Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством нефти и газа Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2014 года № 50. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2015 года № 657
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 21.08.2015 № 657 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра энергетики РК от 23.04.2015 г. № 304.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Выдача разрешений на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объекта скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача разрешений
на строительство или размещение морского сооружения»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача разрешений на бурение поисковой, разведочной, эксплуатационной скважины или иной скважины на море»;
4) стандарт государственной услуги «Выдача разрешений на нагнетание попутного и природного газа для поддержания внутрипластового давления»;
5) стандарт государственной услуги «Выдача разрешений на работы
по строительству, монтажу или прокладке нефтегазопроводов на море»;
6) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных, нефтехимических производств, проектирование (технологическое) нефтегазоперерабатывающих производств»;
7) стандарт государственной услуги «Аккредитация газосетевых организаций»;
8) стандарт государственной услуги «Регистрация договора залога права недропользования в части углеводородного сырья»;
9) стандарт государственной услуги «Регистрация контрактов на недропользование в части углеводородного сырья».
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 2014 года № 50
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешений на сжигание в факелах попутного и (или)
природного газа при испытании объекта скважин, пробной
эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании
газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и
ремонтных работах технологического оборудования»

Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 ақпандағы № 50 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 21 тамыздағы № 657 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 21.08.2015 № 657 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 304 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Ұңғымалар объектісін сынау, кен орнын сынамалық пайдалану, технологиялық жабдықты іске қосу-ретке келтіру, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Теңіз құрылыстарын салуға немесе орналастыруға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Теңiзде iздестiру, барлау, пайдалану ұңғымасын немесе өзге де ұңғыманы бұрғылауға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Қойнау-қатiшiлiк қысымды ұстап тұру үшiн ілеспе және табиғи газды бастырмалатуға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) «Теңізде мұнай-газ құбырларын салу, монтаждау немесе төсеу жөніндегі жұмыстарға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) «Тау-кен, мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалауға (технологиялық) лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) «Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
8) «Көмірсутегі шикізаты бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
9) «Көмірсутегі шикізаты бөлігінде жер қойнауын пайдалануға келісімшарттарды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 4 ақпандағы
№ 50 қаулысымен
бекітілген
«Ұңғымалар объектісін сынау, кен орнын сынамалық пайдалану,
технологиялық жабдықты іске қосу-ретке келтіру, пайдалану, оған
техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды
технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи
газды алау етіп жағуға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача разрешений на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объекта скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством нефти и газа Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объекта скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов осуществляется с понедельника по пятницу с 9.00 до 17.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:

1. Жалпы ережелер
1. «Ұңғымалар объектісін сынау, кен орнын сынамалық пайдалану, технологиялық жабдықты іске қосу-ретке келтіру, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде www.e.gov.kz «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ портал арқылы жүгінген кезде – 15 (он бес) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетуге рұқсат берілетін ең ұзақ уақыт – 20 (жиырма) минут.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi – ұңғымалар объектісін сынау, кен орнын сынамалық пайдалану, технологиялық жабдықты іске қосу-ретке келтіру, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсаты.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет кезек тәртібінде алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз көрсетіледі;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхаты бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:

1) при проведении испытаний объектов скважины:
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, подписанное услугополучателем и заверенное печатью организации;
планы испытания отдельных объектов скважины, составленные услугополучателем и согласованные с территориальными органами уполномоченных органов по изучению и использованию недр и промышленной безопасности;
2) при пробной эксплуатации месторождения:
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, подписанное услугополучателем и заверенное печатью организации;
форма сведений, указанная в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) при технологически неизбежном сжигании газа (при пусконаладке технологического оборудования, эксплуатации технологического оборудования, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования):
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, подписанное получателем государственной услуги и заверенное печатью организации;
форма сведений, указанная в приложении 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
на портал:
1) при проведении испытаний объектов скважины:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
электронные копии планов испытаний отдельных объектов скважины, составленных услугополучателем и согласованных с территориальными органами уполномоченных органов по изучению и использованию недр
и промышленной безопасности – прикрепленные к запросу;
2) при пробной эксплуатации месторождения: запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, с заполненной формой сведений;
3) при технологически неизбежном сжигании газа (при пусконаладке технологического оборудования, эксплуатации технологического оборудования, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования): запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, с заполненной формой сведений.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя. Документы представляются в виде электронных копий, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащихся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем, посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал услугополучателю в «личный кабинет» направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

1) ұңғыма объектiлерiне сынақтар жүргiзу кезiнде:
көрсетілетін қызметті алушы қол қойған және ұйымның мөрімен расталған осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы жасаған және жер қойнауын зерттеу мен пайдалану және өнеркәсiптiк қауiпсiздiк саласындағы уәкiлеттi органдардың аумақтық органдарымен келiсiлген ұңғыманың жекелеген объектiлерiн сынау жоспарлары;
2) кен орнын сынамалық пайдалану кезінде:
көрсетілетін қызметті алушы қол қойған және ұйымның мөрімен расталған осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген мәліметтер нысаны;
3) газды технологиялық еріксіз жағу кезінде (технологиялық жабдықты іске қосу-ретке келтіру, технологиялық жабдықты пайдалану, технологиялық жабдыққа техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде):
көрсетілетін қызметті алушы қол қойған және ұйымның мөрімен расталған осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшада көрсетілген мәліметтер нысаны;
порталға:
1) ұңғыма объектiлерiне сынақтар жүргiзу кезiнде:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
көрсетілетін қызметті алушы жасаған және жер қойнауын зерттеу мен пайдалану және өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органдардың аумақтық органдарымен келісілген ұңғыманың жекелеген объектілерін сынау жоспарларының электронды көшірмелері – сұрау салуға қоса тіркелген;
2) кен орнын сынамалық пайдалану кезінде: толтырылған мәліметтер нысанымен көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
3) газды технологиялық еріксіз жағу кезінде (технологиялық жабдықты іске қосу-ретке келтіру, технологиялық жабдықты пайдалану, технологиялық жабдыққа техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде): толтырылған мәліметтер нысанымен көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады. Құжаттар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық көшірмелер түрінде ұсынылады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге – қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылдануын растау оның көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданған уақыты мен күнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелуі туралы белгі болып табылады;
портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.

3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателя и
(или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 19, здание АО «НК «КазМунайГаз», блок А, телефон: 8 (7172) 97-68-51, 97-68-01.
Жалоба принимается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес Министерства, или услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.

3. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының
мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне,
әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Орталық мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігі) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Министрлік басшысының атына: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 19, «ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ ғимараты, А блогы, телефон: 8 (7172) 97-68-51, 97-68-01 мекенжайы бойынша беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылдағанын растау шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауапты алу мерзімі және орны көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның тіркелуі болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
Министрліктің немесе көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде, көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартылатын (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.

4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе www.mgm.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mgm.gov.kz, раздел «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешений на сжигание в
факелах попутного и (или) природного
газа при испытании объекта скважин,
пробной эксплуатации месторождения,
технологически неизбежном сжигании
газа при пусконаладке, эксплуатации,
техническом обслуживании и
ремонтных работах технологического
оборудования»
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
на получение разрешения на сжигание в факелах попутного и (или)
природного газа при испытании объектов скважины, при пробной
эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании
газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и
ремонтных работах технологического оборудования
В ___________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
От __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица, ИИН,
полное наименование юридического лица, адрес местонахождения, БИН,
контактные данные (телефон, факс, электронная почта)
_____________________________________________________________________
(месторождение, номер скважины*, на какой стадии)
_____________________________________________________________________
(причина и обоснование необходимости сжигания газа, предполагаемый
объем сжигаемого газа в год (млн. м3)
_____________________________________________________________________
(дата, номер и срок действия контракта на недропользование)
Данные о скважине:*
Объем,
млн. м3
Порядковый номер
объекта
Горизонт
Интервал
Количество дней
испытания по объектам
1
2
3
4
5
6
* Для получения разрешения на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объектов скважины
Перечень прилагаемых документов:

4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге
де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары www.mgm.gov.kz интернет-ресурсының «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы мемлекеттік қызметті электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының порталдағы «жеке кабинет», сондай-ақ Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.mgm.gov.kz интернет-ресурсының «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы 1414.
«Ұңғымалар объектісін сынау, кен
орнын сынамалық пайдалану,
технологиялық жабдықты іске қосу-
ретке келтіру, пайдалану, оған
техникалық қызмет көрсету және
жөндеу жұмыстары кезінде газды
технологиялық еріксіз жағу кезінде
ілеспе және (немесе) табиғи газды алау
етіп жағуға рұқсаттар беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Ұңғымалар объектісін сынау, кен орнын сынамалық пайдалану,
технологиялық жабдықты іске қосу-ретке келтіру, пайдалану, оған
техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды
технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи
газды алау етіп жағуға рұқсат алуға
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), ЖСН, заңды
тұлғаның толық атауы, орналасқан жерінің мекенжайы, БСН, байланыс
деректері (телефон, факс, электрондық пошта)
_____________________________________________________________________
(кен орны, ұңғыма нөмірі*, қандай сатыда)
_____________________________________________________________________
(газ жағу қажеттілігінің себебі және негіздемесі; жылына жағылатын
газдың болжамды көлемі (млн. м3)
_____________________________________________________________________
(жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың күні, нөмірі және
қолдану мерзімі)
Ұңғыма туралы деректер:*
Көлемі, млн. м3
Объектінің реттік нөмірі
Горизонты
Аралығы
Объектілер бойынша сынау күндерінің саны
1
2
3
4
5
6
*Ұңғымалар объектілеріне сынақтар жүргізу кезінде iлеспе және
(немесе) табиғи газды алау етiп жағуға рұқсат алу үшін
Қоса беріліп отырған құжаттардың тізбесі:

1. ________________________________
2. ________________________________
…
Руководитель организации (должность) ____________ ______________
(подпись)      (Ф.И.О.)
М.П. «___» __________ 20 ___ г.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешений на сжигание в
факелах попутного и (или) природного
газа при испытании объекта скважин,
пробной эксплуатации месторождения,
технологически неизбежном сжигании
газа при пусконаладке, эксплуатации,
техническом обслуживании и
ремонтных работах технологического
оборудования»
Форма
ФОРМА СВЕДЕНИЙ
для разрешения на сжигание в факелах попутного и (или)
природного газа при пробной эксплуатации месторождения
1. Информация об утверждении программы утилизации или развития переработки попутного и (или) природного газа уполномоченного органа в области нефти и газа:
1) номер документа (протокола, письма либо иного подтверждающего документа) _________________________________________;
2) дата документа (протокола, письма либо иного подтверждающего документа) _________________________________________________________;
3) разрешенный объем сжигаемого газа на заявляемый год, млн. м3 _____;
4) объем добычи газа на заявляемый год, млн. м3 ______________.
2. Информация об утверждении проекта пробной эксплуатации месторождения:
1) номер документа (протокола, письма либо иного подтверждающего документа) _________________________________________;
2) дата документа (протокола, письма либо иного подтверждающего документа) _________________________________________________________;
3) срок действия проектного документа ________________________.
3. Планируемая добыча газа на заявляемый год, в соответствии с утвержденным проектом пробной эксплуатации месторождения, млн. м3 ___.
4. Расчет нормативов и объемов сжигания попутного и (или) природного газа при пробной эксплуатации месторождения, согласно Методике расчетов нормативов и объемов сжигания попутного и (или) природного газа при проведении нефтяных операций, утверждаемой Правительством Республики Казахстан ________________________________.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешений на сжигание в
факелах попутного и (или) природного
газа при испытании объекта скважин,
пробной эксплуатации месторождения,
технологически неизбежном сжигании
газа при пусконаладке, эксплуатации,
техническом обслуживании и
ремонтных работах технологического
оборудования»
Форма
ФОРМА СВЕДЕНИЙ
для разрешения на сжигание в факелах попутного и (или)
природного газа при технологически неизбежном сжигании газа при
пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и
ремонтных работах технологического оборудования

1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
Ұйымның басшысы (лауазымы) ______________     _______________________
(қолы)                 (Т.А.Ә.)
М.О. 20__ ж. «___» _______________________
«Ұңғымалар объектісін сынау, кен
орнын сынамалық пайдалану,
технологиялық жабдықты іске қосу-
ретке келтіру, пайдалану, оған
техникалық қызмет көрсету және
жөндеу жұмыстары кезінде газды
технологиялық еріксіз жағу кезінде
ілеспе және (немесе) табиғи газды алау
етіп жағуға рұқсаттар беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Кен орнын сынамалық пайдалану кезінде ілеспе және (немесе)
табиғи газды алау етіп жағуға рұқсат үшін
МӘЛІМЕТТЕР НЫСАНЫ
1. Мұнай және газ саласындағы уәкілетті органның ілеспе және
(немесе) табиғи газды кәдеге жарату немесе қайта өңдеуді дамыту
бағдарламасын бекіту туралы ақпарат:
1) құжат (хаттама, хат немесе өзге де растайтын құжат) нөмірі
____________________________________________________________________;
2) құжат (хаттама, хат немесе өзге де растайтын құжат) күні
____________________________________________________________________;
3) өтінім берілген жылға жағылатын газдың рұқсат етілген
мөлшері, млн. м3 ___________________________________________________;
4) өтінім берілген жылға газды өндіру мөлшері, млн. м3
____________________________________________________________________.
2. Кен орнын сынамалық пайдалану жобасын бекіту туралы ақпарат:
1) құжат (хаттама, хат немесе өзге де растайтын құжат) нөмірі
____________________________________________________________________;
2) құжат (хаттама, хат немесе өзге де растайтын құжат) күні
____________________________________________________________________;
3) жобалау құжатының қолданылу мерзімі _______________________.
3. Бекітілген кен орнын сынамалық пайдалану жобасына сәйкес
өтінім берілген жылы газды жоспарлы өндіру, млн. м3 ________________.
4. Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін Мұнай
операцияларын жүргізген кезде ілеспе және (немесе) табиғи газды
жағудың нормативтері мен көлемдерін есептеу әдістемесіне сәйкес кен
орнын сынамалық пайдалану кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды
жағу нормативтері мен көлемдерінің есебі
____________________________________________________________________.
«Ұңғымалар объектісін сынау, кен
орнын сынамалық пайдалану,
технологиялық жабдықты іске қосу-
ретке келтіру, пайдалану, оған
техникалық қызмет көрсету және
жөндеу жұмыстары кезінде газды
технологиялық еріксіз жағу кезінде
ілеспе және (немесе) табиғи газды алау
етіп жағуға рұқсаттар беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Технологиялық жабдықты іске қосу-ретке келтіру, пайдалану, оған
техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды
технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи
газды алау етіп жағуға рұқсат үшін
МӘЛІМЕТТЕР НЫСАНЫ

1. Добыто газа за прошедший год, млн. м3 ______________________.
2. Общий объем сожженного газа за прошедший год, млн. м3 (из них технологически неизбежного сжигания и при испытании разведочных скважин) ___________________________________________________________.
3. Планируемые объемы добычи нефти, тыс. тонн ________________.
4. Планируемые объемы добычи газа, млн. м3 ___________________.
5. Сжигание газа на заявляемый год, млн. м3 __________________.
6. Информация об утверждении программы утилизации или развития переработки попутного и (или) природного газа уполномоченного органа в области нефти и газа:
1) номер документа (протокола, письма либо иного подтверждающего документа) _________________________________________;
2) дата документа (протокола, письма либо иного подтверждающего документа) _________________________________________________________;
3) разрешенный объем сжигаемого газа на заявляемый год, млн. м3 _____;
4) объем добычи газа на заявляемый год, млн. м3 ______________.
7. Количество приборов учета добычи и сжигания газа и их месторасположение ___________________________________________________
____________________________________________________________________.
8. Информация о фактических объемах переработки и утилизации газа:
1) объем переработки газа за прошедший год, млн. м3 __________;
2) способ переработки газа за прошедший год ___________________
____________________________________________________________________;
3) объем утилизированного газа за прошедший год (по источникам), млн. м3 _______________________________________________;
4) способ утилизированного газа за прошедший год (по источникам) ________________________________________________________.
9. Информация об источниках (факелах) непрерывного производственного сжигания газа:
1) месторасположение _________________________________________;
2) высота, метр ______________________________________________;
3) производительность, тыс. Нм3/сут __________________________.
10. Информация об утверждении проекта разработки месторождения:
1) номер документа (протокола, письма либо иного подтверждающего документа) _________________________________________;
2) дата документа (протокола, письма либо иного подтверждающего документа) _________________________________________________________;
3) срок действия проектного документа ________________________.
11. Расчет нормативов и объемов сжигания попутного и (или) природного газа при технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования, согласно Методике расчетов нормативов и объемов сжигания попутного и (или) природного газа при проведении нефтяных операций, утверждаемой Правительством Республики Казахстан ___________________________________.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 2014 года № 50
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешений на строительство или размещение
морского сооружения»

1. Өткен жылғы өндірілген газ, млн. м3 _______________________.
2. Өткен жылғы жағылған газдың жалпы мөлшері, млн. м3 (оның
ішінде технологиялық еріксіз жағу және барлау ұңғымаларын сынау
кезінде) ___________________________________________________________.
3. Мұнай өндірудің жоспарланатын мөлшері, мың тонна __________.
4. Газ өндірудің жоспарланатын мөлшері, млн. м3 ______________.
5. Өтінім берілген жылға газ жағу, млн. м3 ___________________.
6. Мұнай және газ саласындағы уәкілетті органның ілеспе және
(немесе) табиғи газды кәдеге жарату немесе қайта өңдеуді дамыту
бағдарламасын бекіту туралы ақпарат:
1) құжат (хаттама, хат немесе өзге де растайтын құжат) нөмірі
____________________________________________________________________;
2) құжат (хаттама, хат немесе өзге де растайтын құжат) күні
____________________________________________________________________;
3) өтінім берілген жылға жағылатын газдың рұқсат етілген
мөлшері, млн. м3 ___________________________________________________;
4) өтінім берілген жылға газ өндіру мөлшері, млн. м3 _________.
7. Газ өндіруді және жағуды есептеу аспаптарының саны мен
олардың орналасқан жері _____________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
8. Газ өңдеудің және кәдеге жаратудың нақты мөлшері туралы
ақпарат:
1) өткен жылғы газды қайта өңдеу мөлшері, млн. м3 ____________;
2) өткен жылғы газды қайта өңдеу тәсілі _______________________
____________________________________________________________________;
3) өткен жылғы кәдеге жаратылған газ мөлшері, млн. м3 (көзі
бойынша) ___________________________________________________________;
4) өткен жылғы газды кәдеге жарату тәсілі (көзі бойынша)
____________________________________________________________________.
9. Газды өндірістік үздіксіз жағу көздері (алаулары) туралы
ақпарат:
1) орналасқан жері ___________________________________________;
2) биіктігі, метр ____________________________________________;
3) өнімділігі, Нм3 мың/тәулік ________________________________.
10. Кен орнын игеру жобасын бекіту туралы ақпарат:
1) құжат (хаттама, хат немесе өзге де растайтын құжат) нөмірі
____________________________________________________________________;
2) құжат (хаттама, хат немесе өзге де растайтын құжат) күні
____________________________________________________________________;
3) жобалау құжатының қолданылу мерзімі _______________________.
11. Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін Мұнай
операцияларын жүргізген кезде ілеспе және (немесе) табиғи газды
жағудың нормативтері мен көлемдерін есептеу әдістемесіне сәйкес
технологиялық жабдықты іске қосу-ретке келтіру, пайдалану, оған
техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды
технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды
алау етіп жағу нормативтері мен көлемдерінің есебі __________________
____________________________________________________________________.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 4 ақпандағы
№ 50 қаулысымен
бекітілген
«Теңіз құрылыстарын салуға немесе орналастыруға рұқсаттар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

1. Цели, назначения и основания создания морского сооружения __
____________________________________________________________________.
2. Обоснование географических координат создаваемого морского сооружения в пределах контрактной территории:
1) широта ____________________________________________________;
2) долгота ___________________________________________________.
3. Информация о судах и иных плавучих средствах, которые предполагается использовать при выполнении работ по созданию морского сооружения:
1) количество судов и плавучих средств _______________________;
2) наименование судов и плавучих средств _____________________.
4. Дата начала и окончания создания морского сооружения ______.
5. Информация о средствах связи (мощность радиопередатчика, частоты, иные сведения), которые будут использоваться при эксплуатации морского сооружения ___________________________________.
6. Мероприятия, планируемые при строительстве или размещении морского сооружения:
1) по предупреждению или снижению возможного ущерба окружающей среде, включая создание замкнутых систем технического водоснабжения, плавучих или стационарных очистных сооружений и средств для приема нефтесодержащих вод и других вредных веществ ________________________
____________________________________________________________________;
2) по предотвращению и ликвидации аварийных ситуаций на морском сооружении _________________________________________________________;
3) по обеспечению безопасности мореплавания и полетов летательных аппаратов, а также по сохранению среды обитания, условий размножения, путей миграциии, мест концентрации рыб и других водных животных ___________________________________________________________.
7. Основные гидрологические и гидрогеологические характеристики предполагаемого месторасположения морского сооружения, предполагаемый объем забора и (или) использования поверхностных вод, сбрасываемых сточных вод, забираемых подземных вод ______________________________.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 2014 года № 50
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешений на бурение поисковой, разведочной,
эксплуатационной скважины или иной
скважины на море»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача разрешений на бурение поисковой, разведочной, эксплуатационной скважины или иной скважины на море» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством нефти и газа Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).

1. Теңіз құрылысын салу мақсаты, мәні мен негіздері __________.
2. Келісімшарттық аумақ шегінде құрылатын теңіз құрылысының
географиялық координаталарының негіздемесі:
1) ендігі ____________________________________________________;
2) бойлығы ___________________________________________________.
3. Теңіз құрылысын құру жөніндегі жұмыстарды орындау кезінде
пайдаланылуы болжанатын кеме және өзге де жүзу құралдары туралы
ақпарат:
1) кеме және жүзу құралдарының саны __________________________;
2) кеме және жүзу құралдарының атауы _________________________.
4. Теңіз құрылысын құруды бастау және аяқтау күні ____________.
5. Теңіз құрылысын пайдалану кезінде қолданылатын байланыс
құралдары (радиотаратқыштың қуаты, жиіліктер, өзге де мәліметтер)
туралы ақпарат _____________________________________________________.
6. Теңiз құрылысын салу немесе орналастыру кезіндегі
жоспарланған іс-шаралар:
1) техникалық сумен жабдықтаудың тұйық жүйелерін, жүзу немесе
тұрақты тазарту құрылыстары мен құрамында мұнай бар суды және басқа
да зиянды заттарды қабылдауға арналған құралдар жасауды қоса алғанда,
қоршаған ортаға ықтимал залалдың алдын алу немесе азайту бойынша
____________________________________________________________________;
2) теңіз құрылысында авариялық жағдайларды болдырмау және жою
бойынша ____________________________________________________________;
3) теңізде жүзудің және ұшақ аппараттары ұшуының қауіпсіздігін
қамтамасыз ету жөніндегі, сондай-ақ балықтар мен басқа да су
жануарлары мекендейтiн ортаны, олардың көбею жағдайларын, өрiс аудару
жолдарын және шоғырланған жерлерiн сақтау бойынша
____________________________________________________________________.
7. Теңіз құрылысын болжамды орналастыру орнының негізгі
гидрологиялық және гидрогеологиялық сипаттамалары, көтерілген су,
жіберілетін сарқынды суларды, алынатын жерасты суларын алудың және
(немесе) пайдаланудың болжанатын көлемі
____________________________________________________________________.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 4 ақпандағы
№ 50 қаулысымен
бекітілген
«Теңiзде iздестiру, барлау, пайдалану ұңғымасын немесе өзге де
ұңғыманы бұрғылауға рұқсаттар беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Теңiзде iздестiру, барлау, пайдалану ұңғымасын немесе өзге де ұңғыманы бұрғылауға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде www.e.gov.kz «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.

4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет - ресурсе www.mgm.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mgm.gov.kz, раздел «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешений на бурение
поисковой, разведочной,
эксплуатационной скважины или иной
скважины на море»
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
на получение разрешения на бурение поисковой, разведочной,
эксплуатационной скважины или иной скважины на море
В ___________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
От __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица, ИИН,
полное наименование юридического лица, адрес местонахождения, БИН,
контактные данные (телефон, факс, электронная почта)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(прилагаемый перечень документов)
Руководитель организации (должность) ____________ ___________
(подпись)    (Ф.И.О.)
М.П. «__» __________ 20 __ г.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешений на бурение
поисковой, разведочной,
эксплуатационной скважины или иной
скважины на море»
Форма
ФОРМА СВЕДЕНИЙ
для разрешения на бурение поисковой, разведочной,
эксплуатационной скважины или иной скважины на море
1. Сведения о лицензии на проведение буровых работ:
1) номер лицензии ____________________________________________;
2) дата лицензии _____________________________________________.
2. Сведения о положительном заключении государственной экологической экспертизы:

4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге
де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары www.mgm.gov.kz интернет-ресурсының «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы мемлекеттік қызметті электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының порталдағы «жеке кабинет», сондай-ақ Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.mgm.gov.kz интернет-ресурсының «Мемлекеттік көрсетілетін қызмет» бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы 1414.
«Теңiзде iздестiру, барлау, пайдалану
ұңғымасын немесе өзге де ұңғыманы
бұрғылауға рұқсаттар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Теңiзде iздестiру, барлау, пайдалану ұңғымасын немесе өзге де
ұңғыманы бұрғылауға рұқсат алуға
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), ЖСН, заңды
тұлғаның толық атауы, орналасқан жерінің мекенжайы, БСН, байланыс
деректері (телефон, факс, электрондық пошта)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қоса беріліп отырған құжаттар тізбесі)
Ұйымның басшысы (лауазымы) ______________     _______________________
(қолы)                 (Т.А.Ә.)
М.О. 20__ ж. «___» _______________________
«Теңiзде iздестiру, барлау, пайдалану
ұңғымасын немесе өзге де ұңғыманы
бұрғылауға рұқсаттар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Теңiзде iздестiру, барлау, пайдалану ұңғымасын немесе өзге де
ұңғыманы бұрғылауға рұқсат беру үшін
МӘЛІМЕТТЕР НЫСАНЫ
1. Бұрғылау жұмыстарын жүргізуге арналған лицензия туралы
мәліметтер:
1) лицензия нөмірі ___________________________________________;
2) лицензия күні _____________________________________________.
2. Мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы туралы
мәліметтер:

1) номер заключения __________________________________________;
2) дата заключения ___________________________________________.
3. Сведения о разрешении на строительство либо размещение морского сооружения:
1) номер разрешения __________________________________________;
2) дата разрешения ___________________________________________.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 2014 года № 50
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешений на нагнетание попутного и природного газа
для поддержания внутрипластового давления»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача разрешений на нагнетание попутного и природного газа для поддержания внутрипластового давления» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством нефти и газа Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на нагнетание попутного и природного газа для поддержания внутрипластового давления.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов осуществляется с понедельника по пятницу
с 9.00 до 17.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

1) қорытынды нөмірі __________________________________________;
2) қорытынды күні ____________________________________________.
3. Теңіз құрылысын құруға не орналастыруға рұқсат туралы
мәліметтер:
1) рұқсат нөмірі _____________________________________________;
2) рұқсат күні _______________________________________________.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 4 ақпандағы
№ 50 қаулысымен
бекітілген
«Қойнау-қатiшiлiк қысымды ұстап тұру үшiн ілеспе және табиғи
газды бастырмалатуға рұқсаттар беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Қойнау-қатiшiлiк қысымды ұстап тұру үшiн ілеспе және табиғи газды бастырмалатуға рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде www.e.gov.kz «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ портал арқылы жүгінген кезде – 15 (он бес) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетуге рұқсат берілетін ең ұзақ уақыт – 20 (жиырма) минут.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi – қойнау-қатiшiлiк қысымды ұстап тұру үшiн ілеспе және табиғи газды бастырмалатуға рұқсаты.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет кезек тәртібінде алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз көрсетіледі;

1. Цели, назначения и основания создания морского сооружения __
____________________________________________________________________.
2. Обоснование географических координат создаваемого морского сооружения в пределах контрактной территории:
1) широта ____________________________________________________;
2) долгота ___________________________________________________.
3. Информация о судах и иных плавучих средствах, которые предполагается использовать при выполнении работ по созданию морского сооружения:
1) количество судов и плавучих средств _______________________;
2) наименование судов и плавучих средств _____________________.
4. Дата начала и окончания создания морского сооружения ______.
5. Информация о средствах связи (мощность радиопередатчика, частоты, иные сведения), которые будут использоваться при эксплуатации морского сооружения __________________________________.
6. Мероприятия, планируемые при строительстве или размещении морского сооружения:
1) по предупреждению или снижению возможного ущерба окружающей среде, включая создание замкнутых систем технического водоснабжения, плавучих или стационарных очистных сооружений и средств для приема нефтесодержащих вод и других вредных веществ ________________________
____________________________________________________________________;
2) по предотвращению и ликвидации аварийных ситуаций на морском сооружении _________________________________________________________;
3) по обеспечению безопасности мореплавания и полетов летательных аппаратов, а также по сохранению среды обитания, условий размножения, путей миграциии, мест концентрации рыб и других водных животных ________
____________________________________________________________________.
7. Основные гидрологические и гидрогеологические характеристики предполагаемого месторасположения морского сооружения, предполагаемый объем забора и (или) использования поверхностных вод, сбрасываемых сточных вод, забираемых подземных вод ______________________________.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 2014 года № 50
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных,
нефтехимических производств, проектирование (технологическое)
нефтегазоперерабатывающих производств»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных, нефтехимических производств, проектирование (технологическое) нефтегазоперерабатывающих производств» (далее – государственная услуга).

1. Теңіз құрылысын салу мақсаты, мәні мен негіздері __________.
2. Келісімшарттық аумақ шегінде құрылатын теңіз құрылысының
географиялық координаталарының негіздемесі:
1) ендігі ____________________________________________________;
2) бойлығы ___________________________________________________.
3. Теңіз құрылысын құру жөніндегі жұмыстарды орындау кезінде
пайдаланылуы болжанатын кеме және өзге де жүзу құралдары туралы
ақпарат:
1) кеме және жүзу құралдарының саны __________________________;
2) кеме және жүзу құралдарының атауы _________________________.
4. Теңіз құрылысын құруды бастау және аяқтау күні ____________.
5. Теңіз құрылысын пайдалану кезінде қолданылатын байланыс
құралдары (радиотаратқыштың қуаты, жиіліктер, өзге де мәліметтер)
туралы ақпарат _____________________________________________________.
6. Теңiз құрылысын салу немесе орналастыру кезіндегі
жоспарланған іс-шаралар:
1) техникалық сумен жабдықтаудың тұйық жүйелерін, жүзу немесе
тұрақты тазарту құрылыстары мен құрамында мұнай бар суды және басқа
да зиянды заттарды қабылдауға арналған құралдар жасауды қоса алғанда,
қоршаған ортаға ықтимал залалдың алдын алу немесе азайту бойынша
____________________________________________________________________;
2) теңіз құрылысында авариялық жағдайларды болдырмау және жою
бойынша ____________________________________________________________;
3) теңізде жүзудің және ұшақ аппараттары ұшуының қауіпсіздігін
қамтамасыз ету жөніндегі, сондай-ақ балықтар мен басқа да су
жануарлары мекендейтiн ортаны, олардың көбею жағдайларын, өрiс аудару
жолдарын және шоғырланған жерлерiн сақтау бойынша __________________.
7. Теңіз құрылысын болжамды орналастыру орнының негізгі
гидрологиялық және гидрогеологиялық сипаттамалары, көтерілген су,
жіберілетін сарқынды суларды, алынатын жерасты суларын алудың және
(немесе) пайдаланудың болжанатын көлемі ____________________________.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 4 ақпандағы
№ 50 қаулысымен
бекітілген
«Тау-кен, мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық)
және (немесе) пайдалануға, мұнай-газ өңдеу өндірістерін
жобалауға (технологиялық) лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Тау-кен, мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалауға (технологиялық) лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством нефти и газа Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии – 2 (два) рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложение к лицензии на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных, нефтехимических производств, проектирование (технологическое) нефтегазоперерабатывающих производств либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель). При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 10 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 % от ставки при выдаче лицензии;
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 100 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде www.e.gov.kz «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ портал арқылы жүгінген кезде:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетуге рұқсат берілетін ең ұзақ уақыт – 20 (жиырма) минут.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi – тау-кен, мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалауға (технологиялық) лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқалары не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауабы болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша қызмет түрімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төленеді:
1) осы қызмет түрімен айналысу құқығы үшін лицензияны беру кезінде лицензиялық алым 10 айлық есепті көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол ақшалай және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін электрондық сұрау салу портал арқылы берілген жағдайда, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзы (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырыла алады.

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов осуществляется с понедельника по пятницу с 9.00 до 17.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии при обращении услугополучателя:
заявление по установленным формам для юридического или физического лица, указанным в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность – для физического лица (для идентификации);
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованную, в случае непредставления оригинала для сверки), размер которого указан в приложении 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
копии документов, подтверждающих право собственности производственной базы или иные законные основания;
технологический регламент, описывающий технологию выполнения лицензируемого вида и подвидов деятельности (работ), заверенный печатью и подписью первого руководителя услугополучателя или лица, его замещающего, – для юридических лиц, подписью услугополучателя – для физических лиц. При этом технологический регламент не требуется для деятельности по проектированию (технологическое) горных (разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических производств, нефтегазоперерабатывающих производств;
копии приказов о назначении ответственных лиц и (или) создании служб, обеспечивающих:
эксплуатацию и техническое обслуживание машин, механизмов, транспортных средств, приборов, оборудования;
контроль безопасности труда;
метрологический контроль;
маркшейдерские работы (не распространяется на подвид деятельности «эксплуатация нефтехимических производств»);
соблюдение технологического процесса и выпуск продукции заданного качества (не распространяется на подвиды деятельности горного производства);
охрану окружающей среды.
При этом копии приказов не требуются для деятельности по проектированию (технологическое) горных (разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических производств, нефтегазоперерабатывающих производств;
штатное расписание и сводная таблица, заверенные печатью и подписью первого руководителя или замещающего его лица услугополучателя – юридического лица, либо подписью услугополучателя – физического лица. При этом в сводной таблице указывается следующая информация: фамилия, имя, отчество, специальность по образованию, должность, стаж работы в соответствующей области по квалификационному составу технических руководителей и специалистов, отвечающих соответствующему образовательному уровню (для технических руководителей – высшее техническое образование, для специалистов – минимум среднее специальное образование в соответствующей сфере), и наличия опыта практической работы по лицензируемому подвиду деятельности в соответствующей отрасли для технических руководителей – не менее 3 лет;
сведения по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения о документе удостоверяющего личность (для физических лиц), о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица.
При приеме документов услугодатель сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю;

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет кезек тәртібінде алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз көрсетіледі;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхаты бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) көрсетілетін қызметті алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшiн жүгінген кезде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген заңды немесе жеке тұлға үшін белгіленген нысандардағы өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат – жеке тұлға үшiн (сәйкестендіру үшін);
көлемі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшада көрсетілген жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы берiлмеген жағдайда нотариалды куәландырылған);
өндірістік базаға меншік құқығын немесе өзге де заңды негіздерді растайтын құжаттардың көшірмелері;
заңды тұлғалар үшiн мөрмен және көрсетілетін қызметті алушының бiрiншi басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен, жеке тұлғалар үшін көрсетілетін қызметті алушының қолымен куәландырылған қызметтің (жұмыстардың) лицензияланатын түрі мен кіші түрлерін орындаудың технологиясын сипаттайтын технологиялық регламент. Бұл ретте, тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия өндiрiстерiн, мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалау (технологиялық) жөніндегі қызмет үшін технологиялық регламент талап етілмейді;
мыналарды:
машиналарды, механизмдерді, көлік құралдарын, аспаптарды, жабдықтарды пайдалануды және оларға техникалық қызмет көрсетуді;
еңбек қауіпсіздігін бақылауды;
метрологиялық бақылауды;
маркшейдерлік жұмыстарды («мұнай-химия өндiрiстерiн пайдалану» қызметінің кіші түріне қолданылмайды);
технологиялық процесті сақтауды және берілген сападағы өнімнің шығарылуын (тау-кен өндірісі қызметінің кіші түрлеріне қолданылмайды);
қоршаған ортаны қорғауды қамтамасыз ететін жауапты адамдарды тағайындау және (немесе) қызметтерді құру туралы бұйрықтардың көшірмелері.
Бұл ретте, тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия өндiрiстерiн, мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалау (технологиялық) жөніндегі қызмет үшін бұйрықтардың көшірмелері талап етілмейді;
заңды тұлға көрсетілетін қызметті алушының мөрімен және бiрiншi басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен, жеке тұлға көрсетілетін қызметті алушының қолымен расталған штат кестесі және жиынтық кестесі. Бұл ретте, жиынтық кестеде мынадай ақпарат көрсетіледі: тегі, аты, әкесінің аты, білімі бойынша мамандығы, лауазымы, тиісті білім деңгейіне жауап беретін техникалық басшылар мен мамандардың біліктілік құрамы бойынша тиісті саладағы жұмыс өтілі (техникалық басшылар үшін – жоғары техникалық, мамандар үшін – кемінде тиісті салада орта арнаулы білім) және техникалық басшылар үшін тиісті салада лицензияланатын қызметтің кіші түрі бойынша кемінде 3 жыл практикалық жұмыс тәжірибесінің болуы;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшада көрсетілген нысан бойынша мәліметтер.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке басын куәландыратын (жеке тұлғалар үшін), дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті беруші түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен ұсынылған мәліметтермен салыстырып тексереді, одан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады;

3) для переоформления лицензии и (или) приложение к лицензии:
заявление о переоформлении;
копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензий (размер лицензионного сбора указан в приложении 3 к настоящему стандарту государственной услуги);
копии лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия).
Лицензия и (или) приложение к лицензии подлежат переоформлению в случаях:
изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица;
перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменения его наименования и адреса;
реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
В случае изменения наименования вида и (или) подвида деятельности услугополучатель подает заявление о переоформлении лицензии в порядке, установленном настоящим подпунктом.
Заявление о переоформлении подается услугополучателем в течение тридцати календарных дней.
Услугополучатель при получении переоформленной лицензии возвращает услугодателю ранее выданную лицензию и приложение к лицензии (в случае наличия);
4) для дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление по формам указанным в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата (нотариально засвидетельствованную, в случае непредставления оригинала для сверки), размер которого указан в приложении 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
При утере, порче лицензии и (или) приложения к лицензии услугополучатель обращается к услугодателю для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии лишь при отсутствии возможности получения сведений о лицензии и (или) приложения к лицензии из соответствующих информационных систем на портале с предоставлением вышеназванных документов.
На портале:
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии при обращении услугополучателя:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора (за исключением оплаты через ПШЭП);
прикрепленные к запросу электронные копии следующих документов:
подтверждающих право собственности производственной базы или иные законные основания, прикрепленные к запросу;
технологического регламента, описывающего технологию выполнения лицензируемого вида и подвидов деятельности (работ). При этом, технологический регламент не требуется для деятельности по проектированию (технологическое) горных (разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических производств, нефтегазоперерабатывающих производств;
приказов о назначении ответственных лиц и (или) создании служб, обеспечивающих:
эксплуатацию и техническое обслуживание машин, механизмов, транспортных средств, приборов, оборудования;
контроль безопасности труда;
метрологический контроль;
маркшейдерские работы (не распространяется на подвид деятельности «эксплуатация нефтехимических производств»);
соблюдение технологического процесса и выпуск продукции заданного качества (не распространяется на подвиды деятельности горного производства);
охрану окружающей среды.
При этом копии приказов не требуются для деятельности по проектированию (технологическое) горных (разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических производств, нефтегазоперерабатывающих производств;
штатного расписания и сводной таблицы. При этом в сводной таблице указывается следующая информация: фамилия, имя, отчество, специальность по образованию, должность, стаж работы в соответствующей области по квалификационному составу технических руководителей и специалистов, отвечающих соответствующему образовательному уровню (для технических руководителей – высшее техническое образование, для специалистов – минимум среднее специальное образование в соответствующей сфере), и наличия опыта практической работы по лицензируемому подвиду деятельности в соответствующей отрасли для технических руководителей – не менее 3 лет;
электронные сведения по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;

3) лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресiмдеу үшін:
қайта ресімдеу туралы өтініш;
лицензияларды қайта ресімдеген кезде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі (лицензиялық алымның көлемі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшада көрсетілген);
лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның көшірмесі (бар болған жағдайда).
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша мынадай жағдайларда қайта ресiмдеуге жатады:
жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған кезде) өзгергенде;
дара кәсiпкердi қайта тiркеген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде;
заңды тұлғаны бiрiгу, қосылу, бөлiнiп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырған кезде;
заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген кезде.
Қызмет түрiнiң және (немесе) кiшi түрiнiң атауы өзгерген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы осы тармақшада белгiленген тәртiппен лицензияны қайта ресiмдеу туралы өтiнiш береді.
Көрсетілетін қызметті алушы қайта ресiмдеу туралы өтiнiштi күнтiзбелiк отыз күн iшiнде бередi.
Көрсетілетін қызметті алушы қайта ресiмделген лицензияны алған кезде бұрын берiлген лицензия мен лицензияға қосымшаны (бар болған жағдайда) көрсетілетін қызметті берушіге қайтарады;
4) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшiн:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген заңды немесе жеке тұлға үшін белгіленген нысандардағы өтініш;
көлемі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшада көрсетілген телнұсқаны беру үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы берiлмеген жағдайда нотариалды куәландырылған).
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша жоғалған, бүлінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін жоғарыда аталған құжаттарды ұсына отырып, порталдағы тиісті ақпараттық жүйелерден лицензия және (немесе) лицензияға қосымша туралы мәліметтерді алу мүмкіндігі болмаған кезде ғана жүгінеді.
Порталда:
1) көрсетілетін қызметті алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшiн жүгінген кезде:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
бюджетке лицензиялық алымның төленгенi туралы (ЭҮТШ арқылы төлемді қоспағанда) құжаттың электрондық көшірмесі;
сұрау салуға қоса тіркелген мынадай құжаттардың электрондық көшірмелері:
өндірістік базаға меншік құқығын немесе өзге де заңды негіздерді растайтын;
қызметтің (жұмыстардың) лицензияланатын түрі мен кіші түрлерін орындаудың технологиясын сипаттайтын технологиялық регламент. Бұл ретте, тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия өндiрiстерiн, мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалау (технологиялық) жөніндегі қызмет үшін технологиялық регламент талап етілмейді;
мыналарды:
машиналарды, механизмдерді, көлік құралдарын, аспаптарды, жабдықтарды пайдалануды және оларға техникалық қызмет көрсетуді;
еңбек қауіпсіздігін бақылауды;
метрологиялық бақылауды;
маркшейдерлік жұмыстарды («мұнай-химия өндiрiстерiн пайдалану» қызметінің кіші түріне қолданылмайды);
технологиялық процесті сақтауды және берілген сападағы өнімнің шығарылуын (тау-кен өндірісі қызметінің кіші түрлеріне қолданылмайды);
қоршаған ортаны қорғауды қамтамасыз ететін жауапты адамдарды тағайындау және (немесе) қызметтерді құру туралы бұйрықтардың көшірмелері.
Бұл ретте, тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия өндiрiстерiн, мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалау (технологиялық) жөніндегі қызмет үшін бұйрықтардың көшірмелері талап етілмейді;
штат кестесі және жиынтық кесте. Бұл ретте, жиынтық кестеде мынадай ақпарат көрсетіледі: тегі, аты, әкесінің аты, білімі бойынша мамандығы, лауазымы, тиісті білім деңгейіне жауап беретін техникалық басшылар мен мамандардың біліктілік құрамы бойынша тиісті саладағы жұмыс өтілі (техникалық басшылар үшін – жоғары техникалық, мамандар үшін – кемінде тиісті салада орта арнаулы білім) және техникалық басшылар үшін тиісті салада лицензияланатын қызметтің кіші түрі бойынша кемінде 3 жыл практикалық жұмыс тәжірибесінің болуы;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшада көрсетілген нысан бойынша электрондық мәліметтер;

10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
не согласована выдача лицензии услугополучателю согласующим государственным органом;
в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
судом на основании представления судебного исполнителя запрещено услугополучателю получать лицензии.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия)центральных государственных органов, а также
услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, услугодателя и (или) его должностных лиц
по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 19, здание АО «НК «КазМунайГаз», блок А, телефон: 8 (7172) 97-68-51, 97-68-01.
Жалоба принимается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес Министерства, или услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

10. Мыналар:
Қазақстан Республикасының заңдарымен субъектiлердiң осы санаты үшiн қызметтiң түрiмен айналысуға тыйым салынуы;
қызмет түрiне лицензия беруге өтiнiш берiлген жағдайда қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның енгiзiлмеуі;
көрсетілетін қызметті алушының бiлiктiлiк талаптарына сәйкес келмеуі;
көрсетілетін қызметті алушыға лицензияны беруге келiсушi мемлекеттiк органмен келiсiлмеуі;
көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оған қызметтiң жекелеген түрiмен айналысуға тыйым салатын заңды күшiне енген сот үкiмiнің болуы;
сот орындаушысының ұсынысы негiзiнде соттың көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға тыйым салуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болып табылады.
3. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының
мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне,
әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Орталық мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігі) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Министрлік басшысының атына: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 19, «ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ ғимараты, А блогы, телефон: 8 (7172) 97-68-51, 97-68-01 мекенжайы бойынша беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылдағанын растау шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауапты алу мерзімі және орны көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның тіркелуі болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
Министрліктің немесе көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде, көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартылатын (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе www.mgm.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mgm.gov.kz, раздел «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
проектирование (технологическое) и
(или) эксплуатацию горных,
нефтехимических производств,
проектирование (технологическое)
нефтегазоперерабатывающих производств»
Форма
Форма заявления для выдачи лицензии для юридического лица
В ___________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты БИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии
на осуществление ____________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
Адрес _______________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома,
_____________________________________________________________________
телефон, факс, е-mail)
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки)
_____________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Прилагаемые документы: ______________________________________________
Руководитель ________________________      __________________________
(подпись)                (фамилия, имя, отчество)
Место печати ________________ 20 __ года
Заявление принято к рассмотрению ________________ 20 __ года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица услугодателя)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
проектирование (технологическое) и
(или) эксплуатацию горных,
нефтехимических производств,
проектирование (технологическое)
нефтегазоперерабатывающих производств»
Форма
Форма заявления для выдачи лицензии для физического лица
В ___________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от __________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя, отчество физического лица, реквизиты ИИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии
на осуществление ____________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид (ы) деятельности)
Местожительство _____________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _________, серия _____________
№ _____________ орган выдачи ______________ дата выдачи _____________
Банковский счет (если имеется) ______________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Прилагаемые документы: ______________________________________________
__________________________        ___________________________________
(подпись)                        (фамилия, имя, отчество)
____________ 20 ____ года
Заявление принято к рассмотрению ______________ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица услугодателя)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
проектирование (технологическое) и
(или) эксплуатацию горных,
нефтехимических производств,
проектирование (технологическое)
нефтегазоперерабатывающих производств»
Ставки лицензионного сбора за право занятия деятельностью по
проектирование (технологическому) и (или) эксплуатации
горных, нефтехимических производств, проектированию
(технологическому) нефтегазоперерабатывающих производств
Ставки сбора устанавливаются исходя из размера месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан
«О республиканском бюджете» и действующего на дату уплаты сбора,
и составляют:
п/п
Виды лицензируемой деятельности
Ставки сбора,
в МРП
1.
Ставка сбора за право занятия видом деятельности
проектирование (технологическому) и (или) эксплуатации
горных, нефтехимических производств, проектированию
(технологическому) нефтегазоперерабатывающих производств
10
2.
Ставка сбора за выдачу дубликата лицензии
100 % от ставки
при выдаче лицензии
3.
Ставка за переоформление лицензии
10 % от ставки
при выдаче лицензии
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
проектирование (технологическое) и
(или) эксплуатацию горных,
нефтехимических производств,
проектирование (технологическое)
нефтегазоперерабатывающих производств»
Форма сведений

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге
де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары www.mgm.gov.kz интернет-ресурсының «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы мемлекеттік қызметті электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының порталдағы «жеке кабинет», сондай-ақ Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.mgm.gov.kz интернет-ресурсының «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы 1414.
«Тау-кен, мұнай-химия өндірістерін
жобалауға (технологиялық) және
(немесе) пайдалануға, мұнай-газ өңдеу
өндірістерін жобалауға (технологиялық)
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаға лицензия беру үшiн өтiнiштiң
нысаны
__________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, БСН деректемелері)
ӨТIНIШ
_____________________________________________________________________
(қызмет түрі және (немесе) қызметтiң кіші түрi (түрлері) көрсетiлсiн)
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беруiңiздi
сұраймын.
Мекенжайы ___________________________________________________________
(индексі, қаласы, ауданы, облысы, көшесі, үйдiң нөмірі,
_____________________________________________________________________
телефоны, факсы, e-mail)
Банк шоты ___________________________________________________________
(шоттың №, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Филиалдар (өкілдіктер, объектілер, пункттер, учаскелер) _____________
_____________________________________________________________________
(орналасқан жерi және деректемелерi)
Қоса берiліп отырған құжаттар:
_____________________________________________________________________
Басшы _________________     _________________________________________
(қолы)                  (тегi, аты, әкесiнiң аты)
Мөр орны                    20__ жылғы «___» ________________________
Өтiнiш 20__ жылғы «___» __________________________ қарауға қабылданды
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің жауапты адамының қолы, тегi,
аты, әкесiнiң аты)
«Тау-кен, мұнай-химия өндірістерін
жобалауға (технологиялық) және
(немесе) пайдалануға, мұнай-газ өңдеу
өндірістерін жобалауға (технологиялық)
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Жеке тұлғаға лицензия беру үшiн өтiнiштiң
нысаны
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның толық тегi, аты, әкесiнiң аты, ЖСН деректемелері)
ӨТIНIШ
_____________________________________________________________________
(қызмет түрі және (немесе) қызметтiң кіші түрi (түрлері) көрсетiлсiн)
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беруiңiздi
сұраймын.
Тұрғылықты жері _____________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі __________, сериясы ____________
№ __________ берген орган ____________ берілген күні ________________
Банк шоты (бар болса) _______________________________________________
(шоттың нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қоса берiліп отырған құжаттар:
_____________________________________________________________________
___________________   _______________________________________________
(қолы)                     (тегi, аты, әкесiнiң аты)
20__ жылғы «___» ___________________
Өтiнiш 20__ жылғы «___» __________________________ қарауға қабылданды
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің жауапты адамының қолы, тегi, аты,
әкесiнiң аты)
«Тау-кен, мұнай-химия өндірістерін
жобалауға (технологиялық) және
(немесе) пайдалануға, мұнай-газ өңдеу
өндірістерін жобалауға (технологиялық)
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Тау-кен, мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық)
және (немесе) пайдалануға, мұнай-газ өңдеу өндірістерін
жобалауға (технологиялық) қызмет түрімен айналысу құқығына
лицензиялық алымның мөлшерлемелері
Алым мөлшерлемелері «Республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген және алымды төлеу күніне қолданыстағы айлық есептік көрсеткіштің мөлшеріне негізделе отырып белгіленеді және мынаны құрайды:
р/с
Лицензияланатын қызмет түрлері
Алым мөлшерлемелері, АЕК-пен
1
Тау-кен, мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалауға (технологиялық) қызмет түрімен айналысу құқығына лицензиялық алымның мөлшерлемелері
10
2.
Лицензияның телнұсқасын беру үшін алым мөлшерлемелері
лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 %-ы
3.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін мөлшерлемелері
лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ы
«Тау-кен, мұнай-химия өндірістерін
жобалауға (технологиялық) және
(немесе) пайдалануға, мұнай-газ өңдеу
өндірістерін жобалауға (технологиялық)
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Мәліметтер нысаны

1. Для проектирования (технологических) горных и нефтегазоперерабатывающих производств, проектирования добычи твердых полезных ископаемых (за исключением общераспространенных полезных ископаемых), нефти, газа, нефтегазоконденсата; составления проектов
и технологических регламентов на разработку месторождений твердых полезных ископаемых, нефтегазовых месторождений; составления технико-экономического обоснования проектов разработки нефтегазовых месторождений; проектирования технологического) нефтехимических, химических производств:
информация о наличии лицензионного программного обеспечения для проектирования, электронно-вычислительных машин, специальных средств оргтехники (принтеры, копировальная техника, плоттеры и иное оборудование)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________ (указать наименование программного обеспечения, перечислить имеющиеся специальные средства и оргтехнику).
2. Для эксплуатации горных производств, добычи нефти, газа, нефтегазоконденсата; ведения технологических работ на месторождениях; ликвидационных работ по закрытию рудников и шахт:
информация о наличии инженерных сооружений, машин, механизмов, инструментов, спецтранспорта, оборудования, измерительного оборудования и контролируемого технологического процесса ____________
_____________________________________________________________________
__________________________ (указать имеющиеся инженерные сооружения, машины, механизмы, инструменты, спецтранспорта и прочего оборудования).
3. Для каротажных работ в нефтяных, газовых:
информация о наличии каротажной станции (скважинных приборов и зондов, наземной аппаратуры для регистрации показаний приборов и зондов, специального (каротажного) кабеля, лебедки для спускоподъемных операций в скважине) ________________________________
____________________ (указать наименование имеющегося оборудования).
4. Для прострелочно-взрывных работ в нефтяных, газовых скважинах:
номер и дату выдачи лицензии на работу со взрывчатыми веществами _________________________________________________________;
номер договора* ______________________________________________;
дата подписания договора* ____________________________________;
наименование организации, имеющей лицензию ___________________;
информация о наличии бурового станка для бурения скважин* _____
____________________________________________________________________.
* в случае наличия у организации лицензии на работу со взрывчатыми веществами поля 2), 3), 5) не заполняются.

1. Тау-кен және мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалау
(технологиялық), қатты пайдалы қазбаларды өндіруді жобалау (кең
таралған пайдалы қазбаларды қоспағанда), мұнайды, газды, мұнай-газ
конденсатын өндiрудi жобалау; қатты пайдалы қазбалар кен орындарын,
мұнай-газ кен орындарын игеруге арналған жобалар мен технологиялық
регламенттерді жасау; мұнай-газ кен орындарын игеру жобаларының
техникалық-экономикалық негіздемесін жасау; мұнай-химия, химия
өндірістерін жобалау (технологиялық) үшін:
жобалау үшін лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз етудің,
электрондық-есептеу машиналарының, арнайы ұйымдастыру техникасы
құралдарының (принтерлер, көбейту-көшіру техникасы, плоттерлер және
өзге де жабдықтар) болуы туралы ақпарат _____________________________
____________________________________ (бағдарламалық қамтамасыз етудің
атауын жазу, қолда бар арнайы құралдарды және ұйымдастыру техникасын
атап көрсету).
2. Тау-кен өндірістерін пайдалану, мұнайды, газды, мұнай-газ
конденсатын өндiру; кен орындарында технологиялық жұмыстарды жүргізу;
кенiштер мен шахталарды жабу жөніндегі тарату жұмыстарын жүргізу
үшін:
инженерлік құрылыстардың, машиналардың, механизмдердің,
құралдардың, арнайы көліктердің, жабдықтардың, өлшеу жабдықтарының
және бақыланатын технологиялық процестің болуы туралы ақпарат _______
_______________________________________________ (қолда бар инженерлік
құрылыстарды, машиналарды, механизмдерді, құралдарды, арнайы
көліктерді және өзге жабдықтарды көрсету).
3. Мұнай, газ ұңғымаларындағы каротаж жұмыстарын жүргiзу үшін:
каротаж станциясының (ұңғымалық аспаптар мен зондтардың,
аспаптар мен зондтардың көрсеткіштерін тіркеуге арналған жерүсті
аппараттарының, арнайы (каротаждық) кәбілдің, ұңғымада түсіру-көтеру
операцияларына арналған жүк шығырдың) болуы туралы ақпарат __________
_______________________________ (қолда бар жабдықтың атауын көрсету).
4. Мұнай, газ ұңғымаларындағы атқылау-жару жұмыстарын жүргiзу
үшін:
жарылғыш заттармен жұмыс жасауға арналған лицензияның нөмірі
және күні __________________________________________________________;
шарттың нөмірі* ______________________________________________;
шартқа қол қойылған күні* ____________________________________;
лицензиясы бар ұйымның атауы* ________________________________;
ұңғымаларды бұрғылауға арналған бұрғылау станогының болуы
туралы ақпарат* ____________________________________________________.
*ұйымның жарылғыш заттармен жұмыс жасауға арналған лицензиясы
бар болған жағдайда 2), 3), 5) жолдар толтырылмайды.

5. Для бурения нефтяных, газовых скважин, в том числе на море и внутренних водоемах:
информация о наличии буровой установки, долота, буровых труб, противовыбросового оборудования, подъемных агрегатов ________________
___________________________________ (указать наименование оборудования).
6. Для подземного и капитального ремонта скважин; демонтажа оборудования и агрегатов; установки подъемника скважин; для испытания после ремонта скважин; для промывки, цементации, опробования и освоения скважин:
информация о наличии соответствующего технологического оборудования ________________________________________________________
___________________________________ (указать имеющееся оборудование).
7. Для повышения нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличения производительности скважин:
информация о наличии комплекса технических средств, специализированной техники и технологии для повышения нефтеотдачи пластов _____________________________________________________________
_________________ (указать имеющиеся средства, технику и технологии).
8. Для работ по предотвращению и ликвидации нефтяных разливов на суше и море, самоизливающихся скважин, нефтяных и газовых выбросов(за исключением противофонтанных работ), консервации скважин:
информация о наличии нефтесборного устройства на море (скиммера), плавающих резервуаров, боновых заграждений; техники и оборудования для сбора нефти на суше; цементировочного агрегата; противовыбросового оборудования _____________________________________
___________________________________ (указать имеющееся оборудование).
9. Для эксплуатации нефтехимических производств:
информация о наличии механизмов, технологических линий, установок подготовки, переработки сырья, специально оборудованных складов, помещений и емкостей для хранения сырья, готовой продукции, взрывопожароопасных, ядовитых сильнодействующих веществ, на праве собственности или иных законных основаниях __________________________
____________________________________________________________________ (указать имеющиеся механизмы, установки и прочее оборудование);
номер и дата выдачи аттестата аккредитованной лаборатории по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям ___________________________________________________________;
номер договора с аккредитованной лабораторией*______________________;
дата подписания договора с аккредитованной лабораторией*____________.
* информация в пунктах 3), 4) заполняется при отсутствии собственной лаборатории.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 2014 года № 50
Стандарт государственной услуги
«Аккредитация газосетевых организаций»

5. Мұнай, газ ұңғымаларын, оның ішінде теңізде және ішкі су
қоймаларында бұрғылау үшін:
бұрғылау қондырғыларының, қашаудың, шегенделген құбырлардың,
шығарындыға қарсы жабдықтардың, көтергіш агрегаттардың болуы туралы
ақпарат _____________________________________________________________
_________________________________________ (жабдықтың атауын көрсету).
6. Ұңғымаларды жер астында және күрделi жөндеу; жабдықтар мен
агрегаттарды бөлшектеу; ұңғымалар көтергiшiн орнату үшін; ұңғымаларды
жөндеуден кейiн сынау; ұңғымаларды жуу, цементтеу, сынап көру және
игеру үшін:
тиісті технологиялық жабдықтардың болуы туралы ақпарат ________
_______________________________________ (қолда бар жабдықты көрсету).
7. Мұнай қабаттарының мұнай беруiн арттыру және ұңғымалардың
өнiмдiлiгiн ұлғайту үшін:
техникалық құралдар кешенінің, қабаттардың мұнай беруін арттыру
үшін арнайы техника мен технологияның болуы туралы ақпарат __________
_________ (қолда бар құралдарды, техниканы, технологияларды көрсету).
8. Құрлықта және теңiзде мұнай төгiлуiнiң, ұңғымалардың
өздiгiнен атқылауының, мұнай және газ шығарындыларының (бұрқаққа
қарсы жұмыстарды қоспағанда) алдын алу және оларды жою, ұңғымаларды
консервациялау жөнiндегi жұмыстар үшін:
теңіздегі мұнай жинау қондырғысының (скиммер), жүзуші
резервуарлардың, бонолық тосқауылдардың; құрлықта мұнай жинауға
арналған техникалар мен жабдықтардың, цементтейтін агрегаттардың;
шығарындыға қарсы жабдықтың болуы туралы ақпарат ____________________
_______________________________________ (қолда бар жабдықты көрсету).
9. Мұнай-химия өндiрiстерiн пайдалану үшін:
механизмдердің, технологиялық желiлердiң, шикiзатты дайындау,
қайта өңдеу қондырғыларының, шикiзатты, дайын өнiмдердi, жарылыс өрт
қауiптi, улы күштi әсер ететiн заттарды сақтау үшiн арнайы
жабдықталған қоймалардың, үй-жайлардың және сыйымдылықтардың меншік
құқығында немесе өзге де заңды негіздерде болуы туралы ақпарат ______
________________ (қолда бар механизмдерді, қондырғыларды және өзге де
жабдықты көрсету);
өнiмнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға
сәйкестiгiн бақылау бойынша аккредиттелген зертхана аттестатының
нөмірі және берілген күні __________________________________________;
аккредиттелген зертханамен жасалған шарттың нөмірі* __________;
аккредиттелген зертханамен шартқа қол қойылған күн* __________.
*3), 4) тармақтардағы ақпарат меншікті зертханасы болмаған
жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 4 ақпандағы
№ 50 қаулысымен
бекітілген
«Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Аккредитация газосетевых организаций» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством нефти и газа Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю:
при выдаче свидетельства об аккредитации (далее – свидетельство) – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении и выдаче дубликата свидетельства – 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов осуществляется с понедельника по пятницу с 9.00 до 17.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
1) для получения свидетельства:
заявление по установленной форме в соответствии с приложением к настоящему стандарту государственной услуги;
копии соответствующих документов, подтверждающих право собственности или иное законное основание на следующие объекты:
специализированные производственные здания (насосно-компрессорное отделение, сливо-наливное отделение баллонов, баллоно-ремонтный цех, участок по техническому освидетельствованию баллонов, транспортный участок, авторемонтный бокс, боксы-стоянки, механические мастерские, склад открытого или закрытого типа для хранения баллонов);
инженерные сооружения (сливо-наливная железнодорожная эстакада, наполнительные колонки, противопожарные емкости с водой, оснащенные водонапорными насосами);
объекты хранения газа (базы хранения сжиженного нефтяного газа общим объемом не менее 300 тонн);
парк групповых резервуарных установок;
штатное расписание и сводная таблица, включающая информацию по каждому из работников: фамилию, имя, отчество, специальность по образованию, должность, стаж работы по специальности в данной области;
копии утвержденных:
программ и мероприятий по охране окружающей среды, охране труда и технике безопасности, а также мероприятий по промышленной безопасности;
программ по реконструкции, модернизации действующих и строительству новых производственных объектов;
графика планово-предупредительного ремонта основного и вспомогательного технологического оборудования и транспортных средств;
плана ликвидации аварий;
плана взаимодействия служб города по ликвидации аварий;
планов противоаварийных тренировок и учебных тревог;

1. Жалпы ережелер
1. «Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде www.e.gov.kz «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап:
аккредиттеу туралы куәлікті берген (бұдан әрі – куәлік) кезде – 15 (он бес) жұмыс күні;
куәлікті қайта ресімдеу және телнұсқасын берген кезде – 10 (он) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетуге рұқсат берілетін ең ұзақ уақыт – 20 (жиырма) минут.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi – куәлік.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет кезек тәртібінде алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз көрсетіледі;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхаты бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметті көрсету үшін жүгінген кезде қажетті құжаттар тізбесі:
1) куәлікті алу үшiн:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
мынадай объектілерге меншік құқығын немесе өзге заңды негізді растайтын тиісті құжаттардың көшірмелері:
мамандандырылған өндірістік ғимараттар (сорғы-сығымдағыш бөлім, баллондардың ағызу-құю бөлімі, баллон жөндеу цехы, баллондарды техникалық куәландыру жөніндегі учаске, көлік учаскесі, автожөндеу боксы, бокс-тұрақтар, механикалық шеберханалар, баллондарды сақтауға арналған ашық немесе жабық үлгідегі қойма);
инженерлік құрылыстар (ағызу-құю теміржол эстакадасы, толтырғыш колонкалары, су тегеурінді сорғылармен жарақтандырылған су құйылған өртке қарсы сыйымдылықтар);
газды сақтау объектілері (жалпы көлемі кемінде 300 тонна сұйытылған мұнай газын сақтау базалары);
топтық резервуарлық қондырғылар паркі;
штат кестесі және қызметкерлердің әрқайсысы бойынша ақпаратты: тегін, атын, әкесінің атын, білімі бойынша мамандығын, лауазымын, осы саладағы мамандығы бойынша жұмыс өтілін қамтитын жиынтық кесте;
мыналардың:
қоршаған ортаны қорғау, еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жөніндегі бағдарламалар мен іс-шаралардың, сондай-ақ өнеркәсіптік қауіпсіздік жөніндегі іс-шаралардың;
жұмыс істеп тұрған өндірістік объектілерді қайта жаңарту, жаңғырту және жаңаларын салу жөніндегі бағдарламалардың;
негізгі және қосалқы технологиялық жабдықтар мен көлік құралдарын жоспарлы-алдын ала жөндеу кестесінің;
аварияларды жою жоспарының;
қаланың аварияларды жою жөніндегі қызметтерінің өзара іс-қимыл жоспарының;
аварияға қарсы жаттығулар мен оқу-жаттығу дабылы жоспарларының бекітілген көшірмелері;

копия декларации безопасности, выданной и зарегистрированной уполномоченным органом в области промышленной безопасности в соответствии с Законом Республики Казахстан от 3 апреля 2002 года «О промышленной безопасности на опасных производственных объектах»;
копии соответствующих документов, подтверждающих право собственности или иное законное основание на лабораторию, аттестованную в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, или копия договора на обслуживание, заключенного с аккредитованной лабораторией по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям;
копия договора обязательного страхования ответственности владельцев объектов;
2) для дубликата свидетельства: заявление в произвольной форме.
Оригинал свидетельства признается недействительным и услугодателем вносится соответствующая запись в реестр.
3) для переоформления свидетельства: заявление по установленной форме в соответствии с приложением к настоящему стандарту государственной услуги.
Свидетельство подлежит переоформлению в случаях изменения наименования или организационно-правовой формы услугополучателя.
Свидетельство, выданное ранее, признается утратившим силу и возвращается услугодателю с внесением соответствующей информации в реестр аккредитованных субъектов.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных лиц государственных органов.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю, подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателяс указанием даты и времени приема пакета документов.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателя и
(или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 19, здание АО «НК «КазМунайГаз», блок А, телефон: 8 (7172) 97-68-51, 97-68-01.
Жалоба принимается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес Министерства, или услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

«Қауіпті өндірістік объектілердегі өнеркәсіптік қауіпсіздік туралы» 2002 жылғы 3 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган берген және тіркеген қауіпсіздік декларациясының көшірмесі;
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен аттестатталған зертханаға меншік құқығын немесе өзге де заңды негізді растайтын тиісті құжаттардың көшірмелері немесе өнімдердің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестігін бақылау жөніндегі аккредиттелген зертханамен қызмет көрсетуге жасалған шарттың көшірмесі;
объект иелерінің жауапкершілігін міндетті сақтандыру шартының көшірмесі;
2) куәліктің телнұсқасы үшін: еркiн нысандағы өтiнiш.
Куәліктің түпнұсқасы жарамсыз деп танылады және көрсетілетін қызметті беруші тізілімге тиісті жазбаны енгізеді;
3) куәлікті қайта ресімдеу үшін: осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш.
Куәлік көрсетілетін қызметті алушының атауы немесе ұйымдық-құқықтық нысаны өзгерген жағдайларда қайта ресімдеуге жатады.
Бұрын берілген куәлік күші жойылды деп танылады және аккредиттелген субъектілердің тізіліміне тиісті ақпаратты енгізе отырып, көрсетілетін қызметті берушіге қайтарылады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылдануын растау құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде көшірмесіне оның тіркелуі туралы белгілеу болып табылады.
3. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының
мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне,
әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Орталық мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігі) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Министрлік басшысының атына: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 19, «ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ ғимараты, А блогы, телефон: 8 (7172) 97-68-51, 97-68-01 мекенжайы бойынша беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылдағанын растау шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауапты алу мерзімі және орны көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның тіркелуі болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
Министрліктің немесе көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде, көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартылатын (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет - ресурсе www.mgm.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mgm.gov.kz, раздел «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Аккредитация газосетевых организаций»
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
на выдачу (переоформление) свидетельства об аккредитации
газосетевой организации
_____________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
просит выдать свидетельство об аккредитации _________________________
_____________________________________________________________________
(БИН, номер и дата государственной регистрации/перерегистрации
юридического лица)
_____________________________________________________________________
(местонахождение, наименование газонаполнительной станции)
прилагаемый перечень документов:
1. _________________________________
2. _________________________________
Руководитель организации (должность)
_______________ ____________________
(подпись)        (Ф. И. О.)
МП « __ » ______________ 20 __ г.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 2014 года № 50
Стандарт государственной услуги
«Регистрация договора залога права недропользования
в части углеводородного сырья»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация договора залога права недропользования в части углеводородного сырья» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством нефти и газа Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3. Государственная услуга оказывается услугодателем.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге
де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары www.mgm.gov.kz интернет-ресурсының «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкін.
14. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.mgm.gov.kz интернет-ресурсының «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы 1414.
«Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
қосымша
Нысан
Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу туралы куәлікті
беруге (қайта ресімдеуге)
өтініш
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның БСН-і, мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы
куәлігінің нөмірі мен күні)
_____________________________________________________________________
(газ толтыру станциясының орналасқан жері, атауы)
___________________________ аккредиттеу туралы куәлік беруді сұрайды.
Қоса беріліп отырған құжаттардың тізбесі:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
Ұйым басшысы (лауазымы) _______________     _________________________
(қолы)                 (Т.А.Ә.)
М.О.                                        20__ ж. «___» ___________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 4 ақпандағы
№ 50 қаулысымен
бекітілген
«Көмірсутек шикізаты бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының
кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Көмірсутегі шикізаты бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті беруші көрсетеді.

2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги услугодателем:
1) с момента сдачи пакета документов – 3 (три) рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о регистрации договора залога права недропользования.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме  выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов осуществляется с понедельника по пятницу с 9.00 до 17.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
1) заявление услугополучателя для получения государственной услуги (в произвольной форме);
2) оригинал договора залога права недропользования, подписанный в установленном порядке;
3) доверенность лицу, представляющему интересы услугополучателя, за исключением первого руководителя услугополучателя, имеющего право подписи без доверенности.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателя и
(или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба принимается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 3 (үш) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетуге рұқсат берілетін ең ұзақ уақыт – 20 (жиырма) минут.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi – жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлiгі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет кезек тәртібінде алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхаты бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметті көрсету үшін жүгінген кезде қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi алуға өтiнiші (еркiн нысанда);
2) белгiленген тәртiппен қол қойылған жер қойнауын пайдалану құқығы кепiл шартының түпнұсқасы;
3) сенiмхатсыз қол қоюға құқығы бар көрсетілетін қызметті алушының бiрiншi басшысын қоспағанда, көрсетілетін қызметті алушының мүдделерiн бiлдiретiн адамға берiлетiн сенiмхат.
3. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының
мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне,
әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Орталық мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігі) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылдағанын растау шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауапты алу мерзімі және орны көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның тіркелуі болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

13. Возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mgm.gov.kz, раздел «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 2014 года № 50
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2012 года № 1009 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством нефти и газа Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 64, ст. 908).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1127 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством нефти и газа Республики Казахстан, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 68, ст. 989).
3. Пункт 4 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 марта 2013 года № 309 «О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 23, ст. 378).

13. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкін.
14. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.mgm.gov.kz интернет-ресурсының «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы 1414.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 4 ақпандағы
№ 50 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған
кейбір шешімдерінің тізбесі
1. «Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 шілдедегі № 1009 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 64, 908-құжат).
2. «Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1127 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 68, 989-құжат).
3. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 29 наурыздағы № 309 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 4-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 23, 378-құжат).