О внесении изменений и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1524. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2022 года № 355.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.06.2022 № 355.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнение, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
C. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1524
Изменения и дополнение, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года № 1300 "О Регламенте Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 44, ст. 443):
в Регламенте Правительства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 34-1 изложить в следующей редакции:
"34-1. Государственный орган-разработчик одновременно с направлением проекта постановления на согласование в заинтересованные государственные органы, на своем интернет-ресурсе размещает проект постановления, пояснительную записку и другие необходимые документы к нему с учетом требований пункта 50 настоящего Регламента, в том числе по вопросам заключения, выполнения, изменения и прекращения международных договоров Республики Казахстан на государственном и русском языках, за исключением проектов постановлений, содержащих кадровые и организационные вопросы, а также государственные секреты и (или) служебную информацию ограниченного распространения с пометкой "Для служебного пользования". Разрешение (номер и дата) и информация (наименование выпущенных файлов с указанием количества байт в каждом) о размещении проекта постановления на интернет-ресурсе государственного органа указываются в пояснительной записке к проекту постановления.
Государственный орган-разработчик в течение семи рабочих дней со дня поступления экспертных заключений Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, аккредитованных объединений субъектов частного предпринимательства размещает их на своем интернет-ресурсе, а в случае несогласия с ними размещает аргументированные обоснования причин непринятия.";
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. Проекты постановлений, затрагивающие интересы субъектов частного предпринимательства, направляются в Национальную палату предпринимателей Республики Казахстан и аккредитованные объединения субъектов частного предпринимательства для получения экспертного заключения. Экспертные заключения Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, аккредитованных объединений субъектов частного предпринимательства носят рекомендательный характер и являются обязательным приложением к проекту постановления до его принятия.";
в пункте 50:
в подпункте 2):
абзац девятый части первой изложить в следующей редакции:
"разрешение (номер и дата) и информация (наименование выпущенных файлов с указанием количества байт в каждом) о размещении проекта постановления на интернет-ресурсе государственного органа.
часть третью подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"В случае несогласия с экспертным заключением Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан и аккредитованных объединений субъектов частного предпринимательства разработчик проекта должен привести в пояснительной записке к проекту аргументированные обоснования причин несогласия с экспертным заключением.";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) в случае если проект постановления затрагивает интересы субъектов частного предпринимательства, к проекту прикладываются экспертные заключения Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан и аккредитованных объединений субъектов частного предпринимательства;";

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1524 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 2 маусымдағы № 355 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.06.2022 № 355 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтыру бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
C. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1524 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен толықтыру
1. "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 44, 443-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Регламентiнде:
34-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34-1. Әзірлеуші мемлекеттік орган қаулы жобасын мүдделі мемлекеттік органдарға келісуге жібере отырып, бір мезгілде өзінің интернет-ресурсында кадрлық және ұйымдастырушылық мәселелерді қамтитын, сондай-ақ мемлекеттік құпияларды және (немесе) "Қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар таралуы шектеулі қызметтік ақпаратты қамтитын қаулы жобаларын қоспағанда, қаулы жобасын, түсіндірме жазбаны және оған қажетті басқа да құжаттарды осы Регламенттің 50-тармағының талаптарын ескере отырып, оның ішінде Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын жасау, орындау, өзгерту және тоқтату мәселелері бойынша мемлекеттік және орыс тілдерінде орналастырады. Қаулы жобасын мемлекеттік органның интернет-ресурсында орналастыру туралы рұқсат (нөмірі және уақыты) және ақпарат (әрқайсысындағы байттар санын көрсете отырып, шығарылған файлдар атауы) қаулы жобасына түсіндірме жазбада көрсетіледі.
Әзірлеуші мемлекеттік орган Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының, жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктерінің сараптамалық қорытындылары түскен күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде оны өзінің интернет-ресурсында орналастырады, ал онымен келіспеген жағдайда, қабылдамау себептерінің дәлелденген негіздемесін орналастырады.";
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Жеке кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын қаулылардың жобалары сараптамалық қорытынды алу үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасына, жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктеріне жіберіледі. Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының, жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктерінің сараптамалық қорытындылары ұсынымдық сипатта болады және қаулының жобасы қабылданғанға дейін оған міндетті қосымша болып табылады.";
50-тармақта:
2) тармақшада:
бірінші бөлігінің тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"қаулы жобасын мемлекеттік органның интернет-ресурсында орналастыру туралы рұқсат (нөмірі және уақыты) және ақпарат (әрқайсысындағы байттар санын көрсете отырып, шығарылған файлдар атауы) қаулы жобасына түсіндірме жазбада көрсетіледі.";
2) тармақшаның үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының, жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктерінің сараптамалық қорытындыларымен келіспеген жағдайда, жобаны әзірлеуші жобаға түсіндірме жазбада сараптамалық қорытындымен келіспеу себептерінің дәлелденген негіздемесін келтіруге тиіс;";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) егер қаулының жобасы жеке кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын болса, жобаға Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының және жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктерінің сараптамалық қорытындылары қоса беріледі;";

подпункт 3) пункта 79 изложить в следующей редакции:
"3) копии экспертных заключений Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, аккредитованных объединений субъектов частного предпринимательства, в случае если проект акта Президента Республики Казахстан затрагивает интересы субъектов частного предпринимательства;";
часть первую пункта 91 изложить в следующей редакции:
"91. Проекты законов, затрагивающие интересы субъектов частного предпринимательства, направляются в Национальную палату предпринимателей Республики Казахстан и аккредитованные объединения субъектов частного предпринимательства для получения экспертных заключений, которые носят рекомендательный характер и являются обязательными приложениями к законопроектам до их принятия.";
часть вторую пункта 91-2 изложить в следующей редакции:
"Государственный орган-разработчик в течение семи рабочих дней со дня поступления экспертных заключений от Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан и аккредитованных объединений субъектов частного предпринимательства размещает их на своем интернет-ресурсе, а в случае несогласия с ними размещает аргументированные обоснования причин непринятия.";
подпункт 9) пункта 95 изложить в следующей редакции:
"9) в случае если законопроект затрагивает интересы субъектов частного предпринимательства, к законопроекту прикладываются экспертные заключения Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан и аккредитованных объединений субъектов частного предпринимательства. В случае несогласия с экспертным заключением, разработчик должен привести письменные аргументированные обоснования причин несогласия с экспертным заключением;";
приложение 5 к указанному Регламенту изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.12.2016 № 907.
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.12.2015 № 1089 (вводится в действие с 01.01.2016).
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.12.2015 № 1090 (вводится в действие с 01.01.2016).
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 10.08.2015 № 636 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 24.11.2015 № 941 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 20.11.2018 № 781 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1524
Приложение 5
к Регламенту Правительства
Республики Казахстан
СПРАВОЧНЫЙ ЛИСТ
к проекту Закона Республики Казахстан
1.
Инициатор законопроекта (полное наименование органа)
2.
Состав рабочей группы по подготовке законопроекта
3.
Головной комитет по законопроекту
4.
Дата регистрации законопроекта в Парламенте Республики Казахстан
5.
*Заключения по законопроекту постоянных комитетов Парламента Республики Казахстан
6.
*Научная экспертиза законопроекта
*Принятые и непринятые замечания заключения научной экспертизы
*Обоснования причин непринятия замечаний заключения научной экспертизы
7.
*Экспертные заключения Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, аккредитованных объединений субъектов частного предпринимательства
*Принятые и непринятые замечания экспертных заключений Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, аккредитованных объединений субъектов частного предпринимательства
*Обоснования причин непринятия замечаний заключения Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, аккредитованных объединений субъектов частного предпринимательства
8.
*Изменения и дополнения, вносимые в процессе доработки законопроекта
9.
Кому поручено выступить с докладом по законопроекту
10.
Наличие альтернативных проектов
11.
Дата рассмотрения законопроекта Парламентом Республики Казахстан в первом чтении и его результатов
12.
Головной комитет (комиссия), другой орган, которому поручены доработка законопроекта и подготовка его ко второму чтению
13.
Вынесение законопроекта на народное обсуждение и его сроки
14.
Заключение по законопроекту Комитета (перед вторым чтением)
15.
Дата рассмотрения законопроекта Парламентом Республики Казахстан во втором чтении и его результаты
16.
Время вступления закона в силу
17.
Прочие условия
* Примечание: в случае значительного объема информации, допускается оформление отдельным приложением к Справочному листу.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1524

79-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) егер Қазақстан Республикасының Президенті актісінің жобасы жеке кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын болса, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының, жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктерінің сараптамалық қорытындыларының көшірмелері;";
91-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"91. Жеке кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын заңдардың жобалары сараптамалық қорытындылар алу үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасына және жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктеріне жіберіледі, олар ұсынымдық сипатта болады және заң жобалары қабылданғанға дейін оларға міндетті қосымшалар болып табылады.";
91-2-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Әзірлеуші мемлекеттік орган Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасына және жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктерінен сараптамалық қорытындылар түскен күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде оны өзінің интернет-ресурсында орналастырады, ал олармен келіспеген жағдайда, қабылдамау себептерінің дәлелденген негіздемесін орналастырады.";
95-тармақтың 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) егер заң жобасы жеке кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын болса, заң жобасына Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының және жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктерінің сараптамалық қорытындылары қоса беріледі. Әзірлеуші сараптамалық қорытындымен (қорытындылармен) келіспеген жағдайда сараптамалық қорытынды қабылдамау себептерінің жазбаша дәлелденген негіздемесін келтіруге тиіс;";
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң Регламентіне 5-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2016 № 907 қаулысымен.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.12.2015 № 1089 қаулысымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі);
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.12.2015 № 1090 қаулысымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 10.08.2015 № 636 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.11.2015 № 941 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.11.2018 № 781 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1524 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің Регламентіне
5-қосымша
Қазақстан Республикасы Заңының жобасына
АНЫҚТАМА ПАРАҚ
1
Заң жобасының бастамашысы (органның толық атауы)
2
Заң жобасын дайындау жөніндегі жұмыс тобының құрамы
3
Заң жобасы бойынша бас комитет
4
Заң жобасының Қазақстан Республикасының Парламентінде тіркелген күні
5
*Қазақстан Республикасының Парламенті тұрақты комитеттерінің заң жобасы бойынша қорытындылары
6
*Заң жобасының ғылыми сараптамасы
*Ғылыми сараптама қорытындысының қабылданған және қабылданбаған ескертулері
*Ғылыми сараптама қорытындысының ескертулерін қабылдамау себептерінің негіздемесі
7
*Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының, жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктерінің сараптамалық қорытындылары
*Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының, жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктері сараптамалық қорытындыларының қабылданған және қабылданбаған ескертулері
*Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының, жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктері сараптамалық қорытындыларының ескертулерін қабылдамау себептерінің негіздемесі
8
*Заң жобасын пысықтау процесінде енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
9
Заң жобасы бойынша баяндама жасау кімге тапсырылды
10
Балама жобалардың бар-жоғы
11
Қазақстан Республикасы Парламентінің заң жобасын бірінші оқылымда қараған күні және оның нәтижелері
12
Заң жобасын пысықтау және оны екінші оқылымға дайындау тапсырылған бас комитет (комиссия), басқа орган
13
Заң жобасын халықтық талқылауға шығару және оның мерзімі
14
Комитеттің заң жобасы бойынша қорытындысы (екінші оқылымның алдында)
15
Қазақстан Республикасы Парламентінің заң жобасын екінші оқылымда қараған күні және оның нәтижелері
16
Заңның күшіне енетін уақыты
17
Өзге де белгілер
*Ескертпе: ақпараттың көлемі едәуір болған жағдайда Анықтама параққа жеке қосымшамен ресімдеуге жол беріледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1524 қаулысына
2-қосымша

Сноска. Приложение 2 утратило силу постановлением Правительства РК от 28.12.2015 № 1090 (вводится в действие с 01.01.2016).

Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.12.2015 № 1090 қаулысымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).