О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2011 года № 129 "О Стратегическом плане Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2013 года № 840. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1561
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1561 (вводится в действие с 01.01.2014).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2011 года № 129 «О Стратегическом плане Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 20, ст. 240) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 2. «Анализ текущей ситуации и тенденции развития»:
в стратегическом направлении 1. «Развитие транспортной инфраструктуры Республики Казахстан»:
в подразделе «2. Анализ основных проблем»:
в подразделе «Автомобильный транспорт»:
дополнить частью шестой следующего содержания:
«В целом наблюдается неразвитость автоматизированных информационных систем, позволяющих осуществлять полноценно мониторинг пассажирских перевозок с помощью современных телекоммуникационных и спутниковых систем.»;
часть седьмую дополнить подпунктом 5) следующего содержания:

"Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 11 ақпандағы № 129 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 26 тамыздағы № 840 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1561 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1561 қаулысымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 11 ақпандағы № 129 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 20, 240-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Ағымдағы жағдайды және даму үрдісін талдау» деген 2-бөлімде:
«Қазақстан Республикасының көлік инфрақұрылымын дамыту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Негізгі проблемаларды талдау» деген 2-кіші бөлімде:
«Автомобиль көлігі» деген кіші бөлімде:
мынадай мазмұндағы алтыншы бөлікпен толықтырылсын:
«Тұтастай алғанда қазіргі заманғы телекоммуникациялық және спутниктік жүйелердің көмегімен жолаушы тасымалдарына толыққанды мониторингті жүзеге асыруға мүмкіндік беретін автоматтандырылған ақпараттық жүйелердің дамымағандығы байқалады.»;
жетінші бөліктің 4) тармақшасындағы «техникалық жай-күйі болып табылады.» деген сөздер «техникалық жай-күйі;» деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:

«5) отсутствие повсеместного функционирования систем мониторинга регулярных междугородних и международных автобусных перевозок посредством современных телекоммуникационных и спутниковых систем.»;
в разделе 3. «Стратегические направления деятельности, цели, целевые индикаторы, задачи, мероприятия, показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Развитие транспортной инфраструктуры Республики Казахстан»:

«5) қазіргі заманғы телекоммуникациялық және спутниктік жүйелер арқылы тұрақты қалааралық және халықаралық автобус тасымалдауларының мониторингі жүйесінің жер-жерде қызмет істемеуі болып табылады.»;
«Қызметтің стратегиялық бағыттары, мақсаттары, нысаналы индикаторлары, міндеттері, іс-шаралары, нәтижелерінің көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Қазақстан Республикасының көліктік инфрақұрылымын дамыту» деген 1-стратегиялық бағытта:

в цели 1.1 «Достижение опережающих темпов развития транспортно-коммуникационного комплекса»:
строку «Коды бюджетных программ, направленных на достижение данной цели» дополнить цифрами «013», «017», «021», «051», «052»;
в задаче 1.1.1. «Повышение уровня развития инфраструктуры автодорожной отрасли»:
в графе «2013 год» в показателях прямых результатов:
строки «3. Протяженность дорог республиканского значения, охваченных всеми видами ремонта» цифры «1 632» заменить цифрами «1 638»;
«Мероприятия для достижения показателей прямых результатов» дополнить строками следующего содержания:
«

«Көліктік-коммуникациялық кешеннің озыңқы даму қарқынына қол жеткізу» деген 1.1-мақсатта:
«Осы мақсаттарға қол жеткізуге бағытталған бюджеттік бағдарламалардың кодтары» деген жол «013», «017», «021», «051», «052» деген сандармен толықтырылсын;
«Автожол саласы инфрақұрылымының даму деңгейін арттыру» деген 1.1.1-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде «2013 жыл» деген бағанда:
«3. Жөндеудің барлық түрімен қамтылған республикалық маңызы бар жолдардың ұзақтығы» деген жолдағы «1 632» деген сандар «1 638» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шаралар» мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«

6. Разработка проектно-сметной документации пункта пропуска на автомобильной дороге «Западная Европа-Западный Китай» Алматинской области
-
-
х
-
-
7. Обслуживание автомобильных дорог общего пользования республиканского значения
-
-
х
-
-
8. Разработка межгосударственных стандартов
-
-
х
-
-
»;
в задаче «1.1.5. Повышение уровня развития инфраструктуры автотранспортной отрасли»;
«Мероприятия для достижения показателей прямых результатов» дополнить строками следующего содержания:
«
10. Развитие систем мониторинга междугородних и международных регулярных автомобильных пассажирских перевозок в режиме реального времени с помощью современных телекоммуникационных и спутниковых систем
-
-
х
х
-
11. Создание и внедрение системы ЭВАК
-
-
-
-
х
12. Создание центров обработки вызовов системы ЭВАК
-
-
-
-
х
»;
в стратегическом направлении 3. «Развитие услуг, производства и инфраструктуры ИКТ, инновации, базирующейся на современных технологиях, ориентированной на предоставление мультимедийных услуг»:
в цели 3.1. «Обеспечение достижения роста доли сектора ИКТ в ВВП, включая развитие инфокоммуникационной инфраструктуры»:
в задаче 3.1.1. «Уровень доступности базовых услуг в сфере ИКТ и обеспечение 100-процентного охвата домохозяйств Республики Казахстан услугами телефонной связи, широкополосного доступа к Интернету»:
в графе «2013 год» строки «6. Количество абонентов в сельских населенных пунктах, обеспеченных универсальными услугами связи» цифры «1 053 710» заменить цифрами «1 059 042»;
в задаче 3.1.4. «Доведение уровня отраслевой стандартизации до международных норм и формирование правовой основы, способствующей развитию ИКТ в Республике Казахстан»:
в графе «2013 год»:
в строке «1. Количество гармонизированных стандартов от общего количества стандартов в области ИКТ» цифры «75,5» заменить цифрами «74,4»;
в строке «2. Количество разрабатываемых государственных стандартов в области ИКТ» цифры «24» заменить цифрами «16»;
в стратегическом направлении 4. «Совершенствование процессов предоставления государственных услуг, технического сопровождения и интеграция информационных систем государственных органов, в том числе создание условий и механизмов для развития информационной инфраструктуры Таможенного союза»:
в цели 4.1. «Повышение качества оказания государственных услуг в электронном формате и уровня функционирования центров обслуживания населения»:
строку:
«
1. Доля переведенных в электронный формат социально значимых государственных услуг от общего количества социально значимых услуг
Данные МТК
%
-
-
15
60
100
100
100
»
изложить в следующей редакции:
«

6. Алматы облысындағы «Батыс Еуропа-Батыс Қытай» автомобиль жолына өту орындарының жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеу
-
-
х
-
-
7. Республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарына қызмет көрсету
-
-
х
-
-
8. Мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу
-
-
х
-
-
»;
«Автокөлік саласы инфрақұрылымының даму деңгейін арттыру» деген 1.1.5-міндетте:
«Тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шаралар» мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
10. Қазіргі заманғы телекоммуникациялық және спутниктік жүйелердің көмегімен нақты уақыт режимінде тұрақты қалааралық және халықаралық автомобильмен жолаушылар тасымалдауларының мониторингі жүйелерін дамыту
-
-
х
х
-
11. ААЖШ жүйесін құру және енгізу
-
-
-
-
х
12. ААЖШ жүйесінің шақыруларды өңдеу орталықтарын құру
-
-
-
-
х
»;
«Мультимедиялық қызметтерді ұсынуға бағытталған, қазіргі заманғы технологияларға негізделген қызметтерді, өндірістерді және АКТ инфрақұрылымын, инновацияларды дамыту» деген 3-стратегиялық бағытта:
«Ақпараттық коммуникациялық инфрақұрылымының дамуын қоса алғанда, ЖІӨ-дегі АКТ секторы үлесінің өсуіне қол жеткізуді қамтамасыз ету» деген 3.1-мақсатта:
«АКТ саласындағы базалық қызметтерге қолжетімділік деңгейі және Қазақстан Республикасының үй шаруашылықтарын телефон байланысымен, Интернетке кең жолақты қолжетімділікпен 100% қамтуды қамтамасыз ету» деген 3.1.1-міндетте:
«6. Ауылдық елді мекендерде байланыстың әмбебап қызметтерімен қамтылған абоненттердің саны» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «1 053 710» деген сандар «1 059 042» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасында АКТ-ны дамытуға ықпал ететін салалық стандарттаудың деңгейін халықаралық нормаларға дейін жеткізу және құқықтық негізін құру» деген 3.1.4-міндетте:
«2013 жыл» деген бағанда:
«1. АКТ саласындағы стандарттардың жалпы санынан үйлестірілген стандарттардың саны» деген жолдағы «75,5» деген сандар «74,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«2. АКТ саласындағы әзірленуші мемлекеттік стандарттардың саны» деген жолдағы «24» деген сандар «16» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мемлекеттік қызметтерді ұсыну, техникалық сүйемелдеу үдерістерін жетілдіру және мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін ықпалдастыру, соның ішінде Кеден одағының ақпараттық инфрақұрылымын дамыту үшін жағдайлар және тетіктер жасау» деген 4-стратегиялық бағытта:
«Электрондық форматта мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын және халыққа қызмет көрсету орталықтарының жұмыс істеу деңгейін арттыру» деген 4.1-мақсатта:
мына:
«
1. Әлеуметтік маңызы бар қызметтердің жалпы санынан электрондық форматқа көшірілген әлеуметтік маңызы бар мемлекеттік қызметтердің үлесі
ККМ деректері
%
-
-
15
60
100
100
100
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«

2. Ежегодный рост количества оказанных электронных услуг
Данные МТК
млн. ед.
0,04
1,0
1,0
1,0
2,0
2,0
2,0
»;
в «Мероприятиях для достижения показателей прямых результатов»:
в графе «2013 год» строки «9. Создание информационной системы и инфраструктуры Оперативного центра обеспечения информационной безопасности критически важных объектов информатизации» значение «х» заменить значением «-»;
раздел 7. «Бюджетные программы» изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

2. Көрсетілген электрондық қызметтер санының жыл сайынғы өсуі
ККМ деректері
млн. бірл.
0,04
1,0
1,0
1,0
2,0
2,0
2,0
»;
«Тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда»:
«9. Ақпараттық жүйені және ақпараттандырудың сындарлы маңызды объектілерін ақпараттық қауіпсіздікпен қамтамасыз етудің шұғыл орталығы инфрақұрылымын құру» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «х» деген мән «-» деген мәнмен ауыстырылсын;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлім осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 августа 2013 года № 840
Раздел 7. Бюджетные программы
7.1. Бюджетные программы
Бюджетная программа (подпрограмма)
001 «Услуги по формированию политики, координации, контроля, развития инфраструктуры и конкурентного рынка в области транспорта, коммуникаций, связи и информатизации».
100 «Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию политики, координации, контроля, развития инфраструктуры и конкурентного рынка в области транспорта, коммуникаций, связи и информатизации».
104 «Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственных органов»
Описание
Содержание центрального аппарата, ведомств и территориальных органов Министерства, разработка государственных и отраслевых (секторальных) программ развития транспортно-коммуникационного комплекса, связи и информатизации; разработка законодательных актов, предложений по совершенствованию применения законодательства, а также разработка и принятие нормативных правовых актов, технических условий и иных нормативов в области транспортно-коммуникационного комплекса, связи и информатизации по вопросам, входящим в компетенцию Министерства; разработка прогнозов и своевременное качественное обеспечение потребностей государственных нужд и экономики в перевозках и коммуникациях; разработка стандартов и правил; по решениям Правительства осуществление функций, связанных с владением и пользованием государственными долями и пакетами акций юридических лиц транспортно-коммуникационного комплекса, связи и информатизации; обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства. Системно-техническое обслуживание и ремонт системно-вычислительной техники. Администрирование, сопровождение локально-вычислительной сети, информационных систем и программных продуктов
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
текущая
Наименование показателя бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Показатели прямого результата

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 26 тамыздағы
№ 840 қаулысына
қосымша
7-бөлім. Бюджеттік бағдарламалар
7.1. Бюджеттік бағдарламалар
Бюджеттік бағдарлама
(кіші бағдарлама)
001 «Көлiк, коммуникация, байланыс және ақпараттандыру саласындағы саясатты қалыптастыру, үйлестiру, бақылау, инфрақұрылымды және бәсекелес нарықты дамыту жөнiндегi қызметтер»
100 «Көлiк, коммуникация, байланыс және ақпараттандыру саласындағы саясатты қалыптастыру, үйлестіру, бақылау, инфрақұрылымды және бәсекелес нарықты дамыту жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету»
104 «Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдары ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету»
Сипаттау
Министрліктің орталық аппаратын, ведомстволарын және аумақтық органдарын ұстау, көлік-коммуникациялық кешенді, байланыс және ақпараттандыруды дамытудың мемлекеттік және салалық (секторлық) бағдарламаларын; заңнамалық актілерді; заңнаманы қолдануды жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу, сондай-ақ нормативтік құқықтық актілерді, Министрліктің құзыретіне кіретін көлік-коммуникациялық кешенді, байланыс және ақпараттандыру саласындағы техникалық талаптар мен басқа да нормативтерді әзірлеу және қабылдау; болжамдарды әзірлеу және мемлекеттің мұқтаждығы мен экономиканың тасымалдар мен коммуникацияларғы қажеттілігін уақтылы сапалы қамтамасыз ету; стандарттар мен қағидалар әзірлеу; көлік-коммуникациялық кешеннің, байланыс және ақпараттандырудың мемлекеттік үлестеріне және заңды тұлғалардың акциялар пакеттерімен иелік ету мен пайдалануға қатысты Үкіметтің шешімдері бойынша функцияларды жүзеге асыру; біліктілік талаптарына сәйкес өз лауазымдық міндеттерін тиімді орындау және кәсіби шеберлігін жетілдіру үшін кәсіптік қызмет саласындағы білім бағдарламасы бойынша теориялық және практикалық білімдерді, шеберлікті, машықтарды жаңарту. Жүйелі техникалық қызмет көрсету және жүйелі-есептік техниканы жөндеу. Жергілікті есептік жүйені, ақпараттық жүйелер мен бағдарлама өнімдеріне әкімшілік ету, сүйемелдеу.
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына қарай
мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыру
жүзеге асыру тәсіліне қарай
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарламаның көрсеткішінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері

2. Мониторинг поправок к стандартам ИКАО и уведомление ИКАО о существующих различиях со стандартами ИКАО (кол-во различий)
ед.
2
Объем бюджетных средств
тыс. тенге
0
107 331,4
51 930
0
0
0
Форма бюджетной программы
Бюджетная программа (подпрограмма)
005 «Обеспечение водных путей в судоходном состоянии и содержание шлюзов»
Описание
Обеспечение безопасности судоходства на внутренних водных путях.
Обеспечение гарантированных габаритов судового хода посредством выставления (снятия) и содержания знаков навигационного оборудования; выполнения дноуглубительных (землечерпательных), выправительных, дноочистительных и тральных работ; содержания судоходных гидротехнических сооружений (шлюзов) в безопасном рабочем состоянии
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
текущая
Наименование показателя бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Показатели прямого результата

2. ИКАО стандарттарына түзетулерге мониторинг жүргізу және ИКАО стандарттарына байланысты айырмашылықтың болуы туралы ИКАО-ны хабардар ету (айырмашылық саны)
бірлік
2
Бюджет қаражатының көлемі
мың теңге
0
107 331,4
51 930
0
0
0
Бюджеттiк бағдарламаның нысаны
Бюджеттiк бағдарлама (кiшi бағдарлама)
005 «Су жолдарының кеме жүретiн жағдайда болуын қамтамасыз ету және шлюздердi ұстау»
Сипаттама
Iшкi су жолдарындағы кеме қатынасының қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету.
Навигациялық жабдықтар белгiлерiн қою (алу) және күтiп ұстау арқылы кеме жүруiнiң кепiлдендiрiлген өлшемдерiн қамтамасыз ету: түбiн тереңдету (жердi қарпу), түзету, түбiн тазарту және трал жұмыстарын орындау; кеме жүретiн гидротехникалық құрылыстарды (шлюздердi) қауiпсiз жұмыс жағдайында ұстау
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына қарай
мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарламаның көрсеткішінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері

101 002
22 674
6 500
22 700
1 012 000
11 400
0
Форма бюджетной программы
Бюджетная программа (подпрограмма)
011 «Капитальные расходы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан»
Описание
Приобретение технических средств, лицензионного программного обеспечения для обеспечения деятельности сотрудников центрального аппарата, ведомств и территориальных подразделений. Капитальный ремонт и разработка проектно-сметной документации зданий территориальных подразделений комитетов Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан для создания нормальных трудовых и социально-бытовых условий для государственных служащих. Оснащение органов транспортного контроля
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление капитальных расходов
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
текущая
Наименование показателя бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Показатели прямого результата

101 002
22 674
6 500
22 700
1 012 000
11 400
0
Бюджеттiк бағдарламаның нысаны
Бюджеттiк бағдарлама (кiшi бағдарлама)
011 «Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң күрделi шығыстары»
Сипаттама
Орталық аппарат, ведомстволар мен аумақтық бөлімшелер қызметкерлерінің қызметін қамтамасыз етуге арналған техникалық құралдарды, лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі комитеттерінің аумақтық бөлімшелері ғимараттарын мемлекеттік қызметшілер үшін қалыпты еңбек және әлеуметтік-тұрмыстық жағдай жасау үшін күрделі жөндеу және жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеу. Көліктік бақылау органдарын жарақтандыру.
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына қарай
күрделi шығыстарды жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарламаның көрсеткішінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Тікелей нәтиже көрсеткiштері

18 322 675
19 412 481
20 405 477
23 704 264
19 512 114
Форма бюджетной программы
Бюджетная программа (подпрограмма)
013 «Строительство пунктов пропуска через государственную границу Республики Казахстан на автомобильных дорогах республиканского значения
Описание
Разработка проектно-сметной документации пункта пропуска на автомобильной дороге «Западная Европа-Западный Китай» Алматинской области
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
Осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа реализации
Индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
Развитие
Наименование показателя бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Показатели прямого результата
Проведение проектно-изыскательских работ
шт
1
Показатели конечного результата
Завершение работ по разработке проектно-сметной документации
шт
1
Показатели качества
Получение заключения Госэкспертизы
шт
1
Показатели эффективности
Средние затраты
тыс. тенге
79 947
Объем бюджетных средств
тыс. тенге
79 947
Форма бюджетной программы
Бюджетная программа (подпрограмма)
014 «Обеспечение классификации и технической безопасности судов внутреннего водного плавания «река-море»
Описание
Содержание государственного учреждения «Регистр судоходства».
Обеспечение технической безопасности судов и других инженерных сооружений, участвующих в процессе судоходства
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
текущая
Наименование показателя бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Показатели прямого результата
Обеспечение классификации судов и проведение освидетельствований судов
ед.

18 322 675
19 412 481
20 405 477
23 704 264
19 512 114
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттiк бағдарлама (кiшi бағдарлама)
013 «Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында өткізу пункттерін салу»
Сипаттама
Алматы облысындағы «Батыс Еуропа-Батыс Қытай» автомобиль жолына өту орындарының жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеу
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына қарай
бюджеттiк инвестицияларды жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
даму
Бюджеттік бағдарламаның көрсеткішінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014жыл
2015жыл
Тікелей нәтиже көрсеткiштері
Жобалық-іздестіру жұмыстарды өткізу
дана
1
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу бойынша жұмыстарды аяқтау
дана
1
Сапа көрсеткіштері
Мемлекеттік сараптама қорытындысын алу
дана
1
Тиімділік көрсеткiштерi
Орта шығындар
мың
теңге
79 947
Бюджет қаражатының көлемі
мың
теңге
79 947
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарлама
(кіші бағдарлама)
014 «Iшкi суларда жүзетiн «өзен-теңiз» кемелерiн жiктеудi және олардың техникалық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету»
Сипаттама
«Кеме қатынасы тіркелімі» мемлекеттік мекемесін ұстау.
Кеме жүзу процесіне қатысушы кемелердің және өзге де инженерлік құрылыстардың техникалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарламаның көрсеткіштерінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014жыл
2015жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Кемелердің сыныпталуын қамтамасыз ету және кемелерді куәландыруды жүргізу
бірлік

113 679,9
93 437
85 230
119 792
88 151
92 316
Форма бюджетной программы
Бюджетная программа (подпрограмма)
015 «Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны на увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта «Новая транспортная система»
Описание
Строительство легкорельсовой транспортной системы города Астаны
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
развитие
Наименование показателя бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Показатели прямого результата
1. Создание новых рабочих мест
чел.
22
2. Строительство комплекса легкорельсовой транспортной системы первой очереди
%
30
Показатели конечного результата
1. Переустройство инженерных сетей
км
14
2. Соответствие систем и конструкций легкорельсового транспорта казахстанским и международным стандартам качества
%
Показатели качества
Количество выездов на объект
кол-во
180
Показатели эффективности
Строительство эстакады
км
2
Объем бюджетных средств
тыс. тенге
10 234 976
Форма бюджетной программы
Бюджетная программа (подпрограмма)
016 «Обеспечение качества выполнения дорожно-строительных и ремонтных работ»
Описание
Осуществление контроля за качеством выполняемых работ по строительству, реконструкции, капитальному, среднему, текущему ремонту автомобильных дорог республиканского значения и применяемыми дорожно-строительными материалами
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
текущая
Наименование показателя бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Показатели прямого результата
Проведение контроля качества дорожно-ремонтных работ на автомобильных дорогах республиканского значения
км
2 200
2 628
2 863
2 868
2 443
2 672
2 316
Показатели конечного результата
Протяженность реконструированных и отремонтированных участков автомобильных дорог республиканского значения, прошедших контроль качества
км
2 200
2 628
2 863
2868
2 443
2 672
2 316
Показатели качества
Количество выезда на объект
кол-во

113 679,9
93 437
85 230
119 792
88 151
92 316
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
015 «Астана қаласының бюджетіне Жаңа көлік жүйесі жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері»
Сипаттама
Астана қаласының жеңіл рельстік көлік жүйесін салу
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
трансферттер мен бюджеттiк субсидиялар беру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
даму
Бюджеттік бағдарламаның көрсеткіштерінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
1. Жаңа жұмыс орындарын құру
адам
22
2. Бірінші кезектегі жеңіл рельсті көлік жүйесі кешенін салу
%
30
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
1. Инженерлік желілерді қайта орнату
км
14
2. Жеңіл рельсті көлік жүйесінің және құрылымының қазақстандық және халықаралық сапа стандарттарына сәйкестігі
%
Сапа көрсеткіштері
Объектіге шығу саны
саны
180
Тиімділік көрсеткіштері Эстакада салу
км
2
Бюджет қаражатының көлемі
мың теңге
10 234 976
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
016 «Жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарын орындаудың сапасын қамтамасыз ету»
Сипаттама
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын салу, қайта жаңарту, күрделі, орташа, ағымдағы жөндеу бойынша орындалып жатқан жұмыстардың және қолданылып жатқан жол-құрылыс материалдарының сапасына бақылауды жүзеге асыру
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарламаның көрсеткіштерінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарындағы жол-жөндеу жұмыстарының сапасын бақылауды жүргізу
км
2200
2 628
2 863
2 868
2 443
2 672
2 316
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Бақылау сапасынан өткен, жөнделген және қайта жаңартылған республикалық маңызы бар автомобиль жолдары учаскелерінің ұзақтығы
км
2200
2 628
2 863
2 868
2 443
2 672
2 316
Сапа көрсеткіштері
Объектіге шығу саны
саны

163 408
476 904
289 812
317 066
523 323
583 321
Форма бюджетной программы
Бюджетная программа (подпрограмма)
021 «Разработка технических регламентов и стандартов в области транспорта и коммуникаций»
Описание
Совершенствование государственной системы стандартизации в автодорожной отрасли. Разработка межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза «Безопасность автомобильных дорог», а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза «Безопасность автомобильных дорог» и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
текущая
Наименование показателя бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Показатели прямого результата

163 408
476 904
289 812
317 066
523 323
583 321
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
021 «Көлік және коммуникация саласында техникалық регламенттер және стандарттар әзірлеу»
Сипаттама
Автожол саласындағы стандарттаудың мемлекеттік жүйесін жетілдіру. Мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының «Автомобиль жолдарының қауіпсіздігі» техникалық регламенттерінің талаптарын, сондай-ақ зерттеу және әдістерін құрайтын (сынақтар) және өлшеу, ережелерін мемлекетаралық стандарттарды сақтауын, оның ішінде Кеден одағының «Автомобиль жолдарының қауіпсіздігі» техникалық регламенттерінің талаптарын орындау мен қолдануға қажетті іріктелген ережелер үлгілері мен өнімнің сәйкестілігін бағалауды жүзеге асыруын (растау) қамтамасыз етеді.
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарламаның көрсеткіштерінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері

15 580 082
14 847 623
14 693 029
14 693 029
Форма бюджетной программы
Бюджетная программа (подпрограмма)
025 «Сопровождение системы управления и мониторинга сетей операторов связи»
Описание
секретно
Бюджетная программа (подпрограмма)
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
текущая
Наименование показателя бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Показатели прямого результата
секретно
Показатели конечного результата
секретно
Показатели качества
секретно
Показатели эффективности
секретно
Объем бюджетных расходов
тыс. тенге
0
0
0
377 306
4 287 306
377 306
377 306
Форма бюджетной программы
Бюджетная программа (подпрограмма)
026 «Модернизация системы мониторинга радиочастотного спектра Республики Казахстан»
Описание
секретно
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
развитие
Наименование показателя бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Показатели прямого результата
секретно
Показатели конечного результата
секретно
Показатели качества
секретно
Показатели эффективности
секретно
Объем бюджетных расходов
тыс. тенге
0
0
0
0
0
4 073 343
4 769 682
Форма бюджетной программы
Бюджетная программа (подпрограмма)
027 «Международно-правовая защита и координация орбитально-частотного ресурса Республики Казахстан»
Описание
Международно-правовая защита и координация орбитально-частотного ресурса Республики Казахстан
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
текущая
Наименование показателя бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Показатели прямого результата

15 580 082
14 847 623
14 693 029
14 693 029
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
025 «Байланыс операторларының басқару жүйесiн және желiлердiң мониторингiн сүйемелдеу»
Сипаттамасы
құпия
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыру
жүзеге асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткішінің атауы
Өлш. бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
құпия
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
құпия
Сапа көрсеткіштері
құпия
Тиімділік көрсеткіштері
құпия
Бюджеттік шығыстардың көлемі
мың теңге
377 306
4 287 306
377 306
377 306
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
026 «Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрі мониторингі жүйесін жаңғырту»
Сипаттамасы
құпия
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
бюджеттiк инвестицияларды жүзеге асыру
жүзеге асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткішінің атауы
Өлш. бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011
жыл
2012
жыл
2013 жыл
2014
жыл
2015
жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
құпия
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
құпия
Сапа көрсеткіштері
құпия
Тиімділік көрсеткіштері
құпия
Бюджеттік шығыстардың көлемі
мың теңге
0
0
0
0
0
4 073 343
4 769 682
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
027 «Қазақстан Республикасының орбиталдық-жиілік ресурсын халықаралық-құқықтық қорғау және үйлестіру»
Сипаттамасы
Қазақстан Республикасының орбиталды-жиілік ресурсын халықаралық-құқықтық қорғау және үйлестіру
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткішінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері

17,1
Объем бюджетных средств
тыс. тенге
431 349
425 560,8
416 885
385 240
475 657
458 209
474 112
Форма бюджетной программы
Бюджетная программа (подпрограмма)
033 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам на изъятие земельных участков для государственных нужд»
Описание
Заключение договоров по выкупу земельных участков и строений на них для государственных нужд под строительство и реконструкцию автомобильных дорог республиканского значения
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
текущая
Наименование показателя бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Показатели прямого результата
Выкуп земельных участков и строений, попадающих под полосу отвода автодорог
участок
прогнозируется 102
прогнозируется 127
прогнозируется 334
прогнозируется 118
прогнозируется 59
Показатели конечного результата
Заключение договоров по выкупу земельных участков и строений
участок
прогнозируется 102
прогнозируется 127
прогнозируется 334
прогнозируется 118
прогнозируется 59
Показатели качества
Процентное соотношение количества договоров, заключенных по решениям суда, к общему количеству выкупаемых земельных участков
участок
не более 10%
не более 10%
не более 10%
не более 10%
не более 10%
Показатели эффективности
Завершение выкупа земельных участков с учетом закрытия финансового года
участок
прогнозируется 102
прогнозируется 127
прогнозируется 334
прогнозируется 118
прогнозируется 59
Объем бюджетных средств
тыс. тенге
894 823
2 809 508
2 800 000
4 500 000
3 813 443
Форма бюджетной программы
Бюджетная программа (подпрограмма)
034 «Целевые текущие трансферты бюджету города Алматы на субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном»
Описание
Покрытие убытков перевозчиков, связанных с организацией пассажирских перевозок на подземном транспорте Метрополитен по городскому сообщению в городе Алматы
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
текущая
Наименование показателя бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Показатели прямого результата

17,1
Бюджет қаражатының көлемі
мың теңге
431 349
425 560,8
416 885
385 240
475 657
458 209
474 112
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
033 «Облыстық бюджеттерге мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттама
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын құрылыс және қайта жаңартуға мемлекеттік мұқтажы үшін жер учаскелерді және құрылыстарды сатып алу шарттарын жасасу
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
трансферттер мен бюджеттiк субсидиялар беру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарламаның  көрсеткіштерінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Автожолдың белдеуіне түсетін жер учаскелерін және құрылымдарын сатып алу
учаске
102 болжанады
127
болжанады
334
болжанады
118
болжанады
59
болжанады
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Жер учаскелерін және құрылымдарын сатып алу бойынша шарт жасасу
учаске
102 болжанады
127
болжанады
334
болжанады
118
болжанады
59
болжанады
Сапа көрсеткіштері
Сот шешімдері бойынша жасасқан шарттардың саны сатып алынатын жер учаскелердің жалпы санына пайыздық қатынасы
учаске
10 %-дан аса емес
10 %-дан аса емес
10 %-дан аса емес
10 %-дан аса емес
10 %-дан аса емес
Тиімділік көрсеткіштері
Қаржылық жылының жабылуын есепке ала отырып, жер учаскелерін сатып алуды аяқтау
учаске
102 болжанады
127
болжанады
334
болжанады
118
болжанады
59
болжанады
Бюджет қаражатының көлемі
мың теңге
894 823
2 809 508
2 800 000
4 500 000
3 813 443
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
034 «Алматы қаласының бюджетiне метрополитенмен жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттама
Алматы қаласындағы қалалық қатынас бойынша метрополитен жер асты көлігіндегі жолаушылар тасымалын ұйымдастырумен байланысты тасымалдаушылар шығынын жабу
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
трансферттер мен бюджеттiк субсидиялар беру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарламаның көрсеткіштерінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері

271 620
313 939
283 431
283 431
Форма бюджетной программы
Бюджетная программа (подпрограмма)
039 «Обеспечение функционирования межведомственных информационных систем»
Описание
Обеспечение функционирования информационной инфраструктуры «электронного правительства» Республики Казахстан, приобретение технических средств и лицензионного программного обеспечения, оплата услуг связи, и аренды помещения, услуги по сопровождению, системно-техническому обслуживанию информационных систем, услуги по обеспечению информационной безопасности инфраструктуры «электронного правительства».
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
текущая
Наименование показателя бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Показатели прямого результата

271 620
313 939
283 431
283 431
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
039 «Ведомствоаралық ақпараттық жүйелердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету»
Сипаттамасы
Қазақстан Республикасының «электрондық үкімет» ақпараттық инфрақұрылымдарының қызмет етуін қамтамасыз ету; техникалық жабдықтар мен лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу; байланыс қызметтерін төлеу; үй жайларды жалға алу; ақпараттық жүйелерді сүйемелдеу жүйелік-техникалық қызмет көрсету бойынша қызметтер; «электрондық үкімет» инфрақұрылымының қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша қызметтер
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткішінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері

2 439 418
12 902 272
20 314 519
14 302 272
Форма бюджетной программы
Бюджетная программа (подпрограмма)
042 «Услуги по проведению оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов по применению информационных технологий»
Описание
Расходы на услуги независимых неправительственных организаций по проведению оценки эффективности деятельности центральных государственных органов и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы по критериям реализации функций государственных органов в электронном формате и оказания государственных услуг в электронном формате
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
текущая
Наименование показателя бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Показатели прямого результата

2 439 418
12 902 272
20 314 519
14 302 272
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
042 «Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің ақпараттық технологияларды қолдану тиімділігін бағалауды жүргізу жөніндегі қызметтері»
Сипаттамасы
Мемлекеттік органдармен қызметтерді электронды форматта іске асыру және электронды форматта мемлекеттік қызметтер көрсету критерийлері бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың орталық мемлекеттік органдарының және жергілікті атқарушы органдарының қызметтерінің тиімділігін бағалауды жүргізу бойынша тәуелсіз үкіметтік емес ұйымдардың қызметтеріне шығыстар
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткішінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері

613 075
1 059 849
1 055 664
Форма бюджетной программы
Бюджетная программа (подпрограмма)
044 «Создание информационной системы «Мобильный офис Правительства Республики Казахстан»
Описание
Автоматизация информационно-обменных видов деятельности (отправка/получение электронных почтовых сообщений, обмен информацией и обсуждения вопросов посредством мгновенных сообщений, форумов)
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
развитие
Наименование показателя бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Показатели прямого результата
1. Запуск ИС «Мобильный офис Правительства РК» в промышленную эксплуатацию
ед.
1
2. Подключение пользователей к ИС «Мобильный офис Правительства РК»
ед.
250
Показатели конечного результата
Увеличение эффективности совместной работы руководителей Канцелярии Премьер-Министра РК, центральных и местных исполнительных органов и государственных холдингов
%
100
Показатели качества
1. Обеспечение передачи сообщений ИС МОПРК
ед.
5 000
2. Обеспечение взаимодействия в режиме 24 часа 7 дней в неделю (далее - 24х7) вне зависимости от местонахождения пользователей ИС Мобильный Офис Правительства РК.
%
100
Объем бюджетных расходов
тыс. тенге
307 743
Форма бюджетной программы
Бюджетная программа (подпрограмма)
048 «Увеличение уставного капитала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения»
Описание
Техническое оснащение рабочих мест пользователей интегрированной информационной системы для ЦОН и обеспечение каналов связи в рамках развития ИИС ЦОН, создание специализированных Центров обслуживания населения по вопросам регистрации автотранспорта и выдачи водительских удостоверений
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
развитие
Наименование показателя бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Показатели прямого результата

613 075
1 059 849
1 055 664
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
044 «Қазақстан Республикасы Үкіметінің мобильдік кеңсесі» ақпараттық жүйесін құру»
Сипаттама
Қызметтің ақпараттық-алмасу түрлерін автоматтандыру (электрондық пошта хабарламаларын жөнелту/алу, ақпаратпен алмасу және жедел хабарламалар, форумдар арқылы мәселелерді талқылау)
Бюджеттік бағдарлама түрі
мазмұнына байланысты
бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткішінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
1. «ҚР Үкiметiнiң Мобильдік кеңсесі» АЖ өндірістік пайдалануға iске қосу
бірлік
1
2. ҚР Үкiметiнiң Мобильдік кеңсесі АЖ-ге пайдаланушыларды қосу
бірлік
250
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
ҚР Премьер-Министрiнiң Кеңсесi, орталық және жергiлiктi атқарушы органдар және мемлекеттiк холдингтер басшыларының бірлескен жұмысының тиімділігін арттыру
%
100
Сапа көрсеткіштері
1. ҚРҮМҚ АЖ хабарламалар жіберуді қамтамасыз ету
бірлік
5 000
2. «ҚР Үкiметiнiң Мобильдік кеңсесі» АЖ пайдаланушыларының тұрған жеріне қарамастан аптасына 7 күн 24 сағат режимінде (бұдан әрi - 24 х 7) өзара іс-қимылын қамтамасыз ету
%
100
Бюджеттік шығыстардың көлемі
мың теңге
307 743
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
048 «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттама
ХҚО арналған Ықпалдандырылған ақпараттық жүйесінің пайдаланушыларына жұмыс орындарын техникалық жабдықтау және ХҚО ЫАЖ дамыту шеңберінде байланыс арналарын қамтамасыз ету, автокөлікті тіркеу және жүргізуші куәліктерін беру мәселелері бойынша мамандандырылған Халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру
Бюджеттік бағдарлама түрі
мазмұнына байланысты
бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткішінің атауы
Өлшем бірлігі
Есептік кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері

1 708 935
Форма бюджетной программы
Бюджетная программа (подпрограмма)
049 «Подготовка и сопровождение концессионного проекта строительства «Большая Алматинская кольцевая автомобильная дорога»
Описание
Оказание содействия Республике Казахстан в реализации сделки ГЧП посредством открытого, конкурентного и прозрачного тендерного процесса путем привлечения солидных инвесторов, имеющих достаточные ресурсы для осуществления пилотного концессионного проекта «БАКАД»
вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
Осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
текущая
Наименование показателя бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Показатели прямого результата
1. Корректировка ТЭО
ед.
2. Разработка конкурсной документации
ед.
1
Показатели конечного результата
1. Заключения соответствующих экспертиз на ТЭО
ед.
2. Заключение экспертизы АО «КЦ ГЧП», согласование с МЭРТ и МФ
ед.
1
Показатели качества
1. Утверждение ТЭО
ед.
2. Утверждение конкурсной документации
ед.
1
Показатели эффективности
Договор концессии
ед.
1
Объем бюджетных расходов
тыс. тенге
251 250
48 750
0
Форма бюджетной программы
Бюджетная программа (подпрограмма)
050 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство специализированных центров обслуживания населения»
Описание
Открытие специализированного центра обслуживания населения в городах Алматы и Астане
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
Предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в зависимости от способа реализации
Индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
Развитие
Наименование показателя бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Показатели прямого результата
Создание специализированного центра обслуживания населения в городах Алматы и Астане по регистрации автотранспорта и выдаче водительских удостоверений
ед.
1
1
Показатели конечного результата
1. Снижение среднего времени по регистрации, перерегистрации автотранспорта
час
Не более 2
Не более 2
2. Снижение среднего времени оформления документов по выдаче водительских удостоверений
час
Не более 2
Не более 2
Показатели качества
Перевод предоставления государственных услуг в сфере регистрации автотранспорта и выдаче водительских удостоверений в центр обслуживания населения в целях улучшения качества и удобства при получении услуг населением
услуга
1
1
Показатели эффективности
Обеспечение бесперебойного функционирования специализированного центра обслуживания населения
%
100
100
Объем бюджетных средств
тыс. тенге

1 708 935
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарлама
(кіші бағдарлама)
049 «Үлкен Алматы айналма автомобиль жолы» концессиялық жобасының құрылысын дайындау және сүйемелдеу»
Сипаттама
«ҮАААЖ» «пилоттық» концессиялық жобасын жүзеге асыру үшін жеткілікті ресурстары бар ірі инвесторларды тарту арқылы ашық, бәсекелес және айқын тендерлік процесс арқылы МЖӘ келісімді іске асыруда Қазақстан Республикасына ықпал көрсету
Бюджеттік бағдарлама түрі
мазмұнына байланысты
бюджеттiк инвестицияларды жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткішінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
1. ТЭН-ді түзету
бірлік
2. Конкурстық құжаттаманы әзірлеу
бірлік
1
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
1. ТЭН-ге тиісті сараптамалардың қорытындылары
бірлік
2. «ҚМЖМ ӘО» АҚ сараптама қорытындысы, ЭДСМ-мен және ҚМ-мен келісу
бірлік
1
Сапа көрсеткіштері
1. ТЭН бекіту
бірлік
2. Конкурстық құжаттаманы бекіту
бірлік
1
Тиімділік көрсеткіштері
Концессия шарты
бірлік
1
Бюджеттік шығыстардың көлемі
мың теңге
251 250
48 750
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
050 «Облыстық бюджеттеріне, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру үшін берілетін нысаналы даму трансферттері»
Сипаттамасы
Астана және Алматы қаласында мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталығын ашу
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
трансферттер және бюджеттiк субсидиялар беру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/ дамыту
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткішінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Астана және Алматы қалаларында автокөлiктерді тiркеу және жүргiзушi куәлiктерін беру жөнінде мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталығын құру
бірлік
1
1
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
1. Автокөлiктi тiркеу, қайта тiркеу бойынша орташа уақытты азайту
сағат
2-ден көп емес
2-ден көп емес
2. Жүргiзушi куәлiктерін беру бойынша құжаттарды ресiмдеудiң орташа уақытын азайту
сағат
2-ден көп емес
2-ден көп емес
Сапа көрсеткіштері
Халықтың қызметтердi алу кезіндегі сапасы мен қолайлылықты жақсарту мақсатында автокөлікті тіркеу және жүргізуші куәліктерін беру саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсетуді халыққа қызмет көрсету орталығына ауыстыру
қызмет
1
1
Тиімділік көрсеткіштері
Мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталығының үздіксiз жұмыс істеуін қамтамасыз ету
%
100
100
Бюджеттік шығыстардың көлемі
мың теңге

1 316 124
1 759 505
Форма бюджетной программы
Бюджетная программа (подпрограмма)
051 «Услуги по организации работ по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог»
Описание
Административные расходы акционерного общества «Казавтожол»
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
текущая
Наименование показателя бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Показатели прямого результата
Оказание услуг по формированию политики в области автомобильных дорог
чел.

1 316 124
1 759 505
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
051 «Автомобиль жолдарының құрылыс, қайта жаңарту, жөндеу және күтіп ұстау бойынша ұйымдастыру қызметтері»
Сипаттамасы
«ҚазАвтоЖол» акционерлік қоғамының әкімшілік шығындары
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткішінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Автомобиль жолдары саласындағы саясатты қалыптастыру бойынша қызмет көрсету
адам

269
Показатели конечного результата
Эффективная реализация государственной политики в области автомобильных дорог
%
100
Показатели качества
Улучшение качества принятия управленческих решений и ускорение процесса принятия решений
%
100
Показатели эффективности
Средние затраты на содержание одного работника АО «Казавтожол» в год
тыс. тенге
2 230
Объем бюджетных средств
тыс. тенге
0
0
0
0
599 911
Форма бюджетной программы
Бюджетная программа (подпрограмма)
052 «Создание информационной системы экстренного вызова при авариях и катастрофах»
Описание
Сокращение времени реагирования экстренных оперативных служб на дорожно-транспортные происшествия на автотранспортных средств, оснащенных устройствами вызова экстренных оперативных служб
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
развитие
Наименование показателя бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Показатели прямого результата
1. Заключение договора на оказание консалтинговых услуг по созданию и внедрению системы ЭВАК
шт.
1
2. Управление проектом (разработка и утверждение документации с описанием системы ЭВАК и ее компонентов, а также механизмами создания и внедрения системы ЭВАК)
ед.
не менее 3
Показатели конечного результата
1. Получение необходимой информации и консультаций для эффективного и оперативного внедрения системы ЭВАК (отчеты, материалы, техническая документация, нормативные правовые акты и т.д.)
ед.
не менее 10

269
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері Автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты тиімді жүзеге асыру
%
100
Сапа көрсеткіштері
Басқару шешімдерін қабылдау сапасын арттыру және шешім қабылдау үрдісін жылдамдату
%
100
Тиімділік көрсеткіштері
Жылына «ҚазАвтоЖол» АҚ бір жұмысшысының ұстауына орташа шығындары
мың теңге
2 230
Бюджеттік шығыстардың көлемі
мың теңге
0
0
0
0
599 911
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
052 «Апаттар және авариялар кезінде жедел шақыру ақпараттық жүйесін құру»
Сипаттамасы
Жедел қызметтерді шақыру құралдарымен жабдықталған автокөлік құралдарының қатысуымен болатын жол-көлік оқиғаларына жедел қызметтердің ден қою уақытын төмендету
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
бюджеттiк инвестицияларды жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткішінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
1. ААЖШ жүйесін құру және енгізу бойынша консалтинг қызметтердi көрсету шартын жасасу
дана
1
2. Жобаны басқару (ААЖШ жүйесі мен оның құрамдауыштарының сипаттамасы, сондай-ақ ААЖШ жүйесін құру мен енгізу тетіктері көрсетілген құжаттаманы әзірлеу және бекіту)
бірлік
3 кем емес
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
1. ААЖШ жүйесін тиімді және жылдам енгізу үшін қажетті ақпаратты және ақыл-кеңестерді алу (есептер, материалдар, техникалық құжаттама, нормативтік құқықтық актілер және т.б.)
бірлік
10 кем емес