Об утверждении стандартов государственных услуг "Постановка на учет, переучет отечественных теле-, радиоканалов" и "Постановка на учет, переучет иностранных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2012 года № 1183. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 180
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 05.03.2014 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», подпунктами 2),  3) статьи 6, статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Постановка на учет, переучет отечественных теле-, радиоканалов»;
2) стандарт государственной услуги «Постановка на учет, переучет иностранных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования, за исключением пункта 8подпункта 4) части первой пункта 11, подпункта 2) части четвертой пункта 11 и подпункта 3) части первой пункта 16 стандарта государственной услуги «Постановка на учет, переучет отечественных теле-, радиоканалов» и пункта 8подпункта 4) части первой пункта 11, подпункта 4) части четвертой пункта 11 и подпункта 2) части первой пункта 16 стандарта государственной услуги «Постановка на учет, переучет иностранных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан», утвержденных настоящим постановлением, которые вводятся в действие с 1 января 2013 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 сентября 2012 года № 1183
Стандарт государственной услуги
«Постановка на учет, переучет отечественных
теле-, радиоканалов»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Постановка на учет, переучет отечественных теле-, радиоканалов» (далее- гос.услуга) оказывается Комитетом информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее – Комитет) по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, здание «Дом Министерств», 15 подъезд, кабинет № 217.

"Отандық теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою" және "Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою" мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 қыркүйектегі № 1183 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 180 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.03.2014 № 180 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнiң 34-бабына, «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2)3) тармақшаларына29-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) «Отандық теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою» мемлекеттік қызмет стандарты;
2) «Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою» мемлекеттік қызмет стандарты бекiтiлсiн.
2. Осы қаулымен бекітілген, 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін «Отандық теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою» мемлекеттік қызмет стандартының 8-тармағын, 11-тармағының бірінші бөлігінің 4) тармақшасын, 11-тармағының төртінші бөлігінің  2) тармақшасын және 16-тармағының бірінші бөлігінің 3) тармақшасын және «Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою» мемлекеттік қызмет стандартының 8-тармағын, 11-тармағының бірінші бөлігінің 4) тармақшасы, 11-тармағының төртінші бөлігінің 4) тармақшасын және 16-тармағының бірінші бөлігінің 2) тармақшасын қоспағанда, осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi                            К. Мәсiмов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 12 қыркүйектегі
№ 1183 қаулысымен
бекітілген
«Отандық теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою»
мемлекеттiк қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Отандық теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою» мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң Ақпарат және мұрағат комитетi (бұдан әрi – Комитет) мына мекенжайда көрсетедi: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесi, № 8 үй, «Министрлiктер үйi» ғимараты, 15-кiреберiс, № 217 кабинет.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 21) статьи 7 и статей 1718 Закона Республики Казахстан от 18 января 2012 года «О телерадиовещании».
4. Информацию о государственной услуге можно получить на веб-портале «электронного правительства»: www.e.gov.kz, интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее – Министерство): www.mki.gov.kz., а также обратившись в Комитет по телефону: 8 (7172) 74-05-38.
Стандарт государственной услуги размещен в подразделе «Постановка на учет, переучет отечественных теле-, радиоканалов» раздела «Госуслуги» на интернет-ресурсе Министерства по адресу: www.mki.gov.kz.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства о постановке на учет, переучете отечественного теле-, радиоканала (далее – свидетельство) либо мотивированный ответ об отказе в выдаче свидетельства в письменном виде.
Свидетельство выдается на бумажном носителе согласно приложению 1 или 2 к настоящему стандарту.
В случаях утраты или порчи свидетельства, выдается дубликат.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) в течение десяти рабочих дней со дня сдачи необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - не более 30 минут.
Дубликат свидетельства выдается в течение десяти календарных дней со дня сдачи необходимых документов.
8. Государственная услуга оказывается на платной основе, за оказание которой взимается регистрационный сбор за постановку на учет отечественного теле-, радиоканала и выдачу дубликата свидетельства о постановке на учет отечественного теле-, радиоканала в порядке, установленном Налоговым кодексом Республики Казахстан.
9. Государственная услуга оказывается: ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней. Прием документов осуществляется с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга осуществляется в здании Комитета. Режим помещения: вход в здание осуществляется по разовому пропуску, выдаваемому в бюро пропусков, который имеет отдельный вход. Разовый пропуск оформляется по телефонной заявке должностного лица, непосредственно оказывающего услугу.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны и противопожарную сигнализацию. Вход в подъезд оснащен пандусами, предназначенными для лиц с ограниченными физическими возможностями.

2. Көрсетілетін мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Телерадио хабарларын тарату туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 18 қаңтардағы Заңының 7-бабының 21) тармақшасы және 1718-баптары негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты «электрондық үкімет» веб-порталынан: www.e.gov.kz, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң (бұдан әрi-Министрлiк) интернет-ресурсынан: www.mki.gov.kz, сондай-ақ Комитетке 8 (7172) 74-05-38 телефоны бойынша хабарласу арқылы алуға болады.
Мемлекеттiк қызмет стандарты Министрлiктiң интернет ресурсында www.mki.gov.kz. мекенжайы бойынша «Мемлекеттiк қызмет» бөлiмiнiң «Отандық теле-, радиоарналарды есепке қою, қайта есепке қою» кіші бөлiмінде орналастырылған.
5. Отандық теле-, радиоарналарды есепке қою, қайта есепке қою туралы куәлiк (бұдан әрi - куәлік) беру не куәлiк беруден жазбаша түрде бас тарту туралы дәлелдi жауап көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi болып табылады.
Куәлiк осы стандарттың 1 немесе 2-қосымшасына сәйкес қағаз тасығышта берiледi.
Куәлiк жоғалған немесе бүлiнген жағдайда телнұсқасы берiледi.
6. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетiледi.
7. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) осы стандарттың 11-тармағында анықталған қажеттi құжаттарды тапсырған күнінен бастап күнтiзбелiк он бес күн iшiнде;
2) қажеттi құжаттарды тапсыру кезiнде кезек күтудiң ең көп уақыты – 30 минут;
3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудiң ең көп уақыты – 30 минуттан аспайды.
Куәліктің телнұсқасы қажетті құжаттар тапсырылған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде беріледі.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі, отандық теле-, радиоарнаны есепке қойғаны және отандық теле-, радиоарнаны есепке қойғаны туралы куәліктің телнұсқасын бергені үшін Қазақстан Республикасының Салық кодексінде белгілеген тәртіппен тіркеу алымы алынады.
9. Мемлекеттiк қызмет демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, күн сайын көрсетiледi. Құжаттарды қабылдау сағат 9.00-дан 18.00-ға дейiн жүзеге асырылады, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн. Қабылдау кезекке тұру тәртiбiмен, алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусiз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсету Комитеттің ғимаратында жүзеге асырылады. Ғимарат режимі: ғимаратқа кiру кiретiн жеке есiгi бар рұқсаттама бюросы беретiн бiржолғы рұқсат қағазы бойынша жүзеге асырылады. Бiржолғы рұқсат қағазы тiкелей мемлекеттiк қызмет көрсететiн тұлғаның телефонмен берген өтiнiмi бойынша рәсiмделедi.
Ғимараттағы құқықтық тәртiптi сақтау үшiн тәулiктiк күзет бекетi, өртке қарсы дабыл бар. Кiреберiс есiгi дене мүмкiндiктерi шектеулi адамдарға арналған пандустармен жабдықталған.

2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения свидетельства получатель государственной услуги (либо представитель по доверенности) представляет в Комитет следующие документы:
1) заявление согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) обязательство о записи и хранении транслируемых и ретранслируемых теле-, радиопрограмм в течение шести месяцев;
3) форму сведений о наличии имущественных прав собственника теле-, радиоканала на помещения и площади с отдельным входом или на их аренду, в том числе:
специальных помещений для размещения и эксплуатации технических средств, необходимых для функционирования телерадиовещания (студийных, аппаратных, вспомогательных);
помещений для размещения творческого персонала (редакционных);
помещений для административно-управленческого персонала;
4) документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора за постановку на учет отечественного теле-, радиоканала.
Для переучета свидетельства (в связи со сменой собственника, либо изменением организационно-правовой формы, наименования, а также названия теле-, радиоканала) получатель государственной услуги представляет:
1) заявление согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) оригинал ранее выданного свидетельства о постановке на учет отечественного теле-, радиоканала;
3) в случае изменения собственника требуется документ, подтверждающий данное изменение;
4) договор, подтверждающий передачу прав собственности на теле-, радиоканал другому лицу.
В случаях утраты или порчи свидетельства получателю государственной услуги выдается дубликат свидетельства с присвоением нового номера и надписью «Дубликат» в правом верхнем углу с указанием номера и даты ранее выданного свидетельства.
Для получения дубликата свидетельства получатель государственной услуги представляет:
1) заявление согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора за выдачу дубликата свидетельства о постановке на учет отечественного теле-, радиоканала.
Комитет в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя государственной услуги обязан проверить полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов, Комитет в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления. В дальнейшем Комитет не имеет права отказать в предоставлении государственной услуги по данному основанию.
12. Образец заявления размещен на веб-портале «электронного правительства»: www.e.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Министерства: www.mki.gov.kz (подраздел «Постановка на учет, переучет отечественных теле-, радиоканалов» раздела «Госуслуги»).

2. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi
11. Куәлікті алу үшін мемлекеттiк қызметтi алушы (немесе сенiмхат бойынша өкiлi) Комитетке мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес өтiнiш;
2) трансляцияланатын және рестрансляцияланатын теле-радиобағдарламаларды таспаға басу және алты ай бойы сақтау туралы міндеттеме;
3) теле-,радиоарнаның меншік иесінің кіретін есігі бөлек жайлар мен алаңдарға немесе оларды жалға алуға, оның ішінде:
телерадио хабарларын таратудың жұмыс істеуі үшін қажетті техникалық құралдарды орналастыруға және пайдалануға арналған) студиялық, аппараттық, қосалқы) арнайы үй-жайларға;
шығармашылық (редакциялық) персоналды орналастыруға арналған үй-жайларға;
әкімшілік-басқару персоналына арналған үй-жайларға мүліктік құқықтарының болуы туралы мәліметтер нысаны.
4) отандық теле-,радиоарнаны есепке қою үшін бюджетке тіркеу алымының төленгенін растайтын құжат.
Куәлікті қайта есепке қою үшін, (меншік иесінің ауысуына, не ұйымдық-құқықтық нысанының, атауының, сондай-ақ теле,-радиоарна атауының өзгеруіне байланысты) мемлекеттік қызметті алушы:
1) осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес өтiнiш;
2) теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәліктің бұрын берілген түпнұсқасы;
3) меншік иесі өзгерген жағдайда осы өзгерісті растайтын құжат талап етіледі;
4) теле-, радиоарнаның меншік құқығының басқа тұлғаға берілгендігін растайтын шарт.
Куәлiк жоғалған немесе бүлiнген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушыға жаңа нөмір бере отырып және бұрын берілген куәлiктің нөмірі мен күні көрсетіліп оң жағындағы жоғарғы бұрышында «Телнұсқа» деген жазуы бар куәліктің телнұсқасы берiледi.
Куәліктің телнұсқасын алу үшін мемлекеттік қызметті алушы:
1) осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес өтiнiш;
2) отандық теле-,радиоарнаны есепке қою туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін бюджетке тіркеу алымының төленгендігін растайтын құжатты ұсынады.
Комитет мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап екi жұмыс күнi iшiнде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруге мiндеттi. Ұсынылған құжаттардың толық емес фактiлерi анықталған жағдайда, Комитет аталған мерзiмде өтiнiштi одан әрi қараудан жазбаша дәлелдi түрде бас тартады. Әрі қарай Комитет осы негіз бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға құқылы емес.
12. Өтiнiштiң үлгiсi «электрондық үкiметтің» веб-порталында: www.e.gov.kz, сондай-ақ Министрлiктiң интернет-ресурсында: www.mki.gov.kz («Мемлекеттiк қызмет» бөлiмiнiң «Отандық теле-, радиоарналарды есепке қою», қайта есепке қою кіші бөлімінде) орналастырылған.

13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, отправляются по почте либо сдаются в канцелярию Комитета по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, здание «Дом Министерств», 15 подъезд, кабинет № 224.
14. Подтверждением приема документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, является выдача получателю государственной услуги (либо представителю по доверенности) талона, где указываются дата и время, фамилия и инициалы сотрудника канцелярии Комитета, принявшего документы.
15. Свидетельство направляется получателю государственной услуги по почте по адресу, указанному в заявлении.
Выдача свидетельства регистрируется в журнале выданных свидетельств.
16. В оказании государственной услуги отказывается в случаях, если:
1) уполномоченным органом ранее выдано свидетельство о постановке на учет теле-, радиоканала с тем же названием и распространением на той же территории либо сходным до степени его смешения с названием ранее созданного теле-, радиоканала;
2) содержание заявления не соответствует требованиям приложения 3 к настоящему стандарту;
3) не уплачен регистрационный сбор за постановку на учет теле-, радиоканала;
4) в заявлении о переучете теле-, радиоканала ввиду смены собственника не указаны номер и дата договора о передаче прав собственности на теле-, радиоканал другому лицу;
5) к постановке на учет заявлен теле-, радиоканал с тем же названием (частью названия) и той же тематической направленностью, выпуск которого ранее прекращен судом, или заявлен теле-, радиоканал, дублирующий название и тематическую направленность, а также подано заявление собственником или главным редактором (редактором) теле-, радиоканала, выпуск которых был прекращен решением суда, в течение трех лет со дня вступления в законную силу решения суда.
В случае, если Комитет в установленные настоящим стандартом сроки не выдал получателю государственных услуг свидетельство, либо не предоставил письменный мотивированный отказ, то с даты истечения сроков выдачи, свидетельство считается выданным.
Комитет не позднее пяти рабочих дней с момента истечения срока выдачи свидетельства, обязан выдать получателю государственных услуг соответствующее свидетельство.
В случае невыдачи Комитетом свидетельства по истечении пяти рабочих дней, свидетельство считается полученным, а документом, подтверждающим его законность, является копия документа с отметкой о дате приема документов Комитета.
3. Принципы работы
17. По отношению к получателю государственной услуги Комитет руководствуется следующими принципами:

13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн қажеттi құжаттар пошта арқылы немесе Комитет кеңсесіне мына мекенжай бойынша тапсырылады: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, «Министрлiктер үйi» ғимараты, 15-кiреберiс, № 224 кабинет.
14. Күнi мен уақыты, Комитет кеңсесiнiң құжатты қабылдаған қызметкерiнiң тегi, аты-жөнi көрсетiлген мемлекеттік қызметті алушыға (немесе өкілге сенімхат бойынша) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген талон құжаттардың қабылданғандығын растау болып табылады.
15. Куәлік мемлекеттік қызметті алушының қолына беріледі, немесе өкіліне сенімхат бойынша, болмаса өтініште көрсетілген мекен-жайға пошта арқылы жолданады.
Куәлікті беру берілген куәліктер журналында тіркеледі.
16. Егер:
1) уәкiлеттi орган бұрын сол атпен және сол аумаққа таралатын не оның аты бұрын құрылған теле-, радиоарнаның атымен айырғысыз дәрежеде ұқсас теле-, радиоарнаны есепке қойғаны туралы куәлiк берген болса;
2) өтiнiштiң мазмұны осы стандарттың 3-қосымшасының талаптарына сай келмейтiн болса;
3) теле-, радиоарнаны есепке қою үшiн тіркеу алымы төленбесе;
4) меншiк иесiнiң ауысуына орай теле-, радиоарнаны қайта есепке қою туралы өтiнiште теле-,радиоарнаға меншiк құқығын басқа тұлғаға беру туралы шарттың нөмірі мен күні көрсетілмесе;
5) шығарылуын бұрын сот тоқтатқан, аты (атының бiр бөлiгi) бiрдей және тақырыптық бағыты дәл сондай теле-, радиоарна есепке қоюды мәлiмдеген болса немесе аты мен тақырыптық бағытын қайталайтын теле-, радиоарна мәлiмделген болса, сондай-ақ шығарылуы сот шешiмiмен тоқтатылған теле-, радиоарнаның меншiк иесi немесе бас редакторы (редакторы) соттың шешiмi заңды күшiне енген күннен бастап үш жыл iшiнде өтiнiш берген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады.
Егер Комитет осы стандартта белгiленген мерзiмде мемлекеттік қызметті алушыға куәлiк бермеген не дәлелдi түрде бас тартуды ұсынбаған жағдайда, оларды беру мерзiмi өткен күннен бастап куәлiк берiлдi деп есептеледi.
Комитет куәлiкті беру мерзiмi өткен күннен бастап бес жұмыс күнiнен кешiктiрмей мемлекеттік қызметті алушының өтiнiшіне тиiстi куәлiкті беруге мiндеттi.
Комитет куәлiкті бермеген жағдайда бес жұмыс күнi өткеннен кейiн куәлiк алынды деп есептеледi, ал Комитеттің құжаттарды қабылдаған күнi туралы белгi соғылған құжаттың көшiрмесi куәлiктің заңдылығын растайтын құжат болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитет мемлекеттік қызметті алушыға қатысты мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:

1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость;
4) предоставление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность документов физических и юридических лиц.
4. Результаты работы
18. Результаты работы по оказанию государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа государственного органа, ежегодно утверждается приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Канцелярия Комитета или Министерства разъясняет порядок обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывает содействие в подготовке жалобы по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, здание «Дом Министерств», 15 подъезд, кабинет № 224 и (или) № 263, а также по телефонам: 8 (7172) 74-04-71, 74-04-54.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается в письменном виде по почте либо нарочно на имя руководства Комитета либо Министерства по адресу, указанному в пункте 20 настоящего стандарта, ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней с 9-00 до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-30 часов.
22. Жалоба на некорректное обслуживание направляется в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярию Комитета или Министерства по адресу, указанному в пункте 20 настоящего стандарта, в рабочие дни с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба оформляется в произвольной форме. Получатель государственной услуги в своей жалобе в обязательном порядке указывает:
1) фамилию, имя, отчество;
2) почтовый адрес, по которому должен быть направлен ответ;
3) изложение сути жалобы;
4) личную подпись и дату.
В случае необходимости, в подтверждение своих доводов получатель государственной услуги прилагает к письменной жалобе документы и материалы либо их копии.
25. Жалоба регистрируется канцелярией Комитета и (или) Министерства по адресу, указанному в пункте 20 настоящего стандарта.
Лицу, подавшему жалобу, выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у лица, принявшего жалобу, либо по телефону, указанному в пункте 20 настоящего стандарта.

1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік міндетті орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) түпкілікті және толық ақпарат ұсыну;
5) жеке және заңды тұлғалардың құжаттарын сақтау және құпиялылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижелерi осы стандарттың 4-қосымшасына сәйкес сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызметтiң сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң нысаналы мәндерi жыл сайын Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрiнiң бұйрығымен бекiтiледi.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Комитеттiң немесе Министрлiктiң кеңсесi уәкiлеттi лауазымды тұлғалардың iс-әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбiн мына: Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, «Министрлiктер үйi» ғимараты, 15-кiреберiс, № 224 және (немесе) № 263 кабинет мекенжайы бойынша, сондай-ақ 8 (7172) 74-04-71, 74-04-54 телефондары арқылы түсiндiредi және шағымды дайындауға жәрдем көрсетедi.
21. Көрсетiлген қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда шағым жазбаша түрде пошта арқылы не қолма-қол Комитет немесе Министрлiк басшылығының атына осы стандарттың 20-тармағында көрсетiлген мекенжай бойынша жұмыс күндерi сағат 9.00-ден 18.00-ға дейiн берiледi, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн.
22. Дөрекі қызмет көрсетуге жасалған шағым жазбаша түрде пошта арқылы не қолма-қол Комитеттiң немесе Министрлiктiң кеңсесi арқылы осы стандарттың 20-тармағында көрсетiлген мекенжай бойынша жұмыс күндерi сағат 9.00-ден 18.00-ға дейiн жiберiледi, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн.
23. Көрсетiлген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келiспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
24. Шағым еркін нысанда рәсімделеді. Мемлекеттік қызметті алушы өз шағымында міндетті түрде мыналарды көрсетеді:
1) тегі, аты, әкесінің аты;
2) жауап жіберілетін пошталық мекенжайы;
3) шағымның мәнін баяндау;
4) жеке қолы және күні.
Қажет болған жағдайда, мемлекеттік қызметті алушы өз дәлелдерін растайтын құжаттар мен материалдарды немесе оның көшірмелерін жазбаша шағымға қоса береді.
25. Шағымды Комитеттiң және (немесе) Министрлiктiң кеңсесi осы стандарттың 20-тармағында көрсетiлген мекенжайда тiркейдi.
Шағым берген тұлғаға өтiнiштiң қабылданған күнi мен уақытын, оны қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiле отырып, талон берiледi.
Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты шағымды қабылдаған тұлғадан не осы стандарттың 20-тармағында көрсетiлген телефондар арқылы алуға болады.

Жалоба на неправомерные действия (бездействие) сотрудников Комитета рассматриваются в сроки, предусмотренные статьей 8 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Результат рассмотрения жалобы направляется по почте либо выдается нарочно по заявлению получателя государственной услуги (либо представителю по доверенности).
26. Дополнительную информацию о предоставляемой государственной услуге можно получить на интернет-ресурсе Министерства: www.mki.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Постановка на учет,
переучет отечественных теле-,
радиоканалов»
Форма
МИНИСТЕРСТВО КУЛЬТУРЫ И ИНФОРМАЦИИ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН КОМИТЕТ ИНФОРМАЦИИ И АРХИВОВ
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о постановке на учет отечественного теле-, радиоканала
№ _________
город Астана                                 «__» __________ 20__ год
Наименование отечественного теле-, радиоканала: ____________________
Собственник отечественного теле-, радиоканала: _____________________
Тематическая направленность: _____________________________________
Вид телерадиовещания: ____________________________________________
Председатель _____________________________
(фамилия, имя, отчество)
М.П.
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Постановка на учет,
переучет отечественных теле-,
радиоканалов»
Форма
МИНИСТЕРСТВО КУЛЬТУРЫ И ИНФОРМАЦИИ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН КОМИТЕТ ИНФОРМАЦИИ И АРХИВОВ
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о переучете отечественного теле-, радиоканала
№ _________
город Астана                                «__» __________ 20__ год
Наименование отечественного теле-, радиоканала: ____________________
Собственник отечественного теле-, радиоканала: _____________________
Тематическая направленность: _____________________________________
Вид телерадиовещания: ____________________________________________
Ранее выданное свидетельство: _____________________________________
Председатель _____________________________
(фамилия, имя, отчество)
М.П.
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги «Постановка на учет,
переучет отечественных теле-,
радиоканалов»
Форма
_____________________________
(полное наименование органа,
выдающего свидетельство)
_____________________________
(фамилия, имя, отчество руководителя
органа, выдающего свидетельство)
Заявление
Прошу Вас поставить на учет (осуществить переучет, выдать дубликат) отечественный теле-, радиоканал ___________________________
(в случае осуществления переучета
________________________________________
и выдачи дубликата, указывается причина)
Наименование собственника теле-, радиоканала ________________________
(фамилия, имя, отчество
____________________________________________________________________
(при его наличии)/наименование и организационно-правовая форма собственника)
Адрес собственника теле-, радиоканала _______________________________
(место жительство/место
_____________________________________________________________________
нахождения, контактные данные)
Регистрационный номер налогоплательщика (РНН)________________________
Тематическая направленность теле-, радиоканала, среднесуточный объем собственного и ретранслируемого вещания _____________________________
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаются:
1._________________________
2._________________________
3._________________________
__________________________________          _____________________
(фамилия, имя, отчество/                          (подпись)
наименование заявителя)
М.П.                                 «__» _____________20___год
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги «Постановка на учет,
переучет отечественных теле-,
радиоканалов»
Показатели качества и эффективности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году

Комитет қызметкерлерiнiң заңсыз iс-әрекеттерiне (әрекетсiздiгiне) жасалған шағым Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңының 8-бабында көзделген мерзiмде қаралады.
Шағымды қарау нәтижесi мемлекеттік қызметті алушының (сенiмхат бойынша не өкiлiнiң) өтiнiшi бойынша пошта арқылы не қолма-қол берiледi.
26. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет туралы қосымша ақпаратты Министрлiктiң www.mki.gov.kz интернет-ресурсынан алуға болады.
«Отандық теле-, радиоарналарды
есепке, қайта есепке қою»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
МӘДЕНИЕТ ЖӘНЕ АҚПАРАТ МИНИСТРЛІГІ
АҚПАРАТ ЖӘНЕ МҰРАҒАТ КОМИТЕТІ
Отандық теле-, радиоарнаны есепке қою туралы КУӘЛІК
№ _________
Астана қаласы                           20 __ жыл «__» ____________
Отандық теле-, радиоарнаның атауы: ________________________________
Отандық теле-, радиоарнаның меншік иесі: __________________________
Тақырыптық бағыты: ________________________________________________
Телерадио хабарларын тарату түрлері: _______________________________
Төраға _____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
М.О.
«Отандық теле-, радиоарналарды
есепке, қайта есепке қою»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
МӘДЕНИЕТ ЖӘНЕ АҚПАРАТ МИНИСТРЛІГІ
АҚПАРАТ ЖӘНЕ МҰРАҒАТ КОМИТЕТІ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
МӘДЕНИЕТ ЖӘНЕ АҚПАРАТ МИНИСТРЛІГІ
АҚПАРАТ ЖӘНЕ МҰРАҒАТ КОМИТЕТІ
Отандық теле-, радиоарнаны есепке қою туралы КУӘЛІК
№ _________
Астана қаласы                           20 __ жыл «__» ____________
Отандық теле-, радиоарнаның атауы: ________________________________
Отандық теле-, радиоарнаның меншік иесі: __________________________
Тақырыптық бағыты: ________________________________________________
Телерадио хабарларын тарату түрлері: _______________________________
Төраға _____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
М.О.
«Отандық теле-, радиоарналарды
есепке, қайта есепке қою»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
_____________________________________
(куәлік беруші органның толық атауы)
_____________________________________
(куәлік беруші орган басшысының
тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш
Сізден ________________________________________________________
(қайта есепке қою және телнұсқа беруді жүзеге асырған жағдайда оның себебі көрсетіледі)
теле-, радиоарнаны есепке қоюды (қайта есепке қоюды, телнұсқа беруді жүзеге асыруды) сұраймын.
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің атауы: ___________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) меншік иесінің атауы және ұйымдық-құқықтық нысаны)
Теле-, радиоарна меншік иесінің мекен-жайы __________________________
(тұратын жері/ орналасқан жері, байланыс деректері)
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН) ________________________________
Теле-,радиоарнаның тақырыптық бағыты, жеке және ретрансляцияланатын хабар таратуының орташа тәулiктiк көлемі
_____________________________________________________________________Өтiнiшке қоса беріледі:
1.__________________
2.__________________
3.__________________
_____________________________________________________ _______________
Өтінім берушінің (тегі, аты, әкесінің аты/ атауы)          (қолы)
М.О. «___» ___________________ 20 __ ж.
«Отандық теле-, радиоарналарды
есепке, қайта есепке қою»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 сентября 2012 года № 1183
Стандарт государственной услуги
«Постановка на учет, переучет иностранных теле-, радиоканалов,
распространяемых на территории Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Постановка на учет, переучет иностранных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан» (далее-гос.услуга) оказывается Комитетом информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее – Комитет) по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, здание «Дом Министерств», 15 подъезд, кабинет № 227, 217.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 13) статьи 7, статьей 1920 и 21 Закона Республики Казахстан от 18 января 2012 года «О телерадиовещании».
4. Информацию о государственной услуге можно получить на веб-портале «электронного правительства»: www.e.gov.kz, интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее – Министерство): www.mki.gov.kz., а также обратившись в Комитет по телефону: 8 (7172) 74-04-82, 74-05-38.
Стандарт государственной услуги размещен в подразделе «Постановка на учет, переучет иностранных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан» раздела «Государственные услуги» на интернет-ресурсе Министерства по адресу: www.mki.gov.kz.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства о постановке на учет, переучете иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан (далее – свидетельство) либо мотивированный ответ об отказе в выдаче свидетельства в письменном виде.
Постановка на учет иностранных теле-, радиоканалов религиозного направления осуществляется после религиоведческой экспертизы, проводимой в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Свидетельство выдается на бумажном носителе согласно приложению 1 или 2 к настоящему стандарту.
В случаях утраты или порчи свидетельства, выдается дубликат.

1. Уақтылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапа
2.1. Қызметті ұсыну процесінің сапасына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың тәртібі туралы ақпарат оны қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Электронды форматта қол жеткізуге болатын ақпарат туралы қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған алушылардың % -ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 12 қыркүйектегі
№ 1183 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік
теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою» мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрі-мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң Ақпарат және мұрағат комитетi (бұдан әрi – Комитет) мына мекенжайда көрсетедi: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесi, № 8 үй, «Министрлiктер үйi» ғимараты, 15-кiреберiс, № 227, 217 кабинеттер.
2. Көрсетілетін мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 18 қаңтардағы «Телерадио хабарларын тарату туралы» Заңының 7-бабының 13) тармақшасы1920 және 21-баптары негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты «электрондық үкімет» веб-порталынан: www.e.gov.kz, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң (бұдан әрi – Министрлiк) интернет-ресурсынан: www.mki.gov.kz, сондай-ақ Комитетке 8 (7172) 74-04-82, 74-05-38 телефондары бойынша хабарласу арқылы алуға болады.
Мемлекеттiк қызмет стандарты Министрлiктiң интернет ресурсында www.mki.gov.kz. мекенжайы бойынша «Мемлекеттiк қызмет» бөлiмiнiң «Шетелдік теле-, радиоарналарды есепке қою» бөлiмшесiнде орналастырылған.
5. Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарналарды есепке қою, қайта есепке қою туралы куәлiк (бұдан әрi – куәлiк) беру не куәлiгiн беруден жазбаша түрде бас тарту туралы дәлелдi жауап көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi болып табылады.
Діни бағыттағы шетелдік теле-, радиоарналарды есепке қою Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес жүргізілетін дінтану сараптамасынан кейін жүзеге асырылады.
Куәлiк осы стандарттың 1 немесе 2-қосымшасына сәйкес қағаз тасығышта берiледi.
Куәлiк жоғалған немесе бүлiнген жағдайда телнұсқасы берiледi.

6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) в течение пятнадцати календарных дней со дня сдачи необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта:
срок оказания государственной услуги приостанавливается при проведении религиоведческой экспертизы по материалам, представленным получателем государственной услуги и возобновляется при получении экспертного заключения. Экспертиза проводится в срок, не превышающей тридцать календарных дней со дня поступления документов (материалов) в Агентство Республики Казахстан по делам религий. Срок проведения экспертизы может продлеваться на тридцать календарных дней при необходимости изучения экспертом (экспертами) дополнительных материалов и информации для проведения экспертизы;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - не более 30 минут.
Дубликат свидетельства выдается в течение десяти календарных дней со дня сдачи необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта.
8. Государственная услуга оказывается на платной основе, за оказание которой взимается регистрационный сбор за постановку на учет иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан и выдачу дубликата свидетельства о постановке на учет иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан в порядке, установленном Налоговым кодексом Республики Казахстан.
9. Государственная услуга оказывается ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней. Прием документов осуществляется с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга осуществляется в здании Комитета. Режим помещения: вход в здание осуществляется по разовому пропуску, выдаваемому в бюро пропусков, который имеет отдельный вход. Разовый пропуск оформляется по телефонной заявке должностного лица, непосредственно оказывающего услугу.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию. Вход в подъезд оснащен пандусами, предназначенными для лиц с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения свидетельства получатель государственной услуги (либо представитель по доверенности) представляет в Комитет следующие документы:

6. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi –мемлекеттік қызметті алушы) көрсетiледi.
7. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) осы стандарттың 11-тармағында анықталған қажеттi құжаттарды тапсырған күннен бастап күнтiзбелiк он бес күн iшiнде;
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы ұсынған материалдар бойынша дiнтану сараптамасын жүргiзу кезiнде тоқтатыла тұрады және сараптама қорытындысын алғаннан кейін қайта басталады. Сараптама Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігіне келiп түскен күннен бастап күнтiзбелiк отыз күннен аспайтын мерзiмде жүргізіледі. Сараптама жүргiзу мерзімі сараптама жүргіу үшін сарапшының (сарапшылардың) қосымша материалдар мен ақпаратты зерделеуi қажет болған жағдайда, күнтiзбелiк отыз күнге ұзартылуы мүмкiн.
2) қажеттi құжаттарды тапсыру кезiнде кезек күтудiң ең көп уақыты - 30 минут;
3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудiң ең көп уақыты уақыт - 30 минуттан аспайды.
Куәліктің телнұсқасы осы стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін он күнтізбелік күн ішінде беріледі.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі, Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қойғаны және Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қойғаны туралы куәліктің телнұсқасын бергені үшін Қазақстан Республикасының Салық кодексінде белгілеген тәртіппен тіркеу алымы алынады.
9. Мемлекеттiк қызмет демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, күн сайын көрсетiледi. Құжаттарды қабылдау сағат 9.00-дан 18.00-ға дейiн жүзеге асырылады, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн. Қабылдау кезекке тұру тәртiбiмен, алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусiз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсету Комитеттің ғимаратында жүзеге асырылады. Ғимарат режимі: ғимаратқа кiру кiретiн жеке есiгi бар рұқсаттама бюросы беретiн бiржолғы рұқсат қағазы бойынша жүзеге асырылады. Бiржолғы рұқсат қағазы тiкелей мемлекеттiк қызмет көрсететiн тұлғаның телефонмен берген өтiнiмi бойынша рәсiмделедi.
Ғимараттағы құқықтық тәртiптi сақтау үшiн тәулiктiк күзет бекетi, өртке қарсы дабыл бар. Кiреберiс есiгi дене мүмкiндiктерi шектеулi адамдарға арналған пандустармен жабдықталған.
2. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi
11. Куәлікті алу үшін мемлекеттiк қызметтi алушы (немесе сенiмхат бойынша өкiлi) Комитетке мынадай құжаттарды ұсынады:

1) заявление согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) для физических лиц – копию паспорта или другой документ, удостоверяющий личность иностранного физического лица-собственника теле-, радиоканала, копию документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью с нотариально засвидетельствованным переводом на казахском и русском языках;
3) для юридических лиц – легализованную выписку из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель – иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства;
4) документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора за постановку на учет иностранного теле-, радиоканала.
Для переучета свидетельства (в связи с изменением названия, основной тематической направленности теле-, радиоканала) получатель государственной услуги представляет:
1) заявление согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) для физических лиц – копию паспорта или другой документ, удостоверяющий личность иностранного физического лица-собственника теле-, радиоканала, копию документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахском и русском языках;
3) для юридических лиц – легализованную выписку из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель – иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства;
4) оригинал ранее выданного свидетельства о постановке на учет теле-, радиоканала.
В случаях утраты или порчи свидетельства получателю государственной услуги выдается дубликат свидетельства с присвоением нового номера и надписью «Дубликат» в правом верхнем углу с указанием номера и даты ранее выданного свидетельства.
Для получения дубликата свидетельства получатель государственной услуги представляет:
1) заявление согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) для физических лиц – копию паспорта или другой документ, удостоверяющий личность иностранного физического лица-собственника теле-, радиоканала, копию документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахском и русском языках;
3) для юридических лиц – легализованную выписку из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель – иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства;

1) осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес өтiнiш;
2) жеке тұлғалар үшiн - теле-, радиоарнаның меншiк иесi болып табылатын шетелдiк жеке тұлғаның паспортының немесе жеке басын куәландыратын басқа құжатының көшiрмесi, қазақ және орыс тiлдерiндегi аудармасын нотариат куәландырған, кәсiпкерлiк қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың көшiрмесi;
3) заңды тұлғалар үшiн - сауда тiзiлiмiнен заңдастырылған үзiндi немесе құрылтайшы – шетелдiк заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа заңдастырылған құжат;
4) шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою үшін бюджетке тіркеу алымының төленгендігін растайтын құжат.
Куәлікті қайта есепке қою үшін (теле-, радиоарнанын атауының өзгеруіне, негізгі тақырыптық бағытының өзгеруіне байланысты) алушы:
1) осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес өтiнiш;
2) жеке тұлғалар үшiн – теле-, радиоарнаның меншiк иесi болып табылатын шетелдiк жеке тұлғаның паспортының немесе жеке басын куәландыратын басқа құжатының көшiрмесi, қазақ және орыс тiлдерiндегi аудармасын нотариат куәландырған, кәсiпкерлiк қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың көшiрмесi;
3) заңды тұлғалар үшiн – сауда тiзiлiмiнен заңдастырылған үзiндi немесе құрылтайшы – шетелдiк заңды тұлға шет мемлекет заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа заңдастырылған құжат;
4) теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәліктің бұрын берілген түпнұсқасы;
Куәлiк жоғалған немесе бүлiнген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушыға жаңа нөмір бере отырып және бұрын берілген куәлiктің нөмірі мен күні көрсетіліп оң жағындағы жоғарғы бұрышында «Телнұсқа» деген жазуы бар куәліктің телнұсқасы берiледi.
Куәліктің телнұсқасын алу үшін мемлекеттік қызметті алушы:
1) осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес өтiнiшті;
2) жеке тұлғалар үшiн – теле-, радиоарнаның меншiк иесi болып табылатын шетелдiк жеке тұлғаның паспортының немесе жеке басын куәландыратын басқа құжатының көшiрмесi, қазақ және орыс тiлдерiндегi аудармасын нотариат куәландырған, кәсiпкерлiк қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың көшiрмесi;
3) заңды тұлғалар үшiн – сауда тiзiлiмiнен заңдастырылған үзiндi немесе құрылтайшы – шетелдiк заңды тұлға шет мемлекет заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа заңдастырылған құжат;

4) документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора за выдачу дубликата свидетельства за постановку на учет иностранного теле-, радиоканала.
Комитет в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя государственной услуги обязан проверить полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов, Комитет в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления. В дальнейшем Комитет не имеет права отказать в предоставлении государственной услуги по данному основанию.
12. Образец заявления размещен на веб-портале «электронного правительства»: www.e.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Министерства: www.mki.gov.kz (подраздел «Постановка на учет, переучет иностранных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан» раздела «Государственная услуга»).
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, отправляются по почте либо сдаются в канцелярию Комитета по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, здание «Дом Министерств», 15 подъезд, кабинет № 224.
14. Подтверждением приема документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, является выдача получателю государственной услуги (либо представителю по доверенности) талона, где указываются дата и время, фамилия и инициалы сотрудника канцелярии Комитета, принявшего документы.
15. Свидетельство направляется получателю государственной услуги по почте по адресу указанному в заявлении.
Выдача свидетельства регистрируется в журнале выданных свидетельств.
16. В оказании государственной услуги отказывается в случаях, если:
1) содержание заявления не соответствует требованиям приложения 3 к настоящему стандарту;
2) не уплачен регистрационный сбор за постановку на учет теле-, радиоканала;
3) материалы иностранного теле-, радиоканала содержат пропаганду или агитацию насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики Казахстан, подрыва безопасности государства, войны, пропаганду экстремизма или терроризма, культа жестокости и насилия, социального, расового, национального, религиозного, сословного и родового превосходства, информации, направленной на разжигание межнациональной и межконфессиональной вражды, а также кино- и видеопродукцию порнографического и специального сексуально-эротического характера, а также информацию, пропагандирующую суицид;
4) по результатам религиоведческой экспертизы имеется отрицательное заключение;
5) в отношении продукции иностранного теле-, радиоканала имеется решение суда о наложении запрета на ее распространение на территории Республики Казахстан.
В случае, если Комитет в установленные настоящим стандартом сроки не выдал получателю государственных услуг свидетельство, либо не предоставил письменный мотивированный отказ, то с даты истечения сроков выдачи, свидетельство считается выданным.
Комитет не позднее пяти рабочих дней с момента истечения срока выдачи свидетельства, обязан выдать получателю государственных услуг соответствующее свидетельство.
В случае невыдачи Комитетом свидетельства по истечении пяти рабочих дней, свидетельство считается полученным, а документом, подтверждающим его законность, является копия документа с отметкой о дате приема документов Комитета.

4) шетелдік теле-,радиоарналарды есепке қою үшін куәліктің телнұсқасын беру үшін бюджетке тіркеу алымын төленгендігін растайтын құжатты ұсынады.
Комитет мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап, екi жұмыс күнi iшiнде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруге мiндеттi. Ұсынылған құжаттардың толық емес фактiлерi анықталған жағдайда, Комитет аталған мерзiмде өтiнiштi одан әрi қараудан жазбаша дәлелдi түрде бас тартады. Әрі қарай, Комитет аталған негіз бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға құқылы емес.
12. Өтiнiштiң үлгiсi «электрондық үкiметтің» веб-порталында: www.e.gov.kz, сондай-ақ Министрлiктiң интернет-ресурсында: www.mki.gov.kz («Мемлекеттiк қызмет» бөлiмiнiң Қазақстан Республикасы аумағына таралатын «Шетелдік теле-, радиоарналарды есепке қою, қайта есепке қою» бөлiмшесінде) орналастырылған.
13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн қажеттi құжаттар пошта арқылы немесе Комитет кеңсесіне мына мекенжай бойынша тапсырылады: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, «Министрлiктер үйi» ғимараты, 15-кiреберiс, № 224 кабинет.
14. Күнi мен уақыты, Комитет кеңсесiнiң құжатты қабылдаған қызметкердiң тегi, аты-жөнi көрсетiлген мемлекеттік қызметті алушыға талон (немесе өкілге сенімхат бойынша) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылданғандығын растау болып табылады.
15. Куәлік өтініште көрсетілген мекен-жайға пошта арқылы жолданады.
Куәлікті беру берілген куәліктер журналына тіркеледі.
16. Егер:
1) өтiнiш мазмұны осы стандарттың 3-қосымшасының талаптарына сәйкес келмейтiн болса;
2) теле-, радиоарнаны есепке қою үшiн тіркеу алымы төленбеген болса;
3) шетелдiк теле-, радиоарнаның материалдары Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп өзгертудi, тұтастығын бұзуды, мемлекет қауiпсiздiгiне нұқсан келтiрудi, соғысты, экстремизмдi немесе терроризмдi, қатыгездiк пен зорлық-зомбылықты, әлеуметтiк, нәсiлдiк, ұлттық, дiни, тектiк-топтық және рулық астамшылықты насихаттауды және үгiттеудi, ұлтаралық және конфессияаралық араздықты қоздыруға бағытталған ақпаратты, сондай-ақ порнографиялық және арнайы сексуалдық-эротикалық сипаттағы кино- және бейнеөнiмдердi, сондай-ақ суицидтi насихаттайтын ақпаратты қамтитын болса;
4) дiнтану сараптамасы нәтижелерi бойынша терiс қорытынды болса;
5) шетелдiк теле-, радиоарна өнiмдерiне қатысты Қазақстан Республикасының аумағында оны таратуға тыйым салу туралы сот шешiмi болса, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Егер Комитет осы стандартта белгiленген мерзiмде мемлекеттік қызметті алушыға куәлiк бермеген не дәлелдi түрде бас тартуды ұсынбаған жағдайда, оларды беру мерзiмi өткен күннен бастап куәлiк берiлдi деп есептеледi.
Комитет куәлiкті беру мерзiмi өткен сәттен бастап бес жұмыс күнiнен кешiктiрмей мемлекеттік қызметті алушыға тиiстi куәлiкті беруге мiндеттi.
Комитет куәлiкті бермеген жағдайда бес жұмыс күнi өткеннен кейiн куәлiк алынды деп есептеледi, ал Комитеттің құжаттарды қабылдаған күнi туралы белгi соғылған құжаттың көшiрмесi куәлiктің заңдылығын растайтын құжат болып табылады.

Жалоба на неправомерные действия (бездействие) сотрудников Комитета рассматриваются в сроки, предусмотренные статьей 8 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Результат рассмотрения жалобы направляется по почте либо выдается нарочно по заявлению получателя государственной услуги (либо представителю по доверенности).
26. Дополнительную информацию о предоставляемой государственной услуге можно получить на интернет-ресурсе Министерства: www.mki.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Постановка на учет,
переучет иностранных теле-,
радиоканалов, распространяемых на
территории Республики Казахстан»
Форма
МИНИСТЕРСТВО КУЛЬТУРЫ И ИНФОРМАЦИИ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН КОМИТЕТ ИНФОРМАЦИИ И АРХИВОВ
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о постановке на учет иностранного теле-, радиоканала,
распространяемого на территории Республики Казахстан
№ _________
город Астана                                 «__» __________ 20__ год
Наименование иностранного теле-, радиоканала: _____________________
Собственник иностранного теле-, радиоканала: _______________________
Язык (языки) теле-, радиопрограмм:_________________________________
Тематическая направленность: _____________________________________
Председатель                            _____________________________
(фамилия, имя, отчество)
М.П.
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Постановка на учет,
переучет иностранных теле-,
радиоканалов, распространяемых на
территории Республики Казахстан»
Форма
МИНИСТЕРСТВО КУЛЬТУРЫ И ИНФОРМАЦИИ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН КОМИТЕТ ИНФОРМАЦИИ И АРХИВОВ
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о переучете иностранного теле-, радиоканала,
распространяемого на территории Республики Казахстан
№ _________
город Астана                                 «__» __________ 20__ год
Наименование иностранного теле-, радиоканала: _____________________
Собственник иностранного теле-, радиоканала: _______________________
Язык (языки) теле-, радиопрограмм: ________________________________
Тематическая направленность: _____________________________________
Ранее выданное свидетельство: _____________________________________
Председатель                            _____________________________
(фамилия, имя, отчество)
М.П.
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги «Постановка на учет,
переучет иностранных теле-,
радиоканалов, распространяемых на
территории Республики Казахстан»
Форма
_________________________________
(полное наименование органа,
выдающего свидетельство)
_________________________________
(фамилия, имя, отчество руководителя
органа, выдающего свидетельство)
Заявление
Прошу Вас поставить на учет (осуществить переучет, выдать дубликат) иностранный теле-, радиоканал _____________________________
(в случае осуществления переучета
__________________________________________
и выдачи дубликата, указывается причина)
Наименование собственника теле-, радиоканала _______________________
(фамилия, имя, отчество
____________________________________________________________________
(при его наличии), место жительства/местонахождение,
организационно-правовая форма, телефон, электронный адрес)
Язык (языки) теле-, радиопрограмм __________________________________
Сетка вещания теле-, радиоканала ___________________________________
(на последующий месяц)
Основная тематическая направленность теле-, радиоканала ____________
Главный редактор/редактора теле-, радиоканала ______________________
(фамилия, имя, отчество)
Юридический адрес теле-, радиокомпании _____________________________
(индекс, город, район, улица, дом, телефон, электронный адрес)
Обязательство о соблюдении законодательства Республики Казахстан теле-, радиокомпанией ______________________________________________
К заявлению прилагаются:
1._________________________
2._________________________
3._________________________
_____________________________________________   _____________________
(фамилия, имя, отчество/наименование заявителя)       (подпись)
М.П.                                 «__» _____________20___год
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги «Постановка на учет,
переучет иностранных теле-,
радиоканалов, распространяемых на
территории Республики Казахстан»
Показатели качества и эффективности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году

Комитет қызметкерлерiнiң заңсыз iс-әрекеттерiне (әрекетсiздiгiне) жасалған шағым «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңының 8-бабында көзделген мерзiмде қаралады.
Шағымды қарау нәтижесi мемлекеттік қызметті алушының (сенiмхат бойынша не өкiлiнiң) өтiнiшi бойынша пошта арқылы не қолма-қол берiледi.
26. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет туралы қосымша ақпаратты Министрлiктiң www.mki.gov.kz интернет-ресурсынан алуға болады.
«Қазақстан Республикасының
аумағына таралатын шетелдік теле-,
радиоарналарды есепке, қайта есепке
қою» мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
МӘДЕНИЕТ ЖӘНЕ АҚПАРАТ МИНИСТРЛІГІ
АҚПАРАТ ЖӘНЕ МҰРАҒАТ КОМИТЕТІ
Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою туралы
КУӘЛІК № _________
Астана қаласы                              20 __ жыл «__» __________
Шетелдік теле-, радиоарнаның атауы:_________________________________
Шетелдік теле-, радиоарнаның меншік иесі: __________________________
Теле-, радиобағдарламалардың тілі (тілдері):________________________
Тақырыптық бағыты: _________________________________________________
Төраға _____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
«Қазақстан Республикасының
аумағына таралатын шетелдік теле-,
радиоарналарды есепке, қайта есепке
қою» мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
МӘДЕНИЕТ ЖӘНЕ АҚПАРАТ МИНИСТРЛІГІ
АҚПАРАТ ЖӘНЕ МҰРАҒАТ КОМИТЕТІ
Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою туралы
КУӘЛІК № _________
Астана қаласы                              20 __ жыл «__» __________
Шетелдік теле-, радиоарнаның атауы:_________________________________
Шетелдік теле-, радиоарнаның меншік иесі: __________________________
Теле-, радиобағдарламалардың тілі (тілдері):________________________
Тақырыптық бағыты: _________________________________________________
Төраға _____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
«Қазақстан Республикасының
аумағына таралатын шетелдік теле-,
радиоарналарды есепке, қайта есепке
қою» мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
_____________________________________
(куәлік беруші органның толық атауы)
_____________________________________
(куәлік беруші орган басшысының
тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш
Сізден ______________________________________________________________
(қайта есепке қою және телнұсқа беруді жүзеге асырған жағдайда оның себебі көрсетіледі)
теле-, радиоарнаны есепке алуды (қайта есепке алуды, телнұсқа беруді жүзеге асыруды) сұраймын.
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің атауы: __________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) тұратын орны/ орналасқан жері, ұйымдық-құқықтық нысаны, телефоны, электрондық мекенжайы)
Теле-, радиобағдарламалардың тілі (тілдері):_________________________
Теле-, радиоарнаның хабар тарату кестесi: ___________________________
(кейінгі ай)
Теле-, радиоарнаның негiзгi тақырыптық бағыты: ______________________
Теле-, радиоарнаның бас редактор/редакторы: _________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Теле-, радиокомпанияның заңды мекенжайы: ____________________________
(индексі, қала, аудан, көше, үй, телефон, электрондық мекенжайы)
Теле-, радиокомпанияның Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтау туралы мiндеттемесi _________________________________________________
Өтiнiшке қоса беріледі:
1.__________________
2.__________________
3.__________________
___________________________________________________ _________________
Өтінім берушінің (тегі, аты, әкесініңаты/атауы)          (қолы)
М.О. «___» ___________________ 20 __ ж.
«Қазақстан Республикасының
аумағына таралатын шетелдік теле-,
радиоарналарды есепке, қайта есепке
қою» мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні