О проекте Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015 - 2017 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2014 года № 962
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2015 - 2017 годы».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Проект
ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О республиканском бюджете на 2015-2017 годы
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы - 6 216 348 978 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 4 244 269 462 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 84 596 084 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 9 508 247 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 1 877 975 185 тысяч тенге;
2) затраты - 7 080 294 232 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 35 039 259 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 127 154 951 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов - 92 115 692 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 98 112 504 тысячи тенге, в том числе;
приобретение финансовых активов - 99 062 504 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 950 000 тысяч тенге;
5) дефицит - -997 097 017 тысяч тенге или 2,2 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) финансирование дефицита бюджета - 997 097 017 тысяч тенге.
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2015 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом «Байконур» в сумме 21 275 000 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 4 585 410 тысяч тенге.
Статья 3. Утвердить объемы поступлений в бюджет на 2015 год, направляемых в Национальный фонд Республики Казахстан, согласно приложению 4.
Статья 4. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
1) по коду «Налог на добычу полезных ископаемых» классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность недропользователей по роялти, а также роялти по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима;
2) по коду «Социальный налог» классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
При этом налогоплательщики, осуществляющие деятельность по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима, уменьшают вышеуказанные отчисления или социальный налог на сумму отчислений в Государственный фонд социального страхования, исчисленную в соответствии с Законом  Республики Казахстан «Об обязательном социальном страховании»;

"2015 - 2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 29 тамыздағы № 962 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«2015 - 2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі                      К. Мәсімов
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ 2015 - 2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
1-бап. 2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 6 216 348 978 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 4 244 269 462 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 84 596 084 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 9 508 247 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша - 1 877 975 185 мың теңге;
2) шығындар - 7 080 294 232 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 35 039 259 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 127 154 951 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 92 115 692 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 98 112 504 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 99 062 504 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 950 000 мың теңге;
5) тапшылық - -997 097 017 мың теңге немесе елдің жалпы ішкі өнімінің 2,2 пайызы;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 997 097 017 мың теңге.
2-бап. 2015 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының «Байқоңыр» кешенін пайдаланғаны үшін 21 275 000 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 4 585 410 мың теңге сомасында жалдау ақыларының түсімдері көзделсін.
3-бап. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жіберілетін 2015 жылға арналған бюджетке түсетін түсімдердің көлемі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4-бап. Тиісті бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
1) бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының «Пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық» коды бойынша - жер қойнауын пайдаланушылардың роялти бойынша берешегі, сондай-ақ салық режімі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша роялти;
2) бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының «Әлеуметтік салық» коды бойынша - бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар бойынша берешек, сондай-ақ бұрын автомобиль жолдарын пайдаланушылардың Жол қорына түсіп келген аударымдары.
Бұл ретте салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша қызметті жүзеге асыратын салық төлеушілер жоғарыда көрсетілген аударымдарды немесе әлеуметтік салықты «Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес есептелген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына аударымдардың сомасына азайтады;

3) по коду «Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом» - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
4) по коду «Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом» - задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.
Статья 5. Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
Статья 6. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2015 год объемы бюджетных изъятий из областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет в сумме 168 538 087 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской - 60 683 258 тысяч тенге;
Мангистауской - 16 725 915 тысяч тенге;
города Алматы - 83 656 400 тысяч тенге;
города Астаны - 7 472 514 тысяч тенге.
Статья 7. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2015 год поступления трансфертов из областных бюджетов Акмолинской, Карагандинской, Костанайской и Мангистауской областей в сумме 447 957 тысяч тенге, в связи с передачей расходов на содержание учебных центров ДВД на республиканский бюджет.
Статья 8. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2015 год поступления трансфертов из областных бюджетов Акмолинской, Алматинской, Актюбинской, Восточно-Казахстанской, Южно-Казахстанской областей в сумме 6 989 141 тысяча тенге, в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования в среднем образовании.
Статья 9. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2015 год размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 1 702 000 000 тысяч тенге.
Статья 10. Установить с 1 января 2015 года:
1) минимальный размер заработной платы - 21 364 тенге;
2) размер государственной базовой пенсионной выплаты - 11 182 тенге;
3) минимальный размер пенсии - 23 692 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 982 тенге;

3) «Өндірушілер көтерме саудада өткізетін, өзі өндіретін бензин (авиациялық бензинді қоспағанда)» коды бойынша - бұрын Жол қорына түсіп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
4) «Өндірушілер көтерме саудада өткізетін, өзі өндіретін дизель отыны» коды бойынша - бұрын Жол қорына түсіп келген дизель отынынан алынатын алым бойынша берешек.
5-бап. Жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының көрсетілген қорға аударымдардың есептелген сомасынан артық болуы нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
6-бап. 2015 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінен республикалық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 168 538 087 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Атырау облысынан - 60 683 258 мың теңге;
Маңғыстау облысынан - 16 725 915 мың теңге;
Алматы қаласынан - 83 656 400 мың теңге;
Астана қаласынан -- 7 472 514 мың теңге.
7-бап. 2015 жылға арналған республикалық бюджетте Ақмола, Қарағанды, Қостанай және Маңғыстау облыстарының облыстық бюджеттерінен республикалық бюджетке ІІД оқу орталықтарын күтіп-ұстауға арналған шығыстарды беруге байланысты 447 957 мың теңге сомасында трансферттер түсімдері көзделсін.
8-бап. 2015 жылға арналған республикалық бюджетте Ақмола, Алматы, Ақтөбе, Шығыс Қазақстан, Оңтүстік Қазақстан облыстарының облыстық бюджеттерінен орта білім беруде жан басына шаққандағы қаржыландыруды енгізу бойынша сынамалауды өткізу үшін мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта білім беру ұйымдарында білім беру процесін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды беруге байланысты 6 989 141 мың теңге сомасында трансферттер түсімдері көзделсін.
9-бап. 2015 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт мөлшері 1 702 000 000 мың теңге сомасында көзделсін.
10-бап. 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 21 364 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері - 11 182 теңге;
3) зейнетақының ең төменгі мөлшері - 23 692 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1 982 теңге;

5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 21 364 тенге.
Статья 11. Установить:
1) выплату с 1 января 2015 года ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов;
2) с 1 июля 2015 года оплату труда работникам государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в связи с внедрением новой модели системы оплаты труда.
Статья 12. Установить с 1 января 2015 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной  службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов.
Статья 13. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2015 год объемы субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты в сумме 904 371 171 тысяча тенге, в том числе:
Акмолинской - 59 210 424 тысячи тенге;
Актюбинской - 19 926 241 тысяча тенге;
Алматинской - 102 811 145 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской - 86 527 329 тысяч тенге;
Жамбылской - 95 371 591 тысяча тенге;
Западно-Казахстанской - 36 203 569 тысяч тенге;
Карагандинской - 33 833 329 тысяч тенге;
Кызылординской - 83 180 589 тысяч тенге;
Костанайской — 58 910 235 тысяч тенге;
Павлодарской - 14 477 485 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской - 58 719 253 тысячи тенге;
Южно-Казахстанской - 255 199 981 тысяча тенге.
Статья 14. Распределение и (или) порядок использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2015 год определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан на:
1) проведение учений по действиям при угрозе и возникновении кризисной ситуации;
2) поддержку субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013-2020 годы «Агробизнес-2020»;
3) выплату государственной адресной социальной помощи;
4) выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
5) оказание социальной защиты и помощи населению;
6) оказание материальной помощи, а также обеспечение оплаты расходов на проезд, проживание и питание ветеранам ВОВ, сопровождающим их лицам, а также медицинским работникам для участия в праздничных мероприятиях в городах Астана и Москва, посвященных 70-летию Победы в ВОВ;

5) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы 21 364 теңге болып белгіленсін.
11-бап. Мыналар:
1) 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы төлеу;
2) еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделінің енгізілуіне байланысты 2015 жылғы 1 шілдеден бастап мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу белгіленсін.
12-бап. 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне тұрғын үйді күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшері 3 739 теңге сомасында белгіленсін.
13-бап. 2015 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана қаласының бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 904 371 171 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақмола облысына - 59 210 424 мың теңге;
Ақтөбе облысына - 19 926 241 мың теңге;
Алматы облысына - 102 811 145 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына - 86 527 329 мың теңге;
Жамбыл облысына - 95 371 591 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына - 36 203 569 мың теңге;
Қарағанды облысына - 33 833 329 мың теңге;
Қызылорда облысына - 83 180 589 мың теңге;
Қостанай облысына - 58 910 235 мың теңге;
Павлодар облысына - 14 477 485 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына - 58 719 253 мың теңге;
Оңтүстік Қазақстан облысына - 255 199 981 мың теңге.
14-бап. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне:
1) дағдарыстық жағдайлар қаупі төнген және туындаған кезде іс-қимылдар бойынша оқу-жаттығу жүргізуге;
2) Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013 - 2020 жылдарға арналған «Агробизнес-2020» бағдарламасы шеңберінде өңірлерде агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға;
3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
4) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
5) халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге;
6) ҰОС-тағы Жеңістің 70 жылдығына арналған Астана және Мәскеу қалаларындағы мерекелік іс-шараларға қатысу үшін ҰОС ардагерлеріне материалдық көмек көрсету, сондай-ақ оларға, олармен бірге жүретін адамдарға, сондай-ақ медициналық қызметкерлерге жол жүруіне, тұруына және тамақтануына арналған шығыстарды төлеуді қамтамасыз етуге;

7) поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса-2020»;
8) реализацию текущих мероприятий в моногородах;
9) субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
10) изъятие земельных участков для государственных нужд;
11) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
12) оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
13) повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
14) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
15) обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования;
16) повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
17) увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования;
18) апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования;
19) увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального образования;
20) обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
21) материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
22) увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
23) поддержку использования возобновляемых источников энергии;
24) обеспечение иммунопрофилактики населения.
Статья 15. Распределение и (или) порядок использования средств, реализуемых по следующим направлениям, определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан:
1) возмещение ставки вознаграждения по кредитам (лизингу) на поддержку сельского хозяйства;
2) субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
3) разработка профессиональных стандартов.

7) «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға;
8) моноқалалардағы ағымдағы іс-шараларды іске асыруға;
9) баламасыз ауызсумен жабдықтау көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды жергілікті жүйелерінен ауызсу беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға;
10) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға;
11) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
12) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
13) мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға;
14) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
15) техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға;
16) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
17) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға;
18) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға;
19) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
20) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
21) жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
22) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
23) жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдауға;
24) халықтың иммундық профилактикасын қамтамасыз етуге 2015 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу және (немесе) оларды пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
15-бап. Мынадай:
1) ауыл шаруашылығын қолдауға берілетін кредиттер (лизинг) бойынша сыйақы мөлшерлемесін өтеу;
2) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау;
3) кәсіптік стандарттарды әзірлеу бағыттары бойынша іске асырылатын қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.

Статья 16. Распределение и (или) порядок использования средств в рамках Программы «Доступное жилье-2020», реализуемых по следующим направлениям, определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан:
1) кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на проектирование и (или) строительство жилья;
2) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;
4) приобретение жилья коммунального жилищного фонда.
Статья 17. Распределение кредитования областных бюджетов на содействие развитию предпринимательства в моногородах на 2015 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 18. Распределение и (или) порядок использования средств на реализацию Дорожной карты занятости 2020 определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 19. Распределение средств на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2015 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 20. Распределение средств по базовому финансированию субъектов научной и (или) научно-технической деятельности определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 21. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2015 год в сумме 69 138 153 тысячи тенге.
Статья 22. Учесть, что в составе затрат Министерства национальной экономики Республики Казахстан предусмотрены средства на формирование и хранение государственного материального резерва в сумме 11 618 838 тысяч тенге с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 2 279 747 тысяч тенге.
Статья 23. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2015 год 350 989 тысяч тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.
Статья 24. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2015 году в размере 60 000 000 тысяч тенге.
Статья 25. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2015 года в размере 6 670 109 254 тысячи тенге.

16-бап. Мынадай:
1) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беру;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру;
3) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау;
4) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алу бағыттары бойынша іске асырылатын «Қолжетімді тұрғын үй - 2020» бағдарламасы шеңберінде қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
17-бап. Облыстық бюджеттерге моноқалаларда кәсіпкерліктің дамуына ықпал етуге кредиттер беруді 2015 жылға бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
18-бап. Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыруға арналған қаражатты бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
19-бап. Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға 2015 жылға арналған қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
20-бап. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру бойынша қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
21-бап. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылға арналған резерві 69 138 153 мың теңге сомасында бекітілсін.
22-бап. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі шығындарының құрамында мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыруға және сақтауға республикалық бюджет кірістерінде жаңарту тәртібінде шығарылған материалдық құндылықтарды өткізуден түскен 2 279 747 мың теңге сомасындағы қаражатты көрсете отырып, 11 618 838 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
23-бап. 2015 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепілдік берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшін 350 989 мың теңге көзделсін.
24-бап. 2015 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдіктерін беру лимиті 60 000 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
25-бап. 2015 жылғы 31 желтоқсанға үкіметтік борыш лимиті 6 670 109 254 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.

Статья 26. Установить лимит предоставления поручительств государства в 2015 году в размере 182 560 000 тысяч тенге.
Статья 27. Установить лимит концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан в 2015 году в размере 268 700 000 тысяч тенге.
Статья 28. Утвердить перечень республиканских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2015 год, согласно приложению 5.

26-бап. 2015 жылы мемлекеттің кепілгерлік беру лимиті 182 560 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
27-бап. 2015 жылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің концессиялық міндеттемелерінің лимиті 268 700 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
28-бап. 2015 жылға арналған республикалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

4 272 114
091
Строительство объектов и инфраструктуры Министерства финансов Республики Казахстан
2 574 337
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
39 273 988
014
Государственные премии и стипендии
315 475
055
Научная и (или) научно-техническая деятельность
33 892 739
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
5 065 774
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
8 269 000
001
Формирование государственной политики в области здравоохранения и социального развития
8 059 710
002
Капитальные расходы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
209 290
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
3 573 509
001
Формирование государственной политики в сфере культуры, спорта и религий
1 650 015
002
Капитальные расходы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
50 259
003
Капитальные расходы государственных организаций в области культуры, спорта, религий и архивного дела
1 556 259
004
Развитие международного сотрудничества в сфере религиозной деятельности, проведение социологических, научно-исследовательских и аналитических услуг в сфере религиозной деятельности
314 682
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
2 294
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
4 937 529
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности и охраны окружающей среды
4 858 854
002
Капитальные расходы Министерства энергетики Республики Казахстан
78 675
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
13 933 942
001
Формирование и реализация политики государства в сфере стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, геологии, туристской индустрии, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, связи, информатизации и информации, координации и контроля космической деятельности
9 642 498
002
Создание информационной системы экстренного вызова при авариях и катастрофах
2 091 956
062
Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки
1 411 072
075
Капитальные расходы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
514 514
077
Создание информационной системы мониторинга информационно-коммуникационных сетей в части обеспечения отказоустойчивости серверов доменных имен верхнего уровня
258 927
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
14 975
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
57 154 140
001
Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия населения, формированию и реализации государственного материального резерва, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, развития предпринимательства и управления земельными ресурсами

4 272 114
091
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің объектілерін және инфрақұрылымын салу
2 574 337
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
39 273 988
014
Мемлекеттік сыйақылар және стипендиялар
315 475
055
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет
33 892 739
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
5 065 774
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
8 269 000
001
Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
8 059 710
002
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің күрделі шығыстары
209 290
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
3 573 509
001
Мәдениет, спорт және дін саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
1 650 015
002
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің күрделі шығыстары
50 259
003
Мәдениет, спорт, дін және мұрағат саласындағы мемлекеттік ұйымдардың күрделі шығыстары
1 556 259
004
Діни қызмет саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту, діни қызмет саласындағы әлеуметтанушылық, ғылыми-зерттеу және талдау қызметтерін жүргізу
314 682
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
2 294
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
4 937 529
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай, газ және мұнай-химия өнеркәсібі және қоршаған ортаны қорғау саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
4 858 854
002
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің күрделі шығыстары
78 675
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
13 933 942
001
Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, геология, туристік индустрия, индустриалдық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, байланысты, ақпараттандыру және ақпаратты дамыту, ғарыш қызметін үйлестіру және бақылау саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
9 642 498
002
Авариялар мен апаттар кезінде шұғыл шақыру ақпараттық жүйесін құру
2 091 956
062
Қазақстандық тауарлардың сыртқы нарыққа экспортын ілгерілетуге жәрдемдесу
1 411 072
075
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің күрделі шығыстары
514 514
077
Жоғарғы деңгейдің домендік аттары серверлерінің істен шығуға қарсы тұруын қамтамасыз ету бөлігінде ақпараттық коммуникациялық желілер мониторингінің ақпараттық жүйесін құру
258 927
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
14 975
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
57 154 140
001
Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық әл-ауқаты саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, кәсіпкерлікті дамыту және жер ресурстарын басқару саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер

30 343 664
002
Капитальные расходы Министерства национальной экономики Республики Казахстан
675 322
003
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций Министерства национальной экономики Республики Казахстан
1 461 046
004
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
15 927 212
005
Проведение оценки реализации бюджетных инвестиций
89 169
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
3 366 687
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления
466 940
008
Услуги по совершенствованию мобилизационной подготовки и мобилизации
58 014
009
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии, инвестиционных проектов для предоставления государственных гарантий
429 188
010
Взаимодействие с международными рейтинговыми агентствами по вопросам пересмотра суверенного кредитного рейтинга Республики Казахстан
42 090
012
Услуги по обеспечению проведения Астанинского экономического форума
392 600
013
Развитие информационных систем в сфере экономики, государственного планирования и анализа
814 124
014
Услуги по сбору, обработке и распространению статистических данных
1 782 384
015
Укрепление национальной статистической системы Республики Казахстан
1 050 700
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
255 000
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
1 424 201
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 147 114
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров органов финансового контроля
78 925
004
Исследование финансовых нарушений
125 658
005
Капитальные расходы Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
3 976
006
Создание интегрированной информационной системы Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
68 528
622
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
13 376 102
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы и противодействия коррупционным преступлениям и правонарушениям
10 861 413
002
Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
664 033
006
Создание интегрированной информационной системы управления персоналом «Е-қызмет»
797 001
007
Проведение научных исследований и разработка научно-прикладных методик

30 343 664
002
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің күрделі шығыстары
675 322
003
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 461 046
004
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
15 927 212
005
Бюджеттік инвестициялардың іске асырылуына бағалау жүргізу
89 169
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулерді іске асыруды қамтамасыз ету
3 366 687
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру
466 940
008
Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыруды жетілдіру жөніндегі қызметтер
58 014
009
Бюджеттік инвестициялар және концессия мәселелері бойынша құжаттаманы, мемлекеттік кепілдіктер беру үшін инвестициялық жобаларды сараптау және бағалау
429 188
010
Қазақстан Республикасының егемен кредиттік рейтингін қайта қарау мәселелері бойынша халықаралық рейтингтік агенттіктерімен өзара іс-қимыл
42 090
012
Астана экономикалық форумын өткізуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
392 600
013
Экономика, мемлекеттік жоспарлау және талдау саласындағы ақпараттық жүйелерді дамыту
814 124
014
Статистикалық деректерді жинау, өңдеу және тарату жөніндегі қызметтер
1 782 384
015
Қазақстан Республикасының ұлттық статистика жүйесін нығайту
1 050 700
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
255 000
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
1 424 201
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 147 114
003
Қаржылық бақылау органдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
78 925
004
Қаржылық бұзушылықтарды зерттеу
125 658
005
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің күрделі шығыстары
3 976
006
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру
68 528
622
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
13 376 102
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру мен іске асыру және сыбайлас жемқорлық қылмыстарға және құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл
10 861 413
002
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің күрделі шығыстары
664 033
006
«Е-қызмет» персоналды басқарудың интеграциялық ақпараттық жүйесін құру
797 001
007
Ғылыми зерттеулер жүргізу және ғылыми-қолданбалы әдістемелер әзірлеу

004
Строительство объектов Вооруженных Сил
22 410 920
016
Капитальные расходы Вооруженных Сил Республики Казахстан
135 198 813
028
Повышение боеспособности Вооруженных Сил Республики Казахстан
207 074 816
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
498 761 217
104
Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
867 135
003
Обеспечение фельдъегерской связью государственных учреждений
867 135
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
184 807 802
003
Обеспечение защиты прав и свобод лиц, участвующих в уголовном процессе
255 179
004
Услуги Национальной гвардии Республики Казахстан по обеспечению общественной безопасности
49 188 786
005
Услуги по обеспечению деятельности Министерства внутренних дел Республики Казахстан
775 722
007
Строительство, реконструкция объектов общественного порядка, безопасности и уголовно-исполнительной системы
4 675 782
009
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам и бюджету города Алматы на строительство объектов общественного порядка и безопасности
3 257 306
010
Услуги по охране общественного порядка и обеспечению общественной безопасности
24 321 450
015
Изготовление документов, удостоверяющих личность
7 772 777
016
Изготовление водительских удостоверений, документов, номерных знаков для государственной регистрации транспортных средств
4 134 758
017
Осуществление оперативно-розыскной деятельности
9 985 260
020
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса
61 412
022
Капитальные расходы Министерства внутренних дел Республики Казахстан
5 602 101
024
Капитальные расходы подведомственных учреждений Министерства внутренних дел Республики Казахстан
2 954 459
025
Стимулирование добровольной возмездной сдачи зарегистрированного и незаконно хранящихся оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ
1 880 671
027
Капитальные расходы Национальной гвардии Республики Казахстан
16 705 081
040
Содержание осужденных, подозреваемых и обвиняемых лиц
37 695 927
041
Капитальные расходы органов и учреждений уголовно-исполнительной системы
8 627 920
049
Строительство комплекса служебных зданий
1 554 867
051
Развитие информационных систем Министерства внутренних дел Республики Казахстан
2 802 325
057
Создание программно-аппаратных комплексов центров оперативного управления малых городов Республики Казахстан
2 280 000
058
Целевые текущие трансферты областному бюджету Алматинской области на содержание дополнительной штатной численности сотрудников административной полиции
98 040
059
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на проведение учений по действиям при угрозе и возникновении кризисной ситуации

004
Қарулы Күштердің объектілерін салу
22 410 920
016
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің күрделі шығыстары
135 198 813
028
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік қабілетін арттыру
207 074 816
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
498 761 217
104
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
867 135
003
Мемлекеттік мекемелерді фельдъегерлік байланыспен қамтамасыз ету
867 135
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
184 807 802
003
Қылмыстық процеске қатысатын адамдардың құқықтары мен бостандықтарын қорғауды қамтамасыз ету
255 179
004
Қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының қызметтері
49 188 786
005
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
775 722
007
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік және қылмыстық - атқару жүйесі объектілерін салу, реконструкциялау
4 675 782
009
Облыстық бюджеттерге және Алматы қаласының бюджетіне қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 257 306
010
Қоғамдық тәртіпті сақтау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
24 321 450
015
Жеке куәлік құжаттарын дайындау
7 772 777
016
Жүргізуші куәліктерін, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттар, нөмір белгілерін дайындау
4 134 758
017
Жедел-іздестіру қызметтерін жүзеге асыру
9 985 260
020
Нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
61 412
022
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің күрделі шығыстары
5 602 101
024
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ведомстволық бағынысты мекемелерінің күрделі шығыстары
2 954 459
025
Тіркелген және заңсыз сақталған қаруды, оқ-дәрілерді және жарылғыш заттарды ерікті түрде өтемді тапсыруды ынталандыру
1 880 671
027
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының күрделі шығыстары
16 705 081
040
Сотталғандарды, күдіктілерді және айыпталушыларды ұстау
37 695 927
041
Қылмыстық-атқару жүйесі органдарының және мекемелерінің күрделі шығыстары
8 627 920
049
Қызметтік ғимараттар кешенін салу
1 554 867
051
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ақпараттық жүйелерін дамыту
2 802 325
057
Қазақстан Республикасының шағын қалаларын жедел басқару орталықтарының бағдарламалық-ақпараттық кешендерін құру
2 280 000
058
Алматы облысының облыстық бюджетіне әкімшілік полиция қызметкерлерінің қосымша штат санын ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
98 040
059
Облыстық бюджеттерге дағдарыстық жағдай қаупі төнген және туындаған кезде іс-қимылдар бойынша оқу-жаттығу жүргізуге ағымдағы нысаналы трансферттер

76 280 708
012
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов образования и областному бюджету Алматинской области, бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов образования
72 126 268
017
Подготовка кадров в области культуры и искусства
5 434 070
020
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
96 311 435
023
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций образования
10 778 713
028
Подготовка специалистов в высших учебных заведениях за рубежом в рамках программы «Болашак»
18 983 158
033
Оценка уровня знания казахского языка граждан Республики Казахстан и проведение внешней оценки качества образования
2 373 155
035
Капитальные расходы организаций образования
4 428 452
036
Капитальные расходы Министерства образования и науки Республики Казахстан
33 319
045
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования
2 175 000
049
Нравственно-духовное образование детей и учащейся молодежи
53 234
050
Оплата услуг поверенным агентам по возврату образовательных кредитов
140 972
052
Внедрение системы электронного обучения в организациях среднего и технического профессионального образования
5 347 930
057
Услуги по обеспечению деятельности АО «Холдинг «Кәсіпқор»
719 055
060
Целевой вклад в АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы»
27 041 700
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
18 717 942
063
Выплата премий по вкладам в образовательные накопления
97 810
064
Услуги по подготовке специалистов с высшим и послевузовским образованием и организации деятельности в АОО «Назарбаев Университет»
17 400 272
065
Оплата услуг оператору Государственной образовательной накопительной системы
136 870
068
Подготовка и повышение квалификации руководителей (топ-менеджеров) вузов Республики Казахстан на базе АОО «Назарбаев Университет»
249 563
085
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования

76 280 708
012
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға және Алматы облысының облыстық бюджетіне, Алматы қаласының бюджетіне білім беру объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту үшiн берілетін нысаналы даму трансферттерi
72 126 268
017
Мәдениет пен өнер саласында мамандар даярлау
5 434 070
020
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
96 311 435
023
Мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
10 778 713
028
«Болашақ» бағдарламасы шеңберінде шетелдегі жоғары оқу орындарында мамандар даярлау
18 983 158
033
Қазақстан Республикасы азаматтарының қазақ тілін білу деңгейін бағалау және білім сапасына сырттай бағалау жүргізу
2 373 155
035
Білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
4 428 452
036
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің күрделі шығыстары
33 319
045
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 175 000
049
Балалар мен оқушы жастарға адамгершілік-рухани білім беру
53 234
050
Сенім білдірілген агенттердің білім беру кредиттерін қайтару жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
140 972
052
Орта және техникалық кәсіптік білім беру ұйымдарында электрондық оқыту жүйесін енгізу
5 347 930
057
«Кәсіпқор» холдингі» АҚ қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
719 055
060
«Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-на нысаналы салым
27 041 700
062
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
18 717 942
063
Білім беру жинақтарына салымдар бойынша сыйлықақылар төлеу
97 810
064
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және «Назарбаев университеті» ДБҰ қызметін ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
17 400 272
065
Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі операторының қызметтеріне ақы төлеу
136 870
068
«Назарбаев Университеті» ДБҰ базасында Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының басшыларын (топ-менеджерлерін) даярлау және біліктіліктерін арттыру
249 563
085
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

3 916 838
089
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования
13 425 236
090
Оплата услуг оператору по подушевому финансированию
18 814
092
Целевой вклад в АОО «Назарбаев Университет»
37 287 622
093
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального образования
2 300 140
095
Целевые текущие трансферты бюджету Кызылординской области на обеспечение деятельности организаций образования города Байконур с казахским языком обучения
1 610 782
096
Обеспечение деятельности высших учебных заведений по подготовке кадров для индустриально-инновационного развития
4 030 630
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
2 875
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
30 570 231
003
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
614 844
004
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов
154 877
005
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций здравоохранения
1 097 195
006
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
28 365 689
007
Строительство и реконструкция объектов образования
337 626
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
3 478 845
005
Обучение и воспитание одаренных в спорте детей
2 824 259
006
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказания социальной поддержки обучающимся
635 888
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области культуры и спорта
18 698
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
56 803
048
Переподготовка и повышение квалификации кадров в области технического регулирования и метрологии, в космической отрасли
56 803
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
339 476
017
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия, в сфере предпринимательства, жилищного хозяйства

3 916 838
089
Облыстық бюджеттерге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
13 425 236
090
Оператордың жан басына шаққандағы қаржыландыру жөнінде көрсететін қызметтеріне ақы төлеу
18 814
092
«Назарбаев Университеті» ДБҰ-на нысаналы салым
37 287 622
093
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 300 140
095
Қызылорда облысының бюджетіне Байқоңыр қаласындағы қазақ тілінде білім беру ұйымдарының қызметін қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 610 782
096
Индустриялық-инновациялық даму үшін жоғары оқу орындарының кадрлар даярлау жөніндегі қызметін қамтамасыз ету
4 030 630
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
2 875
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
30 570 231
003
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
614 844
004
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
154 877
005
Денсаулық мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
1 097 195
006
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
28 365 689
007
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
337 626
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
3 478 845
005
Спорттағы дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
2 824 259
006
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
635 888
007
Мәдениет және спорт саласындағы кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
18 698
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
56 803
048
Ғарыш саласындағы, техникалық реттеу және метрология саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
56 803
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
339 476
017
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау және санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық саласындағы кәсіпкерлік және тұрғын үй шаруашылық саласындағы кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау

339 476
622
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
2 837 620
003
Услуги по повышению квалификации государственных служащих с привлечением иностранных преподавателей
110 604
004
Подготовка, переподготовка и повышение квалификации государственных служащих
1 660 373
005
Подготовка специалистов с высшим профессиональным образованием
1 066 643
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
189 693
011
Повышение квалификации и переподготовка кадров медицинских организаций
189 693
5
Здравоохранение
706 553 754
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
4 521 655
014
Услуги по лечению военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов и членов их семей и оказанию медицинской помощи пострадавшим от чрезвычайных ситуаций
4 521 655
208
Министерство обороны Республики Казахстан
4 901 726
008
Медицинское обеспечение Вооруженных Сил
4 901 726
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
553 284
019
Оздоровление, реабилитация и организация отдыха детей
553 284
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
653 646 618
009
Хранение специального медицинского резерва
42 941
010
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
328 742 118
011
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном уровне
247 622 359
012
Целевые текущие трансферты бюджету города Алматы на капитальный ремонт сейсмоусиляемых объектов здравоохранения
430 682
013
Прикладные научные исследования в области здравоохранения
989 738
014
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области, бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения
38 259 711
015
Межсекторальное и межведомственное взаимодействие по вопросам охраны здоровья граждан
1 652 350
016
Капитальные расходы государственных организаций здравоохранения на республиканском уровне
2 346 222
017
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
227 025
018
Услуги по судебно-медицинской экспертизе
2 916 302
019
Создание информационных систем здравоохранения
145 587
020
Реформирование системы здравоохранения
9 343 467
021
Внедрение международных стандартов в области больничного управления

339 476
622
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
2 837 620
003
Шетелдік оқытушыларды тарта отырып, мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтер
110 604
004
Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру
1 660 373
005
Жоғары кәсіптік білімі бар мамандар даярлау
1 066 643
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
189 693
011
Медицина ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
189 693
5
Денсаулық сақтау
706 553 754
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
4 521 655
014
Әскери қызметшілерді, құқық қорғау органдарының қызметкерлерін және олардың отбасы мүшелерін емдеу және төтенше жағдай кезінде зардап шеккендерге медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтер
4 521 655
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
4 901 726
008
Қарулы Күштерді медициналық қамтамасыз ету
4 901 726
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
553 284
019
Балаларды сауықтыру, оңалту және олардың демалысын ұйымдастыру
553 284
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
653 646 618
009
Арнайы медицина резервін сақтау
42 941
010
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
328 742 118
011
Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
247 622 359
012
Алматы қаласының бюджетіне сейсмотұрақтылығы күшейтілетін денсаулық сақтау объектілерін күрделі жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
430 682
013
Денсаулық сақтау саласында қолданбалы ғылыми зерттеулер
989 738
014
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға және Алматы облысының облыстық бюджетіне, Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейтуге берілетін нысаналы даму трансферттерi
38 259 711
015
Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимыл
1 652 350
016
Республикалық деңгейде мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 346 222
017
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
227 025
018
Сот-медицина сараптамасы жөніндегі қызметтер
2 916 302
019
Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін құру
145 587
020
Денсаулық сақтау жүйесін реформалау
9 343 467
021
Аурухананы басқару саласындағы халықаралық стандарттарды енгізу

1 481 410
022
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне
7 820 522
024
Целевой вклад в АОО «Назарбаев Университет»
11 614 742
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
11 442
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
31 675 143
018
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения
12 820 271
019
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение иммунопрофилактики населения
18 580 403
066
Прикладные научные исследования в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения
274 469
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
11 255 328
003
Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне
206 461
004
Оказание медицинской помощи отдельным категориям граждан
9 719 476
005
Техническое и информационное обеспечение медицинских организаций
87 672
016
Капитальные расходы медицинских организаций Управления делами Президента Республики Казахстан
1 241 719
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 682 672 342
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
1 682 672 342
025
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
26 046
026
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения
1 384 467
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан
1 395 911 856
028
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
361 133
029
Специальные государственные пособия
95 968 434
030
Единовременные государственные денежные компенсации отдельным категориям граждан
49 217
031
Государственные пособия семьям, имеющим детей
83 371 491
032
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату государственной адресной социальной помощи
84 243
033
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
543 746
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
93 877
035
Капитальные расходы организаций социальной защиты на республиканском уровне
299 574
036
Услуги по повышению квалификации кадров социально-трудовой сферы

1 481 410
022
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергiлiктi деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 820 522
024
«Назарбаев Университеті» ДБҰ-на нысаналы салым
11 614 742
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
11 442
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
31 675 143
018
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету
12 820 271
019
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықтың иммундық профилактикасын қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
18 580 403
066
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
274 469
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
11 255 328
003
Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы
206 461
004
Азаматтардың жекелеген санаттарына медициналық көмек көрсету
9 719 476
005
Медициналық ұйымдарды техникалық және ақпараттық қамтамасыз ету
87 672
016
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы медициналық ұйымдарының күрделі шығыстары
1 241 719
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 682 672 342
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
1 682 672 342
025
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
26 046
026
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әлеуметтiк қамтамасыз ету объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 384 467
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру
1 395 911 856
028
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
361 133
029
Арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
95 968 434
030
Азаматтардың жекелеген санаттарына төленетін біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
49 217
031
Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар
83 371 491
032
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
84 243
033
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
543 746
034
Еңбекті қорғау саласында қолданбалы ғылыми зерттеулер
93 877
035
Республикалық деңгейде әлеуметтік қорғау ұйымдарының күрделі шығыстары
299 574
036
Әлеуметтік-еңбек саласы кадрларының біліктілігін арттыру жөніндегі қызметтер

26 846
037
Услуги по информационно-аналитическому обеспечению по базе занятости и бедности
296 720
038
Услуги по обеспечению выплаты пенсий и пособий
25 807 187
042
Оказание протезно-ортопедической и сурдологической помощи на республиканском уровне
196 604
043
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи населению
7 061 012
044
Реализация мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020
64 974 855
045
Разработка профессиональных стандартов
168 934
046
Обзор состояния рынка труда и модернизация политики занятости Республики Казахстан с учетом перспектив развития экономики
204 501
047
Создание информационной системы «Карта доступности объектов для инвалидов»
10 576
048
Совершенствование системы социальной защиты населения в соответствии c приоритетами социальной модернизации
79 000
049
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание материальной помощи, а также обеспечение оплаты расходов на проезд, проживание и питание ветеранам ВОВ, сопровождающим их лицам, а также медицинским работникам для участия в праздничных мероприятиях в городах Астана и Москва, посвященных 70-летию Победы в ВОВ
5 752 023
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
237 438 788
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
1 959 296
021
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на изъятие земельных участков для государственных нужд
1 959 296
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
235 479 492
020
Проведение мероприятий по энергосбережению объектов социальной сферы и жилищно-коммунального хозяйства
150 000
023
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
64 766 228
027
Разработка обоснований инвестиций
572 214
029
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения и водоотведения
50 083 000
030
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие коммунального хозяйства
14 774 655
031
Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры

26 846
037
Жұмыспен қамту және кедейшілік базасы бойынша ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
296 720
038
Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
25 807 187
042
Республикалық деңгейде протездік-ортопедиялық және сурдологиялық көмек көрсету
196 604
043
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықты әлеуметтiк қорғауға және оған көмек көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 061 012
044
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
64 974 855
045
Кәсіби стандарттарды әзірлеу
168 934
046
Экономиканың даму перспективаларын ескере отырып Қазақстан Республикасының еңбек нарығының жағдайын шолу және жұмыспен қамту саясатын жаңғырту
204 501
047
«Мүгедектерге арналған объектілерге қолжетімділігі картасы» ақпараттық жүйесін құру
10 576
048
Әлеуметтік жаңғыртудың басымдықтарына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру
79 000
049
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ҰОС-тағы Женістің 70 жылдығына арналған Астана және Мәскеу қалаларындағы мерекелік іс-шараларға қатысу үшін ҰОС ардагерлеріне материалдық көмек көрсету, сондай-ақ оларға, олармен бірге жүретін адамдарға, сондай-ақ медициналық қызметкерлерге жол жүруіне, тұруына және тамақтануына арналған шығыстарды төлеуді қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 752 023
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
237 438 788
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
1 959 296
021
Облыстық бюджеттерге мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 959 296
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
235 479 492
020
Әлеуметтік саладағы және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы объектілерінде энергия үнемдеу бойынша іс-шаралар жүргізу
150 000
023
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
64 766 228
027
Инвестиция негіздемелерін әзірлеу
572 214
029
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
50 083 000
030
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
14 774 655
031
Алматы облысының бюджетіне тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері

7 080 248
032
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
37 000 000
033
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие благоустройства городов и населенных пунктов
3 931 271
061
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций
7 531 559
068
Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области на строительство и реконструкцию систем водоснабжения, водоотведения и теплоснабжения Щучинско-Боровской курортной зоны
250 000
071
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на приобретение жилья коммунального жилищного фонда
916 149
075
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы, проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
48 424 168
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
119 405 022
101
Администрация Президента Республики Казахстан
173 496
004
Хранение историко-культурных ценностей
173 496
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
3 535 774
003
Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям
16 493
006
Обеспечение доступности научной, научно-технической и научно-педагогической информации
2 233 535
040
Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию граждан
1 285 746
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
61 590 248
008
Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия
728 174
009
Свод и систематизация изучения культурного наследия казахского народа
31 321
010
Обеспечение доступа к информации в публичных библиотеках республиканского значения
1 247 748
011
Производство национальных фильмов
5 318 730
012
Проведение социально значимых и культурных мероприятий
1 683 682
013
Обеспечение функционирования театрально-концертных организаций
8 751 075
014
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия
3 004 002
015
Поддержка развития массового спорта и национальных видов спорта
447 305
016
Развитие спорта высших достижений
14 669 445
017
Проведение государственной политики в области внутриполитической стабильности и общественного согласия
481 168
018
Издание социально-важных видов литературы
950 208
019
Обеспечение сохранности архивных документов и архива печати
456 280
020
Стимулирование деятелей в сфере культуры и спорта
36 983
021
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана

7 080 248
032
Облыстық бюджеттерге ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
37 000 000
033
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді абаттандыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 931 271
061
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
7 531 559
068
Ақмола облысының бюджетіне Щучинск-Бурабай курорттық аймағын сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау желілерін салуға және реконструкциялауға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
250 000
071
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға ағымдағы нысаналы трансферттері
916 149
075
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
48 424 168
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
119 405 022
101
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
173 496
004
Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау
173 496
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
3 535 774
003
Ғылыми-тарихи құндылықтарға қолжетімділікті қамтамасыз ету
16 493
006
Ғылыми, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпараттың қолжетімділігін қамтамасыз ету
2 233 535
040
Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жөнінде іс-шаралар жүргізу
1 285 746
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
61 590 248
008
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін жаңғырту, салу
728 174
009
Қазақ халқының мәдени мұрасын зерделеуді жинақтау және жүйелеу
31 321
010
Республикалық маңызы бар көпшілік кітапханаларында ақпаратқа қол жеткізуді қамтамасыз ету
1 247 748
011
Ұлттық фильмдер шығару
5 318 730
012
Әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу
1 683 682
013
Театр-концерт ұйымдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
8 751 075
014
Тарихи-мәдени мұраларды сақтауды қамтамасыз ету
3 004 002
015
Бұқаралық спортты және спорттың ұлттық түрлерін дамытуды қолдау
447 305
016
Жоғары жетістіктер спортын дамыту
14 669 445
017
Ішкі саяси тұрақтылық және қоғамдық келісім саласында мемлекеттік саясатты жүргізу
481 168
018
Әлеуметтiк маңызы бар әдебиет түрлерiн басып шығару
950 208
019
Мұрағат құжаттары мен баспа мұрағатының сақталуын қамтамасыз ету
456 280
020
Мәдениет және спорт саласындағы қайраткерлерді ынталандыру
36 983
021
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту

18 229 143
054
Мониторинг минерально-сырьевой базы и недропользования, подземных вод и опасных геологических процессов
564 257
055
Ликвидация и консервация нефтегазовых скважин
455 000
056
Обеспечение повышения энергоэффективности
260 443
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
160 538 326
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
146 472 620
001
Планирование, регулирование, управление в сфере сельского хозяйства и природопользования
12 755 715
074
Капитальные расходы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
101 660
201
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
684 025
212
Научные исследования и мероприятия в области агропромышленного комплекса и природопользования
4 468 413
214
Развитие растениеводства и обеспечение продовольственной безопасности
9 667 255
215
Обеспечение фитосанитарной безопасности
9 832 813
216
Ветеринарные мероприятия и обеспечение пищевой безопасности
21 082 311
224
Мониторинг и оценка мелиоративного состояния орошаемых земель
332 332
225
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
15 020 000
227
Возмещение ставки вознаграждения по кредитам (лизингу) на поддержку сельского хозяйства
6 037 391
228
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013 - 2020 годы «Агробизнес-2020»
9 149 715
230
Управление лесным хозяйством, обеспечение сохранения и развития лесных ресурсов и животного мира
14 300 664
233
Совершенствование системы планирования, мониторинга, сохранения и эффективного использования природных ресурсов
38 609
234
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Жамбылской области на берегоукрепительные работы на реке Шу вдоль Государственной границы Республики Казахстан
2 291 532
235
Строительство и реконструкция системы водоснабжения, гидротехнических сооружений
26 817 332
237
Капитальный ремонт и восстановление особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений
836 281
238
Регулирование использования и охраны водного фонда, обеспечение функционирования водохозяйственных систем и сооружений

18 229 143
054
Минералдық-шикізат базасы мен жер қойнауын пайдалану, жер асты сулары және қауіпті геологиялық процестер мониторингi
564 257
055
Мұнай-газ ұнғымаларын жою және консервациялау
455 000
056
Энергия тиімділігін арттыруды қамтамасыз ету
260 443
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
160 538 326
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
146 472 620
001
Ауыл шаруашылығы және табиғатты пайдалану саласындағы жоспарлау, реттеу, басқару
12 755 715
074
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің күрделі шығыстары
101 660
201
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
684 025
212
Агроөнеркәсіптік кешен және табиғатты пайдалану саласындағы ғылыми зерттеулер мен іс-шаралар және табиғатты пайдалану
4 468 413
214
Өсімдік шаруашылығын дамыту және азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету
9 667 255
215
Фитосанитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
9 832 813
216
Ветеринариялық іс-шаралар және тамақ қауіпсіздігін қамтамасыз ету
21 082 311
224
Суармалы жерлердің мелиоративтік жағдайының мониторингісі және оны бағалау
332 332
225
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
15 020 000
227
Ауыл шаруашылығын қолдауға берiлетiн кредиттер (лизинг) бойынша сыйақы мөлшерлемесін өтеу
6 037 391
228
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013 - 2020 жылдарға арналған «Агробизнес-2020» бағдарламасы шеңберінде өңірлерде агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9 149 715
230
Орман шаруашылығын басқару, орман ресурстары мен жануарлар әлемін сақтауды және дамытуды қамтамасыз ету
14 300 664
233
Табиғат ресурстарын жоспарлау, мониторинг, сақтау және тиімді пайдалану жүйесін жетілдіру
38 609
234
Жамбыл облысының облыстық бюджетіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы бойында Шу өзенінде жағалауды нығайту жұмыстарына берілетін нысаналы даму трансферттері
2 291 532
235
Сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау
26 817 332
237
Шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтік құрылыстардың аса апатты учаскелерін күрделі жөндеу және қалпына келтіру
836 281
238
Су қорын пайдалану мен қорғауды реттеу, су шаруашылығы жүйелері мен құрылғыларының қызметін қамтамасыз ету

10 275 663
239
Сохранение и воспроизводство рыбных ресурсов и других водных животных
929 011
240
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение водности поверхностных водных ресурсов
1 333 755
242
Реконструкция осетровых рыбоводных заводов
518 143
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
5 506 766
015
Разработка качественных и количественных показателей (экологических нормативов и требований)
26 910
016
Научные исследования в области охраны окружающей среды
15 000
017
Строительство и реконструкция объектов охраны окружающей среды
2 000 000
018
Проведение наблюдений за состоянием окружающей среды
1 428 844
019
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды
1 280 467
020
Модернизация гидрометеорологической службы
228 055
023
Ликвидация природных и техногенных загрязнений
177 761
024
Развитие системы гидрометеомониторинга Щучинско-Боровской курортной зоны
201 941
025
Районирование территории Казахстана по климатическим характеристикам
13 174
026
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку использования возобновляемых источников энергии
22 150
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций Министерства энергетики Республики Казахстан
51 760
034
Реализация Концепции по переходу к «зеленой экономике» и Программы партнерства «Зеленый Мост»
60 704
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
7 948 890
035
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
2 375 975
036
Формирование сведений государственного земельного кадастра
2 842 076
037
Обеспечение топографо - геодезической и картографической продукцией и ее хранение
2 730 839
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
610 050
007
Охрана, защита, воспроизводство лесов и животного мира
610 050
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
16 417 455
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
1 463 810
027
Услуги по привлечению инвестиций, функционированию и развитию специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк»
152 087
028
Строительство инфраструктуры и ограждений территорий специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк» в Атырауской области

10 275 663
239
Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын сақтау және молайту
929 011
240
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 333 755
242
Бекіре балық өсіру зауыттарын реконструкциялау
518 143
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
5 506 766
015
Сапалық және сандық көрсеткіштерді (экологиялық нормативтер мен талаптар) әзірлеу
26 910
016
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы ғылыми зерттеулер
15 000
017
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
2 000 000
018
Қоршаған ортаның жай-күйіне бақылау жүргізу
1 428 844
019
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 280 467
020
Гидрометеорологиялық қызметті жаңғырту
228 055
023
Табиғи және техногенді ластануларды жою
177 761
024
Щучье-Бурабай курорттық аймағының гидрометеомониторинг жүйесін дамыту
201 941
025
Қазақстан Республикасының аумағын климаттық ерекшеліктер бойынша аудандастыру
13 174
026
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
22 150
032
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
51 760
034
«Жасыл экономикаға» көшу жөніндегі тұжырымдаманы және «Жасыл көпір» серіктестік бағдарламасын іске асыру
60 704
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
7 948 890
035
Облыстық бюджеттерге баламасыз ауызсумен жабдықтау көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды жергілікті жүйелерінен ауызсу беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 375 975
036
Мемлекеттік жер кадастры мәліметтерін қалыптастыру
2 842 076
037
Топография-геодезиялық және картографиялық өнімдерді және олардың сақталуын қамтамасыз ету
2 730 839
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
610 050
007
Ормандар мен жануарлар дүниесін күзету, қорғау, молайту
610 050
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
16 417 455
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
1 463 810
027
Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймаққа инвестициялар тарту, оның жұмыс істеуі және оны дамыту жөніндегі қызметтер
152 087
028
Атырау облысында «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын салу және аумағын қоршау

573 863
029
Прикладные научные исследования технологического характера
737 860
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
9 240 429
057
Прикладные научные иследования технологического характера в области промышленности
2 260 843
058
Обеспечение хранения информации
375 615
059
Поддержка создания новых, модернизация и оздоровление действующих производств в рамках направления «Производительность-2020»
198 811
060
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы для развития индустриально-инновационной инфраструктуры
6 405 160
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
5 713 216
038
Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
5 713 216
12
Транспорт и коммуникации
426 533 749
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
426 533 749
003
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
190 438 025
004
Капитальный, средний и текущий ремонт, содержание, озеленение, диагностика и инструментальное обследование автомобильных дорог республиканского значения
41 000 000
005
Обеспечение качества выполнения дорожно-строительных и ремонтных работ
641 861
006
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие транспортной инфраструктуры
67 262 754
007
Услуги по организации работ по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог
1 997 047
008
Обеспечение водных путей в судоходном состоянии и содержание шлюзов
5 615 723
009
Обеспечение классификации и технической безопасности судов внутреннего водного плавания «река-море»
128 038
010
Строительство и реконструкция инфраструктуры водного транспорта
149 332
012
Строительство и реконструкция инфраструктуры воздушного транспорта
2 573 306
013
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок
1 592 136
014
Обеспечение первоначальной подготовки пилотов
144 868
015
Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям
22 950 000
016
Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны на увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта «Новая транспортная система»
35 676 390
018
Содержание здания административно-технологического комплекса «Transport tower»
494 003
020
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
2 000 000
022
Услуги по обучению населения в рамках «электронного правительства»
99 910
023
Организация деятельности центров обслуживания населения по предоставлению государственных услуг физическим и юридическим лицам по принципу «одного окна»

573 863
029
Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
737 860
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
9 240 429
057
Өнеркәсіп саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
2 260 843
058
Ақпаратты сақтауды қамтамасыз ету
375 615
059
«Өнімділік-2020» бағыты шеңберінде жаңа өндірістерді құруды, жұмыс істеп тұрғандарын жаңғырту мен сауықтыруды қолдау
198 811
060
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне индустриялық-инновациялық инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
6 405 160
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
5 713 216
038
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру
5 713 216
12
Көлiк және коммуникация
426 533 749
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
426 533 749
003
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
190 438 025
004
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, ұстау, көгалдандыру, диагностикалау және аспаптық құралдармен тексеру
41 000 000
005
Жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарын орындаудың сапасын қамтамасыз ету
641 861
006
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне көліктік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
67 262 754
007
Автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
1 997 047
008
Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын қамтамасыз ету және шлюздерді күтіп ұстау
5 615 723
009
Ішкi суларда жүзетiн «өзен-теңiз» кемелерiн жіктеуді және олардың техникалық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
128 038
010
Су көлігі инфрақұрылымын салу және реконструкциялау
149 332
012
Әуе көлігі инфрақұрылымын салу және реконструкциялау
2 573 306
013
Жүйелі ішкі авиатасымалдарды субсидиялау
1 592 136
014
Ұшқыштарды бастапқы даярлауды қамтамасыз ету
144 868
015
Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
22 950 000
016
Астана қаласының бюджетіне «Жаңа көлік жүйесі» жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
35 676 390
018
«Transport tower» әкімшілік-технологиялық кешені ғимаратын ұстау
494 003
020
Облыстық бюджеттерге көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
2 000 000
022
«Электрондық үкiмет» шеңберiнде халықты оқыту бойынша қызметтер
99 910
023
Жеке және заңды тұлғаларға «жалғыз терезе» қағидаты бойынша мемлекеттiк қызмет көрсету жөнiндегi халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметiн ұйымдастыру

17 248 688
024
Обеспечение функционирования межведомственных информационных систем
10 062 013
026
Услуги по проведению оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов по применению информационных технологий
56 250
028
Развитие «электронного правительства»
1 500 201
029
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство специализированных центров обслуживания населения
2 602 497
030
Создание информационной системы мобильного Правительства Республики Казахстан
964 037
033
Субсидирование убытков операторов сельской связи по предоставлению универсальных услуг связи
7 594 606
034
Техническое сопровождение системы мониторинга радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств
408 262
036
Сопровождение системы управления и мониторинга сетей операторов связи
3 858 575
037
Модернизация системы мониторинга радиочастотного спектра Республики Казахстан
2 181 118
038
Международно-правовая защита и координация орбитально-частотного ресурса Республики Казахстан
149 429
041
Сопровождение системы мониторинга информационно-коммуникационных сетей
229 683
042
Организация утилизации, рекультивации и ремонта объектов комплекса «Байконур», не входящих в состав арендуемых Российской Федерацией
153 000
044
Оплата услуг банкам-агентам по обслуживанию бюджетного кредита в рамках межправительственного соглашения
12 450
045
Обеспечение управления космическими аппаратами
3 591 252
046
Обеспечение сохранности объектов комплекса «Байконур», не вошедших в состав аренды Российской Федерации и исключенных из него
85 908
047
Создание космической системы научно-технологического назначения
1 682 387
076
Прикладные научные исследования в области космической деятельности, транспорта и коммуникаций
1 390 000
13
Прочие
581 342 230
102
Хозяйственное управление Парламента Республики Казахстан
567 967
003
Строительство зданий, сооружений ХОЗУ Парламента Республики Казахстан
567 967
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
1 421 784
006
Представительские затраты
1 421 784
217
Министерство финансов Республики Казахстан
287 234 425
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
69 138 153
038
Субсидирование процентной ставки вознаграждения в рамках «Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)»
17 171 522
044
Погашение простых векселей
6 607 112
045
Оплата первоначального взноса Республики Казахстан в «Антикризисный фонд ЕврАзЭС»
18 500 000
046
Мониторинг реализации планов оздоровлений участников «Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)»

17 248 688
024
Ведомствоаралық ақпараттық жүйелердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
10 062 013
026
Орталық мемлекеттiк және жергiлiктi атқарушы органдар қызметiнiң ақпараттық технологияларды қолдану тиiмдiлiгiн бағалауды жүргiзу жөнiндегi қызметтерi
56 250
028
«Электрондық үкiметті» дамыту
1 500 201
029
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 602 497
030
Қазақстан Республикасы мобильдiк Үкiметi ақпараттық жүйесiн құру
964 037
033
Ауылдағы байланыс операторларының әмбебап байланыс қызметтерiн ұсыну жөнiндегi залалдарын субсидиялау
7 594 606
034
Радиожиiлiк спектрiнiң және радиоэлектрондық құралдардың мониторингi жүйесiн техникалық сүйемелдеу
408 262
036
Байланыс операторларының басқару жүйесiн және желiлердiң мониторингiн сүйемелдеу
3 858 575
037
Қазақстан Республикасының радиожиiлiк спектрi мониторингi жүйесiн жаңғырту
2 181 118
038
Қазақстан Республикасының орбиталдық-жиiлiк ресурсын халықаралық-құқықтық қорғау және үйлестiру
149 429
041
Ақпараттық-коммуникациялық желiлердiң мониторингi жүйесiн сүйемелдеу
229 683
042
«Байқоңыр» кешеніндегі Ресей Федерациясының жалдау құрамына кірмейтін объектілерді кәдеге жаратуды, қайта құнарландыруды және жөндеуді ұйымдастыру
153 000
044
Үкіметаралық келісім шеңберінде бюджеттік кредитке қызмет көрсету бойынша агент банктердің көрсететін қызметтеріне ақы төлеу
12 450
045
Ғарыш аппараттарын басқаруды қамтамасыз ету
3 591 252
046
Ресей Федерациясының жалдау құрамына кірмеген және құрамынан шығарылған «Байқоңыр» кешені объектілерінің сақталуын қамтамасыз ету
85 908
047
Ғылыми-технологиялық мақсаттағы ғарыш жүйесін құру
1 682 387
076
Ғарыш қызметі, көлiк және коммуникация саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
1 390 000
13
Басқалар
581 342 230
102
Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Шаруашылық басқармасы
567 967
003
Қазақстан Республикасы Парламентінің Шаруашылық басқармасы ғимараттарын, құрылыстарын салу
567 967
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
1 421 784
006
Өкілдік шығындар
1 421 784
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
287 234 425
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
69 138 153
038
«Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)» шеңберінде сыйақының пайыздық мөлшерлемесін субсидиялау
17 171 522
044
Жай вексельдерді өтеу
6 607 112
045
Қазақстан Республикасының «ЕурАзЭҚ-тың Дағдарысқа қарсы қорына» бастапқы жарнасын төлеу
18 500 000
046
«Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасын (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)» қатысушыларының сауықтыру жоспарларын іске асыру мониторингі

211 856
076
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
170 889 241
089
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
4 716 541
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
4 162 781
030
Исследования в области энергетики
87 419
031
Ведение гидрометеорологического мониторинга
4 075 362
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
20 800 896
061
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
2 618 210
063
Исследования в области индустриально-инновационного развития Республики Казахстан
1 096 731
064
Оплата услуг институтов национальной инновационной системы
1 204 794
065
Услуги по обеспечению стимулирования инновационной активности
138 086
066
Услуги по сопровождению Государственной программы по индустриально-инновационному развитию
286 212
067
Содействие привлечению инвестиций в Республику Казахстан
3 632 512
068
Предоставление инновационных грантов
7 034 009
069
Услуги по привлечению инвестиций, функционированию и развитию специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий»
45 504
071
Целевые трансферты на развитие бюджету города Алматы на развитие инфраструктуры специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий»
3 948 974
072
Стратегия повышения отраслевой конкурентоспособности Казахстана
222 260
073
Содействие развитию местного содержания
573 604
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
265 244 177
041
Формирование и хранение государственного материального резерва
11 618 838
043
Оздоровление и усиление предпринимательского потенциала в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
1 335 598
044
Оплата услуг оператора и финансового агента, оказываемых в рамках программы «Дорожная карта бизнеса – 2020»
720 000
045
Информационное обеспечение предпринимателей
580 000
046
Целевые текущие трансферты областному бюджету Мангистауской области на поддержку предпринимательства в городе Жанаозен
44 435
047
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»

211 856
076
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
170 889 241
089
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 716 541
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
4 162 781
030
Энергетика саласындағы зерттеулер
87 419
031
Гидрометеорологиялық мониторинг жүргізу
4 075 362
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
20 800 896
061
Техникалық реттеу және метрология саласындағы қызметтер
2 618 210
063
Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуы саласындағы зерттеулер
1 096 731
064
Ұлттық инновациялық жүйе институттарының қызметтеріне ақы төлеу
1 204 794
065
Инновациялық белсенділікті ынталандыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
138 086
066
Индустриялық-инновациялық даму жөніндегі мемлекеттік бағдарламаны сүйемелдеу жөніндегі қызметтер
286 212
067
Қазақстан Республикасына инвестициялар тартуға жәрдемдесу
3 632 512
068
Инновациялық гранттар беру
7 034 009
069
«Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағының инвестициялар тартуы, оның жұмыс істеуі және дамуы жөніндегі қызметтер
45 504
071
Алматы қаласының бюджетіне «Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 948 974
072
Қазақстанның салалық бәсекеге қабілеттілігін арттыру стратегиясы
222 260
073
Жергілікті қамтуды дамытуға жәрдемдесу
573 604
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
265 244 177
041
Мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және сақтау
11 618 838
043
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік әлеуетін сауықтыру және күшейту
1 335 598
044
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде оператор мен қаржылық агент көрсететін қызметтерді төлеу
720 000
045
Кәсіпкерлерді ақпараттық қамтамасыз ету
580 000
046
Маңғыстау облысының облыстық бюджетіне Жаңаөзен қаласында кәсіпкерлікті қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
44 435
047
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне «Бизнестiң жол картасы – 2020» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдау үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

16 330 952
005
Обеспечение ведения учета государственного имущества, право пользования которым подлежит передаче подрядчикам по нефтегазовым проектам
41 589
006
Консервация и ликвидация урановых рудников, захоронение техногенных отходов
43 230
007
Обеспечение закрытия шахт Карагандинского угольного бассейна
621 670
008
Обеспечение радиационной безопасности на территории Республики Казахстан
2 598 353
009
Возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных в Республиканское государственное специализированное предприятие «Карагандаликвидшахт»
425 000
010
Мониторинг ядерных испытаний
95 000
013
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие теплоэнергетической системы
37 602 945
035
Совершенствование нормативно-технической базы в топливно-энергетическом комплексе
92 400
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
24 042 565
051
Реализация инициативы прозрачности деятельности добывающих отраслей в Республике Казахстан
16 240
052
Формирование геологической информации
253 514
053
Региональные, геолого-съемочные, поисково-оценочные и поисково-разведочные работы
21 978 006
054
Мониторинг минерально-сырьевой базы и недропользования, подземных вод и опасных геологических процессов
574 362
055
Ликвидация и консервация нефтегазовых скважин
960 000
056
Обеспечение повышения энергоэффективности
260 443
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
148 671 660
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
136 660 900
001
Планирование, регулирование, управление в сфере сельского хозяйства и природопользования
13 435 303
074
Капитальные расходы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
115 894
201
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
421 080
212
Научные исследования и мероприятия в области агропромышленного комплекса и природопользования
6 463 351
214
Развитие растениеводства и обеспечение продовольственной безопасности
9 583 885
215
Обеспечение фитосанитарной безопасности
9 554 306
216
Ветеринарные мероприятия и обеспечение пищевой безопасности
20 796 714
224
Мониторинг и оценка мелиоративного состояния орошаемых земель
292 410
225
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
11 340 000
227
Возмещение ставки вознаграждения по кредитам (лизингу) на поддержку сельского хозяйства

16 330 952
005
Пайдалану құқығы мұнай-газ жобалары жөніндегі мердігерлерге берілуге тиіс мемлекеттік мүлікті есепке алуды жүргізуді қамтамасыз ету
41 589
006
Уран кеніштерін консервациялау және жою, техногендік қалдықтарды көму
43 230
007
Қарағанды көмiр бассейнi шахталарының жабылуын қамтамасыз ету
621 670
008
Қазақстан Республикасы аумағында радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
2 598 353
009
«Қарағандышахтатарату» республикалық мемлекеттік мамандандырылған кәсіпорнына берілген, жабылған шахталар қызметкерлеріне келтірілген залалды өтеу
425 000
010
Ядролық сынақтар мониторингі
95 000
013
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жылу-энергетика жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
37 602 945
035
Отын-энергетика кешеніндегі нормативтік-техникалық базаны жетілдіру
92 400
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
24 042 565
051
Қазақстан Республикасында өндіру салалары қызметінің ашықтығы бастамасын іске асыру
16 240
052
Геологиялық ақпаратты қалыптастыру
253 514
053
Өңірлік жұмыстар, геологиялық түсіру, іздестіру-бағалау және іздестіру-барлау жұмыстары
21 978 006
054
Минералдық-шикізат базасы мен жер қойнауын пайдалану, жер асты сулары және қауіпті геологиялық процестер мониторингi
574 362
055
Мұнай-газ ұнғымаларын жою және консервациялау
960 000
056
Энергия тиімділігін арттыруды қамтамасыз ету
260 443
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
148 671 660
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
136 660 900
001
Ауыл шаруашылығы және табиғатты пайдалану саласындағы жоспарлау, реттеу, басқару
13 435 303
074
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің күрделі шығыстары
115 894
201
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
421 080
212
Агроөнеркәсіптік кешен және табиғатты пайдалану саласындағы ғылыми зерттеулер мен іс-шаралар және табиғатты пайдалану
6 463 351
214
Өсімдік шаруашылығын дамыту және азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету
9 583 885
215
Фитосанитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
9 554 306
216
Ветеринариялық іс-шаралар және тамақ қауіпсіздігін қамтамасыз ету
20 796 714
224
Суармалы жерлердің мелиоративтік жағдайының мониторингісі және оны бағалау
292 410
225
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
11 340 000
227
Ауыл шаруашылығын қолдауға берiлетiн кредиттер (лизинг) бойынша сыйақы мөлшерлемесін өтеу

679 012
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления
59 200
008
Услуги по совершенствованию мобилизационной подготовки и мобилизации
58 014
009
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии, инвестиционных проектов для предоставления государственных гарантий
429 188
010
Взаимодействие с международными рейтинговыми агентствами по вопросам пересмотра суверенного кредитного рейтинга Республики Казахстан
43 015
012
Услуги по обеспечению проведения Астанинского экономического форума
392 600
014
Услуги по сбору, обработке и распространению статистических данных
1 507 305
015
Укрепление национальной статистической системы Республики Казахстан
53 821
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
1 508 091
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 318 630
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров органов финансового контроля
65 325
004
Исследование финансовых нарушений
120 160
005
Капитальные расходы Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
3 976
622
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
13 086 915
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы и противодействия коррупционным преступлениям и правонарушениям
11 293 211
002
Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
824 890
007
Проведение научных исследований и разработка научно-прикладных методик
30 000
008
Институциональная поддержка регионального хаба в сфере государственной службы и поддержка реформы государственной службы в области служебной этики, защиты меритократии и предупреждения коррупции
754 800
012
Услуги по тестированию кадров государственной службы республики
184 014
637
Конституционный Совет Республики Казахстан
377 731
001
Обеспечение верховенства Конституции Республики Казахстан на территории республики
368 817
002
Капитальные расходы Конституционного Совета Республики Казахстан
8 914
690
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
1 139 595
001
Организация проведения выборов
559 161
002
Проведение выборов
580 434
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
25 459 004
001
Услуги по обеспечению деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов
24 107 692
017
Капитальные расходы Управления делами Президента Республики Казахстан

679 012
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру
59 200
008
Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыруды жетілдіру жөніндегі қызметтер
58 014
009
Бюджеттік инвестициялар және концессия мәселелері бойынша құжаттаманы, мемлекеттік кепілдіктер беру үшін инвестициялық жобаларды сараптау және бағалау
429 188
010
Қазақстан Республикасының егемен кредиттік рейтингін қайта қарау мәселелері бойынша халықаралық рейтингтік агенттіктерімен өзара іс-қимыл
43 015
012
Астана экономикалық форумын өткізуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
392 600
014
Статистикалық деректерді жинау, өңдеу және тарату жөніндегі қызметтер
1 507 305
015
Қазақстан Республикасының ұлттық статистика жүйесін нығайту
53 821
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
1 508 091
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 318 630
003
Қаржылық бақылау органдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
65 325
004
Қаржылық бұзушылықтарды зерттеу
120 160
005
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің күрделі шығыстары
3 976
622
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
13 086 915
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру мен іске асыру және сыбайлас жемқорлық қылмыстарға және құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл
11 293 211
002
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің күрделі шығыстары
824 890
007
Ғылыми зерттеулер жүргізу және ғылыми-қолданбалы әдістемелер әзірлеу
30 000
008
Мемлекеттік қызмет саласындағы өңірлік хабты институционалдық қолдау және қызметтік этика, меритократияны қорғау және сыбайлас жемқорлықтың алдын алу саласында мемлекеттік қызмет реформасын қолдау
754 800
012
Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын тестілеу жөніндегі қызметтер
184 014
637
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесi
377 731
001
Қазақстан Республикасы Конституциясының республика аумағында жоғары тұруын қамтамасыз ету
368 817
002
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің күрделі шығыстары
8 914
690
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы
1 139 595
001
Сайлау өткізуді ұйымдастыру
559 161
002
Сайлау өткізу
580 434
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
25 459 004
001
Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
24 107 692
017
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының күрделі шығыстары

3 383
047
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
31 921 679
051
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
15 546 000
052
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
15 000 000
053
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на реализацию текущих мероприятий в моногородах
8 700 000
054
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
12 583 091
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
588 000
065
Целевой вклад в АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»
97 483 259
14
Обслуживание долга
344 664 973
217
Министерство финансов Республики Казахстан
344 664 973
013
Обслуживание правительственного долга
344 664 973
15
Трансферты
809 694 048
217
Министерство финансов Республики Казахстан
809 694 048
400
Субвенции областным бюджетам
809 694 048
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
III. Чистое бюджетное кредитование
125 341 660
Бюджетные кредиты
147 456 306
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
31 614 513
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
31 614 513
039
Кредитование областных бюджетов на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Дорожной карты занятости 2020
31 614 513
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
46 199 332
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
46 199 332
072
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на проектирование и (или) строительство жилья
46 199 332
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
48 789 153
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
40 000 000
023
Кредитование АО «Национальный управляющий холдинг «КазАгро» для проведения мероприятий по поддержке субъектов агропромышленного комплекса
40 000 000
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан

3 383
047
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне «Бизнестiң жол картасы – 2020» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдау үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
31 921 679
051
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
15 546 000
052
Облыстық бюджеттерге Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
15 000 000
053
Облыстық бюджеттерге моноқалалардағы ағымдағы іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 700 000
054
Облыстық бюджеттерге моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
12 583 091
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
588 000
065
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ-на нысаналы салым
97 483 259
14
Борышқа қызмет көрсету
344 664 973
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
344 664 973
013
Үкіметтік борышқа қызмет көрсету
344 664 973
15
Трансферттер
809 694 048
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
809 694 048
400
Облыстық бюджеттерге субвенциялар беру
809 694 048
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы мың. теңге
Әкімшісі
Бағдарлама
1
2
3
III. Таза бюджеттік кредиттеу
125 341 660
Бюджеттік кредиттер
147 456 306
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
31 614 513
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
31 614 513
039
Облыстық бюджеттерге Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылда кәсіпкерліктің дамуына ықпал етуге кредит беру
31 614 513
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
46 199 332
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
46 199 332
072
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беру
46 199 332
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
48 789 153
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
40 000 000
023
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдау жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ-на кредит беру
40 000 000
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі

030
Единовременные государственные денежные компенсации отдельным категориям граждан
031
Государственные пособия семьям, имеющим детей
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к Закону Республики Казахстан
«О республиканском бюджете
на 2015 - 2017 годы»
от  2014 года №
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайщей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Услуги по охране материнства и детства

030
Азаматтардың жекелеген санаттарына төленетін біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
031
Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар
«2015 - 2017 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы»
2014 жылғы " " №
Қазақстан Республикасының
Заңына
6-ҚОСЫМША
2015 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
Скринингтік зерттеулер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жүргізу
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстау
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын емдеудің амбулаториялық деңгейінде жеңілдікті жағдайда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медциналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету