дан немесе одан да көп эластомерлi жiптердi құрайтын, бiрақ резеңке жiптерi жоқ
6002 90 000 0
өзгелері
6003
6001 немесе 6002-тауар позицияларының трикотаж жаймаларынан басқа енi 30 см аспайтын машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймалар
6003 10 000 0
жүн иiрiмiнен немесе жануарлардың биязы қылының жiп иiрiмдерiнен жасалғандар
6003 20 000 0
мақта иiрiмжiптерден жасалғандар
6003 30
синтетикалық жiптерден жасалғандар
6003 40 000 0
жасанды жiптерден жасалғандар
6003 90 000 0
өзгелері
6004
6001-тауар позициясының жаймаларынан басқа енi 30 см аспайтын, 5 мас.%-дан немесе одан да көп эластомерлi немесе резеңке жiптердi құрайтын машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймалар
6004 10 000 0
5 мас.%-дан немесе одан да көп эластомерлi жiптердi құрайтын, бiрақ резеңке жiптерi жоқ
6004 90 000 0
өзгелері
6005
6001-6004-тауар позициясының трикотаж жаймаларынан басқа желiжiптiк жаймалар (оқалар дайындауға арналған трикотаждық машиналарда тоқылғандарды қоса алғанда)
6005 21 000 0
ағартылмаған немесе ағартылған
6005 22 000 0
боялған
6005 23 000 0
әртүрлi түстi иiрiмжiптерден жасалған
6005 24 000 0
басылған

6115 10
компрессионные чулочно-носочные изделия с распределенным давлением (например, чулки для страдающих варикозным расширением вен)
6115 21 000 0
из синтетических нитей линейной плотности одиночной нити менее 67 дтекс
6115 22 000 0
из синтетических нитей линейной плотности одиночной нити 67 дтекс или более
6115 29 000 0
из прочих текстильных материалов
6115 30
чулки или гольфы женские из нитей линейной плотности одиночной нити менее 67 дтекс, прочие
6115 94 000 0
из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных
6115 95 000 0
из хлопчатобумажной пряжи
6115 96
из синтетических нитей
6115 99 000 0
из прочих текстильных материалов
6116
Перчатки, рукавицы и митенки трикотажные машинного или
ручного вязания
6116 10
пропитанные или покрытые пластмассой или резиной
6116 91 000 0
из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных
6116 92 000 0
из хлопчатобумажной пряжи
6116 93 000 0
из синтетических нитей
6116 99 000 0
из прочих текстильных материалов
6117
Принадлежности к одежде трикотажные машинного или ручного вязания готовые прочие; части одежды или принадлежностей к одежде трикотажные машинного или ручного вязания
6117 10 000 0
шали, шарфы, кашне, мантильи, вуали и аналогичные изделия
6117 80
принадлежности прочие
6117 90 000 0
части
6201
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия мужские или для мальчиков, кроме изделий товарной позиции 6203
6201 11 000 0
из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных
6201 12
из хлопчатобумажной пряжи
6201 13
из химических нитей
6201 19 000 0
из прочих текстильных материалов
6201 91 000 0
из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных
6201 92 000 0
из хлопчатобумажной пряжи
6201 93 000 0
из химических нитей
6201 99 000 0
из прочих текстильных материалов
6202
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия женские или для девочек, кроме изделий товарной позиции 6204
6202 11 000 0
из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных

6115 10
қысымды тарататын компрессиялық аяқ басына киетiндер (мысалы, күре тамыры ұлғаюмен ауыратындарға арналған шұлықтар)
6115 21 000 0
жалаң жiптiң сызықтық тығыздығы 6,7 текстен кем болатын синтетикалық жiптерден жасалғандар
6115 22 000 0
жалаң жiптiң сызықтық тығыздығы 6,7 текстен кем немесе одан астам болатын синтетикалық жiптерден жасалғандар
6115 29 000 0
өзге де тоқыма материалдардан жасалғандар
6115 30
өзге де жалаң жiптiң кемiнде 6,7 текс болатын сызықтық тығыздықтағы жiптерден жасалған әйел шұлықтары немесе қысқа шұлықтар
6115 94 000 0
жүндiк иiрiмжiптен немесе жануарлардың жұқа қылынан жасалған иiрiмжiптен жасалғандар
6115 95 000 0
мақта иiрiмжiптерден жасалғандар
6115 96
синтетикалық жiптерден жасалғандар
6115 99 000 0
өзге де тоқыма материалдардан жасалғандар
6116
Машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж биялайлар, қолғаптар мен митенкалар
6116 10
пластмасса немесе резеңке сiңiрiлген немесе пластмассамен немесе резеңкемен қапталған
6116 91 000 0
жүндiк иiрiмжiптен немесе жануарлардың жұқа қылынан жасалған иiрiмжiптен жасалғандар
6116 92 000 0
мақта иiрiмжiптерден жасалғандар
6116 93 000 0
синтетикалық жiптерден жасалғандар
6116 99 000 0
өзге де тоқыма материалдардан жасалғандар
6117
Машинамен немесе қолдан тоқылған өзге де дайын трикотаж киiм керек-жарақтары; машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж киiм бөлiктерi немесе киiм керек-жарақтары
6117 10 000 0
шәлiлер, шарфтар, кашнелер, жамылғылар, бетперделер және ұқсас бұйымдар
6117 80
өзге де керек-жарақтар
6117 90 000 0
бөлiктерi
6201
6203 тауар позициясының бұйымдарынан басқа, ер адамдар немесе кiшкентай ер балаларға арналған пальто, қысқа пальто, желбегейлер, плащтар, күртешелер (шаңғылықты қоса алғанда), жұқа күртешелер, қалың күртешелер және ұқсас бұйымдар
6201 11 000 0
жүндiк иiрiмжiптен немесе жануарлардың жұқа қылынан жасалған иiрiмжiптен жасалғандар
6201 12
мақта-мата иiрiмжiптерден жасалғандар
6201 13
химиялық жiптерден жасалғандар
6201 19 000 0
өзге де тоқыма материалдардан жасалғандар
6201 91 000 0
жүндiк иiрiмжiптен немесе жануарлардың жұқа қылынан жасалған иiрiмжiптен жасалғандар
6201 92 000 0
мақта иiрiмжiптерден жасалғандар
6201 93 000 0
химиялық жiптерден жасалғандар
6201 99 000 0
өзге де тоқыма материалдардан жасалғандар
6202
6204 тауар позициясы бұйымдарынан басқа, әйел адамдар немесе кiшкентай қыз балаларға арналған пальто, қысқа пальто, желбегейлер, плащтар, күртешелер (шаңғылықты қоса алғанда), жұқа күртешелер, қалың үртешелер мен осыған ұқсас бұйымдар
6202 11 000 0
жүндiк иiрiмжiптен немесе жануарлардың жұқа қылынан жасалған иiрiмжiптен жасалғандар

6306 40 000 0
матрацы надувные
6306 90 000 0
прочие
6307
Готовые изделия прочие, включая выкройки одежды
6307 10
тряпки для мытья полов, посуды, удаления пыли и аналогичные протирочные материалы
6307 20 000 0
жилеты и пояса спасательные
6307 90
прочие
6308 00 000 0
Наборы, состоящие из тканей и пряжи или нитей с принадлежностями или без них, для изготовления ковров, гобеленов, вышитых скатертей или салфеток или аналогичных текстильных изделий, упакованные для розничной продажи
6401
Водонепроницаемая обувь с подошвой и с верхом из резины или пластмассы, верх которой не крепится к подошве и не соединяется с ней ни ниточным, ни шпилечным, ни гвоздевым, ни винтовым, ни заклепочным, ни каким-либо другим аналогичным способом
6401 10 000 0
обувь с защитным металлическим подноском
6401 92
закрывающая лодыжку, но не закрывающая колено
6401 99 000 0
прочая
6402
Прочая обувь с подошвой и с верхом из резины или пластмассы
6402 12
лыжные ботинки, беговая лыжная обувь и ботинки для сноуборда
6402 19 000 0
прочая
6402 20 000 0
обувь с верхом из ремешков или полосок, прикрепленных к подошве заклепками
6402 91
закрывающая лодыжку
6402 99
прочая
6403
Обувь с подошвой из резины, пластмассы, натуральной или композиционной кожи и с верхом из натуральной кожи
6403 12 000 0
лыжные ботинки, беговая лыжная обувь и ботинки для сноуборда
6403 19 000 0
прочая
6403 20 000 0
обувь с подошвой из натуральной кожи и верхом из ремешков из натуральной кожи, проходящих через подъем и охватывающих большой палец стопы
6403 40 000 0
обувь с защитным металлическим подноском прочая
6403 51
закрывающая лодыжку
6403 59
прочая
6403 91
закрывающая лодыжку
6403 99
прочая
6404
Обувь с подошвой из резины, пластмассы, натуральной или композиционной кожи и с верхом из текстильных материалов
6404 11 000 0
спортивная обувь; обувь для тенниса, баскетбола, гимнастики, тренировочная и аналогичная обувь
6404 19
прочая
6404 20
обувь с подошвой из натуральной или композиционной кожи
6405
Обувь прочая
6405 10 000 0
с верхом из натуральной или композиционной кожи
6405 20
с верхом из текстильных материалов
6405 90
прочая
6406
Детали обуви (включая заготовки верха обуви с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой); вкладные стельки, подпяточники и аналогичные изделия; гетры, гамаши и аналогичные изделия, и их детали
6406 10
заготовки верха обуви и их детали, за исключением задников и жестких внутренних и промежуточных деталей

6306 40 000 0
үрмелi матрацтар
6306 90 000 0
өзгелері
6307
Киiм үлгiлерiн қоса алғанда, басқа да дайын бұйымдар
6307 10
еден, ыдыс-аяқ жууға, шаң сүртуге арналған шүберектер және ұқсас сүрту материалдары
6307 20 000 0
құтқару жилеттерi мен белдiктерi
6307 90
өзгелері
6308 00 000 0
Бөлшек саудаға арналып буылған кiлемдер, гобелендер, кестеленген дастархандар немесе майлықтар немесе ұқсас тоқыма бұйымдар дайындауға арналған, керек-жарақтарымен қоса немесе оларсыз маталар мен иiрiлген жiптерден немесе жiптерден тұратын жиынтықтар
6401
Ұлтанды және жiппен де, түйреуiшпен де, шегемен де, бұрандамен де, бекiткiшпен де, қандай да болмасын басқа да ұқсас тәсiлдермен ұлтанға бекiтiлмейтiн және онымен бiрiкпейтiн резеңке немесе пластмассадан жасалған үстi бар су өткiзбейтiн аяқ киiм
6401 10 000 0
тұмсығында метал қорғағышы бар аяқ киiм
6401 92
балтырды жауып тұратын, бiрақ тiзенi жаппайтын
6401 99 000 0
өзгелері
6402
Резеңкеден немесе пластмассадан қонышы бар ұлтанды өзге де аяқ киiм
6402 12
шаңғылық бәтеңкелер, шаңғылық жарыс аяқ киiмi және сноубордқа арналған бәтеңкелер
6402 19 000 0
өзгелері
6402 20 000 0
ұлтанға бастырмалармен бекiтiлген баулармен немесе белдеушелер жасалған қонышты аяқ киiм
6402 91
балтырды жауып тұратын
6402 99
өзгелері
6403
Резеңкеден, пластмассадан, табиғи немесе құрақ терiден жасалған ұлтанды және қонышы табиғи былғарыдан жасалған аяқ киiм
6403 12 000 0
шаңғы бәтеңкелер, шаңғымен жүгiруге арналған аяқ киiмдер және сноубордқа арналған бәтеңкелер
6403 19 000 0
өзгелері
6403 20 000 0
табиғи былғарыдан жасалған ұлтанды және қонышы аяқ алқымы арқылы өтiп, табанның үлкен башпайын қамтитын табиғи былғары баулардан жасалған аяқ киiм
6403 40 000 0
тұмсығында металл қорғағышы бар өзге де аяқ киiм
6403 51
балтырды жауып тұратын
6403 59
өзгелері
6403 91
балтырды жауып тұратын
6403 99
өзгелері
6404
Резеңкеден, пластмассадан, табиғи немесе құрақ былғарыдан жасалған ұлтанды және қонышы тоқыма материалдардан жасалған аяқ киiм
6404 11 000 0
спорттық аяқ киiм; тенниске, баскетболға, гимнастикаға, жаттығуға арналған аяқ киiм және ұқсас аяқ киiм
6404 19
өзгелері
6404 20
табиғи немесе құрақ былғарыдан жасалған ұлтанды аяқ киiм
6405
Басқа да аяқ киiм
6405 10 000 0
табиғи немесе құрақ былғарыдан жасалған қонышты
6405 20
тоқыма материалдардан жасалған қонышты
6405 90
өзгелері
6406
Аяқ киiмнiң бөлiктерi (аяқ киiмнiң негiзгi ұлтарақпен бекiтiлген немесе бекiтiлмеген қонышын қоса алғанда); салынған ұлтарақтар, iшкi ұлтандар мен ұқсас бұйымдар; шұлық-қоныштар, қоныш-байпақтар және ұқсас бұйымдар, және олардың бөлiктерi
6406 10
сiрелер мен iшкi және аралық қатты бөлшектердi қоспағанда, аяқ киiмнiң қонышы мен оның бөлiктерi

6406 20
подошвы и каблуки из резины или пластмассы
6406 90
прочие
6504 00 000 0
Шляпы и прочие головные уборы, плетеные или изготовленные путем соединения полос из любого материала, с подкладкой или без подкладки, с отделкой или без отделки
6505 00
Шляпы и прочие головные уборы трикотажные машинного или ручного вязания, или изготовленные из цельного куска (но не из полос) кружева, фетра или прочего текстильного материала, с подкладкой или без подкладки или с отделкой или без отделки; сетки для волос из любого материала, с подкладкой или без подкладки или с отделкой или без отделки
6506
Головные уборы прочие, с подкладкой или без подкладки или с отделкой или без отделки
6506 10
защитные головные уборы
6506 91 000 0
из резины или пластмассы
6506 99
из прочих материалов
6507 00 000 0
Ленты, подкладки, чехлы, основы, каркасы, козырьки и завязки для головных уборов
6601
Зонты и солнцезащитные зонты (включая зонты-трости, садовые зонты и аналогичные зонты)
6601 10 000 0
садовые зонты или аналогичные зонты
6601 91 000 0
имеющие раздвижной стержень
6601 99
прочие
6602 00 000 0
Трости, трости-сиденья, хлысты, кнуты для верховой езды и аналогичные изделия
6603
Части, отделочные детали и принадлежности для изделий товарной позиции 6601 или 6602
6603 20 000 0
каркасы зонтов, включая каркасы, установленные на стержнях (палках)
6603 90
прочие
6801 00 000 0
Брусчатка, бордюрные камни и плиты для мощения из природного камня (кроме сланца)
6802
Камень, обработанный (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной позиции 6801; кубики для мозаики и аналогичные изделия из природного камня (включая сланец) на основе или без основы; гранулы, крошка и порошок из природного камня (включая сланец), искусственно окрашенные
6802 10 000 0
плитки, кубики и аналогичные изделия, прямоугольной или непрямоугольной (включая квадратную) формы, наибольшая грань которых может быть вписана в квадрат со стороной размером менее 7 см; гранулы, крошка и порошок, искусственно окрашенные
6802 21 000 0
мрамор, травертин и алебастр
6802 23 000 0
гранит
6802 29 000 0
камни прочие
6802 91 000 0
мрамор, травертин и алебастр
6802 92 000 0
известняки прочие
6802 93
гранит
6802 99
камни прочие
6803 00 000 0
Сланец обработанный и изделия из сланца или из агломерированного сланца
6804
Жернова, камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия без опорных конструкций, предназначенные для шлифовки, заточки, полировки, подгонки или резания, камни для ручной заточки или полировки и их части из природного камня, из агломерированных природных или искусственных абразивов или из керамики, в сборе с деталями из других материалов или без этих деталей

6406 20
резеңкеден немесе пластмассадан жасалған ұлтандар мен өкшелер
6406 90
өзгелері
6504 00 000 0
өрiлген немесе кез келген материалдың жолақтардың қосу жолымен дайындалған, астарлы немесе астарсыз, өңделген немесе өңделмеген қалпақтар мен өзге де бас киiмдер
6505 00
машинамен немесе қолдан тоқылған тракотаждық немесе шiлтердiң, фетрдiң немесе өзге де тоқыма материалдарының тұтас (бiрақ жолақтардан жасалған емес) құрақтарынан дайындалған, астарлы немесе астарсыз немесе өңделген немесе өңделмеген, кез келген материалдан жасалған шашқа арналған торлар, өңделген немесе өңделмеген қалпақтар мен өзге де бас киiмдер, астарлы немесе астарсыз немесе өңделген немесе өңделмеген
6506
астарлы немесе астарсыз, өңделген немесе өңделмеген өзге де бас киiмдер
6506 10
қорғаныш бас киiмдер
6506 91 000 0
резеңкеден немесе пластмассадан жасалғандар
6506 99
өзге де материалдардан жасалғандар
6507 00 000 0
Бас киiмдерге арналған таспалар, астарлар, сыртқаптар, негiздер, арқаулар, қалқаншалар мен баулар
6601
Қолшатырлар мен күннен қорғайтын шатырлар (қолшатыр-таяқтарды, бау қолшатырлары мен ұқсас қолшатырларды қоса алғанда)
6601 10 000 0
бау қолшатырлары мен ұқсас қолшатырлар
6601 91 000 0
жылжымалы өзегi бар
6601 99
өзгелері
6602 00 000 0
Таяқтар, таяқ-орындықтар, бишiктер, салт атпен жүруге арналған қамшылар мен ұқсас бұйымдар
6603
6601 немесе 6602 тауар позициясының бұйымдарына арналған бөлiктер, әрлеу бөлшектерi мен керек-жарақтар
6603 20 000 0
өзектерге (таяқтарға) орнатылған арқауларды қоса алғанда, қолшатырлардың арқаулары
6603 90
өзгелері
6801 00 000 0
Табиғи тастан (сланецтен басқа) төсенiш төсеуге арналған төсемтас, жиектастар мен плиталар
6802
Ескерткiштер немесе құрылыс үшiн өңделген тас (сланецтен басқа), және 6801 тауар позициясының тауарларынан басқа, одан жасалған бұйымдар; табиғи тастан (сланецтi қоса алғанда) жасалған мозайкаларға арналған кубиктер немесе ұқсас бұйымдар; табиғи тастан (сланецтi қоса алғанда) жасалған, жасанды сырланған түйiршiктер, үгiндiлер және ұнтақ
6802 10 000 0
барынша үлкен қыры 7 см-ден кем емес мөлшерлi жағымен шаршыға кiрiгетiн тiк бұрыш немесе тiк бұрыш емес плиткалар, кубиктер (шаршыны қоса алғанда) және ұқсас бұйымдар; қолдан сырланған түйiршiктер, үгiндiлер және ұнтақ
6802 21 000 0
мәрмәр, травертин және алебастр
6802 23 000 0
гранит
6802 29 000 0
өзге де тастар
6802 91 000 0
мәрмәр, травертин және алебастр
6802 92 000 0
өзге де әктастар
6802 93
гранит
6802 99
өзге де тастар
6803 00 000 0
Өңделген сланец пен сланецтен немесе агломериялацияланған сланецтен жасалған бұйымдар
6804
Тегiстеуге, қайрауға, жалтыратуға, икемдеуге немесе кесуге арналған диiрментас, қайрақ тастар, тегiстеу шеңберлерi мен ұқсас арқау құрастырмаларынсыз бұйымдар, басқа материалдардан жасалған бөлшектермен жиынтықтағы немесе бұл бөлшектерсiз, қолдан қайрауға арналған тастар және олардың табиғи тастан агломериялацияланған табиғи немесе жасанды абразивтерден немесе қыштан жасалған бөлiктерi

6804 10 000 0
жернова и камни точильные для шлифовки, заточки или измельчения
6804 21 000 0
из агломерированных искусственных или природных алмазов
6804 22
из прочих агломерированных абразивов или из керамики
6804 23 000 0
из природного камня
6804 30 000 0
камни для ручной заточки или полировки
6805
Природный или искусственный абразивный порошок или зерно на тканой, бумажной, картонной или иной основе, разрезанной или сшитой, или обработанной другим способом для получения определенной формы, или необработанной
6805 10 000 0
только на тканой текстильной основе
6805 20 000 0
только на бумажной или картонной основе
6805 30 000 0
на основе из других материалов
6806
Шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные минеральные ваты; вермикулит расслоенный, глины вспученные, шлак вспененный и аналогичные вспученные минеральные продукты; смеси и изделия из теплоизоляционных, звукоизоляционных или звукопоглощающих минеральных материалов, кроме изделий товарной позиции 6811 или 6812 или группы 69
6806 10 000
шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные минеральные ваты (включая их смеси), навалом, в листах или рулонах
6806 20
вермикулит расслоенный, глины вспученные, шлак вспененный и прочие вспученные минеральные продукты (включая их смеси)
6806 90 000 0
прочие
6807
Изделия из асфальта или аналогичных материалов (например, из нефтяного битума или каменноугольного пека)
6807 10 000 0
в рулонах
6807 90 000 0
прочие
6808 00 000 0
Панели, плиты, плитки, блоки и аналогичные изделия из растительных волокон, соломы или стружки, щепы, частиц, опилок или других древесных отходов, агломерированных с цементом, гипсом или прочими минеральными связующими веществами
6809
Изделия из гипса или смесей на его основе
6809 11 000 0
покрытые или армированные только бумагой или картоном
6809 19 000 0
прочие
6809 90 000 0
изделия прочие
6810
Изделия из цемента, бетона или искусственного камня, неармированные или армированные
6810 11
строительные блоки и кирпичи
6810 19 000 0
прочие
6810 91 000 0
сборные строительные блоки для строительства, включая жилищное
6810 99 000 0
прочие
6811
Изделия из асбоцемента, из цемента с волокнами целлюлозы или из аналогичных материалов
6811 40 000 0
содержащие асбест
6811 81 000 0
гофрированные листы
6811 82 000 0
прочие листы, панели, плитки и аналогичные изделия

6804 10 000 0
тегiстеуге, қайрауға немесе уатуға арналған диiрмен тастар мен қайрақ тастар
6804 21 000 0
агломериялацияланған қолдан жасалған немесе табиғи алмастан жасалғандар
6804 22
өзге де агломериялацияланған абразивтерден немесе қыштан жасалғандар
6804 23 000 0
табиғи тастардан жасалғандар
6804 30 000 0
қолдан қайрауға немесе жалтыратуға арналған тастар
6805
Кесiлген немесе тiгiлген, немесе белгiлi бiр нысан алу үшiн басқа тәсiлмен өңделген немесе өңделмеген мата, қағаз, картон, немесе өзге де негiздегi, табиғи немесе жасанды абразивтiк ұнтақ немесе дән
6805 10 000 0
тек мата тоқыма негiздегi ғана
6805 20 000 0
тек қағаз немесе картон негiздегi ғана
6805 30 000 0
басқа да материалдардан негiзiнде жасалғандар
6806
Қожмақта, минералдық силикат мақта және ұқсас минерал маталар; қатпарланған вермикулит, iсiнген балшықтар, көбiктi қож бен ұқсас iсiңкi минералдық өнiмдер; 6811 немесе 6812 тауар позицияларының немесе 69-тобының бұйымдарынан басқа, жылуоқшаулағыш, дыбысоқшаулағыш немесе дыбыс жұтқыш минералдық материалдардан жасалған қоспалар мен бұйымдар
6806 10 000
төкпелi, беттердегi немесе рулондардағы қожмақта, минералдық силикат мақта және ұқсас минерал мақталар (олардың қоспаларын қоса алғанда)
6806 20
қатпарланған вермикулит, iсiнген балшықтар, көбiктi қож бен өзге де iсiнiңкi минералдық өнiмдер (олардың қоспаларын қоса алғанда
6806 90 000 0
өзгелері
6807
Асфальттан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар (мысалы, мұнай битумынан немесе таскөмiр пiспесiнен жасалғандар)
6807 10 000 0
орамадағы
6807 90 000 0
өзгелері
6808 00 000 0
Панельдер, тақталар, тақташалар, блоктар және цементпен, гипспен немесе өзге де минералдық байланыстырғыш заттаpмен агломериалацияланған өсiмдiк талшықтарынан, сабаннан немесе жаңқалардан, жоңқалардан, бөлшектерден, үгiндiлерден немесе басқа да ағаш қалдықтарынан жасалған ұқсас бұйымдар
6809
Гипстен немесе оның негiзiндегi қоспалардан жасалған бұйымдар
6809 11 000 0
тек қағазбен немесе картонмен жабылған немесе арматураланған
6809 19 000 0
өзгелері
6809 90 000 0
өзге де бұйымдар
6810
Цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған арматураланбаған немесе арматураланған бұйымдар
6810 11
құрылыс блоктары мен кiрпiштер
6810 19 000 0
өзгелері
6810 91 000 0
тұрғын үйлiктi қоса алғанда құрылысқа арналған құрама құрылыс блоктары
6810 99 000 0
өзгелері
6811
Асбоцементтен, целлюлоза талшықтары бар цементтен немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар
6811 40 000 0
құрамында асбест жоқ
6811 81 000 0
гофрленген табақтар
6811 82 000 0
өзге де табақтар, панельдер, тақташалар және ұқсас бұйымдар

6811 89 000 0
прочие изделия
6812
Волокно асбестовое обработанное; смеси на основе асбеста или асбеста и карбоната магния; изделия из этих смесей или из асбеста (например, нити, ткани, одежда, головные уборы, обувь, прокладки), армированные или неармированные, кроме товаров товарной позиции 6811 или 6813
6812 80
из крокидолита
6812 91 000 0
одежда, принадлежности одежды, обувь и головные уборы
6812 92 000 0
бумага, толстый картон и войлок или фетр
6812 93 000 0
уплотнительный материал из прессованного асбестового волокна в листах или рулонах
6812 99
прочие
6813
Фрикционные материалы и изделия из них (например, листы, рулоны, ленты, сегменты, диски, шайбы, прокладки) несмонтированные, используемые для тормозов, сцеплений или аналогичных устройств, на основе асбеста, других минеральных веществ или целлюлозы, совместно с текстилем или другими материалами либо без них
6813 20 000 0
содержащие асбест
6813 81 000 0
накладки тормозных колодок
6813 89 000 0
прочие
6814
Слюда обработанная и изделия из нее, включая агломерированную или регенерированную слюду, на бумажной, картонной или другой основе или без нее
6814 10 000 0
пластины, листы и ленты из агломерированной или регенерированной слюды, на основе или без нее
6814 90 000 0
прочие
6815
Изделия из камня или других минеральных веществ (включая
углеродные волокна, изделия из углеродных волокон и изделия из торфа), в другом месте не поименованные или не включенные
6815 10
изделия из графита или прочих углеродистых материалов, не используемые в электротехнике
6815 20 000 0
изделия из торфа
6815 91 000 0
содержащие магнезит, доломит или хромит
6815 99 000 0
прочие
6901 00 000 0
Кирпичи, блоки, плитки и другие керамические изделия из кремнеземистой каменной муки (например, из кизельгура, триполита или диатомита) или из аналогичных кремнеземистых пород
6902
Кирпичи огнеупорные, блоки, плитки и аналогичные огнеупорные керамические строительные материалы, кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород
6902 10 000 0
содержащие более 50 мас.% элементов Mg, Ca или Cr, взятых отдельно или вместе, в пересчете на МgО, СаО или Сr2О3
6902 20
cодержащие более 50 мас.% глинозема (Al2O3), кремнезема (SiO2) или смеси или соединения этих продуктов
6902 90 000 0
прочие
6903
Прочие огнеупорные керамические изделия (например, реторты, тигли, муфели, насадки, заглушки, подпорки, пробирные чашки, трубы, трубки, кожухи, прутки, стержни), кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород

6811 89 000 0
өзге де бұйымдар
6812
Өңделген асбест талшықтар; асбестiң немесе асбест пен магний карбонатының негiзiндегi қоспалар; осы қоспалардан немесе асбесттен жасалған 6811 немесе 6813 тауар позициясының тауарларынан басқа арматураланған немесе арматураланбаған бұйымдар (мысалы, жiптер, маталар, киiмдер, бас киiмдер, аяқ киiм, аратөсемдер)
6812 80
крокидолитадан жасалғандар
6812 91 000 0
киiмдер, киiмдердiң керек-жарақтары, аяқ киiм және бас киiмдер
6812 92 000 0
қағаз, қалың картон және киiз, немесе фетр
6812 93 000 0
нығыздалған асбесттен жасалған табақтар немесе орамдар
6812 99
өзгелері
6813
Құрастырылмаған, тежегiштер, iлiнiспелер немесе ұқсас құрылғылар үшiн пайдаланылатын, тоқыма немесе басқа да материалдармен бiрлесiп немесе оларсыз асбесттiң, басқа да минералдық заттардың немесе целлюлозаның негiзiндегi фрикциялық материалдар және олардан жасалған бұйымдар
6813 20 000 0
құрамында асбест жоқ
6813 81 000 0
тежегiш колодкалар жапсырғыштары
6813 89 000 0
өзгелері
6814
Қағаз, картон немесе басқа негiздегi немесе онсыз, агломериалацияланған немесе қайта өңделген слюданы қоса алғанда, өңделген слюда және одан жасалған бұйымдар
6814 10 000 0
агломериалацияланған немесе қайта өңделген слюдадан жасалған, негiздегi немесе онсыз пластиналар, табақтар және таспалар
6814 90 000 0
өзгелері
6815
Басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген тастан немесе басқа минералдық заттардан жасалған бұйымдар (көмiртегi талшықтарын, көмiртегi талшықтарынан жасалған бұйымдар мен торфтан жасалған бұйымдарды қоса алғанда)
6815 10
графиттан немесе электротехникада пайдаланылмайтын өзге де көмiртегiлiк материалдардан жасалған бұйымдар
6815 20 000 0
торфтан жасалған бұйымдар
6815 91 000 0
магнезитi, доломитi немесе хромитi барлар
6815 99 000 0
өзгелері
6901 00 000 0
Кремнеземдiк тас ұнынан (мысалы, кизельгурдан, триполиттен немесе диатомиттен) жасалған немесе ұқсас кремнеземдiк жыныстардан жасалған кiрпiштер, блоктар, тақташалар және басқа да қыш бұйымдары
6902
Кремнеземдiк тас ұнынан немесе ұқсас кремнеземдiк жыныстардан жасалған бұйымдардан басқа отқа төзiмдi кiрпiштер, блоктар, тақташалар және ұқсас отқа төзiмдi қыш құрылыс материалдары
6902 10 000 0
MgO, СаО немесе Сr2O 3 қайта есептегенде жеке немесе бiрге алынған Mg, Са немесе Сr элементтерiнiң 50 мас.%-дан астамын қамтитын
6902 20
балшық-топырақтың (Аl2О3), кремнеземнiң (SiO2) немесе осы өнiмдер қоспаларының немесе қосылыстарының 50 мас.%-дан астамын қамтитын
6902 90 000 0
өзгелері
6903
Кремнеземдiк тас ұнынан немесе ұқсас кремнеземдiк жыныстардан басқа өзге де отқа төзiмдi қыш бұйымдары (мысалы, реторттар, тиглдер, муфелдер, саптамалаp, бұқтырмалар, тiреуiштер, сынамалау тостағандары, түтiктер, түтiкшелер, қаптамалар, шыбықтар, өзектер)

6903 10 000 0
содержащие более 50 мас.% графита или других форм углерода, или смеси этих продуктов
6903 20
содержащие более 50 мас.% глинозема (Al2O3) или смеси или соединения глинозема с кремнеземом (SiO2)
6903 90
прочие
6904
Кирпичи строительные, блоки для полов, камни керамические несущие или для заполнения балочных конструкций и аналогичные изделия из керамики
6904 10 000 0
кирпичи строительные
6904 90 000 0
прочие
6905
Черепица, дефлекторы, зонты над дымовыми трубами, части дымоходов, архитектурные украшения и прочие строительные детали из керамики
6905 10 000 0
черепица
6905 90 000 0
прочие
6906 00 000 0
Трубы керамические, трубопроводы изоляционные, водоотводы и фитинги труб
6907
Плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен керамические неглазурованные; кубики керамические неглазурованные для мозаичных работ и аналогичные изделия, на основе или без нее
6907 10 000 0
плитки, кубики и аналогичные изделия прямоугольной или другой формы, наибольшая грань которых может быть вписана в квадрат со стороной менее 7 см
6907 90
прочие
6908
Плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен керамические глазурованные; кубики керамические глазурованные для мозаичных работ и аналогичные изделия, на основе или без нее
6908 10 000 0
плитки, кубики и аналогичные изделия прямоугольной или другой формы, наибольшая грань которых может быть вписана в квадрат со стороной менее 7 см
6908 90
прочие
6909
Изделия керамические для лабораторных, химических или других технических целей; керамические желоба, чаны и аналогичные резервуары, используемые в сельском хозяйстве; керамические горшки, сосуды и аналогичные изделия, используемые для транспортировки или упаковки товаров
6909 11 000 0
из фарфора
6909 12 000 0
изделия, имеющие эквивалент твердости 9 или более по шкале Мооса
6909 19 000
прочие
6909 90 000 0
прочие
6910
Раковины, умывальники, консоли раковин, ванны, биде, унитазы, сливные бачки, писсуары и аналогичные санитарно-технические изделия из керамики
6910 10 000 0
из фарфора
6910 90 000 0
прочие
6911
Посуда столовая, кухонная и прочие хозяйственные и туалетные изделия из фарфора
6911 10 000 0
посуда столовая и кухонная
6911 90 000 0
прочая
6912 00
Посуда столовая, кухонная и прочие хозяйственные и туалетные изделия из керамики, кроме фарфора

6903 10 000 0
графиттiң немесе басқа да көмiртегi нысандарының немесе осы өнiмдердiң қоспаларының 50 мас.%-дан астамын қамтитын
6903 20
балшық-топырақтың (Аl2О3) немесе балшық-топырақтың кремнеземмен (SiO2) қоспасының 50 мас. %-дан астамын қамтитын
6903 90
өзгелері
6904
Құрылыс кiрпiштерi, еденге арналған блоктар, көтерiп тұратын немесе қаптамалық құрастырмаларды толтыру үшiн қыш тастар және қыштан жасалған ұқсас бұйымдар
6904 10 000 0
құрылыстық кiрпiштер
6904 90 000 0
өзгелері
6905
Жабынғыш, дефлекторлар, түтiн шығу құбырларының үстiндегi зонттар, түтiнжүргiштердiң бөлiктерi, сәулет әшекейлерi және қыштан жасалатын өзге де құрылыс бөлшектерi
6905 10 000 0
жабынғыш
6905 90 000 0
өзгелері
6906 00 000 0
Қыш құбырлар, оқшауланған құбыр желiлерi, су бұрғыштар және түтiктердiң фитингтерi
6907
Өруге арналған тақталар, еденге, пештерге, каминдерге немесе зертасталған қыш қабырғаларға арналған қаптама тақташалар; таскестелiк жұмыстарға арналған зертасталған қыш кубиктер және негiздегi немесе онысыз ұқсас бұйымдар
6907 10 000 0
ең үлкен қырлары бiр жағы 7 см-ге жетпейтiн шаршыға кiрiгуi мүмкiн плиткалар немесе басқа нысандағы ұқсас бұйымдар, кубиктер мен ұқсас бұйымдар
6907 90
өзгелері
6908
Төсеуге арналған плиталар, едендi, пештердi, каминдердi немесе қабырғаларды қаптауға арналған жалтыратылған қыш плиткалар; мозайкалық жұмыстарға арналған жалтыратылған қыш кубиктер немесе, мынадай негiздегi немесе оларсыз, ұқсас бұйымдар
6908 10 000 0
тақташалар, кубиктер және ең үлкен қырлары бiр жағы 7 см-ге жетпейтiн шаршыға кiрiгуi мүмкiн тiкбұрыш немесе басқа нысандағы ұқсас бұйымдар
6908 90
өзгелері
6909
Зертханалық, химиялық немесе басқа да техникалық мақсаттарға арналған қыш бұйымдар; қыш науалар, кеспектер және ауыл шаруашылығында пайдаланылатын ұқсас ыдыстар; қыш құмыралар, ыдыстар және тауарларды тасымалдау немесе буып-түю үшiн пайдаланылатын ұқсас бұйымдар; зертханалық, химиялық немесе басқа да техникалық мақсаттарға арналған қыш бұйымдар
6909 11 000 0
фарфордан жасалғандар
6909 12 000 0
моос шкаласы бойынша 9 немесе одан да көп қаттылық эквивалентi бар бұйымдар
6909 19 000
өзгелері
6909 90 000 0
өзгелері
6910
Раковиналар, қолжуғыштар, раковиналардың аспалары, ванналар, биде, унитаздар, ағызу бәктерi, писсуарлар және қыштан жасалған ұқсас санитарлық-техникалық бұйымдар
6910 10 000 0
фарфордан жасалғандар
6910 90 000 0
өзгелері
6911
Фарфордан жасалған асхана, ас үй ыдыстары және өзге де шаруашылық және дәретхана бұйымдары
6911 10 000 0
асхана және ас үй ыдыстары
6911 90 000 0
өзгелері
6912 00
Фарфордан басқа, қыштан жасалған асхана, ас үй ыдыстары және өзге де шаруашылық және дәретхана бұйымдары

6913
Статуэтки и прочие декоративные изделия из керамики
6913 10 000 0
из фарфора
6913 90
прочие
6914
Прочие керамические изделия
6914 10 000 0
из фарфора
6914 90 000 0
прочие
7003
Стекло литое и прокатное, листовое или профилированное, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное каким-либо иным способом
7003 12
окрашенные в массе (тонированные в объеме), глушеные, накладные или имеющие поглощающий, отражающий или неотражающий слой
7003 19
прочие
7003 20 000 0
листы армированные
7003 30 000 0
профили
7004
Стекло тянутое и выдувное, в листах, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное каким-либо иным способом
7004 20
стекло, окрашенное в массе (тонированное в объеме), глушеное, накладное или имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой
7004 90
прочее стекло
7005
Стекло термически полированное и стекло со шлифованной или полированной поверхностью, в листах, имеющее или не имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой, но не обработанное иным способом
7005 10
стекло неармированное, имеющее поглощающий, отражающий или неотражающий слой
7005 21
окрашенное в массе (тонированное в объеме), глушеное, накладное или только шлифованное
7005 29
прочее
7005 30 000 0
стекло армированное
7006 00
Стекло товарной позиции 7003, 7004 или 7005, гнутое, граненое, гравированное, сверленое, эмалированное или обработанное иным способом, но не вставленное в раму или не комбинированное с другими материалами
7007
Стекло безопасное, включая стекло упрочненное (закаленное) или многослойное
7007 11
размером и форматом, позволяющими использовать его на средствах наземного, воздушного и водного транспорта или для ракетно-космических систем
7007 19
прочее
7007 21
размером и форматом, позволяющими использовать его на средствах наземного, воздушного и водного транспорта или для ракетно-космических систем
7007 29 000 0
прочее
7008 00
Многослойные изолирующие изделия из стекла
7009
Зеркала стеклянные, в рамах или без рам, включая зеркала заднего обзора
7009 10 000
зеркала заднего обзора для транспортных средств
7009 91 000 0
без рам
7009 92 000 0
в рамах
7010
Бутыли, бутылки, флаконы, кувшины, горшки, банки, ампулы и прочие стеклянные емкости для хранения, транспортировки или упаковки товаров; банки для консервирования стеклянные; предохранительные пробки из стекла, пробки, крышки и прочие аналогичные стеклянные изделия
7010 10 000 0
ампулы

6913
Статуэткалар және қыштан жасалған өзге де әсемдiк бұйымдар
6913 10 000 0
фарфордан жасалғандар
6913 90
өзгелері
6914
Өзге де қыш бұйымдар
6914 10 000 0
фарфордан жасалғандар
6914 90 000 0
өзгелері
7003
Құйылған және прокаттық, табақтар түрiндегi немесе пiшiнделген жұтатын, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар немесе жоқ, алайда қандай да бiр өзге тәсiлмен өңделмеген шыны
7003 12
ауқымы боялған (көлемi күңгiрттелген), өндiрiлген, жапсырмалы немесе жарықты жұтатын, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар шыны
7003 19
өзгелері
7003 20 000 0
арматураланған беттер
7003 30 000 0
профильдер
7004
Созылған және үрленген, жалпақ, жұтатын, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар немесе жоқ, алайда қандай да бiр өзге тәсiлмен өңделмеген шыны
7004 20
ауқымы боялған (көлемi күңгiрттелген) сөндiрiлген, жапсырмалы немесе жарықты жұтатын, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар шыны
7004 90
өзге де шыны
7005
Термикалық жалтыратылған шыны және бетi тегiстелген немесе жалтыратылған, табақтар түрiндегi жұтатын, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар немесе жоқ, алайда қандай да бiр өзге тәсiлмен өңделмеген шыны
7005 10
жұтатын, шағылыстыратын немесе шағылыстырмайтын қабаты бар арматураланбаған шыны
7005 21
ауқымы боялған (көлемi күңгiрттелген), сөндiрiлген, жапсырмалы немесе тек тегiстелген
7005 29
өзгелері
7005 30 000 0
арматураланған шыны
7006 00
Иiлген, қырланған, қырналған, тесiлген, эмалданған немесе өзге де тәсiлмен өңделген, бiрақ рамаға салынбаған немесе басқа материалдармен қиыстырылмаған 7003, 7004 немесе 7005 тауар позицияларындағы шыны
7007
Нығыздалған (шыңдалған) немесе көп қабaтты қауiпсiз шыны
7007 11
оны жердегi, әуе және су көлiгiнде немесе зымырандық- ғарыштық жүйелер үшiн пайдалануға мүмкiндiк беретiн мөлшерлi және пiшiндi
7007 19
өзгелері
7007 21
оны жердегi, әуе және су көлiгiнде немесе зымырандық-ғарыштық жүйелер үшiн пайдалануға мүмкiндiк беретiн мөлшерлi және пiшiндi
7007 29 000 0
өзгелері
7008 00
Шыныдан жасалған көп қабатты оқшаулағыш бұйымдар
7009
Артқы жақты шолу айналарын қоса алғанда, рамаларға салынған немесе рамасыз шыны айналар
7009 10 000
көлiк құралдарына арналған артқы жақты шолу айналары
7009 91 000 0
рамасыз
7009 92 000 0
рамаға салынған
7010
Бутыльдар, бөтелкелер, құтылар, күбiлер, құмыралар, банкiлер, ампулалар және тауарларды сақтауға, тасымалдауға немесе қaттауға арналған өзге де шыны ыдыстар; консервiлеуге арналған шыны банкiлер; шыныдан жасалған сақтандырғыш тығындар, тығындар, қақпақтар және өзге де ұқсас шыны бұйымдары
7010 10 000 0
ампулалар

7010 20 000 0
пробки, крышки и прочие аналогичные изделия
7010 90
прочие
7011
Баллоны стеклянные (включая колбы и трубки), открытые, их стеклянные части, без фитингов, для электрических ламп, электронно-лучевых трубок или аналогичных изделий
7011 10 000 0
для электрического осветительного оборудования
7011 20 000 0
для электронно-лучевых трубок
7011 90 000 0
прочие
7013
Посуда столовая и кухонная, принадлежности туалетные и канцелярские, изделия для домашнего убранства или аналогичных целей, стеклянные (кроме изделий товарной позиции 7010 или 7018)
7013 10 000 0
из стеклокерамики
7013 22
из свинцового хрусталя
7013 28
прочие
7013 33
из свинцового хрусталя
7013 37
прочие
7013 41
из свинцового хрусталя
7013 42 000 0
из стекла, имеющего коэффициент линейного расширения не более
5 х 10–6 на K в интервале температур от 0 ғС до 300 ғС
7013 49
прочая
7013 91
из свинцового хрусталя
7013 99 000 0
прочие
7014 00 000 0
Стеклянные изделия для сигнальных устройств и оптические элементы из стекла (кроме включенных в товарную позицию 7015) без оптической обработки
7015
Стекла для часов и аналогичные стекла, стекла для корректирующих или не корректирующих зрение очков,
изогнутые, вогнутые с углублением или подобные стекла, оптически не обработанные; полые стеклянные сферы и их сегменты для изготовления указанных стекол
7015 10 000 0
стекла для корректирующих зрение очков
7015 90 000 0
прочие
7016
Блоки для мощения, плиты, кирпичи, плитки и прочие изделия из прессованного или литого стекла, армированные или неармированные, используемые в строительстве; кубики стеклянные и прочие небольшие стеклянные формы, на основе или без основы, для мозаичных или аналогичных декоративных работ; витражи и аналогичные изделия; ячеистое или пеностекло в форме блоков, панелей, плит, в виде оболочек или других форм
7016 10 000 0
кубики стеклянные и прочие небольшие стеклянные формы, на основе или без основы, для мозаичных или аналогичных декоративных работ
7016 90
прочие
7017
Посуда стеклянная для лабораторных, гигиенических или фармацевтических целей, градуированная или неградуированная, калиброванная или некалиброванная
7017 10 000 0
из плавленого кварца или других плавленых кремнеземов
7017 20 000 0
из прочего стекла, имеющего коэффициент линейного расширения не более 5 х 10–6 на K в интервале температур от 0 ғС до 300 ғС

7010 20 000 0
тығындар, қақпақтар және өзге де ұқсас бұйымдар
7010 90
өзгелері
7011
Ашық шыны баллондар (колбалар мен түтiкшелердi қоса алғанда) жәнe электр лампаларына, электронды-сәулелiк түтiкшелерге немесе ұқсас бұйымдарға арналған фитингтерсiз олардың шыны бөлiктерi
7011 10 000 0
электрмен жарықтандыру жабдықтары үшiн
7011 20 000 0
электронды-сәулелiк түтiкшелер үшiн
7011 90 000 0
өзгелері
7013
Асханалық және ас үйлiк шыны ыдыстар, дәретхана және кеңсе керек-жарақтары, үй жасауларына немесе ұқсас мақсаттарға арналған шыны бұйымдар (7010 немесе 7018 тауар позицияларының бұйымдарынан басқа)
7013 10 000 0
шыны қыштан жасалғандар
7013 22
қорғасын хрусталiнен жасалғандар
7013 28
өзгелері
7013 33
қорғасын хрусталiнен жасалғандар
7013 37
өзгелері
7013 41
қорғасын хрусталiнен жасалғандар
7013 42 000 0
0 о C-тан 300 о С-қа дейiнгi температуралар аралығында К-ға 5x10-6 аспайтын желiлiк кеңею коэффициентi бар шыныдан жасалғандар
7013 49
өзгелері
7013 91
қорғасын хрусталiнен жасалғандар
7013 99 000 0
өзгелері
7014 00 000 0
Белгi беру құралдарына арналған шыны бұйымдары және оптикалық өңделмеген шыныдан жасалған оптикалық эпелинттер (7015 тауар позициясын енгiзiлгендерден басқа)
7015
Сағаттарға арналған шынылар, көрудi түзететiн немесе түзетпейтiн көзiлдiрiктерге арналып иiлген, ойық етiлiп майыстырылған шынылар немесе оптикалық өңделмеген ұқсас шынылар; қуыс шыны сфералар мен олардың көрсетiлген шыныларды дайындауға арналған сегменттерi
7015 10 000 0
Көрудi түзететiн көзiлдiрiктерге арналған шынылар
7015 90 000 0
өзгелері
7016
Көруге арналған блоктар, плиталар, кiрпiш, тақташалар және құрылыста пайдаланылатын арматураланған немесе арматураланбаған, престелген немесе құйылған шыныдан жасалған өзге де бұйымдар; мозайкалық немесе ұқсас әсемдеу жұмыстарына арналған негiзi бар немесе негiзсiз шыны кубиктер және өзге де шағын шыны нысандар; әшекей әйнектер және ұқсас бұйымдар; қабық түрiндегi немесе басқа нысандағы блоктар, панелдер, плиталар нысанындағы ұяшықты немесе көбiктi шыны
7016 10 000 0
өрнектік немесе ұқсас әсемдеу жұмыстарына арналған негiзi бар немесе негiзсiз шыны кубиктер және өзге де шағын шыны нысандары
7016 90
өзгелері
7017
Зертханалық, гигиеналық немесе фармацевтикалық мақсаттарға арналған градуирленген немесе градуирленбеген, калибрленген немесе калибрленбеген шыны ыдыстар
7017 10 000 0
қорытылған кварцтан немесе басқа да қорытылған кремнеземдерден жасалғандар
7017 20 000 0
0 о C-тен 300 о С-қа дейiнгi температуралар аралығында К-ға 5х10-6 аспайтын желiлiк кеңею коэффициентi бар өзге де шыныдан жасалғандар

7017 90 000 0
прочая
7018
Бусины стеклянные, изделия, имитирующие жемчуг, драгоценные или полудрагоценные камни и аналогичные небольшие формы из стекла, изделия из них, кроме бижутерии; стеклянные глаза, кроме протезов; статуэтки и прочие декоративные изделия из стекла, обработанные паяльной лампой, кроме бижутерии; микросферы стеклянные диаметром не более 1 мм
7018 10
бусины стеклянные, изделия, имитирующие жемчуг, драгоценные или полудрагоценные камни и аналогичные небольшие формы из стекла
7018 20 000 0
микросферы стеклянные диаметром не более 1 мм
7018 90
прочие
7019
Стекловолокно (включая стекловату) и изделия из него (например, пряжа, ткани)
7019 11 000 0
штапелированное волокно длиной не более 50 мм
7019 12 000 0
ровница
7019 19
прочие
7019 31 000 0
маты
7019 32 000
тонкие ткани (вуали)
7019 39 000
прочие
7019 40 000 0
ткани из ровницы
7019 51 000 0
шириной не более 30 см
7019 52 000 0
шириной более 30 см, полотняного переплетения, с поверхностной плотностью менее 250 г/м2, из нитей линейной плотности не более 136 текс на одиночную нить
7019 59 000 0
прочие
7019 90
прочие
7020 00
Изделия из стекла прочие
7210
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, плакированный, с гальваническим или другим покрытием
7210 12
толщиной менее 0,5 мм
7210 70
окрашенный, лакированный или покрытый пластмассой
7210 90
прочий
7216
Уголки, фасонные и специальные профили из железа или нелегированной стали
7216 91
холоднодеформированные или отделанные в холодном состоянии, полученные из плоского проката
7216 99 000 0
прочие
7301
Конструкции шпунтовые из черных металлов, сверленые или несверленые, перфорированные или неперфорированные, монолитные или изготовленные из сборных элементов; уголки, фасонные и специальные профили сварные, из черных металлов
7301 10 000 0
конструкции шпунтовые
7301 20 000 0
уголки, фасонные и специальные профили
7302
Изделия из черных металлов, используемые для железнодорожных или трамвайных путей: рельсы, контррельсы и зубчатые рельсы, переводные рельсы, крестовины глухого пересечения, переводные штанги и прочие поперечные соединения, шпалы, стыковые накладки и подкладки, клинья, опорные плиты, крюковые рельсовые болты, подушки и растяжки, станины, поперечины и прочие детали, предназначенные для соединения или крепления рельсов
7302 10
рельсы
7302 30 000 0
рельсы переводные, крестовины глухого пересечения, переводные штанги и прочие поперечные соединения

7017 90 000 0
өзгелері
7018
Шыны моншақтар, iнжуге ұқсатылған бұйымдар, қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастар және шыныдан жасалған ұқсас шағын нысандар, бижутерийден басқа олардан жасалған бұйымдар; протездерден басқа шыны көздер; статуэткалар және бижутериядан басқа дәнекерлеу лампасымен өңделген шыныдан жасалған әсемдеу бұйымдары; диаметрi 1 мм-ден аспайтын шыны микросфералар
7018 10
шыны моншақтар, iнжуге ұқсатылған бұйымдар, қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастар және шыныдан жасалған ұқсас шағын нысандар
7018 20 000 0
диаметрi 1 мм-ден аспайтын шыны микросфералар
7018 90
өзгелері
7019
Шыны талшық (шынымақтаны қоса алғанда) және одан жасалған бұйымдар (мысалы, иiрiмжiп мата)
7019 11 000 0
ұзындығы 50 мм-ден аспайтын штапелденген талшық
7019 12 000 0
созба
7019 19
өзгелері
7019 31 000 0
төсенiштер
7019 32 000
жұқа маталар (бетперделер)
7019 39 000
өзгелері
7019 40 000 0
созбадан жасалған маталар
7019 51 000 0
енi 30 см-ден аспайтын
7019 52 000 0
желiлiк тығыздығы бiр қабат жiпке 136 текстен аспайтын жiптен тоқылған, беттiк тығыздығы 250г/м2 аз жаймалық өрiмдi енi 30 см-ден аспайтын
7019 59 000 0
өзгелері
7019 90
өзгелері
7020 00
Шыныдан жасалған өзге де бұйымдар
7210
Енi 600 мм немесе одан да көп, ыстықтай иленген, жалатылмаған, гальванды немесе басқа да қаптамаларсыз, темiрден немесе легирленбеген болаттан жасалған тегiс илек
7210 12
қалыңдығы 0,5 мм-ден кем
7210 70
боялған, лакталған немесе пластмассамен қапталған
7210 90
өзгелері
7216
Темiр немесе легирленген болаттан жасалған бұрыштар, фасондық немесе арнайы профильдер
7216 91
тегiс илектен алынған, суық деформацияланған немесе суық күйiнде өңделген
7216 99 000 0
өзгелері
7301
Қара металдардан жасалған, бұрғыланған немесе бұрғыланбаған, перфорацияланған немесе перфорацияланбаған, монолиттелген немесе құрастырылған элементтерден жасалған шпунтталған құрылымдар; қара металдардан жасалған бұрыштар, фасондық және арнайы пiсiрiлген профильдер
7301 10 000 0
шпунтталған құрылымдар
7301 20 000 0
бұрыштар, фасондық және арнайы профильдер
7302
Темiр жол немесе трамвай жолдары үшiн пайдаланылатын, қара металдардан жасалған бұйымдар; рельстердi бiрiктiруге немесе бекiтуге үшiн арналған рельстер, жанама рельстер және тiстi рельстер, ауыстырылатын рельстер, қатаң қиылысу айқастырмалары, ауыстырылатын штангалар және өзге де көлденең қосылғыштар, шпалдар, түйiспе жапсырмалар және төсемдер, сыналар, тipeк тақталар, iлмектi рельс бұрандамалары, төсемдер мен кергiштер, тұғырлар, жақтаулар және өзге де бөлшектер
7302 10
рельстер
7302 30 000 0
ауыстырылатын рельстер, қатаң қиылысу айқастырмалары, ауыстырылатын штангалар және өзге де көлденең қосылғыштар

7308 10 000 0
мосты и секции мостов
7308 20 000 0
башни и решетчатые мачты
7308 30 000 0
двери, окна и их рамы и пороги для дверей
7308 40
оборудование для металлических строительных лесов, опалубок, подпорных стенок или шахтной крепи
7308 90
прочие
7309 00
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости, из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
7310
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики и аналогичные емкости, из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
7310 10 000 0
вместимостью 50 л или более
7310 21
банки консервные, закрываемые пайкой или отбортовкой
7310 29
прочие
7311 00
Емкости для сжатого или сжиженного газа, из черных металлов
7312
Скрученная проволока, тросы, канаты, плетеные шнуры, стропы и аналогичные изделия, из черных металлов, без электрической изоляции
7312 10
скрученная проволока, тросы и канаты
7312 90 000 0
прочие
7313 00 000 0
Проволока колючая из черных металлов; скрученная обручная сталь или одинарная плоская проволока, колючая или неколючая, свободно скрученная двойная проволока для ограждений, из черных металлов
7314
Металлическая ткань (включая бесконечные ленты), решетки, сетки и ограждения из проволоки, из черных металлов; просечно-вытяжной лист из черных металлов
7314 12 000 0
бесконечные ленты из коррозионностойкой стали для машин
7314 14 000 0
плетеная ткань из коррозионностойкой стали прочая
7314 19 000 0
прочая
7314 20
решетки, сетки и ограждения, сваренные в местах пересечения, из проволоки с максимальным размером поперечного сечения 3 мм или более, с ячейками размером 100 см2 или более
7314 31 000 0
оцинкованные
7314 39 000 0
прочие
7314 41
оцинкованные
7314 42
покрытые пластмассой
7314 49 000 0
прочие
7314 50 000 0
просечно-вытяжной лист
7315
Цепи и их части, из черных металлов
7315 11
цепи роликовые
7315 12 000 0
цепи прочие
7315 19 000 0
части
7315 20 000 0
цепи противоскольжения
7315 81 000 0
цепи плоскозвенные с распоркой
7315 82
прочие, со сварными звеньями

7308 10 000 0
көпiрлер және көпiрдiң бөлiктерi
7308 20 000 0
дiңгектер және торланған дiңгектер
7308 30 000 0
есiктер, терезелер және олардың рамалары мен есiктерге арналған табалдырықтар
7308 40
металдық құрылыс ағаштары, қалыптар, тipeуiш қабырғалар немесе шахта бекiтпелерiне арналған жабдық
7308 90
өзгелері
7309 00
Қара металдардан жасалған, сыйымдылығы 300 л-ден астам, қаптамасы немесе жылу оқшаулағышы бар немесе оларсыз, бiрақ механикалық немесе жылутехникалық жабдықсыз кез келген заттарға (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа) арналған резервуарлар, цистерналар, бактар және ұқсас ыдыстар
7310
Қара металдардан жасалған, сыйымдылығы 300 л-ден астам, қаптамасы немесе жылу оқшаулағышы бар немесе оларсыз, бiрақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз, кез келген заттарға (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа) арналған цистерналар, күбiлер, барабандар, канистралар, жәшiктер және ұқсас ыдыстар
7310 10 000 0
сыйымдылығы 50 л-ден немесе одан астам
7310 21
қалайымен немесе қаусыршамен жабылған консервi банкiлерi
7310 29
өзгелері
7311 00
Қара металдардан жасалған, сығылған немесе сұйылтылған газға арналған сыйымдылықтар
7312
Қара металдардан жасалған, электрлiк оқшаулаусыз иiрiлген сым, тростар, арқан-жiптер, өрме баулар, iлмектер және ұқсас бұйымдар
7312 10
иiрiлген сымдар, тростар және арқан-жiптер
7312 90 000 0
өзгелері
7313 00 000 0
Қара металдардан жасалған тiкенектi сым; тiкенектi немесе тiкенектi емес, иiрiлген құрсаулық болат немесе жалаң қабатты жалпақ сым, қара металдардан жасалған, қоршауға арналған бос иiрiлген қос сым
7314
Қара металдардан жасалатын, металл матасы (шексiз таспаларды қоса алғанда), керегеторлар, торлар және сымнан жасалған қоршаулар; қара металдардан жасалған қималап шығаратын табақтар
7314 12 000 0
машиналарға арналған коррозияға төзiмдi болаттан жасалған шексiз таспалар
7314 14 000 0
өзге де коррозияға төзiмдi болаттан жасалған өрме мата
7314 19 000 0
өзгелері
7314 20
ұяшықтардың көлемi 100 см 2 немесе одан астам, қиылысқан жерлерi дәнекерленген, сымнан жасалған, көлденең қимасының ең көп көлемi 3 мм-ден немесе одан астам, керегеторлар, торлар, және қоршаулар
7314 31 000 0
мырышталған
7314 39 000 0
өзгелері
7314 41
мырышталған
7314 42
пластмассамен қапталған
7314 49 000 0
өзгелері
7314 50 000 0
қималап шығарылған бет
7315
Қара металдардан жасалған шынжырлар және олардың бөлiктерi
7315 11
роликтi шынжырлар
7315 12 000 0
өзге де шынжырлар
7315 19 000 0
бөлiктер
7315 20 000 0
сырғанауға қарсы шынжырлар
7315 81 000 0
кергiшi бар жалпақ буынды шынжырлар
7315 82
дәнекерленген буындармен, өзгелері

7315 89 000 0
прочие
7315 90 000 0
части прочие
7316 00 000 0
Якоря, кошки и их части, из черных металлов
7317 00
Гвозди, кнопки, чертежные кнопки, рифленые гвозди, скобы (кроме включенных в товарную позицию 8305) и аналогичные изделия, из черных металлов, с головками или без головок из других материалов, кроме изделий с медными головками
7318
Винты, болты, гайки, глухари, ввертные крюки, заклепки,
шпонки, шплинты, шайбы (включая пружинные) и аналогичные изделия, из черных металлов
7318 11 000 0
глухари
7318 12
шурупы для дерева прочие
7318 13 000 0
крюки и кольца ввертные
7318 14
винты самонарезающие
7318 15
винты и болты прочие, в комплекте с гайками или шайбами или без них
7318 16
гайки
7318 19 000
прочие
7318 21 000
шайбы пружинные и шайбы стопорные прочие
7318 22 000
шайбы прочие
7318 23 000
заклепки
7318 24 000
шпонки и шплинты
7318 29 000
прочие
7319
Иглы швейные, спицы вязальные, шила, крючки вязальные, иглы деккерные и аналогичные изделия, для ручной работы, из черных металлов; английские и прочие булавки, из черных металлов, в других товарных позициях не поименованные или не включенные
7319 40 000 0
булавки английские и прочие булавки
7319 90
прочие
7320
Пружины, рессоры и листы для них, из черных металлов
7320 10
рессоры листовые и листы для них
7320 20
пружины винтовые
7320 90
прочие
7321
Печи отопительные, печи отопительно-варочные и печи для приготовления пищи (включая печи со вспомогательными котлами центрального отопления), фритюрницы, жаровни, горелки для плит, подогреватели для разогрева пищи и аналогичные бытовые устройства неэлектрические, и их части, из черных металлов
7321 11
только на газовом или на газовом и других видах топлива
7321 12 000 0
на жидком топливе
7321 19 000 0
прочие, включая устройства на твердом топливе
7321 81
только на газовом или на газовом и других видах топлива
7321 82
на жидком топливе
7321 89 000 0
прочие, включая устройства на твердом топливе
7321 90 000 0
части
7322
Радиаторы для центрального отопления с неэлектрическим нагревом и их части, из черных металлов; воздухонагреватели и распределительные устройства для подачи горячего воздуха
(включая устройства для подачи также свежего или кондиционированного воздуха) с неэлектрическим нагревом, оборудованные встроенным вентилятором или воздуходувкой с приводом от двигателя и их части, из черных металлов

7315 89 000 0
өзгелері
7315 90 000 0
өзге де бөлiктер
7316 00 000 0
Зәкiрлер, темiр табандар және қара металдардан жасалған олардың бөлiктерi
7317 00
Қара металдардан жасалған шегелер, кнопкалар, сызу түймешелерi, қатпарланған шегелер, қысқыштар (8305 тауар позициясына енгiзiлгендерден басқа) және мысты басы бар бұйымдардан басқа, басқа материалдардан жасалған басы бар немесе жоқ, ұқсас бұйымдар
7318
Қара металдардан жасалған бұрамалар, бұрандамалар, сомындар, глухарлар, бұрама iлмектер, тойтарма шегелер, сыналар, шплинттер, шайбалар (серiппелiлердi қоса алғанда) және ұқсас бұйымдар
7318 11 000 0
глухарлар
7318 12
өзге де ағашқа арналған бұрама шегелер
7318 13 000 0
енбелi iлмектер және балдақтар
7318 14
өздiгiнен оймалы бұрамалар
7318 15
сомындармен немесе шайбалармен жинақталған немесе оларсыз, өзге де бұрамалар мен бұрандалар
7318 16
сомындар
7318 19 000
өзгелері
7318 21 000
серiппелi шайбалар және өзге де тоқтатқыш
7318 22 000
өзге де шайбалар
7318 23 000
тойтарма шегелер
7318 24 000
сыналар мен шплинттер
7318 29 000
өзгелері
7319
Қара металдардан жасалған, қолөнерiне арналған тiгiн инелер, тоқу сымдар, бiздер, тоқу iлгектері, деккер инелерi және ұқсас бұйымдар; қара металдардан жасалған, басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген ағылшын және өзге де түйрегiштер
7319 40 000 0
ағылшын түйрегiштерi және өзге де түйрегiштер
7319 90
өзгелері
7320
Қара металдардан жасалған, серiппелер, серiппегiштер және оларға арналған табақтар
7320 10
табақ серiппегiштерi және оларға арналған табақтар
7320 20
бұрама серiппелер
7320 90
өзгелері
7321
Қара металдардан жасалған жылытатын пештер, жылыту-пiсiру пештерi және тамақ пiсiруге арналған пештер (орталық жылытудың қосымша қазандарының пештерiн қоса алғанда), қуыру ыдыстары, қуыру табалары, плитаға арналған жанарғылар, тамақты жылытуға арналған жылытқыштар және ұқсас тұрмыстық электрлiк емес құрылғылар және олардың бөлiктерi
7321 11
газда ғана немесе газ және басқа да отын түрлерiнде
7321 12 000 0
сұйық отында
7321 19 000 0
қатты отында құрылғыларды қоса, өзге де
7321 81
газда ғана немесе газ және басқа да отын түрлерiнде
7321 82
cұйық отында
7321 89 000 0
қатты отында құрылғыларды қоса, өзге де
7321 90 000 0
бөлiктер
7322
Қара металдардан жасалған электрлiк емес қыздырумен орталық жылытуға арналған радиаторлар және олардың бөлiктерi; қара металдардан жасалған, ыстық суды беруге арналған (сондай-ақ таза немесе салқындатылған ауаны беруге арналған құрылғыларды қоса алғанда), электрлiк емес қыздырғыштармен, қозғалтқыш жетегiнiң кiрiстiрiлген желдеткiшiмен немесе ауа үрлегiшпен жабдықталған ауа қыздырғыштары мен бөлу құрылғылары және oлapдың бөлiктерi

7412 10 000 0
из рафинированной меди
7412 20 000 0
из медных сплавов
7413 00 000
Скрученная проволока, тросы, плетеные шнуры и аналогичные изделия из меди без электрической изоляции
7415
Гвозди, кнопки, кнопки чертежные, скобы (кроме относящихся к товарной позиции 8305) и аналогичные изделия из меди или из черных металлов с медными головками; винты, болты, гайки, глухари, ввертные крюки, заклепки, шпонки, шплинты, шайбы (включая пружинные) и аналогичные изделия из меди
7415 10 000 0
гвозди и кнопки, кнопки чертежные, скобы и аналогичные изделия
7415 21 000 0
шайбы (включая пружинные шайбы)
7415 29 000 0
прочие
7415 33 000 0
винты; болты и гайки
7415 39 000 0
прочие
7418
Изделия столовые, кухонные или прочие изделия для бытовых нужд и их части, из меди; мочалки для чистки кухонной посуды, подушечки для чистки или полировки, перчатки и аналогичные изделия из меди; оборудование санитарно-техническое и его части, из меди:
7418 10
изделия столовые, кухонные или прочие изделия для бытовых нужд и их части, из меди; мочалки для чистки кухонной посуды, подушечки для чистки или полировки, перчатки и аналогичные изделия
7418 20 000 0
оборудование санитарно-техническое и его части
7419
Изделия из меди прочие
7419 10 000 0
цепи и их части
7419 91 000 0
литые, фасонные, штампованные или кованые, но не подвергнутые дальнейшей обработке
7419 99
прочие
7505
Прутки, профили и проволока никелевые
7505 11 000 0
из никеля нелегированного
7505 12 000
из никелевых сплавов
7505 21 000 0
из никеля нелегированного
7505 22 000 0
из никелевых сплавов
7506
Плиты, листы, полосы или ленты и фольга никелевые
7506 10 000 0
из никеля нелегированного
7506 20 000
из никелевых сплавов
7507
Трубы, трубки и фитинги для них (например, муфты, колена, фланцы) никелевые
7507 11 000 0
из никеля нелегированного
7507 12 000 0
из никелевых сплавов
7507 20 000
фитинги для труб или трубок
7508
Изделия из никеля прочие
7508 10 000 0
ткань, решетки и сетки из никелевой проволоки
7508 90 000
прочие
7601 10 000 0
алюминий нелегированный
7601 20
сплавы алюминиевые
7604
Прутки и профили алюминиевые
7604 10
из алюминия нелегированного
7604 21 000 0
профили полые
7604 29
прочие
7605
Проволока алюминиевая

7412 10 000 0
тазартылған мыстан жасалған
7412 20 000 0
мыс қорытпалардан жасалған
7413 00 000
Электрлiк оқшаулаусыз мыстан жасалған иiрiлген сым, тростар, өрме баулар және ұқсас бұйымдар
7415
Мыстан жасалған, шегелер, түймешегелер, сызба түймешегелерi, қапсырмалар (8305 тауар позициясына жататындардан басқа) және мыстан жасалған немесе мыс бастиектермен қара металдардан жасалған ұқсас бұйымдар; мыстан жасалған бұрамалар, бұрандамалар, сомындар, глухарлар, бұрама iлмектер, тойтармалар, сыналар, шплинттер, шайбалар (серiппелердi қоса алғанда) және мыстан жасалған ұқсас бұйымдар
7415 10 000 0
шегелер мен түймешегелер, сызба түймешегелерi, қапсырмалар және ұқсас бұйымдар
7415 21 000 0
шайбалар (серiппелi шайбаларды қоса алғанда)
7415 29 000 0
өзгелері
7415 33 000 0
бұрамалар; бұрандамалар мен сомындар
7415 39 000 0
өзгелері
7418
Мыстан жасалған, тұрмыстық қажеттiлiкке арналған асхана бұйымдары, ас үй немесе өзге де бұйымдар; мыстан жасалған, ас үй ыдыстарын жууға арналған жөке, тазалауға немесе жалтыратуға арналған жөкешiктер, колғаптар және ұқсас бұйымдар; мыстан жасалған санитарлық-техникалық жабдық және оның бөлiктерi:
7418 10
бақырдан қажеттiлiктерге арналған асхана бұйымдары, ас үй немесе өзге де бұйымдар; ас үй ыдыстарын жууға арналған жөке, тазалауға немесе жалтыратуға арналған жөкешiктер, қолғаптар және ұқсас бұйымдар:
7418 20 000 0
санитарлық-техникалық жабдық және оның бөлiктерi
7419
Өзге де мыстан жасалған бұйымдар
7419 10 000 0
шынжырлар және олардың бөлiктерi
7419 91 000 0
құйылған, фасондық, қалыпталған немесе соғылған, бiрақ соңғы өңдеуге ұшырамаған
7419 99
өзгелері
7505
Никельдi шыбықтар, профильдер және сым
7505 11 000 0
легирленбеген никельден жасалған
7505 12 000
никель қорытпаларынан жасалған
7505 21 000 0
легирленбеген никельден жасалған
7505 22 000 0
никель қорытпаларынан жасалған
7506
Никельдi плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар
7506 10 000 0
легирленбеген никельден жасалған
7506 20 000
никель қорытпаларынан жасалған
7507
Никельдi түтiктер, түтiкшелер және оларға арналған фитингтер (мысалы, жалғастырғыштар, иiндер, ернемектер)
7507 11 000 0
легирленбеген никельден жасалған
7507 12 000 0
никельдi қорытпалардан жасалған
7507 20 000
түтiктер мен түтiкшелерге арналған фитингтер
7508
Өзге де никельден жасалған бұйымдар
7508 10 000 0
никельдi сымнан жасалған мата, кергеторлар және торлар
7508 90 000
өзгелері
7601 10 000 0
Легирленбеген алюминий
7601 20
алюминий қорытпалары
7604
Алюминий шыбықтары мен профильдерi
7604 10
легирленген алюминийден жасалған
7604 21 000 0
қуыс профильдер
7604 29
өзгелері
7605
Алюминий сымы

7605 11 000 0
с максимальным размером поперечного сечения более 7 мм
7605 19 000 0
прочая
7605 21 000 0
с максимальным размером поперечного сечения более 7 мм
7605 29 000
прочая
7606
Плиты, листы, полосы или ленты алюминиевые толщиной более 0,2 мм
7606 11
из алюминия нелегированного
7606 12
из алюминиевых сплавов
7606 91 000 0
из алюминия нелегированного
7606 92 000 0
из алюминиевых сплавов
7607
Фольга алюминиевая (без основы или на основе из бумаги, картона, пластмассы или аналогичных материалов) толщиной (не считая основы) не более 0,2 мм
7607 11
катаная, но без дальнейшей обработки
7607 19
прочая
7607 20
с основой
7608
Трубы и трубки алюминиевые
7608 10 000 0
из алюминия нелегированного
7608 20
из алюминиевых сплавов
7609 00 000 0
Фитинги для труб или трубок алюминиевые (например, муфты, колена, фланцы)
7610
Металлоконструкции алюминиевые (кроме сборных строительных металлоконструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери, окна и их рамы, пороги для дверей, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, профили, трубы и аналогичные изделия алюминиевые, предназначенные для использования в металлоконструкциях
7610 10 000 0
двери, окна и их рамы, пороги для дверей
7610 90
прочие
7611 00 000 0
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные алюминиевые емкости для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
7612
Бочки, барабаны, банки, ящики и аналогичные емкости (включая жесткие или деформируемые трубчатые емкости) алюминиевые для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
7612 10 000 0
емкости деформируемые трубчатые
7612 90
прочие
7613 00 000 0
Емкости для сжатого или сжиженного газа алюминиевые
7614
Скрученная проволока, тросы, плетеные шнуры и аналогичные изделия из алюминия без электрической изоляции
7614 10 000 0
со стальным сердечником
7614 90 000 0
прочие
7615
Изделия столовые, кухонные или прочие изделия для бытовых нужд и их части из алюминия; мочалки для чистки кухонной посуды, подушечки для чистки или полировки, перчатки и аналогичные изделия из алюминия; оборудование санитарно-техническое и его части из алюминия

7605 11 000 0
Көлденең қимасының ең көп мөлшерi 7 мм-ден астам
7605 19 000 0
өзгелері
7605 21 000 0
Көлденең қимасының ең көп мөлшерi 7 мм-ден астам
7605 29 000
өзгелері
7606
Енi 0,2 мм-ден астам алюминийден жасалған плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар
7606 11
легирленбеген алюминийден жасалған
7606 12
алюминий қорытпаларынан жасалған
7606 91 000 0
легирленбеген алюминийден жасалған
7606 92 000 0
алюминий қорытпаларынан жасалған
7607
Енi (негiзiн есепке алмағанда) 0,2 мм-ден алюминий фольгасы (қағаздан, картоннан, пластмассадан немесе ұқсас материалдардан жасалған негiзсiз немесе негiзiмен)
7607 11
басылған, бiрақ кейiннен өңделмеген
7607 19
өзгелері
7607 20
негiзiмен
7608
Алюминийден жасалған түтiктер мен түтiкшелер
7608 10 000 0
легирленбеген алюминийден жасалған
7608 20
алюминий қорытпаларынан жасалған
7609 00 000 0
Алюминий түтiктерге немесе түтiкшелерге арналған фитингтер (мысалы, жалғастырғыштар, иiндер, ернемектер)
7610
Алюминий металл құрылымдары (9406 тауар позициясындағы құрастырылатын құрылыс металл құрылымдарынан басқа) және олардың бөлiктерi (мысалы, көпiрлер және олардың бөлiктерi, мұнаралар, керегеторлы дiңгектер, шатырларға арналған аражабындар, құрылыс фермалар, есiктер, терезелер және олардың жақтаулары, есiктерге арналған табалдырықтар, балюстрадалар, тiректер және колонналар); металл құрылымдарда пайдалануға арналған алюминийден жасалған табақтар, шыбықтар, бағыттар, түтiктер және ұқсас бұйымдар
7610 10 000 0
есiктер, терезелер және олардың жақтаулары, есiктерге арналған табалдырықтар
7610 90
өзгелері
7611 00 000 0
Кез келген заттарға арналған (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа), сыйымдылығы 300 л-ден астам, қаптамасымен немесе жылу оқшаулағышпен немесе оларсыз, бiрақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз резервуарлар, цистерналар, бактар және алюминийден жасалған ұқсас сыйымдылықтар
7612
Кез келген заттарға арналған (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа), сыйымдылығы 300 л-ден астам қаптамасымен немесе жылу оқшаулағышпен немесе оларсыз, бiрақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз күбiлер, атанақтар, банкiлер, жәшiктер және алюминийден жасалған ұқсас сыйымдылықтар (қатты немесе майыспалы түтiк түрiндегi сыйымдылықтарды қоса алғанда)
7612 10 000 0
майыспалы түтiк түрiндегi сыйымдылықтар
7612 90
өзгелері
7613 00 000 0
Сығылған немесе сұйылтылған газдарға арналған алюминий сыйымдылықтар
7614
Электрлiк оқшаулаусыз алюминийден жасалған иiрiлген сым, тростар, өрме баулар және ұқсас бұйымдар
7614 10 000 0
болат өзегiмен
7614 90 000 0
өзгелері
7615
Алюминийден жасалған асхана, ас үй бұйымдары немесе тұрмыстық қажеттiлiкке арналған өзге де бұйымдар және олардан бөлiктерi; алюминийден жасалған, ac үй ыдыстарын жууға арналған жөке, тазалауға немесе жалтыратуға арналған жөкешiктер, қолғаптар және ұқсас бұйымдар; алюминийден жасалған санитарлық-техникалық жабдық және оның бөлiктерi

7615 10
изделия столовые, кухонные или прочие изделия для бытовых нужд и их части из алюминия; мочалки для чистки кухонной посуды, подушечки для чистки или полировки, перчатки и аналогичные изделия
7615 20 000 0
оборудование санитарно-техническое и его части
7616
Прочие изделия из алюминия
7616 10 000 0
гвозди, кнопки, скобы (кроме указанных в товарной позиции 8305), винты, болты, гайки, ввертные крюки, заклепки, шпонки, шплинты, шайбы и аналогичные изделия
7616 91 000 0
ткань, решетки, сетки и ограждения из алюминиевой проволоки
7616 99
прочие
7806 00
Прочие изделия из свинца
8201
Инструменты ручные: лопаты штыковые и совковые, мотыги, кирки, тяпки, вилы и грабли; топоры, секачи и аналогичные рубящие инструменты; секаторы всех видов; косы, серпы, ножи для измельчения сена, ножницы садовые, клинья для раскалывания древесины и прочие инструменты, используемые в сельском хозяйстве, садоводстве или лесном хозяйстве
8201 10 000 0
лопаты штыковые и совковые
8201 30 000 0
мотыги, кирки, тяпки и грабли
8201 40 000 0
топоры, секачи и аналогичные рубящие инструменты
8201 50 000 0
секаторы и аналогичные ножницы для работы одной рукой (включая ножницы для разделки птицы)
8201 60 000 0
ножницы для подрезки живой изгороди, секаторы и аналогичные ножницы для работы двумя руками
8201 90 000 0
инструменты ручные прочие, используемые в сельском хозяйстве, садоводстве или лесном хозяйстве
8202
Пилы ручные; полотна для пил всех типов (включая полотна пил для продольной резки, для прорезывания пазов или беззубые):
8202 10 000 0
пилы ручные
8202 20 000 0
полотна для ленточных пил
8202 31 000 0
с рабочей частью из стали
8202 39 000 0
прочие, включая части
8202 40 000 0
полотна для цепных пил
8202 91 000 0
прямолинейные полотна для пил по металлу
8202 99
прочие
8203
Напильники, надфили, рашпили, клещи (включая кусачки), плоскогубцы, пассатижи, пинцеты, щипчики, ножницы для резки металла, устройства трубоотрезные, ножницы болторезные, пробойники и аналогичные ручные инструменты
8203 10 000 0
напильники, надфили, рашпили и аналогичные инструменты
8203 20 000 0
клещи (включая кусачки), плоскогубцы, пассатижи, пинцеты, щипчики и аналогичные инструменты
8203 30 000 0
ножницы для резки металла и аналогичные инструменты

7615 10
алюминидан тұрмыcтық қажеттiлiктерге арналған асхана бұйымдары, ас үй немесе өзге де бұйымдар; ас үй ыдыстарын жууға арналған жөке, тазалауға немесе жалтыратуға арналған жөкешiктер, қолғаптар және ұқсас бұйымдар:
7615 20 000 0
санитарлық-техникалық жабдық және оның бөлiктерi
7616
Өзге де алюминийден жасалған бұйымдар
7616 10 000 0
шегелер, түймешегелер, қапсырмалар (8305 тауар позициясына енгiзiлгендерден басқа) бұрамалар, бұрандамалар, сомындар, енбелi iлмектер, тойтармалар, сыналар, шпинттер, шайбалар және ұқсас бұйымдар
7616 91 000 0
алюминий сымнан жасалған мата, керегеторлар, торлар және қоршаулар
7616 99
өзгелері
7806 00
Қорғасыннан жасалған өзге де бұйымдар
8201
Қол аспаптары: үшкiр және жалпақ күректер, кетпендер, қайлалар, тяпкалар, айырлар және тырмалар; балталар, шапқыштар және соған ұқсас шабатын құралдар; бау қайшылардың барлық түрлерi; шалғылар, орақтар, шөптi ұсатуға арналған пышақтар, бaқ қайшылары, ағаш жаруға арналған сыналар және ауыл шаруашылығында, бағбаншылықта немесе орман шаруашылығында пайдаланылатын басқа да аспаптар
8201 10 000 0
үшкiр және жалпақ күpeктep
8201 30 000 0
кетпендер, қайлалар, тяпкалар және тырмалар
8201 40 000 0
балталар, шапқыштар және соған ұқсас шабатын құралдар
8201 50 000 0
бау қайшылар және бiр қолмен жұмыс iстеуге арналған ұқсас қайшылар (құстың жүнiн қырқуға арналған қайшыны қоса алғанда)
8201 60 000 0
тал-шiлiктердi қырқуға арналған қайшылар, бау қайшылары және екi қолмен жұмыс iстеуге арналған ұқсас қайшылар
8201 90 000 0
ауыл шаруашылығында, бағбаншылықта немесе орман шаруашылығында пайдаланылатын басқа да аспаптар
8202
Қол аралар; аралардың барлық үлгiсiне арналған табақтар (көлденеңiнен кесуге арналған, ойықтарды кесiп шығуға арналған немесе тiссiз табақтарды қоса алғанда)
8202 10 000 0
қол аралар
8202 20 000 0
таспа араларға арналған табақтар
8202 31 000 0
болаттан жасалған жұмыс бөлiгiмен
8202 39 000 0
өзгелері, бөлiктерiн қоса алғанда
8202 40 000 0
тiзбектi араларға арналған табақ
8202 91 000 0
металл кесетiн араларға арналған тура сызықты табақтар
8202 99
өзгелері:
8203
Егеулер, майда егеулер, түрпiлер, қысқыштар (тiстеуiктердi қоса алғанда), жалпақауыздар, атауыздар, iскектер, шымшуырлар, металл кескiш қайшылар, құбыр кескiш қондырғылар, сомын кескiш қайшылар, тескiштер және осындай қол аспаптары
8203 10 000 0
егеулер, майда егеулер, түрпiлер және соған ұқсас аспаптар
8203 20 000 0
қысқыштар (тiстеуiктердi қoca алғанда), жалпақауыздар, атауыздар, iскектер, шымшуырлар және соған ұқсас аспаптар
8203 30 000 0
металл кескiш қайшылар және соған ұқсас аспаптар

8203 40 000 0
устройства трубоотрезные, ножницы болторезные, пробойники и аналогичные инструменты
8204
Ключи гаечные ручные (включая гаечные ключи с торсиометрами, но исключая воротки); сменные головки для гаечных ключей, с ручками или без них
8204 11 000 0
неразводные
8204 12 000 0
разводные
8204 20 000 0
головки для гаечных ключей сменные, с ручками или без них
8205
Инструменты ручные (включая алмазные стеклорезы), в другом месте не поименованные или не включенные; лампы паяльные; тиски, зажимы и аналогичные изделия, кроме принадлежностей и частей станков; наковальни; горны переносные; шлифовальные круги с опорными конструкциями, с ручным или ножным приводом
8205 10 000 0
инструменты для сверления, нарезания наружной или внутренней резьбы
8205 20 000 0
молотки и кувалды
8205 30 000 0
рубанки, долота, стамески и аналогичные режущие инструменты для обработки древесины
8205 40 000 0
отвертки
8205 51 00
инструменты бытовые
8205 59
прочие
8205 60 000 0
лампы паяльные
8205 70 000 0
тиски, зажимы и аналогичные изделия
8205 90
наборы изделий из двух или более вышеупомянутых субпозиций
8206 00 000 0
Инструменты из двух или более товарных позиций 8202 - 8205, в наборах, предназначенных для розничной продажи
8207
Сменные рабочие инструменты для ручных инструментов, с механическим приводом или без него или для станков (например, для прессования, штамповки, вырубки, нарезания резьбы, сверления, растачивания, протягивания, фрезерования, токарной обработки или завинчивания), включая фильеры для волочения или экструдирования металла, инструменты для бурения скальных пород или грунтов
8207 13 000 0
с рабочей частью из металлокерамики
8207 19
прочие, включая части
8207 20
фильеры для волочения или экструдирования металла
8207 30
инструменты для прессования, штамповки или вырубки
8207 40
инструменты для нарезания внутренней или наружной резьбы
8207 50
инструменты для сверления, кроме инструментов для бурения скальных пород
8207 60
инструменты для растачивания или протягивания
8207 70
инструменты для фрезерования
8207 80
инструменты для токарной обработки
8207 90
инструменты сменные прочие
8208
Ножи и режущие лезвия для машин или механических приспособлений
8208 10 000 0
для обработки металла
8208 20 000 0
для обработки древесины
8208 30 000 0
для кухонных приборов или для машин, используемых в пищевой промышленности
8208 40 000 0
для машин, применяемых в сельском хозяйстве, садоводстве или лесном хозяйстве

8203 40 000 0
құбыр кескiш қондырғылар, сомын кескiш қайшылар, кескiштер және соған ұқсас аспаптар
8204
Бұранда қол кiлттерi (торсиометрлермен гайкалық кiлттердi қоса алғанда, бiрақ мойыншаларды қоспағанда); сабы бар немесе оларсыз, гайкалық кiлттергe арналған ауыспалы бастар
8204 11 000 0
айырылыспайтын
8204 12 000 0
айырылысатын
8204 20 000 0
сабы бар немесе оларсыз, гайкалық кiлттерге арналған ауыспалы бастар
8205
Басқа жерде аты аталмаған немесе енгiзiлмеген қол аспаптары (алмас әйнек кескiштердi қоса алғанда): дәнекерлеу лампалары; станоктардың керек-жарақтары мен бөлiктерiнен баcқa, қысқыштар, қыспалар мен осындай бұйымдар; төстер; тасымал ошақтар; қолды ұста көрiктерi, тiрек рамалары немесе аяқ жетегi бар абразивтi дөңгелектер
8205 10 000 0
iшкi немесе сыртқы ойманы бұрғылауға, кесуге арналған аспаптар
8205 20 000 0
балғалар мен шой балғалар
8205 30 000 0
ағашты өңдеуге арналған сүргiлер, қашаулар, стамескалар және соған ұқсас кескiш аспаптар
8205 40 000 0
бұрауыштар
8205 51 00
тұрмыстық аспаптар
8205 59
өзгелері
8205 60 000 0
дәнекерлеу лампалары
8205 70 000 0
қысқыштар, қыспалар және соған ұқсас бұйымдар
8205 90
жоғарыда көрсетiлген қосалқы позициясының екi немесе одан астам бұйымдардың жиынтықтары
8206 00 000 0
8202-8205 тауар позициясындағы екi немесе одан астам жиынтықты бөлшек саудаға арналған аспаптар
8207
Металды созып шыңдау немесе сығып шығару аспабын, жартас жыныстарын немесе топырақтарды бұрғылау аспабын қоса алғанда, механикалық жетегi бар немесе жоқ станоктарға арналған ауыспалы қол аспаптары (мысалы, престеу, штамптау, шауып алу, кесу, бұрғылау, кеңейту, тiгу, фрезерлеу, токарьлық өңдеу немесе бұрап кiргiзу үшiн)
8207 13 000 0
металл қыштан жасалған жұмыс бөлiгiмен
8207 19
бөлiктердi қоса алғанда, өзгелері
8207 20
металды созып шыңдау немесе сығып шығаруға арналған аспаптар
8207 30
престеу, штамптау немесе шауып алуға арналған аспаптар
8207 40
iшкi немесе сыртқы ойманы кесуге арналған аспаптар
8207 50
жартас жыныстарын бұрғылауға арналған аспаптардан басқа, бұрғылауға арналған аспаптар
8207 60
кеңейтуге және созуға арналған аспаптар
8207 70
фрезерлеуге арналған аспаптар
8207 80
токарьлық өңдеуге арналған аспаптар
8207 90
өзге де ауыспалы аспаптар
8208
Машиналарға немесе механикалық құрал-жабдықтарға арналған пышақтар мен кесу тiлгiштерi
8208 10 000 0
металл өңдеуге арналған
8208 20 000 0
сүрек өңдеуге арналған
8208 30 000 0
тамақ өнеркәсiбiнде пайдаланылатын, ас үй аспаптары үшiн немесе машиналар үшiн
8208 40 000 0
ауыл шаруашылығында, бағбаншылықта немесе орман шаруашылығында пайдаланылатын, машиналар үшiн

8208 90 000 0
прочие
8209 00
Пластины, бруски, наконечники и аналогичные изделия для инструментов, не установленные на них, из металлокерамики
8210 00 000 0
Устройства ручные механические массой 10 кг или менее для приготовления, обработки или подачи пищи или напитков
8211
Ножи с режущими лезвиями, пилообразными или нет (включая ножи для обрезки деревьев), кроме ножей товарной позиции 8208, и лезвия для них
8211 10 000 0
наборы различных изделий
8211 91 000
столовые ножи с фиксированными лезвиями
8211 92 000 0
прочие ножи с фиксированными лезвиями
8211 93 000 0
ножи с нефиксированными лезвиями
8211 94 000 0
лезвия
8211 95 000 0
рукоятки из недрагоценных металлов
8212
Бритвы и лезвия для них (включая полосовые заготовки для лезвий)
8212 10
бритвы
8212 20 000 0
лезвия для безопасных бритв, включая полосовые заготовки для лезвий
8212 90 000 0
прочие части
8213 00 000 0
Ножницы, портновские ножницы и аналогичные ножницы, и лезвия для них
8214
Изделия режущие прочие (например, машинки для стрижки волос, специальные ножи для мясников или специальные кухонные ножи и сечки, ножи для бумаги); маникюрные или педикюрные наборы и инструменты (включая пилки для ногтей)
8214 10 000 0
ножи для бумаги, вскрытия конвертов и подчистки текстов, точилки для карандашей и лезвия для них
8214 20 000 0
наборы и инструменты маникюрные или педикюрные (включая
пилки для ногтей)
8214 90 000 0
прочие
8215
Ложки, вилки, половники, шумовки, лопаточки для тортов, ножи для рыбы, масла, щипцы для сахара и аналогичные кухонные или столовые приборы
8215 10
наборы кухонных или столовых приборов, содержащие, по крайней мере, одно изделие, покрытое драгоценным металлом гальваническим способом
8215 20
наборы кухонных или столовых приборов прочие
8215 91 000 0
покрытые драгоценным металлом гальваническим способом
8215 99
прочие
8301
Замки висячие и врезные (действующие с помощью ключа, кодовой комбинации или электрические), из недрагоценных металлов; задвижки и рамки с задвижками, объединенные с замками, из недрагоценных металлов; ключи для любых вышеуказанных изделий, из недрагоценных металлов
8301 10 000 0
замки висячие
8301 20 000
замки, предназначенные для установки в моторных транспортных средствах
8301 30 000 0
замки, предназначенные для установки в мебели
8301 40
замки прочие

8208 90 000 0
өзгелері
8209 00
Аспапқа орнатылмаған, оған арналған, металды қыштан жасалған пластиналар, қайрақтар, ұштар және ұқсас бұйымдар
8210 00 000 0
Тамақ пен сусындарды әзiрлеуге, өңдеуге немесе беруге арналған, салмағы 10 кг немесе одан кем, қолмен басқарылатын механикалық қондырғылар
8211
8208 тауар позициясындағы пышақтардан басқа, кескiш ұстара жүздi, ара тектec немесе олларсыз пышақтар (ағаш кесуге арналған пышақтарды қоса алғанда) және оларға арналған жүздер
8211 10 000 0
әртүрлi бұйымдардың жиынтықтары
8211 91 000
жүздерi орнықтырылған асханалық пышақтар
8211 92 000 0
жүздерi орнықтырылған өзге де пышақтар
8211 93 000 0
жүздерде орнықтырылмаған пышақтар
8211 94 000 0
жүздер
8211 95 000 0
қымбат бағалы емес металдардан жасалған саптар
8212
ұстаралар және оларға арналған ұстараның жүздерi (жүздерiне арналған дайындамаларды қоса алғанда)
8212 10
ұстаралар
8212 20 000 0
Жүздерге арналған тiлiк дайындамаларды қоса алғанда, қауiпсiз ұсталарға арналған жүздер
8212 90 000 0
өзге де бөлiктер
8213 00 000 0
Киiм пiшуге арналған қайшылар және осындай қайшылар мен оларға арналған жүздер
8214
Өзге кесетiн бұйымдар (мысалы, шаш алатын машинкалар, қасапшылар үшiн арнайы пышақтар және шаппалар, қағаздарға арналған пышақтар); маникюр немесе педикюр жинақтары және құралдары (тырнақ егегiштi қоса алғанда)
8214 10 000 0
қағаздарға арналған, конверттердi ашуға және мәтiндердi тазартуға арналған пышақтар, қаламдарға арналған ұштағыштар және олар үшiн жүздер
8214 20 000 0
маникюр немесе педикюр жинақтары және құралдары (тырнақ егегiштi қoca алғанда)
8214 90 000 0
өзгелері
8215
Қасық, айыр, палаулықтар, келсер, тортқа арналған күрекшелер, балықтың, майдың пышақтары, қант қысқыштар және ұқсас ас үйлiк және асханалық аспаптар
8215 10
қымбат бағалы металдармен гальвандық тәсiлмен қапталған, ең азы бiр бұйымды құрайтын ас үйлiк және асханалық аспаптардың жиынтықтары
8215 20
өзгe де ас үйлiк және асханалық аспаптардың жиынтықтары
8215 91 000 0
қымбат бағалы металдармен гальвандық тәсiлмен қапталған
8215 99
өзгелері
8301
Қымбат бағалы емес металдардан жасалған аспалы және ойық құлыптар (кiлттiң, кодтық комбинацияның көмегiмен жұмыс iстейтiн немесе электрлiк); ысырмалы тиектер жәнe қымбат бағалы емес металдардан жасалған құлыптармен бiрiктiрiлетiн ысырмалы тиектi рамкалар; жоғарыда көрсетiлген қымбат бағалы емес металдардан жасалған кез келген бұйымдарға арналған кiлттер
8301 10 000 0
аспалы құлыптар
8301 20 000
моторлы көлiк құралдарына орнатуға арналған құлыптар
8301 30 000 0
жиhазға орнатуға арналған құлыптар
8301 40
өзге де құлыптар

8301 50 000 0
задвижки и рамки с задвижками, объединенные с замками
8301 60 000
части
8301 70 000 0
ключи, поставляемые отдельно
8302
Крепежная арматура, фурнитура и аналогичные изделия из недрагоценных металлов, используемые для мебели, дверей, лестниц, окон, штор, в салонах транспортных средств, шорных изделий, чемоданов, ящиков, шкатулок или аналогичных изделий; вешалки для шляп, крючки для шляп, кронштейны и аналогичные изделия из недрагоценных металлов; мебельные колеса с крепежными приспособлениями из недрагоценных металлов; автоматические устройства из недрагоценных металлов для закрывания дверей
8302 10 000
шарниры
8302 20 000
мебельные колеса
8302 30 000
крепежная арматура, фурнитура и аналогичные детали для моторных транспортных средств, прочие
8302 41
применяемые в зданиях
8302 42 000
прочие, применяемые для мебели
8302 49 000
прочие
8302 50 000 0
вешалки для шляп, крючки для шляп, кронштейны и аналогичные изделия
8302 60 000
автоматические устройства для закрывания дверей
8303 00
Несгораемые шкафы, сейфы и двери и запирающиеся ящики для безопасного хранения ценностей в банковских хранилищах, ящики, специально предназначенные для хранения денег и документов, и аналогичные изделия, бронированные или усиленные, из недрагоценных металлов
8304 00 000 0
Шкафы для досье, шкафы для картотек, лотки для бумаг, подставки для бумаг, лотки для ручек, подставки для печатей и аналогичное конторское или канцелярское оборудование, из недрагоценных металлов, кроме конторской мебели товарной позиции 9403
8305
Фурнитура для скоросшивателей или папок, канцелярские зажимы и скрепки, индексные карточные указатели и аналогичные канцелярские изделия, из недрагоценных металлов; проволочные скобы в блоках (например, для канцелярских целей, обивки мебели, упаковки), из недрагоценных металлов
8305 10 000 0
фурнитура для скоросшивателей или папок
8305 20 000 0
проволочные скобы в блоках
8305 90 000 0
прочие, включая части
8306
Колокола, гонги и аналогичные изделия неэлектрические, из недрагоценных металлов; статуэтки и другие украшения из недрагоценных металлов; рамы для фотографий, картин или аналогичные рамы, из недрагоценных металлов; зеркала из недрагоценных металлов
8306 10 000 0
колокола, гонги и аналогичные изделия

8301 50 000 0
ысырмалы тиектер және құлыптармен бiрiктiрiлген ысырмалы тиектi рамкалар
8301 60 000
бөлiктерi
8301 70 000 0
жеке жеткiзiлетiн кiлттер
8302
Жиhазға, есiктерге, баспалдақтарға, терезелерге, перделерге, көлiк құралдарының салондарына, ер-тұрман бұйымдарына, шабадандарға, жәшiктерге, қобдишаларға немесе ұқсас бұйымдарға пайдаланылатын қымбат бағалы емес металдардан жасалған бекiту арматурасы; қалпақтарға арналған iлгiштер, қалпақтарға арналған iлмектер, кронштейндер және қымбам бағалы емес металдардан жасалған ұқсас бұйымдар; қымбат бағалы емес металдардан жасалған бекiту керек-жарақтары бар жиhаз дөңгелектерi; қымбат бағалы емес металдардан жасалған есiктердi жабуға арналған автоматты қондырғылар
8302 10 000
топсалар
8302 20 000
жиhаз дөңгелектерi
8302 30 000
моторлы көлiк құралдарына арналған бекiту арматурасы, фурнитура және өзге де ұқсас бөлшектер
8302 41
ғимараттарда қолданылатын
8302 42 000
жиhазға қолданылатын өзгелері
8302 49 000
өзгелері
8302 50 000 0
қалпақтарға арналған iлгiштер, қалпақтарға арналған iлмектер, кронштейндер және ұқсас бұйымдар
8302 60 000
есiктердi жабуға арналған автоматты қондырғылар
8303 00
Жанбайтын шкафтар, сейфтер және есiктер мен банк қоймаларындағы құндылықтарды қауiпсiз сақтауға арналған жабылатын жәшiктер, ақша мен құжаттарды сақтауға арнайы арналған жәшiктер және қымбат бағалы емес металдармен брондалған немесе күшейтiлген ұқсас бұйымдар
8304 00 000 0
9403 тауар позициясының контор жиhаздарынан бсқа қымбат бағалы емес металдардан жасалған iс қағаздарына арналған шкафтар, картотекаларғa арналған шкафтар, қағаздарға арналған науашалар, қағаздарға арналған тағандар, қаламдарға арналған науашалар, мөрлерге арналған тағандар және ұқсас контор немесе кеңсе жабдықтары
8305
Қымбат бағалы емес металдардан жасалған құжат тiккiштерге немесе папкаларға арналған фурнитура, кеңсе қысқыштары мен қыстырғыштар, индекстiк кәртiшке көрсеткiштерi және өзге де кеңсе бұйымдары; блоктардағы, қымбат бағалы емес металдардан жасалған сым қапсырмалар (мысалы, кеңсе мақсаттары, жиhазды қаптау, қаттау үшiн)
8305 10 000 0
құжат тiккiштерге немесе папкаларға арналған фурнитура
8305 20 000 0
блоктардағы сым қапсырмалар
8305 90 000 0
Бөлiктерiн қоса алғанда, өзгелері
8306
Қымбат бағалы емес металдардан жасалған қоңыраулар, гонгтар және электрлi емес ұқсас бұйымдар; қымбат бағалы емес металдардан жасалған статуэткалар және басқа да әшекейлер; фотосуреттерге, картиналарға арналған қымбат бағалы емес металдардан жасалған жақтаулар; қымбат бағалы емес металдардан жасалған айналар
8306 10 000 0
- қоңыраулар, гонгтар және ұқсас бұйымдар

8306 21 000 0
покрытые драгоценным металлом гальваническим способом
8306 29 000 0
прочие
8306 30 000 0
рамы для фотографий, картин или аналогичные рамы; зеркала
8307
Трубы гибкие из недрагоценных металлов, с фитингами или без них
8307 10 000 0
из черных металлов
8307 90 000 0
из прочих недрагоценных металлов
8308
Застежки, рамы с застежками, пряжки, пряжки-застежки, крючки, колечки, блочки и аналогичные изделия, из недрагоценных металлов, используемые для одежды, обуви, тентов, сумок, дорожных принадлежностей или других готовых изделий; заклепки трубчатые или раздвоенные, из недрагоценных металлов; бусины и блестки из недрагоценных металлов
8308 10 000 0
крючки, колечки и блочки
8308 20 000 0
заклепки трубчатые или раздвоенные
8308 90 000 0
прочие, включая части
8309
Пробки, колпачки и крышки (включая крончатые колпачки, завинчивающиеся колпачки и пробки с устройством для разливки), закупорочные крышки для бутылок, пробки нарезные, оболочки пробок, герметизирующие и прочие упаковочные принадлежности, из недрагоценных металлов
8309 10 000 0
крончатые колпачки
8309 90
прочие
8310 00 000 0
Таблички с указателями, наименованиями, адресами и аналогичные таблички, номера, буквы и прочие символы из недрагоценных металлов, кроме изделий товарной позиции 9405
8311
Проволока, прутки, трубы, пластины, электроды и аналогичные изделия, из недрагоценных металлов или из карбидов металлов, с покрытием или с сердечником из флюсовых материалов, используемые для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки, сварки или осаждения металлов или карбидов металлов; проволока и прутки из спеченного порошка недрагоценных металлов, используемые для металлизации распылением
8311 10 000 0
электроды из недрагоценных металлов с покрытием, используемые для дуговой электросварки
8311 20 000 0
проволока из недрагоценных металлов с сердечником, используемая для дуговой электросварки
8311 30 000 0
прутки с покрытием и проволока с сердечником, используемые для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для газовой сварки, из недрагоценных металлов
8311 90 000 0
прочие
8402
Котлы паровые или другие паропроизводящие котлы (кроме водяных котлов центрального отопления, способных также производить пар низкого давления); котлы перегретой воды

8306 21 000 0
гальвандық тәсiлмен қымбат бағалы металмен қапталған
8306 29 000 0
өзгелері
8306 30 000 0
фотосуреттерге, картиналарға арналған жақтаулар немесе өзге де жақтаулар; айналар
8307
Фитингтерi бар немесе оларсыз, қымбат бағалы емес металдардан жасалған иiлгiш түтiктер
8307 10 000 0
қара металдардан жасалған
8307 90 000 0
өзге де қымбат бағалы емес металдардан жасалған
8308
Қымбат бағалы емес металдардан жасалған, киiм, аяқ киiм, тенттер, сөмкелер, жол керек-жарақтары немесе басқа да дайын бұйымдар үшiн пайдаланылатын iлгектер, iлгектi жақтаулар, айылбастар, айылбас-iлгектер, iлмешектер, сақиналар, блокшалар және ұқсас бұйымдар; қымбат бағалы емес металдардан жасалған түтiкшелi немесе қосарланған шегеншелер; қымбат бағалы емес металдардан жасалған моншақтар мен жылтырақтар
8308 10 000 0
iлмешектер, сақиналар және блокшалар
8308 20 000 0
түтiкшелi немесе қосарланған шегеншелер
8308 90 000 0
бөлiктерiн қосқанда, өзгелері
8309
Шөлмектерге арналған тығындар, қалпақшалар мен қақпақтар (кроналы тығындарды, бұралып ашылатын қалпақшаларды және құюға арналған бөлiмi бар тығындарды қоса алғанда), шөлмектерге арналған бекiткiш қақпақтар, ойылған тығындар, тығындардың қабықтары, қымбат бағалы емес металдардан жасалған нығыздаушы және өзге де буып-түю керек-жарақтары
8309 10 000 0
кроналы қалпақшалар
8309 90
өзгелері
8310 00 000 0
9405 тауар позициясының бұйымдарынан басқа, көрсеткiштер, атаулар, мекен-жайлар жазылған қымбат бағалы емес металдардан жасалған табличкалар және ұқсас табличкалар, нөмiрлер және өзге де нышандар
8311
Қымбат бағалы емес металдардан немесе металдардың карбидтерiнен жасалған жабындысы немесе флюстi материалдардан жасалған өзегi бар, металдарды немесе металдардың карбидтерiн төменгi температурада дәнекерлеу, жоғары температурада дәнекерлеу, пiсiру немесе шөктiру үшiн пайдаланылатын сым, шыбықтар, түтiктер, пластиналар, электродтар және ұқсас бұйымдар қымбат бағалы емес металдардың пiсiрiлген ұнтағынан жасалған тозаңдатумен металдандыру үшiн пайдаланылатын сым және шыбықтар
8311 10 000 0
жабындысы бар қымбат бағалы емес металдардан жасалған, доғалық электрмен дәнекерлеу үшiн пайдаланылатын электродтар
8311 20 000 0
доғалық электрмен пiсiру үшiн пайдаланылатын, қымбат бағалы емес металдардан жасалған өзектi сым
8311 30 000 0
төменгi температурада дәнекерлеу, жоғары температурада дәнекерлеу, немесе газбен пiсiру үшiн пайдаланылатын қымбат бағалы емес металдардан жасалған жабындылы шыбықтар және өзектi сым
8311 90 000 0
өзгелері
8402
Бу қазандары немесе басқа да бу өндiретiн қазандар (төменгi қысымдағы бу өндiруге де қабiлеттi орталық жылыту жүйесiнiң су қазандарынан басқа); өте ысытылған су қазандар

8402 11 000
котлы водотрубные производительностью более 45 т пара в час
8402 12 000
котлы водотрубные производительностью не более 45 т пара в час
8402 19
паропроизводящие котлы прочие, включая комбинированные
8402 20 000
котлы перегретой воды
8402 90 000
части
8403
Котлы центрального отопления, кроме котлов товарной позиции 8402
8403 10
котлы
8403 90
части
8404
Вспомогательное оборудование для использования с котлами товарной позиции 8402 или 8403 (например, экономайзеры, пароперегреватели, сажеудалители, газовые рекуператоры); конденсаторы для пароводяных или других паровых силовых установок
8404 10 000 0
вспомогательное оборудование для использования с котлами товарной позиции 8402 или 8403
8404 20 000 0
конденсаторы для пароводяных или других паросиловых установок
8404 90 000 0
части
8405
Газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них
8405 10 000
газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них
8405 90 000 0
части
8406
Турбины на водяном пару и турбины паровые прочие
8406 10 000 0
турбины для силовых судовых установок
8406 81 000 0
мощностью более 40 МВт
8406 82 000 0
мощностью не более 40 МВт
8406 90
части
8407
Двигатели внутреннего сгорания с искровым зажиганием, с вращающимся или возвратно-поступательным движением поршня
8407 10 000 0
двигатели авиационные
8407 21
подвесные
8407 29 000 0
прочие
8407 31 000 0
с рабочим объемом цилиндров двигателя не более 50 см3
8407 32
с рабочим объемом цилиндров двигателя более 50 см3, но не более 250 см3
8407 33 000 0
с рабочим объемом цилиндров двигателя более 250 см3, но не более 1000 см3
8407 34
с рабочим объемом цилиндров двигателя более 1000 см3
8407 90
двигатели прочие
8408
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с воспламенением от сжатия (дизели или полудизели)
8408 10
двигатели для силовых судовых установок
8408 20
двигатели, используемые для приведения в движение транспортных средств группы 87
8408 90
двигатели прочие
8409
Части, предназначенные исключительно или главным образом для двигателей товарной позиции 8407 или 8408
8409 10 000 0
для авиационных двигателей
8409 91 000
предназначенные исключительно или главным образом для поршневых двигателей внутреннего сгорания с искровым зажиганием
8409 99 000
прочие
8410
Турбины гидравлические, колеса водяные и регуляторы к ним

8402 11 000
өндiргiштiгi сағатына 45 т-дан астам су құбырлы қазандар
8402 12 000
өндiргiштiгi сағатына 45 т-дан аспайтын су құбырлы қазандар
8402 19
қиыстырылғандарды қoca алғанда, өзге де бу өндiретiн қазандар
8402 20 000
су қыздырғышы бар қазандар
8402 90 000
бөлiктерi
8403
8402 тауар позициясының қазандарынан басқа орталық жылу қазандары
8403 10
қазандар
8403 90
бөлiктерi
8404
8402 немесе 8403 тауар позициясының қазандарымен бiрге пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар (мысалы, экономайзерлер, бу қыздырғыштар, күйе кетiргiштер, газ рекуператорлары); бу-су немесе басқа да бу күш қондырғыларына арналған конденсаторлар
8404 10 000 0
8402 немесе 8403 тауар позициясының қазандарымен бiрге пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар
8404 20 000 0
бу-cу немесе басқа да бу-күш қондырғыларға арналған конденсаторлар
8404 90 000 0
бөлiктерi
8405
Газ генераторлары немесе тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз су газы генераторлары; ацетилендiк газ генераторлары және тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз ұқсас газ генераторлары
8405 10 000
газ генераторлары немесе тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз су газы генераторлары; ацетилендiк газ генераторлары және тазалау қондырғылары бар немесе оларсыз ұқсас газ генераторлары
8405 90 000 0
бөлiктерi
8406
Су буы турбиналары және өзге де бу турбиналары
8406 10 000 0
күш кеме қондырғыларына арналған турбиналар
8406 81 000 0
қуаттылығы 40 МВт-тан астам
8406 82 000 0
қуаттылығы 40 МВт-тан аспайтын
8406 90
бөлiктерi
8407
Айналмалы немесе қайталап түсетiн қозғалысты поршеньдi ұшқындап от алатын iштен жану двигaтeльдерi
8407 10 000 0
авиациялық қозғалтқыштар
8407 21
аспалы
8407 29 000 0
өзгелері
8407 31 000 0
қозғалтқыш цилиндрлерiнiң жұмыс көлемi 50 см 3 -ден аспайтын
8407 32
қозғалтқыш цилиндрлерiнiң жұмыс көлемi 50 см 3 -ден астам, бiрақ 250 см 3 -ден аспайтын
8407 33 000 0
қозғалтқыш цилиндрлерiнiң жұмыс көлемi 250 см 3 -ден астам, бiрақ 1000 см 3 -ден аспайтын
8407 34
қозғалтқыш цилиндрлерiнiң жұмыс көлемi 1000 см 3 -ден астам
8407 90
өзге де қозғалтқыштар
8408
Қысымнан жалын шығаратын поршеньдi iштен жану қозғалтқыштары (дизельдер немесe жартылай дизельдер)
8408 10
күш кеме қондырғыларына арналған қозғалтқыштар
8408 20
87-топтың көлiк құралдарын қозғалысқа келтiру үшiн пайдаланылатын қозғалтқыштар
8408 90
өзге де қозғалтқыштар
8409
Тек қана және негiзiнен 84 07 немесе 84 08 тауар позициясының қозғалтқыштарына арналған бөлiктер
8409 10 000 0
авиациялық қозғалтқыштар үшiн
8409 91 000
тек қана немесе негiзiнен ұшқындап от алатын поршеньдi iштен жану қозғалтқыштарына арналған
8409 99 000
өзгелері
8410
Гидротурбиналар, су дөңгелектерi мен оларға реттеуiштерi

8415 81 00
со встроенной холодильной установкой и клапаном для переключения цикла охлаждение/нагрев (реверсивные тепловые насосы)
8415 82 000
прочие со встроенной холодильной установкой
8415 83 000
без встроенной холодильной установки
8415 90 000
части
8416
Горелки топочные для жидкого топлива, распыленного твердого топлива или для газа; топки механические, включая их механические колосниковые решетки, механические золоудалители и аналогичные устройства
8416 10
горелки топочные для жидкого топлива
8416 20
горелки топочные прочие, включая комбинированные
8416 30 000 0
топки механические, включая их механические колосниковые решетки, механические золоудалители и аналогичные устройства
8416 90 000 0
части
8417
Горны и печи промышленные или лабораторные, включая мусоросжигательные печи, неэлектрические
8417 10 000 0
горны и печи для обжига, плавки или иной термообработки руд, пиритных руд или металлов
8417 20
печи хлебопекарные, включая печи кондитерские
8417 80
прочие
8417 90 000 0
части
8418
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415
8418 10
комбинированные холодильники-морозильники с раздельными наружными дверьми
8418 21
компрессионные
8418 29 000 0
прочие
8418 30
морозильники типа "ларь", емкостью не более 800 л
8418 40
морозильные шкафы вертикального типа, емкостью не более 900 л
8418 50
мебель (камеры, шкафы, витрины, прилавки и аналогичная мебель) для хранения и демонстрации, со встроенным холодильным или морозильным оборудованием, прочая
8418 61 00
тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415
8418 69 000
прочее
8418 91 000 0
мебель для встраивания холодильно-морозильного оборудования
8418 99
прочие
8419
Машины, оборудование промышленное или лабораторное с электрическим или неэлектрическим нагревом (исключая печи, камеры и другое оборудование товарной позиции 8514) для обработки материалов в процессе с изменением температуры, таком как нагрев, варка, жаpенье, дистилляция, ректификация, стерилизация, пастеризация, пропаривание, сушка, выпаривание, конденсиpование или охлаждение, за исключением машин и оборудования, используемых в бытовых целях; водонагреватели безынеpционные или тепловые водяные аккумуляторы, неэлектрические
8419 11 000 0
безынерционные газовые водонагреватели
8419 19 000 0
прочие

8415 81 00
тоңазыту қондырғысы мен тоңазыту/жылыту циклын қосуға арналған клапан орнатылған (реверсивтiк жылу сорғылары)
8415 82 000
тоңазыту қондырғысы орнатылған өзгелері
8415 83 000
тоңазыту қондырғысы орнатылмаған
8415 90 000
Бөлiктерi
8416
Сұйық отынға арналған, ыдыратылған қатты отынға немесе газға арналған жағу шiлтерлерi; олардың механикалық торларын, механикалық күл аластағыштарды және осыған ұқсас құрылғыларды қоса алғанда, механикалық отындар
8416 10
сұйық отынға арналған жағу жанарғылар
8416 20
қиыстырылғандарды қоса алғанда, өзге де жағу жанарғылар
8416 30 000 0
олардың механикалық торларын, механикалық күл аластағыштарды және осыған ұқсас құрылғыларды қоса алғанда, механикалық отындар
8416 90 000 0
бөлiктерi
8417
Қоқыс жағатын, электрлiк емес пештердi қoca алғанда, өнеркәсiптiк немесе зертханалық көрiктер мен пештер
8417 10 000 0
кендердi, пириттiк кендердi немесе металдарды күйдiруге, балқытуға немесе өзгелей термоөңдеуге арналған көрiктер мен пештер
8417 20
кондитерлiк пештердi қоса алғанда, нан пiсiру пештерi
8417 80
өзгелері
8417 90 000 0
бөлiктерi
8418
Электрлiк немесе басқа да түрлердегi тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазыту немесе мұздату жабдықтары; 8415 тауар позициясының ауаны тазалауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары
8418 10
бөлек сыртқы есiктерi бар қиыстырылған тоңазытқыш-мұздатқыштар
8418 21
компрессиялық
8418 29 000 0
өзгелері
8418 30
сыйымдылығы 800 л-ден аспайтын ларь түрiндегi мұздатқыштар
8418 40
сыйымдылығы 900 л-ден аспайтын тiк тұратын үлгiдегi мұздатқыш шкафтар
8418 50
тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар орнатылған сақтау және көрсетуге арналған өзге де ұқсас жиhаздар (камералар, жайма сөрелер, сөрелер және ұқсас жиһаздар)
8418 61 00
8415 тауар позициясының ауаны тазартуға арналған қондырғыдан басқа жылу сорғылары
8418 69 000
өзгелері
8418 91 000 0
тоңазыту-мұздату жабдықтарын орнатуға арналған жиhаз
8418 99
өзгелері
8419
Тұрмыстық мақсатта пайдаланылатын машиналар мен жабдықтарды қоспағанда, температураны өзгертудi жылыту, пiсiру, қуыру, тазарту, тазалау, зарарсыздандыру, пастеризациялау, буландыру, кептiру, бумен өңдеу, конденсациялау немесе салқындату ретiнде пайдаланылатын материалдар процестерiн өңдеуге арналған электрмен жылытылатын немесе электрмен жылытылмайтын өнеркәсiптiк немесе зертханалық жабдықтар (8514 тауар позициясының пештерiн, камераларын және басқа да жабдықтарын қоспағанда); инерттiк емес су жылытқыштар немесе жылу беретiн электрлi емес су аккумуляторлары
8419 11 000 0
инерттiк емес газды су жылытқыштары
8419 19 000 0
өзгелері

8419 20 000 0
стерилизаторы медицинские, хирургические или лабораторные
8419 31 000 0
для сельскохозяйственной продукции
8419 32 000 0
для древесины, целлюлозы, бумаги или картона
8419 39 000
прочие
8419 40 000
аппараты для дистилляции или ректификации
8419 50 000 0
теплообменники
8419 60 000 0
машины для сжижения воздуха или газов
8419 81
для приготовления горячих напитков или приготовления или подогрева пищи
8419 89
прочие
8419 90
части
8420
Каландры или другие валковые машины, кроме машин для обработки металла или стекла, и валки для них
8420 10
каландры или другие валковые машины
8420 91
валки
8420 99 000 0
прочие
8421
Центрифуги, включая центробежные сушилки; оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей или газов
8421 11 000 0
сепараторы молочные
8421 12 000 0
сушилки для белья
8421 19
прочие
8421 21 000
для фильтрования или очистки воды
8421 22 000 0
для фильтрования или очистки напитков, кроме воды
8421 23 000
для фильтрования масла или топлива в двигателях внутреннего сгорания
8421 29 000
прочее
8421 31 000
воздушные фильтры для двигателей внутреннего сгорания
8421 39
прочее
8421 91 000
центрифуг, включая центробежные сушилки
8421 99 000
прочие
8422
Машины посудомоечные; оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпачками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее; оборудование для газирования напитков
8422 11 000 0
бытовые
8422 19 000 0
прочие
8422 20 000
оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей
8422 30 000
оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для
опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпаками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для газирования напитков
8422 40 000
оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее

8419 20 000 0
медициналық, хирургиялық немесе зертханалық зарарсыздандырғыштар
8419 31 000 0
ауыл шаруашылығы өнiмдерiне арналған
8419 32 000 0
сүрекке, целлюлозаға, қағазға немесе картонға арналған
8419 39 000
өзгелері
8419 40 000
тазартуға немесе тазалауға арналған аппараттар
8419 50 000 0
жылу алмастырғыштар
8419 60 000 0
ауаны немесе газдарды сұйылтуға арналған машиналар
8419 81
ыстық сусындар дайындауға немесе тамақ дайындауға немесе жылытуға арналған
8419 89
өзгелері
8419 90
мыналардың бөлiктерi
8420
Металл немесе шыны өңдеуге арналған машиналардан басқа, каландрлар немесе басқа да бiлiктi машиналар, және оларға арналған бiлiктер
8420 10
каландрлар немесе басқа да бiлiктi машиналар
8420 91
бiлiктердiң
8420 99 000 0
өзгелері
8421
Ортадан тепкiш кептiргiштердi қоса алғанда, центрифугалар; сұйықтарды немесе газдарды сүзуге немесе тазалауғa арналған жабдықтар мен қондырғылар
8421 11 000 0
сүт сепараторлары
8421 12 000 0
төсек-орынға арналған кептiргiштер
8421 19
өзгелері
8421 21 000
суды сүзуге немесе тазалауға арналған
8421 22 000 0
судан басқа, сусындарды сүзуге немесе тазалауға арналған
8421 23 000
iштен жану қозғалтқыштарындағы майды немесе отынды сүзуге арналған
8421 29 000
өзгелері
8421 31 000
iштен жану қозғалтқыштарына арналған ауа сүзгiлерi
8421 39
өзгелері
8421 91 000
ортадан тепкiш кептiргiштердi қоса алғанда, центрифугалардың
8421 99 000
өзгелері
8422
Ыдыс жуатын машиналар; бөтелкелердi немесе басқа ыдыстарды жууға немесе кептiруге арналған жабдықтар, бөтелкелердi, шыны сауыттарды толтыруға, тығындауға, жәшiктердi, қаптарды немесе басқа ыдыстарды жабуға, оларға сүргi салуға немесе жапсырма желiмдеуге арналған жабдықтар; бөтелкелердi, шыны сауыттарды, тубтарды және осыған ұқсас ыдыстарды қалпақшалармен немесе қақпақпен бiтеп тығындауға арналған жабдықтар; буып-түюге немесе opaуғa арналған өзге де жабдықтар (жылу ұстағыш материалдармен тауар орайтын жабдықтарды қоса алғанда); сусындарға газ араластыруға арналған жабдықтар
8422 11 000 0
тұрмыстық
8422 19 000 0
өзгелері
8422 20 000
бөтелкелердi немесе басқа ыдыстарды жууға немесе кептiруге арналған жабдықтар
8422 30 000
бөтелкелердi, шыны сауыттарды толтыруға, тығындауға, жәшiктердi, қаптарды немесе басқа ыдыстарды жабуға, оларға сүргi салуға немесе жапсырма желiмдеуге арналған жабдықтар; бөтелкелердi, шыны сауыттарды, тубтарды және осыған ұқсас ыдыстарды қалпақшалармен немесе қақпақпен бiтеп тығындауға арналған жабдықтар; сусындарға газ араластыруға арналған жабдықтар:
8422 40 000
буып-түюге немесе орауға арналған өзге де жабдықтар (жылу ұстағыш материалдармен тауар орайтын жабдықтарды қоса алғанда)

8422 90
части
8423
Оборудование для взвешивания (кроме весов чувствительностью 0,05 г или выше), включая счетные или контрольные машины, приводимые в действие силой тяжести взвешиваемого груза; разновесы для весов всех типов
8423 10
весы для взвешивания людей, включая грудных детей; весы бытовые
8423 20 000 0
весы для непрерывного взвешивания изделий на конвейерах
8423 30 000 0
весы, отрегулированные на постоянную массу, и весы, загружающие груз определенной массы в емкость или контейнер, включая весы бункерные
8423 81
с максимальной массой взвешивания не более 30 кг
8423 82
с максимальной массой взвешивания более 30 кг, но не более 5000 кг
8423 89 000 0
прочее
8423 90 000
разновесы для весов всех типов; части оборудования для взвешивания
8424
Механические устройства (с ручным управлением или без него) для метания, разбрызгивания или распыления жидкостей или порошков; огнетушители заряженные или незаряженные; пульверизаторы и аналогичные устройства; пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства
8424 10 000 0
огнетушители заряженные или незаряженные
8424 20 000 0
пульверизаторы и аналогичные устройства
8424 30
машины пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства
8424 81
для сельского хозяйства или садоводства
8424 89 000
прочие
8424 90 000 0
части
8425
Тали подъемные и подъемники, кроме скиповых подъемников; лебедки и кабестаны; домкраты
8425 11 000 0
с приводом от электрического двигателя
8425 19 000
прочие
8425 31 000 0
с приводом от электрического двигателя
8425 39 000
прочие
8425 41 000 0
стационарные гаражные подъемники
8425 42 000 0
домкраты и подъемники гидравлические прочие
8425 49 000 0
прочие
8426
Судовые деррик-краны; краны подъемные, включая кабель-краны; фермы подъемные подвижные, погрузчики портальные и тележки, оснащенные подъемным краном
8426 11 000 0
краны мостовые на неподвижных опорах
8426 12 000
фермы подъемные подвижные на колесном ходу и погрузчики портальные
8426 19 000 0
прочие
8426 20 000 0
краны башенные
8426 30 000
краны портальные или стреловые на опоре
8426 41 000
на колесном ходу
8426 49 00
прочие
8426 91
предназначенные для монтажа на дорожных автотранспортных средствах
8426 99 000 0
прочие
8427
Автопогрузчики с вилочным захватом; прочие погрузчики, оснащенные подъемным или погрузочно-разгрузочным оборудованием
8427 10
погрузчики самоходные с приводом от электрического двигателя

8422 90
мыналардың бөлiктерi
8423
Өлшенетiн жүктi ауырлық күшiмен қозғалысқа келтiретiн есептеу немесе бақылау машиналарын қоса алғанда, өлшеуге арналған жабдықтар (сезiмталдығы 0,05 г немесе одан да жоғары таразылардан басқа); барлық түрдегi таразыларға арналған теңдестiргiштер
8423 10
емшектегi балаларды қоса алғанда, адамдарды өлшеуге арналған таразылар; тұрмыстық таразылар
8423 20 000 0
конвейердегi бұйымдарды үздiксiз өлшеуге арналған таразылар
8423 30 000 0
тұрақты массаға реттелген таразылар және бункерлiк таразыларды қоса алғанда, белгiлi бiр массадағы жүктi ыдысқа немесе контейнерге салатын таразылар
8423 81
ең көп өлшеу салмағы 30 кг-нан аспайтын
8423 82
ең көп өлшеу салмағы 30 кг-нан астам, бiрақ 5000 кг-нан аспайтын
8423 89 000 0
өзгелері
8423 90 000
барлық үлгiдегi таразыларға арналған теңдестiргiштер; өлшеуге арналған жабдықтар
8424
Сұйықтарды немесе ұнтақтарды лақтыруға, шашыратуға немесе тозаңдатуға арналған механикалық құрылғылар (қолмен басқару тетiгi бар немесе онысыз); толтырылған немесе толтырылмаған от сөндiргiштер; пульверизаторлар және соған ұқсас құрылғылар; бу немесе құм себелейтiн және осыларға ұқсас лақтыру құрылғылары
8424 10 000 0
толтырылған немесе толтырылмаған от сөндiргiштер
8424 20 000 0
пульверизаторлар және соған ұқсас құрылғылар
8424 30
бу немесе құм себелейтiн машиналар және осыларға ұқсас лақтыру құрылғылары
8424 81
ауыл шаруашылығына немесе бағбандыққа арналған
8424 89 000
өзгелері
8424 90 000 0
мыналардың бөлiктерi
8425
Скиптi көтергiштерден басқа, көтергiш тальдар және көтергiштер; шығырлар және кабестандар; домкраттар
8425 11 000 0
электр қозғалтқышының жеткiзгiшi бар
8425 19 000
өзгелері
8425 31 000 0
электр қозғалтқышының жеткiзгiшiмен
8425 39 000
өзгелері
8425 41 000 0
стационарлық гараж көтергiштерi
8425 42 000 0
өзге де гидравликалық домкраттар мен көтергiштер
8425 49 000 0
өзгелері
8426
Кеменiң деррик-крандары; кабель крандарды қоса алғанда, көтергiш крандар; көтергiш кранмен жарақталған көтергiш жылжымалы фермалар, портальды жүк тиегiштер мен тiркемелер
8426 11 000 0
жылжымайтын тiректерге орнатылған көпiрлiк крандар
8426 12 000
дөңгелекпен жүретiн жылжымалы көтергiш фермалар және портальды тиегiштер
8426 19 000 0
өзгелері
8426 20 000 0
мұналары крандар
8426 30 000
портальды немесе тiректерге орнатылған жебелi крандар
8426 41 000
дөңгелекпен жүретiн
8426 49 00
өзгелері
8426 91
жол автокөлiк құралдарын монтаждауға арналған
8426 99 000 0
өзгелері
8427
Ашалы қысқышы бар автотиеуiштер; көтергiш нeмece тиеп-түсiру жабдықтарымен жарақтандырылған өзге тиеуiштер
8427 10
электр қозғалтқышының жеткiзгiшi бар өздiгiнен жүретiн тиегiштер

8432 21 000 0
бороны дисковые
8432 29
прочие
8432 30
сеялки, сажалки и машины рассадопосадочные
8432 40
разбрасыватели и распределители органических и минеральных удобрений
8432 80 000 0
машины прочие
8432 90 000 0
части
8433
Машины или механизмы для уборки или обмолота сельскохозяйственных культур, включая пресс-подборщики, прессы для упаковки в кипы соломы или сена; сенокосилки или газонокосилки; машины для очистки, сортировки или калибровки яиц, плодов или других сельскохозяйственных продуктов, кроме машин товарной позиции 8437
8433 11
моторные с режущей частью, вращающейся в горизонтальной плоскости
8433 19
прочие
8433 20
косилки, включая монтируемые на тракторах, прочие
8433 30 000 0
машины для заготовки сена прочие
8433 40 000
прессы для упаковки в кипы соломы или сена, включая пресс-подборщики
8433 51 000
комбайны зерноуборочные
8433 52 000 0
машины или механизмы для обмолота прочие
8433 53
машины для уборки клубней или корнеплодов
8433 59
прочие
8433 60 000 0
машины для очистки, сортировки или калибровки яиц, плодов или других сельскохозяйственных продуктов
8433 90 000 0
части
8434
Установки и аппараты доильные, оборудование для обработки и переработки молока
8434 10 000 0
установки и аппараты доильные
8434 20 000 0
оборудование для обработки и переработки молока
8434 90 000 0
части
8435
Прессы, дробилки и аналогичное оборудование для виноделия, производства сидра, фруктовых соков или аналогичных напитков
8435 10 000 0
оборудование
8435 90 000 0
части
8436
Оборудование для сельского хозяйства, садоводства, лесного хозяйства, птицеводства или пчеловодства, включая оборудование для проращивания семян с механическими или нагревательными устройствами, прочее; инкубаторы для птицеводства и брудеры
8436 10 000 0
машины и механизмы для приготовления кормов для животных
8436 21 000 0
инкубаторы и брудеры
8436 29 000 0
прочие
8436 80
оборудование прочее
8436 91 000 0
оборудования для птицеводства или инкубаторов и брудеров
8436 99 000 0
прочие
8437
Машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или сухих бобовых культур; оборудование для мукомольной промышленности или для обработки зерновых или сухих бобовых культур, кроме оборудования, используемого на сельскохозяйственных фермах

8432 21 000 0
дискiлi тырмалар
8432 29
өзгелері
8432 30
тұқым сепкiштер, отырғызғыштар және көшет отырғызғыш машиналар
8432 40
органикалық және минералдық тыңайтқыш шашқыштар мен бөлгiште
8432 80 000 0
өзге де машиналар
8432 90 000 0
бөлiктерi
8433
Сабанды немесе пiшендi дестелерге буып-түюге арналған тайлағыш престер мен престердi қоса алғанда, ауылшаруашылығы дақылдарын жинауға немесе бастыруға арналған машиналар немесе тетiктер; пiшен орақтары немесе көгал орақтары 8437 тауар позициясының машиналарынан басқа жұмыртқаны, жемiс өнiмдерiн немесе басқа да ауыл шаруашылығы өнiмдерiн тазалауға, сорттауға немесе сұрыптауға арналған машиналар
8433 11
көлденең жазықтықта айналатын кескiш бөлiгi бар моторлы
8433 19
өзгелері
8433 20
өзге де тракторларда құрастырылатындарды қоса алғанда орақтар
8433 30 000 0
өзге де шөп дайындауға арналған машиналар
8433 40 000
байлағыш престердi қocа алғанда, сабанды немесе пiшендi дестеге буып-түюге арналған престер
8433 51 000
астық жинағыш комбайндар
8433 52 000 0
бастыруға арналған өзге де машиналар мен тетiктер
8433 53
түйнектердi немесе тамыр-жемiстi өсiмдiктердi жинауға арналған машиналар
8433 59
өзгелері
8433 60 000 0
жұмыртқаны, жемiс өнiмдерiн немесе басқа да ауыл шаруашылығы өнiмдерiн тазалауға, сорттауға немесе сұрыптауға арналған машиналар
8433 90 000 0
бөлiктерi
8434
Сауын қондырғылары мен аппараттары, сүт өңдеуге және қайта өңдеуге арналған жабдықтар
8434 10 000 0
сауын қондырғылары мен аппараттары
8434 20 000 0
сүт өңдеуге және қайта өңдеуге арналған жабдықтар
8434 90 000 0
Бөлiктерi
8435
Шарап жасауға, сидра, жемiс шырындарын және осыған ұқсас сусындар өндiру үшiн пайдаланылатын сыққыштар, ұнтақтаушылар және осыған ұқсас машиналар
8435 10 000 0
жабдықтар
8435 90 000 0
бөлiктерi
8436
Ауыл шаруашылығына, бағбандыққа, орман шаруашылығына және омарташылыққа арналған жабдықтар, соның iшiнде механикалық немесе жылытқыш құрылғылары бар тұқым өсiруге арналған жабдықтар, өзгелері; құс шаруашылығына арналған инкубаторлар мен брудерлер
8436 10 000 0
жануарлар үшiн азық дайындауға арналған машиналар мен тетiктер
8436 21 000 0
инкубаторлар мен брудерлер
8436 29 000 0
өзгелері
8436 80
өзге де жабдықтар
8436 91 000 0
құс шаруашылығына арналған жабдықтардың немесе инкубаторлар мен брудерлердiң
8436 99 000 0
өзгелері
8437
тұқымды, астықты және құрғақ бұршақ дәндi дақылдарды тазалауға, сұрыптауға немесе iрiктеуге арналған машиналар; ұн тарту өнеркәсiбiне арналған жабдықтар немесе ауыл шаруашылығы фермаларында пайдаланылатын жабдықтардан басқа, дәндi немесе құрғақ бұршақ дәндi дақылдарды өңдеуге арналған басқа да жабдықтар

8437 10 000 0
машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или сухих бобовых культур
8437 80 000 0
оборудование прочее
8437 90 000 0
части
8438
Оборудование для промышленного приготовления или производства пищевых продуктов или напитков, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное, кроме оборудования для экстрагирования или приготовления животных или нелетучих растительных жиров или масел
8438 10
оборудование для производства хлебобулочных изделий, макарон, спагетти или аналогичной продукции
8438 20 000 0
оборудование для кондитерской промышленности, производства какао-порошка или шоколада
8438 30 000 0
оборудование для сахарной промышленности
8438 40 000 0
оборудование для пивоваренной промышленности
8438 50 000 0
оборудование для переработки мяса или птицы
8438 60 000 0
оборудование для переработки плодов, орехов или овощей
8438 80
оборудование прочее
8438 90 000 0
части
8439
Оборудование для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов или для изготовления или отделки бумаги или картона
8439 10 000
оборудование для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов
8439 20 000
оборудование для изготовления бумаги или картона
8439 30 000 0
оборудование для отделки бумаги или картона
8439 91
оборудования для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов
8439 99
прочие
8440
Оборудование переплетное, включая машины для сшивания книжных блоков
8440 10
оборудование
8440 90 000 0
части
8441
Оборудование для производства изделий из бумажной массы, бумаги или картона, включая резательные машины всех типов, прочее
8441 10
машины резательные
8441 20 000
машины для изготовления пакетов, мешков или конвертов
8441 30 000 0
машины для изготовления картонных коробок, коробок, ящиков, труб, барабанов или аналогичных емкостей способами, отличными от формования
8441 40 000 0
машины для формования изделий из бумажной массы, бумаги или картона
8441 80 000 0
оборудование прочее
8441 90
части
8442
Машины, аппаратура и оснастка (кроме станков товарных позиций 8456 - 8465) для подготовки или изготовления пластин, цилиндров или других печатных форм; пластины, цилиндры и другие печатные формы; пластины, цилиндры и литографские камни, подготовленные для печатных целей (например, обточенные, шлифованные или полированные)
8442 30
машины, аппаратура и оснастка

8437 10 000 0
Тұқымды, астықты және құрғақ бұршақ дәндi дақылдарды тазалуға, сұрыптауға немесе iрiктеуге арналған машиналар
8437 80 000 0
өзге де жабдықтар
8437 90 000 0
бөлiктерi
8438
Мал немесе ұшпайтын өсiмдiк майларын немесе сары май бөлiп алуға немесе жасауға арналған жабдықтардан басқа, азық-түлiк өнiмдерiн немесе сусындарды өнеркәсiптiк жолмен жасауға немесе өндiруге арналған, аталған топтың басқа жерiнде аталмаған немесе енгiзiлмеген жабдықтар
8438 10
нан бөлке бұйымдарын, макарондар, спагетти немесе осыған ұқсас өнiмдердi өндiруге арналған жабдықтар
8438 20 000 0
кондитер өнеркәсiбiне, какао ұнтағын немесе шоколад өндiруге арналған жабдықтар
8438 30 000 0
қант өнеркәсiбiне арналған жабдықтар
8438 40 000 0
сыра қайнату өнеркәсiбiне арналған жабдықтар
8438 50 000 0
еттi немесе құс етiн қайта өңдеуге арналған жабдықтар
8438 60 000 0
жемiс тұқымдарын, жаңғақтарды немесе көкөнiстердi қайта өңдеуге арналған жабдықтар
8438 80
өзге де жабдықтар
8438 90 000 0
бөлiктерi
8439
Талшықты целлюлоза материалдарынан масса өндiруге немесе қағаз немесе қатырма қағаз дайындауға және өңдеуге арналған жабдықтар
8439 10 000
талшықты целлюлоза материалдарынан масса өндiруге арналған жабдықтар
8439 20 000
қағаз немесе қатырма қағаз дайындауға арналған жабдықтар
8439 30 000 0
қағаз немесе қатырма қағаз өңдеуге арналған жабдықтар
8439 91
талшықты целлюлоза материалдарынан масса өндiруге арналған жабдықтардың
8439 99
өзгелері
8440
Кiтап блоктарын тiгуге арналған машиналарды қоса алғанда, кiтап түптейтiн жабдықта
8440 10
жабдықтар
8440 90 000 0
бөлiктерi
8441
Барлық үлгiдегi кесетiн машиналарды, өзгелepдi қоса алғанда, қағаз массасынан, қағаздан немесе қатырма қағаздан бұйымдар жасауға арналған жабдықтар
8441 10
кесетiн машиналар
8441 20 000
пакеттер, қапшықтар немесе конверттер дайындауға арналған машиналар
8441 30 000 0
пiшiндеуден ерекшеленетiн тәсiлдермен қатырма қағаз қораптарын, қораптарды, жәшiктердi, түтiктердi, барабандарды немесе осыған ұқсас ыдыстарды дайындауға арналған машиналар
8441 40 000 0
қағаз массасынан, қағаздан немесе қатырма қағаздан жасалған бұйымдарды пiшiндеуге арналған
8441 80 000 0
өзге де жабдықтар
8441 90
Бөлiктерi
8442
Табақтар, цилиндрлер және басқа да баспахана нысандарын әзiрлеуге немесе жасауға арналған (8456-8465 тауар позицияларында көрсетiлген станоктардан басқа) машиналар, аппаратура мен жабдықтар; табақтар, цилиндрлер және басқа да баспахана нысандары; табақтар, цилиндрлер және баспа мақсаттары үшiн жасалған литографиялық тастар (мысалы, қайралған, тегiстелген немесе жалтыратылған)
8442 30
машиналар, аппаратура мен жабдықтар

8442 40 000 0
части к вышеупомянутым машинам, аппаратуре или оснастке
8442 50
пластины, цилиндры и другие печатные формы; пластины, цилиндры и литографские камни, подготовленные для печатных целей (например, обточенные, шлифованные или полированные)
8443
Машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности
8443 11 000 0
машины для офсетной печати рулонные
8443 12 000 0
машины для офсетной печати, листовые, конторские (использующие листы, у которых в развернутом виде одна сторона не более 22 см, а другая - не более 36 см)
8443 13
машины для офсетной печати прочие
8443 14 000 0
машины для высокой печати, рулонные, за исключением флексографических
8443 15 000 0
машины для высокой печати, кроме рулонных, за исключением флексографических
8443 16 000 0
машины для флексографической печати
8443 17 000 0
машины для глубокой печати
8443 19
прочие
8443 31
машины, которые выполняют две или более функции, такие как печать, копирование или факсимильная передача, имеющие возможность подключения к вычислительной машине или к сети
8443 32
прочие, имеющие возможность подключения к вычислительной машине или к сети
8443 39
прочие
8443 91
части и принадлежности печатных машин, используемых для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442
8443 99
прочие
8444 00
Машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резания химических текстильных материалов
8445
Машины для подготовки текстильных волокон; прядильные, тростильные или крутильные машины и другое оборудование для изготовления текстильной пряжи; кокономотальные или мотальные (включая уточномотальные) текстильные машины и машины, подготавливающие текстильную пряжу для использования ее на машинах товарной позиции 8446 или 8447
8445 11 000 0
чесальные
8445 12 000 0
гребнечесальные
8445 13 000
ленточные или ровничные
8445 19 000
прочие
8445 20 000
прядильные текстильные машины
8445 30
тростильные или крутильные текстильные машины
8445 40 000
мотальные текстильные машины (включая уточномотальные) или кокономотальные машины
8445 90 000
прочие
8446
Станки ткацкие
8446 10 000 0
для изготовления тканей шириной не более 30 см
8446 21 000 0
с приводом от двигателя
8446 29 000 0
прочие
8446 30 000 0
бесчелночные для изготовления тканей шириной более 30 см

8442 40 000 0
жоғарыда аталған машиналардың, аппаратура мен жабдықтардың бөлiктерi
8442 50
табақтар, цилиндрлер және басқа да баспахана нысандары, табақтар, цилиндрлер және баспа мақсаттары үшiн жасалған литографиялық тастар (мысалы, қайралған, тегiстелген немесе жалтыратылған)
8443
Табақтардың, цилиндрлердiң және 8442 тауар позициясының басқа да баспа нысандарының көмегiмен басу үшiн пайдаланылатын баспа машиналары; өзге де принтерлер, көшiру аппараттары мен факсимильдi аппараттар, iрiккен немесе бiрiкпеген; олардың бөлiктерi мен керек-жарақтары
8443 11 000 0
мынадай офсеттiк басуға арналған орамды машиналар
8443 12 000 0
парақты, кеңселiк мынадай офсеттiк басуға арналған машиналар (орамын жазғанда бiр бетi 22 см-дан аспайтын, ал екiншiсi 36 см-ден аспайтын парақтарын пайдаланатын)
8443 13
өзге де офсеттiк басуға арналған машиналар
8443 14 000 0
флексографикалықтарды қоспағанда, мынадай жоғары баспаханалық басуға арналған машиналар
8443 15 000 0
флексографикалықтарды қоспағанда, орамдылғаннан басқа, мынадай жоғары баспаханалық басуға арналған машиналар
8443 16 000 0
флексографикалық басуға арналған машиналар
8443 17 000 0
терең басуға арналған машиналар
8443 19
өзгелері
8443 31
екi немесе басып шығару, көшiру немесе факсимильдi беру сияқты одан да көп функцияларды орындайтын, есептеуiш машиналарына немесе желiге қосу мүмкiндiгiне ие машиналар
8443 32
есептеуiш машиналарына немесе желiге қосу мүмкiндiгiне ие өзгелері
8443 39
өзгелері
8443 91
табақтардың, цилиндрлердiң және 8442 тауар позициясының басқа да баспа нысандарының көмегiмен басу үшiн пайдаланылатын баспа машиналарының бөлiктерi мен керек-жарақтары
8443 99
өзгелері
8444 00
Химиялық тоқыма материалдарды эктрудициялауға, созуға, тоқуға, бояуға және қиюға арналған машиналар
8445
Тоқыма талшықтарын дайындауға арналған машиналар; жiп иiру, есу немесе орау машиналары және тоқыма жiп жасауға арналған басқа да жабдықтар; пiллә орау немесе орау машиналары (арнайы орау машиналарын қоса алғанда) және 8446 және 8447 тауар позицияларында көрсетiлген машиналарда пайдалану үшiн тоқыма жiп әзiрлейтiн машиналар
8445 11 000 0
тарайтын
8445 12 000 0
тарақпен тарайтын
8445 13 000
таспалы немесе созбалы
8445 19 000
өзгелері
8445 20 000
жiп иiру тоқыма машиналары
8445 30
есу немесе орау тоқыма машиналары
8445 40 000
орау тоқыма машиналары (арнайы орау машиналарын қoca алғанда) немесе пiллә орау машиналары
8445 90 000
өзгелері
8446
Тоқыма станоктары
8446 10 000 0
енi 30 см-ден аспайтын мата дайындауға арналған
8446 21 000 0
қозғалтқыштан жеткiзгiшiмен
8446 29 000 0
өзгелері
8446 30 000 0
енi 30 см-ден астам мата дайындауға арналған қайықсыздар

8447
Машины трикотажные, вязально-прошивные, для получения позументной нити, тюля, кружев, вышивания, плетения тесьмы или сетей и тафтинговые машины
8447 11 000
с цилиндром диаметром не более 165 мм
8447 12 000
с цилиндром диаметром более 165 мм
8447 20
машины плосковязальные; вязально-прошивные машины
8447 90 000
прочие
8448
Оборудование вспомогательное для использования с машинами товарной позиции 8444, 8445, 8446 или 8447 (например, ремизоподъемные каретки, жаккардовые машины, автоматические механизмы останова, механизмы смены челноков); части и принадлежности, предназначенные исключительно или в основном для машин данной товарной позиции или товарной позиции 8444, 8445, 8446 или 8447 (например, веретена и рогульки, игольчатая гарнитура, гребни, фильеры, челноки, ремизки и ремизные рамы, трикотажные иглы)
8448 11 000 0
ремизоподъемные каретки и жаккардовые машины; механизмы для уменьшения числа карт, копировальные, картонасекательные или картосшивательные машины для использования совместно с упомянутыми машинами
8448 19 000 0
прочие
8448 20 000 0
части и принадлежности к машинам товарной позиции 8444 или их вспомогательным устройствам
8448 31 000 0
гарнитура игольчатая
8448 32 000 0
машин для подготовки текстильных волокон, кроме игольчатой гарнитуры
8448 33 000 0
веретена, рогульки, кольца и бегунки
8448 39 000 0
прочие
8448 42 000 0
берда, ремизки и ремизные рамы для ткацких станков
8448 49 000 0
прочие
8448 51
платины, иглы и другие элементы, служащие для образования петель, швов, стежков, переплетений
8448 59 000 0
прочие
8449 00 000 0
Оборудование для производства или отделки войлока или фетра или нетканых материалов в куске или в крое, включая оборудование для производства фетровых шляп; болваны для изготовления шляп
8450
Машины стиральные, бытовые или для прачечных, включая машины, оснащенные отжимным устройством
8450 11
полностью автоматические машины
8450 12 000 0
машины со встроенным центробежным отжимным устройством прочие
8450 19 000 0
прочие
8450 20 000 0
машины емкостью более 10 кг сухого белья
8450 90 000 0
части
8451
Оборудование (кроме машин товарной позиции 8450) для промывки, чистки, отжима, сушки, глаженья, прессования (включая прессы для термофиксации материалов), беления, крашения, аппретирования, отделки, нанесения покрытия или пропитки пряжи, тканей или готовых текстильных изделий и машины для нанесения пасты на тканую или другую основу, используемые в производстве напольных покрытий, таких как линолеум; машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокалывания текстильных тканей

8447
Трикотаж, тоқу-тiгу, зер жiптерiн, торғын, шiлтер, кесте тоқу үшiн қолданылатын, кесте тiгетiн, заттың жиектерiн немесе жапсарларын әдiптеу үшiн пайдаланылатын машиналар және тафтингтiк машиналар
8447 11 000
диаметрi 165 мм-ден аспайтын цилиндрлi
8447 12 000
диаметрi 165 мм-ден астам цилиндрлi
8447 20
жұқа тоқитын машиналар; тоқу-тiгу машиналары
8447 90 000
өзгелері
8448
8444, 8445, 8446 немесе 8447 тауар позицияларының машиналарымен бiрге пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар (мысалы, ремизо көтергiш күймешелер, жаккард машиналары, автоматты түрде тоқтату тетiктерi, қайықшаларды ауыстыру тетiктерi); тек қана немесе негiзiнен аталған тауар позициялардың немесе 8444, 8445, 8446 немесе 8447 тауар позицияларының машиналарына арналған бөлiктер мен керек-жарақтар (мысалы, ұршықтар мен мүйiзшелер, инелi гарнитура, тарақтар, фильерлер, қайықшалар, ремизгалар немесе ремиздiк рамалар, трикотаж инелерi)
8448 11 000 0
ремизо көтергiш күймешелер мен жаккард машиналары; карталардың санын азайтуға арналған тетiктер, аталған машиналармен бiрге пайдалануға арналған көшiру карта ойғыш немесе карта тiккiш машиналар
8448 19 000 0
өзгелері
8448 20 000 0
8444 тауар позициясы машиналарының немесе олардың қосалқы құрылғыларының бөлiктерi мен керек-жарақтары
8448 31 000 0
инелi гарнитура
8448 32 000 0
инелi гарнитурадан басқа, тоқыма талшықтарды дайындауға арналған машиналардың
8448 33 000 0
ұршықтар, мүйiзшелер, сақиналар және жүгiртпелер
8448 39 000 0
өзгелері
8448 42 000 0
тоқыма станоктарына арналған бердолар, ремизкалар мен ремиздiк рамалар
8448 49 000 0
өзгелері
8448 51
платиналар, инелер және iлгектер, тiгiстер, көктеулер, өрiмдер жасау үшiн қызмет ететiн басқа да элементтер
8448 59 000 0
өзгелері
8449 00 000 0
Бөлек ораммен немесе пiшумен шұға, киiз және фетр немесе тоқылмаған материалдар өндiру немесе әрлеу үшiн қолданылатын жабдықтар, соның iшiнде фетр қалпақтар, қалпaқтар жасауға арналған қалып шығаруға арналған жабдықтар
8450
Сығу құрылғысымен жабдықтандырылған машиналарды қоса алған- да, тұрмыстық немесе кiр жуатын орындарға арналған кiр жуғыш машиналар
8450 11
толығымен автоматты машиналар
8450 12 000 0
ортадан тепкiш сығу құрылғылары орнатылған өзге де машиналар
8450 19 000 0
өзгелері
8450 20 000 0
10 кг-нан аспайтын құрғақ сиятын
8450 90 000 0
бөлiктерi
8451
Жiптердi, маталарды немесе дайын тоқыма бұйымдарын жууға, тазалауға, сығуға, кептiруге, үтiктеуге, нығыздауға (материалдарды қыздыруға арналған престердi қоса алғанда), ағартуға, бояуға, өңдеуге, әрлеуге, жылтыратуға немесе сiңдiруге арналған жабдықтар (8450 тауар позициясында көрсетiлген машиналардан басқа) немесе линолеум секiлдi еден жамылғыларын өндiруде пайдаланылатын тоқыма немесе басқа да негiзiне паста жағатын машиналар; тоқыма маталарды орайтын, тарқататын, жинайтын, кесетiн немесе тесетiн машиналар

8451 10 000 0
машины для сухой чистки
8451 21 000
емкостью не более 10 кг сухого белья
8451 29 000 0
прочие
8451 30
гладильные машины и прессы (включая прессы для термофиксации материалов)
8451 40 000
машины для промывки, беления или крашения
8451 50 000 0
машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокалывания текстильных тканей
8451 80
оборудование прочее
8451 90 000 0
части
8452
Машины швейные, кроме машин для сшивания книжных блоков товарной позиции 8440; мебель, основания и футляры, предназначенные специально для швейных машин; иглы для швейных машин
8452 10
швейные машины бытовые
8452 21 000 0
автоматические
8452 29 000 0
прочие
8452 30
иглы для швейных машин
8452 90 000 0
мебель, основания и футляры, предназначенные специально для швейных машин, и их части; части швейных машин прочие
8453
Оборудование для подготовки, дубления или обработки шкур или кож или для изготовления или ремонта обуви или прочих изделий из шкур или кож, кроме швейных машин
8453 10 000 0
оборудование для подготовки, дубления или обработки шкур или кож
8453 20 000 0
оборудование для изготовления или ремонта обуви
8453 80 000 0
оборудование прочее
8453 90 000 0
части
8454
Конвертеры, литейные ковши, изложницы и машины литейные, используемые в металлургии или литейном производстве
8454 10 000 0
конвертеры
8454 20 000 0
изложницы и ковши литейные
8454 30
машины литейные
8454 90 000 0
части
8455
Станы металлопрокатные и валки для них
8455 10 000 0
трубопрокатные станы
8455 21 000
горячей прокатки или комбинированные станы горячей и холодной прокатки
8455 22 000
холодной прокатки
8455 30
валки для прокатных станов
8455 90 000 0
части прочие
8456
Станки для обработки любых материалов путем удаления материала с помощью лазерного или другого светового или фотонного луча, ультразвуковых, электроразрядных, электрохимических, электронно-лучевых, ионно-лучевых или
плазменно-дуговых процессов
8456 10 00
работающие с использованием процессов лазерного или другого светового или фотонного излучения
8456 20 000
работающие с использованием ультразвуковых процессов
8456 30
работающие с использованием электроразрядных процессов
8456 90
прочие
8457
Центры обрабатывающие, станки агрегатные однопозиционные и многопозиционные, для обработки металла
8457 10
центры обрабатывающие
8457 20 000 0
станки агрегатные однопозиционные
8457 30
станки агрегатные многопозиционные
8458
Станки токарные (включая станки токарные многоцелевые) металлорежущие

8451 10 000 0
құрғақ тазалауға арналған машиналар
8451 21 000
10 кг-нан аспайтын құрғақ кiр сиятын
8451 29 000 0
өзгелері
8451 30
үтiктеу машиналары мен престер (материалдарды термобекiтуге арналған престердi қоса алғанда)
8451 40 000
жууға, ағартуға немесе бояуға арналған машиналар
8451 50 000 0
тоқыма маталарды орайтын, тарқататын, жинайтын, кесетiн немесе тесетiн машиналар
8451 80
өзге де жабдықтар
8451 90 000 0
бөлiктерi
8452
8440 тауар позициясының кiтап блоктарын тiгуге арналған кiтаптардан басқа, тiгiн машиналары; тiгiн машиналары үшiн әдейi арналған жиhаз, негiз және футлярлар; тiгiн машиналарына арналған инелер
8452 10
тұрмыстық тiгiн машиналары
8452 21 000 0
автоматты
8452 29 000 0
өзгелері
8452 30
тiгiн машиналарына арналған инелер
8452 90 000 0
тiгiн машиналары үшiн әдейi арналған жиhаз, негiз және футлярлар және олардың бөлiктерi; тiгiн машиналарының өзге де бөлiктерi
8453
Тiгiн машиналарынан басқа, терi немесе былғары дайындауға, илеуге немесе өңдеуге арналған немесе терiден немесе былғарыдан аяқ киiм немесе басқа бұйымдар жасауға немесе жөндеуге арналған жабдықтар
8453 10 000 0
терi немесе былғары дайындауға, илеуге немесе өңдеуге арналған жабдықтар
8453 20 000 0
аяқ киiм дайындауға немесе өңдеуге арналған
8453 80 000 0
өзге де жабдықтар
8453 90 000 0
бөлiктерi
8454
Металлургияда немесе құю өндiрiсiнде пайдаланылатын конвертерлер, құю шөмiштерi, текшелеп құйғыштар және құю машиналары
8454 10 000 0
конвертерлер
8454 20 000 0
текшелеп құйғыштар және шөмiштер
8454 30
құю машиналары
8454 90 000 0
бөлiктерi
8455
Металл илектеу орнақтары мен оларға арналған бiлiкшелер
8455 10 000 0
түтiк илектеу орнақтары
8455 21 000
ыстықтай илектеу немесе ыстықтай және суықтай илектеудiң қиыстырылған орнақтары
8455 22 000
суықтай илектеу
8455 30
илектеу орнақтарына арналған бiлiкшелер
8455 90 000 0
өзге де бөлiктерi
8456
Лазер немесе басқа да жарық немесе фотонды сәуленiң, ультрадыбыстық, электроразрядтық, электрохимиялық, электронды сәулелiк, ионды сәулелiк немесе плазмалық-доғалық процестердiң көмегiмен материалды алып тастау жолымен кез келген материалдарды өңдеуге арналған станоктар
8456 10 00
жартылай өткiзгiш табақтарды немесе аспаптарды шығаруда пайдаланылатын
8456 20 000
ультрадыбыс процестерiн пайдаланып жұмыс iстейтiн
8456 30
электроразрядтық процестердi пайдалана отырып жұмыс iстейтiн
8456 90
өзгелері
8457
Өңдеу орталықтары, металл өңдеуге арналған бiр тұғырлы және көп тұғырлы агрегат станоктары
8457 10
өңдеу орталықтары
8457 20 000 0
бiр тұғырлы агрегат станоктары
8457 30
көп тұғырлы агрегат станоктары
8458
Металл кесетiн токарьлық станоктар (көп мақсатты токарьлық станоктарды қoca алғанда)

8463 10
станки для волочения прутков, труб, профилей, проволоки или аналогичных изделий
8463 20 000 0
станки резьбонакатные
8463 30 000 0
машины для изготовления изделий из проволоки
8463 90 000 0
прочие
8464
Станки для обработки камня, керамики, бетона, асбоцемента или
аналогичных минеральных материалов или для холодной обработки стекла
8464 10 000 0
станки пильные
8464 20
станки шлифовальные или полировальные
8464 90 000 0
прочие
8465
Станки (включая машины для сборки с помощью гвоздей, скоб, клея или другими способами) для обработки дерева, пробки, кости, эбонита, твердых пластмасс или аналогичных твердых материалов
8465 10
станки, способные выполнять различные операции по механической обработке без смены инструмента между этими операциями
8465 91
пилы механические
8465 92 000 0
станки строгальные, фрезерные или строгально-калевочные
8465 93 000 0
станки шлифовальные, пескошлифовальные или полировальные
8465 94 000 0
машины гибочные или сборочные
8465 95 000 0
станки сверлильные или долбежные
8465 96 000 0
станки рубильные, дробильные или лущильные
8465 99 000 0
прочие
8466
Части и принадлежности, предназначенные исключительно или в основном для оборудования товарных позиций 8456 – 8465, включая приспособления для крепления инструмента или деталей, самораскрывающиеся резьбонарезные головки, делительные головки и другие специальные приспособления к станкам; приспособления для крепления рабочих инструментов для всех типов ручных инструментов
8466 10
приспособления для крепления инструмента и самораскрывающиеся резьбонарезные головки
8466 20
приспособления для крепления обрабатываемых деталей
8466 30 000 0
делительные головки и другие специальные приспособления к станкам
8466 91
к станкам товарной позиции 8464
8466 92
к станкам товарной позиции 8465
8466 93
к станкам товарных позиций 8456 – 8461
8466 94 000 0
к станкам товарной позиции 8462 или 8463
8467
Инструменты ручные пневматические, гидравлические или со встроенным электрическим или неэлектрическим двигателем
8467 11
вращательного действия (включая комбинированные вращательно-ударного действия)
8467 19 000 0
прочие
8467 21
дрели всех типов
8467 22
пилы
8467 29
прочие
8467 81 000 0
пилы цепные
8467 89 000 0
прочие
8467 91 000 0
пил цепных
8467 92 000 0
пневматических инструментов
8467 99 000
прочие
8468
Оборудование и аппараты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки, пригодные или не пригодные для резки, кроме машин и аппаратов товарной позиции 8515; машины и аппараты для поверхностной термообработки, работающие на газе

8463 10
темiр шыбықтарды, түтiктердi, бағыттарды, сымдарды немесе осыған ұқсас бұйымдарды созуға арналған станоктар
8463 20 000 0
бұранда салу станоктары
8463 30 000 0
сымнан бұйымдар дайындауға арналған машиналар
8463 90 000 0
өзгелері
8464
Тастарды, қышты, бетонды асбоцементты немесе ұқсас минералды материалдарды өңдеуге немесе шыныны суық өңдеуге арналған станоктар
8464 10 000 0
аралау станоктары
8464 20
тегiстеу немесе жалтырату станоктары
8464 90 000 0
өзгелері
8465
Ағаш, тығын, сүйек, эбонит, қатты пластмассалар немесе осыған ұқсас қатты материалдар өңдеуге арналған станоктар (шегелердiң, қапсырмалардың, желiмнiң көмегiмен немесе басқа тәсiлдермен жинауға арналған машиналарды қоса алғанда)
8465 10
осы операциялардың арасында аспап ауыстырмастан механикалық өңдеу бойынша әртүрлi операциялар орындауға қабiлеттi станоктар
8465 91
механикалық аралар
8465 92 000 0
сүргiлеу, фрезерлеу немесе сүргiлеу-шыңдау станоктары
8465 93 000 0
тегiстеу, құммен тегiстеу немесе жалтырату станоктары
8465 94 000 0
ию немесе жинау машиналары
8465 95 000 0
бұрғылау немесе уату станоктары
8465 96 000 0
шабу, ұсату немесе аршу станоктары
8465 99 000 0
өзгелері
8466
Аспаптарды немесе бөлшектердi бекiтуге арналған құрылғыларды, өздiгiнен ашылатын бұранда кесу бастиектерiн, бөлу бас тиектерiн және станоктардың басқа да арнайы құрылғыларын қоса алғанда, тек қана немесе негiзiнен 8456-8465 тауар позицияларының жабдықтарына арналған бөлiктер мен керек-жарақтар; қол аспаптарының барлық түрлерiне арналған жұмыс аспаптарын бекiту құрылғылары
8466 10
аспаптарды бeкiтугe арналған құрылғылар мен өздiгiнен ашылатын бұранда кесу бастиектерi
8466 20
өңделетiн бөлшектердi бекiтуге арналған құрылғылар
8466 30 000 0
Бөлу бас тиектерi және станоктардың басқа да арнайы құрылғылары
8466 91
8464 тауар позициясының станоктарына
8466 92
8465 тауар позициясының станоктарына
8466 93
8456-8461 тауар позицияларының станоктарына
8466 94 000 0
8462 немесе 8463 тауар позициясының станоктарына
8467
Пневматикалық, гидравликалық немесе электрлi немесе электрсiз қозғалтқыштар орнатылған қол аспаптары
8467 11
айналма қозғалысты (айналма-соққыш қозғалысты қиыстырылғандарды қoca алғанда)
8467 19 000 0
өзгелері
8467 21
барлық түрдегi бұрғылар
8467 22
аралар
8467 29
өзгелері
8467 81 000 0
тiзбектi аралар
8467 89 000 0
өзгелері
8467 91 000 0
тiзбектi аралардың
8467 92 000 0
пневматикалық аспаптардың
8467 99 000
өзгелері
8468
8515 тауар позициясының машиналары мен аппараттарынан басқа, төменгi температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пiсiруге арналған, кесу үшiн жарамды немесе жарамсыз жабдықтар мен аппараттар; үстiнен термоөңдеуге арналған, газбен жұмыс iстейтiн машиналар мен аппараттар

8468 10 000 0
горелки газовые с дутьем, ручные
8468 20 000 0
оборудование и аппараты, работающие на газе, прочие
8468 80 000 0
оборудование и аппараты прочие
8468 90 000 0
части
8469 00
Машинки пишущие, кроме принтеров товарной позиции 8443; устройства для обработки текстов
8470
Машины счетные и карманные машины для записи, воспроизведения и визуального представления данных с вычислительными функциями; бухгалтерские машины, почтовые маркировочные машины, аппараты билетные и другие аналогичные машины со счетными устройствами; аппараты кассовые
8470 10 000
калькуляторы электронные, способные работать без внешнего источника питания, и карманные машины для записи, воспроизведения и визуального представления данных с вычислительными функциями
8470 21 000 0
со встроенным печатающим устройством
8470 29 000 0
прочие
8470 30 000 0
машины счетные прочие
8470 50 000
аппараты кассовые
8470 90 000 0
прочие
8471
Вычислительные машины и их блоки; магнитные или оптические считывающие устройства, машины для переноса данных на носители информации в кодированной форме и машины для обработки подобной информации, в другом месте не поименованные или не включенные
8471 30 000 0
машины вычислительные портативные массой не более 10 кг, состоящие, по крайней мере, из центрального блока обработки данных, клавиатуры и дисплея
8471 41 000 0
содержащие в одном корпусе, по крайней мере, центральный блок обработки данных и устройство ввода и вывода, объединенные или нет
8471 49 000 0
прочие, поставляемые в виде систем
8471 50 000 0
блоки обработки данных, отличные от описанных в субпозиции 8471 41 или 8471 49, содержащие или не содержащие в одном корпусе одно или два из следующих устройств: запоминающие устройства, устройства ввода, устройства вывода
8471 60
устройства ввода или вывода, содержащие или не содержащие в одном корпусе запоминающие устройства:
8471 70
устройства запоминающие
8471 80 000 0
устройства вычислительных машин прочие
8471 90 000 0
прочие
8472
Оборудование конторское (например, гектографические или трафаретные множительные аппараты, машины адресовальные, автоматические устройства для выдачи банкнот, машины для сортировки, подсчета или упаковки монет, машинки для заточки карандашей, перфорационные машины или машины для скрепления скобами) прочее
8472 10 000 0
машины копировально-множительные
8472 30 000 0
машины для сортировки или складывания, или укладки в конверты, или перевязывания почтовой корреспонденции, машины для вскрытия, закрывания или запечатывания почтовой корреспонденции и машины для наклеивания или гашения почтовых марок

8468 10 000 0
үрлемелi газбен жұмыс iстейтiн қол бiлтелерi
8468 20 000 0
газбен жұмыс iстейтiн өзге де жабдықтар мен аппараттар
8468 80 000 0
өзге де жабдықтар мен аппараттар
8468 90 000 0
Бөлiктерi
8469 00
8471 тауар позициясының принтерлерiнен басқа, жазу машинкалары; мәтiндердi өңдеуге арналған құрылғылар
8470
Есептеу машиналары мен жазуға, дыбысын шығаруға және деректердi көзбен көрсетуге арналған есептеу функциялары бар қалта машиналары; бухгалтерлiк машиналар, почталық маркiлеу машиналары, билет аппараттары мен есептеу құрылғылары бар басқа да ұқсас машиналар; касса аппараттары
8470 10 000
сыртқы жұмыс iстеуге қабiлеттi жазуға, дыбысын шығаруға және деректердi көзбен көрсетуге арналған есептеу функциялары бар қалта машиналары
8470 21 000 0
жазу құрылғысы орнатылған
8470 29 000 0
өзгелері
8470 30 000 0
өзге де есептеу машиналары
8470 50 000
касса аппараттары
8470 90 000 0
өзгелері
8471
Есептеу машиналары және олардың блоктары; магниттiк немесе оптикалық санағыш құрылғылар, деректердi кодталған нысандағы ақпарат тасымалдағыштарына және осыған ұқсас ақпаратты өңдеуге арналған машиналарға тасымалдауға арналған басқа жерде аталмаған және енгiзiлмеген машиналар
8471 30 000 0
ең болмағанда орталық деректер өңдеу блогынан, клавиатура мен дисплейден тұратын массасы 10 кг-нан аспайтын сандық есептеу машиналары
8471 41 000 0
бiр корпуста ең болмағанда орталық деректер өңдеу блогы мен бiрiктiрiлген немесе бiрiктiрiлмеген енгiзу және шығару құрылғылары болатын
8471 49 000 0
жүйелер түрiнде жеткiзiлетiн өзге де
8471 50 000 0
8471 41 немесе 8471 49 қосалқы позицияларында сипатталғандардан өзгеше, бiр корпуста мынадай құрылғылардың есте сақтау құрылғысының, енгiзу құрылғысының, шығару құрылғысының бipeyi немесе екеуi болатын деректер өңдеудiң блоктары
8471 60
бiр корпуста есте сақтау құрылғысын қамтитын немесе қамтымайтын енгiзу немесе шығару құрылғылары
8471 70
есте сақтау құрылғылары
8471 80 000 0
өзге де есептеу машиналарының құрылғылары
8471 90 000 0
өзгелері
8472
Өзге де кеңсе жабдықтары (мысалы, гектографиялық немесе трафареттiк көбейту аппараттары, жөнелту машиналары, банкноттарды беруге арналған автоматты құрылғылар, монеталарды сорттауға, есептеуге немесе буып-түюге арналған машиналар, қарындаштарды ұштауға арналған машинкалар, перфорациялық машиналар немесе қапсырмалармен бекiтуге арналған машиналар)
8472 10 000 0
Көшiру-көбейту машиналары
8472 30 000 0
сорттауға немесе қаттауға немесе конверттерге салуға, немесе почта хат-хабарларын байлауға арналған машиналар, почта хат-хабарларын ашуға, жабуға немесе мөр басуға арналған машиналар және почта маркаларын желiмдеуге немесе аластауға арналған машиналар

8472 90
прочие
8473
Части и принадлежности (кроме футляров, чехлов для транспортировки и аналогичных изделий), предназначенные исключительно или в основном для машин товарных позиций 8469 - 8472
8473 10
части и принадлежности машин товарной позиции 8469
8473 21
машин счетных электронных субпозиции 8470 10, 8470 21 или
8470 29
8473 29
прочие
8473 30
части и принадлежности машин товарной позиции 8471
8473 40
части и принадлежности машин товарной позиции 8472
8473 50
части и принадлежности, в равной степени предназначенные для машин, входящих в две или более товарные позиции 8469 – 8472
8474
Оборудование для сортировки, грохочения, сепарации, промывки, измельчения, размалывания, смешивания или перемешивания грунта, камня, руд или других минеральных ископаемых в твердом (в том числе порошкообразном или пастообразном) состоянии; оборудование для агломерации, формовки или отливки твердого минерального топлива, керамических составов, незатвердевшего цемента, гипсовых материалов или других минеральных продуктов в порошкообразном или пастообразном состоянии; машины формовочные для изготовления литейных форм из песка
8474 10 000 0
машины для сортировки, грохочения, сепарации или промывки
8474 20 000 0
машины для измельчения или размалывания
8474 31 000 0
бетономешалки или растворосмесители
8474 32 000 0
машины для смешивания минеральных веществ с битумом
8474 39 000
прочие
8474 80
оборудование прочее
8474 90
части
8475
Машины для сборки электрических или электронных ламп, трубок или электронно-лучевых трубок или газоразрядных ламп в стеклянных колбах; машины для изготовления или горячей обработки стекла или изделий из стекла
8475 10 000 0
машины для сборки электрических или электронных ламп, трубок или электронно-лучевых трубок или газоразрядных ламп в стеклянных колбах
8475 21 000 0
машины для изготовления оптического волокна и его заготовок
8475 29 000 0
прочие
8475 90 000 0
части
8476
Автоматы торговые (например, для продажи почтовых марок, сигарет, продовольственных товаров или напитков), включая автоматы для размена банкнот и монет
8476 21 000 0
со встроенными нагревающими или охлаждающими устройствами
8476 29 000 0
прочие
8476 81 000 0
со встроенными нагревающими или охлаждающими устройствами
8476 89 000 0
прочие
8476 90 000 0
части
8477
Оборудование для обработки резины или пластмасс или для производства продукции из этих материалов, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное

8472 90
өзгелері
8473
Тек қана немесе негiзiнен 8469-8472 тауар позицияларының машиналарына арналған бөлiктер мен керек-жарақтар (тасымалдауға арналған қаптардан, қаптамалардан және осыған ұқсас бұйымдардан басқа)
8473 10
8469 тауар позициясы машиналарының бөлiктерi мен керек-жарақтары
8473 21
8470 10, 8470 21 немесе 8470 29 кiшi қосалқы позиция электронды есептеу машиналарының
8473 29
өзгелері
8473 30
8471 тауар позициясы машиналарының бөлiктерi мен керек-жарақтары
8473 40
8472 тауар позициясы машиналарының бөлiктерi мен керек-жарақтары
8473 50
8469-8472 тауар позицияларының екеуiне немесе одан да көбiне кiретiн машиналарға тең дәрежеде арналған бөлiктер мен керек-жарақтар
8474
Қатты күйiндегi топырақты, тасты, қатты күйдегi (оның iшiнде ұнтақ немесе қоймалжың) руданы немесе басқа да минералдық қазбаларды сорттау, елеу, айыру, шаю, ұсақтау, ұнтақтау, қосу немесе араластыруға арналған жабдықтар; қатты минералдық отынды, қыш құрамды, қатпаған цементтi, гипстi материалдарды немесе ұнтақ және қоймалжың күйдегi басқа да минералдық өнiмдердi агломерациялауға, қалыптауға немесе құюға арналған жабдықтар, құмнан құю қалыптарын жасауға арналған қалыптау машиналары
8474 10 000 0
сорттау, елеу, айыру, шаюға арналған машиналар
8474 20 000 0
уатуға немесе ұнтақтауға арналған машиналар
8474 31 000 0
бетон араластырғыштар немесе ерiтiндi қосқыштар
8474 32 000 0
минералдық заттарды битуммен қосуға арналған машиналар
8474 39 000
өзгелері
8474 80
жабдықтардың өзгелері
8474 90
мыналардың бөлiктерi
8475
Электp немесе электрондық шамдарды, түтiкшелердi немесе электрондық-сәулелiк түтiкшелердi немесе шыны колбалардағы газды-разрядты шамдарды құрастыруға арналған машиналар; шыныны немесе шыны бұйымдарын жасауға немесе ыстықтай өңдеуге арналған машиналар
8475 10 000 0
электр немесе электрондық шамдарды, түтiкшелердi немесе электрондық-сәулелiк түтiкшелердi немесе шыны колбалардағы газды-разрядты шамдарды құрастыруға арналған машиналар
8475 21 000 0
оптикалық талшықты немесе оның дайындамаларын дайындауға арналған машиналар
8475 29 000 0
өзгелері
8475 90 000 0
бөлiктерi
8476
Банкноттар мен монеталарды айыруға арналған автоматтарды қoca алғанда, сауда автоматтары (мысалы, почта маркаларын, сигареттердi, азық-түлiк тауарлары мен сусындарды сатуға арналған)
8476 21 000 0
жылытатын немесе салқындататын құрылғылар орнатылған
8476 29 000 0
өзгелері
8476 81 000 0
жылытатын немесе салқындататын құрылғылар орнатылған
8476 89 000 0
өзгелері
8476 90 000 0
бөлiктерi
8477
Резеңкенi немесе пластмассаны өңдеуге немесе осы материалдардан өнiм шығаруға арналған аталған топтың басқа жерiнде аталмаған және енгiзiлмеген жабдықтар

8477 10 000 0
машины инжекционно-литьевые
8477 20 000 0
экструдеры
8477 30 000 0
машины выдувного литья
8477 40 000 0
машины для вакуумного литья и прочие термоформовочные машины
8477 51 000 0
для литья или восстановления пневматических шин и покрышек
или для литья или другого формования камер пневматических шин
8477 59
прочие
8477 80
оборудование прочее
8477 90
части
8478
Оборудование для подготовки или приготовления табака, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное
8478 10 000 0
оборудование
8478 90 000 0
части
8479
Машины и механические устройства, имеющие индивидуальные функции, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные
8479 10 000 0
оборудование для общественных работ, строительства или других аналогичных работ
8479 20 000 0
оборудование для экстрагирования или приготовления животных или нелетучих растительных жиров или масел
8479 30
прессы для изготовления древесностружечных или древесноволокнистых плит или плит из других волокнистых материалов и прочие машины для обработки древесины или пробки
8479 40 000 0
машины для изготовления веревок или тросов
8479 50 000 0
промышленные роботы, в другом месте не поименованные или не включенные
8479 60 000 0
воздухоохладители испарительного типа
8479 81 000 0
для обработки металлов, включая машины для намотки электропровода на катушки
8479 82 000 0
для смешивания, перемешивания, измельчения, размалывания, грохочения, просеивания, гомогенизации, эмульгирования или размешивания
8479 89
прочие
8479 90
части
8480
Опоки для металлолитейного производства; литейные поддоны; модели литейные; формы для литья металлов (кроме изложниц), карбидов металлов, стекла, минеральных материалов, резины или пластмасс
8480 10 000 0
опоки для металлолитейного производства
8480 20 000 0
литейные поддоны
8480 30
модели литейные
8480 41 000 0
для литья выдуванием или под давлением
8480 49 000 0
прочие
8480 50 000 0
формы для отливки стекла
8480 60 000 0
формы для литья минеральных материалов:
8480 71 000 0
для литья выдуванием или под давлением
8480 79 000 0
прочие
8481
Краны, клапаны, вентили и аналогичная арматура для трубопроводов, котлов, резервуаров, цистерн, баков или аналогичных емкостей, включая редукционные и терморегулируемые клапаны
8481 10
клапаны редукционные для регулировки давления
8481 20
клапаны для маслогидравлических или пневматических трансмиссий

8477 10 000 0
инжекциялық-құю машиналары
8477 20 000 0
экструдерлер
8477 30 000 0
үрлеп құю машиналары
8477 40 000 0
вакуумдық құюға арналған машиналар мен өзге де термоқалыптау машиналары
8477 51 000 0
пневматикалық шиналардың бұдырларын құю немесе қалпына келтiруге немесе құюға немесе пневматикалық шиналар мен доңғалақтың тысы камераларын қалыптаудың басқа да түрiне арналған
8477 59
өзгелері
8477 80
өзге де жабдықтар
8477 90
бөлiктерi
8478
Темекi дайындауға және жасауға арналған аталған топтың басқа жерiнде аталмаған және енгiзiлмеген жабдықтар
8478 10 000 0
жабдықтар
8478 90 000 0
бөлiктерi
8479
Аталған топтың басқа жерiнде аталмаған және енгiзiлмеген дербес функциялары бар машиналар және механикалық құрылғылар
8479 10 000 0
қоғамдық жұмыстарға, құрылысқа немесе басқа да ұқсас жұмыстарға арналған жабдықтар
8479 20 000 0
жануарлардың немесе ұшпайтын өсiмдiк майларын немесе сарымайларды бөлуге немесе дайындауға арналған жабдықтар
8479 30
cүpeк жаңқаларынан немесе сүрек талшықтарынан плиталар немесе басқа да талшықты материалдардан плиталар дайындауға арналған престер және сүректердi немесе тығындарды өңдеуге арналған өзге де машиналар
8479 40 000 0
жiптер немесе тростар дайындауға арналған машиналар
8479 50 000 0
аталған топтың басқа жерiнде аталмаған және енгiзiлмеген өнеркәсiптiк роботтар
8479 60 000 0
буландыру түрiндегi ауа салқындатқыштар
8479 81 000 0
электр өткiзгiштердi орауыштарға орауға арналған машиналарды қоса алғанда, металдарды өңдеуге арналған
8479 82 000 0
қосуға, араластыруға, ұсақтауға, ұнтақтауға, елеуге, електен өткiзуге, ұсатуға, эмульгирлеуге немесе араластыруға арналған
8479 89
өзгелері
8479 90
бөлiктерi
8480
Металл құю өндiрiсiне арналған oпoктap; құю табандықтары; құю модельдерi; металдарды, металдардың карбидтерiн, шыныны, минералдық материалдарды, резеңке мен пластмассаны құюға арналған нысандар (құйма қалыптардан басқа)
8480 10 000 0
металл құю өндiрiсiне арналған опоктар
8480 20 000 0
құю табандықтары
8480 30
құю модельдерi
8480 41 000 0
үрлеп немесе қысыммен құюға арналған
8480 49 000 0
өзгелері
8480 50 000 0
шыны құюға арналған нысандар
8480 60 000 0
минералдық материалдарды құюға арналған
8480 71 000 0
үрлеп немесе қысыммен құюға арналған
8480 79 000 0
өзгелері
8481
Редукциялық немесе термореттегiш клапандарды қоса алғанда, құбырларға, қазандықтар резервуарларға, цистерналарға, бактарға немесе осыған ұқсас ыдыстарға арналған шүмектер, клапандар, шұралар және осыған ұқсас арматура
8481 10
қысымды реттеуге арналған редукциялық клапандар
8481 20
майлы гидравликалық немесе пневматикалық трансмиссияларға арналған клапандар

8481 30
клапаны обратные (невозвратные)
8481 40
клапаны предохранительные или разгрузочные
8481 80
арматура прочая
8481 90 000 0
части
8482
Подшипники шариковые или роликовые
8482 10
подшипники шариковые
8482 20 000
подшипники роликовые конические, включая внутренние конические кольца с сепаратором и роликами в сборе
8482 30 000
подшипники роликовые сферические
8482 40 000
подшипники роликовые игольчатые
8482 50 000
подшипники с цилиндрическими роликами прочие
8482 80 000
подшипники, включая комбинированные шарико-роликовые, прочие
8482 91
шарики, игольчатые ролики и ролики
8482 99 000 0
прочие
8483
Валы трансмиссионные (включая кулачковые и коленчатые) и кривошипы; корпуса подшипников и подшипники скольжения для валов; шестерни и зубчатые передачи; шариковые или роликовые винтовые передачи; коробки передач и другие вариаторы скорости, включая гидротрансформаторы; маховики и шкивы, включая блоки шкивов; муфты и устройства для соединения валов (включая универсальные шарниры)
8483 10
валы трансмиссионные (включая кулачковые и коленчатые) и кривошипы
8483 20 000 0
корпуса подшипников со встроенными шариковыми или роликовыми подшипниками
8483 30
корпуса подшипников без встроенных шариковых или роликовых подшипников; подшипники скольжения для валов
8483 40
зубчатые передачи, кроме зубчатых колес, цепных звездочек и других отдельно представленных элементов передач; шариковые
или роликовые винтовые передачи; коробки передач и другие вариаторы скорости, включая гидротрансформаторы
8483 50
маховики и шкивы, включая блоки шкивов
8483 60
муфты и устройства для соединения валов (включая универсальные шарниры)
8483 90
зубчатые колеса, цепные звездочки и другие элементы передач, представленные отдельно; части
8484
Прокладки и аналогичные соединительные элементы из листового металла в сочетании с другим материалом или состоящие из двух или более слоев металла; наборы или комплекты прокладок и аналогичных соединительных элементов, различных по составу, упакованные в пакеты, конверты или аналогичную упаковку; механические уплотнения
8484 10 000
прокладки и аналогичные соединительные элементы из листового металла в сочетании с другим материалом или состоящие из двух или более слоев металла
8484 20 000 0
механические уплотнения
8484 90 000 0
прочие
8486
Машины и аппаратура, используемые исключительно или в основном для производства полупроводниковых булей или пластин, полупроводниковых приборов, электронных интегральных схем или плоских дисплейных панелей; машины и аппаратура, поименованные в примечании 9В к данной группе; части и принадлежности

8481 30
керi клапандар (қайтарымсыз)
8481 40
сақтандырғыш немесе жеңiлдету клапандары
8481 80
өзге де арматура
8481 90 000 0
бөлiктерi
8482
Түйiршiктi немесе шығыршықты iшпектер
8482 10
түйiршiктi iшпектер
8482 20 000
жиынтықтағы сепараторлы және шығыршықты iшкi конус сақиналарын қоса алғанда, шығыршықты конус iшпектер
8482 30 000
сфералық шығыршықты iшпектер
8482 40 000
инелi шығыршықты iшпектер
8482 50 000
цилиндр шығыршықтары бар өзге де iшпектер
8482 80 000
түйiршiктi-шығыршықты қиыстырылғандарды қоса алғанда, өзге де iшпектер
8482 91
түйiршiктер, инелi шығыршықтар және шығыршықтар
8482 99 000 0
өзгелері
8483
Трансмиссиялық бiлiктер (жұдырық және иiндiлердi қоса алғанда) және қос иiндер; iшпектердiң корпустары мен бiлiктерге арналған сырғанау iшпектерi; шестерналар мен тiстi берiлiстер; түйiршiктi немесе шығыршықты бұрама берiлiстер; гидротрансформаторларды қоса алғанда, берiлiс қораптары мен басқа да жылдамдық өзгерткiштер; шкивтердiң блоктарын қоса алғанда, тегершiктер мен шкивтер; жалғастырғыштар мен бiлiктердi бiрiктiруге арналған құрылғылар (әмбебап булықтарды қоса алғанда)
8483 10
трансмиссиялық бiлiктер (жұдырық және иiндiлердi қоса алғанда) және қос иiндер
8483 20 000 0
түйiршiктi немесе шығыршықты алдыңғы беттегiнен орнатылған iшпектердiң корпустары
8483 30
түйiршiктi немесе шығыршықты iшпектер орнатылмаған iшпектердiң корпустары; бiлiктерге арналған сырғанау iшпектерi
8483 40
тiстi дөңгелектерден, тiзбектi жұлдызшалардан және берiлiстердiң басқа да жеке жеткiзiлетiн элементтерден басқа, тiстi берiлiстер; түйiршiктi немесе шығыршықты бұрама берiлiстер; гидротрансформаторларды қоса алғанда, берiлiс қораптары мен басқа да жылдамдық өзгерткiштер
8483 50
шкивтердiң блоктарын қоса алғанда, тегершiктер мен шкивтер
8483 60
жалғастырғыштар мен бiлiктердi бiрiктiруге арналған құрылғылар (әмбебап булықтарды қоса алғанда)
8483 90
тiстi дөңгелектер, тiзбектi жұлдызшалар және жеке жеткiзiлетiн басқа да берiлiс элементтерi, бөлiктер
8484
Басқа материалмен қосылған немесе металдың екi немесе одан да көп қабаттарынан тұратын табақтық металдан жасалған төсемдер мен осыған ұқсас бiрiктiргiш элементтер; төсемдердiң және пакеттерге, конверттерге немесе осыған ұқсас бумаларға салынған ұқсас бiрiктiру элементтерiнiң жиынтықтары немесе комплектiлерi; механикалық нығыздағыштар
8484 10 000
басқа материалмен қосылған немесе металдың екi немесе одан да көп қабаттарынан тұратын табақтық металдан жасалған төсемдер мен осыған ұқсас бiрiктiргiш элементтер
8484 20 000 0
механикалық нығыздағыштар
8484 90 000 0
өзгелері
8486
Айрықша немесе негiзiнен жартылай өткiзгiш була немесе тілімшелерді, жартылай өткiзгiш құралдарды, электрондық интегралдық схемаларды немесе жалпақ дисплейлi панелдердi өндiруге арналған машиналар мен аппаратуралар; осы топқа 9В к ескертуiнде аталған машиналар мен аппаратуралар; бөлiктерi мен керек-жарақтары

8511 90 000
части
8512
Оборудование электроосветительное или сигнализационное (кроме изделий товарной позиции 8539), стеклоочистители, антиобледенители и противозапотеватели, используемые на велосипедах или моторных транспортных средствах
8512 10 000 0
приборы освещения или визуальной сигнализации, используемые на велосипедах
8512 20 000
приборы освещения или визуальной сигнализации прочие
8512 30
приборы звуковой сигнализации
8512 40 000
стеклоочистители, антиобледенители и противозапотеватели
8512 90
части
8513
Фонари портативные электрические, работающие от собственного источника энергии (например, батарей сухих элементов, аккумуляторов, магнето), кроме осветительного оборудования товарной позиции 8512
8513 10 000 0
фонари
8513 90 000 0
части
8514
Печи и камеры промышленные или лабораторные электрические (включая действующие на основе явления индукции или диэлектpических потерь); промышленное или лабораторное оборудование для термической обработки материалов с помощью явления индукции или диэлектpических потерь
8514 10
печи и камеры сопротивления
8514 20
печи и камеры, действующие на основе явления индукции или диэлектpических потерь
8514 30 000 0
печи и камеры прочие
8514 40 000 0
оборудование для термической обработки материалов с помощью явления индукции или диэлектрических потерь прочее
8514 90 000 0
части
8515
Машины и аппараты для электрической (в том числе с электрическим нагревом газа), лазерной или другой световой или фотонной, ультразвуковой, электронно-лучевой, магнитно-импульсной или плазменно-дуговой низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки независимо от того, могут ли они выполнять операции резания или нет; машины и аппараты электрические для горячего напыления металлов или металлокерамики
8515 11 000 0
паяльники и пистолеты паяльные для низкотемпературной пайки
8515 19 000 0
прочие
8515 21 000 0
автоматические или полуавтоматические
8515 29 000 0
прочие
8515 31 000 0
автоматические или полуавтоматические
8515 39
прочие
8515 80
машины и аппараты прочие
8515 90 000 0
части
8516
Электрические водонагреватели безынерционные или аккумулирующие, электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545

8511 90 000
Бөлiктерi
8512
Электрмен жарықтандыру немесе дабыл беру жабдықтары (8539 тауар позициясындағы бұйымдардан бacқa), шыны тазартқыштар, велосипедтерде немесе моторлы көлiк құралдарында пайдаланылатын күңгiрттенуге қарсы және булануға қарсы заттар
8512 10 000 0
велосипедтерде пайдаланылатын жарықтандыру немесе көзбен көрiп дабыл беру құралдары
8512 20 000
өзге де жарықтандыру немесе көзбен көрiп дабыл беру құралдары
8512 30
дыбысты дабыл беру құралдары
8512 40 000
шыны тазартқыш, күңгiрттенуге қарсы және булануға қарсы заттар
8512 90
бөлiктерi
8513
8512 тауар позициясындағы жарықтандырғыш жабдықтардан басқа, өзiнiң жеке энергия көздерiнен (мысалы, құрғақ элементтер батареясы, аккумуляторлар, магнето) жұмыс iстейтiн ықшам электр шамдары
8513 10 000 0
қолшамдар
8513 90 000 0
Бөлшектерi
8514
Өнеркәсiптiк немесе зертханалық электр пештерi мен камералары (индукция құбылысы немесе диэлектpлiк ысырап негiзiнде жұмыс iстейтiндерiн қоса алғанда); индукция құбылысы немесе диэлектpлiк ысырап көмегiмен материалдарды термикалық өңдеуге арналған өнеркәсiптiк немесе зертханалық жабдық
8514 10
пештер мен қарсыласу камералары
8514 20
индукция құбылысы немесе диэлектpлiк ысырап негiзiнде жұмыс iстейтiн пештер мен камералар
8514 30 000 0
өзге де пештер мен камералар
8514 40 000 0
индукция құбылысы немесе диэлектpлiк ысырап көмегiмен материалдарды термикалық өңдеуге арналған өзге де жабдықтар
8514 90 000 0
мыналардың бөлiктерi
8515
Олардың кесу операцияларын орындай алуына немесе орындай алмауына қарамастан электрмен (оның iшiнде газды электрмен жылытатын), лазермен немесе басқа жарықпен немесе фотонмен, ультрадыбыспен, электрондысәулемен, магниттi-импульспен немесе плазмалық-доғамен төменгi температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пiсiруге арналған машиналар мен аппараттар; металдарды немесе металл қышты ыстықтай суаруға арналған электр машиналар мен аппараттар
8515 11 000 0
төменгi температурада дәнекерлеуге арналған дәнекерлегiштер мен дәнекерлеу пистолеттерi
8515 19 000 0
өзгелері
8515 21 000 0
автоматты немесе жартылай автоматты
8515 29 000 0
өзгелері
8515 31 000 0
автоматты немесе жартылай автоматты
8515 39
өзгелері
8515 80
өзге де машиналар мен аппараттар
8515 90 000 0
Бөлшектерi
8516
Инерциясыз немесе жинақтауыш электрмен су жылытқыштар, батырмалы электр жылытқыштар; кеңiстiктi жылытатын және топырақты жылытатын электр жабдығы, шашты күтуге арналған электр термиялық аппараттар (мысалы шаш кептiргiштер, бигудилер, ыстықтай бұйралайтын қыстырғыштар), қол кептiргiштер; электр үтiктер; өзге де тұрмыстық электр жылытқыш приборлар; 8545 тауар позициясында көрсетiлгендерден басқа электр жылытқыш қарсылықтар

8516 10
электрические водонагреватели безынерционные или аккумулирующие и электронагреватели погружные
8516 21 000 0
радиаторы теплоаккумулирующие
8516 29
прочие
8516 31 000 0
сушилки для волос
8516 32 000 0
аппараты для ухода за волосами прочие
8516 33 000 0
аппараты для сушки рук
8516 40 000 0
электроутюги
8516 50 000 0
печи микроволновые
8516 60
печи прочие; электроплиты, электроплитки, варочные электрокотлы; грили и ростеры
8516 71 000 0
для приготовления кофе или чая
8516 72 000 0
тостеры
8516 79
прочие
8516 80
электрические нагревательные сопротивления
8516 90 000 0
части
8517
Аппараты телефонные, включая аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи; прочая аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), кроме передающей или приемной аппаратуры товарной позиции 8443, 8525, 8527 или 8528
8517 11 000 0
телефонные аппараты для проводной связи с беспроводной трубкой
8517 12 000 0
телефонные аппараты для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи
8517 18 000 0
прочие
8517 61 000
базовые станции
8517 62 000
машины для приема, преобразования и передачи или восстановления голоса, изображений или других данных, включая коммутационные устройства и маршрутизаторы
8517 69
прочие
8517 70
части
8518
Микрофоны и подставки для них; громкоговорители, смонтированные или не смонтированные в корпусах; наушники и телефоны головные, объединенные или не объединенные с микрофоном, и комплекты, состоящие из микрофона и одного или более громкоговорителей; электрические усилители звуковой частоты; электpические звукоусилительные комплекты
8518 10
микрофоны и подставки для них
8518 21 000 0
громкоговорители одиночные, смонтированные в корпусах
8518 22 000 0
комплекты громкоговорителей, смонтированных в одном корпусе
8518 29
прочие
8518 30
наушники и телефоны головные, объединенные или не объединенные с микрофоном, и комплекты, состоящие из микрофона и одного или более громкоговорителей
8518 40
электрические усилители звуковой частоты
8518 50 000 0
электрические звукоусилительные комплекты
8518 90 000 0
части
8519
Аппаратура звукозаписывающая или звуковоспроизводящая
8519 20
аппаратура, приводимая в действие монетами, банкнотами, банковскими карточками, жетонами или другими средствами оплаты

8516 10
инерциясыз немесе жинақтауыш электрмен су жылытқыштар және батырмалы электр жылытқыштар
8516 21 000 0
жылу жинақтайтын радиаторлар
8516 29
өзгелері
8516 31 000 0
электр шаш кептiргiштер
8516 32 000 0
өзге де шаш күтуге арналған аппараттар
8516 33 000 0
қол кептiруге арналған аппараттар
8516 40 000 0
электр үтiктер
8516 50 000 0
микротолқынды пештер
8516 60
өзге де пештер; электр плиталары, электр плиткалары, қайнататын электр қазандары; грильдер мен ростерлер
8516 71 000 0
кофе немесе шай әзiрлеуге арналған
8516 72 000 0
тостерлер
8516 79
өзгелері
8516 80
жылытқыш электр қарсылауыштары
8516 90 000 0
бөлшектерi
8517
Байланыстың ұялы желiсiне немесе байланыстың басқа да сымсыз желiлерiне арналған телефон аппараттарын қоса алғанда телефон аппараттары; 8443, 8525, 8527 немесе 8528 тауар позицияларының берушi немесе қабылдаушы аппаратураларынан басқа байланыстың сымды немесе сымсыз желiлерiнде коммуникацияға арналған аппаратураларды қоса алғанда (мысалы, байланыстың локальды немесе жаһандық желiлерде) дауысты, бейненi немесе басқа да деректердi беруге немесе қабылдауға арналған өзге де аппаратуралар
8517 11 000 0
сымсыз тұтқасы бар сым байланысына арналған телефон аппараттары
8517 12 000 0
байланыстың ұялы желiсiне немесе байланыстың басқа да сымсыз желiлерiне арналған телефон аппараттары
8517 18 000 0
өзгелері
8517 61 000
базалық станциялар
8517 62 000
коммутациялық құрылғылар мен маршрутизаторларды қоса алғанда дауысты, бейненi немесе басқа да деректердi қабылдау, қайта құрау және беру немесе қайта қалпына келтiруге арналған машиналар
8517 69
өзгелері
8517 70
Бөлшектерi
8518
Микрофондар мен олардың беркiтпелерi; корпусына орнатылған немесе орнатылмаған дауыс зорайтқыштар; микрофонымен бiрiктiрiлген немесе бiрiктiрiлмеген, басқа киетiн құлақшалар мен телефондар және микрофон мен бiр немесе одан көп дауыс зорайтқыштан тұратын жинақталымдар; дыбыс жиiлiгiн электр күшейткiштер; электр дыбыс күшейткiш жинақталымдар
8518 10
микрофондар мен олардың беркiтпелерi
8518 21 000 0
корпусына орнатылған жалқы дауыс зорайтқыштар
8518 22 000 0
Бiр корпусқа орнатылған дауыс зорайтқыштар жинақталымдары
8518 29
өзгелері
8518 30
микрофонымен бiрiктiрiлген немесе бiрiктiрiлмеген, басқа киетiн құлақшалар мен телефондар және микрофон мен бiр немесе одан көп дауыс зорайтқыштан тұратын жинақталымдар
8518 40
дыбыс жиiлiгiнiң электр күшейткiштерi
8518 50 000 0
электр дыбыс күшейткiштерi жинақталымдары
8518 90 000 0
бөлшектерi
8519
Дыбыс жазатын немесе дыбыс шығаратын аппаратура
8519 20
тиындармен, банкноттармен, банктiк карточкалармен, жетондармен немесе басқа да төлем құралдары арқылы қосылатын аппаратура

8519 30 000 0
устройства электропроигрывающие (деки)
8519 50 000 0
автоответчики телефонные
8519 81
использующая магнитные, оптические или полупроводниковые носители
8519 89
прочая
8521
Аппаратура видеозаписывающая или видеовоспроизводящая, совмещенная или не совмещенная с видеотюнером
8521 10
на магнитной ленте
8521 90 000
прочая
8522
Части и принадлежности, пригодные к использованию исключительно или в основном с аппаратурой товарных позиций 8519 - 8521
8522 10 000 0
звукосниматели
8522 90
прочие
8523
Диски, ленты, твердотельные энергонезависимые устройства хранения данных, "интеллектуальные карточки" и другие носители для записи звука или других явлений, записанные или незаписанные, включая матрицы и мастер-диски для изготовления дисков, кроме изделий группы 37
8523 21 000 0
карточки, содержащие магнитную полоску
8523 29
прочие
8523 41
незаписанные
8523 49
прочие
8523 51
твердотельные энергонезависимые устройства хранения данных
8523 52
"интеллектуальные карточки"
8523 59
прочие
8523 80
прочие
8525
Аппаратура передающая для радиовещания или телевидения, включающая или не включающая в свой состав приемную, звукозаписывающую или звуковоспроизводящую аппаратуру; телевизионные камеры, цифровые камеры и записывающие видеокамеры
8525 50 000 0
аппаратура передающая
8525 60 000 0
аппаратура передающая, включающая в свой состав приемную аппаратуру
8525 80
телевизионные камеры, цифровые камеры и записывающие видеокамеры
8526
Аппаратура радиолокационная, радионавигационная и радиоаппаратура дистанционного управления
8526 10 000
аппаратура радиолокационная
8526 91
аппаратура радионавигационная
8526 92 000
радиоаппаратура дистанционного управления
8527
Аппаратура приемная для радиовещания, совмещенная или не
совмещенная в одном корпусе со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой или часами
8527 12
карманные кассетные плейеры с радиоприемником
8527 13
аппаратура, совмещенная со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой, прочая
8527 19 000 0
прочие
8527 21
совмещенные со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой
8527 29 000
прочие
8527 91
совмещенная со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой
8527 92
не совмещенная со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой, но совмещенная с часами
8527 99 000 0
прочая
8528
мониторы и проекторы, не включающие в свой состав приемную телевизионную аппаратуру; аппаратура приемная для телевизионной связи, включающая или не включающая в свой состав широковещательный радиоприемник или аппаратуру, записывающую или воспроизводящую звук или изображение

8519 30 000 0
электр күй ойнатқыш құрылғылары (дектер)
8519 50 000 0
телефонды автоматты түрде жауап бергiштер
8519 81
магниттi, оптикалық немесе жартылай өткiзгiш тасымалдағыштарды қолданатын
8519 89
өзгесi
8521
Бейнетюнер орнатылған немесе орнатылмаған бейнежазғыш немесе бейнекөрсеткiш аппаратура
8521 10
магниттi таспадағысы
8521 90 000
өзгесi
8522
Тек қана немесе негiзiнен 8519-8521 тауар позицияларының аппаратурасымен бiрге пайдалануға жарайтын бөлшектер мен керек-жарақтар
8522 10 000 0
дыбыс алғыштар
8522 90
өзгелері
8523
37-топ бұйымдарынан өзге, күйтабақтар, дискiлердi дайындауға арналған матрицалар мен мастер-дискiлердi қоса алғанда жазылған немесе жазылмаған дискiлер, таспалар, қатты энергияға тәуелсiз деректердi сақтау құрылғылары, «зияткерлiк карточкалары» және дыбысты немесе басқа да құбылыстарды жазуға арналған басқа да тасымалдағыштар
8523 21 000 0
магниттi жолағы бар карточкалар
8523 29
өзгелері
8523 41
жазылмағандары
8523 49
өзгелері
8523 51
қатты энергияға тәуелсiз деректердi сақтау құрылғылары
8523 52
«зияткерлiк карточкалары»
8523 59
өзгелері
8523 80
өзгелері
8525
Радиохабарына немесе телевизияға арналған өзiнiң құрамында енгiзетiн және енгiзбейтiн қабылдағыш, дыбыс жазғыш немесе дыбыс шығарғыш құрылғысы бар таратқыш аппаратура; теледидар камералары, цифрлы камералар және жазғыш бейнекамералары
8525 50 000 0
таратқыш аппаратура
8525 60 000 0
өз құрамына қабылдағыш құрылғысы бар таратқыш аппаратура
8525 80
теледидар камералары, цифрлы камералар және жазғыш бейнекамералары
8526
Радиолокаторлық, радионавигациялық аппаратура және қашықтықтан басқаратын радиоаппаратура
8526 10 000
радиолокаторлық аппаратура
8526 91
радионавигациялық аппаратура
8526 92 000
қашықтықтан басқаратын радиоаппаратура
8527
Бiр корпуста дыбыс жазғыш немесе дыбыс шығарғыш аппаратурамен немесе сағатпен бiрге орнатылған немесе орнатылмаған, радиохабар таратуға арналған қабылдағыш аппаратура
8527 12
радиоқабылдағышы бар кассеталы қалта плейерлер
8527 13
дыбыс жазғыш немесе шығарғыш аппаратурасымен бiрге орнатылғандары, өзгесi
8527 19 000 0
өзгелері
8527 21
дыбыс жазғыш немесе шығарғыш аппаратурасымен бiрге орнатылғандары
8527 29 000
өзгелері
8527 91
дыбыс жазғыш немесе шығарғыш аппаратурасымен бiрге орнатылғандары
8527 92
дыбыс жазғыш немесе шығарғыш аппаратурасымен бiрге орнатылғандары, бiрақ сағатпен бiрге орнатылғандары
8527 99 000 0
өзгесi
8528
Теледидар қабылдағыш аппаратурасымен бiрге орнатылмаған мониторлар және проекторлар; радиохабар қабылдағышы немесе дыбыс бейне жазып алатын немесе шығаратын аппаратурасын енгiзетiн немесе енгiзбейтiн, теледидар байланысына арналған қабылдағыш аппаратура

8528 41 000 0
используемые исключительно или главным образом в вычислительных системах товарной позиции 8471
8528 49
прочие
8528 51 000 0
используемые исключительно или главным образом в вычислительных системах товарной позиции 8471
8528 59
прочие
8528 61 000 0
используемые исключительно или главным образом в вычислительных системах товарной позиции 8471
8528 69
прочие
8528 71
не предназначенная для включения в свой состав видеодисплея или экрана
8528 72
прочая, цветного изображения
8528 73 000 0
прочая, монохромного изображения
8529
Части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарных позиций 8525 - 8528
8529 10
антенны и антенные отражатели всех типов; части, используемые вместе с этими изделиями
8529 90
прочие
8530
Электрические устройства сигнализации, обеспечения безопасности или управления движением для железных дорог, трамвайных путей, автомобильных дорог, внутренних водных путей, парковочных сооружений, портов или аэродромов (кроме оборудования товарной позиции 8608)
8530 10 000 0
оборудование для железнодорожных или трамвайных путей
8530 80 000 0
оборудование прочее
8530 90 000 0
части
8531
Электрооборудование звуковое или визуальное сигнализационное (например, звонки, сирены, индикаторные панели, устройства сигнализационные охранные или устройства для подачи пожарного сигнала), кроме оборудования товарной позиции 8512 или 8530
8531 10
устройства сигнализационные охранные или устройства для подачи пожарного сигнала и аналогичные устройства
8531 20
панели индикаторные, включающие в себя устройства на жидких кристаллах или на светодиодах
8531 80
устройства прочие
8531 90
части
8532
Конденсаторы электрические постоянные, переменные или подстроечные
8532 10 000 0
конденсаторы постоянной емкости для электрических цепей с частотой 50/60 Гц и рассчитанные на реактивную мощность не менее 0,5 кВА (конденсаторы силовые)
8532 21 000 0
танталовые
8532 22 000 0
алюминиевые электролитические
8532 23 000 0
керамические однослойные
8532 24 000 0
керамические многослойные
8532 25 000 0
с бумажным или пластмассовым диэлектриком
8532 29 000 0
прочие
8532 30 000 0
конденсаторы переменной емкости или подстроечные
8532 90 000 0
части
8533
Резисторы электрические (включая реостаты и потенциометры), кроме нагревательных элементов
8533 10 000 0
резисторы постоянные угольные, композитные или пленочные
8533 21 000 0
мощностью не более 20 Вт
8533 29 000 0
прочие
8533 31 000 0
мощностью не более 20 Вт
8533 39 000 0
прочие
8533 40
резисторы переменные прочие, включая реостаты и потенциометры
8533 90 000 0
части
8534 00
Схемы печатные

8528 41 000 0
8471 тауар позициясының жүйесiн есептеуде айрықша немесе баса назарда қолданылатын
8528 49
өзгелері
8528 51 000 0
8471 тауар позициясының жүйесiн есептеуде айрықша немесе баса назарда қолданылатын
8528 59
өзгелері
8528 61 000 0
8471 тауар позициясының жүйесiн есептеуде айрықша немесе баса назарда қолданылатын
8528 69
өзгелері
8528 71
өз құрамына видеодисплей немесе экран енгiзуге арналмаған
8528 72
өзгесi, түрлi-түстi бейненi
8528 73 000 0
басқа да монохромды бейнелi
8529
Тек қана немесе негiзiнен 8525-8528 тауар позициясының аппаратурасына арналған бөлшектер
8529 10
антенналар және осы бұйымдармен бiрге пайдаланылатын барлық түрдегi бейнелеу антенналары
8529 90
өзгелері
8530
Темiр жолдар, трамвай жолдары, автомобиль жолдары, iшкi су жолдары, көлiк қою алаңдары, айлақ құрылыстары немесе әуеайлақтар сигнализациясының, қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудiң және/немесе қозғалысын басқарудың электр құрылғылары (8608 тауар позициясының жабдықтарынан өзгелері)
8530 10 000 0
темiр жолдарға немесе трамвай жолдарына арналған жабдықтар
8530 80 000 0
өзге де жабдықтар
8530 90 000 0
бөлшектерi
8531
8512 немесе 8530 тауар позициясының жабдықтарынан басқа, дыбыстық немесе визуалдық сигнализациялық электр жабдықтары (мысалы, қоңыраулар, сиреналар, индикатор панельдер, сигнализациялық күзет құрылғылары немесе өрт сигналын беретiн құрылғылар)
8531 10
сигнализациялық күзет құрылғылары немесе өрт сигналын беретiн құрылғылар және осыған ұқсас құрылғылар
8531 20
сұйық кристаллдарда немесе жарық диодтарында орнатылған құрылғылары бар индикаторлы панельдер
8531 80
өзге де құрылғылар
8531 90
бөлшектерi
8532
Тұрақты, айнымалы немесе нақыштаушы электр конденсаторлар
8532 10 000 0
50/60 Гц жиiлiктегi электр тiзбектерiне арналған және 0,5 кВА-дан кем емес реактивтi қуатқа есептелген тұрақты сыйымдылық конденсаторлары (әлует конденсаторлары)
8532 21 000 0
тантал
8532 22 000 0
электролиттi аллюминий
8532 23 000 0
бiр қабатты қыш
8532 24 000 0
көп қабатты қыш
8532 25 000 0
қағаз немесе пластмасса диэлектрилi бар
8532 29 000 0
өзгелері
8532 30 000 0
айнымалы сыйымдылық немесе нақыштаушы конденсаторлар
8532 90 000 0
бөлшектерi
8533
Жылытқыш элементтерден басқа электр резисторлар (реостаттар мен потенциометрлердi қоса алғанда)
8533 10 000 0
тұрақты көмiр, композиттi немесе үлдiрлi резисторлар
8533 21 000 0
қуаты 20 Вт-тан аспайтыны
8533 29 000 0
өзгелері
8533 31 000 0
қуаты 20 Вт-тан аспайтыны
8533 39 000 0
өзгелері
8533 40
реостаттар мен потенциометрлердi қоса алғанда басқа да айнымалы резисторлар
8533 90 000 0
Бөлшектерi
8534 00
Баспалық сызбалар

8535
Аппаратура электрическая для коммутации или защиты электрических цепей или для подсоединений к электрическим цепям или в электрических цепях (например, выключатели,
переключатели, прерыватели, плавкие предохранители, молниеотводы, ограничители напряжения, гасители скачков напряжения, токоприемники, токосъемники и прочие соединители, соединительные коробки) на напряжение более 1000 В
8535 10 000 0
предохранители плавкие
8535 21 000 0
на напряжение менее 72,5 кВ
8535 29 000 0
прочие
8535 30
разъединители и прерыватели
8535 40 000 0
молниеотводы, ограничители напряжения и гасители скачков напряжения
8535 90 000 0
прочие
8536
Аппаратура электрическая для коммутации или защиты электрических цепей или для подсоединений к электрическим цепям или в электрических цепях (например, выключатели, переключатели, прерыватели, реле, плавкие предохранители, гасители скачков напряжения, штепсельные вилки и розетки, патроны для электроламп и прочие соединители, соединительные коробки) на напряжение не более 1000 В; соединители для волокон оптических, волоконно-оптических жгутов или кабелей
8536 10
предохранители плавкие
8536 20
выключатели автоматические
8536 30
устройства для защиты электрических цепей прочие
8536 41
на напряжение не более 60 В
8536 49 000 0
прочие
8536 50
переключатели прочие
8536 61
патроны для ламп
8536 69
прочие
8536 70 000
соединители для волокон оптических, волоконно-оптических жгутов или кабелей
8536 90
устройства прочие
8537
Пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания для электрической аппаратуры прочие, оборудованные двумя или более устройствами товарной позиции 8535 или 8536 для управления или распределения электрического тока, в том числе включающие в себя приборы или устройства группы 90 и цифровые аппараты управления, кроме коммутационных устройств товарной позиции 8517
8537 10
на напряжение не более 1000 В
8537 20
на напряжение более 1000 В
8538
Части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарной позиции 8535, 8536 или 8537
8538 10 000 0
пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания прочие для изделий товарной позиции 8537, но не укомплектованные соответствующей аппаратурой
8538 90
прочие
8539
Лампы накаливания электрические или газоразрядные, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы
8539 10 000
лампы герметичные направленного света
8539 21
галогенные с вольфрамовой нитью

8535
1000 В-дан асатын кернеуге арналған жалғауға немесе электр тiзбектерiн қорғауға арналған немесе электр тiзбектерiне қосуға арналған немесе электр тiзбектерiндегi электр аппаратурасы (мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып-қосқыштар, үзгiштер, балқығыш сақтағыштар, жайтартқыштар, кернеу шектегiштер, кернеу секiрiсiн сөндiрушiлер, қосқыш қорапшалар, ток қабылдағыштар, ток алғыштар және өзге де қосқыштар)
8535 10 000 0
жатық сақтағыштар
8535 21 000 0
72,5 кВ-дан аз кернеуге арналған
8535 29 000 0
өзгелері
8535 30
ағытқыштар мен үзгiштер
8535 40 000 0
жайтартқыштар, кернеу шектегiштер және кернеу секiрiсiн сөндiрушiлер
8535 90 000 0
өзгелері
8536
1000 В-дан аспайтын кернеуге арналған жалғауға немесе электр тiзбектерiн қорғауға арналған немесе электр тiзбектерiне қосуға арналған немесе электр тiзбектерiндегi электр аппаратурасы (мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып-қосқыштар, үзгiштер, реле, жатық сақтағыштар, тербелiс сөндiрушiлер, ашамайлы ашалар мен розеткiлер, электр шамдарына арналған патрондар, қосқыш қорапшалар): талшықты-оптикалық, талшықты-оптикалық бұраулар немесе кәбiлдерге арналған қосқыштар
8536 10
балқығыш сақтағыштар
8536 20
автоматты ажыратқыштар
8536 30
өзге де электр тiзбектерiн қорғауға арналған құрылғылар
8536 41
60 В-дан аспайтын кернеуге арналған
8536 49 000 0
өзгелері
8536 50
өзге де ауыстырып-қосқыштар
8536 61
шамдарға арналған патрондар
8536 69
өзгелері
8536 70 000
талшықты-оптикалық, талшықты-оптикалық бұраулар немесе кәбiлдерге арналған қосқыштар
8536 90
өзге де құрылғылар
8537
8517 тауар позициясының жалғау құрылғыларынан өзге, электр тогын басқаруға немесе бөлуге арналған 8535 немесе 8536 тауар позициясының екi немесе одан көп, оның iшiнде 90-топтың аспаптардын немесе құрылғыларын және цифрлы басқару аппараттарын қамтитын құрылғыларымен жабдықталған пульттер, панельдер, консольдар, үстелдер, бөлу қалқандары мен басқа да электр аппаратурасына арналған тұғыршалар
8537 10
1000 В-дан аспайтын кернеуге арналған
8537 20
1000 В-дан асатын кернеуге арналған
8538
Тек қана немесе негiзiнен 8535, 8536 немесе 8537 тауар позициясының аппаратурасына арналған бөлшектер
8538 10 000 0
8537 тауар позициясының бұйымдарына арналған, бiрақ тиiстi аппаратурамен жинақталмаған пульттер, панельдер, консольдар, үстелдер, бөлу қалқандары мен өзге де тұғыршалар
8538 90
өзгелері
8539
Герметикалық бағытталған жарығы бар шамдарды, сондай-ақ ультракүлгiн немесе инфрақызыл шамдарды қоса алғанда, электр немесе газ разрядты қыздыру шамдары; доғалық шамдар
8539 10 000
герметикалық бағытталған жарығы бар шамдар
8539 21
вольфрам жiбi бар галогендiлерi

8539 22
прочие, мощностью не более 200 Вт и на напряжение более 100 В
8539 29
прочие
8539 31
люминесцентные с термокатодом
8539 32
ртутные или натриевые лампы; лампы металлогалогенные
8539 39 000 0
прочие
8539 41 000 0
дуговые лампы
8539 49 000 0
прочие
8539 90
части
8540
Лампы и трубки электронные с термокатодом, холодным катодом или фотокатодом (например, вакуумные или паро- или газонаполненные лампы и трубки, ртутные дуговые выпрямительные лампы и трубки и электронно-лучевые трубки, телевизионные трубки передающие)
8540 11 000
цветного изображения
8540 12 000 0
монохромного изображения
8540 20
трубки телевизионные передающие; преобразователи электронно-оптические и усилители яркости изображения; трубки фотокатодные прочие
8540 40 000 0
трубки дисплеев для вывода данных/ графики, цветные, с шагом точек люминофора на экране менее 0,4 мм
8540 60 000 0
трубки электронно-лучевые прочие
8540 71 000 0
магнетроны
8540 79 000
прочие
8540 81 000 0
электронные лампы и трубки приемные или усилительные
8540 89 000 0
прочие
8540 91 000 0
трубок электронно-лучевых
8540 99 000 0
прочие
8541
Диоды, транзисторы и аналогичные полупроводниковые приборы; фоточувствительные полупроводниковые приборы, включая фотогальванические элементы, собранные или не собранные в модули, вмонтированные или не вмонтированные в
панели; светоизлучающие диоды; пьезоэлектрические кристаллы в сборе
8541 10 000
диоды, кроме фотодиодов или светоизлучающих диодов
8541 21 000 0
мощностью рассеивания менее 1 Вт
8541 29 000 0
прочие
8541 30 000
тиристоры, динисторы и тринисторы, кроме фоточувствительных приборов
8541 40
приборы полупроводниковые фоточувствительные, включая фотогальванические элементы, собранные или не собранные в модули, вмонтированные или не вмонтированные в панели; светоизлучающие диоды
8541 50 000 0
приборы полупроводниковые прочие
8541 60 000 0
кристаллы пьезоэлектрические собранные
8541 90 000 0
части
8542
Схемы электронные интегральные
8542 31
процессоры и контроллеры, объединенные или не объединенные с запоминающими устройствами, преобразователями, логическими схемами, усилителями, синхронизаторами или другими схемами
8542 32
запоминающие устройства
8542 33 000
усилители
8542 39
прочие
8542 90 000 0
части
8543
Машины электрические и аппаратура, имеющие индивидуальные функции, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные
8543 10 000 0
ускорители частиц
8543 20 000 0
генераторы сигналов
8543 30 000 0
машины и аппаратура для гальванопокрытия, электролиза или электрофореза

8539 22
қуаты 200 Вт-дан аспайтын және 100 В-дан асатын кернеуге арналған өзгелері
8539 29
өзгелері
8539 31
термокатоды бар люминесценттi
8539 32
сынапты немесе натрийлi шамдар; металл-галогендi шамдар
8539 39 000 0
өзгелері
8539 41 000 0
доғалық шамдар
8539 49 000 0
өзгелері
8539 90
Бөлшектерi
8540
Термокатодты, суық катодты немесе фотокатодты электронды шамдар мен түтiктер (мысалы, вакуумдi немесе бу не газ толтырылған шамдар мен түтiктер, сынапты доғалық түзеткiш шамдар мен түтiктер және электронды-сәулелi түтiктер, телевизия хабарын бергiш түтiктер)
8540 11 000
түрлi-түстi бейнелi
8540 12 000 0
монохромды бейнелi
8540 20
телевизия хабарын бергiш түтiктер; электронды-оптикалық түрлендiргiштер мен бейненiң жарықтылығын күшейткiштер; өзге де фотокатодты түтiктер
8540 40 000 0
люминофордың экрандағы нүктелерiнiң 0,4 мм-ден кем қадамдары бар, түрлi-түстi, деректердi/графиктердi шығаруға арналған дисплейлер түтiктерi
8540 60 000 0
өзге де электронды-сәулелi түтiктер
8540 71 000 0
магнетрондар
8540 79 000
өзгелері
8540 81 000 0
электронды шамдар мен қабылдағыш немесе күшейткiш түтiктер
8540 89 000 0
өзгелері
8540 91 000 0
электронды-сәулелi түтiктердi
8540 99 000 0
өзгелері
8541
Диодтар, транзисторлар мен осыған ұқсас жартылай өткiзгiш аспаптар; панелiне орнатылған немесе орнатылмаған, модулiне жинақталған немесе жинақталмаған фотогальваникалық элементтердi қоса алғанда, фотосезгiш жартылай өткiзгiш аспаптар; жарық шығаратын диодтар; жинақталған пьезоэлектрлiк кристаллдар
8541 10 000
фотодиодтардан немесе жарық шығаратын диодтардан өзге диодтар
8541 21 000 0
шашырату қуаты 1 Вт-тан кем
8541 29 000 0
өзгелері
8541 30 000
фотосезгiш аспаптардан өзге тиристорлар, динисторлар және тринисторлар
8541 40
панелiне орнатылған немесе орнатылмаған, модулiне жинақталған немесе жинақталмаған фотогальваникалық элементтердi қоса алғанда, фотосезгiш жартылай өткiзгiш аспаптар; жарық шығаратын диодтар
8541 50 000 0
өзге де жартылай өткiзгiш аспаптар
8541 60 000 0
жинақталған пьезоэлектрлiк кристаллдар
8541 90 000 0
Бөлшектерi
8542
Электронды интегралды сызбалар
8542 31
жадылық құрылғылар, логикалық сызбалар, күшейткiштер, синхронизатор немесе басқа да сызбалармен бiрiккен немесе бiрiкпеген процессорлар мен бақылағыштар
8542 32
жадылық құрылғылар
8542 33 000
күшейткiштер
8542 39
өзгелері
8542 90 000 0
Бөлшектерi
8543
Осы топтың басқа жерiнде аталмаған немесе енгiзiлмеген жеке функциялары бар электр машиналары мен аппаратурасы
8543 10 000 0
бөлшектердi үдеткiштер
8543 20 000 0
сигналдар генераторлары
8543 30 000 0
гальваникалық жабуға, электролизге немесе электрофорезге арналған машиналар мен аппаратуралар

8543 70
машины и аппаратура прочие
8543 90 000
части
8544
Провода изолированные (включая эмалированные или анодированные), кабели (включая коаксиальные кабели) и другие изолированные электрические проводники с соединительными приспособлениями или без них; кабели волоконно-оптические, составленные из волокон с индивидуальными оболочками, независимо от того, находятся они или нет в сборе с электропроводниками или соединительными приспособлениями
8544 11
медные
8544 19 000
прочие
8544 20 000
кабели коаксиальные и другие коаксиальные электрические проводники
8544 30 000
комплекты проводов для свечей зажигания и комплекты проводов прочие, используемые в моторных транспортных средствах, самолетах или судах
8544 42
оснащенные соединительными приспособлениями
8544 49
прочие
8544 60
проводники электрические на напряжение более 1000 В прочие
8544 70 000 0
кабели волоконно-оптические
8545
Электроды угольные, угольные щетки, угли для ламп или батареек и изделия из графита или других видов углерода с металлом или без металла, прочие, применяемые в электротехнике
8545 11 00
используемые в печах
8545 19 000 0
прочие
8545 20 000 0
щетки
8545 90
прочие
8546
Изоляторы электрические из любых материалов
8546 10 000 0
стеклянные
8546 20 000 0
керамические
8546 90
прочие
8547
Арматура изолирующая для электрических машин, устройств или оборудования, изготовленная полностью из изоляционных материалов, не считая некоторых металлических компонентов (например, резьбовых патронов), вмонтированных при формовке исключительно с целью сборки, кроме изоляторов товарной позиции 8546; трубки для электропроводки и соединительные детали для них, из недрагоценных металлов, облицованные изоляционным материалом
8547 10 000 0
арматура изолирующая из керамики
8547 20 000
арматура изолирующая из пластмасс
8547 90 000 0
прочая
8601
Железнодорожные локомотивы, с питанием от внешнего источника электроэнергии, или аккумуляторные
8601 10 000 0
с питанием от внешнего источника электроэнергии
8601 20 000 0
с питанием от электрических аккумуляторов
8602
Железнодорожные локомотивы прочие; локомотивные тендеры
8602 10 000 0
локомотивы дизель-электрические
8602 90 000 0
прочие
8603
Моторные железнодорожные или трамвайные вагоны пассажирские, товарные или багажные, открытые платформы,
кроме входящих в товарную позицию 8604
8603 10 000
с питанием от внешнего источника электроэнергии
8603 90 000 0
прочие
8604 00 000 0
Транспортные средства самоходные или несамоходные, предназначенные для ремонта или технического обслуживания железнодорожных или трамвайных путей (например, вагоны-мастерские, краны, шпалоподбивочные машины, путерихтовочные машины, контрольно-измерительные вагоны и транспортные средства для осмотра пути)

8543 70
машиналар мен аппаратура өзгелері
8543 90 000
бөлшектерi
8544
Оқшауланған сымдар (эмальданғандарын немесе анодталғандарын қоса алғанда), кәбiлдер (коакси-альдыларын қоса алғанда) мен басқа да жалғағыш тетiктерi бар немесе жоқ оқшауланған электр сымдары; олардың электр өткiзгiштермен немесе жалғағыш тетiктермен бiрге болғанына немесе болмағанына қарамастан, жеке қабыршағы бар талшықтардан құралған талшықты-оптикалық кәбiлдер
8544 11
мыстан жасалған
8544 19 000
өзгелері
8544 20 000
коаксиальдi кәбiлдер мен басқа да коаксиальдi электр сымдары
8544 30 000
моторлы көлiк құралдарында, ұшақтарда немесе кемелерде пайдаланылатын тұтату шамдалына арналған сымдар жиынтығы мен басқа да сымдар жиынтығы
8544 42
жалғағыш тетiктермен жарақталғандары
8544 49
өзгелері
8544 60
өзге де 1000 В-ден асатын кернеуге арналған электр өткiзгiштерi
8544 70 000 0
талшықты-оптикалық кәбiлдер
8545
Көмiр электродтар, көмiр шөткелер, шамдарға немесе батареяларға арналған көмiрлер және басқа да электротехникада қолданылатын, металы бар немесе металы жоқ, графиттен немесе басқа көмiртек түрлерiнен жасалған бұйымдар
8545 11 00
пештерде пайдаланылатындары
8545 19 000 0
өзгелері
8545 20 000 0
шөткелер
8545 90
өзгелері
8546
Кез келген мынадай материалдардан жасалған электр оқшаулағыштар
8546 10 000 0
шыныдан
8546 20 000 0
қыштан
8546 90
өзгелері
8547
8546 тауар позициясының оқшаулағышынан өзге пiшiндеу кезiнде тек қана жинақтау мақсатында беркiтiлген кейбiр металл құрауыштарды (мысалы, бұрандалы патрондарды) есептемегенде, толығымен оқшаулағыш материалдардан дайындалған электр машиналарына, құрылғыларына немесе жабдыққа арналған оқшаулағыш арматура; оқшаулағыш материалмен қапталған, қымбат бағалы емес металлдан жасалған, электр өткiзгiшке арналған түтiктер мен олардың жалғастырғыш тетiктерi
8547 10 000 0
қыштан жасалған оқшаулағыш арматура
8547 20 000
пластмассадан жасалған оқшаулағыш арматура
8547 90 000 0
өзгелері
8601
Электр қуатының сыртқы көзiнен қоректенетiн, немесе аккумуляторлық темiр жол локомотивтерi
8601 10 000 0
электр қуатының сыртқы көзiнен қоректенетiн
8601 20 000 0
электр аккумуляторларынан қоректенетiн
8602
Өзге де темiр жол локомотивтерi; локомотивтiк тендерлер
8602 10 000 0
дизельдi электр локомотивтерi
8602 90 000 0
өзгелері
8603
8604 тауар позициясына енгiзiлгендерден басқа, жолаушы, тауар немесе жол жүгiн таситын моторлы темiр жол немесе трамвай вагондары, ашық платформалар
8603 10 000
электр қуатының сыртқы көзiнен қоректенетiн
8603 90 000 0
өзгелері
8604 00 000 0
Өздiгiнен жүретiн немесе өздiгiнен жүрмейтiн, темiр жол немесе трамвай жолдары жөндеу немесе техникалық қамтамасыз ету үшiн пайдаланылатын техникалық құралдар (мысалы, шеберхана вагондары, крандар, шпал ұрғыш машиналар, жол түзеткiш машиналар, бақылау-өлшегiш вагондары және жолдарды тексеруге арналған көлiк құралдары)

8605 00 000
Вагоны железнодорожные или трамвайные, пассажирские несамоходные; вагоны багажные, почтовые и прочие специальные железнодорожные или трамвайные, несамоходные (кроме входящих в товарную позицию 8604)
8606
Вагоны железнодорожные или трамвайные, грузовые несамоходные
8606 10 000 0
вагоны-цистерны всех типов
8606 30 000 0
вагоны саморазгружающиеся, кроме входящих в субпозицию 8606 10
8606 91
крытые и закрывающиеся
8606 92 000 0
открытые, с несъемными бортами высотой более 60 см
8606 99 000 0
прочие
8607
Части железнодорожных локомотивов или моторных вагонов трамвая или подвижного состава
8607 11 000 0
тележки и ходовые балансирные тележки, ведущие
8607 12 000 0
тележки и ходовые балансирные тележки, прочие
8607 19
прочие, включая части
8607 21
пневматические тормоза и их части
8607 29 000 0
прочие
8607 30 000 0
крюки и прочие сцепные устройства, буфера, их части
8607 91
локомотивов
8607 99
прочие
8608 00 000
Путевое оборудование и устройства для железнодорожных или трамвайных путей; механическое (включая электромеханическое) сигнальное оборудование, устройства обеспечения безопасности или управления движением на железных дорогах, трамвайных путях, автомобильных дорогах, внутренних водных путях, парковочных сооружениях, портах или аэродромах; части упомянутых устройств и оборудования
8609 00
Контейнеры (включая емкости для перевозки жидкостей или газов), специально предназначенные и оборудованные для перевозки одним или несколькими видами транспорта
8701
Тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709)
8701 10 000 0
тракторы, управляемые рядом идущим водителем
8701 20
тракторы колесные для полуприцепов
8701 30 000
тракторы гусеничные
8701 90
прочие
8702
Моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя
8702 10
с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем)
8702 90
прочие
8703
Автомобили легковые и прочие моторные транспортные средства, предназначенные главным образом для перевозки людей (кроме моторных транспортных средств товарной позиции 8702), включая грузопассажирские автомобили-фургоны и гоночные автомобили
8703 10
транспортные средства, специально предназначенные для движения по снегу; автомобили для перевозки игроков в гольф и аналогичные транспортные средства
8703 21
с рабочим объемом цилиндров двигателя не более 1000 см3
8703 22
с рабочим объемом цилиндров двигателя более 1000 см3, но не более 1500 см3

8605 00 000
Өздiгiнен жүрмейтiн жолаушылардың темiр жол немесе трамвай вагондары өздiгiнен жүрмейтiн (8604 тауар позициясына енгiзiлгендерден басқа) жол жүгiн, пошта таситын және өзге де арнайы темiр жол немесе трамвай вагондары
8606
Жүк таситын өздiгiнен жүретiн темiр жол немесе трамвай вагондары
8606 10 000 0
барлық түрдегi цистерна вагондары
8606 30 000 0
8606 10 қосалқы позициясына енгiзiлгендерден басқа, өздiгiнен түсiргiш вагондар
8606 91
жабық және жабылатын
8606 92 000 0
ашық, 60 см асатын ашылмайтын бортты
8606 99 000 0
өзгелері
8607
Темiр жол локомотивтерiнiң немесе трамвайдың моторлы вагондарының немесе жылжымалы құрамның бөлiктерi
8607 11 000 0
бастайтын арбашықтар және қозғалғыш теңгеру арбашықтар
8607 12 000 0
өзге де арбашықтар, қозғалғыш теңгеру арбашықтар
8607 19
бөлiктердi қоса алғанда, өзгелері
8607 21
пневматикалық тежегiштер және олардың бөлшектерi
8607 29 000 0
өзгелері
8607 30 000 0
iлмектер және өзге де тiркесетiн құрылғылар, буферлар, олардың бөлшектерi
8607 91
локомотивтердiң
8607 99
өзгелері
8608 00 000
Темiр жол немесе трамвай жолдарына арналған жол жабдықтары мен құрылғылары; механикалық (электр механикалықты қоса алғанда) сигнал беру жабдықтары, темiр жолдарға, трамвай жолдарына, жолдарға, iшкi су жолдарына, көлiк тұрақтарына, кемежайларға немесе аэроалаңдарға арналған электр қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету немесе қозғалысты басқару құрылғылары; келтiрiлген құрылғылардың және жабдықтардың бөлшектерi
8609 00
Көлiктiң бiр немесе бiрнеше түрiмен тасымалдауға арналған арнайы жабдықталған контейнерлер (сұйық жүктердi немесе газдарды тасымалдауға арналған ыдыстарды қоса алғанда)
8701
Тракторлар (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа)
8701 10 000 0
қатар жүретiн жүргiзушi басқаратын тракторлар
8701 20
жартылай тiркемеге арналған доңғалақты тракторлар
8701 30 000
шынжыр табанды тракторлар
8701 90
өзгелері
8702
Жүргiзушiнi қоса алғанда, 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған моторлы көлiк құралдары
8702 10
iштен жану қозғалтқышымен, қысыммен тұтанатын (дизельмен немесе жартылай дизельмен)
8702 90
өзгелері:
8703
Жолаушы-жүк автомобиль-күйме және жарысқа қатысатын автомобильдердi қоса алғанда негiзiнен адамдарды тacуға арналған жеңiл автомобильдер және өзге де моторлы көлiк құралдары (8702 тауар позициясының моторлы көлiк құралдарынан басқа)
8703 10
арнайы қармен жүруге арналған көлiк құралдары; ойыншыларды гольфқа тасуға арналған автомобильдер және ұқсас көлiк құралдары
8703 21
қозғалтқыш цилиндрлерiнiң жұмыс көлемi 1000 см3 аспайтын
8703 22
қозғалтқыш цилиндрлерiнiң жұмыс көлемi 1000 см3 астам, бiрақ 1500 см3 аспайтын

8703 23
с рабочим объемом цилиндров двигателя более 1500 см3, но не более 3000 см3
8703 24
с рабочим объемом цилиндров двигателя более 3000 см3
8703 31
с рабочим объемом цилиндров двигателя не более 1500 см3
8703 32
с рабочим объемом цилиндров двигателя более 1500 см3, но не более 2500 см3
8703 33
с рабочим объемом цилиндров двигателя более 2500 см3
8703 90
прочие
8704
Моторные транспортные средства для перевозки грузов
8704 10
автомобили-самосвалы, предназначенные для эксплуатации в условиях бездорожья
8704 21
с полной массой транспортного средства не более 5 т
8704 22
с полной массой транспортного средства более 5 т, но не более 20 т
8704 23
с полной массой транспортного средства более 20 т
8704 31
с полной массой транспортного средства не более 5 т
8704 32
с полной массой транспортного средства более 5 т
8704 90 000 0
прочие
8705
Моторные транспортные средства специального назначения, кроме используемых для перевозки пассажиров или грузов (например, автомобили грузовые аварийные, автокраны,
пожарные транспортные средства, автобетономешалки, автомобили для уборки дорог, поливомоечные автомобили, автомастерские, автомобили с рентгеновскими установками), кроме используемых для перевозки пассажиров
8705 10 00
автокраны
8705 20 000
автобуровые
8705 30 000
транспортные средства пожарные
8705 40 000
автобетономешалки
8705 90
прочие
8706 00
Шасси с установленными двигателями для моторных транспортных средств товарных позиций 8701 - 8705
8707
Кузова (включая кабины) для моторных транспортных средств товарных позиций 8701 - 8705
8707 10
для транспортных средств товарной позиции 8703
8707 90
прочие
8708
Части и принадлежности моторных транспортных средств товарных позиций 8701 - 8705
8708 10
бамперы и их части
8708 21
ремни безопасности
8708 29
прочие
8708 30
тормоза и тормоза с сервоусилителем; их части
8708 40
коробки передач и их части
8708 50
мосты ведущие с дифференциалом в сборе или отдельно от других элементов трансмиссии и мосты неведущие; их части
8708 70
колеса ходовые и их части и принадлежности
8708 80
системы подвески и их части (включая амортизаторы)
8708 91
радиаторы и их части
8708 92
глушители и выхлопные трубы; их части
8708 93
сцепления в сборе и их части
8708 94
рулевые колеса, рулевые колонки и картеры рулевых механизмов; их части
8708 95
пневмоподушки безопасности с системой надувания; их части
8708 99
прочие
8709
Транспортные средства промышленного назначения, самоходные, не оборудованные подъемными или погрузочными устройствами, используемые на заводах, складах, в портах или аэропортах для перевозки грузов на короткие расстояния; тракторы, используемые на платформах железнодорожных станций; части вышеназванных транспортных средств

8703 23
қозғалтқыш цилиндрлерiнiң жұмыс көлемi 1500 см3 астам, бiрақ 3000 см3 аспайтын
8703 24
қозғалтқыш цилиндрiнiң жұмыс көлемi 3000 см3 аспайтын
8703 31
қозғалтқыш цилиндрлерiнiң жұмыс көлемi 1500 см3 аспайтын
8703 32
қозғалтқыш цилиндрiнiң жұмыс көлемi 1500 см3 астам, бiрақ 2500 см3 аспайтын
8703 33
қозғалтқыш цилиндрiнiң жұмыс көлемi 2500 см3 астам
8703 90
өзгелері
8704
Жүк тасуға арналған моторлы көлiк құралдары
8704 10
жолдар бұзылған жағдайда пайдалануға арналған өзi аударғыш автомобильдер
8704 21
көлiк құралдардың толық массасы 5 т. аспайтын
8704 22
көлiк құралдарының толық массасы 5 т. жоғары, 20 т. аспайтын
8704 23
көлiк құралдарының толық массасы 20 т. асатын
8704 31
толық массасы 5 т. аспайтын көлiк құралдары
8704 32
көлiк құралдарының толық массасы 5 т. асатын
8704 90 000 0
өзгелері
8705
Арнайы мақсаттағы қозғалтқышты көлiк құралдары, жолаушыларды немесе жүктердi тасымалдау үшiн пайдаланылатындардан басқа (мысалы, авариялық жүк автомобильдерi, автокрандар, өрт сөндiру көлiк құралдары, автобетонараластырғыштар, жол тазалауға арналған автомобилдер, су себетiн және жуатын машиналар, автошеберханалар, рентген қондырғылары бар автомобилдер), жолаушыларды тасымалдау үшiн пайдаланылатындардан басқа
8705 10 00
aвтокpaндap
8705 20 000
автобұрғылау
8705 30 000
өрт сөндiру көлiк құралдары
8705 40 000
автобетонараластырғыштар
8705 90
өзгелері
8706 00
8701-8705 тауар позициясының моторлы көлiк құралдарына арналған қозғалтқыштар орнатылған шассилер
8707
8701-8705 тауар позициясының моторлы көлiк құралдарына арналған шанақтар (кабиналарды қоса алғанда)
8707 10
8703 тауар позициясының көлiк құралдарына арналған кузовтар
8707 90
өзгелері
8708
8701-8705 тауар позициясының моторлы көлiк құралдарының бөлiктерi жәнe керек-жарақтары
8708 10
бамперлер және олардың бөлiктерi
8708 21
қауiпсiздiк белдiгi
8708 29
өзгелері
8708 30
тежегiштер, сервокүшейткiшi бар тежегiштер, олардың бөлiктерi
8708 40
берiлiс қораптар және олардың бөлiктерi
8708 50
дифференциалымен жетекшi көпiрлер немесе трансмиссияның басқа элементтерiмен бiрге және басты емес көпiрлер және олардың бөлiктерi
8708 70
жүрiс доңғалақтары, олардың бөлiктерi мен керек-жарақтары
8708 80
iлме жүйесi және олардың бөлiктерi (амортизаторларды қосқанда)
8708 91
радиаторлар және олардың бөлiктерi
8708 92
сөндiргiштер және түтiн шығаратын түтiктер
8708 93
жинақталған iлiнiсу және оның бөлiктерi
8708 94
рөл доңғалақтары, рөл бағанасы және рөл тетiктерiнiң картерлерi; олардың бөлiктерi
8708 95
үрлеме жүйелi пневматикалық жастықшалар; олардың бөлiктерi
8708 99
өзгелері
8709
Зауыттарда, қоймаларда, айлақтарда немесе әуежайларда жүктердi шағын қашықтықтарға тасымалдау үшiн пайдаланылатын, көтергiш немесе тиегiш қондырғылармен жабдықталмаған өндiрiске арналған, өздiгiнен жүретiн көлiк құралдары; темiр жол платформаларында пайдаланылатын сүйретпелер; жоғарыда аталған көлiк құралдарының бөлшектерi

8709 11
электрические
8709 19
прочие
8709 90 000 0
части
8711
Мотоциклы (включая мопеды) и велосипеды с установленным вспомогательным двигателем, с колясками или без них; коляски
8711 10 000 0
с двигателем внутреннего сгорания с возвратно-поступательҒным движением поршня рабочим объемом цилиндров двигателя не более 50 см3
8711 20
с двигателем внутреннего сгорания с возвратно-поступательҒным движением поршня рабочим объемом цилиндров двигателя более 50 см3, но не более 250 см3
8711 30
с двигателем внутреннего сгорания с возвратно-поступательҒным движением поршня рабочим объемом цилиндров двигателя более 250 см3, но не более 500 см3
8711 40 000 0
с двигателем внутреннего сгорания с возвратно-поступательҒным движением поршня рабочим объемом цилиндров двигателя более 500 см3, но не более 800 см3
8711 50 000 0
с двигателем внутреннего сгорания с возвратно-поступательҒным движением поршня рабочим объемом цилиндров двигателя более 800 см3
8711 90 000 0
прочие
8712 00
Велосипеды двухколесные и прочие велосипеды (включая трехколесные велосипеды для доставки грузов) без двигателя
8713
Коляски для людей, не способных передвигаться, оснащенные или не оснащенные двигателем или другими механическими устройствами для передвижения
8713 10 000 0
без механических устройств для передвижения
8713 90 000 0
прочие
8714
Части и принадлежности к транспортным средствам товарных позиций 8711 - 8713
8714 10 000 0
мотоциклов (включая мопеды)
8714 20 000 0
колясок для людей, не способных передвигаться
8714 91
рамы и вилки, их части
8714 92
ободья и спицы
8714 93
ступицы, кроме тормозных ступиц свободного хода и втулочных тормозов, цепные звездочки обгонных муфт
8714 94
тормоза, включая тормозные ступицы свободного хода и втулочные тормоза, их части
8714 95 000 0
седла
8714 96
педали и кривошипный механизм, их части
8714 99
прочие
8715 00
Коляски детские и их части
8716
Прицепы и полуприцепы; прочие несамоходные транспортные средства; их части
8716 10
прицепы и полуприцепы типа "дом-автоприцеп", для проживания или для автотуристов
8716 20 000 0
прицепы и полуприцепы самозагружающиеся или саморазгружающиеся для сельского хозяйства
8716 31 000 0
прицепы-цистерны и полуприцепы-цистерны
8716 39
прочие
8716 40 000 0
прицепы и полуприцепы прочие
8716 80 000 0
транспортные средства прочие
8716 90
части
8801 00
Аэростаты и дирижабли; планеры, дельтапланы и другие безмоторные летательные аппараты

8709 11
электр
8709 19
өзгелері
8709 90 000 0
бөлшектерi
8711
Орнатылған көмекшi қозғалтқыш, арбасы бар немесе жоқ, мотоциклдер (мопедтердi қоса алғанда) мен велосипедтер; арбалар
8711 10 000 0
қозғалтқыш цилиндрлерiнiң жұмыс көлемi 50 см3 аспайтын, поршеннiң қайтпалы-түспелi қозғалысты iштен жану қозғалтқышымен
8711 20
қозғалтқыш цилиндрлерiнiң жұмыс көлемi 50 см3-ден астам, бiрақ 250 см3-тен аспайтын поршеннiң қайтпалы-түспелi қозғалысты iштен жану қозғалтқышы
8711 30
қозғалтқыш цилиндрлерiнiң жұмыс көлемi 250 см3-ден астам, бiрақ 500 см3-тен аспайтын поршеннiң қайтпалы-түспелi қозғалысты iштен жану қозғалтқышымен
8711 40 000 0
қозғалтқыш цилиндрлерiнiң жұмыс көлемi 500 см3 астам, бiрақ 800 см3 аспайтын поршеньнiң қайтпалы-түспелi қозғалысты iштен жану қозғалтқышымен
8711 50 000 0
қозғалтқыш цилиндрлерiнiң жұмыс көлемi 800 см3 аспайтын, поршеннiң қайтпалы-түспелi қозғалысты iштен жану қозғалтқышымен
8711 90 000 0
өзгелері
8712 00
Қозғалтқышы жоқ, екi дөңгелектi велосипедтер және велосипедтердiң бacқa да түрлерi (үш дөңгелектi жүк таситын велосипедтердi қоса алғанда)
8713
Тасымалдауға арналған қозғалтқышпен немесе басқа да қозғау тетiктерiмен жарақталған немесе жарақталмаған жылжуға қабiлеттi адамдар үшiн арбалар
8713 10 000 0
тасымалдауға арналған механикалық қондырғыларсыз
8713 90 000 0
өзгелері
8714
8711-8713 тауар позициясының көлiк құралдарына арналған бөлшектер мен керек-жарақтар
8714 10 000 0
мотоциклдердiң (мопедтердi қоса алғанда)
8714 20 000 0
жылжуға қабiлеттi адамдар үшiн арбалар
8714 91
рамалар мен ашалар, олардың бөлшектерi
8714 92
құрсаулар мен шарбақтар
8714 93
еркiн жүрудiң тежеуiш күпшектерiнен және тежегiш төлкелерiнен басқа төлкелер, озбалы жалғастырғыштардың шынжырлы жұлдызшалары
8714 94
еркiн жүрудiң тежегiш күпшектерiнен және төлке тежегiштерден басқа, тежегiштер, олардың бөлшектерi
8714 95 000 0
орындықтар
8714 96
педальдар және айналмақшы тетiк, олардың бөлшектерi
8714 99
өзгелері
8715 00
Балаларға арналған арбалар және олардың бөлiктерi
8716
Тiркемелер мен жартылай тiркемелер; басқа да өздiгiнен жүрмейтiн көлiк құралдары; олардың бөлiктерi
8716 10
"үй автотiркемесi" түрiндегi тұруға немесе автотуристерге арналған тiркемелер мен жартылай тiркемелер
8716 20 000 0
өздiгiнен жүк тиейтiн немесе ауыл шаруашылығына арналған өздiгiнен жүк түсiретiн тiркемелер мен жартылай тiркемелер
8716 31 000 0
тiркемелi-цистерналар және жартылай тiркемелi-цистерналар
8716 39
өзгелері
8716 40 000 0
өзге де тiркемелер және жартылай тiркемелер
8716 80 000 0
өзгеде көлiк құрылғылары
8716 90
бөлшектерi
8801 00
Аэростаттар мен дирижабльдер; планерлар, дельтапландар және басқа да моторсыз ұшу аппараттары

8802
Летательные аппараты прочие (например, вертолеты, самолеты); космические аппараты (включая спутники) и суборбитальные и космические ракеты-носители
8802 11 000 0
с массой пустого снаряженного аппарата не более 2000 кг
8802 12 000 0
с массой пустого снаряженного аппарата более 2000 кг
8802 20 000 0
самолеты и прочие летательные аппараты, с массой пустого снаряженного аппарата не более 2000 кг
8802 30 000
самолеты и прочие летательные аппараты, с массой пустого снаряженного аппарата более 2000 кг, но не более 15 000 кг
8802 40 00
самолеты и прочие летательные аппараты, с массой пустого снаряженного аппарата более 15 000 кг
8802 60
космические аппараты (включая спутники) и суборбитальные и космические ракеты-носители
8803
Части летательных аппаратов товарной позиции 8801 или 8802
8803 10 000 0
воздушные винты и несущие винты и их части
8803 20 000 0
шасси и их части
8803 30 000 0
части самолетов и вертолетов прочие
8803 90
прочие
8804 00 000 0
Парашюты (включая управляемые парашюты и парапланы) и ротошюты; их части и принадлежности
8805
Стартовое оборудование для летательных аппаратов; палубные тормозные или аналогичные устройства; наземные тренажеры для летного состава; их части
8805 29 000
прочие
8901
Суда круизные, экскурсионные, паромы, грузовые суда, баржи и аналогичные плавучие средства для перевозки пассажиров или грузов
8901 10
суда круизные, экскурсионные и аналогичные плавучие средства, предназначенные в основном для перевозки пассажиров; паромы всех типов
8901 20
танкеры
8901 30
суда рефрижераторные, кроме входящих в субпозицию 8901 20
8901 90
грузовые и грузопассажирские плавучие средства прочие
8902 00
Суда рыболовные; плавучие базы и прочие суда для переработки и консервирования рыбных продуктов
8903
Яхты и прочие плавучие средства для отдыха или спорта; гребные лодки и каноэ
8903 10
надувные
8903 91
суда парусные со вспомогательным двигателем или без него
8903 92
лодки моторные и катера, кроме лодок с подвесным двигателем
8903 99
прочие
8904 00
Буксиры и суда-толкачи
8905
Плавучие маяки, пожарные суда, земснаряды, плавучие краны и прочие плавучие средства, для которых судоходные качества являются второстепенными по сравнению с их основной функцией; доки плавучие; плавучие или работающие под водой буровые или эксплуатационные платформы

8802
Өзге де ұшу аппараттары (мысалы, тiкұшақтар, ұшақтар); ғарыш аппараттары (жер серiктерiн қоса алғанда) және қосалқы орбиталық пен ғарыш зымыран тасығыштары
8802 11 000 0
бос жабдықталған аппараттың массасы 2000 кг-нан аспайтын
8802 12 000 0
боc жабдықталған аппараттың массасы 2000 кг-нан астам
8802 20 000 0
бос жабдықталған аппараттың массасы 2000 кг-нан аспайтын ұшақтар және өзге де ұшу аппараттары
8802 30 000
бос жабдықталған аппараттың массасы 2000 кг-нан астам, бiрақ 15000 кг-нан аспайтын ұшақтар және өзге де ұшу аппараттары
8802 40 00
бос жабдықталған аппараттың массасы 2000 кг-нан астам, бiрақ 15000 кг-нан аспайтын ұшақтар және өзге де ұшу аппараттары
8802 60
ғарыш аппараттары (жер серiктерiн қоса алғанда) және қосалқы орбиталық пен ғарыш зымыран тасығыштары
8803
8801 немесе 8802 тауар позициясының ұшу аппараттардың бөлшектерi
8803 10 000 0
ауа винттерi және көтергiш винттер мен олардың бөлшектерi
8803 20 000 0
шасси және олардың бөлшектерi
8803 30 000 0
өзге дe ұшақтардың және тiкұшақтардың бөлшектерi
8803 90
өзгелері
8804 00 000 0
Парашюттер (басқарылатын парашюттер мен парапландар) және ротошюттер; олардың бөлiктерi мен керек-жарақтары
8805
Ұшу аппараттарына арналған бастапқы аппараттар; палубалы тежегiш немесе ұқсас қондырғылар; жазғы құрамға арналған жердегi тренажерлар; олардың бөлшектерi
8805 29 000
өзгелері
8901
Теңіз саяхатқа, экскурсияға арналған кемелер, паромдар, жүктi кемелер, баржалар және жолаушыларды немесе жүктердi тасымалдауға арналған ұқсас жүзу құралдары
8901 10
теңіз саяхатқа, экскурсияғa арналған кемелер және негiзiнен жолаушыларды тасымалдауға арналған ұқcac жүзу құралдары; барлық түрдегi паромдар
8901 20
танкерлер
8901 30
8901 20 қосалқы позициясына енгiзiлгендерден басқа, тоңазытқыш кемелер
8901 90
өзге де жүк және жолаушы жүк жүзу құралдары
8902 00
Балық аулауға арналған кемелер; жүзбелi базалар және балық өнiмдерiн қайта өңдеуге және консервiлеуге арналған өзге де кемелер
8903
Яхталар және демалуға немесе спортқа арналған өзге де жүзу құралдары; еспелi қайықтар және каноэ
8903 10
үрлемелi
8903 91
қосымша қозғалтқышы бар немесе жоқ желкендi кемелер
8903 92
аспалы қозғалтқышы бар қайықтан басқа моторлы қайықтар мен катерлер
8903 99
өзгелері
8904 00
Буксирлар және кеме-итергiштер
8905
Жүзбелi маяктар, өрт сөндiру кемелерi, жер снарядтары, жүзбелi крандар және жүзбелi мiндеттерi олардың негiзгi функцияларымен салыстырғанда екiншi дәрежеде болып табылатын өзге де жүзу құралдары; жүзбелi доктар; жүзбелi немесе судың астында жұмыс iстейтiн бұрғылау немесе пайдаланылатын платформалар

8905 10
земснаряды
8905 20 000
плавучие или работающие под водой буровые или эксплуатационные платформы
8905 90
прочие
8906
Суда прочие, включая военные корабли и спасательные суда, кроме гребных лодок
8906 90
прочие
8907
Плавучие конструкции прочие (например, плоты, плавучие баки, кессоны, дебаркадеры, буи и бакены)
8907 10 000 0
плоты надувные
8907 90 000 0
прочие
9001
Волокна оптические и жгуты волоконно-оптические; кабели волоконно-оптические, кроме указанных в товарной позиции 8544; листы и пластины из поляризационного материала; линзы (включая контактные), призмы, зеркала и прочие оптические элементы, из любого материала, неоправленные, кроме таких элементов из оптически не обработанного стекла
9001 10
волокна оптические, жгуты и кабели волоконно-оптические
9001 20 000 0
листы и пластины из поляризационного материала
9001 30 000 0
линзы контактные
9001 40
линзы для очков из стекла
9001 50
линзы для очков из прочих материалов
9001 90 000 0
прочие
9002
Линзы, призмы, зеркала и прочие оптические элементы, из
любого материала, в сборе, являющиеся частями инструментов и приборов или приспособлениями для них, кроме таких элементов из оптически не обработанного стекла
9002 11 000 0
для камер, проекторов или фотоувеличителей или оборудования для проецирования с уменьшением
9002 19 000 0
прочие
9002 20 000 0
фильтры
9002 90 000 0
прочие
9003
Оправы и арматура для очков, защитных очков или аналогичных оптических приборов, и их части
9003 11 000 0
из пластмасс
9003 19 000
из других материалов
9003 90 000
части
9004
Очки, защитные очки и аналогичные оптические приборы, корректирующие, защитные или прочие
9004 10
очки солнцезащитные
9004 90
прочие
9005
Бинокли, монокуляры, прочие зрительные трубы и их арматура; прочие астрономические приборы и их арматура, кроме радиоастрономических приборов
9005 10 000 0
бинокли
9005 80 000 0
приборы прочие
9005 90 000 0
части и принадлежности (включая арматуру)
9006
Фотокамеры (кроме кинокамер); фотовспышки и лампы-вспышки, кроме газоразрядных ламп товарной позиции 8539
9006 10 000 0
фотокамеры, используемые для подготовки печатных пластин или цилиндров
9006 30 000 0
фотокамеры, специально предназначенные для подводной съемки, аэрофотосъемки или для медицинского или хирургического обследования внутренних органов; камеры, позволяющие проводить сличение, для судебных или криминалистических целей

8905 10
жер снарядтары
8905 20 000
жүзбелi немесе судың астында жұмыс iстейтiн бұрғылау немесе пайдаланылатын платформалар
8905 90
өзгелері
8906
Еспелi қайықтардан басқа, соғыс кемелерiн және құтқару кемелердi қоса алғанда өзге де кемелер
8906 90
өзгелері
8907
Өзге дe жүзу құралдары (мысалы, салдар, жүзбелi бактар, кессондар, дебаркадерлар, буи және бакендер)
8907 10 000 0
үрлемелi салдар
8907 90 000 0
өзгелері
9001
Оптикалық талшықтар мен талшықты оптикалық бұраулар; 8544 тауар позициясында көрсетiлгендерден басқа, талшықты оптикалық кәбiлдер; поляризацияланған материалдардан жасалған табақтар мен пластиналар; линзалар (контактiлi линзаларды қоса алғанда), призмалар, шынылар және кез келген материалдардан жасалған, оптикалық жағынан өңделмеген шыныдан жасалған элементтерден басқа, қасекiленбеген өзге де оптикалық элементтер
9001 10
оптикалық талшықтар және талшықты оптикалық бұраулар мен кәбiлдер
9001 20 000 0
поляризацияланған материалдардан жасалған табақтар мен тілімшелер
9001 30 000 0
контактiлi линзалар
9001 40
шыныдан жасалған көзiлдiрiк линзалары
9001 50
өзге де материалдардан жасалған көзiлдiрiктерге арналған линзалар
9001 90 000 0
өзгелері
9002
Кез келген материалдардан жасалған көзiлдiрiк линзалары, призмалары, айна және басқа оптикалық элементтерi, құралдар және аспаптың бөлiктерi немесе соларға бейiмделген құралдар, оптикалық өңделмеген шынылардан жасалған
9002 11 000 0
камералар, проекторлар немесе фото үлкейткiштер немесе жабдықтар үшiн
9002 19 000 0
өзгелері
9002 20 000 0
фильтрлер
9002 90 000 0
өзгелері
9003
Көзiлдiрiктерге, қорғаушы көзiлдiрiктерге немесе ұқсас оптикалық аспаптарға арналған қасекiлер мен арматуралар, және олардың бөлiктерi
9003 11 000 0
пластмассадан жасалған
9003 19 000
басқа материалдардан жасалған
9003 90 000
бөлшектерi
9004
Көзiлдiрiктер, қорғаушы көзiлдiрiктер мен түзетушi, қорғаушы немесе басқа да осындай оптикалық құралдар
9004 10
күннен қорғайтын көзiлдiрiктер
9004 90
өзгелері
9005
Дүрбiлер, монокулярлар, өзге де көзбен көру түтiктерi және олардың арматуралары; радиоастрономиялық аспаптардан басқа, өзге де астрономиялық және олардың арматурасы
9005 10 000 0
бинокльдер
9005 80 000 0
өзге де аспаптар
9005 90 000 0
Бөлiктер мен керек-жарақтар (арматураны қоса алғанда)
9006
Фотокамералар (кинокамераларды қоса алғанда); 8539 тауар позициясының газразрядты шамдарынан басқа, фотожарқылдар мен жарқыл шамдар
9006 10 000 0
баспа тілімшелерді немесе цилиндрлердi дайындау үшiн пайдаланылатын фотокамералар
9006 30 000 0
су астында түсiруге, аэрофототүсiруге немесе iшкi органдарды медициналық немесе хирургиялық тексеруге арналған фотокамералар; сот немесе криминалистика мақсаттары үшiн салыстыру жүргiзуге мүмкiндiк беретiн камералар

9006 59 000
прочие
9006 61 000 0
разрядные ("электронные") фотовспышки
9006 69 000 0
прочие
9006 91 000 0
для фотокамер
9006 99 000 0
прочие
9007
Кинокамеры и кинопроекторы, содержащие или не содержащие звукозаписывающие или звуковоспроизводящие устройства
9007 10 000 0
кинокамеры
9007 20 000 0
кинопроекторы
9007 91 000 0
для кинокамер
9007 92 000 0
для кинопроекторов
9008
Проекторы изображений, кроме кинематографических; фотоувеличители и оборудование для проецирования изображений с уменьшением (кроме кинематографического)
9008 90 000 0
части и принадлежности
9010
Аппаратура и оборудование для фотолабораторий (включая кинолаборатории), в другом месте данной группы не поименованные или не включенные; негатоскопы; экраны проекционные
9010 60 000 0
экраны проекционные
9010 90 000 0
части и принадлежности
9013
Устройства на жидких кристаллах, кроме изделий, более точно описанных в других товарных позициях; лазеры, кроме лазерных диодов; приборы и инструменты оптические прочие, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные
9013 10 000 0
прицелы телескопические для установки на оружии; перископы; трубы зрительные, изготовленные как части машин, инструментов, приборов или аппаратуры данной группы или раздела XVI
9013 20 000 0
лазеры, кроме лазерных диодов
9013 80
устройства, приборы и инструменты прочие
9013 90
части и принадлежности
9014
Компасы для определения направления; навигационные приборы и инструменты прочие
9014 10 000 0
компасы для определения направления
9014 20
приборы и инструменты для аэронавигации или космической навигации (кроме компасов)
9014 80 000 0
приборы и инструменты прочие
9014 90 000 0
части и принадлежности
9015
Приборы и инструменты геодезические или топографические (включая фотограмметрические), гидрографические, океанографические, гидрологические, метеорологические или геофизические, кроме компасов; дальномеры
9015 10
дальномеры
9015 20
теодолиты и тахеометры
9015 30
нивелиры
9015 40
фотограмметрические геодезические или топографические инструменты и приборы
9015 80
приборы и инструменты прочие
9015 90 000 0
части и принадлежности
9016 00
Весы чувствительностью 0,05 г или выше, с разновесами или без них
9017
Инструменты для черчения, разметки или математических расчетов (например, чертежные машины, пантографы, транспортиры, чертежные наборы, логарифмические линейки, дисковые калькуляторы); инструменты ручные для измерения линейных размеров (например, измерительные стержни и рулетки, микрометры, кронциркули), в другом месте данной группы не поименованные или не включенные

9006 59 000
өзгелері
9006 61 000 0
разрядтық ("электр") фотожарқылдар
9006 69 000 0
өзгелері
9006 91 000 0
фотокамералар үшiн
9006 99 000 0
өзгелері
9007
Дыбыс жазатын немесе дыбыс шығаратын құрылғылары бар немесе жоқ кинокамералар мен кинопроекторлар
9007 10 000 0
кинокамералар
9007 20 000 0
кинопроекторлар
9007 91 000 0
кинокамералар үшiн
9007 92 000 0
кинопроекторлар үшiн
9008
Киномотографиялықтардан басқа, бейнелеу проекторлары; фотоүлкейткiштер және көрiнiстердi кiшiрейтiп көрсетуге арналған жабдық (киномотографиялықтардан басқа)
9008 90 000 0
бөлiктер мен керек-жарақтар
9010
Фотозертханаларға (кинозертханаларды қоса алғанда) арналған, осы топтың басқа жерiнде аталмаған немесе енгiзiлмеген аппаратура мен жабдықтар; негатоскоптар; проекциялық экрандар
9010 60 000 0
проекциялық экрандар
9010 90 000 0
бөлiктер мен керек-жарақтар
9013
Басқа тауар позицияларының мейiлiнше дәл сипатталған бұйымдардан басқa, сұйық кристалдардағы қондырғылар; лазерлi диодтардан басқа, лазерлер; осы топтың басқа жерiнде аталмаған немесе енгiзiлмеген, өзге де оптикалық аспаптар мен құралдар
9013 10 000 0
қару-жарақтарға қондырғылар ретiнде арналған телескопиялық нысаналар; перископтар; аталған топтағы немесе ХVI бөлiмдегi машиналардың, аспаптардың немесе аппараттардың бөлiктерi ретiнде дайындалған көру түтiктерi
9013 20 000 0
лазерлi диодтардан басқа, лазерлер
9013 80
қондырғылар, аспаптар және өзге де құралдар
9013 90
бөлiктер мен керек-жарақтар
9014
Бағытты айқындауға арналған компастар, навигациялық аспаптар мен құралдар және басқа да құралдар
9014 10 000 0
бағытты айқындауға арналған компастар
9014 20
аэронавигацияға немесе ғарыш навигациясына арналған аспаптар мен құралдар (компастан өзгелер)
9014 80 000 0
өзге де аспаптар мен құралдар
9014 90 000 0
бөлiктер мен керек-жарақтар
9015
Компостарды қоспағанда, топографиялық фотограмметриялықты қоса алғанда, гидрографиялық, мұхиттықгpaфиялық, гидрологиялық, метереологиялық немесе геофизикалық аспаптар мен құралдар; қашықтық өлшегiштер
9015 10
қашықтық өлшегiштер
9015 20
теодолиттер мен тахеометрлер
9015 30
нивелирлер
9015 40
фотограмметриялықты, геодезиялықты немесе типографиялық аспаптар мен құралдар
9015 80
өзге де аспаптар мен құралдар
9015 90 000 0
бөлiктер мен керек-жарақтар
9016 00
Әртүрлi таразылары бар немесе оларсыз сезiмталдығы 0,05 г немесе одан астам таразылар
9017
Сызуға, белгiлеуге және математикалық есептерге арналған құралдар (мысалы, сызу машиналары, пантографтар, транспортирлер, сызу жиынтықтары, логарифмдiк сызғыштар, дискiсi бар калькуляторлар); аталған топтың басқа жерiнде аталмаған немесе енгiзiлмеген, сызықтық мөлшерлердi өлшеуге арналған қол құралдары (мысалы, өлшеу өзегілер мен рулеткалар, микрометрлер, кронциркульдер)

9017 10
столы и машины чертежные, автоматические или неавтоматические
9017 20
инструменты для черчения, разметки или математических расчетов, прочие
9017 30 000 0
микрометры, кронциркули, штангенциркули и калибры
9017 80
инструменты прочие
9017 90 000 0
части и принадлежности
9018
Приборы и устройства, применяемые в медицине, хирургии, стоматологии или ветеринарии, включая сцинтиграфическую аппаратуру, аппаратура электромедицинская прочая и приборы для исследования зрения
9018 11 000 0
электрокардиографы
9018 12 000 0
аппаратура ультразвукового сканирования
9018 13 000 0
магнитно-резонансные томографы
9018 14 000 0
сцинтиграфическая аппаратура
9018 19
прочая
9018 20 000 0
аппаратура, основанная на использовании ультрафиолетового или инфракрасного излучения
9018 31
шприцы, с иглами или без игл
9018 32
иглы трубчатые металлические и иглы для наложения швов
9018 39 000 0
прочие
9018 41 000 0
бормашины, совмещенные или не совмещенные на едином основании с прочим стоматологическим оборудованием
9018 49
прочие
9018 50
инструменты и устройства офтальмологические, прочие
9018 90
инструменты и оборудование, прочие
9019
Устройства для механотерапии; аппараты массажные; аппаратура для психологических тестов для определения способностей; аппаратура для озоновой, кислородной и аэрозольной терапии, искусственного дыхания или прочая терапевтическая дыхательная аппаратура
9019 10
устройства для механотерапии; аппараты массажные; аппаратура для психологических тестов для определения способностей
9019 20 000 0
аппаратура для озоновой, кислородной и аэрозольной терапии, искусственного дыхания или прочая терапевтическая дыхательная аппаратура
9020 00 000 0
Оборудование дыхательное прочее и газовые маски, кроме защитных масок без механических деталей и сменных фильтров
9021
Приспособления ортопедические, включая костыли, хирургические ремни и бандажи; шины и прочие приспособления для лечения переломов; части тела искусственные; аппараты слуховые и прочие приспособления, которые носятся на себе, с собой или имплантируются в тело для компенсации дефекта органа или его неработоспособности
9021 10
приспособления ортопедические или для лечения переломов
9021 21
зубы искусственные
9021 29 000 0
прочие
9021 31 000 0
суставы искусственные
9021 39
прочие
9021 40 000 0
аппараты слуховые, кроме частей и принадлежностей
9021 50 000 0
кардиостимуляторы, кроме частей и принадлежностей
9021 90
прочие
9022
Аппаратура, основанная на использовании рентгеновского, альфа-, бета- или гамма-излучения, предназначенная или не предназначенная для медицинского, хирургического, стоматологического или ветеринарного использования, включая аппаратуру рентгенографическую или радиотерапевтическую, рентгеновские трубки и прочие генераторы рентгеновского излучения, генераторы высокого напряжения, щиты и пульты управления, экраны, столы, кресла и аналогичные изделия для обследования или лечения

9017 10
автоматтандырылған немесе автоматтандырылмаған, сызу үстелдерi мен машиналар
9017 20
өзге де сызуға, белгiлеуге және математикалық есептерге арналған құралдар
9017 30 000 0
микрометрлер, кронциркульдер, штангенциркульдер және калибрлар
9017 80
өзге де құралдар:
9017 90 000 0
бөлiктер мен керек-жарақтар
9018
Сцинтигрифиялық аппаратураны, электромедициналық аппаратураны қоса алғанда, медицинада, хирургияда, стомотологияда немесе мал дәрiгерлiгiнде қолданылатын аспаптар мен құралдар, өзгелері және көздiң қарашығын зерттеуге арналған аспаптар:
9018 11 000 0
электрокардиографтар
9018 12 000 0
ультрадыбысты сканерлеуге арналған аппаратура
9018 13 000 0
магниттiк-резонанстық томографтар
9018 14 000 0
сцинтиграфиялық аппаратура
9018 19
өзгесi:
9018 20 000 0
ультракүлгiн немесе инфрақызыл сәулелердi пайдалану үшiн негiзделген аппаратура
9018 31
инесi бар немесе инесiз шприцтер
9018 32
тiгiстерiн жатқызу үшiн металл труба тектес ине
9018 39 000 0
өзгелері
9018 41 000 0
өзге де стаматологиялық құрал-жабдықтармен бiр негiзге бiрiктiрiлген не бiрiктiрiлмеген бормашиналар
9018 49
өзгелері
9018 50
офтальмологиялық аспаптар мен құрылғылар, өзгелері
9018 90
аспаптар мен жабдықтар, өзгелері
9019
Механикалық терапияға арналған аппаратура; массаждық аппараттар; кәсiптiк жарамдылығын психологиялық тексеруге арналған аппаратура; озонмен, оттегiмен және аэрозольмен және аэрозольмен емдеуге, қолдан тыныс алдыруға арналған аппаратура немесе басқа да терапевтiк тыныс алу аппаратурасы
9019 10
механикалық терапияға арналған аппаратура; массаждық аппараттар; кәсiптiк жарамдылығын психологиялық тексеруге арналған аппаратура
9019 20 000 0
озонмен, оттегiмен және аэрозольмен және аэрозольмен емдеуге, қолдан тыныс алдыруға арналған аппаратура немесе өзге де терапевтiк тыныс алу аппаратурасы
9020 00 000 0
Механикалық тетiктерi мен ауыстырмалы сүзгiлерi жоқ тыныс алу маскаларынан өзге де құралдар және қорғау маскалардан басқа, газ маскалары
9021
Механикалық терапияға арналған аппаратура; массаждық аппараттар; кәсiптiк жарамдылығын психологиялық тексеруге арналған аппаратура; озонмен, оттегiмен және аэрозольмен және аэрозольмен емдеуге, қолдан тыныс алдыруға арналған аппаратура немесе басқа да терапевтiк тыныс алу аппаратурасы
9021 10
ортопедиялыққа немесе сынықтарды емдеуге арналған құралдар
9021 21
жасанды тicтep
9021 29 000 0
өзгелері
9021 31 000 0
жасанды буындар
9021 39
өзгелері
9021 40 000 0
есту аппараттары, бөлiктерi мен жабдықтарынан басқа
9021 50 000 0
бөлiктер мен керек-жарақтардан басқа, жүрек ширатқыштар
9021 90
өзгелері
9022
Рентгенографиялық немесе радиотерапевтiк аппаратураны, рентгендiк түтiктердi және басқа да рентгендiк сәулелену генераторларын, кернеуi жоғары қысымды генераторларды, басқару қалқандары мен пульттерiн, экрандарды тексеруге немесе емдеуге арналан столдарды, креслоларды және соған ұқсас тексетуге немесе емделуге арналғандарды қоса алғанда, рентгендiк, альфа-, бета- немесе гамма- сәулеленудi пайдалануға негiзделген, медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе малдәрiгерлiк пайдалану үшiн арналған немесе арналмаған аппаратура

9022 12 000 0
компьютерные томографы
9022 13 000 0
для использования в стоматологии, прочая
9022 14 000 0
для медицинского, хирургического или ветеринарного использования, прочая
9022 19 000 0
для другого использования
9022 21 000 0
аппаратура для медицинского, хирургического, стоматологического или ветеринарного использования
9022 29 000 0
для другого использования
9022 30 000 0
трубки рентгеновские
9022 90 000 0
прочая, включая части и принадлежности
9023 00
Приборы, аппаратура и модели, предназначенные для демонстрационных целей (например, при обучении или экспонировании), не пригодные для другого использования
9024
Машины и устройства для испытания на твердость, прочность, сжатие, упругость или другие механические свойства материалов (например, металлов, древесины, текстильных материалов, бумаги, пластмасс)
9024 10
машины и устройства для испытания металлов
9024 80
машины и устройства прочие
9024 90 000 0
части и принадлежности
9025
Ареометры и аналогичные приборы, действующие при погружении в жидкость, термометры, пирометры, барометры, гигрометры и психрометры, с записывающим устройством или без записывающего устройства, и любые комбинации этих приборов
9025 11
жидкостные, прямого считывания
9025 19
прочие
9025 80
приборы прочие
9025 90 000
части и принадлежности
9026
Приборы и аппаратура для измерения или контроля расхода, уровня, давления или других переменных характеристик жидкостей или газов (например, расходомеры, указатели уровня, манометры, тепломеры), кроме приборов и аппаратуры товарной позиции 9014, 9015, 9028 или 9032
9026 10
для измерения или контроля расхода или уровня жидкостей
9026 20
для измерения или контроля давления
9026 80
приборы или аппаратура, прочие
9026 90 000
части и принадлежности
9027
Приборы и аппаратура для физического или химического анализа (например, поляриметры, рефрактометры, спектрометры, газо- или дымоанализаторы); приборы и аппаратура для измерения или контроля вязкости, пористости, расширения, поверхностного натяжения или аналогичные; приборы и аппаратура для измерения или контроля количества тепла, звука или света (включая экспонометры); микротомы
9027 10
газо- или дымоанализаторы
9027 20 000 0
хроматографы и приборы для электрофореза
9027 30 000 0
спектрометры, спектрофотометры и спектрографы, основанные на действии оптического излучения (ультрафиолетового, видимой части спектра, инфракрасного)

9022 12 000 0
компьютерлiк томографтар
9022 13 000 0
стоматологияда пайдалану үшiн, өзгелері
9022 14 000 0
медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринарлық пайдалану үшiн өзгесi
9022 19 000 0
басқа да пайдалануға арналған
9022 21 000 0
медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе малдәрiгерлiк пайдалану үшiн арналған аппаратура
9022 29 000 0
басқа да пайдалануға арналған
9022 30 000 0
рентгендiк түтiктер
9022 90 000 0
бөлiктер мен керек-жарақтарды қоса алғанда, өзгесi
9023 00
Көрсету мақсатына арналған (мысалы, үйрету немесе экспонаттау кезiнде), басқадай пайдалануға жарамсыз аспаптар, аппаратуралар және модельдер
9024
Материалдардың (мысалы, металдар, ағаш, тоқыма материалдары, қағаздар, пластмассалар) қаттылығын, берiктiгiн, созылуын және қысылуын, икемдiлiгiн немесе басқа да механикалық қасиеттерiн сынауға арналған машиналар мен аспаптар
9024 10
металдарды сынауға арналған машиналар мен қондырғылар
9024 80
өзге де машиналар мен қондырғылар
9024 90 000 0
бөлiктер мен керек-жарақтар
9025
Жазатын қондырғылары бар немесе жазатын қондырғылары жоқ, сұйыққа батырған кезде жұмыс iстейтiн ареометрлер мен ұқсас аспаптар, термометрлер, пирометрлер, барометрлер, гигрометрлер және психрометрлер, осы аспаптардың кез келген комбинациялары, басқа да аспаптармен бiрiкпеген, термометрлер мен пирометрлер
9025 11
тiкелей есептейтiн, сұйықтай
9025 19
өзгелері
9025 80
өзге де приборлар
9025 90 000
Бөлiктер мен керек-жарақтар
9026
9014, 9015, 9028 немесе 9032 тауар позициясының аспаптар мен аппаратурадан басқа, сұйық пен газдың шығынын, деңгейiн, қысымын немесе басқа да өзгермелi сипаттамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар немесе аппаратуралар (мысалы, шығынды өлшегiштер, деңгейдi көрсеткiштер, монометрлер, жылу өлшегiштер)
9026 10
сұйықтардың шығынын немесе деңгейiн өлшеуге немесе бақылауға арналған
9026 20
қысымды өлшеуге немесе бақылауға арналған
9026 80
аспаптар мен аппаратура, өзгелері
9026 90 000
Бөлiктер мен керек-жарақтар
9027
Физикалық немесе химиялық талдауға арналған аспаптар мен аппаратура (мысалы, поляриметрлер, рефрактометрлер, спектрометрлер, газ және түтiн талдағыштар); тұтқырлығын, кеуектiлiгiн, кеңейтiлуiн, бетiнiң созылуын немесе осындайларды өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратуралар; жылудың, дыбыстың немесе жарықтың мөлшерiн өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппараттар (экспонометрлердi қоса алғанда); микротомдар
9027 10
газ бен бу талдағыштар
9027 20 000 0
электрофорезге арналған хроматографтар мен аспаптар
9027 30 000 0
оптикалық сәулелендiру әсерiне негiзделген спектрометрлер, спектрофотометрлер және спектрографтар (ультракүлгiн, спектрдiң көрiнетiн бөлiгi, инфрақызыл)

9027 50 000 0
приборы и аппаратура, основанные на действии оптического излучения (ультрафиолетового, видимой части спектра, инфракрасного), прочие
9027 80
приборы и аппаратура прочие
9027 90
микротомы; части и принадлежности
9028
Счетчики подачи или производства газа, жидкости или электроэнергии, включая калибрующие
9028 10 000 0
счетчики газа
9028 20 000 0
счетчики жидкости
9028 30
счетчики электроэнергии
9028 90
части и принадлежности
9029
Счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции, таксометры, счетчики пройденного расстояния в милях, шагомеры и аналогичные приборы; спидометры и тахометры, кроме приборов и инструментов товарной позиции 9014 или 9015; стробоскопы
9029 10 000
счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции, таксометры, счетчики пройденного расстояния в милях, шагомеры и аналогичные приборы
9029 20
спидометры и тахометры; стробоскопы
9029 90 000
части и принадлежности
9030
Осциллоскопы, анализаторы спектра, прочие приборы и аппаратура для измерения или контроля электрических величин, кроме измерительных приборов товарной позиции 9028; приборы и аппаратура для обнаружения или измерения альфа-, бета-, гамма-, рентгеновского, космического или прочих ионизирующих излучений
9030 10 000 0
приборы и аппаратура для обнаружения или измерения ионизирующих излучений
9030 20
осциллоскопы и осциллографы
9030 31 000 0
приборы измерительные универсальные без записывающего устройства
9030 32 000
приборы измерительные универсальные с записывающим устройством
9030 33
без записывающего устройства, прочие
9030 39 000
с записывающим устройством, прочие
9030 40 000 0
приборы и аппаратура, специально предназначенные для телекоммуникаций, прочие (например, измерители перекрестных помех, коэффициентов усиления, коэффициентов искажения, псофометры)
9030 82 000 0
для измерений или проверки полупроводниковых пластин или приборов
9030 84 000
с записывающими устройствами, прочие
9030 89
прочие
9030 90
части и принадлежности
9031
Измерительные или контрольные приборы, устройства и машины, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные; проекторы профильные
9031 10 000 0
машины балансировочные для механических частей
9031 20 000 0
стенды испытательные
9031 41 000 0
для проверки полупроводниковых пластин или устройств или для проверки фотомасок или фотошаблонов, используемых в производстве полупроводниковых приборов
9031 49
прочие
9031 80
приборы, устройства и машины прочие

9027 50 000 0
оптикалық сәулелендiру әсерiне негiзделген аспаптар мен аппаратура (ультракүлгiн, спектрдiң көрiнетiн бөлiгi, инфрақызыл), өзгелері
9027 80
өзге де аспаптар мен аппаратура
9027 90
микротомдар; бөлшектер мен керек-жарақтар
9028
Калибрлеушiлердi қоса алғанда, газды, сұйықты немесе электр энергиясын беру немесе өндiру есептеуiштерi
9028 10 000 0
газ есептеуiштерi
9028 20 000 0
сұйық есептеуiштерi
9028 30
электр қуатын есептеуiштер
9028 90
Бөлiктер мен керек-жарақтар
9029
Айналымын есептейтiн есептеуiштер, өнiмнiң мөлшерiн есептейтiн есептеуiштер, таксометрлер, мильде өткен аралықты өлшейтiн есептеуiштер, қадам өлшеуiштер және ұқсас аспаптар; 9014 немесе 9015 тауар позициясының аспаптар мен құралдардан басқа, спидометрлер мен тахометрлер; стробоксоптар
9029 10 000
айналымын есептейтiн есептеуiштер, өнiмнiң мөлшерiн есептейтiн есептеуiштер, таксометрлер, мильде өткен аралықты өлшейтiн есептеуiштер, қадам өлшеуiштер және ұқсас аспаптар
9029 20
спидометрлер және тахометрлер; стробоскоптар
9029 90 000
Бөлiктер мен керек-жарақтар
9030
9028 тауар позициясының өлшеу аспаптардан басқа, электрдiң шамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған осциллоскоптар, спектp анализаторлары, өзге де аспаптар мен аппаратуралар; альфа-, бетта-, гамма-, ренттендiк, ғарыштық немесе өзге де иондаушы сәулелердi аңғару мен өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратуралар
9030 10 000 0
иондаушы сәулелердi аңғару мен өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратуралар
9030 20
осциллоскоптар мен осциллографтар
9030 31 000 0
жазатын құрылғылары жоқ әмбебап аспаптары
9030 32 000
жазатын құрылғылары бар әмбебап аспаптары
9030 33
өзге де жазатын құрылғылары жоқ
9030 39 000
өзге де жазатын құрылғылар
9030 40 000 0
арнайы телекоммуникациялар үшiн арналған аспаптар мен аппаратура, өзгелері (мысалы, айқасқан кедергiлердiң, күшейткiш коэффиценттердiң, бұрмалау коэффициенттердiң, псофометрлердiң өлшеуiштерi)
9030 82 000 0
жартылай өткiзгiш пластиналарды өлшеуге немесе аспаптарды тексеруге арналған
9030 84 000
жазатын құрылғылары бар, өзгелері
9030 89
өзгелері
9030 90
Бөлiктер мен керек-жарақтар
9031
Аталған топтың басқа жерiнде аталмаған немесе енгiзiлмеген өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар, қондырғылар және машиналар; профильдiк жобалар
9031 10 000 0
механикалық бөлшектерге арналған баланстық машиналар
9031 20 000 0
сынақ стендтерi
9031 41 000 0
жартылай өткiзгiш аспаптарының өндiрiсiнде пайдаланылатын, жартылай өткiзгiш тілімшелерді тексеруге арналған немесе фотомаскаларды немесе фотошаблондарды тексеруге арналған
9031 49
өзгелері
9031 80
аспаптар, қондырғылар және өзге де машиналар

9031 90
части и принадлежности
9032
Приборы и устройства для автоматического регулирования или управления
9032 10
термостаты
9032 20 000 0
маностаты
9032 81 000
гидравлические или пневматические
9032 89 000
прочие
9032 90 000
части и принадлежности
9033 00 000 0
Части и принадлежности (в другом месте данной группы не поименованные или не включенные) к машинам, приборам, инструментам или аппаратуре группы 90
9202
Инструменты музыкальные струнные прочие (например, гитары, скрипки, арфы)
9202 90
прочие
9205
Инструменты музыкальные духовые прочие (например, кларнеты, трубы, волынки), кроме ярмарочных органов и механических шарманок
9205 90
прочие
9206 00 000 0
Инструменты музыкальные ударные (например, барабаны, ксилофоны, тарелки, кастаньеты, маракасы)
9401
Мебель для сидения (кроме указанной в товарной позиции 9402), трансформируемая или не трансформируемая в кровати, и ее части
9401 10 000 0
сиденья типа используемых в средствах воздушного транспорта
9401 20 000
сиденья типа используемых в моторных транспортных средствах
9401 30 000 0
мебель для сидения вращающаяся с регулирующими высоту приспособлениями
9401 40 000 0
мебель для сидения, кроме дачной или походной, трансформируемая в кровати
9401 51 000 0
из бамбука или ротанга
9401 59 000 0
прочая
9401 61 000 0
мебель обитая
9401 69 000 0
прочая
9401 71 000
обитая
9401 79 000
прочая
9401 80 000
мебель для сидения прочая
9401 90
части
9402
Мебель медицинская, хирургическая, стоматологическая или ветеринарная (например, операционные столы, столы для осмотра, больничные койки с механическими приспособлениями, стоматологические кресла); парикмахерские кресла и аналогичные кресла с приспособлениями для вращения и одновременно для наклона и подъема; части вышеупомянутых изделий
9402 10 000
стоматологические, парикмахерские или аналогичные кресла и части к ним
9402 90 000 0
прочая
9403
Мебель прочая и ее части
9403 10
мебель металлическая типа используемой в учреждениях
9403 20
мебель металлическая прочая
9403 30
мебель деревянная типа используемой в учреждениях
9403 40
мебель деревянная типа кухонной
9403 50 000
мебель деревянная типа спальной
9403 60
мебель деревянная прочая
9403 70 000 0
мебель из пластмассы
9403 81 000 0
из бамбука или ротанга
9403 89 000 0
прочая
9403 90
части
9404
Основы матрацные; принадлежности постельные и аналогичные изделия меблировки (например, матрацы, стеганые одеяла, стеганые одеяла пуховые, диванные подушки, пуфы и подушки) с пружинами или набитые любыми материалами или состоящие из пористой резины или пластмассы, с покрытием или без покрытия

9031 90
бөлшектерi мен керек-жарақтары
9032
Автоматты реттеу немесе басқаруға арналған аспаптар мен қондырғылар
9032 10
термостаттар
9032 20 000 0
маностаттар
9032 81 000
гидравликалық немесе пневматикалық
9032 89 000
өзгелері
9032 90 000
Бөлiктер мен керек-жарақтар
9033 00 000 0
90-топтағы машиналарға, аспаптарға, құралдарға немесе аппаратураға бөлшектер мен керек-жарақтар (осы топтың басқа жерiнде аталмаған немесе енгiзiлмеген)
9202
Өзге де iшектi музыка аспаптары (мысалы, гитаралар, скрипкалар, арфалар)
9202 90
өзгелері
9205
Өзге де рухани музыка аспаптары (мысалы, кларнеттер, трубалар, волынкалар), жәрмеңкелiк органдарданмен механикалық шарманкалардан басқа
9205 90
өзгелері
9206 00 000 0
Соқпалы музыка аспаптары (мысалы, барабандар, ксилофондар, табақтар, кастаньеттер, маракастар)
9401
Төсектерге өзгеретiн немесе өзгермейтiн, отыруға арналған жиhаз (9402 тауар позициясында көрсетiлгендерден басқа) және оның бөлiктерi
9401 10 000 0
әуе көлiк құралдарында пайдаланылатын үлгiдегi орындықтар
9401 20 000
моторлы көлiк құралдарында пайдаланылатын үлгiдегi орындықтар
9401 30 0000
айналмалы қондырғылардың биiктiгiн реттейтiн отыруға арналған жиhаз
9401 40 000 0
саяжайды немесе серуендiктi қоспағанда, төсекке өзгеретiн, отыруға арналған жиhаз
9401 51 000 0
бамбуктан немесе ротангтан
9401 59 000 0
өзгесi
9401 61 000 0
қапталған жиhаз
9401 69 000 0
өзгесi
9401 71 000
қапталған
9401 79 000
өзгесi
9401 80 000
өзге де отыруға арналған жиhаз
9401 90
бөлшектерi
9402
Медициналық, хирургиялық, стоматологиялық, немесе мал дәрiгерлiк жиhаз (мысалы, операцияға арналған үстелдер, қарауға арналған үстелдер, механикалық қондырғылары бар аурухана төсектерi, стоматологиялық креслолар); шаштараз креслолары және айналуға және бiр уақыттa еңкею мен көтеруге арналған, қондырғылары бар ұқсас креслолары; жоғарыда ескерiлген бұйымдардың бөлiктерi
9402 10 000
стоматологиялық шаштараз немесе ұқсас креслолары және олардың бөлiктерi
9402 90 000 0
өзгесi
9403
Өзге де жиhаз және оның бөлшектерi
9403 10
мекемелерде пайдаланылатын үлгiдегi металл жиhазы
9403 20
өзге де металл жиhазы
9403 30
мекемелерде пайдаланылатын үлгiдегi ағаш жиhазы
9403 40
асхана үлгiсiндегi ағаш жиhазы
9403 50 000
ұйықтайтын бөлме үлгiсiндегi ағаш жиhазы
9403 60
өзге де ағаш жиhазы
9403 70 000 0
пластмассадан жасалған жиhаз
9403 81 000 0
бамбуктан немесе ротангтан
9403 89 000 0
өзгесi
9403 90
бөлшектерi
9404
Матрац негiздерi; серiппелерi бар немесе кез келген материалдармен толтырылған немесе ұсақ саңылаулы резеңкеден немесе пластмассадан тұратын, жапқышы бар немесе жапқышсыз, төсекорынның керек-жарақтары және жиhаздық ұқсас бұйымдар (мысалы, матрацтар, сырылған көрпелер,мамық сырылған көрпелер, диван жастықтары, пұфтар мен жастықтар)

9404 10 000 0
основы матрацные
9404 21
из пористой резины или пластмассы, с покрытием или без покрытия
9404 29
из прочих материалов
9404 30 000 0
мешки спальные
9404 90
прочие
9405
Лампы и осветительное оборудование, включая прожекторы, лампы узконаправленного света, фары и их части, в другом месте не поименованные или не включенные; световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия, имеющие встроенный источник света, и их части, в другом месте не поименованные или не включенные
9405 10
люстры и прочее электрическое осветительное оборудование, подвесное или настенное, кроме осветительного оборудования типа используемого для освещения открытых общественных мест или транспортных магистралей
9405 20
лампы электрические настольные, напольные или прикроватные
9405 30 000 0
наборы осветительного оборудования типа используемого для украшения новогодних елок
9405 40
лампы электрические и осветительное оборудование, прочие
9405 50 000 0
неэлектрические лампы и осветительное оборудование
9405 60
световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия
9405 91
из стекла
9405 92 000
из пластмассы
9405 99 000
прочие
9406 00
Сборные строительные конструкции
9503 00
Трехколесные велосипеды, самокаты, педальные автомобили и аналогичные игрушки на колесах; коляски для кукол; куклы; прочие игрушки; модели в уменьшенном размере ("в масштабе") и аналогичные модели для развлечений, действующие или недействующие; головоломки всех видов
9504
Консоли и оборудование для видеоигр, товары для развлечений, настольные или комнатные игры, включая столы для игры в пинбол, бильярд, специальные столы для игр в казино и автоматическое оборудование для боулинга
9504 20 000 0
изделия и принадлежности для всех разновидностей бильярда
9504 30
игры прочие, приводимые в действие монетами, банкнотами, банковскими карточками, жетонами или аналогичными средствами оплаты, кроме автоматического оборудования для боулинга
9504 40 000 0
карты игральные
9504 90
прочие
9505
Изделия для праздников, карнавалов или прочие изделия для увеселения, включая предметы для показа фокусов и шуток
9505 10
товары для новогодних и рождественских праздников
9505 90 000 0
прочие
9506
Инвентарь и оборудование для занятий общей физкультурой, гимнастикой, легкой атлетикой, прочими видами спорта (включая настольный теннис) или для игр на открытом воздухе, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные; бассейны плавательные и бассейны для детей

9404 10 000 0
матрацтық негiздерi
9404 21
ұсақ саңылаулы резеңкеден немесе пластмассадан тұратын, жапқышы бар немесе жапқышсыз
9404 29
өзге де материалдардан
9404 30 000 0
ұйықтайтын бөлменiң қаптары
9404 90
өзгелері
9405
басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, прожекторларды, жарықты тiк бағыттайтын шамдарды, фарларды және олардың бөлшектерiн қоса алғанда, шамдар мен жарықтандырғыш жабдықтар; жарық көрсеткiштерi, атауы бар немесе атымен, немесе мекенжайымен жарық табличкалары және жарық көздерi орнатылған ұқсас бұйымдар, және басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, олардың бөлшектерi
9405 10
Люстралар және аспалы немесе қабырғаға қыстыратын, ашық қоғамдық орындарды немесе көлiк магистральды жарықтандыру үшiн пайдаланылатын үлгiдегi жарықтандырғыш жабдықтардан басқа, өзге де электр жарықтандырғыш жабдықтар
9405 20
үстелге, еденге немесе төсектiң жанына қоятын электр шамдары
9405 30 000 0
жаңа жылғы шыршалардың әшекейлерi үшiн пайдаланылатын үлгiдегi жарықтандырғыш жабдықтардың жиынтықтары
9405 40
электр шамдары мен жарықтандырғыш жабдықтар, өзгелері
9405 50 000 0
электрсiз шамдар мен жарықтандырғыш жабдықтар
9405 60
жарық көрсеткiштерi, атауы бар немесе атымен, немесе мекен-жайымен жарық маңтайшалары және ұқсас бұйымдар
9405 91
шыныдан
9405 92 000
пластмассадан
9405 99 000
өзгелері
9406 00
Жиналатын құрылыс құрастырмалары
9503 00
Үш дөңгелектi велосипедтер, самокаттар, педальдi автомобильдер және дөңгелектерi бар ұқсас ойыншықтар; қуыршақтарға арналған арбалар; қуыршақтар; өзге де ойыншықтар; кiшiрейтiп көрсететiн көлемдегi ("масштабта") модельдер және iске қосылған немесе iске қосылмаған, ойын-сауыққа арналған ұқсас модельдер; барлық түрдегi бас қатырғыштар
9504
Консоли мен бейне ойындардың жабдықтаулары, пинбол, бильярд ойындарына арналған үстелдердi, казино ойынына арналған арнаулы үстелдердi және боулингкеарналған автоматтандырылған жабдықты қоса алғанда, ойын-сауыққа арналған тауарлар, үстелдi немесе бөлмелi ойындар
9504 20 000 0
бильярдтың басқа түрлерiне арналған бұйымдар мен керек-жарақтар
9504 30
автомат боулингке арналған жабдықтардан басқа, тиындармен, банкноттармен, банктiк карточкалармен, жетон немесе ұқсас бұйымдармен iске қосылатын өзге де ойындар:
9504 40 000 0
ойын карталары
9504 90
өзгелері
9505
сиқырлар мен әзiлдердi көpceтуге арналған заттарды қоса алғанда, мерекелерге, карнавалдарға арналған бұйымдар немесе көңiл көтеруге арналған өзге де бұйымдар
9505 10
жаңа жылғы және рождестволық мейрамдарға арналған тауарлар
9505 90 000 0
өзгелері
9506
Аталған топтың басқа жерiнде аталмаған немесе енгiзiлмеген, жалпы дене шынықтырумен, гимнастикамен, жеңiл атлетикамен, өзге де спорт түрлерiмен немесе ашық ауада ойнауға арналған (үстел теннисiн қоса алғанда) шұғылдануға арналған немесе ашық ауада ойындарға арналған мүкәммал мен жабдықтары; жүзу бассейндерi және балаларға арналған бассейндер

9506 11
лыжи
9506 12 000 0
крепления для лыж
9506 19 000 0
прочие
9506 21 000 0
доски для виндсерфинга
9506 29 000 0
прочие
9506 31 000 0
клюшки, комплекты
9506 32 000 0
мячи
9506 39
прочие
9506 40 000
инвентарь и оборудование для настольного тенниса
9506 51 000 0
ракетки для тенниса, со струнами или без струн
9506 59 000 0
прочие
9506 61 000 0
мячи для тенниса
9506 62 000 0
мячи надувные
9506 69
прочие
9506 70
ледовые коньки и роликовые коньки, включая конькобежные ботинки с прикрепленными коньками
9506 91
инвентарь и оборудование для занятий общей физкультурой, гимнастикой или атлетикой
9506 99
прочие
9507
Удочки рыболовные, крючки рыболовные и прочие снасти для рыбной ловли с использованием лесы; сачки для рыб, сачки для бабочек и аналогичные сачки; приманки в виде муляжей птиц (кроме указанных в товарной позиции 9208 или 9705) и аналогичные принадлежности для охоты или стрельбы
9507 10 000 0
удочки рыболовные
9507 20
крючки рыболовные, с поводками или без поводков
9507 30 000 0
катушки с леской для рыбной ловли
9507 90 000 0
прочие
9508
Карусели, качели, тиры и прочие аттракционы; цирки передвижные и зверинцы передвижные; театры передвижные
9508 90 000 0
прочие
9603
Метлы, щетки (включая щетки, являющиеся частями механизмов, приборов или транспортных средств), щетки ручные механические без двигателей для уборки полов, швабры и метелки из перьев для смахивания пыли; узлы и пучки, подготовленные для изготовления метел или щеточных изделий; подушечки и валики малярные для краски; резиновые швабры (кроме резиновых валиков для удаления влаги)
9603 21 000 0
щетки зубные, включая щетки для зубных протезов
9603 29
прочие
9603 30
кисти художественные, кисточки для письма и аналогичные кисточки для нанесения косметики
9603 40
кисти для нанесения красок, темперы, лаков или аналогичные
кисти (кроме указанных в субпозиции 9603 30); подушечки и валики малярные для краски
9603 50 000
щетки, являющиеся частями механизмов, приборов или транспортных средств, прочие
9603 90
прочие
9604 00 000 0
Сита и решета ручные
9605 00 000 0
Наборы дорожные, используемые для личной гигиены, шитья или для чистки одежды или обуви
9606
Пуговицы, кнопки, застежки-защелки, формы для пуговиц и прочие части этих изделий; заготовки для пуговиц

9506 11
шаңғылар
9506 12 000 0
шаңғы бекiтулерi
9506 19 000 0
өзгелері
9506 21 000 0
виндсерфингке арналған тақтайлар
9506 29 000 0
өзгелері
9506 31 000 0
клюшкалар, жинақтар
9506 32 000 0
доптар
9506 39
өзгелері
9506 40 000
үстелдi тенниске арналған мүкәммал мeн жабдықтар
9506 51 000 0
iшегiмен немесе iшексiз, тенниске арналған ракеткалар
9506 59 000 0
өзгелері
9506 61 000 0
тенниске арналған доптар
9506 62 000 0
үрлемелi доптар
9506 69
өзгелері
9506 70
бекiтiлген конькилерi бар коньки бәтеңкелерiн қоса алғанда, мұз конькилерi мен ролик конькилерi
9506 91
жалпы дене шынықтырумен, гимнастикамен немесе атлетикамен шұғылдануға арналған мүкәммал мен жабдықтар
9506 99
өзгелері
9507
Балық аулау қармақтары, қармақ бауды пайдалану арқылы балық аулауға арналған күршектер мен басқа да құралдар; балық аулау торлары, көбелек аулайтын торлар және осындай торлар; құс пiшiндерi түрiндегi алдауыштар (9208 немесе 9705 тауар позициясында көрсетiлгендерден басқа) және аңшылық пен нысана атуға арналған басқа да керек-жарақтар
9507 10 000 0
балық аулау қармақтары
9507 20
қармақ баулары бар немесе қармақ бауларсыз, балық аулау күршектерi
9507 30 000 0
балық аулауға арналған, қармақ бауы бар катушкалар
9507 90 000 0
өзгелері
9508
Әткеншектер, алтыбақандар, тирлер және өзге де аттракциондар; жылжымалы цирктер және жылжымалы айуанханалар; жылжымалы театрлар
9508 90 000 0
өзгелері
9603
Сыпырғыштар, щеткалар (тетiктердiң, аспаптардың немесе көлiк құралдардың бөлiктерi болып табылатын щеткаларды қоса алғанда), едендi жинауға арналған қозғалтқышсыз механикалық қол щеткалары, швабралар және шаңды қағуға арналған қауырсыннан жасалған сыпырғылар; сыпырғыштарды немесе щетка бұйымдарын жасау үшiн дайындалған түйiндер мен будалар; сырлауға арналған жастықшалар мен бiлiкшелер; резеңкелi швабрлар (ылғалды алуға арналған резеңкелi бiлiкшелерден басқа)
9603 21 000 0
тiс протездерiне арналған щеткаларды қоса алғанда, тiс щеткалары
9603 29
өзгелері
9603 30
безендiру қылқаламдары, жазуға арналған қылқаламдар және косметиканы жағуға арналған өзге де қылқаламдар
9603 40
бояуларды, темперлердi, лактарды жағуға арналған қылқаламдар немесе ұқсас қылқаламдар (9603 30 қосалқы позициясында көрсетiлгендерден басқа); бояуға арналған малярлы жастықшалар мен валиктар
9603 50 000
тетiктiң, аспаптардың немесе көлiк құралдардың бөлiктерi болып табылатын щеткалар, өзгелері
9603 90
өзгелері
9604 00 000 0
Елеуiштер мен қол електерi
9605 00 000 0
Жеке гигиена үшiн пайдаланылатын, тiгуге немесе киiмдер мен аяқ-киiмдердi тазалауға арналған жол жиынтықтары
9606
Түймелер, батырмалар, түймелеуiлмектерi, түймелеуге арналған қалыптар және осы бұйымдардың өзге де бөлiктepi; түймелерге арналған дайындамалар

9606 10 000 0
кнопки, застежки-защелки и их части
9606 21 000 0
пластмассовые, без текстильного покрытия
9606 22 000 0
из недрагоценного металла, без текстильного покрытия
9606 29 000 0
прочие
9606 30 000 0
формы для пуговиц и прочие части пуговиц; заготовки для пуговиц
9607
Застежки-молнии и их части
9607 11 000 0
с зубцами из недрагоценного металла
9607 19 000 0
прочие
9607 20
части
9608
Ручки шариковые; ручки и маркеры с наконечником из фетра и прочих пористых материалов; авторучки чернильные, стилографы и ручки прочие; перья копировальные; карандаши с выталкиваемым или скользящим стержнем; держатели для перьев, держатели для карандашей и аналогичные держатели; части (включая колпачки и зажимы) изделий, перечисленных выше, кроме изделий товарной позиции 9609
9608 10
ручки шариковые
9608 20 000 0
ручки и маркеры с наконечником из фетра и прочих пористых материалов
9608 30 000 0
авторучки чернильные, стилографы и ручки прочие
9608 40 000 0
карандаши с выталкиваемым или скользящим стержнем
9608 50 000 0
наборы, состоящие из двух или более изделий, указанных в вышеприведенных субпозициях
9608 60
стержни для шариковых ручек, состоящие из шарикового наконечника и чернильного баллончика
9608 91 000 0
перья для ручек и перьевые насадки
9608 99 000 0
прочие
9609
Карандаши простые (кроме указанных в товарной позиции 9608), карандаши цветные, грифели карандашей, пастели, карандаши угольные, мелки для письма или рисования и мелки для портных
9609 10
карандаши простые и цветные, с грифелями в твердой оболочке
9609 20 000 0
грифели карандашей, черные или цветные
9609 90
прочие
9610 00 000 0
Доски грифельные для письма или рисования, в рамах или без рам
9611 00 000 0
Штемпели для датирования, опечатывания или нумераторы, и аналогичные приспособления (включая устройства для печатания или тиснения этикеток), предназначенные для ручной работы; компостеры ручные, верстатки ручные наборные и комплекты ручные печатные, включающие в себя такие верстатки
9612
Ленты для пишущих машинок или аналогичные ленты, пропитанные чернилами или обработанные иным способом, предназначенные для получения отпечатков, в катушках, кассетах или без них; подушки штемпельные, пропитанные или не пропитанные чернилами, в коробках или без коробок
9612 10
ленты
9612 20 000 0
подушки штемпельные

9606 10 000 0
батырмалар, түймелеу-iлмектерi және олардың бөлiктерi
9606 21 000 0
тоқыма жабындысы жоқ, пластмассадан жасалғандар
9606 22 000 0
тоқыма жабындысы жоқ, қымбат емес бағалы металлдан
9606 29 000 0
өзгелері
9606 30 000 0
түймелерге арналған қалыптар және түймелердiң өзге де бөлiктерi; түймелерге арналған дайындамалар
9607
Сыдырма-түймелерi мен олардың бөлiктерi
9607 11 000 0
қымбат бағалы емес металдардан жасалған тiстерi бар
9607 19 000 0
өзгелері
9607 20
бөлiктер
9608
Шариктi қаламсаптар; фетрден және кеуектiлiк материалдардан жасалған ұшы бар қаламсаптар мен маркерлер; сия қаламсаптары, стилографтар мен өзге де қаламсаптар; көшiргiш қауырсындары; итеретiн немесе сырғыйтын өзегі бар қаламдар; қауырсындарға арналған ұстағыштар; 9609 тауар позициясының бұйымдардан басқа, жоғарыда айтылған бұйымдардың бөлшектерi (қақпақтарын және қысқыштарын қоса алғанда)
9608 10
шариктi қаламсаптар
9608 20 000 0
фетрден және өзге де кеуектiлiк материалдардан жасалған ұшы бар қаламсаптар мен маркерлер
9608 30 000 0
мынадай сия қаламсаптар, стилографтар және өзге де қаламсаптар:
9608 40 000 0
итеретiн немесе сырғитын өзегі бap қаламдар
9608 50 000 0
бiр немесе одан да көп бұйымдардан тұратын, жоғарыда келтiрiлген қосалқы позицияларда көрсетiлген жиындар
9608 60
шариктi қаламсаптарға арналған, шариктi ұшынан және сия балоннан тұратын өзектер
9608 91 000 0
қаламсаптарға арналған қауырсындар және қауырсынды ұстағыштар
9608 99 000 0
өзгелері
9609
Жай қаламдар (9608 тауар позициясында көрсетiлгендерден басқа), түрлi-түстi қаламдар, қаламдардың грифельдерi, пастелдер, көмiр қаламдары, жазуға немесе сурет салуға арналған борлар және тiгiншiлерге арналған борлар
9609 10
қатты қабықтағы грифельдерi бар, жай және түрлi-түстi қаламдар
9609 20 000 0
қара немесе түрлi-түстi, қарындаштардың грифельдерi
9609 90
өзгелері
9610 00 000 0
Рамадағы немесе рамасыз, жазуға немесе сурет салуға арналған грифельмен жазатын тақта
9611 00 000 0
Күндердi белгiлеуге, белгi қоюға немесе нөмiрлеуге арналған мөрлер, және қол жұмыстарына арналған, ұқсас құрылғылар (басуға немесе этикеткалар салуға арналған құрылғыларды қоса алғанда); қол компостерлерi, жинақталған қол верстаткалары және өздерiне сондай вестаткаларды енгiзетiн, баспа қол жиынтықтары
9612
Сияға сiңдiрiлген немесе өзге де тәсiлмен өңделген, белгiнi қою үшiн арналған, катушкаларда, кассеталарда немесе оларсыз, жазу машинкаларына арналған таспалар немесе ұқсас таспалар; сияға, сiңдiрiлген немесе сiңдiрiлмеген, қорапшада немесе қорапшасыз, мөр жастықшалары
9612 10
таспалар
9612 20 000 0
мөр жастықшалары