О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2013 года № 392. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2015 года № 325
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.04.2015 № 325 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 «Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 12, ст. 86) следующие изменения и дополнения:
в Правилах исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных указанным постановлением:
пункт 31 изложить в следующей редакции:
«31. Государственные учреждения могут вносить изменения в индивидуальные планы финансирования по обязательствам и платежам в соответствии с экономической классификацией расходов бюджета в случае возникновения факторов, требующих уменьшения (увеличения) сумм по спецификам экономической классификации расходов в пределах утвержденных годовых сумм планов финансирования по соответствующей бюджетной программе (подпрограмме), путем формирования заявки государственного учреждения и направления ее для утверждения администратору бюджетных программ.»;
абзац восьмой части третьей пункта 34 изложить в следующей редакции:
«увеличение (уменьшение) плановых сумм по одним спецификам экономической классификации расходов бюджета может осуществляться в пределах годовых сумм по бюджетной программе (подпрограмме) за счет уменьшения (увеличения) плановых сумм по другим спецификам, в пределах итоговой суммы месяца по бюджетной программе (подпрограмме), предусмотренной планом финансирования;»;
пункт 43 дополнить частью следующего содержания:
«При отклонении заявки администратор бюджетных программ в течение одного рабочего дня, но не позднее двадцатого числа текущего месяца представляет откорректированную заявку с учетом замечаний уполномоченного органа по исполнению бюджета.»;
пункт 59-1 изложить в следующей редакции:
«59-1. В случае образования экономии бюджетных средств по республиканским бюджетным инвестиционным проектам в рамках одной бюджетной программы администраторы республиканских бюджетных программ осуществляют перенос сумм экономии между республиканскими бюджетными инвестиционными проектами с обязательным рассмотрением в установленном порядке на Республиканской бюджетной комиссии.
В случае образования экономии бюджетных средств по местным бюджетным инвестиционным проектам в рамках одной бюджетной программы, администраторы местных бюджетных программ осуществляют перенос сумм экономии между местными бюджетными инвестиционными проектами с обязательным рассмотрением в установленном порядке на соответствующей бюджетной комиссии.
На основании решения республиканской бюджетной комиссии администраторы республиканских бюджетных программ разрабатывают проект постановления о внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете и вносят его в установленном порядке в Правительство Республики Казахстан.
На основании решения бюджетной комиссии местный уполномоченный орган по государственному планированию разрабатывает проект постановления местных исполнительных органов о реализации решений маслихатов о местных бюджетах и вносят его в установленном порядке в акимат соответствующего местного исполнительного органа.
В случае образования экономии по бюджетным инвестиционным проектам, реализуемым за счет целевых трансфертов на развитие из вышестоящего бюджета, перенос сумм между бюджетными инвестиционными проектами осуществляется в соответствии с требованиями пункта 257 настоящих Правил.»;

"Бюджеттiң атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 24 сәуірдегі № 392 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 325 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.04.2015 № 325 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Бюджеттiң атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 12, 86-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бюджеттiң атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесiнде:
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«31. Мемлекеттiк мекемелер мемлекеттiк мекеменiң өтiнiмдерiн қалыптастыру және оны бекiту үшiн бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiне жiберу жолымен тиiстi бюджеттiк бағдарлама (кiшi бағдарлама) бойынша қаржыландыру жоспарының бекiтiлген жылдық сомасы шегiнде шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшелiктерi жөніндегі соманы кемiтудi (арттыруды) талап ететiн факторлар туындаған жағдайда, мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасына сәйкес өзгерiстер енгiзе алады.»;
34-тармақтың үшінші бөлігінің сегізінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«жоспарлы соманы бюджет шығыстары экономикалық сыныптамасының бiр ерекшелiктерi бойынша ұлғайту (азайту) қаржыландыру жоспарында көзделген бюджеттiк бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша айдың қорытынды сомасы шегiнде басқа ерекшелiктер бойынша жоспарлы соманы азайту (ұлғайту) есебiнен, бюджеттiк бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша жылдық сома шегiнде жүзеге асырылуы мүмкін;»;
43-тармақ мынадай мазмұндағы бөлікпен толықтырылсын:
«Өтінімді қабылдамаған кезде бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бір жұмыс күні ішінде, бірақ ағымдағы айдың жиырмасы күнінен кешіктірмей бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның ескертулерін есепке ала отырып, түзетілген өтінімді ұсынады.»;
59-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«59-1. Бiр бюджеттiк бағдарлама шеңберiнде республикалық бюджеттiк инвестициялық жобалар бойынша бюджет қаражатын үнемдеу пайда болған жағдайда республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері белгіленген тәртіппен Республикалық бюджет комиссиясында міндеті түрде қарай отырып, республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар арасында үнемдеу сомасын ауыстыруды жүзеге асырады.
Бiр бюджеттiк бағдарлама шеңберiнде жергілікті бюджеттiк инвестициялық жобалар бойынша бюджет қаражатын үнемдеу пайда болған жағдайда жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері белгіленген тәртіппен тиісті бюджет комиссиясында міндетті түрде қарай отырып, үнемдеу сомасын жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалар арасында ауыстыруды жүзеге асырады.
Республикалық бюджет комиссиясының шешімі негізінде республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері Қазақстан Республикасы Үкіметінің республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы қаулы жобасын әзірлейді және оны белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізеді.
Бюджет комиссиясы шешімінің негізінде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган жергілікті бюджеттер туралы мәслихаттардың шешімдерін іске асыру туралы жергілікті атқарушы органдар қаулыларының жобасын әзірлейді және оны белгіленген тәртіппен тиісті жергілікті атқарушы органның әкімдігіне енгізеді.
Жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттерінің есебінен іске асырылатын бюджеттік инвестициялық жобалар бойынша үнемдеу пайда болған жағдайда бюджеттік инвестициялық жобалар арасында соманы ауыстыру осы Ереженің 257-тармағының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.»;

пункт 65 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
«3-1) с зачислением поступлений, распределенных по установленным нормативам между бюджетами государств-членов Таможенного союза, и переводом их на счета, открытые в Национальном Банке Республики Казахстан для государств-членов Таможенного союза;»;
часть первую пункта 69 изложить в следующей редакции:
«69. Для присвоения кодов государственным учреждениям, финансируемым из республиканского бюджета, администраторы республиканских бюджетных программ представляют в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета заявку на присвоение кодов государственным учреждениям по форме, согласно приложению 32 к настоящим Правилам, с приложением копии свидетельства/справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица с обязательным указанием бизнес-идентификационного номера государственного учреждения.»;
часть третью пункта 78 изложить в следующей редакции:
«Ходатайство администратора бюджетной программы должно содержать:
наименование и код государственного учреждения, которому открывается счет;
БИН;
наименование счета;
вид валюты (согласно перечню видов валют, по которым Национальный Банк осуществляет операции по конвертации и реконвертации);
цели направления расходов;
основание для открытия счета в иностранной валюте.»;
пункт 79 изложить в следующей редакции:
«79. Основанием представления администратором бюджетной программы ходатайства на открытие счета в иностранной валюте являются:
1) международные договоры, заключенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан о международных договорах, кроме случаев, когда из международного договора следует, что для его применения требуется издание закона;
2) нормативные правовые акты Республики Казахстан, которыми предусмотрено осуществление международного сотрудничества, внешнеэкономической деятельности или проведение операций в иностранной валюте;
3) договора о приобретении товаров (работ, услуг), заключенные с нерезидентами Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) решения международных судов, в соответствии с которыми у государственных учреждений возникли обязательства в иностранной валюте.
Администратор бюджетной программы обеспечивает обоснованность представления ходатайства на открытие счета в иностранной валюте.»;
пункты 81 и 82 изложить в следующей редакции:
«81. Для открытия КСН платных услуг государственным учреждениям, финансируемым из республиканского бюджета, государственное учреждение представляет в территориальное подразделение казначейства заявку на открытие контрольного счета наличности платных услуг по форме согласно приложению 36 к настоящим Правилам.
Территориальное подразделение казначейства на основании полученной от государственного учреждения, финансируемого из республиканского бюджета, заявки на открытие контрольных счетов наличности формирует и направляет в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета заявку на открытие контрольного счета наличности платных услуг по форме согласно приложению 36 к настоящим Правилам.

65-тармақ мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
«3-1) Кеден одағына мүше мемлекеттердің бюджеттері арасында белгіленген нормативтер бойынша бөлінген түсімдерді есептеумен және оларды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде Кеден одағына мүше мемлекеттер үшін ашылған шоттарға аударумен;»;
69-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«69. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелерге кодтар беру үшiн бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға мемлекеттік мекеменің бизнес-сәйкестендіру нөмірін міндетті түрде көрсете отырып, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлiктiң/анықтаманың көшірмесін қоса бере отырып, осы Ережеге 32-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік мекемелерге кодтар беруге өтінімді ұсынады.»;
78-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң қолдаухаты мынаны қамтуы тиiс:
шот ашылатын мемлекеттік мекеменің атауы мен коды;
БСН;
шоттың атауы;
валюта түрi (Ұлттық Банк олар бойынша айырбастау және қайта айырбастау жөніндегі операцияларды жүзеге асыратын валюталар түрлерінің тізбесіне сәйкес);
шығыстарды бағыттау мақсаттары;
шетел валютасында шот ашу үшін негіз.»;
79-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«79. Мыналар:
1) халықаралық шарттан оны қолдану үшін заң шығару талап етілетін жағдайлардан басқа, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттар туралы заңнамасына сәйкес жасалған халықаралық шарттар;
2) Қазақстан Республикасының халықаралық ынтымақтастықты, сыртқы экономикалық қызметті жүзеге асыру немесе шетел валютасында операциялар жүргізу көзделген нормативтік құқықтық актілері;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының резидент еместерімен жасалған тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатып алу туралы шарт;
4) мемлекеттік мекемелерде оларға сәйкес шетел валютасында міндеттемелер туындаған халықаралық соттардың шешімдері бюджеттік бағдарлама әкімшісінің шетел валютасында шот ашуына қолдаухат беруге негіз болып табылады.
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі шетел валютасында шот ашуға қолдаухат беру негізділігін қамтамасыз етеді.»;
81 және 82-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«81. Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелерге ақылы қызметтер ҚБШ-сын ашу үшiн мемлекеттiк мекеме аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне осы Ережеге 36-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақылы қызметтердiң қолма-қол ақшасын бақылау шотын ашуға өтiнiм бередi.
Аумақтық қазынашылық бөлімшесі республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемеден алынған қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын ашуға өтінімнің негізінде осы Ережеге 36-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақылы қызметтердің қолма-қол ақшасын бақылау шотын ашуға өтінімді қалыптастырады және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға жібереді.

82. Для открытия КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег государственным учреждениям, финансируемым из местного бюджета, местный уполномоченный орган по исполнению бюджета представляет в территориальное подразделение казначейства заявку на открытие контрольных счетов наличности в двух экземплярах по форме, согласно приложению 36 к настоящим Правилам, которая составляется на основании:
1) планов поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг) – для КСН платных услуг;
2) выданных местным уполномоченным органом по исполнению бюджета разрешений – для КСН спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег.»;
пункт 83 дополнить частью следующего содержания:
«Заявка на открытие контрольного счета наличности возвращается без исполнения государственному учреждению или местному уполномоченному органу по исполнению бюджета в случае несоответствия заявки установленной форме либо отсутствия или неверного указания:
1) вида открываемого контрольного счета наличности;
2) наименования или кода администратора бюджетных программ;
3) наименования или кода государственного учреждения;
4) вида бюджета;
5) основания для открытия контрольного счета наличности.»;
пункты 85 и 86 изложить в следующей редакции:
«85. В случае изменения наименования государственного учреждения администратором республиканских бюджетных программ представляется в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета заявка на изменение наименования государственного учреждения по форме, согласно приложению 37 к настоящим Правилам, с приложением копии свидетельства/справки о государственной перерегистрации.
86. В случае изменения наименования государственного учреждения, местным уполномоченным органом представляется в территориальное подразделение казначейства заявка на изменение наименования государственного учреждения по форме, согласно приложению 37 к настоящим Правилам, с приложением копии свидетельства/справки о государственной перерегистрации.»;
часть первую пункта 91 изложить в следующей редакции:
«91. Досье государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора включает следующие документы:
1) нотариально заверенную копию свидетельства/справки о государственной регистрации (перерегистрации);
2) копию положения (устава) государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора;
3) образцы подписей и оттиска печати;
4) копии приказов о назначении первого руководителя государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора и копии приказов о возложении права первой и второй подписи на финансовых документах;

82. Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелерге ақылы қызметтер, демеушiлiк, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ-сын ашу үшiн бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi орган аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне осы Ережеге 36-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын ашуға өтiнiм бередi, ол:
1) ақылы қызметтердің ҚБШ үшін - мемлекеттiк мекемелердiң тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтердi) өткiзуден түскен түсiмдер жоспарының және ақшаның жұмсалуының;
2) демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ үшін – бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган берген рұқсаттар негізінде жасалады.»;
83-тармақ мынадай мазмұндағы бөлікпен толықтырылсын:
«Қолма-қол ақшаны бақылау шотын ашуға өтінім мемлекеттік мекемеге немесе бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға өтінім белгіленген нысанға сәйкес келмеген не болмаған немесе:
1) ашылатын қолма-қол ақшаны бақылау шотының түрі;
2) бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы немесе коды;
3) мемлекеттік мекеменің атауы немесе коды;
4) бюджет түрі;
5) қолма-қол ақшаны бақылау шотын ашу үшін негіздер дұрыс көрсетілмеген жағдайда орындаусыз қайтарылады.»;
85 және 86-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«85. Мемлекеттiк мекеменiң атауы өзгерген жағдайда республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға мемлекеттiк қайта тiркеу туралы куәліктің/анықтаманың көшiрмесiн қоса бере отырып, осы Ережеге 37-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттiк мекеменiң атауын өзгертуге өтiнiм бередi.
86. Мемлекеттiк мекеменiң атауы өзгерген жағдайда жергiлiктi уәкiлеттi орган аумақтық қазынашылық бөлімшесіне мемлекеттiк қайта тiркеу туралы куәліктің/анықтаманың көшiрмесiн қоса бере отырып, осы Ережеге 37-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттiк мекеменiң атауын өзгертуге өтiнiм бередi.»;
91-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«91. Мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң құжаттар жинағы мынадай құжаттарды қамтиды:
1) мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәліктің/анықтаманың нотариалды расталған көшiрмесi;
2) мемлекеттiк мекеме/квазимемлекеттiк сектор субъектiсi ережесiнiң (жарғысының) көшiрмесi;
3) қолдардың және мөр бедерiнiң үлгiсi;
4) мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң бiрiншi басшысын тағайындау туралы бұйрықтардың көшiрмелерi және қаржылық құжаттардағы бiрiншi және екiншi қол қою құқығын жүктеу туралы бұйрықтардың көшiрмелерi;

5) разрешение на открытие КСН спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег и счетов в иностранной валюте.»;
пункт 93 изложить в следующей редакции:
«93. При формировании досье государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора территориальное подразделение казначейства проверяет идентичность наименования государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора в свидетельстве/справке о государственной регистрации (перерегистрации), в положении (уставе) и на оттиске печати (для ГУ-гербовой). В случае обнаружения расхождений, возвращает государственному учреждению/субъекту квазигосударственного сектора для приведения в соответствие.»;
в пункте 106:
абзац четвертый подпункта 1) изложить в следующей редакции:
«по форме 8-17 «Выписка по счетам в иностранной валюте государственных учреждений» согласно приложению 46 к настоящим Правилам;»;
дополнить частью следующего содержания:
«Государственные учреждения и субъекты квазигосударственного сектора, обслуживающиеся по ИС «Казначейство-клиент», самостоятельно формируют указанные в настоящем пункте отчеты.»;
абзац первый пункта 113 изложить в следующей редакции:
«113. При наличии остатка денег на закрываемом КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, счете субъекта квазигосударственного сектора или счете в иностранной валюте государственное учреждение/субъект квазигосударственного сектора предоставляет (в ИС «Казначейство – клиент» формирует электронный образ) счет к оплате, платежное поручение или заявку на реконвертацию иностранной валюты для перечисления остатка неиспользованных денег на закрываемом:»;
«в абзац третий подпункта 5) пункта 113 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется.»;
часть вторую пункта 113-1 изложить в следующей редакции:
«Ходатайство администратора бюджетных программ должно содержать реквизиты реорганизованного государственного учреждения и государственного учреждения-правопреемника: наименование, БИН, код государственного учреждения, номер КСН, а также сумму остатка денег на КСН, подлежащую перечислению. Территориальное подразделение казначейства в течение 2-х рабочих дней со дня, следующего за днем получения ходатайства, осуществляет перечисление остатка денег, находящегося на КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег реорганизованного государственного учреждения, на соответствующий КСН правопреемника.»;
пункт 130 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:

5) демеушiлiк, қайырымдылық көмек, уақытша ақша орналастыру ҚБШ және шетел валютасындағы шоттарды ашуға рұқсат.»;
93-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«93. Мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң құжаттар жинағын қалыптастырған кезде аумақтық қазынашылық бөлiмшесi мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәліктегі/анықтамадағы, ережедегi (жарғыдағы) және мөр бедерiндегi (ММ үшiн - елтаңбалы) мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттiк сектор субъектiсi атауының бiрдейлiгiн тексередi. Алшақтықтар анықталған жағдайда сәйкестендiру үшiн мемлекеттiк мекемеге/квазимемлекеттiк сектор субъектiсiне қайтарады.»;
106-тармақта:
1) тармақшаның төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«осы Ережеге 46-қосымшаға сәйкес «Мемлекеттік мекемелердің шетел валютасындағы шоттары бойынша үзінді» 8-17-нысаны бойынша;»;
мынадай мазмұндағы бөлікпен толықтырылсын:
«Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша қызмет көрсетілетін мемлекеттік мекемелер мен квазимемлекеттік сектор субъектілері осы тармақта көрсетілген есептерді дербес қалыптастырады.»;
113-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«113. Жабылатын ақылы қызметтер, демеушiлiк, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ-да, квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң шотында немесе шетел валютасындағы шотта ақша қалдығы болған кезде мемлекеттiк мекеме/квазимемлекеттiк сектор субъектiсi жабылатын:»;
мемлекеттік тілдегі мәтінінде 5) тармақшаның үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«квазимемлекеттiк сектор субъектiсi құрылтайшысының шотына есептеу арқылы төлеуге берiлетiн шотты пайдаланылмаған ақша қалдығын аударуға төлем тапсырмасын немесе шетел валютасын қайта айырбастауға арналған өтінімді («Қазынашылық-клиент» АЖ-де электронды түрiн қалыптастырады) ұсынады.»;
113-1-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Бюджеттік бағдарламалар әкiмшiсiнiң қолдаухаты қайта ұйымдастырылған мемлекеттiк мекеме мен құқықтық мирасқор-мемлекеттiк мекеменiң деректемелерiн: мемлекеттiк мекеменiң атауын, БСН, кодын, ҚБШ нөмiрiн, сондай-ақ ҚБШ-дағы аударуға жататын ақша қалдығының сомасын қамтуы тиiс. Аумақтық қазынашылық бөлiмшесi қолдаухатты алған күннен кейiнгi күннен бастап 2 жұмыс күнi iшiнде қайта ұйымдастырылған мемлекеттiк мекеменiң ақылы қызметтер, демеушiлiк, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ-дағы ақша қалдығын құқықтық мирасқордың тиiстi ҚБШ-на аударуды жүзеге асырады.»;
130-тармақ мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:

«6) осуществляет перевод сумм на счета государств-членов Таможенного союза, открытые в НБ РК.»;
часть первую пункта 131 изложить в следующей редакции:
«131. Проверка платежных документов осуществляется на наличие и соответствие ИИК, БИК, БИН, наличие кода бюджетной классификации ЕБК РК.»;
подпункт 7) пункта 137 изложить в следующей редакции:
«7) в случае зачета – код бюджетной классификации, наименование поступления в бюджет, на который зачитывается излишне (ошибочно) уплаченная сумма, БИН и наименование налогового органа;»;
абзацы второй и третий пункта 138 изложить в следующей редакции:
« - не позднее четырех рабочих дней со дня поступления заявления от плательщика на зачет;
- не позднее восьми рабочих дней со дня поступления заявления от плательщика на возврат.»;
пункт 138-1 исключить;
пункт 156 изложить в следующей редакции:
«156. По каждому коду бюджетной классификации расходов авансовая (предварительная) оплата в размере не более 50 процентов от суммы договора на текущий финансовый год допускается по следующим спецификам экономической классификации расходов:
141 «Приобретение продуктов питания»;
142 «Приобретение медикаментов и прочих средств медицинского назначения».
По спецификам экономической классификации расходов, не входящим в указанный перечень, авансовая (предварительная) оплата разрешается в размере не более 30 процентов от суммы договора на текущий финансовый год, за исключением специфик и видов расходов по спецификам экономической классификации расходов, указанных в пунктах 157-160, 160-2 настоящих Правил.
При финансировании государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, для приобретения основных средств и нематериальных активов государственное учреждение осуществляет авансовую (предварительную) оплату по специфике экономической классификации расходов 418 «Материально-техническое оснащение государственных предприятий» не более 30 процентов от суммы, предусмотренной на текущий финансовый год на эти цели.
Для финансирования государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, строительства новых объектов и реконструкции имеющихся объектов, кроме капитального ремонта и реставрации по вновь заключенным и ранее заключенным государственными предприятиями долгосрочным договорам, государственное учреждение осуществляет авансовую (предварительную) оплату по специфике экономической классификации расходов 435 «Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов государственных предприятий» не более 30 процентов от суммы, предусмотренной на текущий финансовый год на эти цели.
По специфике экономической классификации расходов бюджета 423 «Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений государственных предприятий» государственное учреждение осуществляет авансовую (предварительную) оплату не более 30 процентов:

«6) ҚР ҰБ ашылған Кеден одағына мүше мемлекеттердің шоттарына сомаларды аударуды жүзеге асырады.»;
131-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«131. Төлем құжаттарын ЖСК, БСК, БСН бар-жоғына және сәйкестiгiне, ҚР ББС бюджеттiк сыныптама кодының бар-жоғына тексеру жүзеге асырылады.»;
137-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«7) есептеген жағдайда – бюджеттiк сыныптама коды, артық (қате) төленген сома есептелетiн бюджет түсiмдерiнiң атауы, БСН және салық органының атауы;»;
138-тармақтың екінші және үшінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
« - төлеушiден есептеуге өтiнiм түскен күннен бастап төрт жұмыс күнiнен кешiктiрмей;
- төлеушiден қайтаруға өтiнiм түскен күннен бастап сегiз жұмыс күнiнен кешiктiрмей салық органына ұсынады.»;
138-1-тармақ алынып тасталсын;
156-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«156. Шығыстардың бюджеттiк сыныптамасының әрбiр коды бойынша аванстық (алдын ала) төлемге ағымдағы қаржы жылына арналған шарт сомасының 50 пайызынан артық емес мөлшерде шығыстардың экономикалық сыныптамасының мынадай ерекшелiктерi бойынша жол берiледi:
141 «Тамақ өнiмдерiн сатып алу»;
142 «Дәрі-дәрмектер мен өзге де медициналық мақсаттағы құралдарды сатып алу».
Осы Ереженiң 157-160160-2-тармақтарында көрсетiлген ерекшелiктер мен шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша шығыстар түрлерiн қоспағанда, шығыстардың экономикалық сыныптамасының көрсетiлген тiзбеге енбейтiн ерекшелiктерi бойынша аванстық (алдын ала) төлемге ағымдағы қаржы жылына жасалған шарт сомасының 30 пайызынан аспайтын мөлшерде рұқсат етiледi.
Республикалық немесе коммуналдық меншiктегi мемлекеттiк кәсiпорындарды қаржыландыру кезiнде негiзгi құралдар мен материалдық емес активтердi сатып алу үшiн мемлекеттiк мекеме ағымдағы жылы осы мақсаттарға көзделген соманың 30 пайызынан аспайтын аванстық (алдын ала) төлемдi шығыстардың экономикалық сыныптамасының 418 «Мемлекеттiк мекемелердi материалдық-техникалық жарақтандыру» ерекшелiгi бойынша жүзеге асырады.
Мемлекеттiк кәсiпорындар қайта жасасқан және бұрын жасасқан ұзақ мерзiмдi шарттар бойынша күрделi жөндеу мен қалпына келтiруден басқа, жаңа объектілерді салу және қолданыстағыларын реконструкциялау үшін республикалық немесе коммуналдық меншiктегi мемлекеттiк кәсiпорындарды қаржыландыру үшiн мемлекеттiк мекеме экономикалық шығыстар сыныптамасының 435 «Мемлекеттiк кәсiпорындардың жаңа объектілерін салу және қолданыстағы объектілерін реконструкциялау» ерекшелiгi бойынша осы мақсаттарға ағымдағы қаржы жылына көзделген соманың 30 пайызынан аспайтын аванстық (алдын ала) төлем жасауды жүзеге асырады.
Мемлекеттiк мекеме бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының 423 «Мемлекеттiк кәсiпорындардың үй-жайларын, ғимараттарын, құрылыстарын күрделi жөндеу» ерекшелiгi бойынша:

1) от суммы договора на текущий финансовый год в случае проведения государственным учреждением конкурсных процедур по государственным закупкам товаров, работ и услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках для проведения реставрации и капитального ремонта помещений, зданий, сооружений государственных предприятий;
2) от суммы, предусмотренной на текущий финансовый год на финансирование государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, для проведения реставрации и капитального ремонта помещений, зданий, сооружений государственных предприятий.»;
часть первую пункта 156-1 изложить в следующей редакции:
«156-1. В целях организации обучения и прохождения научных стажировок стипендиатов в рамках международных программ подготовки кадров за рубежом оплата по специфике экономической классификации расходов 164 «Оплата обучения стипендиатов за рубежом» осуществляется на основании счета к оплате с приложением заявки юридического лица, которое определено Правительством Республики Казахстан поставщиком услуг по реализации международных программ подготовки и переподготовки и повышения квалификации кадров за рубежом, в том числе международной стипендии Президента Республики Казахстан «Болашак» (далее – Центр международных программ).»;
в пункте 157:
абзац первый части первой изложить в следующей редакции:
«157. По специфике экономической классификации расходов 159 «Оплата прочих услуг и работ» допускается авансовая (предварительная) оплата от суммы договора на текущий финансовый год в размере не более:»;
часть вторую изложить в следующей редакции:
«Авансовая (предварительная) оплата по специфике экономической классификации расходов 155 «Оплата услуг в рамках государственного социального заказа» в размере не более 50 процентов от суммы договора на текущий финансовый год разрешается только неправительственным организациям при выполнении ими государственного социального заказа.»;
пункт 157-1 изложить в следующей редакции:
«157-1. По специфике экономической классификации расходов 431 «Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов» допускается авансовая (предварительная) оплата в размере не более 50 процентов:
1) от стоимости сложного энергетического оборудования в рамках реализации инвестиционных проектов, технологический срок изготовления которых более одного года, при условии предоставления подрядной организацией гарантии банка второго уровня на своевременное исполнение договорных обязательств по поставке оборудования на сумму оплаты;

1) мемлекеттiк кәсiпорындардың үй-жайларын, ғимараттарын, құрылыстарын қалпына келтiрудi және күрделi жөндеудi жүргiзу үшiн мемлекеттiк мекеме Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сатып алу туралы заңнамасына сәйкес тауарларды, жұмыстарды және көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алу бойынша конкурстық рәсiмдердi өткiзген жағдайда ағымдағы қаржы жылына арналған шарт сомасының;
2) мемлекеттiк кәсiпорындардың үй-жайларын, ғимараттарын, құрылыстарын қалпына келтiрудi және күрделi жөндеудi жүргiзу үшiн республикалық немесе коммуналдық меншiктегi мемлекеттiк кәсiпорындарды қаржыландыруға ағымдағы қаржы жылына көзделген соманың 30 пайызынан аспайтын аванстық (алдын ала) төлемдi жүзеге асырады.»;
156-1-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«156-1. Шетелде кадрлар даярлаудың халықаралық бағдарламалары шеңберiнде стипендиаттардың оқуын және ғылыми тағылымдамадан өтуiн ұйымдастыру мақсатында экономикалық шығыстар сыныптамасының 164 «Стипендиаттардың шетелде оқуына төлеу» ерекшелiгi бойынша ақы төлеу Қазақстан Республикасының Үкiметi шетелде кадрлар даярлау мен қайта даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру халықаралық бағдарламаларын, оның iшiнде Қазақстан Республикасы Президентiнiң «Болашақ» халықаралық стипендиясын iске асыру жөнiндегi қызметтердi берушi етiп айқындаған заңды тұлғаның (бұдан әрi – Халықаралық бағдарламалар орталығы) өтiнiмiн қоса бере отырып, төлеуге берiлген шоттың негiзiнде жүзеге асырылады.»;
157-тармақта:
бірінші бөліктің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«157. Шығыстардың экономикалық сыныптамасының 159 «Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу» ерекшелiгi бойынша аванстық (алдын ала) төлемге ағымдағы қаржы жылына арналған шарт сомасының мынадай:»;
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Шығыстардың экономикалық сыныптамасының 155 «Мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырыс шеңберiндегi қызметтердi төлеу» ерекшелiгi бойынша аванстық (алдын ала) төлемге тек үкiметтiк емес ұйымдарға ғана мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырысты орындаған кезде ағымдағы қаржы жылына арналған шарт сомасының 50 пайызынан аспайтын мөлшерде рұқсат етiледi.»;
157-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«157-1. Шығыстардың экономикалық сыныптамасының 431 «Жаңа объектілер салу және қолданыстағы объектілерді реконструкциялау» ерекшелiгi бойынша:
1) мердiгерлiк ұйым төлеу сомасына жабдықты жеткiзу бойынша шарттық мiндеттемелердi уақтылы орындауға екiншi деңгейдегi банктiң кепiлдiгiн берген жағдайда инвестициялық жобаларды iске асыру шеңберiнде дайындаудың технологиялық мерзiмi бiр жылдан асатын күрделi энергетикалық жабдықтар құнының 50 пайызынан аспайтын мөлшерде;

2) для оплаты затрат на строительство новых объектов и реконструкцию имеющихся объектов военного назначения.
Авансовая (предварительная) оплата в размере не более 50 процентов от суммы договора на текущий финансовый год допускается по специфике экономической классификации расходов бюджета 149 «Приобретение прочих запасов» для оплаты затрат на приобретение предметов и материалов военного назначения.
Авансовая (предварительная) оплата в размере не более 50 процентов от суммы договора на текущий финансовый год допускается по специфике экономической классификации расходов бюджета 413 «Приобретение транспортных средств» для оплаты затрат на приобретение транспортных средств военного назначения.
Авансовая (предварительная) оплата в размере не более 50 процентов от суммы договора на текущий финансовый год допускается по специфике экономической классификации расходов бюджета 414 «Приобретение машин, оборудования, инструментов, производственного и хозяйственного инвентаря» для оплаты затрат на приобретение оборудования военного назначения.»;
в пункте 157-2:
часть вторую изложить в следующей редакции:
«Оплата работ, связанных со строительством либо реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, дорог и других объектов, в целом производится в пределах девяноста пяти процентов от общей суммы договора. По договорам, срок действия которых превышает текущий финансовый год, удержание пяти процентов от общей суммы договора производится государственным учреждением на последний год завершения объекта.»;
дополнить частями третьей и четвертой следующего содержания:
«Удержание пяти процентов не производится по зарегистрированным в территориальном подразделении казначейства договорам на текущий финансовый год, в случаях выделения средств из резерва Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа, а также когда средства были выделены на начало строительства объекта. При этом, окончательная оплата за текущий финансовый год по объектам в указанных случаях производится на основании акта выполненных работ, представленного государственным учреждением в территориальное подразделение казначейства.
Окончательный расчет за выполненные работы между заказчиком и подрядчиком производится после завершения работ, связанных со строительством либо реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, дорог, других объектов, и предъявления заказчиком в территориальные подразделения казначейства подписанного акта государственной приемочной комиссии.»;
пункт 160 изложить в следующей редакции:

2) әскери мақсаттағы жаңа объектілерді салуға және қолданыстағы бар объектілерді реконструкциялауға жұмсалатын шығындарға ақы төлеу үшін аванстық (алдын ала) төлем жасауға рұқсат етiледi.
Әскери мақсаттағы заттар мен материалдарды сатып алуға жұмсалатын шығындарды төлеуге бюджет шығыстары экономикалық сыныптамасының 149 «Өзге қорларды сатып алу» ерекшелігі бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған шарт сомасының 50 пайызынан аспайтын мөлшерде аванстық (алдын ала) төлемге жол беріледі.
Әскери мақсаттағы көлік құралдарын сатып алуға жұмсалатын шығындарды төлеу үшін бюджет шығыстары экономикалық сыныптамасының 413 «Көлік құралдарын сатып алу» ерекшелігі бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған шарт сомасының 50 пайызынан аспайтын мөлшерде аванстық (алдын ала) төлемге жол беріледі.
Әскери мақсаттағы жабдықтарды сатып алуға жұмсалатын шығындарды төлеуге бюджет шығыстары экономикалық сыныптамасының 414 «Машиналар, жабдықтар, құралдар, өндірістік және шаруашылық мүкәммалын сатып алу» ерекшелігі бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған шарт сомасының 50 пайызынан аспайтын мөлшерде аванстық (алдын ала) төлемге жол беріледі.»;
157-2-тармақта:
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не қайта жаңартуға, үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, жолдар мен басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты жұмыстарға ақы төлеу тұтастай алғанда шарттың жалпы сомасының тоқсан бес пайызы шегінде жүргізіледі. Қолдану мерзімі ағымдағы қаржы жылынан асатын шарттар бойынша шарттың жалпы сомасынан бес пайызды ұстауды мемлекеттік мекеме объектіні аяқтаудың соңғы жылында жүргізеді.»;
мынадай мазмұндағы үшінші және төртінші бөліктермен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органның резервінен қаражат бөлінген жағдайда, сондай-ақ қаражат объектіні салуды бастауға бөлінгенде, ағымдағы қаржы жылына аумақтық қазынашылық бөлімшесінде тіркелген шарттар бойынша бес пайызды ұстау жүргізілмейді. Бұл ретте көрсетілген жағдайларда объектілер бойынша ағымдағы қаржы жылына түпкілікті төлем аумақтық қазынашылық бөлімшесіне мемлекеттік мекеме ұсынатын орындалған жұмыстардың актісі негізінде жүргізіледі.
Орындалған жұмыстар үшін тапсырыс беруші мен мердігер арасындағы түпкілікті есеп айырысу ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не қайта жаңартуға, үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, жолдар мен басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты жұмыстарды аяқтағаннан және тапсырыс беруші аумақтық қазынашылық бөлімшесіне мемлекеттік қабылдау комиссиясының қол қойылған актісін ұсынғаннан кейін жүргізіледі.»;
160-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«160. Авансовая (предварительная) оплата для специфик экономической классификации расходов 151 «Оплата коммунальных услуг» не разрешается.
Авансовая (предварительная) оплата по специфике экономической классификации расходов 154 «Оплата за аренду помещения» разрешается только для оплаты загранучреждениями Республики Казахстан суммы аренды, если в соответствии с договором аренды предусмотрено требование о предоставлении банковской гарантии об оплате депозитных сумм.»;
дополнить пунктом 161-1 следующего содержания:
«161-1. В договоре, заключенном в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках, в обязательном порядке предусматриваются неустойка (штраф, пеня) за неисполнение либо ненадлежащее исполнение обязательств по данному договору, а также обязанность государственного учреждения по обеспечению взыскания неустойки (штрафа, пени) от полной суммы договора.
Государственное учреждение обеспечивает взыскание неустойки (штрафа, пени) в полном объеме в случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения обязательств по договору со стороны получателя денег, включая случаи нарушения срока исполнения обязательств по договору.»;
в части первой пункта 166:
абзац второй подпункта 1) изложить в следующей редакции:
«копии свидетельства/справки о регистрации (перерегистрации) юридического лица;»;
абзац второй подпункта 2) изложить в следующей редакции:
«копии документа, удостоверяющего личность, или копии свидетельства о регистрации индивидуального предпринимателя, копии свидетельства о постановке на регистрационный учет в качестве частного нотариуса, в качестве адвоката;»;
дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
«3) в случае когда получателем денег является нерезидент:
Документ, официально подтверждающий реквизиты бенефициара и банка бенефициара, банка посредника при его наличии;
письма-подтверждения государственного учреждения с указанием полных реквизитов получателя денег.»;
подпункты 5), 6), 8) и 16) пункта 170 изложить в следующей редакции:
«5) в поле «Наименование государственного учреждения» указывается полное наименование государственного учреждения, соответствующее свидетельству/справке о государственной регистрации (перерегистрации). Допускается сокращение наименования организационно-правовой формы и наименования государственного учреждения, не затрудняющее работу территориального подразделения казначейства и государственного учреждения;
6) в поле «Описание расхода» указывается предмет заключенного договора согласно структуре экономической классификации расходов. В ИС «Казначейство-клиент» в данном поле указываются реквизиты нерезидента Республики Казахстан.

«160. Шығыстардың экономикалық сыныптамасының 151 «Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу» ерекшелігі үшін аванстық (алдын ала) төлемге рұқсат етілмейді.
Егер жалға алу шартына сәйкес депозиттiк соманы төлеу туралы банк кепiлдiгiн беру туралы талап көзделсе, шығыстардың экономикалық сыныптамасының 154 «Үй-жайды жалдауға ақы төлеу» ерекшелiгi бойынша аванстық (алдын ала) ақы төлеуге Қазақстан Республикасының шетелдiк мекемелерiнiң жалға алу сомасын төлеуге ғана рұқсат етiледi.»;
мынадай мазмұндағы 161-1-тармақпен толықтырылсын:
«161-1. Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес жасалған шартта міндетті түрде аталған шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл), сондай-ақ мемлекеттік мекеменің шарттың толық сомасынан тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) өндіріп алуды қамтамасыз ету жөніндегі міндеті көзделеді.
Мемлекеттік мекеме шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімінің бұзылу жағдайларын қоса алғанда, ақша алушы тарапынан шарт бойынша міндеттемелер орындалмаған не тиісінше орындалмаған жағдайда толық көлемде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) өндіріп алуды қамтамасыз етеді.»;
166-тармақтың бірінші бөлігінде:
1) тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің/анықтаманың көшірмесі;»;
2) тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі немесе дара кәсіпкерді тіркеу туралы куәліктің көшірмесі, жеке нотариус ретінде, адвокат ретінде тіркеу есебіне қою туралы куәліктің көшірмесі;»;
мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
«3) ақшаны алушы резидент емес болып табылған жағдайда:
ол болған кезде бенефициардың және бенефициар банктің, делдал банктің деректемелерін ресми растайтын құжат;
ақша алушының толық деректемелерін көрсете отырып, мемлекеттік мекеменің растау хаты.»;
170-тармақтың 5)6)8) және 16) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«5) «Мемлекеттiк мекеменiң атауы» ашық жолағында мемлекеттік тіркеу (қайта тiркеу) туралы куәлікке/анықтамаға сәйкес келетiн мемлекеттiк мекеменiң толық атауы көрсетiледi. Аумақтық қазынашылық бөлiмшесi мен мемлекеттiк мекеменiң жұмысын қиындатпайтын ұйымдық-құқықтық нысанның атауын және мемлекеттiк мекеменiң атауын қысқартуға жол берiледi;
6) «Шығыстың сипаттамасы» ашық жолағында шығыстардың экономикалық сыныптамасының құрылымына сәйкес жасасқан шарттың мәні көрсетіледі. Осы ашық жолақта «Қазынашылық-клиент» АЖ Қазақстан Республикасының резиденті еместің деректемелері көрсетіледі;

8) в поле «Наименование, ИИН (БИН), ИИК получателя денег, наименование и БИК банка получателя денег» указываются полное наименование, индивидуальный идентификационный номер (бизнес-идентификационный номер) получателя денег и его банковские реквизиты (ИИК, наименование и БИК обслуживающего его банка); допускается сокращение наименования организационно-правовой формы и наименования государственного учреждения, получателя денег и обслуживающего банка, не затрудняющее работу территориального подразделения казначейства, государственного учреждения, получателя денег и обслуживающего банка; в случае, если получателем денег является нерезидент Республики Казахстан в данном поле указываются реквизиты нерезидента (на бумажном носителе) и Национального Банка Республики Казахстан;
в ИС «Казначейство-клиент» поле «Наименование, ИИН (БИН), ИИК получателя денег, наименование и БИК банка получателя денег» выбирается из справочника получателей денег;
16) в поле «документ–обоснование» указываются номер и дата договора (дополнительного соглашения);»;
часть вторую пункта 174 изложить в следующей редакции:
«При формировании заявки в ИС «Казначейство-клиент» к электронному образу заявки, подписанному ЭЦП руководителя и главного бухгалтера государственного учреждения, вместе с подтверждающими документами прикрепляется пояснительная записка государственного учреждения, в которой указываются номера заявок и уведомлений о регистрации обязательства (номер и дата договора и при наличии номер и дата дополнительного соглашения).»;
пункт 175 дополнить подпунктом 15) и 16) следующего содержания:
«15) наличие в договоре, заключенном в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках, условия о взыскании неустойки (штрафа, пени) за неисполнение либо ненадлежащее исполнение обязательств по договору со стороны получателя денег, а также условия об обязанности государственного учреждения обеспечить взыскание такой неустойки (штрафа, пени);
16) наличие в условиях договора обязательного указания суммы НДС по приобретаемым товарам, услугам и работам в соответствии со структурой специфики экономической классификации расходов, в случае, если получатель денег является плательщиком налога на добавленную стоимость, либо отсутствие НДС, в случае, если получатель денег не является плательщиком НДС.»;
пункт 178 изложить в следующей редакции:
«178. Уведомление о регистрации договора (далее – уведомление) является документом, подтверждающим регистрацию договора (дополнительного соглашения), заключенного государственным учреждением с получателем денег.
Уведомление выдается только при регистрации в территориальном подразделении казначейства гражданско-правовых сделок в форме договора (дополнительного соглашения).
Уведомление формируется в ИИСК на основании реквизитов утвержденной в ИИСК заявки.»;
часть первую пункта 187 изложить в следующей редакции:

8) «Ақша алушының атауы, ЖСН (БСН), ЖСК, ақша алушы банктің атауы және БСК» ашық жолағында ақша алушының толық атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі (бизнес-сәйкестендіру нөмірі) және оның банктік деректемелері (оған қызмет көрсететін банктің ЖСК, атауы және БСК) көрсетіледі; аумақтық қазынашылық бөлімшесінің, мемлекеттік мекеменің, ақша алушының және қызмет көрсетуші банктің жұмысын қиындатпайтын мемлекеттік мекеменің, ақша алушының және қызмет көрсетуші банктің атауын және ұйымдық-құқықтық нысанының атауын қысқартуға жол беріледі; егер ақша алушы Қазақстан Республикасының резиденті емес болып табылған жағдайда, осы жолақта резидент еместің (қағаз тасығышта) және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің деректемелері көрсетіледі;
«Қазынашылық-клиент» АЖ-да «Ақша алушының атауы, ЖСН (БСН), ЖСК, ақша алушы банктің атауы және БСК» ашық жолағы Ақша алушылардың анықтамалығынан таңдалады;
16) «құжат – негіздеме» ашық жолағында шарттың (қосымша келісімнің) нөмірі мен күні көрсетіледі;»;
174-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазынашылық-клиент» АЖ-да өтінімді қалыптастыру кезінде мемлекеттік мекеме басшысының және бас бухгалтерінің ЭЦҚ қойылған өтінімнің электрондық түріне растау құжаттарымен бірге өтінімдердің және міндеттемені тіркеу туралы хабарламаның нөмірлері (шарттың нөмірі мен күні, болған кезде қосымша келісімнің нөмірі мен күні) көрсетілген түсіндірме жазба қоса тіркеледі.»;
175-тармақ мынадай мазмұндағы 15) және 16) тармақшалармен толықтырылсын:
«15) Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес жасалған шартта ақша алушының тарапынан шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін тұрақсыздық айыбын (айыппұлды, өсімпұлды) өндіріп алу туралы талаптың, сондай-ақ мемлекеттік мекеменің осындай тұрақсыздық айыбын (айыппұлды, өсімпұлды) өндіріп алуды қамтамасыз ету міндеті туралы талаптың болуы;
16) егер ақша алушы қосылған құн салығын төлеуші болып табылған жағдайда, шарт талаптарында шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымына сәйкес сатып алынатын тауарлар, көрсетілетін қызметтер мен жұмыстар бойынша ҚҚС сомасын міндетті түрде көрсетудің болуы немесе егер ақша алушы ҚҚС төлеуші болмаған жағдайда ҚҚС болмауы.»;
178-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«178. Шартты тіркеу туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) мемлекеттік мекеменің ақша алушымен жасасқан шартының (қосымша келісімінің) тіркелуін растайтын құжат болып табылады.
Хабарлама аумақтық қазынашылық бөлімшесінде шарт (қосымша келісім) нысанындағы азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеген кезде ғана беріледі.
Хабарлама ҚБАЖ-да бекітілген өтінім деректемелерінің негізінде ҚБАЖ-да қалыптастырылады.»;
187-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

«187. Для обеспечения мониторинга за расходованием бюджетных средств и получения детальной информации по принятым государственным учреждением обязательствам территориальным подразделением казначейства формируются отчет формы 4-09 «Детали периодических обязательств», согласно приложению 71 к настоящим Правилам, и отчет формы 4-12 «Детали невыполненных обязательств», согласно приложению 72 к настоящим Правилам, которые выдаются по запросу государственного учреждения, а также отчет формы 4-20 «Сводный отчет по расходам», согласно приложению 31 к настоящим Правилам, – ежемесячно и по запросу государственного учреждения и/или администратора бюджетных программ в разрезе подведомственных учреждений по состоянию на 1 и 16 число месяца.»;
в пункте 190:
подпункт 6) и 8) части первой изложить в следующей редакции:
«6) представление в территориальное подразделение казначейства при приобретении либо поставке товаров – копии счета-фактуры, накладной о поставке товаров, при выполнении работ или услуг - копии акта выполненных работ или оказанных услуг, за исключением услуг, при которых акты не составляются или копии иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан (далее – подтверждающие документы), при проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа по зарегистрированной гражданско-правовой сделке. При этом копии указанных документов предоставляются с собственноручной подписью либо ЭЦП поставщика;
8) при обслуживании по ИС «Казначейство-клиент» – прикрепление сканированного образца подтверждающих документов, подписанного ЭЦП руководителя государственного учреждения и главного бухгалтера;»;
дополнить частью следующего содержания:
«Государственное учреждение обеспечивает достоверность подтверждающих документов.»;
в части третьей пункта 195:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
1) юридическим лицом:
копии свидетельства/справки о регистрации (перерегистрации) юридического лица;
копии документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
справки банка о наличии банковского счета с указанием его номера (за исключением государственных учреждений);
письма-подтверждения государственного учреждения с указанием полных реквизитов получателя денег (в случае когда получателем денег является нерезидент);»;
абзац второй подпункта 2) изложить в следующей редакции:
«копию документа, удостоверяющего личность, или копию свидетельства о регистрации индивидуального предпринимателя, копию свидетельства о постановке на регистрационный учет в качестве частного нотариуса, в качестве адвоката;»;
пункт 196 изложить в следующей редакции:

«187. Бюджет қаражатының жұмсалуына мониторингтi және мемлекеттiк мекеменiң қабылданған мiндеттемелерi бойынша егжей-тегжейлi ақпарат алуды қамтамасыз ету үшiн аумақтық қазынашылық бөлiмшесi осы Ережеге 71-қосымшаға сәйкес 4-09 «Мерзiмдi мiндеттемелер бөлшектерi» нысанындағы есебiн және мемлекеттiк мекеменiң сұратуы бойынша берiлетiн осы Ережеге 72-қосымшаға сәйкес 4-12 «Орындалмаған мiндеттемелердiң бөлшектерi» нысанындағы есебiн, сондай-ақ осы Ережеге 31-қосымшаға сәйкес 4-20 «Шығыстар бойынша жиынтық есеп» нысанындағы есептi ай сайын және мемлекеттік мекеменің және/немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің сұратуы бойынша айдың 1 және 16 күніндегі жағдай бойынша ведомстволық бағынысты мекемелер бөлінісінде қалыптастырады.»;
190-тармақта:
бірінші бөліктің 6) және 8) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«6) аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне тауарларды сатып алу не жеткiзу кезiнде шот-фактуралардың, тауарларды жеткiзу туралы жүкқұжаттың көшiрмелерiн, актілер жасалмайтын көрсетілетін қызметтерді қоспағанда, жұмыстарды немесе көрсетiлетін қызметтердi орындау кезiнде орындалған жұмыстар немесе көрсетілген қызметтер актісінің көшірмелерін немесе тіркелген азаматтық-құқықтық мәмiле бойынша аванстық төлемнiң сомасын қоспағанда, төлем жүргiзген кезде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген өзге құжат түрiнiң (бұдан әрі – растаушы құжаттар) көшiрмесiн берудi. Бұл ретте көрсетілген құжаттардың көшірмелері өнім берушінің жеке қолы не ЭЦҚ қойылып, ұсынылады;
8) «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша қызмет көрсету кезiнде – мемлекеттiк мекеменiң басшысы мен бас бухгалтерiнiң ЭЦҚ қойылған растаушы құжаттардың сканерленген үлгісін тіркеуді;»;
мынадай мазмұндағы бөлікпен толықтырылсын:
«Мемлекеттік мекеме растаушы құжаттардың дұрыстығын қамтамасыз етеді.»;
195-тармақтың үшінші бөлігінде:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) заңды тұлға:
заңды тұлғаны тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәліктің/анықтаманың көшiрмесiн;
клиенттің салықтық есепке тұру фактісін растайтын салық органы берген құжаттың көшірмесін;
оның нөмiрiн (мемлекеттік мекемелерді қоспағанда) көрсете отырып, банктiк шоттың болуы туралы банк анықтамасының;
ақша алушының толық деректемелерін көрсете отырып (ақша алушы резидент емес болып табылған жағдайда) мемлекеттік мекеменің растау хатын;»;
2) тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін немесе дара кәсіпкерді тіркеу туралы куәліктің көшірмесін, жеке нотариус ретінде, адвокат ретінде тіркеу есебіне қою туралы куәліктің көшірмесін;»;
196-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«196. После проведения платежа второй экземпляр счета к оплате государственных учреждений и сформированный отчет по форме 5-15 «Ежедневная выписка по проведенным платежам государственного учреждения/субъект квазигосударственного сектора», согласно приложению 76 к настоящим Правилам, (далее – форма 5-15) сверяются, заверяются подписью, оттиском штампа ответственного исполнителя территориального подразделения казначейства с указанием даты проведения платежа на счете к оплате и даты осуществления сверки в форме 5-15 и передаются государственному учреждению.»;
в пункте 197:
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
«1-1) превышения ограничения, установленного центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, по перечислению сумм для пополнения текущего счета (корпоративной платежной карточки) государственного учреждения;»;
подпункты 5-1) и 10) изложить в следующей редакции:
«5-1) отсутствия либо выявления недостоверности ЭЦП при проверке на подлинность;
10) несоответствия реквизитов счета к оплате реквизитам подтверждающих документов, приложенных к счету к оплате, за исключением банковских реквизитов (при приложении (прикреплении сканированного образа) документов в случаях, установленных настоящими Правилами);»;
в пункте 199:
подпункты 3), 9) и 10) изложить в следующей редакции:
«3) в разделе «Государственное учреждение»:
в поле «Код ГУ» указывается семизначный код государственного учреждения в соответствии со справочником государственных учреждений;
в поле «Наименование» указывается полное наименование государственного учреждения, соответствующее свидетельству/справке о государственной регистрации (перерегистрации); допускается сокращение наименования организационно-правовой формы и государственного учреждения, не затрудняющее работу территориального подразделения казначейства и государственного учреждения;
в поле ИИН/БИН указывается бизнес-идентификационный номер государственного учреждения, указанный в свидетельстве/справке о государственной регистрации (перерегистрации);
в поле «ТПК» указывается наименование территориального подразделения казначейства, в котором обслуживается государственное учреждение;
в поле «БИК» указывается банковский идентификационный код центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета;
9) в разделе «Получатель денег»:
в поле «Наименование» – наименование получателя денег, соответствующее свидетельству/справке о государственной регистрации (перерегистраций); допускается сокращение наименования организационно-правовой формы, получателя денег и обслуживающего банка, не затрудняющее работу территориального подразделения казначейства, государственного учреждения, получателя денег, и обслуживающего банка;

«196. Төлем жүргiзiлгеннен кейiн мемлекеттiк мекемелердiң төлеуге берiлетiн шотының екiншi данасы және осы Ереженiң 76-қосымшасына сәйкес 5-15 «Мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң төлемдерiн жүргiзу жөнiндегi күнделiктi көшiрмесi» нысаны бойынша қалыптастырылған есеп (бұдан әрі – 5-15-нысан) төлеуге берiлетiн шотта төлем жүргiзiлген күндi және 5-15 нысанда салыстыру жүзеге асырылған күндi көрсете отырып, салыстырылады, аумақтық қазынашылық бөлiмшенiң жауапты орындаушысының қолымен және мөртабан бедерiмен куәландырылады және мемлекеттiк мекемеге берiледi.»;
197-тармақта:
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
«1-1) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік мекеменің ағымдағы шотын (корпоративтік төлем карточкасын) толықтыру үшін сомаларды аудару бойынша шектеуді арттырған;»;
5-1) және 10) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«5-1) түпнұсқалылығын тексеру кезiнде ЭЦҚ-ның болмауы немесе дұрыс еместiгi айқындалған;»;
«10) банктік деректемелерді қоспағанда, төлеуге берiлетiн шоттар деректемелерiнiң төлеуге берiлетiн шоттарға қоса берiлген (осы Ережеде белгiленген жағдайларда құжаттар қоса берiлген (сканерленген түрi жапсырылған) кезде) растайтын құжаттардың деректемелерiне сәйкес келмеген;»;
199-тармақта:
3)9) және 10) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«3) «Мемлекеттiк мекеме» бөлiмiнде:
«ММ-нiң коды» ашық жолағында Мемлекеттiк мекемелердiң анықтамалығына сәйкес мемлекеттiк мекеменiң жетi белгiден тұратын коды көрсетiледi;
«Атауы» ашық жолағында мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлікке/анықтамаға сәйкес келетiн мемлекеттiк мекеменiң толық атауы көрсетiледi; аумақтық қазынашылық бөлiмшесi мен мемлекеттiк мекеменiң жұмысын қиындатпайтын ұйымдық-құқықтық нысанының және мемлекеттiк мекеменiң атауын қысқартуға жол берiледi;
«ЖСН/БСН» ашық жолағында мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікте/анықтамада көрсетілген мемлекеттік мекеменің бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
«АҚБ» ашық жолағында мемлекеттiк мекемеге қызмет көрсететiн аумақтық қазынашылық бөлімшесінің атауы көрсетiледi;
«БСК» ашық жолағында бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның банктік сәйкестендiру коды көрсетiледi;
9) «Ақшаны алушы» бөлiмiнде:
«Атауы» ашық жолағында – мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлікке/анықтамаға сәйкес келетiн ақшаны алушының атауы; аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң, мемлекеттiк мекеменiң, ақша алушының және оған қызмет көрсететiн банктiң жұмысын қиындатпайтын ақша алушының және оған қызмет көрсететiн банктiң ұйымдық-құқықтық нысанының және ақша алушының атауын қысқартуға жол берiледi;

10) в поле ИИН/БИН – индивидуальный идентификационный номер (бизнес-идентификационный номер) получателя денег;»;
абзац пятый подпункта 16) изложить в следующей редакции:
«наименование и БИН структурных подразделений государственного учреждения, являющихся юридическими лицами, при уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет, за которые осуществляются данные перечисления;»;
подпункт 19) дополнить абзацем следующего содержания:
«В случае временного отсутствия печати документы представляются в территориальное подразделение казначейства без оттиска печати с отметкой в поле «М.П.» «временно без печати»;»;
часть седьмую пункта 202 изложить в следующей редакции:
«В счетах к оплате при проведении государственным учреждением платежей и переводов денег с КСН спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег и целевого финансирования, указывается статус «окончательный».»;
пункт 209 изложить в следующей редакции:
«209. После проведения платежей по перечислению заработной платы и других денежных выплат работникам государственных учреждений, стипендий и других выплат физическим лицам на текущие счета или сберегательные счета, обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений ответственным исполнителем территориального подразделения казначейства в двух экземплярах формируются выписки по проведенным платежам на соответствующие счета получателей денег по форме 5-15а «Выписка по проведенным платежам на соответствующие счета получателей денег (по перечислению заработной платы и других денежных выплат работникам государственных учреждений, стипендий, выплат физическим лицам на текущие счета или сберегательные счета получателей денег и социальных отчислений)» согласно приложению 80 к настоящим Правилам (далее – выписка). Выписка формируется после закрытия операционного дня. Каждая страница выписки заверяется подписью, оттиском штампа ответственного исполнителя с указанием даты обработки документа и передается государственному учреждению вместе с документами, предусмотренными пунктом 196 настоящих Правил.
Государственные учреждения в течение 2-х рабочих дней после получения выписки сверяют данные на соответствие первичным документам по заработной плате и другим денежным выплатам работникам государственных учреждений, стипендий, выплат физическим лицам и один экземпляр формы 5-15 А, подписанный руководителем и главным бухгалтером государственного учреждения и заверенный оттиском гербовой печати государственного учреждения, возвращают в территориальное подразделение казначейства.
Представленные государственными учреждениями выписки подшиваются в территориальном подразделении казначейства.»;
часть вторую пункта 212 исключить;
часть вторую пункта 235 изложить в следующей редакции:
«Территориальное подразделение казначейства в течение семи рабочих дней обеспечивает выяснение причин зачисления сумм на 902 счет со дня их зачисления, в случае ошибочно перечисленных платежей, суммы возвращаются назад отправителю денег.»;
часть четвертую пункта 245 изложить в следующей редакции:

10) «ЖСН/БСН» ашық жолағында ақша алушының жеке сәйкестендіру нөмірі (бизнес-сәйкестендіру нөмірі) көрсетіледі;»;
16) тармақшаның бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«осы аударымдар жүзеге асырылатын салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi төлеу кезiнде мемлекеттiк мекеменiң заңды тұлға болып табылатын құрылымдық бөлiмшелерiнiң атауы мен БСН-i;»;
19) тармақша мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«Мөр уақытша болмаған жағдайда құжаттар аумақтық қазынашылық бөлімшесіне «М.О.» ашық жолағында «уақытша мөрсіз» деген белгімен мөрдің бедерісіз беріледі;»;
202-тармақтың жетінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттiк мекеме демеушiлiк, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру және мақсатты қаржыландырудың ҚБШ төлемдер мен ақша аударымын жүргiзген кезде төлеуге берiлетiн шоттарда «түпкiлiктi» мәртебесi көрсетiледi.»;
209-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«209. Мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiне жалақы мен басқа да ақшалай төлемдердi, жеке тұлғаларға стипендияларды, төлемдердi ағымдағы шоттарға немесе мiндеттi зейнетақы жарналары мен әлеуметтiк аударымдарды ақша алушылардың жинақ шоттарына аудару жөнiндегi төлемдердi жүргiзгеннен кейiн аумақтық қазынашылық бөлiмшесінiң жауапты орындаушысы осы Ережеге 80-қосымшаға сәйкес 5-15а «Ақша алушылардың тиiстi шоттарына жүргiзiлген төлемдер бойынша үзiндi көшiрме (мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiне жалақы және басқа да ақшалай төлемақы, стипендиялар, жеке тұлғалардың ағымдағы шоттарына немесе ақша алушылардың жинақ шоттарына төлемдер және әлеуметтiк есептеулер аудару бойынша)» нысаны бойынша екі данада ақша алушылардың тиiстi шоттарына жүргiзiлген төлемдер бойынша үзiндi көшiрмені (бұдан әрi – үзiндi көшiрме) қалыптастырады. Үзiндi көшiрме операциялық күн жабылғаннан кейiн қалыптастырады. Үзiндi көшiрменiң әрбiр бетi төлем жүргiзу күнiн көрсете отырып, жауапты орындаушының қойылған қолымен және мөртабан бедерiмен куәландырылады және осы Ереженің 196-тармағында көзделген құжаттармен бiрге мемлекеттiк мекемеге берiледi.
Мемлекеттiк мекемелер үзінді көшірмені алғаннан кейін 2 жұмыс күні ішінде деректердің мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне жалақы мен басқа да ақшалай төлемдер, жеке тұлғаларға стипендиялар, төлемдер жөніндегі бастапқы құжаттарға сәйкестігін тексереді және мемлекеттік мекеме басшысының және бас бухгалтерінің қолы қойылған және елтаңбалы мөр бедерімен куәландырылған 5-15А-нысанының бір данасын аумақтық қазынашылық бөлiмшесіне қайтарады.
Мемлекеттік мекемелер ұсынған үзінді көшірмелер аумақтық қазынашылық бөлімшесінде тігіледі.»;
212-тармақтың екінші бөлігі алынып тасталсын;
235-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Аумақтық қазынашылық бөлiмшесi жетi жұмыс күнi iшiнде олардың есептелген күнінен бастап сомалардың 902-шотқа есептелу себебiн анықтауды қамтамасыз етедi, төлемдер қате аударылған жағдайда, сома ақшаны жөнелтушiге керi қайтарылады.»;
245-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

«В случае необеспечения исполнения в течение 20 (двадцать) рабочих дней инкассовых распоряжений, территориальное подразделение казначейства осуществляет приостановление проведения платежей по всем бюджетным программам (подпрограммам), за исключением КБК расходов, предусмотренных абзацами вторым – восьмым подпункта 2) пункта 242 настоящих Правил, и бюджетных программ, направленных на предоставление трансфертов физическим лицам, а также на исполнение обязательств по решениям судов.»;
часть первую пункта 246 изложить в следующей редакции:
«246. При получении инкассового распоряжения и отсутствии сумм плановых назначений по непринятым обязательствам и экономии расходов по бюджетной программе, включая экономию по государственным закупкам у государственного учреждения, территориальное подразделение казначейства обязано принять и хранить его в течение года, если иное не предусмотрено законодательными актами.»;
часть первую пункта 256 изложить в следующей редакции:
«256. Добровольное исполнение исполнительного документа государственным учреждением до предъявления инкассового распоряжения в территориальное подразделение казначейства осуществляется по специфике экономической классификации расходов бюджета 165 «Исполнение исполнительных документов, судебных актов» на основании счета к оплате в сроки, установленные им.»;
абзацы второй и третий части восьмой пункта 257 изложить в следующей редакции:
«местными исполнительными органами областей, города республиканского значения и столицы по согласованию с администраторами республиканских бюджетных программ с обязательным рассмотрением в установленном порядке бюджетной комиссией области, города республиканского значения и столицы;
местными исполнительными органами районов (города областного значения) по согласованию с местным исполнительным органом области с обязательным рассмотрением в установленном порядке соответствующей бюджетной комиссией.»;
часть вторую пункта 261 изложить в следующей редакции:
«Возмещение нижестоящими бюджетами сумм нецелевого использования целевых трансфертов, полученных из вышестоящего бюджета, как по целевым трансфертам текущего года, так и целевым трансфертам прошлых лет осуществляется местными исполнительными органами при уточнении местных бюджетов на соответствующий финансовый год за счет средств соответствующих местных бюджетов.»;
часть шестую пункта 262 изложить в следующей редакции:
«Восстановление и перечисление средств производятся администратором бюджетной программы нижестоящего бюджета по соответствующей бюджетной программе функциональной классификации расходов бюджета ЕБК РК на основании счета к оплате и с доведением до вышестоящего бюджета копии счета к оплате по каждому возврату целевых трансфертов и копии письма-обоснования.»;
часть первую пункта 268 изложить в следующей редакции:

«Инкассолық өкiмдi орындау 20 (жиырма) жұмыс күнi iшiнде қамтамасыз етiлмеген жағдайда, аумақтық қазынашылық бөлiмшесi осы Ереженiң 242-тармағы 2) тармақшасының екiншi – сегiзiншi абзацтарында көзделген шығыстар БСК және жеке тұлғаларға трансферттер беруге, сондай-ақ соттардың шешiмдерi бойынша мiндеттемелердi орындауға бағытталған бюджеттiк бағдарламаларды қоспағанда, барлық бюджеттiк бағдарламалар (кiшi бағдарламалар) бойынша төлемдер жүргізуді тоқтата тұруды жүзеге асырады.»;
246-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Инкассолық өкiмдi алған және мемлекеттiк мекемеде мемлекеттiк сатып алу бойынша үнемдеудi қоса алғанда, қабылданбаған мiндеттемелер мен бюджеттiк бағдарлама шығыстарын үнемдеу бойынша жоспарлы жұмсалым сомасы болмаған кезде аумақтық қазынашылық бөлiмшесi, егер заңнамалық актiлерде өзгеше көзделмесе, алынған инкассолық өкiмдердi алуға және бір жыл бойы сақтауға мiндеттi.»;
256-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«256. Аумақтық қазынашылық органына инкассолық өкiм ұсынылғанға дейiн мемлекеттiк мекеменiң атқарушы құжатты өздiгiнен орындауы ол белгiлеген мерзiмдерде төлеуге берiлген шоттың негiзiнде бюджет шығыстары экономикалық сыныптамасының 165 «Атқарушы құжаттарды, сот актiлерiн орындау» ерекшелiгi бойынша жүзеге асырылады.»;
257-тармақтың сегізінші бөлігінің екінші және үшінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджет комиссиясының белгіленген тәртіппен міндетті түрде қарауымен республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiмен келiсiм бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергiлiктi атқарушы органдарының;
тиісті бюджет комиссиясының белгіленген тәртіппен міндетті түрде қарауымен облыстың жергiлiктi атқарушы органымен келiсiм бойынша аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органдарының соманы ағымдағы қаржы жылында жергiлiктi бюджеттiк инвестициялық жобалар арасында ауыстыруды жүзеге асыруына рұқсат берiледi.»;
261-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Төмен тұрған бюджеттердiң ағымдағы жылдың нысаналы трансферттерi бойынша да, өткен жылдардың нысаналы трансферттерi бойынша да жоғары тұрған бюджеттен алынған нысаналы трансферттердiң мақсатқа сай пайдаланылмаған сомаларын өтеуді тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджетті нақтылау кезінде жергілікті атқарушы органдар тиісті жергілікті бюджеттің қаражаты есебінен жүзеге асырады.»;
262-тармақтың алтыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Қаражатты қалпына келтiруді және аударуды төмен тұрған бюджеттiң бюджеттiк бағдарламасының әкiмшiсi нысаналы трансферттердi әрбiр қайтару бойынша төлеуге берiлетiн шоттың көшiрмесiн және негiздеме хаттың көшiрмесiн жоғары тұрған бюджетке дейiн жеткiзе отырып, ҚР ББС бюджет шығыстары функционалдық сыныптамасының тиiстi бюджеттiк бағдарламасы бойынша төлеуге берiлетiн шот негiзiнде жүргiзедi.»;
268-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

«268. Соглашение заключается отдельно по каждому целевому трансферту:
в случае наличия нескольких инвестиционных проектов по целевым трансфертам на развитие, приложения 2 и 3 заполняются в разрезе инвестиционных проектов.»;
подпункт 2) пункта 269 исключить;
пункт 284 изложить в следующей редакции:
«284. В день зачисления центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета иностранной валюты по ее видам на соответствующие счета в иностранной валюте государственного учреждения территориальное подразделение казначейства формирует и выдает государственному учреждению выписку по счетам в иностранной валюте государственного учреждения на бумажном носителе для дальнейшего представления государственным учреждением заявления на перевод денег в иностранной валюте, а также возвращает один экземпляр заявки на конвертацию иностранной валюты, представленный на бумажном носителе, с отметкой ответственного исполнителя территориального подразделения казначейства и указанием даты зачисления денег на счета в иностранной валюте. Второй экземпляр заявки на конвертацию иностранной валюты, представленный на бумажном носителе, остается в территориальном подразделении казначейства.
Государственные учреждения, обслуживающиеся по ИС «Казначейство-клиент», самостоятельно формируют выписку по счетам в иностранной валюте после получения уведомления о возможности формирования отчета 8-17.»;
пункт 289 изложить в следующей редакции:
«289. После формирования выписки по счетам в иностранной валюте государственного учреждения ответственный исполнитель территориального подразделения казначейства представляет их на бумажном носителе государственному учреждению и возвращает один экземпляр заявления на перевод денег в иностранной валюте, представленный на бумажном носителе, с отметкой ответственного исполнителя и указанием даты списания денег со счета в иностранной валюте. Второй экземпляр заявления на перевод денег в иностранной валюте, представленный на бумажном носителе, остается в территориальном подразделении казначейства.
Государственные учреждения, обслуживающиеся по ИС «Казначейство-клиент», самостоятельно формируют выписку по счетам в иностранной валюте после получения уведомления о возможности формирования отчета 8-17.»;
пункт 304 изложить в следующей редакции:
«304. В день списания центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета денег со счетов в иностранной валюте государственного учреждения территориальное подразделение казначейства формирует и выдает государственному учреждению выписку по счетам в иностранной валюте государственного учреждения на бумажном носителе, а также возвращает один экземпляр заявки на реконвертацию иностранной валюты, представленной на бумажном носителе, с отметкой ответственного исполнителя и указанием даты списания денег со счета в иностранной валюте. Второй экземпляр заявки на реконвертацию иностранной валюты, представленной на бумажном носителе, остается в территориальном подразделении казначейства.

«268. Келiсiм әрбiр нысаналы трансферт бойынша жеке жасалады:
нысаналы даму трансферттерi бойынша бiрнеше инвестициялық жобалар болған жағдайда, 2 және 3-қосымшалар инвестициялық жобалар бөлiнiсiнде толтырылады.»;
269-тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталсын;
284-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«284. Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган шетел валютасын түрлерi бойынша мемлекеттiк мекеменiң шетелдiк валютадағы тиiстi шоттарына есептеген күнi аумақтық қазынашылық бөлiмшесi мемлекеттiк мекеменiң шетел валютасындағы шоттары бойынша үзiндi көшірмелерді қалыптастырады және мемлекеттiк мекемеге шетел валютасындағы ақшаны аударуға арналған өтiнiштi мемлекеттiк мекеменiң одан әрi ұсынуы үшiн қағаз тасығышта бередi, сондай-ақ аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысының белгiсi соғылған және шетел валютасындағы шоттарға ақша есептелген күнiн көрсетiп, қағаз тасығышта ұсынылған шетел валютасын айырбастауға арналған өтiнiмнiң бiр данасын қайтарады. Қағаз тасығышта ұсынылған шетел валютасын айырбастауға арналған өтiнiмнiң екiншi данасы аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнде қалады.
«Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша қызмет көрсетiлетiн мемлекеттiк мекемелер 8-17 есебiн қалыптастыру мүмкiндiгi туралы хабарламаны алғаннан кейiн шетел валютасындағы шоттар бойынша үзiндi көшiрменi дербес жасайды.»;
289-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«289. Мемлекеттiк мекеменiң шетел валютасындағы шоттары бойынша үзiндi көшірме қалыптастырылғаннан кейiн аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысы оларды қағаз тасығышта мемлекеттiк мекемеге бередi және қағаз тасығышта ұсынылған жауапты орындаушының белгiсi соғылған, шетел валютасындағы шоттан ақшаны есептен шығарған күнi көрсетiлген шетел валютасындағы ақшаны аударуға арналған өтiнiштiң бiр данасын қайтарады. Қағаз тасығышта ұсынылған шетел валютасындағы ақшаны аударуға арналған өтiнiштiң екiншi данасы аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнде қалады.
«Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша қызмет көрсетiлетiн мемлекеттiк мекемелер 8-17 есебiн қалыптастыру мүмкiндiгi туралы хабарламаны алғаннан кейiн шетел валютасындағы шоттар бойынша үзiндi көшiрменi дербес қалыптастырады.»;
304-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«304. Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган мемлекеттiк мекемелердiң шетел валютасындағы шоттарынан ақшаны есептен шығарған күнi шетел валютасындағы шоттары жөнiндегi үзiндi көшірмені мемлекеттiк мекеменiң аумақтық қазынашылық бөлiмшесi қалыптастырады және мемлекеттiк мекемеге қағаз тасығышта бередi, сондай-ақ жауапты орындаушының белгiсi соғылған шетел валютасындағы шоттардан ақшаны есептен шығару күнiн көрсете отырып, қағаз тасығышта ұсынылған мемлекеттiк мекеменiң шетел валютасын қайта айырбастауға арналған өтiнiмнiң бiр данасын қайтарады. Қағаз тасығышта ұсынылған шетел валютасын қайта айырбастауға арналған өтiнiмнiң екiншi данасы аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнде қалады.

Государственные учреждения, обслуживающиеся по ИС «Казначейство-клиент», самостоятельно формируют выписку по счетам в иностранной валюте после получения уведомления о возможности формирования отчета 8-17.»;
пункт 304-13 изложить в следующей редакции:
«304-13. В случае изменения наименования субъекта квазигосударственного сектора, субъектом квазигосударственного сектора представляется в территориальное подразделение казначейства заявка на изменение наименования субъекта квазигосударственного сектора по форме, согласно приложению 37-1 к настоящим Правилам, с приложением копии свидетельства/справки о государственной перерегистрации.»;
пункт 304-17 дополнить частью следующего содержания:
«При создании электронных платежных поручений посредством ИС «Казначейство-клиент» в соответствующих электронных полях необходимо указывать тип платежа:
- обычный платеж;
- сводный 10 % пенсионный платеж с приложением;
- перечисление заработной платы и дивидендов;
- социальные отчисления с приложением.»;
пункты 304-18304-19304-20 и 304-21 изложить в следующей редакции:
«304-18. Субъект квазигосударственного сектора обеспечивает:
1) правомерность и обоснованность представления платежных поручений;
2) достоверность указанных реквизитов в платежных поручениях;
своевременность и полноту выполнения обязательств по осуществлению платежей в пользу получателя денег;
3) достоверность совершенных операций;
4) представление в территориальное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета документов, подтверждающих обоснованность платежа и финансово-экономическое обоснование, с приложением копии положительного экономического заключения уполномоченного органа по государственному планированию, а при обслуживании по ИС «Казначейство-клиент» – прикрепление сканированного образа, подписанного ЭЦП руководителя субъекта квазигосударственного сектора и главного бухгалтера субъекта квазигосударственного сектора;
5) достоверность ЭЦП руководителя и главного бухгалтера субъекта квазигосударственного сектора данным досье юридического лица при использовании ИС «Казначейство-клиент».
304-19. Для проведения платежей и переводов субъект квазигосударственного сектора на бумажном носителе или электронным образом по ИС «Казначейство-клиент» представляет в территориальное подразделение казначейства:
1) при увеличении/формировании уставного капитала – свидетельство уполномоченного органа, осуществляющего регулирование и надзор за рынком ценных бумаг, либо соответствующее решение органов управления в случае перечисления денег на увеличение уставного капитала субъекта квазигосударственного сектора;

«Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша қызмет көрсетiлетiн мемлекеттiк мекемелер 8-17 есебiн қалыптастыру мүмкiндiгi туралы хабарламаны алғаннан кейiн шетел валютасындағы шоттар бойынша үзiндi көшiрменi дербес қалыптастырады.»;
304-13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«304-13. Квазимемлекеттік сектор субъектісінің атауы өзгерген жағдайда квазимемлекеттік сектор субъектісі аумақтық қазынашылық бөлімшесіне мемлекеттік қайта тіркеу туралы куәліктің/анықтаманың көшірмесін қоса бере отырып, осы Ережеге 37-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша квазимемлекеттік сектор субъектісінің атауын өзгертуге өтінім береді.»;
304-17-тармақ мынадай мазмұндағы бөлікпен толықтырылсын:
«Қазынашылық-клиент» АЖ арқылы электрондық төлем тапсырмаларын жасау кезінде тиісті электрондық жолда төлем түрін көрсету қажет:
– қарапайым төлем;
– қосымшасы бар жиынтық 10 %-дық зейнетақы төлемі;
– еңбекақыны және дивидендтерді аудару;
– қосымшасы бар әлеуметтік аударымдар;»;
304-18304-19304-20 және 304-21-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«304-18. Квазимемлекеттiк сектор субъектiсi:
1) төлем тапсырмаларын ұсынудың заңдылығы мен негiздiлiгiн;
2) төлем тапсырмаларында көрсетiлген деректемелердiң дұрыстығын;
3) ақша алушының пайдасына төлемдердi жүзеге асыру жөнiндегi мiндеттемелердiң уақтылы және толық орындалуын;
4) жасалған операциялардың дұрыстығын;
5) бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның аумақтық бөлiмшесiне төлемнiң негiздiлiгiн растайтын құжаттарды және мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi органның оң экономикалық қорытындысының көшірмесін қоса бере отырып, қаржы-экономикалық негіздемені ұсынуды, ал «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша қызмет көрсетілетін болса – квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң басшысы мен квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң бас бухгалтері ЭЦҚ қойған сканерленген түрінің қоса тіркелуін;
6) «Қазынашылық-клиент» АЖ-ны пайдалану кезінде заңды тұлғаның құжаттар жинағындағы деректерге квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң басшысы мен квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң бас бухгалтерінің ЭЦҚ-ларының дұрыстығын қамтамасыз етедi.
304-19. Төлемдер мен аударымдарды жүргiзу үшiн квазимемлекеттiк сектор субъектiсi аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне мыналарды қағаз тасығышта немесе «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша электронды түрде:
1) жарғылық капиталын ұлғайту/қалыптастыру кезiнде – бағалы қағаздар нарығын қадағалау мен реттеудi жүзеге асыратын уәкiлеттi органның куәлiгiн не квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң жарғылық капиталын ұлғайтуға ақша аударылған жағдайда басқару органдарының тиiстi шешiмiн;

2) при реализации инвестиционного проекта – копии счета-фактуры или накладной (акта) о поставке товаров или акта выполненных работ, оказанных услуг или иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан;
3) финансово-экономическое обоснование с приложением копии положительного экономического заключения уполномоченного органа по государственному планированию.
Для проведения платежей по перечислению заработной платы и других денежных выплат работникам субъекта квазигосударственного сектора, обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям вместе с платежными поручениями на бумажном носителе субъект квазигосударственного сектора представляет в территориальное подразделение казначейства списки получателей денег на магнитном (электронном) носителе в формате сообщений, установленном КЦМР. При передаче по ИС "Казначейство-клиент" к электронному образу платежного поручения прикрепляются списки получателей денег на магнитном (электронном) носителе в формате сообщений, установленном КЦМР, и подписываются ЭЦП бухгалтера.
304-20. При отсутствии получателя денег в ИИСК субъектом квазигосударственного сектора представляется на бумажном носителе или электронным образом по ИС «Казначейство-клиент» заявка на ввод получателя денег в справочник получателей денег согласно приложению 62 к настоящим Правилам.
При отсутствии реквизитов получателя денег в ИИСК субъектом квазигосударственного сектора представляется на бумажном носителе или электронным образом по ИС «Казначейство-клиент» заявка на внесение изменений реквизитов получателя денег в справочник получателей денег согласно приложению 63 к настоящим Правилам.
Достоверность реквизитов получателя денег, указанных в платежном поручении, обеспечивает субъект квазигосударственного сектора.
В случае отсутствия получателя денег у субъекта квазигосударственного сектора при создании платежного поручения, предоставляемого электронным образом по ИС «Казначейство-клиент», субъектом квазигосударственного сектора осуществляется проверка на наличие данного получателя денег в справочнике получателей денег в ИИСК, при наличии необходимого получателя денег в справочнике получателей денег в ИИСК субъектом квазигосударственного сектора формируется заявка по форме согласно приложению 63 к настоящим Правилам.
304-21. Территориальное подразделение казначейства осуществляет прием платежных поручений от субъектов квазигосударственного сектора на бумажном носителе и электронным образом по ИС «Казначейство-клиент».
Прием платежных поручений от субъектов квазигосударственного сектора на бумажном носителе осуществляется до 16.00 часов местного времени согласно установленному графику обслуживания.
Платежное поручение, поступившее электронным образом по ИС «Казначейство-клиент» после 16.00 часов местного времени, исполняется либо возвращается без исполнения не позднее следующего рабочего дня.»;

2) инвестициялық жобаны iске асыру кезiнде – шот-фактураның немесе тауарды жеткiзу туралы жүкқұжатының (актiнiң) көшiрмесiн немесе орындалған жұмыстардың, көрсетiлген қызметтердiң актiсiн немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген өзге құжат түрiн;
3) мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi органның оң экономикалық қорытындысының көшірмесін қоса бере отырып, қаржы-экономикалық негіздемені ұсынады.
Квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнің қызметкерлеріне еңбекақы мен басқа да ақшалай төлемдерді аудару, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік төлемдер бойынша төлемдерді жүргізу үшін квазимемлекеттiк сектор субъектiсi аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне қағаз тасығыштағы төлем тапсырмаларымен бірге ақшаны алушылардың тізімін ҚБЕО-да белгіленген хабарламалар форматында магниттік (электрондық) тасығышта береді. «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша беру кезінде төлем тапсырмасының электрондық түріне ҚБЕО-да белгіленген хабарламалар форматында магниттік (электрондық) тасығыштағы ақшаны алушылардың тізімі қоса тіркеледі және бухгалтердің ЭЦҚ-сымен қол қойылады.
304-20. ҚБАЖ-да ақша алушы болмаған кезде, квазимемлекеттiк сектор субъектiсi ақша алушыны осы Ережеге 62-қосымшаға сәйкес ақша алушылардың анықтамалығына енгiзуге өтiнiмдi қағаз тасығышта немесе «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша электронды түрде ұсынады.
ҚБАЖ-да ақша алушының деректемелерi болмаған кезде квазимемлекеттiк сектор субъектiсi ақша алушы деректемелерiнiң өзгерiстерiн ақша алушылардың анықтамалығына енгiзуге осы Ережеге 63-қосымшаға сәйкес өтiнiмдi қағаз тасығышта немесе «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша электронды түрде ұсынады.
Төлем тапсырмасында көрсетілген ақша алушының деректемелерінің дұрыстығын квазимемлекеттік сектор субъектісі қамтамасыз етеді.
Квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнде ақша алушы болмаған кезде «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша электронды түрде берілетін төлем тапсырмасын жасау кезінде квазимемлекеттiк сектор субъектiсi осы ақша алушының ҚБАЖ-дағы Ақша алушылардың анықтамалығында бар-жоғын тексеруді жүзеге асырады, қажетті ақша алушы ҚБАЖ-дағы Ақша алушылардың анықтамалығында болған кезде квазимемлекеттiк сектор субъектiсi осы Ережеге 63-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiмдi қалыптастырады.
304-21. Аумақтық қазынашылық бөлiмшесi квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнен төлем тапсырмаларды қағаз тасығышта және «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша электронды түрде қабылдауды жүзеге асырады.
Қағаз тасығышта квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнен төлем тапсырмаларын қабылдау белгіленген қызмет көрсету кестесіне сәйкес жергілікті уақытпен сағат 16.00-ге дейін жүзеге асырылады.
«Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша электрондық түрде жергілікті уақытпен сағат 16.00-ден кейiн түскен төлем тапсырмасы орындалады не орындалмай келесi жұмыс күнiнен кешiктiрiлмей қайтарылады.»;

в части второй пункта 304-22:
абзац пятый изложить в следующей редакции:
«представления без приложения (без прикрепления сканированного образца или с прикреплением сканированного образца, не подписанного ЭЦП руководителя и главного бухгалтера субъекта квазигосударственного сектора), предусмотренных настоящими Правилами подтверждающих документов;»;
дополнить абзацем восьмым следующего содержания:
«выявления отсутствия либо недостоверности ЭЦП при проверке на подлинность;»;
дополнить абзацем следующего содержания:
«выявленных ошибок на магнитном (электронном) носителе в формате сообщений, установленном КЦМР;
несоответствия назначения платежа, указанного в платежном поручении, планируемым мероприятиям, указанным в финансово-экономическом обосновании.»;
пункты 304-24 и 304-25 изложить в следующей редакции:
«304-24. При проведении платежей по договорам в иностранной валюте, заключенным с нерезидентами Республики Казахстан, субъект квазигосударственного сектора в порядке, предусмотренном настоящими Правилами, представляет на бумажном носителе или электронным образом по ИС «Казначейство-клиент» в территориальное подразделение казначейства платежное поручение для перечисления денег со счета субъекта квазигосударственного сектора на счет, открытый в банке второго уровня, для покупки в тот же день иностранной валюты.
В платежном поручении на конвертацию иностранной валюты в поле «Назначение платежа» указываются:
1) вид и сумма приобретаемой иностранной валюты;
2) курс, по которому приобретается иностранная валюта;
3) дата и номер договора с нерезидентом;
4) предмет договора;
5) наименование, номер и дата документа (счета-фактуры или накладной (акта) о поставке товаров, или акта выполненных работ, оказанных услуг, или другой документ, установленный законодательством Республики Казахстан, на основании которого осуществляется приобретение товаров, выполнение работ, оказание услуг).
Прием платежных поручений от субъектов квазигосударственного сектора для покупки иностранной валюты осуществляется до 10.00 часов местного времени.
Иностранная валюта, сконвертированная со счета субъекта квазигосударственного сектора, в течение десяти календарных дней со дня ее зачисления на его счет в иностранной валюте в банке второго уровня по видам валют должна быть использована по назначению.
Неиспользованная либо недоиспользованная иностранная валюта должна быть реконвертирована по истечении указанного срока с последующим восстановлением суммы в национальной валюте на счет субъекта квазигосударственного сектора, с которого была осуществлена конвертация иностранной валюты.
Субъекты квазигосударственного сектора, на увеличение (формирование) уставных капиталов которых предусмотрены средства на соответствующий финансовый год в законе о республиканском бюджете либо решении маслихата о местном бюджете, обеспечивают своевременность реконвертации и возврата неиспользованной либо недоиспользованной иностранной валюты на счет, с которого была осуществлена конвертация иностранной валюты.
Для проведения платежа в национальной валюте за пределы Республики Казахстан по договору, заключенному с нерезидентом Республики Казахстан, субъект квазигосударственного сектора представляет в территориальное подразделение казначейства платежное поручение для перечисления денег со счета субъекта квазигосударственного сектора на его счет, открытый в банке второго уровня. При этом в платежном поручении в поле «Назначение платежа» субъект квазигосударственного сектора дополнительно указывает реквизиты конечного бенефициара-нерезидента.
Деньги, перечисленные со счета субъекта квазигосударственного сектора на его счет в банке второго уровня, в течение десяти календарных дней со дня их зачисления должны быть перечислены по назначению конечному бенефициару-нерезиденту.
Субъекты квазигосударственного сектора обеспечивают своевременный возврат неиспользованных либо недоиспользованных денег до истечения указанного срока на счет субъекта квазигосударственного сектора, с которого они были перечислены.

304-22-тармақтың екінші бөлігінде:
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«осы Ережеде көзделген растау құжаттарын қосымшаларсыз ұсынған (сканерленген түрі қоса тіркелмеген немесе қоса тіркелген сканерленген түріне квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң басшысы мен бас бухгалтерінің ЭЦҚ қойылмаған);»;
мынадай мазмұндағы сегізінші абзацпен толықтырылсын:
«түпнұсқалығын тексеру кезінде ЭЦҚ болмауы не дұрыс болмауы айқындалған;»;
он үшінші абзацтағы «ұсынылған жағдайларда орындалмай қайтарылады» деген сөздер «ұсынылған;» деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
«ҚБЕО белгіленген хабарламалар форматындағы магниттік (электрондық) тасығышта қателер анықталған;
төлем тапсырмасында көрсетілген мақсаты қаржылық-экономикалық негіздемеде көрсетілген жоспарланған іс-шараларға сәйкес келмеген жағдайларда орындалмай қайтарылады.»;
304-24 және 304-25-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«304-24. Қазақстан Республикасының резидент еместерiмен шетел валютасында жасалған шарттар бойынша төлемдер жүргiзiлген кезде квазимемлекеттiк сектор субъектiсi осы Ережеде көзделген тәртiпте аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң шотынан сол күнi шетел валютасын сатып алу үшiн екiншi деңгейдегі банкте ашылған шотқа ақша аудару үшiн төлем тапсырмасын қағаз тасығышта немесе «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша электронды түрде ұсынады.
Шетел валютасын айырбастауға арналған төлем тапсырмасында «Төлем мақсаттары» ашық жолағында:
1) сатып алынатын валютаның түрi мен сомасы;
2) ол бойынша шетел валютасы сатып алынатын бағам;
3) резидент емеспен жасалған шарттың күнi мен нөмiрi;
4) шарттың мәнi;
5) құжаттың (тауарларды жеткізгені туралы шот-фактураның немесе жүкқұжаттың (актінің), не орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің актісінің немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген, оның негізінде тауарларды сатып алу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету жүзеге асырылатын басқа да құжаттың) атауы, нөмірі мен күні көрсетiледi.
Шетел валютасын сатып алу үшін квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнен төлем тапсырмаларын қабылдау жергілікті уақытпен сағат 10.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң шотынан айырбасталған шетел валютасы оның екiншi деңгейдегі банкте шетел валютасындағы шотына валюталардың түрлерi бойынша есептелген күннен бастап күнтiзбелiк он күн iшiнде мақсаты бойынша пайдаланылуы тиiс.
Пайдаланылмаған не түгел пайдаланылмаған шетел валютасы көрсетiлген мерзiмi өткеннен кейiн шетел валютасын айырбастау жүзеге асырылған квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң шотына сомасын ұлттық валютада қалпына келтiре отырып, қайта айырбасталуы тиiс.
Республикалық бюджет туралы заңда не жергiлiктi бюджет туралы мәслихаттың шешiмiнде тиiстi қаржы жылына жарғылық капиталдарын ұлғайтуға (қалыптастыруға) қаражат көзделген квазимемлекеттiк сектор субъектiлерi пайдаланылмаған не түгел пайдаланылмаған шетел валютасын қайта айырбастауды және шетел валютасын айырбастау жүзеге асырылған шотқа уақтылы қайтаруды қамтамасыз етедi.
Қазақстан Республикасының резиденті емеспен жасалған шарт бойынша Қазақстан Республикасынан тыс жерге төлемді ұлттық валютада жүргізу үшін квазимемлекеттiк сектор субъектiсi аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне оның екінші деңгейдегі банкте ашқан шотына квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң шотынан ақша аудару үшін төлем тапсырмасын ұсынады. Бұл ретте төлем тапсырмасындағы «Төлемнің мақсаты» ашық жолағында квазимемлекеттiк сектор субъектiсi түпкі бенефициар-резидент еместің деректемелерін қосымша көрсетеді.
Квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнің шотынан оның екінші деңгейдегі банктегі шотына аударылған ақша, ол есепке жатқызылған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде тағайындалуы бойынша түпкі бенефициар-резидент емеске аударылуы тиіс.
Квазимемлекеттiк сектор субъектiлері пайдаланылмаған не түгел пайдаланылмаған ақшаны олар аударылған квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнің шотына көрсетілген мерзім өткенге дейін уақтылы қайтаруды қамтамасыз етеді.

304-25. При заключении субъектом квазигосударственного сектора договора в иностранной валюте с нерезидентом Республики Казахстан, предусматривающего форму расчета с применением документарного аккредитива, субъект квазигосударственного сектора представляет на бумажном носителе или электронным образом по ИС «Казначейство-клиент» в территориальное подразделение казначейства платежное поручение для перечисления денег со счета субъекта квазигосударственного сектора на счет, открытый в банке второго уровня, для покупки в тот же день иностранной валюты в порядке, определенном в пункте 304-24 данных Правил.
При этом субъект квазигосударственного сектора представляет в качестве подтверждающего документа договор, предусматривающий открытие аккредитива и содержащий условие о возврате банком-эмитентом неисполненной суммы аккредитива, в случаях истечения срока действия аккредитива или его досрочного закрытия, на счет субъекта квазигосударственного сектора, с которого была перечислена сумма.
Субъект квазигосударственного сектора обеспечивает перечисление купленной иностранной валюты на аккредитивный счет в течение трех рабочих дней.
В случае, если деньги в иностранной валюте не были зачислены на аккредитивный счет в течение установленного срока, субъект квазигосударственного сектора обеспечивает их реконвертацию и возврат на свой счет в территориальном подразделении казначейства не позднее следующего рабочего дня после истечения трехдневного срока.»;
дополнить главой 47-1 следующего содержания:
«47-1 Порядок выделения условно финансируемых расходов
396-1. Условно финансируемые расходы распределяются дополнительно к утвержденным бюджетным программам при наступлении условий, когда исполнение доходов бюджета по итогам первого квартала превышает утвержденные плановые показатели на отчетный период, а также при условии прогнозирования улучшения параметров социально-экономического развития на текущий финансовый год.
396-2. Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию по итогам первого квартала и в последующем на ежеквартальной основе до конца текущего финансового года определяет прогноз поступлений доходов республиканского бюджета на текущий финансовый год с учетом ежеквартальной оценки достижимости прогнозных макроэкономических показателей на текущий год, проводимой на основании отчетных статистических данных.
396-3. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета по итогам первого квартала и в последующем на ежеквартальной основе до конца текущего финансового года представляет в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию:

304-25. Квазимемлекеттiк сектор субъектiсi Қазақстан Республикасының резиденті емеспен шетел валютасында, құжаттық аккредитивтi қолдана отырып, есеп айырысу нысанын көздейтiн шарт жасасқан кезде квазимемлекеттiк сектор субъектiсi төлем тапсырмасын аумақтың қазынашылық бөлiмшесiне екiншi деңгейдегі банкте ашылған шотқа квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң шотынан ақша аудару үшiн және осы Ереженің 304-24-тармағында айқындалған тәртіппен дәл сол күн шетел валютасын сатып алу үшін қағаз тасығышта немесе «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша электронды түрде ұсынады.
Бұл ретте квазимемлекеттiк сектор субъектiсi растайтын құжат ретінде аккредитивтiң ашылуын және акредитивтiң қолданылу мерзiмi өткен немесе ол мерзiмiнен бұрын жабылған жағдайда аккредитивтiң орындалмаған сомасын банк-эмитенттің квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң сома аударылған шотына қайтаруы туралы талапты қамтитын шартты ұсынады.
Квазимемлекеттiк сектор субъектiсi сатып алынған шетел валютасын аккредитивтік шотқа аударуды үш жұмыс күні ішінде қамтамасыз етеді.
Егер шетел валютасындағы ақша аккредитивтік шотқа белгіленген мерзімде есепке жатқызылмаған болса, квазимемлекеттiк сектор субъектiсi оларды қайта айырбастауды және үш күндік мерзім өткеннен кейінгі келесі жұмыс күнінен кешіктірмей өзінің аумақтық қазынашылық бөлiмшесiндегі шотына қайтаруды қамтамасыз етеді.»;
мынадай мазмұндағы 47-1-тараумен толықтырылсын:
«47-1. Шартты түрде қаржыландырылатын шығыстарды бөлу тәртібі
396-1. Шартты түрде қаржыландырылатын шығыстар бірінші тоқсанның қорытындылары бойынша бюджет кірістерін орындау есепті кезеңге бекітілген жоспарлы көрсеткіштерден артқан жағдай туындаған кезде, сондай-ақ ағымдағы қаржы жылына әлеуметтік-экономикалық даму өлшемдерін жақсартуды болжамдаған жағдайда бекітілген бюджеттік бағдарламаларға қосымша бөлінеді.
396-2. Бюджеттік жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган бірінші тоқсанның қорытындылары бойынша және кейіннен, ағымдағы қаржы жылының аяғына дейін тоқсан сайынғы негізде есептік статистикалық деректер негізінде өткізілген ағымдағы жылға арналған болжамды макроэкономикалық көрсеткіштерге қол жеткізуді тоқсан сайынғы бағалауды есепке ала отырып, ағымдағы қаржы жылына арналған республикалық бюджет кірістері түсімдерінің болжамын айқындайды.
396-3. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган бірінші тоқсанның қорытындысы бойынша және кейіннен ағымдағы қаржы жылының аяғына дейін тоқсан сайынғы негізде бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға:

1) оценку исполнения доходов республиканского бюджета на текущий финансовый год;
2) аналитический отчет об исполнении расходной части республиканского бюджета и реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных из республиканского бюджета бюджетам областей, городов Астаны и Алматы;
3) информацию об остатках бюджетных средств на счетах субъектов квазигосударственного сектора, открытых в территориальных подразделениях казначейства, по ранее полученным средствам.
396-4. На основании указанной в пунктах 396-2 и 396-3 настоящих Правил информации центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию ежеквартально определяет общий объем условно финансируемых расходов, подлежащих выделению дополнительно к утвержденным бюджетным программам в разрезе администраторов бюджетных программ и бюджетных программ.
396-5. Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию при принятии решения о дополнительном выделении к утвержденным бюджетным программам условно финансируемых расходов осуществляет их анализ на предмет соответствия критериям, предусмотренным статьей 41-1 Бюджетного кодекса:
1) освоения администраторами республиканских бюджетных программ и местными исполнительными органами бюджетных средств на основании данных аналитического отчета о реализации бюджетных программ за отчетный период. При проведении анализа реализации бюджетных программ учитывается полнота принятых обязательств по бюджетным программам в соответствии с индивидуальным планом финансирования по обязательствам и выполнение принятых обязательств в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам;
2) сроков завершения принятых обязательств по утвержденным бюджетным программам. При этом учитываются сроки завершения реализации проектов (мероприятий) до конца текущего финансового года, ранее начатых и продолжающихся объектов, по которым обязательства зарегистрированы в территориальных подразделениях казначейства;
3) социальной направленности условно финансируемых расходов для мероприятий (проектов), направленных на решение социально значимых задач.
Бюджетные программы, включенные в перечень условно финансируемых расходов, но по которым не запланированы бюджетные средства в текущем финансовом году, а предусмотрены в базовых расходах бюджета второго и третьего финансовых годов планового периода, будут финансироваться с соблюдением критериев социальной направленности расходов и/или сроков завершения принятых обязательств по бюджетным программам в текущем финансовом году.
Выделение условно финансируемых расходов не производится по бюджетным программам:

1) ағымдағы қаржы жылына арналған республикалық бюджет кірісінің атқарылуын бағалауды;
2) республикалық бюджеттің шығыс бөлігінің атқарылуы туралы және облыстардың, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттерді, нысаналы даму трансферттері мен кредиттерді іске асыру туралы талдамалы есепті;
3) аумақтық қазынашылық бөлімшелерінде ашылған квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарындағы бұрын алынған қаражат бойынша бюджет қаражатының қалдықтары туралы ақпаратты ұсынады.
396-4. Осы Ереженің 396-2 және 396-3-тармақтарында көрсетілген ақпарат негізінде бюджеттік жоспарлау бойынша орталық уәкілетті орган бюджеттік бағдарламалар және бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бөлінісінде бекітілген бюджеттік бағдарламаларға қосымша бөлуге жататын тоқсан сайын шартты түрде қаржыландырылатын шығыстардың жалпы көлемін тоқсан сайын айқындайды.
396-5. Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бекітілген бюджеттік бағдарламаларға шартты түрде қаржыландырылатын шығыстарды қосымша бөлу туралы шешімді қабылдаған кезде Бюджет кодексінің 41-1-бабында көзделген критерийлерге сәйкестігі тұрғысынан:
1) республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен және жергілікті атқарушы органдармен есепті кезеңде бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуы туралы талдамалы есептің деректері негізінде бюджет қаражатын игеру. Бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуына талдау жүргізу кезінде міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша қабылданған міндеттемелердің толықтығы мен төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес қабылданған міндеттемелердің орындалуы ескеріледі;
2) бекітілген бюджеттік бағдарламалар бойынша қабылданған міндеттемелердің аяқталу мерзімдері. Бұл ретте міндеттемелері аумақтық қазынашылық бөлімшелерінде тіркелген бұрын басталған және жалғастырылып жатқан объектілердің ағымдағы қаржы жылының аяғына дейінгі жобаларының (іс-шараларының) іске асырылуының аяқталу мерзімдері ескеріледі;
3) әлеуметтік маңызы бар міндеттерді шешуге бағытталған іс-шаралар (жобалар) үшін шартты түрде қаржыландырылатын шығыстардың әлеуметтік бағыттылығын талдауды жүзеге асырады.
Шартты түрде қаржыландырылатын шығыстардың тізбесіне енгізілген, бірақ олар бойынша ағымдағы қаржы жылында бюджеттік қаражат жоспарланбай, жоспарлы кезеңнің екінші және үшінші қаржы жылдарында базалық шығыстарда көзделген бюджеттік бағдарламалар шығыстардың әлеуметтік бағыттылығының критерийлерін және/немесе ағымдағы қаржы жылында бюджеттік бағдарламалар бойынша қабылданған міндеттемелердің аяқталу мерзімдерін сақтай отырып, қаржыландырылатын болады.
Мынадай:

1) по которым обязательства не приняты на отчетную дату;
2) направленным на осуществление бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц, по которым имеются на отчетную дату остатки бюджетных средств на счетах субъектов квазигосударственного сектора, открытых в территориальных подразделениях казначейства, по ранее полученным средствам.
396-6. Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию на основании проведенного анализа формирует заключение по выделению условно финансируемых расходов в разрезе администраторов бюджетных программ и бюджетных программ и выносит на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии.
396-7. Администраторы республиканских бюджетных программ, которым за счет условно финансируемых расходов выделены средства в меньшем объеме, чем предусмотрено в перечне условно финансируемых расходов, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете, представляют в уполномоченный орган по бюджетному планированию уточненные расчеты к предложениям по условно финансируемым расходам.
396-8. На основании решения Республиканской бюджетной комиссии о выделении условно финансируемых расходов центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию готовит проект решения Правительства Республики Казахстан по увеличению годового планового назначения соответствующих бюджетных программ на текущий финансовый год за счет условно финансируемых расходов и вносит в установленном порядке в Правительство Республики Казахстан.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета и местный уполномоченный орган по исполнению бюджета на основании решения Правительства Республики Казахстан вносят изменения в сводный план поступлений и сводные планы финансирования по обязательствам и платежам в соответствии с главой 5 настоящих Правил.
396-9. В случае реализации отдельных бюджетных инвестиционных проектов и/или мероприятий в опережающем темпе, администраторам республиканских бюджетных программ разрешается перераспределение бюджетных средств между бюджетными инвестиционными проектами и регионами в рамках утвержденного бюджета в соответствии с пунктом 59-1 настоящих Правил.
396-10. Использование средств за счет условно финансируемых расходов по соответствующим бюджетным программам осуществляется в соответствии с требованиями настоящих Правил, а также соответствующими нормативными правовыми актами принятых в реализацию бюджетных программ.»;
часть вторую пункта 410 изложить в следующей редакции:
«Ходатайство о выделении денег соответственно из резерва Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов подписывается соответственно заместителем первого руководителя центрального исполнительного органа или руководителем местного исполнительного органа (лицом, им уполномоченным). Если ходатайство предоставляется по запросу местных исполнительных органов, то обоснование и расчеты подписываются также или руководителем местного исполнительного органа или лицом, им уполномоченным.»;
пункт 519 изложить в следующей редакции:

1) есепті кезеңге міндеттемелер қабылданбаған;
2) бұрын алынған қаражат бойынша аумақтық қазынашылық бөлімшелерінде ашылған квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарында есепті күнге бюджет қаражатының қалдықтары бар заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бойынша шартты түрде қаржыландырылатын шығыстарды бөлу жүргізілмейді.
396-6. Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган жүргізілген талдау негізінде бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде шартты түрде қаржыландырылатын шығыстарды бөлу бойынша қорытындыны қалыптастырады және Республикалық бюджет комиссиясының қарауына шығарады.
396-7. Республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген Шартты түрде қаржыландырылатын шығыстардың тізбесінде көзделгеннен аз көлемде қаражат бөлінген шартты түрде қаржыландырылатын шығыстардың есебінен қаржы бөлінген республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік жоспарлау бойынша уәкілетті органға шартты түрде қаржыландырылатын шығыстар бойынша ұсыныстарға нақтыланған есеп айырысуларды ұсынады.
396-8. Шартты түрде қаржыландырылатын шығыстарды бөлу туралы Республикалық бюджет комиссиясының шешімі негізінде бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган шартты түрде қаржыландырылатын шығыстардың есебінен ағымдағы қаржы жылына тиісті бюджеттік бағдарламалардың жылдық жоспарлық мақсаттарын ұлғайту бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі шешімінің жобасын дайындайды және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізеді.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган және бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде осы Қағидалардың 5-тарауына сәйкес түсімдердің жиынтық жоспарына және міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерістер енгізеді.
396-9. Жекелеген бюджеттік инвестициялық жобалар және/немесе іс-шаралар қарқынды іске асырылған жағдайда республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне бюджеттік инвестициялық жобалар мен өңірлер арасында осы Ереженің 59-1-тармағына сәйкес бекітілген бюджет шеңберінде бюджет қаражаттарын қайта бөлуге рұқсат етіледі.
396-10. Тиісті бюджеттік бағдарламалар бойынша шартты түрде қаржыландырылатын шығыстардың есебінен қаражатты пайдалану осы Ереженің талаптарына, сондай-ақ бюджеттік бағдарламаларды іске асыруға қабылданған тиісті нормативтік құқықтық актілерге сәйкес жүзеге асырылады.»;
410-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың тиісінше резервінен ақша бөлу туралы қолдаухатқа тиісінше орталық мемлекеттік органның бірінші басшысының орынбасары немесе жергілікті атқарушы органның басшысы (уәкілеттік берген адам) қол қояды. Егер қолдаухат жергілікті атқарушы органдардың сұрауы бойынша берілсе, онда негіздемелер мен есептеулерге жергілікті атқарушы органның басшысы немесе өзі уәкілеттік берген адам да қол қояды.»;
519-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«519. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ежемесячно на первое число месяца, следующего за отчетным представляет в Правительство Республики Казахстан отчет о поступлениях в Национальный фонд Республики Казахстан и переводах на счета Правительства Республики Казахстан в Национальном Банке Республики Казахстан по форме 2-26 «Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан» согласно приложению 101 к настоящим Правилам.»;
пункт 757 изложить в следующей редакции:
«757. Финансовые операции за счет правительственных внешних займов или связанных грантов, за исключением связанных грантов с софинансированием, не предусматривающих дальнейшее заимствование Правительством Республики Казахстан, и если иное не оговаривается в соглашении о гранте, осуществляются администратором бюджетной программы со ссудного счета и/или специального счета на основании заявок на снятие средств, направляемых в адрес иностранного заимодателя или донора по форме в соответствии с договором займа или соглашением о связанном гранте, а также в соответствии с настоящими Правилами. При этом средства правительственных внешних займов или связанных грантов не могут быть сняты администратором бюджетной программы на цели, не предусмотренные соответствующим договором займа или соглашением о связанном гранте.»;
пункт 768 дополнить частью следующего содержания:
«Заявка на снятие средств софинансирования действует в течение пятнадцати календарных дней после согласования с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.»;
в приложениях 32385050-1112 аббревиатуру «РНН» заменить аббревиатурой «БИН»;
приложения 32-1364041 изложить в новой редакции согласно приложениям 1234 к настоящему постановлению;
приложения 354555-1 исключить;
приложения 4654555658606163646666-16767-169707474-1767778808788979899101103 и 105 изложить в новой редакции согласно приложениям 567891011121314151617181920212223242526272829303132 и 33 к настоящему постановлению;
в приложениях 6290117 аббревиатуру «РНН» заменить аббревиатурой «ИИН/БИН»;
в приложении 80-2 аббревиатуру «СИК» заменить аббревиатурой «ИИН»;
пункт 2.1.2. приложения 83 изложить в следующей редакции:
«2.1.2. Производить оплату услуг Банка из расчета ___ % от сдаваемой суммы не позже дня сдачи наличных денег для зачисления на счета.»;
в приложении 93:
пункты 3.1. и 3.2. раздела 3 изложить в следующей редакции:
«3.1. Сумма целевого трансферта по бюджетной программе ______ для ______ области (города республиканского значения, столицы)/района (города областного значения) составляет ________ тыс. тенге.

«519. Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган осы Ережеге 101-қосымшаға сәйкес ай сайын, есептi айдан кейiнгi айдың бiрiншi күнiне Қазақстан Республикасының Үкiметiне Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсiмдер және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шоттарына аударымдар туралы есептi 2-26 «Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп» нысаны бойынша ұсынады.»;
757-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«757. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң одан әрі қарыз алуын көздемейтін бірлесіп қаржыландырумен байланысты гранттарды қоспағанда және грант туралы келісімде өзгеше айтылмаған болса, Үкiметтiк сыртқы қарыздар немесе байланысты гранттар есебiнен несие шотынан және/немесе арнайы шоттан жасалатын қаржы операцияларын бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсi қаражатты алуға арналған өтiнiмдердiң негiзiнде шетел қарыз берушiсiнiң немесе донордың атына жiберiлетiн нысан бойынша және қарыз шартына немесе байланысты грант туралы келiсiмге сәйкес, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады. Бұл ретте үкiметтiк сыртқы қарыздар немесе байланысты гранттар қаражатын бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсi тиiстi қарыз шартында немесе байланысты грант туралы келiсiмде көзделмеген мақсаттарға ала алмайды.»;
768-тармақ мынадай мазмұндағы бөлікпен толықтырылсын:
«Бiрлесiп қаржыландыру қаражатын алуға арналған өтінім бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органмен келісуден кейінгі күнтізбелік он бес күн ішінде жарамды болады.»;
32385050-1112-қосымшалардағы «СТН» деген аббревиатура «БСН» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
32-1364041-қосымшалар осы қаулыға 1234-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
354555-1-қосымшалар алынып тасталсын;
4654555658606163646666-1, 67, 67-169707474-1767778808788979899101103 және 105-қосымшалар осы қаулыға 567891011121314151617181920212223242526272829303132  және 33-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6290 және 117-қосымшалардағы «СТН» деген аббревиатура «ЖСН/БСН» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
80-2-қосымшасындағы «ӘЖК» деген аббревиатура «ЖСН» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
83-қосымшаның 2.1.2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2.1.2. Банктiң қызметiн төлеудi шотқа есепке жатқызу үшін қолма-қол ақшаны тапсырған күннен кешіктірмей тапсырылатын соманың _______________ % есебінде жүргізуге мiндеттенедi.»;
93-қосымшада:
3-бөлімнің 3.1. және 3.2-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
«3.1. ______ облыс (республикалық маңызы бар қала, астана)/аудан (облыстық маңызы бар қала) үшiн ______ бюджеттiк бағдарламасы бойынша нысаналы трансферттiң сомасы _______ мың теңгенi құрайды.

3.2. Перечисление АБПВБ суммы целевого трансферта в доход бюджета ______ области (города республиканского значения, столицы)/района (города областного значения) осуществляется:
1) по целевым текущим трансфертам в первые 5 рабочих дней месяца (январь не позднее 25 числа);
2) по целевым трансфертам на развитие в течение первых 5 рабочих дней согласно п. 3.3 настоящего Соглашения.»;
приложение 1 к Типовому соглашению о результатах по целевым трансфертам в приложении 93 исключить;
в приложении 95 аббревиатуру «ИИН» заменить аббревиатурой «БИН».
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2013 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 32-1
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
В ________________________________________________________________
(центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета/
территориальное подразделение казначейства центрального
уполномоченного органа по исполнению бюджета)
Заявка
на присвоение кодов и открытие счета
субъектам квазигосударственного сектора
от «___» _____________ _______ года
Наименование
СКС
Место
расположение
Сектор
экономики
Ф.И.О.
руководителя
СКС
Ф.И.О.
главного бухгалтера
СКС
БИН
СКС
Адрес
СКС,
внесенный в
государственный
регистр,
телефон,
факс
Основание
(нормативный
правовой
акт, на основании
которого
создан СКС)
Основание (нормативный правовой акт, на основании которого выделяются денежные средства для СКС) и уровень бюджета, из которого выделяются средства
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Руководитель субъекта
квазигосударственного
сектора (территориального
подразделения казначейства
центрального уполномоченного
органа по исполнению бюджета)  ___________ ________________________
М.П.                             (подпись)     (расшифровка подписи)
Отметка ответисполнителя
__________________________________ открыт «__»__________ _____ года
(код субъекта
квазигосударственного сектора)
__________________________________ открыт «__»__________ _____ года
(счет субъекта
квазигосударственного сектора)
Ответисполнитель ______________ ________________________________
(подпись)          (расшифровка подписи)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 36
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
В _________________________________________________________________
(Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета
(территориальное подразделение казначейства центрального
уполномоченного органа по исполнению бюджета)
Заявка на открытие контрольных счетов наличности
от «___» ____________ ______ года
п/п
Государственное
учреждение
Вид
бюджета
Месторасположение
государственного
учреждения
Основание для открытия контрольного счета наличности
(дата и номер разрешения, наименование и дата законодательного акта с указанием номеров подпункта, пункта, статьи)
наименование
код
1
2
3
4
5
6
I. Контрольный счет наличности платных услуг:
II. Контрольный счет наличности спонсорской, благотворительной помощи:
III. Контрольный счет наличности временного размещения денег:
Руководитель местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета/
государственного учреждения
(территориального подразделения
казначейства центрального уполномоченного
органа по исполнению бюджета) ____________ _________________________
М.П. (подпись)     (расшифровка подписи)
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 40
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
Образцы подписей и оттиска печати
Государственное учреждение/субъект
квазигосударственного сектора
(организационно-правовая форма и наименование)
Местонахождение государственного
учреждения/субъект квазигосударственного
сектора
Код государственного учреждения/субъект
квазигосударственного сектора
Индивидуальный идентификационный код
контрольного счета наличности (счета)
Наименование контрольного счета
наличности или счета
Местонахождение территориального
подразделения казначейства центрального
уполномоченного органа по исполнению бюджета
Отметка территориального подразделения
казначейства о принятии образцов подписей и
оттиска печати
«__» ________ 20 ___ г. _____
_________ (подпись) (Ф.И.О.)
Образцы, указанные в настоящем документе, считать
обязательными при осуществлении операций по контрольному
счету наличности и/или счету, требующих согласия клиента
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(указать виды операций (на подписание договоров,
заявок на регистрацию гражданско-правовых сделок,
уведомлений, счетов к оплате и других,
предусмотренных бюджетным
законодательством Республики Казахстан))
Занимаемая
должность
Фамилия, имя,
отчество
Образец
подписи
Срок действия
(при временной
замене подписи)
Образец оттиска печати
государственного учреждения/
субъект
квазигосударственного
сектора
Первая подпись:
Вторая подпись:
Наименование
администратора
бюджетных
программ
Фамилия и инициалы
руководителя
администратора бюджетных
программ или лица, им
уполномоченного,
заверяющего образцы
подписей уполномоченных
лиц государственного
учреждения
Дата удостоверения
образцов подписей и
оттиска гербовой
печати
государственного
учреждения
Подпись лица,
удостоверяющего
образцы и оттиск
гербовой печати
администратора
бюджетных программ
(подпись)
(оттиск печати)
Оборотная сторона
Удостоверительная надпись о
засвидетельствовании подлинности
подписи представителя юридического лица
«__» ___________________________ года я, ___________ нотариус
(фамилия, имя, отчество)
__________________________________________________________
наименование государственной нотариальной конторы или
номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
свидетельствую подлинность подписи
__________________________________________________________
(Ф.И.О. представителя должность, наименование
юридического лица, ____________, которая сделана
в моем присутствии. Личность представителя
установлена, полномочия его и дееспособность проверены.
Зарегистрировано в реестре за № _______________________
Взыскано государственной пошлины ______________________
Нотариус _____________________________ М.П.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 41
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания

3.2. ЖТББӘ-нiң ________ облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың)/ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетi кiрiсiне нысаналы трансферттiң сомасын аударуы:
1) ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша айдың (қаңтар, 25-күнiнен кешiктiрмей) бiрiншi 5 жұмыс күнiнде;
2) нысаналы даму трансферттерi бойынша аударымдар осы Келiсiмнiң 3.3-тармағына сәйкес 5 жұмыс күнi iшiнде жүзеге асырылады.»;
93-қосымшадағы Нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы үлгі келiсiмге 1-қосымша алынып тасталсын;
95-қосымшадағы «ЖСН» деген аббревиатура «БСН» деген аббревиатурамен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
1-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне
32-1-қосымша
_____________________________________________________________________
(бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган/бюджеттi атқару
жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның аумақтық қазынашылық бөлiмшесi)
________ жылғы «___» ____________________
Квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiне код беруге және шотын
ашуға арналған өтiнiм
КСС атауы
Орналасқан жері
Экономика секторы
КСС басшысының Т.А.Ә.
КСС бас бухгалтерінің Т.А.Ә.
КСС БСН
Мемлекеттiк тiркелiмге енгiзілген КСС-тың мекенжайы, телефоны, факсi
Негiздеме (негізінде КСС үшін ақшалай қаражат бөлінетін нормативтiк құқықтық актi) және қаражат бөлінетін бюджеттің деңгейі
1
2
3
4
5
6
7
8
Квазимемлекеттiк сектор субъектiciнiң
(бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi
органның аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң басшысы)
_____________     ____________________________
М.О.                 (қолы)            (қолды таратып жазу)
Жауапты орындаушының белгiсi
______________________________ ____ жылғы «___» ________ ашылды
(квазимемлекеттiк сектор
субъектiсiнiң коды)
______________________________ ____ жылғы «___» ________ ашылды
(квазимемлекеттiк сектор
субъектiсiнiң шоты)
Жауапты орындаушы __________ __________________________________
(қолы)          (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
2-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне
36-қосымша
_____________________________________________________________________
(Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган (бюджеттi атқару
жөнiндегi орталық уәкілетті органның аумақтық қазынашылық бөлiмшесi)
«___» ______________ _________ жылғы
қолма-қол ақшаның бақылау шоттарын ашуға арналған
өтiнiм
Р/с
Мемлекеттiк мекеме
Бюджет түрi
Мемлекеттік мекеменің орналасқан жері
Қолма-қол ақшаның бақылау шотын ашу үшiн негiздеме (рұқсат етiлген күнi мен нөмiрi, тармақшасының, тармағының, бабының нөмірлері көрсетiлген заңнамалық актiнiң атауы мен күнi)
атауы
коды
1
2
3
4
5
6
I. Ақылы қызметтердiң қолма-қол ақшасының бақылау шоты:
II. Демеушiлiк, қайырымдылық көмектiң қолма-қол ақшасын бақылау шоты:
III. Ақшаны уақытша орналастырудың қолма-қол ақшасының бақылау шоты:
Бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органның/
мемлекеттік мекеменің (бюджеттi атқару жөнiндегi
орталық уәкiлеттi органның аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң)
басшысы
М.О.                           ________________________________
(қолы) (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
3-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне
40-қосымша
Қолдардың және мөр бедерiнiң үлгiлерi
Мемлекеттiк мекеме/квазимемлекеттiк сектор субъектiсi (ұйымдық-құқықтық нысаны мен атауы)
Мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң орналасқан жерi
Мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң коды
Қолма-қол ақшаны бақылау шотының (шоттың) жеке сәйкестендiру коды
Қолма-қол ақшаны бақылау шотының немесе шоттың атауы
Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң орналасқан жерi
Аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң қолдардың және мөр бедерiнiң үлгiлерiн қабылдағаны туралы белгiсі
20__ ж. «___» ______________________
______ _____________________________
(қолы)            (Т.А.Ә.)
Осы құжатта көрсетiлген үлгiлер клиенттiң келiсiмiн талап ететiн
қолма-қол ақшаны бақылау шоты және/немесе шот бойынша операцияларды
жүзеге асырған кезде мiндеттi деп есептелсiн
_____________________________________________________________________
(операциялардың (шарттарға, азаматтық-құқықтық мәмілелерді тiркеуге
арналған өтiнiмдерге, хабарламаларға, төлеуге берiлетiн және
Қазақстан Республикасының бюджеттiк заңнамасында көзделген басқа да
шоттарға қол қоюға арналған) түрлерi көрсетiлсiн)
Атқаратын лауазымы
Тегi, аты, әкесiнiң аты
Қолдардың үлгiлерi
Қолданылу мерзiмi (қолды уақытша ауыстыру кезiнде)
Мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң мөр бедерiнiң үлгiсi
Бiрiншi қолы:
Екiншi қолы:
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң атауы
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi басшысының немесе мемлекеттiк мекеменiң уәкiлеттi тұлғалары қолдарының үлгiлерiн растайтын оларға уәкiлеттi тұлғаның тегi және аты-жөнi
Мемлекеттiк мекеменiң қолдарының және елтаңбалы мөр бедерiнiң үлгiлерiн куәландыру күнi
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң қолдарының және елтаңбалы мөр бедерiнiң үлгiлерiн куәландыратын тұлғаның қолы
(қолы)
(мөр бедерi)
Артқы бетi
Заңды тұлға өкiлiнiң қолының түпнұсқалығын растау туралы куәландыру
жазбасы
Мен, нотариус __________________________ ____ жылғы «___» ___________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
_____________________________________________________________________
(мемлекеттiк нотариалдық кеңсенiң атауы немесе жеке нотариустың
лицензиясы берiлген нөмiрi және күнi)
________________ менiң қатысуыммен жасалған _________________________
(өкілдің Т.А.Ә. лауазымы, заңды тұлғаның атауы
________________________________ қолының түпнұсқалығын куәландырамын.
Өкiлдiң жеке басы белгiлендi, оның өкiлеттiгi және іс-әрекетке
қабілеттілігі тексерiлдi.
Тiзiлiмде № ____________________________ тiркелдi
_________________________ мемлекеттiк баж алынды.
Нотариус _________________ М.О. ________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
4-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне
41-қосымша

Форма 5-34
Отчет произведен:
Дата - Время
Страница 1 из №
Отчет
о состоянии КСН соответствующего бюджетов
Регион: ________________________________________
Вид бюджета: ___________________________________
Источник финансирования: _______________________
Специфика:______________________________________
Период с _______________________________________
Единица измерения: _____________________________
ИИК
Внутренний
банковский
счет
Описание
Входящий
остаток
Дебет
Кредит
Сальдо
за период
Исходящий
остаток
1
2
3
4
5
6
7
Руководитель территориального
подразделения казначейства
____________   ______________
(подпись)          (Ф.И.О)
Руководитель местного уполномоченного органа по исполнению бюджета
____________   _______________
(подпись)          (Ф.И.О)
М.П.
М.П.
Ответственный исполнитель
территориального подразделения
____________   ______________
(подпись)          (Ф.И.О)
Ответственный исполнитель местного уполномоченного органа
по казначейства исполнению бюджета
____________   ______________
(подпись)          (Ф.И.О)
М.П
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 46
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
Форма 8-17
Отчет произведен:
Дата - Время
Страница X из №
Выписка по счетам в иностранной валюте
государственных учреждений
Регион:
Вид бюджета:
Источник финансирования:
Наименование государственного учреждения:
Специфика:
Код валюты:
Период:
Единица измерения:
Дата
б/счета
№ Документа
Валюта
Тенге
Назначение
операции
Наименование
нерезидента
Дебет
Кредит
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Входящий остаток:
Обороты:
Исходящий остаток:
Всего оборотов:
Всего остатков в валюте:
Всего остатков в тенге:
Ответственный исполнитель _______________________
М.П. (подпись)
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 54
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
Реестр
платежных поручений
________________________________________
(наименование органа налоговой службы)
в ____________________________________________________________
(наименование территориального подразделения казначейства)
_________________________________
(дата предоставления реестра)
п/п
Дата
платежного
поручения
Номер
платежного
поручения
Сумма
Отметка об
исполнении/
неисполнении*
Примечание*
1
2
3
4
5
6
Руководитель органа налоговой службы _________________
Руководитель структурного подразделения
органа налоговой службы ______________________________
Ответственный исполнитель ____________________________
М.П.
* данные поля заполняется ответственным исполнителем
территориального подразделения казначейства
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 55
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
«Утверждаю»
Руководитель уполномоченного
органа, ответственного за
взимание поступлений в бюджет
________________________
(подпись, Ф.И.О.)
«__»_________ 20 __ г.
Дата предоставления
«__» ___________ 20__ г.
ЗАКЛЮЧЕНИЕ № ____
«__» ________ 20___ г. _____________________
(место составления)
_____________________
(дата составления)
________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа, БИН) по заявлению
________________________________________________________________
(Ф.И.О. или наименование плательщика, ИИН/БИН)
о возврате/зачете излишне (ошибочно) уплаченной
суммы в бюджет в сумме
________________________________________________________________
_________________________________________________________ тенге.
(цифрами и прописью)
Указанная сумма образовалась на счете
__________________________________________________________________
(ИИК, код и наименование поступления, наименование и БИН
налогового органа)
Подлежит перечислению
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(ИИК, код и наименование поступления, бенефициар,
его ИИН/БИН и номер счета)
_________________________________________________________________
(наименование банка бенефициара, органа казначейства)
КНП _____________________________________________
БИК, Кбе ________________________________________
Ответственный исполнитель ____________ __________
Уполномоченного органа       (подпись)   Ф.И.О.
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 56
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
«Утверждаю»
Руководитель уполномоченного
органа, ответственного за
взимание поступлений в бюджет
_____________________
(подпись, Ф.И.О.)
«__»_________ 20 ___ г.
Журнал
регистрации заключений на зачет и возврат излишне
(ошибочно) уплаченных сумм поступлений,
администрируемых уполномоченными органами
п/п
Наименование
уполномоченного
государственного
органа
Дата
выписки
заключения
Номер
заключения
ИИН/БИН и
наименование
плательщика,
которому
производится
зачет
(возврат)
Подлежит
зачету
с кода
классификации
доходов
бюджета
Зачесть
на код
классификации
доходов
бюджета
БИН и наименование налогового органа, куда производится
зачет
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Подлежит
возврату
на банковский
счет
Сумма
Реквизиты банковского счета
налогоплательщика
Дата
представления в
Налоговый
орган
Дата
исполнения
органами
Казначейства
наименование
банка-бенефициара
и банковский
идентификационный
код (БИК)
индивидуальный
идентификационный
код
(ИИК)
Примечание
9
10
11
12
13
14
15
Приложение 9
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 58
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
«Утверждаю»
Руководитель налогового органа
_________________________
(подпись, Ф.И.О.)
«__»_________ 20 __ г.
Журнал
регистрации заключений на возврат и/или зачет излишне
(ошибочно) уплаченных сумм поступлений,
не администрируемых налоговыми органами
п/п
Наименование
уполномоченного
государственного
органа
Дата
выписки
заключения
Номер
заключения
ИИН/БИН и
наименование
плательщика,
которому
производится
зачет
(возврат)
Подлежит
зачету
с кода
классификации
доходов
бюджета
Зачесть
на код
классификации
доходов
бюджета
БИН и
наименование
налогового
органа, куда
производится
зачет
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Подлежит
возврату
на банковский
счет
Сумма
Реквизиты банковского счета
налогоплательщика
Дата вручения
уполномоченным
органом
заключения в
налоговый
орган, Ф.И.О.
должностного
лица, роспись
Дата
исполнения
органами
Казначейства
наименование
банка
бенефициара и
банковский
идентификационный код (БИК)
индивидуальный
идентификационный
код (ИИК)
Примечание
9
10
11
12
13
14
15
Приложение 10
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 60
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
Заявка
на ввод получателя денег в иностранной валюте
А. Общая информация о поставщике
(получателе бюджетных средств)

5-34-нысан
Есеп жүргiзiлдi:
Күнi-Уақыты
1-ден №-ге дейiнгi парақ
Тиiстi бюджеттердiң ҚБШ жай-күйі туралы есеп
Өңiр: ___________________________
Бюджет түрi: ____________________
Қаржыландыру көзi: ______________
Ерекшелігі ______________________
Кезең ___________________________
Өлшем бiрлiгi: __________________
ЖСК Iшкi банктiк шот
Сипаттамасы
Кiрiс қалдық
Дебет
Кредит
Кезеңдегi сальдо
Шыққан қалдық
1
2
3
4
5
6
7
Аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң   Бюджеттi атқару жөнiндегi жауапты
басшысы                             жергілікті уәкілетті органның
басшысы
___________ _____________________   ___________ _____________________
(қолы)           (Т.А.Ә.)           (қолы)          (Т.А.Ә.)
М.О.                                М.О.
Аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң   Бюджеттi атқару жөнiндегi
жауапты орындаушысы                 жергілікті уәкілетті органның
жауапты орындаушысы
___________ _____________________   ___________ _____________________
(қолы)           (Т.А.Ә.)           (қолы)          (Т.А.Ә.)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
5-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне
46-қосымша
8-17-нысан
Есеп жүргiзiлдi:
Күнi-Уақыты
№-ден Х-парақ
Мемлекеттік мекемелердің шетелдік валютадағы шоттары бойынша
үзiндi
Өңiр: ____________________________________
Бюджет түрi: _____________________________
Қаржыландыру көзi ________________________
Мемлекеттік мекеме атауы: ________________
Ерекшелiгi: ______________________________
Валюта коды: _____________________________
Кезең ____________________________________
Өлшем бiрлiгi: ___________________________
Күні
б/шот №
Құжаттың №
Валютасы
Теңге
Төлем мақсаты
Резидент еместің атауы
Дебет
Кредит
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Кіріс қалдығы:
Айналымдар:
Шығыс қалдығы:
Айналымдардың барлығы:
Валютадағы қалдықтардың барлығы:
Теңгедегі қалдықтардың барлығы:
Жауапты орындаушы ______________
М.О.      (қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
6-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне
54-қосымша
Төлем тапсырмаларының тiзiлiмi
________________________________________
(салық қызметi органының атауы)
__________________________________________________________
(аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң атауы)
_______________________________
(тiзiлiм берiлген күнi)
Р/с
Төлем тапсырмасының күнi
Төлем тапсырмасының нөмiрi
Сомасы
Орындалуы/орындалмауы туралы белгi*
Ескертпе*
1
2
3
4
5
6
Салық қызметi органының басшысы _____________
Салық қызметi органының
құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы _____________
Жауапты орындаушы               _____________
М.О.
* осы ашық жолдарды аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысы толтырады
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
7-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
55-қосымша
«Бекiтемiн»
Бюджетке түсетiн
түсiмдердi алуға жауапты
уәкiлеттi органның басшысы
__________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
20__ ж. «___» ____________
М.О.
Ұсынылған күнi
20__ ж. «___» ____________
№ __ ҚОРЫТЫНДЫ
20__ ж. «___» _______________               ___________________
(жасалған жерi)
_____________________________
(жасалған күні)
_____________________________________________________________________
(уәкiлеттi органның атауы, БСН)
өтініш бойынша
_____________________________________________________________________
(төлеушiнiң Т.А.Ә. немесе атауы, ЖСН/БСН)
теңге сомасындағы артық (қате) төлеген сомаларды бюджетке
қайтару/есептеу туралы
______________________________________________________________ теңге.
(цифрмен және қолмен таратып жазу)
Көрсетiлген сома ______________________________________ шотта жасалды
_____________________________________________________________________
(ЖСК, түсiмдердiң коды мен атауы, салық қызметiнiң атауы мен БСН-i)
_____________________________________________________ аударуға жатады
_____________________________________________________________________
(ЖСК, түсiмдердiң, коды мен атауы, бенефициар, оның ЖСН/БСН және шот
нөмiрi)
_____________________________________________________________________
(бенефициар банкiнiң, қазынашылық органының атауы)
СТК _________________________________________________________________
БСК, Кбе ____________________________________________________________
Уәкiлеттi органның  ___________       _________________________
жауапты орындаушысы    (қолы)                   (Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
8-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
56-қосымша
«Бекiтемiн»
Бюджетке түсiмдердi алуға
жауапты уәкiлеттi органның
басшысы
__________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
20__ ж. «___» ____________
Уәкiлеттi органдар әкiмшiлендiретiн түсiмдердiң артық (қате)
төленген сомаларын есептеуге және қайтаруға қорытындыларды
тiркеу журналы
Р/с
Уәкiлеттi мемлекеттiк органның атауы
Қорытынды шығарылған күнi
Қорытынды нөмiрi
Есептеу (қайтару) жүргiзiлетiн төлеушiнiң ЖСН/БСН мен атауы
Бюджет кiрiстерi сыныптамасының кодынан есептеуге жатады
Бюджет кiрiстерi сыныптамасының кодына есептелсiн
Есептеу жүргi iлетiн салық органының БСН мен атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Банктiк шотқа қайтаруға жатады
Сомасы
Салық төлеушiнiң банктiк деректемелерi
Салық органына ұсынылған күнi
Қазынашылық органының орындаған күні
Бенифициар-банктiң атауы және банктiк сәйкестендiру коды (БСК)
Жеке сәйкестендiру коды (ЖСК)
Ескертпе
9
10
11
12
13
14
15
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
9-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
58-қосымша
«Бекiтемiн»
Салық органының басшысы
__________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
20__ ж. «___» ____________
Салық органдары әкiмшiлендiрмейтiн түсiмдердiң артық (қате)
төленген сомаларын қайтаруға және/немесе есептеуге
қорытындыларды тiркеу журналы
Р/с
Уәкiлеттi мемлекеттiк органның атауы
Қорытынды шығарылған күнi
Қорытынды нөмiрi
Есептеу (қайтару) жүргiзiлетiн төлеушiнiң ЖСН/БСН мен атауы
Бюджет кiрiстерi сыныптамасының кодына есептелсiн
Бюджет кiрiстерi сыныптамасының кодына есептелсiн
Есептеу жүргiзiлетiн салық органының БСН мен атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Банктiк шотқа қайтаруға жатады
Сомасы
Салық төлеушiнiң банктiк деректемелерi
Уәкiлеттi органның қорытындыны салық органына тапсырған күнi, лауазымдық тұлғаның Т.А.Ә., қолы
Қазынашылық органының орындаған күнi
бенефициар-банктiң атауы және банктiк сәйкестендiру коды (БСК)
жеке сәйкестендiру коды (ЖСК)
ескертпе
9
10
11
12
13
14
15
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
10-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
60-қосымша
Шетел валютасында ақша алушыны енгiзуге өтiнiм
А. Өнiм берушi (бюджет қаражатын алушы) туралы жалпы ақпарат

1. Наименование поставщика (получателя бюджетных средств)
2. ИНН * поставщика (получателя бюджетных средств)
3. Сектор экономики (КБЕ)
4. Страна
5. Область/город респ. значения
6. Район/город
7. Адрес
8. Дополнительная информация
В. Информация о банковском счете поставщика
(получателя бюджетных средств)
1. Наименование головного банка
2. БИК банка
3. Наименование отделения банка
4. БИК отделения банка
5. ИИК поставщика (получателя бюджетных средств)
6. Вид валюты
7. Дополнительная информация
8. Страна
9. Адрес/Город
С. Информация о банке–посреднике
1. Наименование банка
2. БИК банка
3. ИИК
4. Вид валюты
5. Дополнительная информация
6. Страна
7. Адрес/город
Руководитель ГУ      ________________ _________________________
(подпись)            (Ф.И.О.)
М.П.
Главный бухгалтер ГУ ________________ _________________________
(подпись)               (Ф.И.О)
Присвоен в ИИСК уникальный номер
поставщика (получателя бюджетных
средств):
_____________________________
Дата «___» __________ 20 __ г.
Ответственный исполнитель:
_____________________________
* только для перевода российских рублей в Российскую Федерацию
Приложение 11
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 61
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
Заявление
на перевод денег в иностранной валюте
Дата «___»_______________ 20 __ год
Отправитель денег
БИН
Банк-получатель
БИК
Валюта Сумма
Бенефициар
Страна
ИНН*
Банк бенефициара
Страна БИК
Комиссии Банка получателя
За счет отправителя денег
За счет бенефициара
Номер контракта, дата
Дебетовать счет ИИК
I II КОд
I-(1) Резидент; (2) нерезидент;
II-Сектор экономики (0-9)
Дата валютирования
Сумма прописью
Кредитовать счет ИИК
III IV КБе
III-(1) Резидент; (2) нерезидент;
IV-Сектор экономики (0-9)
Банк-посредник
БИК
Комиссии Банка посредника
За счет отправителя денег
За счет бенефициара
Назначение платежа
КНП
Особые условия
Подписи отправителя денег
________________________________
________________________________
Ф.И.О руководителя _____________
М.П. подпись ___________________
Проведено банком-получателем
«____» _________________ г.
подписи ответственных
исполнителей
Ф.И.О гл. бухгалтер _____________   ________________________
подпись       М.Ш.
*только для перевода российских рублей в Российскую Федерацию
Приложение 12
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 63
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
_________________________________________________________
(территориальное подразделение казначейства центрального
уполномоченного органа по исполнению бюджета)
Заявка
на внесение изменений реквизитов получателя денег
Код государственного учреждения/
субъекта квазигосударственного сектора
_______________________________________
Наименование государственного учреждения/
субъекта квазигосударственного сектора
_______________________________________
п/п
Номер получателя денег (поле не заполняется при представлении на бумажном носителе)
Информация, загруженная в ИИСК
(наименование, ИИН/БИН, БИК, ИИК, Кбе)
Информация, которую необходимо изменить
(наименование, ИИН/БИН, БИК, ИИК, Кбе)
1
2
3
4
Руководитель ГУ/СКС _________________ _________________________
(подпись)          (Ф.И.О.)
М.П.
Главный бухгалтер ГУ/СКС ____________ _________________________
(подпись)          (Ф.И.О.)
М.Ш.
Приложение 13
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 64
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
Заявка
на внесение изменений реквизитов получателя денег
в иностранной валюте
п/п
Уникальный номер
поставщика
(получателя
бюджетных средств)
Информация,
загруженная в ИИСК
(наименование, ИНН*,
БИК, ИИК, Кбе и т.д.)
Информация, которую
необходимо изменить
(наименование, ИНН*,
БИК, ИИК, Кбе и т.д.)
1
2
3
4
Руководитель ГУ _____________________ _________________________
(подпись)          (Ф.И.О.)
М.П.
Главный бухгалтер ГУ ________________ _________________________
(подпись)          (Ф.И.О.)
*только для перевода российских рублей в Российскую Федерацию
Приложение 14
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 66
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
Код
государственного
учреждения
Заявка №
Вид бюджета
Источник
финансирования
ЗАЯВКА
НА РЕГИСТРАЦИЮ ГРАЖДАНСКО-ПРАВОВОЙ СДЕЛКИ
ГОСУДАРСТВЕННОГО УЧРЕЖДЕНИЯ
Дата «___»____________ 20 __ г.
Наименование
государственного
учреждения
Наименование,
ИИН (БИН), ИИК
получателя денег, наименование и БИК банка получателя денег
Рыночный курс
обмена валют*
Сумма
Описание расхода:
Код бюджетной классификации
расходов (код вида товаров)
(Сумма прописью)
Подписи руководителей
документ-обоснование
размер
авансовой (предварительной)
оплаты (%)
сумма
Руководитель ГУ ____________________
(должность)
___________ ________________________________
(Подпись)      (инициалы имени и фамилия)
М.П.
Главный бухгалтер ГУ ______
__________ _________________________________
(Подпись)      (инициалы имени и фамилия)
Приложение 15
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392

1. Өнiм берушiнің (бюджет қаражатын алушы) атауы
2. Өнiм берушiнің (бюджет қаражатын алушы) ССН*
3. Экономика секторы (КБЕ)
4. Ел
5. Облыс/респ. маңызы бар қала
6. Аудан/қала
7. Мекенжайы
8. Қосымша ақпарат
В. Өнiм берушiнiң (бюджет қаражатын алушы) банктiк шоты туралы ақпарат
1. Бас банктiң атауы
2. Банктiң БСК
3. Банк бөлiмшесiнiң атауы
4. Банк бөлiмшесiнiң БСК
5. Өнiм берушiнiң (бюджет қаражаттарын алушы) ЖСК
6. Валюта түрi
7. Қосымша ақпарат
8. Ел
9. Мекенжайы/Қала
С. Делдал банк туралы ақпарат
1. Банктiң атауы
2. Банктiң БСК
3. ЖСК
4. Валюта түрi
5. Қосымша ақпарат
6. Ел
7. Мекенжайы/қала
ММ басшысы        _________   ________________
М.О.   (қолы)         (Т.А.Ә.)
ММ бас бухгалтерi _________   ________________
(қолы)         (Т.А.Ә.)
Өнiм берушiнiң (бюджет қаражатын алушының) Күнi 20__ ж. «___» _______
ҚБАЖ-да бiрегей нөмiрi берiлдi: __________ Жауапты орындаушы: _______
* тек Ресей Федерациясына ресей рублін аударуға
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
11-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
61-қосымша
Шетел валютасындағы ақшаны аударуға өтiнiш Күнi 20__ жылғы «___» _______________
Ақшаны жiберушi
БСН
Алушы банк
БСК
Валюта           Сомасы
Бенефициар
Елi
ССН*
Бенефициар банкі
Елi             БСК
Алушы Банк комиссиясы
Ақша жiберушi есебiнен
Бенефициар есебiнен
Келiсiмшарт нөмiрi, күнi
Шотты дебеттеу ЖСК
I II КОд
I-(1) Резидент;(2) Резидент емес;
II-экономика секторы (0-9)
Валютаға айналдыру күнi
Сомасы жазбаша
ЖСК шотын кредиттеу
III IV КБе
III-(1) Резидент; (2) Резидент емес;
IV-экономика секторы (0-9)
Делдал банк
БСК
Алушы банк комиссиясы
Ақша жiберушi есебiнен
Бенефициар есебiнен
Төлемнiң мақсаты
СТК
Ерекше шарттар
Ақша жiберушiнiң қолы _________       Алушы банк өткiздi
Басшысының Т.А.Ә. _____________       _______________________________
_______________________________       «___» ______________________ ж.
М.О. қолы _____________________       жауапты орындаушылардың қолдары
Бас бухгалтердiң Т.А.Ә ________       _______________________________
(қолы)        М.О.
* тек Ресей Федерациясына ресей рублін аударуға
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
12-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
63-қосымша
_____________________________________________________________________
(бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның аумақтық
қазынашылық бөлiмшесi)
Ақша алушының деректемелерiне өзгерiстер енгiзуге арналған
өтiнiм
Мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң коды
________________________________________________________________
Мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң коды
________________________________________________________________
Р/с
Ақша алушының нөмірі (жолақ қағаз тасығышында ұсынылған жағдайда толтырылмайды)
ҚБАЖ-ға енгiзiлген ақпарат (атауы, ЖСН/БСН, БСК, ЖСК, Кбе)
Өзгеруді қажет ететін ақпарат (атауы, ЖСН/БСН, БСК, ЖСК, Кбе)
1
2
3
4
ММ/КСС басшысы        ___________   ____________
(қолы)       (Т.А.Ә.)
М.О.
ММ/КСС бас бухгалтерi ___________   ____________
(қолы)       (Т.А.Ә.)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
13-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
64-қосымша
Шетел валютасындағы
ақшаны алушының деректемелерiне өзгерiстер енгiзуге
өтiнiм
Р/с
Өнім берушiнiң (бюджет қаражатын алушының) бiрегей нөмiрi
ҚБАЖ-ға енгiзiлген ақпарат (атауы, ССН*, БСК, ЖСК, Кбе және т.б.)
Өзгертудi кажет ететiн ақпарат (атауы, ССН*, БСК, ЖСК, Кбе және т.б.)
1
2
3
4
ММ басшысы        __________   _________________________
М.О.   (қолы)              (Т.А.Ә.)
ММ.бас бухгалтерi __________   _________________________
(қолы)              (Т.А.Ә.)
* тек Ресей Федерациясына ресей рублін аударуға
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
14-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
66-қосымша
Мемлекеттiк мекеменiң коды _____________  Өтiнiм № __________________
Бюджет түрi ____________________________
Қаржыландыру көзi ______________________
МЕМЛЕКЕТТІК МЕКЕМЕНІҢ АЗАМАТТЫҚ-ҚҰҚЫҚТЫҚ МӘМІЛЕСІН ТЕКСЕРУГЕ
АРНАЛҒАН ӨТІНІМ
Күнi 20__ ж. «___» ______________
Мемлекеттiк мекеменiң атауы
Ақша алушының атауы, ЖСН (БСН), ЖСК, ақша алушы банктiң атауы және БСК
Валюта айырбасының нарықтық бағамы*
Сомасы
Шығыс сипаттамасы:
Шығыстардың бюджеттiк сыныптамасының коды (тауар түрiнiң коды)
Шығыстардың бюджеттiк сыныптамасының коды (тауар түрiнiң коды)
(сомасын таратып жазу)
Басшылардың қолдары
Негiздеме-құжат
аванстық (алдын ала) төлем мөлшерi (%)
Сомасы
ММ басшысы ________________
(лауазымы)
________ __________________
(қолы)    (атының бас әрпі
және тегі)
М.О.
ММ бас бухгалтерi
___________________________
________ __________________
(қолы)    (атының бас әрпi
және тегi)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
15-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне

Приложение 66-1
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
Код
государственного
учреждения
Заявка №
Вид бюджета
Источник
финансирования
ЗАЯВКА
НА РЕГИСТРАЦИЮ ГРАЖДАНСКО-ПРАВОВОЙ СДЕЛКИ
ГОСУДАРСТВЕННОГО УЧРЕЖДЕНИЯ
Дата «__» _______ 20 __ г.
Наименование
государственного
учреждения
Наименование, ИИН (БИН),
ИИК получателя денег,
наименование и БИК банка
получателя денег
Рыночный
курс обмена
валют*
Сумма
Описание расхода:
Код
бюджетной
классификации
расходов (код
вида товаров)
(Сумма прописью)
Подписи руководителей
документ-обоснование
размер авансовой
(предварительной)
оплаты (%)
сумма
Ф.И.О руководителя
Ф.И.О главного
бухгалтера
Приложение 16
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 67
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
Код
государственного
учреждения
Заявка №
Вид бюджета
Источник
финансирования
ЗАЯВКА
НА РЕГИСТРАЦИЮ ГРАЖДАНСКО-ПРАВОВОЙ СДЕЛКИ
ГОСУДАРСТВЕННОГО УЧРЕЖДЕНИЯ
Дата «___»____________ 20 __ г.
Наименование
государственного
учреждения
Наименование,
ИИН (БИН), ИИК
получателя
денег,
наименование и
БИК банка
получателя
денег
Общая
сумма
Сумма
текущего
финансового
года
Сумма базовых
расходов
второго
года
планового
периода
третьего
года
планового
периода
Описание расхода:
Код бюджетной
классификации
расходов (код
вида товаров)
(Сумма прописью)
Подписи
руководителей
документ-обоснование
размер
авансовой
(предварительной)
оплаты(%)
сумма
Руководитель ГУ _________________
(должность)
_________________
(Подпись)
_________________
(Инициал имени и фамилия)
М.П.
Главный бухгалтер
ГУ _______________
(Подпись)
__________________
(Инициал имени и
фамилия)
Приложение 17
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 67-1
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
Форма
Код
государственного
учреждения
Заявка №
Вид бюджета
Источник
финансирования
ЗАЯВКА
НА РЕГИСТРАЦИЮ ГРАЖДАНСКО-ПРАВОВОЙ СДЕЛКИ
ГОСУДАРСТВЕННОГО УЧРЕЖДЕНИЯ
Дата «__» _______ 20 __ г.
Наименование
государственного
учреждения
Наименование, ИИН (БИН), ИИК
получателя денег,
наименование и БИК
банка получателя
денег
Общая
сумма
Сумма
текущего
финансового
года
Сумма базовых
расходов
второго
года
планового
периода
третьего
года
планового
периода
Описание расхода:
Код бюджетной
классификации
расходов(код
вида товаров)
(Сумма прописью)
Подписи
руководителей
Документ-
обоснование
размер авансовой
(предварительной)
оплаты (%)
сумма
Ф.И.О руководителя
Ф.И.О главного
бухгалтера
Приложение 18
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 69
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
Форма № 4-02
Отчет произведен:
Стр. 1 из №
Уведомление
о регистрации договоров
№ Заявка №
Дата регистрации обязательства:
уведомление о регистрации
гражданско-правовых сделок
(обязательств) государственного
учреждения №
Получатель денег __________________________________________________
ИИН/БИН ___________________________________________________________
БИК _______________________________________________________________
ИИК _______________________________________________________________
Код получателя денег ______________________________________________
Отделение _________________________________________________________
Договор № ____ от ______ дополнительное соглашение № ____ от ______
Описание
Сумма
Код, наименование государственного учреждения _____________________
Код бюджетной классификации расходов ______________________________
Руководитель государственного
учреждения ____________________
(Ф.И.О., подпись)
М.П
Главный бухгалтер государственного
учреждения _____________________
(Ф.И.О., подпись)
Руководитель получателя
денег _____________________
(Ф.И.О., подпись)
М.П
Главный бухгалтер получателя
денег _______________________
(Ф.И.О., подпись)
ИНФОРМАЦИЯ О ПРЕДОПЛАТЕ
Общая сумма уведомления ХХ,ХХХ,ХХХ.ХХ
Сумма предоплаты        0.00
Баланс                  ХХ,ХХХ,ХХХ.ХХ
(не более % от общей суммы уведомления)
Руководитель территориального
подразделения казначейства ________________ __________________
(Ф.И.О. подпись)
М.П.
Ответственный исполнитель _________________ __________________
(Ф.И.О. подпись)
М.Ш.
Приложение 19
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 70
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
Форма № 4-02
Отчет произведен:
Стр. 1 из №
Уведомление
о регистрации договоров
№ Заявка №
Дата регистрации обязательства:
уведомление о регистрации
гражданско-правовых сделок
(обязательств) государственного
учреждения №
Получатель денег __________________________________________________
ИИН/БИН ___________________________________________________________
БИК _______________________________________________________________
ИИК _______________________________________________________________
Код получателя денег ______________________________________________
Отделение _________________________________________________________
Договор № ____ от ______ дополнительное соглашение № ____ от ______
Описание
Сумма
Код, наименование государственного учреждения _____________________
Код бюджетной классификации расходов ______________________________
Руководитель государственного учреждения _______________ __________
(Ф.И.О., подпись)
М.П
Главный бухгалтер государственного учреждения ___________ _________
(Ф.И.О., подпись)
ИНФОРМАЦИЯ О ПРЕДОПЛАТЕ
Общая сумма уведомления ХХ,ХХХ,ХХХ.ХХ
Сумма предоплаты        0.00
Баланс                  ХХ,ХХХ,ХХХ.ХХ
(не более % от общей суммы уведомления)
Информация о выплате
№ счета
к оплате
Дата
платежа
№ платежа
Сумма
платежа
Назначение
платежа
Остаток
невыполненных
обязательств
Ответственный исполнитель ______________________________ ___________
(Ф.И.О., подпись)
М.Ш.
Отметка о закрытии
уведомления
______________________
дата закрытия
уведомления
Приложение 20
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 74
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
Поступило в территориальное
подразделение казначейства
«___»_____________ 20__ г.
ответственный исполнитель:
М.Ш
Счет к оплате № _______
Дата «___»________________ 20 __ г.
Государственное учреждение
Получатель денег
Код ГУ
КОд
КБе
Наименование
Наименование
БИН
ИИН/БИН
Территориальное
подразделение
казначейства
Банк
БИК
ИИК
Источник
финансирования
БИК
Вид бюджета
ИИК
КБК расходов
Код товаров
(работ, услуг)
КБК
поступлений
КНП
Статус платежа
Назначение платежа
Сумма
Сумма прописью:
М.П
Ф.И.О. руководителя
Подпись
____________________________
Ф.И.О. главного бухгалтера
Подпись
Проведено территориальным
подразделением казначейства
«___»___________ 20 __ г.
ответственный исполнитель
М.Ш.
Приложение 21
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392

66-1-қосымша
Мемлекеттiк мекеменiң коды _____________  Өтiнiм № __________________
Бюджет түрi ____________________________
Қаржыландыру көзi ______________________
МЕМЛЕКЕТТІК МЕКЕМЕНІҢ АЗАМАТТЫҚ-ҚҰҚЫҚТЫҚ МӘМІЛЕСІН ТЕКСЕРУГЕ
АРНАЛҒАН ӨТІНІМ
Күнi 20__ ж. «___» ______________
Мемлекеттiк мекеменiң атауы
Ақша алушының атауы, ЖСН (БСН), ЖСК, ақша алушы банкiнiң атауы мен БСК
Валюта айырбастаудың нарықтық бағамы*
Сомасы
Шығыс сипаттамасы:
Шығыстардың бюджеттiк сыныптамасынң коды (тауар түрiнiң коды)
Шығыстардың бюджеттiк сыныптамасынң коды (тауар түрiнiң коды)
(Сомасы жазумен)
Басшылардың қолы
негiздеме-құжат
Аванстық (алдын ала) төлем мөлшерi (%)
сомасы
Басшының Т.А.Ә.
Бас бухгалтердiң Т.А.Ә.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
16-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
67-қосымша
_____________________               _______
Мемлекеттiк мекеме коды |                     |    Өтiнiм № |       |
|_____________________|             |_______|
Бюджет түрi             |_____________________|
Қаржыландыру көзi       |_____________________|
МЕМЛЕКЕТТІК МЕКЕМЕНІҢ АЗАМАТТЫҚ-ҚҰҚЫҚТЫҚ МӘМІЛЕСІН ТІРКЕУГЕ
АРНАЛҒАН ӨТІНІМ
Күні 20__ ж. «___» _____________
Мемлекеттiк мекеменiң атауы
Ақша алушының атауы, ЖСН (БСН), ЖСК, ақша алушы банктiң атауы және БСК
Жалпы сомасы
Ағымдағы қаржы жылының сомасы
Базалық шығыстар сомасы
жоспарлы кезеңнiң екiншi жылы
жоспарлы кезеңнiң үшiншi жылы
Шығыс сипаттамасы:
Шығыстардың бюджеттiк сыныптамасының коды (тауар түрiнiң коды)
(Сомасын таратып жазу)
Басшылардың қолы
негiздеме-құжат
аванстық (алдын ала) төлем мөлшерi (%)
сомасы
ММ басшысы ________
(лауазымы)
_____ _____________
(қолы) (атының бас
әрпi және
тегi)
М.О.
ММ бас бухгалтерi
______ ____________
(қолы) (атының бас
әрпi және
тегi)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
17-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
67-1-қосымша
Нысан
______________                    _________
Мемлекеттiк мекеме коды |______________|         Өтiнiм № |_________|
Бюджет түрi             |______________|
Қаржыландыру көзi       |______________|
МЕМЛЕКЕТТIК МЕКЕМЕНIҢ АЗАМАТТЫҚ-ҚҰҚЫҚТЫҚ МӘМIЛЕСIН ТIРКЕУГЕ
АРНАЛҒАН ӨТIНIМ
Күні 20__ ж. «___» _____________
Мемлекеттiк мекеменiң атауы
Ақша алушының атауы, ЖСН (БСН), ЖСК, ақша алушы банктiң атауы және БСК
Жалпы сомасы
Ағымдағы қаржы жылының сомасы
Базалық шығыстар сомасы
жоспарлы кезеңнiң екiншi жылы
жоспарлы кезеңнiң үшiншi жылы
Шығыс сипаттамасы:
Шығыстардың бюджеттiк сыныптамасының коды (тауар түрiнiң коды)
(Сомасын таратып жазу)
Басшылардың қолы
Негiздеме-құжат
аванстық (алдын ала) төлем мөлшерi (%)
сомасы
Басшының Т.А.Ә.
Бас бухгалтердiң Т.А.Ә.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
18-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
69-қосымша
№ 4-02 нысаны
Есеп жүргiзiлдi:
1-ден № дейiнгi парақ
Шарттардың тiркелгенi туралы хабарлама
Өтiнiм №
Мiндеттеменiң тiркелген күнi:
Мемлекеттiк мекеменiң азаматтық-құқықтық мәмiлелерi (мiндеттемелерi) тiркелгенi туралы хабарлама №
Ақша алушы __________________________________________________________
ЖСН/БСН _____________________________________________________________
БСК _________________________________________________________________
ЖСК _________________________________________________________________
Ақша алушының коды __________________________________________________
Бөлiмше _____________________________________________________________
Шарт № ______ ___________ қосымша келiсiм № _________ _______________
Сипаттамасы
Сомасы
Мемлекеттiк мекеменiң коды, атауы ___________________________________
Шығыстардың бюджеттiк сыныптамасының коды ___________________________
Мемлекеттiк мекеменiң басшысы    Ақша алушының басшысы
_____________________________    ____________________________________
(Т.А.Ә., қолы)                      (Т.А.Ә., қолы)
М.О.                             М.О.
Мемлекеттiк мекеменiң бас        Ақша алушының бас бухгалтерi
бухгалтерi                       ____________________________________
_____________________________              (Т.А.Ә., қолы)
(Т.А.Ә., қолы)
АЛДЫН АЛА ТӨЛЕМ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Хабарламаның жалпы сомасы
ХХ,ХХХ,ХХХ.ХХ
Алдын ала төлем сомасы                     0.00
Теңгерiм                                   ХХ,ХХХ,ХХХ.ХХ
(Хабарламаның жалпы сомасының % аспайтын)
Аумақтық қазынашылық
бөлiмшесiнiң басшысы         ________________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
М.О.
Жауапты орындаушы            ________________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
19-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
70-қосымша
№ 4-02 нысаны
Есеп жүргізілді:
№-ден 1-бет
Шарттың тіркелгені туралы хабарлама
Өтiнiм №
Мiндеттеменiң тiркелген күнi:
Мемлекеттiк мекеменiң азаматтық-құқықтық мәмiлелерi (мiндеттемелерi) тiркелгенi туралы хабарлама №
Ақша алушы __________________________________________________________
ЖСН/БСН _____________________________________________________________
БСК _________________________________________________________________
ЖСК _________________________________________________________________
Ақша алушының коды __________________________________________________
Бөлімше _____________________________________________________________
Шарт № ____ ______ қосымша келісім № ____ ______
Сипаттамасы
Сомасы
Мемлекеттiк мекеменiң коды, атауы ___________________________________
Шығыстардың бюджеттік сыныптамасының коды ___________________________
Мемлекеттік мекеменің басшысы _______________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
М.О.
Мемлекеттiк мекеменiң бас бухгалтерi ________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
АЛДЫН АЛА ТӨЛЕМ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Хабарламаның жалпы сомасы                        ХХ,ХХХ,ХХХ.ХХ
Алдын ала төлем сомасы                           0.00
Теңгерім                                         ХХ,ХХХ,ХХХ.ХХ
(Хабарламаның жалпы сомасының % аспайтын)
Төлем туралы ақпарат
Төлем шоттарының №
Төлем күнi
Төлем №
Төлем сомасы
Төлемдi жүргiзу
Орындалмаған мiндеттемелердiң қалдығы
Жауапты орындаушы _____________________________
(Т.А.Ә., қолы)
М.О.
Хабарламаның жабылғаны
туралы белгi
___________________________
хабарламаның жабылған күнi
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
20-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
74-қосымша
20__ ж. «___» ___________
Аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне түстi.
Жауапты орындаушы:
М.О.
Төлеуге берiлетiн шот № _______
Күнi 20__ ж. «___» ____________
Мемлекеттiк мекеме
Ақша алушы
ММ коды
Коды
КБе
Атауы
Атауы
БСН
ЖСН/БСН
Аумақтық қазынашылық бөлімшесі
Банк
БСК
ЖСК
Қаржыландыру көзi
БСК
Бюджет түрi
ЖСК
Шығыстар БСК
Тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) коды
БСК түсiмдерi
ТТК
Төлем мәртебесi
Төлемдi тағайындау
Сомасы
Сомасын таратып жазу:
________________________________   __________________________
|      | Басшының Т.А.Ә.        | |                          |
|      | Қолы                   | | 20__ ж. «___» __________ |
| М.О. |________________________| | қазынашылықтың аумақтық  |
|      | Бас бухгалтердің Т.А.Ә.| | бөлiмшесi жүргiздi       |
|      | Қолы                   | | жауапты орындаушы        |
|_______________________________| | М.О.                     |
|__________________________|
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
21-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне

Приложение 74-1
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
Форма
Счет к оплате № ______
Дата «__» ________ 20__ г.
Государственное учреждение
Получатель денег
Код ГУ
Код
|КБе|
Наименование
Наименование
БИН
ИИН/БИН
ТПК
Банк
БИК
ИИК
Источник
финансирования
БИК
Вид бюджета
ИИК
КБК расходов
Код товаров
(работ, услуг)
КБК
поступлений
|КНП|
Статус платежа
Назначение платежа
Сумма
Сумма прописью:
Ф.И.О. руководителя _______________________
Ф.И.О. главного бухгалтера ________________
Тип (1-обычный, 2-сводный пенсионный, 3-Перечисление з/п и дивидендов, 4-соц.отчисления);
согласование с уведомлением (ЗП) №-.
Приложение 22
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 76
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
Форма 5—15
Отчет произведен ______
Страница X из _________
Ежедневная выписка
по проведенным платежам государственного
учреждения / субъекта квазигосударственного сектора
Регион: _____________________________________________
Вид бюджета: ________________________________________
Источник финансирования: ____________________________
Код госучреждения / СКС: ____________________________
Наименование госучреждения / СКС: ___________________
Специфика:___________________________________________
Период: _____________________________________________
Единица измерения: __________________________________
п/п
платежа
Дата
платежа
Сумма
Уведомления
№ счета
к оплате/
платежного
поручения
Учреждение/
Программа
Подпрограмма/
Специфика
Детали получателя
ИИН/БИН
наименование
БИК
банка
ИИК
счета
ВСЕГО
Ответственный исполнитель __________________________
(подпись)
М.Ш.
Приложение 23
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 77
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
Договор
сберегательного счета физического лица
_____________________
«__»_________ 20__ г.
(город/село)____________________________________________________________________________________,
(наименование филиала банка или организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций) именуемые в дальнейшем «Банк» в лице _____________, действующего на основании устава и доверенности № ____ от «__»__________ 20 __ г., с одной стороны, и гражданина (ки) __________________________________, проживающего (ей) по адресу ____________________________________________________________________________________
именуемого (ой) в дальнейшем «Получатель», с другой стороны, далее именуемые «Стороны», заключили настоящий договор сберегательного счета физического лица (далее – договор) о нижеследующем:

74-1-қосымша
Нысан
№ төлем шоты
Күнi 20__ ж. «___» ______________
Мемлекеттiк мекеме
Ақша алушы
ММ коды
Коды
|КБе|
Атауы
Атауы
БИН
ИИН/БИН
АҚБ
Банк
БСК
ЖСК
Қаржыландыру көзі
БСК
Бюджет түрі
ЖСК
Шығыстар БСК
Тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) коды
Алушының БСК
|ТМК|
Төлемнің мәртебесі
Төлемді тағайындау
Сомасы
Сомасын таратып жазу:
Басшының Т.А.Ә. ______________________________
Бас бухгалтердің Т.А.Ә. ______________________
______________________________________________
Үлгi (1-жай, 2-жиынтық зейнетақы, 3-жалақы мен дивидендтердi аудару, 4-әлеум. аударымдар);
№ хабарландырумен (ЖА) келiсу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
22-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
76-қосымша
5-15-нысан
Есеп жүргiзiлдi ____
X-тен ___ бет
Мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң
жүргiзiлген төлемдерi бойынша күн сайынғы үзiндi
Өңір: _______________________________________________________________
Бюджет түрі: ________________________________________________________
Қаржыландыру көзі: __________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің/КСС коды: _____________________________________
Мемлекеттік мекеменің/КСС атауы: ____________________________________
Ерекшелігі: _________________________________________________________
Кезең: ______________________________________________________________
Өлшем бірлігі: ______________________________________________________
Р/с
Төлем №
Төлем күнi
Сомасы
Хабарлама №
Төлем шотының нөмiрi/төлем тапсырмасының №
Мекеме/Бағдарлама/Кiшi бағдарлама/Ерекшелiк
Алушының деректері
ЖСН/БСН
атауы
Банк БСК
Шотының ЖСК
БАРЛЫҒЫ
Жауапты орындаушы _____________________
(қолы)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
23-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
77-қосымша
Жеке тұлғаның жинақ шотының шарты
20__ ж. «___» ____________                 __________________________
қала/ауыл
_____________________________________________________________________
__________________, Бұдан әрi «Банк» деп аталатын, Жарғы және 20__ ж.
«___» ____________ № _______________ сенiмхат негiзiнде әрекет ететiн
_____________________________________________________________________
(Банк филиалының немесе банктiк операциялардың жекелеген
_____________________________________________________________________
түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың атауы)
______ атынан бiр тараптан, және бұдан әрi «Алушы» деп аталатын, мына
мекенжай бойынша: ___________________________________________ тұратын
___________________________________________________ азамат(ша) екiншi
тараптан, бұдан әрi «Тараптар» деп аталатындар мына төмендегiлер
туралы осы жеке тұлғаның жинақ ақшасының шотының шартын (бұдан әрi -
Шарт) жасасты:

1. Предмет договора
1.1. Банк открывает на имя получателя сберегательный счет и производит его обслуживание на условиях, предусмотренных договором.
1.2. Начисление вознаграждения производится в соответствии с законодательством Республики Казахстан и действующим тарифом банка - ежемесячно по годовым процентным ставкам "до востребования".
2. Права и обязанности Банка
2.1. Банк обязан:
2.1.1. Открыть получателю сберегательный счет № ______ на основании заявления и пакета документов, установленных Инструкцией о порядке открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов в банках Республики Казахстан, утвержденной постановлением правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 июня 2000 года № 266, и Правилами Банка.
2.1.2. Не позднее банковского дня, следующего за днем поступления в Банк денег, зачислять в полном объеме на сберегательный счет деньги, поступающие в пользу Получателя.
2.1.3. Обеспечить сохранность, наличие и учет денег на счете Получателя.
2.1.4. Представлять справки по счетам третьим лицам без согласия Получателя только в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
2.1.5. Зачислять на сберегательный счет деньги, вносимые самим Получателем, как в наличной, так и безналичной форме (перечислением).
2.1.6. Осуществлять все операции на счете Получателя при наличии документа, удостоверяющего его личность, вкладной книжки и идентификации подписи, а также заявления. При отсутствии вышеперечисленных документов и несоответствии подписи операции со счетом не производятся.
2.1.7. Присвоить Получателю индивидуальный идентификационный код.
2.1.8. Начислять вознаграждение на остаток денег на сберегательном счете Получателя «___» числа каждого месяца из расчета ____ % годовых (не ниже тарифов Банка, действующих на момент зачисления денег на сберегательный счет по вкладам до востребования).
2.1.9. Без взимания вознаграждения осуществлять прием, зачисление и выплату заработной платы, стипендий и других денежных выплат на (с) сберегательный (го) счет (а) по вкладам Получателя.
2.2. Банк вправе:
2.2.1. Отказать в исполнении указания Получателя, если такое указание и представляемые по нему документы противоречат требованиям законодательства Республики Казахстан.
2.2.2. Требовать все необходимые документы, служащие основанием для выдачи наличных денег с сберегательного счета по вкладам Получателя.
3. Права и обязанности Получателя
3.1. Получатель обязан:
3.1.1. При получении вклада, информации о состоянии своего сберегательного счета представлять документ, удостоверяющий его личность, вкладную книжку и идентифицировать свою подпись на специальном бланке.

1. Шарттың мәнi
1.1. Банк Шартта көзделген талаптарда Алушының атына жинақ шотын ашады және оған қызмет көрсетудi жүргiзедi.
1.2. Сыйақыны есептеу Қазақстан Республикасының заңнамасына және Банктiң қолданыстағы тарифiне сәйкес «талап етуге дейiн» жылдық пайыздық мөлшерлемесі бойынша ай сайын жүргiзiледi.
2. Банктiң құқықтары мен мiндеттерi
2.1. Банк:
2.1.1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi басқармасының 2000 жылғы 2 маусымдағы № 266 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының банктерiндегi клиенттiң банктiк шоттарын ашу, жүргiзу және жабу тәртiбi туралы нұсқаулықта және Банктің қағидаларында белгiленген өтiнiштер мен және құжаттар пакетi негiзiнде Алушыға № _______________ жинақ шотын ашуға.
2.1.2. Банкке ақша түскен күннен кейiнгi банктiк күннен кешiктiрмей Алушының пайдасына түсетiн ақшаны жинақ шотына толық көлемде есептеуге.
2.1.3. Алушының шотындағы ақшаны сақтауды, оның болуын және есепке алынуын қамтамасыз етуге.
2.1.4. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда ғана Алушының келiсiмiнсiз үшiншi тұлғаға шоттар бойынша анықтама беруге.
2.1.5. Алушының өзi қолма-қол және қолма-қол емес нысанда енгiзетiн ақшаны жинақ ақша шотына есептеуге (аударуға).
2.1.6. Алушының шотындағы барлық операцияларды оның жеке басын, ақша салым кiтапшасын және қолының сәйкестiгiн куәландыратын құжаты, сондай-ақ өтiнiш болған кезде жүзеге асыруға. Жоғарыда көрсетiлген құжаттары болмаса және қолы сәйкес келмесе, оның шотында операциялар жүргiзiлмейдi.
2.1.7. Алушыға жеке сәйкестендiру кодын беруге.
2.1.8. Алушының жинақ ақша шотындағы ақша қалдығына әр айдың «___» күнi жылдық ___ % есеп айырысудан (талап етуге дейiн салымдар бойынша жинақ шотына ақша есептеген кезден әрекет ететiн Банк тарифiнен төмен емес) сыйақы аударуға.
2.1.9. Сыйақы алмай, Алушының салымдары бойынша жинақ ақша шотына жалақы, стипендия және басқа да ақша төлемдерiн қабылдауды, есептеудi және төлеудi жүзеге асыруға мiндеттi.
2.2. Банк:
2.2.1. Алушының нұсқауын орындаудан, егер мұндай нұсқау және ол бойынша ұсынылатын құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына қайшы келсе бас тартуға.
2.2.2. Алушының салымдары бойынша жинақ шотынан қолма-қол ақша беру үшін негіз болып табылатын барлық қажетті құжаттарды талап етуге құқылы.
3. Алушының құқықтары мен мiндеттерi
3.1. Алушы:
3.1.1. Салымды, өзiнiң жинақ шотының жай-күйi туралы ақпарат алған кезде оның жеке басын куәландыратын құжатты, ақша салымы кiтапшасын ұсынуға және арнайы бланкiде өзiнiң қолын сәйкестендiруге.

3.1.2. В случае утери документов, удостоверяющих его личность, уведомить о случившемся Банк и представить документ, подтверждающий личность Получателя, выданный уполномоченным органом.
3.1.3. Сообщить об изменении фамилии, имени и отчества, а также документов, удостоверяющих личность Получателя.
3.2. Получатель вправе:
3.2.1. Снимать наличные суммы денег в пределах текущего остатка суммы денег на сберегательном счете.
3.2.2. Завещать деньги на счете, а также передавать право распоряжения деньгами на счете другому лицу в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан.
3.2.3. Пополнять сумму денег на счете как в наличной, так и безналичной (перечислением) формах.
4. Ответственность Сторон
4.1. За несвоевременное зачисление денег перечисленных работодателем, заключившим Договор с Банком по обслуживанию его работников, на сберегательный счет Получателя Банк уплачивает штраф в пользу Получателя из расчета ___ % от несвоевременно зачисленной суммы за каждый день просрочки.
4.2. В случае неправомерного списания Банком денег с сберегательного счета Получателя, Банк возмещает неправильно списанную сумму, а также выплачивает штраф в пользу Получателя из расчета ___ % от неправомерно списанной суммы за каждый день просрочки.
4.3. За ненадлежащее выполнение или невыполнение указаний Получателя о перечислении денег либо их выдаче с сберегательного счета Банк возмещает причиненный ущерб, а также выплачивает штраф в размере ___ % от неперечисленной либо невыданной суммы.
5. Срок действия Договора
5.1. Договор вступает в силу с даты его подписания и действует до закрытия сберегательного счета.
5.2. В пятидневный срок после расторжения Договора Банк закрывает сберегательный счет Получателя в установленном порядке. Остаток денег, находящихся на сберегательном счете Получателя, выдается Получателю наличными или перечисляется Банком на сберегательный счет или текущий счет, предварительно указанный Получателем.
6. Порядок рассмотрения споров
6.1. Все споры и разногласия, возникающие между сторонами по Договору, разрешаются посредством переговоров. Разногласия, по которым Стороны не достигли договоренности, разрешаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Образец подписи Получателя:
Подпись Получателя ________________________
Юридические адреса и реквизиты Сторон:
«Банк»
___________________________
(Наименование)
___________________________
(Адрес)
___________________________
БИН _______________________
БИК _______________________
Код _______________________
«Получатель»
____________________________
____________________________
Паспорт/уд. лич. ___________
ИИН ________________________
Район ______________________
Сл./дом. тел. _______________
Подписи Сторон:
«Банк»
________________________
М.П.
«Получатель»
________________________
Приложение 24
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 78
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
Договор
о выдаче работнику государственного учреждения
банковской карточки и ее обслуживании
«__»_________ 20__ г.
(город/село) ____________________________________________________________________________________, (наименование филиала банка или организаций, осуществляющие отдельные виды банковских операций) именуемый в дальнейшем «Банк» в лице руководителя, действующего на основании устава и доверенности № ____ от «__»___________ 20 __ г. с одной стороны, и гражданина(ки) _________________________________ проживающего(ей) по адресу ________________________________________________________________________________________________________________________________________ именуемого(ой) в дальнейшем «Получатель», с другой стороны, далее именуемые «Стороны», заключили настоящий договор на выдачу банковской карточки и ее обслуживании (далее – договор) о нижеследующем:

3.1.2. Оның жеке басын куәландыратын құжаттары жоғалған жағдайда ол туралы Банкке хабарлауға және уәкiлеттi орган берген Алушының жеке басын куәландыратын құжатты ұсынуға.
3.1.3. Алушының тегi, аты және әкесiнiң аты, сондай-ақ жеке басын куәландыратын құжаттары өзгергені туралы хабарлауға мiндеттi.
3.2. Алушы:
3.2.1. Жинақ шотындағы ақша сомасының ағымдағы қалдығы шегiндегi қолма-қол ақша сомасын алуға.
3.2.2. Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес шоттағы ақшаны өсиетке қалдыруға, сондай-ақ басқа адамға шоттағы ақшаны иелену құқығын беруге.
3.2.3. Қолма-қол және қолма-қол емес нысанда (аударумен) шоттағы ақша сомасын толтыруға құқылы.
4. Тараптардың жауапкершiлiгi
4.1. Банкпен оның қызметкерлерiне қызмет көрсету жөнiнде Шарт жасасқан жұмыс берушi аударған ақшаны уақытылы есептемегенi үшiн Алушының жинақ шотына Банк Алушының пайдасына уақтылы есептемеген соманың _____ %-ы есебiмен мерзiмi өткен әрбiр күн үшiн айыппұл төлейдi.
4.2. Банк Алушының жинақ шотынан ақшаны заңсыз есептен шығарған жағдайда, Банк есептен дұрыс шығарылмаған соманы өтейдi, сондай-ақ Алушының пайдасына заңсыз есептен шығарылған соманың _____ %-ы есебiмен мерзiмi өткен әрбiр күн үшiн айыппұл төлейдi.
4.3. Ақша аудару туралы не оларды жинақ шотынан беру туралы Алушының нұсқауын тиiсiнше орындамағаны немесе орындамағаны үшiн Банк келтiрген зиянды өтейдi, сондай-ақ аударылмаған не берiлмеген соманың ______ %-ы мөлшерiнде айыппұл төлейдi.
5. Шарттық қолданылу мерзiмi
5.1. Шарт оған қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және жинақ шоты жабылғанға дейiн қолданылады.
5.2. Шартты бұзғаннан кейiн бес күндiк мерзiмде Банк белгiленген тәртiппен Алушының жинақ шотын жабады. Алушының жинақ шотындағы ақша қалдығы Алушыға қолма-қол ақшамен берiледi немесе оны Банк Алушы алдын ала көрсеткен жинақ шотына немесе ағымдағы шотқа аударады.
6. Дауларды қарау тәртiбi
6.1. Шарт бойынша Тараптар арасында туындайтын барлық даулар мен келiспеушiлiктер келiссөздер арқылы шешiледi. Тараптар олар бойынша уағдаластыққа келмеген келiспеушiлiктер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешiледi.
Алушының қол қою үлгiсi:
Алушының қолы ________________________
Тараптардың заңды мекенжайлары мен деректемелерi:
«Банк»                 «Алушы»
___________________    ____________________________
(Атауы)
___________________    ____________________________
(Мекенжайы)
___________________    Паспорты/жеке куәл. ________
БСН _______________    ЖСН ________________________
БСК _______________    Аудан ______________________
Коды ______________    Қызмет/үй тел. _____________
Тараптардың қолдары:
«Банк»                 «Алушы»
___________________    ____________________________
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
24-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
78-қосымша
Мемлекеттiк мекеменiң қызметкерiне банк карточкасын беру және
оған қызмет көрсету туралы шарт
20__ ж. «___» _____________                            ______________
(қала/ауыл)
____________________________________________________________________,
Бұдан әрi «Банк» деп аталатын, ______________________________________
(Банк филиалының немесе банктік
_____________________________________________________________________
операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымының атауы)
Басшы атынан Жарғының және 20__ жылғы «___» ___________ № ___________
сенiмхаттың негiзiнде әрекет ететiн бiр тараптан және бұдан әрi Алушы
деп аталатын, _____________________________ мекенжайы бойынша тұратын
азамат(ша) _______________________________ екiншi тараптан, бұдан әрi
бiрлесiп «Тараптар» деп аталатындар төмендегiлер туралы банк
карточкасын беруге және оған қызмет көрсетуге арналған осы шартты
(бұдан әрi - Шарт) жасасты:

1. Предмет договора
1.1. Банк обязуется, на основании заявления получателя на получение дебетной платежной карточки (далее – карточка) изготовить для получателя карточку, которая используется во всех местах, где установлены банкоматы, POS-терминалы, I-принтеры банка, для получения наличности, оплаты товаров и услуг на предприятиях торговли и в сфере обслуживания, уполномоченных совершать такие операции.
1.2. Предметом договора являются отношения, складывающиеся между банком и получателем, по поводу использования карточки ее владельцем в качестве платежного средства, а также лицом, которому по поручению получателя текущего счета выдана карточка, обслуживаемая с текущего счета последнего (далее – владелец дополнительной карточки).
2. Права и обязанности Банка
2.1. Банк обязан:
2.1.1. Изготовить и выдать карточку в течение ____ банковских дней со дня получения заявления от получателя.
2.1.2. Присвоить получателю персональный идентификационный номер (ПИН-код).
2.1.3. Не позднее банковского дня, следующего за днем поступления в банк денег, зачислять в полном объеме на текущий счет деньги, поступившие в пользу получателя.
2.1.4. Обеспечить обслуживание карточки в соответствии с правилами банка, доведенными до сведения получателя при заключении договора.
2.1.5. Обеспечить сохранность и учет денег по текущему счету получателя.
2.1.6. Представлять справки по счетам третьим лицам без согласия получателя только в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
2.1.7. В течение ____ банковских дней со дня получения письменного запроса представлять получателю дополнительную выписку.
2.1.8. Начислять вознаграждение на остаток денег по текущему счету в сроки и по ставке, утвержденным постановлением правления банка, действующим на момент начисления.
2.1.9. Публиковать в официальных печатных изданиях Республики Казахстан объявления об изменениях в тарифах минимум за ____ банковских дней до их вступления в силу.
2.1.10. Уведомлять получателя о всех изменениях в правилах путем размещения объявлений в филиалах банка, а также в государственном учреждении по месту работы получателя.
2.1.11. Без взимания вознаграждения осуществлять прием, зачисление и выплату заработной платы, стипендий и других денежных выплат на (с) текущий счет (а) получателя.
2.2 Банк вправе:
2.2.1. Аннулировать карточку в случае неявки получателя в банк для получения карточки в срок более ___ месяцев со дня подачи заявления.
2.2.2. В одностороннем порядке изменять правила и тарифы, уведомив получателя в порядке, предусмотренном пунктом 2.1.9. договора.

1. Шарттың мәнi
1.1. Банк Алушының дебеттiк төлем карточкасын (бұдан әрi - Карточка) алуға өтiнiшiнiң негiзiнде Алушы үшiн Банктiң банкоматтары, РОS-терминалдары, I-принтерлерi орналасқан барлық жерлерде қолма-қол ақшаны алу, мұндай операцияларды жасауға уәкiлеттiк берiлген сауда және қызмет көрсету кәсiпорындарында тауарлар мен қызметтерге ақы төлеу үшiн пайдаланылатын Карточканы жасауға мiндеттенедi.
1.2. Шарттың мәнi Карточка иесiнiң, сондай-ақ ағымдағы шотты Алушының тапсырмасы бойынша оның ағымдағы шотынан қызмет көрсетiлетiн Карточка берiлген тұлғаның (бұдан әрi - қосымша Карточканың иесi) Карточканы төлем құралы ретiнде пайдалануға қатысты Банк пен Алушының арасында қалыптасатын қарым-қатынастар болып табылады.
2. Банктiң құқықтары мен мiндеттерi
2.1. Банк:
2.1.1. Алушыдан өтiнiштi алған күннен бастап ___ банк күнiнiң iшiнде Карточканы жасауға және беруге.
2.1.2. Алушыға дербес сәйкестендiру нөмiрiн (ДСН-код) беруге.
2.1.3. Банкке ақша түскен күннен кейiнгi ______ банк күнiнен кешiктiрмей Алушының пайдасына түскен ақшаны ағымдағы шотқа толық көлемде есепке жатқызуға.
2.1.4. Шартты жасасу кезiнде Алушының назарына жеткiзiлген Банктiң қағидаларына сәйкес Карточкаға қызмет көрсетудi қамтамасыз етуге.
2.1.5. Алушының ағымдағы шоты бойынша ақшасының сақталуын және есепке алынуын қамтамасыз етуге.
2.1.6. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда ғана Алушының келiсiмiнсiз үшiншi тұлғаларға шоттар бойынша анықтамалар беруге.
2.1.7. Жазбаша сұрауды алған күннен бастап ____ банк күнiнiң iшiнде Алушыға қосымша үзiндi көшiрменi беруге.
2.1.8. Есептеу сәтiнде қолданылатын Банк Басқармасының қаулысымен бекiтiлген мерзiмде және ставка бойынша ағымдағы шот бойынша ақша қалдығына сыйақы есептеуге.
2.1.9. Қазақстан Республикасының ресми баспа басылымдарында тарифтердiң өзгеруi күшiне енгенге дейiн кемінде банк ____ күнiнен бұрын ол туралы хабарландыру жариялауға.
2.1.10. Банк филиалдарында, сондай-ақ Алушының жұмыс орны бойынша мемлекеттiк мекемеде хабарландыру жасау жолымен Ережедегi барлық өзгерiстер туралы Алушыны хабардар етуге.
2.1.11. Сыйақыны алмай, Алушының ағымдағы шотына(н) жалақыны, стипендияны және басқа да ақшалай төлемдердi қабылдауды, есепке жатқызуды және төлеудi жүзеге асыруға мiндеттi.
2.2 Банк:
2.2.1. Алушы өтiнiштi берген күннен бастап ___ айдан астам мерзiмде Карточканы алу үшiн Банкке келмеген жағдайда Карточканың күшiн жоюға.
2.2.2. Шарттың 2.1.9-тармағында көзделген тәртiппен Алушыны хабардар ете отырып, Ереженi және тарифтердi бiр жақты тәртiппен өзгертуге.

2.2.3. Без согласия получателя удержать вознаграждение по установленным тарифам банка на этот период за осуществления расчетов с помощью карточки (оплаты товаров и услуг в предприятиях торговли и в сфере обслуживания, уполномоченных совершать такие операции и т.п.) за зачисленные деньги третьими лицами, за исключением работодателя.
3.Права и обязанности Получателя
3.1. Получатель обязан:
3.1.1. Оплачивать стоимость изготовления платежных карточек по договоренности с банком в момент заключения договора и подписания заявления на выпуск платежной карточки (далее – карточки).
3.1.2. Соблюдать условия договора и правила банка.
3.1.3. Обеспечить сохранность карточки.
3.1.4. В случае утери или кражи карточки немедленно обратиться в банк с устным или письменным требованием блокирования карточки в порядке, предусмотренном Правилами.
3.1.5. В течение ____ банковских дней письменно уведомить банк об изменениях данных, указанных в заявлении.
3.1.6. При получении от банка соответствующего письменного уведомления прекратить пользование карточкой и в течение ____ банковских дней со дня получения данного уведомления вернуть карточку в банк.
3.1.7. В течение ____ банковских дней со дня получения от банка письменного уведомления о расторжении договора вернуть банку все карточки, выпущенные для получателя в рамках договора.
3.2. Получатель вправе:
3.2.1. Получать выписки по текущему счету.
3.2.2. Обратиться в банк с устным или письменным требованием блокирования или разблокирования карточки в порядке, предусмотренном правилами банка.
3.2.3. Оформлять по текущему счету дополнительные карточки на доверенных лиц с установлением по ним лимита в соответствии с банковским законодательством.
3.2.4. Пополнять сумму денег на счете как в наличной, так и безналичной (перечислением) формах.
4. Ответственность Сторон
4.1. За несвоевременное зачисление денег, перечисленных работодателем, заключившим договор с банком по обслуживанию его работников, на текущий счет получателя, банк уплачивает штраф в пользу получателя из расчета ___ % от несвоевременно зачисленной суммы за каждый день просрочки.
4.2. В случае неправомерного списания банком денег с текущего счета получателя, банк восстанавливает неправильно списанную сумму, а также выплачивает штраф в пользу получателя из расчета ___ % от неправомерно списанной суммы за каждый день просрочки.
4.3. За ненадлежащее выполнение или невыполнение указаний получателя о перечислении денег с текущего счета банк возмещает причиненный ущерб, а также выплачивает штраф в размере ___ % от неперечисленной либо невыданной суммы.

2.2.3. Жұмыс берушiнi қоспағанда, Карточканың көмегiмен есеп айырысулар жүзеге асырғаны үшiн сол кезеңге Банктiң белгiлеген тарифтерi бойынша үшiншi тұлғалардың есепке жатқызған ақшасы үшiн Алушының келiсiмiнсiз сыйақыны ұстап қалуға құқылы.
3. Алушының құқықтары мен мiндеттерi
3.1. Алушы:
3.1.1. Шартты жасасу және төлем карточкаларын (бұдан әрi - карточкалар) шығаруға өтiнiшке қол қою сәтiнде Банкпен уағдаластық бойынша төлем карточкаларын жасаудың құнын төлеуге.
3.1.2. Шарттың талаптарын және Банктің қағидаларын сақтауға.
3.1.3. Карточканың сақталуын қамтамасыз етуге.
3.1.4. Карточка жоғалған немесе ұрланған жағдайда Ережеде көзделген тәртiппен карточканы оқшаулау туралы ауызша немесе жазбаша талаппен Банкке дереу өтiнiш жасауға.
3.1.5. Өтiнiште көрсетiлген деректердiң өзгеруi туралы _______ банк күнi iшiнде Банктi жазбаша хабардар етуге.
3.1.6. Банктен тиiстi жазбаша хабарламаны алған кезде Карточканы пайдалануды тоқтатуға және осы хабарламаны алған күннен бастап _______ банк күнi iшiнде карточканы Банкке қайтаруға.
3.1.7. Банктен Шартты бұзу туралы жазбаша хабарламаны алған күннен бастап _____ банк күнi iшiнде Шарт шеңберiнде Алушы үшiн шығарылған барлық Карточкаларды Банкке қайтаруға мiндеттi.
3.2. Алушы:
3.2.1. Ағымдағы шот бойынша үзiндi алуға.
3.2.2. Банктің қағидаларында көзделген тәртiппен Банкке Карточканы оқшаулауды немесе ашуды ауызша немесе жазбаша талап етуге.
3.2.3. Банк заңнамасына сәйкес ағымдағы шот бойынша лимит белгiлей отырып, олар бойынша сенiм бiлдiрiлген тұлғаларға қосымша Карточкалар ресiмдеуге.
3.2.4. Шоттағы ақша сомасын қолма-қол ақша түрiнде де, қолма-қол емес ақша (аударумен) нысанда да толықтыруға құқылы.
4. Тараптардың жауапкершiлiгi
4.1. Банкпен оның қызметкерлерiне қызмет көрсету жөнiнде Шарт жасасқан жұмыс берушi аударған ақшаны уақтылы есептемегенi үшiн Алушының ағымдағы
4.2. Банк Алушының ағымдағы шотынан ақшаны заңсыз есептен шығарған жағдайда, Банк дұрыс есептен шығарылмаған соманы қалпына келтiредi, сондай-ақ мерзiмi өткен әрбiр күн үшiн уақтылы есептелмеген соманың __%-ы есебiмен, Алушының пайдасына айыппұл төлейдi.
4.3. Алушының ақшаны ағымдағы шоттан ақшаны аудару туралы нұсқауларын тиісінше орындамағаны немесе орындамағаны үшін Банк келтірілген залалды өтейді, сондай-ақ аударылмаған не берілмеген соманы мынадай ___ %-ы мөлшерінде айыппұл төлейді.

5. Срок действия Договора
5.1. Договор вступает в силу с даты его подписания и действует до закрытия текущего счета.
5.2. В пятидневный срок после расторжения договора банк закрывает текущий счет получателя в установленном порядке. Остаток денег, находящихся на текущем счете получателя, выдается получателю наличными или перечисляется банком на текущий счет или сберегательный счет, предварительно указанный получателем.
6. Порядок рассмотрения споров
6.1. Все споры и разногласия, возникающие между Сторонами по договору, разрешаются посредством переговоров. Разногласия, по которым Стороны не достигли договоренности, разрешаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Юридические адреса и реквизиты Сторон:
«Банк»
___________________________
(Наименование)
___________________________
(Адрес)
___________________________
БИН _______________________
БИК _______________________
Код _______________________
«Получатель»
____________________________
____________________________
Паспорт/уд. лич. ___________
ИИН ________________________
Район ______________________
Сл./дом. тел. _______________
Подписи Сторон:
«Банк»
________________________
М.П.
«Получатель»
________________________
Приложение 25
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 80
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
Форма 5-15 А
Отчет произведен _______
Страница ____ из _______
Выписка
по проведенным платежам на соответствующие счета
получателей денег (по перечислению заработной платы и
других денежных выплат работникам государственных
учреждений, стипендий, выплат физическим лицам на
текущие счета или сберегательные счета получателей
денег и социальных отчислений)
Регион: __________________________________
Вид бюджета: _____________________________
Источник финансирования: _________________
Госучреждение: ___________________________
Тип платежа: _____________________________
Период: __________________________________
Единица измерения: _______________________
п/п
Фамилия
Имя
Отчество
БИН
№ текущего счета
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
Сумма
ВСЕГО
Ответственный исполнитель ________________________
(подпись)
М.Ш.
Приложение 26
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 87
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
Разрешение на открытие текущего счета
от «___»__________ _____ года
__________________________________________________________,
(наименование и код государственного учреждения)
финансируемого из бюджета _______________________________,
(вид бюджета)
разрешается открыть текущий счет в национальной валюте для
проведения расчетов с применением корпоративной платежной
карточки на основании ходатайства
__________________________________________________________
(наименование администратора бюджетных программ)
от «___»_________________ 20 __ г.
Разрешение действительно до отзыва уполномоченным органом
по исполнению бюджета
Руководитель
уполномоченного органа
по исполнению бюджета _______________     _______________
(Ф.И.О.)             (подпись)
М.П.
Отметки банка
Счет № ___________ «___»__________ г.
Приложение 27
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 88
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
ДОГОВОР НА ОТКРЫТИЕ ТЕКУЩЕГО СЧЕТА, О ВЫДАЧЕ И ОБСЛУЖИВАНИИ КОРПОРАТИВНОЙ ПЛАТЕЖНОЙ КАРТОЧКИ
Акционерным обществом ___________________________________________, в лице ________________________________________________________________, действующего (Ф.И.О. руководителя, должность) на основании _____________________________________ № ____ от «____» _________________________ 20___г., именуемый в дальнейшем «банк», с одной стороны и ________________________________________________________, (наименование госучреждения, полностью) в лице ____________________________________________________________________, (руководителя, должность Ф.И.О.) действующего на основании _______________________________________, утвержденного __________________________________ от «___»_______________ 20___ г., именуемый в дальнейшем «госучреждение», с другой стороны, далее совместно именуемые «Стороны» заключили настоящий договор на открытие текущего счета о выдаче и обслуживании корпоративной платежной карточки (далее – договор) о нижеследующем.

5. Шарттың қолданылу мерзiмi
5.1. Шарт оған қол қойған күннен бастап күшiне енедi және ағымдағы шот жабылғанға дейiн қолданылады.
5.2. Шартты бұзғаннан кейiн бес күн мерзiмде Банк белгiленген тәртiппен Алушының ағымдағы шотын жабады. Алушының ағымдағы шотындағы ақша қалдығы Алушыға қолма-қол ақшамен берiледi немесе Банк оны Алушы алдын ала көрсеткен ағымдағы шотқа немесе жинақтаушы шотқа аударады.
6. Дауларды қарау тәртiбi
6.1. Шарт бойынша Тараптар арасында туындайтын барлық даулар мен келiспеушiлiктер келiссөздер арқылы шешiледi. Тараптар уағдаластыққа кол жеткiзбеген келiспеушiлiктер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешiледi.
Тараптардың заңды мекенжайлары мен деректемелерi:
«Банк»           «Алушы»
___________________    ____________________________
(Атауы)
___________________    ____________________________
(Мекенжайы)
___________________    Паспорты/жеке куәл. ________
БСН _______________    ЖСН ________________________
БСК _______________    Аудан ______________________
Коды ______________    Қызмет/үй тел. _____________
Тараптардың қолдары:
«Банк»                 «Алушы»
___________________    ____________________________
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
25-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
80-қосымша
5-15-А нысаны
Есеп жүргізілді _______
___ тен _____ бет
Aқша алушылардың тиiстi шоттарына жүргiзiлген төлемдер
бойынша үзiндi көшірме (мемлекеттiк мекеменiң қызметкерлерiне
жалақы мен басқа да ақшалай төлемдер, стипендиялар,
төлемдердi жеке тұлғалардың ағымдағы шоттарына немесе
ақша алушылардың және әлеуметтiк аударымдардың
жинақ шоттарына аудару бойынша)
Өңiр: __________________________________________
Бюджет түрi: ___________________________________
Қаржыландыру көзi: _____________________________
Мемлекеттік мекеме: ____________________________
Төлем түрi: ____________________________________
Кезең: _________________________________________
Өлшем бiрлiгi: _________________________________
Тегi
Аты
Әкесiнiң аты
БСК
Ағымдағы шот №
Сомасы
1
2
3
4
5
6
7
Сомасы
БАРЛЫҒЫ
Жауапты орындаушы ____________________________
(қолы)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
26-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
87-қосымша
Ағымдағы шот ашуға арналған рұқсат
______ жылғы «___» _____________
________________________________________ бюджетінен қаржыландырылатын
(бюджет түрi)
_____________________________________________________________________
(мемлекеттiк мекеменiң атауы және коды)
_____________________________________________________________________
___ қолдаухаты негiзiнде (бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң атауы):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
корпоративтiк төлем карточкасын қолдана отырып, есеп айырысу жүргiзу
үшiн ұлттық валютада ағымдағы шот ашуға рұқсат етiледi
20__ ж. «___» _____________________________
Рұқсат бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган қайтарып
алғанға дейiн қолданыста болады.
Бюджеттi атқару жөнiндегi
уәкiлеттi органның басшысы ____________________       _______________
(Т.А.Ә.)                  (қолы)
М.О.
Банк белгiсi
_____ ж. «___» ___________ шот № ____
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
27-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
88-қосымша
АҒЫМДАҒЫ ШОТ АШУҒА, КОРПОРАТИВТIК ТӨЛЕМ КАРТОЧКАСЫН БЕРУ ЖӘНЕ
ОҒАН ҚЫЗМЕТ КӨРСЕТУ ТУРАЛЫ ШАРТ
Бұдан әрi «Банк» деп аталатын, ____________________ акционерлiк
қоғамының атынан, 20__ ж. «___» ___________________________ негiзiнде
әрекет ететiн, ______________________________ бiр тараптан және бұдан
(басшысының Т.А.Ә, лауазымы)
әрi «Мемлекеттiк мекеме» деп аталатын, ______________________ атынан,
(мемлекеттiк мекеменiң толық атауы)
20_ж. «___» ___________________ бекiтiлген ________________ негiзiнде
әрекет ететiн ____________________________ екiншi тараптан, бұдан әрi
(басшысының Т.А.Ә. лауазымы)
бiрлесiп «Тараптар» деп аталатындар ағымдағы шотты ашуға
корпоративтік төлем карточкасын беру және оған қызмет көрсету туралы
төмендегілер туралы осы шартты (бұдан әрi - Шарт) жасасты.

1. Словарь терминов
1.1. Термины, используемые в настоящем договоре, соответствуют терминам, используемым в Правилах выпуска и использования платежных карточек в Республике Казахстан (далее – правила), утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2000 года № 331.
2. Предмет договора
2.1. В порядке и на условиях настоящего договора банк обязуется открыть для госучреждения текущий счет, выпустить уполномоченному (-ым) представителю (-ям) госучреждения корпоративную (-ые) платежную (-ые) карточку (-и) (далее – карточка) и обеспечить обслуживание текущего счета в соответствии с законодательством Республики Казахстан и внутренними правилами банка.
2.2. Госучреждение обязуется принять и использовать карточку (-и) в соответствии с правилами.
2.3. Держателем (-ями) карточки (-ек) является (-ются) уполномоченный (-ые) представитель (-и) госучреждения. Требования договора и правила распространяются и на держателя (-ей) карточки (-ек).
2.4. Текущий счет ведется в тенге.
2.5. Порядок зачисления денег на текущий счет, взаимодействие госучреждения с банком, размер и сроки оплаты финансовых услуг, их последовательность регламентируются договором и нормативными правовыми актами Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Условия открытия текущего счета, выдачи и обслуживание корпоративной платежной карточки
3.1. Банк обязуется:
3.1.1. На имя госучреждения открыть текущий счет.
3.1.2. В течение ____ банковских дней с даты получения заявления выпустить карточку (-и) уполномоченному (-ым) представителю (-ям) госучреждения, выдать карточку (-и) и ПИН-конверт держателю карточки либо ответственному работнику, уполномоченному получать в банке карточку, а также осуществлять обслуживание карточки в соответствии с условиями банковского законодательства и настоящего договора.
3.1.3. В день поступления денег на корреспондентский счет зачислять их на текущий счет госучреждения.
3.1.4. Ежемесячно вручать держателю карточки либо ответственному работнику, уполномоченному получать в банке выписки, в обслуживающем филиале банка или высылать по почте.
3.1.5. Гарантировать соблюдение банковской тайны по текущему счету и операциям, совершаемым по ним, независимо от срока действия договора в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3.1.6. Уведомлять госучреждение обо всех изменениях в правилах путем размещения объявлений в филиалах банка.
3.1.7. Письменно уведомить госучреждения в случае блокирования карточки по инициативе банка в течение ____ банковских дней с даты блокирования.

1. Терминдер сөздiгi
1.1. Осы Шартта пайдаланылған терминдер Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2000 жылғы 24 тамыздағы № 331 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында Төлем карточкаларын шығару және пайдалану ережесiнде (бұдан әрi - Ереже) пайдаланылған терминдерге сәйкес келедi.
2. Шарттың мәнi
2.1. Осы Шарттың тәртiбiнде және талаптарында Банк Мемлекеттік мекемеге ағымдағы шот ашуға, Мемлекеттік мекеменiң уәкiлеттi өкiл(дер)iне корпоративтiк төлем карточка(лар)сын шығаруға және Қазақстан Республикасы заңнамасына және де Банктiң iшкi қағидаларына сәйкес қызмет көрсетудi қамтамасыз етуге мiндеттенеді.
2.2. Мемлекеттік мекеме Карточканы (ларды) Ережеге сәйкес қабылдауға және қолдануға мiндеттенедi.
2.3. Карточканы (ларды) Ұстаушы (лар) Мемлекеттік мекеменiң уәкiлеттi өкiлi (дері) болып табылады. Шарттың және Ереженiң талаптары карточка (лар) ұстаушыға (ларға) да қолданылады.
2.4. Ағымдағы шот теңгеде жүргiзiледi.
2.5. Ағымдағы шотқа ақшаны аудару тәртiбi, Мем.мекеме мен Банктiң өзара қатынасы, қаржылық қызметтердi төлеудiң мөлшерi мен мерзiмi, олардың ретi Шартпен және Қазақстан Республикасы қаржы министрлiгiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiмен регламенттеледі.
3. Ағымдағы шот ашу, корпоративтiк төлем карточкасын беру және
оған қызмет көрсету талаптары
3.1. Банк:
3.1.1. Мекеменiң атына ағымдағы шот ашуға.
3.1.2. Өтiнiштi алған күннен бастап ______ банктiк күн iшiнде Карточканы шығаруға, Мемлекеттiк мекеменiң уәкiлеттi өкiл(дер)iне, Карточка (лар) мен ПИН-конверттi беруге. Карточка ұстаушыға не Банкте Карточканы алуға уәкiлеттi жауапты қызметкерге, сондай-ақ Карточкаға Банк заңнамасының және осы Шарттың талаптарына сәйкес қызмет көрсетуге.
3.1.3. Хат-хабар шотына ақша түскен күнi оларды Мемлекеттік мекеменiң ағымдағы шотына аударуға.
3.1.4. Карточка ұстаушыға не Банкте, Банктiң қызмет көрсететiн филиалында үзiндi көшірмелерді алуға уәкiлеттi жауапты қызметкерге ай сайын оны берiп отыруға не почта арқылы жiберуге.
3.1.5. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Шарттың қолданылу мерзiмiне қарамастан ағымдағы шот және олар бойынша жасалатын операциялар бойынша банктiк құпияның сақталуына кепiлдiк беруге.
3.1.6. Қағидалардағы барлық өзгерiстер туралы Мемлекеттiк мекеменi Банк филиалдарына хабарландыру орналастыру жолымен хабардар етiп отыруға.
3.1.7. Банктiң бастамасымен Карточканы жабу жағдайында Мемлекеттiк мекемелердi жабылған күннен бастап ____ банктiк күн iшiнде жазбаша хабардар етуге мiндеттi.

3.2. Госучреждение обязуется:
3.2.1. Для открытия текущего счета и выпуска карточки (-ек) представить банку документы, установленные нормативными правовыми актами Национального Банка Республики Казахстан, Правительством Республики Казахстан и внутренними правилами банка, с одновременным указанием Ф.И.О. уполномоченного (-ых) представителя (-ей), на имя которого (-ых) необходимо выпустить карточку (-и), с обязательным приложением копии удостоверения (-ий) личности.
3.2.2. Соблюдать требования законодательства Республики Казахстан, условия настоящего договора и правила, обеспечить их соблюдение держателем (-ями) карточки (-ек).
3.2.3. Обеспечить сохранность карточки (-ек).
3.2.4. В случаях утери или хищения карточки (-ек) немедленно обратиться в банк с устным или письменным заявлением о блокировании карточки (-ек) в порядке, предусмотренном правилами.
3.2.5. В течение ____ банковских дней письменно уведомить банк об изменении реквизитов (наименование госучреждения, местонахождение, Ф.И.О. держателя (-ей) карточки (-ек), и др.).
3.2.6. При получении от банка соответствующего письменного уведомления прекратить пользование карточкой (-ами) и в течение ____ банковских дней с даты получения данного уведомления вернуть в банк все карточки, выпущенные в рамках настоящего договора.
3.2.7 При желании получить в филиале банка по карточке наличные деньги на сумму свыше ____________ тенге не позднее, чем за один банковский день представить руководителю данного филиала банка письменную заявку на получение данной суммы денег.
3.2.8. В течение ____ банковских дней с даты подачи держателем карточки заявления об увольнении либо с даты смерти держателя карточки письменно уведомить об этом банк, вернуть в банк карточку.
3.2.9. Незамедлительно и в полном объеме возвратить банку деньги, ошибочно зачисленные на текущий счет.
3.2.10. Оплачивать услугу за выпуск/замена карточки при утере/ из расчета __________ тенге за каждую карточку вида ___________ путем перечисления денег на счет ______________ банка.
3.2.11. В день перечисления денег на текущий счет оплачивать банку единую комиссию за обслуживание текущего счета в размере ___ % от зачисляемой суммы на текущий счет.
3.2.12. Единой комиссией госучреждение оплачивает стоимость следующих услуг банка:
_____________________________________,
_____________________________________,
_____________________________________,
_____________________________________,
_____________________________________,
_____________________________________.

3.2. Мемлекеттiк мекеме:
3.2.1. Ағымдағы шот ашу және карточка(лар) шығару үшiн Банкке бiр мезгiлде Карточканы оның атына шығару қажет уәкiлеттi өкiл(дер)дiң Т.А.Ә. көрсете отырып, мiндеттi түрде жеке куәлiгiнiң(тер) және СТН-нiң көшiрмелерiн қоса бере отырып, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнiң, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiнде және Банктiң iшкi Қағидаларында белгiленген құжаттарды беруге.
3.2.2. Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын, осы Шарттың және Ереженiң талаптарын сақтауға, оларды Карточка(лар) ұстаушының (лардың) сақтауын қамтамасыз етуге.
3.2.3. Карточканың(лар) сақталуын қамтамасыз етуге.
3.2.4. Карточка(лар) жоғалған немесе ұрланған жағдайда шұғыл түрде Банкке Ережеде көзделген тәртiппен Карточканы жабу туралы ауызша немесе жазбаша өтiнiшпен жүгiнуге.
3.2.5. Банктi деректемелерiнiң (Мемлекеттiк мекеменiң атауы, орналасқан жері, Карточканы (ларды) ұстаушының (лардың) Т.А.Ә. өзгергенi және басқалары) туралы _____ банктiк күн iшiнде жазбаша хабардар етуге.
3.2.6. Банктен тиiстi жазбаша хабарлама алған кезде Карточканы(лар) пайдалануды тоқтатуға және хабарламаны алған күннен бастап _____ банктiк күн iшiнде осы Шарт шеңберiнде шығарылған барлық Карточкаларды Банкке қайтарып беруге.
3.2.7. Қалаған кезде Банк филиалында Карточка бойынша ___________ теңге сомасынан асатын қолма-қол ақша алуға бiр банктiк күн бұрын осы Банк филиалының басшысына жазбаша өтiнiш ұсынып, осы сомадағы ақшаны ала алуға.
3.2.8. Карточка ұстаушының жұмыстан босату туралы өтiнiш берген күнiнен бастап немесе Карточка ұстаушының қайтыс болған күнiнен бастап бұл туралы ______ банктiк күн iшiнде Банктi жазбаша түрде хабардар етуге, Карточканы Банкке қайтаруға.
3.2.9. Ағымдағы шотқа қате есептелген ақшаны Банкке шұғыл түрде және толық көлемде қайтаруға.
3.2.10. Карточканы жоғалтқан жағдайда/___________ түрдегi әрбiр карточка үшiн ___________ теңге есебiнен ақшаны Банктiң ______________ шотына аудару жолымен шығаруға/ауыстыруға қызмет ақысын төлеуге.
3.2.11. Ақша ағымдағы шотқа аударылған күнi Банкке ағымдағы шотқа қызмет көрсеткенi үшiн ағымдағы шотқа есептелген соманың ____ %-ы мөлшерiнде бiрыңғай комиссияны төлеуге.
3.2.12. Мемлекеттік мекеме бiрыңғай комиссиямен Банктiң мынадай қызметтерiнiң құнын төлейдi:
______________________________________________________________,
______________________________________________________________,
______________________________________________________________,
______________________________________________________________,
______________________________________________________________,
______________________________________________________________.

3.2.13. Указанный размер комиссии в п. 3.2.11. оплачивается банку одновременно отдельным счетом к оплате, отдельно от зачисления денег госучреждения на текущий счет и в последующем не подлежит возврату госучреждению в случае неиспользования госучреждением денег, находящихся на текущем счете.
3.2.14. В случаях утери печати и изменениях в документе с образцами подписей сообщить банку не позднее следующего дня.
4. Условия проведения расчетов посредством Системы
платежной карточки
4.1. Валютой расчетов для карточек банка системой платежных карточек являются доллары США либо евро. Сумма карточной операции, совершенной посредством системы платежных карточек, конвертируется в доллары США либо евро по установленному системой платежных карточек курсу на дату расчетов с банком по данной карточной операции. Если текущий счет ведется в тенге, то банк изымает с текущего счета сумму в тенге, эквивалентную сумме карточной операции в долларах США либо евро по курсу продажи валюты, установленному банком на дату изъятия денег с текущего счета.
5. Права и обязанности Сторон
5.1. Банк вправе:
5.1.1. В одностороннем порядке изменить (с последующим уведомлением госучреждения в порядке, предусмотренном настоящим договором) правила.
5.1.2. Без дополнительного акцепта госучреждения изъять с текущего счета путем прямого их дебетования:
- сумму карточной операции;
- вознаграждение, причитающееся банку в соответствии с тарифами;
- деньги, ошибочно зачисленные на текущий счет.
5.1.3. Не принимать к рассмотрению претензию по карточной операции, предъявленную госучреждением по истечении 45 (сорок пять) календарных дней с даты ее совершения.
5.1.4. В случае представления госучреждением в банк письменного заявления о расторжении настоящего договора, не возвращать госучреждению вознаграждение за обслуживание карточки текущего счета по истечении 30 (тридцать) календарных дней с даты списания денег с текущего счета.
5.1.5. Блокировать карточку (-и) с правом последующего ее (их) изъятия и отказа от настоящего договора в одностороннем порядке:
- в случае нарушения госучреждением и/или держателем (-ями) условий настоящего договора и/или правил;
- в случае ошибочного зачисления денег на текущий счет;
- в иных случаях по собственному усмотрению банка.
5.1.6. Уничтожить карточку (-и) и не возвращать госучреждению выплаченное им вознаграждение за выпуск, в случае неявки для получения держателя (-ей) карточки (-ек) либо ответственного работника в банк в срок более 3 (три) календарных месяцев с даты подачи заявления на получение карточки.

3.2.13. Комиссияның 3.2.11-тармақта көрсетiлген мөлшерi Банкке жеке төлеуге берiлетiн шотпен, Мемлекеттiк мекеменiң ақшасын Ағымдағы шотқа есептеуден бөлек төленедi және кейiннен Мемлекеттік мекеме Ағымдағы шотындағы ақшаны пайдаланбаған жағдайда Мемлекеттік мекемеге қайтаруға жатпайды.
3.2.14. Мөрдi жоғалтқан және қойылған қолдардың үлгiлерi бар құжатта өзгерiс болған жағдайда Банкке келесi күннен кешiктiрмей хабарлауға мiндеттi.
4. Төлем карточкасы жүйесi арқылы есеп айырысуларды жүргiзу
талаптары
4.1. Банк Карточкалары үшiн Төлем карточкасы жүйесiмен есеп айырысу валютасы АҚШ доллары немесе еуро болып табылады. Төлем карточкасы жүйесi арқылы жасалған Карточкалық операция сомасы осы Карточкалық операция бойынша Банкпен есеп айырысу күнiне белгiлеген АҚШ долларына немесе еуроға айырбасталады. Егер ағымдағы шот теңгемен жүргiзiлсе, онда Банк ағымдағы шоттан соманы валютаны сатудың ағымдағы шоттан ақша алынатын күнге белгiлеген бағамы бойынша Карточкалық операцияның АҚШ долларындағы не еуродағы сомасына балама теңгемен алады.
5. Тараптардың құқықтары мен мiндеттерi
5.1. Банк:
5.1.1. Ережені бiр жақты тәртiппен (Осы Шартта көзделген тәртiппен кейiннен Мемлекеттік мекеменi хабардар ете отырып) өзгертуге.
5.1.2. Мемлекеттік мекеменiң қосымша акцептiнсiз ағымдағы шоттан оларды тiкелей дебеттеу жолымен:
- карточкалық операция сомасын;
- тарифтерге сәйкес Банкке тиесiлi сыйақыларды;
- ағымдағы шотқа қате есептелген ақшаны ала алады.
5.1.3. Карточкалық операция жасалғаннан кейiн 45 (қырық бес) күнтiзбелiк күн өткен соң ол бойынша Мемлекеттік мекеме жасаған наразылықты қарауға қабылдамауға.
5.1.4. Мемлекеттік мекеме Банкке осы Шартты бұзу туралы жазбаша өтiнiш ұсынған жағдайда ағымдағы шоттағы ақша есептен шығарылған күннен бастап 30 (отыз) күнтiзбелiк күн өткен соң ағымдағы шотқа қызмет көрсеткенi үшiн Мемлекеттік мекемеге сыйақыны қайтармауға.
5.1.5. Карточканы (және) оны (оларды) кейiннен алу және осы Шартты бiр жақты тәртiпте бұзу құқығымен оқшаулауға:
- Мемлекеттік мекеме және/немесе Ұстаушының(лар) осы Шарттың және/немесе Ереже талаптарын бұзған жағдайда;
- ағымдағы шотқа ақша қате есептелген жағдайда;
- өзге жағдайларда Банктiң өз қарауы бойынша.
5.1.6. Карточканы(лар) Ұстаушының(лар) не жауапты қызметкердiң Карточканы алу үшiн Банкке Карточка алуға Өтiнiш берген күнiнен бастап 3 (үш) күнтiзбелiк айдан аса келмеу жағдайында Карточканы жоюға және оларға шығарғаны үшiн төленген сыйақыны Мемлекеттік мекеме қайтармауға құқылы.

5.2. Госучреждение вправе:
5.1.1. Совершать карточные операции в пределах суммы денег госучреждения на текущем счете, не противоречащие действующему законодательству Республики Казахстан и правилам.
5.1.2. Получать выписки по текущему счету.
5.1.3. Обращаться в банк с устным и/или письменным заявлением о блокировании/разблокировании карточки (-ек) в порядке, предусмотренном правилами и настоящим договором.
5.1.4. Устанавливать по карточке (-ам) ограничения на отдельные виды карточных операций и максимальную сумму, доступную по карточке в течение определенного периода времени, письменно уведомив банк.
5.1.5. Инициировать закрытие карточки (-ек) по своей инициативе без участия держателя (-ей) карточки (-ек).
6. Ответственность Сторон
6.1. Банк несет ответственность:
6.1.1. За надлежащее исполнение настоящего договора и не разглашение банковской тайны – в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
6.1.2. За задержку зачисления на текущий счет денег, поступивших в банк в пользу госучреждения – в размере 0,02 % от несвоевременно зачисленной суммы за каждый день просрочки.
6.1.3. За задержку выдачи наличных денег госучреждению в филиале банка, при условии соблюдения госучреждением требований настоящего договора и наличии запрошенной суммы денег с текущего счета – в размере 0,02 % от несвоевременно выданной суммы за каждый день просрочки.
6.1.4. За ошибочно произведенную по текущему счету операцию. Ответственность банка в этом случае ограничивается отменой ошибочно произведенной операции.
6.2. Банк не несет ответственности:
6.2.1. За отказ третьей стороны в обслуживании карточки.
6.2.2. За лимиты, ограничения и дополнительные вознаграждения по карточке, установленные третьей стороной, которые могут затронуть интересы госучреждения.
6.2.3. За последствия несвоевременного обращения госучреждения в банк с заявлением о блокировании утерянной/похищенной карточки.
6.2.4. За последствия несвоевременного письменного уведомления банка об увольнении либо смерти держателя карточки.
6.2.5. За задержку зачисления денег на текущий счет в случае оформления платежных документов ненадлежащим образом: неправильный расчет госучреждением стоимости услуг банка, неверное указание госучреждением номера (-ов) карточки (-ек), наименования госучреждения, фамилии, имени, отчества держателя карточки и др.
6.3. Госучреждение несет ответственность:
6.3.1. За надлежащее исполнение настоящего договора – в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6.3.2. За полноту и правильность реквизитов, указанных в счетах к оплате, а также достоверность информации в списках, представленных банку в электронном и бумажной формах.

5.2. Мемлекеттік мекеме:
5.2.1. Мемлекеттік мекеменiң ағымдағы шотындағы ақшасы шегiнде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына және Ережеге қайшы келмейтiн Карточкалық операцияларды жасауға.
5.2.2. Ағымдағы шот бойынша үзiндi көшірмелер алуға.
5.2.3. Ережеде және осы Шартта көзделген тәртiпте Карточканы (лар) оқшаулау/оқшауландырудан шығару туралы Банкке ауызша немесе жазбаша өтiнiшпен жүгiнуге.
5.2.4. Банктi жазбаша хабардар ете отырып, Карточка (лар) бойынша Карточкалық операциялардың кейбiр түрлерiне шектеу және белгiлi бiр уақыт iшiнде Карточка (лар) бойынша қол жетiмдi барынша көп соманы белгiлеуге.
5.2.5. Өз бастамашылығы бойынша Карточканы (лар) жабуға Карточка(лар) ұстаушының(лар) қатысуынсыз бастамашылық жасауға құқылы.
6. Тараптардың жауапкершiлiгі
6.1. Банк мыналрға жауапкершілікті көтереді:
6.1.1. Осы Шарттың тиiсiнше орындалуына және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес банктiк құпияның жария етiлмеуiне.
6.1.2. Мемлекеттік мекеменiң пайдасына Банкке түскен ақшаны ағымдағы шотқа аударуды кiдiрткенi үшiн - әрбiр мерзiмi өткен күн үшiн уақтылы аударылмаған соманың 0,02 % мөлшерiнде.
6.1.3. Мемлекеттік мекеме осы Шарттың талаптарын сақтаған және ағымдағы шоттан сұратылған сома бар болған жағдайда Банк Филиалында Мемлекеттік мекемеге қолма-қол ақша берудi кiдiрткенi үшiн әрбiр мерзiмi өткен күн үшiн уақтылы берiлмеген соманың 0,02 % мөлшерiнде.
6.1.4. Ағымдағы шот бойынша қате жүргiзiлген операция үшiн. Бұл жағдайда Банктiң жауапкершiлiгi қате жүргiзiлген операцияны жоюмен шектеледi.
6.2. Банк:
6.2.1. Үшiншi тараптың Карточкаға қызмет көрсетуден бас тартуына.
6.2.2. Карточка бойынша Мемлекеттік мекеме мүдделерiн қозғауы мүмкiн болған үшiншi тарап белгiлеген лимиттер, шектеулер және қосымша сыйақылар үшiн.
6.2.3. Мемлекеттік мекеменiң жоғалған және /немесе ұрланған Карточканы оқшаулау туралы өтiнiшпен Банкке уақтылы жүгiнбеу салдарына.
6.2.4. Карточка ұстаушысын жұмыстан босату не оның қайтыс болуы туралы Банктi уақтылы жазбаша хабардар етпеу салдарына.
6.2.5. Төлем құжаттарының тиiсiнше ресiмделмеу: Мемлекеттік мекеменiң Банк қызметтерiнiң құнын дұрыс есептемеуi, Мемлекеттік мекеменiң Карточканың(лар) нөмiрiн(лер), Мемлекеттік мекеменiң атауын, Карточка ұстаушының тегiн, атын, әкесiнiң атын дұрыс көрсетпеу және т.б. жағдайларда ағымдағы шотқа ақша аударудың кiдiруі үшін жауапты болмайды.
6.3. Мемлекеттік мекеме:
6.3.1. Осы Шарттың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тиiсiнше орындалуына.
6.3.2. Төлем шарттарында көрсетілген деректемелердің толықтығы мен дұрыстығына, сондай-ақ Банкке электронды және қағаз нұсқаларында ұсынылған тiзiмдегi ақпараттың дұрыстығына.

6.3.3. За последствия несвоевременного обращения в банк с заявлением о блокировании утерянной/похищенной карточки – в полном объеме причиненного банку ущерба.
6.3.4. За невозврат в банк денег, ошибочно зачисленных на текущий счет, – в соответствии с условиями договора.
6.3.5. За недостаточное контролирование расходования денег по текущему счету, несоблюдение правил и договора – в полном объеме причиненного банку ущерба.
6.3.6. За расходы и судебные издержки, понесенные банком по вине держателя (-ей) карточки (-ек), в полном объеме ущерба, причиненного банку.
7. Срок действия Договора и порядок его изменения и расторжения
7.1. Договор составлен на государственном и русском языках в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру на обоих языках для каждой Стороны. Договор вступает в силу с даты его подписания и действует по 31 декабря 20__ года. Сумма обязательства по коду ___.___.___.___ бюджетной классификации расходов составляет __________________ тенге.
7.2. Все изменения и дополнения, вносимые в договор, действительны при их оформлении в письменном виде и подписании уполномоченными лицами обеих Сторон, в дальнейшем являются неотъемлемой частью договора.
7.3. Каждая из Сторон имеет право расторгнуть договор, уведомив об этом в письменной форме другую Сторону, не менее чем за десять дней до даты его предполагаемого расторжения.
8. Разрешение споров
8.1. Все споры, возникающие между Сторонами по договору, разрешаются посредством переговоров. Разногласия, по которым Стороны не достигли договоренности, разрешаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8.2. Стороны устанавливают, что все возможные претензии по договору должны быть рассмотрены Сторонами в течение десяти дней с момента их получения.
9. Форс-мажор
9.1. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное невыполнение обязательств по договору, если это неисполнение явилось следствием непредвиденных обстоятельств, а именно: опасные природные явления, пожар, наводнение, землетрясение, эпидемия, военные действия, временное отсутствие электроэнергии и телекоммуникационной связи и т.п., которые непосредственно повлияли на выполнение обязательств по договору.
9.2. Стороны незамедлительно извещают друг друга в случае изменения реквизитов (юридических адресов, номера счета и т.д.).
9.3. При реорганизации одной из Сторон все права и обязанности по договору переходят к правопреемникам Сторон.

6.3.3. Жоғалған/ұрланған Карточканың оқшаулау туралы – уақтылы жүгінбеу салдарларына - Банкке толық көлемде келтірілген залалға.
6.3.4. Шарттың талаптарына сәйкес ағымдағы шотқа қате аударылған ақшаның қайтарылмауына.
6.3.5. Ағымдағы шот бойынша ақшаның жұмсалуына жеткіліксіз бақылау, Қағидалар мен Шарттың сақталмауы сақталмауына - Банкке толық көлемде келтірілген залалға.
6.3.6. Карточканы (ларды) ұстаушының (лардың ) кiнәсiнен Банктiң шеккен шығыстар және сот шығындары, Банкке тигізген залал толық көлемде.
7. Шарттың қолдану мерзімі және оны өзгерту және бұзу тәртібі
7.1. Шарт әрбір Тарап үшін бір-бір данадан екі тілде мемлекеттік және орыс тілдерінде заң күші бірдей 2 (екі) данада жасалды. Шарт ол аумақтық қазынашылық бөлімшесінде ____ тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 200__ жылғы 31 желтоқсанға дейін әрекет етеді. Бюджеттік шығыстар сыныптамасының _____________ коды бойынша міндеттемелер сомасы ________ теңгені құрайды.
7.2. Шартқа енгізілетін барлық өзгерістер мен толықтырулар жазбаша түрде ресімделген және оларға екі Тараптың да уәкілетті тұлғалары қол қойған кезде жарамды болады, одан әрі олар Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
Шарт бойынша жұмыстардың (қызметтердің) құнына байланысты өзгерістер олар _____________________________ аумақтық қазынашылық бөлімшесінде тіркеген кезде күші бар.
7.3. Тараптардың әрқайсысы екінші Тарапты бұл туралы жазбаша нысанда оны бұзу ұйғарылып отырған күнге дейін кемінде он күн ішінде хабарлап, Шартты бұзуға құқылы.
8. Дауларды шешу
8.1. Шарт бойынша Тараптар арасында туындайтын барлық даулар келіссөздер арқылы шешіледі. Тараптар уағдаластыққа келмеген келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешіледі.
8.2. Тараптар Шарт бойынша барлық мүмкін болатын талаптарды Тараптардың оларды алған сәттен бастап он күн ішінде қарауы тиіс деп белгілейді.
9. Форс-мажор
9.1. Тараптар Шарт бойынша міндеттемелерді ішінара және толық орындамағаны үшін, егер бұл орындамаушылық мынадай жағдайлардың себебі болып табылса: Шарт бойынша міндеттемелерді орындауға тікелей ықпал еткен қауіпті табиғи жағдайлар, өрт, су тасқыны, зілзала, індеттер, соғыс қимылдары, уақытша электр энергиясының және телекоммуникациялық байланыстың болмауы және т.с.с. жауапкершіліктен босатылады.
9.2. Тараптар бір-біріне деректемелерінің (заңды мекен-жайы: шот нөмірі және т.б.) өзгергені туралы дереу хабарлайды.
9.3. Тараптардың бірі қайта ұйымдастырылған кезде Шарт бойынша барлық құқықтар мен міндеттемелер Тараптардың құқықтық мирасқорларына ауысады.

10. Места нахождения, банковские реквизиты и подписи Сторон:
Банк: _________________________________,
адрес _________________________________________,
(почтовый индекс)
Телефоны банка _____________________________, почтовый адрес для
телеграмм: ________________________________________, (или, в случае
обращений из-за рубежа: ______________________________).
Телефоны и адрес областных центров авторизации можно уточнить,
обратившись в филиал банка по местонахождению.
Реквизиты для зачисления денег на текущий счет:
Получатель: _______________________________________________________
Банк получателя: __________________________________________________
Код банка: _________________________
БИК: _______________________________
БИН: _______________________________
В поле "назначение платежа" указываются: номер карточки, фамилия, имя, отчество держателя карточки.
Госучреждение: ____________________________________________________
___________________________________________________________________
ИИК ________________________________
БИН: _______________________________
БИК ________________________________
_____________________________________________________________
(наименование территориального подразделения казначейства)
___________________________________, код ______________,
телефон: __________________, факс: ___________________
Банк                              Госучреждение
________________                 __________________________
________________                 __________________________
М.П.                              М.П.
Приложение 28
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 97
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
«Согласовано»
Руководитель уполномоченного
органа по исполнению бюджета
___________________________
(подпись, Ф.И.О.)
«__»_________________20__ г.
«Утверждаю»
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа (должностное лицо, на которое в установленном порядке возложены полномочия  ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководитель администратора бюджетных программ
______________________________
(подпись, Ф.И.О.)
«__» _______________ 20 __ г.
Сводный план
поступлений и расходов денег от реализации
государственным учреждением товаров (работ, услуг),
остающихся в его распоряжении
Коды          Наименование
Функциональная группа              ________       _____________
Функциональная подгруппа           ________       _____________
Администратор бюджетных программ   ________       _____________
Программа                          ________       _____________
Подпрограмма                       ________       _____________
Вид товаров ( работ, услуг)        ________       _____________
Единица измерения:                     тыс. тенге
Код
строки
Показатели
Код
специфики
Сумма по кварталам
Итого
I
II
III
IV
010
Всего доходы
011
Остаток средств на
начало финансового
года
012
Поступления текущего
года
020
Всего расходы, в том
числе по спецификам
021
из них, подлежит
перечислению в доход
бюджета
Руководитель                               ___________    ________
соответствующего структурного подразделения (подпись)     (Ф.И.О.)
администратора бюджетных программ
Приложение 29
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 98
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
«Утверждаю»
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа (должностное лицо, на которое в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых – руководитель администратора бюджетных программ
___________________________
(подпись, Ф.И.О.)
«__» __________ 20 __ г.
М.П.
Справка
о внесении изменений в план поступлений и расходов
денег от реализации государственным учреждением товаров
(работ, услуг), остающихся в их распоряжении
Коды          Наименование
Функциональная группа              ________       _____________
Функциональная подгруппа           ________       _____________
Администратор бюджетных программ   ________       _____________
Государственное учреждение         ________     ______________
Программа                          ________       _____________
Подпрограмма                       ________       _____________
Вид товаров ( работ, услуг)        ________       _____________
Единица измерения:                      тыс. тенге
Код
строки
Показатели
Код
специфики
Сумма по кварталам
Итого
I
II
III
IV
010
Всего доходы
011
Остаток средств на
начало финансового
года
012
Поступления текущего
года
020
Всего расходы, в том
числе по спецификам
021
из них, подлежит
перечислению в доход
бюджета
Обслуживающее территориальное подразделение казначейства
________________________
(наименование)
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа
(должностное лицо, на которое в установленном порядке возложены
полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного
органа), а в случаях отсутствия таковых - руководитель
государственного учреждения ____________ ___________
М.П.
(подпись)     (Ф.И.О.)
Руководитель соответствующего структурного подразделения
государственного учреждения ____________ ____________
(подпись)    (Ф.И.О.)
Принято и введено в систему _____________ 20__ г.
Ответственный исполнитель территориального подразделения
казначейства ___________ ___________
(подпись)    (Ф.И.О.)
Приложение 30
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 99
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
«Согласовано»
Руководитель уполномоченного
органа по исполнению бюджета
______________________________
(подпись, Ф.И.О.)
« »_________ 20__ г.
«Утверждаю»
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа (должностное лицо, на которое в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителя администратора бюджетных программ
_____________________________
(подпись, Ф.И.О.)
«__»_________ 20 __ г.
М.П.
Справка
о внесении изменений в сводный план поступлений и расходов
денег, от реализации государственным учреждением товаров
(работ, услуг), остающихся в его распоряжении
на _________ 20 __ г.
Функциональная группа              ________       _____________
Функциональная подгруппа           ________       _____________
Администратор бюджетных программ   ________       _____________
Программа                          ________       _____________
Подпрограмма                       ________       _____________
Вид товаров ( работ, услуг)        ________       _____________
Единица измерения:                      тыс. тенге
Код
строки
Показатели
Код
специфики
Сумма по кварталам
Итого
I
II
III
IV
010
Всего доходы
011
Остаток средств на
начало финансового
года
012
Поступления текущего
года
020
Всего расходы, в том
числе по спецификам
021
из них, подлежит
перечислению в доход
бюджета
Руководитель соответствующего
структурного подразделения
администратора бюджетных программ
____________ ______________
(подпись)        (Ф.И.О.)
Приложение 31
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 101
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
Страница № ____
Дата формирования ____

10. Тараптардың орналасқан жерлерi, банктiк деректемелері мен
қолдары:
Банк:___________________________, мекенжайы, ________________________
(пошталық индекс)
Банк телефондары ___________________________________________________,
телеграмма үшiн пошталық мекенжай: _________________________________,
Облыстық авторизациялық орталықтардың телефондарын Банк филиалдарының
орналасқан жерi бойынша анықтауға болады.
Ағымдағы шотқа ақшаны аудару үшiн деректемелер:
Алушы: ______________________________________________________________
Алушы банк: _________________________________________________________
Банктiң коды: _______________________________________________________
БСК: ________________________________________________________________
БСН: ________________________________________________________________
«төлемнің мақсаты» жолында: карточканың нөмiрi, карточканы ұстаушының
тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiледi.
Мемлекеттік мекеме: _________________________________________________
ЖСК _________________________________________________________________
БСН: ________________________________________________________________
БСК _________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(аумақтық қазынашылық бөлiмшенiң атауы)
Код: ________________________________________________________________
телефон: ____________________________________________________________
факс: _______________________________________________________________
Банк                                   Мемлекеттiк мекеме
________________________               ______________________________
________________________               ______________________________
М.О.                                   М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
28-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
97-қосымша
«Келiсiлдi»
Бюджеттi атқару жөнiндегi
уәкiлеттi органның басшысы
__________________________
(Т.А.Ә., қолы)
20__ ж. «___» ____________
«Бекiтемiн»
Орталық атқарушы органның
жауапты хатшысы
(белгiленген тәртiппен
орталық атқарушы органның
жауапты хатшысының
өкiлеттiктерi жүктелген
лауазымды адам), олар жоқ
болған жағдайда - бюджеттiк
бағдарламалар әкiмшiсiнiң
басшысы
___________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
20__ ж. «___» _____________
Мемлекеттiк мекеменiң иелігінде қалатын тауарларды
(жұмыстарды, көрсетілетін қызметтердi) сатудан түскен ақша түсiмдерi мен шығыстарының жиынтық жоспары
Кодтар           Атауы
Функционалдық топ                     _________ _____________________
Функционалдық кiшi топ                _________ _____________________
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсі      _________ _____________________
Бағдарлама                            _________ _____________________
Кiшi бағдарлама                       _________ _____________________
Тауарлардың (жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердiң) түрi       _________ _____________________
Өлшем бiрлiгi: мың теңге
Жол коды
Көрсеткiштер
Ерекшелiк коды
Тоқсан бойынша сомасы
Жиыны
I
II
III
IV
010
Барлығы кiрiстер
011
Қаржы жылының басындағы қаражат қалдығы
012
Ағымдағы жылдың түсiмдерi
020
Барлығы шығыстар, оның iшiнде ерекшелiктер бойынша
021
оның iшiнде, бюджет кiрiсiне аударуға жататыны
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң
тиiстi құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы   _________ __________________
(қолы)        (Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
29-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
98-қосымша
«Бекiтемiн»
Орталық атқарушы органның жауапты
хатшысы (белгiленген тәртiппен
орталық атқарушы органның жауапты
хатшысының өкiлеттiктерi жүктелген
лауазымды адам), олар жоқ болған
жағдайда - бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiсiнiң басшысы
__________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
20__ ж. «___» ____________________
М.О
Мемлекеттiк мекемелердiң иелiгiнде қалған тауарларды
(жұмыстарды, көрсетілетін қызметтердi) сатудан түскен ақша
түсiмдерi мен шығыстарының жоспарына өзгерiстер енгiзу туралы
анықтама
Кодтар         Атауы
Функционалдық топ                        _________ __________________
Функционалдық кiшi топ                   _________ __________________
Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi      _________ __________________
Мемлекеттiк мекеме                       _________ __________________
Бағдарлама                               _________ __________________
Кiшi бағдарлама                          _________ __________________
Тауарлардың (жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердiң) түрi          _________ __________________
Өлшем бiрлiгi:                           мың теңге
Жол коды
Көрсеткiштер
Ерекшелiк коды
Тоқсан бойынша сомасы
Жиыны
I
II
III
IV
010
Барлығы кiрiстер
011
Қаржы жылының басындағы қаражат қалдығы
012
Ағымдағы жылдың түсiмдерi
020
Барлығы шығыстар, оның iшiнде ерекшелiктер бойынша
021
оның iшiнде, бюджет кiрiсiне аударуға жататыны
Қызмет көрсететiн аумақтық қазынашылық бөлiмшесi
_____________________________________________________________________
(атауы)
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы
(белгiленген тәртiппен орталық атқарушы органның
жауапты хатшысының өкiлеттiктерi жүктелген лауазымды тұлға),
ал олар болмаған жағдайда - мемлекеттiк мекеменiң басшысы
_________________ ___________________________________________________
(қолы)                            (Т.А.Ә.)
М.О.
Мемлекеттiк мекеменiң тиiстi құрылымдық
бөлiмшесiнiң басшысы
_________________ ___________________________________________________
(қолы)                            (Т.А.Ә.)
Қабылданған және жүйеге енгiзiлген     20__ ж. ______________________
Аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң
жауапты орындаушысы
_________________ ___________________________________________________
(қолы)                            (Т.А.Ә.)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
30-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
99-қосымша
«Келiсiлдi»
Бюджеттi атқару жөнiндегi
уәкiлеттi органның басшысы
__________________________
20__ ж. «___» ____________
«Бекiтемiн»
Орталық атқарушы органның жауапты
хатшысы (белгiленген тәртiппен
орталық атқарушы органның жауапты
хатшысының өкiлеттiктерi жүктелген
лауазымды адам), олар жоқ болған
жағдайда - бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiсiнiң басшысы
__________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
20__ ж. «___» ____________________
М.О
20__ ж. ______ арналған мемлекеттiк мекемелермен олардың
иелiгiнде қалған тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін
қызметтердi) сатудан түскен ақша түсiмдерi мен шығыстарының
жоспарына өзгерiстер енгiзу туралы
анықтама
Кодтар         Атауы
Функционалдық                            _______ ____________________
Функционалдық кiшi топ                   _______ ____________________
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi         _______ ____________________
Бағдарлама                               _______ ____________________
Кiшi бағдарлама                          _______ ____________________
Тауарлардың (жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердiң) түрi          _______ ____________________
Өлшем бiрлiгi:                           мың теңге
Жол коды
Көрсеткiштер
Ерекшелiк коды
Тоқсан бойынша сомасы
Жиыны
I
II
III
IV
010
Барлығы кiрiстер
011
Қаржы жылының басындағы қаражат қалдығы
012
Ағымдағы жылдың түсiмдерi
020
Барлығы шығыстар, оның iшiнде ерекшелiктер бойынша
021
Оның iшiнде бюджеттiк кiрiсiне жататыны
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң
тиiстi құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы   _________ __________________
(қолы)        (Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
31-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
101-қосымша
№ ____ бет
Қалыптастырылған күні

Форма № 2-26
Отчет
о движении денег на контрольном счете наличности
Национального фонда Республики Казахстан
по состоянию на ____________
Единица измерения ________
Коды единой
бюджетной
классификации
Наименование
Сумма с начала года нарастающим итогом
I. Доходы:
1
Налоговые поступления
01
Подоходный налог
1
Корпоративный подоходный налог
05
Корпоративный подоходный налог с юридических
лиц организаций нефтяного сектора
06
Корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-резидентов, удерживаемый у источника
выплаты организациями нефтяного сектора
07
Корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-нерезидентов, удерживаемый у источника
выплаты организациями нефтяного сектора
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
3
Поступления за использование природных и
других ресурсов
22
Налог на сверхприбыль от организаций нефтяного
сектора
25
Бонусы от организаций нефтяного сектора
26
Налог на добычу полезных ископаемых от
организаций нефтяного сектора
27
Рентный налог на экспорт от организаций нефтяного сектора
28
Доля Республики Казахстан по разделу продукции
по заключенным контрактам от организаций
нефтяного сектора
29
Дополнительный платеж недропользователя, осуществляющего деятельность по контракту о разделе продукции, от организаций нефтяного сектора
2
Hеналоговые поступления
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
2
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, на организации нефтяного сектора
01
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые центральными государственными органами, их территориальными подразделениями, на организации нефтяного сектора
02
Прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из республиканского бюджета, на организации нефтяного сектора
03
Средства, полученные от природопользователей по искам о возмещении вреда организациями нефтяного сектора
06
Прочие неналоговые поступления
1
Прочие неналоговые поступления
11
Другие неналоговые поступления от организаций нефтяного сектора
3
Поступления от продажи основного капитала
03
Продажа земли и нематериальных активов
1
Продажа земли
02
Поступления от продажи земельных участков
сельскохозяйственного назначения
II. Поступления от продажи финансовых активов
6
Поступления от продажи финансовых активов
государства
01
Поступления от продажи финансовых активов
государства
1
Поступления от продажи финансовых активов
внутри страны
03
Поступления от приватизации государственного
имущества, находящегося в республиканской
собственности и относящегося к горнодобывающей
и обрабатывающей отраслям
III. Итого поступлений на КСН Национального фонда Республики Казахстан
IV. Переводы с КСН Национального фонда Республики Казахстан
13
Прочие
9
Прочие

№ 2-26-нысан
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының қолма-қол ақшаның
бақылау шоттарындағы ақша қозғалысының _________ жағдай бойынша
есеп
Өлшем бiрлiгi _______________________________________________________
Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаманың коды
Атауы
Жыл басынан бастап өсу қорытындысының сомасы
I. Кірістер:
1
Салықтық түсiмдер
01
Табыс салығы
1
Корпоративтiк табыс салығы
05
Мұнай секторы ұйымдарының заңды тұлғаларынан алынатын корпоративтiк табыс салығы
06
Резидент заңды тұлғалардан алынатын, төлем көздерiнен мұнай секторы ұйымдары ұстайтын корпоративтік табыс салығы
07
Резидент емес заңды тұлғалардан алынатын, төлем көздерiнен мұнай секторы ұйымдары ұстайтын корпоративтік табыс салығы
05
Тауарларға, жұмыстарға және көрсетiлетiн қызметтерге арналған iшкi салықтар
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланудан түсетiн түсiмдер
22
Мұнай секторы ұйымдарынан алынатын үстеме пайдаға салынатын салық
25
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетiн бонустар
26
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетiн пайдалы қазбаларды өндiруге салынатын салық
27
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетiн экспортқа салынатын рента салығы
28
Мұнай секторы ұйымдарынан жасалған келiсiмшарттар бойынша өнiмдi бөлу жөніндегі Қазақстан Республикасының үлесi
29
Мұнай секторы ұйымдарынан өнiмдi бөлу туралы келiсiмшарт бойынша қызметтi жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушының қосымша төлемi
2
Салықтық емес түсiмдер
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
2
Мұнай секторы ұйымдарына мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
01
Мұнай секторы ұйымдарына орталық мемлекеттiк органдар мен олардың аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсiмпұлдар, санкциялар, өндiрiп алулар
02
Мұнай секторы ұйымдарына республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелер салатын өзге де айыппұлдар, өсiмпұлдар, санкциялар, өндiрiп алулар
03
Мұнай секторы ұйымдары келтірген зиянды өтеу туралы талаптар бойынша табиғатты пайдаланушылардан алынған қаражат
06
Өзге де салықтық емес түсiмдер
1
Өзге де салықтық емес түсiмдер
11
Мұнай секторы ұйымдарынан түскен басқа да салықтық емес түсiмдер
3
Негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер
03
Жер және материалдық емес активтер сату
1
Жер сату
02
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiн сатудан түсетiн түсiмдер
II. Қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер
6
Мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер
01
Мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер
1
Елдiң ішінде қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер
03
Республикалық меншiктегi және кен өндiру және өңдеу салаларына жататын мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiруден түсетiн түсiмдер
III. ҚР Ұлттық қорының ҚБШ арналған түсiмдерiнiң жиыны
IV. ҚР Ұлттық қорының ҚБШ аударымдар
13
Өзгелер
9
Өзгелер

217
Министерство финансов Республики Казахстан
005
Организация перевода средств в Национальный
фонд Республики Казахстан
349
Прочие текущие трансферты другим уровням
государственного управления
V. Сальдо поступлений и переводов
VI. Остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года
VII. Остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на конец отчетного периода
Руководитель центрального уполномоченного
органа по исполнению бюджета ______________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Руководитель структурного подразделения,
ответственного за формирование отчета _____________________
(подпись, Ф.И.О.)
Приложение 32
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 103
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
Форма 2-36
Национальный Банк Республики Казахстан
Уведомление
о подтверждении расходов
Национального фонда Республики Казахстан
Министерство финансов Республики Казахстан, рассмотрев представленные Национальным Банком Республики Казахстан документы, обосновывающие расходы по управлению Национальным фондом Республики Казахстан и проведению ежегодного внешнего аудита, сообщает о согласии на списание со счета Правительства следующих расходов:
Виды расходов
Сумма в тенге
Комиссионное вознаграждение Национальному
Банку
Комиссионное вознаграждение внешним
управляющим
Услуги кастодианов
Услуги юридического советника
Услуги внешнего аудитора
Другие расходы
Потери, возникшие при досрочном расторжении
соглашений с внешним управляющим
Всего
Министр финансов Республики Казахстан   ________________________
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 33
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2013 года № 392
Приложение 105
к Правилам исполнения бюджета
и его кассового обслуживания
ОТЧЕТ
о поступлениях и использовании Национального
фонда Республики Казахстан
дата ______________
п/п
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
1
2
3
1
Средства Национального фонда (далее – Фонд) на начало отчетного периода, ВСЕГО:
2
Поступления, ВСЕГО:
В том числе:
- прямые налоги от организаций нефтяного сектора (за
исключением налогов, зачисляемых в местные бюджеты)
в том числе:
корпоративный подоходный налог;
налог на сверхприбыль;
бонусы;
налог на добычу полезных ископаемых;
рентный налог на экспорт;
доля Республики Казахстан по разделу продукции по заключенным контрактам;
дополнительный платеж недропользователя, осуществляющего деятельность по контракту о разделе продукции, от организаций нефтяного сектора;
- другие поступления от операций, осуществляемых организациями нефтяного сектора (за исключением поступлений, зачисляемых в местные бюджеты)
в том числе:
административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые центральными государственными органами, их территориальными подразделениями, на организации нефтяного сектора
прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из республиканского бюджета, на организации нефтяного сектора
средства полученные от природопользователей по искам о возмещении вреда организациями нефтяного сектора
другие неналоговые поступления от организаций нефтяного сектора
- поступления от приватизации государственного имущества, находящегося в республиканской собственности и относящегося к горнодобывающей и обрабатывающей отраслям;
- поступления от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
- инвестиционные доходы;
- иные поступления и доходы, не запрещенные законодательством Республики Казахстан
3
Использование, ВСЕГО:
В том числе:
- гарантированный трансферт;
- целевые трансферты;
покрытие расходов, связанных с управлением Фондом и проведением ежегодного внешнего аудита
4
Средства Фонда на конец отчетного периода, ВСЕГО:
Руководитель центрального уполномоченного
органа по исполнению бюджета ___________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Ответственный исполнитель центрального уполномоченного
органа по исполнению бюджета ___________________________________
(Ф. И.О., подпись)

217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
005
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорына қаржы аудару ұйымдары
349
Мемлекеттiк басқарудың басқа деңгейiндегі өзге ағымдағы трансферттер
V. Түскен түсiмдер және аударымдар сальдосы
VI. Қаржы жылының басында ҚР Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы
VII. Есептi кезең аяғында ҚР Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы
Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық
уәкiлеттi органының басшысы                 _________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Есептi қалыптастыруға жауапты
құрылымдық бөлiмшенiң басшысы               _________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
32-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
103-қосымша
2-36 нысан
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының шығыстарын растау
туралы хабарлама
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi ұсынған Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару бойынша шығыстарды және жыл сайынғы сыртқы аудиттi өткізуді негiздейтiн құжаттарды қарап, Үкiмет шотынан мынадай шығыстарды есептен шығаруға келiсетiнi туралы хабарлайды:
Шығыстардың түрлерi
Сомасы теңгемен
Ұлттық Банкке комиссиялық сыйақы
Сыртқы басқарушыларға комиссиялық сыйақы
Кастодиандар көрсететін қызметтері
Заң кеңесшiсiнiң көрсететін қызметтері
Сыртқы аудитордың көрсететін қызметтері
Басқа шығыстар
Сыртқы басқарушымен келiсiмдi мерзiмнен бұрын бұзған кезде пайда болған шығындар
Барлығы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрi         ____________________
(Т.А.Ә., қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 сәуірдегі
№ 392 қаулысына
33-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесiне
105-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсiмдерi және оны
пайдалану туралы есеп
күнi ___________________
Р/с
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
1
Ұлттық қордың (бұдан әрі – Қор) есептi кезеңiнiң басындағы қаражаты, БАРЛЫҒЫ
2
Түсiмдер, БАРЛЫҒЫ:
Оның iшiнде:
- мұнай секторы ұйымдарынан түсетiн тiкелей салықтар (жергiлiктi бюджеттерге есептелетiн салықтарды қоспағанда)
оның ішінде:
корпоративтік табыс салығы;
үстеме пайдаға салынатын салық;
бонустар;
пайдалы қазбаларды өндiруге салынатын салық;
экспортқа салынатын рента салығы;
жасалған келiсiмшарттар бойынша өнiмдi бөлу жөніндегі Қазақстан Республикасының үлесi;
мұнай секторы ұйымдарынан өнiмдi бөлу туралы келiсiмшарт бойынша қызметтi жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушының қосымша төлемi;
- мұнай секторы ұйымдарымен жүзеге асырылатын операциялардан түсетін басқа да түсімдер (жергілікті бюджетке түсетін кірістерді қоспағанда)
оның ішінде:
мұнай секторы ұйымдарына орталық мемлекеттiк органдар мен олардың аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсiмпұлдар, санкциялар, өндiрiп алулар;
мұнай секторы ұйымдарына республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелер салатын өзге де айыппұлдар, өсiмпұлдар, санкциялар, өндiрiп алулар;
табиғатты пайдаланушылардан зиянды өтеу туралы талаптар бойынша мұнай секторы ұйымдарынан түскен қаражат;
мұнай секторы ұйымдарынан түскен басқа да салықтық емес түсiмдер
- республикалық меншiктегi және тау-кен өндiру әрi қайта өңдеу салаларына жататын мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiруден түсетiн түсiмдер;
- ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiн сатудан түсетiн түсiмдер;
- инвестициялық кiрiстер;
- Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де түсiмдер мен кiрiстер
3
Пайдаланылуы, БАРЛЫҒЫ:
Оның iшiнде:
- кепiлдiк берiлген трансферт;
- нысаналы трансферттер;
Қорды басқаруға байланысты және жыл сайынғы сыртқы аудиттi жүргiзуге байланысты шығыстарды жабу
4
Қордың есептi кезеңiнiң аяғындағы қаражаты, БАРЛЫҒЫ:
Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық
уәкiлеттi органның басшысы                     ______________________
(Т.А.Ә., қолы)
Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы         ______________________
(Т.А.Ә., қолы)