Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему и лицензирования гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 190. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2015 года № 821
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.10.2015 № 821 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра внутренних дел РК от 24.04.2015 г. № 395.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Регистрация и перерегистрация каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию и приобретению гражданского и служебного оружия и патронов к нему»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию и приобретению гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением».
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 марта 2014 года № 190
Стандарт государственной услуги
«Регистрация и перерегистрация каждой единицы гражданского,
служебного оружия физических и юридических лиц»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация и перерегистрация каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается подразделениями лицензионной и разрешительной системы Министерства, департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астаны и на транспорте, городских, районных органов внутренних дел (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz, веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).

Азаматтық және қызметтік қару және оның патрондарының айналымы және азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды лицензиялау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 190 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 12 қазандағы № 821 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.10.2015 № 821 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 395 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының әрбір бірлігін тіркеу және қайта тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, өндіру, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау және сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сату, пайдалану және сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                            С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 5 наурыздағы
№ 190 қаулысымен
бекітілген
«Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының
әрбір бірлігін тіркеу және қайта тіркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының әрбір бірлігін тіркеу және қайта тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – көрсетілетін мемлекеттік қызмет).
2. Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының және көліктегі ішкі істер департаменттерінің, қалалық және аудандық ішкі істер органдарының лицензиялық және рұқсат беру жүйесінің бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде «электрондық үкіметтің» www.egov.kz веб-порталы, «Е-лицензиялау» веб-порталы www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді

2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
для физических лиц – 7 (семь) рабочих дней;
для юридических лиц – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 40 (сорок) минут;
максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя – 40 (сорок) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на хранение или хранение и ношение оружия, выданное физическому лицу и разрешение на хранение оружия, выданное юридическому лицу на бумажном носителе.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю результат оказания государственной услуги оформляется на бумажном носителе и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя, при этом уполномоченное лицо услугодателя регистрирует результат оказанной услуги, удостоверенный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) на портале.
При обращении услугополучателя через портал уведомление о готовности разрешительного документа направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
За оказание государственной услуги взымается государственная пошлина в соответствии со статьей 540 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», которая составляет:
1) десять процентов от месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц;
2) сто процентов от месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины за выдачу разрешения на право хранения или хранения и ношения гражданского и/или служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам;
3) пятьдесят процентов от месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины за выдачу разрешения на право хранения или хранения и ношения гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам.
Государственная пошлина оплачивается через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдается документ (квитанция), подтверждающий размер и дату оплаты.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған, сондай-ақ порталға жүгінген сәттен бастап:
жеке тұлғалар үшін – 7 (жеті) жұмыс күні;
заңды тұлғалар үшін – 15 (он бес) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 40 (қырық) минут;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 40 (қырық) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – қағаз жеткізгіште жеке тұлғаға қаруды сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге берілген рұқсат және заңды тұлғаға қаруды сақтауға берілген рұқсат.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште ресімделеді және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен куәландырылады, бұл ретте көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған көрсетілген қызметтің нәтижесін порталда тіркейді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде рұқсат беру құжатының әзірлігі туралы хабарлама көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 540-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады:
1) жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының әрбір бірлігін тіркеу және қайта тіркеу үшін мемлекеттік баж төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің он пайызын;
2) заңды тұлғаларға азаматтық және/немесе қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау немесе сақтау және алып жүру құқығына рұқсат беру үшін мемлекеттік баж төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің жүз пайызын;
3) жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сақтау немесе сақтау және алып жүру құқығына рұқсат беру үшін мемлекеттік баж төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің елу пайызын құрайды.
Мемлекеттік баж Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді, олар төлемнің көлемі мен күнін растайтын құжат (түбіртек) береді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алу үшін электрондық сұрау салу берілген жағдайда төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы немесе екінші деңгейлі банктер арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
для регистрации гражданского оружия (получения разрешения на его хранение или хранение и ношение), услугополучатель представляет услугодателю:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
оригинал разрешения на приобретение оружия, с отметкой специализированного магазина по торговле оружием на оборотной стороне: марки, модели, серии, номера, калибра и года выпуска оружия, а также заверенное печатью и подписью ответственного работника;
две фотографии размером 3*4 см;
квитанции об оплате государственной пошлины за регистрацию (перерегистрацию) каждой единицы оружия;
квитанция об оплате государственной пошлины за выдачу разрешения на право хранения или хранения и ношения гражданского оружия и патронов к нему;
акт о контрольном отстреле пуль и гильз приобретенного нарезного охотничьего оружия, получаемый при первичном приобретении оружия в магазине и при последующей перерегистрации - каждые 5 лет в органах внутренних дел (далее – ОВД);
медицинское заключение об отсутствии противопоказаний к владению оружием установленное уполномоченным органом в области здравоохранения;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа удостоверенной ЭЦП услугополучателя;
информация об оплате государственной пошлины за регистрацию (перерегистрацию) каждой единицы оружия через ПШЭП, в случае оплаты через банки второго уровня квитанция на бумажном носителе прикрепляется к запросу в виде электронной копии документа;
информация об оплате государственной пошлины за выдачу разрешения на право хранения или хранения и ношения гражданского оружия и патронов к нему через ПШЭП, в случае оплаты через банки второго уровня квитанция на бумажном носителе прикрепляется к запросу в виде электронной копии документа;
электронная копия акта о контрольном отстреле пуль и гильз приобретенного нарезного охотничьего оружия, получаемый при первичном приобретении оружия в магазине и при последующей перерегистрации - каждые 5 лет в ОВД;
электронная копия медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием установленное уполномоченным органом в области здравоохранения.
Сведения документов, удостоверяющих личность, место жительства услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Оригинал разрешения на приобретение оружия, с отметкой специализированного магазина по торговле оружием на оборотной стороне: марки, модели, серии, номера, калибра и года выпуска оружия, а также заверенное печатью и подписью ответственного работника направляется по почте или предоставляются нарочно.
Огнестрельное длинноствольное гладкоствольное оружие самообороны, в том числе с патронами травматического действия, соответствующими нормам уполномоченного органа в области здравоохранения, регистрируется без права его ношения, без наличия охотничьего билета.
Военнослужащим Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, имеющих специальные звания, для регистрации гражданского оружия (получения разрешения на его хранение или хранение и ношение) медицинское заключение об отсутствии противопоказаний к владению оружием не требуется.
Иностранцы, зарегистрированные в ОВД в установленном порядке для проживания на территории Республики Казахстан на срок не менее одного года, регистрируют гражданское оружие самообороны, за исключением длиноствольного гладкоствольного (получают разрешения на их хранение и ношение) на общих основаниях по ходатайствам дипломатических представительств государств, гражданами которых они являются.
Разрешение на приобретение гражданского оружия направляется по почте или предоставляются нарочно;

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден бастап 18.30-ге дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
азаматтық қаруды тіркеу (оны сақтау немесе сақтау және алып жүру рұқсатын алу) үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
сыртқы жағында: қарудың маркасы, моделі, сериясы, нөмірі, калибрі және шығарылған жылы көрсетілген қару саудасымен айналысатын мамандандырылған дүкеннің белгісі бар, сондай-ақ жауапты қызметкердің мөрімен және қолымен куәландырылған қаруды сатып алу рұқсатының түпнұсқасы;
өлшемі 3х4 см екі фотосурет;
қарудың әрбір бірлігін тіркеу (қайта тіркеу) үшін мемлекеттік баждың төленгені туралы түбіртектер;
азаматтық қару мен оның патрондарын сақтау немесе сақтау және алып жүру құқығына рұқсат беру үшін мемлекеттік баждың төлегені туралы түбіртек;
қаруды дүкеннен алғаш рет сатып алу кезінде және одан кейінгі әрбір 5 жылда ішкі істер органдарында (бұдан әрі – ІІО) қайта тіркеу кезінде аңшылық ойық қарудың оқтары мен гильзаларын бақылау ату туралы акті;
қару иеленуге денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген қарсы айғақтардың жоқ екені туралы медициналық қорытынды ұсынады.
2) порталда:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
қарудың әрбір бірлігін тіркеу (қайта тіркеу) үшін ЭҮТШ арқылы мемлекеттік баждың төлегені туралы ақпарат, екінші деңгейлі банктер арқылы төленген жағдайда қағаз жеткізгіштегі түбіртек сұрау салуға құжаттың электрондық көшірмесі түрінде тігіледі;
азаматтық қару мен оның патрондарын сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге рұқсат беру үшін ЭҮТШ арқылы мемлекеттік баждың төленгені туралы ақпарат, екінші деңгейлі банктер арқылы төлеген жағдайда қағаз жеткізгіштегі түбіртек сұрау салуға құжаттың электрондық көшірмесі түрінде тігіледі;
қаруды дүкеннен алғаш рет сатып алу кезінде және одан кейінгі әрбір 5 жылда ІІО-да қайта тіркеу кезінде аңшылық ойық қарудың оқтары мен гильзаларын бақылау ату туралы актінің электрондық көшірмесін;
қару иеленуге денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген қарсы айғақтардың жоқ екені туралы медициналық қорытындының электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басты, тұрғылықты жерді куәландыратын құжаттардың мәліметтерін тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алады.
Сыртқы жағында: қарудың маркасы, моделі, сериясы, нөмірі, калибрі және шығарылған жылы көрсетілген қару саудасымен айналысатын мамандандырылған дүкеннің белгісі бар, сондай-ақ жауапты қызметкердің мөрімен және қолымен куәландырылған қаруды сатып алу рұқсатының түпнұсқасы почта арқылы жіберіледі немесе қолма-қол ұсынылады.
Өзін-өзі қорғауға арналған ұзын тегіс ұңғылы атыс қаруы, оның ішінде денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның нормаларына сәйкес келетін жарақат салатын әсері бар патрондары бар қару аңшылық билеті болмай-ақ, оны алып жүру құқығынсыз тіркеледі.
Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың әскери қызметшілеріне, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының арнайы атақтары бар қызметкерлеріне азаматтық қаруды тіркеу (оны сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге рұқсат алу) үшін қаруды иеленуге қарсы көрсетпелердің жоқ екені туралы медициналық қорытынды талап етілмейді.
Қазақстан Республикасының аумағында кемінде бір жыл мерзімге тұру үшін ІІО-да белгіленген тәртіппен тіркелген шетелдіктер ұзын тегіс ұңғылы қаруды қоспағанда, өзін-өзі қорғауға арналған азаматтық қаруды өздері азаматтары болып табылатын мемлекеттердің дипломатиялық өкілдіктерінің қолдаухаты бойынша жалпы негіздерде тіркейді (оларды сақтау мен алып жүруге рұқсат алады).
Азаматтық қаруды сатып алуға рұқсат почта арқылы жіберіледі немесе қолма қол беріледі.

1) к услугодателю:
для перерегистрации (продления срока действия разрешения на хранение или хранение и ношение гражданского оружия) услугополучатель представляет услугодателю:
заявление установленной формы согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
квитанцию об оплате государственной пошлины за перерегистрацию каждой единицы оружия;
медицинское заключение об отсутствии противопоказаний к владению оружием, установленное уполномоченным органом в области здравоохранения, и копию документа, подтверждающего гражданство Республики Казахстан;
справку о переподготовке по знанию правил безопасного обращения с оружием;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа удостоверенной ЭЦП услугополучателя;
информация об оплате государственной пошлины за перерегистрации (продления срока действия разрешения на хранение или хранение и ношение гражданского оружия) каждой единицы оружия через ПШЭП, в случае оплаты через банки второго уровня квитанция на бумажном носителе прикрепляется к запросу в виде электронной копии документа;
электронная копия медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием установленное уполномоченным органом в области здравоохранения;
электронная копия справки о переподготовке по знанию правил безопасного обращения с оружием.
Сведения документов, удостоверяющих личность, жительства услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц;
1) к услугодателю:
для регистрации служебного оружия (получения разрешения на его хранение) услугополучатель представляет услугодателю:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
оригинал лицензии на приобретение служебного и (или) гражданского оружия с отметкой специализированного магазина по торговле оружием на оборотной стороне: марки, модели, серии, номера, калибра и года выпуска оружия, а также заверенное печатью и подписью ответственного работника;
квитанцию об оплате государственной пошлины за регистрацию оружия;
квитанцию об оплате государственной пошлины за выдачу разрешения на право хранения гражданского и/или служебного оружия и патронов к нему;
акт пригодности помещения, предназначенного для хранения оружия, в случае аренды помещения прикладывается договор аренды;
копия приказа руководителя организации о назначении лица, ответственного за сохранность оружия и патронов к нему;
медицинское заключение об отсутствии противопоказаний к владению оружием, установленное уполномоченным органом в области здравоохранения, на лицо, ответственное за сохранность оружия и патронов к нему;
копия справки по знанию правил безопасного обращения с оружием на лицо, ответственное за сохранность оружия и патронов к нему;

1) көрсетілетін қызметті берушіге:
қайта тіркеу (азаматтық қаруды сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге рұқсаттың жарамдылық мерзімін ұзарту) үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтінішті;
қарудың әрбір бірлігін қайта тіркеу үшін мемлекеттік баждың төленгені туралы түбіртекті;
қару иеленуге денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген қарсы айғақтардың жоқ екені туралы медициналық қорытынды және Қазақстан Республикасының азаматтығын растайтын құжаттың көшірмесін;
қаруды қауіпсіз ұстау ережелерін білу бойынша қайта даярлау туралы анықтаманы ұсынады.
2) порталда:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
қарудың әрбір бірлігін қайта тіркеу (азаматтық қаруды сақтау немесе сақтау мен алып жүру рұқсатының жарамдылық мерзімін ұзарту) үшін ЭҮТШ арқылы мемлекеттік баждың төленгені туралы ақпарат, екінші деңгейлі банктер арқылы төленген жағдайда қағаз жеткізгіштегі түбіртек сұрау салуға құжаттың электрондық көшірмесі түрінде тігіледі;
қару иеленуге денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген қарсы айғақтардың жоқ екені туралы медициналық қорытындының электрондық көшірмесі;
қаруды қауіпсіз ұстау ережелерін білуі бойынша қайта даярлау туралы анықтаманың электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басты, тұрғылықты жерді куәландыратын құжаттардың мәліметтерін тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алады.
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
көрсетілетін қызметті алушы қызметтік қаруды тіркеу (оны сақтауға рұқсат алу) үшін көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысанындағы өтінішті;
сыртқы жағында: қарудың маркасы, моделі, сериясы, нөмірі, калибрі және шығарылған жылы көрсетілген қару саудасымен айналысатын мамандандырылған дүкеннің белгісі бар, сондай-ақ жауапты қызметкердің мөрімен және қолымен куәландырылған қызметтік және (немесе) азаматтық қаруды сатып алу лицензиясының тұпнұсқасын;
қаруды тіркеу үшін мемлекеттік баждың төленгені туралы түбіртекті;
азаматтық және/немесе қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау құқығына рұқсат беру үшін мемлекеттік баж төленгені туралы түбіртекті;
қаруды сақтауға арналған үй-жайдың жарамдылық актісін, үй-жай жалға алынған жағдайда жалға алу шартының көшірмесін;
қару мен оның патрондарын сақтауға жауапты адамды тағайындау туралы ұйымның басшысы бұйрығының көшірмесін;
қаруды және оның патрондарын сақтауға жауапты адамға қаруды иеленуге денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген қарсы айғақтардың жоқ екені туралы медициналық қорытындыны;
қару мен оның патрондарын сақтауға жауапты адамға қаруды қауіпсіз ұстау ережелерін білу бойынша анықтаманың көшірмесін ұсынады.

2) на портал:
запрос в форме электронного документа удостоверенной ЭЦП услугополучателя;
информация об оплате государственной пошлины за регистрацию (перерегистрацию) каждой единицы оружия через ПШЭП, в случае оплаты через банки второго уровня квитанция на бумажном носителе прикрепляется к запросу в виде электронной копии документа;
информация об оплате государственной пошлины за выдачу разрешения на право хранения гражданского и (или) служебного оружия и патронов к нему через ПШЭП, в случае оплаты через банки второго уровня квитанция на бумажном носителе прикрепляется к запросу в виде электронной копии документа;
электронная копия акта пригодности помещения, предназначенного для хранения оружия, в случае аренды помещения дополнительно прикладывается электронная копия договора аренды;
электронная копия приказа руководителя организации о назначении лица, ответственного за сохранность оружия и патронов к нему;
электронная копия медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием, установленного уполномоченным органом в области здравоохранения, на лицо, ответственное за сохранность оружия и патронов к нему;
электронная копия справки по знанию правил безопасного обращения с оружием на лицо, ответственное за сохранность оружия и патронов к нему.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Оригинал лицензии на приобретение служебного и (или) гражданского оружия с отметкой специализированного магазина по торговле оружием на оборотной стороне: марки, модели, серии, номера, калибра и года выпуска оружия, а также заверенное печатью и подписью ответственного работника направляется по почте или предоставляются нарочно;
1) к услугодателю:
для перерегистрации служебного оружия (продления срока действия разрешения на его хранение) услугополучатель представляет услугодателю:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
квитанцию об оплате государственной пошлины за перерегистрацию каждой единицы служебного оружия;
акт пригодности помещения, предназначенного для хранения оружия в случае аренды помещения, дополнительно прикладывается договора аренды;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа удостоверенной ЭЦП услугополучателя;
информация об уплате государственной пошлины за перерегистрацию каждой единицы оружия через ПШЭП, в случае оплаты через банки второго уровня квитанция на бумажном носителе прикрепляется к запросу в виде электронной копии документа;
электронная копия акта пригодности помещения, предназначенного для хранения оружия, в случае аренды помещения дополнительно прикладывается электронная копия договора аренды.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц;

2) порталда:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
қарудың әрбір бірлігін тіркеу (қайта тіркеу) үшін ЭҮТШ арқылы мемлекеттік баждың төленгені туралы ақпарат, екінші деңгейлі банктер арқылы төленген жағдайда қағаз жеткізгіштегі түбіртек сұрау салуға құжаттың электрондық көшірмесі түрінде тігіледі;
азаматтық және (немесе) қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау құқығына рұқсат беру үшін ЭҮТШ арқылы мемлекеттік баждың төлегені туралы ақпарат, екінші деңгейлі банктер арқылы төленген жағдайда қағаз жеткізгіштегі түбіртек сұрау салуға құжаттың электрондық көшірмесі түрінде тігіледі;
қаруды сақтауға арналған үй-жайдың жарамдылық актісінің электрондық көшірмесі, үй-жай жалға алынған жағдайда қосымша жалға алу шартының электрондық көшірмесі;
қару мен оның патрондарын сақтауға жауапты адамды тағайындау туралы ұйымның басшысы бұйрығының электрондық көшірмесі;
қару мен оның патрондарын сақтауға жауапты адамның қаруды иеленуге денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген қарсы айғақтардың жоқ екені туралы медициналық қорытындының электрондық көшірмесі;
қару мен оның патрондарын сақтауға жауапты адамға қаруды қауіпсіз ұстау ережелерін білу бойынша анықтаманың электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басты, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәландыратын құжаттардың мәліметтерін тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсету мониторингі ақпараттық жүйесінің порталы арқылы алады.
Сыртқы жағында: қарудың маркасы, моделі, сериясы, нөмірі, калибрі және шығарылған жылы көрсетілген қару саудасымен айналысатын мамандандырылған дүкеннің белгісі бар, сондай-ақ жауапты қызметкердің мөрімен және қолымен куәландырылған қызметтік және (немесе) азаматтық қаруды сатып алу лицензиясының түпнұсқасы почта арқылы жіберіледі немесе қолма-қол ұсынылады.
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
көрсетілетін қызметті алушы қызметтік қаруды қайта тіркеу (оны сақтау рұқсатының жарамдылық мерзімін ұзарту) үшін көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысанындағы өтінішті;
қызметтік қарудың әрбір бірлігін қайта тіркеу үшін мемлекеттік баждың төленгені туралы түбіртекті;
қаруды сақтауға арналған үй-жайдың жарамдылық актісін, үй-жай жалға алынған жағдайда жалға алу шартының көшірмесін ұсынады.
2) порталда:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
қарудың әрбір бірлігін қайта тіркеу үшін ЭҮТШ арқылы мемлекеттік баж төленгені туралы ақпарат, екінші деңгейлі банктер арқылы төленген жағдайда қағаз жеткізгіштегі түбіртек сұрау салуға құжаттың электрондық көшірмесі түрінде тігіледі;
қаруды сақтауға арналған үй-жайдың жарамдылық актісінің электрондық көшірмесі, үй-жай жалға алынған жағдайда қосымша жалға алу шартының электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басты, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәландыратын құжаттардың мәліметтерін тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті адамның ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы алады;

1) к услугодателю:
для регистрации служебного и гражданского оружия (получения разрешения на их хранение и ношение работниками юридических лиц) услугополучатель представляет услугодателю:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
список лиц, претендующих на регистрацию оружия, с указанием их имени, отчества.
В отношении услугополучателей (юридического лица), претендующих на регистрацию оружия прикладывается:
копия приказа руководителя услугополучателя о назначении на должность и об индивидуальном закреплении служебного оружия;
копия личного листка по учету кадров (анкета);
медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием, установленного уполномоченным органом в области здравоохранения;
две фотографии размером 3 х 4 сантиметров;
свидетельство, подтверждающее прохождение подготовки для работы в качестве охранника, выданное специализированными учебными центрами, по подготовке (повышению квалификации) охранников (для субъектов охранной деятельности);
справка о проверке знания правил безопасного обращения с оружием (за исключением субъектов охранной деятельности);
квитанция об оплате государственной пошлины за регистрацию оружия;
квитанция об оплате государственной пошлины за выдачу разрешения на право хранения и ношения гражданского и/или служебного оружия и патронов к нему;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа удостоверенной ЭЦП услугополучателя;
электронную копию списка лиц, претендующих на регистрацию оружия, с указанием фамилии, имени, отчества.
В отношении услугополучателей (юридического лица), претендующих на регистрацию оружия прикладывается:
электронная копия приказа руководителя юридического лица о назначении на должность и об индивидуальном закреплении служебного оружия;
электронная копия личного листка по учету кадров (анкета);
электронная копия медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием, установленного уполномоченным органом в области здравоохранения;
две фотографии размером 3 х 4 сантиметров;
электронная копия свидетельства, подтверждающего прохождение подготовки для работы в качестве охранника, выданного специализированными учебными центрами, по подготовке (повышению квалификации) охранников (для субъектов охранной деятельности);
электронная копия справки о проверке знания правил безопасного обращения с оружием (за исключением субъектов охранной деятельности);
информация об оплате государственной пошлины за регистрацию (перерегистрацию) каждой единицы оружия через ПШЭП, в случае оплаты через банки второго уровня квитанция на бумажном носителе прикрепляется к запросу в виде электронной копии документа;
информация об оплате государственной пошлины за выдачу разрешения на право хранения или хранения и ношения гражданского и (или) служебного оружия и патронов к нему через ПШЭП, в случае оплаты через банки второго уровня квитанция на бумажном носителе прикрепляется к запросу в виде электронной копии документа.
Сведения документов, удостоверяющих личность, место жительства, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Фотографии направляются по почте или предоставляются нарочно;

1) көрсетілетін қызметті берушіге:
көрсетілетін қызметті алушы қызметтік және азаматтық қаруды тіркеу (заңды тұлға қызметкерлеріне оларды сақтауға және алып жүруге рұқсат алуы) үшін көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысанындағы өтінішті;
атын, әкесінің атын көрсете отырып, қаруды тіркеуге үміткер адамдардың тізімін ұсынады.
Қаруды тіркеуге үміткер көрсетілетін қызметті алушыларға (заңды тұлға) қатысты:
көрсетілетін қызметті алушы басшысының лауазымға тағайындау туралы және қызметтік қаруды жеке бекіту туралы бұйрығының көшірмесі;
кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парағының (сауалнама) көшірмесі;
қаруды иеленуге денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген қарсы айғақтардың жоқ екені туралы медициналық қорытынды;
өлшемі 3х4 см екі фотосурет;
күзетшілер (күзет қызметі субъектілері үшін) даярлау (кәсіби біліктілігін арттыру) жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтары берген, күзетші ретінде жұмыс істеу үшін даярлықтан өткенін растайтын куәлік;
қаруды қауіпсіз ұстау ережесін білуін тексеру туралы (күзет қызметі субъектілерін қоспағанда) анықтама;
қаруды тіркеу үшін мемлекеттік баж төленгені туралы түбіртек;
азаматтық және/немесе қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау мен алып жүру құқығына рұқсат беру үшін мемлекеттік баждың төленгені туралы түбіртек қоса беріледі.
2) порталда:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
тегін, атын, әкесінің атын көрсете отырып, қаруды тіркеуге үміткер адамдар тізімінің электрондық көшірмесі.
Қаруды тіркеуге үміткер көрсетілетін қызметті алушыға (заңды тұлға) қатысты:
заңды тұлға басшысының лауазымға тағайындау туралы және қызметтік қаруды жеке бекіту туралы бұйрығының электрондық көшірмесі;
кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парағының (сауалнама) электрондық көшірмесі;
қаруды иеленуге денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген қарсы айғақтардың жоқ екені туралы медициналық қорытындының электрондық көшірмесі;
өлшемі 3Ч4 см екі фотосурет;
күзетшілер (күзет қызметі субъектілері үшін) даярлау (кәсіби біліктілігін арттыру) жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтары берген, күзетші ретінде жұмыс істеу үшін даярлықтан өткенін растайтын куәліктің электрондық көшірмесі;
қаруды қауіпсіз ұстау ережесін білуін тексеру туралы (күзет қызметі субъектілерін қоспағанда) анықтаманың электрондық көшірмесі;
қарудың әрбір бірлігін тіркеу (қайта тіркеу) үшін ЭҮТШ арқылы мемлекеттік баждың төленгені туралы ақпарат, екінші деңгейлі банктер арқылы төленген жағдайда қағаз жеткізгіштегі түбіртек сұрау салуға құжаттың электрондық көшірмесі түрінде тігіледі;
азаматтық және (немесе) қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау және алып жүру құқығына рұқсат беру үшін ЭҮТШ арқылы мемлекеттік баждың төлегені туралы ақпарат, екінші деңгейлі банктер арқылы төленген жағдайда қағаз жеткізгіштегі түбіртек сұрау салуға құжаттың электрондық көшірмесі түрінде қоса беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басты, тұрғылықты жерді куәландыратын құжаттардың мәліметтерін тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы немесе мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында алады.
Фотосуреттер почта арқылы жіберіледі немесе қолма-қол ұсынылады;

1) к услугодателю:
для перерегистрации служебного и гражданского оружия (продления срока действия разрешения на их хранение и ношение работникам юридических лиц) юридическое лицо представляет услугодателю:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
список лиц, претендующих на перерегистрацию оружия, с указанием фамилии, имени, отчества.
В отношении услугополучателей (юридического лица), претендующих на перерегистрацию оружия прикладывается:
медицинское заключение об отсутствии противопоказаний к владению оружием, установленное уполномоченным органом в области здравоохранения;
свидетельство, подтверждающее прохождение подготовки для работы в качестве охранника, выданное специализированными учебными центрами, по подготовке (повышению квалификации) охранников (для субъектов охранной деятельности);
справка о проверке знания правил безопасного обращения с оружием (за исключением субъектов охранной деятельности);
квитанция об оплате государственной пошлины за перерегистрацию оружия;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа удостоверенной ЭЦП услугополучателя;
электронную копию списка услугополучателей (лиц, претендующих на перерегистрацию оружия, с указанием фамилии, имени, отчества).
В отношении лиц, претендующих на перерегистрацию оружия прикладывается:
электронная копия медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием, установленного уполномоченным органом в области здравоохранения;
электронная копия свидетельства, подтверждающего прохождение подготовки для работы в качестве охранника, выданного специализированными учебными центрами, по подготовке (повышению квалификации) охранников (для субъектов охранной деятельности);
электронная копия справки о проверке знания правил безопасного обращения с оружием (за исключением субъектов охранной деятельности);
информация об оплате государственной пошлины за перерегистрацию каждой единицы оружия через ПШЭП, в случае оплаты через банки второго уровня квитанция на бумажном носителе прикрепляется к запросу в виде электронной копии документа.
Сведения документов, удостоверяющих личность, место жительства, ИИН услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) добровольный отказ от разрешений либо смерть собственника оружия;
2) совершение повторно в течение года административного правонарушения, посягающего на общественный порядок или установленный порядок управления;

1) көрсетілетін қызметті берушіге:
қызметтік және азаматтық қаруды қайта тіркеу (заңды тұлғалардың қызметкерлеріне оларды сақтау мен алып жүру рұқсатының жарамдылық мерзімін ұзарту) үшін заңды тұлға көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысандағы өтініш;
тегін, атын, әкесінің атын көрсете отырып, қаруды қайта тіркеуге үміткер адамдардың тізімін ұсынады.
Қаруды тіркеуге үміткер көрсетілетін қызметті алушыларға (заңды тұлға) қатысты:
қаруды иеленуге денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген қарсы айғақтардың жоқ екені туралы медициналық қорытынды;
күзетшілер (күзет қызметі субъектілері үшін) даярлау (кәсіби біліктілігін арттыру) жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтары берген, күзетші ретінде жұмыс істеу үшін даярлықтан өткенін растайтын куәлік;
қаруды қауіпсіз ұстау ережесін білуін тексеру туралы (күзет қызметі субъектілерін қоспағанда) анықтама;
қаруды қайта тіркеу үшін мемлекеттік баждың төленгені туралы түбіртек қоса беріледі;
2) порталда:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
көрсетілетін қызметті алушылар (тегін, атын, әкесінің атын көрсете отырып, қаруды қайта тіркеуге үміткер адамдар) тізімінің электрондық көшірмесі.
Қаруды қайта тіркеуге үміткер адамдарға қатысты:
қаруды иеленуге денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген қарсы айғақтардың жоқ екені туралы медициналық қорытындының электрондық көшірмесі;
күзетшілер (күзет қызметі субъектілері үшін) даярлау (кәсіби біліктілігін арттыру) жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтары берген, күзетші ретінде жұмыс істеу үшін даярлықтан өткенін растайтын куәліктің электрондық көшірмесі;
қаруды қауіпсіз ұстау ережесін білуін тексеру туралы (күзет қызметі субъектілерін қоспағанда) анықтаманың электрондық көшірмесі;
қарудың әрбір бірлігін қайта тіркеу үшін ЭҮТШ арқылы мемлекеттік баждың төленгені туралы ақпарат, екінші деңгейлі банктер арқылы төленген жағдайда қағаз жеткізгіштегі түбіртек сұрау салуға құжаттың электрондық көшірмесі түрінде қоса беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басты, тұрғылықты жерді, куәландыратын құжаттардың, ЖСН мәліметтерін тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы алады.
10. Мыналар:
1) рұқсаттан ерікті түрде бас тарту не қару иесінің қайтыс болуы;
2) қоғамдық тәртіпке немесе белгіленген басқару тәртібіне қол сұғатын әкімшілік құқық бұзушылықты бір жыл ішінде қайта жасау;

3) совершение административных правонарушений, связанных с побоями, противоправными действиями в сфере семейно-бытовых отношений и нарушения защитного предписания, предусмотренных статьями 79-179-5 и 355-1 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях;
4) возникновения обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений;
5) конструктивной переделки владельцем гражданского или служебного оружия, повлекшей за собой изменение баллистических и других технических характеристик указанного оружия (при перерегистрации оружия);
6) если услугополучатель:
не представил медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием;
имеет не погашенную или не снятую в установленном законом порядке судимость за совершение умышленного преступления;
не имеет постоянного места жительства;
не имеет надлежащих условий для хранения оружия (отсутствует сейф или металлический шкаф или иное сооружение, исключающее доступ к оружию посторонних лиц);
не представил в органы внутренних дел документы, подтверждающие прохождение проверки знания правил безопасного обращения с оружием;
7) несоответствия гражданского и служебного оружия техническим регламентам в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также криминалистическим требованиям.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей
и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства. Услугополучателю, подавшему жалобу, выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

3) отбасы-тұрмыстық қатынастар саласындағы ұрып-соғулармен, құқыққа қарсы іс-әркеттермен байланысты әкімшілік құқық бұзушылықтар жасау және Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 79-179-5 және 355-1-баптарында көзделген қорғау ұйғарымын бұзу;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында рұқсат алу мүмкіндігін болдырмауды көздейтін жағдайлардың туындауы;
5) азаматтық немесе қызметтік қару иелері олардың балистикалық және өзге де техникалық сипаттамаларының өзгеруіне әкеп соғатын көрсетілген қару құрылымын өзгертуі (қаруды қайта тіркеу кезінде);
6) егер көрсетілетін қызметті алушы:
қару иеленуге қарсы айғақтардың жоқ екені туралы медициналық қорытынды ұсынбаса;
қасақана қылмыс жасағаны үшін заңда белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған соттылығы болса;
тұрақты тұрғылықты жері болмаса;
қаруды сақтауға арналған тиісті жағдайлары (сейф немесе металл шкаф немесе бөгде адамдардың қаруға қолжетімділігін болдырмайтын өзге құрылыс жоқ) болмаса;
ішкі істер органдарына қаруды ұстау қауіпсіздігі ережесін білуін тексеруден өткенін растайтын құжаттар ұсынбаса;
7) азаматтық және қызметтік қарудың азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары айналымының саласындағы техникалық регламенттерге, сондай-ақ криминалистикалық талаптарға сәйкес келмеуі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті
берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының
шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін мемлекеттік қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым почта арқылы жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап почта арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» жүгіну туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші жүгінуді өңдеу барысында (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау және қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.mvd.gov.kz. раздел «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 71-43-03, 71-41-36. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Регистрация и перерегистрация каждой
единицы гражданского, служебного
оружия физических и юридических лиц»
Заявление
физического лица для получения (продления) разрешения
на хранение, хранение и ношение гражданского оружия
В ___________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
_____________________________________________________________________
(в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу зарегистрировать, перерегистрировать (выдать разрешение на
хранение, хранение и ношение гражданского оружия), (продлить срок
действия разрешения на хранение, хранение гражданского оружия)
___________________________________________ (нужное подчеркнуть)
(указать тип, вид, модель, номер и количество оружия)
В связи с ___________________________________________________________
(указать причину необходимости регистрации,
перерегистрации оружия)
Адрес местожительства физического лица, наличие условий хранения
оружия ______________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы,
_____________________________________________________________________
номер дома/здания, наличие сейфа для хранения оружия)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Физическое лицо ___________
(подпись)
_______________________________
(фамилия, имя, отчество)
Дата заполнения: « »      20 года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Регистрация и перерегистрация каждой
единицы гражданского, служебного
оружия физических и юридических лиц»
Заявление
юридического лица для получения (продления) разрешения
на хранение, хранение и ношение служебного оружия
В ___________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от __________________________________________________________________
полное наименование юридического лица,
бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать (продлить) разрешение на хранение, хранение и ношение
служебного оружия ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать тип, вид, модель, номер и количество оружия)
В связи с ___________________________________________________________
(указать причину необходимости получения (продления) разрешения)
_____________________________________________________________________
Адрес юридического лица _____________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район,
_____________________________________________________________________
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район,
_____________________________________________________________________
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может
быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в
выдаче разрешения;
заявителю не запрещено судом заниматься видом деятельности связанным
с хранением служебного оружия;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными.
Руководитель _________ _______________________________
(подпись)     (фамилия, имя, отчество)
Место печати       Дата заполнения: « »           20 года
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 марта 2014 года № 190
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии на осуществление деятельности
по разработке, производству, ремонту, торговле,
коллекционированию, экспонированию и приобретению
гражданского и служебного оружия и патронов к нему»

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы «жеке кабинеті» арқылы, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 71-43-03, 71-41-36. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414.
«Жеке және заңды тұлғалардың
азаматтық, қызметтік қаруының
әрбір бірлігін тіркеу және
қайта тіркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Жеке тұлғаның азаматтық қаруды сақтауға,
сақтау мен алып жүруге рұқсат алуға (ұзартуға)
өтініші
____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________байланысты
(қаруды тіркеу, қайта тіркеу қажеттігінің себебін көрсету)
_____________________________________________________________________
(қарудың типін, түрін, моделін, нөмірін және санын көрсету)
қаруды тіркеуді, қайта тіркеуді (азаматтық қаруды сақтауға, сақтау
мен алып жүруге рұқсатберуді), (азаматтық қаруды сақтау, сақтау мен
алып жүру рұқсатының жарамдылық мерзімін ұзартуды), қажеттісінің астын сызу) сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы, қару сақтау жағдайларының болуы
_____________________________________________________________________
(почталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы,
_____________________________________________________________________
үйдің/ғимараттың нөмірі, қару сақтауға арналған сейфтің болуы)
Электрондық почта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
_______________________________________________парақта қоса беріледі.
Осы арқылы:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны
және оларға рұқсат беру немесе рұқсат беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сай келетіні және жарамды
болып табылатыны расталады.
Жеке тұлға __________
(қолы)
____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Толтырылған күні 20 жылғы « » _______
«Жеке және заңды тұлғалардың
азаматтық, қызметтік қаруының
әрбір бірлігін тіркеу және
қайта тіркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Заңды тұлғаның қызметтік қаруды сақтауға,
сақтау мен алып жүруге рұқсат алуға (ұзартуға)
өтініші
____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________байланысты
(рұқсат алу қажеттігінің себебін көрсету)
Сізден_______________________________________________________________
(қарудың типін, моделін, нөмірін және санын көрсету)
қызметтік қаруын сақтауға,сақтау мен алып жүруге рұқсат беруіңізді
(мерзімін ұзартуыңызды) сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ___________________________________________
(почталық индексі, облыс, қала, аудан,
____________________________________________________________________
елді мекен, көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі
Электрондық почта ___________________________________________________
Телефондары ________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банктің есепшоты ___________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті жүзеге асыру орнының мекенжайлары __________________________
(почталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен,
_____________________________________________________________________
көше атауы,үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі
_______________________________________________парақта қоса беріледі.
Осы арқылы:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны
және оларға рұқсат беру немесе рұқсат беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
өтініш берушіге қызметтік қаруды сақтаумен байланысты қызмет түрімен
айналысуға соттың тыйым салмағаны;
барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сай келетіні және жарамды
болып табылатыны расталады.
Басшы ________________    __________________________________
(қолы)               (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөртаңба орны        Толтырылған күні 20 жылғы « » ____________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 5 наурыздағы
№ 190 қаулысымен
бекiтiлген
«Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу,
өндіру, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау және сатып
алу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию и приобретению гражданского и служебного оружия и патронов к нему» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается подразделениями лицензионной и разрешительной системы Министерства, департаментов внутренних дел областей, гг. Астаны и Алматы, на транспорте, городских, районных органов внутренних дел (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz, веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии – 2 (два) рабочих дня;
2) максимально допустимое время для сдачи пакета документов – 20 (двадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию и приобретению гражданского и служебного оружия и патронов к нему.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
В случае обращения услугополучателя за получением лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе лицензия и (или) приложение к лицензии распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 540 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет».
Государственная пошлина оплачивается через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдается документ (квитанция), подтверждающий размер и дату оплаты.
В бюджет по месту нахождения услугополучателя оплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:

1. Жалпы ережелер
1. «Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, өндіру, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау және сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының, көліктегі ішкі істер департаменттері, қалалық және аудандық ішкі істер органдарының лицензиялық және рұқсат беру жүйесінің бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде «Электрондық үкіметтің» www.egov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған, сондай-ақ порталға өтініш берілген сәттен бастап:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 20 (жиырма) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, өндіру, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау және сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасы.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық/қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы қағаз жеткізгіштегі лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін жүгінген жағдайда лицензия және (немесе) лицензияға қосымша басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен қуәландырылады.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 540-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады.
Мемлекеттік баж Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді, олар төлемнің көлемі мен күнін растайтын құжат (түбіртек) береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша бюджетке жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді:

1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 10 (десять) месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет десять процентов от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 (четыре) МРП;
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет сто процентов от ставки при выдаче лицензии.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
для получения лицензии:
заявление установленной формы согласно приложению 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
форма сведений и документы о соответствии с квалификационными требованиями согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
для получения приложения к лицензии:
заявление установленной формы для юридического или физического лица согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений и документы в соответствии квалификационными требованиями согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
для получения приложения к лицензии:
заявление установленной формы для юридического или физического лица согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
сведения и документы о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление в произвольной форме;
копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии;
для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление в произвольной форме;
копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата лицензии.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о лицензии, о государственной регистрации юридического лица, индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных лиц;

1) осы қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия беру кезіндегі лицензиялық алым 10 (он) айлық есептік көрсетікішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды, бірақ 4 (төрт) АЕК-тен аспайды;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 (жүз) пайызын құрайды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алуға электрондық сұрау салу берілген жағдайда төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9-00-ден бастап 18-30-ға дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
лицензия алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны және құжаттар;
лицензияға қосымшаны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаға сәйкес заңды және жеке тұлға үшін белгіленген нысандағы өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны және құжаттар;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
еркін нысандағы өтініш;
лицензияны қайта ресімдеу үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін:
еркін нысандағы өтініш;
лицензияның телнұсқасын беру үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басын куәландыратын құжаттардың, лицензия туралы, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алады;

2) на портал:
для получения лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
документ подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности в виде электронной копии документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
форма сведений и документы в соответствии с квалификационными требованиями согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
для получения приложения к лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
форма сведений и документы о соответствии с квалификационными требованиями согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
документ подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности в виде электронной копии документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
документ подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности в виде электронной копии документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
При утере и (или) порче услугополучатель обращается к услугодателю для получения дубликата лицензии лишь при отсутствии возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем на портале.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя. Документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о лицензии, о государственной регистрации юридического лица, индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
к услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

2) порталда:
лицензия алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, құжаттың электрондық көшірмесі түрінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны және құжаттар;
лицензияға қосымшаны алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны және құжаттар;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
ЭҮТШ арқылы төлеген жағдайларды қоспағанда, құжаттың электрондық көшірмесі түрінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, құжаттың электрондық көшірмесі түрінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат.
Лицензия жоғалған және (немесе) бүлінген кезде порталдағы тиісті ақпараттық жүйелерден ол туралы мәліметтер алу мүмкіндігі болмаған жағдайда ғана көрсетілетін қызметті алушы лицензия телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады. Құжаттар көрсетілетін қызметі алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басын куәландыратын құжаттардың, лицензия туралы, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не почта байланысы арқылы) – қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау оның көшірмесіндегі құжаттар топтамасы қабылданған күн мен уақытты көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі болып табылады;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) непредоставление заявителем необходимых сведений либо представление им неверных сведений;
2) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
3) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
4) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
5) не согласована выдача лицензии услугополучателю согласующим государственным органом;
6) в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
7) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено услугополучателю получать лицензии;
8) невозможность обеспечить условия безопасности производства, учет и сохранность оружия либо необеспечение этих условий.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) центральных государственных органов,
а также услугодателей и (или) их должностных лиц по
вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

10. Мыналар:
1) өтініш берушінің қажетті мәліметтерді ұсынбауы не оның дұрыс емес мәліметтерді ұсынуы;
2) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
3) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның енгізілмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
5) көрсетілетін қызметті алушыға лицензия берудің келісуші мемлекеттік органмен келісілмеуі;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оған жекелеген қызмет түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
7) сот орындаушысының ұсынымы негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға тыйым салуы;
8) өндірістің қауіпсіздік жағдайын қамтамасыз ете алмауы, қарудың есебі мен сақталуын не осы жағдайдарды қамтамасыз етпеуі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздер болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті
берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының
шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін мемлекеттік қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым почта арқылы жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» жүгіну туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші жүгінуді өңдеу барысында (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау және қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

1. ____________________________________________________________
(наименование юридического лица, почтовый индекс, полный адрес)
2. Вид деятельности ___________________________________________
3. Количество внутренних, наружных постов и мобильных групп
(раздельно)__________________________________________________________
4. Количество личного состава на внутренних, наружных постах и
мобильных группах (раздельно) _______________________________________
5. Количество имеющегося оружия и патронов:
1) автоматов, переделанных под одиночное ведение огня _________
2) винтовок, карабинов ________________________________________
3) пистолетов _________________________________________________
4) револьверов ________________________________________________
5) электрического оружия ______________________________________
6) ружей ______________________________________________________
6. Патронов ___________________________________________________
(раздельно по каждому виду оружия)
7. Количество оружия и патронов к нему, предназначенных к сдаче
как непригодное:
1) автоматов, переделанных под одиночное ведение огня _________
2) винтовок, карабинов ________________________________________
3) пистолетов _________________________________________________
4) револьверов ________________________________________________
5) электрического оружия ______________________________________
6) ружей ______________________________________________________
8. Патронов ___________________________________________________
(раздельно по каждому виду оружия)
9. Потребное количество:
1) Огнестрельного оружия:
автоматов, переделанных под одиночное ведение огня ____________
винтовок, карабинов ___________________________________________
пистолетов ____________________________________________________
револьверов ___________________________________________________
электрического оружия _________________________________________
ружей__________________________________________________________
2) Патронов:
неснижаемый запас
_____________________________________________________________________
(раздельно по каждому виду оружия)
на учебные стрельбы
_____________________________________________________________________
(раздельно по каждому виду оружия)
на пристрелку оружия __________________________________________
(раздельно по каждому виду оружия)
10. Количество патронов, приобретаемых для выхода на смену
(караул):____________________________________________________________
11. Сведения на потребное количество оружия и патронов
составлены на основании
_____________________________________________________________________
(наименование норм положенности, когда и кем установленных)
М.П.
Подпись руководителя юридического лица ________________________
к приложению 3
Форма сведений
к лицензии на деятельность по разработке,
производству, ремонту, торговле, коллекционированию
и экспонированию гражданского и служебного оружия
и патронов к нему
Общая информация

1. _____________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, поштаның индексі, толық мекенжайы)
2. Қызмет түрі __________________________________________________
3. Ішкі, сыртқы бекеттердің және ұтқыр топтардың саны
(бөлек) ____________________________________________________________
4. Ішкі, сыртқы бекеттер және ұтқыр топтар жеке құрамының саны
(бөлек)_____________________________________________________________
5. Қолда бар қару мен патрондардың саны:
1) жалғыз оқ атуға қайта жасалған автоматтар _______________________
2) винтовкалар, карабиндер_____________ __________________________
3) пистолеттер __________________________________________________
4) тапаншалар___________________________________________________
5) электр қаруы _________________________________________________
6) мылтықтар____________________________________________________
6. Патрондар____________________________________________________
(әр қару түрі бойынша бөлек)
7. Жарамсыз ретінде тапсыруға жататын қару мен олардың патрондарының саны:
1) жалғыз оқ атуға қайта жасалған автоматтар ________________________
2) винтовкалар, карабиндер_______________________________________
3) пистолеттер __________________________________________________
4) тапаншалар ___________________________________________________
5) электр қаруы__________________________________________________
6) мылтықтар ___________________________________________________
8. Патрондар____________________________________________________
(әр қару түрі бойынша бөлек)
9. Қажетті саны:
1) Атыс қаруы:
жалғыз оқ атуға қайта жасалған автоматтар __________________________
винтовкалар, карабиндер __________________________________________
тапаншалар _____________________________________________________
револьверлер ____________________________________________________
электрқару_____________________________________________________
мылтықтар ______________________________________________________
2) Патрондар:
ортаймайтын қор_________________________________________________
(әр қару түрі бойынша бөлек)
________________________________________________________________
(әр қару түрі бойынша бөлек)
қаруды атып көру үшін____________________________________________
(әр қару түрі бойынша бөлек)
10. Ауысымға (қарауылға) шығу үшін сатып алынатын патрондар саны:
________________________________________________________________
11. Қару мен патрондардың қажетті санына мәліметтер негізінде
жасалды.___________________________________________________________
(тиесілік нормасының атауы, қашан және кім белгіледі)
М.О.
Заңды тұлға басшысының қолы ___________________________
3-қосымшаға
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу,
өндіру, жөндеу, сату, коллекцияға жинау және экспонаттау
жөніндегі қызмет лицензиясына мәліметтер нысаны
Жалпы ақпарат

1. Заявитель __________________________________________________
(юридическое или физическое лицо)
_______________________________________________________________
2. ИИН/БИН_____________________________________________________
3. Наименование ЮЛ/ФЛ/ИП ______________________________________
Общие требования и документы для вида деятельности по
разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию и
экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему
4. Номер акта проверки объекта лицензионно-разрешительной
системы _____________________________________________________________
Дата окончания проверки________________________________________
Принятое решение по итогам проверки ___________________________
5. Сумма оплаты лицензионного сбора____________________________
Дата оплаты ___________________________________________________
Банк оплаты (филиал банка) ____________________________________
Учетная документация___________________________________________
6. Дата заведения журнала учета приема выдачи оружия __________
_______________________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала _____________________________________
7. Дата заведения журнала учета поступления и продажи оружия и
патронов к нему _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала______________________________________
8. Дата заведения журнала учета оружия и патронов к нему на
предприятиях, учреждениях и учебных заведениях
_______________________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала _____________________________________
Прикрепление документов
9. Предоставленные документы (укажите ДА/НЕТ в соответствующей
строке)
1) личный листок по учету кадров ______________________________
2) справка о проверке знания правил безопасного обращения с
оружием _____________________________________________________________
3) копия диплома_______________________________________________
4) комплект нормативно-технических документов в области
разработки оружия, конструкторской документации на основные (базовые)
модели оружия и (или) типы патронов _________________________________
_______________________________________________________________
5) копии документов указывающие на наличие соответствующего
оборудования и аппаратуры, документации и помещений _________________
_______________________________________________________________

1. Өтініш беруші______________________________________________
(заңды және жеке тұлға)
2. ЖСН/БСН____________________________________________________
3. ЗТ/ЖТ/ЖК атауы _____________________________________________
_______________________________________________________________
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, өндіру,
жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызмет түріне
арналған жалпы талаптар мен құжаттар
4. Лицензиялау-рұқсат беру жүйесінің объектісін тексеру актісінің нөмірі
_______________________________________________________________
Тексеру аяқталған күн _________________________________________
Тексеру қорытындысы бойынша қабылданған шешім _________________
5. Лицензиялық алымды төлеу сомасы _____________________________
Төлеген күні ____________________________________________________
Төлеген банк (банктің филиалы)___________________________________
Есептік құжаттама_______________________________________________
6. Қаруды қабылдау тапсыруды есепке алу жураналын бастаған күн ____
_______________________________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі _______________________________________
7. Сатылымға келіп түскен және сатылған қару мен оның патрондарын
есепке алу журналын бастаған күн __________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі ______________________________________
8. Кәсіпорындарда, мекемелер мен оқу орындарында қару мен оның
патрондарын есепке алу журналын бастаған күн
__________________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі _______________________________________
Қоса ұсынылатын құжаттар
9. Ұсынылған құжаттар (тиісті жолда БАР/ЖОҚ деп көрсету)
1) кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парақ______________________
2) қаруды қолдануда қауіпсіздік қағидаларын білуін тексеру туралы
анықтама __________________________________________________________
3) дипломның көшірмесі _________________________________________
4) қаруды әзірлеу саласындағы нормативтік-техникалық құжаттар
жиынтығы, қарудың негізгі (базалық) модельдеріне және (немесе)
патрондардың түрлеріне конструкторлық құжаттамалар ________________
___________________________________________________________________
5) тиісті жабдықтар мен аппаратуралардың, құжаттар мен үй-жайлардың
бар-жоғын көрсететін құжаттардың көшірмесі ________________________
___________________________________________________________________

6) техническая документация тактико-технических характеристик,
запланированных к разработке оружия и патронов к нему________________
_______________________________________________________________
7) техническая документация инструкций, положений и
нормативно-технических документов по безопасной разработке опытных
моделей оружия и патронов к нему_____________________________________
_____________________________________________________________________
8) копия договора страхования ответственности по возмещению
вреда третьим лицам _________________________________________________
_______________________________________________________________
9) копия протокола о намерениях или договора (контракт) на
производство оружия и патронов к нему с субъектом, имеющим право
приобретения и использования оружия _________________________________
_______________________________________________________________
10) техническая и учетная документация согласно
квалификационных требований предъявляемых к подвиду деятельности
производство гражданского и служебного оружия и патронов к нему______
_____________________________________________________________________
11) письмо КНБ о возможности производства работ________________
12) копия акта приемки в эксплуатацию данного объекта и акта
приемки систем и установок пожарной автоматики подписанных
представителем государственной противопожарной службы _______________
13) копии документов подтверждающих о наличии специальных
знаний по ремонту оружия (диплом, сертификат, выписка из трудовой
книжки и т.п.)
_____________________________________________________________________
14) копии правоустанавливающих документов или договоров, акт
установки пожарно-охранной сигнализации с приложением фотоснимков о
проведенных скрытых работах__________________________________________
15) акт проверки объекта лицензионно-разрешительной системы
_____________________________________________________________________
16) копия правоустанавливающих документов или договора аренды
помещений ___________________________________________________________
17) акт установки охранной сигнализации _______________________
18) копия договора на охрану объекта (помещения) с хранением
оружия ______________________________________________________________
19) рапорт участкового инспектора полиции по месту проживания о
наличии сейфа или металлического шкафа для хранения оружия
_____________________________________________________________________
Сведения на работников ЮЛ и ФЛ *_______________________________

6) қару мен оның патрондарының түрлерін әзірлеуге жоспарланған
тактикалық-техникалық сипаттағы техникалық құжаттар _______________
___________________________________________________________________
7) тәжірибеде қолданылатын қарулар мен оның патрондарының түрлерін
қауіпсіз әзірлеу бойынша нұсқаулықтар, ережелер мен
нормативтік-техникалық құжаттардың техникалық құжаттамасы __________
____________________________________________________________________
8) үшінші тұлғаларға келтірілген зақымды келтіру бойынша
жауапкершілікті сақтандыру шартының көшірмесі ______________________
____________________________________________________________________
9) қаруды сатып алу және пайдалану құқығы бар субъектімен қару мен
оның патрондарын жасауға ниет білдіру туралы хаттаманың немесе
шарттың (келісімшарттың) көшірмесі _________________________________
10) қызметтің азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын
әзірлеу кіші түрі үшін қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес
техникалық және есептік құжаттама __________________________________
____________________________________________________________________
11) жұмысты жүргізу мүмкіндігі туралы ҰҚК хаты
________________________________________________________________
12) осы объектіні пайдалануға қабылдау актісінің және мемлекеттік
өртке қарсы қызмет өкілі қол қойған өрт автоматикасы жүйесі мен
қондырғысын қабылдау актісінің көшірмесі __________________________
___________________________________________________________________
13) қаруды жөндеу бойынша арнайы білімінің болуын растау туралы
құжаттың көшірмесі (диплом, сертификат, еңбек кітапшасынан жазба және
т.б.) _______________________________________________________________
14) құқық белгілейтін құжаттар немесе шарттардың көшірмелері, жасырын
жұмыстарды өткізу туралы фотосуреттері қоса берілген өрт-күзет
сигнализациясын құру актісі _______________________________________
15) лицензиялық-рұқсат беру жүйесі объектілерін тексеру актісі
____________________________________________________________________
16) құқық белгілейтін құжаттардың немесе жалға алу шартының
көшірмелері ________________________________________________________
17) күзет сигнализациясын орнату актісі___________________________
__________________________________________________________________
18) қаруды сақтаумен объектіні (үй-жайды) күзету шартының көшірмесі
___________________________________________________________
19) тұрғылықты мекенжайы бойынша қаруды сақтау үшін сейфтің немесе
металл шкафтың болуы туралы учаскелік полиция инспекторының баянаты
_____________________________________________________________
ЗТ және ЖТ қызметкерлеріне мәліметтер *

10. Ф.И.О. специалиста_________________________________________
11. № медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к
владению оружием, связанных с нарушением зрения, психическим
заболеванием, алкоголизмом или наркоманией___________________________
Дата выдачи
медицинского заключения
12. № свидетельства об окончании курсов, дающее право
осуществлять указанный вид деятельности и подтверждающее прохождение
квалификационной проверке знаний правил безопасности в уполномоченном
органе в области промышленной безопасности
_____________________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства
_____________________________________________________________________
Наименование учебного заведения
_____________________________________________________________________
Квалификация (специальность)
_____________________________________________________________________
Ответственность должностного лица, принявшего заявку __________
_____________________________________________________________________
Дата подачи заявки ____________________________________________
___________________________ _________
(Ф.И.О. должностного лица) (подпись)
Примечание: *сведения на работников юридического лица (физического лица) заполняются на каждого сотрудника
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 марта 2014 года № 190
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии на осуществление деятельности
по разработке, производству, торговле, использованию
и приобретению гражданских пиротехнических веществ
и изделий с их применением»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию приобретению гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается подразделениями лицензионной и разрешительной системы Министерства, департаментов внутренних дел областей, гг. Астаны и Алматы, на транспорте, городских, районных органов внутренних дел (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz, веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии – 2 (два) рабочих дня;

10. Маманның Т.А.Ә __________________________________________
11. Қаруды иелену үшін көру қабілетінің бұзылуына, психикалық ауруға,
алкоголизм немесе нашақорлыққа байланысты қарсы көрсетілімдердің
болмауы туралы медициналық қорытындының № _____________________
Медициналық қорытындының берілген күні _____________________________
12. Көрсетілген қызмет түрін жүзеге асыру құқығы берілетін курстарды
аяқтағаны туралы және өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті
органда Қауіпсіздік қағидаларын білуіне білікті тексеруден өткені
туралы куәліктің № _________________________________________________
Куәліктің берілген күні
____________________________________________________________________
Оқу орнының атауы
____________________________________________________________________
Біліктілігі (мамандығы)
____________________________________________________________________
Өтінішті қабылдаған лауазымды адамның жауапкершілігі_____________
Өтініш берген күн_________________________   _________________
(лауазымды адамның Т.А.Ә.)       (қолы)
Ескертпе: * заңды тұлғаның (жеке тұлғаның) қызметкерлеріне мәліметтер
қызметкердің әрқайсысына толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 5 наурыздағы
№ 190 қаулысымен
бекiтiлген
«Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған
бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сату, пайдалану және сатып алу
жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сату, пайдалану және сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, көліктегі ішкі істер департаменттерінің, қалалық, аудандық ішкі істер органдарының лицензия және рұқсат беру жүйесінің бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде «электрондық үкіметтің» www.egov.kz веб-порталы, «Е-лицензиялау» веб-порталы www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған, сондай-ақ порталға жүгінген сәттен бастап:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні;

2) максимально допустимое время для сдачи пакета документов – 20 (двадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию приобретению гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
В случае обращения услугополучателя за получением лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе лицензия и (или) приложение к лицензии распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
За оказание государственной услуги взымается государственная пошлина в соответствии со статьей 540 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет».
Государственная пошлина оплачивается через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдается документ (квитанция), подтверждающий размер и дату оплаты.
При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя оплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 10 (десять) месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет десять процентов от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 (четыре) МРП;
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет сто процентов от ставки при выдаче лицензии.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).

2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 20 (жиырма) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сату, пайдалану, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасы.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық/қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы қағаз жеткізгіштегі лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін жүгінген жағдайда лицензия және (немесе) лицензияға қосымша басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен қуәландырылады.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 540-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады.
Мемлекеттік баж Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді, олар төлемнің көлемі мен күнін растайтын құжат (түбіртек) береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша бюджетке жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді:
1) осы қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия беру кезіндегі лицензиялық алым 10 (он) айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды, бірақ төрт АЕК-тен аспайды;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 (жүз) пайызын құрайды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алуға электрондық сұрау салу берілген жағдайда төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9-00-ден бастап 18-30-ға дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;
2) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).

1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности в виде электронной копии документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности в виде электронной копии документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
При утере и (или) порче услугополучатель обращается к услугодателю для получения дубликата лицензии лишь при отсутствии возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем на портале.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя. Документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о лицензии, о государственной регистрации юридического лица, индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
1) услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;

1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
2) ЭҮТШ арқылы төлеген жағдайларды қоспағанда, құжаттың электрондық көшірмесі түрінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төлегенін растайтын құжат;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
2) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, құжаттың электрондық көшірмесі түрінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат.
Лицензия жоғалған және (немесе) бүлінген кезде порталдағы тиісті ақпараттық жүйелерден ол туралы мәліметтер алу мүмкіндігі болмаған жағдайда ғана көрсетілетін қызметті алушы лицензия телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады. Құжаттар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басын куәландыратын құжаттардың, лицензия туралы, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не почта байланысы арқылы) – қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылдағанын растау оның көшірмесіндегі құжаттар топтамасы қабылданған күн мен уақытты көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі болып табылады;
2) портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылдағаны туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның енгізілмеуі;

Примечание: юридическое лицо или индивидуальный предприниматель, имеющие лицензию по разработке, производству, торговле, приобретают пиротехнические изделия по лицензии на приобретение, а пиротехнические изделия с 1-го по 3-й класс опасности свободно реализуют населению без требования лицензии на их приобретение
к приложению 3
Форма сведений
к лицензии на деятельность по разработке, производству,
торговле и использованию гражданских пиротехнических
веществ и изделий с их применением
Общая информация
1. Заявитель __________________________________________________
(юридическое или физическое лицо)
2. ИИН/БИН ____________________________________________________
3. Наименование ЮЛ/ФЛ/ИП ______________________________________
Общие требования и документы для вида деятельности,
«разработка, производство, торговля использование гражданских
пиротехнических веществ и изделий с их применением»
4. Номер акта проверки объекта лицензионно-разрешительной
системы______________________________________________________________
Дата окончания проверки _______________________________________
Принятое решение по итогам проверки ___________________________
5. Сумма оплаты лицензионного сбора ___________________________
Дата оплаты ___________________________________________________
Банк оплаты (филиал банка) ____________________________________
Журнал учета (прихода, расхода)________________________________
6. Дата заведения журнала _____________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала _____________________________________
Прикрепление документов
7. Представленные документы ___________________________________
(укажите ДА/НЕТ в соответствующей строке)
1) квитанция об оплате ________________________________________
2) копия правоустанавливающих документов или договора аренды на
склады для хранения готовой пиротехнической продукции _______________
_____________________________________________________________________
3) копия акта приемки в эксплуатацию данного объекта и акта
приемки систем и установок пожарной автоматики, подписанных
представителем государственной противопожарной службы _______________
4) копия комплекта нормативно-технических документов в области
разработки (производства)____________________________________________
5) копия документов, указывающих на наличие соответствующего
оборудования и аппаратуры, документации и помещений__________________
6) техническая документация ___________________________________
7) копия правоустанавливающих документов на наличие на праве
собственности или аренды специального оборудованного автотранспорта
_______________________________________________________________

қауіптілігі 1-ден 3-ке дейінгі класты пиротехникалық бұйымдарды
сатуға лицензияны талап етпей халыққа еркін сатады.
3-қосымшаға
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған
бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сату және пайдалану жөніндегі
қызметке арналған лицензияға мәліметтер нысаны
Жалпы ақпарат
1. Өтініш беруші __________________________________________________
(заңды немесе жеке тұлға)
2. ЖСН/БСН_________________________________________________________
3. ЗТ/ЖТ/ДК атауы _________________________________________________
Азаматтық пиротехникалық заттарды және олар қолданылып жасалған
бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сату, пайдалану жөніндегі қызмет түрі
үшін жалпы талаптар мен құжаттар
4. Лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің объектісін тексеру актісінің нөмірі ____
Тексерістің аяқталған күні ________________________________________
Тексеріс қорытындысы бойынша қабылданған шешім ____________________
5. Лицензиялық алымды төлеу сомасы ________________________________
Төленген күні _____________________________________________________
Төлеу банкі (банктің филиалы) _____________________________________
Есепке алу журналы (кіріс, шығыс)
6. Журналды бастаған күні _________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі _________________________________________
Қоса ұсынылатын құжаттар
7. Ұсынылған құжаттар _____________________________________________
(тиісті жолда БАР/ЖОҚ деп көрсету)
1) төленгені туралы түбіртек ______________________________________
2) дайын пиротехникалық өнімді сақтауға арналған меншік немесе жалға
алу құқығындағы қоймалар құжаттарының көшірмесі ____________________
3) мемлекеттік өртке қарсы қызмет өкілі қол қойған объектіні
пайдалануға қабылдау актісінің және өрт жүйесі мен қондырғысын
қабылдау актісінің көшірмесі ______________________________________
4) әзірлеу (жасау) саласындағы нормативтік-техникалық құжаттар
жиынтығының көшірмесі ____________________________________________
5) тиісті жабдықтар мен аппаратуралардың, құжаттар мен үй-жайлардың
барын көрсететін құжаттардың көшірмесі ____________________________
6) техникалық құжаттама ___________________________________________
7) пиротехникалық бұйымдарды тасымалдауға арналған меншік немесе
жалға алу құқығындағы арнайы жабдықталған автокөліктің барына құқық
белгілейтін құжаттардың көшірмесі __________________________________

8) акт проверки объекта лицензионно-разрешительной системы_____
9) копия аттестата аккредитации________________________________
Сведения на работников ЮЛ и ФЛ *
8. ФИО специалиста ____________________________________________
9. № медицинской справки из наркологического диспансера________
_____________________________________________________________________
(дата выдачи справки)
10. № свидетельства об окончании курсов, дающего право
осуществлять указанный вид деятельности и подтверждающего прохождение
квалификационной проверки знаний Правил безопасности в уполномоченном
органе в области промышленной безопасности __________________________
_____________________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства ___________________________________________
Наименование учебного заведения _____________________________________
Квалификация (специальность) ________________________________________
Ответственность должностного лица, принявшего заявку
Дата подачи заявки _________________________________________________
____________________________ _______________________
(И.О. должностного лица)          (подпись)
Примечание: * сведения на работников юридического лица (физического лица) заполняются на каждого сотрудника
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 марта 2014 года № 190
Перечень
утративших силу некоторых решений Правительства
Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2009 года № 1668 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Регистрация и перерегистрация каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 45, ст. 428).
2. Пункт 2 изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2010 года № 620 «Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 39, ст. 344):
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 октября 2010 года № 1091 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2009 года № 1668» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 57, ст. 547).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2011 года № 114 «О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2009 года № 1668» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 18, ст. 224).
5. Пункт 2 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 304 «О вопросах Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 28, ст. 338).

8) лицензиялау рұқсат беру жүйесінің объектісін тексеру актісі ______
9) аккредитация аттестатының көшірмесі ______________________________
ЗТ және ЖТ қызметкерлерінің мәліметтері *
8. Маманның Т.А.Ә. __________________________________________________
9. Наркологиялық диспансерден медициналық анықтама № ________________
_____________________________________________________________________
(анықтама берілген күн)
10. Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органда
көрсетілген қызмет түрін жүзеге асыру құқығы берілетін курстарды
бітіргендігін және Қауіпсіздік ережелерін білуге білікті тексеруден
өткені туралы куәлігінің № ________________________________________
Куәлік берілген күн _______________________________________________
Оқу орнының атауы _________________________________________________
Біліктілігі (мамандығы) ___________________________________________
Өтінімді алған лауазымды адамның жауапкершілігі
Өтінім берген күні ________________________________________________
_________________________       _________________________
(лауазымды адамның Т.А.Ә.)                 (қолы)
Ескертпе: *ЗТ (ЖТ) қызметкерлеріне мәліметтер қызметкердің әрқайсысына толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 5 наурыздағы
№ 190 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір
шешімдерінің тізбесі
1. «Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының әрбір бірлігін тіркеу және қайта тіркеу» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қазандағы № 1668 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 45, 428-құжат).
2. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мемлекеттік мекемесін қайта атау туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 19 маусымдағы № 620 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 39, 344-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 2-тармағы.
3. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қазандағы № 1668 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 21 қазандағы № 1091 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 57, 547-құжат).
4. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қазандағы № 1668 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 10 ақпандағы № 114 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 18, 224-құжат).
5. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 304 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 28, 338-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 2-тармағы.

6. Пункт 11 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан по вопросам совершенствования деятельности органов внутренних дел в сфере обеспечения общественной безопасности, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2011 года № 751 «О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан по вопросам совершенствования деятельности органов внутренних дел в сфере обеспечения общественной безопасности» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 45, ст. 599).

6. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласында ішкі істер органдарының қызметін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 шілдедегі № 751 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 45, 599-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласында ішкі істер органдарының қызметін жетілдіру мәселелері бойынша енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 11-тармағы.