Об утверждении второго этапа (2014 - 2015 годы) Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 254
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый второй этап (2014 – 2015 годы) Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы (далее – План).
2. Государственным органам, акимам областей, городов Астаны и Алматы, ответственным за выполнение Плана:
1) обеспечить своевременное исполнение Плана;
2) ежегодно, до 20 января, представлять информацию о ходе выполнения Плана в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
3. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан представлять ежегодно, до 10 февраля, сводную информацию об исполнении Плана в Правительство Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2014 года № 254
Второй этап (2014 – 2015 годы)
Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению
качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
на 2012 – 2018 годы
Сноска. Плана мероприятий с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 05.02.2015 № 42.
№ п/п
Мероприятия
Форма
завершения
Ответственные
исполнители
Срок
исполнения
Предполагаемые
расходы
(млн. тенге)
1
2
3
4
5
6
1. Совершенствование нормативно-правовой базы формирования
доступной среды
1
Разработка проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам защиты прав инвалидов», направленного на обеспечение всесторонней реализации прав и свобод инвалидов в Республике Казахстан
Проект Закона Республики Казахстан
МТСЗН (созыв), заинтересованные государственные органы, акимы областей, городов Астаны и Алматы
август 2014 года
Не требуются
2
Обсуждение проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам защиты прав инвалидов» и проектов нормативных правовых актов направленных на реализацию проекта Закона с привлечением НПО, общественных объединений инвалидов и организаций инвалидов
Протокол
МТСЗН (созыв), общественные объединения (по согласованию)
август 2014 года
Не требуются
3
Обобщение, систематизация и актуализация действующих стандартов, технических регламентов, строительных норм и правил, устанавливающих требования доступности для инвалидов и других маломобильных групп к зданиям, сооружениям, средствам транспорта, связи и информатизации
Информация в МТСЗН
МРР, МИНТ, МТК, АСИ, акимы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 20 января
Не требуются
4
Разработка и внедрение системы критериев и методов проведения оценки (экспертизы) доступности объектов для инвалидов и порядка ее проведения
Методические рекомендации
МТСЗН (созыв), заинтересованные государственные органы
апрель 2015 года
Не требуются
5
Выработка предложений по совершенствованию нормативных правовых актов, обеспечивающих эффективное взаимодействие организаций, оказывающих реабилитационные услуги инвалидам, в том числе услуги в области здравоохранения, образования, профессиональной ориентации и трудоустройства
Предложения в МТСЗН
МРР, МЗ, МОН,
МИНТ, МК, МТК, АСИ
МФ, МЭБП
сентябрь 2014 года
Не требуются
6

Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының екінші кезеңін (2014 – 2015 жылдар) бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 254 қаулысы
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының екінші кезеңі (2014 – 2015 жылдар) (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Жоспарды орындауға жауапты мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
1) Жоспардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жыл сайын, 20 қаңтарға дейін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне Жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі жыл сайын, 10 ақпанға дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  С.Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 26 наурыздағы
№ 254 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын
қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі
2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының екінші
кезеңі (2014 – 2015 жылдар)
Ескерту. Жоспарға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.02.2015 № 42 қаулысымен.
Р/с №
Іс-шаралар
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындалу мерзімі
Болжамды шығыстар (млн. теңге)
1
2
3
4
5
6
1. Қолжетімді ортаны қалыптастырудың нормативтік құқықтық базасын жетілдіру
1
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтары мен еркіндіктерінің жан-жақты іске асырылуын қамтамасыз етуге бағытталған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мүгедектердің құқықтарын қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Еңбекмині (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы тамыз
Талап етілмейді
2
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мүгедектердің құқықтарын қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын және Заң жобасын іске асыруға бағытталған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын ҮЕҰ, мүгедектердің қоғамдық бірлестіктері мен мүгедектер ұйымдарын тарта отырып талқылау
Хаттама
Еңбекмині (жинақтау), қоғамдық бірлестіктер (келісім бойынша)
2014 жылғы тамыз
Талап етілмейді
3
Мүгедектердің және халықтың баяу қимылдайтын басқа да топтарының ғимараттарға, құрылыстарға, көлік, байланыс және ақпараттандыру құралдарына қолжетімділігі талаптарын белгілейтін қолданыстағы стандарттарды, техникалық регламенттер мен құрылыс нормалары және қағидаларын жинақтау, жүйелеу және өзекті сипат беру
Еңбекминіне ақпарат
ӨДМ, ИЖТМ, ККМ, БАА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
жыл сайын, 20 қаңтар
Талап етілмейді
4
Ғимараттардың мүгедектерге қолжетімділігіне бағалау (сараптама) жүргізудің өлшемдері мен әдістері жүйесін және оны жүргізудің тәртібін әзірлеу және енгізу
Әдістемелік ұсынымдар
Еңбекмині (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
2015 жылғы сәуір
Талап етілмейді
5
Мүгедектерге оңалту қызметтерін, оның ішінде денсаулық сақтау, білім беру, кәсіптік бағдарлау және жұмысқа орналастыру салаларында қызмет көрсететін ұйымдардың өзара тиімді іс-қимылын қамтамасыз ететін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу
Еңбекминіне ұсыныстар
ӨДМ, ДСМ, БҒМ, ИЖТМ, Мәдениетмині, ККМ, Қаржымині, ЭБЖМ, БАА
2014 жылғы қыркүйек
Талап етілмейді
6

Совершенствование методических рекомендаций по проведению инвентаризации (паспортизации) объектов социальной инфраструктуры на предмет соблюдения доступной среды для инвалидов (совместный приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 18 августа 2012 года № 328-ө-м и Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 17 августа 2012 года № 413 «Об утверждении Методических рекомендаций по проведению инвентаризации (паспортизации) объектов социальной инфраструктуры на предмет соблюдения доступной среды для инвалидов»)
Совместный приказ
МТСЗН, МРР
ноябрь 2014 года
Не требуются
2. Совершенствование системы медико-социальной экспертизы с учетом
положений Международной классификации функционирования, ограничения
жизнедеятельности и здоровья
7
Выработка предложений по совершенствованию медико-социальной экспертизы детей-инвалидов и внедрению объективных критериев в части определения их нуждаемости в устранении барьеров на основе Международной классификации функционирования, ограничения жизнедеятельности и здоровья
Предложения
в Правительство
Республики
Казахстан
МТСЗН (созыв), МЗ,
акимы областей,
городов Астаны
и Алматы
октябрь 2015 года
Не требуются
8
Включение вопросов классификации и критериев положений Международной классификации функционирования, ограничения жизнедеятельности и здоровья в программы обучения врачей системы здравоохранения и медико-социальной экспертизы
Информация
в МТСЗН
МЗ
декабрь  2014 года
Не требуются
9
Разработка поэтапного плана взаимодействия регистра диспансерных больных Единой информационной системы здравоохранения и Централизованного банка данных лиц, имеющих инвалидность МТСЗН с целью мониторинга динамического наблюдения и первичного выхода на инвалидность
Совместный план мероприятий
МТСЗН, МЗ
февраль 2015 года
Не требуются
10
Проведение пилотного проекта в городе Астане по взаимодействию АО «Республиканский протезно- ортопедический центр» и НИИ травматологии и ортопедии для повышения качества протезно- ортопедических изделий и своевременного их предоставления
Информация в МТСЗН
акимат города Астаны
20 января 2016 года
Требуются*
11
Проведение слухоречевой реабилитации детей с нарушением слуха на базе РГКП «Республиканский центр коррекции слуха Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан», психолого-медико-педагогических консультаций и сурдологических кабинетов
Информация  в МТСЗН
РГКП «РЦКС»,  акимы областей, городов Астаны и Алматы
декабрь 2015 года

Мүгедектерге арналған қолжетімді ортаның сақталуы тұрғысынан әлеуметтік инфрақұрылым объектілерін түгендеу (паспорттау) жүргізу жөніндегі әдістемелік ұсынымдарды жетілдіру («Мүгедектерге арналған қолжетімді ортаның сақталуы тұрғысынан әлеуметтік инфрақұрылым объектілерін түгендеу (паспорттау) жүргізу жөніндегі әдістемелік ұсынымдар» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 18 тамыздағы № 328-ө-м және Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2012 жылғы 17 тамыздағы № 413 бірлескен бұйрығы)
Бірлескен бұйрық
Еңбекмині, ӨДМ
2014 жылғы қараша
Талап етілмейді
2. Медициналық-әлеуметтік сараптама жүйесін Тіршілік-тынысы мен денсаулықтың қызмет етуінің, шектелуінің халықаралық жіктемесінің ережелерін ескере отырып жетілдіру
7
Тіршілік-тынысы мен денсаулықтың қызмет етуінің, шектелуінің халықаралық жіктемесінің негізінде мүгедек балаларға медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізуді жетілдіру және олардың кедергілерді жоюға мұқтаждығын айқындау бөлігінде объективтік өлшемдерді енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
Еңбекмині (жинақтау), ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы қазан
Талап етілмейді
8
Денсаулық сақтау және медициналық-әлеуметтік сараптама жүйесі дәрігерлерін оқыту бағдарламаларына Тіршілік-тынысы мен денсаулықтың қызмет етуінің, шектелуінің халықаралық жіктемесі ережелерінің өлшемдерін және жіктемелері мәселелерін енгізу
Еңбекминіне ақпарат
ДСМ
2014 жылғы желтоқсан
Талап етімейді
9
Алғашқы мүгедектікке шығуды және динамикалық байқауды мониторингілеу мақсатында Денсаулық сақтаудың бірыңғай ақпараттық жүйесінің диспансерлік аурулар тіркелімі мен Еңбекмині Мүгедектердің орталықтандырылған дерекқорының бірлескен өзара іс-қимылының кезеңдік жоспарын әзірлеу
Бірлескен іс-қимыл жоспары
Еңбекмині, ДСМ
2015 жылғы ақпан
Талап етілмейді
10
Протез-ортопедиялық бұйымдардың сапасын арттыру және оларды уақтылы ұсыну үшін «Республикалық протездiк-ортопедиялық орталығы» АҚ және Травмотология және ортопедия ҒЗИ өзара іс-қимылы жөнінде Астана қаласында пилоттық жоба өткізу
Еңбекминіне ақпарат
Астана қаласының әкімдігі
2016 жылғы 20 қаңтар
Қажет*
11
«Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Республикалық есту қабілетін оңалту орталығы» РМҚК, психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңестер және сурдологиялық кабинеттер базасында кохлеарлық иплантациядан өткен балалардың есту-сөйлеуін оңалтуды өткізу
Еңбекминіне ақпарат
«РЕҚОО» РМҚК, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы желтоқсан

РБ – 173,7:
2014 г. – 86,5
2015 г. – 87,2
12
Выработка предложений по внедрению электронной композитной услуги по оптимизации процесса проведения медико-социальной экспертизы, реабилитации и социальной поддержки инвалидов
Предложения в МТСЗН
МЗ, АСИ, акимы областей, городов Астаны и Алматы
декабрь 2014 года
Не требуются
Меры по профилактике травматизма на производстве и профессиональных
заболеваний у лиц, занятых в особо опасных и вредных условиях труда
13
Выработка предложений по совершенствованию системы мониторинга и учета профессиональных заболеваний и трудовых увечий на производстве с опасными и вредными факторами
Предложения в МТСЗН
МЗ, акимы областей, городов Астаны и Алматы
ноябрь 2014 года
Не требуются
14
Выработка предложений по совершенствованию механизмов проведения медицинских осмотров (предварительных и периодических) в организациях с вредными и особо опасными условиями труда
Предложения в МТСЗН
МЗ, акимы областей, городов Астаны и Алматы
1 апреля 2014 года
Не требуются
15
Выработка предложений по совершенствованию подходов по установлению утраты профессиональной трудоспособности для лиц, занятых в особо опасных и вредных условиях труда, осуществляемых НИИ гигиены труда и профессиональных заболеваний МЗ и медико-социальной экспертной комиссией МТСЗН
Предложения в МТСЗН
МЗ
20 января
2015 года
Не требуются
16
Выработка предложений по разработке плана мероприятий по безопасности и охране труда, предусматривающий:
1) внедрение системы управления профессиональными рисками;
2) введение упрощенной декларации для работодателей, обеспечивающих соблюдение безопасности труда;
3) пересмотр правил обязательной периодической аттестации производственных объектов по условиям труда;
4) совершенствование системы оценки рисков, на основании итогов контроля со стороны государственных инспекторов труда;
5) мониторинг предприятий создающих безопасные условия труда для освобождения от уплаты обязательных профессиональных пенсионных взносов;
6) совершенствование автоматизированной информационной системы «Охрана и безопасность труда»
Предложения в МТСЗН
МЗ, МИНТ, МРР, акимы областей, городов Астаны и Алматы
20 января
2015 года
Не требуются
3. Повышение эффективности реабилитационных и специальных
социальных услуг
1. Медицинская реабилитация
17
Внедрение стандарта организации медицинской реабилитации населению Республики Казахстан
Информация в МТСЗН
МЗ, акимы областей, городов Астаны и Алматы
20 января 2015 года
Не требуются

РБ – 173,7:
2014 ж. – 86,5
2015 ж. – 87,2
12
Мүгедектерді оңалту және әлеуметтік қолдау, медициналық-әлеуметтік сараптама өткізу процесін оңтайландыру жөніндегі электрондық композиттік қызметті енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеу
Еңбекминіне ұсыныстар
ДСМ, БАА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
Өндірістегі жарақаттану мен еңбек жағдайлары ерекше қауіпті және зиянды жұмыстарда істейтін адамдардың кәсіптік ауруларының алдын алу шаралары
13
Қауіпті және зиянды факторлары бар өндірістердегі кәсіптік аурулар мен еңбек жарақаттарының мониторингі мен есебін жүргізу жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу
Еңбекминіне ұсыныстар
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы қараша
Талап етілмейді
14
Еңбек жағдайлары ерекше қауіпті және зиянды ұйымдарда медициналық тексерулер (алдын ала және кезеңдік) өткізу тетіктерін жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Еңбекминіне ұсыныстар
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы 1 сәуір
Талап етілмейді
15
ДСМ Еңбек гигиенасы және кәсіптік аурулар ҒЗИ мен Еңбекминінің медициналық-әлеуметтік сараптау комиссиясы жүзеге асыратын еңбек жағдайлары ерекше қауіпті және зиянды жұмыстарда істейтін адамдардың кәсіби еңбек қабілетінен айырылуын белгілейтін тәсілдерді жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу
Еңбекминіне ұсыныстар
ДСМ
2015 жылғы 20 қаңтар
Талап етілмейді
16
Мыналарды:
1) кәсіптік қатерлерді басқару жүйесін енгізуді;
2) еңбек қауіпсіздігінің сақталуын қамтамасыз ететін жұмыс берушілер үшін жеңілдікті декларацияны енгізуді;
3) еңбек жағдайлары бойынша өндірістік объектілерді міндетті кезеңдік аттестаттау қағидаларын қайта қарауды;
4) мемлекеттік еңбек инспекторлары тарапынан жүргізілетін бақылау нәтижелері негізінде қатерлерді бағалау жүйесін жетілдіруді;
5) міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын төлеуден босату үшін қауіпсіз еңбек жағдайларын жасайтын кәсіпорындарды мониторингілеуді;
6) «Еңбекті қорғау және еңбек қауіпсіздігі» автоматтандырылған ақпараттық жүйесін жетілдіруді көздейтін еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша іс-шаралар жоспарын әзірлеу жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Еңбекминіне ұсыныстар
ДСМ, ИЖТМ, ӨДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы 20 қаңтар
Талап етілмейді
3. Оңалту және арнаулы әлеуметтік қызметтердің тиімділігін арттыру
1. Медициналық оңалту
17
Қазақстан Республикасының тұрғындарын медициналық оңалтуды ұйымдастыру стандартын енгізу
Еңбекминіне ақпарат
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы 20 қаңтар
Талап етілмейді

2. Социальная реабилитация
18
Размещение государственного социального заказа по обучению социальных работников, предоставляющих специальные социальные услуги инвалидам и престарелым гражданам
Информация в МТСЗН
акимы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 20 января
РБ – 13,7:
2014 г. – 6,6
2015 г. – 7,1
19
Размещение государственного социального заказа среди неправительственных организаций на оказание специальных социальных услуг
Информация в МТСЗН
акимы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 20 января
В пределах предусмотренных средств
3. Профессиональная реабилитация
20
Проработка вопроса об организации обучения для инвалидов с использованием дистанционных образовательных технологий
Предложения в МТСЗН
МОН
апрель 2014 года
Не требуются
21
Рассмотрение результатов общественного мониторинга за процессом внедрения и развития инклюзивного образования в Республике Казахстан на заседаниях консультативно-совещательных органов по вопросам социальной защиты инвалидов
Информация в МТСЗН
Представители общественных объединений инвалидов и НПО (по согласованию)
ежегодно, 20 января
Не требуются
4. Развитие инфраструктуры производства и обеспечения инвалидов
техническими средствами реабилитации и соответствующими услугами
22
Выработка предложений по совершенствованию стандартов и внедрению новых технологий производства, новых моделей технических средств реабилитации и услуг по итогам проведенных исследовательских работ
Предложения
в Правительство
Республики
Казахстан
МТСЗН
10 февраля
2015 года
Внебюджетные средства
23
Выработка предложений по привлечению инвестиций для внедрения новых технологий в протезостроении, протезировании и слухопротезирования
Предложения
в Правительство
Республики
Казахстан
МТСЗН (созыв),
МЭБП, МФ,
акимы областей, городов Астаны и Алматы
10 февраля
2015 года
Не требуются
24
Выработка предложений по разработке методических рекомендаций по типовым техническим спецификациям на приобретение технических средств реабилитации органами социальной защиты местных исполнительных органов
Предложения в МТСЗН
заинтересованные
государственные
органы, акимы
областей,
городов Астаны
и Алматы,
представители НПО
(по согласованию)
сентябрь 2014 года
Не требуются
25
Обеспечение доступности для инвалидов к зданиям организаций, выпускающих технические средства реабилитации инвалидам
Информация
в МТСЗН
акимы областей, городов Астаны и Алматы
август
2014 года
Не требуются
26
Выработка предложений по развитию сети социальных домов малой вместимости и учреждений семейного типа
Предложения
в Правительство
Республики
Казахстан
МТСЗН (созыв),
заинтересованные
государственные
органы, акимы
областей,
городов Астаны
и Алматы
апрель
2014 года
Не требуются

2. Әлеуметтік оңалту
18
Мүгедектер мен қарт азаматтарға арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін әлеуметтік қызметкерлерді оқыту жөніндегі мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
Еңбекминіне ақпарат
облыстардың,  Астана және Алматы қалаларының әкімдері
жыл сайын, 20 қаңтар
РБ – 13,7  2014 ж. – 6,6 2015 ж. – 7,1
19
Үкіметтік емес ұйымдардың арасында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
Еңбекминіне ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
жыл сайын, 20 қаңтар
Көзделген қаражат шегінде
3. Кәсіптік оңалту
20
Мүгедектерді қашықтықтан білім беру технологияларын пайдалана отырып оқытуды ұйымдастыру туралы мәселені пысықтау
Еңбекминіне ұсыныстар
БҒМ
2014 жылғы сәуір
Талап етілмейді
21
Мүгедектерді әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі консультативтік-кеңесші органдардың отырыстарында Қазақстан Республикасында инклюзивті білім беруді енгізу және дамыту процесіне қоғамдық мониторинг нәтижелерін қарау
Еңбекминіне ақпарат
Мүгедектердің қоғамдық бірлестіктерінің және ҮЕҰ өкілдері (келісім бойынша)
жыл сайын, 20 қаңтар
Талап етілмейді
4. Мүгедектерді оңалтудың техникалық құралдарымен және тиісті қызметтермен қамтамасыз ету және оларды өндіру инфрақұрылымын дамыту
22
Жүргізілген зерттеу жұмыстарының нәтижелері бойынша оңалтудың техникалық құралдары мен қызметтерінің стандарттарын жетілдіру және оларды өндірудің жаңа технологияларын, жаңа үлгілерін енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
Еңбекмині
2015 жылғы 10 ақпан
Бюджеттен тыс қаражат
23
Протез жасауда, протездеуде және есту протезін қоюда жаңа технологияларды енгізу үшін инвестициялар тарту жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
Еңбекмині (жинақтау),
ЭБЖМ, Қаржымині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы 10 ақпан
Талап етілмейді
24
Жергілікті атқарушы органдардың әлеуметтік қорғау органдары оңалтудың техникалық құралдарын сатып алуына үлгілік техникалық ерекшеліктер жөнінде әдістемелік ұсынымдар дайындау бойынша ұсыныстар әзірлеу
Еңбекминіне ұсыныстар
мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, мүгедектердің қоғамдық бірлестіктерінің және ҮЕҰ өкілдері (келісім бойынша)
2015 жылғы қыркүйек
Талап етілмейді
25
Мүгедектерге оңалтудың техникалық құралдарын шығаратын ұйымдардың ғимараттарына мүгедектердің қолжетімділігін қамтамасыз ету
Еңбекминіне ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы тамыз
Талап етілмейді
26
Сыйымдылығы шағын әлеуметтік үйлер және отбасылық үлгідегі мекемелер желісін дамыту жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
Еңбекмині (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы сәуір
Талап етілмейді

5. Обеспечение доступности занятости
27
Выработка предложений по проведению ежегодной выставки «Лучшие социальные проекты, реализуемые в Казахстане»
Предложения
в МТСЗН
акимы областей,
городов Астаны
и Алматы,
представители
общественных
объединений
инвалидов и
НПО (по согласованию)
август
2014 года
Не требуются
28
Вовлечение инвалидов в продуктивную занятость с использованием государственных мер поддержки в рамках программ развития территорий
Информация
в МТСЗН
акимы областей, городов Астаны и Алматы
ежеквартально
до 10 числа
месяца,
следующего
за отчетным
кварталом
В пределах предусмотренных
средств
29
Проведение пилотного проекта по организации дистанционной занятости инвалидов по профессиям «администратор сайта», «переводчик», «бухгалтер», «журналист», «дизайнер»
Информация
в МТСЗН
акимат Южно-Казахстанской
области
20 января
2016 года
Требуются*
30
Выработка предложений по совершенствованию механизма реализации занятости инвалидов путем установления квоты рабочих мест для инвалидов в размере трех процентов от общей численности рабочих мест
Предложения
в Правительство
Республики
Казахстан
МТСЗН (созыв), МФ,
акимы областей,
городов Астаны
и Алматы,
представители
общественных
объединений
инвалидов и НПО
(по согласованию)
июнь
2014 года
Не требуются
6. Обеспечение доступности объектов в основных сферах
жизнедеятельности инвалидов
31
Выработка предложений по разработке и утверждению региональных планов инвентаризации и адаптации объектов для обеспечения доступности инвалидов
Предложения
в МТСЗН
акимы областей, городов
Астаны и Алматы
март
2014 года
Не требуются
32
Продолжение поэтапной инвентаризации (паспортизация) действующих зданий и сооружений, жилья, транспортной инфраструктуры для обеспечения доступности инвалидам
Информация
в МТСЗН
акимы областей, городов Астаны и Алматы
ежеквартально
до 10 числа
месяца, следующего
за отчетным кварталом
Не требуются
33
Выработка предложений по разработке требований к обеспечению доступной среды объектов (зданий и сооружений) инженерной и транспортной инфраструктуры, учреждений здравоохранения, культуры и туризма, жилья, связи
Предложения
в Правительство Республики
Казахстан
МТСЗН (созыв),
МРР, МТК, МИНТ, АСИ,
акимы областей,
городов Астаны и Алматы
июнь
2014 года
Не требуются
34
Адаптация объектов, прошедших паспортизацию в рамках программ развития территорий
Информация
в МТСЗН
акимы областей, городов Астаны и Алматы
ежеквартально
до 10 числа
месяца, следующего
за отчетным
кварталом
В пределах предусмотренных
средств
35
Ежемесячный мониторинг осуществления региональных планов инвентаризации и адаптации объектов
Информация в МТСЗН
акимы областей,
городов Астаны и Алматы
раз в полугодие
не позднее
10 числа
месяца, следующего
за отчетным
периодом
Не требуются
36
Усиление государственного контроля за соблюдением требований строительных норм и правил и других нормативов при строительстве зданий, объектов инфраструктуры с обеспечением подъездных путей, пандусов, устройств для инвалидных колясок
Информация
в МТСЗН
МРР (созыв),
акимы областей,
городов Астаны
и Алматы
ежегодно,
20 января
Не требуются
37
Рассмотрение итогов общественного мониторинга за соблюдением требований строительных норм и правил и других нормативов строительства зданий, объектов инфраструктуры обеспеченных доступом на заседаниях консультативно-совещательных органов по вопросам социальной защиты инвалидов
Информация
в МТСЗН
акимы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно,
20 января
Не требуются
38
Размещение государственного социального заказа на развитие служб «Инватакси»
Информация
в МТСЗН
акимы областей, городов Астаны и Алматы
ежеквартально
до 10 числа
месяца, следующего
за отчетным кварталом

5. Жұмыспен қамтудың қолжетімділігін қамтамасыз ету
27
«Қазақстанда іске асырылатын үздік жобалар» көрмесін жыл сайын өткізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Еңбекминіне ұсыныстар
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, мүгедектердің қоғамдық бірлестіктерінің және ҮЕҰ өкілдері (келісім бойынша)
2014 жылғы тамыз
Талап етілмейді
28
Аумақтарды дамыту бағдарламаларының шеңберінде мемлекеттік қолдау шараларын пайдалана отырып, мүгедектерді нәтижелі жұмыспен қамтуға тарту
Еңбекминіне ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
есептi кезеңнен кейiнгi айдың 10-күнiне дейiн, тоқсан сайын
Көзделген қаражат шегінде
29
Мүгедектерді «сайт администраторы», «аудармашы», «бухгалтер», «журналист», «дизайнер» мамандықтары бойынша қашықтықтан жұмыспен қамтуды ұйымдастыру жөнінде пилоттық жоба жүргізу
Еңбекминіне ақпарат
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
2016 жылғы 20 қаңтар
Қажет*
30
Мүгедектерді жұмыспен қамтуды іске асыру тетігін жұмыс орындарының жалпы санынан үш пайыз мөлшерінде квота белгілеу арқылы жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
Еңбекмині (жинақтау), Қаржымині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, мүгедектердің қоғамдық бірлестіктерінің және ҮЕҰ өкілдері (келісім бойынша)
2014 жылғы маусым
Талап етілмейді
6. Мүгедектердің негізгі тыныс-тіршілік салаларындағы объектілерге қолжетімділігін қамтамасыз ету
31
Мүгедектердің қолжетімділігін қамтамасыз ету үшін объектілерді түгендеудің және бейімдеудің өңірлік жоспарларын әзірлеу және бекіту бойынша ұсыныстар әзірлеу
Еңбекминіне ұсыныстар
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы наурыз
Талап етілмейді
32
Мүгедектерге қолжетімділікті қамтамасыз ету үшін қолданыстағы ғимараттарға және құрылыстарға, тұрғын үйге, көлік инфрақұрылымына кезең-кезеңімен түгендеуді (паспорттауды) жалғастыру
Еңбекминіне ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
есептi кезеңнен кейiнгi айдың 10-күнiне дейiн, тоқсан сайын
Талап етілмейді
33
Инженерлік және көлік инфрақұрылымы объектілеріне (ғимараттар мен құрылыстарға), денсаулық сақтау, мәдениет және туризм мекемелеріне, тұрғын үйлерге, байланысқа қолжетімді ортаны қамтамасыз етуге талаптар дайындау бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
Еңбекмині (жинақтау), ӨДМ, ККМ, ИЖТМ, БАА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2014 жылғы маусым
Талап етілмейді
34
Аумақтарды дамыту бағдарламаларының шеңберінде паспорттаудан өткен объектілерді бейімдеу
Еңбекминіне ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
есептi кезеңнен кейiнгi айдың 10-күнiне дейiн, тоқсан сайын
Көзделген қаражат шегінде
35
Объектілерді түгендеудің және бейімдеудің өңірлік бағдарламаларының жүзеге асырылуына ай сайын мониторинг жүргізу
Еңбекминіне ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
жарты жылда бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей
Талап етілмейді
36
Кіреберіс жолдарды, пандустарды, мүгедектер арбаларына арналған құрылғыларды қамтамасыз ете отырып, ғимараттарды, инфрақұрылым объектілерін салу кезінде құрылыс нормалары және қағидалары мен басқа нормалар талаптарының сақталуына мемлекеттік бақылауды күшейту
Еңбекминіне ақпарат
ӨДМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
жыл сайын, 20 қаңтар
Талап етілмейді
37
Мүгедектерді әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі консультативтік-кеңесші органдардың отырыстарында қолжетімділік қамтамасыз етіліп салынған ғимараттардың, инфрақұрылым объектілерінің құрылыс нормалары және қағидалары мен басқа нормалар талаптарын сақтауына қоғамдық мониторингтің қорытындыларын қарау
Еңбекминіне ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
жыл сайын,  20 қаңтар
Талап етілмейді
38
«Инватакси» қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
Еңбекминіне ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
тоқсан сайын, есептi кезеңнен кейiнгi айдың 10-күнiне дейiн

2014 г. – 181,8
РБ – 90,9
МБ – 90,9
2015 г. – 194,6
РБ – 97,3
МБ – 97,3
39
Установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов
Информация
в МТСЗН
акимы областей, городов Астаны и Алматы
ежеквартально
до 10 числа
месяца,
следующего
за отчетным
кварталом
2014 г. – 304,6
РБ – 243,7
МБ - 60,9
2015 г. – 325,9
РБ - 260,7
МБ - 65,2
40
Обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов
Информация в МТСЗН
акимы областей, городов Астаны и Алматы
ежеквартально
до 10 числа
месяца, следующего
за отчетным кварталом
2014 г. – 105,5
РБ – 84,4
МБ – 21,1
2015 г. – 112,9
РБ – 90,3
МБ – 22,6
41
Обеспечение контроля за соблюдением требований правил, стандартов по транспортной инфраструктуре, приспособленной для инвалидов (пандусы, стоянки на железнодорожном, авто, аэро, речных вокзалах, центрах обслуживания населения, наличие специальных вагонов, купе, специальных трапов, предназначенных для погрузки на борт самолетов инвалидов, автобусов со специальными опускающимися пандусами и входов в автобусы, оборудованных для инвалидных колясок)
Информация в МТСЗН
МТК (созыв), акимы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно,
20 января
Не требуются
7. Информированность
42
Создание информационного портала «Конвенция о правах инвалидов» на веб-сайте МТСЗН
Информационный
портал
МТСЗН
июнь  2014 года
Внебюджетные средства
43
Обеспечение сопровождения сурдопереводом (и/или субтитрированием) транслирование новостных телепередач
Информация в МТСЗН
акимы областей, городов Астаны, Алматы
ежеквартально
до 10
числа
месяца, следующего
за отчетным кварталом
2014 г. – 548,6
РБ – 438,9
МБ – 109,7
2015 г. – 587
РБ – 469,6
МБ – 117,4
44
Проведение с привлечением неправительственных организаций информационно-разъяснительной работы о правах, обязанностях, объеме и видах реабилитационных услуг, предоставляемых инвалиду
Информация
в МТСЗН
акимы областей, городов Астаны, Алматы
ежегодно,
20 января
Не требуются
45
Выработка предложений об организации выпуска периодической, научной, учебно-методической, справочной и художественной литературы, издаваемой на аудиокассетах, дисках, с рельефно-точечным шрифтом Брайля и видеокассетах с сурдопереводом
Предложения
в МТСЗН
МОН, МЗ, МФ, МИНТ, АСИ
1 апреля
2014 года
Не требуются
8. Участие в политической и общественной жизни
46
Введение во всех регионах института внештатного советника акимов всех уровней из числа лиц с ограниченными возможностями
Информация
в МТСЗН
акимы областей, городов Астаны и Алматы
20 января
2015 года
Не требуются
47
Обеспечение доступности и распространения информации о выборах во всех необходимых альтернативных доступных форматах (использование крупного шрифта, языка Брайля, языка жестов и прочие)
Информация
в МТСЗН
акимы областей, городов Астана, Алматы
В период
выборных
кампаний
Не требуются
48
Обеспечение доступности инвалидам помещений при проведении выборов
Информация
в МТСЗН
акимы областей, городов Астана, Алматы
В период выборных кампаний
Не требуются
49
Включение в состав избирательных комиссий представителей неправительственных организаций инвалидов
Информация
в МТСЗН
акимы областей, городов Астана, Алматы
В период выборных кампаний
Не требуются
50
Выработка предложений о введении института представительства интересов инвалидов в трудовых коллективах
Предложения
в МТСЗН
акимы областей, городов Астаны и Алматы
20 января 2015 года
Не требуются
51
Выработка предложений по разработке проекта Указа Президента Республики Казахстан «Об объявлении 2015 года Годом равных возможностей»
Предложения
в Правительство Республики
Казахстан
МТСЗН
октябрь 2014 года
Не требуются
52
Выработка предложений по введению ежегодного Национального отчета по защите прав и законных интересов инвалидов и доступности объектов в основных сферах жизнедеятельности инвалидов
Предложения
в Правительство Республики
Казахстан
МТСЗН (созыв), заинтересованные
государственные
органы, акимы
областей,
городов Астаны
и Алматы,
представители
Национальной
палаты предпринимателей
РК,
общественных
объединений
инвалидов и НПО
(по согласованию)
10 февраля
2015 года
Не требуются
53
Выработка предложений по разработке комплекса качественно-количественных критериев оценки эффективности информационно-пропагандистской работы, осуществляемой по государственному заказу
Предложения
в МТСЗН
МК (созыв), заинтересованные
государственные
органы, акимы
областей,
городов Астаны
и Алматы,
представители
общественных
объединений
инвалидов и
НПО, эксперты
(по согласованию)

2014 ж. – 181,8
РБ – 90,9
ЖБ – 90,9 2015 ж. – 194,6
РБ – 97,3
ЖБ – 97,3
39
Мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату
Еңбекминіне ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
тоқсан сайын, есептi кезеңнен кейiнгi айдың 10-күнiне дейiн
2014 ж. – 304,6
РБ – 243,7
ЖБ - 60,9
2015 ж. – 325,9 РБ - 260,7
ЖБ - 65,2
40
Мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғылармен жарақтау
Еңбекминіне ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
тоқсан сайын, есептi кезеңнен кейiнгi айдың 10-күнiне дейiн
2014 ж. – 105,5
РБ – 84,4
ЖБ – 21,1 2015 ж. – 112,9
РБ – 90,3
ЖБ – 22,6
41
Мүгедектерге бейімделген көлік инфрақұрылымы (теміржол, авто, әуе, өзен вокзалдарында, халыққа қызмет көрсету орталықтарында пандустар, тұрақтар, вагондардың, купелердің, мүгедектерді ұшақ бортына көтеруге арналған арнайы басқыштардың, мүгедектер арбаларына жабдықталған кіретін және түсетін арнайы пандустары бар автобустардың болуы) жөніндегі қағидалар, стандарттар талаптарының сақталуына бақылауды қамтамасыз ету
Еңбекминіне ақпарат
ККМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
жыл сайын, 20 қаңтар
Талап етілмейді
7. Хабардар болу
42
Еңбекминінің веб-сайтында «Мүгедектердің құқықтары туралы конвенция» ақпараттық порталын құру
Ақпараттық портал
Еңбекмині
2014 жылғы маусым
Бюджеттен тыс қаражат
43
Жаңалық телехабарларын сурдоаудармамен (және/немесе субтитрлеумен) трансляциялауды қамтамасыз ету
Еңбекминіне ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
тоқсан сайын, есептi кезеңнен кейiнгi айдың 10-күнiне дейiн
2014 ж. – 548,6
РБ – 438,9
ЖБ – 109,7 2015 ж. – 587
РБ – 469,6
ЖБ – 117,4
44
Үкіметтік емес ұйымдарды тарта отырып, мүгедектің құқықтары, міндеттері, оған ұсынылатын оңалту қызметтерінің көлемі мен түрлері туралы ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізу
Еңбекминіне ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
жыл сайын, 20 қаңтар
Талап етілмейді
45
Мерзімді, ғылыми, оқу-әдiстемелік, анықтамалық және көркем әдебиет, соның ішінде аудиотаспаларды, дискілерді, бедерлі-нүктелі Брайль қарпімен және сурдоаудармасы бар бейнетаспаларды шығаруды ұйымдастыру туралы ұсыныстар әзірлеу
Еңбекминіне ұсыныстар
БҒМ, ДСМ, Қаржымині, ИЖТМ, БАА
2014 жылғы 1 сәуір
Талап етілмейді
8. Саяси және қоғамдық өмірге қатысу
46
Барлық өңірлерде мүмкіндіктері шектеулі адамдар қатарынан барлық деңгейдегі әкімдердің штаттан тыс кеңесшісі институтын енгізу
Еңбекминіне ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы 20 қаңтар
Талап етілмейді
47
Сайлау туралы ақпараттың барлық қажетті балама қолжетімді форматтарда (ірі қаріптерді, Брайль тілін, ымдау тілін пайдалану және басқа) қолжетімділігі мен таралуын қамтамасыз ету
Еңбекминіне ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Сайлау өткізу кезеңінде
Талап етілмейді
48
Сайлау өткізу кезінде мүгедектердің үй-жайларға қолжетімділігін қамтамасыз ету
Еңбекминіне ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Сайлау өткізу кезеңінде
Талап етілмейді
49
Сайлау комиссияларының құрамына мүгедектердің үкіметтік емес ұйымдарының өкілдерін енгізу
Еңбекминіне ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Сайлау өткізу кезеңінде
Талап етілмейді
50
Еңбек ұжымдарында мүгедектердің мүдделерін білдіру институтын енгізу туралы ұсыныстар әзірлеу
Еңбекминіне ұсыныстар
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы 20 қаңтар
Талап етілмейді
51
«2015 жылды Тең мүмкіндіктер жылы деп жариялау туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасын әзірлеу жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
Еңбекмині
2014 жылғы қазан
Талап етілмейді
52
Мүгедектердің құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау және мүгедектердің негізгі тыныс-тіршілік салаларындағы нысандарға қолжетімділігі жөнінде Ұлттық есепті жыл сайын беру жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
Еңбекмині (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ҚР кәсіпкерлері ұлттық палатасының, мүгедектердің қоғамдық бірлестіктері мен ҮЕҰ өкілдері (келісім бойынша)
2015 жылғы  10 ақпан
Талап етілмейді
53
Мемлекеттік тапсырыс бойынша жүзеге асырылатын ақпараттық-насихат жұмыстарының тиімділігін бағалаудың сапалық-сандық өлшемдері кешенін дайындау бойынша ұсыныстар әзірлеу
Еңбекминіне ұсыныстар
Мәдениетмині (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, мүгедектердің қоғамдық бірлестіктері мен ҮЕҰ өкілдері, сарапшылар (келісім бойынша)

25 апреля 2014 года
Не требуются
54
Выработка предложений по формированию национального механизма мониторинга соблюдения Конвенции о правах инвалидов
Предложения
в Правительство Республики
Казахстан
МТСЗН (созыв), заинтересованные
государственные
органы, акимы
областей,
городов Астаны
и Алматы,
представители
Национальной
палаты предпринимателей РК,
общественных
объединений
инвалидов и
НПО, эксперты
(по согласованию)
10 февраля
2015 года
Не требуются
55
Разработка медиа-плана по проведению общественно-
просветительских кампаний, подготовке публикаций и выступлений в средствах массовой информации, направленных на формирование позитивного отношения общества к проблемам инвалидности
Совместный
приказ
МТСЗН и АСИ
МТСЗН (созыв),
МОН, АСИ, акимы
областей,
городов Астана
и Алматы
ежегодно,
30 июня
Не требуются
9. Статистика и сбор данных
56
Организация и проведение выборочных обследований по качеству жизни лиц, имеющих инвалидность, с учетом гендерной специфики
Информация
в МТСЗН
АС (созыв), заинтересованные
государственные
органы, акимы
областей,
городов Астаны
и Алматы
20 января
2015 года
В пределах предусмотренных
средств
57
Обеспечение доступа общественных объединений инвалидов с нарушением зрения и слуха к статистической информации в общедоступной форме по официальным запросам на безвозмездной основе
Информация
в МТСЗН
АС
ежегодно,
20 января
Не требуются
Примечание:
* объемы средств будут определены при утверждении местных бюджетов на 2015 год в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
расшифровка аббревиатур:
АС
-
Агентство Республики Казахстан по статистике
АСИ
-
Агентство Республики Казахстан по связи и информации
МБ
-
местный бюджет
МЗ
-
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИНТ
-
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МК
-
Министерство культуры Республики Казахстан
МОН
-
Министерство образования и науки Республики Казахстан
МРР
-
Министерство регионального развития Республики Казахстан
МТК
-
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МТСЗН
-
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МФ
-
Министерство финансов Республики Казахстан
МЭБП
-
Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
НИИ
-
научно-исследовательский институт
НПО
-
неправительственные организации
РБ
-
республиканский бюджет
РГКП «РЦКС»
-
РГКП «Республиканский центр коррекции слуха Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан»

2014 жылғы 25 сәуір
Талап етілмейді
54
Мүгедектердің құқықтары туралы конвенцияның сақталуына мониторинг жүргізудің ұлттық тетігін қалыптастыру туралы ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
Еңбекмині (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ҚР кәсіпкерлері ұлттық палатасының, мүгедектердің қоғамдық бірлестіктері мен ҮЕҰ өкілдері, сарапшылар (келісім бойынша)
2015 жылғы 10 ақпан
Талап етілмейді
55
Мүгедектердің проблемаларына қоғамның оң көзқарасын қалыптастыруға бағытталған қоғамдық ағарту науқанын өткізу, бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланымдар мен баяндамалар дайындау жөніндегі медиа-жоспарды әзірлеу
Еңбекмині мен БАА бірлескен бұйрығы
Еңбекмині (жинақтау), БҒМ, БАА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
жыл сайын, 30 маусым
Талап етілмейді
9. Статистика және деректерді жинақтау
56
Гендерлік ерекшелікті ескере отырып, мүгедек адамдардың өмір сүру сапасы бойынша іріктеме тексерулер ұйымдастыру және өткізу
Еңбекминіне ақпарат
СА (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2015 жылғы 20 қаңтар
Көзделген қаражат шегінде
57
Көру және есту қабілеті бұзылған мүгедектердің қоғамдық бірлестіктерінің ақысыз негізде ресми сұрау салу бойынша жалпыға қолжетімді нысанда статистикалық ақпаратқа қолжетімділігін қамтамасыз ету
Еңбекминіне ақпарат
СА
жыл сайын, 20 қаңтар
Талап етілмейді
Ескертпе:
* қаржы көлемі 2015 жылға арналған жергілікті бюджеттерді бекіту кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айқындалатын болады.
аббревиатуралардың толық жазылуы:
СА           - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
БАА          - Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігі
ЖБ           - жергілікті бюджет
ДСМ          - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ИЖТМ         - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
Мәдениетмині - Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
БҒМ          - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ӨДМ          - Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
ККМ          - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация   министрлігі
Еңбекмині    - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Қаржымині      - Қазақстан Республикасы Қаржы министрілігі
ЭБЖМ         - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
ҒЗИ          - ғылыми-зерттеу институты
ҮЕҰ          - үкіметтік емес ұйымдар
РБ           - республикалық бюджет
«РЕҚОО» РМҚК - «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Республикалық есту қабілетін оңалту орталығы» РМҚК