Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам нотариальной деятельности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1557. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 августа 2015 года № 620
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.08.2015 № 620 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра юстиции РК от 24.04.2015 г. № 232.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительства Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Проведение аттестации на право занятия нотариальной деятельностью»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия нотариальной деятельностью»;
3) стандарт государственной услуги «Принятие заявлений, регистрация и выдача печатей нотариусов».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1557
Стандарт государственной услуги
«Проведение аттестации на право занятия
нотариальной деятельностью»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Проведение аттестации на право занятия нотариальной деятельностью» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю:
прохождение аттестации осуществляется по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время ожидания обслуживания – 15 (пятнадцать) минут;
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.

Нотариаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1557 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 7 тамыздағы № 620 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.08.2015 № 620 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Әділет министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 232 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6–бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Нотариустардың өтініштерін қабылдау, мөрлерін тіркеу және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1557 қаулысымен
бекітілген
«Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткізу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткізу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
аттестаттаудан өткізу қажеттілігіне қарай жүзеге асырылады, бірақ тоқсанында кемінде бір рет;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсету үшін күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыт – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.

6. Результат оказания государственной услуги: решение комиссии по аттестации лиц, претендующих на право занятия нотариальной деятельностью (далее – Комиссия), об аттестации либо о неаттестации. Выдача решения Комиссии осуществляется на бумажном носителе.
Решение Комиссии о прохождении аттестации либо о неаттестации выдаются по формам, установленным в приложениях 12 к настоящему стандарту государственной услуги, не позднее, чем на следующий день после проведения аттестации.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо, его представителя по доверенности) к услугодателю:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
3) копия диплома о высшем юридическом образовании (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
4) справка об отсутствии судимости, выданная по местожительству услугополучателя с указанием сведений по всей Республике Казахстан;
5) заключение о прохождении стажировки у нотариуса;
6) копия трудовой книжки (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки).
7) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству услугополучателя с указанием сведений по всей Республике Казахстан.
При подаче необходимых документов для прохождения аттестации на право занятия нотариальной деятельностью услугополучателю выдается талон с указанием даты, времени, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
Услугополучатель обеспечивает полноту документов, определенных в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам
оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:

6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: нотариаттық қызметпен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттау комиссиясының (бұдан әрі – Комиссия) аттестаттаудан өткені туралы не аттестатталмағаны туралы шешімі. Комиссияның шешімін беру қағаз жеткізгіште жүзеге асырылады.
Комиссияның аттестаттаудан өткені туралы не аттестаттамағаны туралы шешімі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 12-қосымшаларда белгіленген нысандар бойынша аттестаттау өткізілгеннен кейін келесі күннен кешіктірілмей беріледі.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сай демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезек тәртібінде, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) өтініш;
2) Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесін;
3) жоғары заңгерлік білімі туралы дипломының (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі;
4) бүкіл Қазақстан Республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша берілген соттылығының жоқтығы туралы анықтама;
5) нотариуста тағылымдамадан өткені туралы қорытынды;
6) еңбек кітапшасының көшірмесі (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған);
7) бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша берілген наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден медициналық анықтамалар;
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өтуге қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті берушіге күні, уақыты, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында айқындалған құжаттардың толықтығын қамтамасыз етеді.
3. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері
бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану
тәртібі
10. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану:

Жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, Есильский район, ул. Орынбор, дом № 8, здание «Дом министерств», 13 подъезд, кабинеты № 1021 и (или) № 925, также по телефонам: 8 (7172) 74-07-68, 74-07-97.
Жалоба принимается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя или Министерства для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
12. Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя - www.adilet.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24-07-49, 24-12-91, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту «Проведение аттестации
на право занятия нотариальной деятельностью»
Решение Комиссии об аттестации
претендента на право занятия нотариальной деятельностью
город ______________ "____" __________ 20____ г.
По результатам аттестации на право занятия нотариальной деятельностью
_________________________________________________________ набрал:
(Ф.И.О.)
по тестированию ____________________ баллов
по экзаменационному билету _________ баллов
Комиссия в составе:
Председателя
Членов
Решила:
Аттестовать ______________________
(Ф.И.О.)
Председатель Комиссии
Секретарь Комиссии
Приложение 2
к стандарту «Проведение аттестации
на право занятия нотариальной деятельностью»
Решение Комиссии о неаттестации
претендента на право занятия нотариальной деятельностью
город ______________ "____" __________20___ г.
По результатам аттестации на право занятия нотариальной деятельностью
____________________________________________________________ набрал:
(Ф.И.О.)
по тестированию ____________________ баллов
по экзаменационному билету _________ баллов
Комиссия в составе:
Председателя
Членов
Решила:
Считать ______________________ не прошедшим (ей) аттестацию.
(Ф.И.О.)
Председатель Комиссии
Секретарь Комиссии
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1557
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на право занятия нотариальной деятельностью»

Шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша не Министрліктің басшысының атына 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 13-кіреберіс, № 1021 және (немесе) № 925 кабинеттер мекенжайы бойынша, сондай-ақ 8 (7172) 74-07-68, 74-07-97 телефондары бойынша беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркелген күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шараларды қабылдау үшін жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен кейін бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау мен бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау мен бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының  заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық
нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып
қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің.www.adilet@.gov.kz интернет-ресурстарында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 24-07-49, 24-12-91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
«Нотариаттық қызметпен айналысу
құқығына аттестаттаудан өткізу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Комиссияның нотариаттық қызметпен айналысу құқығына үміткерді
аттестаттау туралы шешімі
_______________ қаласы                 20__ жылғы «___» _____________
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттау нәтижелері
бойынша
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
тестілеу бойынша _______________________________________________ балл
емтихан билеті бойынша _________________________________ балл жинады.
Мына құрамдағы Комиссия:
Төраға
Мүшелері
мынадай шешім шығарды:
_____________________________________________________ аттестатталсын.
(Т.А.Ә.)
Комиссия төрағасы
Комиссия хатшысы
«Нотариаттық қызметпен айналысу
құқығына аттестаттаудан өткізу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Комиссияның нотариаттық қызметпен айналысу құқығына үміткерді
аттестаттамау туралы шешімі
_______________ қаласы                 20__ жылғы «___» _____________
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттау нәтижелері
бойынша
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
тестілеу бойынша _______________________________________________ балл
емтихан билеті бойынша _________________________________ балл жинады.
Мына құрамдағы Комиссия:
Төраға
Мүшелері
мынадай шешім шығарды:
_________________________________ аттестаттаудан өтпеді деп саналсын.
(Т.А.Ә.)
Комиссия төрағасы
Комиссия хатшысы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1557 қаулысымен
бекітілген
«Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия нотариальной деятельностью» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее-портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии – 2 (два) рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия нотариальной деятельностью, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим лицам (далее – услугополучатель).
За выдачу лицензии, переоформление, выдачу дубликатов лицензии на право занятия нотариальной деятельностью взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии со статьей 471 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс) составляет:
1) выдача лицензии – 6 месячных расчетных показателей (далее - МРП);
2) выдача дубликата лицензии – 100 % от ставки при выдаче лицензии;
3) переоформление лицензии составляет – 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП;
Оплата лицензионного сбора осуществляется по наличному и (или) безналичному расчету через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, которыми выдается документ (квитанция), подтверждающий размер и дату оплаты.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее - ПШЭП) или через банки второго уровня.

1. Жалпы ережелер
1. «Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
лицензия беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияның телнұсқасын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсету үшін рұқсат берілетін ең ұзақ уақыт – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің берілу нысаны: электрондық және (немесе) қағаз жүзінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы түрде көрсетіледі.
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру үшін кезінде көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша бюджетке қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым алынады, ол «Салық және бюджетке төленетін өзге де міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 471-бабына сәйкес мынаны құрайды:
1) лицензия беру – 6 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі - АЕК);
2) лицензияның телнұсқасын беру – лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 %-ын құрайды.
3) лицензияны қайта ресімдеу – лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды, бірақ 4 АЕК-тен көп емес;
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және қолма-қол ақшасыз төлем түрінде екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады, онда төлем мөлшері мен күнін растайтын құжат (түбіртек) беріледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға портал арқылы электрондық сұрау салу берілген жағдайда төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для выдачи лицензии при обращении услугополучателя (либо, его представителя по доверенности) к услугодателю:
услугополучатели - лица, прошедшие стажировку и аттестацию представляют услугодателю:
1) заявление установленного образца, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) форму сведений в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
4) заключение о прохождении стажировки у нотариуса либо электронную копию документа;
5) копию документа, подтверждающего наличие стажа работы по юридической специальности не менее двух лет;
6) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству услугополучателя с указанием сведений по всей Республике Казахстан.
Услугополучатели – лица, сдавшие квалификационный экзамен в Квалификационной коллегии юстиции Республики Казахстан или в Квалификационной комиссии при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан представляют услугодателю:
1) заявление установленного образца, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
3) форму сведений в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
4) копию справки, подтверждающей сдачу квалификационного экзамена на должность судьи (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
5) копию заключения о прохождении стажировки у нотариуса либо электронную копию документа;
6) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству услугополучателя с указанием сведений по всей Республике Казахстан;

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезек тәртібінде, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
2) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті алушылар – тағылымдамадан және аттестаттаудан өткен адамдар көрсетілетін қызметті берушіге мыналарды:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтінішті;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысанын;
3) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесiн;
4) тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны не құжаттың электрондық көшірмесін;
5) заңгер мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілін растайтын құжаттың көшірмесін;
6) бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша берілген наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден медициналық анықтамаларды ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушылар – Қазақстан Республикасының Әділет біліктілік алқасында немесе Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сот Кеңесінің жанындағы Біліктілік комиссиясында біліктілік емтиханын тапсырған адамдар көрсетілетін қызметті берушіге мыналарды:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтінішті;
2) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесiн;
3) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысанын;
4) судья лауазымына біліктілік емтиханын тапсырғанын растайтын анықтаманың (тексеру үшін түпнұсқасын берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесін;
5) тағылымдамадан өткені туралы қорытындының көшірмесін не құжаттың электрондық көшірмесін;
6) бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша берілген наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден медициналық анықтамаларды;

7) копию документа, подтверждающего стаж работы по юридической специальности не менее двух лет (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки).
Услугополучатели – постоянные судьи представляют услугодателю:
1) заявление установленного образца, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
3) форму сведений в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
4) копию заключения о прохождении стажировки у нотариуса либо электронную копию документа;
5) копию документа, подтверждающего стаж работы по юридической специальности не менее двух лет (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки).
Услугополучатели – лица, работавшие постоянными судьями, за исключением судей, освобожденных от должности судьи за порочащие проступки и нарушения законности при исполнении своих обязанностей, представляют услугодателю:
1) заявление установленного образца, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
3) форму сведений в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
4) копию заключения о прохождении стажировки у нотариуса либо электронную копию документа;
5) копию трудовой книжки, подтверждающей стаж работы по юридической специальности не менее двух лет (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
6) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству услугополучателя с указанием сведений по всей Республике Казахстан.
Услугополучатели – государственные нотариусы представляют услугодателю:
1) заявление установленного образца, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
3) форму сведений в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги;

7) заңгер мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілін растайтын құжаттың көшірмесін (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушылар – тұрақты судьялар көрсетілетін қызметті берушіге мыналарды:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтінішті;
2) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесiн;
3) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысанын;
4) тағылымдамадан өткені туралы қорытындының көшірмесін не құжаттың электрондық көшірмесін;
5) заңгер мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілін растайтын еңбек кітапшасының көшірмесін (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушылар – өз міндеттерін орындау кезінде атына нұқсан келтіретін теріс қылықтары және заңдылықты бұзғаны үшін сот лауазымынан босатылған судьяларды қоспағанда, тұрақты судья болып жұмыс істеген адамдар көрсетілетін қызметті берушіге мыналарды:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтінішті;
2) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесiн;
3) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысанын;
4) тағылымдамадан өткені туралы қорытындының көшірмесін не құжаттың электрондық көшірмесін;
5) заңгер мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілін растайтын еңбек кітапшасының көшірмесін (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған);
6) бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша берілген наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден медициналық анықтамаларды ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушылар – мемлекеттік нотариустар көрсетілетін қызметті берушіге мыналарды:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтінішті;
2) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесiн;
3) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысанын;

4) копию трудовой книжки, подтверждающей стаж работы по юридической специальности не менее двух лет (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
5) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству услугополучателя с указанием сведений по всей Республике Казахстан.
Переоформление лицензии осуществляется в случае изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) услугополучателя.
Заявление о переоформлении подается услугополучателем в течение тридцати календарных дней с момента замены удостоверения личности с приложением нижеуказанных документов:
1) заявление о переоформлении лицензии;
2) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
3) оригинал лицензии (услугополучатель до получения переоформленной лицензии возвращает услугодателю ранее выданную лицензию на бумажном носителе);
4) копию документа, подтверждающего перемену фамилии, имени и отчества (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
5) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству услугополучателя с указанием сведений по всей Республике Казахстан.
При утере, порче лицензии услугополучатель обращается к услугодателю для получения дубликата лицензии и представляет следующие документы:
1) заявление о выдаче дубликата лицензии;
2) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
3) оригинал лицензии (в случае порчи лицензии лицензиат до получения дубликата лицензии возвращает услугодателю ранее выданную лицензию на бумажном носителе);
4) документ, подтверждающий публикацию в периодических печатных изданиях об утере лицензии;
5) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству услугополучателя с указанием сведений по всей Республике Казахстан.
Если лицензия была выдана на бумажном носителе, услугополучатель вправе по заявлению перевести ее в электронный формат без получения дубликата.
Утерянные, испорченные бланки лицензии считаются недействительными со дня подачи услугополучателем письменного заявления услугодателю.
Услугодатель в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления производит выдачу дубликатов лицензии с присвоением нового номера в правом верхнем углу.
На портал:
для получения лицензии услугополучатели – лица, прошедшие стажировку и аттестацию представляют:
запрос в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;

4) заңгер мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілін растайтын еңбек кітапшасының көшірмесін (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған);
5) бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша берілген наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден медициналық анықтамаларды ұсынады.
Лицензияны қайта ресімдеу көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) өзгерген кезде жүзеге асырылады.
Қайта ресімдеу туралы өтінішті көрсетілетін қызметті алушы төменде көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, жеке куәлігін ауыстырған сәттен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде береді:
1) лицензияны қайта ресімдеу туралы өтініш;
2) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi;
3) лицензияның түпнұсқасы (көрсетілетін қызметті алушы қайта ресімделген лицензияны алғанға дейін бұрын берілген қағаз жеткізгіштегі лицензияны көрсетілетін қызметті берушіге қайтарады);
4) тегі, аты және әкесінің аты өзгергенін растайтын құжатының көшірмесі (тексеру үшін түпнұсқасы берілеген жағдайда нотариаттық куәландырылған);
5) бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша берілген наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден медициналық анықтамалар.
Лицензия жоғалған, бүлінген кезде көрсетілетін қызметті алушы лицензияның телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге мынадай құжаттарды:
1) лицензияның телнұсқасын беру туралы өтінішті;
2) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесiн;
3) лицензияның түпнұсқасын (лицензия бүлінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге бұрын берілген қағаз жеткізгіштегі лицензияны қайтарады);
4) лицензияның жоғалғаны туралы мерзімді басылым беттерінде жарияланғанын растайтын құжатты;
5) бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша берілген наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден медициналық анықтамаларды ұсынады.
Егер лицензия қағаз жеткізгіште берілген болса, көрсетілетін қызметті алушы телнұсқасын алмай-ақ, өтініш бойынша оны электрондық форматқа көшіруге құқылы.
Лицензияның жоғалған, бүлiнген бланкiлерi көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша өтiнiш берген күнiнен бастап жарамсыз деп есептеледi.
Көрсетілетін қызметті беруші өтiнiш берiлген күннен бастап екi жұмыс күнi iшiнде жоғарғы оң жақ бұрышына жаңа нөмiр бере отырып, лицензияның телнұсқасын береді.
Порталға:
лицензия алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар – тағылымдамадан және аттестациядан өткен адамдар мыналарды:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында сұрау салуды;

1) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП (либо прикрепляется квитанция в виде электронной копии документа);
2) форму сведений в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству услугополучателя с указанием сведений по всей Республике Казахстан (прикрепляются к электронному запросу в виде электронной сканированной копии);
4) заключение о прохождении стажировки у нотариуса либо электронную копию документа.
Услугополучатели – лица, сдавшие квалификационный экзамен в Квалификационной коллегии юстиции Республики Казахстан или в Квалификационной комиссии при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан представляют:
1) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП, (либо прикрепляется квитанция в виде электронной копии документа);
2) форму сведений в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуг;
3) заключение о прохождении стажировки у нотариуса либо электронную копию документа;
4) копию справки, подтверждающей сдачу квалификационного экзамена на должность судьи (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
5) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству услугополучателя с указанием сведений по всей Республике Казахстан (прикрепляются к электронному запросу в виде электронной копии).
Услугополучатели – постоянные судьи представляют:
1) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП, (либо прикрепляется квитанция в виде электронной копии документа);
2) форму сведений в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) заключение о прохождении стажировки либо электронную копию документа.
Услугополучатели – лица, работавшие постоянными судьями, за исключением судей, освобожденных от должности судьи за порочащие проступки и нарушения законности при исполнении своих обязанностей представляют:
1) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП, (либо прикрепляется квитанция в виде электронной копии документа);
2) заключение о прохождении стажировки либо электронную копию документа;

1) лицензиялық алымның ЭҮТШ арқылы бюджетке төленгені туралы ақпаратты (не құжаттың электрондық көшірмесі түрінде түбіртегі қоса тіркеледі);
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысанын;
3) бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша берілген наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден медициналық анықтамаларды (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
4) тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны не құжаттың электрондық көшірмесін ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушылар – Қазақстан Республикасының Әділет біліктілік алқасында немесе Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Біліктілік комиссиясында біліктілік емтиханын тапсырған адамдар мыналарды:
1) лицензиялық алымның ЭҮТШ арқылы бюджетке төленгені туралы ақпаратты (не құжаттың электрондық көшірмесі түрінде түбіртегі қоса тіркеледі);
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысанын;
3) нотариуста тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны не құжаттың электрондық көшірмесін;
4) судья лауазымына біліктілік емтиханын тапсырғанын растайтын анықтаманың көшірмесін (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалдық куәландырылған);
5) бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша берілген наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден медициналық анықтамаларды (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі) ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушылар – тұрақты судьялар мыналарды:
1) лицензиялық алымның ЭҮТШ арқылы бюджетке төленгені туралы ақпаратты (не құжаттың электрондық көшірмесі түрінде түбіртегі қоса тіркеледі);
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысанын;
3) тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны не құжаттың электрондық көшірмесін ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушылар – өз міндеттерін орындау кезінде атына нұқсан келтіретін теріс қылықтары және заңдылықты бұзғаны үшін сот лауазымынан босатылған судьяларды қоспағанда, тұрақты судья болып жұмыс істеген адамдар мыналарды:
1) лицензиялық алымның ЭҮТШ арқылы бюджетке төленгені туралы ақпаратты (не құжаттың электрондық көшірмесі түрінде түбіртегі қоса тіркеледі);
2) тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны не құжаттың электрондық көшірмесін;

3) форму сведений в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
4) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству услугополучателя с указанием сведений по всей Республике Казахстан (прикрепляются к электронному запросу в виде электронной копии).
Услугополучатели - государственные нотариусы представляют:
1) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП, (либо прикрепляется квитанция в виде электронной копии документа);
2) форму сведений в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) трудовую книжку, подтверждающую стаж работы государственного нотариуса (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной копии);
4) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП, (либо прикрепляется квитанция в виде электронной копии документа).
Для переоформления лицензии услугополучатели представляют:
1) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП, (либо прикрепляется квитанция в виде электронной копии документа);
2) оригинал лицензии (услугополучатель до получения переоформленной лицензии возвращает услугодателю ранее выданную лицензию на бумажном носителе);
3) копию документа, подтверждающего перемену фамилии, имени и отчества (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной копии);
4) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству услугополучателя с указанием сведений по всей Республике Казахстан (прикрепляются к электронному запросу в виде электронной копии).
При утере, порче лицензии услугополучатель обращается к услугодателю для получения дубликата лицензии и предоставляет следующие документы:
1) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП, (либо прикрепляется квитанция в виде электронной копии документа);
2) оригинал лицензии (в случае порчи лицензии услугополучатель, до получения дубликата лицензии возвращает услугодателю ранее выданную лицензию на бумажном носителе);

3) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысанын;
4) бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша берілген наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден медициналық анықтамаларды (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі) ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушылар – мемлекеттік нотариустар мыналарды:
1) лицензиялық алымның ЭҮТШ арқылы бюджетке төленгені туралы ақпаратты (не құжаттың электрондық көшірмесі түрінде түбіртегі қоса тіркеледі);
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысанын;
3) мемлекеттік нотариус ретінде жұмыс өтілін растайтын еңбек кітапшасын (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
4) бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша берілген наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден медициналық анықтамаларды (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі) ұсынады.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін көрсетілетін қызметті алушылар мыналарды:
1) лицензиялық алымның ЭҮТШ арқылы бюджетке төленгені туралы ақпаратты (не құжаттың электрондық көшірмесі түрінде түбіртегі қоса тіркеледі);
2) лицензияның түпнұсқасын (көрсетілетін қызметті алушы қайта ресімделген лицензияны алғанға дейін бұрын берілген қағаз жеткізгіштегі лицензияны көрсетілетін қызметті берушіге қайтарады);
3) тегі, аты және әкесінің атының өзгергенін растайтын құжатының көшірмесін (тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған);
4) бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша берілген наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден медициналық анықтамаларды (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі) ұсынады.
Лицензия жоғалған, бүлінген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы лицензияның телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді және мынадай құжаттарды:
1) лицензиялық алымның ЭҮТШ арқылы бюджетке төленгені туралы ақпаратты (не құжаттың электрондық көшірмесі түрінде түбіртегі қоса тіркеледі);
2) лицензияның түпнұсқасын (лицензия бүлінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы лицензияның телнұсқасын алғанға дейін бұрын берілген қағаз жеткізгіштегі лицензияны көрсетілетін қызметті берушіге қайтарады);

3) документ, подтверждающий утерю лицензии (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной копии);
4) медицинские справки из наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по местожительству услугополучателя с указанием сведений по всей Республике Казахстан (прикрепляются к электронному запросу в виде электронной копии).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о судимости, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных ЭЦП.
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) - подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Основания для отказа:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
5) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено услугополучателю получать лицензии.
3. Порядок обжалования решений, услугодателя и (или) его
должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:

3) лицензияның жоғалғанын растайтын құжатты (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі);
4) бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша берілген наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден медициналық анықтамаларды (электрондық сканерден өткізілген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі) ұсынады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке басын куәландыратын құжат, соттылығы туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы ЭЦҚ қойылған электрондық құжаттар нысанында дербес алады.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыдан сұратып алдыруға рұқсат етілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды берген кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) – өтініштің қағаз жеткізгіште қабылданғанын растайтын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде оның көшірмесіне құжаттар топтамасын қабылдаудың күні мен уақыты көрсетілген тіркеу туралы белгі болып табылады.
портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Бас тарту үшін негіздемелер:
1) субъектілердің осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға Қазақстан Республикасының заңдарымен тыйым салынуы;
2) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оған қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
5) сот орындаушысының ұсынымы негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуына тыйым салуы.
3. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері
бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану
тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:

Жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, Есильский район, ул. Орынбор, дом № 8, здание «Дом министерств», 13 подъезд, кабинеты № 1021 и (или) № 925, также по телефонам: 8 (7172) 74-07-68, 74-07-97.
Жалоба принимается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ либо отказ направляется услогополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
13. Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя - www.adilet.gov.kz, раздел «Государственные услуги».

Шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына, мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша, не Министрліктің басшысының атына 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор к., № 8-үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 13-кіреберіс, № 1021 және (немесе) № 925 кабинеттер мекенжайы бойынша, сондай-ақ 8 (7172) 74-07-68, 74-07-97 телефондары бойынша беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қабылдаған адамның аты мен тегі, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркелген күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шараларды қабылдау үшін жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен кейін бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Дәлелді жауап не бас тарту көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының: 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымдар көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы «жеке кабинеттен» жолданған кезде жүгінгені туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті беруші өңдеу барысында жаңартып отырады (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қаралғаны туралы немесе қараудан бас тартылғаны туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау мен бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау мен бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін, оның ішінде электрондық нысанда
көрсетілетін қызмет ерекшеліктері ескеріліп қойылатын өзге де
талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www. adilet@.gov.kz, интернет-ресурстарында: «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.

14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24-07-49, 24-12-91, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на право занятия
нотариальной деятельностью»
Заявление
физического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии
В _____________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление ___________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе) __________________________________________
(поставить знак X в случае, если необходимо получить лицензию
на бумажном носителе) __________________________________________
Адрес местожительства физического лица _________________________
(почтовый индекс, область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания) _______________________________________________________________
Электронная почта ______________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Факс _____________________________________________________________
Банковский счет __________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности ______________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения) Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Физическое лицо ____________ _________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае
наличия)
________________________________
Место печати (в случае наличия)
Дата заполнения: « ____ » ______ 20 __ года
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
_______________ «___» ________20__
______________________
(подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на право занятия
нотариальной деятельностью»
Форма сведений
выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на право занятия нотариальной деятельностью
заполняется для всех лиц
1. Сведения о дипломе
1. наименование высшего учебного заведения __________________
2. наименование специальности _______________________________
3. шифр специальности _______________________________________
4. номер диплома __________________________
5. дата выдачи диплома _____________________
2. Заключение о прохождении стажировки
1. дата утверждения заключения о прохождении стажировки
_______________________________________
2. область __________________________
3. руководитель стажировки _____________________
4. дата начала стажировки ______________________
5. дата окончания стажировки ___________________
для лиц, прошедших стажировку и аттестацию
3. Решение комиссии об аттестации
Решение Аттестационной комиссии юстиции на право занятия
нотариальной деятельностью
1. город ___________________________________
2. дата проведения __________________________
3. статус рассмотрения _______________________
для постоянных судей
3. Сведения об Указе Президента Республики Казахстан (далее-Указ)
1. Номер Указа __________________________
2. Дата принятия Указа о назначении на должность судьи
____________________________
3. Номер Указа __________________________
4. Дата принятия Указа об освобождении с должности судьи
_______________________
для лиц, работавших постоянными судьями
4. Сведения об Указе Президента Республики Казахстан
1. Номер Указа __________________________
2. Дата принятия Указа о назначении на должность судьи
_______________________________
3. Номер Указа __________________________
4. Дата принятия Указа об освобождении с должности судьи
_______________________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1557
Стандарт государственной услуги
«Принятие заявлений, регистрация и выдача печатей нотариусов»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Принятие заявлений, регистрация и выдача печатей нотариусов» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Департаментами юстиции областей, г.г. Астана, Алматы (далее – услугодатель).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:

14. ЭЦҚ бар болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы «жеке кабинет», сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары мыналар: 8 (7172) 24-07-49, 24-12-91, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Нотариаттық қызметпен айналысу
құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Жеке тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
алуға арналған өтiнiші
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрі(-лері) көрсетiлсiн)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз
жеткізгіште _________________________________________________________
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін
қою керек) беруiңiздi сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы ____________________
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банктік шоты ________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы(лары) _______________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі) ____________ парақта қоса
беріліп отыр. Осымен, көрсетілген барлық деректердің ресми
байланыстар болып табылатыны және оларға лицензияны және (немесе)
лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша
кез келген ақпаратты жіберуге болатыны; өтініш берушіге қызметтің
лицензияланатын түрімен және (немесе) қызметтің кіші түрімен
айналысуға соттың тыйым салмағаны; қоса берілген құжаттардың барлығы
шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны расталады.
Жеке тұлға ________ ___________________________________________
(қолы)  (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Толтыру мерзімі: 20__ жылғы «___» ____________________
(болған жағдайда)
Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде
қамтылған мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ «___» _________ _____________
_________________________________
(қолы)
«Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына
лицензия беру, қайта ресімдеу және лицензияның
телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нотариаттық қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу
және лицензияның телнұсқасын беруге мәліметтер нысаны
барлық тұлғалар үшін толтырады
1. Диплом туралы мәліметтер
1) жоғарғы оқу орнының атауы _________________________________.
2) мамандықтың атауы _________________________________________;
3) мамандықтың шифрі _________________________________________;
4) дипломның нөмірі __________________________________________;
5) дипломның берілген күні ___________________________________;
2. Тағылымдамадан өткені туралы қорытынды
1) тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны бекіту күні
_____________________________________________________________________
2) облыс ______________________________________________________
3) тағылымдама жетекшісі ______________________________________
4) тағылымдаманың басталған күні ______________________________
5) тағылымдаманың аяқталған күні ______________________________
тағылымдама мен аттестаттаудан өткен тұлғалар үшін
3. Аттестаттау туралы комиссияның шешімі
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына әділет аттестаттау
комиссиясының шешімі
1) қала _______________________________________________________
2) өткізілген күні ____________________________________________
3) қарастыру мәртебесі ________________________________________
тұрақты судьялар үшін
4. Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы (бұдан әрі –
Жарлық) туралы мәліметтер
1. Жарлықтың нөмірі ___________________________________________
2. Судья лауазымына тағайындау туралы Жарлықтың қабылданған
күні ________________________________________________________________
3. Жарлықтың нөмірі ___________________________________________
4. Судья лауазымынан босату туралы Жарлықтың қабылданған күні
_____________________________________________________________________
тұрақты судья қызметін атқарған тұлғалар үшін
5. Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы (бұдан әрі –
Жарлық) туралы мәліметтер
1. Жарлықтың нөмірі ___________________________________________
2. Судья лауазымына тағайындау туралы Жарлықтың қабылданған
күні ________________________________________________________________
3. Жарлықтың нөмірі ___________________________________________
4. Судья лауазымынан босату туралы Жарлықтың қабылданған күні
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1557 қаулысымен
бекітілген
«Нотариустардың өтініштерін қабылдау, мөрлерін тіркеу және
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Нотариустардың өтініштерін қабылдау, мөрлерін тіркеу және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті облыстар, Астана және Алматы қалаларының Әділет департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:

1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи нотариусом, занимающимся частной практикой без образования юридического лица на основании лицензии, застраховавшим свою гражданско-правовую ответственность по обязательствам, возникающим вследствие причинения вреда в результате совершения нотариальных действий, вступившим в члены нотариальной палаты и прошедшим учетную регистрацию у услугодателя (далее – услугополучатель) необходимых документов, определенных в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги и получения расписки – 15 (пятнадцать) календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом услугодатель предоставляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 (пятнадцать) минут;
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги: выдача печатей нотариусов по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги. Услугодатель выдает печать нотариуса под роспись в журнале выдачи печати по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9-00 часов до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю:
1) заявление в произвольной форме;
2) копия документа, удостоверяющего личность услугополучателя (оригинал для сверки);
3) копия договора страхования гражданско-правовой ответственности (оригинал для сверки).
По перечню документов и требований к ним, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя, льготы не предусмотрены.
При подаче необходимых документов для получения печати нотариуса услугополучателю выдается талон с указанием даты, времени, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг

1) заңды тұлға құрмай, лицензия негiзiнде жеке практикамен айналысатын, өзiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн нотариаттық iс-әрекеттер жасау нәтижесiнде зиян келтiру салдарынан туындайтын мiндеттемелер бойынша сақтандырған, нотариаттық палатаға мүше болған және көрсетілетін қызметті берушіде есептік тiркеуден өткен нотариус (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған және қолхат алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – күнтізбелік 15 (он бес) күн (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін оның мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады);
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызмет алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі: осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нотариустардың мөрлерін беру. Көрсетілетін қызметті беруші нотариустың мөрін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мөрді беру журналында қол қою арқылы береді.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін. Мемлекеттік қызмет кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесі (түпнұсқа салыстыру үшін);
3) азаматтық-құқықтық жауапкершiлiкті сақтандыру шартының көшірмесі (түпнұсқа салыстыру үшін).
Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі мен оларға қойылатын талаптар бойынша жеңілдіктер көзделмеген.
Нотариустың мөрін алу үшін қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушыға күні, уақыты, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
3. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері
бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану
тәртібі

10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
Жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, Есильский район, ул. Орынбор, дом № 8, здание «Дом министерств», 13 подъезд, кабинеты № 1021 и (или) № 925, также по телефонам: 8 (7172) 74-07-68, 74-07-97.
Жалоба принимается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя или Министерства для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
12. Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан: www.adilet.gov.kz в разделе «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

10. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
Шағым мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 13-кіреберіс, № 1021 және (немесе) № 925 кабинеттер мекенжайы бойынша, сондай-ақ 8 (7172) 74-07-68, 74-07-97 телефондары бойынша Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қабылдаған адамның аты мен тегі, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркелген күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шараларды қабылдау үшін жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы, ол тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының  заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіну құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін, оның ішінде электрондық нысанда
көрсетілетін қызмет ерекшеліктері ескеріліп қойылатын өзге де
талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайлары Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің www.adilet.gov.kz интернет-ресурсында: «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.

14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.adilet.gov.kz в разделе «Государственные услуги», единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
стандарту государственной услуги
«Принятие заявлений, регистрация выдача
печатей нотариусов»
Эскиз печати частного нотариуса
Описание печати частного нотариуса
1. Печать частного нотариуса (далее - печать) изготавливается на специальном оборудовании, должен соответствовать всем требованиям, предъявляемым к ее изготовлению и характеризоваться высоким качеством изготовления, защищенностью от подделок, долговечностью и стойкостью к красителям.
2. Диаметр печати должен быть 44 миллиметров (далее - мм).
3. Текст печати частного нотариуса состоит из слов «частный нотариус», фамилии, имени, отчества нотариуса, а также номера и даты выдачи лицензии. Содержание всех надписей в печати частного нотариуса производится на государственном и русском языках.
4. В тексте печати должны быть изображены три ободка и Государственный Герб Республики Казахстан.
5. Первый ободок толщиной 3 мм создается круговым микрошрифтом и состоит из слов «Қазақстан Республикасы».
6. Толщина линии второго ободка составляет 5 мм. Внутри второго ободка должен располагаться текст, следующего содержания «Лицензия № 0000000 выдана ________ года Министерством юстиции Республики Казахстан».
7. Толщина третьего ободка составляет 2,5 мм, внутри третьего ободка текст должен состоять из слов «частный нотариус», а также из фамилии, имени, отчества частного нотариуса.
8. Контуры надписи «Қазақстан Республикасы» должны заполняться черным растром.

14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.adilet.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде көрсетілген, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 414.
«Нотариустардың өтініштерін
қабылдау, мөрлерін тіркеу және
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Жекеше нотариус мөрінің эскизі
Жекеше нотариус мөрінің сипаттамасы
1. Жекеше нотариустың мөрі (бұдан әрі – мөр) арнайы жабдықта жасалады, оны жасауға қойылатын барлық талаптарға сәйкес келуге және жоғары сапалы жасалуымен, жасандылықтан қорғалуымен, ұзақ мерзімділігімен және бояғыштарға төзімділігімен сипатталуға тиіс.
2. Мөрдің диаметрі 44 миллиметр (бұдан әрі - мм) болуға тиіс.
3. Жекеше нотариус мөрінің мәтіні «жекеше нотариус» деген сөздерден, нотариустың тегінен, атынан, әкесінің атынан, сондай-ақ лицензияның нөмірі мен берген күнінен тұрады. Жекеше нотариус мөріндегі барлық жазбалардың мазмұны мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалады.
4. Мөрдің мәтінінде үш жиек және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленуге тиіс.
5. Қалыңдығы 3 мм бірінші жиек шеңберлі шағын қаріппен жасалады және «Қазақстан Республикасы» деген сөздерден тұрады.
6. Екінші жиек желісінің қалыңдығы 5 мм-ді құрайды. Екінші жиектің ішінде мынадай мазмұндағы мәтін орналасуға тиіс: "№ 0000 лицензияны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі ________ жылы берген".
7. Үшінші жиектің қалыңдығы 2,5 мм-ді құрайды, үшінші жиектің ішіндегі мәтін «жекеше нотариус» деген сөздерден, сондай-ақ жекеше нотариустың тегінен, атынан, әкесінің атынан тұруға тиіс.
8. «Қазақстан Республикасы» деген жазудың контуры қара бояумен толтырылуға тиіс.