Об утверждении Правил приведения в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2013 года № 372. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № 523.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 05.08.2021 № 523 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила приведения в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 апреля 2013 года № 372
Правила
приведения в соответствие сведений о физическом лице
в информационных системах
1. Общие положения
1. Настоящие Правила приведения в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей", определяют порядок и сроки приведения в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и представления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
2) оператор информационной системы - государственные органы, юридические лица, осуществляющие сбор, обработку и защиту сведений о физическом лице (заявителе);
3) уполномоченный орган по назначению и выплате пособия на детей - местный исполнительный орган города республиканского значения, столицы, района (города областного значения);
4) электронная копия документа – документ, полностью воспроизводящий вид и информацию (данные) подлинного документа в электронно-цифровой форме, удостоверенный электронной цифровой подписью заявителя или лица, обладающего полномочиями на удостоверение данного документа, либо уполномоченного работника центра обслуживания населения, на основании письменного согласия получателя государственной услуги, данного в момент его личного присутствия;
5) физическое лицо (далее - заявитель) – лицо, обращающееся от имени семьи за назначением пособий (пособие на рождение, пособие по уходу или пособие на детей);

Ақпараттық жүйелердегi жеке тұлға туралы мәлiметтердi сәйкес келтіру қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 17 сәуірдегі № 372 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № 523 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2021 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" 2005 жылғы 28 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Ақпараттық жүйелердегi жеке тұлға туралы мәлiметтердi сәйкес келтіру қағидалары бекiтілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 17 сәуірдегі
№ 372 қаулысымен
бекітілген
Ақпараттық жүйелердегi жеке тұлға туралы мәлiметтердi сәйкес келтіру
қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ақпараттық жүйелердегi жеке тұлға туралы мәлiметтердi сәйкес келтіру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" 2005 жылғы 28 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді, ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес келтіру тәртібі мен мерзімдерін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) ақпараттық жүйе – аппаратты-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе;
2) ақпараттық жүйенің операторы – жеке тұлға (өтініш беруші) туралы мәліметтерді жинауды, өңдеуді және қорғауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдар, заңды тұлғалар;
3) балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкiлеттi орган – республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органы;
4) құжаттың электрондық көшірмесі – өтініш берушінің немесе осы құжатты куәландыру өкілеттігіне ие адамның не мемлекеттік қызмет көрсетуді алушының өзінің жеке қатысуы кезінде берген жазбаша келісімі негізінде халыққа қызмет көрсету орталығының уәкілетті қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған, түпнұсқа құжаттың түрін және ондағы ақпаратты (деректерді) электрондық-цифрлық нысанда толығымен көрсететiн құжат;
5) жеке тұлға (бұдан әрі – өтініш беруші) – жәрдемақы (бала туғанда берілетін жәрдемақы, бала күтімі жөніндегі жәрдемақы немесе балаларға арналған жәрдемақы) тағайындау үшін отбасының атынан өтініш беретін адам;

6) отделение уполномоченной организации (далее - отделение центра) – городские, районные отделения республиканского государственного казенного предприятия, созданного по решению Правительства Республики Казахстан;
7) центр обслуживания населения (далее - ЦОН) - республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу "одного окна".
3. Основанием для приведения в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах является запрос отделения центра или ЦОН либо уполномоченного органа по назначению и выплате пособия на детей к оператору информационной системы по приведению в соответствие отсутствующих сведений о физическом лице в информационных системах.
2. Порядок и сроки приведения в соответствие сведений
о физическом лице в информационных системах
4. В случае получения от оператора информационной системы электронных документов, подтверждающих отсутствие запрашиваемых сведений о заявителе в информационных системах, отделение центра или ЦОН либо уполномоченный орган по назначению и выплате пособия на детей, осуществивший запрос в день обращения заявителя, уведомляют его о необходимости представления оригиналов документов, указанных в пункте 5 настоящих Правил, для приведения в соответствие сведений о заявителе в информационных системах.
Уведомление выдается по форме, установленной в приложении 1 к настоящим Правилам, в виде электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица отделения центра или ЦОН либо уполномоченного органа по назначению и выплате пособия на детей.
5. Для приведения в соответствие сведений в информационных системах заявитель представляет в отделение центра или ЦОН либо уполномоченный орган по назначению и выплате пособия на детей в течение трех рабочих дней с момента получения уведомления заявление по форме, установленной в приложении 2 к настоящим Правилам, и оригиналы документов:
1) документ, удостоверяющий личность заявителя (удостоверение личности гражданина Республики Казахстан или вид на жительство иностранца в Республике Казахстан для оралманов), а представитель лица – документы, удостоверяющие личность и полномочия представителя;
2) документ, содержащий сведения о заявителе, отсутствующие в информационных системах.
Заявление оформляется и регистрируется в день обращения заявителя.

6) уәкілетті ұйымның бөлімшесі (бұдан әрі – орталық бөлімшесі) - Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен құрылған республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның қалалық, аудандық бөлімшелері;
7) Халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚО) – жеке және (немесе) заңды тұлғаларға "жалғыз терезе" қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және құжаттарды беру жөнінде мемлекеттік қызметтердің көрсетілуін ұйымдастыруды жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорын.
3. Ақпараттық жүйелердегi жеке тұлға туралы мәлiметтердi сәйкес келтіру үшін негіз орталық бөлімшесінің немесе ХҚО-ның не балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау мен төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымның ақпараттық жүйелердегi жеке тұлға туралы жоқ мәліметтерді сәйкес келтіру жөніндегі ақпараттық жүйенің операторына сұрау салуы болып табылады.
2. Ақпараттық жүйелердегi жеке тұлға туралы мәлiметтердi сәйкес
келтіру тәртібі мен мерзімдері
4. Ақпараттық жүйелерде өтініш беруші туралы сұратылатын мәліметтердің жоқ екенін растайтын электрондық құжаттарды ақпараттық жүйенің операторынан алған жағдайда өтініш беруші жүгінген күні сұрау салуды жүзеге асырған орталық бөлімшесі немесе ХҚО не балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және беру жөніндегі уәкілетті орган ақпараттық жүйелердегі өтініш беруші туралы мәліметтерді сәйкес келтіру үшін осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген құжаттардың түпнұсқасын ұсыну қажеттігі туралы өтініш берушіні хабардар етеді.
Хабарлама орталық бөлімшесінің немесе ХҚО-ның не балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрi – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат түрiнде осы Қағидаларға 1-қосымшада белгіленген нысан бойынша беріледі.
5. Ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді сәйкес келтіру үшін өтiнiш берушi хабарламаны алған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде орталық бөлімшесіне немесе ХҚО-ға не балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті органға осы Қағидаларға 2-қосымшада белгіленген нысан бойынша өтінішті және мына құжаттардың түпнұсқаларын:
1) өтiнiш берушiнің жеке басын куәландыратын құжатты (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе оралмандар үшін Қазақстан Республикасында шетел азаматтарының тұруға ықтиярхаты), ал тұлғаның өкiлi – өкілдің жеке басын және өкілеттігін куәландыратын құжаттарды;
2) ақпараттық жүйелердегі өтініш беруші туралы жоқ мәліметтерді қамтитын құжатты ұсынады.
Өтініш беруші жүгінген күні өтініш ресімделеді және тіркеледі.

Отсутствие документа, указанного в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта, является основанием для отказа в регистрации заявления.
6. При представлении оператором информационной системы электронных документов, подтверждающих отсутствие запрашиваемых сведений о заявителе в информационных системах, осуществивший запрос уполномоченный орган по назначению и выплате пособия на детей в день получения документов оповещает акима поселка, села, сельского округа и направляет через него уведомление заявителю о необходимости получения от заявителя письменного согласия на приведение в соответствие сведений о нем в информационных системах по форме, установленной в приложении 3 к настоящим Правилам.
Заявитель представляет в уполномоченный орган по назначению и выплате пособия на детей через акима поселка, села, сельского округа письменное согласие на приведение в соответствие сведений в информационных системах на основании ранее представленных им копий документов по форме, установленной в приложении 4 к настоящим Правилам, в течение трех рабочих дней с момента выдачи заявителю уведомления.
7. Уполномоченное лицо отделения центра или ЦОН либо уполномоченного органа по назначению и выплате пособия на детей в день принятия заявления и оригиналов документов от заявителя производит электронные копии документов и возвращает оригиналы документов заявителю, после чего осуществляет следующие действия:
1) направляет оператору информационной системы запрос по форме, установленной в приложении 5 к настоящим Правилам, в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица отделения центра или ЦОН либо уполномоченного органа по назначению и выплате пособия на детей, с прикрепленными электронными копиями документов;
2) выдает заявителю расписку о приеме заявления и документов для приведения в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах.
В день принятия уполномоченным органом по назначению и выплате пособия на детей письменного согласия на приведение в соответствие сведений в информационных системах от заявителя полученного через акима поселка, села, сельского округа уполномоченное лицо уполномоченного органа по назначению и выплате пособия на детей осуществляет следующие действия:
1) направляет оператору информационной системы запрос по форме, установленной в приложении 5 к настоящим Правилам, в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа по назначению и выплате пособия на детей, с прикрепленными электронными копиями документов;

Осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген құжаттың болмауы өтінішті тіркеуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
6. Ақпараттық жүйелердің операторы ақпараттық жүйелерде өтініш беруші туралы сұратылған мәліметтердің жоқ екенін растайтын электрондық құжаттарды ұсынған жағдайда балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі сұрау салуды жүзеге асырған уәкілетті орган құжаттарды алған күні кент, ауыл, ауылдық округ әкiміне хабарлайды және ол арқылы өтініш берушіге осы Қағидаларға 3-қосымшада белгіленген нысан бойынша ақпараттық жүйелердегі ол туралы мәліметтерді сәйкес келтіруге өтініш берушіден жазбаша келісім алу қажеттілігі туралы хабарлама жібереді.
Өтініш беруші хабарламаны өтініш берушіге берген сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 4-қосымшада белгіленген нысан бойынша оған бұрын ұсынылған құжаттардың көшірмелері негізінде ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді сәйкес келтіруге жазбаша келісімін кент, ауыл, ауылдық округтің әкімі арқылы балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті органға береді.
7. Орталық бөлімшесінің немесе ХҚО-ның не балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті органның уәкілетті адамы өтiнiш берушіден өтінішті және құжаттардың түпнұсқаларын қабылдаған күні құжаттардың электрондық көшірмелерін жасайды және құжаттардың түпнұсқаларын өтініш берушіге қайтарады, содан кейін мынадай іс-қимылдарды жүзеге асырады:
1) ақпараттық жүйенің операторына осы Қағидаларға 5-қосымшада белгіленген нысан бойынша электрондық құжат түрінде орталық бөлімшесінің немесе ХҚО-ның не балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті органның уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері бекітілген сұрау салуды жібереді;
2) ақпараттық жүйелердегi жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес келтіру үшiн өтінішті және құжаттарды қабылдау туралы қолхатты өтiнiш берушiге бередi.
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті орган кент, ауыл, ауылдық округтің әкімі арқылы өтініш берушіден алған ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді сәйкес келтіруге жазбаша келісімді қабылдаған күні балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті органның уәкілетті адамы мынадай іс-қимылдарды жүзеге асырады:
1) ақпараттық жүйенің операторына осы Қағидаларға 5-қосымшада белгіленген нысан бойынша электрондық құжат түрінде балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті органның уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері бекітілген сұрау салуды жібереді;

2) направляет заявителю через акима поселка, села, сельского округа расписку о приеме письменного согласия на приведение в соответствие сведений о нем в информационных системах.
8. Оператор информационной системы в течение пяти рабочих дней с момента получения запроса от отделения центра или ЦОН либо уполномоченного органа по назначению и выплате пособия на детей проверяет соответствие сведений о физическом лице, содержащихся в запросе и архивных документах, сведениям, содержащимся в информационных системах, после чего оператор информационной системы осуществляет следующие действия по результатам проверки которых направляет извещение в отделение центра или ЦОН либо уполномоченный орган по назначению и выплате пособия на детей:
1) при подтверждении фактов, указанных в запросе, вносит соответствующие изменения и (или) дополнения в информационные системы, после чего направляет в отделение центра или ЦОН либо уполномоченного органа по назначению и выплате пособия на детей извещение о приведении в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах по форме, установленной в приложении 6 к настоящим Правилам, в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица оператора информационной системы;
2) при неподтверждении фактов, указанных в запросе, направляет извещение об отказе в приведении в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах с указанием мотивированных причин по форме, установленной в приложении 6 к настоящим Правилам, в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица оператора информационной системы.
9. Приведение оператором информационной системы в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах оказывается безвозмездно.
Приложение 1
к Правилам приведения
в соответствие сведений
о физическом лице в
информационных системах
Кому ________________________________
(указать полностью фамилию,
имя, отчество физического лица)
реквизиты ИИН:____________________
проживающего по адресу:
_______________________________________
тел. _______________________
Уведомление
о необходимости представления оригиналов документов для
приведения в соответствие сведений о физическом лице в
информационных системах
" " 20 года № ______
_______________________________ (указать наименование отделения
центра или ЦОН либо уполномоченного органа по назначению и выплате
пособия на детей) в связи с поступлением документа
_____________________________________________________________________
(указать наименование электронного документа, его номер, дата и орган
выдачи), подтверждающего отсутствие запрашиваемых сведений
_____________________________________________________________________
(указать перечень отсутствующих сведений о физическом лице в
информационных системах), уведомляем Вас о необходимости представить
в течение трех рабочих дней заявление на приведение в соответствие
указанных сведений в информационных системах с представлением
следующих оригиналов документов:

2) өтініш берушіге ақпараттық жүйелердегі өзі туралы мәліметтерді сәйкес келтіруге оның жазбаша келісімін алу туралы қолхатты кент, ауыл, ауылдық округтің әкімі арқылы жібереді.
8. Ақпараттық жүйенiң операторы орталық бөлімшесінен немесе ХҚО-дан не балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті органнан сұрау салуды алған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде сұрау салудағы және мұрағаттық құжаттардағы жеке тұлға туралы мәліметтердің ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтермен сәйкестігін тексереді, содан кейін ақпараттық жүйенің операторы мынадай іс-қимылдарды жүзеге асырады және оларды тексерудің нәтижесі бойынша орталық бөлімшесіне немесе ХҚО-ға не балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті органға хабарламаны жолдайды:
1) сұрау салуда көрсетілген фактілер расталған кезде ақпараттық жүйелерге тиісті өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді, содан кейін орталық бөлімшесіне немесе ХҚО-ға не балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті органға осы Қағидаларға 6-қосымшада белгіленген нысан бойынша ақпараттық жүйе операторының уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат түрінде ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес келтіру туралы хабарламаны жібереді;
2) сұрау салуда көрсетілген фактілер расталмаған жағдайда ақпараттық жүйе операторының уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат түрінде осы Қағидаларға 6-қосымшада белгіленген нысан бойынша дәлелді себептерін көрсете отырып, ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес келтіруден бас тарту туралы хабарлама жібереді.
9. Ақпараттық жүйе операторының ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметті сәйкестендіруі өтеусіз көрсетіледі.
Ақпараттық жүйелердегі
жеке тұлға туралы мәліметтерді
сәйкес келтіру қағидаларына
1-қосымша
Кімге ____________________________
(жеке тұлғаның тегін, атын,
әкесінің атын толық көрсету)
ЖСН деректемелері: _______________
мекенжайы: _______________________
тел. _____________________________
Ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес
келтіру үшін құжаттардың түпнұсқаларын беру қажеттілігі туралы
хабарлама
20 жылғы " " № ______
___________________________ (орталық бөлімшесінің немесе ХҚО не
балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі
уәкілетті органның атауын көрсету) сұрау салынған мәліметтердің
жоқтығын растайтын ____________________________ (электрондық құжаттың
атауын, оның нөмірін, күнін және берген органның атауын көрсету)
_______________________ (ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы жоқ
мәліметтердің тізбесін көрсету) құжаттың келіп түсуіне байланысты
Сізге үш жұмыс күні ішінде мынадай құжаттардың түпнұсқаларын ұсына
отырып, ақпараттық жүйелерде көрсетілген мәліметтерді сәйкес келтіру
туралы өтінішті ұсыну қажеттілігі туралы хабарлаймыз:

1) _________________________________ (документ, удостоверяющий
личность заявителя (удостоверение личности гражданина Республики
Казахстан или вид на жительство иностранца в Республике Казахстан для
оралманов), а представитель лица – документы, удостоверяющие личность
и полномочия представителя);
2) ______________________________________________ (документ,
содержащий сведения о заявителе, отсутствующие в информационных системах).
Должность (подпись) Ф.И.О.
Уведомление получил _________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя, подпись, дата)
Приложение 2
к Правилам приведения
в соответствие сведений
о физическом лице в
информационных системах
Наименование отделения центра
или ЦОН либо уполномоченного
органа по назначению и
выплате пособия на
детей: _____________________________
местоположение: ____________________
___________________________________
от гражданина (ки) _________________
___________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
проживающего(щей) по адресу:
(город, улица, № дома, квартиры, тел.)
___________________________________
ИИН ________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
физического лица на приведение в соответствие сведений о нем
в информационных системах
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 июня 2005
года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" прошу Вас
привести в соответствие сведения в информационной(ых) системе(ах), в
связи с поступлением документа ______________________________________
(указать наименование электронного документа, его номер, дата и орган
выдачи), подтверждающего отсутствие запрашиваемых сведений
____________________________ (указать перечень отсутствующих сведений
о физическом лице в информационных системах).
На основании представляемых мною документов:
1) __________________________ (документ, удостоверяющий
личность заявителя (удостоверение личности гражданина Республики
Казахстан или вид на жительство иностранца в Республике Казахстан для
оралманов), а представитель лица – документы, удостоверяющие личность
и полномочия представителя);
2) _________________________________________________ (документ,
содержащий сведения о заявителе, отсутствующие в информационных
системах).
"___" _____________ 20__ г. Подпись заявителя ________________
Приложение 3
к Правилам приведения
в соответствие сведений
о физическом лице в
информационных системах
Кому ____________________________
(указать полностью фамилию,
имя, отчество физического лица)
реквизиты ИИН: ___________________
проживающего по адресу: ________________
________________________________________
тел. __________________________
Уведомление
о необходимости представления согласия физического лица на
приведение в соответствие его сведений в информационных системах
" " 20 года № ______
_______________________________ (указать наименование отделения
центра или уполномоченного органа по назначению и выплате пособия на
детей либо ЦОН) в связи с поступлением документа
_______________________________________________ (указать наименование
электронного документа, его номер, дата и орган выдачи),
подтверждающего отсутствие запрашиваемых сведений
____________________________ (указать перечень отсутствующих сведений
о физическом лице в информационных системах), уведомляем Вас о
необходимости представить в течение трех рабочих дней согласие на
приведение в соответствие сведений о физическом лице в информационных
системах на основании представленных вами акиму _____________________
(поселка, села, сельского округа) копий документов:

1) _______________________________ (өтініш берушінің жеке басын
куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі
немесе оралмандар үшін шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына
ықтиярхаты), ал тұлғаның өкілі – өкілдің жеке басын және
өкілеттілігін куәландыратын құжаттар);
2) _____________________________ (ақпараттық жүйелердегі өтініш
беруші туралы жоқ мәліметтерді қамтитын құжат).
Лауазымы (қолы) Т.А.Ә.
Хабарламаны алдым _____________________________________________
(Өтініш берушінің Т.А.Ә., қолы, күні)
Ақпараттық жүйелердегі
жеке тұлға туралы мәліметтерді
сәйкес келтіру қағидаларына
2-қосымша
Орталық бөлімшесінің немесе ХҚО-ның
не балаларға арналған жәрдемақыны
тағайындау және төлеу жөніндегі
уәкілетті органның атауы
___________________________________
орналасқан жері ___________________
___________________________________
___________________________________
(қала, көше, үйдің, пәтердің №,
телефон) мекенжайы бойынша тұратын
азамат ____________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
ЖСН _______________________________
Жеке тұлғаның ақпараттық жүйелердегі өзі туралы мәліметтерді
сәйкес келтіруге өтініші
Сізден "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар
туралы" 2005 жылғы 28 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына
сәйкес ________________ (ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы жоқ
мәліметтердің тізбесі) сұрау салынған мәліметтердің жоқтығын
растайтын _____________________________________ (электрондық құжаттың
атауын, нөмірін, күнін және берген органның атауын көрсету)
құжаттардың түсуіне байланысты Сізден ақпараттық жүйедегі
(жүйелердегі) мәліметтерді сәйкес келтіруді сұраймыз.
Мен ұсынған құжаттардың негізінде:
1) _______________________________ (өтініш берушінің жеке басын
куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі
немесе оралмандар үшін шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына
ықтиярхат), ал тұлғаның өкілі – өкілдің жеке басын немесе өкілеттігін
куәландыратын құжаттар);
2) _____________________________ (ақпараттық жүйелердегі өтініш
беруші туралы жоқ мәліметтерді қамтитын құжат).
20 жылғы "___" __________ Өтініш берушінің қолы ___________
Ақпараттық жүйелердегі
жеке тұлға туралы мәліметтерді
сәйкес келтіру қағидаларына
3-қосымша
Кімге ____________________________
(жеке тұлғаның тегін, атын,
әкесінің атын толық көрсету)
ЖСН деректемелері: _______________
мекенжайы: _______________________
тел. _____________________________
Ақпараттық жүйелерде жеке тұлғаның мәліметтерін сәйкес
келтіруге оның келісім беру қажеттілігі туралы
хабарлама
20 жылғы " " № _______
__________________________________ (орталық бөлімшесінің немесе
ХҚО-ның не балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу
жөніндегі уәкілетті органның атауын көрсету) сұрау салынған
мәліметтердің жоқтығын растайтын _______________________ (электрондық
құжаттың атауын, оның нөмірін, күнін және берген органның атауын
көрсету) _______________________ (ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға
туралы жоқ мәліметтің тізбесін көрсету) құжаттың келіп түсуіне
байланысты Сізге үш жұмыс күні ішінде (кент, ауыл, ауылдық округ)
_________________________________________ әкіміне Сіз ұсынған мынадай
құжаттардың көшірмелері негізінде ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға
туралы мәліметтерді сәйкес келтіруге келісіміңізді берудің
қажеттілігі туралы хабарлаймыз:

1) __________________________ (документ, удостоверяющий
личность заявителя (удостоверение личности гражданина Республики
Казахстан или вид на жительство иностранца в Республике Казахстан для
оралманов), а представитель лица – документы, удостоверяющие личность
и полномочия представителя);
2) ______________________________________________ (документ,
содержащий сведения о заявителе, отсутствующие в информационных системах).
Должность (подпись) Ф.И.О.
Уведомление получил _________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя, подпись, дата)
Приложение 4
к Правилам приведения
в соответствие сведений
о физическом лице в
информационных системах
Наименование отделения центра
или ЦОН либо уполномоченного
органа по назначению и
выплате пособия на
детей: _____________________________
местоположение: ____________________
____________________________________
от гражданина(ки) __________________
___________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
проживающего(щей) по адресу:
(город, улица, № дома, квартиры, тел.)
___________________________________
ИИН ________________________________
СОГЛАСИЕ
физического лица на приведение в соответствие сведений о нем
в информационных системах
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 июня 2005
года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" прошу
Вас привести в соответствие сведения в информационной(ых)
системе(ах), в связи с поступлением документа
_______________________________________________ (указать наименование
электронного документа, его номер, дата и орган выдачи),
подтверждающего отсутствие запрашиваемых сведений
____________________________ (указать перечень отсутствующих сведений
о физическом лице в информационных системах).
На основании представленных мною акиму ________________________
(поселка, села, сельского округа) копий документов, достоверность которым подтверждаю:
1) __________________________ (копия документа, удостоверяющего
личность заявителя (удостоверение личности гражданина Республики
Казахстан или вид на жительство иностранца в Республике Казахстан для
оралманов), а представитель лица – копии документов, удостоверяющих
личность и полномочия представителя);
2) __________________________________________________ (копия
документа, содержащего сведения о заявителе, отсутствующие в
информационных системах).
"___" _____________ 20__ г. Подпись заявителя ________________
Приложение 5
к Правилам приведения
в соответствие сведений
о физическом лице в
информационных системах
___________________________
(наименование оператора
информационной системы)
___________________________
(адрес)
Запрос
на приведение в соответствие отсутствующих сведений о
физическом лице в информационных системах
" " 20 года № ____

1) _______________________________ (өтініш берушінің жеке басын
куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі
немесе оралмандар үшін шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына
ықтиярхаты), ал тұлғаның өкілі – өкілдің жеке басын және
өкілеттілігін куәландыратын құжаттар);
2) _______________________________ (ақпараттық жүйелерде өтініш
беруші туралы жоқ мәліметтерді қамтитын құжат).
Лауазымы (қолы) Т.А.Ә.
Хабарламаны алдым _____________________________________________
(Өтініш берушінің Т.А.Ә., қолы, күні)
Ақпараттық жүйелердегі
жеке тұлға туралы мәліметтерді
сәйкес келтіру қағидаларына
4-қосымша
Орталық бөлімшесінің немесе ХҚО-ның
не балаларға арналған жәрдемақыны
тағайындау және төлеу жөніндегі
уәкілетті органның атауы
___________________________________
орналасқан жері: __________________
___________________________________
(қала, көше, үйдің, пәтердің №,
телефон) мекенжайы бойынша тұратын
азамат ____________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
ЖСН _______________________________
Жеке тұлғаның ақпараттық жүйелердегі өзі туралы мәліметтерді
сәйкес келтіруге
КЕЛІСІМІ
Сізден "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар
туралы" 2005 жылғы 28 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына
сәйкес ________________ (ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы жоқ
мәліметтердің тізбесін көрсету) сұрау салынған мәліметтердің жоқтығын
растайтын ____________________ (электрондық құжаттың атауын, нөмірін,
күнін және берген органның атауын көрсету) құжаттың түсуіне
байланысты Сізден ақпараттық жүйедегі (жүйелердегі) мәліметтерді
сәйкес келтіруді сұраймын.
Мен _______________ (кент, ауыл, ауылдық округ) әкіміне ұсынған
құжаттардың көшірмелері негізінде, мыналардың дұрыстығын растаймын:
1) _______________________________ (өтініш берушінің жеке басын
куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі
немесе оралмандар үшін шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына
ықтиярхаты), ал тұлғаның өкілі – өкілдің жеке басын және
өкілеттілігін куәландыратын құжаттар);
2) _______________________________ (ақпараттық жүйелерде өтініш
беруші туралы жоқ мәліметтерді қамтитын құжат).
20 жылғы "___" ___________ Өтініш берушінің қолы ___________
Ақпараттық жүйелердегі
жеке тұлға туралы мәліметтерді
сәйкес келтіру қағидаларына
5-қосымша
_______________________________________
(ақпараттық жүйедегі оператордың атауы)
_______________________________________
(мекенжайы)
Ақпараттық жүйелерде жоқ жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес
келтіруге сұрау салу
20 жылғы " " № _______

1. ____________________________________ (указать наименование
отделения центра или ЦОН либо уполномоченного органа по назначению и
выплате пособия на детей – отправителя запроса) просит привести в
соответствие отсутствующие сведения о физическом лице (заявителе) в
информационных системах.
2. ____________________ (наименование ГО – получателя запроса)
Фамилия, имя, отчество и дата рождения заявителя, реквизиты ИИН
Причина запроса (отсутствие данных)
Перечень сведений, отсутствующих в информационной системе
Информация об ответном сообщении информационной системы, представившей сведения об отсутствии данных
Наименование электронного документа, его номер и дата выдачи, подтверждающего отсутствие запрашиваемых сведений о заявителе
3. ________________________________________________ (фамилия,
имя, отчество и должность работника отделения центра или ЦОН либо
специалиста уполномоченного органа по назначению и выплате пособия на
детей осуществившего запрос).
Приложение (электронные копии документов):
1) ___________________________________ (документ, удостоверяющий личность заявителя (удостоверение личности гражданина Республики Казахстан или вид на жительство иностранца в Республике Казахстан для оралманов), а представитель лица – документы, удостоверяющие личность и полномочия представителя);
2) __________________________________________________________ (документ, содержащий сведения о заявителе, отсутствующие в информационных системах).
Должность (подпись) Ф.И.О.
Приложение 6
к Правилам приведения
в соответствие сведений
о физическом лице в
информационных системах
______________________________
(наименование услугодателя)
______________________________
(адрес)
Извещение
о внесении изменений и (или) дополнений сведений о физическом
лице в информационных системах / об отказе во внесении
изменений и (или) дополнений сведений о физическом лице в
информационных системах
" " 20 года № ____
_______________________________ (указать наименование оператора информационной системы) извещает о внесении изменений и (или) дополнений сведений о физическом лице в информационных системах / об отказе во внесении изменений и (или) дополнений сведений о физическом лице в информационных системах:
Номер и дата запроса на приведение в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах
ИИН физического лица
Фамилия
Имя
Отчество
Внесенные изменения и (или) дополнения о физическом лице в информационных системах /основание для отказа в приведении в соответствие сведений в информационных системах, предусмотренное в пункте 8 Правил приведения в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от __________ № _____
Должность (подпись) Ф.И.О.

1. ____________________________________ (сұрау салуды жөнелтуші
орталық бөлімшесінің немесе ХҚО-ның не балаларға арналған жәрдемақыны
тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті органның атауын көрсету)
ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға (өтініш беруші) туралы жоқ
мәліметтерді сәйкес келтіруді сұрайды.
2. _________________________ (МО – сұрау салуды алушының атауы)
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты және туған күні, ЖСН деректемелері
Сұрау салудың себебі
(деректердің болмауы)
Ақпараттық жүйелерде жоқ мәліметтердің тізбесі
Деректердің жоқ екендігі туралы мәліметтерді ұсынған ақпараттық жүйенің жауап хабарламасы туралы ақпарат
Өтініш беруші туралы сұрау салынған мәліметтердің жоқ екендігін растайтын электрондық құжаттың атауы, оның нөмірі және берген күні
3. ______________________________________________ (сұрау салуды
жүзеге асырған орталық бөлімшесінің немесе ХҚО-ның не балаларға
арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті орган
маманының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы).
Қосымша (құжаттардың электрондық көшірмелері):
1) _______________________________ (өтініш берушінің жеке басын
куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі
немесе оралмандар үшін шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына
ықтиярхаты), ал тұлғаның өкілі – өкілдің жеке басын және
өкілеттілігін куәландыратын құжаттар);
2) ________________________ (ақпараттық жүйелерде өтініш беруші
туралы жоқ мәліметтерді қамтитын құжат).
Лауазымы (қолы) Т.А.Ә.
Ақпараттық жүйелердегі
жеке тұлға туралы мәліметтерді
сәйкес келтіру қағидаларына
6-қосымша
___________________________
(қызмет берушінің атауы)
___________________________
(мекенжайы)
Ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерге
өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы/ақпараттық
жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерге өзгерістер және
(немесе) толықтырулар енгізуден бас тарту туралы
хабарлама
20 жылғы " " № ______
_________________________________ (ақпараттық жүйе операторының
атауын көрсету) ақпараттық жүйелерде жеке тұлға туралы мәліметтерге
өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы/ақпараттық
жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерге өзгерістер және (немесе)
толықтырулар енгізуден бас тарту туралы хабардар етеді:
Ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес келтіруге сұрау салудың нөмірі және күні
Жеке тұлғаның ЖСН
Тегі
Аты
Әкесінің аты
Қазақстан Республикасы Үкіметінің _________ № ______ қаулысымен бекітілген Ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес келтіру қағидаларының 8-тармағында көзделген ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар/ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді сәйкес келтіруден бас тарту үшін негіздеме
Лауазымы (қолы) Т.А.Ә.